دوره 10 اجلاسیه 4
تعداد نمایندگان حاضر 192 جلسه 378
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصد و هفتاد و هشتم نوبت عصر روز یکشنبه دوازدهم آبان ماه‌ 1398 هجری‌شمسی مطابق با پنجم ربیع‌الاول 1441 هجری‌قمری: 1 ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی در مورد لایحه اصلاح مواد (20) الی (23) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی‌، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تنفیذی در ماده (30) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی. 2 ـ گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد حادثه آتش‌سوزی مدرسه دخترانه در زاهدان. 3 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح استفساریه بند (2) ماده (2) قانون مالیات‌های مستقیم. 4 ـ گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه سرویس‌های هوایی دوجانبه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت کشور کویت. 5 ـ سؤال‌های آقایان: سیدمحمدجواد ابطحی نماینده محترم خمینی‌شهر و حجه‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری نماینده محترم قم از وزیر محترم امور خارجه.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

مسعود پزشکیان
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

مجتبي محمدبيگي
(آیات 15 ـ 12 از سوره مبارکه «جاثیه» توسط قاری محترم آقای مجتبی محمدبیگی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم اللَّهُ الَّذِی سَخَّرَ لَکُمُ الْبَحْرَ لِتَجْرِیَ الْفُلْکُ فِیهِ بِأَمْرِهِ وَ لِتَبْتَغُوا مِنْ فَضْلِهِ وَ لَعَلَّکُمْ تَشْکُرُونَ * وَ سَخَّرَ لَکُمْ ما فِی السَّماواتِ وَ ما فِی الْأَرْضِ جَمِیعاً مِنْهُ إِنَّ فِی ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ * قُلْ لِلَّذِینَ آمَنُوا یَغْفِرُوا لِلَّذِینَ لا یَرْجُونَ أَیَّامَ اللَّهِ لِیَجْزِیَ قَوْماً بِما کانُوا یَکْسِبُونَ * مَنْ عَمِلَ صالِحاً فَلِنَفْسِهِ وَ مَنْ أَساءَ فَعَلَیْها ثُمَّ إِلى‏ رَبِّکُمْ تُرْجَعُونَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

مسعود پزشکیان
از جناب آقای مجتبی محمدبیگی قاری محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
به نام خداوند بخشنده مهربان «خدا همان کسی است که دریا را به سود شما رام گردانید تا کشتی‌ها در آن به فرمانش روان شوند و تا از فزون‌بخشی او روزی خویش را طلب نمایید و باشد که سپاس دارید. و آنچه را در آسمان‌ها و آنچه را در زمین است به سود شما رام کرد. همه از او است، قطعاً در این امر برای مردمی که می‌اندیشند نشانه‌هایی است. به کسانی که ایمان آورده‌اند بگو تا از کسانی که به روزهای پیروزی خدا امید ندارند درگذرند تا خدا هر گروهی را به سبب آنچه مرتکب می‌شده‌اند به مجازات رساند. هرکه کاری شایسته کند به سود خود او است و هرکه بدی کند به زیانش باشد، سپس به سوی پروردگارتان برگردانیده می‌شوید» راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی غائبین و تأخیرکنندگان جلسه علنی عصر امروز عبارتند از آقایان: ابرامیان، بیگدلی، حسن‌پوربیگلری، خدری، دامادی، درازهی، شریفی، عثمانی، حمدالله کریمی، گلمرادی، محمودزاده، محبی‌نیا، ملکشاهی‌راد و جلال میرزائی. آقای دکتر! همکاران کمیسیون اجتماعی هم اطلاع داده بودند.

مسعود پزشکیان
آقای محبی‌نیا هستند. به آقایان کمیسیون اجتماعی گفته بودیم جلسه کمیسیون نباشند و جلسه بیایند.
3 طرح سؤال آقای سیدمحمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر از آقای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه

مسعود پزشکیان
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و عصر‌بخیر دارم. آقای رئیس! با توجه به حضور آقای دکتر ظریف اگر اجازه بفرمایید به عنوان اولین دستور سؤال‌‌های آقایان ابطحی و حاج‌آقای ذوالنوری را جهت طرح داشته باشیم. آقای دکتر یوسف‌نژاد بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! دو سؤالی که آقای سیدمحمدجواد ابطحی نماینده محترم خمینی‌شهر و جناب آقای مجتبی ذوالنوری دارند مطرح است، ولی چون آقای دکتر ظریف یک جلسه مهمی در دولت دارند توافق شده که فقط سؤال جناب آقای سیدمحمدجواد ابطحی مطرح بشود. سؤال جناب آقای سیدمحمدجواد ابطحی نماینده محترم خمینی‌شهر از وزیر محترم امور خارجه جناب آقای دکتر ظریف در مورد علت اظهارات وزیر امور خارجه در باب پولشویی به میزان (30) هزار میلیارد تومان در ایران و انفعال در برابر وقت‌کشی سه کشور فرانسه، آلمان و انگلستان مطرح است. از سخنگوی محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جناب آقای نقوی‌حسینی تقاضا داریم گزارش کمیسیون را قرائت بفرمایند. اگر جناب آقای نقوی‌حسینی تشریف ندارند جناب آقای جمالی‌نوبندگانی بفرمایید.

محمدجواد جمالی نوبندگانی
بسم الله الرحمن الرحیم هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی سلام علیکم؛ با احترام، بازگشت به نامه شماره (342562) مورخ 29/8/1397، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درخصوص سؤال ملی‌ آقای سیدمحمدجواد ابطحی نماینده محترم خمینی‌شهر از وزیر محترم امور خارجه به شرح ذیل ارسال می‌گردد. رئیس وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ـ حشمت‌اله فلاحت‌پیشه گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خلاصه سؤال: علت ﺍﻇﻬﺎﺭﺍﺕ وزیر امور خارجه ﺩﺭ ﺑﺎﺏ ﭘﻮﻟﺸﻮیی ﺑﻪ ﻣﯿﺰﺍﻥ (30) هزار میلیارد تومان در ایران و انفعال در برابر وقت کشی سه کشور فرانسه، آلمان و انگلستان نتیجه بررسی: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، سؤال فوق در جلسه رسمی مورخ 11/9/1397 کمیسیون با حضور (16) نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال‌کننده و وزیر محترم، مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال‌کننده از پاسخ‌های ارائه‌شده وزیر محترم امور خارجه، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (3) ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه ارسال می‌گردد.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، از وزیر محترم امور خارجه جناب آقای دکتر ظریف دعوت می‌کنیم برای پاسخ به سؤال به جایگاه تشریف بیاورند، بفرمایید.

محمدجواد ظریف
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت نمایندگان محترم عرض سلام، ادب و احترام دارم. دیروز شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفتند جلسه‌شان را امروز ساعت (3) برگزار کنند. من از هیأت‌رئیسه محترم درخواست کردم سؤال را عقب بیندازند که من سر فرصت بتوانم خدمت شما جواب بدهم مخالفت شد. لذا الان بنده به جای اینکه شورای عالی امنیت ملی بروم برای هشتمین بار در طول سه ماه گذشته برای پاسخ به سؤال در صحن علنی مجلس افتخار حضور در خدمت نمایندگان محترم را دارم، جای خوشبختی است که دوستان چنین محبتی را به بنده دارند و خدمتشان می‌رسم. آنچه که مهم است این است که بنده مسئول دفاع از جمهوری اسلامی ایران در خارج هستم و نحوه دفاع بنده از جمهوری اسلامی در خارج را همه دوستان مشاهده کردند. در تلویزیون، کلیپ‌هایش این‌طرف و آن‌طرف پخش می‌شود و معلوم است که چه کسانی به خاطر منافع داخلی سؤالاتی را مطرح می‌کنند. من فکر می‌کنم که مسائل امنیت ملی ما مهم‌تر از آن است که با بحث‌های جناحی مورد توجه قرار بگیرد. بیشترین تلاش را برای مقابله با حرکت‌های غربی‌ها در مورد پولشویی جمهوری اسلامی ایران و وزارت امور خارجه انجام داده و این تلاش‌ها را ادامه خواهیم داد، الان هم که آخرین اقدام کمیته اقدام مشترک FATF در مورد پولشویی علیه ایران صورت گرفت، تند‌ترین دفاع‌ها را از موضع جمهوری اسلامی ایران بنده کردم. آن صحبتی هم که در آن زمان کردم صحبت بنده نبود، صحبتی بود که مقامات مختلف کشور مطرح کرده بودند و آن اینکه یک گروه‌هایی، دوستان عزیز! اتفاقاً اتهامی که علیه جمهوری اسلامی است وظیفه من حمایت و دفاع از جمهوری اسلامی است. حتماً یک مقداری شاید خدای‌ناکرده عقل داشته باشم که خودم صحبتی نمی‌کنم که در خارج مجبور بشوم خودم از آن دفاع بکنم. اتهامی که بر جمهوری اسلامی وارد می‌کنند این است که به این کنوانسیون‌ها نمی‌پیوندد به خاطر اینکه نمی‌خواهد با پولشویی و تروریسم مقابله کند. آنچه من عرض کردم این بود که گروه‌های فشاری هستند که آنها منافع مالی شخصی دارند، حالا شما اگر در تلویزیون نگاه بکنید ببینید در دادگاه سلطان سکه در مورد پولشویی چه گفتند و در دادگاه‌های دیگر در مورد روش‌های مختلف پولشویی چه چیزهایی گفته می‌شود. جمهوری اسلامی، نظام جمهوری اسلامی دامنش مبرا و پاک و منزه از این حرف‌ها است. آنچه که بنده اینجا عرض کردم در ادامه و در جهت حرف‌هایی است که در خارج در حمایت از جمهوری اسلامی ایران می‌زنم و آن این است که منافعی که باعث می‌شود با این حرکت‌ها مخالفت بشود آن منافع بسیار دارنده پول هستند و مواردی است که هزار هزار میلیارد تومان در حوزه پولشویی توسط باندهای قاچاقچی، باندهای قاچاق ارز، باندهای قاچاق سکه و باندهایی که امروز در دادگاه‌های جرایم اقتصادی مورد بررسی و محاکمه قرار می‌گیرند توسط آنها دارد مطرح می‌شود و در دادگاه هم علیه آنها حکم می‌دهند، یکی‌شان هم برایش حکم اعدام دادند. آن کسانی که این حرف‌های بنده را که حمایت از نظام و در مقابل مفسدین است تبدیل به حمایت از مخالفت با نظام آنها باید سؤال را جواب بدهند که چرا حرف‌های مخالف امنیت ملی می‌زنند. اما جمهوری اسلامی سیاست خارجی دارد، آن سیاست خارجی را بنده مسئول هستم دنبال بکنم. سیاست ما در قبال (1+5) یا امروز (1+4) در هیأت نظارت هسته‌ای تصویب می‌شود، بنده موظف به اجرایش هستم و جمهوری اسلامی به هیچ‌وجه انفعال در برابر غرب و اروپایی‌ها ندارد. اگر بحثی از سؤال مانده باشد خوشحال می‌شوم که در بخش دوم پاسخ بدهم، خیلی ممنون.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم،‌ جناب آقای ابطحی برای طرح سؤال در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

سیدمحمدجواد ابطحی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین «ربنا لاتَکِلنا الی انفُسِنا طَرفَهَ عَینٍ ابداً» با آرزوی توفیق برای همکاران و تشکر از وزیر خارجه که تشریف آوردند، اگرچه جلسه داشتند. این سؤال مربوط به سال گذشته است، حالا در دستور قرار گرفته ما هم از این فرصت استفاده می‌کنیم برای روشنگری و شفاف‌سازی و مواضع دولت یازدهم و دوازدهم. آقای ظریف در تاریخ 7/8/98 در موزه ملی قطر در سؤالی که از ایشان پرسیدند که مقام‌های آمریکایی دنبال یک توافق جدید با ایران هستند ایشان جواب دادند که ایران‌ هراسی از توافق یا ملاقات ندارد، اما لازم است همه به تعهدات خویش پایبند بمانند. دوام هر توافق منوط به این است که هریک از طرف‌‌ها چیزی از آن به دست بیاورند. این صحبت آقای دکتر ظریف در این تاریخ را کنار صحبت‌های اخیر دولتمردان مخصوصاً آقای رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس‌جمهور و سخنگوی هیأت دولت که بگذاریم درخصوص مسائل FATF و لزوم پیوستن به FATF و ترساندن مردم از اینکه اگر به FATF نپیوندیم باید منتقدین جواب بدهند من را ناچار کرد که بعد از یک سال این سؤال را در صحن علنی مطرح کنم. صرف نظر از اقناع یا عدم اقناع جواب‌های آقای دکتر ظریف توسط مجلس برای شفاف‌سازی و ثبت در تاریخ و جلوگیری از تکرار اشتباهات راهبردی اینها را ان‌شا‌ءالله مطرح خواهم کرد. ولی انتظار نداشتم همان ابتدای سخن آقای ظریف توپخانه خود را روشن کنند و به‌گونه‌ای سخن گویند که گویا ما از دید جناحی و سیاسی سؤال می‌کنیم. اقلاً عزیزان و دوستان بنده در این مجلس می‌دانند هرجا که پای منافع ملی آمده کوتاهی نکردم، حتی اگر طرحی را دوستان اصلاح‌طلب ما داده‌اند و به نفع جامعه بوده بنده حمایت کردم. آقای ظریف! بنده سؤالم از شما این بود که با این صحبتی که درخصوص پولشویی و رقمی که آوردید و گفتید کدهایی که داریم آیا بازتاب این سخنان را در رسانه‌های معاند دیدید؟‌ آیا خوشحالی و خشنودی و کف زدن‌های دشمنان قسم‌خورده ما را ملاحظه کردید؟ شما حتماً BBC فارسی و حتی انگلیسی‌اش را می‌بینید. رادیو فردا و رادیو زمانه، رادیو منافقین و دیگران را می‌شنوید. این ساختار صحبت‌های شما آیا در آستانه فشار FATF مبنی بر پذیرش لوایح استعماری پالرمو و مبارزه با تأمین مالی تروریسم در آستانه اینها فشار مضاعف نبود بر اینکه ایران ناچار باشد حتی از سوی عجله هم که باشد این لوایح را بپذیرد؟ این سخن من با شما سخنان شما را ان‌شا‌ءالله عیناً پخش خواهم کرد که همه دوستان، اگر کسانی ندیده‌اند و نشنیده‌اند که همه شنیدند باز تذکر باشد و ببینند، اما در بخش دوم سؤال راجع به اقدامات شما در برابر تعهدات اروپایی‌ها بعد از خروج آمریکا از برجام خروجی که به گفته آقای رئیس‌جمهور ما خوشحال شدیم که آمریکایی‌ها از برجام بیرون رفته‌اند، یکی کمتر. حالا در مقابل این تعهدات اروپایی‌ها که دو هفته مقام معظم رهبری وقت داد، دو هفته دو ماه شد، دو ماه الان (18) ماه شده، چه کردید؟ این تعلل را چگونه توجیه می‌کنید؟ شرطی شدن اقتصاد جامعه را با برجام و اینستکس چگونه توجیه می‌کنید؟ یک زمانی دنبال برجام بودید، شرطی شدن اقتصاد، سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ببینند چه خواهد شد مدام زمان می‌دادند. آقای ترامپ که آمد امروز و فردا و مرداد و (13) آبان و (22) بهمن و این شرطی شدن، حالا هم با اروپایی‌ها شرطی شدن. اتفاقاً من می‌خواهم بگویم سیاست گام به گامی که آمریکا برای فروپاشی اقتصاد داخل کرد را ما هم به نوعی داریم با سیاست‌های گام به گام خودمان ادامه می‌دهیم. یعنی آنچه را که آنها با سیاست گام به گام انجام می‌دادند و ما را شرطی کرده بودند، الان ما به دست خودمان این کار را داریم انجام می‌دهیم. گام اول، دوم و سوم و چهارم و همه جامعه، بورس دچار اضطراب، سرمایه‌گذاران دچار اضطراب، اقتصاد را که می‌بینید؟ ان‌شا‌ءالله به این پاسخ بدهید، من بقیه مطالب را بعد از صحبت آقای ظریف عنوان خواهم کرد. دبیر (یوسف‌نژاد) ـ متشکرم، جناب آقای دکتر ظریف! شما حداکثر (5/10) دقیقه وقت دارید که پاسخ بدهید، ضمناً سؤال جناب آقای ذوالنوری به جلسه بعد موکول شده.

محمدجواد ظریف
بسم الله الرحمن الرحیم من واقعاً ساعت (3) بعد از ظهر باید جلسه شورای عالی امنیت ملی باشم‌ و لذا کوتاه عرض می‌کنم و عذر هم می‌خواهم که مجبورم بروم، چون جلسه بدون من شروع نمی‌شود، مقامات عالی کشور منتظر هستند. دیروز بعدازظهر تصمیم‌گیری شده که امروز بعدازظهر جلسه باشد. حق این بود که اجازه می‌دادید من به جلسه برسم. جناب آقای ابطحی! عرض بنده این است که اگر بنده در جلسه‌ای که در دوحه سخنرانی کردم گفتم به خاطر این است که آمریکا نباید در دنیا عَلَم مذاکره را در دست بگیرد. کشور قانون‌شکن، کشوری که هیچ‌کس در دنیا آمادگی ندارد با آن صحبت بکند ما باید این چهره کریه نفاق‌آلود آمریکا را به دنیا معرفی بکنیم، نه اینکه به آمریکا اجازه بدهیم ما را منفعل بکند و ادعا بکند که ما آماده مذاکره بی‌قید و شرط با ایران هستیم و آن قانون‌شکن بخواهد به ما بگوید که ایران اهل مذاکره نیست. ایران اهل مذاکره، گفتگو و صحبت است، اما صحبت باید براساس مقررات بین‌المللی باشد. آنچه که من گفتم کلمه‌‌ای کمتر از مقام معظم رهبری نبود که فرمودند آمریکا باید به برجام برگردد اگر بخواهد مذاکره شود. لذا بنده از خودم صحبت نمی‌کنم، اگر شما انتقادی دارید انتقاد را به بحثی که مطرح شده بفرمایید، بنده مجری سیاست‌‌های نظام هستم. اما شما می‌خواهید نوار پخش کنید بفرمایید پخش کنید، آنچه که من در آن جلسه عرض کردم و هنوز هم می‌گویم این است که منافع شدیدی در کشور برای جلوگیری از مقابله نظام جمهوری اسلامی ایران با پولشویی وجود دارد. ما اصلاً به خارجی‌ها کار نداریم، ما بحث‌مان مقابله نظام جمهوری اسلامی ایران با پولشویی است. همان که حضرت آقا فرمودند اگر که اقدام بکنید صدای خیلی‌ها در می‌آید. عین جمله رهبری است، فرمودند «اگر در مقابله با فساد اقدام بکنید صدای خیلی‌ها در خواهد آمد». این خیلی‌ها چه کسانی هستند؟ این را برای کشور و برای مردم معین کنید، آنکه خطاب مقام معظم رهبری بود که اگر شما به دنبال مقابله با فساد بروید صدای خیلی‌ها در می‌آید چه کسانی هستند؟ شما آقای ابطحی! شما فرصت می‌کنید صحبت می‌فرمایید، من هم فرصت پاسخگویی متأسفانه بعد از فرمایشات شما ندارم. اگر می‌خواهید به صحبت‌‌های صداهای بیگانه توجه بکنید ببینید از من نقل کردند یا از آقای حسین شریعتمداری که به بنده حمله کرده بود؟ ببینید! به چه کسی حمله کردند، از چه کسی نقل کردند، برای چه کسی جشن گرفتند. برای حرف‌های من که گفتم نظام جمهوری اسلامی حامی تروریسم نیست، یک گروه‌های فشاری هستند که اینها از پولشویی منافع دارند. هزاران میلیارد تومان از پولشویی منفعت می‌برند. اگر نبود که هزاران میلیارد تومان از پولشویی منفعت نمی‌بردند نیاز نبود که قوه قضائیه و دولت (60) صفحه آیین‌نامه برای مقابله با پولشویی تصویب بکند. مگر نبودیم؟ مگر دو هفته گذشته دولت و قوه قضائیه (60) صفحه آیین‌نامه تصویب نکرد؟ اگر پولشویی در ایران نیست، اگر گروه‌های فاسدی پولشویی نمی‌کنند پس سلطان سکه را به چه جرمی اعدام کردیم؟ چرا صحبتی که در دفاع از جمهوری اسلامی شده، صحبتی که در رد اتهامات بیگانگان و منافقین علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شده را تبدیل به صحبت علیه نظام کردید؟ چرا آقای شریعتمداری این کار را کرد؟ چرا کیهان آن مقاله‌ها را نوشت؟ آن مقاله‌ها بود که اسباب دست روزنامه‌های غربی شد، نه عرایض بنده. بنده که در دنیا معروف هستم، صحبت‌های وزیر امور خارجه آمریکا را ببینید، بنده در دنیا معروفم به اینکه سینه برای دفاع از منافع این مردم و منافع جمهوری اسلامی چاک می‌کنم. شما عنوانی که وزیر خارجه آمریکا به من داده و باعث افتخار بنده است را شنیدید. من بر علیه منافع نظام صحبت می‌کنم یا آنهایی که از صحبت‌های دلسوزانه من به خاطر منافع جناحی سوءاستفاده می‌کنند؟ حالا شما فرصت دارید، نوار بگذارید، ولی بنده عرض کردم. آنچه که من گفتم در دفاع از جمهوری اسلامی و مقابله با فسادکارانی بود که به نام حمایت، انواع جنایت‌ها را انجام می‌دهند. این کارها بنده را از دفاع از جمهوری اسلامی باز نمی‌دارد. اما در مورد برخورد با (1+5)؛ برادران عزیز و خواهران گرامی! دور گذشته که ما ناگزیر از مذاکره با آمریکا شدیم به خاطر علاقه ما به مذاکره با آمریکا نبود، به خاطر اعتماد ما به آمریکا نبود. اگر ما به آمریکا اعتماد داشتیم (150) صفحه توافق نمی‌نوشتیم، دو خط می‌نوشتیم. همان‌که با کره ‌شمالی امضا کردند. اگر ما به آمریکا اعتماد داشتیم در بند (36) برجام با این جمله شروع نمی‌شد که «اگر آمریکا و طرفهای دیگر برجام تعهدات خودشان را اجرا نکردند» با این شروع نمی‌شد. اعتماد نداشتیم، اما اقداماتی که در قبل از ورود ما به مسئولیت شکل گرفته بود جمهوری اسلامی را با شش قطعنامه شورای امنیت مواجه کرده بود، شش قطعنامه شورای امنیت تنها در صورتی می‌تواند لغو شود که پنج عضو دائم موافق باشند. شش قطعنامه شورای امنیت که کاردستی برخی دوستان بود کاغذپاره‌ها فقط با توافق پنج عضو دائم شورای امنیت قابل لغو بود، در غیر این صورت لغو نمی‌شد. ما نمی‌خواستیم با آمریکا مذاکره کنیم، من بعد از سال‌ها زندگی در غرب، عاشق و شیفته مذاکره با غربی‌ها نیستم. این فشار‌ها را بیش از هرکس من تحمل کردم، سختی مذاکرات، فشار‌های مذاکرات و توهین‌هایی که شد و بحمدالله، به لطف خدا نهایتاً هم از سوی آمریکایی‌ها تحریم شدم این‌ها را برای این انجام دادیم که بتوانیم شش قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد را لغو بکنیم و کردیم. کاری که در تاریخ شورای امنیت اتفاق نیفتاده بود، بدون اینکه حتی یک دقیقه این قطعنامه‌ها را ما اجرا کرده باشیم شش قطعنامه شورای امنیت را لغو کردیم. حالا می‌خواهیم این قطعنامه‌ها برگردد تا دوباره برای لغو آن یک گروهی مجبور به مذاکره با آمریکا باشند یا الله، بفرمایید. بالاخره مقامات عالی نظام صلاح کشور را می‌فهمند که می‌فرمایند تنها در صورتی آمریکا می‌تواند به میز مذاکره برگردد که برجام را بپذیرد، نمی‌گویند برجام به تاریخ پیوست، نفرمودند، فرمودند؟ نفرمودند. برادران و خواهران من! نیاز است ما برای اینکه در این شرایط حساس کشور را از گزند بدی‌ها و گزند تبلیغات نابجا مصون بداریم نیاز است ما امروز یک‌دل باشیم و یکپارچه باشیم، اگر ما یکپارچه و همراه هم و در کنار هم باشیم حتماً آن‌هایی که از هر طرف دارند برای این کشور نقشه می‌کشند، به لطف خدا و به یاری امام زمان شکست خواهند خورد و برادر عزیزم جناب آقای ابطحی، برادران گرامی، خواهران عزیز! من یقین دارم در آن جبهه همه ما متحدیم، همه ما هم‌داستانیم، همه مردم ایران در یک کشتی نشسته‌ایم، مردم ایران همگی آماج این حملات هستند. اصلاح‌طلب، اصولگرا‌، موافق، مخالف نمی‌شناسد و ان‌شاء‌الله این مردم با حضور یکپارچه در پای صندوق‌های رأی حتماً نشان خواهند داد که این مردم اراده‌شان خلل‌ناپذیر است و این مردم هستند که ضامن پیروزی انقلاب‌اند و این مردم هستند که ضامن شکست‌های مخالفین و کسانی هستند که آرزوی بد برای مردم ایران دارند من از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی عذر می‌خواهم، از رادیو گوش می‌کنم ولی من ناگزیر هستم ساعت (3) بعد¬از¬ظهر در جلسه شورای عالی امنیت ملی که به جای دیشب امروز تشکیل شده حضور پیدا کنم. والسلام علیکم و رحمه الله

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جانب آقای ابطحی در حد (5/8) دقیقه در خدمتتان هستیم بفرمایید.

سیدمحمدجواد ابطحی
آقای رئیس! چرا آقای ظریف رفتند؟ آقای ظریف باید بنشینند پاسخ بدهند، آقای پزشکیان! این خلاف آیین‌نامه است.

علی اصغر یوسف نژاد
آقای ابطحی! پاسخ که نمی‌توانند بدهند، بفرمایید.

مسعود پزشکیان
آقای ابطحی ایشان که وقت پاسخ ندارند. شما حرفتان را بزنید.

سیدمحمدجواد ابطحی
ایشان باید ببینند، گوش بدهند. پس من اینجا به چه کسی حرف بزنم؟ این‌جا یک‌طرفه رفتند صحبت کردند. اجازه بدهید! این آقای ظریف که مجلس را ترک کردند به عقیده من توهین به مجلس کردند.

سیدعلی ادیانی
شما نمی‌توانید ادامه بدهید، خلاف قانون اساسی است، خلاف آیین‌نامه داخلی است. آقا ادامه ندهید، این توهین به مجلس است. اظهار نظر شما خلاف آیین¬نامه و قانون اساسی است.

سیدمحمدجواد ابطحی
آقای رئیس، همکاران! پاسخ‌های آقای ظریف...

حسینعلی حاجی
آقا ادامه ندهید، فایده‌ای ندارد.

مسعود پزشکیان
آقای ابطحی! حرفتان را بزنید ما رأی می‌گیریم بحث آیین‌نامه را در هیأت‌رئیسه بحث می‌کنیم، چشم. شما حرفتان را بزنید.

سیدمحمدجواد ابطحی
آقای ظریف آمده صحبت کرده، طبق قانون اساسی الان باید بنشیند جواب سؤال را ببیند و گوش بدهند. اینکه آقای ظریف یک‌طرفه صحبت کند همه را متهم کند من می‌خواهم یک‌ جمله بگویم و تمامش کنم. اولاً راجع به اینستکس‌ که صحبت نکرد، راجع به تعهدات اروپا که صحبت نکرد، راجع به پولشویی اگر بگوییم که آقایان پول دادند تا عده‌ای مخالفت کنند، نباید بگویم آقایان پول دادند موافقت کنند؟ آیا این استدلال است؟ آقایان پول دادند یک عده‌ای بیایند مخالفت با FATF و یک عده‌ای هم پول دادند موافقت با FATF حرف بزنند؟ این چه استدلالی است؟ چرا آقای ظریف فقط اخم‌ها را در داخل می‌کند و خنده‌هایشان با کری، جانسون و دیگران است؟ اینجا که می‌رسد به نمایندگان داد می‌زنند. دوستان‌ هم می‌گویند خلاف قانون اساسی است. من صحبت نمی‌کنم، به رأی هم نمی‌گذارم. تحمل شنیدن حرف مخالف را ندارند و لذا سؤال را برای جلسه بعد بگذارید. والسلام‌

مسعود پزشکیان
آقای ابطحی صحبتتان را ادامه می‌دهید؟

سیدمحمدجواد ابطحی
من که حرفی نزدم، من که فیلمم را پخش نکردم. برای جلسه بعد بگذارید.

مسعود پزشکیان
اشکالی ندارد جلسه بعد می‌آیند، حالا آن سؤال آقای ذوالنور را خواستند جواب بدهند (8) دقیقه‌اش را شما صحبت کنید.
4 ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح مواد (1)، (7) و (30) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی

مسعود پزشکیان
آقای قاضی‌‌زاده! دستور بعد را بفرمایید. نمایندگان محترم! بفرمایید سر جایتان بنشینید. حاج‌آقای ذوالنوری رئیس محترم کمیسیون امنیت، آقای شاعری بفرمایید سر جایتان بنشینید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! دستور ما گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی درخصوص لایحه اصلاح مواد (20) الی (23) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تنفیذی در ماده (30) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی است، آقای رئیس! ما صبح کلیات را به رأی گذاشتیم، اگر اجازه بدهید وارد مواد بشویم. «ماده 1 ـ بندهای (21) و (22) ماده (1) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی مصوب 25/3/1387 با اصلاحات و الحاقات بعدی آن به شرح زیر اصلاح و بندهای (23) و (24) به آن الحاق می‌شود: 21 ـ مجوز: هر نوع اجازه الکترونیکی و غیر الکترونیکی اعم از مجوز، پروانه، اجازه‌نامه، گواهی، جواز، نماد، پاسخ به استعلام، موافقت، تأییدیه یا مصوبه و هر نوع سند مکتوبی است که برای شروع، ادامه، توسعه، انحلال یا بهره‌برداری فعالیت اقتصادی توسط مراجع ذی‌ربط صادر می‌شود. 22 ـ درگاه ملی مجوزهای کشور: سامانه‌ای است که مدیریت و راهبری نظام مجوزدهی کشور را بر عهده دارد و پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون، تنها مرجع رسمی مجوزهای کشور محسوب می‌شود. 23 ـ درگاه تخصصی مجوز یا ایجاد کسب و کار: سامانه‌ای است ملی یا استانی که وظیفه مدیریت و راهبری صدور مجوز یا ایجاد کسب و کار در حوزه‌های تخصصی را با دریافت درخواست مجوز از درگاه ملی مجوزهای کشور برعهده دارد. 24 ـ مراجع صادرکننده مجوز: دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (86) این قانون، ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 08/07/1386 و ماده (5) قانون محاسبات عمومی مصوب 0۱/06/۱۳۶۶، شوراهای اسلامی شهر و روستا، اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، تعاون ایران و اصناف ایران، تشکلهای اقتصادی و غیراقتصادی، اتحادیه‌ها، شوراها، مجامع و نظامهای صنفی یا نمایندگان مستقیم یا غیرمستقیم آنها، دستگاه‌های زیرمجموعه قوه قضائیه و نهادها، مؤسسات و تشکیلات و سازمان‌های زیر نظر مقام معظم رهبری و سایر مراجع بنا به تشخیص هیأت مقررات‌زدایی و بهبود محیط کسب ‌و کار». آقای رئیس! آقای پور‌ابراهیمی پیشنهاد حذف دارند، بفرمایید.

مسعود پزشکیان
آقای پورابراهیمی بفرمایید.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین عرض سلام و وقت بخیر خدمت همکاران محترم، روز (13) آبان سالروز مبارزه با استکبار جهانی، روز مبارزه با جریان علیه نظام جمهوری اسلامی که منجر به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا شد را گرامی می‌داریم و یاد و خاطره شهدای دانش‌آموز را گرامی می‌داریم و آرزوی توفیق می‌کنیم برای همه مسئولینی که در راستای مبارزه با جبهه استکبار تلاش می‌کنند. آقای دکتر پزشکیان! خواهش می‌کنم دوستان بنشینند که صحبت‌ها را گوش بکنند، با این وضعیت صحن ‌علنی مجلس نمی‌شود صحبت کرد.

مسعود پزشکیان
نمایندگان محترم! لطفاً بنشینید. آقای ذوالنوری و نمایندگان محترم! کاری که آقای دکتر ظریف انجام داد به نظر ما کار اشتباهی بود، (تعدادی از نمایندگان ـ احسنت، احسنت) ولی اگر می‌ماند (8) دقیقه مشکلی برایشان ایجاد نمی‌کرد، ولی این کارش به نظر من قابل قبول نیست (پورابراهیمی‌داورانی ـ احسنت) ولی بقیه مسأله را ادامه می‌دهیم لطفاً نماینده‌ها بنشینند ما جلسه را ادامه بدهیم. آقای دکتر! بفرمایید

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
پیشنهاد دهنده
از اظهار نظرتان ممنونم و اینکه دوستان هم بنشینند مطالب را گوش کنند. من خواهش می‌کنم همکاران عنایت بکنند! متنی که امروز صبح تحت عنوان اصلاح موادی از قانون اجرای سیاست‌های اصل (44) تصویب شد، موضوعش چی بود و ما امروز می‌خواهیم چه چیزی را در ادامه تصویب کنیم؟ عزیزان! دولت یک متنی را به مجلس ارائه کرد درخصوص موضوع اصلاح موادی از قوانینی که در ارتباط با بررسی هیأت داوری بین دولت که سازمان خصوصی‌سازی است و مجموعه‌ای از کسانی که به عنوان فعالان و کسانی که در حوزه بنگاه‌های اقتصادی ورود پیدا کردند و در این حوزه دارند سهام بخش دولت را می‌گیرند در این هیأت داوری اصلاحاتی انجام شود. پس ماجرایی که امروز صبح در صحن علنی در قالب لایحه‌ای که دولت مطرح کرد در ارتباط با این موضوع بود. هدف این بود که موضوع نظام داوری مربوط به داوری حوزه خصوصی‌سازی با بخش خصوصی اصلاح شود و ماهیت شبه‌قضائی آن برطرف شود، اساساً دولت قرار بود این لایحه را اصلاح کند. الان گزارشی که در مجلس آمده در همین ماده (1) اساساً روی موضوع جدیدی متمرکز شده. موضوعی تحت عنوان هیأت مقررات‌زدایی که اساساً با جنس لایحه دولت مخالف است. آقای دکتر پزشکیان، آقای رئیس جلسه! من خواهش می‌کنم، چون بنده قبلاً پیشنهاد حذف و اخطار قانون اساسی هم دارم که اگر جناب‌عالی صلاح دانستید این را بفرمایید که آیا وارد است یا نه. متنی که در موضوع گزارش به صحن‌ علنی آمده هیچ تناسبی با ماهیت گزارش دولت در حل مشکلات مربوط به هیأت داوری ندارد و اساساً موضوع جدیدی در دستور کار است که این مغایر اصل (74) است و ضمن اینکه سامانه‌های اطلاعاتی، من خواهش می‌کنم همکاران عنایت بکنند، این موضوع بسیار مهم است. سامانه‌های اطلاعاتی که در این حوزه می‌خواهد تشکیل بشود هم بار مالی دارد و اساساً مغایر اصل (75) است. شاید الان بفرمایید دولت موافق است. آقای دکتر پزشکیان! من الان نامه وزیر صنعت و معدن را که اساساً با این پیشنهاد مخالفت کرده و بخشی از دولت است را خدمت شما می‌خوانم. این نامه وزیر صنعت است که می‌گوید اساساً موضوع این نبوده، ما می‌خواهیم درخصوص موضوع صدور مجوز‌ها حتی اشکالات را برطرف کنیم، بگوییم این اشکالات برطرف شود. الان آمدیم چه تصمیمی می‌گیریم؟ همکاران! ماده (1) را خواهش می‌کنم عنایت بکنند. همکاران! اجازه بدهید این برگردد به کمیسیون اصلاح شود، اصلاً موضوع دولت این نبوده که ما داریم تصویب می‌کنیم. موضوع دولت این بوده؛ هیأت داوری که بین سازمان خصوصی‌سازی و بخش خصوصی است ماهیت شبه ‌قضائی آن برطرف شود. کل پیشنهاد دولت ماده (3) است، موادی به آن اضافه شده است که اساساً ماهیت پیشنهاد دولت را تغییر داده است. امروز وزیر صنعت، وزرای دیگر همه آمدند نسبت به این موضوع اعتراض کردند. ما صدور مجوز‌های کسب و کار را اینجا نیاوردیم. یک عبارت در ماده (1) آمده است می‌گوید «کل صدور مجوز» اصلاً فضای کسب و کار نیست. من اگر بخواهم بگویم چه چیز‌هایی را پوشش می‌دهد؛ مجوز‌های مربوط به داروخانه‌ها، پزشکان، آزمایشگاه‌ها، مراکز درمانی، حوزه گلخانه‌ها، واحدهای پرورش حوزه شیلات، قرنطینه‌ها، واحد‌های صنعتی، واحد‌های معدنی، بازرگانان، واحد‌های صنفی، یعنی همه اینها به‌جز آن سامانه پنجره واحدی که در دستگاه‌های خودشان است باید در سامانه جدید هم این کار را بکنند. آیا سؤال این است؟‌ آقای دکتر پزشکیان! این افزایش مراحل کار برای انجام کار نیست؟ یعنی ما آمدیم به جای اینکه فرآیند انجام کار را تسهیل کنیم داریم چندمرحله‌ای‌اش می‌کنیم. به جای اینکه پنجره واحد انجام بدهیم پنجره دو واحد داریم می‌گذاریم. یعنی باید در آنجا برود سرمایه‌گذاری و بررسی را انجام بدهد و دوباره در جای دیگر بیاید. این مغایر اصل (74) مبنی بر تغییر ماهیت لایحه دولت است و بخش عمده‌ای از دولت با این مخالف هستند. موضوع بحث بعدی هم مغایر اصل (75) است و اساساً بار مالی دارد. اگر دولت می‌خواهد موضوعی تحت عنوان اصلاح قانون هیأت مقررات‌زدایی بیاورد اشکالی ندارد، پیشنهاداتش را بیاورد ما بررسی می‌کنیم، اینکه ساختار جدیدی را ما داریم تعریف می‌کنیم اساساً مأموریت‌های جدیدی را ما داریم وضع می‌کنیم، اصلاً ماهیت عنوان طرح در گزارشی که اینجا آمده با ماهیتی که در روز اول بوده زمین تا آسمان تفاوت کرده، ما بدانیم داریم چه را تصویب می‌کنیم. همکاران! خواهش می‌کنم به این موضوع عنایت کنید. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) آقای دکتر پزشکیان! جمله آخرم را می‌گویم و عرضم را تمام می‌کنم. من به آقای دکتر فولادگر هم عرض کردم، ایشان گفت کلیات را رأی بدهید ما موافق هستیم، ما در مواد (1) و (3) به کمیسیون ارجاع می‌دهیم. اساساً اصلاً موتور این جریان مواد (1) و (2) است و ماده (3) همان هیأت داوری بوده، اشکال ندارد هیأت داوری باشد، ما روی آن بحث نداریم، اساساً این بوده من خواهش می‌کنم، این برای سازمان‌ها ایجاد اشکال می‌کند، نه تنها تسهیل نمی‌کند، که بسیار کار را سخت‌تر می‌کند. نه تنها پنجره واحد ایجاد نمی‌کند که پنجره دو واحد ایجاد می‌کند. بار مالی دارد و اساساً مشکل است. همکاران! خواهش می‌کنم یا به پیشنهاد حذف رأی بدهید یا اجازه برگشت بدهید. اگر آقای فولادگر هم موافق هستند برگشت پیدا کند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای نادر قاضی‌پور مخالف هستند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر ملت و تقدیر و تشکر از اقدام قاطع جناب آقای پزشکیان ریاست محترم جلسه. آقای پورابراهیمی که پیشنهاددهنده بود هشت دقیقه صحبت فرمودند، من هم باید هشت دقیقه صحبت کنم. همکاران عزیز! عرض ادب به پیشگاه همه شما دارم، کمیسیون تخصصی اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) در حضور نمایندگان عالی دولت آمد، ما تابع وزیرها نیستیم، هر وزیری به طرح ما ایراد بگیرد. نماینده دولت هم اینجا حضور دارد، جناب آقای پزشکیان و هیأت‌رئیسه و جناب آقای رحیمی! آقایانی که بعضی وزرا مخالفت کرده‌اند منافع‌شان را بخشی دیده‌اند. ما در بند (22) گفتیم درگاه ملی مجوزهای کشور سامانه است، یک سامانه را تعریف کردیم. در بند «ه‍» ماده (2) استاندار را موظف کردیم که اگر کسی به حرف گوش نکرد و مجوز نداد استاندار برخورد کند و آوردیم مرکز ملی رقابت طبق بند «ج» تبصره (1) متخلف را به دادگاه معرفی کند. ما می‌خواهیم فضای کسب و کار را روشن و واضح کنیم. آقای پورابراهیمی عزیز همکار زحمتکشم! اگر (10) روز تمام شد استعلامات مثبت تلقی می‌شود، کارشناسان می‌گیرند نگه می‌‌دارند. همکاران عزیز! ما می‌خواهیم فضای کسب و کار را از (150) به زیر (50) بیاوریم. یک سامانه باید تعریف کنیم، همه از سامانه رصد کنند که نامه‌اش کجا گیر کرده است، چطور پروانه را خواهد گرفت و چه کسانی مخالف هستند قید بشود، نه اینکه مدیرکل منابع طبیعی مرخصی برود و بعد از مرخصی بشود. کارشناس رفته سه ماه جواب ندادند. من صبح عرض کردم ما سیگار مارلبرو را چهار سال است از وزارت صنعت پیگیری می‌کنیم می‌گوید شورای عالی امنیت ملی، وزارت محترم اطلاعات طی نامه رسمی اعلام کرده بلامانع است، به وزارت صنعت فرستادیم وزارت صنعت می‌گوید شورای عالی امنیت ملی به ما بفرستد. اینها را می‌خواهیم جمع کنیم، می‌خواهیم تولید داخل را رونق بدهیم، فضای کسب و کار را آسان و مشخص کنیم و مسئولیت‌ها را مشخصاً جوابگو کنیم. در استان‌ استاندار موظف است جواب بدهد، ما این قانون را تصویب کردیم استانداران محترم سراسر کشور اختیارات داشته باشند و قانون به آنها می‌دهیم. شما در جریان پولی اجازه دادید استاندار پنج کارشناس خبره بگیرد، بانک مرکزی حکم بدهد، اگر اختلافی بین افراد و اداره با بانک‌ها رخ داد این خبره هرچه تصمیم گرفت. استاندار ابلاغ کرد الزامی است، شما این قانون بسیار خوب را به وسیله این کمیسیون زحمتکشی که آقای فولادگر شب و روزش، حوزه انتخابیه‌اش را ول کرده دنبال حل مشکلات تولید هستند،‌ اعضای همکاران ما که عضو کمیسیون تولید هستند غیبت می‌کنند، ولی در مجلس می‌آیند علیه کمیسیون صحبت می‌کنند. اگر آقایان در کمیسیون حضور داشه باشند آنجا یا قانع می‌شدند و یا قانع می‌کردند، به صحن علنی نمی‌آوردند. همکاران عزیز! این ماده (1) تکمیل‌کننده مشکلات است، نماینده دولت هم آمده، آقای قاضی‌زاده‌هاشمی! نماینده دولت هم بی‌زحمت در آخر صدا کنید نظرش را بدهد. نماینده دولت با این موافق است، اگر یک وزیر مخالف است بخشی نگاه کرده و برای خودش مخالفت کرده. در کمیسیون می‌آمد. لذا همکاران! به پیشنهاد حذف رأی ندهید، به این رأی بدهید تا موجب اشتغال جوانان بشود و کارگران عزیز بتوانند ادامه حیات داشته باشند. زنده‌باد کارگران ایران اسلامی. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای کاتب موافق هستند، بفرمایید.

غلامرضا کاتب
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای پزشکیان! من خواهش می‌کنم قبل از ورود به موافقت با حذفم اگر حضرت‌عالی مصلحت بدانید و اجازه بدهید من اخطارم را بدهم. (نایب‌رئیس ـ حالا موافقتتان را بفرمایید) آقای دکتر! وقتی حضرت‌عالی اخطار را تشخیص بدهید (نایب‌رئیس ـ‌ نسبت به همین ماده است؟ نظرتان را بفرمایید بعد اینها می‌آیند جواب می‌دهند) آقای دکتر! مرجع تصمیم‌گیری اخطار چون شخص رئیس جلسه است و حضرت‌عالی که رئیس جلسه هستید باید اخطار را وارد بدانید و اگر اخطار را وارد بدانید می‌توانید به رأی بگذارید. (نایب‌رئیس ـ‌ فعلاً حذف است، شما نظر بدهید) آقای دکتر! در بخش اصلی این بند چون اگر بعد حذف نشود کلیاتش را رأی می‌گیرید و دیگر کسی نمی‌تواند اخطار بدهد، الان در زمانی است که شما می‌توانید اخطار را نظر بدهید. ببینید! چه در بند (22) این ماده و چه در بند (23) این ماده وقتی می‌گویید سامانه‌ای ایجاد بشود، سامانه‌ای که مدیریت راهبردی نظام مجوزدهی است و در بخش دوم هر دوی این ایجاد سامانه مغایر اصل (75) قانون اساسی است. و نکته بعدی درخصوص کلیات این لایحه است، صبح هم جناب آقای دکتر امیری معاون رئیس‌جمهور فرمودند چون تعداد این مواد لایحه افزایش پیدا کرده مغایر اصل (74) قانون اساسی است. هم مغایر اصل (74) و هم اصل (75) قانون اساسی است. من خواهش می‌کنم حضرت‌عالی اخطار را به رأی بگذارید، بعد موافقت با طرح را هم من عرض می‌کنم.

مسعود پزشکیان
الان این تعاریف را دارد بحث می‌کند، شما بفرمایید.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر ببینید! درست است الان دوستان و شما می‌گویید که اینجا تعریف است، در تعریف وقتی شما آمدید یک سامانه‌ای را طراحی می‌کنید این سامانه را چه کسی باید ایجاد بکند؟ این سامانه را دولت باید ایجاد بکند، وقتی ایجاد کرد این بار مالی ایجاد می‌کند.

غلامرضا کاتب
آقای کاتب! این سامانه زمانی که باید ایجاد بکند در خود این لایحه که آمد بحث می‌کنیم. مخالفتتان را بفرمایید.

غلامرضا کاتب
موافق
در لایحه نیست. حالا من می‌گویم حضرت‌عالی حداقل به عنوان یک عضو مجلس محبت کنید گوش بکنید که اینجا مغایرت قانون اساسی‌اش محرز است، نمی‌خواهم نظر هم بدهید. آقای دکتر پزشکیان ببینید! این مواد (1) و (2) کلاً در لایحه دولت نبوده، یک ماده‌ای به نام ماده (3) وجود دارد که این ماده (3) سه بند داشته که دولت لایحه آورده و موضوع این سه بند هم در رابطه با موضوع هیأت داوری است، یعنی آنجایی که فساد اقتصادی ایجاد می‌شود دولت آمده جلوی فساد اقتصادی را بگیرد. همکاران عزیز! من خواهش می‌کنم نکاتی را که جناب آقای پورابراهیمی فرمودند نکات بسیار ظریفی بود که به این موضوع اشاره شد. ما یک لایحه‌ای را از دولت تحویل گرفتیم تحت عنوان هیأت داوری که در پروژه‌ها و طرح‌‌های عمرانی که واگذار می‌شود اگر تخلفی انجام شد این هیأت داوری چه در حینش و چه در بعد از واگذاری بتواند قضاوت بکند و حقوق بیت‌المال را مسترد بکند، اما ما در این لایحه آمدیم بحث موضوع دیگری را تحت عنوان هیأت مقررات‌زدایی آوردیم اضافه کردیم. هیأت مقررات‌زدایی موضوع بهبود فضای کسب و کار است، اگر موضوع بهبود فضای کسب و کار که یک موضوع بسیار با اهمیت و ارزشمندی هم هست بخواهیم با این مخلوط بکنیم عملاً هم موضوع بهبود فضای کسب و هم موضوع اصلی لایحه دولت که بحث هیأت‌ داوری است را از خاصیت انداختیم. ضمن اینکه همکارها دقت بکنند که این بحث وقتی در بند (24) مراجع صادرکننده مجوز را دارد مطرح می‌کند می‌گوید تمامی اتاق‌های بازرگانی، صنایع و معادن کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایران، اصناف ایران، تشکل‌های اقتصادی و غیراقتصادی، اتحادیه‌‌ها، شوراها، مجامع، نظام صنفی یا نمایندگانی که مستقیم و غیرمستقیم آنها یعنی یک فروشگاه بزرگی در تهران ایجاد می‌شود بعد این مجوز نمایندگی می‌تواند در یک شهرستان کوچک هم بدهد. یعنی شما می‌خواهید یک تصمیمی بگیرید که در واقع این تصمیم به منافع اقتصادی مردم در بحث صدور مجوزها برمی‌گردد که همه اصناف و همه کسبه کشور را دارید درگیر می‌کنید. اگر دولت واقعاً لایحه به موضوع هیأت داوری داده خواهش می‌کنم این را از دستور خارج کنید یا به کمیسیون ارجاع بدهید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت بفرمایید.

محمدعلی دهقان
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم، خدمت نمایندگان محترم عرض سلام و ادب دارم. من مقدمتاً خدمت شما عرض می‌کنم شرایط حاضر اقتصادی کشور از لحاظ وقوع رکود تورمی و مسائلی که برای اقتصاد در حال حاضر وجود دارد یکی از نیازهای اصلی کشور سرمایه‌گذاری است. برای اینکه مردم سرمایه‌هایشان را روی زمین بگذارند اولین چیزی که احتیاج دارند مجوز است و امروز که الان من خدمت شما هستم بعضی از مجوزها در این کشور به قیمت‌های میلیاردی معامله می‌شود. یعنی ما برای اینکه مردم سرمایه‌هایشان را روی زمین بگذارند، اشتغال و تولید ایجاد بکنند مجبورشان می‌کنیم برای این مجوزها پول پرداخت بکنند. هدف وزارت اقتصاد در راه‌اندازی این سامانه‌ها تسهیل فضای کسب و کار به شکلی است که هیچ سرمایه‌گذاری به خاطر مجوزها معطل نشود، هیچ سرمایه‌ای بلااستفاده نماند و بر روی زمین قرار بگیرد و شغل و تولید ایجاد کند. برای این کار برخی از مقررات در ماده (7) سیاست‌های اصل (44) دیده شده بود. راه‌اندازی این سامانه، مرکزیت وزارت اقتصاد و هیأت مقررات‌زدایی همه مصوبه دارند و براساس قانون شکل گرفتند. سامانه صدور مجوزها الان در حال کار است و (55) درصد مجوزهای کشور از طریق این سامانه هدایت و راهبری می‌شوند. بنابراین هیچ بار مالی ندارد، در دولت موافقت کامل با این وجود دارد. در همین هفته گذشته در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ما این گزارش را ارائه دادیم و مورد حمایت قرار گرفت. بنابراین درخصوص این موافقت کامل دولت وجود دارد و هیچ بار مالی هم ندارد، چون هم سامانه‌ها ایجاد شده‌اند و هم هیأت مقررات‌زدایی در حال حاضر در حال کار کردن است. آن چیزی که در این لایحه آمده اصلاحاتی است برای اینکه ما بتوانیم آخرین مقاومت‌ها را بشکنیم، برای اینکه بتوانیم آخرین دستگاه‌های اجرایی را هم وارد این پویش ملی بکنیم تا مجوزها را در دسترس مردم قرار بدهیم. بنابراین خواست و خواهش ما موافقت با این مواد است. همانطور که خدمت شما عرض کردم فقط اصلاحات در قوانین موجود الان مورد نظر است، در مورد فرمایشات دیگری که اینجا ارائه شد ما به هیچ‌وجه در وزارت اقتصاد به دنبال این نیستیم که در فرآیند صدور مجوزها در دستگاه‌های تخصصی ورود اجرایی داشته باشیم، به هیچ‌وجه. این درگاه ملی مجوزها فقط مرکزی برای رصد فعالیت دستگاه‌های اجرایی است، برای اینکه بتوانیم بستری ایجاد بکنیم تا مردم شکایت‌‌های خودشان را بتوانند از یک مرجعی ارائه بدهند و پیگیری بکنند، صرفاً همین است. بنابراین دولت مخالف حذف است و خواهش می‌کنم به این پیشنهاد رأی ندهید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، کمیسیون بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
بسم الله الرحمن الرحیم اولاً توجه همکاران محترم و آقای دکتر پورابراهیمی را به این جلب می‌کنم که بخشی از نکاتی که فرمودند مربوط به ماده (2) است و کمیسیون هم موافق است که اگر مجلس این را صلاح دید برگردانند و تغییراتی که در آن لازم است در کمیسیون مجدداً اعمال بشود، اما آنچه که الان پیشنهاد حذفش در ماده (1) مطرح است؛ ماده (1) اضافه شدن چند تعریف ضروری به ادامه تعاریفی است که در ماده (1) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) ضرورت دارد. همکاران محترم توجه بفرمایید! آیا ما می‌خواهیم دولت الکترونیک ایجاد بکنیم یا نه؟ آیا می‌خواهیم واسطه‌ها و دست افراد و اشخاص و دخالت‌های آنها و امضاهای طلایی را حذف بکنیم یا نه؟ این کار اراده می‌خواهد و اراده هم در چنین جاهایی خودش را نشان می‌دهد. وقتی که شما می‌خواهید بگویید که همه سازوکارهای موافقت‌ها براساس یک سامانه تعریف‌شده معین منسجم است آیا این به نفع نظام اقتصادی یا به ضرر آن است؟ اینکه ما دست واسطه‌ها را قطع و حذف کنیم و به حداقل برسانیم به نفع یا به ضرر اقتصاد کشور است؟ مگر خود ما در قوانین برنامه و بهبود فضای کسب و کار پنجره واحد را الزام نکردیم، مگر این سامانه‌ای که همین الان هم وجود دارد اما نیاز دارد که چنین تعریفی در ذیل سیاست‌های اصل (44) تصریح بشود الزام نکردیم؟‌ لذا کار جدیدی نیست، سامانه وجود دارد، اما آمدنش در این احکام کمکی برای مواد آتی است که عرض کردم با برگشت ماده (2) به کمیسیون هم بخشی از اعضای کمیسیون موافق هستند. بنابراین از همکاران محترم درخواست می‌کنم به حذف رأی ندهند، ما مخالف حذف هستیم، اما برای برگشت ماده (2) اگر ریاست محترم جلسه و همکاران محترم صلاح دیدند می‌توانند اقدام بکنند، بسیار متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم. حضار 210 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به پیشنهاد حذف آقای پورابراهیمی اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف حذف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. (پورابراهیمی داورانی ـ صبر می‌کردید همه رأی بدهند) حالا هرچقدر هم صبر می‌کردیم فایده نداشت.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد بعدی را آقای پاپی‌زاده دارند که مطرح نمی‌کنند. آقای دکتر! ماده (1) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 209 نفر، اصل ماده (1) را به رأی گذاشتیم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. دولت و کمیسیون موافق هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! آقای فولادگر به من گفتند کمیسیون متقاضی هست بند «الف» مجدداً به کمیسیون ارجاع داده شود، آقای دکتر فرهنگی موقعی که داشتند صحبت می‌کردند ماده (2) گفتند. آقای دکتر! اگر صلاح می‌دانید موضوع ارجاع بند «الف» را به رأی بگذارید. (کاتب ـ کل ماده (2) به کمیسیون ویژه ارجاع شود) آقای رئیس! اگر صلاح می‌دانید کل ماده (2) را به ارجاع بگذارید، چون بحث دارد. (سالک ـ رأی آورده، خلاف آیین¬نامه است)

مسعود پزشکیان
حضار 202 نفر، ارجاع کل ماده (2) به کمیسیون جهت اصلاح را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. (55) نفر هنوز نظر خودشان را اعلام نفرمودند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 3 ـ ماده (30) قانون و تبصره‌های آن به شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 30 ـ الف ـ جهت رسیدگی به دعاوی و اختلافات ناشی از واگذاری‌ها، هیأت داوری هفت‌نفره (متشکل از چهار نفر از متخصصان امور اقتصادی، مالی، فنی و حقوقی به پیشنهاد مشترک وزرای امور اقتصادی و دارایی و دادگستری و رئیس‌سازمان برنامه و بودجه کشور و تصویب هیأت وزیران و یک نفر حقوقدان به انتخاب رئیس قوه قضائیه و دو نفر به پیشنهاد رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران و رئیس اتاق تعاون ایران برای مدت شش‌سال) با رعایت موارد زیر تشکیل می‌شود: 1 ـ دبیرخانه هیأت داوری در وزارت دادگستری مستقر است. نحوه تشکیل و اداره جلسات هیأت، انتخاب رئیس و دبیر هیأت، حق‌الزحمه داوران و سایر امور اجرایی براساس آیین‌نامه‌ای است که ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون به پیشنهاد وزارتخانه‌های دادگستری و امور اقتصادی و دارایی تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. 2 ـ جلسات هیأت داوری با حضور حداقل پنج نفر از اعضاء رسمیت خواهد یافت و تصمیم‌های آن با رأی اکثریت حاضران ‌دارای اعتبار قانونی است. ‌نظر اقلیت نیز باید در صورت‌مجلس قید و به امضاء برسد. 3 ـ رسیدگی و اتخاذ تصمیم نسبت به دعاوی و اختلافات ناشی از فرآیند واگذاری بنگاه‌های دولتی، سهام دولت و شرکتهای دولتی در شرکتهای دولتی و غیردولتی و حقوق و دارایی‌های آنها موضوع این قانون در صلاحیت هیأت داوری موضوع این ماده است. موضوع داوری باید در آگهی عرضه سهام و دارایی‌ها و قرارداد واگذاری درج گردد. تبصره ـ فرآیند واگذاری شامل اقدامات قبل، حین یا بعد از واگذاری است که به تشخیص هیأت داوری به‌طور مستقیم مرتبط با واگذاری بوده و محدود به طرفین قرارداد یا قائم‌مقام قانونی آنها و کارکنان بنگاهها و شرکتهای دولتی واگذار‌شده و سایر اشخاص ثالث ذی‌نفع باشد. 4 ـ هیأت داوری با استماع اظهارات و دفاعیات حضوری یا کتبی طرفین دعوی و بررسی دلایل و مدارک مورد استناد طرفین هرگونه تحقیق یا اقدامی که برای کشف حقیقت لازم باشد انجام می‌دهد و سپس مبادرت به صدور رأی می‌نماید. 5 ـ هیأت داوری می‌تواند به درخواست هریک از طرفین دعوی و در صورت احراز ضرورت با رعایت مقررات آیین دادرسی مدنی مبادرت به صدور دستور موقت نماید. اجرای این دستور همانند سایر آرای هیأت، برعهده اجرای احکام مدنی دادگستری می‌باشد. 6 ـ رأی هیأت داوری پس از بیست روز از تاریخ ابلاغ به طرفین، قطعی و لازم‌الاجراء است و در مدت مذکور و یا پس از انقضای آن (صرفاً در صورت وجود عذر موجه برای تأخیر) توسط هریک از طرفین قابل اعتراض است و باید اعتراض به صورت کتبی رأساً یا از طریق دبیرخانه هیأت داوری به شعبه‌ای از دادگاه تجدیدنظر استان تهران که توسط رئیس قوه قضائیه برای این امر تعیین می¬شود، تقدیم گردد. شعبه مذکور خارج از نوبت به اعتراض رسیدگی و رأی صادر می‌کند. ر‌أی صادره قطعی و لازم‌الاجراء است. 7 ـ در موارد سکوت این ماده مقررات قانون آیین دادرسی مدنی حاکم است. ب ـ دولت مکلف است مسئولیت مدنی، هر محکومیت جزایی مالی و محکومیت به جبران ضرر و زیان ناشی از جرم مسئولان و مجریان امر واگذاری را در قبال خطاهای غیرعمدی آنان به مناسبت واگذاری، چه به‌عنوان مسئولیت جمعی و‌ چه به عنوان مسئولیت فردی، به هزینه خود به‌گونه‌ای بیمه کند که بیمه‌گر کلیه هزینه‌ها و مخارجی را که هر یک از مسئولان و مجریان امر واگذاری، تحت هر یک از عناوین موصوف فوق ملزم به پرداخت آن می‌شوند، بپردازد. آقای کاتب! پیشنهاد حذف کل را مطرح می‌کنید؟ پیشنهاد حذف جزءتان را مطرح بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز دقت بکنید! پیشنهاد بنده پیشنهاد حذف بند (1) بند «الف» ماده (30) است. همکاران عزیز ببینید! اول از این، این بند (1) در لایحه دولت نبوده. آقای دکتر پزشکیان! اینجا کمیسیون متأسفانه بخشی از مباحثی که بار مالی شدید روی دولت ایجاد می‌کرده بدون توجه به مسائل اقتصادی کشور آورده اضافه کرده. اینجا آمده گفته «دبیرخانه هیأت داوری در وزارت دادگستری مستقر است» اینکه وجود دارد و نیازی هم نبود تکرار بشود. «نحوه تشکیل و اداره جلسات هیأت، انتخاب رئیس و دبیر هیأت، حق‌الزحمه داوران و سایر امور اجرایی براساس آیین‌نامه‌ای است که ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به پیشنهاد وزارتخانه‌های دادگستری و امور اقتصادی و دارایی تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد». آقای دکتر!‌ اول از این اخطار من اینجا این است که این اضافه کردن «حق‌الزحمه داوران» اینجا بار مالی بر روی دوش دولت ایجاد می‌کند، متأسفانه وزارت اقتصاد و دارایی تا الان نمی‌توانسته پول بدهد می‌آید توسط لابی با کمیسیون ما یک باری را بر روی دوش دولت ایجاد می‌کند. کمیسیون هم متأسفانه دقت نمی‌کند که ما چه کاری را در مجلس داریم انجام می‌‌دهیم. اولاً الان همه کمیته‌ها و دبیرخانه‌هایی که در کشور تشکیل می‌شود توسط خود کارمندان نظام یا قضات یا مسئولین اجرایی یا معاونین وزرا هستند که در جلسه شرکت می‌کنند. ما اینجا داریم یک حکمی می‌دهیم در کنار کاری که خودشان انجام می‌دهند بیاییم حق‌الزحمه‌ای هم برایشان تعیین بکنیم. اگر دولت می‌خواست خودش می‌آورد، چرا کمیسیون اینجا می‌آید بار مالی بر روی دوش دولت ایجاد می‌کند؟ من واقعاً از آقای فولادگر استدعا می‌کنم،‌ چرا به دست جناب‌عالی قوانینی که خود دولت امتناع می‌کند شما دارید در کمیسیون می‌آورید اضافه می‌کنید؟‌ بعد، «سایر امور اجرایی»، شما یک چک سفیدی را دارید به دولت می‌دهید و می‌گویید هرچه خواستی در هیأت وزیران ببر تصویب بکن. عزیزان من! خواهش می‌کنم، قانون باید ثبات داشته باشد و از یک شفافیت بالایی برخوردار باشد. نمی‌شود مجلس شورای اسلامی یک چک سفید به هیأت وزیران بدهد و بعد بگوید سایر امور اجرایی را در هیأت وزیران ببر تصویب کن. من از همکاران عزیز استدعا می‌کنم حداقل به این مباحثی که واقعاً هزینه بر روی دوش نظام ایجاد می‌کند دقت کنیم و رأی ندهیم و این حق وظیفه کارمند و مسئول اجرایی است که برود در دبیرخانه کارش را انجام بدهد. دلیلی ندارد که ما اینجا بیاییم برایش حق‌الزحمه پیش‌بینی کنیم. اگر دولت می‌خواست خودش در لایحه می‌آورد، بعد هم سایر امور اجرایی که دولت می‌تواند همه چیز را در آن بیاورد. من از همکاران عزیز استدعایم این است که به بند (1) رأی ندهید، اگر هم می‌خواهید برود شفاف بشود ارجاع بدهید برود و پیشنهادم این است که حذف بکنید، آقای دکتر! این صددرصد هم بار مالی دارد که شورای نگهبان رد می‌کند.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
آقای محمدحسین فرهنگی مخالف هستند، بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر رنجبرزاده! خیلی متشکرم، این بندی که فرمودند حذف شود در واقع مجموعه ماده (30) را ناقص می‌کند، اینکه معلوم نباشد این هیأت داوری که هدف دولت محترم از ارائه لایحه تشکیل، (یکی از نمایندگان ـ قرعه‌کشی نشده) قرعه‌کشی شده، بنده نفر اول هستم. (نایب‌رئیس ـ شما بفرمایید) این هیأت داوری دبیرخانه لازم دارد، اگر در قانون ما جزئیات و ترتیبات شکل‌گیری این دبیرخانه را معین نکنیم در واقع مجموع حکمی را که در اینجا براساس لایحه دولت می‌خواهیم بدهیم ناقص کردیم. وزارت دادگستری اولاً وزارت دولت محترم است، ثانیاً خودش ذاتاً وصل به امر داوری هم به عنوان عضوی از کابینه و هم به عنوان رابط بین قوه قضائیه و دولت است و همچنین به عنوان نماینده دولت هم در مجموع این هیأت داوری حضور دارد. عرض اصلی من این است که بلاتکلیف گذاشتن این موضوع به صلاح نیست. ما داریم یک هیأتی را تعریف می‌کنیم می‌گوییم دبیرخانه‌اش کجا مستقر باشد و ترتیبات داخلی آن به چه نحوی باشد. لذا عرایضم را مختصر می‌کنم به اینکه چنین جزئی در این ماده حتماً لازم است. دوستان با حذف مخالفت بفرمایند، خیلی متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای حبیب‌اله دهمرده موافق هستند، بفرمایید.

حبیب‌ الله دهمرده
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین همه مناسبت‌ها را گرامی، به ویژه مطلب یوم‌الله (13) آبان، تبریک و تهنیت و درود می‌فرستیم بر عناصری که چنین روزی را خلق فرمودند و تمام مستکبرین عالم را به عنوان نقطه آغازین به چالش کشیدند و این مسیر استمرار همان‌ها می‌تواند باشد که باید حقیقتاً در مقابل این نوع حرکت‌ها تکریم و تعظیم و عرض ارادت بکنیم، خداقوت. همکاران شریف! این مطلبی که مطرح می‌شود درست می‌فرمایند، ببینید! وظیفه ذاتی من به عنوان نماینده مجلس است که در این جلسات علنی و در کمیسیون‌ها حضور پیدا بکنم، عیناً همین مطلب برای وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی است. اینها فوق‌العاده تشکیل جلسه نمی‌دهند، کار اضافی انجام نمی‌دهند، من استاندار بودم ده‌ها و صدها جلسه تا پاسی از شب کارگروه‌ها تشکیل می‌دادند. معنا نمی‌دهد که برای اینها عدد و رقم اضافی پرداخت بکنم، ساعت (8) تا (9) یا ساعت (8) تا (12) روز الی آخر چه بار اضافه‌ای من انجام می‌دهم که باید حق‌الزحمه پرداخت بشود؟ در نتیجه پیشنهاد آقای کاتب منطقی است، دلیلی ندارد که ما بار مالی اضافی ایجاد کنیم، از طرف دیگر این قسمت شفاف نیست «و سایر موارد» سایر موارد یعنی چه؟ هر مطلبی و هر اموری می‌تواند در اینجا قرار بگیرد. قانون باید شفاف، تفسیرناپذیر باشد و از این موارد برخوردار باشد، در غیر این¬صورت ابهام دارد، مشکلات بار مالی که مطرح شد به وجود می‌آورد. از آن طرف قضیه ما داریم دنبال می‌کنیم که حقوق‌های نجومی را پرداخت نکنیم. همه ملت درخواست‌شان این است، از این طرف با این موضوع، ولی این عکس آن دارد عمل می‌کند، ممنون و سپاسگزارم، به این حذف رأی بدهند.

مسعود پزشکیان
دولت بفرمایید.

محمدعلی دهقان
سلام مجدد عرض می‌کنم. در مورد استقرار دبیرخانه در وزارت دادگستری این به عنوان یک رکن قانونی هیأت داوری حتماً باید جایش را مشخص کنیم، در مورد بحث هزینه‌ هم توجه داشته باشیم که داور در اینجا یک شخصیت مستقل است که در صدر این ماده تعیین شده و کارمند دولت نیست. بنابراین طبیعی است که اگر بخواهیم داوری مستقل داشته باشیم، داوری که بین دولت و آن شخصی که شرکت را خریداری کرده داوری بکند حتماً باید مستقل باشد و حق‌الزحمه‌ای به او پرداخت بشود. بنابراین اگر بخواهیم این حق‌الزحمه را حذف بکنیم عملاً مکانیزم داوری و مستقل بودن داور را مختل کردیم و از بین بردیم. بنابراین دولت مخالف حذف این است.

مسعود پزشکیان
متشکرم، کمیسیون بفرمایید.

حمیدرضا فولادگر
سلام علیکم و رحمه الله بسم الله الرحمن الرحیم نماینده دولت توضیح دادند، جناب آقای دکتر کاتب! اگر قبلش از ما سؤال بکنید ما خدمتتان عرض می‌کنیم. آقای دکتر پزشکیان! اولاً این لایحه است و خود دولت قبول کرده، بنابراین اصل (75) ندارد، این بحث حق‌الزحمه را هم که اشاره کردند به خوبی آقای دکتر دهقانی گفتند. ببینید! شما می‌خواهید یک داور ممتاز، یک حقوقدان برجسته باشد، باید بیاید بنشیند در هیأت داوری در مورد خصوصی‌سازی یک شرکتی که چند هزار میلیارد تومان ارزشش است داروی کند، شکایت شده، بحث عدد و رقم‌های سنگینی است که داور آنجا باید مستقل بنشیند قضاوت کند. حقوق‌بگیر دولت و کارمند دولت را که نمی‌توانیم بیاوریم بنشینیم بگوییم آنجا داوری کن. اگر می‌خواهید چنین داورانی را در هیأت داوری جذب بکنید حق‌الزحمه می‌خواهد. این هم که خود دولت قبول کرده، نماینده وزارت دادگستری، معاون وزیر در جلسه آمدند و قبول کردند. بنابراین نه اصل (75) وارد است و نه اینکه با این ترتیبی که دولت خودش قبول کرده بار مالی دارد.

مسعود پزشکیان
متشکرم. حضار 199 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به پیشنهاد آقای کاتب که حذف جزء (1) بند «الف» است اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
حاج‌آقای سلیمی! بند (7) را می‌خواهید حذف کنید؟ بفرمایید.

علیرضا سلیمی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! در این ماده (3)

مسعود پزشکیان
حالا تذکر را بعداً بفرمایید، مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای نادر قاضی‌پور مخالف هستند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای پزشکیان! یکی از عجایب این است که این‌دفعه من مخالف و برادر محجوب موافق درآمده است (نایب‌رئیس ـ خلاصه جزء عجایب است، بفرمایید) همکاران! من از حاج‌آقای سلیمی نماینده محترم و زحمتکش و از روحانیت عزیز مجلس، ولی از آنجایی که قوانین زیادی هست ما این بند را در موارد سکوت این ماده، مقررات قانون آیین دادرسی مدنی حاکم شود را آوردیم که شبهه‌ای ایجاد نشود. همکاران عزیز و دوستان گرامی! قانون را باید شفاف بنویسیم، ما در جاهایی خلأ قانونی داریم، یک حلقه مفقوده است، با این بند (7) این حلقه مفقوده را پر می‌کنیم. اگر در جایی نیاز باشد بگوییم قوانین و مقررات آیین دادرسی مدنی حاکم است، یعنی قانون دارد. دیگر افراد نتوانند از این خلأ قانونی سوءاستفاده کنند. ما هیأت داوری را در وزارت دادگستری مستقر کردیم تا دقیقاً مقررات حاکم طبق قوانین قضائی انجام بشود، اعضا را مشخص کردیم. گفتیم «چهار نفر از متخصصان امور اقتصادی، مالی، فنی و حقوقی به پیشنهاد مشترک وزرای امور اقتصادی و دارایی، دادگستری و رئیس سازمان برنامه و بودجه و تصویب هیأت وزیران». یعنی این چهار نفر قسم‌خورده می‌شوند، یعنی چهار اقتصاددانی که هیأت وزیران با پیشنهاد دو وزیر و رئیس برنامه و بودجه می‌دهد. بعد آوردیم گفتیم یک نفر حقوقدان به انتخاب رئیس‌ قوه قضائیه و دو نفر به پیشنهاد رئیس اتاق بازرگانی و معادن و کشاورزی و رئیس اتاق تعاون، یعنی این دو نفر بیایند دو نفر را مشترکاً معرفی کنند تا بتوانیم مدت شش سال، که دیگر مثل مجلس چهار سال نشود، اینها ثبات داشته باشند و در داوری هم تجربه داشته باشند و هم ثبات داشته باشند. آوردیم رأی هیأت داوری پس از (20) روز از تاریخ ابلاغ به طرفین قطعی و لازم‌الاجرا است. دقیقاً روشن کردیم، همکاران عزیز! به پیشنهاد حذف رأی ندهید، بهترین بندی که هست این ماده (3) است. الان هیأت داوری نداریم و مشکلات حادی است. ما می‌خواهیم اقتصادمان را روشن، براساس تولید داخل در سال رونق ملی برای اشتغال هزاران جوان دختر و پسر تحصیل‌کرده ایرانی داشته باشیم. الان خیلی از کارخانجات به علت نبود هیأت داوری منظم و مرتب مشکلاتی دارند. هپکو، نیشکر هفت‌تپه، ماشین‌سازی تبریز و ده‌ها قطعه‌سازی که بعضی دادگاه‌ها احضار و برخورد کردند. ما به تولید داخل، خودروسازان و قطعه‌سازان داخلی و آنهایی که عظمت دارند و توانسته‌اند ما را از واردات بی‌نیاز کنند احتیاج داریم و باید حمایت کنیم،‌ هیأت داوری تشکیل می‌دهیم تا یک قاضی تصمیم‌گیرنده نشود. چهار تا اقتصاد‌دان، یک حقوقدان و دو نفر از بخش خصوصی بیایند این را اداره کنند و حق را به حق‌دار بدهند. همکاران عزیز! ما می‌خواهیم شورایی باشیم، در قرآن کریم که همه ما به آن معتقد هستیم شورا آمده است، اسلام به شورا اعتقاد دارد. این بحث هیأت داوری فردی نیست که یک قاضی یکه و تنها رئیس‌های تولید داخلی را به زندان بیندازد، در اختلاف به شورای داوری می‌رود. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای علیرضا محجوب موافق هستند، بفرمایید.

علیرضا محجوب
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از مخالف محترم برادر عزیزم جناب آقای قاضی‌پور و همکار محترم که این پیشنهاد را مطرح کردند. آنچه که در وهله اول باید خدمت دوستان عرض بکنم محدود کردن این عبارت در جزء (7) است و آن عبارت چیست؟ این است که «در موارد سکوت این ماده، مقررات قانون آیین دادرسی مدنی حاکم است» همکار محترم جناب حاجی هم به این تذکر دادند که تشکر می‌کنم. این قانون محدود به این ماده نیست، همه مواد دیگری که اینجا برای اصلاح آمده و سایر موادی که اینجا نیامده این می‌تواند مشمول این معنا باشد، ولی اگر منظور ماده (3) باشد که اینجا طرف و هدف ما است در این ماده (3) خود این متن آمده و دیگر اگر ما در بند (7) هم این پیشنهاد را آورده باشیم زائد است. در صدر ماده (3) در بند «الف» گفته «جهت رسیدگی به دعاوی و اختلافات ناشی» این مراتب رسیدگی اینطور است. بنابراین اینهایی که در ماده (7) آمده جز در مقدمه ماده در بقیه موارد اگر دوستان دقت کنند چیزی که مربوط به قانون مدنی بشود مشهود نیست، ولی در کل قانون هست. اگر می‌نوشت کمیسیون یا دولت محترم که در موارد سکوت این قانون، آیین دادرسی مدنی حاکم است، یک حرفی بود. ولی الان در این ماده شما نگاه کنید ما باید کجا از موضوع موارد سکوت استفاده کنیم؟ لذا پیشنهاد برادر عزیزم جناب آقای سلیمی را دوستان استماع فرمودند و فرمایشات ایشان را هم استماع فرمودید و از فرمایشات مخالف محترم جناب آقای قاضی‌پور استفاده هم کردیم، ان‌شا‌ءالله با توجه به آنچه که شنیدید با رأی به پیشنهاد برادر عزیزم جناب آقای سلیمی به حذف این عبارت کمک کنید این قانون راحت و روان نوشته بشود و اجرا بشود و موارد غیرضروری که به این ماده مربوط نمی‌شود و جنبه کلی دارد یا برگردد کمیسیون اصلاح بشود یا حذف بشود، متشکرم.

مسعود پزشکیان
حضار 196 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به حذف جزء (7) بند «الف» ماده (3) اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد بعدی بند «ب» را آقای کاتب می‌خواهند حذف کنند. آقای رئیس! قبل از اینکه ما وارد پیشنهاد آقای کاتب بشویم آقای فولادگر در همان بند (7) که جناب آقای سلیمی پیشنهاد حذف داده بودند می‌فرمایند چون موضوع این ماده موضوع هیأت داوری است یک اصلاح عبارتی بشود به این صورت که «در موارد سکوت موضوع هیأت داوری این ماده» باشد که یک مقداری دقیق‌تر بیان بشود. آقای کاتب پیشنهاد حذفتان را بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر پزشکیان! قبل از صحبتم درخصوص بند «ب» یک تذکری را بدهم که نماینده دولت طبق ماده (113) وقتی می‌خواهد در جلسه موافق و مخالف صحبت بکند باید رعایت مواد طرحی که انجام می‌شود را بکند، از جمله اینجا در موضوع قبلی که بنده گفتم حق‌الزحمه (نایب‌رئیس ـ تذکرتان را نگه دارید در این موضوع بفرمایید) آقای دکتر! موضوع تذکر این است که ما در طرح قبلی که گفتیم اینجا داوران (نایب‌رئیس ـ آقای کاتب عزیز! تذکر ندهید، نظرتان بفرمایید) آقای دکتر! حضرت‌عالی رئیس جلسه هستید، باید اجازه بدهید به نماینده دولت در راستای واقعیت‌های طرح صحبت کند، نه اینکه از خودش اینجا بیاید بگوید این داورها آزاد هستند و حق‌الزحمه می‌توانند بگیرند. در این طرح نوشته شده متخصصین مالی هم دولتی و هم آزاد می‌تواند باشد. به این ما حداقل به عنوان کسی که رأی می‌دهیم باید دقت بکنیم که دولت هم در گفتمانش دقت بکند. آقای دکتر! در رابطه با بند «ب» چون اینجا در لایحه دولت نبوده باز من اخطار اصل هفتاد و پنجی دارم. ببینید! اینجا آمدیم دولت را مکلف کردیم که همه شرکت‌هایی که می‌خواهد واگذار کند بیمه کند، یعنی چه؟ چند هزار میلیارد تومان کارخانه‌ای می‌خواهد فروخته بشود بعد این را بیمه می‌خواهد بکند؟ آقای فولادگر! اجازه بدهید آقای پزشکیان گوش کنند. اگر در قانون فعلی وجود داشته که شما ادعا دارید پس برای چه دارید می‌آورید؟ آقای دکتر پزشکیان! اینجا وقتی که می‌گوییم دولت مکلف است مسئولیت مدنی و هرگونه محکومیت جزائی و مالی که موجب ضرر و زیان بشود همه اینها را چه به عنوان مسئولیت فردی، چه به عنوان هزینه خود به‌گونه‌ای بیمه کند. یعنی در همه شرکت‌‌هایی که افراد، مسئولان و خریداران تخلف می‌کنند اینجا این تخلف را بروند از بیمه بگیرند. اگر یک باری امروز بر روی دوش دولت ایجاد می‌کنیم این هزینه از کجا باید ایجاد بشود شرکت‌های بیمه برود این را بیمه بکند؟ صد درصد این اخطار اصل (75) و بار مالی دارد. مضافاً بر اینکه یک مسئول در دستگاه اجرایی تخلف می‌کند برای هیأت داوری این تخلفش محرز می‌شود، پولش باید پرداخت بشود، اینجا آن‌وقت دولت از بیمه بگیرد به بیت‌المال بدهد. واقعاً ظلم به بیت‌المال و دولت است. استدعا می‌کنم همکاران عزیز دقت بکنند ما داریم چه چیزی را تصویب می‌کنیم. آقای فولادگر می‌گوید این در قانون اصل (44) هست، اگر در قانون اصل (44) هست چرا باز دوباره می‌آورید، کدام بخشش را دوباره دارید اصلاح می‌کنید؟ خیلی شفاف به نمایندگان عزیز بگویید ما یک قانونی که داریم به جهت اینکه اینجا می‌خواهیم بار مالی‌اش را تأمین بکنیم در لایحه دولت آوردیم و اگرنه ضرورتی نداشت که اگر در قانون وجود دارد شما اینجا بیاورید. من از همکاران خواهش و استدعا می‌کنم این‌گونه قوانینی که موجب ضرر و زیان به بیت‌المال و نظام می‌شود و یک کمکی به مجریان و متخلفانی که در امر واگذاری تخلف می‌کنند می‌شود اجازه ندهید در صحن علنی تصویب بشود.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون،‌ فقط صددرصد که می‌گویید لااقل (99) درصد بگویید که (1) درصد جایی برای آن بماند، مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
سرکار خانم سیده‌فاطمه ذوالقدر بفرمایید.

سیده فاطمه ذوالقدر
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام خدمت ملت شریف ایران و همکاران گرامی و گرامیداشت یوم‌الله (13) آبان. در مورد پیشنهاد حذفی که آقای دکتر کاتب دادند اینجا متن انتخابی دولت را مکلف کرده که مسئولیت مدنی هر محکومیت جزائی مالی و محکومیت به جبران ضرر و زیان ناشی از جرم مسئولان و مجریان امر واگذاری را در قبال خطاهای غیرعمدی آنان به مناسبت واگذاری اینها را ملزم کرده که پرداخت بکنند، یعنی هر عنوانی که باشد دولت را مکلف کرده که پرداخت کند و این متنی که اینجا آمده هم با نظر موافق کمیسیون بوده و هم با نظر موافق دولت بوده و کار کارشناسی هم روی آن شده و این حذف‌ها که بالاخره ما پیشنهاد می‌دهیم برخلاف آن کار کارشناسی است که در کمیسیون، در وقت زیادی با حضور مشاوران و کارشناسان انجام و تصویب شده است. لذا من با پیشنهاد حذف این متن مخالفت می‌کنم و می‌خواهم که رأی مخالف و منفی بدهند، سپاسگزارم.

مسعود پزشکیان
موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای ولی ملکی موافق هستند، بفرمایید.

ولی ملکی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران ارجمند توجه بکنند! جناب آقای کاتب دقیق مسأله را مطرح کردند. اولاً در پیشنهاد دولت این متن وجود نداشته، بنابراین خود دولت موافق است که این بخش حذف بشود. نماینده دولت هم حتماً توجه دارد که برخلاف پیشنهاد دولت این متن اضافه شده است. از طرف دیگر به خود متن اگر توجه بشود چون رأی‌گیری خواهد شد و در پیشنهاد دولت هم نبوده توجه بفرمایید. ببینید! اگر بنا باشد ما دولت را مکلف بکنیم به مسئولیت مدنی هر محکومیت جزائی مالی و محکومیت به جبران ضرر و زیان ناشی از جرم مسئولان و مجریان امر واگذاری را در قبال خطاهای غیرعمدی، اولاً در اینجا یک اجازه‌ای می‌دهیم که حتی خطاهای عمدی را هم به طریقی لابی‌گری بکنند و به عنوان خطای غیرعمدی تلقی بکنند. آقای دکتر مصری! می‌خواهند رأی بگیرند. ببینید! در اینجا اجازه می‌دهیم، چون لابی‌گری همه‌جا وجود دارد. خطاهای غیرعمدی هم در بعضی موارد لابی‌گری بشود خطای عمدی را هم به عنوان خطای غیرعمدی تلقی بکنند بار مالی به گردن دولت بیفتد. اینجا هرکس از مسئولیت فرار می‌کند، من تعجب می‌کنم! همین اتفاقاتی که الان در واگذاری‌ها صورت گرفته و با کمال تأسف الان بعضی‌ها هم به دستگاه قضائی کشیده شده. آقای دکتر فولادگر عزیز! شما می‌توانید به عنوان نظرتان دفاع بکنید، ببینید! بحث در اینجا است که ما نباید مجوز بدهیم، در واگذاری اصلاً طرف خطا بکند، چه عمدی و چه غیرعمدی باشد. من نمی‌فهمم غیرعمدی یعنی چه؟ یعنی طرف در واگذاری توجه کافی نکرده و کار کارشناسی صورت نگرفته و آنچه که حقوق دولت است رعایت نشده است و توجیه هم می‌کنیم که غیرعمدی بوده است. همین اتفاقات اخیری هم که آمده خیلی‌ها را هم می‌توانیم توجیه بکنیم غیرعمدی بوده. ماشین‌سازی تبریز واگذار شده پس غیرعمدی بوده، خطاهای غیرعمدی بوده، هپکو، آذرآب، کشت و صنعت‌ها بوده، این یعنی در حقیقت یک مجوزی را می‌دهیم و راه را باز می‌کنیم اشتباهاتی که در گذشته بوده تکرار بشود و من دیدیم که مخالف محترم عملاً مخالفت نکرد. هم دولت پیشنهاد نداده بود و هم پیشنهاددهنده جناب آقای کاتب به راستی حمایت کردند و هم مخالف محترم هم مخالفتی نکردند. بنابراین بازگشت به لایحه دولت و حذف این پیشنهاد می‌تواند جلوی ضرر و زیان را بگیرد، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت مخالف است، کمیسیون بفرمایید.

حمیدرضا فولادگر
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای کاتب برادر گرامی‌مان که برایشان توضیح دادم و جناب آقای ملکی عنایت بفرمایید! این بند «ب» را که ما اینجا آوردیم الان قانون فعلی است، بنابراین هیچ چیز جدیدی نیست و دارد اجرا می‌شود، خیالتان راحت، هیچ بار مالی جدیدی ندارد و اینکه الان قانونی که هست چرا ما اینجا آوردیم؟ جناب آقای کاتب گفتند چرا آوردید، علتش این است که لایحه دولت اصلاحات را فقط آورده بود، اصلاحات مواد (20) تا (23) قانون برنامه سوم تنفیذی در قانون اصل (44). ما در اینجا آمدیم کلش را بازنویسی کردیم، چون بازنویسی کردیم حکم تنقیحی دادیم و می‌خواهد بیاید جایگزین این ماده (30) فعلی بشود بنابراین تکرار کردیم. پس تکرارش بار مالی جدید نیست، ما همان حکمی را که الان قانون است تکرار کردیم. در ماده (40) قانون اصل (44) باز آمده گفته بحث حق بیمه، حالا چه است؟ جناب آقای مصری هم عنایت بفرمایند! فلسفه‌اش چیست که هم قانون قبلی داشته، قانون اصل (44) و قانون برنامه سوم هم داشته. فلسفه‌اش این است که شما به کارکنانی که دارند روی بحث واگذاری‌ها کار می‌کنند قدرت ریسک بدهید بتوانند محاسبه و بررسی کنند، بالاخره کار سنگینی است، فردا خطایی کردند اینجا با صراحت خطای غیرعمد گفتیم. آنکه شما می‌گویید ممکن است لابی بکنند و ممکن است عمد باشد، مثال‌هایی که زدید همه موارد و تخلفاتی است که باید بررسی و برخورد قانونی محکم هم بشود، همین الان شما رأی دادید که هیأت داوری بیاید بعد از واگذاری‌ها را هم بررسی بکند. این برای مواردی است که کارشناس نشسته بررسی کرده، حالا این کارشناس در محاسباتش یک خطایی دارد،‌ اگر این را بیمه‌اش نکنید فردا با چه جرأتی بنشیند کارشناسی بکند؟‌ این حق بیمه است و عددی هم نیست، اما دولت حق بیمه را خودش داشته و قانون هم بوده و الان هم قانون حاکم است. بنابراین هیچ بار مالی جدیدی نیست.

مسعود پزشکیان
متشکرم. حضار 196 نفر، پیشنهاد آقای کاتب جهت حذف بند «ب» ماده (3) است. دولت و کمیسیون مخالف هستند. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! در این بند «ب» ظاهراً آقای دکتر رحیمی عضو محترم هیأت‌رئیسه به آقای فولادگر فرمودند به جای «خطاها»، «جرایم» استفاده کنیم. آقای دکتر! کل ماده (3) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 195 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به اصل ماده (3) اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 4 ـ از تاریخ تصویب این قانون، ماده (57) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 01/02/1394 مجلس شورای اسلامی لغو می‌شود. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 197 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به اصل ماده (4) اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. (64) نفر از عزیزان هنوز رأی ندادند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! یک موضوع است اگر قبل از ناطقین تعیین تکلیف بفرمایید. یک پیشنهاد الحاقی آقای حاجی‌دلیگانی دارند منتها پیشنهادشان بار مالی دارد.

مسعود پزشکیان
قابل طرح نیست.
5 ناطقان جلسه آقایان: سیدصادق طباطبایی‌نژاد، قاسم ساعدی، بهروز بنیادی، قاسم احمدی‌لاشکی و هادی قوامی

مسعود پزشکیان
ناطقان را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی عصر امروز عبارتند از: ـ آقای سیدصادق طباطبایی‌نژاد نماینده محترم اردستان. ـ آقای قاسم ساعدی نماینده محترم دشت‌آزادگان و هویزه. ـ آقای بهروز بنیادی نماینده محترم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای قاسم احمدی‌لاشکی نماینده محترم نوشهر، چالوس و کلاردشت. ـ آقای هادی قوامی نماینده محترم اسفراین. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از اولین ناطق جناب آقای سیدصادق طباطبایی‌نژاد نماینده محترم اردستان دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

سیدصادق طباطبایی نژاد
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت همکاران گرامی و ملت عزیز ایران و آرزوی توفیق روزافزون و طول عمر بابرکت برای مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) دارم. آرزوی قبولی عزاداری‌ها در ماه محرم و صفر و تشکر از همه عزیزانی که در حرکت عظیم اربعین حسینی مشارکت کردند و تشکر ویژه از موکب‌ها و ملت عزیز عراق جهت استقبال مناسب از زائران حسینی. حلول ماه ربیع‌الاول را تبریک عرض می‌کنم و پیشاپیش هفته وحدت را گرامی می‌دارم و امیدوارم بر محور محبت پیامبر اکرم (صلوات‌الله و سلامه علیه) وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان روز به روز افزوده شود. (در این هنگام آقای عبدالرضا مصری «نایب‌رئیس دوم» ریاست جلسه را به‌عهده گرفتند) فردا روز سیزدهم آبان‌ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی یادآور تبعید حضرت امام (رحمه‌الله علیه) در سال 43 و کشتار دانش‌آموزان انقلابی در سال 57 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان انقلابی در سال 58 است که این روز بزرگ را گرامی می‌داریم. همان‌گونه که رئیس محترم مجلس در جلسه صبح فرمودند خوشبختانه امروز آمریکا رئیس‌جمهوری دارد که به صورت شفاف نیات پلید و شوم آمریکا را بیان می‌کند. خیلی بی‌پرده و روشن می‌گوید ما کاری به کشتار درگیری کرد و ترک در سوریه نداریم، ما دنبال نفت سوریه هستیم. این همان چیزی است که مانع مذاکره ما با آمریکا از ابتدای انقلاب بوده و هست. جناب آقای رئیس‌جمهور! حرف از رفراندوم برای مذاکره با آمریکا مشکلی از مردم را حل نمی‌کند، دولت شما تجربه بی‌سابقه‌ترین مذاکرات با آمریکا در بالاترین سطح پس از انقلاب اسلامی را دارد که نتیجه‌اش خروج آمریکا از برجام و ایجاد التهاب روانی شدید اقتصادی در بازار ایران شد و فشار اقتصادی امروز بعد از برجام نسبت به قبل از آن در زندگی مردم بسیار بیشتر است. جواب آمریکا که هیچ احترامی برای پیمان‌ها و تعهدات خود و برای جان و مال زندگی دیگران قائل نیست همان است که رهبر عزیز و فرزانه فرمودند که «بنده ترامپ را شایسته تبادل هیچ پیامی نمی‌دانم». جناب آقای رئیس‌جمهور! حرف از تضعیف ارکان نظارتی مانند شورای نگهبان بر مشکلات می‌افزاید و مشکلی را حل نخواهد کرد. آقای دکتر روحانی! حرف از امید و شعار امید در مردم امیدواری ایجاد نمی‌کند، آنچه امروز مایه امیدواری مردم شده مبارزه با فساد بدون ملاحظه نسبت‌ها و ارتباطات کاری، حزبی و خویشاوندی است. حقیقت این است که تکیه‌گاه و خاستگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عموم مردم مسلمان است و آنچه مردم توقع دارند مبارزه با تبعیض و فساد در همه سطوح است که در این راستا از رئیس محترم قوه قضائیه حضرت آیت‌الله رئیسی تشکر و قدردانی می‌کنم. آقای رئیس‌جمهور! مشکلات کشور با اتهام سیاسی‌کاری به قوه قضائیه و با اعلام دشمنان فرضی که کسانی مانع دولت و مجلس می‌شوند حل نمی‌شود. مشکلات ما با ایجاد اقتدار و بازدارندگی از راه ایستادگی و مقاومت قابل حل است که در این راستا از فرمانده معظم کل قوا امام خامنه‌ای (حفظه‌الله) و همه نیروهای مسلح به خصوص سپاه عزیز که مقتدرانه در مقابل تجاوز پهپاد آمریکایی و ناو انگلیسی نقش‌آفرینی کردند تشکر می‌کنم. از نیروهای امنیتی به خصوص اطلاعات سپاه که با به دام انداختن مدیر خائن شبکه آمدنیوز زمینه‌های ایجاد التهاب اجتماعی را بستند تشکر و قدردانی می‌کنم. امروز با توجه به اقدامات قوه قضائیه و سپاه عزیز به خصوص فرمانده عزیز و محبوب سپاه قدس سردار سلیمانی امید مردم به جهت‌گیری‌های خالصانه و انقلابی و جهادی در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، امنیتی و نظامی از هر روز دیگر بیشتر است. و اما درخصوص مسائل و مشکلات شهرستان اردستان تذکراتی به وزرای محترم؛ تذکر اول به وزیر محترم نیرو درخصوص فشار بی‌سابقه به کشاورزان منطقه در کاهش شدید برداشت آب. در گذشته برداشت آب از منابع شبانه‌روزی و (24) ساعته بود، حدود شش سال است که برداشت آب به (8) ساعت در شبانه‌روز مطابق پروانه‌‌های صادره تقلیل پیدا کرده. اخیراً صحبت کم کردن نیمی از سهم پروانه کشاورزی، یعنی حدود چهار ساعت در شبانه‌روز است که تا به الان (18) درصد از پروانه‌ها کسر شده. از طرفی اگر کشاورزی از سهم خود استفاده نکند و برای کشت در فصول دیگر سال ذخیره کند باز ذخیره آن حق داده نمی‌شود. به صورتی که می‌توان گفت کشاورزی در سطح شهرستان اردستان رو به زوال و نابودی است. این چه تدبیر بی‌حساب و کتابی است؟‌ تذکر دوم به وزیر محترم نیرو، در رابطه با آب شرب روستایی که با توجه به آمار زیاد آبرسانی سیار حدود (80) روستا تدبیری شد تا چند مجتمع آبرسانی در منطقه برزاوند، همبرات و سفلی احداث شود که برای مجتمع برزاوند با پیگیری‌های انجام‌شده ردیف ملی ایجاد شد و توسط وزیر کلنگ‌زنی شد، اما روند تخصیص بودجه بسیار کند است، به صورتی که تناسبی با نیاز موجود ندارد. تذکر سوم باز هم به وزیر نیرو، از سال 96 حدود سه سال است که هیچ تخصیص آب جدیدی برای تولید و صنعت در اردستان وجود نداشته، چگونه امکان توسعه و اشتغال بدون تخصیص آب مورد نیاز امکان دارد؟ تذکر به وزیر محترم راه و شهرسازی، شهرستان اردستان با حدود (2000) کیلومتر راه همسطح حدود یک‌ششم کل راه‌های استان اصفهان را به خود اختصاص داده، اما از نظر امکانات و ماشین‌آلات و نیروی کار همچنین نیروی غیراختصاصی در وضعیت نامطلوبی به سر می‌برد که بسیاری از راه‌های شهرستان در وضعیت نامناسبی قرار دارد. تذکر به وزیر محترم بهداشت درخصوص تکمیل پرسنل بیمارستان اردستان که با کمبود نیرو دست و پنجه نرم می‌کند و همچنین تغییر عنوان مرکز درمانی شهر زواره از فوریت‌های پزشکی به بیمارستان محلی برای خدمات بهتر در شهر زواره. (رحیمی ـ متشکرم) تذکر به وزیر محترم اقتصاد درخصوص تعیین تکلیف کارخانه‌های معطل‌مانده و مصادره‌شده توسط بانک‌های کشاورزی، سپه، صنعت و معدن، رفاه و صادرات برای رونق اشتغال در منطقه و در پایان تذکری هم به هیأت‌رئیسه مجلس عرض کنم که بنده به عنوان رئیس هیأت‌ تحقیق و تفحص از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس متوجه مشکلات زیاد در مسیر تحقیق و تفحص در مجلس شدم که طبق آمار حدود (204) تحقیق و تفحص در مجلس دهم پیشنهاد شده، حدود (44) عدد در کمیسیون مربوطه بررسی شده، (26) عدد در صحن علنی تمام شده و نهایتاً شش تحقیق و تفحص به نتیجه رسیده و این نشان‌دهنده روند کند و نابهنجار تحقیق و تفحص در مجلس شورای اسلامی است. والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

علیرضا رحیمی
متشکرم، از ناطق بعدی جناب آقای قاسم ساعدی نماینده محترم دشت‌آزادگان و هویزه دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

قاسم ساعدی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «الحمدلله رب العالمین و

علیرضا رحیمی
متشکرم. از ناطق بعدی جناب آقای بهروز بنیادی نماینده محترم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد برای ارائه نطق سالیانه‌شان به مدت هفت دقیقه دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

بهروز بنیادی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم ملت بزرگ ایران و نمایندگان محترم! در سالگرد انقلاب دوم هستیم و تنش‌های اقتصادی، سیاسی و امنیتی پدیده تازه و غیر منتظره‌ای برای نظام ما نیست، اما رویکرد عقلانی و به دور از هیجان و غرور کاذب همراه با حفظ استقلال و کرامت ملت می‌تواند پایانی بدون آسیب را برای کشور به ارمغان آورد. در دوران (40) ساله انقلاب هم تجربه جنگ را داریم و هم تجربه توافق و گفتگو با دول غرب و شرق را داریم. نمونه بارز آن تصمیم عقلایی امام راحل در پایان دادن به جنگ خانمان‌سوز ایران و عراق است. به یاد داریم در نامه امام راحل به مردم در پذیرش قطعنامه (598) آمده بود «من باز می‌گویم که قبول این مسأله برای من از زهر کشنده‌تر است، ولی راضی به رضای خدایم و برای رضایت او این جرعه را نوشیدم». امروز هم به مرحله حیاتی نظیر روزهای پایانی جنگ تحمیلی نزدیک شده‌ایم، جنگ تحمیلی کنونی توفان تروریسم اقتصادی است و ماه‌ها سفره و سلامت مردم را نشانه رفته است و در حال تخلیه ذخایر استراتژیک مالی و غذایی کشور است. آیا دشمنان داخلی و خارجی ایران در حال آماده کردن جام زهر دیگری هستند؟ باید گفت تیزبینی رهبری انقلاب تمام تحلیل‌های دشمن را نقش برآب کرد. ایشان ضمن تأیید ظرفیت برجام تنها شرط کوچک و در عین حال تلخ‌تر از جام زهر را به خود ترامپ پیشنهاد کردند و آن بازگشت به برجام بود تا بدین‌وسیله باب مذاکره با حضور همه اعضای برجام باز بماند، هرچند زمان کوتاه است و باید تیم دیپلماسی ما اعم از شورای عالی امنیت ملی، دولت و مجلس شورای اسلامی بر راهبرد تحت فشار قرار دادن ترامپ برای لغو تحریم‌ها و برگشت به برجام نزد دولت‌ها و افکار عمومی جهان تمرکز نماید. اگر این امر محقق نشود بنا به گفته اخیر ریاست جمهوری راهی جز مقاومت برای ملت ایران نمانده است که این به معنای بی‌نتیجه ماندن عملکرد همه میانجی‌گران است. در کنار همه این مسائل مهلت رو به اتمام ما برای پیوستن به FATF در کنار برگشت تنها (49) درصد ارز حاصل از صادرات زنگ خطر جدیدی را به صدا در آورده و محتمل است در پایان سال جاری در شرایط تورم افسارگسیخته جدید و کاهش بیشتر ارزش پول ملی قرار گیریم. متأسفانه تاکنون روند سلطه سیاه سیاست بر اقتصاد به نام تحریم‌ها و به کام رانت‌خواران پیش رفته است و چنین مسیری قطعاً زمینه ابتلا به بیماری اقتصادی کشورهای آمریکای لاتین را فراهم می‌کند که در آنها هزاران دزد و رانت‌خوار خرد و کلان وجود دارد و هرکدام‌شان به گروه مافیایی تبدیل شدند، در حلقه اول این‌گونه اقتصادها سیاست‌مداران کثیف رانت‌خوار هستند، حلقه دوم را بانک‌ها و حلقه سوم را نظامیان و امنیتی‌‌ها تشکیل می‌دهند و به همین دلیل هم شاهد کودتاهای مختلف در آن کشورها هستیم. از طرفی به عقیده کارشناسان، جهان در شرف بحران اقتصادی شبیه سال 2008 است و اصرار انگلیس بر انجام برگزیت در این راستا ارزیابی می‌شود. امری که باید در تصمیم‌های ما هم مورد توجه قرار گیرد. آقای رئیس‌جمهور! کاهش ذخایر مالی در کنار عدم دسترسی بخش زیادی از اقشار جامعه به مواد غذایی و حیاتی و بروز کمبود بعضی از اقلام دارو و تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌ها و افزایش بی‌رویه قیمت آب، برق و گاز و در آینده سوخت و تسریع روند افزایش نقدینگی، بدهی بالای دولت به بانک‌ها و بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی، کسری بودجه، رشد اقتصادی منفی، توقف سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی در کنار افزایش ثروت‌های خرد، جرم و جنایت و خودکشی و طلاق ما را به مرزهای پدیده شوم فروپاشی یک کشور نزدیک می‌کند و این یعنی شروع درخواست مردم برای استعفای ارکان حاکمیت نظیر آنچه در عراق، لبنان، شیلی و دیگر کشورها شاهد هستیم. آقای رئیس‌جمهور! بنا به گفته جناب‌عالی شما نمی‌توانید اصل (113) قانون اساسی را به طور کامل اجرا نمایید، پس سه راه بیش‌تر پیش رو ندارید؛ یا از رهبری انقلاب استفساریه جدیدی در مورد این اصل بخواهید، یا از ظرفیت اصول (59) و (69) قانون اساسی استفاده کنید و یا مردانه تعطیل‌کنندگان کشور را به مردم معرفی کنید، آنان که کشور را به این نقطه رسانده‌اند تا مردم تکلیف خود را بدانند. البته بعید می‌دانم شفاف‌سازی نمایید. همانند آقایی که هشت سال اسامی مفسدین اقتصادی را در جیب خود پنهان کرد، بدانید مردم هوشیار‌تر از آن هستند که مجدد در آستانه انتخابات در دام رفتار نخ‌نمای جنگ زرگری جدید تریبون‌ها گرفتار شوند. آقای روحانی! شما قدرت رأی مردم را ناباورانه به دولت موازی باختید و معلوم نیست که همان تعطیل‌کنندگان کشور فرصت جبران را در دو سال باقی‌مانده به شما بدهند. در پایان چند تذکر به وزرای محترم دارم؛ جناب آقای دکتر ظریف! حتماً در هفته‌های اخیر ویدئوهایی از جنایت‌های نیروهای تحت حمایت ترکیه در شمال‌شرق سوریه‌ را ندیده‌اید، چون اگر دیده بودید به عنوان وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران ساکت نمی‌ماندید. به نظر می‌رسد همه اعضای حاضر در مذاکرات آستانه امروز در دام نقشه آمریکا گرفتار شده‌اند و این جای تأمل بسیار دارد. بدانید به زودی مادر تاریخ از ساکتین و عاملین این حوادث انتقام سختی خواهد گرفت و از ملت شریف می‌خواهم در همدردی با قوم سرافراز کرد سفرهای خود را به ترکیه متوقف کنند. همچنین به وزرای نیرو و جهادکشاورزی تذکر دارم، آقایان! امروز با محدودیت منابع آبی کشاورزان زحمتکش باید خاموشی شش‌ماهه چاه‌های کشاورزی را رعایت کنند و متأسفانه هیچکس فکر نمی‌کند که کشاورز چگونه با رعایت این خاموشی‌های طولانی‌مدت امرار معاش کند. از طرفی جریمه‌های سرسام‌آور وزارت نیرو کمر آنها را شکسته و متأسفانه پس از تولید محصول و تحمل همه سختی‌ها جهادکشاورزی از قبل هیچ برنامه حمایتی مشخصی را تدوین نکرده است و هرساله در فصل برداشت با پیگیری نمایندگان بخشی از آن عملیاتی می‌شود، نظیر آنچه امروز در مورد محصول گوجه‌فرنگی و کشمش حوزه انتخابیه اینجانب رخ داده است. همچنین از آقای مهندس حجتی می‌خواهم که پیگیر پرداخت خسارت ناشی از توفان تیرماه 98 به کشاورزان بخش زیبای کوه‌سرخ کاشمر باشند، امری که دستور آقای دکتر جهانگیری را از مردادماه به همراه دارد. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علیرضا رحیمی
متشکرم، از ناطق بعدی جناب آقای قاسم احمدی‌لاشکی نماینده محترم نوشهر، چالوس و کلاردشت دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

قاسم احمدی لاشکی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «و قل رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق و اجعل لی من لدنک سلطاناً نصیراً» (13) آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز گرامی باد. پیشاپیش (14) آبان‌ماه روز مازندران را بر مردم فرهیخته دیار علویان، مردان و زنان غیور مازنی تبریک عرض می‌کنم. همکاران! امروز عده‌ای به دنبال ناامن کردن دو کشور همسایه عراق و لبنان‌اند، دو کشور مهم عضو جبهه مقاومت و متحد استراتژیک ایران اسلامی. مردم عراق متأسفانه امروزه از چند شکاف رنج می‌برند، شکاف میراث صدام‌حسین ملعون، شکاف زخم‌های ناشی از حضور داعش، شکاف ناشی از مطالبات متراکم‌شده و شکاف حاصل از دخالت دولت‌های بیگانه خصوصاً آمریکا، اسرائیل غاصب و عربستان سعودی. لذا باید هوشیار بود. اینها به دنبال استراتژی عراق و لبنان بی‌دولتند و کشورهای بی‌دولت یعنی جنگ داخلی، نزاع و ناامنی، اما این استراتژی دشمنان خدای بزرگ کمک خواهد کرد و یقیناً به شکست خواهد انجامید، چراکه هدف اول آنها محاصره ایران بود، ولی به یمن وجود رهبری شایسته ایران اسلامی این اسرائیل است که امروز در محاصره قرار گرفته است. اما سخنانی با همکاران عزیزم؛ امام (رحمه‌الله) فرمود «مجلس در رأس امور است» آیا امروز واقعاً این‌گونه است؟ واعظ محترم که در منبرش می‌گوید «آی مجلس! آدم باش» دولت محترم که تلاش می‌کند مصوبات شما را دور بزند و می‌گوید من تعهد نمی‌دهم، مصوب می‌کنید برای اجرای قانون و مقرر می‌کنید آیین‌‌نامه نوشته شود. یا نمی‌نویسند، یا به اجبار به‌گونه‌ای می‌نویسند که قانون شما را دور بزنند و یا در شورای محترم نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام دور می‌زنند و تلاش می‌کنند تا مصوبه نهایی نشود. از بخشودگی جرایم دیرکرد وام‌گیرندگان که تلاش آقایان در گرداب نگه داشتن مردم است و حاضر به حذف سود مرکب نیستند تا نوشتن آیین‌نامه اجرایی برای عدم استخدام نیروهای حق‌التدریس، خریدخدمات، شرکتی‌ها، پیش‌دبستانی‌ها و آموزشیاران نهضت سوادآموزی و عدم ارائه لایحه رتبه‌بندی معلمان. همکاران! اخیراً مصوب کردید شاید کمتر از یک ماه گذشته، (1) درصد از سود شرکت‌های دولتی و بانک‌ها به آموزش و پرورش و فرهنگیان تخصیص یابد، در قانون بودجه سالانه نیز بوده است. اما می‌دانید اخیراً چه کرده‌اند؟ به دنبال آن هستند در شورای نگهبان تا بگویند نهایی نشود. آیا آموزش و پرورش تضعیف شود به نفع شما است؟ قانون تصویب کردید (23) نوع مدرسه به دو نوع مدرسه تقسیم شود، دولتی و غیردولتی. نگفتیم حذف، گفتیم دولتی و غیردولتی. چرا امروز عده‌ای در شورای نگهبان به دنبال آن هستند تا عدالت برپا نشود و همچنان عده‌ای بتازند؟‌ و اما چند نکته با مسئولان عزیز؛ از حریت، آزاد‌اندیشی و نگاه کارشناسانه و اظهارنظر عقلانی و منطقی دکتر اردکانیان وزیر محترم نیرو پیرامون اعلام عدم قابلیت اجرایی انتقال آب دریای خزر به سمنان که می‌توانست دریای خون راه بیندازد به عنوان سخنگوی مجمع نمایندگان مازندران از سوی همه شما نمایندگان عزیز تشکر می‌کنم و یادآور می‌شوم آقای اردکانیان! همچنان مراقب باشید، «فاستقم کما اُمرت» آقای رئیس‌جمهور!‌ ایجاد منطقه آزاد مازندران که اعلام آن توسط صدا و سیما شعف و شادمانی خاصی در مردم منطقه ایجاد کرد جهت تصویب نهایی تاکنون تقدیم مجلس نشده است و این زیبنده دولت نیست. شایسته است سریعاً به مجلس ارسال شود. آقای رئیس‌جمهور! چند سالی است در آزمون‌های استخدامی بوم برای بوم تعریف شد تا جوانان و داوطلبان هر حوزه در همان منطقه جذب و استخدام شوند و از جابجایی‌ها و انتقالی‌های زودهنگام آتی و خسارت‌های آنچنانی جلوگیری شود، اما در آزمون اخیر آزمون استانی لحاظ‌شده مد نظر قرار گرفت، یعنی جذب فقط برای کلانشهرها و مراکز استان‌ها و این یعنی زنگ خطر برای شهرستان‌های کوچک، لطفاً تجدید نظر شود. (رحیمی ـ متشکرم). وزیر محترم نیرو! باران سیل‌آسای روزهای اخیر در مازندران پیام سیلابی شدن دوباره خصوصاً در غرب مازندران را ندا می‌دهد، لطفاً نسبت به اجرایی شدن طرح جامع سیلاب اقدام عاجل نمایید و آخرین نکته ضمن سپاس از وزیر محترم نفت و مدیرعامل محترم گاز از آنجا که در هفته آینده گازرسانی به مناطق طویر، دهنار، ده‌شهر، چال‌زمین و سرچشمه افتتاح می‌شود وظیفه می‌دانم قدرشناسی کنم. از وزیر محترم راه گله‌مند هستم، در جای خویش اعلام خواهم کرد، ممنون و سپاسگزارم.

علیرضا رحیمی
متشکرم، آخرین ناطق جناب آقای هادی قوامی نماینده محترم اسفراین هستند، بفرمایید.

هادی قوامی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم لولو پسمامو چمادنگ ناکی؟ از غرب رفیع تا شرق وسیع ترک و کرد و بلوچ و گیلک و مازنی و لر و فارس و ترکمن. «چمادنگ ناکی؟» یعنی چرا فریاد نمی‌زنید؟ سرخوه جاره بلن را ناکی؟ یعنی چرا سرتان را بلند نمی‌کنید؟ لشکر دشمن له چیای ژوره لشکر دشمن در این کوه‌های بالا است. ناته خوشمران ژهو بلا ناکی؟ اینها مثل شیرمردهایی که در دوره دفاع مقدس از همه اقوام از کیان این ملت دفاع کردید دفاع نمی‌کنید. مواظب باشید!‌ این دشمن که در (13) آبان هم این ایام را گرامی می‌داریم حضور دارد و در جایگاه‌های مختلف می‌آید. از ورزشگاه‌ها در لباس قومیت می‌آیند توهین به اراده‌ها و ملیت ایرانی توهین می‌کنند، حواسمان جمع باشد. اما نکته بعد؛ من گذشتم به شتاب از در و دشت به شتاب ایام از من بگذشت (1256) روز از عمر مجلس دهم گذشت، (205) روز باقی است، طی حدود (5/3) سال گذشته مجلس دهم سه تا بودجه 96، 97 و 98 را بررسی و تصویب کرده، در آستانه تصویب چهارمین بودجه با رویکرد جدیدی که می‌تواند نقطه عطفی در تاریخ بودجه‌ریزی کشور باشد. یعنی بودجه بدون نفت که سال‌ها آرزویش را داشتیم، دستیابی به هدف بزرگ فوق نیازمند هم‌راستایی تمام قوا و نهادها و مردم است. سؤال اصلی و مهم این است که آیا امکان جایگزینی (145) هزار میلیارد تومان درآمد نفت در بودجه وجود دارد؟ پاسخ آری است، تصویب قانون مالیات بر مجموع درآمد خانوار، مالیات بر عایدی سرمایه، کاهش و هدفمند نمودن معافیت‌های مالیاتی،‌ کاهش هزینه‌های دولت، اصلاح قیمت حامل‌های انرژی، بهبود شرایط اجتماعی کارآفرینی و فضای کسب و کار و کارهای ممکن در (205) روز آینده. در طی (5/11) سال گذشته و به خصوص (5/3) سال گذشته در شهرستان اسفراین با پیگیری اینجانب و کمک دولت‌های وقت اتفاقات مهم زیر افتاده است. در پایان سال 1386، سال 87 که بنده شروع کردم آمار اشتغال اجباری یعنی اشتغال‌های واقعی (6473) نفر در شهرستان بوده که در سال 1398 به (10) هزار و (179) نفر رسیده است. جمع بیمه‌شدگان در سال 1386، (7342) نفر بوده، در سال 1398، (17) هزار و (581) است. اینها فقط آمارهای تأمین‌اجتماعی است. یعنی نزدیک به (10) هزار نفر شغل‌های واقعی ایجاد شده و افراد بیمه‌شده اصلی شدند. اما در بخش صنعت با پیگیری حفظ تولید مجتمع صنعتی و لوله‌گستر حداقل سه قرارداد (35) هزار تن سال 89، (38) هزار تن سال 95 و (10) هزار تن سال 98 باعث شد این دو کارخانه به سرنوشت کارخانه‌های تعطیلی در بعضی نقاط کشور دچار نشود. پیگیری اجرای طرح تکمیلی فولاد اسفراین به مبلغ (94) میلیون یورو و (75) میلیارد تومان که (41) میلیارد تومانش را در پایان سال 97 از سازمان برنامه و بودجه گرفتیم که این طرح ان‌شا‌ءالله امسال به بهره‌برداری کامل برسد. پیگیری طرح توسعه فولاد کیمیای صبا و طرح آذین‌فورج با سرمایه‌گذاری بیش از (7500) میلیارد ریال و اشتغال حدود (1000) نفر و تولید (350) هزار تن انواع فولاد و مقاطع فولادی در سال. پیگیری و مصوبات قانونی درخصوص حمایت از بخش کشاورزی از جمله ایجاد بیش از (4000) هکتار باغات پسته و سیب، پیگیری جذب اعتبار برای مرمت‌ سد بیدواز طی سال‌‌های 95 لغایت 98 به مبلغ (350) میلیارد ریال، سد عشایری (300) میلیارد ریال، آبیاری نوین بیش از (4000) هکتار و تسویه سود بیش از (3000) کشاورز و روستایی از محل تبصره (35) سال 95 و 96 و بند «ل» تبصره (16) 98، تسویه اصل و سود (1267)، بهره‌بردار کشاورز پایاب سد بیدواز در سال 92، پیگیری و جذب بیش از (73) میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی ـ عشایری طی سال‌‌های 97 و 98. زیرساخت‌ها؛ پیگیری احداث خط انتقال و پست (132) کیلوولت صبا، پست مراغه و کیمیای صبا، گازرسانی به شهر صفی‌آباد و تقریباً همه روستاهای شهرستان با بیش از (2000) میلیارد ریال، سرمایه‌گذاری و برق‌رسانی به روستاهای کریم‌آباد علیا، سفلی، سرخ‌قلعه، قرجه‌بایر، شیرویه و محمدآباد، آبرسانی تصفیه‌شده به شهر اسفراین، (270) میلیارد ریال در سال 91 و (115) روستای اسفراین که از محل صندوق توسعه ملی به مبلغ (650) میلیارد ریال در حال احداث است. ایجاد ردیف ملی راه‌آهن جوین ـ اسفراین ـ بجنورد که در سال 89 شروع شد و زیرسازی‌اش (40) کیلومتر است طی سال‌های 90 تا 98 با اعتبار (150) میلیارد تومان انجام شده و پیگیری جذب (2000) میلیارد ریال طی سال‌های 98 و 99 که بهره‌برداری از این راه‌آهن تحول جدی و اساسی در خراسان‌شمالی ایجاد می‌کند. پیگیری و ایجاد ردیف‌های ملی چهارخطه‌ کردن بجنورد ـ اسفراین ـ سبزوار در سال (وکیلی ـ خیلی ممنون) 97 و همچنین راه بام ـ قوچان و همچنین پیگیری آسفالت (120) کیلومتر راه‌های روستایی شهرستان و طرح‌های بنیاد مسکن و ایجاد ردیف‌های ملی دانشگاه علوم‌پزشکی و مجتمع آموزش عالی فنی ـ مهندسی. در واقع (12) ردیف ملی در طی این سال‌ها ایجاد شده. کل رندن ناس کن و ناس کرن بدن تمام کاندیدله بخشی دلن تانین و تانتدراگ همه خوبند، بشناسیم و بشناسانیم. والسلام علیکم

اکبر رنجبرزاده
اخطار قانون اساسی دستور روز با اجازه آقای رئیس، جناب آقای محمدرضا صباغیان‌بافقی بفرمایید. آقای ابطحی! فرمودند اگر باشد برای صبح، چون برای صبح گذشته.

محمدرضا صباغیان بافقی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم دارم. (نایب‌رئیس ـ‌ اصل چندم را اخطار دارید؟) بند (11) ماده (22) آیین‌نامه داخلی را تذکر دارم.

اکبر رنجبرزاده
شما اخطار قانون اساسی ثبت‌نام کردید.

محمدرضا صباغیان بافقی
اخطار
اخطار اصل سوم هم دارم. (نایب‌رئیس ـ اخطار قانون اساسی‌تان را بفرمایید) آقای مصری ببینید! من می‌خواستم راجع به وضعیتی که امروز در مجلس اتفاق افتاد در ارتباط با سؤال آقای ابطحی تذکر بدهم، جایگاه مجلس اینطور مواقع تضعیف می‌شود. سؤال آقای ابطحی را شاید من هم در این شرایط موافق نباشم، منتها اینکه وزیر امور خارجه که منتخب و مورد تأیید نمایندگان بوده می‌آید می‌گوید من شورای امنیت ملی جلسه دارم و حرف‌های خودش را می‌زند و حالت «هل من مبارز» هم صحبت می‌کند و بعد خیلی راحت مجلس را ترک می‌کند و می‌رود. آیا هیأت‌رئیسه مجلس، ریاست محترم مجلس نباید از حقوق ما نمایندگان دفاع کند؟ چطور مجلس در رأس امور است؟ مگر امام نفرمودند مجلس در رأس امور است؟ سؤال نماینده حقش است و ایشان باید جواب می‌داد و تا آخر باید می‌ایستاد و حرف‌ها را می‌شنید. اصلاً مبنای سؤال این بود که ایشان جواب بدهد. متأسفانه هیأت‌رئیسه و به ویژه آقای پزشکیان در این زمینه کوتاهی کردند، اینجا اصلاً جلوی آقای ظریف باید گرفته می‌شد خارج نشود. به نظر من حالا که خارج شد، بعداً در مجلس راهش ندهند. آقایان! آقای ابطحی ضعیف نشد، جناح خاصی ضعیف نشد، همه مجلس تضعیف شد. ما همینطور این مواقع کوتاه می‌آییم، مردم دارند بیرون می‌بینند یک‌دفعه می‌گوییم چرا مردم هم نمایندگان را زیر سؤال می‌برند، چرا دولت به ما توجه نمی‌کند، چرا قانون را اجرا نمی‌کند، به همین رفتار ما برمی‌گردد. ما هیأت‌رئیسه انتخاب کردیم برای اینکه این مواقع از حقوق مردم دفاع کند. (نایب‌رئیس ـ متشکرم) اجازه بدهید، من هنوز وقت دارم. باید نهضتی شکل بگیرد و بیاییم از حقوق مجلس دفاع کنیم. هیأت‌رئیسه برای چه چیز انتخاب شد؟ اینکه یک وزیر امور خارجه بیاید. شما تصور کنید زمان رژیم شاه با آن مجلس وزیر خارجه اینطور از مجلس خارج می‌شد ما چه نگاهی به آن مجلس داشتیم؟ من خواهش می‌کنم، باید جبران کند. از آقای پزشکیان و هیأت‌رئیسه خواهش می‌کنم این موضوع و حق‌الناس و حق مردم را جبران کنند.

عبدالرضا مصری
متشکرم، اخطار اصل قانون اساسی منطبق بر اصل سوم قانون اساسی نبود. فرمایش شما ممکن است درست باشد، اما اخطار شما به هیچ عنوان وارد نیست. اخطار بعد را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
تذکر بعدی را جناب آقای قاسم میرزائی‌نیکو دارند، بفرمایید.

قاسم میرزائی نیکو
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم در سالگرد (13) آبان زمان آن است که دلسوزان نظام همدل و یکصدا از اقتدار مسلم مردمان دفاع کنند و با هم یکی برای همه باشند و به خواست مردم توجه کنند. جناب آقای اسلامی وزیر محترم راه در کنار یا غیبت حضور شما بارها جناب‌عالی دستور دادید و معاونت‌های مربوطه هم قول دادند، اما شما حتماً جزء خوبان هستید، چون یک وعده خوبان را هم عمل نمی‌کنید. تذکر بعدی به ریاست محترم برنامه و بودجه جناب آقای نوبخت است که چرا هزینه‌‌های ارزش افزوده دهیاری‌ها را واریز نمی‌کنید؟ این کوچک‌ مبالغ می‌تواند کارهای نیمه‌کاره در روستاها را سر و سامان بدهد و آخرین مطلب؛ وزیر محترم ورزش جناب آقای سلطانی! دو سال است منتظر پرداخت اعتبار برای زمین ورزشی و دیوار صخره‌نوردی هستیم. منتظر بمانم چه زمانی؟

عبدالرضا مصری
من یک خواهشی از اساتید گرانقدر دارم، تذکرات به مسئولین با تذکرات روز مجلس کاملاً مغایر است. این دو بندی که باز شده اخطار قانون اساسی نسبت به اداره مجلس و تذکر در مورد اداره مجلس است. دستور روز مجلس را بفرمایید، من خواهش می‌کنم اگر تذکر یا اخطار جدای از این معنا است در جای خودش ان‌شا‌ءالله مطرح بشود. اخطار بعد را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای سیدجواد ساداتی‌نژاد تذکر دارند، بفرمایید.

سید جواد ساداتی نژاد
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر من به ریاست محترم جلسه است. اتفاقی که امروز افتاد شاید در طول (40) سال مجلس یک مقدار چنین حرکت غیرمحترمانه‌ای اتفاق نیفتاده بود، لذا خواهش من این است که این موضوع را رسیدگی بکنند تا وزیر محترم عذرخواهی کند، از این رفتاری که نسبت به خانه ملت اتفاق افتاد. ایشان رفتار خیلی مؤدبانه و دیپلماتیکی در خارج از کشور دارند، لازم است در داخل کشور هم آداب جلسات رسمی واقعاً رعایت بشود. اینجا بالاخره (300) نفر نماینده مردم هستند،‌ حالا جلسه دیگری هم ممکن است جای دیگری هم بوده باشد، ولی در هر صورت ایشان می‌توانستند یا هیأت‌رئیسه را متقاعد کنند نیایند، یا اگر آمدند بالاخره باید به سؤال نماینده پاسخ می‌دادند. تذکر من به جناب آقای دکتر اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی است. شما به کاشان تشریف آوردید در دو سمت اتوبان امیرکبیر دستور دادید که یک مطالعه‌ای برای ایجاد اشتغال در حوزه گردشگری برای سرمایه‌گذاران در منطقه کاشان در دو سمت اتوبان طراحی ویژه‌ای صورت بگیرد و برای اشتغال به سرمایه‌گذاران مجوز داده بشود، ولی کماکان متأسفانه پاسخ منفی به سرمایه‌گذارانی که در حوزه‌‌های رفاهی و بحث‌های گردشگری می‌خواهند اشتغال ایجاد کنند در این منطقه وجود دارد. (نایب‌رئیس ـ متشکرم، منطق با دستور روز نبود) تذکر بعدی من هم به وزیر محترم وزیر میراث‌ فرهنگی و گردشگری است که در مورد مباحث میراث فرهنگی،‌ آبشار نیاسر که برای گردشگران داخلی و خارجی می‌تواند مشکل ایجاد بکند دستور ویژه بدهند، ممنون و متشکرم.

عبدالرضا مصری
تذکرات شما جزء تذکرات شفاهی است. از دلسوزی جناب‌عالی تشکر می‌کنیم.

اکبر رنجبرزاده
با توجه به اینکه آقای رئیس این را فقط صرفاً برای تذکر و اخطار واقعی در نظر گرفتند، لذا دوستان در موضوع تذکر و اخطار صحبت بفرمایند. جناب آقای سیدتقی کبیری به جای آقای حاجی صحبت بفرمایند.

سیدتقی کبیری
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم بنده تذکر بند یازدهم ماده (22) آیین‌نامه و همچنین اخطار اصل هشتاد و چهارم را دارم. جناب آقای رئیس! در دو روز گذشته دهم آبان‌ماه در برنامه‌ یکی از همکاران ما متأسفانه به دلیل عدم اطلاع کافی از شواهد و مستندات مطالبی را در موضوع سرقت از منزل اینجانب مطرح کردند، که کاملاً خلاف واقعیت بود. بنده اعلام می‌دارم من و خانواده‌ام هیچ‌گونه صورت‌جلسه‌ای را مبنی بر وجود مبالغ نجومی مطرح‌شده در رسانه‌ها و برنامه پخش‌شده را امضا نکردم و این یک ادعای واهی است. امیدوارم همکاران ما به این امر توجه بکنند و خدا را بالای سر خودشان ببینند و آن مستندی که اعتماد ندارند در مورد آن اعلام نظر نکنند و این جمله امام معصوم را حداقل ولااقل آزادمرد باشیم تا در مورد آبروی افراد و نظام اینگونه قضاوت نکنیم. امیدوارم عاقبت همه امور ما ختم به خیر بشود. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مصطفی کواکبیان
شما تخلف کردید، هیچ کس در اخطار تا به حال جای دیگر صحبت نکرده است.

عبدالرضا مصری
متشکرم.
6 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عبدالرضا مصری
تذکرات کتبی را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم قبل از اینکه تذکرات کتبی نمایندگان خطاب به دستگاه‌های اجرایی را عرض کنم مجمع نمایندگان استان اصفهان درگذشت حاجیه‌خانم قاسمی‌تاج‌الدین همسر شهید و مادر شهید را خدمت فرزند ایشان سرکار خانم دکتر تاج‌الدین و خانواده محترم ایشان تسلیت گفتند. ـ آقای محمدرضا امیرحسنخانی (فردوس، سرایان،‌ طبس و بشرویه) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص صدور دستور تسریع در شریان و اصلی نمودن جاده طبس ـ بشرویه و فردوس. همچنین تأکید بر پیشگیری از پایمال‌شدن حقوق مردم و بیت‌المال در ساخت پروژه‌های ریلی. ـ آقای شمس‌الله شریعت‌نژاد (تنکابن، رامسر و عباس‌آباد) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه برای مبارزه با آفت مگس مدیترانه‌ای که خسارت جدی به باغات خرمالو و مرکبات وارد ساخته است چه اقدامی انجام شده است؟ به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه آیا شعار ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی و شعار حفاظت از اکوسیستم دریای خزر با وجود اصرار جناب‌عالی بر انتقال آب پوششی برای قانونگذاری است؟ ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزیر نیرو درخصوص تسریع در اجرای قانون انشعاب آب و برق به منازل داخل حریم شهرها و روستاها. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اینکه با توجه به آخرین گزارش ارائه‌شده در مورد هزینه‌‌های زندگی توسط مرکز آمار و انیستیتو پاستور دستور تشکیل شورای عالی کار را صادر فرمایید. به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص تسریع در نظارت بر هیأت امنای دانشگاه‌ها از لحاظ هزینه‌کرد مسافرت خارجی و خرید از خارج. ـ آقای علی وقفچی (زنجان و طارم) به وزیر نیرو درخصوص تخصیص بودجه برای سدهای معیشتی براساس برنامه ششم توسعه در لایحه بودجه. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در تکمیل تأمین روشنایی و نیوجرسی اتوبان قزوین ـ زنجان. همچنین تسریع در تکمیل طرح ارتقای جاده قره‌پشتلو و تأمین اعتبار (4) میلیارد تومانی برای این طرح. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص اینکه متأسفانه تاکنون نسبت به اجرای ماده (6) قانون حمایت از حقوق معلولان در وزارت بهداشت اقدامی انجام نگرفته است. به وزیر نفت درخصوص اینکه چرا وزارت نفت درخصوص گازکشی روستای بزرگ گوجگی با توجه به فاصله کم به خط لوله گاز و بعد مسافت کم با شهر مقدس مشهد اقدامی انجام نگرفته است. به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه چرا وزارت آموزش و پرورش علی‌رغم تخصیص (5000) میلیارد ریال به صورت علی‌الحساب و واریز آن به حساب سازمان نوسازی و تجهیز جهت ارتقای سیستم سرمایشی اقدامی انجام نداده. ـ آقای قاسم احمدی‌لاشکی (نوشهر، چالوس و کلاردشت) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص اینکه چرا پس از چندین ماه بلاتکلیفی وضعیت مدیریت ورزش کلاردشت مشخص نمی‌شود؟ به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص علت کندی اجرای پروژه ساختمان اورژانس بیمارستان نوشهر. ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص ضرورت پرداخت تسهیلات با شرایط مناسب متقاضیان کارآفرینی از سوی بانک کارآفرینی امید. به رئیس‌جمهور محترم و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص لزوم شفاف‌سازی وزیر ارتباطات درخصوص اهدای (200) عدد لب‌تاپ به نهاد ریاست‌جمهوری. به رئیس‌جمهور محترم و وزرای امور اقتصادی و دارایی و کشور درخصوص ضرورت شفاف‌سازی بیمه اجباری سفر اربعین با توجه به عدم الزام قانونی مبنی بر دریافت مبلغ از مسافرین و عدم برگزاری مناقصه و همچنین لزوم افزایش کیفی خدمت‌رسانی شرکت بیمه مجری طرح. ـ آقای حسین مقصودی (سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص اینکه چرا بند «ک» تبصره (16) قانون بودجه سال 98 جهت تأمین خانواده‌های دومعلول اجرا نمی‌شود؟ ـ آقای احمد بیگدلی (خدابنده) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص عدم اتمام روکش آسفالت جاده قیدار ـ ابهر و عدم شروع تعریض جاده قیدار ـ حصار علی‌رغم صدور ترک تشریفات. همچنین عدم تحقق وعده‌های آن وزارتخانه در مورد اتمام کمربندی و باند دوم جاده سلطانیه. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص علت به‌کارگیری نیروهای غیربومی در کارخانه سیمان شهرستان خدابنده. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص ضرورت اقدام لازم برای رفع تبعیض استقرار یونیت دندانپزشکی بین روستاها و شهرها. به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تعلل و کارشکنی در اجرای قانون استخدام معلمان حق‌التدریس با چه هدفی صورت می‌گیرد؟ ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به اتفاق (19) نفر از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان درخصوص تسریع در حذف افراد دوتابعیتی در فدراسیون‌های ورزشی و جلوگیری از حضور این افراد در فدراسیون‌های و تشکل‌های تابعه. ـ آقای عین‌اله شریف‌پور (ماکو، چالدران، پلدشت و شوط) به وزیر نیرو درخصوص اینکه با توجه به تنش‌های تأمین آب شرب در مجتمع (106) روستای شهرستان‌های پلدشت و شوط علی‌رغم گذشت شش ماه از سال. به وزیر کشور درخصوص اینکه براساس بند «د» تبصره (11) قانون بودجه سال 98 دستور فرمایید آیین‌نامه اجرایی عوارض خروج از کشور برای مرزنشینان تدوین گردد. همچنین لزوم دستور جدی درخصوص منتقل شدن هنگ مرزی چالدران. ـ آقای علی‌محمد شاعری (بهشهر، نکا و گلوگاه) به وزیر کشور درخصوص اینکه لطفاً دستور دهید در اسرع وقت نسبت به جبران خسارت سیل مورخ (12) آبان‌ماه سال جدید در شهرستان گلوگاه و شرق مازندران اقدام شود. ـ آقای حسن سلیمانی (کنگاور، صحنه، هرسین) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در پرداخت اعتبارات مورد نیاز آسفالت جاده‌های روستایی و بازسازی جاده‌ها و ابنیه تخریب‌شده سیل سال 98. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در تخصیص اعتبارات ابلاغی بازسازی زیرساخت‌های تخریب‌شده از سیل سال جاری در حوزه‌‌های انتخابیه. همچنین تسریع در ابلاغ ساختار سازمانی اداره‌کل راه‌آهن استان کرمانشاه و شروع به فعالیت آن. ـ آقای غلامرضا کاتب (گرمسار و آرادان) به وزیر نیرو درخصوص نصب کنتورهای هوشمند در چاه‌‌های کشاورزی قبل از تأمین زیرساخت‌های آن باعث وارد شدن خسارت‌های فراوان به کشاورزان منطقه گردیده است. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص علت توزیع بذر پنبه بی‌کیفیت در بین کشاورزان که موجب ضرر و زیان کشاورزان شده است. ـ آقای محمدرضا بادامچی (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزیر نیرو درخصوص لزوم پیگیری درخصوص اصلاح الگوی مصرف آب در حوزه‌های مختلف و بازیافت پساب شهری و صنعتی و بازچرخانی آن. ـ آقای عبدالله سامری (خرمشهر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت این‌همه بی‌تفاوتی در مرگ شهروندان که همگی نشأت‌گرفته از تصادفات در جاده مرگ خرمشهر ـ اهواز که در اثر عدم چهاربانده‌ نمودن جاده مذکور است چیست؟ ـ آقای علی‌اصغر یوسف‌نژاد (ساری و میاندورود) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص تسریع در تأمین اعتبار طرح‌های نیمه‌کاره ورزشی شهرستان ساری و میاندورود به ویژه طرح‌هایی که با مشارکت مردم در حال ساخت است. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در یکسان‌سازی حقوق فرهنگیان با سایر ارگان‌ها و اجرای طرح رتبه‌بندی و بازگرداندن جایگاه و شأن معلمان. همچنین لزوم توجه ویژه به حل مشکلات مراکز توانبخشی زیر نظر سازمان بهزیستی.
7 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

محمد علی وکیلی
و اما در تذکرات شفاهی نمایندگان محترم، جناب آقای رامین نورقلی‌پور نماینده محترم کردکوی و ترکمن بفرمایید.

رامین نورقلی پور
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت هموطنان عزیزم سلام دارم و خدمت رئیس محترم جلسه و همکاران عزیز خسته‌نباشید عرض می‌کنم. تذکر اول بنده به وزیر محترم آموزش و پرورش است. در حال حاضر تعداد بسیار زیادی از معلمین خرید‌خدمت در مدرسه بسته‌ حمایتی مشغول بودند در سراسر کشور پس از سال‌ها همکاری صادقانه با وزارت آموزش و پرورش و جبران کمبود معلم کشور بیکار هستند. لازم است اقدام لازم جهت تعیین تکلیف این عزیزان در اسرع زمان ممکن به عمل بیاید. تذکر دوم بنده به ریاست محترم سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور است. خلیج گرگان در حال خشک شدن و تبدیل شدن به منبعی جهت تولید ریزگردها است. این خلیج از دهه‌‌های گذشته دائماً از طریق کانال چاپاقلی و کانال خزینی در حال لایروبی بوده. جهت پیشگیری از خشک شدن کامل این خلیج لایروبی کانال‌های مذکور ضروری است. متأسفانه علی‌رغم آمادگی کامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور و اختصاص اعتبار لازم تا الان سازمان محیط‌زیست مانع از انجام این کار شده. تذکر سوم بنده به وزیر محترم جهادکشاورزی است. در ماه‌های اخیر مزارع سایت پرورش میگوی گمیشان به بیماری لکه‌سفید آلوده شده که موجب وارد آمدن خسارت‌های سنگین به پرورش‌دهندگان شده. ضمن تشکر از پیگیری‌های ریاست محترم سازمان شیلات کشور و استاندار محترم گلستان انتظار می‌رود که در رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان و جبران خسارت‌‌های وارده تسریع لازم صورت بپذیرد، خیلی متشکرم.

محمد علی وکیلی
از رعایت وقت خیلی متشکرم، جناب آقای محمدعلی پورمختار نماینده محترم بهار و کبودرآهنگ بفرمایید.

محمدعلی پورمختار
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم (13) آبان را که انقلاب دومی است و ضرورت پایبندی به مبارزه قاطع با آمریکا نماد استکبار و شیطان تبریک عرض می‌کنم و بر امر عدم مذاکره تأکید می‌کنم. از سازمان اطلاعات سپاه به لحاظ از هم پاشیدن مثلث شیطانی آمریکا، فرانسه و رژیم صهیونیستی که پشتوانه آمدنیوز بودند تشکر می‌کنم. تذکر جدی به آقای حجتی وزیر محترم جهادکشاورزی دارم. عرضم این است که اگر حمایت از کشاورز نمی‌کنید، مشکلی هم ایجاد نکنید. الان سیب‌زمینی‌کاران در چند استان از جمله همدان، کردستان، اردبیل، لرستان، کرمانشاه، کرمان و فارس دچار خسارت‌های جدی هستند به لحاظ تصمیم نادرست و نابجا برای جلوگیری از صادرات، خواهشمندم اصلاح بفرمایید. قیمت‌گذاری پایین خرید تضمینی گندم باعث عدم فروش و ضرورت واردات شد که این باز خسارت است. تذکر بعدی به وزیر محترم کشور است. شنیده شده جلسات انتخاباتی در روزهای تعطیل و بعضاً جمعه با حضور معاون سیاسی جناب‌عالی و حضور افراد مختلف از استان‌ها در تهران و وزارت کشور دارد تشکیل می‌شود، بفرمایید آیا شما مطلع هستید و دلیل این تشکیل و مهندسی انتخابات چیست؟ تذکر به وزیر محترم راه و شهرسازی! با وجود تأمین (20) میلیارد تومان جهت تعریض جاده خلعت‌آباد ـ کبودرآهنگ خواهشمند است دستور تسریع به اجرا صادر فرمایید. وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی! دستور آغاز احداث درمانگاه تأمین‌اجتماعی بهار و کبودرآهنگ را صادر بفرمایید. وزیر محترم آموزش و پرورش! (2000) میلیارد تومان جهت رتبه‌بندی اختصاص داده شده، لازم است اجرا بفرمایید. اعمال مدرک فرهنگیان به تصویب مجلس رسید، ان‌شا‌ءالله در دستور کار اجرا قرار بدهید و همچنین اجرای بند سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری راجع به عدم دخالت در مسائل سیاسی در آموزش و پرورش و همچنین وزیر محترم صمت! ضرورت رسیدگی به وضعیت برداشت از معدن باباعلی در بخش صالح‌آباد و تأسیس سریع واحد تولید گندله. آخرین عرضم به آقای ظریف است که یکی از کارمندان جناب‌عالی از صبح تا پایان وقت اداری مشغول به کار فضای مجازی است. ضرورت دارد بررسی بکنید اگر بیکار است ایشان را از وزارتخانه اخراج بکنید، متشکرم.

محمد علی وکیلی
متشکرم، جناب آقای مصطفی کواکبیان نمایندگان محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض تسلیت به مناسبت درگذشت سرکار خانم اعظم طالقانی قرآن‌پژوهی که در راه حقوق بشر به ویژه حقوق زنان حقیقتاً همانند یک رجل سیاسی مبارزه و تلاش داشت که ان‌شا‌ءالله رحمت واسعه الهی نثار روح آن یادگار ابوذر زمان مرحوم آیت‌الله طالقانی بشود. با گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز به ترامپ نامتعادل می‌گویم تحریم‌های جدیدی که علیه کارگران ساختمانی ایجاد کرده همان توهم فشار حداکثری است که قطعاً راه به جایی نخواهد برد. در همین جا هم من قبول دارم جناب آقای دکتر ظریف جلسه را نباید ترک می‌کرد، اما هیأت‌رئیسه محترم! چرا واقعاً تبعیض قائل می‌شوید؟‌ دو سال است از وزیر کشور بنده سؤال دارم در مورد علت اینکه در شهر ری شورا تشکیل نمی‌شود به صحن نمی‌آید، ولی دو ماه است هشت بار آقای وزیر را می‌آورند. با اینکه وقت داشته نباید می‌آوردند. من چند تا نکته را عرض می‌کنم؛ اولاً در مورد FATF معتقدم که نمایندگان مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام هرچه سریع‌تر CFT و پالرمو را باید تصویب بکنند. خواهش من این است، چون مجلس تأکید داشته و دولت اصرار دارد و اینکه آنها ما را تحریم کردند،‌ ما خودمان باعث خودتحریمی و قفل شدن سیستم بانکی نشویم. اگر واقعاً یک عده‌ای معتقدند که ما مجلسی‌ها باید آراء خودمان را شفاف اعلام بکنیم آقایان عضو مجمع تشخیص هم حتماً اگر مخالف هستند شفاف آراء خودشان را اعلام بکنند و مسئولیت‌ها را بپذیرند. وزیر ورزش و جوانان هم من امیدوارم به توهین‌هایی که در محیط ورزشگاه‌‌ها به اقوام می‌شود حتماً رسیدگی کند و موضوع قانون واگذاری دو باشگاه تهران یعنی استقلال و پرسپولیس را هم پیگیری کند. آخرین نکته به وزیر ارشاد عرض می‌کنم که یا مجوز ندهند یا اگر مجوز می‌دهند باید پایش بایستند، مثل خانه پدری اینطور نباشد که دادستانی خودش توقیف کند، خیلی ممنون.

محمد علی وکیلی
متشکرم،‌ جناب آقای سیدحمزه امینی نماینده محترم هشترود که بعداً می‌فرمایند، آقای حبیب‌اله دهمرده نماینده محترم زابل و زهک، آقای ساری نماینده محترم اهواز، نیستند. جناب آقای امینی‌فرد نماینده محترم زاهدان و ایرانشهر بفرمایید.

محمد نعیم امینی فرد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن گرامیداشت یوم‌الله (13) آبان نماد بلوغ مبارزات ضد امپریالیستی ملت ایران به رهبری امام خمینی. تذکر جدی من به آقای مهندس اسلامی است. متأسفانه وضعیت راه‌های استان به شدت و به غایت اسفناک است. فقط در طی هفته گذشته بیش از (35) نفر در جاده‌های استان جان به جان‌آفرین تسلیم کردند. متأسفانه علی‌رغم اینکه این جاده یک جاده ترانزیتی، از محور چابهار تا میلک اعلام شده سامانه کمترین پایش هوشمند در آنجا دیده نمی‌شود. راه‌ها همه به حالت رفت و برگشت است، فقط از یک خانواده هشت نفر در یک حادثه جان به جان‌آفرین تسلیم کردند. فرودگاه ایرانشهر علی‌رغم اینکه میلیاردها تومان صرف نوسازی و بازسازی شده عملاً تعطیل است و راه‌های روستایی هم بسیار شاخص پایینی را دارد. لازم است آقای مهندس اسلامی به فوریت واقعاً یک بازدیدی را از جاده‌های استان داشته باشند و یک تدبیر مناسبی را با توجه به اینکه فصل بودجه‌ریزی هم هست. تذکر بعدی من به وزیر آموزش و تحقیقات آقای دکتر غلامی در انتصابات کارشناسی‌نشده‌اش در دانشگاه‌های استان است. متأسفانه از نیروهای بومی، متخصص، واجد شرایط و ذی‌صلاح دارای درجات علمی بالا استفاده نمی‌شود و برعکس از نیروهایی که کمترین معیار علمی را دارند استفاده می‌کنند. تذکر بعدی من به آقای حاجی‌میرزایی است، متأسفانه وضعیت فضاهای آموزشی در استان به خصوص در حوزه انتخابیه بزرگ ایرانشهر شرایط نامناسبی را دارد و باعث می‌شود که دانش‌آموزان مسیرهای طولانی را طی طریق بکنند و حوادث متعددی از واژگون شدن خودروهای نا ایمن حادث شده. متأسفانه هفته قبل باز هم این مسأله رخ داد و دو تن از فرزندان ما پرپر شدند و چندین نفر هم مصدوم شدند.

محمد علی وکیلی
متشکرم جناب آقای دهمرده نماینده محترم زابل و زهک بفرمایید.

حبیب‌ الله دهمرده
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین جناب آقای وکیلی و جناب آقای رئیس متشکرم. یکی دو تذکر به وزیر نیرو دارم. خواهشاً این انهار لایروبی بشود. دو روز دیگر سیل می‌آید خسارت بسیار سنگینی وارد می‌کند که سابقه هم دارد. بنابراین جزء مصوبات بوده، درخواست ما این است که لایروبی انهار شکل بگیرد. مطلب بعد، این سهمیه فرهنگیان است، پیرامون دانشگاه فرهنگیان کار بزرگی است، کارهای قشنگی انجام می‌شود، منتها سهمیه آن مناطق کم است و مطلب بعد در رابطه با آموزشگاه فنی ـ حرفه‌ای است که تشکر می‌کنم، در اینجا هم نوبت دوم گرفته بشود و جناب آقایان: مصری و وکیلی ممنون و سپاسگزارم.

عبدالرضا مصری
متشکرم.
8 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

عبدالرضا مصری
جلسه بعدی مجلس ساعت (8) صبح فردا دوشنبه سیزدهم آبان‌ماه 1398 است. دستور جلسه ادامه دستور هفتگی است. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا