دوره 10 اجلاسیه 3
تعداد نمایندگان حاضر 196 جلسه 300
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 196 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصدم روز ‌یکشنبه نوزدهم اسفند ماه 1397 هجری‌شمسی مطابق با سوم رجب‌المرجب1440 هجری‌قمری: 1 ـ گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1398 کل کشور. (اعاده شده از شورای محترم نگهبان 1) 2 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح یک‌فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی. 3 ـ گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد. 4 ـ گزارش کمیسیون مشترک در مورد لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری. 5 ـ گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح استفساریه جزء (6) بند «ث» ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران. 6 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست در مورد عدم اجرای قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی. 7 ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی در مورد طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (104) قانون مالیات‌های مستقیم. (اعاده شده از شورای محترم نگهبان 1) 8 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب،‌ منابع طبیعی و محیط‌زیست در مورد لایحه حفاظت از خاک. (اعاده شده از شورای محترم نگهبان 2) 9 ـ انتخاب یک نماینده با معرفی کمیسیون تخصصی ذی‌ربط به عنوان ناظر در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

اكبر سلامي
(آیات 157 ـ 153 از سوره مبارکه «بقره» توسط قاری محترم آقای اکبر سلامی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اسْتَعِینُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاةِ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ * وَ لا تَقُولُوا لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتٌ بَلْ أَحْیاءٌ وَ لکِنْ لا تَشْعُرُونَ * و لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَیْ‏ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرِینَ * الَّذِینَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصِیبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَیْهِ راجِعُونَ * أُولئِکَ عَلَیْهِمْ صَلَواتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ وَ أُولئِکَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقای سلامی قاری محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «ای‌کسانی که ایمان آورده‌اید! از شکیبایی و نماز یاری‌جویید، زیرا خدا با شکیبایان است و کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند، مرده نخوانید، بلکه زنده‌اند ولی شما نمی‌دانید و قطعاً شما را به چیزی از قبیل ترس و گرسنگی و کاهش در اموال و جان‌ها و محصولات می‌آزماییم و مژده دِه شکیبایان را، همان کسانی که چون مصیبتی به آنان برسد می‌گویند ما از آن خدا هستیم و به سوی او بازمی‌گردیم. بر ایشان درودها و رحمتی از پروردگارشان باد و راه‌یافتگان هم خود ایشانند». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه علنی امروز عبارتند از آقایان: خدری نماینده بوشهر، داداشی نماینده آستارا، صادقی نماینده تهران، علیرضابیگی نماینده تبریز، کاظم‌نسب نماینده اهواز، کوچکی‌نژاد نماینده رشت، گیلانی نماینده شوشتر، مره‌صدق نماینده کلیمیان، منصوری نماینده ساوه و هزارجریبی نماینده گرگان و سرکار خانم سلحشوری نماینده تهران. (کاظم‌نسب ـ ما هستیم)
3 بیانات رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به‌مناسبت شهادت امام هادی (علیه‌السلام) و حلول ماه پر فضیلت رجب

علی اردشیرلاریجانی
بسم الله الرحمن الرحیم شهادت امام هادی (علیه‌السلام) را به ملت عزیز و نمایندگان محترم تسلیت و تعزیت عرض می‌کنم و حلول ماه رجب که ماه خدا، ماه استغفار و ماه ورود به قرب الهی است را به شما عزیزان تبریک می‌گویم. از رسول‌الله (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌و‌سلم) نقل است که فرمود «خداوند در آسمان هفتم فرشته‌ای را منصوب فرمود که به او داعی گویند. چون ماه رجب فرا رسد آن فرشته از آغاز شب تا صبح ندا سر دهد؛ خوشا به حال ذاکران، یادآوران خدا، خوشا به حال مطیعان» و خداوند می‌فرماید «انا جلیس من جالسنی» من همنشین کسی هستم که همنشین من است «و مطیع من اطاعنی» و من مطیع کسی هستم که مطیع من است. من بخشنده کسی هستم که تقاضای بخشش کند. این ماه، ماه من و بنده، بنده من و رحمت، رحمت من است. پس هرکس مرا در این ماه بخواند اجابتش می‌کنم و هرکس از من چیزی طلب کند به او عطا کنم و هرکس از من طلب هدایت کند او را هدایت می‌کنم. «و هذا الشهر حبلٌ بینی و بین عبادی» و این ماه را ریسمانی بین خود و بندگانم قرار دادم «فمن اعتصم به وصل الیّ» پس هرکس بدان چنگ زند به من رسد. در این حدیث نورانی عظمت این ماه به خوبی نشان داده شده است. ریسمان وصول به حق در ید بندگان اوست که معرفت یابند و طی طریق کنند و خداوند وعده داده است هرکس بدان تمسک جوید به حق رسد که کمالی بالاتر از این امر نیست و رسول‌الله در آغاز این ماه این دعا را قرائت می‌فرمود «اللهم بارک لنا فی رجب و شعبان» خدایا! ماه رجب و شعبان را بر من مبارک گردان و ما را به ماه رمضان برسان و بر روزه‌داری و شب‌خیزی، حفظ زبان و پوشیدن چشم یاری ده و بهره ما را از آن فقط گرسنگی و تشنگی قرار مده. حفظ زبان و پوشیدن چشم عناصر صیانت‌بخش شخصیت و هویت انسان است که کلید توفیقات اهل معنا در ماه رجب می‌باشد و از ابتلائات بشر در روزگار ما عدم توجه به حفظ لسان و حرمت زبان است که آثار آن افول شخصیت فرد و بهم‌ریختگی روابط اجتماعی است. مخصوصاً اگر در آن اهانتی به مسلمانی باشد که در حدیث قدسی از رسول‌الله (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله‌وسلم) نقل است که فرمود «خداوند می‌فرماید: هرکس به دوستدار من اهانتی کند، به جنگ با من برخاسته‌ است» و این دعای رسول‌الله رجبیون را در کنار بیداری شب به رعایت حقوق مهمی اشارت نموده است و امید است راهنمای همه مسلمانان قرار گیرد. بعد از این دست من و دامن آن سرو بلند خاصه اکنون که صبا مژده فروردین داد والسلام علیکم و رحمه الله
4 تصویب اصلاحات کمیسیون درخصوص لایحه بودجه سال 1398 کل کشور (جهت تأمین نظر شورای نگهبان)

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. دستور اول گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1398 کل کشور، اعاده شده از شورای نگهبان است. آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید موارد اصلاحی را من جهت بررسی قرائت کنم.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند «الف» تبصره (1) عبارت «صادرات نفت و میعانات گازی و خالص صادرات گاز» جایگزین عبارت «صادرات نفت (نفت خام، میعانات گازی و خالص صادرات گاز طبیعی)» شد. آقای دکتر! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
این در واقع همان عبارتی است که در قانون برنامه آمده است. حضار 217 نفر، متنی که کمیسیون برای رفع اشکال شورای محترم نگهبان ارائه کرده را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. هنوز (38) نفر رأی ندادند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در فراز اول جزء (8) بند الحاقی (5) تبصره (2)، کلمه «تابعه» بعد از عبارت «شرکت‌های اصلی» اضافه شد و عبارت «(شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی)» حذف شد. آقای دکتر! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 218 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند «د» تبصره (3) عبارت «قطار شهری» جایگزین عبارت «مترو (قطار شهری)» شد.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر تذکر دارم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای کاتب تذکر دارند.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 218 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان اعلام بفرمایید. مشکل اصل پانزدهم را مطرح کردند که عبارت فارسی بیاید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. تذکر دارند، بفرمایید.

محمد علی وکیلی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای کاتب بفرمایید.

غلامرضا کاتب
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم عرض تسلیت شهادت امام هادی (علیه‌السلام) محضر همکاران عزیز. جناب آقای دکتر! تذکر من مواد (198)، (199) و (200) است. عرضم این است که گزارشات شورای نگهبان طبق ماده (198) باید قبلش تکثیر و توزیع بشود و در اختیار نمایندگان قرار بگیرد، ضمن اینکه گزارش رسمی قابل قبول است. الان این گزارشی که امروز صبح فقط توزیع کردند در اختیار نمایندگان هست گزارش غیررسمی بدون شماره و امضا است و نمایندگان طبق ماده (199) اگر گزارش قبلش چاپ بشود مطالعه می‌کنند و طبق ماده (199) می‌توانند در کمیسیون تلفیق یا کمیسیون‌های تخصصی شرکت بکنند و نظرات خودشان را کتباً به کمیسیون تلفیق یا کمیسیون‌ها بدهند. ماده (199) می‌گوید «نمایندگانی که پیشنهاد اصلاحی دادند در این مرحله می‌توانند در کمیسیون شرکت نمایند، نظر کمیسیون همراه پیشنهاد نمایندگان در مجلس مطرح شود». آقای دکتر!‌ نه نظر رسمی شورای نگهبان دیروز تکثیر و توزیع شد که در اختیار نمایندگان قرار بگیرد، خود من دیروز آمدم بطور مستمر پیگیری کردم کمیسیون تلفیق که صبح جلسه گذاشته براساس کدام آیین‌نامه، گفتند به صورت غیررسمی نظرات داده شده، البته من روی نظرات غیررسمی خودم، نظرات و پیشنهادهایی دادم، اما حق نمایندگان اینجا تضییع می‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
حقی تضییع نشده، چون گزارش رسمی دادند.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! گزارش رسمی را امروز صبح دادند.

علی اردشیرلاریجانی
امروز صبح نیست، تاریخ دارد. آقای کاتب! شما که آدم واردی هستید، در موقع بودجه به خاطر اینکه دوستان هم گاهی منطقه می‌روند، شورای نگهبان با سرعت رسیدگی می‌کند، ارسال می‌کند، بعد گزارش رسمی‌اش را می‌فرستد. مربوط به تاریخ هجدهم است، ولی قبلش غیررسمی به دوستان می‌فرستد که در جریان باشند. عین همین است، فرقی نمی‌کند، فقط این را به صورت امضاشده می‌فرستند. اگر خیلی می‌خواستید قانون را رعایت می‌کردید باید روز شنبه اینجا تشریف می‌داشتید. شنبه ما به خاطر اینکه دوستان در منطقه بودند ما گفتیم عزیزان نظرشان را بدهند، کمیسیون تلفیق جلسه بگذارد و بعد انجام بشود. (کاتب ـ برای اینکه نظرات‌مان را بدهیم) شما هم که نظر دادید،‌ یعنی در دسترس بود، مشکلی ندارد، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
درخصوص بند الحاقی (2) تبصره (4) مجوز مقام معظم رهبری ارائه شده است. همچنین عبارت «از محل جدول شماره (2) این تبصره و سایر جداول و ردیفها» از فراز اول بند الحاقی (2) تبصره (4) حذف شد. آقای دکتر! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 221 نفر، اصلاحی که کمیسیون ارائه کرده همین عبارت «از محل جدول» این تا «حذف می‌شود» را باید به رأی بگذاریم. آن قسمت اولش که ارائه شده نباید در کادر باشد. اصلاح کمیسیون در مورد تبصره (4) است. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! متن بعدی را هم قرائت بفرمایید. «عبارت مندرج در جزء (4) بند الحاقی (2) تبصره (4) در مجوز مقام معظم رهبری درج شده است». این احتیاج به رأی دارد؟

علی اردشیرلاریجانی
آقای تاج‌گردون! مقصود این است که درج شده؟ رأی نمی‌خواهد. (تاج‌گردون ـ‌ درج‌شده رأی نمی‌خواهد) اصلاح بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند «د» تبصره (5) عبارت «(سازمان امور شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور)» حذف شد. آقای رئیس به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 223 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان اعلام بفرمایید. (یوسفیان‌ملا ـ عبارت تأیید وزارت کشور باید باشد) آن عبارت در آن هست، «تأیید وزارت کشور» هست، این قسمتش حذف می‌شود. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ داخل پرانتزش حذف می‌شود «وزارت کشور» می‌ماند) دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند «و» تبصره (6) عبارت «با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی کشور) و تصویب هیأت وزیران» جایگزین عبارت «با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی» شد. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 222 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. جهت تأمین نظر شورای نگهبان این اصلاح صورت گرفته. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند «ی» تبصره (6) عبارت «وزارت کشور» جایگزین عبارت «سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور» شد. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 224 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. جهت تأمین نظر شورای نگهبان این اصلاح صورت گرفته. آقای تاج‌گردون! در این بند «و» که شورای نگهبان اصل (51) را ایراد گرفته بود که ضریب مالیاتی را در اختیار وزیر گذاشتند، وقتی آن را نظر هیأت وزیران گذاشتید نظر شورای نگهبان تأمین شد؟ (تاج‌گردون ـ دولت سال گذشته هم همین را داشت) در جلسه قبول کردند؟ (تاج‌گردون ـ بله، سه چهار تا هشتاد و پنجی بود) دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. آقای تاج‌گردون! به هر حال این را می‌‌خواهید با شورای نگهبان قطعی کنید که دوباره باز برنگردد. اگر نظرشان تأمین نشد که یک راه دیگری پیدا کنیم. اصلاح بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در فراز دوم بند «الف» تبصره (7) عبارت «شرکتهای اصلی تابعه وزارت نفت و» جایگزین عبارت «شرکت ملی نفت ایران، شرکت ملی گاز ایران، شرکت ملی پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی،» شد.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 223 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً نظر خودتان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایید. جهت تأمین نظر شورای نگهبان این اصلاح صورت گرفته. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در جزء الحاقی بند «د» تبصره (8) عبارت «به پیشنهاد شورای پول و اعتبار به تصویب هیأت وزیران» جایگزین عبارت «به تصویب شورای پول و اعتبار» شد.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 223 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. جهت تأمین نظر شورای نگهبان این اصلاح صورت گرفته. (فولادگر ـ اصل 85 دارد،‌ اختیارات مجلس گرفته شده) اصل (85) که اختیار را می‌توانند به هیأت وزیران بدهند. (فولادگر ـ باید بگویید با رعایت قوانین باشد)‌ حالا قاعدتاً با شورای نگهبان هماهنگ کردند. یعنی با رعایت قوانین؟ آقای تاج‌گردون! شما این مسأله تبصره (8) را که باز ایراد اصل (85) داشتند این را به جای شورای پول و اعتبار هیأت وزیران گذاشتید، نظر شورای نگهبان تأمین است؟ (تاج‌گردون ـ طبق اصل 85 است) حداقل این را می‌نوشتید «با رعایت قوانین» که این مشکل حل می‌شود. پس اگر آقایان موافق هستند «با رعایت قوانین» را اضافه کنیم که ایراد شورای نگهبان رفع بشود. (فولادگر ـ قبلی هم همین بود) قبلی هم همینطور، آقای قاضی‌زاده! این شبهه درست است، یعنی چون آنها هم در آن بند «و» هم در اینجا ایراد اصل (85) داشتند «با رعایت قوانین مربوطه هیأت وزیران تصویب کند» را رعایت بکنید که اشکال شورای نگهبان حل بشود. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ چشم، هر جا هشتاد و پنجی بود می‌گذاریم) بله، بند «و» هم همین مشکل را دارد. «با رعایت قوانین مربوطه» را اضافه کنیم که ایراد مرتفع بشود. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند الحاقی تبصره (10) عبارت «و شورای عالی حوزه‌های علمیه» بعد از عبارت «سازمان اوقاف و امورخیریه» اضافه شد. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 224 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. ایراد شورای نگهبان این بود که چون حوزه‌های علمیه ربطی به سازمان گردشگری و میراث فرهنگی ندارد، مرجع تشخیص آن باید جای دیگری باشد. (محبی‌نیا ـ آقای دکتر! سازمان گردشگری یک نهاد اجرایی است) بله، مساجد هم، حالا به هر حال ایراد گرفته‌اند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! جناب آقای صباغیان تذکر دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین آقای لاریجانی! من تذکر مواد (198) و (199) را دارم که آقای کاتب هم فرمودند. به هر حال این گزارش را صبح روی میز گذاشتند، یعنی صبح در کازیه هم نبود. طبیعتاً ما نمایندگان از بررسی و اظهارنظر محروم هستیم، پیشنهادی، نظری. صبح اول وقت روی میز ما بگذارند، بعد هم ما بخواهیم اظهارنظر کنیم. با این سرعتی هم که شما دارید جلو می‌روید دیگر تقریباً همان چیزی که تلفیق نظر داده ما مجبوریم تبعیت کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
اگر نظر ندهید راه دیگری هم پیدا می‌شود.

محمدرضا صباغیان بافقی
من می‌دانم نظر شما خیر است و نیت‌تان هم این است که این موضوع تمام شود. حالا همین موضوعی هم که دوستان مطرح کردند ایراد شورای نگهبان که می‌گوید «شورای عالی حوزه‌های علمیه»، بعد از عبارت «سازمان اوقاف و امور خیریه» بیاید. واقعاً آیا شورای نگهبان این را ایراد گرفته؟

علی اردشیرلاریجانی
بله، ایراد گرفته است.

محمدرضا صباغیان بافقی
شورای نگهبان که نمی‌تواند بگوید این مورد را اضافه کنید، یا کمک کنید یا کمک نکنید.

علی اردشیرلاریجانی
نه، ایراد بند (10) اصل (3) قانون اساسی را گرفته، گفته بند الحاقی تبصره (10) درخصوص حوزه‌های علمیه با توجه به قید مرتبط بودن مراجع تعیین کننده مغایر نظام اداری صحیح، موضوع بند (10) اصل (3) قانون اساسی است. البته من نمی‌دانم چرا به این استناد کردند، چون آنجایی که بحث مساجد است، برای مرمت‌شان به میراث فرهنگی مربوط است. ولی به هر حال ایراد گرفته‌اند.

محمدرضا صباغیان بافقی
ببینید جناب آقای لاریجانی! آنچه که شورای نگهبان در قانون اساسی تعریف شده این است که به اختلاف یا هر موردی نظر داشته باشند یا ایراد داشته باشند می‌توانند بگویند این باشد یا نباشد. اینکه یک موردی اضافه شود، اینکه جزء دستگاه‌های اجرایی نیست. (رئیس ـ آقای صباغیان! اضافه نکرده‌اند) ما خودمان هم موافقیم کمک شود.

علی اردشیرلاریجانی
آقای صباغیان! چیزی را اضافه نکرده‌اند، ببینید! شورای نگهبان چیزی اضافه نکرده، ما در تبصره (10) داشتیم که مساجد و حوزه‌های علمیه و بناهای تاریخی را چگونه ترمیم می‌کنند، هزینه قابل قبول مالیاتی است. شورای نگهبان به حوزه علمیه‌اش ایراد گرفته، نگفته چه کار کنید. آقایان برای رفع ایراد گفتند این قسمت «حوزه‌های علمیه» را به آن اضافه کنید. آنها نگفتند چیزی را اضافه کنید. اما اینکه تشخیص‌شان چیست، ممکن است نظر متفاوتی باشد، ولی به هر حال شورای نگهبان نظر داده، لزومی ندارد که مناقشه در نظرشان کنیم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای سلیمی اخطار دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

علیرضا سلیمی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم حضرت آقای یوسف‌نژاد! اجازه بدهید که آقای رئیس استماع کنند. آقای رئیس! دو تا اخطار دارم، ان‌شا‌ءالله جناب‌عالی هم طبق معمول با سماحت برخورد کنید که کلام منعقد شود. اخطار اول من اصل (84) قانون اساسی است. اصل (84) می‌گوید هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در تمام مسائل داخلی و خارجی اظهارنظر کند، این اخطار. اما توضیح مسأله؛ ببینید آقای رئیس! در پاراگراف دوم ماده (199) آیین‌نامه دارد که نمایندگانی که پیشنهاد اصلاحی دارند در این مرحله یعنی وقتی که از شورای نگهبان به کمیسیون برگشت، می‌توانند در کمیسیون شرکت کنند. عرض بنده این است، متفاوت است با صحبت آقای...

علی اردشیرلاریجانی
دیروز می‌توانستید شرکت کنید.

علیرضا سلیمی
آقای رئیس اجازه بدهید! کلام منعقد نشده است. عرض ما این است، حداقل می‌بایست طبق معمول که اطلاع‌رسانی می‌شود به ما اطلاع‌رسانی می‌شد. ما دیروز به کمیسیون می‌آمدیم نظرات و نکاتی که داشتیم را عرض می‌کردیم. در این مرحله اطلاع‌رسانی نشده، به همین دلیل این حقی که قانون اساسی به ما داده به نظر می‌رسد که مغفول باقی مانده است، این اخطار اول. اخطار دومم را هم عرض کنم.

علی اردشیرلاریجانی
حالا اشکالی هم ندارد، اگر فکر می‌کنید متوقف کنیم، این هفته تا آخر تشریف داشته باشید، مشکلی نیست.

علیرضا سلیمی
والامر الیکم. ما می‌خواهیم از نظر شکلی درست باشد، حالا اختیار با جناب‌عالی است. آقای رئیس! اخطار دوم را هم عرض کنم.

علی اردشیرلاریجانی
نه، تکلیف را روشن کنید.

علیرضا سلیمی
ما در خدمت جناب‌عالی که دیگر این آخر عمری سه دوره‌ است و دیگر نمی‌توانید باشید، این آخر عمری دوست دارید شب و روز اینجا باشید.

علی اردشیرلاریجانی
آخر عمری شما هم است.

علیرضا سلیمی
اخطار دوم اصل (52)‌ است. آقای رئیس! من همین الان سؤال کردم، الان لایحه بودجه به شورای نگهبان رفته و برگشته است. همین الان از دبیر محترم کمیسیون سؤال کردم جداول چاپ شده، گفتند نه. ما چطور می‌توانیم اظهارنظر کنیم؟ من خواهش می‌کنم حداقل از نظر شکلی، حالا محتوا که با عجله الحمدلله و المنه سرعت باد و توفان گرفتیم. اما حداقل از نظر شکلی ظواهر رعایت شود. جداول را به ما بدهند ما ببینیم. بودجه شرکت‌ها که الحمدلله و المنه طبق معمول هوا رفت، (رئیس ـ بله،‌ مطلب‌تان را مطرح فرمودید) حداقل جداول و ردیف‌هایی که چاپ شده را بدهند ببینیم چه بلایی سر خودمان آوردیم، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
جناب آقای سلیمی! جداول که چاپ شده و دادند، اصلاحات کمیسیون هم چاپ شده دادند، همین می‌شود جداول. دیگر جداول چیز دیگری ندارد. جداول که در ابتدا چاپ شده، اصلاحات کمیسیون هم که چاپ شد، این می‌شود جداول. چیز دیگری نداریم. اما در مورد این مسأله‌ای که می‌فرمایید، نزدیک بودجه همیشه همین رویه بود، چون ما یک ضیق زمانی برای آخر سال داریم، همان موقعی که تصویب می‌کنیم غیررسمی برای شورای نگهبان می‌فرستیم تا آنها مطالعه کنند. اما اگر بخواهیم مرّ قانون را رعایت کنیم باید شورای نگهبان صبر کند ما تصویب کنیم بعد اصلاحات را رسماً بدهیم، آنها هم (20) روز وقت دارند بدهند. شورای نگهبان به خاطر همین کار ظرف سه، چهار روز نظرش را داد. بنابراین همه باید درک کنیم در چه شرایطی هستیم. شورای نگهبان که با سرعت داد من عرض کردم ما روز یکشنبه اینجا جلسه داریم، کمیسیون تلفیق شنبه جلسه بگذارد. به محض اینکه شورای نگهبان پنجشنبه ساعت (8:30) شب داد، من این را ارسال کردم، اینجا به خاطر همین نظر شورای نگهبان حضور داشتم، به کمیسیون تلفیق و معاونت قوانین ارسال کردم، گفتم این را برای بررسی در اختیار قرار بدهید. به آقای تاج‌گردون هم گفتم شما صبح شنبه جلسه بگذارید که بعد از اینکه نظر کمیسیون تلفیق تأمین شد برای نمایندگان ارسال کنید. این مسیری بود که ما معمولاً در پایان سال این کار را انجام می‌دادیم برای اینکه ضیق زمانی داریم. حالا اگر شما می‌خواهید مرّ قانون را رعایت کنید و مرّ قانون این است که باید (20)‌ روز به شورای نگهبان وقت می‌دادیم تا بتوانند رسیدگی کنند. نمی‌رسیدند، ما هم نباید غیررسمی می‌دادیم. حالا آقای کاتب می‌گوید غیررسمی، مگر ما نظرات مجلس را غیررسمی به شورای نگهبان ندادیم؟ همیشه می‌دادیم. برای اینکه از قبل مطالعه کنند، وگرنه دو تا ده روز وقت دارند. همان‌طور آنها هم به صورت غیررسمی به ما دادند، رسمی‌اش را دیروز فرستادند. به نظر من این را دیگر این‌قدر ایراد نگیرید، بگذارید کارمان را کنیم. موضوع بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند الحاقی (1) تبصره (15) عبارت «بعد از تصویب این قانون مجوز لازم برای سرمایه‌گذاری را أخذ کنند و» بعد از عبارت «نیروگاههای حرارتی که» اضافه شد و عبارت «به قیمت تحویل روی کشتی (فوب)» جایگزین کلمه «فوب» شد.

علی اردشیرلاریجانی
ایراد اصلی‌شان همان کلمه غیرفارسی بود. حضار 225 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در فراز اول بند «و» تبصره (16) عبارت «که قبلاً تسویه شده است» بعد از عبارت «غیرنقدی دولت» اضافه شد.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 225 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایند. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
عبارت زیر به انتهای جزء (1) بند الحاقی (1) تبصره (16) اضافه می‌شود: «در مورد تسهیلاتی که قرارداد اولیه آنها بیش از» آقای دکتر! یک یادداشتی از آقای تاج‌گردون به من رسیده که این (30) میلیارد نیست، (50) میلیارد است، درست است؟ ظاهراً اشتباه چاپ شده است. «(50) میلیارد ریال بوده است، در صورتی که بانک یا مؤسسه اعتباری مدعی باشد که بدهکار بدون عذر موجه از پرداخت بدهی خود استنکاف نموده است، می‌تواند دلایل و مستندات خود را ظرف مدت (15) روز پس از مراجعه مشتری به هیأت موضوع تبصره ماده (62) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور ارائه کند. در صورتی که مرجع یادشده تشخیص دهد که بدهکار عذر موجهی در پرداخت نداشته است، بدهکار موظف است باقی مانده بدهی خود را مطابق آخرین قرارداد منعقده به بانک پرداخت نماید. مهلت هیأت یاد شده سه ماه است. در صورتی که هیأت در مهلت مذکور پاسخ ندهد بدهکار مورد نظر مشمول حکم این بند خواهد بود». آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهاد دارند مخالف صحبت کند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! آیین‌نامه در مورد اعاده شده صراحت دارد اگر نظر کمیسیون رأی نیاورد پیشنهادات قابل طرح است.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! باید یک مخالف و موافق صحبت کنند.

علی اردشیرلاریجانی
بله، مخالف و موافق می‌تواند صحبت کند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
نه آقای دکتر، ذکری ندارد، مسکوت است.

علی اردشیرلاریجانی
حالا ما نظر کمیسیون را به رأی می‌گذاریم، اگر نیاورد آن وقت پیشنهادات را بررسی می‌کنیم. حضار 224 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. (36) نفر هنوز در رأی‌گیری شرکت نکرده‌اند دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پیشنهاد کمیسیون را جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان به رأی گذاشتیم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در جزء (4) بند الحاقی (1) تبصره (16) عبارت (اینجا هم ظاهراً 50 میلیارد ریال درست است) «(50) میلیارد ریال» جایگزین عبارت «(20) میلیارد ریال» شد و عبارت «در صورتی که مبلغ قرارداد اولیه بیش از (20) میلیارد ریال باشد، تا سقف مذکور مطابق جزء (2) و مازاد بر آن مطابق جزء (3) محاسبه می‌شود» حذف شد. آقای دکتر! اینجا هم به رأی بگذارید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! اخطار دارند.

علی اردشیرلاریجانی
اگر در این بند اصلاحی اخطار دارند بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب. آقای رئیس! رقم (30) هزار میلیارد ریال با یک کلام (50) هزار میلیارد کجا می‌شود؟ اخطار اصل (85)، نمایندگی قائم به شخص است. ما اختیارات را به شخص جناب آقای ایکس ندادیم که آنجا بیاید با یک کلام، چاپ‌ شده است، چاپ‌شده (30) هزار است، با یک کلام (50) هزار می‌شود. یادداشت‌ها چه معنی دارد؟‌ آقای لاریجانی! کدام قانون به آقای قاضی‌زاده عزیز من اجازه می‌دهد با یک کلام پیشنهادی را عوض کند؟ این باید در کمیسیون تلفیق تصویب شود، اعضا ببینند. این خلاف قانون است، چرا انجام می‌دهید؟ چرا امورات مردم را به هیأتی می‌دهید که مشخص نیست؟ چرا با اموال و سرمایه مردم می‌خواهید بازی کنید؟ هیأت را از کجا تشکیل داده‌اند؟ یک قانون می‌نویسید که اقتصاد مملکت را تعدادی افراد غیرمسئول فلج کنند. شما در این تبصره (16) بند الحاقی (1) اجازه دادید هیأت تصمیم بگیرد. آقای کامران عضو تلفیق است، می‌گوید همان (30) میلیارد بود، (50)‌ میلیارد نبوده است. این چطور است؟ آقای کامران هم شاهد عینی این یک قضیه است. آقای لاریجانی! من خواهش می‌کنم حداقل اجازه بدهید صورت قانونی داشته باشد. حضرت‌عالی ما را یک تهدیدی کردید، گفتید اگر طول بکشد می‌مانید. ما می‌مانیم، شب عید هم اینجا هستیم.

علی اردشیرلاریجانی
تهدیدی نبود، گفتم به صورت طبیعی این است.

نادر قاضی پور
نه، تهدید است. ما که بچه نیستیم قهر کنیم، از حلقوم مستضعفان، کشاورزان و کارگران می‌برند به ما حقوق می‌‌دهند تا بیاییم از آنها صیانت کنیم، نه اینکه دنبال سیاحت و مرخصی‌های عیدمان باشیم. عید می‌مانیم تا قانون بودجه را برای مردم به خصوص کشاورزان آشکار کنیم. امروز (19) اسفندماه است، هنوز دستمزد کارگران تعیین نشده است، حداقل یک بند در اینجا می‌آوردید و دستمزد کارگران را (3) میلیون و (800) قرار می‌دادید. هرچند که دولت و کارفرمایان هنوز جلسه‌ای تشکیل نداده‌اند، فراکسیون کارگری سه جلسه گذاشته، آقایان غیبت کردند. تشکر می‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
ببینید دوستان! آن چیزی که شورای نگهبان در این بند ایراد گرفته گفتند چون برای غیر این سقف (20) میلیارد گذاشتید این یک تبعیضی است و باید این حل شود، باید بین معذورین و غیرمعذورین هم فرق باشد. آقایان در کمیسیون جلسه گذاشتند که چطور می‌توانند این را حل کنند. آقای قاضی‌پور! چون این از مواردی بود که خود شما دنبال بودید برای کسانی که حساب‌هایی داشتند و سود مرکب می‌گرفتند و ما برای سال 97 نوشتیم، شورای نگهبان ایراد گرفت که لایحه جدا می‌خواهد، حالا در سال 98 می‌خواهند حل کنند. ایراد شورای نگهبان این است، در کمیسیون، کار را به عهده کارگروهی گذاشتند که آقای بحرینی مسئول بود، ظاهراً ایراد شورای نگهبان را می‌گویند به این نحو حل شده، حالا نماینده‌شان که اینجا بود. این همان نکته‌ای بود که مجلس دنبال می‌کرد، یعنی بحث‌هایش قبلاً شده بود که برای موارد این‌گونه دیگر سود مرکب گرفته نشود. به هر حال نظر کمیسیون این است.

حسن کامران دستجردی
دیروز با حضور شورا همین مبلغ شد.

علی اردشیرلاریجانی
می‌گویم که با نظر شورا شد.

حسن کامران دستجردی
نه (5000) تا نبود، همین (3000) تا بود.

علی اردشیرلاریجانی
نه، این را نوشتند دادند.

حسن کامران دستجردی
من در کمیسیون بودم.

علی اردشیرلاریجانی
آقای تاج‌گردون! آقای کامران چه می‌گویند؟ ایشان می‌گویند که رقمش همان (30)‌ تا است و آقای بحرینی می‌گویند همان (50) تا است.

غلامرضا تاج گردون
اصلاً کامران در جریان موضوع نیست، یک تیم را گذاشتند آقای فرهنگی (رئیس ـ بررسی کردند) و آقای بحرینی، یک عددی را تصویب کردند. (رئیس ـ همین 50 تا است) من گفتم (3000) تومان، آقایان گفتند (5000) تومان. (3000) تومان عدد من بود، ولی جمع‌بندی (5000) تومان شد.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، معلوم شد که با نظر نماینده شورای نگهبان این اصلاح صورت گرفته است.

سیدمحمدجواد ابطحی
در مذاکرات هم (50)‌ هزار تا است.

علی اردشیرلاریجانی
بله، در مذاکرات هم (50) تا آمده است.

حسن کامران دستجردی
آقای دکتر!‌ نوار تلفیق هست، چرا بیخودی می‌گویند؟

علی اردشیرلاریجانی
آقای تاج‌گردون که صراحتاً گفتند.

حسن کامران دستجردی
نوار را گوش کنید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 225 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در جزء (6) بند الحاقی (1) تبصره (16) بعد از عبارت «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیردولتی» کلمه «خصوصی» اضافه شد. آقای دکتر! به رأی بگذارید.

سیدکاظم دلخوش اباتری
آقای رئیس! اخطار داریم.

علی اردشیرلاریجانی
در این زمینه اخطار دارید بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای دلخوش بفرمایید.

سیدکاظم دلخوش اباتری
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم این ایام را تسلیت عرض می‌کنم. آقای رئیس ببینید! من اخطار اصول (40)، (47)، (48) و سایر اصولی که مرتبط با این موضوع است را دارم. در این بند دو تا اشکال وارد است که به نظر من باید به این اخطار توجه شود. اولاً اینکه ما نمی‌توانیم باری را بر دوش بانک‌های خصوصی قرار بدهیم. ما برای بانک‌های دولتی، مؤسسات دولتی و مؤسسات اعتباری می‌توانیم قانون بنویسیم و بار را بر دوش‌شان بگذاریم، ولی بانک‌های خصوصی اصلاً خلاف قانون است که بخواهیم باری را بر دوش‌شان بگذاریم. درثانی در انتها آمدیم معافیت مالیاتی دادیم، وقتی یک بانک خصوصی ضرر می‌کند و ما ضرر آن را به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی پیش‌بینی می‌کنیم، این در واقع یعنی معافیت مالیاتی. این تخلف است. بانک خصوصی را هم نمی‌توانیم در این بخش بیاوریم. خواهشم این است که اگر جناب‌عالی اخطار را وارد می‌دانید بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم، اخطار را وارد نمی‌دانم، چون بانک‌های خصوصی هم باید تابع نظامات قانونی کشور باشند. نمی‌شود بانک خصوصی از نظر نظامات بانکی یک نوع اداره شود و بانک‌های دولتی یک نوع دیگر. بنابراین قانونگذار می‌تواند برای بخش خصوصی هم قانون بگذارد. حضار 225 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را در مورد جزء (6) ‌بند الحاقی (1) تبصره (16) اعلام بفرمایند. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. این اصلاح جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان صورت گرفته است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در جزء (7) بند الحاقی (1) تبصره (16) عبارت «بانکهای دولتی و نیز بانکهای خصوصی و آن دسته از بانکها که دولت در آنها سهم دارد» جایگزین کلمه «بانکها» می‌شود. آقای دکتر به رأی بگذارید.

عبدالرضا مصری
آقای دکتر! رفع ابهام داریم، دولتی و خصوصی را آوردید، ولی بانک‌هایی که متعلق به نهادهای عمومی است را نیاوردید. نهادهای عمومی غیردولتی نه دولتی هستند و نه خصوصی هستند،‌ بعد آنها می‌آیند خودشان را مستثنی می‌کنند. این رفع ابهام شود.

علی اردشیرلاریجانی
الان یعنی چه؟ به هر حال بانک‌های دولتی و نیز بانک‌های خصوصی. آن بانک‌هایی که مربوط به نهادهای غیردولتی هستند هم خصوصی هستند.

عبدالرضا مصری
نه خصوصی نیستند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آنها خصوصی ثبت می‌شوند.

علی اردشیرلاریجانی
خصوصی ثبت می‌شوند، دولتی نیستند. بانک‌های دولتی آنهایی هستند که طبق قانون برای دولت هستند. آنها خصوصی هستند، ما چیزی غیر از این نداریم. حضار 224 نفر، اصلاحی که کمیسیون ارائه کرده را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را هم بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در جزء (8) بند الحاقی (1) تبصره (16) کلمه «روشهایی» جایگزین عبارت «روشها و فرمول‌هایی» شد. این هم اصل پانزدهی است. آقای رئیس! به رأی می‌گذارید؟

علی اردشیرلاریجانی
حضار 223 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به اصلاح کمیسیون در مورد جزء (8) بند الحاقی (1) تبصره (16) اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. هنوز (44) نفر رأی نداده‌اند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. آقای تاج‌گردون!‌ بند (6) را ببینید، نوشتید در جزء (6) بند الحاقی (1) تبصره (16) بعد از عبارت «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیردولتی» کلمه «خصوصی»، (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ آقای دکتر! «غیربانکی» درست است) این عبارت در بالا وجود ندارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! ظاهراً آقای تاج‌گردون می‌فرمایند این «غیربانکی» بوده، اشتباهاً «غیردولتی» نوشته‌اند.

علی اردشیرلاریجانی
بله، این را باید اصلاح کنید. اصلاح بعدی را بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در فراز دوم جزء (3) بند الحاقی (3) تبصره (16) عبارت (آقای دکتر! اینجا هم «جزء (3) این بند» نیست) «این جزء» جایگزین عبارت «بند ج» شد.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 223 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به پیشنهاد کمیسیون اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. این اصلاح جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان صورت گرفته است. هنوز (46) نفر رأی نداده‌اند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در فراز دوم بند «ج» تبصره (17) کلمه «بازبینی» جایگزین کلمه «کنترل» شد. آقای رئیس! این هم اصل پانزدهی است.

علی اردشیرلاریجانی
حالا باز دوباره «کنترل» را ایراد نمی‌گیرند؟ بله،‌ جایگزین کلمه «کنترل» شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله، «بازبینی» جایگزین کلمه «کنترل» شد.

علی اردشیرلاریجانی
البته «کنترل» در کشور خیلی متعارف شده، ولی به هر حال یک کلمه غیرفارسی است.

هادی قوامی
فارسی‌اش می‌شود «نظارت».

علی اردشیرلاریجانی
«بازبینی» هم همین است.

سعید باستانی
«وارسی» درست است.

علی اردشیرلاریجانی
«وارسی»؟ حالا «بازبینی» هم همین مفهوم را دارد. باید ببینیم این عبارت را از کجا آوردند. حالا ما نظر کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. حضار 226 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. ایراد شورای نگهبان هم اصل (15) بود که کلمه فارسی «کنترل» باید به کار می‌رفت. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
به استناد قانون بودجه سال 1396 اساسنامه صندوق در اسفندماه همان سال به تصویب هیأت وزیران رسیده است.

علی اردشیرلاریجانی
بله، ایراد شورای نگهبان این بود که اساسنامه صندوق کارآفرینی امید ابهام دارد که مثلاً تصویب شده یا نه. اینجا نوشته‌اند تصویب شده، ابهام ندارد، چیز تصویبی نداریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
به انتهای بند «ج» تبصره (18) عبارت «و از محل ردیف (149000) جدول شماره (7) این قانون به مصرف می‌رسد» اضافه شد.

علی اردشیرلاریجانی
ایراد چه بوده؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! احتمالاً شماره ردیف می‌خواست.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 226 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. (ادیانی ـ آقای دکتر! یکجا رأی بگیرید) ممکن است در بعضی جاها مخالف باشید، اگر مخالف باشد در رأیش می‌تواند عمل کند. (کاتب ـ خلاف آیین‌نامه است) بین نظر ما و شما یک تفاوت رأی است، شما فقط می‌توانید اعتراض کنید بگویید خلاف آیین‌نامه است. رئیس جلسه می‌تواند تشخیص بدهد خلاف آیین‌نامه است یا نه. به شما هم عرض کردم خلاف آیین‌نامه نیست، ولی شما اصرار دارید. (کاتب ـ تصریح دارد خلاف است) اشکال ندارد، طرز تلقی شما این است، تلقی من این نیست. چرا ناراحت می‌شوید؟ شما به عنوان نماینده محترم نظرتان را راجع به خلاف آیین‌نامه می‌فرمایید، بنده هم می‌بینم و نظرم را می‌گویم. حالا ممکن است بین نظر من و شما تفاوت باشد،‌ اینکه دیگر ناراحتی ندارد. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند «ه‍» تبصره (18) عبارت «هیأت وزیران» جایگزین عبارت «کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی» شد. آقای دکتر! اینجا هم چون اصل هشتادوپنجی است آن موضوع «رعایت قوانین و مقررات مربوطه» را لازم دارد.

علی اردشیرلاریجانی
بله، اگر موافق باشید «رعایت قوانین» را بگذاریم که مشکل شورای نگهبان حل شود. (ادیانی ـ مشکل شورای نگهبان با آیین‌نامه حل می‌شود) آقای ادیانی! گفتیم «با رعایت قوانین» را اضافه کنند که مشکل اصل (85)‌ شورای نگهبان حل شود. حضار 227 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به پیشنهاد کمیسیون اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای مفتح اصرار بر تذکر دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

محمدمهدی مفتح
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی! عذرخواهی می‌کنم، عرضی که من دارم ناظر بر بند (11) ماده (22) آیین‌نامه است، حفظ شأن، منزلت و اقتدار مجلس که از وظایف هیأت محترم رئیسه است. آقای دکتر! عرضم این است که از صبح دوستان دو،‌ سه بار تذکر دادند که به ایرادات شورای محترم نگهبان طبق آیین‌نامه در کمیسیون رسیدگی و توجه نشده است. حضرت‌عالی هم در پاسخ مواردی را فرمودید، از جمله اینکه ما در بررسی بودجه اگر شورای نگهبان طبق آیین‌نامه و ضوابط می‌خواست (20) روز فرصت داشت. عرض من این است که اولاً شورای نگهبان خلاف آیین‌نامه و قانون عمل نکردند، (رئیس ـ بله، خلاف عمل نکردند، زمان را کوتاه کردند) می‌توانستند تا (20)‌ روز بررسی کنند، زودتر بررسی کردند، موازی بررسی کردند، ولی در همان فرصت آیین‌نامه‌ای بررسی کردند. این واقعاً جای تقدیر و تشکر هم از شورای محترم نگهبان دارد، در آن فرصت آیین‌نامه، کوتاهترین فرصت را توجه کردند و گزارش دادند. اما در مجلس آیین‌نامه رعایت نشده، با آن کاری که شورای نگهبان انجام داده فرق می‌کند. شورای نگهبان آیین‌نامه‌شان را انجام دادند، سریع و فشرده کار کردند. ما در مجلس آیین‌نامه را رعایت نکردیم. بعد حضرت‌عالی در توجیه این مطلب می‌فرمایید که اگر بخواهد این کار انجام شود نمایندگان باید تا آخر هفته اینجا بمانند. تذکر من ناظر بر این بند است که حضرت‌عالی و هیأت‌رئیسه به عنوان اینکه باید شأن و منزلت مجلس را حفظ کنید، ما نمایندگان مجلس به جز کار نمایندگی کار دیگری نداریم. تصویب بودجه هم از مهمترین وظایف مجلس است. دوستان هم در هفته‌های گذشته نشان دادند، فرمودید سه نوبته، آقایان سه نوبته آمدند، به هر ترتیب که هیأت‌رئیسه تشخیص داد.

علی اردشیرلاریجانی
الان کجایش را می‌گویید خلاف آیین‌نامه است؟

محمدمهدی مفتح
اینکه نمایندگان مجلس فرصت رسیدگی و دادن پیشنهاد به کمیسیون تلفیق نداشته‌اند.

علی اردشیرلاریجانی
الان کمیسیون نظر داد که فرصت بود. از دیروز که نظر دادند فرصت داشتند.

محمدمهدی مفتح
حالا بنده چون عضو و سخنگوی کمیسیون هستم مطلع بودم، ولی نمایندگان محترم توضیح می‌دادند که ما اطلاع نداشتیم اینجا بیاییم و پیشنهاد بدهیم.

علی اردشیرلاریجانی
آقای مفتح! من خودم اعلام کردم.

محمدمهدی مفتح
به نمایندگان آگهی اعلام نشده بود.

علی اردشیرلاریجانی
من که اعلام کردم، ما اعلام کردیم شنبه کمیسیون تلفیق از صبح جلسه بگذارد، در صحن اعلام کردیم.

محمدمهدی مفتح
بر فرض اگر فرمایش حضرت‌عالی درست هم باشد که همین‌طور هم هست، آن پاسخی که اگر این باشد باید تا جمعه بمانیم، ما تا جمعه می‌مانیم، تا پنج تا جمعه هم می‌مانیم. ما کاری غیر از بررسی بودجه نداریم.

علی اردشیرلاریجانی
جناب آقای مفتح! من الان آن بحث را کاری ندارم، می‌گویم در قبل آیا اعلام شده بود شنبه کمیسیون تلفیق، که من خودم اینجا اعلام کردم.

غلامرضا کاتب
نگفتید.

علی اردشیرلاریجانی
چرا آقای کاتب، من خودم اینجا پشت میکروفن اعلام کردم، گفتم آقایان! دوشنبه دوستان تشریف می‌برند تا وقتی که شورای نگهبان نظر بدهد، شنبه کمیسیون تلفیق جلسه بگذارد.

غلامرضا کاتب
گفتید اگر تلفیق نظر داد.

علی اردشیرلاریجانی
آقای کاتب! اجازه بدهید عرض من منعقد شود، گفتم یکشنبه جلسه علنی داریم، شنبه کمیسیون تلفیق جلسه خودش را می‌گذارد. بنابراین همه می‌دانستند. حالا خلاف آیین‌نامه‌اش چیست؟ آقای مفتح بفرمایید.

محمدمهدی مفتح
آقای دکتر! من عذر می‌خواهم، من می‌خواهم فقط یک نکته عرض کنم. حالا حضرت‌عالی هم فرمودید، در برنامه هم بوده، به هر ترتیبی، اینکه تا جمعه طول می‌کشد پس سریع، این در شأن نمایندگان نیست، وظیفه و کار ما همین است.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون،‌ پس خلاف آیین‌نامه نیست. ایراد شما به این لفظی است که من به کار بردم، خلاف آیین‌نامه رخ نداده است، متشکرم. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در فراز اول بند الحاقی (1) تبصره (18) عبارت «موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری» جایگزین عبارت «موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی، بنیادها و آستان‌های مقدس» شد و در فراز دوم عبارت «هرگونه ارائه خدمت به افراد، توسط دستگاههای موضوع این بند که در این سامانه ثبت نشود، در حکم تصرف در اموال عمومی خواهد بود» حذف شد. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 226 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاحی که کمیسیون ارائه کرده اعلام بفرمایند. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بند الحاقی (2) تبصره (18) به‌شرح زیر اصلاح شد: در سال 1398 به فهرست بانکهای عامل قانون «حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مصوب 31/5/1396»، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اضافه می‌شود. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 225 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایند. پیشنهاد کمیسیون را جهت تأمین نظر شورای نگهبان به رأی گذاشتیم. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند (6) تبصره (19) کلمه «الگو» جایگزین کلمه «مدل» شد.

علی اردشیرلاریجانی
این هم اشکال اصل (15) دارد. حضار 225 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این اصلاح اعلام بفرمایند. می‌گویند کلمه «الگو» فرنگی است. (جمالی‌نوبندگانی ـ آقای رئیس! «مدل» هم انگلیسی است) راست می‌گویند، «مدل» هم همین‌طور.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! «مدل» را حذف کردیم، جای آن «الگو» گذاشتیم.

علی اردشیرلاریجانی
«الگو» هم همین‌طور است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! «الگو» از «الگوریتم» می‌آید، «الگو» فارسی است.

جهان بخش محبی نیا
«الگو» فارسی است.

علی اردشیرلاریجانی
معلوم نیست. حضار 226 نفر، دوستان رأی‌شان را اعلام فرمودند؟ هنوز (56) نفر رأی نداده‌اند، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بند «ه‍» تبصره (20) حذف شد.

علی اردشیرلاریجانی
ایرادشان قانونگذاری بود، گفتند مغایر اصل (85) است. حضار 225 نفر، نمایندگان نظرشان را راجع به پیشنهاد کمیسیون اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بند الحاقی (2) تبصره (20) حذف شد. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 224 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. این اصلاح جهت تأمین نظر شورای محترم نگهبان صورت گرفته است، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند الحاقی (3) تبصره (22) عبارت «فضای مجازی» جایگزین کلمه «سایبری» شد. آقای رئیس! ما در قانون برنامه در مواد (106)، (107) و (109) «سایبری» را «رایانیکی» ذکر کردیم، اینجا باز با آن مغایر است.

علی اردشیرلاریجانی
حالا همان که فرهنگستان گفته را بگذارید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله،‌ آنجا سؤال شد، «رایانیکی».

علی اردشیرلاریجانی
حضار 224 نفر، پیشنهادی که قرائت شد را به رأی می‌گذاریم، اشکال اصل (15) است، همان نظر فرهنگستان را اضافه کردیم، «رایانیکی» گذاشتیم، اینها که موارد جزئی است که خود ما هم باید رعایت می‌کردیم که غفلت شد. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در تمام تبصره‌ها و بندهای این مصوبه عبارت «زیر طرح» جایگزین کلمه «پروژه» و کلمه «کارکنان» جایگزین کلمه «پرسنل» و کلمه «شناسه» جایگزین کلمه «کد» می‌شود.

حمیدرضا فولادگر
شورای نگهبان سیستم را هم ایراد گرفته باید سامانه شود.

علی اردشیرلاریجانی
«سیستم» را چه بگذاریم؟ «سیستم» را هم گفته‌اند. «سامانه» را هم بگذارید که اشکالش رفع شود، چهار تا چیز را گفته‌اند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«سیستم» هم «سامانه» ذکر شود.

علی اردشیرلاریجانی
البته دقت نظر شورای نگهبان از این جهت قابل تقدیر است که کلمات غیرفارسی وارد قانونگذاری نشود.

هادی قوامی
بهانه دیگری نداشتند.

عبدالرضا مصری
آقای دکتر! سیستم سامانه نیست، سیستم نظام است.

علی اردشیرلاریجانی
جایگزین «سیستم»‌ چیست؟

عبدالرضا مصری
نظام است، سامانه نیست، سامانه ربطی به نظام ندارد.

علی اردشیرلاریجانی
حالا در پرانتز «سیستم» بگذاریم که مراد مشخص شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ظاهراً فرهنگستان «سیستم» را «سامانه» تعریف کرده است.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 226 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اصلاح بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
کلیه احکام تنقیحی حذف شد.

علی اردشیرلاریجانی
کلیه احکام تنقیحی حذف شود بعداً مشکل پیدا نمی‌شود؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! تضاد در اجرا دارند، ما خیلی از احکام قانون برنامه را اصلاح کردیم، بعد آن حکم هم جاری است، این حکم بودجه‌ای هم جاری می‌ماند.

علی اردشیرلاریجانی
ایراد شورای نگهبان این نبود، اگر می‌خواهید حذف کنید، حذف کنیم. چون ناسخ آنها است. حضار 227 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. هنوز (54) نفر رأی نداده‌اند، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
به منظور رفع تذکرات شورای محترم نگهبان اصلاحات زیر انجام شد: 1 ـ در جزء (6) بند الحاقی (5) تبصره (2)، فراز سوم بند «الف» تبصره (7)، جزء (2) بند «الف» و بند الحاقی (3) تبصره (12)، بند الحاقی (2) تبصره (17)، بند الحاقی (1) تبصره (18) و فراز دوم جزء (3) بند «ب» تبصره (22)، عبارت «تصرف در اموال عمومی» به عبارت «تصرف غیرقانونی در اموال عمومی» اصلاح شد. 2 ـ در فراز دوم بند «الف» تبصره (3) بعد از عبارت «بازپرداخت اصل و سود» کلمه «تسهیلات» اضافه شد. 3 ـ در فراز ششم بند «ح» تبصره (9) عبارت «آیین‌نامه مذکور» به عبارت «آیین‌نامه زیر» اصلاح شد. 4 ـ در جزء (8) بند الحاقی (1) تبصره (16) حرف «از»، از بعد از عبارت «عدم استفاده» حذف شد. 5 ـ در فراز چهارم بند الحاقی (7) تبصره (16) کلمه «توسط» حذف شد.

علی اردشیرلاریجانی
ببینید! این نکاتی که شورای نگهبان تذکر داده مجلس می‌تواند بپذیرید، می‌تواند نپذیرد. الزامی نیست. آقای محبی‌نیا توجه بفرمایید، من دارم همین نکته شما را می‌گویم. این مواردی که تذکر می‌دهند از باب این است که از نظر عبارت اگر مجلس قبول دارد، می‌توانید قبول نکنید. این الزام نیست. شورای نگهبان فقط مواردی که خلاف قانون اساسی و شرع باشد را می‌تواند بگوید. اینجا فقط از باب نظر داده است، شما می‌توانید بپذیرید یا نپذیرید. حالا کمیسیون نظرات را پذیرفته، اختیارش است، می‌توانست نپذیرید. حضار 226 نفر، پیشنهاد کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. (فولادگر ـ تذکر دارم) چشم، هنوز (68) نفر رأی نداده‌اند، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بیشتری داشته باشید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. آقای قاضی‌زاده بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! بخش بودجه شرکت‌ها یک تغییراتی کرده، نیاز به قرائت مجدد است.

علی اردشیرلاریجانی
یعنی با همین اصلاحاتی که الان انجام شد تغییراتی می‌کند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بودجه شرکت‌های دولتی،‌ بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمدها و سایر منابع تأمین اعتبار بالغ بر (12) میلیون و (771) هزار و (433) میلیارد و (156) میلیون ریال و از حیث هزینه‌ها و سایر پرداخت‌ها بالغ بر (12) میلیون و (771) هزار و (433) میلیارد و (156) میلیون ریال.

علی اردشیرلاریجانی
اینجا در پایان شورای نگهبان در بند (19) نوشته هیأت نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی درخصوص لایحه بودجه، مصوبه را مغایر بند (2) اصل (110) قانون اساسی شناخته‌اند. آقای تاج‌گردون! بند (19) شورای نگهبان چه بوده؟ شما راجع به این چیزی نگفتید. یک توضیحی بدهید، اگر رفع شده بفرمایید.

غلامرضا تاج گردون
بسم الله الرحمن الرحیم عرض خسته نباشید خدمت نمای

علی اردشیرلاریجانی
پس آن اصلاحاتی که در بندها را گفتند انجام دادید،
5 انتخاب آقای محمدمهدی افتخاری به عنوان ناظر در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور

علی اردشیرلاریجانی
دستور بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! توجه بفرمایید، ما امروز یک انتخابات هم داریم، اگر اجازه می‌فرمایید بحث انتخابات را مطرح کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
بله، واردش شوید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! ما یک انتخابات در رابطه با شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور داریم که از سمت کمیسیون جناب حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری و آقای دکتر قلی اله‌قلی‌زاده معرفی شده‌اند که عزیزان باید لطف کنند یک نفر را انتخاب کنند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای پورمحمدی! شما تشریف دارید یک نکته‌ای را آقایان آمدند اینجا گفتند، آن تصمیمی که مجلس برای حقوق گرفت، علی‌القاعده آن (400) تا جزئی از ضریب محسوب می‌شود، مقصود مجلس این بود. چون بنا بود ضریب آن (20) درصد اضافه را مشخص کنند، مجلس یک قسمتی‌اش را مشخص کرد، گفت در چارچوب این بقیه‌اش را مشخص کنید. مقصود مجلس این بود، می‌خواهم بگویم اشتباه برداشت نشود. اگر شما می‌خواهید بگویید، این دوباره محل اختلاف نشود.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! تذکر دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! تذکر بنده بند (11) ماده (22) است، خواهش می‌کنم که دقت بفرمایید. ما یک ماده (1) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر داریم مبنی بر اینکه جدول بدهی‌ها و مطالبات دولت به همراه لایحه بودجه بیاید در مجلس ارائه شود. در سه‌شنبه 18/10/97 بنده تذکرش را دادم، جناب‌عالی فرمودید که بیاید. در 1/11/97 مجدداً تذکر دادم، جناب‌عالی فرمودید که بله درست است. (رئیس ـ یک بار تکرار بفرمایید، من داشتم صحبت می‌کردم) ببینید! ماده (1) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر تکلیف کرده جداول بدهی‌ها و مطالبات دولت به همراه لایحه بودجه به مجلس بیاید و بین نمایندگان توزیع شود. بنده در تاریخ 18/10/ امسال تذکر دادم، جناب‌عالی فرمودید درست است و باید انجام شود. در 1/11/ تذکر دادم، جناب‌عالی باز فرمودید که انجام شود. در تاریخ 27/11/ باز تذکر دادم که آقای مطهری جلسه را اداره می‌کردند، گفتند که بله باید توزیع شود. ولی تا الان که بودجه آمد، تصویب شد و تمام شد و رفت، به شما عرض کنم این دستور جناب‌عالی حداقل به دست ما نرسیده است.

علی اردشیرلاریجانی
حالا اجازه بدهید من این را بپرسم. آقای تاج‌گردون! این جداول بدهی آمده یا نه؟ (تاج‌گردون ـ ارائه دادند) ارائه داده‌اند، یعنی انجام شده است. آقای تاج‌گردون می‌گویند در کمیسیون ارائه داده‌اند.

حسینعلی حاجی
نه، از آقای تاج‌گردون تشکر می‌کنیم، (رئیس ـ در کمیسیون تلفیق توزیع شد) اما آیا باید بین نمایندگان توزیع شود یا نشود؟

علی اردشیرلاریجانی
آن بحث دیگری است، ولی اینکه دولت این جداول را داده است، به کمیسیون داده‌اند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! حاج‌آقای افتخاری و آقای دکتر اله‌قلی‌‌زاده کاندیدا هستند که یک نفر انتخاب می‌شود.
6 ادامه رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی

علی اردشیرلاریجانی
دستور بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! دستور دوم ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون شوراها در مورد اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی است که ما ابتدای ماده (31) هستیم. اگر اجازه می‌فرمایید من قرائت کنم.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 31 ـ ماده (59) قانون و تبصره‌های آن به‌شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 59 ـ انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی له یا علیه نامزد از تاریخ اعلام رسمی اسامی آنان از طریق صدا و سیما و جایگاه نمازجمعه، جلسات، تجمعات، مراسم و یا هر وسیله‏ی دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد ممنوع است و همچنین هرگونه فعالیت کارمندان در ساعات اداری و استفاده و سوء‌استفاده از مقام و موقعیت اداری و سیاسی و وسایل و سایر امکانات دستگاههای اجرائی و مؤسسات وابسته به آنها و نهادها و مؤسساتی که از بودجه‏ی عمومی (به هر مقدار) و تحت هرعنوان اعم از کمک و غیره استفاده می‏کنند و یا دارایی آنان از اموال عمومی است و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور در راستای فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها ممنوع می‌باشد. تبصره 1ـ استفاده از امکانات عمومی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، در مواردی که مطابق مواد بعدی این قانون مجاز شمرده شده است، با رعایت برابری نامزدها در بهره‌برداری تبلیغاتی آنان از شمول حکم این ماده مستثنی می‌باشد. تبصره 2 ـ نیروهای مسلح، قوای سه‌گانه اعم از وزارتخانه‌ها و دستگاههای تابعه آنها، دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی، سازمان‌ها، نهادها، شرکتهای دولتی، مؤسسات عمومی غیردولتی و نهادهای عمومی و مسئولان و کارکنان آنها، حق ندارند له یا علیه هیچ‏یک از نامزدهای انتخاباتی، تحت هرعنوان اعم از اظهارنظر تخصصی و غیره، اعلامیه، اطلاعیه و پلاکارد بدهند. تبصره 3 ـ نشریات و مطبوعات متعلق به سازمان‏ها، وزارتخانه‏ها، ادارات، نهادها و مؤسسات یاد‌شده در متن این ماده، حق تبلیغ برای نامزدهای انتخاباتی را ولو به‏صورت درج آگهی ندارند. تبصره 4 ـ تخلف از احکام این ماده و تبصره‌های ذیل آن جرم بوده و مرتکب به مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می‏شود. آقایان قاضی‌پور و محجوب پیشنهاد حذف دارند، آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر ملت بزرگ ایران اسلامی، رهبر فرزانه و کل امت مسلمین. ابتدا سالگرد شهادت حضرت امام هادی را محضر همه شما نمایندگان، شنوندگان و میهمانان عزیز و مسلمین جهان تسلیت عرض می‌کنم. همکاران عزیز! ما می‌خواهیم انتخابات پرشور داشته باشیم. می‌خواهیم انتخابات‌مان حضور حداکثری مردم باشد، مشارکت حداکثری در رأی‌گیری باشد و همه بتوانند در صحنه انتخابات فعال بشوند. همکاران عزیز! خودتان که ان‌شا‌ءالله کاندیدا خواهید شد، ما سه‌دوره‌ای‌ها که با این پیشنهاد همکاران نیستیم، اما اکثر شما ان‌شا‌ءالله کاندیدا خواهید شد. چرا از الان قانونی تصویب کنید که دست و پای شما را بگیرد؟‌ خیلی از کارمندان عزیز در ایام انتخابات مرخصی می‌گیرند می‌آیند وارد صحنه انتخابات می‌شوند. خیلی از همکاران عزیز در ارگان‌های مختلف در انتخابات خارج از ساعت اداری فعال می‌شوند. شما در این ماده و تبصره‌های آن اکثر مردم متعهد که انتخابات را پرشور می‌کنند محروم می‌کنید. همکاران عزیز! انتخابات ما باید باعزت و باعظمت و با حضور حداکثری مردم انجام بشود. اگر ما بیاییم تعدادی را محروم کنیم، تعدادی از کارمندان عزیز و زحمتکشان نظام را جهت شرکت در ستادهای انتخاباتی محروم کنیم چطور انتخابات پرشور خواهد شد؟ همکاران عزیز! در فصل انتخابات که الان هم که استانی شده، حقیر صددرصد با استانی شدن انتخابات مخالف هستم، شما خودتان که نمی‌توانید در یک زمان در تمام شهرستان‌های استان‌تان حضور داشته باشید، لذا از دوستان و همفکران خودتان استفاده خواهید کرد. بعد از ساعت اداری همکار و دوست شما در شهرستان بیاید برای شما تبلیغ کند. با این بندها شما همه را محکوم می‌کنید. در زمان ساعات اداری در ارگان‌های نظامی تبلیغات ممنوع است، «سمعاً و طاعتاً»، ولی بعد از ساعت اداری با لباس شخصی اگر در ستاد شما بیاید فعالیت کند آیا با این قانون دست خودتان را نمی‌بندید؟ حفاظت اطلاعات، سازمان عقیدتی، نمایندگی ولی فقیه و حراست‌ها همه با اینها برخورد خواهند کرد. نمایندگان تهران عزیز! شما که لیستی هستید، ولی ما شهرستانی‌ها به خاطر یک رأی حلال (60) کیلومتر به جنوب و (60) کیلومتر به شمال می‌دویم. همکاران عزیز! خواهشمند است به این ماده رأی ندهید، به خودتان ظلم نکنید، بگذارید انتخابات حداکثری باشد (وکیلی ـ‌ خیلی ممنون) من چند دقیقه صحبت کردم؟ آقای وکیلی نگاه کن! دو دقیقه نشده، من سه دقیقه وقت دارم. همکاران عزیز! خواهش می‌کنم به این مواد رأی ندهید. آنهایی که مخالف ثبت‌نام کردند خودشان متوجه خواهند شد چه مشکلاتی برای خودشان ایجاد خواهند کرد. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، پیشنهاد آقای قاضی‌پور حذف این ماده است، مخالف صحبت می‌کند؟ بفرمایید.

محمد علی وکیلی
مخالف وقتشان را به جناب آقای سلیمی دادند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
بسم الله الرحمن الرحیم به نظرم این ماده بسیار ماده مهمی است. ببینید! ما دنبال یک انتخابات سالم هستیم.

علی اردشیرلاریجانی
صندوق‌های رأی را برای شمارش بالا بیاورید، آقای سلیمی ببخشید، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
مخالف
خواهش می‌کنم. انتخابات سالم یعنی انتخاباتی که از جایگاه‌های عمومی، امکانات بیت‌المال و همچنین کسانی که مسئولیتی در نظام جمهوری اسلامی دارند و مجری انتخابات یا ناظر بر انتخابات هستند اینها در فرآیند انتخابات له یا علیه هیچ نامزدی دخالت نکنند. من خواهش می‌کنم، دوستان ببینید! نکاتی که در این ماده آمده نکات بسیار جالب و درخور دقتی است. مثلاً در اینجا گفته شده که صدا و سیما، جایگاه نماز جمعه، جلسات و تجمعاتی که جنبه رسمی و دولتی دارند، کارمندان در ساعات اداری، کسی که مثلاً فرماندار و بخشدار، استاندار است اینها در انتخابات دخالت نکنند. حالا عیب این چیست؟ شما دیدید در بعضی از انتخابات و بعضی نقاط کشور متأسفانه بعضی از فرمانداران رعایت بی‌طرفی نکردند، بخشدار رعایت بی‌طرفی نکرد، حتی گاهی از اوقات دهیاران را تحریک می‌کنند اینها رعایت بی‌طرفی نمی‌کنند، چون اینها گوش به فرمان مقام بالاتر هستند. آیا ما نباید یک قاعده‌ای داشته باشیم این فردی که تخلف کرد با او برخورد بشود؟ آیا این خلأ قانونی باید مجوز ادامه تخلفات توسط این آقایان باشد؟ در اینجا در تبصره (1) گفته شده که امکانات عمومی و صدا و سیما و اینها نمی‌توانند به صورت یک‌طرفه برای یک نامزد تبلیغ کنند. گاهی از اوقات بعد از ثبت‌نام، مثلاً‌ در انتخابات ریاست جمهوری یا غیر آن می‌بینیم فردی که هنوز رئیس است می‌آید از امکانات صدا و سیما استفاده می‌کند، علیه صدا و سیما هم می‌بینید شروع به سخنرانی کردن در بیرون می‌کند، می‌گوید به ما اجازه نمی‌دهند، آیا اینجا نباید مدیریت بشود؟ در تبصره (2) گفته شده نیروهای مسلح و اینها در انتخابات دخالت نکنند، دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، سازمان‌ها،‌ نهادها، مثلاً سازمان تبلیغات اسلامی، جهاد سازندگی، شرکت‌های دولتی، شرکت‌‌های دولتی متأسفانه در بعضی از انتخابات ورود پیدا کردند، شرکت‌هایی که یا تمامش یا بخشی از سرمایه‌ و سهام آن مربوط به دولت است ورود پیدا کردند، هزینه بعضی از اشخاص را پرداخت کردند، میلیاردی به ستاد بعضی از نامزدها کمک کردند. نباید برای اینجا ما قانون داشته باشیم؟ گاهی اوقات می‌بینیم بعضی از نشریاتی که مربوط به بعضی از سازمان‌ها هستند می‌بینیم در تخریب یک نامزد ورود پیدا می‌کنند. (وکیلی ـ‌ متشکرم) به نظرم ما خلأ قانونی داشتیم و در همین انتخابات گذشته شما دیدید شورای نگهبان به صراحت اعلام کرد بعضی از فرماندارها و استاندارها ورود داشتند، آنها را صدا زدند، تذکر دادند. چون خلأ قانونی بود کسی نتوانست اینها را محاکمه کند. در تبصره (4) ما اینجا گفتیم اینها تخلف است و مرتکب به مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود، هم مجازات را آوردیم و انواع و اقسام تخلفات احصاء شده. به نظرم همه مخالفت کنیم تا انتخاباتی سالم باشد، انتخابات سالم است که اگر پرشور بود قطعاً رأی حلالی که آقای قاضی‌پور فرمودند را بتوانیم مشاهده کنیم، جناب آقای وکیلی متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم، موافق صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای آزادی‌خواه موافق هستند، بفرمایید.

احد آزادی خواه
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم شهادت امام هادی (علیه‌السلام) صاحب ادعیه و روایات مؤثر مثل زیارت پرفیض جامعه کبیره را به جهان اسلام تسلیت عرض می‌کنم. آقای رئیس! من راجع به حذف ماده (59) دو، سه تا نکته را عرض می‌کنم که تقاضایم است همکاران گرامی هم توجه بفرمایند. علت اینکه حقیر در موافقت با حذف این ماده صحبت کردم این است که برخی از فحوای مندرج در این ماده تحصیل حاصل است و اصلاً نیاز به بازگو کردن به این منوال نیست، برخی از مطالب مندرج در ماده (31) مبهم است و ابهام دارد. اینجا آمده که تبلیغات له یا علیه نامزدهای انتخاباتی از جایگاه نماز جمعه،‌ جلسات، تجمعات، مراسم و یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد. دولتی‌اش مشخص است، اما همکاران گرامی! مراد و منظور رسمی چیست؟‌ کدام جلسه ما رسمی است و کدام رسمی نیست؟ تعریف رسمی را چه کسی باید تعیین بکند؟ این مهم‌ترین نکته‌‌ای است که در این ماده ابهام دارد و واقعاً ممنوعیت را صددرصد می‌کند و ظرفیت‌هایی که ما می‌توانیم از آنها در مدار قانون استفاده کنیم کلاً از بین خواهد رفت. کاندیدا، نامزد انتخاباتی و کسی که ثبت‌نام می‌کند نباید دنبال سوء‌استفاده از موقعیت‌‌های دولتی و حاکمیتی باشد، اما به این شکل ابهام‌گونه‌ هم ما بخواهیم ممنوعیت ایجاد بکنیم این هم سزاوار نیست. نکته دومی که حقیر عرض می‌کنم، همکاران محترم! حالا بگذریم از اینکه در این موضوع استانی شدن در موادی که ما روزهای گذشته هم به آن اشاره کردیم و برخی از آنها هم رأی آوردند مدار کار حول محور تحزب در کشور می‌چرخید، تحزبی که واقعاً در کشور نه جایگاه خودش را پیدا کرده، نه الان وجود دارد و نه ما می‌توانیم امر مهم انتخابات را متعلق بگذاریم و به امر حزب‌گرایی تعلیق کنیم که هنوز اتفاق نیفتاده. این حتماً کار را سخت می‌کند و موضوع انتخابات را با چالش جدی مواجه می‌کند. همکاران محترم! در تبصره (2) این ماده شما ملاحظه می‌فرمایید نیروهای مسلح، قوای سه‌گانه اعم از فلان و فلان و فلان، درباره نیروهای مسلح در تبصره (2) ما حکم داریم صادر می‌کنیم، در حالی که این خلاف اصل (110) قانون اساسی است. نیروهای مسلح با تمشیت فرماندهی معظم کل قوا جلو می‌روند و ما حق نداریم برای نیروهای مسلح اینطور، با این صراحت تعیین تکلیف بکنیم، این هم خلاف قانون اساسی است و اخطار قانون اساسی دارد، ضمن اینکه ما ظرفیت‌هایی داریم که به صورت رسمی می‌شود از آنها استفاده کرد، یعنی شکل رسمی دارند اما دولتی نیستند. یعنی نکته‌ مهمی که من می‌گویم در این ماده باید بیفتد به جای کلمه «و» مابین «رسمی و دولتی» باید «یا» بیاورند. رسمی یا دولتی،‌ نه رسمی و دولتی. رسمی و دولتی یعنی تمام منفذها بسته می‌شود. ما از ظرفیت‌های دولت نه استفاده می‌کنیم، نه بقیه نامزدها باید استفاده کنند و نه قرار است کسی استفاده کند، اما یک وقت‌هایی جلسه رسمی غیردولتی وجود دارد. امکان اینکه کسی آنجا حضور داشته باشد، مردم بررسی، تحلیل و پرسشگری بکنند وجود دارد،‌ همه اینها ممنوعیت ایجاد می‌کند و این سزاوار فرآیند انتخابات نیست. لذا تقاضایم از همکاران گرامی خودم این است که با حذف ماده (31) این قانون موافقت بکنند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت مخالف است، کمیسیون بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! من خواهش می‌کنم دقت بفرمایید. در بند (16) سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری اشاره شده «ممنوعیت ورود نیروهای مسلح، قوای سه‌گانه اعم از وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های تابعه آنها، دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی، سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی در دسته‌بندی‌های سیاسی و جناحی انتخاباتی و جانبداری از داوطلبان» این در سیاست‌های ابلاغی آمده، ما در این ماده (31) که ماده (59) قانون قبلی را اصلاح کردیم دقیقاً این را رعایت کردیم. اگر این ماده حذف بشود عملاً ما دیگر راجع به نیروهای مسلح، دستگاه‌ها و کسانی که دولتی هستند، سازمان‌ها و نهادها چیزی در قانون نخواهیم داشت. لذا خواهش می‌کنم حتماً به حذف این ماده رأی ندهید، اجازه بدهید که بماند و این اتفاق بیفتد، ‌خیلی ممنون.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 228 نفر، پیشنهاد حذف این ماده جناب قاضی‌پور را به رأی می‌گذاریم. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. اگر اجازه بدهید من نتیجه آراء انتخاب ناظر در شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور را عرض کنم. آراء أخذشده (165) رأی، جناب آقای محمدمهدی افتخاری با (99) رأی انتخاب شدند. برای ایشان آرزوی توفیق می‌کنیم، بند بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! در همین ماده دو تا رفع ابهام داریم. این «هرگونه فعالیت کارمندان در ساعات اداری» دو تا ابهام دارد. یکی اینکه حالا اگر کارمند در ساعت اداری مرخصی گرفته باشد باز هم حق فعالیت انتخاباتی ندارد؟

علی اردشیرلاریجانی
نه، اگر مرخصی گرفته باشد علی‌القاعده می‌تواند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در ساعت اداری مرخصی گرفته. نکته دوم، یک ابهام هم جناب فرهنگی دادند. می‌گویند برخی از کارکنان طبق ماده (72) قانون آیین‌نامه داخلی مأمور به نمایندگان و مجلس شده‌اند، یعنی در دفاتر نمایندگان فعالیت می‌کنند، اینهایی که نیروهای مأمور نزد نمایندگان هستند تکلیف‌شان چیست؟

علی اردشیرلاریجانی
این هم یک نکته‌ای است. چون اینجا عام گفتند، گفتند «هرگونه فعالیت کارمندان در ساعات اداری» نمایندگان محترم هر کدام در دفترشان از یکی، دو نفر طبق آیین‌نامه می‌توانند استفاده کنند (حاجی‌دلیگانی ـ پنج نفر) حالا آن پنج نفر به عنوان مشاور می‌توانند استفاده کنند. بنابراین آنها را باید قاعدتاً استثنائشان کرد. باید بنویسیم «به استثناء ماده (72)».

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! پس این «فعالیت کارکنان در ساعات اداری به استثناء افرادی که در اجرای حکم ماده (72) قانون آیین‌نامه داخلی مأمور شده‌اند و یا مرخصی دریافت کردند» می‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
و یا مرخصی گرفتند. (محبی‌نیا ـ مخالفیم) مخالف صحبت می‌کند؟ به هر حال الان جزء دفترشان هستند. (کوهکن‌ریزی ـ غیر از ساعت اداری باشد) غیر از ساعات اداری باید بنویسید، و الا مرخصی هم شامل می‌شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
غیر از ساعت اداری و در صورت داشتن مرخصی.

علی اردشیرلاریجانی
غیر از ساعت اداری که آمده، و غیر از ساعات اداری را به اضافه مرخصی باید بیاورید. آقای محبی‌نیا! شما مخالف پیشنهاد آقای فرهنگی هستید، (محبی‌نیا ـ با این توضیح و این استثنا که گذاشتید حل شد) متشکریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 228 نفر، اصل ماده (31) را با اصلاحاتی که انجام شد به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. هنوز (62) نفر رأی ندادند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! قبل از اینکه وارد ماده بعدی بشویم، چون در جلسه گذشته آقای دکتر پزشکیان کمیسیون را مأمور کردند مواردی که منطبق بر لایحه دولت است بررسی بکنند، کمیسیون درخواست کرده مواد (32)، (37)، (40)، (44)، (53) و (65) را مراعی بگذاریم یا به کمیسیون ارجاع بدهیم که این گزارش جدید را به ما می‌دهند با هم باشد.

علی اردشیرلاریجانی
مراعی نگذاریم، به کمیسیون ارجاع بدهیم که کمیسیون با لایحه دولت همگون کند و یکجا کاملش کند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
به اضافه ارجاعات قبلی.

علی اردشیرلاریجانی
موادش را بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
مواد (32)، (37)، (40)، (44)، (53) و (65) است.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 228 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به ارجاع این مواد به کمیسیون اعلام بفرمایید. جهت هماهنگی است که با لایحه دولت یکجا بیاورند. (ابطحی‌ـ همه را بفرستید کمیسیون) چون الان لایحه آمده خود نمایندگان هم نظرشان این بود که آن موادی که احتیاج به بررسی بیشتر دارد ارجاع بشود. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! آقای صباغیان یک پیشنهادی داشتند، جای دیگری مرتبط با صدا و سیما است، اصرار دارند که در انتهای ماده (31) یعنی همین‌جا الحاق بشود.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای لاریجانی! من قبل از اینکه پیشنهادم را مطرح کنم نکته‌ای را عرض کنم. اخطار اصول (112) و (43) را دارم. آقای دکتر! مطرح شد که مجمع تشخیص مصلحت سه تا ایراد گرفته و به شورای نگهبان و مجلس ارسال کرده. من فکر می‌کنم که از لحاظ قانون اساسی مجمع زمانی می‌تواند اظهار نظر کند که اختلاف نظر بین شورای نگهبان و مجلس باشد. من فکر می‌کنم اگر بعضی از این دایره‌ها یک خرده بزرگ‌تر شد بعضی دایره‌ها کوچک‌تر می‌شود و این دایره مجلس هم که امروز متولی‌اش شما هستید ما خواهش داریم اینها را ان‌شا‌ءالله دفاع کنید و آنچه انجام می‌شود قانونی باشد. آقای لاریجانی و نمایندگان محترم! پیشنهاد من این است که تبصره (1) می‌گوید استفاده از امکانات عمومی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در مواردی که مطابق مواد بعدی این قانون مجاز شمرده شده است با رعایت برابر نامزدها در بهره‌برداری تبلیغاتی آنان از شمول این حکم مستثنی است. اینجا اجازه داده که نمایندگان بتوانند در صدا و سیما تبلیغات داشته باشند. همانطور که مستحضرید استانی شدن تصویب شده و اگر استانی بشود طبیعتاً تبلیغات هزینه‌‌های سنگینی را برای نمایندگان در بر خواهد داشت و خود این می‌تواند در آینده دچار مشکل کند. وقتی هزینه‌ها سنگین شد نمایندگان هم طبیعتاً به هر نحوی به مراجع و کسانی که سرمایه دارند متوسل می‌شوند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای صباغیان! یک لحظه اجازه بدهید. شما پیشنهادتان را در ماده (7) که به عنوان ماده (14) است آنجا مطرح می‌خواستید بکنید، حالا اینجا می‌خواهید بیاورید. این عبارت اینجا ساده نمی‌خورد.

محمدرضا صباغیان بافقی
عذرخواهی می‌کنم. آقای لاریجانی ببینید! اینجا گفته از صدا و سیما می‌توانند استفاده کنند. پیشنهاد ما این است که حداقل در آن ایام انتخابات یک‌چهارم برنامه‌ریزی روزانه آن، یعنی در هر استان،‌ در ایام تبلیغات انتخابات به این امر اختصاص داده بشود. حداقل از (24) ساعت شش ساعت صدا و سیما.

علی اردشیرلاریجانی
جناب آقای صباغیان ببینید! ما ماده (7) را به کمیسیون ارجاع دادیم، همان‌جا بحث بکنید کاملش کنید. علتش این است که وقتی می‌گویید یک‌چهارم (صباغیان‌بافقی ـ حداقل) صدا و سیما کانال‌های تخصصی دارد، نمی‌شود همه را یکطور گفت.

محمدرضا صباغیان بافقی
من فقط استان‌ها را عرض می‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
الان اینجا استان که نیاوردید. بگذارید ماده (7) که در کمیسیون رفته دقیق آن را همان‌جا بیاورید، متشکریم. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 33 ـ ماده ذیل به عنوان (ماده 60 مکرر1) به قانون الحاق می‌شود: ماده 60 مکرر 1 ـ هرگونه انتشار تصویر یا اعلام‏نظر مقامات و مدیران و مسئولان دولتی و حکومتی موضوع ماده (60) این قانون، له یا علیه نامزدها و جریان‌های سیاسی و احزاب و گروههای سیاسی در جریان انتخابات ممنوع است. استفاده از اظهارنظر، نام، تصویر یا نماد سایر اشخاص حقیقی و حقوقی، احزاب و گروههای سیاسی در تبلیغات انتخاباتی منوط به ارائه مستندات معتبر و مجوز موارد مزبور به کمیسیون بررسی تبلیغات استان و هیأت اجرایی حوزه انتخابیه مطابق ماده (57) این قانون است. تبصره ـ تخلف از حکم این ماده جرم بوده و مرتکب به مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می‌شود. آقایان: قاضی‌پور،‌ محجوب و حاجی پیشنهاد حذف دارند. آقای حاجی! آقای محجوب زودتر از شما درخواست داده، آقای محجوب پیشنهاد حذفتان را بفرمایید.

علیرضا محجوب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! به صدر این ماده عنایت بفرمایید. صدر ماده می‌گوید «هرگونه» یعنی با عبارت هرگونه شروع می‌شود، یعنی اینکه اگر یک کسی در یک روستایی از حوزه انتخابیه یک تصویری چاپ کرد، مثلاً عکس امام با یکی از کاندیدا‌ها، مقام معظم رهبری، یک وزیر، یک بازدیدی از آن روستا بوده، همه اینها می‌تواند توسط ستاد مقابل به عنوان جرم اعلام بشود و برای کاندیدا و ستادش تخلف بشود. اینطور که شما می‌نویسید «هرگونه» نه مرسوم است، یک موقع می‌نویسید توسط ستاد انتخاباتی یک معنی می‌دهد، توسط کاندیدا یک معنی می‌دهد، ولی می‌نویسید هرگونه، یعنی این کاندیدا باید همه جا چشم داشته باشد ببیند کسی به نام او چیزی را چاپ نکند. اینکه باعث می‌شود مخالفین یک عکسی درست کنند، بعد علیه کاندیدای مورد نظر بعداً بروند شکایت کنند. این نکته‌ای است که باید در ماده (33) عنایت کنید. علاوه بر این شما در این قانون انتخابات گفتید انتخابات حزبی است. وقتی انتخابات حزبی است پس مقامات هم حزبی‌اند. اگر مقامات کشور قرار نیست حزبی بشوند، پس چه کسی باید حزبی بشود؟ اینکه شما از این طرف همه مقامات سیاسی، مقام، مدیر و مسئول را از دم می‌نویسید یعنی اینکه اراده‌ای برای اجرای قسمت قبلی انتخابات وجود ندارد، این یک تعارض است، بنابراین این نکته دوم. نکته سوم هم این است که آنچه اینجا گفته شده، می‌گوییم آنچه که احزاب و گروه‌ها و جریان‌‌های سیاسی اقدامات خودشان را دنبال می‌کنند و در این باب می‌خواهند انجام بدهند این اقدامات منوط به اسناد معتبر و مجوزهای مربوطه است. همینطور بحث سایر اشخاص حقیقی و حقوقی که قبل از احزاب و گروه‌ها آمده، ما از ابتدای این ماده تا انتهایش نگاه می‌کنیم همه‌اش ابهام و موضوع است. آقای رئیس! من خواهش می‌کنم یا به کمیسیون برگردانید، یا از همکاران محترم پیشنهاد حذف این موضوع را دارم. چون عبارت «هرگونه» بسیار عبارت یک‌طرفه‌ای است. اگر کسی چیزی هم می‌خواهد بنویسد باید یادش باشد که در انتخابات اصل بر تبلیغ است، یعنی ما در انتخابات می‌خواهیم انتخابات تبلیغ بشود. مواد این فصلش را نگاه کنیم طوری نوشته شده که هیچ‌کسی نباید راجع به اصل انتخابات هم تبلیغ کند، مبادا شبهه‌ای وارد بشود. به این جهت این باعث محدودیت می‌شود، انگار انتخابات برای کاندیدا‌ها است. انتخابات برای همه کشور، مطبوعات، مقامات و برای همه مسئولین است، ‌خصوصاً اگر بخواهد انتخابات حزبی باشد که جایگاه حزبی افراد هم معلوم است. بنابراین اگر کسی از جایگاه حزبی‌اش تبلیغ کند کجا اجازه دادیم که تبلیغ بکند. اگر (وکیلی ـ خیلی ممنون) شما می‌خواهید ممنوع کنید این ممنوعیت فقط می‌تواند مشمول سوء‌استفاده از موقعیت یا مقاماتی باشد که افراد دارند. این الان تفکیک نشده و سراپای این اشکال است و اشکالات متعدد در انتخابات‌های گذشته درست کرده و این بیشتر می‌‌کند، متشکرم.

علی مطهری
متشکرم، خیلی ممنون. مخالف صحبت می‌کند؟ مطلب روشن است، بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کوهکن مخالف هستند.

محسن کوهکن ریزی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من از این جهت کوتاه صحبت می‌کنم که برادر عزیزمان آقای محجوب اصلاً پیشنهادشان را ان‌شا‌ءالله پس بگیرند. جناب آقای محجوب ببینید! ما انتخاباتی داشتیم که علیه یک داوطلب عکس دوران دبستانش را که در مراسم (4) آبان شرکت کرده بوده پخش کردند و گفتند ببینید این مثلاً سابقه حمایت از طاغوت را دارد. شما دقت بکنید! عکسی که پخش می‌کنند یکجا امکان دارد له باشد، یکجا علیه باشد. این راه را آمدید بستید، در مقابل این یک سؤال می‌شود؛ اگر چنانچه افراد، اشخاص، شخصیت‌ها خواستند شناخت خودشان را در مورد یک داوطلب به مردم منتقل کنند چکار کنند؟ در ذیل این ماده گفته، اسمش و مشخصاتش را می‌نویسد و به آن مرجعی هم که قانون تعیین کرده ارائه می‌دهد. پس هم منع برای جاهایی که معرفی قانونی، منطقی و صحیح است نگذاشتید و هم در صدر این ماده راه را برای اینکه در قالب شب‌نامه چه له و چه علیه اقداماتی انجام می‌شود. فلذا کسانی که انتخابات انجام دادند، دوره‌ها در انتخابات بودند، مجری و ناظر بودند اگر با دقت این ماده را نگاه بکنند بسیار کارشناسی‌شده و صحیح نوشته شده، همه ابعاد را دیده. فلذا خواهش من این است که آقای محجوب پس بگیرند که ادامه وقت هم گرفته نشود.

علی مطهری
از آقای کوهکن تشکر می‌کنیم که کوتاه صحبت کردند، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای عبادی موافق هستند، بفرمایید.

سیدمحمدباقر عبادی
بسم الله الرحمن الرحیم من ابتدا یک تذکری بدهم. آقای روحانی به اتفاق آقای نوبخت پریروز در شورای اداری رشت صحبت کردند.

علی مطهری
مربوط به دستور نیست، لطف کنید راجع به موضوع صحبت کنید.

سیدمحمدباقر عبادی
موافق
حالا اجازه بفرمایید، آن را هم صحبت می‌کنم. فرمودند ما ابتدای دولت یازدهم پنج راه‌آهن را اولویت قرار دادیم، همه‌اش هرچه نام بردند برای شمال، شمال‌غرب و یک مقدار غرب بوده. شرق کشور کجا است؟ این ناعدالتی است. نکته در مورد این بحثی که آقای عزیزمان فرمودند. بنده موافق حذف این هستم، به خاطر اینکه این قانونی که پیشنهاد شده بسیار سخت‌گیرانه‌ است. حتی تصویر مقامات را هم نامزد اگر می‌خواهد داشته باشد باید اجازه بگیرد و اگر مثلاً فردی آمد، عکسی با رئیس‌جمهور، مقام معظم رهبری و مسئولین و مقامات دیگر داشت بخواهد در کنار عکسش قرار داده بشود در واقع این به عنوان جرم تلقی می‌شود. شما دقت بفرمایید! ما این‌همه داریم در کشور مدام جرم‌سازی می‌کنیم، زندان‌ها را پر از انسان‌های متخلف قرار دادیم از بس قانون و جرم درست کردیم. من فکر کنم که این قانون بسیار بسیار سخت‌گیرانه است و حذفش هیچ مشکلی ندارد و درخواست دارم که با نظر آقای محجوب موافقت بشود.

علی مطهری
متشکرم، نظر دولت چیست؟ (سامانی ـ‌ ما با حذف مخالفیم، ولی اینجا ابهام هست) کمیسیون نظرتان را اعلام بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! من خواهش می‌کنم توجه بفرمایید. ما در این ماده آمدیم ماده (61) قانون قبلی را اصلاح کردیم، ماده (61) قانون قبلی می‌گوید الصاق اعلامیه، پوستر، هرگونه آگهی تبلیغاتی روی علائم راهنمایی، تابلوی بیمارستان، مدارس و سایر مؤسسات آموزشی، سازمان‌های عمومی، ادارت دولتی، سازمان‌های وابسته به دولت، خودروهای دولتی‌، اتوبوس‌ و اینها را دائماً در اینجا گفته. در اینجا در حقیقت ما آمدیم در ماده (33) گفتیم: «هرگونه انتشار تصویر یا اعلام نظر مقامات و مدیران و مسئولان دولتی و حکومتی»، بعضی از نامزدها از تصاویر مقامات ارشد کشور استفاده می‌کنند، اینجا گفتیم حتماً مجوز هیأت اجرایی و کمیسیون تبلیغات استانش را بگیرد. اگر می‌‌خواهد این کار را انجام بدهد مجوز بگیرد. اینکه هر جایی بخواهد از این استفاده بکند این منع دارد. لذا من خواهش می‌کنم به حذفش رأی ندهید. اگر به حذفش رأی بدهید هرکس می‌تواند به عنوان اینکه می‌تواند این کار را انجام بدهد از مقاماتی استفاده کند، عکس‌ها و تصویرها و صحبت‌هایشان را بگذارد. ما به عنوان کمیسیون با حذفش مخالفیم، خواهش می‌کنیم رأی ندهید.

علی مطهری
متشکرم، دوستان اینجا می‌گویند در این فراز دوم یک ابهامی وجود دارد، که می‌گوید: «استفاده از اظهارنظر، نام، تصویر یا نماد سایر اشخاص حقیقی و حقوقی، احزاب و گروههای سیاسی در تبلیغات انتخاباتی منوط به ارائه مستندات معتبر و مجوز موارد مزبور به کمیسیون بررسی تبلیغات استان و هیأت اجرایی حوزه انتخابیه این قانون است». (کولیوند ـ ابهام ندارد آقای دکتر) ببینید! می‌گویند مثلاً یک عکسی را شما دارید در مجلس صحبت می‌کنید، عکس خودتان را به عنوان تبلیغ می‌خواهید منتشر کنید، یک کسی در این عکس افتاده، آن بیاید اعتراض بکند. می‌گوید من اعتراض دارم، این را بگوییم مگر مواردی که جنبه عمومی دارد، مثلاً یک چنین چیزی باشد. (کولیوند ـ اصلاح کنید، ولی ما با حذفش مخالفیم)

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! حذف را به رأی بگذارید.

علی مطهری
حضار 213 نفر، ما حذف را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را به پیشنهاد جناب آقای محجوب نسبت به حذف ماده (33) اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. هنوز (57) نفر رأی ندادند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! آقای مصری با شما مذاکره داشتند، اصرار دارند رفع ابهام‌شان را بدهند.

علی مطهری
آقای مصری بفرمایید توضیح بدهید.

عبدالرضا مصری
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر ببینید! خود این بند، بند بسیار خوبی است که از هیچ مقامی برای رأی‌گیری استفاده یا سوء‌استفاده نشود، اما ما اینجا تأکید بر خود کاندیدا یا ستاد کاندیدا داریم که اگر چیزی در این رابطه می‌خواهد چاپ بکند باید در آن کمیسیون مربوطه ببرد آنها مجوز بدهند. ابهام بنده اینجا است. در یک حوزه انتخابیه یک فردی به خاطر اینکه رقیبش را بزند می‌آید عکس رقیبش و یکی از مقامات، یا نوشته یکی از مقامات را برایش می‌برد چاپ و توزیع می‌کند. آن کاندیدایی هم که عکس و مطلبش دارد چاپ می‌شود اصلاً خبر ندارد که یک چنین چیزی چاپ و توزیع کردند. بعد ما می‌آییم یقه آن کسی را می‌گیریم که اصلاً در این رابطه دخالتی نداشته، ابهام من از این نظر است که در صورتی که اثبات بشود آن کاندیدا یا ستاد آن کاندیدا یا طرفداران آن کاندیدا چنین کاری را کرده باشند، نه رقیب برود یک چیزی از طرف این پخش کند بعد این محکوم به حکم درجه شش بشود.

علی مطهری
جناب آقای مصری ببینید! اینجا می‌گوید که «مرتکب به مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود» مرتکب حالا هرکه باشد،‌ ممکن است رقیب او باشد، ستاد رقیب او باشد، فکر می‌کنم خیلی ابهام ندارد. (کولیوند ـ هر تبلیغی که بخواهد باید مجوزش را بگیرد) می‌گویند آن تبلیغی که باید بدهد قبلاً باید مجوزش را گرفته باشد آنجا برده باشد، معلوم است که این را چه کسی آورده چاپ کرده. حالا پیشنهاد رفع ابهام‌تان چیست؟ آقای مصری یک توضیحی بفرمایید.

عبدالرضا مصری
آقای دکتر ببینید! اینهایی که شما می‌فرمایید اولاً

علی مطهری
جناب آقای مصری! البته این روشن است که در صورت اثبات. یعنی مقام قضائی تشخیص می‌دهد که مرتکب چه کسی است.

عبدالرضا مصری
به قول همکار عزیزمان ما بعداً نوکر لفظ هستیم، آن چیزی که در قانون می‌آید بعداً‌ ملاک است. اگر در قانون آمد «در صورت اثبات»،‌ این ملاک قرار می‌گیرد، اما اگر در قانون نیامد ملاک قرار نمی‌گیرد.

علی مطهری
حالا آقای کولیوند هم توضیح‌شان را بدهند، بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! با توجه به رفع ابهامی که برادرمان جناب آقای مصری دادند ما در این قانون پیش‌بینی کردیم آثار تبلیغاتی هر نامزد اعم از اینکه می‌خواهد چاپ بشود، تصویر زندگی‌نامه یا هرچه هست باید قبلاً آثارش را ببرد به آن کمیسیون تبلیغات بدهد و تأییدیه‌اش را بگیرد. غیر از این آثار اگر چاپ بشود مشخص است که برای خودش نیست و در حقیقت دستگاه قضائی و آن کسی که این کار را کرده مرتکب است. لذا در اینجا به نظر من ابهامی وجود ندارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! ماده (33) را به رأی بگذارید.

علی مطهری
اجازه بدهید! آقای محبی‌نیا شما ابهام یا تذکر دارید؟

جهان بخش محبی نیا
من با رفع ابهام آقای مصری مخالفم.

محمد علی وکیلی
مخالف نظر آقای مصری هستند.

علی مطهری
ببینید! ابهامشان اولاً خیلی قوی نبود، ثانیاً حالا برای تأکید، آن کلمه را اضافه می‌کنیم، مشکلی ندارد. «در صورت اثبات» اضافه می‌شود، مشکلی نیست. آقای محبی‌نیا! به نظر من مشکل مهمی نیست، اجازه بدهید ما رأی را بگیریم. حضار 214 نفر، اصل ماده (33) را با اصلاحاتی که انجام شد به رأی گذاشتیم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون موافق هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«ماده 34 ـ ماده (61) قانون و تبصره‌های آن به‌شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 61 ـ الصاق اعلامیه، پوستر» آقای کولیوند! «پوستر» باز ممکن است اشکال اصل (15) بگیرند. آقای دکتر! ظاهراً «اعلان» درست است، فرهنگستان پوستر را اعلان اعلام کرده، فرهنگ‌های فارسی آگهی، حالا حضرت‌عالی بفرمایید.

علی مطهری
یعنی به جای «پوستر»، «اعلان» بگوییم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
یعنی اینطور می‌شود «اعلان (پوستر)» «و هرگونه آگهی تبلیغاتی روی علائم راهنمایی و رانندگی، تابلوها، تأسیسات و اماکن کلیه سازمان‏های عمومی و دستگا‌ههای اجرایی و وابسته، بیمارستان‏ها، مدارس و سایر مؤسسات آموزشی و خودروهای دولتی و اتوبوس‏های شرکت واحد اتوبوسرانی، صندوق‏های پست، باجه‏های تلفن، پست‏های برق و تلفن و همچنین تابلوها و اماکن بخش خصوصی (مگر با رضایت اشخاص ذی‏حق) در سراسر کشور جرم می‏باشد و مرتکب به مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می‌شود. تبصره 1 ـ مأموران انتظامی مکلفند در صورت اطلاع یا مشاهده تخلف، متخلفان را دستگیر و به مقامات قضائی تحویل دهند. تبصره 2 ـ نصب بنر و پارچه در محل ستادهای اصلی و فرعی نامزدها مجاز می‏باشد. تنظیم و تقسیم سایر جایگاههایی که جهت نصب بنر اختصاص می‌یابد، با رعایت مساوات، مطابق دستورالعملی است که توسط کمیسیون بررسی تبلیغات مرکزی اعلام می‌شود و کمیسیون تبلیغات استان مکلف به تضمین اجرای آن است. تخلف از حکم این تبصره مشمول مجازات موضوع این ماده می‌باشد». آقایان: قاضی‌پور، محجوب و حاجی پیشنهاد حذف دادند. آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام مجدد محضر همکاران عزیزمان. آقای مطهری! من پیشنهاد حذف این ماده را دادم. می‌گوید اگر یک نفر عکس حضرت‌عالی را در انتخابات بردارد ببرد در تابلوی اعلانات بگذارد شما محکوم می‌شوید. شاید آنطرف مخالف شما است عمداً این کار را کرده است. همکاران! با دست خود خودتان را محکوم نکنید. در انتخابات هزاران اتفاق می‌افتد، تعدادی از هواداران شما ممکن است تقلب کنند، ممکن است مخالفین شما عمداً این کار را بکنند. چرا می‌خواهید خودتان را محکوم کنید و برای خودتان پرونده درست کنید؟ همکاران عزیز! به این رأی ندهید، یقیناً در هر انتخابات صدها مورد اینطوری اتفاق می‌افتد. اولاً خط واحدها در خیلی از شهرستان‌ها خصوصی شده‌اند و اجاره می‌دهند. خط واحدهای عمومی را اجازه می‌دهند تبلیغات انجام می‌شود، با بنرها تبلیغات می‌شود. یک آدم جوان (14)، (15) ساله احساساتی می‌شود یک بنر را در یک منطقه محروم روی پست برق می‌زند، شما چرا محکوم بشوید‌؟ هرکس این کار را کرده دوربین بگذارند بگیرند محکوم کنند. همکاران و برادران عزیزی که مخالف پیشنهاد حقیر ثبت‌نام کردید! ان‌شا‌ءالله در این انتخابات این شتر جلوی درب شما می‌خوابد، پایتان مثل حقیر به دادگاه می‌خورد، آن هم نه در شهرستان، در تهران که هیچ شناختی از اوضاع شهرستان ندارند. با یک گزارش نیروی انتظامی یا اداره برق یا گزارش یکی از ارگان‌‌های دولتی که بنر و پوستر شما روی تابلوی آنها نصب شده بیاید در تهران به دادگاه کیفری (1) تهران محکوم می‌شوید. همکاران! این چه قانونی است که می‌نویسیم؟ تبلیغات را می‌‌خواهیم پرشور بشود، حضور گسترده داشته باشیم، مشارکت حداکثری داشته باشیم، اگر می‌خواهیم همه را پای صندوق بکشیم باید تبلیغات وسیع بشود. الان هم در خیلی از انتخابات که استانی می‌شود شما در اکثر شهرستان‌ها که حضور ندارید، آدم‌های شما این کار را خواهند کرد. شما که در شهر تبریز کاندیدا شدید در مرند، اهر و قره‌داغ یکی می‌آید تخلف می‌کند شما باید در تهران بیایید محاکمه بشوید. حقیر یکبار آمدم تجربه کردم، از روی تجربه این پیشنهاد حذف را دادم. اگر در دادگاه محلی محاکمه بشود فبها‌المراد، ولی می‌آید در تهران که هیچ شناختی از اوضاع منطقه، قضات عزیز ندارند، صرفاً براساس گزارش اولیه محاکمه می‌شوید. اگر شما یک حکم خوردید دیگر در انتخابات بعدی به عنوان مجرم با شما برخورد می‌شود. همکاران عزیز! من خواهش می‌کنم دقت نظر داشته باشید. اعضای محترم هیأت‌رئیسه! شما با دقت بخوانید. آقای رنجبرزاده‌! اگر یکی از مخالفین شما در شهرتان آمد پوستر حضرت‌عالی را روی باجه تلفن زد شما باید در تهران محاکمه بشوید. این خلاف است، چرا اینطور قانونی تصویب می‌کنید که این برای تمام اعضای محترم کاندیداها مشکل ایجاد بشود؟‌ آنهایی که رأی نیاوردند راحت هستند، وای بر نمایندگان و کاندیداهایی که رأی آوردند یک پای‌شان در دادگاه است. آقای دکتر جمالی! حداقل در هیأت نظارت می‌آوردید برخورد می‌کردید خیلی بهتر بود تا در دادگاه برخورد کنند. همکاران عزیز! خواهش می‌کنم به این ماده رأی ندهید، اصلاح بشود، خواهشم این است که خودتان را با مشکل جدی مواجه نکنید. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی مطهری
متشکریم، آقای قاضی‌پور ببینید! البته اینجا هم مثل ماده قبلی می‌گوید مرتکب به مجازات محکوم می‌شود، یعنی باز همان در صورت اثبات است، یعنی به این راحتی نیست صرف اینکه عکس کسی را در جایی دیدند بلافاصله سراغش بروند. مقام قضائی تشخیص می‌دهد، در تبصره هم می‌گوید نیروی انتظامی مکلف است که متخلف را دستگیر کند. یعنی آن کسی که در حال چسباندن است، همان شخص را دستگیر کند. لذا این خیلی کمتر به خود کاندیدا یا ستادش برمی‌گردد. بنابراین حالا همان رفع ابهام آقای مصری را در این ماده هم اعمال می‌کنیم. «مرتکب در صورت اثبات» را اضافه می‌کنیم. فکر می‌کنم مشکلی نداشته باشد، حالا اگر مخالف صحبت نمی‌کند ما رأی را بگیریم. حضار 211 نفر، پیشنهاد حذف ماده (34) آقای قاضی‌پور را به رأی می‌گذاریم. دولت و کمیسیون مخالف هستند. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! ما پیشنهادی نداریم، ‌ولی رفع ابهام داریم. یک موضوع این است که آقای حاجی هم با حضرت‌عالی صحبت کردند که این «ستادهای اصلی و فرعی و تابعه فرعی»، چنین عنوانی داریم؟ (کولیوند ـ بخشداری) پس «تابعه فرعی» را هم باید بیاوریم. آقای دکتر! نکته دوم اینکه اینجا آمدند تقسیم جایگاه‌ها جهت نصب بنر را فقط گفتند مساوات باشد، یعنی تکلیف سایر تبلیغات چه می‌شود؟ سایر تبلیغات نیاز نیست مساوات داشته باشد؟

علی مطهری
البته معادل فارسی بنر را هم باید بیاورید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بنر را ظاهراً‌ نگاه کردند «برنما» یا «برنوشته» است. (کولیوند ـ ستاد اصلی فقط یک بنر می‌زند یا آگهی‌های تبلیغاتی) پس منظور شما از بنر، نصب آگهی‌های تبلیغاتی است. آقای دکتر! هر دو عنوان را کمیسیون قبول کردند که در خط دوم تبصره (2) نصب همه آگهی‌های تبلیغاتی رعایت مساوات باشد. آن بالا هم تابعه فرعی و آن نصب بنر اول را هم اگر اجازه بفرمایید ما بنویسیم «برنما (بنر)».

علی مطهری
پس شامل همه اقلام تبلیغاتی می‌شود. کلمه بنر هم که جایگزین شد. حضار 210 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به اصل ماده (34) با اصلاحاتی که انجام شد اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون موافق هستند. آنجا هم که اضافه کردیم «مرتکب در صورت اثبات». دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! میهمانان را اجازه بفرمایید.

علی مطهری
میهمانان را اعلام بفرمایید. آقای امیرآبادی هم مثل اینکه یک مطلبی داشتند، بفرمایید.

علیرضا رحیمی
میهمانان جلسه امروز عمدتاً از مجموعه‌های فرهنگی، دانشگاهی، حوزوی و آموزش و پرورش هستند که خدمت همه میهمانان محترم خوش‌آمد عرض می‌کنیم. میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ جمعی از دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان میهمانان سرکار خانم سعیدی‌مبارکه نماینده محترم مبارکه هستند. ـ دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه پیروان زینب از منطقه (11) تهران میهمانان مجمع نمایندگان تهران هستند. ـ دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه عترت از منطقه (4) تهران میهمانان مجمع نمایندگان تهران هستند. ـ دانش‌آموزان آموزشگاه پسرانه پورابتهاج از منطقه (1) تهران میهمانان مجمع نمایندگان تهران هستند. ـ جمعی از اعضای هیأت اندیشه‌ورز طلاب و فضلای استان همدان میهمانان جناب آقای خجسته نماینده محترم همدان و فامنین هستند که خدمت همه عزیزان حاضر در جلسه امروز خیرمقدم عرض می‌کنیم.

علی مطهری
آقای قاضی‌زاده بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 35 ـ ماده (62) قانون به‌شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 62 ـ هرگونه آگهی و آثار تبلیغاتی باید قبل از شروع أخذ رأی از محل شعبه‏ أخذ رأی و محیط پیرامون آن، توسط اعضای شعب امحاء گردد. مسئولیت انجام این امر برعهده رئیس شعبه و مأموران نیروی انتظامی می‌باشد. متخلفان از حکم این ماده به جزای نقدی درجه شش قانون مجازات اسلامی و محرومیت دائم از عضویت در شعب مزبور محکوم می‌شوند. تبصره ـ استفاده از نمادهایی نظیر لباس یا رنگ خاص جهت تبلیغات نامزدها در شعب أخذ رأی توسط اعضای شعبه و یا سایر افراد ممنوع می‌باشد و مسئولان شعب و نیروی انتظامی موظف به رعایت این حکم می‌باشند. آقای لاهوتی! پیشنهاد حذفتان را می‌فرمایید؟

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! اخطار دارند.

علی مطهری
آقای لاهوتی! پیشنهاد حذف کل دارید؟ اینکه ماده خوبی است، برای چه حذفش کنیم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای لاهوتی بفرمایید.

علی مطهری
اجازه بدهید، اخطار مقدم است، اخطار چیست؟

محمد علی وکیلی
اول آقای سلیمی هستند، بعد آقای محبی‌نیا هستند. جناب آقای سلیمی بفرمایید.

علی مطهری
آقای سلیمی! اگر راجع به دستور است بفرمایید.

علیرضا سلیمی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! بنده اخطار اصل بیست و هشتم را دارم. البته اجازه بفرمایید مطلب منعقد بشود، بعد در خدمتتان هستیم. در ذیل پاراگراف اصل (28) می‌گوید: «دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای همه افراد امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی را برای احزار مشاغل ایجاد نماید». ببینید! (نایب‌رئیس ـ این چه ربطی به دستور ما دارد؟) در رابطه با روز است. عرض کردم اجازه بدهید کلام منعقد بشود. بحث بودجه را امروز داشتیم، براساس برنامه ششم.

علی مطهری
آقای سلیمی! ربطی به این دستور ما ندارد. (سلیمی ـ آقای دکتر! اگر می‌خواهید صحبت نکنیم بفرمایید ما هم صحبت نمی‌کنیم) اجازه بدهید بعداً وقت می‌دهیم ان‌شا‌ءالله بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای محبی‌نیا بفرمایید.

جهان بخش محبی نیا
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای مطهری! براساس آیین‌نامه مواقعی که نمایندگان تخلفی را می‌بینند که با اصول قانون اساسی ناسازگار است و یا با آیین‌نامه هماهنگی ندارد بلافاصله حق دارند تذکر یا اخطار را تقدیم کنند. از هیأت‌رئیسه خواهش می‌کنم در اینجا یک مقدار سعه‌صدر بیشتری را نشان بدهد که ما در شور مشارکت داشته باشیم. اگر از مجلس شور گرفته بشود مطمئناً مجلس شورای اسلامی نامیده نمی‌شود. (نایب‌رئیس ـ‌ حالا تذکرتان ماده چند است؟) التفات بفرمایید جناب آقای مطهری! اخطار من اصل (15) قانون اساسی است. از صبح ما می‌آییم بعضی از واژگانی را، اول بگذارید من اصل پانزدهم را بخوانم. می‌گوید: «زبان و خط رسمی و مشترک مردم ایران فارسی است». خیلی هم خوب، ما فارسی را آقایانی که الان چه نماینده مجلس و شورای نگهبان و چه بالا و پایین هستند بهتر از فردوسی، سعدی، حافظ و نظامی‌گنجوی بلد نیستیم. ببینید! نوشته «زبان و خط رسمی و مشترک مردم ایران فارسی است. اسناد و مکاتبات و متون رسمی و کتب درسی باید با این زبان و خط باشد ولی استفاده از زبان‌های محلی و قومی در مطبوعات و رسانه‌های گروهی و تدریس ادبیات آنها در مدارس، در کنار زبان فارسی آزاد است». آقای مطهری! کجا آمده شما به جای واژه «کنترل»، «وارسی» بگذارید یا الان واژه‌ای را آقای دکتر قاضی‌زاده گفتند «برنما»، «برکلا»، «کلابر» اینها لغو مجلس است. به خدا قسم لغو زبان فارسی است، بی‌اعتنایی به دستاوردهای بزرگی است که این جامعه ایران (6000) سال سابقه دارد. آقای مطهری! من از جناب‌عالی و هیأت‌رئیسه خواهش می‌کنم، الان ما (30)، (40) تا اصلاح داشتیم هیچ‌کدامشان با بچه‌‌های دبیرستان و دانشگاه، بنده معلم دانشگاه هم هستم، با این واژگان آشنا نیستم. الان کار به جایی رسیده متأسفانه این زبان و فرهنگستان کارهایی را کرده که موجب بی‌حرمتی به زبان فارسی است. استدعا می‌کنم اجازه بدهید با همان زبان فردوسی، سعدی، نظامی، خیام و زکریا و آیت‌الله نائینی و آخوند خراسانی پیش برویم، این اصلاحاتی که کارد بر گردن می‌گذارد پیشکش. آقای مطهری! استدعا می‌کنم، این را عاجزانه درخواست می‌کنم در هیأت‌رئیسه جلوی این کارها را بگیرید، و الا خدای عالم شاهد است ما از این مجلس می‌رویم.

علی مطهری
اخطار شما وارد نیست، (محبی‌نیا ـ آقا چرا؟) به خاطر اینکه الان در این چند سال اخیر کلمات لاتین و انگلیسی در زبان فارسی زیاد وارد شده.

جهان بخش محبی نیا
این میز شما را کور کرده، از زمانی که پشت آن میز نشستی همه چیز یادت رفته.

علی مطهری
اگر شما یادتان باشد بنده هم یک سؤال از وزیر ارشاد راجع به همین موضوع داشتم و ایشان هم کارت زرد گرفت. ببینید! کلمات انگلیسی در زبان فارسی متأسفانه امروز زیاد شده، ما باید در مقابل این پدیده بایستیم و کار شورای نگهبان هم کار درستی است.

جهان بخش محبی نیا
آقا! این وهن زبان فارسی است. بیشتر از این محافظه‌کاری نکنید. به مولا قسم از شما بعید است که بخواهید اینطوری شوید. دردهای ما اینهاست.

علی مطهری
آقای محبی‌نیا اجازه بدهید، ببینید! اینکه اینها درد ما است یا نه اینها بحث دیگری است، ولی ما باید از کلمات فارسی استفاده کنیم. این کار درستی است، آقای محبی‌نیا! شما نباید ایراد بگیرید، حالا غیر از شما و آقای دلخوش که دست حافظ را از پشت بستید ممکن است بگوییم شما در ادبیات فارسی وارد هستید، ولی واقعاً کلمات آمده جایگزین کلمات فارسی شده. ما باید با این پدیده مبارزه بکنیم.

جهان بخش محبی نیا
آنها کجایش فارسی است؟ مگر درد ما این است؟

علی مطهری
اتفاقاً ما می‌خواهیم به همان ادبیات آخوند خراسانی و اینها به قول شما برگردیم. اخطارتان وارد نیست، آقای لاهوتی بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای لاهوتی! پیشنهاد حذف ماده (35) تان را بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر قاضی‌زاده! بنده تبصره را عنوان کردم، کل ماده را ندارم. ابتدا من می‌خواهم عنایتی داشته باشید، دوستان ببینید! در این هفته ما با عنایت جناب آقای دکتر روحانی و کابینه محترم دولت حضوری که در استان پیدا کردند، راه‌آهن استان گیلان که متعلق تنها به ما نیست،‌ استان گیلان در سال یک چیزی حدود (36) میلیون مسافر به این استان تردد می‌کنند و می‌تواند شرایط را برای همه مردم ایران سهل بکند. (نایب‌رئیس ـ حالا پیشنهادتان را بفرمایید) آقای دکتر مطهری! یک ابهامی من اینجا دارم، شما اگر یک چند لحظه‌ای به عرایض بنده دقت بفرمایید شاید این موضوع حل شد. ببینید! در تبصره ذیل ماده (35) آمده «استفاده از نمادهایی نظیر لباس یا رنگ خاص جهت تبلیغات نامزدها» آقای دکتر مطهری! شما استحضار دارید که معمولاً نامزدها از نماد و لباس‌های خاصی به جهت تفکیک کردن نوع تبلیغات استفاده بکنند، ادامه این آمده در شعب أخذ رأی، اگر منظور فقط شعبه أخذ رأی است بنده اعتراضی ندارم، اما نه، در کل انتخابات ما بخواهیم این بحث نماد و البسه و اینها و تفکیک رنگ را ممنوع بکنیم بنده تقاضای حذف دارم، ولی اگر نه، فقط در شعبه است بنده هم اخطار ندارم.

علی مطهری
اینجا صراحت دارد که «در شعب أخذ رأی توسط اعضای شعبه و یا سایر افراد».

مهرداد لاهوتی
پس فقط این موضوع در شعبه ممنوع است.

علی مطهری
بله، فقط در شعبه است، منتها به نظر من «و یا سایر افراد» ابهام دارد. چون ممکن است شامل مراجعان هم بشود.

مهرداد لاهوتی
آقای دکتر مطهری عنایت بفرمایید! معمولاً‌ کاندیداها یک رنگ مشخصی را به عنوان نماد در طول آن هفته تبلیغات استفاده می‌کنند. اگر این بحث آن روز أخذ رأی در شعبه رأی‌گیری است کاملاً فرمایش شما را ما می‌پذیریم، اما این را در مشروح مذاکرات هم بیاورید، چون من دیدم آقای وکیلی هم عرایض بنده را تأیید می‌کنند. اگر منظور در کل انتخابات است بنده تقاضای حذف دارم، اگر فقط در آن روز رأی‌گیری در شعبه است شما در مشروح مذاکرات این را شفاف بفرمایید.

علی مطهری
درست است، اینجا مقصود اعضای شعبه است و این «سایر افراد» هم منظور مثلاً ناظران کاندیداها و اینها است، و الا مردمی که می‌آیند رأی بدهند ممکن است از آن رنگ‌ها استفاده کرده باشد، آن را نمی‌توانیم کاری‌اش کنیم. مثلاً فرض کنید در سال 96 مثلاً با رنگ بنفش بیاید بخواهد رأی بدهد، چکارش کنیم؟ بگوییم لباست را در بیاور؟ در سال 88 با رنگ سبز می‌خواهد بیاید رأی بدهد، به نظرم اینها را نمی‌شود. منظور اعضای شعب و افرادی که در آنجا مسئول هستند نباید از این رنگ‌ها استفاده بکنند. قاعدتاً همین است، اعضای شعبه را نوشته. «و سایر افراد حاضر در شعبه».

محمدجواد کولیوند
آقای مطهری! ما الان داریم در بعضی از شعب با رنگ خاص می‌آیند، اصلاً نباید تبلیغات کنند، اصلاً از (24) ساعت قبل، تبلیغات ممنوع است.

علی مطهری
حالا رنگ لباس یک کسی اتفاقی مثلاً بنفش شده، چکارش کنیم؟

محمدجواد کولیوند
کسی به اتفاقی‌ گیر نمی‌دهد.

علی مطهری
چه بگوییم؟ بگوییم برو لباست را عوض کن بیا؟! مردم را می‌گویم، اینجا عوامل اجرایی را دارد می‌گوید. آنطور باید با مردم در بیفتند، نمی‌شود. آقای کولیوند! اینجا بگوییم «و سایر افراد مسئول» کلمه «مسئول» را به نظرم اضافه کنیم. همان سایر افراد مسئول مشکل را حل می‌کند. (ذوالنوری ـ‌ آقای دکتر! لباس نماد یک کاندیدا است، پای صندوق نمی‌‌توانند بیایند) (رحیمی ـ نمایندگان نامزدها هستند) حالا آقای لاهوتی که پیشنهاد حذفش را پس گرفت؟ (کولیوند ـ آقای رئیس! اجازه بدهید توضیح بدهم) با این اصلاح حل شد.

محمدجواد کولیوند
آقای دکتر! روز انتخابات کلاً تبلیغات ممنوع است، نمایندگان کاندیداها می‌آیند داخل حوزه به هر شکل باشد. حالا چه مردمی که می‌خواهند رأی بدهند، چه نمایندگان نامزدها و چه اعضای شعبه. آن روز تبلیغات ممنوع است. (رحیمی‌جهان‌آبادی ـ این دردسر است مثلاً رنگ سفید، 95 درصد مردم تربت‌جام رنگ لباسشان سفید است)

علی مطهری
آنکه از متن شما فهمیده می‌شود این است که «اعضای شعبه و افراد مسئول» است. (ذوالنوری ـ مثل این است که عکس کاندیداها را در دست داشته باشند، وقتی نماد آن کاندیدا بیاید پای صندوق مثل عکس آن کاندیداست) پس منظور شما این است که شامل مراجعان و مردم هم می‌شود، حالا ببینیم مجلس رأی می‌دهد یا نه. حالا پیشنهاد دیگری داریم؟ به رأی می‌گذاریم. مخالف می‌خواهد صحبت کند؟ بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای عباس گودرزی مخالف هستند، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای وکیلی عزیز! آقای لاهوتی از پیشنهادشان منصرف شدند. آقای لاهوتی! شما روی پیشنهادتان مصرّ هستید؟

علی مطهری
مخالف صحبت می‌کند؟ منصرف شدند. خود ماده پیشنهادی نداریم؟ ما پیشنهادی نداریم، مخالف نمی‌تواند صحبت کند. به رأی می‌گذاریم. نظر دولت چیست؟ (سامانی ـ با این متنی که نوشته شده موافقیم) منظور شما این است که شامل مردم هم می‌شود؟ هرگونه تبلیغی که با آن رأی باشد. کمیسیون هم موافقند؟ (کولیوند ـ با اصل ماده موافقیم)، (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ پیشنهاد حذف پس گرفته شده، اصل مطرح است) حضار 213 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به اصل همان متن ماده (35) اعلام بفرمایید. استفاده از رنگ‌های تبلیغاتی هم برای اعضای شعب و هم برای همه افراد ممنوع است. دولت و کمیسیون موافق هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اگر پیشنهاد ندارید ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 36 ـ ماده (63) قانون و تبصره‌های آن به‌شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 63 ـ هر نامزد می‌تواند در مرکز استان حوزه انتخابیه اصلی دارای یک ستاد تبلیغات مرکزی و در هر یک از حوزه‌های انتخابیه فرعی و تابعه فرعی آن استان نیز دارای یک ستاد به تفکیک خواهران و برادران باشد. در شهرهایی که دارای مناطق چندگانه شهرداری می‌باشند، در هر منطقه‏ی شهرداری یک ستاد انتخابات فرعی به ترتیب فوق می‏تواند دایر شود. تبصره 1 ـ تشکیل ستاد تبلیغات انتخاباتی اعم از اصلی و فرعی بدون اعلام قبلی نشانی ستاد و نام مسئول آن توسط نامزد یا نماینده رسمی وی به فرمانداری یا بخشداری ممنوع است. فرمانداری یا بخشداری مربوطه موظف است بلافاصله مشخصات فوق را به هیأت اجرایی و هیأت نظارت مربوطه ارسال نماید. در صورت تخلف از این حکم، فرد تشکیل‌دهنده ستاد به مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می‌شود. تبصره 2 ـ معرفی افرادی که سابقه محکومیت کیفری مؤثر یا تخلفات و جرایم انتخاباتی داشته باشند، به‌عنوان رئیس یا مسئول ستاد اعم از اصلی و فرعی ممنوع و تشکیل آن در حکم ستاد غیرمجاز است. تبصره 3 ـ مسئولیت اداره و نظارت بر اجرای ضوابط و قوانین توسط ستادهای تبلیغاتی برعهده رئیس ستاد تبلیغات مرکزی هر نامزد می‌باشد. این امر نافی مسئولیت نامزد‌ها دراین خصوص نمی‌باشد. تبصره 4 ـ ستادهای تبلیغاتی مکلفند آموزش‌های لازم را به عوامل خود، جهت فعالیت در چهارچوب قانون ارائه دهند. تبصره 5 ـ نیروی انتظامی موظف است ضمن هماهنگی با هیأتهای اجرایی، اقدام به پلمب ستادها و مراکز غیرمجاز نماید و گزارش آن را به هیأتهای اجرایی و نظارت حوزه مربوطه ارسال کند. آقای کولیوند! این مراکز را قبلاً تعریف نکردید، یا گفتید ستاد اصلی، فرعی و تابعه، باید این را روشن بکنید منظورتان چیست؟ ستادها، پس «مراکز» اضافه است، درست است؟ آقای حاجی! حذفتان را مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز ببینید! در این ماده (36) چه مواردی را داریم مصوب می‌کنیم؟ تا الان یک نامزد در حوزه اصلی خودش که حالا یا حوزه شهرستانی بود یا دو یا چند شهرستان ستادهای خودش را تشکیل می‌داد. الان در این ماده (36) چه می‌گوید؟ می‌گوید هر نامزد می‌تواند هم در مرکز حوزه انتخابیه که مرکز استان می‌شود، یعنی این یک هزینه هنگفت برای یک کسی است که می‌خواهد کاندیدا بشود و همچنین در حوزه‌های انتخابیه فرعی، حوزه‌های انتخابیه فرعی کجاست؟ همه مراکز شهرستان‌های آن استان، مثلاً در استان مازندران که (22) شهرستان دارد یک نامزد باید در (22) شهرستان آن استان دفتر ستاد انتخاباتی بزند و همچنین در مراکز بخش‌ها، اینها چه میزان پول نیاز دارد؟ اینها سرمایه ملی است که می‌خواهد صرف تبلیغات و هزینه بشود. این میزان پول هنگفت را یک نفر باید از کجا بیاورد و از چه کسانی باید بگیرد که در فردایی که اگر احیاناً رأی آورد طلبکارش نشوند و بعد این فردی که رأی می‌آورد چه مقدار بدهکار آن افراد می‌شود؟ باید حرف مردم را بزند یا حرف آن افراد یا تشکل‌هایی که از او حمایت کردند؟ عزیزان ببینید! در تبصره (1) باز دوباره یک نکته‌ای را آورده، گفته «تشکیل ستاد تبلیغات انتخاباتی اعم از اصلی و فرعی» یعنی چه؟ اصلی‌اش که استان است، فرعی‌اش که شهرستان است. پس مراکز بخش نباید داشته باشد. من می‌خواهم بگویم که با عرض معذرت از عزیزان کمیسیون شوراها، در خیلی از این متونی که آوردند دقت لازم نشده و اتفاقاً در برگزاری انتخابات کلمه به کلمه، هر حرفی کمتر یا بیشتر در قانونگذاری خودش می‌تواند منشأ اختلاف باشد. چرا اینجا «تابعه فرعی» نیامده؟ شما که در بند دیگرش آوردید به بخشداری اعلام بشود، کجا به بخشداری اعلام بشود وقتی شما ستاد فرعی را اینجا نیاوردید؟ این هم یک نکته. و بعد در مراکز بخش گفته شده که ستاد تشکیل بشود، شما می‌دانید در یک بخش ممکن است شهرهایی باشد چند برابر جمعیت روستایی یک بخش باشد، آن‌وقت آن شهرها نمی‌تواند ستاد داشته باشد، اما در مرکز بخش، یعنی می‌خواهم بگویم تناسب هم وجود ندارد. نکته بعدی، در تبصره (5) گفته «نیروی انتظامی موظف است»، یعنی داریم تکلیف می‌کنیم که چه؟ که بتواند این ستادها را پلمب بکند. گفته ضمن هماهنگی با هیأت‌های اجرایی، این باید می‌آمد براساس مصوبه هیأت‌ اجرایی حداقل هماهنگی که فردا اختلاف می‌شود، رئیس می‌گوید با من هماهنگی کردند یا نکردند و خیلی مسائل می‌تواند به وجود بیاید. نکته پایانی بنده این است که عزیزان! در این شرایط که ما وقت مجلس را در این پایان سال داریم به این قانونی که الان ضرورت آن‌چنانی ندارد می‌گذرانیم واقعاً مردمی که صدای ما را از طریق رادیو می‌شنوند چه قضاوتی می‌کنند؟ ببینید! ما همین (نایب‌رئیس ـ متشکریم) آقای مطهری! یک جمله، دو روز که در شهرستان رفتیم، آقای مطهری! من نمی‌دانم جناب‌عالی در حوزه انتخابیه بین مردم رفتید یا نه. خدا شاهد است ما جواب قانع‌کننده برای این گرانی‌ها به مردم نداشتیم. گوشت کیلویی (125) هزار تومان شده (نایب‌رئیس ـ حالا این بحث دیگری است) آقای رئیس ببینید! ما چند بار گفتیم جلسه بگذارید، یک هم‌زبانی داشته باشیم.

علی مطهری
آقای حاجی! پیشنهاد شما و آقای صباغیان در هیأت‌رئیسه مطرح شد، منتها بنا شد ان‌شا‌ءالله بعداً بشود.

حسینعلی حاجی
بعداً کی؟ ما چه جوابی برای مردم داشته باشیم؟

علی مطهری
فعلاً ما گرفتار بودجه و اینها هستیم.

حسینعلی حاجی
گرفتار بودجه؟! این ستاد تنظیم قیمت‌هایی که در تهران است اولویت را به تهران داده،‌ ما در شهرستان‌ها چه جوابی راجع به کالاهایی که گران می‌شود به مردم بدهیم؟

علی مطهری
متشکریم، به‌هرحال فعلاً ارتباطی با بحث ما ندارد. مخالف صحبت می‌کند؟

محمد علی وکیلی
مخالف وقتشان را به جناب آقای کواکبیان دادند، بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با تبریک حلول ماه مبارک رجب و همچنین تسلیت شهادت امام هادی که امروز است، برادر عزیز ما آقای حاجی‌دلیگانی ظاهراً توجه به واژه‌ها و عبارت‌ها دارند دقت نمی‌کنند. ببینید! نگفته «باید» ایشان می‌گوید که هر نامزد باید در مرکز استان و گفته می‌تواند. می‌تواند مفهومش این است که اگر بودجه‌‌اش را داشت برود انجام بدهد، نداشت هم انجام نمی‌دهد و چون قرار است انتخابات استانی بشود و ضمناً بحث، بحث مربوط به احزاب است عموماً اینجا احزاب باید فعال بشوند. لذا اینکه ایشان می‌فرمایند که ممکن است باندهای ثروت و امثال اینها باشد بحث اینطور نیست. واقعیتش مردم هم می‌فهمند. آن نامزدی که بی‌رویه هزینه می‌کند حتماً در انظار عمومی نمی‌‌تواند مقبولیت بالا داشته باشد، یا در مورد بحث‌های بخشداری کاملاً مشخص است، یا اینکه فرمودند مثلاً در مراکز غیرمجاز نیروی انتظامی می‌تواند ورود کند. در مورد مراکز مجاز که نیروی انتظامی بحثش پلمب کردن نیست. اگر غیرمجاز باشد کاملاً مشخص است، لذا من در تعجبم عزیزانی که واقعاً مخالفت می‌کنند با این بحث‌ها به چه نیتی؟ واقعاً باید دقت بشود، حرف هم درست است، من فکر می‌کنم اتفاقا‌ً این ماده جزء موادی است که خوب تنظیم شده و عزیزان حتماً رأی بدهند. آقای دکتر مطهری! یک نکته‌ای که حالا بعضی دوستان در مورد گرانی‌ها و اینها صحبت می‌کنند، من خواهشم این است که اگر آقای کوهکن اجازه بدهند می‌خواهم عرض بکنم که مجلس حتماً باید یک واکنشی نسبت به این پتروشیمی گیت که بالای (7) میلیارد دلار اختلاس شده، ما مجلس باید حتماً واکنش نشان بدهیم و کمیسیون‌های ذی‌ربط حتی قبل از سال یک واکنشی نشان دهند، یک رقم بسیار بسیار بالایی است. مجلس این را یک واکنشی داشته باشد، خیلی ممنون.

علی مطهری
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
موافق وقتشان را به جناب آقای حسین‌زاده دادند، بفرمایید.

عبدالکریم حسین زاده
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران عزیزم عرض سلام و ادب دارم. از آقای دکتر زاهدی همکار عزیز تشکر می‌کنم که فرصت دادند من در این بخش صحبت بکنم. آقای کولیوند عزیز ببینید! ما گویی اینکه عنوان انتخابات را تغییر به استانی دادیم، منتها روح حاکم بر انتخابات هنوز به صورت فردی و شخصی است. کاری که ما کردیم نگرانی از حضور پول‌های کثیف یا کانون‌های ثروت و تأثیرگذاری‌شان در روندهای انتخابات بود و لیستی کردن انتخابات تأثیر این شرایط حضور پول‌‌های کثیف را کم می‌کرد. حالا ما بیاییم یک فضایی را ایجاد بکنیم که افراد بروند در حوزه‌های شهرداری در شهرها و بخش‌ها تبلیغات بکنند. شما حجم کثیر پوستر‌ها و عکس‌هایی که در بخش‌های مختلف روی دیوارها چسبانده خواهد شد را در ذهن‌تان برای یکصدم ثانیه تصور بکنید، اصلاً‌ امکان‌پذیر هست‌؟ میزان خسارت‌هایی که به بدنه‌های شهری، روستایی و بخشی ما زده شد اصلاً‌ قابل تصور است؟ ما داریم عنوان را تغییر می‌‌دهیم، روح حاکم بر آن همچنان روح قبلی است. آقای دکتر مطهری! من خواهش می‌کنم، اگر این رفع ابهام صورت بگیرد که منظور فقط تبلیغات لیستی باشد قابل قبول و قابل فهم است، اما اینکه افراد بیایند در همه بخش‌ها و شهرداری‌ها، واقعاً می‌دانید چه بلایی به سر شهرها و بخش‌‌ها خواهیم آورد؟ من فکر می‌کنم که بیشتر در دام انتخابات به صورت فردی و حتی پول‌‌های کثیف و فرآیندهایی که این حجم هزینه کردن‌ها را برای ما گسترده خواهد کرد خواهیم افتاد. اولاً من خواهش می‌کنم این رفع ابهام را بپذیرید که تبلیغات به صورت لیستی، نه افراد باشد. اگر نمی‌پذیرید که، همکاران من! واقعاً به این شیوه تبلیغات قطعاً رأی ندهید که اثرات بسیار منفی بر بستر نقاط سکونتگاهی‌مان به وجود خواهد آورد.

علی مطهری
آقای حسین‌زاده! به هر حال ما کاندیداهای مستقل هم داریم، یعنی اگر بخواهد منحصر به لیستی و حزبی بکنید به مشکل برمی‌خوریم و نمی‌توانیم جلوی تبلیغات نامزدها را بگیریم. نظر دولت بر حذف ماده (36) چیست؟ یک ابهامی هم اینجا آقای کوهکن فرمودند که در آن شهرهایی که مناطق مختلف ندارد آیا آنجا می‌توانند ستاد بزنند؟ بفرمایید.

سيدسلمان ساماني
بسم الله الرحمن الرحیم دغدغه‌هایی که دوستان فرمودند ما در لایحه جامع انتخابات به صورت کامل اینها را پیش‌بینی کرده بودیم. دلیل اینکه اصرار داشتیم این موضوع در قالب لایحه جامع انتخابات پیگیری بشود یکی از دلایل مهم آن همین بود که موارد مختلف در یک منظومه کامل پیش‌بینی بشود. علی‌ای‌حال مجلس تصمیم گرفت که به این صورت به طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس ورود و رسیدگی بکند. در رابطه با حق و حقوق نامزدهای انتخابات در صورتی که انتخابات به صورت استانی برگزار بشود ما نمی‌توانیم نامزدها را منع بکنیم که ارتباط مستقیم و چهره به چهره با رأی‌دهندگان برقرار نکنند. این جزء حقوق اولیه نامزدها است که بتوانند در اقصی‌نقاط حوزه انتخابیه‌ای که به رأی افراد نیاز دارند ارتباط برقرار بکنند و برنامه‌های خودشان را اعلام بکنند. مطلبی که دوست عزیزمان آقای حاجی در رابطه با بحث‌های مالی و اقتصادی که در این حوزه مطرح می‌شود فرمودند در فصل دیگری از این طرح موضوعات مالی انتخابات و اینکه هر نامزد تا چه حد و در چه حوزه‌هایی می‌تواند منابع مالی خودش را هزینه بکند و از چه منابعی هم آنها را کسر بکند احکام خوبی آمده که با تصویب آنها عملاً دغدغه‌های ورود منابع مالی نامشخص در حوزه انتخابات در حد قابل قبولی کاهش پیدا می‌کند. با توجه به اینکه این موضوعی که در این ماده و تبصره گفته شده در راستای صیانت از حقوق نامزدها و جزء حقوق اولیه آنها است نظر ما هم این است که این متن اولیه بماند و با پیشنهاد حذف مخالف هستیم.

اکبر رنجبرزاده
کمیسیون بفرمایید.

علی مطهری
متشکرم، کمیسیون هم نظرشان را بگویند.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! من خواهش می‌کنم توجه بفرمایید! ما در ماده (36) آمدیم ماده (63) قانون قبلی را اصلاح کردیم. ماده (63) قانون قبلی «ستادهای تبلیغات انتخاباتی تنها در مراکز بخش‌ها، شهرها، شهرستان‌ها دایر می‌گردد. در شهرهای بزرگ در هر منطقه شهرداری یک محل به عنوان ستاد انتخاباتی می‌تواند دایر گردد». اینجا هم همین را گفتیم، گفتیم در مرکز استان یک ستاد مرکزی داشته باشد، در هریک از حوزه‌های انتخابیه فرعی، حوزه انتخابیه فرعی شهرستان‌ها و شهرهای تابعه‌اش است و آن تابعه فرعی بخشداری‌ها است. اگر ما الان نگوییم که نامزد انتخاباتی کجا می‌تواند ستاد بگذارد، اگر این ماده را حذف کنیم ستادش را کجا باید برود برقرار بکند؟ تبصره‌های بعدی این را نگاه می‌کنید شرایط را گفته، دیگر نگاهش متمرکز بر این نیست که ستاد انتخاباتی مثلاً در بخشداری هزینه‌ها را بالا می‌برد. دوستان گفتند هزینه‌ها را بالا می‌برد، آقای کواکبیان درست گفتند، گفتند ما در ابتدای ماده گفتیم می‌تواند، یعنی دیگر اصلاً شیوه‌های تبلیغاتی تغییر کرده. لذا ما باید در قانون جامع و مانع داشته باشیم نامزد انتخاباتی باید مرکز استان و مرکز شهرستان که تابعه فرعی است و تابعه‌اش هم که بخشداری است باید در قانون بیاید. لذا خواهش می‌کنم به حذفش رأی ندهید. اگر به حذف رأی بدهید عملاًٌ یک تشویشی اتفاق می‌افتد. خواهش می‌کنیم که به حذف رأی ندهید.

علی مطهری
آقای کولیوند ببینید! در تبصره (2) شما می‌گویید «معرفی افرادی که سابقه محکومیت کیفری دارند به عنوان رئیس یا مسئول ستاد» (کولیوند ـ اینها برای هیأت‌های اجرایی است) می‌گوید ممنوع است، بعد می‌گویید «و تشکیل آن در حکم ستاد غیرمجاز است» به نظرم این را ما باید اجازه بدهیم مثلاً کاندیدا از فرمانداری درخواست استعلام کند، یک چنین چیزی. (کولیوند ـ گفتم مرکز شهرها)

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای کولیوند! پس این استعلام تبصره (2) به عهده فرمانداری است. (کولیوند ـ خودش باید بگیرد)

علی مطهری
جواب استعلام خودش را که نمی‌دهند.

محمدجواد کولیوند
آقای دکتر! در مواد دیگر گفتیم، زمانی که می‌خواهند معتمدین را انتخاب کنند برای این کار گفتیم باید این شرایط را داشته باشند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای کولیوند! بحث معتمدین نیست. در تبصره (2) گفتید رئیس ستاد انتخاباتی باید فاقد جرم و سابقه سوء باشد.

علی مطهری
این خبر ندارد که فاقد جرم است یا نه. باید بگوییم «در صورت درخواست کاندیدا فرمانداری یا بخشداری باید استعلام مورد نظر را انجام بدهد». «عدم سوء‌پیشینه» که اینجا نیامده. به هر حال به عهده خود کاندیدا است. حضار 203 نفر، پیشنهاد حذف ماده (36) را به رأی می‌گذاریم. پیشنهاد آقای حاجی حذف ماده (36) است. دولت و کمیسیون مخالف هستند. (رنجبرزاده ـ هنوز 70 نفر در رأی‌گیری شرکت نکرده‌اند) دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. حضار 203 نفر، اصل ماده (36) را به رأی می‌گذاریم. دولت و کمیسیون موافق هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
7 ناطقان جلسه آقایان: علی قربانی، شهرام کوسه‌غراوی، احمد همتی، یحیی کمالی‌پور و سیدتقی کبیری

علی مطهری
ناطقان را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای علی قربانی نماینده محترم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان. ـ آقای سیدتقی کبیری نماینده محترم خوی و چایپاره. ـ آقای شهرام کوسه‌غراوی نماینده محترم مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای احمد همتی نماینده محترم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه. ـ آقای یحیی کمالی‌پور نماینده محترم جیرفت و عنبرآباد. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از جناب آقای علی قربانی نماینده محترم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

علی قربانی
نطق 7 دقیقه ای
به نام خداوند جان‌آفرین حکیم سخن در زبان آفرین خدمت همکاران عزیز و ملت بزرگ و آزاده ایران به ویژه مردم نجیب حوزه انتخابیه‌ام در شهرستان‌های بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان عرض سلام، ادب و احترام دارم. در آغاز یاد و خاطره کلیه شهدای گرانقدر انقلاب را گرامی می‌داریم و آرزوی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری و کلیه خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی دارم. همکاران فرهیخته! شما به عنوان عصاره فضائل ملت ایران نیک می‌دانید، ما وکلای مردم طبق اصل (67) قانون اساسی سوگند یاد کردیم که پاسدار حریم اسلام و نگهبان دستاوردهای انقلاب و مبانی جمهوری اسلامی باشیم و همواره به استقلال و اعتلای کشور و حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم پایبند باشیم، از قانون اساسی دفاع کنیم و در گفته‌‌ها، نوشته‌ها و اظهار نظر‌مان استقلال کشور، آزادی مردم و مصالح آنها را مد نظر قرار دهیم. لذا به استناد این اصل مترقی قانون اساسی در آغاز پنجمین دهه پیروزی شکوهمند انقلاب، ضمن تبیین و تشریح دستاوردهای بزرگ انقلاب در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی باید نداشته‌ها، مشکلات و تنگناهای روح‌آزار که این مردم صبور را به ستوه آورده است با صدای رسا به گوش مسئولان ارشد نظام برسانیم و با پافشاری بر اجرای اصول قانون اساسی از تمام ظرفیت‌های این میثاق ملی برای احقاق حقوق مردم استفاده کنیم. نمایندگان گرانقدر! بیایید صادقانه و شجاعانه به نسل جوان بگوییم علی‌رغم اقدامات و خدمات ارائه‌شده بعد از انقلاب به خصوص در مناطق محروم کشور شرایط امروز در آغاز پنجمین دهه پیروزی شکوهمند انقلاب زیبنده این ملت و انقلاب‌شان نیست. امروز پذیرفتنی نیست، مردم کشور با پیشینه پرشکوه ایران که با انبوه سرمایه‌های انسانی و طبیعی‌اش در جهان سرآمد است اینگونه روزگار بگذرانند و با ابرچالش‌هایی نظیر فقر، بیکاری،‌ تورم لجام‌گسیخته، بحران آب و محیط‌زیست، مشکلات بانکی و بودجه‌ای روبه‌رو باشند. بیایید برای همه ناتوانی‌ها، ناکامی‌ها، بدعهدی‌ها و نارسایی‌ها از مردم صبور و سربلند ایران صمیمانه عذرخواهی ‌کنیم. نمایندگان معزز ملت بزرگ ایران! صادقانه می‌گویم بیش از (80) درصد مشکلات فعلی کشور نتیجه برخی سوء‌مدیریت‌ها است و تنها (20) درصد متأثر از تحریم‌ها و مشکلات خارجی است. همکاران عزیز! مشکل ما کمبود اعتبارات نیست. براساس آخرین آمار (1750) هزار میلیارد تومان نقدینگی در کشور وجود دارد. مشکل ما کاهش فروش نفت نیست، مگر ما در دولت‌های نهم و دهم بیش از (700) میلیارد دلار نفت نفروختیم که برابر فروش نفت ما از زمان مظفرالدین‌شاه قاجار تا سال 84 بود؟ ولی به دلیل اعمال سیاست‌های غلط در پایان دولت، رشد اقتصادی منفی (6)، تورم (40) درصد و تعداد فقرا نسبت به ابتدای دولت دوبرابر گردید. مگر سیاست‌های غلط ارزی در همین دولت در سال 97 میلیاردها دلار ارز را به باد نداد؟ مگر ما (13) میلیارد دلار ارز (4200) تومانی برای کالاهای اساسی اختصاص ندادیم، ولی به دلیل سوء‌مدیریت و رانت‌خواری عده‌ای سودجوی خائن به ملک و میهن در یک سال گذشته گوشت گوسفندی (98) درصد، ‌گوشت گاو (88) درصد، گوشت مرغ (87) درصد، برنج (75) درصد و رب گوجه‌فرنگی (231) درصد افزایش قیمت داشته است، در حالی که میانگین تورم در دنیا (2) درصد است، تورم نقطه به نقطه در بهمن‌ماه از (43) درصد گذشته است. همکاران عزیز، هیأت‌رئیسه محترم! امروزه نابرابری‌های اجتماعی، شکاف طبقاتی، تبعیض بین کارکنان دولت و بی‌مهری نسبت به بازنشستگان عزیز به سوهان روح این عزیزان و خانواده‌های صبورشان تبدیل شده است. اینکه (85) درصد بازنشستگان زیر خط فقر هستند مایه تأسف و شرمساری ما است، ولی تأسف‌بارتر این است که بازنشسته‌ای با مدرک دکتری در یک دستگاه باید (21) میلیون تومان حقوق بگیرد و فرد دیگری با همان مدرک در دستگاه‌ دیگر (2) میلیون تومان حقوق دریافت کند. آیا این تبعیض‌های ناروا عدالت است؟ مایه تأسف است در کشوری با این همه تنگناهای اقتصادی عده‌ای فرصت‌طلب با رانت و فساد میهن به تاراج دهند و اقدامات انبوه دستگاه‌های نظارتی کشور مؤثر واقع نشود. سر برآوردن پیاپی سلطان‌ها در کشور اسباب شرمندگی همه ما است که نمونه آن سلطان‌های مختلف نظیر سلطان سکه، سلطان قیر، سلطان شکر و غیره است. مردم شریف ایران! بیش از (80) درصد کارمندان ما زیر (3) میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند و در کشور حدود (12) میلیون بیکار رسمی و غیررسمی داریم که این شرایط ثمره سوء‌مدیریت، عدم نظارت، غارت بیت‌المال، خروج سرمایه از کشور، رانت و فساد و پرداخت حقوق‌‌های (45) میلیونی و پاداش‌های پایان‌خدمت (1) میلیاردی است، در حالی که برخی از مردم نان‌شان را در میان زباله‌ها می‌جویند و با ناله روزگار سپری می‌کنند. واقعاً شرم‌آور است از محل صندوق ذخیره فرهنگیان به چهار نفر بیش از (3000) میلیارد وام پرداخت شود، در حالی که فرهنگیان عزیز برای دریافت یک فقره وام (20) میلیونی باید از هفت‌خان رستم بگذرند. جناب آقای دکتر روحانی! خراسان‌شمالی با (9/0) درصد اعتبارات ملی رتبه (31) کشوری را دارا است. این درحالی است که زیرساخت‌های اصلی استان در حوزه راه، راه‌آهن و فرودگاه با مشکلات حادی روبه‌رو است. جناب آقای دکتر روحانی، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران! چهاربانده کردن جاده بجنورد به جنگل گلستان که جزء مصوبات سفر جناب‌عالی بوده هنوز به اتمام نرسیده و بیش از سه سال از «علی برکت‌الله» جناب‌عالی در شروع و آغاز عملیات اجرایی فاز (2) پتروشیمی می‌گذرد، ولی هنوز وارد فاز اجرایی نشده است. جناب آقای مهندس اسلامی وزیر محترم راه و شهرسازی! علی‌رغم تأکیدات جناب‌عالی در جلسه مشترک نمایندگان و آقای استاندار با جناب‌عالی هنوز تعداد پروازهای بجنورد ـ تهران افزایش نیافته است. جناب آقای مهندس اسلامی! عدم تکمیل راه میامی ـ جاجرم ـ گرمه و بجنورد ـ سنخواست دارد به یک معضل بزرگ و اسباب طنز مردم و سند ناتوانی دولتمردان منطقه تبدیل می‌شود. لطفاً دستور فرمایید در احداث آنها تسریع شود. جناب آقای دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت! شهرستان راز و جرگلان با (301) کیلومتر مرز مشترک و (70) هزار نفر جمعیت فاقد بیمارستان است و علی‌رغم قول‌های مکرر هنوز هیچ اقدامی برای پایان دادن به رنج و مرارت‌ها صورت نگرفته است. جناب آقای دکتر روحانی! در خراسان‌شمالی تورم نقطه به نقطه در بهمن‌ماه به (51) درصد رسیده که رتبه سوم کشوری را داشته است. لطفاً دستور فرمایید به این گرانی و بی‌سروسامانی که ریشه در عدم اقتدار و ناتوانی برخی دولتمردان دارد، پایان داده شود. جناب آقای دکتر روحانی! اعتبارات توازن ملی و استانی به منظور کاهش فاصله‌های استان‌های توسعه‌یافته و در حال توسعه در قانون پیش‌بینی شده. در حالی که در سال 97 تنها (14) درصد اعتبارات تاکنون تخصیص یافته است و این در حالی است که (50) درصد اعتبارات استان خراسان‌شمالی و دیگر مناطق کمتر توسعه‌یافته کشور از محل توازن ملی و استانی است. لطفاً دستور فرمایید تخصیص‌ها افزایش یابد تا وضعیت زیرساخت‌های استان بهبود و زمینه جذب سرمایه‌گذاری افزایش یابد تا منجر به رونق اقتصادی و کاهش تورم (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) و افزایش اشتغال گردد. ز دست کوته خود زیر بارم که از بالا بلندان شرمسارم والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی مطهری
احسنت، خیلی ممنون.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای قربانی به خاطر رعایت وقت تشکر می‌کنیم. از جناب آقای شهرام کوسه‌غراوی نماینده محترم مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش دعوت می‌کنم، برای مدت هفت دقیقه در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

شهرام کوسه غراوی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین مسلمانلر! قلیچ اورسا بربره دونت دونب دین‌لر نقصانه گلگی ظلم ایلاب بیربیرن ساسا اسیره فلک بوپیکردن پوشما ناگلگی با درود به ارواح پاک شهدا، امام شهدا و آرزوی صحت و سلامتی و طول عمر باعزت برای مقام معظم رهبری و عرض ارادت به ملت بزرگ، مقاوم و غیور ایران، مخصوصاً مردم شریف شهرستان‌های مینودشت، کلاله، مراوه‌تپه و گالیکش و بخش‌های گلیداغ، پیش‌کمر، لوه و کوهسارات. پیشاپیش فرارسیدن سال نو و عید سعید باستانی نوروز را به عموم مردم بزرگوار ایران تبریک عرض نموده. برای همه ایرانیان در هر نقطه از جهان آرزوی سلامتی، تندرستی و سربلندی دارم. جناب آقای مطهری و همکاران! مستحضرید که جهان امروز جهان متلاطم و پرتنشی است. در سالی که در حال پایان است هیچ کشوری در سرتاسر گیتی حاشیه امن، مطمئن و بدون دغدغه‌ای نداشت، حتی کشورهای بزرگ غربی نیز همپای کشورهای در حال توسعه و به اصطلاح جهان سومی با مشکلات عدیده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند. تشدید جنگ سرد بین آمریکا و اروپا از یک طرف، روسیه از طرف دیگر و وضعیت متزلزل ترامپ در کنگره و مجلس آمریکا تعطیلی چندین روزه دولت آمریکا و خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، دیدار نمایشی ترامپ با رهبر کره‌شمالی و شکست مذاکره دو کشور نمونه بارز این ادعا است. در چنین شرایطی نیاز است به آرامش در کشور عزیزمان ایران به ویژه در بعد سیاست خارجی دوچندان مهم و پراهمیت جلوه می‌کند. بی‌گمان دیدار رهبر معظم انقلاب با بشاراسد نقطه مقابل بسیاری از رویدادهای خارجی محسوب می‌شود، زیرا این دیدار اوج موفقیت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راهبردهای بین‌المللی را نشان داد. تهاجمات و تحریم‌های ظالمانه و یک‌طرفه آمریکای جهانخوار برخلاف مصوبات و قطعنامه سازمان ملل متحد که به فکر دشوار کردن شرایط معیشت ملت بزرگ ایران است با مقاومت مردم همچون ایستادگی در جنگ تحمیلی دفع خواهد گردید و نکته‌ای که سیاستمداران و مسئولین نظام باید به آن توجه کنند این است که کشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی نیاز به همدلی، اتحاد و یگانگی در راستای حفظ و تقویت منافع ملی و عمومی دارد. در ادامه توجه همگان را به بیانیه گام دوم انقلاب که به عنوان یک راهبرد با هدف جهاد بزرگ ایران اسلامی که از طرف مقام معظم رهبری مطرح گردید، معطوف داشته و از همه مسئولین دلسوز می‌خواهم که در تمامی برنامه‌ها این سند را سرلوحه کار خود قرار دهند. در شرایط فعلی هرچند به برخی سیاست‌های دولت در حوزه اقتصادی انتقاد دارم، ولی تصمیم‌گیری‌های بهتر و کارشناسی‌شده به ویژه در حوزه اقتصادی، عمرانی و زیربنایی را اولویت دانسته و به عنوان خادم ملت بر خود فرض می‌دانم که پیگیر مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود بوده و توجه به مطالبات و عمل به تعهدات را در دستور کار خود قرار دهم. گرانی افسارگسیخته شرایط زندگی را بر مردم تنگ کرده، کمااینکه هنوز حوزه انتخابیه اینجانب رنگ محرومیت نزدوده با مشکلات سخت معیشتی همچون سایر هموطنان عزیز دست به گریبان است. لذا می‌طلبد با عزمی جهادی چاره‌ای عاجل اندیشیده شود. اگر بخواهیم از حوزه فرهنگ این منطقه صحبت کنیم باید دست معلمان عزیز را ببوسیم که با وجود مشکلات زیاد در سنگر تعلیم و تربیت جانانه به انجام وظیفه خود مشغولند. توجه به مشکلات این قشر فرهیخته باید در اولویت برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش باشد. احکام رتبه‌بندی معلمان که بودجه کافی برای آن پیش‌بینی شد و مصوبه به جای مجلس افزایش (400) هزار تومانی به حقوق معلمان را در برداشت، ان‌شا‌ءالله که با همت و درایت مسئولین به نتیجه خوبی منجر گردد. این سرمایه عظیم جامعه باید مطالبه‌شان پیگیری و محقق گردد که همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از مواردی است که باید انجام شود و از ضروریات است. همچنین در بخش سلامت و درمان قشر زحمتکش فرهنگیان که با تأخیر در پرداخت هزینه‌ها روبه‌رو است باید چاره‌جویی گردد. وزیر محترم آموزش و پرورش! در مورد نظارت بر شیوه مدیریت این نوع خدمات به فرهنگیان باید پاسخگو باشید. چرا وقتی فرهنگیان عزیز حق بیمه خود را پرداخت می‌نمایند، اینگونه با بی‌مهری و تأخیر در پرداخت و حتی عدم پذیرش از طرف برخی مراکز درمانی، پزشکی و داروخانه‌ها به علت عدم قرارداد با بیمه مربوطه روبرو می‌شوند؟ براساس ماده (20) و تبصره ذیل آن در قانون جامع ایثارگران و مصوبات هیأت‌ محترم وزیران تعیین تکلیف بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته بر عهده بنیاد است و تا اول ماه این امر دایر بود، ولی پس از این تاریخ بنا به دلایلی همچون نبود اعتبار این عزیزان در بحث بیمه خود با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند که می‌طلبد در اسرع وقت چاره‌اندیشی شود. در بحث بهداشت و درمان در حوزه انتخابیه کمبود امکانات بیمارستانی، نیروی انسانی، مشکلات بیمه‌ای، کمبود تجهیزات درمانی، هزینه بالای درمان، مشکلات بیماران صعب‌العلاج و بیماران خاص عرصه را بر قشر مستضعف جامعه تنگ نموده است. با وجود اینکه شرق گلستان از قطب‌های ورزشی بوده و سرمایه بزرگ ملی را پرورانده، ولی از کمبود امکانات و فضاهای ورزشی رنج می‌برد، خصوصاً در حوزه ورزش بانوان بسیار فقیر است که ضرورت توجه جدی مسئولین این امر را به این موضوع می‌طلبد. در بحث آبرسانی در چهار شهرستان حوزه انتخابیه ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت‌گرفته هنوز به خیلی از روستاها آبرسانی با تانکر صورت می‌گیرد و برخی از معدود پروژه‌های آبرسانی هم که به دلیل کمبود اعتبار متوقف شده این امر اهتمام جدی می‌طلبد. در حوزه انتخابیه اینجانب در شرایط تحریمی کشور بیشترین محصول استراتژیک کشاورزی کشور را تأمین می‌نماید، ولی خود از فقر حوزه صنعت و صنایع تبدیلی رنج می‌برد که این خود نشان از عدم توازن به مناطق در حال توسعه است. عدم تعیین تکلیف روستاها در مسیر سد چایلی در نقطه مرزی شهرستان مراوه‌تپه موجب سرگردانی چندین روستا در پایین‌دست سد گردیده و ادامه حیات در روستا را به بحران تبدیل نموده است. همکاران عزیز! در حوزه انتخابیه اینجانب، خصوصاً‌ در شهرستان مرزی مراوه و کلاله راه‌های ارتباطی کارایی ندارد و گاهاً‌ جاده ارتباطی هنوز شن‌ریزی نگردیده که احتیاج به اعتبار در حوزه راه و روکش آسفالت لازم و ضروری است. پروژه تعریض جاده ارتباطی کلاله ـ‌ مراوه‌تپه که تردد بیش از (100) روستا و سه شهر از آن صورت می‌گیرد به علت عدم تعریض و نامناسب بودن قتلگاه شده و نقاط حادثه‌خیز بسیاری دارد که احتیاج به تعریض و بهینه‌سازی دارد. در حوزه عمران با توجه به اینکه این منطقه از استان پتانسیل بالایی دارد و کمبود تجهیزات و امکانات در حوزه امداد و نجات نیز افزون بر آن شده با توجه به اینکه در مسکن مهر کلاله، مراوه، فراغی که همگی بحران‌زده سیل سال 84 هستند شاهد تخریب و ترک‌خوردگی زمین و منازل مسکونی بوده و بارها به مسئولین کشوری و استانی که بازدید داشتند قول‌های مساعد دادند، ولی تاکنون جامه عمل پوشیده نشده تا جایی که با زلزله ریشتر کم فاجعه انسانی رخ خواهد داد. عدم استقرار اداره‌ها و سازمان‌های دولتی و حاکمیتی و شعب بانک‌ها در شهرستان شهرهای جدید‌التأسیس شرق استان مشکلات مردم را مضاعف کرده است. مطالبات اجرای پروژه جاده مینودشت ـ گالیکش به جنگل گلستان پرداخت نگردیده و نیازمند تأمین اعتبار ویژه توسط وزیر محترم راه و شهرسازی است. باشد که در دهه پنجم انقلاب اسلامی شاهد حرکت همه‌جانبه به سوی توسعه، پیشرفت، آبادانی، امنیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور باشیم که از مهم‌ترین آرمان‌های انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی مطهری
از رعایت وقت متشکریم، خیلی ممنون. آقای امیرآبادی بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
بسم الله الرحمن الرحیم سرکار خانم سلحشوری نماینده محترم تهران امروز مرخصی استعلاجی داشتند که اصلاح می‌شود. همچنین جناب آقایان: کوچکی‌نژاد و گیلانی هم اعلام کرده بودند با تأخیر تشریف می‌آورند که اصلاح می‌شود.

علی مطهری
متشکریم، ناطق بعدی را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای دکتر احمد همتی نماینده محترم سمنان، مهدی‌شهر و سرخه دعوت می‌کنیم، برای مدت پنج دقیقه در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

احمد همتی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین با سلام و عرض

اکبر رنجبرزاده
تشکر، دعوت می‌کنم از جناب آقای یحیی کمالی‌پور نماینده محترم جیرفت و عنبرآباد، بفرمایید.

یحیی کمالی پور
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم به نام خداوند لوح و قلم حقیقت نگار وجود و عدم خدایی که داننده راز‌هاست نخستین سرآغاز آغاز‌هاست ابتدائاً شهادت امام هدایت‌ها و درایت‌ها امام علی‌النقی را به همه مریدان و ارادتمندان آن امام معصوم عرض تسلیت دارم. هم‌اینک که ملت بزرگ و شریف ایران سوار بر مرکب زمان به سوی پایان سال با همه فراز و نشیب‌ها، بیم‌ها و امید‌ها روانند در آستانه ورود به سالی دیگر و آغاز بهاران عید نوروز را که در آستانه ورود آن هستیم به محضر رهبر فرزانه انقلاب و همه ملت بزرگ ایران خاصتاً مردم شریف و نجیب حوزه انتخابیه‌ام عرض تبریک و تهنیت و شادباش دارم. آنچه در این روز‌های گذشته شاهد بودیم یکی از اثرگذارترین و مهمترین آنان بیانیه مقام معظم رهبری درخصوص گام دوم انقلاب بود، که نشان عمق راهبردی ایشان درخصوص عبور از مشکلات و هدف‌گذاری برای پیشرفت همه‌جانبه و تبدیل شدن به یک قدرت و مصونیت یافتن در برابر توطئه‌ها و دشمنی‌های نظام سلطه و تبدیل شدن به یک قدرت بلامنازع جهانی است. که قوای سه‌گانه مکلفند، در اجرایی نمودن منویات معظم‌له تمام توان خویش را بکارگیرند. سفر رئیس‌جمهور محترم به عراق، دیر اما مبارک است، چرا که ما با عراق (1300) کیلومتر مزر مشترک داریم و می‌توانیم از ارتباطمان با کشور عراق بهره‌برداری بیشتری داشته باشیم. آقای جهانگیری معاون محترم رئیس‌جمهور بیان کرده‌اند مبلغ (11) میلیارد دلار به کالا‌های اساسی اختصاص یافته است، اما متأسفانه قیمت‌ها همچنان سرسام‌آور و صعودی است و ما آن را در سفره‌های مردم مشاهده نمی‌کنیم. ضمن عرض خوش‌آمد به جناب آقای رئیسی به عنوان سکان‌دار قوه قضائیه که با اعتماد و ابلاغ مقام معظم رهبری صورت پذیرفت امید را در بین مردم و کارکنان این قوه ایجاد کرد. با توجه به سابقه طولانی ایشان در قوه قضائیه امیدوار هستیم، که ایشان با برنامه‌ریزی دقیق برای مبارزه با فساد و نابسامانی‌های مالی موجود در کشور در اجرای اصول (142) و (49) قانون اساسی، گامی اساسی، سازنده و ماندگار بردارد و با ایجاد اعتماد عمومی به سالم‌سازی جامعه، فصل نوینی را در مبارزه با رانت و زیاده‌خواهی و زیاده‌خواران و متمردین به قانون و بیت‌المال ایجاد نماید. ضمن تشکر از وزارت جهادکشاورزی از اعطای مجوز صادرات محصولات کشاورزی اخیراً مصوبه‌ای مبنی ‌بر عدم صادرات بعضی از محصولات را شاهد بودیم که جای گله‌مندی است و قابل ذکر است، که به زودی محصول گوجه جنوب کرمان وارد بازار خواهد شد. با عنایت به تناژ بالای این محصول از وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و صنعت، معدن تجارت می‌خواهیم که موجبات صادرات این محصول را فراهم کنند تا اتفاق ناگواری که سال گذشته برای مردم نجیب افتاد، تکرار نشود. جناب آقای نوبخت در سفر پرخیر خود به جنوب کرمان قول دادند که مشکل وام‌های کشاورزی کشاورزان نجیب جنوب کرمان را در حوزه بخشودگی سود و تأخیر و همچنین امهال حل نمایند، اما متأسفانه علی‌رغم گذشت چند ماه همچنان کشاورزان نجیب و مظلوم ما تحت فشار بانک‌ها قرار دارند و برای این کلام اقدام عملی صورت نگرفته است. در پایان تذکری به رئیس‌جمهور محترم دارم و آن اینکه چه ‌کسی در این کشور پاسخگوی نوسانات و گرانی‌ها است؟ مگر صنعت خودرو در حوزه عملکردی وزیر صنعت عضو کابینه شما نیست؟ مگر گوشت قرمز، مرغ، محصولات دامی و کشاورزی در حوزه عملکردی وزارت جهادکشاورزی و عضو کابینه شما نیست؟ مگر بانک‌های کشور تحت مدیریت وزیر اقتصاد عضو کابینه شما قرار ندارند؟ این‌همه گرفتاری برای مردم مظلوم چه‌کسی ایجاد کرده است؟ چه‌کسی باید پاسخگو باشد؟ این نحوه نظارت و کنترل در منظر و نگاه مردم ناتوانی در اداره امور و تمشیت نیازهای آنان قلمداد می‌گردد که در مراجعات مردمی به نمایندگان ملت مشهود و قابل لمس است. امیدوار هستم در این خصوص اقدامی‌ عاجل و تأثیرگذار بعمل آید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی مطهری
سپاسگزارم، تذکرات را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
نه آقای دکتر! هنوز مانده، اجازه بفرمایید. یکی از عزیزانی که هفت دقیقه‌ای بودند نوبتشان را با هماهنگی انداختیم آخر. جناب آقای دکتر سیدتقی کبیری نماینده محترم خوی و چایپاره بفرمایید.

سیدتقی کبیری
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض تسلیت و تعزیت شهادت امام هادی (علیه‌الصلاه‌‌والسلام‌) خدمت مردم عزیز و بزرگوار ایران اسلامی و تبریک حلول ماه رجب‌المرجب و همچنین در آستانه حلول سال جدید تبریک عرض می‌کنم به همه مردم ایران اسلامی خصوصاً مردم عزیز آذربایجان و شهرستان‌های خوی و چایپاره و حضور تعدادی از همشهریان عزیزمان را امروز در صحن علنی مجلس خیرمقدم عرض می‌کنم. همچنین تبریک عرض می‌کنم به حضرت آیت‌الله رئیسی به مناسبت انتصاب ایشان به ریاست قوه قضائیه از سوی مقام معظم رهبری که نویدبخش اجرای هرچه بهتر و دقیق‌تر عدالت و مبارزه با فساد و خیانت خواهد بود. باید عرض کنم همکاران محترم سال 1397 با گرانی‌های افسارگسیخته برای مردم به تلخی گذشت هر چند که با حضور بی‌نظیر مردم در (22) بهمن‌ماه مردم دِین خودشان را برای انقلاب و نظام و شهدا و رهبری ادا کردند ولی هنوز شرمندگی برای مسئولان باقی است، که امیدوارم در انتهای سال 97 و در سال 98 این تلخی با مدیریت جهادی مسئولان به شیرینی تبدیل شود. متأسفانه در موضوع حقوق کارکنان دولت آنچه که در شأن و منزلت این همکاران عزیز بود، تصمیم‌گیری نشد. هرچند که به حداقل قانع شدیم، اما متأسفانه مکاتبات و مصاحبه‌هایی که از سوی دولت‌مردان مبنی ‌بر اینکه چه مقدار را عملی می‌کنند و چه مقدار را نمی‌کنند جای تأسف دارد و این تضعیف کردن جایگاه مجلس است البته باید این را هم متذکر شوم ما کسانی را داریم که حتی حقوق (700) هزار تومانی، (500) هزار تومانی را دارند، ولی هنوز ما برای آنها تصمیم نگرفتیم، چون هنوز به عنوان نیروی رسمی کارکن دولت معرفی نشده‌اند و وای به حال آنهایی که هنوز این مقدار حقوق را هم دریافت نمی‌کنند و بیکار امروز در جامعه حضور دارند و امیدشان به این مجلس و این دولت است. دولت بایستی جلوی ریخت و پاش را بگیرد و با اشرافی‌گری مبارزه کند و در این راستا بایستی خود پیش قدم‌تر باشد و امروز مردم ما را تبعیض‌ها رنج می‌دهد. لذا بایستی مسئولین در طراز مردم زندگی کنند و خود را همطراز با مردم در رفتار و معیشت تنظیم کنند، سوء‌مدیریت کشور را رنج می‌دهد، اینکه گفته می‌شود از (40) میلیارد دلار صادراتی (8) میلیارد دلار برگشت نخورده است آیا این جز از سوء‌مدیریت و فساد نیست و از فساد خبر نمی‌دهد؟ به دولت متذکر می‌شوم بایستی در آستانه حلول سال جدید، دولت ورود پیدا بکند و یک نظارت ویژه بر قیمت‌ها و گرانی‌ها داشته باشد که بیش از این مردم کمرشان زیر فشار گرانی‌ها خم نشود. چند نکته‌ای را هم در مورد حوزه انتخابیه عرض می‌کنم. از وزیر محترم علوم به جّد درخواست می‌کنم ضمن استقلال دانشکده فنی شهرستان خوی، بایستی این دانشکده به دانشگاه دولتی ارتقاء پیدا بکند و این مطالبه چندین‌ساله مردم عزیز و بزرگوار شهرستان خوی می‌باشد. از وزیر محترم بهداشت ضمن تشکر درخواست و اعلام می‌کنم علی‌رغم اعلام رئیس‌جمهور محترم برای افتتاح بیمارستان آیت‌الله‌العظمی خویی در (22) بهمن‌ماه هنوز این بیمارستان آماده افتتاح نشده است، ببخشید در مورد بیمارستان (64) تخت‌خوابی قره‌ضیاءالدین که مصوب شده است، (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) این هفت دقیقه‌ای هست، پنج دقیقه‌ای گذاشتند آقای دکتر! ببخشید (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) اینجا هم دارند حق ما را می‌گیرند. درخواست می‌کنم وزیر محترم بهداشت ان‌شاء‌الله با دستور اعتبار لازم کلنگ‌زنی را در سال 1398 شاهد باشیم. از وزیر محترم ورزش درخواست می‌کنم اعتبار لازم را برای ورزشگاه (5000) نفری شهرستان تخصیص داده است. تا بیش از این جامعه ورزشی ما با محدودیت مکان ورزشی روبرو نشوند. از وزیر محترم راه درخواست می‌کنم در مورد پایانه مرز رازی که امروز طرف کشور همسایه پایانه را آماده کرده است، جاده چهار بانده را آماده کرده و منتظر است، اقدام جدی و عملی در جاده خوی ـ قطور ـ رازی و همچنین در پایانه مرز رازی اتفاق بیافتد و این با دستور ویژه و حضور خود وزیر محترم امکان تحقق دارد. از وزیر محترم آموزش و پرورش درخواست می‌کنم اعمال رتبه بندی و بیمه تکمیلی معلمان را که مطالبه جدی است، دستور بدهند، همچنین درخواست می‌کنم که شهرستان خوی که در کنکور جزء منطقه (2) محسوب می‌شود، به منطقه (3) تغییر پیدا کند، چون ظرفیت‌ها و استعداد‌های این شهرستان بتواند از این فرصت استفاده کند. از وزیر محترم نیرو مجدداً و برای چندمین بار درخواست می‌کنم که موضوع سد غازان را به جد دستور اجرایی را اعلام بکنند و بدانند به هیچ عنوان از این مطالبه به حق مردم ذره‌ای کوتاه نخواهم آمد و در نهایت افزایش حقوق شهرداری و کارکنان آنها که متأسفانه از نظام هماهنگ تبعیت نمی‌کنند خواسته جدی کارکنان شهرداری است. ممنون و تشکر. یاشاسین ایران، یاشاسین آذربایجان، یاشاسین خوی و یاشاسین چایپاره.

علی مطهری
بله، یاشاسین اسلام.
8 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

علی مطهری
تذکرات را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور ـ آقای محمد خدابخشی (الیگودرز) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص سوء‌مدیریت وزارت راه و شهرسازی در استان لرستان ناتوانی در اجرای پروژه‌های بازآفرینی ضعف مدیریت در اداره کل راه و شهرسازی، فعال نبودن پیمانکاران و عدم مدیریت بهینه تجهیزات راهداری و کمبود امکانات راهداری الیگودرز. ـ آقای سیدفرید موسوی (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزیر کشور درخصوص تسریع در رفع مشکل صدور شناسنامه سمن‌های جوانان کشور. ـ آقای بیت‌اله عبدالهی (اهر و هریس) به وزیر نیرو درخصوص چرا کنتور هوشمند چاه‌های کشاورزی در شهرستان اهر و هریس اجباری شده است؟ ـ آقای شهاب نادری (پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی، روانسر و دهستانهای سرقلعه و جیگران) به وزیر نیرو درخصوص لزوم جدی اجرای طرح سردسیری در استان کرمانشاه که مرغوب‌ترین زمین‌های کشاورزی اورامانات، کوزران، ماهی‌دشت، سرفیروزآباد حوزه استحفاظی کرمانشاه را در بر می‌گیرد. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص عدم توجه به وضعیت راه‌های اصلی حوزه اورامانات و نگاه تبعیض‌آمیز این وزارتخانه به منطقه اورامانات چه دلیلی دارد؟ لطفاً در این خصوص بررسی ویژه صورت گیرد. به وزیر جهاد و کشاورزی درخصوص لزوم جدی درخصوص وضعیت کشاورزان و باغداران حوزه اورامانات. ـ آقای بهروز بنیادی (کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص علت عدم بکارگیری فارغ‌التحصیلان رشته تکنیسین بهداشت دهان و دندان در سیستم سلامت کشور چیست؟ به وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت سقوط مکرر هلی‌کوپترهای اورژانس هوایی کشور چیست؟ ـ آقای سیدجواد حسینی‌کیا (سنقر) به ریاست محترم جمهور گرانی بیداد می‌کند ملت دیگر توان تحمل گرانی و بی‌مدیریتی را ندارند و دولت هم در خواب. آقای رئیس‌جمهور! چرا اقدام انقلابی برای مبارزه با گرانی و بی‌مدیریتی صورت نمی‌گیرد؟ به وزیر جهادکشاورزی بی‌مدیریتی باعث گرانی گوشت و مرغ و محصولات کشاورزی شده است. آقای وزیر! ملت چرا باید تاوان بی‌مدیریتی آن وزارتخانه را بپردازد؟ ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر صنعت، معدن؛ تجارت چرا شرکت سایپادیزل کامیون‌های قشر آسیب‌پذیر راننده که تکمیل وجه نموده سند و فاکتور به نام آنها شده است را تحویل نمی‌دهد؟ ـ آقای علی وقفچی (زنجان و طارم) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص دلیل عدم ساماندهی نهاده‌های دام و طیور در استان زنجان. به وزیر کشور درخصوص تسریع در ساماندهی بازار زنجان طولانی‌ترین بازار سرپوشیده کشور. به ریاست محترم جمهور درخصوص تسریع در ساماندهی بازار زنجان که بزرگترین بازار سرپوشیده کشور می‌باشد. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص دستور تسریع در اتمام پروژه بهسازی سه‌راهی بناب به منجیل. ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و آقای علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزرای صنعت، معدن و تجارت و جهادکشاورزی درخصوص تسریع در توزیع اقلام یارانه در روستا و مناطق مرزی و محروم. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص جلوگیری از افزایش قیمت اتوبوس‌های بین‌شهری در اوج سفرهای بین‌شهری توسط کارگران و خانواده‌های آنها. به ریاست محترم جمهور و وزرای خارجه و کشور درخصوص تسریع در حل مشکل صادرات کالاهای تولیدی در مرزهای خروجی کشور از جمله مرز دوغارون خراسان رضوی با افغانستان. به وزیر جهادکشاورزی تسریع در آزادسازی صادرات سیب درختی که یک ماه هم ممنوع شده است، سیب کشاورزان در سردخانه‌ها باقی مانده است. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص جلوگیری از افزایش هزینه آموزشی خلبانانی که از دو برابر بیشتر شده است. ـ آقای سیدحمایت میرزاده (گرمی) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص چرا علی‌رغم تخصیص اعتبار سازمان برنامه و بودجه خزانه مطالبات فرهنگیان را پرداخت نمی‌کند؟ ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص علت به تعویق انداختن تشکیل جلسات مربوط به تعیین حداقل دستمزد کارگران. ـ آقای محمود بهمنی (ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه چرا به جاده طالقان که حدود (20) سال است از شروع آن می‌گذرد و کلاً (36) کیلومتر بوده است، توجه نمی‌شود.

علی مطهری
متشکرم.
9 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

علی مطهری
اجازه بدهید چون ما به اذان نزدیک می‌شویم اگر تذکر شفاهی هم داریم بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای دکتر کاظمی بفرمایید.

علی کاظمی باباحیدری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام به حضور ملت و مردم سرافرازم در استان چهارمحال و بختیاری خصوصاً مردم شریف حوزه انتخابیه‌ام ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب شهادت امام هادی (علیه‌السلام) را تسلیت عرض می‌نمایم، در هفته گذشته بالگرد اورژانس هوایی استان چهارمحال و بختیاری در حین مأموریت نجات جان یک مادر در منطقه صعب‌العبور دهدلی دچار حادثه شده‌اند و پنج نفر از جوانان برومند و عزیز‌مان (3) نفر کادر پروازی و (2) نفر از کارشناسان بهداشت جان خود را از دست دادند، لازم می‌دانم ضمن تسلیت شهادت این شهیدان خدمت، مردم عزیز استان و بازماندگان این عزیزان، ذکر چند نکته در این خصوص را نسبت به مسئولین داشته باشم: 1 ـ ضمن تشکر از ابراز همدردی همه عزیزان خصوصاً وزیر بهداشت و درمان و حضور دکتر کولیوند در روز حادثه از جناب دکتر روحانی می‌خواهم، که این دو کارشناس بهداشت که برای نجات جان یک انسان در حین مأموریت جان خود را از دست داده‌اند، به عنوان شهید خدمت معرفی گردند و با این کار تسکینی بر دل خانواده این عزیزان خصوصاً دو طفل معصوم این شهید خدمت باشند. 2 ـ از جناب آقای دکتر روحانی ریاست‌جمهور می‌خواهم، دستور فرمایید. علل و علت حادثه توسط کارشناسان ذی‌ربط بررسی گردد و تدبیری بیندیشند که شاهد اینگونه حوادث نباشیم. همچنین جناب آقای دکتر اردکانیان وزیر محترم نیرو متأسفانه در شبکه انتقال برق فشار قوی در استان چهارمحال و بختیاری هیچگونه علائم هشدار دهنده‌ای وجود ندارد و لازم است در این خصوص تدبیری را داشته باشید. از وزیر علوم جناب آقای دکتر غلامی می‌خواهم که نسبت به ارتقاء سه دانشکده هنر فنی‌مهندسی و علوم انسانی شهرستان فارسان به مجتمع آموزش‌عالی اقدام لازم را انجام بدهند.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای محسن بیگلری بفرمایید.

محسن بیگلری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم باسلام و احترام جناب آقای دکتر روحانی رئیس‌جمهور محترم قبل از هر چیزی ضمن تشکر از دکتر ظریف و استاندار محترم کردستان و تمام کسانی که برای بازگشایی بازارچه سیران‌بند بانه و سیف سقز زحمت کشیده‌اند انتظار داریم، در سفر این هفته به عراق بازگشایی فوری این دو بازارچه که یکی از موضوعات سفر است را نهایی فرمایید. چون مطالبه اصلی مردم منطقه می‌باشد. جناب آقای دکتر روحانی! مستحضرید مجلس در بودجه 98 مبلغ (400) هزار تومان ناقابل به حقوق‌ها اضافه کرد و با کمال تعجب معاون جناب‌عالی فوراً موضع گرفت و عنوان کرد که دولت نمی‌تواند این مصوبه را اجرا کند. اولاً از جناب‌عالی انتظار داشتیم فوراً موضع‌گیری می‌کردید و تذکری می‌دادید، اما ندیدیم. ثانیاً از دولت با شعار تدبیر و امید انتظار می‌رفت با توجه به تورم امروزی حداقل حقوق‌ها را به (3) میلیون تومان افزایش می‌دادند آقای رئیس‌جمهور! آیا می‌دانید (400) هزار تومان امروز دیگر عددی نیست و قیمت (3) کیلو گوشت است. آقای رئیس‌جمهور! برای چندمین بار عرض می‌کنم یارانه (45) هزار تومانی سال 89 امروز دیگر عددی نیست و افزایش آن مخصوصاً برای قشر محروم، بیکار و درآمد پایین و روستاییان و کارگران و کشاورزان، بسیار ضروری است. جناب دکتر روحانی! فرمودید رهبری فرموده‌اند، رئیس‌جمهور فرمانده جنگ اقتصادی است، پس بنده هم عرض می‌کنم جناب فرمانده در جنگ! فرماند‌هان در جلوی لشکرشان حرکت می‌کنند در جنگ اقتصادی جناب‌عالی کجای کار هستید؟ مردم دارند جان می‌دهند و سفره‌های مردم خالی شده است و بیکاری و بی‌پولی رمق مردم را گرفته است، گرانی سرسام‌آور ستون فقرات مردم را شکسته است. جناب آقای رئیس‌جمهور! کارگران زحمتکش اکثر شهرداری‌های کشور مخصوصاً شهرداری‌های کردستان خاصتاً سقز و بانه ماه‌ها است که حقوق نگرفته‌اند، کارگران بیکار هستند. بازاریان درآمدشان نصف شده است عِدّه و عُدّه کشاورزان تمام شده است، اکثر کارمندان به ویژه فرهنگیان زحمتکش شرمنده خانواده‌هایشان هستند و در بودجه هیچ توجهی به آنها نشده است.

علی مطهری
متشکر.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای سیدکمال‌الدین شهریاری بفرمایید.