دوره 10 اجلاسیه 4
تعداد نمایندگان حاضر 194 جلسه 311
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 194 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصد و یازدهم روز سه‌شنبه بیست و هفتم فروردین ماه 1398 هجری‌شمسی (نوبت بعدازظهر) مطابق با دهم شعبان‌المعظم1440 هجری‌قمری: 1 ـ گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد طرح دوفوریتی تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر آمریکا. 2 ـ گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح اصلاح ماده (60) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران. 3 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین جمهوری اسلامی ایران و دوک‌نشین اعظم لوکزامبورگ. 4 ـ سؤالات آقایان محمدمهدی زاهدی نماینده محترم کرمان و راور (یک فقره) و محمدحسین فرهنگی نماینده محترم تبریز، اسکو و آذرشهر (یک فقره) از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری. 5 ـ سؤالات آقایان: هدایت‌اله خادمی نماینده محترم ایذه و باغملک (یک فقره) و علی ساری نماینده محترم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون و تعدادی از نمایندگان محترم (یک فقره) از وزیر محترم نفت.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید

مهدی عادلی
(آیات 105 ـ 101 از سوره مبارکه «انبیاء» توسط قاری محترم آقای مهدی عادلی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم إِنَّ الَّذِینَ سَبَقَتْ لَهُمْ مِنَّا الْحُسْنى‏ أُولئِکَ عَنْها مُبْعَدُونَ * لا یَسْمَعُونَ حَسِیسَها وَ هُمْ فِی مَا اشْتَهَتْ أَنْفُسُهُمْ خالِدُونَ * لا یَحْزُنُهُمُ الْفَزَعُ الْأَکْبَرُ وَ تَتَلَقَّاهُمُ الْمَلائِکَةُ هذا یَوْمُکُمُ الَّذِی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ * یَوْمَ نَطْوِی السَّماءَ کَطَیِّ السِّجِلِّ لِلْکُتُبِ کَما بَدَأْنا أَوَّلَ خَلْقٍ نُعِیدُهُ وَعْداً عَلَیْنا إِنَّا کُنَّا فاعِلِینَ * وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصَّالِحُونَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقای عادلی قاری محترم تشکر می‌کنیم. ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «بی‌گمان کسانی که قبلاً‌ از جانب ما به آنان وعده‌ای نیکو داده شده است از آن آتش دور داشته خواهند شد. صدای آن را نمی‌شنوند و آنان در میان آنچه دلهایشان بخواهد جاودانند. دلهره‌ای بزرگ آنان را غمگین نمی‌کند و فرشتگان از آنها استقبال می‌کنند و آنان می‌گویند این همان روزی است که به شما وعده می‌دادند. روزی که آسمان را همچون درپیچیدن صفحه نامه‌ها درهم می‌پیچیم همان‌گونه که بار نخست آفرینش را آغاز کردیم دوباره آن را بازمی‌گردانیم. این وعده‌ای است بر عهده ما که انجام خواهیم داد. و در حقیقت در زبور پس از تورات نوشتیم که زمین را بندگان شایسته ما به ارث خواهند برد». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه بعدازظهر امروز عبارتند از آقایان: انارکی‌محمدی نماینده محترم رفسنجان (که الان تشریف دارند)، پورابراهیمی نماینده محترم کرمان، پاپی‌زاده نماینده محترم دزفول، تاج‌گردون نماینده محترم گچساران، جلیلی نماینده محترم مراغه، حسن‌پوربیگلری نماینده محترم سیرجان، داودی نماینده محترم سراب، درازهی نماینده محترم سراوان، رستمیان نماینده محترم دلفان، زارعی نماینده محترم بویراحمد، علوی نماینده محترم لامرد، قره‌خانی نماینده محترم علی‌آباد، کاتب نماینده محترم گرمسار، کرم‌پور نماینده محترم فیروزآباد، کولیوند نماینده محترم کرج، گودرزی نماینده محترم ممسنی، محجوب نماینده محترم تهران، ملکی نماینده محترم مشکین‌شهر، هاشمی نماینده محترم میاندوآب و وحدتی‌هلان نماینده محترم بستان‌آباد.
3 تصویب کلیات طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌عنوان «سازمان تروریستی» توسط ایالات متحده آمریکا (ثبت 562)

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و عصربخیر دارم. دستور اول گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد طرح دوفوریتی تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر آمریکا است. آقای دکتر! البته کمیسیون اصلاح عنوان کرده، به عنوان «طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا» اصلاح کرده است. من از سخنگوی کمیسیون امنیت ملی جناب آقای دکتر نجفی‌خوشرودی دعوت می‌کنم. آقای دکتر دهقانی! شما تشریف می‌آورید؟ در خدمتتان هستیم. آقای دکتر رحیمی! اسامی مخالفین و موافقین را اعلام بفرمایید.

علیرضا رحیمی
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم استحضار داشته باشند براساس ثبت‌نامی که انجام شد قرعه‌کشی به عمل آمد و اسامی مخالفین و موافقین را من اعلام می‌کنم که همکاران محترم آمادگی داشته باشند. مخالفین: جناب آقای حاجی‌دلیگانی، جناب آقای صباغیان، جناب آقای موسوی‌لارگانی. موافقین: جناب آقای قوامی، جناب آقای پوربافرانی و جناب آقای امیرآبادی. بفرمایید.

کمال دهقانی فیروزآبادی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه همکاران عزیز و ارجمند. گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی را خدمت عزیزان همکار قرائت می‌کنم. طرح دو‌فوریتی تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر آمریکا که به این کمیسیون به‌عنوان اصلی ارجاع شده بود در جلسه مورخ 26/1/1398 مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی در عنوان و متن به تصویب رسید. جناب آقای رئیس! ما طبق آیین‌نامه فرصت سه‌روزه‌ای را داشتیم و در حقیقت دو روز کاری تماماً از طراحان در کمیسیون دعوت کردیم، حضور پیدا کردند، نمایندگان طراحان حضور پیدا کردند، نمایندگان دستگاه¬های اجرایی، وزارت اطلاعات،‌ وزارت دفاع، نمایندگان دستگاه‌های نیروهای مسلح و در حقیقت مرکز پژوهش‌ها و کارشناسان و با مشارکت اعضای کمیسیون امنیت ملی بحث‌های طولانی انجام شد. دو مبنا برای ما مهم بود: یکی موضوع منافع ملی کشور و تأمین منافع ملی و امنیت ملی کشور، یکی هم اجرای اصل مقابله به مثل. در روابط بین‌الملل اصلی که ضمانت اجرا برای روابط دوجانبه است، اصل مقابله به مثل است. با توجه به این، حتی در عنوان طرح هم تغییراتی انجام شد. قبلاً موضوع حمایت از سپاه بود که به نوعی در مواد این طرح پیشنهاد و گنجانده شد، ولی خود عنوان هم تبدیل به «طرح اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا» شد. قطعاً جمهوری اسلامی ایران ابزارهای لازم را دارد که بتواند مقابله به مثل کند. در ماده اول مشخصاً ما سنت‌کام را هدف قرار دادیم، نیروهایی که از طرف آمریکا در منطقه خاورمیانه یا غرب آسیا مأمور هستند و هر اقدامی که لازم است مشابه اقدامی که با سپاه پاسداران آنها بخواهند انجام بدهند، قطعاً موضوع هدف قرار گرفتن از نظر قانونی برای نیروهای سنت‌کام است. دوماً دولت جمهوری اسلامی ایران مکلف شده که در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی اقدام کند و باز هم رعایت اصل متقابل و اصل مقابله به مثل است. برای هر کدام از ستاد کل و نیروهای مسلح وظایف و تکالیفی در نظر گرفته شده و از سپاه پاسداران به صورت ویژه در قبال مواد این طرح پشتیبانی شده است. هر کاری که لازم است دستگاه‌ها برای تقویت سپاه پاسداران انجام بدهند، انجام بدهند و ما نباید کوچکترین اقدامی شاهد باشیم که در جهت تضعیف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باشد. برای وزارت امور خارجه در روابط دوجانبه‌ و چندجانبه‌ای که با کشورهای مختلف دارد تکالیفی را مشخص کرده برای تضعیف این تصمیمی که برای جمهوری اسلامی ایران گرفتند و در جهت حمایت از منافع ملی کشورمان و حتی برای قوه قضائیه. چون بعضی از اقدامات حقوقی لازم است که انجام شود، با رعایت اصل حاکمیت کشورهای دیگر، مواردی پیش می‌آید که دستگاه قضائی می‌تواند کمک کند و ما در قانون مواد پیشنهادی طرح را پیش‌بینی کردیم و حتی سازمان برنامه و بودجه را مکلف کردیم که منابع مورد نیاز اجرای این طرح را هم به صورت صددرصد تضمین کند. باز هم در پایان اشاره می‌کنم چیزی که برای کمیسیون مهم بوده اصل مقابله به مثل، دفاع از منافع ملی و امنیت ملی کشور است. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف صحبت کند

علیرضا رحیمی
مخالف اول جناب آقای حاجی‌دلیگانی هستند، پنج دقیقه زمان دارید، بفرمایید.

حسینعلی حاجی
بسم الله الرحمن الرحیم از همکارانی که زحمت کشیدند و این طرح را تهیه کردند تشکر می‌کنم و همین‌جا جا دارد از همه همکاران تشکر کنم که در روز بعد از اینکه آمریکایی‌ها سپاه را در لیست تروریستی به زعم خودشان قرار دادند، یکپارچه همه سبزپوش شدند، همه لباس سپاه را بر تن کردید و نشان دادید که نقشه¬های تفرقه‌افکنانه‌ آمریکایی‌ها در این کشور خصوصاً در هنگامی که آنها بخواهند حرکتی را علیه کشور ما انجام بدهند، نخواهد گرفت. عزیزان! اما مخالفت بنده با گزارش کمیسیون این است که به اندازه متناسب و لازم، آن‌طور که لازم بوده این طرح قوی نیست. این طرح می‌بایستی قوی‌تر می‌بود. ببینید! به نظر می‌رسد این گزارشی که تهیه شده بیشتر به دیپلماسی پارلمانی شبیه است تا یک اقدام متقابلی که آنها از اینکه چنین اقدامی را انجام دادند پشیمان شوند. همه می‌دانید آمریکایی‌ها در سال 2007 برخلاف تمامی قواعد بین‌الملل و خلاف عرف جهانی شاخه‌ای از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یعنی نیروی قدس را در لیست تروریستی به زعم خودشان قرار دادند. وقتی دیدند برخورد جدی با آنان نشد، رفتند و بحث قوی‌تری را به اصطلاح و زعم خودشان به نام «کاتسا» تصویب کردند. عزیزان! اگر امروز اینها آمدند و سازمان سپاه را در لیست تروریستی قرار دادند، انتظار این بود که ما هم کل ارتش آمریکا را چه در منطقه، چه در خاور دور، چه در خاورمیانه،‌ چه در خاور نزدیک و در تمامی جهان آنها را در لیست تروریستی قرار می‌دادیم، به عنوان نقطه هدف قرار می‌دادیم تا در روزی که لازم باشد بتوانیم اگر آنها خواستند غلطی کنند در مقابل‌شان اقدام متقابل قوی انجام بدهیم. ما در این طرح می‌بایستی اختیار کامل به سپاه و دیگر نیروهای مسلح می‌دادیم تا چنانچه مطلع می‌شدند آنها بخواهند کاری انجام بدهند، اطلاعاتی به دست می‌آوردیم که آنها می‌خواهند اقدام ناجوانمردانه‌ای را علیه ملت ما انجام بدهند، نیروهای ما هم بدون کوچکترین صبری بتوانند با آنها مقابله کنند که همین کار را هم بایستی انجام بدهند. ما بایستی در مقابل ملت و کشورمان به هیچ وجه در مقابل متجاوزین و آمریکایی‌ها کوتاه نیاییم و هر کجا که ببینیم آنها منافع کشور و ملت ما را بخواهند خدای‌ناکرده مورد هدف قرار بدهند، بایستی هر کجای دنیا که هستند آنها را نابود کنیم و می‌توانیم. ما بایستی در این طرح می¬آوردیم و اجازه می‌دادیم که درخصوص توان موشکی بالاتر از (2000) کیلومتر را پیش‌بینی و تدبیر می‌کردیم. ما که فناوری‌اش را داریم و می‌توانیم داشته باشیم، این اختیار را بیشتر می‌دادیم تا آمریکایی‌ها را در خود قلب کاخ سیاه یا سفید به عبارت خودشان و به عبارت ما سیاه، آنها را همان‌جا هم مورد هدف قرار می‌دادیم. اگر مجلس ما زودتر از این دست به کار شده بود، اگر صبر نکرده بودیم که آنها (260) طرح و لایحه علیه ما بدهند، شاید به اینجا نمی‌رسید. (رنجبرزاده ـ وقتتان رو به اتمام است) چشم، الان نکته‌ای را در پایان عرض می‌کنم و آن اینکه عزیزان! بدانیم، آمریکایی‌ها هم بدانند، واقعه طبس را هیچ‌وقت فراموش نکنند که خدا با ایران است، خدا با ملت ما است. شما دیدید در آن شرایط خاص اول انقلاب چطور همه به کمک ملت مظلوم ما آمدند. در آینده هم این هست و خواهد بود و آمریکایی‌ها فکر نکنند با یک نامگذاری یا اسمی که در لیست می‌برند آنها حرکت غلطی را می‌توانند انجام بدهند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
موافق اول جناب آقای قوامی هستند، بفرمایید.

هادی قوامی
بسم الله الرحمن الرحیم ابتدا من لازم می‌دانم ایام شعبانیه را خدمت همه همکاران عزیز و ملت بزرگ ایران تبریک عرض کنم و پیشاپیش نیمه شعبان را به همه آرزومندان دولت عدالت تبریک بگویم که ان‌شا‌ءالله عدالتش در سرتاسر جهان گسترش خواهد یافت و روحیه سلطه‌گری نابود خواهد شد. در ارتباط با طرحی که به عنوان طرح اقدام متقابل توسط همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی که یک همایش باشکوهی در هفته قبل از خودشان به منصه ظهور رساندند و روزهای اول انقلاب را یادآور شدند. به همه خداقوت می‌گوییم. لذا این طرح بر آن اساس و در راستای اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که یک نهاد پاسدار حریم ارزش‌های انقلاب است، انقلابی که با خون دهها هزار شهید به منصه ظهور رسید و همین آمریکا هر از گاهی که ملت ما در راستای استقلال حرکتی کردند، چون اینها دنبال سلطه‌گری هستند به انحاء مختلف تلاش کردند که ما را از استقلال دور کنند. ملت ایران دخالت آمریکا را در کودتای (28) مرداد فراموش نکرده‌اند و اینکه ما در آن شرایط نفت را ملی اعلام کردیم، ولی آنها حاکمیتی را سر کار آوردند که بتواند منافع نظام سلطه را تنظیم کند. فلذا بعد از جریان ملی شدن نفت دوباره یک کنسرسیومی درست کردند تا اول انقلاب منافع حاصل از نفت را به یغما بردند و دولتی را حمایت کردند که عامل نظام سلطه بود. لذا امروز قطعاً مبارزه اصلی ما با آمریکا مبارزه با سلطه است و لذا آمریکا اگر این اقدام را انجام داد، ما هم همان‌طور که عزیزان در پیشنهاد کمیسیون امنیت ملی ملاحظه می‌کنند، در مواد مختلف آن، اقدام به اقدام متقابل کردیم، در برابر تصمیم یا اقدام دولت آمریکا در تضعیف صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی و چون این رژیم برخلاف اصول مسلم حقوق بین‌الملل سپاه پاسداران را که مطابق اصل (150) قانون اساسی یکی از ارکان مهم دفاعی کشور است، به گونه‌ای که حضرت امام فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود، این سازمان مهم و مدافع انقلاب را سازمان تروریستی اعلام کردند. به موجب این قانون ما هم نیروهای فرماندهی مرکزی آمریکا را که در واقع عامل اصلی نظام سلطه هستند و سازمان‌ها و نهادهای تحت اختیار این فرماندهی را تروریست اعلام می‌کنیم و هر گونه کمک اعم از نظامی، اطلاعاتی، مالی، فنی، آموزشی، خدماتی و تدارکاتی به این نیروها را همکاری در اقدام تروریستی محسوب می‌کنیم. فلذا ما اعتقاد داریم اتفاقاً کسانی که دنبال اعمال سلطه هستند، قرآن کریم سلطه را نفی می‌کند و اگر ما سپاه را براساس این آیه قرآنی شکل پیدا کرده است که «و اعدوا لهم مااستطعتم من قوه»، در راستای سلطه‌ناپذیری است، در راستای تضعیف نظام سلطه است، در راستای این است که ما از محرومان و کسانی که از سلطه آمریکا و ایادی‌اش در سراسر دنیا آسیب دیده‌اند دفاع کنیم، در واقع ما فریاد عدالت‌خواهی آنها را می‌خواهیم بشنویم و به کمک آنها برویم. در واقع ما در این راستا حرکت می‌کنیم. (رنجبرزاده ـ تشکر می¬کنیم) لذا عزیزان!‌ این طرح در گام اول اتفاقاً طرح بسیار خوبی است، همه همکاری کنند ان‌شا‌ءالله همان‌طور که کلیاتش رأی قاطعی را آورد، جزئیاتش هم رأی قاطع بیاورد و این وحدت و همدلی که بین نیروهای مختلف وفادار به انقلاب شکل پیدا کرد، این را یک فرصت بدانیم و این فرصت را به یک قوت برای تقویت نهادهای ریشه‌دار انقلاب اسلامی تبدیل کنیم. لذا همه عزیزان رأی بدهند و همه با وحدت که باز هم توصیه دینی و قرآنی است بتوانیم عاملین نظام سلطه را که این شرکت‌های فراملیتی هستند و نفوذ کرده‌اند و به اشکال مختلف ما را در بحث واردات و صادرات تضعیف می‌کنند و اقتصاد را شکننده می‌کنند، بتوانیم ان‌شا‌ءالله اقتصاد توانمندی برای مبارزه با نظام سلطه درست کنیم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقایان اخطار و تذکر دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای دلخوش بفرمایید.

سیدکاظم دلخوش اباتری
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر!‌ اخطار من اصول (110)، (150) و (152) است. ببینید! قانون اساسی جمهوری اسلامی هم اختیارات و وظایف رهبری را در بخش‌های مختلف در ابعاد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی مشخص کرده هم جایگاه سپاه و سیاست خارجه ما را در اصل (152) اگر ملاحظه بفرمایید. آقای دکتر! این طرحی که تهیه شده ناقص است، یعنی اهداف قانون اساسی را کاملاً پیاده نکرده، چون فقط در یک بعد نظامی آمدند، در صورتی که امروز سپاه ما با این اختیاراتی که در اصول (150) یا (152) داده، اختیاراتش فراتر از اینها است. در مسائل و ابعاد اقتصادی که امروز آمریکا بر علیه ما موضع گرفته، در ابعاد امنیتی، اجتماعی و سیاسی. به نظرم این طرح ناقص است.

علی اردشیرلاریجانی
کجایش اشکال قانون اساسی دارد؟

سیدکاظم دلخوش اباتری
یعنی یک بخشی از قانون اساسی را آورده.

علی اردشیرلاریجانی
شما پیشنهاد بدهید تقویت شود، متشکرم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای نادری تذکر دارند، بفرمایید.

شهاب نادری
(پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی، روانسر و دهستانهای سرقلعه و جیگران) ـ سلام و عرض ادب خدمت نمایندگان محترم، برادران و خواهران. روز ارتش را به ارتشیان تبریک می‌گویم. مجلس عکس‌العمل به موقع و مؤثری انجام داد.

علی اردشیرلاریجانی
ماده چند را تذکر می‌دهید؟

شهاب نادری
پیشنهاد دهنده
اصل (1) قانون اساسی، ماده (22). نگذاشت که از تصمیم ترامپ برای تروریست معرفی کردن سازمان سپاه زمانی بگذرد و این زخم کهنه شود و به موقع انجام داد. این طرح، طرح خوبی است، ولی کافی نیست، متناسب نیست، متناظر با اقدام طرف مقابل نیست. این مجموعه‌ای از توصیه‌های اخلاقی است که ما انجام می‌دهیم، این فاقد ضمانت اجرایی است. ما باید حتماً‌ طرح را زودتر انجام بدهیم و اقدامات خودمان را انجام بدهیم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، متشکریم، حالا اگر پیشنهاد داشتید بدهید. مخالف بعدی صحبت کند.

علیرضا رحیمی
مخالف دوم جناب آقای صباغیان هستند، بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت همه نمایندگان محترم و خیرمقدم خدمت مسئولین محترم سیاسی و نظامی کشور. طرح اقدام متقابلی که توسط عزیزان تهیه شده در پی تروریستی نامیدن سپاه پاسداران طرح خوبی است، به هر حال زحمت کشیده شده و جای تقدیر و تشکر دارد. ولی دوستان! همه در جریان هستیم که دشمنی‌ آمریکا از آغاز انقلاب به انحاء مختلف وجود داشته است. یک روز تحریک صدام و جنگ هشت‌ساله، سرنگونی هواپیمای مسافربری، بلوکه کردن اموال ایران، تحریم اقتصادی ایران، خارج شدن از برجام و امروز هم تروریست نامیدن سپاه. همه این دشمنی‌ها در راستای این است که به نظام ضربه بزند و نظام ما را از گردونه خارج کند. چرا؟ چون ما مستقل هستیم، چون ایران و نظام ما زیر بار زور نمی‌رود و مستعمره او نمی‌شود. بنابراین تا زمانی که این نگاه باشد مطئمن باشید که او هم دست‌بردار نیست و اینجا تکلیف ما سنگین است. امروز همه بدانیم چون تحریم‌ها به هدف اصلی‌اش نرسید، آمریکا الان در حال اقداماتی است که به نوعی می‌خواهد تعدی نظامی برای ما آغاز کند. اینکه گفت ما (40) سالگی انقلاب را نخواهیم دید، اینکه گفت ایران نفتش را نخواهد فروخت و به صفر خواهد رسید، وقتی به این اهداف نرسید امروز وارد یک بازی دیگری شده است و اگر عجز و اختلاف در ما ببیند مطمئن باشید بعد از سپاه نوبت ارتش و دیگر مجموعه‌ها خواهد بود. چرا؟ چون که خوی استعمارگری، قلدری است. خوی زورگویی، خوی استعمارگری است. در طول تاریخ هم بوده است و اگر در مقابل قلدر، چه فرد قلدر و چه یک نهاد قلدر و چه کشور قلدر کوتاه بیاییم او جری‌تر می‌شود. می‌گوید: اظهار عجز پیش ستم‌پیشگان خطاست اشک کباب باعث طغیان آتش است دوستان! ما امروز نباید مصوباتی داشته باشیم که بی‌رمق و کمرنگ باشد. بدانیم اگر مصوبات ما، او الان ما را تست و آزمایش می‌کند، مثل وقتی که در برجام آزمایش کرد. یک‌سری تحریم‌های جدیدی را نوشت، وقتی دید ما اقدام متقابل انجام ندادیم خارج شد. برنامه آمریکا برنامه‌ای درازمدت است، مجلس و نمایندگان مردم باید جوری نشان بدهند که منافع آمریکا در همه منطقه، فقط نیروهای سنت‌کام نیست، بلکه نیروهایش در افغانستان، خاورمیانه، شمال آفریقا و کل منطقه و حتی در داخل آمریکا در خطر است. ما احساس نکنیم که در مقابل آمریکا کم داریم، خدا با ماست، اگر ما محاسبات دنیایی را در نظر بگیریم، محاسباتی که بعضی‌ها در نظر می‌گیرند را در نظر بگیریم امام اصلاً‌ نمی‌توانست انقلاب کند، انقلاب نمی‌توانست (40)‌ سال روی پای خودش بایستد. مصوبات ما امروز باید این باشد که با کوچکترین حرکت آمریکا در منطقه دهها برابر به او حمله خواهد شد. کوچکترین حرکت علیه سپاه حمله همه قوای کشور را به طرف او خواهد برد. منطقه خلیج‌ فارس، کشتی‌های او، نیروهای او، شرکت‌های او باید مورد حمله قرار بگیرند. چرا؟ چون او برای ما نقشه دارد. فکر نکنیم اگر ما امروز یک مصوبه‌ای داشتیم و خیلی هم جوابی دادیم و رفتیم طوری خواهد شد. نخیر، او برنامه دارد. آمریکا بعد از این قضیه، امروز هم می‌خواهد بین سپاه اختلاف ایجاد کند که الحمدلله جواب کوبنده‌ای داده شد، (رنجبرزاده ـ جمع‌بندی بفرمایید) خصوصاً‌ مجلس، همه کشور که یکدست شدند و باید ما اینجا محکم بایستیم. نقل است که امام اول انقلاب فرمودند اولین کشتی آمریکا که وارد خلیج فارس می‌شود را بزنید. منتها آن روز گفتند نزنند و محاسباتی را ایجاد کردند و امروز داریم نتیجه‌اش را می‌بینیم که در منطقه خیمه زده است. پیشنهاد من این است که همین امروز مصوب کنیم که ایران موشک‌های (2000) کیلومتری‌اش را افزایش بدهد، ما از برجام خارج شویم. اینها اگر ببینند که ما سست هستیم مطمئن باشید که آنها با ما محکم برخورد خواهند کرد و الحمدلله نشان داده شده و امروز مجلس برای تاریخ خواهد نوشت که در مقابل زورگویی قلدرمآبانه آمریکا ایستاد. والسلام

علی اردشیرلاریجانی
موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
موافق دوم جناب آقای پوربافرانی هستند، بفرمایید.

عباسعلی پوربافرانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم با تبریک ولادت باسعادت حضرت علی‌اکبر (علیه‌السلام) از پاسداران رشید لشکر امام حسین (علیه‌السلام) و همچنین روز جوان خدمت همه جوانان و تبریک و گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی. به موجب اصل (150) قانون اساسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای پاسداری از انقلاب و حفظ دستاوردهای انقلاب مأموریت یافت و تشکیل شد. قطعاً همکاران عزیزی که به عنوان مخالف بودند در برابر این اقدام آمریکا حق دارند. البته نگران نباشند، چون سپاه پاسداران برخاسته از متن مردم و جامعه و مردمی‌ترین نهاد است و این تأثیری در توانمندی و توان دفاعی کشور نخواهد داشت و بلکه سبب شد جایگاه سپاه پاسداران تقویت شود، هم در بین مردم و هم در بین قوای سه‌گانه. از طرفی روزهای اول انقلاب با توجه به نگاه دقیق و عالمانه مقام معظم رهبری مبنی بر صدور بیانیه گام دوم انقلاب با این حرکت رقم خورد. جایگاه سپاه و حرکت سپاه و فعالیت‌های مختلف سپاه به خصوص در عرصه دفاعی، سازندگی و خدمت به مردم که امروز هم در مناطق سیل‌زده مشغول فعالیت هستند، شاید با این حرکت که «عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد»، در بین مردم اهمیت یافت. اما این یک اقدام مقابله‌ای است، یک اقدامی است که مبارزه با سلطه‌گر و بیگانه در دفاع از منافع ملی و امنیت کشور است. من به دوستان عرض کنم که یک طرح مجلس شورای اسلامی که برخاسته از مردم است مساوی همه (300) طرحی است که آمریکایی‌ها داده‌اند، دست‌کم نگیرید، همین یک طرح مقابل همه آنها است. البته تدبیر درست‌تر و ان‌شا‌ءالله دقیق‌تر در آینده‌ای که برای این موضوع باید ترسیم شود حتماً‌ نیاز است که ما اقدامات بهتری را در طرح‌ها و لوایح داشته باشیم. اما از این جهت که یک اقدام دفاعی و مقابله‌ای برای دفاع از منافع ملی و امنیت کشور و در راستای حفظ دستاوردهای انقلاب است، کاملاً حساب‌شده است، اما آمریکا خودش یک رژیم تروریستی، اشغالگر، کودک‌کش و آدم‌کشی است که از رژیم‌های مختلف کودک‌کش، آدم‌کش و تروریست حمایت می‌کند. این بر هیچ‌کس در جهان پوشیده نیست و مصادیقش مشخص است. این اقدام مقابله‌ای ما در برابر آمریکا و جنایت‌هایش حتماً کمترین اقدام است. اما خدا را شکر یک اقدام مقابله‌ای در راستای دفاع از همه محرومان جهان است، از همه آنهایی که تحت نظام سلطه بعضاً‌ کودک‌شان، مردم بی‌گناه‌شان در برابر تروریسم جان دادند. لذا من اعتقاد دارم این اقدام می‌تواند مقدمه‌ای برای بسیاری از اقدامات مقابله‌ای باشد که ان‌شا‌ءالله ما خواهیم داشت. من از همه همکاران عزیز تشکر می‌کنم که تعداد زیادی هم این طرح را امضا کردند و از کمیسیون امنیت ملی تشکر می‌کنم و ان‌شا‌ءالله بتوانیم با رأی قاطع آن را مصوب کنیم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! اخطار و تذکر دارند.

علی اردشیرلاریجانی
اگر اجازه بدهید مخالفین و موافقین صحبت کنند.

علیرضا رحیمی
آخرین مخالف جناب آقای موسوی‌لارگانی هستند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای لارگانی بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم پیشاپیش میلاد باسعادت منجی عالم بشریت امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) را خدمت نایب برحق مقام معظم رهبری و مسلمانان جهان تبریک عرض می‌نمایم. لازم می‌دانم این نکته را مثل دو همکار عزیز خودم جناب آقای حاجی‌دلیگانی و آقای صباغیان که اشاره فرمودند عرض کنم که بنده هم مثل آن دو عزیز به خاطر ضعف این طرحی است که در مقابل عمل سخیف آمریکا که سپاه پاسداران را به عنوان سازمان تروریستی معرفی کرده، مخالفت می‌کنم. مقام معظم رهبری بارها فرمودند اگر شما یک قدم عقب‌نشینی کنید آنها صد قدم جلو می‌آیند. اگر آن روزی که آمریکا از برجام خارج شد رئیس‌جمهور محترم به جای اینکه بگوید یک مزاحم از برجام خارج شد، دستور قاطع داده بود که از فردا صبح غنی‌سازی (20) درصد اورانیوم را شروع کنید، آمریکا گستاخ نمی‌شد. اگر بعضی از مسئولین در بیانات خودشان نمی‌گفتند دولت باتفنگ و بدون تفنگ، یا اینکه ما نمی‌توانیم به دو ارتش حقوق بدهیم، امروز ترامپ دیوانه گستاخ نمی‌شد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که از دستاوردهای ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که امام بزرگوار و راحل ما فرمودند اگر سپاه نبود کشور هم نبود، به عنوان سازمان تروریستی اعلام نمی‌کردند. این اقدام آمریکایی‌ها در تروریست خواندن سپاه علامت ضعف آنها است. اگر این اقدام مقابله با عمل آمریکا است، چرا بازرسی کشتی‌ها را در این طرح نیاوردید؟ چرا هواپیماهای عبوری آمریکا از مسیر آسمان ایران را نیاوردید؟ چرا عبور کالاهایی که برای آمریکا از آبهای دریای خلیج همیشه فارس و دریای عمان می‌گذرد را در این طرح نیاوردید؟ مقام معظم رهبری در اول سال 98 گله‌ای به‌حق از مجلس شورای اسلامی داشتند که شما در مقابل (226) طرح و لایحه‌ای که کنگره آمریکا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصویب کرده، مجلس شورای اسلامی چه کرده؟ آیا سکوت مجلس در این زمینه جز خیانت به انقلاب و خون شهدا چیز دیگری است؟ این طرح باید کامل‌تر و دارای استحکام بیشتر شود. باید از مصوبه مجلس انقلابی لرزه بر اندام استکبار بیفتد. دیپلماسی لبخند پاسخگوی اقتضائات کشور نیست و چند سال کشور را به عقب انداخته. قرآن کریم نیز «اشداء علی الکفار و رحماء بینهم» را اشاره فرموده. چرا ما نباید وضع عوارض سنگین عبور از تنگه هرمز را برای کشورهای (رحیمی ـ آقای موسوی‌لارگانی متشکرم، وقتتان تمام شده) همکار آمریکا که علاوه بر اقتدار کشور ارزآوری نیز دارد داشته باشیم؟ جنگ فعلی جنگ رسانه‌ای و اقتصادی است. چرا از ظرفیت رسانه استفاده نمی‌کنید؟ چشم‌ها، وجدان‌ها و ملت‌های بیدار دنیا می‌دانند که ارتش آمریکا است که تروریست است. هواپیمای مسافربری را هدف گلوله قرار می‌دهد، مردم بی‌گناه را به شهادت می‌رساند، از آن طرف سپاه پاسدارانی که غمخوار ملت و مردم همسایه‌های ما در عراق و سوریه و کشورهای مستضعف جهان است تروریست اعلام می‌کنند. سپاه پاسدارانی را که این روزها در استان‌های سیل‌زده در کنار مردم و غمخوار مردم هستند، تروریست اعلام می‌کنند. لذا همکاران عزیز! ما باید طرح‌هایی را در مجلس تصویب کنیم که لرزه بر اندام دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیندازد. این طرح جوابگوی آن اقدامات و این عمل سخیف رژیم آمریکا و ترامپ نیست.

علیرضا رحیمی
متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
موافق را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آخرین موافق جناب آقای امیرآبادی هستند، پنج دقیقه زمان دارند، بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ابتدا لازم است که اعیاد شعبانیه به خصوص میلاد باسعادت امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) را خدمت ملت بزرگ ایران، همکاران عزیز تبریک عرض کنم. از همه همکاران تشکر می‌کنم که رأی بالایی به فوریت این طرح دادند و همچنین در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که هم نمایندگان محترم،‌ هم مردم و ارتش انقلابی و مکتبی و همه مسئولین حمایت کردند قابل تقدیر و تشکر است. مخالفین عزیز در حقیقت با این طرح مخالفتی نداشتند، فقط درخواست‌شان این بود که مباحث دیگری در این طرح باید گنجانده می‌شد که می‌توانند در جزئیات پیشنهاد‌هایی را داشته باشند، اما آنچه که در این طرح آمده که همکاران عزیز مطرح می‌کردند یکی اینکه چرا کل ارتش آمریکا را در این طرح به عنوان ارتش تروریستی ما اعلام نکردیم. اولین نکته این است که آنچه در این طرح اعلام شده نیروهای سنت‌کام و فرماندهان آنها در حقیقت ستاد کل نیروهای ارتش آمریکا در منطقه خاورمیانه، شرق آفریقا و آسیای مرکزی است و اهمیت این نیروها اینقدر بالا است که فرمانده این نیروها با رأی مجلس سنای آمریکا منصوب می‌شود. به همین جهت آنچه که ما اینجا خواستیم اعلام کنیم این است که ما در حقیقت نمی‌خواهیم یک شعار بدهیم، آمدیم بگوییم که آنچه اعلام می‌‌کنیم عمل و عملیاتی می‌کنیم. یعنی ما نیروهای سنت‌کام را که به عنوان نیروهای تروریستی در این قانون داریم اعلام می‌کنیم اینها کاملاً در دسترس نظام و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هستند. به همین جهت این یک بخشی بود که دوستان مخالفین محترم مطرح می‌کردند که چرا کل ارتش آمریکا اعلام نشده و فقط این منطقه اعلام شده که پیام این طرح و قانون به آمریکا این است که ما با آمریکایی‌ها شوخی نداریم و یک شروعی است که البته آغازگرش آمریکایی‌ها بودند، ولی قطعاً بدانند پایان این کار دست ما خواهد بود همانطور که آمریکایی‌ها مثل دوره‌ها و سال‌های قبل که فراموش نمی‌کنیم هم در باتلاق افغانستان و عراق گیر کردند و چقدر به نظام اسلامی ایران اینها التماس می‌کردند که کمک کنیم از این باتلاق خارج بشوند و این رئیس‌جمهور جاهل، احمق و دیوانه آمریکا خوب است که از رئیس‌جمهورهای قبلی بپرسند که اینها چگونه به ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران التماس داشتند تا نظام اسلامی به آمریکایی‌ها کمک کنند تا از این دو جنگی که در منطقه راه انداختند خارج بشوند. نکته بعدی، آنچه که در این طرح به آن توجه شده اینکه این ارتش منطقه‌ای آمریکا تروریست اعلام شده، حامیان این نیروها را هم همکار تروریست اعلام کردیم و اجازه دادیم که اقدامات پیشگیرانه و پیش‌دستانه هم انجام بشود. دولت را مکلف کردیم در چهارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی عمل کند، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در سلسله مراتب فرماندهی و براساس تدابیر فرماندهی معظم کل قوا عمل کنند و همچنین وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه و واحدهای دیگر اطلاعاتی نیروهای مسلح را مکلف کردیم تا اسامی فرماندهان ستاد فرماندهی و سازمان‌های پشتیبان آنها و همچنین نهادهای وابسته‌‌شان را مشخص و اعلام کنند و در اختیار قوه قضائیه برای تحت تعقیب قرار گرفتن قرار بدهند. از تمام اشخاص حقیقی و حقوقی هم که در داخل کشور چنانچه از طریق این تحریم مشکلی برایشان پیش بیاید چه در داخل و چه در خارج دولت باید حمایت حقوقی و مادی بکند. البته این آغاز راه است، ما همین امروز طرح دوفوریت تحریم شرکت آیفون‌ را ارائه کردیم، طرح‌های دیگری را برای تحریم شرکت‌های آمریکایی که هم در منطقه و هم در کشورهای اسلامی و هم در کشورهای هم‌پیمان ما دارند فعالیت می‌کنند را شروع خواهیم کرد و آمریکایی‌ها از این اقدام خودشان پشیمان خواهند شد.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! اجازه تذکر هفتاد و پنجی می‌دهید؟

علی اردشیرلاریجانی
چه کسی هفتاد و پنجی دارد؟ (وکیلی ـ اگر اجازه بدهید من بگویم). خود شما؟ جسارتی به شما شده؟

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! جسارت به مجلس شده.

علی اردشیرلاریجانی
چه بوده؟ بفرمایید.

محمد علی وکیلی
(تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) ـ البته با اجازه جناب امیر حاتمی، آقای موسوی‌لارگانی همکار عزیزمان در صحبت‌شان مجلس را متهم به خیانت کردند، فرمودند که مجلس خائن به خون شهدا بوده. من می‌خواهم عرض کنم که آقای همکار عزیز! مجلس باید چکار می‌کرد تا در مقیاس انقلابی شما انقلابی نام می‌گرفت؟

سیدناصر موسوی لارکانی
من این را نگفتم.

علی اردشیرلاریجانی
آقای موسوی‌لارگانی! به هر حال این عبارت را به کار بردید یا نبردید؟

محمد علی وکیلی
این عبارت به کار رفت و آقای رئیس! با اجازه شما، ما برای اثبات انقلابی‌گری خودمان برای چه یک نهاد انقلابی مثل مجلس را باید متهم به غیرانقلابی‌گری بکنیم؟ اینکه ما در حین یک بحث انقلابی بیاییم این نهاد را به خائن متهم بکنیم این خواست آمریکا است. مجلس از روزی که این بحث مطرح شد پیش‌قدم و پیش‌قراول اقدام متقابل با آمریکا بود. همکار عزیز! اگر روزی لازم شد سینه تک‌تک این همکاران برای دفاع از ملت پیش‌قدم خواهد بود. این همکاران اکثریت‌شان یا فرزند شهید یا برادر شهید یا جانباز و یا دارای سوابق انقلابی غیرقابل انکار هستند. لازم نیست ما در یک شویی و در یک جمله انقلابی برای اثبات خودمان جایگاه مجلس را متزلزل کنیم. امید ملت به یک چنین مجلس انقلابی است، امروز هم کلیت مجلس با افتخار پشت این طرح انقلابی است. اگر طرح کافی نیست لازم است شما و دیگر همکاران برای تکمیلش اقدام کنید، اما برای اینکه این طرح به نظر ما و به زعم بعضی‌ از ماها طرح کاملی نیست نگوییم که مجلس رفتار غیرانقلابی دارد، مجلس رفتار کاملاً انقلابی دارد، هرکجا لازم باشد در صحنه حاضر هست، حاضر است جان خودش را برای استقلال این مملکت در کف اخلاص بگذارد.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، متشکریم. آقای امیر حاتمی بفرمایید. (موسوی‌لارگانی ـ تذکر 75 دارم) ادامه ندهید، با این بحث‌ها این فضای وحدت را مخدوش نکنید.

امیر حاتمی
بسم الله الرحمن الرحیم ابتدا اجازه می‌خواهم با تبریک مناسبت‌های خجسته،‌ متعدد و پربرکت اعیاد ماه شعبان، روز پاسدار، جانباز، نیروی زمینی و ارتش جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌های همه‌جانبه مردم،‌ عنایات مقام معظم رهبری،‌ اهتمام دولت و مشارکت مؤثر نیروهای مسلح در امداد و کمک به سیل‌زدگان عزیز و صبور قدردانی کنم و همینطور تشکر از اهتمام یکپارچه، هوشمندانه و به‌هنگام مجلس شورای اسلامی، رئیس و نمایندگان محترم مردم در پاسداری از حقوق مسلم کشور و سپاه پاسداران عزیز انقلاب اسلامی و همینطور رویکرد تقنینی و گفتمانی شفاف و قاطع برای صیانت از امنیت ملی و دفاع همه‌جانبه و کارآمد در برابر سیاست‌های خصمانه، بی‌ثبات‌ساز و مداخله‌گرایانه دولت مستکبر آمریکا و شبکه‌های تروریستی تحت حمایت آن و به ویژه طراحی پیش‌نویس قانون اقدام متقابل در برابر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان سازمان تروریستی توسط ایالات متحده آمریکا که تجلی اراده ملی و مردمی در صیانت از جایگاه قانونی و انقلابی سپاه از یک سو و اقدام متقابل، مشروع و دفاعی از سوی دیگر هستیم. همینطور تقویت در رفع ابهامات بودجه دفاعی در قانون بودجه سال 98 را ابراز می‌کنم. نمایندگان محترم و آحاد ملت شریف ایران استحضار دارند که توطئه‌های شیطان بزرگ در (40) سال گذشته علیه استقلال و تمامیت ارضی، نظام انقلاب اسلامی وجود داشته، لیکن همواره حرکت و پیروزی قاطع با فضل و نصرت خداوند با ملت بزرگ ایران بوده است. اینک نیز شیطان بزرگ با تروریستی خواندن سپاه مترصد است که مانع از نفوذ آرمان‌های عاشورایی و قدرت بازدارندگی دفاعی ایران اسلامی گردند که این توطئه نیز با شکست مواجه خواهد شد، کمااینکه جنگ نرم و سخت در شکل و محتوای نظامی و امنیتی تا فرهنگی و اجتماعی در مقابل فرهنگ جهاد، شهادت و مدیریت ظرفیت‌های انقلابی ایران اسلامی با شکست مواجه شده است. بررسی کارنامه توطئه آمریکا بر ضد ملت ایران یک شاخص مهم دارد و آن هدف قرار دادن نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی است، اما به هر عرصه‌ای که محدودیت و فشار بیشتری تحمیل کردند راه انقلاب اسلامی تقویت شد و مصونیت بیشتری پیدا کرد و توان رزمی نیروهای مسلح از جمله سپاه مقتدر در کنار ارتش توانمند از مهم‌ترین این شاخص‌‌ها است که با تحریم‌های پی‌درپی و طولانی‌مدت با نتیجه معکوس خودکفایی و ارتقای قدرت دفاعی و بازدارندگی ایران مواجه شد. سپاه یک نهاد دفاعی پرافتخار است، در کنار هم‌رزمانش در ارتش و سایر نیروها در تأمین امنیت و حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور و حمایت از مردم مظلوم منطقه در برابر تروریست‌ها نقش پیروز خود را ایفا کرده و طبیعی است که آمریکا و حامیان تروریست از این موفقیت‌های سپاه عصبانی باشند. پیش از آنکه به کلیات و محتوای طرح قانونی مجلس اشاره بکنم دو نکته حائز اهمیت را مورد تأکید قرار می‌دهم؛ اول اینکه امروزه پیدا است که باطل‌السحر این تصمیم آمریکا علیه سپاه، فقدان منطق عقلایی و مشروعیت قانونی آن است. نقض آشکار اصول مصرح و قواعد بنیادین حقوق بین‌الملل در تروریستی خواندن سپاه به عنوان بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران که ریشه در اراده ملت و اصل (150) قانون اساسی دارد بدعت خطرناک و بحران‌سازی در محیط بین‌الملل است که البته حیرت جهانی را از این‌همه حماقت و عدم احساس مسئولیت در پی داشته است. نکته دوم استیصال آمریکا در قانع کردن مجامع بین‌الملل و پایان یافتن شعبده‌های جعلی در افزایش دامنه‌های تحریم علیه ایران است. به عبارت دیگر حقه و تحریم آمریکا ناکارآمد شده و چرخه باطل تروریست خواندن بخشی از حاکمیت ایران آغاز شده است. (26) دور تحریم آمریکا در ظرف دو سال گذشته و خروج از برجام و روی آوردن به توطئه تروریستی خواندن سپاه گویای این واقعیت است که سلاح تحریم آمریکا قابلیت شلیک به هدف را از دست داده است. با تشکر از همه نمایندگان محترم ملت و به خصوص اعضای محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن لزوم برخی اصلاحات جزئی با توجه به نقاط قوت و مثبت در محورهای ذیل موافقت و حمایت قاطع از این طرح را اعلام می‌دارم.

علی اردشیرلاریجانی
آقای امیر حاتمی خیلی ممنون، تشکر می‌کنیم. کمیسیون بفرمایید. توجه داشته باشید ما امروز سؤال هم داریم یک مقدار وقت کم داریم.

کمال دهقانی فیروزآبادی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام مجدد خدمت همه همکاران عزیز و ارجمند. از موافقین و مخالفین محترم، امیر حاتمی برای دفاع از این طرح تشکر می‌کنم. دوستان! این طرح کاملاً با یک مبنای انقلابی و عقلایی تنظیم شده. ما نظرات کارشناسی همه دستگاه‌ها را گرفتیم و به شما اطمینان می‌دهم وارد طرح که شدید خودتان کاملاً‌ استحضار دارید و مستحضر خواهید شد طرح کلمه به کلمه با یک مبنای عقلایی و انقلابی به شکلی که ما هم ترم‌های حقوقی بین‌الملل را منظور کنیم و در نظر بگیریم، هم آن هویت انقلابی ملت ایران که ما افتخار داریم نماینده آنها هستیم در یک فضای منطقی و مقابله به مثل با ادبیاتی که برای دنیا قابل فهم باشد. کشور ما کشور متمدنی است. ما در طول تاریخ هیچ‌گاه هیچ هجومی به کشوری نداشتیم و هیچ‌وقت اصل وفای به عهد را زیر پا نگذاشتیم. همیشه بر خلاف آن به ما تجاوز شده و مظلوم واقع شدیم و یاد گرفتیم که در این فضا از مظلوم هم در جامعه جهانی دفاع کنیم. دوستان! این سپاه پاسداران برای ملت جان‌فشانی کرده، در زمان جنگ، در مبارزه با تروریست‌ها و منافقین که آن‌موقع هم آمریکا حمایت کردند، در مبارزه با داعش و تاخت و تاز داعش و به هم زدن امنیت منطقه این سپاه جان داده، تلاش کرده، این ملت و مجلس هم قطعاً با تمام توان از سپاه پاسداران حمایت خواهد کرد، چون از امنیت و منافع ملی دفاع می‌کند. دوستان! فضا فراهم هست، در زمانی که طرح مطرح می‌شود با پیشنهادات خودتان به این طرح غنا بدهید. قطعاً همین پیشنهاداتی هم که امیر حاتمی الان اشاره فرمودند، نظراتی که دارند و نظرات شما این طرح کامل را ان‌شا‌ءالله یک طرح کامل‌تری خواهد کرد و ما بتوانیم در جهت منافع ملی‌مان یک مصوبه بسیار قوی داشته باشیم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، متشکرم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! اخطار و تذکر دارند.

علی اردشیرلاریجانی
ما چهار تا سؤال امروز داریم، یک قدری مشکل وقت داریم.

محمد علی وکیلی
آقای لاهوتی بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
تذکر قانون اساسی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی عنایت بفرمایید! بنده اصل صد و پنجاهم قانون اساسی را اخطار دارم. آقای دکتر ببینید! در اصل (150) من همه‌اش را قرائت نمی‌کنم، سپاه پاسداران را نقش نگهبانی از انقلاب و دستاوردهای انقلاب اینجا تفسیر کرده. شما در ماده (1) این قانون هرچند که سپاه پاسداران امروز یکی از قدرتمندترین قدرت نظامی دنیا است،‌ اثبات عرایض بنده هم در شهر خود بنده بوده. سردار قاسم سلیمانی که الان به عنوان یکی از فرماندهان سپاه ایران نیست، ایشان یکی از فرماندهان سپاه اسلام است ریشه‌کن کردن داعش را آنجا ظرف دو ماه اعلام کرده (رئیس ـ الان خلاف قانون اساسی چیست؟) عرض بنده این است؛ آقای دکتر ببینید! ما در ماده (1) سپاه را محدود به یکی از ارکان حاکمیتی دفاعی کردیم، آقای موسوی‌لارگانی! اجازه بدهید آقای دکتر گوش بدهند. ما سپاه را به حاکمیت دفاعی محدود کردیم، در صورتی که قانون اساسی سپاه را حافظ همه دستاوردهای انقلاب می‌داند. (رئیس ـ ما کجا گفتیم حاکمیت دفاعی؟) آقای دکتر! شما ماده (1) را نگاه بکنید. آنجا آمده براساس اصل (150) قانون اساسی به عنوان یکی از ارکان حاکمیت دفاعی ایران شناخته می‌شود. در صورتی که سپاه حافظ همه دستاوردهای انقلاب است.

علی اردشیرلاریجانی
شما می‌توانید اضافه کنید، خلاف قانون اساسی نیست، متشکریم.

مهرداد لاهوتی
آقای دکتر! در جزئیات ما مد نظر داشته باشیم.

علی اردشیرلاریجانی
حالا بگذارید ما بحث کلیات را رأی بگیریم، در جزئیات پیشنهادات‌تان را می‌توانید بگویید. ما اصل کلی‌اش را رأی بگیریم.

محمد علی وکیلی
آقای حاجی‌بابایی تذکر دارند، بفرمایید.

حمیدرضا حاجی بابائی
تذکر قانون اساسی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! من تذکر مواد (18) تا (22)، (109)، (75) و اصل (150) دارم. من چندتا نکته را اشاره کنم، البته طرح، طرح بزرگی بود. جا دارد من اینجا هم از مجلس و هم از هر سه فراکسیون تشکر و قدردانی بکنم. کار بسیار بزرگی انجام پذیرفت، این مصوبه افتخار مجلس بود و واقعاً یکی از کارهای بزرگی که پاسخ به بیانات مقام معظم رهبری در سخنرانی‌شان در مشهد بود. آقای رئیس! پیام این مصوبه مهم‌تر از آن چیزی که نوشته شده پیام وحدت ملت ایران و جناح‌های سیاسی بود. تذکرم برای اینکه آیین‌نامه را عمل کرده باشم این نکته را اشاره بکنم که ماده (109) می‌گوید مخالف باید مخالف صحبت کند و موافق، موافق صحبت بکند، این یک نکته. نکته دوم، عزیزمان جناب آقای موسوی‌لارگانی مطالبی گفتند که اگر من به جای ایشان بودم یک نوع دیگری امروز صحبت می‌کردم، هم اینکه صحبت کردند. امروز ما باید از تک‌‌تک نمایندگان تشکر و قدردانی بکنیم، از همه جناح‌های سیاسی کشور قدردانی بکنیم، همه وارد میدان شدند. اما یک نکته هم این است که اگر من به جای آقای وکیلی هم بودم تذکر نمی‌دادم، چون هم خارج از نوبت بود، هم یکباره به عنوان هیأت‌رئیسه این شائبه را ایجاد می‌کند که ایشان نباید یکباره تا کسی صحبت کرد ورود پیدا کنند و جواب بدهند، اما آقای رئیس! جمله آخرم، من از همه نمایندگان عزیز ملت به خاطر این طرح و مصوبه بزرگ تشکر و قدردانی می‌کنم و ملت ایران بدانند که این اولین مصوبه مجلس شورای اسلامی نیست، قطعاً مطابق با اقداماتی که آمریکا خواهد داشت مجلس شورای اسلامی مصوبات دیگری را مطابق با حرکات آنها خواهد داشت. من خواهشمندم که ملت بزرگ ایران قطعاً قدر این حرکت بزرگ مجلس شورای اسلامی را خواهند دانست.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، باز هم اخطار دارید؟ بگذارید رأی بگیرم.

محمد علی وکیلی
آقای قاضی‌پور اخطار دارند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب. آقای لاریجانی! اخطار اصل پنجاه و هفتم را دارم. آقای فولادگر! اجازه بدهید. قوای حاکم در جمهوری اسلامی ایران عبارت از مقننه، مجریه و قضائیه. شما در مواد (2)، (3)، (5) و (9) دولت را آوردید، باید حاکمیت را بیاورید، هم قوه قضائیه هم مجلس شورای اسلامی را بیاورید. بعد منظور از دولت آیا دستگاه‌های اجرایی هستند، ماده (5) هستند؟ در ماده (2) دولت جمهوری اسلامی، در ماده (3) دولت (رئیس ـ آنها را به موقعش تذکر بدهید که اصلاح بشود) اما کلمه «دولت» خالی آمده، در ماده (9) هم دولت.

علی اردشیرلاریجانی
آقای قاضی‌پور! اینها دیگر بحث جزئیات است، بگذارید در موقع، الان بحث کلیات تمام بشود، وارد جزئیات که شدیم بفرمایید، متشکریم.

محمد علی وکیلی
آقای کواکبیان بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر لاریجانی! من تشکر می‌کنم که بالاخره وقت دادید، براساس لوح بنده در نوبت بودم. من سه تذکر کوتاه را دارم، اول ماده (160) آیین‌نامه را می‌خواهم تذکر بدهم که شما فرمودید الان سؤال در دستور کار مجلس است. در این ماده می‌گوید طرح‌های فوریتی اگر یک‌شوری هستند بعد از بحث کلیات وارد جزئیات باید بشویم. لذا این را طوری باید تدبیر بکنیم که بحث جزئیات هم امروز تمام بشود. دومین تذکر، آقای وکیلی! دومین تذکر من فرمایشات آقای حاجی‌بابایی را می‌خواستم تأکید کنم که اتفاقاً اصلاح‌طلب‌ها، اصول‌گرایان و مستقلین مجلس همه دنبال این طرح بودند. چرا بعضی از همکاران ما برخلاف وحدت حرف می‌زنند؟ یک وحدت بسیار خوبی شکل گرفته، از سپاه حمایت کرده، امیدواریم سپاه هم از همه این نمایندگانی که حمایت کردند، حمایت بکند. بحث وحدت و اتحاد است، بعضی از دوستان این اتحاد را به‌هم می‌زنند، در مورد کمیسیون امنیت ملی چون بنده آنجا هستم می‌خواهم عرض بکنم ما در طول سه سال گذشته چهار تا قانون بیشتر در کنگره آمریکا ندیدیم، اما در اینجا نه تا قانون ما علیه آمریکا تصویب کردیم. فرمایش مقام معظم رهبری مجموعه طرح‌هایی است که ارائه شده ولی قانون نشده. ما در اینجا نه تا قانون درست کردیم آنجا چهار تا، لذا نیاییم مجلس و کمیسیون امنیت را تضعیف بکنیم. ان‌شا‌ءالله شئونات را حفظ بکنیم، همگی پشتیبان این طرح هستیم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، این اخطارها و تذکرها نکات خوبی است، ولی دخلی به موضوع ندارد، الان می‌خواهیم رأی بگیریم. اگر اجازه بدهید رأی بگیریم بعد راجع به جزئیات دوباره توضیح بدهید. حضار 206 نفر، کلیات این طرح اقدام متقابل را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. با رأی استثنائی تصویب شد. (نمایندگان ـ مرگ بر آمریکا) از همت همه نمایندگان محترم تشکر می‌کنم و وحدتی که بین شما عزیزان است در این موضوعی که جنبه ملی و مربوط به امنیت ملی است مجلس کاملاً روحیه انقلابی خودش را نشان داد که پای منافع و امنیت ملی یک‌صدا است و این خیلی امر باارزشی است و آمریکایی‌ها این را خوب باید بفهمند. چون ما چند تا سؤال داریم و همچنین سخنران هم داریم جزئیات را برای جلسه بعد بگذارید که به این سؤال‌ها برسیم. یکی، دو تا تذکر بفرمایید. آقای لارگانی هم یک نکته‌ای دارند بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای لارگانی بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی! من خواهش می‌کنم توجه بکنید. من ماده (75) را که دیگر من نمی‌خوانم موضوع چیست. اولاً، آقای وکیلی از رانت هیأت‌رئیسه نباید استفاده بکند، کجا نوبت برای تذکر (75) داشت که تریبون را بدون اجازه باز کرد و تذکر داد؟ تذکر (75) در لوح ثبت‌نام نکرده بود، شما می‌توانید بروید لوح را بررسی کنید و فقط به خاطر اینکه هیأت‌رئیسه است استفاده کرده بود. ببینید! عرض من این بود، مقام معظم رهبری یک‌بار در اول سال 97 مجلس را توبیخ کرد، وقتی حضرت‌عالی گزارش دادید طرح‌ها و لوایح را توضیح دادید آقا فرمودند این طرح‌ها و لوایح خوب،‌ اما چه دردی از مردم دوا کرده و چه مشکلی از مردم حل کرده؟‌ یعنی گله‌مند بودند. اول امسال آقا باز فرمودند کنگره آمریکا (226) طرح و لایحه بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصویب کرده، مجلس در مقابل آن طرح‌ها چکار کرده؟ و عرض کردم سکوت مجلس در این زمینه خیانت به خون شهدا است. عرض من این است (رئیس ـ آقای لارگانی! سکوت نبوده) آقای دکتر! این پایه‌های صندلی‌های من و شما روی خون شهدا قرار دارد، یعنی (230) هزار شهید دادیم ما آمدیم روی این صندلی‌ها نشستیم. آقای دکتر! عرض من این است که اگر عملکرد ما خوب بود حضرت آقا نباید اعتراض می‌کردند شما در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا چه کردید؟ واقعاً مجلس در بحث FATF و پولشویی (رئیس ـ‌ آنها اختلاف نظر است) آقا هم وقتی ما آنجا رفتیم فرمودند اگر در رابطه با پولشویی نیاز به قانون دارید چرا خودمان نیاوریم؟ عدم کمک به تروریسم (رئیس ـ مطلبتان را فرمودید، متشکرم) آقای دکتر! ما آن لایحه‌ای را که تصویب کردیم الان آمریکا‌یی‌ها سپاه را تروریست می‌دادند، یعنی ما به سپاه نباید کمک بکنیم، اینها است که من عرض کردم.

علی اردشیرلاریجانی
آقای لارگانی توجه بفرمایید! اولاً این مطلبی که فرمودید آقا فرمودند، آقا در جلسه‌ای که ما با نمایندگان در مجلس خدمتشان بودیم از مواضع مجلس و بیانیه‌ها تشکر کردند، شما هم تشریف داشتید. اینها را هم بفرمایید، این موضع مجلس در بیانیه‌ها را ایشان همیشه تأیید کردند. این دویست و خرده‌ای که می‌گویید الان آقای کواکبیان حرف درستی زدند، آن طرح‌هایی که در آنجا تصویب شده چهار، پنج تا است، مجلس که هفت، هشت تا طرح تصویب کرده. اجازه بدهید! حرف آقا این مطلب شما نبود، گوش بدهید. آقا نگفتند طرح تصویب کردند، طرح کردند. نمایندگان کنگره طرح‌هایی را مطرح کردند، روش‌شان آنجا این است که هرکس به نام خودش یک طرحی مطرح می‌کند، آنکه تصویب شده مصوبات مجلس بیشتر بوده، ولی شما هم می‌توانید طرح‌های جدید بیاورید، الان هم کمیسیون مشغول هست، عیبی هم ندارد و کار خوبی هم هست، ولی می‌خواهم بگویم این عبارتی که گفته شد عبارت خوبی نبود خودتان قبول دارید. به هر حال توجه کنید. آقایان! (وکیلی ـ اخطار دارم) این بحث را ادامه ندهید.
4 طرح سؤال آقای محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو از آقای منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

علی اردشیرلاریجانی
اگر سؤال هست مطرح بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
اولین بخش سؤالات آقایان محمدمهدی زاهدی نماینده محترم کرمان و راور و محمدحسین فرهنگی نماینده محترم تبریز، اسکو و آذرشهر از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری است. جناب آقای دکتر رحیمی! در خدمتتان هستیم.

علیرضا رحیمی
دو سؤال همانطور که اشاره فرمودند از وزیر محترم علوم جناب آقای دکتر غلامی مطرح شده که ضمن خیرمقدم به وزرای محترم علوم و نفت، سؤال اول مربوط به جناب آقای فرهنگی نماینده محترم تبریز، اسکو و آذرشهر با موضوع عدم توجه وزارت علوم به توسعه و تصویب رشته‌ها است که از سخنگوی محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات دعوت می‌کنیم خلاصه سؤال را مطرح بفرمایند. مدت پنج دقیقه در خدمت جناب آقای میرزاده هستیم، بفرمایید. بعد نماینده محترم سؤال‌کننده مطالب‌شان را مطرح می‌کنند.

سیدحمایت میرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم گزارش سؤال کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی سلام علیکم با احترام، بازگشت به نامه شماره (73110/1295) مورخ 3/9/1397، گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درخصوص سؤال ملی‌ و مشترک جناب آقای ‌دکتر محمدحسین فرهنگی، نماینده محترم تبریز، آذرشهر و اسکو و یک نفر از نمایندگان از جناب آقای دکتر غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری به شرح ذیل ارسال می‌گردد. خلاصه سؤال: علت عدم توجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به توسعه و تصویب رشته‌ها و حمایت از آموزش‌های کاربردی، مهارتی و مرتبط با مشاغل موجود در کشور چیست؟ نتیجه بررسی: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، سؤال مذکور در دستور رسیدگی مورخ 12/12/1397 کمیسیون قرار گرفت. نظر به عدم حضور غیرموجه جناب آقای دکتر غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و مستند به تبصره (1) ماده (208) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، سؤال مذکور وارد تلقی می‌شود. مراتب جهت طرح در صحن علنی ایفاد می‌گردد. رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری ـ‌ محمدرضا عارف

علی اردشیرلاریجانی
سؤال آقای وزیر علوم است، آقای فرهنگی بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای فرهنگی! (15) دقیقه زمان دارید، بفرمایید. آقای فرهنگی! عذرخواهی می‌کنم. برابر آیین‌نامه اول وزیر محترم توضیحات و پاسخ‌شان را مطرح می‌کنند، بعد شما توضیح می‌فرمایید، جناب آقای دکتر غلامی بفرمایید، حضرت‌عالی (15) دقیقه زمان دارید که می‌توانید در دو نوبت استفاده بفرمایید.

منصور غلامی
بسم الله الرحمن الرحیم ـ‌ الحمدلله رب العالمین ایام و اعیاد شعبانیه را محضر نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی عرض تبریک دارم. در پاسخ سؤال نماینده محترم جناب آقای دکتر فرهنگی نکاتی را ابتدائاً عرض می‌کنم و این است که ما در مسائل مربوط به حوزه آموزش‌های مهارتی یک افت و خیزی را در حوزه دانشگاه‌های ذی‌ربط و مجموعه دانشگاه‌ها در طول دو، سه دهه گذشته داشتیم. با رویکردهایی که داوطلبان تحصیل به مقاطع تحصیلی کارشناسی داشتند در سال‌هایی ما داوطلب ورود به دوره‌های کاردانی را خیلی کم داشتیم، لذا این آمار تربیت نیروی کاردانی در طول این زمان تغییرات متعددی داشته و موضوع چیزی نیست که احیاناً در سال‌‌های اخیر اتفاق افتاده باشد. اما با تأکیدی که در برنامه‌ها و اسناد برای اینکه ما تلاش و تأکیدمان بر تربیت نیروی کاردانی و ماهر کارا در حوزه‌های آموزش عالی باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هم به این مطلب توجه ویژه داشته. لذا در برنامه‌ها تمام تلاش‌مان در حوزه ساماندهی و رسیدگی به دانشگاه‌های مهارتی متمرکز شده. از زمانی هم که دانشگاه فنی و حرفه‌ای به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منتقل شده این مسئولیت در چهارچوب سه حوزه کاری؛ یک، دانشگاه‌های مختلف در مجموعه دانشگاه‌های در شهرستان‌ها و استان‌های مختلف که رشته‌های کاردانی داشته و دارند. در بخش خصوصی هم به همین ترتیب. دوم، در حوزه دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی که با تلاشی که صورت گرفته من در گزارشم عرض خواهم کرد که تغییرات مثبتی را در این رابطه داشتیم و سوم حمایت‌هایی که ما در ساختار، اداره و توسعه دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور داشتیم. آنچه که ضرورت برای تأکید در اجرای این برنامه‌‌ها داشته در یک سال گذشته ما در تمام اسناد و برنامه‌ها استخراج کردیم و دانشگاه‌های کشور را برای اینکه در بخش‌های مهارتی هم ایجاد رشته‌های کاردانی و کارشناسی مهارتی و هم اینکه در آموزش‌های رسمی خودشان توجه ویژه به افزایش مهارت و کارایی دانشجویان‌شان داشته باشند مورد حمایت و تشویق قرار دادیم. طرح‌هایی مثل طرح مهارت‌افزایی که در دانشگاه‌ها الان دارد به صورت کارگاه‌‌های تکمیلی انجام می‌شود یکی از این مباحث بوده که به آن توجه شده، از طرف دیگر ما هم رشته‌های جدید و هم تجدید نظر در رشته‌های قبلی و هم حمایت برای تجهیز و تکمیل کارگاه‌های فنی را در این حوزه مورد حمایت داشتیم. لذا عرض من این است که این سؤال، سؤال دلسوزانه‌‌ای است. با توجه به گزارشی که خدمت شما عرض می‌کنم اشاره خواهم کرد که ما در رابطه با حمایت از این دوره‌ها برنامه داریم، تلاش کردیم و ان‌شا‌ءالله این برنامه‌های ما به اهداف مورد نظر خواهد رسید. نکته‌ای که من اینجا باید عرض کنم این است که لازم است ما حتماً مشوق‌هایی را برای استقبال داوطلبان ورود به دانشگاه‌ها و دوره‌های مهارتی داشته باشیم تا در رغبت ورود آنها به این دوره‌ها ان‌شا‌ءالله افزایش ایجاد کنیم که اینها را هم نیاز داریم حمایت‌هایی را در شکل قوانین و مقررات و هم حمایت‌هایی را در شکل پشتیبانی‌های مالی و تجهیزاتی ان‌شا‌ءالله با کمک مجلس محترم دریافت کنیم. من فرمایشات نماینده محترم را بشنوم، بخش بعدی عرایضم را بعد از فرمایشات ایشان ارائه خواهم کرد، خیلی متشکرم.

علیرضا رحیمی
آقای وزیر تشکر می‌کنم.

اکبر رنجبرزاده
نه دقیقه و (40) ثانیه از وقتتان باقی مانده.

علیرضا رحیمی
جناب آقای فرهنگی توضیحات‌تان را بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم استحضار دارند که یکی از مسیرهای اشتغال در کشور آموزش‌های مرتبط با اشتغال است. در حالی که شاهد آن هستیم که بخش قابل توجهی از آموزش‌های عالی و تکمیلی مورد حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با مشاغل مورد نیاز نیازهای اقتصادی و مصالح کشور منطبق نیست. در مقابل وزارتخانه درخصوص مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها و دانشکده‌هایی که آموزش‌های مرتبط با مشاغل یا مهارت‌آموزی و آموزش‌های علمی ـ کاربردی را در دستور کار خودشان دارند رفتار مناسبی ندارد، از آنها به درستی حمایت نمی‌کند، آنها را محدود می‌کند، برخی را که می‌تواند رسمی کند رسمی نمی‌کند و فاقد ارزش علمی معرفی می‌کند که مناسب بود به جای این رفتار به تقویت و رسمیت دادن به آموزش‌های کاربردی، گسترش این دوره‌ها، استانداردسازی آنها، تقویت نظارت، مبادرت بکند و مسیری را که منطبق با مصالح کشور است را به طور جدی پیگیری بکند. ما در سال‌های اخیر، نه در گذشته‌هایی که آقای وزیر اشاره فرمودند، شاهد کاهش آموزش‌های مهارتی در مقاطع عالی و تکمیلی بودیم. آمار دانشجویان مهارتی از (600) هزار دانشجو در سال 92 به (240) هزار در 95 و (130) هزار در 97 کاهش پیدا کرده است. اینها کدام رشته‌ها هستند؟ رشته‌هایی هستند که فارغ‌التحصیلان آنها (90) درصد آمارها، بررسی‌ها و تجزیه و تحلیل‌های موجود جذب بازار کار می‌شوند. در مقابل رشته‌هایی که صرفاً به آمار فارغ‌التحصیلان بیکار اضافه می‌کند به طور جدی مورد حمایتند، به طور نسبی در حال گسترش و حمایت هستند، مشکل بودجه و امکانات ندارند و ما هر سال شاهد اتفاقات جدید در حوزه توسعه آنها هستیم. طبق چشم‌انداز دانشجویان مهارتی باید به (1) میلیون و (200) هزار نفر برسد که با روند کاهشی که خدمتتان با ذکر آمار دقیقی که از داخل دانشگاه‌های ذی‌ربط تهیه شده امکان‌پذیر نخواهد بود. بسیاری از مراکز جامع علمی ـ کاربردی تعطیل شدند، در توضیحاتی که همکاران آقای دکتر غلامی دادند گفتند که اینها را بخش دیگری مثل معاونت امور استخدامی یا همان سازمان استخدامی کل کشور تعطیل کرده. مدافع آموزش عالی در دولت وزارت علوم است. در هیأت دولت حضور دارد، می‌تواند اعتراض کند، می‌تواند به آمارها و اولویت‌هایی که در قانون برنامه است اشاره و تأکید کند و آن بخشنامه‌‌ها را لغو کند. همکاران محترم استحضار داشته باشند واحدهای جامع علمی ـ کاربردی که در طول یکی، دو سال گذشته تعطیل شده‌اند بعضاً رفتند از دیوان عدالت اداری حکم گرفته‌اند و دوباره احیاء و ابقا شدند. یعنی وزارت علوم مدافع اینها نبوده، یک نهاد قضائی مدافع اینها بوده. آیا این واقعاً قابل قبول است، این روش را ایشان و همکاران محترم می‌پذیرند؟‌ درخصوص رشته‌های مهارتی ارزیابی علمی در مقاطع ارشد نیست، ادامه پذیرش دانشجو وجود ندارد، جایگزین منظور نشده، مشاغل جدیدی که در جامعه وجود دارد، تأسیس رشته‌هایی برای اینها در دانشکده‌ها و دانشگاه‌هایی که فعالیت‌های علمی ـ کاربردی یا فنی ـ حرفه‌ای دارند پیش‌بینی نشده، مثلاً درخصوص اینترنت اشیاء، تکنیک‌های جدید بورس، انرژی‌های نو و امثال اینها هیچ برنامه مدونی در دستور کار وزارت محترم نیست. خیلی از دوره‌های مورد پذیرش در علومی که کاربردی نیستند یا محض هستند و مابه‌ازایی در حوزه اقتصادی و اشتغال ندارند در اینها اشباع شدند، فارغ‌التحصیل بیکار تولید می‌کنند، اما کاهشی بر خلاف حوزه‌‌های علمی و کاربردی در آنها صورت نمی‌گیرد. باید دوره‌های جدیدی مناسب نیاز بازار کار تدوین و تأسیس بشود و حمایت‌هایی صورت بگیرد. پذیرش بهمن را حذف کردند، زمانی هم برای جذب دانشجو اعلام نکردند، روند کاهش دانشجو سیر نزولی دارد به جای اینکه سیر صعودی داشته باشد. ضمن کاهش دانشجویان مهارتی، اشتغال کارکنان واحدهای تعطیل‌شده، مدرسان آن مراکز هم به خطر افتاده. همکاران توجه داشته باشند این واحدهایی که تعطیل شده و می‌شوند واحدهایی هستند که ریالی از دولت بودجه نمی‌گیرند. اینها هزینه‌هایشان را از دانشجویان‌شان تأمین می‌کنند، با این حال اینها مرتب در یک روند کاهشی قرار دارند. سیاست مسئولان در قبال کاهش دانشجو این است که هرجا هزینه و فایده منطبق نیست فوراً آنها را تعطیل می‌کنند. چرا در مورد سایر واحدهای دانشگاهی این کار را انجام نمی‌دهند؟ دانشگاه‌هایی که صرفاً هزینه می‌کنند. پاک کردن صورت مسأله در حوزه‌‌های علمی، فناوری، کاربردی، حرفه‌ای و مهارت‌آموزی واقعاً متناسب با شرایط جاری کشور نیست. اگر دانشگاه‌ها برنامه جامع واقعی داشتند، در صدور مجوزها دقت به خرج می‌دادند، نظارت‌ها را افزایش می‌دادند این مشکلات به وجود نمی‌آمد. همچنین در حوزه‌های دیگر ما پروژه‌های دانش‌بنیانی را در قالب مدیریت صنعتی در زیرمجموعه‌های ایدرو داریم، آموزش‌های همراه با اشتغال و همسوی با آن مشاغل را (رحیمی ـ آقای دکتر فرهنگی! هفت دقیقه از زمان‌تان گذشته اگر می‌خواهید مدیریت کنید) بله، حتماً اشکال ندارد، این را در راستای اینکه ما به سمت رسمیت دادن ببریم‌، در شورای گسترش ببریم، اینها را ببریم استانداردسازی بکنیم، اینهایی که بعضاً (55) سال سابقه دارند برای برگزاری دوره‌های خودشان مجبور می‌شوند سراغ دانشگاه‌هایی بروند که یکی، دو دهه بیشتر سابقه ندارند، دوره‌های عاریه‌ای از آنها بگیرند،‌ آنها را تربیت بکنند، چرا، این چه سیاست و اولویت‌گذاری است، این چه منطقی را در بر می‌گیرد که چنین رفتاری را وزارت علوم ما دارد؟ لذا دانشجویان مدارسی که برخلاف دانشگاه‌‌ها، مدیران با تجربه‌های کاری هستند، اساتیدی که از لحاظ آکادمیک حائز شرایط و دارای تجربه کاری هستند نباید با برخوردهای سرکوبگرانه وزارت علوم مواجه شوند. لذا در بخش بعدی با توجه به توضیحاتی که وزیر محترم خواهند داد بنده عرایضم را ادامه خواهم داد، خیلی متشکرم.

علیرضا رحیمی
تشکر می‌کنم، جناب آقای دکتر غلامی وزیر محترم علوم ادامه مطلبتان را بفرمایید.

منصور غلامی
بسم الله الرحمن الرحیم از بیاناتی که نماینده محترم فرمودند تشکر می‌کنم. من در ادامه عرایضم با توجه به دغدغه‌‌هایی که جناب آقای دکتر فرهنگی داشتند یک گزارشی از آنچه که ما در این یک سال و چند ماه گذشته به عنوان محور کارهای‌مان در نظر گرفتیم عرض می‌کنم. ما در دانشگاه فنی و حرفه‌ای علی‌رغم اینکه به دلیل انتقال از حوزه آموزش و پرورش به بخش آموزش عالی یک عدم تطابق‌هایی را برای آموزش در چهارچوب، آموزش عالی داشت، تمام تلاش‌مان را برای تقویت این دانشگاه که از جمله افزایش واحدهای مربوط به این دانشگاه در شهرستان‌ها بوده قرار دادیم. برای اینکه این دانشگاه بتواند با دقت و سرعت بیشتری کار کند برای اولین بار اجازه دادیم شورای برنامه‌ریزی آموزش‌های عالی فنی را به طور مستقل در دانشگاه داشته باشند تا بتوانند برنامه‌ها را با سرعت، دقت و با نظرات کارشناسی اعضای هیأت‌علمی و مدیران خودشان تنظیم، ارائه و بعداً به اجرا برسانند. تعداد کل رشته‌های اینها را در طول سال‌هایی که آمده افزایش دادیم، به خصوص ما در سال 95، (334) رشته کارشناسی ناپیوسته مهارتی در این دانشگاه داشتیم که در سال 97، (662) رشته کارشناسی ناپیوسته است. این مجموعه کاری که انجام گرفته قطعاً در جهت تقویت این دانشگاه‌ها و ان‌شا‌ءالله ارتقای مهارت‌های کاری برای فارغ‌التحصیلان بوده. (10) رشته جدید کارشناسی را فقط در سال 97 ما به این دانشگاه دادیم که این در اشل بررسی‌های کارشناسی که به آن توجه بفرمایید کار نسبتاً خوبی بوده. موافقت با ایجاد واحدهای جدید از آموزشکده‌ها و دانشکده‌ها در شهرها و شهرستان‌های مختلف که قطعاً نمایندگان محترم در حوزه‌های انتخابیه خودشان مستحضر هستند، نوشهر، بانه، ایرانشهر، چابهار، آبادان، ماهشهر، دشت‌آزادگان، جاسک و کنگان از مواردی بوده که ایجاد شده و موارد دیگری در دست بررسی است. (102) برنامه درسی را در دوره‌‌های کاردانی و کارشناسی در سال 97 برای به‌روزرسانی، تقویت مبانی تئوریک و دوره‌های عملی مورد بازنگری قرار دادیم که ان‌شا‌ءالله این در تقویت این دانشگاه مؤثر خواهد بود. آموزش‌های کوتاه‌مدت به صورت دوره‌های مجازی برای این دانشگاه ترتیب داده شده که (350) موردش نهایی شده که دانشجوها و داوطلبان دیگری که برای تکمیل مهارت‌های خودشان نیاز دارند از این دوره‌ها می‌توانند استفاده کنند. ارتباط با دستگاه‌های اجرایی، تقویت از طریق قراردادها، هماهنگی‌ها و تفاهم‌نامه‌ها و قراردادها دارد و هم برای تقویت امکانات فنی و مهارتی و هم توسعه رشته‌های جدید بر حسب مهارت‌های مورد نیاز در بخش‌های مختلف صنعتی، ‌تولیدی و خدماتی انجام می‌گیرد. در همین دانشگاه برنامه‌ای را تنظیم کردیم تا دبیرخانه نظام مهارتی را در این دانشگاه بشود ایجاد کرد و یک کار جدی برای پایش، نظارت و هدایت در حوزه مهارت‌های فنی اختصاص پیدا بکند. منابع مالی خوبی را برای تجهیز آزمایشگاه‌ها هم سال گذشته و هم در بودجه سال 98 به کمک نمایندگان محترم پیش‌بینی کردیم که این دانشگاه را بتواند ضمن اینکه تقویت می‌کند به یک دانشگاه مورد توجه و استقبال داوطلبان تحصیل در دوره‌های مهارتی تبدیل کند. من عرض کردم ما باید مشوق‌هایی را ایجاد کنیم برای اینکه داوطلب ورود به این دانشگاه مهارتی اضافه و توسعه پیدا کند. یکی از دانشگاه‌های دیگری که در حوزه مهارتی کار می‌کند دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی است که جناب آقای دکتر فرهنگی در رابطه با بحث توجه به این دانشگاه اشاره فرمودند. من عرض کنم در رابطه با مصوبه شورای عالی اداری آنچه که در این دانشگاه اقدام شده توقف مراکز دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی وابسته به دستگاه‌های دولتی است که نوعاً به کارمندها و مستخدمین این دستگاه‌ها مدارک تحصیلی اعطا می‌کرد که خیلی وقت‌ها هم شواهد هست که این مدارک مرتبط با کار و شغل اداری‌شان هم نبوده. اما در حوزه مهارت‌های شغلی در بخش‌های تولیدی، صنعتی و خدماتی این دانشگاه‌ها در حوزه مراکز خصوصی به طور جدی حمایت شده، برای اولین بار اساسنامه جامع و قوی برایشان تنظیم شده، این اساسنامه حاوی مطالب هم حمایتی و هم نظارتی است و در مجموع آنچه که اتفاق افتاده این است که داریم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم و حتماً ادامه خواهیم داد تا بخش آموزش‌های مهارتی در کشور ان‌شا‌ءالله توسعه پیدا کند. قطعاً آماری که در تکلیف برنامه‌ای برای تربیت نیروهای مهارتی اشاره فرمودند ممکن است آمار بزرگی باشد و رسیدن به آن سخت باشد، اما تلاشی که در مراکز آموزش عالی ذی‌ربط و توسعه‌ای که ما در دانشگاه‌های مختلف که متقاضی دوره‌های مهارتی باشند خواهیم کرد ان‌شا‌ءالله به این سمت ما را خواهد برد که بتوانیم پاسخگوی این نیازی که اعلام شده باشیم. در مورد دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی تلاش ما این است که دانشجویان در محیط کار واقعی آموزش ببیند. از هر مرکز صنعتی، شغلی، مهارتی که در کنار خودش مرکز علمی ـ کاربردی ایجاد کند حمایت می‌کنیم و اینها قاعدتاً نیازها را می‌شناسند، محل مهارت‌آموزی را دارند و می‌‌توانند با به‌روز کردن امکانات، تکنولوژی این آموزش‌ها را روز به روز به تحول در جهت به‌روز کردن هم برسانند. لذا این حمایت‌ها می‌تواند کمک کند که کار در محیط واقعی به منظور رفع نیازهای واقعی اتفاق بیفتد. آنچه که از مهرماه 95 تا مهرماه 97 می‌توانم در رابطه با اتفاقاتی که در این دانشگاه افتاده خلاصه عرض کنم تعداد (700) کدرشته جدید را ما در 95 برای این دانشگاه داشتیم، معمولاً بهمن‌ماه فعالیت برای پذیرش دانشجو کم است و لذا در مهرماه 96، (1168) کدرشته جدید را به این دانشگاه دادیم، مهرماه 97، (852) کدرشته دادیم. با توجه به اینکه در پذیرش مهرماه 97 تعداد ورودی به مراکز علمی ـ کاربردی همه ظرفیت را پر نکرده بود ما اجازه دادیم در بهمن هم پذیرش داشته باشند، هرچند این مجوز کمی دیر صادر شد، به خاطر همین متقاضی‌ها پیگیری زیادی داشتند، اما عملاً این مجوز صادر شد، تعداد دیگری از دانشجویان را توانستند پذیرش بدهند. در مورد کدرشته‌هایی که در این دانشگاه است مرتباً‌ در حال بررسی و بازنگری هستیم تا برحسب نیاز روز اینها تأیید و ارائه بشوند. لذا ما در رابطه با مجموع کدرشته‌هایی که در سال 98 داشتیم (139) هزار و (78) دانشجو را در این دانشگاه پذیرش دادیم که توانسته فعالیت مراکز علمی ـ کاربردی را به خوبی امیدوار کند برای ادامه کار و این بخش یعنی تربیت نیروی کاردانی و کارشناسی مهارتی حتماً نیاز به کار بیشتر دارد. تمام تلاش‌مان را در این بخش متمرکز کرده و خواهیم کرد تا ان‌شا‌ءالله بتوانیم این بخش را که در یک دوره زمانی دچار افول و تقلیل در تعداد دانشجو‌هایش بوده تقویت کنیم و کسری‌ها را جبران خواهیم کرد. خیلی متشکرم از عنایتی که داشتید.

مسعود پزشکیان
متشکرم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای فرهنگی بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
هشت دقیقه و (20) ثانیه از وقت آقای فرهنگی باقی مانده، بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
بسم الله الرحمن الرحیم البته وقتی که بنده گرفتم یک مقدار کمتر از این است که شما فرمودید و من به همان میزانی که دقیق است و باقی مانده کفایت می‌کنم. آقای دکتر غلامی در فرمایشاتشان ضمن اینکه توضیحاتی را در مورد گذشته دادند در مورد آینده هم وعده‌هایی دادند، اما در حد مطلوب شرایط فعلی کشور نبود. ملاحظه بفرمایید! ایشان فرمودند بعضی از این واحدهای جامع علمی ـ کاربردی به کارمندان و مستخدمان‌شان آموزش می‌دادند. چرا اجازه می‌دادید این کار را انجام بدهند؟ ضابطه می‌گذاشتید، مگر اینها زیرمجموعه شما نیستند، مگر هیأت‌امنا ندارند، مگر سیاست‌‌های اینها را وزارت علوم تعیین نمی‌کند؟‌ چرا از این کار منع نکردید؟ ضمن اینکه بنده با اطلاعات دقیقی که دارم، آقای دکتر! اطلاعاتی که به شما دادند این اطلاعات دقیق نیست. واحدهای متعددی را بنده سراغ دارم که تعدیل شدند، تعطیل شدند در حالی که هیچ‌گونه اشکالی که فرمودید آنها نداشتند و الان که تعطیل شدند مکان‌شان تبدیل به فضاهای اداری شده، قبلاً ریالی از شما بودجه نمی‌خواستند و در حال حاضر دانشجویان آنها سوق و شیفت به سمت آموزش‌های زیرزمینی پیدا کردند. چون آموزشی به طور رسمی ارائه نمی‌شود. چرا؟‌ عرض کردم من نمی‌خواهم اسم ببرم، آموزشگاه‌هایی که جامع علمی ـ کاربردی بودند شاید یک نفر هم کارمند و مستخدم دولتی آنجا آموزش نمی‌دید و همه کسانی که آنجا آموزش می‌دیدند مستقیماً به بازار کار منتقل می‌شدند. از نظر حقیر این استدلال واقعاً پذیرفته نیست. من خواهشم از همکاران محترم این است به این آماری که عرض می‌کنم توجه داشته باشند. بیش از (35) درصد دانش‌آموزان دوره متوسطه در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و مدارس کار و دانش کشور الان مشغولند. در پنج سال آینده پیش‌بینی شده که این آموزش‌ها به بیش از (45) درصد برسد، یعنی میلیون‌ها نفر در مقاطع پایین‌تر از آموزش عالی در حال تحصیل آموزش‌های مهارتی در مقطع متوسطه هستند. شما باید تحرک مناسب را داشته باشید که به سرعت بتوانید خودتان را به پاسخگویی به این جمعیت عظیمی که از شما به‌حق انتظار آموزش‌عالی دارند برسانید. یک‌وقت به ذهن کسی نرسد که اگر هنرستان است چه نیازی به آموزش عالی است، مثل اینکه بگوییم اگر در دبیرستان فیزیک یا شیمی آموزش می‌دهند چه نیازی به دانشگاه و رشته‌های تحصیلی مقاطع عالی است. واقعاً باید جوابگو و پاسخگوی این سیل بسیار مبارک در راستای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در مقاطع آموزش‌های بالاتر باشید. در همین سیل اخیر استحضار داشته باشید (47) اکیپ از همین مجموعه‌های فنی ـ‌ حرفه‌ای به مناطق سیل‌زده اعزام شدند. امکانات را از خود مردم می‌گرفتند برایشان نانوایی، آشپزی و انواع خدمات را ارائه می‌کردند. دانش‌آموز، دانشجو و مهارت‌آموزی که از آموزشگاه خودش مستقیماً اعزام شده بود، آمار رسمی است. این مناسب است یا کسی که اگر در میان سیل‌زده برود هیچ مهارتی ندارد دست به سیاه و سفید بزند، بلکه مخل و مزاحم هم خواهد بود؟ خواهش من این است که چشم‌ها شسته‌ شود و با نگاه دیگری به موضوع مهم آموزش‌‌های فنی و حرفه‌ای نگاه بشود. در مورد رسمیت دادن به آموزش‌های موازی برای مدیران باتجربه هم مجدداً تأکید می‌کنم دوره‌هایی که آکادمیک هستند و در حال حاضر به صورت نیابتی از دیگران آموزش داده می‌شوند به خودشان مجوز بدهید، واقعاً این چه کار و بی‌انصافی است که دارد عمل می‌شود؟‌ بنده آمادگی دارم جلساتی را بگذارم من عرایضم را به طور مستند و مستدل خدمت عزیزانی که مسئول این کار در وزارت علوم هستند ارائه بدهم که تصمیمات مثبت بگیرند. دوره‌های غیرآکادمیک حرفه‌ای هم که گواهی‌های دیگری می‌دهند اینها هم باید ارزش استخدامی داشته باشند، آموزش‌های بی‌ربط ارزش استخدامی دارند،‌ آموزش‌های مرتبط ارزش استخدامی ندارند. این چه فاجعه‌ای در کشور است؟ ضمن اینکه از حضرت‌عالی انتظار داشتیم که دفتری را که مربوط به تأمین بودجه دانشکده‌های فنی و حرفه‌ای است در سازمان برنامه و بودجه مداخله می‌فرمودید، با رئیس سازمان صحبت می‌کردید که بودجه مناسب به دانشگاه‌ها بدهند که شما بتوانید پاسخگوی استان‌ها و شهرستان‌ها باشید. مراجعی که استانداردهای بالای علمی با کشورهای پیشرفته و صنعتی دنیا به دست آورده‌اند اینها مستحق حمایت شما هستند. مراکز مختلفی را ما در کشور سراغ داریم که اگر توسط حضرت‌عالی حمایت شوند، توسط وزارت علوم و مسئولین ذی‌ربط حمایت شوند، مجوزهای تأسیس رشته بدهند، استانداردسازی انجام بدهند و کارهای دیگر را حمایت بکنند مطمئناً ما می‌توانیم منتظر چشم‌اندازی کاملاً متفاوت با واقعیت موجود باشیم، این کار هم با ادامه روند فعلی واقعاً امکان‌پذیر نیست. الان (7) میلیون دانش‌آموز در مقطع متوسطه در حال آموزش هستند و تقریباً (50) درصد این دارد به این سمت می‌رود که مهارت آموزش بدهند، فردا (50) درصد آموزش عالی کشور باید پاسخگوی هنرآموزان و کسانی که هنرجو هستند باشد. این با مدیریت و چشم‌انداز فعلی واقعاً سازگار نیست. چون وقت من رو به اتمام است آقای دکتر! بنده انتظار دارم آقای وزیر قول مساعد عنایت بفرمایند، آنچه که تا الان گفتیم و شنیدیم همه اینها را واقعاً‌ عملیاتی کنند، نشستی خدمتشان داشته باشیم و این قول را از ایشان بگیریم که این اتفاقات مبارک را در آینده در کشور شاهد باشیم. بنده از توضیحات واقعاً قانع نشدم، اما درخواست می‌کنم که به رأی گذاشته نشود، خیلی ممنون.

مسعود پزشکیان
متشکرم، آقای وزیر هم قول دادند که ان‌شا‌ءالله جلسه را خدمت شما داشته باشند که بتوانند مسأله را پیگیری کنند. آقای دکتر خیلی ممنون، جناب آقای دکتر فرهنگی خیلی ممنون.
5 طرح سؤال آقای محمدمهدی زاهدی نماینده کرمان و راور از آقای منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری

مسعود پزشکیان
سؤال بعدی را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
سؤال دوم سؤال جناب آقای دکتر زاهدی نماینده محترم کرمان و راور از وزیر محترم علوم با موضوع ضعف مدیریت در دانشگاه پیام‌نور است که از سخنگوی محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات درخواست می‌کنیم خلاصه سؤال و رسیدگی کمیسیون را به مدت پنج دقیقه گزارش بفرمایند.

مسعود پزشکیان
اگر یک دقیقه‌ای تمام کنید جایزه می‌دهیم، متشکرم.

سیدحمایت میرزاده
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم گزارش سؤال کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی سلام علیکم با احترام، بازگشت به نامه شماره‌ (63874/1216) مورخ 1/8/1397، گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درخصوص سؤال ملی جناب آقای دکتر محمد‌مهدی زاهدی، نماینده محترم کرمان و راور از جناب آقای دکترغلامی، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری، به شرح زیر ارسال می‌گردد. خلاصه سؤال: علت ضعف مدیریت و برنامه‌ریزی در دانشگاه پیام‌نور کشور چیست؟ نتیجه بررسی: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، سؤال فوق در جلسه رسمی مورخ 1/11/1397 کمیسیون با حضور (18) نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال‌کننده و وزیر محترم مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده‌ سؤال‌کننده از پاسخ‌های ارائه شده وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (3) ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه ارسال می‌گردد. رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری ـ محمدرضا عارف

علیرضا رحیمی
جناب آقای دکتر غلامی وزیر محترم علوم به مدت (15) دقیقه زمان دارید که مطالب‌تان را درخصوص این سؤال مطرح کنید، بفرمایید.

منصور غلامی
بسم الله الرحمن الرحیم مجدداً عرض تبریک خدمت نمایندگان محترم دارم و از فرصتی که برای ارائه پاسخ به سؤال فراهم شده تشکر می‌کنم. من در بخش اول عرایضم لازم است به این نکته اشاره کنم که سابقه دانشگاه پیام‌نور به (30) سال در ساختار فعلی که دارد انجام وظیفه می‌کند برمی‌گردد. مأموریت اولیه‌اش بعد از شروع فعالیت مجددش بعد از انقلاب اسلامی آموزش‌های نیمه‌حضوری بود برای فراهم ساختن امکان تحصیل اشخاص شاغل که نمی‌توانستند به طور تمام‌وقت تحصیل کنند. متأسفانه در مسیر تغییر و تحولاتی که اتفاق افتاد، به طور خاص از سال 1386 همانطور که نمایندگان محترم مطلع هستند دچار یک تغییر مسیر و انحراف از مأموریت شد که مشکلات عدیده‌ای را به دنبال داشت، بعضاً هم هنوز به درستی حل نشدند. آنچه که در قانون برنامه ششم توسعه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور وجود دارد تکلیفی است که برای دانشگاه پیام‌نور تعیین شده که با این وضع کار انتقال از شرایط فعلی به آن تکلیف هم خودش کار بسیار سختی است. توسعه کمی که اتفاق افتاد و امروز خودش را نشان داده ساخت و سازهایی است که بدون مطالعه راهبردی صورت گرفته، جذب نیروی انسانی زیادی که به خصوص به عنوان مدرس و هیأت‌علمی در آن بازه زمانی اشاره‌شده صورت گرفت و رویکردهایی که می‌شود گفت تقریباً تا اواخر سال 91 ادامه داشت مسائل و مشکلات پیچیده‌ای را در دانشگاه پیام‌نور ایجاد کرد که نیاز به یک کار بسیار وسیع و جدی داشته و دارد. آنچه که مسلم است این است که این مسائل در یک و نیم سال گذشته اتفاق نیفتاده، ضمن اینکه در همین مدتی که اشاره کردم نمایندگان محترم در جریان هستند پاسخگویی و شفافیت در امور این دانشگاه افزایش پیدا کرده، آرامش و نظمی که در این دانشگاه اتفاق افتاده حتماً مورد توجه، عنایت بوده و هست،‌ البته بعضاً هم ممکن است افرادی که از شرایط فعلی ناراضی هستند گله‌مندی‌هایی را هم داشته باشند، اما مجموعه آنچه اتفاق افتاده است این است که تلاش برای ساماندهی این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه بزرگ و تأثیرگذار در کشور جدی صورت گرفته و ادامه دارد. از موارد مهمی که می‌شود به این مسأله اشاره کرد این است که ما در شرایط فعلی که با کاهش دانشجو روبرو هستیم حتماً یک ساماندهی در فضاهای فیزیکی باید انجام بدهیم، در برنامه‌های اجرایی و راهبردی این دانشگاه حتماً باید اقدامات جدی داشته باشیم، نیروی انسانی این دانشگاه سازماندهی می‌خواهد و تعداد زیادی که وجود دارد و هزینه‌ای را که بر این دانشگاه بار می‌کند بدون یک مدیریت جدی و قوی که دارد انجام می‌شود، نتیجه مطلوبی را نخواهد داشت. اجازه بفرمایید من گزارش کامل‌ترم را بعد از استماع فرمایشات جناب آقای دکتر زاهدی عرض کنم تا بتوانم در شفاف‌تر کردن پاسخم در جهت سؤال ایشان ان‌شا‌ءالله از گزارشات استفاده کنم، خیلی متشکرم.

علیرضا رحیمی
تشکر می‌کنیم، جناب آقای دکتر زاهدی بفرمایید.

محمدمهدی زاهدی
بسم الله الرحمن الرحیم در ابتدا ایام و اعیاد ماه شعبان را خدمت ملت شریف ایران و نمایندگان عزیز تبریک عرض می‌نمایم. پیشاپیش فرارسیدن نیمه‌شعبان و جشن میلاد حضرت مهدی (عجل‌الله‌تعالی فرجه‌الشریف) را به مسلمانان عالم تبریک می‌گویم، همچنین در آستانه روز ارتش هستیم، این روز را به همه نیروهای مسلح کشور، به ویژه ارتشیان غیور، دلاور و قهرمان تبریک عرض می‌کنم. به عنوان نماینده مردم دیار کریمان مراتب همدردی خود و هم‌استانی‌ها را با مردم مناطق سیل‌زده ابراز داشته و اعلام می‌دارم که مردم استان کرمان همچون همه ملت ایران در کنار مردم آسیب‌دیده از سیل تا پایان بازسازی ان‌شا‌ءالله در صحنه خواهند بود و از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهند بود. در کنار موکب‌هایی که به تدبیر فرمانده دلاور سپاه قدس سردار سرلشکر حاج‌قاسم سلیمانی در این مناطق برپا شده است استان کرمان وظیفه امدادرسانی و بازسازی منطقه حمیدیه را به عهده گرفته، وظیفه می‌‌دانم که از همه آنان تشکر کنم. همچنین به عنوان یک معلم کوچک دانشگاه از دانشجویان، همکاران دانشگاهی، اعضای هیأت‌علمی و کارکنان دانشگا‌ه‌های کشور که به امدادرسانی به سیل‌زدگان شتافتند، تشکر می‌کنم. اما درباره سؤال از جناب آقای دکتر غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص عملکرد دانشگاه پیام‌نور. قبل از طرح سؤال می‌خواهم نکته‌ای را اشاره داشته باشم؛ اینجانب برادر عزیزمان جناب آقای دکتر غلامی را فردی علمی، بااخلاق و متدین می‌دانم، لیکن اینجانب به عنوان یک کارشناس در حوزه آموزش عالی و علم و فناوری و از دلسوزی و عشق و علاقه‌ای که به نظام آموزش عالی و بالندگی آن دارم مطالبی را فارغ‌ از هر نگاه غیرآکادمیک بیان می‌کنم و امیدوارم که این موارد چراغ راهی بر نحوه انتخاب مدیران شایسته و نظارت جدی بر عملکرد آنان باشد. دانشگاه پیام‌نور به عنوان یکی از مؤثرترین دانشگاه‌های کشور با داشتن شعب در اکثر شهرستان‌ها از جمله مناطق محروم در حال ارائه خدمات آموزشی به جوانان میهن اسلامی با شعار آموزش عالی برای همه می‌باشد. دانشگاهی با چندصدهزار دانشجو، (4000) عضو هیأت‌علمی، (11) هزار کارمند و قریب به (450) واحد و مرکز دانشگاهی یکی از زیرنظام‌های بزرگ آموزش عالی کشور می‌باشد که متأسفانه در سال‌های اخیر، به ویژه در دو سال گذشته مورد بی‌مهری شدید وزارت علوم قرار گرفته. این دانشگاه در حال حاضر دچار مشکلات متعدد مدیریتی، مالی، اداری و آموزشی شده که این روند به جایگاه دانشگاه آسیب‌های زیادی وارد آورده و آینده مبهمی را برای این دانشگاه ترسیم می‌نماید. قبل از اینکه به مسائل پیام‌نور ورود داشته باشم می‌خواهم براساس قرائن و شواهد متعدد مطلبی را عرض کنم. متأسفانه تیم تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در وزارت علوم حلقه بسته افرادی است که به «حلقه استرالیایی‌ها» معروفند، این تیم به اصطلاح رفقا و هم‌دوره‌ای‌های جناب وزیر در دوران تحصیل در کشور استرالیا امروز در سمت‌های عالی وزارت علوم و برخی دانشگاه‌ها به صندلی‌های مسئولیت تکیه زده‌اند. شایان ذکر است که ریاست دانشگاه پیام‌نور نیز از این قاعده مستثنی نبوده و فارغ‌التحصیل یکی از دانشگاه‌های استرالیا است. امیدوارم که مبنای انتصاب اینگونه موارد و اینگونه مدیران مباحث رفاقتی نبوده باشد. و اما دانشگاه پیام‌نور؛ این دانشگاه در چند سال اخیر، به ویژه یک سال گذشته درگیر موضوعات مختلفی بوده که به جایگاه این دانشگاه و خانواده بزرگ (100) هزار نفری آن ‌لطمه‌های جبران‌ناپذیری وارد کرده که در ادامه به برخی موارد اشاره می‌کنم. مباحث سوء‌مدیریت؛ متأسفانه عدم اشراف ریاست فعلی دانشگاه به ساختار سازمانی و رسالت دانشگاه موجب تضعیف این زیرنظام مهم آموزش عالی شده. برخی از پیامدهای این عدم اشرافیت ناشی از عدم حضور و تعامل با کارکنان و اعضای هیأت‌علمی دانشگاه بوده. ایشان اعتقادی به حضور مؤثر در استان‌های مختلف کشور نداشته. از شما نمایندگان عزیز سؤال می‌کنم ایشان به چند استان و چند شهرستان که واحد دانشگاه پیام‌نور در آن وجود دارد سفر کرده، چند جلسه با کارمندان، کارکنان، دانشجویان و اعضای هیأت ‌علمی داشته؟ در برخی از همین واحدهای دانشگاه پیام‌نور چهره‌های شاخص علمی و پژوهشی حضور دارند که از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده. عدم باور یا بی‌توجهی رئیس دانشگاه رسالت‌های دانشگاه و مأموریت‌ها و تکالیف قانونی از این مشکلات است. به عنوان مثال جناب وزیر هم اشاره‌ای داشتند، در بند «د» ماده (64) برنامه ششم صراحتاً عنوان شده که دانشگاه پیام‌نور می‌تواند با همکاری دانشگاه‌های معتبر ملی و بین‌المللی نسبت به راه‌اندازی قطب یا هاب‌های علمی بین‌المللی جهت ارائه آموزش مجازی اقدام نماید. آقای وزیر! دو سال از برنامه ششم توسعه گذشته، لطفاً بفرمایید آیا بسترهای لازم برای این اقدام فراهم شده، با کدام دانشگاه بین‌المللی همکاری برای این حوزه عملیاتی شده؟ چند دانشجوی غیرایرانی و مقیم خارج از کشور در دانشگاه جذب شده؟ با چند استاد بین‌المللی همکاری علمی اجرایی شده است؟ چه در مباحث درس و چه در محتوا با دانشگاه‌های خارج از کشور؟‌ البته جای تأسف است، ما سفرهای متعدد خارجی رئیس دانشگاه را شاهد بودیم، بدون اینکه دستاوردی برای این دانشگاه داشته باشد. براساس همین تکلیف قانونی انتظار بود دانشگاه پیام‌نور دانشگاه پیشرو در حوزه آموزش‌‌های الکترونیکی و ترکیبی باشد، اما جای تأسف است. به دلیل عدم باور مسئولین و علی‌رغم وجود ظرفیت‌های لازم دانشگاه در این حوزه نیز دچار رکود شده. اجازه بدهید بقیه مسائل را بعد از فرمایشات جناب وزیر ارائه کنم،‌ هرچند بحث بسیار مفصل است و در فاصله (15) دقیقه امکان بیان همه آنها نیست. والسلام

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، آقای دکتر بفرمایید.

مسعود پزشکیان
خیلی متشکرم. من در ادامه عرایضم در پاسخ به سؤال جناب آقای دکتر زاهدی چند نکته را مجدداً عرض کنم، در بحث مدیریت به عنوان کلان موضوع می‌شود هر مدیری را مدیر ضعیف تلقی کرد و بگوییم هرچه شما کردی از نظر ما ضعیف است، لذا ما استنادات در ضعف مدیریت را باید پیدا کنیم. من مواردی که به عنوان زحمتی که در یک سال گذشته مدیریت فعلی و وزارت علوم کشیده را مطرح می‌کنم؛ 1‌ـ حل مشکل استخدام تعداد زیادی به عنوان عضو هیأت ‌علمی در این دانشگاه است. قریب به (900) نفر در یک دوره زمانی (تا 91) در این دانشگاه به کار گرفته شده، تحت عناوین غیرمعمول دستیار آموزشی یا پیمانی مشروط که هیچ‌کدام در آیین‌نامه‌های استخدامی و اسناد قانونی وجود ندارد. به همین دلیل مورد ایراد دستگاه‌های نظارتی قرار گرفته بود و اینها به طوری پیچیده شده بود که تا نزدیک دو سال گذشته به عنوان یک مشکل حاد در حوزه مدیریت دانشگاه پیام‌نور قلمداد می‌شد، البته این را اشاره کنم از این قریب به (900) نفر، یعنی (894) نفر، (719) نفر آن کارشناسی ارشد بودند و بقیه مدرک دکتری داشتند. تا حالا که خدمت شما هستیم (632) نفر از اینها در یک و نیم سال گذشته تعیین تکلیف نهایی شدند و بخشی از این تعیین تکلیف شده‌ها که قریب به سیصد و اندی هستند منتظر تصویب نهایی هیأت مرکزی جذب هستند، که خود جناب آقای دکتر زاهدی هم در آن هیأت مرکزی عضو هستند که امیدواریم ان‌شا‌ءالله به سرعت انجام بگیرد و نهایت اینکه یک تعدادی قریب به (70)، (80) نفر از اینها به دلیل اینکه شرایط ناظر از نظر سوابق پژوهشی را برای تبدیل به هیأت‌‌علمی نداشتند، باز دانشگاه به اینها فرصت داده به خاطر ایجاد حقی که برایشان شده بود تا فعالیت‌های پژوهشی‌شان را گسترش بدهند امتیاز لازم را کسب کنند. خود همین به عنوان یک پروژه دست و پاگیر در حوزه مدیریت این دانشگاه گرفتاری‌های عدیده‌ای را برای همین افراد در مباحث حقوق،‌ استخدام، آینده و نگرانی‌ها ایجاد کرده بود که توسط همین مدیریت فعلی حل و فصل شده که ما باید از آنها تقدیر و قدردانی بکنیم. در دو سال اخیر، به خصوص ساماندهی مراکز و رشته‌ها برای سر پا نگه داشتن، تقویت و مأموریت‌گرا شدن مراکز پیام‌نور در دستور کار مدیریت دانشگاه بوده که ارزیابی‌های ما نشان داد به خوبی پیش رفته. نمایندگان محترم که در شهرستان‌ها و حوزه‌های نمایندگی خودشان با دانشگاه‌های پیام‌نور ارتباط و اطلاع دارند مستحضر هستند که برای حمایت تک‌تک این مراکز کار و تلاش دارد صورت می‌گیرد. ما مراکزی داریم که به علت نبود برنامه آینده‌نگرانه، امروزه بدون دانشجو است. همین مراکز را هم دانشگاه پیام‌نور در طرحی که تلاش می‌کند به صورت مراکز رشد و یا سایر کاربری‌های علمی و فناوری از آنها بهره‌‌گیری کند دارد تقویت و حمایت می‌شود که قطعاً می‌دانید کار آسانی نیست، چرا؟ برای اینکه ما یک دانشگاه راه بیندازیم و فعال کنیم شورای گسترش براساس امکانات رشته می‌دهد، دانشجو خودش داوطلب می‌شود، می‌آید و سر کلاس می‌نشیند، اما اگر یک مجموعه‌ای را بخواهیم مأموریت جدیدی برایش تعریف کنیم، حتماً کار سختی است. در مورد مراکزی که در مناطق محروم یا مرزی کشور هستند یا تنها مرکز آموزش عالی منطقه هستند به طور جدی حمایت و کمک برای اینکه سر پا بماند و توسعه پیدا کند همکاران ما انجام دادند. برای این دانشگاه با مأموریت‌هایی که قانون برایش تعریف کرده و اشاره شد سند راهبردی تدوین شده که برای آینده‌نگری هر حوزه دانشگاهی ضرورت دارد و این دانشگاه هم این صنعت را تا به حال نداشته و این سند را تنظیم کردند که ان‌شا‌ءالله بعد از تأیید در هیأت‌امنا اجرایی خواهد شد. مدیرانی که الان ما در دانشگاه‌ها نصب می‌کنیم با کار کارشناسی در یک کارگروه تخصصی تعیین و بعد از تأیید صلاحیت‌های لازم انتصاب پیدا می‌کنند. دانشگاه پیام‌نور در درون خودش هم دارد این کار را با توجه به گستردگی این دانشگاه انجام می‌دهد. من اینجا عرض کنم رئیس دانشگاه پیام‌نور یکی از مدیران قوی، با تجربه و با سابقه کشور است، سوابق انقلابی‌اش که مسلماً عزیزان استحضار دارند، ولی در مدیریت هم این توان بالای ایشان است که در یک سال گذشته توانسته مجموعه را کنترل و هدایت کند. اینکه انسان سفری به خارج از کشور کند اگر دلایل منطقی داشته باشد که عیب نیست. حالا یک مدیر ما خارج از کشور برود، نمی‌دانم، شاید خود آقای دکتر زاهدی هم مثلاً در سال گذشته سفر خارجی رفته باشد، حتماً یک هدف و دلیلی داشته. هیچ‌وقت کسی از مجموعه مدیران برای تفریح به خارج از کشور نمی‌روند، ایشان در طول سال گذشته سه هفته مرخصی بوده که یک هفته‌اش برای بیماری که داشتند در بیمارستان خوابیدند، حتی ایام نقاهتش در دانشگاه روی تخت نقاهت دراز کشیده بود و مدیریت می‌‌کرد که خیلی از همکاران‌شان شاهد هستند. در سال گذشته از مهرماه 97 تاکنون به (16) استان سفر داشتند. قطعاً این سفرها به منظور سرکشی به مراکز دانشگاه پیام‌نور صورت گرفته است. گزارش کارهایی که در مدت یک و نیم سال گذشته صورت گرفته موجود و مفصل است و وقت محدودی که ما اینجا داریم، اجازه نمی‌دهد که در اینجا ارائه بشود و من خواهش می‌کنم همکارانم، به خصوص رئیس محترم دانشگاه این را در حد معقول و جمع‌ و جوری خدمت نمایندگان محترم از جمله جناب آقای دکتر زاهدی تقدیم کنند. البته ما در ادامه سؤال جناب آقای دکتر زاهدی از ایشان خواهش کردیم مستنداتی را که بعضاً در رابطه با مطالب سؤال‌شان دارند ارائه بفرمایند که متأسفانه تاکنون به دست ما نرسیده. این دانشگاه در اداره امور خودش متکی به اعضای هیأت‌علمی و مدیرانش است، تمام تلاششان را کردند که اینها را سر و سامان بدهند، حق و حقوق‌شان را رعایت کنند، مسائل استخدامی و معیشتی‌شان را حل و فصل کنند. توجه به مسائل معیشتی کارکنان این دانشگاه با توجه به کاهش درآمدهایی که داشتند بسیار کار سختی بوده و لذا این تلاش‌هایی که ایشان انجام می‌دهد را ما باید قدردان باشیم و طبیعی است املای نانوشته غلط ندارد، اما اگر ایراد و اشکالی هست حتماً همکاران من و خود بنده گوش شنوا داریم خدمتشان باشیم، جناب آقای دکتر زاهدی که خودشان یک دوره وزیر بودند همانطور که فرمودند می‌دانند که مدیریت در مجموعه‌های آموزش عالی هم مدیریت حساس و هم سنگینی است که ان‌شاء‌الله با کمک همه کارشناسان و حمایت از مدیران دلسوز‌مان بتوانیم تلاش‌مان را برای تحقق اهداف نظام اسلامی، برنامه‌های کلانی که در حوزه آموزش عالی داریم به کار ببریم و از حمایت از اختلاف سلیقه‌ها که نوعاً موجب تضعیف افراد می‌شود تا آنجایی که ممکن است و سند و مدرکی برای حرف‌ها و حدیث‌هایی که دنبال مدیران‌مان می‌گویند نداریم خودداری بکنیم که هم‌‌افزایی‌ها بتواند مأموریت‌های سنگینی را که در این شرایط کشور داریم برای ساماندهی حوزه آموزش عالی کشور فراهم کند. همه ما در مدیریت آموزش عالی کشور نیاز به حمایت‌های تک‌تک شما عزیزان داریم، «طرح ساماندهی آموزش عالی» طرح بزرگ، جدی و مورد مطالبه مقام معظم رهبری، شورای عالی انقلاب فرهنگی و نمایندگان محترم هست. داریم تلاش می‌کنیم انجام بدهیم و این نیاز به حمایت جدی عزیزان دارد. ان‌شاء‌الله موفق بشود، متشکرم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، آن نامه‌ای که به شما دادند آقای قمی داده بود که می‌گفت آمدند، ولی نخواندید.

منصور غلامی
من اشاره کردم که ایشان تعداد (16) تا از استان‌ها را رفتند و نمایندگان فرمودند که آمدند.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون،‌ آقای دکتر زاهدی بفرمایید.

محمدمهدی زاهدی
مجدداً عرض سلام و ادب دارم. از فرمایشات آقای دکتر استفاده کردیم، هم خوشحال و هم متأثر شدیم. اما تأسف از آنکه به نظر می‌رسد به برادر عزیزمان جناب آقای دکتر غلامی اطلاعات دقیقی نمی‌رسد. من در ادامه که در بحث مدیریت است مواردی را مطرح می‌کنم که نشان می‌دهد ضعف مدیریتی در دانشگاه پیام‌نور بسیار وسیع‌تر از آن است که به اطلاع این برادر عزیز ایمانی رسیده شده. اجازه بدهید شروع کنم؛ دخالت مدیرکل حوزه ریاست دانشگاه در همه شئونات دانشگاه اعم از عزل و نصب، جذب نیرو یا تبدیل وضع اعضای هیأت‌علمی، اتخاذ تصمیمات درخصوص پرسنل خدوم دانشگاه به طوری که این فرد به خود اجازه می‌دهد و در جلسات تخصصی دانشگاه عنوان می‌دارد و قسم می‌خورد که من تا هستم اجازه نمی‌دهم فلان کار انجام بشود یا نشود و با ادبیات سخیفی کارکنان و اعضای هیأت‌علمی دانشگاه را خطاب قرار می‌دهد که در ادامه به آن اشاره خواهم نمود. ضمن اینکه در این دانشگاه باور تمامی کارکنان و اعضای هیأت‌علمی آن است که رئیس اصلی دانشگاه، رئیس‌دفتر رئیس دانشگاه است. آقای دکتر! تیم به تمام واحدهای پیام‌نور کشور بفرستید، صحت این را می‌توانید به صورت میدانی تحقیق کنید. این دون شأن دانشگاه است که رئیس دانشگاه حضور جدی نداشته باشد و رئیس دفتر آن قرار باشد همه کارها را رتق و فتق کند. آیا این ارزش‌گذاری به دانشگاه است؟ حتی من جمله‌ای را از ایشان بیان کنم که وقتی تعدادی از اعضای هیأت ‌علمی در مورد کارشان به ایشان مراجعه کردند واژه‌ای را به کار بردند که حقیقتاً جای تأسف دارد. من عین متن این واژه را روی موبایلم دارم، اما فقط یک جمله از آن را می‌خوانم. یکی از اعضای همین هیأت‌علمی مشروطی که شما اشاره فرمودید چون رئیس دانشگاه را لازم نبود ببینند، کافی بود ایشان را ببینند و ایشان بارها قسم جلاله می‌خورد که این را من انجام دادم، نوار صحبت هست و بعد جمله‌ای را می‌گوید توهین به جریان اعضای هیأت‌علمی دانشگاه. می‌دانید جمله چیست؟‌ به اینها می‌گوید برخی از شماها که واجد صلاحیت نیستید اگر ما بخواهیم شماها را معرفی کنیم درست مثل این است که می‌آیند (40) نفر را در کاسه‌ای می‌اندازیم که دیگ را نجس کند. آیا عضو هیأت‌علمی نجس است که دیگ را نجس کند، آیا این اخبار به شما می‌رسد؟ برادر عزیزم جناب آقای دکتر غلامی! از شما انتظار داریم برخورد کنید، اینگونه کرامت انسانی را زیر سؤال نبرند. به فرض که صلاحیت هیأت‌علمی ندارند، آیا اینها انسان نیستند، آیا کرامت ندارند؟ عین نوار موجود است، در صورتی که لازم باشد خدمتتان تقدیم می‌کنم. اما شما فرمودید گروهی هستند راجع به مدیران تعیین می‌کنند. من یک مورد را خدمتتان عرض می‌کنم که حتی از این موارد بیشتر داریم. مدیری را در یکی از استان‌ها انتخاب کردید، ایشان ادمین یکی از کانال‌ها است، در کانالی که رئیس دانشگاه‌های شما ادمینش است. یک نفر می‌آید متنی را بیاندازد، من خجالت می‌کشم همه آن متن را بخوانم، سراسر توهین به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. من فقط فرازهایی را که قابل بیان در این جلسه است می‌خوانم. اینطور می‌گوید؛ «وزیران را به ماشینی تشبیه کرده که موتوری روی آن سوار است که توان حمل آن را نداشته، بحرانی که در ذات جمهوری اسلامی است از آنجا می‌آید که اینها سعی کردند از روز اول با ایدئولوژی که متعلق به (1400) سال پیش است و در یک جامعه‌ای که مثلاً شهر بزرگش (4000) نفر بوده جامعه‌ پیچیده امروزی را اداره کنند. این ماشین از اول پت‌پت می‌کرد». یک فراز دیگرش را ادامه می‌دهم؛ «خواست مردم ایران ولایت فقیه نبود، از همه بهتر خود حضرت امام این را می‌دانست، (من می‌گویم حضرت امام) به همین خاطر در چند ماه آخر مهاجرتش حتی یکبار واژه ولایت و فقیه را استفاده نکرد، (منظور امام است). آنچه او به ایران نوید داد یک جمهوری بود و قانون اساسی که آن را تدوین کردند دقیقاً ترجمه قانون اساسی جمهوری پنجم فرانسه بود، وعده‌هایی هم که به آمریکا دادند در مذاکرات مفصلی که با آمریکایی‌‌ها کردند که اسنادش الان رو شده دقیقاً نوید چنین حکومتی داد». برادر عزیزم! این در وب‌سایت رئیس دانشگاهی است که همین رئیس فعلی منصوب کرده، شما چه کردید؟‌ چگونه آن گروهی که بررسی کرده به اینها نمی‌پرداخت؟ من حیا و شرم دارم که موارد دیگری را بیان کنم. جایگاه مجلس این نیست، اما به شما عرض کردم به معاون پارلمانی شما چند دفعه گفتم، من مواردی دارم که فقط خصوصی به ایشان می‌خواهم بگویم، چون بحث‌های اخلاقی بود و مصلحت جامعه و مجلس نبود که بخواهم آنها را علنی بگویم، اما شما دریغ از اینکه فرصت دادید، حالا می‌گویید که زاهدی آنها را در اختیار شما قرار نداد؟ من آمدم از شما خواهش کردم که وقت بگذارید، برادر! اینگونه نمی‌توان مدیریت کرد، اخبار درست راجع به اینکه مدیران شما چگونه انتخاب می‌شوند نمی‌رسد. اما حیا دارم که از این بحث‌هایی که در این وب‌سایت بود ادامه بدهم. بحث‌های مدیریتی را ادامه می‌دهم. عدم توجه به قوانین مربوط به ایثارگران و حتی طرح دعوی در دادگاه‌های عمومی علیه تعدادی از فرزندان شهدا و همچنین عدم اجرای آراء کمیسیون ماده (16) درخصوص ایثارگران. آیا دانشگاه باید علیه فرزند شهیدی که به فرض از نظر علمی به زعم شما و دوستان‌تان صلاحیت ندارد باید به دادگاه شکایت کند؟ انقلاب ما مدیون شهدا است، همین مسئولیت‌هایی که من و شما داریم مدیون شهدا است. چگونه رفتار کرده‌اند، آیا این اخبار به شما می‌رسد؟‌ اینجا است که جای تأسف دارد، به شما خبرهای دقیق نمی‌رسد. اما در مورد فقدان برنامه‌ریزی و آینده‌نگری بحث‌های مفصلی است. من یک اشاره مختصر در این زمینه می‌کنم چون وقت نیست. در حالی که مسئولین وزارت علوم بر برگزاری دوره‌های آموزشی الکترونیکی یا مجازی در دانشگاه تأکید دارند که متأسفانه تیم مدیریتی حاضر فاقد تخصص، تجربه و نگاه مدیریتی در این حوزه می‌باشد. تولید محتواهای الکترونیکی با کیفیت و استاندارد، ایجاد بسترهای ارتباطی و موضوعات مرتبط با برنامه‌های آموزشی و تکنولوژی آموزشی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از مسئولین دانشگاه علی‌رغم محدودیت‌های وزارت علوم برنامه‌ای ندارد. جناب وزیر! حتماً شما می‌دانید یا باید بدانید بیش از هرکسی باید مطلع و مستحضر باشید که امروز دنیا در حال مهاجرت به سمت (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وقتتان تمام شده) دانشگاه‌های هوشمند و پلت‌فرمیک است. آقای دکتر! فقط (20) ثانیه، در این دانشگاه‌ها فناوری‌های نوینی همچون اینترنت اشیاء یا واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و آزمایشگاه‌های مجازی و یادگیری ترکیبی مورد توجه قرار گرفته. یادگیری ترکیبی از آموزش مجازی، حضوری، مشارکتی و اتاق‌های گفتگو که از قضا اساسنامه و فلسفه وجودی دانشگاه پیام‌نور نیز بر این موضوعات تأکید دارند. اما جای بسی تأسف است که مسئولین دانشگاه حتی با مفاهیم و ادبیات این موضوع بیگانه‌اند. موارد متعدد زیادی است، ان‌شاء‌الله به هیأت‌رئیسه محترم مجلس تقدیم می‌کنم.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر! حالا رأی‌گیری بکنیم یا ان‌شاء‌الله یک تیمی بگذارید بررسی بکنید و حل کنید؟ به رأی بگذاریم؟

محمدمهدی زاهدی
آقای دکتر اجازه بدهید! حقیقتش من از پاسخ‌های جناب وزیر قانع نشدم، هدف من هم بینی و بین‌الله از طرح سؤال اصلاح امور و تغییر سیاست‌‌ها، رفتارها و رویه‌های اشتباهی که وزارت علوم دارد. آقای وزیر باید هوشیارتر باشند و بیشتر مراقبت بکنند. باور کنیم که دانشگاه‌های کشور و کارکنان و اعضای هیأ‌ت‌علمی و دانشجویان عزیز سرمایه ارزشمند و موتور محرکه پیشرفت کشور هستند. لذا اینجانب ترجیح می‌دهم، با برخی ملاحظات که مصلحت نیست، بحث رأی‌گیری انجام نشود. ولی وزیر محترم ان‌شاء‌الله تجدید نظر کنند.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر خیلی ممنون.
6 ناطقان جلسه آقایان: مسعود رضایی، ولی‌الله نانواکناری، محمدمهدی افتخاری، رضا کریمی و محمد بیرانوندی

مسعود پزشکیان
سخنرانان را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
ـ بسم الله الرحمن الرحیم از آقای هدایت‌اله خادمی نماینده محترم ایذه و باغملک که نوبت طرح سؤال از وزیر محترم نفت داشتند و فرصت نشد مطرح بکنند و به وقت دیگری موکول شد عذرخواهی می‌کنیم، اجازه دادند ناطقان عزیز نطق کنند. ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای مسعود رضایی نماینده محترم شیراز. ـ آقای ولی‌الله نانواکناری نماینده محترم بابلسر و فریدون‌کنار. ـ آقای محمدمهدی افتخاری نماینده محترم فومن و شفت. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای رضا کریمی نماینده محترم اردبیل، نیر، نمین و سرعین. ـ آقای محمد بیرانوندی نماینده محترم خرم‌آباد و دوره. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از جناب آقای مسعود رضایی نماینده محترم شیراز دعوت می‌کنیم برای مدت (7) دقیقه درخدمتشان باشیم، بفرمایید.

مسعود رضائی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خسته‌نباشید خدمت نمایندگان عزیز و محترم دارم. ابتدا سال‌ نو و همچنین اعیاد شعبانیه را تبریک می‌گویم و همچنین یادآوری می‌کنم از حرکت ملی و خداپسندانه مردم شریف ایران بالاخص مردم سرافراز شیراز در سیل اخیر با وجود اینکه تعدادی از اهالی این منطقه جان خود را از دست داده‌اند و عزادار بوده‌اند، اما میهمان‌نوازی خود را به رخ جهانیان کشاندند و با پذیرایی خوب خودشان از مسافرین عزیز استقبال کردند. من هم نطقم را در همین زمینه وحدت ملی بیان می‌کنم امید است که اثری بر رفتار ما بگذارد. به هر حال (40) سال از انقلاب گذشت و بر مصداق شعر زیبای حافظ سخنم را شروع می‌کنم که می‌فرماید؛ سحرگه رهرو‌یی در سرزمینی همی گفت این معما با قرینی که ای صوفی! شراب آنگه شود صاف که در شیشه بماند اربعینی با سلام و درود به روان پاک شهیدان راه حق و فضیلت و گرامیداشت یاد و خاطره همه کسانی که در راه اعتلای این کشور در طول تاریخ و در صحنه‌های مختلف از خود گذشتند، به ویژه شهدای جنگ تحمیلی که خون پاکشان موجب یکپارچکی و سرافرازی این مرز و بوم گردید. در طلیعه چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب سخنم را با معانی و مفهوم انقلاب و اهداف آن آغاز می‌کنم. پس از (1400) سال از ظهور اسلام نظام جمهوری اسلامی بر تعالیم نویدبخش اسلام پایه‌گذاری شد و مهم‌ترین شاخصه‌های آن برقراری عدالت و مساوات بین آحاد و اقشار مختلف جامعه در قانون اساسی،‌ به ویژه در فصل سوم که به حقوق ملت اختصاص دارد بیان شده است که مردم از هر قوم و قبیله‌ای باشند از حقوق مساوی برخوردارند و همچنین در بند ششم و نهم اصل سوم به صراحت دولت را به رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه مردم مکلف کرده است و این اصل را چنان با اهمیت دیده که بالاترین شخص نظام را هم مستثنی نکرده است و یا در بند چهاردهم تأمین حقوق همه افراد از زن و مرد بیان داشته و امنیت قضایی عادلانه برای همه مردم را مورد تأکید قرار داده است. اکنون پس از گذشت (40) سال از انقلاب با عنایت به اصول قانون اساسی و با توجه به ویژگی‌های عدد (40) در فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و تعبیر لسان‌الغیب حافظ شیرازی به دوران کمال انقلاب رسیده‌ایم و باید صاحبان اصلی آن، یعنی ملت نجیب ایران از کمالات صافی و زلالی چشمه‌سار انقلاب بهره کافی و وافی ببرند. مردمی که (40) سال هرجا انقلاب نیاز داشت وارد صحنه شدند و از مال و جان خود دریغ نکردند. نمونه بارز آن را در جنگ هشت‌ساله دیدیم،‌ اما با کمال تأسف بسیاری از مردم در تأمین نیازهای ابتدایی ناتوانند. وجود مردان و زنان شریف در صف‌های طویل دریافت بسته‌های گوشت منجمد وارداتی باعث شرمساری است. این روزها بسیار سخن از دستاوردهای انقلاب می‌رود، البته دستاوردهای دفاعی،‌ نظامی و امنیت جای تقدیر و تشکر دارد. اما عوامل بیکاری، روزمرگی جوانان و آسیب‌های اجتماعی، به ویژه طلاق، اعتیاد، کودکان خیابانی،‌کارتن‌خواب‌ها و فساد اخلاقی که بنیاد خانواده‌ها را متزلزل کرده است یا اختلاف طبقاتی، نبود کسب و کار، مشکلات کارمندان، بازنشستگان بیان می‌شود ولی پا فراتر از سخن نمی‌گذارد. مگر پیامبر نفرمودند «لا معاش له لا معاد له»؟ اگر کسی زندگی مادی ندارد، زندگی معنوی هم ندارد. چگونه از جوانان بدون اشتغال توقع رفتار معنوی و دینی دارید؟ به کرات به مسئولان هشدار داده شده که خطر بیکاری از خطر آمریکا و داعش بیشتر است و اثری نداشته. این وضعیت را چه کسانی به وجود آورده‌اند که کشوری با این‌همه منافع خدادادی با مردمی شریف ثروت زندگی‌شان یک‌شبه با نوسانات ارز به یک‌سوم تقلیل می‌یابد. این‌همه فساد اداری و مالی در دستگاه‌های دولتی و عمومی ناشی از چیست؟‌ آیا غیر از این است که مدیران و مسئولان بعضی نهادها و سازمان‌ها یا به قانون عمل نکرده‌اند یا در نظر گرفتن منافع شخصی و گروهی مانع اجرای صحیح قوانین‌اند؟ این روزها صاحب تریبون‌های مختلف همه دم از حقوق مردم می‌زنند ولی غافل‌اند دیگر زمان شعار دادن و فریاد زدن سپری شده است. اگر عمل باشد نیازی به فریاد زدن ندارد، زیرا این تبلیغات اثر یک قرص مسکن را هم ندارد و درد مردم را درمان نمی‌کند. مشکل، عدم شفافیت است. در بسیاری از مواقع حقایق را به مردم نگفته‌ایم. برخی جاها مردم را از دخیل دادن به سرنوشت خود منع کرده‌ایم. بسیاری از بزرگان و مسئولان خود را از مردم جدا کرده‌اند، به جرأت می‌گویم اگر حصار بین خود و مردم را برنچینیم نتیجه‌ای جز حسرت و پشیمانی در انتظار نخواهد بود. بیایید با مردم روراست باشیم،‌ اگر جایی اشتباه و خطایی مرتکب شده‌ایم با شهامت به خطای خود اعتراف کنیم و از مردم عذرخواهی کنیم. این ملت از تبعیض و بی‌عدالتی بیش از کمبودها و تحریم‌ها عصبانی هستند و از «دروغ گفتن» بیشتر. چگونه انتظار دارید معلمان آموزش و پرورش با دستمزد حقوق روزی (50) تا (70) هزار تومان فرزندان ما را خوب آموزش دهند. مگر پایه هر توسعه‌ای آموزش و پرورش نیست؟ پس چرا به آن عمل نمی‌کنید، چرا بازنشستگان کشوری و لشکری را در نمی‌یابید؟‌ آیا می‌دانید بیشتر بازنشستگان در بنگاه‌های اقتصادی کار خدماتی انجام می‌دهند و با سیلی صورت خود را سرخ می‌کنند؟ (رنجبرزاده ـ‌ جمع‌بندی بفرمایید) آیا می‌دانید زندگی کارگران شبیه به دوران بردگی است که از سر نیاز با کمترین دستمزد کار می‌کنند؟ (نایب‌رئیس ـ متشکرم، بقیه را به رسانه‌ها بدهید). در پایان عرایض توجه همگان را به این امر خداوند جلب می‌کنم که به پیامبرش امر کرد «قل یا اهل الکتاب تعالوا الی کلمه السواء بیننا و بینکم الاّ نعبد الاّ الله و لانشرک به شیئاً» یعنی این اهل کتاب و پیروان ادیان مختلف! به سوی کلمه‌ای بیایید که بین همه ما مساوی است و آن این است که جز خدای یکتا را نپرستیم و هیچ احدی را شریک ندانیم. با عنایت به این آیه شریفه همه را دعوت می‌کنم بر کلمه‌ای که مشترک بین همه مسئولان نظام، گروه‌ها و احزاب مختلف است، یعنی مردم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
متشکرم. یک دقیقه و (13) ثانیه اضافه صحبت کردید، ناطق بعدی را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای رضایی متشکرم، از جناب آقای ولی‌الله نانواکناری نماینده محترم بابلسر و فریدون‌کنار و رئیس محترم مجمع نمایندگان استان مازندران دعوت می‌کنم در خدمتشان باشیم.

ولی الله نانواکناری
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام خدمت همکاران معظم و ارادت به پیشگاه ملت شریف ایران اسلامی و مردم شریف حوزه انتخابیه‌ام بابلسر، فریدون‌کنار، بخش‌های بهنمیر، رودبست و دهفری. عرض تبریک به مناسبت ایام شعبانیه و روز ارتش به غیورمردان ارتش دلیر جمهوری اسلامی ایران. خدایا! ما را حسینی بمیران و زینبی بدار تا بتوانیم در رکاب حضرت بقیه‌الله الاعظم جانبازی فداکار باشیم. آمریکای جهان‌خوار با همدستی صهیونیست خون‌آشام و کودک‌کش که با پرورش تروریست‌های داعش و منافقین هزاران نفر را به شهادت رسانیده‌اند امروز با وقاحت تمام پاسداران، این فرزندان غیور ملت ایران را تروریست خواندند. سپاهی که در خط مقدم مبارزه با تروریست‌ها شهیدانی را تقدیم بشریت کرده است و در یاری رساندن مظلومین جان خویش را در طبق اخلاص نهادند. آقای ترامپ! شما با خوی وحشیانه خویش آتشی برافروخته‌ای که شعله‌های سوزان آن دامن‌تان را خواهد گرفت، به طوری که پشیمانی برایتان سودی نخواهد داشت. شما در جامعه بشریت جایگاهی ندارید،‌ چرا که پنجه‌هایتان به خون هزاران نفر آغشته گشته است. آقای ترامپ! باید بدانید این توطئه‌های شما در روحیه انقلابی ملت ایران عزیز اثری نخواهد داشت. برو این دام بر مرغ دگر نه که عنقا را بلند است آشیانه باران رحمت الهی به علت بی‌توجهی باعث خسارت جانی و مالی بسیاری گردیده است. ضمن همدردی با هموطنان مقاوم باید عرض کنم براساس ماده (3) ریاست شورای عالی مدیریت بحران کشور بر عهده رئیس‌جمهور به قائم‌مقامی وزیر کشور می‌باشد که در تبصره (1) ماده (11) شورا به صورت عادی هر سال دوبار تشکیل جلسه خواهد داد تا درخصوص ماده (4) وظیفه تدوین سیاست‌ها و برنامه‌های ملی و تنظیم بودجه برای درج در لایحه بودجه سالانه کشور اقدام قانونی لازم جهت تصویب وظایف دقیق و نقش وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها را مشخص کند. مدیریت بحران باید در چهار مرحله به شرح زیر اقدام کند: 1 ـ قبل از بحران، پیشگیری؛ مجموعه اقداماتی که با هدف جلوگیری از وقوع حادثه و کاهش آثار زیانبار آن، خطرپذیری جامعه را ارزیابی نموده و با مطالعات و اقدامات لازم سطح آن را تا حد قابل قبول کاهش دهد. آقای رئیس‌جمهور! با همه پیگیری‌هایی که انجام شد اقدام شایسته‌ای صورت نگرفت. 2 ـ آمادگی، مجموعه اقداماتی که توانایی جامعه را در انجام مراحل مختلف مدیریت بحران افزایش می‌دهد شامل جمع‌آوری اطلاعات، برنامه‌ریزی، سازماندهی، ایجاد ساختارهای مدیریتی، آموزش، تأمین منابع و امکانات، تمرین و مانور. آقای رئیس‌جمهور!‌ در این زمینه نیز اقدام ضروری انجام نگرفته است. 3 ـ در حین بحران، مقابله با بحران است. انجام اقدامات و ارائه خدمات اضطراری به دنبال وقوع بحران است که با هدف نجات جان و مال انسان‌ها،‌ تأمین رفاه نسبی برای آنها و جلوگیری از گسترش خسارت انجام‌شده است. جا دارد از تلاش مجدانه معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر محترم کشور، هلال‌احمر، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی ایران، وزیران محترم راه و شهرسازی، نیرو، جهادکشاورزی،‌ استانداران، معاونان، مدیران کل، فرمانداران، بخشداران، دهیاران و شوراهای شهر و روستا و در رأس همه رهبری و مردم غیور ایران‌زمین کمال سپاس و تشکر را داشته باشم. 4 ـ بعد از بحران، بازسازی و بازتوانی شامل کلیه اقدامات لازم و ضروری پس از وقوع بحران است که برای بازگرداندن وضعیت عادی به مناطق آسیب‌دیده با در نظر گرفتن ویژگی‌های توسعه پایدار، ضوابط ایمنی، مشارکت‌های مردمی و مسائل فرهنگی، تاریخی،‌ اجتماعی، منطقه‌‌ای آسیب‌دیده انجام می‌گیرد. بازتوانی نیز شامل مجموعه اقداماتی است که جهت بازگرداندن شرایط جسمی، روحی، روانی، اجتماعی آسیب‌دیدگان به حالت طبیعی به انجام می‌رسد. آقای رئیس‌جمهور! در این مقطع اقداماتی که باید به انجام برسد به دست فراموشی سپرده نشود. آقای رئیس‌جمهور محترم! یکی از راه‌های مبارزه با توطئه‌های دشمن و خنثی کردن تحریم‌ها خودکفایی است، خصوصاً در زمینه غذا و دارو که در امنیت بهداشت روانی جامعه اثر مستقیم دارد. در مورد برنج اگر فقط استان‌های شمالی کشور در سال دو بار کشت بکنند، ضمن خودکفا شدن صادرات هم خواهیم داشت. در سه استان شمالی کشور در مجموع (33) هزار هکتار آب‌بندان وجود دارد که می‌تواند با بهسازی (1) میلیارد و (560) میلیون مترمکعب آب ذخیره کرد که این ذخیره آب می‌‌تواند در پرورش انواع ماهی‌ها، طیور، دام و صنعت توریسم در مسیر اشتغال‌زایی و نیل به خودکفایی مؤثر باشد. وزیر محترم راه و شهرسازی! با توجه به اینکه فرودگاه بابلسر در انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی و ایکائو ثبت می‌باشد و از طرفی بیشترین تراکم جمعیتی استان مازندران در مجاورت شهرستان بابلسر از جمله شهرستان‌های بابل، آمل، قائمشهر، نور، محمود‌آباد، جویبار، سیمرغ و فریدون‌کنار وجود دارند و همچنین دانشگاه معین شمال کشور در شهرستان بابلسر مستقر است و نیز بابلسر و فریدون‌کنار برجسته‌ترین منطقه توریستی شمال کشور است که پذیرای میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی می‌باشد. اقدام جدی و مسئولانه در بازسازی و راه‌اندازی فرودگاه بابلسر را خواستارم. (نایب‌رئیس ـ آقای دکتر خیلی ممنون) وزیر محترم راه و شهرسازی! با توجه به دستورهای مکرر حضرت‌عالی متأسفانه اقدام شایسته‌ای در پروژه‌های راه کمربندی فریدون‌کنار، بهنمیر و بابلسر و جاده عزیزک به بابل انجام نپذیرفته است. بی‌شک انجام پروژه‌های مذکور گامی مهم در تأثیر ارتباطات میان‌شهری و رونق گردشگری اقتصادی در منطقه خواهد بود، متشکرم، موفق باشید.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنونم، ناطق بعدی را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای نانواکناری نماینده محترم بابلسر و فریدون‌کنار متشکریم، از حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای محمدمهدی افتخاری نماینده محترم فومن و شفت دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

محمدمهدی افتخاری
بسم الله الرحمن الرحیم «الهی اِنَّ من انتهج بک لمستنیر و اِنَّ مَن اعتصم بک لمستجیر و قد لُذتُ بک یا الهی». خدایا! آنکه به تو راه جوید راهش روشن است و آنکه به تو پناه جوید در پناه تو است و من به تو پناه آوردم ای خدای من. عرض سلام، ادب و تبریک و احترام دارم و اعیاد مبارک شعبانیه، ولادت حضرت علی‌اکبر و میلاد در پیش سراسر نور و برکت منجی عالم بشریت حضرت بقیه‌الله الاعظم و تبریک روز ارتش به نمایندگان محترم و ملت شریف ایران به ویژه مردم غیور شهرستان‌های فومن و شفت. آرزوی سلامتی و طول عمر برای رهبر معظم انقلاب و درود بی‌پایان به روح پاک امام راحل و شهیدان امام و مدافعین حرم. شروع سال 98 با اتفاقات نادری در سطح کشور آغاز شد، اتفاق اول بارش‌های سنگین و بی‌وقفه نزولات آسمانی که می‌توانست با مدیریت صحیح تبدیل به فرصتی بی‌نظیر برای عمران، آبادانی و گذر از سال‌های خشکسالی باشد، ولی متأسفانه در برخی استان‌ها به دلیل سوء‌مدیریت‌ها در تعدی و تعرض به محیط‌زیست، ساخت‌ و سازهای غیرکارشناسی و عدم توجه به هشدارهای هواشناسی به فاجعه سیل تبدیل شد و علاوه بر داغدار و بی‌خانمان کردن خانواده‌ها، خسارت فراوانی به زیرساخت‌های کشور به ویژه در حوزه راه و شهرسازی،‌ نیرو و کشاورزی وارد آورد که در اینجا وظیفه می‌دانم از توانایی و مدیریت جهادی و انقلابی استاندار پرتلاش و آگاه گیلان جناب آقای دکتر سالاری تقدیر و تشکر نمایم که با وجود آنکه گیلان از استان‌های پربارش کشور است با حضور به موقع خود و همراهی فرمانداران، بخشداران و مدیران استانی و شهرستانی از اواسط اسفند 97 و همچنین اجرای شیوه‌نامه ساماندهی و لایروبی رودخانه‌ها و سیل‌بندها و آب‌بندان‌ها و کنترل سدهای استان و هدایت آب‌های جاری از بروز فاجعه در استان پیشگیری کردند و الحمدلله با وجود بارش سنگین باران هم‌استانی‌ها و مسافران نوروزی از امنیت و آرامش برخوردار بودند. اتفاق دوم تصمیم نابخردانه رئیس‌جمهور سفیه آمریکا که در عین آنکه به وضوح در منطقه خاورمیانه به دنبال تقویت تروریست و شرارت می‌باشد نشان افتخار و اقتدار ایران اسلامی را هدف گرفته و سپاه با عظمت پاسداران را گروهی تروریستی نامید که یقین دارم با واکنش بی‌نظیر تمامی مسئولین از صدر تا ذیل و همه اقشار مردم در حمایت یکپارچه و شعار «من یک سپاهی هستم» شاهد عقب‌نشینی و اعلام شکست رئیس‌جمهور آمریکا و متعهدان تروریست‌پرورش در منطقه باشیم و جا دارد یک بار دیگر فرمایش گهربار شهید مظلوم بهشتی را تکرار کنیم که؛ «آمریکا! از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر». و اما کلامی با مردمان نجیب و شریف حوزه انتخابیه‌ام به زبان محلی؛ «مردم عزیز! تا زمانی که از دنیا می‌یَم زنده‌ام و خدا مرا عمر فاده و شمی غم و غصه که بیدم و بشنوستم و هم از نزدیک لمس بکودم هرگز فراموش نوکنم». مردم عزیز! همه تلاش من است که همراه و همدل شما ببم. مردم عزیز! من افتخار کرم که شمه وکیل روزهای سخته مه. تمام چمه تلاش ان به که شمه را خدمت بکرم. مردم عزیز! من شمه همراهیمه همیشه. و اما در اولین نطق سال 98 به یاری خدا می‌خواهم فریاد رسای ملت شریف ایران و مردم غیور فومن و شفت در خانه ملت باشم در هشت مورد: 1 ـ آقای رئیس‌جمهور! پشتوانه ملت را برای خودتان حفظ کنید، به گونه‌ای برخورد نکنید که انگار از گرانی‌ها و سختی معیشت مردم خبر ندارید. مردمی که شما و ما را به اینجا رسانده‌اند در تنگنا هستند و با نجابت ما را نظاره می‌کنند. حضرت آقا در بیانیه ارزشمند خود تحت عنوان گام دوم مسیر حرکت و برون‌رفت از مشکلات فعلی را ترسیم نمودند و شعار سال را بی‌جهت رونق تولید نامگذاری نکرده‌اند. این فقیه عالم و مدبر رمز عبور از گرانی‌‌ها و حل مشکلات معیشت جامعه را در تولید می‌دانند و دولت باید با تأمین نقدینگی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی به این سیاست کلی نظام جامه عمل بپوشاند که این امر نیازمند بانک‌هایی کارآمد در ارائه تسهیلات تخصصی بدون تضامین دست و پا گیر و با نگاه تحقق اهداف صنعتی و تولیدی می‌باشد، نه اینکه عملکرد بانک‌ها عاملی برای توقف چرخه تولید شود که در اینجا نقش جناب آقای دکتر دژپسند وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی اثرگذار است و به ایشان تأکید دارم که با این نرخ سود و جریمه‌های بانکی نفسی برای صنعتگران و تولیدکنندگان باقی نمی‌ماند و باید شاهد توقف لحظه به لحظه و خاموشی کارخانجات باشیم. آقای رئیس‌جمهور! مسأله دیگر، از شما می‌خواهم دستور فرمایید معضل تداخل مستثنیات صدها ساله مردم و اراضی مورد ادعای منابع طبیعی حل شود. مردم روستایی ما دق کردند، دولت هیچ طرح کارشناسی کاربردی برای این امر مهم ندارد. چرا حکم «الناس مسلطون علی اموالهم» متوقف شده است؟ آقای دکتر! انتظار داریم یک وزیر یا مجموعه یا دستگاهی را مسئول رفع تداخل طرح هادی روستایی و ادعای منابع طبیعی نمایید. آقای رئیس‌جمهور! لطفاً به داد روستاییان گیلان برسید، زیبایی طبیعت و چشم‌نوازی و آرامش روستاهای گیلان نصیب گردشگران و مسافران است و سختی و محنتش برای ساکنان بومی و محلی منطقه که موجبات مهاجرت به شهرها و خالی شدن روستاها را فراهم کرده است. 2 ـ ضمن تقدیر و تشکر از جناب آقای دکتر نوبخت در افتتاح راه‌آهن گیلان اولاً درخواست دارم در اجرای عملیات راه‌آهن انزلی به آستارا تسریع گردد و استدعا دارم دستور فرمایید تا صدور مجوز ماده (23) جهت اجرا و تکمیل پروژه آب و فاضلاب شهر شفت صادر گردد. 3 ـ وزیر محترم راه و شهرسازی! مردم فومنات نوروز غمگین 98 را فراموش نخواهند کرد. بهاری که خزان شد. با از دست دادن پنج جوان رشید از جامعه ورزشی در سانحه تصادف در جاده ماسوله، برادران مرحومان؛ موسوی، قربان‌زاده و حسن‌نیا کشتی‌گیران مدال‌‌آور و قهرمان کشوری و دردناک‌تر از همه از دست دادن سهیل پرسته قهرمان کشتی جوانان ساحلی جهان که از ابتدای دوره نمایندگی‌ام تعریض و بهسازی آن از عمده مطالباتم بوده و هست. آقای مهندس اسلامی! راه‌های حوزه انتخابیه فومن و شفت با توجه به گردشگرپذیر بودن در تمامی ایام سال با وضعیت فعلی کشش این حجم از تردد را ندارد که نیازمند توجه ویژه شما است. آقای دکتر اسلامی! در شهرستان فومن پل‌های خطرساز و حادثه‌آفرین در هر دو شهرستان هم فومن و هم شفت زیاد است. هنوز پل کلفت بلاتکلیف، پل آب‌نمای رودبار چیره که در حادثه سیل گذشته منجر به کشته شدن دو جوان نازنین شهر ما گردید هیچ تصمیمی اتخاذ نشد. در شهرستان‌ فومن پل‌های تخریب‌شده بسیاری است، پل روستاهای کمال‌محله، سیدسرا، قلعه‌رودخان، فوشه و عالیان و پل‌های کردمحله، خسروآباد، سیدآباد، ماکلوان، کمادول، لولمان، پیشده در حال تخریب است. شفت نیز همین مشکل، روستاهای والی‌سرا، گنجار، گیشم، کومسار و صیقل‌کومه در حال تخریب و نیازمند به اقدام و تسریع است. (نایب‌رئیس ـ متشکرم) و نکته پایانی، وزیر محترم جهاد! عدم پرداخت بیمه کشاورزان درخصوص زمین‌های زراعی و باغات چای به معضلی تبدیل شده، چرا اقدامی نمی‌شود، چرا روز به روز به جای کم کردن رنج کشاورز رنج او را زیاد می‌کنید؟ آقای مهندس حجتی! کشاورز گنج است، رنجش نده. مگر بر سودش چیزی افزوده‌ای که اینطور او را در سختی قرار می‌دهید. آقای دکتر! در پایان به قول آن بنده خدا one دقیقه، یک جمله فقط می‌خواهم عرض کنم. در پایان از تمامی مردم صبور و نجیب و غیور حوزه انتخابیه‌ام اعم از جوانان پرشور و عزیز و همراه که حامی من بوده‌اند از همه تقدیر و تشکر می‌کنم، خصوصاً از مسئولین و دولتمردان و خصوصاً از اعضای پرتلاش دفاتر مراجعات مردمی. در پایان به زبان محلی عرض کنم؛ (نایب‌رئیس ـ حاج آقا! یک دقیقه و سی‌ثانیه بیشتر صحبت کردید) تا قبله می‌شین مردمه، من قبله نمایم سودای چپ و راست نارم، فکر شمایم

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون و متشکرم.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای افتخاری سپاسگزاریم. از جناب آقای رضا کریمی نماینده محترم اردبیل، نیر، نمین و سرعین دعوت می‌کنم، بفرمایید.

حمداله کریمی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین با سلام بر ملت شریف ایران به ویژه مردم فهیم استان اردبیل، نمین، نیر و سرعین و تبریک روز ارتش و میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) امیدوارم همه ما از پیروان راستین آن حضرت باشیم. همکاران محترم! همه خوب می‌‌دانیم دولتمردان آمریکا دشمن ملت ایران هستند و اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسند، بلکه مخالف آرامش، توسعه و پیشرفت کشور عزیزمان بوده و در (40) سال گذشته همواره اقدامات و تصمیمات خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران،‌ پاسداران و حافظان ملک و ملت اتخاذ و اعمال نموده‌اند و این اقدام نابخردانه کاخ سفید به سرکردگی ترامپ نادان نه تنها از شأن و منزلت سپاه پاسدارن که برخاسته از متن مردم شریف ایران عزیز بوده نمی‌کاهد، بلکه نشانگر اقتدار ساختار نظامی کشور عزیزمان می‌باشد که با صلابت خاص در موقعیت‌های مختلف توطئه‌ها و تحرکات تروریستی آمریکای تروریست‌پرور را در هم می‌کوبد. رأی بالای (98) درصدی امروز وکلای ملت خاطره رأی بالای (98) درصدی آری به جمهوری اسلامی سال 58 را تداعی نمود. این رأی برای ملت ایران مبارک است. سال، سال رونق تولید است، آیا سیاست‌ها و اقدامات و آیین‌نامه‌های اجرایی حمایت از تولید مطابق شعار سال است؟ تخصیص ارز (4200) تومانی برای واردات نابودی تولید داخلی است،‌ چرا که تولیدکننده‌ها در بخش‌های کشاورزی و صنعتی با ارز بالای (12) هزار تومانی تولید می‌کنند. قطعاً توان رقابت با واردات را نخواهند داشت. آیا در کشوری که برای تسهیلات، سپرده، نرخ سود بانکی بالای (18) درصد تعریف و تعیین می‌شود علاوه بر هزینه‌های کلان، مالیات و غیره پرداخت می‌شود، تضمینی حتی (1) درصد سود برای تولیدکننده پیش‌بینی شده است؟ تا زمانی که این گره‌ها در کشور وجود دارد و تا زمانی که به جای شناسایی پایه‌های جدید مالیاتی و جلوگیری از فرار مالیاتی و اصلاح قوانین روند فعلی ادامه یابد و زمانی که نظام بانکی اصلاح نشود حمایت از تولید با چالش اساسی برخوردار خواهد شد و رونق تولید در حد شعار خواهد ماند. بنابراین اگر می‌خواهیم به شعار سال عمل کنیم ضمن انجام اصلاحات در همه امور مدیریت منابع را به مردم بسپاریم، یعنی تنها چاره کار سپردن منابع کشور به خود مردم است. یعنی به توان داخلی کشور اتکا کنیم، کشاورزان عزیز ثابت‌ کرده‌اند که می‌توان در تولید گندم به خودکفایی رسید، البته در ادامه مسیر تصمیم درست باید مراقبت کنیم و با تصمیمات غیرکارشناسی متأسفانه تصمیمات خردمندانه را زیر سؤال می‌بریم. مهم‌ترین ظرفیت امیدبخش کشور نیروی انسانی مستعد و کارآمد است. اکثر استان‌های کشورمان از ظرفیت‌های طبیعی و انسانی کم‌نظیر برخوردار است که متأسفانه هم منابع انسانی مورد هجوم واقع می‌شود و هم منابع طبیعی. با کمی بررسی و دقت در اتفاقات حادث‌شده متوجه نابودی منابع کشور می‌شویم. در سیل‌های اخیر در استان‌های کشور متوجه شدیم که چقدر مدیران و متولیان امر به ویژه در وزارت نیرو چه نوع مدیریتی کرده‌ایم، چه اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام داده‌ایم. درست است اقدامات بعد از حادثه خوب بود و قابل تقدیر است ولی متأسفانه با سیاست‌های غلط و غیرکارشناسی که متأثر از گزینش و چینش بدنه مدیریتی ناکارآمد است تمام نقاط کشور را به نوعی خسارت زدیم و جان‌هایی را گرفته‌ایم. عدم کفایت در بحث‌های مدیریتی موجب بلاتکلیفی، انفعال سازمان‌ها، شرکت‌ها و دستگاه‌های اجرایی شده، ظرفیت‌های کارآمدی مدیریت با غفلت، سهل‌انگاری و بعضاً با برخورد سیاسی و تشکیل تیم مدیریتی با ترکیب خانه تیمی و محفلی دست‌اندرکاران تاکنون بی‌استفاده یا کم‌استفاده مانده است. بیایید همت‌های بلند و انقلابی را از نیروهای کارآمد و فعال و جهادی نگیریم. بیش از یک و نیم سال است که شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو در استان اردبیل با سرپرستی اداره می‌شود، این وزارتخانه را چه شده است؟ هم در استان‌های پرآب و هم در استان‌های بی‌آب ما مشکل داریم. اما سخنی با آقای دکتر لاریجانی؛ با همراهی،‌ همت و عنایت خاص دولت محترم خصوصاً معاون اول محترم رئیس‌جمهور مدتی است مصوبه‌ ایجاد منطقه آزاد اردبیل و نمین در بوروکراسی کمیسیون‌ها و صحن دولت دست به دست می‌شود. صرف نظر از برخی نامهربانی‌های خودی، مردم بزرگ منطقه اردبیل و نمین به (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وقت شما تمام شده) انتظار این هدیه گره‌گشا از بزرگ‌ترین معضل امروز یعنی رونق کسب و کار و رفع مشکل بیکاری نشسته‌اند. لطفاً در فوریت‌ بخشیدن و حمایت از این کار بزرگ مردم عزیز اردبیل و نمین را خرسند نمایید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای کریمی نماینده محترم اردبیل تشکر می‌کنیم. از جناب آقای محمد بیرانوندی نماینده محترم خرم‌آباد و دوره دعوت می‌کنیم، برای مدت پنج دقیقه در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

محمد بیرانوندی
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و عرض ادب خدمت همکاران عزیزم خداقوت عرض می‌کنم. کشتی‌شکستگانیم ای باد شرطه برخیز باشد که باز بینیم دیدار آشنا را همکاران گرانقدر! قصد دارم نطق اضطراری امروزم را به کشتی به گل نشسته لرستان ناشی از کم‌توجهی، بی‌عدالتی و نامهربانی‌های گذشته و سیل 98 اختصاص دهم. سیل اخیر الحق و الانصاف رهزن عمر و غارتگر مال بود. جان بعضی از عزیزانمان را گرفت و هست و نیست تعدادی از انسان‌های شریف را به تاراج برد. بنده یک شب قبل از آغاز سیل تا چندین روز بعد از سیل در بین مردم بودم و به طور تقریبی تمام محله‌ها و مناطق آسیب‌دیده حوزه انتخابیه‌ام را خانه به خانه از نزدیک مشاهده کردم که به اختصار به چند نکته قابل تأمل اشاره می‌کنم: یک، جوانی را در کنار پل در حال تخریب ماسور خرم‌آباد دیدم، از او خواستم که خود را از محل حادثه دور کند، گفت که فلانی! قرار است فردا از گرسنگی در گوشه خانه بمیرم، پس بهتر است که با این سیل کشته شوم. دوم اینکه زوج جوانی را دیدم، خانم گوشه روسری‌اش را گرفت گفت فلانی! این را از دیگری قرض گرفتم، دیگر در دنیا هیچ‌چیز ندارم. فرض کردم که شوهرش ممکن است بهتر از این باشد، او هم پیراهنی را پوشیده‌ بود که عاریه‌ای بود و هزاران حکایت از این دست. دامنه خسارات این سیل از تخریب منازل تا اثاثیه و اسباب زندگی مردم بود،‌ از زمین زارعان تا کشت کشاورزان، از دام دامداران تا درخت باغداران، از مرغ مرغداران تا زنبور زنبورداران و از شیلات همه کسانی که در حوزه آبزی‌پروری کار می‌کردند. در اثنای این سیل صحنه رستاخیزگونه حمایت و یاری همه‌جانبه همگان دیدنی بود. جوانانی که عاشقانه به سیل‌زدگان خدمت می‌کردند و حتی از فدا کردن جان خود در این مسیر دریغ نداشتند. عزیزان! همه نیروها با هم خدمت‌رسان بودند، همه امدادگران، خدمات‌رسانان، نیروهای نظامی و انتظامی،‌ نیروهای نظامی مثل ارتش که جا دارد امروز را به این عزیزان تبریک عرض کنم تمام‌قد در صحنه حضور داشتند. اما آنچه که بیش از سایر امور برجستگی داشت و خودنمایی می‌کرد این بود که تشکل‌های مردم‌نهاد در اقدامی بی‌نظیر آمدند و شورای هماهنگی جمعی از تشکل‌های مردم‌نهاد خرم‌آباد و چگنی را تشکیل دادند. این شورا شامل طلایه‌داران زاگرس،‌ انجمن یاران سبز، انجمن جامعه‌شناسی لرستان، پایان کارتن‌خوابی، انجمن روان‌شناسان، رهانسل خرم‌آباد، ویرداران، انجمن حمایت از بلوط چگنی، خیریه همدلان، دست‌های مهربانی، کوشاسبز پایدار،‌ خانه گردشگری استان لرستان و انجمن خرم‌آباد. بخش کثیری از اصحاب رسانه آمدند و رسالت رسانه خود را به نحو مطلوبی انجام دادند. همکاران عزیز مجلس‌ام! اما شاید سؤال کنید چرا مردم لرستان کمی از این صحنه عصبانی بودند؟ این مردم صحنه‌های مختلف را دیدند، اینها همان‌هایی بودند که جنگ‌شان دیدنی بود، اینها همان‌هایی بودند که در صحنه‌ها به تمام و کمال حضور داشتند. عصبانیت این عزیزان از کم‌لطفی‌ها و بی‌عدالتی‌ها و دور و دیر بودن کم‌خدمتی‌های به این مردم بود. عزیزان! استان لرستان استان کشاورزی است. این استان در سال‌های کم‌آب هم جزء پنج استان پرآب کشور است. میانگین کشت‌های آبی کشور (46) درصد است، برای استان لرستان (23) درصد است، سهم ما لرستانی‌ها از باران سیل و ویرانی شد. اگر دولت‌ها نصف هزینه‌هایی که امروز باید جهت جبران خسارت سیل‌زدگان پرداخت نمایند را برای ساخت سدها،‌ آبخیزداری و آبخوان‌داری هزینه می‌کردند ما امروز این نعمت باران را نقمت سیل نمی‌نامیدیم. ایهاالناس! آنچه که امروز مقدر شد حاصل بی‌تدبیری مدیران دیروز است. برای اینکه آیندگان نیز به مثل امروز ما را نفرین نکنند لازم است کوتاهی‌های گذشته را با تعجیل و تسریع جبران کنیم. عزیزان! هرگاه کسی که مصیبتی برایش وارد می‌شود حتماً به داشته‌ها و تکیه‌گاه‌هایش فکر می‌کند، برادر، خواهرش و همسایه‌اش، ولی حواس‌تان باشد سیل‌زدگان هم برادران‌شان، هم خواهران‌شان و هم همسایه‌هایشان سیل‌زده بودند و هیچی نداشتند. من آنجا عرض کردم شما برادرانی در مجلس دارید که به فکر شما هستند و تقدیر می‌کنم طرح دوفوریتی را به تصویب رساندند. ان‌شا‌ءالله در اسرع وقت این طرح به نتیجه مطلوب برسد. اما چند پیشنهاد و تذکر را می‌خواهم عرض کنم. عزیزان،‌ دولتمردان! ساخت سدهای لرستان هم حق مردم لرستان و هم ضرورت است. معشوره، کاکا شرف، دار بلوط، شبیخون و بختیاری را بارها فریاد زدم (نایب‌رئیس ـ پیشنهادات‌تان را به رسانه‌ها بدهید) با توجه به فرارسیدن فصل گرما و احتمال بیماری وزارت بهداشت و درمان حضور خود را در مناطق سیل‌‌زده پررنگ کند. هر یک از دستگاه‌های اجرایی، نظامی و انتظامی مسئولیت خدمت‌رسانی به نیروهای سیل‌زده تحت امر خود را عهده‌دار بشود تا سایر نهادهای عمومی مثل کمیته امداد، بنیاد مسکن، بهزیستی بتوانند به آنانی که سرپناه ندارند به درستی رسیدگی کنند. همکاران! در کرمانشاه بعضی از امور به آن نحو مطلوب انجام نشد. درسی باشد که این را تقسیم کنیم. (نایب‌رئیس ـ متشکرم، بقیه را به رسانه‌ها بدهید) یک جمله عرض کنم، دولتمردان خدمت‌رسانی را به هیچ بهانه‌ای کند نکنند که خدای‌ناخواسته اعتماد مردم آسیب ببیند. والسلام علیکم

مسعود پزشکیان
ممنون و متشکرم، ان‌شا‌ءالله که همینطور بشود.
7 استرداد (1) فقره سؤال

مسعود پزشکیان
اعلام وصول‌ها را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای احمد مرادی نماینده محترم بندرعباس و قشم از طرح سؤال خود از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع جایگاه زنان و جوانان در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی فرهنگی انصراف دادند که اعلام وصول می‌شود.
8 اعلام وصول (2) فقره سؤال

علیرضا رحیمی
سؤال منطقه‌ای جناب آقای وقفچی نماینده محترم زنجان و طارم از وزیر محترم آموزش و پرورش با موضوع دلایل عزل و نصب مدیران بدون توجه به الزامات در آن وزارتخانه اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال ملی سرکار خانم هاجر چنارانی نماینده محترم نیشابور و فیروزه از وزیر محترم نفت به موضوع اقدامات وزارت نفت در زمینه تصویب برنامه اجرایی طرح جامع انرژی کشور اعلام وصول می‌شود.

مسعود پزشکیان
متشکرم.
9 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

مسعود پزشکیان
پایان جلسه را اعلام می‌کنیم. جلسه بعدی ما ساعت (8) صبح روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه 1398 است و دستور جلسه ما ادامه دستور هفتگی خواهد بود. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا