دوره 10 اجلاسیه 3
تعداد نمایندگان حاضر 195 جلسه 326
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

مسعود پزشکیان
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 195 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
ـ بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصد و بیست و ششم روز سه‌شنبه سی‌ و یکم اردیبهشت ماه 1398 هجری‌شمسی (نوبت بعدازظهر) مطابق با پانزدهم رمضان‌المبارک 1440 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح یک‌فوریتی تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن. 2 ـ گزارش کمیسیون اصل (90) قانون اساسی در مورد گزارش کمیسیون انرژی پیرامون حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینای ماهشهر. 3 ـ گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح جامع مدیریت شهری. 4 ـ گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آنها. 5 ـ گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح مواد (1) و (10) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی. 6 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه موافقتنامه همکاری و کمک متقابل اداری در موضوعات گمرکی بین گمرک جمهوری اسلامی ایران و اداره کل گمرک جمهوری سوسیالیستی ویتنام.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

مسعود پزشکیان
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

مرتضی مرتضوی
(آیات 27 ـ 24 از سوره مبارکه «ابراهیم» توسط قاری محترم آقای مرتضی مرتضوی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم ألَمْ تَرَ کَیْفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً کَلِمَةً طَیِّبَةً کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُها ثابِتٌ وَ فَرْعُها فِی السَّماءِ * تُؤْتِی أُکُلَها کُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّها وَ یَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثالَ لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ یَتَذَکَّرُونَ * وَ مَثَلُ کَلِمَةٍ خَبِیثَةٍ کَشَجَرَةٍ خَبِیثَةٍ اجْتُثَّتْ مِنْ فَوْقِ الْأَرْضِ ما لَها مِنْ قَرارٍ * یُثَبِّتُ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا بِالْقَوْلِ الثَّابِتِ فِی الْحَیاةِ الدُّنْیا وَ فِی الْآخِرَةِ وَ یُضِلُّ اللَّهُ الظَّالِمِینَ وَ یَفْعَلُ اللَّهُ ما یَشاءُ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

مسعود پزشکیان
از قاری محترم برادرمان جناب آقای مرتضی مرتضوی تشکر می‌کنیم. ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «آیا ندیدی خدا چگونه مثل زده؟ سخنی پاک که مانند درختی پاک است که ریشه‌اش استوار و شاخه‌اش در آسمان است. میوه‌اش را هر دم به اذن پروردگارش می‌دهد و خدا مثل‌ها را برای مردم می‌زند، شاید که آنها پند گیرند و مثل سخنی ناپاک چون درختی ناپاک است که از روی زمین کنده شده و قراری ندارد. خدا کسانی را که ایمان آورده‌اند در زندگی دنیا و در آخرت با سخن استوار ثابت می‌گرداند و ستمگران را بی‌راه می‌گذارد و خدا هرچه بخواهد انجام می‌دهد». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه علنی عصر امروز عبارتند از آقایان: برزگر نماینده محترم سلماس، جاسمی نماینده محترم کرمانشاه، جعفرپور نماینده محترم لارستان، حسن‌پوربیگلری نماینده محترم سیرجان، خالدی نماینده محترم لردگان، زارعی نماینده محترم بویراحمد، شوشتری نماینده محترم قوچان، صفاری‌نطنزی نماینده محترم نطنز،‌ قرجه‌ طیار نماینده محترم گنبدکاووس، عثمانی نماینده محترم بوکان، فلاحت‌پیشه نماینده محترم اسلام‌آباد‌ غرب و دالاهو، فلاحتی نماینده محترم قائنات و زیرکوه، کاظمی نماینده محترم ملایر، کریمی نماینده محترم بیجار،‌ گودرزی نماینده محترم ممسنی و رستم، مازنی نماینده محترم تهران، مختار نماینده محترم آبادان، مره‌صدق نماینده محترم کلیمیان ایران، مفتح نماینده محترم تویسرکان، مقصودی نماینده محترم سبزوار،‌ موسوی نماینده محترم تهران، میرزایی نماینده محترم ایلام و ایوان، نوریان نماینده محترم شهرکرد و عدل هاشمی‌پور نماینده محترم کهگیلویه.
3 ادامه رسیدگی به طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن (ثبت 379)

مسعود پزشکیان
دستور جلسه را اعلام بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. آقای رئیس! ما در ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح یک‌فوریتی تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن هستیم. ماده (5) در کمیسیون مورد رسیدگی قرار گرفت. آقای دکتر! کمیسیون با توجه به اخطارها و تذکراتی که صبح داده شد یک اصلاحیه به عنوان یک تبصره الحاقی به این ماده دادند، آن به این صورت است که «هزینه‌های موضوع این ماده در بودجه سالانه با درخواست صندوق تأمین خسارت‌های بدنی پیش‌بینی و اختصاص می‌یابد» که آن احتمالی که داده می‌شد این بار مالی داشته باشد به این وسیله حل بشود. با اصلاحات انجام شده اگر محبت کنید ماده (5) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 199 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به ماده (5) با اصلاحاتی که انجام گرفته اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«ماده 6 ـ به دعاوی مربوط به جرائم این قانون خارج از نوبت رسیدگی می‌شود». آقای نوروزی عزیز! آقای دکتر فتحی می‌فرمایند «دعاوی» برای موضوعات کیفری است، باید بگوییم «به اتهامات موضوع این قانون» درست است؟ حالا اختلاف بین بزرگان حقوقی است. (ملکشاهی ـ دعاوی و شکایات را بنویسید)، (نوروزی ـ و شکایات) (طاهرخانی ـ دعاوی و شکایات) می‌فرمایند «دعاوی» کلمه نادرستی است. «دعاوی و شکایات» باشد. با اصلاحاتی که همزمان در جلسه انجام شده به رأی بگذارید. پس «دعاوی و شکایات» شد.

مسعود پزشکیان
حضار 194 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را در رابطه با ماده (6) اعلام بفرمایید. اصل ماده را به رأی گذاشتیم. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 7 ـ از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون، لایحه قانونی مربوط به مجازات پاشیدن اسید مصوب 16/12/1337 نسخ می‌شود». آقای رئیس! این را هم به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 195 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به ماده (7) اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در اصلاحیه که باز کمیسیون به ما داده، البته به صورت تبصره الحاقی است که ما ذیل ماده (1) یا بعداً به صورت ماده الحاقی اضافه کنیم به این شکل است که «در مواردی که اسیدپاشی نظم و امنیت عمومی را برهم می‌زند یا احساسات عمومی را جریحه‌دار کند یا موجب بیم تجری دیگران گردد و منجر به قتل نفس شده باشد اقدام مرتکب افساد فی‌الارض محسوب و به مجازات آن محکوم می‌گردد». آقای سلیمی! پیشنهاد حذف دارید؟ بفرمایید.

علیرضا سلیمی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! در این ماده بحث آنجایی که اسیدپاشی منجر به قتل شود قطعاً قصاص است و بحثی نداریم، عنوان افساد فی‌الارض با قتل کاملاً از هم جدا است. ببینید! اگر اسیدپاشی موجب اخلال در نظم عمومی باشد افساد فی‌الارض است و مجازاتش مشخص است. یعنی قطعاً از مصادیق افساد فی‌الارض است، اگر موجب جریحه‌دار شدن احساسات عمومی بشود این هم باز از مصادیق افساد فی‌الارض است. اگر موجب بیم و تجری دیگران بشود این هم همینطور. هرکدام از این عناوین موجب افساد فی‌الارض است. اینجا این «و» را آورده و این «و» عطف است، یعنی اینها باشد، به اضافه قتل. آقای دکتر! اگر اینطور باشد یعنی کسی که مرتکب این جنایت می‌شود اینها را ما جری می‌کنیم. این باعث تجری مجرم می‌شود،‌ اگر ما اینجا بنویسیم «و یا منجر به قتل بشود»، یعنی یک کلمه «یا» اگر اینجا اضافه کنیم مشکلی نیست، این را ما قبول می‌کنیم، اما اگر کلمه «یا» اینجا اضافه نشود هرکدام از این عناوین یعنی اخلال در نظم و امنیت عمومی، جریحه‌دار کردن احساسات عمومی، امری که موجب تجری دیگران می‌شود خود این افساد فی‌الارض است. چرا حتماً باید به اینها ضمیمه بشود و موجب قتل هم بشود؟ به نظر می‌رسد اینها نیاز نیست، مسیر را برای افراد گناهکار و افرادی که بیماردل هستند و خدای‌ناکرده مرتکب امر اسیدپاشی می‌شوند این مسیر را برای آنها باز می‌گذارد. آقای دکتر! یا کلمه «یا» را اضافه کنیم، یا اگر کلمه «یا» را اضافه نمی‌کنیم بنده پیشنهاد حذف دارم برگردد کمیسیون اصلاح بشود، متشکرم.

نادر قاضی پور
اخطار
اخطار داریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! آقای قاضی‌پور اخطار دارند که این (12) ساعت چون نشده قابل طرح نیست، درست هم هست.

مسعود پزشکیان
اگر (12) ساعت نشده به کمیسیون برگردد، چون هنوز (12) ساعت نشده به کمیسیون برود. (قاضی‌پور ـ اشکال هم دارد) اگر اشکال هم دارد برطرف کنید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
مجدداً کمیسیون گزارش بدهد. آقای رئیس! دو تا پیشنهاد الحاقی داریم، الان مطرح کنیم یا باز بعد بگذاریم؟ دو تا الحاقی هم خانم‌های مجلس دادند، کمیسیون این دو تا را هم بررسی کند اگر لازم شد با گزارشش بدهد اگر صلاح می‌دانند.
4 قرائت گزارش کمیسیون اصل (90) قانون اساسی درخصوص گزارش کمیسیون انرژی پیرامون حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینای ماهشهر

مسعود پزشکیان
دستور بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
دستور بعد گزارش کمیسیون اصل (90) قانون اساسی در مورد گزارش کمیسیون انرژی پیرامون حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینای ماهشهر است که در اجرای تبصره (2) ماده (45) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی قرائت می‌شود. از سخنگوی کمیسیون آقای دکتر پارسایی دعوت می‌کنم برای ارائه گزارش در خدمت ایشان باشیم، بفرمایید.

بهرام پارسائی
بسم الله الرحمن الرحیم به مجلس شورای اسلامی از کمیسیون اصل نودم قانون اساسی موضوع: پیگیری گزارش کمیسیون انرژی درخصوص حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر مستحضرید گزارش کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درخصوص حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر در مورخ 2/12/95 در اجرای تبصره (2) ماده (49) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به این کمیسیون ارجاع شد که اینک گزارش بررسی‌های به عمل‌آمده به استحضار می‌رسد: در گزارش کمیسیون مذکور به مواردی اشاره و نیاز به بررسی‌های کارشناسی داشت که می‌توان موارد زیر را احصاء نمود: 1 ـ به کارگیری صفحات مسدودکننده غیراستاندارد و دست‌ساز و پیچ و مهره‌های نامناسب برای مسدود نمودن دهانه خطوط لوله ورودی و خروجی. 2 ـ کمبود تجهیزات و مواد اولیه مناسب اطفاء حریق اعم از فوم و کمبود فشار آب آتش‌نشانی مورد نیاز. 3 ـ عدم آمادگی کامل سامانه اطفای حریم مجتمع. 4 ـ کیفیت نامناسب لایه لاستیکی سقف شناور مخازن و سهل‌انگاری مدیریتی در رفع عیب. 5 ـ عدم اولویت‌بندی در اطفای حریق. 6 ـ وعده‌های غیرکارشناسی بازسازی بخش‌های آسیب‌دیده در مدت کوتاه. 7 ـ خسارت‌های سنگین مالی به تأسیسات، دستگاه‌ها، ماشین‌آلات و زیان‌های وارده ناشی از توقف تولید و عدم انتفاع. 8 ـ عدم رعایت برنامه‌ریزی تعمیرات دوره‌ای تجهیزات. 9 ـ سهل‌انگاری‌های مدیریتی در تعمیر پمپ‌ها. 10 ـ عدم رعایت الزامات ایمنی، بهداشت، محیط‌زیست و پدافند غیرعامل در طراحی، ساخت و نصب مخازن. 11 ـ سهل‌انگاری در آموزش و بازآموزی دوره‌ای منابع انسانی. 12 ـ عدم حضور کارشناسان و نیروهای ماهر کارگری در ایام تعطیل. به دنبال حادثه مذکور علاوه بر هیأت اعزامی توسط کمیسیون انرژی، سازمان بازرسی کل کشور نیز تیم کاملی از کارشناسان سازمان و سازمان آتش‌نشانی را برای بررسی علل حادثه در شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا مستقر می‌نماید و همزمان تیم تحقیق وزارت نفت با حضور کارشناسان وزارت نفت، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و هلدینگ خلیج فارس مأمور بررسی علل حادثه آتش سوزی می‌شوند. براساس نتایج گزارش سازمان بازرسی کل کشور، گروه تحقیق وزارت نفت و شرکت بیمه گونینگهام (مشاور بیمه ایران) حادثه آتش‌سوزی در مجتمع بوعلی‌سینا، غیرعمدی تشخیص داده شد. در گزارش تهیه شده توسط سازمان بازرسی کل کشور درخصوص بررسی علل و عوامل وقوع حادثه آتش‌سوزی در مجتمع بوعلی سینا آمده است: 1 ـ وقوع پدیده آتش‌سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینا عملاً ناشی از نشر ترکیبات زایلین با دما و فشار بالا از محل ورودی پمپ (A ـ 8001) (به دلیل عدم اعمال عملیات انسداد و بهره‌گیری از درزگیر استاندارد در شرایط باز کردن گیربکس دستی آن) و متعاقباً تماس بخارات حاصله با کوره داغ مجاور، ارزیابی می‌گردد. در مرحله بعد، با وقوع انفجار در محل استقرار برج جداسازی زایلین و پرتاب مواد گداخته به محیط اطراف، آتش‌سوزی به تجهیزات مجاور شامل واحد آروماتیک و مخازن ذخیره‌سازی خوراک نفتا (C و A ـ 2001) نیز گسترش پیدا نمود. 2 ـ رویدادنگاری عوامل‌تأثیرگذار بر وقوع آتش‌سوزی در مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینا و ارزیابی نفرات ذی‌مدخل در بروز حادثه فوق حاکی از آن است که: دو روز قبل از وقوع حادثه آتش‌سوزی، پمپ (A8001) به منظور اجرای عملیات تعمیرات از محل خود (واحد جداسازی زایلین) باز و به کارگاه مربوطه منتقل گردید؛ با این وجود مطابق با رویه‌ای غیرمعمول، عملیات انسداد ورودی و خروجی پمپ مزبور به روشی غیراستاندارد (با استفاده از Blind Flange و Gasket نامرغوب و صرفاً با بهره‌گیری از تعداد 6 عدد پیچ و مهره به جای 24 عدد) از سوی واحد تعمیرات صورت پذیرفته است. در روز وقوع حادثه (مورخ 16/4/1395)، سرپرست نوبت کاری واحد بهره‌برداری با توجه به بروز مشکل فنی در پمپ (C8001) و با غفلت از این موضوع که پمپ (A8001) باز و به کارگاه منتقل شده و همچنین بدون بازدید از محل و از طرفی عدم لحاظ موضوع خودداری از اجرای تعمیرات خطرزا در ایام تعطیل، نسبت به صدور مجوز کار ناقص برای واحد تعمیرات و ارائه آن به مسئول نفرات پیمانکار اقدام نموده است. مطابق با بررسی به عمل آمده، اجازه کار صادره برای انجام تعمیرات دارای اشکالاتی به شرح ذیل بوده است: عدم لحاظ موضوع کار گرم به جای کار سرد و متعاقباً عدم اطلاع‌رسانی به نفرات ایمنی با توجه به احتمال نشتی بخارات داغ هیدروکربنی. عدم اخذ تأییدیه و امضای سرپرست نوبت کاری واحد تعمیرات برای پرمیت صادره در شیفت کاری نوبت دوم و متعاقباً امضاء مجوز کار توسط مسئول نفرات پیمانکار بدون انجام بازدید از محل اجرای کار. 3 ـ با اقدام به جابجایی گیربکس از روی پمپ (A8001) و نصب آن بر روی پمپ (C8001)، ورودی پمپ (A8001) (به دلیل استفاده از بلند فلنج و گسکت غیراستاندارد) دچار نشتی گاز به سمت کوره مجاور گردیده و نهایتاً این امر با مشتعل شدن گاز و ایجاد آتش‌سوزی همراه شده است. عدم کنترل حریق در مراحل ابتدایی وقوع آن متعاقباً سبب افزایش فشار برج واحد (800) و انفجار آن و در مرحله بعد گسترش آتش‌سوزی به مخازن ذخیره‌سازی خوراک نفتا گردید. مطابق نظریه کارشناسان سازمان آتش‌نشانی، حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینا غیرعمدی تشخیص داده شده و صرفاً سهل‌انگاری نفرات عامل بروز حادثه بوده است. در این میان هیچ‌گونه رکوردی از ضبط مکالمات بی‌سیم در روز حادثه وجود نداشته و این امر عملاً بررسی دقیق‌تر عوامل ذی‌مدخل در ایجاد و ادامه روند حادثه را با مشکل همراه ساخته است. 4 ـ عوامل اصلی عدم موفقیت در اطفاء حریق طی مراحل اولیه وقوع آن و گسترش دامنه آتش سوزی به سایر واحدهای فرآیندی واقع در مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینا را می‌توان به شرح ذیل اعلام نمود: فقدان حضور نفرات واحد (HSE) و آتش‌نشانی در محل اجرای عملیات تعمیرات با توجه به عدم اطلاع‌رسانی موضوع از سوی واحد بهره‌برداری. از دست رفتن زمان طلایی برای کنترل و مهار حریق حادث شده در قسمت پمپ‌ها و برج جداسازی واحد (800) با توجه به هدررفت و افت فشار آب آتش‌نشانی و تأخیر اولیه عوامل بهره‌بردار در اعمال توقف اضطراری برای واحد جداسازی زایلین علی‌رغم اعلام نفرات حاضر در صحنه مبنی بر مشاهده نشتی شدید بخارات در محل بروز حادثه. عدم وجود فوم به میزان کافی با کیفیت مناسب در منطقه. ضعف در سیستم فرماندهی مدیریت بحران و عدم حضور مسئولان ذی‌ربط در محل وقوع حادثه. 5 ـ عدم توجه به آمایش سرزمینی و اصول پدافند غیرعامل در احداث مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر به نحوی که تراکم تأسیسات احداثی، همجواری و عدم رعایت فاصله ایمن مابین تأسیسات و وجود مخازن متعدد خوراک و محصول در کنار واحدهای عملیاتی توأم با حجم بسیار بالای نیروی انسانی موجود در مجتمع‌ها، کانون‌های خطر و آسیب‌پذیری را افزایش داده است و مجاورت این ساختار نامناسب با منازل شهری در هنگام حوادث می‌تواند بحران ها و اضطرابات اجتماعی، گسترش حادثه و بالا رفتن خسارات انسانی، مالی، ملی و حتی فراملی را به دنبال داشته باشد. در پایان گزارش سازمان بازرسی، به منظور پیشگیری از بروز حوادث مشابه، پیشنهاداتی در دو بخش اصلاحی و تعقیب انضباطی برای اجرا برای وزیر محترم نفت ارسال شده است. با توجه به نامه مورخ 4/5/1396 شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، با استناد به گزارش سازمان بازرسی کل کشور، کمیته انضباطی کارکنان هلدینگ خلیج فارس با تشکیل جلسات متعدد و اعزام گروه‌های تحقیق به محل حادثه، عملکرد مدیران ارشد مجتمع و کارشناسان آن را ارزیابی و در نهایت برای جمعی از مدیران ارشد و کارمندان مجتمع، احکام انضباطی مطابق با آیین‌نامه انضباط کادر صادر و اجرا شده است. حسب گزارش مذکور برای جلوگیری از تکرار حادثه در شرکت فوق و سایر مجتمع‌ها توسط واحد (HSE) و مدیریت فنی شرکت، اقدامات مهمی با کمک شرکت‌های صاحب‌نام و بین‌المللی داخلی و خارجی درحال اجرا می‌باشد که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: ارزیابی وکاهش سنجش وضعیت ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست (HSE). مدیریت ریسک. نرم‌افزار ثبت، تحقیق، بررسی و تجزیه و تحلیل حوادث فنی و غیرفنی. انیمیشن بازسازی حادثه و تحلیل آن. مدیریت تجهیزات (HSE) و شبکه خطوط لوله آتش‌نشانی و مدیریت. براساس گزارش مذکور تنها واحد پارازایلین مجتمع از مدار تولید خارج شده و وضعیت مالی شرکت در شرایط مطلوبی قرار دارد و در پایان به اقدامات بارز و قابل توجه انجام شده در بازسازی واحدهای آسیب‌دیده، انجام اقدامات پیشگیرانه و شناسایی ریسک‌ها و خطرات و اقدامات کمیته انضباطی اشاره شده است. با گذشت بیش از دو سال از حادثه مذکور و با رجوع به گزارش ارسالی توسط شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس نکات زیر قابل توجه است: پس از اطفاء حریق، پروژه پاکسازی واحد پارازایلین و پرداختن به برج آسیب‌دیده و کوره‌ها در دستور کار شرکت قرار گرفته و کوره (H-8001) جمع‌آوری گردیده است. برای تخریب و پیاده‌سازی برج (T-8001) (860) هزار و (600) نفرساعت عملیات اجرایی انجام شده است، پروژه تخریب تجهیزات آسیب‌دیده انجام شده و مناقصه بازسازی واحد (800) در دست اقدام می‌باشد. اقدامات کمیسیون: با وصول گزارش کمیسیون انرژی، مکاتباتی با وزارت نفت، سازمان بازرسی، ستاد هماهنگی امور ایمنی و آتش‌نشانی انجام و پاسخ دستگاه‌های مذکور دریافت گردید و متعاقباً در آبان ماه سال 96 نشستی با حضور مسئولین وزارت نفت، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و هلدینگ خلیج‌فارس، مدیران فعلی و قبلی پتروشیمی بوعلی و نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور و کمیسیون انرژی برگزار و اقدامات به عمل آمده و نظرات حاضرین شنیده شد و مقرر گردید بازدید میدانی از مجتمع انجام شود. متعاقباً در اردیبهشت‌ماه سال گذشته هیأتی مرکب از نمایندگان و کارشناسان این کمیسیون و کمیسیون انرژی از مجتمع مذکور بازدید و آخرین اقدامات و تغییرات انجام‌شده رؤیت و نظرات مسئولین محترم در محل استماع گردید. جمع‌بندی و نتیجه‌گیری: 1 ـ حادثه آتش‌سوزی مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینای ماهشهر غیرعمدی بوده است، ولی قصور واحدهای مدیریت، تعمیر، بهره‌برداری، منابع انسانی، آموزش و آتش‌نشانی محرز است که برخوردهای لازم انجام شده است. 2 ـ ایمنی، بهداشت و محیط‌زیست (HSE) معمولاً از اولویت شرکت‌های خصوصی نیست و ضرورت دارد، نهادهای حاکمیتی در این خصوص نظارت جدی‌تری را اعمال نمایند. 3 ـ توجه به پدافند غیرعامل و مدیریت بحران باید به موضوعات (HSE) اضافه شود و به آن عنایت ویژه گردد. 4 ـ وزارت نفت بر رعایت استانداردهای صنعت نفت در طراحی و ساخت و اجرای طرح‌های پتروشیمی نظارت مؤثرتری را اعمال نماید. 5 ـ با تغییر تیم مدیریتی مجتمع، در ماه‌های اخیر توجه ویژه‌ای به مباحث ایمنی شده و اقدامات قابل قبولی انجام شده است. 6 ـ علی‌رغم وعده‌های اولیه مسئولان هلدینگ مبنی بر بازسازی تأسیسات آسیب‌دیده ظرف کمتر از دو ماه، اما با گذشت دو سال از این حادثه هنوز مراحل اجرایی نصب برج تفکیک پارازایلین و مخزن ذخیره نفتا آغاز نشده است. 7 ـ گزارش‌های واصله حاکی از فعالیت مناسب مجتمع و حتی افزایش تولید و بهبود وضعیت مالی مجتمع پتروشیمی بوعلی‌سینای ماهشهر می‌باشد. رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی ـ داود محمدی

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
از آقای دکتر پارسایی برای ارائه گزارش متشکریم.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر خیلی ممنون.
5 رد طرح جامع مدیریت شهری و روستایی (ثبت 239)

مسعود پزشکیان
دستور بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
دستور بعدی گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح جامع مدیریت شهری است. من ضمن اینکه دعوت می‌کنم سخنگوی محترم کمیسیون شوراها و امور داخلی جناب آقای سلیمی عزیز مراجعه کنند، آقای دکتر! هم طراحان و هم کمیسیون علاقمند بودند که در صورت رأی آوردن این کلیات دوشوری بشود و جزئیات به کمیسیون عودت داده شود، هیأت‌رئیسه هم موافقت کردند. جناب دکتر رحیمی اسامی مخالفین و موافقین کلیات را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
مخالفان این گزارش براساس قرعه آقایان: قاضی‌پور، لاهوتی و علیرضا سلیمی هستند و موافقین آقایان: یوسف‌نژاد، احمدی‌لاشکی و کامران‌دستجردی هستند، همکاران محترم برای اظهارنظر آمادگی داشته باشند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
جناب سلیمی در خدمت شما هستیم،‌ بفرمایید.

اصغر سلیمی
بسم الله الرحمن الرحیم گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها به مجلس شورای اسلامی طرح جامع‌ مدیریت شهری به شماره چاپ (433) که به ‌عنوان اصلی به این کمیسیون ارجاع شده بود در جلسات متعددی با حضور نمایندگان طراح، مسئولان و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط و مرکز پژوهش‌های مجلس و دیوان محاسبات کشور در کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت با اصلاحاتی در عنوان و متن به ‌شرح زیر تصویب شد. اینک گزارش آن به استناد ماده (143) قانون آیین‌نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود. گزارش کمیسیون‌های فرعی اجتماعی، اقتصادی، امنیت ملی و سیاست خارجی، فرهنگی، قضائی و حقوقی، کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست و ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی تا این تاریخ واصل نشده است. رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها ـ محمدجواد کولیوند

مسعود پزشکیان
مخالف را دعوت بفرمایید.

علیرضا رحیمی
مخالف اول جناب آقای قاضی‌پور هستند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر ملت بزرگ ایران اسلامی و تبریک میلاد امام حسن مجتبی (علیه‌السلام)، پیروزی رزمندگان اسلام را از خداوند متعال خواستارم. آقای پزشکیان! این طرح چندین اخطار قانون اساسی دارد، اخطار اصول (75)، (110) قانون اساسی دارد، تمام بار مالی دارد. اکثریت کمیسیون‌ها رد کردند. آقای پزشکیان! می‌گویند فرودگاه‌ها، ورزشگاه‌ها، آب، برق و گاز را به شهرداری‌‌ها بدهید. مبنای تعیین قیمت، این بار مالی دارد، دوم اینکه راهنمایی و رانندگی تحت امر شهرداری باشد، این هم اخطار (110) قانون اساسی. حضرت‌عالی اظهارنظر میکنید یا مخالفتم را شروع کنم؟

مسعود پزشکیان
مخالفت را شروع کنید، حالا کلیات رأی آورد در جزئیات بحث می‌کنیم، بفرمایید.

نادر قاضی پور
مخالف
آقای رنجبرزاده! از الان وقت بگیرید. طرح جامع مدیریت شهری که به منظور بهینه‌سازی ادارات و عملکرد آنها توسط طراحان محترم تدوین و ارائه گردیده است، در رسیدگی مواردی توسط کمیسیون به آن افزوده شده است. اکنون به یک طرح تبدیل شده است که به جای افزایش قدرت مردم در اداره کشور و بهبود نقش نهادهای انتخابی در امور مدیریتی و اجرایی، رها کردن دولت از مسئولیت‌های ریز و درشت به یک طرحی تبدیل شده که می‌تواند مانند یک بمب ساعتی به تخریب و ناکارآمد کردن نهادها و ارگان‌های مختلف کشور شکل گرفته و به دولت جدید سایه مبدل شود. ما در یک کشور تمرکز محور نمی‌توانیم یک‌شبه یک حکومت کنفدراتیو ایجاد کنیم. توسعه قدرت دولت به قدرت‌های محلی یعنی مشارکت وسیع مردم در اجرای کشور آرزوی ما است. حقیر خود سال‌ها فرماندار و مدیر اجرایی بودم، به دقت به این طرح نظر کردم، به عنوان یک کارشناس کوچک آن را غیرعملیاتی و غیراجرایی می‌دانم. برادران و خواهران! یک طرح خوب جلد یک کتاب نیست، اگر با الفاظ زیبا بتوانیم آن را بزک کنیم و آنگاه امیدوار باشیم کشور زیباتر اداره می‌شود زشت و زیبایی اداره به عوامل مختلف سروکار دارد. حقیر در مرزیترین نقطه کشور یعنی سردشت مظلوم که بمباران شیمیایی شد، ولی به اندازه حلبچه صدا و سیما به آن ارزش قائل نشد فرماندار نبودم، بلکه نوکر ملت در فرمانداری بودم و بهترین روزهای خدمتم در شهرستان‌های مرزی پیرانشهر خوب و سردشت مظلوم بود. باید به عرض شما برسانم نگاه مردم به قدرت نحوه اداره و صلابت حاکمیت با نگاه مردم در تهران با سایر شهرهای مشابه، همینطور نگاه روستاییان عزیز و زحمتکش با نگاه ساکنان شهرها تفاوت جدی دارد. حاکمیت خوب آن نیست که شما می‌‌بینید، آن شیوه حکومت است که آنها می‌پسندند. حقیر باور ندارم این طرح بتواند این مقصد را تأمین کند، حتی بر این اساس این سبیل باید تهیه شده باشد. ما نمی‌توانیم از مردم بخواهیم آنطوری که ما فکر می‌کنیم آنها هم همانطور فکر کنند. آنها یعنی مردم از ما بهتر فکر می‌کنند، اما در این طرح این موضوع مورد غفلت قرار گرفته است. بنابراین این طرح در صورت تصویب شانسی برای موفقیت نخواهد داشت، بلکه ممکن است به هرج و مرج، سردرگمی و دور شدن مردن از ما بینجامد. بنابراین لازم است جزئیات این موضوع در کنار این کلیات در نظر گرفته شود که اشکالات آن در زیر بیان می‌شود. اولاً اخطار اصول (75) و (110) قانون اساسی بار مالی شدید دارد. ثانیاً براساس نظر شورای محترم طرح‌هایی که دارای بار مالی است اساساً قابل طرح نیست. آقای پزشکیان! ثالثاً دولت لایحه جامع مدیریت خدمات کشوری را ارائه می‌کند. رابعاً اکثر کمیسیونها از جمله برنامه و بودجه، بهداشت و درمان،‌ انرژی و عمران که همگی کمیسیون‌های تخصصی هستند به این دلایل مختلف فکر کردند. همکاران عزیز! بهتر بود هیأت‌رئیسه محترم این را به کمیسیون مشترک ارجاع می‌کرد تا در کمیسیون مشترک که شامل برنامه و بودجه، بهداشت و درمان،‌ عمران، صنایع و معادن و انرژی و بقیه نمایندگان حضور داشته باشند تا بررسی بشود. همکاران! شاه‌بیت این طرح می‌گوید ورزشگاه‌ها را تحویل شهرداری بدهیم، یعنی وزارت ورزش. می‌گوید تهیه، انتقال و توزیع آب و برق را به شهرداری بدهید، در صورتی که انتقال برق حاکمیتی است، اصلی در قانون اساسی رهبر فرزانه تدوین کرده که حاکمیتی است. بعد می‌گوید بیمارستان‌ها، فرودگاه‌هایی که تخصصی هستند را به شهردار بدهید. من ضمن احترام به کارکنان شهرداری‌‌های عزیز سراسر کشور می‌گویم آنها در ارائه نقشه پروانه در مدت‌زمان کوتاه ماندند، نمی‌توانند نظارت کنند. فرش زیر پای ما یعنی فضای شهر و شش‌های ما، شش یعنی تنفس‌های ما را که در طبقات واگذار می‌کنند فردا تمام ورزشگاه‌ها واگذار می‌شود، فرودگاه‌ها تعطیل می‌شود، آب و برق پیدا نمی‌شود و اعتصابات پیش می‌آید و مردم با مشکل روبرو می‌شوند. این یک بمب ساعتی جدیدی است که می‌خواهید به مردم ارائه بدهید. به عشق امام حسین،‌ یا حسین.

علیرضا رحیمی
متشکرم، موافق اول جناب آقای یوسف‌نژاد بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران دقت بفرمایند که بیش از (75) درصد مردم ایران در شهرها زندگی می‌کنند. اگر به دنبال توسعه مدیریت شهری هستیم و می‌خواهیم پایداری و توسعه‌یافتگی را در این شرایط ایجاد کنیم باید شرایط قانونی‌اش را فراهم کنیم. باید منابع مالی‌اش را مشخص کنیم، باید شرایط مشارکت مردمی را فراهم بکنیم، باید وضع موجود شهرداری‌ها با نظام اداری و سیاسی تطبیق پیدا کند، اما الان وضعیت موجود شهرداری‌‌ها چیست؟ ما الان تعریف و تکلیف وظایف ملی از محلی را نمی‌دانیم، مشخص نیست. الان بزرگ شدن دولت باعث شده که به شهرداری‌‌ها در سراسر کشور کم‌توجهی و کم‌لطفی بشود. الان تکالیف و وظایف و عدم شناخت دستگاه‌ها نسبت به موضوعات محلی و یکپارچگی وجود ندارد. از سال 60 که من با مجلس ارتباط دارم می‌دانم در تمام قوانین توسعه‌ای و برنامه‌ها دولت مکلف شده که قانون یکپارچه‌سازی مدیریت شهری را بیاورد. این همه سال، بیش از (20) و خرده‌ای سال هنوز نیاورده. در ماده (173) قانون برنامه ششم هم این را آوردیم، دولت این کار را انجام نداده. بنابراین وضع موجود شهرداری‌‌ها باعث شده که مشارکت مردمی به سطح پایین برسد، قانون اساسی در اصول (100) تا (105) ظرفیت بسیار مهمی را برای شهرداری‌ها و شوراها ایجاد کرده، ولی از آن استفاده نشده. اگر بخواهیم در مورد شهرداری‌‌ها به صورت متمرکز برخورد بکنیم وضع همین و بدتر هم است. اما طرح فعلی شرایط فعلی را عوض کرده، شرایط فعلی با توجه به تحولات اجتماعی و پیشرفت فناوری و هدفمند شدن شهرها پاسخگوی نیاز فعلی نیست. الان این قوانین پاسخگو نیست، اگر به دنبال مدیریت یکپارچه هستیم که این کار را انجام بدهیم با توجه به تفرقش مسئولیت‌هایی که در داخل شهرها وجود دارد باید شرایط قانونی‌اش را فراهم بکنیم و این طرح و مفادی که در مواد مختلف آمده این شرایط را فراهم کرده، حتی بعضی از قوانین قبلی را که احصاء کرده و آنها را منسوخ اعلام می‌کند و این بسیار مهم است. هنوز ما در مورد حریم شهرها و سیلی که حاشیه رودخانه‌ها در داخل شهرها را مورد آسیب قرار داده، مشکلات دستگاه‌ها را آشکار کرده مشخصاً یک تصمیم متمرکز نمی‌توانیم بگیریم. اگر به دنبال شفاف‌سازی و وضوح مسئولیت دستگاه‌های مشخص هستیم این طرح می‌تواند پاسخگو باشد. برای ارتقای جایگاه اختیارات شوراها اگر بخواهیم پارلمان شهری نقش‌آفرین باشد، اگر به دنبال اداره امور محلی به دست مردم محلی و مدیریت محلی باشیم این طرح می‌تواند پاسخگو باشد، وگرنه وضع موجود که اصلاً جواب نمی‌دهد. از ظرفیت‌های زیادی که در اصول قانون اساسی، در قانون برنامه‌ها، در چشم‌انداز و نقطه‌نظرات مقام معظم رهبری و حضرت امام راجع به رسیدگی به امور شهری وجود دارد هنوز استفاده بهینه نشده. در این طرح نسبت به آسیب‌شناسی تطبیق با (18) کشور دنیا که مسیر توسعه را طی کردند و بررسی‌هایی که مطابق قانون برنامه انجام شده مطابق سیاست‌های کلی و چشم‌انداز (1400) انجام شده ساعت‌ها، هفته‌ها و چند سال کار شده، البته نقطه‌نظراتی که همکار محترم جناب آقای قاضی‌پور دارند بسیار مشخص است. ان‌شا‌ءالله ما در جزئیات با ایشان موافق هستیم، در بعضی از جاها نقطه‌نظرات‌شان درست و منطقی است می‌آییم آنها را ساماندهی می‌کنیم. با این تدبیری که هیأت‌رئیسه انجام داده و آن را دوشوری کرده مجدداً به کمیسیون برمی‌گردد راجع به جزئیات و نقطه‌نظراتی که مخالفین محترم احتمالاً خواهند داشت می‌توانیم بررسی بکنیم. بنابراین در مورد کلیات ان‌شا‌ءالله یک اجماع عمومی با رأی بالا وجود داشته باشد بتوانیم از ظرفیت مردمی که بیش از (75) درصد از جمعیت کشور در شهرها وجود دارند باعث یک حرکت تحول‌زا به سمت کاهش هزینه‌ها، مبارزه با فساد اداری، شفاف‌سازی، انضباط اداری و پایان دادن به ساخت‌ و سازهای غیرمجاز، تراکم‌فروشی و مسائل سوء زیست‌محیطی ان‌شا‌ءالله حرکت بکنیم و هماهنگ با مسائل اجتماعی و سیاسی به دنبال پیشرفت و بهبود در امور شهرها باشیم. بنابراین آخرین نکته‌ای که من باید عنوان بکنم این است که وضع موجود پاسخگوی نیازها با توجه به پیشرفت‌ها نیست، اداره عمومی باید به سمت عدم تمرکز و بازنگری در شرایط فعلی قانون شهرداری‌ها پیش برود. با توجه به پژوهش‌های میدانی، عمیق و گسترده‌ای که انجام گرفته این آسیب‌شناسی انجام ‌شده ان‌شا‌ءالله بتواند با توجه به مشکلاتی که ما در حل مسائل شهری داریم رفع نیاز بکند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
مخالف دوم جناب آقای لاهوتی هستند، بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با آرزوی قبولی طاعات و عبادات دوستان، من از آقای یوسف‌نژاد که به عنوان موافق صحبت کردند تشکر می‌کنم، چون دغدغه‌هایی به عنوان موافق داشتند، هم تشکر و هم تعجب می‌کنم. تشکر من از این بابت که بعضی از دغدغه‌هایی که در بحث مدیریت شهری وجود دارد ایشان عنوان کردند،‌ اما ما سال‌ها با ایشان با هم بودیم، در مجلس هشتم همه ما در فراکسیون مدیریت شهری کنار همدیگر بودیم و این مباحث را دنبال می‌کردیم. بحث مدیریت یکپارچه شهری دغدغه همه ما است، از قانون برنامه سوم، چهارم، پنجم و ششم ما قانون برنامه مدیریت یکپارچه شهری را تکرار کردیم، اما دوستان! عنایت بفرمایید امروز (90) درصد شهرداری‌های شما زیر (100) هزار نفر هستند. ما باید این وظایف را منتقل بکنیم،‌ اما منابع اعتباری‌اش را هم باید منتقل بکنیم. آقای یوسف‌نژاد! من هم مثل شما اعتقاد دارم، وظایف مربوط به آب و فاضلاب، مربوط به برق و مربوط به مخابرات باید منتقل بشود که در این طرح همه اینها را منتقل کردند. اما ما یک بار عظیم و سنگین مالی را به شهرداری‌ها داریم تحمیل می‌کنیم، در واقع به مردم داریم تحمیل می‌‌کنیم. (90) درصد شهرداری‌‌های شما امروز حقوق ندارند پرداخت بکنند. تغییر ساختار اجرایی کشور به عهده آقای رئیس‌جمهور و دولت است، ما باید در یک فضای گفتگو و مناسب بنشینیم و به گونه‌ای تنظیم بکنیم که منابع مالی‌اش را هم بتوانیم تنظیم بکنیم. امروز در شهر خود من یک طرح فاضلاب دولت دارد اجرا می‌کند بالای (80)، (90) میلیارد تومان برآورد ریالی این پروژه است. آیا شهرداری شهر من فردا قادر است این کار را اجرا بکند؟‌ روی کاغذ ما می‌توانیم این کار را عملی بکنیم، ولی امکان اجرایش به هیچ‌وجه واقعاً وجود ندارد. دوستان! ماهیت اجرایی کار شهرداری و دهیاری‌ها با هم متفاوت است. شهرداری‌‌ها خدمات عمومی را دارند دنبال می‌کنند، دهیاری‌‌ها در روستاها حتی در بحث تولید و کشاورزی با هم دارند دنبال می‌کنند. این دو را نمی‌شود در یک نسخه واحد هم برای شهرداری و هم برای دهیاری بدهیم. دولت باید لایحه بدهد. آقای دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس آمدند لایحه دولت را در بحث مدیریت یکپارچه شهری پرده‌برداری کرد، صبر کنید. چه ثلمه‌ای بر عالم اسلام وارد شده، به قول خود آقای دکتر لاریجانی که الان ما آمدیم می‌خواهیم همه ساختار و نظام مالی شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور را به‌هم بریزیم؟ اصلاً اینجا گذشته از آن بار مالی خود شهرداری‌‌ها را دارد به‌هم می‌ریزد. مثلاً ما در این قانون آمدیم سازمان نظارت بر شهرداری‌ها تشکیل دادیم، چه کسی حقوق اینها را باید بدهد؟ شهرداری‌ها، دولت باید بدهد، شهرداری‌ها می‌توانند که بخواهند بدهند؟ ما اینجا آمدیم دیوان محاسبات برای شهرداری‌‌ها تعریف کردیم، دیوان محاسبات ما در کشور داریم، آقای عادل آذر (50) بار اینجا آمد اعلام آمادگی کرد گفت دیوان محاسبات کشور آمادگی دارد، ما بیاییم آن نگرانی که در اصول (52) و (53) قانون اساسی وجود دارد را برطرف بکنیم، نه اینکه بیاییم ساختار جدایی را تعریف بکنیم. من رئیس فراکسیون مدیریت شهری هستم، (50) مورد از قوانین موجود شهرداری را یا تغییر داده یا باطل کرده، اصلاً من خودم گیج شدم. این را خواندم اصلاً‌ نمی‌فهمم برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور چه اتفاقی می‌خواهد بیفتد. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وقتتان تمام شده)، (جناب آقای پزشکیان! تمام کردم، اطاعت امر) ببینید! کمیسیون‌های ماده (100) شهرداری‌ها الان ترکیبی از یک نماینده قوه قضائیه، یک نماینده شورای شهر و یک نماینده وزیر کشور داریم. شما بروید اینجا مطالعه بکنید، اصلاً اینها را سلب اختیار کرده. من خواهش می‌کنم دوستان به این طرح موجود رأی مخالف بدهند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
موافق دوم جناب آقای احمدی‌لاشکی هستند، بفرمایید.

قاسم احمدی لاشکی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین عرض سلام و ادب محضر همه بزرگواران. من این طرحی که توسط جمعی از دوستان آماده شد را مطالعه کردم و به صورت خاص از همکار عزیزم جناب آقای ابوترابی نماینده محترم نجف‌آباد خیلی هم تشکر می‌کنم،‌ الحق و الانصاف روی این طرح فراوان کار شده است. بنابراین اظهار نظرهای ما باید اظهارنظرهای دقیق و کارشناسی باشد. قلمرو آنچه که این دوستان در این طرح پیش‌‌بینی کردند حوزه‌های فرهنگی،‌ اجتماعی، آموزشی، توسعه‌ و عمران شهری، شهرسازی، خدمات، محیط‌زیست و اقتصاد شهری‌، یعنی به استثنای امور امنیتی، دفاعی و قضائی را هم دیدند و به نظر من به درستی دیدند. جناب آقای دکتر پزشکیان! آنچه هم من دارم به عنوان موافق صحبت می‌کنم فعلاً بحث کلیات است و همانطور هم که دوستان قبل از شروع این موضوع بحث داشتیم به صورت دوشور مد نظر است. بنابراین حتماً به صورت حساب‌شده همه دوستان و کمیسیون‌های مرتبط اظهار نظر را خواهند داشت. اما اصل موضوع اینجا است؛ ما هنوز بعد از (20) سال که از عمر شورای شهر می‌گذرد، به آنها اعتماد پیدا نکردیم. مشکلات آنها فراوان، ما هم قبول داریم. اما باید بگوییم چرا آنها موفق نیستند، چون شرح وظایف‌شان به درستی مشخص نشد، چون فقط تنها کار مؤثر و مفیدشان را انتخاب شهردار یا دهیار می‌دانیم. دوستان عزیزم مطلع باشند این فقط طرح جامع مدیریت شهری نیست، مدیریت شهری و روستایی است. یعنی کل موضوعات در حوزه روستا و شهر قرار است که مدیریت بشود. ببینید! ما تا به امروز ریسک نمی‌کنیم، مدام می‌گوییم قرار است که دیگری برنامه‌ای بیاورد، دولت قرار است که لایحه بیاورد، دولت چه زمانی قرار است بیاورد؟ (20) سال گذشت، همچنان منتظر هستیم که دولت محترم لایحه بیاورد، حالا لایحه نمی‌آورد تکلیف این مردم چیست؟ من از سرور عزیزم جناب آقای دکتر لاهوتی عزیز تشکر هم می‌کنم،‌ اما طوری ایشان فرمودند آب، برق و گاز چنین بشود فردا شهرداری متولی‌اش بشود مردم بیچاره می‌شوند. برادر من!‌ الان چه اندازه پول آب، برق و گاز را به دولت می‌دهیم؟ الان که مردم همه کاسب دولت شدند، هر دو ماه، یک ماه آنچنان هزینه‌‌هایی مثل آب، برق و گاز بر مردم بار می‌شود که متأسفانه ما هم هر از گاهی تبصره و ماده‌ای در بودجه سالانه اضافه می‌کنیم که رقم‌ها سرسام‌آور شده. اگر آنها در بحث شهرداری‌ها حقوق‌شان کم است که من هم قبول دارم، اگر (90) درصد این شهرداری‌‌ها زیر (100) هزار نفر هستند و من هم قبول دارم به خاطر اینکه ما خدمات دیگر را به آنها نسپردیم تا درآمدهای آنها را هم اینها کسب کنند. دوستان عزیز! این طرح در کلیاتش اولاً می‌‌تواند جایگاه نمایندگان مجلس را بالا ببرد، نمایندگان به حوزه ملی بپردازند، ارتقای جایگاه‌ شوراها در نقش پارلمان‌های محلی بخشی از این کارهایی که امروز من و شما انجام می‌دهیم را می‌تواند به اقل برساند. اینکه از کمیسیون ماده (100) فرمودید امروز کمیسیون ماده (100) که به نظر من متأسفانه درآمدش مشکل‌دار است از درآمد حلال که عوارض است بیشتر شد. در این طرح دوستان دقیقاً آنچه که ماده (100) بود را تقریباً می‌شود گفت کلاً کأن‌لم‌یکن می‌کنند، یعنی حتی بندی که اعلام می‌کند در ماده (57) دقیقاً می‌آورد می‌گوید مثلاً، مصداق می‌آورم؛ افزایش ارتفاع واحد تجاری بیش از حد مجاز را می‌گوید کاهش ارتفاع به حد مجاز، عدم رعایت حداقل ارتفاع پیش‌آمدگی از سمت معبر را گفته اعاده به وضعیت مجاز. حالا کجا گفته نیم‌برابر تا سه‌برابر آن هم چه فسادهایی در آن اتفاق می‌افتد؟ همه اینها را این کار دارد حل می‌کند. خواهش من از همه عزیزان این است با توجه به اینکه آقای یوسف‌نژاد عزیز هم به درستی به برخی از موضوعات اشاره کردند. بیش از (100) مدیر باتجربه در حوزه مدیریت شهری روی این طرح کار کردند. از (18) کشور پیشرفته اقتباس شده و موضوعاتی که تحت عنوان مسائلی که به نفع یا به ضرر است همه در این موضوعات دیده شد. امیدوارم دوستان عزیز کمک کنند این طرح باعظمتی که دوستان زحمت کشیدند، در کلیات رأی بیاورد، در جزئیات حتماً دوستان عزیز نظراتی دارید که می‌تواند موضوع را اصلاح کند، ممنون و سپاسگزارم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف بعد را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آخرین مخالف جناب آقای علیرضا سلیمی هستند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
مخالف
ـ بسم الله الرحمن الرحیم دوستان عزیز نماینده! دقت کنید ما داریم چه تصمیمی می‌گیریم و چه اتفاقی در کشور دارد می‌افتد. ببینید! با این طرح اولاً ما تغییرات عجیب و غریبی را در ساختار دولت ایجاد می‌کنیم، حتماً طرح را نگاه کنید. آقای احمدی عزیز! بعد از (22) ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون، کلیه تأسیسات و ساختمان‌های وزارت آموزش و پرورش و نیروی انسانی را باید به شهرداری‌ها بدهیم، آیا شما راضی هستید؟ بعد از (28) ماه دستگاه‌هایی که در این قانون اسمش نیامده، همه را به شهرداری‌‌ها باید بدهند، بعد از (34) ماه تأسیسات و ساختمان‌‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین نیروی انسانی آنها باید به سمت شهرداری‌ها سوق داده بشود. الان که مدیریت تخصصی در وزارت بهداشت و درمان است وضع بهداشت و درمان ما این است. الان که در وزارت آموزش و پرورش مدیریت تخصصی است این وضعیت ما است، بعد می‌خواهید متولی را در این امور شهرداری‌ها بکنید؟ شما می‌خواهید آب، برق و گاز و فاضلاب و همه را به شهرداری‌های کوچک و دهیاری‌ها بدهید. برادران من، نمایندگان محترم! الان شما جهت سرکشی به حوزه انتخابیه به روستاهایی می‌روید که دهیاری توان آسفالت یک کوچه را ندارد، دهیاری توان ندارد یک ساختمان کوچک برای خودش درست کند،‌ بعد می‌خواهید آب، برق و گاز و اینها را هم بر آنها تحمیل کنید؟ می‌دانید چه اتفاقی می‌افتد؟ شهرداری‌ها و دهیاری‌ها درآمد ندارند، مجبور می‌شوند قیمت آب، برق، گاز، فاضلاب و حامل‌های انرژی را به شدت افزایش بدهند، معنای این گرانی سرسام‌آور است. همین چیزی که از آن فرار کردید، بنزین،‌ گازوئیل، آب، برق و گاز است. چند وقت پیش شما در مجلس با گرانی بنزین مخالفت کردید، از درب بیرون می‌کنید از پنجره می‌خواهید داخلش کنید؟‌ با یک لطایف‌الحیلی دارید آب، برق و گاز را گران می‌کنید، شهرداری‌ها توان ندارند. شهرداری‌های کوچک چطور می‌خواهند انشعابات را درب کارخانه‌ها تحویل بدهند؟ شما دیدید دو ماه ما مشغول تصویب طرح قانون انتخابات مجلس بودیم، به دلیل اینکه دولت هم لایحه آورده بود دیدید آخرش به کجا رسید؟ هنوز در کوچه و پس‌کوچه‌ها است. الان دولت چند لایحه؟ حداقل چهار لایحه به مجلس تقدیم کرده؛ لایحه درآمد پایدار، لایحه اصلاح ماده (100)، لایحه مدیریت شهرداری که در حال بررسی در کمیسیون‌های دولت است و لایحه مدیریت دهیاری‌ها است. مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود. مشکل بعدی که در این طرح است این است که با اصول متعدد قانون اساسی مغایرت دارد. با اصول (75)، (158)، (55) و (110) و سیاست‌های ابلاغی برنامه ششم نیز مغایرت دارد. برادران عزیز! در این طرح بحث نظام امور شهرداری‌ها آمده. نسبتش با شهرداری‌ها چیست؟ آیا موجب تداخل در وظایف نخواهد شد؟ «لو کان فیهما اله الا الله لفسدتا» گفت در یک ملک دو رئیس، در یک شهر دو پادشاه، مشخص است چه اتفاقی می‌افتد. احکام متفاوتی برای شهرهای مختلف در اینجا پیش‌بینی شده، از جمله بخش حریم. نگاه کنید ببینید! بعد برداشت‌های سلیقه‌ای را خواهیم داشت، برخی از این واگذاری‌‌ها منوط به امکان شده، می‌گوید اگر شهرداری‌ امکان داشت، اگر برایش ممکن بود، آب، برق و گاز اناطه به امکان بشود، معنایش تعلیق است، یعنی عملاً در پاره‌ای از موارد هیچ اتفاقی نمی‌افتد. نکته بعد این است که الان هم ما ثبات مدیریت شهرداری نداریم. الان هم شهرداری‌ها بسط ید ندارند. بالاخره توقع ما در این طرح این بود که برویم سراغ انتخابی شدن شهرداری‌ها که شهرداری‌ها یک مقدار دچار ثبات بشوند. در بحث پیمانکارها (نایب‌رئیس ـ‌ متشکرم، وقتتان تمام است) (آقای رئیس! این دو جمله‌ام را عرض کنم تمام است) در بحث پیمانکاران، مناقصه‌ها و مزایده‌ها بسیاری از اوقات صوری یا تحمیلی است. در این طرح هیچ فکری برای اینها نشده، اوضاع بدتر از این که هست خواهد شد. الان ما (1350) شهرداری داریم، (1350) نوع قیمت‌های مختلف محاسبه می‌شود... (قطع میکروفن).

مسعود پزشکیان
حاج‌آقا متشکرم، بیشتر از وقت صحبت کردید، بیش از پنج دقیقه و نیم صحبت فرمودید، متشکرم، موافق آخر را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آخرین موافق جناب آقای کامران‌دستجردی هستند، بفرمایید.

حسن کامران دستجردی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن قبولی طاعات و به قول اصفهانی‌‌ها خوش‌نماز و خوش‌روزه. در شهر یک جسد و یک کالبدی است، ما این جسد را به خاطر دستکاری‌های ناموزون به‌هم زدیم. اولین بار طرح تفصیلی که برای هر شهر نوشته می‌شود این طرح تفصیلی یک سیری دارد که تقریباً شهر را یک نظم و نسق می‌دهد. حالا چرا این مدیریت شهری شده؟ برای اینکه دستگاه‌ها همه مزاحم هستند، مخابرات می‌کَنَد ولش می‌کند، فاضلاب می‌کَنَد ولش می‌کند، راه می‌کَنَد ولش می‌کند، گاهی هم مردم در این چاله‌ چوله‌ها می‌افتند دست و پایشان می‌شکند. ما هم که حکومت بخشی هستیم، حکومت آمایشی که نیستیم. بخشی هم کسی فکر شاخص‌ها نیست، هرکس زورش می‌رسد یک کاری انجام می‌دهد، کما اینکه در خیلی از شهرها هم با برج‌سازی اداره می‌شود. شما محلات جدید را که نگاه میکنید، گاهی بر مبنای قدرت شکل گرفته، حالا این مدیریت شهری که نمی‌خواهد مسائل حاکمیتی را مثل آموزش، بهداشت را و اشاره به قانون اساسی فرمودید. مسائل حاکمیتی سر جای خودش هست. چرایش هم مشخص است، چون مسائل حاکمیتی را نمی‌شود دستکاری کرد و یک کار اصولی است،‌ اما مسائلی که کلی مشکلات ایجاد می‌کند اشکال ندارد در یک مدیریت واحد باشد که آهنگ درستی ایجاد بشود و اتفاقاً به سمت آمایش سرزمین هم حرکت می‌کنند ولی فعلاً واقعاً هم در شهر یک نمایشگاه ناموزون برق، آب و گاز است. پس این مدیریت شهری یک خروجی مثبتی دارد. تغییرات عجیب و غریب نیست که دوستان فرمودند و گرانی‌ هم ایجاد نمی‌کند، چون ما در بودجه سالانه قیمت را تعیین میکنیم و اصولاً مسائل به‌هم‌ریختگی را هم جمع می‌کند برعکس اینکه دوستان فرمودند. شما ببینید همین شهرداری در این طرح ضابط قضائی است، تا این پرونده‌ها برود و بیاید خود شهردار فی‌البداهه دنبال می‌کند. این واقعاً رضایتمندی مردم را درست می‌کند، یا بارها شده من در اصفهان مراجعه داشتم. می‌گویند آقای کامران! فقط این حد متر زمین را می‌توانید، اینجا یا در روستا همینطور. واقعاً مردم نجات پیدا می‌کنند، حالا طرف (100) متر دارد، می‌تواند با یک نظم هندسی خانه هم بسازد. در بافت‌های فرسوده و در محلات فقیر اغلب (50)، (100) متر، ولی بعضی با اقدامات مردمی می‌بینید نظم و نسقی هم برای ایجاد خانه در بافت فرسوده دادند. در این مدیریت جدید این حد و حدود هم برداشته شده. تفویض اختیار هم شده، یعنی یک تیر برق در محله بخواهید جابجا بکنید تا نامه به اداره برق بنویسد شش ماه طول می‌کشد. یکبار می‌گویند رئیس خارج بوده، یکبار می‌گویند مادربزرگش مرده، یکبار می‌گویند ننه‌اش مریض شده، این چکار کند؟ اما شما وقتی که اختیارات را تفویض بکنید خیلی کار مردم راحت انجام می‌شود و خیلی از وضعیت بهره‌وری بالا می‌رود، یک وضع بهینه پیدا می‌کند، ما هم مدام می‌گوییم بایستیم گفتگو و مذاکره کنیم، تا کی؟ چند دهه از انقلاب اسلامی گذشته مدام وعده سر خرمن، مدام زمان خریدیم و فرصت‌سوزی شده و اگر از همان زمان‌های قدیم ما این کار را کرده بودیم ساماندهی شهرها بر مبنای آمایش جلو می‌رفت. شما تصور بفرمایید جاهایی که بر مبنای مبانی و مبادی شکل گرفته یک نظم و نسقی دارد، یعنی کنار آب همیشه آبادانی بوده و بعد هم تطبیق با محیط پیدا کرده. این است که به جمیع جهات که من عرض کردم و اتفاقاً شهرداری‌ها و شورای شهر هم به سمتی رفته که ثبات پیدا کرده، یعنی وقتی که شما این فرآیند را ببینید قطعاتی دارد که می‌تواند (نایب‌رئیس ـ‌ خیلی ممنون، وقت شما تمام شده) (آقای دکتر!‌ تمام کردم) مدیریت شهری می‌تواند به نفع مردم باشد و دردسرها را کم بکنیم.

مسعود پزشکیان
شش دقیقه صحبت کردید، متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! جمعی از کمیسیون‌ها که کمیسیون فرعی بودند چون نظرشان متفاوت با نظر کمیسیون اصلی است، طبق تبصره (3) ماده (141) آیین‌نامه اجازه دارند نظر خودشان را بیان کنند. کمیسیون‌های انرژی و بهداشت و درمان آقای دکتر قربانی بفرمایید. چهار، پنج تا کمیسیون هستند؛ کمیسیون‌های انرژی، برنامه و بودجه، بهداشت، عمران، آیین‌نامه و صنایع هستند. کمیسیون آموزش چون موافق بوده نمی‌تواند صحبت کند، مخالفین می‌توانند صحبت کنند، آیین‌نامه اجازه نمی‌دهد. آقای دکتر رضایی بفرمایید.

محمدرضا رضایی کوچی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و احترام خدمت نمایندگان عزیز و خداقوت و خسته‌نباشید و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه شما عزیزان. عزیزان! مستحضر هستید که این طرح در اکثر کمیسیون‌های مجلس از جمله کمیسیون‌های انرژی، برنامه و بودجه، بهداشت و درمان،‌ عمران و آیین‌نامه داخلی مجلس رد شده. ما در کمیسیون عمران یک کمیته را انتخاب کردیم، جلسات متعددی با نمایندگان دستگاه‌های اجرایی، با خود شهرداری‌ها برگزار کردیم و نهایتاً به این نتیجه رسیدیم این طرحی که ارائه شده عمدتاً نگاهش به کلان‌شهرها است و شهرداری‌های کوچک از قبل این طرح آسیب جدی به آنها وارد می‌شود. عزیزان مستحضر هستند که امروز اکثر قاطع شهرداری‌های ما در کشور ورشکسته‌ هستند، حتی برای امورات جاری خودشان، برای جمع‌آوری زباله، نگهداری فضای سبز دچار مشکل هستند. امروز عمده درآمد شهرداری ما که ناشی از ساخت و ساز در کشور بوده به خاطر توقف ساخت و سازها امروز مشکلات جدی در تأمین منابع مالی‌شان پیدا کردند. باز هم تکرار می‌کنم که اکثر قاطع شهرداری‌ها، بالای (90) درصد شهرداری‌ها امروز ورشکسته‌ هستند، ما می‌خواهیم یک بار بیشتری روی دوش شهرداری‌ها بگذاریم. دستگاه‌هایی مثل آب، برق و مخابرات امروز خودشان دچار مشکل هستند، آیا شهرداری‌های کوچک ما تحمل بار بیشتر را دارند یا ندارند؟ من از نمایندگان عزیز استدعا می‌کنم، مخصوصاً شهرهای کوچک و عزیزانی که در حوزه انتخابیه‌شان شهرداران و دهیاران به آنها مراجعه می‌کنند و مشکلاتی دارند با این طرح مشکلات شهرهای کوچک اضافه می‌شود و قطعاً شرایط سخت‌تری را برای شهرهای کوچک با تصویب این طرح باید انتظار بکشیم. خواهش من از عزیزان این است که به رد این طرح رأی بدهید، می‌تواند کمک بزرگی به شهرداری‌ها بدهد، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
کمیسیون انرژی صحبت می‌کند؟ آقای قره‌خانی بفرمایید

اسداله قره خانی آلوستانی
بسم الله الرحمن الرحیم خسته‌نباشید، طاعات و عبادات مورد قبول حضرت حق ان‌شا‌ءالله واقع بشود. کمیسیون انرژی هم به مانند سایر کمیسیون‌های دیگر، برنامه و بودجه، عمران، بهداشت و بعضی از کمیسیون‌های دیگر مخالفت خودش را اعلام کرد که البته این مخالفت هم با حضور کارشناسانی بوده که از دستگاه‌های مختلف که ذی‌مدخل بودند دعوت کرد و اظهار نظرات کارشناسی بیان شد و در جمع‌بندی مخالفت خودش را اعلام کرد. اما این مخالفت اولاً کاری را که ما می‌خواهیم انجام بدهیم همه قوانینی را که در طی سال‌‌های گذشته برای اداره مطلوب شهرها وضع شد و یک تقسیم‌بندی کار بین وزارتخانه‌‌ها انجام گرفت و وظایفی محول شد همه آن ساختارها را به‌هم می‌زند و ما ناگزیر هستیم که ساختارهای جدیدی را تعبیه کنیم و این ساختارهای جدید مستلزم هزینه‌های جدیدی است و این هزینه‌ها قطعاً مغایر با اصل (75) قانون اساسی است، مضافاً بر اینکه درآمد شهرداری‌ها به ویژه همچنان که دوستان اشاره کردند در حال حاضر بسیار کاهش پیدا کرده و درآمدی نیست و در همان حد خدمات اولیه هم با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند. در این بخش هم شهرداری‌ها دیگر توانایی سرویس‌دهی و خدمات به شهروندان را ندارند و نکته دیگری که هست با یک نسخه برای همه شهرهای کشور آمده، ما حتی شهرهای کوچکی داریم که زیر (10) هزار، (5000) نفر هستند و آن شهرهایی که به عنوان کلان‌شهرها هستند با یک نسخه خواستیم مشکلات اینها را مرتفع کنیم. این هم انصاف نیست. در نهایت به دلیل اینکه بار مالی زیادی را خواهد داشت و شهرداری‌ها توان پرداختن به این خدمات و خدما‌ت‌دهی به شهروندان را با مصوب شدن این پیشنهاد نخواهند داشت و از طرفی هم لایحه مدیریت شهری در حال تدوین است. لایحه که بیاید یک کار کارشناسی‌تر و دقیق‌تر و عمیق‌تر و حساب‌شده‌تری میشود و تمام نظرات را از کل کشور می‌خواهد و آن در مجلس می‌آید و در یک فرصت مناسبی ان‌شا‌ءالله ما آن را بررسی می‌کنیم و قانون لایحه مدیریت شهری را مصوب می‌کنیم تا اینکه بتوانیم شهرهای‌مان را مناسب‌تر اداره کنیم، ممنون و متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر مفتح از کمیسیون برنامه و بودجه بفرمایید.

محمدمهدی مفتح
بسم الله الرحمن الرحیم طرح جامع مدیریت شهری به شماره چاپ (433) که به کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان فرعی ارجاع شده بود در جلسه مورخ 2/3/95 با حضور مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط، مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات مورد رسیدگی قرار گرفت و بنا به دلایل ذیل به تصویب نرسید و رد شد. گزارشش خدمت شما عزیزان در این گزارشی که چاپ شده ارائه شده است. کمیسیون برنامه و بودجه همانطور که عرض کردم این را بررسی کرد، مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات و خود مسئولین ذی‌ربط در جلسه کمیسیون حضور پیدا کردند، توضیحات مفصلی داده شد و همچنان که در گزارش بقیه دوستان هم بود کمیسیون برنامه و بودجه به این سه دلیل عمده این گزارش را رد کرده و مثل بسیاری از کمیسیون‌های دیگر تصویب نکرده؛ یکی اینکه بسیاری از مواد مطرح با اصول متعدد قانون اساسی مغایرت دارد. اگر ما می‌خواهیم یک قانون عملیاتی و اجرایی داشته باشیم و مجلس بخواهد وقت زیادی را برای تصویب این مواد متعدد تخصیص بدهد اگر با اصول قانون اساسی مغایرت داشته باشد به شورای محترم نگهبان برود و برگردد نهایتاً وقتی را که مجلس می‌گذارد که بسیار هم طولانی خواهد شد در مغایرت با قانون اساسی و اخطارهایی که در زمان رسیدگی داده خواهد شد به نتیجه نخواهد رسید. بنابراین قابلیت طرح در کمیسیون نداشت. دوم اینکه لوایح مرتبط با موضوع طرح تهیه‌شده در کمیسیون‌های دولت در حال رسیدگی است. این موضوعی که در این گزارش و طرح مورد بررسی است گفته شده است که در دولت این کار دارد رسیدگی می‌شود و به زودی آنچنان که نمایندگان دولت گفتند به مجلس تقدیم خواهد شد. در کمیسیون مطرح شد که وقتی دولت با دستگاه‌های اجرایی مختلف این را بررسی می‌کنند، طبیعتاً به اجرا نزدیک‌تر خواهد شد. آنچه را که دولت ارائه می‌دهد تا طرحی که نمایندگان محترم زحمت کشیدند و ارائه دادند. بنابراین وقتی آن لایحه در راه است بهتر است که ما فرصت را برای بررسی آن لایحه بگذاریم که از نظر اجرایی مناسب‌تر، بهتر و هماهنگ‌تر بتواند دستگاه‌ها را برای انجام این کار مهم مدیریت شهری هماهنگ بکند. و آخرین دلیلی که در کمیسیون بیان شد این بود که مفاد طرح موجب تداخل وظایف سایر دستگاه‌های اجرایی در شهرها می‌شود. دستگاه‌های مختلفی که در شهرها وجود دارند این طرحی که در کمیسیون ارائه شد باعث تداخل وظایف اجرایی آنها خواهد شد و نهایتاً این مفاد و این مواد طرح نمی‌تواند ما را به اهداف خوبی که مد نظر طراحان محترم است، برساند و آن اهداف محقق بشود. بنابراین کمیسیون برنامه و بودجه به این سه دلیل این طرح را رد کرده.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
متشکرم، آقای دکتر قربانی از کمیسیون بهداشت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
متشکرم، آقای دکتر قربانی از کمیسیون بهداشت بفرمایید.

محمدحسین قربانی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران ارجمند و همه ملت عزیز ایران اسلامی سلام عرض می‌کنم و آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک میلاد باسعادت امام حسن مجتبی را دارم. من بدواً از عزیز دل‌مان جناب آقای ابوترابی که زحمت فراوانی برای این کار کشیدند تشکر می‌کنم. مسأله دومی که من بیان می‌‌کنم؛ همکاران گرامی ببینید! این یک طرح برای کمیسیون‌های فرعی معرفی شد، قاطبه کمیسیون‌های فرعی این طرح را با کار کارشناسی و مطرح شدن در کمیته‌های تخصصی‌شان رد کردند. من فقط در حوزه‌های مختلفی که الان همکاران ما ایراد بر این کار وارد کردند خدمت شما عرض می‌کنم. اولاً در این طرح امروز یک نسخه واحدی برای همه شهرهای کلان کشور دیده شده. چه کلان‌شهرها و چه شهرهای متوسط و چه شهرهای کوچک. باور داریم امروز نمی‌شود همه این شهرها را با یک نسخه واحد پیچید. آیا با همان قوانینی که امروز تهران را می‌شود اداره کرد، می‌شود یک شهر حدود (5000) نفری هم اداره کرد؟ قطعاً با یک نسخه واحد نمی‌شود این مدیریت را در اختیار شهرداری‌ها قرار داد. مسأله مهم‌تر، شهرداری‌ها امروز با تمام فضایی که برایشان هست، همانطور که آقای لاهوتی اشاره کردند قاطبه شهرداری‌های شهرهای متوسط و کوچک امروز از پرداخت حقوق پرسنل‌شان ماندند و باور داریم نمی‌شود این حجم عظیم کارها را بر دوش شهرداری‌ها گذاشت و اگر هم بگذاریم و امروز ما مصوب بکنیم در ادامه تصویب و ابلاغ بشود این اختیاراتی که به شهرداری‌ها داده می‌شود هزینه‌اش صد درصد از جیب مردم باید برداشته بشود. یعنی ما یک طرحی را تصویب می‌کنیم و هزینه سنگینی را در شهرهای کوچک برای شهرداری‌‌ها رقم می‌زنیم که واقعاً امروز ما باور داریم اختیار و توان این کارها را ندارند. بار مالی زیادی به شهرداری‌ها وارد می‌کند، همانطور که عرض کردم ماهیت شهرداری‌ها با دهیاری‌ها امروز متفاوت است. شهرداری‌ها کارهای خدماتی انجام می‌دهند ولی همین کار را ما می‌بینیم دهیاری‌ها تقریباً متناسب کارهای عمرانی که انجام می‌دهند واقعاً بحث دهیاری‌ها با شورای شهرداری و شهرداری مقداری متضاد است. شما در اصول قانون اساسی ببینید دقیقاً مخالف اصول (75) و (158) قانون اساسی است که حداقل با این دو تا اصل تعارض دارد. عزیزان و همکاران عزیز من! تغییر ساختار قانون مشخص کرده، به عهده رئیس‌جمهور محترم است. ما نمی‌توانیم تغییر ساختار را در جایی به‌هم بزنیم که خود دولت لایحه‌ای آورده و مدیریت یکپارچه را همین اخیراً رئیس مجلس محترم پرده‌برداری کرده و اگر همین اصل مصوب بشود تمام ساختار شهرداری‌ها، یعنی کمیسیون‌های ماده (100)، (77) را کاملاً به‌هم می‌زند و ماده (101) شهرداری‌ها را که اخیراً ما در همین مجلس مصوب و ابلاغ کردیم دقیقاً کأن‌لم‌یکن تلقی می‌کند و ما باور داریم همین اصل بسیاری از امورات حوزه بهداشت و درمان را، جناب آقای قاضی‌‍‌زاده! حضرت‌عالی مسلط بر اوضاع و احوال پزشکی جامعه هستید، جناب آقای دکتر پزشکیان! امروز دانشگاه‌های علوم‌پزشکی، وزارت بهداشت و درمان قادر نیستند همین مسئولیتی که به دوششان در شهرستان‌ها هست به منصه ظهور برسانند. برای پرداخت حقوق‌شان ماندند، اگر ما همین را بگیریم به شهرداری‌ها بدهیم یک وانفسای دیگر در حوزه بهداشت و درمان برگزار می‌شود و کمیسیون بهداشت هم با این بحث و پیشنهاد مخالفت دارد. این نظرات کارشناسی بوده که در کمیسیون بنده خدمت همکاران عزیز عرض کردم، متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
متشکرم، آقای دکتر یوسفیان‌ملا سخنگوی محترم کمیسیون آیین‌نامه در خدمت شما هستیم.

احمد امیر آبادی فراهانی
آقای یوسفیان‌ملا اگر خلاصه هم بفرمایید از شما ممنون می‌شویم.

عزت اله یوسفیان ملا
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین گزارش کمیسیون آیین‌نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی طرح جامع‌ مدیریت شهری به شماره چاپ (433) که به این کمیسیون به ‌عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شده بود در جلسه مورخ 25/4/1396 مورد بحث و بررسی قرار گرفت و کلیات آن به تصویب نرسید و رد شد. اینک گزارش آن در اجرای ماده (143) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌گردد. رئیس کمیسیون آیین‌نامه داخلی ـ غلامرضا کاتب این طرح را عزیزان فرمودند، تقریباً در همه کمیسیون‌‌های فرعی، در کمیسیون عمران رد شد، در کمیسیون صنایع مسکوت گذاشته شد که نزدیک به رد است، در کمیسیون بهداشت رد شد، در کمیسیون بودجه رد شد، در کمیسیون انرژی رد شد. اصل و اساس این رد شدن‌ها اصل (75) قانون اساسی بار مالی عظیمی است که بر این طرح هزاران هزار میلیارد در بسیاری از این بندها فقط یک بندش ممکن است در اجرا باشد. اینکه واقعاً قابل اجرا نیست شهرداری‌ها الان در حقوق‌شان و سایر وظایف محوله‌شان ماندند ما به جای اینکه بیاییم کاری بکنیم که بار شهرداری کم و تسهیل بشود اختیارات جدیدی بدهیم. این تجربه را هم همه عزیزان مجلسی دارند؛ معمولاً طرح‌هایی که نمایندگان محترم می‌دهند باید در مسائل ساده، فوتی و فوری باشد. لذا طرح‌هایی که واقعاً‌ جامع باشد معمولاً دولت به آن طرح‌ها عمل نمی‌کند، به خصوص این طرح که همه گفتند ما مخالف هستیم. یعنی یک دستگاه نیامده بگوید ما موافق هستیم، همه از دم مخالف هستند. یقین بدانید این طرح هم به سرنوشت طرح استانی شدن انتخابات و شاید بدتر مبتلا می‌شود. عزیزان! وقت مجلس را نگیریم و رد کنیم. والسلام

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! نماینده دولت باید صحبت کند.

مسعود پزشکیان
دولت بفرمایید.

سيدسلمان ساماني
بسم الله الرحمن الرحیم آرزوی قبولی طاعات و عبادات ملت شریف ایران و نمایندگان محترم را دارم. مخالفین محترم در صحبت‌هایشان استدلال‌هایی را مطرح کردند، عموماً این استدلالات هم صحیح و هم وارد است، اما من اینجا اعلام می‌کنم اگر اشکالات این طرح صرفاً محدود به همین اشکالاتی که عنوان شد می‌بود ما هم موافقت می‌کردیم که کلیات تصویب بشود و برود در کمیسیون و آنجا روی جزئیات بحث بکنیم، ولی متأسفانه اشکالات این طرح بسیار بیشتر از آن چیزی هست که فرصت باشد که در صحن علنی مجلس ما به آنها بپردازیم. آن چیزی که الان به رأی گذاشته می‌شود کلیات این طرح است. لذا من به اشکالاتی که تک‌تک مواد این طرح دارد اشاره نمی‌کنم، به کلی‌ترین اشکال این طرح که اصول و مبانی است که این طرح بر مبنای آنها نوشته شده اشاره می‌کنم. مهم‌ترین ایراد این طرح این است که، طراحان محترم پیش‌فرض‌شان این بوده که تمامی شهرداری‌های کشور از مواهب و امکانات شهرداری‌های کلانشهرها مثل تهران برخوردارند، در صورتی که این نیست. یا در رابطه با منابع مالی شهرداری‌ها دولت همانطور که تعهد کرده بود لایحه منابع پایدار شهرداری‌ها را به مجلس ارائه کرد، کمیسیون ویژه در مجلس تشکیل شد و الان مسیری که درآمدهای پایدار شهرداری‌ها در مجلس دارد طی می‌کند با روح کلی حاکم بر این طرح کاملاً متفاوت و مغایر است. عبارت «مدیریت جامع شهری» عبارت خوبی است (امیرآبادی‌فراهانی ـ خیلی ممنون) اگر اجازه بفرمایید چون اهمیت دارد من دو دقیقه‌ای جمع می‌کنم. (امیرآبادی‌فراهانی ـ یک دقیقه دیگر بفرمایید) مدیریت جامع شهری واژه بسیار پسندیده‌ای است، ولی از این که نوشته شده به هیچ عنوان مدیریت جامع شهری در کمیسیون نتیجه نخواهد داد. من کمتر گزارشی دیدم که مرکز پژوهش‌های مجلس اینقدر به صراحت بگوید. عین عبارت را قرائت می‌کنم؛ می‌گوید: «مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی به صراحت با کلیات و رویکردهای مندرج در این طرح مخالف بوده و توصیه رد آن را دارد» یعنی این چیزی است که خود مرکز پژوهش‌های مجلس هم درخواست رد داده. دولت در وزارت کشور لایحه مدیریت جامع شهری را با اصول دقیق و قابل اجرا و به مفهوم واقعی جامع تهیه کرده، اینکه می‌گویم جامع برای اینکه دوستان اشاره کردند (27) قانون تغییر می‌کند. اعتقاد ما این است که تعداد قوانین بیشتری تغییر می‌کند. ما همه اینها را دیدیم، صحبت همه دستگاه‌ها را گرفتیم. پیشنهاد وزارت کشور به دولت داده شده، لایحه دولت ایراد اصل هفتاد و پنجی هم نخواهد داشت، لذا ما با کلیات این طرح به جد مخالف هستیم و انتظار داریم مجلس هم مثل لایحه جامع انتخابات که ما آوردیم ان‌شا‌ءالله این را هم به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌کنیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس!‌ شورای عالی استان‌ها در این زمینه لایحه دادند.

مسعود پزشکیان
از شورای عالی استان‌ها بفرمایند.

مرتضی الویری
بسم الله الرحمن الرحیم میلاد امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) را خدمت خواهران و برادران تبریک می‌گویم. من حرف آخرم را اول بزنم و آن عبارت از این است که می‌خواهم از نمایندگان محترم تقاضا بکنم که به کلیات طرح رأی مثبت بدهند و ایرادات جزئیات آن به خوبی قابل برطرف شدن است. اما دلایلی را که من خیلی ساده و سریع به نتیجه برسم ذکر بکنم؛ یکی از جایگاه قانونی است که من فکر می‌کنم به طور صریح و روشن هم در قانون اساسی و هم در قانون شوراها مصوب سال 1375 و هم در برنامه سوم و هم در برنامه چهارم این مفاهیم و کلیاتی که در این طرح آمده در آنجاها به طور کامل و روشن آمده. بنابراین از جایگاه قانونی هیچ‌گونه قابل شبهه و تردید در این زمینه نیست. اما از نظر تجربی، دوستان! خواهش می‌کنم دقت بکنید. ما چرخ چاه را جدید نمی‌خواهیم اختراع بکنیم،‌ تجربیات جهانی در این زمینه برای ما بسیار گویا و قابل توجه است. شما نگاه کنید در کدام کشور پیشرفته دنیا مسائل سیاست‌گذاری و کلان و خرد شهری با همدیگر و یک‌جا عمل و اجرا می‌شود؟ همانطور که اشاره کردم هم در جایگاه قانون اساسی و هم تجربیات جهانی این وضعیت را می‌بینیم. این حرف‌هایی که من در اینجا می‌زنم بر مبنای تجربیات عملی است که خودم از نزدیک دیدم. من هم مانند شما به عنوان نماینده مجلس این تجربه را دارم، هم شهردار تهران بودم و هم الان به عنوان رئیس شورایعالی استان‌ها صحبت می‌کنم، هم در یک کشور اروپایی به عنوان سفیر از نزدیک با شهرهای بزرگ آنجا سروکار داشتم. بنابراین این حرف‌هایی که بیان می‌کنم بر مبنای هم مدیریت و کارهای اجرایی من است و هم بر مبنای جایگاه قانونی که اشاره کردم و هم بر مبنای قانون اساسی و تجربیات جهانی است. دوستان توجه بکنید! سیاست‌های کلی کشور و کلان و ملی توسط مجلس شورای ملی یا اسلامی مفاهیم ملی تثبیت می‌شود به وسیله دولت ملی که مربوط به کل کشور است به اجرا گذاشته می‌شود و خطوط کلی‌اش عملیاتی می‌شود. به عبارت دیگر سیاست‌های حاکمیتی یک بحث است و سیاست‌‌های اجرایی و جزئی یک بحث دومی است. اگر با این نگاه توجه بکنیم می‌بینیم. الان من خدمت شما مثال می‌زنم، فرض کنید در پاریس برق فشار قوی تحویل شهرداری پاریس می‌شود، اینکه وقتی می‌گویم این شهرداری من یادم باشد این نکته را اضافه بکنم، چون دائماً تصور این است که اگر این کارها به شهرداری واگذار بشود تشکیلات شهرداری بزرگ می‌شود، در حالی که از این خبرها نیست. وقتی به مدیریت شهری واگذار می‌شود مدیریت شهری بسیاری از اینها را می‌تواند به بخش خصوصی واگذار کند و با هزینه‌های بسیار کمتر کار انجام بشود. صحبت عبارت از این است، مثالی که می‌خواستم بزنم؛ برق فشار قوی تحویل یک شهر می‌شود، مدیریت شهری است که این فشار قوی را به (220) ولت می‌آید تبدیل می‌کند و بعد در داخل شهر توزیع می‌کند و هزینه‌هایش هم دریافت می‌کند. عین یک حرکتی که در یک آپارتمان (20) طبقه انجام می‌شود. ما چکار می‌کنیم؟ وزارت نیرو متولی برق است باید انجام بشود، کارهای مخابراتی و اینها تا جزئی‌ترین، تا درب منزل شما مسئولیتش با وزارتخانه ذی‌ربط است، گاز همینطور و آب هم همینطور. به عبارت دیگر مسائل کلان را ما با مسائل خرد مخلوط کردیم نتیجه‌اش این می‌شود که ما داریم شهرها و کشور را گران اداره می‌کنیم. در همین رابطه من می‌خواهم بگویم برخلاف آن مطلبی که بعضی از دوستان شبهه کردند و گفتند (امیرآبادی‌فراهانی ـ جمع‌بندی بفرمایید) که اگر این کار اتفاق بیفتد برخلاف اصل (75) قانون اساسی است و بار مالی دارد، من می‌خواهم بگویم نه تنها بار مالی ندارد، بلکه بسیاری از بارهای مالی را کاهش خواهد داد. همانطور که اشاره کردم ما داریم مملکت را گران اداره می‌کنیم. خلاصه صحبت من این است که اگر دوستان به کلیات این موضوع رأی بدهند و جزئیاتش هم درست رسیدگی بشود به اعتقاد من که کار عملیاتی در این زمینه کردم، مهم‌ترین مصوبه این دوره مجلس خواهد بود و این موجب تحول بزرگی در کشور خواهد شد، هزینه‌ها را کاهش خواهد داد. بنابراین تقاضای من این است که دوستان به کلیاتش رأی بدهند، در مورد جزئیات ما خودمان هم جزء منتقدین هستیم. آخرین جمله من این است، که می‌گویند دولت مخالف است. دوستان! کدام وزارتخانه‌ای است که شما بخواهید یک کاری را از آن بردارید و موافق باشد؟ و کدام وزارتخانه‌ای است که بالعکس اگر بخواهید میزش را بزرگ‌تر بکنید و در آن زمینه مخالف باشد؟ بنابراین دولت همیشه با واگذاریها مخالف است.

مسعود پزشکیان
متشکریم، کمیسیون بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم عرض خداقوت و خسته‌نباشید خدمت همه همکاران محترم دارم. من خواهش می‌کنم توجه بفرمایید! چون راجع به این طرح جامع مدیریت شهری و روستایی مطالب متعدد گفته شد، هم موافقین و هم مخالفین حرف زدند، خواهش می‌کنم دقت بکنیم! چون یک موضوع بسیار مهم در کشور بعد از (40) سال دارد اتفاق می‌افتد، به هر شکل وضعیت شهرداری‌های ما اگر امروز اینطور شده که بیش از (70) درصد شهرداری‌های ما بعضاً به صورت خیلی سخت دارند ادامه حیات در شهرهای خودشان می‌دهند نگاه ما نگاهی نبوده که ظرفیت شهرداری‌ها و شوراها و نگاه جامع در مسیر خدمات واحد را ارتقا بدهیم. من خواهش می‌کنم توجه بفرمایید! اولاً اصل یکصدم قانون اساسی دقیقاً ظرفیت نظارت بر خدمات واحد را ارائه کرده، گفته برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی،‌ اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی، اداره هر روستا، بخش، شهر، شهرستان یا استان با نظارت شورایی به نام این شورا گذاشته می‌شود. این نظارتش را قانون حل کرده. ساختار غلطی که (40) سال ما با آن ساختیم، این ساختار بالاخره از یک جا باید اصلاح بشود. ممکن است امروز مخالفین محترم وضعیت موجود را که می‌بینند مخالفت خودشان را بر مبنای وضعیت فعلی دارند می‌گویند، در صورتی که ما باید وضعیت فعلی را حتماً بهینه کنیم و در این طرح پیش‌بینی شده. در رابطه با منابع پایدار شهرداری‌ها امروز ما مشکل داریم. امروز شهرداری‌های ما عمدتاً روی بحث ارزش‌های افزوده دارایی‌ها دارند یک‌طوری طی طریق می‌کنند و منابع پایدار ندارند، اینجا پیش‌بینی شده. از سال 1364 همواره تأکید شده که لایحه دولت برای خدمات واحد به مجلس می‌آید. سال 64، امروز سال 1398 است. امروز هم ما می‌بینیم می‌گویند ما لایحه را می‌آوریم. در سال 95 جلسه‌ای که رئیس‌جمهور محترم با کل شوراها داشتند گفتند ظرف شش‌ماه ما لایحه مدیریت را می‌آوریم، از سال 95 تا الان لایحه نیامده. من به عنوان همکار و خادم شما این را می‌گویم که اگر لایحه دولت به مجلس برسد این طرح می‌تواند در لایحه دولت ادغام بشود، مشکلی ندارد. لذا دقت بفرمایید! ما در مسیر وظایف هم آمدیم پلکانی عمل کردیم. وظایف وقتی می‌خواهد منتقل بشود (34) ماه پیش‌بینی شده، قطعاً شوراها و شهرداری‌ها در این ظرفیت اگر قرار بگیرند آن پارلمان‌های محلی هم درست می‌شود، افراد باکفایت و بالاخره با علم بیشتر که الان خیلی‌ها در این جریان نمی‌آیند به خاطر اینکه این فضا مهیا نیست. لذا خواهش من این است که اسناد مطالعاتی بیش از (500) برگ دیده شده، کشورهای دیگر مطالعه شده. وقتی که این را روی سایت مردمی گذاشتند در حدود (51) هزار نفر از مردم بازدید کردند، کامنت گذاشتند و نظر را مثبت تلقی کردند. عزیزان من! جمع‌بندی بنده اینکه ما یک تحول بزرگی را در مدیریت خدمات شهری در کشور باید ایجاد کنیم و از شما هم می‌خواهیم و از رئیس جلسه هم خواستیم که این را دوشوری بکند. لذا کلیت را من خواهش می‌کنم رأی بدهید، در رابطه با جزئیات حتماً می‌توانید با ملاحظاتی که دوستان گفتند اصلاح کنیم و حتی لایحه دولت هم رسید ان‌شا‌ءالله ادغام کنیم. خواهش من این است که به کلیاتش رأی بدهید.

مسعود پزشکیان
متشکرم. حضار 194 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دولت مخالف، کمیسیون‌های فرعی مخالف و کمیسیون اصلی موافق هستند. اگر رأی بیاورد دوشوری خواهد بود. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! قبل از اینکه وارد تذکرات بشویم خانم دکتر حسینی تشریف آورده بودند و تذکر داشتند، البته با اجازه آقای دکتر وکیلی.

مسعود پزشکیان
تذکرشان را بفرمایند.

سیده فاطمه حسینی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام، ادب و احترام به محضر ملت شریف ایران و عرض خداقوت به همکاران گرامی. آقای دکتر! براساس ماده (159) آیین‌نامه داخلی مجلس «طرح‌ها و لوایح یک‌فوریتی پس از تصویب فوریت به کمیسیون‌های اصلی و فرعی ارجاع می‌شوند تا خارج از نوبت مورد بررسی قرار بگیرند». آقای دکتر! «گزارش کمیسیون درباره این طرح‌ها و لوایح حداقل (48) ساعت قبل از موقع طرح در مجلس چاپ و بین نمایندگان توزیع می‌گردد». هم براساس این ماده و هم براساس ماده (143) هنگام بررسی طرح تشدید مجازات اسیدپاشی یکی از همکاران به درستی درخصوص تبصره الحاقی به ماده (1) این ایراد را وارد فرمودند که گزارش (12) ساعت نیست که چاپ شده و باید مهلت به نمایندگان داده بشود که نظرات‌شان را روی آن ارائه کنند. لذا اگر اجازه بفرمایید با توجه به اینکه در رابطه با تبصره الحاقی به ماده (1)، هیأت‌رئیسه پذیرفت که به کمیسیون ارجاع بشود تا در مهلت قانونی نمایندگان مهلت ارائه پیشنهادات را داشته باشند در رابطه با تبصره الحاقی به ماده (5) هم درخواست‌مان این است که همان تصمیم و نظر اعمال بشود. از حسن توجه جناب‌عالی برای ارجاع ماده (5) تشکر می‌کنم.

مسعود پزشکیان
اگر کمیسیون قضائی موافق باشد چون این در (12) ساعت هم نبوده در کمیسیون بحث بکنید و بعد بیاورید دوباره بحث بشود. ما این را رأی گرفتیم شما این را یک بررسی بکنید، بعد دوباره ان‌شا‌ءالله نظر بدهیم.
6 اعلام وصول (4) فقره سؤال

مسعود پزشکیان
اعلام وصول‌ها را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
چند سؤال همکاران اعلام وصول می‌‌شود: ـ‌ سؤال ملی جناب آقای داداشی نماینده محترم آستارا از وزیر محترم امور خارجه با موضوع غفلت از ظرفیت سیاسی و اقتصادی کشورهای همسایه اعلام وصول می‌شود. (در این هنگام آقای علی مطهری «نایب‌رئیس دوم» ریاست جلسه را به‌عهده گرفتند) ـ‌ سؤال ملی جناب آقای مرادی نماینده محترم بندرعباس، قشم، ابوموسی از وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوع فقدان پوشش ارتباطی تلفن همراه در بسیاری از روستاها و جاده‌های مواصلاتی اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال ملی جناب آقای حاجی‌دلیگانی نماینده محترم شاهین‌شهر از وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوع علت عدم تکمیل شبکه ملی اطلاعات اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال ملی جناب آقای حاجی‌دلیگانی نماینده محترم شاهین‌شهر از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت با موضوع علت عدم پیش‌بینی تأمین لاستیک خودروی سنگین در سال 97 اعلام وصول می‌شود.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس تذکر دارند.

علی مطهری
اگر نوبت‌شان هست بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای مطهری! تذکر بنده بند (11) ماده (22) آیین‌‌نامه حفظ شأن مجلس است. ببینید! (16) اردیبهشت‌ماه اینجا یک جلسه‌ای با حضور برخی از اعضای دولت و همچنین در حضور نمایندگان محترم راجع به موضوع بنزین برگزار شد. آقای مطهری یادتان هست، (نایب‌رئیس ـ بله) در همان جلسه یک تذکر دیگری داده شد که قبلش هم باز داده شده بود که راجع به این (14) میلیارد دلاری که الان در بودجه هم هست راجع به نحوه توزیع آن بحث و تبادل نظر با دولت صورت بگیرد که این چگونه در حمایت از مصرف کالاهای اساسی مردم هزینه بشود. در آن جلسه پیشنهاد شد که یک جلسه مشابهی گذاشته بشود، رئیس محترم کمیسیون برنامه و بودجه آقای تاج‌گردون پیشنهاد دادند که ما اول در کمیسیون برنامه و بودجه آن را رسیدگی می‌کنیم و بعداً نتیجه را به صحن می‌‌آوریم. خوشبختانه بیست و سوم اردیبهشت ماه این موضوع در کمیسیون برنامه و بودجه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، اما یکی از مسئولین اصلی این موضوع که در قانون تکلیف را بر عهده‌اش گذاشته وزیر اقتصاد آقای دژپسند در آن جلسه نیامدند و لذا جلسه به نتیجه نرسید و این مسأله مهم روی زمین بود، حالا چندتا نکته است. آقای مطهری! چه موضوعی مهم‌تر از موضوع معیشت مردم امروز برای وزرا یا برای ما مطرح است؟ نکته دوم، چرا یک وزیر که مسئول مستقیم اقتصاد است در جلساتی که برای این مهم گذاشته می‌شود، یک جلسه دیگری هم بوده همینطور کردند و در جلسه نیامدند و واقعاً وزیری که باید امروز جلودار در مبارزه با جنگ اقتصادی دشمن باشد اینطور صحنه را خالی کند و به صحنه نیاید واقعاً مجلس چطور می‌خواهد رفتار کند؟‌ اینکه مجلس دعوت بکند و در جلسه نیاید آیا این زیر سؤال رفتن شأن مجلس نیست؟

علی مطهری
خیلی ممنون، اگر همینطور که شما می‌فرمایید بوده آقای وزیر قصور یا تقصیر کرده و به هر حال ما منتظر گزارش کمیسیون برنامه و بودجه هستیم. (حاجی‌دلیگانی ـ گزارش را 24/2/ دادند) گفتند ما به نتیجه نرسیدیم، ولی ما منتظر گزارش نهایی‌شان هستیم. حالا ان‌شا‌ءالله که زودتر این گزارش را بیاورند، چون مسأله مهمی است. اینکه این (14) میلیارد دلار به چه صورتی باید هزینه بشود و کالا به چه صورتی باید توزیع بشود، بحث کوپنی شدن یا کالابرگ الکترونیک و از این قبیل است، زودتر باید تکلیف این معلوم بشود و به نظر من تأخیر هم شده، خیلی ممنون، به هر حال نکته خوبی گفتید،‌ متشکرم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای دهمرده بفرمایید.

حبیب‌ الله دهمرده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین میلاد مسعود آقا امام‌حسن (علیه‌السلام) را خدمت همه سروران تبریک و تهنیت و همه مناسبت‌ها را گرامی می‌دارم. خداقوت، من یکی‌، دو نکته را باید خدمت مسئولان عرض کنم. معیشت مردم به شدت دچار اشکال شده، آقای رئیس! قرار بود یک جلسه غیرعلنی با مسئولین در همین رابطه داشته باشیم، چند بار هم رؤسا قول دادند که این کار را انجام می‌دهیم ولی دارید غفلت می‌شود. مطرح شد، (14) میلیارد دلار برای ارزاق و معیشت مردم در نظر گرفته شد، سرانجام این به کجا رفته؟ مورد اعتراض مردم از همه جا واقع می‌شویم و حق دارند، فشار می‌آید، این یک نکته. مطلب دیگر در رابطه با برجام است. اثبات شده هرکجا ما جلو رفتیم دشمن قسم‌خورده عقب‌نشینی کرده و عکس این هم وجود دارد. جنگ اقتصادی و جنگ روانی را این مستکبر جهانی آمریکا شروع کرده، زیر برجام زده، از این ظرفیتی که پیش‌بینی شده چرا مسئولین جمهوری اسلامی و دولت استفاده درست و منطقی نمی‌کنند؟ این حق طبیعی ملت است، از ما سؤال می‌کنند. طبق همین مواردی که پیش‌بینی شده ما باید عکس‌العمل منطقی نشان بدهیم. چرا اینگونه تأخیر و اینگونه عقب‌نشینی می‌شود؟ واقعاً خیلی جاها سؤال‌برانگیز است و ما پاسخی برای مردم در ابعاد مختلف نداریم. نکته دیگر و آخری‌ام را عرض بکنم. ما نباید مردم را ناامید کنیم. در ابعاد مختلف نظام مقدس جمهوری اسلامی ظرفیت دارد. نیازی نداریم در رابطه با بنزین، سوخت و غیره می‌گویند تحریم می‌کنیم، (15) کشور همسایه داریم، می‌توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم. در یک مقطع من استاندار سیستان و بلوچستان بودم گرانی برنج و بقیه مطالب را من مدیریت کردم، پس شدنی است و ما ظرفیت داریم. ممنون و سپاسگزارم.

علی مطهری
متشکرم، البته درباره برجام که دولت الان که حالت تهاجمی دارد، فعلاً که خیلی عقب‌نشینی نکرده، متشکرم. نفر بعد را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای موسوی‌لارگانی بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! بند (11) ماده (22) را تذکر دارم و نکته‌ای که لازم می‌دانم در ارتباط با شأن و جایگاه مجلس عرض بکنم. آقای دکتر روحانی در جلسه‌ای که ما خدمت مقام معظم رهبری بودیم مجلس را زیر سؤال بردند، متأسفانه نه رئیس مجلس و نه نواب رئیس مجلس هیچ‌ اظهارنظری در روزهای بعدی نکردند. آقای دکتر ببینید! من در جلسات قبلی هم عرض کردم، نه در صحن علنی، در کمیسیون شما حضور داشتید عرض کردم. چرا مجلس باید بیاید مدتی در دولت نهم و دهم وقتش را سپری بکند، وقت گرانبهای مجلس و ادغام وزارتخانه‌ها که آن موقع هم کارشناسان می‌آمدند نظر می‌دادند. اگر ما بخواهیم مشکل بازار، صادرات و واردات را حل کنیم لازم است بعضی از وزارتخانه‌ها ادغام بشود، من‌جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت. چند سالی از ادغام نمی‌گذرد، هنوز دستور‌العمل‌های لازم را وزارتخانه‌ها برای این ادغامی که صورت پذیرفته تهیه نکردند، ولی جناب آقای دکتر روحانی آمدند تمام تقصیرها را به گردن مجلس انداختند و گفتند من دو سال است می‌گویم تنها راه نجات کشور این است که وزارت صنعت، معدن و تجارت تفکیک به وزارت صنعت و بازرگانی بشود. ببینید! اگر واقعاً با این تفکیک ما می‌توانیم مشکلات را حل کنیم، مشکلاتی که اصلاً به سوء‌مدیریت برمی‌گردد. مشکلاتی که به عدم توانایی کنترل بازار ما بیاییم بگذاریم که باید این وزارتخانه تفکیک بشود، تا مشکلات جهان اسلام حل بشود. آقای دکتر! در ماه مبارک رمضان تورم سرسام‌آور بود، یک بسته خرمایی که پنج تا شش هزار تومان بود بالای (30) هزار تومان شد و یکی هم دادش در نیامد، یکی هم حرف نزد و نظارت نکرد. مگر این مردم بیچاره چه گناهی کردند؟‌ من می‌خواهم به آقای دکتر روحانی هم این نکته را عرض کنم، آقای دکتر روحانی!‌ وزرا به شما آدرس غلط دادند، این آدرسی که دادند غلط بوده و مجلس چند بار یک کار را تکرار بکند؟ مگر لایحه نیاوردند، رأی نیاورد، طرح آوردند رأی نیاورد باز هم ما بگوییم تنها راه نجات مشکل کشور این است؟

علی مطهری
متشکرم، جناب آقای موسوی‌لارگانی! در مورد تذکر اولتان اینطور نبود که هیأت‌رئیسه بی‌تفاوت باشد، همین پریروز جناب آقای لاریجانی در جواب یک تذکر توضیح دادند، گفتند که مجلس این لایحه را معطل نکرده، مجلس این نظر دولت را رد کرد. بنابراین اینطور نبوده که این لایحه در مجلس دو سال مثلاً معطل مانده. شاید تعبیر آقای روحانی تعبیر دقیقی نبود، ولی مجلس این را رد کرد. ظاهراً دو، سه بار مطرح شد و مجلس قبول نداشت. آقای نقوی چون از زمان آقای پزشکیان نوبت داشتند،‌ بفرمایید

سیدحسین نقوی حسینی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم از رئیس محترم جلسه و هیأت‌رئیسه محترم ممنونم. همانطور که حضرت‌عالی مستحضر هستید من ماده (100) آیین‌نامه را تذکر دارم. همانطور که شما و همکاران مستحضر هستند مقام معظم رهبری در ارتباط با مواضع مجلس شورای اسلامی نسبت به اقدامات خصمانه و کینه‌توزانه آمریکایی‌ها گله‌مند بودند، به همین جهت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جلسات ویژه‌ای را برگزار کرد، طرح‌هایی در این زمینه تهیه شد که با عنوان طرح‌های ضد آمریکایی به صحن علنی مجلس بیاید. یکی از اقدامات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تهیه گزارشی از موارد نقض حقوق بشر آمریکا است که آمریکایی‌ها به‌وفور در عرصه‌های بین‌المللی، منطقه‌ای و داخلی، نقض حقوق بشر آشکار انجام دادند. این گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، هم موارد نقض حقوق بشر آمریکا در خود آمریکا، در منطقه و همچنین در منطقه خاورمیانه و نسبت به ملت ایران را در بر می‌گیرد. مطابق ماده (100) گزارش کمیسیون باید بدون نوبت در دستور کار قرار بگیرد، تقدیم هیأت‌رئیسه شده، چند هفته است الان در اختیار هیأت‌رئیسه است، درخواست‌مان این است که این گزارش در دستور کار قرار بگیرد تا ما بتوانیم طرح‌های بعدی که یکی از آنها طرح الزام دولت مبنی بر پیگیری موارد نقض حقوق بشر آمریکا است را در دستور کار قرار بدهیم. درخواست من از هیأت‌رئیسه محترم این است که این گزارش در دستور کار قرار بگیرد تا جلوی این عربده‌کشی‌های آمریکایی‌ها که خودشان بیشترین نقض حقوق بشر را در جامعه بشری دارند گرفته بشود.

علی مطهری
این را ان‌شا‌ءالله در دستور قرار می‌دهیم، حالا ما یک بررسی می‌‌کنیم ببینیم گزارش الان در چه مرحله‌ای است، متشکرم. آقای سلیمی شما هم بفرمایید بعد سراغ تذکرهای کتبی برویم.

علیرضا سلیمی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از حضرت‌عالی و سایر دوستان، آقای دکتر!‌ بند (1) اصل سوم اخطار دارم. آقای رئیس ببینید! بند (1) اصل سوم می‌گوید: «دولت موظف به ایجاد محیط مساعد برای رشد فضائل اخلاقی براساس ایمان و تقوا است». آقای رئیس! متأسفانه کلیپ‌هایی پخش‌شده در مهدکودک شنای مختلط است. این واقعاً زیبنده نظام جمهوری اسلامی است؟‌ این عمل به این بند (1) قانون اساسی، میثاق ملی است؟ من خواهش می‌کنم، بالاخره دولت که سکوت محض است، مهر سکوت بر لب گرفته و الحمدلله و‌المنه که سخنگو ما‌ه‌های ماه است ندارد و هیچکس پاسخ نمی‌دهد. حداقل مجلس یک غیرتی نشان بدهد، این چه وضعیتی است در مسائل فرهنگی؟ آقای رئیس! من خواهش می‌کنم حضرت‌عالی این تذکر لازم را بفرمایید. اینطور مسائل فرهنگی را رها کردند. مسائل اقتصادی را که دولت الحمدلله والمنه تعطیل کرده، دولت تعطیل محض است. این وضع خرما که جناب آقای موسوی‌لارگانی هم فرمودند، این وضع تعطیلی کارخانجات در سال رونق تولید و این وضع قیمت خودرو. الان خودروی پراید نزدیک به (60) میلیون شده. آنجا را که رها کرده‌اند، بالاخره این طرف را لااقل یک کاری می‌کردند ما دلخوشی داشتیم. آقای رئیس! در بحث وزارت بازرگانی که حضرت‌عالی هم فرمودید حالا به یک نحو دیگری دارند این قانون را دور می‌زنند. بحث معاونت بازرگانی برای دفتر رئیس‌جمهور برای آقای رئیس‌جمهور آیا این یک نحو دور زدن قانون نیست؟ این همان بحث اصحاب‌السبت است. مجلس به هر کیفیت آمده بحث تخصصی‌اش را گرفته، ما بیاییم مباحث تخصصی را از تریبون‌های ملی بگوییم عین این قصه اصحاب‌السبت است، متشکرم.

علی مطهری
راجع به مسائل فرهنگی حالا مثالی که شما فرمودید خیلی مهم نبود، انحرافات مهم‌تری الان وجود دارد، چه در مهدکودک‌ها، مدارس و یا تئاترها و فیلم‌های خانگی، اینها یک مقدار رها شده، این را من قبول دارم. دولت هم باید دقت و نظارت بیشتری باید داشته باشد، خیلی ممنون.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! خانم زرآبادی هم تذکرشان را بدهند؟

علی مطهری
اگر اجازه بدهید روی تذکرات کتبی برویم، نوبت خانم زرآبادی است؟ حالا چون آقای وکیلی می‌فرمایند خانم زرآبادی هم بفرمایید.

سیده حمیده زرآبادی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و تبریک میلاد باسعادت امام حسن مجتبی. جناب آقای مطهری! تذکر من ماده (207) آیین‌نامه است. اگر لطف بفرمایید در بند (2) ماده (207) کمیسیون‌ها را موظف کرده که حداکثر ظرف (15) روز پس از وصول سؤال جلسه‌ای با حضور وزیر و سؤال‌کننده تشکیل دهند و بررسی‌های لازم انجام بشود. متأسفانه در حال حاضر سؤال‌هایی توسط هیأت‌رئیسه اعلام وصول شده، ولی در کمیسیون‌ها بعد از گذشت یک سال هنوز هیچ جلسه‌ای تشکیل نشده و درخواستی که دارم روی این موضوع رسیدگی بشود و سؤال‌ها سریعاً در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد، ممنونم.

علی مطهری
طبق آیین‌نامه تذکر شما وارد است و کمیسیون‌ها باید ظرف (15) روز حتماً جلسه را تشکیل بدهند، ولی عملاً در بسیاری از موارد می‌بینیم اینطور نیست. شاید به خاطر تراکم کارها است، ولی دوستان ما رؤسای کمیسیون‌ها ان‌شا‌ءالله دقت کنند که آیین‌نامه رعایت بشود
7 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

علی مطهری
تذکرات کتبی را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور: ـ آقای علی‌محمد مرادی (قروه و دهگلان) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت بی‌توجهی و عدم نظارت کافی بر زیرساخت‌های راه‌های بین‌شهری و روستایی کشور و شهرستان‌های قروه و دهگلان. چرا وزیر محترم و مجموعه وزارت راه و شهرسازی به پروژه‌های نیمه‌تمام و نقاط حادثه‌خیز کشور از جمله جاده‌های بین‌شهری و روستایی شهرستان‌های قروه و دهگلان توجه نمی‌کنند؟ کمربندی شهر سریش‌آباد به فراموشی سپرده شده و جاده‌های شهرهای دزج و دلبران به حال خود رها شده است. ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص اینکه چرا فکری برای گرانی مایحتاج عموم مردم که به صورت سرسام‌آور گران شده نمی‌شود؟ به وزیر ورزش و امور جوانان درخصوص اینکه چرا پاداش قهرمانان مدال‌آور المپیک و پارالمپیک این قهرمانان که چهار سال زحمت کشیدند تا توانستند قهرمان شوند را پرداخت نمی‌کنید؟ ـ آقای ولی‌الله نانواکناری (بابلسر و فریدون‌کنار) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت عدم پرداخت حق بیمه چند وقتی است که داروخانه‌ها و پزشکان پاسخگوی خانوا‌ده‌های معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران عزیز دفاع مقدس نمی‌باشند. ـ خانم سیده‌فاطمه ذوالقدر (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به اتفاق هشت نفر از همکاران به وزیر آموزش و پرورش درخصوص حذف عنوان «مطلقه» از احکام کارگزینی کارکنان زن شاغل در وزارت آموزش و پرورش. ـ آقای حسن سلیمانی (کنگاور، صحنه، هرسین) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص تسریع در تأمین دستگاه‌های سی.تی.اسکن و تجهیزات پزشکی و نیروی انسانی از پزشکی، پیراپزشکی و کادر اداری در حوزه انتخابیه. به وزیر کشور درخصوص تسریع در تأمین قیر و امکانات مالی و ادوات مورد نیاز شهرداری‌‌های حوزه انتخابیه. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اعمال نظارت لازم بر قیمت و توزیع نهاده‌‌های دامی و ادوات کشاورزی. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در تأمین قیر مورد نیاز فعالیت‌های راهسازی حوزه انتخابیه. همچنین تسریع در پرداخت اعتبارات مورد نیاز بازسازی زیرساخت‌های راه و پل‌های تخریب‌شده از سیل در حوزه انتخابیه. به وزیر نیرو درخصوص تسریع در تأمین اعتبار نوسازی و بازسازی شبکه‌های انتقال برق در روستاهای حوزه انتخابیه و تأمین کنتور و روشنایی معابر در حوزه انتخابیه. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در پرداخت خسارت مردمی و تأمین اعتبار بازسازی زیرساخت‌های مختلف در بخش‌های آب، برق و کشاورزی ناشی از سیل در حوزه انتخابیه. ـ آقای جواد کاظم‌نسب (اهواز، باوی، حمیدیه و کارون) به وزیر نیرو درخصوص اینکه چرا در بحران‌های سیل و پس از سیل همچنان آب و فاضلاب اهواز فاقد مدیریت است؟ ـ آقای نبی هزارجریبی (گرگان و آق‌قلا) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه کشاورزان و گندم‌کاران را دریابید. با افزایش ارز هر کیلوگرم گندم باید بالای (2500) تومان به بالا خریداری گردد. به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص اینکه چرا ماشین‌های ثبت‌نام‌ شده توسط مردم به آنها تحویل داده نمی‌شود. آیا شما نمی‌توانید بر ایران‌خودرو نظارت داشته باشید؟ ـ آقای علی کرد (خاش، میرجاوه، بخش نصرت‌آباد و کورین) به وزیر کشور درخصوص اینکه چرا با گذشت دو ماه از حوادث بارندگی، سیل و ایجاد خسارات وارده در حوزه انتخابیه خاش تاکنون اعتبارات حوادث سیل به استان سیستان و بلوچستان تخصیص و ابلاغ نشده است؟ به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه چرا پروژه نیمه‌تمام فضاهای آموزشی در حوزه انتخابیه خاش، میرجاوه، نصرت‌آباد، کورین، رکن‌آباد، ایرندگان، لادیز و ریگ‌ملک بدون فعالیت تکمیل رها گشته است. همچنین به وزیر آموزش و پرورش علی‌رغم تذکرات متعدد و برگزاری جلسات هنوز برای استان پهناور و مرزی سیستان بلوچستان مدیری توانمند، لایق، شایسته، باانگیزه بومی و ماندگار انتخاب نشده است. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه در هر جنگی از مهم‌ترین عوامل پیروزی فرصت‌شناسی و اقدام به موقع است. لذا انتظار می‌رود دولت هرچه سریع‌تر اقدام به آرایش جنگی در مجموعه‌ها و سمن‌های تحت امر نماید. ـ آقایان: علیم یارمحمدی و حسینعلی شهریاری (زاهدان) به وزیر نیرو درخصوص تسریع در اتمام عملیات اجرایی و بهره‌برداری از نیروگاه‌‌های (42) مگاواتی زاهدان. ـ آقای محمد قمی (پاکدشت) به وزیر ورزش و امور جوانان درخصوص جلوگیری از واگذاری سالن‌ها و اماکن ورزشی به بخش خصوصی. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص رسیدگی به بحث گردشگری اماکن تاریخی و اداره پاکدشت. ـ آقای منصور مرادی (مریوان و سروآباد) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص دلیل عدم اجرای فاز دوم ماهی سردآبی دیوزناو در شهرستان سروآباد. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه با توجه به تذکرات و سؤالات مکرر از جناب‌عالی مربوط به عدم وجود گاردریل جاده مریوان ـ سروآباد هر روز شاهد سقوط ماشین در دره‌های حوزه انتخابیه هستیم و در طول هفته شاهد فوت و مصدومیت چندین نفر هستیم، انتظار کمک داریم. ـ خانم ناهید تاج‌الدین (اصفهان) به اتفاق (9) نفر از همکاران به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص چرایی افزایش غیرموجه قیمت برخی کالاهای اساسی و اقلام مصرفی خصوصاً در بازار صنعت محصولات کشاورزی و غذایی. ـ خانم سیده‌حمیده‌ زرآبادی (قزوین و آبیک و البرز) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص عدم اجرای بخشنامه (4715/1398) درخصوص افزایش حق عضویت صندوق ذخیره فرهنگیان در استان قزوین. همچنین عدم رعایت جایگاه و عزت فرهنگیان ارجمند توسط مدیریت آموزش و پرورش استان قزوین. ـ آقای جلیل مختار (آبادان) به وزیر کشور درخصوص اینکه چرا دریابانی در مناطق مرزی زمینی و دریایی خارج از چهارچوب قانون و مقررات با مردم برخورد می‌کنند؟ ـ آقای علی کرد (خاش، میرجاوه، بخش نصرت‌آباد و کورین) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه چرا پروژه راه مواصلاتی استان سیستان و بلوچستان و کرمان به نام پروژه ملی راه اسکل‌آباد، نوک‌آباد، گوهرکوه و دیگ‌اشکن دارای ردیف ملی است رها شده است و فعالیت ندارد؟ ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به وزیر امور خارجه درخصوص اینکه نظام سلطه و مخصوصاً آمریکا از تلاش برای تضعیف جمهوری اسلامی دست برنخواهد داشت. پیش‌بینی می‌شود روند افزایش حمایت‌های سیاسی غرب از مسیرهای ترانزیت به‌جز مسیر جمهوری اسلامی ایران ادامه داشته و کشورهای مرتجع عرب منطقه نیز از این پروژه‌ها حمایت مالی داشته باشند. این وضعیت که یک فرصت برای کشورهای آسیای میانه خواهد بود مورد استقبال قرار خواهد گرفت. چرا وزارت خارجه نسبت به توسعه زیرساخت‌های ترانزیت علی‌الخصوص ترانزیت ریلی به کشورهای آسیای میانه و ترکمنستان اقدام جدی و رایزنی نکرده است؟ ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به وزیر دادگستری درخصوص اینکه چرا بعضی پرونده‌ها در شعبه هفتم و سیزدهم تجدید نظر تهران هفت و یازده سال بلارسیدگی مانده است؟ ـ آقای سیدمهدی مقدسی (اراک، کمیجان و خنداب) به رئیس‌جمهور محترم و وزرای امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اینکه به فوریت به داد شرکت‌های هپکو، آذراب اراک برسید تا به رونق مناسب در تولید برسند و دغدغه‌های کارگران باشرافت برطرف شود. ـ آقای حبیب‌اله دهمرده (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص سود و دیرکرد وام‌ها طبق قانون عمل نمی‌شود و بعضی از بانک‌ها سلیقه‌ای عمل می‌کنند. آقای وزیر چرا به وظیفه ذاتی عمل نمی‌شود؟ به وزیر کشور درخصوص اینکه مدتی است استاندار سیستان و بلوچستان خسارت وارده به مرغداران سیستان را به وزارت کشور فرستاده، ولی تاکنون متأسفانه در این زمینه از طرف شما اقدامی صورت نگرفته است. آیا معنی و مفهوم اشتغال و رونق تولید این است؟ ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص اینکه وزارت صمت با وجود در اختیار داشتن تمامی ابزارهای لازم برای تنظیم بازار عملکرد بسیار ضعیفی در رابطه با مدیریت و کنترل قیمت محصولاتی چون خودرو و اقلام خوراکی داشته است. این ضعف در عملکرد باعث به راه افتادن موج تغییر ساختار وزارتخانه به بهانه سنگینی و حجم کار وزارت صمت شده است، در حالی که راهکارهای حل موضوع تغییر ساختار وزارتخانه و تفکیک آن نیست. چرا اشکالات ایجادشده را باید در موضوع تغییر ساختار وزارتخانه که موجب تحمیل هزینه‌های طبیعی ناشی از این تغییر بر کشور می‌شود دنبال کرد؟ به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اینکه بیشترین شکایت در دیوان عدالت اداری از سازمان تأمین‌اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است. این موضوع با توجه به نقش پررنگ سازمان تأمین‌اجتماعی و وزارت کار در محیط کسب و کار نشان‌دهنده وجود رویه‌های اشتباه برای تعامل آنها با کسب و کارها است. لذا ضروری است برای حمایت از رونق تولید در این رویه‌ها بازبینی قرار گیرد. به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم تسریع در پرداخت معوقات اضافه کار و حق‌التدریس فرهنگیان ارجمند که مربوط به سال 97 می‌باشد و علی‌رغم قول مساعد پرداخت تاکنون اقدامی صورت نگرفته است. همچنین به وزیر آموزش و پرورش با توجه به موج بازنشستگی‌های صورت‌گرفته در سنوات گذشته و علی‌الخصوص در سال‌های مسئولیت شما لازم است تدابیری توسط وزارت آموزش و پرورش جهت جبران کمبود نیرو در سال تحصیلی 99 ـ 98 پیش‌بینی شود. ـ آقای جلال محمودزاده (مهاباد) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه به چه دلیل به تخلفات مالی و اداری و قانونی امور اراضی رسیدگی نمی‌شود؟ به رئیس‌جمهور محترم درخصوص دلیل بی‌توجهی سازمان محیط‌زیست کشور به وظایف ذاتی و قانونی خویش. همچنین به چه دلیل پاداش پایان‌خدمت سال 1397 بازنشستگان کشور پرداخت نمی‌شود؟ ـ آقایان: نادر قاضی‌پور و روح الله حضرت‌پور‌طلاتپه (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) و یوناتن بت‌کلیا (مسیحیان آشوری و کلدانی) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در اجرای روکش آسفالت محورهای اصلی بخش مواصلاتی بخش سیلوانا. به وزیر ورزش و امور جوانان درخصوص اینکه ورزش‌های همگانی را مورد حمایت قرار دهید. به وزرای کشور و جهادکشاورزی درخصوص تسریع در پرداخت خسارات کشاورزان استان‌های آذربایجان‌غربی در سال 97.

علی مطهری
متشکرم، تذکرات شفاهی را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
اینها از دیروز که تذکرات کتبی ثبت‌نام شده ماندند

علی مطهری
اجازه بدهید تذکرات شفاهی انجام بشود، اگر رسیدیم بعدش ممکن است بخوانند.
8 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

علی مطهری
تذکرات شفاهی را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
سرکار خانم سیده‌حمیده زرآبادی بفرمایید.

سیده حمیده زرآبادی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من ابتدا تذکری که دارم روی صحبتم با جناب آقای رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه است. ما شرکت کنتور‌سازی در قزوین که یکی از برندهای خوب صنعت درکشورمان است الان سه سالی است مشکل دارد و متأسفانه بیشتر مشکلش هم مرتبط با مدیرعامل کنتورسازی است که علی‌رغم اینکه سه سال است پرونده‌شان تشکیل شده هیچ تعیین تکلیفی نشده و نهایتاً دارایی‌هایشان دارد چند برابر می‌شود، ولی (500) کارگر کنتورسازی که بدهی‌های کمی داشتند با این نوسانات ارزی هم که داشتیم دارایی‌هایشان روز به روز دارد کاهش پیدا می‌کند. من این درخواست را از جناب آقای رئیسی دارم که نسبت به موضوع پرونده کنتورسازی ورود پیدا کنند و ان‌شا‌ءالله این موضوع را بتوانند حل و فصل کنند. موضوع بعدی با وزیر محترم آموزش و پرورش جناب آقای بطحایی است. ایشان در موضوع پخش یک آهنگ در چند مدرسه یک گروه ضربت تشکیل دادند و واکنش‌‌های خیلی سریعی نشان دادند. سؤال اینجا است که اگر ایشان این توانایی را دارند که به این سرعت موضوعات را رسیدگی کنند پس رسالت اصلی‌شان که درخصوص فرهنگیان،‌ مشکلات صنفی‌شان و حق و حقوق فرهنگیان و گاهاً می‌بینیم بی‌احترامی می‌شود، شأن و جایگاه فرهنگیان در نظر گرفته نمی‌شود اینها را چه کسی باید پیگیری کند؟ درخصوص دانشگاه فرهنگیان که در بازدید اخیری که من داشتم شأن و جایگاه دانشجومعلم‌ها به هیچ‌وجه رعایت نمی‌شود و امکاناتی که شایسته باشد به اینها ارائه نمی‌شود. درخصوص تذکر بعدی (یوسف‌نژاد ـ متشکرم) (هنوز زمان من مانده) تذکر بعدی به وزیر محترم بهداشت درخصوص وضعیت بهداشتی و درمانی در استان قزوین است، سرانه تخت بیمارستانی ضعیف است، پروژه‌‌های نیمه‌تمام بسیاری ما داریم. در بحث بیمارستان رحیمیان هنوز مشکلش حل نشده و از نظر بهداشت و درمان وضعیت استان قزوین مناسب نیست، خیلی ممنونم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده به آقای همتی رئیس محترم بانک مرکزی درخصوص صندوق‌های قرض‌الحسنه تک‌شعبه‌ای است که همزاد انقلاب هستند، یعنی از همان سال‌های اول انقلاب به وجود آمدند، ما مرتباً شاهد این هستیم که محدودیت‌های فراوانی برای اینها ایجاد می‌شود. آقای همتی! خواهشم این است که اینطور قرض‌الحسنه‌ها را اذیت نکنید. اگر که این روال بخواهد ادامه پیدا بکند ما مجبور هستیم که تصمیمات خاصی را برای شما در این خصوص در مجلس اتخاذ بکنیم. تذکر بعدی من به وزیر راه است که چرا در پذیرش خواسته‌های به‌حق مردم دولت‌آباد و دستگرد برخوار درخصوص احداث قطار سریع‌السیر اصفهان ـ تهران به صورتی که در سطح شهر دیده نشود، به این خواسته به‌حق مردم توجه نمی‌کند و اصرار دارند که به نوعی شهرهای ما را دو تکه بکنند؟ این را لازم است که آقای دکتر اسلامی یک عنایت ویژه‌ای داشته باشند و بدانند که مردم نخواهند گذاشت که شهرشان به این صورت دو تکه بشود. همچنین از وزیر راه انتظار دارم که در ساخت پل غیرهمسطح مجموعه محله گلدیس شهر شاهین‌شهر با جاده شهرک بزرگ را تسریع بکنند و همچنین پل غیرهمسطح روبه‌روی پالایشگاه که مرتباً باعث حادثه می‌شود. همچنین سازمان بازرسی را تذکر می‌دهم که چرا دخالت در امورات مدیریتی می‌کنید؟ شما به جای اینکه امر و نهی بکنید همان وظیفه نظارتی‌تان را انجام بدهید، شجاعت و رشادت را از مدیران سلب نکنید.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای عابدی بفرمایید.

حیدرعلی عابدی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب خدمت ملت شریف و نمایندگان معزز و همچنین عرض تبریک ولادت کریم اهل بیت و آرزوی قبولی طاعات و عبادات. امیدوار هستم سفر ریاست محترم جمهوری به استان اصفهان به زودی انجام و به حل مشکلات زاینده‌رود، کشاورزی استان، صنعت و جاده‌های روستایی منتهی بشود و سفر پرخیر و برکتی را داشته باشد. آقای دکتر روحانی! هنوز خبری از تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود نرسیده و مردم استان‌‌های فلات مرکزی مشتاق و منتظر خبر شروع به کار این ستاد هستند. وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی! همانطور که قبل از تصدی وزارت از شرق شهرستان اصفهان بازدید کردید، مشکلات درمانی مردم این منطقه همچنان پابرجا است. هنوز از راه‌اندازی بیمارستان ورزنه خبری نیست، (10) مرکز کلینیک تخصصی که دانشگاه علوم‌پزشکی برنامه داده بود هنوز خبری نشده و همچنین مشکلات بیمارستان کوهپایه، بیمارستان امام‌خمینی نیک‌آباد حل نشده و مرکز درمان و پیشگیری از بیماری سالک در ورزنه راه‌اندازی نشده. همچنین به علت عدم جذب پرستار و کمک‌پرستار همچنان عدم رعایت نسبت کادر پرستاری و تخت‌ها فشار کار بر روی پرستاران وجود دارد، فرسودگی شغلی ایجاد می‌کند و از طرفی خانواده‌های بیماران باید متحمل مراقبت از بیماران خود بشوند و همراه بیمار تأمین بکنند. امیدوار هستیم که در این راستا هرچه سریع‌تر به وعده‌هایی که دادید ان‌شا‌ءالله برای جذب پرستار اقدام بشود. همچنین یک تذکر به وزیر محترم ورزش و جوانان که شاهد این بودیم چه برخوردی با هواداران تیم سپاهان در ورزشگاه آزادی شد و در بازگشت این مسابقه سهمیه تماشاچیان سپاهان اصفهان از (90) درصد به (50) درصد کاهش داده شده که این قابل قبول نیست.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای کرم‌پور‌حقیقی بفرمایید.

کوروش کرم پورحقیقی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم هر وجدان بیدار و مسئول منصفی می‌پذیرد فشار گرانی چنان بر معیشت مردم اثر گذاشته که این روزها حتی شاهد تزلزل بنیه اقتصادی خانواده‌های در سطح متوسط می‌باشیم. قیمت اقلام خوراکی آن‌چنان غیرمنصفانه و غیرموجه افزایش یافته که دسترسی برای بسیاری از اقشار را ناممکن ساخته است. قیمت خودروی داخلی در سایه بی‌نظارتی مسئولان مربوطه هر روز گران‌تر می‌شود. این چه نظارتی است که برای افزایش قیمت خودرو هیچ ملاک و معیاری جز قربانی کردن مصرف‌کننده را ندارد. مردم تا کجا باید هزینه اشتباهات ما مسئولین را بدهند. دلسوزان انقلاب! به داد انقلاب و مردم برسید، چگونه است که ما توان مبارزه با استکبار جهانی را داریم، ولی از پس بازار داخلی خود برنمی‌آییم؟ آقایان مسئول،‌ دولتمردان! وضعیت معیشت مردم با حفظ کرامت آنها همخوانی ندارد. آقای رئیس‌جمهور! اجازه ندهید برای شما آمارسازی کنند و از واقعیت جامعه دور نگهتان دارند. و اما امروز خبر جان‌باختن چهار تن از هم‌میهنان عزیزمان و همشهری اینجانب در مسیر جاده فیروزآباد به جم را شنیدم. ضمن عرض تسلیت محضر بازماندگان آنها به جناب آقای رئیس‌جمهور، آقایان وزرای راه و نفت اعلام می‌کنم و از جان انسان‌ها و وضعیت نامناسب جاده‌ای صحبت می‌کنم که علی‌رغم مکاتبات به پیگیری‌های متعدد، اینک به یکی از عوامل بی‌رحم جان‌باختن هموطنان بی‌گناه و مظلوم‌مان تبدیل شده است. من از فرزندان و یتیمانی سخن می‌گویم که در قیامت سر راه ما و شما خواهند ایستاد، در حالی که سؤال‌شان این است چه کسی ما را در کودکی یتیم کرده است. آقایان وزرای نفت و راه! والله باید پاسخ دهید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی مطهری
متشکرم، آقای خجسته بفرمایید. دوستان لطف کنید هرکدام یک دقیقه صحبت کنید که به چند نفر برسد و ما جلسه را تمام کنیم.

امیر خجسته
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول من به دولت محترم، ریاست محترم جمهوری و آقای نوبخت است. با توجه به اینکه مجلس تصویب کرد حقوق کارمندان را که باید متناسب با تورم می‌بود‌، نشد. (20) درصد بود که مجلس مصوب کرد (400) هزار تومان با (10) درصد. از اول سال 1398 باید عملی می‌شد، دو ماه است می‌گذرد و این کار عملی نشده. ما در بعضی از اجناس می‌بینیم که (300) تا (400) درصد افزایش پیدا کرده، مثل کاغذ و دولت محترم باید متناسب با این تورم حقوق‌ها را مشخص می‌کرد. این مصوبه‌ (400) هزار تومان و (10) درصدی که مجلس داشت متأسفانه دولت دو ماه است عمل نمی‌کند و این دست و آن دست می‌کند و این یک نوع توهین و بی‌حرمتی به مجلس و نمایندگان و مردم است. آقای مطهری و هیأت‌رئیسه محترم! تقاضای من این است که این بحث حقوق را سریعاً تعیین تکلیف کنند. این مصوبه مجلس است، اگر این را به تأخیر بیندازند و عملی نشود که این دیگر یک نوع توهین و بی‌حرمتی می‌شود.

علی مطهری
ما منتظر گزارش کمیسیون بودجه هستیم.

امیر خجسته
آقای مطهری! من این نکته را هم اشاره کنم که این در رابطه با حقوق‌بگیرانی است که پنج میلیون نفر هستند، در رابطه با مردم، اقشار آسیب‌پذیر حاشیه شهر و روستاها (14) میلیارد را شما را به خدا تنظیم کنید به نحوی که به دست مستحقش برسد، نه اینکه باز مثل سال قبل به خارج از کشور برود ثبت سفارش بشود و معلوم نیست که کالاهای اساسی چه شد.

علی مطهری
متشکرم،‌ آقای کواکبیان بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با تشکر از جناب آقای دکتر مطهری! من سه تا تذکر کوتاه عرض بکنم؛ خوشبختانه آقای رئیس‌جمهور خودشان خطیب توانمندی هستند، اما وقتی نمایندگان دسترسی ندارند چطور خبرنگارها می‌خواهند دسترسی داشته باشند، لذا بعد از چند ماه خواهش من این است که حتماً سخنگوی دولت تعیین بشود که خبرنگارها بتوانند دولت را پاسخگو ببینند و سؤالاتشان را بپرسند. دومین مورد اینکه اخیراً خانم وزیر دفاع انگلستان یک سخنان بی‌ربطی هم علیه ایران گفته و مقامات وزارت خارجه انگلستان هم برای رفت و آمد اتباع انگلیسی دارند یک هشدارهایی می‌دهند که به عنوان رئیس گروه پارلمانی دوستی ایران و انگلیس من اعلام می‌کنم که قطعاً در این شرایط سخت ملت سرافراز ایران نحوه برخوردهای شما و تبعیتی که شما از ترامپ نامتعادل دارید را فراموش نمی‌کنند. آخرین تذکر بنده هم به وزیر ورزش و جوانان است که من ضمن اینکه به تیم پرسپولیس تبریک می‌گویم و به عزیزان استقلال خداقوت می‌گویم دو ماه از سال گذشت و ما زمینه‌های خصوصی‌سازی این دو تا تیم را فراهم نکردیم. ان‌شا‌ءالله زمان دارد می‌گذرد جدی بگیرند و این کار صورت بگیرد تا به قانون عمل بشود. والسلام

علی مطهری
خیلی ممنون، آقای تجری بفرمایید.

فرهاد تجری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده به ریاست محترم جمهور و دولت محترم است که مناطق زلزله‌زده متأسفانه بعد از دو سال کش و قوس اعتبارات زیربنایی این مناطق علی‌رغم بستن پیمان با پیمانکاران در بخش‌های آب، برق و راه متأسفانه قیچی شده و خود به خود اینها پیمانکاران را فراخوان کردند که موجب نارضایتی خیلی شدید در میان زلزله‌زدگان شده، ضمن اینکه کمبود آهن و مواد ساختمانی یکی از مشکلات مناطق زلزله‌زده است که امیدواریم تحت‌الشعاع بحث سیل این نادیده گرفته نشود. تذکر بعدی بنده به وزیر محترم کشور است که در مرز سومان متأسفانه عراقی‌ها اجازه کار به کارگران ایرانی نمی‌دهند که به اعتقاد من اوج ذلت است که طرف عراقی با قلدرمآبی اجازه ندهد و برای کارگران ایرانی تعیین تکلیف بکند و تقاضای بازگشایی مرز خسروی یکی دیگر از خواسته‌های ما است. تذکر به رئیس‌جمهور و زیر دفاع درخصوص توجه به حقوق بسیجیان معسر و نیروهای گمجن است. وزیر راه و ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص ایجاد مشکل توسط مدیر پست‌بانک استان کرمانشاه برای واحدهای صنعتی و شهرک‌های صنعتی سرپل‌ذهاب که در زلزله آسیب دیدند ان‌شا‌ءالله عنایت داشته باشند وزیر نیرو! طرح گرمسیری به صورت جامع اجرا نشده، زمین‌های جامانده را امیدواریم ان‌شا‌ءالله تحت پوشش قرار بدهد و راه‌اندازی و اجرایی شدن سد‌های کَل کُش و پاتاق مورد انتظار است که ان‌شا‌ءالله به این مهم بپردازند. از آقای مطهری و هیأت‌رئیسه متشکرم.

علی مطهری
خواهش می‌کنیم، آقای پژمانفر بفرمایید.

نصراله پژمان فر
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم در سالروز ولادت کریم اهل بیت امام مجتبی که سفره‌دار مدینه بودند یک تذکری به همه‌مان چه نماینده‌های مجلس و چه کارگزاران دولت و همه مردم شریف کشور خودمان دارم که در ارتباط با حمایت از ایتام یک ورود جدی داشته باشیم. امروز متأسفانه هنوز کودکانی هستند که در کشور بدون حمایت هستند و در این ماه با این شرایط اقتصادی که در کشور وجود دارد اقتضا می‌‌کند که ما اینها را تحت پوشش قرار بدهیم و یکی از بزرگ‌ترین کارها این است که سفره‌های اینها را حداقل یک رونقی داشته باشیم. موضوع دوم در ارتباط با موضوع زبان فارسی و مراقبت کردن از این مسأله اساسی است. جناب آقای دکتر!‌ متأسفانه امروز گاهی بچه‌های ما یک صفحه مطلب می‌نویسند اینقدر در آنها غلط املایی و انشائی وجود دارد که آدم باور نمی‌کند. این یک ایراد اساسی است، مخصوصاً در فضای مجازی گاهی اینقدر کلمات منحرف‌شده و کلمات نابجا استفاده می‌شود اصلاً‌ این موضوع قابل فهم نیست. این هم یکی از مسائلی است که مسئولین ذی‌ربط علی‌الخصوص صدا و سیما که در این موضوع دیروز هم رهبر بزرگوار انقلاب تذکر دادند باید مراقبت بکنند که این موضوع حادثه نشود. آقای دکتر! و مسأله سوم در ارتباط با حادثه سیل است. متأسفانه شب جمعه هفته گذشته باز در کلات سیل آمده، امروز باز پیش‌بینی کردند که در دو روز آینده ما در کلات بارش شدید خواهیم داشت. خواهش می‌کنم نسبت به این موضوع جدی توجه بکنید، منطقه کلات یک منطقه کوهستانی است و اینجا هم به دلیل عدم رعایت آبخیزداری و آبخوان‌داری و اینکه امکانات لازم در نظر گرفته نشده واقعاً مردم دچار مشکل هستند و دارد کوچ شدیدی از کلات به سمت مشهد صورت می‌گیرد. این دو، سه تا نکته‌ای بود که من خدمت حضرت‌عالی تذکر دادم.

علی مطهری
خیلی ممنون، اما مسأله زبان فارسی مطلب بسیار مهمی است که دیروز هم رهبر انقلاب فرمودند،‌ مخصوصاً مسئولیت صدا و سیما و مطبوعات بسیار سنگین است که در این دو نهاد خیلی کلمات لاتین به شدت رواج دارد که باید اصلاح بشود. جناب آقای کمالی‌پور بفرمایید

یحیی کمالی پور
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر من به وزیر محترم جهادکشاورزی است. چرا باید تاوان سوء‌مدیریت متولیان تنظیم بازار محصولات کشاورزی را کشاورزان و تولیدکنندگان مظلوم ما پس بدهند؟ شما که کنترل و نظارتی بر بازار داخلی ندارید چرا مرزها را مسدود کردید و امکان صادرات را برداشتید؟ متأسفانه الان پیاز از (16) هزار تومان یک‌دفعه به (1000) تومان رسیده، گوجه‌ای که سال گذشته در همین فصل قاچاق می‌شد و گوجه را قاچاق می‌کردند متأسفانه الان قیمتش به کمتر از (2000) تومان رسیده. استدعایی از متولیان امر داریم که هرچه سریع‌تر با کنترل، نظارت و مدیریت و تنظیم بازار کاری بکنند که ضربه‌ای به کشاورزان نجیب ما وارد نشود. موضوع دوم در بحث افزایش خودکشی‌ها در استان کرمان است. از وزیر محترم کشور و متولیان امر می‌خواهیم که یک ورود جدی‌تری به آسیب‌های اجتماعی بکنند و خدای‌ناکرده ما شاهد این گرفتاری‌ها و معضلات در جامعه‌مان نباشیم، متشکرم.

علی مطهری
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر من به وزیر محترم جهادکشاورزی است. چرا باید تاوان سوء‌مدیریت متولیان تنظیم بازار محصولات کشاورزی را کشاورزان و تولیدکنندگان مظلوم ما پس بدهند؟ شما که کنترل و نظارتی بر بازار داخلی ندارید چرا مرزها را مسدود کردید و امکان صادرات را برداشتید؟ متأسفانه الان پیاز از (16) هزار تومان یک‌دفعه به (1000) تومان رسیده، گوجه‌ای که سال گذشته در همین فصل قاچاق می‌شد و گوجه را قاچاق می‌کردند متأسفانه الان قیمتش به کمتر از (2000) تومان رسیده. استدعایی از متولیان امر داریم که هرچه سریع‌تر با کنترل، نظارت و مدیریت و تنظیم بازار کاری بکنند که ضربه‌ای به کشاورزان نجیب ما وارد نشود. موضوع دوم در بحث افزایش خودکشی‌ها در استان کرمان است. از وزیر محترم کشور و متولیان امر می‌خواهیم که یک ورود جدی‌تری به آسیب‌های اجتماعی بکنند و خدای‌ناکرده ما شاهد این گرفتاری‌ها و معضلات در جامعه‌مان نباشیم، متشکرم.

علی اسدی کرم
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض تشکر و قبولی طاعات و عبادات همکاران و ملت شریف ایران. تذکر من به وزیر آموزش و پرورش است. جناب آقای دکتر بطحایی! آموزش و پرورش شهرستان شهربابک به دلیل کمبود شدید معلم مرد در مقاطع مختلف تحصیلی باید برای سال تحصیلی آینده وزیر یک فکری بکند که ان‌شا‌ءالله آموزش و پرورش شهرستان با مشکل جدی مواجه نشود و وزیر و دست‌اندرکاران باید طوری برنامه‌ریزی بکنند که نه تنها مشکل در شهرستان، بلکه در استان کرمان این مشکل دیده می‌شود، امیدوار هستیم که مورد توجه وزیر و مسئولین ذی‌ربط قرار بگیرد و برای سال تحصیلی آینده با مشکلی مواجه نشویم.

علی مطهری
متشکرم، آقای رحیمی بفرمایید.

علیرضا رحیمی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر ملت شریف ایران و آرزوی قبولی طاعات. آقای دکتر! من یک تذکر دارم و با توجه به تعطیلی مجلس در روزهای دوم و سوم خرداد اولاً روز دوم خرداد حماسه دموکراسی جمهوری اسلامی ایران و درخشش مردم و همچنین روز سوم خرداد را که در تاریخ، حماسه شرافت و ایستادگی ملت بزرگ ایران در فتح خرمشهر ماندگار شد را گرامی می‌دارم. و اما تذکر بنده درخصوص موضوعی است که اخیراً خبرپراکنی شد و یک خبر بی‌اساس در کشور منتشر شد به این معنا که مجمع تشخیص مصلحت لوایح مربوط به FATF و پالرمو و CFT را از رسیدگی کنار گذشته، در صورتی که ما موضوع را رسیدگی کردیم، کاملاً بی‌اساس است. در شرایطی که آمریکایی‌ها جنگ روانی راه‌اندازی کردند و تلاش دارند به لحاظ روانی به دولت و ملت فشار بیاورند خارج از انصاف و اجحاف در حق مردم است که خبرپراکنی‌های بی‌اساس بشود و شائبه ایجاد کنند. من از حضرت آیت‌الله آملی‌لاریجانی درخواست می‌کنم که بیش از این تأخیر در رسیدگی به این لوایح را روا ندارند و واقعاً بی‌تصمیمی در شأن مجمع به نظر نیست و پیشنهاد می‌کنم که مجمع تشخیص مصلحت گزارشی از عملکرد مجمع را هم در دوره آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و هم در دوره آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی به مردم ارائه بدهند.

علی مطهری
متشکرم،‌ آقای گودرزی بفرمایید.

عباس گودرزی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس! یک حکایتی نقل می‌کنند می‌گویند یک شاهی به غلامش گفت برای من آب بیاور، چند دقیقه‌ای گذشت و به وی گفت آب آوردی؟ گفت آره، گفت خوردم؟ گفت آره، گفت پس چرا تشنه‌ام است؟ دولت محترم می‌گوید که ما از رکود عبور کردیم، تورم را کنترل کردیم، دیوار تحریم‌ها ترک برداشته، برجام هم که هم انشاء، هم امضاء و هم اجرا شد. پس این چه وضعیت بازار است؟‌ یک تفاوتی باید در کشوری که دولت مستقر دارد با کشوری که دولت مستقر ندارد داشته باشد. ما دولت مستقر داریم، این چه وضعیت آشفته‌بازاری در بازار مسکن و بحث خودرو است؟‌ چرا با متخلف برخورد نمی‌شود؟ این چه سیاه‌بازاری است درست کردند که طرف امروز بنشیند پای کامپیوتر یک خودرو ثبت‌نام کند با (18)، (20) میلیون اختلاف قیمت برود واگذار بکند. طرف دیگر چرا برود کار بکند؟ دلال‌بازی می‌شود. دولت محترم باید پاسخگوی وضعیت موجود باشد. آقای رئیس محترم! گفتند چهار ماه فرصت برای اصلاح ساختار بودجه در کشور داریم. از این چهار ماه دو ماهش گذشت، چرا به ما گزارش نمی‌دهند این (13) میلیارد دلار ارز دولتی 97 به چه کسی داده شد و چه کالایی وارد کردند؟ اسامی‌شان را به مردم اعلام بکنند، من تقاضا می‌کنم دستگاه‌ قضائی هم قاطعانه ورود بکند، اما مقدمه دستگاه قضا این است که دولت لیست اینها را اعلام بکند. چه کسانی این‌همه ارز دولتی را گرفتند پول‌پاشی شد و سرمایه کشور را به تاراج بردند؟ انتظار داریم که در کنار این‌همه مشکلات، مردم گزارش برخورد دولت را بشنوند و با این آشفتگی که در بازار وجود دارد پاسخگوی مردم باشند.

علی مطهری
متشکریم،‌ جناب آقای گلمرادی بفرمایید.

علی گلمرادی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم عزیزان ببینید! با گفتاردرمانی معیشت مردم حل نمی‌شود، امروز وجود باندهای لابی‌گری و دلالی با تسلط بر لایه‌های اقتصادی باعث مسائل و مشکلات جدی برای مردم شده. این دستگاه‌های نظارتی باید فعال بشوند، پای کار بیایند، نظارت کنند، چطور است ما در مقابل استکبار جهانی مقاومت می‌کنیم،‌ ولی در مقابل این باندهای دلالی نمی‌توانیم؟ این یا آگاهانه است، یا ضعفی است که باید تجدید ساختار بشود. در رابطه با استفساریه بند «ج» ماده (112) درخصوص پرداخت مزایای مناطق جنگی به بازنشستگان خواهش می‌کنم دولت اقدام کند، دیگر دنبال بهانه نباشد و حق و حقوق آنها تضییع نشود. یک مطلب آخر هم اینکه با توجه به اتفاقات ناگواری که در خوزستان به خاطر سیلی که آمد شکل گرفت دولت اجازه بدهد تا مردم با کاشت برنج حداقل بخشی از مشکلات معیشتی خودشان را حل کنند. این ظرفیت و این استعداد وجود دارد، باز دوستان دنبال بهانه نباشند که نارضایتی‌های مردم باز گسترش پیدا بکند، تشکر می‌کنم.

علی مطهری
خیلی ممنون، جناب آقای اکبری بفرمایید.

علی اکبری شیراز
تذکرات شفاهی
ـ بسم الله الرحمن الرحیم چند تذکر؛ اول تذکر به دولت محترم. در اجرای قانون همطرازی و ترمیم حقوق بازنشستگان جفا شد. قانون را دور زدند و با اعمال سلیقه به‌گونه‌ای دیگر تفسیر شد. لطفاً برگردید اصلاح کنید و حقوق حقه بازنشستگان را پرداخت کنید. تذکر به رسانه‌های عمومی، امروزه جامعه بیش از هر زمان دیگر به امید، آرامش و همگرایی نیاز دارد. هجوم گسترده برای ناکارآمد نشان دادن دولت و مجلس راهبرد اتاق‌های فکر مخربی شده است که منافع ملی را نادیده می‌گیرند و به هر قیمتی سعی دارند امید را از جامعه بگیرند. امیدوارم صدا و سیما هم در رفتارهای خود بازبینی نموده و در مسیر جامعه قدم بردارد. تذکر به دولت محترم، منابع دولت محدود است، عقل و منطق ایجاب می‌کند که در هزینه‌ها صرفه‌جویی شود. حذف همایش‌های گوناگون پرهزینه‌، کاهش مأموریت‌های خارج از کشور و اولویت‌بندی در اجرای پروژه‌ها می‌تواند یکی از مصادیق باشد. تذکر به وزیر محترم ورزش و جوانان، رویدادهای هفته اخیر در میادین فوتبال زشت و ناپسند بود. تاکنون چندین بار این‌گونه اتفاقات موجب جریحه‌دار شدن احساسات جامعه و تکدر خاطر خانوارها شده است. چرا وزارت ورزش این‌گونه موارد را مدیریت نمی‌کند؟ تذکر به وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیمارستان‌های شیراز به دلیل توانمندی و دانش بالا همواره محل مراجعه بیماران مختلف از استان‌های مختلف کشور است. عدم توسعه بیمارستان‌های دانشگاه در بعد از انقلاب، فرسودگی ساختمان‌ها و ناکافی بودن تجهیزات بیماران را در نوبت‌های طولانی نگه داشته است. اینک نیز به دلیل عدم تأمین منابع حتی در تهیه لوازم اولیه دچار مشکل شده‌اند، لطفاً رسیدگی نمایید. تذکر به وزیر محترم اقتصاد، امسال سال رونق تولید است. داشتن نقدینگی و سرمایه از مؤلفه‌های اصلی است. غالب تولیدکنندگان در چنبره رفتارهای یک‌طرفه بانک‌ها زمین‌گیر شدند، اگر در رفتار بانک‌ها تجدید نظری صورت نگیرد هم شاهد رونق در تولید نخواهیم بود و هم تولید نیم‌نفس موجود هم از گردنه خارج خواهد شد، خیلی متشکرم.

علی مطهری
متشکرم، جناب آقای عبدالهی هم بفرمایند.

بیت اله عبدالهی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقایان دکتر مطهری و یوسف‌نژاد عزیز خیلی متشکرم. میلاد باسعادت امام حسن مجتبی را به حضرت‌عالی و همکاران محترم تبریک می‌گویم. تذکر اول من این است؛ ما در شهرستان روستای به نام افیل داریم (1500) نفر جمعیت دارد. در یک سال گذشته هفت نفر خودکشی کرده. عمده مسائلی که باعث خودکشی شده عدم رونق کسب و کار در روستاها و اشتغال و درآمد است. من از دولت محترم جداً و واقعاً خواهش می‌کنم به بحث اشتغال و درآمد روستاها توجه کند. روستاییانی که معمولاً در کارهای ساختمانی کار می‌کردند اینها کارشان را از دست دادند، چون کار ساختمانی در کشور رکود داشته و دچار مشکل شدند. بنابراین خواهشم این است که به مسائل اشتغال و معیشت در روستاها توجه کنند، به خصوص این روستاها معمولاً در پاییز و اوایل فروردین آب دارند. اینها تشنه هستند که واقعاً‌ بتوانند، محتاج و نیازمند هستند که یک استخر معیشتی کوچک برای اینها اگر ساخته بشود بخشی از کشاورزی اینها رونق پیدا می‌کند. متأسفانه دولت برای این کارها، برای سدهای معیشتی کوچک بها نمی‌دهد. مورد بعدی که دارم؛ چند ماهی است که روستای آرباطان هریس به شهر تبدیل شده، متأسفانه علی‌رغم اینکه دولت مصوبه داشته هنوز وزارت کشور محترم واقعاً‌ نتوانسته جواز تأسیس را ابلاغ کند. بنابراین از وزیر کشور انتظار نیست که بعد از مصوبه دولت چند ماهی طول بکشد یک شهرداری شهر ایجاد بشود و به سر و سامان دادن شهر بپردازند. مورد بعدی من، فروش آب تصفیه‌شده در شهر بخشایش روستاهای جانقور، بیلوردی، سرای و شهر آرباطان است. آقای دکتر! در چند شهر و روستای هریس آب تصفیه‌شده که می‌فروشند واقعاً قیمتش خیلی بالا است. علی‌رغم اینکه چند بار دوستان قول دادند که قیمت‌ها را پایین بیاورند اقدامی نکردند که ان‌شا‌ءالله اقدام بکنند و اخیراً هم سد امند هریس تخریب شده و آب رفته. اگر واقعاً‌ کار جدی صورت نگیرد هم دامداری و هم قنات اینها و هم مسائل و مشکلات دیگر و هم محیط‌زیست هم آسیب می‌بیند که ان‌شا‌ءالله مسئولین محترم به این قضیه توجه کنند و مردم از این نگرانی رهایی یابند. آخرین موضوع من بحث اوقاف و خیریه است. آقای دکتر! هیچ‌کس با اوقاف و مسائل وقف مخالف نیست. ولی در شهرستان‌های ما اوقاف و خیریه هر روز برای مردم اخطار می‌دهد، مردمی که سالیان سال زندگی و کشاورزی داشتند می‌گوید اینها براساس فلان سند مال من است. ان‌شا‌ءالله اوقاف و امور خیریه کشور مطالعه جدی بکند و مردم را از این نگرانی رها بکند، خیلی ممنون و متشکرم.

علی مطهری
متشکرم.
9 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

علی مطهری
جلسه بعدی ما ساعت (10) صبح روز شنبه چهارم خرداد 1398 است. دستور جلسه دستور هفتگی است که اعلام خواهد شد. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا