دوره 10 اجلاسیه 3
تعداد نمایندگان حاضر 204 جلسه 323
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 204 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصد و بیست و سوم روز یکشنبه بیست و نهم اردیبهشت ‌ماه 1398 هجری‌شمسی مطابق با سیزدهم رمضان‌المبارک 1440 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور. (اعاده شده از شورای محترم نگهبان 1) 2 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد طرح یک‌فوریتی حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی ـ‌ فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی ـ‌ فرهنگی. 3 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح یک‌فوریتی ساماندهی بازار خودرو. 4 ـ گزارش نهایی کمیسیون صنایع و معادن در مورد تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران. 5 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح یک‌فوریتی تشدید مجازات اسید‌پاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن. 6 ـ گزارش کمیسیون اصل (90) قانون اساسی در مورد گزارش کمیسیون انرژی پیرامون حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینای ماهشهر. 7 ـ گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح جامع مدیریت شهری.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

حمید قاسمی
(آیات 23 ـ 21 از سوره «زمر» توسط قاری محترم آقای حمید قاسمی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ أَنْزَلَ مِنَ السَّماءِ ماءً فَسَلَکَهُ یَنابِیعَ فِی الْأَرْضِ ثُمَّ یُخْرِجُ بِهِ زَرْعاً مُخْتَلِفاً أَلْوانُهُ ثُمَّ یَهِیجُ فَتَراهُ مُصْفَرًّا ثُمَّ یَجْعَلُهُ حُطاماً إِنَّ فِی ذلِکَ لَذِکْرى‏ لِأُولِی الْأَلْبابِ * أَ فَمَنْ شَرَحَ اللَّهُ صَدْرَهُ لِلْإِسْلامِ فَهُوَ عَلى‏ نُورٍ مِنْ رَبِّهِ فَوَیْلٌ لِلْقاسِیَةِ قُلُوبُهُمْ مِنْ ذِکْرِ اللَّهِ أُولئِکَ فِی ضَلالٍ مُبِینٍ * اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَدِیثِ کِتاباً مُتَشابِهاً مَثانِیَ تَقْشَعِرُّ مِنْهُ جُلُودُ الَّذِینَ یَخْشَوْنَ رَبَّهُمْ ثُمَّ تَلِینُ جُلُودُهُمْ وَ قُلُوبُهُمْ إِلى‏ ذِکْرِ اللَّهِ ذلِکَ هُدَى اللَّهِ یَهْدِی بِهِ مَنْ یَشاءُ وَ مَنْ یُضْلِلِ اللَّهُ فَما لَهُ مِنْ هادٍ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از قاری محترم جناب آقای قاسمی تشکر می‌کنیم. ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «مگر ندیده‌ای که خدا از آسمان آبی فرود آورد پس آن را به چشمه‌هایی که در طبقات زیرین زمین است راه داد،‌ آنگاه به وسیله آن کشتزاری را که رنگ‌های آن گوناگون است بیرون می‌آورد، سپس خشک می‌گردد، آنگاه آن را زرد می‌بینی، سپس خاشاکش می‌گرداند، قطعاً در این دگرگونی‌ها برای صاحبان خرد عبرتی است. پس آیا کسی که خدا سینه‌اش را برای پذیرش اسلام گشاده و برخوردار از نوری از جانب پروردگارش می‌باشد همانند فرد تاریک‌دل است؟ پس وای بر آنانی که از سخت‌دلی یاد خدا نمی‌کنند، اینانند که در گمراهی آشکارند. خدا زیباترین سخن را به صورت کتابی متشابه و متضمن وعده و وعید نازل کرده است، آنان که از پروردگارشان می‌هراسند، پوست بدنشان از آن به لرزه می‌افتد. سپس پوست‌ و دل‌شان به یاد خدا آرام می‌گیرد. این است هدایت خدا، هرکس را بخواهد به آن راه نماید و هرکه را خدا گمراه کند او را راهبری نیست». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه علنی عصر امروز عبارتند از آقایان: آبرامیان نماینده محترم مسیحیان ارمنی جنوب ایران، پورحسین‌شقلان نماینده محترم پارس‌آباد، حسن‌پور نماینده محترم سیرجان، دهقانی نماینده محترم چناران، طرقبه و شاندیز و طباطبائی‌نژاد نماینده محترم اردستان. آقای انارکی‌محمدی هم نوبت عصر روز سه‌شنبه هفته قبل که تأخیر اعلام شد مرخصی داشتند اصلاح می‌شود.
3 تصویب اصلاحات کمیسیون درمورد لایحه مدیریت بحران کشور (جهت تأمین نظر شورای نگهبان)،(ثبت90)

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را اعلام بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت همکاران گرامی دارم. دستور اول گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد لایحه مدیریت حوادث غیرمترقبه کشور اعاده‌شده از شورای نگهبان است. ایرادات شورای محترم نگهبان در جلسه گذشته مورد بررسی قرار گرفت. جناب آقای قاضی‌پور در مورد تبصره الحاقی ماده (20) اخطاری دادند که اخطار با تشخیص رئیس محترم جلسه رأی آورد و به کمیسیون ارجاع داده شد. کمیسیون مجدداً یک گزارش اصلاحی در مورد ماده (20) داده. اگر اجازه بفرمایید بنده گزارش جدید کمیسیون را جهت بررسی قرائت کنم. «ماده (20) به شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 20 ـ کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده (2) این قانون و اشخاصی که داوطلبانه یا به درخواست سازمان مدیریت بحران کشور در پاسخ به حوادث و بحران‌ها، تحت مدیریت این سازمان به هر نحو همکاری می‌کنند، در صورت آسیب یا فوت ناشی از انجام وظایف محوله به عنوان «فداکار خدمت» شناخته می‌شوند. هزینه‌های پزشکی و غرامت صدمه جسمی، نقص عضو، فوت و مستمری خود یا خانواده ایشان، به‌شرح ذیل پرداخت می‌شود: 1 ـ در مورد مشمولان قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 7/8/1386 با اصلاحات و الحاقات بعدی، طبق احکام این قانون اقدام می‌شود. 2 ـ در مورد آن دسته از کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده (2) این قانون که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری نیستند، مطابق قوانین و مقررات دستگاه متبوع‌شان اقدام می‌شود، به نحوی که در پرداخت مستمری، به‌گونه‌‌ای اقدام شود که میزان آن، بعد از همسان‌سازی با قانون مدیریت خدمات کشوری، از مبلغ پرداختی به مشمولین قانون مذکور کمتر نباشد. سازمان موظف است مابه‌التفاوت آن را از محل اعتبارات موضوع ماده (16) این قانون پرداخت کند. 3 ـ در مورد اشخاصی که تحت پوشش بیمه مسئولیت قرار دارند، طبق مقررات این بیمه اقدام می‌شود. 4 ـ در مورد سایر اشخاص، سازمان مکلف است از محل اعتبارات موضوع ماده (16) این قانون، معادل دیه بیمه حوادث فراگیر، غرامت پرداخت کند و در پرداخت مستمری، به‌گونه‌ای عمل نماید که میزان آن، بعد از همسان‌سازی با قانون مدیریت خدمات کشوری، از مبلغ پرداختی به مشمولین قانون مذکور کمتر نباشد. تبصره 1 ـ سازمان مکلف است با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور و بیمه مرکزی ظرف مدت شش‌ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون، آیین‌نامه اجرایی این ماده را تهیه کند و به تصویب هیأت وزیران برساند. تبصره 2 ـ ساز و کار لازم درخصوص نحوه تکریم و خاکسپاری جانباختگان موضوع این ماده، توسط سازمان مدیریت بحران کشور با همکاری سازمان شهرداری‌‌ها و دهیاری‌های کشور پیش‌بینی می‌شود». آقای دکتر رحیمی! شما سابقاً پیشنهاد حذف داشتید، مطرح نمی‌‌کنید؟ آقای دکتر! پیشنهادی نداریم.

علی اردشیرلاریجانی
تذکر قانون اساسی
حضار 233 نفر، پیشنهاد کمیسیون در مورد ماده (20) را به رأی می‌گذاریم. جهت رفع ایراد شورای محترم نگهبان این اصلاح صورت گرفته. ایراد شورای نگهبان این بود که این اختیار اگر به هیأت وزیران داده بشود مخالف اصل (85) است، آمدند چهارچوب این را مشخص کردند که آن ایراد مرتفع بشود. «تحت مدیریت این سازمان» گفته شده به معنای این نیست که سازمان‌های مختلف مثل هلال‌احمر و بقیه سیستم‌شان متلاشی بشود، این سازمان مدیریت بحران سازمان یکپارچه‌ای است که ذیلش سازمان‌های مختلف در شرایط بحران کار می‌کنند. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. هنوز (43) نفر رأی ندادند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
4 تصویب طرح حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی ـ‌ فرهنگی (ثبت 314)

علی اردشیرلاریجانی
دستور بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
دستور بعد گزارش کمیسیون فرهنگی در مورد طرح یک‌فوریتی حمایت از مرمت و احیاء بافت‌های تاریخی ـ‌ فرهنگی و توانمندسازی مالکان و بهره‌برداران بناهای تاریخی ـ‌ فرهنگی است که ماده (14) آن به کمیسیون ارجاع شده بود، مجدداً کمیسیون گزارش دادند، اگر اجازه بفرمایید ماده (14) را جهت رسیدگی قرائت کنیم. «ماده 14 ـ هرگونه مرمت، احیاء، تعمیرات اساسی و بهره‌برداری از املاک تاریخی ـ فرهنگی ثبت‌شده و یا املاک واجد ارزشهای تاریخی ـ فرهنگی موضوع این قانون در صورت استقرار فعالیت‌های مطابق با ضوابط میراث فرهنگی، از هزینه‌های مربوط به تغییر کاربری، مرمت و بازسازی معاف می‌باشند». سابقاً آقای کاتب پیشنهاد حذف داده بودند، ظاهراً منصرف هستند.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 234 نفر،‌ ماده (14) از طرح حمایت از مرمت و احیای بافت‌های تاریخی ـ فرهنگی را که به کمیسیون ارجاع داده شده بود متن کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. هنوز (37) نفر رأی ندادند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. بقیه موادش قبلاً تصویب شده.
5 ادامه رسیدگی به طرح ساماندهی صنعت خودرو (ثبت 392)

علی اردشیرلاریجانی
دستور بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
دستور بعد در مورد گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح یک‌فوریتی ساماندهی بازار خودرو است. در جلسات گذشته مواد (1) و (2) به تصویب رسید، سایر مواد مجدداً به کمیسیون جهت رسیدگی مجدد ارسال شد. اگر اجازه بفرمایید بنده مواد را دانه به دانه جهت بحث و بررسی قرائت کنم. «ماده 3 ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است با همکاری وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیرو و راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نسبت به تدوین سند راهبردی فناوری‌های نوین در صنعت خودروسازی از جمله خودروهای تمام‌برقی، تمام‌هیبریدی (مدل‌هایی که قابلیت شارژ از طریق اتصال به منبع‌های خارجی برق را نیز دارند) و خودران و نیز امکان استفاده از سوخت‌های غیرفسیلی دیگر حداکثر ظرف مدت یک‌سال پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون اقدام نماید. تبصره ـ دولت مجاز است ضمن ترویج روش‌های کاهش و بهینه‌سازی مصرف سوخت، نسبت به وضع عوارض پلکانی بر دارندگان خودروهای پرمصرف (نسبت به حجم سیلندر) و یا تولید خودروهای با مصرف بالاتر از حد مجاز به تشخیص سازمان ملی استاندارد اقدام نماید و درآمد حاصل را پس از واریز به حساب خزانه‌داری کل کشور و درج در بودجه‌های سنواتی به یارانه تسهیلات بانکی جهت گسترش حمل و نقل عمومی اختصاص دهد. آیین‌نامه‌ اجرایی این تبصره حداکثر ظرف مدت سه‌ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد». آقای دکتر! ما اینجا پیشنهاد اصلاحی داریم. آقای آزادی‌خواه! مطرح می‌فرمایید؟

علی اردشیرلاریجانی
مطرح نمی‌‌کنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی‌دلیگانی یک پیشنهاد الحاقی به ماده (3) دارند که پس از تصویب ماده مطرح کنند.

علی اردشیرلاریجانی
پس متن را به رأی می‌گذاریم. حضار 235 نفر، ماده (3) و تبصره آن را به رأی گذاشتیم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. دبیر (قاضی‌زاده‌هاشمی) ـ آقای حاجی! پیشنهادهای الحاقی‌تان به ماده (3) را مطرح می‌کنید؟ (حاجیدلیگانی ـ نخیر) مطرح نمی‌کنند. «ماده 4 ـ واردات خودروهای سواری تمام‌برقی و تمام‌هیبریدی تا زمان تولید آنها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف می‌باشد. دولت موظف است زمینه تولید داخل خودروهای مذکور را ظرف مدت پنج‌ سال فراهم نماید. هزینه‌های مالی ناشی از اجرای این ماده از محل درآمدهای ناشی از اجرای حکم تبصره ذیل ماده (3) این قانون تأمین می‌گردد». آقای دکتر! پیشنهاد حذف داریم، آقای لاهوتی بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان ببینید! در ماده (4) ما در قانون هوای پاک واردات خودروهای برقی را آزاد کرده بودیم، یعنی آنجا گفته بودیم واردات خودروهای برقی شامل معافیت گمرکی باشند. اینجا ما خودروهای هیبریدی را هم به آن اضافه کردیم. دوستان عنایت بفرمایند! درست است خودروهای هیبریدی یک شرایط متفاوتی با خودروهای بنزینی دارند، اما بهتر بود که ما بستر تولید خودروهای هیبریدی را در کشور فراهم می‌کردیم. با این کار یعنی واردات خودروها را که ممنوع کردیم مجدداً واردات خودروهای خارجی را در کشور آزاد بکنیم. به نظر من دوستان اجازه بدهند ماده (4) حذف بشود، ما همان قانونی که الان موجود داریم و خودروهای برقی را ما معاف کردیم همان به قوت خودش باقی باشد. آقای دکتر لاریجانی!‌ من این توضیحات را دادم، یک نکته‌ای را اگر اجازه بدهید به عنوان تذکر، سریع عرض بکنم. ببینید! در دیداری که ما با رهبر معظم انقلاب داشتیم آقای رئیس‌جمهور یک مطلب و گلایه‌ای را از مجلس کردند. به نظر من گلایه آقای رئیس‌جمهور درست نبوده. ایشان فرمودند که ما دو سال است منتظر تفکیک وزارت صنعت و معدن با بازرگانی هستیم. در صورتی که ایشان لایحه دادند، ما در مجلس تعیین تکلیف کردیم، یعنی دو سال بلاتکلیف نگذاشتیم که آقای رئیس‌جمهور می‌فرمایند.

علی اردشیرلاریجانی
لایحه دوفوریتی دادند و مجلس قبول نکرد، درست است.

مهرداد لاهوتی
حتی جناب‌عالی هم عنایت فرمودید در مسیرهای مختلف هم آوردید، نهایتاً فرمودید نظر مجلس این است. یعنی جای گلایه نداشت که آقای رئیس‌جمهور آن را به عنوان گلایه مطرح کردند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، پیشنهاد آقای لاهوتی حذف ماده (4) است. مخالف صحبت می‌کند؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای کوچکی‌نژاد مخالف هستند، بفرمایید.

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه همکاران عزیز را دارم. آقای رئیس‌! من یک تذکری در رابطه با همین بحث بازار خودرو دارم که دولت این بخش نظارتی خودش را رها کرده و واقعاً‌ هم مردم به شدت نگران بازار خودرو هستند. اما در رابطه با حذف ماده (4)، ببینید! برادرمان آقای لاهوتی که پیشنهاددهنده حذف است اولاً اینجا مدتش محدود است و پنج سال است، نه همیشه واردات خودروی تمام‌برقی و تمام‌هیبریدی باشد. این مقدار سوختی که اینها مصرف می‌کنند. اولاً‌ در رابطه با هوای پاک یکی از بحث‌های جدی کشور است، خصوصاً در شهرهای بزرگ و بحث دوم روی سوخت است. مقداری سوختی که خودروهای ما مصرف می‌کنند، اگر شما مابه‌التفاوت این را محاسبه بکنید به صرفه کشور است. هزینه بسیار کمی که اینها دارند و کیفیت بالایی برای کسانی که استفاده می‌کنند و تکنولوژی که در این نوع خودروها به‌کارگرفته و تولیدات داخلی می‌توانند از آن تکنولوژی استفاده بکنند در طول پنج سال در این بخش بتوانیم خودکفا بشویم و در تمام کشورهای دنیا این بحث خودروهای برقی و هیبریدی واردات‌شان ممنوع نیست،‌ حتی کشورهایی که در بخش خودرویی بسیار هم رتبه بالایی دارند آنها هم خودروهای هیبریدی و برقی را از کشورهای دیگر وارد می‌کنند. یعنی یکی از بحث‌های مهم هم هوای پاک و هم سوخت کم است که خودروهای هیبریدی دارند. به اعتقاد من به نفع مردم و اقتصاد کشور است و ساخت این نوع خودرو هم پیچیده است، بخش‌‌های شرکت‌‌های دانش‌بنیان از همین منابعی که دارند صرف می‌کنند در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان و جوانان عزیز قرار می‌دهند تا این تکنولوژی پیچیده را در یک مدت پنجساله در داخل کشور بتوانند بومی بکنند و ما در نهایت بتوانیم تولید این خودروها را ان‌شا‌ءالله داشته باشیم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای گلمرادی موافق هستند، بفرمایید.

علی گلمرادی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و احترام خدمت ملت بزرگ ایران و همکاران عزیزم در خانه ملت دارم. با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما بزرگواران. عزیزان ببینید! همه شما مستحضر هستید به خاطر عدم ثبات در سیاستگذاری‌ها در رابطه با صنعت خودرو امروز شاهد اشکالات و معضلات بسیار جدی در حوزه صنعت خودرو هستیم. نگرانی‌های خیلی شدیدی امروز در کشور وجود دارد و عملاً بخش قابل توجهی از جامعه قدرت بهره‌گیری و استفاده از این توانمندی را در کشور ندارند. ما همیشه ساده‌ترین راهها را برای حل مشکلات در نظر داشتیم بدون توجه به مسائل و مشکلات جانبی که از قبل آن برای کشور شکل می‌گیرد، مرتباً برنامه‌های پنجساله و طرح‌های مختلفی برای حل مسائل و مشکلات کشور تدوین می‌شود و فقط این کمک کرده تا ما بتوانیم دوران خدمت خودمان را سپری کنیم و عملاً در مشکلات درجا بزنیم. همواره زمان و مهلتی را تعیین می‌کنیم، بیشتر در این زمان و مهلت تعیین‌شده برای حل یک مشکل در واقع فضایی برای سوء‌استفاده افراد رانت‌خوار و سوء‌استفاده‌کننده ایجاد می‌کنیم. همین معافیت‌هایی که برای واردات خودرو مد نظر دوستان در این پنج سال است یعنی ایجاد فضای تخلف،‌ سوءاستفاده و رانت‌خواری برای عده‌ای که با همدستی مسئولین مرتبط بهره‌گیری می‌کنند و آثار وخیم و ناگوار آن را قشر ضعیف جامعه باید تحمل کنند. بنابراین اگر به دنبال حل مشکلات کشور هستیم باید با برنامه‌ریزی و جدیت خوب با کارهای طاقتفرسا و مضاعف مشکلات را حل کنیم. بالاخره بعد از چند سال ما باید مشکلات حوزه خودرو و حمل و نقل عمومی را حل کنیم. من با توجه به سوابق و پیشینه سیاست‌گذاری‌ها و قانون‌گذاری‌ها که عامل اساسی مشکل در این حوزه بوده به شدت با این پیشنهاد برادر عزیزم در حذف این بند موافق هستم و اجازه بدهیم با نظارت بیشتر، با فشار بیشتر، با کنترل بیشتر، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی در جهت تولید و توسعه نیازمندی‌های کشور اقدام کنیم. همانطوری که توانستیم در صنعت تسلیحات نظامی موفق عمل کنیم که امروزه همه دنیا از این توانمندی ما به عجز آمده‌اند بعد ما نمی‌توانیم یک خودرو برقی یا هیبریدی درست کنیم؟ این بیانگر این است که در این فضای کسب و کار رانت‌خواری سوء‌استفاده است، بهره‌برداری‌های شخصی و گروهی است. بنابراین از همکاران عزیزم تقاضا دارم، در حذف این بند همکاری کنند و وزارت صنعت موظف و مکلف است از ظرفیت‌های جهانی، از ظرفیت‌های داخلی برای تولید داخلی استفاده کند. بالاخره یک بخش اقتصاد مقاومتی همین است هم ایجاد اشتغال می‌کند، هم ثروت‌آفرینی می‌کند، هم جلوگیری می‌کند از خروج ارز و در نتیجه جلوگیری می‌کند از این فسادی که در حوزه کسب و کار در حوزه صنعت است. در پایان هم از دولت می‌خواهم با جدیت بیشتر همان قول و وعده‌ای را که در رابطه با جبران خسارت‌ها در خوزستان بیان کردند پای کار باشند و عملگرایانه حل بکنند. چون مردم اذیت و ناراحت هستند. لازم است پای کار بیایند و با جدیت عمل کنند، تشکر می‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت مخالف، کمیسیون صحبت دارید؟ بفرمایید.

ولی ملکی
مخالف
بسم‌ الله‌ الرحمن الرحیم همکاران عزیز توجه بکنند، در اینجا واردات خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی مطرح است. ببینید در اینجا مطرح شده است، تا زمانی که زمینه تولید اینها در کشور فراهم بشود. الان شما ببینید در دنیا در کشور‌های اروپایی یک خودروی تمام برقی را وقتی که شارژ می‌کنند (400) کیلومتر مسیر را می‌رود، امروزه تلاش کرده‌اند که این را به (800) کیلومتر با یک شارژ ارتقاء بدهند. ما در کشورمان برای اینکه خودرو‌سازان، کسانی که در امر خودرو فعالیت می‌کنند تشویق بشوند گفته‌ایم برای جلوگیری از آلودگی هوا و عدم استفاده بیشتر از بنزین، ما هم بیاییم مثل دنیا زمینه‌های ساخت خودرو‌های تمام برقی و هیبریدی را فراهم بکنیم، به خاطر همین هم در اینجا قید شده است تا زمان تولید این خودرو‌ها در داخل کشور آزاد بشود. ببینید این مسأله را دقت بکنید. اجازه دائمی داده نشده است، به عبارت دیگر با این کار ما تلاش می‌کنیم مثل دنیا برای تولید خودرو‌های تمام هیبریدی، تمام برقی زمینه را فراهم بکنیم. از نظر هزینه‌ای هم اگر کسی ایرادی بگیرد، ما در تبصره ماده (3) در آنجا یک منبع درآمدی پیش‌بینی کرده‌ایم، برای همین منظور از آنجا استفاده خواهد شد. بنابراین از همکاران عزیز من خواهش می‌کنم که دقت بکنند، خود شماها جزء کسانی بودید که در مورد خودرو‌های تمام برقی و تمام هیبریدی حساسیت داشتید، می‌گفتید که چرا در ایران تولید نشود و به خاطر همین هم بود که در کمیسیون صنایع چندین بار این طرح دست به دست شد و آمد به صحن دوباره برگشت و این اصلاحات لازم در جهت بهبود کیفیت تولید خودرو‌ها و کمتر کردن آلودگی هوا انجام گرفته است بنابراین با این حذف ما موافق نیستیم، ان‌شاء‌الله شما توجه می‌کنید.

علی اردشیرلاریجانی
تذکر قانون اساسی
متشکریم، این «تمام هیبریدی» را باید حتماً کلمه فارسی آن را به کار ببرند که شورای نگهبان ایراد نگیرد، چون اصل (15) است. حداقل «ترکیبی» بنویسیم داخل پراتز «تمام هیبریدی» را (ترکیبی) می‌نویسیم که ایراد نگیرند، (فولادگر ـ برقی ـ بنزینی) برقی ـ بنزینی است، (فولادگر ـ برقی ـ فسیلی) بله، چون هیبریدی کلمه فرنگی است ایراد می‌گیرند، «دوگانه» بنویسید، حالا کلمه تمام هیبریدی را در پرانتز می‌آوریم که روشن باشد.

جهان بخش محبی نیا
تذکر قانون اساسی
اصل (15) قانون اساسی می‌گوید زبان فارسی زبان مشترک ملت ایران است، روی چشم ما، واقعاً زبان فارسی زبان استثنایی است. (یکی از نمایندگان ـ دو نیرو بنویسید) آقای دکتر شما برای «کنترل» برای «تیم» برای «موبایل» به خدا اینها درست نیست.

علی اردشیرلاریجانی
برای موبایل تلفن همراه آمده.

جهان بخش محبی نیا
آقای دکتر آن برای زبان ادبیات فارسی دانشگاه‌ها است.

علی اردشیرلاریجانی
یعنی اگر کلمه فارسی باشد باید به کار ببریم، بسیار خوب، حضار242 نفر، (تابش ـ این در فارسی یعنی دورگه) دورگه نمی‌خواهد، مثلاً «دو نیرو» باشد، پیشنهاد حذف ماده (4) را دادند نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، دولت و کمیسیون مخالف هستند، دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگر داریم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد‌های اصلاحی داریم اگر همکاران اجازه بدهند. آقای دکتر اینجا فقط یک نکته‌ای هست، ماده (4) با توجه به اینکه ذیل ماده (3) گفته ما در تبصره ماده (3) هم باید حمل و نقل عمومی و اجرای ماده (4) را اضافه بکنیم برای اینکه موارد مصرف اضافه می‌شود. (رئیس ـ بله درست است) آقای رئیس ماده (4) را به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
و اجرای ماده (4) اگر رأی آورد باید اضافه شود، حضار 244 نفر، ماده (4) را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایید، دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید، هنوز (50) نفر در رأی‌گیری شرکت نکرده‌اند. این آقایانی که این جلو هستند بفرمایید رأی بدهید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد‌.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد‌های اصلاحی داریم اگر همکاران اجازه بدهند. آقای دکتر اینجا فقط یک نکته‌ای هست، ماده (4) با توجه به اینکه ذیل ماده (3) گفته ما در تبصره ماده (3) هم باید حمل و نقل عمومی و اجرای ماده (4) را اضافه بکنیم برای اینکه موارد مصرف اضافه می‌شود. (رئیس ـ بله درست است) آقای رئیس ماده (4) را به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
و اجرای ماده (4) اگر رأی آورد باید اضافه شود، حضار 244 نفر، ماده (4) را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایید، دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید، هنوز (50) نفر در رأی‌گیری شرکت نکرده‌اند. این آقایانی که این جلو هستند بفرمایید رأی بدهید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد‌.
6 رد تقاضای مسکوت ماندن طرح ساماندهی صنعت خودرو (ثبت 392)

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس جمعی از همکاران درخواست مسکوت ماندن برای سه ماه را مطرح کردند اگر اجازه بفرمایید، درخواستشان را طرح کنند (رئیس ـ بله، طرح کنند) به عنوان نماینده متقاضیان مسکوت ماندن به مدت سه ماه طبق ماده (193) آیین‌نامه است. جناب آقای دکتر پارسایی بفرمایید.

محمد علی وکیلی
ستون مخالف فقط ثبت‌‌نام کنید، به قید قرعه یک نفر صحبت می‌کند.

بهرام پارسائی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! اگر اجازه بدهید آقای رئیس توجه بفرمایند به عرایض بنده ممنون می‌شوم. (رئیس ـ بفرمایید) طرح یک‌فوریتی طبق آیین‌نامه داخلی مجلس بعد از (45) روز باید به نتیجه برسد. یک‌فوریت این طرح در 2/2/1397 تصویب شده است الان (13) ماه از آن می‌گذرد، بین مجلس و کمیسیون صنایع و معادن پاسکاری می‌شود. نهایتاً قرار بود، تقریباً (4) ماه قبل که یک ماه در دستور کار کمیسیون قرار بگیرد و با دعوت از نماینده طراحان اصلاحاتی صورت بگیرد و به صحن مجلس بیاید. دوستان کمیسیون صنایع هیچ دعوتی از طراحان نداشتند یعنی در جلساتی که آمدند تغییرات انجام دادند، هیچ دعوتی از طراحان اصلی طرح برای طرح پیشنهادهایشان در کمیته نداشتند. من ضمن تشکر از آن دسته از نمایندگانی که در کمیسیون صنایع و معادن دغدغه بخش خودرو را دارند که الان گریبانگیر جامعه شده است، تعدادی از اعضا به نمایندگی از خودرو سازان طرح‌ها را تغییر می‌دهند و کلاً از مسیر اصلی خودش خارج می‌کنند. آقای دکتر! شما توجه بفرمایید، این طرح برای ساماندهی بازار خودرو بود که اگر طبق آیین‌نامه داخلی مجلس در آن (45) روز به نتیجه می‌رسید الان شاهد این تلاطم و بی‌سر و سامانی بازار خودرو نبودیم. بخشی از کمیسیون صنایع حمایت می‌کنند از حقوق ملت و حقوق مصرف کنندها و بخشی از آن واقعاً مدافع خودروساز‌ها هستند. من خواهشم این است که باتوجه به اینکه دوستان هیچ دعوتی از من و بقیه همکاران برای طرح موضوع نداشتند تنها یکبار دعوت کردند من رفتم خدمتشان و با حضور من عمداً جلسه را تشکیل ندادند، یعنی رئیس کمیته جلسه را ترک کرد و باعث شد که جلسه تشکیل نشود. این طرح به نظر من از راستای خودش و از اهداف اصلی طراحان خارج شده است و یک فرصت دوباره داده شود که دوباره طراحان در این جلسات حضور داشته باشند و با نظر طراحان اصلاحاتی که لازم است، صورت بگیرد که حقوق ملت را حقیقتاً خودروسازان آن را پایمال کردند و به هیچ مرجعی هم پاسخگو نیستند مشخص بشود. جناب آقای دکتر! ما از خودروسازان بازدید داشتیم فقط یک صنعت خودروسازی ما (70) هزار خودرو را به بهانه نداشتن قطعات دپو کرده است ولی همان خودروساز خودرو‌های فروش نقدی و فروش فوری را تحویل می‌دهد. چگونه است که یک سال گذشته که مردم پولشان دست اینها امانت است نمی‌توانند خودرو تحویل دهند، ولی برای فروش فوری این آمادگی را دارند این قطعات را دارند و هیچ مشکلی ندارند؟ چون (5) درصد زیر کف بازار است. بنابراین به نظر بنده و دوستان طراح این طرح از اهداف اصلی خود خارج شده است و نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند ممکن است مشکلات بخش خودرو و بازار خودرو هم اضافه بکند. من خواهشم این است که (3) ماه مسکوت باشد به این شرط که نماینده طراحان بیایند با حضور کمیسیون صنایع و معادن و دوستانی که مدافع حقوق ملت هستند این طرح را اصلاح کنند و بعد به صحن مجلس بیاید.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف صحبت کند.

محمد علی وکیلی
مخالف وقتشان را به جناب آقای قاضی‌پور دادند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر نمایندگان عزیز خواهران، برادران ملت بزرگ ایران اسلامی نیرو‌های مسلح رهبر فرزانه انقلاب. همکاران عزیز جناب آقای دکتر لاریجانی! این طرحی که ارائه شده بود در مجلس، شاه‌بیتش واردات خودرو بود، در ماده (2) که در صحن علنی رأی نیاورد حضرت‌عالی فرمودید، باتوجه به حذف ماده (2) جایگزین شدن ماده (2) شاه‌بیتش عوض می‌شود. بروید برای صنعت خودرو، ساماندهی بازار خودرو را کامل کنید. با نظر حضرت‌عالی این به صحن برگشت. همکاران طرح اولیه واردات بود، تعطیلی خودروسازان ایرانی بود، این چه حرف‌های زشتی است که همکاران در مورد همکاران می‌نویسند. مصاحبه می‌کنند می‌گویند مافیای پشت پرده از صدر تا ذیل کمیسیون فاسد بوده‌اند، این حرف‌ها بد است. همکاران مصاحبه‌های بدی علیه مجلس انجام می‌دهند، چون که طرحشان واردات بود، در سال تولید ملی در سال رونق تولید، آیا سزاوار بود ایران‌خودرو و سایپا تعطیل بشود (800) هزار نفر بیکار بشود، مجلس به‌موقع ورود کرد. مجلس به نحو احسن تغییر داد و رونق را جایگزین کرد. آقای لاریجانی! آقای پارسایی نماینده شیراز (5)، (6) بار در کمیسیون حضور داشت، چرا اعلام می‌کنید دعوتش نکردیم؟ در کمیته‌ها حضور داشتند، در صحن رأی‌گیری کمیسیون ایشان حضور داشتند. همکاران به مسکوت ماندن رأی ندهید، خودشان هر روز به رئیس کمیسیون تذکر می‌دادند که چرا در صحن علنی مطرح نمی‌شود. آقای لاریجانی! خود آقای پارسایی سه، چهار بار تذکر و اخطار داده این طرح به صحن بیاید الان طرح با اصلاحاتی که انجام شده به صحن آمده چرا مسکوت بماند زحمات فراوانی اعضای کمیسیون، کمیته صنعت و کمیته تولید داخلی انجام داده، از همکاران عزیزمان دانشگاهیان نظر خواستیم، از انجمن‌های مختلف خودرو نظر خواستیم. بله، از دولت هم نظر خواستیم، وقتی که مجری دولت است، دولت می‌خواهد اجرا کند. باید قوانینی را برای اشتغال جوانان مصوب کنیم این کار را کردیم، قوانینی برای سرمایه ایرانی تصویب کنیم این را هم تصویب کردیم، قوانینی برای رشد و تکامل خودرو بنویسیم با استاندارد‌های جهانی که سازمان ملی استاندارد را حاکم کردیم. همکاران عزیز این طرح از واردات خودرو به تولید خودرو و به صنعت خودرو تغییر یافته. ساماندهی بازار خودرو را انجام دادیم تا از گورستان خودرو‌های خارجی جلوگیری کنیم که در ایران هیچگونه خدمات پس از فروش ندارد. ما اجازه نمی‌دهیم تولید داخل را چند وارد کننده فلج کنند. آن کسی که پشت این قضیه بود الان در زندان است، کسی که می‌خواست واردات کند الان در زندان است و اقرار کرده است. همکاران عزیز به این طرح‌های که از بیرون به ما تحمیل می‌کنند ما رأی نمی‌دهیم، ما به طرح‌هایی رأی می‌دهیم که خودمان با شناخت برای اقتصاد مقاومتی، برای تولید داخلی، برای جوانان، برای سرمایه ایرانی و برای مستضعفان قانون تصویب کنیم، به عشق امام حسین یاحسین.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی متشکریم، پیشنهاد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد مسکوت ماندن برای (3) ماه است آقای دکتر طرح ساماندهی صنعت خودرو (3) ماه مسکوت بماند.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 244 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، پیشنهاد مسکوت ماندن را به رأی می‌گذاریم، دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ـ پیشنهاد‌های الحاقی ماده (4) را مطرح نمی‌کنند. ماده 5 ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت با رعایت مواد (2) و (3) قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار مصوب 16/11/1390 مکلف است در افق سند چشم‌انداز بیست‌ساله بسترهای لازم را برای ورود فناوری‌های جدید و مستقل تولید خودرو با همکاری شرکت‌های معتبر خودروسازی جهان و یا به‌ صورت سرمایه‌گذاری مشترک «Joint venture» با شرکت‌های فعال موجود فراهم سازد. آیین‌نامه اجرائی این ماده ظرف مدت (3) ‌‌ماه پس از لازم‌الاجراء ‌شدن این قانون توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری اتاقها و انجمن‌های تخصصی تولیدی ذی‌ربط تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. آقای دکتر در ماده (5) پیشنهاد نداریم.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 244 نفر، ماده (5) را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! یک الحاقی به ماده (5) داریم، آقای حاجی‌دلیگانی می‌خواهند مطرح کنند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید .

حسینعلی حاجی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! من یک نکته‌ای را قبل از اینکه پیشنهادم را طرح کنم عرض بکنم. روز دوشنبه (23) اردیبهشت جناب‌عالی براساس تذکری که بنده دادم به آقای رحیمی دستوری را دادید که بروند و این بحث مربوط به شفاف‌سازی حقوق مقامات و مدیران را ببینند که آیا راه‌اندازی شده یا نه؟ که ما اعتقادمان این است که هنوز راه‌اندازی نشده‌ و عموم مردم هنوز دسترسی ندارند که بدانند که مقامات و مدیران چه میزان حقوق دریافت می‌کنند؟ جناب‌عالی دستور دادید آقای رحیمی بررسی کنند که ببینند چنین چیزی اتفاق افتاده یا نیفتاده، گفتم که جامعه منتظر هست نتیجه‌اش را از حضرت‌عالی بپرسم.

علی اردشیرلاریجانی
پیگیری کردند و یک اشکالاتی وجود داشته، آقای امیری، معاون رئیس‌جمهور را هم در جریان گذاشتند که پیگیری کنند به محض اینکه به نتیجه رسید، خدمتتان ارائه می‌دهیم.

حسینعلی حاجی
پس هنوز انجام نشده است.

علی اردشیرلاریجانی
نه ظاهراً مشکلاتی داشته‌اند، بله ایراد وارد است.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
تشکر می‌کنم، اما پیشنهادی که بنده دارم این است، با توجه به اینکه در ماده (4) تکلیفی را تعیین کردیم که ظرف مدت (5) سال مجموعه‌های تولید‌کننده داخل بتوانند با استفاده از آن منابعی که در تبصره ذیل ماده (3) این قانون پیش‌بینی شده است درخصوص ساخت خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی انجام بدهند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای حاجی‌دلیگانی این منبعش را از کجا می‌گویید، چون نرخ (4) درصد گفتید.

حسینعلی حاجی
خوب همین را عرض می‌کنم حاج آقا! ببینید ذیل ماده (4) که تصویب شد.

علی اردشیرلاریجانی
ماده (4) که گذشتیم! ما الان ماده (5) هستیم.

حسینعلی حاجی
ـ نه، از همان محل است. یعنی گفته که این خودرو‌ها در داخل تولید شود، درست است؟

علی اردشیرلاریجانی
بله

حسینعلی حاجی
حالا ما اینجا آمده‌ایم و می‌گویم برای اینکه اجرائی شود بیایند و (50) درصد هزینه برای تولید را به تولید کننده به صورت وام با نرخ (4) درصد بپردازد.

علی اردشیرلاریجانی
چون این مبلغ (4) درصد که شما می‌گوید از کجا می‌گویید منبعش وجود دارد؟

حسینعلی حاجی
محلش از همان حکم تبصره ذیل ماده (3) است.

علی اردشیرلاریجانی
خوب ممکن است مابه‌التفاوتش به اندازه (4) درصد نباشد وقتی شما کاملاً مشخص می‌فرمایید، باید محاسبه‌شده بگویید، اما اگر می‌گفتید با تسهیلات یارانه‌ای اشکال نداشت.

حسینعلی حاجی
ببینید بخاطر این که اجرایی شود، می‌توانید به آن صورت این نکته را جناب‌عالی اصلاح بفرمایید، ما هم حرفی نداریم ولی یک تضمینی باشد یک کمکی باشد به آن کسی که این خدمت را به کشور انجام بدهد وگرنه بعد از (5) سال به جایی نمی‌رسد.

علی اردشیرلاریجانی
بسیار خوب، مخالف صحبت می‌کند؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای مقدسی مخالف هستند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای مقدسی بفرمایید.

سیدمهدی مقدسی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم اساساً بحث کلیات این طرح این است که ما جهت‌گیری‌مان متناسب با آنچه که در دنیا دارد رخ می‌دهد. کاهش سوخت‌های فسیلی است، استفاده از ظرفیت خودرو‌های تمام برقی البته باید زیرساخت‌هایش را هم فراهم بکنیم، این جهت‌گیری است. منتها همانطور که جناب آقای دکتر لاریجانی فرمودند چون اینجا منبع مشخصی برای تأمین معرفی نشده است و اساساً اختصاص سود (4) درصد امکان‌پذیر نیست و شرایط و مقررات خاص خودش را دارد، بنابر‌این ما همان ماده (5) را اصرار داریم که انجام شود. یقیناً رویکردی که برای این طرح وجود داشته، اینکه ما از همه ظرفیت‌ها بتوانیم استفاده کنیم. بنابراین خواهشم این است که به پیشنهاد برادر عزیزم جناب آقای حاجی‌دلیگانی رأی ندهید و ما بتوانیم همین مسیر را ادامه بدهیم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای رضیان موافق هستند، بفرمایید.

عبداله رضیان
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم البته خوب این پیشنهاد یک پیشنهاد مثبتی است، چون سیاستگذاری در جهت تشویق به تولید داخلی است و کسانی که می‌خواهند وارد این روند شوند و در تولید خودرو‌های تمام‌برقی و تمام‌هیبریدی تلاش بکنند، یقیناً ممکن است، در جهت تأمین منابع مواجه با مشکلاتی بشوند و خوب ممکن است هزینه زیادی خصوصاً در بحث تحقیقاتی این موضوع داشته باشد و اینکه ما بیایم یک تسهیلاتی را در جهت توسعه این موضوع در اختیار عزیزانی که می‌خواهند این کار را انجام دهند قرار بدهیم یک پیشنهاد مناسبی است مخالف محترم هم ظاهراً مخالف این موضوع نبوده، نگاه آقای مخالف این بوده که خود ماده (4) اجراء شود و اگر ما بتوانیم فضایی را ایجاد بکنیم که تشویق شوند کسانی که می‌خواهند به این موضوع عمل کنند و سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند وارد این کار بشوند می‌تواند کمک خوبی باشد که ما در جهت توسعه تولید خودروهای تمام‌برقی و تمام‌هیبریدی تلاش بکنیم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت مخالف، کمیسیون مخالف. حضار 245 نفر، پیشنهاد الحاقی آقای حاجی‌دلیگانی را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 6 ـ سازمان ملی استاندارد مکلف است در اجرای استانداردهای مصوب مرتبط با خودروهای وارداتی، ساخت داخل و قطعات آنها در هر سال به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که از واردات و تولید خودروهای خارج از استانداردهای مذکور جلوگیری نماید. همچنین شماره‌گذاری خودرو‌ها توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منوط به تأیید سازمان ملی استاندارد است. تبصره 1 ـ تولیدکنندگان داخلی خودرو مکلفند نسبت به نصب برچسب نشان‌دهنده درصد «نسبت» تولید داخلی براساس دستورالعمل صادره از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت بر روی هر کدام از محصولات خود اقدام نمایند. دستورالعمل مذکور براساس روش ساخت، میزان تولید داخل، کیفیت و خدمات پس از فروش تدوین می‌شود. وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است بر حسن اجرای این تبصره نظارت نماید. تبصره 2 ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است ظرف مدت سه‌ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون، آیین‌نامه اجرایی ارتقای کیفیت تولید خودرو، کاهش مصرف سوخت، اجرای کامل استانداردهای مصوب و استانداردهای مورد نیاز قطعه‌سازی، استانداردهای ایمنی و آلایندگی و همچنین رقابت‌پذیر نمودن و توسعه شبکه و کیفیت خدمات پس از فروش را تهیه و جهت تصویب به هیأت وزیران تقدیم کند. وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است، آیین‌نامه مذکور را پس از تصویب در هیأت وزیران جهت اجراء به کلیه خودروسازان و مراکز ذی‌ربط ابلاغ نماید. آقای آزادی‌خواه از پیشنهادتان منصرف هستید، پیشنهاد حذف تبصره را دادید، مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

احد آزادی خواه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام به محضر هموطنان عزیز، همکاران گرامی خودم آقای رئیس! پیشنهاد حذف حقیر را اجازه بفرمایید همکاران عزیز من دلیلم را عرض کنم و بعد ان‌شا‌ءالله خودتان قضاوت می‌فرمایید. ما در تبصره (1) متأخر از محتوای قابل دفاع و خوبی که همکاران عزیز ما در کمیسیون صنایع ارائه کردند سازمان ملی استاندارد را مکلف کردیم که موضوع کیفیت خودروها را ارزیابی و مهندسی بکنند که جفایی به مصرف‌کننده نشود. این در واقع محتوای ماده (6) است. یک سازمان مشخص هم مکلف شده، کارش هم همین است و از دستش هم می‌آید که برنامه‌ریزی‌ها را به شکلی طراحی بکند که کیفیت خودروها را برای مصرف‌کننده تعیین تکلیف بکند. در تبصره ما آمدیم تولیدکنندگان داخلی خودرو را مکلف کردیم درصد نسبت داخلی و خارجی را اعلام بکند. من می‌خواهم این را عرض بکنم که هدف ما از این کار چیست؟ آیا می‌خواهیم تولید ملی را رونق بدهیم یا می‌خواهیم کیفیت خودرو را اعلان کنیم؟ اگر بخواهیم تولید ملی را رونق بدهیم، ممکن است در خیلی جاها این درصد اگر اعلام بشود مصرف‌کننده به میزان درصد تولید داخلی علاقه‌مندی‌اش به خرید اتفاقاً کمتر بشود، این نقض غرض است. چون متأسفانه در برخی از ما یک فرهنگی جا افتاده که هرچقدر درصد تولید خارجی آن خودرو بیشتر باشد انگار علاقه‌مندی ما هم بیشتر بشود و این قطعه‌ساز و تولیدکننده داخلی را یک طورهایی نابود خواهد کرد. لذا برای اینکه ما بتوانیم امسال هم که به فرموده رهبر معظم انقلاب‌مان سال رونق تولید نامگذاری شده، ما بتوانیم از تولیدکننده و قطعه‌ساز داخلی نهایت استفاده را داشته باشیم. و اما اگر مراد و منظور ما موضوع کیفیت باشد که ما در یک تبصره جایگزین اگر فرصت شد خدمت همکاران عزیز عرض بکنم، بحث کیفیت را آنجا پیشنهاد می‌دهم. لذا من خدمت همکاران عرض بکنم با توجه به محتوای اصل ماده پیشنهاد حذف تبصره (1) را دارم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم،‌ مخالف صحبت می‌کند؟

محمد علی وکیلی
سرکار خانم ذوالقدر مخالف هستند، بفرمایید.

سیده فاطمه ذوالقدر
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام خدمت همکاران گرامی و ملت شریف ایران. همکاران محترم توجه کنید! تبصره (1) اینجا ملزم می‌کند که تولیدکننده یا هر تولیدی که باشد این برچسب را داشته باشد، برچسب انرژی که همه دارند، مثل برچسب انرژی که درصد داخلی بودن را نشان بدهد. تولیدکنندگان داخلی موظف می‌شوند این برچسب را مثل بقیه برچسب‌ها داشته باشند و این برای رونق تولید تشویق خیلی خوبی است که امسال سال رونق تولید است، مقام معظم رهبری این سال را رونق تولید نامیدند و ما باید همه کمک کنیم که این مسأله محقق بشود. تبصره (1) هم همین است که می‌گوید درصدی که تولید ملی انجام شده در برچسب ذکر شده و پیشنهادی که الان همکار محترم آقای آزادی‌خواه دادند و نظرشان واقعاً در متن خود ماده تأمین شده و نظر اینکه حالا سازمان استاندارد موظف بشود که نظارت کند در خود ماده تأمین شده و این تبصره اینجا هیچ منافاتی با استاندارد ندارد، فقط می‌گوید مثل سایر برچسب‌ها که حالا برچسب انرژی‌،‌ معاینه فنی است این برچسب را هم خودروها داشته باشند که میزان تولید داخلی رویش درج شده باشد که فقط برای رونق تولید است، برای اینکه استانداردها رعایت بشود و میزان تولید داخلی هم مشخص شده باشد. لذا من از همکاران محترم می‌خواهم با حذف این تبصره مخالفت کنند، خیلی ممنون.

محمد علی وکیلی
جناب آقای گلمرادی موافق هستند، بفرمایید.

علی گلمرادی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم مجدداً عرض ادب و احترام خدمت همکاران عزیزم دارم. همکاران محترم! همه ما و شما به خوبی آگاه و واقف هستیم که متأسفانه به دلیل پایین بودن کیفیت در تولید خودرو، استقبال از خودروهای داخلی پایین است. ما در اصل ماده این کیفیت و توجه به استانداردها را تعریف کردیم، بنابراین ورود در جزئیات به جای اینکه به ما کمک بکند تا تولید داخلی را رونق بدهیم و استقبال را زیاد کنیم، به علت ذهنیت و نگاه بد جامعه به تولیدات داخلی عملاً ما به آنها این پیام را می‌دهیم، آنجا که درصد قطعات و محصولات داخلی هست، استقبال پایین می‌آید. در سال رونق تولید ما باید همه جوانب را در نظر بگیریم تا بازار کسب و کار و تولیدات داخلی رونق پیدا بکند. یکی از مؤلفه‌های اساسی در رونق تولید توجه به فضای روانی در حوزه کسب و کار است. بنابراین ما تا زمانی که به جایگاه مناسب و مطلوب و سطحی از اعتبار در تولید داخلی نرسیدیم، در جهت شرایط نامساعد و در جهت عدم استقبال از جانب خریداران داخلی باید مراقب باشیم. بنابراین اصل ماده کفایت می‌کند و کسانی هم که می‌خواهند بدانند که چه محصول و کالایی خریداری می‌کنند حتماً تحقیقات لازم را از کارخانجات تولیدی کسب می‌کنند، آنها هم موظفند در اختیارشان بگذارند. بنابراین ضرورت برچسب یک موضوع بی‌اهمیت است، اینکه خواهر عزیزم هم اشاره کردند برچسب انرژی، این خیلی متفاوت است. بحث مصرف انرژی با کیفیت محصولات و قطعات خیلی متفاوت و دو مقوله کاملاً مجزا و متفاوت است. بنابراین من خواهش می‌کنم عزیزان توجه داشته باشند امروز ما باید همه همت خودمان را در جهت ایجاد شرایط مساعد برای رونق تولید و توسعه صنعت خودرو به کار ببندیم، اما این گله‌مندی برقرار است. ما بیشتر حرف می‌زنیم، شعار می‌دهیم، ولی در عمل امروز بعد از سالیان سال صنعت خودروی‌مان این حال و روز را دارد. با کیفیت بسیار پایین و قیمت بسیار سرسام‌آور. هنر ما در ایجاد نارضایتی مردم، فرار دادن مردم و کم‌رونق کردن تولیدات داخلی است. این موضوع هم حتمـاً به رونق تولید داخلی خدشه وارد می‌کند. بنابراین عزیزان! خواهش می‌کنم با توجه و دقت در طرح‌ها و مواد قانونی اعمال نظر بکنند تا ما بیشتر از این گرفتار این موضوعات نشویم، خیلی متشکرم.

محمد علی وکیلی
متشکرم، دولت مخالف است.

علی اردشیرلاریجانی
دولت مخالف است، کمیسیون بفرمایید.

ولی ملکی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من از پیشنهاددهنده محترم تشکر می‌‌کنم. دوستان توجه کنید! ما قانونی به نام قانون حداکثر توان تولید داریم. در همان قانون ما این را آورده‌ایم که میزان ساخت داخل در آنجا قید بشود. الان هم چیز جدیدی نیست، یعنی این قانون در اینجا تصریح می‌‌کند که میزان توان تولید داخل در این کالا هم قید بشود. بنابراین اینجا حذف هم بکنیم، براساس قانون حداکثر توان تولید میزان تولیدات داخلی قید خواهد شد و یک تأکید مؤکد است که در اینجا ضمن اینکه ما کالاهای استاندارد در خود ماده (6) تکلیف می‌کنیم باید تولید بشود و سازمان ملی استاندارد نظارت کامل داشته باشد، وزارت صنعت، معدن و تجارت هم نظارت نهایی را می‌کند، اما تنها فرقی که وجود دارد این است که یک برچسب ملی میزان تولید در اینجا قید بشود. بنابراین از همکاران ارجمند خواهش می‌کنم براساس نظر کارشناسی با این پیشنهاد حذف مخالفت بکنند، تشکر می‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 243 نفر، پیشنهاد آقای آزادی‌خواه حذف تبصره (1) است. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای آزادی‌خواه! شما پیشنهاد اصلاحی‌تان هم مثل قضیه حذف است، باز هم می‌خواهید مطرح کنید؟ بفرمایید. آقای آزادی‌خواه پیشنهاد اصلاحی دارند، می‌فرمایند که سازمان ملی استاندارد مکلف بشود که کیفیت خودرو را اطلاع‌رسانی کند.

احد آزادی خواه
پیشنهاد دهنده
آقای رئیس! من در ادامه پیشنهاد حذفی که توضیحات اجمالی را خدمت همکاران عرض کردم،‌ چون پیشنهاد جایگزین دارم خدمتتان عرض بکنم. ما در تبصره (1) تولیدکننده را مکلف کردیم، اصل اینکه چقدر ما در قانون می‌‌توانیم تولیدکننده را که بخش خصوصی است مکلف کنیم محل بحث است که حالا از این می‌گذریم. چون به هر حال مرجع قانون باید مشخص بشود، هم به لحاظ مبدأ صادرکننده قانون، هم به لحاظ مقصد اجراکننده قانون ما اینجا آمدیم و بخش خصوصی و تولیدکننده را مکلف کردیم. ثانیاً ما هدفی داریم، هدف‌مان این است که برای مصرف‌کننده که اساس این قانون برای حمایت از مصرف‌کننده است، اتفاقی ایجاد کنیم که مصرف‌کننده می‌خواهد وارد بازار خرید خودرو بشود خودرویی بخرد که بتواند کیفیت آن را ارزیابی بکند و بداند چه خودرویی دارد می‌خرد که فردا متضرر نشود. همکاران گرامی! پیشنهاد جایگزین ما این است که سازمان ملی استاندارد را مکلف کردیم، به عنوان یک نهادی که در حوزه استانداردسازی و تعیین استانداردهای تولیدات تکلیف ذاتی دارد و اطلاع ذاتی هم دارد. سازمان ملی استاندارد مکلف است ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخلی را به گونه‌ای اطلاع‌رسانی کند که مصرف‌کننده...

علی اردشیرلاریجانی
آقای آزادی‌خواه! این پیشنهاد شما الان در خود ماده (6) آمده، ملاحظه بفرمایید. نوشته «سازمان ملی استاندارد مکلف است در اجرای استاندارد مصوب مرتبط با خودروهای وارداتی ساخت داخل و قطعات آنها در هر سال به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که از واردات و تولید خودروهای خارج از استانداردهای مذکور جلوگیری نماید. همچنین شماره‌گذاری» با تأیید آن می‌باشد.

احد آزادی خواه
آقای رئیس! تفاوتش در این است که ما اینجا آمدیم اطلاع‌رسانی به مصرف‌کننده را لحاظ کردیم.

علی اردشیرلاریجانی
فقط کلمه «اطلاع‌رسانی» را اضافه می‌کنید.

احد آزادی خواه
یعنی غایت این است که ما به مصرف‌‌کننده اطلاع بدهیم این کیفیت معدل استانداردش چقدر است؟ این را ما به عهده نهاد متخصص خودش بگذاریم که مصرف‌کننده این وسط متضرر نشود. از همکاران تقاضا می‌کنم که رأی بدهند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم،‌ مخالف صحبت می‌کند؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای بیرانوندی مخالف هستند، بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای بیرانوندی وقتشان را به شما دادند؟ (گلمرادی ـ بله) بفرمایید.

علی گلمرادی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از برادر عزیزم، من براساس توضیحات ریاست محترم جلسه تأیید می‌کنم، در خود ماده سازمان ملی استاندارد را مکلف کرده که این موضوع نصب برچسب را رعایت کنند. در تبصره تولیدکننده را ملزم و مکلف به اجرا کرده است. عزیزان! یعنی همان سازمان ملی استاندارد مسئول است و براساس دستورالعملی که برای تولیدکننده تعریف کرده تولیدکننده باید آن را اجرا کند. پس براساس همین رفع ابهامی که جناب آقای لاریجانی فرمایش کردند.

علی اردشیرلاریجانی
یک لحظه اجازه بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای گلمرادی! اسم شما در ستون موافق است، اما دارید مخالف صحبت می‌کنید.

علی اردشیرلاریجانی
می‌گویند مقصودشان مخالف بودند.

محمد علی وکیلی
پس مخالف هستید، بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
بحث‌تان تمام است؟

علی گلمرادی
مخالف
من تکمیل ‌کنم، ‌موضوع مهم است. آقای آزادی‌خواه عزیز! همانطور که جناب آقای لاریجانی توضیح دادند ما در اصل ماده سازمان ملی استاندارد را مکلف کردیم، مسئول است و باید کنترل و نظارت کند، اما این تولیدکننده است که در کنار تولید خود ملزم به نصب برچسب می‌شود. پس نظر شما تأمین می‌شود و مشکل حل می‌شود، البته دغدغه جناب‌‌عالی دغدغه درستی است و ما باید در بحث شفاف‌سازی و اطلاعات درست برای اینکه مشتریان به خوبی انتخاب بکنند و تصمیم بگیرند این یک تصمیم درست است، ولی با توجه به تعریف درستی که طراحان محترم لحاظ کردند، عملاً نگرانی جناب‌عالی هم رفع می‌شود. بنابراین از همه همکاران عزیز تقاضامندم که توجه به این موضوع داشته باشند و در ارائه رأی خودشان این نکته ظریف را مد نظر داشته باشند. اما از فرصت استفاده کنم، آقای وکیلی! امروز باید بپذیریم هم تولیدکنندگان ما مورد اجحاف واقع شده‌اند و هم مصرف‌کننده‌های ما، ما برای اینکه در این حوزه بتوانیم موفق عمل کنیم باید بیشتر و تخصصی‌تر از این با موضوعات رفتار کنیم. امروز تولیدکننده، قدرت پاسخگویی به مصرف‌کننده را ندارد،‌ چرا ندارد؟ به خاطر اینکه خودش با یک موانع و محدودیت‌هایی مواجه می‌شود که در آن زمینه هم دوستان باید عنایت خاص داشته باشند.

محمد علی وکیلی
ممنونم،‌ جناب آقای پورمختار موافق هستند، بفرمایید.

محمدعلی پورمختار
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خسته‌نباشید خدمت همکاران محترم و ملت شریف ایران دارم. دوستان عزیز عنایت بفرمایید! اتفاقاً این پیشنهاد یک پیشنهاد هوشمندانه است. اگر ملاحظه بفرمایید سازمان ملی استاندارد با تصویب همین مجلس از ذیل وزارت صمت خارج شد و در ریاست جمهوری به عنوان یکی از تشکیلات قرار گرفت و علتش هم این است که این سازمان به طور مستقل بتواند وظیفه خودش را که ارزیابی کیفیت کالاهای تولیدی است انجام بدهد. آن چیزی که در ماده (6) آمده خارج از بحث و پیشنهاد جناب آقای آزادی‌خواه است از این جهت که سازمان استاندارد در ماده (6) فقط راجع به کیفیت کالا اظهار نظر می‌کند و برچسبش هم تعیین می‌کند، ولی تبصره (1) راجع به این است که چند درصد از کالاهای تولیدی و منصوبه در خودروی ساخت داخل، داخلی است. این را ما به لحاظ اینکه مقام قضاوت‌کننده و ارزیابی‌کننده را از مقام تولیدکننده و تعیین‌کننده جدا بکنیم و یک اطمینان خاطری ایجاد بشود خیلی شایسته است که به سازمان ملی استاندارد این اجازه را بدهیم و در واقع این تکلیف را تعیین بکنیم که سازمان ملی استاندارد بیاید بررسی بکند، ضمن اینکه کیفیت را تعیین می‌کند، درصد داخلی‌سازی را هم سازمان ملی استاندارد مشخص بکند و در واقع می‌شود گفت این یک ارزیابی صحیح، منطقی و قابل اعتنا خواهد بود. مثلاً ممکن است خودروسازی به لحاظ‌هایی و دلایلی نخواهد این را درست ثبت و ضبط بکند، همانطور که اشاره کردند به لحاظ اینکه مثلاً قطعات خارجی را بیشتر مشتریان می‌پسندند، خودروساز هم بخواهد همان درصد قطعه خارجی را بیشتر بزند، در حالی که ما دنبال این هستیم که به تولید ملی افتخار بکنیم و بگوییم این قطعاتی که ساخته شده تماماً یا درصدی از آن داخلی است. پس این مقام و جایگاه را باید به سازمانی بدهیم که مستقل از خود خودروساز است و آن می‌تواند سازمان ملی استاندارد باشد. (در این هنگام آقای مسعود پزشکیان «نایب‌رئیس اول» ریاست جلسه را به‌عهده گرفتند) سازمان ملی استاندارد بر مبنای واقعیات، بدون اینکه منفعت یا ضرری داشته باشد اگر این وظیفه را خوب و به درستی انجام بدهد مطمئناً در افزایش کیفیت کار و اعتماد به قطعه‌سازان داخلی و رونق تولید کمک خواهد کرد و لذا خواهش من این است که با نگاه به این واقعیت ضروری به پیشنهاد همکار عزیزمان جناب حاج‌آقای آزادی‌خواه رأی مثبت بدهید، تشکر می‌کنم.

مسعود پزشکیان
دولت مخالف است، کمیسیون بفرمایید.

ولی ملکی
مخالف
آقای رئیس! یک‌ذره دقت بکنید، شما تازه تشریف آوردید. همکاران عزیز ببینید! اگر شما دقت بکنید پیشنهاد قبلی دقیقاً (180) درجه با پیشنهاد فعلی مغایر بود. در پیشنهاد قبلی که همکار عزیزمان حذف آن را داده بودند هدف، میزان تولید داخلی براساس برچسب مطرح شده بود، ولی الان دقیقاً برعکس آن گفته می‌شود. من خواهش می‌کنم یک ذره دقت بشود. موافق محترم را من دیدم مخالفت می‌کنند و مخالف محترم موافقت می‌کنند. این یک ذره دقت بشود همه اینها را خود شما پیشنهاد دادید، همکارهای شما طرح دادند و در کمیسیون بارها دست به دست شده است و گشته است. ما می‌گوییم برای خودروهای داخلی میزان ساخت داخل و خارج باید با برچسب مشخص بشود که در تبصره (1) این مسأله لحاظ شد، قبلاً هم پیشنهاد حذف داده شده بود. بنابراین چون در حداکثر توان تولید که قانون بالادستی نسبت به این است در آنجاها قید شده است اصلاً طرح این موضوع مغایرت دارد، فلذا ما مخالف هستیم،‌ تشکر می‌‌کنم.

مسعود پزشکیان
حضار 240 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی! پیشنهادتان را مطرح می‌فرمایید؟ آقای دکتر! ماده (6) را لطف کنید به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 239 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به اصل ماده (6) اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. هنوز (60) نفر از عزیزان رأی ندادند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! آقای دکتر پارسایی یک پیشنهاد الحاقی دارند، آقای دکتر پارسایی بفرمایید.

بهرام پارسائی
پیشنهاد دهنده
به نام خدا عین پیشنهاد اینجانب «شرکت‌های خودروسازی موظفند هنگام فروش قیمت تمام‌شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه و به شورای عالی رقابت اعلام کنند. تخلف از این امر جرم محسوب شده و مرتکب به یکی از مجازات‌های تعزیری درجه شش موضوع ماده (19) قانون مجازات اسلامی مصوب 1/2/1392 محکوم می‌شود». دوستان عزیز! دلیل پیشنهاد اینجانب این است؛ الان چه کسی در کشور از نحوه قیمت‌گذاری خودرو رضایت دارد؟ اصلاً چه نظارتی بر نحوه قیمت‌گذاری خودرو وجود دارد و قیمت‌گذاری هیچ‌وقت تا الان راستی‌آزمایی نشده که قیمت واقعی چقدر است؟ مخصوصاً‌ امروزه که خودروسازان سود را در این می‌بینند که با قیمت گرانتر خودرو را عرضه کنند و این مجوزی که به آنها داده شده (5) درصد زیر قیمت بازار و اینها هم می‌آیند خودروی‌شان را عرضه نمی‌کنند که قیمت کف بازار افزایش پیدا کند و منافع بیشتری برای خودروسازان به وجود بیاید. وقتی که این منافع را دارند طبیعی است که بیش از (400) هزار تعهد انجام‌نشده باشد، خودرو عرضه نکنند عطش بازار بالا برود و باعث افزایش قیمت بشوند و بعد بخواهند فروش نقدی‌شان را (5) درصد زیر قیمت بازار عرضه کنند. این یکی از دلایل نابسامانی اصلی بازار خودرو است که پیشنهاد بنده می‌تواند این موضوع را حل بکند که واقعاً نظارت و راستی‌آزمایی در نحوه قیمت‌گذاری خودرو باشد. تصویب این می‌‌تواند هم بر قیمت‌گذاری نظارت بکند و هم باعث بشود خودروساز عرضه‌اش را انجام بدهد و دپو نکند و به بهانه نبود قطعات حدود صد و خرده‌ای هزار خودرو آنجا انبار می‌کنند و خود باعث افزایش شدید قیمت خودرو در بازار می‌شود که عرض کردم نهایتاً باز نفعش در جیب خودروساز می‌رود که (5) درصد می‌خواهد پایین‌تر از قیمت کف بازار بدهد. این یعنی رها کردن بازار و تسلیم شدن قانون و قانونگذار و دولت و همه در مقابل بازار دلالی که آنها هر قیمتی که می‌خواهند عرضه بکنند و خودروساز هم بدش نمی‌آید که این قیمت در بازار افزایش پیدا کند بتواند فروش نقدی‌اش را به قیمت (5) درصد زیر کف بازار بفروشد و نهایتاً حقوق مصرف‌کننده و حقوق مردم نادیده گرفته می‌شود و باعث تنش شدید در بازار همین موضوع است. بنابراین من از دوستان خواهش می‌کنم که به این موضوع که قیمت خودرو را نظارت‌پذیر و راستی‌آزمایی می‌کند، رأی بدهند.

مسعود پزشکیان
مخالف صحبت می‌کند؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای محجوب مخالف هستند، بفرمایید.

علیرضا محجوب
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم در پیشنهادات و مطالبی که می‌فرمایند عنایت بفرمایند. آنچه که اولاً باید در نظر بگیریم توان و ظرفیت تولید داخلی ما است، کل توانایی‌ها و عملیاتی کردن این توانایی‌ها است. ممکن است ما خیلی آرمان‌های زیبایی داشته باشیم، چه در قیمت‌گذاری، چه در عرضه و چه در تولید، اما باید ببینیم که واقعیت‌ها چطور حکم می‌کند؟ امروز چه صنعت خودروسازی که یک صنعتی در معرض همه مردم است، چون همه با آن سروکار دارند می‌‌توانند نواقص و ایرادهایش را ببینند، این هم حسن است و هم از این حیث که بسیاری خود را در این باب ذی‌مدخل می‌دانند برای کسانی که در این صنعت هستند باید کار بزرگی انجام بدهند برای اینکه بتوانند جلب توجه مشتریان را بکنند. مجموعه اقداماتی هم که تا امروز انجام شده، علی‌رغم اینکه شما در این قانون کنترل‌ها را تقویت می‌کنید و این به نفع تولید داخلی است، اما تولیدکننده داخلی حتماً دچار دشواری‌های زیادی خواهد بود در مواجهه با آنچه شما مصوب می‌کنید. یعنی با توجه به محدودیت‌هایی که امروز هم در عرصه بین‌المللی درست شده و درست خواهد شد و بوده شما هرچه محدودیت اضافه می‌کنید یعنی امکان رسیدن به تولید داخلی را کم می‌کنید. اینها زیبا نیست که ما فقط آرمان خودمان را ببینیم، ما مجلس هستیم، مجلس پدر همه است، رقیب کسی نیست، رقیب خودروساز، دستگاه‌های دیگر نیست. نماینده‌ نباید در منظر رقابت بنشیند، پیشنهاددهنده‌ای نباید در منظر رقابت بنشیند. این تولیدات برای ما است، چه بد، چه زشت و چه زیبا و البته ما هم طرفدار کم کردن نواقص هستیم. آنچه در این قانون آمده به نظر من به اندازه کافی سخت‌گیرانه است، مدام سخت‌گیری را اضافه نکنیم. اگر ما معتقدیم بازار، بازار آزاد و عرضه و تقاضا باید قیمت را تعیین کند مگر می‌شود ما (10) تا فرمول ارائه کنیم؟ اگر به اینها معتقدیم این پیشنهادات جای تصویب و طرح ندارد، اگر اعتقاد نداریم می‌گوییم که رقابت مثلاً باید کنترل بشود من طرفدار این فکر هستم، اما این بنیان دیگری می‌خواهد. آن دیگر خودروسازی خصوصی و هرکسی بخواهد بنگاه درست بکند و فعالیت بکند نمی‌خواهد، اگر شما بنگاه‌داری را اعتقاد دارید باید اینها را هم اعتقاد داشته باشید. کاری نکنید که بنگاه‌داری را از صرفه بیندازید و از حدود خارج کنید، چون اینجا خیلی به آن توجه دارید. همان مشکلی که در تولید یک کالای کشاورزی و معدنی است در خودرو هم هست. این مشکلات بعضی‌‌شان جنبه عمومی دارد،‌ هرچه برای همه وضع کردید اگر دیدید جواب می‌دهد بیایید اینجا وضع کنید. من معتقد هستم مجلس محترم دقت کند، درست است که یک موضوع حساسی است، اما به همان اندازه باید توجه کنید. ایران در 1358 ما آرزو می‌کردیم یک واشر کاغذی بسازد، امروز کارهای بزرگی انجام می‌گیرد. در عین حال نقص‌های بزرگی هم دارد، ما در رفع نقص با همه هم‌صدا هستیم، در تأکید روی استانداردها با همه هم‌صدا هستیم و معتقدیم این قانون به اندازه کافی در این مورد سختگیرانه است. دست شورای رقابت و کانون‌های رقابتی و کانون‌های کنترلی که معلوم کردید لطفاً نبندید. لذا با این پیشنهاد مخالف هستم، تقاضا می‌کنم به این پیشنهاد رأی ندهید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای حاجی موافق هستند، بفرمایید.

حسینعلی حاجی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم من خواهش می‌کنم همکاران عزیز عنایت ویژه داشته باشند. ببینید! پیشنهاد چیست. پیشنهاد این است که بر قیمت نظارت بشود، انصافاً پیشنهاد خوبی است، یعنی اینکه بالاخره بازار یله و رها نباشد، یک مرجعی که مرضی‌الطرفین است هم بایستی حامی حقوق مردم و مصرف‌کننده و هم تولیدکننده باشد این بیاید و قیمت را نظارت بکند که به مردم اجحاف نشود، این بسیار پیشنهاد خوبی است. این سختگیرانه نیست، این یک نوع انصاف و دفاع از حقوق مردم است. پیشنهاد این است که بر قیمت‌گذاری نظارت بشود. یکی از اشکالاتی که الان در مسائل اقتصادی جامعه وجود دارد و همه از آن گلایه می‌کنیم این است که مثلاً چرا ستاد تنظیم بازار روی قیمت‌گذاری کالاها نظارت ندارد، چرا نمی‌آید وقت بگذارد ببیند عرضه و تقاضا به چه صورتی است؟ چرا ما شاهد هستیم که برخلاف برخی اوقات قبل، جعلی عرضه را کاهش می‌دهند و از یک طرف تقاضا را به نوعی تهییج می‌کنند و بعد یک مدتی نگه می‌دارند تا قیمت یک کالایی بیش از اندازه بالا می‌رود، یک تعداد و عدد خاصی که بالا رفت بعد می‌گویند حالا می‌آییم وارد می‌شویم. یکی از آن مثلاً (20) درصدی که بالا رفته (1) درصدش را کاهش می‌دهند و می‌گویند به نفع مردم ما کاهش قیمت دادیم. شما در بسیاری از کالاها همین را امروز شاهد هستید. به عنوان مثال بازار میلگرد الان چه وضعیتی دارد؟ واقعاً آیا انصاف است میلگردی که همه مواد اولیه‌اش در داخل این کشور تولید می‌شود، الان چند ده برابر افزایش پیدا کرده باشد؟‌ می‌گوییم چرا صنعت ساختمان خوابیده، به خاطر اینکه یک میلگرد که تولید داخل بوده و هیچ ارتباطی هم به ارز و خارج از کشور نداشته، ولی ببینید چند درصد افزایش قیمت داشته؟ چه کسانی سودش را بردند؟ مشخص است، آنهایی که همان میلگرد را می‌گیرند انبار می‌کنند و به بازار ارائه نمی‌دهند تا قیمت بازار بالا برود، بازار تشنه بشود و بعد خرد خرد عرضه می‌کنند و با قیمت بالا می‌فروشند. درخصوص خودرو هم ما همین وضعیت را داریم، می‌آیند عرضه نمی‌کنند قیمت بالا می‌رود، بعداً می‌آیند می‌گویند حالا مثلاً به یک نوعی یک تخفیفی می‌دهیم. چه تخفیفی؟ شما که (20) برابر افزایش دادید، حالا می‌آیید یک برابر پایین می‌آورید؟ این چه اجحافی است که به مردم می‌شود؟ بنابراین اینکه شورای رقابت بیاید قیمت را تنظیم بکند که هم تولیدکننده سودش و مزدش را ببرد و هم مردم تکلیف‌شان را بدانند چیز خوبی است و جلوی دلالی‌‌ها و واسطه‌گری‌ها را که در همه بخش‌ها اینها هستند که بیشترین سود را می‌برند جلوی اینها را خواهد گرفت. لذا به این پیشنهاد خوبی که برادر عزیزمان دادند رأی مثبت بدهید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت بفرمایید.

فرشاد مقیمی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام، ادب و احترام و آرزوی قبولی طاعات برای همه نمایندگان محترم دارم. علی‌رغم احترامی که برای پیشنهاددهنده محترم و موافقان این پیشنهاد قائل هستم می‌خواهم خدمت نمایندگان محترم توضیح بدهم در قانون شما سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده را مکلف به این موضوع کردید و اساسنامه‌اش است که تمام این قیمت‌ها باید برود در چهارچوبی که قانون تعیین کرده محاسبه و اعلام بکند. قیمت‌هایی هم که امروز در سطح کشور مخصوصاً‌ در بحث خودرو است در آنجا تمام خدمات کالاها را هم مطرح می‌کند، در خودرو قیمت را براساس همین چهارچوب محاسبه کرده، براساس بند (3) مصوبه سران محترم سه قوه هم این موضوع به ستاد تنظیم بازار محول شده و این موضوع براساس پیشنهادی که در سازمان حمایت مطرح شده در آنجا هم به تصویب رسیده و این قیمت، قیمتی است که به تصویب ستاد تنظیم بازار رسیده. در شرایط امروز هم در بازار خودروها هر قیمتی هم که باشند که شما هم در جریان هستید که چه مسائلی پشت این قضیه دارد این مسأله را هدایت می‌کند همچنان قیمت در موضوع خودروسازها براساس مصوبه‌ای است که در ستاد تنظیم بازار مصوب شده و در این رابطه هم خودروسازها حق هیچ‌گونه تخلفی ندارند، آن هم به دلیل اینکه سازمان حمایت به صورت روزانه قیمت‌های تحویلی خودروها را تحت کنترل قرار می‌دهد، به همین خاطر ما با پیشنهادی که مطرح شده به دلیل وجود قانون و اینکه دوباره قانونگذاری مجددی انجام ندهد مخالف هستیم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، کمیسیون بفرمایید.

ولی ملکی
موافق
به نام خدا علی‌رغم اینکه قانون وجود دارد، کمیسیون با توجه به اینکه به شفاف‌سازی کمک می‌کند هیچ‌گونه مخالفتی با این پیشنهاد ندارد، هرچه مجلس تصویب بکند آن را عمل خواهد کرد،‌ متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اگر اجازه بدهید من قرائت بکنم؛ ماده (11) پیشنهاد الحاقی به ماده (6) دارند «شرکت‌های خودروسازی موظفند، هنگام فروش قیمت تمام‌شده خودرو، درصد سود و قیمت قطعی را محاسبه و به شورای عالی رقابت اعلام کنند. تخلف از این امر جرم محسوب شده و مرتکب به یکی از مجازات‌های تعزیری درجه شش موضوع ماده (19) قانون مجازات اسلامی مصوب 1/2/1392 محکوم می‌شود».

مسعود پزشکیان
حضار 229 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دولت مخالف و کمیسیون موافق است. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی‌! شما پیشنهاد الحاقی‌تان را مطرح می‌‌کنید؟ مطرح نمی‌کنند. «ماده 7 ـ در صورت وقوع تصادف در دوره تضمین (گارانتی) و ارجاع به کارشناس، کارشناسان رسمی موظفند میزان عیب و نقص ناشی از تولید خودرو در ایجاد تصادف و عامل حادثه را ذکر نمایند. شرکت سازنده داخلی یا نماینده رسمی شرکت سازنده خارجی به میزان دخالت نقص خودرو در علت وقوع تصادف و نقش ایمنی خودرو در میزان خسارت و تلفات حادثه، دارای مسئولیت مدنی است». اگر آقای آزادی‌خواه اجازه بدهند به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
مطرح می‌فرمایید؟ بفرمایید.

احد آزادی خواه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! من عمد دارم در اینکه این پیشنهاد را مطرح کنم. ضمن اینکه اجازه بفرمایید! سخنگوی محترم کمیسیون صنایع همکار عزیزم نکته‌ای را فرمودند که چون واقعیت نداشت و یک مقداری باید توجه به پیشنهاددهنده‌ها هم بیشتر بشود من صرفاً فقط اصل موضوع را می‌گویم که اینطور نیست که اگر پیشنهادی مطرح می‌شود نقض غرض باشد یا مثلاً بی‌مطالعه باشد. تقاضایم است همکاران عزیز نسبت به قضاوت پیشنهاد، پیشنهادکننده‌ها و موافقین و مخالفین یک قدری بیشتر و عادلانه‌تر و منطقی‌تر برخورد بکنند. آقای رئیس ببینید! ما در ماده (7) آمدیم حکمی را پیشنهاد دادیم و گفتیم که نماینده شرکت سازنده خارجی مثلاً‌ کاری را انجام بدهد. اگر تصادفی در دوره گارانتی یا همان تضمین سلامت شد بعد از آنکه کارشناسان نظر دادند شرکت سازنده داخلی یا نماینده‌اش به میزان دخالت نقص خودرو کاری را انجام بدهد. اگر اتفاقی بیفتد ما آنجا نماینده رسمی شرکت سازنده را از کجا گیر بیاوریم، با چه سازوکاری گیر بیاوریم، اگر ما بخواهیم او چقدر امتثال می‌کند و می‌آید و پاسخگو می‌شود و چقدر این شدنی است که ما قانونی تصویب کنیم که نماینده سازنده خودرو را مکلف به یک تکلیف بکنیم؟ ما پیشنهاد جایگزین‌‌مان این است که واردکننده‌ای که می‌خواهد این کالا و خودرو را وارد کرده و موضوع گمرکی و عوارض به او مربوط می‌شود او را مکلف بکنیم. اگر اتفاقی افتاد، تصادفی شد و مشکلی ایجاد شد برای آنکه مصرف‌کننده ما متضرر نشود که الان شما شاهد و ناظر هستید واقعاً راهکار اجرایی هم در این است؛ آن فرد یا شرکت واردکننده متولی باشد،‌ نه شرکت سازنده. ما شرکت سازنده را با چه سازوکاری مکلف کنیم و اگر مکلف کردیم چقدر ضمانت اجرایی دارد؟ آقای سخنگوی محترم! تقاضایم است نسبت به پیشنهاد دقت بفرمایید که قضاوت‌تان درست باشد. نظر من این است که «شرکت واردکننده یا واردکننده» را جایگزین «نماینده رسمی شرکت سازنده خارجی» بکنیم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، مخالف صحبت می‌کند؟

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! اصرار دارند صحبت بکنند.

مسعود پزشکیان
اگر اصرار دارند بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای مرادی بفرمایید.

احمد مرادی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان در این ماه پرخیر و برکت و عرض سلام،‌ ادب و احترام محضر ملت شریف ایران اسلامی و همه نمایندگان عزیز. امروز به هر جهت بحث موضوع مهمی که در وضعیت و شرایطی که در ساماندهی بازار خودرو هست و همه مردم و بالاخص مصرف‌کنندگان انتظار دارند که خودروی با کیفیت و استانداردی را بتوانند تحویل بگیرند و مورد استفاده قرار بگیرد و این انتظار هم از نمایندگان مجلس است که ان‌شا‌ءالله قانونی را تدوین بکنند که بتواند شرایط خوبی را در کشور حاکم بکند. من ضمن تشکر و قدردانی از همه عزیزانی که با حساسیت این موضوع را دنبال می‌کنند و مواد این قانون و این طرح را رصد می‌کنند و پیشنهادی که عزیز ما و نماینده محترم در این زمینه دادند من می‌خواهم تأکید بکنم که در این شرایطی که خودرویی را ما باید تحویل مصرف‌کننده بدهیم و این خودرو از استانداردهای لازم برقرار بشود و اینکه این پیشنهادات را هم در جلسه کمیسیون و هم در صحن علنی که به کرات هم مطرح شده و در این شرایط خواهش من این است که دوستان به این توجه بکنند که تولیدکنندگان ما موظف بشوند خودروی باکیفیتی را تولید بکنند و از آن طرف هم نظارت‌های لازمی بشود و همین ماده هم به نظر من کفایت لازم را دارد و به همین خاطر و شرایط تأکید من بر این است که ان‌شا‌ءالله به این اصل ماده ما رأی بدهیم و دیگر به نظرم می‌آید حالا الحاق یا اینکه حذف ماده یا اصلاح در این می‌‌تواند این کار را یک‌کمی سخت‌تر بکند و پیشنهاد است که ان‌شا‌ءالله دوستان به این توجه لازم و کافی را داشته باشند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای پورمختار موافق هستند، بفرمایید.

محمدعلی پورمختار
موافق
ـ بسم الله الرحمن الرحیم دوباره پیشنهادی که همکار عزیزمان جناب حاج‌آقای آزادی‌خواه دادند واقعاً یک پیشنهاد منطقی از چند جهت است. دوستان عزیز عنایت بفرمایید! این مسأله خیلی مهم است. ما شرایطی داریم که شرکت سازنده خارجی اولاً نماینده رسمی در داخل کشور ندارد، الان سال‌ها است ما فاقد نماینده رسمی توسط شرکت‌های سازنده خارجی هستیم. این را باید چکار بکنیم؟ اینها می‌روند با واسطه از سایر شرکت‌هایی که در بعضی از کشورهای دیگر خودروها را می‌آورند خریداری می‌کنند و وارد کشور می‌کنند. نماینده رسمی ندارد،‌ این را هم وزارت صمت در جریان است، هم خود شما مستحضر هستید، این از یک طرف. از طرف دیگر نماینده رسمی هیچ‌وقت پاسخگوی مسئولیت‌های مدنی ناشی از نقص در تولید و اتفاقات و حوادث ناشی از آن نمی‌تواند باشد. این فقط یک نمایندگی می‌گیرد که بیاید و خودرو را توزیع بکند، در همین حد این مأموریت و مسئولیت دارد. آن کسی که بیش از همه باید در رابطه با کیفیت خودرو، أخذ استانداردهای لازم و تأییدیه‌هایی که دستگاه‌های متولی، هم وزارت صمت و هم سازمان ملی استاندارد صادر می‌کند واردکننده است که می‌رود تعهدات لازم را می‌دهد و مسئولیت را می‌پذیرد که این خودرویی که قرار است وارد بکند باید دارای مجموعه این استانداردها باشد. اگر حالا چنین چیزهایی به هر دلیلی رعایت نشد اطلاعات نادرست و غلط داد و باعث گمراهی مسئولین مربوطه شده یا حتی بعضاً هستند می‌آیند می‌روند و تعهداتی را در این دستگاه‌ها می‌دهند، تعهدات محضری رسمی و بعد اجازه واردات را می‌گیرند، اجازه واردات گرفته شد این اتفاق افتاده که در این دوره تضمین و گارانتی تصادف واقع شد و معلوم شد که این خودرو در امر ساخت دچار نقص بوده، قطعات به‌کارگرفته شده مشکل داشته. اینجا مسئولیت این واردکننده است که به صورت رسمی آمده خودش تعهد داده و قبول مسئولیت کرده و پذیرفته که استانداردهای لازم را رعایت بکند. البته من فکر کنم اگر مسئولیت کسانی را که این مجوزها را هم صادر می‌‌کنند را ما به رسمیت بشناسیم، مثل وزارت صمت و سازمان ملی استاندارد این هم می‌‌تواند تضمینی برای بالا بردن اطمینان خاطر از واردات خودروهای هم با کیفیت و هم دارای استانداردهای بین‌المللی و بر همین مبنا است که پیشنهاد جناب آقای آزادی‌خواه پیشنهاد مطلوب، منطقی و قابل درسترس است. این را همکاران عزیز دقت بفرمایید! کمیسیون محترم صنایع هم عنایت بفرمایید. جناب آقای ملکی! الان شما هیچ‌کدام از خودروهایی که دارد وارد می‌شود دارای نماینده رسمی از خودروساز خارجی نیستند. شما یقه چه کسی را می‌خواهید بگیرید؟ قانون دارید می‌گذارید، ولی قانونی که ابتر و غیرقابل اجرا خواهد بود و لذا پیشنهاد تأیید این را دارم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت بفرمایید.

فرشاد مقیمی
مخالف
من خدمت همه نمایندگان محترم عرض سلام مجدد دارم. من توضیحاً فقط خدمت نمایندگان عرض بکنم که شما در قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده خودرو آنجا اصلاً تکلیف کردید که هیچ خودرویی بدون خدمات نمایندگی و پس از فروش اصلاً قابلیت ورود به کشور را ندارد و ما هم این اجازه را به هیچ‌ واردکننده‌‌ای مشروط به اینکه نمایندگی در ایران نداشته باشد اصلاً اجازه نمی‌دهیم. به همین خاطر این پیشنهاد در قانون قبلی و در قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو تصریح شده و ما هم براساس همان چهارچوب الان در حال اجرا هستیم و به همین خاطر ما با پیشنهاد مخالف هستیم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، کمیسیون بفرمایید.

ولی ملکی
مخالف
به نام خدا همکار بسیار ارجمند ما حاج‌آقای آزادی‌خواه که از نماینده‌های فعال هستند و الحمدلله پیشنهادات خوبی هم می‌دهند، حاج‌آقای آزادی‌‌خواه! یک ذره توجه کن. (پزشکیان ـ از شما تعریف می‌کنند آقای آزادی‌خواه) قطعاً من هدفم این نبود که خدای‌ناکرده توجه شما به این مسأله معطوف نشده بود، بلکه من نظر کمیسیون را به عنوان سخنگو وظیفه دارم مطرح بکنم. اما در مورد این پیشنهاد شما دقت به مصوبه کمیسیون و پیشنهاد اخیر بکنید. در اینجا گفته شده که «نماینده رسمی شرکت سازنده خارجی» دوستان ببینید! الان وضعیتی شده هرکس به هر طریقی خودرو وارد می‌کند، اینها هیچ‌گونه مسئولیتی را نمی‌پذیرند وقتی که وارد کردند، چون نه مرکز خدمات پس از فروش دارند، نه تعمیرگاه و نه کادر فنی دارند، این خودرو را این آدم وارد کرد شماها خریدید، کجا مراجعه بکنید؟ در دنیا مرسوم است و در اینجا هم قیده شده «نماینده رسمی آن خودروساز خارجی»، اگر این کلمه «نماینده رسمی خودروساز خارجی» را ما حذف بکنیم یقه چه کسی را بگیریم؟ فردا این (100) تا خودور آورد وارد کشور کرد به هر طریقی، از ارتباطات استفاده کرد،‌ اما برایش زیرساخت تعیین نکرده، قطعات یدکی وارد نکرده. وقتی ما می‌گوییم در دوره گارانتی باید خدمات پس‌ از فروش ارائه بکند، اگر غیر از نماینده رسمی شرکت‌های خارجی باشد این کلمه «نماینده رسمی» را ما حذف بکنیم دست‌مان به هیچ‌کجا بند نیست، کسی را نمی‌توانیم مؤاخذه بکنیم، چون برای اینکه نه آن توان را دارد، حالا پول داشته از راه رابطه رفته (100) تا خودرو را هم از یک شرکتی وارد کرده است. بنابراین کمیسیون به طور تخصصی وارد شده، نظرات همکاران‌مان را از خود مجلس گرفته، هر بیانی هم که بنده اینجا اعلام می‌کنم نظر کمیسیون است و به عنوان سخنگو وظیفه غیر از این هم ندارم. بنابراین ضمن احترام به این پیشنهاد که ما اسم واردکننده را بیاوریم واردکننده‌ای که مسئولیت‌پذیر باشد، یعنی بتواند فردا از عهده خدمات پس از فروش بر بیاید، عیبی در دوره گارانتی پیدا کرد مسئولیتش را بپذیرد. به این موضوع توجه کنید، تشکر می‌کنم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. حضار 225 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد بعدی را آقای دکتر پارسایی می‌فرمایند این دوره گارانتی پنج سال بشود، چون زمان معلوم نیست. جناب پارسایی بفرمایید.

بهرام پارسائی
پیشنهاد دهنده
به نام خدا دوستان عزیز ببینید! دوران گارانتی معمولاً یک سال است، قطعاتی در خودرو وجود دارد که برای درازمدت باید پاسخگو باشد. به فرض در نظر بگیریم یک خودرو در سال دوم تصادف بکند ایربگش عمل نکند، آیا مقصر آن سازنده است یا نه؟ یک مسأله مثل ایربگ من نمونه موردی خدمت دوستان عرض می‌کنم فقط قرار نیست در زمان گارانتی عمل بکند. بنابر این است که تا وقتی این خودرو حرکت می‌کند از جان سرنشین، مسافر و راننده محافظت بکند. ما شاهد این هستیم که در طی چند سال گذشته به علت نقص فنی پژوی (405) تعداد زیادی از هموطنان ما بی‌گناه و زنده زنده در آتش سوختند. هیچ‌کسی در این مورد پاسخگو نبود، ولی در سایر نقاط جهان وقتی خودرویی به صورت گسترده دچار نقص فنی می‌شود ولو اینکه (10) سال هم از ساختش گذشته باشد فراخوان می‌زنند، مسئولیت می‌پذیرند و آن خودرو را اصلاح می‌کنند. اینکه دوستان این را به یک سال محدود کردند یک سال طبیعی است که طبق آن گارانتی باید پاسخگو باشد، اصلاً نیاز به طرح قانون نیست. من این را عرض می‌کنم که مگر حقوق مردم و شهروندان ما از حقوق سایر مردم جهان کمتر است؟ این کار باعث می‌شود که خودروساز وادار بشود به سمت ارتقای کیفیتش و پاسخگو بودن پیش برود. بنابراین طرح موضوع فقط در زمان گارانتی هیچ در مسأله تغییری ایجاد نمی‌کند و اصلاً پاسخگویی ایجاد نمی‌کند. بنابراین موتور، ایربگ، ترمز خودرو اینها چیزهایی هستند که باید چک بشوند توسط خودروسازی‌ها یا نمایندگی‌هایشان و نظارت بشود که باعث کاهش صدمات بشود، یا اینکه اگر بدنه خودرویی ایمن نباشد فقط برای آن یک سال گارانتی است؟ سال دوم اگر تصادف کرد و به علت ناامن بودن بدنه خودرو خسارت وارد شد خودروساز نباید پاسخگو باشد؟ بنابراین برای دفاع از حقوق مصرف‌کننده، رعایت حقوق مردم و شهروندان و ارتقای کیفیت خودروساز و وادار کردن خودروساز به ارتقای کیفیتش پیشنهاد مشخص بنده این است که یک سال گارانتی حذف بشود، چون یک سال هیچ اثری ندارد و هیچ نیاز به قانونگذاری ندارد و این ارتقا به پنج سال پیدا کند که در این پنج سال یک خودروساز باید پاسخگو باشد، در این پنج سال حداقل آن قطعات اصلی مثل بدنه، ایربگ، ترمز خودرو باید این ایمنی را داشته باشد که از جان شهروندان محافظت کند و سازنده آن خودرو در این زمینه باید پاسخگو باشد.

مسعود پزشکیان
مخالف صحبت می‌کند؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای محجوب مخالف هستند، بفرمایید.

علیرضا محجوب
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم از همکار محترم و پیشنهادشان تشکر می‌‌کنم که در جهت ارتقای کیفیت است، اما باید نکته‌ای را توجه داشته باشیم. ببینید! ما در فصل تضعیف واردات و تقویت تولید ملی هستیم، یعنی ناچاریم به این سمت برویم. چاره‌ای جز این نداریم و الا همین بحرانی که الان در بازار خودرو پیدا شد به علت همین الزاماتی که ما می‌گذاریم این الزامات سبب می‌شود که ما تعداد قطعات خارجی را افزایش بدهیم، وقتی افزایش می‌دهیم با یک تغییر ارزی کل یک صنعت، بازارش، جامعه دچار مشکل می‌شود، آن موقع ما به عصر الاغ برمی‌گردیم، یعنی یک عده راضی می‌شوند بارشان را با مال ببرند و مال سوار بشوند. باید دقت بفرمایید که ما در چه شرایطی داریم این حرف‌ها را می‌زنیم، آیا در شرایطی هستیم که ما یک عضوی از بازار جهانی، عضوی در عرضه و تقاضای بین‌المللی هستیم؟ اینجا همکارهای ما طوری حرف می‌زنند انگار همه چیز رو به ما است و باز است، کسی که دارد اداره می‌کند همه امکانات در اختیارش است. تازه همه اینها باشد بعضی از این محدودیت‌ها برای یک صنعت این‌چنینی که ساختارهایش هنوز نمی‌تواند ما به آن بگوییم در عرصه خودکفایی است، روا نیست. مضافاً بر اینکه شما نوع خودرو و شناخت‌تان را باید بر این اساس تنظیم کنید. وقتی اینطور سختگیری‌ها را می‌کنید خودروی خارجی می‌آید. خودروی خارجی وقتی می‌آید شما باید توجه داشته باشید کمپانی‌ها، فروشندگان و کشورهای فروشنده دو برابر قیمتی که شما می‌خرید از راه قطعاتش صاحب ثروت می‌شوند و بابت این دو بار ارز می‌دهید. هرچه شما سختگیری کنید یعنی امکان بالا بردن تقاضا، دارید ارز را بالا می‌برید. ما در یک شرایطی نیستیم که بتوانیم سخت‌گیری کنیم، خواهش می‌کنم با اینکه اینطور وظایفی که معین می‌کنید حتماً وظایف واردی است و در دنیا هم مرسوم است، کاملاً درست است، اما باید بدانیم که امروز ما می‌‌توانیم خودمان را جای میتسوبیشی، نیسان، تویوتا یا فورد بگذاریم و قضاوت کنیم؟ شرکت‌هایی محدود هستند در یک گوشه و زاویه‌ای قرار گرفتند و هزار مشکل دارند. من خواهش می‌کنم به مشکلات‌شان اضافه نکنید، متشکرم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای رضیان موافق هستند، بفرماید.

عبداله رضیان
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم من از این پیشنهاد تشکر می‌کنم با توجه به اینکه امروز در دنیا صنعت خودرو رو به جلو است و در جهت ارتقای کیفیت خودرو رقابت زیادی وجود دارد، اما امروزه در کشور ما در مورد کیفیت خودروهای داخلی انتقادات زیادی وجود دارد که یکی از این دلایل مهمش همین عدم نظارت در حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان است و در تمام دنیا نظارت درستی برای کنترل کیفیت خودرو وجود دارد، اما متأسفانه در کشور ما به این موضوع بی‌توجهی زیادی تا به الان شده و آقای محجوب می‌فرمایند ما (50) سال است که شرایط سختی داریم، درست است، بالاخره قانون برای درازمدت است و (50) سال است داریم خودرو تولید می‌کنیم، اما آن چیزی که ما در حال حاضر در وضعیت خودرو می‌بینیم پایین بودن کیفیت خودروی داخلی است و این هم باعث می‌شود که خسارت زیادی به مصرف‌کننده خصوصاً در وقوع تصادفات وارد بکند. این موضوع و این ماده‌ای که الان در این قانون آمده یکی از موارد پیشرفته‌ای است که ما می‌توانیم اعمال در بحث مسئولیت مدنی در نظام حقوقی کشورمان بکنیم و اینکه بخواهیم در دوره تضمین یا گارانتی فقط این را اعمال بکنیم این زمان،‌ زمان محدودی است و واقعاً نمی‌تواند شرایط مناسبی را برای مصرف‌کننده ایجاد بکند و اگر ما این زمان را زمان مناسبی قرار بدهیم که بتواند یک شرایطی برای حمایت از حقوق مصرف‌کننده ایجاد بکند به نظر می‌رسد می‌تواند باعث بشود که کیفیت خودروی داخلی افزایش پیدا بکند، تولیدکنندگان قطعه بیایند در تولید قطعه آن استاندارد لازم جهانی را اعمال بکنند و ما بتوانیم رضایت مردم را در این خصوص یک مقداری بالا ببریم و شرایط بهتری را برای خودروی داخلی ایجاد بکنیم. حالا خودروهایی که به صورت مشترک یا جوینت‌ونچری وارد می‌شود آنها هم می‌توانیم این وضعیت را اعمال بکنیم و با نماینده رسمی که در کشور دارند یا خودروهایی که وارداتی است بتوانیم این حقی را که برای مصرف‌کننده داخلی ما است تضمین بکنیم، من ممنون هستم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت و کمیسیون مخالف هستند. حضار 226 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! اگر اجازه بفرمایید اصل ماده (7) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 226 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به اصل ماده اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. هنوز (71) نفر رأی ندادند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 8 ـ منظور از خودرو در این قانون انواع خودروی سواری، وانت، مینی‌بوس، اتوبوس، کامیون، کامیونت، کشنده تریلر و موتورسیکلت است. آقای آزادی‌خواه منصرف هستید؟ (آزادی‌خواه ـ خیر) پیشنهاد حذف ماده (8) را دارند، بفرمایید.

احد آزادی خواه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! اصل طرح محتوایش در مواد مختلف هم همکاران عزیز در مواد مختلف ملاحظه فرمودند، درباره بحث مصرف سوخت و خودروهای برقی و نیمه‌برقی است که مشخص است، در مواد مختلف هم شما ملاحظه بفرمایید محتوا و سیاق طرح همین است. بعد در ماده (8) شما آمدید منظورتان از خودرو، یعنی کلیدواژه را تعریف فرمودید، طراحان عزیز و کمیسیون محترم تعریف فرمودند که مراد از خودرو انواع خودروهای سواری، وانت، مینی‌بوس، اتوبوس، کامیون، کامیونت، کشنده تریلر و فلان است. ببینید! اگر منظور و مراد خودروهای هیبریدی و برقی است دیگر چرا اینجا کشنده تریلر را آوردید؟ اگر مراد کشنده تریلر است چرا اینقدر شما از واژه «هیبریدی» استفاده کردید؟ این دو با هم متفاوتند. نظر من بر این است که تأکید می‌کنم به سیاقی که در مواد هست مراد ما همین جمله اول است که شامل کامیون‌‌ها و کشنده‌های تریلر نمی‌شود، اینها تخصصاً خارج هستند. چیزی که تخصصاً خارج است شما می‌خواهید واردش بکنید. لذا من پیشنهاد حذف ماده (8) را دارم.

مسعود پزشکیان
ـ اگر مخالف صحبت نمی‌کند موافق صحبت نکند، دولت و کمیسیون مخالف هستند. می‌خواهید نظر بدهید؟ بفرمایید.

ولی ملکی
مخالف
همکاران عزیز توجه بکنید، حاج‌آقای آزادی‌خواه! ما خدمت شما ارادت داریم، اگر ناراحت نشوید عنوان طرح «طرح ساماندهی صنعت خودرو» است، نه هیبریدی و نه برقی. یعنی کل صنعت خودرو و اینجا تعریف خودرو را کردند. بنابراین این تحصیل حاصل است، اگر در یک مورد به هیبریدی اشاره شده است آن خاص بوده، و الا کلیه صنایع خودرو است.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. حضار 228 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به پیشنهاد برادرمان آقای آزادی‌خواه اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اصل ماده (8) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 227 نفر، اصل ماده را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. نمایندگان محترم استان گلستان لطفاً در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. اگر نظرتان را اعلام بفرمایید ممنون می‌شویم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. میهمانان را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ جمعی از اعضای هیأت‌مدیره و انجمن حمایت از قربانیان اسیدپاشی کشور به دعوت سرکار خانم حسینی نماینده محترم تهران میهمانان مجمع نمایندگان تهران هستند که خدمت همه عزیزان خوش‌آمد و خیرمقدم عرض می‌کنیم.
7 اعلام وصول (2) فقره لایحه

مسعود پزشکیان
اعلام وصول هم بفرمایید حالا که شروع کردید.

علیرضا رحیمی
دو لایحه از دولت به هیأت‌رئیسه واصل شده: ـ لایحه اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم. ـ لایحه اصلاح قانون اصلاح مواد (63) و (64) قانون دیوان محاسبات عمومی کشور به صورت عادی اعلام وصول می‌شود. (ادامه رسیدگی به طرح ساماندهی صنعت خودرو)

مسعود پزشکیان
ادامه دستور را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«ماده 9 ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است با همکاری سازمان ملی استاندارد، سازمان نظام مهندسی معدن و سازمان نظام مهندسی کشاورزی ظرف مدت شش‌ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون، نسبت به ساماندهی و ارتقای کیفیت سایر خودروهای سنگین وارداتی و تولید داخل از جمله ماشین‌های راهسازی، معدنی، کشاورزی و منابع طبیعی اقدام نماید». (ابطحی ـ اصلاحی را بفرمایید) دو تا (9) داریم، یک (9) در گزارش اولیه و یک (9) در گزارش اصلاحیه است. حالا این هم از اتفاقات است. آقای دکتر! آقای مفتح اینجا یک رفع ابهام دارند، جناب مفتح بفرمایید.

محمدمهدی مفتح
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! چون راجع به رفع ابهام باید حضرت‌عالی اظهار نظر بفرمایید لطفاً عنایت بفرمایید. اینجا یک حکم بسیار مهمی را در این موادی که همه‌اش احکام مهمی دارد و راجع به تولید داخل است داده، گفته در این مواردی که می‌خواهد وارد بشود یک سری موارد، پارامترها و کیفیت‌ها باید دیده بشود، اما این را به عهده چه کسی گذاشته؟‌ به عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت گذاشته که با همکاری این مؤسسات بیاید این اقدامات را انجام بدهد. ممکن است که تعرفه را برای ورود بالا ببرد، ممکن است این کار لازم باشد برخی از واردات را ممنوع بکند. اینها را در اختیار یک وزارتخانه گذاشتن در صورتی که ما برای اینها احکام قانونی داریم،‌ اینکه تعرفه کجا باید تعیین بشود حکم قانونی دارد، اینکه اگر خواست ممنوعیت ورود پیدا بکند چه اتفاقاتی بیفتد حکم قانونی دارد، معلوم است که مسیرش چیست. اینجا فقط نوشتن وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است این کار را انجام بدهد بدون اینکه راهکار قانونی جدیدی برایش تعریف بشود بگوییم برود مثلاً هیأت دولت تصویب بکند یا اینکه چه اقداماتی در مغایرت با قوانین قبلی اتفاق می‌افتد آیا ما تمام اختیارات را به این وزارتخانه بدهیم، چه اتفاقی می‌افتد، اگر این تصویب بشود معنایش این می‌شود که در حقیقت این قسمت مهم واردات را ما کنار گذاشتیم و به آن در عمل توجهی نکرده‌ایم، چون این حکم به نظر می‌رسد که حکم اجرایی و عملیاتی برای تحقق این هدف مهم نباشد. به نظر من این ابهام رسید،‌ اگر حضرت‌عالی ابهام را بفرمایید.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر! تعرفه از اینجا چطور استنباط می‌شود؟ چون اینجا گفته ساماندهی و ارتقای کیفیت.

محمدمهدی مفتح
حرفم این است، این ساماندهی و ارتقای کیفیت یعنی چه؟ یکی‌ از آن ممکن است تعرفه باشد. می‌گوییم فرض کنید اگر تعرفه باشد بخواهد تعرفه بالا برود آیا این را فقط در اختیار وزارت صمت گذاشتیم؟ قانون برای گذاشتن و تعیین تعرفه یک روالی را تعریف کرده، ما اینجا آن روال را به هم بزنیم یک روال دیگری برای این کار خاص بگذاریم؟ می‌گویم چون ابهام دارد این ابهام را برطرف کنیم و مثلاً به کمیسیون ارجاع بشود و این کار مهم را کمیسیون یک سازوکار درستی بیاورد.

مسعود پزشکیان
کمیسیون! به نظرتان تعرفه در آن مطرح است؟ می‌گویند تعرفه‌ای برایش نیست. یعنی ساماندهی و کنترل کیفیت است، متشکرم. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر نپذیرفتید؟ (نایب‌رئیس ـ نه این تعرفه نیست) پس ماده (9) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 224 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به اصل ماده (9) اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. پیشنهاد بعد را بفرمایید.

حمیدرضا فولادگر
پیشنهاد دهنده
پیشنهاد ما چاپ‌شده است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! دوستان کمیسیون دیروز بعدازظهر یک اصلاحیه جدید دادند و یک ماده (9) جدید را مطرح کردند، بعضی از همکاران اینجا به ما مراجعه کردند گفتند ما چون آن (12) ساعت فرصت پیشنهادات نیمه‌شب می‌شده و فرصت دادن پیشنهاد نداشتیم آقای اکبریان رئیس کمیسیون هم فرمودند که گزارش نیاز به اصلاحاتی دارد و به حضرت‌عالی مراجعه کردند. من الان جهت قرائت گزارش بدهم یا ارجاع می‌دهید؟

مسعود پزشکیان
کمیسیون معتقد است ارجاع بدهیم اصلاح کنند، اگر اجازه بدهید این ماده را به کمیسیون بدهیم اصلاح کنند، خودشان قبول دارند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای فولادگر! الان برای حذف آنجا شما پیشنهاد چاپ‌شده دارید؟

مسعود پزشکیان
حضار 221 نفر، نمایندگان محترم! راجع به ارجاع این ماده به کمیسیون جهت اصلاح نظر خودتان را اعلام بفرمایید. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ البته ماده 9 مکرر است) پیشنهاد کمیسیون ارجاع برای اصلاح آن مشکلی که در رابطه با آن مواجه‌اند است. ارجاع به خود کمیسیون جهت اصلاح این ماده (9) مکرر و رفع مشکلی که وجود دارد با نظر خود کمیسیون است. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
کمیسیون خواهشاً زودتر گزارش بدهد که بعد همکاران فرصت برای ارائه پیشنهاد داشته باشند. ماده 10 ـ با تصویب این قانون و با توجه به لازم‌الاجراء شدن قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد مصوب 4/9/1396، قانون ارتقاء کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی داخلی مصوب 26/12/1389 نسخ و ملغی‌الاثر می‌گردد و وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است گزارش اجرای این قانون را هر شش‌ماه یک‌بار به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تقدیم کند. آقای آزادی‌خواه! حکم این تنقیحی است، منصرف هستند، آقای دکتر! ماده (10) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 223 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به اصل ماده (10) اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. مشارکت پایین است، هنوز (70) نفر از عزیزان نظر خودشان را اعلام نفرمودند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی از پیشنهادتان منصرف هستید؟ منصرف هستند.

مسعود پزشکیان
آقای حاجی خیلی ممنون، امروز کمک کردید که ما این موضوع را تمام کنیم.
8 قرائت گزارش نهایی کمیسیون صنایع و معادن در مورد تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران و ارجاع آن به قوه قضائیه

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! دستور بعد را اگر اجازه بفرمایید گزارش نهایی کمیسیون صنایع و معادن در مورد تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در اجرای ماده (212) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است. از سخنگوی محترم کمیسیون صنایع دعوت می‌کنم جهت ارائه گزارش تشریف بیاورند. جناب ملکی! با توجه به اینکه فرصت کم است اگر حتی‌الامکان خلاصه بفرمایید از زمان کمتری استفاده کنید ممنون می‌شویم.

مصطفی کواکبیان
تذکر متفرقه
تذکر داریم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! تذکر در دستور هم دارند.

مسعود پزشکیان
می‌خواهند گزارش بدهند، تذکر چه را می‌‌خواهید بدهید؟ راجع به گزارش است؟ (کواکبیان ـ در دستور است) چه دستوری؟ اگر در دستور است ان‌شا‌ءالله بعد از گزارش بفرمایید.

ولی ملکی
بسم الله الرحمن الرحیم هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی با سلام و احترام پیرو مصوبه 24/11/95 مجلس شورای اسلامی درخصوص ضرورت انجام تحقیق و تفحص از عملکرد شرکت ملی مس ایران پس از تعیین و ابلاغ احکام اعضای هیأت تحقیق و تفحص در مورخ 17/12/1395، گزارش هیئت در مورخ 2/11/1397 به این کمیسیون واصل گردید. متعاقب امر جلسه مشترک اعضای کمیسیون، اعضای هیأت تحقیق و تفحص و جناب آقای دکتر رحمانی وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در مورخ 7/11/1397 تشکیل و گزارش ذیل به تصویب کمیسیون رسید. در اجرای ماده (212) آیین‌نامه داخلی، گزارش مصوب جهت قرائت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد. رئیس کمیسیون صنایع و معادن ـ عزیز اکبریان گزارش تحقیق و تفحص از شرکت ملی صنایع مس ایران بخش اول ـ طرح مسأله اول طرح مسأله است که چون گفتند خیلی خلاصه گزارش را بدهم بنابراین ناچارم بعضی جاها را از قلم بیندازم. فلز مس با تولید جهانی حدود (23) میلیون تن در سال، بعد از فولاد و آلومینیوم، سومین فلز استراتژیک و پرمصرف دنیا به شمار می‌رود. ایران دارای رتبه (9) ذخایر مس در جهان بوده و از لحاظ تولید مس تصفیه‌شده در جایگاه (19) قرار دارد. یعنی جایگاه ما (9) است، ولی از نظر تولید نوزدهمین هستیم. شرکت ملی صنایع مس ایران طبق ماده (2) اساسنامه خود، مسئولیت اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن ایران، تولید، توزیع و فروش محصولات پرعیار‌شده سنگ معدن و فلز مس را به عهده دارد. سهامداران عمده شرکت ملی صنایع مس ایران شامل: سهام عدالت (93/36) درصد، ایمیدرو (5/12) درصد، مؤسسه صندوق بازنشستگی مس (6) درصد، بانک ملت (74/5) درصد، شرکت صدر تأمین (7/5) درصد، شرکت توسعه معادن و فلزات (9/4) درصد، شرکت سرمایه‌گذاری استان تهران (75/3) درصد و سایرین جمعاً زیر (25) درصد سهام دارند که این شرکت شامل سه مجتمع‌ مس سرچشمه، مس شهربابک و مس سونگون بوده و فرآیند تولید در آن از معدن شروع و به تولید مس کاتدی منتهی می‌شود. در بخش دوم روش اجرای کار تحقیق و تفحص را مطرح کردند که من دیگر در اینجا از اینکه چطور اعضای تیم انتخاب شدند خودداری می‌کنم. در بخش سوم جمع‌بندی نهایی و ارائه پیشنهاد هست که نتایج این تحقیق و تفحص در حدود (500) صفحه تنظیم گردید که خلاصه آن به شرح زیر ایفاد می‌شود. در اینجا بخش «الف» آن، مربوط به پروژه‌‌ها و طرح‌های توسعه‌ای است که با استناد به مدارک واصله تعداد (38) طرح بزرگ و کوچک در شرکت ملی صنایع مس ایران به عنوان طرح‌های توسعهای مطرح که در زمان تهیه این گزارش تنها (9) طرح در حال انجام بوده، یعنی (36) طرح را مطالعه و آماده کردند، اما (9) تا در حال انجام است و الباقی بنا به دلایل مختلف متوقف و یا از دستور کار خارج شده است و این در حالی است که در بسیاری از این طرحها مبالغ هنگفتی هزینه شده است. معنی این کار این است که متأسفانه بخش عظیمی از هزینه‌هایی که انجام دادیم به نتیجه نرسیده است، این یکی از مشکلات جامعه ما است. از جمله طرح‌های متوقف‌شده که هزینه‌های زیادی نیز در آنها صرف شده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 1 ـ طرح تجهیز و بهرهبرداری از معادن مس تفت: هزینه مصوب اجرای کل این پروژه (238) میلیون یورو و (4305) میلیارد ریال بوده که از این مقدار (49) میلیون یورو و (876) میلیارد ریال تا خرداد 1396 هزینه شده که قرار بود تا پایان خرداد 1396 طبق برنامه پروژه به اتمام برسد، ولی تا آخر خرداد 1396 پیشرفت فیزیکی واقعی (48/21) درصدی داشته است. این یکی از ضعف‌های کلی صنعت ما است که متأسفانه همیشه از برنامه زمانبندی ما عقب می‌مانیم و (52/78) درصد معمولاً در این پروژه‌ها تأخیر داریم. 2 ـ پروژه احداث کارخانه تغلیظ مس و مولیبدن نوچون: این طرح پس از صرف (14) میلیون یورو و (14) میلیارد ریال در سال 1392 متوقف گردید. 3 ـ پروژه احداث فاز (3) کارخانه تغلیظ سرچشمه: این طرح پس از صرف (3/57) میلیون یورو و (666) میلیارد ریال در آبان‌ماه 1392 متوقف شده است. 4 ـ پروژه احداث فاز (3) کارخانه تغلیظ مس سونگون: این طرح پس از صرف مبلغ (39) میلیون یورو و (37) میلیارد ریال در سال 1392 هزینه شده است. طبق اذعان مدیران شرکت ملی صنایع مس این پروژه بدلیل عدم تکمیل اکتشافات در منطقه و عدم دسترسی به ماده معدنی مورد نیاز در منطقه متوقف شده است. 5 ـ پروژه توسعه تغلیظ میدوک فاز (2): این طرح پس از صرف (9) میلیون یورو و (11) میلیارد ریال هزینه متوقف شده است. طبق اذعان مدیران شرکت ملی صنایع مس این پروژه به دلیل نیاز به انجام اکتشافات تکمیلی متوقف شده است. 6 ـ پروژه تجهیز و بهرهبرداری از معدن هفت‌چشمه: این پروژه نیز پس از صرف (3) میلیارد ریال هزینه از سال 1392متوقف شده است. 7 ـ پروژه معدن مسجد داغی (35 کیلومتری شرق جلفا): این پروژه پس از هزینه نمودن (3/38) میلیارد ریال در سال 1393 متوقف شده است. 8 ـ پروژه تجهیز معدن و احداث کارخانه تغلیظ ایجو و چاه فیروزه: عملیات اجرایی این پروژه در سال 1390 آغاز و پس از هزینه نمودن (77) میلیارد تومان، به دلیل عیار پایین و پارامترهای غیراقتصادی معدن، پروژه متوقف گردیده است. 9 ـ پروژه احداث کارخانه تغلیظ معدن مس مزرعه: عملیات اجرایی این پروژه از سال 1392 آغاز و و پیش‌بینی بهره‌برداری از آن سال 1394 بوده است. شرکت کانی کاوان شرق مشاور طراحی پایه و مطالعات فنی و اقتصادی این پروژه ناموفق را به عهده داشته است که باید پاسخگو باشد. 10 ـ پروژه احداث کارخانه ذوب و اسیدسولفوریک سونگون: یکی از جنجالی‌ترین و پربحث‌ترین پروژههای شرکت ملی مس این پروژه بوده است. عملیات اجرایی این پروژه از سال 1389 شروع شده و پیش‌بینی بهرهبرداری آزمایشی آن سال 1394 بوده است، ولی علی‌الرغم هزینه‌کرد حدود (90) میلیارد تومان و (5/25) میلیون یورو، این پروژه تاکنون کمتر از (10) درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. چندین سال کش و قوس‌های فراوانی درخصوص ادامه یا حذف این پروژه وجود داشته و فشارهای سیاسی و منطقهای دامنگیر آن شده است. موافقان و مخالفان اجرای این طرح دلایل عدیدهای ارائه میکنند که مسائل زیست‌محیطی و امکان تأمین مواد اولیه در مقیاس اقتصادی مهمترین آنها میباشد. من از تکمیل اینها خودداری می‌کنم. 11 ـ پروژه احداث کارخانه پالایش مس سونگون: در تیرماه 1385 به دستور رئیس‌جمهور وقت، پروژه احداث پالایشگاه مس سونگون با ظرفیت تولید (100) هزار تن با قابلیت افزایش به (200) هزار تن مس کاتدی در سال بدون داشتن مطالعات فنی و اقتصادی متولد شد. این هم یکی از بدبختی‌های ما است بدون اینکه مطالعات فنی انجام بدهیم کار را شروع می‌کنیم و در سال 1389 تصمیم نهایی اتخاذ گردید و پروژه عملیاتی شد، ولی براساس گزارش مطالعات امکان‌سنجی و فنی و اقتصادی ارائه‌شده توسط شرکت مهندسین مشاورین آماتیس رابین پروژه مذکور اقتصادی ارزیابی نگردید و در سال 1392متوقف شد. 12 ـ پروژه احداث تله‌کابین در شهرستان کلیبر: یکی از عجیب‌ترین پروژههایی که در شرکت مس مطرح شده، اجرای پروژه گردشگری تله‌کابین در شهرستان کلیبر بوده است که هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای از جانب هیچ‌کس درخصوص اجرای آن توسط شرکت مس ارائه نشده است. این پروژه ابتدا در شرکت آتیه صبا متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری مطرح میشود و سپس به صندوق بازنشستگی مس واگذار گردید و در تاریخ 8/8/1389 کلنگ آغاز عملیات اجرایی آن بر زمین زده شد و سپس برای ادامه عملیات اجرایی و تکمیل و پرداخت هزینه‌های انجام‌شده توسط صندوق به ایمیدرو منتقل شد و در تاریخ 8/8/1392 پروژه به شرکت احداث صنعت واگذار گردید، ولی دوباره شرکت ملی مس به عنوان کارفرما و مجتمع مس آذربایجان به عنوان مجری انتخاب گردید و نهایتاً در تاریخ 14/4/1393 به دستور وزیر وقت به احداث صنعت منتقل گردید. حالا اینجا بحث این است که این هیچ دلیل منطقی نداشته که در اختیار اینها بوده باشد، ولی همچنان بلاتکلیف است. 13 ـ بررسی عملکرد مؤسسه صندوق بازنشستگی کارکنان شرکت مس مؤسسه صندوق بازنشستگی مس دارای (21) شرکت زیرمجموعه بوده که از بین آنها شرکت تولید سایپا‌کرمان منحل گردیده، سه شرکت استاندارد متالز، آهک هیدراته ارسباران و ناو صنعت مس غیرفعال بوده و (17) شرکت دیگر فعال می‌باشند. برخی از پروژه‌های این صندوق هیچ‌گونه توجیه فنی و اقتصادی نداشته و شروع آنها صرفاً براساس فشارهای سیاسی صورت پذیرفته است؛ به عنوان مثال می‌توان به پروژه خودروسازی بردسیر اشاره نمود که در آبان‌ماه 1389 با تشکیل یک شرکت مشترک بین سایپا و صندوق بازنشستگی مس تأسیس گردید، اما پس از صرف هزینه‌ای بالغ بر (8) میلیارد ریال نهایتاً در پایان سال 1392 به دلیل عدم توجیه اقتصادی، منحل گردید. بقیه را نمی‌خوانم. 14 ـ مشکلات زیست‌محیطی پروژه‌ها: با کمال تأسف در بیشتر پروژه‌های شرکت مس مسائل زیست‌محیطی که اهمیت بسیار بالایی نیز دارد رعایت نشده است. دوستان ببینید! این خیلی شنیدنی است. می‌دانید که مس یک فلز آلاینده است، می‌گویند که بحث زیست‌محیطی در آنجا رعایت نشده، به عنوان مثال کارخانه ذوب خاتون‌آباد به‌ دلیل عدم استانداردسازی و تکنولوژی مناسب، باعث آلایندگی شدید در محدوده شهربابک گردیده است. بنده خودم با عده‌ای از همکارانم از اینجا بازدید داشتم که واقعاً وضعیت اسفباری در اینجا وجود دارد. آزمایشات متعدد نشان می‌دهند که گازهای سمی و فلزات سنگین موجود در گیاه، خاک، دام و انسان عامل از بین رفتن پوشش گیاهی و مراتع، تلف شدن بیش از (60) هزار رأس دام و اثرات مخرب روی انسان‌های ساکن در منطقه است. کشاورزان و دامداران منطقه علاوه بر از دست‌دادن بخش عظیمی از دارایی‌ها و شغل خود سلامت‌شان نیز به خطر افتاده است. با این وجود، آلایندگی‌ها همچنان ادامه دارد به نحوی که در ماه‌های اخیر آمار تلفات افزایش داشته است. متأسفانه شرکت مس در این راستا غیرمسئولانه رفتار می‌نماید، به‌طوری که علی‌رغم خسارات فراوان تا پایان شهریورماه سال 1391 تنها مبلغ (90) هزار و (347) میلیون ریال هزینه عوارض آلایندگی به استناد اعلامیه امور مالی رفسنجان در غیاب مدارک و مستندات و چگونگی تخصیص هزینه مزبور در دفاتر شناسایی شده است. در هر حال لازم است شرکت مس علاوه بر پرداخت کامل خسارات به مردم، نسبت به شناسایی کامل منطقه آلوده و پاک‌سازی آن، ساخت واحدهای دامداری صنعتی و اصلاح ژنتیک دام‌ها و تسریع در ساخت کارخانه اسید که مهمترین راه جلوگیری از انتشار گازهای سمی است را در اولویت کاری خود در منطقه قرار دهد. البته لازم به یادآوری است وزیر محترم صمت یک ماه پیش از آنجا بازدید کرد و تصمیماتی هم در این راستا اتخاذ شده است. 15 ـ پروژه‌های اکتشافی: از مهمترین مشکلات در توقف و یا کند شدن پروژه‌های توسعه‌ای عدم انجام اکتشافات کافی در مناطق است. به علاوه در موارد مهمی ملاحظه می‌گردد که انجام برنامه‌‌ریزی، امور مشاوره‌ای و نظارت توسط شرکت واحدی انجام می‌شود که متأسفانه خسارات فراوانی به دنبال داشته است. به عنوان مثال شرکت پارس اولنگ هم قرارداد نظارت بر پروژه‌های اکتشافی را به عهده دارد و هم به عنوان مشاور در پروژه‌های اکتشافی قرارداد می‌بندد و این بدان معنی است که این شرکت از یک طرف عملاً خود ناظر بر خود است و از طرف دیگر ناظر بر رقیب، یعنی شرکت‌های بخش خصوصی متقاضی در انجام پروژه‌های اکتشافی است و اینجا جای تأمل زیاد وجود دارد، هم ناظر و هم مجری یک نفر باشد. ب ـ بررسی ساختار مالی و اداری شرکت ملی مس است که در اینجا ورود پیدا کردند. من سعی می‌کنم اینها را خلاصه بگویم. عدم اجرای کنترل‌های داخلی در چرخه‌های عملیاتی شرکت اعم از خرید، فروش، حقوق و دستمزد، دریافت و پرداخت، اموال و داراییهای ثابت، انبار و غیره، غیرقابل دفاع بودن عملکرد شرکت نسبت به گزارشهای حسابرسی داخلی، عدم وجود سیستم‌های یکپارچه مالی شرکت؛ عدم وجود حساب‌های کنترلی بین واحدها، عدم وجود آیین‌نامه و نظامنامه مالی یکپارچه مشتمل بر روش‌های مورد عمل در کلیه فعالیتها و رویدادهای مالی با تعیین وظایف و مسئولیتها و حدود اختیارات مدیران مالی مجتمع‌ها و ستاد تهران و همچنین تدوین معیارهای کنترلهای داخلی طبق قانون مبارزه با پولشویی، اینها قابل تأمل است. عدم به‌روزآوری نمودار سازمانی؛ ادامه وجود ساختار اداری و پرسنلی دوسویه همه اینها مشکلاتی است که در آن صنعت وجود دارد. ج ـ بررسی قراردادهای پیمانکاری: شرکت مس قراردادهای متنوع و زیادی با افراد حقیقی و حقوقی داشته است که در برخی از آنها یا قرارداد از اول به نفع طرف مقابل تنظیم شده است و یا عدم اجرای برخی از مفاد قرارداد به ضرر شرکت مس تمام شده است، در اینجا به برخی از آنها اشاره می‌شود: تغییر شرکت نیپک به عنوان برنده مناقصه و واگذاری آن به شرکت پرمان‌پویش و رونین به عنوان مجری طرح MC و شرکت هاک به عنوان مشاور و الحاق بی‌ضابطه MC پروژه فلوتاسیون سرباره به آن برای افزایش قیمت در پروژه توسعه ذوب و اسید سرچشمه. قرارداد طراحی مفهومی پروژه فلوتاسیون سرباره توسط شرکت آریا هنگارد با مبلغ (250) هزار یورو که در واقع طراحی مفهومی موجود در سونگون را برای خاتون‌آباد و سرچشمه نیز به کار گرفته و طراحی جدیدی عملاً صورت نگرفته است، یعنی کپی‌برداری شده است، ولی بابت آنها مبلغ فوق اخذ شده است (دریافت مبلغ حدود 750 هزار یورو در سه مرحله برای یک پروژه). خرید محدوده معدنی و تشکیل شرکت سنگ سیاه حجم (اسناد شماره 1311) توسط شرکت آلفا صنعت البرز به مبلغ (435) میلیارد ریال با تبانی که فاقد ماده معدنی مفید بوده و عملاً هیچ منفعتی نداشته است. پرداخت مبلغ (27) میلیون درهم به شرکت مورگام (سند 1312) توسط شرکت ITC به‌ منظور تبدیل ارز صادراتی به ریال و عدم وصول مبلغ مذکور توسط شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه و سرنوشت نامعلوم تا حداقل پنج سال پس از واریز. البته موارد اینها خیلی زیاد است، این تخلفات را ما به عنوان گزارش تقدیم خواهیم کرد و ابهاماتی که در اینجا مطرح کردند وجود ابهاماتی در قرارداد خرید شرکت فرومولیبدن (سند 6615 سال 92) از جمله: اسناد مالکیت داراییهای تملک‌شده شرکت خریداری شده (شامل زمین، ساختمان، ماشین‌آلات و غیره) موجود نمیباشد. هیچ‌کدام اینها موجود نیستند، یعنی هیچ سندی مبنی بر خرید زمین و ساختمان و ماشین‌آلات در‌ آنجا پیدا نشده است. صورتجلسهای مبنی بر تحویل و تحول از کارخانه و داراییهای تملک‌شده آن مشاهده نگردید. همکاران ارجمند! در این بخش گزارش به علت ضیق وقت ناچارم این را کنترل بکنم و به آخر برای نتیجه‌گیری بروم تخلفات آشکار اعم از عدم ارائه اسناد و مدارک در اینجا وجود دارد که نهایتاً همکاران ما رفتند همه اینها را در (500) صفحه گردآوری کردند که خلاصه این هم با توجه به این فرجه زمانی که من دو دقیقه بیشتر وقت ندارم لازم است که فقط پیشنهادات را بخوانم. پیشنهادات: 1 ـ تخلفات قیدشده در گزارش حاضر به همراه مستندات به قوه قضائیه ارجاع شود تا با متخلفین احتمالی برخورد قانونی انجام و نتیجه را به مجلس شورای اسلامی گزارش گردد؛ برخی از موارد مهم عبارتند از: 1 ـ درخصوص طرح‌های توسعه‌ای متوقف‌شده، باید روشن شود که آیا تصویب و شروع اجرای این طرح‌ها کارشناسی و منطقی نبوده و یا تعطیلی و عدم ادامه اجرای آن چطور بوده است؟ در صورتی که مطالعات فنی و اقتصادی غیرکارشناسی و یا ناکامل بوده است، شرکت مشاور مربوطه باید پاسخ‌گو باشد. 2 ـ درخصوص نحوه تصمیم‌گیری برای اجرای طرح‌های توسعه‌ای در شرکت‌های بزرگ معدنی و صنایع معدنی همانند شرکت مس که تأثیر به سزایی در توسعه منطقه‌ای دارند، تمام تصمیم‌گیری‌ها براساس نقشه راه معدن و استراتژی‌های مصوب باشد که تمامی مدیران ملزم بر اجرای آن باشند. 3 ـ عملیات اکتشاف مخصوصاً در مورد مس از اهمیت بالایی برخوردار است و دولت و شرکت‌های بزرگ معدنی خود را ملزم به برنامه‌ریزی مستمر برای انجام آن بدانند. به علاوه شرکت ملی صنایع مس از شرکت پارس اولنگ یا به عنوان مشاور در عملیات اجرایی اکتشاف استفاده نماید و یا به عنوان ناظر. 4 ـ به نظر می‌رسد بخشی از مشکلات مذکور در گزارش به دلیل نوع واگذاری صورت‌گرفته (خصوصی‌سازی) و ماهیت سهامداران (نهادهای عمومی غیردولتی) بوده که تصمیمات مدیریتی آنها توسط دولت صورت می‌گیرد، لذا پیشنهاد می‌شود خصوصی‌سازی به معنی واقعی (واگذاری مدیریت) صورت پذیرد. 5 ـ پارامترهای زیست‌محیطی در تمامی واحدهای فعلی و طرح‌های توسعه‌ای رعایت و لحاظ گردد. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، گزارش به قوه قضائیه جهت رسیدگی ارجاع می‌شود. تذکرتان را بفرمایید. راجع به موضوع است؟ بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر پزشکیان! من از شما تشکر می‌کنم، اگر یک عنایتی بفرمایید. ببینید! براساس ماده (198) آیین‌نامه می‌گوید مصوبات مجلس تا زمان اعلام نظر نهایی شورای نگهبان از دستور خارج نمی‌شود و شورای نگهبان در صورت رد مصوبات موظف است علت رد را سریعاً به مجلس گزارش کند، بلافاصله باید تکثیر و توزیع بشود. واقعیتش من می‌خواستم در مورد دستور کار مجلس عرض بکنم که خوشبختانه شورای محترم نگهبان طرح استانی شدن انتخابات را با یک کار فشرده بررسی کرد و ایراداتی هم گرفتند و به مجلس برگرداندند، متأسفانه ظاهراً من در دستور کار این هفته دیدم قرار نگرفته و هفته دیگر هم که هوش و حواس همه احتمالاً سرگرم انتخابات هیأت‌رئیسه است. خواهش من این است که هفته بعدی هم که به تعطیلات می‌خورد. اگر واقعاً می‌خواهیم زحمات چهارماهه نمایندگان هدر نرود همین فردا باید در دستور قرار بگیرد تا واقعاً هرچقدر قبل از (16) خرداد ما برسیم، و الا باید در آن هفته تعطیلات هم تجدید نظر کنیم. خواهش من این است که این تذکر را محبت کنید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، ان‌شا‌ءالله کمیسیون این را مراعات بفرمایند.
9 ناطقان جلسه آقایان: رضا انصاری، محمد خالدی‌سردشتی و علیرضا سلیمی و خانم‌ها: فاطمه سعیدی و هاجر چنارانی

مسعود پزشکیان
ناطقین را بفرمایید

اکبر رنجبرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای رضا انصاری نماینده محترم داراب و زرین‌دشت. ـ خانم فاطمه سعیدی نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس. ـ آقای محمد خالدی‌سردشتی نماینده محترم لردگان. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ خانم هاجر چنارانی نماینده محترم نیشابور و فیروزه. ـ آقای علیرضا سلیمی نماینده محترم محلات و دلیجان. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از جناب آقای دکتر رضا انصاری نماینده محترم داراب و زرین‌دشت دعوت می‌کنیم در خدمت ایشان باشیم، بفرمایید.

رضا انصاری
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام خدمت همه همکاران عزیز و ملت بزرگ ایران و همشهریان خودم در داراب و زرین‌دشت و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات، در این مجال کوتاه چند نکته را عرض می‌نمایم: 1 ـ سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولین نظام حجت را بر همه ما تمام کرد. این سخنان و همچنین بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راهی برای همه ارکان نظام از جمله مجلس شورای اسلامی است. 2 ـ در حالی که ملت ایران با تحریم‌های ظالمانه و بی‌سابقه استکبار جهانی مواجه است و شاهد هستیم براساس گزارش‌های رسمی بخش قابل توجهی از مردم کشور زیر خط فقر زندگی می‌کنند و شاخص فلاکت در کشور طی دو سال گذشته از (3/20) به نزدیک (40) درصد رسیده است باز هم شاهد سوء‌تدبیرها و سیاست‌‌گذاری‌های غلط اقتصادی در کشور می‌باشیم. به عنوان نمونه سیاست ارزی کشور پس از خروج آمریکا از برجام منجر به تخصیص حدود (29) میلیارد دلار ارز (4200) تومانی به واردکنندگان شد که یارانه‌ آن بالغ بر (200) هزار میلیارد تومان می‌باشد. این مبلغ یعنی سهم هر ایرانی حدود (5/2) میلیون تومان تا امروز است. غم‌انگیزتر آنکه ارز (4200) تومانی را به واردکنندگان کالاهای غیرضروری مثل غذا و لوازم حیوانات هم تخصیص داده‌اند، سیاست‌های غلط و ساختارهای معیوب اقتصادی از یک طرف و تحریم‌های بی‌سابقه از سوی دیگر و ضعف‌‌های مدیریت در سطوح مختلف در طول سالیان گذشته موجب شده امروز معیشت مردم در شدید‌ترین تنگنا قرار گیرد. در این شرایط بنده به‌جد معتقدم فرصتی ایجاد شده است تا اصلاح ساختارهای معیوب و جراحی‌های شفابخش در کشور را شروع کنیم که به مهم‌ترین آنها اشاره می‌کنم؛ جراحی اول ساختار بودجه کشور که همگان بر آن واقفیم. جراحی دوم نظام یارانه‌ای کشور است. مجموع یارانه‌های فعلی کشور آشکار و نهان حدود (900) هزار میلیارد تومان می‌باشد و این یعنی سهم هر ایرانی حدود (11) میلیون تومان در سال، یعنی سهم هر خانوار پنج‌نفره ایرانی (55) میلیون تومان در سال است. ملت شریف ایران! این یارانه‌های پنهان از دید شما عمدتاً در جیب ثروت‌مندان و اقشار پردرآمد کشور و حقوق‌بگیران نجومی می‌رود و تبدیل به نظامی برای توزیع رانت و شکل‌گیری باندهای مافیایی در اقتصاد کشور شده است. جراحی سوم نظام سیاست‌گذاری و قانونگذاری کشور است. چه معنا می‌دهد مسئولین در اتاق‌های دربسته بنشینند و تصمیم‌های بدون پشتوانه‌ علمی لازم أخذ کنند؟ چه معنا می‌دهد ما نمایندگان مجلس بعضاً طرح‌ها و لوایحی را تصویب می‌کنیم بدون آنکه ارزیابی دقیق و عمیقی از اثرات آن داشته باشیم. عموم مجالس کشورهای پیشرفته هر یک صفحه طرح یا لایحه ضمیمه آن گزارش کامل و جامعی از اثرات پیشین و پسین به همراه دارد. بنده به‌جد معتقدم این مجلس قوه مقننه به معنای واقعی کلمه نمی‌باشد، بلکه یک پارلمان محلی است که ما نیازمند یک مجلس جدید با شرایط ویژه‌تری هستیم تا ضعف‌ها و نقایص مرتفع گردد. جراحی چهارم نظام بنگاه‌داری و نهادهای مالی کشور است. امروز اغلب بنگاه‌های کلیدی ما حیاط خلوتی برای توزیع رانت و ایجاد فساد شده. مبارزه با فساد فقط در این نیست که عده‌ای را بگیریم و محاکمه کنیم، گرچه این کار هم ضروری است، ولی مبارزه ریشه‌ای با فساد اصلاح ساختار مالکیت بنگاه‌های اقتصادی است. غول‌های خصولتی و شبه‌دولتی در اقتصاد ایران به عامل ایجاد فساد تبدیل شده‌اند. همکاران عزیز! بالغ بر (1000) میلیارد دلار پول انباشته شده در کشور در قالب منابع مختلف در اختیار بنگاه‌های دولتی و خصولتی و شبه‌دولتی است. اگر راندمان اقتصادی همین سرمایه (10) درصد در شرایط تورمی امروز که (50) درصد است باشد، یعنی سالانه (100) میلیارد دلار درآمد. آیا امروز این‌گونه است؟ قطعاً خیر، چرا؟‌ چون منابع ملت ایران اسیر لابی‌گری‌ها و بازی‌های سیاسی رانت‌جویانی شده است و حکمرانی اقتصادی حاکم نمی‌باشد. ملت شریف ایران! آیا مطلعید در بانک سرمایه طی یک‌دهه گذشته از سرمایه فرهنگیان مظلوم حدود (14) هزار میلیارد تومان به یغما رفته است؟ سؤال این است چرا در کشور ما یک جوان بی‌نام و نشان اگر بخواهد وام بگیرد پدرش را در می‌آورند تا از گرفتن وام پشیمان گردد، ولی بعضی‌ها این‌گونه وام‌های میلیاردی گرفته‌اند، خورده‌اند و صرف عیش و نوش کرده‌اند؟ ملت شریف ایران! اصل سخن بنده این است که تا زمانی که نتوانیم جراحی‌های شفابخش را در کشور عملیاتی کنیم حتی اگر تحریم‌ها هم رفع شوند باز مشکلات ما حل نخواهند شد و هر سخنی برانیم عوام‌فریبی و موج‌سواری بر احساسات مردم است. در پایان سخن خودم تذکری به رئیس‌جمهور محترم دارم. آقای رئیس‌جمهور! چرا پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش را پرداخت نمی‌کنید؟ آقای رئیس‌جمهور! خودتان را یک لحظه جای یک بازنشسته آموزش و پرورش بگذارید. در شرایطی که ارزش پول ملی تضعیف شده است آیا صحیح است که این مبلغ پاداش که ناچیز هم می‌باشد پرداخت نگردد؟‌ آقای رئیس‌جمهور! فرهنگیان این کشور با شرافت و باعزت و بدون هیچ چشم‌داشتی صادقانه خدمت کرده‌اند و در حال خدمتند، درخواست بازنشستگان همه‌شان این است که در اسرع وقت پاداش بازنشستگی‌شان را یکجا پرداخت نمایید، با تشکر.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، ناطق بعدی را دعوت بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای دکتر رضا انصاری نماینده محترم داراب و زرین‌دشت تشکر می‌کنیم. از سرکار خانم فاطمه سعیدی نمایندگان محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

فاطمه سعیدی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم خانم‌ها و آقایان و اعضای هیأت‌رئیسه و ریاست محترم مجلس! سلام علیکم. از همین‌جا سلام می‌کنم به مردم شریف حوزه انتخابیه‌ام تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس. امیدوارم در ماه رحمت و بندگی طاعات و عبادات همه مسلمانان به ویژه ملت عزیز و بزرگ ایران مقبول درگاه حق‌تعالی قرار گرفته باشد. میلاد امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) را نیز تبریک می‌گویم. امامی که ما او را به عزت و کرامت می‌شناسیم. ما از امام حسن درس مذاکره و صلح آموخته‌ایم، از هم او بود که رشادت و ایستادگی بر سر عقیده را نیز آموخته‌ایم و به دنیا نشان داده‌ایم در هنگام نیاز بهترین مذاکره‌کنندگان‌مان و مؤمن‌ترین آنها به آرمان‌های انقلاب‌مان را به میدان می‌فرستیم و هنگام جنگ رشیدترین و دلاورترین مردمان هستیم. حال که دشمنی دشمن عیان‌تر از همیشه شده است ما هیچ‌ واهمه‌ای از او نداریم. اتکا به توان تولید و صنعت داخلی کشورمان در کنار استفاده از تمام ظرفیت‌های دیپلماسی ما را از سختی‌های کنونی نیز رها می‌کند. آنها یک‌بار ما را در جنگ آزموده و دیگر این خطا را تکرار نمی‌کنند. ما در صلح نیز به گواه سازمان‌های بین‌المللی پای تمامی تعهدات‌مان ایستادیم و جهان بدعهدی آمریکا را دید، اما ایستادن در برابر دشمن و یکپارچگی در برابر فشارهای بیرونی چگونه میسر است، با تهدید و تهمت یا همدلی و همبستگی؟ امروز همه ما معتقدیم باید در برابر فشارها ایستاد، اما بعضی تریبون‌داران گویی می‌خواهند از فرصت پیش‌آمده برای حذف یک تفکر استفاده کنند. از تهدید دشمن نباید فرصت جناحی و گروهی خلق کرد، بلکه این تهدید باید عمق همبستگی و یکپارچگی ملت ما را افزایش دهد. کشور در شرایطی است که به ظرفیت فکری و عملی تمام نیروها و گروه‌ها احتیاج دارد. با رفع محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها هم می‌توان از تمام ظرفیت‌ کشور بهره‌ برد و هم انگیزه مضاعف به مردم داد تا در برابر دشمنی‌ها با توان بیشتری از این شرایط عبور کنیم. بازگردیم به آرمان‌هایی که برای آن انقلاب کردیم، نه آن چیزی که برخی روایت یک‌طرفه خود از انقلاب می‌دانند. مردم ایران برای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی انقلاب کردند، اما برخی به بهانه استقلال و بدتر از آن قرائت خودشان از استقلال در برابر آزادی مصرح و قانونی مردم می‌ایستند. امروز وظیفه ما است یکپارچه در کنار دولت، نیروهای مسلح و تلاشگران گمنام حوزه امنیت از ایران عزیز حفاظت کنیم، اما ایران بدون پشتیبانی مردمانش معنا ندارد. حفظ ایران جز از طریق به رسمیت شناختن مردم و تنوع فکر و سلیقه آنها به دست نمی‌آید. شرایط اقتصادی مردم شرایط سختی است، در این وضعیت تمرکز بر تسهیل تولید داخلی و حذف موانع تولید و تجارت وظیفه همه دستگاه‌های قانونی است. واگذاری اقتصاد و ثروت کشور به مردم و بستن منفذهای رانت و فساد آینده ما را تضمین می‌کند. امروز بزرگ‌ترین مشکل ما در درون کشور فساد و رانت است و چشم اسفندیار آن شفافیت، حاکمیت قانون و رقابت قانونی است. تا زمانی که برخی بخش‌های حاکمیتی و شبه دولتی با بخش خصوصی به رقابت می‌پردازند، تا وقتی که رقابت عادلانه در اقتصاد شکل نگیرد، تا زمانی که شفافیت در برابر پنهان‌کاری مورد حمایت نباشد و مادامی که در برابر فساد بدون توجه به جایگاه و وابستگی فاسدان نایستیم سخن گفتن از همبستگی اجتماعی و تعمیق مفهوم دولت ـ ملت شوخی تلخی است. با ورود آقای رئیسی امیدواری به دستگاه قضا بیشتر شده است. از ایشان هم خواستاریم با دقت و جدیت ضمن حفظ حقوق همه شهروندان مماشاتی با مجرمان اقتصادی نداشته باشند. در همین فرصت به لایحه منع خشونت علیه زنان اشاره می‌کنم. چهره جمهوری اسلامی و میزان اهمیتی که به جایگاه زن می‌دهد در این لایحه متجلی خواهد شد. امیدوارم دستگاه قضائی به اهمیت آن توجه کافی داشته باشد. امروز در بسیاری از امور اولویت‌هایمان را فراموش کرده‌ایم. در نظام آموزشی ما گرفتاری‌ها و مشکلات به قدری است که عملاً ساختار را فلج کرده است. اما تمام توان این ساختار صرف کارهایی با اولویت پایین‌تر است. هر روز از صدر تا ذیل وزارت آموزش و پرورش به جای تمرکز بر ارتقای وضعیت تحصیلی، مهارتی و پرورشی دانش‌آموزان و بهبود معیشت فرهنگیان شاغل و بازنشسته، به دنبال رفع و رجوع مواد کم‌اهمیت اما پر سر و صدا هستند. جالب اینجاست که کسی هم به دنبال شنیدن صدای معلمان نیست و همه به دنبال صداهایی هستند که نان سیاسی‌شان را تأمین می‌کند. متأسفانه دولت محترم درخصوص عمل به وعده‌هایش در حوزه آموزش و پرورش نمره قبولی نمی‌گیرد. بارها پیرامون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی با دیگر بازنشستگان عزیز مذاکره کرده‌ایم. بارها قول گرفته‌ایم و متأسفانه بدعهدی دیدیم. درخصوص نظام رتبه‌بندی معلمان، معلمان حق‌التدریس، مؤسسات آموزشی و فساد عجیب در حوزه کتب کمک‌درسی وزارت آموزش و پرورش هرگز موفق نبوده است. ظاهراً در این وزارتخانه مأموریت‌های اصلی فراموش شده است. از آقای رئیس‌جمهور می‌خواهم آموزش و پرورش کشور را با هر ابزاری که می‌تواند و با تدبیری که انتظار می‌رود به ریل اصلی خود برگرداند. در حوزه آموزش عالی و دانشجویی با دو تیپ مشکل روبرو هستیم. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وقت شما تمام شد) مشکلات صنفی ـ رفاهی و مشکلات فرهنگی ـ سیاسی. انصافاً وزرای علوم در راه رفع هر دو گام‌های مؤثری برداشته‌اند که امیدوارم آقای رئیس‌جمهور نیز با حمایت و پشتیبانی‌اش قدرت وزارت علوم را در چانه‌زنی افزایش دهد. اما در پایان، مردم بزرگ ایران در تمام این سال‌ها به عهد خود با نظام وفا کرده‌اند، (نایب‌رئیس ـ وقت شما یک دقیقه گذشته، متشکرم) راهپیمایی‌ها، جنگ، ادوار مختلف انتخابات، همه و همه صحنه‌های بی‌نظیری از وفای به عهد مردم به نظام‌شان بوده است.

مسعود پزشکیان
خانم سعیدی! خواهش می‌کنم بقیه را به رسانه‌ها بدهید. خیلی ممنون و متشکرم.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای دکتر محمد خالدی‌سردشتی نماینده محترم لردگان دعوت می‌کنم، برای مدت هفت دقیقه در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

محمد خالدی سردشتی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب و احترام خدمت ملت ایران، خصوصاً شهرستانهای لردگان و خان‌میرزا. آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای شما همکاران عزیز دارم. پیشاپیش میلاد کریم اهل‌بیت امام حسن مجتبی را تبریک می‌گویم. همکاران عزیز! سه سال از عمر مجلس دهم سپری شده است و تمام تلاش‌ها برای رفع و رجوع مسائل و مشکلات کشور از طرف مجلس و دولت در دستور کار بوده و هست. ولی باید بپذیریم در شرایط کنونی کشور نظام سلطه به خاطر عصبانیت از هیمنه و قدرت و پدیده جمهوری اسلامی، تحریم‌های جدی را از اول انقلاب و خصوصاً‌ با شدت هر چه بیشتر از سال 91 در دستور کار قرار داده است تا شاید بتواند این هیمنه را فرو ریزد و درهم شکند و تهدید از طریق تحریم را به کرسی نشاند و خواسته‌های خود را عملی سازد و فرصت بالندگی، استقلال و آزادگی کشور را بگیرد و در این راستا تمام سیاست‌های سلطه‌گرانه خود را تا امروز به کار برده است و همه تلاش خود را برای ضربه زدن به نظام به کار بسته است. در این شرایط وظیفه مجلس، دولت و ارکان نظام حفاظت از دستاوردهای نظام خصوصاً درک شرایط مردم به عنوان مهمترین پشتوانه نظام ضروری است. در چنین شرایطی تلاش عالمانه و آگاهانه مبتنی بر برنامه‌ریزی، هدفگذاری و بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی و نهایتاً اصلاح ساختارهای تشکیلاتی و مدیریتی کشور ضروری است. همکاران عزیز! جمهوری اسلامی با پشتوانه مردمی و وجود رهبری مقتدر تا امروز توانسته است از همه گردنه‌های دشوار و نفس‌گیر عبور کند. زبان دنیای امروز زبان زور و تحکم نیست، گفتمان حاکم در جهان امروز منطق و اخلاق است. رفتارهای سیاسی که خالی از اخلاق، منطق و شئون سیاسی و حقوقی باشد در جهان امروز که مرزهای جغرافیایی به مارهای مرده تبدیل شده است و دنیا به دهکده تبدیل گردیده است، خروجی مثبتی ندارد و ارتباط واقعی حاصل نمی‌شود، مگر اینکه ارتباط در یک فضای سالم مبتنی بر احترام و درک متقابل که موجب توان‌افزایی طرفین شود صورت پذیرد. در دنیای هوشمند امروز کسی به ارتباط یک‌طرفه استعمارگونه که در پی تأمین منافع یک طرف تن نمی‌دهد و روابط ظالمانه در دوران استقلال کشور را بررسی می‌کند جایگاهی ندارد. در شرایط کنونی که تحریم‌های فراگیر در دستور کار دنیای سلطه قرار گرفته است و آسیب‌های جدی به زندگی و معیشت مردم به دلیل عدم وجود برنامه منسجم و کارآمد وارد کرده است و شاید بیشتر ناشی از جدی نگرفتن توان داخلی است، اصلاح حوزه‌های مدیریتی و ساختارهای اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سطح‌بندی مشکلات در قالب اولویت‌های ملی، استانی و شهرستانی گام مؤثر برای کاهش اثر تحریم‌ها و کارساز است. بنابراین در چنین شرایطی براساس وضع موجود و نظریات علمی و کارشناسی چند موضوع مهم را متذکر می‌شوم: 1 ـ نظام مالیاتی کشور باید اصلاح و در شرایط کنونی راه فرار سوداگران اقتصادی از پرداخت مالیات با استفاده از ابزار کارآمد روز دنیا و نظام مالیاتی منسجم عدالت‌محور بسته شود. 2 ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت با فعال کردن بخش بازرگانی برای کمک ویژه به ثبات قیمت‌ها در بازار و کنترل آن و تأمین شرایط قابل اعتماد در بازار بایستی برنامه‌ای تدارک ببیند. 3 ـ در مدیریت کلان کشور آموزش و پرورش به عنوان پایه و اساس توسعه بنیادین کشور در اولویت اول کشور قرار گیرد و به تبع آن اصلاح نظام آموزش عالی کشور و تنظیم برنامه‌های آن بر حسب نیاز کشور و بازار کار جدی گرفته شود. 4 ـ در حوزه مسکن به عنوان بخش مهمی از اقتصاد کشور و نیاز روز جامعه و توجه به گزارش‌های نگران‌کننده افزایش سرسام‌آور و افسارگسیخته قیمت‌ها که نتیجه سیاست‌های ناکارآمد بخش مسکن و وضعیت نابسامان و مباحث مربوط به دفاتر مشاوران املاک است، به طوری که امروز خرید مسکن برای بسیاری از هموطنان خصوصاً قشر متوسط کارمند کارگر و جوانان دست‌نیافتنی و رؤیا شده است. قطعاً راه‌حل آن باید با همکاری مجلس، دولت و قوه قضائیه و همراهی مردم محقق شود و در این راستا سازماندهی و ساماندهی قیمت واقعی مسکن از طریق ایجاد ساز و کار اجرایی شدن قیمت کارشناسی میسر است که در این راستا قطعاً مالیات بر ارزش افزوده زمین و مسکن تکمیل‌کننده و کنترل‌کننده قیمت‌ها خواهد بود و کاری که در خیلی از کشورها به راحتی با ترکیب کردن این روش‌ها باعث کاهش هزینه‌های مسکن شده است. 5 ـ مطلب مهم دیگر بحث آمایش سرزمین در کشور است که سال‌ها است مطرح شده و تا امروز نتایج ملموس و کاربردی آن در اختیار برنامه‌ریزان قرار نگرفته است. به خصوص در بخش منابع طبیعی و کشاورزی لازم است که یک بار برای همیشه پتانسیل‌ها و خدمات اراضی کشاورزی و اراضی ملی مشخص گردد و بر همین اساس مردم بتوانند به طور شفاف از این منابع استفاده نمایند و از این سردرگمی نجات یابند. (90) سال از مدیریت منابع طبیعی کشور می‌گذرد و هنوز جانمایی کارکردهای اکوسیستمی در بخش‌های تعیین‌کنندگی، تنظیم‌کنندگی، زیستگاهی و رفاهی مشخص نشده است. قطعاً بخش زیادی از جمعیت روستایی کشور وابستگی شدیدی به منابع طبیعی دارند، اما جای تعجب دارد که علی‌رغم به رسمیت شناختن این وابستگی‌ها توسط منابع طبیعی، هنوز نسخه‌ای شفابخش و اجرایی برای رفع نیازهای معیشتی مردم مستقر در منابع ملی در کنار حفاظت پایدار از این منابع تدوین نشده است. بنابراین برای مرتفع کردن بروکراسی‌های اداری و طولانی‌مدت جهت بهره‌گیری از اراضی کشاورزی و منابع طبیعی کشور در مرحله اول ارتباط و نیاز مردم به این منابع در سایه برنامه‌ریزی‌های آمایش مشخص و ارائه گردد. در پایان مسائل و مشکلاتی که مربوط به استان و شهرستانم است را متذکر می‌شوم. از وزیر محترم کشاورزی انتظار دارم مشکلات کشاورزان را در استان چهارمحال و بختیاری خصوصاً شهرستانهای لردگان و خان‌میرزا و پیگیری جدی مسائل مربوط به پروژه‌های مهم آبرسانی را در این بخش‌ها و شهرستان لردگان مورد توجه قرار دهند و این موارد از مصوبات سفر بود که تا امروز معطل باقی مانده است. از وزیر محترم بهداشت به خاطر مساعدت در مورد مسائل و مشکلات استان چهارمحال و بختیاری تشکر می‌کنم. اما انتظار داریم از نزدیک هم با سفری که به این استان خواهند داشت مشکلات نیروی انسانی و تجهیزات پزشکی را در این استان و شهرستان لردگان به طور اخص مورد بررسی و توجه قرار دهند. (رنجبرزاده ـ تشکر). از وزیر محترم کشور به خاطر عنایت ویژه ایشان از تبدیل بخش خان‌میرزا به شهرستان تقدیر و تشکر می‌کنم و انتظار دارم ان‌شا‌ءالله در ادامه کار برای بخش فلارد هم این عنایت ویژه را داشته باشند. از وزیر محترم راه و شهرسازی که به استان سفر داشتند و مسائل جاده‌ای شهرستان را خصوصاً‌ (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وقت شما تمام شد) جاده بروجن ـ لردگان را در دستور اجرا قرار دادند تقدیر و تشکر می‌کنم. والسلام علیکم و رحمه الله

مسعود پزشکیان
ناطق بعدی را دعوت بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای دکتر خالدی نماینده محترم لردگان تشکر می‌کنیم. از سرکار خانم هاجر چنارانی نماینده محترم نیشابور و فیروزه دعوت می‌کنم برای مدت پنج دقیقه نطق اضطراری در خدمتشان باشیم.

هاجر چنارانی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم میلاد کریم اهل‌بیت آقا امام حسن مجتبی را خدمت همه مردم شریف ایران و همکاران عزیز خودم تبریک عرض می‌کنم. و اما همکاران عزیز، مردم شریف ایران! چرا شرایط امروز جامعه به این شکل درآمده است؟ چرا همه می‌نالیم و ناله و زاری می‌کنیم؟ ‌قدیم‌ها اگر کسی گریه می‌کرد، اگر کسی مشکلش را می‌گفت همه به دنبال حل مشکلش بودیم. امروز متأسفانه همه با هم بیننده و شنونده شده‌ایم. همه دچار یک بیماری و مرض خاص شده‌ایم. این بیماری در جامعه اپیدمی گشته است و روز به روز بنیان جامعه و بنیان خانواده را به فلاکت و بدبختی می‌کشاند. متأسفانه امروز همه ما در نظام اقتصادی و پولی به نوعی درگیر هستیم. امام بزرگوارمان فرمودند اگر چنانچه ربا در کشوری مثل کشور ما خدای‌ناخواسته در بانکش، در تجارتش و در بین مردمش وجود داشته باشد نمی‌توانیم بگوییم که جمهوری ما جمهوری اسلامی است. در سه سال اخیر مراجع تقلید بیش از (150) بار گفتند که بانکهای ما ربوی هستند، نظام بانکداری ما باید اصلاح شود، خلق پول از پول اشتباه است، مسدودی بانک‌ها، بهره مرکب، دیرکرد، سود و زیان، بنگاه‌داری بانک‌ها تماماً دارای اشکال است. چرا برای وصول پول‌های موهوم حتی به مزایده متوسل می‌شوند و می‌گویند قانون است؟ از کمیسیون اقتصادی مجلس می‌خواهم زودتر قانون اصلاح نظام بانکی را به صحن علنی بیاورد. متأسفانه همه می‌دانیم بانک‌ها با کمبود منابع مالی ناشی از اختلاس‌ها، رانت‌ها، دزدی‌ها و وام‌های میلیاردی آقازاده‌ها که اتفاقاً بدون وثیقه انجام شده است درگیر شده‌اند. حال آیا باید کارآفرینان اشتباهات آقایان را جبران کنند؟ آیا باید هستی خود را از دست بدهند تا خانواده آقازاده‌ها و فرزندان‌شان در خارج به عیش و نوش بپردازند؟ باید بپذیریم بانک‌ها از خلأهای قانونی سوءاستفاده می‌کنند تا املاک، زمین، ساختمان‌ها و کارخانه‌های کارآفرینان را مصادره و غصب کنند. اصلاح نظام بانکداری، اصلاح رونق تولید است. نظام غلط بانکی متأسفانه منازل مردم، محل کسب و کار مردم، کارخانه‌ها و شرکت‌ها را مصادره می‌کند. متأسفانه جامعه ایرانی دچار بی‌اخلاقی و فراموش شدگی شده است. جامعه‌ای که در تحریم‌ها و تورم‌ها عده‌ای غنی و غنی‌تر شدند و عده‌ای فقیر و فقیرتر. این جامعه نیست. از جامعه‌ای که عده‌ای می‌خورند و کار نمی‌کنند و روز به روز ثروتمندتر می‌شوند و عده‌ای نه می‌خورند، بلکه کار می‌کنند ولی هر روز متأسفانه فقیر و فقیرتر می‌شوند نمی‌شود دفاع کرد. نجات چنین جامعه‌ای سخت است، مگر اینکه اشکالات‌مان را بپذیریم و به سمت یکسان‌سازی حرکت کنیم. اتحاد و همدلی راه نجات ماست و مقام معظم رهبری در برنامه‌ای که در خدمت‌شان بودیم اعلام کردند امروز راه نجات ما داشتن اتحاد و دفاع از جامعه برابر است. با عوامل مخرب بخش‌های اقتصادی برخورد کنیم، ظرفیت‌های مردمی به خصوص جوانان فاضل، آگاه و اندیشمند و کارآفرین را فعال کنیم. فعالیت‌ها را منوط به تصمیم‌گیری نکنیم. وابستگی به نفت و خام‌فروشی نباید انجام شود. باید کاهش وابستگی به نفت انجام شود. اصلاح ساختار بودجه که مقام معظم رهبری فرمودند، چهار ماه به مجلس فرصت دادند که دو ماه آن به اتمام رسید و دو ماه دیگر مانده، یک کار اساسی در رونق تولید است، باید انجام شود. اما به وزارت صنایع؛ متأسفانه گرانی افسارگسیخته و لجام‌گسیخته، ناامیدی و یأس مردم،‌ همه مانده‌اند فردا قیمت‌ها چگونه است. خودرو و قیمت‌های سرسام‌آوری که در بازار وجود دارد. مقام معظم رهبری فرمودند حلقه‌های مفقودشده صنایع. این همه گفتیم خودرو ملی، به محض تحریم دیدیم همه خودروها در انبارها برای یک قطعه کوچک متأسفانه دپو شد و ماند. مقام معظم رهبری راهکار دادند، فرمودند فراخوان بدهیم، از جوانان و سرآمدان و فضلا و شایستگان دعوت کنیم، جوانان آمادگی دارند قطعات را در داخل تولید کنند،‌ نمایشگاه‌های دائمی تولید کنید و تولیدات را در آنجا تعریف کنید،‌ نیازها در آنجا تعریف شود. خودکفایی از اول انقلاب مطرح بود، با همت می‌توانیم به سمت خودکفایی برویم. آمایش سرزمین،‌ اقتصاد مقاومتی، اینها اقداماتی است که باید انجام دهیم. و اما در مورد خراسان‌رضوی؛ پایگاه معرفتی جهان اسلام، هیأت دولت! (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وقت شما تمام شد) خراسان‌رضوی منتظر اعلام تقسیمات کشوری است. مردم خراسان را بیشتر از این چشم‌انتظار نگذارید.

اکبر رنجبرزاده
تشکر از سرکار خانم چنارانی، از حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر علیرضا سلیمی نماینده محترم محلات و دلیجان دعوت می‌کنم، برای مدت پنج دقیقه در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم ماه مبارک رمضان اوان تهذیب نفس، دوران رونق قرآن و زمان دستگیری از دیگران را به تمام مسلمانان و ملت ارجمند ایران به ویژه مردم عزیز حوزه انتخابیه تبریک عرض می‌کنم. در این مختصر، نکاتی را تذکر می‌دهم: 1 ـ یکی از مصائب و شگفتی‌های دوران اخیر آن است که برخی رؤسای جمهور، هنگامی که لیست وعده‌های خود را بر زمین‌یافته می‌بینند به هر ابزاری برای توجیه سوءمدیریت یا احیاناً تعلل در اقدامات تمسک می‌جویند. یکی از شگردهای آنان اعلام عدم بسط ید و عدم اختیار، آن هم در دوره دوم ریاست جمهوری است. این ترفند به دلیل تکرار، توان تحریک عواطف عمومی را ندارد. در دوره اخیر نیز این بهانه از طرف عده‌ای گاه اعلام شده که در مورد رئیس‌جمهور فعلی شگفتی دوچندان است. چراکه اختیارات تفویض‌شده به ایشان فوق اختیارات سایر رؤسای جمهور و فراتر از چارچوب‌های مندرج در قانون اساسی است. جناب آقای روحانی! حضرت‌عالی تنها رئیس‌جمهوری هستید که در شورای عالی سه‌نفره بدون نیاز به مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت، قدرت قانونگذاری و رتق و فتق امور را دارید. «الاختیار و ما ادراک ما الاختیار». جناب آقای روحانی! جناب‌عالی اختیار مذاکره در برجام را داشتید، آن آفتاب تابان. حالا که میوه‌های آن را در سبد ملت گذاشته‌اید دم از بسط ید می‌زنید؟ «البرجام و ما ادراک ما البرجام». جناب آقای روحانی! جناب‌عالی ذخایر اورانیوم، رآکتور هسته‌ای، آب‌سنگین، هزاران سانتریفیوژ را محدود و محصور ساختید. «هسته‌ای‌ و ما ادراک ما الهسته‌ای». حضرت آقای روحانی! یادتان هست ارز (4200) تومانی را دولت شما تصمیم گرفت و ذخایر کشور به تاراج رفت. «تاراج و ما ادراک ما التاراج». مقام منیع رئیس‌جمهوری! (60) تن طلای کشور را با بسط ید بذل و بخشش کردید. «الذهب والفضه و ما ادراک ما الذهب والفضه». حضرت آقای روحانی! می‌دانید چه اختیاری به جناب‌عالی در برداشت از صندوق توسعه ملی داده شد؟ آیا به شما گزارش داده‌اند فقط در بودجه امسال مجلس (12) درصد از سهم صندوق را به جناب‌عالی تفویض کرد؟ الباقی هم که گاه مورد عنایت و گوشه چشم شماست. «الصندوق و ما ادراک ما الصندوق». جناب آقای روحانی! حضرت‌عالی با اختیار تام و به اصطلاح خودتان ژنرال‌ها را بر مردم حاکم کردید. مجلس هم که دربست به تمام لیست شما رأی داد. «ژنرال و ما ادراک ما الژنرال». رئیس‌جمهور عزیز! می‌دانید کشتی کشتی و قطار قطار همه مسئولین را تغییر دادید. بنا بود مدیر اتوبوسی نیاورید، با کشتی مدیر آوردید. «التغییر و ما ادراک ما التغییر». حضرت استاد! مجلس هم که کاملاً باد موافق به سمت جناب‌عالی گسیل کرد. اکثریت مجلس در اختیار حضرت‌عالی بود. دیگر از این سو نیز بهانه‌ای نداشتید. هر چه آوردید مجلس تصویب کرد. «التصویب و ما ادراک ما التصویب». آقای رئیس!‌ هر کس را مایل بودید انتصاب و هر کس را مایل بودید عزل کردید. اخوی گرام رئیس دفتر بود و حزب کذا غالب بر مقدرات کشور. ماشین چاپ حکم انتصابات در دولت شما به کار افتاد. چه دامادها که پست گرفتند و چه خاله‌زاده‌ و عموزاده و عمه‌زاده‌های حزبی که بر نردبان عروج سوار شدند. «اخوی و ما ادراک ما الاخوی». آقای رئیس! گیرم در دور اول از اختیارات رئیس‌جمهور خبر نداشتید. در دور دوم یا خبر داشتید یا نه، اگر خبر نداشتید که «الویل»، اگر خبر داشتید که باز وای بر ما. یادتان است بعد از خروج آمریکا از برجام با اختیار تام چند هفته به اروپایی‌ها فرصت دادید؟ چند هفته یک سال شد و «عن اختیارٍ» زلف مبارک به موی اروپاییان گره زدید. «الیورو و ما ادراک ما الیورو». راستی از بهانه دولت پنهان چه خبر؟ یادتان است به جای رتق و فتق امور ام‌المسائل را امور حاشیه‌ای قرار دادید و از ام‌المشاکل که معیشت مردم و اشتغال و تورم بود غفلت کردید؟ با اختیار کاری کردید مردم در صف گوشت و مرغ و شکر ساعت‌ها بمانند. با اختیار تورم بی‌نظیر تاریخی را بر مردم تحمیل کردید. با اختیار رکود را بر صنعت کشور حاکم کردید. با اختیار خانه‌دار شدن را برای مردم تبدیل به یک آرزو کردید. با اختیار هر روز قیمت یک جنس را به عرش رساندید. آقای رئیس‌جمهور! «الاختیار و ما ادراک ما الاختیار». درخواست از قوه قضائیه؛ همان‌طور که به میل افراد رسیدگی می‌کنید، به حیف مسئولین بی‌عرضه نیز ورود پیدا کنید. باید مسئولین در مقابل تصمیمات غلط که هزینه‌های سنگینی بر کشور وارد کرده پاسخگو باشند. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وقت شما تمام شد) آقای دکتر یک لحظه! مذاکره در شرایط فعلی سم مهلک است. کسانی که دم از مذاکره می‌زنند یا خائن هستند و یا ترسو و بدیهی است نه خائن می‌تواند مشاور امین باشد و نه ترسو. یک تذکر را هم عرض کنم، چرا باید فلان مسئول که در سیل آنچنان پرونده مشعشعی داشته که خود آقایان او را عزل کردند، دوباره در فلان نهاد پست مهمی بگیرد؟ آقای شهردار! لطفاً آرام. در مورد کاغذ هم، آقای رئیس! (نایب‌رئیس ـ وقت شما یک دقیقه گذشته است، لطفاً مراعات بفرمایید). (400) میلیون دلار به یک نفر داده‌اند و (350) میلیون دلار هم به نفر دیگر واگذار کرده است. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
میهمانان را قرائت بفرمایید.

علیرضا رحیمی
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ جمعی از اعضای مجمع جوانان استان کرمان میهمانان جناب آقای دکتر امیری‌خامکانی نماینده محترم زرند و کوهبنان هستند. ـ اعضای شورای اسلامی و شهردار شهرهای سلماس و تازه‌شهر میهمانان جناب آقای برزگر نماینده محترم سلماس هستند که به این عزیزان خیرمقدم عرض می‌کنیم.
10 اعلام وصول (2) فقره سؤال

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! دو سؤال را هم اعلام وصول می‌کنیم: ـ سؤال ملی جناب آقای علیرضا سلیمی نماینده محترم محلات و دلیجان و سه نفر دیگر از نمایندگان محترم از وزیر محترم امور خارجه با موضوع علت انفعال دستگاه دیپلماسی در برخورد متقابل با اقدامات غیردیپلماتیک برخی کشورهای اروپایی اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال ملی جناب آقای شهریاری نماینده محترم زاهدان از وزیر محترم امور خارجه با موضوع علت عدم جلوگیری از تعطیلی بیمارستان هلال‌احمر دبی اعلام وصول می‌گردد.
11 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

مسعود پزشکیان
تذکرات شفاهی را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات شفاهی نمایندگان محترم،‌ جناب آقای محمد کاظمی نماینده محترم ملایر بفرمایید.

محمد کاظمی
تذکرات شفاهی
ـ بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام به ملت شریف و صبور ایران و همکاران عزیزم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پرخیر و برکت رمضان. اولین تذکرم به رئیس‌جمهور محترم است. جناب آقای روحانی! قطعاً مستحضرید که سال 98 به عنوان سال رونق تولید از طرف مقام معظم رهبری معرفی شده، محقق شدن این شعار لوازم و مقدماتی دارد که مهمترین آنها بحث بانک‌ها است. امروز تولید ما به شدت درگیر مسائل بانکی است و بسیاری از تولیدکننده‌های ما بر اثر صدور اجراییه توسط بانک‌ها یا در زندان و یا فراری هستند و یا واحد تولیدی‌شان متوقف شده است. استدعا دارم موضوع را در هیأت دولت مطرح کنید و تصویب کنید که پرداخت تسهیلات دریافتی عجالتاً یک مهلت دوساله‌ای را داشته باشد و پرداخت به تعویق بیفتد. جناب آقای روحانی! مسأله دوم بحث (14) میلیارد دلار کالای اساسی است که مجلس اختصاص داده و کالاهای اساسی دارد وارد می‌شود اما سیستم توزیع کالا واقعاً زجرآور است و برای مردم ما مشقات زیادی را فراهم کرده است. مجلس که به شما اختیار داده است،‌ عجالتاً توزیع کالاهای اساسی را به وسیله کوپن انجام بدهید تا خانواده‌ها برای دریافت چند کیلو قند و شکر یک صبح تا بعدازظهر در صف نمانند که آخر هم چیزی به دست نیاورند. تذکر بعدی‌ام خدمت وزیر محترم راه است. ضمن تشکر از زحمات جناب‌عالی و همکاران محترم‌تان و به خصوص تشکر از معاونت وزیر راه و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه که به حوزه ملایر و نهاوند تشریف آوردند، استدعا داریم در مورد تسریع در عملیات اجرایی جاده ملایر ـ آورزمان ـ نهاوند و همچنین اجرای روکش جاده ملایر به توره و اتمام کار جاده ترانزیتی ملایر ـ بروجرد اقدام کنند. از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری هم استدعا دارم نسبت به بازسازی یخدان تاریخی و فرهنگی میرفتاح (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) که در جریان سیل تخریب شده ان‌شا‌ءالله عاجلاً‌ اقدام کنند. والسلام

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر. جناب آقای هادی قوامی بفرمایید

هادی قوامی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان و ملت شریف ایران. تذکر من به جناب آقای رئیس‌جمهور است. در سفر جناب آقای رئیس‌جمهور در خردادماه سال 94 به خراسان‌شمالی بنا شد (300) میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به راه‌آهن جوین ـ اسفراین ـ بجنورد پرداخت شود تا بتوانند مرکز استان را به شبکه ریلی وصل کنند. علی‌رغم اینکه الان تقریباً نزدیک چهار سال از این سفر می‌گذرد متأسفانه این صندوق توسعه ملی و دستگاه‌های ذی‌ربط اقدام مؤثری در این زمینه انجام نداده‌اند. خواهش بنده از جناب آقای رئیس‌جمهور این است که دستور بدهند این مصوبه دولت عملیاتی شود. تذکر بعد به وزیر راه و شهرسازی است که راه‌آهن جوین اسفراین که (10) کیلومتر مانده امسال به شبکه ریلی وصل شود در پروژه‌های ویژه بگذارند که امسال ان‌شا‌ءالله به بهره‌برداری برسد و همچنین راه میامی به جاجرم، قطعه اولش از میامی به جهان‌آباد، (30) کیلومتر یعنی (70)‌ درصد کار انجام شده،‌ پیمانکار ماده چهل‌وهشتی شده، رها شده و‌ این سرمایه ملی در حال از بین رفتن است. این قطعه را حتماً تعیین تکلیف کنند و قطعه بام به قوچان هم که ان‌شا‌ءالله سرعت بیشتری بگیرد. به دلیل حوادث جاده‌ای که ما در محور بجنورد ـ اسفراین داریم و اسفراین به سبزوار و چهارخطه کردن آن هم ردیف دارد، تقاضای بنده از وزارت راه و شهرسازی این است که پیمانکاری انتخاب کنند که بتوانند این (14) میلیارد تومان اعتباری که ما امسال در ردیف بودجه‌اش قرار دادیم عملیاتی شود تا حوادث این بخش کاهش پیدا کند و همچنین زیرگذرهایی که در مسیرهای مختلف است، مثل دهنه اجاق، مثل آتی‌مس و زیرگذرهای ایرج و برج. اینها را هم ان‌شا‌ءالله عملیاتی کنند که مردم بتوانند تردد کنند. تعداد زیادی از هموطنان‌مان جان‌شان را از دست داده‌اند. همچنین به وزیر نیرو تذکر دارم که روستاهای شهرستان که مشکل آب دارند،‌ از محل صندوق توسعه ملی (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) مصوب شده بتوانند اعتباراتش را پرداخت کنند که مشکل آبرسانی به روستاهای هم بخش بام ـ صفی‌آباد و هم بخش مرکزی اسفراین مرتفع شود.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، سرکار خانم معصومه آقاپورعلیشاهی بفرمایید.

معصومه آقاپورعلی شاهی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام خدمت همکاران محترم و تشکر از هیأت‌رئیسه. روابط عمومی در متن است نه در حاشیه، ضرورت است نه در لوکس، در خود مدیریت است، نه در بیرون آن. حق داریم بگوییم هر مدیریتی سزاوار روابط عمومی است که دارد. هفته ارتباطات و روابط عمومی بر تمام خدمتگزاران ایران عرصه گرامی باد و به همه همکاران مخابراتی و وزارت ارتباطات که خود من هم از زیرمجموعه آنها هستم تبریک عرض می‌کنم. همچنین تبریک حلول ماه مبارک رمضان و قبولی طاعات و عبادات. تذکر اول؛ ضمن تشکر از وزیر کشور در صدور بخشنامه به استانداران جهت انتصاب زنان در سمت‌های معاونین استاندار، خواهشمند است کلیه استانداران طبق ماده (101) برنامه ششم توسعه و بخشنامه رئیس‌جمهور محترم که حداقل (30)‌ درصد از مدیران از بانوان شایسته استفاده شود، در اجرای این بخشنامه تسریع صورت پذیرد و در حد شعار و یا خواستیم و نشد، باقی نماند. تذکر دوم به وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهادکشاورزی درخصوص سهمیه اختصاصی شکر به واحدهای تولیدی صنایع غذایی که این میزان تخصیص یک‌پنجم ظرفیت کارخانجات است و اگر تأمین نشود باعث سونامی بیکاری در پایان خردادماه در استان آذربایجان‌شرقی خواهد شد. به خصوص سهمیه شکر به کندوداران و تولیدکنندگان عسل که فوریت آن به ضرورت می‌باشد. گروه هدف روستاییان و مشاغل کوچک می‌باشند. تذکر بعدی به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تخصیص اعتبار خاص به تکمیل جاده شبستر به تسوج که شهر زادگاه پدری مقام معظم رهبری شهر خامنه نیز در این مسیر قرار گرفته و طی سالهای گذشته بارها در تذکرات و نطق‌ها و مکاتبات به آن تأکید شده است. تذکر بعدی به معاون محترم رئیس‌جمهور و میراث فرهنگی جهت تخصیص اعتبارات (نایب‌رئیس ـ خیلی متشکرم) برای گردشگری ساحل بندر شرفخانه و روستای شیخ فرید. تشکر می‌کنم، یاشاسین ایران، یاشاسین آذربایجان، یاشاسین دکتر پزشکیان که افتخار تمام استانهای شمال‌غربی کشور هستند.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای رئیس! نفر بعدی خود بنده هستم.

مسعود پزشکیان
بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر به جناب آقای دکتر روحانی در ارتباط با مطالبات به‌حق فرهنگیان، بازنشستگان و معلمان مدارس خارج از کشور که انتظار این است دولت و مخصوصاً‌ وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه پناهگاه این عزیزان باشد. جذب (7000) نفر از کادر قوه قضائیه که سالهای سال آزمون دادند و بلاتکلیف هستند. مشخصاً در تعیین تکلیف آنها منتظر اقدام دولت هستیم. همچنین از آقای دکتر روحانی در مورد وضعیت کارگزاران مخابرات که نابسامان و بلاتکلیف هستند، حقوق مسلم آنهاست که جذب شوند و خواهشم این است که منتظر اقدام ایشان هستیم. در مورد گازرسانی به منطقه دودانگه و چهاردانگه در ساری انتظار است که دولت و مخصوصاً‌ وزارت نفت اقدامی کند. در مورد کارخانه چوب و کاغذ و نکاچوب از وزیر محترم اقتصاد و دولت استدعا دارم که برای حفظ اشتغال در این دو کارخانه اقدام کند که مورد انتظار و توقع مردم است. جناب آقای رئیس‌جمهور! جاده گهرباران در شهرستان میاندورود هر هفته کشته می‌دهد، تعریض جاده ساری به لاریم که مورد بازدید وزیر محترم راه و معاونینش قرار گرفته هر هفته کشتارگاه شده که مردم منتظر اقدام عملی مسئولین و جناب‌عالی هستند. خواهش ما از آقای رئیس‌جمهور این است که جلوی دلالان برنج، کاغذ، محصولات باغی و زراعی را بگیرید تا پولی که بابت فروش محصولات به دست می‌آید به جیب کشاورز برود و مسأله سیل در مازندران و جبران خسارت مردم هم فراموش نشود. از دولت انتظار داریم که با مردم گفتگو کند، مسائل مهم را با مردم در میان بگذارد، مردم را محرم بداند و از مردم کمک بخواهد. ممنون هستم.

مسعود پزشکیان
متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای بشیر خالقی بفرمایید.

بشیر خالقی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات. تذکرم به وزیر محترم نیرو؛ سیاست‌های ظالمانه در مورد تخصیص آب که موجب عدم توسعه کشاورزی و نهایتاً مهاجرت روستاییان عزیز به نقاط دیگر کشور گردیده است. ما تولیدکننده آب هستیم، بیش از (500) میلیون مترمکعب آب تولید می‌کنیم و وارد رودخانه قزل‌اوزن می‌شود نهایتاً سد سپیدرود را تشکیل می‌دهد. ولی روستاهایی که در چند متری آب دائم و آبهای فصلی قرار گرفته‌اند نمی‌توانند استفاده کنند. تذکر به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت؛ معادن در شهرستان خلخال و کوثر علی‌رغم اینکه یکی از قطب‌های معدنی کشور است رها شده است و معادن جز تخریب جاده‌ها نقش دیگری ندارند. وزیر محترم راه و شهرسازی! در مورد جاده سرچم ـ به هشتجین که موجب نارضایتی مردم شده و گردنه پونل که همیشه شش ماه در سال بسته است. تذکر به رئیس محترم جمهور در مورد بیکاری جوانان. تذکر به وزیر محترم نیرو در مورد تعیین تکلیف سد گیوی و تذکر به رئیس محترم جمهور در مورد گرانی کالاهای مورد نیاز و متأسفانه مسکن. تذکر به وزیر جهادکشاورزی؛ درختان در سرمای سال 97 و 98 خسارات زیادی دیده و جبران نشده است. دوباره تذکر به وزیر راه و شهرسازی که آسفالت راه‌های روستایی پایین‌تر از متوسط کشوری است. تذکر به رئیس‌جمهور در مورد مطالبات فرهنگیان و همچنین تذکر در مورد (7000) کارشناس حقوقی که امتحان داده‌اند هنوز تعیین تکلیف نشده‌اند که ان‌شا‌ءالله امیدوارم از سوی قوه قضائیه و وزارت دادگستری این مسأله جوانان که به این صورت امتحان داده‌اند مشخص شود. والسلام علیکم و رحمه الله

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر. جناب آقای صباغیان! در حد یک دقیقه بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین تذکر من به دستگاه دیپلماسی کشور است. اولاً‌ از موضع‌گیری خوب دولت و شورای امنیت ملی در مورد اقدام متقابل در قبال خروج آمریکا از برجام تشکر می‌کنیم.‌ آمریکا نقض برجام کرد، مجدداً تحریم‌هایی را وضع کرد و الان پیشنهاد مذاکره می‌دهد. تقریباً یک حالتی است که طرف مقابل را در سطح یک بچه و کودک می‌بیند و اگر در این شرایط کسی بخواهد مذاکره کند، با توجه به این سابقه‌ای که ما از آمریکا داریم دست آقای فتحعلی‌شاه و صدراعظم آن میرزا آقاخان نوری را از پشت خواهد بست و مردم هرگز او را نخواهند بخشید. تذکر بعدی من هم به دولت در ارتباط با بحث حقوق است، چند دفعه دوستان تذکر دادند، (400)‌ تومان و تا حد (10)‌ درصد افزایش حقوق مصوب کردیم، ولی دولت اجرا نکرده، چندین میلیون انسان از کارکنان و مردم را دارد به مجلس بدبین می‌کند. (یوسف‌نژاد ـ متشکر) آقای پزشکیان! من خواهش می‌کنم هیأت‌رئیسه موضع بگیرد. دولت دارد آبروی مجلس را می‌برد، (نایب‌رئیس ـ خیلی متشکر، چشم) به ما زنگ می‌زنند می‌گویند چیزی که در رسانه‌ها اعلام کردید مصوب کردید، انجام نشده است. من خواهش می‌کنم در این زمینه موضع‌گیری شود.

مسعود پزشکیان
نفر بعدی را دعوت کنید، چون اذان نزدیک است خلاصه بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر بنده به آقای اردکانیان وزیر محترم نیرو است. آقای اردکانیان! (25)‌ سال پیش مردم برخوار و همچنین بخش مرکزی شاهین‌شهر با فروش اموال خودشان مبالغی را تهیه کردند، پول دادند (80) میلیون مترمکعب آب خریدند. توجه کنید، پول دادند و آب خریدند. در این (25)‌ سال وزارت نیرو به وظیفه خودش عمل نکرده، امسال هم که وضع آب و بارندگی خوب شده،‌ یعنی حدود (2000) میلیمتر بارندگی در سرچشمه‌ها شده و آب در زاینده‌رود رها است،‌ باز چرا دارید دریغ می‌کنید؟ چرا بین شرق و شمال و غرب استان تفاوت قائل می‌شوید؟‌ (یوسف‌نژاد ـ متشکر) اجازه بدهید! باز هم وزارت نیرو به تعهدات خودش به عنوان فروشنده آب عمل نکرده است. سؤال این است اگر امسال هم به وظیفه خودش عمل نکند پس چرا اصلاً آمدید قرارداد فروش آب بستید؟ بنده عرض می‌کنم که اخطار می‌کنم، به وظیفه قانونی‌ام عمل می‌کنم و جای گله نباشد. استیضاح وزیر هم نیاز باشد انجام می‌دهم.
12 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

مسعود پزشکیان
جلسه بعدی ما ساعت (9) صبح فردا دو‌شنبه سی‌ام اردیبهشت‌ماه 1398 و دستور جلسه ادامه دستور هفتگی است. عزیزانی که وقت داشتند و ما فرصت نداشتیم، ان‌شا‌ءالله برای فرصت بعدی وقت آنها محفوظ خواهد بود. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا