دوره 10 اجلاسیه 4
تعداد نمایندگان حاضر 208 جلسه 369
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
جلسه با حضور 208 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصد و شصت و نهم روز یکشنبه چهاردهم مهر ماه 1398 هجری‌شمسی مطابق با هفتم صفرالمظفر 1441 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده. 2 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد لایحه کمک به ساماندهی پسماند‌های عادی با اولویت استان‌های ساحلی و کلانشهرها با مشارکت بخش غیردولتی. 3 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه‌گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت مجارستان (اعاده شده از شورای نگهبان). 4 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه نحوه استفاده،‌ نگهداری و نظارت بر پایانه‌ فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش) (اعاده شده از شورای نگهبان3). 5 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح یک‌فوریتی تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن (اعاده شده از شورای نگهبان2). 6 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد رد لایحه یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده (6) قانون مبارزه با پولشویی. 7 ـ سؤال‌های آقایان محمدعلی پورمختار نماینده محترم بهار و کبودرآهنگ و علی کرد نماینده محترم خاش، میرجاوه‌، بخش‌های نصرت‌آباد و کورین و جلال محمودزاده نماینده محترم مهاباد از وزیر امور خارجه.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

محمد بهرامی
(آیات 135 و 136 از سوره مبارکه «نساء» توسط قاری محترم آقای محمد بهرامی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامِینَ بِالْقِسْطِ شُهَداءَ لِلَّهِ وَ لَوْ عَلى‏ أَنْفُسِکُمْ أَوِ الْوالِدَیْنِ وَ الْأَقْرَبِینَ إِنْ یَکُنْ غَنِیًّا أَوْ فَقِیراً فَاللَّهُ أَوْلى‏ بِهِما فَلا تَتَّبِعُوا الْهَوى‏ أَنْ تَعْدِلُوا وَ إِنْ تَلْوُوا أَوْ تُعْرِضُوا فَإِنَّ اللَّهَ کانَ بِما تَعْمَلُونَ خَبِیراً * یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا آمِنُوا بِاللَّهِ وَ رَسُولِهِ وَ الْکِتابِ الَّذِی نَزَّلَ عَلى‏ رَسُولِهِ وَ الْکِتابِ الَّذِی أَنْزَلَ مِنْ قَبْلُ وَ مَنْ یَکْفُرْ بِاللَّهِ وَ مَلائِکَتِهِ وَ کُتُبِهِ وَ رُسُلِهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ فَقَدْ ضَلَّ ضَلالاً بَعِیداً * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقای بهرامی قاری محترم و از عزیزان نیروی انتظامی که امروز تشریف آوردند، تشکر می‌کنیم. هفته نیروی انتظامی را هم به همه عزیزان نیروی انتظامی تبریک عرض می‌کنیم. ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «ای‌کسانی که ایمان آورده‌اید! پیوسته به عدالت قیام کنید و برای خدا گواهی دهید، هرچند به زیان خودتان و یا به زیان پدر و مادر و خویشاوندان شما باشد. اگر یکی از دو طرف دعوا توانگر یا نیازمند باشد باز خدا به آن ‌دو از شما سزاوارتر است. پس از پی هوس نروید که در نتیجه از حق عدول کنید و اگر به انحراف گرایید یا اعراض نمایید قطعاً خدا به آنچه انجام می‌دهید آگاه است. ای کسانی که ایمان آورده‌اید! به خدا و پیامبر او و کتابی که بر پیامبرش فرو فرستاده‌ایم و کتاب‌هایی که قبلاً نازل کرده بگروید. و هرکس به خدا و فرشتگان او و کتاب‌ها و پیامبرانش و روز بازپسین کفر ورزد در حقیقت دچار گمراهی دور و درازی شده است» راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه علنی امروز عبارتند از آقایان: اکبری نماینده محترم شیراز، جاسمی نماینده محترم کرمانشاه، حسن‌پوربیگلری نماینده محترم سیرجان، حسینی‌شاهرودی نماینده محترم شاهرود، زارعی نماینده محترم بویراحمد، گودرزی نماینده محترم ممسنی و رستم، منصوری نماینده محترم ساوه، نجفی نماینده محترم تهران و یوسفی نماینده محترم اهواز و سرکار خانم ربیعی نماینده محترم بروجن.
3 بیانات رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالروز شهادت حضرت امام حسن مجتبی (علیه ‌السلام)

علی اردشیرلاریجانی
بسم الله الرحمن الرحیم شهادت سید شباب اهل جنت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) را به ملت عزیز و نمایندگان محترم تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم. از امام حسن (علیه‌السلام) روایتی نقل است که معنای سیاست در مکتب او را بیان می‌کند. می‌فرماید: «سیاستمدار واقعی کسی است که سه ویژگی داشته باشد؛ یکم، در رعایت حق‌الله پیشگام باشد». وی برای سیاستمدار، داشتن حکمت را ضروری می‌داند، اما حکمت چیست؟ در روایتی می‌فرماید: «رأس الحکمه مخافه‌الله»: اوج حکمت ترس از خدا است و در روایت دیگری می‌فرماید: «ای‌ فرزند آدم! از حرام الهی خود را پاک نگهدار که عابد خواهی بود و راضی به آنچه خدا تقسیم کرده باش تا بی‌نیاز شوی». در مکتب او سیاستمداری که واقعی باشد، آن است که حق‌الله رعایت شود. چیزی که امروز در عالم سیاست کم پیدا می‌شود. دوم، سیاستمدار واقعی کسی است که در ادای حق مردم پیشگام باشد و در رفع نیازهای مردم استوار باشد. در روایتی فرمود: «با مردم همانگونه رفتار کن که دوست داری با تو رفتار کنند و اگر چنین کنی عادل خواهی بود» و در سنت اسلامی ما آمده است که در رعایت حق مردم و حق‌الله گاه رعایت حق مردم اولویت پیدا می‌کند. حقوق مردم به همان گستردگی است که در رساله حقوق امام سجاد ذکر شده است. سوم، سیاستمدار واقعی کسی است که حتی نسبت به گذشتگان احساس مسئولیت داشته باشد و حقوق آنان را رعایت کند که اولین امر در این زمینه آن است که از آنان به نیکی یاد کند. امیدواریم در عزای آن ولی حق راه و منهج او مخصوصاً در سلوک واقعی سیاست مورد توجه واقع شود و راه‌هایی که سیاستمداران واقعی باید بپیمایند مورد توجه باشد. والسلام علیکم و رحمه الله
4 ادامه رسیدگی به لایحه مالیات بر ارزش افزوده

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. ما ابتدای ماده (13) از لایحه مالیات بر ارزش افزوده هستیم. اگر اجازه بفرمایید من قرائت کنم. «ماده 13 ـ پس از راه¬اندازی سامانه مؤدیان، همه مشمولان این قانون موظفند، به ترتیبی که سازمان مقرر و اعلام می‌کند، در سامانه مزبور ثبت نام نموده و معاملات خود را در آن ثبت نمایند. ثبت معاملات (خرید و فروش) در سامانه مؤدیان، به منزله ثبت در دفاتر قانونی است. تا آن زمان، ترتیبات ثبت¬نام، نحوه ارائه اظهارنامه¬های مالیاتی و رسیدگی به آن¬ها حسب مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17/2/1387 و اصلاحات بعدی آن است. در سایر موارد، مفاد این قانون جاری است. ثبت معاملات و اطلاعات نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درخصوص اقلام محرمانه در سامانه مؤدیان مطابق با دستورالعملی است که توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح تهیه و ابلاغ می‌شود». حاج‌آقای سلیمی پیشنهاد حذف دارند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز دقت کنید، آقای رئیس ببینید! در این ماده (13) یک مطلبی آمده که اگر این اصلاح نشود قطعاً مشکل‌زا است. ما قانون را وقتی تصویب می‌کنیم هدف از تصویب قانون این است که به نحوی ترتیبات مشخص بشود که از زمان تصویب قانون قابلیت اجرا داشته باشد. نباید اجرای قانون منوط به اراده و اختیار افراد باشد. در این ماده (13) در این سطر اینطور آمده. می‌گوید پس از راه¬اندازی سامانه مؤدیان، همه مشمولان موظفند در آن سامانه ثبت‌نام کنند. بعد می‌گوییم ثبت معاملات در سامانه به منزله ثبت در دفاتر است. بعد می‌گوید «تا آن زمان»، آقای رئیس! مشکل اینجا است. «تا آن زمان ترتیبات به نحو سابق است» یعنی به نحو قانون سال 87 است. عرض ما این است که چرا ما به این نحو بنویسیم؟ اگر کسی اراده نکرد در دفتر ثبت کند و قانون را عمل کند ما قانون را منوط به اراده و اختیار افراد کنیم؟‌ قطعاً این عبارت یک ابهام، غلق و اضطرابی دارد. من خواهش می‌کنم به نحوی ترتیب مشخص بشود که شفاف و صریح باشد و اجرای قانون منوط به اراده افراد و اشخاص نباشد،‌ متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
البته این سامانه را وزارتخانه باید انجام بدهد، ارائه افراد نیست. یعنی تا وقتی آن سامانه را وزارتخانه انجام بدهد زمان می‌برد، تا آن زمان قانون قبلی است، مقصود این است. به اراده افراد نیست، اگر آن سامانه را وزارت انجام داد همه موظف هستند. مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
قبلاً ثبت شده، این قرعه‌کشی‌ها می‌گوید ثبت شده. سامانه قرعه‌کشی نمی‌کند.

علی اردشیرلاریجانی
مخالف صحبت نمی‌کند. حضار 225 نفر،‌ پیشنهاد جناب آقای سلیمی حذف این ماده است. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دلخوش بفرمایید.

سیدکاظم دلخوش اباتری
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر!‌ اولاً این قیری که تصویب شد، نتیجه‌اش را جناب‌عالی بفرمایید. (رئیس ـ نظر شورای نگهبان رسیده خدمتتان اعلام می‌شود) این یک. من در صفحه (14) بند (158) پیشنهاد دادم، بعد از عبارت «معاملات خود را در آن ثبت نمایند» عبارت «فعالان اقتصادی دارای مجوز فعالیت از سازمان‌‌های مناطق آزاد و ویژه هم مکلفند، معاملات خارج از محدوده مناطق را در سامانه فوق‌الذکر درج نمایند». این به جهت شفاف‌سازی در وظایف و تکالیف مؤدیان و اشخاص ثالث است که اعتقاد من این است چون در این بند نیامده این را به عنوان پیشنهاد اضافه کردیم که این بند و فصل در ماده (13) کاملاً شفافیت انجام بشود. بیشتر توضیح نمی‌دهم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم، مخالف صحبت می‌کند؟

اکبر رنجبرزاده
آقای دکتر! این قرعه‌کشی نمی‌کند، اگر اجازه بدهید آقای قاضی‌پور صحبت کند. (تعدادی از نمایندگان ـ دستی که نمی‌شود) الان درست شد، اجازه بفرمایید. دوستان ثبت کنند الان ثبت می‌کند. قرعه‌کشی دستی انجام ‌دادیم. جناب آقای محمدحسین فرهنگی مخالف هستند، بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم به نظر می‌رسد که این فرمایش جناب آقای دلخوش امری بدیهی است به این معنا که حوزه سرزمین اصلی با حوزه مناطق آزاد کاملاً منفک از هم است، فعالیت‌هایشان به طور طبیعی جداگانه ثبت می‌شود و اینکه ما اینجا چنین عبارتی را بیاوریم ممکن است باعث تداخل بشود. یعنی برخلاف نیت و اراده همکار ارجمندمان جناب آقای دلخوش کسانی فعالیت‌های خودشان در مناطق خارج از مناطق آزاد را هم در قالب فعالیت‌های داخل مناطق ثبت و درج بکنند. به همین دلیل به نظر می‌رسد که آمدن چنین عبارتی اینجا ابهام ایجاد می‌کند، نه اینکه مشکلی را حل بکند. خیلی متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای ولی ملکی موافق هستند،‌ بفرمایید.

ولی ملکی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان پیشنهاد را توجه بکنید! در پیشنهاد آمده است که «پس از راه‌اندازی سامانه مؤدیان، همه مشمولان این قانون موظفند، به ترتیبی که سازمان مقرر و اعلام می‌کند، در سامانه مزبور ثبت نام نموده» این تکه مطرح است «و معاملات خود را در آن ثبت نمایند». همکار عزیزمان جناب آقای دلخوش پیشنهادی که دادند اعلام کردند بعد از «و معاملات خود را در آن ثبت نمایند»، «فعالان اقتصادی دارای مجوز فعالیت از سازمان‌های مناطق آزاد و غیره» اضافه بشود. یعنی اینها را هم پیشنهاد دادند فعالانی که دارای مجوز فعالیت در سازمان‌‌های مناطق آزاد و غیره هم هستند بیاید. ما برای تکمیل موضوع این پیشنهاد را دادیم، هیچ ابهامی هم ایجاد نمی‌کند. همکار عزیزمان جناب آقای فرهنگی اشاره کردند ابهام را زیاد می‌کند، اتفاقاً اگر توجه بکنید به شفافیت بیشتر کمک می‌‌کند و ما در مناطق آزاد و ویژه فعالیت‌‌های مستقیم داریم و بنابراین وقتی که فعالیت اقتصادی در اینجا صورت می‌گیرد یک‌خرده برای شفافیت موضوع می‌آییم اسم این را فعالان اقتصادی دارای مجوز فعالیت از سازمان‌‌های مناطق ویژه، آزاد و غیره را هم اینجا اضافه می‌کنیم. هیچ ابهامی هم ایجاد نمی‌کند، بلکه رفع ابهام می‌کند و ما قبلاً هم در جاهایی برای مناطق آزاد و غیره قید کردیم. بنابراین از همکاران ارجمند درخواست می‌کنم که برای این موضوع رأی مثبت بدهند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 228 نفر،‌ پیشنهاد جناب آقای دلخوش را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقایان: قره‌خانی و حاجی مطرح نمی‌کنند. آقای رئیس! ماده (13) را به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 227 نفر، اصل ماده (13) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (14) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 14 ـ چنانچه سازمان در مهلت مقرر در قانون «پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان» نتواند سامانه مؤدیان را مستقر کند، مکلف است رسیدگی به اظهارنامه مؤدیان موضوع این قانون را که بعد از اتمام مهلت مزبور به سازمان تسلیم می¬شود، صرفاً به میزانی که در تبصره این ماده آمده ¬است، محدود نموده و سایر اظهارنامه¬ها را بدون رسیدگی قبول نماید. تبصره ـ بعد از استقرار سامانه مؤدیان سازمان مجاز است حداکثر (1) درصد از پرونده¬های مالیاتی مؤدیان عضو سامانه مؤدیان را با اولویت مؤدیان بزرگ مورد رسیدگی قرار دهد. چگونگی انتخاب مؤدیانی که پرونده آنها باید مورد رسیدگی قرار گیرد، در دستورالعملی که با پیشنهاد سازمان به ¬تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می¬رسد، معین می¬شود. سازمان مکلف است تا پایان مهرماه هر سال فهرست اسامی مؤدیانی که مشمول رسیدگی قرار می‌گیرند را در سامانه عملیات الکترونیکی خود اعلام عمومی نماید. آقای رئیس! پیشنهاد حذف داریم.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهادی هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای سلیمی پیشنهاد حذف تبصره را دارند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم در تبصره می‌گوید: بعد از استقرار سامانه مؤدیان، سازمان مجاز است حداکثر (1) درصد از پرونده¬های مالیاتی مؤدیان را مورد رسیدگی قرار دهد. بحث (1) درصد است. بعد چطور این مؤدیان انتخاب بشوند؟ آقای رئیس! می‌گوید با دستورالعملی که با پیشنهاد سازمان به تصویب وزیر اقتصاد و دارایی می‌رسد. اینجا دو مشکل است؛ اولاً این تبعیض آشکار است. چطور اینها را می‌خواهیم انتخاب کنیم؟ (1) درصد را می‌خواهید انتخاب کنید. ثانیاً نحوه انتخاب را ما داریم به یک سازمان دیگر واگذار می‌کنیم. این قطعاً با اصل (85) هم مغایرت دارد، هم مغایر اصل (85) است و هم این نحوه انتخاب بحث (1) درصد یک تبعیض آشکار است. ما چرا به این سبک قانون‌نویسی کنیم؟‌ اختیار قانون‌نویسی را داریم به یک سازمانی، به وزیر محترم اقتصاد و دارایی واگذار می‌‌کنیم. هم مغایر اصل (85) است و هم واقعاً این سبک قانونگذاری عجیب و غریب است. من خواهش می‌کنم دوستان تبصره را حذف کنند به کمیسیون برگردد اصلاح و شسته و رفته بشود، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
آقای حضرتی!‌ نوشتید «حداکثر (1) درصد» ممکن است صفر درصد باشد. پس «(1) درصد» بگویید، حداکثر که می‌گویید حداقل نگفتید، صفر درصد می‌شود. (حسینی‌شاهرودی ـ از طریق سامانه باید درج شود) درست است، اصل که سامانه است، حالا وقتی سامانه نیست شما می‌گویید ما می‌خواهیم رندوم بگیریم. (حسینی‌شاهرودی ـ از زمان استقرار سامانه) بعد از استقرار سامانه است، یعنی رندوم می‌خواهند بگیرند، بعد از استقرار سامانه می‌شود، متوجه شدیم. مخالف صحبت می‌کند؟

اکبر رنجبرزاده
آقای دکتر! سامانه که ثبت نمی‌کند، سه‌، چهار نفر اعلام کردند. من این قرعه‌کشی‌هایی که می‌کنم همینطور می‌پرسم از یک تا پنج. آقای ولی ملکی مخالف هستند، بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
مخالف صحبت می‌کند؟

ولی ملکی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس اجازه بدهید! من صحبت می‌کنم. در تبصره آمده است که بعد از استقرار سامانه مؤدیان سازمان مجاز است، آقای رئیس هم که ایراد گرفتند. خود سامانه فعال است و کار را انجام می‌دهد، ولی برای اینکه ایراد سامانه اشتباهی رخ داده باشد و اعتراض مجددی نشود، ما که حداقل این‌طرف میز یک زمانی بودیم خودمان به عنوان مؤدی حقوقی تلقی می‌شدیم اینها را بارها دیدیم. بنابراین وقتی ما می‌گوییم بعد از استقرار سامانه، سامانه کارش را انجام می‌دهد، امور مالیاتی (1) درصد از پرونده‌ها را به صورت رندوم انتخاب می‌کند، آنها را برای چک کردن موضوع انتخاب می‌کند که خطایی رخ نداده باشد،‌ اگر اعتراضی صورت بگیرد بعضی پرونده‌هایی هستند که آنها را بازبینی مجدد قرار می‌دهند و این اختیار در اینجا به آنها داده می‌شود تا اینها (1) درصد را بررسی بکنند. اینکه آقای رئیس هم مطرح کردند، حداکثر (1) درصد معنی‌اش این نیست که اینها هیچ پرونده‌ای را بررسی نمی‌کنند. در بحث رندوم اینها معمولاً‌ این اختیار را دارند، گزینشی انتخاب می‌کنند و بعد از بررسی به صحت موضوع می‌پردازند که در سیستم مشکلی بوده یا نبوده است. بنابراین من معتقدم حذف این مسأله مشکل ایجاد می‌کند و دوستان رأی ندهند، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون،‌ موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای حمید گرمابی موافق هستند، بفرمایید.

حمید گرمابی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم با تسلیت ایام. من فکر می‌کنم این پیشنهادی که همکارمان دادند مناسب و در حد تبعیضی است که قائل می‌شویم، اگر مشخص باشد بهتر است با این ترتیب که قرار است بعداً تعیین بشود این تحت نظارت مجلس نیست و اینکه چه کسانی انتخاب می‌شوند و با چه مکانیزمی باید انتخاب بشوند موضوع مهمی هم هست. من پیشنهاد می‌کنم که همکاران موافق رأی بدهند که ما بتوانیم این تبعیض را بعداً در کمیسیون بررسی کنیم و پیشنهاد بهتری ارائه بدهند، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 233 نفر، پیشنهاد جناب سلیمی را به رأی می‌گذاریم. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! از اینکه هفته نیروی انتظامی را هم تبریک گفتید تشکر می‌کنیم، ولی بدانید که بالاخره هم ما و هم دولت وظیفه داریم که نسبت به تأمین اعتبار و بودجه نیروی انتظامی هم اهتمام داشته باشیم (رئیس ـ حالا پیشنهادتان را بفرمایید) ببینید! وقتی مسأله به وجود می‌آید، در قالب همان تبریکی که همه همکاران بیان می‌کنند عرض کردم و گفتم فقط کافی نیست،‌ بودجه و اعتبار هم باید برایشان پیش‌بینی بکنیم (رئیس ـ حالا آن بحث دیگری است). اما پیشنهادی که بنده دارم این است که در این سطر سوم تبصره ماده (14) آورده «با پیشنهاد سازمان به تصویب وزیر اقتصاد و دارایی می‌رسد» چه چیزی؟ آن دستورالعملی که لازم است تهیه بشود. ما در این قانونگذاری که داریم انجام می‌‌دهیم هم موضوع تشخیص مالیاتی،‌ تعیین مالیات، أخذ مالیات و پاداش به مالیات‌گیرندگان همه اینها از ابتدای تصویب این قانون تا الان اینجا داریم به عهده خود سازمان امور مالیاتی و نهایتاً وزارت اقتصاد می‌گذاریم. اینجا هم دستورالعملش را فقط گفتیم به تصویب وزیر اقتصاد برسد. یعنی سازمان که زیرمجموعه امور وزارت اقتصادی است این دستورالعمل را تهیه بکند و به تصویب وزیر اقتصاد و دارایی برساند. همکاران! پیشنهاد ما این است؛ به خاطر اینکه رعایت تولید بشود که یک واحدی بی‌جهت تعطیل نشود ما بیاییم دو وزارتخانه‌ای که امر تولید را هم در این موضوع بر عهده دارند، یکی وزارت صمت و یکی هم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را موظف کنیم که سازمان نظرات و پیشنهادات این دو وزارتخانه را بگیرد و ارائه بدهد و نهایتاً وزیر اقتصاد تصویب بکند، برای اینکه از انحصار یک وزارتخانه در بیاییم و همه‌جا یک‌طرفه تصمیم‌گیری نکنیم، بلکه بیاییم از جهت اینکه ممکن است یک وزارتخانه و یک سازمان هم برخی ملاحظات را در نظر نگیرد بنابراین وزارت صمت و تعاون و کار هم بعد از کلمه «سازمان» و قبل از واژه «به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد» اضافه بشود.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف صحبت می‌کند؟

اکبر رنجبرزاده
عزیزانی که مخالف یا موافق ثبت‌نام می‌کنند برای من قابل مشاهده است، آقای شاه‌نشین، پوربافرانی،‌ رنجبرزاده، کبیری، ابراهیمی، آزادی‌خواه، فرهنگی، دلخوش و علیرضا سلیمی و خانم سیده‌فاطمه حسینی مخالف ثبت‌نام کردند، قرعه‌کشی که شده الان جناب آقای محمودی‌شاه‌نشین صحبت می‌کنند، بفرمایید.

محمد محمودی شاه نشین
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من هم خدمت همکاران محترم عرض صبح‌بخیر و خداقوت دارم و همچنین هفته نیروی انتظامی را به عزیزان نیروی انتظامی تبریک عرض می‌کنم. دوستان توجه بفرمایید! ما اینجا می‌خواهیم شرایطی را ایجاد بکنیم که یک تعداد پرونده محدود و مشخص به واسطه درست و صحت آزمایی مورد بررسی مجدد قرار بگیرد و از عملکرد خوب و با صحت سامانه مطمئن بشویم. تأکید دارد که اولویت انتخاب این نمونه‌‌ها برای مؤدیان بزرگ است و این اولویت را به سازمان داده. اگر ما بگوییم چند وزارتخانه دیگر هم این اعلام نظر را بکنند که کدام پرونده‌ها رسیدگی بشود باعث می‌شود، اولاً یک اختلاف نظری بین وزارت تجارت و تعاون، کار و امور اجتماعی و صنعت و معدن ایجاد بشود، دوگانگی ایجاد می‌شود و فردا دوباره این فضاها است که این چرا بررسی شده و آن چرا بررسی نشده؟ بحث رندوم است. اگر بنا است یک تعداد پرونده محدود که حداکثر تا (1) درصد است را انتخاب و بررسی بکنیم اینکه برای یک انتخاب پرونده که یک شماره پرونده‌ای را انتخاب و بازنگری بکنند فکر می‌کنم سخت کردن و ایجاد تنش و اختلاف است و بین وزارتخانه‌ها‌یتان مشکل ایجاد می‌‌کند. من فکر می‌کنم چون متولی امر خود سازمان است، این موضوع را وزارت امور اقتصادی و دارایی بدهیم و وزارت اقتصاد و دارایی با پیشنهاد سازمان بتواند پرونده‌های مشخصی را تعیین بکند و به این پرونده‌ها رسیدگی کند. سخت و پیچیده کردن جز اینکه در اجرا مشکل ایجاد بکند هیچ دستاوردی قطعاً نخواهد داشت. من از حساسیت برادر عزیزم آقای حاجی تقدیر و تشکر می‌کنم، اما ضرورتی به پیچیده کردن موضوع نیست.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای حمید گرمابی بفرمایید.

حمید گرمابی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران توجه بفرمایند که ما موضوع مهمی را داریم بررسی می‌کنیم، مالیات بر ارزش افزوده روزها و سال‌‌ها است که برای تولید ما مشکلات متفاوتی ایجاد کرده. اینکه با چه دستورالعملی این انتخاب بشود قطعاً مهم است و وقت زیادی هم نخواهد گرفت. یک‌بار بررسی می‌شود، شاید یک یا دو جلسه بررسی بشود و این دستورالعمل مشخص بشود. اینکه ما همه کارها را به سازمان مالیاتی بسپاریم شاید زیاد مناسب نباشد. سازمان مالیاتی از دید خودش نگاه می‌کند، قطعاً سایر سازمان‌ها، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت رفاه که ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان دارند احتمالاً ملاحظات آنها را هم بیشتر مد نظر دارند. بنابراین من فکر می‌کنم که مشکلی را ایجاد نمی‌کند. فقط اطمینان حاصل می‌کنیم که حداقل از همه لحاظ بررسی شده و یک دستورالعملی خروجی این جلسه خواهد بود که بیشتر مورد اعتماد است. من تقاضا می‌کنم که رأی مثبت بدهید.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، حضار 233 نفر، پیشنهاد جناب آقای حاجی را به رأی می‌گذاریم. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! آقای کاتب یک پیشنهاد در ماده (13) داده بودند. می‌فرمایند که اشتباهاً آنجا چاپ شده، مربوط به تبصره ماده (14) است. اجازه طرحش را می‌دهید؟ (رئیس ـ بفرمایید) آقای کاتب بفرمایید. در مطرح‌شده‌ها در صحن ذیل تبصره (14) آوردیم.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض تسلیت ایام شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) محضر همکاران عزیز، روز دامپزشکی را هم به همکاران سازمان دامپزشکی ایران تبریک عرض می‌کنم. همکاران عزیز ببینید! چون این موضوع یک موضوع بسیار مهم است و مرتبط با مؤدیان عزیز و فعال شدن نظام اداری کشور است، ببینید بنده چه گفتم و پیشنهادی که دارم چیست؟ گفتم «چنانچه سازمان در مهلت مقرر در قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان نتوانند سامانه مؤدیان را طراحی و اجرا نمایند پاداش موضوع ماده (47) این قانون تا طراحی و اجرای کامل این سامانه پرداخت نشود». ببینید! یکی از راه‌هایی که ما واقعاً می‌توانیم فساد را در نظام مالیاتی صفر بکنیم این است که سامانه پایانه‌های فروشگاهی را در کشور فعال بکنیم و هرگونه دریافت مالیات صرفاً از طریق سامانه پایانه‌‌های فروشگاهی باشد. ما در ماده (47) چه گفتیم؟ عزیزان من! اگر یک کارمند و مدیری در نظام اداری کشور وظیفه قانونی خودش را دارد انجام می‌دهد ما به او گفتیم که تا سقف (6/1) درصد از درآمدهای وصولی مالیات موضوع این قانون به استثناء عوارض موضوع ماده (31) این قانون براساس.

علی اردشیرلاریجانی
آقای کاتب! شما در این تبصره نوشتید «اصلاح».

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! تبصره‌اش را می‌خواهیم اصلاح بکنیم.

علی اردشیرلاریجانی
یعنی اضافه می‌کنید یا الحاق می‌کنید؟

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! جایگزین می‌کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
جایگزین تبصره (14)؟ دو مقوله است.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
یک تبصره دیگر می‌تواند الحاق بشود اگر دو مقوله باشد. حرفم این است که ما یک پاداشی را برای کارکنان سازمان مالیاتی به جهت اینکه وظیفه قانونی و اداری خودشان را انجام می‌دهند در ماده (47) در نظر گرفتیم و مبلغ آن هم مشخص است، (6/1) درصد از سقف درآمدهای وصولی این مالیات است. در نظام جمهوری اسلامی اگر یک کسی، کارمندی و مدیری وظیفه قانونی خودش را انجام ندهد چه کسی می‌آید به او می‌گوید چرا این وظیفه قانونی خودت را انجام نمی‌دهی؟ الان ما در نظام اداری هیچ‌کسی را نداریم اگر کارمند و متصدی وظیفه قانونی خودش را در یک‌جا انجام ندهد جریمه بشود. حالا ما اصلاً نمی‌خواهیم جریمه بکنیم، نمی‌خواهیم بگوییم اگر سازمان مالیاتی آمد تکلیف قانونی خودش را انجام نداد بیایید جریمه کنید. یک پیشنهاد داریم، اگر کارمندان و سازمان مالیاتی که وظیفه دریافت مالیات است و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری دریافت مالیات عدالت‌محور و یکپارچگی مالیات است و اینکه ما بتوانیم سامانه مؤدیان و پایانه‌‌های فروشگاهی را در کشور فعال بکنیم، لازمه‌اش این است که حداقل ما برای این بخش‌هایی که وظیفه قانونی خودشان را انجام نمی‌دهند پاداش ندهیم. عزیزان من! از یک طرف یک‌کسی کارش را انجام نمی‌دهد ما داریم پاداش می‌دهیم و برای یک‌کسی هم که فعالیت و وظیفه خودش را به خوبی انجام نمی‌دهد هیچ‌گونه‌ جریمه‌ای در نظر نمی‌گیریم. حداقلش این است که ما بیاییم راهکاری پیدا بکنیم و قانونی را تصویب بکنیم و در اینجا یک تبصره اضافه بشود. آقای دکتر لاریجانی! این را هم زمان دادیم و گفتیم اگر این سامانه را راه انداختند مشمول پاداش ماده (47) بشوند، اما اگر تا زمانی که این را فعال نکردند و بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رسالت کاری سازمان مالیاتی کشور که راه‌اندازی پایانه‌های فروشگاهی است را انجام ندادند، این کار که یک کار بسیار ارزشمند برای ساختار نظام اداری کشور است و هم براساس کسانی که خوب کار می‌کنند تشویق می‌شوند و آنهایی که خوب کار نمی‌کنند تشویق نخواهند شد، رأی بدهند.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، مخالف را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
آقای حسنی‌جوریابی مخالف هستند، بفرمایید.

محمدصادق حسنی جوریابی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم محضر همکارها عرض سلام و خسته‌نباشید دارم. دوست عزیز جناب آقای کاتب که پیشنهاد کرد توجه به یک مسأله نکرد. این دوستان و همکاران دارایی که تلاش می‌کنند برای جذب مالیات یک تشویقی باید بشوند. ما به قضات مشوق دادیم و تشویق کردیم که کارشان را انجام بدهند. ما باید به اینها کمک کنیم، بعد این بحثی که جناب آقای کاتب فرمودند تهیه این سامانه که فقط به عهده همکارهای دارایی نیست، پنج‌ تا از دستگاه‌های اجرایی در این دخیل هستند. یکی از مبناهای تشخیص این پاداش پیشرفت در تهیه این سامانه است. ما باید به ایشان پاداش بدهیم و تشویق کنیم که در تهیه و تنظیم این سامانه انگیزه داشته باشند. اینکه امکان‌پذیر نیست،‌ مدت‌ها است دوستان براساس پیشرفت و کیفیت کار پاداش می‌گیرند، ما اگر این پاداش را قطع کنیم با این‌همه مشکل وصول مالیات مشکلی بر مشکلات کشور اضافه می‌کنیم. این چه طرح و پیشنهادی است؟ من که ممیز مالیاتی هستم براساس کیفیت کارم پاداش می‌گیرم، الان آمدیم یک وظیفه سنگین بر عهده او گذاشتیم. می‌گوید قبل از تصویب این موضوع پاداشش را قطع کنیم. به نظر من جز بی‌انگیزه شدن همکارهای ما در واحد مالیاتی هیچ اتفاق دیگری نمی‌افتد. مطمئناً وصول مالیات کشور را دچار مشکل می‌‌کند. ما این‌همه مشکل داریم، دوستان خواهشاً یک‌کم در پیشنهادها و درخواست‌ها تخصصی فکر کنند، به نتیجه موضوع هم فکر کنند. اینکه درست ما بیاییم یک موضوعی که کلی کار کارشناسی رویش انجام شده را با یک پیشنهاد کلاً کار را معطل کنیم. دوستان به این پیشنهاد رأی مثبت ندهند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای احد آزادی‌خواه موافق هستند، بفرمایید.

احد آزادی خواه
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم شهادت امام مجتبی (سلام‌الله علیه) کریم اهل بیت را تسلیت عرض می‌کنیم و هم میلاد امام کاظم موسی‌بن جعفر را خدمت همکاران عزیز تبریک عرض می‌کنیم. پیشنهاد همکار گرامی‌مان در ذیل ماده (14) یک تفسیری از ماده (47) همین قانون است. در ماده (47) قانون، (1) درصدی از درآمدهای وصولی مالیات را به عنوان مشوق برای مثلاً حسن انجام کار همکاران سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته که البته نظر شخصی حقیر آقای رئیس! این است که این تشویق‌‌ها و اقدامات این‌چنینی واقعاً نیاز نیست. کارمند حقوقش را می‌گیرد، باید خدمت ارائه بکند و وظیفه‌اش است و تعهد هم دارد. همه کارکنان هم انصافاً به این وظیفه ان‌شا‌ءالله جامه عمل می‌پوشانند. اما همکار گرامی ما آقای کاتب نظر و پیشنهادشان بر این است که این تشویق در قبال حسن انجام کار است، یعنی شرط ضمن عقد است. اگر کسی آن کار را انجام داد این تشویق برایش محقق بشود، و الا فلا. اگر یک کارمند و مجموعه‌ای نتوانست این سامانه مؤدیان را در موعد مقرر طراحی کند تشویق به چه باید تعلق بگیرد؟ کاری انجام نشده که تشویق تعلق بگیرد. همکاران من! تقاضایم این است که توجه بفرمایید. چنانچه سازمان در مهلت مقرر در قانون «پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان» نتوانند سامانه را طراحی بکنند آن موضوع منقضی است. به نظر من این عین عدالت است که اگر همکاران سازمان امور مالیاتی سامانه را در موعد مقرر برای مؤدیان و تسهیل‌سازی امور مؤدیان راه‌اندازی کردند برابر ماده (47) همین قانون تشویق بشوند، اما اگر نتوانستند این کار را انجام بدهند و موفق نشدند سامانه را در موعد مقرر انجام بدهند این تشویق باید بر چه مبنایی انجام بشود؟ بالاخره این رقم از مالیات وصولی باید کسر بشود، یعنی از بیت‌المال مسلمین، نیازمندان، طبقات مختلف جامعه ما کسر کنیم و به یک عده از افرادی بدهیم که کاری هم انجام ندهند. این واقعاً سزاوار نیست. اگر انجام بشود عین بی‌عدالتی است و این پیشنهاد همکار گرامی ما جلوی آن بی‌عدالتی را می‌گیرد و مرّ عدالت و حق‌رسانی به حق‌دار را دارد رعایت می‌کند. تقاضایم این است که همکاران به این پیشنهاد رأی بدهند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت بفرمایید.

محمد مسیحی
بسم الله الرحمن الرحیم من باید درخصوص این پیشنهاد عرض بکنم اولاً مطابق قانون سامانه فروشگاهی وظیفه طراحی، استقرار و عملیاتی نمودن سامانه برعهده پنج دستگاه حاکمیتی است. شامل وزارت ارتباطات، اطلاعات، بانک مرکزی، وزارت صنعت و اقتصاد است. (رئیس ـ ولی اصلش بر عهده شما است، یعنی شما محور هستید) هر پنج‌ تا نقش دارند. ضمن اینکه سامانه فروشگاهی یک موضوعی است که باید خواست طرفین باشد. یعنی هم خواست سازمان امور مالیاتی باشد و هم خواست مؤدیان مالیاتی باشد. اتفاقاً‌ ما در سازمان امور مالیاتی به‌جد دنبال این هستیم که بتوانیم همه جریان کالا و خدمات را در کشور رصد بکنیم، اما پنج دستگاه مسئولیت دارند. ولی برای یک دستگاه در همین تبصره ماده (14) ضمانت اجرایی دیدیم. یعنی حسابرسی که ابزار اراده حاکمیت و سازمان امور مالیاتی است منوط به طراحی سامانه کردیم. یعنی گفتیم که اگر سامانه سر وقت خودش طراحی نشد، سازمان امور مالیاتی! شما دیگر حداکثر می‌توانی به (1) درصد مؤدیانت رسیدگی و حسابرسی بکنی. (99) درصد دیگر را باید بر مبنای کار خودتان بپذیرید (رئیس ـ آن بحث دیگری است،‌ پیشنهاد ایشان چیز دیگری است) بحث من این است. یک موضوع دیگری که من باید به آن اشاره بکنم؛‌ بالاخره در تمام نظام‌های مالیاتی دنیا این بحث‌های عملکردی و پاداش همکاران به همدیگر ارتباط پیدا می‌کند. سرور بنده جناب آقای آزادی‌خواه! نمی‌شود سازمان مالیاتی را با سایر دستگاه‌های دیگر که ریسک ذاتی فعالیت در سازمان امور مالیاتی و امکان به فساد افتادن و مفسده در سازمان مالیاتی بالا است چون با جریان پول سر و کار دارد با دستگاه‌های دیگر مقایسه بکنیم. ما در سایر قوانین برای دستگاه‌های دیگری که وظیفه ذاتی‌شان نزدیک به وظیفه ما است مشوق و پاداش دیدیم. من خواهش دارم که به این رأی ندهید.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 233 نفر، پیشنهاد آقای کاتب را به رأی می‌گذاریم. دولت و کمیسیون مخالف هستند. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! ماده (14) را به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 232 نفر، اصل ماده (14) و تبصره آن را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. (52) نفر رأی ندادند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (15) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 15 ـ دستگاه¬های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 8/7/1386 و ماده (29) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 14/12/1395 (جناب آقای حضرتی! اینجا باز به نظر من این ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مازاد است) و سازمان¬های وابسته به آن¬ مکلف به ثبت معاملات خود در سامانه مؤدیان می‌باشند. وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف است ترتیبی اتخاذ کند که اطلاعات معاملات ثبت‌شده در سامانه تدارک الکترونیکی دولت موضوع تبصره (5) ماده (169) قانون مالیات¬های مستقیم مصوب سال 1366 با اصلاحات و الحاقات بعدی آن عیناً و به ¬صورت برخط به سامانه مؤدیان منتقل شود. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 233 نفر، اصل ماده (15) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (16) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در ماده (15) آقایان: نادری، دلخوش و حاجی الحاقی دارند، آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم الحاقی که بنده اینجا دارم در ماده (15) بیان کرده همه دستگاه‌های اجرایی باید هرگونه معامله‌ای که دارند را ثبت و درج بکنند و اینجا استثناء هم نکرده، یعنی حتی معاملات محرمانه هم با متنی که اینجا آمده جزء مواردی می‌شود که باید ثبت بشود. ما به یک امری داریم تکلیف می‌کنیم که فردا شدنی نیست، اگر بخواهد انجام شود.

علی اردشیرلاریجانی
آقای حاجی! ما در انتهای ماده (13) این را آوردیم. ثبت معاملات نیروهای مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درخصوص اقلام محرمانه طبق آیین‌نامه‌ای است که به تصویب هیأت دولت می‌رسد.

حسینعلی حاجی
آقای رئیس ببینید! آن برای ماده (13) بود، آنکه احاطه بر این ندارد.

علی اردشیرلاریجانی
ولی مفادش همین ثبت معاملات است.

حسینعلی حاجی
شما مفاد را بخوانید. اگر براساس ماده (15) خواستند که رسیدگی بکنند دستگاه‌ نظارتی چه می‌گوید؟ می‌گوید دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده فلان برنامه فلان و سازمان‌های وابسته به آن.

علی اردشیرلاریجانی
در ماده (13) استثناء کردیم. کل این قانون رعایت می‌شود، آورده شده. اجازه بدهید عبور کنیم. اگر پیشنهاد دیگری نیست بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 16 ـ مؤدیان مکلفند مالیات فروش موضوع این قانون را از خریدار یا کارفرما وصول کنند و پس از کسر مالیات و عوارض پرداختی، مطابق مقررات به حساب‌ سازمان واریز نمایند. تبصره 1 ـ سازمان می‌تواند تمام یا برخی از مؤدیان مشمول این قانون یا مشتریان آن¬ها را مکلف نماید مالیات و عوارض متعلقه را هم زمان با صدور صورتحساب به حساب سازمان واریز نمایند. آیین¬نامه اجرائی این تبصره، مشتمل بر فهرست مؤدیانی که مشمول این حکم می‌شوند و نحوه پرداخت مالیات و عوارض متعلقه با پیشنهاد سازمان، به تصویب وزیر امور اقتصادی و دارائی می¬رسد. مالیات و عوارضی که به ¬این ترتیب به سازمان پرداخت می¬شود، به حساب بستانکاری فروشنده منظور شده و برای خریدار، در صورتی که مصرف¬کننده نهایی نباشد، اعتبار مالیاتی به¬حساب می¬آید. تبصره 2 ـ گمرک جمهوری اسلامی ایران مکلف است مالیات و عوارض کالاهای وارداتی را در زمان ترخیص قطعی و مالیات و عوارض کالاهای متروکه را قبل از ترخیص نهایی، وصول و به ¬صورت برخط به حساب سازمان واریز کند. گمرک جمهوری اسلامی ایران موظف است ضمن درج اطلاعات پرداخت در پروانه‌های ‏گمرکی و یا فرم‌های مربوط، امکان دسترسی برخط سازمان به پایگاه‌های اطلاعاتی ذی‌ربط را ‏فراهم نماید.‏ گمرک مکلف است در «ورود موقت» و «ورود موقت برای پردازش»، تضمینات لازم را براساس مقررات تبصره ماده (53) قانون امور گمرکی أخذ نماید. تبصره 3 ـ واردکنندگان کالا از مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی به سرزمین اصلی مکلفند کالاهای مزبور را به گمرک اظهار نمایند. گمرک موظف است از قسمتی از کالاهای اظهارشده که به ¬موجب بند «ب» ماده (65) قانون احکام دائمی برنامه¬های توسعه کشور مصوب 10/11/1395، «تولید داخل» محسوب می¬شود، فقط مالیات و عوارض، و از قسمت باقیمانده که «کالای وارداتی» محسوب می¬شود، مالیات و عوارض و حقوق ورودی دریافت و به حساب سازمان واریز کند. تبصره 4 ـ واردکنندگان خدمت مکلفند مالیات و عوارض متعلقه را محاسبه و طبق مقررات این قانون پرداخت نمایند. چنانچه محل ارائه خدمت و مصرف آن در خارج از کشور باشد، مشمول این حکم نخواهد بود. تبصره 5 ـ مالیات و عوارض آب، برق و گاز با توجه به مالیات و عوارض مندرج ‏در صورتحساب (قبوض)‏ مصرف‌کنندگان و همچنین نفت تولیدی و فرآورده‌های نفتی وارداتی و تولیدی، فقط یک‌بار در انتهای زنجیره تولید و توزیع آنها توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران (بابت 5 فرآورده اصلی و سوخت¬های هوایی)، شرکتهای پالایش نفت (بابت سایر فرآورده¬های تولیدی) و شرکت‌های دولتی تابع ذی‌ربط وزارت نفت و شرکت¬های گاز استانی و شرکت¬های تابع ذی‌ربط وزارت نیرو و شرکت‌های توزیع برق، آب و فاضلاب شهری و روستایی استانی بر مبنای قیمت فروش مصوب داخلی محاسبه، وصول و به حساب سازمان نزد خزانه واریز می¬گردد.

علی اردشیرلاریجانی
قبل از اینکه پیشنهاد بدهند، آقای حضرتی ببینید! شما در تبصره (1) گفته‌اید سازمان می‌تواند تمام یا برخی از مؤدیان مشمول این قانون یا مشتریان آنها را مکلف نماید مالیات متعلقه را همزمان بپردازند، مکلف کرده. در تبصره (2) ماده (3) گفته‌اید «لیکن مؤدی با رعایت تبصره فوق مجاز است پرداخت مالیات فروش این نوع معاملات تا زمان پرداخت ثمن معامله توسط خریدار یا مبلغ قرارداد توسط کارفرما متناسباً، به تأخیر بیاندازد» مخالف آن است. (حضرتی ـ تخصیص زده) تخصیص نزده، آنجا ما یک چیزی تصویب کردیم، اجازه‌ دادیم می‌تواند تأخیر بیندازد، جریمه‌ هم ندارد. اینجا گفتید سازمان می‌تواند مکلف کند. مصوب را نمی‌توانید تخصیص بزنید. درست است، می‌تواند تأخیر بیندازد، اینجا گفتید همزمان می¬تواند صورتحساب واریز کند.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
مربوط به نحوه پرداخت است مثلاً به محضر می‌رود به

علی اردشیرلاریجانی
پس توضیح بدهید. پیشنهادی دارند؟ بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
تبصره (1) پیشنهاد حذف است، آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب. ضمن تسلیت شهادت امام حسن مظلوم و تبریک روز دامپزشکی و سلام خاصه به رهبر فرزانه و نیروهای مسلح و ملت بزرگ ایران اسلامی. آقای لاریجانی! اینجا سه ایراد اساسی دارد؛ اولاً «سازمان می‌تواند» ممکن است نکند. آقای ذوالنوری! بگذارید آقای لاریجانی بشنوند. آقای لاریجانی! حضرت‌عالی خودت ایراد گرفتید و من هم دو، سه تا ایراد بر این تبصره می‌گیرم. «سازمان می‌تواند» یعنی ما اختیار می‌دهیم، اصل (85) دارد، «تمام یا برخی» اصل سوم، یعنی تبعیض قائل بشود. آیین‌نامه را وزیر باید بنویسد. این‌ هم اخطار اصل هشتاد و پنجی است. آقای لاریجانی! این سه اخطار دارد، من خواهشمندم حضرت‌عالی اول اخطار حقیر را مورد توجه قرار بدهید، اخطار اصل سوم؛ «تمام یا برخی» یعنی تبعیض، اول نوشته می‌تواند انجام بدهد یا ندهد. آخر نوشته که «سازمان پیشنهاد می‌کند و وزیر امور اقتصاد و داریی تصویب کند». ما هیأت وزیران داریم، آیین‌نامه را هیأت وزیران می¬نویسد. یعنی شما یک چک سفید بدون انتها به سازمان امور مالیاتی می‌دهید در ایران وحدت رویه نخواهد شد، سازمان امور مالیاتی متعهد آذربایجان‌غربی تماماً اجراء خواهد کرد. شاید یکی از سازمان‌های استانهای دیگر اجرا نخواهد شد، در نتیجه فرار مالیاتی و تبعیض خواهد شد، تعدادی از تجار از این استان به آن استان خواهند رفت. در نتیجه مجریان عزیز، کارمندان زحمتکش امور مالیاتی مورد تهمت قرار خواهند گرفت. لذا آقای لاریجانی! حضرت‌عالی اخطار من را توجه فرمودید یا نه؟ این اخطار اصول هشتاد و پنجی و سوم دارد و در اجرا دچار مشکل خواهیم شد. هر استان سلیقه‌ای کار خواهند کرد، بعضی از استان‌ها «می‌تواند» را «مکلف» خواهند کرد، بعضی‌ها اجرا نخواهند کرد و بعضی‌ها تمام و بعضی‌ها فقط یک مورد ایجاد می‌کنند و یا اصلاً وصول نخواهند کرد. یعنی شما یک چک سفیدی به کارکنان امور مالیاتی می‌دهید، ممکن است به نحو احسن اجرا کنند و ممکن است بعضی از خاطیان اجرا نکنند و درآمد مملکت کاهش پیدا کند. لذا پیشنهاد حقیر و همکار زحمتکشم جناب آقای دکتر محجوب نماینده تهران به قول آقای وکیلی برادران پیشنهاد حذف دادیم. لذا به پیشنهاد حذف رأی بدهید. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، پیشنهاد ایشان حذف است، مخالف صحبت می‌کند؟

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای احمد همتی مخالف هستند، بفرمایید

احمد همتی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و صبح‌بخیر و عرض تسلیت شهادت امام حسن ‌مجتبی (علیه‌السلام) و ایام اربعین حسینی و گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و روز دامپزشکی. مطالبی که عنوان شد اتفاقاً در این تبصره بنده پیشنهادی دارم که ان‌شاء‌الله اگر هیأت‌رئیسه محترم اجازه بفرمایند آن پیشنهاد را به وقت مطرح بکنم تا آن ایرادی که مد نظر است برطرف شود. آن‌چیزی که مشخص است، در همین تبصره آورده که یک آیین‌نامه اجرایی دارد. چون همه مؤدیان شرایط یکسانی ندارند و با توجه به شرایطی که هر یک از مؤدیان عزیز دارند و روند واردات و ترخیص کالا را در آن مورد ما داریم آیین‌نامه‌ای وضع خواهد شد که با توجه به آن آیین‌نامه اجرایی که در همین تبصره ذکر شده با جزئیات بیشتر و شفاف بتواند آن مراحلی که برای هر کدام از مؤدیان عزیز لازم است اعمال بشود و همانطور که عرض کردم اگر پیشنهاد بنده که اعلام خواهد شد هم مصوب بشود این روندی که باید به این صورت انجام بشود کاملاً شفاف‌تر خواهد شد و در این صورت آن چیزی که مد نظر پیشنهاددهنده است برآورده خواهد شد.

نادر قاضی پور
اخطار دادم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، اخطارتان را دارم فکر می‌کنم ببینم چه می‌شود، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای محمدحسین فرهنگی موافق هستند، بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! قبل از طرح موافقت تذکری را در ارتباط با یک رویه¬ای که الان در بررسی اتخاذ شده خدمتتان داشتم و آن حذف ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری است بدون اینکه پیشنهادی در سامانه ثبت شده باشد و مخالف و موافق صحبت بکنند. توضیحی هم که می‌فرمایند من نکته‌اش را یک لحظه عرض کنم که قانون برنامه قانون موقتی است. این قانون، قانون دائمی است. قانون خدمات کشوری ما قانون دائمی شده، آن محدوده تعریف و تعیین کرده. لذا ما هرجا رسیدیم بگوییم ماده (5) را از اینجا حذف می‌کنیم فردا ما را دچار مشکل می‌کند و ابهام ایجاد می‌کند. اما در بحث موافقت، آقای رئیس! به نظرم این نیاز به پیشنهاد و طرح موضوع ندارد، برای اینکه ما در ماده (3) همانطور که شما هم اشاره فرمودید صورت‌وضعیت را مبنای این قرار دادیم که اصل را بر زمان پرداخت و حصول و وقوع مالیات بگذاریم، در حالی که در این ماده مبنا را صورت‌حساب گذاشتیم. این با آن مغایر است و قابل جمع هم نیست. اگر نظر ریاست محترم کمیسیون و یا سخنگوی محترم کمیسیون این است که ما مبنا را بر این قرار بدهیم که صورت‌حساب را که می‌تواند صورت‌وضعیت هم صورت‌حساب باشد مبنای پرداخت باشد، ‌آن‌وقت ما در یک قانون دو تصمیم متضاد و متناقض را اتخاذ کردیم که این دو تصمیم با هم قابل جمع نیستند. فردا توسط مجری و در همین آیین‌نامه‌ای که همین‌‌جا ذکر کردیم قابل تفسیر است. این قبیل موارد باعث فساد و تناقض می‌شود، در حوزه دستگاه قضائی، قاضی را متحیر می‌کند و در مسائل بانکی می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند. خواستم به همین تعارضی که فرمودید تأکید کنم که این قابل جمع با آن‌یکی نیست. لذا خیلی هم نیاز به بحث و موافقت و توضیح ندارد، واقعاً این قابل جمع نیست و حذفش راه‌حل است، و الا اگر حذف نشود فردا انواع و اقسام ناهماهنگی‌ها را هم در دستگاه اجرایی و هم دستگاه قضائی و هم نهادهای نظارتی در همه‌جا یک نوع سردرگمی به وجود می‌آورد و در نتیجه برای اقتصاد هم مخل خواهد بود.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم. حضار 234 نفر، پیشنهاد آقای قاضی‌پور حذف تبصره (1) ماده (16) است. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟ آقای بحرینی! در تبصره (1) این تفاوت را شما گفتید توضیح می‌دهید، توضیح بدهید چون یک ابهام وجود دارد. (قاضی‌پور ـ اخطار دارم) چشم، توضیح بدهند چون این بین تبصره (1) و (2) ماده (3) تفاوت است. بفرمایید بنشینید، چشم. آقای امیری! شما می‌خواهید رفع ابهامتان را مطرح کنید؟ آقای بحرینی! شما تشریف داشته باشید، ایشان روی رفع ابهامشان اصرار دارند، آقای امیری بفرمایید.

حسین امیری ‌خامکانی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! من واقعاً از همکاران‌مان در کمیسیون اقتصادی تعجب می‌کنم. دو بحث را ما چند سال است در بحث مالیات بر ارزش افزوده مشکل داریم، یکی أخذ مالیات از حلقه‌های واسط زنجیره‌های تولید است که متأسفانه باز در این قانون و گزارش حل نشده و یکی هم این است که تا یک کارفرما و تولیدکننده‌ای پولی نگرفته باید مالیاتش را بپردازد. در این گزارش قرار بود این دو مشکل حل بشود که متأسفانه حل نشده. الان این در تبصره (2) ماده (3) این مشکل دوم حل شد، متأسفانه دوباره در تبصره (1) ماده (16) گفتند تمام یا برخی از مؤدیان مالیاتی را مکلف کنند زمان صدور صورت‌حساب مالیاتشان را بپردازند که متأسفانه (رئیس ـ حالا پیشنهاد اصلاحی‌تان چیست؟) پیشنهاد اصلاحی من این است که حالا که حذف این رأی نیاورد بگوییم (رئیس ـ یعنی پیشنهاد اولتان حذف این است؟) پیشنهاد اولم حذف بود که رأی نیاورد، پیشنهاد بعدی من این است که بگوییم «سازمان می‌تواند با تمام یا برخی از مؤدیان مشمول قانون یا مشتری آنها توافق نماید که مالیاتشان را زمان صدور از حساب بگیرند» که مغایر با تبصره ماده (3) نشود.

علی اردشیرلاریجانی
پس آن متنتان را لطف کنید بدهید.

حسین امیری ‌خامکانی
دست همکارها دادم، حداقل این مغایر با ماده (3) نشود بگوییم «سازمان می‌تواند با تمام یا برخی از مؤدیان مشمول این قانون یا مشتریان آنها توافق نماید مالیات متعلقه را همزمان با صدور صورتحساب به سازمان بپردازند» که این دیگر مغایر نیست.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای امیری! من متن شما را ندارم، برای من بیاورید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای امیری می‌گویند سازمان در این زمینه «مکلف است» را بردارند. «سازمان می‌تواند تمام یا برخی از مؤدیان مشمول این قانون یا مشتریان آنها را مکلف نماید»، «مکلف» را برداریم بگوییم «با توافق». قبول دارید؟‌ (حسین‌زاده بحرینی ـ بله) پیشنهاد آقای امیری این است که تکلیف را برداریم بگوییم می‌تواند با توافق این کار را انجام بدهد. اگر مخالف صحبت نمی‌کند دولت بفرمایند.

اکبر رنجبرزاده
آقای کاتب مخالف هستند،‌ بفرمایید.

غلامرضا کاتب
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! من تذکر ماده (149) دارم. ببینید! زمانی که پیشنهاد مکتوب اصلاحی برای این تبصره وجود دارد که رفع ابهام هم می‌تواند بکند اجازه بدهید اول پیشنهاد مکتوب اصلاحی مطرح بشود، اگر این پیشنهاد مکتوب اصلاحی که توسط همکاران ما کار شده نتوانست رفع ابهام بکند، آیین‌نامه می‌گوید شما بعد می‌توانید در صحن رفع ابهام را بپذیرید. الان بنده و بعضی از همکاران پیشنهاد مکتوب داریم.

علی اردشیرلاریجانی
الان شما مخالف پیشنهاد ایشان هستید؟

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! اصلاً تذکر دارم.

علی اردشیرلاریجانی
تذکرتان سر جایش، الان مخالفت دارید می‌کنید؟

غلامرضا کاتب
اول تذکر من را بپذیرید.

علی اردشیرلاریجانی
در تذکرتان رفع ابهام را می‌توانند مطرح کنند مشکلی ندارد.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! در آیین‌نامه چه می‌گوید؟

علی اردشیرلاریجانی
متن آیین‌نامه را بیاورید. حالا مخالفتتان را بفرمایید.

غلامرضا کاتب
می‌گوید اول پیشنهاد مکتوب.

علی اردشیرلاریجانی
آن را که فرمودید، نص آیین‌نامه را بیاورید، شما مخالفتتان را بفرمایید.

غلامرضا کاتب
مخالف
آقای رئیس ببینید! این ماده (16) ابهامات بسیار زیادی از جمله خود تبصره (1) آن دارد. اینکه ما دوباره بیاییم یک جمله‌ای بگوییم سازمان می‌تواند تمام یا برخی از مؤدیان را با توافق انجام بدهد چه معنی دارد؟ وقتی ما بگوییم سازمان می‌تواند، اصلاً‌ نیاز نیست ما قانون بنویسیم، تکلیف نیست. خودش می‌تواند برود بگوید مؤدی! مالیاتت را بده. اصلاً در قانون‌نویسی این شیوه قانون‌نویسی بکنیم معنی ندارد. هم مغایر اصول سیاست‌های ابلاغی است که دارد شفافیت را از بین می‌برد یا شما در تبصره (5) آن دقت بکنید همین مشکل را داریم. آقای دکتر! خواهش من این است این ماده (16) را کلاً به کمیسیون ارجاع بدهید، این ایرادات بسیار زیادی دارد. حداقل یک روز وقت مجلس را می‌گیرد، چون ایرادش بسیار زیاد است صرفاً این تبصره (1) نیست، چون تبصره (1) را خود بنده پیشنهاد دارم که اصلاً «می‌تواند» معنی ندارد، باید مکلف کنیم که سازمان برود این کار را انجام بدهد.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای بیت‌اله عبدالهی موافق هستند، بفرمایید.

بیت اله عبدالهی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد رفع ابهام آقای امیری می‌تواند قضیه را یک مقدار روشن‌تر بکند. اینکه گفتند سازمان می‌تواند تمام یا برخی از مؤدیان مشمول این قانون یا مشتریان آن را می‌تواند مکلف نماید فرقی که با این پیشنهاد دارد این است که قضیه یک‌مقدار روشن‌تر است. در می‌تواند، دست سازمان باز است و از آن طرف این ابهامی که در آن است احتمالاً برداشت‌های متفاوتی که می‌شود، با این برداشت‌های متفاوتی نمی‌شود. فقط یک مقدار روشن‌تر می‌شود، به نظر من اگر این پیشنهاد رأی بیاورد یک مقدار رفع ابهام می‌شود و بقیه هم سر جای خودش می‌تواند مشکل را برای سازمان حل کند و کسانی که این قانون را می‌خواهند اجرا کنند یک مقدار نسبت به این ماده روشن‌تر و آگاه‌تر می‌شوند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت مخالف است، کمیسیون بفرمایید.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران دقت کنید! این شبهه‌ای که پیش آمد را من یک توضیحی بدهم. در بحث مالیات بر ارزش افزوده ما دو موضوع مهم داریم. در همه قوانین مالیات بر ارزش افزوده به این دو موضوع باید توجه بشود؛ یک موضوع این است زمانی که مالیات به مؤدی تعلق می‌گیرد کی است؟ این آدم را کی باید بدهکار مالیاتی تلقی کنیم؟ این قانون به صراحت در ماده (3) تصریح کرده و گفته زمانی که صورت‌حساب در سامانه مؤدیان ثبت می‌شود. پس زمان تعلق مالیات معلوم است. موضوع دوم این است؛ حالا این مؤدی بدهکار شد سازمان کی حق دارد از او مطالبه بکند، ما چرا این را مطرح کردیم؟ دقت کنید! یکی از مشکلات بسیار جدی که همین امروز ما داریم این است که مثلاً یک پیمانکاری یک قرادادی منعقد می‌کند، سازمان امور مالیاتی می‌گوید چون قرارداد منعقد کردی باید مالیات بدهی. این بیچاره می‌گوید من فقط قرارداد امضا کردم، هنوز کارفرما به من پولی نداده، چرا من باید مالیات بدهم،‌ از کجا بیاورم بدهم؟ سازمان می‌گوید من کاری ندارم، چون قرارداد امضا شده نفس امضای قرارداد یعنی شما بدهکار هستید و باید پرداخت بکنید. در ماده (3) که یکی از نوآوری‌های مهم این قانون است و پیمانکاران ما را به شدت آسوده‌خاطر کرده این است که ما گفتیم زمان تعلق مالیات درست است زمان صدور صورتحساب و زمان امضای قرارداد است، اما سازمان حق ندارد به محض امضای قرارداد مالیات مطالبه کند، باید صبر کند به هر میزانی که کارفرما پول داد متناسب با آن این هم برود مالیاتش را بگیرد. اصولاً موضوع ماده (3) با موضوع این تبصره مانحن‌فیه اینکه الان داریم صحبت می‌کنیم دو موضوع جدا است. حالا این تبصره چه می‌گوید؟ این تبصره یک موضوع دیگر است. می‌گوید بعضی از صنوف ویژگی‌شان این است که در همان زمان صورتحساب مالیات را رد کنند. مثال استانداردش دفاتر اسناد رسمی است، در دفتر اسناد رسمی شما آنجا می‌روید یک قولنامه‌، قرارداد و سندی منعقد و تنظیم می‌شود، طبق قانون شما مالیات ارزش افزوده می‌دهید. اینجا قانونگذار می‌گوید لازم نیست سه ماه صبر کنیم دفترخانه اظهارنامه بدهد، نیازی به این کارها نیست. همان‌جا سازمان می‌تواند بگوید مستقیم سهم مالیات را که گرفتی به من بده. تبصره (1) اینجا تفاوتش با آن در این موضوع است، یعنی خلط.

علی اردشیرلاریجانی
آقای بحرینی! صورت ظاهرش یکی است.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
حالا من می‌خواهم با جناب آقای امیری همراهی کنم. اگر دوستان در این نگارش ابهامی می‌بینند به نظر ما پیشنهاد آقای امیری این ابهام را برطرف می‌کند، یعنی می‌شود اینطور نوشت سازمان می‌تواند با بعضی از مؤدی‌ها حسب درخواست خودشان توافق کند که اینها دیگر دوره سه‌ماهه نداشته باشند، خود مؤدی می‌خواهد به محض وصول پول را به سازمان بدهد، اشکالی ندارد. اگر آن کلمه «مکلفند» را تبدیل به «توافق کنند» که البته عبارت قبلش هم یک اصلاح ویرایشی می‌خواهد، با این رفع ابهام کمیسیون موافق است، اما ما خواهش می‌کنیم اصل این تبصره به قوت خودش محفوظ بماند.

علی اردشیرلاریجانی
پس اینطور می‌شود که «سازمان می‌تواند با توافق برخی از مؤدیان مشمول این قانون مالیات متعلقه را همزمان واریز کند» پیشنهاد آقای امیری هم همین است. پس کمیسیون هم این را قبول دارد، (دلخوش‌اباتری ـ رأی¬گیری نمی¬خواهد) دولت هم موافق است. برای اینکه تهافتی با آن تبصره (2) ماده (3) نداشته باشد پیشنهاد برای رفع ابهام این است «سازمان می‌تواند با توافق برخی از مؤدیان مشمول این قانون مالیات متعلقه را همزمان با صدور صورتحساب وصول نماید» تا آخر. (دلخوش‌اباتری ـ برخی نمی‌خواهند، برخی از صنوف هستند) برخی از صنوف هستند، برخی همین می‌شود. همه که نیست،‌ خودشان گفتند بعضی از پیمانکاران نیستند. «سازمان می‌تواند با توافق مؤدیان مشمول این قانون»، «برخی» را هم برمی‌داریم. حضار 234 نفر، این رفع ابهامی که الان منقح و خوانده شد که می‌شود «سازمان می‌تواند با توافق مؤدیان مشمول این قانون مالیات متعلقه را همزمان با صدور صورتحساب به حساب سازمان وصول نماید». نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. دولت و کمیسیون هم موافق هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. میهمانان را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
بسم الله الرحمن الرحیم میهمانان جلس علنی امروز عبارتند از: ـ جمعی از بهورزان شهرستان ساوه استان مرکزی که میهمانان جناب آقای مهندس منصوری نماینده محترم ساوه و زرندیه هستند. ـ‌ جمعی از کارکنان خدوم و زحمتکش نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از جمله فرماندهی مرزبانی، یگان ویژه پاسداران، پلیس نوپو، پلیس زند و دانشجویان دانشگاه امین ناجا که میهمانان جناب آقای ابوترابی نماینده محترم نجف‌آباد هستند. ـ جمعی از خبرنگاران،‌ اصحاب رسانه‌ها و وکلای دادگستری شهرستان نجف‌آباد استان اصفهان که میهمان جناب آقای ابوترابی هستند به همه عزیزان خوش‌آمد عرض می‌کنیم.
5 ناطقان جلسه آقایان: احمد مرادی، احمد علی‌رضابیگی، هدایت‌اله خادمی، فرهاد تجری و یوسف داودی

علی اردشیرلاریجانی
سخنرانان را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای احمد مرادی نماینده محترم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و خمیر. ـ آقای احمد علی‌رضابیگی نماینده محترم تبریز، آذرشهر و اسکو. ـ آقای یوسف داودی نماینده محترم سراب. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای فرهاد تجری نماینده محترم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب. ـ آقای هدایت‌اله خادمی نماینده محترم ایذه و باغملک. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از جناب آقای احمد مرادی دعوت می‌کنیم برای ارائه نطقشان تشریف بیاورند، بفرمایید.

احمد مرادی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین ابتدا شهادت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) را محضر همه مسلمانان عالم تسلیت عرض می‌نمایم. با سلام و درود به روح پرفتوح حضرت امام (رحمه‌الله علیه) و آرزوی طول عمر باعزت برای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و با سلام و درود بر شهیدان گلگون‌کفن، ایثارگران، جانبازان و آزادگان سرافراز، هفته نیروی انتظامی بر همه سبزپوشان و جان‌برکفان نیروی انتظامی تبریک عرض می‌نمایم. در ابتدای کلام لازم می‌دانم از عزم و اراده ریاست محترم قوه قضائیه در برخورد با مفسدین اقتصادی تشکر نمایم و این حرکت اخیر ایشان بارقه‌ای از امید را در دل مردم انقلابی و زجرکشیده کشورمان روشن ساخت. سفر چند روز گذشته ایشان به بندرعباس و صدور دستورات قاطع برای احقاق حقوق مردم جای سپاس و قدردانی دارد. همکاران عزیز! در ماه‌های آخر عمر این مجلس هستیم، کارنامه مجلس در دست مردم است و این ملت بهترین ارزیاب در عملکرد یکایک ما نمایندگان هستند. دغدغه معیشت مردم علاوه بر دولت بر دوش مجلس هم هست. مردم به بهانه برجام سخت‌ترین شرایط اقتصادی را تحمل کردند و به خاطر اینکه دشمنان دلشاد نگردند خم به ابرو نیاوردند. آیا سوء‌مدیریت‌های موجود در کشور را می‌توان ناشی از تحریم‌ها دانست؟‌ لذا جا داشت در این شرایط سخت، مسئولین از تشریفات زائد پرهیز و از ریخت و پاش‌های بی‌رویه خودداری می‌کردند. در این برهه از زمان تمام اقشار در این جامعه دغدغه و مشکلاتی دارند و اگر به یک مورد آن اشاره شود می‌توان به بازنشستگان اشاره کرد، کسانی که جوانی خود را پای خدمات ارزشمند برای نسل‌ حاضر و آینده قرار دادند. چرا دولت تاکنون اراده‌ای مبنی بر رفع مشکلات این عزیزان در زمینه حقوق و مزایا و درمان از خود نشان نداده‌ است؟‌ ما نمایندگان مجلس باید صدای رسای این قشر زحمتکش باشیم. وقتی مردم ما اعم از کارگر، کاسب، معلم، کارمند، کشاورز و صیاد چنین وضعیتی را تحمل می‌کنند چه معنایی دارد که مناطق آزاد ما در آزار رساندن به مردم و ایجاد نارضایتی از یکدیگر سبقت بگیرند؟ در همین استان هرمزگان مصداق عینی مردم‌آزاری را در منطقه آزاد می‌بینیم. آیا برای دولت فامیل‌بازی در انتصابات مقدم بر زمین‌خواری است؟ آیا مقدم بر دریاخواری است؟ و أخذ عوارض بی‌دلیل از مردم بومی مقدم بر فامیل‌بازی است؟ دادخواهی از این مردم زجرکشیده برای دولت چه جایگاهی دارد؟‌ اینجانب افتخارم بر این است که طی این مدت در کنار مردم عزیزم ایستاده‌ام و با عهدی که به آنان بسته‌ام ثابت‌قدم هستم و امروز از اینکه لبخند در چهره‌‌های سوخته کارگران آلومینیوم المهدی می‌بینم خوشحال هستم. قلبم آرام از این است که صیادان در مقابل هجمه‌های بی‌رحمانه کشتی‌های غول‌پیکر خارجی حمایت نیروهایی همچون سپاه پاسداران و دستگاه قضائی را در خود می‌بینند. امروز دیگر برخی از مدیران صنایع و پالایشگاه‌ها نمی‌توانند به راحتی گذشته و به طور بی‌رویه و فله‌ای نیروهای مورد نیاز خود را از خارج استان تأمین نمایند. وقتی می‌بینم با کمک شوراها و دهیاران توانسته‌ایم پروژه‌هایی را در زمینه‌های ورزشی، راه، مخابرات، طرح‌های هادی، نوسازی مدارس و تجهیز مدارس، آب و برق در روستاها سرعت بخشیم یعنی موفق بوده‌ایم سکونت در روستاها را تثبیت کنیم. دیگر مطمئن شدم که مردم هرمزگان مطالبه‌گر از گذشته شده‌اند و به فضل الهی در آینده‌ نه چندان دور به حقوق کامل خود در زمینه اشتغال، بهداشت و درمان، توسعه مدارس و احراز مدیریت‌ها در سطح ملی خواهم رسید. امروز آثار مطالبه‌گری در هرمزگان بیدار کاملاً مشهود است. در ادامه صحبت‌های خودم به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران که همواره تصویری از بی‌عدالتی‌های موجود کشور را به نمایش می‌گذارد توصیه می‌کنم که نگاهی هم به درون خود داشته باشد و ببیند که چگونه (14) هزار کارمند حق‌الزحمه‌ای در سراسر کشور صادقانه و دلسوزانه مشغول خدمت بوده و صبورانه در انتظار تبدیل وضعیت هستند. برای این افراد به ازای هر (50) هزار تومان حق‌الزحمه یک روز بیمه محاسبه می‌کنند که به خاطر دستمزد پایین گاهاً حقوق یک ماه آنان به (10) روز بیمه هم منتج نمی‌شود. ان‌شا‌ءالله که در این خصوص ترتیب اثری داده شود. همچنین از همین تریبون به وزیر محترم راه و شهرسازی تذکر می‌دهم به فکر راه‌های استان باشند و با تخصیص قیر و منابع مالی از تعطیلی پروژه‌‌‌ها جلوگیری کنند. از وزیر بهداشت و درمان درخواست أکید دارم به داد بیمارستان‌های هرمزگان و همکاران دانشگاه علوم‌پزشکی استان هرمزگان برسید. (رحیمی ـ متشکرم) از وزیر آموزش و پرورش درخواست دارم مشکلات نیروهای حق‌التدریسی استان هرمزگان را حل نمایند. این نیروها سال‌ها است که منتظر چنین فرصتی بودند. همچنین توجه به معیشت معلمین عزیز و توسعه مدارس استان مورد تأکید می‌باشد و در پایان به رئیس‌جمهور اعلام می‌کنم به وعده‌هایی که در سفرهای استانی به هرمزگان دادید عمل کنید و تخم بی‌اعتمادی را در دل مردم نکارید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علیرضا رحیمی
متشکرم، از جناب آقای احمد علی‌رضا‌بیگی نماینده محترم تبریز،‌ آذرشهر و اسکو برای ارائه نطق دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

احمد علی رضا بیگی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم شهادت امام حسن مجتبی را تسلیت عرض می‌کنم. هفته نیروی انتظامی فرصت مبارکی برای تجلیل از خدمات و تلاش‌های این نیروی خدوم می‌باشد. این هفته را به ملت ایران و سلحشوران و جان‌برکفان این نیرو تبریک عرض می‌کنم. از این نیروی خدوم ملک و میهن انتظار دارم با قربانیان جنایت‌های سازمان خصوصی‌سازی و مافیای پشت پرده آن با مدارا رفتار کند، چون اگر کارگران هپکوی اراک روی ریل خط‌آهن سفره خالی خود را پهن می‌کنند و روی آن سنگ می‌گذارند و بر آن می‌گریند شریان خط آهن شمال به جنوب را مسدود می‌کنند، آنگاه که دستور کنار زدن آنها صادر می‌شود این مدارا مورد انتظار است. نیروی انتظامی بداند این طغیان کارگران، معلول جنایت دیگرانی است که ان‌شا‌ءالله با رسیدگی قاطع دستگاه‌ قضائی طومار جنایتکاران و تاراج‌گران اموال عمومی درهم پیچیده خواهد شد. نکته اصلی این است که دولت ما باید امید به لغو تحریم‌ها را از دستور کار خارج کند، همانطور که بارها رهبری عزیز فرموده‌اند باید قدرت داخلی تحریم‌ها را بی‌اثر کند. روسیه و چین با مشکلات تحریم روبه‌رو هستند، لیکن آنها به قدرت داخلی خود تکیه کرده‌اند، اما متأسفانه جریان غرب‌گرا کشور را به مدت شش سال معطل برجام کرد، به انتظار کرم غربی‌ها نشست و فرصت‌های بسیاری از دست رفت. مشکل ما اروپا و غرب نیست، مشکل ما جریان داخلی است که تمام مشکلات کشور را به غرب گره زده است و ان‌شا‌ءالله ملت ایران با رأی قاطع خود زمینه ظهور دولت جوان و انقلابی را فراهم خواهد کرد. نمایندگان ملت ایران! امروز در شرایط جنگ اقتصادی ضرورت واگذاری اقتصاد به مردم بیش از پیش احساس می‌شود. حال که موضوع رانت‌های رنگارنگ و اختلاف طبقاتی ناشی از آنها و فسادهای مترتب بر آن از رهگذر محاکماتی که امروز از طریق دستگاه قضائی برگزار می‌شود عیان شده است بهترین زمان برای آغاز یک حرکت انقلابی برای واگذاری ثروت مردم به مردم است. از کسی پذیرفته نیست که بگوید مردم اقتصاد نمی‌دانند، مردم اقتصاد را بهتر از دولت و مجلس می‌شناسند. آنها با اقتصاد صبحشان را شام می‌کنند، آنها ناملایمات اقتصادی را با پوست، گوشت و استخوان خود حس می‌کنند. ارز (4200) تومان جهانگیری و به تاراج رفتن (27) میلیارد دلار ارز و (60) تن طلا از مصادیق بارز این ظلم فاحش است که امروز مسئولین سابق بانک مرکزی باید در محاکم پاسخگوی آن باشند. البته آنها مدعی هستند که اجرای دستور کرده‌اند و انگشت اتهام را متوجه رئیس دولت می‌کنند. همین ارز (4200) تومان سبب محاسبه غیردقیق قیمت تضمین گندم می‌شود. خرید تضمینی به فروش اجباری تبدیل می‌شود. علی‌القاعده خرید تضمینی برای جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان است که اگر در بازار مشتری پیدا نکردند محصول خود را به دولت بفروشند، لیکن امروز دولت با همین اشتباه فاحش در محاسبه قیمت با بکارگیری نرم‌افزارهای دولتی، کشاورزان را وادار می‌کند که گندم‌شان را به دولت بفروشند، در حالی که خریداران با قیمت بالاتر که دلار را با قیمت واقعی محاسبه می‌کنند در بازار داخل و خارج وجود دارد و کشاورز احساس می‌کند با فروش به دولت مغبون می‌شود. کشاورزان هزینه‌هایشان بر مبنای قیمت آزاد دلار است، لیکن فروششان با قیمت غیرواقعی و رانتی ارز جهانگیری محاسبه می‌شود. از کود و سم و حمایت‌های دولت هم خبری نیست. (14) میلیارد دلار در بودجه سال 98 برای تأمین کالاهای اساسی مردم منظور شده است. دولت حاضر به ایجاد سامانه توزیع نیست، گرانی سرسام‌آور کالاهای اساسی به مردم تحمیل شده است. مردم در صف‌های طویل کیلومتری برای دریافت گوشت و شکر ایستادند و بر ناکارآمدی و ناتوانی مسئولان امر لعنت فرستادند. اگر این (14) میلیارد را به ریال تبدیل کنیم (160) هزار میلیارد تومان می‌شود. یعنی پنج برابر منبعی که برای هدفمندی یارانه‌ها تعریف شده است. به بیان دیگر، یارانه‌ای که امروز پس از قریب (10) سال بی‌هیچ تغییری (45) هزار و (500) تومان است می‌تواند دست به نقد به شش برابر افزایش پیدا کند. افزایش آثار وحشتناک اقتصاد غیرواقعی امروز خود را در قاچاق روزانه (20) میلیون لیتر بنزین و گازوئیل نشان می‌دهد. آری، یک‌پنجم تولید سوخت ما قاچاق می‌شود. سؤالی از وزیر کشور درخصوص قاچاق مطرح کردم، آقای وزیر به کمیسیون آمد، نتوانست در مورد مستند یک سال پیش صدا و سیما توضیح بدهد. این مستند نشان می‌داد کنار ساحل خلیج فارس در کوه‌ها و مخازن عظیم لوله‌های متعدد از زیر دریا که گازوئیل را به وسط دریا انتقال می‌دهند ایجاد شده است،‌ کشتی‌های خارجی را مملو از گازوئیل ایرانی می‌کنند، در یک قلم کشتی هندی کشف (9) میلیون لیتر قاچاق یکی از نشانه‌‌های این فرآیند ظالمانه است. چگونه با وجود نیروی انتظامی، بخشدار،‌ فرماندار و استاندار ایشان چنین اتفاقاتی می‌افتد؟ آیا می‌توان باور کرد وزارت کشور هیچ دخالتی ندارد‌،‌ چرا وزیر کشور پس از نمایش این مستند نیامد به مردم بگوید موضوع چیست؟ به فرض غفلت وزارت کشور که عذر بدتر از گناه است پس از نمایش این مستند چه اقداماتی برای برخورد با غارتگران صورت پذیرفته است؟ البته وزیر کشور ناتوان از پاسخگویی ترجیح داد سؤال به صحن ارجاع شود که بلکه لااقل گذشت زمان و پایان عمر مجلس دهم مانع از آشکار شدن عوامل این ظلم فاحش شود. همین سیاست واگذاری ثروت به مردم را درخصوصی‌سازی انجام دهیم، سهام عدالت اصلاً بر این پایه گذاشته شده است که از فرصت اصل (44) قانون اساسی برای کاهش فاصله طبقاتی و توانمند کردن مردم استفاده شود. نمایندگان محترم! آیا می‌دانید افتضاح خصوصی‌سازی چه بر سر اعتماد و باور مردم آورده است؟ دولت محترم اینقدر مقید به این موضوع نباشد که اگر این کار را انجام دهیم در واقع تأیید آقای دکتر احمدی‌نژاد خواهد بود. این طرز تلقی و موضع‌گیری در قبال کارهای ارزشمند گذشته سبب شد دولت آقای دکتر روحانی فرصت‌های بسیاری را از دست بدهد و خسارات فوق‌العاده به کشور وارد شود. لغو طرح شبنم، عرضه کالای قاچاق در بازار را میسر کرد، عدم اهتمام به استمرار به هدفمندی یارانه‌ها، بی‌توجهی به مسکن مهر، کارت سوخت صرفاً برای اینکه ابداع‌کننده آن آقای دکتر احمدی‌نژاد بوده است از مصادیق ظلم در حق ملت ایران می‌باشد. هیأت‌رئیسه محترم! سه سال پیش (50) نفر از مردم آذربایجان در ایام صفر عازم زیارت امام رئوف بودند. آنها کشته شدند، همه تلاش‌ها برای لاپوشانی این جنایت فجیع بود، قبیله‌گرایی سیاسی در مجلس مانع از به‌نتیجه رسیدن استیضاح شد. قبیله‌گرایی سیاسی صدور رأی دادگاه را به تأخیر انداخت، قبیله‌گرایی سیاسی مانع از قرائت نتیجه رسیدگی کمیسیون عمران در صحن علنی شده است،‌ در حالی که در موارد مشابه قرائت گزارش در کمتر از شش ماه پس از حادثه صورت پذیرفته است. قبیله‌گرایی سیاسی و دلدادگی به آخوندی جنایتکار سبب شده که اعتراض (161) نفر از نمایندگان ملت درخصوص عدم قرائت گزارش رسیدگی به این جنایت را که سه ماه پیش در صحن علنی قرائت شد، نادیده بگیرید. آیا تصور می‌کنید که دوره دهم در حال اتمام است و شما دل‌ خوش کرده‌اید با پایان دوره مجلس همه‌چیز تمام خواهد شد؟ زهی خیال باطل، به مسئولیت‌تان در قبال خداوند سبحان و ملت ایران بیندیشید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علیرضا رحیمی
از رعایت وقت متشکرم، از جناب آقای فرهاد تجری نماینده محترم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب برای ارائه نطق دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

فرهاد تجری
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و صلوات به پیامبر رحمت و اهل بیت مطهر (علیهم‌السلام) و عرض ادب و احترام به پیشگاه منجی عالم بشریت حضرت بقیه‌الله‌الاعظم «ارواحنا له الفداء» و آرزوی طول عمر بابرکت برای جانشین برحق ایشان مقام معظم رهبری سکاندار مدیر و مدبر نظام اسلامی در دریای پرتلاطم پر از زور، ستم و توطئه که امروزه توانسته بالاخره با عنایت و تدبیر صحیح این کشتی نظام اسلامی و کشور را از این تلاطم‌ها به نحو احسن به سرمنزل مقصود برساند و ان‌شا‌ءالله تحویل به صاحب اصلی‌اش بدهد. در دومین سالگرد زلزله هستیم، بر خود لازم می‌‌دانم از همه زحمات و تلاش‌های مسئولین نظام، رؤسای قوای سه‌گانه وقت و فعلی قوه قضائیه، مسئولین نظامی، دولتی و به ویژه دولتمردان، ریاست محترم جمهوری و دولت محترم که مصوبات خوبی را برای این حوزه داشتند تشکر کنم. از زحمت‌ها و تلاش‌های مردم عزیز اسلامی‌مان که با سخاوت خود توانستند در آن مقطع به یاری مردم عزیز زلزله‌زده بشتابند و به این مردم کمک بکنند من سپاسگزاری می‌کنم و از اینجا دست تک‌تک مردم عزیزمان و کلیه خدمتگزارانی که به مردم مناطق زلزله‌زده خدمت کردند می‌بوسیم و تشکر ویژه دارم. جا دارد همین‌جا هفته نیروی انتظامی را به جان‌برکفان نیروی انتظامی تبریک بگویم و از همین تریبون از دولت محترم، مجلس شورای اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح درخواست کنم نسبت به تأمین حقوق کافی برای این عزیزان و کلیه نیروهای مسلح و امنیتی تدبیر لازم را بیندیشند و ان‌شا‌ءالله همه ما بتوانیم در جهت رفاه و معیشت خوب این عزیزان قدم برداریم. از ریاست محترم قوه قضائیه حضرت آیت‌الله رئیسی به جهت اقدامات و تدابیر هوشمندانه و خوب مدیریتی ایشان و هم بازسازی روحیه مبارزه با فساد در این قوه تشکر ویژه دارم. اما تذکراتی را لازم می‌دانم در همین تریبون خدمت مسئولین عزیز عرض بکنم که اولین تذکر بنده به وزیر محترم نیرو است. آقای وزیر نیرو! علی‌رغم اینکه در جلسات متعددی هم با مجمع نمایندگان استان و هم در استان کرمانشاه با حضور آقای استاندار و هم در نشست‌های فردی در قبل و بعد از رأی اعتماد تا الان در حوزه مناطق مرزی و زلزله‌زده می‌شود گفت بیشتر به گفتاردرمانی پرداختند تا عمل و متأسفانه علی‌رغم تمام این نشست‌ها هنوز پروژه‌ها و موضوعات آب خصوصاً در طرح گرمسیری که با میلیاردها دلار و تومان از صندوق توسعه ملی و با عنایت مقام معظم رهبری در این حوزه آمده و هزینه شده خیلی از زمین‌های خوب و حاصلخیز این مناطق از قلم افتاده و نادیده گرفته شده. علی‌رغم تذکرات مؤثر کارشناسی هیچ اقدامی نشده. شاهد افتتاح نمادین طرح گرمسیری توسط ریاست محترم جمهوری بودیم، من در همان مقطع هم خدمت آقای رئیس‌جمهور و همراهان عرض کردم وزارت نیرو فقط دنبال این بود که بالاخره به یک شکلی به نحوی خدمات دیگران را مصادره کند و بگوید من خدمت کردم، اما عزیزان! من به دستگاه‌های نظارتی کشور و به مسئولین و دولتمردان و شخص ریاست محترم جمهور، دستگاه‌های نظارتی، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور لازم می‌دانم تذکر دهم میلیاردها تومان در شبکه‌های پایین‌دست و شبکه‌های فرعی زمین هم توسط مردم و هم دولت سرمایه‌گذاری شده، به جهت عدم تدوین و ناتوانی مدیریتی و عدم تخصیص آب و به جریان افتادن آب در زمین‌ها همه در حال پوسیدگی و از بین رفتن است و اگر به این موضوع رسیدگی نشود خسارت‌‌های غیرقابل جبرانی هم به مردم مرزنشین و هم دولت وارد خواهد شد که انتظار داریم ان‌شا‌ءالله به این مهم هم مجلس شورای اسلامی به عنوان نظارتی ورود بکند و از ورود این ضررها جلوگیری بکند. در حوزه آب روستایی الان ما مشکل داریم. علی‌رغم اینکه بعد از زلزله خدمات خوبی در حوزه بخش آب شرب شهری و روستایی انجام شد،‌ اما متأسفانه به مرور زمان به جهت از بین رفتن زیرساخت‌ها الان مشکلات عدیده‌ای داریم که انتظار است این مورد توجه مسئولین قرار بگیرد. تذکر بعدی بنده به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. علی‌رغم خدمات خوبی که بالاخره هم در زلزله و هم بعد از آن انجام شد و تدبیر خوب مدیریتی که در این حوزه سراغ داریم، متأسفانه در بیمارستان گیلانغرب به جهت سوء‌مدیریت هر روز شاهد از بین رفتن خیلی از همشهریان‌مان هستیم که انتظار است ان‌شا‌ءالله هم شخص وزیر و هم وزارتخانه در این حوزه ورود کند. علی‌رغم تذکرات هیچ اقدام جدی برای جلوگیری از مرگ و میر همشهریان‌مان به جهت عدم کفایت مدیریت آنجا‌ و عدم امکانات، انجام نشده که ان‌شا‌ءالله امیدواریم به این مهم برسیم. ضمن تشکر از وزیر محترم نفت برای موافقت با گازکشی کلیه روستاهای مناطق زلزله‌زده خواهان تسریع در این روند هستیم، متأسفانه شرکت گاز استان و شرکت ملی گاز اقدام جدی علی‌رغم این عنایت وزیر به عمل نیاورده. نزدیک به دومین سالگرد واقعه زلزله سرپل‌ذهاب و کرمانشاه هستیم، با تشکر از همه زحمت‌های عزیزان که عرض کردم، دولتمردان، قوای سه‌گانه، نیروهای نظامی و انتظامی، صدا و سیما، کمیته امداد، بنیاد مستضعفان،‌ بنیاد مسکن و (رحیمی ـ متشکرم) و استاندار پرتلاش‌مان، اما اینجا لازم به تذکر می‌دانم که اگر عنایت و توجه دولت مبنی بر امهال یک‌ساله برای این مردم و مناطق زلزله‌زده نباشد یقیناً مردم دچار مشکل خواهند شد، چون بحث افزایش قیمت‌ها و تورم به جهت اعمال تحریم‌های ظالمانه متأسفانه می‌شود گفت توان مالی مردم را تا حدودی تحلیل برده، انتظار است مورد عنایت باشد.

مسعود پزشکیان
متشکرم، بقیه را به رسانه‌ها بدهید. ناطق بعدی را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
ناطق بعدی جناب آقای هدایت‌اله خادمی نماینده محترم ایذه و باغملک هستند، بفرمایید.

هدایت اله خادمی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم به روح ملکوتی حضرت امام معمار کبیر انقلاب اسلامی درود می‌فرستم. عرض سلام، ادب و احترام به محضر مقام معظم رهبری دارم. درود به مردم شریف شهرستان‌های ایذه و باغملک و همکاران خوبم در خانه ملت. قبل از هر چیز از جناب آقای رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه تشکر می‌کنم که با عملکردش در این مدت کوتاه باعث توسعه حس عدالت و عدم تبعیض در جامعه شده و نشان داده شد که اگر عدالتی وجود داشته باشد مردم به نظام و مسئولین امیدوارتر خواهند شد. جناب آقای رئیسی! تقاضا دارم که به مناطق و شهرستان‌های کوچک هم توجه بیشتری بشود و مسئولینی را به امر قضاء بگذارید که باندی‌نگر، بخشی‌نگر و یک‌ طرف قضایای سیاسی نباشند. اگر سیستم قضائی کشوری کارآمد، عادل،‌ مستقل باشد و بویی از فساد در آن وجود نداشته باشد آن کشور توسعه خواهد یافت و آرامش و عزت را برای مردمش خواهد آورد. امیدوارم که در خوزستان و بعضی از شهرستان‌های خوزستان هم توجهی شود و گروه‌هایی را برای بازرسی بفرستید. در نهایت از حضرت‌عالی بسیار ممنون هستم. از نیروهای نظامی، اطلاعاتی و امنیتی کشور تشکر می‌کنم که معادلات آمریکا را در تشکیل خاورمیانه بزرگ بهم زدند و باعث خفت آنها هم شدند. اگر در همه بخش‌های دیگر اطلاعاتی، نظامی، سیاسی و اقتصادی چنین می‌کردیم الان فقر، بیکاری و فساد در کشور وجود نداشت،‌ اما در بخش سیاسی بد عمل کردیم. افراد سیاسی و تصمیم‌گیران باید شاخصه‌های کارآمدی، وطن‌پرستی، سلامت مالی را داشته باشند تا موفق شویم. ما باید سعی کنیم با کشورهای همسایه و خاورمیانه رابطه‌مان را قوی کنیم. از اختلاف ما فقط رژیم صهیونیستی و آمریکا سود می‌برد. آمریکا اسلحه‌هایش را می‌فروشد، رژیم صهیونیستی منطقه را به خود سرگرم می‌کند. پس ای کشورهای همسایه و برادر! که سال‌‌ها ما برای شما پدری و برادری کردیم بهتر است با همسایه بزرگ خودتان برادری کنید. دیدید که کسی بجز خودمان نمی‌تواند امنیت منطقه را تضمین کند. جناب آقای دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری! در جلسه‌‌‌ای که با نخست‌وزیر انگلیس داشتید ایشان فرمودند که تشریف بیاورید در گلاسکو جلسه‌ای داشته باشیم. همان‌جایی که درس خوانده‌اید و شما خندیدید. اگر به جای شما بودم می‌گفتم شما هم بیایید دعوت می‌شوید به خوزستان و مسجدسلیمان در جایی که نفت آن باعث توسعه اروپا شد. می‌گفتم بیایید در بوشهر جلسه‌ای بگذاریم که رئیسعلی دلواری با شما جنگید. اما همه دولتمردان گذشته! نتیجه عملکردتان جز فقر، بدبختی، بیکاری، فساد اقتصادی، از دست رفتن منابع زیرزمینی، کاهش ارزش پایه پولی کشور،‌ ناامنی، رانت‌بازی، به وجود آمدن دو طبقه ثروتمند و فقیر، به وجود آمدن قشری تازه به دوران رسیده و از دست دادن اعتماد مردم چه بوده است؟ کشوری با (8) درصد منابع دنیا و (1) درصد جمعیت جهان را به چه روزی انداخته‌ایم؟ فقر، بیکاری و فساد بیداد می‌کند. به قول مقام معظم رهبری که سال‌ها پیش فرمودند که «فساد اقتصادی یک بیماری است، بیماری بسیار مسری که اگر جلویش را نگیرید گسترش پیدا می‌کند». عجب حکایتی شده. ای مسئولین ارشد! بجز گرفتن اقامت برای فرزندان‌تان و ثروت‌های بادآورده برای خودتان چه کرده‌اید؟ چند نفرتان دوملیتی یا دوپاسپورتی است، چند نفرتان هر سال به آمریکا و انگلیس برای تفریح و سر زدن به فرزندان‌تان می‌روید؟ ای سران نظام! بیایید و شفاف بگویید آیا فرزندان‌تان هم‌اکنون در آمریکا،‌ کانادا و انگلیس هستند؟ اگر نیستند چرا اعلام نمی‌کنید؟ اگر هستند از کجا معلوم که اطلاعات کشور را به آنها ندهند؟ چطور فرزندان‌تان در آنجا باشند و بخواهید با آمریکا و انگلیس مبارزه کنید؟ ای‌مردم! اکثر مشکلات ما نه از آمریکای خبیث است که همانطور که حضرت امام فرمود هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و نه از اروپا، وای به حال مردم یا دولت‌هایی که توسعه کشور را منوط به روی کار‌ آمدن رئیس‌جمهوری در کشوری دیگر بدانند. مشکلات کشور ما از خودمان است، از ناکارآمدی ما مسئولین، از فساد اقتصادی که مثل موریانه به خیلی از جاها زده، به عدم جدی بودن در کار، به نداشتن برنامه و عدم نظارت مجلس بر امور اجرایی کشور. به فکر آینده این کشور باشیم (رحیمی ـ متشکرم) به فکر فرزندان این کشور باشیم و لحظه‌ای درنگ کنیم، بنشینیم و شناختی از خودمان، کشور، منطقه و جهان پیدا کنیم. هیچ‌کدام‌مان شناختی نداریم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، ناطق بعد را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
متشکرم، از آخرین ناطق جناب آقای یوسف داودی نماینده محترم سراب دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

یوسف داودی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی و سالروز شهادت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) و با سلام بر ملت قهرمان ایران و مردم عاشورایی شهرهای سراب، مهربان، دوزدوزان، شربیان و روستاییان عزیز و عشایر همیشه قهرمان شهرستان سراب. هفته نیروی انتظامی را به همه تلاشگران و مجاهدان سنگر امنیت تبریک عرض نموده و از تلاش‌های پلیس‌راه سراب در کاهش تلفات جاده‌ای تشکر و قدردانی می‌نمایم. امروز روز (14) مهرماه روز ملی دامپزشکی را به تمامی رده‌های تحصیلی دامپزشکی، این سربازان بی‌ادعای خط مقدم سلامت و مبارزه با بیماری‌ها و به دامداران و دامپروران عزیز تبریک عرض می‌نمایم و درخواست حمایت‌‌های همه‌جانبه بهداشتی، درمانی و بیمه عمر و حوادث برای کشاورزان و دامداران عزیز و رنج‌کشیده و زحمتکش کشور دارم و (15) مهرماه روز روستا و عشایر را تبریک عرض می‌نمایم. اعتماد مردم به مسئولین جزء بزرگ‌ترین سرمایه‌های ملی کشور است و کاهش این اعتماد بزرگ‌ترین آسیب ملی و تهدید ملی است. امروز بیش از هر زمان دیگر نیاز به آسیب‌شناسی و آسیب‌زدایی در سطح کلان ملی داریم. چه بسیار پدران و مادرانی که به فرمایش رهبری، عرق شرمندگی بر پیشانی آنها به خاطر بیکاری فرزندان‌شان جاری است و غصه ناتوانی پدران و مادران در سیر کردن شکم فرزندان چهره‌ها را پیر، فرتوت و شکسته نموده است. ضمن تشکر از قوه قضائیه به خاطر اقدامات مثبت در امر مبارزه با فساد، امید است این اقدامات مقطعی نباشد و مستمر باشد، محدود نباشد و گسترده باشد، سطحی نباشد و عمیق باشد، به قوه قضائیه محدود نباشد و نظام‌مند شده و هر سه قوه را شامل شود و مجلس قویاً در امر مبارزه با فساد پیشتاز باشد. پیشنهاد می‌شود برای تقویت اعتماد ملی کلیه مبالغ ناشی از قطع یارانه‌های مربوط به افراد ثروتمند و غیرنیازمند و همچنین پول‌ها، سکه‌ها و طلاهای ضبط‌شده از خلافکاران و دزدهای بیت‌المال با قید مقدار و مبلغ اعلام و موارد هزینه به مردم اطلاع‌رسانی شود و با همکاری مجلس با دو قوه دیگر سازوکاری تهیه شود که مبالغ غارت‌شده برگشتی به بیت‌المال و خزانه در ردیف‌های خاص و مشخص با اولویت مناطق محروم هزینه شده و دقیقاً به مردم اطلاع‌رسانی گردد. مردم توان پرداخت این مالیات‌های سنگین را ندارند. از سازمان امور مالیاتی می‌‌خواهم عدالت مالیاتی را رعایت نموده و از فشار و تحمیل مالیات زیاد به مردم خودداری کنند. شفاف‌سازی وضعیت داوطلبین کنکور و پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها چه در مقطع کنکور سراسری و چه در مقطع ارشد و دکتری موضوع بسیار مهم و ضروری است تا از هرگونه تخلف در هر مرحله‌ای جلوگیری شود، چرا که این سرنوشت جوانان و آینده کشور است. هشدار می‌دهم با سرنوشت جوانان بی‌گناه بازی نکنید. صدها هزار کارگر فاقد قرارداد یا اصطلاحاً قراردادهای سفیدامضا در کشور وجود دارد که نیاز به رسیدگی قاطع است تا مطالبات پرداخت‌نشده کارگران و زحمت‌کشان پرداخت گردد. بیمارستان‌های بدون پزشک و پزشکان بدون امکانات و بیماران سرگردان جزء مهم‌ترین مشکلات بخش سلامت است. ما هم با کمبود پزشک و به طور کلی با کمبود کادر درمانی اعم از پزشک، پرستار،‌ بهیار و بهورز و کادر در اتاق عمل مواجه هستیم و هم با کمبود زیرساخت‌ها در شهرها و روستاها مواجه‌ایم و مهم‌تر از آن با ضعف مدیریت عادلانه و بهینه امکانات موجود پزشکی مواجه‌ایم. گستردگی ابتلای مردم عزیز کشورمان به بیماری‌های قلبی ـ عروقی، فشار خون، متابولیک، کبد چرب، سوء‌تغذیه، دیابت و انواع سرطان‌ها باید مورد توجه جدی دولت قرار گیرد و اقدامات علمی و عملی در کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها صورت پذیرد. تحریم‌ها به عنوان یک فرصت تاریخی هرچند تحمیلی برای قطع اتکا یا کاهش اتکا به درآمدهای نفتی است. یا رب! نظر تو برنگردد گردیدن روزگار سهل است با توجه به محرومیت شهرستان سراب از وجود کارخانجات بزرگ دولتی و واحدهای تولیدی پایدار، مشکل بیکاری بلای خانمان‌سوز خانواده‌های ما است و این امر ایجاب می‌کند دولتمردان با عزمی راسخ و جهادی در به بار نشستن پروژه ملی تولید پودر آلومینا از نفرنسیلیت سراب اقدام نمایند. شاید این پروژه عظیم برای عده‌ای دستاویزی برای نطق و سخنرانی است، ولی برای مردم مظلوم سراب تنها بارقه امیدی است که با هزاران آرزو منتظر احداث کارخانه آلومینا در منطقه هستند و این امر به حول و قوه الهی تحقق خواهد یافت تا کشور ما از وابستگی واردات آلومینا از کشورهای خارج و خروج میلیون‌ها دلار و ارز و چپاول غارتگران بیت‌المال رهایی یافته و برای ده‌ها هزار جوان بیکار شغل ایجاد شود. این مطالبه همه مردم آذربایجان است. تسریع در تسویه‌حساب طلب‌های کشاورزان و دامداران افزایش قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی به ویژه خرید گندم و سیب‌زمینی با توجه به افزایش قیمت تمام‌شده آنها درخواست جدی ما از دولت است. دولت موظف است طوری برنامه‌ریزی نماید که کشاورزان تولیدات خود را به قیمت مناسب بفروشند. از وزارت راه می‌خواهم به دنبال ساخت (15) کلیومتر قطعه اول راه‌آهن سراب، ساخت قطعه دوم راه‌آهن سراب به طول (30) کیلومتر از سمت سراب را آغاز نموده و راه‌آهن را به شهرهای نیر، سرعین، اردبیل و قفقاز متصل نماید. آسفالت و روکش راه‌های روستایی شهرستان سراب و آسفالت جاده سراب ـ میانه و آسفالت جاده سراب مشکین‌شهر و جاده شربیان ـ تیکمه‌داش و اتمام ساخت بزرگراه سراب ـ بستان‌آباد و سراب ـ نیر و مسیرگشایی جاده مهربان ـ مشکین‌شهر از مطالبات بسیار جدی مردم است. راه تعداد زیادی از روستاهای صعب‌العبور شهرستان سراب نیاز به رسیدگی فوری دارد. با توجه به سردسیری بسیار شدید (نایب‌رئیس ـ‌‌ خیلی ممنون، بقیه را به رسانه‌ها بدهید) شهرستان سراب شش روستای ما فاقد گاز است. درخواست دارم سریعاً به آنها گازرسانی انجام بگیرد. در پایان دست دعا برداریم و از خالق سبحان بخواهیم که خدایا!‌ عاقبت محمود گردان یا به قول آیت‌الله سیدحسن آملی امام‌جمعه محبوب اردبیل «الله سن‌دین سن‌ایستین» یاشاسین آذربایجان.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر داودی! خیلی ممنون.
6 اعلام وصول (5) فقره سؤال

مسعود پزشکیان
وصولی‌ها را اعلام‌ بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
بسم الله الرحمن الرحیم ـ سؤال ملی جناب آقای محمدرضا ملکشاهی‌راد نماینده محترم خرم‌آباد از وزیر محترم نیرو درخصوص اقدامات وزارت نیرو در زمینه حفاظت از حریم رودخانه‌ها و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی اعلام وصول می‌گردد. ـ سؤال ملی خانم‌ها: سیده‌فاطمه حسینی و سیده‌حمیده زرآبادی نمایندگان محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس و قزوین، آبیک و البرز از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت درخصوص عدم نظارت و کنترل به منظور جلوگیری از تضییع حقوق خریداران خودرو و شرکت‌های قطعه‌ساز اعلام وصول می‌گردد. ـ سؤال ملی جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت درخصوص افزایش افسارگسیخته قیمت کالاهای اساسی. ـ همچنین سؤال دیگر در مورد عمل نکردن به وظایف ذاتی در حوزه بازرگانی بدین وسیله اعلام وصول می‌گردد. ـ سؤال ملی جناب آقای ولی ملکی نماینده محترم مشکین‌شهر از وزیر محترم جهادکشاورزی درخصوص علت بکارگیری افراد غیرمتخصص در رأس بنگاه‌های اقتصادی اعلام وصول می‌گردد.

مسعود پزشکیان
وزیر امور خارجه هنوز تشریف نیاوردند؟ هنوز نرسیدند، شما دستور را ادامه بدهید وقتی آمدند شروع می‌کنیم. (دلخوش‌اباتری ـ آقای رئیس! نماینده دولت رفت) چه کسی گفت نماینده دولت برود؟
7 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور

مسعود پزشکیان
تذکرات کتبی را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان محترم خطاب به دستگاه‌‌های اجرایی: ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به وزرای جهادکشاورزی، نیرو و نفت درخصوص علت عدم عمل به قانون نحوه برخورد با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق و گاز. به وزیر اطلاعات درخصوص علت عدم استقرار اداره اطلاعات در شهر جدید پرند. به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص علت عدم استقرار سازمان تبلیغات و اداره ارشاد در شهر جدید پرند. ـ آقای محمد عزیزی (ابهر، خرمدره و سلطانیه) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه علی‌رغم اختصاص ردیف در بودجه سال جاری برای تعریض جاده ابهر به قیدار متأسفانه تاکنون اقدامی برای أخذ مجوز برای سازمان برنامه و بودجه نشده. همچنین علت تأخیر در اجرای طرح چهاربانده کردن جاده ترانزیت از سلطانیه تا ضیاء‌آباد. ـ آقای ولی ملکی (مشکین‌شهر) به وزرای جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم اقدام اساسی در جهت تسهیل امور صادرات سیب باغداران آذربایجان به ویژه مشکین‌شهر. ـ آقای محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی (کرمان و راور) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه با وجود آغاز سال تحصیلی جدید همچنان حقوق معلمان حق‌التدریس پرداخت نشده است. همچنین عدم اجرای ماده (80) قانون برنامه ششم توسعه درخصوص تهیه طرح جامع کنترل کاهش آسیب‌های اجتماعی در وزارت آموزش و پرورش. ـ آقای فرهاد تجری (قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه در جذب نیروهای نهضتی و حق‌التدریس و امریه و غیره عدالت رعایت نشده و حق آنان ضایع شده است. ـ آقای سیدهادی بهادری (ارومیه) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص تسریع در خرید تضمینی گوجه‌فرنگی و سیب در آذربایجان‌غربی. ـ آقای علی‌اصغر یوسف‌نژاد (ساری و میاندورود) به وزیر نیرو درخصوص علت عدم شروع عملیات اجرایی سد زارمرود شهرستان ساری. به وزیر کشور درخصوص علت عدم پرداخت خسارات سیل‌زدگان ساری و میاندورود. به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص علت بی‌توجهی سازمان بورس و اوراق بهادر به وضعیت و شرایط ایجاد‌شده برای سهامداران جزء بورس بازار پایه. ـ آقای اصغر سلیمی (سمیرم) به وزیر میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخصوص عدم نصب علائم هشداردهنده به گردشگران در منطقه آب‌ملخ و تخت‌سلیمان شهرستان سمیرم و نداشتن ایمنی لازم که باعث حوادث ناگوار گردیده است. ـ آقای داود محمدی (قزوین، آبیک و البرز) به وزیر کشور درخصوص ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر وضعیت استخدامی دهیاران خدوم و پرتلاش سراسر کشور. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص ضرورت حل فوری مشکلات بیمه درمانی جانبازان و ایثارگران. ـ آقای ولی داداشی (آستارا) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص تسریع در تعیین تکلیف حق‌التدریسی‌های شهرستان آستارا. ـ آقای احمد همتی (سمنان، مهدی‌شهر و سرخه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم نظارت جدی درخصوص نحوه دفع زباله‌های خانگی، بیمارستانی و شیمیایی در استان مازندران در مجاورت استان سمنان. ـ آقای اقبال محمدیان (رامهرمز و رامشیر) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص عدم استقرار معلم در مدارس مناطق شهری و روستایی شهرستان‌های رامهرمز و رامشیر. ـ آقای محسن کوهکن‌ریزی (لنجان) به وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص رسیدگی به وضعیت نابسامان شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان از نظر تأمین مواد اولیه و اجرای قانون در تأمین حقوق قانونی کارکنان. ـ آقای سیدراضی نوری (شوش) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص تسریع در تأمین بودجه کود شیمیایی مایحتاج کشاورزان شوش دانیال. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اینکه چرا مفاد بند «ب» ماده (12) قانون برنامه توسعه ششم را درخصوص متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی اقدام نمی‌کنید. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم عدم بکارگیری بازنشستگان در قالب شرکت‌های مختلف در اداره‌کل راه‌آهن استان اصفهان. بقیه تذکرات را بعد از سؤال از آقای وزیر عرض می‌کنم.
8 طرح سؤال آقای محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ از آقای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه

علی اصغر یوسف نژاد
بسم الله الرحمن الرحیم سؤال جناب آقای محمدعلی پورمختار نماینده محترم بهار و کبودرآهنگ از وزیر محترم امور خارجه در مورد اینکه چه اقداماتی برای محور قرار دادن اقتصاد و توسعه ملی صورت گرفته است و همچنین چه اقداماتی برای ارتقاء جایگاه ایران و ایرانی در صحنه جهانی انجام شده است؟ از سخنگوی محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جناب آقای نقوی‌حسینی برای قرائت گزارش دعوت می‌کنیم به جایگاه تشریف بیاورید. فقط سؤال آقای پورمختار را بفرمایید.

سیدحسین نقوی حسینی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر همکاران عزیز، هیأت‌رئیسه محترم و ملت بزرگ ایران و تبریک و گرامیداشت روز و هفته نیروی انتظامی به همه تلاشگران و زحمتکشان حوزه امنیت و نظم، سبزپوشان نیروی انتظامی از طرف کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس. هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی سلام علیکم با احترام، بازگشت به نامه شماره (۳۲۹۴۰۸) مورخ 27/5/1397، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درخصوص سؤال آقای محمدعلی پورمختار نماینده محترم بهار و کبودرآهنگ از وزیر محترم امور خارجه به شرح ذیل ارسال می‌گردد. حشمت‌اله فلاحت‌پیشه ـ رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خلاصه سؤالات: 1 ـ چه اقداماتی برای محور قرار دادن اقتصاد و توسعه ملی صورت گرفته است؟ 2 ـ چه اقداماتی برای ارتقاء جایگاه ایران و ایرانی در صحنه جهانی انجام شده است؟ سؤال‌کننده محترم همکار عزیزم جناب آقای پورمختار برای تبیین سؤال خودشان فرمودند و اشاره کردند که با توجه به اینکه مسأله اصلی امروز کشور اقتصاد است و دستگاه دیپلماسی باید در خدمت اقتصاد کشور باشد وزارت امور خارجه برای تحقق مناسبات اقتصادی، بهبود روابط اقتصادی با کشورهای دیگر چه اقداماتی انجام داده؟ وزیر محترم امور خارجه در پاسخ اشاره کردند که دستگاه دیپلماسی به حوزه اقتصاد اهمیت ویژه داده،‌ معاونت دیپلماسی اقتصادی در وزارت امور خارجه تأسیس شد، به همه سفارتخانه‌‌ها اشاره شد که در زمینه حوزه اقتصادی فعال باشند، منتها نماینده محترم از پاسخ وزیر محترم امور خارجه قانع نشدند و انتظار داشتند که نقش معاونت اقتصادی و گزارش این معاونت به مجلس داده بشود. چه اقداماتی صورت گرفته، سفارتخانه‌ها چه مأموریت‌هایی را در حوزه اقتصادی انجام دادند. همچنین در مورد جایگاه ایران و ایرانی وزارت امور خارجه چه اقداماتی انجام داده تا پاسپورت ایرانی و جایگاه ایرانیان در عرصه بین‌المللی ارتقاء پیدا کند. در خدمت همکاران هستم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای دکتر ظریف (15) دقیقه در خدمتتان هستیم که می‌توانید در دونوبت استفاده کنید، بفرمایید.

مسعود پزشکیان
خیلی خوش آمدید آقای دکتر بفرمایید.

محمدجواد ظریف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت هیأت‌رئیسه محترم، نمایندگان محترم دارم. از برادر عزیزم جناب آقای پورمختار برای طرح موضوع اقتصادی که یکی از اولویت‌های مهم وزارت خارجه است و شاید بشود گفت که امروز مهم‌ترین اولویت سیاست خارجی ما هست تشکر می‌کنم. من چند نکته را عرض بکنم؛‌ اول اینکه ما یک معاونت دیپلماسی اقتصادی تشکیل دادیم، علت اینکه اسم این معاونت را معاونت دیپلماسی اقتصادی گذاشتیم و نه معاونت اقتصادی این است که وظیفه ما کار اقتصادی نیست، ما وظیفه تصدی‌گری نداریم، وظیفه تسهیل داریم و لذا این معاونت را به نام معاونت دیپلماسی اقتصادی نام نهادیم. من در واقع عناوین کارهایی که معاونت دیپلماسی اقتصادی ما در این یک سال و نیم و نزدیک دو سالی که تشکیل شده انجام داده را خدمتتان عرض می‌کنم و بعد اگر جناب پورمختار سؤالی داشتند بیشتر توضیح می‌دهند. یکی از کارهایی که معاونت اقتصادی ما انجام می‌دهد دبیرخانه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی است که البته این ستاد هماهنگی و دبیرخانه مدت‌ها است که تشکیل شده، در معاونت اقتصادی ما هم ادامه پیدا کرده و وظیفه اینجا هماهنگ‌سازی کارهای مختلف کشور در حوزه خارجی و دستگاه‌های خارجی است. هر دو هفته یکبار در سطوح معاونین وزرا به ریاست معاون اقتصادی وزارت امور خارجه تشکیل می‌شود. اقدام جدیدی که در این ستاد توسط معاون جدید اقتصادی وزارت امور خارجه انجام شده این است که در جلسات ستاد سفرای ایران در کشورهای مختلف را دعوت می‌کنند که در این جلسات برای اعضای ستاد آخرین تحولات اقتصادی کشورهای طرف روابط ما را ارائه بدهند و از نظرات همکاران استفاده بکنند. مخصوصاً سفرای ما در کشورهایی که با آنها بیشترین روابط را داریم، سفرای ایران در کشورهای همسایه، در ژاپن و چین، این سفرا به تدریج در ستاد روابط اقتصادی دعوت شدند و با همکاران‌شان در دستگاه‌های دیگر تبادل نظر کردند. کار دیگری که ما به آن توجه ویژه داریم همکاری استان‌ها است. ما برای استان‌هایمان یک اداره ویژه در وزارت خارجه تشکیل دادیم که در خدمت دوستان هم هستیم که مشکلات استان‌ها و امکاناتی که هم ایرانیان خارج از کشور می‌توانند برای کمک به استان‌‌های خودشان داشته باشند و هم امکاناتی که استان‌ها برای جذب سرمایه خارجی دارند و به ویژه همکاری با کشورهای همسایه را احصاء می‌کنیم و از این طریق در اختیار همکاران‌مان قرار می‌‌دهیم. چندین جلسه در معاونت اقتصادی ما بین سفرا در کشورهای همسایه و استانداران تشکیل شده و ان‌شا‌ءالله در سایر موارد هم این کار را ادامه خواهیم داد. نوآوری دیگری که در بخش اقتصادی ما شکل گرفته یک پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت دیپلماسی اقتصادی ما است. این پایگاه چند سال است که برای راه‌اندازی‌اش طراحی شده. الان این پایگاه در مرحله اول راه‌اندازی شده، یعنی اطلاعات اقتصادی کشورهای خارجی را در اختیار بخش خصوصی و دولتی داخلی قرار می‌دهد، امکانات مناقصه‌ها، سایر امکاناتی که در کشورهای خارجی برای خدمات فنی و مهندسی است اطلاعاتش در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده می‌شود، اطلاعات مربوط به بازارها و کالاهای مورد نیاز کشورها در اختیار بخش خصوصی قرار می‌گیرد و در مرحله دوم که ان‌شا‌ءالله با کمک بخش خصوصی قرار است شکل بگیرد اطلاعات و امکانات ایران را در اختیار بخش خصوصی خارجی قرار خواهیم داد تا از این طریق بتوانیم اقداماتی را انجام بدهیم. کار دیگری که در این مدت صورت گرفته و بحمدالله با کمک مجلس نهایی شد و هفته گذشته جناب آقای رئیس‌جمهور هم در جلسه شرکت کردند ورود ایران به صورت اولیه به اتحادیه اقتصادی اوراسیا است. همانطور که عزیزان نمایندگان محترم اطلاع دارند اتحادیه اوراسیا یک امکان ویژه‌ای برای جمهوری اسلامی ایران فراهم می‌کند تا بتواند با همسایگان که مهم‌ترین طرف‌های تجاری ما هستند ارتباط ویژه‌ای برقرار کنیم که این حرکت با اجرایی شدن توافق اوراسیا در میانه آبان‌ماه ان‌شا‌ءالله شروع خواهد شد، حضور جناب آقای رئیس‌جمهور در اجلاس سران اوراسیا شروع خوبی بود، امیدواریم که در آینده هم بتوانیم این کار را ادامه بدهیم. اما در مورد سؤال دوم جناب آقای پورمختار در مورد ایرانیان، ما وظیفه خودمان را در حمایت از ایرانیان خارج از کشور می‌گذاریم، در مورد ایرانیان خارج از کشور تمام تلاش‌ها برای جلوگیری از تضییع حقوق‌شان انجام شده. خوشحالیم که در چند هفته گذشته دو ایرانی خارج از کشور که به صورت غیرقانونی از دیدگاه ما به درخواست آمریکا در زندان بودند به ایران برگشتند. یک ایرانی که به درخواست آمریکا در زندان بود از زندان آزاد شده، ولی هنوز اجازه خروج ندارد چون دادگاهش ادامه دارد و به قید وثیقه از زندان آزاد شده و اینها تلاش‌هایی است که وزارت امور خارجه انجام می‌دهد. منتها به لحاظ اینکه ما می‌خواهیم این تلاش‌ها به نتیجه برسد از تبلیغاتی کردن این تلاش‌ها خودداری می‌کنیم و تلاش می‌کنیم که از طریق روابط سیاسی و مذاکرات و گفتگوهای حتی بین‌ سرویس‌ها این را به نتیجه برسانیم که بشود نتایج خوبی را برای شهروندان‌مان داشته باشیم. اگر قسمت‌های دیگری از سؤال جناب آقای پورمختار باشد ان‌شا‌ءالله در دور بعدی پاسخ می‌دهم، خیلی ممنون.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای پورمختار بفرمایید.

محمدعلی پورمختار
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم در ابتدای عرایضم وظیفه می‌دانم که شهادت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) را تسلیت عرض بکنم، امامی که شهید راه تبلیغات مسموم معاویه و عمروعاص بود که همین روش را دشمنان و بعضی از بدخواهان داخلی دارند علیه مسئولین انجام می‌دهند. هفته ناجا را هم خدمت همه دلاورمردان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تبریک عرض می‌کنم. جناب آقای وزیر، آقای ظریف عزیز ببینید! توضیحات جناب‌عالی توضیحات خیلی کلی است. یعنی از این حوزه مسائل اقتصادی جناب‌عالی سه خبر فقط به ما دادید که سفرا و بعضاً استانداران ملاقات‌هایی دارند، حالا بفرمایید چه تعداد هستند، چه اتفاقی افتاده و چه توافقی صورت گرفته، چند تا از سفرا و استانداران و نهایتاً آیا به یک قرارداد مشخصی در حوزه مسائل اقتصادی و مبادلات مختلف تجاری رسیده یا نه؟ بحث ما بیشتر آمار و اطلاعات است اگر خاطر شریف‌تان باشد گفتیم مستندات ارائه بشود که تاکنون هم ارائه نشده، الان هم اشاره‌ای نفرمودید. یا ایجاد پایگاه اطلاع‌رسانی، این خیلی خوب است، جا دارد تشکر هم بکنم، ولی این پایگاه اطلاع‌رسانی مربوط به کشورهای خارجی است، یعنی ایرانیان را شما اطلاعات دادید و به نوعی تشویق کردید که بروند در خارج از کشور سرمایه‌گذاری کنند. بحث ما درست برعکس آن است که اشاره فرمودید فعلاً انجام نشده. یعنی اطلاعات مربوط به ظرفیت‌های اقتصادی قابل سرمایه‌گذاری توسط سرمایه‌گذاران خارجی بیشتر مد نظر است که در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است که جلب و جذب بکنیم. آن چیزی که محل سؤال است و بسیار پرابهام است چند موردی است که من به آنها اشاره می‌کنم. اول اینکه از دو سال پیش که جناب‌عالی شروع به کار کردید بحث احیای معاونت دیپلماسی اقتصادی است ببینید عملکردش چه بود غیر از همین دو یا سه مورد اتفاقی افتاده که اینها نشان‌دهنده عدم توفیق است. اگر اطلاعات بیشتری راجع به این موضوع است بفرمایید، منتها راجع به سایر موضوعاتی که هست به صورت آمار، عدد و رقم توقع ما این است که مردم عزیز و نمایندگان محترم مستحضر بشوند که مشخصاً برای جذب و جلب سرمایه‌گذاران خارجی چه اقداماتی صورت گرفته. یا اینکه الان تبلیغات خیلی سنگینی راجع به ناامنی در داخل کشور می‌شود و بازمی‌دارند، چه آمریکایی‌ها، چه رژیم صهیونیستی و چه منافقین و سایر دشمنان می‌گویند که ایران ناامن است، شما به سمت ایران نروید و آنجا سرمایه‌گذاری نکنید. اینجا الان وظیفه وزارت خارجه، مخصوصاً سفارتخانه‌ها بیشتر نمود پیدا می‌کند. چه اقداماتی صورت گرفته برای اینکه دفع و رفع بشود و پاسخ داده بشود و فعالان اقتصادی و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در ایران جمع بشوند که خیلی‌ها هم هستند، چه ایرانیان مقیم در خارج و چه خود خارجیان که بارها و بارها به خود ما مراجعه می‌کنند، با واسطه مراجعه می‌کنند ولی متأسفانه در این قضیه ما از وزارت خارجه اقدام مشخص و معینی را نمی‌بینیم صورت داده باشد و مخصوصاً موضوع سرمایه‌گذاری در صنایع مادر، صنایع استراتژیک و بزرگ چه در صنعت و معدن و چه در حوزه نفت چه اقداماتی صورت گرفته. نقش سفارتخانه‌ها در تحقق اهداف اقتصادی که جناب‌عالی در برنامه‌های سال 96 برای أخذ رأی اعتماد ارائه دادید چه بوده؟ سفارتخانه‌ها حسب گزارشاتی که می‌آید و گزارشاتی که بعضاً دوستان نماینده که در سفرهای خارجی‌شان رفتند بسیار ضعیف است. عملاً غیرفعال هستند، یکی از عزیزان الان آمدند تشریف آوردند و اشاره کردند که ما به دو کشور مشخص استرالیا و قبرس رفتیم، آنجا دیدیم هیچ‌گونه فعالیتی نیست و هیچ‌گونه اقبالی از سوی سفیر و مسئولینی نیست. سرمایه‌گذار آمده و می‌خواسته بیاید اصلاً توجه نشد و در جلسه هم شرکت نکرده، گذشته از بی‌احترامی که نسبت به هیأت صورت گرفته. این نمونه‌ای از رفتار سفارتخانه‌های ما در خارج از کشور است. خیلی از ایرانیان مراجعه کردند، نامه نوشتند و شکایت از بی‌توجهی سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌‌های وزارت خارجه در خارج از کشور که حمایت نمی‌شوند است، رهایشان کردند و مشکلات دارند، در حوزه اقتصادی فعال بودند و به آنها حمایت و کمک نشده. از حیث همکاری‌های بین‌المللی در حوزه‌های مختلف جناب‌عالی در پاسخی که برای بنده تقریباً در یک سال پیش و بیش از یک سال پیش فرستادید اشاره فرمودید که یک برنامه پیمان‌ها را ما در سال 96 به سفارتخانه‌ها ابلاغ کردیم که در آن بیست و چند مورد را اشاره کردید که سفارتخانه‌ها باید انجام می‌دادند. الان بعد از گذشت یک سال در سال 97 مقرر بود که این برنامه‌ها اجرا بشود، یعنی الان دو سال دارد می‌گذرد، ببینیم که در سال 97 جذب سرمایه‌گذار مستقیم خارجی به مبلغ (12) میلیارد دلار قرار بود سفارتخانه‌ها انجام بدهند چقدر صورت گرفته. افزایش جذب گردشگر خارجی به عدد (11) میلیون و (300) هزار نفر در سال 97 را بفرمایید چقدر انجام شده؟ توسعه فناوری و صادرات محصولات دانش‌بنیان و کسب رتبه پنج در منطقه، الان بفرمایید رتبه ما چند است؟ ما چه مقدار صادرات و چه مقدار جذب کردیم و واردات داشتیم؟‌ افزایش بهره‌گیری از ظرفیت‌های ترانزیتی کشور به (8/15) میلیون تن است، بفرمایید در چه مواردی بوده و چقدر افزایش پیدا کرده، سفارتخانه‌ها در این حوزه چه نقشی داشتند؟ توسعه صادرات غیرنفتی به مبلغ (2/56) میلیارد دلار بوده، در سال 97 این قرار بوده توسط وزارت خارجه صورت بگیرد، این جزء برنامه‌های جناب‌عالی بوده و همچنین توسعه صادرات خدمات فنی و مهندسی به همین مبلغ، چقدر صورت گرفته؟‌ اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی با تأمین مالی خارجی به مبلغ (20) میلیارد دلار قرار بوده در سال 97 اتفاق بیفتد، الان چقدر اتفاق افتاده و در چه بخش‌هایی و در چه حوزه‌هایی با عدد و رقم مشخص؟ همچنین کاهش نرخ ریسک است، کاهش نرخ ریسک سه خیلی مسأله مهمی است که الان با این تبلیغات ناروایی که دشمنان دارند عدد نرخ ریسک در کشور بسیار بالا است. این قرار بود به سه برسد، چه اتفاقی افتاده و ناشی از این اقدامات سفارتخانه‌ها که جزء وظایفشان بوده و جناب‌عالی همه را به آنها در سال 96 ابلاغ کردید که در سال 97 محقق بشود چه شده؟‌ و در این بخش نهایتاً سؤال آخرم این است که چه تعداد سرمایه‌گذار خارجی از طریق وزارت خارجه جذب شدند و چه مبلغی در این حوزه سرمایه‌گذاری کردند؟ در این بخش فعلاً منتظر پاسخ‌های جناب‌عالی هستیم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای دکتر ظریف! در حد حداکثر هشت دقیقه در خدمتتان هستیم، بفرمایید.

محمدجواد ظریف
بسم الله الرحمن الرحیم از جناب آقای پورمختار به خاطر توضیحاتی که در مورد سؤالشان عنایت فرمودند تشکر می‌کنم. من عرض کردم وظیفه وزارت امور خارجه بستن قرارداد نیست، وظیفه وزارت امور خارجه جذب سرمایه‌ نیست، وظیفه وزارت امور خارجه تسهیل این اقدامات توسط دستگاه‌های ذی‌ربط است. یعنی اینکه سفیر ما موظف است برود سرمایه‌گذار را بشناسد، تشویق کند و اطلاعات در اختیارش قرار بدهد تا اینکه آن سرمایه‌گذار بتواند در ایران حضور پیدا بکند. بعد از اینکه سرمایه‌گذار وارد ایران می‌شود آن‌وقت دستگاه‌های داخلی، مقررات داخلی و قوانین و فرم‌ها هستند برای یک سرمایه‌گذاری عادی چندصد ساعت باید صرف بکنند تا بتوانند یک مجوز سرمایه‌گذاری عادی بگیرند. این قسمت‌ها دیگر به وزارت امور خارجه ربطی ندارد، اینکه ما چه میزان سرمایه‌گذار معرفی کردیم، کسانی که مایل بودند از تولیدات ما استفاده کنند معرفی کردیم ما هر روز افرادی را به دستگاه‌های ذی‌ربط معرفی می‌کنیم، از آن به بعد وظیفه ما نیست که این کار را انجام بدهیم، وظیفه دستگاه ذی‌ربط است. مداخله ما باعث اخلال در سیستم سایر دستگاه‌ها می‌شود و فسادآور است و لذا وزارت امور خارجه وظیفه خودش را صرفاً‌ انجام می‌دهد. البته در اجرای این وظیفه با مشکلاتی هم مواجه هستیم، مشکلات خارجی، تحریم‌های ایالات متحده است. زمانی که آن پیش‌بینی‌ها توسط دولت صورت گرفت هنوز تحریم‌های جدید ایالات متحده وارد نشده بود، امروز بخش فشار حداکثری آمریکا مانع بسیاری از اقداماتی شده که در برنامه‌های وجود داشته، اما کماکان ما در همه این زمینه‌ها داریم تلاش می‌کنیم. همانطور که عرض کردم وزارت امور خارجه مسئولیت تسهیل را به عهده دارد نه مسئولیت انجام و انعقاد قرارداد، بلکه مسئولیت ایجاد زمینه‌ها را به عهده دارد. جناب آقای پورمختار! اگر موردی است که سفیر ما تعلل در این زمینه کرده به بنده بفرمایید، من حتماً پیگیری می‌کنم. کمااینکه مردم اگر ایراد، اشکال و سؤالی از روش یک فرد در یک سفارتخانه ما داشته باشند می‌توانند مستقیم به من ایمیل بزنند و من تمامی موارد را شخصاً پیگیری می‌کنم تا اینکه به نتیجه برسد و خود شما هم اگر یک‌بار امتحان بکنید یک موضوعی را به بنده ارجاع بدهید من پیگیری می‌کنم و پاسخش را خدمت شما عرض می‌کنم. اینکه از من تعداد و رقم و عدد می‌خواهید من به شما می‌گویم مثلاً در مورد استان‌ها ما با این استان‌ها تاکنون جلسه اقتصادی گذاشتیم، سفرای ما در پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، قزاقستان، ارمنستان، آذربایجان و روسیه با استانداران گیلان، مازندران، گلستان، خراسان‌رضوی، شمالی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد تاکنون جلسه گذاشته‌اند، محوریت تحریم‌ها، تحولات ارزی، مالی، بانکی، حمل و نقل، ترانزیت، انرژی و برنامه‌ریزی برای سایر کشورهای همسایه یعنی ترکیه، عراق، قطر، عمان و کویت هم دارد انجام می‌شود. ما در همه زمینه‌ها داریم موارد را پیگیری می‌کنیم، تک‌تک موضوعات را پیگیری می‌کنیم، پیمان‌ها را پیشنهاد می‌دهیم. اما اینکه شما فرمودید چرا ما پایگاه داده داخلی هنوز ایجاد نکردیم به خاطر اینکه ما پایگاه داده‌های خارجی را به سفارتخانه‌هایمان ابلاغ می‌کنیم، آنها موظفند به ما اطلاعات بدهند، ما اطلاعات را در سامانه قرار می‌دهیم، اما پایگاه داخلی را کسی موظف نیست در اختیار ما قرار بدهد. ما از دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و بخش خصوصی درخواست می‌کنیم و هر اطلاعاتی را که به ما بدهند در پایگاه قرار می‌دهیم. اما اینکه قرار دادن اطلاعات کشورهای خارجی باعث جذب سرمایه‌ ایرانی در خارج می‌شود اینطور نیست، یکی از صادرات مهم ما صادرات خدمات فنی ـ مهندسی است و با ارائه کردن این اطلاعات صادرکنندگان خدمات فنی ـ مهندسی ما است که می‌توانند در مناقصه‌ها شرکت کنند و ان‌شا‌ءالله از آن بهره‌برداری بکنند. همانطور که شما می‌دانید برنامه اقتصاد مقاومتی تمرکز بر سه حوزه واردات و سه حوزه صادرات دارد. همیشه عرض کردیم واردات توریست، سرمایه و تکنولوژی و صادرات کالاهای غیرنفتی، خدمات فنی ـ مهندسی و نیروی انسانی تخصصی غیرمورد نیاز کشور. اینها موضوعاتی است که ما به صورت جدی از ابتدای دولت دوازدهم به عنوان اولویت یا ابراولویت وزارت خارجه دنبال کردیم. در شرایط بسیار نامساعد بین‌المللی به خاطر تحریم‌های ظالمانه ایالات متحده و همینطور در شرایطی که در داخل هم ما وظیفه هماهنگی و تسهیل‌گری داریم و نیاز به همکاری دستگاه‌های مختلف داریم. امیدواریم که دوستان در مجلس هم کمک کنند بتوانیم این وظایف را بهتر از گذشته انجام بدهیم، اما تاکنون هم به نظر بنده با توجه به همه مشکلاتی که ما داریم یکی از بخش‌های موفق وزارت خارجه بخش دیپلماسی اقتصادی‌اش بوده و مسئول این بخش معاون مربوطه واقعاً از اول صبح تا آخر شب صرفاً دارد پیگیری در داخل می‌کند. ما مشکلات داخلی زیاد داریم، بسیاری از مواردی که ما برای دور زدن تحریم‌ها معرفی می‌کنیم با توجه به ملاحظاتی که دوستان ما در بخش خصوصی و دولتی دارند به نتیجه نمی‌رسد، اما ما وظیفه خودمان را باید انجام بدهیم، اما دوستان عزیز! در لحظه آخر ما نیستیم که قرارداد می‌بندیم، ما فقط موظفیم که زمینه را فراهم بکنیم که ان‌شا‌ءالله مسئولین مختلف و بخش خصوصی که بیشترین توجه ما به بخش خصوصی است، در اکثر سفرهای من به خارج بخش خصوصی بخش عمده‌ای از تلاش و هیأت ما را در برمی‌گیرد و تلاش‌مان این است که زمینه را برای همکاری آنها فراهم بکنیم. اینکه حالا بخش خصوصی (70)، (60) و (50) نفر همراه بنده می‌آیند چه تعدادی‌شان کارشان پیش می‌رود و چه تعدادی نمی‌رود آن بحث دیگری است. یکی دیگر از کارهایی که دوست دارم حتمآً همکاران عزیز و نمایندگان محترم از آن اطلاع داشته باشند ارائه برنامه (25) ساله به چین است و این نشان‌دهنده اهمیتی است که ما به روابط با چین می‌دهیم، برنامه‌ای است که به صورت متوازن با در نظر گرفتن اولویت‌های کشور توسط دستگاه‌های مختلف تدوین شد و در سفر گذشته من به چین ارائه شد، برنامه با روسیه به خوبی دارد پیش می‌رود، روابط با همسایگان که ان‌شا‌ءالله در سؤالات بعدی جواب خواهم داد روابط با عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه، قطر و سایر همسایگان با جدیت دنبال می‌شود، اما برای ملاحظاتی که این کشورها دارند و جلوگیری از اینکه گرفتار تحریم‌های ظالمانه آمریکا بشوند ما بیشتر به رسیدن به منافع کشور اهمیت می‌دهیم تا پرداختن به تبلیغات. یک‌بار از شما برای فرصتی که به من دادید تشکر می‌کنم. والسلام علیکم و رحمه الله

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای پورمختار! قسمت دوم فرمایشات شما را در حد هفت دقیقه در خدمتتان هستیم، بفرمایید.

محمدعلی پورمختار
از جناب آقای وزیر متشکرم که باز توضیحات خیلی کلی را اشاره فرمودند. عنایت بفرمایید! آن چیزی که بنده اشاره کردم همین نامه‌ای است که در 23/7/97 جناب‌عالی فرستادید و اشاره کردید که برنامه پیمان‌ها را ما ابلاغ کردیم که بروند و تسهیل، پشتیبانی و پایش بکنند و روابط اقتصادی را پیشرفت بدهند. یعنی اینها نوعاً اجرایی است، ولی در عین حال وزارت خارجه مسئول و متولی انعقاد قراردادها نیست، منتها آن چیزی که ما انتظار و توقع داریم این است که همین تسهیل‌گری، پشتیبانی و شناسایی سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به حضور در اقتصاد ایران که در کشورهای مختلف خیلی هم هستند را انجام بدهند. باز من توقع داشتم که جنا‌ب‌عالی بفرمایید چه تعداد معرفی شدند. مثل همین استانداران که از حدود (130)، (140) نفر از نمایندگی‌هایی که ما در خارج داریم بالاخره هفت، هشت نفر هم توانستند این کار را بکنند. بقیه چه خواهد شد؟ این چه کسری از تعداد نمایندگی‌‌های ما در خارج از کشور است؟‌ یعنی یک‌چهاردهم، حالا ما از (140) نمایندگی حساب بکنیم (10) نفر توانستند این کارها را بکنند، بقیه چه؟ آیا بقیه مأموریت و مسئولیتی ندارند، آیا نباید کاری انجام بدهند؟ شما چه تعداد معرفی کردید که باید برای آنها قرارداد بسته می‌شد، استقبال می‌شد، وزارتخانه‌ها همکاری می‌کردند؟ اینها را آمار بدهید، اگر واقعاً وزارت خاصی این وظیفه‌اش را انجام نمی‌دهد و باعث ابتر ماندن زحمات شما و سفارتخانه‌ها می‌شود مجلس با اینها برخورد بکند. ما چنین آماری را نداریم، در بخش اول. ولی در بخش دوم عنایت بفرمایید! بحث ارتقای جایگاه ایران که در جزء بند «د»‌ این اهداف اجرایی اشاره فرمودید مسائل مختلفی است، از جمله اینکه الان در بین مردم مطرح است. شما اگر یک نظری بیندازید همه ما می‌بینیم، بحث شعار آقای رئیس‌جمهور هم بوده که ارتقابخشی به این پاسپورت ایرانی بوده. الان ما در چه جایگاه و وضعیتی هستیم؟‌ کاهش روابط، ضعف روابط با کشورهای شرق آسیا، شرق دور، مشخصاً کشور چین، حالا الان یک اشاره‌ای کردید که آن هم به برکت حضور شخص مقام معظم رهبری و فرستادن آقای دکتر لاریجانی بود که این اتفاق افتاد و الا این دلخوری از شما وجود داشت. یا در کشورهای آمریکای لاتین هست که ما به رغم اینکه سالیان طولانی با آنها ارتباط داشتیم الان ارتباطات تقریباً به حداقل کاهش پیدا کرده، کاهش ارتباط با کشورهای استقلال‌یافته از شوروی سابق است، بالاخره مشکلاتی که الان برای گردشگران در این کشورها دارد ایجاد می‌شود، قطع ارتباطات اقتصادی همه اینها مسائلی است که جایگاه ایران را ما داریم می‌بینیم که در طول این مدت تصدی جناب‌عالی رو به افول و کاهش است و دلیل آن این است که خود شخص جناب‌عالی همه وقتتان را برای برجام گذاشتید، برجام هم که فعلاً به اینجا رسیده، ولی سفارتخانه‌ها که وظیفه اصلی‌شان همین است، کارشان این است، فلسفه حضورشان این است. اینکه ما سالیانه چندین میلیون دلار هزینه برای نگهداری و حقوق بکنیم، هزینه‌های مختلف، رفت و آمدها بکنیم از سفارتخانه‌ها چیزی در نیاید بستن آنها بهتر از این است که ما این‌همه هزینه بکنیم چیزی هم عاید کشورمان نشود. فقط در حد حضور، این چه فایده‌ای برای کشور ما دارد؟ ببینید! آنچه بنده در سؤال هم مطرح کرده بودم بحث این است که فرانسه مشخصاً پایگاه منافقین شده، از آنجا تروریست‌ها صادر و فرستاده به کشورهای مختلف می‌شوند. آقای روحانی در همین سفر اخیرشان می‌بینید که منافقین با حمایت فرانسوی‌ها آنجا تظاهرات می‌کنند و شعارهای علیه نظام و خود ایشان می‌‌دهند. الان وزارتخانه برای جلوگیری از این اتفاق چکار کرده؟ یا اقداماتی که آمریکا برخلاف منشور ملل متحد، بیانیه حقوق بشر، هم رئیس‌جمهور و هم وزیر خارجه‌اش با اینها نشست و برخاست دارد، وکیلش این کار را دارد می‌کند، می‌رود پول می‌گیرد و برای آنها سخنرانی می‌کند، علیه جمهوری اسلامی و مقامات دارند توطئه می‌کنند، تهمت می‌زنند و توهین می‌کنند. وزارت خارجه دارد چه اقدامی برای جلوگیری از این اتفاقات می‌کند؟ تهدیدات مکرر اینها را ما شاهد هستیم، یا سال گذشته شاهد اخراج دو دیپلمات بی‌گناه از هلند بودیم، هلندی که باز دارد از منافقین حمایت می‌کند. شما قبول کردید و پذیرفتید که اینها را اخراج بکنند، یعنی اصل اتهام پذیرفته شد، در مقابل هیچ اقدامی شما نکردید. اقدام متقابل را قانون و مقررات حقوق بین‌المللی و رویه بین‌المللی تجویز می‌کند، صرف اعتراض که کفایت نمی‌کند. سفارتخانه‌ها برای ارتقای جایگاه ایرانیان هیچ اقدامی نکردند و فعالیتی ندارند. اینها باید ارتباط مستقیم با مسئولین آنها داشته باشند، سفرهای شما و مسئولین عالی‌رتبه را هماهنگ بکنند، ذهن آنها را از اینکه جمهوری اسلامی ایران که الان هم به شدت دارد تبلیغ می‌شود که ایران از تروریسم دارد حمایت می‌کند، از بحث داعش، حضورش در عراق و سوریه چه کسی اذهان مردم و کشورهای مختلف و مسئولین را باید روشن بکند؟ این ضعف جدی، بارز و روشنی است. جناب آقای ظریف! خواهش من این است که نسبت به این موضوع حساس باشید، نگاهی که ما داریم اعتقاد داریم اگر سفیر ما و کارکنان سفارتخانه ما فعال ما یشاء باشند، حضور دائم داشته باشند و فعالیت بکنند حقیقتاً و به تمام معنا ما می‌توانیم شرایط‌مان را در دنیا ارتقاء بدهیم. الان ممکن است ما نسبت به بعضی از کشورها دیدمان این باشد که آنها هیچ علاقه‌ای برای سرمایه‌گذاری و حضور و ارتقاء روابط با ایران ندارند، ولی وقتی نمایندگان (نایب‌رئیس ـ‌ خیلی ممنون) در بین‌المجالس، در اتحادیه‌های آسیایی حضور پیدا می‌کنند آنها علاقه نشان می‌دهند که متأسفانه ما از این ظرفیت به درستی نمی‌توانیم استفاده بکنیم و عرض آخرم این است که (نایب‌رئیس ـ آقای پورمختار! وقت شما تمام شد) هر آنچه که جایگاه و پایگاهی امروز دارد به برکت هدایت مقام معظم رهبری و جان‌فشانی نیروهای مسلح و مدافعین حرم و حضور سردار سلیمانی است، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، حالا سؤال را به رأی بگذاریم یا از این بحث‌هایی که آقای دکتر فرمودند قانع شدید؟

محمدعلی پورمختار
ببینید! توضیحات قانع‌کننده نیست، توضیحات خیلی کلی است و توضیحاتی است که واقعاً ما مستند به آمار می‌خواهیم ولی خود من قانع نیستم، آقای وزیر باید یک قولی بدهند که نسبت به عملکرد سفارتخانه‌ها و نظارت بیشتر و مطالبه‌گری بعضی از آنها، اگر قول می‌دهند اقدام بکنند من به رأی نمی‌گذارم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، خیلی ممنون، آقای دکتر هم این قول را می‌دهند.
9 طرح سؤال آقای علی کرد نماینده خاش، میرجاوه، بخش نصرت‌آباد و کورین از آقای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه

مسعود پزشکیان
سؤال بعدی را مطرح بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
سؤال جناب آقای علی کرد نماینده محترم خاش، میرجاوه، بخش نصرت‌آباد و کورین از وزیر محترم امور خارجه جناب آقای دکتر ظریف در مورد اینکه چرا با کشورهای همسایه شرق و جنوب‌شرقی ایران دیپلماسی پایدار ندارید مطرح است که از سخنگوی محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جناب آقای دکتر نقوی دعوت می‌کنیم برای قرائت گزارش، بفرمایید.

سیدحسین نقوی حسینی
بسم الله الرحمن الرحیم با گرامیداشت روز جهانی عصای سفید و گرامیداشت همه روشن‌دلان و نابینایان کشور، جامعه نابینایان کشور و درخواست از هیأت‌ محترم دولت برای اجرای قانون (3) درصد استخدام معلولان در دستگاه‌‌های اجرایی به ویژه نابینایان. هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی سلام علیکم؛ با ‌احترام، بازگشت به نامه شماره (۳۴۲۱۶۳) مورخ 15/8/1397، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درخصوص سؤال ملی‌ جناب آقای علی کرد نماینده محترم خاش، میرجاوه و بخش‌های نصرت‌آباد و کورین از جناب آقای محمدجواد ظریف وزیر محترم امور خارجه به شرح ذیل ارسال می‌گردد. حشمت‌الله فلاحت‌پیشه ـ رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همکار عزیز ما جناب آقای کرد در این سؤال در کمیسیون امنیت ملی که با حضور اعضای کمیسیون برگزار شد از وزیر محترم امور خارجه با طرح استدلالات و شواهد و حوادثی که در مرزهای شرق کشور اتفاق افتاده به ویژه حجم ترورها و حمله‌های ناگهانی گروه‌های تروریستی از مرزهای کشورهای همسایه و ناامنی‌هایی که در این مرزها ایجاد شده و مکاتبات و صحبت‌هایی که ایشان با مقامات وزارت امور خارجه، دستگاه دیپلماسی داشتند توضیح خواستند که چرا با کشورهای همسایه شرق و جنوب‌شرقی ایران دیپلماسی پایدار ندارید؟ ایشان در اعتراض به خسارت‌‌های جانی،‌ تعداد شهدا، حملات تروریستی، گروگانگیری‌هایی که صورت گرفته که هنوز دو تن از شهروندان ایشان در گروگان هستند اشاره داشتند که ما شاهد یک برنامه دیپلماسی پایدار با کشورهای شرقی و جنوب‌شرق نیستیم. وزیر محترم امور خارجه توضیح دادند که سفرهای مختلفی به این کشورها صورت گرفته، از دو طرف هم از کشورهای شرق و جنوب‌شرقی و هم از جمهوری اسلامی ایران مذاکرات مفصلی صورت گرفته، برخی از این مذاکرات به نتایجی رسیده و برخی از گروگان‌ها آزاد شدند و فعالیت‌های گسترده‌ای در این زمینه وجود دارد، توافقاتی برای همکاری‌ها صورت گرفته اما پاسخ وزیر محترم امور خارجه برای همکار عزیزمان جناب آقای کرد قانع‌کننده نبود و گزارش آن خدمت همکاران و صحن علنی ارائه شد.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای دکتر ظریف بفرمایید.

محمدجواد ظریف
بسم الله الرحمن الرحیم از جناب آقای علی کرد برای سؤالشان تشکر می‌کنم. روابط ما با پاکستان و افغانستان از مهم‌ترین روابط استراتژیک جمهوری اسلامی است و امروز هم ما شاید کمتر زمانی در تاریخ بعد از جمهوری اسلامی داشته باشیم که روابط‌مان با پاکستان و افغانستان و همینطور روسیه و ترکیه و عراق و حتی قطر به خوبی روابط کنونی باشد. همانطور که در ابتدای دولت دوازدهم عرض کردیم روابط با همسایگان اولویت یا ابراولویت سیاست خارجی در کنار تسهیل امور اقتصادی است و ما این را با جدیت دنبال کردیم. الان ما با پاکستان در سطوح مختلف از ستاد فرماندهی کل قوا شخص جناب آقای سرلشکر باقری، دوستان مختلف بخش دفاعی تا حوزه امنیتی، سیاسی،‌ اقتصادی روابط بسیار خوب و گسترده‌ای با پاکستان داریم. در گفتگوهای مرتب برای ناامنی‌های مرزی حضور داریم، معمولاً سفرهای ما به پاکستان علاوه بر سفرهای دوره‌ای که داریم، من اولین وزیر خارجه‌ای بودم که بعد از انتخاب جناب آقای عمران‌خان به پاکستان سفر کردم، بعد از آن چندین دوره سفر داشتیم و ملاقات‌های متعدد در سطوح مختلف با پاکستان داشتیم. واقعاً روابط ما با پاکستان دچار سردرگمی نیست، روابط ما با پاکستان کاملاً مشخص است، اهداف و روابط کاملاً مشخص است. البته مشکلاتی در روابط است که بعضی از آنها مشکلاتی است که ناشی از وضعیت ویژه این منطقه است، حضور و دخالت نیروهای خارجی است و مشکلاتی که دوستان ما در پاکستان با آن روبه‌رو هستند. اما ارتباطات ما با پاکستانی‌ها ارتباطات خوبی است. در مورد افسران ما که بعضاً توسط نیروهای ضدانقلاب ربوده می‌شوند هم ما فوراً با هماهنگی ستاد کل وارد می‌شویم، سفر می‌کنیم، حالا ما هماهنگ می‌کنیم بعضی سفرها در سطح نظامی انجام می‌شود، بعضی سفرها در سطح سیاسی انجام می‌شود. چندین سفر تا حالا بنده به پاکستان داشتم که همراه من معاونین ستاد کل تشریف آوردند آنجا بحث‌های خوبی کردیم. روابط ما با فرمانده ارتش پاکستان روابط بسیار خوبی بوده. ما رفت‌ و آمدهای خوبی داشتیم، هربار به پاکستان رفتیم دیدارهای جدی با مقامات مختلف پاکستانی داشتیم و ارتباطات خوبی داریم، اما نمی‌شود این ارتباطات جایگزین مشکلات بشود، نمی‌شود هر مشکلی که در منطقه هست را با این ارتباطات حل و فصل کنیم. بعضی از مشکلات است که نیاز به تلاش مشترک و برنامه‌ریزی درازمدت و اقدامات روی زمین مخصوصاً در مناطق مرزی دارد که وزارت امور خارجه در آن حوزه‌ها فقط می‌تواند جنبه مشورتی داشته باشد، اما در حوزه‌‌های دیگر که ما جنبه مداخله داریم روابط با پاکستان بسیار خوب است. روابط با افغانستان براساس یک سیاست مشخص دارد پیگیری می‌شود، در واقع ما در افغانستان صلح را با حضور همه طرف‌های افغانستان پیگیری کردیم، ولی با صلحی که از طرف خارجی‌ها مذاکره بشود و خارجی‌ها مسئول این صلح باشند مخالفت کردیم و در آن شرکت نکردیم و دیدگاه‌هایمان را به خوبی مطرح کردیم و مشخصاً در قالب مصاحبه‌ها و جلسات با گروه‌های فکری این دیدگاه‌ها کاملاً مشخص شده و دیگران هم به درستی مواضع جمهوری اسلامی (پی ببرند) در اینکه باید همه گروه‌‌ها در پروسه صلح افغانستان حضور داشته باشند و نه اینکه یک قدرت خارجی خودش بیاید با یک گروه مذاکره بکند و به نتیجه برسد و دیگران را از قضیه حذف بکند که ما این روند را روند خطرناکی می‌دانیم. گفتگوهای ما با افغانستان در مورد پنج موضوعی که با رئیس‌جمهور افغانستان جناب آقای اشرف‌غنی توافق کرده بودیم در بسیاری از موارد من‌جمله در کمیته آب به نتیجه رسیده، اما اجرای آنها تا زمان انتخابات است، یعنی حدود چندین ماه است که افغانستان درگیر روند انتخابات است و ان‌شا‌ءالله بعد از تشکیل دولت در افغانستان می‌توانیم این اقدامات را پیگیری بکنیم. اگر در توضیح سؤالات جناب آقای کرد سؤالی بود من در خدمتتان هستم که پاسخ بدهم، خیلی متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، از جناب آقای کرد دعوت می‌کنیم برای طرح سؤالشان، بفرمایید.

مسعود پزشکیان
آقای کرد! اگر بشود خلاصه بفرمایید که به اذان نرسیم ممنون می‌شوم.

علی کرد
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ابراز ارادت خدمت ملت بزرگ و شریف ایران. هفته مقدس نیروی انتظامی را به همه پرسنل سختکوش نیروی انتظامی در سراسر کشور تبریک عرض می‌کنم و از اینکه فرصت سؤال ما بعد از یک سال به صحن مجلس آمد تشکر می‌کنم، اما سؤالات بعضی مواقع ضروری، اضطراری برای امنیت پایدار کشور است. انتظارم از هیأت‌رئیسه این بود که این سؤال باید زودتر برای پاسخگویی به صحن مجلس می‌آمد. درخواست دیگر من این است که وزیر محترم قطعاً استحضار داشته باشند و مطالب اینجانب را به عنوان نماینده ملت ایران گوش بکنند و در صحبت‌هایی که ایشان کردند قطعاً تعامل و تأمل بکنند. جناب آقای دکتر ظریف رئیس دیپلماسی کشور و وزیر محترم خارجه با سلام، به شخصیت علمی و سیاسی حضرت‌عالی ادای احترام می‌نمایم و از زحمات طاقت‌فرسای شما در موضوع هسته‌ای کشور به عنوان خدمتگزار وسیع‌ترین حوزه انتخابیه و نماینده مردم شریف و فهیم شهرستان‌های مرزی؛ میرجاوه، خاش، بخش‌های کورین و نصرت‌آباد که طولانی‌ترین مرز شرقی و جنوب‌شرقی کشور با کشور همسایه افغانستان را دارا می‌باشد تقدیر و تشکر می‌کنم، اما استان سیستان و بلوچستان نزدیک به (1000) کیلومتر مرز خاکی با پاکستان دارد و حوزه انتخابیه بنده حدود (300) کیلومتر مرز خاکی با پاکستان دارد و تاکنون چندین حادثه تروریستی و تعارض و تجاوز به مرزهای شرقی انجام گرفته است که منجر به شهادت فرزندان این مرز و بوم و مجروح شدن تعدادی از عزیزان و ربوده شدن آنها گردیده است. این مواردی را که توضیح دادید چرا این حوادث پشت سر هم در تاریخ‌‌های نزدیک در حوزه انتخابیه من اتفاق می‌افتند؟ در مورخ‌های ذیل در تاریخ 6/2/98 حمله تروریستی در نیل سد تهلاب میرجاوه اتفاق افتاد که منجر به شهادت نه نفر و مجروح شدن دو نفر و گروگان گرفتن یک نفر به نام سعید براتی شد که با پیگیری نیروهای امنیتی، سپاهی و مردمی بعد از یک سال آزاد شد. آقای دکتر ظریف! کجا بودید؟ 2 ـ در تاریخ 12/11/96 حمله تروریستی به جرثقیل سپاه با تله انفجاری در میل 96 تهلاب میرجاوه که باعث زخمی شدن چهار نفر از نیروهای سپاه شد. عکس‌العمل شما در مقابل این حمله تروریستی چه بود؟ من نشنیدم. 3 ـ در تاریخ 29/1/97 اتفاق و حادثه هنگ مرزی توسط گروهک در میل 89 مرزی که باعث شهادت چهار نفر و مجروح شدن چهار نفر و انفجار خودروی مردمی گردید باز عکس‌العمل شما را ندیدیم. 4 ـ در تاریخ 4/4/97 اتفاق تروریستی در میل 96 تهلاب میرجاوه که منجر به شهادت چهار نفر و مجروح شدن هفت نفر از فرزندان عزیز این مرز و بوم گردید باز عکس‌العمل و این توافق و این ارتباطی که می‌گویید دارم ندیدیم. 5 ـ در 24/7/97 حادثه تروریستی در میل 89 تهلاب میرجاوه که منجر به گروگان‌ گرفتن (11) نفر از نیروهای سپاه، ‌بسیج مردمی و مرزداری گشت که نه نفر بعد از مدتی با تلاش‌های نیروهای مخلص امنیتی، سپاهی و مردمی آزاد شدند و دو نفر به نام یک مأمور سپاه، مجید نارویی، دو مأمور هنگ مرزی، عباس عابدی هنوز تعیین تکلیف نشده و سرنوشت آن معلوم نیست. این چه توافقی است که شما می‌کنید و این چه سفری است که شما می‌روید؟ به ملت ایران، مردم استان سیستان و بلوچستان و نیروهای مسلح و خانواده‌های داغدار این دو عزیز توضیح دهید. آقای رئیس جلسه! آقای ظریف به این سؤال‌ها گوش بدهند (نایب‌رئیس ـ دارند گوش می‌دهند) گوش نمی‌دهند (نایب‌رئیس ـ‌ دارند گوش می‌دهند، اینجا ایستاده فقط گوش می‌دهد، بفرمایید) 6 ـ حادثه تروریستی 24/11/97 در منطقه چاه‌ملی زاهدان به اتوبوس حامل نیروهای سپاه که منجر به شهادت (27) نفر از پرسنل سپاه لشکر (14) امام حسین استان اصفهان شد عکس‌العمل شما کجا بود؟ 7 ـ جناب آقای ظریف! حادثه ناگوار چابهار، حادثه نیکشهر، حوادث مختلف سراوان از انواع حمله‌های تروریستی به مرزهای جمهوری اسلامی بود. 8 ـ چرا حقآبه ایران از رودخانه هیرمند تعیین تکلیف نشده است و جناب‌عالی به وظایف قانونی، وجدانی و ذاتی خود در رابطه با حقآبه ایران از رودخانه هیرمند عمل نکردید و کشور همسایه مسلمان، افغانستان از ورود و جاری شدن آب در رودخانه هیرمند برای رسیدن به کشور جمهوری اسلامی که حقآبه مسلم قانونی ما است خودداری نموده است که این مسأله باعث خشک شدن سیستان سربلند، مهاجرت مردم عزیز سیستان و بلوچستان و استان‌های دیگر و باعث حاشیه‌نشینی در شهر زاهدان و دیگر شهرها شده است. جناب‌عالی هیچ عکس‌‌العملی را در مدت صدارت خود انجام ندادید، چه کارگروهی را عملی، اجرایی برای این امر مهم تعیین کردید؟ چه کسی را به عنوان پیگیر این مسأله حقآبه ایران انتخاب کردید؟‌ از جناب‌عالی که تاکنون به عنوان رئیس دیپلماسی نظام مقدس جمهوری اسلامی برای برقراری امنیت پایدار از مرز طولانی با کشورها که جولانگاه و لانه گروهک‌های معاند و معارض با نظام جمهوری اسلامی می‌باشد سؤال می‌کنم که چه تدبیری را اندیشیده‌اید و چه اقدامی به عمل آورده‌اید تا ما شاهد بروز حوادث مرزی نشویم؟ آقای دکتر ظریف! چرا تاکنون قبول زحمت نفرمودید و از ظرفیت‌های اهالی چون خدمتگزاران مردم در خانه ملت که نمایندگان مردم هستند، بزرگان طوایف، فرماندهان نظامی، انتظامی، امنیتی، علمای دین که نقش بسیار خوبی را در برقراری امنیت پایدار دارند بهره نگرفتید و با فرهیختگان این سامان در این راستا رایزنی نفرمودید؟ جناب آقای دکتر ظریف! در مورد سرنوشت گروگان‌ها واقعاً توضیح بدهید که ملت ایران امروز شاهد پاسخ (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) قاطعانه و عملی شما خواهند بود. جناب آقای ظریف! آیا مردم شریف و مرزدار، لایق و شایسته این نیستند که در امنیت و آسایش در جنوب‌شرقی باشند و نگران نباشند که فرزندان امنیتی، سپاهی و بسیجی و نیروهای مردمی هرچند گاهی طعمه گروهک‌های معاند نظام ایران چون جیش‌الظلم و جیش‌الشیطان و اشرار مسلح گردند؟ جناب آقای دکتر ظریف! در آستانه ماه محرم‌الحرام و اربعین سالار شهیدان امام حسین (رضی‌الله تعالی‌عنه) قرار داریم و نزدیک به (70) هزار زوار کربلای معلی از این مرز خاکی شهرستان میرجاوه وارد کشور ایران می‌شوند و به سوی مرز عراق رهسپار می‌گردند. استقبال از این زوار و پذیرایی از آنان در نقطه صفر مرزی که زوار کربلای معلی و سرور شهیدان اهل بیت هستند اشاره دیگر از وفاداری مردم سیستان و بلوچستان به امام شهیدان حضرت حسین (علیه‌السلام) می‌شود. آیا مرزی با این ویژگی و گستردگی و صفات عالیه و پسندید‌ه‌ای که مرزداران عزیز آن دارند شایسته آن نیست که برای امنیت آن چاره‌اندیشی بنمایید و از همه پتانسیل‌ها بهره‌مندی بهینه بگیرید تا این مردم خوب چون نیاکان و اجداد خویش مرزداران غیور و وفادار به میهن اسلامی باقی بمانند. آیا به یاد دارید و فراموش نفرمودید که نیاکان مردم سیستان و بلوچستان و مرزدار در سال 1916 میلادی، یعنی (103) سال پیش با شکم گرسنه و سلاح ابتدایی بزرگ‌ترین ارتش دنیا را در نقطه صفر مرزی پس از هشت ماه درگیری و جنگ و گریز غافلگیر نموده و در تنگه نالک سنگان خاش سرحد سربلند بلوچستان تار و مار نمودند و به‌گونه‌ای که ژنرال انگلیسی اقدام دشمن را در کتاب خاطرات خود تحت عنوان مدافعان سرحد بلوچستان تحسین کرده است و خودش بعد از این شکست مفتضحانه به بهانه بیماری و خستگی سرحد بلوچستان سربلند را برای همیشه ترک گفته است. آقای دکتر! اینها سؤالاتی است که از حضرت‌عالی به عنوان رئیس دیپلماسی کشور در خانه ملت پرسیده شده است. استدعا می‌شود به این سؤالات پاسخ قانع‌کننده بدهید تا این مردم از سیمای جمهوری اسلامی و دیگر رسانه‌ها بشنوند و به آینده و سرنوشت خویش در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی زیر سایه پرچم وحدت‌انگیز اسلام راستین به رهبری مقام عظمای ولایت و مردم فرهنگ‌دوست و میهمان‌نواز، رأفت و حسن همسایگی را به عنوان ارمغانی ارزشمند در عمل احساس کنند و به چشم یقین آن را ببینند و به عنوان یک پدیده تبادل فرهنگ، ادب و وحدت که نشانگر میهمان‌نوازی ما از زوار است، در زیارت کربلا به کشور خویش ببرند، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، آقای دکتر ظریف بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
آقای دکتر ظریف! اگر خلاصه جواب بفرمایید به سؤال بعدی هم می‌رسیم، چون وقت یک‌مقدار کم است.

محمدجواد ظریف
بسم الله الرحمن الرحیم من از جناب آقای کرد تشکر می‌کنم، نکات بسیار مهمی را مطرح کردند، عرض بنده این است که وزارت امور خارجه اقدامی در روی زمین نمی‌تواند انجام بدهد. شما فرمودید ما درباره اقدامات تروریستی متعددی که انجام‌شده چکار کردیم؟ اقدامی که ما می‌توانیم انجام بدهیم محکوم کردن اقدام، خواستن سفیر به وزارت خارجه، رفتن سفیر ما به وزارت خارجه طرف مقابل است، مذاکره کردن با طرف پاکستانی، برقراری تماس و ارتباط بین مقامات نظامی‌مان با مقامات نظامی پاکستان، ایجاد هماهنگی‌های نظامی در منطقه است. در حدی که در توان‌مان بوده و در حدی که دوستان ما در پاکستان این امکان را داشتند همه این کارها را ما انجام دادیم. من با شما کاملاً موافق هستم که باید از بزرگان منطقه استفاده کرد، باید از نمایندگان محترم مجلس مخصوصاً نمایندگان منطقه استفاده کرد، حضور آنها می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد و بنده این را عرض کردم با توجه به اینکه سفرهای ما سفرهایی است که با فاصله کوتاهی تشکیل می‌شود در بسیاری از موارد این امکان را نداشتیم که هماهنگی بکنیم، از گله‌های کمیسیون امنیت ملی به بنده هم همین است که در بسیاری از سفرها امکان این هماهنگی را پیدا نمی‌کنیم. برخلاف سایر وزرا که سفرهایشان از قبل تعیین‌شده است سفرهای وزیر خارجه با فاصله (24) ساعت، بعضی وقت‌ها با فاصله پنج، شش ساعت انجام می‌شود و امکان چنین هماهنگی‌هایی نیست، اما من حرف شما را کاملاً قبول دارم که باید از این ظرفیت‌های ملی که ظرفیت نمایندگان، بزرگان قوم و رهبران دینی است استفاده کرد برای اینکه بتوانیم بهترین امکانات را فراهم بکنیم. اما من به شما اطمینان می‌دهم که در تمامی موضوعاتی که شما مطرح کردید ما پیگیری کردیم، در بسیاری از موارد به نتیجه رسیده. من از شما تقاضا می‌کنم از ستاد کل سؤال بکنید. امروز هماهنگی‌ و همکاری بین ستاد کل ما و نیروهای امنیتی و نظامی پاکستان شاید در بهترین حد و اندازه‌اش باشد، اما دوستان ما در پاکستان اولویت‌های دیگری دارند. اولویت آنها در مرز با هندوستان و کشمیر و افغانستان است. بحمدالله مرز ایران و پاکستان امن‌ترین مرز پاکستان است. ما از پاکستانی‌ها خواستیم که کاری بکنند مرز ایران و پاکستان امن‌ترین مرز ایران هم باشد. الان امن‌ترین مرز برای آنها است، ولی امن‌ترین مرز متأسفانه برای ما نیست. در مورد افغانستان هم من عرض کردم ما پنج کمیسیون با دولت افغانستان داشتیم. من شخصاً با آقای اشرف‌‌غنی، عبدالله، مسئول وقت امنیت ملی، وزیر امور خارجه و دیگران صحبت کردم و کمیسیون تشکیل شد، کمیسیون آب به نتیجه رسید. کار دیگری که ما انجام دادیم این است که وزیر مسئول کمیسیون مشترک با افغانستان امروز وزیر محترم نیرو است که نشان‌دهنده اولویتی است که ما برای تأمین آب سیستان و بلوچستان و بحث آب مخصوصاً هیرمند و هلیل‌رود با افغانستان قائل هستیم و جناب آقای دکتر اردکانیان این موضوع را با جدیت پیگیری کردند. امیدواریم در آینده هم بیشتر پیگیری بشود. من توضیحات بیشتری دارم، اما برای صرفه‌جویی در وقت و نماز ان‌شا‌ءالله بعداً عرض می‌کنم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، آقای کرد! ان‌شا‌ءالله که قانع شدید؟ بفرمایید.

علی کرد
بسم الله الرحمن الرحیم از توضیحات جناب آقای دکتر ظریف متشکرم، اما آقای دکتر ظریف! مواردی را شما فرمودید، بیش از پنج سال از دوره صدارت حضرت‌عالی می‌گذرد، حقآبه ایران حاصل نشد، امنیتی که حضرت‌عالی می‌فرمایید در بخش اقتصاد هر موقع که به نفع کشور پاکستان باشد مرزهای خودش را بازگشایی می‌کند، در غیر اینصورت حسن نیت ما یک‌طرفه است. شما نتوانستید این حسن نیت را دوطرفه بکنید. آقای ظریف! دیپلماسی خنده نمی‌خواهیم، دیپلماسی‌تان باید قاطع باشد.

مسعود پزشکیان
آقای کرد!‌ وقت شما تمام شده، حالا ما به رأی بگذاریم یا با این بحث‌هایی که آقای دکتر فرمودند ان‌شا‌ءالله مسأله را پیگیری می‌کنند؟

علی کرد
آقای پزشکیان! دو مسأله؛ یکی اینکه سرنوشت دو گروگان نارویی و عابدی باید مشخص بشود. آقای ظریف توضیح ندادند که سرنوشت اینها چیست؟ خانواده اینها هر روز در دفاتر ما،‌ استانداری و محافل عمومی هستند.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر! آن را پیگیری می‌کنند، چشم.

علی کرد
بعد حقآبه را هم ایشان واقعاً با جدیت پیگیری بکنند. امروز (1) میلیون مردم زاهدان که از این آب استفاده می‌کنند در معرض خطر و مخاطره هستند. من به خاطر وحدت دولت و مجلس که در این برهه از زمان که باید وحدت داشته باشیم، وزرا باید بدانند که در مقابل این ملت، خون شهدا و فرامین آقا باید پاسخگو باشند. من در اینجا واقعاً از سؤالم می‌گذرم و قانع می‌شوم، سپاسگزارم.

مسعود پزشکیان
متشکرم.
10 طرح سؤال آقای جلال محمودزاده نماینده مهاباد از آقای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه

مسعود پزشکیان
سؤال سوم را هم مطرح بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
سؤال جناب آقای جلال محمودزاده نماینده محترم مهاباد از جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه در مورد اینکه چرا جلوی سدسازی غیرقانونی توسط دولت ترکیه از جمله سد ایلیسو و سایر سدها را نمی‌گیرید؟ از سخنگوی محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جناب آقای نقوی‌حسینی دعوت می‌کنیم برای قرائت گزارش کمیسیون،‌ بفرمایید.

مسعود پزشکیان
خلاصه بفرمایید که به اذان نزدیک هستیم.

سیدحسین نقوی حسینی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر ظریف خلاصه می‌گویند، نگران نباشید. سؤال آخر امروز مربوط به همکار عزیزمان جناب آقای جلال محمودزاده نماینده محترم مهاباد از وزیر محترم امور خارجه جناب آقای دکتر ظریف است. ایشان دو سؤال مطرح کردند: چرا جلوی سدسازی غیرقانونی توسط دولت ترکیه از جمله سد ایلیسو و سایر سدها را نمی‌گیرید؟ که همکاران در جریان هستند دولت ترکیه برنامه سدسازی روی دجله و فرات دارد و قطعاً روی سهمیه آب تأثیرگذار است. سؤال دوم هم در مورد این است که وزارت امور خارجه در قبال حمله رژیم نئوعثمانی ترکیه به مردم بی‌دفاع عفرین سوریه چرا عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد؟ آقای محمودزاده با اشاره به سدهایی که در دستور کار دولت ترکیه است اظهار نگرانی از حقآبه جمهوری اسلامی و استان‌های غربی کشور داشتند و در مورد حمله ترکیه به عفرین هم اشاره داشتند که چون سیاست جمهوری اسلامی ایران حفظ وحدت سرزمینی عراق است باید دستگاه دیپلماسی در نهادهای بین‌المللی اقدامات لازم را انجام بدهد. در گفتگوها از این موضوع حمایت بکند. آقای دکتر ظریف به مجموعه اقدامات انجام‌شده از جمله نشست‌ها، ملاقات‌ها و اقدامات در نهادهای بین‌المللی اشاره کردند، منتها همکار عزیزمان از پاسخ‌های وزیر محترم امور خارجه قانع نشدند. در خدمت همکاران هستیم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، آقای دکتر ظریف! خلاصه بفرمایید که ان‌شا‌ءالله به اذان برسیم. آقای محمودزاده هم قول دادند روند طوری باشد که ما برسیم.

محمدجواد ظریف
بسم الله الرحمن الرحیم من از جناب آقای محمودزاده برای سؤالات‌شان تشکر می‌کنم. در مورد تلاش‌های ما با ترکیه این یک مشکلی است که ما، عراق و سوریه با آن روبه‌رو هستیم. عراق و سوریه به صورت مستقیم از این وضعیت رنج می‌برند. هر سه کشور تلاش‌هایی را با دولت ترکیه ادامه دادیم، در سطح بین‌المللی ما موضوع ریزگردها را به عنوان موضوعی که مشکل منطقه‌ای ایجاد کرده مطرح کردیم، جلسه‌ای در تهران برگزار شد آقای رئیس‌جمهور به صراحت این موضوع را مطرح کردند که موجب ناراحتی نماینده ترکیه هم شد، اما ما این موضوع را در تمامی جلسات با همکاران ترک‌مان پیگیری می‌کنیم، اما ترکیه به هیچ‌یک از کنوانسیون‌های آبی نپیوسته و لذا در این زمینه پیگیری موضوع در سطح بین‌المللی با دشواری‌هایی روبه‌رو است. هم ما و هم عراق و سوریه هم به صورت منفرد و هم به صورت مشترک در گفتگوهایی که با ترک‌ها داریم این موضوع را مطرح می‌کنیم و در این زمینه تلاش کردیم. در بحث کردهای سوریه موضع جمهوری اسلامی کاملاً مشخص است. ما اعلام کردیم که تنها راه حفظ امنیت در ترکیه حضور نظامی دولت مرکزی در مناطق مرزی است و براساس قرارداد آدانا این چنین کاری ممکن است و از طریق اقدام علیه تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه نمی‌توان امنیت ایجاد کرد. این سیاست جمهوری اسلامی است، هم در ملاقات‌های‌مان با دوستان ترک مطرح کردیم، هم در جلسات آستانه من‌جمله در جلسه اخیر آستانه، جلسه سران در استانبول جناب آقای رئیس‌جمهور به صراحت این موضوع را مطرح کردند. جمهوری اسلامی حتماً معتقد است که امنیت منطقه با رعایت دو اصل امکان‌پذیر است: 1 ـ احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی و امنیت همه کشورهای منطقه. 2 ـ رعایت حقوق همه ساکنان من‌جمله برادران و خواهران کرد ما. ما بر این موضوع در گفتگوها‌یمان هم با سوریه و هم با ترکیه اصرار کردیم و آمادگی این را هم اعلام کردیم که همکاری بکنیم برای اینکه دولت ترکیه و دولت سوریه بتوانند این مشکل را براساس مقررات بین‌المللی با حضور نیروهای سوری و با حفظ احترام مردم ساکنین آن منطقه عملیاتی بکنند ضمن اینکه تروریسم هیچ جایی در منطقه ما ندارد و هیچ‌کس نباید اجازه بدهد که تروریست‌ها از خاکش برای حمله به دیگران استفاده کنند. اینجا باید تأکید بکنم که آمریکایی‌ها دارند تلاش می‌کنند از گروهی از کردهای سوریه سوءاستفاده کنند به عنوان پیاده‌نظام از آنها استفاده کنند، البته این موضوع گروه کوچکی است. برادران و خواهران کرد ما در سوریه حتماً با این حرکت مخالفند. برادران و خواهران کرد ما مسئولین اقلیم در عراق رسماً با این سیاست موافقت ندارند و لذا ما تلاش می‌کنیم با همکاری اقلیم و دولت سوریه و همه گروه‌های کردی در سوریه از طریق هماهنگی بین نیروهای نظامی سوریه و ترکیه و بدون ایجاد مزاحمت برای مردم کرد منطقه و مردم عرب منطقه به عبارت دیگر ساکنین واقعی مناطق شمال‌شرقی سوریه بتوانیم این مشکل را حل کنیم به صورتی که امنیت برای همه فراهم بشود.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر! خیلی ممنون. آقای محمودزاده خلاصه بفرمایید ممنون می‌شویم.

جلال محمودزاده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب خدمت مردم شریف ایران و همکاران محترم و تشکر از جناب آقای ظریف و تبریک هفته نیروی انتظامی. سؤالات اینجانب که مورخ 5/2/97 در نوبت طرح قرار گرفت دو محور داشت که آقای ظریف به صورت خلاصه و کلی‌گویی به این دو محور اشاره کرد. اما خدمت عزیزان عرض بکنیم که در رابطه با سدسازی دولت ترکیه همچنان که استحضار دارید رودهای دجله و فرات از ترکیه سرچشمه می‌گیرند و به سوی سوریه و عراق و خلیج‌فارس روان هستند. رود دجله از شرق ترکیه وارد عراق شده و بعد از عبور از بغداد و موصل به فرات می‌رسد و سرانجام هردو به کارون می‌پیوندند که اروندرود را تشکیل می‌‌دهند. دولت ترکیه متأسفانه در یک باور غلط و کاملاً غیرقانونی مدعی است همانطور که منابع نفتی هر کشور متعلق به آن کشور است منابع آبی آن کشور هم می‌تواند به صورت منابع نفتی مدیریت بشود. در سال 1936 فکر اجرای طرحی به نام پروژه گاپ در ترکیه شکل گرفت و از سال 1980 جدی‌تر شد. گاپ طرح عمرانی است که بر پایه آن دولت ترکیه در نظر دارد، مجموعه‌ای از سد و نیروگاه‌‌های برقی را بر بخش بالای رودخانه دجله و فرات بسازند. دولت ترکیه برای اجرای کامل این طرح (30) سال زمان و (32) میلیارد دلار پول در نظر گرفته است که (14) سد بر روی رودخانه فرات و هشت سد بر روی دجله و (19) نیروگاه برقی ـ آبی ساخته شود. نخستین سدی که ساخته شد، سد آتاترک در سال 1370 بود که این سد از نظر حجم پنجمین سد بزرگ جهان و بزرگ‌ترین سد اروپا و ترکیه است که ساخت آن آغازگر ریزگردها و گرد و خاک در غرب ایران و تشدید بیابان‌زایی در عراق شد. اخیراً دومین سد به نام سد ایلیسو توسط ترکیه در حال آبگیری است، که آبگیری آن از ورود (56) درصد آب دجله به خاک عراق و ایران جلوگیری می‌‌کند و تبعات زیست‌محیطی و تنش‌های شدید آبی در کشورهای عراق و ایران ایجاد می‌کند. نگران‌کننده‌تر اینکه با ممانعت دولت ترکیه از ورود آب فرات به عراق و در نهایت تالاب هورالعظیم یک فاجعه زیست‌محیطی در جنوب‌غرب ایران شکل خواهد گرفت و تالاب هورالعظیم که روزگاری محل صید و صیادی اهالی و سیستم طبیعی خنک‌کننده هوا بود نابود خواهد شد. اگر سد ایلیسو که از نظر حجم سه برابر سد کرخه است آبگیری شود نه تنها کل کشور ایران درگیر ریزگردها خواهد شد، بلکه باید شاهد مرگ هورالعظیم باشیم. همچنین با آبگیری این سد آب شور دریا به نهرهای اروندرود وارد خواهد شد و باعث نابودی نخلستان‌ها و دامپروری در این مناطق خواهد شد. تاکنون در دنیا کنوانسیون‌ها، توافقنامه‌ها، قوانین،‌ عهدنامه‌ها و مقررات فراوانی به وجود آمده است که کشورهای بالادست رودخانه‌ها بیاموزند صاحب مطلق آب‌راه‌های بین‌المللی نیستند و کشور و جوامع پایین‌دست هم از آنان سهمی دارند. آقای دکتر ظریف اشاره کردند که دولت ترکیه به این کنوانسیون‌ها نپیوسته‌ است. اما از نظر قانونی و قوانین بین‌المللی علی‌الخصوص کنوانسیون 1997 دولت ترکیه باید برای این قوانین اهمیت قائل بشود. لذا من از آقای ظریف درخواست دارم به عنوان وزیر امور خارجه بیشتر در این زمینه فعالیت بکنند. محور دوم سؤال از آقای ظریف به عنوان وزیر امور خارجه در رابطه با عدم عکس‌العمل قانونی نسبت به حمله ارتش ترکیه با کمک گرفتن از نیروهای تکفیری به خاک سوریه و اشغال عفرین و به خاک و خون کشیدن کودکان و زنان بی‌دفاع کرد سوریه است. همچنان که استحضار دارید دولت ترکیه در (20) ژانویه 2018 با نقض همه قوانین بین‌المللی تحت عنوان عملیات شاخه زیتون در یک اقدام غیرقانونی با بهره‌گیری از امکانات نظامی ناتو و نیروهای زمینی جنایتکاران تکفیری به مردم بی‌دفاع عفرین و خاک سوریه حمله نمود. هزاران کودک و زن بی‌دفاع عفرین را به خاک و خون کشید و میلیون‌ها نفر از مردم آن دیار را آواره و قسمت بزرگی از خاک سوریه را اشغال نمود. همه عزیزان می‌دانند که دولت و نظام همیشه مدافع مردم سوریه و یکپارچگی خاک سوریه در مقابله با تکفیری‌ها بوده است. اما در این بخش وزیر امور خارجه جناب آقای ظریف چرا ساکت بودند؟‌ آیا عفرین خاک سوریه نبود؟ در زمان حمله فقط آقای بهرام قاسمی سخنگوی وقت وزارت امور خارجه در قبال تهاجم کم‌سابقه ترکیه فقط اظهار نگرانی کردند.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر محمودزاده! چهار دقیقه به اذان مانده، جمع‌بندی بفرمایید.

جلال محمودزاده
خلاصه می‌کنم، سکوت وزارت امور خارجه در قبال این جنایت و تجاوز غیرقانونی ترکیه در آن زمان باعث شد اینجانب به همراه نمایندگان کرد مجلس نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل بنویسیم. جناب آقای وزیر نیک می‌دانند در حالی که حمله ترکیه و نیروهای تکفیری و النصره به مردم کرد سوریه در عفرین بیش از (58) روز طول کشید و هزاران زن و کودک و غیرنظامی کشته و زخمی شدند همین حالا نیروهای تکفیری در عفرین و در خاک سوریه مشغول پاکسازی نژادی، تغییر دموگرافی و بیرون راندن کردها، تخریب هویت فرهنگی و آثار باستانی، گروگان‌گیری، شکنجه و جنایت و آدم‌ربایی و کودک‌کشی هستند. اما همچنان کشورهای غربی مدعی حقوق بشر زبان در کام کشیدند و کشورهای عربی حامی دروغین مسلمانان جهان چشم بر این جنایت بسته‌اند، تا جایی که دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل اخیراً در گزارش (20) صفحه‌ای خود از ادامه بازداشت‌‌‌های خودسرانه و غارت اموال کردها گفته است. اما جناب آقای ظریف! علی‌رغم بی‌تفاوتی‌های جناب‌عالی که به صورت کلی فرمودید، حرکت سیاسی که درخور شأن مردم سوریه باشد انجام ندادید، اما جوانان سرزمین روزی انتقام خون کودکان بی‌گناه را از لشکر تکفیری‌‌ها خواهند گرفت، همچنان که کردها نسبت به زنده به گور کردن (182) هزار نفر از زنان و کودکان بی‌گناه توسط صدام جنایتکار و بمباران شیمیایی حلبچه و سردشت به زبان کردی شعری حماسی سرودند که شعر کردی این بچه‌‌ها این است که: من ئه و مناله‌م له‌ریزی ئه نفال به‌گور پی‌ده که‌نم قه‌ت له سیداره کرد مه ترسینه ئه ونده ده‌مرم بونیشتانم لذا جناب آقای ظریف! من انتظارم از حضرت‌عالی این است که بزرگواری بکنید این مسأله را به عنوان یک مسأله مهم و اساسی پیگیری بکنید، متشکرم.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر حالا شما پیگیری می‌کنید؟

محمدجواد ظریف
من فقط یک جمله بگویم. از جناب آقای محمودزاده تشکر می‌کنم. نکاتی که در مورد رودخانه فرمودید مواضع ما هم همین است و به همین جدیت دنبال می‌کنیم. در مورد عفرین موضع‌گیری ما توسط سخنگو صورت گرفته، بنده در خود ترکیه با این اقدام مخالفت کردم، کماکان هم آقای رئیس‌جمهور هم در ترکیه با اقدامی که دولت ترکیه بنا بر آن دارد مخالف هستیم. ما معتقد هستیم حقوق مردم کرد سوریه باید حفظ بشود و تنها راه امنیت در منطقه رعایت حقوق همه مردم منطقه و رعایت مرزهای بین‌المللی است. ضمن اینکه باید امنیت ترکیه هم حفظ بشود، ولی امنیت از طریق لشکرکشی حفظ نخواهد شد.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، متشکرم. آقای محمودزاده! مواضع را شنیدید، رأی بگیریم یا پیگیری می‌کنند؟

جلال محمودزاده
آقای دکتر! با عنایت به حفظ محیط‌زیست و انتظار نسل‌های آینده در جهت حفظ محیط‌زیست انتظارمان از آقای ظریف این است که در رابطه با سدسازی ترکیه حرکت بیشتری بکنند و در رابطه با دفاع از مظلومین کرد سوریه هم حرکت بهتری از نظر سیاسی انجام بدهند، اگر ایشان این قول را بدهند ما به رأی نمی‌گذاریم.

مسعود پزشکیان
چشم، خیلی ممنون، از آقای دکتر ظریف و همراهان ایشان تشکر می‌کنیم.
11 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

مسعود پزشکیان
جلسه بعدی ما امروز ساعت (2) روز یکشنبه چهاردهم مهرماه 1398 است. دستور جلسه ادامه دستور هفتگی است، پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا