دوره 10 اجلاسیه 4
تعداد نمایندگان حاضر 192 جلسه 376
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

مسعود پزشکیان
بسم الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 192 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصد و هفتاد و ششم (نوبت عصر) روز ‌دوشنبه بیست و دوم مهرماه 1398 هجری‌شمسی مطابق با پانزدهم صفرالمظفر 1441 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری. 2 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد پذیرش خارج از ظرفیت دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی. 3 ـ گزارش کمیسیون اصل (90) قانون اساسی در مورد بررسی علل و مصادیق تخلفات در حوزه اراضی و املاک. 4 ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی در مورد لایحه اصلاح مواد (20) الی (23) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی‌، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تنفیذی در ماده (30) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی. 5 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح استفساریه بند (2) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم. 6 ـ گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کشور کویت.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

مسعود پزشکیان
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

مسعود پزشکیان
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

مرتضی مرتضوی
(آیه 48 از سوره مبارکه «مائده» توسط قاری محترم آقای مرتضی مرتضوی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم وَ أَنْزَلْنا إِلَیْکَ الْکِتابَ بِالْحَقِّ مُصَدِّقاً لِما بَیْنَ یَدَیْهِ مِنَ الْکِتابِ وَ مُهَیْمِناً عَلَیْهِ فَاحْکُمْ بَیْنَهُمْ بِما أَنْزَلَ اللَّهُ وَ لا تَتَّبِعْ أَهْواءَهُمْ عَمَّا جاءَکَ مِنَ الْحَقِّ لِکُلٍّ جَعَلْنا مِنْکُمْ شِرْعَةً وَ مِنْهاجاً وَ لَوْ شاءَ اللَّهُ لَجَعَلَکُمْ أُمَّةً واحِدَةً وَ لکِنْ لِیَبْلُوَکُمْ فِی ما آتاکُمْ فَاسْتَبِقُوا الْخَیْراتِ إِلَى اللَّهِ مَرْجِعُکُمْ جَمِیعاً فَیُنَبِّئُکُمْ بِما کُنْتُمْ فِیهِ تَخْتَلِفُونَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

مسعود پزشکیان
از برادرمان جناب آقای مرتضی مرتضوی قاری محترم تشکر می‌کنیم. ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «و ما این کتاب (قرآن) را به‌حق به سوی تو فرو فرستادیم، در حالی که تصدیق‌کننده کتاب‌های پیشین و حاکم بر آنها است. پس میان آنان بر وفق آنچه خدا نازل کرده حکم کن و از هوایشان با دور شدن از حقی که به سوی تو آمده پیروی مکن. برای هریک از شما امت‌ها شریعت و راه روشنی قرار داده‌ایم و اگر خدا می‌خواست شما را یک امت قرار می‌داد، ولی خواست تا شما را در آنچه به شما داده‌ است بیازماید. پس در کارهای نیک بر یکدیگر سبقت گیرید، بازگشت همه شما به سوی خدا است، آنگاه درباره آنچه در آن اختلاف می‌کردید آگاه‌تان خواهد کرد» راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه علنی شیفت عصر امروز عبارتند از آقایان: جعفرپور نماینده محترم لارستان، خدادادی نماینده محترم ملکان، درازهی نماینده محترم سراوان، رستمیان نماینده محترم دلفان، سامری نماینده محترم خرمشهر و عثمانی نماینده محترم بوکان.
3 ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری (ثبت 510)

مسعود پزشکیان
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و عصر‌بخیر دارم. در ادامه رسیدگی به طرح اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری در ماده (2) پیشنهادی مورد رسیدگی قرار گرفت. آقای دکتر فتحی! پیشنهاد بعدی‌تان را در تبصره (3) می‌فرمایید؟ بفرمایید. آقای دکتر! ایشان تبصره (3) را هم پیشنهاد حذف دارند.

محمد جواد فتحی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر قاضی‌زاده ببینید! بنده پیشنهاد حذف تبصره (3) را پس می‌گیرم به خاطر اینکه تبصره (2) حذف شده. من تصور می‌کردم آن حذف نمی‌شود که هر دو تا را تقاضای حذف دادم. اما اگر این تبصره بخواهد باقی بماند عبارتش باید اصلاح بشود. دیگر «مقصود از» معنا ندارد. ما داریم مرجع اختصاصی اداری را تعریف می‌کنیم، یک طوری تعریف بشود که مشکل انشاء نداشته باشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
متشکرم، آقای دکتر! ماده (2) را با اصلاحاتش به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 195 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به اصل ماده (2) اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 3 ـ تبصره (1) ماده (4) قانون به‌شرح زیر اصلاح می¬شود: تبصره 1 ـ حائزین شرایط منصب قضا که دارای مدرک دکتری حقوق با اولویت حقوق عمومی و سایر گرایش¬های مورد نیاز در صلاحیت دیوان هستند، پس از جذب برابر مقررات استخدامی قضات و گذراندن دوره کارآموزی عمومی و تخصصی متناسب با صلاحیت‌های دیوان، با ابلاغ رئیس قوه قضائیه به سمت دادرس علی‌البدل دیوان منصوب می¬شوند. برخورداری از سابقه قضائی برای این افراد شرط نیست. چگونگی جذب و تعداد مورد نیاز در هر سال و مدت کارآموزی عمومی و تخصصی آنها به موجب دستورالعملی است که ظرف مدت سه‌ماه توسط رئیس دیوان تهیه می‌شود و به ‌تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد. آقای کاتب پیشنهاد حذف دادند، بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! قبل از اینکه حذف را اجازه بدهید من دو تا اخطار دارم. اگر اخطار را حضرت‌عالی وارد بدانید خودبه‌خود حذف می‌شود. یکی اخطار اصل (75) را دارم، اینجا که نوشته شده «چگونگی جذب و تعداد مورد نیاز در هر سال و مدت کارآموزی عمومی و تخصصی آنها به موجب دستورالعملی است که ظرف مدت سه‌ماه توسط رئیس دیوان تهیه می‌شود و به‌تصویب رئیس قوه‌قضائیه می‌رسد». آقای دکتر! حضرت‌‌عالی باید گوش بدهید. یک لحظه آقای نوروزی اجازه بدهند. (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) نماینده دولت هم حضور دارد، ببینید! در حال حاضر وقتی قوه قضائیه می‌خواهد نیرو بگیرد باید مجوز منابعش را از دولت بگیرد بعد آزمون بگذارد و بعد مراحل اداری خودش را طبق قانون انجام بدهد. الان وقتی شما اینجا این اختیار را می‌گذارید عملاً می‌گویید «چگونگی جذب و تعداد»، حالا این تعداد (10)، (100) و (1000) نفر است، این تعداد چقدر است؟ یعنی کجا به او این تعداد را مجوز دادند؟ می‌گوید این تعداد را طی دستورالعملی که رئیس دیوان تهیه می‌کند و به تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد باشد. وقتی یک تعدادی را رئیس قوه قضائیه تصویب کرد که دولت اینجا نظر نمی‌دهد، این صد‌درصد بار مالی دارد.

مسعود پزشکیان
وارد است، کمیسیون قبول می‌کند که دولت این کار را باید بکند.

غلامرضا کاتب
این وظیفه دولت است، نمی‌تواند. اخطار اصل (75) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
وارد است، (پورمختار ـ از بین قضات اینها انتخاب می‌شوند و جدیدالورود نیستند) از بین نیست، شما «جذب و تعداد مورد نیاز» را گفتید. متن این را نمی‌رساند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر ملکشاهی! اگر کلمه «تعداد» را نمی‌آوردید درست بود.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر! «از بین» ندارید (ملکشاهی ـ بالایش گفته) بالایش درست است و پایین جذب و تعداد مورد نیاز در هر سال را ظرف مدت سه ماه توسط رئیس دیوان تهیه می‌شود و به تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد. (ملکشاهی ـ ایراد ندارد، علتش این است که ما گفتیم از بین حائزین شرایط انتخاب می‌‌شود) اگر دولت باشد این اشکال رفع می‌شود، اگر قبول داشته باشید باید اصلاح بکنید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
شما پیشنهاد حذفتان را با این اصلاح پس می‌گیرید؟ بفرمایید.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر!‌ اگر این تعداد حذف بشود (نایب‌رئیس ـ به وسیله دولت بنویسید) اخطار بعدی‌مان همان دولت است. اخطار بعدی ما ماده (136) است. طبق ماده (136) تصویب آیین‌نامه صراحتاً از اختیارات دولت است. اگر اینجا این بحث به تصویب هیأت وزیران برسد دیگر این مشکل اخطار ماده (136) و اصل (75) هر دو حل می‌شود.

مسعود پزشکیان
کمیسیون قبول کرد، اگر می‌توانید این را اصلاح کنید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! اگر کمیسیون قبول کند متن به این صورت می‌شود که «ظرف مدت سه ماه توسط رئیس قوه قضائیه تهیه و به تصویب هیأت وزیران برسد» اگر این بشود مشکل حل می‌شود و بنده هم پیشنهاد حذفم را پس می‌گیرم.

مسعود پزشکیان
به جای «رئیس قوه» می‌شود «به تصویب دولت برسد»، متشکرم. پیشنهاد بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! ماده (3) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
ـ نمایندگان محترم با اصلاحی که انجام گرفت که کمیسیون هم قبول دارد نظر خودتان را اعلام بفرمایید، آقای دکتر! متن را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
به جای «رئیس قوه قضائیه» فرمودند «توسط دیوان تهیه و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد». (تجری ـ آقای دکتر! مستقیماً دولت نمی‌تواند به دیوان بدهد با پیشنهاد رئیس قوه می‌تواند) آقای دکتر! این ابهام بیشتری ایجاد می‌کند. اگر صلاح می‌دانید به کمیسیون برگردانید کمیسیون باید جدا بکند.

احمد امیر آبادی فراهانی
دستورالعمل است، دستورالعمل که به هیأت وزیران نمی‌رود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! موضوع تعداد را هیأت وزیران باید معلوم بکند، سایر موارد به قوه قضائیه مربوط است. آقای دکتر! این ابهام دارد، اگر صلاح می‌دانید به کمیسیون برگردد اصلاح بکنند.

مسعود پزشکیان
حضار 194 نفر، از نو رأی‌گیری می‌کنیم، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به ارجاع به کمیسیون جهت رفع ابهاماتی که شکل گرفته اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. کمیسیون این مسأله را همینطور که اینجا بحث شد اصلاح بکند و ابهاماتش را هم رفع بکند. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 4 ـ ماده (5) قانون به ‌شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 5 ـ رئیس دیوان در چهارچوب مفاد این قانون علاوه بر ریاست اداری و نظارت بر کلیه قسمتهای دیوان، ریاست شعبه اول تجدیدنظر دیوان را نیز برعهده دارد و می‌تواند علاوه بر معاون اول، به تعداد لازم معاون و مشاور در چهارچوب تشکیلات مصوب رئیس قوه ‌قضائیه داشته باشد. وی می‌تواند برخی اختیارات خود را به معاونان خود تفویض کند. معاون اول نیز یکی از معاونان قضائی است. آقای رئیس! ما در ماده (3) نحوه تشکیلات قوه را به کمیسیون برگرداندیم و این دارد در رابطه با تشکیلات صحبت می‌کند. آقای سلیمی پیشنهاد حذف دارند، بفرمایید.

مسعود پزشکیان
پیشنهاد دهنده
به نظر من اگر این را هم ارجاع بدهیم با ماده (3) اصلاح بشود بهتر است، بفرمایید. (تجری ـ ایراد ندارد) شما دارید هزینه ایجاد می‌کنید. (کاتب ـ این بار مالی دارد باید برود اصلاح شود)

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
حاج‌آقای سلیمی پیشنهاد حذفتان را بفرمایید.

علیرضا سلیمی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! بعضی از مطالب است که مفاد قابل دفاع است، اما شکل وصول به این مفاد زیبا قطعاً با مشکل مواجه می‌شود. در ماده (5) بحث همین است. ببینید! در اینجا اینطور دارد که رئیس دیوان در چهارچوب مفاد این قانون علاوه بر ریاست اداری و نظارت بر کلیه قسمت‌های دیوان می‌گوید این رئیس ریاست شعبه اول را هم به عهده دارد و معاون اول می‌تواند به تعداد لازم معاون و مشاور انتخاب کند.

مسعود پزشکیان
من فکر می‌کنم ما این را به کمیسیون ارجاع بدهیم، آنجا این را حل کنند چون اینجا باز بحث رئیس قوه قضائیه را نوشتید، این را در بالا اصلاح کردید،‌ این پایین هم اصلاح بکنید بعد صحن بیاورید. موافق هستید به کمیسیون ارجاع بدهیم؟ حضار 195 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به ارجاع به کمیسیون اعلام بفرمایید. ارجاع بدهید اصلاح کنید، مشکل ایجاد می‌کند. این مسأله را با ماده (3) تطبیق بدهند که مشکلی پیش نیاید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (5) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 5 ـ ماده (7) قانون به‌شرح زیر اصلاح و تبصره آن حذف می‌شود: ماده 7 ـ دیوان می‌تواند کارشناسانی در رشته¬های مختلف که حداقل دارای مدرک کارشناسی¬ارشد می¬باشند، جهت اعلام‌نظر در امور تخصصی به ‌عنوان مشاور به‌کارگیرد. پیشنهاد حذف داریم، آقای کاتب بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! یک لحظه حضرت‌عالی دقت بفرمایید. ما در رابطه با جذب نیروی انسانی در هر سازمان و دستگاه دولتی یک ضابطه داریم. الان اینجا باید «با رعایت اصل (49) قانون مدیریت خدمات کشوری» یا «ضوابط قانون مدیریت خدمات کشوری» آورده بشود. اگر آورده نشود، در واقع دیوان عالی می‌تواند هرکسی که دلش خواست را جذب بکند. واقعاً مجلس علاقه‌مند است که یک اختیار تام بدهد بدون هیچ‌گونه ضابطه‌ای یک یا (100) مشاور باشد؟ اینجا عدد را مشخص نکرده، بعد هم بیاید به عنوان مشاور تخصصی بگیرد. با چه ضابطه‌ای؟ این است که من خواهش می‌کنم همکاران عزیز دقت بکنید. وقتی ما می‌گوییم کارشناسی‌ارشد، نه کارشناسی‌ارشد مرتبط و چون کارشناسی‌ارشد مرتبط هم نیست و هیچ‌گونه سابقه‌ای هم برایش لحاظ نشده یکی از ایرادات اساسی است و آقای دکتر! یقیناً اینجا باز اخطار اصل (75) بر آن وارد است، چون اینجا اگر می‌خواهد مشاور هم بگیرد باید طبق ضوابط و مقرراتی که قانون به او اجازه داده باشد. در ساختارش مشخص است، وقتی که شما یک إذن کلی می‌‌دهید، یعنی عملاً شما یک اختیاری می‌دهید که هیچ مشخص نیست که تابع چه ضابطه و چه قانون و مقرراتی است. آقای دکتر پزشکیان! من خواهش می‌کنم هر جایی که دارید اختیار عام می‌دهید، در واقع به صورت عام بار مالی این باید مشخص بشود. اینجا اخطار اصل (75) وارد است. در واقع مغایر قانون مدیریت خدمات کشوری هم هست، این را هم اجازه می‌خواهم اگر حضرت‌عالی صلاح می‌دانید برگردانید «طبق ضوابط و مقررات» به آن اضافه بشود، برابر ضوابط قانون مدیریت خدمات کشوری که بقیه مردم عزیز می‌روند گزینش می‌شوند و آزمون می‌دهند و ضوابط باید برای همه یکسان باشد اینجا اتفاقاً قوه قضائیه که مرجع عدالت است باید عدالت را از خودش آغاز بکند. استدعایم این است که یا این مثل بقیه به کمیسیون ارجاع بشود که اصلاح بشود. هم ضوابط و مقرراتش اضافه بشود یا حداقل کارشناسی‌ارشد مرتبط برای آن نوشته بشود و یا قانون مدیریت خدمات کشوری برایش مشخص بشود. وگرنه اگر ما بخواهیم یک إذن کلی بدهیم عملاً باعث فساد در سیستم اداری می‌شود. پارتی‌بازی در کجا اتفاق می‌افتد؟‌ پارتی‌بازی در همین‌جا است وقتی که إذنی بدون ضابطه می‌دهیم. شما خودتان به دنبال این هستید که در جامعه ضابطه حاکم بشود. استدعای من از رئیس جلسه این است که این را هم به کمیسیون ارجاع بدهند کمیسیون به این رسیدگی کند.

مسعود پزشکیان
مخالف را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای فرهاد تجری مخالف هستند، بفرمایید.

فرهاد تجری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عنایت داشته باشید، آقای دکتر پزشکیان! هم راجع به ماده قبلی و هم این ماده، مباحثی که در مجلس دارد بحث می‌شود ما فکر نکنیم قوه قضائیه یک سازمان عنان‌گسیخته و بی‌سر و صاحبی است که هرچه دلش می‌خواهد انجام بدهد. تمام اقدامات، استخدامات، همین امروز یکی از مشکلات قوه قضائیه عدم مجوز برای آزمون استخدامی که برگزار کرده و سازمان امور اداری و استخدامی کشور مجوز نداده نزدیک به (3000) نفر همینطور فعلاً روی دست قوه قضائیه مانده و تعیین تکلیف نشده. تمام استخدام‌ها و ورودی‌های به قوه قضائیه باید دارای کد استخدامی و با موافقت سازمان امور اداری و استخدامی کشور باشد. لذا قوه قضائیه این نیست که از خودش همینطور افراد را استخدام کند بیاورد و جذب بکند. انتظار از دوستان است که تمام این مباحثی که صحبت شده و به تصویب کمیسیون رسیده از جهت استخدامی و مباحث اداری تحقیق شده. لذا به نظر من این احکامی که صادر می‌شود همه کلی است. ما سال گذشته در همین قانون برنامه ششم کلی اختیارات به قوه قضائیه دادیم و سقف استخدام‌ها را مشخص کردیم. در آن چهارچوب و در قوانین و مقررات مافوق و بالادستی قوه قضائیه می‌تواند جذب کند. لذا انتظار است این مباحث خلط نشود و دوستان رأی بدهند که این کار پیش برود.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای قوامی موافق هستند، آقای فلاحت‌پیشه صحبت می‌کنند، بفرمایید.

حشمت اله فلاحت پیشه
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان ببینید! من با پیشنهاد حذف موافق هستم. یکی از مشکلاتی که ما در زمینه استخدام‌ها داریم چنین مجوزهایی است که داریم می‌‌دهیم بدون ضابطه تحت هر عنوان به خصوص به عنوان مشاور استخدام صورت می‌گیرد. سابقه هم نشان داده که بخش اعظم این مشاورها واقعاً‌ کاری را صورت نمی‌دهند، فقط عائله‌ای به عائله‌های دولت اضافه می‌شود. ما ضوابط استخدامی داریم، در ضوابط استخدامی که برای همه دستگاه‌ها هم مشخص شده افراد در قالب تخصص خودشان در یک روند استخدام و غیره می‌آیند شرکت می‌کنند و بعد به دستگاه مربوطه خدمت می‌کنند. عزیزان! تقریباً تمام مشاورانی که جذب می‌شوند از طریق روابط مختلف جذب دستگاه‌‌ها می‌شوند و جای یک جوان را می‌گیرند. شما در همین رشته‌‌های مرتبط با کار دیوان چه تعداد بسیاری جوانان بیکاری را دارید، ولی در عوض مشاورینی با سنین بالا که در جاهای مختلف شاغل هستند، به خاطر یک‌سری روابط اینها می‌آیند جذب می‌شوند. لذا خواهش من این است که یک اشتباه دیگر در مجلس مرتکب نشویم و این ماده (7) را حذف کنیم که امکان یک رانت استخدامی را ما از بین ببریم.

مسعود پزشکیان
دولت بفرمایید.

علی فرهادی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان محترم توجه بفرمایید! ماده (7) قانون دیوان عدالت اداری همین الان این وضعیت و این اجازه را به دیوان می‌دهد مشاورین و کارشناسانی در رشته‌های مختلف جذب کند و فقط در اصلاحیه درخصوص تخصص‌ و رشته‌ تحصیلی‌شان که دارای دانش بهتری در رشته‌های مختلف باشند صحبت کرده و الا نه بحث تعداد و نه بحث افزایش بودجه و یا هزینه به دولت دارد. ما با پیشنهاد حذف همکارمان مخالف هستیم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، کمیسیون بفرمایید.

حسن نوروزی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم سروران محترم توجه بفرمایید! این ماده (7) قانون قدیم دیوان است: «دیوان می‌تواند به تعداد مورد نیاز کارشناسانی از رشته‌های مختلف که حداقل دارای (10) سال سابقه کار اداری باشند به عنوان مشاور دیوان داشته باشد». (کاتب ـ ده سال را...) صبر کنید، هرچه شما بگویید که درست نیست. ممکن است یک نفری دارای مدرک دکتری و فوق‌دکترای حقوق باشد دو سال سابقه داشته باشد. استاد دانشگاه باشد، وقتی استاد دانشگاه باشد ما داریم راه را تسهیل می‌کنیم برای استفاده بهینه از عالمان و اندیشمندان حقوق اینها را به کار بگیریم. در واقع ما باید مذاکره‌ای که با کارشناسان حقوقی دیوان داشته‌ایم به این نتیجه رسیدیم. لذا این از قبل بوده و الان هم هست. من خواهش می‌کنم آقایان یک مقداری این خنجر را غلاف کنید یا گردن ما را کمتر بزنید. به هر حال یک‌کمی هم به ما اعتماد کنید. با آزمون جذب می‌شوند، هرچه که این قبل بوده ما اینجا آوردیم، یک مقدار راه را تسهیل کردیم. من خواهش می‌کنم عزیزان به دانش و فهم حقوقی کمیسیون قضائی اعتماد بفرمایند. به هر حال ما اینجا با ده‌ها کارشناسی که در این زمینه از مرکز پژوهش‌ها، معاونان دیوان عدالت خود جناب آقای بهرامی حضور داشتند، ما بررسی و کار کردیم، یک‌مقدار به ما اعتماد بفرمایید. من خواهش می‌کنم عزیزان رأی «دو» بدهند و اجازه بدهند که این زحمتی که کشیده شده ان‌شا‌ءالله به بار بنشیند ما یک مقداری دیوان عدالت اداری را چابکتر بکنیم. والسلام

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. حضار 192 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به پیشنهاد حذف اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. اخطار را بفرمایید. از اخطار چشم‌پوشی کردند؟

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای قاضی‌پور اخطار قانون اساسی دارند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای پزشکیان! اخطار اصل (156) قانون اساسی فصل یازدهم قوه قضائیه را دارم. «قوه قضائیه‌ قوه‌ای است مستقل‌ که پشتیبان حقوق فردی، اجتماعی و مسئول تحقق بخشیدن‌ به‌ عدالت‌ و عهده‌دار وظایف‌ زیر است‌:» در فصل (157) می‌گوید «به منظور انجام مسئولیت‌های قوه قضائیه در کلیه امور قضائی و اداری». من از حضرت‌عالی خواهشمندم این اصول قانون اساسی را رعایت بفرمایید. بعضی پیشنهادات خدشه به اصول قانون اساسی وارد می‌کند. ما باید قوه قضائیه را مستقل نگاه کنیم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، راجع به این ماده نبود.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای رحیمی اخطار دارند، بفرمایید.

علیرضا رحیمی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و عرض ادب محضر همکاران. من در وهله اول از زحماتی که همکاران کمیسیون قضائی برای این طرح کشیدند و همچنین همکارانی که پیشنهاداتی دارند تشکر می‌کنم. آقای دکتر! علی‌رغم اینکه نماینده دولت اعلام کرد که این ماده هم‌اکنون هم در خود قوه قضائیه جاری است، منتها به شکلی که آوردند هیچ ضابطه‌ای ندارد و اخطار اصل (75) را من خدمت شما ارائه می‌کنم که علاوه بر اینکه بار مالی دارد، تابع هیچ ضابطه‌ای نیست که قرارداد چه تعدادی از افراد موقت، سالیانه و رسمی است و به استخدام دیوان عدالت اداری یا دولت در می‌آیند، یعنی هیچ چهارچوب و ضابطه‌ای برای جذب این نیروهای کارشناس ندارند، فقط اعلام کردند مدرک کارشناسی‌ارشد و نیروهایی که مورد نیاز است. لذا توقع این بود کارشناسان محترمی که چه در دیوان عدالت مشورت دادند یا چه در کمیسیون قضائی مشورت دادند را به صورت منقح ارائه می‌دادند. آقای دکتر! اگر اخطار را وارد می‌دانید به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، اخطار را وارد نمی‌دانم به خاطر اینکه قبلاً هم بوده و گفته می‌تواند، حالا در محدوده‌ای که منابع دارند اینها کارشان را انجام می‌دهند، قبلاً هم این بوده. در نتیجه اخطار وارد نیست.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای علیرضا سلیمی اخطار دارند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! همانطور که در ماده (4) حضرت‌عالی به دلیل اصل هفتاد و پنجی این را به درستی به کمیسیون ارجاع دادید به نظر می‌رسد همان ایراد است، مضافاً به اینکه یک ایراد دیگری هم اینجا هست. اخطار اصول (126) و (75) را دارم. آقای رئیس! بالاخره این اصل (75) و بار مالی دارد، طرح هم هست و لایحه نیست. این طرح است و می‌گوید دیوان می‌تواند کارشناسانی در رشته‌های مختلف اینجا به‌کارگیری بکند. آقای رئیس! اینها که مجانی نمی‌آیند، بنابراین بار مالی دارد. مضافاً به اینکه در اصل (126) اختیار امور اداری را ما به آقای رئیس‌جمهور دادیم و اینجا این طرح است و لایحه نیست که از طریق دولت آمده باشد، یعنی قوه قضائیه به دولت داده باشد از آن طریق آمده باشد. اخطار اصل (126) هم دارد، اما حضرت‌عالی به درستی ماده (4) را ارجاع دادید این را هم ارجاع بدهید برود اصلاح بشود با این مشکلات مشکلی پیش نیاید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، چون این وجود داشته و روند گذشته است اخطار را وارد نمی‌دانم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اصل ماده را به رأی بگذارید. آقای کاتب یک پیشنهاد دارند، منتها به صورت الحاقی در سیستم آمده و پیشنهاد ایشان اصلاحی است. در همین ماده است، آقای کاتب بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! من خواهش می‌کنم، حضرت‌عالی در اخطار جناب آقای رحیمی فرمودید که این اخطار وارد نیست،‌ اما من توضیح بدهم به خاطر اینکه در قانون قبلی آمده بود که حداقل دارای (10) سال سابقه تخصصی باشد. وقتی که در قانون قبلی وجود داشت دارای (10) سال سابقه تخصصی باشد یعنی اینکه کسی که مشاور می‌شود اینها کسانی هستند که آنجا استخدام‌شده هستند، نه اینکه ابتدا به ساکن می‌آیند مشاور بشوند. در نتیجه این نکته آقای رحیمی کاملاً درست بود. آقای دکتر! چون اینجا (10) سال سابقه را آمدند برداشتند عملاً چه می‌شود؟ جدید می‌شود. حالا حضرت‌عالی صاحب‌اختیار و رئیس جلسه هستید ما هم تابع هستیم و اخطار را نپذیرفتید. اما پیشنهاد من این است که حداقل به قانون قبل برگردد. چه بشود؟ اینکه هم مغایر اصل (75) قانون اساسی نشود، هم اینکه تبعیض برطرف بشود اینجا عبارت «دارای حداقل کارشناسی‌ارشد مرتبط و حداقل دارای (10) سال سابقه تخصصی قبلی» مثل قانون قبلی بیاید. اگر این (10) سال سابقه قبلی بیاید نکته و ایرادی که حاج‌آقای سلیمی گفتند و اخطار اصل (75) آن هم برطرف می‌شود. در واقع آنهایی که جذب می‌شوند دیگر تابع ضوابط و مقررات خود مجموعه قوه قضائیه خواهند بود و همه این ایرادات برطرف می‌شود. من خواهش می‌کنم اجازه بدهید که ما عین قانون قبلی بکنیم، یعنی حداقل دارای (10) سال سابقه تخصصی مرتبط باشد. اگر این را اجازه بدهید اضافه بشود همه اخطار‌های قانون اساسی برطرف می‌شود. پیشنهاد من این است و همکاران هم کمک بکنند که این اتفاق بیفتد.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای نادر قاضی‌پور مخالف هستند، بفرمایید

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من باز هم اخطار اصل قانون اساسی را می‌دهم. قوه قضائیه قوه مستقلی است، ما زیاد در قوه قضائیه نباید دخالت کنیم و هرساله سازمان امور استخدامی سقف دارد. الان دو سال است قوه قضائیه (6400) نفر تحصیل‌کرده دختر و پسر را امتحان گرفته و مصاحبه انجام داده و همه کارهای اداری را انجام داده ولی مشغول به کار نکردند، چون سازمان استخدامی و آقای نوبخت برنامه و بودجه به توافقی نرسیده‌اند. هنوز قوه قضائیه با این اصل که مستقل است (6400) نفری که از آزمون قبول شدند و پست‌هایش مشخص است و تمام مراحل استخدامی، تشخیص هویت، معاینه و همه را انجام دادند، هنوز شروع به کار نکردند. اینها سقف و اندازه دارد، ما باید به رئیس محترم دیوان عدالت اداری اجازه بدهیم که برای خودشان مشاور تخصصی بگیرند. ما هر روز در مجلس تکلیف جدیدی برای قوه قضائیه می‌آوریم. می‌گوییم کمیسیون ویژه، دادگاه ویژه و بازپرس ویژه، اماکن، ساخت‌ و سازها، گمرک و محیط‌زیست را یکی می‌گوییم، می‌گوییم شما دادگاه ویژه تشکیل بدهید، از کجا؟ پول، اجازه و امکانات نمی‌دهیم بعد تکلیف می‌خواهیم و بعد می‌گوییم چرا پنج سال پرونده بدون نوبت مانده. من خواهشمندم که اگر می‌خواهیم باب قضاء ما قضاوتشان صحیح باشد باید ابزار کار بدهیم، یکی از ابزار کار نیروی انسانی است. من از حضرت‌عالی به عنوان رئیس جلسه هم می‌خواهم حداقل در این جریان (6400) نفری که دو سال کامل است امتحان و مصاحبه دادند آنها هم تعیین تکلیف بشوند. آنها هم تحصیل‌کرده هستند. آقای پزشکیان! از همه‌جا استعفا دادند، دفترخانه داشتند، وکیل بودند استعفا دادند که جذب قوه قضائیه بشوند. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای علیرضا سلیمی موافق هستند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! معرِّف باید اجلای از معرَّف باشد. اینجا می‌خواهیم مشاور بگیریم. گفت: ذات نایافته از هستی‌بخش کی تواند که شود هستی‌بخش وقتی مشاوری خودش توان علمی ندارد به اندازه کافی در رشته خاص چطور اینجا به دیگری می‌خواهد مشاوره بدهد؟ مشاور نباید از اضعف‌علماً باشد. اینجا گفتند مشاور در رشته مرتبط، یعنی در آن موضوعی که می‌خواهد مشاوره بدهد مدرک کارشناسی‌ارشد داشته باشد. نکته دوم در این پیشنهادی که جناب آقای کاتب آوردند این است که (10) سال هم سابقه تخصصی داشته باشد. می‌دانید در بسیاری از امور کسی که سابقه و تجربه دارد قطعاً پخته‌تر می‌تواند تصمیم‌گیری کند، قطعاً فرد متظلع کسی که توانایی علمی و فنی‌اش بیشتر است بهتر می‌تواند مشاوره بدهد. این را در اصل قصه که می‌گفتیم اصل هفتاد و پنجی است قبول نکردید، حالا که می‌خواهید مشاور بگیرید مشاور کارشناسی‌ارشد در رشته مرتبط، (10) سال هم سابقه داشته باشد. جناب آقای رئیس‌! حضرت‌عالی که الان سه دوره مجلس هستید با کسی که تازه می‌آید مسائل را یکسان متوجه می‌شوید اگر بخواهید مشاوره بدهید؟ قطعاً اینطور نیست. تجربه شما مؤثر است. این (10) سال را هم ایشان آورده. به نظرم پیشنهاد بدی نیست و دوستان رأی بدهند، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت مخالف است، کمیسیون بفرمایید.

حسن نوروزی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز! ما با این پیشنهاد مخالف هستیم. آقای سلیمی!‌ معرِّف باید اجلی از معرَّف باشد در حد تام و ناقص تعریف‌های علمی است. مشاور چه ربطی به تعریف علمی منطق و فلسفه دارد؟ معرِف اجلی از معرَف است، انسان حیوان ناطق است،‌ حیوان ناطق اجلی از انسان است. اولاً بفهمید کجا حرف می‌زنید، می‌گوید «کلام، کلامه الحق الایراد الباطل» از این طرف می‌گوید مشاور، مشاور کسی که پرونده را مطالعه بکند. این کجا باید اجلی از آقای بهرامی باشد؟ این چه حرفی است؟ عزیزان و سروران من! قبلاً گفتند مشاور باید (10) سال سابقه کار داشته باشد،‌ نمی‌آمدند. حالا افرادی هستند اینها وارد هستند،‌ می‌تواند به کار بگیرد، مکلف نیست. می‌تواند به کار بگیرد برای اینکه پرونده‌ها را در هفته یکی، دو روز بیایند مطالعه و کمک کنند. به هر حال در دیوان ده‌ها هزار پرونده گوناگون است. مشاوران خاص باید بیایند مطالعه کنند، از کجا معلوم در مورد شوراها با (10) سال سابقه، در مورد بحث مالیات با (10) سال سابقه است؟ لذا ما اینجا یک مقدار تسهیل کردیم، بعد هم شما که می‌فرمایید اداری، اصل یکصد و هفتاد و سوم به منظور رسیدگی به شکایات، تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورین یا واحدها یا آیین‌نامه‌های دولتی و احقاق حقوق آنها، دیوانی به نام دیوان «عدالت اداری» تشکیل می‌شود. اگر خواستند استخدام کنند قطعاً باید زیر نظر معاونت استخدامی باشد. بنابراین من خواهش می‌کنم هم آقای کاتب و هم آقای سلیمی عنایت به اصطلاحات حقوقی بفرمایند.

مسعود پزشکیان
متشکرم. حضار 192 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به پیشنهاد آقای کاتب اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اصل ماده را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 193 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به اصل ماده اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. نمایندگان محترم کرمان! لطفاً در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 6 ـ متن زیر به عنوان ماده (7 مکرر) به قانون الحاق می¬گردد: ماده 7 مکرر ـ به‌منظور حفظ حقوق عامه و جلوگیری از تضییع آن در حدود صلاحیت دیوان، دادستان دیوان از بین قضات دارای حداقل (15) ‌سال سابقه قضائی انتخاب می‌شود و تحت نظر رئیس دیوان وظایف و اختیارات زیر را با استفاده از امکانات موجود برعهده دارد: 1 ـ طرح شکایت از اقدامات و تصمیماتی که موجب تضییع حقوق عامه می‌شود نزد شعب دیوان و حسب مورد تجدیدنظرخواهی نسبت به آرای مذکور. تبصره ـ رعایت تشریفات تنظیم دادخواست از‌ حیث ثبت بر روی برگه‌های مخصوص، پرداخت هزینه‌ دادرسی و مواعد قانونی طرح شکایت، برای دادستان لازم نیست. 2 ـ انجام اقدامات پیشگیرانه مناسب جهت جلوگیری از بروز موجبات طرح دعوی در دیوان. 3 ـ شناسایی آرای مشابه یا متعارض شعب دیوان و پیشنهاد ایجاد رویه یا وحدت رویه به رئیس دیوان. 4 ـ شناسایی آیین¬نامه¬ها، مقررات و سایر نظامات موضوع صلاحیت دیوان و درخواست ابطال آنها از هیأت عمومی. دادستان دیوان می¬تواند از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد موضوع تبصره (3) ماده (17) این قانون برای جمع‌آوری ادله و اسناد مرتبط استفاده کند. آقای رئیس! پیشنهاد حذف داریم، آقای لاهوتی بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض خداقوت و خسته‌نباشید خدمت همکاران محترم. همکاران محترم ببینید! در مواد (6) و (7) مکرر ایجاد یک تشکیلات دادستانی را دارد برای دیوان ایجاد می‌کنند. واقعاً الان شما در همین شرایط عادی هم می‌بینید مردم شکایتی از دستگاه‌های دولتی دارند به دیوان مراجعه می‌کنند به نظر من به عملکرد دیوان هم نمره قابل قبولی می‌شود داد. دوستان دیوان خوب دارند تظلم‌خواهی و تلاش می‌کنند. حالا دوباره ما داریم تشکیلات جدیدی تحت عنوان تشکیلات دادستانی ایجاد می‌کنیم، شما استحضار دارید اکثر شکایات مردم هم از دستگاه‌های دولتی صرفاً ماهیت قضائی ندارد. بنابراین ضرورتی ندارد این آسیب‌هایی را که می‌تواند فراهم بکند. یک، پروسه را طولانی‌ می‌کند. یعنی ابتدا شما باید به دادستان دیوان مراجعه بکنید، دادستان دیوان اعلام نظر بکند و بعد به شعبات دیوان ارجاع بکند. الان همین شرایطی است که ما در دادگاه‌ها داریم، یعنی در واقع آقایان یک الگویی از وضعیت رسیدگی به دادگاه‌هایمان گرفتند. ابتدا دادستانی برود و بعد هم پرونده به دادگاه ارجاع بشود. شما تصور بکنید این پروسه را یک‌کسی که نسبت به یک دستگاه اداری شکایتی دارد الان راحت به یک شعبه‌ای از شعبات دیوان در آن واحد ارجاع می‌شود، ولی شما دقت بفرمایید چه چیزی را دارید تصویب می‌کنید؟ در آینده دیگر این نخواهد بود. ابتدا به ساکن یک پروسه دادستانی را باید طی بکند، دوباره بعد از اعلام نظر دادستان به یکی از شعبات دیوان ارجاع بشود. یعنی ارتباط با ریاست دیوان هم عملاً قطع خواهد شد. به نظر من جز اینکه ما فرآیند را در رسیدگی پرونده‌ها طولانی بکنیم مشکل دیگری را حل نخواهد کرد. خواهش من از دوستان این است که به پیشنهاد ماده (6) رأی مثبت بدهند.

مسعود پزشکیان
مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای کمالی‌پور مخالف هستند، بفرمایید.

یحیی کمالی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض خسته‌نباشید و خداقوت به محضر همه همکاران عزیز و ارزشمند دارم. همکاران بزرگوار! یکی از خلأ‌های اساسی موجود در دیوان عدالت اداری تا به امروز عدم وجود چنین تأسیسی تحت عنوان دادستان بود. ماهیت شغلی دادستانی که در دیوان عدالت اداری پیش‌بینی شده با دادستانی که در محاکم عمومی و دادسراهای عمومی و انقلاب هست تفاوت اساسی و عمده دارد و بعضی از همکاران عزیز و ارزشمند این را به آن تسری ندهند که آنجا بازپرسی و دادیاری وجود داشته باشد. در دیوان عدالت اداری مسیر و شرایط رسیدگی فرق می‌کند. الان ما در دیوان عدالت اداری یک مرجعی که بتواند احیاء حقوق عامه را به عهده داشته باشد متأسفانه نداریم و این دادستان وظایفش هم در همین قانون که تصویب شده تصریح شده. ما وظایف دادستان را آوردیم و نهایتاً تصریح کردیم که این دادستان چه وظایفی را باید داشته باشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
جناب کمالی‌پور! ظاهراً عزیزمان آقای لاهوتی پیشنهاد را پس گرفتند، متشکریم. آقای رئیس! اصل ماده را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 192 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به اصل ماده (6) اعلام بفرمایید. (فتحی ـ آقای دکتر اخطار داشتیم) دیگر اجازه بدهید رد بشویم چون وارد رأی‌گیری شدیم. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 7 ـ ماده (8) قانون و تبصره ذیل آن به‌شرح زیر اصلاح می¬شود: ماده 8 ـ هیأت عمومی و هیأتهای تخصصی دیوان به‌ترتیب ذیل تشکیل می¬شود: الف ـ هیأت عمومی دیوان با حضور رئیس، معاونان قضائی، دادستان، مدیرکل هیأت عمومی و رؤسای شعب تجدیدنظر به ‌منظور رسیدگی به وظایف موضوع ماده (12) این قانون به استثنای موارد بند (ب) این ماده، تشکیل می‌شود. جلسه با ریاست رئیس دیوان یا معاون وی رسمیت می‌یابد. ب ـ به ‌منظور رسیدگی به مقررات و نظاماتی که توسط مقامات و شوراها تا سطح استان وضع شده، هیأت عمومی با ریاست رئیس دیوان یا معاون وی و عضویت دادستان و (20) نفر از اعضای هیأت عمومی که توسط رئیس دیوان برای مدت یک سال به ترتیب مندرج در آیین‌نامه مصوب رئیس قوه‌قضائیه تعیین می¬شوند، تشکیل می‌گردد. پ ـ هیأتهای تخصصی با عضویت حداقل (11) نفر از قضات دیوان تشکیل می‌شوند. جلسات هیأت عمومی و هیأتهای تخصصی با حضور دوسوم قضات مذکور رسمیت می¬یابد و ملاک صدور رأی، نظر اکثریت اعضای حاضر می¬باشد. تبصره ـ سایر قضات دیوان و یا کارشناسان امر با دعوت رئیس دیوان بدون داشتن حق رأی می¬توانند در جلسات هیأت عمومی و با دعوت رئیس هیأت تخصصی در هیأت تخصصی مربوط شرکت کنند و در صورت لزوم نظرات خود را ارائه کنند. آقای دکتر فتحی بفرمایید. عزیزان! چون آقایان: بنیادی و فتحی با هم مشترک پیشنهاد دادند آقای دکتر فتحی مطرح می‌کنند. هر سه را با هم می‌گویید یا جداجدا می‌فرمایید؟

محمد جواد فتحی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان! من اول همان پیشنهاد جزء اول اصطلاح «قضات دیوان» را تقاضای حذف دارم. در این موضوع خدمتتان عرایضی را ارائه می‌کنم. آقای دکتر پزشکیان ببینید! ای‌کاش از ماده قبل هم به این سادگی عبور نمی‌کردیم. ماده قبل شما دادستان را بدون دادستان و تشکیلات ایجاد کردید که بعد گرفتاری‌هایی را برای خود دیوان ایجاد خواهد کرد. اما از آن گذشتیم. عزیزان ببینید! الان ما داریم در ماده (8) در چه موضوعی تصمیم می‌گیریم؟ موضوع بسیار مهمی است. داریم ترکیب هیأت عمومی دیوان عدالت اداری را تغییر می‌دهیم. تا به امروز در طی این (40) سالی که دیوان عدالت اداری ایجاد شده هیأت عمومی دیوان متشکل از رؤسای شعب بدوی، تجدیدنظر و مستشاران شعب تجدیدنظر بوده. تعدادی حدود (100)، (120) نفر قاضی در هیأت عمومی دیوان عالی کشور می‌نشستند و صلاحیت مهم‌شان ابطال آیین‌نامه‌ها، مقررات و بخشنامه‌های خلاف قانون و یا خارج از صلاحیت دستگاه‌‌های دولتی است. یعنی هیأت عمومی می‌نشیند و این آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هایی که خلاف قانون توسط مراجع دولتی تصویب شده است را در موردشان اظهار نظر می‌کند و احیاناً آنها را ابطال می‌‌کند. الان ما آمدیم و گفتیم که فقط این هیأت عمومی از رؤسای شعب تجدیدنظر تشکیل می‌شود. یعنی (20) قاضی، واقعاً الان من هیچ شکی ندارم. جناب آقای بهرامی ریاست محترم دیوان شخصیت شریف و قابل احترامی است، معاونان ایشان هم همینطور، اما ما داریم قاعده وضع می‌کنیم. سه سال دیگر، ده سال دیگر حاج‌آقای بهرامی رئیس دیوان عدالت نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ ما داریم یک جمعی را که مجمع عقلا است و می‌خواهند بنشینند در مورد قانونی یا غیر قانونی بودن یک آیین‌نامه یا بخشنامه یا یک مصوبه دولتی تصمیم بگیرند به (20) نفر تقلیل می‌دهیم. این (20) را خیلی راحت می‌شود مهندسی کرد و رأیشان را به دست گرفت. من فکر می‌‌کنم که این خطا و اشتباه را مجلس نباید مرتکب شود، هیچ موجب اطاله دادرسی هم نخواهد بود. الان (120) نفر می‌نشینند، بالفرض سه نفر موافق و سه نفر مخالف در هیأت عمومی صحبت می‌کنند، اگر (20) نفر هم شوند باز سه نفر موافق و سه نفر مخالف می‌خواهد صحبت کند. پس موجب اطاله رسیدگی و دادرسی هم نخواهد شد. الان هیأت عمومی دیوان عالی کشور هم تقریباً ادل همین هیأت عمومی دیوان عدالت اداری است، آنجا با یک جمعیتی از قضات نزدیک به (200)، (250) نفر دارد اداره و تشکیل می‌شود. چرا ما بیاییم این را به (20) نفر تقلیل بدهیم؟ ضمن اینکه در این اصلاحیه‌ای که کمیسیون به عمل آورده فرض را بر این گرفته که قضات و رؤسای شعب تجدیدنظر باثبات‌تر و فاضل‌تر از مستشاران‌شان هستند، در حالی که شکی نیست. مستشار شعبه تجدیدنظر و رئیس شعبه تجدیدنظر هر دو یک شأن قضائی دارند، رئیس فقط تفوق اداری دارد، نه تفوق قضائی. ضمن اینکه در خود شعب بدوی ما قضاتی را می‌بینیم که واقعاً شایسته هستند و بعضاً از برخی از رؤسا و مستشاران شعب تجدیدنظر باسوادتر هستند. من خواهش می‌کنم دوستان متوجه رأی و نظرشان باشند و به اصلاح این ماده و جایگزین شدن قضات دیوان به جای عبارت «رؤسای شعب تجدیدنظر» رأی بدهند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف صحبت کند.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای یحیی کمالی‌پور مخالف هستند، بفرمایید.

یحیی کمالی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با ادای احترام به محضر همکار ارزشمندم جناب آقای دکتر فتحی، باید عرض کنم همکاران بزرگوار! ما در اینجا دنبال کیفیت هستیم، دنبال کمیت نیستیم. همکار بزرگوار ما اعلام کردند که شعب تجدیدنظر (20) نفر هستند، همین الان اینها بالای (50) نفر هستند و در این قانونی هم که قرار است تصویب شود، تعداد اینها بیشتر می‌شود. بزرگواران! خود شما هم می‌دانید قاضی که تازه وارد دیوان شده چه نقشی می‌تواند در هیأت عمومی دیوان داشته باشد؟ ما بر این اساس آمدیم این قانون را تصویب و اصلاح کردیم که جمعی از باتجربه‌ها و نخبه‌ها، کسانی که مسیرهای متعددی را طی کردند تا به ریاست دادگاه تجدیدنظر رسیدند و سابقه کار قضائی زیادی را داشتند جمع شوند و نهایتاً یک مجموعه‌ای که آن هم بالای حداقل (50) نفر هستند بنشینند و نهایتاً با دقت بررسی کنند و نظر بدهند. خود شما هم می‌دانید اگر (200)‌ نفر آدم یک جایی جمع شوند اصلاً همهمه آنها نمی‌گذارد ما به یک وحدت رویه خاص و نظر مشخص برسیم و من اعتقادم بر این است، دوستان و بزرگواران! تجربیات قضات عزیزی هم که در هیأت‌های عمومی دیوان کار کرده‌اند، ما صحبت کردیم همین همکارمان جناب آقای کاظمی و دیگر همکاران دیدگاه‌شان همین است که ما با جمعی از رؤسای تجدیدنظر و نخبگان بهتر به نتیجه می‌رسیم تا همه قضات دیوان (200)، (300) نفر را در یک سالن جمع کنیم و به نظر واحد برسیم. متشکرم.

مسعود پزشکیان
موافق صحبت کند.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای فرهاد تجری موافق هستند، بفرمایید.

فرهاد تجری
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم توجه داشته باشید! مخالف محترم اشاره کردند که اگر جمعیت زیاد باشد همهمه می‌شود و قابلیت تصمیم‌گیری تحت شعاع قرار می‌گیرد. آیا در مجلس شورای اسلامی که همه ما نزدیک به (300) نفر هستیم و رأی‌گیری می‌شود (به فرمایش آقای فلاحت‌پیشه 290 نفر هستند، کمترند) خدمت شما عرض شود دیوان عدالت اداری هر چقدر از قضات خوبی که برخوردار هستند،‌ یکی هم اشاره شد که قضات آنجا مبتدی و صفر کیلومتر هستند، در حالی که ما زیر (15) سال سابقه قضائی نمی‌تواند در دیوان شاغل باشد. لذا این وجدان عمومی و وجدان قضائی بیشتر بر این حوزه ناظر باشد و یک بخشنامه یا دستورالعملی که دولت تصویب کرده و روی آن کار کارشناسی شده و ما الان در صدد هستیم این را لغو یا بی‌اثر کنیم، هر چقدر وجدان قضات بیشتری نسبت به این موضوع دخیل باشند بهتر است، رؤسای شعب محترمند، اما در خیلی از حوزه‌های فنی و کارشناسی مستشاران و دادرسان دیوان عدالت اداری شاید اشراف‌ و نقش‌شان مؤثرتر از رؤسای شعب است. لذا همین رویه‌ای که الان در موضوعات ملی حاکم است، قاعدتاً انتظار است تمامی قضات دیوان عدالت اداری بخواهند در موضوع اظهارنظر کنند. هیأت عمومی از اسم و عنوانش پیداست، در دیوان عالی کشور متشکل از همه قضات است، در دیوان عدالت اداری هم به همین شکل باید متشکل از همه قضات باشد، یکی از دستورات مقام معظم رهبری در سند چشم‌انداز قضائی و اسناد بالادستی یکسان‌سازی دادرسی در سیستم قضائی است. ما نمی‌توانیم در دیوان عدالت اداری بیاییم تفکیک قائل باشیم، فقط رؤسای شعب را اجازه بدهیم، اما در دیوان عالی کشور همه قضات می‌توانند اظهارنظر کنند. انتظار است، پیشنهاد آقای فتحی به انصاف و به عدالت نزدیک‌تر است، تقاضا داریم دوستان به این رأی بدهند که اتقان آرا نسبت به تصمیمات آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌هایی که صادر می‌شود محکم‌تر، قوی‌تر و منطبق با عدالت باشد.

مسعود پزشکیان
ممنونم. دولت بفرمایید.

علی فرهادی
موافق
خدمت نمایندگان محترم عرض کنم، الان شعب هیأت عمومی با حضور رؤسای شعب بدوی و تجدیدنظر و مستشاران تشکیل می‌شود. مثالی که در مورد دیوان عالی کشور فرمودند، خود جناب آقای فتحی و جناب آقای تجری اشراف دارند، به هر حال قضات دیوان عالی کشور از مراحل بدوی قوه قضائیه، دادگاه‌های عمومی، کیفری و حقوقی به دیوان عالی کشور رسیدند و موضوعاتی را که الان رسیدگی می‌کنند سابقاً رسیدگی کرده‌ بودند. اما در دیوان عدالت اداری یک مرجع تخصصی است، به حقوق عمومی رسیدگی می‌کند. شاید بعضی از قضاتی که می‌آیند، سابقه ده سال داشته باشند، اما در حوزه حقوق عمومی اشراف و تسلطی ندارند، این دو با همدیگر قابل قیاس نیست. مضافاً که برای تعدیل موضوع صرف‌نظر از تعداد که چه تعدادی در هیأت تشکیل می‌شود، اصلاح دیگری که الان در این ماده انجام شده این است که امور موضوعات مورد شکایت تا سطح استان را یکسری تعداد از قضات شرکت می‌کنند، مثلاً شورای یک روستا یا شهر اگر مصوبه خلافی دارد، در یک هیأت عمومی کوچکتر رسیدگی می‌شود، حوزه کلان را هیأت عمومی با تعداد بیشتری تشکیل می‌دهد و رسیدگی می‌کند. این اصلاح هم در قانون الان آمده و تخصصی‌تر شده است. با فرض اینها اگر اصراری بر اصلاحیه هم است می‌شود مستشاران شعب تجدیدنظر را با نظر کمیسیون محترم مستشاران شعب تجدیدنظر را هم به عنوان اعضای هیأت عمومی اضافه کرد، متشکرم.

مسعود پزشکیان
کمیسیون بفرمایید.

حسن نوروزی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم توجه بفرمایید، عزیزان، سروران محترم نگاه کنید! آنچه که در هیأت‌های عمومی مورد بحث قرار می‌گیرد دو بحث است، یکی بحث‌های آیین‌نامه‌های محلی، مثلاً یک شهرداری که (5000) نفر جمعیت دارد، آیین‌نامه‌ای می‌گذارند که در هیأت عمومی می‌خواهد روی آن بحث شود. چون هیأت عمومی هم در مورد تعارض آرا و هم در مورد آیین‌نامه‌ها بحث می‌کند. یک شهرداری هست (3000) نفر جمعیت دارد، یک آیین‌نامه گذرانده، اعتراض شده و باید به آن رسیدگی شود. اینها همه به هیأت عمومی می‌آید. اگر بنا باشد، هیأت عمومی با (120)‌ نفر تشکیل شود هم در تعارض آرا، هم مسائل ملی کشور و هم مسائل محلی و استانی باشد، عملاً غیرممکن است. لذا ما دو قسمت کردیم، الف؛ هیأت عمومی دیوان با حضور رئیس، معاونان قضائی، دادستان، مدیرکل هیأت عمومی، رؤسای شعب و به پیشنهاد دولت مستشاران. اینها برای تجدیدنظر است. یعنی دیگر از شعب بدوی کسی اینجا نمی‌آید، (70) نفر می‌شوند. آقای دکتر فتحی فرمودند (20) نفر، (70) نفر می‌شود. این برای مسائل کلی است، اما نسبت به مقررات و نظاماتی که توسط مقامات و شوراها تا سطح استان است، اینجا هیأت عمومی دیگری تشکیل می‌شود که قضات بدوی می‌توانند شرکت کنند،‌ با ریاست رئیس دیوان یا معاون وی و عضویت دادستان و (20)‌ نفر از اعضای هیأت عمومی. این برای محلی‌ها تا سطح استان است. بنابراین ما اینجا دو تا هیأت عمومی پیش‌بینی کردیم، هیأت عمومی ملی و هیأت عمومی محلی. حالا شما صحبت‌های ما را شنیدید، صحبت‌های برادرمان را هم شنیدید. ما به عنوان کمیسیون با این پیشنهاد مخالف هستیم، چرا؟ چون هیأت عمومی تخصصی (70) نفر هستند، هیأت عمومی که در رابطه با مسائل محلی می‌خواهد کار کند تقریباً (30) نفر هستند، آن طرف هم (70) نفر. علی‌ای‌حال این پیشنهاد ماست و ما معتقد هستیم که به این پیشنهاد رأی ندهید.

فرهاد تجری
مستشاران را اگر اضافه کنید، آقای فتحی پس می‌گیرند. مشکل حل می‌شود.

مسعود پزشکیان
مستشاران را اضافه کنید حل می‌شود؟ (نوروزی ـ حل می‌شود) می‌گویند مستشاران را اضافه کنند موافقند، ایشان هم پیشنهادشان را پس می‌گیرند. پیشنهاد را به رأی می‌گذاریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! یعنی اصل ماده را با پیشنهاد مستشاران به رأی می‌گذارید؟ چون پیشنهادات بعدی هم از آقای دکتر فتحی است. آقای دکتر فتحی! از بقیه منصرفید؟ آقای دکتر! مثل اینکه آقای دکتر فتحی یک مطلبی دارند.

مسعود پزشکیان
حضار 193 نفر،‌ دیگر به رأی گذاشتیم، «مستشاران» را اضافه کردیم. نمایندگان محترم نظر خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون هم با این پیشنهادی که انجام گرفت موافقند. الان اینجا اعلام کردند که «مستشاران» هم اضافه شود، هم دولت و هم کمیسیون موافق بود و هم آقای فتحی قبول کردند که این ماده با اضافه کردن «مستشاران» به هیأت به رأی گذاشته شود. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
4 استرداد (1) فقره سؤال

مسعود پزشکیان
اعلام وصول را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
بسم الله الرحمن الرحیم ـ جناب آقای همایون یوسفی نماینده محترم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون از طرح سؤال خود از وزیر محترم کشور درخصوص مشکلات روزافزون در بخش‌های مختلف و روند نزولی شاخص‌های توسعه‌ای در استان خوزستان انصراف دادند، که اعلام وصول می‌شود.
5 اعلام وصول (2) فقره سؤال

علی اصغر یوسف نژاد
سؤال منطقه‌ای جناب آقای حسن کامران نماینده محترم اصفهان از وزیر محترم نیرو درخصوص بی‌توجهی به اتمام پروژه سد کوهرنگ و اجرای سامانه دوم اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال منطقه‌ای جناب آقای علیم یارمحمدی نماینده محترم زاهدان از وزیر محترم نیرو درخصوص تعطیلی پروژه خط دوم انتقال آب از زابل به زاهدان اعلام وصول می‌شود. اعضای شورای شهر بناب به دعوت جناب آقای دکتر اعزازی نماینده محترم بناب میهمانان جلسه علنی امروز ما هستند. به این عزیزان خوش‌آمد می‌گوییم.
6 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

مسعود پزشکیان
تذکرات را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
تا تذکرات کتبی روی خروجی بیاید، جناب آقای سیداحسن علوی بفرمایید.

سیداحسن علوی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی (علیه‌السلام)، همکاران محترم، مردم بزرگ ایران! بی‌تردید حمله اخیر ارتش ترکیه علیه کردهای مبارز و بی‌گناه سوریه که بیشتر در پی تجدید امپراطوری عثمانی و تجاوز به تمامیت ارضی سوریه با جنگی تمام‌عیار که طبق حقوق بین‌المللی پاکسازی قومی است، هدفی جز رضایت آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی را تعقیب نخواهد کرد. مطمئناً این تراژدی که بیشتر هزینه داخلی دارد، در پی آن است که شکست‌های داخلی خود را با سرکوب افراد سوریه و تجاوز به سرزمین‌های دیگر جبران کند. اینجانب ضمن تشکر از حمایت‌های معنوی و دیپلماتیک نظام اسلامی به عنوان خادم و فرزند کوچک ملت ایران و کردستان،‌ با محکوم کردن هجوم جنایتکارانه و وحشیانه اردوغان و تبانی با آمریکای پلید، اشغالگر و متجاوز، از تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان دستگاه دیپلماسی کشور درخواست می‌کنم بدون فوت وقت و به طور عاجل از مجاری ممکن از نفوذ و قدرت و مشروعیت نظام اسلامی برای مدیریت بحران کنونی و جلوگیری از تحقق نسل‌کشی دیگر و فاجعه انسانی دوباره در مناطق کردنشین سوریه ممانعت به عمل آورند. چشمان نگران کودکان مظلوم کرد و دل‌های شکسته و لبریز از نگرانی و اندوه هم‌نژادان کرد منتظر اقدامات و حمایت‌های معنوی و انسانی ماست و این است معنای (وکیلی ـ خیلی ممنون) به ایران اسلامی ما، باید بکوشیم این امید را به ایران و اعتماد معنوی آنها تبدیل کنیم. البته کردها همه نوع مرگ را تجربه کرده‌اند، از بمب، شیمیایی، انفال و زنده‌ به گور شدن، اما هرگز نترسیدند. پس بهتر از فاشسیت‌ها بدانند، کردها ایستاده می‌میرند.

محمد علی وکیلی
خیلی متشکر. جناب آقای نوریان نماینده محترم شهرکرد بفرمایید.

اردشیر نوریان
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر پزشکیان، آقای دکتر وکیلی! ممنون که به هر حال این امکان را فراهم کردید ما این تذکر دو، سه روز مانده را در اینجا عرض کنیم. من مطلب اول را خطاب به آقای دکتر اردکانیان وزیر نیرو عرض می‌کنم که در مورد این پروژه بسیار مهم و قانونی بن ـ بروجن که متأسفانه تا الان کوتاهی‌هایی داشته‌اند، تقاضا می‌کنیم که با جدیت نسبت به این طرح ملی مصوب مجوز‌دار قانونی حتماً باید این اقدامات را با جدیت پیگیری کنند و با تمام کسانی که به صورت کاملاً غیرقانونی و قانون‌شکنانه هرج و مرج درست کردند و رفتند یک پروژه قانونی را آنجا با تخریب اموال عمومی و ضرر به بیت‌المال روبرو کردند، برخورد جدی شود. همین‌طور از وزیر کشور می‌خواهم این بحث‌هایی که اخیراً در این چند روزه دارد راجع به تقسیمات کشوری و مرزهای استانی انجام می‌شود، ابداً این اقدامات کاملاً مخل امنیت است، خلاف مصلحت است، طرح این موضوع غلط است و همه کسانی که دارند به این مسأله دامن می‌زنند بدانند که دارند با آتش بازی می‌کنند. مردم به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی حاضر به پذیرش این‌گونه مسائل نیستند. آقای وزیر نیرو بداند بالاخره خیلی از موضوعات اگر قرار باشد با راه منطقی جلو نرود مسیر استیضاح و تذکر بسته نیست. خواهش ما این است که دوستان از طرح این موضوعات هیجان‌آفرین خودداری کنند.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون. جناب آقای شاعری بفرمایید.

علی محمد شاعری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران عزیز عرض خسته ‌نباشید دارم و خدمت مردم شریف شمال کشور، استانهای مازندران، گیلان و گلستان عرض سلام و ادب و احترام دارم. اطلاع پیدا کردید که سازمان حفاظت محیط‌زیست دیروز نامه‌ای را نوشت، با هدف توافق انتقال آب خزر، در شرایطی که مردم نیاز به آرامش و امید و سازندگی و پیشرفت دارند، اینگونه تصمیمات غیرکارشناسی موجب ایجاد تنش و تبعات امنیتی و سیاسی غیرقابل پیش‌بینی می‌شود. دریاچه خزر، یک دریاچه بسته است و هر گونه دستکاری کردن در اکوسیستم‌های بسته مثل دریاچه خزر تبعات غیرقابل جبرانی به جای خواهد گذاشت. در صورت اجرای این پروژه آب خزر پسروی خواهد کرد، (وکیلی ـ خیلی ممنون) تأسیسات دریایی تعطیل خواهند شد، بنادر مهم متصل به دریای خزر تعطیل خواهد شد، صید و صیادی تعطیل خواهد شد.

محمد علی وکیلی
جناب آقای موسوی‌لارگانی بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم روز عصای سفید را به نابینایان تبریک عرض می‌کنم و از دولت می‌خواهم این (3) درصد سهمیه به‌کارگیری آنها را در نظر بگیرد. تذکر من به وزیر نیرو است، جناب آقای دکتر اردکانیان! مردم اصفهان با آب آشامیدنی جهت شهرستان بن و بروجن هیچ‌گونه مخالفتی ندارند. با توجه به اینکه طبق گفته‌های خود وزارت نیرو استان چهارمحال و بختیاری (237) میلیون مترمکعب سهم آبه دارد و خود وزارت نیرو می‌گوید، هم‌اکنون (330) میلیون مترمکعب آب برداشت می‌کند. باز هم وزارت نیرو و همکاران آنها بنا دارند سهم آبه سنگینی را برای آنها در این پروژه بن ـ بروجن در نظر بگیرد. آب آشامیدنی طبق فرمولی که خودتان تعریف کردید، (150)‌ هزار نفر جمعیت در شهرستانهای بن و بروجن حضور دارند، چقدر سهمآبه می‌خواهند؟ (وکیلی ـ خیلی ممنون) طبق فرمول (3) میلیون و (700) هزار مترمکعب در سال می‌خواهند.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون. سرکار خانم ذوالقدر بفرمایید.

سیده فاطمه ذوالقدر
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام. چشمه صلح با احترام به تمامیت ارضی کشورها به جوشش در خواهد آمد، نه با لشکرکشی و بمباران و کشتار مردم. شایسته است کشورهای اسلامی منطقه به جای حمله و تجاوز نظامی از دیپلماسی برای حل مشکلات استفاده کنند. همکاران محترم! به استناد اصل (3)‌ قانون اساسی، آموزش و پرورش رایگان به عنوان یک حق برای ملت لحاظ شده است، پیشنهاد حذف زبان انگلیسی از نظام آموزشی و واگذاری آموزش آن به مؤسسات آزاد؛ با نص قانون اساسی مغایرت دارد. تذکر بعدی در باب خصوصی‌سازی؛ جناب آقای دکتر رحمانی! دستاورد خصوصی‌سازی برای جامعه کارگری و کارخانجات جز بیکاری و تعطیلی واحدهای تولیدی چیزی به همراه نداشته است. خصوصی‌سازی بیشتر به جای یک ابزار برای اصلاح ساختار اقتصادی در سایه رفتارهای سلیقه‌ای، به بهانه‌ای برای چپاول توسط عده‌ای خاص تبدیل شده است.

محمد علی وکیلی
خیلی متشکر، ممنونم. جناب آقای محسن بیگلری بفرمایید.

محسن بیگلری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم درد امروز کردها دردی است که دل همه انسانهای آزاده را به درد آورده است. این جنگ و خونریزی‌های اخیر کاری کرده که تبعیض، فقر، بیکاری و نابرابری کردها را از یادمان برده است. تجربه‌های ما یک روز در انفال و بمباران شیمیایی سردشت و حلبچه توسط صدام ملعون. یک روز درد حمله داعش به شنگال و کوبانی و یک روز درد عفرین. امروز هم حمله ناجوانمردانه ترکیه به کردهای بی‌پناه سوریه. جالب این است که سازمان ملل و کشورهای اروپایی که آن همه دم از حقوق بشر می‌زنند امروز خودشان را به گیجی و خواب زده‌اند و ظاهراً خبر از حمله اردوغان لعنتی به مردان، زنان و کودکان بی‌گناه سوریه‌ای را ندارند. این است حقوق بشر آنها؟ بنده با صدای بلند می‌گویم، آه این کردهای مظلوم نه تنها ترکیه، بلکه آن اروپایی‌های بی‌وجدان و از همه بدتر آمریکا و اسرائیل را می‌گیرد. در خاتمه بنده ضمن تشکر از دکتر لاریجانی بابت لغو سفرش به ترکیه و از همکاران عزیزم که بیش از (150)‌ نفر از آنها بیانیه دفاع از کردهای بی‌پناه سوریه را امضا نمودند تشکر می‌کنم.

محمد علی وکیلی
سرکار خانم سعیدی نماینده محترم مبارکه بفرمایید.

زهرا سعیدی مبارکه
تذکرات شفاهی
به نام خدا خدمت ملت شریف ایران و همکاران محترم عرض سلام و ادب دارم. درخصوص برخی مباحث که این روزها خیلی دارد حرف آن زده می‌شود، مبحث این است که آیا واقعاً کشاورزان استان اصفهان چه می‌گویند؟ آیا این جرم است، آیا این خلاف است که می‌گویند از محل حقآبه‌های ما برداشت نشود؟ آیا مکرراً مراجع محترم تقلید و مقام معظم رهبری در استفتائاتی که از ایشان شده تأکید بر عدم تعرض به حقوق حقآبه‌داران نکردند؟ آیا مالکیت حقآبه‌داران و کشاورزان در مواد (18) و (44)‌ قانون توزیع عادلانه آب به رسمیت شناخته نشده؟ مگر مصوب نشده بود، که آب حاصل از تونل دوم کوهرنگ و چشمه‌ لنگال و خدنگستان و بهشت‌آباد و پساب فاضلاب متعلق به دولت است و برای تخصیص شرب و صنعت و کشاورزی استانهای اصفهان، یزد و چهارمحال است؟ مگر تونل سوم و بهشت‌آباد و جمع‌آوری پساب در سه استان انجام شده یا ورودی جدیدی برای زاینده‌رود در نظر گرفته‌اند که تصمیمات جدید برای واگذاری‌های جدید در نظر گرفته شده است؟ به نمایندگی از مردم استان اصفهان تأکید می‌کنم به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم که حق کشاورزان استان ضایع شود. سپاسگزارم.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون. جناب آقای دکتر طاهرخانی بفرمایید.

بهمن طاهرخانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض تسلیت ایام اربعین حسینی و محکومیت حمله ددمنشانه ارتش ترکیه به شمال سوریه و کشتار کردهای شمال سوریه. برادران عزیز! ما در این مجلس بارها به وزرا و مسئولین مختلف کشوری تذکر دادیم. به هر حال مراجعات ما چه در حوزه انتخابیه خودمان و چه در مباحث مربوط به کشاورزی امروز با مشکل مواجه هستیم و تأمیناتی را که امروز باید کشاورزان داشته باشند، از لحاظ امر کارشناسی و آمایش سرزمینی، کشاورزی به نحو علمی انجام نمی‌شود و بعد متأسفانه ما گرفتار می‌شویم و کشاورزان نمی‌توانند محصولات خودشان را بفروشند. همین امسال به شدت گوجه‌کاران ما، کسانی که هندوانه و خربزه و گوجه می‌کاشتند به شدت با مشکل مواجه شده بودند. گرچه با درخواستی که بنده از وزیر محترم جهادکشاورزی کردم تا حدی این مشکل برطرف شد، ولی این نمی‌تواند ادامه داشته باشد. باید وزیر کشاورزی بحث کشاورزی را براساس آمایش سرزمینی ادامه بدهد و همین‌طور به کار فرهنگیان منطقه ما رسیدگی شود.

محمد علی وکیلی
ممنونم. جناب آقای علی‌محمد مرادی بفرمایید.

علی محمد مرادی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم «ان ربک لبالمرصاد» با نام و یاد خداوند به راستی خداوند در کمین ظالمین است. هنگامی که کشورهای اطراف به ویژه ترکیه و عراق درگیر جنگ با داعش بودند، کسانی که شجاعانه مقابل آنها ایستادند کردها بودند و اجازه نفوذ به خاک ترکیه را ندادند. اما متأسفانه این کشور در اقدامی وحشیانه و به بهانه مبارزه با تروریسم به مردم بینوا از زمین و هوا حمله نموده و دست به کشتار کودکان و زنان بی‌گناه کرد و آشوریان می‌زند. همانطور که در قرآن به عنوان قانون اساسی مسلمانان اشاره شده «من قتل نفساً بغیر نفس او فساد فی الارض فکا نما احیا الناس جمیعاً»، کشتن یک انسان بی‌گناه به منزله کشتن کل بشریت می‌داند، اما حکومت ترکیه آنچنان وحشت، ترور و تجاوز را علیه مردم کرد و آشوریان به راه انداخته که به نظر می‌رسد سردمداران آن فقط در ظاهر ادعای مسلمان بودن دارند. اعمال اردوغان مصادیق بارز جنایت علیه صلح، علیه بشریت و جنایت جنگی است. در طول تاریخ دیکتاتورهای زیادی به جنایت پرداختند، اما همان‌گونه که خداوند وعده داده است ظلم و تجاوز پایدار نیست و نمونه آن صدام بود که باعث شهادت بسیاری از مردم ما کردستان عراق شد، ولی دیدیدم که خداوند او را به چه ذلتی مبتلا نمود.

محمد علی وکیلی
تشکر، جناب آقای منصور مرادی بفرمایید.

منصور مرادی
تذکرات شفاهی
بسمه تعالی نمایندگان و همکاران عزیز، ملت شریف ایران! همان‌طور که مستحضر هستید رژیم جنایتکار اردوغان به کردهای مظلوم واقع در شمال سوریه لشکرکشی کرده است و در این روزها با استفاده از جنگ‌افزارهای بمب‌افکن زنان، کودکان و پیر و جوان، مناطق نظامی و غیرنظامی را به فجیع‌ترین شیوه مورد هدف قرار می‌دهد، به طوری که دیروز در خبرها آمده بود که از بمب فسفر استفاده نموده است. این جنایت در حالی انجام می‌شود که نیروهای خط مقدم، نیروهای داعشی و سایر تکفیری‌ بدون هیچ وجدان و بدون هیچ خردی تمام جانداران را به تیغ می‌کشانند، جامعه جهانی نیز اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام نداده است، چون ظاهراً کلانتر محل‌شان یعنی آمریکا به این حمله چراغ سبز نشان داده و بنابراین باید سکوت کنند. اما جمهوری اسلامی ایران که به‌حق تنها کشوری است که مدافع واقعی حقوق مظلومین است و تنها کشوری است که در مقابل آمریکا عزت و استقلال خود را حفظ کرده است، اکنون زمان آن فرا رسیده است در مقابل این جنایت واکنش تند نشان دهد. از این رو از وزیر امور خارجه و ریاست محترم جمهوری می‌خواهم با توجه به موارد زیر در قبال اقدامات اخیر ترکیه دست به اقدام قانونی حتی از طریق سازمان ملل بزند. 1 ـ کشوری که بر علیه تکفیری‌ها کوشید و هزاران شهید را نثار کرد (وکیلی ـ خیلی ممنون) تا مردم سوریه را از تکفیری نجات دهد جمهوری اسلامی ایران بود و کشور ترکیه که... (قطع میکروفن).

محمد علی وکیلی
بیانیه را بخوانید و بعد ادامه تذکرات.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون، جناب آقای سلیمی بفرمایید.

علیرضا سلیمی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم چند تذکر: 1 ـ آقای رئیس‌جمهور! براساس اصل (126) وظیفه به‌کارگیری و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی در وزارت نیرو و وزارت بهداشت و درمان با جناب‌عالی است. لطفاً اقدام کنید، در این شرایط به اینها ظلم نشود. آقای رئیس‌جمهور! جامعه را دوقطبی نکنید. اگر به خاطر اشتغالات فراموش کردید یک بار دیگر اصل (99) قانون اساسی را بخوانید، نظارت استصوابی حق شورای نگهبان است. آقای رئیس‌جمهور! جناب‌عالی با دوقطبی‌سازی رأی گرفتید، با اینکه رقیب اگر انتخاب شود دلار (5000)‌ تومان می‌شود، بین پیاده‌روها دیوار می‌کشد، دیگر کافی است، مردم این حربه نخ‌نما را امروز شناخته‌اند. آقای رئیس‌جمهور! الان فصل کشت است، کود شیمیایی در بسیاری از شهرها توزیع نشده، کشاورزان معطل هستند. آقای رئیس‌جمهور! هنوز گزارشاتی در مورد به‌کارگیری دوتابعیتی‌ها داریم. در مورد اینها اقدام لازم کنید. آقای رئیس‌ جلسه! تعطیلی مجلس را هم مدیریت کنید، الان باز بناست تقریباً (17)، (18) روز مجلس تعطیل شود.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون، متشکرم. جناب آقای همتی بفرمایید.

احمد همتی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام. چون امروز بحث پروژه انتقال آب دریای خزر زیاد مطرح شد، عرض کنم مبنا برای قضاوت در مورد پروژه‌های ملی کار کارشناسی و علمی است و اینکه این پروژه توسط همین مجلس محترم ردیف بودجه‌ای دارد، همین‌طور تأییدیه کمیسیون ماده (215) و تأییدیه سازمان محیط‌زیست را دارد، همین نشان می‌دهد که این یک کار کارشناسی و علمی است و از طرفی وقتی کشورهای حاشیه دریای خزر از این آبی که آب سرزمینی ما هم هست استفاده می‌کنند، ما نباید خودتحریمی کنیم. در مورد مسئولین فدراسیون فوتبال در رابطه با هیأت فوتبال استان سمنان و همین‌طور در رابطه با کل کشور تذکر می‌دهیم که به قانون عمل کنند و جلوی باندبازی و فساد مالی و اخلاقی را بگیرند که به نفع فدراسیون خواهد بود. به یاد داشته باشند نظام ما اسلامی است و مردم رفتارهای خلاف قانون و اخلاق را برنمی‌تابند. امیدوارم که در رفتار خودشان تجدیدنظر کنند و کوتاهی‌هایی که داشتند را ان‌شا‌ءالله جبران کنند.

محمد علی وکیلی
ممنونم. جناب آقای کاظمی نماینده ‌اردل بفرمایید.

علی کاظمی باباحیدری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض تسلیت ایام سوگواری اربعین سرور و سالار شهیدان آقا اباعبدلله الحسین و همه همکاران عزیز. هیأت‌رئیسه محترم، همکاران عزیز! استان چهارمحال و بختیاری تأمین‌کننده (97) درصد آب رودخانه زاینده‌رود می‌باشد و براساس مصوبه دو دولت و مصوبه شورای امنیت (2) درصد از این آب برای رفع مشکل آب شرب (450) هزار نفر در چهار شهرستان مصوب گردیده است. اما در هفته گذشته متأسفانه شاهد تخریب محل تأمین آب شرب و این ادعا که محدوده محل تأمین در استان اصفهان قرار دارد را شاهد بودیم. مگر نه این است که محل تأمین کل آب زاینده‌رود در استان چهارمحال و بختیاری است؟ مگر نه این است که (200) کیلومتر مسیر رودخانه زاینده‌رود در استان چهارمحال و بختیاری است؟ چرا بایستی بر این اساس و با این روش سبب تنش و ایجاد بلوا در بین مردم شویم؟ جناب آقای دکتر روحانی! این افراد با چه مجوزی اقدام به تخریب کردند؟

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون. جناب آقای حسن‌نژاد نماینده محترم مرند بفرمایید.

محمد حسن نژاد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم بنده اولاً از سازمان اطلاعات سپاه به خاطر این اقدام غرورآفرین تشکر کنم. اما آقای رئیس و هیأت‌رئیسه محترم و نمایندگان محترم! تذکر من درخصوص اتفاقاتی است که در این دو روز در مجلس افتاده است. اینجا مجلس شورای اسلامی است یا مجلس کردهای سوریه؟ من با سیاست کاری ندارم،‌ شورای عالی امنیت ملی هست، وزارت امور خارجه هست، موضع می‌گیرند. ولی در این دو روز اتفاقاتی افتاده که خانواده‌های شهدا را ناراحت کرده است. یکی می‌گوید ملت کرد، ما یک ملت داریم که ملت ایران است، ملت یعنی افرادی که داخل یک مرز هستند. این یعنی صحه گذاشتن بر جدایی‌طلبی کردها. این چه کاری است؟ ما تا دیروز می‌گفتیم تروریست‌های تحت حمایت آمریکا دارند مدافعین حرم ما را شهید می‌کنند، الان آن تروریست‌ها برای ما عزیز شده‌اند و مثلاً دلسوز شده‌ایم؟ آیا آن‌قدری که برای این تروریست‌ها اینجا ضجه و زاری کردیم برای مدافعین حرم در اینجا سوگواری کردیم؟ این چه وضعی است که هر چه دلشان می‌خواهد اینجا از این تروریست‌ها حمایت می‌کنند. تا دیروز می‌گفتند کردستان، تفنگ گرفته بودند علیه مردم سوریه و ارتش سوریه، الان شده‌اند مردم مظلوم سوریه؟ (وکیلی ـ متشکر) آقای وکیلی! پسرعموی خود من سال 82 به دست همان پ.ک.ک و پژاک شهید شده، این‌طور می‌خواهید از خانواده شهدا دلداری کنید؟

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون. جناب آقای لاهوتی بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر بنده به وزیر محترم آموزش و پرورش است. جای تأسف است، آقای وزیر! علی‌رغم اینکه ما مربیان پیش‌دبستانی و حق‌التدریس‌ها را تبدیل به قانون کردیم، شما را مکلف کردیم از وجود این عزیزان استفاده کنید، آقای حاج‌میرزایی امسال به جای استفاده از این عزیزان رفتند از بازنشسته‌ها استفاده کردند. آقای دکتر مصری! من و جناب‌عالی باید از قانون صیانت کنیم، از شما انتظار دارم شما هم تذکری به آقای وزیر بدهیم. نکته دوم تذکر به آقای رئیس‌جمهور است. جناب آقای رئیس‌جمهور! انتقال آب خزر غیرممکن است، یک شعار تبلیغاتی است. باز هم شما (3) میلیارد مترمکعب آب در استان سمنان دارید مصرف می‌کنید، شما بگویید که ما (2) میلیون مترمکعب آب می‌خواهیم ببریم. (3) میلیارد مترمکعب را در (2) میلیون مترمکعب، شما راحت می‌توانید صرفه‌جویی کنید. آقای دکتر مصری عنایت بفرمایید! مرکز پژوهش‌های مجلس مطالعه کرده، سال 1393 هر مترمکعب انتقال آب (5000) تومان، یعنی الان (15) هزار تومان هزینه، شما کجا خریدار آب دارید؟ شما می‌گویید که ما می‌خواهیم آب را ببریم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کمالی‌پور بفرمایید.

یحیی کمالی پور
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول من به وزیر محترم آموزش و پرورش است. آقای وزیر! تعداد زیادی از نیروهای حق‌التدریسی، شرکتی، سرباز معلم، پیش‌دبستانی و حق‌التنظیف متأسفانه در حوزه‌های تحت مدیریت حضرت‌عالی بی‌سامان هستند. استدعا داریم که هرچه سریعتر برای تعیین تکلیف اینها کاری را انجام بدهید. تذکر دوم من به وزیر جهادکشاورزی است، با توجه به اینکه منطقه جنوب استان کرمان منطقه کشاورزی است و اخیراً متأسفانه به نحو سرسام‌آوری قصد دارند که تعرفه‌های بیمه‌های کشاورزی را بالا ببرند که این به نفع کشاورزان ما نیست. ما از همین الان اعلام می‌کنیم که این تعرفه‌ها بالا نروند و حق‌السهم بیمه کشاورزان عزیز ما پرداخت شود. همچنین پرداخت خسارات ناشی از خشکیدگی خوشه خرما و تعیین تکلیف نسبت به پاسخگویی مسئولین به خسارات وارده به این عزیزان.

محمد علی وکیلی
جناب آقای تجری بفرمایید.

فرهاد تجری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر بنده به وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی است که با حداکثر بهره‌گیری از ظرفیت و توان دیپلماسی خودش از نسل‌کشی مردم کرد سوریه توسط اردوغان فاشیست جلوگیری کند و اجازه ندهند بیش از این مسلمانان توسط افراد متعصب و افرادی ناآگاه و دنبال قدرت مثل اردوغان قتل‌عام شوند و این مردم را دچار نسل‌کشی کنند. ما به عنوان عضوی از ملت ایران، تروریست و فاشیست و نسل‌کشی را توسط هر کسی باشد محکوم می‌داریم، هم در یمن توسط عربستان‌سعودی باشد، در سوریه توسط ترکیه باشد یا در فلسطین توسط رژیم صهیونیستی. لذا انتظار است دستگاه دیپلماسی کشورمان حداکثر ظرفیت را به کار بگیرد که از این جنایت جلوگیری کند.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون. جناب آقای بختیار بفرمایید.

علی بختیار گلپایگانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم وزیر محترم آموزش و پرورش قول اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان را دادند. انتظار داریم که دولت در ماه جاری این اقدام را اجرایی کند. موضوع بعد مربوط به پروژه خوانسار ـ بوئین ـ میاندشت است که مدتی است تعطیل است و به دلیل عدم اجرای به موقع استحضار دارید که سانحه‌ای بزرگ در یکی، دو ماه گذشته و سقوط مینی‌بوس در این مسیر منجر شد که جان (13)، (14) نفر گرفته شده است. تقاضا داریم که وزیر محترم راه و شهرسازی این موضوع را جدی بگیرند. سومین موضوع این است که مدتی است همکاران یا مصوبه می‌دهند و یا در رابطه با قیر رایگان سؤال می‌کنند و عدم هماهنگی بین مجموعه دولت اختلال در کار طرح‌ها و پروژه‌ها در روستاها، شهرها و جاده‌ها را ایجاد کرده است. از دولت تقاضا داریم که این هماهنگی را بین خودشان، مجموعه وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه ایجاد کنند. مجلس مصوبه خودش را در قالب قانون بودجه داده و هر جا هم که لازم بوده اصلاح کند، اصلاح کرده است. خواهش می‌کنیم که دولت این موضوع را جدی بگیرد، تشکر می‌کنم.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون، جناب آقای خجسته بفرمایید.

امیر خجسته
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم مقدمتاً از همه دست‌اندرکارانی که در امر کلانشهر همدان سعی کردند تشکر می‌کنم و به مردم همدان تبریک می‌گوییم و همچنین ان‌شا‌ءالله بودجه کلانشهر برای همدان عملی و اجرایی شود. تذکر اول من به وزیر نیرو است. آقای وزیر! (15)‌ سال است از بحث آب همدان، آب شرب‌ و این ابرچالشی که برای همدان ایجاد کردید می‌گذرد. به همدان می‌آیید و در رابطه با آب همدان صحبت نمی‌کنید. جلسه می‌گذارند، حضور پیدا نمی‌کنید. جلسه نمی‌گذارید، بلاتکلیف است. این ابرچالش آب شرب همدان را در آینده مورد خطر قرار می‌دهد. تقاضای من این است که آقای رئیس‌جمهور به طور ویژه ورود پیدا کند، با توجه به اینکه هیچ اثر و خاصیتی از وزارت نیرو در رابطه با آب شرب همدان نمی‌بینیم و واقعاً مردم در آینده با مشکل حاد آب شرب برخورد خواهند کرد. تذکر دوم من به وزیر محترم اقتصاد و دارایی است، در رابطه با سیلوی همدان،‌ سیلویی که یک‌دهم قیمت خصوصی‌سازی غارت کرده بودند، این در اسرع وقت به دامن همدان برگردانده شود.

محمد علی وکیلی
جناب آقای عبدالهی بفرمایید.

بیت اله عبدالهی
تذکرات شفاهی
خیلی ممنون و تشکر. تذکر بنده به وزیر محترم نیرو جناب آقای اردکانیان است. آقای دکتر اردکانیان! نیروگاه هریس که یک بخش آن راه‌اندازی شده متأسفانه در این نیروگاه از نیروهای بومی شهرستان هریس خیلی کمتر به‌کارگیری می‌شود. این نیروگاه آبش را از این منطقه می‌گیرد، زمین، فضا و دودش هم ریه شهرستان هریس وارد می‌کند. بنابراین انصاف نیست، جلوی این کار را بگیرید و به اینها تذکر بدهید که برای اشتغال جوانان تحصیلکرده برق و مکانیک و غیره در این نیروگاه برنامه داشته باشند. تذکر دومم به وزیر آموزش و پرورش است. جناب آقای حاجی‌میرزایی! مدارس هریس به خصوص مدارس شهر هریس، (28) مدرسه شهر اهر دو شیفته می‌باشد. این مشکل هم بعد از زلزله اتفاق افتاده است. مدارس شهر اهر در زمان زلزله تخریب شده و متأسفانه بعد از زلزله اینها بازسازی نشده است، (28) مدرسه فقط در شهر هریس و چند مدرسه در شهرستان هریس در کانکس و دوشیفته اداره می‌شود. تذکر آخر من به آقای رئیس‌جمهور است که به این نیروهای شرکتی و قراردادی رسیدگی شود. اینها دچار مشکل شده‌اند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کامران بفرمایید.

حسن کامران دستجردی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم برادر مصری! ما در اصفهان (600)‌ هزار چهارمحالی داریم، (300) هزار خوزستانی، با هم مهربانیم، با هم کار می‌کنیم. بعضی مدیران خوزستانی و چهارمحالی داریم، چرا برای یک لقمه رأی هر کسی یک حرفی می‌زند؟ من یک پیشنهاد دارم، بنده حاضرم امضا کنم به اندازه جمعیت بروجن که (150) هزار نفر است، آب شرب بدهم. به دولت هم می‌گویم اگر راست می‌گوید از فولاد و ذوب‌آهن بزند، نه از حقآبه‌دار. چرا ما این کارها را می‌کنیم؟ اینها راه‌حل دارد. اینکه نمی‌شود هر کسی یک حرفی بزند برای اینکه بگوید من یک صحبتی کرده‌ام. حساب و کتاب خیلی روشن است. پایان تذکرم، جناب آقای مصری! از لایحه خدمات کشوری که فرمودید تشکر کنم، دولت همیشه آمده لایحه خدمات را مدام عقب انداخته،‌ نمی‌تواند. واقعاً‌ بایستی پایدار بماند، ما عضو این لایحه بودیم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای سعیدی نماینده تبریز بفرمایید.

محمد اسماعیل سعیدی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم اولاً از اقدام سنجیده و شجاعانه و انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان اطلاعات سپاه در دستگیری سرشبکه سایت ضدانقلابی آمدنیوز تقدیر و تشکر می‌کنیم و از زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی این نهاد انقلابی به ویژه سربازان گمنام سازمان اطلاعات سپاه تشکر می‌کنیم و ارج می‌نهیم. به وزیر محترم راه و شهرسازی تذکر می‌دهم نسبت به تکمیل کمربندی شهر ایلخچی مسیر تبریز ـ آذرشهر اقدام عاجل و جدی شود. هر روز مردم و کارگران و صنعتگران و تولیدکنندگان عزیز ما در این مسیر ساعت‌ها در ترافیک سنگینی معطل می‌شوند. به آقای رئیس‌جمهور درخصوص رسیدگی به وضعیت بازنشستگان عزیز تذکر می‌دهیم که در شرایط سختی زندگی را سپری می‌کنند و امیدشان به اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری بود که آن را هم ظاهراً می‌خواهند به دولت بازگردانند. من خواهش می‌کنم که جلوی این اقدام را حتماً بگیرند.

محمد علی وکیلی
متشکر، جناب آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم (19) مهرماه سالگرد حمله حزب منحله و کثیف دموکرات به شهر ارومیه در سال 59 بود. آقای مصری! (90) درصد از دانشمندان هسته‌ای شهید شدند ترک‌زبان بودند، قاتلان آنها حزب کومله کثیف بود. (19) نفر در مجلس شهید دادیم، توسط کثیف‌های تروریست. مرگ بر تروریست‌ها، مرگ بر ضدانقلاب‌ها. درود بر مدافعین حرم. به عشق امام حسین، یا حسین.

محمد علی وکیلی
از رعایت وقت متشکرم. جناب آقای رحیمی‌جهان‌آباد بفرمایید.

جلیل رحیمی جهان آبادی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای وکیلی! من رحیمی‌جهان‌آبادی هستم، دو تا نکته هم دارم، میکروفن بنده را قطع نکن. (وکیلی ـ آقای رحیمی‌جهان‌آبادی در یک دقیقه بفرمایید) تذکر اول به آقای مهندس اسلامی وزیر محترم راه؛ آقای وزیر! در تصادف اخیر در جاده تربت‌جام به سمیع‌آباد (14) انسان کشته و مجروح شدند. جان انسان‌ها چقدر می‌ارزد؟ چرا شما نباید به یک جاده‌ای که بخش عمده‌ای از مرزنشینان از آنجا تردد می‌کنند اعتبار کافی بدهید؟ این جاده را مرمت کنید، تابلو بگذارید، بعد از کشته شدن افراد برای خط‌کشی بیایید. جناب آقای وزیر! اگر اقدام فوری نکنید حتی یک روز از عمر مجلس بماند استیضاح می‌شوید. این را از من بشنو، بعد انجام نده، ببین این کار را انجام می‌دهیم یا نه. تذکر دوم؛ وزیر محترم نیرو! اعتبارات آبرسانی حتی اعتبارات در اختیار نماینده ابلاغ نشده، خواهش می‌کنم به این نکته توجه کنید. یک نکته پایانی؛ عزیزان! یک مشکلی در منطقه رخ داده، ما نباید روح واحد ایرانی را دچار خدشه کنیم. کردها، ترک‌ها، بلوچ‌ها، عرب‌ها و فارس‌ها روح واحد ایرانی هستند. ما باید با حمله اشتباه ترکیه به سرزمین سوریه مخالفت کنیم، اما نباید اجازه بدهیم گرایشات قومی و مذهبی در کشور تشدید شود. کردها روح آزادی خاورمیانه هستند و کردها نماد فرهنگ ایرانی هستند. اما نباید اجازه بدهیم این مسأله به امنیت و وحدت ما آسیب برساند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای عبادی بفرمایید.

سیدمحمدباقر عبادی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس‌جمهور! درخواست داریم وضعیت نیروهای شرکتی را سریعاً‌ روشن کنید و عزیزان را تبدیل وضعیت کنید. برابر اصل (126)‌ قانون اساسی این وظیفه بر عهده شماست. لازم است این عزیزانی که سالهای متمادی به صورت شرکتی و در حالت ناامنی شغلی کار کردند حتماً تغییر وضعیت پیدا کنند. افزایش قیمت برق هم در این شرایط اقتصادی شایسته نیست، آقای وزیر نیرو حتماً تجدیدنظر کنند. نکته دیگر هم از اقدامات انقلابی حضرت آیت‌الله رئیسی تشکر می‌کنم، به واسطه اقدامات انقلابی در جهت مبارزه با مفاسد اقتصادی. امیدواریم شرایطی در کشور ما به وجود بیاید که هیچ مفسد اقتصادی احساس امنیت نکند و هیچ فعال سالم اقتصادی هم نگران نباشد. ان‌شا‌ءالله موفق باشید.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون، جناب آقای فرشادان بفرمایید.

سیدمهدی فرشادان
تذکرات شفاهی
به نام خداوند جان و خرد همکاران گرامی!‌ بعد از کودتای نافرجام 2016 در ترکیه، اردوغان تمام مخالفان کرد و غیرکرد را در بدنه ارتش، احزاب و مطبوعات این کشور زندانی و نابود کرد، از جمله سیاستمدار کرد صلاح‌الدین دمیرتاش. اما امروز دمیرتاش نامزد جایزه صلح نوبل است. در 2018 ارتش تا دندان مسلح ترکیه در عملیات موسوم به شاخه زیتون شهر عفرین را به تصرف خودش در آورد و نزدیک به (170)‌ هزار نفر از کردهای سوریه را آواره کرد. شک نکنید رجب طیب اردوغان نمی‌خواهد بفهمد که زیتون نماد آشتی است و امروز در عملیات چشمه صلح با حمله به شهرها و روستاهای کردستان سوریه بر طبل جنگ و جنون می‌کوبد و تمام چشمه‌های دموکراسی و حقوق بشر و همزیستی مسالمت‌آمیز را می‌خشکاند. چرا برخی از سران کشورهای اروپایی و آمریکا که پشت‌صحنه این جنگ نابرابر هستند، از نگاه ابزاری به کردها دست برنمی‌دارند؟ چرا سران آمریکا و اروپا کر شده‌اند؟ همان‌گونه که در مقابل صدام ملعون کر و کور شده بودند. اگر اردوغان فاشیست فراموش کرده که در جنگ علیه داعش این کردها بودند که پیاده‌نظام ائتلاف جهانی علیه تروریست‌های تکفیری بودند و امروز تمام قوانین بی‌اعتبار بین‌المللی را زیر پا گذاشته و کردها را کافر می‌خوانند و ارتش جنایتکارش را سپاه رسول‌الله فرض کرده است (وکیلی ـ خیلی ممنون) آقا! من دو دقیقه وقت دارم، یک بار حرف ما را قطع نکنید.

محمد علی وکیلی
آقای فرشادان یک دقیقه، ممنونم. جناب آقای عابدی بفرمایید.

حیدرعلی عابدی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من در ابتدا یک تذکر به وزیر محترم کشور می‌دهم که معاون امنیتی‌شان که باید مسئولیت امنیت کشور باشد، با تصمیمات غلط و با پافشاری برای یک طرح غیرقانونی آب و انتقال آب از زاینده‌رود دوباره مردم اصفهان را به تشنج می‌کشاند و مسئولیت هر گونه عواقب آن به عهده مقام محترم وزیر کشور است. نکته بعدی که دوستان اشاره می‌کنند،‌ ببینید! ما در رابطه با تغییر مرز نامه‌ای را از معاون وزیر کشور داریم که شماره نامه و همه چیز آماده است، اعتراف کرده که این اشتباه شده، برای الحاق بعضی از نقاط اصفهان به استان چهارمحال و اصلاح می‌شود و ما دنبال این اصلاح هستیم. نکته آخر اینکه برای اجرای انتقال آب حقآبه کدام کشاورز را می‌خواهند انتقال بدهند؟

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون، جناب آقای ترکی بفرمایید. همه دوستان وقت‌شان یک دقیقه است، رعایت وقت بفرمایید.

اکبر ترکی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم دستگیری سرشبکه سایت وابسته و ضدانقلاب آمدنیوز را توسط سازمان اطلاعات سپاه تبریک عرض می‌کنم و به وزیر محترم کشاورزی تذکر می‌دهم. عدم پرداخت خسارات بیمه کشاورزان مخصوصاً‌ بیمه کشاورزانی که گندم برداشت کردند، چه به صورت آبی و چه به صورت دیم و همچنین پیاز، با اینکه حق بیمه هر هکتار از گندم را از (150)‌ هزار تومان به (350) هزار تومان افزایش دادند، ولی هیچ‌گونه خسارتی در سال جاری کشاورزی به کشاورزان متأسفانه پرداخت نشده است. ما از وزیر محترم کشاورزی می‌خواهیم با توجه به خسارات وارده در طی سال جاری ان‌شا‌ءالله این حق بیمه پرداخت شود.

محمد علی وکیلی
متشکرم، جناب آقای انارکی بفرمایید.

احمد انارکی محمدی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر من به جناب آقای مهندس اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی؛ با توجه به وسعت حوزه انتخابی و اینکه هیچ‌کدام از جاده‌های این حوزه روکش نشده و ابتدای فصل سرما و زمستان است، تقاضا دارم که هر چه سریعتر نسبت به جاده‌هایی که زیرسازی و شانه‌سازی شده، اما روکش آنها انجام نشده اقدام شود تا اینها باعث خسارت به بیت‌المال و دستگاه نشود. جناب آقای وزیر! جاده حسن‌آباد زندی به کشکوئیه نیاز به روکش دارد که قیرپاشی شده،‌ دستگاه‌ آمدند، دوباره جمع شده و برگشته است. شما بین رفسنجان و کرمان جاده‌ای که الان (11) کیلومتر، خود حضرت‌عالی به کرمان تشریف آوردید و این کار انجام نشده و به اتمام نرسیده، بخشی از این هنوز مانده و جاده‌های رفسنجان به کرمان (وکیلی ـ متشکرم) و انار به یزد، خواهشی که دارم هرچه سریعتر انجام شود.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون، جناب آقای آزادی‌خواه بفرمایید.

عبدالرضا مصری
آقای وکیلی! آخرین تذکر را هم بفرمایید، چون عدد نداریم.

احد آزادی خواه
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم دو تذکر دارم، یکی اینکه مسیر اربعین امام حسین (علیه‌السلام) از جاده آورزمان ملایر می‌گذرد. مردم عزیز عراق به بهترین شکل از ما استقبال می‌کنند. آقای وزیر محترم راه! ای کاش از آن (1200) میلیارد رقمی هم برای ترمیم جاده آورزمان می‌گذاشتید. نکته دوم؛ اخیراً همکاران عزیز من طرحی را تحت عنوان رفع حصر از زبان انگلیسی امضا کرده‌اند که البته باید در کمیسیون جرح و تعدیل شود، ‌به صحن بیاید، حذف و اضافه شود. متأسفانه یک شبکه مسمومی به اشتباه و یا أن‌عمدٍ آن را تحت عنوان حذف زبان انگلیسی معرفی کرده‌اند. من خدمت همکاران فرهنگی و دبیران عزیز زبان انگلیسی عرض می‌کنم خیال‌شان آسوده باشد، چنین طرحی در مجلس وجود ندارد. قرار نیست زبان انگلیسی حذف شود، بلکه برابر با استانداردهای آموزشی در کل دنیا قرار است کشور ایران اسلامی هم از مقطع دبیرستان دانش‌آموز مخیر باشد که آیا زبانش را انگلیسی انتخاب کند یا مثلاً فرانسوی، آلمانی، یا ترکی استانبولی. قرار نیست زبان انگلیسی حذف شود، خیال‌شان آسوده باشد. در بحث مواد هم ما حتماً جرح و تعدیل را انجام خواهیم داد.

محمد علی وکیلی
جناب آقای شهاب نادری بفرمایید.

شهاب نادری
تذکرات شفاهی
خدمت نمایندگان محترم سلام و عرض ادب دارم. از برادران اطلاعات سپاه بابت دستگیری سران شبکه آمدنیوز تشکر ویژه دارم. ما اینجا از هیچ گروه و دسته‌ای حمایت نمی‌کنیم. ما از جنایت اردوغان و حکومت عثمانی نسبت به زن و بچه‌های بی‌گناه کرد صحبت می‌کنیم. به همکار محترمی که جنایت اردوغان را به گروه‌ها ارتباط می‌دهد توصیه می‌کنم بروند و تاریخ را خوب مطالعه کنند که همان نیروهای امپراطوری دروغین عثمانی بودند که در سال 1514 میلادی در جنگ چالدران هزاران نفر از نیروهای ایرانی را قتل‌عام کردند. توهم اردوغان بهای سنگین برای ترکیه است، حمله نظامی ارتش ترکیه به شرق فرات در شمال سوریه برای چهارمین بار نشان می‌دهد که اردوغان گرفتار وسوسه‌های جغرافیا بر سلطه منازل کردنشین سوریه است.

محمد علی وکیلی
جناب آقای حسینی‌کیا بفرمایید.

سیدجواد حسینی کیا
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض تسلیت اربعین حسینی و تشکر از سازمان اطلاعات سپاه از دستگیری و انهدام شبکه آمدنیوز. تذکر اول به وزیر محترم خارجه؛ چرا تمام ظرفیت‌های لازم برای حمایت از کردهای مظلوم سوریه به کار گرفته نمی‌شود و سفیر ترکیه بابت این تجاوز احضار نمی‌گردد؟ دو؛ تذکر به وزیر محترم جهادکشاورزی؛ آقای وزیر! ‌کشاورزان مظلوم امروز معطل کود هستند، بی‌تدبیری و عدم برنامه موجب ناامیدی و سرگردانی این عزیزان شده است. چاره‌اندیشی فوری می‌طلبد.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون.
7 قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص تقدیر از سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دستگیری سر‌شبکه ضدانقلابی آمد نیوز

احمد امیر آبادی فراهانی
بسم الله الرحمن الرحیم بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت و تقدیر و تشکر از سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دستگیری سرشبکه ضدانقلابی آمدنیوز. بسم الله الرحمن الرحیم خدای قادر متعال را شاکریم که در آستانه وقوع بزرگترین حماسه جهان اسلام و جلوه‌گری پرشکوه‌ترین مراسم عاشورایی و اربعین ماندگار حسینی، بار دیگر حماسه محیرالعقول دیگری توسط فرزندان سبزپوش ملت و سربازان گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انجام اقدامات پیچیده اطلاعاتی و امنیتی رقم خورد و یکی از مهمترین شبکه‌های نفوذ و براندازی که با حمایت‌های مادی و معنوی نظام سلطه و پشتیبانی‌های پیچیده سرویس‌های اطلاعاتی و امنیتی قدرت‌های بزرگ شیطانی راه‌اندازی و اداره می‌گردید و به تشویش اذهان عمومی، شبهه‌افکنی، دروغ‌پردازی و هجوم نرم علیه ارزش‌ها، اصول، آرمان‌ها، باورها و اعتقادات دینی و انقلابی مردم و جوانان فعالیت گسترده چندساله داشت، با دستگیری سرشبکه اصلی آن که با وطن‌فروشی مجری اهداف شوم بیگانگان شده بود، متلاشی و نابود گردید. ما نمایندگان ملت بزرگ ایران اسلامی مراتب تقدیر،‌ تشکر و قدردانی عمیق و صمیمانه خود را از این پاسداران حریم ولایت و ملت اعلام و یقین داریم که ملت ما شاهد استمرار این پیروزی‌ها در پرتو مجاهدت‌های مخلصانه این عزیزان در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خواهد بود. والسلام علیکم و رحمه الله این بیانیه به امضای همه نمایندگانی که در صحن حضور داشتند رسید. (امضاءکنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: احد آزادی‌خواه، ژرژیک ابرامیان، قاسم احمدی‌لاشکی، اسفندیار اختیاری‌کسنویه‌یزد، علی اسدی‌کرم، علی اسماعیلی، داریوش اسمعیلی، محمدمهدی افتخاری، سیدحسین افضلی، نظر افضلی، علی اکبری (شیراز)، احمد امیرآبادی‌فراهانی، محمدرضا امیرحسنخانی، حسین امیری‌خامکانی، سلام امینی، سیدحمزه امینی، محمدنعیم امینی‌فرد، رضا انصاری، عبدالغفور ایران‌نژاد، روح‌الله بابائی‌صالح، علی بختیار، علی بختیاری، شهروز برزگرکلشانی، علاءالدین بروجردی، محمدمهدی برومندی، حمید بنائی، سیدهادی بهادری، محمد بیرانوندی، احمد بیگدلی، محسن بیگلری، عباس پاپی‌زاده‌بالنگان، بهرام پارسایی، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی، عباسعلی پوربافرانی، شکور پورحسین‌شقلان، محمدعلی پورمختار، فرهاد تجری، نورمحمد تربتی‌نژاد، سیدقاسم جاسمی، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، منوچهر جمالی‌سوسفی، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، محمد حسن‌نژاد، ابوالفضل حسن‌بیکی، عبدالکریم حسین‌زاده، محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، سیدحسن حسینی‌شاهرودی، محمد حسینی، سیدجواد حسینی‌کیا، روح‌الله حضرت‌پور‌طلاتپه، الیاس حضرتی، احمد حمزه، امیر خجسته، محمد خدابخشی، سلمان خدادادی، ولی داداشی، یوسف داودی، سیدکاظم دلخوش‌اباتری، کمال دهقانی‌فیروز‌آبادی، مجتبی ذوالنوری، جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، حسین رضازاده، عبداله رضیان، اکبر رنجبرزاده، احمد سالک‌کاشانی، محمداسماعیل سعیدی، حسن سلیمانی، علیرضا سلیمی، غلامرضا شرفی، شمس‌الله شریعت‌نژاد، عین‌اله شریف‌پور، محمود شکری، هادی شوشتری، مهدی شیخ، رضا شیران‌خراسانی، یعقوب شیویاری، ناصر شریفی، احمد صفری، بهمن طاهرخانی، قرجه طیار، علی‌عسگر ظاهری‌عبده‌وند، حیدرعلی عابدی، محمدرضا عارف، سیدمحمدباقر عبادی، اسداله عباسی، محمد عزیزی، سیداحسن علوی، سیدمحسن علوی، محسن علی‌جانی‌زمانی، احمد علی‌رضابیگی، رضا علی‌زاده، بیت‌اله عبدالهی، محمدجواد فتحی، فردین فرمند، محمدحسین فرهنگی، فرهاد فلاحتی، حمیدرضا فولادگر، محمد فیضی‌زنگیر، نادر قاضی‌پور، سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، علی قربانی، محمد قمی، غلامرضا کاتب، جواد کاظم‌نسب، شادمهر کاظم‌زاده، سیدحمیدرضا کاظمی، محمد کاظمی، علی کاظمی‌باباحیدری، جواد کریمی‌قدوسی، یحیی کمالی‌پور، مجید کیان‌پور، حسن کامران‌دستجردی، علی گلمرادی، عباس گودرزی، سهراب گیلانی، مهرداد ‌لاهوتی، حسن لطفی، احمد مازنی، داود محمدی (تهران)، داود محمدی (قزوین)، جلال محمودزاده، محمد محمودی‌شاه‌نشین، احمد مرادی، منصور مرادی، اصغر مسعودی، عبدالرضا مصری، محمدمهدی مفتح، سیدمهدی مقدسی، الهیار ملکشاهی، محمدرضا ملکشاهی‌راد، محمدرضا منصوری، سیدفرید موسوی، سیدناصر موسوی‌لارگانی، ولی‌الله نانواکناری، بهروز نعمتی، سیدحسین نقوی‌حسینی، علی نوبخت‌حقیقی، اردشیر نوریان، حسین نیازآذری، حبیب‌اله نیکزادی‌پناه، همایون هاشمی، نبی هزارجریبی، احمد همتی، علی وقفچی، محمدعلی وکیلی، علیم یارمحمدی، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عزت‌اله یوسفیان‌ملا و خانمها: سکینه الماسی، ناهید تاج‌الدین، سهیلا جلودارزاده، هاجر چنارانی، خدیجه ربیعی‌فرادنبه، سیده‌حمیده زرآبادی، زهرا ساعی، فاطمه سعیدی، زهرا سعیدی‌مبارکه و سمیه محمودی).
8 تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

محمد علی وکیلی
تذکرات کتبی
تذکرات کتبی نمایندگان محترم خطاب به دستگاه‌های اجرایی: ـ آقای حیدرعلی عابدی (اصفهان) به وزیر نیرو درخصوص لزوم رعایت مصوبات شورای عالی آب و خودداری از صدور دستورات خلاف آن که موجب تشنج اجتماعی می‌شود. ـ آقای صدیف بدری (اردبیل، نمین، نیر و سرعین) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در اعمال امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در حق پرسنل وزارت جهادکشاورزی. ـ آقای رامین نورقلی‌پور (کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص تسریع در جبران خسارت‌های وارده به تولیدکنندگان در سایت پرورش میگوی گمیشان ناشی از آلودگی مزارع به بیماری لکه‌سفید. ـ آقای اصغر مسعودی (نی‌ریز و استهبان) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم فراهم کردن بستر صادرات انجیر، انار و پسته و کاهش تعرفه گمرکی این محصولات. ـ آقای قاسم احمدی‌لاشکی (نوشهر، چالوس و کلاردشت) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص تسریع در تکمیل ساختمان اورژانس بیمارستان نوشهر که متأسفانه پیمانکار اراده‌ای برای اتمام پروژه ندارد. ـ آقای محمدرضا بادامچی (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزیر کشور درخصوص لزوم دستور لازم نسبت به ساماندهی تردد موتورسیکلت‌سواران در کلانشهرها به ویژه تهران. ـ آقای هدایت‌اله خادمی (ایذه و باغملک) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص تعطیل شدن طرحهای ورزشی در شهرستان ایذه و باغملک که همچنان ادامه دارد. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا در سال رونق تولید و با گذشت بیش از چهار ماه از ابلاغ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور این قانون همچنان معطل مانده و آیین‌نامه اجرایی آن تصویب نشده است. ـ آقای محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (کرمان و راور) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه چرا علی‌رغم گذشت شش ماه از بارندگی‌های فروردین‌ماه در استان کرمان، متأسفانه تاکنون محورهای مواصلاتی مناطق سیل‌زده مانند محور اصلی شهداد نهبندان استان کرمان و خراسان‌جنوبی مسدود است؟ ـ آقای اصغر سلیمی (سمیرم) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت عدم رعایت قانون همسان‌سازی حقوق در زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنم. به دلیل اینکه تعداد زیادی از همکاران عزیز مسافر کربلای معلی و نجف اشرف هستند، التماس دعا از همگی دوستان داریم.
9 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

عبدالرضا مصری
جلسه بعدی مجلس ساعت (8) صبح روز یکشنبه (12) آبان 1398 و دستور جلسه برابر برنامه تنظیمی است. ختم جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا