دوره 10 اجلاسیه 4
تعداد نمایندگان حاضر 203 جلسه 366
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 203 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصد و شصت و ششم روز یکشنبه هفتم مهر ماه 1398 هجری‌شمسی (نوبت عصر) مطابق با بیست و نهم محرم‌الحرام 1441 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده. 2 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات و آیین‌ دادرسی دیوان عدالت اداری. 3 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح استفساریه بند (2) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم. 4 ـ گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کشور کویت. 5 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح ماده (133) قانون مالیات‌های مستقیم.

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

محمدتقی نوران
(آیات 7 ـ 1 از سوره مبارکه «عنکبوت» توسط قاری محترم آقای محمدتقی نوران تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم الم * أَ حَسِبَ النَّاسُ أَنْ یُتْرَکُوا أَنْ یَقُولُوا آمَنَّا وَ هُمْ لا یُفْتَنُونَ * وَ لَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَلَیَعْلَمَنَّ اللَّهُ الَّذِینَ صَدَقُوا وَ لَیَعْلَمَنَّ الْکاذِبِینَ * أَمْ حَسِبَ الَّذِینَ یَعْمَلُونَ السَّیِّئاتِ أَنْ یَسْبِقُونا ساءَ ما یَحْکُمُونَ * مَنْ کانَ یَرْجُوا لِقاءَ اللَّهِ فَإِنَّ أَجَلَ اللَّهِ لَآتٍ وَ هُوَ السَّمِیعُ الْعَلِیمُ * وَ مَنْ جاهَدَ فَإِنَّما یُجاهِدُ لِنَفْسِهِ إِنَّ اللَّهَ لَغَنِیٌّ عَنِ الْعالَمِینَ * وَ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَنُکَفِّرَنَّ عَنْهُمْ سَیِّئاتِهِمْ وَ لَنَجْزِیَنَّهُمْ أَحْسَنَ الَّذِی کانُوا یَعْمَلُونَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از قاری محترم جناب آقای نوران تشکر می‌کنیم. ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «الم، آیا مردم پنداشته‌اند که تا گفتند ایمان آوردیم رها می‌شوند و مورد آزمایش قرار نمی‌گیرند؟ و به یقین کسانی را که پیش از اینان بودند آزمودیم تا خدا آنان را که راست گفته‌اند معلوم دارد و دروغ‌گویان را نیز معلوم دارد. آیا کسانی که کارهای بد می‌کنند می‌پندارند که بر ما پیشی خواهند جست؟ چه بد داوری می‌کنند. کسی که به دیدار خدا امید دارد بداند که اجل او از سوی خدا آمدنی است و او است شنوایی دانا و هرکه بکوشد تنها برای خود می‌کوشد، زیرا خدا از جهانیان سخت بی‌نیاز است و کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته کرده‌اند قطعاً گناهان‌شان را از آنان می‌زداییم و بهتر از آنچه می‌کردند پاداششان می‌دهیم» راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه عصر امروز عبارتند از آقایان: امینی‌فر نماینده محترم ایرانشهر، بیگدلی نماینده محترم خدابنده، جلیلی نماینده محترم مراغه، حسن‌پور نماینده محترم سیرجان، داداشی نماینده محترم آستارا، درازهی نماینده محترم سراوان، زارعی نماینده محترم بویراحمد، سامری نماینده محترم خرمشهر، کاظمی نماینده محترم ملایر، کرم‌پور نماینده محترم فیروزآباد، کریمی‌قدوسی نماینده محترم مشهد، گودرزی نماینده محترم ممسنی و رستم، مقصودی نماینده محترم سبزوار، ناصری‌نژاد نماینده محترم شادگان و هزارجریبی نماینده محترم گرگان و آق‌قلا. آقای رئیس! صبح هم جناب حاج‌آقای ذوالنوری نماینده محترم قم چند لحظه‌ای از صحن خارج شده‌ بودند که با عنوان تأخیر قرائت شد که اصلاح می‌شود. آقایان گودرزی و هزارجریبی تشریف دارند.
3 ادامه رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده (ثبت 252)

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و عصربخیر دارم. ما در دستور ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی را در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده داریم. در ماده (1) بخشی از پیشنهادات همکاران مطرح شد، ادامه رسیدگی به پیشنهادات است اگر اجازه بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
آن چیزهایی که ضروری است بفرمایید چون خیلی موادش زیاد است و پیشنهاد هم زیاد است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
همکاران باید همکاری کنند و اگر اجازه بدهند. آقای حاجی پیشنهادتان را در بند «د» مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد بنده را همکاران عزیز و خود آقای رئیس عنایت بفرمایید. ببینید! در این بند «د» ماده (1) تعریف اعتبار مالیاتی را اینجا آورده و گفته اعتبار مالیاتی چیست؟‌ «مالیات و عوارضی که مؤدی بابت خرید کالا (اعم از نهاده و کالای نهایی) یا خدمت به موجب این قانون پرداخت کرده است». یعنی منظور از اعتبار مالیاتی همان مالیات و عوارضی است که پرداخت کرده. آقای لاریجانی! غیر از این که برداشت نمی‌شود، درست است؟ اما شما بیایید ماده (8) را مطالعه بفرمایید. صدر ماده (8) می‌گوید «مالیاتی که مؤدیان برای خرید کالاها و خدمات مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های اقتصادی ‏خود پرداخت می‌کنند، به عنوان اعتبار مالیاتی آنان منظور شده‌، از مالیات فروش آنها کسر می¬شود». برداشت ما این است که اینجا می‌خواهد بگوید آن مبالغی که مسترد می‌شود اعتبار مالیاتی است، حالا اگر غیر از این هست توضیح بدهند. لذا پیشنهاد ما به خاطر اینکه مشکل حل بشود این است که می‌گوییم اعتبار مالیاتی چیست؟‌ «مطالبات ناشی از پرداخت عوارض یا مالیات مؤدی در فرآیند فعالیت اقتصادی خود به سازمان که باید به وی مسترد یا تهاتر گردد». این پیشنهاد ما است.

علی اردشیرلاریجانی
مخالف صحبت می‌کند؟

اکبر رنجبرزاده
مخالف
جناب آقای محمود شکری مخالف هستند،‌ بفرمایید.

محمود شکری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! این اعتبار مالیاتی خیلی شفاف است، من از آقای حاجی خواهش می‌کنم این موضوع را پس بگیرند و خیلی شفاف است. اعتبار مالیاتی این است که من مالیاتی که پرداخت کردم و مالیاتی که بدهکارم از این کسر می‌شود و مابه‌التفاوتش را اگر تهاتر بکنید که با بدهکاری‌اش تهاتر می‌کند، اگر نباشد که به عنوان مازاد به آن استرداد می‌دهند. این اصلاً خیلی شفاف است، دیگر تعریف دیگری برای این نمی‌توانیم منظور بکنیم. در چند سال گذشته هم اعتبار مالیاتی با همین وضعیت خیلی برای مؤدیان جا افتاده و خیلی هم شفاف و روشن دارند از این تعریف استفاده می‌کنند. ما در هشت، نه ساله گذشته هیچ مشکلی در رابطه با اعتبار مالیاتی مؤدیان نداشتیم.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای احمد سالک‌کاشانی موافق هستند،‌ بفرمایید.

احمد سالک کاشانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم اولاً یک تذکری به ریاست محترم مجلس بدهم، جناب آقای دکتر لاریجانی! واقعاً به داد جانبازان عزیز کشور برسید از حیث دارو، پرستاری و معضلات و مشکلاتی که هست، بحث حساسی است. ثانیاً از سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برای دستگاه‌ها و به خصوص مجلس بی‌نهایت متشکرم و امیدوارم این موجب استحکام درون‌تشکیلاتی نظام بشود. اما موافقت من، جناب آقای شکری! مسأله روشن است، چیزی که در اینجا مورد بحث قرار داده یک تعریف است و آن عبارت از این مسأله است که اعتبار مالیاتی مطالبات ناشی از پرداخت عوارض یا مالیات مؤدی است که در یک حرکت و فرآیند فعالیت‌های اقتصادی خودش بر این اساس باید به وی مسترد بشود یا تهاتر کند. مطلبی که اشاره کردید درست است، اما این تعریف مسأله را شفاف می‌کند و موضوع را روشن‌تر می‌کند. بنابراین دقیق است، هم اگر مالیاتی یا عوارضی بعد خواستند برگردانند به شکل مسترد یا تهاتر با آن می‌کنند، مسأله روشن است، این تعریف جامعی است. بنابراین اجازه بدهید که این تعریف ان‌شا‌ءالله جا بیفتد و قرار بگیرد. من موافق با آن هستم و از برادران و خواهران تقاضا می‌کنم که به این پیشنهاد رأی بدهند. والسلام

علی اردشیرلاریجانی
دولت بفرمایید.

امیدعلی پارسا
بسم الله الرحمن الرحیم من فکر می‌کنم دو مقوله با هم خلط می‌شود، و الا هدف همه ما یکی است. مالیات بر فروش با مالیات بر ارزش افزوده، این دو کلمه دارد با هم خلط می‌شود. در مالیات بر فروش مسلماً می‌آیند فروش را می‌گیرند، درصدی از آن را به عنوان مالیات تعیین می‌کنند خیلی هم روشن است. در مالیات بر ارزش افزوده اول متغیری به اسم ارزش افزوده حساب می‌شود، یعنی Out put منهای In put یا فروش منهای خرید، به این صورت عمل می‌شود که هنگام خرید مالیاتی به نیابت از دولت پرداخت می‌شود که این همان مالیات خرید است اسم دیگرش را اعتبار گذاشتیم، یعنی پولی که طرف به نیابت از دولت آمده پرداخت کرده است را اعتبار مالیاتی گذاشتیم که همان مالیات خرید است. در گام دوم این باید فروخته بشود. وقتی که فروخته می‌شود مالیاتی أخذ می‌شود که این مالیات بر فروش می‌شود. تفاضل بین مالیات بر فروش و مالیات بر خرید اسمش مالیات بر ارزش افزوده است. آنچه که مسلم است یک تولیدکننده یا توزیع‌کننده به عنوان یک حلقه واسط وقتی خرید می‌کند به نیابت از دولت مالیات پرداخت می‌کند، وقتی هم می‌گیرد به نیابت از دولت می‌گیرد. آن کسی که پرداخت کرده در واقع اعتبار یا طلب ایشان از دولت است که بعد از اینکه آمد آن مالیات بر فروشش را گرفت خالصش را نهایتاً به عنوان مالیات باید به نیابت دولت به دولت بدهد. لذا تأکیدم این است که هیچ تولیدکننده و هیچ توزیع‌کننده‌ای در حلقه‌های مختلف تولید از جانب خودش مالیاتی پرداخت نمی‌کند، ممنونم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم، کمیسیون بفرمایید.

سیدحسن حسینی شاهرودی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و خداقوت خدمت همه همکاران. پیشنهاد جناب آقای حاجی‌دلیگانی در حقیقت یک حکم است. ما در اینجا تعاریف را داریم، نه حکم را. ما این احکام را هم در ماده (4) و هم در ماده (8) همین قانون داریم، یعنی آنجا دقیقاً تعریف شده. اگر ما این پیشنهاد را به تصویب برسانیم دقیقاً به ضرر تولیدکننده است، چون ما بنا داریم هم مالیات خرید و هم مالیات مابه‌التفاوت را کسر بکنیم و این در مواد (4) و (8) گنجانده شده، خواهش من این است که به این پیشنهاد رأی ندهید یا اینکه آقای حاجی‌دلیگانی پیشنهادشان را پس بگیرند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 201 نفر، پیشنهاد آقای حاجی‌دلیگانی در بند «د» ماده (1) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای لاهوتی در بند «ذ» می‌خواهند «و عوارض» را حذف کنند، بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای قاضی‌زاده! بنده ابتدا از جناب‌عالی هم سپاسگزارم به جهت عنایتی که داشتید. همکاران محترم ببینید! اسم این لایحه، لایحه مالیات بر ارزش افزوده است. دقت بفرمایید! ما الان در مورد عوارض که نمی‌خواهیم تصمیم‌گیری بکنیم، الان بحث مالیات با عوارض دارد با هم مخلوط می‌شود. خصوصاً شهرداری‌های کشور ما که عوارض دارند دریافت می‌کنند. آقای کریمی اراک هم که دغدغه شهرداری‌ها را دارند عنایت داشته باشند!‌ شهرداری‌ها عوارض را در قبال خدمات می‌گیرند، یعنی خدماتی که به مردم دارند می‌دهند عوارض دارند دریافت می‌‌کنند. ما اینجا در مورد مالیات داریم تصمیم‌گیری می‌کنیم. دوستان! حالا چرا ما در تعاریف گفتیم این عوارض حذف بشود؟ جناب آقای لاریجانی! این ابهامی هم که دارد جناب‌عالی هم یک عنایتی بفرمایید شاید با ارائه طریق جناب‌عالی حل بشود. ببینید! اینجا لایحه مالیات بر ارزش افزوده است، ما در مورد عوارض نمی‌خواهیم تصمیم‌گیری بکنیم، در مورد مالیات است، یعنی اگر شهرداری‌ها دارند عوارض دریافت می‌کنند، عوارض در قبال خدماتی است که تصمیم‌گیری شده به مردم دارند ارائه می‌کنند. این اشکال اینجا وجود دارد، اگر ما این عبارت عوارض را اینجا بخواهیم حذف نکنیم عوارض را مخلوط با مالیات بکنیم بعد شهرداری‌های شما عوارضی که دارند دریافت می‌کنند تابع آن پروسه قانونی خودشان، یعنی عوارض خودشان را بروند دریافت بکنند باید بروند سیر آن خزانه و بحث موافقتنامه و بحث‌های دیگری که بعدها در ادامه این لایحه وجود دارد که ما مطرح می‌کنیم. خواهش من از دوستان این است که ما در مورد مالیات بر ارزش افزوده داریم تصمیم‌گیری می‌کنیم، نه در مورد عوارض.

علی اردشیرلاریجانی
آقای لاهوتی! اگر به خاطر داشته باشید کمیسیون آمد در بندهای «ت» و «ث» گفت مالیات فروش و خرید شامل عوارض هم هست، اصلاح شد.

مهرداد لاهوتی
آقای دکتر! ما در مورد شهرداری‌ها دغدغه داریم. ببینید! شهرداری‌های کشور الان اگر ما این را نخواهیم حل کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
می‌فرمایید که در چند سطر بالاتر این اصلاح انجام شده که مالیات و عوارض را با هم دیدیدم.

مهرداد لاهوتی
پیشنهاد دهنده
قانون مالیات بر ارزش افزوده است، ما چکار به عوارض داریم؟‌ اگر دولت در مورد عوارض می‌خواهد، حالا ما بندها را جلو برویم. آقای دکتر!‌ واقعاً شما خودتان هم متوجه می‌شوید ما در مورد مالیات داریم تصمیم‌گیری می‌کنیم، الان چه ربطی دارد عوارض را با مالیات بیاوریم قاطی بکنیم؟ خواهش من از دوستان این است که عنایت بفرمایند! بحث عوارض اگر هم بحثی وجود دارد در جای خودش بفرمایند.

علی اردشیرلاریجانی
پس پیشنهاد شما در بند «ذ» این است که عوارض را حذف بکنید، اگر مخالف و موافق صحبت نمی‌کنند ما دولت و کمیسیون را بگوییم نظر بدهند، دولت بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
مخالف آقای فرهنگی هستند که می‌خواهند صحبت کنند.

علی اردشیرلاریجانی
صحبت بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! چون موضوع توضیح داده نشود ممکن است همکاران توجه لازم را نداشته باشند که اینجا ما داریم تعاریف را بررسی می‌کنیم، هیچ‌ حکمی وجود ندارد. ما در ضمن مواد دیگر چه در قانون قبلی و چه در قانون برنامه فعلی که بعضاً وارد بحث مالیات بر ارزش افزوده شده عوارض مختلف را آنجا بحث کردیم، لذا حذف از اینجا مشکلی را حل نمی‌کند، در مواد است که اگر جایی دوستان احساس کردند لازم است عوارضی ذکر یا بحث نشود و یا در جای دیگر حکم قانونی وجود دارد اشکال ندارد، ولی فعلاً ما در تعاریف هستیم، از صبح تا الان همه نظرات و پیشنهادهایی که داده شده نظرات و پیشنهادهایی هستند که در تعاریف می‌دهیم، نه در احکام. من خواهشم این است که همکاران نظرات‌شان را نگه دارند هنگامی که به احکام رسیدیم آنجا هر جایی را لازم دیدند حذف کنند و هر جایی را می‌خواهند حفظ کنند. حذف از اینجا قانون و مصوبه را ناقص می‌کند و دوستان اجازه بدهند این تعاریف در اینجا بماند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای بیت‌اله عبدالهی موافق هستند، بفرمایید.

بیت اله عبدالهی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی! بحث من این است که مواد دیگر براساس همان تعاریف شکل می‌گیرد و بسته می‌شود. اگر خدای‌ناکرده در همین تعاریف اشتباه پیش بیاید ما مالیات و عوارض را با هم بگیریم یا دو تا را در کنار هم بنویسیم واقعاً این مالیات یا عوارض است؟‌ یعنی برای ما باید مشخص بشود که این مالیات یا عوارض است. فردا زمینه سوء‌استفاده برای کسانی که مجری هستند پیش می‌آید. یعنی قانون ما از شفافیت لازم برخوردار نمی‌شود. بنابراین خواهش من این است که در همان مقدمه و مفاهیم و تعاریف همان بحث‌ها را حل کنیم که روشن بشود که مالیات تعریفش چیست، عوارض تعریفش چیست، عوارض بیشتر به شهرداری‌های برمی‌گردد، مالیات به سازمان امور مالیاتی. به نظر من واقعاً این مخالفت آقای دکتر بسیار خوب بود و اگر این کار را نکنیم اینها جدا با هم تعریف نشوند ابهام دارد و کلی‌گویی می‌شود. فردا از این کلی‌گویی در این لایحه‌ای که بسیار لایحه خوبی است و واقعاً چند سالی است این لایحه مشکل داشته دوباره دچار مشکل می‌شود و بالاتر از آن زمینه سوءاستفاده را برای کسانی که بخواهند سوءاستفاده کنند فراهم می‌کند. هم از مردم مالیات و هم عوارض می‌گیرند. یعنی اگر مالیات می‌‌دهد هر دو‌ مورد در قانون آمده که هم باید مالیات و هم عوارض بدهید که این برای جامعه و اقتصاد ما درست نیست و برای تمام کسانی که در این کشور با مالیات و عوارض سر و کار دارند و این کار را انجام می‌دهند مشکل ایجاد می‌کند، خیلی ممنون.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم، دولت بفرمایید.

محمد مسیحی
بسم الله الرحمن الرحیم من ابتدائاً این توضیح را بدهم که اولاً ما در باب تعاریف که هستیم باید تعاریف را ان‌شا‌ءالله به گونه‌ای تصویب بکنیم که به مواد بعدی قانون خللی وارد نشود. دوم اینکه یادمان باشد که اینجا وقتی صحبت از عوارض می‌شود همان عوارض ارزش افزوده است، یعنی مثل مالیات ارزش افزوده است. حتی در کمیسیون بحث‌های مفصلی شد که اصلاً ما بگوییم مالیات ارزش افزوده، در انتها بیاییم سهم شهرداری‌ها را مشخص بکنیم. پس نمی‌شود از یک کالا ما مالیات نگیریم اما عوارض بگیریم. من که دستگاه مجری هستم قطعاً می‌دانم که این پر از مفسده است و ممکن است بعداً فاکتورفروشی بشود و کالایی به جای کالای دیگری فاکتور بشود. پس نمی‌شود در مورد یک کالا بگوییم مالیات نگیریم، اما عوارض بگیریم. نمایندگان محترم توجه داشته باشند! جنس مالیات و عوارض ارزش افزوده اینجا یکی است.

علی اردشیرلاریجانی
حالا چرا تعریف این دو تا را جدا نکردید؟ معافیت از مالیات و معافیت از عوارض را دو تا تعریف جدا می‌آوردید.

محمد مسیحی
آقای رئیس! جای دیگری اشاره کردیم که هرجا اسم از مالیات آمده در کنارش عوارض هم آوردیم.

علی اردشیرلاریجانی
در آن اصلاح کمیسیون این آمده.

محمد مسیحی
اگر دوستان نگران درآمدهای شهرداری هستند که بحق هم هست در بخش معافیت‌ها کمک بکنند، چرا که توسعه معافیت‌ها در حوزه مالیات بر ارزش افزوده هم مشکل اجرایی دارد و هم مخالف مبانی است. به طور کلی در حوزه مالیات بر ارزش افزوده فقط با دو رویکرد معافیت وضع می‌شود، آنجایی که هزینه اجرایی بالا است مثل حوزه کشاورزی، آنجایی که می‌خواهند از سبد مصرفی خانوار حمایت کنند حمایت از باب روانی. اگر من امروز بیایم معافیت‌ها را دو تکه بکنم و بگویم عوارض بگیریم باید از درمان عوارض بگیرم، ارزش افزوده بگیرم، جامعه پذیرش این را ندارد. به جای این بیاییم معافیت‌ها را محدود بکنیم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، کمیسیون بفرمایید. شورای عالی هم می‌خواهند صحبت کنند؟‌ آقای الویری بفرمایید.

مرتضی الویری
بسم الله الرحمن الرحیم شورای عالی استان‌ها با پیشنهادی که مطرح شده موافق است، خواهران و برادران! دلایل موافقت عبارت از این است که شهرداری‌ها در سراسر کشور با مشکلات جدی مواجه هستند، در برخی از شهرداری‌ها الان ما حقوق‌های عقب‌افتاده سه‌ماهه و چهارماهه داریم. ایجاد معافیت فی‌الواقع بحران شهرداری‌ها را بیشتر خواهد کرد. دوستان توجه بکنند! البته آن نکته‌ای که نماینده دولت در مورد معافیت مالیاتی گفتند که تعدادش کمتر بشود ما با آن موافق هستیم، منتها دوستان توجه بکنند که اگر شما معافیت مالیاتی را زیاد کردید، دولت سراغ سایر درآمدها مثل درآمد نفت و سایر موارد کسر بودجه و استقراض و نظیر اینها می‌رود، ولی فکر بکنید که یک شهردار که خودش باید درآمد کسب و خرج بکند او باید چکار بکند؟ آیا با این کار ما اینها را به شهرفروشی و کارهای غیرقانونی هل نمی‌دهیم؟ بنابراین اگر درآمد مشروع و منطقی به ازای خدماتی که شهرداری‌ها دارند ارائه می‌دهند و می‌خواهند عوارض بگیرند این را ما محدود بکنیم و اینها را معاف بکنیم، شهرداری را موظف می‌کنیم بروند کار غیرقانونی بکنند، بروند تراکم‌فروشی بکنند. مزید بر اینکه این اصلاً با ترمینولوژی و چهارچوب‌های قوانین و مقررات فارسی سازگار نیست که معافیت عوارضی را ما با معافیت مالیاتی یکی بکنیم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، کمیسیون بفرمایید.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
سلام علیکم و رحمه الله ـ بسم الله الرحمن الرحیم من خواهش می‌کنم به محتوای این پیشنهاد دوستان دقت کنند. در نگاه اول به نظر می‌رسد که یک پیشنهاد نگارشی است، یعنی اینکه شما اینجا کلمه عوارض را نیاورید. یک کلمه حذف بشود، اما نمایندگان محترم باید متوجه باشند که این حذف آثارش در اقتصاد، در درآمدهای مالیاتی و هزینه تولیدکننده و توزیع‌کننده و مصرف‌کننده چیست. این را خوب دقت بفرمایید، ببینید! معنای فرمایش جناب آقای الویری و پیشنهاددهنده محترم این است؛ فرض کنید الان شما به عنوان قانونگذار تصمیم گرفتید نان را از مالیات بر ارزش افزوده معاف کنید،‌ این تصمیم شما است، می‌گویید چون نان یک کالای پرمصرف در سبد خانوار است ارزش افزوده از آن نگیریم، اگر این پیشنهاد پیشنهاددهنده محترم و جناب آقای الویری را تصویب کنید معنا و مفهومش این است که از فردا که این قانون تصویب شد شما باید نصف مالیات بر ارزش افزوده را از نان بگیرید. چون مالیات بر ارزش افزوده‌ای که ما می‌گیریم نصفش برای دولت و نصفش برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است.

علی اردشیرلاریجانی
مقصودتان این است که این عوارض مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است، نه هر عوارضی؟

محمدحسین حسین زاده بحرینی
بله، این عوارض مراد از هر عوارضی که نیست،‌ این همان عوارضی است که جزء این (9) درصد است. شما الان (9) درصد که می‌گیرید (1) درصدش را به بهداشت و درمان می‌دهید، از آن (8) درصد باقی‌مانده (4) درصد را به دولت می‌دهید، (4) درصد را به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌دهید. اگر اینجا کلمه «و عوارض» را حذف کنیم معنایش این است که در هر کالایی شما تصمیم گرفتید ماکارونی را معاف کنید،

مهرداد لاهوتی
آقای بحرینی!

محمدحسین حسین زاده بحرینی
اجازه بدهید عرضم تمام بشود.

علی اردشیرلاریجانی
آقای لاهوتی بگذارید مطلب‌شان را روشن بگویند، اینکه مکانیزم حرف زدن نیست، شما مطلب‌تان را فرمودید حالا نماینده کمیسیون باید نظر بدهد، بفرمایید.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
ببینید! شما تصمیم گرفتید کالاهای کشاورزی را معاف کنید، تصمیم گرفتید خدمات پزشکی و ورزشی را معاف کنید، اگر این کلمه از اینجا حذف بشود معنایش این است که فقط از آن (4) درصد معاف می‌شود. یعنی فردا نان، میوه، سبزی و هر چیز دیگری که الان معاف است و در قانون جدید هم معافیتش استمرار پیدا کرده، آقای لاهوتی! فقط (50) درصد معافیت می‌گیرد. آن سهم شهرداری‌ها را باید بگیریم

علی اردشیرلاریجانی
نکته مهمی است

محمدحسین حسین زاده بحرینی
این نکته مورد توجه دوستان باشد، اگر واقعاً تصمیم‌تان این است که آنجاها را معاف نکنید، یعنی از سهم دولت معاف کنید و آن بخش دیگر را معاف نکنید ما بعد از این بابت نان (4) درصد مالیات بگیریم

علی اردشیرلاریجانی
من فکر می‌کنم اینجا یک خلطی شد که تصور این بود همه عوارض است، این عوارض مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
مخالف
فقط عوارضی که در دل مالیات بر ارزش افزوده هست. این را دقت کنید. ما به عنوان کمیسیون با این پیشنهاد مخالف هستیم و استدعا می‌کنیم به این پیشنهاد رأی ندهید.

علی اردشیرلاریجانی
این خیلی فرق می‌کند، متشکریم. حضار 209 نفر، پیشنهاد آقای لاهوتی را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری اگر هست بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
سرکار خانم زرآبادی مطرح می‌فرمایید؟ سرکار خانم زرآبادی هم در بند «ذ» ماده (1) پیشنهاد دارند، بفرمایید.

سیده حمیده زرآبادی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خسته‌نباشید دارم و روز آتش‌نشانی را هم خدمت همه عزیزان تبریک عرض می‌کنم. جناب آقای دکتر لاریجانی! اگر به این موضوع دقت بفرمایید در متنی که در تعریف معافیت مالیاتی نوشته شده عدم تعلق مالیات و عوارض موضوع این قانون بر کالاها و خدمات است. به نظر می‌رسد بر عرضه کالاها و ارائه خدمات باشد، چون قاعدتاً خود کالا و خدمات اینکه بخواهد معاف از مالیات باشد خیلی معنا ندارد

علی اردشیرلاریجانی
مقصود همین بوده

سیده حمیده زرآبادی
ولی اگر متن قانون اصلاح بشود فکر می‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
موقع خرید و فروششان است، درست می‌گویند، مقصود همین است عرضه کالا و ارائه خدمات. این اصلاح عبارتی است، متشکریم. پیشنهاد دیگری هست بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! در تبصره‌ها پیشنهاد داریم. یک پیشنهاد الحاقی به خود ماده دارند که بعد می‌گوییم. در تبصره (1) آقای دلخوش پیشنهاد دارند.

علی اردشیرلاریجانی
یک تبصره بیشتر ندارد، بقیه ماده (2) است. آقای دلخوش بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
مطرح نمی‌کنند، آقای حاجی و خانم زرآبادی هم مطرح نمی‌کنند، سپاسگزارم. آقای رئیس! ماده (1) را رأی بگیرید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 213 نفر، اصل ماده (1) و تبصره آن را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. (37) نفر رأی نداده‌اند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

علی اردشیرلاریجانی
لایحه مالیات بر ارزش افزوده را رسیدگی کنیم.

اکبر رنجبرزاده
آقای دکتر! آقای آزادی‌خواه تذکر ماده (75) دارند.

علی اردشیرلاریجانی
اجازه بدهید، ماده (2) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 2 ـ عرضه کالاها و ارائه خدمات در ایران (قلمرو گمرکی) و واردات و صادرات آنها، از لحاظ مالیات و عوارض مشمول مقررات ‏این قانون است.‏ تبصره 1 ـ کالاها و خدمات مشمول موضوع این قانون که توسط مؤدیان حقیقی خریداری، تحصیل یا تولید می‌شود، در صورتی که برای مصارف شخصی برداشته شود عرضه کالا به خود محسوب می‌شود و مشمول عوارض مالیات خواهد شد. در صورتی‌که عرضه کالا به خود برای استفاده شغلی باشد مشمول مالیات و عوارض نخواهد شد. تبصره ۲ ـ معاوضه کالاها و خدمات در این قانون، عرضه کالا و ارائه خدمت از طرف هر یک از متعاملین محسوب می¬شود و مشمول مقررات این قانون است. آقای دلخوش پیشنهادتان را مطرح می‌کنید؟ آقای محجوب پیشنهاد حذف دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

علیرضا محجوب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آنچه که در این لایحه مالیات بر ارزش افزوده که لایحه در کمیسیون بحث شده و یک‌بار هم برگردانده شده تغییرات قابل ملاحظه‌ای ما احساس نمی‌کنیم که رسیدگی اتفاق افتاده باشد. درست است که مواد (1)، (2) و حتی ماده (3) بیشتر روی تعریفات تکیه دارند، اما این تعریف اساس این قانون است. در اصل ماده (2) دقت بفرمایید می‌گوید «عرضه کالاها و ارائه خدمات در ایران و واردات و صادرات آنها» ببینید! الان در همه جای دنیا که می‌خواهند سخن بگویند راجع به کالای نهایی حرف می‌زنند. ما بارها سعی کردیم بگوییم آنچه که مراد مجلس بوده و از اول مراد ما بوده مالیات بر مصرف بوده، یعنی به عبارت بهتر کالای نهایی. همین الان ترتیباتی که این قانون نوشته شده و ترتیباتی که دارد اجرا می‌شود یک ترتیب غلطی است. وقتی می‌خواهیم تولید ناخالص داخلی و ملی محاسبه کنیم می‌گوییم محصول نهایی، مالیات به جای اینکه بر محصول نهایی وضع بشود بر مرحله به مرحله تولید وضع شده. این یعنی اینکه ممیزهای دارایی و کل مأموران دولتی را بسیج کردن علیه تولید کشور. شما دارید با این قانون همه را علیه تولید بسیج می‌کنید، چرا پس راجع به تولید حرف می‌زنید؟ اگر می‌خواهید همه بالای سر اینها بروند و شب و روز بپرسند این تکه‌ای که تو در انبار آوردی گذاشتی و این تکه‌ای که تولید کردی چه وضعی پیدا می‌کند و چقدر بابتش بدهی، اختلاف و فساد کنند، اینها فسادآور است. متوقف کنید، اگر کاری نمی‌توانید بکنید بهتر است انجام ندهید، چرا سراغ کارهایی می‌روید که معطل و تعطیل می‌کنید؟ به مردم دلخوشی می‌دهید بیایید کار خصوصی بکنید، ما که از اول مخالف بودیم و الان هم مخالف با خصوصی‌سازی هستیم، ولی وقتی به مردم دلخوشی می‌دهید چرا اینطور باعث می‌شوید که فردا اندک کارشان خراب بشود. اندک کاری را که می‌خواهند بکنند را دیگر با اطمینان انجام ندهند. کار اقتصادی با اطمینان انجام می‌گیرد، شما به هیچ‌کس اعتماد ندارید. چرا راجع به صادرات اینجا حرف می‌زنید، در کجای دنیا است؟‌ صادرات را از همه نوع مالیات معاف می‌کنند. شما اینجا می‌آورید می‌گویید نه، در این مجموعه و مقوله است. یعنی چه؟ یعنی شما می‌خواهید تکه‌تکه محصول نهایی که می‌خواهد صادر بشود تا دم گمرک و ورودی تکه‌تکه از آن مالیات بگیرید، پس چرا صادرات انجام می‌دهید، چه رقابتی ممکن است؟ اینطوری به نفع WTO و سازمان تجارت جهانی و صادرکننده‌های خارجی می‌خواهید عمل کنید که صادرات را زیر رصد دستگاهی می‌گیرید که می‌خواهد مالیات بگیرد. این چطور تشویق صادرات است؟ نمی‌خواهد تشویق کنید، علیه آن قانون وضع نکنید. اینجا دارید در تحریم علیه تولیدکننده‌ها،‌ صادرات و هر اقدام ملی قانون وضع می‌کنید، به عنوان مالیات، مالیات حق است و از همه باید گرفته بشود و مساوی باید گرفته بشود، ولی نه اینکه برای کسی اینقدر تضییقات درست کنید که نتواند نفس بکشد و تحرک نتواند بکند. بگویید تحرک نکن، دیگر معنی ندارد بگوییم تحرک کن ما خفه‌ات می‌کنیم. بنابراین دقت بفرمایید! چه در متن ماده (2) و چه در تبصره‌های آن که اگر من تولید انجام دادم چطور به مؤدی اثبات کنم که من این تولید را به مصرف خودم رساندم؟ (10) تایش را به غیر فروخته باشد می‌گوید این برای کارگاه و تولید خودت نبوده، برای غیر تولید کردید. ما الان ده‌ها مورد معافیت در این قوانین موجود داریم که مثلاً ما به تعاونی‌های مصرف معافیت دادیم، می‌روند اگر یک کالا پیدا کنند که ده‌ تا دستمال‌کاغذی به دیگران فروخته باشد همه فروشش را مشمول مالیات می‌کنند. الان هم می‌آیند توضیح می‌دهند می‌گویند اینطور نیست، ولی ما اطلاع داریم همینطور که عرض می‌کنم است. بنابراین معنی‌اش این است که هرکسی هر کارگاه تولیدی و هر مرحله از تولیدش زیر کلید قرار می‌گیرد و هر مرحله از تولیدش می‌رود محاسبه بشود و مالیات برایش وضع بشود. بنابراین دقت بفرمایید! چه در تبصره (1) و چه در تبصره (2) آنچه که اینجا وضع می‌شود علیه اقدامات صریح تولیدکنندگان و صادرات کشور است. لطف کنید در این موارد دقت کنید. یا تعریف را کمیسیون بفرستید درست کنند و صادرات و اینطور اقدامات را در بیاورند و مالیات از محصول نهایی وصول بشود، محصول نهایی تعریف دارد، دیگر لازم ندارد این‌همه ماده برای آن بنویسیم، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای محمود شکری مخالف هستند، بفرمایید.

محمود شکری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی عزیز من خواهش می‌کنم یک لحظه آقایان توجه بفرمایند! من واقعاً احترام ویژه‌ای به این عزیز بزرگوارمان دارم، واقعاً خیلی برایشان احترام قائل هستم، ولی آن چیزی را که توضیح فرمودند و آن چیزی که الان در ماده (2) نوشته شده خیلی متفاوت است. آقای دکتر! شاکله این قانون همین ماده (2) است. گفتیم عرضه کالا و ارائه خدمات در ایران، آن بندهای مناطق آزاد هم رأی نیاورد، آنها را هم جدا کردیم. در ایران قلمروی واردات و صادرات هم از لحاظ مالیات مشمول این قانون است. اگر این را ننویسیم یعنی قانونی وجود ندارد. خیلی شفاف گفته شده، اینجا نگفتیم که واردات حتماً مشمول مالیات است و صادرات حتماً مشمول است. برای اینکه ما گفتیم واردات، صادرات، عرضه کالا، عرضه خدمات همه مشمول این قانون و مقررات این قانون است. تبصره (1) آن هم در مورد عرضه کالا به عنوان مصرف‌کننده و به عنوان مصرف برای کارخانه است. وقتی گفتیم به عنوان مصرف برای کارخانه است مشمول مالیات نیست، اما من از تولید کالایی که برای خودم تولید کردم برداشت بکنم به عنوان یک مصرف‌کننده تلقی می‌شود. اگر این کار را نکنیم بی‌عدالتی می‌شود. من کالا تولید بکنم و به دیگران بفروشم مشمول مالیات باشد، اما خودم بردارم مشمول مالیات نباشم. در مورد تبصره (2) هم گفتیم معاوضه کالا را تعریف کردیم و تکلیفش را در این قانون روشن کردیم. خیلی شفاف مشخص است، معاوضه کالا و خدمات در این قانون عرضه کالا و ارائه خدمت از طرف هریک از متعاملین محسوب و مشمول مقررات این قانون می‌شود. دیگر کجای این ابهام دارد، من متوجه نشدم که این عزیز بزرگوارمان کجای کار را اصلاً ایراد دارند. اصلاً اصل قانون ارزش افزوده در همین ماده (2) مستتر است. من خواهش می‌کنم که عزیزان به این پیشنهاد بزرگوارمان رأی ندهند، اگر پس بگیرند که ممنونش هستم برای اینکه خیلی شفاف و مشخص است و اگر اصرار داشته باشند خواهشاً خواهران و برادران به این پیشنهاد رأی ندهند، ممنون و متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای حسینعلی حاجی موافق هستند، بفرمایید.

حسینعلی حاجی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم بخشی از مطالب مخالف محترم را بنده قبول دارم، ولی اگر این ابهام را هم پاسخ بدهند که اینجا در ماده (2) می‌گوییم «عرضه کالاها و ارائه خدمات در ایران (قلمرو گمرکی)» این یک نکته. اما به قسمت «ب» ماده (1) واردات برگردیم می‌گوییم «ورود کالا یا خدمات از خارج از کشور یا مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی به قلمرو گمرکی کشور» پس اینجا تفاوت بین قلمرو گمرکی با مناطق آزاد صنعتی قائل شده. آقای رئیس! این ابهام را چطور می‌توانیم رفع بکنیم؟ خواهش من این است که به خاطر اینکه این ابهام رفع بشود کمیسیون برگردانید اصلاح بشود و برگردد.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 220 نفر، پیشنهاد جناب محجوب حذف این ماده است. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دلخوش! پیشنهاد شما به یک ترتیبی در ماده (1) در تعاریف آمد و آنجا رأی نیاورد. پس اینجا را کاری ندارد، اجازه بدهید به آن می‌رسیم. در تبصره (1) آقای پورابراهیمی پیشنهاد جایگزین دارند، بفرمایید. آقای پورابراهیمی! آقای دلخوش هم همین پیشنهاد را دارند، کدامیک از عزیزان می‌فرمایید؟

علی اردشیرلاریجانی
یک لحظه اجازه بفرمایید! آقای حضرتی تشریف دارند؟ این نکته‌ای که الان هم مطرح شد قلمرو گمرکی آیا شامل مناطق آزاد و اینها هم می‌شود یا نمی‌شود؟

الیاس حضرتی
نه

علی اردشیرلاریجانی
یعنی شما آنجا گمرک ندارید؟ دارید که. پس مناطق آزاد را دارید از قلمرو گمرکی جدا می‌کنید؟ می‌خواهم بگویم بین آن تعریف واردات در بند «ب» و اینجا تهافتی نیست؟ پس در آن بند «ب» گفتید «واردات: ورود کالا یا خدمت از خارج از کشور یا مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی به قلمرو گمرکی» یعنی این را از قلمرو گمرکی جدا کرده، اینجا مقصودتان شامل مناطق آزاد هم هست، یعنی آن قسمتی که گمرک دارد.

محمود شکری
مناطق آزاد گمرک ندارند

علی اردشیرلاریجانی
یک قسمت گمرک دارد،

محمود شکری
آن اصلاً مربوط به این نیست

علی اردشیرلاریجانی
برای خروجی دارد، خروجی‌اش شامل می‌شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای پورابراهیمی! شما یا آقای دلخوش مطرح می‌کنید؟ آقای پورابراهیمی بفرمایید.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین خدمت همکاران عرض سلام و وقت‌بخیر و خداقوت دارم. در ارتباط با پیشنهادی که در این قسمت مطرح شده البته اگر آقای دکتر دلخوش مطرح می‌کنند بفرمایند. پیشنهادی که در اینجا در این تبصره مطرح شده تبصره کامل است، همانطور که آقای شکری هم در توضیحات‌شان مطرح کردند فکر می‌کنم اصلاً‌ ایراد و ابهامی نبود و دوستان هم توضیح دادند. اینجا مطرح کرده کالاها و خدمات مشمول موضوع این قانون که توسط مؤدیان حقیقی خریداری، تحصیل یا تولید می‌شود در صورتی که برای مصارف شخصی برداشته شود عرضه کالا به خود محسوب می‌شود و مشمول مالیات خواهد شد. در صورتی‌که عرضه کالا به خود برای استفاده شغلی باشد مشمول مالیات نخواهد شد». اینجا ما یک توضیحی را اضافه کردیم. در توسعه فعالیت اقتصادی بنگاه‌ها طبیعتاً ما انتظار داریم که بتوانیم به مجموعه‌ای از اقداماتی که در حوزه بحث معافیت‌های مالیاتی و افزایش فعالیت‌های آنها کمک بکند کمک بکنیم. شما در جریان هستید اخیراً در بحث افزایش سرمایه شرکت‌ها در بورس یک تصمیم خوبی گرفته شد. شرکت‌هایی که افزایش سرمایه می‌دهند یک مشوق‌هایی دریافت کردند، این مشوق‌ها کمک می‌کند به اینکه منابع در شرکت‌ها بماند و مسیر توسعه را براساس آن بتوانند پیگیری کنند. پیشنهادی که در اینجا آمده توضیح کامل‌تری نسبت به تبصره (1) قبلی دارد و این است که آن دو قاعده کلی که اگر مصارف برای فروش باشد مشمول مالیات خواهد بود و اگر برای مصارف شخصی باشد مشمول مالیات نخواهد بود اینجا کامل‌تر شد. عبارت کامل‌‌تر حاکی از این است که «کالاها و خدمات مشمول موضوع این قانون که توسط مؤدیان حقیقی و حقوقی برای توسعه شغلی اعم از طرح توسعه، ایجاد دارایی‌های ثابت و دارایی‌های سرمایه‌ای یا سایر موارد خریداری، تحصیل یا تولید می‌شود در صورتی که برای مصارف شخصی برداشته شود عرضه کالا به خود محسوب می‌شود و مشمول مالیات خواهد شد. در صورتی که عرضه کالا برای خود برای استفاده شغلی باشد مشمول مالیات نخواهد شد». موضوع توسعه فعالیت‌ها عمدتاً در اینجا مد نظر بوده، یعنی ما بتوانیم از این ظرفیت استفاده بکنیم برای بنگاه‌هایی که می‌خواهند امر توسعه فعالیت‌ها را ادامه بدهند از این ظرفیت معافیتی استفاده بکنند. اگر ان‌شا‌ءالله این را بتوانیم مبنا قرار بدهیم این کمک به بخش‌هایی از تولید می‌کند که ما در حوزه مسائل سرمایه‌گذاری این معافیت را اعمال کنیم. در بحث تجهیزات، معافیت‌ها اعمال کنیم. در هر صورت به عنوان یک پیشنهادی است، اگر همکاران صلاح دانستند به این پیشنهاد رأی بدهند کمک به توسعه فعالیت‌‌های اقتصادی در کشور می‌کند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
سامانه یک کمی اشکال داشت، یک نفر مخالف تا حالا ثبت‌نام کرده. جناب آقای قاضی‌پور مخالف هستند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر ملت بزرگ ایران اسلامی. آقای لاریجانی! ابتدا از اهالی شهرستان زاهدان که در امر کمک‌رسانی به مجروحین و خانواده‌های تصادف قطار زاهدان به تهران زحمات فراوانی کشیدند و خانواده مجروحین را در منازل شخصی خود جا دادند کمال تشکر را دارم، به خصوص از خانواده مرحوم دکتر نورا نماینده ادوار زاهدان. اما موضوع، همکاران عزیز! ما اینجا می‌آییم استثناء قائل می‌شویم. می‌گوییم کالایی که تولید می‌کنیم خودمان مصرف کنیم مشمول مالیات ارزش افزوده نمی‌باشد. این چه نوع قانونی است؟‌ ما می‌آییم کارخانه‌های زیرمجموعه درست می‌کنیم، مواد اولیه را از کارخانه اول‌مان می‌گیریم مصرف می‌کنیم می‌گوییم به این مالیات ندهیم. آیا می‌خواهید کلاً زنجیره تولید را معاف کنید؟‌ نام ببرید. آقای لاریجانی! بگویید در امر دام اینطور است، در امر طیور اینطور است، از کشت و صنعت تا کشتارگاه اگر یک نفر کشت و صنعت بزند، کارخانه جوجه‌کشی بزند، مرغ مادر بگذارد و تولید گوشتی کند و کشتارگاه ببرد در سردخانه نگه دارد فقط یک مالیات بدهد، ارزش افزوده برای مصرف‌کننده باشد. ولی اینجا قید نمی‌کنید، می‌گویید در صورتی که عرضه کالا به خود برای استفاده شغلی باشد مشمول مالیات نمی‌باشد. این استثناء است، سوراخ کردن قانون است. آن‌وقت همه خانوادگی می‌روند کارخانه‌های پایین‌دست را می‌زنند تا مالیات ندهند. من از همکار بسیار زحمتکشم آقای پورابراهیمی نماینده محترم کرمان می‌خواهم این را دقیقاً باز می‌کرد که آیا این باعث کاهش درآمد خواهد شد یا نه؟ حتماً اخطار اصل هفتاد و پنجی هم پیشنهاد ایشان دارد. ما برای هرگونه درآمد احتمالی هزینه‌های زیادی را تراشیدیم. آقای لاریجانی! اگر شما نگاه کنید اینجا تبعیض قائل می‌شود، اخطار هم دارد. یعنی حضرت‌عالی ببینید یک کارخانه‌دار تولید خودش را در کارخانه زیرمجموعه انجام بدهد بگوید که معاف می‌شود، آنوقت هیچ مالیاتی انجام نخواهد شد. آقای شکری در این رابطه که متخصص است باید توضیح بدهند آیا این فرار مالیاتی است یا نیست، نماینده کمیسیون آنجا بیاید توضیح بدهد. این یعنی استثناء قائل شدن و سوراخ کردن قانون،‌ یعنی کاهش درآمد دولت، یعنی بعضی افراد خاص از این استفاده کنند. این با اصولی که ما در قانون اساسی داریم مغایرت دارد. لذا همکاران عزیز! به این رأی ندهید، برای اینکه اگر رأی بدهید کارکرد درآمد خواهد شد، افراد خاصی مالیات نخواهند داد. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای حبیب‌اله دهمرده موافق هستند،‌ بفرمایید.

حبیب‌ الله دهمرده
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین آقای رئیس! خداقوت. من یکی، دو نکته را تذکر بدهم بعد وارد این بحث بشوم. اولین مطلب در رابطه با این حادثه دلخراش قطار زاهدان ـ تهران است. انتظار داشتیم که مجلس و دستگاه‌های نظارتی ورود بکنند که واقعاً این مباحث دیگر تکرار نشود. پیوسته شاهد اینها و تصادفاتی هستیم که می‌توان پیشگیری کرد و قابل پیش‌بینی بوده. لذا خواهش می‌کنم در این زمینه کمیسیون عمران و بقیه دوستان ورود کنند. آقای رئیس! در اینجا اطلاع‌رسانی بشود، با مقصرین برخورد بشود در عین حال که من از همه تقدیر و تشکر می‌کنم عناصری که در زاهدان ورود جدی کردند و به تمام موارد در بیمارستان و جاهای مختلف رسیدگی شد. اما در رابطه با این موضوع پیشنهاد آقای دکتر پورابراهیمی پیشنهادی منطقی است. ما باید به تولید کمک بکنیم،‌ در غیر این صورت این نوع موارد ایراد اشکال می‌کند و انگیزه را از بین می‌برد. ما باید زمینه‌هایی را فراهم بکنیم با توجه به تحریم و هزاران گرفتاری که داریم باید تقویت بکنیم، به اندازه کافی تولید مشکل دارد، انگیزه ندارد. هزاران گرفتاری دیگر است، باز این موارد را به آن اضافه بکنیم مشکل چندین برابر می‌شود. از همکاران عزیز درخواست می‌کنم به این قسمت رأی مثبت بدهند، ممنون و سپاسگزارم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، آن مطلبی هم که آقای دهمرده فرمودند کمیسیون عمران ورود کرده و گزارشش را بعداً تهیه می‌کنند می‌دهند. دولت بفرمایید.

محمد مسیحی
بسم الله الرحمن الرحیم من مجبور هستم به خاطر اینکه این پیشنهاد را باز بکنم یک مقداری به مبنای ارزش افزوده اشاره بکنم. ببینید! عرضه به خود در مبانی مالیات بر ارزش افزوده یک ترم است. اگر پیشنهاد جناب آقای دکتر پورابراهیمی سرور بنده رأی بیاورد مفهومش این است که ایران‌خودرویی که خودرو تولید می‌کند، وقتی خودرو را برای استفاده شخصی‌اش برمی‌دارد در واحد لجستیک می‌برد من باید از آن مالیات بگیرم. اتفاقاً به لحاظ خالص درآمدی به نفع نظام مالیاتی است، اما من به عنوان کارشناس مالیاتی که این قانون را داریم اجرا می‌کنیم می‌گویم عملاً این قابل اندازه‌گیری و ردیابی نیست و دارای مفسده‌های فراوانی است. پس من خواهش دارم توجه داشته باشیم که وقتی گفتیم استفاده شخصی برای اشخاص حقوقی مفهومش این است که اگر از حالا واردات یا تولید یک ماشینی برای مصارف شخصی‌اش برداشت وقتی گفتیم مشمول مالیات است من به آن مالیات ببندم. چه به لحاظ استانداردهای حسابداری و چه به لحاظ آیین‌نامه تنظیم و تحریر دفاتر کار سختی است و محل مناقشه ممیز و فعال اقتصادی است. ما سعی خواهیم کرد که اینجا امانت‌دار باشیم. بالاخره این قانون مالیات بر ارزش افزوده‌ای که (10) سال است دارد اجرا می‌شود وظیفه داریم که این خلأ‌های قانونی و مشکلات اجرایی را به حداقل برسانیم. تصویب این پیشنهاد یعنی افزایش دعواهای ممیزی و تولیدکننده مضاف بر اینکه خالص درآمدی‌اش اتفاقاً به نفع نظام مالیاتی است و فشار را به تولیدکننده خواهد آورد. انتقاد همه شما این بود که مالیات بر ارزش افزوده به تولید اصابت نکند، من تشکر می‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم. حضار 222 نفر، پیشنهاد جناب آقای پورابراهیمی را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. اجازه بدهید من یک نکته‌ای را از کمیسیون سؤال کنم. ببینید! در قانون مالیات بر ارزش افزوده این جمله وجود نداشت. شما در سطر آخر تبصره (1) گفتید «در صورتی‌که عرضه کالا به خود برای استفاده شغلی باشد، مشمول مالیات نخواهد شد». یعنی یک معافیت جدید گذاشتید و چون این مخالف آن قانون قبلی است بنابراین بار مالی دولت را می‌‌تواند از نظر درآمدها را تغییر بدهد. (یکی از نمایندگان ـ در لایحه دولت بوده) در لایحه دولت هست، ولی خلاف برنامه می‌شود. ما در قانون برنامه گفتیم که معافیت‌های جدید. (مسیحی ـ الان وجود دارد) یعنی عمل می‌کنید؟ سکوت دارد، ببینید! در تبصره (1) قانون آمده «کالاهای موضوع این قانون که توسط مؤدی خریداری، تحصیل یا تولید می‌شود در صورتی که برای استفاده شغلی به عنوان دارایی در دفاتر ثبت گردد یا برای مصارف شخصی برداشته شود عرضه کالا به خود محسوب و مشمول مالیات می‌شود». آن‌وقت شما با مستند چه قانونی این را معاف کرده بودید تا به حال اجرا می‌کردید؟ اینجا قانون می‌گوید نباید اجرا می‌کردید. قانون که به شما اجازه نمی‌داد، منشأ معافیت‌تان چه بوده؟‌ من خوب و بدش را کاری ندارم، می‌گویم قانون به شما اجازه نمی‌داده، چطور شما معاف می‌کردید؟‌

محمد مسیحی
آقای دکتر! این در حال حاضر هم در تبصره ماده (4) وجود دارد.

علی اردشیرلاریجانی
من تبصره (4) را خواندم.

محمد مسیحی
تبصره ماده (4) قانون فعلی است. «کالاهای موضوع این قانون که توسط مؤدی خریداری، تحصیل یا تولید می‌شود در صورتی که برای استفاده شغلی به عنوان دارایی در دفاتر ثبت گردد یا برای مصارف شخصی برداشته شود عرضه کالا به خود محسوب و مشمول مالیات می‌شود».

علی اردشیرلاریجانی
پس مشمول مالیات بوده، شما می‌گویید چرا ما نمی‌گرفتیم.

محمد مسیحی
من عرض می‌کنم برای اشخاص حقیقی همین هم مشمول مالیات است.

علی اردشیرلاریجانی
پس مالیات می‌گیرید، شما گفتید الان نمی‌گرفتید. پس مالیات می‌گرفتید الان می‌خواهید معاف کنید.

محمد مسیحی
الان به گونه‌ای آوردند که معاف نیست. می‌گوید اگر برای استفاده شخصی خودش برداشت مشمول مالیات است.

علی اردشیرلاریجانی
برای استفاده شغلی باشد، مشمول مالیات نمی‌شود.

محمد مسیحی
چون دوباره به اعتبار خودش است.

علی اردشیرلاریجانی
پس اضافه می‌شود. یعنی در واقع شما در این موارد مالیات نمی‌گیرید آنجایی که مربوط به شغل باشد، پس درآمد دولت را کاهش می‌دهید.

محمد مسیحی
آقای دکتر! لایحه است.

علی اردشیرلاریجانی
لایحه باشد، خلاف برنامه است. ما می‌خواستیم همین را بگوییم.

نادر قاضی پور
دوسوم می‌خواهد.

محمد مسیحی
دوباره اعتبار خود آن شخص می‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
سؤال من این است که قبلاً در مورد شغل نبود، حالا در مورد شغل گفتید مالیات نمی‌گیریم، پس خلاف برنامه است و دوسوم می‌خواهد، متشکریم. پیشنهاد دیگری است؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! ماده (2) را به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
پس ما ماده (2) و تبصره (2) آن را به رأی می‌گذاریم، تبصره (1) چون خلاف برنامه است دوسوم رأی می‌خواهد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! خط آخر تبصره (1) هم می‌خواهد.

علی اردشیرلاریجانی
ماده (2) و تبصره (1) منهای سطر آخرش و تبصره (2) را به رأی می‌گذاریم. سطر آخرش را جدا باید رأی بگیرم.

غلامرضا کاتب
یک حکم است، نمی‌شود جدا کنید

علی اردشیرلاریجانی
دو مفهوم است و دو حکم دارد. حضار 214 نفر، اصل ماده (2) تبصره (1) منهای سطر آخرش و تبصره (2) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. (55) نفر رأی نداده‌اند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. آن سطر آخر «در صورتی‌که عرضه کالا به خود برای استفاده شغلی باشد مشمول مالیات نخواهد شد». دوسوم رأی می‌خواهد. حضار 215 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید چون دوسوم آراء را می‌خواهد. (51) نفر رأی نداده‌اند. رأی بدهید که جلو برویم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

اکبر رنجبرزاده
آقای رئیس! آقای ذوالنوری تذکر ماده (75) دارند.

علی اردشیرلاریجانی
ماده (3) را بخوانید،

حسینعلی حاجی
الحاقی داریم

علی اردشیرلاریجانی
الحاقی دارید؟ بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خواهش من از همکاران این است که به این پیشنهادی که ردیف (25) است به صورت الحاقی است ان‌شا‌ءالله که با دقتی که می‌فرمایید رأی مثبت می‌دهید. این مطلبی است که بارها و بارها خود شما عزیزان عمدتاً در رسانه‌ها هم اعلام موافقت داشتید و یک پیشنهادی به نفع مستضعفین بی‌خانمان است. ما خیلی دنبال آن جنبه درآمدی‌اش نیستیم، اما دنبال اثری هستیم که براساس این پیشنهاد اگر مصوب بشود برای رفع مشکل بی‌خانما‌نان صورت می‌گیرد.

علی اردشیرلاریجانی
این مربوط به ارزش افزوده است، آن مالیات دیگری است. آن مالیات را سر جایش بگیرید.

حسینعلی حاجی
این را هم گفتیم در نهایت بگیرند.

علی اردشیرلاریجانی
مربوط به خانه؟ چطور بگیرند؟

حسینعلی حاجی
خانه‌های مازاد است.

علی اردشیرلاریجانی
آنجا کالایی رد و بدل می‌شود و می‌خرند و می‌فروشند، اینجا چطور ارزش افزوده حساب کنند؟ حرف‌تان درست است، جای خودش که مربوط به مالیات است بفرمایید.

حسینعلی حاجی
پس اجازه بدهید در مواد خودش در ماده دیگر الحاق بشود.

علی اردشیرلاریجانی
این بحث مربوط به مالیات بر ارزش افزوده است، متشکریم، پیشنهاد دیگری هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در ماده (3) پیشنهاد حذف دادند، آقای قاضی‌پور بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
هنوز نخواندید، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 3 ـ تاریخ تعلق مالیات، تاریخ صدور صورتحساب مطابق با مقررات است. تبصره ـ قبوض آب، برق، گاز، مخابرات و سایر مواردی که به تشخیص سازمان، سند فروش کالا یا خدمت محسوب می¬شوند، در حکم صورتحساب هستند. آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای لاریجانی! اخطار اصل (85) در دو مورد دارم. حضرت‌عالی ده‌ها بار در مجلس گفتید مقررات باید قید بشود، از وظایف مجلس است. بعد اینجا نوشته سایر موارد به تشخیص سازمان. یعنی شما اختیارات مجلس را به سازمان امور مالیاتی می‌‌دهید، قید نشده است که بعد از آب‌، برق‌، گاز و مخابرات سایر موارد به تشخیص سازمان کدام موارد را می‌خواهید مالیات بگیرد یا نگیرد صورت‌جلسه بشود. در صدر اول ماده (3) هم می‌گوید تاریخ تعلق مالیات، تاریخ صدور است. خیلی فاکتور صادر می‌کنند ولی عمل نمی‌شود. موقعی که پول پرداخت می‌شود عمل بشود، یعنی تاریخ پرداخت مهم است که بتوانیم مالیات بگیریم، بر هر صورت‌وضعیتی که نمی‌دهند. الان پیمانکاران صورت‌وضعیت به وزارت راه و نیرو می‌دهند، پولی تخصیص نمی‌گیرد. آیا با دادن هر صورت‌وضعیت قبل از اینکه پولش را از وزارت راه و نیرو بگیرد مالیات بدهند؟ تاریخ صدور ملاک نیست، یعنی با این قانون تمام پیمانکاران عزیز زمین‌گیر می‌شوند. شما بنویسید موقعی که پرداخت پول شد اکثر پیمانکاران با دولت مشکل دارند، شما می‌آیید به اینها اوراق می‌دهید، اوراق باید تا سه سال وصول بشود. قبل از اینکه پول بگیرد باید (9) درصد آن را پرداخت کند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
آقای لاریجانی! خواهش من این است که حضرت‌عالی یک نگاه کنید و توجه خاصی هم بر آن سایر موارد،‌ هم مقررات و هم تاریخ صدور داشته باشید. اینجا قید بشود کدام صدور باید پرداخت بشود، اکثر پیمانکاران عزیز.

علی اردشیرلاریجانی
آن را سر جایش مطرح می‌کنند، گفتند ظرف یک ماه اینها چگونه انجام بشود، این را الان اینجا فقط گفتند شامل چه‌ها می‌شود. یعنی قبوض و اینها مثل صورت‌حساب محسوب می‌شود

نادر قاضی پور
آقای لاریجانی! سایر موارد چیست؟‌ اخطار اصل هشتاد و پنجی دارد.

علی اردشیرلاریجانی
آن نکته‌ای که شما می‌فرمایید جای دیگر آمده، اگر اجازه بدهید از آن عبور کنیم.

نادر قاضی پور
آقای لاریجانی! تاریخ صدورش چطور؟ شما می‌گویید با تاریخ صدور، شما یک پیمانکار را بگویید هر وقت فاکتور کشیدند بگوید پول گرفتند. سه سال و دو سال بعد گرفتند. آقای شکری! از پیمانکار‌ها.

محمود شکری
در ماده (4) آمده.

علی اردشیرلاریجانی
در ماده (4) آمده، ملاحظه بفرمایید.

نادر قاضی پور
آقای لاریجانی! من به پیشنهاد حذف خود باقی هستم، شما توجه خاصی نکردید. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
پس شما پیشنهاد حذف دارید،‌ متشکرم. اگر مخالف صحبت نمی‌کند، دولت و کمیسیون مخالف هستند. حضار 214 نفر، پیشنهاد آقای قاضی‌پور را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری داریم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
مطرح نمی‌کنند.

اکبر رنجبرزاده
آقای رئیس! تذکر دارند، اجازه می‌فرمایید.

مسعود پزشکیان
راجع به چه تذکر دارند؟

اکبر رنجبرزاده
هر دو (75) دارند.

مسعود پزشکیان
الان وقتش که نیست،‌ چشم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! ماده (3) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 213 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به اصل ماده (3) اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

احد آزادی خواه
تذکر داریم

مسعود پزشکیان
وقت تذکرات به شما می‌دهیم، چشم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 4 ـ مؤدی مکلف است حدأکثر تا پایان ماهِ پس از انقضای هر دوره مالیاتی، کل مالیات و عوارضی را که طی آن دوره به فروش کالا و یا ارائه خدمات توسط وی تعلق گرفته¬است، با رعایت تبصره (2) این ماده و پس از کسر اعتبار مالیاتی خود، به¬ ترتیبی که سازمان مقرر می¬کند، پرداخت نماید. تبصره 1 ـ مطابق این قانون، اصل بر نقدی بودن معاملات است؛ مگر این که نسیه بودن معاملات و دریافت و پرداخت¬های مرتبط با آن در سامانه مؤدیان ثبت شده و به¬ تأیید طرفین رسیده ¬باشد. در مواردی که معامله یا قرارداد در سامانه مؤدیان ثبت نشده ¬باشد، آن معامله یا قرارداد، نقدی تلقی می¬شود. تبصره 2 ـ در معاملات غیرنقدی نظیر فروش اقساطی و اجاره به‌شرط تملیک و قراردادهای پیمانکاری و مشاوره¬ای طرف قرارداد با کارفرمایان موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (29) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، تاریخ تعلق مالیات یا عوارض همان تاریخ صدور صورتحساب است؛ لکن مؤدی با رعایت تبصره فوق مجاز است پرداخت مالیات فروش این نوع معاملات را تا زمان پرداخت ثمن معامله توسط خریدار یا مبلغ قرارداد توسط کارفرما، متناسباً، به تأخیر بیندازد و سازمان تا زمان پرداخت مالیات و عوارض فروش این نوع معاملات توسط کارفرما یا خریدار، مؤدی را مشمول جریمه تأخیر در پرداخت نخواهدکرد. درخصوص معاملات مذکور، مؤدی مشمول اعمال ماده (8) این قانون به میزان مالیات و عوارض دریافت شده برای فروشنده و یا پرداخت شده برای خریدار خواهد بود. تبصره 3 ـ کلیه کارفرمایان موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (29) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موظفند علاوه بر ثبت اصل قرارداد پیمانکاری، کلیه پرداخت¬های خود به پیمانکار را نیز در سامانه مؤدیان ثبت نموده، همزمان با هر پرداخت، مالیات و عوارض متناسب با آن را به پیمانکار پرداخت کند. چنانچه کارفرما از پرداخت مالیات فروش خودداری کند، بعد از انقضای مهلت قانونی، اصل مالیات و عوارض و جریمه‌های متعلق به آن توسط سازمان از طریق عملیات اجرائی از کارفرما وصول و اصل مالیات و عوارض به حساب پیمانکار منظور خواهدشد. تبصره 4 ـ پیمانکاران و مهندسان مشاور موضوع این ماده می‌توانند از اوراق تسویه خزانه موضوع ماده (2) قانون رفع موانع تولید و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 1/2/1394 برای تسویه بدهی مالیات و عوارض خود استفاده نمایند. سازمان مکلف است این اوراق را پذیرفته و معادل ارزش اسمی آن به حساب مؤدی منظور نماید. میزان وصولی از این محل به عنوان عملکرد وصولی نقدی سازمان در سال مربوط محاسبه می‌شود. تبصره 5 ـ چنانچه وجه واردات خدمت در دوره یا دوره¬های بعد پرداخت شود، مالیات و عوارض آن هم در همان دوره پرداخت می‌شود. اگر دوستان همکاری کنند که ما عبور کنیم ممنون می‌شویم، آقای کاتب در تبصره (2) پیشنهاد دارند. بفرمایید.

نادر قاضی پور
‌حذف داریم

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
من اینجا ثبت‌شده حذف کل ندارم. در سامانه نیست. در کل ماده (4) پیشنهاد حذف دارید یا تبصره است؟

نادر قاضی پور
الان دست قوانین است بپرسید

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای قاضی‌پور! در تبصره دادید. آقای کاتب پیشنهادتان را بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض ادب و سلام محضر همکاران عزیز و خسته‌نباشید. خواهش من این است که همکارها مخصوصاً جناب آقای حسینی سخنگوی محترم کمیسیون توضیح بدهند اگر این شفاف باشد من حساسیتی ندارم. ببینید! ما اینجا که گفتیم معاملات غیرنقدی قانون را که ما می‌نویسیم باید یک قانون شفاف و روشن باشد. اینجا معاملاتی که در زمان عقد قرارداد، یعنی ثمن معامله هیچ رقمی رد و بدل نشود. منظور از غیرنقدی این است، اما اگر یک مبلغی رد و بدل شد، یعنی یک معامله‌ای انجام شد (50) درصد معامله مبلغ نقدی رد و بدل شد و (50) درصد آن رد و بدل نشد آیا اینجا این شامل حال غیرنقدی می‌شود یا نمی‌شود؟‌ پیشنهاد مشخص من اینجا این است که در معاملات غیرنقدی شفاف بکنید معاملاتی که ثمن معامله در زمان عقد قرارداد هیچ رقم ریالی رد و بدل نمی‌شود. اینجا فقط روشن بشود اگر در زمان عقد قرارداد مبلغی رد و بدل شد چه حکمی پیدا می‌کند. اگر دوستان این را شفاف بگویند من ممنونم.

مسعود پزشکیان
اجازه بدهید، چون حذف کل دادند اول باید حذف کل را ما رأی بگیریم بعد نوبت شما است. آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای پزشکیان تشکر می‌کنیم. آقای قاضی‌زاده! خواهشم این است که عجله نکنید، بگذارید این قوانین دقیقاً مورد بحث قرار بگیرد. شما در قانون تجارت دیدید علیه مجلس خیلی‌ها فرمایشات خوب و بدی داشتند. گفتند این قوانین را چطور تصویب کردید، ملت می‌شنوند که نمایندگان ملت در خانه ملت بند بند و ماده ماده و تبصره تبصره بحث می‌کنند. همکاران! پیشنهاد ماده (4) به هزار دلیل است. نوشته «تا پایان ماه»، کدام قرارداد دولتی یک‌ماهه است؟ آیا دوره مالیاتی الان از معاون محترم وزیر نیرو، راه و شهرسازی و آموزش و پرورش و نوسازی مدارس سؤال کنید چند هزار میلیارد به ملت بدهکارند که سالیان سال از روی آن گذشته است منتظرند اوراق بگیرند. شما جای آن پیمانکاران باشید. ما می‌خواهیم پیمانکاران خودمان را بین‌المللی کنیم، نه اینکه بخواهیم پیمانکاران را زمین‌گیر کنیم. هر پیمانکاری که زمین می‌خورد صدها و هزاران کارگر و مهندس و متخصص و کارگر ساده بیکار می‌شوند. وقتی که دولت پول نمی‌دهد چطور می‌خواهید یک‌ماهه پول را بگیرید به جای اوراق بدهید؟ بعد از دو سال، بعد اوراق را هم می‌گویید سه سال بعد اعتبار دارد. پیمانکار زیر (30) درصد به بانک‌ها می‌فروشد، نگرفته مالیات را چطور بدهد؟ من انتظار دارم آقای پزشکیان عزیز از نماینده دولت و سازمان امور مالیاتی نپرسید، از آقای امیری معاونت محترم رئیس‌جمهور بپرسید این وزارتخانه چقدر طلب دارند؟ آیا این ماده تصویب بشود الزامی بر دولت است؟ دولت پول را داده تا مردم مالیات بدهند؟‌ تنها قشر دقیق مالیات‌دهنده کارمندان مظلوم هستند، قبل از اینکه حقوق‌شان را بگیرند مالیات می‌دهند، کارگران هستند که قبل از اینکه حقوق‌شان را بگیرند مالیات می‌دهند. در دنیا سرمایه‌داران مالیات می‌دهند، مستضعفان استفاده می‌کنند. در اینجا مستضعفان مالیات می‌دهند سرمایه‌داران فرار مالیاتی دارند. ما اینجا این کار را بکنیم که مالیات وصول بشود. در ماده (3) تاریخ صدور را عرض کردیم آقای لاریجانی رئیس وقت جلسه گفتند اینها در ماده (4) آمده است. ماده (4) را وقتی دقیق می‌خوانید یک‌سویه نوشته شده است. ما با گرفتن مالیات موافق هستیم، با سوراخ کردن هرگونه قانون مالیات مخالف هستیم، ولی باید بتوانیم بگیریم. شما مالیات را می‌توانید آنجا بکشید این پرداخت شده باشد. با صورت‌حساب تاریخ صدور فاکتور شما نمی‌توانید مالیات بگیرید، چون گرفته نشده است. الان الحمدلله بانک مرکزی بر اوضاع اقتصادی سوار شده، استعلام می‌کنند، دست امور مالیاتی هم می‌بوسیم که رفتند حساب و کتاب مؤدیان را از بانک‌ها گرفتند مالیات می‌گیرند. می‌گویند شما (15) هزار میلیارد حسابت کار کرده بیا مالیات این را بده. این کار بسیار خوبی است، دست همه کارمندان امور مالیاتی درد نکند، ولی اینجا این قانون را می‌نویسیم برعکس است. نمی‌توانیم مالیات بگیریم، در نتیجه مشکلات عدیده‌ای بر ساخت و ساز و تولید پیش خواهد آمد، یعنی هزاران نفر بیکار خواهند شد. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
متشکرم،‌ مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
آقای قوامی مخالف هستند، بفرمایید.

هادی قوامی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم البته دلسوزی آقای قاضی‌پور قابل توجه است، منتها برادر عزیزم جناب آقای قاضی‌پور بدانند که در قانون فعلی دوره‌ها سه‌ماهه است و (15) روز فرصت دارند بعد از آن دوره سه‌ماهه صورت‌حساب را به سازمان امور مالیاتی ارائه بدهند. الان در قانون جدید این (15) روز یک ماه شده، پس در واقع اینکه می‌فرمایند یک ماه فرصت کمی است مؤدی مکلف شده گزارش سه‌ماهه‌اش را بعد از یک ماه که حداکثر حدود چهارماه می‌شود به سازمان امور مالیاتی ارائه بدهد. در مورد پیمانکارها هم که برادر عزیزم اشاره کردند مشکلات پیمانکاری هم حل شده. یعنی ما در این قانون که حالا در کمیسیون اصلاح کردند فرصت دادیم و گفتیم پیمانکارها متناسب با هر پرداختی که انجام شد این کار را انجام بدهند. یا در معاملات اقساطی گفتند هر وقت پول گرفته شد آن‌وقت مالیات ارزش افزوده داده بشود. لذا اگر ما به این اصلاحات در قانون توجه بکنیم نگرانی‌های برادر عزیزم جناب آقای قاضی‌پور حل شده و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست، من خواهش می‌کنم این برادرمان پیشنهاد را پس بگیرند برای اینکه به این نکات توجه شده. در تبصره (4) هم اگر شما دقت کنید گفتند پیمانکاران و مهندسان مشاور موضوع این ماده می‌توانند از اوراق تسویه خزانه موضوع ماده (2) قانون رفع موانع تولید برای تسویه بدهی مالیاتی خود استفاده نمایند. در واقع پس ظرفیت‌های خوبی ایجاد شده. لذا من خواهش می‌کنم موافق پیشنهاد آقای قاضی‌پور هم صحبت نکند و آقای قاضی‌پور هم پیشنهاد را پس بگیرند تا سریع‌تر بتوانیم این قانون را تعیین تکلیف بکنیم و این قانون با شرایط جدیدش بتواند اجرایی بشود.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای حبیب‌اله دهمرده موافق هستند، بفرمایید.

حبیب‌ الله دهمرده
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خداقوت، مطالبی که مطرح شد بسیار زیبا و قشنگ بود و دل‌نگرانی‌ام بر این است که واقعاً این فرار مالیاتی را به حداقل برسانیم و فراوان هم فرار مالیاتی وجود دارد. بحثی که مطرح می‌شود شفاف‌سازی و از این جنس مطالب وجود دارد. اگر به درستی اجرا بکنیم خیلی از درآمدهای دولت افزایش پیدا می‌کند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که با این اوراق و مطالب مختلفی که به پیمانکاران داده می‌شود اکثراً دچار اشکال‌اند. ما در اجرا با آن مواجه می‌شویم که اینها برای اینکه نقد کنند اعداد نجومی را پرداخت می‌کنند که کارگاه‌شان تعطیل نشود. این مسائلی که مطرح می‌شود از هر دو جهت قابل تأمل است، ولی عرض کردم ما به سبک و سیاقی عمل بکنیم که این فرار مالیاتی به حداقل برسد و آن طرف داستان هم حقی تضییع نشود. این نکته اولی که من مطرح کردم. نکته دوم این است که ما غیر از این هزینه را هم باید افزایش بدهیم. کارهایی که الان توسط قوه قضائیه و آقای رئیسی انجام می‌گیرد واقعاً قابل تقدیر و تشکر است. همه هم دولت و هم مجلس کمک کنند که این روش را ادامه بدهیم و پیشگیری کنیم و هزینه خیلی از این سوءاستفاده‌چی‌ها را می‌توانیم به حداقل برسانیم. این هم در همان راستا می‌تواند باشد، ممنون و سپاسگزارم.

مسعود پزشکیان
حضار 193 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در تبصره (2) آقای کاتب پیشنهاد دارند، بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم من قبل از اینکه پیشنهاد حذف را برادر عزیزم جناب آقای قاضی‌پور بدهند یک توضیحی را محضر همکاران دادم. زیاد وقت شریف عزیزان را نمی‌گیرم. همکاران ببینید! آنچه که خدمت دوستان عرض کردم چون با نماینده دولت و دبیر کمیسیون هم صحبت کردم و دوستان هم موافق بودند به خودم اجازه دادم وقت شریف دوستان را بگیرم. ببینید! اینجا می‌گوییم معاملات غیرنقدی، چون در زمان قراردادهای پیمانکاری هیچ مبلغی جابجا نمی‌شود. معمولاً الان هم که ما یک زمانی قرارداد پیمانکاری می‌بندیم ممکن است این قرارداد پیمانکاری (10) درصد پیش‌پرداخت را هم دو، سه و شش ماه بعد بدهیم و زمان عقد این قرارداد واقعاً هیچ مبلغی رد و بدل نمی‌شود شفاف بشود. چون ممکن است زمان فروش اقساطی یا زمان اجاره به شرط تملیک یک مبلغی جابجا بشود. اگر این به لایحه دولت برگردد اینجا شفاف بشود در معاملاتی که ثمن معامله در زمان عقد قرارداد رد و بدل نمی‌شود این باعث می‌شود که کاملاً شفاف بشود. مخصوصاً برای قراردادهای پیمانکاری که امروز پیمانکاران و مشاورین ما وقتی با کارفرماها مثلاً یک پیمانکار راه می‌رود با اداره‌کل راه و ترابری یک استانی قرارداد می‌بندد، چون بعد پیش‌پرداخت را به موقع نمی‌دهد زمان قراردادش یک تاریخی است و پیش‌پرداختش ممکن است چهار، پنج ماه طول بکشد. عملاً این زمان خیلی مهم است که دقت بکنیم و اینجا شفاف بکنیم. بگوییم در معاملات غیرنقدی معاملاتی هستند که (برای) ثمن معامله در زمان عقد قرارداد هیچ رقمی رد و بدل نمی‌شود. اگر دوستان کمک بکنند این مطلب را بیاوریم هم شفافیت در قانون است و هم کمک به پیمانکاران ما و هم به مهندسین مشاور که در پیمانکاران هستند کمک می‌شود. در واقع با این تکلیف کارفرمایان و پیمانکاران هم مشخص می‌شود. من خواهش می‌کنم چون دولت و کمیسیون هم موافق هستند دوستان رأی بدهند.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای محمود شکری مخالف هستند، بفرمایید.

محمود شکری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم خواهرها و برادرهای عزیز یک لحظه توجه بفرمایید! آقای دکتر کاتب الان به یک موضوعی اشاره کردند، من فکر می‌کنم در تبصره (2) این خیلی شفاف و کامل آمده. ببینید! معاملات غیرنقدی تعریف دارد، معاملات غیرنقدی دیگر در آن نقد و اقساط نیست، همه را به‌صورت اقساطی دارد می‌گیرد و به اضافه اینکه شما به قسمت آخرش نگاه کنید. ما در اینجا آوردیم که «پرداخت مالیات فروش این نوع معاملات را تا تاریخ زمان پرداخت ثمن معامله توسط خریدار یا مبلغ قرارداد توسط کارفرما متناسباً به تأخیر بیندازد». این کاملاً شفاف آمده و نیازی به اضافه کردن این جمله‌ای که شما می‌فرمایید نیست. هرچه تشخیص همکاران است، به نظر من از نظر کارشناسی این موضوع کاملاً در تبصره مستتر است و همه این شفافیت و دغدغه‌ای که آقای دکتر کاتب دارد به نظرم اینجا شفاف آمده و هیچ‌گونه تفسیری هم نمی‌شود کرد. با این حال قضاوت با همکاران است هرطور تصمیم بگیرند، ممنونم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای علیرضا سلیمی موافق هستند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران ارجمند ببینید! معاملات یا حال است یا غیر حال، حالا نقدی یا غیرنقدی است. در معامله غیرنقدی به هر نحو ثمن معامله در زمان عقد، رد و بدل نمی‌شود. گاهی از اوقات معامله حال است، ولی به دلیلی در زمان معامله همان فی‌المجلس ثمن رد و بدل نمی‌شود، ولی معامله حال است. یعنی معامله غیرنقدی نیست، البته غیرنقدی خودش انواع و اقسامی دارد همانطور که اشاره هم شد، یا معامله اقساطی، یا اجاره به شرط تملیک یا قرارداد پیمانکاری یا انواع و اقسام دیگر است. به نظر می‌رسد این قید توضیح می‌دهد که در معامله حالی که ثمن فی‌المجلس ممکن است رد و بدل نشود ما این را خارج کنیم، این استثناء بشود و تخصیص بخورد و خارج بشود و تعریف یک مقدار شفاف‌تر باشد. اگر اینجا بعد از کلمه «غیرنقدی» این را بنویسیم معاملات غیرنقدی که ثمن معامله در مجلس، یعنی در زمان عقد رد و بدل نمی‌شود یک مقدار توضیح بیشتری داده شده از معامله حالی که فی‌المجلس ثمن رد و بدل نمی‌شود را استثناء و خارج می‌کند. دیگر یک مقدار شفاف‌تر می‌شود و بعداً‌ نیاز به توضیح ندارد. به نظر می‌رسد پیشنهاد از این جهت قابل دفاع است. آقای رئیس! اما در خود متن یک عبارتی است که من خدمتتان هم عرض کردم، این مغایر اصل (85) است، آنجا که می‌گوید به ترتیبی که سازمان مقرر کند اخطار دارد، آنجا هم عرض کردم آقای قاضی‌زاده هم که الحمدلله و المنه خودشان به هر کیفیت اظهار نظر می‌کنند و آقایان را ارشاد می‌کنند اگر اخطارم را وارد می‌دانید به رأی بگذارید، متشکرم.

مسعود پزشکیان
دولت بفرمایید. بگذارید دولت نظرش را بدهد، اگر موافق باشد ما حرفی نداریم.

محمد مسیحی
من درخصوص این پیشنهاد که به عنوان نماینده دولت و به عنوان مخالف صحبت می‌کنم باید عرض بکنم که در بررسی لایحه در کمیسیون لایحه و قانون مالیات بر ارزش افزوده را سامانه‌محور دیدیم، در سامانه‌محور دیدن قرار شد در هر نوع معاملاتی که پول پرداخت نمی‌شود متناسب با آن پرداخت مالیات به تأخیر بیفتد، مضاف بر اینکه مستند معاملات صرفاً قرارداد نیست، در خیلی از معاملات غیرنقدی مستند قرارداد می‌تواند صورت‌وضعیت و صورت‌حساب و توافق و تراضی طرفین باشد. پس ما معاملات نقدی را محدود به قرارداد نکنیم و ضمن اینکه من تأکید می‌کنم لایحه و مصوبه کمیسیون اقتصادی سامانه‌محور دیده شده که متناسب با پرداخت، مالیات پرداخت بشود و این بار روی دوش فعال اقتصادی نیفتد که پول نگرفته را مالیات ندهد.

مسعود پزشکیان
کمیسیون بفرمایید.

سیدحسن حسینی شاهرودی
بسم الله الرحمن الرحیم دغدغه برادر عزیزمان جناب آقای کاتب درخصوص پیمانکاران و آنهایی که قرارداد می‌بندند بجا است، اما نکته‌ای که در اینجا مطرح است این است که معاملات فقط قرارداد نیست، معاملات نقدی و غیرنقدی و قراردادی و همه نوع معاملاتی را در بر می‌گیرد و همینطور که نماینده محترم دولت فرمودند در سامانه هر نوع پرداختی باید ثبت بشود. به محض پرداخت مبلغ ثمن در سامانه باید مالیاتش هم داده بشود. حالا ممکن است نقدی یا غیرنقدی باشد. در غیرنقدی فرض کنید در یک سوپرمارکت محل شما جنسی را (100) هزار تومان خریداری می‌کنید، (10) هزار تومان آن را پرداخت می‌کنید به (10) هزار تومان پرداخت مالیات تعلق بگیرد، (90) تومان دیگر نسیه می‌شود. هر زمانی که پرداخت بشود باید مالیاتش پرداخت بشود. اما نکته‌ای که هست، اگر جناب آقای رئیس اینجا توجه بفرمایند در پاراگراف آخر تبصره (2) از «درخصوص معاملات مذکور» تا انتها یک سکته‌ای هست، یک مقدار گنگ نوشته شده. هم ما و هم دولت به این نتیجه رسیدیم اگر اجازه بفرمایید این تبصره به کمیسیون ارجاع بشود تا رفع ابهام و شفاف بشود، برای ما در کمیسیون و برای سازمان مالیاتی الان شفاف است، ولی برای مؤدیان و کسانی که در سازمان مالیاتی هستند ممکن است دچار اشکال بشود. اگر این تکه‌اش ارجاع بشود ان‌شا‌ءالله ما ابهامش را برطرف خواهیم کرد.

مسعود پزشکیان
پیشنهادتان را در تبصره (2) اصلاح کنید فردا به صحن بیاورید. گفتیم خودشان تبصره را در کمیسیون اصلاح کنند بیاورند.
4 اعلام وصول لایحه اصلاح قانون پولی و بانکی کشور با قید یک‌فوریت و تصویب فوریت آن (ثبت 661)

علی اردشیرلاریجانی
یک‌ فوریت داریم، مطرح بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! یک درخواست یک‌فوریت برای لایحه قانونی اصلاح قانون پولی و بانکی کشور داریم. ضمن اینکه از جناب آقای دکتر همتی رئیس بانک مرکزی برای توضیح موضوع فوریت دعوت می‌کنم، دوستان! در صفحه اول که دستور است مخالفین و موافقین می‌توانند ثبت‌نام کنند، بفرمایید.

عبدالناصر همتي
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت نمایندگان محترم سلام عرض می‌کنم. بحث اصلاح ظاهر پول کشور یکی از ضرورت‌هایی است که ما از سال گذشته تا به حال بررسی متعددی در مورد آن کردیم و نظرات مختلف کارشناسان را گرفتیم و در کمیسیون دولت و دولت مفصل راجع به آن بحث کردیم. واقعیت این است که در حال حاضر پول ملی کشور به خاطر تورم‌های سنگینی که در سال‌های طولانی وجود داشته عملاً خاصیت خودش را از نظر ظاهری از دست داده. اگر شما دقت بکنید الان دیگر مردم عزیز ما هیچ‌موقع از واحد پول ملی ما به عنوان ریال اسم نمی‌برند و الان تومان را می‌گویند و حتی تومان را در حد اسکناس (500) هزار ریالی را همه اسکناس (50) تومانی می‌گویند. هیچ‌کس حتی (50) هزار تومانی هم نمی‌گوید. ما در دولت مفصل بحث کردیم، هدف ما این است که کار را برای مردم راحت‌تر بکنیم و مردم عزیز ما بتوانند اسکناس‌های جدیدی که براساس واحد پول جدید که تومان است و معرفی می‌شود امورات بازرگانی و مالی خودشان را به نحو احسن انجام بدهند. هدف اولیه هماهنگی با فرهنگ عمومی و آن چیزی که در جامعه عرف است می‌باشد. آن چیزی که ما تصمیم گرفتیم در واقع برای حذف چهار صفر از پول ملی این است که در حال حاضر حتی رابطه پول ملی ما با اسعار خارجی یا ارزهای خارجی رابطه زیاد جالبی نیست. الان یک ریال ما در مقابل ارزهای مهم و جهان‌‌روا یک چیزی نزدیک به (000008/0) با دلار است و هیچ‌ پول ملی در دنیا جز یکی، دو کشوری که واقعاً مشکل جدی پولی دارند وجود ندارد. آن چیزی که ما الان دنبال آن هستیم اصلاح بکنیم کمک جدی به فرآیند مبادلات مردم می‌کند. در حال حاضر به علت بی‌ارزش شدن واحدهای پولی که در مقابل آن صفر داریم عملاً سکه و مسکوکات از جریان مبادلات مردم خارج شده. ما هرچه سکه ضرب می‌کنیم عملاً از صحنه خارج می‌شود. در حال حاضر قیمت یک سکه (500) تومانی که الان بالاترین سکه ما است ضربش (800) تومان هزینه می‌برد. بنابراین ما فکر کردیم که اگر بخواهیم این تعادل را در مجموعه پولی کشور برگردانیم یک زمان چهارساله هم فرصت لازم داریم که این اقدام را به نتیجه برسانیم. در مورد هزینه این اقدام عرض بکنم.

علی اردشیرلاریجانی
آقای همتی! در فوریتش هم دلیل فوریتش را توضیح بدهید.

عبدالناصر همتي
الان عرض می‌کنم، در مورد هزینه هم خدمت بعضی از عزیزان که مطرح کرده ‌بودند بگویم هزینه این حتی در میان‌مدت کاهش هم پیدا خواهد کرد. ما در حال حاضر سالی نزدیک به (1) میلیارد اسکناس داریم امحاء می‌کنیم. در حال حاضر چیزی حدود (9) میلیارد اسکناس در جریان است، در حالی که اگر ما چهار صفر را حذف کنیم این اسکناس تبدیل به دو (2/2) میلیارد اسکناس می‌شود. یعنی هم حجم اسکناس و هم هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند و هم دوباره مسکوکات وارد جریان اقتصادی کشور می‌شود که الان عملاً حذف شده و تمام مطالعات لازم از نظر اقتصادی شده، بعضی از دوستان مطرح می‌کنند حذف چهار صفر را باید به شرایط خاص اقتصادی و به بعد موکول بکنیم و الان وقتش نیست، من به عنوان کسی که الان درگیر آن هستم و بحث کارشناسی‌اش را در بانک مرکزی دارم خدمت نمایندگان محترم عرض می‌کنم اتفاقاً الان فرصت خوبی است برای اینکه واقعاً دیگر صفرهایی که در جلوی پول ما است ارزش خودش را از دست داده. ما باید به اعتبار ظاهری پول‌مان هم توجه بکنیم. موکول کردن به آینده مشکلی را حل نمی‌کند. حالا چرا ما فوریت را خدمتتان عرض کردیم؟ حتی شما عزیزان الان به فوریت رأی بدهید یعنی چهار سال طول می‌کشد. در واقع فوریت ما یعنی ظرف چهار سال آینده این کار را انجام بدهیم. کار طولانی است، باید مقدمات لازم را فراهم بکنیم و به تدریج این پول‌های جدید جایگزین پول‌های قدیم بشود. بنابراین من خواهش می‌کنم به این خدمتگزار خودتان در بانک مرکزی اعتماد بکنید، تلاش ما بر این است که اصلاحات پولی را در کنار سایر اصلاحات اساسی که در حال انجام هستیم، هم در بخش بانکی و هم در سیاست‌های پولی. این هم یکی از کارهای ما است که ان‌شا‌ءالله در کنار بقیه کارها انجام می‌دهیم. خواهشم این است که به فوریت این رأی بدهید.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف را بفرمایید. تذکر ندارد، فوریت است.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی مخالف هستند، بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام و خسته‌نباشید خدمت همکاران عزیز و بزرگوار و از زحمات جناب آقای دکتر همتی در بانک مرکزی تشکر می‌کنم. آقای دکتر! من صبح آمدم خدمتتان عرض کردم تذکر (75) دارم، همه مراحل را هم ثبت‌نام کردم، ولی شما می‌گویید چرا با داد و فریاد تذکر را می‌خواهید بدهید. ما آمدیم عرض کردیم تذکر داریم، ولی اجازه ندادید. اما در ارتباط با مخالفت با بحثی که مطرح است همانطور که در (رئیس ـ آقایان! اجازه بفرمایید مطلب‌شان را بفرمایند) بحث‌های آقای دکتر همتی بود که بحثی از فوریت زیاد نشد. الان چه فوریتی دارد بیاییم یک هزینه سنگینی،‌ آن هم در زمانی که تورم بالای (40) درصد است، الان بالای (40) درصد تورم به مردم تحمیل شده و ما می‌خواهیم بیاییم چهار صفر را که سال‌های متمادی هم هست بحثش مطرح است و استدلالی هم که داریم می‌گوییم کشورهایی که توانستند از این گردنه عبور بکنند صفرها را حذف کردند، ما هم می‌گوییم قبول است و باید صفرها حذف بشود، اما در زمانی که فشار کشورهای غربی بر کشور ما دوچندان شده و از نظر اقتصادی و معیشتی مردم با مشکلات جدی روبه‌رو هستند بیاییم یک هزینه سنگینی هم بر مردم ایجاد بکنیم؟ می‌گویند هزینه ندارد، اگر قرار باشد ما همین سکه‌ها و اسکناس‌هایی که الان در اختیارمان است و خود جناب آقای همتی اشاره فرمودند الان کسی ریال نمی‌گوید، کسی دم مغازه نمی‌رود بگوید (10) هزار ریال، (50) هزار ریال، (500) هزار ریال. بحث، بحث تومان است، اگر لفظ را می‌خواهیم، لفظ تغییر کرده، اما اگر لفظ را نمی‌‌خواهیم تغییر بدهیم، می‌خواهیم اسکناس‌ها و سکه‌ها را تغییر بدهیم و یک کار کارشناسی انجام بشود. الان ما آمدیم با تفکیک دو تا وزارتخانه حداقل (2000) میلیارد بر مردم هزینه تحمیل کردیم. الان هم می‌خواهیم یک هزینه بسیار سنگینی را برای مردم با حذف چهار صفر تحمیل بکنیم که هیچ دردی از مردم دوا نمی‌کند. آقای دکتر! سؤال من این است که اگر الان ما (1000) تومان را تبدیل به (1) تومان بکنیم آن کسی که الان حقوقش حداقل است، مثلاً (1) میلیون و (500) هزار تومان است که ما کسانی را داریم که با یارانه دارند زندگی می‌کنند، آیا با تغییر این صفرها، یعنی برداشتن صفرها آن کسی که (1) میلیون و (500) هزار تومان دریافتی‌اش است قدرت خریدش بالاتر می‌رود یا ما فقط اسمی می‌‌خواهیم بگوییم الان دلار (16)، (12) و (11) هزار تومان شده اگر ما این چهار صفر را حذف بکنیم قیمت پایین می‌آید و اینجا پول ما ارزش پیدا می‌کند؟ با لفظ قطعاً پول ارزش پیدا نمی‌کند. برای افزایش واقعی ارزش پول ملی کاری بکنیم که فقط ظاهر قضیه نباشد. آقای دکتر!‌ ما نیاییم یک کار ظاهری انجام بدهیم، این کار قطعاً تورم دیگری هم به همراه دارد. یکی از انتقادات دولت فعلی این بود که ما تورم (45) درصدی را تحویل گرفتیم، الان هم که به مردم تحمیل شده، پس ما نیاییم یک تورم اضافه‌تری را هم برای مردم ایجاد بکنیم. لذا درخواست من این است که این کار الان با توجه به مشکلات اقتصادی که کشور دارد به نفع مردم نیست و شما از کارشناسان اقتصادی دانشگاهی و کارشناسانی که بیرون هستند سؤال بکنید همه اینها مخالف این هستند که این چهار صفر الان حذف بشود.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای هادی قوامی موافق هستند،‌ بفرمایید.

هادی قوامی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم توجه بفرمایید! امروز مجلس یک تصمیم بسیار مهمی را برای اقتصاد ملی خواهد گرفت. خیلی از دوستان مثل آقای دکتر کواکبیان می‌‌خواستند صحبت بکنند و فرصت نمی‌شود، همه دوستان موافق هستند که در این خصوص صحبت بکنند. دوستان عنایت بکنند نظام‌های پرداخت مطمئن و کارا هم از ارکان حیاتی و زیرساخت‌های مالی یک کشور به حساب می‌آید. ما معمولاً در قوانینی هم که تصویب کردیم، مثل بند «ب» ماده (10) قانون پولی و بانکی کشور که مصوب سال 1351 است بانک مرکزی موظف به تسهیل مبادلات بازرگانی است که معنی ساده آن روان‌سازی نظام‌های پرداخت کشور است. نظام پرداخت کشور از سه بخش پرداخت الکترونیکی،‌ اعتباری و نقدی تشکیل شده که در طول سال‌های اخیر تلاش شده کیفیت این نظام‌ها افزایش پیدا بکند، ولی به دلیل وجود تور‌م‌های بالا که عمده این تورم بالا دلیل اصلی‌اش کسری بودجه دولت است، یعنی در واقع یک دلیل اصلی ریزش ارزش پول ملی در طول سال‌های اخیر این است که دولت‌های ما عمدتاً کسری داشتند و این کسری را به انحا و اشکال مختلف که سهل‌الوصول‌ترین راهش استقراض از بانک مرکزی بوده تأمین کردند و این بلا بر سر پول ملی وارد شد. سال 1357 نقدینگی جامعه (250) میلیارد تومان بوده، امروز می‌دانید که این از مرز (1) میلیون و (980) هزار میلیارد تومان گذشته است، یعنی بیش از (6000) برابر رشد نقدینگی این کشور است. در واقع این پول باید واسطه مبادله بین دو تا کالا باشد تولید ملی ما فکر می‌کنید چقدر تغییر کرده؟ آیا بیش از دو برابر شده است؟ این بیش از (6000) هزار برابر شدن نقدینگی کشور که امروز دیگر به شکل یک قاعده درآمده رشد نقدینگی هرساله بیشتر از (20) درصد است، معلوم است که وقتی نقدینگی مدام رشد می‌کند ارزش پولی ملی تضعیف می‌شود و این بلا بر سر پول ملی وارد شده است. لذا عزیزان! ما در یک مقطع حساس و تاریخی هستیم. این چهار صفر را که می‌خواهیم حذف بکنیم حتماً دقت بکنید که باید به آن ریشه‌هایی که از جمله کسری‌های مضمن بودجه‌ای که وجود داشته است مثل اصلاح ساختار بودجه این را هم به موازات این عمل بکنیم تا بتوانیم پول ملی و ارزش‌های حاکم بر تولید را که در واقع پول ملی بتواند تقویت بشود را تقویت بکنیم و اگر این اصلاح انجام شد بعد از (40) سال دیگر دوباره به نقطه فعلی نرسیم. لذا این از پیش‌فرض‌هایی که لازم است برادر عزیزم جناب آقای دکتر همتی که اقدامات بسیار خوبی در طول این ماه‌های اخیر در بازار ارز و ثبات بازار اقتصاد کلان از نظر سیاست‌های پولی انجام دادند حتماً یک اصلاحات و پیش‌فرض‌های دیگری هم به موازات حذف این چهار صفر انجام بشود که دوباره ما بعد از (40) یا (20) سال دیگر به نقطه موجود نرسیم. اگر این‌گونه حرکت بکنیم این شفای درد دردناک‌تر از خود درد خواهد بود. لذا ضمن اینکه ما تأیید می‌کنیم که این چهار صفر باید حذف بشود، یک¬سری پیش‌فرض‌های دیگری هم داریم از جمله تقویت تولید ملی، مساعد کردن فضای کسب و کار، توجه به بنگاه‌های تولیدی است که بتوانند صادرات بکنند و از جمله تقویت رابطه ما با دنیای خارج است و مساعد کردن فضای اقتصادی کشور است. این تورم که هنرش این بوده که فقیر را فقیرتر کرده و غنی را غنی‌تر کرده و کسری بودجه دولت‌ها را به ظاهر حل کرده، امروز ما به این نتیجه رسیدیم که هیچ اتفاق مثبتی در اصلاح ساختارهای واقعی تولید نیفتاده است. لذا عزیزان! ضرورت حذف صفر از پول ملی، افت حیثیت ظاهری پول ملی است، عدم استفاده از نام واحد پول رسمی است، عدم کاربرد پول ملی است، بالا بردن استهلاک اسکناس و هزینه بالای چاپ و خارج شدن مسکوکات است. امروز یک سکه ارزش ذاتی‌اش بیشتر از ارزش اسمی‌اش شده است. این نشان می‌دهد که ما داریم هزینه پرداخت می‌کنیم. لذا عزیزان کمک کنند که این دولت را ان‌شا‌ءالله فرصت بدهند، منتها بانک مرکزی هم آن پیش‌فرض‌ها را بتواند لحاظ بکند که ما بتوانیم تولید ملی را هم تقویت بکنیم و (10) سال دیگر رشد نقدینگی با رشد تولید تفاوت زیادی نداشته باشد.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون،‌ وقتتان تمام شده است، حالا بحث فوریتش است. حضار 230 نفر، یک‌فوریت این لایحه را به رأی می‌گذاریم نه محتوا، محتوایش در کمیسیون می‌رود بحث می‌شود. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. (32) نفر رأی ندادند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
5 ناطقان جلسه آقایان: غلامرضا شرفی، نورمحمد تربتی‌نژاد، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، فردین فرمند و سیدعلی ادیانی

مسعود پزشکیان
ناطقان را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان نوبت عصر جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای غلامرضا شرفی نماینده محترم آبادان. ـ آقای نورمحمد تربتی‌نژاد نماینده محترم گرگان و آق‌قلا. ـ آقای غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی نماینده محترم رشت. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای فردین فرمند نماینده محترم میانه. ـ آقای سیدعلی ادیانی نماینده محترم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از آقای غلامرضا شرفی نماینده محترم آبادان دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

غلامرضا شرفی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم اعوذ بالله من الشیطان‌ الرجیم ـ الحمدلله رب العالمین «اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم» (حضار صلوات فرستادند) حسین درس آزادگی می‌دهد به آزادگان، کجا؟ کربلا. با سلام بر امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) و نایب برحق و فرزانه‌شان مقام معظم رهبری. سلام و صلوات خدا بر روح پرفتوح امام (رحمه‌الله علیه) و درود خدا بر شهدا همانان که مرگ دردناک و خونین را به زندگی ننگین ترجیح دادند که القصه در این زمانه پر نیرنگ یک مرده به نام که به ز صد زنده به ننگ. سالروز تحقق یکی دیگر از فرمان‌های الهی حضرت روح‌الله پنجم مهرماه سالروز شکست حصر آبادان را به مردم شریف ایران تبریک عرض می‌کنم و آبادان از آن پس به دو شرافت به خود بالید. یکی آنکه شب آزادی‌اش را مردان خدا به زیر لب ذکر یا‌ علی‌بن موسی‌الرضا داشتند از این رو آبادان شهر ثامن‌الائمه نام گرفت. دوم آنکه دلاورمردان سترگ از جنس آخرالزمان پای بر زمین می‌کوبیدند و سر بر آستان عرش دوست می‌ساییدند تا فرمان الهی و فرماندهی خمینی کبیر را فرمانبر شوند که حصر آبادان باید شکسته شود و آن شد که (349) روز محاصره (270) درجه‌ای آبادان را طی (48) ساعت نبرد شکستند و آبادان مقاوم با سربلندی و غرور در آغوش میهن اسلامی‌مان ایران آرام گرفت. بهای داشتن آبادان آزاد در طول هشت سال دفاع مقدس (4700) شهید، (3000) جانباز، (242) آزاده ارزش‌گذاری شد که مردمش این بها را پرداختند. ابتدا با تواضع به پیشگاه ملت شریف ملت ایران و مردم مظلوم حوزه انتخابیه‌ام آبادان، اروندکنار، چوئبده و منیوحی دارد. (30) سال از جایگاه نطق نمایندگان مردم آبادان فقط مطالبات و فریادهای تکراری برای ابتدایی‌ترین و پیش‌پاافتاده‌ترین نیازهای شهروندی مانند آب شرب سالم و بهداشتی، آب کشاورزی، رونق کسب و کار، فعال کردن بازارچه‌های مرزی بوده است. با کمبود نیروی انسانی و امکانات در آموزش و پرورش و آموزش عالی و بهداشت و درمان را یادآور شدم و آبادی و زیبایی شهرشان را خواستند، چه کسی پاسخ داد؟ اگر این شهر در گذشته فعال‌ترین و پررونق‌ترین گمرکات و بنادر را داشته چرا امروز از آن فعالیت درخشان فقط نامی باقی است؟ صاحبان شناورهای تجاری و صیادی که به علت دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های پی در پی غلط متولیان امر آنان را از روزی حلال و کسب و کار سنتی و آباء و اجدادی‌شان واداشته شکوه خود را از بی‌توجهی مسئولین به خدا می‌برند. چاره کارشان چیست؟ اگر در امر کشاورزی، دامداری و باغداری سلامت بوده چرا تاکنون تدبیر عملی به وعده‌های دولتمردان برای نجات و احیاء نخیلات از خشکسالی، سیل و شوری آب محقق نشده است؟‌ کدام دولت پس از گذشت (30) سال از جنگ قرار است این معضلات بزرگ را برای این مردم برطرف کند؟ منطقه آزاد اروند قصه پردرد مردم آبادان، آمد که نوید‌بخش رونق اقتصاد و ابزار آبادی و شکوفایی برای مردم منطقه باشد که تا به حال نشد. عیب کار کجا است که بعد از (15) سال نمی‌تواند کمکی به عمران، شکوفایی اقتصاد، اشتغال و رفاه مردم منطقه کند و متأسفانه مشکلات کماکان باقی است. مردم آبادان! طرح آبرسانی غدیر برای آب شرب آبادان اجرا شد، ولی به دلایلی که هرکدام به گناه کبیره‌ای می‌مانند حق آب شما را نمی‌دهند و به مصرف نامشروع کشاورزی غیرمجاز در بالادست می‌رسانند. وزیر محترم نفت؛ موضوع پیمانکاری‌ها در پالایشگاه آبادان تأمل‌برانگیز شده است. دقت نظر حضرت‌عالی و دستگاه‌های نظارتی آن وزارت را متذکر می‌شوم. به‌کارگیری نیروی بومی هم به لحاظ کمی و هم کیفی در پروژه‌های در دست اقدام آن دستگاه در آبادان علی‌الخصوص پروژه فاز (2) با شرایط متفاوت دستمزدی روبرو می‌باشد که قابل پیگیری است. تا دیر نشده شخصاً ورود کنید. اختلاف فاحش حقوق و خدمات در شرایط یکسان کاری ولی متفاوت در نوع قرارداد استخدامی موجبات نارضایتی را دامن زده، مضافاً اینکه در برنامه ششم توسعه به آن اشاره مستقیم شده است. استخدام‌های گوناگون نیروی کار در دستگاه‌ها انحرافی بیش نبوده و دستاوردی به جز تبعیض ناروا و ایجاد شکاف و چنددستگی‌های طبقاتی را در پی نداشته. از این رو است که قانونگذار را مجبور به وضع قوانین اصلاحی کرده،‌ چراکه اختلاف حقوق و مزایا در بخش خصوصی با دولتی و دولتی در دستگاه‌های مختلف خود را موجب شده. وزیر محترم راه؛ پروژه‌‌های راه‌سازی در آبادان کند انجام می‌شود و هم‌اکنون وضعیت راه‌های بین‌شهری خارج از قواره استاندارد است. تلفات جاده‌ای بالا است و میزان پروژه‌ها اندکند. وزیر محترم کشور؛ به امنیت آبادان بیشتر رسیدگی کنید. مردم گله‌مندند و انتظار بیشتری دارند. آبادان شهری مرزی است. وزیر محترم نیرو؛ تا به حال برای سدهای سلولی پایین‌دست چوئبده و بالادست مارد چه مبلغی هزینه‌ کردید و در حال حاضر کار را رها کرده‌اید. عدم‌النفع آن را حساب بکنید، ببینید پای چه ضرری به کشور و مردم شریف آبادان ایستاده‌اید. هرچه سریع‌تر تکلیف سدهای بالادست و پایین‌دست چوئبده را معین کنید و برای احداث آب‌شیرین‌کن‌ها نیز اقدام نمایید. جناب رئیس‌جمهور محترم؛ می‌گویم تا ثبت شود. عملاً، عقلاً، منطقاً و بنا به هر ضرورتی هیچ‌کدام نمی‌تواند مجوز تعریف پروژه‌ در مکان‌های بدون مزیت‌های خاص و زیرساخت‌های طبیعی باشد. این در صورتی است که رهبری نیز بر موضوع مکان‌محوری تأکید داشتند. چرا جلوی چانه‌زنی‌های منفعت‌طلبانه و لابی‌های بی‌منطق را نمی‌گیرید؟‌ از این بدتر شرایط اقتصادی و تولید، از این گران‌تر و پرهزینه‌تر تمام شدن پروژه‌ها؟ از یک جا شروع کنید. هزینه تمام‌شده پروژه‌ها را با مکان‌های دیگر مقایسه کنید، کم‌هزینه‌ترین گزینه را انتخاب و آن را تصمیم به صدور مجوز بگیرید. اصول اقتصادی حکم معادلات ریاضی را دارند، یعنی قابل پیش‌بینی و قابل اندازه‌گیری هستند. به طور مثال تولید را با اندازه نیاز بازار پیش‌بینی می‌کنند و فروش را با دوره مصرف و شرایط آسان خرید می‌سنجند. از این رو است که بازار پایدار را نزدیک‌ترین بازار به محل مصرف‌ می‌دانند.

علیرضا رحیمی
متشکرم، وقت تمام شد.

غلامرضا شرفی
اگر می‌شود از هفت‌ دقیقه‌ای بعدم استفاده کنم.

مسعود پزشکیان
از هفت‌ دقیقه‌ای بعد نمی‌شود استفاده کنید، متشکرم.

علیرضا رحیمی
ناطق بعدی جناب آقای نورمحمد تربتی‌نژاد نماینده محترم گرگان و آق‌قلا هستند، بفرمایید.

نورمحمد تربتی نژاد
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام خدمت مردم شریف ایران اسلامی به ویژه مردم غیور شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا و با کسب اجازه از هیأت‌رئیسه محترم مطالبم را به این شرح تقدیم می‌دارم. تحولات منطقه و جهان هر روز پیچیده‌تر و سرعت بیشتری به خود گرفته و آمریکا با خروج و برهم زدن برجام قصد فشار بر مردم جهت قرار دادن آنها در برابر حاکمیت و حفظ تهدید و سایه جنگ بر روی کشور را دارد. در این راستا ضمن تشکر از مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهور در اجلاس سازمان ملل متحد به دستگاه دیپلماسی کشور توصیه می‌نمایم از هرگونه بهانه دادن به ایجاد تنش و خدای‌ناکرده بروز جنگ خانمان‌برانداز أکیداً اجتناب نمایند تا جنگ‌افروزان از هرگونه سوءاستفاده‌ای ناامید گردند. بدیهی است شاهراه خروج از بسیاری گره‌ها نگاه و تعامل مثبت در داخل و خارج می‌باشد. بخش کشاورزی به عنوان یکی از بخش‌های مهم اقتصادی می‌تواند مهم‌ترین اتکای کشور در شرایط تحریم باشد. این بخش با وجود همه استعداد و توانایی‌های بالقوه و بالفعلی که دارد متأسفانه سهم آن از تولید ناخالص داخلی کشور تنها (5) تا (10) درصد است. براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران سطح اراضی کشاورزی در کشور از (16) میلیون هکتار در سال 82 به (7/14) میلیون هکتار کاهش یافته است. میزان بهره‌وری در کشاورزی پایین است. برای مثال میانگین تولید گندم در هکتار (4) تن می‌باشد، در حالی که این رقم به (7) تا (14) تن قابل افزایش است. از (7/14) میلیون هکتار اراضی کشاورزی موجود تنها (7/1) میلیون هکتار آن به آبیاری تحت فشار مجهز شده است. به دلیل عدم همراهی وزارت جهادکشاورزی توسط شورای اقتصاد در تعیین قیمت به‌موقع و منصفانه خرید تضمینی محصولات کشاورزی دستاورد خودکفایی گندم امسال متزلزل شده است. میزان وابستگی به واردات روغن و خوراک دام و طیور در کشور بیش از (80) درصد است. میزان تولید پنبه که یکی از محصولات اساسی است تنها (50) درصد از نیاز صنایع نساجی را پاسخ می‌دهد. در تولید محصولات اساسی مانند برنج و گوشت قرمز وابستگی کشور به واردات هنوز قطع نشده است. تنظیم بازار در کشور با مشکلات جدی روبه‌رو است. در توسعه محصولات گلخانه‌ای تازه به (15) هزار هکتار رسیده‌ایم که این رقم در کشور همسایه‌مان ترکیه (70) هزار هکتار می‌باشد. شاهد اجرای دقیق الگوی کشت در کشور نیستیم، در اجرای طرح کاداستر که یکی از برنامه‌های ملی و مهم کشور است وضعیت مناسبی نداریم. عقب‌ماندگی بخش کشاورزی در اجرای طرح‌‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری میزان خسارت را در سیل‌های اخیر کشور بالا برده است. استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی بخش کشاورزی و حمایت از کشاورزان و امنیت غذایی کشور و جبران این عقب‌ماندگی‌ها نیاز به عزم همگانی است. لذا از وزیر محترم کشاورزی، دولت تدبیر و امید و همکارانم در مجلس می‌خواهم در تدوین و تصویب لایحه پیشنهادی بودجه سال 99 این بخش را حداقل متناسب با مصوبات برنامه ششم اقتصادی، اجتماعی مورد توجه بیشتری قرار دهند. در استان گلستان و شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا هرچند برای جبران خسارات ناشی از سیل فعالیت‌های زیادی توسط مسئولین محترم کشوری و استانی ارائه شده است که جای تشکر و قدردانی دارد، لیکن کشاورزان از نحوه ارزیابی خسارات و پرداخت آن ناراضی هستند. نوسازی و بازسازی منازل آسیب‌دیده سیل‌زدگان شهرستان آق‌قلا باید تسریع شود و بازسازی مدارس تخریبی نیازمند مساعدت‌های مالی دولتی بیشتری است. همانطوری که بارها متذکر شده‌ام شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا یکی از محدود شهرستان‌های مراکز استان در کشورند که دارای مشکلات اساسی آب شرب بوده و نیاز به اقدامات ویژه‌ای دارد. لذا امیدوارم وزیر محترم نیرو نسبت به رفع مشکلات مذکور اقدام مؤثری معمول دارند. از وزیر محترم جهادکشاورزی انتظار می‌رود ضمن حمایت از کشاورزان به کشاورزی استان گلستان به منظور برخورد قاطع با متخلفین مربوط به آلوده‌سازی گندم و سایر محصولات کشاورزی، تجهیز سیلوها و مراکز خرید محصولات کشاورزی استان به سیستم‌های نمونه‌برداری و کنترل کیفیت هوشمند و اتوماتیک اقدامات مؤثری به عمل آورند. یکی از مشکلات شهرستان گرگان بی‌برنامه بودن مسئولان در رابطه با مدیریت اراضی و ساخت و ساز‌های بی‌رویه در محدوده روستای زیارت می‌باشد تا حدی که مقام معظم رهبری دغدغه و نگرانی خود را در این رابطه اعلام نمودند. لذا از وزیر محترم کشور و استاندار محترم گلستان انتظار می‌رود به منظور برون‌رفت از ناپایداری‌های مدیریتی در روستای زیارت گرگان با ارائه برنامه‌های راهبردی با تأکید بر توسعه و تقویت طرح‌های بوم‌گردی اجرای طرح هادی و تفصیلی واقعی و ساماندهی دقیق ساخت و سازها اعم از مجاز و غیرمجاز، اجرای مهندسی رودخانه، مقاوم‌سازی ساختمان، تقویت و حمایت جدی از اقتصاد و معیشت پایدار ساکنان این روستا با قبول واقعیت ییلاقی بودن آن برای شهر گرگان هرچه سریع‌تر اقدام لازم را به عمل آورند. دیگر مطالبات برحق و اساسی مردم شریف استان گلستان به شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا بارها در نطق‌ها، مکاتبات به پیگیری‌های حضوری به وزرا، مسئولین مربوط قبل از اعمال تحریم‌ها گفته شد لیکن انجام نشد و اکنون هم به بهانه تحریم‌ها از انجام آن شانه خالی می‌نمایند که از ذکر مجدد آنها خودداری می‌نمایم. چرا مسئولین اجرایی کشور در انجام تعهدات و وظایف خود در قبال استان گلستان بی‌تفاو‌ت‌اند؟ از استاندار محترم گلستان انتظار می‌رود در فرصت باقی‌مانده از عمر دولت دوازدهم در این زمینه‌ها پیگیری‌های مجدانه‌ای انجام دهند. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
از رعایت وقت متشکرم، ناطق بعدی را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
ناطق بعدی جناب آقای غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی نماینده محترم رشت هستند، بفرمایید.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم یاد شهدا و فرماندهان شهید دفاع مقدس را گرامی می‌‌دارم و قدردان زحمات آتش‌نشانان ایثارگر می‌باشم. از نصایح مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان تشکر می‌کنم و امیدوارم همه مسئولین در چهارچوب این فرمایشات و رهنمودها عمل نمایند. از سخنرانی رئیس‌جمهور محترم در سازمان ملل و دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب متشکر و قدردان هستم. جناب آقای رئیس! متأسفانه در هفته دفاع مقدس در چند شهر شاهد حذف نام شهدا بودیم. این اقدام تلخ باید توسط وزارت کشور برخورد قاطع و جدی می‌شد. هرکس در هر مقام و جایگاهی که به خودش اجازه داد نام شهدا را حذف کند باید عزل می‌شد. از وزیر کشور تقاضا دارم گزارشی از این اقدام ناگوار به مجلس و مردم ارائه کند. متأسفانه در همین هفته دفاع مقدس به جای گرامیداشت جایگاه ایثارگران هجمه‌های وسیع ناجوانمردانه‌ای بر علیه سهمیه‌‌های دانشگاهی ایثارگران صورت پذیرفت. سازمان سنجش و وزارت علوم به جای اینکه توضیح دهند چرا برنامه ششم در سال گذشته در پذیرش دانشجویان مشکل نداشت، ولی امسال دچار مشکل شد موجبات توهین به ایثارگران اعم از خاندان معظم شهدا و جانبازان و آزادگان و رزمندگان را فراهم نمود. سازمان سنجش با تغییر رویه برخلاف سنوات گذشته موجبات این مشکل بود. وزیر محترم علوم به جای ارسال لایحه اصلاح سهمیه ایثارگران لایحه حذف سایر سهمیه‌های ناحق فرزندان اعضای هیأت‌علمی را ارائه نماید. این مجلس نباید هیچ اقدامی برعلیه ایثارگران انجام دهد. در این زمان که دشمن تمام توان خودش را بسیج نموده که مردم را ناراضی و ناامید کند عدم دقت در حذف یارانه‌ها و حذف یارانه مردم گرفتار، تشدیدکننده مشکلات خواهد بود و از دولت محترم تقاضا دارم نهایت دقت را اعمال کند. پرداخت مطالبات جامعه ایثارگران، خاندان معظم شهدا و بازنشسته‌های دانشگاه علوم‌پزشکی، جهادکشاورزی و آموزش و پرورش در اسرع وقت صورت پذیرد. سزاوار نیست یک نفر (30) سال کار صادقانه انجام دهد و بهای پرداخت دستمزد (30) ساله‌اش (30) سال دیگر به طول بکشد. وزیر محترم آموزش و پرورش! فرهنگیان مشکل دارند، مشکل معیشتی دارند، شرمنده خانواده‌شان هستند. به دلیل شخصیت اجتماعی نمی‌توانند در سایر مشاغل آزاد مشغول شوند. شما در زمان رأی قول دادید برای ارتقای معیشت فرهنگیان اقدامات جدی انجام دهید. هنوز خبری از رتبه‌بندی فرهنگیان نیست. هیچ دلیل منطقی و قانونی برای عدم اعمال مدرک تحصیلی فرهنگیان نیست. آموزش و پرورش باید زمینه ارتقای سطح تحصیلی و علمی کارکنان خودش را فراهم کند، نه اینکه مانع شود. متأسفانه اخباری می‌رسد مبنی بر اینکه فرهنگیان دستمزد مثلاً تصحیح اوراق چندساله گذشته خودشان را دریافت ننموده‌اند. از وزیر آموزش و پرورش تقاضای حل این مشکلات را دارم. وزیر آموزش و پرورش! یک رویه واحد در جذب نیروهای نهضتی و حق‌التدریسی‌ها وجود ندارد، این تعارض، تفاوت و تبعیض موجبات نارضایتی و مشکلاتی را فراهم نموده است. تقاضای رفع این مشکلات را دارم. وزیر کشور اگر به دنبال توسعه روستاها و معکوس کردن مهاجرت است برای دهیاران فکر جدی کند. دهیاران هیچ‌گونه رابطه استخدامی ندارند و به دلیل نداشتن آینده روشن نمی‌توانند دلگرم روستا شوند و به دنبال مشاغل دیگر هستند. وضعیت استخدامی دهیاران توسط وزیر کشور مشخص و تعیین تکلیف شود. جناب آقای رئیس‌جمهور! دو سفر به استان گیلان داشتید، از تخصیص اعتبارات و اقداماتی که انجام دادید متشکرم، ولی متذکر می‌شوم هنوز پروژه‌های بزرگی در استان گیلان نیمه‌کاره است. آقای رئیس‌جمهور! راه‌آهن قزوین به رشت را به انزلی، کاسپین و بندرآستارا وصل کنید تا توجیه اقتصادی داشته باشد. با توجه به خطراتی که در جنوب کشور و سواحل جنوبی شاهد آن هستیم از ساحل امن دریای خزر برای تخلیه و بارگیری کالا استفاده کنید. در استان گیلان اقتصاد دریامحور را پویا کنید. آقای رئیس‌جمهور! مانع از ریختن آب شیرین (22) رودخانه استان گیلان به دریای کاسپین شوید. سدهای لاستیکی را شروع و به نقطه مطلوبی برسانید. سزاوار نیست استان گیلان با حجم سالیانه بالغ بر (1000) میلی‌لیتر بارندگی از بی‌آبی رنج ببرد و در بعضی از نقاط نتواند زمین‌های خودش را کشت نماید. با احداث سدهای لاستیکی بخش اعظمی از مشکل بی‌آبی استان مرتفع می‌شود. آقای رئیس‌جمهور! متأسفانه برای کشاورزان گیلانی اعم برنجکاران و چای‌کاران اقدام جدی انجام نشد. همه خدمات داده شده مسکن‌های موقت بود، اقدام ریشه‌ای و ماندگار انجام نشد. باور بفرمایید اگر برای برنج با برنامه علمی اقدام می‌شد تحت هیچ عنوان نیاز به واردات برنج نداشتیم، بعد با الفاظ بازی می‌شود. دولت تصویب می‌کند در زمان برداشت برنج، برنج وارد نمی‌شود. چرا به کشاورزان توهین می‌کنید؟‌ شما نباید برنج وارد کنید، در هر فصلی برنج وارد کنید کشاورز آسیب می‌بیند. آقای رئیس‌جمهور! کشورهای همسایه به سمت گردشگری رفتند. شمال کشور برای پذیرش گردشگر دارای نعمات بکر الهی است. چرا مشکل زیرساخت‌های استان حل نمی‌شود؟ چرا آزادراه قزوین به رشت که چندین بار افتتاح شد به اتمام نمی‌رسد، چرا در زمان تعطیلات زمان سفر به شمال باید دو تا سه برابر افزایش پیدا کند، چرا دستور سریع اتمام آزادراه را نمی‌دهید؟‌ جناب آقای رئیس‌جمهور! چرا مانع از اجرای تقسیمات کشوری می‌شوید؟‌ شهرستان رشت دارای بخش‌هایی است که هر بخشی از چند شهرستان دیگر بزرگ‌تر و دارای جمعیت بیشتر است. عدم شهرستان شدن سنگر، کوچصفهان و لشت‌نشاء و خشک‌بیجار و خمام مانع پیشرفت و توسعه این بخش‌ها شده. همگی استعداد شهرستان شدن را دارند ولی هنوز با یک بخشداری و چند دهستان زیر نظر یک فرمانداری مرکز استان مشغول خدمات هستند که به هیچ‌عنوان امکان سرویس‌دهی به دلیل وسعت و جمعیت بالا را ندارند. از عوامل وزارت کشور وقتی سؤال می‌شود می‌گویند حق با شما است، ولی رئیس‌جمهور مانع از اجرای تقسیمات کشوری است. شما را به خدا شهرستان شدن بخش‌های تابعه شهرستان را اجرایی نمایید. آقای رئیس‌جمهور! برای صنایع تعطیل‌شده و بیکاری جوانان گیلانی و رشتی فکری عاجل کنید، اقتصاد مقاومتی با تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارکنان در تناقض است. آقای رئیس‌جمهور! نگاه به تولید و تولیدکننده باید تغییر کند. با این بانک‌های رباخوار مشکل تولید حل نمی‌شود، ستاد رفع موانع را با اختیارات تام و کامل فعال کنید همانند کشورهای غربی و اروپایی به تولیدکننده با اولویت تولید منجر به صادرات و تسهیلات ارزان‌قیمت و حتی بلاعوض به عنوان سیاست‌های تشویقی اقدام نمایید. از وقتی که به من دادید متشکرم.

مسعود پزشکیان
از مراعات وقت خیلی ممنون.

علیرضا رحیمی
ناطق بعدی جناب آقای فردین فرمند نماینده محترم میانه هستند، بفرمایید.

فردین فرمند
نطق 5دقیقه ای
اعوذ بالله من الشیطان‌ الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم «والعصر* ان الانسان لفی خسر* الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات* و تواصوا بالحق و تواصوا بالصبر*». همان کاری که حضرت امام حسین (سلام‌الله علیه) کرد. عزیزان! چند دقیقه‌ای نظر شما را می‌خواهم. نماینده میانه هستم، میانه‌ای‌ها از من انتظار دارند درباره قتلگاه‌ها و جاده‌هایشان عرض بکنم. درباره آب و این چیزها صحبت کنم، ولی (12) هزار پیشنهادی که برای بودجه دادیم فکر کردند چون ما زیاد ندادیم پس خبری است، پول هست و شما آباد می‌شوید و ما می‌مانیم. برای وقت دیگر بماند، برویم اصل قضیه را شروع کنیم. برادران و خواهران عزیز! دوبار نافرمانی مدنی کردم، یکی به خاطر این بود که احساس کردم اینها، یعنی آمریکایی‌ها راهش را پیدا کردند که چطور می‌خواهند ما را تحت فشار قرار بدهند، اقتصاد ما را می‌‌خواستند از بین ببرند. رفتند الاهوازیه را شیر کردند که وقایع اهواز را به وجود آورد نظرتان را به آن جلب کردم. در قسمت دوم آمدم گفتم که آمریکایی‌ها که به صورت مرتب دارم کارهایشان را نظاره می‌کنم الان می‌بینند که باید نفت ما را تحریم کنند تا ما از بین برویم، یعنی اقتصاد ما را نابود کنند. دوباره اینجا آمدم خدمت همه‌تان عرض کردم نفت را در بودجه صفر ببینید. این چه زمانی بود؟ دی‌ماه بود، نیامدم اینجا از خودم تعریف کنم، اصلاً این قصد را ندارم، آمدم مسائلی را به این صورت خدمتتان عرض کنم. عزیزان! سه فراکسیون مجلس با هم نشستند و با اعضای خودشان چندین مورد را اولویت‌های مملکت معرفی کردند. تیتروار می‌خوانم و سریع رد می‌شوم؛ 1 ـ پرهیز جدی از تنش و رعایت الزامات روابط بین‌الملل و تسریع در روابط خارجی. 2 ـ توجه و ارتقای فضای کسب و کار. 3 ـ ساماندهی مدیریت آب. 4 ـ ساماندهی اشتغال؛ درباره این چکار کردیم؟‌ هر فراکسیون به صورت محرمانه پرسش‌نامه به شماها داد، به اعضای این مجلس، به (288) نفر داد، درباره این چه کردیم؟‌ هیچی. عصبانی نیستم، سرما خوردم. اجازه بفرمایید می‌خواهم مسأله را مطرح کنم. عزیزان! به کجا رسیدیم؟ اروپایی‌ها دست ما را خوانده بودند،‌ می‌دانستند که ما خیلی علاقه‌مند هستیم که برجام را حفظ بکنیم، آنها آمدند گفتند ما هم با شما یاری می‌کنیم، سعی کردند دیدند حریف آمریکا نمی‌شوند. اینها اکثرشان برای آمریکا پادویی می‌کنند، رک صحبت می‌کنم و متأسفم که جلسه غیرعلنی نیست که رک‌تر از این صحبت کنم، ولی رک صحبت می‌کنم. آمدند چکار کردند؟ چند روز مانده به شروع مجمع عمومی سازمان ملل، این تیتر نیویورک‌تایمز که می‌دانید یکی از روزنامه‌های خیلی سنگین آمریکایی است گفت (A year Later Iran finds evaporating sympathy at the U.N) یک سال بعد ایران تبخیر همدردی را در سازمان ملل پیدا می‌کند،‌ یعنی دیگر سازمان ملل هم با ایران گفتند نیست. تمام امید این دولت امید، به این بود که در سازمان ملل می‌روم یک خبری می‌کنم و یک کارهایی انجام می‌دهم، این هم نتیجه‌اش. بعد چکار کردند؟‌ اروپایی‌ها دیدند که این کم است، آمدند با همدیگر نشستند و یک بیانیه‌ای را صادر کردند، بیانیه‌اش چه می‌گفت؟ این از آسوشیتدپرس است می‌نویسد (the leaders of the united kingdom France and Germany) رهبران انگلیس، آلمان و فرانسه یک استیت‌منت و اعلامیه‌ای به این مضمون دادند (reaffirming their support for the 2015 iran nuclear deal wich the u.s exited) حمایت مجدد خودشان را از برجام اعلام کردند، همین، منتها بقیه‌اش چه؟‌ بقیه‌اش هم می‌گفتند که ایران! تو خارج نشو، آرام آرام هم خارج نشو، آخرش هم گفتند دنبال یک بهانه‌ای می‌گشتند که دیگر با ما نباشند گفتند این حمله‌ای هم که به آرامکو شده، بدبخت یمنی‌ها را با اسلحه‌های اینها می‌کشند آن را هم به گردن ما انداختند. این هم حرف آخر اروپایی‌ها. و اما بعد سه کشور انگلیسی که این را گفتند آمریکایی‌ها آمدند برای اینکه مجلس خودش را در آمریکا نشان بدهد که در صدر امور هست،‌ مجلس آنها کنگره است و از دو قسمت تشکیل شده؛‌ نمایندگان و سنا. آمدند و طرح استیضاح جناب آقای ترامپ را راه انداختند. وقت ندارم تند تند دارم صحبت می‌کنم، عذرخواهی می‌کنم. موضوعش چه بود؟ موضوعش خیانت بود در سه مورد خانم پلوسی در سه مورد مطرح کرد و قضیه را به استیضاح جمع کرد. آقای ترامپ ذهنش از ایران فعلاً برای مدت کوتاهی کنده شد و بعد نظر دموکرات‌ها چه بود؟ نظر دموکرات‌ها در مجمع عمومی حزب‌شان این بود که ما باید به برجام برگردیم. از (22) کاندیدای دموکرات‌ها برای ریاست جمهوری عنوان کردند که اگر چنانچه ما رئیس‌جمهور بشویم به برجام برمی‌گردیم. حالا تمامش می‌کنم و ما باید چکار بکنیم؟‌ ما باید «دیپلماسی مجلس» را راه بیندازیم. ما باید با دنیا رابطه برقرار کنیم، این مجلس باید این کار را بکند. ما در صدریم، ثابت کنید که در صدر هستیم. ما باید دیپلماسی را شروع کنیم، مذاکره جواب نداد، دیپلماسی مذاکره نیست،‌ گفتگو و صحبت کردن است و درک موضوع است. آمریکایی‌ها قدم‌های خودشان را برداشتند ما چکار کردیم؟ آنها حاضرند به برجام برگردند، مردمش می‌خواهند این کار را بکنند. نمایندگان مجلس آنها می‌خواهند این کار را بکنند، نمایندگان مجلس ایران می‌خواهند چکار بکنند؟ این یک. وقت ندارم و زمانم دارد تمام می‌شود باید تمام کنم. از هیأت‌رئیسه عذرخواهی می‌‌کنم. دوم؛ باید بودجه خودمان را سروسامان بدهیم. تکیه بر توان داخلی، صفر کردن یعنی عدم اتکا به بودجه نفت. «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم».

مسعود پزشکیان
متشکرم، سلامت باشید. ناطق بعدی را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آخرین ناطق جناب آقای سیدعلی ادیانی نماینده محترم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی هستند، بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین محضر مبارک همه برادران گرامی و خواهرانی که حضور ندارند خسته‌نباشید عرض می‌کنم. من فکر می‌کنم از لحظات استثنائی است که این مجلس بدون حضور خواهران نماینده است

مسعود پزشکیان
ملاقات با رئیس قوه قضائیه دارند

سیدعلی ادیانی
نطق 5دقیقه ای
علی‌ای‌حال مجلس خالی از بانوان مکرمه است، این ربطی به وقتم ندارد. مجلس یازدهم را در پیش داریم. همکاران محترم! چند نکته را یادآوری می‌کنم،‌ در حقیقت این یادآوری به خودم و مجموعه برادران و خواهران مکرم است. همه ما در ادبیات و گفتمان باور داریم که مجلس نماد جمهوریت و مردم‌سالاری دینی است، اما با دو اشکال روبه‌رو است، دو آسیب تهدیدش می‌کند؛ یک، آسیب ساختاری و دو، آسیب‌های رفتاری. به نمونه کوچکی از آسیب‌‌های ساختاری مربوط به جمهوریت و مردم‌سالاری دینی که این وجهه و صبغه را کم‌رنگ می‌کند اشاره می‌کنم. اگر ما به حد نصاب رأی نمایندگانی که می‌توانند با آن رأی وارد مجلس بشوند از مجلس اول نگاه بکنیم در مجلس اول و دوم حد نصاب رأی اکثریت مطلق آراء مأخوذه صحیحه مردم بود. یعنی بالای (50) درصد رأی، در مجلس سوم، چهارم و پنجم قد را کوتاه کردیم درخت جمهوریت را کوتاه کردیم حد نصاب از یک‌دوم تنزل به یک‌سوم پیدا کرد. در مجلس ششم، هفتم، هشتم، نهم و دهم دوباره این شجره طیبه جمهوریت و برخورداری و مستظهر بودن به حمایت آراء بیشتر مردم را کوتاه‌تر کردیم. ما مجلسیان قانون گذاشتیم و شورای نگهبان تأیید کرد، حد نصاب آراء را یک‌چهارم کردیم. برادران و خواهران! آیا می‌دانید از مجلس ششم تا مجلس دهم ما نمایندگان میانگین با (38) درصد آراء صحیحه مأخوذه مردم در مجلس حضور پیدا کردیم؟ یعنی (62) درصد آراء داده‌شده صحیحه بلااثر، لولا آن آرائی بود که مردم پای صندوق نیامدند. برادران من! اینها تکانه‌های جدی برای همه ما و شما است. با (38) درصد آراء الان ما در مجلس حضور داریم، از ششم تا دهم و برای مجلس یازدهم باز هم شجره طیبه جمهوریت که باید به آن افتخار کنیم و نماد بارز و بال گسترده نظام مقدس جمهوری اسلامی است. باز هم این شجره طیبه را کوتاه‌تر کردیم. در مجلس نهم تصویب کردند حد نصاب رأی یک‌پنجم آراء، یعنی نمایندگان منتخب مردم در مجلس یازدهم با (20) درصد آراء حضور پیدا خواهند کرد. مجلس نهم تصویب کرد که به مجلس دهم این رأی نرسید در رفت و برگشت شورای نگهبان بود، أین تذهبون‌؟ این به لحاظ ساختاری. به لحاظ ساختاری وجه دوم، عدم عدالت انتخاباتی و نبود عدالت حاکم بر نظام انتخابات کشور ما است. ما حوزه انتخابیه‌ای داریم حدود دو میلیون جمعیت دو نماینده دارد. حوزه انتخابیه داریم (100) هزار نفر جمعیت یک نماینده دارد. (40) هزار تا یک نماینده دارد، کار اصلی نمایندگان اینجاها است. به آسیب‌های رفتاری اشاره کنم ولو به اجمال؛‌ نپرداختن و عدم اهتمام جدی به انجام وظایف نمایندگی است. برادران من! برخی از نمایندگان محترم ادوار مختلف مجلس در حد دستیار اجرایی دستگاه‌های اجرایی تنزل پیدا کرده، ‌آن‌وقت می‌خواهیم در رأس امور هم باشیم؟ الان برخی از نمایندگان دارند کارنامه‌شان را می‌بندند و گزارش کار می‌دهند. اگر کسی این گزارش کارها را بخواند فقط کلمه نماینده را بردارد مردم فکر می‌کنند این استاندار، وزیر و رئیس‌جمهور است. این یک‌کاره اجرایی در مملکت است، کجا است گزارش کار فرآیند قانونگذاری و اعمال نظارت ما نمایندگان؟ ما ماده (235) را در آیین‌نامه داخلی مجلس داریم، گزارش عملکرد رئیس‌جمهور و وزرا در مردادماه هر سال، کو؟ چه کسی توی مجلس نفس کشید؟ چرا در برابر قانونی که خودمان وضع می‌کنیم سکوت می‌کنیم؟‌ کجا است آن صبغه پررنگ نظارت تا تکانه‌های جدی بر مجموعه کسانی که قصور و تقصیر دارند را داشته باشیم؟‌ اینها نمونه‌های این است. بحث‌ها متعدد است، من در پایان این نکته را عرض کنم که اگرچه واقعاً خارج از این فصل‌الخطابی بود که من ورود کردم در مطلع کلام، اینجا لازم است از دولت محترم بابت تهیه طرح و تصویب لایحه منطقه آزاد تجاری و اینکه منطقه چپک‌رود شهرستان جویبار هم جزء این لکه منطقه آزاد تجاری است تشکر می‌کنم، از ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (رحمه‌الله علیه) مبنی بر اینکه (20) میلیارد تومان اختصاص داده جهت (نایب‌رئیس ـ متشکر) احیای کارخانجات نساجی مازندران تشکر می‌کنم. والسلام علیکم و رحمه الله

مسعود پزشکیان
تذکرات را بفرمایید. اجازه بدهید تذکر هفتاد و پنجی را بگویند.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای ذوالنوری تذکر ماده (75) دارند، بفرمایید، بعد آقای آزادی‌خواه بفرمایند.

مجتبی ذوالنوری
تذکر قانون اساسی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس از اینکه فرصت دادید این تذکر را عرض کنم تشکر می‌کنم. یکی از عزیزان‌مان امروز در زمانی که این طرح موسوم به شفافیت که مجلس،‌ مجمع تشخیص، شوراها، شورای نگهبان، شورای عالی امنیت ملی و سایر دستگاه‌ها را مشمول شفافیت کردند در توضیح این طرح جناب آقای وکیلی اینطور گفتند که نمایندگان عزیز به این طرح رأی بدهند که دهان یاوه‌گویانی که می‌گویند مجلس (150) نفر چیزی را امضا می‌کنند و (50) نفر رأی می‌دهند بسته بشود. این خطاب ایشان یا عام است یا مورد خاص دارد. اگر عام است شامل نماینده‌ها هم می‌شود ما جزء این توهین محسوب می‌شویم: اگر نه بفرمایند که منظور من نمایندگان نبوده تذکر شما بی‌ربط است وقتی این بیان عمومی گفته می‌شود مردم و کسانی دهها هزار نفر کار مجلس را نقد می‌کنند و این مطالب در بیان مردم هست. وانگهی چون عام است، نمایندگان را هم ممکن است شامل بشود. تعداد متعددی از همکاران ما مصاحبه کرده‌اند همین گله را از عدم شفافیت مجلس مطرح کردند. به عنوان نمونه دو هفته قبل طرح شفافیت که بنده طراح آن بودم (173) امضا بنده جمع کرده بودم. جناب آقای دکتر پزشکیان! خود شما مدیر جلسه بودید که دوفوریت آن (69) رأی آورد، یک‌فوریت آن (58) رأی آورد و این آراء هم در رسانه‌ها و هم در تابلو اعلام می‌شود. اگر نماینده‌ای یا ناقد بیرونی حرفی زد، حالا البته اگر کسی توهین کند من دفاعی از کسی ندارم، ولی به هر حال وقتی ده‌ها هزار نفر ما را نقد می‌کنند ممکن است یک کسانی هم رعایت نکنند. نباید جواب من و حرف من توهین عام باشد که همه نقدکننده‌ها را شامل بشود. لذا وقتی ما این را بیان می‌کنیم چه بگوییم عقیده داشتیم و نداشتیم این تأثیر را می‌گذارد و من عرض می‌کنم که این چه فرمایشی است که بگوییم دهان یاوه‌گویان بسته شود؟ ما موکل مردم هستیم، مردم ولی‌نعمت ما هستند. وظیفه ما تأمین منافع و غبطه مردم است. مردم باید نظارت داشته باشند، باید بپرسند شمای نماینده وقتی امضا می‌کنید چرا پس زمانی که می‌خواهید رأی بدهید رأی نمی‌دهید؟ یا امضای شما بدون مطالعه بوده، یا دلیل دیگری داشته مردم بفهمند. حتماً هم زیر سؤال نمی‌برند، بلکه سؤال می‌کنند. البته من به رأی عزیزان نماینده احترام می‌گذارم، دوستان ما برای خودشان حجت شرعی برای رأی‌شان دارند. رضایت بنده و شما و دیگران ملاک رأی آنها نیست. خود آنها باید حجت برای رأی‌شان داشته باشند و من یک جمله عرض کنم چون پنج دقیقه وقت دارم و طبق قانون پنج‌ دقیقه‌ام هم باید عرض کنم من به این رأی احترام می‌گذارم که صبح داده شد، ولی من به شما عرض می‌کنم که این طرح شفافیت جدید وقتی مجمع تشخیص، شورای نگهبان و کجا و کجا را ما قاطی‌اش کردیم که شورای نگهبان هم به دلایلی که من حاضرم مناظره کنم آن را رد می‌کند گاهی اوقات وسیله‌ای برای تطهیر خودمان است که از زیر بار شفافیت دوباره به غبار پناه ببریم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، این چیزی که راجع به این بحث شفافیت و اینها است حالا حاج‌آقا مسائلی فرمودند. این روندی که یک آقایی پشت تریبون در مجامع مذهبی و اینها به همه توهین می‌کند و آنطور با آن ادبیات حرف می‌زند این نه اسلام، نه ادب و نه اخلاق و نه ولایتمداری است. ولی فقیه، هم حضرت امام و هم مقام معظم رهبری مجلس را به عنوان محل قانونگذاری گفتند، همه باید اطاعت کنند، تصمیم غلط هم اگر بگیرد باید اطاعت کنند و تصمیم درست هم بگیرد باید اطاعت کنند. مجلس است که باید تعیین بکند قانون چگونه باید باشد. فکر کنم نظر آقای وکیلی هم این‌گونه نبوده، حالا ان‌شا‌ءالله که این مسائل حل بشود، اجازه بدهید دیگر رد بشویم.

محمد علی وکیلی
تذکر دارم

مسعود پزشکیان
من عوض شما گفتم.

اکبر رنجبرزاده
آقای آزادی‌خواه هم تذکر دارند، بفرمایید.

مسعود پزشکیان
برای چه؟ همینطور دارید اجازه می‌دهید. (75) چیست؟ بیاورید ببینید چه گفته. حالا به شما وقت می‌دهیم ولی به اسم هفتاد و پنجی نفرمایید.
6 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

محمد علی وکیلی
چون آقای رئیس اجازه نمی‌دهند من به حرمت جلسه از تذکر غیروارد آقای ذوالنوری عبور می‌کنم و تذکرات شفاهی نمایندگان محترم را بیان می‌کنم. جناب آقای بیت‌اله عبدالهی نماینده اهر و هریس بفرمایید.

بیت اله عبدالهی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم اولین تذکر من به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت است. اکثر کشاورزان اهر اینها باغدار هستند،‌ امسال هم کود و هم سم و هم جعبه‌ای که اینها مصرف می‌کنند گران بود. من چند بار به خود آقای وزیر گفتم، پیام دادم و اینجا گفتم که این قیمت سیب باعث می‌شود کشاورزان درختان سیب را بکنند. واقعاً‌ ضرر می‌کنند، یک فکری برای اینها بشود. یا این را قیمت تضمینی بگذارند بخرند یا واقعاً برای صادرات آن فکری کنند. اینطور نمی‌شود، سردخانه‌ هم پر شده، اگر مردم سیب داشته باشند به فروش نرود بدبخت بشوند. این باغدارها یک سال زحمت کشیدند منتظر شدند که سیب‌شان را بفروشند سیب روی دست‌شان مانده که خیلی جای تأسف است. تذکر بعدی من از آقای وزیر محترم آموزش و پرورش می‌خواهم این اعمال مدرک تحصیلی و رتبه‌بندی معلمان را جدی بگیرند. هر مدرسه‌ای که ما می‌رویم با معلمین ارتباط داریم این را معلمین پیگیری می‌کنند که ان‌شا‌ءالله توجه بشود. آقای غلامی وزیر محترم علوم! فرمودید و در کمیسیون در قبال سؤال من قول دادید که دانشکده فرش هریس را راه‌اندازی می‌کنید. هیچ اقدامی نشد و رشته‌های دیگر هم قرار بود به جای این رشته اگر فرش نباشد مصوب و اجرایی بشود متأسفانه همچنان دانشکده فرش هریس تعطیل است. آقای دکتر نمکی! نزدیک به چهار ماه قبل در دفتر حضرت‌عالی صورت‌جلسه‌ای با رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز معاون پارلمانی شما در مورد ام.آر.آی اهر، تجهیزات بیمارستانی اهر و هریس صورت‌جلسه کردیم و در مورد درمانگاه‌های کلوانق و زرنق متأسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفته است. حیف است این جلسات تشکیل بشود و اقدامی صورت نگیرد. آقای سلطانی‌فر! فصل کار آذربایجان‌شرقی در حال اتمام است. ان‌شا‌ءالله این سالن ورزشی هریس اقدام بشود. یک متر هم چمن مصنوعی بچه‌هایشان برای فوتبال ندارند که واقعاً بسیار جای تأسف برای شما و ما است، خیلی ممنون.

محمد علی وکیلی
جناب آقای علی نجفی‌خوشرودی نماینده محترم بابل بفرمایید.

علی نجفی خوشرودی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکری به رئیس‌جمهور محترم دارم. سیاست‌ خارجی باید در خدمت توسعه ایران باشد همچنان که در خدمت امنیت ایران بوده است. در دوران دفاع مقدس یا مقابله با تحریم و یا مقابله با تروریسم. مردم انتظار دارند که از فرصت‌ها در سطح بین‌المللی استفاده مؤثر شود. در این راستا باید هوشمندانه عمل کرد. جنگ‌افروزان آمریکایی و کسانی که آگاهانه یا ناآگاهانه در این مسیر هستند آب در هاون می‌کوبند. چه کسانی از اوضاع ناپایدار اقتصادی و اجتماعی در ایران منتفع می‌شوند؟‌ آیا هزینه این شرایط از جیب و منافع خودشان یا از سفره و جیب مردم است؟ برخی در صدد تضعیف مجلس به عنوان نماد دموکراسی هستند و همزمان تلاش فزاینده‌ای برای به دست گرفتن مجلس دارند. پس این جریانات متوجه باشند که مصداق بر شاخه نشستن و بن‌بریدن نباشد. با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در بند (9) سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری مبنی بر عدالت‌محوری در قوانین و اجتناب از تبعیض ناروا و موارد دیگر و حتی‌الامکان پرهیز از استثناء‌های قانونی شایسته است مجلس تنقیح قوانین برای حذف استثناء‌های غیرضرور برای برخی دستگاه‌ها را در اولویت قرار دهد و از عوارض سوء نظام دوگانه حقوقی و قانونی جلوگیری نماید. این مهم با توجه به اصل شفافیت قابل توجه است. یک نکته هم به وزرای محترم جهادکشاورزی و صمت عرض بکنم. درخصوص برنج و جلوگیری از واردات آن کاری نکردید. هم‌اکنون مرکبات و تولیدکنندگان زحمتکش محصولات باغی را دریابید، خیلی متشکرم.

محمد علی وکیلی
متشکرم، جناب آقای امیرآبادی‌فراهانی نماینده محترم قم بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌دارم و از ایثارگران و خانواده آنان قدردانی دارم و روز ایمنی و آتش‌نشان را به آتش‌نشانان عزیز تبریک عرض می‌کنم. خدمت آقای رئیس‌جمهور گفته بودند اگر وزارت بازرگانی تصویب و تشکیل بشود عرض کنم این وزارتخانه تشکیل شد شما هم گفتید که اگر مجلس این وزارتخانه را تصویب کند یک هفته‌ای مشکل بازار را حل می‌کنیم که امیدواریم این اتفاق بیفتد تا مشکلات معیشتی و گرانی در بازار حل بشود و نیز تأکید دارم که آقای رئیس‌جمهور دستور بدهند قانون ساخت پالایشگاه که اخیراً مجلس تصویب کرده اجرایی بشود. رزمندگان انصارالله یمن هم در عملیات اخیر تعداد کثیری از مزدوران و فرماندهان سعودی را به اسارت در آورده و به هلاکت رساند، ادامه جنگ به سمت و سویی می‌رود که عربستان در هوا و زمین دیگر امنیت ندارد و دوره افول سعودی‌‌ها آغاز شده. بهتر است که به خود بیایند و از کشتار زنان و کودکان یمنی دست بردارند. تذکر به وزیر محترم راه و شهرسازی درخصوص جاده قم ـ کهک به تاج‌خاتون که به قتلگاه تبدیل شده دارم و همچنین درخصوص جمع‌آوری و انتقال راه‌آهن داخل شهر قم. تذکر به وزیر محترم آموزش و پرورش درخصوص حل مشکل نیروهای خرید‌خدمات که در آیین‌نامه‌ای که اخیراً نوشته شده گنجانده نشده. تذکر بعدی من به وزیر محترم اقتصاد و دارایی درخصوص تغییراتی است در درصد پایه فرابورس که باعث مشکلاتی برای سرمایه‌گذاران شده و همچنین تذکر آخر من به رئیس‌جمهور محترم درخصوص بیمه تکمیلی ایثارگران است. الان جانبازان عزیز با مشکل درمان در مراکز درمانی مواجهند. امیدواریم ان‌شا‌ءالله رئیس‌جمهور محترم دستور بفرمایند،‌ سازمان برنامه و بودجه اعتبار لازم را اختصاص بدهد. والسلام علیکم و رحمه الله

محمد علی وکیلی
از رعایت وقت خیلی ممنون، جناب آقای شادمهر کاظم‌زاده نماینده محترم دهلران بفرمایید.

شادمهر کاظم زاده
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ایام هفته دفاع مقدس را گرامی می‌دارم. تذکر اولم به دولت و سازمان هدفمندی یارانه‌ها درخصوص حذف یارانه‌ افراد کم‌درآمد و مستمندان و مستضعفان و بازنشستگان، فرهنگیان و کارمندان با حقوق پایین است. دولت به جای حذف یارانه افراد پردرآمد متأسفانه یارانه افراد کم‌درآمد یا بدون درآمد را حذف کرده. دولت باید در شناسایی دهک‌های بالای جامعه دقت کند و یارانه افراد کم‌درآمد را قطع نکند. تذکر بعدی به خودم و همه نمایندگان محترم و دولت است. ما باید برای وضعیت استخدامی، بیمه‌ای و حقوق دهیاران روستایی تعیین تکلیف کنیم. این قشر به عنوان نیروی میدانی در داخل روستاها به جای همه ادارات خدمت می‌کنند و امورات مردم را پیگیری می‌‌کنند و از طرفی هیچ‌گونه امنیت شغلی ندارند و متأسفانه چارت سازمانی ندارند و نباید نیرویی که بعد از سال‌ها کسب تجربه و خدمت نموده بلاتکلیف باشد و باید وضعیت استخدامی این عزیزان، روشن، شفاف و مشخص شود. تذکر به دولت درخصوص تمدید وام‌های کشاورزی و زلزله در شهرستان‌های دهلران،‌ دره‌شهر، آبدانان و بدره. تذکر به ستاد محترم کل نیروهای مسلح درخصوص اعلام مناطق عملیاتی در شهرستان‌های دره‌شهر، آبدانان و بدره با توجه به مستندات موجود. تذکر به دولت و وزارت آموزش و پرورش و تسریع درخصوص اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان. تذکر به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص تأمین نیرو و تجهیزات پزشکی در مراکز بهداشتی و درمانی در بخش‌های زرین‌آباد، میمه، ماژین، موسیان، ‌دشت‌عباس، مورموری،‌ سراب‌باغ (وکیلی ـ‌خیلی ممنون)، بدره، آبدانان، دره‌شهر و دهلران دارم. متأسفانه هم در بحث نیروی انسانی و هم تجهیزات و امکانات پزشکی.

محمد علی وکیلی
متشکرم، جناب آقای جمالی‌سوسفی نماینده محترم رودبار بفرمایید.

منوچهر جمالی سوسفی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خداقوت محضر همکاران بزرگوار دارم. درخصوص ایجاد بخش لوشان بعد از (25) تا (30) سال انتظار از آقای دکتر رحمانی‌فضلی وزیر محترم کشور، آقای دکتر امیری معاون محترم امور مجلس رئیس‌جمهور و آقای دکتر سامانی امور مجلس وزارت کشور قدردانی‌ می‌کنم و از آقای دکتر سیمایی‌صراف هم خواهش می‌کنم در کمیسیون سیاسی ـ دفاعی هیأت دولت ان‌شا‌ءالله تبدیل بخش لوشان یا ایجاد بخش لوشان را در دستور کار با اولویت قرار بدهند. از فرمانداری و استانداری محترم گیلان بابت شروع فرآیند ایجاد بخش رستم‌آباد سپاسگزاری می‌کنم. از وزیر محترم بهداشت بابت اولویت اختصاص دستگاه سی.تی.اسکن، تجهیزات دیگر، پرسنل و پزشکان و اعتبارات برای شهرستان رودبار سپاسگزاری می‌کنم. از وزیر محترم اقتصاد می‌خواهم قبل از اینکه مشکلی درخصوص مدیریت بانک ملی در ایران به وجود بیاید و جبران خسارت ممکن نباشد یک فکر اساسی برای این موضوع داشته باشند. ضمن تشکر از عزیزان شعب مختلف بانک ملی و کارکنان بزرگوار. از وزیر محترم نیرو می‌خواهم درخصوص احداث سد دیورش بعد (13)، (14) سال که سال 96 شروع شده و از جدول (20) استانی حمایت می‌شود نزدیک به (20)، (30) درصد پیشرفت فیزیکی ساختمان این سد دارد، اما بیش از (1) میلیارد به پیمانکار پرداخت نکردند، پیمانکار هم حدود (700) تا (800) میلیون تومان را بابت پرداخت‌های قانونی خودش دوباره به دولت پرداخت کرده. عملاً عدم پرداخت و اختصاص اعتبارات کافی سبب ایجاد مشکل شده، از مدیرعامل آبفای کشور بابت حمایت‌شان از شهرستان رودبار تشکر می‌کنم و همینطور از وزیر محترم راه و شهرسازی بابت کار مطالعاتی طرح تشکر می‌کنم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای جواد کاظم‌نسب نماینده محترم اهواز بفرمایید.

جواد کاظم نسب
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تبریک روز آتش‌نشان، تذکر اول اینجانب به وزیر محترم آموزش و پرورش جناب آقای حاجی‌میرزایی است. متأسفانه با گذشت حدود چهار ماه از استعفای انتخاباتی مدیرکل پیشین و حجم بالای محرومیت‌ها، مشکلات، عقب‌ماندگی‌ها و سقوط شاخص علمی و آموزشی این سازمان در خوزستان انتظار می‌رود وزیر محترم در اسرع وقت و پس از أخذ نظر کارشناسی از بدنه فرهنگیان فردی توانمند، دارای نگاه علمی به دور از گرایش قومی و متعهد به اصول توسعه و قانون و نیز برنامه‌محور را به عنوان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان منصوب و معرفی نماید. شایسته نیست سازمانی با مشکلات انباشته شده در این موقعیت حساس فاقد مدیرکل باشد. ضمناً تعیین تکلیف معلمین پیش‌دبستانی مشخص و حل گردد. تذکر بعدی به وزیر محترم دفاع جناب امیر حاتمی و وزیر راه و شهرسازی جناب مهندس اسلامی است. لطفاً به داد دانش‌آموزان و مردم عزیز بخش عنافچه باوی برسید قبل از اینکه حوادث ناگواری صورت بگیرد. پل شناور ارتش که به علت تحکیم و تعمیر بیش از یک ماه برداشته شده متأسفانه تاکنون به اتمام نرسیده و هنوز نصب نگردیده است و پل ثابت. ضمن تشکر از تخصیص اعتبار خواهشمند است دستور تسریع در اجرای آن را صادر فرمایید، متشکرم.

مسعود پزشکیان
اگر نوبت آن پنج نفر است بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای سیدناصر موسوی بفرمایید.

مسعود پزشکیان
از تابلو هم بفرمایید.

محمد علی وکیلی
هنوز ماندند. جناب آقای محمدرضا صباغیان بفرمایید.

مسعود پزشکیان
اشکال ندارد، دو نفر هم از این طرف بخوانید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اولی که دارم به وزیر محترم جهادکشاورزی است. جناب آقای حجتی! کشاورزان استان اصفهان امسال هم که آب داشتند کشت‌هایی که داشتند متأسفانه در بازار خریدار ندارد دلیلش هم این است که بعضاً بی‌موقع جلوی صادرات گرفته می‌شود و مباحثی مطرح می‌شود. الان دیروز کشاورزی آمده بود عنوان می‌کرد که وقتی خرید نبود تازه رادیو و تلویزیون آمدند فیلم گرفتند و اعلام کردند که اصلاً چون تلویزیون اعلام کرده خریدار ندارد، اصلاً شما پولی نگیرید و حقیقتاً کشاورزان با مشکل جدی روبرو هستند. تذکر بعدی من به وزیر محترم راه و شهرسازی در رابطه با خاموش بودن معابر اصلی مثل جاده سپاهان‌شهر به شهرستان فلاورجان که هر هفته دارد از ما کشته می‌گیرد و وقتی ما به وزارت نیرو مراجعه می‌کنیم می‌گوید آزادراه‌ها، بزرگراه‌ها و خیابان‌های اصلی با وزارت راه و شهرسازی است. لذا این عدم روشنایی خسارت‌های زیاد جانی و مالی به مردم وارد کرده که می‌طلبد هرچه سریع‌تر این مشکل برطرف بشود. تذکر بعدی من به وزارت کشور به وزیر محترم کشور در ارتباط با اینکه مشکلاتی برای صنف عکاسان، اتحادیه عکاسان به وجود آمده. هر جایی که قرار است گذرنامه یا کارت ملی صادر بشود اعلام می‌کنند عکاسان خود آن قشر یعنی خود ثبت احوال یا پلیس 10+ آنها بیایند عکس بگیرند. این اتحادیه عکاسان کشور واقعاً باید چکار بکنند؟ اگر هر عکاسی دو نفر نیرو داشته باشد این افراد بیکار بشوند ببینید چه مشکلی پیش می‌آید؟

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای سیدمحمدجواد ابطحی بفرمایید. آقای بهرام‌نیا! این دو نفری که الان خواندم برای صبح بود.

سیدمحمدجواد ابطحی
تذکرات شفاهی
سلام علیکم بسم الله الرحمن الرحیم اولاً من امروز شهادت سرداران بزرگ اسلام فکوری، فلاحی، جهان‌آرا و کلاهدوز را تبریک و تسلیت عرض می‌کنم و به وزیر خارجه اخطار می‌کنم هرچه زودتر آقای تخت‌روانچی را به ایران برگردانید. من می‌ترسم روی تخت روانش برود. با این بازی که آمریکا درست کرده این مرد را اینجا برگردانید، ما امکانات داریم. همین بیمارستان‌های خودمان برگردانید، من از ترور بیولوژیک می‌ترسم. آقای روحانی، دولت محترم! در مقابل کشتار مردم کشمیر سکوت نکنید. اخبار و فیلم‌های بسیار نگران‌کننده واصل می‌شود، ما مسئولیم. «کونوا للظالم خصماً و للمظلوم عوناً» اینکه هوای دولت هند را داشته باشیم به خاطر اینکه کشمیر را قتل عام بکند به هیچ‌وجه جایز نیست. مطلب بعدی، وزیر اقتصاد باید از ورود ضرر و زیان چند هزار میلیارد تومانی سهامداران بازار پایه فرابورس جلوگیری بکند. این قوانین من‌درآوردی را متوقف کنید و به قوانین قبلی برگردید. هر روز بنده‌های خدا این سهامدارها دارند ضرر می‌دهند. مطلب بعدی، آموزش و پرورش باید از توسعه مدارس بسته حمایتی و خرید خدمات آموزشی جلوگیری کند. ما تبصره (21) را در بودجه حذف کردیم به خاطر اینکه توسعه پیدا نکند. همین الان نیروهای فعلی‌اش (تعیین) تکلیف نشدند، تکلیف این نیروهای فعلی را هم مشخص کنید. وزارت نفت، کشور و راه و شهرسازی در مورد قیر که هیچ کاری نکردند. ما مصوبه هم داشتیم، فصل سرما و بارندگی رسیده، دیگر قیر را ما برای چه می‌خواهیم؟

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای بهرام‌نیا بفرمایید.

حسن بهرام نیا
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم روز آتش‌نشانی را به همه آتش‌نشانان عزیز تبریک عرض می‌کنم. بنده تذکری به وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جناب آقای دکتر نمکی داشتم. جناب آقای دکتر نمکی! شهرستان نهاوند با داشتن (180) هزار نفر جمعیت و همچنین ارائه سرویس خدمات پزشکی و درمانی به شهرستان‌هایی مثل نورآباد و همچنین شهرستان‌های کنگاور متأسفانه به علت نداشتن نیروی متخصص همواره دچار مشکلاتی در راستای با سرویس‌دهی و خدمات‌دهی است. لذا از حضرت‌عالی تقاضا داریم درخصوص تأمین نیروی متخصص مثل پزشک ارتوپد، متخصص داخلی و سونوگراف خانم حتماً یک تجدیدنظری را اعمال بدارند، چون هم‌اکنون در آستانه توزیع نیروهای متخصص در سطح کشور هستیم. لذا من با توجه به این حساسیتی که خدمتتان عرض کردم، تقاضا دارم در توزیع پزشکان متخصص با رعایت آن اولویت‌ها اقدام لازم را مبذول بدارید، سپاسگزارم.

اکبر رنجبرزاده
متشکرم، آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! تذکر بنده بند (11) ماده (22) است. ببینید! هرجا قانون تصویب کردیم به نفع مردم اجرا نشده و هرجا که قانون تصویب کردیم که از مردم چیز اضافه دریافت نشود، اتفاقاً آنجاها اضافه‌تر گرفتند. مثلاً همین داستان برق را بشنوید. آقای رئیس! اخیراً وزارت نیرو آمده قیمت برق را برای مردم با توجه به اینکه اخیراً به صورت الکترونیک هم قبوض را ارائه می‌دهد و به صورت کاغذی نمی‌دهد گران کرده. مردم بسیار از این بحث گله‌مند هستند و جوابی هم کسی به آنها نمی‌دهد. از طرفی مثلاً یک آزمایش بتون را چند برابر قیمتش را افزایش دادند. قیمت شن را که در داخل کشور هست افزایش دادند. اینها یعنی چه؟ چرا از این افزایش قیمت‌ها جلوگیری نمی‌شود؟

محمد علی وکیلی
متشکرم، جناب آقایان: صباغیان نماینده محترم مهریز و عبدالله سامری نماینده محترم خرمشهر نیستند. جناب آقای دامادی نماینده محترم ساری بفرمایید.

محمد دامادی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ساری و میاندورود است. آقای رئیس! حدود یک ماه است در بحث زباله در منطقه چهاردانگه مردم تحصن کردند. ببینید! کار نیروی محترم انتظامی این است که نظم برقرار کند و کسی هم خرده‌ای نمی‌گیرد، اما به آقای رئیس‌جمهور تذکر می‌دهم، این چماق را باید به آن مدیری بزند که همه کشور را بی‌سواد می‌خواند، نماینده‌های مجلس را می‌گوید شما هارت و پورت می‌کنید. شما که اهل هارت و پورت نیستی یکبار بلند شدی بیایی معدن زباله ما ببینید مردم ما دارند چه می‌کشند؟‌ آقای رئیس! همین شیرابه است که تبدیل به برنج می‌شود. محیط‌زیست ما را دارد آسیب می‌رساند. مردم تهدید امنیتی نیستند، مردم ولی‌نعمت این کشورند. به جای اینکه چماق را روی سر مردم شهر من بزنید چماق را بیایند روی سر آن مدیر بی‌عرضه‌ای بزنید که حتی یکبار به ساری نیامد و منطقه چهاردانگه را نیامد و ندید و آنهایی که کاسب زباله در کشور شدند، آنهایی که مردم را تحریک می‌کنند چرا به استان مازندران بی‌توجهی می‌کنید؟‌ من خواهش می‌کنم رسیدگی کنید.

محمد علی وکیلی
متشکرم، جناب آقایان: احمد مرادی نماینده محترم بندرعباس و عبدالکریم حسین‌زاده نماینده محترم نقده نیستند. جناب آقای علیرضا سلیمی نماینده محترم محلات بفرمایید.

علیرضا سلیمی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم محلات و دلیجان است. آقای رئیس! ما برج هفت هم گذشتیم،‌ برج نه دولت بودجه را می‌دهد. این ساختار بودجه بنا بود تغییر پیدا کند. بالاخره من خواهش می‌کنم حضرت‌عالی با دلسوزی دستور بدهید، قیمت نان دچار نوسان شده و نگرانی‌هایی ایجاد کرده، رتبه‌بندی معلمان را هم قول داده بودند پایان شهریور بشود همین آقای وزیر هم قول داد، چرا عمل نکردند؟ گفتند (2000) میلیارد پول داریم، چرا عمل نکردند؟ تورم مواد غذایی را بانک مرکزی اعلام کرده (62)، گوشت را (80)، مسکن را (145) درصد است. آقای رئیس‌جمهور! حقوق‌ها را براساس تورم تنظیم کنید. آقای رئیس! بعضی از انتصابات مشکل دارد. الان در منطقه آزاد کیش گفته می‌شود یک کسی که مدرک خیاطی دارد یک پست مهم گرفته. می‌خواهند منطقه آزاد کیش را خیاط‌خانه کنند؟ می‌خواهند چکار کنند؟ قیمت قیر و وکیوم الان صنعت عایق‌های رطوبتی ما با مشکل مواجه شده. این چند روزه یکباره (50) درصد افزایش قیمت در این بخش داشتیم، آقایان یک مقدار دقت کنند. دست مریزاد هم به رزمندگان انصارالله و کنگره شهدای استان مرکزی، (6200) شهید استان مرکزی را گرامی می‌‌داریم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای احمدی‌لاشکی نماینده محترم نوشهر بفرمایید.

قاسم احمدی لاشکی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم نوشهر، چالوس و کلاردشت، خدمت آقای رئیس و همکاران عزیز عرض کنم مستحضرید قیمت کاغذ، نوشت‌افزار و لوازم‌التحریر سه تا چهار برابر افزایش پیدا کرده. این اولیای دانش‌آموزان با این فضای سخت که قرانی نسبت به سال گذشته حقوقش اضافه نشد و درآمدش افزایش پیدا نکرد این را چطور باید قبول کند، بپذیرد و بتواند دانش‌آموزش را از تحصیل رایگان که ما شعار دادیم و در قانون اساسی‌مان اعلام کردیم، برخوردار کند؟ به همین خاطر من به جناب آقای وزیر محترم پیشنهاد دارم که حتی‌الامکان استفاده از نوشت‌افزار را به صورت کاغذی در مدارس کاهش بدهند. طی بخشنامه‌ای این را حتماً اعلام کنند، خواهش ما این است که با تشکیل کارگروهی در وزارتخانه موارد ضروری استفاده از دفتر و کاغذ را مشخص و ابلاغ نمایند تا مشکل عزیزانی که قشر پایین جامعه هستند، برای تحصیل‌شان دچار مشکل نشوند. نکته آخر و عرضم تمام؛ کمیته انطباق مصوبات دولت حتماً بررسی کند و موضوعی که مربوط به تبصره (10) ماده (17) قانون خرید خدمات بوده و حق عزیزان ضایع شد جلویش را سریعاً بگیرند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای گلمرادی بفرمایید.

علی گلمرادی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من صبح در جلسه فراکسیون خدمت وزیر محترم آموزش و پرورش عرض کردم که وضعیت آموزش و پرورش خوزستان نابسامان است. (16) هزار معلم در سر کلاس‌ها کمبود داریم و وضعیت بحرانی است. بالاخره از این ظرفیت حق‌التدریسی‌ها و پیش‌دبستانی‌ها و آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی استفاده کنند یک بخشی حل بشود، حالا بخش دیگرش را به شکل دیگر، وزیر هم قول دادند که تا پایان هفته هم حضور در استان پیدا بکنند و این موضوع را با جدیت دنبال کنند. مطلب دوم، من نمی‌دانم شخص آقای وزیر، وزرای محترم همواره بر خاتمه بخشیدن به مدیریت پروازی در استان‌های صنعتی صحبت کردند. اقتدار داشته باشند اجازه ندهند زیرمجموعه آنها با دهن‌کجی همچنان در این مسیر غلط سرمایه‌های کشور را هدر بدهند. یک مدیریت شرکت خدماتی چه دلیلی دارد که از آن سر کشور بیاید، توهین به سرمایه‌های آن منطقه کنیم؟

محمد علی وکیلی
متشکرم، جناب آقای احمد ترکی بفرمایید.

اکبر ترکی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر بنده به وزیر محترم راه و شهرسازی راجع به جاده ترانزیتی بین استان‌های اصفهان و استان‌های جنوب جاده داران ـ دورود را چند کیلومتری در شهرستان بوئین ـ میاندشت باقی مانده، پل نوقان (90) درصد پیشرفت فیزکی داشته. در طی دو، سه روز گذشته یک تصادف شده دو کشته داشته. در طی سه هفته گذشته مادر باردار با بچه‌اش از پل پایین افتادند و فوت شدند. (22) میلیارد این پروژه اعتبار دارد، امسال یک ریال در آنجا خرج نشده و پیمانکار محترم سیمان و شن و ماسه‌ای که از کوه‌ها و منابع طبیعی شهرستان دارد استحصال می‌کند، در شهرستان و استان دیگر خرج می‌کنند. من به وزیر محترم تذکر می‌دهم که بالاخره توضیحی را راجع به اعتباری که امسال دارند و ان‌شا‌ءالله این را به یک نتیجه خوبی برسانند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای شهروز برزگر بفرمایید.

شهروز برزگر کلشانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر به وزیر جهادکشاورزی درخصوص خرید تضمینی سیب درجه (3) منطقه آذربایجان‌غربی. امروز که با کمترین قیمت خریداری می‌شود. همچنین تکمیل آب‌بند دیرعلی توسط وزارت نیرو و جهادکشاورزی هرچه سریع‌تر در دستور کار قرار بگیرد که ما بعد از این شاهد سیل در منطقه نباشیم. همچنین تذکر به دولت دارم که هرچه سریع‌تر جلوی تلفات جاده‌ای که سالانه چیزی حدود (18) هزار نفر ما فوتی داریم گرفته بشود و همچنین تذکر به دولت، وزارت نیرو و جهادکشاورزی؛ آب‌بهایی که از کشاورزان أخذ می‌شود حتی‌الامکان برابر با درآمد آنها باشد. آقای دکتر پزشکیان عزیز! آب‌بهایی که از کشاورزان گرفته می‌شود برای (15) دقیقه حقآبه‌ای که در سد زولا آب‌های جاری دارند (1) میلیون و (500) هزار تومان است که این کفاف با درآمد کشاورزان نمی‌کند. امیدوارم که سریعتر این مباحث حل شود.

محمد علی وکیلی
جناب آقای ساری بفرمایید.

علی ساری
تذکرات شفاهی
تذکر اول من به وزیر محترم کشور درخصوص عملکرد شهرداری‌های اهواز و کارون به ویژه موضوع زباله و رسیدگی به این موضوع است. تذکر دوم من باز به وزیر محترم کشور درخصوص امنیت در داخل استان به ویژه مرکز استان به شدت پایین است و آقای وزیر محترم کشور در جریان باشند فرمانداری اهواز حتی به نامه‌های ارسالی حضرت‌عالی هم پاسخ نمی‌دهد و از گذاشتن حتی کانکس نیروی انتظامی در مناطق حساس و پرخطر اجتناب می‌کنند. تذکر دوم من به وزیر محترم بهداشت رسیدگی به وضعیت بیمارستان سینا و علت فوت، مرگ و میر مادران و نوزادان آنها حین زایمان است که از شهر اهواز جزء چهار شهر اول کشور است و تذکر آخر به وزیر محترم اقتصاد بابت عدم توزیع عادلانه ارزش افزوده است.

محمد علی وکیلی
متشکرم، جناب آقای مسعود گودرزی بفرمایید.

مسعود گودرزی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول من به وزیر محترم راه و شهرسازی است. ابتدائاً تکلیف اداره‌کل راه و شهرسازی استان فارس مشخص بشود، درخصوص حوزه مواصلاتی در شهرستان‌های ممسنی و رستم جلساتی داشتیم منتها هنوز نتیجه‌ای ندارد. تذکر دوم بنده به وزیر محترم آموزش و پرورش است. در شهرستان ممسنی در دو سال پیاپی در یک کلاس درس در پارسال (19) نفر و امسال (17) نفر در رشته پزشکی قبول شدند. بارها به وزیر محترم گفتم توجه بکنید این شهرستان یک سال هم پدیده کنکور شده. برای مشکلات آموزشی، کلاس‌هایشان، تجهیزات‌ و امکانات‌شان اینها را ببینید اما کسی این را که نمی‌بیند. مدیریت ضعیفی در صدا و سیما هست که متأسفانه فقط حاشیه‌ها را برجسته می‌کند. این افتخارات، مسائل و امتیازات آموزشی که در شهرها هست به آن توجه نمی‌کند. حداقل شما ببینید که این عزیزانی که افتخارات علمی می‌آفرینند توجه به مشکلات‌شان بشود، ان‌شا‌ءالله که حل بشود.

محمد علی وکیلی
جناب آقای دهمرده بفرمایید.

حبیب‌ الله دهمرده
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین همه مناسبت‌ها را گرامی می‌داریم. مسئولان و دستگاه‌های نظارتی! لطفاً مقصرین حادثه دلخراش قطار زاهدان را هرچه سریع‌تر مشخص و کاهش سهمیه فرهنگیان سیستان، فاضلاب، فیبر نوری،‌ کاهش پروازهای زابل، تقسیم استان، انتقال آب از دریا، سازمان عمران سیستان، بیمه کشاورزان، سریال یعقوب لیث، مفسدان دانه‌درشت، گرانی بازار هرچه سریع‌تر رسیدگی شود، ممنون و سپاسگزارم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای قوامی بفرمایید.

هادی قوامی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! تذکر من به وزیر اقتصاد است. در این بازار پایه فرابورس ارزش سهام سهامداران به دلیل بی‌تدبیری (50) درصد افت کرده، مردم نقدینگی‌شان را کجا ببرند؟ ببرند سکه و ارز بخرند به کشور لرز بزنند؟ رفتند در بورس سرمایه‌گذاری کردند، نقدینگی کانالیزه به سمت بورس و تولید بشود. مدیریت بازار بورس باید به گونه‌ای عمل بکند که حداقل نوسانات و ضررها بر سهامداران وارد بشود. صف‌های فروش تشکیل می‌شود و آسیب جدی به سهامداران وارد می‌شود. من از متولیان امر، کمیسیون اقتصاد خواهشم این است و جناب‌عالی دستور بدهید به صورت ویژه بررسی بشود که باعث فرار نقدینگی از بورس به سمت بازارهای کاذب و دلالی نشود. امروز چهارپنجم نقدینگی جامعه دارد کار دلالی می‌کند، در حالی که ما می‌گوییم نقدینگی به سمت تولید برود و اشتغال زیاد بشود. لذا متأسفانه در این چند روز اخیر بررسی بشود کسانی که قبل از تشکیل این اتفاقات در بازار بورس رانت اطلاعاتی دارند بهره‌مند شدند تحقیق و تفحص بشود اینها چه کسی هستند که به بازار بورس آسیب زدند.

محمد علی وکیلی
متشکرم، جناب آقای کریمی نماینده اراک نفر آخر هستند، بفرمایید.

علی اکبر کریمی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول من به وزیر محترم کشاورزی درخصوص تأمین کود مورد نیاز کشاورزان با توجه به آغاز فصل کشت است. موضوع بعدی به وزیر محترم علوم و سازمان امور اداری و استخدامی درخصوص ساماندهی و تعیین تکلیف کارکنان مراکز علمی ـ کاربردی وابسته به سازمان‌های دولتی است که منحل شدند و طبق مصوبه سازمان امور اداری و استخدامی باید در دانشگاه‌های دیگر و مراکز دولتی بکارگیری می‌شدند. این عزیزان مشکل دارند ان‌شا‌ءالله حل بشود و نهایتاً بحث تسریع در تعیین تکلیف مدیریت و مالکیت سهامداران شرکت هپکو و آذرآب که عزیزان‌مان در وزارت اقتصاد و وزارت صنایع باید همت کنند هرچه سریع‌تر این عزیزان در این دو شرکت منتظر هستند، تا ان‌شا‌ءالله شاهد رونق تولید در این دو شرکت باشیم.
7 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

مسعود پزشکیان
پایان جلسه را اعلام می‌کنم، جلسه بعدی ما ساعت (8) صبح فردا دوشنبه هشتم مهرماه 1398 است و دستور جلسه ادامه دستور هفتگی خواهد بود. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا