دوره 10 اجلاسیه 4
تعداد نمایندگان حاضر 194 جلسه 331
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 194 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصد و سی و یکم روز دوشنبه بیستم خرداد ‌‌ماه 1398 هجری‌شمسی (نوبت بعدازظهر) مطابق با ششم شوال 1440 هجری‌قمری: 1 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح بند (3) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 1366 با اصلاحات بعدی آن. 2 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق. 3 ـ گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان. 4 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری فنلاند درباره کمک و همکاری متقابل در امور گمرکی. 5 ـ گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران. 6 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت مجارستان.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

صادق بهشتی
(آیات 33 ـ 31 از سوره مبارکه «ابراهیم» توسط قاری محترم آقای صادق بهشتی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم قُلْ لِعِبادِیَ الَّذِینَ آمَنُوا یُقِیمُوا الصَّلاةَ وَ یُنْفِقُوا مِمَّا رَزَقْناهُمْ سِرًّا وَ عَلانِیَةً مِنْ قَبْلِ أَنْ یَأْتِیَ یَوْمٌ لا بَیْعٌ فِیهِ وَ لا خِلالٌ * اللَّهُ الَّذِی خَلَقَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ وَ أَنْزَلَ مِنَ السَّماءِ ماءً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَراتِ رِزْقاً لَکُمْ وَ سَخَّرَ لَکُمُ الْفُلْکَ لِتَجْرِیَ فِی الْبَحْرِ بِأَمْرِهِ وَ سَخَّرَ لَکُمُ الْأَنْهارَ * وَ سَخَّرَ لَکُمُ الشَّمْسَ وَ الْقَمَرَ دائِبَیْنِ وَ سَخَّرَ لَکُمُ اللَّیْلَ وَ النَّهارَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقای بهشتی قاری محترم تشکر می‌کنیم. ترجمه آیات را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
به نام خداوند بخشنده مهربان «به آن بندگانم که ایمان آورده‌اند بگو نماز را به پا دارند و از آنچه به ایشان روزی داده‌ایم پنهان و آشکارا انفاق کنند پیش از آنکه روزی فرا رسد که در آن نه داد و ستدی باشد و نه دوستی. خداست که آسمان‌ها و زمین را آفرید و از آسمان آبی فرستاد و به وسیله آن از میوه‌ها برای شما روزی بیرون آورد و کشتی را برای شما رام گردانید تا به فرمان او در دریا روان شود و رودها را برای شما مسخر کرد. و خورشید و ماه را که پیوسته روانند برای شما رام گردانید و شب و روز را نیز مسخر شما خواست». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی غائبین جلسه امروز آقایان: احد آزادی‌خواه نماینده محترم ملایر، سیدهادی بهادری نماینده محترم ارومیه، احمد بیگدلی نماینده محترم خدابنده، نورمحمد تربتی‌نژاد نماینده محترم گرگان و آق‌قلا، محمدجواد جمالی‌نوبندگانی نماینده محترم فسا، ابوالفضل حسن‌بیکی نماینده محترم دامغان، الیاس حضرتی نماینده محترم تهران، سلمان خدادادی نماینده محترم ملکان، عبدالحمید خدری نماینده محترم بوشهر، یوسف داودی نماینده محترم سراب، محمد دهقانی نماینده محترم چناران، جلیل رحیمی نماینده محترم تربت‌جام، محمدرضا رضایی نماینده محترم جهرم، غلام‌محمد زارعی نماینده محترم بویراحمد و دنا، کورش کرم‌پورحقیقی نماینده محترم فیروزآباد، جبار کوچکی‌نژاد نماینده محترم رشت، مسعود گودرزی نماینده محترم ممسنی و رستم، حسن لطفی نماینده محترم رزن، محمد محمودی نماینده محترم شهریار، اصغر مسعودی نماینده محترم نی‌ریز، حسین مقصودی نماینده محترم سبزوار، محمدرضا ملکشاهی نماینده محترم خرم‌آباد، مجید ناصری‌نژاد نماینده محترم شادگان و حسن نوروزی نماینده محترم رباط‌کریم. جناب آقای آزادی‌خواه تشریف دارند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم.
3 تصویب لایحه اصلاح بند (3) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات بعدی آن (ثبت 266)

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و عرض ادب خدمت همکاران گرامی. دستور اول گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح بند (3) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم است، آقای رئیس! ما صبح کلیات را به تصویب رساندیم، اگر اجازه بفرمایید ما وارد بررسی جزئیات شویم.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده واحده ـ در بند (3) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 3/12/1366 با اصلاحات بعدی آن، بعد از عبارت «شهرداری‌ها» عبارت «و دهیاری‌ها» اضافه و یک تبصره به ‌شرح زیر به آن الحاق می‌شود: تبصره ـ اعمال این ماده از زمان تأسیس دهیاری‌های کشور می‌باشد. یک پیشنهاد جایگزین کل داریم که کمیسیون شوراها داده است. آقای کولیوند! مطرح می‌کنید؟ مطرح نمی‌کنند. (کاتب ـ برگشت به لایحه دولت را پیشنهاد دارم) آقای کاتب‌! پیشنهاد شما تقریباً با این متن یکی است. آقای کاتب بفرمایید.

غلامرضا کاتب
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر لاریجانی! من خواهش می‌کنم اول یک تذکر ماده (195) بدهم.

علی اردشیرلاریجانی
برای شما برگشت به لایحه نیست، چون لایحه همین است که تصویب شده است.

غلامرضا کاتب
تذکر آیین نامه
آقای دکتر! لایحه این نیست، من یک تذکری بدهم، (رئیس ـ متنش را ببینید) آقای دکتر! من متن را هم توضیح می‌دهم. اول من خواهش می‌کنم، من تذکر ماده (195)‌ و ماده (97) را دارم. ماده (195) صراحت دارد که اگر در جلسه علنی هر یک از همکاران ما نسبت به موضوعی تذکر در رابطه با صحن علنی داشته باشند باید بلافاصله جلسه متوقف شود و رئیس جلسه تذکرات را گوش کنند. آقای دکتر! بنده صبح نفر دوم بودم، ده بار گفتم در دستور جلسه تذکر دارم، انگار نه انگار که رئیس جلسه و همکاران هیأت‌رئیسه حتی به این موضوع اعتنا کنند. اما تذکرم محضر شخص حضرت‌عالی در ماده (97) است. آقای دکتر! طبق ماده (97) ما احترام قائلیم، شخص حضرت‌عالی را قبول هم داریم، می‌دانیم که به عنوان رئیس جلسه رأی هم داده‌ایم، از شخص حضرت‌عالی هم انتظارمان این است. شما به آیین‌نامه احترام قائل بشوید، آیین‌نامه در ماده (197) صراحت دارد، اگر صبح جلسه‌ای را بخواهید در بعدازظهر اداره کنید با پیشنهاد رئیس جلسه و تصویب مجلس می‌تواند انجام شود.

علی اردشیرلاریجانی
(197) که این نیست.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر (97)، من متنش را می‌خوانم. ماده (97)‌ می‌گوید «حداکثر مدت برای هر جلسه رسمی چهار ساعت است»، یعنی ما یک روز می‌توانیم چهار ساعت جلسه داشته باشیم و یک‌سره، یعنی چهار ساعت یک‌سره، یا با فاصله تنفس می‌باشد. «مگر در موارد ضروری که به تشخیص رئیس و تصویب مجلس خواهد رسید». یعنی اگر شما بخواهید جلسه بعدازظهر را تشکیل بدهید باید مجلس تصویب کند. آقای دکتر! الان شما کاری کردید که عملاً کمیسیون‌های مجلس یک ساعت و نیم باید جلسه داشته باشند، صحن علنی باید (16)‌ ساعت جلسه داشته باشد. واقعاً اگر می‌خواهید مجلس را از کیفیت بیندازید و بی‌خاصیت کنید، هیأت‌رئیسه خودش تصمیم می‌گیرد و صحن مجلس پس کجاست؟ آقای دکتر! آیین‌نامه به شما چنین اجازه‌ای نداده که شما بیایید روز سه‌شنبه‌ای که در سال 1397 از ما اجازه گرفتید، آن هم تا پایان سال 1397، (رئیس ـ حالا مطلب‌تان را فرمودید)، (15) نفر از رؤسای کمیسیون نامه دادند، بنده شخصاً نامه را به دفتر شما آوردم، این مجوز و تقاضای شما تا پایان سال 1397 بود، به حالت اول برگردانید. در واقع هیچ پاسخی از ناحیه شما نشنیدیم، آن هیچ، اما شما برداشتید سه‌شنبه را تبدیل به دوشنبه کردید که عملاً همه کمیسیون‌ها را هم بی‌خاصیت کردید. من استدعا می‌کنم برای جایگاه و حرمت مجلس و برای اینکه مجلس بتواند رسالت اصلی خودش را انجام بدهد، الان در حال حاضر نزدیک به (137) تا ماده داریم، این را استدعا می‌کنم رسیدگی کنید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای کاتب! این خلاف آیین‌نامه نبود که شما این همه آن را بسط دادید، چون آنجایی که می‌گوید (کاتب ـ آقای دکتر! علی‌ای‌حال حق مجلس است که نظر بدهد) اجازه بدهید عرض من تمام شود، ما که فرمایش شما را گوش دادیم. تذکرتان وارد نیست، به خاطر اینکه استنادتان به ماده (97) آن است که اگر جلسه بیش از چهار ساعت بود ما رأی‌گیری کنیم. اینجا یک جلسه مستقل است، به همین خاطر قرآن قرائت می‌شود و مثل بقیه جلسات است. لذا استنادتان به (97)‌ وارد نیست. جلسات مجلس هم براساس این است که هیأت‌رئیسه تشخیص می‌دهد. بعد هم ما اینجا رأی گرفتیم و نمایندگان محترم به این قضیه رأی دادند. لذا اشکال وارد نبود.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! در ازای سال (97) رأی دادیم، کجا به هیأت‌رئیسه اجازه داده؟

علی اردشیرلاریجانی
حالا مباحثه نمی‌کنیم، شما تذکر دادید، پاسخ‌تان را شنیدید. شما پیشنهادتان را بفرمایید. اعتقاد شما سر جایش است، تذکری دادید، تذکرتان را جواب دادیم.

غلامرضا کاتب
من پیشنهادم را عرض می‌کنم، همکاران هم به حرمت صحن علنی چه آنهایی که موافقند و چه آنهایی که مخالف هستند حرمت جلسه را حفظ کنند. اما من محضر همکاران عزیز عرض کنم، آقای دکتر! پیشنهاد من این است که شما فرمودید برگشت به لایحه نیست، شما فقط گوش کنید. آنچه که در لایحه آمده است، آقای دکتر! گوش می‌کنید یا نه؟ چون شما از من سؤال کردید.

علی اردشیرلاریجانی
شما گفتید می‌خواهید به لایحه برگردید، آقای کاتب! لایحه عین همین عبارت است.

غلامرضا کاتب
نه آقای دکتر،‌ لایحه تبصره ندارد. آنچه در لایحه آمده را دقت کنید، هیچ چیزی در قالب تبصره نیست. فقط در قالب یک ماده واحده آمده، این هم اینجا مستندش هست.

علی اردشیرلاریجانی
یعنی می‌خواهید تبصره‌اش را حذف کنید.

غلامرضا کاتب
بله، شما حداقل نگاه می‌کردید و بعد اظهارنظر می‌کردید. انتظار من از حضرت‌عالی چون رئیس جلسه هستید.

علی اردشیرلاریجانی
چرا شما امروز این‌قدر عصبانی هستید؟ پیشنهادتان حذف تبصره است.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! عصبانی نیستم، بعضی از اظهارنظرهای شما یعنی مخالفت با بنده. من خواهش می‌کنم حضرت‌عالی.

علی اردشیرلاریجانی
شما گفتید به لایحه برگردیم، من گفتم متن ماده واحده مثل لایحه است.

غلامرضا کاتب
نه، متن ماده واحده با لایحه فرق می‌کند. آقای دکتر! حداقل نگاه می‌کردید بعد این اظهارنظر را می‌کردید.

علی اردشیرلاریجانی
یعنی می‌خواهید تبصره‌اش را حذف کنید. پیشنهادتان حذف تبصره است.

غلامرضا کاتب
ببینید همکاران عزیز! آنچه که در لایحه آمده صراحتاً مشخص است که دهیاری‌ها را بعد از شهرداری‌ها اضافه کنیم. یعنی چه؟ اگر ما در راستای بند (3) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سال 1366 برای شهرداری‌ها استفاده می‌شود، دهیاری‌ها هم بتوانند از این قانون استفاده کنند. کمیسیون چکار کرده؟ کمیسیون آمده یک بندی اضافه کرده که گفته اعمال این ماده از زمان تأسیس دهیاری‌های کشور می‌باشد. این یعنی چه؟ اصلاً مگر می‌شود قانونی که تصویب نشده باشد، ما بگوییم اعمال این قانون از زمان تصویب آن می‌شود. معنی ندارد. در صورتی که وقتی ما دهیاری‌های را اضافه می‌کنیم یعنی زمانی که دهیاری‌ها تصویب شده این قانونمند است. ببینید عزیزان من! وقتی که ما قانونی را می‌خواهیم تصویب کنیم هم باید جامع، هم مفید و هم کامل باشد و هم باید قانونی باشد که دو روز دیگر باز با مشکل مواجه نشویم که نیاز به استفساریه داشته باشیم و باز بیاییم اصلاح کنیم. آنچه که در لایحه دولت آمده یک چیز روشن و شفاف است، نه چیزی کم و نه زیاد است. یک کلمه، بعد از شهرداری‌ها کلمه «دهیاری‌» اضافه شده و نگفته که این زمان دهیاری‌ها از چه زمانی. بله، همه ملت و عزیزان قانونگذار و نمایندگان عزیز می‌دانند وقتی که ما کلمه «دهیاری‌ها» را آوردیم یعنی از زمان تصویب قانون دهیاری‌ها. استدعا می‌کنم همکاران عزیز دقت کنند، قانونی ننویسیم که به شأنیت، حریت و جایگاه مجلس آسیب بزند. استدعا می‌کنم همکاران عزیز برگشت به لایحه دولت را رأی بدهید. آنچه که در لایحه دولت آمده کاملاً شفاف و روشن است. من از آقای دکتر لاریجانی خواهش می‌کنم، ما رؤسای کمیسیون‌ها دوباره تقاضا داریم، به این تقاضای رؤسای کمیسیون‌ها حداقل یا بله یا نه، جواب نامه ما را بدهند، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
مخالف صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای ملکی مخالف هستند، بفرمایید.

ولی ملکی
صحبت نمی‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
دولت موافق و کمیسیون نظری ندارد. حضار 209 نفر، پیشنهاد جناب آقای کاتب را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای بدری! تقریباً پیشنهاد شما در گزارش کمیسیون اعمال شده است. آقای شکری! پیشنهادتان را مطرح می‌فرمایید؟ آقای دکتر! متن پیشنهاد آقای بدری تقریباً در لایحه است، آقای شکری هم تشریف ندارند. پیشنهاد آقای زارع هم که در تبصره اعمال شده است.

علی اردشیرلاریجانی
پس اصلش را رأی بگیریم.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
آقای دکتر! «زمان تأسیس» یعنی دولت باید قبلی‌ها را برگرداند؟ این قانون دارد عطف به ماسبق می‌شود، یعنی دولت هر چه گرفته باید برگرداند، معنایش این است؟ (رئیس ـ نه، چرا برگرداند؟) اگر از زمان تصویب باشد درست است.

علی اردشیرلاریجانی
از زمان تأسیس است.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
نه، تصویب، شش سال پیش تأسیس شده، در این شش سال مالیات داده، حرفش درست است. یعنی الان می‌خواهید حکم کنید برگردانید؟

علی اردشیرلاریجانی
قبل از رأی‌گیری یک رفع ابهام دارند. آقای بحرینی بفرمایید.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
آقای دکتر لاریجانی! من خدمت شما عرض کردم، وقتی می‌گوییم «از زمان تأسیس» معنایش این است مالیات‌هایی که از زمان تأسیس تا امروز که ما این را تصویب می‌کنیم یا تا زمان ابلاغ دهیاری‌ پرداخت کرده باید به آن عودت داده شود. الان ما داریم این را تصویب می‌کنیم؟

علی اردشیرلاریجانی
بله، از زمان تأسیس باشد باید به آنها بدهند.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
این ابهام دارد، من بعید می‌دانم دولت چنین قصدی داشته باشد.

علی اردشیرلاریجانی
یعنی مقصودتان این است که از زمان تصویب بگذاریم. باید بنویسیم «از زمان تأسیس دهیاری‌ها و تصویب این قانون».

محمدحسین حسین زاده بحرینی
نه، این باز ابهام را بیشتر می‌کند. اگر می‌خواهید عودت داده نشود ذیل آن باید اضافه کنیم «مالیات‌هایی که تا زمان تصویب این قانون توسط دهیاری‌ها پرداخت شده عودت داده نمی‌شود» و الا ما کل دهیاری‌ها را الان طلبکار می‌کنیم. با این عبارتی که اینجا است دولت باید به اینها برگرداند.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهاد آقای بحرینی این است که عبارتی را باید برای رفع ابهام اضافه کنیم تا مالیات‌هایی که تا به حال به اینها از زمان تصویب داده شده، قبلش به اینها عودت داده نمی‌شود. اگر مخالف هست صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کوهکن مخالف هستند، بفرمایید.

محسن کوهکن ریزی
آقای مفتح صحبت می‌کنند.

محمد علی وکیلی
آقای مفتح بفرمایید.

محمدمهدی مفتح
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر لاریجانی ببینید! حالا ما خیلی به محتوا کاری نداریم، ولی عرضم این است که این ابهام ندارد. آنچه را که کمیسیون تصویب کرده و گزارش داده این است که از زمان تأسیس دهیاری‌ها اینها معاف از مالیات هستند. معنایش این است که اگر تصویب شد و شورای محترم نگهبان تأیید کرد، اگر در فعالیت‌های بعدی دهیاری‌ها مشمول مالیات شدند از آنها مالیات گرفته نمی‌شود تا این تسویه شود. معنای اجرایی آن این است، هیچ ابهامی ندارد. ممکن است کسی مخالف باشد، بگوید این کار خوب و درست نیست، چرا معاف از مالیات شود، چرا درآمد مالیاتی کشور را کم کنیم؟ ممکن است که بگویند مغایر با اصل (75) قانون اساسی است، بار مالی دارد. اینها یک حرف‌های دیگری است که در مخالفت می‌توان ذکر کرد. اما به عنوان ابهام، هیچ ابهامی ندارد. خیلی شفاف و روشن کمیسیون گفته است که دهیاری‌ها از زمان تأسیس اگر فعالیتی داشتند و مشمول مالیات شدند و مالیاتی پرداخت کردند اگر تصویب شد آن مالیات باید به نحوی تسویه شود و عودت داده شود. به نظر من چون ابهام ندارد با رفع ابهام مخالفم. اما وقتی اصل آن مطرح شود می‌شود مخالف و موافق صحبت کند، نسبت به اصل آن تصمیم‌گیری شود.

علی اردشیرلاریجانی
موافق صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای مصری موافق هستند، بفرمایید.

عبدالرضا مصری
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! این ابهام وجود دارد، همان‌طور که جناب آقای دکتر بحرینی فرمودند اولاً خود این مالیات برای دهیاری‌ها نه عددی برای ما مشخص است که بار مالی این را محاسبه کنیم و نه اینکه نوع آن مالیاتی که تعلق می‌گیرد مشخص است. مثلاً سؤال بنده این است، آیا مالیات بر ارزش افزوده هم مشمول این می‌شود یا فقط مالیات بر درآمد است؟ لذا چون ما دو نوع مالیات داریم فرض را بر این بگذاریم که دهیاری یک کالایی را به فروش می‌رساند. آیا مالیات بر ارزش افزوده اگر گرفت چون دهیاری فروشنده است تعلق می‌گیرد؟ لذا به نظر من می‌آید قانون ما باید روشن، واضح و غیرقابل تفسیر باشد. اگر ما اضافه کنیم معافیت‌های مالیاتی موضوع این قانون به مالیات مربوط به سالهای 98 و بعد از آن تعلق می‌گیرد، یعنی ما چون پایان سال 98 مالیات 98 محاسبه می‌شود، مبنا اول 98 می‌شود. اگر بگوییم که معافیت مالیاتی موضوع این قانون به مالیات‌های مربوط به سالهای 98 و بعد از آن تعلق می‌گیرد هیچ ابهامی در مورد عطف به ماسبق بودن وجود ندارد وگرنه این مبنای یک‌سری اختلافات همه دهیاری‌های کشور می‌شود، با همه سازمانهای امور مالیاتی، هر استان و شهری هم یک نوع تصمیم می‌گیرند، بعد باید به دیوان عدالت اداری برویم، آنجا هم پرونده‌های متعددی تشکیل شود، بعد از آن به رأی وحدت رویه برود، یک اوضاعی به خاطر همین ابهام درست می‌کنیم که بعداً‌ هزینه آن از خود مالیات بیشتر است. لذا خواهش بنده این است که حضرت‌عالی ابهام را بپذیرید و این مبنا را از ابتدای سال 98 بگذاریم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، رفع ابهام را بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! آقای دکتر حسین‌زاده‌بحرینی می‌فرمایند «مالیات‌هایی که قبل از لازم‌الاجرا شدن این قانون به دهیاری‌ها تعلق گرفته»، حاج‌آقا! اجازه بدهید من «و أخذ شده است» را اضافه کنم، «و أخذ شده است مشمول معافیت موضوع این قانون نمی‌شود». یعنی آن مالیاتی که أخذ شده را دیگر برنگردانیم، ولی محاسبه شده و أخذ نشده را معاف کنیم. نظر ایشان این است که اگر مالیاتی پرداخت شده دیگر قابل برگشت نیست، ولی ممکن است مالیاتی محاسبه شده باشد یا محاسبه نشده باشد، آن مشمول معافیت باشد.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 210 نفر، رفع ابهامی که جناب آقای بحرینی مطرح کردند را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر!‌ آقای شکری تشریف آوردند و می‌خواهند پیشنهادشان مطرح شود. ایشان می‌فرمایند ما جمعیت هلال‌احمر را هم اضافه کنیم. آقای دکتر! منتها پیشنهادشان خلاف برنامه است.

علی اردشیرلاریجانی
آن بند مربوط به شهرداری‌ها است، آقای شکری! متن ماده را بخوانید، متن اصلی ماده سه تا بند دارد، بند سوم آن شهرداری‌ها است که دهیاری‌ها را اضافه کرده‌اند. به هلال‌احمر نمی‌خورد.

محمود شکری
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! «شهرداری‌ها» و «دهیاری‌ها»، الان دولت «دهیاری‌ها» را اضافه کرده و عزیزان هم رأی دادند، به خاطر اینکه جنبه عمومی بودن آن است. کار هلال‌احمر هم مشابه همین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای عموم مردم در حوادث است، به نظر من براساس آن کارشناسی که حتی با مرکز پژوهش‌ها هم بررسی کردیم کاملاً مشابه شرایط درآمد ـ هزینه «شهرداری‌ها» و «دهیاری‌ها» است. پیشنهاد ما این بود که در این بند «هلال‌احمر» هم اضافه شود.

علی اردشیرلاریجانی
آقای شکری! این پیشنهاد هم خلاف برنامه است و هم بار مالی دارد. احتمالاً شورای نگهبان هم ایراد اصل (75) می‌گیرد.

محمود شکری
آقای دکتر! این الان هم در حال حاضر معاف است، اما متأسفانه سازمان برنامه رعایت نمی‌کند.

علی اردشیرلاریجانی
اگر معاف هستند چرا اینجا می‌آوریم؟ اگر معاف نیستند.

محمود شکری
آقای دکتر! رعایت نمی‌کنند، چند تا تشخیص را به صورت بخشنامه حل کرده‌اند، این بخشنامه را بعضی حوزه‌های مالیاتی رعایت می‌کنند، باز بعضی‌ها رعایت نمی‌کنند. قانوناً در اصل اینها معاف هستند ولی اینجا می‌خواستیم تأکیداً بیاوریم که دیگر آن بخشنامه را تبدیل به قانون کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
دیگر تأکیداً را اینجا نیاورید، چون حتماً اشکال اصل هفتادوپنجی می‌گیرند. اگر در قانون داریم که رهایش کنید، اجازه بدهید عبور کنیم. آقای قاضی‌زاده! ماده واحده را خواندید؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله، قرائت کردم.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 209 نفر، ماده واحده و تبصره آن را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان!‌ چون دوسوم رأی می‌خواهد و خلاف برنامه است مشارکت بیشتری در رأی‌گیری داشته باشید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
4 تصویب لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق (ثبت 312)

علی اردشیرلاریجانی
دستور بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
دستور بعدی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق است. ضمن اینکه من از خانم دکتر سعیدی سخنگوی محترم کمیسیون برای ارائه گزارش دعوت به عمل می‌آوردم، جناب آقای دکتر رحیمی! اسامی مخالفین و موافقین را ذکر بفرمایید.

علیرضا رحیمی
همکاران محترم استحضار داشته باشند، مخالفین: جناب آقای قاضی‌پور و جناب آقای لاهوتی و موافقین: جناب آقای موسوی‌لارگانی و جناب آقای حاجی آمادگی لازم را برای اظهارنظر داشته باشند. خانم سعیدی بفرمایید.

زهرا سعیدی مبارکه
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران بزرگوار و هیأت‌رئیسه محترم عرض سلام مجدد و خداقوت دارم و درود به ملت شریف، بزرگ و عزیز جمهوری اسلامی ایران. ان‌شا‌ءالله که خداوند به همه ما قدرتی عطا کند که به آنچه در این جایگاه می‌گوییم ایمان قلبی داشته باشیم و در سال آخر مجلس دهم هم همچنان بر سر عهدی با که مردم عزیز بستیم پایبند بمانیم. گزارش کمیسیون اقتصادی به مجلس شورای اسلامی به شماره (53/1) تاریخ 26/7/1396. لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به شماره چاپ (621) که به کمیسیون اقتصادی به‌ عنوان کمیسیون اصلی ارجاع گردیده بود در جلسه روز سه‌شنبه مورخ 18/7/1396 با حضور مسؤولین دستگاههای ذی‌ربط و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و با اصلاحاتی در ماده واحده به ‌شرح ذیل به اتفاق آرا به تصویب رسید. اینک گزارش آن در اجرای ماده (147) قانون آیین¬نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می¬گردد. ضمناً گزارش کمیسیون‌ فرعی قضائی و حقوقی تا این تاریخ واصل نگردیده است. به دلیل حجم زیاد موافقتنامه از چاپ مجدد آن هم خودداری شده است. رئیس کمیسیون اقتصادی ـ محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق ماده واحده ـ موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق مشتمل بر یک مقدمه و شانزده ماده به ‌شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود. تبصره ـ در اجرای مواد (12) و (13) موافقتنامه، رعایت اصل (139) قانون اساسی الزامی است. از توجه همکاران بزرگوار و همچنین از اعضای محترم کمیسیون اقتصادی به دلیل پیگیری‌های مکررشان در تصویب موارد تشکر می‌کنم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی اردشیرلاریجانی
مخالف صحبت کند.

علیرضا رحیمی
مخالف اول جناب آقای قاضی‌پور هستند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب مجدد محضر ملت بزرگ ایران اسلامی، نیروهای مسلح مقتدر نظام، رهبر فرزانه و شما برادران و خواهران، همکاران عزیزمان در صحن علنی مجلس. همکاران عزیز، ملت شریف ایران اسلامی! در لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی عراق سقف، کف، مبلغ مشخص نشده است، ابهام دارد. آقای لاریجانی! مبالغ سقف و کف سرمایه‌گذاری مشخص نشده است. نوع سرمایه‌گذاری در کدام استان‌های ایران یا عراق قید نشده است. موضوعات سرمایه‌گذاری و رشته‌های فنی و تجاری مشخص نیست. در چندین ماده ابهام دارد. جناب آقای قاضی‌زاده! ابهام دارد. در ماده (7) نحوه محاسبه و محل صندوق و ردیف بودجه مشخص نیست که خسارت از کجا پرداخت شود. اگر این موافقتنامه به تصویب نهایی رسید و شورای محترم نگهبان تأیید کرد، آیا زیرساخت‌های انتقال ارز الان وجود دارد؟ آیا در ماده (1) تعریف بند «ث» حق اکتشاف، استخراج، یا بهره‌برداری از منابع طبیعی ذکر شده است با قوانین جاری و اصول قانون اساسی ما مغایرت ندارد؟ البته که دارد. آقای لاریجانی!‌ با توجه به اینکه طرف عراقی علی‌رغم مذاکرات و مصاحبه‌ها در این امر به هیچ یکی از موافقتنامه‌ها پایبند نیست، از جمله صادرات سیمان ایران به کشور عراق و اقلیم عراق را بدون اطلاع قبلی ممنوع کرد. انتظار داشتیم به جای اینکه کاغذهایی بنویسیم که هیچ پشتیبان اجرایی و عملی نداشته باشد و فقط و فقط مشتی سخن و وعده کاغذ است، بنابراین ما به کاغذ دلخوش کنیم. آیا اکنون اقدامات جاری مشترک ما مورد تأیید قرار گرفته است؟ چگونه می‌توانیم بدون آنکه امور جاری‌مان به جریان بیفتد، به سرمایه‌گذاری در آینده دلخوش کنیم. انتظار داشتیم رونق اقتصادی بین ایران و عراق بدون دغدغه در (24) ساعت عملیاتی شود. انتظار داشتیم و داریم ترتیباتی اتخاذ شود که با واقعیت‌های موجود تطبیق داشته باشد. الان به نظر نمی‌رسد این همه مواردی که اینجا نوشته شده، (16) ماده دولت عراق ولو اینکه امضا کند متعهد به اجرای آن ‌باشد. در ماده (7) زیان‌ها، نحوه محاسبه زیان‌ها و محل پرداخت صندوق زیان‌ها بابت خسارت از کدام صندوق و ردیف بودجه‌ای خواهد بود، مشخص نیست، آقای قاضی‌زاده!‌ ماده (7)‌ ابهام دارد. در ماده (8) زیرساخت‌های انتقال ارزها وجود ندارد. الان ایرانیان عزیز ما می‌خواهند پول‌های خود را از خارج بیاورند یا به واسطه اجناس مواد اولیه وارد داخل کشور کنند نمی‌توانند. اکثراً در گمرک‌ها مشکل ایجاد شده است. همکاران عزیز! حداقل زمان برای موافقتنامه در ماده (15) ده سال آمده است. اگر در سال اول، دوم و سوم تا دهم ما متضرر باشیم حق نداریم یک‌طرفه این را فسخ کنیم. بعد از ده سال آن هم ما می‌توانیم. آقای لاریجانی! اینجا هم ابهام دارد. حضرت‌عالی ماده (15) را که دو خط است قرائت بفرمایید، ببینید این ابهام دارد یا ندارد. همکاران عزیز! در خیلی از این مواد ابهام‌هایی دارد، با وجود این همه موافقتنامه و توافقنامه‌ها چرا کشور عراق یک‌دفعه بدون اطلاع قبلی از واردات تولیدات داخلی ایران به هزار و یک بهانه جلوگیری می‌کند؟ استاندارد جهانی آمریکایی می‌خواهند. مگر نمی‌دانند ما تحریم هستیم؟ تولیدکنندگان ما نمی‌توانند به آمریکا بروند تا استاندارد آمریکایی بیاورند. ما استاندارد بین‌المللی اروپا را داریم، آنها را قبول ندارند. مشکلات عدیده‌ای برای گمرک، تجار و تولیدکنندگان عزیز به وجود می‌آید، به خصوص محصولات کشاورزی که میوه‌جات و سبزیجات خراب می‌شود. چند روز در گمرک می‌مانند، اینها از بین می‌رود. در نتیجه کشاورزان عزیز کلاً متضرر می‌شوند. آیا دولت مرکزی در شمال عراق استقلال کامل دارد؟ آیا این موافقتنامه در اقلیم عراق اجرایی خواهد شد؟ لذا من انتظار دارم جناب آقای دکتر لاریجانی که به موضوعات اقتصاد کشور حساس است و وقت می‌گذارد، چندین انتظار از ایشان دارم. اول این ابهام را نماینده دولت و کمیسیون بیایند توضیح بدهند، اگر قانع‌کننده بود من حرفی ندارم، آقای لاریجانی! اگر قانع‌کننده نبود به کمیسیون برگردد و به طور واضح مشخص کنند. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
موافق اول جناب آقای موسوی‌لارگانی هستند، بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم «و به نستعین انه خیر ناصرٍ و معین» عرض سلام و ادب و احترام خدمت همکاران عزیز و ملت شریف ایران اسلامی. بعد از سقوط رژیم بعث، ایران در تمام مراحل پشتیبان مردم عراق بوده و هست، اکنون وقت آن رسیده تا بخشی از بازار عراق را در اختیار تجار ایران قرار بدهیم. شرایط عراق با پنج¬سال گذشته خیلی متفاوت شده، الان فرق دارد، پنج¬سال گذشته با حضور داعشیان از خدابی¬خبر امنیت نبود، الان یک امنیت نسبی ایجاد شده، نگاهی بسیاری از کشورها به بازار عراق است و به همین دلیل سخت‌گیری-های متعددی برای حضور ایرانی‌ها در بازار عراق می‌کنند. لذا باید به دنبال ایجاد شرکت‌های استراتژیک مشترک باشیم و با سرمایه‌گذاری‌ها¬ی مشترک این حق تجار ایران در بازار عراق از بین نرود. هم‌مرز بودن ایران و عراق از مزیت‌های اقتصادی منطقه ماست. لذا دولت‌ها وظیفه دارند زیرساخت‌های لازم را برای حرکت فعالان اقتصادی فراهم کنند. برخی نقاط ضعف در ساختار روابط اقتصادی دو کشور است که باید برطرف شود، مثل ناآشنایی مردم ایران نسبت به شرایط اقتصادی و اجتماعی عراق، نبود زبان مشترک میان ایران و عراق، ضعف دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه. نکته دیگر مرجع معاملاتی مشخصی برای تجار ایرانی وجود ندارد و عراقی‌ها نمی‌توانند از رتبه‌بندی تولیدکنندگان مطلع شوند. این مسائل باید مدنظر قرار بگیرند. آقای رئیس‌جمهور سفری به عراق داشتند که ای کاش به جای برجام و نشست (1+5) به همین کشورهای اطراف خودمان توجه کرده بودیم. در سفر اخیر رئیس‌جمهور به عراق موارد خوبی مطرح شد، از جمله ایجاد سه منطقه مشترک در مرزهای ایران و عراق جهت سرمایه‌گذاری مشترک تجار ایرانی و عراقی. بهره‌مند شدن تجار از تعرفه گمرکی و انرژی تعرفه‌ای و همچنین صدور ضمانتنامه‌های دیناری برای سرمایه‌گذاران ایرانی در بانک‌های عراق از دیگر نکات مثبت مطرح‌شده در جلسات رئیس‌جمهور بوده است. این نکات می‌تواند تحرکات خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی میان دو کشور ایجاد کند. تصویب صریح و سریع این لایحه کمک بزرگی در راستای رفع این مشکلات و اجرایی شدن این مصوبات است که همکاران عزیز باید کمک کنند با توجه به بازار خوبی که در عراق است ما بتوانیم این لایحه را تصویب کنیم و موانع برطرف شود. بازارهای عراق کشش جذب نیروی کار ساده و متخصص در حوزه‌های گوناگون را دارند. البته باید موضوع ویزای چند بار ورود برای نیروهای کار حل شود. موقعیت استراتژیک عراق و جمعیت بالای آن و قیمت‌های رقابتی از جمله دلایلی هستند که باعث می‌شود، عراق مقصد صادراتی ممتازی در منطقه و جهان باشد. یکی از دلایل جذابیت سرمایه‌گذاری در عراق معافیت از مالیات و ضمانت‌ها است. در عراق برعکس ایران سرمایه‌گذار تا ده سال هم از مالیات و عوارض معاف می‌باشد که این معافیت مالیاتی ممکن است تا (15) سال تمدید شود. حتی سرمایه‌گذار پس از انتهای مدت معافیت مالیاتی از درصد پایین مالیات برای شرکت‌ها بهره‌مند خواهد بود. در حال حاضر عراق یکی از مهمترین شرکای اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران در منطقه و جهان به شمار می‌رود که ارزش صادرات غیرنفتی ایران به عراق در حال حاضر حدود (12) میلیارد دلار است. لذا ما می‌توانیم این (12) میلیارد دلار را شاید تا بیش از (20) میلیارد دلار هم افزایش بدهیم، اما باید زیرساخت‌ها آماده شود و یکی از زیرساخت‌هایی که نیاز است تصویب همین لایحه است که از همکاران عزیز درخواست می‌کنم با رأی بالا با توجه به اینکه این لایحه دارد بین دو کشور اسلامی که بیشتر مردمش مسلمان هستند تصویب می‌شود و قطعاً کشورهای اسلامی خیلی راحت‌تر می‌توانند با هم معامله کنند و کالاهایی که در کشورهای اسلامی تولید می‌شود رغبت بیشتری برای خرید آن دارند و نیاز است که همکاران با رأی بالا رأی بدهند تا ان‌شا‌ءالله این لایحه به تصویب برسد.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف بعدی صحبت کند.

علیرضا رحیمی
مخالف دوم جناب آقای لاهوتی هستند، بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی! یک ارائه طریق بفرمایید، شاید موضوع حل شد. ببینید! من به جهت ارتباط خوبی که بعد از سفر آقای رئیس‌جمهور، هم دولت عراق و هم ملت خوب عراق با کشور جمهوری اسلامی داشتند و تقویت روابط این دو کشور به نفع این دو تا کشور مسلمان است و می‌تواند در معادلات سیاسی پیام بزرگی را به دشمنان انقلاب اسلامی منتقل کند، بنده مخالفت نمی‌کنم، علی‌رغم اینکه ابهاماتی برای من وجود دارد. آقای دکتر! یک نکته را جناب‌عالی عفو بفرمایید، ببینید! در تبصره ذیل ماده واحده آمده که «در اجرای مواد (12) و (13) موافقتنامه رعایت اصل (139) قانون اساسی»،

علی اردشیرلاریجانی
نه، در کل آن باید بیاورند

مهرداد لاهوتی
بله، آقای دکتر! این اشتباه است، در کل این موافقتنامه باید رعایت اصل (139) را بنویسند.

علی اردشیرلاریجانی
اصل (81) را هم باید اضافه کنند.

مهرداد لاهوتی
بله، اصول (125) و (81). خواهش من این است که اگر با این اصلاح جناب‌عالی آمادگی دارید که این بند حذف شود، بنده هم مخالفت نمی‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
بله، بعداً آن را اصلاح می‌کنیم، متشکریم. موافق بعدی صحبت کند.

محمد علی وکیلی
موافق بعدی جناب آقای حاجی هستند، بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی! خداقوت عرض می‌کنم و قبل از اینکه وارد بحث شوم تذکر مواد (235)، (236)، (237) و (238) را دارم. همان‌طور که می‌دانید امسال برای اولین‌بار آقای رئیس‌جمهور و وزرا در مردادماه بایستی گزارش عملکرد سالیانه خودشان را براساس برنامه و اسناد فرادستی به مجلس ارائه بدهند و بعد آن گزارش چاپ شود و در کمیسیون‌ها براساس ارجاعی که صورت می‌گیرد رسیدگی شود.

علی اردشیرلاریجانی
برایشان نامه دادیم، ارسال شده است.

عبدالرضا مصری
تشکر از لطف شما. سخنگوی کمیسیون بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
خانم دکتر! نکته‌ای دارید؟ دولت بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! اخطار دارند.

عبدالرضا مصری
اگر مربوط به موضوع است بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای سلیمی بفرمایید.

علیرضا سلیمی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! با کمال پوزش و ضمن تبریک مجدد به خاطر اینکه حضرت‌عالی سکان را به دست گرفتید. آقای رئیس! البته بنده تذکر ماده (16) را دارم که قسم هیأت‌رئیسه است. مواد (22) و (105). اگر اجازه بفرمایید ماده (16) مشخص است، قسم هیأت‌رئیسه است که به آیین‌نامه عمل کند. ماده (22) هم حفظ شأن مجلس است، بر این اساس اگر اجازه بفرمایید من تذکر ماده (105) را عرض کنم. آقای رئیس! خدمت آقای لاریجانی هم عرض کردم، در ماده (105) اینطور دارد که در هر جلسه رسمی،‌ الان فرمودید که جلسه رسمی است، در هر جلسه رسمی سه نفر از نمایندگان می‌توانند به نوبت و طبق فهرستی که از قبل به قید قرعه تنظیم شده هفت دقیقه نطق نمایند و بعد هم دو دقیقه اضطراری را بگویند. آقای رئیس! نکته این است، یا این جلسه، جلسه رسمی است یا نیست. اگر جلسه رسمی است باید در آن نطق باشد، اگر جلسه ادامه جلسه قبلی است باید از نمایندگان رأی گرفته شود. این «می‌توانند» هم در ماده (105) اختیار نیست، حق است. یعنی آیین‌نامه اجازه نداده است. آقایان هیأت‌رئیسه ممکن است بگویند ما اینطور برداشت کردیم، تفسیر آیین‌نامه به عهده صحن مجلس است، تفسیر آقایان اینجا مسموع نیست. اجازه ندهید شأن مجلس شکسته شود. آقای رئیس! این بند (11) ماده (22) را برای این عرض کردم، اگر هیأت‌رئیسه خودش ببرد و خودش بدوزد بفرمایید که ما به منزل برویم، خود آقایان هیأت‌رئیسه قانون تصویب کنند، جلسه بگذارند و سایر اموری را که می‌خواهند خودشان انجام بدهند. پس ما اینجا چکاره بیدیم؟! بالاخره مجلس اینجا حق دارند، نمایندگان حق دارند، تفسیر آیین‌نامه با صحن مجلس است، نه با هیأت‌رئیسه محترم و معزز. ضمن اینکه ما به آقایان رأی دادیم و آقایان را قبول داریم، ولی من خواهش می‌کنم به آیین‌نامه طبق قسم عمل شود. این «می‌توانند» حق نمایندگان است، اجازه نیست. من خواهش می‌کنم اگر جلسه رسمی است اجازه بدهید نطق‌ها ادامه داشته باشد. ممکن است آقایان بفرمایند بعضی‌ها نمی‌خواهند نطق کنند، آنهایی که می‌خواهند نطق کنند بعدازظهر نطق کنند، متشکرم.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنم. حضرت آقای سلیمی عزیز! تذکر حضرت‌عالی تذکر قابل بحثی است، ان‌شا‌ءالله در هیأت‌رئیسه مطرح شود و ما بتوانیم این لغت «می‌توانند» را ببینیم تفسیر حضرت‌عالی در مورد «می‌توانند» معنا شود،‌ یا برداشت هیأت‌رئیسه از «می‌توانند». اما با وجود اینکه مطلب، مطلب خوبی بود، اما چون در دستور نبود، ما الان در مرحله‌ای هستیم که باید نماینده محترم دولت باید نسبت به آن موضوع اظهارنظر کند، چون خارج از دستور بود، ولو مطلب بسیار خوب است و من تشکر می‌کنم، اجازه بدهید که ادامه دستور انجام بگیرد، این هم ان‌شا‌ءالله در جایگاه خودش چشم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای ابطحی! در دستور تذکر دارید؟ بفرمایید.

سیدمحمدجواد ابطحی
تذکر قانون اساسی
سلام علیکم و رحمه الله من هم خدمت آقای مصری تبریک می‌گویم، امیدوارم که سکانداری‌ ایشان ان‌شا‌ءالله موجب ارتقای قانونگذاری در مجلس باشد. آقای دکتر! اولاً این اخطارها در دستور نیست، در جلسه است. حالا شما دستور معنا می‌کنید و این روال است، در جلسه است. اما بنده درخصوص این معاهده و موافقتنامه اصول (80)، (81) و (77) را تذکر دارم. آقای رئیس! درخصوص ارزی که آزادانه قابل تبدیل باشد در بند (4) ماده (1) تعاریف گفته هر نوع ارزی که صندوق بین‌الملل پول این را به عنوان ارز اعلام کرده باشد. این به نظر می‌رسد که فراتر از اراده دو کشور متعاهد است و پس‌فردا ما را دچار چالش خواهد کرد. ممکن است ما پیمان دوجانبه پولی با عراق داشته باشیم، این یک مطلب. مطلب بعدی درخصوص بند «ث» ماده (8) است، اقساط وام‌های مربوط به سرمایه‌گذاری، اگر غرض وام است هرگونه دادن یا گرفتن وام باید با تصویب مجلس باشد. ظهور عبارت درست است که گفته «از محل عملکرد سرمایه‌گذاری» و اطلاق این بند که «اقساط وام‌های مربوطه»، شاید این نکته را متبادر به ذهن می‌کند که گرفتن و دادن وام مطرح است، اگر اینطور است باید اصل (80) ذکر شود. همانطور که من صبح راجع به ویتنام گفتم، اصل (81) را هم در مورد حق‌الامتیاز قبول کردند، ان‌شا‌ءالله اصل (80) هم باید در ابتدای موافقتنامه ذکر شود. آقای دکتر! اما نکته مهمتر، این عهدنامه به زبان انگلیسی معتبر خواهد بود. اداره قوانین به درستی اشاره کرده که ترجمه‌ای که به زبان فارسی برگردان از انگلیسی انجام شده در بعضی موارد اشتباه است، از جمله ماده (5) واژه provisions به معنای شروط است نه شرایط. در ماده (5) شرایط ذکر شده است. یا آنجایی که در ماده (9) متأسفانه اساساً این بند را اشتباه به فارسی ترجمه کرده‌اند. بیم آن می‌رود که بقیه مواد آن هم اینطور شود. اگر حالا که داریم بحث می‌کنیم ترجمه اشتباه است، وای به بعد از اختلاف و رسیدگی در محاکم داوری. آقای دکتر! این است که من اعتقاد دارم یا باید اصل انگلیسی را هم مجدداً‌ با ترجمه زبان فارسی بررسی کنند،‌ یا حداقل این مواردی که اداره قوانین گفته را حتماً اصلاح کنند. با این روند رأی‌گیری خلاف قانون اساسی و اصل (77) است. والسلام

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنم. حضرت‌ آقای ابطحی! اخطار حضرت‌عالی در مورد (77) و (81) کاملاً وارد است. در مورد (80) چون در این موافقتنامه بحث وام اصلاً مطرح نیست و فقط سرمایه‌گذاری مطرح است، ببینید!‌ در اصل (80) گرفتن و دادن وام یا کمک‌های بلاعوض داخلی و خارجی از طرف دولت باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. ما در اینجا نه کمک بلاعوض در این موافقتنامه برای سرمایه‌گذاری متقابل داریم و نه وام داریم. لذا اگر وام باشد یا بلاعوض باشد نیاز به مجوز مجلس است. اما به خاطر اینکه ابهامی در آینده پیش نیاید فرمایشات شما را به اضافه اصل (125)‌ با اجازه شما اضافه می‌کنیم، الزام می‌کنیم در پایان این قانون که با رعایت اصول (77)، (81)، (80) و (125) قانون اساسی. اگر اینطور نظر حضرت‌عالی تأمین می‌شود سپاسگزارم. اگر کمیسیون صحبتی دارد بفرمایید.

زهرا سعیدی مبارکه
خدمت همکاران بزرگوار و هیأت‌رئیسه محترم عرض خسته‌نباشید دارم و خداقوت به جناب آقای دکتر مصری. یک موضوعی که هست این است که کشور عراق بزرگترین کشور همسایه مرزی ماست و طبق آماری که اعلام شده بعد از کشور چین و امارات که بیشترین صادرات را به عراق دارند، کشور جمهوری اسلامی ایران بیشترین صادرات را داشته و این زمینه کاملاً فراهم و مهیا است. یک توضیحی که می‌خواستم خدمت همکاران بزرگوار بدهم این است که کشور عراق چون یک کشور نفت‌خیز است، ولی از نظر زیرساختی و خدمات فنی ـ مهندسی نیازهایی دارد که کشور جمهوری اسلامی ایران به دلیل نخبگان و جوانان متخصصی که در این زمینه در این رشته‌ها تربیت کرده، می‌تواند آن مشکلات زیرساختی و تأمین منابع انسانی را در آن کشور برطرف کند، درخواست من از همکاران عزیز و محترم این است که ان‌شا‌ءالله با یک رأی خوب موافقت خودشان را اعلام کنند که این حقوق حقه و قانونی که سرمایه‌گذاران برای پوشش دادن نیاز دارند و برای اینکه بتواند کشور میزبان آن نیازها را پوشش بدهد، بتوانند فراهم کنند. من چون موافقین عزیز موارد خوبی را مطرح کردند و عنوان داشتند صحبتم را کوتاه می‌کنم. ان‌شا‌ءالله از همکاران عزیز درخواست می‌کنم با یک رأی قاطع و بسیار خوب از این لایحه موافقتنامه حمایت کنند. سپاسگزارم.

عبدالرضا مصری
نماینده دولت بفرمایید.

مهدی میراشرفی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت نمایندگان معزز ملت شریف ایران عرض سلام و وقت‌بخیر دارم و باز اعیاد گذشته را عرض تبریک دارم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و عرض تبریک به جهت انتخاب هیأت‌رئیسه جدید مجلس شورای اسلامی و جناب آقای دکتر مصری. در بحث اینکه ما به این توافقنامه یک رأی خوبی بدهیم، لازم است من یک¬سری موارد را خدمت حضار گرامی عرض کنم و آن این است که بعد از کشور چین، کشور عراق بزرگترین شریک تجاری کشور در صادرات کالا است که چنانچه صادرات میعانات، گاز و نفت از صادرات به چین منها شود در واقع کشور عراق شریک اول کشور ما است و از این باب که کشور جمهوری عراق در حال حاضر در حال توسعه است و از منابع و ذخایر نفتی عظیمی برخوردار است، مضاف بر اینکه در شرایط خاص کشور که تحریم‌های ظالمانه آمریکا مرزهای آبی و هوایی ما را تهدید می‌کند، مرزهای خشکی ما یک پتانسیل بسیار عالی هستند که ما بتوانیم یک قسم را این مشکلات را مرتفع کنیم. از آنجایی که باز کشور عراق به یک نحو کشور landlock یا محصور در خشکی است، باز کشور ما که عملاً در مقابل جبر جغرافیایی دچار یک بخت جغرافیایی است و از آنجایی که بحث حمل و نقل کالایی در دنیا در حال حاضر بیش از (90) درصد حمل و نقل، حمل و نقل دریایی است، نیاز است کشورهای landlock یا محصور در خشکی از طریق بنادر کشور ما که قریب به (3000) کیلومتر در جنوب است اقدام به تأمین نیازهای کالایی خودشان کنند و به همین جهت است که کشور عراق علاوه بر اینکه شریک تجاری ما در صادرات تقریباً در رده اول است، در بحث برآورده کردن نیازهای عراق از این مسیر و قلمرو جمهوری اسلامی هم ما می‌توانیم یک پتانسیل عالی برای این کشور ایجاد کنیم. مضاف بر اینکه کشور جمهوری عراق واقعاً در مسافرت‌ها و هیأت‌هایی که در بین دو کشور مبادله می‌شوند عنوان می‌کنند که ما با کالاهای ایرانی به شدت قرین هستیم و به کالاهای ایرانی عادت داریم و می‌تواند یک وضعیت بسیار خوب در شرایط ویژه کشور ما در بحث تجارت خارجی ایجاد کند که باز ما طبق این دلایلی که عرض شد و دلیل آخر اینکه جمهوری عراق می‌تواند با جمهوری سوریه کشور ما را به دریای مدیترانه متصل کند و عملاً یک فرصت استثنایی به ما بدهد که ما دسترسی سهل‌تری به دریای مدیترانه داشته باشیم، چه از باب تأمین کالایی و چه از باب بحث بسط و گسترش ترانزیت. به همین جهت من از نمایندگان معزز درخواست و خواهش می‌کنم به این موافقتنامه با آرای بالا رأی بدهند که می‌تواند قسمت عمده‌ای از مشکلات تجاری ما و بحث حمایت از شرکت‌های ایرانی مستقر در عراق را که تعداد کمی هم نیستند به شدت حمایت کند و در بحث بسط و گسترش صادرات کالاهای غیرنفتی به عراق نیز بسیار مؤثر باشد. باز پیشاپیش از رأی بالایی که به این موافقتنامه خواهید داد ممنون هستم. متشکرم.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم. متن را بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق ماده واحده ـ موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق مشتمل بر یک مقدمه و (16) ماده به ‌شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود. تبصره ـ در اجرای موافقتنامه، رعایت اصول (139)، (77)، (125)، (81) و (80) قانون اساسی الزامی است. آقای رئیس! لازم به تذکر است، آقای ابطحی هم اشاره کردند، بعضی اشکالات ترجمه‌ای در متن موافقتنامه است که در ضمیمه اداره کل تدوین قوانین این اشکالات ترجمه‌ای را ذکر کرده‌اند. ملاک عمل این اصلاحاتی است که اداره کل تدوین قوانین انجام داده است. صبح هم قرائت نکردیم، چون در اصل در متن موافقتنامه است.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم. حضار 202 نفر، متنی که در رابطه با موافقتنامه حمایت از سرمایه‌گذاری قرائت شد به رأی گذاشته می‌شود، دوستان شرکت بفرمایند. یک رأی بنده هم منظور شود،‌ چون فقط من نمی‌توانم با دستگاه رأی بدهم، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، با رأی بالا تصویب شد.
5 تصویب کلیات لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان (ثبت 244)

عبدالرضا مصری
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! گزارش کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان است. من ضمن اینکه از جناب آزادی‌خواه سخنگوی محترم کمیسیون دعوت می‌کنم، جناب آقای دکتر رحیمی! اسامی مخالفین و موافقین در کلیات را ذکر بفرمایید.

علیرضا رحیمی
همکاران محترم استحضار داشته باشند، مخالفین: آقایان نوروزی، حاجی‌دلیگانی و علیرضا رحیمی و موافقین: آقای مسعودی، سرکار خانم سیاوشی و آقای کاتب آمادگی لازم را برای اظهارنظر داشته باشند.

عبدالرضا مصری
جناب آقای آزادی‌خواه بفرمایید.

احد آزادی خواه
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران عزیز عرض خداقوت دارم، عرض سلام و تبریک ایام گذشته و عید سعید فطر خدمت هموطنان عزیز ایران اسلامی. خدمت رئیس محترم جناب آقای دکتر مصری عزیز هم تبریک عرض می‌کنم، اولین جلسه که حضرت‌عالی ریاست جلسه را به عهده دارید. من اول چند بیتی را خدمت آقای مصری هدیه کنم و بعد عرایضم را بگویم. شنیدم که پیری به راه حجاز به هر خطوه کردی دو رکعت نماز چنان گرم رو در طریق خدای که خار مغیلان نکندی ز پای یکی هاتف از غیبش آواز داد که ای نیکبخت مبارک نهاد به احسانی آسوده کردن دلی به از الف رکعت به هر منزلی ان‌شا‌ءالله خداوند به جناب آقای دکتر مصری و همه شما همکاران عزیز توفیق خدمت به هموطنان عزیز ایران اسلامی را عطا کند. من گزارش کمیسیون را در زمانی که در اختیار دارم عرض می‌کنم و دو، سه جمله توضیح می‌دهم و از همکاران عزیز هم تقاضامندم کمک کنند امروز یک اقدام خوبی در حوزه ورزش و جوانان انجام بدهیم. گزارش کمیسیون فرهنگی به مجلس شورای اسلامی لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان به شماره چاپ (444) که به این کمیسیون به‌ عنوان اصلی ارجاع شده بود، ابتدا در کمیته مربوطه با حضور مسئولان دستگاههای ذی‌ربط، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات مورد بررسی قرار گرفت و سپس گزارش آن در جلسات متعدد کمیسیون مطرح و پس از بحث و بررسی با اصلاحاتی به ‌شرح زیر به ‌تصویب رسید. اینک گزارش آن در اجرای ماده (147) آیین‌نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی تقدیم میگردد. ضمناً گزارش کمیسیون‌های فرعی اجتماعی، اقتصادی، آموزش، تحقیقات و فناوری، بهداشت و درمان و شوراها و امور داخلی کشور تاکنون واصل نشده است. رئیس کمیسیون فرهنگی ـ احمد مازنی همکاران محترم! فلاسفه می‌گویند همیشه عدم محض بهتر از وجود ناقص است. سال 1389 مصوبه مجلس بر آن رقم خورد که دو سازمان تربیت بدنی و سازمان جوانان ادغام شوند و سال 1397 عملاً وزارت ورزش و جوانان به وزارتخانه‌های کشور اضافه شد. اما الان هشت سال است که این وزارتخانه اهداف، وظایف و اختیاراتش مبهم است و مشخص نیست. عملاً وزارتخانه‌ای است که قانوناً نمی‌داند سر چه کسی را باید چگونه بتراشد، این یکی از خلأهای مهم کشور ما بود که کمیسیون فرهنگی پس از ارائه لایحه از دولت محترم عزم خود را جزم کرد این لایحه را در کمیته تخصصی با حضور کارشناسان و بعد در صحن کمیسیون وقت خیلی زیادی گذاشت و الان برای نهایی کردن در صحن مجلس ارائه می‌شود. در حوزه ورزش تربیتی، ورزش حرفه‌ای، باشگاه‌های ورزشی، خانه‌های جوانان و امور جوانان نکات خیلی خوبی در اینجا آمده، در دو شاخه اصلی وزارت ورزش و جوانان که وظایف وزارت ورزش را در حوزه ورزش و در حوزه جوانان حسابی و مستوفی بحث کرده و به نظر می‌رسد تا جایی که همکاران من در کمیسیون توانسته‌اند سعی کردند به شکلی کار را تدبیر و تمشیت کنند که این لایحه هم جامع و هم مانع باشد. همکاران گرامی! الان مجدداً متأسفانه موضوع انتزاع این دو از همدیگر در دستور کار قرار دارد که خود حقیر به عنوان یکی از نمایندگان و وکلای ملت واقعاً‌ نگرانم و عملاً اعتراض هم می‌کنیم. وقتی کمیسیون تخصصی دارد لایحه دولت را رصد می‌کند و کار را تشکیلاتی جلو می‌برد که ما یک وزارتی که سر و سامان جدی مدیریتی نداشته را سر و سامان بدهیم، به نظر من سزاوار نیست کمیسیون دیگری در همین موضوع برای انتزاع کار انجام بدهد. بهتر است به وظایف دیگری بپردازد و این را بگذارد که ان‌شا‌ءالله وزارت ورزش هم کمک کنند، شما هم کمک کنید که ان‌شا‌ءالله ما بتوانیم لایحه اهداف را در یکی، دو جلسه آینده به سرانجام برسانیم.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم. مخالف اول صحبت کند.

علیرضا رحیمی
اولین مخالف جناب آقای نوروزی نماینده محترم رباط‌ کریم هستند، بفرمایید.

حسن نوروزی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین همکاران محترم، هیأت‌رئیسه! امروز سالروز حکم حضرت امام مبنی بر عزل بنی‌صدر، آن خائن از فرماندهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است که امام در این روز، بیستم خرداد سال 1360 وی را از فرماندهی ستاد مشترک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران عزل کردند. این حکم و روز بزرگ را خدمت ملت ایران و همکاران عزیز تبریک عرض می‌کنم. همکار محترم و سخنگو فرمودند که فلاسفه فرموده‌اند عدم محض بهتر از وجود ناقص است. ما هم عرض می‌کنیم عدم یک قانون بهتر از کتابت یک قانون ناقص است. حالا من نقص‌های این قانون را علی‌رغم خوبی‌هایی که کنارش است، نقایصی که دارد را خدمت عزیزان عرض می‌کنم. من خواهش می‌کنم همکاران محترم توجه بفرمایند. اگرچه این لایحه دارای نقاط قوت گوناگونی است که در صورت تصویب و نظارت صحیح بر حسن اجرای احکام مربوط می‌توان امیدوار به توسعه و رونق ورزش جوانان و ساماندهی بخشی از امور جوانان بود، لیک من نقاط ضعف آن را خدمت همکاران متذکر می‌شوم. 1 ـ بی‌توجهی به حل مسائل اساسی جوانان از قبیل اشتغال، ازدواج و مسکن جوانان در لایحه و پررنگ بودن احکام حوزه ورزش نسبت به جوانان. از مجموع (52) حکم از جنس تکلیف و اختیار (40) حکم مربوط به امور ورزش است، معادل (77) درصد و فقط (12) حکم مربوط به جوانان است، معادل (23)‌ درصد. البته باید توجه داشت که با توجه به فرابخشی و بین‌بخشی بودن امور جوانان بخشی از وظایف حاکمیتی این حوزه به سایر دستگاه‌ها مربوط است. لذا عدم پیش‌بینی ساز و کار مشخص برای وزارت در موضوع اشتغال و ازدواج جوانان یکی از نقاط ضعف جدی لایحه است. 2 ـ غفلت از تولید داخلی کالاها و تجهیزات ورزشی و رونق صنعت ورزش کشور. امروزه تولید کالاها و تجهیزات ورزشی در کشور به عنوان بخش عظیمی از صنعت ورزش کشور با گردش مالی حدود (7000) میلیارد تومان در سال نقش مهمی در ایجاد اشتغال و کارآفرینی رونق اقتصاد ورزش، کاهش وابستگی به واردات و منابع ارزی و نیز تسهیل توسعه فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی و مشارکت مردم دارد. لکن با وجود اثرگذاری مستقیم و غیرمستقیم بر ابعاد مختلف ورزشی، این موضوع در لایحه ارائه‌شده مغفول مانده است. 3 ـ بی‌توجهی به برونسپاری و واگذاری بعد ورزش حرفه‌ای و باشگاه‌های بزرگ ورزشی به بخش غیردولتی. دولتی بودن و بالا بودن هزینه اداره ورزش حرفه‌ای و باشگاه‌های بزرگ ورزش کشور و سوق دادن منابع مالی و انسانی به سوی این بعد از ورزش چالشی است که به طور جدی باید مدنظر قرار گیرد. چند نکته دیگر را هم خدمت همکاران محترم عرض کنم. خیلی از بندها و موادی که در اینجا آمده است توصیه‌ای است. احکام تجویزی است و اصلاً تکلیف نیست،‌ یعنی اگر انجام ندهند هیچ‌کس مؤاخذه نمی‌کند. هرچه آمده است فقط یک‌سری احکام تجویزی است و فهرست شده است. در بند (17) بند «الف» وظایف ورزش در حوزه ورزش آمده است «تهیه و تدوین آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به اعزام ورزشکاران و مربیان به خارج از کشور»، اینجا یک اختیار تام داریم به وزارت ورزش می‌دهیم، هر نوع آیین‌نامه یا دستورالعملی را بنویسند و ننویسیم، کجا تصویب شود، چه کسی نظارت کند، اختیار تام قانونگذاری تحت عنوان دستورالعمل و آیین‌نامه در اینجا داده‌ایم. نکته بعدی، آقا، همکاران محترم! ما داریم ادارات ورزش شهرستانهایمان را بدبخت می‌کنیم. در این لایحه در بند «ب» اختیارات ورزش آمده: «واریز عواید حاصل از بهره‌برداری و اجاره مجموعه‌ها،‌ اماکن و اراضی متعلق به وزارت و سایر درآمدهای ناشی از قوانین و مقررات مصوب مربوطه به حساب درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور و تحقیق معادل وجوه واریزی به وزارت» الان مراکز را اجاره می‌دهند، عواید آن بعد از واریز به خزانه به حساب خود اداره ورزش آن شهرستان برمی‌گردد. شما دارید کل این وجوه را به وزارتخانه برمی‌گردانید، هیچ چیزی را هم مشخص نکردید. من خواهش می‌کنم به بند (3) همکاران عنایت بفرمایند، بعداً خودتان خواهید فرمود که ادارات ورزشی شهرستانهای ما وامانده و حیران شده‌اند، این هم یک نکته. بهره‌برداری از اراضی و فضاهای مورد نیاز وزارت به نحو عام، این بهره‌برداری در سطح خشکی، آبی و هوایی را دارید اختیارات تام می‌گذارید، طبق چه دستوری و زیر نظر چه کسی؟ (رنجبرزاده ـ آقای نوروزی! وقتتان تمام شد) یکی از نکته‌هایی که اینجا آمده را آقای رنجبرزاده اجازه بفرمایند عرض کنم. اینجا دولتی کردن ورزش مطرح است، ورزش را باید به بخش خصوصی واگذار کرد. شما اینجا آمدید همه چیز را دولتی دیدید و النهایه «اتخاذ سیاست‌های راهبردی توسعه ورزش» اتخاذ سیاست‌های راهبردی را باید کمیسیون مشخص می‌کرد، منظور از سیاست‌های راهبردی چیست؟ هر چه خودشان نشستند، نوشتند و تحلیل کردند می‌گویند سیاست راهبردی، مجلس به ما اجازه داده و مربوط به ماست. من فکر می‌کنم در این لایحه‌ای که نوشته شده یک حزب سیاسی را تعریف کرده‌اند و با اختیارات و بودجه ملی، آن هم مربوط به شهرستان‌ها از عواید حاصله از خود مردم، باشگاه‌های مردم، شهرستانهایی که در طول (40)‌ سال انقلاب سرمایه‌گذاری کرده‌اند و بعد هیچ‌جا هم حساب و کتابی نشده است. آیا این عوارض واریز می‌شود دیوان محاسبات نظر دارد، بازرسی کل کشور نظر دارد؟ (رنجبرزاده ـ تشکر، دو دقیقه از وقتتان گذشت) الان چه مشکلاتی داریم؟ اینها حل نشده است. والسلام

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم، موافق بعدی صحبت کند.

علیرضا رحیمی
موافق اول جناب آقای مسعودی هستند، بفرمایید.

اصغر مسعودی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم «قو علی خدمتک جوارحی و اشدد علی العزیمه جوانحی» روز جهانی صنایع دستی، تجلی عشق و هنر و توجه به آثار هنری که بازگوکننده روح ملت‌ها و اقوام است گرامی می‌داریم. سالگرد شهادت آیت‌الله سعیدی به دست مأموران ستمشاهی را ارج می‌نهیم که فرمود «به خدا سوگند اگر مرا بکشید و خونم را بر زمین بریزید در هر قطره خونم نام مقدس خمینی را خواهید یافت». لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان مورد بحث است. وزارت ورزش و جوانان از کلیدی‌ترین وزارتخانه‌ها است، چون ورزش در سلامت انسان نقش اساسی دارد. سلامتی از نعمت‌های الهی است. ورزش عامل خودباوری، تقویت اراده، احساس موفقیت و شادابی است و جوانان مهمترین سرمایه‌های کشور هستند. آخرین قانون مربوط به وزارت ورزش مربوط به سالهای حدود 1352 می‌باشد. در سال 1390 سازمان ملی جوانان و سازمان تربیت بدنی ادغام شدند و وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد. پنج سال بعد لایحه تقدیم مجلس شده، قرار بود لایحه شش‌ماهه تقدیم شود. کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون اصلی (40) جلسه با حضور کارشناسان تشکیل داد و این لایحه ثمره (40) جلسه کارشناسی است. همکاران عزیز! این وزارتخانه بیش از هفت سال است که فاقد قانون است، اختیارات و وظایف آن مشخص نیست. شورای عالی ورزش بیش از (16) سال است که تشکیل نشده است. مخالف محترم مطالبی را بیان کردند، من نکات مثبت لایحه را عرض می‌کنم. در این لایحه به وظایف و اختیارات به تفکیک پرداخته شده، اگر بحث انتزاع و تفکیک ورزش و جوانان صورت بگیرد، هر حوزه اهداف و وظایفش مشخص است. به تحکیم و تقویت معنوی و ارزشهای اخلاقی و منش پهلوانی در ورزش مبتنی بر فرهنگ اسلامی و ایرانی توجه شده است. به ورزش همگانی، ورزشهای ملی و روستایی، بازیهایی بومی و محلی و توسعه زیرساخت‌های آن و تلاش برای ارتقا و ترویج جهانی آن تأکید شده است. به ورزش آسان، ارزان و در دسترس همگان تأکید شده است. به تسهیل دسترسی مردم برای مسابقات ورزش ملی و بین‌المللی در مکان‌های عمومی و ورزشی تأکید شده است. بر استفاده از تولیدات داخلی جهت تجهیز امکانات مورد نیاز رشته‌های ورزشی تأکید شده، همان اقتصاد مقاومتی، همان رونق تولید است. بر بسترسازی به منظور سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه‌های مرتبط با امور جوانان تأکید شده است. بخش خصوصی مورد توجه قرار گرفته است. در این لایحه ظرفیت خیرین ورزشیار و خیرین خیرساز که قسمتی از هزینه‌های احداث یا تجهیز را بپردازند پرداخته شده است. به ارتقا و تقویت سرمایه‌های اجتماعی توجه شده، به مشارکت همه جوانان توجه شده است. بر حسن اجرای فعالیت‌های ورزشی کلیه دستگاه‌های اجرایی و بخش‌های غیردولتی توجه شده است. به جایگاه ورزش قهرمانی کشور در عرصه‌های جهانی و بین‌المللی تأکید شده است. بر توزیع عادلانه امکانات و توسعه ورزش همگانی و بحث جوانان پرداخته شده است. بر موضوع ورزش بانوان تأکید شده است. قهرمانان، پیشکسوتان، نابینایان، ناشنوایان ورزشی قهرمان فاقد درآمد مستمر در این لایحه مورد تکریم و حمایت قرار گرفته‌اند، تحت عنوان صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان. بر آمایش سرزمینی ورزش کشور تأکید شده است. عزیزان، همکاران عزیز! خلاصه در این لایحه بر ورزش قهرمانی، ورزش همگانی، ورزش حرفه‌ای، ورزش محلی، ارزشهای اخلاقی، منش پهلوانی مبتنی بر فرهنگ اسلامی و ایرانی، آمایش سرزمینی، ورزش کشور، خانه جوانان، استفاده از بخش خصوصی و ظرفیت خیرین، حمایت از قهرمانان و پهلوانان و ترویج ارزشهای فرهنگی، اخلاقی و انقلابی و مشارکت همه‌جانبه جوانان و توزیع عادلانه امکانات و توسعه ورزش تأکید شده است. همکاران عزیز با موافقت با این لایحه وزارت ورزش و جوانان را از بی‌قانونی، بی‌اختیاری و بی‌وظیفگی ان‌شا‌ءالله در می‌آورند و امروز با آرای بالا به موافقت با این لایحه ان‌شاءالله به کمک وزارت ورزش و جوانان اقدام خواهند کرد، با تشکر.

علیرضا رحیمی
مخالف دوم جناب آقای حاجی‌دلیگانی هستند، بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم از همه همکاران محترم تشکر می‌کنم. آقای رئیس! اگر اجازه بدهید بنده یک تذکر مختصری راجع به بند (11) ماده (22) دارم، درخصوص اینکه ماده (12) قانون برنامه درخصوص متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی تا الان بعد از دو سال که خود جناب‌عالی در کمیسیون بودید و مصوب شد هنوز اجرایی نشده،‌ از آن طرف رئیس سازمان تأمین‌اجتماعی هم که براساس ماده (14) قانون صندوق تأمین‌اجتماعی تنها ظرف شش ماه می‌تواند مسئولیت سرپرستی داشته باشد،‌ ده روز دیگر شش ماه او به پایان می‌رسد، چون از 1/10/ منصوب شدند. خواهشم این است که جناب‌عالی پیگیری بفرمایید، هم مدیرعامل تأمین‌اجتماعی مشخص شود و هم بحث اینکه یک بازنشسته امروز با (400) هزار تومان چطور می‌تواند زندگی کند، با زن و بچه و داماد و عروس؟ واقعاً فیش‌هایشان را می‌آورند به ما نشان می‌دهند، می‌گویند با (400) هزار تومان. از آن طرف هم که بالاخره حق بیمه‌ها را دو برابر کرده‌اند و افزایش داده‌اند. قانونی که در سال 95 تصویب شده، ماده (12) قانون برنامه راجع به متناسب‌سازی حقوق کارگران عزیز بازنشسته عملیاتی شود، این تذکر بنده اگر توضیحی دارید.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنم. تذکر حضرت‌عالی درد دل همه ماست، اما چون در دستور نیست متأسفانه پذیرفته نیست.

حسینعلی حاجی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید همکاران عزیز! در مخالفت با گزارشی که الان برای شرح وظایف وزارت ورزش و جوانان آمده، منشأ آن به سال 1388 برمی‌گردد که در آن سال مصوبه‌ای را مجلس داشت و به دولت وقت ظرف شش ماه مهلت می‌دهد که لایحه آورده شود. این شش ماه به هشت سال به درازا کشید تا این لایحه به مجلس بیاید. هم دولت نهم و دهم نیاورده، هم دولت یازدهم که الان دولت دوازدهم این لایحه را آورده است، با کسری‌هایی که دارد. اگر شما متن را بخوانید یک‌سری توصیه‌هایی دارد، عین اینکه مثل یک شرح وظایف برای یک قرض‌الحسنه آن هم از نوع خانوادگی‌اش بخواهند بنویسند، این‌طور نوشته شده و الان بناست دو امر بسیار مهم به نام ورزش و جوانان را تبیین کند. به شما عرض کنم که این گزارش نه رافع مشکلات و انتظارات مردم و ورزشکاران است و نه جوانان. ببینید!‌ ای کاش در بخش جوانان کمیسیون این لایحه را به دو وزارتخانه تقسیم می‌کرد. چه اشکالی دارد این همه که ما دم از اهمیت نسل جوان می‌زنیم، می‌آمدیم دو وزارتخانه تشکیل می‌دادیم، یکی برای وزارت جوانان مستقل شرح وظایف می‌نوشتیم و یک شرح وظایف برای وزارت ورزش می‌نوشتیم، این بهتر بود. ببینید! امروز به شما عرض کنم در این گزارشی که آمده نمی‌تواند مشکلات و تکالیفی که ما در قبال جوانان داریم را رفع کند. هم دولت و هم مجلس درخصوص جوانان، درخصوص ازدواج جوانان شما قانون اساسی را ملاحظه بفرمایید، بر عهده همه ما تکلیف است. هر تکلیفی که انجام ندهیم والله،‌ بالله ما هم دخیل هستیم. فردا در روز قیامت باید جواب بدهیم. چرا جوانان با (30) سال و (40) سال هنوز برخی رغبت به ازدواج ندارند؟‌ به خاطر اینکه شرایط را بعضاً که بر عهده ما به عنوان دولت یا مجلس بوده فراهم نکرده¬ایم. چرا بحث مسکن جوانان، مگر در قانون اساسی نیامده، مگر این حق شهروندی نیست؟ آیا با این لایحه این مشکل حل می‌شود؟ نه. موضوع اشتغال جوانان، (رنجبرزاده ـ جمع‌بندی بفرمایید) وقت دارم. (رنجبرزاده ـ 14 ثانیه وقت دارید) نه، آن تذکر را جدا بگیرید، بنده آن تذکر را دادم، بعد هم رئیس گفتند وارد نیست، خواهش می‌کنم پنج دقیقه وقتم را استفاده کنم. (رنجبرزاده ـ بفرمایید) اشتغال جوانان را می‌خواهیم چه کنیم؟ این را تکلیف داریم، حق شهروندی است. نکته بعدی درخصوص بخش ورزش، ببینید! مردمی شدن ورزش در این گزارش نیامده، بیشتر جهت‌گیری‌ها براساس ورزش قهرمانی است. عمده مردم از نوع پولپاشی، نوع خرید و فروش بازیکن، نوع هزینه‌هایی که برای آوردن مربیان آنچنانی با هزینه‌های آنچنانی چه داخلی و چه خارجی، به هر حال مردم ناراضی هستند. اگر مردم صاحب این کشور هستند نمی‌خواهند این همه پول ابرنجومی و آنچنانی داده شود. در حالی که یک هیأت ورزشی برای گرفتن یک مینی‌بوس برای جابجایی هیأتش دچار مشکل است،‌ برای یک بازی که می‌خواهد انجام بدهد آنچنان از مردم پول می‌گیرد برای اینکه یک زمین چمن را بگیرد. از طرفی هیچ تکلیفی برای دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که مراکز ورزشی دارند، استخر دارند، زمین چمن دارند، ولی آنهایی که پدرشان استخدام یک دستگاه اداری نیست نمی‌توانند استفاده کنند، حسرت می‌برند. تکالیف اینها را در این مشخص نکرده است. انتظاری که مردم دارند، برای تعیین تکلیف این چند باشگاهی که دارند از دولت استفاده می‌کنند، بودجه‌های دولتی یا نهادهای عمومی را استفاده می‌کنند تعیین تکلیف نشده است. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ جناب آقای حاجی! وقتتان تمام شد) از آن طرف ما بارها قانون تصویب کردیم که این باشگاه‌ها واگذار شود، انجام نشده است. در این گزارش هم تعیین تکلیفی برای آنها نشده است. لذا نظرم مخالف است.

عبدالرضا مصری
آقای حاجی‌ تشکر می‌کنیم. موافق بعدی صحبت کند.

علیرضا رحیمی
موافق بعدی سرکار خانم سیاوشی هستند، بفرمایید.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام خدمت همکاران محترم. به عنوان موافق باید عرض کنم وزارت ورزش و جوانان یکی از مهمترین وزارتخانه‌ها در حوزه اجتماعی است که به خوبی هم تأثیر آن را در لایه‌های مختلف اجتماعی به ویژه در ایامی که وقایعی مثل فوتبال و والیبال در جریان است شاهد هستیم. مردم ایران به خوبی این توجه را دارند که یک بازی فوتبال و مسابقه کشتی یا یک رویداد بزرگ ورزشی چه شادی را وارد فضای جامعه می‌کند. وجود چنین ظرفیت و پتانسیلی در یک وزارتخانه‌ای که متأسفانه بعد از ادغام سال‌ها بدون قانون اداره شده قابل توجه است و به همین دلیل است که در اواخر دولت یازدهم این لایحه وظایف و اختیارات و اهداف وزارت ورزش و جوانان در دستور کار کمیسیون فرهنگی قرار گرفت که با مسئولیت اینجانب در کمیته ورزش، زنان و جوانان در (40) جلسه مورد بررسی قرار گرفت. وزارت ورزش و جوانان براساس قانون تأسیس سال 1350 سازمان تربیت بدنی دارد اداره می‌شود که در صورت تصویب این لایحه براساس ماده (9) همین لایحه این قانون سال 1350 ملغی می‌شود. ما در حوزه ورزش برخلاف حوزه‌های دیگر به شدت کمبود قوانین داریم که این لایحه می‌تواند این کمبود را جبران کند. در جواب مخالفین محترم که به درستی به برخی از ایرادات اشاره کردند باید عرض کنم، در مورد مخالفت اول در مورد واریز وجوه اجاره به خزانه دولت باید گفته شود که این مصداق ماده (6) قانون الحاق احکام دائمی است و به همین دلیل است که در حال انجام است. به هر حال یک شهرستان برخوردار است،‌ یک شهرستان کمتر برخوردار، به همین دلیل است که این وجوه به خزانه دولت واریز می‌شود و به این شکل بازتوزیع می‌شود. مشکلاتی را که در لایحه وظایف و اختیارات وزارت ورزش مخالف محترم دوم به آن اشاره کردند، باید بگویم بحث جوانان بحثی است که در چارچوب این لایحه که ان‌شا‌ءالله قانون خواهد شد به خوبی دیده شده، ولی سازمان جوانان که بر روی آن تأکید می‌شود به دلیل بار هفتادوپنجی آن و با تأکید و اشاره بر اصل (75) بارها در کمیسیون فرهنگی و کمیسیون‌های دیگر و حتی در صحن علنی هم رد شد و با آن مخالفت شده است. باید به این توجه داشت که حوزه جوانان یک حوزه فرابخشی است، بحث ازدواج جوانان، اشتغال جوانان و مسکن جوانان مباحثی است که وزارتخانه‌های مختلفی متولی آن هستند و فقط وزارت ورزش و جوانان نمی‌تواند این حوزه‌های وسیع را پوشش بدهد. قاعدتاً مباحثی که در برنامه ششم توسعه به آن پرداختیم، بحث اشتغال آنها و مباحثی مثل حوزه سمن‌های جوانان که از مباحث مهم فعالیت اجتماعی جوانان است در برنامه ششم توسعه در حوزه جوانان دیده شده است. در هر حال بحث این است که امر جوانان صرفاً‌ ازدواج نیست و مباحث متعددی است که قاعدتاً وزارت ورزش و جوانان جوابگوی آن نخواهد بود. در مورد بحثی که مطرح کردند که به ورزش مردمی در این لایحه پرداخته نشده باید تأکید کنم که ورزش همگانی یکی از مهمترین حوزه‌هایی است که حاکمیت به آن می‌پردازد که متولی آن وزارت ورزش و جوانان است که در این لایحه به خوبی روی آن تأکید شده و مجلس محترم هم با توجه به همین امر و اهمیت ورزش همگانی در برنامه ششم توسعه یک ماده قانونی که جنبه بودجه‌ای هم دارد را به تصویب رسانده است. بحث دیگری که در مخالفت‌ها به آن اشاره شد مباحث و مشکلات فدراسیون‌ها بود که به زودی در قالب اساسنامه فدراسیون‌ها که حالا در دولت در دست بررسی است (رنجبرزاده ـ جمع‌بندی بفرمایید) ان‌شا‌ءالله به این مسائل و مشکلات پرداخته خواهد شد. من معتقد هستم که این لایحه می‌تواند بسیاری از مسائل و مشکلات وزارتخانه‌ای را که (70) میلیون نفر به آن توجه دارند را از ابعاد مختلف به خوبی پوشش بدهد و معتقدم که این لایحه در مجلس دهم ان‌شا‌ءالله با رأی بالا به تصویب خواهد رسید و امیدوارم که نمایندگان محترم به کلیات لایحه وظایف و اختیارات وزارت ورزش رأی موافق بدهند.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم، مخالف بعدی صحبت کند.

علیرضا رحیمی
آقای رئیس! مخالف بعدی بنده هستم.

عبدالرضا مصری
بفرمایید.

علیرضا رحیمی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر همکاران ارجمند و بزرگوار. همکاران استحضار دارند براساس ماده (133) آیین‌نامه داخلی مجلس، قاعدتاً لوایحی که در مجلس مطرح می‌شود وزیر مربوطه یا نماینده دولت می‌تواند حضور داشته باشد. اجازه بدهید من اظهار تأسف کنم برای وزارت ورزش و جوانان که وزیر محترم نه آنقدر برای مجلس و نه خود وزارتخانه اهمیت قائل بوده که مهمترین لایحه‌ای که در حوزه وزارت ورزش و جوانان دارد مطرح می‌شود، وزیر این‌قدر اعتنا نداشت که شخصاً حضور داشته باشد و معاونت پارلمانی و حقوقی مجلس وزارتخانه هم که بلاتصدی است. درست است، نماینده وزارتخانه یکی از معاونین محترم و مدیرکل را فرستادند، ولی این مهمترین لایحه و قانونی است که دارد در صحن برای وزارتخانه تعیین تکلیف نهایی می‌شود و متأسفانه وزیر حضور ندارد. دوستان مخالف تذکر ندهند یا نقد نکنند که تکلیف نکرده، اختیار داده، ولی به هر حال متناسب با اهمیتی که وزیر برای مجلس و وزارتخانه خودش قائل است می‌تواند از اختیاراتش استفاده کند. عزیزان! مخالفین محترم به لحاظ محتوایی اشاره کردند که به نظر می‌رسد یک ساختار سازمانی را جلوی خودشان گذاشته‌اند، براساس یک چارت تشکیلاتی یک نموداری را با چهارتا جلسه کارشناسی ترسیم کردند و موضوع وزارت مهم و فخیمه‌ای را هم در حوزه ورزش و هم در حوزه جوانان ساده‌سازی کرده‌اند. برای ما بسیار مهم است، مشکل وزارت ورزش و جوانان مشکل خلأ قانونی نیست، مشکل مدیریتی است. یعنی در یک جاهایی بعضی وزارتخانه‌ها توان مدیریتی وزارتخانه‌های قدر و عریض و طویل و وسیع را ندارند، متوسل به قبض و بسط قانونی می‌شوند و اینکه خلأهای قانونی را جابجا کنند. این نکته اول که به نظر می‌رسد موادی که دوستان چه در کمیسیون و چه در خود دولت تدوین کرده‌اند جامعیت لازم را ندارد. جناب آقای مصری! من می‌خواهم از وقت استفاده کنم و یک اخطار قانون اساسی را هم تقدیم کنم. آیین‌نامه داخلی مجلس صراحت دارد که لوایح دولت و همچنین طرحهای مجلس باید موادی متناسب با عنوان لایحه داشته باشند. در ماده (5) ضمن لایحه‌ای که می‌آید وظایف وزارتخانه ورزش و جوانان را تشریح می‌کند، مبادرت به تشکیل شورای عالی تربیت بدنی کرده است که هیچ ارتباطی با وظایف وزارت ورزش و جوانان ندارد. به هر حال شورای عالی تربیت بدنی و ورزش یک موضوعی است که قانون مستقل نیاز دارد و نمی‌شود در ذیل قانون اهداف و وظایف وزارتخانه بیایند یک حکم ثانویه‌ای را با این اهمیت مشخص کنند که ترکیب اعضا را ببینید، رئیس‌جمهور، وزیر ورزش، رئیس سازمان برنامه و بودجه. یعنی پنج، شش تا وزیر را به علاوه شخص رئیس‌جمهور ضمن این قانون داریم برایشان تعیین تکلیف می‌کنیم. در صورتی که شوراهای عالی قوانین جداگانه لازم دارند و قاعدتاً نیاز است که شورای عالی انقلاب فرهنگی هم در این خصوص اظهارنظر خودش را داشته باشد. من ضمن احترام به زحماتی که در کمیسیون فرهنگی، کمیسیون¬های دولت و وزارتخانه برای تدوین این لایحه کشیده شد، اعتقادم این است که جامعیت لازم را ندارد و همکاران محترم عنایت بفرمایند، قانونگذاری که ما می‌کنیم یک قانونگذاری ماندگار و یک قانونگذاری در چارچوب و ضوابط حقوقی باشد، تشکر می‌کنم.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم، موافق بعدی صحبت کند.

علیرضا رحیمی
موافق بعدی جناب آقای کاتب هستند، بفرمایید.

غلامرضا کاتب
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض ادب و سلام محضر همکاران عزیزم و ضمن تشکر از مخالفین گرانقدرم. برادر عزیزم جناب آقای حاجی‌دلیگانی که مطالعات خوبی داشتند، انتظارات ایده‌آلی را در رابطه با بحث وزارت ورزش و جوانان مطرح کردند. یقیناً شاید همه ما این انتظارات را داشته باشیم که برای مسکن و اشتغال جوانان باید کار کنیم. همکاران عزیز! اما شما می‌دانید بحث مسکن و اشتغال جوانان تکلیفی بر روی دوش وزارت ورزش و جوانان نیست. وزارت ورزش و جوانان وظیفه هماهنگی و سیاست‌گذاری بین دستگاه‌های متفاوتی که تکلیف برای خدمت به جوانان عزیز را دارند، وظیفه هماهنگی را دارند. ضمن اینکه امروز اگر ما بتوانیم برای جوانان عزیزمان اشتغال و مسکن فراهم کنیم این تکلیف بر روی دوش همه قوای عزیز است. نکته دوم، اشاره کردند براساس قانون سال 1388 دولت‌ موظف بودند ظرف شش ماه این را بیاورند، نیاوردند. الان دولت یازدهم این را آورده، مدت‌ها است، نزدیک دو سال در کمیسیون است، یک سال و خرده‌ای کار شد و نقطه‌نظرات متعددی در این کمیسیون مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. اولین نکته همان رعایت بند (3)‌ اصل قانون اساسی است، توجه به توسعه ورزش بانوان که یکی از خواسته‌های زنان جامعه که سلامت زنان جامعه ما در گرو ورزش بانوان عزیز ما است. توجه به ورزش‌های ملی، روستایی، بازیهای بومی و محلی که در فرهنگ ملی ما اثرات بسیار مؤثر دارد. تعیین مرجع صدور مجوز باشگاه‌ها، فدراسیون‌ها و هیأت‌های ورزشی که یکی از خلأهای قانونی که امروز ما با آن مواجه هستیم و تعیین مرجع تعرفه و قیمت‌گذاری ارائه خدماتی که امروز با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستیم. عزیزان من! ممکن است دیدگاه‌های مختلفی هم وجود داشته باشد، اما آنچه که امروز در این لایحه پیش‌بینی شده نکات بسیار ارزشمندی است که من چند نکته آن را اشاره می‌کنم. بازنگری و اصلاح قانون تسهیل ازدواج جوانان که یکی از نکات بسیار مهم نیاز جامعه است. مرکز مشاوره ازدواج جوانان که یکی از نیازهای اساسی جامعه است. تشکل‌های مردم‌نهاد جوانان عزیز ما که یکی از نیازهای اساسی جامعه ما است. بحث صندوق حمایت از قهرمانان و مفاخر ورزش کشور و تغییر نام این صندوق که اشاره کردند یک صندوق بی‌خاصیت است، نه این‌گونه نیست. اتفاقاً یک صندوقی است که می‌تواند در جهت کمک به قهرمانان و مفاخر ورزش کشور بسیار مؤثر باشد. نکته بسیار مهمتری که در این قانون پیش‌بینی شده،‌ پیش‌بینی‌ درآمدهای پایدار برای ورزش در بخش‌های فدراسیون‌ها، باشگاه‌های ورزشی که برادر عزیزم جناب آقای نوروزی اشاره کردند در ورزش‌های شهرستان امروز با مشکل مواجه هستند، اتفاقاً‌ این بحث پیش‌بینی درآمدهای پایدار ورزشی به ورزش شهرستان‌ها کمک می‌کند که می‌تواند بسیار مؤثر باشد و وضعیت صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش کشور را ساماندهی می‌کند. ممکن است دوستان عزیز ما خلأهایی را هم بگویند، اما این خلأها نمی‌تواند به عنوان یک نقطه ضعفی وجود داشته باشد. اگر خلأهایی وجود دارد پیشنهاداتی هم وجود دارد، حتی بنده خودم چند تا پیشنهاد دارم که محضر همکاران عزیز ارائه می‌دهیم. اگر علاقه‌مند بودند این پیشنهادات را رأی بدهند که تقویت پیدا کند. حال بعد از (12) سال، اگر این لایحه ارائه نشده،‌ باز هم ما باید تعلل کنیم و تأخیر بیندازیم که تکلیف بخش امور جوانان امروز مسکوت بماند؟ نکته دیگری که برادر عزیزم جناب آقای رحیمی اشاره کردند (رنجبرزاده ـ جمع‌بندی بفرمایید) که وزیر ورزش در جلسه حضور ندارند، جناب آقای رحیمی! ممکن است انتظارات بنده و جناب‌عالی این باشد که ما طلب کنیم برای لوایح وزیر حضور پیدا کند. بله، شما هیأت‌رئیسه باید تکلیف کنید که وزیر حضور پیدا کند. اما در مواد (8)، (9) و (41) آیین‌نامه اجازه داده شده که نمایندگان دستگاه‌ها بیایند. شما همین یک ساعت قبل لایحه مالیات‌ها را داشتید، وزیر اقتصاد و دارایی حضور نداشت و معاون او حضور داشت و امروز هم خوشبختانه معاون تخصصی مربوطه آقای دکتر احمدی معاون ورزش همگانی است که در تمام کمیسیون‌ها حضور داشته و می‌تواند بسیار مؤثر باشد. (نایب‌رئیس ـ آقای دکتر! جمع‌بندی بفرمایید) علی‌ای‌حال خواهش من این است، موضوع بسیار مهمی را که الان ما در قالب لایحه ورزش همگانی داریم به موضوع حضور وزیر گره نزنیم. هیچ‌کدام از لایحه‌هایی که ما الان داریم وزرا حضور پیدا نمی‌کنند. شما بیایید آیین‌نامه را اصلاح کنید، ما هم در خدمت شما هستیم، بیاییم برای تمام لوایح تکلیف کنیم وزیر حضور پیدا کند. آن موقع حق برادر همکار خوبم این است که انتقاد کنند باید وزرا حضور پیدا کنند. اما در حال حاضر نمایندگان وزرا هم می‌توانند حضور پیدا کنند. استدعا و خواهشم از همکاران عزیز این است که به کلیات این لایحه رأی بدهند.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم، دولت بفرمایید.

سید عبدالحمید احمدی
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین خدمت نمایندگان محترم و معزز مجلس شورای اسلامی عرض سلام و ادب و احترام دارم و با کسب اجازه از هیأت‌رئیسه محترم در رابطه با لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان من سه نکته را خدمت بزرگواران عرض می‌کنم. نکته اول؛ همان‌طور که اشاره شد از سال 1389 وزارت ورزش و جوانان با تصویب مجلس شورای اسلامی تشکیل شده و این مصوبه در 1390 اجرا شده است. اما قرار بوده است که ظرف شش ماه قانون این وزارتخانه تنظیم و تصویب شود. بیش از هشت سال است که این وزارتخانه دارد کار می‌کند، اما هنوز فاقد قانون مصوب است و طبعاً‌ انتظار می‌رود که ما این فاصله زمانی را هر چه کوتاهتر کنیم. وزارتخانه‌ای با این گستره وسیع، با این همه مخاطب، با موضوع مهمی مثل ورزش و موضوع مهمی مثل جوانان شایسته نیست که بدون قانون مصوب فعالیت کند و طبعاً انتظار مردم و جامعه این است که این وزارتخانه تازه تأسیس بعد از هشت سال ان‌شا‌ءالله به سرعت دارای قانون مصوب شود و این انتظار از شما نمایندگان بزرگوار در مجلس دهم است که این آرزو و این امر را محقق کنید. می‌خواهم عرض کنم نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی! برای تدوین این قانون ما از همه ظرفیت‌های کارشناسی و تخصصی لازم استفاده کردیم. از آذرماه 1392 که کارگروه تدوین قانون در وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد ما از همه متخصصین دانشگاهی، صاحب‌نظران و خبرگان در حوزه ورزش و جوانان استفاده کردیم. بیش از (400) جلسه کارشناسی در وزارت ورزش و جوانان، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، کمیته تخصصی و کمیسیون‌های مختلف دولت و جلسات هماهنگی با نمایندگان دستگاه‌ها تشکیل شده برای اینکه ما بتوانیم قانونی را پیشنهاد بدهیم که از جامعیت لازم برخوردار باشد. من می‌خواهم به شما اطمینان بدهم هیچ ظرفیت کارشناسی نبوده که در تدوین این قانون به کار گرفته نشده باشد. علاوه بر آن بعد از تقدیم لایحه به مجلس شورای اسلامی هم کمیته تربیت‌بدنی و هم کمیسیون فرهنگی مجلس جلسات تخصصی و کارشناسی متعددی را برای اینکه این قانون از جامعیت لازم برخوردار باشد تشکیل دادند. نکته آخر؛ می‌خواهم عرض کنم که روح حاکم بر این قانون در بعد ورزش یک نگاه متوازن است. هم ورزش همگانی، هم ورزش قهرمانی، هم ورزش بانوان، هم ورزش‌های ملی و ایرانی و هم توسعه زیرساخت‌ها و هم فرهنگ ورزش مورد توجه قرار گرفته است. بحث هماهنگ‌سازی دستگاه‌ها و هم‌افزایی ظرفیت‌ها در این قانون مورد توجه قرار گرفته است. اینکه ما بتوانیم با توسعه ورزش همگانی در جهت ارتقای سلامت عمومی حرکت کنیم. اینکه در ورزش قهرمانی در جهت کسب افتخار برای ایران اسلامی ان‌شا‌ءالله حرکت کنیم. (رنجبرزاده ـ جمع‌بندی بفرمایید) من امیدوار هستم و انتظار این است که ان‌شا‌ءالله با رأی به کلیات این قانون شرایط را برای ارائه خدمات مفید، گسترده و جامع هم در حوزه ورزش و هم در حوزه جوانان برای این وزارتخانه فراهم کنید. برای همه عزیزان آرزوی موفقیت دارم. والسلام علیکم و رحمه الله

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم. کمیسیون بفرمایید. همکاران عزیز از دولت چون برابر آیین¬نامه فقط اجازه دارند در صندلی‌های جلو جلوس بفرمایند، من خواهش می‌کنم در بین صندلی‌ نمایندگان تردد نفرمایید. اسم نمی‌بریم، بفرمایید در محل خودتان مستقر شوید.

احد آزادی خواه
بسم الله الرحمن الرحیم مجدداً خدمت همکاران عرض خداقوت دارم. از اینکه وکلای ملت اخلاق را رعایت می‌فرمایند و نظر کمیسیون را استماع می‌کنند صمیمانه سپاسگزارم. مبتنی بر یک فضای تعاملی و آرام بتوانیم حرف‌ها را بشنویم، قضاوت را «عن علمٍ» انجام بدهیم، از این نگاه شما ممنون و متشکر هستم. چون مخالفین و موافقین یک‌سری صحبت‌ها فرمودند و هر دو جریان موافق و مخالف این لایحه هم قابل حرمت هستند، آقای رئیس! حقیر نکاتی را خدمت دوستان عزیز و همکاران گرامی عرض می‌کنم. نکته اول اینکه عرض کردم، ما کلام امیرالمؤمنین و متون دینی‌مان این است که یک وضعیت، یک مجموعه، سازمان و شهر اگر یک قانون و متولی داشته باشد، ولو ناقص، بهتر از این است که اصلاً متولی برای آن نباشد. من جواب ابهامات را عرض می‌کنم، در قسمت «س» ماده (2) تعاریف، امور جوانان کاملاً تعریف شده است. مخالفین گرامی! فعالیت‌هایی که مربوط به هماهنگی ابعاد هویتی جوانان در عرصه‌های دینی، انقلابی، ملی، اشتغال، همکاران گرامی که اشاره کردید به اشتغال توجه نشده، به اشتغال جوانان تصریح شده است. منتها من چکار کنم؟ آقای دکتر مصری، همکاران گرامی! آیا خداوکیلی همه مشکلات حوزه اشتغال جوانان فقط در حوزه وزارت ورزش خلاصه می‌شود؟ پس وزارت کار چکاره است؟ پس وزارت صنعت، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی چکاره هستند؟ این همه مسئولیت‌های مختلف برای اشتغال داریم. ما چرا می‌خواهیم معجزه نشدنی ایجاد کنیم، انتظار درست کنیم که آن انتظار (1000)‌ سال بماند و یک مشکل را از مردم حل نکند. نگاه واقع‌بینانه داشته باشیم، سهم وزارت ورزش در حوزه اشتغال دیده شده، بقیه وزرای عزیز و وزارتخانه‌های گرامی هم باید همت کنند، در حوزه اشتغال کار کنند که این مشکل حل شود و در اینجا دیده شده است. در بند (5)‌ از قسمت «ب» جوانان در ماده (3) باز هم تصریح شده اتخاذ سیاست‌های حمایتی در جهت اشتغال و ازدواج جوانان. چرا ما می‌خواهیم بگوییم همکاران گرامی در حوزه ازدواج و اشتغال دیده نشده است؟ اینجا تصریح شده است. اما به اندازه ضغث و سهم خود وزارت جوانان دیده شده است. در ماده (4) وزارت به عنوان متولی اصلی ورزش و ساماندهی جوانان اینجا عهده‌دار شده است. اما همکاران عزیز من، خواهران گرامی و برادران عزیز! منطقی‌ها می‌گویند اثبات شیء نفی ماعدا نمی‌کند. وزارت ورزش متولی است، اما ورزش در اختیار دولت نیست. کجا فدراسیون‌ها دولتی هستند؟ کجا کمیته ملی المپیک دولتی است؟ کجا لیگ دولتی است؟ همه اینها مردمی هستند، یا نهاد عمومی غیردولتی هستند، در اختیار خود مردم هستند. در قسمت «الف» وظایف وزارت در حوزه ورزش، همکاران گرامی! کلیدواژه «تربیت بدنی رایگان» آرزوی خیلی از جوان‌ها است. جناب آقای حاجی‌دلیگانی که شما دغدغه محرومین را داشتید، من نصف بیشتر عمرم را در پایین‌ترین سطح جامعه زندگی کرده‌ام. دغدغه این را دارم، اما ببینید! تربیت¬بدنی رایگان اینجا دیده شده است. چرا ما می‌خواهیم یک قانون را به خاطر یک ابهام جزئی زیر پا بگذاریم؟ در قسمت هشتم از همین قسمت «الف» مناسب‌سازی اماکن و فضاهای ورزشی جهت بهره‌برداری و حضور بانوان و خانواده‌ها. زنان کشور ایران اسلامی! در این لایحه دولت و کمیسیون فرهنگی عزمش را جزم کرده که زنان و بانوان در ورزش سهم داشته باشند،‌ این آدرس آن. (رنجبرزاده ـ جمع‌بندی بفرمایید) در قسمت دهم نظارت بر حسن اجرای فعالیت‌های ورزشی دیده شده است، اگر مسابقه بین فلان تیم ورزشی و فلان تیم ورزشی باشد صندلی که (300) هزار خالی گذاشته‌اند پر شود و بازی با یک ساعت، یک ساعت و نیم تأخیر شروع شود، اینجا راه‌حل آن دیده شده است. (رنجبرزاده ـ وقتتان تمام شد)‌ شما را به خدا اجازه بدهید. مناطق محروم! احیا و تقویت ورزش‌های ملی و روستایی، بازی‌های بومی و محلی اینجا دیده شده است. ایجاد فرصت‌های مناسب و عادلانه برای ورزش بانوان. ما اینها را نباید غافل شویم. در قسمت (3) از اختیارات ورزش در حوزه ورزش، همکاران عزیز!‌ این تصریح است که هر گونه عواید از حاصل بهره‌برداری و اجاره مجموعه‌ها باید به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز شود. این با رانت و حیف و میل بیت‌المال دارد مقابله می‌کند. بگذارید وجوه دریافتی و عواید و اجاره¬ها به حساب خزانه‌داری کل کشور بیاید. به خدا این قاعده و قانون است. (رنجبرزاده ـ حاج‌آقای آزادی‌خواه تشکر) من دو تا ماده دیگر دارم، شما را به خدا اجازه بدهید. در ماده (5) شورای عالی تربیت‌ بدنی، ملت شریف ایران اسلامی! رئیس‌جمهور عالی‌ترین مقام کشور رئیس این شورا است، این فرصت خوبی است. ما بعد از انقلاب چنین چیزی را نداشتیم که شورای عالی تربیت¬بدنی داشته باشیم، رئیس‌جمهور و این همه وزیر زیرمجموعه آن باشند. ضمن اینکه ما برای این دولت هم حرمت قائل هستیم، اما این قانون برای این دولت نیست، برای همه دولت‌های آینده است. لذا تقاضایم این است که ان‌شا‌ءالله شما به این قانون رأی بدهید. در آینده در مواد هم هر ایرادی بود ما حل خواهیم کرد.

عبدالرضا مصری
از جناب آقای آزادی‌خواه تشکر می‌کنیم. کلیات لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان مطرح است. حضار 197 نفر، دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید ما جزئیات این لایحه را فردا صبح رسیدگی کنیم.
6 تصویب تقاضای تغییر دستور درخصوص طرح الحاق یک تبصره به ماده (182) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی (ثبت 447)

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
جمعی از همکاران درخواست رسیدگی خارج نوبت دارند، در مورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (186) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس. اگر اجازه بفرمایید نماینده متقاضیان اولویت جناب آقای کوهکن موضوع را مطرح کنند.

محسن کوهکن ریزی
بسم الله الرحمن الرحیم من از همکاران استدعا دارم و خواهش می‌کنم به عرایضی که خدمت شما دارم توجه بفرمایید. درخواست اولویت یا خارج از نوبت اساساً باید برای موردی باشد که اگر زمان آن بگذرد در زمان دیگری مصوب شود عملاً بی‌خاصیت است. ما از دو سال قبل بحث اینکه بودجه شرکت‌های دولتی در لایحه را زودتر از زمان (16) آذر به مجلس تقدیم کند و کمیسیون‌های تخصصی در ماهیت و بررسی بودجه شرکت‌های دولتی ورود پیدا کنند مطرح شد، همه عزیزان امضا کردند. من خاطرم است که در یک سال و نیم پیش بیش از (140)، (150) نفر امضا کردند. در زمان بررسی بودجه نوبت آن نشد، عزیزان گفتند ببرید از طریق اصلاح آیین‌نامه بیاورید. این الحاق یک تبصره به ماده (186) قانون آیین‌نامه الان آمده است، من خدمت عزیزان می‌خوانم. عزیزان! اگر الان تصویب نکنیم عملاً کار یک سال عقب می‌افتد. دقت بفرمایید! می‌گوید دولت مکلف است بودجه شرکت‌های دولتی و نهادهایی را که به نحوی از انحا از بودجه عمومی استفاده می‌کنند به صورت جداگانه تا پایان مهرماه هر سال به انضمام گزارشی از آخرین وضعیت مالی آنها به مجلس تسلیم کند. کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات گزارش را به دیوان محاسبات کشور ارجاع می‌دهد تا آن دیوان پس از بررسی و اعلام نظر گزارش خود را ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی به کمیسیون مذکور ارسال کند تا همزمان با لایحه بودجه سالانه کل کشور طبق مواد این قانون مورد رسیدگی قرار بگیرد. مجامع شرکت‌ها یکی، دو ماه دیگر تمام می‌شود. اگر این تکلیف به دولت نشود و بعداً تصویب شود، عملاً سال 99 را هم برای این کار صحیح و درست که عموم دوستان و عزیزانی که در اقتصاد متخصص هستند،‌ این کار را برای انضباط مالی بسیار صحیح و درست می‌دانند. عزیزان! فلذا خواهش می‌کنم محبت بفرمایید به این خارج از نوبت رأی بدهید، یک تبصره هم بیشتر نیست، وقت مجلس را هم نمی‌گیرد. تشکر می‌کنم.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم، مخالف صحبت کند. تذکر مربوط به دستور است؟ این فقط بررسی اولویت است، اصلاً‌ وارد موضوع نمی‌شود، فقط تقاضای اولویت است. اگر تذکر حضرتعالی مربوط به خود دستور است بعد از رأی گیری بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای صباغیان مخالف هستند، بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم. جناب آقای مصری، دوستان نماینده! من با نفس کار و این موضوعی که مطرح شد مخالف نیستم، ولی متأسفانه الان دارد رویه‌ای می‌شود. تعداد طرح‌های دوفوریتی زیاد است، تعداد طرحهای یک‌فوریتی زیاد است، ولی متأسفانه رعایت نوبت نمی‌شود. بنده طرح دوفوریتی دادم، نوبت برای هشتم داشته، الان دوباره به یازدهم آمده است. رعایت نمی‌شود، متأسفانه چه دوفوریتی و چه یک‌فوریتی، بعضاً این طرح‌ها را نمی‌دانم هیأت‌رئیسه تصمیم می‌گیرد، برای آن اولویت می‌بینند، بر چه اساسی است که بالاتر از طرحهای دیگر می‌آیند. ایراد و اشکالی که من دارم این است که چرا نباید رعایت شود؟ اگر واقعاً طرح کار براساس قاعده و آیین‌نامه داخلی مجلس دارد انجام می‌شود، بگذاریم این طرحی هم که می‌آید به نوبت خودش برود، اگر بیستم است یا جلوتر است فرقی نمی‌کند. من ایراد و اعتراض دارم که متأسفانه این طرح‌ها الان می‌آید رأی‌گیری می‌شود و بعداً‌ رعایت نوبت نمی‌شود. جناب آقای مصری! من از جناب‌عالی تقاضا دارم بررسی بفرمایید، چون از طرحهای دوفوریتی یک ماه قبل کپی گرفتم، نوبت من یک عددی بوده که الان می‌بینم دو نوبت عقب افتاده است. بر چه اساسی این‌طور می‌شود؟ این واقعاً‌ نشان می‌دهد ضابطه، قوانین و مقررات بر خود هیأت‌رئیسه حاکم نیست. بر چه اساسی؟ من حداقل باید در جریان قرار بگیرم که کدام طرح جلوتر از طرح من آمده است. بالله موضوعی که می‌فرمایند مهم است و ما قبول داریم،‌ ولی عدم رعایت ضوابط و آیین‌نامه داخلی مجلس روز به روز دارد مشکل‌ساز می‌شود. خواهش می‌کنم شما این‌ را یک طوری رفع و حلش کنید.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم. حضرت‌عالی تقریباً موافقت فرمودید، فرمودید موضوع مهم است، تذکر جناب‌عالی را ان‌شا‌ءالله بررسی می‌کنیم. موافق صحبت کند.

محمد علی وکیلی
موافق وقت‌شان را به جناب آقای کاتب داده‌اند، بفرمایید.

غلامرضا کاتب
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از محضر برادر عزیزم جناب آقای کوهکن، ببینید همکاران عزیز! در قانون محاسبات عمومی کشور بودجه (17) تا شرکت دولتی در لایحه بودجه سال 1396 کل کشور اصلاً درج نشد، نه اینکه گزارش آن نیامد، مبلغش نیامد، حتی عددی از رقم آن نیامد. بودجه یک شرکتی مثل شرکت ملی نفت نزدیک (700)‌ الی (800) هزار میلیارد تومان از سرجمع بودجه کشور است. ببینید عزیزان! ما در سازمان خصوصی از ابتدای سال 1380 تا پایان سال 1396 تعداد (835) شرکتی که دارای سهامی دولتی بودند را به مبلغ حدود (14) هزار میلیارد تومان به بخش غیردولتی واگذار کردیم که از این مبلغ (93)‌ هزار میلیارد تومان آن فقط مربوط به (100) تا شرکت واگذار شده است. الان بزرگترین مشکل ما در زمان رسیدگی به بودجه این است که گزارش بودجه‌های شرکت‌های دولتی را عملاً در هیچ زمانی کمیسیون برنامه و بودجه رسیدگی نمی‌کند و وقت هم ندارد، کمیسیون تلفیق هم وقت ندارد. پیشنهادی که همکار خوبم داده این است، قبل از (15) آذرماه، یعنی در مهرماه دولت مکلف شود که گزارش بودجه شرکت‌های دولتی را به صورت مجزا به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ارائه کند و در طول مدت مهرماه تا (15) آذرماه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم بیاید با همراهی دیوان محاسبات کشور یک انضباطی در بحث بودجه کشور ایجاد کند. این یعنی سامان دادن به نظام بودجه‌ریزی کشور، این یعنی افزایش نظارت مجلس شورای اسلامی بر بودجه شرکت‌های دولتی که هیچ‌یک از من و شما از آخرین وضعیت بودجه شرکت‌های دولتی اطلاع نداریم، این یعنی انضباط نظام بودجه‌ریزی کشور. من از همکاران عزیز استدعا می‌کنم کمک بکنید که این در اولویت قرار بگیرد و اگر امروز رسیدگی نکنیم منجر به این خواهد شد که به بودجه امسال هم نرسد، از همکار بسیار خوبم جناب آقای کوهکن هم که این پیشنهاد را در سال گذشته دادند اما به فصل بودجه نرسید و امسال مجبور شدند که در فصل بودجه رسیدگی بکنند ممنونم و از همکاران خواهش می‌کنم برای انضباط، نظارت و اقتدار مجلس شورای اسلامی به این پیشنهاد رأی بدهند.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم، آقای دکتر کوهکن چون شما به ماده (186) اشاره فرمودید و در جدیدترین نسخه آیین‌نامه (182) است، چون چند تا از مواد قبلی حذف شده، اصلاح می‌کنیم. تقاضای اولویت برای الحاق یک تبصره به ماده (182) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. حضار 194 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، (یکی از نمایندگان ـ دوسوم می‌خواهد) دوسوم نیست، فقط تقاضای اولویت است، آیین‌نامه نیست. دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. نمایندگان عزیز از صبح تا حالا خسته هم هستید اما ان‌شاءالله به تعداد کافی در رأی‌گیری شرکت داشته باشید. هنوز (40) نفر شرکت نکرده‌اند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
7 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عبدالرضا مصری
دستور بعدی را بفرمایید. تذکرات را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور: ـ آقای امیر خجسته (همدان و فامنین) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص تعیین تکلیف مدیریت تأمین‌اجتماعی بعد از چندین ماه. ـ آقای شهباز حسن‌پوربیگلری (سیرجان و بردسیر) به وزیر نیرو درخصوص اعزام فوری هیأتی جهت تسریع در اجرای پروژه‌های آبرسانی درازمدت به استان کرمان خصوصاً طرح آبرسانی از خلیج فارس و طرح آبرسانی از فلات مرکزی و تأمین آب‌شرب بهداشتی و سالم به شهرها و روستاهای سیرجان، بردسیر و (700) روستای فاقد آب سالم و بهداشتی استان کرمان. ـ آقای احمد بیگدلی (خدابنده) به وزیر کشور درخصوص عدم توجه به مطالبات قانونی مردم شریف بخش‌های بزینه‌‌رود، افشار و سجاس‌رود در زمینه تقسیمات کشوری. ـ آقای شهباز حسن‌پوربیگلری (سیرجان و بردسیر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اعزام فوری هیأتی جهت تعیین تکلیف وضعیت مسکن شهری و روستایی شهرستان‌های سیرجان و بردسیر و دیار کریمان، استان کرمان. ـ آقای احمد سالک‌کاشانی (اصفهان) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص بند «ب» ماده (92) از بخش (17) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کدام اقدامات را انجام دادید؟ لطفاً توضیح دهید. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص عدم رعایت کامل تکالیف قانونی توسط شرکت ارتباطات زیرساخت در زمینه ثبت اطلاعات تعیین شده توسط قانون برگزاری مناقصات و قانون ارتقاء سلامت نظام اداری کشور در سامانه اطلاع‌رسانی مناقصات و سامانه اطلاعات قراردادهای کشور که علاوه بر کاهش شفافیت منجر به ایجاد ابهاماتی در رابطه با سرانجام پروژه‌ها و میزان پایبندی پیمانکاران طرف قرارداد در پروژه‌هایی نظیر آلکاتل و تدبیر شده است چیست؟ همچنین به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص اینکه در فرایند ثبت سفارش فرقی بین شرکتهایی که از اتحادیه اصناف پروانه تولید گرفته‌اند و شرکت‌هایی که از سازمان ثبت پروانه تولید گرفته‌اند وجود ندارد و هر دو مجوز واردات قطعات را به راحتی دریافت می‌کنند. ـ آقای احمد سالک‌کاشانی (اصفهان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه در رابطه با بند «الف» ماده (92) از بخش (17) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی چه اقدامی انجام دادید؟ لطفاً توضیح دهید. ـ آقای صدیف بدری (اردبیل، نمین، نیر و سرعین) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اقدام سریع به اجرای قانون استخدام معلمین محترم حق‌التدریسی و آموزش‌دهندگان نهضت سواد‌آموزی مصوب سال 1395. ـ آقای امیر خجسته (همدان و فامنین) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص توجه ویژه به دستور مقام معظم رهبری در حوزه‌های اقتصادی و ساماندهی شرکت‌های وابسته به آن وزارتخانه درخصوص صندوق بازنشستگی کشوری. ـ خانم ناهید تاج‌الدین (اصفهان) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص عدم مدیریت بودجه صندوق بازنشستگی با توجه به سونامی بازنشستگان آموزش و پرورش. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص عدم بودجه صندوق بازنشستگی با توجه به سونامی بازنشستگان آموزش و پرورش. ـ آقای شمس‌الله شریعت‌نژاد (تنکابن، رامسر و عباس‌آباد) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه چرا علی‌رغم وعده‌هایی درخصوص تصمیمات مشکل فرودگاه رامسر همچنان لاینحل مانده است؟ به وزیر کشور درخصوص اینکه آیا تاکنون اقدامی برای حل مشکل ترافیک برای مردم گرفتار غرب مازندران خصوصاً در ایام تعطیلات صورت داده‌اید؟ ـ آقای عباسعلی پوربافرانی (نایین، خور و بیابانک) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص علت عدم کارایی و ارتقاء تلفن‌های روستایی. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص ضرورت رسیدگی به وضعیت حقوقی معیشتی و رفاهی بهورزان و اعمال دوره آموزشی بدو خدمت آنان به عنوان سوابق خدمت بهورزان. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اینکه هر چند انتصاب یکی از جوانان مؤمن انقلابی و کارآمد ایران اسلامی به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مصداق بارز ایمان مسئولین به قدرت و توانایی جوانان و نگاه به ظرفیت‌های داخلی امری لازم است اما کافی نمی‌باشد، ضروری است ضمن حمایت از مدیریت صندوق در مقابل مفسدانی که دستشان از بیت‌المال قطع گردید، نسبت به واگذاری سایر امور به جوانانی که مقام معظم رهبری فرمودند راه‌حل کشورند نه مشکل کشور اقدام گردد. ـ آقای علیرضا سلیمی (محلات و دلیجان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت عدم ارائه لایحه اهداف، وظایف و اختیارات وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی بعد از هشت سال چیست؟ ـ آقای اکبر رنجبرزاده (اسدآباد) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه مطابق رویه و عدالت آموزشی انتخاب مدارس براساس امتیازبندی معلمان انجام شده است، امسال چه اتفاقی افتاده است که این اختیار از معلمین عزیز سلب و در استان طی بخشنامه‌ای به مدیران مدارس واگذار شده است؟
8 اعلام وصول (1) فقره لایحه

عبدالرضا مصری
اگر اعلام وصول داریم بفرمایید بعد تذکرات شفاهی را در خدمت نمایندگان محترم هستیم.

علیرضا رحیمی
چند مورد اعلام وصول داریم. لایحه توسعه محدوده منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار اعلام می‌گردد.
9 اعلام وصول (1) فقره طرح

علیرضا رحیمی
طرح اساسنامه شرکت ملی گاز ایران به صورت عادی اعلام وصول می‌گردد.
10 اعلام وصول (2) فقره سؤال

علیرضا رحیمی
آقای دکتر دو مورد سؤال همکاران اعلام وصول می‌‌شود: ـ‌ سؤال ملی جناب آقای کامران‌دستجردی نماینده محترم اصفهان از وزیر محترم دادگستری با موضوع علت عدم اجرای ماده (174) قانون آیین دادرسی‌مدنی و انحصار آگهی‌ها در روزنامه‌ حمایت اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال ملی جناب آقای پژمانفر نماینده محترم مشهد و کلات از وزیر محترم ورزش و جوانان با موضوع علت عدم رعایت شأن و کرامت زنان در وزارت ورزش و جوانان اعلام وصول می‌شود.
11 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

عبدالرضا مصری
تذکرات شفاهی نمایندگان محترم را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای کامران در حد یک ‌دقیقه بفرمایید.

حسن کامران دستجردی
تا «بسم الله» بگویم یک‌دقیقه تمام شده. جناب برادر مصری! تذکر اول، آب بهاره کشاورزان اصفهان معلوم نیست. خدا به داد این بی‌عرضه‌ها رسید. (30) درصد کشت کردند، ولی حقآبه حق‌الناس است، نه خسارتی دادند و نه پروژه‌ها را اجرا کردند، این تدبیری بشود که حق به حق‌دار برسد. دوم جناب مصری! ما یک تفحصی روی این مجلس گذاشتیم، زبانمان مو درآورد، اخیراً هم به آیین‌نامه سوگند یاد کردید یا در کمیسیون رد یا تأیید کنند. اخیراً هم زیرآبی رفته‌اند و تفحص از دیوان محاسبات را جدا کردند، ما یک بسته‌ای داشتیم که مرکز پژوهش‌ها، تفحص از مجلس و تفحص از دیوان محاسبات، ما باید یک سوزن به خودمان بزنیم یک جوالدوز به دیگران. ان‌شاءالله با تشریف‌فرمایی شما این نظارت قوی شود. پایان صحبتم، جناب مصری! متأسفانه این گرانی و بیکاری اشرافی‌گری در بیمارستانها هم رفته است. ننه جون یک مقام مریض بشود، دکترها سر او می‌ریزند، یک دربدری مریض بشود، اصلاً کار به این حرف‌ها ندارند. جان، جان است، دیگر نمی‌شود در این اوضاع و احوال پاویون برای مقامات درست کرد که بگویند ننه‌اش، بابایش مریض شده و خودش خراش برداشته، واقعاً بس بکنیم. حتی دیگر تا دم قبر هم اشرافی‌گری رفته، طرف شانس دارد تا مادرش‌ می‌میرد یک مقامی دارد همه کارچاق‌کنان گل می‌آورند تا از ریاست می‌افتد، غریبانه است. ما واقعاً تجدیدنظر بکنیم، تا کی می‌خواهیم این مزاج شیطانی را ادامه بدهیم؟ این سه نکته بود خدمت‌تان گفتم.

عبدالرضا مصری
از آقای کامران تقاضا می‌کنم، در مورد تحقیق و تفحص اگر آن مستندات را محبت کنید که ما ان‌شاءالله بتوانیم با آن مستندات بررسی کنیم. تذکر حضرت‌عالی هم در مورد بحث درمان در مراکز درمانی که امیدواریم ان‌شاءالله مسئولین عزیز توجه بکنند اما اگر مصداق خاصی هست که می‌شود پیگیری کرد غیر از کلی بودن ان‌شاءالله در خدمت حضرت‌عالی هستیم.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای سلیمی بفرمایید.

علیرضا سلیمی
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! متأسفانه برهنگی فرهنگی آرام آرام به فرهنگ برهنگی تبدیل شد. کسانی که در این کشور می‌بایست غیرت دینی به خرج بدهند، سکوت کرده‌اند، گاهی از اوقات مسیر را برای این باز کرده‌اند. این چه وضعی است در شمال اتفاق افتاد؟ واقعاً آنهایی که مسئول هستند شرم نمی‌کنند؟ از دادستان محترمی که ورود پیدا کرد تشکر می‌کنم. چه کسی متولی است؟ آقای رئیس‌جمهور! شما متولی هستی، دیگری متولی است، چرا باید به این مسیر ما منتهی بشویم؟ آقای رئیس! بالاخره جناب‌عالی هم در این راستا تذکر بدهید. تذکر دوم، همه ما دیدیم وزیر خارجه آمریکا از ما خواسته که FATF و پالرمو را تصویب کنیم، ُاف بر غیرت کسی که در این شرایط، از FATF و پالرمو دفاع کند، آیا باید زیر بار تحمیل برویم؟ اگر اینها برای ما نفع هم داشتند، اگر برای ما سود هم داشتند در این شرایط پذیرش آن عین ذلت است و ما تن به ذلت نخواهیم داد. نکته سوم، وزیر محترم ورزش! میادین ورزشی میدان مسابقه ورزشی و رقابت است یا میدان جنگ است؟ بعضی از استادیوم‌ها تبدیل به میدان جنگ شده، جناب آقای وزیر محترم ورزش تدبیر کنید. تذکر چهارم، بعضی از حقوق‌بگیران نجومی با لطایف‌الحیل قانون را دور زدند (یوسف‌نژاد ـ متشکر) امسال هم افزایش نجومی داشتند، جناب آقای رئیس‌جمهور این چه عدالتی است؟ آقای وزیر محترم راه و شهرسازی ایستگاه راه‌آهن سریع‌السیر دلیجان فراموش نشود. آقای وزیر محترم صنعت و جناب آقای نوبخت! (15) درصد معادن قانون است، اجرا کنید. خلاف قانون، خلاف شرع است.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای موسوی‌لارگانی بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم از رئیس‌جمهور محترم و وزرای ارشاد و کشور و رئیس محترم قوه قضائیه می‌خواهم بجد با معضل بدحجابی و سگ‌گردانی مقابله بکنند. اتفاقات تلخ چند روز پیش در شمال کشور و کشف حجاب عده‌ای شایسته نظام و خون شهدا نیست، متأسفانه انگار برخی مدیران فرهنگی قصد دارند با سکوتشان، با اینکه بعضاً از کنار حوادث خیلی راحت می‌گذرند مهر تأییدی بر این وقایع بزنند. دولت بداند و آگاه باشد مردم برای استقرار اسلام در کشور خونبهای سنگینی داده‌اند و به این راحتی دست از آرمانهای خود بر نمی‌دارند، مواظب باشید سیل متدینین شما را با خود نبرد. جناب آقای اردکانیان وزیر محترم نیرو از شما درخواست می‌کنم برای حفظ باغات غرب اصفهان که مصوب کردید شهرستان‌های فلاورجان، خمینی‌شهر، لنجان، مبارکه و شهرستان‌های دیگر به جای (10) روز باید (15) روز آب بدهید، باغات این شهرستان‌ها سال گذشته خشکید. جناب آقای دکتر روحانی! شفاف توضیح بدهید علت فشار شما به وزیر سابق آموزش و پرورش برای استعفاء چیست؟ در قرن (21) بیان این دلایل برای استعفا از سوی مردم قابل پذیرش نیست. آموزش و پرورش در شرایط بسیار نامساعد و نامناسبی قرار دارد، عدم ثبات مدیریت در سالها‌ی اخیر و عدم دفاع از حقوق فرهنگیان و دانش‌آموزان دلایل خوبی را این استعفا ندارد و باعث شده معلمین با مشکل روبرو بشوند، این بحث رتبه‌بندی را، شما سالها وعده دادید به (رحیمی ـ آقای موسوی متشکر، وقت شما تمام شد) فرهنگیان، کی‌ می‌خواهید اجرا کنید؟ شفاف به فرهنگیان عزیز بگویید.

علیرضا رحیمی
متشکر، جناب آقای جمالی‌ بفرمایید.

عبدالرضا مصری
دوستان رعایت وقت همکاران را بفرمایید. آقای دکتر جمالی بفرمایید.

منوچهر جمالی سوسفی
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم سلام عرض می‌کنم وقت بخیر و خدا قوت خدمت همه همکاران عزیز. از صبر و تحمل و همکاری شالی‌کاران منطقه رستم‌آباد، شمام، کلورز، پشته، جوبن و بقیه مناطقی که در این مدت در اثر آسیب شدیدی که سیل بی‌سابقه در (30) سال گذشته و برداشت شن و ماسه به این رودخانه وارد آورده بود و سردهنه‌های آبیاری دچار مشکل شده بود و نزدیک به بحران بود مردم تحمل و حوصله کردند تا مشکل حل شد. ممنون و سپاسگزار هستم. از استاندار محترم که ورود کردند، معاون محترم عمرانی‌شان آقای مهندس مقدم که حضور مداوم داشتند، مدیرعامل آب منطقه‌ای و همینطور رئیس سازمان جهادکشاورزی، راهداری و فرماندار محترم، معاونین و بخشداران و رؤسای ادارات که در این مدت خیلی زحمت کشیدند. درخواست ما این است که برای جبران خسارت مردم که در اثر سیل این آسیب شدید به آنها وارد شده بود از محل مواد (10) و (12) ان‌شاءالله این خسارت جبران بشود، صحبت‌های لازم هم شده، امیدوارم که کارساز باشد. از امام جمعه محترم شهر رستم‌آباد به خاطر حضورشان ممنون هستم. از جهاد محترم کشاورزی استان درخواست کردیم که خزانه سبز و بذر رایگان در اختیار مردم ان‌شاءالله قرار بدهند. از وزیر محترم راه و شهرسازی می‌خواهم برای آسفالت راه‌های خاکی که مدت‌ها مردم منتظرش هستند ان‌شاءالله اقدام بکنند، لاکه و دوگاهه در رودبار، نوده فاراب در بخش عمارلو، لایه در بخش عمارلو، زکابر، گوهر و دشت رز در بخش عمارلو، توسه‌‌رود، شته‌‌رود در بخش مرکزی، چلوان‌سرا به داماش، ‌بره‌سر، دوسالده و سی‌بن پشته‌کلاه در بخش خورگام، تثبیت و آسفالت و بهسازی راه ‌دشت بیل به دفراز که مردم خیلی وقت است منتظر هستند و کمربندی شهر لوشان که مدتی است مردم منتظر هستند برای اینکه ان‌شاءالله در این بخش هم کمک مؤثر را برای مردم داشته باشند. در شهرستان رودبار راه‌های خاکی زیادی به مدت طولانی مانده است. شهرستان رودبار حدود (20) درصد خاک استان گیلان را به خودش اختصاص داده، پراکندگی روستاها نیاز هست که ان‌شاءالله توجه ویژه‌ را از طریق وزیر محترم راه و شهرسازی در این بخش داشته باشیم، سپاسگزارم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای ابوالفضل ابوترابی بفرمایید.

ابوالفضل ابوترابی
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اولم به رئیس‌جمهور جهت عدم پرداخت طلب‌های فرهنگیان چه حق‌التدریس‌ها چه خرید ‌خدماتی‌ها و همچنین پایان خدمت فرهنگیان است. تذکر دوم مجدداً به رئیس‌جمهور است جهت عدم اجرای قانون حقوق سال 1398 که متأسفانه به صورت پلکانی وارونه دارد انجام می‌دهد. تذکر سوم به رئیس‌جمهور درخصوص بلاتکلیفی (7200) نفر افراد گزینش‌شده جهت استخدام در قوه قضائیه که در حال حاضر قوه قضائیه هم به شدت به این نیروها نیاز دارد. تذکر چهارم به جناب آقای شهیدی ریاست بنیاد شهید است، لیستی که در حال حاضر دست من است (27) نفر از افراد بازنشسته‌ای است که طبق قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان متأسفانه بنیاد شهید این (27) نفر، البته لیست خیلی بیشتر می‌باشد که (27) نفر این لیست حال حاضر که مجدداً اینها را در سمت‌های حتی بالا در بنیاد شهید به کار گرفته، تذکر می‌دهم به آقای شهیدی که خلاف قانون دارید عمل می‌کنید و ما برخورد قانونی با شما می‌کنیم و اگر عمل نکردید مطمئناً به قوه قضائیه ارجاع خواهیم داد. (یوسف‌نژاد ـ متشکر) تذکر پنجم مجدداً به آقای رئیس‌جمهور، در صورتی که طبق قانون سال 1398 حقوق را اعمال نکند، منتظر برخورد قانونی خواهد بود.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم، آقای دکتر! خواهشم این است دوستانی که در مورد به کارگیری بازنشسته‌ها مطالب و مستنداتی دارند به کمیسیون محترم اجتماعی منعکس بفرمایید تا کمیسیون اجتماعی یک‌جا ان‌شاءالله این مطلب را در همه دستگاه‌ها رسیدگی بکنند که اینطوری این قانون بی‌حساب و کتاب نباشد. ممنون، نفر بعدی را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای عباس گودرزی بفرمایید.

عباس گودرزی
تذکر متفرقه
خیلی متشکرم. بسم الله الرحمن الرحیم تذکر به وزیر محترم راه و شهرسازی، جناب آقای اسلامی! ما به شما رأی اعتماد دادیم، در حمایت از شما هم ثبت‌نام کردیم، از شما انتظار داریم که مطالبات مردم را رسیدگی بفرمایید. در حوزه انتخابیه بنده یعنی بروجرد و اشترینان بعضی از جاده‌ها به قتلگاه تبدیل شده، با چه زبانی بگویم، به چه طریقی بیان کنیم، چند بار تکرار کنیم؟ آقای وزیر محترم! سؤال پرسیدیم، تذکر دادیم، تذکر کتبی دادیم، مسیر اشترینان به سمت نهاوند چهار خطه‌ای است که سالها که این پروژه نیمه‌تمام است، یک تکان بدهید پروژه تمام شده، چرا شما نمی‌خواهید پروژه‌ها را به نتیجه برسانید؟ یک کسی را بفرستید آنجا به داد مردم برسد، به قتلگاه تبدیل شده. مسیر دسترسی محور روستای آبسرده بروجرد به سمت بیرانشهر خرم‌آباد به قتلگاه تبدیل شده، در هفته گذشته، در یک سانحه تصادف از یک خانواده (6) عزیز جان‌شان را از دست دادند و یک نفر هم در بستر بیماری و مجروح شده است. شما چرا اجازه می‌دهید به راحتی با جان مردم بازی بشود و رسیدگی نمی‌کنید؟ سؤال پرسیدیم تذکر دادیم، دولت محترم از این خواب بیدار بشود و به داد مردم برسد، متأسفانه بعضی از بخش‌ها رها کرده‌اند. من همینجا از وزیر محترم راه و شهرسازی می‌خواهم درخصوص این دو تا پروژه یعنی چهارخطه اشترینان ـ نهاوند و آبسرده بروجرد به سمت بیرانشهر که به قتلگاه تبدیل شده رسیدگی بکنند، من‌بعد هر اتفاقی هر تصادفی آنجا بیفتد هر که کشته بشود وزیر محترم راه و شهرسازی باید پاسخگو خون مردم مظلومی باشد که آنجا مورد بی‌مهری و بی‌توجهی چندساله آقایان قرار گرفته‌اند، انتظار رسیدگی ویژه داریم، خیلی ممنون.

عبدالرضا مصری
متشکریم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای پژمانفر بفرمایید.

نصراله پژمان فر
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس! من دوسه تا نکته دارم که اگر حضرت‌عالی مصلحت می‌دانید توجه بفرمایید. یکی اینکه من تقدیر و تشکر می‌کنم از قوه قضائیه و جناب آقای رئیسی که اهتمام ویژه‌ای در ارتباط با حل مسأله پدیده به خرج داده‌اند اما انتظارم این هست که من از ناحیه مردم این مسأله را مطرح می‌کنم که به مردم گزارش بدهند، مردم چهار سال نسبت به این پرونده پشت درهای بسته هیچ کسی به آنها توضیح نداده، نه تنها به مردم توضیح نداده برخوردهای نامناسب شده، انتظارشان این است که نسبت به این موضوع پدیده شفاف برایشان گزارش بدهند، این پرونده الان در دادگاه‌ دارد پیش می‌رود، گزارش به مردم بدهند که چی می‌خواهد بشود تا نگرانی مردم برطرف بشود، مردم نظام را دوست دارند اما انتظار دارند شفاف‌سازی بشود. مسأله دوم، در ارتباط با کمبودی که امروز موضوع خیلی از کالاها است از جمله لاستیک ماشین پیش آمده، ما داریم دچار بحران می‌شویم. آقای رئیس! در شهر مشهد نسبت به سال گذشته یک‌سوم این لاستیک توزیع شده، خوب معلوم است که وضعیت قیمت‌ آن نابسامان می‌شود چرا کنترل نمی‌شود؟ توزیع لاستیک دارد به صورت قطره‌چکانی توزیع می‌شود و فساد در آن درست می‌شود. خواهش می‌کنم توجه بشود. دستور داریم که برای بیمار به غیر از بیماری‌اش مسأله دیگر نباشد، امروز کمبود داروها و گرانی‌ داروها معضلی شده که بعضی از بیماران و خانواده‌های بیماران را دچار مشکل کرده، یک کسی باید به داد اینها برسد، از این داروخانه به آن داروخانه از این مجموعه به آن مجموعه گاهی گریه‌شان به آسمان بلند می‌شود، کسی باید به دادشان برسد. و این مسأله آخری که من می‌خواهم خدمت عزیزان عرض بکنم، وزیر ارتباطات، بالاخره ما ایشان را وزیر جوان می‌دانیم، آرزو هم بر جوانان عیب نیست، ایشان دوست دارند ان‌شاءالله رئیس‌جمهور بشوند ما هم که بخیل نیستیم بیایند رئیس‌جمهور بشوند. اما کار خودشان را انجام بدهند، ما در شهر مشهد مردم با موبایل‌شان نمی‌توانند تماس بگیرند، مدام ایشان می‌رود عکس و فیلم می‌گیرد، کارهای دیگر می‌کند، به کار خودشان بپردازند. بابا! مردم نمی‌توانند با موبایل تماس بگیرند، این وظایف اولیه وزارت ارتباطات است که در آن دارد کوتاهی می‌شود. آخر چه کسی باید جواب این موضوع را بدهد؟ ما تذکر کتبی دادیم، تذکر شفاهی دادیم، از هر جایی سؤال کردیم، من نمی‌گویم در جاده، در بیابان، در خیابان شهر مشهد مردم موبایلشان جواب نمی‌دهد، به چه کسی باید بگویم، وزیر ارتباطات باید نسبت به این موضوع جواب بدهد. من خواهش می‌کنم نسبت به این موضوع اگر مصلحت می‌دانید شما هم تأکید بکنید که ان‌شاءالله به حرمت شما شاید ان‌شاءالله یک توجه‌ای بشود. خیلی متشکرم.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم، من خدمت مسئولین عزیز از همینجا عرض می‌کنم دغدغه‌هایی که نمایندگان محترم در پایان جلسات مطرح می‌کنند، عمده مشکلاتی است که مردم به اینها مراجعه می‌کنند یعنی بهترین راهنما برای رفع مشکلاتی که در کشور هست همین تذکرات پایان جلسه نمایندگان است. این یعنی مجموعه گرفتاری‌های مردم که خیلی راحت نماینده در دسترس آنها قرار دارد. امیدواریم که ان‌شاءالله توجه بشود.
12 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

عبدالرضا مصری
پایان جلسه را اعلام می‌کنیم، جلسه بعدی ما ساعت (8) صبح فردا سه‌شنبه بیست و یکم خرداد‌ماه 1398 است. دستور جلسه ادامه دستور هفتگی است. با تشکر از همکاری نمایندگان محترم، پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا