دوره 10 اجلاسیه 4
تعداد نمایندگان حاضر 199 جلسه 364
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 199 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصد و شصت و چهارم روز ‌چهارشنبه سوم مهرماه 1398 هجری‌شمسی مطابق با بیست و پنجم محرم‌الحرام 1441 هجری‌قمری: 1 ـ گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی. 2 ـ گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده. 3 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آیین‌دادرسی دیوان عدالت اداری. 4 ـ طرح استفساریه بند (2) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم. 5 ـ گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کشور کویت. 6 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح ماده (133) قانون مالیات‌های مستقیم.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

مهدی غلام نژاد
(آیات 62 ـ 60 از سوره مبارکه «انفال» توسط قاری محترم آقای مهدی غلام‌نژاد تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ وَ مِنْ رِباطِ الْخَیْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَدُوَّکُمْ وَ آخَرِینَ مِنْ دُونِهِمْ لا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ یَعْلَمُهُمْ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَیْ‏ءٍ فِی سَبِیلِ اللَّهِ یُوَفَّ إِلَیْکُمْ وَ أَنْتُمْ لا تُظْلَمُونَ * وَ إِنْ جَنَحُوا لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَها وَ تَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ * وَ إِنْ یُرِیدُوا أَنْ یَخْدَعُوکَ فَإِنَّ حَسْبَکَ اللَّهُ هُوَ الَّذِی أَیَّدَکَ بِنَصْرِهِ وَ بِالْمُؤْمِنِینَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از قاری محترم جناب آقای مهدی غلام‌نژاد تشکر می‌کنیم. ترجمه آیات را بفرمایید

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «و هرچه در توان دارید از نیرو و اسب‌ها‌ی آماده بسیج کنید تا با این تدارکات دشمن خدا و دشمن خودتان و دشمنان دیگری را جز ایشان که نمی‌شناسید و خدا آنها را می‌شناسد بترسانید. و هر چیزی در راه خدا خرج کنید پاداشش به خود شما باز می‌گردد. بر شما ستم نخواهد رفت. اگر به صلح روی آوردند تو نیز بدان روی آور و بر خدا توکل نما که او شنوایی دانا است و اگر بخواهند تو را بفریبند یاری خدا بر تو بس است. هم او بود که تو را با یاری خود به مؤمنان نیرومند گردانید» راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه علنی امروز عبارتند از آقایان: امیرحسنخانی نماینده محترم فردوس،‌ سلام امینی نماینده محترم ایلام، رستمیان نماینده محترم دلفان و گیلانی نماینده محترم شوشتر و سرکار خانم تاج‌الدین نماینده محترم اصفهان.
3 تسلیت رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت شهادت امام سجاد (علیه‌السلام)

علی اردشیرلاریجانی
شهادت امام سجاد (علیه‌السلام) را به ملت عزیز و نمایندگان محترم تسلیت عرض می‌کنیم.
4 تصویب طرح تشکیل وزارت بازرگانی (ثبت 549)

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. دستور اول گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی است. ضمن اینکه از سخنگوی محترم کمیسیون آقای مختار برای ارائه گزارش دعوت می‌کنم، آقای دکتر یوسف‌نژاد! اسامی مخالفین و موافقین در کلیات را ذکر بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
بسم الله الرحمن الرحیم اسامی موافقین و مخالفین طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی: سرکار خانم پروانه مافی و آقایان: هادی قوامی و محمدقسیم عثمانی به عنوان موافق و آقایان: موسوی‌لارگانی، محمد حسینی نماینده محترم تفرش و آشتیان و سیدتقی کبیری هم به عنوان مخالف طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی هستند. آقای مختار بفرمایید.

جلیل مختار
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت کلیه همکاران و مردم شریف ایران عرض سلام، ادب و احترام دارم. من هم شهادت امام سجاد (علیه‌السلام) را به کلیه همکاران تسلیت عرض می‌کنم. گزارش کمیسیون اجتماعی به مجلس شورای اسلامی طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی به شماره چاپ (1317) که به این کمیسیون‌ به ‌عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود، در جلسات متعدد با حضور مسئولان اجرائی ذی‌ربط، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دیوان محاسبات کشور، سازمان اداری و استخدامی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و در جلسه نهائی مورخ 25/1/1398 کمیسیون اجتماعی با اصلاحاتی در عنوان و متن به ‌شرح زیر با اکثریت آراء به‌تصویب رسید. اینک گزارش آن در اجرای ماده (143) قانون آیین‌نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود. ضمناً گزارش کمیسیون‌های فرعی اقتصادی، برنامه و بودجه و محاسبات، قضائی و حقوقی تا تاریخ ارسال این گزارش واصل نشده است. رئیس کمیسیون اجتماعی ـ سلمان خدادادی طرح تشکیل وزارت بازرگانی «ماده‌واحده ـ از تاریخ تصویب این قانون، احکام مربوط به ادغام دو وزارتخانه «بازرگانی» و «صنایع و معادن»، در قانون تشکیل دو وزارتخانه «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «صنعت، معدن و تجارت» مصوب 8/4/1390، لغو و وزارت بازرگانی تشکیل می‌شود و «وزارت صنعت، معدن و تجارت» از این پس به ‌عنوان سابق وزارت صنایع و معادن و وزارت جهادکشاورزی بدون تغییر با کلیه وظایف و اختیارات سابق به فعالیت خود ادامه می‌دهند. تبصره 1 ـ از تاریخ تصویب این قانون کلیه وظایف و اختیارات موضوع ماده (1) قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهادکشاورزی مصوب24/11/1391 حسب مورد به وزارتخانه‌های ذی‌ربط منتقل می‌شود. تبصره 2 ـ وظایف و اختیارات وزارتخانه‌های یادشده، با توجه به قوانین «برنامه پنج ساله ششم توسعه»، «اجرای سیاستهای کلی اصل (44) قانون اساسی» و «مدیریت خدمات کشوری»، با عنایت به مأموریت‌های جدید این وزارتخانه‌ها، حداکثر شش‌ماه پس از تصویب از سوی هیأت وزیران به‌تصویب مجلس می‌رسد. وزارتخانه‌های یادشده تا زمان تصویب و ابلاغ وظایف و اختیارات جدید بر حسب وظایف و اختیارات سابق به فعالیت خود ادامه می‌دهند. تبصره 3 ـ هزینه‌های ناشی از اجرای این قانون، از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری و از بودجه وزارتخانه‌های یادشده، تأمین می‌شود. تبصره 4 ـ کلیه قوانین عام و خاص مغایر با این قانون از تاریخ تصویب، ملغی‌الاثر می‌شود». با تشکر.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی به عنوان مخالف اول بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم شهادت چهارمین اختر تابناک امامت و ولایت امام سجاد (علیه‌السلام) را تسلیت عرض می‌کنم. آقای دکتر! من خواهش می‌کنم اول بحث من به این مطلب توجه بکنید. این طرح مغایر اصل (75) است لذا اخطار قانون اساسی دارم. همچنین مغایر ماده (28) قانون برنامه ششم، ماده (16) سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و ماده (10) سیاست‌‌های کلی نظام اداری است. لذا این‌همه مغایرت با قوانین و اسناد بالادستی باعث می‌شود که از تصویب آن ما اجتناب بکنیم. آقای دکتر! توجه نکردید، من عرض کردم مغایر اصل (75) و ماده (28) برنامه ششم است.

علی اردشیرلاریجانی
مغایر اصل 75 نیست، چون دولت خودش موافق است و لایحه داده، بنابراین مغایر نیست.

سیدناصر موسوی لارکانی
این طرح است، لایحه نیست.

علی اردشیرلاریجانی
قبلش لایحه داده بود، بنابراین موافق است. الان هم موافقتش را می‌گویند.

سیدناصر موسوی لارکانی
مخالف
حالا اگر اخطار را نمی‌پذیرید من مخالفتم را عرض می‌کنم. ببینید! سال‌های متمادی ما بحث کوچک‌سازی دولت را طبق اصل (44) قانون اساسی مطرح می‌کردیم و در برنامه پنجم مصوب شد، همچنین در برنامه ششم هم روی این موضوع تأکید شد و اگر به رأی هم گذاشته بشود چون مغایر قانون برنامه است دوسوم رأی می‌خواهد. اما در این شرایطی که ما نمی‌توانیم کوچک‌سازی را انجام بدهیم و اجرا بکنیم نباید اشتباه فاحش و بزرگ‌تری را تحت عنوان ایجاد وزارتخانه جدید مرتکب بشویم. تشکیل وزارت بازرگانی یعنی تشکیل وزارت واردات، یعنی تیشه به ریشه تولید زدن، یعنی تشکیل وزارت رانت و فساد. در سال رونق تولید، مجلس و دولت به جای حمایت از تولیدکنندگان در فکر حمایت از واردکنندگان هستند. این اشتباه مهلک را ما نباید انجام بدهیم. با این اقدام عملاً تولید نیم‌بندی هم که وجود دارد مطلقاً تعطیل خواهد شد. تشکیل وزارتخانه جدید بدون هزینه مالی که حالا اشاره کردند از هزینه‌های دو وزارتخانه برداشته می‌شود قطعاً یک کار ابتر است. حالا اگر هزینه مالی داشته باشد در این شرایط اقتصادی که دولت برای تأمین اولیات با مشکل روبه‌رو است آیا عقلاً و منطقاً هزینه هنگفت برای تشکیل وزارتخانه جدید وجود دارد یا نه؟ با تفکیک این وزارتخانه، تنظیم بازار و مدیریت واردات محصولات کشاورزی (مشکل می‌شود) ما باید برای این واردات محصولات کشاورزی نگرانی شدید داشته باشیم، نگرانی تشدید می‌شود. واردات در بخش کشاورزی باعث از دست رفتن دستاوردهای خودکفایی است که ما سال‌ها دنبال خودکفا شدن در بحث محصولات کشاورزی به ویژه گندم و برنج بودیم تشکیل این وزارتخانه بازرگانی باعث نابودی آن می‌شود. تشکیل این وزارتخانه به نظر من بیشتر کارکرد انتخاباتی دارد، قرار است

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم

سیدناصر موسوی لارکانی
مخالف
هزینه‌های انتخاباتی از طریق مافیای واردات تأمین بشود. حالا دولت و مجلس جداً آیا می‌خواهند به نفع ملت کار بکنند یا می‌خواهند پشت پا به مشکلاتی که مردم دارند بزنند؟ آقای دکتر! اگر اجازه بدهید من یک نکته‌ای را می‌خواهم در این زمینه عرض بکنم

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید،‌ ولی وقت کم است

سیدناصر موسوی لارکانی
مخالف
ببینید! ماه‌ها است هم کل دولت و هم خود آقای رئیس‌جمهور عنوان می‌کنند که اگر وزارت بازرگانی تشکیل بشود مشکلات مردم ظرف یک هفته همه حل می‌شود. آیا با جابجا شدن یک تابلو ما می‌توانیم با این‌گونه مسائل کنار بیاییم؟ آقای دکتر روحانی ناکارآمدی دولت و وزارت صنعت را می‌خواهند بگویند نمی‌گذارند، که وزیر صنعت الان هم صنعت و هم تجارت را نابود کرده. دیدید که گفتند رئیس‌جمهور اختیار ندارد، من باز هم تأکید می‌کنم این مغایر برنامه توسعه است و دوسوم رأی می‌خواهد، اگر هم رأی بیاورد دوسوم رأی باید بیاورد.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون،‌ موافق را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
موافق اول جناب آقای هادی قوامی هستند، بفرمایید.

هادی قوامی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی! من ابتدا یک اخطاری دارم اگر آقای زمانی و دوستان بگذارند. یک اخطاری راجع به این یارانه‌ها دارم. نماینده سنقر اجازه بدهند آقای دکتر لاریجانی تذکر من را گوش بدهند

علی اردشیرلاریجانی
این را بگذارید بعداً صحبت بفرمایید

هادی قوامی
موافق
آقای دکتر! این خیلی مهم است

علی اردشیرلاریجانی
عیب ندارد، سر موقع‌اش بفرمایید، در اصل موضوع موافقتتان را بفرمایید

هادی قوامی
موافق
یارانه ثروتمندها قرار بود حذف بشود، الان افراد ضعیف، روستایی، کمیته امداد و بهزیستی را حذف کردند. حتماً وزارت کار، تعاون، کار و رفاه اجتماعی دچار خطای تشخیص در قطع یارانه افراد ثروتمند شده که تذکر شدید می‌دهیم و سؤال از وزیر محترم داریم که بیایند در مجلس توضیح بدهند. اما راجع به موافقت با این طرح؛ عزیزان دقت بکنند! ادغام وزارت بازرگانی و صنایع و معادن و تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت چالش‌هایی را به وجود آورده. گسترش حوزه عمل و افزایش حجم فعالیت‌های وزارتخانه صمت در پی ادغام از جمله چالش‌های جدی به وجود آمده در ارتباط با این وزارتخانه بود. با این ادغام عملاً یک وزارتخانه بزرگ، سنگین و لختی را ایجاد کردیم که خیلی نمی‌تواند چابکی، پویایی و نوآوری لازم را داشته باشد. سیاست‌گذاری‌های تجاری ما وقتی در یک وزارتخانه تولیدی تجمیع می‌شود بیشتر جهت‌گیری آن به سمت حمایت از تولید است و به سوی حمایت از تولید داخل می‌رود، ولی به دلیل اینکه محور توجه آن وزارتخانه حمایت از تولید و تولیدکننده است یک عنصر مهم و اساسی در این میان فراموش می‌شود و آن عنصر، مصرف‌کننده است. وزارت بازرگانی سابق وظیفه تنظیم بازار، کنترل قیمت‌ها و حمایت از مصرف‌کننده را برعهده داشت و سازوکارهای کارآمدی برای انجام این مأموریت در اختیار این وزارتخانه بود که متأسفانه با تشکیل وزارت صمت به فراموشی سپرده شده و بسیاری از نوسانات و مشکلاتی که ما در بحث تنظیم قیمت‌ها در بازار داریم از این ناحیه است. پس به این صورت باید توجه بکنیم که تولید با هر قیمتی که انجام می‌شود بازار و قیمت‌ها توسط یک وزارتخانه فرابخشی به نام وزارت بازرگانی باید کنترل بشود و قبلاً این کار انجام می‌شد. مصرف‌کننده مورد حمایت جدی قرار می‌گرفت، شاید این ادغام از منظر حمایت از تولیدکننده فوایدی برای واحدهای تولیدی داشته باشد، اما به نظر می‌رسد آنطور که باید و شاید بحث کنترل بازار و حمایت از مصرف‌کننده مورد توجه قرار نگرفته و امروز ما شاهد مشکلات جدی در این حوزه هستیم. این چالش اینقدر جدی است که بعد از ادغام و تا شروع دولت دوازدهم عملاً مسئولیت تنظیم بازار و تشکیل جلسات ستاد تنظیم بازار در ریاست‌جمهوری متمرکز شد و در دولت یازدهم هم معاون اجرایی رئیس‌جمهور این مسئولیت را بر عهده داشت. حتی فراتر از مسئولیت ستاد تنظیم بازار اقدام می‌شد. همین تصمیم و استقرار ستاد در حوزه ریاست‌جمهوری دلیلی بر مشکلات موجود در این زمینه است. اینکه چقدر از چالش‌های فعلی دولت برای توزیع کالاهای اساسی با تفکیک این وزارتخانه حل می‌شود نکته مهمی است که نمایندگان عزیز به آن توجه کنند. توجه کنیم که حوزه کاری وزارت بازرگانی بسیار وسیع‌تر از تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها است، در واقع اعمال سیاست‌‌های تجاری واحد برای کلیه بخش‌های اقتصادی کشور، تنظیم موازنه تجاری کشور و آنچه در حوزه توسعه تجارت قرار دارد در حوزه وزارت بازرگانی سابق است. همچنین ما چه بخواهیم و چه نخواهیم یک نظام توزیع مبتنی بر فعالیت‌های صنفی در کشور داریم و بیش از (3) میلیون واحد صنفی بخش قابل توجهی از خدمات توزیعی و فنی در اقتصاد کشور را اداره می‌کنند و تنظیم امور اصناف بر عهده این وزارتخانه است. در کنار این باید دقت کنیم که تأمین و تدارک کالاهای اساسی کشور که الان بخشی از آن به عهده وزارت جهادکشاورزی و بخشی هم به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت است در این وزارتخانه متمرکز بود و با ایجاد تمرکز و اعمال مدیریت واحد در همه این حوزه‌‌ها پرداختن به مقوله تنظیم بازار و بکارگیری سازوکارها و ابزارهای لازم برای مدیریت و کنترل قیمت‌ها و تنظیم بازارها به طوری که منافع مصرف‌‌کنندگان در کنار منافع تولیدکنندگان مورد توجه قرار گیرد امکان‌پذیر می‌شود و حتماً ما وضعیتی بهتر از شرایط فعلی خواهیم داشت. در حال حاضر وضعیت قیمت‌ها در کشور در شرایط قابل قبولی نیست. در بخشی از حوزه‌‌های تولیدی قیمت‌گذاری و کنترل قیمت (رئیس ـ متشکریم) نه تنها از دست وزارت صنعت، معدن و تجارت، بلکه از کنترل تولیدکنندگان نیز خارج شده. مثلاً امروز به قیمت خودرو نگاه کنید! در بازار با قیمتی که خودروسازان به عنوان قیمت‌ تمام‌شده اعلام می‌کنند تفاوت معناداری دارد. می‌بینیم که دولت ارز (4200) برای تأمین کالاهای مردم اختصاص می‌دهد، اما قیمت‌ها در بازار خرد‌ه‌فروشی بسیار بالاتر از این است و حتماً بزرگ‌ترین سرمایه ما که مردم هستند این سرمایه اجتماعی را ما باید حفظ کنیم. وقتی نارضایتی و مسائل معیشتی مردم به وجود می‌آید قطعاً شرایط سختی برای اقتصاد کشور ایجاد می‌شود. لذا خواهش من این است که ان‌شا‌ءالله همکاران رأی بدهند، دولت هم که خودش موافق است، بار اصلی مشکلات کشور را الان دولت دیگر به عهده نمی‌گیرد اگر نمایندگان به این طرح رأی ندهند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف بعد را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
مخالف بعد جناب آقای محمد حسینی هستند، بفرمایید.

محمد حسینی
مخالف
ـ بسم الله الرحمن الرحیم من هم عرض سلام و ادب دارم و همچنین تسلیت شهادت چهارمین اختر تابناک امام و ولایت به همه شما بزرگواران. در رابطه با موضوع تفکیک وزارتخانه صنعت، معدن و بازرگانی من به دو، سه تا از قوانین بالادستی می‌خواهم اشاره بکنم. تشکیل وزارتخانه‌ها براساس اهدافی که ما به عنوان بخش و فرابخشی در قوانین بالادستی به آن اشاره می‌کنیم تشکیل می‌شود، آن هم به موجب ماده (2) قانون محاسبات عمومی که باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد. در قانون مدیریت خدمات کشوری اگر دوستان به فصل چهارم نگاه بکنند در ماده (29) این قانون دقیقاً شرایط تشکیل یک وزارتخانه و همچنین شرح ساختاری آن اعم از تفکیک استانی، شهرستانی و همچنین پست‌‌های سازمانی را به صورت خاص اشاره کرده که الان در شرایط فعلی با توجه به کاهش درآمدهایی که ما در کشور داریم بنا به اقرار سازمان برنامه و بودجه که ما بین (100) هزار تا (150) هزار میلیارد تومان امسال کسری درآمد داریم، انجام یک چنین حرکتی که ما بیاییم تشکیل وزارتخانه جدیدی را داشته باشیم توأم با هزینه‌های بسیار زیادی هم در بحث ساختاری و هم در بحث ساختمان و تجهیزات است. لذا مطلبی را که دوستان در طرح آوردند و اعلام کردند در تبصره (3) هزینه‌های ناشی از اجرای این قانون از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری می‌شود این اصلاً امکان‌پذیر و به صلاح نیست. موضوع بعدی تمرکز است به نوعی تصمیم‌گیری در یک بخش را اگر ما به دو قسمت تقسیم بکنیم یقیناً در فرآیند مشکلات زیادی را داریم. الان در (47) کشور دنیا تمام سیاست‌گذاری حوزه تجارت و صنعت در یک وزارتخانه دیده شده. کاری را که در سال 90 صورت گرفته براساس یک نگاه کارشناسی انجام شده و اگر امروز ما دقیق نمی‌توانیم سیاست‌گذاری کنیم و شبکه تولید و توزیع خودمان را مدیریت بکنیم نباید این عدم توانمندی‌مان را مقصر در تشکیل ساختارهای سازمانی قرار بدهیم. دوستان! در ماده (29) قانون مدیریت خدمات کشوری دقیقاً شرح وظایف مشخص شده و این کاری که امروز ما داریم انجام می‌دهیم مغایر ماده (28) قانون برنامه ششم توسعه است. ما در آنجا مصوب کردیم که دولت مکلف است کاهش ساختارها را داشته باشد. در بحث ادغام و انتزاع و انحلال صحبت شده، ولی متأسفانه امروز فقط به علت اینکه عدم توان مدیریت و سیاست‌گذاری واحد داریم به دنبال تغییر و تشکیل دو وزارتخانه هستیم. الان با توجه به اینکه در یک وزارتخانه حوزه تولید ما و حوزه توزیع حقوق مصرف‌کننده وجود دارد تصمیم‌گیری‌های دقیق و درستی انجام نمی‌شود. اگر دو وزارتخانه باشد و هرکدام مستقل بخواهند تصمیم‌گیری بکنند در آن موقع برای کشور چه اتفاقی صورت خواهد گرفت؟ بحث بعدی را که ما داریم امروز وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت گلایه از بخشنامه‌های فوری و فوتی می‌کند که صادر می‌شود. وقتی که یک نفر به عنوان تصمیم‌گیرنده در حوزه صنعت و بازرگانی است الان یک چنین مشکلی را مطرح می‌کند، وای به آن روزی که یک وزارتخانه جدید دیگری را ما تشکیل بدهیم و آن بیاید سیاست‌گذاری‌های خاص خودش را انجام بدهد. الان تولیدکنندگان ما و همچنین در حوزه واردات و صادرات که می‌تواند در قالب یک سیاست و یک مدیریت انجام بشود ما اینقدر مشکل داریم، امروز کالاهای اساسی به دست مردم در روستاها و جاهای دیگر نمی‌رسد در صورتی که اگر این را دو وزارتخانه انجام بدهد یقیناً از شرایط فعلی بدتر خواهد شد. لذا با توجه به مواردی که در داخل خود این لایحه آمده هم از لحاظ قوانین بالادستی اصل (75) و همچنین مغایرت با ماده (28) قانون برنامه ششم و همچنین با توجه به شرایط اقتصادی کشور ما امروز شرایط اقتصادی که می‌گوییم تولیدکنندگان به عنوان خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی هستند این کارها را که داریم انجام می‌دهیم به‌جز ایجاد هزینه، سردرگمی که بعد از این مصوبه ما صورت خواهد گرفت که ساختار‌ها تغییر بکند، در هر استان و شهرستان دوباره ادارات جدیدی شکل بگیرند آنها شرح وظایف جدیدی را بخواهند اجرا بکنند حداقل ماه‌ها طول خواهد کشید و در این مدت مردم ما سرگردان خواهند بود. لذا از همکاران محترم می‌خواهیم که به این پیشنهاد رأی ندهند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم،‌ موافق بعد را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
موافق بعد جناب آقای محمدقسیم عثمانی هستند، بفرمایید.

محمدقسیم عثمانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان اگر روی موضوع تمرکز کنند چون بسیار مسأله مهمی است و امروز یکی از دغدغه‌های نمایندگان ملت همین بی‌سروسامانی در بازار توزیع و قیمت کالاها و خدمات است. بنده زمانی که این تفکیک اتفاق افتاد حضور داشتم و آن زمان دولت آقای احمدی‌نژاد بود که ایشان معتقد بود که همه این مسئولیت‌ها را باید یک‌کاسه کرد و زیر نظر شخص خودش و اگر آن زمان مجلس اجازه می‌داد شاید همه وزارتخانه‌ها با هم در خود اختیارات رئیس‌جمهور تلفیق می‌شد و اصلاً نیازی به وزیر هم نبود، خود ایشان تصمیم می‌گرفت، اما آنچه که مهم است و آنچه قابل توجه است این است که اصولاً‌ حمایت از تولیدکننده و حمایت از مصرف‌کننده دو تا وظیفه گاهاً مانعه‌الجمع است و وقتی شما دو وظیفه مانعه‌الجمع را به یک فرد می‌سپارید ایشان به احتمال زیاد نمی‌تواند این تعادل را برقرار کند و به هر سمتی غش کند و گرایش پیدا کند و سوگیری داشته باشد باعث لطمات و زحماتی می‌شود که همه این لطمات و زحمات بر دوش مردم خواهد بود و مردم هستند که باید هزینه گرایش یک وزیر را به سمت تولیدکننده یا مصرف‌کننده بدهند. اینکه این تفکیک لازم است تفکیک دو وظیفه مانعه‌الجمع است و این یک ضرورت عقلانی و علمی است و ما باید وظایف مانعه‌الجمع را به افراد متفاوت بدهیم، نه به یک فرد واحد، چون یک فرد نمی‌تواند وظایف مانعه‌الجمعی را با هم همزمان تعادلش را نگه دارد و انجام بدهد. یکی از آثار این تلفیق که آن موقع اتفاق افتاد همین بی‌سروسامانی در بازار تولید و توزیع و بازرگانی بود که آقای دکتر قوامی به نیکی اشاره فرمودند. وقتی شما گسترش وظایف یک وزارتخانه را از نقطه صفر تولید تا نقطه پایان مصرف به یک شخص و وزارتخانه می‌دهید این گسترش وظایف امکان پاسخگویی را از وزیر و مسئولین می‌گیرد و همین شرایط است که باعث شده ما مرتب وزیر مربوطه را عوض کردیم،‌ ولی چون وظایف مانعه‌الجمعی است و امکان اینکه هر دو تا را بشود تعادل برقرار و مدیریت کرد نیست ما مدام نفر را عوض کردیم، در حالی که شما هر شخصی را در آن جایگاه قرار بدهید نتیجه نهایی این است که آن هدف نهایی که کاهش فشار بر تولیدکننده و حمایت از مصرف‌کننده است اتفاق نخواهد افتاد. نکته دوم و حائز اهمیتی که لازم است اشاره بکنم این است که اصولاً بخش تولید و تجارت و بازرگانی دو تخصص متفاوت است و شما نمی‌توانید افرادی را در کشور و در مجموعه این وزارتخانه‌ها پیدا کنید که هر دو تخصص را به طور همزمان داشته باشد. شما هر مدیری را که قرار می‌دهید و هر وزیری را که انتخاب می‌کنید یکی از این وظایف را به عهده دارد و یکی از این وظایف را بهتر انجام می‌دهد، چرا؟‌ چون تخصصش در آن حوزه است، ولی اگر شما همین دو تا وظیفه را تفکیک کنید و متخصصین دو حوزه را تفکیک کنید و هرکدام کار تخصصی خودش را انجام بدهد قطعاً ما راحت‌تر و بهتر به نتیجه می‌رسیم. در همه دنیا هم امروز بخش تولید را از بخش بازرگانی دارند جدا می‌کنند، چرا؟ چون اصولاً تولید، تکنیک‌ها، مکانیزم‌ها و تخصصی می‌خواهد که متفاوت از تکنیک‌ها و تخصصی است که برای بازرگانی و تجارت لازم است. لذا این تفکیک از لحاظ عقلانی، منطقی و علمی لازم است، حالا اینکه بحث سیاسی بشود و اینکه حالا بحث غیرکارشناسی بشود یک بحث جداگانه است که هرکس می‌تواند به سلیقه خودش در آن مورد تصمیم بگیرد. نکته‌ای هم که من باید خدمت آقای حسینی عرض کنم؛ ببینید! قرار نیست این وزارتخانه با هزینه‌‌های جدیدی ایجاد بشود. ما وزارتخانه موجود را تفکیک می‌کنیم بدون اینکه هزینه ایجاد بشود. یعنی الان شما همین امکاناتی را که دارید به دو بخش صنعت و معدن و بازرگانی تقسیم می‌کنید، خصوصاً در شرایط تحریم و شرایطی که انواع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران است امروز باید مدیریت کنیم و باید تدبیر به خرج بدهیم که در کنترل قیمت کالاهای مصرفی مردم و در کنترل حمایت از تولید باید همه دانش و تخصص و تدبیرمان را به خرج بدهیم که این کار بدون تفکیک این وزارتخانه عملی نخواهد بود و این تفکیک به هیچ‌وجه قرار نیست هزینه‌ و بار مالی داشته باشد و اصولاً اصل (75) در این مورد (رئیس ـ متشکرم) جاری نخواهد بود و در مورد آن صدق نخواهد کرد. لذا خواهشم این است که دوستان به این تفکیک منطقی رأی بدهند، خیلی متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف بعد را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
مخالف آخر جناب آقای سیدتقی کبیری هستند، بفرمایید.

سیدتقی کبیری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خداقوت خدمت همکاران عزیز و عرض تسلیت سالروز شهادت امام سجاد (علیه‌الصلاه و السلام) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس. همکاران عزیز و بزرگوار دقت بفرمایند! اولاً این طرحی که آمده در طول دو سال گذشته چندین بار این طرح مطرح شده و در مجلس شورای اسلامی رأی نیاورده و این چه اصراری است که مجدداً ما این طرح را مطرح بکنیم که بیاید و رأی نیاورد؟ نکته دوم، غالباً برای تفکیک این دو وزارتخانه دلیلی که مطرح می‌شود این است که به دلیل اینکه مشکلات اقتصادی که سال گذشته به وجود آمد عمدتاً استناد به این می‌کنند که این مسئولیت‌ها بر عهده یک وزارتخانه است. عزیزان می‌دانند عمده اصلی مسائل اقتصادی کشور در حوزه‌های مختلف به دلیل ضعف مدیریتی، چندنرخی شدن ارز و تخصیص ارز (4200) تومانی و رانتی که در اینجا ایجاد شده است، نه مربوط به تفکیک یا ادغام وزارتخانه. شما فرض کنید این تفکیک اتفاق افتاد، اگر مدیریت و نظارت ضعیف باشد و این رانت وجود داشته باشد شما (10) تا وزارتخانه هم ایجاد بکنید بدتر خواهد شد،‌ چون هزینه‌ها مضاعف خواهد شد. نکته سوم، اینکه مطرح شد این طرح خلاف اصل (75) قانون اساسی است و بار مالی دارد، البته عنوان شد که دولت این طرح را پذیرفته، اما این به معنای اینکه عده‌ای از مخالفان محترم هم گفتند بار مالی ندارد این‌گونه نیست. عزیزان! طی محاسباتی که انجام گرفته تفکیک این دو وزارتخانه در حدود (2000) میلیارد تومان هزینه دارد. دولت در این وضعیتی که برای پرداخت پاداش، حقوق، مأموریت‌ها مشکل دارد شما چطور می‌آیید یک وزارتخانه جدیدی را که ضروری هم نیست، هزینه و بار مالی خاصی دارد را اضافه می‌کنید؟ از سوی دیگر این با اسناد بالادستی هم مغایر است، اولاً با بند (10) سیاست‌های کلی نظام اداری مخالف است. در این بند چه آمده؟ چابک‌سازی، متناسب‌سازی، منطقی ساختن تشکیلات نظام اداری. آیا این با این بند مخالف نیست؟ موضوع دوم؛ مخالفت این طرح با بند (16) سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است. در این بند آمده هزینه‌هایی که دارد انجام می‌گیرد باید صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور باشد، آیا این صرفه‌جویی است؟ با تأکید بر تحول اساسی در ساختارها، منطقی‌سازی کردن در حوزه اندازه دولت. این بار و حجم دولت را اضافه می‌کند، این کجا با چابک‌سازی سازگاری دارد؟ و لذا با این بند هم مخالف است و همچنین با بند «الف» ماده (28) قانون برنامه ششم توسعه مخالف است. در بند «الف» آمده کاهش حجم، اندازه و ساختار مجموع دستگاه‌های اجرایی، این طرحی که در تفکیک وزارت تجارت و بازرگانی آمده طبیعتاً در این حوزه ما کاهش حجم که نداریم، بلکه افزایش حجم داریم. عزیزان همین الان در موضوع راه‌ و شهرسازی و راهداری مشکل دارند، بعد از گذشت چندین سال خود این دستگاه‌ها نمی‌دانند مسئولیت‌شان چیست، گاهی روی دوش همدیگر می‌اندازند. همکاران نماینده بنده در همین حوزه راه و شهرسازی چقدر مشکلاتی دارند؟ و نهایتاً با تجربیات جهانی، سیاست‌گذاری‌هایی که به شکل یکپارچه در تولید و تجارت اتفاق می‌افتد این نهایتاً به نفع تولید است. شما ببینید گزارشی که در حوزه کشاورزی آمده برخی از مجموعه‌های نظام‌های صنفی با این طرح مخالفت کردند، چون می‌دانند در این حوزه به ضرر آنها است، از جمله مجمع ملی خبرگان کشاورزی، نظام صنفی کشاورزی کشور، اتحادیه مرکزی و سراسری تعاونی‌های روستایی و کشاورزی ایران و نکته مهم‌تر؛ عزیزان! کمیسیون کشاورزی این طرح را رد کرده و دلایل بسیار منطقی، علمی و کارشناسی را آورده برای اینکه با این طرح مخالفت بکند چرا که در حوزه کشاورزی به ضرر کشاورزان خواهد بود. حالا اگر کسی در این کمیسیون به عنوان موافق هم صحبت بکند طبیعتاً به عنوان شخصیت حقیقی دارد صحبت می‌کند و الا کمیسیون کشاورزی هم این طرح را رد کرده و لذا از همکاران درخواست می‌کنیم که با این طرح مخالفت بکنند و دو سال این وزارت را معطل نکنند. لذا دقت کنید این تفکیک، زمینه معطلی دوساله، حالا ما در قانون شش ماه را آوردیم، ولی یقین بکنید تا دو سال ما مشمول تفکیک خواهیم بود، ممنون و متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، موافق آخر جناب آقای کیخا هستند، بفرمایید.

احمدعلی کیخا
موافق
احمدعلی کیخا (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) ـ بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم عرض سلام محضر همکاران محترم دارم، ایام را تسلیت می‌گویم و هفته دفاع مقدس را تبریک عرض می‌کنم. خواهش من از همکاران عزیز این است که به این چند نکته‌ای که عرض می‌کنم توجه بفرمایند. ضمن احترامی که به همه برادران و خواهرانی که به عنوان مخالف صحبت کردند، من دلسوزی آنها را قبول دارم و هیچ شکی نیست. برادر ارجمند جناب آقای کبیری هم در آخر به مصوبه کمیسیون اشاره کردند. من امروز نه به نمایندگی از کمیسیون، به عنوان یک فردی که شما بارها ملاحظه فرمودید مخصوصاً در جلسات غیرعلنی مسائل بخش را تلاش کردیم منصفانه و کارشناسانه تحلیل کنیم و خدمت شما برای تصمیم‌گیری ارائه بدهیم حقیقت این است که تا قبل از مصوبه شورای هماهنگی اقتصادی و مصوبه سران سه قوه و أخذ تأییدیه از مقام معظم رهبری در ارتباط با این قضیه آن مصوبه کمیسیون قبل از این جریان بود. بنده هم حتی خدمت آقا نامه‌ای برای مخالفت نوشتم، اما دوستان! بعد از اینکه این اتفاق افتاد دو سال در این مملکت بزرگان نظام تصمیم گرفتند که امور بازرگانی و تجارت را در ذیل وزارت صمت یک معاونت و قائم‌مقامی به عهده بگیرد و انجام بدهد. دو سال فرصت کمی برای توسعه کشور نیست، مخصوصاً در این شرایط بحرانی. استدعای من این است که به موضوع، تخصصی و حرفه‌ای فکر کنیم. بازرگانی یک علم و تخصص است، یک چیز فرابخشی است. همچنان که در ذیل وزارت جهادکشاورزی هم که من قبلاً خدمت شما به عنوان یک وزارت تولیدی عرض کردم توفیقات چندانی نداشت و مشکل و گرفتاری داشتیم به طریق اولی در ذیل وزارت صمت هم که یک وزارتخانه تولیدی صنعتی گسترده‌ای است موفق نخواهد بود، چرا ما بیاییم امور بازرگانی کشور را که وقتی در هر کشور توسعه‌یافته‌ای شما ببینید در جریان توسعه جلوتر می‌رود بخش بازرگانی آن گسترده‌تر می‌شود. یک بخش حرفه‌ای را ما بیاییم در ذیل یک وزارتخانه اختصاص بدهیم که قطعاً ترجیحات وزیر صمت هرکسی باشد مهم خواهد بود و متأسفانه به امور بازرگانی توجهی نخواهد کرد که شما می‌بینید. الان هم بخش بازرگانی و تجارت این مملکت و بازار متولی ندارد، بعد از این جریان من با دولتی‌ها نشستم صحبت کردم، هر موقع مسائل بازار در دولت حل شده وزیر صمت گذشته گفته ما کاره‌ای نیستیم، وزارت کشاورزی است. وزارت کشاورزی هم گفته ما که کاره‌ای نیستیم، تنظیم بازار است و این‌دست و آن‌دست شده و این گرفتاری‌ها را در کشور داشتیم. من خواهشم این است که آقایان می‌گویند وزارت بازرگانی یعنی واردات. همکاران عزیز! مشکل واردات در این کشور تشکیلات وزارت بازرگانی یا علم بازرگانی نیست، مشکل ارز یارانه‌ای است که ما می‌دهیم. وقتی ارز (4200) تومانی می‌دهیم بسیاری از محصولات، وارداتشان به‌صرفه می‌شود. کمااینکه در مورد گوشت قرمز شما بررسی کنید قبل از ارز نیمایی چه فسادها و مشکلاتی در کشور وجود داشت، اما الان وقتی ارز نیمایی شد تا به حال دیدید که یک مقداری مشکل پیش بیاید؟ تازه گوشت در بازارها ارزان‌تر هم شده. خیلی از همکاران بنده آقای نیکزادی و غیره و از همکاران کمیسیون هم یادداشت می‌دهند که موافق این موضوع هستند. ما نیاز به یکپارچه‌سازی امور داریم، نیاز به مدیریت واحد و متمرکز، نیاز به تخصصی نمودن امور داریم. هماهنگی در اقدامات و خدمات بازرگانی یک ضرورت است. خواهش من این است که به این پراکنده‌کاری و سردرگمی که در دولت وجود دارد خاتمه بدهیم. پاسخگوی مشخصی شما ندارید، الان وقتی این اتفاقات می‌افتد شما یقه چه کسی را می‌خواهید بگیرید؟ وقتی با وزیر صمت من در ارتباط با همین وقایع اخیر که در ارتباط با گوجه، هندوانه و امثال آنها افتاد صحبت کردم واقعیت این است که نظام بازار در این مملکت شفاف نیست، قیمت‌ها منعکس‌کننده نیاز واقعی بازار نیستند و به امر توسعه صادرات به صورت تخصصی پرداخته نمی‌شود. اینها از جمله مشکلات کشور است، خواهش و استدعای من این است از همکاران که به این موضوع به صورت تخصصی نگاه کنید. تخصص بنده هم اقتصاد کشاورزی است، ما نمی‌توانیم بدون توسعه تجارت بخش کشاورزی را توسعه بدهیم. همه پول‌ها را در زیربناها ریختیم، نتیجه‌اش هم توسعه برای بخش کشاورزی نشده. ساماندهی بازار، پیدا کردن بازارهای هدف صادراتی و تشویق تولیدکنندگان برای این بازارها به نظر من یک ضرورت است. خواهشاً به این سردرگمی که وجود دارد خاتمه بدهید. امر بازرگانی یک امر حرفه‌ای، علمی و فرابخشی است با این بهانه‌هایی که تشکیلات زیاد می‌شود در حقیقت مانع کار نشوید. به نظر من این دیوار کجی که در چند سال گذشته گذاشته شده با رأی قاطع امروز اصلاحش بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، کمیسیون‌ها را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! دو تا از کمیسیون‌ها این گزارش را رد کردند. سخنگوی کمیسیون کشاورزی بفرمایید.

علی ابراهیمی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام حضور همکاران گرامی و تبریک هفته دفاع مقدس. من به استحضار همکاران عزیز برسانم که نظر رسمی کمیسیون کشاورزی مخالفت با این طرح بوده و دلایل رد را الان خدمتتان عرض می‌کنم. اولین دلیل می‌گوید محصولات کشاورزی به دلایل مختلفی هم از نظر تولید به دلیل تأثیرپذیری از شرایط جوی فسادپذیری و غیره و هم از نظر تجارت و بازرگانی نوسانات قیمت، کیفیت حمل و نقل،‌ مدت‌زمان ترخیص کالا، ماهیت متفاوتی نسبت به محصولات صنعتی دارند فلذا تمرکز برنامه‌ریزی تولید، تجارت محصولات کشاورزی در یک دستگاه اجرایی تخصصی ضرورت دارد. دو، صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی به عنوان بخشی از زنجیره تولید نیازمند سیاست‌گذاری در یک مجموعه واحد است و براساس تجربیات گذشته در موارد مشابه، تحقق اهداف سیاست‌های حاکمیتی در این خصوص به دلیل فقدان متولی واحد، دچار مشکل بوده است. سه، سابقه تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در وزارت جهادکشاورزی مطابق قانون نتایج قابل قبولی مانند صرفه‌جویی ارزی، تحقق خودکفایی گندم، افزایش تولید شکر، افزایش ضریب خودکفایی دانه‌های روغنی و توسعه همکاری بورس با تولیدکنندگان برخی محصولات کشاورزی مانند زعفران و غیره را در پی داشته است. به نظر می‌رسد تفکیک بخش تجارت و بازرگانی از وظایف و اختیارات وزارت جهادکشاورزی نه تنها کمکی به حل مسائل موجود در بخش تجارت و بازرگانی محصولات کشاورزی نمی‌نماید، بلکه باعث به خطر افتادن دستاوردهای فوق در زمینه تولید نیز خواهد شد. همکاران عزیز و دوستان گرامی! چرا ما دنبال یک تجربه‌ای هستیم که گزارش موفقی از آن نداریم؟ ما که قبلاً وزارت بازرگانی داشتیم، آیا وضعیت توزیع کالا و تهیه آن در کشور وضعیت مطلوبی بوده؟ ما که شاهد ایجاد صف‌های طولانی و فضاهای واقعاً خجالت‌آوری بودیم زمانی که کالایی را با قیمت غیرواقعی می‌خواستند در کشور توزیع بکنند و حتی اتفاقات ناگواری که الان گزارش‌های آنها موجود است. گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس هم تشکیل وزارت بازرگانی را مناسب نمی‌داند، گزارش رسمی‌اش را منتشر کرده. اگر مبنای ما موضوعات علمی و تجربه کشورهای دیگر است چرا به گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس توجه نمی‌کنیم؟ مشکل فعلی کشور ما مشکل تهیه و توزیع و ایجاد یک شبکه توزیع دولتی نیست، مشکل قیمت‌ها است و مشکل ارز یارانه‌ای بوده که در فرمایشات جناب آقای دکتر کیخا هم بود. ما تا زمانی که قیمت‌هایمان غیرواقعی است و یک کالایی را با قیمت ارزان می‌خواهیم بدهیم هر دستگاهی که متولی تهیه و توزیع آن باشد دچار مشکل خواهد شد و این ربطی به تشکیل وزارت بازرگانی ندارد. اثرات موفق قانون تمرکز وظایف را ما نباید فراموش بکنیم. واقعیت این است که کشاورزان ما بعد از تمرکز وظایف بخش کشاورزی در وزارت کشاورزی با یک فراغ بال راحت‌تری تصمیم‌گیری و اقدام به کشاورزی می‌کردند. ما نباید این تجربه موفق را که تازه قانون به صورت کامل هم اجرا نشد بخواهیم ندید بگیریم و الان دوباره به عقب برگردیم. ایجاد و احیاء وزارت بازرگانی برگشت و یک گام به عقب است. ما نباید مملکت را به عنوان یک آزمایشگاه تلقی بکنیم. ما به یک شکلی باید مسیر را طی بکنیم که کشورهای توسعه‌یافته رفتند. چه اشکالی دارد؟ همین مباحث در کمیسیون هم مطرح شدند. در جریان باشید که کشورهای موفق بازرگانی مستقل ندارند، بازرگانی و تجارت در قالب یک مدیریت بوده. اگر ما قرار است مسیر توسعه را دنبال بکنیم باید از ساختار کشورهای پیشرفته الگو بگیریم. من فکر می‌کنم که احیاء وزارت بازرگانی احیاء فضای رانت و دوباره فسادهای گذشته را خواهد داشت. بیشتر باید بر همین قوانین موجودی که داریم تمرکز بکنیم که به نحو احسن اجرا بشوند، متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
از کمیسیون ویژه آقای دکتر فرهنگی تشریف بیاورند، بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
بسم الله الرحمن الرحیم کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی هم مانند کمیسیون کشاورزی کلیات این طرح را رد کرده. ادله‌ای که در رد آمد و اکثریت با آن موافق شدند یکی مغایرت آن با بند «الف» ماده (28) قانون برنامه است و همانطور که در تصویب وزارت میراث فرهنگی لازم شد که دوسوم رأی داشته باشد اینجا هم لازم است حتماً دارای دوسوم رأی باشد، چون مغایرت با آن بند دارد، ضمن اینکه با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی هم مغایرت دارد، چون هزینه‌های عمومی کشور را افزایش می‌دهد، ساختار جدید ایجاد می‌کند، مسلماً با بند (16) این سیاست‌ها مغایر است. ایجاد تشکیلات جدید و هزینه‌هایی که بر‌ آن مترتب است چون در غالب طرح است فعلاً تا بعد دولت نظری بدهد و موافقت بکند مغایر با اصل (75) است و همچنین با بند (10) سیاست‌‌های کلی نظام اداری هم مغایر است به دلیل صراحتی که در آنجا در چابک‌سازی، متناسب‌سازی و منطقی ساختن تشکیلات نظام اداری را ذکر نکرده. آقایان وقت نگرفتند، بعد نفرمایند وقت تمام شده و اینها، آقایان هیأت‌رئیسه وقت را داشته باشند. با توجه به اینکه اساسنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از طرف دولت هم نیامده و اصلاح ساختار متناسب هم عملاً طرحی را در دست مجریان و برنامه‌ریزان و اقدام‌کنندگان این موضوع نمی‌توانند داشته باشند لذا از آن جهت هم در این باره نمی‌شود قضاوت متناسبی داشت. به خاطر داریم زمانی که مجموعه وزارت بازرگانی وجود داشت بخش قابل توجهی از وقت مجلس صرف هماهنگی وزارت بازرگانی با دو وزارتخانه صنعت و کشاورزی می‌شد و بعد از آنکه این ادغام‌ها صورت گرفت تا حدودی آرامش نسبی را در کشور به وجود آورد، الان هم که ستاد هماهنگی‌های اقتصادی بخشی از وظایف جهادکشاورزی را به وزارت صنعت داده باز ناهماهنگی‌ها شروع شده، همین هفته گذشته جمعی از فعالان صنف کشاورزی و بخش کشاورزی اعتراض به برخی از تصمیماتی که از وزارت صنعت گرفته می‌شود داشتند. تجربه‌های تلخ گذشته را اعاده کردن نمی‌دانم چه حسنی دارد که این‌همه بعضی از دوستان روی آن تأکید می‌کنند. یک سال نمی‌رسد که دوباره مجلس روی این موضوع می‌آید وارد می‌شود و سعی می‌کند این ادغام را به وجود بیاورد. ما در مقاطع مختلف در گذشته و حال شاهد بودیم. ما برای اینکه برای افراد مجموعه درست کنیم یا کم و زیاد کنیم تشکیلات و ساختار را عوض کردیم، به جای اینکه افراد متناسب با آن ساختارها را پیدا بکنیم. به جای اینکه واسپاری‌ها را بیشتر بکنیم تصدی‌گری‌ها را داریم بیشتر می‌کنیم. لذا کمیسیون ویژه با این دیدگاه مخالف است و البته اکثریت و نه همه اعضا آن را رد کردند و رأی‌شان مخالف به کلیات این طرح است، خیلی متشکر و سپاسگزارم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم

سیدکاظم دلخوش اباتری
ما موافقیم، باید صحبت کنیم

علی اردشیرلاریجانی
کمیسیون موافق داشتند، صنعت و اینها موافق بودند، دو تا کمیسیون موافق بودند، منتها از نظر آیین‌نامه کمیسیونی که مخالف است صحبت می‌کند،

سیدکاظم دلخوش اباتری
اجتماعی و صنعت و معدن موافق بودند

علی اردشیرلاریجانی
بله، اجتماعی که اصلاً کمیسیونش نظر داد، صنعت هم موافق بود، دولت بفرمایید.

جمشید انصاری
جمشید انصاری (رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور) ـ بسم الله الرحمن الرحیم از نمایندگان محترم طراح این پیشنهاد که برای کمک به حل مشکلات کشور و صیانت از حقوق مصرف‌کنندگان در وهله اول و کمک به دولت در شرایط دشوار اقتصادی کنونی این طرح را ارائه کردند تشکر می‌کنم. من در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی همکار شما بودم و فضای مجلس را متوجه می‌شوم، چون تصمیم بسیار مهمی است که شما می‌خواهید بگیرید از همه عزیزان استدعا دارم چند دقیقه‌ای به عرایض بنده توجه کنند. آنچه که در بیان مخالفان محترم وجود داشت عمدتاً بعضی از مباحث کارشناسی بود که شاید در شرایط عادی و وقتی که ما می‌خواهیم در یک شرایط نرمال راجع به ساختارهای کشور تصمیم بگیریم بخشی از آن دلایل قابل توجه هم باشد، ولی امروز شرایط کشور ما عادی نیست. آنچه که همه ما می‌دانیم اینکه دشمن ما را در یک شرایط بسیار دشوار اقتصادی قرار داده و شدید‌ترین تحریم‌های اقتصادی را با همان تعبیری که اعمال حداکثر فشار اقتصادی بر کشور باشد بر ما اعمال کرده و اخیراً شنیدید که وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده که ما تحریم‌ها را به بالاترین حد خود رساندیم و فشارها را به بالاترین حد خود خواهیم رساند. در این شرایط ما باید برای کشور تصمیمات متناسب با این موقعیت و وضعیت جدید بگیریم. اگر بنا باشد که استدلال‌های ما برای اداره کشور، به ویژه در آنجایی که با زندگی روزمره مردم و معیشت خانوارها مرتبط است استدلال‌های شرایط عادی باشد ممکن است در این شرایط دشوار نتوانیم کشور را مدیریت مطلوب کنیم. ما ناچاریم برای تنظیم بازار، کنترل قیمت‌ها، اختصاص منابع محدود ارزی کشور و تأمین کالاهای مورد نیاز مردم راه‌های متفاوتی را تجربه و دنبال کنیم. امروز مثل گذشته نیست که ما بتوانیم کالا را به سادگی و با رویه‌های متداول در دنیا برای کشور تأمین کنیم. ما برای تأمین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و تولیدکنندگان بعضاً ناچاریم برای دور زدن تحریم‌های اعمال‌شده بر ما شرکت‌های متعددی را ایجاد کنیم و روش‌های خاصی را دنبال کنیم که اساساً وزارتخانه‌های متداول و عادی ما با این نوع روش‌ها آشنایی چندانی ندارند. الان ما در انتقال ارز برای خرید کالاها مشکل داریم و هزینه‌های بسیار زیادی بیشتر از آنچه که هزینه‌های واقعی است بر ما تحمیل می‌شود و اساساً هزینه‌های دوران تحریم یک هزینه‌های خاصی است که ما باید بتوانیم آن هزینه‌ها را کاهش بدهیم. به همین خاطر چه از منظر وظیفه‌ای که بر عهده دولت برای تأمین نیاز واحدهای تولیدی و تأمین نیاز مردم و برای توزیع مطلوب کالاهایی که با سختی و دشواری تأمین می‌شود، برای کنترل قیمت‌ها ما ناچار هستیم که یک سازوکار متفاوتی را داشته باشیم و تشکیل این وزارتخانه جدید، دولت را کمک می‌کند با تمرکز تمام امکانات خود و به کارگیری روش‌های متفاوت بتواند در این شرایط دشوار از این بحران به راحتی عبور کند. نکته دومی که لازم است من عرض کنم، در فرمایشات عزیزان مقایسه‌ای با کشورهای دیگر صورت می‌گیرد. ما بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم در (50) درصد کشورها این وزارتخانه با بخش صنعت با هم است، در (50) درصد هیچ همراهی و در کنار وزارتخانه‌های تولیدی بودن نیست. متناسب با شرایط اقتصادی کشور تصمیم گرفته می‌شود و الان ما در کشور همسایه‌مان که توانست در شرایط دشوار اقتصادی وضعیت خود را مدیریت کند می‌بینیم این زمانی اتفاق افتاد که بخش بازرگانی از بخش تولید جدا شد. من دو نکته دیگر را اشاره کنم؛ در وزارت صمت کنونی و وزارت بازرگانی سابق مسئولیت واحدهای امور صنفی بر عهده وزارت بازرگانی بود، ما (5/3) میلیون واحد صنفی داریم که مسئولیت توزیع، ارائه خدمات فنی و بخشی از کالاهای تولیدی جزء را انجام می‌دهند. اگر در هرکدام از این واحدهای صنفی حدود سه نفر به طور متوسط مشغول به کار باشند (10) میلیون از اشتغال ما در این بخش است و اینکه این بخش را نتوانیم به خوبی مدیریت کنیم آثار خودش را در تولید، توزیع و نارضایتی مردم خواهد گذاشت و

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم

جمشید انصاری
جدا شدن این وزارتخانه کمک می‌کند که مدیریت مطلوب‌تری در بخش اصناف اعمال بشود. نکته دیگری که لازم می‌دانم از طراحان تشکر کنم، این وزارتخانه‌ای که جدیداً ایجاد می‌شود وزارت بازرگانی به معنای قبلی نیست. وزارت تجارت و خدمات بازرگانی است. در واقع ما یک بخش خدمات گسترد‌ه‌ای در کشور داریم که سهم عمده‌ای در اشتغال، تولید و اقتصاد ملی دارد

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم

جمشید انصاری
و مدیریت این بخش را می‌خواهیم به این وزارتخانه محول کنیم. (همهمه نمایندگان) من خدمت همه شما این جمله را عرض می‌کنم جناب آقای رئیس‌جمهور به عنوان کسی که مسئولیت خطیر اداره کشور را بر عهده دارد

علی اردشیرلاریجانی
آقایان! اجازه بفرمایید بحث‌شان را انجام بدهند

جمشید انصاری
درخواست جدی داریم که همکاران مجلس با این درخواست دولت موافقت کنند و دولت را در اداره کشور در شرایط دشوار کنونی کمک کنند. از لطفی که می‌فرمایید متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم، (تعدادی از نمایندگان ـ «دو»، «دو») اجازه بدهید، الان موقع رأی‌گیری نیست. کمیسیون بفرمایید.

جلیل مختار
با سلام مجدد خدمت همکاران عزیز. وقتی که وزارت بازرگانی تفکیک شد اختیارات وزارت بازرگانی بین صنعت و جهادکشاورزی تقسیم شد، جهادکشاورزی فقط در تولید می‌‌تواند بهتر عمل بکند، ولی در توزیع هیچ نقش خوبی ایفا نکرده. همه عزیزانی که نسبت به این طرح یا لایحه اعتراض دارند اکثر آنها طرح سؤالی را از وزارت جهادکشاورزی درخصوص توزیع همیشه داشتند و منتقد وزارت جهادکشاورزی بودند. لذا صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزارت مادر محسوب می‌شود که رسیدگی به معادن، صنایع بزرگ، کوچک و غیره را به صورت تخصصی باید رسیدگی بکند که متأسفانه به دلیل بزرگ، وسیع و پیچیده شدن وظایف این وزارتخانه عریض و طویل نظارت کیفی و کمی مطلوبی هم ندارد. دو، تشکیلات این وزارت بازرگانی هم یعنی وزارت بازرگانی سابق هنوز هم وجود دارد. (تعدادی از نمایندگان ـ «دو»، «دو»)

علی اردشیرلاریجانی
آقایان! اجازه بدهید حرف کمیسیون را بشنویم

جلیل مختار
تشکیلات اداری، پرسنلی‌، ساختمانی آن، پس افزایش بار مالی برای دولت هم نخواهد داشت. سه، شورای عالی اقتصاد یک مصوبه‌ای را انجام داده که اختیارات دو وزارتخانه صنعت و جهادکشاورزی را در حوزه مسائل بازرگانی به یک شخص به عنوان قائم‌مقام وزارت صنعت تفویض اختیار بکند و مقام معظم رهبری در این موضوع هم تأیید فرمودند. بنابراین آقای مدرس‌خیابانی به عنوان قائم‌مقام وزارت صنعت پاسخگوی نماینده‌ها و مجلس نخواهد بود و نمی‌تواند باشد. در صورتی که کلیه اختیارات وزارت بازرگانی را بر عهده ایشان گذاشتند. چهارمین موضوع، ما در حال حاضر (5/3) میلیون واحد صنفی در کشور داریم، اکثر هرکدام از این واحدهای صنفی دو نفر کارگر دارند، دارند کار می‌کنند و شاغل هستند. جمعاً (7) میلیون نفر شاغل در این واحدهای صنفی داریم که با احتساب سه نفر بُعد خانوار (7) میلیون نفر با پوشش سه نفر تقریباً (20) میلیون نفر را تحت پوشش داریم. لذا (20) میلیون نفر آیا نیاز به یک وزارتخانه جدا ندارند که بتواند آنها را مدیریت بکند؟ همه اشکالاتی که در حال حاضر هم همه بزرگواران بیان کردند ناشی از خلأ وجود این وزارتخانه می‌تواند باشد. دولت از ابتدا تاکنون درخواست تشکیل وزارتخانه را داشته تا مشکلات عرضه و تقاضای کالاها، مایحتاج عموم مردم را حل بکند. همکاران عزیز! لطفاً رأی موافق بدهید تا ان‌شا‌ءالله شق‌القمر دولت برای حل این مشکل را شاهد خواهیم بود.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون. حضار 223 نفر، کلیات این طرح را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. شش نفر رأی ندادند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ‌ماده‌واحده را بخوانید. مغایر نیست، بگذارید بخوانند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
طرح تشکیل وزارت بازرگانی ماده‌واحده ـ از تاریخ تصویب این قانون، احکام مربوط به ادغام دو وزارتخانه «بازرگانی» و «صنایع و معادن»، در قانون تشکیل دو وزارتخانه «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «صنعت، معدن و تجارت» مصوب 8/4/1390، لغو و وزارت بازرگانی تشکیل می‌شود و «وزارت صنعت، معدن و تجارت» از این پس به‌عنوان سابق وزارت صنایع و معادن و وزارت جهادکشاورزی بدون تغییر با کلیه وظایف و اختیارات سابق به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

علی اردشیرلاریجانی
آقایان! نظم جلسه را رعایت کنید،

سیدناصر موسوی لارکانی
دوسوم رأی می خواهد، مغایر برنامه است

علی اردشیرلاریجانی
مغایر برنامه نیست، بروید سر جایتان بنشینید،

نصراله پژمان فر
اجازه دهید تذکر بدهیم

علی اردشیرلاریجانی
شما حق ندارید بیایید اینجا حرف بزنید، آنجا می‌نشینید تذکر می‌دهید، بفرمایید بنشینید تذکر بدهید، این کارها درست نیست، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
تبصره 1 ـ از تاریخ تصویب این قانون کلیه وظایف و اختیارات موضوع ماده (1) قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهادکشاورزی مصوب24/11/1391 حسب مورد به وزارتخانه‌های ذی‌ربط منتقل می‌شود. تبصره 2 ـ وظایف و اختیارات وزارتخانه‌های یادشده، با توجه به قوانین «برنامه پنج ساله ششم توسعه»، «اجرای سیاستهای کلی اصل چهل و چهارم (44) قانون اساسی» و «مدیریت خدمات کشوری»، با عنایت به مأموریت‌های جدید این وزارتخانه‌ها، حداکثر شش‌ماه پس از تصویب از سوی هیأت وزیران به‌تصویب مجلس می‌رسد. وزارتخانه‌های یادشده تا زمان تصویب و ابلاغ وظایف و اختیارات جدید بر حسب وظایف و اختیارات سابق به فعالیت خود ادامه می‌دهند. تبصره 3 ـ هزینه‌های ناشی از اجرای این قانون، از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری و از بودجه وزارتخانه‌های یادشده، تأمین می‌شود. تبصره 4 ـ کلیه قوانین عام و خاص مغایر با این قانون از تاریخ تصویب، ملغی‌الاثر می‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهاد دارند؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! ملاحظه بفرمایید این ماده‌واحده است، آقای قاضی‌پور و دوستان حذف ماده‌واحده را دادند.

علی اردشیرلاریجانی
حذف که نمی‌توانند، چون اصلش رأی آورده، حذف قابل پیشنهاد نیست. اصل ماده‌واحده را که نمی‌توانید حذف کنید. اگر پیشنهاد دیگری هست بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
پیشنهاد حذف ماده‌واحده را دارند

علی اردشیرلاریجانی
ماده‌واحده را نمی‌توانید حذف کنید، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی! پیشنهادتان را مطرح می‌فرمایید؟ بفرمایید.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! ما براساس قانون برنامه اعتقادمان بر این است که این گسترش ساختار و سازمان دولت است و در حالی که در قانون برنامه پیش‌بینی کردیم هرساله مقداری از حجم دولت کم بشود. به نظر می‌رسد که این دوسوم رأی می‌خواست، حالا اگر توضیحی دارید بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
دوسوم نیاز ندارد،‌ چون بعضی از آقایان قبلش هم اینجا آمدند گفتند. ببینید! این دستگاه موجود است، چیزی اضافه نمی‌شود، ضمن اینکه در تبصره (2) آمده است که با توجه به قانون برنامه ششم و اجرای سیاست‌های کلی این کارها انجام بشود. بنابراین چیزی اضافه نمی‌شود. لذا اشکال مخالف قانون برنامه نیست.

حسینعلی حاجی
آقای رئیس! نکته بعد، ما یک تذکری را داریم اگر الان اجازه بدهید.

علی اردشیرلاریجانی
الان اجازه بدهید بحث را ادامه بدهیم.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
پس بگذارید حق‌مان محفوظ باشد. همکاران! پیشنهادی که بنده دارم آن پیشنهاد اول است. پیشنهاد بنده این است که عنوان طرح به طرح تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت اصلاح بشود. علتش این است؛ ببینید! یکی از مواردی که معمولاً در طرح‌ها و لوایح معاونت قوانین مجلس یادآوری می‌کند این است که نحوه قانونگذاری

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی! شما در عنوان دارید پیشنهاد می‌دهید؟

حسینعلی حاجی
بله.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در مواد باید پیشنهاد بدهید. بعد از کلیات طبق آیین‌نامه باید وارد مواد بشویم.

علی اردشیرلاریجانی
اول وارد جزئیات می‌شویم، عنوان خیلی مسأله‌ای نیست. حالا اشکالی ندارد،‌ بفرمایید.

حسینعلی حاجی
ما پیشنهاد چاپ‌شده داریم، چه اشکالی دارد؟ اگر جایی خلاف آیین‌نامه است بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
خلاف نیست، عنوانش را چکار می‌خواهید بکنید، پیشنهادتان چیست؟

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
پیشنهادمان این است، دارم توضیح می‌دهم در تذکراتی که معمولاً معاونت قوانین در پیوست لوایح و طرح‌ها دارد این است که مرتب بیان می‌کند که نحوه قانونگذاری ما به نوعی باشد که بعد برای اجرای قانون مشکلات کمتر و سهل باشد. اگر ما عنوان تفکیک را بیاوریم با توجه به قوانینی که در طول زمان ایجاد، مصوب و نهایی شده، آن قوانین به جایگاه خودش برمی‌گردد.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهادتان این است که طرح تفکیک بگوییم.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
آقای رئیس! اجازه بدهید چند تا نکته دارد من بگویم و اینکه وقتی مثلاً وزارت بازرگانی می‌گوییم همه قوانین که قبل از ادغام به عنوان وزارت بازرگانی بوده بر آن صدق می‌کند. وقتی گفته می‌شود وزارت صنعت، معدن همه قوانینی که در قوانین دیگر است دیگر نیازی به تکرار ندارد و نیاز به تفسیر و اینکه پرسیده بشود حالا این شامل این وزارتخانه می‌شود یا آن وزارتخانه ندارد. از طرفی وقتی پرسنل یعنی نیروی انسانی می‌خواهد تفکیک بشود وقتی وزارت بازرگانی و وزارت صنعت و معدن جدا باشد تفکیک انجام بشود طبیعی است هر کارشناسی برابر آن تخصصصی که از قبل از ادغام هم استخدام شده می‌تواند در همان پست و جایگاه کارشناسی مشغول به کار بشود و از عوارض این ادغامی که اتفاق افتاده ما می‌توانیم باز پیشگیری بکنیم و من‌بعد حداقل دیگر آن عوارض را شاهد نباشیم. ضمن اینکه در خود متن ماده‌واحده هم از لحاظ ماهوی امرش امر تفکیک است، ایجاد یک وزارتخانه جدید نیست، بلکه دو وزارتخانه‌ای که قبلاً با هم ادغام شدند الان از هم مجزا می‌شوند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، اگر مخالف دارد بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای بیت‌اله عبدالهی مخالف هستند، بفرمایید.

بیت اله عبدالهی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم به نظر من عنوان وزارتخانه بسیار مهم است، قبلاً هم این وزارتخانه عنوان داشت. مردم، اصناف، کسبه و همه آحاد جامعه، صادرکننده، واردکننده و تاجر همه اینها با عنوان این وزارتخانه آشنا بودند. به عنوان کلی می‌تواند برای زیرمجموعه همین قرار بگیرد، یعنی ما بخواهیم این را ریزش کنیم احتمالاً به نتیجه‌ای نمی‌رسیم. بنابراین این بحثی که مطرح می‌شود و من مخالف هستم به نظر من همان بحث وزارت بازرگانی که عام و شامل همه کارهای تجارت در بخش کشاورزی می¬شود و در سایر بخش‌هایی که شامل تجارت، صادرات، واردات، اصناف و امور کسبه و خیلی از مسائلی است که در کشور تولید توزیع است که الان مشکل داریم. برداشت من این است که این خیلی مهم است که عنوانش عنوان وزارت بازرگانی باشد و می‌تواند برای ما خیلی اثرگذار باشد. این درست نیست که ما بخواهیم تغییراتی انجام بدهیم و ریز بشویم و احتمالاً در گذشته هم که عنوان داشته حالا ما در واقع به گذشته برگشتیم. همه چیز ما باید به گذشته برگردد،‌ عنوانش هم به گذشته برگردد بهتر است که با همان عنوان وزارت بازرگانی خوانده، ثبت و تصویب بشود که تمام مسائل تحت پوشش وزارت بازرگانی قرار بگیرد، خیلی ممنون.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای محمود صادقی موافق هستند، بفرمایید.

محمود صادقی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم البته من موافقتم را با اصل طرح نوشته بودم که به تبع آن بحث عنوان هم مطرح می‌شود. خوشبختانه اصل طرح رأی آورد و یکی از معضلاتی که از دولت گذشته برای دولت فعلی باقی‌ مانده بود این معضل خوشبختانه با رأی نمایندگان محترم حل شد. در حقیقت من می‌گویم دولت فعلی روی مین‌گذاری‌های دولت قبل این چندساله حرکت کرده، یکی همین بود. اما بحثی که هست این است که وقتی این عنوان به طور مجزا تفکیک بشود حوزه وظایف هم شفاف‌تر معلوم می‌شود. ما به جای اینکه بیاییم عنوان را به این شکل مبهم بگذاریم دو تا وزارتخانه با عنوان مجزای یکی وزارت بازرگانی یا تجارت و دیگری هم وزارت صنعت و معدن تشکیل بشود این هم شفاف‌تر است و هم به طور مشخص‌تر می‌شود ذیل آنها وظایف هر دو وزارتخانه را تفکیک و مشخص کرد، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، حضار 206 نفر، پیشنهاد آقای حاجی‌دلیگانی را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت نظری ندارد و کمیسیون مخالف است. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در متن ماده‌واحده آقای حاجی دو تا پیشنهاد دارند، به ترتیب بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

حمیدرضا فولادگر
رأی نمی‌آورد.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم دو تا را با هم می‌شود مطرح کرد

علی اردشیرلاریجانی
مطرح کنید، اشکال ندارد

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
آقای فولادگر! ما وظیفه‌مان را انجام می‌دهیم، مسئولیت رأی آوردنش با بنده نیست. ببینید! در آن قسمت اول پیشنهادی که آوردیم این است که در سطر اول ماده‌واحده عبارت «لازم‌الاجرا شدن» جایگزین عبارت «تصویب شود» بیاید که از زمانی که قانون می‌آید و مراحلش را می‌خواهد طی کند الان ما بحث تصویب را داریم، ولی مراحل بعد از اینکه شورای محترم نگهبان عدم مغایرتش را اعلام بکند و در روزنامه رسمی منتشر بشود، مراحلش طی بشود و لازم‌الاجرا بشود از این بابت پیشنهاد این را داریم که کلمه «لازم‌الاجرا» به جای «تصویب بشود» بیاید. این پیشنهاد اول که مطرح می‌کنم تا پیشنهاد دوم را جداگانه مطرح کنم.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهادشان این است که به جای کلمه «تصویب»، «لازم‌الاجرا شدن» بنویسیم. مخالف صحبت می‌کند؟ بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای کاتب بفرمایید.

غلامرضا کاتب
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر لاریجانی! من خواهش می‌کنم، در رابطه با این مطلبی که اشاره کردند از تاریخ تصویب و تاریخ لازم‌الاجرا شدن هیچ تفاوت شکلی و قانونی هم ندارد. در نتیجه هیچ تأثیری هم ندارد فقط وقت مجلس گرفته می‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
آقای کاتب اجازه بدهید، جناب آقای محمدحسین قربانی مخالف هستند، بفرمایید.

محمدحسین قربانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! من جداً از همکاران عزیزم در صحن علنی تقدیر و تشکر می‌کنم که اولاً یک کار کارشناسی و دقیق انجام شد و با قاطعیت هم رأی دادند. بنده خودم یکی از موافقین قانون انتزاع در دوره گذشته مجلس بودم، ولی امروز می‌بینم آن قانون انتزاع کارآیی لازم را نداشته و ندارد و اختیاراتی که به دو وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشاورزی دادیم امروز مشکلات را در عرصه توزیع، تعرفه و واردات و مدیریت محصولات کشاورزی با مشکلاتی مواجه شد. و اما پیشنهاد برادر عزیز من جناب آقای حاجی مبنی بر اینکه از تاریخ تصویب این قانون به لازم‌الاجرا شدن این قانون تغییر پیدا بکند ما یک وظیفه‌ای داریم، وظیفه مجلس قانونگذاری است. آن چیزی که باید اقتدار مجلس را ثابت بکند آن هم اینکه از تاریخ تصویب است. بنده از این منظر با پیشنهاد آقای حاجی مخالفت دارم و آن چیزی که در ماده‌واحده از تاریخ تصویب آمده می‌تواند بر اقتدار این طرح کمک بکند، از این منظر من پیشنهاد می‌کنم همان تاریخ تصویب قانون بماند تا کار تسریع بشود و سریع‌تر به مرحله اجرا برسد، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای علیرضا سلیمی بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای سلیمی بفرمایید.

علیرضا سلیمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! ما یک تاریخ تصویب داریم که امروز است، بالاخره کلیات تصویب می‌شود، حالا به هر نحو با حک و اصلاح ماده‌واحده هم تصویب می‌شود، یک تاریخ لازم‌الاجرا شدن است. یعنی اینجا که تصویب شد به شورای نگهبان برود و بعد توسط حضرت‌عالی به آقای رئیس‌جمهور ابلاغ بشود و آقای رئیس‌جمهور ابلاغ کند. این دو زمان کاملاً از هم جدا است. اگر ما تاریخ تصویب را بگیریم الان ما می‌خواهیم چکار کنیم؟ می‌خواهیم بخشی از وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهادکشاورزی را فک کنیم به این وزارتخانه جدید بدهیم. آیا این احکام از امروز قابل تحقق است؟ قطعاً نه، بعد از ابلاغ است. به نظر من پیشنهاد دقیقی است، عزیزان من حتماً به این پیشنهاد رأی بدهند و اینجا اینطور نگاشته بشود که از تاریخ لازم‌الاجرا شدن که مشکلی هم ایجاد نشود، چون ما می‌خواهیم وزارت صنعت، معدن و تجارت بشود صنعت و معدن و کار خودش را انجام بدهد. آیا الان متأسفانه تصویب می‌کنیم وزارت صنعت و معدن بخش تجارت و بازرگانی را رها می‌کند؟ یک بلبشویی در جامعه ایجاد می‌شود. بنابراین ما اینجا تصویب کنیم برود شورای نگهبان بعد دوباره برمی‌گردد ایرادات رفع بشود و بعد ابلاغ بشود و بعد از ابلاغ و زمانی که لازم‌الاجرا بشود مشکلی نیست. البته مباحث دیگر هم هست که بعداً عرض می‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون. حضار 205 نفر، پیشنهاد جناب آقای حاجی را به رأی می‌گذاریم. جای کلمه «تصویب» می‌خواهند «لازم‌الاجرا شدن» بنویسند. دولت و کمیسیون مخالف هستند. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری است؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی! پیشنهاد بعدی‌تان را هم بفرمایید.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد بعدی در همان صدر ماده‌واحده نام سه وزارتخانه را آورده، در حالی که ما در این قانون بنا داریم دو وزارتخانه را از هم جدا بکنیم. وزارت بازرگانی و وزارت صنعت و معدن از هم جدا می‌شود. ولی یک جمله‌ای را در انتها آورده و گفته «و وزارت جهادکشاورزی بدون تغییر با کلیه وظایف و اختیارات سابق به فعالیت خود ادامه می‌دهد» اینجا علاوه بر اینکه به نظر می‌رسد یک جمله زائدی باشد، از طرفی یک ابهام هم ایجاد می‌کند. اینکه گفته سابق منظور کدام سابق است؟ آیا قبل از اینکه آن شرکت خدمات بازرگانی را از وزارت صنعت و معدن جدا بکنیم به وزارت جهاد برگردانیم یا منظور بعدش است؟ این هم ابهام دارد، حالا اگر که رفع ابهام را بپذیرید یا اینکه پیشنهاد بنده این است که این عبارت «و وزارت جهادکشاورزی بدون تغییر با کلیه وظایف و اختیارات سابق به فعالیت خود ادامه می‌دهند» این قسمتش حذف بشود و آن دو وزارتخانه از هم مجزا بشود.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای محمود صادقی مخالف هستند، بفرمایید.

محمود صادقی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم به نظرم ابهامی وجود ندارد، در واقع در خود متن ماده‌واحده تصریح شده که این وزارتخانه تشکیل می‌شود و وزارت صنعت، معدن و تجارت از این پس به عنوان وزارت صنایع و معادن و وزارت جهادکشاورزی بدون تغییر با کلیه وظایف و اختیارات سابق به فعالیت خود ادامه می‌دهند، یعنی کاملاً مشخص و واضح است و هیچ ابهامی در آن نیست. اتفاقاً نکته‌‌ای که همکاران طراح در اینجا در نظر داشتند توجه به قانون اساسی است. یعنی اینکه به همین ایرادی که بعضاً دوستان گرفتند اینکه اولاً به حجم دولت اضافه نشود، یعنی با همان شکل سابق فقط این تفکیک صورت بگیرد، ثانیاً مستلزم بار مالی نباشد، یعنی ایراد اصل (75) را نداشته باشد. دقیقاً به این دلایل است و هیچ ابهامی هم ندارد، یعنی اگر ما تغییر بدهیم اتفاقاً در آن ابهام ایجاد می‌شود، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای محمدرضا صباغیان‌بافقی موافق هستند، بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم دارم. جناب آقای لاریجانی! من حضوراً هم خدمت شما عرض کردم حقیقت برای خودم سؤال شد، من رأی مثبت به این جدایی دادم، ولی اینکه حالا دوستان فرمودند دوسوم رأی می‌خواهد، برنامه توسعه می‌گوید دولت نباید حجیم بشود. واقعاً این قضیه را یک‌خرده روشنش کنید، برای ما سؤال شده و اگر قانون است (رئیس ـ آقای صباغیان! من پشت میکروفن توضیحی دادم) اجازه بفرمایید، ببینید! دو تا وزارتخانه شکل گرفته، من عرض می‌کنم رأی مثبت دادم، ولی قانون مجلس اگر رعایت نشود فردا مسائل دیگر دوباره پیدا می‌شود. خواهش من این است که این را تبیین و شفافش کنید. تعدادی از دوستان هم آمدند با نهیب شما رفتند که حالا این هم یک‌خرده تند شد.

علی اردشیرلاریجانی
من بعد توضیح دادم، آقای حاجی سؤال کردند و توضیح دادم. عرض کردم این ازدیاد تشکیلات نیست، همین وضع است. اجازه بدهید! سؤال کردم جواب دهید.

محمدرضا صباغیان بافقی
موافق
حرف من تمام نشد. ببینید! دو تا وزارتخانه با دو تا وزیر چه بخواهیم و چه نخواهیم داریم توسعه می‌دهیم. آقای لاریجانی! فرمایش شما آن بندها هم هست و ما هم می‌پذیریم، ولی عملاً دولت حجیم خواهد شد. و اما در ارتباط با موافقت من، ببینید! سؤال و پیشنهاد آقای حاجی را من درست می‌بینم. می‌گوید ما یک زمانی دو تا وزارتخانه تجارت و بازرگانی و صنعت و معدن، موقعی که ادغام شده بخشی از وزارت بازرگانی به وزارت کشاورزی داده شده. الان تأکید این است که آن بخشی که قبلاً داده شده آن بخش باید ثابت بماند، حالا منظور وزارت فعلی است با آن وظایفی که به آن محول شده در زمان تقسیم قبل یا همان وزارت قبل است، یعنی دوباره همان بخش برگردد؟ این یک خرده ابهام دارد، من فکر می‌کنم اگر در این زمینه یک‌خرده شفاف‌سازی بشود بعداً در اجرای قانون کمتر مشکل خواهیم داشت.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت بفرمایید.

نصراله پژمان فر
تذکر داریم، دیکتاتوری است

علی اردشیرلاریجانی
آقای پژمانفر! توهین نکنید، تذکر را ثبت می‌کنند جوابتان را می‌دهیم، اینکه فریاد می‌زنید اینجا می‌آیید کار نادرستی است، در مجلس که فقط شما تشریف ندارید، آیین‌نامه دارد. تذکر دارید باید ثبت کنید، عادت کردید با فریاد کارهایتان را جلو ببرید. مثل بقیه بنشینید، بفرمایید. توهین هم نکنید دیکتاتوری و دیکتاتوری، یک چیزی یاد گرفتید. دیکتاتوری شماها در کشور هستید این بساط را راه انداختید، بفرمایید بنشینید مطابق آیین‌نامه جواب‌تان را می‌دهیم.

نصراله پژمان فر
تریبون یکطرفه درست کردید

علی اردشیرلاریجانی
تریبون یک‌طرفه شمایید که همه تریبون‌ها دستتان است، هرچه خواستید به همه می‌گویید کسی هم به شما چیزی نمی‌گوید. در این مملکت اینطور شده، چهار نفر اینطور حرف می‌زنند بقیه باید تسلیم‌شان باشند. حالا ما چیزی به شما نمی‌گوییم زبانتان اینطور است به همه هرچه دلتان خواست گفتید. آقای انصاری بفرمایید.

جمشید انصاری
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای لاریجانی! با توجه به اینکه در تبصره (1) صراحتاً موضوع توضیح داده شده بعد از قانون ادغام یک قانونی تصویب شده به عنوان انتزاع بخشی از وظایف وزارت صمت و واگذاری آن به وزارت جهادکشاورزی. این تأکیدی که اینجا شده براساس کلیه وظایف و اختیارات سابق به این معنی است که وزارت جهادکشاورزی هم به اختیارات سابق برمی‌گردد و به استناد این تبصره تجمیع کلیه اختیارات در وزارت بازرگانی اتفاق می‌افتد. به همین دلیل دولت ضروری می‌داند که این عبارت باشد و مخالف با حذفش است.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 194 نفر، پیشنهاد دیگر جناب آقای حاجی را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای کیخا! پیشنهاد حذفتان را مطرح می‌کنید؟ حاج‌آقای سلیمی بفرمایید. آقای قاضی‌‌پور! حاج‌آقای سلیمی پیش‌نوبت شما هستند. آقای رئیس! حذف تبصره (1) را می‌گویند.

علیرضا سلیمی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! در تبصره (1) یک مقدار تهافت گویا در این طرح وجود دارد. در خود ماده‌واحده بحث وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمده که مشخص نیست بر چه اساسی است، بعد در تبصره هم باز ادامه همان است می‌گوید از تاریخ تصویب این قانون کلیه وظایف و اختیارات موضوع ماده (1) قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد هم به اینجا منتقل می‌شود. آقای قاضی‌پور عزیز! اجازه بفرمایید. آقای رئیس ببینید! در خود ماده‌واحده بحث وزارت کار و رفاه هم آمده،‌ ولی در تبصره صرفاً به وزارت جهادکشاورزی اشاره شده. یعنی اگر بنا است در ماده‌واحده ما بخشی از وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم به این وزارتخانه جدید بدهیم باید در تبصره (1) به نحو اتمّ عبارت را یادداشت می‌کردیم و می‌نوشتیم. یعنی در تبصره (1) نیاز بود بحث وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم به آن اشاره بشود. متأسفانه در تبصره صرفاً به وظایف مربوط به بخش وزارت جهادکشاورزی اشاره شده. سایر موارد به نظر می‌‌رسد که مغفول واقع شده. مضافاً به اینکه در خود وزارت صنعت، معدن و تجارت امور مرتبط به بخش بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت هم باید به آن اشاره می‌شد. اینکه صرفاً و صرفاً ما در تبصره (1)، یا باید تبصره (1) را حذف کنیم، اگر تبصره (1) را حذف کنیم مشکلی ایجاد نخواهد شد، چون بخش تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت منفک می‌شود، بخش‌های مرتبط با ماده‌واحده وزارت جهادکشاورزی و بخش‌های مرتبط با بازرگانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اما اگر ما صرفاً و صرفاً در تبصره (1) به وزارت جهاد اشاره کنیم آن دو بخش مغفول واقع می‌شود. یا ما عبارت را تکمیل کنیم، یعنی آن دو وزارتخانه هم منصوص بشود، یا این تبصره حذف بشود که هر سه بخش را شامل بشود، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، پیشنهاد جناب سلیمی حذف تبصره (1) است، مخالف صحبت می‌کند؟ بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
همکارانی که تذکر (75) دارند اینجا ثبت کنند که تذکر (75) دارند. جناب آقای آزادی‌خواه مخالف هستند، بفرمایید.

احد آزادی خواه
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم شهادت امام سجاد (سلام‌الله علیه) را خدمت عالم اسلام و جهان تشیع عرض تسلیت دارم. آقای رئیس! اجازه بدهید من یک جمله را عرض بکنم، صبح هم حضرت‌عالی در قبل از علنی شدن جلسه اشاره فرمودید، واقعاً ما مخالف هستیم، برابر با آیین‌نامه هیأت‌رئیسه موظف است تعطیلات را از قبل تمشیت بکند. ما دو هفته بین مردم بودیم کارهایمان را انجام دادیم، رفتیم و آمدیم سی و یکم شهریور باید اولین روز جلسه علنی ما انجام بشود،‌ اما نشد. خیلی از ما آمدیم و تهران بودیم و این نظم و نسق کاری همه ما را به‌هم ریخت. انتظار ما این است هیأت‌رئیسه از این گونه‌ اقدامات اجتناب کند، الان ما باید تعطیلات را به حداقل برسانیم، بیاییم اینجا کار ذاتی‌مان را انجام بدهیم به قانونگذاری‌مان و نظارت‌مان برسیم که خیلی کار عقب‌مانده و زمین‌مانده داریم متأسفانه این اتفاق یک وقت‌هایی از طرف هیأت‌رئیسه به آن کم‌توجهی می‌شود که حقیر این اعتراض را حتماً از طرف خیلی از همکاران عزیزم وارد می‌دانم و عرض می‌کنم که شما تمشیت بفرمایید. اما راجع به پیشنهادی که همکار گرامی‌مان جناب آقای سلیمی فرمودند. من نمی‌دانم کدام یکی از آقایان هستند، بدطوری دارند آقای رئیس را مشغول می‌کنند و ایشان را می‌خواهند از واقعیت دور کنند. بحث این است که الان حق حقیر است که شما مطالب حقیر را بشنوید بقیه آن موارد حاشیه است. اجازه بدهید من یک‌طوری صحبت کنم حضرت‌عالی هم استماع بفرمایید که می‌خواهید مدیریت بکنید. ما امروز ماده‌واحده‌ای را به صورت کلیات رأی دادیم و تصویب شد، ذیل ماده‌واحده تبصره‌هایی که آمده هم شرط لازم آن ماده‌واحده هستند، یعنی من و همکارانی که رأی دادیم، حالا چه کسانی مخالف و چه کسانی موافق را کار نداریم، ولی آنهایی که موافق رأی دادند بالاخره با لحاظ این تبصره‌ها رأی دادند. از طرفی از شروع این موضوع هم گفت و شنودها راجع به این بود که برخی از وظایفی که در حوزه وزارت جهادکشاورزی است چگونه باید مدیریت بشود. اگر ما تبصره شماره (1) را حذف بکنیم اعتقاد من بر این است که یک رکن از ارکان چهارگانه این ماده‌واحده می‌ریزد و ساختار کلاً به هم می‌ریزد. تقاضای من این است که همکاران عزیز با حذف تبصره شماره (1) مخالفت بکنند که این ساختاری که طراحان عزیز نوشتند و دولت هم نظرش است حداقل با آن ساختار واقعی کار جلو برود که ابتر نماند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای حسن کامران موافق هستند، بفرمایید.

حسن کامران دستجردی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم شهادت حضرت امام سجاد (علیه‌السلام) را تسلیت عرض می‌کنم و رزمندگان ما با توسل به دعای حضرتش پیروز صحنه شدند و امیدوار هستم که در این هفته دفاع مقدس یک، به رزمندگان معسر و دو، به همسران جانباز شیمیایی و اعصاب و روان توجه ویژه‌ای بشود و سال تحصیلی جدید را هم به همه دانش‌آموزان و دانشجویان تبریک عرض می‌کنم و همه مربیان و معلمان و مدرسان موفق باشند. اما موافقت بنده، اول تشکر بکنم از خواهرها و برادرهایی که رأی دادند و دوم اینکه این ابهام در تفاسیر بعدی در بین دستگاه اجرایی پیش می‌آید. ما هرچه شفاف مصوبات‌مان متقن و محکم باشد مانع تفسیرهای بعدی می‌شود و پیشنهادی هم که حاج‌آقای سلیمی دادند بر همین منوال بود. من تصورم این است که اگر این حذف بشود جلوی تفسیرهای بعدی را می‌گیرد و لطمه‌ای هم به اصل کار نمی‌زند. ان‌شا‌ءالله که خواهران و برادران رأی ندهند، البته زیاد مهم نیست،‌ ولی هرچه ما این قوانین را شفاف مصوب کنیم بهتر است که تفاسیر جورواجور نباشد.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت بفرمایید.

جمشید انصاری
جناب آقای رئیس! تبصره (1) اشاره به قانون انتزاع و تمرکز بخشی از وظایف وزارت صمت در وزارت جهادکشاورزی دارد. چون صدر ماده‌واحده خود قانون ادغام را مورد توجه قرار داده و قانون انتزاع بعد از آن تصویب شده ما باید تکلیف قانون انتزاع را مشخص کنیم، یا بگوییم لغو می‌شود یا می‌گوییم از فلان تاریخ وظایف به کدام دستگاه‌ها منتقل می‌شود. به نظر من آنچه که کمیسیون اینجا پیش‌بینی کرده ضروری است، ما هم باید لغو شدن آن قانون را اعلام کنیم، هم اینکه آن وظایف دستگاه‌های ذی‌ربط قبل از تصویب قانون منتقل بشود و دولت مخالف حذف تبصره (1) است.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 194 نفر، دوستان از مجلس خارج نشوند. پیشنهاد جناب آقای سلیمی که حذف تبصره (1) است را به رأی می‌گذاریم. کمیسیون و دولت مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای کیخا و جمعی از عزیزان در تبصره (2) پیشنهاد دارند، اول پیشنهادهای حذف را مطرح کنیم. آقای کیخا پیشنهاد حذف را مطرح می‌کنید؟ من از آقای قاضی‌پور عذرخواهی می‌کنم، در قبل هم تقدم حذف با ایشان بود. آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله القاسم الجبارین آقای لاریجانی! من اخطار و تذکرم به شخص حضرت‌عالی است. ماده (22) می‌گوید انتظام و حفظ انضباط جلسات مجلس به عهده شخص حضرت‌عالی است. آقای قاضی‌زاده با هوایِ نَفَسْ نباید کاری انجام بدهد

علی اردشیرلاریجانی
آن هوای نَفَْسْ است

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
آیین‌نامه را اجرا کنند، قسم خوردید. حضرت‌عالی و هیأت‌رئیسه قسم خوردید، چرا خلاف قسم‌تان عمل می‌کنید؟ حداقل قربانی بکنید

علی اردشیرلاریجانی
حالا پیگیری می‌کنیم ببینیم چیست، چشم

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
عیدی بدهید تا این قسم‌هایتان روز قیامت گریبان شما نگیرد.

علی اردشیرلاریجانی
حالا شما پیشنهادتان را بفرمایید، چشم

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
آقای لاریجانی! تذکر من بند اول ماده (149) است. می‌گوید حذف ماده‌واحده هست. بند اول ماده (149) آیین‌نامه را نگاه کنید. نوشته در ابتدا ماده‌واحده و بعد هریک از این مواد حذف کل دارند، چرا حضرت‌عالی زور می‌گویید؟ شما خودت همکار ما را به استبداد و دیکتاتوری محکوم می‌کنید، ولی خودتان به آیین‌نامه عمل ‌نمی‌کنید.

علی اردشیرلاریجانی
جناب آقای قاضی‌پور! خدمتتان توضیح دادم، اگر شما ایرادتان این است صبر بفرمایید من توضیح بدهم تشخیصش هم با رئیس مجلس است، قبول دارید؟ اجازه بدهید من توضیح بدهم. در این ماده بحثی که در بند (1) شده مربوط به طرح‌هایی است که مواد مختلف یا ماده‌واحده دارند. پس جمع اینها است، بعد آنجایی که گفته پیشنهاد اول حذف کل، حذف کل مربوط به آن جاهایی است که مواد مختلف دارند، نه یک ماده‌واحده. لذا شامل این نمی‌شود، این تشخیص ما است و همیشه هم در مجالس همینطور عمل کردیم. حالا شما پیشنهاد خودتان را بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز! آزموده را آزمودن خطا است. آقایان سران سه قوه اختیارات جهاد را برداشتند دادند چه مشکلات عدیده‌ای به وجود آوردند. شما یادتان باشد (10)، (12) سال قبل در اواخر مجلس هفتم و مجلس هشتم مشکلات عدیده‌ای در مملکت بود، برای مثال تهیه میوه عید نوروز. ولی چند سال است حل شده است، یکپارچگی شده. شما می‌آورید تفکیک را انجام می‌دهید پدر کشاورزان و کارگران را در می‌آورید. الان الحمدلله خیلی از کارخانجات و شهرک‌های صنعتی تولید راه افتاده و صادرات پیش افتاده، بر اثر صادرات میوه‌جات کشاورزان عزیز ارز وارد مملکت می‌شود، در اثر تولیدات کارخانجات، صنایع کوچک و متوسط ارز داخل مملکت می‌شود. شما با این کارتان باعث خواهید شد واردات حاکم بر تولید بشود. هزاران هزار کشاورز زحمتکش و کارگران تعطیل خواهند شد، مشکلات حاد اجتماعی و امنیتی را ایجاد می‌کنید. خواهش من این است که به سفارش افراد رأی ندهیم، بلکه به اعتقاد رأی بدهیم. بگوییم برای چه می‌خواهیم تولید داخل را بشکنیم تا کشاورزان را خانه‌نشین کنیم و تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد قرار بدهیم. همکاران! به داد کشاورزان و کارگران برسید، روز قیامت آنها می‌توانند شفیع شما بشوند. با این کارهایی که شما تجار واردکننده را حاکم بر اقتصاد کشور می‌کنید این اقتصا‌ددانانی که ما را به این روز انداختند، من خدا را شاکرم رهبر مقتدر و فرزانه و دوراندیش داریم با فرمایشات‌شان و با احکام حکومتی‌شان جلوی این ندانم‌کاری‌های بعضی‌ها را گرفت و مملکت را به ثبات رساند

علی اردشیرلاریجانی
آقای قاضی‌پور! الان پیشنهادتان حذف تبصره 2 است؟

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بله، حذف تبصره (2) است. اختیاراتی که دادید حذف بشود. اجازه بدهید! سه دقیقه از وقتم مانده است توضیح بدهم. همکاران عزیز! اجازه بدهید کشاورزان ما تولید خودشان را انجام بدهند، کارخانه‌های تولیدی وزارت صنعت و معدن یکپارچه محصولی را شما می‌آورید وزارت بازرگانی را تشکیل می‌دهید و اتاق‌های بازرگانی را حاکم می‌کنید. اتاق‌های بازرگانی

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، وقتتان تمام شده

نادر قاضی پور
حاج‌آقا! شما وقت را نگاه کنید، آن تذکر و اخطار من بود.

علی اردشیرلاریجانی
با هم است

نادر قاضی پور
اگر میل باطنی شما صحبت می‌کردم وقت هم داشتم. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، پیشنهاد آقای قاضی‌پور حذف تبصره (2) است. مخالف صحبت می‌کند؟

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای همایون یوسفی مخالف هستند، بفرمایید. آقای کولیوند! قرعه‌کشی شده آقای حاجی هم نوبت ایشان را گرفتند.

همایون یوسفی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین عرض سلام و وقت‌بخیر دارم. بابت توجهی که هم مجلس محترم و هم دولت محترم نسبت به این قانون مهم دارند تشکر می‌کنم. به هر حال کشور ما از جهت اقتصادی در شرایط خاصی است، ولی با توجه به ظرفیت‌هایی که در کشور ما وجود دارد اگر بحث تجارت و بازرگانی به صورت اختصاصی دیده بشود به نظر می‌رسد می‌تواند خیلی از تنگناهای اقتصادی ما را برطرف کند. در حال حاضر ایران از جهت تولید ناخالص ملی با رقمی حدود (450) میلیارد دلار رتبه هفدهم تولید ناخالص ملی دنیا را دارد و علاوه بر این حجم تجارت خارجی در کشورهای اطراف ایران حدود (500) میلیارد دلار است و ما جزء معدود کشورهایی هستیم که با (15) کشور مختلف دنیا هم‌مرز هستیم و از جهت بازرگانی و تجاری یک موقعیت بی‌نظیری برای کشور ما قرار داده. منتها از این بازار منطقه‌‌ای که اغلب این کشورها هم با ما مشکل سیاسی ندارند و می‌توانیم کار بازرگانی و تجاری با آنها انجام بدهیم از این بازار (500) میلیارد دلاری ما فقط حدود (20) میلیارد دلار سهم و مشارکت در این بازار منطقه‌‌ای داریم. به نظر می‌رسد با توجه به بضاعتی که در اقتصاد ایران است و با توجه به اینکه از جهت بضاعت نیروی انسانی کشور ایران رتبه اول منطقه منا یعنی شمال آفریقا و خاورمیانه را دارد، ما اگر بتوانیم بحث تجارت و بازرگانی را جداگانه و تخصصی‌تر ببینیم به نظر می‌رسد می‌تواند تا حدودی مشکلات اقتصادی ما را کمتر بکند و بحث تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنایع و معادن باعث می‌شود به امر تجارت و بازرگانی تخصصی نگاه بشود و بحث تنظیم قیمت‌ها هم با دقت بیشتری انجام بشود. به نظر می‌رسد این موضوع و قانونی که پیشنهاد شده قانون خوبی باشد و حذف مواد و تبصره‌های آن می‌تواند مشکل ایجاد کند و به این دلیل به نظر می‌رسد اگر به این حذف رأی داده نشود می‌تواند کلیات کار را بهتر نگه دارد، خیلی ممنون و متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای حسینعلی حاجی موافق هستند، بفرمایید.

حسینعلی حاجی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! اگر حوصله‌تان است یک نکته عرض بکنم. بالاخره خود جناب‌عالی کاملاً واقف هستید که لازمه ریاست سعه‌صدر است و دیروز و امروز جناب‌عالی خیلی سر حال نبودید و دیروز صدا و سیما را آنطور رفتار کردید و تاختید، در حالی که این بچه‌های خبرنگار همه از صدا و سیما هستند. غیر از شفاف‌سازی هیچ‌چیز نشده، من خودم در جریان بودم. به هر حال یک شفاف‌سازی راجع به امورات بوده، چطور وقتی به دولت وارد می‌شود مثلاً بحثی نیست، حالا به مجلس یک نقدی شده ما نباید اینطور ورود پیدا بکنیم. امروز هم که آقای پژمانفر را جناب‌عالی اینطور توپیدید به نظر می‌رسد که این دور از انصاف باشد. اما نکته اصلی، عزیزان ببینید! در این پیشنهاد حذفی که به درستی آمده تنها بخشی که ما در سال‌های اخیر رشد اقتصادی‌مان مثبت بوده بخش کشاورزی بوده، یعنی تولید در بخش کشاورزی کاملاً خوداتکا و در این سال‌هایی هم که تحریم‌های ظالمانه بود به خوبی توانست از عهده مسئولیت خودش بر بیاید. بالاخره قوت اصلی مردم که گندم و بعدش برنج است را کشاورزان عزیز ما این زحمتکشان عزیز توانستند فراهم بکنند. چرا اینطور شده؟ به خاطر اینکه امر واردات در اختیار جهادکشاورزی بوده، آنجایی که لازم بوده یک‌کمی واردات انجام می‌داده، آنجایی که لازم نبوده جلوی واردات را می‌گرفته. الان با این تصمیماتی که ما داریم می‌گیریم مرتب اختلاف هم درست می‌شود، یعنی فردا است که اختلاف بین وزیر بازرگانی حالا هر کسی که باشد با وزیر جهادکشاورزی به وجود می‌آید سر اینکه این مقدار تولید در کشور می‌خواهد صورت بگیرد، او می‌خواهد که واردات انجام بدهد. این خودکفایی گندمی که الان همه افتخار می‌کنیم به قطع و یقین بدانید که از دست خواهد رفت، چون برخی نشستند می‌خواهند گندم را وارد کنند با ارز مثلاً (4200) تومان محاسبه می‌کنند بعد می‌گویند صرفه در این است که ما گندم را وارد بکنیم. شما چرا با ارز آزاد محاسبه نمی‌کنید؟ مثل سؤالی که ما دیروز از وزیر صمت داشتیم. می‌گویم آقای وزیر! چرا (13) تن سنگ پا وارد شده؟ آقای وزیر گفتند نه، (13) تن نبوده، هشت تن بوده. گفتم حالا هشت تن، ولی بفرمایید که این سنگ پا چه نیازی بوده که وارد بشود؟ گفت حالا بالاخره وارد شده فعلاً ما آمدیم مقررات گذاشتیم. گفتم حالا بفرمایید با چه قیمت ارزی وارد شده، گفت زیر (4200) تومان. آیا این انصاف است که کشور را ما اینطور اداره بکنیم؟ اینها نکات بسیار مهمی است. فردا اگر که یک وزیر بازرگانی آمد گفت که صرفه اقتصادی ندارد که ما گندم بکاریم، از آن طرف وزارت نیرو هم خوشحال شد آنوقت اگر فردا ما در واردات گندم دچار مشکل شدیم چگونه می‌خواهیم عمل بکنیم؟ لذا عزیزان‌مان توجه داشته باشند که این تبصره (1) و همچنین تبصره (2) که الان دارد مطرح می‌شود خواهشم این است که به حذف آن رأی بدهید تا این مشکلات برطرف بشود.

اکبر رنجبرزاده
آقای رئیس! آقای پژمانفر تذکر ماده (75) دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

نصراله پژمان فر
تذکر قانون اساسی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس! من واقعاً متأسف هستم که جناب‌عالی فرمایشاتی را در صحن علنی مجلس فرمودید که شاید رادیوهای بیگانه هم این مسائل را به این راحتی نمی‌توانستند بگویند. شما به یک نماینده مجلس که در قانون جمهوری اسلامی از حق قانونی خودش می‌خواهد استفاده کند اینطور وارد می‌شوید و این مسائل را مطرح می‌کنید. آقای دکتر ببینید! ما چند سال است که در این مسائل به شدت تلاش کردیم در یک فضای قانونی پیش برود، بنده تذکری در ارتباط با اینکه این موضوع دوسوم آراء می‌خواهد. پنج دلیل هم داشتم که در این موضوع می‌خواستم مطرح بکنم. منتها شما اصلاً اجازه ندادید مسأله مطرح بشود. اتفاقاً تریبون دست ما نیست که ما برای اینکه بخواهیم حرف‌مان را بزنیم باید اینقدر داد و بیداد بکنیم و بلند شویم برای انجام وظیفه نمایندگی‌مان اینطور وارد بشویم. آقای دکتر! تریبون دست بنده است یا دست شما؟ (10) سال اخوی شما رئیس قوه بودند، هفت سال است شما رئیس مجلس هستید، (12) سال است. (12) سال است شما رئیس مجلس هستید، در میدان سیداسماعیل هم می‌گویند بین دیدگاه شما و آقای روحانی فرقی نمی‌کند، یعنی همه مملکت در سه قوه دست شما بوده، تریبون دست ما یا شما است؟ الان حرف ما این است که ما یکسری مسائلی داریم که طبق روال وظیفه قانونی‌مان است و ما می‌خواهیم این مسائل را بگوییم. شما از وظیفه قانونی خود که قسم یاد کردید پشت این تریبون آمدید که قسم یاد کردید آیین‌نامه را رعایت بکنید آیین‌نامه را زیر پا می‌گذارید. من برای این بلند شدم این موضوع را مطرح می‌کنم. ما دیکتاتور هستیم یا این نوع مدیریتی که اینطور باعث می‌شود هیچ‌کسی نتواند وظیفه قانونی‌اش را انجام بدهد؟‌ اگر اجازه می‌دادید در این مجلس حرف‌هایی که گفته بشود، گفته بشود مردم به عنوان اعتراضات غیرقانونی در خیابان‌ها جمع نمی‌شدند. من چند بار به شما عرض کردم. عامل بسیاری از مسائل همین است که تریبون‌ها را بستید. نماینده‌ها به عنوان نماینده مردم نتوانستند مسائلشان را پشت این تریبون بگویند. وقتی مردم این حس را کردند که یک نماینده حرف‌های آنها را نمی‌تواند مطرح بکند، (180) تا نماینده نمی‌توانند مسائل را مطرح بکنند گفتند پس برویم در خیابان‌ها حرف‌هایمان را بزنیم. شما تریبون‌ها را بستید، شما باعث این بی‌نظمی‌ها شدید. شما باعث شدید که رادیو‌های بیگانه زمینه برایشان فراهم بشود که به نظام حمله بکنند. ما به کجای این نظام صدمه زدیم؟ ما در چهارچوب این نظام آمدیم حرف‌هایی که لازم بوده مسائل را مطرح کردیم. من طبق اجرای قانون و آن چیزی که آیین‌نامه به من اجازه داده می‌خواستم مسأله‌ای را تذکر بدهم. این موضوعی که مصوب شد هم با بند (10) سیاست‌های کلی نظام اداری مغایرت دارد، هم با بند (16) سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد، هم با بند «الف» ماده (28) قانون برنامه توسعه مغایرت دارد و هم با اصل (75) قانون اساسی مغایرت دارد. حالا شما اصل (75) آن را جواب دادید، اما واقعاً شما توجیهی که می‌کنید می‌گویند دو تا وزارتخانه خرجی ندارد دو تا وزیر می‌آیند در یک اتاق می‌نشینند یا دارد (32) اداره روشن می‌شود؟‌ بگذارید حرف‌ها گفته بشود. چرا اجازه نمی‌دهید حرف گفته بشود؟ ده‌ها بار پیش شما آمدیم گفتیم مسائل را اجازه بدهید ما مسأله خودمان را مطرح بکنیم. وقتی گفته نمی‌شود نتیجه‌اش این می‌شود. خیلی از مسائل را شما در این مجلس اجازه ندادید، یکی از چیزهایی که بنده هم موافق آن بودم اما موضوع گردشگری را مطرح کردند گفتید دوسوم می‌خواهد یا مسائل دیگر. چه تفاوتی بین این وزارتخانه و آن وزارتخانه می‌کند؟ آقای دکتر ببینید! شما برادر ما هستید، همه ما در یک نظام هستیم، اما شما آمدید در این مسأله مرز درست کردید. مرزی که درست کردید آمدید می‌گویید شماها در چهارچوب نظام عمل نمی‌کنید. من کجا در چهارچوب نظام عمل نکردم؟‌ مملکت را به کجا رساندم

اکبر رنجبرزاده
وقتتان تمام است

نصراله پژمان فر
تذکر قانون اساسی
وقتی اجرای قانون را خواستیم می‌گوییم اجازه بدهید ما حرف قانونی بزنیم. ما مملکت را به اینجا رساندیم؟ کار که دست شما بود، امروز شما حتی اختیارات مجلس را هم به هر دلیلی در سران سه قوه بردید می‌نشینید تصمیم‌گیری می‌کنید، مجلس را هم از خیلی اختیاراتش ناکارآمد کردید. علی‌ای‌حال، آقای رئیس! ما شما را دعوت به صبر می‌کنیم. شما از چهارچوب نظام سعی نکنید با حرف‌هایی که دیگران به شما می‌زنند از نظام خارج بشوید. حرف‌هایی که رادیوهای بیگانه هم جرأت نمی‌کنند به ما بزنند شما بزنید. والسلام

علی اردشیرلاریجانی
خیلی تشکر می‌کنم، مطالبی که شما فرمودید من فکر می‌کنم قضاوتش با خود نمایندگان ملت باشد. آیا نمایندگان اگر خواستید اینجا حرفی بزنید ما مانع شدیم؟ شما نکاتتان را فرمودید. شما خواستید مطلبی بگویید ما مانع شدیم؟ الان پشت میکروفن صحبت نمی‌کنید؟ بنابراین این حرف که دقیق نیست، اینها را رادیوهای بیگانه می‌آیند استفاده می‌کنند، می‌گویند مجلس اینطور است. اینکه فرمودید اختیارات مجلس را جای دیگر بردید خودتان که می‌دانید این تدبیر رهبری بود، من بردم؟ رهبری در مورد شرایط فعلی تحریمی گفتند این شورا تشکیل بشود برای موارد تحریمی تصمیم بگیرد، حالا این را به من نسبت می‌دهید؟ ایشان فرمودند رئیس قوه مقننه باشد، اگر نمی‌فرمودند من هم شرکت نمی‌کردم. بنابراین چرا می‌گویید کردید؟ من کردم؟ نکته بعد که شما می‌فرمایید که می‌خواستید نکته‌ای بفرمایید، من نگفتم مطلب‌تان را نفرمایید، گفتم مطابق آیین‌نامه بفرمایید. الان هم که شما می‌فرمایید خدمت آقای حاجی‌بابایی هم عرض کردم ممکن است تشخیص من و شما یکی هم نباشد، ولی آیین‌نامه می‌گوید اگر نماینده‌ای گفت این اشکال قانون اساسی دارد اخطار داد رئیس مجلس باید آن را قبول کند و به رأی بگذارد، یا مثلاً اگر تذکر آیین‌نامه‌ای و خلاف برنامه داد باید او بپذیرد. حالا ممکن است تشخیص من با شما یکی نباشد. شما نباید من را به دیکتاتوری متهم کنید. من تشخیصم بینی و بین‌الله همانی هست که به شما عرض می‌کنم. من به خاطر دیگری که نمی‌خواهم به جهنم بروم، تشخیصم را دارم انجام می‌دهم. شما می‌گویید تشخیص من را انجام بدهید، من شرعاً و عرفاً موظف نیستم تشخیص دیگری را انجام بدهم. آیین‌نامه می‌گوید رئیس مجلس، نماینده محترم مجلس تذکر یا اخطار دارد می‌دهد، رئیس مجلس و رئیس جلسه باید تشخیص بدهد خلاف قانون اساسی یا خلاف برنامه است. اگر خلاف قانون اساسی بود به رأی می‌گذاریم. من این را قبول ندارم، حالا هرچه توضیح هم می‌دهم شما نمی‌پذیرید بعد بلند می‌شوید این نکته را می‌گویید. اینکه می‌فرمایید کشور دست شماها است، کشور دست مجلس و دولت است. مجلس که یک نفر نیست، شما تصمیم می‌گیرید من نوعی هم یک نفر از شماها هستم. فرقی نمی‌کند، نماینده‌تر که نیستیم. اینکه می‌گویید شماها اداره می‌کنید خودتان با این حرف‌هایتان دارید مجلس را خراب می‌کنید. یعنی سه تا قوه نشستند خودشان تصمیم می‌گیرند، مجلس نیست، قوه قضائیه نیست و قوه مجریه هم نیست. در کشور اینطور نیست، در کشور ما مردم‌سالاری است، ولی فقیه در رأسش است تصمیم می‌گیرند. قوه مجریه تصمیم خودش را در چهارچوب می‌گیرد، قوه مقننه تصمیم خودش را می‌گیرد، رایزنی می‌کنند، حالا این طرح ممکن است در نمایندگان نظرات مختلفی هم وجود داشته باشد. یک دفعه رد کردند حالا به دلیل شرایط حرفی را تأیید کردند. مجلس تصمیم گرفت، اینکه دیروز آقای حاجی‌بابایی هم می‌گویند، من از اینکه مجلس را در یک رسانه تمسخر کنند ناراحت بودم. مجلس پایگاه دموکراسی است، اینکه به مجلس بخندند این را نپذیرید. حتی اگر می‌گفتند علی لاریجانی، مرتب در رسانه‌ها راجع به من صحبت می‌کنند و حرف می‌زنند من جواب می‌دهم؟ جواب نمی‌دهم، بگویید اگر حرف‌هایی را زدند من یک موردش را جواب دادم؟ ولی وقتی راجع به کیان مجلس صحبت می‌کنند آن الفاظ رکیک را راجع به مجلس به کار می‌برند حتماً باید از آن دفاع کنیم. نه من، همه شما باید دفاع کنید. این اصل مجلس است، وگرنه من الان هم به شما می‌گویم، آقای پژمانفر شما برادر عزیز ما هستید، من نمی‌خواهم اصرار روی حرفی کنم، می‌خواهم بگویم همه ما که اینجا نشستیم با این مشکلاتی که کشور دارد بنشینیم فکر کنیم مسائل را حل کنیم، شما در مجلس هستید چقدر جلسه غیرعلنی بود، چه جلسات علنی داریم تصمیم‌گیری می‌کنیم. کسی این زحمات را نباید زیر سؤال ببرد، خودمان هم در الفاظ‌مان نباید زیر سؤال ببریم. من شما را برادر خوبی می‌‌دانم، ولی کلماتی که می‌فرمایید خودتان با الفاظ‌تان مجلس را زیر سؤال می‌برید. اینکه ما چند نفر کشور را اداره می‌کنیم درست نیست، واقعاً این حرف نیست.

محمدحسین فرهنگی
اگر نمی‌خواست چرا قبلاً دوسوم گرفتید؟

علی اردشیرلاریجانی
الان توضیح دادم، این یک دستگاه است چیز جدیدی به وجود نمی‌آید، یک دستگاه است دو قسم شده و اینجا در تبصره (2) هم گفته با رعایت قانون برنامه و سیاست‌‌های کلی،‌ همه را گفته. بنابراین از نظر من اشکال قانون برنامه ندارد. به هر حال ما جناب‌عالی را برادر خوبی می‌دانیم، ما قصد اسائه ادب نداشتیم چون شما ناراحت شدید و آن نکات را گفتید ممکن است من هم ناراحت شده باشم. به هر حال قصد اسائه ادبی نبود. آقای حاجی‌بابایی همین مطلب را راجع به برنامه به من گفتند. دولت بفرمایید.

جمشید انصاری
بسم الله الرحمن الرحیم آنچه که پیشنهاددهنده محترم و موافق محترم درخصوص حذف تبصره (2) فرمودند یک مطالبی راجع به بخش کشاورزی بود. آنچه که در تبصره (2) آمده الزام دولت به ارائه یک لایحه وظایف و اختیارات وزارتخانه‌ها است. این در همان قانون برنامه پنجم هم که زمان برنامه پنجم که ادغام انجام شد دولت مکلف شد که شرح وظایف و اختیارات وزارتخانه‌ها را به مجلس بیاورد. بعد از آن قوانینی تصویب شده، نسبت به قوانین قبل هم قوانین مؤخری وجود دارد. ما یک کار تنقیحی را حتماً باید انجام بدهیم. تبصره (2) دولت را مکلف می‌کند با استفاده از قوانین دیگر نسبت به تنقیح وظایف و اختیارات وزارتخانه اقدام و لایحه‌اش را بدهد تا زمان تصویب مجلس هم بر مبنای قوانین و مقررات موجود وظایف و اختیارات خودش را اعمال کند. به همین دلیل حذف تبصره (2) نوعی بلاتکلیفی درخصوص نحوه اعمال وظایف و اختیارات قانونی وزارتخانه جدید ایجاد می‌کند، دولت مخالف است و حتماً این تبصره باید باشد تا بشود وظایف انجام بگیرد.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 195 نفر، پیشنهاد آقای قاضی‌پور حذف تبصره (2) است. دولت و کمیسیون مخالف هستند. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟

اکبر رنجبرزاده
آقای حاجی! در تبصره (2) پیشنهاد اصلاحی‌تان را مطرح بفرمایید. در تبصره (2) پیشنهاد دارید که «ذیل سیاست‌‌های کلی و» است.

حسینعلی حاجی
آن را مطرح نمی‌کنم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد حذف تبصره (3) را آقای قاضی‌پور دارند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض ادب و سلام محضر نمایندگان ملت و ملت بزرگ، رهبر فرزانه، نیروهای مسلح. آقای لاریجانی! از سعه‌صدری که به خرج دادید تشکر می‌کنیم. از همکار عزیزمان نماینده مشهد حاج‌آقای پژمانفر هم که خیلی باصلابت صحبت کردند تشکر می‌کنیم. «هزینه‌های ناشی از اجرای این قانون از محل صرفه‌جویی در هزینه‌های‌ جاری و از بودجه وزارتخانه‌های یاد‌شده تأمین می‌شود». همکاران! کدام ردیف بودجه؟ آیا ساختمان‌هایی که فروختند به دستور وزارت کشور و برنامه و بودجه اکثر ساختمان‌های وزارت بازرگانی را به ارگان‌های دیگر دادند چه خواهد شد؟ آقای پورمختار! یک لحظه. آقای لاریجانی! این ساختمان‌هایی که وزارت بازرگانی داشتند اینها را به وزارتخانه‌های دیگر دادند تکلیف این چه خواهد شد؟ هزینه‌هایی که فرمودند دقیقاً مشخص نکردند که این ساختمان‌ها را چطور تهیه خواهند کرد، الان در استان آذربایجان‌غربی ساختمان اداره کل بازرگانی موجود است، ولی در اکثر شهرستان‌ها همه اینها را به ارگان‌های دیگر دادند، به کسان دیگر فروختند. سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و استانداران قریب به اتفاق برای این ساختمان‌ها تعیین تکلیف کردند. اگر فردا اداره کل بازرگانی پیش بیاید و تصویب و ابلاغ شود در کدام اداره جایگزین خواهد شد؟ خواهش من این است که این را حذف کنیم تا دقیقاً آن ساختمان‌های قبلی به وزارت بازرگانی برگردد تا اینقدر هزینه نشود. ردیف بودجه هم مشخص نشده، کدام ردیف، از کدام ردیف این هزینه‌ها می‌شود و مبلغ هم مشخص نشده. بودجه سقف و کف دارد، اعلام نشده. در سال 1398 چقدر از این پول صرف خواهد شد؟‌ (رئیس ـ خیلی ممنون) آقای لاریجانی! اینجا پیشنهاد کردید که این باید ردیف و ارقام داشته باشد. اینجا ارقام نیست، فردا از خرید تضمینی، پول گندم، گوجه و انگور مردم که دستشان مانده برخواهند داشت، پول آنها را برخواهند داشت. خواهش من این است که هم نماینده دولت و هم نماینده کمیسیون یک شرحی بدهند و حضرت‌عالی هم توضیحات بخواهید که این هزینه‌ها کجا است، از کجا است؟ نباید از حقوق کارمند برود، پول بازرسان را فردا ندهند، مشکل دیگر درست می‌شود، تجمعی است که دم مجلس جمع می‌شوند. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهاد آقای قاضی‌پور حذف تبصره (3) است. اگر مخالف صحبت نمی‌کند رأی‌گیری کنم.

اکبر رنجبرزاده
آقای جبار کوچکی‌نژاد مخالف هستند.

علی اردشیرلاریجانی
اجازه می‌دهید عبور کنم؟ حضار 194 نفر، پیشنهاد آقای قاضی‌پور حذف تبصره (3) است. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقایان: کیخا، اکبری، پاپی‌زاده، خادم، ابراهیمی، قاضی‌پور و حاجی حذف تبصره (4) را دارند، چه کسی مطرح می‌کند؟ آقای لاهوتی! شما در چاپی‌ها نیستید، باز آقای قاضی‌پور به من تذکر می‌دهد، اول چاپی‌ها هستند، خود آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
تذکر قانون اساسی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای لاریجانی! کدام قوانین؟ ذکر نشده، این اخطار اصل هشتاد و پنجم قانون اساسی دارد. شما اختیارات لغو قوانین را به چه کسی می‌‌‌خواهید بدهید؟‌ دولت تعیین کند؟ ما باید قید کنیم، کدام ماده و کدام آیین‌نامه و کدام سرفصل و در چه سالی باشد.

علی اردشیرلاریجانی
یک لحظه اجازه بدهید! ما یک مصوبه‌ای داشتیم که اصولاً‌ این عبارت مخالف قوانین سابق مغایر باشد لغو بشود نباید بیاید، باید برای جزئیات بیاید. اگر یادتان باشد راجع به تنقیح قوانین ما یک قانونی داشتیم که ذیل قوانین یک عبارت کلی نباید بیاید. اشکال آقای قاضی‌‌پور درست است.

نادر قاضی پور
اخطار
آقای لاریجانی! اخطار اصل هشتاد و پنجی دارد.

علی اردشیرلاریجانی
الان (85) نیست، ولی اشکالش این است که این حرف کلی است و همه هرگونه تفسیری از آن می‌توانند بکنند. ما در قانون تنقیح قوانین گفتیم قوانینی که می‌خواهد لغو بشود ذکر کنید. بنابراین این بند قانون واقعاً اشکال دارد، اشکال آقای قاضی‌پور حذف این است. آقای قاضی‌پور درست است؟

نادر قاضی پور
بله، بگویند دقیقاً کدام قوانین باشد.

علی اردشیرلاریجانی
دولت و کمیسیون هم موافق حذف هستند. ما عبارت این تبصره را حذف کنیم چون مخالف مصوبه خود مجلس است. حضار 197 نفر، پیشنهاد حذف تبصره (4) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون هم موافق هستند.

غلامرضا کاتب
این موارد می‌ماند

علی اردشیرلاریجانی
قانون متأخر است، قانون متأخر حاکم است، مشکلی نیست. چون ظرف شش ماه می‌توانند پیشنهادشان را بیاورند مشکلی ندارد. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. اگر پیشنهاد نیست خودش را رأی بگیریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! یک الحاقی داریم که حالا ماده‌واحده را به رأی بگذارید ان‌شا‌ءالله الحاقی را خدمتتان هستیم.

غلامرضا کاتب
تبصره 4 حذف شد

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
حذفش رأی نیاورد.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 196 نفر، اصل ماده‌واحده و تبصره‌های آن را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
با اصلاحات انجام‌شده است

علی اردشیرلاریجانی
دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. (31) نفر هنوز رأی ندادند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! یک الحاقی داریم جمعی از همکاران دادند. آقای پاپی‌زاده! الحاقی‌تان را مطرح می‌‌فرمایید؟ مطرح نمی‌کنند.

علی اردشیرلاریجانی
میهمانان را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
بسم الله الرحمن الرحیم میهمانان جلسه امروز عبارتند از: ـ جمعی از خلبانان خط‌شکن پیشکسوت نیروی هوایی و هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران که به مناسبت هفته دفاع مقدس تشریف دارند که میهمان جناب آقای دکتر عزیزی نماینده محترم شیروان هستند. به این عزیزان خوش‌آمد می‌گوییم.
5 اعلام وصول (2) فقره طرح

علی اصغر یوسف نژاد
طرح رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور به صورت عادی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح اصلاح قانون نظام صنفی کشور به صورت عادی اعلام وصول می‌شود.
6 ناطقان جلسه آقایان: قاسم میرزائی‌نیکو، حمیدرضا فولادگر، سعید باستانی، محمود صادقی و مهرداد لاهوتی

علی اردشیرلاریجانی
سخنرانان را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای قاسم میرزائی‌نیکو نماینده محترم دماوند و فیروزکوه. ـ آقای حمیدرضا فولادگر نماینده محترم اصفهان. ـ آقای سعید باستانی نماینده محترم تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای محمود صادقی نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس. ـ آقای مهرداد لاهوتی نماینده محترم لنگرود. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از اولین ناطق جناب آقای قاسم میرزائی‌نیکو نماینده محترم دماوند و فیروزکوه برای ارائه نطق سالیانه‌شان دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

قاسم میرزائی نیکو
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «هو الشهید»، تقدیم به آقا سیدالساجدین (علیه‌السلام) و برادران شهیدم صمد، مسعود صادقی‌یکتا، غلامعلی پیچک، محسن وزوایی، احمد متوسلیان و دیگر برادران جان که با هم خون دل‌ها خورده‌ایم و رنج دوران برده‌ایم. السلام علی الحسین اباعبدالله سید و سالار اصلاحات، السلام علی سیدنا و قائدنا صاحب العصر و الزمان آن امام مصلح، آن امام عدالت و آن امام صلح و محبت. طبل توفان از نوا افتاده است آب‌ها از آسیاب افتاده است ما اصلاح‌طلب هستیم، ما از آغاز اصلاح‌طلب بودیم، اصلاح‌طلبی براندازی نیست، اصلاح‌طلبی تحقق روح جمهوریت و اسلامیت است. من و هم‌قطارانم نان به مزد نبوده‌ایم، ما انقلاب کردیم، ما فرزند انقلاب هستیم، ما جوانی نکردیم، ما همه خود را فدا کردیم، فدای خلق و وطن و اعتقادمان. ما اشتباه نکردیم، ما دروغ نگفتیم، ما آمدیم با کتاب و میزان و تبر و تفنگ، ما با جان‌مان بازی کردیم. هشت سال پای شرف‌مان، وطن‌مان ایستادیم، اما امروز آن دیگری یاغی و این دیگری در حصر. ما اصلاح‌طلبان ممنوعه‌ایم، آنقدر که بردن نام‌مان هم پیگرد قانونی دارد. آری این ‌چنین بود برادر. مردمان حوزه انتخابیه‌ام، دماوند سربلند و فیروزکوه فیروزه‌ای و ملت شریف ایران! تازه‌ازراه‌رسیدگان کارزار انتخابات داغ کرده‌اند و برای رسیدن به صندلی سبز بهارستان شب‌ها را شماره می‌کنند. رفیق ما جناب هاشم‌زایی نماینده محترم مردم شریف تهران در نطق خود گفت، پرسید و کسی پاسخگو نبود. اما من واگویه می‌کنم تا در تاریخ بماند. اصلاح‌طلبی نمرده است، ما بقایای نسل شب‌زدگانیم. اصلاح‌طلب انقلابی نه خورده است و نه بُرده است و نه آقازاده و نه هیچکس. اصلاح‌‌طلب واقعی بر سر آرمان و عقیده ایستاده‌ است. مجلس در رأس امور نیست، به دولت هم امید نیست. اما انتخابات تنها راه و نبض مردم‌سالاری است. قهر، خشونت و استبداد هم شیشه عمری دارد. وقت آن است که اصلاح‌طلبان مخصوصاً فراکسیون امید گزارش رسمی از فعالیت و موانع را شفاف بگوید. دانستن حق مردم است. فشار حداکثری، پدیده ترامپیست و عملاً وضعیت سخت اقتصادی هست، اما مردمان ما عصبانی‌اند، مردم از آشفته‌ بازار دزدی لب‌ریز شده‌اند، بی‌عدالتی و فساد استخوان را پوسانده است، برخورد با فساد هم زدن دم اژدهایی است که همیشه ترمیم می‌شود، اما سر اژدها نفس می‌کشد. در این شرایط دو راه در پیش داریم: 1 ـ مردم را ندیده، دموکراسی را کم‌رنگ، جوانان منتقد، دانشجویان، نخبگان و اهل رسانه، هنرمندان، کارگران و همه را به جرم اعتراض ساکت، با نظارت استصوابی انتخابات را یک‌دست و مهندسی کنیم. 2 ـ یا آنکه با حقیقت آشتی کنیم، وجدان‌مان را قاضی، راه را باز کنیم و این روزگار سخت را با حضور حداکثری مثل دوم خرداد 76 که حمله آمریکا و یا خرداد 92 که تیغ تحریم را کند کرد و آبروی نظام را خرید به رأی مردمان‌مان اعتماد کنیم. هرکس دلسوز است باید از انتخابات آزاد دفاع کند و پای آن بایستد که جمهوری اسلامی به پشتوانه مجلس قدرتمند است. این راستی‌آزمایی یک حکومت است. باید نشان دهیم که مسأله ما قدرت و بقای ریاست نیست و اصل، نجات ایران است. انتخابات استصوابی و بسته با رد صلاحیت حداکثری فقط شعاری توخالی برای تیز کردن تیغ و خط و نشان کشیدن و کوبیدن بر طبل توخالی است و عملاً انقلاب را به بلعیدن فرزندانش مبتلا خواهد کرد. ما ذراتی هستیم که مردم ما را انتخاب کردند. انتخاب بین بد و بدتر راهی جز به قهقرا نیست. بلکه انتخابات خوب‌تر و آزاد سرآغاز رشد و توسعه است و در یک کلام غنی‌سازی مجلس است. این اتفاقاً خواست دشمن قسم‌خورده است که ایرانی رنگ پیشرفت نبیند و در بی‌تفاوتی، بی‌فرهنگی و استثمار درجا بزند. آمریکای ترامپی هم اگر قرار است به مذاکره برگردد تا قبل از انتخابات مجدد است و پس از آن عملاً مسأله از اعتبار ساقط است. امروز دیگر با اتکا بر اندیشه بزرگان پس از پهپاد و کشتی انگلیسی در موضع قدرت است. پس می‌توان با تکیه بر دیپلماسی مبتنی بر عزت، حکمت و مصلحت در سایه وحدت ملی در جهان سربلند بمانیم. در این روزهای متعلق به سرور و سالار آزادگان جهان یک بار دیگر تأکید می‌کنم، که حذف سیدمحمد خاتمی و میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی به صلاح نظام مدعی عدالت علی (آن ابرمرد تاریخ) در این روزهای دشوار که مردم چشم‌ به راه صداقت هستند، نیست. بزرگان امت مسلمان بیندیشیم، نجیب محفوظ گفت: «آنها دروغ می‌گویند، آنها دروغگو هستند و می‌دانند که دروغگو هستند و می‌دانند که می‌دانیم دروغگو هستند و با این وجود با صدای بلند دروغ می‌گویند». ذکر یک نکته با همه همشهریانی که به من رأی داده‌اند؛ من برآمده از شورای اصلاحات بودم، یکی از ما اصلاح‌طلبان، اما وقتی انتخاب شدم نماینده همه بودم، حتی آنهایی که در مقابلم تا امروز هم ایستاده‌اند و هر روز کارشکنی می‌کنند و دلواپسی و سرسختی. من همچنان پای عهدی که با شما بستم ایستاده‌ام. من هر آنچه می‌توانستم از خود گذشتم. من متعلق به سرزمین مادری‌ام بوده و هستم، من آمدم تا کاری کنم تا بعد از (40) سال بتوانیم از رنج و محرومیت مردمان دیارمان کاری کنیم و آن را کم کنیم. بی‌مزد بود و منت، هر خدمتی که کردم یا رب مباد کس را، مخدوم بی‌عنایت والسلام

علیرضا رحیمی
از ناطق بعدی جناب آقای حمیدرضا فولادگر نماینده محترم اصفهان دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

حمیدرضا فولادگر
نطق 7 دقیقه ای
سلام علیکم و رحمه الله اعوذ بالله من الشیطان‌ الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم والعاقبه للمتقین «السلام علی الحسین و علی علی‌بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین». «السلام علیک یا اباالحسن یا علی‌بن حسین زین‌العابدین و قره عین الناظرین». با عرض تسلیت روز شهادت امام سجاد و ایام محرم و بزرگداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی نکاتی چند را به عزیزان همکار، به مردم عزیز میهن اسلامی و به عزیزان‌مان در حوزه انتخابیه شهرستان اصفهان، (15) منطقه کلانشهر اصفهان و بخش‌های جرقویه‌سفلی و علیا، کوهپایه، بن‌رود و جلگه عرض می‌نمایم. 1 ـ هفته بزرگداشت دفاع مقدس همواره یادآور رشادت و ایثارگری شهدا، جانبازان،‌ آزادگان و رزمندگان دفاع مقدس اعم از سپاه و ارتش، جهاد و بسیج و کلیه نیروهای مردمی در طول هشت سال جنگ تحمیلی می‌باشد، که امروز شدیداً به فرهنگ‌سازی مقاومت و تبیین آموزه‌های این دفاع مقدس نیازمندیم. امروز آثار راهبرد مقاومت در مقابل راهبرد مذاکره و تسلیم در بخش‌های سیاست خارجی، سیاست داخلی و اقتصاد کشور آشکار گردیده است. چه کسی می‌‌تواند منکر این موضوع باشد که اقتدار و عزت نظام جمهوری اسلامی در منطقه و نیز امنیت و ثبات کشور در طول (40) سال پس از انقلاب بی‌نظیر بوده است؟‌ امروز ایران اسلامی نقش اول را در تعیین معادلات سیاسی، امنیتی و نظامی منطقه‌ ایفا می‌کند و صداقت خویش را در مقابله با تروریسم به اثبات رسانده و جبهه مقاومت نیز بر امامت و ولایت رهبری معظم انقلاب اسلامی تأکید دارد. امروز طرح جمهوری اسلامی مبنی بر تأمین امنیت منطقه توسط خود کشورهای منطقه، دخالت‌های نظام سلطه‌گر آمریکا و هم‌دستی هم‌پیمانان منطقه‌ای او را به چالش کشیده است و کار به جایی رسیده که برخی از کشورهای منطقه حاضر به تصحیح روش خویش در روابط خود با نظام جمهوری اسلامی گردیده‌اند. 2 ـ در سال رونق تولید اگرچه اقداماتی مثبت در حوزه اجرا را شاهد هستیم و قوه قضائیه نیز تصمیمات راهگشایی از جمله اصلاح روش احضار مدیران بنگاه‌های تولیدی به دادگاه و جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌ها اقتصادی را اتخاذ کرده است، لیکن همچنان تولید و تولیدکنندگان مواجه با چالش‌های زیادی خصوصاً در حوزه‌های اقتصادی می‌باشند. امروز در آخرین پایش محیطی مؤلفه‌های کسب و کار بی‌ثباتی قیمت‌ها، تغییر دستورالعمل‌ها و مقررات، تأمین مالی و دیوان‌سالاری اداری مهم‌ترین موانع تولید هستند. ان‌شا‌ءالله تا پایان این ماه گزارش تفصیلی کمیسیون ویژه تولید ملی و اصل (44) در موضوع آسیب‌شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در صحن علنی قرائت خواهد گردید. در این گزارش مشکلات اقتصاد کلان و خرد در مسیر رونق تولید در بخش‌های مالی اعم از پولی، بانکی و بازار سرمایه، مالیاتی، بیمه‌ای، تجاری اعم از صادرات و واردات مواد اولیه و ماشین‌آلات، ارزی اعم از مدیریت منابع و مصارف و روش‌های بازگشت ارز حاصل از صادرات و نیز در حوزه بهبود محیط کسب و کار تشریح گردیده و نیز در بخش‌های ده‌گانه صنعت، معدن، انرژی و نفت، پتروشیمی، مسکن، حمل و نقل، کشاورزی، توسعه روستایی و گردشگری موانع و چالش‌های رونق تولید به همراه راهکارهای برون‌رفت از آنها اعم از روش‌های اجرایی، تقنینی یا نظارتی و نیز نقش دستگاه‌های اجرایی در دولت و همکاری کمیسیون‌های مرتبط در مجلس معرفی گردند. 3 ـ این روزها بحث خصوصی‌سازی و سیاست‌ها و قانون اصل (44) به نحوی مورد انتقاد قرار گرفته است که بعضاً اصل سیاست‌ها و قانون آن زیر سؤال رفته و گرایش به اقتصاد دولتی در حال مطرح شدن است. اینجانب به عنوان مسئول کمیسیون ویژه اصل (44) و تولید ملی در سه دوره اخیر و نیز همکاری با دوستان در تدوین قانون اصل (44) در مجلس هفتم وظیفه دارم چند نکته را متذکر گردم. 4 ـ 1 ـ راه اقتصاد دولتی به بن‌بست رسیده است. اقتصاد شوروی سوسیالیستی، اقتصاد چین کمونیستی و امروز اقتصاد کره‌شمالی پیش روی ما است و چنانچه اقتصاد دولتی به این مدل‌ها منتهی شود، نتیجه مشخص است. 4 ـ 2 ـ راه‌حل، پناه بردن به اقتصاد سرمایه‌داری و لیبرالیسم غربی نیز نیست. انقلاب اسلامی راه مستقلی بین گرایش‌های شرق و غرب بود و اقتصاد اسلامی نیز اصول خود را دارد. برخی از این اصول در سیاست‌های کلی نظام در این چند سال اخیر ابلاغ گردیده است، نظیر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یا سیاست‌های اصل (44) و بسیاری از این اصول اقتصاد اسلامی هنوز کاربردی نشده است و به قوانین و دستورالعمل تبدیل نگردیده است. اینجا وظیفه علما، دانشمندان در حوزه‌های علمیه، اساتید دانشگاه و مسئولین تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر در نظام جمهوری اسلامی است که اقتصاد اسلامی و راهکارهای عملی آن را که راه‌حلی است که منجر به نفی اقتصاد سوسیالیستی کمونیستی دولت‌محور و اقتصاد لیبرالیست ـ سرمایه‌داری غرب است، منجر شود. 3 ـ در اجرای سیاست‌ها و قانون اصل (44) اولویت‌ها رعایت نشد و برخی از فصول آن اجرا نگردید و لذا عمدتاً محدود به واگذاری‌ها گردید، آن هم به روش رد دیون و اولویت دادن به شرکت‌های بزرگی که فرصت داشت و تضعیف بخش خصوصی و قدرت یافتن بخش شبه‌دولتی در اقتصاد کشور یعنی شرکت‌های وابسته به نهادهای عمومی غیردولتی و نهادها که نه نظارت‌پذیری دولتی را و نه رقابت‌پذیری بخش خصوصی را برمی‌تابند. 4 ـ گزارش‌های نظارتی این کمیسیون از آبان 88 تاکنون در پیش روی ما و شما است، اگر این آسیب‌شناسی‌ها و هشدارهای این کمیسیون و بقیه دوستان مجلس مورد توجه قرار گرفته بود امروز اشکالات اجرایی و تخلفات اجرایی سبب نمی‌شد که اصل سیاست‌ها زیر سؤال رود. رهنمودهای رهبری پیش روی ما است، اصل سیاست‌ها باید صحیح اجرا شود، ما به دنبال این گزارش‌های نظارتی چند مرحله اصلاح قوانین را انجام دادیم که ان‌شا‌ءالله در فرصت‌های خودش گزارش خواهد شد. از مردم حوزه انتخابیه‌ام عذرخواهی می‌کنم که فرصت نشد، ان‌شا‌ءالله در فرصت دیگری مشکلات حوزه انتخابیه را مطرح می‌کنم.

عبدالرضا مصری
جناب آقای فولادگر متشکریم، ناطق بعدی را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
ناطق بعدی جناب آقای سعید باستانی نماینده محترم تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه هستند، بفرمایید.

سعید باستانی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «السلام علی الحسین و علی علی‌بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین» سلام و درود به ارواح پاک و مطهر شهدای انقلاب و امام شهدا و آرزوی صحت و سلامت برای مقام معظم رهبری رهبر فرزانه انقلاب اسلامی. سلام به ملت بزرگ و فهیم ایران و سلام به شما همکاران ارجمند. درود و سلام به ملت بزرگ ایران مخصوصاً مردم شریف و ولایتمدار و مؤمن و سختکوش شهرستان‌های تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه. شهادت امام سجاد (علیه‌السلام) را خدمت همه شما عزیزان تسلیت عرض می‌کنم. هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و آغاز سال تحصیلی را به (18) میلیون دانش‌آموزان و دانشجو و همچنین فرهنگیان عزیز و اساتید محترم دانشگاه‌ها و حوزه‌ها تبریک عرض می‌کنم. مطالب خودم را در چند بند خدمت همه شما بزرگواران اعلام می‌کنم. 1 ـ بیانیه سه کشور اروپایی در رابطه با آرامکو چهره واقعی آنها را نشان داد و این نکته که رهبر انقلاب فرمودند: «اروپایی‌ها هم دست کمی از آمریکایی‌ها ندارند» را بیش از پیش روشن ساخت. انتظار است ریاست محترم جمهوری در نیویورک از کیان، استقلال و عزت و منافع ایران اسلامی در مذاکرات پیرامونی خود دفاع کند، چرا که آمریکا و هم‌پیمانانش در طول سالیان از کودتای (28) مرداد تا جنگ تحمیلی تحریم اقتصادی، ترور دانشمندان هسته‌ای و اکنون جنگ اقتصادی را در مورد مردم ایران به کار گرفتند و این رویه همچنان ادامه دارد. 2 ـ جناب آقای حاجی‌میرزایی وزیر محترم آموزش و پرورش! ضمن عرض خداقوت به شما و همکاران ستادی شما، آیا می‌دانید که فرهنگیان عزیز شاغل و بازنشسته چه دغدغه‌هایی دارند؟ آیا می‌دانید هنوز نظام رتبه‌بندی اجرا نشده؟ آیا می‌دانید هنوز قانون تعیین تکلیف نیروهای حق‌التدریسی و نهضتی اجرایی نشده است، آیا می‌دانید نیروهای خرید خدمات شما با چه مشکلاتی مواجه هستند و چه زجری می‌کشند؟‌ شما با کدام نیروی صف و باانگیزه قرار است (5/14) میلیون دانش‌آموزان را به سرمنزل مقصود برسانید؟ اگر مجلس به شما رأی اعتماد داد به این دلیل بود تا از پتانسیل خود برای رفع این مشکلات اقدام عاجل کنید. 3 ـ جناب آقای مهندس حجتی وزیر محترم جهادکشاورزی! به عنوان رئیس فراکسیون حمایت از تولید، فرآوری و صادرات زعفران عرض می‌کنم که قیمت تمام‌شده هر کیلو زعفران برای کشاورزان (10) میلیون تومان است و هر قیمتی پایین‌تر به ضرر کشاورزان عزیز است. حال که مجموعه جناب‌عالی توان کنترل کشت را ندارد حتماً باید در جهت حمایت از بهره‌برداران بخش و برای کنترل تنظیم بازار ورود پیدا کنند و دست دلالان زعفران را از جیب کشاورزان خارج کنید. 4 ـ جناب آقای دکتر روحانی! شما قسم خوردید که از حقوق حقه مردم ایران از توان حداکثری خود در قانون اساسی استفاده و دفاع کنید. آیا می‌دانید که وضعیت کارگران مخصوصاً شرکت‌های واگذارشده مثل هپکو در کشور چیست؟ آیا می‌دانید در صورت توزیع عادلانه ثروت ملی ناشی از نفت، گاز، معادن، زمین، دریا و جنگ و مراتع به هر ایرانی سالیانه (60) میلیون تومان خواهد رسید و در صورت لحاظ کردن ارزش افزوده این منابع حدود (300) میلیون تومان خواهد شد؟ آیا می‌دانید اگر یارانه‌های پنهان را در کشور مهار کنید به هر نفر ایرانی ماهیانه (1) میلیون تومان می‌رسد؟ چرا با وجود چنین شرایطی و ثروت‌هایی در کشور مردم ما مشکل معیشتی داشته باشند و حجم عظیمی از مردم تحت پوشش نهادهای حمایتی باشند و آیا وضع بازنشستگان در این سن مورد قبول هست؟ 5 ـ ضمن تشکر از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت برای کمک به توسعه صنایع و معادن حوزه انتخابیه مخصوصاً فولاد، تشکر از وزیر محترم نیرو جهت حمایت از شروع به کار پروژه عظیم نیروگاه برق راشد و اجرای پسآب شهر تربت‌حیدریه و وزیر محترم راه برای رسیدگی به جاده‌ها و شروع عملیات دوبانده شدن جاده زاوه و به زودی جاده تربت به رشتخوار و وزارت بهداشت و درمان برای ایجاد (30) مرکز جامع سلامت، پنج اورژانس و اورژانس بیمارستان نهم دی و ان‌شا‌ءالله به زودی بهره‌برداری از بیمارستان امام حسین که نتیجه آن ایجاد (10) هزار شغل در دو سال آتی می‌گردد از وزیر محترم راه و شهرسازی که مکرراً خواسته‌ام باز هم می‌خواهم که هرچه سریع‌تر نسبت به شروع عملیات اجرایی فرودگاه شهید مدرس اقدام کنند و همچنین اختیارات لازم را مدیر پایانه راه‌آهن تربت‌حیدریه بدهند تا مردم شریف از این دو بازوی حمل و نقلی استفاده بهتری بکنند. 6 ـ جناب حجت‌‌الاسلام شهیدی ریاست محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران! شما را به جدتان قسم می‌دهم. آیا کشوری را سراغ دارید که با بازماندگان جنگ خودشان اعم از خانواده‌های معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان چنین کنند؟ حداقل انتظار این است که به مشکلات بیمه درمانی و معیشتی این عزیزان در اسرع وقت رجوع کرده و حل و فصل نمایید. 7 ـ همکاران ارجمند! آمار و ارقام تولید و اجرای قوانین در مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد که با این ساختار مجلس بیش از (50) درصد از قوانین وضع‌شده کارایی لازم را ندارند و لزوم ایجاد دو مجلس، مجلس قانونگذاری و مجلس شورای اسلامی در کشور فراهم است. لذا از بزرگان نظام خاضعانه تقاضا می‌کنم از ظرفیت قانون اساسی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی شهر و روستا استفاده کنند و این معضل بزرگ کشوری را در اسرع وقت حل کنند. 8 ـ در پایان عرض می‌کنم که طرح دوفوریتی شفافیت آراء که دیروز در مجلس تهیه و نسبت به جمع‌آوری امضا اقدام شد یک طرح جامع و کامل برای شفافیت آراء در همه شئون قانونگذاری و تصمیم‌گیری است. از همه همکاران خواهش می‌کنم به صورت فعال در این طرح مشارکت کنند تا هر فرد بی‌تقوا و بی‌بصیرت و ناآشنا به امور مجلس که حاضر نیست حتی خود را در معرض رأی انتخاب افکار عمومی قرار دهد نتواند چنین بر بدنه مهم‌ترین رکن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تازیانه بزند، از توجه همه همکاران عزیز و از هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی ممنون و متشکرم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علیرضا رحیمی
از رعایت وقت متشکرم، ناطق بعدی جناب آقای محمود صادقی نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس هستند،‌ بفرمایید.

محمود صادقی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با گرامیداشت خاطره رزمندگان دلاور و بی‌ادعا که با اتکا به ایمان و وحدت از تمامیت ارضی کشور و کیان و ناموس این کشور در برابر متجاوزانی که متکی به قدرت‌های سلطه‌گر بودند، پیروزی‌های درخشانی را به دست آوردند و در برابر صدامیان خاک این کشور را حراست کردند. از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تشکر می‌کنم به خاطر توسعه تکنولوژی‌های پیشرفته در حوزه آفندی و پدافندی که دشمن را در منطقه ما دچار حیرت، سرگردانی و سردرگمی کرده است. دو نکته را در این نطقم می‌خواهم عرض بکنم ان‌شا‌ءالله فرصت بشود. یکی بحثی که برادر گرامی جناب آقای دکتر فولادگر بخشی از آن را مطرح کردند بحث روند خصوصی‌سازی در کشور است. ما اکنون همه‌روزه شاهد اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه، هپکوی اراک و سایر واحدهایی هستیم که از طریق خصوصی‌سازی واگذار شدند. این وضعیت اقتضاء می‌کند که روند خصوصی‌سازی و سیاست‌هایی که طی حدود (18) سال قریب به دو دهه انجام شده مورد نقد و بازنگری قرار بگیرد. بنابر اطلاعاتی که در سایت سازمان خصوصی‌‌سازی وجود دارد بیش از (60) درصد ارزش واگذاری‌ها از طریق بورس و فرابورس بوده که البته این امتیاز است و باعث رشد بازار سرمایه شده. اما چون بیشترین حجم این واگذاری‌ها به شکل بلوکی انجام شده حدود بالای (95) درصد به شکل بلوکی انجام شده در واقع یکی از اهداف مهم سیاست‌های کلی یعنی گسترش مالکیت عمومی و تأمین عدالت اجتماعی محقق نشده. بنابر آمارهای خود سازمان خصوصی‌سازی سهم بخش خصوصی واقعی از واگذاری‌ها تنها حدود (17) درصد بوده و در واقع عمده سهم متقاضیان متعلق به نهادهای عمومی غیردولتی است و سهم بخش خصوصی واقعی بسیار اندک است. نهادهای عمومی غیردولتی با سهمی بیش از (60) درصد رتبه اول را در واگذاری‌ها دارند و این وضعیت باعث شده است که ما با یک پدیده مبهم و غیرشفاف که آن را خصولتی‌ها نامیده‌اند، مواجه شدیم. در دنیا نمونه‌های موفق خصوصی‌سازی اولاً از شفافیت برخوردار بوده، ثانیاً از بنگاه‌های کوچک آغاز کردند و بنگاه‌های بزرگ در مراتب بعدی بوده، کاری که ما برعکس انجام دادیم. اکنون معضلات ناشی از این سیاست‌های غلط کشور را با مشکل روبرو کرده و چوب آن را کارگران جان به لب آمده نیشکر هفت‌تپه و هپکوی اراک می‌خورند که به خاطر رساندن صدای‌شان حتی وادار به انجام کارهایی از قبیل بستن ریل راه‌آهن شده‌اند. بنابر گزارش دیوان محاسبات واگذاری‌هایی که در نیشکر هفت‌تپه، هپکوی اراک، ماشین‌سازی تبریز، ریخته‌گری و املاک ائیل‌گولی، کشت و صنعت مغان، پالایش نفت کرمانشاه، آلومینیوم المهدی و طرح هرمزان انجام شده مصوبه شورای عالی اصل (44) یعنی احراز پایش اهلیت مدیریتی مشتریان رعایت نگردیده. شاید بتوان اینگونه جمع‌بندی کرد که در واقع ما قانون سیاست‌های اصل (44) را به گونه‌ای اجرا کردیم که منجر به نقض اصل چهل و سوم شده است که مقرر می‌دارد برای تأمین استقلال اقتصادی جامعه و ریشه‌کن کردن فقر و محرومیت تأمین شرایط و امکانات کار برای همه باید بشود که نه به تمرکز و تداول ثروت در دست افراد و گروه‌های خاص منتهی بشود و نه دولت را به صورت یک کارفرمای بزرگ مطلق در بیاورد. اکنون متأسفانه بعد از گذشت حدود دو دهه هم دولت به صورت یک کارفرمای بزرگ عمل می‌کند و هم ثروت در دست افراد و گروه‌های خاص گردش می‌کند. منجر به ظهور یک طبقه اولیگارشی شده که هم اقتصاد را و هم سیاست را در دست دارند. من واقعاً نمی‌فهمم آیا یک مجتمع حوزوی که کارش تربیت طلاب است می‌تواند یک واحد صنعتی را اداره بکند؟ کاری که اخیراً در اراک اتفاق افتاده و همچنین در لاستیک‌سازی دنا اتفاق افتاد. نکاتی است که باید در بازنگری سیاست‌ها مورد توجه قرار بگیرد. نکته دیگر درخصوص اتفاقی که اخیراً خوشبختانه روشن شد و متهمانی که متهم به ترورهای هسته‌ای بودند خوشبختانه با درایت و تدبیر وزیر محترم اطلاعات، البته در سال 92 آزاد شده‌اند بعد معلوم شد که همه اینها در مستندی به نام کلیپ «ترور» که از صدا و سیما پخش شد همه اعتراف صریح به این کرده بودند که ما اسرائیل رفتیم، رژیم فلسطین اشغالی رفتیم آموزش دیدیم، اما بعد معلوم شد همه اینها دروغ بوده! سؤال من از وزیر اطلاعات این است که آیا امکان دارد که کسی بدون فشار و شکنجه به عملی اقرار بکند در صدا و سیما که مجازات آن اعدام و مرگ است؟ آقای وزیر اطلاعات بررسی کنید ببینید چه کسانی اینها را وادار کرده‌اند که اعترافاتی که برای آنها (رحیمی ـ متشکرم) ثمری جز مرگ نداشته. باید وزیر اطلاعات سابق آقای مصلحی پاسخگوی این رفتار خودش باشد، متشکرم. والسلام علیکم

عبدالرضا مصری
متشکرم، ناطق آخر را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آخرین ناطق جناب آقای مهرداد لاهوتی نماینده محترم لنگرود هستند، بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین ابتدا هفته دفاع مقدس را تبریک عرض می‌کنم. یاد و خاطره همه شهیدان را گرامی می‌دارم. آغاز سال تحصیلی را به اساتید، مربیان و همه دانش‌آموزان عزیز تبریک عرض می‌کنم. توصیه‌ای هم به آقای ترامپ دارم، خودشان را از این سردرگمی نجات بدهند، از این سردرگمی سیاسی که برای خودشان ایجاد کرده‌اند. خودشان هم می‌دانند که دیگر تحریم‌ها و این فشارهایی را که هر روز بلوفش را می‌زنند دیگر بلااثر شده. به برجام برگردند و تنها راه این است که به اشتباه خودشان اعتراف بکنند، همین فرمایش رهبری معظم انقلاب هزینه‌های امنیت را در دنیا کاهش بدهند. توصیه‌ای هم به کشورهای اروپایی دارم؛ به جای باز کردن پرونده‌‌های دروغ و اتهام‌‌های تازه به تکالیف برجامی خودشان عمل بکنند و آقای جانسون هم که قدرت حل کردن مسائل داخلی خودشان را هم ندارند چگونه درخصوص ملت بزرگ ایران سخن می‌گویند؟ ایشان حتی قدرت مرتب کردن موی خودشان را هم ندارند. نکته دیگر تذکر بنده به دولت محترم درخصوص یارانه‌ها است. آقای دکتر روحانی و جناب آقای شریعتمداری! بیعت ما با شما قانونی بود که دهک‌های بالا بودند، یک عده الان در خارج از کشور آنجا هستند دارند یارانه می‌گیرند شما به جای اینکه یارانه آنها را قطع بکنید رفتید یارانه کم‌درآمدها را حذف کردید،‌ ان‌شا‌ءالله که اشتباه باشد. شما همه در حوزه‌های انتخابیه خودتان دیدید یارانه فقیر و فقرا را رفتند قطع کردند. ان‌شا‌ءالله این را تا هفته آینده باید پیگیری کنید. آقای دکتر مصری! نه، شما یک جلسه غیرعلنی بگذارید این موضوع باید حل بشود. نکته دیگر، من واقعاً برای وزارت صنعت، معدن و تجارت متأسف هستم. ما از هر دری وارد می‌شویم مافیا از در دیگر وارد می‌شوند. تعرفه واردات چای خارجی را از (20) درصد در این شرایط حساس (5) درصد کردند، یعنی چه؟ یعنی اینکه چای را با تعرفه صفر وارد کشور بکنیم. والله، بالله و تالله ما برای خودمان نمی‌گوییم، (7000) هکتار از باغات چای کشور شما تغییر کاربری پیدا کرد، جلوی دست این مافیاها را بگیرید. استمرار همین حرکت، تغییر کاربری می‌شود و واقعاً من متأسفم، متأسفم، متأسفم. نکته دوم بحث پسماندها است. ما به جای اینکه واقعاً برای درمان سرطان هزینه بکنیم برای پیشگیری سرطان برویم که همین پسماندها امروز در کشور ما تولید سرطان می‌کنند واقعاً برایش هزینه بکنیم. من از سازمان حفاظت محیط‌زیست و دستگاه‌های متولی و حتی خود مجلس درخواست می‌کنم کمک بکنند که ان‌شا‌ءالله ما این موضوع را در کشور بتوانیم حل بکنیم. آقای دکتر جهانگیری و آقای دکتر روحانی و آقای بانک!‌ ما به دولت اجازه دادیم، دولت را مکلف نکردیم، دولت باید این را به فال نیک بگیرد. ما به دولت اجازه دادیم در بعضی از مناطق، شما بیایید مناطق ویژه اقتصادی آن هم توسط بخش خصوصی ایجاد بکنید، هیچ بار مالی هم برای دولت ندارد، ان‌شا‌ءالله با توجه به مصوبه اخیر دولت که در دولت هم تصویب شده ان‌شا‌ءالله مصوبه را ابلاغ بکنند که بحث ایراد شورای نگهبان را بتوانیم رفع بکنیم. بحث راه‌آهن رشت به آستارا هم باز استدعای ما است که با توجه به اینکه همه بستر فراهم شده ان‌شا‌ءالله عملیات اجرایی آن زودتر آغاز بشود. راه‌آهن رشت به قائمشهر، اتصال بین دو تا استان گردشگری واقعاً می‌تواند کار بسیار مهمی باشد. آقای دکتر روحانی هم دستور دادند جناب آقای اسلامی هم عنایت دارند، ان‌شا‌ءالله عنایت خواهند فرمود. بحث واردات برنج، دوستان ببینید! تا الان نزدیک به (2) میلیون تن برنج وارد کشور شده است. من بارها عرض کردم مجموعاً (500) هزار تن برنج در کشور بیشتر نیاز نداریم. دوستان ببینید! بعد می‌گویند زمین‌های کشاورزی تغییر کاربری پیدا کرد. وقتی شما کشاورزی را برای کشاورز، غیراقتصادی می‌کنید طبیعی است یک کشاورز می‌گوید من الان ندارم، برای قوت خودم مشکل دارم، می‌رود از طریق فروش زمین و تغییر کاربری و راه‌های دیگری که شما می‌دانید. الان آقای دکتر جلالی ریاست محترم مرکز پژوهش‌های مجلس اینجا تشریف دارند، (3000) هکتار از زمین‌های کشاورزی و برنج ما تغییر کاربری پیدا کرد. در این شرایط حساس ما باید قوت خودمان را ان‌شا‌ءالله خودمان تأمین بکنیم و عرایضی را که تقدیم کردم ان‌شا‌ءالله هم دولت، هم مجلس و هم قوه قضائیه عنایت داشته باشند، متشکرم.

علیرضا رحیمی
از رعایت وقت متشکرم.

عبدالرضا مصری
اخطار و تذکر را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
عزیزانی که اخطار و تذکر دارند از روز گذشته دو، سه تا از عزیزان هستند بعد در خدمت جناب آقایان: امینی، نقوی‌حسینی، نوروزی و کرم‌پور هستیم، آقای ترکی وقتشان را به آقای موسوی‌لارگانی دادند و در خدمت آقای کبیری خواهیم بود. جناب آقای دلخوش تشریف دارند؟‌ بفرمایید.

سیدکاظم دلخوش اباتری
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! من اولاً تشکر می‌کنم، لازم می‌دانم خدمت دولت محترم عرض بکنم در ارتباط با اجرای صحیح قانون هدفمندی یارانه‌ها این اجرا چون دارد ناقص انجام می‌شود و تعداد زیادی از مردم عزیزمان از کارگران و کشاورزان و کارمندان و افراد ضعیف از لیست حذف شدند طی این هفته گذشته هم ما بارها اعلام کردیم به این توجه بشود. نکته دوم، در ارتباط است با بحث عملکرد بهزیستی کشور و استان در ارتباط با آسایشگاه‌های خیریه که توسط افراد خیر و امنا براساس قانون می‌چرخد. خواهش من این است که برای اینکه ما پیگیری‌های بعدی را انجام ندهیم امام فرمودند: «تخلف از قانون و مقررات تخلف از شرع است» و در شرایط فعلی ما به عنوان کسانی که در حکومتی که ولایت فقیه، سرپرستی می‌کند و نظام مقدس جمهوری اسلامی است این دقت را دوستان بکنند که در مؤسسات عمومی یا مؤسسات غیردولتی که براساس اساسنامه می‌چرخد غیرقانونی ورود و دخالت نکنند. ما به دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، سپاه محترم و همه عزیزان هم اعلام کردیم ما نمی‌خواهیم که شأن افراد آسیب ببیند. قطعاً ما از سر دلسوزی داریم عرض می‌کنیم و اگر لازم باشد که گزارشات قانونی پیگیری بشود این را هم پیگیری خواهیم کرد، ولی از بهزیستی و وزارت رفاه می‌خواهیم براساس قانون به وظایف خودشان عمل کنند و تخطی از قانون نکنند، این مسبوق به سابقه هم است. آقای مصری! از جناب‌عالی هم خواهش می‌کنم که این موارد را پیگیری بفرمایید و دستور جدی برای پیگیری بدهید.

عبدالرضا مصری
من از دوستان یک تقاضایی دارم، چون تعداد زیاد است اگر همراهی بشود که موضوع کامل مطرح بشود، اما مختصرتر بفرمایید که تعداد بیشتری بتوانند بحث‌هایی که دارند مطرح بکنند ممنون می‌شوم، بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای کوسه‌غراوی در تذکر دو دقیقه‌ای هم اسم‌شان هست لذا آقای وکیلی می‌خوانند. جناب آقای حاجی از صبح آقای رئیس فرمودند دو دقیقه تذکر بدهند، کمتر از دو دقیقه بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکر متفرقه
حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) ـ بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس و همکاران عزیز! یک اتفاقی در کشور در این چند روز گذشته افتاده که باعث شده بازار پایه بورس دچار برخی تلاطم‌ها شده و ده‌ها هزار نفر حدود (30) تا (40) درصد ارزش سهامی که خریداری کرده بودند را از دست دادند و این به نظر می‌رسد نبوده، جز بی‌تدبیری یا بد عمل کردن یا درست اجرا نکردن آنچه که گفته می‌شود، مصوبه شورای عالی بورس بوده که طبیعتاً رئیس شورا وزیر اقتصاد است، اما در زیرمجموعه حالا یا مصوبه هم دارای اشکال بوده یا نبوده ولی به جای اینکه بیایند از یک قسمت جزء شروع بکنند آمدند در کل بازار پایه که به سه بخش تقسیم می‌شود چنین عمل کردند. عمده این سهام‌ها مربوط به افراد متوسط به پایین است که وقتی ما به آنها می‌گوییم نروید پول‌تان را مثلاً در خرید ارز سرمایه‌‌گذاری بکنید، نروید در سفته‌بازی‌ها کار بکنید بهترین جایی که به آنها توسط مجموعه دولت پیشنهاد می‌شده بازار بورس بوده و با این کارشان بازار بورس را بهم ریختند. خواهش من این است و جناب‌عالی هم اینجا تأکید بفرمایید، فوراً وزیر اقتصاد یا خود آقای رئیس‌جمهور ورود پیدا بکنند و راهکار و پیشنهاداتی هست و این بازاری که باید امن‌ترین باشد را ثبات ببخشند و نگرانی که الان برای بسیاری از خانواده‌ها پیش آمده است را رفع بکنند.

عبدالرضا مصری
من خواهش می‌کنم جناب آقای حضرتی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ان‌شا‌ءالله این را در دستور هفته آینده قرار بدهند، نفر بعد را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای کورش کرم‌پورحقیقی بفرمایید، تشریف ندارند، جناب آقای موسوی‌لارگانی به جای آقای ترکی بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
تذکر قانون اساسی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر خواهش من این است که توجه بکنید. من هم اخطار اصل (110) و هم ماده (18) آیین‌نامه و بند (11) ماده (22) را تذکر دارم. در رابطه با اصل (110) نظام یک تصمیمی گرفته در ارتباط با کسانی که آمدند تیشه به ریشه نظام زدند و در سال 88 آن فتنه بزرگی که در کشور ایجاد شد و یک عده‌ای آمدند در مقابل نظام ایستادند و دستاوردهای نظام را زیر سؤال بردند بارها روی بحث حضرت امام (رحمه‌الله علیه) و مقام معظم رهبری صحبت‌هایی که شد تصمیم گرفتند که بالاخره چند نفر اینها باید در حصر باشند. بارها مقام معظم رهبری هم روی این مطلب تکیه کرده. ببینید! در این دوره اصلاح‌طلب‌ها شورای شهر تهران را به صورت کمپلت در اختیار داشتند، (30) نماینده تهران اکثریت‌شان اصلاح‌طلب بودند. الان حرفی برای زدن برای مردم ندارند، می‌خواهند بگویند چکار کردند؟ می‌آیند بحث کسانی که در حصر هستند و چرا اینها آزاد نیستند و چرا آزاد نمی‌شوند را می‌گویند. آیا الان مشکل کشور ما بحث حصر است؟ آیا واقعاً اگر از این چهار نفر حصر برداشته بشود مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و بحث اشتغال جوانان که با مشکل جدی الان کشور روبرو است و مقام معظم رهبری سال قبل را به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی و امسال را به عنوان رونق تولید نامگذاری کردند و الان برای اشتغال هیچ کاری نشده چرا کم‌کاری‌ها را بیایند ذهن مردم را منحرف بکنند یا بگویند اینها با شکنجه آمدند اعتراف کردند. اینها حقیقتاً بحث‌های انحرافی است. اما در رابطه با ماده (18)...

عبدالرضا مصری
دیگر وقت شریف شما تمام شده.

سیدناصر موسوی لارکانی
آقای دکتر لاریجانی هم دیروز و هم امروز این مباحثی که مطرح کردند جای خیلی تعجب دارد. ایشان قسم یاد کردند که به آیین‌نامه عمل بکنند، نمایندگان تذکر داشتند.

عبدالرضا مصری
اجازه بدهید، وقت شما تمام شده.

سیدناصر موسوی لارکانی
خود بنده چندین مرتبه اعلام کردم تذکر دارم. در لیست هم ببینید اسم من در لیست هم بود. اجازه بدهید عرض من و دو دقیقه‌ام تمام بشود. اسمم در لیست بود اجازه ندادید که ما صحبت بکنیم.

عبدالرضا مصری
وقت را رعایت کنید. اینطوری که نمی‌شود.

سیدناصر موسوی لارکانی
بحث من تمام شد، ببینید! وقتی آقای لاریجانی می‌آید برای مجلس داد می‌زند و

اکبر رنجبرزاده
از وقت دیگران دارید استفاده می‌کنید

سیدناصر موسوی لارکانی
ما هم تشکر می‌کنیم که داد زده، اما وقتی بعضی از همکاران ما اصل نظام را زیر سؤال می‌برند و می‌گویند این خودسوزی یک دختری که پدرش می‌گوید بیمار بوده این مقدمه... (قطع میکروفن)

عبدالرضا مصری
خیلی ممنون، وقت شما خیلی وقت است تمام شده، خیلی تشکر می‌کنم.

اکبر رنجبرزاده
آقای سلام امینی بفرمایید.

سلام امینی
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض تبریک، تسلیت و گرامیداشت هفته دفاع مقدس دو، سه تا تذکر خدمت عزیزان دارم. هفته گذشته ظاهراً یارانه تعداد زیادی از مردم، اقشار پایین و آسیب‌پذیر جامعه به ویژه در استان ایلام قطع شد و خیلی جاها مراجعه کردیم با معاون پارلمانی صحبت کردیم. بنا است اصلاح بشود، یک هفته گذشته متأسفانه هنوز نتیجه خاصی نگرفتیم. از وزیر محترم رفاه استدعا دارم که خودشان رأساً مدیریت بکنند، چون واقعاً در خیلی موارد این مردم به این یارانه‌ها نیاز دارند و شاید هم بخشی از زندگی‌شان به این بند است. موضوع بعد در بحث اعلام نتایج کنکور است که از زمانی که اعلام شده ظاهراً اشتباهات زیادی رخ داده. در بعضی موارد کسی که اصلاً رشته‌ای را انتخاب نکرده رشته دیگری برایش انتخاب کردند یا در بعضی موارد رتبه‌های سه رقمی و چهار رقمی داشتند اما متأسفانه هیچ کد رشته‌ای قبول نشدند. از ریاست محترم سازمان سنجش و وزارت علوم می‌خواهم که رسیدگی فوری داشته باشند. همینطور مشکل عزیزان ایثارگرمان مخصوصاً مشکل درمانی‌شان تا به حال حل نشده، بخش اعظم‌شان به ما مراجعه می‌کنند. ان‌شا‌ءالله که از طریق بنیاد شهید تسریع بیشتری داده بشود و بحث دو تا استفساریه که ما همچنان در دستور کار هیأت‌رئیسه مجلس داریم یکی مربوط به ارتقای مدرک فرهنگیان و دیگری بحث مناطق جنگی ان‌شا‌ءالله سریع‌تر از طریق هیأت‌رئیسه محترم مجلس در دستور کار قرار بگیرد، متشکرم.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای سیدحسین نقوی‌حسینی بفرمایید.

سیدحسین نقوی حسینی
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رنجبرزاده! شماره صندلی من (53) هست. جناب آقای وکیلی! اجازه می‌دهید آقای رئیس تذکر ما را گوش بدهند؟ ببخشید. من در مورد بیانات جناب آقای دکتر لاریجانی خطاب به برادر عزیزمان جناب آقای پژمانفر که از نمایندگان واقعاً باتقوا، زاهد و مؤمن مجلس هستند، در دو دوره مجلس که ما خدمت ایشان هستیم حرف‌هایی دارم که ان‌شا‌ءالله خود آقای دکتر لاریجانی حضور داشتند اینها را مطرح می‌کنم. اینکه ایشان را «دیکتاتور» خطاب می‌کنند، مسئول وضع کشور آقای پژمانفر است؟ انحصار تریبون در اختیار آقای پژمانفر است؟ ان‌شا‌ءالله راجع به اینها به موقع صحبت می‌کنم و می‌گویم که مسئول وضع فعلی مملکت چه کسانی هستند؟ کسانی که (20) دقیقه‌ای اینجا برجام را تصویب کردند، کسانی که مسئول بزرگ‌ترین فساد اقتصادی در طول تاریخ دولت جمهوری اسلامی هستند، آنها مسئول (وضع) کشورند. ان‌شا‌ءالله به موقع صحبت می‌کنم. همچنین مطالب ایشان راجع به صدا و سیما. فقط صدا و سیما ما را تخریب کرد؟ دولتمردان تخریب نکردند؟ شش سال است. جملات‌شان را ان‌شا‌ءالله از تریبون عرض می‌کنم. اما تذکر من راجع به رتبه‌بندی فرهنگیان است. بالاخره رئیس‌جمهور محترم چهار وزیر آموزش و پرورش در این دولت که متأسف هستیم که این دولت کمترین بها را به آموزش و پرورش داد. وزارتخانه‌ای که پنج بار دچار تغییر مدیریت در این دولت شد متأسفانه، رتبه‌بندی فرهنگیان را رئیس‌جمهور محترم، معاون محترم رئیس‌جمهور، وزرای محترم این دولت همه به فرهنگیان قول و وعده دادند ما رتبه‌بندی را اجرا می‌کنیم، رتبه‌بندی اجرا می‌شود

اکبر رنجبرزاده
متشکرم، وقتتان تمام شد

سیدحسین نقوی حسینی
تذکر متفرقه
وعده‌های مکرر، سال تحصیلی جدید آغاز شده. آقای رئیس‌جمهور، آقای معاون رئیس‌جمهور، وزیر محترم آموزش و پرورش! این رتبه‌بندی فرهنگیان را یکبار اجرا کنید. اینقدر با آبرو و حیثیت فرهنگیان کشور (1) میلیون خانواده فرهنگی بازی نکنید.

اکبر رنجبرزاده
متشکرم، جناب آقای سیدتقی کبیری بفرمایید.

سیدتقی کبیری
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم من چند تا تذکر برای وزیر محترم آموزش و پرورش دارم. امروز از ناحیه سازمان امور استخدامی اعلام شد که در حدود (30) هزار نفر استخدام جدید صورت خواهد گرفت که در حدود نصف اینها مربوط به آموزش و پرورش است. جای تعجب است، جناب آقای وزیر! وقتی نهضتی‌ها بخش اعظم‌شان الان جذب نشدند و ما در این مجلس مصوبه داریم، ابتدا همه اینها را اولاً جذب کنید، موضوع شرکتی‌ها، قراردادی‌ها، پیش‌دبستانی‌ها و حق‌التدریسی‌ها هنوز حل نشده. پیشنهاد این است که اول این عزیزانی که حق‌شان است و الان قانون هم برایشان داریم را محقق بکنند بعد سراغ جذب جدید بروند. نکته دوم برای وزیر آموزش و پرورش بحث رتبه‌بندی فرهنگیان را همانطور که در بحث رأی اعتماد هم مطرح شد عملی بکنید و نهایتاً موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلان که مصوبه مجلس هم هست متأسفانه مورد بی‌مهری قرار گرفته و کمر بازنشستگان ما دارد می‌شکند و هزینه‌های مضاعفی که اینها دارند حتماً و حتماً سازمان برنامه و بودجه ورود پیدا بکند و ان‌شا‌ءالله بتواند حداقل مرهمی بر زخم بازنشستگان عزیز داشته باشیم، ممنون و متشکرم.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای نوروزی که تشریف ندارند، آقایان: کواکبیان و سلیمی ماده (75) دارند، دیگر آقای رئیس هرچه صلاح بدانند.
7 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عبدالرضا مصری
تذکرات کتبی را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان محترم خطاب به دستگاه‌های اجرایی: ـ آقای نادر قاضی‌پور (ارومیه) به وزرای جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص تسریع در تعیین قیمت پایه گوجه‌فرنگی، انگور و سیب درختی برای کارخانجات صنایع تبدیلی. ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص تسریع در حل مشکل تجار در ثبت سفارش و تخصیص ارز مورد نیاز مواد اولیه. به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص تسریع در احداث و بازسازی سینماهای شهرستان ارومیه. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص لزوم نظارت بر افزایش سرسام‌آور شهریه دانشگاه آزاد اسلامی. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم اتخاذ تدابیری برای کارمندان، دانشجویان و بیمارانی که مجبور هستند از سرویس‌های هوایی با توجه به گرانی سرسام‌آور قیمت بلیط هواپیما استفاده کنند. به وزیر ورزش و امور جوانان درخصوص لزوم اتخاذ تدابیری عاجل برای حذف باندبازی آقازاده و دامادسالاری و جایگزینی شایسته‌سالاری در عرصه ورزش. ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر اقتصاد درخصوص تسریع در امحاء (140) هزار تن ذرت آلوده در انبارهای بندر امام‌خمینی. ـ آقای منصور مرادی (مریوان و سروآباد) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت عدم اجراشدن دستور معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر تخفیف سود بازرگانی در مرز باشماق مریوان. به رئیس‌جمهور محترم و وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص علت عدم طرح تخفیف سود بازرگانی در مرز باشماق مریوان در هیأت دولت. به وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص علت عدم اجرای مصوبه دانشگاه فنی ـ حرفه‌ای شهرستان مریوان. ـ آقای محسن بیگلری (سقز و بانه) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت بی‌توجهی به آسفالت جاده‌های روستایی و تعطیلی اکثر طرح‌های راه روستایی استان کردستان علی‌رغم وعده‌های روز رأی اعتماد. به وزیر نیرو درخصوص علت عدم ابلاغ سهمیه تخصیص آب استان کردستان. به وزیر کشور درخصوص علت عدم واگذاری ماشین‌آلات به دهیاری‌های استان کردستان. ـ آقای علی کرد (خاش، میرجاوه، بخش نصرت‌آباد و کورین) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در بهسازی جاده میرجاوه به بخش ریگ. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص اینکه چرا ظرفیت‌های اولیه اعلام‌شده هنگام انتخاب رشته و بعد از انتخاب رشته بدون اطلاع‌رسانی کاهش یافته یا بخش اعظمی از ظرفیت‌های اولیه به سهمیه‌های (25) درصد و (5) درصد استعداد درخشان و هیأت‌علمی اختصاص داده شده است. ـ آقای حسین نیازآذری (بابل) به وزیر نیرو درخصوص تسریع در تأمین آب شرب شهرستان بابل. ـ آقای علی‌محمد مرادی (قروه و دهگلان) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص علت عدم شروع عملیات اجرایی کارخانه زنجیره فولاد شهرستان قروه و دهگلان. به وزیر نیرو درخصوص لزوم رسیدگی جدی به مشکلات تأمین آب شرب کشاورزی شهرستان‌های قروه. ـ آقای جبار کوچکی‌نژاد‌ارم‌ساداتی (رشت) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص علت حذف یارانه اقشار آسیب‌پذیر. به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص علت حذف شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی استانی. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه چرا کارخانه‌های برنج‌کوبی نوسازی و بازسازی نمی‌شوند. ـ آقایان: روح‌الله بابائی‌صالح (بوئین‌زهرا و آوج) و بهمن طاهرخانی (تاکستان) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم حمایت برای ساماندهی نسبت به خرید و یا ایجاد شرایط محصولات کشاورزی، گوجه‌فرنگی، خربزه و هندوانه شهرستان‌های استان قزوین. ـ خانم پروانه مافی (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزرای جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم برچسب‌زنی محصولات تراریخته در کشور و مجازات متخلفان از این قانون. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم حمایت شهرداری‌ تهران برای اتمام هرچه سریع‌تر طرح زیرگذر گیشا. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه چرا علی‌رغم تذکرات چندساله پیرامون فروش سالانه (700) هزار تن ضایعات به نام گندم در طرح خرید تضمینی گندم دولت همچنان نسبت به این موضوع بی‌توجه است؟ ـ آقای احمد بیگدلی (خدابنده) به وزیر کشور درخصوص عدم توجه به حذف نام شهدا از تابلوهای داخل شهری. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت بکارگیری افراد حالت اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران. ـ آقای محسن کوهکن‌ریزی (لنجان) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص خودداری از صرف وقت برای کارهای باارزش از قبیل شرکت در مراسم تحویل بار ذوب‌آهن به راه‌آهن. ـ آقای سیدمصطفی ذوالقدر (میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد) به وزیر نفت درخصوص اقدام لازم به قید فوریت جهت فعال کردن مخازن شرکت نفت میناب. ـ آقایان: احمد صفری (کرمانشاه) و حسن سلیمانی (کنگاور، صحنه، هرسین) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص تسریع در خرید محصول گوجه‌فرنگی تولید استان کرمانشاه. ـ آقای محمدمهدی افتخاری (فومن و شفت) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص دلیل عدم اجرای ماده (4) منابع طبیعی قانون ساماندهی اراضی مصوبه مجلس شورای اسلامی توسط سازمان منابع طبیعی. به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص اینکه به دو دلیل مجوز تأسیس و راه‌اندازی دانشکده گردشگری گیلان به نام شهرستان فومن صادر شده: یک، وقف و دو، به دلیل علاقه وافر گردشگران و توریست‌های خارجی. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه چرا منابع طبیعی از واگذاری اراضی که سالیان سال در دست... ـ آقای سیدمهدی مقدسی (اراک، کمیجان و خنداب) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در تصویب آیین‌نامه اجرایی تبصره (1) ماده (7) قانون کار تعیین تکلیف وضعیت قراردادهای موقت.
8 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

محمد علی وکیلی
در تذکرات شفاهی همکاران جناب آقای سیدجواد ساداتی‌نژاد نماینده محترم کاشان بفرمایید.

سید جواد ساداتی نژاد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم هفته دفاع مقدس، یاد شهدای عزیز و امام راحل را گرامی می‌‌داریم و درود به روح (1700) شهید دارالمؤمنین کاشان و (700) شهید دارالشهدای آران و بیدگل. زندگی ما مدیون شهدا است و نام شهدا از دل و جان مردم ایران و میادین و کوچه‌های ما پاک‌شدنی نبوده و نخواهد بود و این پیام مهمی برای کسانی است که دنبال حذف نام شهدا هستند. اولین تذکر من به وزیر محترم راه و شهرسازی است. بعد از گذشت سه سال از کلنگ‌زنی باغ‌موزه دفاع مقدس در کاشان که شهر شهیدان است هنوز زمین تحویل هیأت‌امنای باغ‌موزه نشده و خانواده شهدا و خیرین آمادگی شروع عملیات ساختمانی را دارند. لذا دستور بدهید واگذاری قطعی زمین انجام بشود. تذکر من به وزیر محترم صمت آقای مهندس رحمانی است. هنوز علی‌رغم ابلاغ بخشنامه توسط معاون شما آقای سرقینی درخصوص تأمین مواد اولیه صنایع فولادی نوردی متأسفانه در عمل اجرا نشده و این باعث تعدیل نیروی انسانی در این کارخانجات است که دستور عاجل بدهید در کارگروه تنظیم بازار این مسأله حل بشود. به وزرای راه و شهرسازی، کشور و نفت تذکر من این است که این چه وضعی است که در موضوع قیر به وجود آمده؟ ضرورت کادر عمرانی شهری و شهرداری‌ها بحث قیر است. الان پنج کارخانه در کاشان و آران و بیدگل تولید آسفالت می‌کنند همه تعطیل هستند. این وضع را باید سریعاً سامان داد. قیر نه کالای وارداتی و نه تحریمی است. این بی‌مدیریتی را هرچه سریع‌تر ساماندهی کنید. جناب آقای مهندس اسلامی وزیر راه و شهرسازی! چرا هنوز شرکت راه‌آهن اقدام به احداث پل زیرگذر کنارگذر کاشان و آران و بیدگل نکرده؟ مردم منطقه از ترافیک شدید کریدور جنوب به شمال کشور خسته شدند. دستور سریع و عاجل را صادر فرمایید. جناب آقای مونسان وزیر محترم میراث فرهنگی! تپه‌های سیلک کاشان در هر کشوری بود کشور را با آن می‌چرخاندند، ولی متأسفانه یک موزه در کنار این آثار بزرگ جهانی نیست، در حالی که آثار آن زینت‌بخش تمام موزه‌های جهان است. لذا دستور بدهید یک موزه در کنار تپه‌های سیلک احداث بشود. وزیر محترم نیرو! چرا متأسفانه دستورات شما را رعایت نمی‌کنند و موجب نارضایتی برای کشاورزان در کاشان و آران و بیدگل ایجاد شده؟ جناب آقای حاجی‌میرزایی وزیر محترم آموزش و پرورش! لزوم تعیین تکلیف قانون حق‌التدریسان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نگرانی معلمان خرید‌خدمت و ساماندهی آنها و پرداخت پاداش پایان‌خدمت و معوقات آنها مانده. خدمتگزاران مدارس قشر فراموش‌شده‌اند. به معیشت و زندگی اینها رسیدگی بکنید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای رضایی نماینده محترم شیراز بفرمایید.

مسعود رضائی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم از هیأت‌رئیسه محترم تشکر می‌کنم که این وقت را فراهم آوردند که من تذکری را به دو، سه تا از وزرا اعلام کنم. تذکر اول من به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و اعلام می‌کنم که جناب آقای وزیر! همانگونه که مدعی هستید که متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با شاغلین (12) هزار میلیارد اعتبار نیاز دارد و به این بهانه نمی‌توانید آن را اجرا کنید، حداقل شأن بازنشستگان را رعایت کنید. این قشری که بسیار آسیب‌پذیر هستند و هیچ دستی در دولت و حاکمیت هم ندارند که به داد آنها برسند. چرا بیمه تکمیلی آنها بلاتکلیف است، چرا پیوسته صندوقی که مربوط به آنها است مدیرعاملش تغییر می‌کند و با سرپرست اداره می‌شود‌ که خود سم مهلکی برای این صندوق است و حداقل چرا پرداخت کسورات و حقوق بازنشستگان که با تأخیر صورت می‌گیرد انجام نمی‌دهید که هرماهه سبب جریمه و دیرکرد اقساط این قشر آسیب‌پذیر خواهد شد؟ اما تذکر دوم من به وزیر آموزش و پرورش است و اعلام می‌کنم جناب آقای وزیر! اکنون که وزارت آموزش و پرورش پس از چندماه بدون وزیر از خواب زمستانی دوران سرپرستی بیدار شده آیا می‌دانید که معلمان در بدترین شرایط زندگی به سر می‌برند و با بی‌میلی و کرختی در کلاس‌های درس حاضر می‌شوند و در بیماری روحی و مادی به سر می‌برند؟ آیا می‌‌دانید که پس از چند روز بازگشایی مدارس هنوز دانش‌آموزان زیادی ثبت‌نام نکرده‌اند؟ آیا می‌دانید که هنوز سرویس ایاب و ذهاب دانش‌آموزان در کلانشهرها تعیین نشده یا نظم و شکلی نگرفته است؟‌ آیا می‌‌دانید که هنوز لباس‌های فرم تهیه نشده و این موارد که با هزینه خانواده‌ها طی این مدت آیا ضعف مدیریتی نیست؟ آیا می‌دانید که آموزش و پرورش آنقدر سیاست‌زده شده که هدف اصلی آن که آموزش است فراموش شده؟

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون، جناب آقای کوسه‌غراوی نماینده محترم مینودشت بفرمایید.

شهرام کوسه غراوی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با تسلیت به مردم شریف استان گلستان خصوصاً مردم مرزدار شهرستان مراوه‌تپه که متأسفانه داغدار هستند و برخورد تریلی با مینی‌بوس حامل زوار که (15) نفر از مادران و کودکان را در آستانه سال تحصیلی از دست دادیم. تا جایی که از یک خانواده (9) نفر در آتش سوختند. آقای دکتر روحانی!‌ چرا برای جاده ترانزیتی مراوه‌تپه به گنبد که روزانه نزدیک به (4000) وسیله نقلیه از آن عبور می‌کند و با عرض بسیار کم که نیاز به چهاربانده شدن دارد اقدام نمی‌کنید؟ متأسفانه افرادی که با عشق به زیارت رفتند به علت عدم تأمین ایمنی‌ راه‌ها به علت تصادف جان باختند. این جاده ترانزیتی نیاز به تعریض و ارتقاء به راه اصلی و چهارخطه شدن دارد. چرا شرق استان اینقدر باید در رنج محرومیت به سر ببرد؟ آیا تبعیض شایسته مردم شرق استان است؟ می‌‌دانیم تنگنای بودجه‌ای وجود دارد، ولی این تبعیض واقعاً قابل توجیه نیست. جاده‌های دیگری در همین شرایط وجود دارند، ولی سازمان برنامه و بودجه برایشان اعتبار دیده، ولی دریغ در جاده‌های باریک شرق استان هر روز باید شاهد مرگ باشیم. جناب آقای اسلامی! چرا نماینده ویژ‌ه¬ای برای بررسی موضوع نمی‌فرستید؟ آقای رئیس‌جمهور! برای خانواده‌ای که (9) نفر از عزیزان‌شان را از دست دادند باید تدبیر کنید و عنایت ویژه برای آلام آنها باشد. آقای اسلامی! با توجه به فجایع دردناک و خسارت‌های جانی و مالی غیرقابل تحملی که هر روز در این جاده کلاله به مراوه رخ می‌دهد و شاهد کشتار و کشته شدن مردم هستید هیچ اقدامی نمی‌کنید. این بی‌مهری دولت مصیبت‌های جبران‌ناپذیری را رقم زده. بی‌تردید آه مظلومین بی‌گناه جان‌باخته در این حوادث گریبان مسئولین ذی‌ربط را خواهد گرفت.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون، وقتتان تمام شده

شهرام کوسه غراوی
تذکرات شفاهی
آقای وزیر آموزش و پرورش! چرا به داد فرهنگیان خدوم، زحمتکش و مظلوم شهر کلاله پیرامون فوق‌العاده مناطق کمترتوسعه‌یافته رسیدگی نمی‌کنید؟ فرهنگیان سرمایه بی‌بدیل این مملکت هستند. آقای اردکانیان! بر اثر بارندگی‌های امسال آب‌های سطحی قابل استحصال خوبی فراهم شده... (قطع میکروفن)

محمد علی وکیلی
جناب آقای قوامی نماینده محترم اسفراین بفرمایید.

هادی قوامی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم درخصوص هدفمندی من دو نکته را عرض بکنم؛ وزارت رفاه متأسفانه باید یارانه افراد ثروتمند را می‌رفت قطع می‌کرد، یارانه فقرا، روستاییان،‌ عشایر و افراد ضعیف را قطع کرده. من از وزیر رفاه خواهش می‌کنم کاری بکند که این اقدام اشتباه را اصلاح بکند و یارانه این عزیزان برقرار بشود. یک گزارشی را کمیته تحقیق و تفحص درخصوص اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها انجام داد. این کمیته یک سال کار کرده گزارش در کمیسیون اقتصادی مجلس کامل و جامع بررسی شده، شاهد هیچ تخلف قابل ذکر و مستندی که قابل طرح در صحن علنی مجلس و مراجع قضائی باشد نیستیم. لذا یک اخبار کذبی را بعضی از رسانه‌ها مطرح کردند که موجب تشویش افکار عمومی، شادی و مسرت دشمنان نظام می‌شود. شأن مجلس را ما ضعیف نکنیم. نکته دوم درخصوص آبرسانی به روستاهای میرزارحیم،‌ کلاته میرزارحیم، اتیمز، دهنه‌ شیرین،‌ مقصودآباد، گز، قنبرباغی بخش مرکزی است که وزارت نیرو و آب فاضلاب روستایی استان را ما بودجه گرفتیم ابلاغ کردیم. اینها را اقدام بکند. آسفالت راه‌های روستایی قنبرباقی، دهنه شیرین، نظرآباد، دهنه شور که این در حوزه خراسان‌رضوی است اعتبارش ابلاغ شده. خواهشاً از مقامات خراسان‌رضوی به خصوص اداره کل راه و شهرسازی آنها انتظار داریم راه‌های روستایی‌شان که این جاده را سریع‌تر آسفالت کنند. همچنین راه زنفت، حسن‌آباد، اردغان که باعث اتصال اسفراین ـ به شیروان می‌شود. رحیم‌آباد ـ دلشاد ـ بیدواز و سایر راه‌های روستایی را اقدام مؤثر بکنند. رتبه‌بندی معلم‌ها را در شروع سال تحصیلی اجرایی بکنیم که موجب ایجاد مشکل در آموزش و پرورش که تشکیل سرمایه انسانی می‌دهد نشویم. و نکته آخرم هم این است که در بخش کشاورزی خسارت‌هایی که بابت سیل و زیرساخت‌ها وارد شد اینها به استان‌ها سریع‌تر ابلاغ بشود که ان‌شا‌ءالله مشکلات ناشی از خسارت سیل هم به حداقل برسد و قیمت‌گذاری کلزا و همچنین گندم و چغندرقند هم به صورت مناسب انجام بشود.

محمد علی وکیلی
خیلی متشکرم، جناب آقای اسداله قره‌خانی نماینده محترم علی‌آباد بفرمایید.

اسداله قره خانی آلوستانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم هفته دفاع مقدس را گرامی می‌داریم و بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی را به همه معلمان عزیز و دانش‌آموزان و دانشجویان و اساتید عرض تبریک داریم. من هم به خانواده قربانیانی که عازم به زیارتگاه قره¬بلاغ بودند و جان عزیزشان را از دست دادند، عرض تسلیت دارم و در همین‌جا باید یادآوری کنم وزارت راه و شهرسازی متأسفانه نسبت به استان گلستان بی‌توجه است. کمااینکه ما هم در حال حاضر جاده‌ای را داریم بین شهرهای مزرعه و سنگدوین و سه‌راهی ایمر که متأسفانه خاکبرداری شده و الان ما شاهد ده‌‌ها مورد تصادف منجر به فوت هستیم. از وزیر محترم راه و شهرسازی می‌خواهیم هرچه سریع‌تر ادامه این فعالیت برای ساخت این جاده را دستور بدهند. از وزیر محترم آموزش و پرورش هم می‌خواهم نسبت به جذب نیروهای حق‌التدریسی، پیش‌دبستانی و نهضتی‌ها اقدام لازم را به عمل بیاورند. به دانشگاه آزاد هم این تذکر را می‌دهم که نیروهای شرکتی شهرستان علی‌آباد‌کتول که بالغ بر (50) نفر هستند، متأسفانه اراده کردند که اینها را اخراج کنند یا اینکه حقوق‌شان را به نصف تقلیل بدهند. از وزیر محترم جهادکشاورزی هم می‌خواهیم نسبت به افزایش قیمت محصولات کشاورزی که باید از پایان شهریورماه قیمت تضمینی را اعلام کنند کمتر از (50) درصد افزایش قیمت را نداشته باشیم.

محمد علی وکیلی
متشکرم،‌ جناب آقای محمد بیرانوندی نماینده محترم خرم‌آباد بفرمایید.

محمد بیرانوندی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم مهر سرآغاز فصل رونق دانش و دانایی بر فرهیخته‌همکاران فرهنگی‌ام و همچنین بر تشنگان علم و آگاهی فرزندان ایران‌زمین مبارک باد. جناب آقای وکیلی! تذکر اول بنده به شما و هیأت‌رئیسه محترم مجلس است. اگر نماینده نتواند سؤال بپرسد و یا استیضاح کند چگونه و با چه ابزاری می‌تواند از حقوق مردم دفاع کند؟ چرا با تعلل و یا امتناع از اعلام وصول سؤال و استیضاح، نمایندگان را از دفاع از حقوق مردم محروم می‌کنید؟ این درد را کجا ببریم و به که بگوییم؟ از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بابت ساخت و پخش سریال «بی‌بی مریم» تشکر می‌کنم. اگرچه در این سریال المان‌های فرهنگ لری به خوبی به نمایش گذاشته نشده اما امیدوارم آغازی برای ساخت و پخش سایر گوشه‌هایی از رشادت‌ها و جوانمردی‌های قوم لر این دژ‌های مستحکم تمامیت ارضی ایران عزیز باشد. امان از وعده‌های تحقق نیافته که ستون‌های خانه اعتماد را متزلزل و ویران می‌کند. تعلل و طولانی شدن ساخت راه‌آهن خرم‌آباد و همچنین عدم بهبود پروازهای استان خوره جان مردم شده. جناب آقای وزیر مسکن و شهرسازی!

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون

محمد بیرانوندی
تذکرات شفاهی
لرستان پساسیل را دریابید، خانه‌های خراب و پل‌های شکسته و راه‌های ویران را هرچه زودتر دریابید. آقای دکتر! دو دقیقه وقت داشتم، من هم مثل بقیه نوبت داشتم.

محمد علی وکیلی
تذکرات شفاهی
دکترجان! اینها دیگر ذخیره است، یعنی جزء اسامی ذخیره است و یک دقیقه‌ای هستند. جناب آقای نجفی نماینده محترم تهران بفرمایید.

محمدرضا نجفی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من هم درگذشت هموطنان عزیزمان در سانحه تصادف را تسلیت عرض می‌کنم. همچنین سال تحصیلی جدید را خدمت دانش‌آموزان،‌ معلمان و همه کوشندگان حوزه علم و تعلیم و تربیت تبریک عرض می‌کنم. یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی را گرامی می‌‌دارم. من در باب بحث یارانه‌ها و اصلاح روند پرداختی که مصوبه مجلس بوده در چند سال اخیر و امسال هم در بودجه 98 درج شد می‌خواهم دو نکته را خدمت دستگاه‌های متولی و مسئولش متذکر بشوم. یکی اینکه ما تعداد کثیری از هموطنان‌مان هستند که مشمول یارانه‌ هستند، متأسفانه بعضاً با دو سال پیگیری علی‌رغم اینکه حتی افرادی که تحت پوشش کمیته امداد هستند اینها نتوانسته‌اند به یارانه دسترسی پیدا بکنند و مواردی از این دست از جمله تفکیک خانواده‌ها، ازدواج است، فوت سرپرست است

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون

محمدرضا نجفی
تذکرات شفاهی
آقای وکیلی! یک دقیقه اجازه بفرمایید

محمد علی وکیلی
آقای نجفی یک دقیقه تمام است

محمدرضا نجفی
یک دقیقه‌ای که نبوده.

عبدالرضا مصری
میکروفن آقای نجفی را روشن کنید تا جمله¬شان را کامل کنند.

محمد علی وکیلی
آقای نجفی جان! عرض کردم دوستان در لیست ذخیره یک دقیقه نوبت دارند، جمله‌تان را کامل کنید.

محمدرضا نجفی
تذکرات شفاهی
بخشی از یک دقیقه را که شما و آقای احمدی و آقای بیرانوند صحبت می‌کردید. ببینید! الان نکته دوم در بحث یارانه‌ها این است که وزارت رفاه می‌گوید من تعداد کثیری از خانواده‌ها را از عداد یارانه‌بگیران حذف نکردم، اما یارانه اینها واریز به حساب‌شان نشده. چرا ما آشفتگی در اذهان و زندگی مردم ایجاد می‌کنیم؟ من تصور می‌کنم این مشکل فنی در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها و نظام پرداخت بانک‌ها است. به وزارت اقتصاد تذکر می‌دهم که حتماً رسیدگی بکند و مشکل این خانواده‌ها را مرتفع بکنند، چرا که اسباب مشکلات اجتماعی را برای یک موضوع ملی و با اهمیتی که باید با تعامل و همکاری هدفمند و روشمند درست اداره و اجرا بشود ایجاد می‌کند.

عبدالرضا مصری
متشکرم، آقای نجفی! دو دقیقه هم گذشت.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون، جناب آقای تربتی‌نژاد نماینده محترم گرگان بفرمایید.

نورمحمد تربتی نژاد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول من به وزیر محترم اقتصاد و دارایی است. چرا در سال‌های گذشته تعلل‌‌هایی از جانب شورای اقتصاد برای اعلام به موقع نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی مشاهده شده است و نرخ‌های اعلامی از سوی دولت مغایر و پایین‌تر از نرخ قانونی بوده است؟ این تعلل‌ها باعث شده است که گندم‌کاران در سال زراعی جاری گندم کمتری تولید و به مقدار کمتری به دولت تحویل دهند. این روند می‌تواند امنیت غذایی مردم را تهدید نماید. تذکر دوم من به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت است. چرا شاخص محیط کسب و کار کشور نامناسب است، چرا باید قیمت مواد اولیه کارخانجات و محصولات تولید غیرقابل پیش‌بینی و دستخوش تغییرات زیادی باشد، چرا موانع در فرآیند اداری و أخذ مجوز‌های کسب و کار از دستگاه‌های اجرایی زیاد است؟ لذا از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت می‌خواهم که در رفع این موانع اقدامات جدی‌تری به عمل آورند. والسلام علیکم و رحمه الله

محمد علی وکیلی
از رعایت وقت متشکرم، ببینیم آقای کواکبیان می‌تواند در ظرف یک دقیقه اخطار بدهد؟ بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
اگر نمی‌خواهید من صحبت نکنم، خود آقای مصری فرمودند.

عبدالرضا مصری
آقای کواکبیان! الان زمان تذکرات شفاهی است، تذکرات شفاهی دو دقیقه است، اما اگر شما هفتاد و پنجی دارید آیین‌نامه می‌گوید در اولین جلسه آینده شما می‌توانید فرمایش‌تان را داشته باشید.

مصطفی کواکبیان
حالا بگذارید همین الان بگویم.

عبدالرضا مصری
الان تذکرات پایان دستور برابر آیین‌نامه یک دقیقه است. الان تذکر دارید بفرمایید، نه هفتاد و پنجی.

مصطفی کواکبیان
تذکر آیین نامه
حالا بگذارید تذکرم را بگویم. من از دیروز در نوبت بودم، می‌خواستم برای آن منبری که مجلس را آدم نمی‌داند فقط آیه کریمه قرآن بخوانم که «و اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاماً» انتظار هم از همه مجلس مخصوصاً اصولگراها داشتم که تذکر می‌دادند. برای تیم اعزامی به نیویورک و رئیس‌جمهور هم خداقوت بگویم و بگویم تا اروپایی‌ها به وعده‌هایشان عمل نکردند ما نباید هیچ تعهدی بپذیریم و وعده‌های برجامی را باید حتماً عمل بکنند. به وزیر ارشاد هم در مورد وضعیت فیلم «رستاخیز» تذکر بدهم که حتماً این را رسیدگی کنند. اما به عنوان نایب‌رئیس مجمع نمایندگان تهران حق بنده محفوظ است که ان‌شا‌ءالله در یکشنبه تذکر (75) را من بدهم. اگر می‌خواهید یک دقیقه هم آن را بگویم، همین الان هم حاضر هستم اگر بفرمایید.

محمد علی وکیلی
یک دقیقه بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
تذکر آیین نامه
ببینید! یکی از همکاران ما به نمایندگان اصلاح‌طلب تهران تعرضی داشتند که برخلاف لباسی که ایشان پوشیدند خیلی از این کارها را زیاد کردند. به یک جانبازی هم تهمت زدند که ایشان ماساژور جنسی و چه بوده، من آنها را کار ندارم، ولی می‌خواهم بگویم ملت ایران بدانند. یک سناریویی هست که می‌خواهد مردم را از حضور در پای صندوق‌های رأی مأیوس کند. ما می‌گوییم همه‌چیز را بگذارید در پای صندوق‌های رأی تعیین بشود. سناریو این است که نمایندگان اظهار نظر نکنند. نماینده آزاد است، می‌خواهد از آقای خاتمی صحبت کند، از رفع حصر صحبت کند. به شما چه مربوط است که ناراحت می‌شوید؟ شما بروید مسائل خودتان را حل کنید. ان‌شا‌ءالله بین خودتان وحدت ایجاد بکنید، با احمدی‌نژاد که همکاری می‌کردید همکاری نکنید، به ما چه که می‌گویید.

عبدالرضا مصری
خیلی ممنون، شما دارید زمینه را برای یک هفتاد و پنجی دیگر آماده می‌کنید.

مصطفی کواکبیان
من می‌خواهم بگویم به این عزیز که شما خواهشاً کاری به نمایندگان تهران نداشته باشید، به موقع گزارش می‌دهند و مردم هم آنوقت قضاوت می‌کنند، شما خیلی فرافکنی نکنید. والسلام.

عبدالرضا مصری
متشکرم.
9 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

عبدالرضا مصری
جلسه بعدی مجلس ساعت (8) صبح روز یکشنبه هفتم مهرماه 1398 است. ختم جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا