دوره 10 اجلاسیه 3
تعداد نمایندگان حاضر 203 جلسه 289
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

مسعود پزشکیان
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 203 نفر رسمی است. دستور جلسه را اعلام بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه دویست و هشتاد و نهم روز سه‌شنبه سی‌ام بهمن‌ماه 1397 هجری‌شمسی مطابق با سیزدهم جمادی‌الثانی 1440 هجری‌قمری: ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1398 کل کشور.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

مسعود پزشکیان
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

حامد خلیلی
(آیات 29 ـ 27 از سوره مبارکه «رعد» توسط قاری محترم آقای حامد خلیلی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم اللَّهُ یَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَنْ یَشاءُ وَ یَقْدِرُ وَ فَرِحُوا بِالْحَیاةِ الدُّنْیا وَ مَا الْحَیاةُ الدُّنْیا فِی الْآخِرَةِ إِلاَّ مَتاعٌ * وَ یَقُولُ الَّذِینَ کَفَرُوا لَوْ لا أُنْزِلَ عَلَیْهِ آیَةٌ مِنْ رَبِّهِ قُلْ إِنَّ اللَّهَ یُضِلُّ مَنْ یَشاءُ وَ یَهْدِی إِلَیْهِ مَنْ أَنابَ * الَّذِینَ آمَنُوا وَ تَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِکْرِ اللَّهِ أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ * الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ طُوبى‏ لَهُمْ وَ حُسْنُ مَآبٍ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

مسعود پزشکیان
از قاری محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «خدا روزی را برای هرکه بخواهد گشاده یا تنگ می‌گرداند، ولی آنان به زندگی دنیا شاد شدند و زندگی دنیا در برابر آخرت جز بهره‌ای ناچیز نیست و کسانی که کافر شده‌اند می‌گویند چرا از جانب پروردگارشان معجزه‌ای بر او نازل نشده است؟ بگو، در حقیقت خدا است که هرکه را بخواهد بی‌راه می‌گذارد و هرکس را که به سوی او بازگردد به سوی خود راه می‌نماید. همان کسانی که ایمان‌ آورده‌اند و دل‌هایشان به یاد خدا آرام می‌گیرد، آگاه باش که با یاد خدا دل‌ها آرامش می‌یابد. کسانی که ایمان آورده و کارهای شایسته‌ کرده‌اند خوشا به حالشان و خوش‌سرانجامی دارند». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه امروز آقایان: بختیاری نماینده بافت، حسن‌نژاد نماینده مرند، شوشتری نماینده قوچان، قره‌خانی نماینده علی‌آباد، کاظم‌نسب نماینده اهواز، ناصری‌نژاد نماینده شادگان، نوبخت نماینده تهران و هزارجریبی نماینده گرگان.
3 تسلیت نایب‌رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به آقای حسن لطفی نماینده رزن

مسعود پزشکیان
مطلع شدیم والده گرامی جناب آقای حسن لطفی نماینده محترم رزن به رحمت ایزدی پیوسته است. مصیبت وارده را به ایشان و خانواده محترم‌شان تسلیت عرض می‌کنیم و برای آن مرحومه طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواهانیم.
4 ادامه رسیدگی به بخش‌‌های درآمدی لایحه بودجه سال 1398 کل کشور

مسعود پزشکیان
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. در ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1398 کل کشور، در بخش درآمدی در بند «و» تبصره (5) هستیم. آقای پوربافرانی! شما از پیشنهادتان ان‌شا‌ءالله منصرف هستید. حالا دوستان که اشاره می‌فرمایند اسامی را نگویید دوستان چندین بار به ما مراجعه می‌کنند و متأسفانه ما اینجا تحت فشار هستیم، بفرمایید.

عباسعلی پوربافرانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام و صبح‌ بخیر و تشکر ویژه از مردم عزیز استان اصفهان که در روز یکشنبه در تشییع جنازه شهدای عزیز به ویژه شهرستان‌های نایین، خور و بیابانک حماسه دیگری آفریدند. همکاران عزیز دقت بکنید! در سطر سوم بند «و» پرداخت مطالباتی که اینجا پیش‌بینی شده، منوط به این کرده که پیمانکاری که از دولت طلبکار است، به بیمه بدهکار هست (25) درصد...

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای پوربافرانی! عذر می‌خواهم، شما چون ردیف درآمدی مشخص نکردید، بنابراین پیشنهادتان قابل طرح نیست.

عباسعلی پوربافرانی
ردیف درآمدی که داریم حذف می‌کنیم مشروط به اینکه شما دیروز آمدید یک کلمه دیگر هم اضافه کردید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
منبع جایگزینش را باید بفرمایید این را حذف می‌کنید جایش چه می‌گذارید؟

عباسعلی پوربافرانی
در جایگزین‌ها مطرح کردیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
با عرض معذرت پیشنهاد شما قابل طرح نیست. در بند بعدی پیشنهاد حذف بند (2) را جمعی از همکاران دارند. آقای موسوی‌لارگانی اجازه می‌فرمایید آقای فیضی مطرح کنند؟ آقای فیضی بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
آقای فیضی یک لحظه اجازه بفرمایید. همکاران توجه بفرمایید! پیشنهاددهنده، مخالف و موافق هرکدام طبق آیین‌نامه حق دارند پنج دقیقه صحبت بفرمایند. اگر اجازه بدهید ما روی سه دقیقه تنظیم بکنیم.

هادی قوامی
نه شما چکاره‌اید که وقت را کم و زیاد می‌کنید، ملاک آیین‌نامه است.

اکبر رنجبرزاده
اگر احیاناً کسی اصرار داشت بیشتر حرف بزند.

مسعود پزشکیان
ادامه بدهید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای فیضی اجازه بفرمایید. در بند (1) آقای امیری‌خامکانی اصرار دارند پیشنهادشان را بگویند. آقای امیری‌خامکانی بفرمایید.

مسعود پزشکیان
حالا این هفته را ادامه می‌دهیم، هفته بعد به شما خواهیم گفت که این وضعیتی که ادامه می‌دهیم عید هم خبری نیست، عید اینجا خواهیم ماند به اضافه اردیبهشت‌ماه. اگر قبول کردید می‌مانیم. آیین‌نامه را هم ادامه می‌دهیم، رأی بدهید، ادامه می‌دهیم. حالا بفرمایید.

حسین امیری ‌خامکانی
پیشنهاد کمیسیون انرژی سطر هفتم است. همکاران! من خلاصه پیشنهاد را خدمتتان بگویم. پیشنهاد ما این است که از این اسناد تسویه خزانه صادرکننده‌ها هم بتوانند استفاده نمایند، یعنی بخشی از بدهی دولت و صادرکنندگان تسویه بشود، مثل جوایز مشوق‌های صادراتی. می‌‌دانید که صادرات یکی از راه‌های خروج از رکود هست، بازار مصرف تولیدات را رونق می‌دهد و ایجاد اشتغال می‌کند. بر کسی هم پوشیده نیست که در این شرایط اقتصادی ما هم نیاز به ارز داریم، هم نیاز به فروش محصولات تولیدی و ایجاد اشتغال پایدار هست. باید صادرات را بیشتر کنیم، قدرت خرید مردم هم که کاهش پیدا می‌کند دیگر بیکار نشوند، یعنی وقتی قدرت خرید مردم پایین می‌آید هم تولید دچار مشکل می‌شود و شاغلین هم بیکار می‌شوند. لذا در شرایط رکود باید ما چراغ صادرات را روشن نگه داریم. صادرکننده‌های ما امروز مشکل دارند، ما اینجا در سطر هفتم گفتیم این اضافه بشود که «اجازه داده شود مطالبات قطعی دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی که به شرکت‌های دولتی منتقل شده با بدهی دولت به صادرکنندگان هم قابل تسویه باشد». ما جوایز و مشوق‌های صادراتی زیادی داریم که صادرکنندگان طلب دارند، انباشته شده. اجازه بدهید که مثل سایر پروژه‌‌ها و طلبکاران از دولت این هم تسویه بشود.

مسعود پزشکیان
مخالف را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای سلیمی مخالف هستند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر امیری ببینید! ما وقتی گفتیم دولت بدهی خود را به اشخاص حقیقی و حقوقی بدهد شامل این موارد هم می‌شود، یعنی نیاز به ذکر نیست. گاهی اوقات ما کأنه می‌خواهیم توضیح واضحات بدهیم، به نظر می‌رسد این توضیح واضحات است. عبارت پرداخت بدهی قطعی خود، بعد اگر ما این عبارت و امثال این عبارت را اینجا اضافه کنیم موارد فراوانی که مغفول واقع شده آنها چه؟ یعنی کأنه ما گفتیم اشخاص حقیقی و حقوقی منحصر به این موارد است، اینها از باب مثال اگر باشد بحثش جداگانه است، اینها از باب مثال نیست و به صورت کلی وقتی گفتیم دولت بدهی خود را به اشخاص حقیقی و حقوقی بدهد شامل این موارد هم می‌شود. نیاز به ذکر نیست، متشکرم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کبیری موافق هستند، بفرمایید.

سیدتقی کبیری
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز ببینید! آنچه که جناب آقای سلیمی هم در بحث مخالفت مطرح کردند درست است در صدر این بند قید شده مطالبات قطعی اشخاص حقیقی و حقوقی، ولی در ادامه در بخش نهادهای عمومی غیردولتی یکسری مصداق‌‌ها مطرح شده. پیشنهاددهنده‌ای که موضوع مشوق‌های صادراتی را مطرح کردند به دلیل اهمیت موضوع هست. با توجه به اینکه الان در وضعیت بد اقتصادی موضوع صادرات جزء اولویت‌های کشور است طبیعی است نگاه به مطالبات از منظر جوایز و مشوق‌های صادراتی یک نگاه ویژه است. لذا قید این مسأله برای امر صادرات نشان می‌دهد که دولت در این امر یک نگاه ویژه‌ای را باید داشته باشد. گاهی به دلیل عدم ذکر برخی از مصادیق مورد غفلت دولت قرار می‌گیرد، یا امکان دارد موارد دیگری به دلیل اینکه محدودیت‌هایی در پرداخت‌ها وجود دارد، برخی از موارد که مهم هم هستند و از اولویت‌‌های ویژه‌ای هم برخوردار هستند مورد غفلت قرار می‌دهد. به نظر می‌رسد پیشنهاد بحث مطالبات در حوزه صادرات و مشوق‌های صادراتی یک عنایت ویژه‌ای را از سوی دولت می‌طلبد تا در بحث صادرات این نگاه ویژه باعث می‌شود آنها در اولویت قرار بگیرند و نتیجه نهایی این امر منجر به این خواهد شد که یک عنایت ویژه ما به امر صادرات داشته باشیم. لذا به نظر می‌رسد رأی مثبت به این پیشنهاد بر امر صادرات هم کمک خواهد کرد، ممنون و تشکر.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و صبح‌بخیر و آرزوی روزی پر از خیر و توفیق برای نمایندگان محترم. حکمی که الان انشاء شد حکم عام هست. یعنی هرکسی که از دولت طلب دارد، چه صادرکننده و چه غیرصادرکننده می‌تواند این را وصول کند. تنها قیدی که شما برایش گذاشتید گفتید این طلب باید مسجل باشد. یعنی حسابرسی شده باشد و معلوم باشد که دولت به آن شخص بدهکار است. وقتی که بعضی از افراد تلاش می‌کنند از طریق نمایندگان محترم یک مطلبی را اضافه بکنند آنها مواردی است که دولت روی آنها إن‌قلت دارد، یعنی بدهی مسجل و حسابرسی نشده، ممکن است مردم یا بعضی از فعالین اقتصادی بخواهند در قانون بیاورند تا مواردی که جزء بدهی قطعی دولت نیست پشتوانه قانونی پیدا کند. ذکر مصادیق عموماً ایجاد مشکل می‌کند، بعد دولت با این روبه‌رو می‌شود که از یک طرف بدهکار نیست، از یک طرف دیگر می‌گوید قانونگذار اسم من را آورده. خواهش می‌کنم از اضافه کردن مصادیق لطف بفرمایید اجتناب بفرمایید،‌ چون دردسرساز می‌شود، یعنی یک طلب موهومی به یک طلب قطعی تبدیل می‌شود. شما گفتید هرجایی که مسجل و حسابرسی شده برای هرکس که می‌خواهد باشد می‌توانید انجام بدهید. حالا اضافه کردن یک مصداق فقط آن تالی فاسد را دارد که ممکن است بدهی مسجل نشده باشد، ولی بعد گریبان دولت در دست متقاضیان می‌افتد که مجلس به ما چنین مجوزی را داده. دولت با این مخالف است و خواهش می‌کنیم رأی ندهید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، حضار 223 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به این پیشنهاد برادرمان آقای امیری اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای فیضی پیشنهاد حذف بند (2) را دارند، بفرمایید.

محمد فیضی زنگیر
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت همکاران عزیز. دوستان توجه بفرمایید این حکم در ظاهر زیبا به نظر می‌رسد، ولی نیاز به تأمل دارد. بدهی دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی بدهی این اشخاص به بانک‌ها و بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی همه آنها به بدهی دولت به بانک مرکزی تبدیل می‌شود. ماهیت بودجه‌ای هم ندارد و واقعاً هیچ سقف و محدودیتی هم در نظر گرفته نشده و مغایر با اصول بودجه‌نویسی هست. تبعات سوء متعددی را خواهد داشت که بعضی مواردش را من اشاره می‌کنم. اولین تبعاتش برای اشخاص حقیقی و حقوقی هست که اشخاص حقیقی و حقوقی به امید تصویب و اجرای اینگونه قوانین از پرداخت اقساط بدهی خود به بانک‌‌ها خودداری می‌کنند. فرهنگ بدحسابی تقویت می‌شود، اخلال در نظام بانکداری و اقتصادی کشور ایجاد خواهد شد و معوقات بانکی افزایش پیدا می‌کند و مهم‌تر از همه بانک‌ها کمبود منابع برای اجرای طرح‌های تولیدی و اشتغال خواهند داشت. یکسری تبعات برای خود بانک‌ها هم خواهد داشت، امید تکرار و اجرای اینگونه برنامه‌ها برای بانک‌ها یکسری مواردی را به وجود می‌آورد. چون بدهی‌ها و مطالبات دولت تا پایان 97 در نظر گرفته شده از همین فردا بانک‌ها شروع می‌کنند به افزایش اضافه‌برداشت از بانک مرکزی و با افزایش اضافه‌برداشت پایه پولی و نقدینگی در جامعه زیاد می‌شود و به تبع آن تورم زیاد خواهد شد و فرهنگ بدحسابی و استفاده بانک‌ها از بانک مرکزی هم توسعه پیدا می‌کند. و اما تبعات بعدی برای خود دولت و بانک مرکزی خواهد بود، تبدیل اینگونه بدهی‌ها به بدهی دولت به بانک مرکزی افزایش بی‌رویه بدهی دولت به بانک مرکزی خواهد بود و خدا داند که چه زمانی این بدهی پرداخت می‌شود. افزایش نقدینگی و تورم را خواهیم داشت و مهم‌تر از همه بی‌کیفیت شدن ترازنامه بانک مرکزی و ارائه آن در سطح جهانی به وجهه کشور و دولت در دنیا آسیب می‌زند. اگر این مورد فقط برای مسائل عمرانی بود باز می‌شد توجیه پیدا کرد. سقف ندارد و واقعاً گزارش عملکردی هم از سال‌های قبل وجود ندارد و به مجلس داده نشده. به هر حال ما باید در این مملکت نشان بدهیم که بانک مرکزی هم صاحب دارد و همینطور همه مضرات را به بانک مرکزی نسبت ندهیم و مجلس شورای اسلامی باید از بانک مرکزی هم در این زمینه حمایت بکند، ممنون و تشکر می‌کنم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
مخالف وقتشان را به جناب آقای قوامی داده‌اند، بفرمایید.

هادی قوامی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم این اتفاقاً یکی از نکات مهم لایحه بودجه هست که هم در کمیسیون تلفیق سال 97 پیش‌بینی شد، منتها به این دلیل که دولت تا آیین‌نامه‌هایش را نوشت و این را می‌خواست عملیاتی بکند زمان زیادی برد، لذا ما ناچار شدیم این را در بودجه سال 98 هم لحاظ بکنیم. عزیزان ببینید! اتفاقی که در طول سال‌های اخیر افتاده این است که دولت به دلیل اینکه محدودیت منابع داشته نتوانسته بدهی‌اش را به پیمانکاران پرداخت بکند. پیمانکارها هم چطور از دولت طلب پیدا کردند؟ رفتند یا از دارایی‌های خودشان استفاده کردند، یا رفتند تسهیلاتی از بانک‌ها گرفتند، پیمانکار یک راه بوده رفته میلگرد و سیمان و سایر مواد و مصالح را خریده تا یک پروژه راه را زیرسازی کرده یا راه‌آهن یا پروژ‌ه‌های مختلفی که در بخش‌های عمرانی هست، ولی دولت به دلیل محدودیت‌‌های مالی نتوانسته طلبش را به پیمانکاران بدهد. این باعث شده که بدهی فرد به بانک افزایش پیدا کند، چرا؟ چون پیمانکار نتوانسته طلبش را از دولت بگیرد که در واقع بدهی‌اش را به بانک تسویه بکند. کنتور نظام بانکی همینطور سود و جریمه می‌چرخد بزرگ می‌شود. در حالی که منشأ این بدهی فرد به نظام بانکی بدهی دولت هست. لذا با این ساز و کاری که اینجا پیشنهاد شده و با توجه به شرایط سختی که ما در آن قرار گرفتیم و حتماً هم پایه پولی نباید افزایش پیدا کند. برای همین ما گفتیم بدهی‌هایی که براساس قوانین و مقررات تا پایان سال 97 ایجاد شده، یعنی بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی، بدهی افراد به بانک‌ها و این به بدهی دولت به بانک مرکزی تبدیل می‌شود. پس در طرف راست ترازنامه بانک مرکزی اتفاقی نمی‌افتد. یعنی خالص بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی بدهی دولت به بانک مرکزی می‌شود. ضمن اینکه این هزینه‌‌های زیادی را افزایش نخواهد داد، یک کمکی به پیمانکاران و کسانی که از دولت طلب دارند است. لذا عزیزان به پیشنهاد حذف رأی ندهند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کامران موافق هستند،‌ بفرمایید.

حسن کامران دستجردی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم من از برادر قوامی به عنوان یک اقتصاددان تعجب می‌کنم افاضه فیضی که فرمودند اشکال داشت، چرایش هم بر این است که ما پیمانکارهایی که طلب دارند به یکسری وعده و وعید وصلشان می‌کنیم که واقعاً هم پیمانکاران را دق‌مرگ می‌کند. دولت شرعاً مدیون به پیمانکار است، ندارد بدهد از اول چرا پیمانکار را در چاه می‌اندازد؟ حالا عیب ندارد، احسنت، شما پروژه عمرانی را تصویب می‌کنید‌ من و شما هم فشار می‌آوریم می‌گوییم که این راه و سد را درست کنید و بعد که می‌مانیم می‌گوییم اسناد. اسناد هم تازه یک‌جا پیدا کردیم می‌گوییم به بانک مرکزی فشار بیاوریم که بیاید بدهد، چه کسانی؟ بانک‌ها، بعد هم به کجا فشار می‌آید؟ بعد دولت هم کاری به این کارها ندارد. پس آقای قوامی! این بند جزء (2) وعده سر خرمن است. چرا وعده سر خرمن است؟ به دلیل اینکه واقعاً چیزی برای پیمانکار در نمی‌آید. ما یک حکمی آوردیم، حالا خود آقای قوامی فرمودند دولت امسال غفلت کرد نیاورد، دولت پارسال در بودجه‌اش بوده، امسال نیاورده، پس یا دولت خیلی بی‌خیال است، یا دیده دیگر فایده‌ای ندارد. این یک اعتقاد است. در تلفیق هم یک آقایی پیشنهاد می‌دهد،‌ ما چند سال تلفیق بودیم، امسال هم بودیم. می‌آیند یک حکم به نام همه نماینده‌ها می‌دهند، خروجی این جزء، جز اینکه ما پیمانکار را دلگرم کنیم عین بانک‌ها، آقای قوامی! مگر ما تصویب نکردیم سود ترکیبی نگیرند؟ از این مجلس گوش کردند؟ برای مجلس تره‌ای خرد کردند؟ خانم‌ها و آقایان، آقای پورمحمدی! سود ترکیبی یعنی (40) درصد. ما قانون کردیم، خیلی جالب است، یعنی بانک نه حرف مجلس را، گوش می‌کند نه حرف دولت را، بعد هم ما آمدیم یک سود ترکیبی هم درست کردیم. خانم‌ها و آقایان بدانند بانک خوشحال می‌شود که وام تمدید شود، چرا؟ سود (40) درصد می‌گیرد. شما هم قانون کردید زیر پا گذاشت، حالا دوباره در این بودجه آوردیم، ضمن اینکه قبلاً هم دوباره اصلاح کردیم و دوباره رفت و برگشت. آقای دکتر پزشکیان! یک آش شله‌قلمکار شده با این احکامی که می‌دهیم و پیمانکارهای ما در (31) استان،‌ من جمله استان جناب‌ آقای قوامی که من سراغ دارم، آقای قوامی! کار عمرانی نه، اینها جز وعده سر خرمن چیزی نیست. خواهشم این است این را واقعاً حذف کنید، اینها دلگرمی است که چیزی از آن در نمی‌آید.

مسعود پزشکیان
متشکرم،‌ دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
نمایندگان محترم عنایت بفرمایید! این یکی از مهم‌ترین بندهای قانون بودجه هم در سال 97 بود و هم در لایحه بودجه سال آینده و از آنجا که حدود (100) هزار میلیارد تومان است و در بررسی عملکرد این موضوع در سال جاری معلوم شد یک عده استان‌هایی که اطلاع کامل داشتند خوب استفاده کردند و استان‌ها یا نمایندگان محترمی که اطلاع کامل نداشتند، نتوانستند استفاده بکنند از آقای دکتر پزشکیان خواهش می‌کنم یکی، دو دقیقه وقت بنده را موسع کنند تا من یک توضیحی بدهم، به خصوص برای استان‌هایی که نتوانستند استفاده کنند. سروران عزیز! در شهر و استان شما یک پیمانکار و یک بخش خصوصی و یک شهرداری هست، یا در سطح ملی تأمین‌اجتماعی هست، اینها از یک طرف از دولت طلب دارند، تلاش می‌کنند طلبشان را از دولت دریافت کنند، دولت بودجه ندارد و به آینده احاله می‌دهد. از طرف دیگر همین پیمانکار و شهرداری به بانک بدهکار است و بانک می‌گوید پولم را بده و این پولی ندارد بدهد، چون طلبش را از دولت نتوانسته بگیرد. پس یک شهرداری یا یک پیمانکار بین دو پرس سنگین قرار می‌گیرد، از یک طرف طلب از دولت دارد که نمی‌تواند وصول کند، از یک طرف به بانک بدهی دارد و بانک دارد این را جریمه می‌کند و به عنوان چک برگشتی و ممنوع‌الخروج در لیست سیاه می‌برد. پس بنگاه ما، شهرداری‌ ما و پیمانکار ما در این تنگنا قرار می‌گیرد. از طرف دیگر دستگاه‌های نظارتی فشار به بانک می‌آورند که برو مطالبات معوقت را وصول کن، ولی بانک سراغ این بنگاه می‌رود، آن هم می‌گوید از دولت طلب دارم و بانک هم یک حجم وسیع مطالبات معوق دارد. پس دولت‌مان بدهکار است، پیمانکارمان طلب‌ها را نمی‌تواند وصول کند، بانک‌مان دارای مطالبات معوق، از طرف دیگر بانک‌مان هم به بانک مرکزی بدهکار است. یعنی در چهار حوزه آشفتگی شدید مالی ایجاد می‌شود. این پیشنهادی که ارائه شد این است؛ می‌گوید اگر کسی از دولت طلب قطعی دارد و به بانک بدهی قطعی دارد این را با هم تهاتر کنید. یعنی شما ببینید چقدر از بنگاه‌ها،‌ شهرداری‌ها و پیمانکاران ما از زیر فشار سنگین بیرون می‌آیند و از طرف دیگر برای رتبه اعتباری کشور چقدر خوب است که آن به این بدهکار است، آن از این طلبکار است و یک آشفتگی عجیب و غریبی ایجاد می‌شود. بنابراین این بسیار پیشنهاد مناسبی هست که ادامه‌اش بدهیم، نه حذفش بکنیم. فرمودند عملکرد ندارد. سال گذشته این بند گذاشته شد،‌ تا الان (30) هزار میلیارد تومان تسویه شد، از این جهت می‌گویم که چون بعضی از استان‌ها عملکرد نداشتند پیشنهاد رقم را دارم می‌گویم. (70) هزار میلیارد تومانش هم برای سال آینده ماند. پس این عملکرد داشته. مطلب دیگر گفتند تورم‌زا است. این هیچ اثر تورمی ندارد، یعنی مطالبات ایجادشده و بدهی‌های قبلی است، نه اینکه ما برویم پولی از بانک مرکزی بگذاریم. گفتند به جای اینکه دولت بدهکار به پیمانکار و پیمانکار به بانک و بانک به بانک مرکزی بدهکار باشد همه را کنار بگذارید، دولت به بانک مرکزی بدهکار می‌شود و پولش را پرداخت می‌کند. بنابراین این یک ساز و کار بسیار خوبی است، تأسیس خود مجلس هم بود، دولت با حذف این مخالف است و خواهش می‌کنم به این رأی ندهید.

مسعود پزشکیان
حضار 229 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در همین بند در جزئیات با اجازه آقای موسوی‌لارگانی آقای کوچکی‌نژاد پیشنهاد دارند (برزگرکلشانی ـ عبور کنیم) آقای کوچکی‌نژاد اصرار دارند، منصرف بشوند من عبور می‌کنم. آقای کوچکی‌نژاد می‌فرمایند که «پیمانکاران قرارگاه خاتم‌الانبیاء» و «محرومیت‌زدایی»، «قرارگاه خاتم‌الانبیاء»، «پیمانکاران خصوصی نوسازی مدارس» و «شرکت ملی نفت ایران» به این ترتیب اصلاح بشود. می‌خواهند نوسازی مدارس را اضافه کنند، بفرمایید.

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! پیشنهاد من سطر سوم بعد از قرارگاه خاتم‌الانبیاء است. همکاران عزیز! علت این پیشنهاد این است که سال 97 سازمان نوسازی مراجعه کرد و گفتند چون اسم نوسازی اینجا نیست، در نتیجه شامل پیمانکاران سازمان نوسازی این قانون نمی‌شود. همه شما در شهرهایتان می‌دانید که ما در مجلس هفتم قانونی داشتیم که (3) میلیارد دلار به نوسازی مدارس پول بدهند و ساختمان‌های قدیمی و تخریبی را بتوانند نوسازی کنند. در قانون برنامه ششم هم ما در بند (3) ماده (63) دوباره (3) میلیارد دلار تصویب کردیم که ساختمان‌های نیمه‌ساخت سازمان نوسازی را تمام بکنند. چون منبعش را حساب ذخیره اعلام کردیم سال گذشته صفر بود، یعنی یک ریال به سازمان نوسازی پول ندادند که این ساختمان‌هایی که در همه شهرها شما وقتی بازدید می‌روید یکی از سؤالاتی که فرهنگیان و مردم دارند تکمیل پروژه‌های نیمه‌ساخت وزارت آموزش و پرورش است. به خاطر همین پیشنهاد ما این است که بعد از «قرارگاه خاتم‌الانبیاء»، «پیمانکاران سازمان نوسازی» هم قید بشود و آن پیمانکاران که سالیان سال از دولت طلب دارند بتوانند به این شکل تسویه کنند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف را بفرمایید. دولت در این رابطه مشکلی دارد؟ (پورمحمدی ـ دولت مخالف است) اگر مخالف صحبت نمی‌کند، موافق هم صحبت نکند. اگر اجازه بدهید به رأی بگذاریم. حضار 229 نفر، دولت و کمیسیون مخالف هستند. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. پیشنهاد بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اگر دوستان اجازه بفرمایند سایر پیشنهادات روی این تبصره مطرح نشود تبصره را به رأی بگذارید. آقای رئیس! فقط در بند «ح» دوستان یک رفع ابهامی دادند که آقایان: پورمحمدی و مفتح توجه بفرمایید! می‌گویند براساس مقررات موضوعه باید ساز و کار بند «ح» انجام بشود. درست است؟ آقای دکتر مفتح توجه بفرمایید! این بهادارسازی هم ظاهراً چون تا به الان تعریف نشده است موضوع بند «الف» ماده (10) قانون برنامه ششم توسعه ملاک عمل شما هست، درست است؟ بر همان مبنا اجرایی‌اش می‌کنید.

احمد امیر آبادی فراهانی
آقای رئیس! اینها را باید رأی بگیرید.

غلامرضا کاتب
اخطار دارم.

مسعود پزشکیان
بفرمایید سر جایتان ما پیشنهادات را مطرح می‌کنیم، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رستمیان بفرمایید. برمی‌گردیم پیشنهادات را دانه‌دانه خدمتتان عرض می‌کنیم. آقای رستمیان می‌فرمایند «قرارگاه آستانه‌های مقدسه» و «قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء» هم اضافه بشود. آقای رستمیان! فکر می‌کنم شما این را در بخش هزینه‌ای پیشنهاد دادید، درست است؟ (رستمیان‌سبزه‌خانی ـ نه، درآمدی است. پیمانکارن باید حذف شوند) پیشنهادتان در جزء هزینه‌ای است الان قابل طرح نیست، چون در بخش درآمدی که قرارگاه خاتم‌الانبیاء آمده، در بخش هزینه‌ای می‌خواهید اصلاح بفرمایید. شما تشریف بیاورید به من توضیح بدهید، فوقش برمی‌گردیم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! اخطار و تذکر دارند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای موسوی‌لارگانی که پیشنهاد حذفشان را مطرح نمی‌کنند. در بخش اصلاحی آقایان: دلخوش و مفتح هستند. آقای قاضی‌پور! پیشنهادتان که اصرار داشتید بگویید در کدام بند بود؟ پیشنهادتان در بند «ز» است؟

مسعود پزشکیان
راجع به چه می‌خواهید تذکر بدهید، بگذارید بحث بشود بعد آیین‌نامه‌ را تذکر بدهید، ما که هنوز بحثی نکردیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای قاضی‌پور! پیشنهاد شما درآمدی نیست، هزینه‌ای است. در بند «ز» پیشنهاد شما هزینه‌ای است. پیشنهادات در بند «ز» کلاً هزینه‌ای است.

مسعود پزشکیان
اگر هزینه‌ای است رد شویم. در بند هزینه بحث می‌کنیم، چشم.

سیدعلی ادیانی
در بند (1) پیشنهاد داریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای پاپی‌زاده در بند «ل» پیشنهاد دارند، بفرمایید.

عباس پاپی زاده پالنگان
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز توجه بفرمایید. در جزء (3) بند «ل» به وزارت امور اقتصاد و دارایی اجازه داده شده نسبت به تأسیس نهادهای واسط با مدیریت و مالکیت دولت، اینجا در واقع دو تا نهاد اشاره شده. یکی نهادهای واسطی که قبلاً تأسیس شده که در واقع موضوع قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید است و یکی هم بحث اختیار جدید به دولت است که ما اینجا داریم به دولت اختیار می‌دهیم که نهادهای جدیدی را هم تأسیس بکنید. این برخلاف بحث کوچک‌سازی دولت است، دولت که الان باید دنبال سیاست کوچک‌سازی دولت باشد و بسیاری از سازمان‌‌های واسط را یا حذف یا ادغام بکند در این ماده و بند قانونی ما داریم اجازه می‌دهیم که بر خلاف آن سیاست‌های کوچک‌سازی دولت، دولت برای تأسیس نهادهای جدید ادغام بکند و در واقع این منجر به بزرگ شدن بدنه دولت خواهد شد. بنابراین پیشنهادمان این است که این جمله «تأسیس نهادهای واسط با مدیریت و مالکیت دولت» حذف بشود. همکاران به این موضوع رأی بدهند.

مسعود پزشکیان
اگر مخالف صحبت نمی‌کند موافق هم صحبت نکند. دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
جناب آقای پایی‌زاده عزیز عنایت بفرمایید! وقتی که دولت اقدام به تأسیس یک شرکت جدیدی بکند این بزرگ شدن دولت هست، اما این درست در هدف و جهت کاهش هزینه‌های دولت است. خدمتتان توضیح عرض بکنم که در این موضوع رفع یک مشکل شده. وقتی که شرکت‌های دولتی یا دولت اوراق مالی می‌خواهد منتشر بکند باید این اوراق مالی را توسط یک مجموعه نهاد واسط انجام بدهد که اینها در بورس همه متعلق به بخش خصوصی هستند و وقتی که می‌خواهد این کار را انجام بدهد باید تمام آن دارایی‌ها که به پشتوانه آنها اوراق منتشر می‌شود را به بخش خصوصی منتقل بکند. مثلاً در سال گذشته، سال 96 آموزش و پرورش برای کسری منابعش اوراق مالی منتشر کرد. توضیح می‌دهم چرا این کار را انجام می‌دهد. قبلاً آموزش و پرورش برای کسری منابعش براساس تجویز قانون خواست اوراق مالی منتشر کند، بورس اوراق بهادار گفت باید دارایی‌ات را به عنوان وثیقه بیاوری قرار بدهی،‌ دارایی چه چیزی داشت؟ اردوگاه شهید باهنر را داشت. حالا اردوگاه شهید باهنر را که خواست به عنوان (Back) و پشتوانه اوراق بگذارد به او گفتند باید بروی این را به یک نهاد واسطی در بخش خصوصی منتقل کنید، چون تمام نهادهایی که در بورس کار می‌کنند مال بخش خصوصی هستند. یک دارایی به این بزرگی مال دولت را که اگر ما به نام بخش خصوصی منتقل می‌کردیم، حالا برگرداندن آن به آموزش و پرورش چه مشکلاتی به دنبال داشت. بر این اساس گفتند خزانه! شما با همان ساز و کاری که داری، چون فقط قانون اجازه می‌‌دهد، بدون اینکه دولت بزرگ بشود و بروید کار جدیدی بکنید با همین ظرفیت خودت نهاد واسطت در درون خزانه باشد. یعنی اگر قرار است ملک دولتی برای انتشار اوراق منتقل بشود در درون دولت باشد، نه اینکه ما این را ببریم به نام بخش خصوصی سند بزنیم و بعد برگرداندنش کار بسیار مشکلی باشد. بنابراین دولت با حذف این مخالف است و خواهش می‌کنم به آن رأی ندهید.

مسعود پزشکیان
حضار 226 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. اگر بشود از این پیشنهادات یک مقدار کوتاه بیایید خیلی خوب می‌شود، (20)، (30) تا رأی می‌دهند. یعنی (20)، (30) نفر فقط موافق هستند، اصرار هم دارند، حالا ادامه می‌دهیم، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رستمیان در جزء (2) بند «و» اصرار دارند کلمه «پیمانکاران» را قبل از «قرارگاه خاتم‌الانبیاء» حذف کند. آقای رستمیان بفرمایید.

علی رستمیان
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس ببینید! بدهی دولت به قرارگاه (30) هزار میلیارد تومان است‌ و پروژه‌‌های پالایشگاهی، پتروشیمی، سدسازی، راه‌سازی حدود (300) پروژه است. (2000) میلیارد تومان هم قرارگاه معوقه بانکی دارد که باید با بانک‌ها تسویه‌حساب کند. در بند (2) تبصره (5) عبارت پیمانکاران قرارگاه خاتم‌الانبیاء آمده، این در حالی است که وام‌های بانکی توسط قرارگاه أخذ شده، نه پیمانکاران. لذا «پیمانکاران» از مصوبه حذف بشود و به «قرارگاه» اکتفا بشود. من با آقای پورمحمدی نماینده محترم دولت هم مذاکره کردم، ایشان هم در این باره موافق است، سپاسگزارم.

سید حمید پورمحمدی
نخیر، مخالف هستیم.

مسعود پزشکیان
حضار 222 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به این پیشنهاد برادرمان آقای رستمیان اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. (کاتب ـ اخطار دارم) آقای کاتب! چه اخطاری دارید؟ بفرمایید.

غلامرضا کاتب
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن خسته‌نباشید محضر رئیس جلسه. من اول تذکر (194) بدهم. جناب آقای رئیس! ماده (194)،‌ همکاران مجلس وقتی که تقاضا می‌کنند اخطار و تذکر دارند نباید برای اداره جلسه التماس بکنند که رئیس اجازه بدهد. من استدعا می‌کنم اگر شما آیین‌نامه را قبول دارید (نایب‌رئیس ـ لطفاً الان شما بگویید راجع به چه ماده‌ای اخطار دارید؟) اول که (194) را گفتم. (نایب‌رئیس ـ حالا اخطارتان را بفرمایید) اما اخطارم را عرض کنم. اخطارم درخصوص ماده (181) است که اینجا مغایر قانون برنامه است و دوسوم رأی می‌خواهد.

مسعود پزشکیان
هر وقت رأی‌گیری کردیم بگویید اینطور است.

غلامرضا کاتب
اخطار
آقای دکتر! اجازه بدهید مطلب من بیان بشود بعد حضرت‌عالی بفرمایید (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) بند (2) ماده (109) در جزء (3) بند «ت» ماده (8) قانون برنامه ششم توسعه را اگر حضرت‌عالی دقت بفرمایید می‌گوید که «حذف تدریجی اوراق تسویه خزانه و استفاده از اوراق بدهی با تصویب مجلس شورای اسلامی». ببینید! ما در قانون برنامه حذف اوراق تسویه خزانه و جایگزینش با اوراق بدهی دولت را مطرح می‌کند. این در حالی است که در حال حاضر دولت همزمان با بخش غیردولتی بدهکار و از آنها طلبکار است. این کارکرد منحصراً با اوراق تسویه خزانه ممکن است هم اوراق بدهی نتواند مفید واقع شود و همچنین با توجه به اینکه در متن قانون برنامه به حذف تدریجی اشاره شده است هدف هم مشخص است که ما باید سال به سال حذف تدریجی را انجام بدهیم، نه اینکه باز اوراق بدهی دولت را اضافه کنیم.

مسعود پزشکیان
آقای کاتب! در همان ماده (8) یک جدول هست سقف مشخص کرده و این چیزی که اینجا تصویب می‌شود از سقف خارج نیست، متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! پیشنهاد حذف بند «ز» را آقای قاضی‌پور دادند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر ملت بزرگ ولایتمدار ایران اسلامی،‌ نیروهای مسلح، رهبر فرزانه و شما عصاره ملت در خانه ملت. آقای پزشکیان! طبق آیین‌نامه تغییر آیین‌نامه دوسوم رأی می‌خواهد، طرح یا لایحه می‌خواهد که آقای قاضی‌زاده مدام می‌خواهد آیین‌نامه را تغییر بدهد.

مسعود پزشکیان
آقای قاضی‌پور! کسی نمی‌خواهد تغییر بدهد، الان موضوع را بگویید، آخر شما مطمئن باشید این مجلس را اگر اینطوری ادامه بدهیم عید اینجا میهمان هستید. اگر طبق این آیین‌نامه می‌خواهید عمل کنید (10)، (15) نفر رأی می‌دهند. حالا بفرمایید.

نادر قاضی پور
در مجلس هفتم بودجه از شش صبح تا (10) شب بود. در مجلس هشتم.

مسعود پزشکیان
حالا بفرمایید، شیفت سوم هم اینجا در خدمت هستیم.

نادر قاضی پور
در مجلس نهم که هردو دوره شما حضور داشتید مجلس در بودجه سه‌شیفته بود. ما باید کار کنیم؟

مسعود پزشکیان
چشم، حالا شیفت سوم هم در خدمت هستیم، بفرمایید.

نادر قاضی پور
آقای پزشکیان! یک پیشنهاد دارم، می‌خواهید ما (10) نفر پیشنهاددهنده که بیشتر نیستیم، بنشینیم یک صلوات ختم کنیم و تمام کنیم. (حضار صلوات فرستادند)

مسعود پزشکیان
اگر شما (10) نفر فقط پیشنهاد می‌دهید یعنی بقیه قبول ندارند،‌ چرا وقت تلف می‌کنید؟ حالا حرفتان را بزنید.

نادر قاضی پور
این توهین است، ‌آقای رئیس! شما به این (10) نفر...

مسعود پزشکیان
آقای قاضی‌پور! الان موضوع را بفرمایید، ما که الان به شما اجازه دادیم.

نادر قاضی پور
در بند «ز» استقراض آمده. آقای پزشکیان! آقای مفتح آنجا هست بپرسید. در قانون استقراض باید یک لایحه مستقل بیاید، این استقراض داخلی است. در بند «ب» تبصره (3) استقراض از خارجی، روسیه بود در بودجه یکساله آوردید. واقعیت امر استقراض یک لایحه مستقل می‌خواهد. همکاران عزیز! در این بند استقراض داخلی است، چقدر دولت باید از ملت قرض بگیرد؟ صبح همکار زحمتکش‌ ما آقای تابش مطالبی را اینجا گفتند بسیار نگران‌کننده است. لذا بیاییم اصلاً اوراق و استقراض را جمع کنیم، آنچه که در کازیه خزانه داریم نسبت به موجودی خزانه هزینه کنیم. ما بیاییم هزینه‌ها را کاهش بدهیم، با اشرافی‌گری‌ها، با کسانی که در دولت بودند و هستند و در شمال تهران آپارتمان‌ها، ویلاها و کاخ‌های بدون پروانه لانه می‌سازند برخورد بکنیم. همکاران! لواسانات را بروید نگاه کنید. وقتی که ما می‌گوییم اقتصاددانان منظور ما اقتصاددانان صحیح، سالم و به درد مردم مستضعف‌خور نیستند. منظور ما از اقتصاددانان کسانی هستند که به نفع خودشان فقط کار می‌کنند. همکاران عزیز! این بند، بندی است که استقراض است، خودمان باید این را حذف کنیم، دیگر از خودمان قرض نگیریم. اوراق چاپ کردیم، فاینانس گرفتید، از روسیه وام گرفتید، چرا از مردم می‌خواهید وام بگیرید؟ اینقدر پول برای چه؟ همکاران! رئیس‌جمهور آینده، دولت محترم آینده چقدر شب و روز کار کند تا بتواند بدهی‌های اینها را بدهد؟ به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، اگر مخالف صحبت نکند، موافق هم صحبت نمی‌کند. دولت و کمیسیون هم مخالف هستند. کمیسیون می‌خواهد حرف بزند، بفرمایید.

محمدمهدی مفتح
بسم الله الرحمن الرحیم البته من تلاش می‌کنم کمتر صحبت کنم که به سرعت رسیدگی اضافه بشود. اگر چیزی دولت مطرح می‌کند و همان مطلب را بخواهم تکرار کنم معمولاً تکرار نمی‌کنم، اما اینجا خدمت شما عرض کنم که اگر ما با انتشار اوراق مخالف هستیم، فکر می‌کنیم که این اوراق زیاد منتشر می‌شود و مباحثی که دیروز مطرح شد که بنده هم مقداری پاسخ دادم، اما اگر آن هم در ذهن دوستان باشد اتفاقاً این بند خیلی مشمول آن ایرادات نمی‌شود. ببینید! این سررسید کمتر از یک سال هست، در کمتر از یک سال دولت این را بازپرداخت می‌کند. ببینید! استان‌های سردسیر ما که فصل کار در آنجا نیمه اول سال است که آن موقع هنوز درآمدها محقق نشده، ما همیشه این مشکل را در استان‌های سردسیر داریم که زمانی اعتبارات تخصیص پیدا می‌کند فصل کار گذشته. بنابراین وقتی که با این اوراق می‌توانیم این پرداخت را تنظیم بکنیم چرا این کار را نکنیم؟ اگر این اتفاق نیفتد و این حذف بشود اولین زیانش را استان‌های سردسیر می‌کنند که در نیمه اول سال که فصل مناسب کار هست اعتبار برای پرداخت پیمانکاران برای انجام کار وجود ندارد، ولی اینجا می‌توانند همین اوراق را به آنها بدهند پیمانکار کارش را انجام بدهد،‌ کمتر از یک سال نوشته شده، در نیمه دوم سال که اعتبارات تحقق پیدا می‌کند و دولت امکان پرداخت پیدا می‌کند این پول را می‌گیرند و اوراق را پس می‌دهند. به نظر می‌رسد که اتفاقاً کارکرد خیلی مناسبی به ویژه برای استان‌های سردسیر کشور برای کار عمرانی دارد. با پیشنهاد حذف مخالف هستیم.

مسعود پزشکیان
مناطق محروم دارد، خیلی ممنون. حضار 226 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. (21) نفر رأی مثبت دادند، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دلخوش! پیشنهاد شما هزینه‌ای است و قابل طرح نیست، در بخش هزینه‌ای بفرمایید. آقای ادیانی در بند «ح» پیشنهاد درآمدی دارند، بفرمایید. (قاضی‌پور ـ پیشنهاد حذف کل داریم) آقای قاضی‌پور می‌خواهند پیشنهاد حذف بند «ح» را با اصرار، البته آقای موسوی‌لارگانی دادند، ایشان اصرار دارند که مطرح بفرمایند. آقای سلیمی پیش‌نوبت شما هستند، حاج‌آقای سلیمی بفرمایید.

علیرضا سلیمی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! در بند الحاقی (1)، یک پیشنهادی داریم. من خواهش می‌کنم همه دوستان دقت کنند! شما می‌دانید الان در کشور یک‌سوم مدارس، آقای دکتر! من بند الحاقی را مطرح ‌کنم، یا بند «ح» را مطرح ‌کنم. در بند «ح» گفتند دولت برای بازپرداخت اصل و سود سررسید‌شده.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
حاج‌آقای سلیمی! پیشنهاد حذف بند «ح» را اگر مطرح می‌کنید بفرمایید.

علیرضا سلیمی
من عرض کردم بند الحاقی (1) را مطرح می‌کنم، حالا برگشتید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پس آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران! من یک رأی هم بیاورم روی حرف خودم هستم برای اینکه اعتقادی صحبت می‌کنم. آقای شهروز برزگر! شما هرطور فکر می‌کنید صلوات ختم می‌کنید و توهین می‌‌کنید خودت می‌دانی! بند «ح» می‌گوید دولت برای بازپرداخت اصل و سود اوراق سررسید در سال 1398 اوراق چاپ کنند. همکاران! اوراقی که مردم خریدند باید پول نقد بدهید، نه برای اوراق، اوراق بدهید. آقای پزشکیان! این دادن اوراق به سود، خیانت در خیانت است. مردم اوراق خریدند و از دولت حمایت کردند، پول نقد می‌خواهند. شما در این بند آمدید برای سود اوراق، اوراق چاپ می‌کنید. این هیچ‌وقت درست نیست. شما بیایید برای کسانی که از دولت و نظام حمایت کردند و اوراق خریدند پول نقد بدهید. خواهشمند است اینقدر اوراق اوراق نکنید، پول نقد در جامعه بیاید گردش مالی داشته باشد تا بانک‌ها رونق داشته باشند،‌ نشاط در جامعه بیاورد. اوراق افزودگی اقتصادی آورده، اوراق همه‌جا خوب نیست. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
اگر مخالف صحبت نکند موافق هم صحبت نمی‌کند. حضار 222 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای ادیانی در همین بند پیشنهاد اصلاح جزء دارند.

مسعود پزشکیان
تذکرشان راجع به چیست؟ تذکر را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای برزگر باید مجدد ثبت‌نام بفرمایید، پاک شد. آقای رئیس! ایشان اصرار بر هفتاد و پنجی دارند.

مسعود پزشکیان
چه اتفاقی افتاده؟ (برزگر کلشانی ـ ایشان اسم ما را آوردند) آقای برزگر کوتاه بیایید، اشکال ندارد. آقای برزگر بفرمایید.

شهروز برزگر کلشانی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! از صبح پیشنهادهایی که مطرح می‌شود غالب پیشنهادها نهایتش (10)، (15) و (20) رأی می‌آورد. همکار گرامی‌مان آقای قاضی‌پور عزیز گفتند صلوات بفرستید ما هم صلوات فرستادیم برای این موضوع که ختم بخیر بشود. آقای دکتر پزشکیان! من موضوع را خدمتتان بگویم. ما در کمیسیون تلفیق (40) هزار میلیارد روی بودجه‌ای که خود دولت پیشنهاد داده بود گذاشتیم، از کل (2600) هزار میلیارد تومان ما نهایت در مجلس (400) هزار میلیارد تومان داریم بررسی می‌کنیم. نهایت تا عید کل صحن بتواند (10) هزار تا روی این بودجه بگذارد، خود دولت با این وضعیتی که دارد کسری بودجه دارد. آیا مصوباتی که ما داریم و بر این تلفیق اضافه می‌کنیم دولت توان اجرایی‌اش را دارد؟ جز اینکه وقت تلف می‌شود و پیشنهادهایی که مطرح می‌شود رأی نمی‌آورد و در عین حال در جامعه انتظار ایجاد می‌شود. می‌گویند نماینده‌‌ها مطرح کردند و دولت عملیاتی نکرد. حرف‌هایی که اینجا زده می‌شود بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، آقای ادیانی بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای صباغیان هم اصرار دارند.

مسعود پزشکیان
برای چه اصرار دارید آقای صباغیان؟ آقای ادیانی بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر پزشکیان عزیز! بند «ح» تبصره (5) را عنایت بفرمایید. یعنی اگر جناب‌عالی بپذیرید دیگر نیازی به توضیح مبسوط و موافق و مخالف هم نیست. سطر دوم را عنایت بفرمایید! بعد از «اوراق مالی اسلامی» بعد از کلمه «ریالی» من پیشنهاد اضافه شدن عبارت «برابر قوانین و مقررات مربوط» به جهت اینکه آن قوانین حاکم بر بازار اوراق مالی رعایت بشود این از باب تأکید بیاید، نیاز به موافق و مخالف ندارد. جناب‌عالی از باب تنقیح عبارت بپذیرید قضیه حل است.

مسعود پزشکیان
طبیعتاً باید برابر قوانین و مقررات باشد، اینکه مشکلی ندارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای ادیانی! ذکر شد، شما اگر توجه می‌فرمودید رفع ابهام گرفته شد و ذکر و گفته شد.

سیدعلی ادیانی
تشکر می‌کنم، خدا خیرتان دهد.

مسعود پزشکیان
آقای ادیانی متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای امیری در بند «ط» پیشنهادتان را بفرمایید.

حسین امیری ‌خامکانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! در بند «و» من یک توضیحی بدهم. من پیشنهادم روی جزء (1) بود، شما یک لحظه وارد جزء (2) شدید، نماینده محترم دولت آقای دکتر پورمحمدی فکر کردند که پیشنهاد روی جزء (2) هست، حتی از توضیحاتشان هم معلوم بود که ایشان متوجه نشدند پیشنهاد من روی جزء (1) هست که بعداً با ایشان صحبت کردم خودشان فرمودند که من فکر می‌کردم روی جزء (2) هست. با این حال رأی خوبی آورد که اگر دولت دقت کرده بود آنجا رأی می‌آورد. من خدمت شما عزیزان عرض کنم که بنده این چند پیشنهاد را که معمولاً سعی می‌کنم کم مزاحم بشوم با مرکز پژوهش‌ها نشستم. من در این ایام تعطیلات یک روز مخصوصاً از کرمان اینجا آمدم با مرکز پژوهش‌ها نشستیم مواردی که ضرورت دارد درخصوص بحث انرژی و پیشنهاداتی داده بشود بنده کار کردم، پیشنهادات را خدمتتان می‌دهم. در بند «ط» شما می‌دانید پیشنهاد ما این است که بعد از «وزارت صنعت، معدن و تجارت»، «وزارت نیرو» هم اضافه بشود. شما می‌دانید که ما هم برای آب و هم برق خیلی مشکل داریم. در برق امسال با خاموشی مواجه شدیم، اگر همین روند را ادامه بدهید سال 98 که در پیش‌رو داریم حتماً خاموشی‌هایمان بیشتر خواهد شد. آب هم که می‌‌دانید همین امسال که الان زمستان هست خیلی از جاها هنوز دارند با تانکر آبرسانی می‌کنند. لذا وزارت نیرو را متأسفانه فراموش کردند، خواهش من این است که همکارها اجازه بدهند در این بند «ط» بعد از «طرح‌های زیربنایی وزارت صنعت، معدن و تجارت»، «وزارت نیرو» هم اضافه بشود،‌ متشکرم.

مسعود پزشکیان
مخالف و موافق که صحبت نمی‌کنند. دولت! مخالف هستید که وزارت نیرو هم اضافه شود؟ حضار 224 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون نظر خاصی ندارند. هنوز تعداد زیادی رأی نداده‌اند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای ادیانی! پیشنهاد شما با آقای امیری یکی بود؟ رأی آورد و تمام شد. آقای موسوی‌لارگانی پیشنهاد حذف بند «ی» را دارند، بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم در حقیقت من هم از بعضی همکاران تعجب می‌کنم که می‌خواهند سریع رد بشوند بروند، بحث بودجه یک سال کشور است و خود هیأت‌رئیسه هم تذکراتی که می‌دهند تذکرات بجا و در شأن مجلس نیست. ببینید! در بند «ی» ما می‌گوییم: «وزارت نفت از طریق شرکت‌های دولتی تابعه ذی‌ربط تا سقف معادل (3) میلیارد دلار اوراق مالی اسلامی (ریالی و ارزی) با تصویب هیأت وزیران منتشر کند»، حالا ادامه‌اش را ببینید. این اوراق برای بازپرداخت اصل و سود سررسید شده به پیمانکاران، یعنی ما می‌آییم اوراق مشارکت و مالی اسلامی را در سال‌های گذشته در اختیار پیمانکاران قرار می‌دهیم و بعد از یکی، دو سال که سررسید شده دومرتبه می‌آییم اوراق چاپ می‌کنیم. حقیقتاً این طریقه کشورداری نیست. من در روز گذشته هم عرض کردم، عزیزان! با این رویه‌ای که ما همینطور داریم این انتشار اوراق اسلامی، قرضه و مشارکت را زیاد می‌کنیم در آینده کشور با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شود. در دولت یازدهم آقای طیب‌نیا اعلام کردند دولت (700) هزار میلیارد تومان بدهی دارد. این بدهی‌‌ها از کجا است؟ همین بدهی‌ها است که ما داریم همینطور اضافه می‌کنیم و بعد مشکلاتش برای آیندگان و دولت آینده است. حالا دولت آینده چه اصولگرا و چه اصلاح‌طلب از هر طیفی باشد با این همه بدهی که در این دو دولت و در دولت‌های قبل ایجاد شده قطعاً نمی‌تواند کمر راست بکند. یعنی هرچه هم تلاش بکند باید فقط همین بدهی‌‌ها را پرداخت بکند. لذا یک مقدار دقت بکنیم، با این عجله کجا می‌خواهیم برویم؟ بودجه یک سال را می‌خواهیم تصویب بکنیم، لذا اینکه عزیزان می‌گویند (15) تا رأی، رأی ندهید که دیگران پیشنهاداتشان را مطرح نکنند این دون شأن مجلس است، این شأن مجلس را زیر سؤال می‌برد. جناب آقای پزشکیان! ما که بچه‌دبستانی نیستیم که شما از صبح تا الان چندین بار می‌گویید عیدی در کار نیست. ما عید نمی‌خواهیم، آقای دکتر! یعنی با این وضعیتی که مردم ما مشکل دارند

مسعود پزشکیان
آقای موسوی‌لارگانی! امیدوارم تا آخر همینطور بمانید.

سیدناصر موسوی لارکانی
نمایندگان مجلس برای چه عید می‌خواهند که چندین بار از تریبون مجلس می‌گویید عید خبری نیست.

مسعود پزشکیان
آقای موسوی‌لارگانی متشکرم، دست شما درد نکند، ان‌شا‌ءالله شیفت سوم هم هستیم و می‌مانیم، شما هستید، ما هم در خدمت شما هستیم. مخالف اصرار دارد، بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای یوسفی بفرمایید.

همایون یوسفی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین عرض سلام و وقت‌بخیر دارم خدمت همکاران محترم و ملت شریف ایران. به هر حال همکاران محترم دغدغه‌های زیادی در تأمین منابع مالی به خصوص در حوزه‌‌های عمرانی و ساخت و ساز و حوزه‌‌هایی که به توسعه کشور کمک می‌کند دارند و به نظر می‌رسد تأمین و منتشر کردن اوراق یکی از راهکارهای موجود در شرایط حاضر هست و درخصوص پیشنهادی که برای انتشار (3) میلیارد دلار اوراق جهت وزارت نفت داده شده باید این نکته را عرض کرد که ما چه بخواهیم و چه نخواهیم نفت پیشران اقتصادی کشورمان است و اگر قرار است از وضع موجود، یعنی شرایط بد اقتصادی خارج بشویم مطمئناً یکی از راهکارهای مهم آن توجه به حوزه نفت هست و باز باید به این نکته توجه بکنیم که منابع دولت در حوزه بخش عمومی شامل نفت و مالیات هست که خود مالیات هم به نوعی وابسته به نفت هست، به همین دلیل اگر ما بتوانیم با تأمین منابع مورد نیاز برای حوزه وزارت نفت اقدامات لازم را به عمل بیاوریم در واقع توانستیم در حوزه مالیاتی مالیات‌ها‌یمان را هم تضمین بکنیم. نکته دیگر اینکه وزارت نفت و تولید نفت یک صنعت استراتژیک هست که در مذاکرات سیاسی خارجی هم برای ما تأثیرگذار هست، به همین دلیل ما باید از اقدامات لازم جهت پشتیبانی حوزه نفت اقدام بکنیم. منتها نگرانی که همکاران محترم در زمینه انتشار اوراق دارند به‌حق هست، ولی باید ساز و کارهای نظارتی برای این موضوع دیده بشود و امیدوارم با ماندن این بند شاهد باشیم که حوزه نفت که استراتژیک هست ان‌شا‌ءالله راه خودش را با قدرت پیش ببرد، خیلی ممنون.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق صحبت می‌کنند؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای سلیمی موافق هستند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم برادران و خواهران عزیز عنایت دارند، در دوره مشروطیت قصه استقراض بانک شاهی چه موج تلاطمی در کشور ایجاد کرد. مثل اینکه ما خیلی راحت (3) میلیارد دلار، (36) هزار میلیارد تومان است. عدد، عدد بزرگی است، همینطور داریم مملکت و اوراق قرضه آینده را بفروشیم برود. خیلی راحت هم هستیم، ببینید چه مشکلاتی در دوره مشروطیت بود، به خاطر همین آن موقع چندرغاز قرض می‌کردند، نه اینطور میلیارد میلیارد دلار. من خواهش می‌کنم دوستان در بحث استقراض یک مقدار باید حساس باشیم، مضافاً به اینکه اینجا نوشته استقراض ارزی ـ ریالی، اگر ارزی باشد از کدام کشور خارجی می‌خواهید بگیرید؟ ما دیروز هم که (5) میلیارد دلار از روسیه، هرچه هم گفتیم این را باز بگذارید تا دولت اختیار داشته باشد، دیروز که آنجا قرض گرفتیم، (5) میلیارد دلار از کشور خارجی، امروز هم (3) میلیارد دلار، یعنی اینجا هم دست دولت را برای قرض گرفتن باز بگذاریم، بعد هم می‌گوییم با تصویب هیأت دولت اگر از یک کشور خارجی خاص باشد، آقای دکتر! حتماً باید مجلس بیاید، مجلس باید نظر بدهد. برادران عزیز! ما در تبصره (1)، (5/14) درصد را به شرکت نفت دادیم، اینجا هم داریم (36) هزار میلیارد دلار می‌دهیم. کل کشور را در اختیار یک وزارتخانه بگذاریم تمام بشود. الان وابستگی بودجه به نفت (8) درصد بیشتر از سال گذشته است، با این اقدامات قطعاً وابستگی بودجه به نفت بیشتر و بیشتر می‌شود. ما در حال جنگ اقتصادی هستیم و این تصمیمات را می‌گیریم؟‌ من خواهش می‌کنم در رأیی که می‌دهیم و در تصمیمات یک مقدار دقت کنیم، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
نمایندگان ارجمند عنایت بفرمایید! اولاً این بند هرساله دارد می‌آید و هرساله هم قانون بودجه این را مصوب کرده، اما ضرورتش برای سال آینده مضاعف است. شما استحضار دارید ما سال آینده حدود (1) میلیون بشکه میزان صادرات نفت‌مان و درآمدهای حاصله از آن را کاهش دادیم. یک منابعی هست که قبلاً شرکت نفت رفته برای سرمایه‌گذاری‌ها استقراض کرده و الان بدهکار است و اگر بخواهد از پول نفت بدهیم که پول نفت‌مان هم کاهش بیشتری پیدا کرده. الان گفتند بابت بدهی‌‌هایی که سررسید شده است که ما باید از بقیه بودجه‌ها بکنیم بدهیم خود شرکت‌ نفت در بورس خودمان، اصلاً ارتباطی با استقراض خارجی ندارد اوراق منتشر کند به صورت ریالی و ارزی بدهی‌هایش را بدهد و خودش هم بازپرداخت داشته باشد. یعنی اتفاقاً اگر ما می‌‌خواستیم دقیق‌تر عمل کنیم این رقم برای شرکت نفت برای سال آینده را باید تقویت می‌کردیم تا آن (500) هزار بشکه را جبران کند. بنابراین کاهش این اوراق یعنی ما خودمان را کت‌بسته و دست‌بسته در مقابل تحولات پیرامونی قرار بدهیم. خواهش من این است که به این رأی ندهید و بگذارید شرکت نفت کار خودش را جلو ببرد و این هم به سیاق سال‌های قبل بود که انجام می‌شود.

مسعود پزشکیان
متشکرم، کمیسیون هم مخالف است.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! تذکر هم دارند.

مسعود پزشکیان
حضار 219 نفر، نظر خودتان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! تذکر دارند.

مسعود پزشکیان
تذکر را هم گوش می‌دهیم.

محمد علی وکیلی
آقای عباسی وقتشان را به آقای کوهکن دادند، بفرمایید. البته نمی‌شود، خلاف آیین‌نامه است.

مسعود پزشکیان
نمی‌شود، خلاف آیین‌نامه است، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد بعدی را آقای ادیانی در جزء (2) بند «م» پیشنهاد حذف دارند، بفرمایید.

محسن کوهکن ریزی
آقا! میکروفون را باز کنید من توضیح بدهم. آقای رئیس! کجای آیین‌نامه این را گفته؟ من خودم عضو کمیسیون آیین‌نامه هستم، خلاف نیست. اجازه بدهید توضیح بدهم. آقای دکتر! اجازه بدهید توضیح بدهم. خلاف نیست، منع نکرده.

مسعود پزشکیان
آقای ادیانی بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای ادیانی اجازه بفرمایید! آقای کاتب اصرار دارند که در بند «ل» پیشنهادشان را بدهند. (قاضی‌پور ـ پیشنهاد حذف دارم) آقای قاضی‌پور! می‌‌خواهید پیشنهاد حذف بند «ل» را بدهید؟ آقای دکتر! اینطوری من باید دانه دانه بخوانم، چون نظم بهم می‌خورد.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام مجدد. آقای پزشکیان! این بند «ل» می‌گوید «اوراق و‌ اسناد این تبصره مشمول مالیات نمی‌شود». شما هرگونه تغییری در مالیات بدهید کاهش مالیاتی دارد. اولاً این اوراق خرید و فروش می‌شود، آقای پزشکیان! در بازار بین پیمانکاران و فروشندگان رد و بدل می‌شود. آقای قاضی‌زاده! حضرت‌عالی یک لحظه عرض من را توجه کنید. این اوراق در بازار رد و بدل و خرید و فروش می‌شود، نباید مالیات بدهند؟ ما مگر نمی‌گوییم دولت بدون نفت، اقتصاد بدون نفت؟‌ در این بند اوراق و اسناد این تبصره مشمول مالیات نمی‌شود آن‌وقت تمام معاملات‌مان با اوراق خواهد شد، تمام خرید و فروش منازل و لوازم مصرفی با اوراق خواهد شد. در نتیجه مالیاتی رد و بدل نخواهد شد. نماینده محترم دولت و آقای مفتح! لطفاً توضیح بدهید آیا این اوراق در خرید و فروش‌ اجناس، منازل، زمین، آقای پزشکیان! یک لحظه عرض من را توجه کنید، هم از نماینده محترم کمیسیون و هم از نماینده محترم دولت سؤال کنید، با این اوراق زمین، منزل و وسائل مصرفی بخرند آیا شامل مالیات می‌شود یا نه؟ اگر بشود من حرفی ندارم، اما اگر شامل مالیات نشود پیشنهاد حذف دارم. والسلام

مسعود پزشکیان
کمیسیون و دولت! نظر آقای قاضی‌پور را شنیدید که می‌گفت زمین بخرند شامل مالیات می‌شود؟ بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
آقای قاضی‌پور عزیز! این اصلاً اوراق دولت است، خود دولت مثلاً فرض بفرمایید وزارت جهادکشاورزی یا وزارت نیرو می‌خواهد اوراق مالی را در بورس منتشر کند، اصلاً کاری با بقیه قسمت‌ها ندارد.

مسعود پزشکیان
متشکرم، پس گرفتند. آقای قاضی‌زاده بفرمایید.

محمد علی وکیلی
تذکر را می‌‌خواهید وقت بدهید؟

مسعود پزشکیان
تذکر هم وقت بدهید گوش می‌دهیم.

محمد علی وکیلی
با عرض معذرت. حقوقدان‌های مجلس معتقد هستند آیین‌نامه درخصوص اینکه وقت تذکر و اخطار را می‌شود به نماینده دیگری داد سکوت دارد. می‌فرمایند در هنگامه سکوت تفسیر به نفع نماینده باید انجام بشود و به همین دلیل معتقد هستند که امکان‌پذیر هست. آقای عباسی وقتشان را به جناب آقای کوهکن دادند، آقای کوهکن بفرمایید.

محسن کوهکن ریزی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! من استدعا دارم و خواهش می‌کنم به عرایضی که خدمت شما می‌کنم توجه بفرمایید. من تشکر می‌کنم که صادقانه آن تفسیری را که داشتیم پذیرفتید و این اجازه داده شد که صحبت بکنم. خطاب من به حضرت‌عالی و اعضای هیأت‌رئیسه است. (نایب‌رئیس ـ بند چند آیین‌نامه است؟) مواد (21)، (22) است. خدمت شما توضیح بدهم مسئولیت اعضای هیأت‌رئیسه که آن بالا نشسته‌اند یک مسئولیت جمعی است، شما آن تقسیم کاری که آنجا می‌کنید از جهت نظم و انضباط است، یعنی چه؟ یعنی وقتی که یک همکار محترم ما مطرح می‌کند که در زمان بررسی بودجه یک پیشنهادی را می‌خواهد بدهد تمام مشاورین و همکاران شما در بالا مسئولیت تضامنی دارند و باید فعال بشوند، یعنی چه؟ اگر شما می‌خواهید با سرعت بیشتری بروید خواهش من این است که اقتدار مدیریت خودتان بر مجلس را در چهارچوب قانون آیین‌نامه که حقوق همکاران ما را هم تضییع نمی‌کند و باعث اعتراض آنها باشد به این عنایت بکنید. البته بنده معتقد هستم رئیس جلسه که می‌خواهد اداره کند و مرتب آنجا تماس می‌گیرند با او صحبت می‌کنند نمی‌گذارند حواسش جمع باشد، اما این خلأ را دوستان دیگری که در آن بالا هستند باید پر کنند. ببینید! در همین تبصره (5) برادری پیشنهاد می‌دهد، اگر این دقت می‌شد و این تبصره، من از برادرانی که آن بالا هستند خواهشم این است که هر تبصره و بندی را قبل از اینکه وارد بشویم خود دوستان یک عنایتی به آن داشته باشند. بعضی از پیشنهادات اگر تحصیل حاصل بود اینجا دیگر تضییع حق نماینده نیست،‌ شما از ساز و کار مدیریت استفاده می‌کنید به بنده‌ای که پیشنهاد دادم که پیمانکاران مثلاً گروه نوسازی را هم اضافه کنید شما به عنوان رئیس می‌گویید چون این شامل اشخاص حقیقی و حقوقی می‌شود نظر شما تأمین‌شده است، هم در مشروح مذاکرات می‌آید، هم نماینده پیشنهاددهنده مطمئن می‌شود حقش تضییع نمی‌شود و هم عبور می‌کند وقت مجلس گرفته نمی‌شود. شما از همکاران ما نخواهید که خلاف آیین‌نامه از حقوق خودشان برای پیشنهادات‌شان استفاده نکنند. دقت بکنید! اما آنجا مدیریت بکنید، ‌اگر بنده کوهکن پیشنهادی دارم شما به عنوان رئیس جلسه تشخیص می‌دهید زمینه رأی نیست، در دوره‌های قبل بود. من یادی می‌کنم، در مجلس چهارم اعضای هیأت‌رئیسه قبل از آنکه به یک پیشنهاد ورود پیدا کنند با آن نماینده وارد بحث و گفتگوی دوستانه می‌شدند و با یک روش اقناعی او اقناع می‌شد و پیشنهادش را مطرح نمی‌کرد. خواهشم این است که دوستان آن بالا به شما کمک کنند، اگر می‌خواهید زودتر تکلیف لایحه را مشخص بکنید این چهارچوب را مراعات کنید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، آن چیزی را که فرمودید تا آنجایی که امکان دارد ما این کار را انجام می‌دهیم، ولی الان با آیین‌نامه‌ای که نوشته شده و انبوه پیشنهادات یک مقدار کار را سخت کرده. حالا ان‌شا‌ءالله در هیأت‌رئیسه ما صحبت می‌کنیم، جلسات‌مان هم سه‌شیفت می‌کنیم. بعد اگر توانستیم با همان روش برویم که ادامه می‌دهیم، باز هر تصمیمی که در هیأت‌رئیسه و مجلس با هم گرفتیم به همان شکل ادامه خواهیم داد. پیشنهاد بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای کاتب از پیشنهادشان منصرف شدند. آقای ادیانی جزء (2) بند «م» را پیشنهاد حذف دادند، بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان عزیز! در این بند (2) دقت کنید. ما به دولت داریم یک اجازه‌ای می‌دهیم، این اجازه هم مشروط به دو شرط است. من نمی‌دانم حالا دوستان و عزیزان مخصوصاً نماینده محترم دولت در این بخش با این شرایط معلق و مشروط به دو شرط آن هم دارای ابهام ما چطور می‌توانیم به اجرای دقیق این اطمینان پیدا کنیم و اعمال نظارت هم بشود؟ «به دولت اجازه داده می‌شود در صورت اجرای عملیات بازار باز» سؤال اول این است، دلیل اول حذف این است. این مفهوم حقوقی عملیات بازار باز در کدام یک از اسناد حقوقی تعریف شد؟ نماینده محترم دولت یا مخالف محترم این را توضیح بدهند. ما نسبت به مفاهیم کشداری که تعریف واضح و مبینی از آن وجود ندارد چطور می‌خوا‌هیم قواعد و احکام را بر مفاهیم موهوم مترتبش کنیم؟ دوستان بیایند توضیح بدهند این عملیات بازار باز در کدامیک از اسناد حقوقی، مالی و بانکی تعریف شده؟ کجا نسبت به این موضوع قانونگذاری شد؟ این دلیل اول مخالفت که شرطش معلق به مفهوم است و موهوم نانوشته یک مفهوم حقوقی است. شرط دوم؛ در صورت اجرای عملیات بازار باز، یک. دو، «و نیز وثیقه‌گیری اوراق مالی اسلامی دولتی از بانک‌ها توسط بانک مرکزی» اگر این شرط دوم محقق نشود آیا حکم جاری است؟‌ اگر بانک مرکزی این کار را انجام ندهد آیا احکام صادره و انتظار متصوره مربوط به جعل بند (2) ماده (9) قابل دستیابی است؟ من استدعا می‌کنم این دوتا مفهوم را دوستان توضیح بدهند. در این بخش اگر دوستان توضیح بدهند، این را نماینده محترم دولت بگویند یا یک جایی توضیح بدهند. نماینده دولت توضیح بدهد من گوش بدهم اگر اقناعی باشد پس می‌گیریم، ممنون می‌شوم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف اگر صحبت نمی‌کند موافق صحبت نکند، دولت راجع به بحثی که برادرمان آقای ادیانی فرمودند توضیح بدهد، بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
جناب آقای ادیانی عزیز! من خواهش می‌کنم عنایت بفرمایید! اگر توضیحات قانع‌کننده بود پس بگیرید. دوتا مطلب در این بند هست؛ یکی اینکه برای اولین‌بار دولت می‌گوید من بدهی‌هایی که به بانک‌ها دارم را تبدیل به اوراق می‌کنم که سر سررسید بیاید پولش را بگیرد، نظم به دولت و بانک‌ها می‌دهد، این تکه اولش. حالا تکه دومش چه؟ این اوراق باید در بازار یک‌دفعه قیمت‌شان بالا نرود. بانک مرکزی می‌آید مداخله می‌کند، اگر می‌بیند قیمت بالا می‌رود شروع به عرضه می‌کند، اگر دید قیمت خیلی پایین است شروع به خرید می‌کند قیمت متعادل می‌شود. یک ترم (open market operation) یا (OMO) یا بازار یکی از Term‌های بازار پول و بازار سرمایه است. هم در مقررات شورای بورس است، هم در مقررات بانک مرکزی شورای پول و اعتبار است. (قوامی ـ پس می‌گیرند)

مسعود پزشکیان
متشکرم، پس گرفتند. آقای قاضی‌زاده! پیشنهاد بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند (3) جناب ادیانی دوباره پیشنهاد حذف جزء (3) را دادند، بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم این هم شبیه قبل است. ببینید! (نایب‌رئیس ـ اگر شبیه قبل باشد که!) حضرت آقای دکتر! با این توضیح. اولاً این اخطار (44) دارد به جهت اینکه ما داریم حجم دولت را بزرگ می‌کنیم، مگر اینکه آقای پورمحمدی بفرمایند این تأسیس نهادهای واسط با استفاده از ظرفیت‌ موجود است نه به مفهوم ایجاد ظرفیت بدون ساز و کار اداری (نایب‌رئیس ـ اینطور هست) پس این را در عبارت بیاورید. آقای دکتر! این را در سطر دوم بیاورید «با استفاده از ظرفیت‌های موجود بدون افزایش ساز و کارهای جدید».

مسعود پزشکیان
آقای ادیانی! این را توضیح دادند. بحثی که آقای پاپی‌زاده هم مطرح کردند، (ادیانی ـ ممنون، این را منقحش کنید) متشکرم. اخطار هم بگویید چیست.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقایان: محجوب و عباس پاپی‌زاده با هم پیشنهاد حذف جزء دادند، آقای محجوب بفرمایید.

علیرضا محجوب
بسم الله الرحمن الرحیم خسته‌نباشید خدمت همه همکاران،‌ خصوصاً رئیس محترم و هیأت‌رئیسه عرض می‌کنم. عنایت و توجه بفرمایید که اصل بر این است که در جلسه جناب‌عالی جلسه را اداره بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای محجوب! عذر می‌خواهم. این را ظاهراً آقای پاپی‌زاده مطرح کرده بودند و رأی نیاورده. (محجوب ـ هنوز به آن نرسیدیم) قبلاً مطرح شده، عذر می‌خواهم.

مسعود پزشکیان
متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
مشترکاً خانم حسینی و آقای فیضی پیشنهاد دادند، آقای فیضی! خانم حسینی زودتر از شما فعال کردند. خانم حسینی بفرمایید.

سیده فاطمه حسینی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام، ادب و احترام دارم به حضور همه همکاران ارجمند. همانطور که مستحضر هستید در جزء (3) بند «م» تبصره (5) پیشنهاد حذف کلمه «ارزی» را دادیم. در این متن اگر همکاران ملاحظه بفرمایند می‌بینند که اینجا ما وزارت اقتصاد و دارایی را داریم به عنوان دستگاه متولی معرفی می‌کنیم و به آن اجازه می‌دهیم که اقدام به انتشار اوراق بهادار ارزی و ریالی داشته باشد. همانطور که همه همکاران عزیز و ارجمند مستحضر هستند، آنچه که ما در حوزه ارزی در کشور داریم متولی آن را براساس قانون پولی و بانکی کشور و براساس قانون بانک مرکزی، بانک مرکزی کشور می‌دانیم. اینکه به وزارت اقتصاد اجازه بدهیم در حوزه ارزی به عنوان متولی اقدام به انتشار اوراق بهادار داشته باشد این در حقیقت مغایرت دارد با آنچه که حوزه وظایف و اختیارات بانک مرکزی کشور هست. لذا به نظر می‌رسد که در این متن اگر برای مقصود قانونگذار که اجازه انتشار اوراق هست قانونگذار صرفاً در حوزه اختیارات وزارت اقتصاد می‌تواند در بخش ریالی اجازه صدور انتشار اوراق بهادار را به وزارت اقتصاد بدهد. از آنجایی که بانک مرکزی از این بند حذف شده و در این بند وجود ندارد اجازه‌ این حوزه ارزی را ما نمی‌توانیم به وزارت اقتصاد به این شکل بدهیم. همانطور که در بندهای دیگر هم به همین صورت تاکنون عمل شده. لذا پیشنهاد این را داریم که بخش کلمه «ارزی» در پیشنهاد بند (3) که به وزارت اقتصاد این اجازه را می‌‌دهد که به جهت تأسیس نهادهای واسط با مدیریت و مالکیت دولت یا استفاده از نهادهای واسط موضوع قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید با انتقال مالکیت، برای انتشار اوراق بهادار اقدام کنند. این در مجموع به نظر می‌رسد که با توجه به اینکه در حوزه اختیارات وزارت اقتصاد موضوع ارز از جهت اینکه مدیریت آن و رژیم ارزی کشور بر عهده بانک مرکزی متولی این بازار هست و تنها متولی این بازار به شمار می‌آید دستگاه‌های دیگر نباید با چنین مجوزی به این بازار بسیار مهم ورود پیدا کنند، ممنون و متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف صحبت می‌‌کند؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای کبیری مخالف هستند، بفرمایید.

مسعود پزشکیان
آقای کبیری اگر صحبت نکنید دولت توضیح بدهد. اجازه بدهید دولت توضیح می‌دهد مسأله حل می‌شود. شما صحبت کنید موافق هم باید صحبت کند، اجازه می‌دهید؟ بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای کبیری! اگر شما صحبت نکنید ما در اخطار به شما وقت می‌دهیم که اخطار بدهید.

اکبر رنجبرزاده
یک دقیقه صحبت می‌کنند.

سیدتقی کبیری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! من فقط یک نکته‌ای را می‌خواهم قبل از این عرض بکنم. اگر یک وقتی مخالف یا موافق صحبت نمی‌کند به نظر می‌رسد اگر دولت و نماینده دولت و کمیسیون هم مطرح نکنند به رأی‌گیری برسد، اما اگر قرار است صحبت کنند فکر کنم صحبت مخالف و موافق هم خوب باشد. اما یک نکته‌ای را خیلی مختصر عرض می‌کنم. آقای دکتر! این پیشنهاد در اصل مطرح شده که بانک مرکزی در حوزه انتشار اوراق بهادار ارزی باید اقدام بکند، اما با توجه به اینکه یک نهاد واسط با مدیریت و مالکیت دولت در اینجا تأسیس می‌شود هیچ اشکالی ندارد، وقتی ما داریم انتشار اوراق بهادار ریالی را مجوز می‌دهیم بحث همین انتشار اوراق بهادار ارزی را هم به وزارت اقتصاد بدهیم،‌ ممنون و تشکر.

مسعود پزشکیان
متشکرم،‌ موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای فیضی موافق هستند، بفرمایید.

محمد فیضی زنگیر
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز توجه بفرمایید! ما نباید بیاییم قوانین دائمی را با قانون بودجه سالیانه و قوانین موقتی زخمی بکنیم. اصلاً این حکم جنبه‌ بودجه‌ای ندارد. مدیریت بازار ارز مستلزم تمرکز امور ارزی در بانک مرکزی هست. دریافت و پرداخت ارزی جهت رعایت موازین و سیاست‌‌های ارزی باید در بانک مرکزی صورت بگیرد که دیده نشده. خط‌مشی‌گذاری و سیاست‌گذاری در همه امور ارزی از قبیل انتشار اوراق مشارکت ارزی باید در بانک مرکزی متمرکز باشد و یا با نظر بانک مرکزی انجام بشود. بازار پول و ارز و سیاست‌های مربوطه در انحصار بانک مرکزی است. وزارت امور اقتصادی باید به بازار سرمایه برود بپردازد و چون معافیت مالیاتی در این حکم وجود دارد مغایر برنامه ششم توسعه است و نیازمند دوسوم آراء است و انتشار اوراق ارزی اصلاً معنا ندارد، زیرا در سررسید باید سود اوراق هم به صورت ارزی داده بشود. حالا شما که درآمد ارزی ندارید از چه محلی می‌خواهید اصل و فرع این ارز را برگردانید، با چه نرخی می‌‌‌خواهید برگردانید حتی اگر قابل تبدیل به ریال باشد؟ آقای دکتر! دوسوم آراء را هم لازم دارد، چون معافیت مالیاتی مدنظر است.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
دولت با این پیشنهاد مخالف است و خواهش می‌کنم خواهر ارجمند سرکار خانم دکتر حسینی عنایت بفرمایند. خانم دکتر حسینی! اینجا وقتی وزارت اقتصاد می‌گویند چون در قوانین، دولت است، وزارت دارایی کشور به نیابت از دولت این کار را می‌کند، دولت جمهوری اسلامی ایران اوراقی که منتشر می‌کند هم می‌تواند به صورت ریالی و هم ارزی باشد. وقتی که به صورت ارزی است با بانک مرکزی هماهنگ می‌شود، وقتی به صورت ریالی است با بورس هماهنگ می‌شود. بنابراین توضیح واضحات است و حذف این به مصلحت نیست و اگر این توضیح را می‌پذیرید خواهش می‌کنم پیشنهادتان را پس بگیرید که نیاز به رأی‌گیری نباشد. آقای دکتر! مثل اینکه موافق هستند پس بگیرند.

مسعود پزشکیان
موافق هستید؟ خانم دکتر پس گرفتید؟ پس نمی‌گیرند، بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
پس دولت با حذف این، یعنی ما در بازار سرمایه‌مان که می‌خواهیم در شرایط تحریم فقط به غیر از ریال، دلار و ارز هم در آن اوراق عرضه بکنیم این را از خودمان می‌گیریم و نباید این کار را بکنیم. در هر صورت در بحث ارزی با بانک مرکزی هماهنگ می‌شود، در بحث اوراق مالی با بورس هماهنگ می‌شود و حذف این یعنی اینکه ما خودمان را ناکارآمد بکنیم. اتفاقاً به عکس ما باید بورس‌مان را تبدیل به یک بورس بین‌منطقه‌ای و بین‌المللی بکنیم و کشورهای دیگر هم در اینجا بیایند اوراق منتشر کنند. اینکه نمی‌شود ما این قابلیت را از کشورمان سلب کنیم. دولت با این مخالف است.

مسعود پزشکیان
حضار 215 نفر، ‌نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. سطح مشارکت پایین است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. آقای کاتب اخطار دارند، بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای کاتب ثبت‌نام کنید! الان لوح را باز می‌کنیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد حذف بند «ن» را آقای قاضی‌پور دارند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای پزشکیان! بالا خدمتتان رسیدم توضیح دادم. این می‌گوید: «سقف استفاده دولت از اوراق موضوع این تبصره برای مصارف بودجه عمومی به استثنای اسناد تسویه موضوع بند «و» این تبصره حداکثر معادل سقف پیش‌بینی شده در جدول شماره (4) قانون برنامه ششم» است. در سال 1398 در برنامه ششم سقف ما (34) هزار میلیارد تومان است، ما در بالا خیلی بیشتر از این تصویب کردیم که اوراق منتشر بشود، منهای شهرداری‌ها. در نتیجه همکاران! این بند دادن چک سفید به دولت است. در کدام بند حداکثر اوراق چاپ کند، در کدام بند اصلاً اوراق چاپ نکند، نماینده دولت و کمیسیون باید اینجا بیایند، در شرح مذاکرات باید قید بشود و گرنه باید حذف بشود. این سقف داشته باشد، بطور میانگین درصد اینها بین تمام بندهای تصویب‌شده تقسیم بشود. یک دفعه برای یک موضوع خاصی، برای پیمانکار خاصی می‌آیند همه اوراق را چاپ می‌کنند، برای مستضعفان،‌ کارگران و کشاورزان که به نفع جامعه پایین‌دستی است و به قول حضرت امام (رحمه‌الله‌علیه) به مستضعفان برسد چاپ نخواهد شد. آقای پزشکیان! دقیقاً باید توضیح بدهند این (34) هزار میلیارد به چه تناسبی بین اینها توزیع خواهد شد. صرفاً برای دوتا مورد خاص باشد یعنی چک سفید به دولتمردان برای افراد، پیمانکار خاص و موضوع خاص. لذا همه را باید در نظر بگیریم. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
اگر مخالف صحبت نمی‌کند دولت توضیح بدهد.

محمد علی وکیلی
مخالف وقتشان را به جناب آقای سلیمانی دادند، بفرمایید.

سیدمحمدجواد ابطحی
اسم آقای سلیمانی در لیست مخالفین نیست، آقای وکیلی چطور وقتش را به کسی می‌دهید؟

محمد علی وکیلی
آقای ابطحی اشکال ندارد، بفرمایید.

حسن سلیمانی
بسم الله الرحمن الرحیم عزیزان من ببینید! تمام ایرادات و بحث‌هایی که در این دو تبصره در مورد اوراق اعم از اسناد خزانه و غیر آن شد بیان یک مسأله است و آن این است که آیا این مملکت از نظر درآمدهای غیراوراقی به اندازه‌ای وجه در اختیار دارد یا نه. اگر به اندازه کافی امکانات مالی هست که استفاده می‌کند.

محمد علی وکیلی
آقای سلیمانی! پس گرفتند. آقای رئیس! اخطار دارند.

نادر قاضی پور
پیشنهاد حذف «ن» داریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
عرض کردم شما پیشنهاد حذف بند «ن» را دادید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای کاتب اصرار بر اخطار دارند.

مسعود پزشکیان
آقای کاتب بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای سلیمی وقتشان را در اخطار به جناب آقای کاتب دادند‌، آقای کاتب خلاصه بفرمایید.

غلامرضا کاتب
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! حضرت‌عالی یک لحظه دقت کنید. اخطار من هم اصل (110) و هم ماده (118) هست که مغایر قانون برنامه ششم توسعه است. مستحضر هستید که در بند «الف» ماده (28) قانون برنامه ششم که بحث نظام اداری، شفافیت و مبارزه با فساد هست در بند «الف» می‌گوید «کاهش حجم، اندازه و ساختار مجموعه دستگاه‌های اجرایی» بطوری که در طول برنامه (15) درصد نسبت به وضع موجود کاهش داشته باشیم. در بند «الف» ماده (28) قانون برنامه ششم توسعه و در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در جزء (3) آن، همچنین در بند (10) آن گفته که چابک‌سازی، متناسب‌سازی و منطقی‌سازی ساختار تشکیل دولت که دولت بتواند کوچک‌تر بشود. آقای دکتر! در اینجا وقتی که ما در جزء (3) بند «م» داریم اجازه می‌دهیم که تأسیس نهادهای واسط با مدیریت و مالکیت دولت وقتی که می‌گوییم وابسته به دولت می‌شود. وقتی که یک ساختاری وابسته به دولت می‌شود یعنی حجم و اندازه دولت را افزایش می‌دهد. حجم و اندازه دولت را اگر افزایش بدهد نیاز به دوسوم رأی دارد،‌ اگر مغایرت با بند (10) سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بگیرید که بحث منطقی‌سازی و چابک‌سازی را دارد آن قابل طرح نیست. اگر حتی آن را اغماض بکنیم در نهایت با بند «الف» ماده (28) مغایرت دارد، نیاز به دوسوم دارد. معاونت قوانین،‌ مرکز پژوهش‌ها و همه همکاران ما در این رابطه هم اذعان دارند که این نیاز به دوسوم دارد. آقای دکتر! حداقل شما باید جزء (3) بند «م» را که اندازه دولت را افزایش می‌دهد دوسوم رأی بگیرید. خواهش می‌کنم این را دوسوم رأی بگیرید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، حالا به رأی‌گیری رسید تصمیم می‌گیریم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای خدری اصرار بر تذکر دارند، شما هم بفرمایید.

عبدالحمید خدری
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت همه همکاران و هیأت‌رئیسه محترم و تشکر بابت حوصله‌ای که به خرج می‌دهید. تذکر من ماده (24) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است. جناب آقای دکتر پزشکیان، هیأت‌رئیسه محترم (نایب‌رئیس ـ آقای خدری! شما حرفت را بزن) آقای دکتر! تذکر من خطاب به هیأت‌رئیسه محترم است. ببینید! تا الان رویه اداره مجلس به گونه‌ای بوده که وقت تذکر قابل واگذاری نبوده، این بدعت تالی‌فاسد دارد. الان خیلی‌ها مراجعه کردند که وقت تذکر را به ما بدهید. آقای دکتر! در بحث مخالف صحبت کردن کسانی که اسم‌شان در ستون مخالفین نبود وقت قابل واگذاری به ایشان نبود. امروز این اتفاق هم افتاد. این بدعت‌ها تالی‌فاسد در ادامه رویه اداره مجلس دارد.

مسعود پزشکیان
متشکرم، بدعت که نیست، چون آیین‌نامه سکوت دارد به نفع نماینده گفتیم وقتی که ساکت است نماینده بتواند این کار را بکند. منعی وجود ندارد، مشکلی نیست. حالا آیین‌نامه را باز هم بررسی می‌کنیم از نظر حقوقی اگر این خلاف باشد عمل نمی‌کنیم، زیاد جدی نگیرید. آقای قاضی‌پور! حذف بند «ن» را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! مطرح کردند،‌ اگر نماینده دولت اظهار نظر بفرمایند.

مسعود پزشکیان
اگر مخالف صحبت نکند دولت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
مخالف صحبت کرد، موافق صحبت نکرد. آقای دکتر وکیلی! بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای محجوب موافق هستند، بفرمایید.

علیرضا محجوب
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم در بند «ن» و پیشنهاد همکار عزیز و محترم من جناب آقای قاضی‌پور که انگشت روی یک موضوع حساس گذاشتند امیدوارم مجلس، دولت محترم و کمیسیون توجه داشته باشند. ما داریم قانون بودجه می‌نویسیم. در قانون بودجه اساس ما زبان ریاضی یعنی زبان رقم است. ما رقم را می‌شناسیم. حکم کلی همواره تالی‌فاسد دارد، خصوصاً در جایی که ما با رقم سر و کار داریم. ببینید! حرف این است؛ آیا بند «ن» تجاوز از جدول شماره (4) است یا خیر؟ استنباط ما این است که تجاوز به جدول شماره (4) است. یعنی دولت می‌خواهد بیش از آن سقف استقراض انجام بدهد. ما اینها را اسناد استقراضی و کسر بودجه می‌شناسیم. آقایان تعارف نکنند. آقایان محترم، نمایندگان محترم و رئیس محترم جلسه عنایت بفرمایید! این از مهم‌ترین مباحث این مجلس است. فقط بحث بودجه نیست، شما دارید نسل آینده را بدهکار می‌کنید. هر ریال بدهکاری شما برای نسل بعدی هم هست. شما حق دارید خودتان را بدهکار کنید، حق دارید به اندازه سال 98 تعهد بگذارید، نه تعهد برای (20)، (30) سال بعد. همانطور که در گذشته در این فصل گذاشته شده. اگر ما تذکر می‌دهیم می‌گوییم آقا! حقوق کارگرها و فقرا و آنهایی که متولد نشدند و نسل آتی را شما حق ندارید مورد تعرض قرار بدهید. اینجا یک سقف مجهولی را آوردند نوشتند. این سقف مجهول عدد دارد، سقف باید رقم داشته باشد، آقا! سقف برنامه را همکار محترم اعلام کرد، سقف این بودجه چقدر است، کجا نوشته؟ ما باید رقم رد یا تصویب کنیم، نه ادبیات. اینکه درس ادبیات نیست، موضوع ادبیات نیست. نوشتنش حتماً ظرافت ادبی می‌خواهد که متأسفانه این هم در آن نیست. آنچه که ما می‌گوییم عدد است، به کدام عدد ما می‌خواهیم رأی بدهیم؟ مشخص بفرمایید ممکن است حق با آنهایی باشد که بند «ن» را نوشتند. ولی این «ن» مبهم و مجهولی که اینجا نوشته شده قابل رأی دادن نیست،‌ حذفش بفرمایید، متشکرم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
نمایندگان محترم عنایت بفرمایید! در قانون برنامه شما برای هر سالی یک سقفی را در نظر گرفتید. سال 1397، (38) هزار و (500) میلیارد تومان، سال 1398، (44) هزار میلیارد تومان. هم مجلس خیلی روی این اصرار داشت، هم خود دولت به دنبال انضباط است که اگر دست دولت در این قسمت‌ها باز بشود، یعنی شما این را حذف بکنید یعنی به ما اجازه می‌دهید هرچقدر که دولت‌ خواست اوراق منتشر کند. برای اینکه نظم ایجاد بشود، دولت هم خودش را مقید کند، ما هم در سازمان برنامه هرکس که خواست اوراق منتشر بکند بگوییم در سقف قانون این قید را گذاشتیم. اتفاقاً شما باید از این استقبال بکنید بگویید بیش از سقف برنامه اوراق منتشر نکند. این بند می‌گوید دولت فقط آنچه در مورد دولت بحث شد در سقف این قانون باشد. شما این را بردارید یعنی دست دولت را باز کردید. بنابراین دولت با این مخالف است و نظم استقراض را به هم می‌زند و دست دولت را می‌بندد.

علیرضا محجوب
عدد مشخص نمی‌کنید، عدد را توضیح نمی‌دهند.

مسعود پزشکیان
کمیسیون بفرمایید.

محمدمهدی مفتح
بسم الله الرحمن الرحیم سقف که مشخص است، ظاهراً (44) هزار میلیارد تومان است. آنچه که در برنامه پنجساله ششم نوشته شده آن هست. من فکر می‌کنم نگرانی که جناب آقای قاضی‌پور دارند این است که نحوه توزیع این سقف در ردیف‌های مختلفی که هست چگونه باشد. یکی این هست،‌ دوم هم آن رقم (1000) میلیارد تومان که برای اوراق مشارکت آموزش و پرورش گذاشته شد یکبار نشود که این عدم تخصیص به آن برخورد بکند. فکر کنم این دو نگرانی ایشان حل بشود پس خواهند گرفت. یکی اینکه این متناسباً بین ردیف‌های مختلف اوراق مشارکت تقسیم و توزیع می‌شود و دوم اینکه آموزش و پرورش حتماً از آن (1000) میلیارد تومان بتواند برخوردار بشود. این دو موضوع حل بشود آقای قاضی‌پور ان‌شا‌ءالله پس خواهند گرفت.

نادر قاضی پور
اگر سقف تعیین بشود و به آموزش و پرورش پول بدهند من پس می‌گیرم.

مسعود پزشکیان
حالا بگذارید توضیح بدهند.

محمدمهدی مفتح
بحث این است که آموزش و پرورش بتواند از این محل استفاده بکند و اگر جمع ما بیش از سقف برنامه است، سقف برنامه حتماً باید اعمال بشود. اما متناسباً آن کاهش بین اینها توزیع بشود یک‌دفعه به یک مورد تعلق نگیرد و بقیه موارد صفر بشود اینها نگرانی ایشان است. با رفع این دو نگرانی آقای قاضی‌پور پس خواهند گرفت. نماینده محترم دولت تأیید بکنند که به این ترتیب انجام بشود.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر پورمحمدی! تأیید می‌کنید که براساس همان اتفاق بیفتد؟ یعنی آن تناسبش سر جایش باشد.

سید حمید پورمحمدی
آقای قاضی‌پور عزیز! برعکس سال 97 امسال (1000) میلیارد تومان آموزش و پرورش را در سقف آوردیم که هیچ آسیبی نبیند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، پس گرفتند، پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در بند الحاقی (1) آقایان: صباغیان و سلیمی اصرار دارند پیشنهاد بدهند، آقای صباغیان بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین جناب آقای پزشکیان! اگر اجازه بفرمایید من چون چند دفعه می‌خواستم تذکر بدهم، ثبت‌نام کردم نشد، همچنین از چند پیشنهاد من با توجه به وقت شما صرف نظر کردم. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) اگر اجازه بدهید من یک نکته را تذکر بدهم، سعی‌ام را می‌کنم که وقت بیشتری را نگیرم (نایب‌رئیس ـ حالا تذکر را برای بعد بفرمایید) این مهم است

مسعود پزشکیان
اشکال ندارد، وقت می‌دهیم تذکر بدهید،‌حالا پیشنهادتان را بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
پیشنهاد دهنده
این خیلی فرصت نمی‌برد ببینید! اول می‌گویند که هر نوع قانون بدی از بی‌قانونی و سلیقه‌ای بودن بهتر است. آقای پزشکیان ببینید! (40)، (50) نفر از عزیزان بودجه مجلس را رفتند بررسی کردند، زحمت هم کشیدند و نظر دادند، واقعاً قابل تحسین هم هست. (240) نفر از نمایندگان از این بررسی اطلاعی نداشتند. متأسفانه از (10) روزی هم که بحث بررسی بود در حوزه انتخابیه اعلام شد و خود به خود ما تعداد زیادی از نمایندگان خیلی در کم و کیف این بودجه نبودیم و نیستیم، طول سال هم که مطرح می‌شود آقایان بیشتر قانونگذاری می‌کنیم و حجم قانون را زیاد می‌کنیم نظارت نمی‌کنیم و مجلس کار خودش را خوب انجام نمی‌دهد. حالا این سه هفته هم بیشتر طول نخواهد کشید، چرا؟ چون همیشه این دو، سه سال که ما تجربه داریم چند روز اول همین بحث‌ها هست، منتها روزهای آخر با سه‌شیفت شدن سرعت می‌گیرد و من به شما قول می‌دهم یک هفته قبل از تعطیلات هم تمام می‌شود، همه هم می‌دانیم. خواهشی که من از جناب‌عالی دارم؛ حداقل این حق نمایندگان هست که این بحث بشود، پیشنهادات مطرح بشود، بعضی از دوستان جنبه خیرخواهی هم حتماً دارند، می‌گویند سه، چهارتا بیشتر تبصره یا بند تغییر نکرده. ما می‌دانیم ده‌ها ابهام برطرف شده، خیلی اصلاح می‌شود، اصلاً موضوعات برای نمایندگان شفاف می‌شود. من فکر می‌کنم بهترین کار مجلس و اصلاً بهار کار مجلس همین زمان است. من از حضرت‌عالی و دوستان نماینده خواهش دارم این حق را از خودمان حداقل نگیریم. با وسواس این موضوع را دنبال کنیم به نفع جامعه و کشور هست،‌ خصوصاً در این شرایط اقتصادی لازم است که بودجه بیشتر بررسی بشود.

مسعود پزشکیان
حالا آن پیشنهادهایی که مطرح می‌شود اقلاً طوری نباشد که (10) نفر فقط رأی بدهند، یعنی یک پیشنهادی داده بشود که اقلاً یک منطق محکمی پشتش باشد که بقیه رأی بدهند.

محمدرضا صباغیان بافقی
فرمایش شما هم درست است، ولی آقای پزشکیان! من شخصاً به عنوان یک نماینده عرض می‌کنم از همه پیشنهادات دارم استفاده می‌کنم. به هر حال کم و کیف، توضیحی که آقای پورمحمدی و دولت می‌دهند واقعاً اینها شفاف می‌شود. و اما پیشنهاد من؛ بند الحاقی می‌گوید «به دولت اجازه داده می‌شود مبلغ (10) هزار میلیارد ریال اوراق مالی اسلامی جهت احداث، تکمیل و تجهیز فضاهای آموزشی و پرورشی منتشر کند». پیشنهاد من این بود که سازمان مدیریت برای تسریع موظف باشد سهم استانی مربوط به این بند را تا پایان اردیبهشت‌ماه تعیین کند و به دستگاه‌ها ابلاغ کند. یعنی برای جلوگیری از طولانی شدن و اینکه در آینده اجرا نشود حداقل یک فرصت دوماهه‌ای ما در اختیار سازمان بگذاریم که تا پایان اردیبهشت‌ماه هم این کار عملی بشود. از نمایندگان محترم هم تقاضا دارم این می‌تواند به روند انتشار و توزیع سرعت بدهد که دستگاه‌ها بتوانند بهره‌برداری کنند، عذرخواهی می‌کنم.

مسعود پزشکیان
اگر مخالف صحبت نمی‌کند موافق هم صحبت نکند.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای عبادی اصرار بر تذکر دارند.

مسعود پزشکیان
آقای عبادی راجع به همین بند است؟ اگر راجع به این بند نیست اجازه بدهید رأی‌گیری کنیم بعد بفرمایید. حضار 213 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به پیشنهاد برادرمان آقای صباغیان اعلام بفرمایید. دولت موافق است و کمیسیون نظری ندارد. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. (وکیلی ـ آقایان: خدابخشی و نجفی رأی بدهید) پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقایان: دهمرده و عبادی اخطار و تذکر دارند. آقای عبادی! اجازه بدهید آقای دهمرده اخطارشان را بدهند بعد جناب‌عالی بفرمایید.

حبیب‌ الله دهمرده
گذشت، بعداً صحبت می‌کنم.

مسعود پزشکیان
آقای دهمرده خیلی ممنون.

محمد علی وکیلی
آقای عبادی بفرمایید.

سیدمحمدباقر عبادی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! حضرت‌عالی و هیأت‌رئیسه قسم یاد کردید که به آیین‌نامه عمل کنید. از جهت مدیریت مجلس هم من درک می‌کنم، یک مقداری مشکل هست ولی پیشنهاداتی که دوستان می‌دهند اگر حداقل اجازه نمی‌دهید موافق و مخالف صحبت کنند، اجازه بدهید نماینده دولت یا کمیسیون صحبت کند. (نایب‌رئیس ـ حاج‌آقا ما کجا تخلف کردیم؟) تخلف شما این بوده، آقای کوچکی‌نژاد برای نوسازی مدارس پیشنهادی دادند، دولت و کمیسیون هم مخالف بودند، اجازه موافق و مخالف هم ندادید و پیشنهاد رأی آورد. (نایب‌رئیس ـ‌کجا؟) در چند بند گذشته. در حالی که همان مطلب الان در بند الحاقی که بحثش هست دیده شده. (نایب‌رئیس ـ وارد نیست) آقای دکتر ببینید! حرف من تمام نشده، عرض من این است، اگر شما می‌خواهید یک بحث را جمع کنید، حالا موافق و مخالف را میدان نمی‌دهید وقتی دولت یا کمیسیون تلفیق مخالف هست حداقل بگذارید یک‌کدام صحبت کنند دوستان بفهمند چیست. آقایان رأی می‌دهند در حالی که اصلاً حرف مخالف را نشنیدند. آقای دکتر پزشکیان! عرض من این است، نمی‌گویم استبداد نداشته باشید، استبداد کمتر داشته باشید.

مسعود پزشکیان
ما استبداد نداریم، حرف شما را هم قبول ندارم، هیچ بندی را اینجا که یک مخالف اصرار داشته باشد بخواهد بگوید ما امکان ندارد اجازه ندهیم حرف بزند. این نوع حرف زدن شما را هم درست نمی‌دانم. جایی که نمایندگان محترم اصرار دارند مخالف صحبت کنند ما اجازه دادیم صحبت بکنند، یک نفر را که اجازه ندادیم بگویید به من اجازه ندادید. چرا این حرف را می‌زنید؟‌ وارد نمی‌دانم. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد بعدی را آقای شریف‌پور دارند، می‌فرمایند که بعد از «وزارت آموزش و پرورش»، «اولویت مناطق کمترتوسعه‌ یافته و مناطق مرزی» اضافه بشود. آقای شریف‌پور بفرمایید.

عین اله شریف پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم سلام و عرض ادب دارم خدمت همکاران محترم. جناب آقای پزشکیان! همانطور که مستحضر هستید در فضاهای آموزشی بالاخص در مناطق مرزی غیربرخوردار ما مشکل اساسی داریم. به خاطر اینکه شین‌آبادهای دیگری را ما شاهد نباشیم، پیشنهاد دارم در سطر دوم بعد از کلمه «وزارت آموزش و پرورش» و قبل از پرانتز جمله «با اولویت مناطق کمتر توسعه‌یافته و مناطق مرزی» را اضافه بفرمایید.

مسعود پزشکیان
اگر مخالف صحبت نکند موافق هم صحبت نمی‌کند، مخالف را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای موسوی‌لارگانی مخالف هستند، فقط بی‌زحمت کوتاه بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! دلیل مخالفت من این است؛ الان من استان اصفهان را عنوان می‌کنم که یک استان برخورداری است، شهرستان فلاورجان بدون هیچ فاصله‌ای با کلان‌شهر اصفهان است. خواهشم این است اصلاً صحبت من را از من نپذیرید، به نوسازی مدارس کشور یک نامه‌ای بنویسید، (70) درصد مدارس شهرستان فلاورجان تخریبی است، یعنی باید تخریب بشود. به نظر من این را بگذاریم با صلاحدید خود وزارت آموزش و پرورش جایی که ضروری است، ضرورت دارد،‌ حالا نقطه مرزی باشد یا نقطه محروم باشد، جایی که ضروری است بیاید این مدرسه را هزینه بکند. یعنی اگر مدرسه‌ای تخریبی باشد، چه در اصفهان باشد،‌ چه در شیراز و چه در اهواز باشد ولو اینکه برخوردار باشد، اگر تخریبی باشد به نظرمن باید در اولویت باشد. لذا من مخالف این اولویت هستم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای محجوب موافق هستند، بفرمایید.

علیرضا محجوب
آقای قاضی‌پور صحبت می‌کنند.

محمد علی وکیلی
آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز عرض ادب و سلام، تعداد زیادی از همکاران عزیز نماینده محترم عشایر و کوچکی‌نژاد، آقای میرزاده عزیز و آقای قسیم عثمانی همه مراجعه کردند که صحبت کنند. این دغدغه کل امت ایران اسلامی است که به آموزش و پرورش در مناطق مرزی برسیم. این اتفاقاتی که در پیرانشهر رخ داد یا در استان سیستان و بلوچستان رخ داد همه مرزی بودند. از همکار زحمتکش‌مان آقای عین‌الله شریف‌پور نماینده محترم ماکو، شوط، چالدران و پلدشت تشکر می‌کنیم. پیشنهاد خوبی دادند از آقای پورمحمدی نماینده دولت هم تشکر می‌کنیم که فرمود و این صددرصد تخصیص را داد، آقای مفتح هم فرمودند پیگیر خواهند شد که این صددرصد برای آموزش و پرورش مظلوم پرداخت خواهد شد. همکاران! امیدوارم به این رأی بدهید تا دغدغه مسئولین محترم، هیأت‌امنای مدارس و والدین عزیزمان به خصوص مناطق محروم و مرزی مرتفع بشود. نگرانی‌های فراوانی در مدارس بعد از آتش‌سوزی‌های شین‌آباد و سیستان و بلوچستان بین خانواده‌ها رخ داده. خواهشمند است به این پیشنهاد رأی بدهید تا بچه‌های عزیزمان، نونهالان و نوجوانان‌ ما که آینده‌سازان مملکت هستند از بین آن رهبر و رئیس‌جمهور و مسئولین آینده به وجود خواهند آمد با خیال راحت تدریس و تحصیل کنند. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون.‌ حضار 208 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون نظری ندارند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! یک پیشنهادی را آقای سلیمی اصرار دارند. متن پیشنهادشان خلاف قانون برنامه است، منتها می‌فرمایند بنده پیشنهادم نصفه اینجا ذکر شده، تاحالا چنین موردی نداشتیم، الان اینکه مکتوب دارند خلاف برنامه است و قابل طرح نیست.

مسعود پزشکیان
اگر خلاف برنامه است قابل طرح نیست،‌ متشکرم. آقای کوچکی‌نژاد بفرمایید.

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس ببینید! در رابطه با فضاهای آموزشی که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش هستند این پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی هم جزء فضاهای آموزشی است. چون اینجا قید نمی‌شود ذی‌حساب جلو‌گیری می‌کند. یعنی اینها برای تعمیرات و ساخت پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان جلوگیری می‌کنند. آنها فضاهای آموزشی است که زیر نظر وزارت آموزش و پرورش است. این ابهام همیشه وجود داشته.

مسعود پزشکیان
اینها که می‌گویند شامل نیست. در نتیجه ابهام ندارد. روشن است و شامل دانشگاه نمی‌شود.

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی
آقای رئیس! این واحدها در شهرستان‌ها.

مسعود پزشکیان
متشکرم، می‌توانستید پیشنهاد بدهید، ولی این ابهام ندارد، به نظر من این شامل آن مسائل نمی‌شود،‌ متشکرم، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اگر دوستان در الحاقی (2) اجازه بدهند کل تبصره را به رأی بگذارید. با اجازه آقای قاضی‌پور که پیشنهاد حذف الحاقی (2) را دادند. دیگر قرار نیست مطرح بشود.

مسعود پزشکیان
مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای محجوب می‌فرمایند الحاقی (2) حذف شود، بفرمایید.

علیرضا محجوب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم در بند الحاقی (2) یک دستور عام صادر شده و آثار مالی‌اش قطعاً در سنوات آتی خواهد بود. همکاران محترم ببینید! ما داریم بودجه از جیب مردم می‌نویسیم، وقت از جیب مردم صرف می‌کنیم، آنچه که انجام می‌دهیم باید با دقت باشد. در باب قانون بودجه اصول (51) تا (55) با دقت و توجه به آن پرداخته که می‌گوید هر ریالی در جای خودش هزینه بشود. این ریال چقدر است، کجاها را می‌خواهند متملک بشوند؟ آن هم از پول قرضی. از محلی که اسناد خزانه است، اسناد خزانه یعنی صدور اسکناس. آقای رئیس! اجازه بدهید من اینجا این انتقاد را خدمت شما و همه همکاران محترم و کمیسیون تلفیق عرض کنم؛ آنچه که شما اینجا نوشتید نه امسال، در سنوات قبل باعث شد بازار پول بهم بخورد. چون شما دارید پول تولید می‌کنید، وظایف بانک‌ها را اینجا خودتان گرفتید، بازار پول را دست گرفتید بعد می‌فرمایید چرا جهش نمی‌شود؟ چرا اتفاق نمی‌افتد؟ چرا اتفاقات اینطور می‌افتد؟ اگر راست می‌گویید شما پایتان را بیرون از عرصه اقتصاد بگذارید،‌ نشد. من مخالف خصوصی‌سازی بودم، هستم و خواهم بود. شما که موافق هستید چرا این کارها را می‌کنید، چرا این مصوبات را می‌نویسید،‌ چرا به مردم اینطور ظلم می‌کنید، چرا بیش از (180) هزار میلیارد از جیب مردم استقراض تعریف می‌کنید؟ بعد برای ملک خریدن دولت که معلوم نیست کی سند به اسمش می‌شود،‌ چه کسی می‌خواهد بخرد، کجا، بابت چه؟ همین که بنویسید به طرح‌های مربوطه حق دارید از جیب مردم پول خرج کنید؟ آن هم سال‌های بعد معلوم نیست،‌ الان که شما نمی‌توانید پول‌های قبل‌تان را بدهید. از روز اولی که این فصل را در قانون بودجه نوشتند من گفتم این پول‌ها را نخواهید داد، الان هم بخش بزرگی از این پول‌ها صرف گذشته می‌شود. این همینطور تلمبار می‌شود. لطفاً دستورهای بی‌محتوا و بی‌سر و ته ننویسید. تملک است، خیلی خب اسم آن طرح‌‌ها چقدر است و کجا است، چقدر بابتش باید اینجا استقراض انجام بگیرد؟ آیا می‌شود در بودجه یک دستور کلی به این ترتیب داد؟ من خواهش می‌کنم دقت بفرمایید، داریم بودجه‌نویسی می‌کنیم. ریالش باید معلوم باشد از کجا می‌آید و چطور هزینه می‌شود؟ اگر وجود داشت ما طرح را نگاه کنیم، بگوییم این طرح واجب است، بشود. من خواهش می‌کنم با مجلس اینطور رفتار نشود. خواهش می‌کنم دقت کافی بشود. آقای رئیس! شما ما را به دقت و توجه دعوت کنید. عبور مسأله ما نیست، مسأله ما دقت است. مردم به ما پول می‌دهند که دقت کنیم، کارگران، کشاورزان و فقرا منتظر هستند به نفع آنها اقدام کنیم، نه از جیب آنها به جیب مال‌دارها و مدعی مالکیت زمین پول بدهیم، متشکرم.

مسعود پزشکیان
مخالف را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! این تذکر آقای محجوب بر اینکه خلاف اصول (52) و (53) هست به نظر وارد هست. یعنی باید سقف و ردیف داشته باشد وگرنه شورای محترم نگهبان ممکن است ایراد بگیرد. حالا کمیسیون راهنمایی‌مان کنند تا چه سقفی این تأدیه بدهی قرار است از این اسناد خزانه استفاده بشود؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای مرادی مخالف هستند، بفرمایید.

احمد مرادی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین عرض سلام و ادب دارم خدمت ملت بزرگ ایران اسلامی و تشکر از نمایندگان مردم در خانه ملت که کار مهم رسیدگی به بودجه یک سال را به عهده گرفتند. ان‌شا‌ءالله که هم با صبر و حوصله ما این توفیق را داشته باشیم که بودجه را رصد و پیگیری بکنیم و انجام یک کار ماندگار و هم اینکه ان‌شا‌ءالله با کیفیت این موضوع را بتوانیم دنبال بکنیم. من ضمن تشکر از برادر عزیزم جناب آقای محجوب و انتظار داشتم که ایشان با حوصله و بدون عصبانیت مواردی را مطرح بکنند، چون نیاز هست ما اینجا کار کارشناسی بکنیم و پروژه‌های عمرانی که هم در سطح ملی و هم در سطح استانی داریم که واقعاً هم برای دولت و هم برای مردم مهم است و خیلی از پروژه‌های عمرانی ما به صورت نیمه‌تمام باقی مانده که این رویه و کار و الحاق می‌تواند گره‌گشا باشد. اگر واقعاً ما راهی نداریم یا باید در بحث کسری بودجه مملکت کار استقراض از بانک مرکزی را داشته باشیم که قطعاً این استقراض می‌تواند تورم چندین برابری را به دنبال داشته باشد یا اینکه باید از اسناد خزانه استفاده بکنیم و به نوعی در این بند که اشاره هم شده که استفاده از این اسناد به عنوان یک اسناد خزانه اسلامی است برای تأدیه بدهی ناشی از تملک اراضی، به هر جهت عرض کردم پروژه‌های عمرانی برای ما و دولت و مردم مهم است و قطعاً چون این موضوع در برنامه پنجساله ششم هم مورد تأکید قرار گرفته خواهش من از همه نمایندگان عزیز است که برای حذف این بند رأی ندهند و ان‌شا‌ءالله ما بتوانیم یک ظرفیت خوبی را در پروژه‌های عمرانی برای کشور تعریف بکنیم و مردم ما هم این کار بزرگ را ان‌شا‌ءالله از نمایندگان مجلس و دولتمردان ببینند، ممنون و سپاسگزارم.

مسعود پزشکیان
نمایندگان محترم دقت بفرمایید! این بند الحاقی سقف و ردیف خاصی ندارد که آن پیشنهادی که آقای محجوب فرمودند بند مخالف اصول (52) و (53) است. ما این اخطار را به رأی می‌گذاریم. اگر نماینده‌ها رأی بدهند. اجازه بدهید ما اخطار را به رأی بگذاریم. حضار 208 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به این اخطار اصل (52) قانون اساسی که وجود دارد و آقای محجوب فرمودند اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. نمایندگان اخطار را وارد ندانستند، موافق صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای دهمرده موافق هستند، بفرمایید.

حبیب‌ الله دهمرده
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خداقوت خدمت همه همکاران بزرگوار. به هر حال پروژه‌های فراوانی از ریز و درشت در این مملکت وجود دارد. ما برای اینکه بتوانیم از یک طرف بحث بیکاری، اشتغال و ده‌ها مطلب دیگر مطرح می‌شود چاره‌ای نداریم، باید راهکارهایی را پیش‌بینی بکنیم، البته در حد قوانین و مطالب ساری و جاری که فعال بشود. وقتی یک پروژه‌ای مثلاً مسکن فعال می‌شود ده‌ها و صدها شغل به همراه می‌‌آورد، یعنی این مطالب یک‌وجهی نیست که از یک بعد نگاه بکنیم، چندوجهی است. باید از ابعاد مختلف ورود پیدا بکنیم مطالب عمرانی، وگرنه وضعیت موجودی که همیشه دولت و بقیه عناصر اعداد و ارقامی که دارند فقط به حقوق داده می‌شود، آن‌وقت، وقتی پروژه‌‌ها تعطیل می‌شود، آن طرف داستان بیکاری و هزاران مطلب دیگر را به همراه دارد. بنابراین عرض بنده این است که همه باید دست به دست هم بدهیم شرایطی را فراهم بکنیم که خیلی قرض هم بار نیاوریم،‌ مشکلات عدیده‌ای هم ایجاد بشود، ولی از آن طرف داستان هم این باید مد نظر باشد که دست دولت باز باشد بتواند این پروژه‌‌ها را به روش‌های مختلفی هم که تا اینجا دولت به زیبایی و همکاران شریف ارائه فرمودند که ما پروژه‌‌ها را فعال بکنیم، البته در چهارچوبی که خیلی هم اشکال به بار نیاورد،‌ ممنون و سپاسگزارم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت نظری ندارد. کمیسیون بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای محبی‌نیا یک تذکر دارند اگر اجازه بدهید.

محمدمهدی مفتح
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان دقت بفرمایید! کمیسیون با پیشنهاد حذف که دوستان دادند مخالف هست. عنایت بفرمایید! من دیروز هم به مناسبت این را عرض کردم. ما در سنوات قبل در اصلاح بودجه همین سال 97 و 96 این مطلب را به عنوان اصلاح بودجه آوردیم. پروژه‌ای همه مسائلش آماده است، زمینش، پیمانکارش و مقدار اعتبارش آماده‌ است ولی برای تملک زمین وجه و پول نقدی وجود ندارد. از اوراق هم اگر این حکم نباشد نمی‌تواند استفاده کند. بنابراین این پروژه معطل می‌ماند و اجرا نمی‌شود. شما عزیزان در اصلاح بودجه سال‌های قبل این جمله را اضافه کردید که از این اوراق بتوان برای تملک اراضی که برای اجرای پروژه مورد نیاز هست استفاده بشود. ما امسال همین را اینجا آوردیم، آن را در اصلاح می‌آوردیم، دوستان این را به عنوان یک بند الحاقی در کمیسیون تلفیق پیشنهاد دادند، کمیسیون تلفیق به آن رأی داد که از اسناد خزانه اسلامی برای بدهی‌‌های ناشی از تملک اراضی مربوط به همان طرح در طرح‌ها و پروژه‌های ملی و استانی بشود استفاده کرد. این در حقیقت یک روشی برای تسریع اجرای پروژه است. عرض کردم در خود همان پروژه اسنادی که برای همان پروژه است به این کار تخصیص پیدا کند. اما اینکه چرا آن موضوعی که عرض کردم خلاف قانون اساسی نیست دوستان که رأی ندادند و خیال‌شان راحت باشد، در بند «ه‍« همین تبصره دولت اسناد خزانه اسلامی را در سقف (130) هزار میلیارد ریال می‌تواند منتشر بکند. اگر ادامه این جمله را می‌نوشتیم که از این اوراق هم می‌توان برای تملک اراضی همان طرح‌‌ها استفاده کرد، طبیعتاً ردیف و سقف هم داشت. این می‌توانست ادامه همین باشد که آن مشکل شبهه مغایرت با قانون اساسی هم نداشته باشد که الحمدلله آن هم حل شد.

مسعود پزشکیان
متشکرم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! تذکر دارند. اگر آقای عباسی عزیز وقت‌شان را به آقای محبی‌نیا بدهند ممنون می‌شویم.

مصطفی کواکبیان
این چه کاری است؟ یعنی چه جابجایی وقت؟

مسعود پزشکیان
تذکر را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای عباسی صحبت می‌کنید، بفرمایید.

اسداله عباسی
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم سلام و خداقوت دارم خدمت همه عزیزان. آقای دکتر پزشکیان عزیز! خسته‌نباشید. جناب آقای دکتر پزشکیان! اینکه دوستان در ارتباط با جابه‌جایی وقت صحبتی کردند و در آیین‌نامه هم آمده من اجازه می‌خواهم این را توضیح بدهم که یکی از همکارها هم یک واژه‌ای به کار برد که خیلی صحیح نیست در مجلس و قانونگذاری نسبت به همکارها اینطور صحبت بکنیم. در ارتباط با بحث بودجه و بررسی و تصویب بودجه از حضرت‌عالی برای مدیریتی که دارید تشکر می‌کنم، از همکاران هم من خواهش می‌کنم که در ارتباط با پیشنهادها دقت بیشتری داشته باشند. پیشنهادهایی را مطرح بکنند که ان‌شا‌ءالله در رأی‌گیری و رأی دادن استقبال بشود و یک‌طوری نشود که وقت مجلس گرفته بشود. آقای دکتر! در ارتباط با جابه‌جایی وقت اگر دو نفر ما نظرمان یکی باشد یعنی همین صحبتی ‌که الان برادر عزیزمان آقای کوهکن داشتند من همان صحبت را خودم می‌خواستم داشته باشیم، حالا استثنائاً به ایشان گفتم شما صحبت بکنید. چه ایرادی داشته که بعضی از همکاران ناراحت بشوند بگویند وقت قابل جابه‌جایی نیست و اینها. استثنائاً یک بار بنده صحبت نکردم گفتم ایشان نوبت دارد بگذارید ایشان صحبت بکنند. خواهش من این است که روی اینها حساسیت نشان ندهیم و اجازه بدهیم که کار زودتر پیش برود و ان‌شا‌ءالله سریع‌تر بتوانیم بودجه را تصویب کنیم.

مسعود پزشکیان
حضار 212 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به پیشنهاد حذف بند الحاقی اعلام بفرمایید. دولت نظر خاصی ندارد و کمیسیون مخالف است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! بخش درآمدی تبصره (5) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 212 نفر، بخش درآمدی تبصره (5) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. اصل تبصره است. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقایان: دکتر کاظمی، دکتر نوریان، حاج‌آقای ذوالنوری و ساداتی‌نژاد و سرکار خانم دکتر ربیعی رأی بدهید. جناب آقای ندیمی! اجازه بدهید آقایان رأی بدهند.

مسعود پزشکیان
حاج‌آقای ذوالنوری و آقای کریمی! رأی دادید؟ پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. تبصره (6) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! آقای کاتب یک پیشنهاد الحاقی داشتند، مصرانه می‌‌خواهند مطرح کنند، البته ملاحظه بفرمایید. شماره (17) سامانه است.

مسعود پزشکیان
بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران دقت بکنید! در تمام دنیا وقتی که اسناد و اوراق را منتشر می‌کنند همه نگاه‌ها این هست که این اسناد و اوراقی که منتشر می‌شود در بحث تملک دارایی و سرمایه‌گذاری در درون کشور استفاده بشود. حداقل باعث نشود که ما در بخش هزینه‌ای کشور ببریم مصرف کنیم که امروز یکی از بلاهایی که در کشور وجود دارد این است که ما اسناد و اوراقی را که امروز کلی بدهی برای مملکت ایجاد می‌کند، باز این اسناد و اوراق را در بخش هزینه‌ای می‌بریم مصرف می‌کنیم، بطوری که الان که ما در خدمت شما هستیم برای سال 1398، مجدداً (58) هزار میلیارد تومان به اعتبارات هزینه‌ای‌مان اضافه کردیم. پیشنهاد ما اینجا چیست؟ پیشنهاد مشخص ما این است که کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول این تبصره موظفند اوراق و اسناد مشارکتی را که صرفاً برای بحث تملک دارایی سرما‌یه‌ای و بدهی‌های قطعی حسابرسی‌شده خودشان استفاده کنند. ببینید! وقتی که ما در بحث بدهی‌ها هم می‌گوییم استفاده بشود آن هم بدهی‌‌های قطعی حسابرسی‌شده باشد و آن بخش هم برای بحث‌های طرح‌های تملک دارایی آن بخش استفاده بشود. همکاران عزیز ببینید! الان که سال 1397 هستیم نزدیک (75) هزار میلیارد تومان اوراق داریم برای سال 1397 منتشر می‌کنیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر کاتب ملاحظه بفرمایید! متن همین متن است، چون شما چند تا پیشنهاد داشتید پیشنهادتان همین است؟

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
«کلیه دستگاه‌های مشمول این تبصره موظفند اوراق و اسناد مشارکت را صرفاً برای طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای بدهی قطعی و حسابرسی شده منتشر کنند.» این را به رأی گذاشتیم. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ شماره 17 را باز کنید) عزیزان ببینید! یک دغدغه‌ای که امروز کلیه همکارها داشتند و مخصوصاً از روی دلسوزی برادران عزیزم جناب آقایان: محجوب و قاضی‌پور و حاجی‌دلیگانی و موسوی‌لارگانی و همه دوستان که اسناد خزانه نباید این اندازه منتشر بشود این یک حرف درستی است. حالا اگر ما اسناد خزانه را اجازه دادیم منتشر کردیم و به میزان بودجه سال در برنامه ششم توسعه به میزان (44) هزار میلیارد تومان، حداقل یک محدودیتی را ایجاد بکنیم، محدودیت به نفع همکاران ما است. شما می‌دانید امروز وقتی که شما به شهرستان‌ها مراجعه می‌کنید و تقاضای ملت از شما بحث‌های اتمام پروژه‌های عمرانی و طرح‌های تملک دارایی شما است. اگر همه نگاه شما این باشد که این اوراق و اسناد را در بخش تملک دارایی هزینه بکنیم تقریباً توانستیم بخشی از خواسته‌های ملت بزرگ را تأمین بکنیم، اما موضوع بخش هزینه‌ای یک بخشی است که در واقع تمام‌شدنی نیست. هرچه ما اوراق بفروشیم به بخش هزینه‌ای بدهیم عملاً مشکلات، هزینه‌های کشور را بیشتر می‌کنیم و افزایش می‌دهیم و موجب می‌شود که سال‌های بعد هرچه هم درآمد کسب کنیم این درآمد را به بخش هزینه‌ای کشور ببریم اضافه بکنیم. در صورتی که اگر ما بتوانیم با این شرایطی که داریم و شرایط سخت اقتصادی داریم نزدیک به (600)، (700) هزار میلیارد تومان پروژه‌‌های نیمه‌تمام داریم و دولت هم اصرار می‌کند که اوراق منتشر بکند و ما پذیرفتیم در شرایط بحران اوراق منتشر بکنیم، حداقل این است که ما این اوراق منتشره که یک بار سنگینی بر روی دوش دولت و مجلس ایجاد می‌کند جای خودش هزینه بشود و این می‌تواند کمک بسیار خوبی به کشور بکند. من از همکاران عزیزم خواهش می‌کنم برای توسعه اقتصادی کشور، برای اینکه حداقل اقتصادمان فلج نشود و برای اینکه ما شرایط اقتصادی را بتوانیم خوب مدیریت بکنیم استدعا می‌کنم که به این پیشنهاد الحاقی رأی بدهند.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! مخالف صحبت نمی‌کند.

مسعود پزشکیان
مخالف صحبت نمی‌کند، دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
جناب آقای کاتب عزیز! این میزان اوراق (44) هزار میلیارد تومانی دولت با هماهنگی که شما در کمیسیون تلفیق کردید در تمام ردیف‌ها توزیع شده. اینکه الان شما این را محدود برای یک عنوان خاص کنید بقیه جاها آسیب می‌بینند، مضافاً اینکه بعضی از طرح‌ها هست مثل برق، برق فروخته باید پولش را بگیرد. می‌آید دریافت می‌کند. اینکه شما بگویید فقط برای یک موضوع خاص این کار مناسبی نیست و دولت با آن مخالف است.

مسعود پزشکیان
حضار 207 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را راجع به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. دولت مخالف و کمیسیون نظری ندارد. نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. آقای کاتب! همه‌اش (48) تا رأی آورد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! آقای دلخوش در تبصره (1)، پیشنهاد دارند.

علیرضا رحیمی
آقای رئیس! میهمان‌ها را اجازه می‌فرمایید؟

علی مطهری
اجازه بدهید میهمان‌ها را اعلام کنند، بفرمایید.

علیرضا رحیمی
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ‌ دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه هاجر از منطقه (7) تهران میهمانان مجمع نمایندگان تهران. ـ‌ دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه تزکیه از منطقه (18) تهران میهمانان مجمع نمایندگان تهران. ـ جمعی از دانشجویان و مشاوران جوان فرمانداری شهرستان سبزوار میهمانان جناب آقایان: سبحانی‌فر و مقصودی نمایندگان محترم سبزوار، جوین و جغتای هستند. ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه پیام‌نور شهرستان بهارستان استان تهران میهمانان حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای نوروزی نماینده محترم رباط‌کریم و بهارستان هستند. ـ‌ دانش‌آموزان آموزشگاه پسرانه شهدای (10) دی از شهرستان ورامین میهمانان جناب آقای دکتر نقوی‌حسینی نماینده محترم ورامین، قرچک و پیشوا هستند. ـ‌ دانش‌آموزان آموزشگاه شاهد پسرانه جوادالائمه از منطقه (7) تهران میهمانان جناب آقای حاتمیان نماینده محترم درگز هستند. ـ‌ دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه بیتا قبائیان از شهرستان پاکدشت میهمانان امروز صحن مجلس هستند که خدمت همگی عزیزان خیرمقدم عرض می‌کنیم، و همگی خوش‌آمدید، تشکر می‌کنم.

علی مطهری
متشکریم، آقای دلخوش بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! پیشنهاد آقای دلخوش در اصل در تبصره (2) بود. آن موقع رئیس وقت جلسه فرمودند که جایش اینجا نیست. (نایب‌رئیس ـ به ایشان قول داده بودیم اینجا مطرح کنند، بفرمایید) شماره سامانه‌تان یادتان هست؟

سیدکاظم دلخوش اباتری
بسم الله الرحمن الرحیم تبصره (2) بند الحاقی (2) هست. آقای دکتر مطهری! از جناب‌عالی و از آقای قاضی‌زاده صمیمانه تشکر می‌کنم. البته دو تا پیشنهاد دارم که هزینه‌ای هم بر دولت و حاکمیت ندارد که بعداً آن را از شما اجازه می‌گیرم. در مورد بیمه اتکایی است که برای کشور در شرایط تحریم بسیار مهم است.

علی مطهری
حالا آن که مربوط به این تبصره نیست، بفرمایید.

سیدکاظم دلخوش اباتری
پیشنهاد دهنده
دوستان! آنکه الان مربوط به این تبصره است این را دقت بفرمایید! مشکل و دغدغه شهرداری‌‌های کشور است. هیچ بار مالی بر دوش حاکمیت و دولت هم مترتب نیست. پریروز هم مطرح کردیم، آقای دکتر لاریجانی و آقای دکتر مطهری اجازه فرمودند امروز این را مطرح بکنیم. مشکلی که شما امروز در شهرداری‌ها دارید، شب عید نزدیک است، بحث آتش‌نشان‌ها و کارگرها و حقوق شهرداری‌ها. دولت بدهکار به شهرداری‌‌ها است و از طرفی شهرداری‌ها به تأمین‌اجتماعی بدهکارند. ما آمدیم گفتیم این بدهکاری را که دولت به شهرداری‌‌ها دارد (3000) میلیارد با تأمین‌اجتماعی تهاتر و تسویه‌حساب بکند،‌ یعنی شهرداری کنار بیاید، چون الان این همینطور ادامه پیدا می‌کند جرایم هم به آن تعلق می‌گیرد. با این وضعیتی که شهرداری‌های ما دارند، مشکلات مالی که دارند، اگر کمک نکنید مشکلات‌شان اضافه می‌شود. همه دوستان،‌ مخصوصاً کمیسیون شوراها آقای کولیوند و دوستان دیگر این را کار کردند. خواهش می‌کنم، دولت هم موافق است،‌ کمیسیون هم ان‌شا‌ءالله موافق است، این را رأی بدهید بگذارید این تهاتر انجام بشود. بدهی که دولت به شهرداری‌ها دارد را با تأمین‌اجتماعی تسویه‌حساب و تهاتر بکند. بیشتر از این هم مزاحم‌تان نمی‌شوم، خواهش می‌کنم یک رأی قاطع برای کمک به شهرداری‌هایتان در سراسر کشور بدهید، ممنون از همه شما. آقای رئیس! مجدداً از شما تشکر می‌کنم.

علی مطهری
متشکرم، ظاهراً این مصوبه کمیسیون شوراها هم هست. مخالف را بفرمایید. اگر مخالف صحبت نمی‌کند دولت نظرشان را بفرمایند. (قاضی‌پور ـ مخالفیم) شما مخالف هستید؟ (حاجی‌دلیگانی ـ صحبت می‌کنیم) بفرمایید. آقای پورمحمدی ببخشید، مخالف اصرار دارند.

محمد علی وکیلی
مخالف جناب آقای محجوب هستند که وقتشان را به جناب آقای مصری دادند، بفرمایید.

علی مطهری
آقای مصری! لطف کنید کوتاه بفرمایید، ‌متشکرم.

عبدالرضا مصری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان عزیز عنایت بفرمایید! ما به خاطر احقاق حقوق شهرداری‌‌ها حقوق کارگران این کشور را می‌خواهیم زیر پا بگذاریم. من با عرض معذرت از برادر عزیزم جناب آقای دلخوش که هر دوی ما دغدغه داریم اما دولت اگر از سازمان تأمین‌اجتماعی طلبکار بود می‌گفتیم طلب‌های دولت با بدهی دولت به شهرداری‌ها اینجا با هم تهاتر بشود ولی دولت که پنج سال است یک ریال به سازمان تأمین‌اجتماعی بابت بدهی‌هایش ندارد و سازمان تأمین‌اجتماعی برای اولین بار در طول تاریخ مجبور شده وام (28) درصدی از بانک با بهره (28) درصد بگیرد که مستمری همان کارگران بازنشسته شهرداری را پرداخت بکند، الان بیاییم بگوییم «بدهی شهرداری‌ها به عهده تأمین‌اجتماعی» است. این کجای عدالت است که ما از حقوق کارگران بزنیم؟ دولت که به اندازه کافی بر سر تأمین‌اجتماعی زده، منابع تأمین‌اجتماعی را بردند یک ریال هم به او پس نمی‌دهند. الان ما بیاییم بگوییم چون دولت بدهی‌های خودش را به تأمین‌اجتماعی نداده بدهی‌های دولت به شهرداری‌ها بیاید به تأمین‌اجتماعی اضافه بشود. من خواهش می‌کنم اگر قرار است بدهی شهرداری‌‌ها را با دولت تسویه بکنیم با خودش تسویه بکنید، نه یک نهاد عمومی غیردولتی. مسأله دوم؛ ما برابر قانون برنامه اجازه ایجاد بار مالی برای تأمین‌اجتماعی و بیمه‌ها را نداریم، لذا این مغایر با برنامه هست. من خواهش می‌کنم دوستان از کارگران عزیز نزنید، جامعه کارگری به اندازه کافی بحران و مصیبت دارد. خواهش می‌کنم، دلسوزی آقای دلخوش صددرصد قابل اعتنا است و من ارادت مخصوص دارم،‌ اما نه از جیب تأمین‌اجتماعی. لذا خواهش می‌کنم رأی ندهید.

محمد علی وکیلی
متشکرم. جناب آقای بهرام‌نیا موافق هستند،‌ بفرمایید.

حسن بهرام نیا
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و وقت‌بخیر خدمت همه همکاران عزیز. عزیزان! امروز سی‌ام بهمن‌ماه مصادف با سالروز (شهادت) شش تن از بهترین جوانان رشید شهرستان نهاوند است که در سحرگاه چنین روزی توسط رژیم منحوس پهلوی این شش تن از جوانان رشید شهرستان به جوخه اعدام سپرده شدند. ضمن گرامیداشت این روز بنده در ارتباط با موافقت این طرح، این موضوع را خدمتتان عرض می‌کنم. عزیزان! شهرداری‌ها امروز با توجه به جمیع کارهایی که در ارتباط با ارائه خدمات به شهروندان و وضعیت مبلمان شهری و ارائه سرویس‌هایی است که باید به جامعه شهری بدهند واقعاً امروز مشکل دارند. امروز شهرداری در ارتباط با پرداخت حقوق کارگران و کارمندان مشکل دارد. الان من شهرستان نهاوند را خدمتتان عرض می‌کنم؛ حدود چهار ماه است حقوق کارکنانش پرداخت نشده. این واقعاً یک ظرفیت بسیار خوبی است که در قالب این لایحه ایجاد شده که بدهکاری که دولت به شهرداری‌ها دارد را سازمان تأمین‌اجتماعی که در واقع طلبکار است پرداخت بکند. عزیزان و همکاران! شما استحضار دارید ما توسط سازمان تأمین‌اجتماعی هرساله و هرماهه شاهد هستیم که جلوی حساب‌های شهرداری ‌را به علت بدهکاری مسدود می‌کنند و همین مسدود شدن حساب‌ها باعث می‌شود که حقوق کارکنان و کارمندان و رفتگران را شهرداری نتواند پرداخت بکند. به نظر من این طرح یک طرح بسیار خوبی است که در قالب لایجه بودجه 98 آمده و عزیزان (نایب‌رئیس ـ متشکرم) آقای مطهری اجازه بدهید، وقت داریم. من از عزیزان خواهش می‌کنم به این طرح با نظر مثبت رأی مثبت و موافق بدهند که ان‌شا‌ءالله ما بتوانیم شهرداری‌ها را از این مخمصه نجات بدهیم. والسلام

علی مطهری
متشکرم، دولت نظرشان را اعلام کنند.

سید حمید پورمحمدی
نمایندگان محترم عنایت بفرمایید! دولت از دو جهت با این مخالف است؛‌ جهت اولش اینکه وقتی صحبت از تهاتر می‌کنیم یعنی دولت از یکی طلبکار است و به یکی بدهکار است. آنجا تهاتر موضوعیت پیدا می‌کند. الان دولت به هر دو بدهکار است، اینکه معنای تهاتر ندارد. مطلبی که پیشنهاد می‌شود اینگونه از آن بیرون خواهد آمد که شهرداری‌‌ها بدهی‌شان را به تأمین‌اجتماعی ندهند و اگر ندهند تأمین‌اجتماعی و الان واقعاً روی مرزی است که با سختی دارد اداره می‌شود. هم آن دچار آسیب می‌شود و هم که یک بی‌نظمی می‌شود، همه می‌گویند خیلی خب تهاتر شده نمی‌دهیم برود از یکی دیگر بگیرد. این خیلی بی‌نظمی ایجاد می‌کند و دولت با آن مخالف است.

علی مطهری
کمیسیون هم نظرشان را بفرمایند.

محمدمهدی مفتح
دوستان عنایت بفرمایید! غیر از همین مشکلی که نماینده محترم دولت بیان فرمودند که از نظر اجرایی چه مشکلاتی دارد، اینجا گفته شهرداری‌ها، شهرداری شهرهای «الف»، «ب» و «ج» یک شخصیت حقوقی نیستند که بشود برای اینها یک حکم داد، هرکدام شخصیت حقوقی مستقلی هستند. اینکه بتوانیم اینها را با هم جمع بکنیم هم از نظر اجرایی و حقوقی کار ساده‌ای نیست و معلوم نیست اصلاً کار عملیاتی و قانون قابل انجام و اجرایی باشد که کل مطالبات شهرداری‌هایی که با شخصیت‌های حقوقی مختلفی هستند را می‌خواهیم با این بدهی‌‌ها تهاتر بکنیم. همانطور که گفتند هم از نظر اجرایی مشکل است و هم از نظر شخصیت حقوقی شهرداری‌ها قابل جمع شدن با یک حکم نیستند. بنابراین کمیسیون مخالف است.

علی مطهری
متشکریم،‌ حضار 197 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را درباره پیشنهاد آقای دلخوش اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. (وکیلی ـ آقایان: ساری، اکبری، کاظمی، نوریان، صباغیان، محجوب، کریمی و سرکار خانم ربیعی ان‌شا‌ءالله که رأی خواهید داد)، (رنجبرزاده‌ ـ آقای رستمیان)، (امیرآبادی‌فراهانی ـ آقای نوریان). خیلی صحبت نکنید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اگر اجازه بدهید تبصره (6) را شروع کنیم.

علی مطهری
تبصره (6) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
تبصره 6 الف ـ سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (84) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 4/12/1366 و اصلاحات بعدی آن در سال 1398 سالانه مبلغ (330) میلیون ریال تعیین می‌شود. نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای فوق¬العاده و کارانه (به استثنای تبصره‌های 1 و 2 ماده 86 قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با رعایت ماده 5 قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به اعضای هیأت علمی مصوب 16/12/1368 با اصلاحات و الحاقات بعدی) مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه (10) درصد و نسبت به مازاد یک و نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه (15) ‌درصد و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه (20) ‌درصد و نسبت به مازاد چهار برابر تا شش برابر مشمول مالیات (25) درصد و نسبت به مازاد شش برابر (35) درصد می‌باشد. میزان معافیت مالیاتی اشخاص موضوع مواد (57) و (101) قانون مالیاتهای مستقیم سالانه مبلغ (258) میلیون ریال تعیین می‌شود. ب ـ وزارت نیرو از طریق شرکتهای آبفای شهری سراسر کشور مکلف است علاوه بر دریافت نرخ آب‌بهای ‌شهری، به ازای هر مترمکعب فروش آب شرب، مبلغ (200) ریال از مشترکان آب دریافت و به خزانه‌داری کل کشور واریز کند. وجوه فوق مشمول مالیات به نرخ صفر است. د‍ ـ عوارض موضوع ماده (5) قانون حمایت از صنعت برق کشور مصوب10/8/1394 به میزان (10) درصد مبلغ برق مصرفی در سقف (18) هزار و (600) میلیارد ریال تعیین می‌شود و مشترکان روستایی و چاه‌های کشاورزی از شمول حکم این بند معاف می‌باشند. جزء الحاقی ـ عوارض ارزش افزوده موضوع جزء (1) بند «ب» ماده (6) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه در تهران به نسبت (88) درصد نقاط شهری و (12) درصد نقاط روستایی توزیع می‌شود. و ـ سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند مالیات بر ارزش افزوده گروه‌هایی از مؤدیان مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده را با اعمال ضریب کاهشی ارزش افزوده فعالیت آن بخش تعیین کند. مقررات این بند درخصوص دوره‌هایی که مالیات آنها قطعی نشده است، جاری خواهد بود. ضریب ارزش افزوده هر فعالیت با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌رسد. ز ـ مطابق ماده (12) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) به هر یک از وزارتخانه‌های نفت و نیرو از طریق شرکتهای تابعه ذی‌ربط اجازه داده می‌شود ماهانه از هر واحد مسکونی مشترکان گاز مبلغ (2000) ریال، از هر واحد مسکونی مشترکان برق مبلغ (1000) ریال و از هر یک از واحدهای تجاری مشترکان گاز و برق مبلغ (10) هزار ریال أخذ و به حساب درآمد عمومی موضوع ردیفهای (160185) و (160186) جدول شماره (5) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند. برای مشترکان روستایی، مبالغ فوق‌الذکر معادل (50) ‌‌درصد می¬باشد. وجوه فوق، مشمول مالیات به نرخ صفر است. ط ـ در سال 1398 درآمدهای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مربوط به خدمات زمین‌شناسی، اکتشافی و آزمایشگاهی موضوع ردیفهای (140105)، (140108) و (140203) جدول شماره (5)، اختصاصی تلقی می‌شود و پس از ابلاغ تخصیص توسط سازمان برنامه و بودجه کشور قابل هزینه‌کرد است. ی ـ در اجرای بندهای «ث» و «ص» ماده (38) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه و به منظور کاهش اثرات مخرب پسماندهای عادی، سازمان امور مالیاتی کشور موظف است از فروش کالاهایی که مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط‌زیست می‌شود عوارضی را که توسط دولت تعیین می‌شود دریافت و به ردیف درآمدی شماره (160189) واریز کند. بند الحاقی 1ـ کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آیین¬نامه تبصره (2) ماده (169) قانون مالیات‌های مستقیم مصوب 4/12/1366 و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از ابتدای سال 1398 از پایانه فروشگاهی استفاده کنند. بند الحاقی 2 ـ کلیه مراکز درمانی اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نهادهای عمومی، نیروهای مسلح، خیریه‌ها و شرکتهای دولتی مکلفند (10) ¬درصد از حق‌الزحمه یا حق‌العمل پزشکی پزشکان را که به موجب صورتحساب‌های ارسالی به بیمه‌ها و یا نقداً از طرف بیمار پرداخت می‌شود به عنوان علی¬الحساب مالیات کسر کنند و به نام پزشک مربوط تا پایان ماه بعد از صدور صورتحساب به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز کنند. بند الحاقی 3 ـ دولت مکلف است به ازای هر نخ سیگار، مبلغ (50) ریال اضافه دریافت و منابع حاصله از آن را به درآمد عمومی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند. بند الحاقی 4 ـ سازمان امور مالیاتی مکلف است در سال 1398 با استفاده از پایگاه‌های اطلاعاتی موضوع ماده (169) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم نسبت به تعیین تکلیف مطالبات تا پایان سال 1397 مالیات دولت از اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام و حداقل (30)‌ درصد این مطالبات را وصول و به ردیف درآمدی (110113) جدول شماره (5) این قانون واریز کند. بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری در صورت عدم رعایت تکالیف فوق و سایر تکالیف مقرر در ماده (169) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و آیین‌نامه اجرائی آن علاوه بر جریمه¬های مزبور در قانون مالیات‌های مستقیم مشمول جریمه¬ای معادل (2) درصد حجم سپرده¬های اشخاص نزد بانک و مؤسسه مالی و اعتباری در هر سال می‌شوند. این جریمه¬ها از طریق مقررات قانون مزبور قابل مطالبه و وصول خواهد بود. شرکتهای بیمه مکلفند اطلاعات هویتی، مالی و اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی درخواست‌شده را به ترتیبی که سازمان امور مالیاتی مقرر می¬دارد در اختیار آن سازمان قرار دهند. شرکتهای بیمه درصورت عدم رعایت این بند علاوه بر جریمه¬های مزبور در قانون مالیات‌های مستقیم مشمول جریمه‌ای معادل (5) درصد حق بیمه دریافتی در پایان سال 1397 خواهند بود.

حسینعلی حاجی
آقای مطهری اخطار دارم.

علی مطهری
متشکریم، در بند «الف» پیشنهادات را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
آقای رئیس! آقای حاجی اخطار دارند.

علی مطهری
در بند «الف» پیشنهاد داریم؟

اکبر رنجبرزاده
آقای دکتر! در خود تبصره (6) جمعی از همکاران پیشنهاد دادند مطرح نمی‌کنند. (کاتب ـ پیشنهاد داریم) شما در خود تبصره پیشنهاد ندارید. در بند «الف» در بازگشت به اصل آقایان: ادیانی و کوچکی‌نژاد پیشنهاد دارند.

علی مطهری
بازگشت به لایحه مقدم است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
اصلاح کل آقای امیرآبادی نفر اول هستند، بفرمایید. (ادیانی ـ پیشنهاد ما چه شد؟) مطرح می‌کنید؟‌ (ادیانی ـ بله) آقای ادیانی! من سه بار اسم حضرت‌عالی را آوردم. ذکر بفرمایید، یک دستی بلند بفرمایید.

علی مطهری
حالا آقای ادیانی بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
به احترام حضرت‌عالی مطرح نمی‌کنیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای امیرآبادی بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز عنایت داشته باشید! یک اتفاق خیلی نامبارکی در بودجه سال 97 افتاد که بد نیست در جریان باشید. ما در بودجه سال 97 مالیات را پلکانی کردیم، گفتیم اینهایی که درآمد بیشتری دارند مالیات بیشتری بدهند و متأسفانه در بین راه ما نمی‌دانیم، حداقل ما که در هیأت‌رئیسه بودیم متوجه نشدیم، یک عبارتی به این تبصره (6) در سال 97 اضافه شد، حالا کجا اضافه شده ما رفتیم مذاکرات کمیسیون تلفیق را دیدیم آنجا اضافه نشده، مذاکرات صحن کاملاً بررسی شد، آنجا هم اضافه نشده،‌ حالا از معاونت قوانین به بعد باید پاسخ بدهند که چگونه شد این داخل پرانتز اضافه شد و آن داخل پرانتز این است که «به استثناء تبصره‌های (1) و (2) ماده (86) قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با رعایت ماده (5) قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به اعضای هیأت‌علمی با اصلاحات و الحاقات بعدی». حالا این مقررات مربوط به اعضای هیأت‌علمی که سال 68 درخصوص مالیات‌های این بخش هست به خصوص برای پزشکان، اینجا چون قانون مؤخر داشتیم منسوخ شده بود، ولی متأسفانه در بودجه سال 97 این دارد اعمال می‌شود و اعمالش به این نحو است؛ می‌گویند بالاخره در بودجه سال 97 آمده و ما باید اعمال کنیم. درست است که این قانون مؤخر بوده. حالا چگونه اعمال شده؛ به این صورت است که کارمندان دولت براساس آن رتبه‌ای که ما برای حقوق‌شان مشخص کردیم و براساس آن پلکانی که مشخص کردیم دارند مالیات را براساس آن پلکان می‌دهند، یعنی (10)، (15) و بعدش هم (20) درصد و بعد (25) درصد و بعد (35) درصد، اما پزشکان محترم به خاطر اضافه شدن این پرانتز فقط (10) درصد دارند می‌دهند و این اصلاً جالب نیست. پیشنهاد ما بر این است که اولاً این پرانتز در پیشنهاد ما حذف شده و این پرانتز باید هم حذف می‌شد که هرکس درآمد بیشتری دارد مالیات بیشتری بدهد، هرکس درآمد کمتری دارد یا معاف بشود یا مالیات کمتری بدهد. بنابراین آنچه که الان در کمیسیون تلفیق سال 98 هم اتفاق افتاده مجدداً این پرانتز اضافه شده و این پرانتز باید حذف بشود. اگر بخواهیم اینجا بیاییم عدالت را برقرار کنیم مالیات برای کسانی است که درآمد زیادی دارند و دارند از فرصت‌ها استفاده می‌کنند باید مالیات بیشتری بدهند،‌ حالا می‌خواهد پزشک باشد و چیز دیگری باشد یا شغل دیگری داشته باشد. بنابراین خواهش من این است که عزیزان با این پیشنهاد ما موافقت کنند، مشخصاً آنهایی که تا (2) میلیون و (700) هزار تومان می‌گیرند اینها معاف و همینطور به مازاد بالاتر می‌رود به (35) درصد برسد و هرکس درآمد بیشتری دارد مالیات بیشتری بدهد.

علی مطهری
متشکرم، البته آقای امیرآبادی! این پرانتز شامل همه اعضای هیأت‌علمی می‌شود که ممکن است شامل برخی پزشکان هم بشود. حالا پیشنهاد شما حذف پرانتز است.

احمد امیر آبادی فراهانی
آقای رئیس! عذرخواهی می‌کنم، شما در جایگاه ریاست خواهشاً در مخالفت و اینها صحبت نکنید، عذرخواهی می‌کنم.

علی مطهری
اجازه بدهید! شما می‌گویید این پرانتز اضافه شده. در این پرانتز آمده اعضای هیأت‌علمی، بنابراین شامل اعضای هیأت‌علمی هم می‌شود، شامل بعضی پزشکان هم می‌شود، مختص پزشکان نیست. پس پیشنهاد شما حذف این پرانتز است، آقای امیرآبادی درست است؟

احمد امیر آبادی فراهانی
پیشنهاد ما حذف پرانتز و پایین هم درصدها کاملاً مشخص و فیکس است، یعنی تا (2) میلیون و (700) معاف، بقیه هم همینطور به مازادشان تا (35) می‌گیرند. هیچ‌ استثنائی ما در کشور نداریم.

علی مطهری
پیشنهاد ایشان حذف آن پرانتز هست.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! اگر ایشان حذف دارند به عنوان اصلاح کل دادند. آقای دکتر! اگر اصلاح کل دادند این دیگر جایگزین می‌شود، سایر پیشنهادات قابل طرح نیست. ایشان پیشنهاد اصلاح جزء نمی‌توانند بدهند. این رأی بیاورد جایگزین می‌شود.

علی مطهری
در واقع پیشنهاد حذف جزء است. (امیرآبادی‌فراهانی ـ من جایگزین کل دادم) شما جایگزین کل نوشتید، ولی در واقع حذف جزء است. (امیرآبادی‌فراهانی ـ جایگزین تمام بشود برود، اشکال ندارد) حالا مخالف صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای سلیمانی مخالف هستند، بفرمایید.

حسن سلیمانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عزیزان! خواهش می‌کنم توجه کنید، آقای قاضی‌پور عزیز یک تذکری داد باید مورد توجه قرار می‌گرفت و آن این است که ما ببینیم آنچه که تصویب می‌کنیم از نظر لفظی و مفهومی یعنی چه. تا این رابطه بین لفظ و مفهوم در رابطه با تصویب حکم یا موضوع روشن نشود بحث از کلیات غیرقابل فهم است. ما که نباید از این کلیات غیرقابل فهم متناسب با مقصدی که داریم تعقیب کنیم و نتیجه مورد نظر را به دست بیاوریم. برای اینکه این امر روشن بشود برخلاف آنچه جناب آقای امیرآبادی فرمودند این به معنای معافیت پزشکان و اعضای هیأت‌علمی نیست، مفهوم عبارت این است؛ تبصره (2) می‌گوید وجوهی که دانشگا‌ه‌ها و مراکز پژوهشی و آموزش عالی دارای مجوز قطعی از وزارتخانه‌های علوم،‌ تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان به اشخاص حقیقی اعم از کارکنان و غیرکارکنان خود به عنوان حق‌التحقیق، حق پژوهش بابت قراردادهای پژوهشی و تحقیقاتی پرداخت می‌کنند مشمول مالیات مقطوع به نرخ (5) درصد است. پس آن توضیحی که شما دادید کجا، این حکم قانونی کجا. در اینجا می‌خواهند پژوهش و تحقیق را تقویت کنند، برای یک طرح پژوهشی و یک امر تحقیقاتی آمدند مالیات مقطوع تعیین کردند. چه ربطی به حقوق دارد؟ اصلاً مالیات حقوق نیست. این امر درست است، باید اینطور باشد. یک فعالیت است، نه پرداخت حقوق، این یک. دو،‌ بند بعد در رابطه با مطالب مربوط به میزان معافیت هم آنچه در این تبصره ذکر کردند فعالیت‌های پژوهشی اساتید است. غیر از فعالیت مربوط به شغل اداری است. به صراحت آوردند، در قانون مالیات‌های مستقیم این برگی که دست من است برگ قانون مالیات‌های مستقیم است،‌ چون شما دارید در رابطه با کارکنان تعیین تکلیف می‌کنید دارد بین دو عمل و دو رفتار و دو انجام وظیفه تفاوت قائل می‌شود. یک انجام وظیفه به عنوان شغل اداری داریم، یک انجام وظیفه به عنوان غیرشغل اداری، به عنوان عملیات تحقیقی و پژوهشی داریم. بنابراین آنچه که هست مربوط به طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی است و ربطی به دریافت پرسنلی ندارد.

علی مطهری
متشکریم، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای سلیمی موافق هستند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم برادران عزیز و خواهران ارجمند نماینده! تصمیم بسیار مهمی است. من دو، سه تا نکته را خواهش می‌کنم عزیزان دقت کنند. نکته اول این است، همه ما در شعار، پیوسته بحث عدالت اجتماعی را مطرح کردیم. الان زمان عمل به این شعار قشنگی است که همه‌مان داریم می‌دهیم. نکته مهمی که اینجا وجود دارد این است؛ برادران عزیز ببینید! ما به صورت جدی امروز با یک نوع بی‌عدالتی در پرداخت مالیات مواجه هستیم، از آن طرف در درآمدها و پرداخت‌ها نوعی بی‌عدالتی وجود دارد. برادران عزیز، عزیزانی که به این مسأله به صورت جدی ورود پیدا کردید ببینید! ما الان برای سال آینده گفتیم (20) درصد حقوق به همه اضافه بشود. چه اتفاقی می‌افتد؟ کسی که (10) میلیون حقوق می‌گیرید (20) درصدش چه اندازه می‌شود؟ کسی که (1) میلیون حقوق می‌گیرد چقدر می‌شود؟ آیا این بی‌عدالتی نیست؟ چطور این را ما باید جبران کنیم، به چه نحو باید این بی‌عدالتی در توزیع درآمدهای عمومی را جبران کنیم؟ راهش این است که ما ساز و کار دریافت و پرداخت مالیات را به نحوی تعبیه کنیم که متوازن و بالانس بشود. نکته‌ای که من در پاسخ برادر ارجمند و عزیزمان می‌خواهم عرض کنم این است؛ ببینید! ما تا (2) میلیون و (700) هزار تومان برای همه معافیت را لحاظ کردیم، فرقی نمی‌کند پزشک، هیأت‌علمی، وزیر، وکیل، استاندار یا یک کارگر باشد. پس تا (2) میلیون و (700) معاف، بعد بالاتر می‌رویم، از دریافت‌های بالاتر به صورت پلکانی اضافه می‌شود، یعنی از (2) میلیون و (700) تا (4) میلیون و (500)، (10) درصد، نه اینکه هرکسی از (2) میلیون و (700) بالاتر رفت ما (35) درصد مالیات بگیریم. چنین نیست، از (4) میلیون و (500) تا (7) میلیون (15) درصد و همینطور به صورت پلکانی و تدریجی بالا می‌رود. من آخرین جمله‌ای که اینجا می‌خواهم عرض کنم این است که اجازه بدهید این مصوبه‌ای که پارسال هم داشتیم،‌ اتفاقاً یک بارقه امیدی در مردم ایجاد کرد و فقط و صرفاً به دلیل یک اشتباه لفظی این مصوبه به این حال و روز درآمد من خواهش می‌کنم اجازه بدهید این مصوبه را با این دقت نظری که الان شده اینجا تصویب کنیم، البته بحث استثناء نمودن طرح‌های پژوهشی و سایر موارد را در جاهای دیگر داریم و نیاز به تذکر ندارد و در هر صورت با توجه به آن استثناء مسائل پژوهشی به نظر می‌رسد این پیشنهاد به عدالت نزدیک است. خواهشم این است عزیزان یک رأی قاطعی بدهند در این شرایط حساس مردم از این مصوبه مجلس روحیه بگیرند. بالاخره این مجلس، مجلس عدالتخواهی است، این مجلس، مجلسی است که نسبت به ایجاد عدالت در دریافت‌ها و پرداخت‌ها حساسیت فوق‌العاده‌ای دارد، بهترین ساز و کار همین است، متشکرم.

علی مطهری
متشکریم، دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
سروران عزیز عنایت بفرمایید! این متن سال گذشته توسط خود نمایندگان محترم اضافه شد و برای حمایت از تحقیقات، حمایت از موضوع پژوهش در کشور و همچنین جهت اینکه ما اعضای هیأت‌‌علمی کشورمان، نخبگان کشورمان را مورد حمایت قرار بدهیم. دو تا مؤلفه دارد، یکی این است که اگر تحقیقاتی در کشور دارد انجام می‌شود که تحقیقات را مکرر به ما گفتید یارانه بدهید و کمک بکنید، می‌گوید از اینها مالیات بگیر، ولی مالیات مقطوع است (5) درصد بگیرید. به جای اینکه باید کمک‌شان کنیم. یک مطلب دیگر هم دارد، می‌گوید اعضای هیأت‌علمی دانشگاه‌ها، چه دانشگاه‌های وزارت علوم، چه وزارت بهداشت و درمان، می‌گوید اینها را به صورت مقطوع معافیت مالیاتی‌شان و میزان دریافت مالیات را (10) درصد دریافت کن. یعنی این دو تا است، پیشنهاد جناب آقای امیرآبادی این است که ما این معافیت‌هایی که به اعضای هیأت‌علمی داریم می‌دهیم، یعنی شما سال گذشته دادید و همچنین معافیتی که برای پژوهش داریم می‌دهیم حذف بکنید. بنابراین معنی‌اش این است که شما یک کمکی به حوزه تحقیقات و نخبگان دانشگاهی کردید، الان این را می‌خواهید حذف بکنید. دولت با این موضوع مخالف است و پیشنهادش این است که ما کماکان از دانشگاه‌هایمان حمایت کنیم. بنابراین ما مخالف هستیم.

علی مطهری
متشکریم، کمیسیون بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
بسم الله الرحمن الرحیم به این شکل جزئی در کمیسیون در مورد این استثناء بحث نشده. آنچه که در توضیح می‌توانم عرض بکنم این هست که طبقاتی که تعیین کردند، درصدهایی که در این پیشنهاد هست نزدیک به درصدهایی است که در گزارش کمیسیون هم ذکر شده، عملاً این پیشنهاد حذف آن استثناء‌هایی است که داخل پرانتز آمده و در لایحه دولت هم وجود داشته. حالا تصمیم با خود همکاران محترم است، اما چون در کمیسیون به همین نحو تصویب شده طبیعتاً کمیسیون مخالف است.

علی مطهری
متشکریم، البته نیاز به یک رفع ابهام دارد. اگر رأی نیاورد می‌توانیم یک رفع ابهامی انجام بدهیم. حضار 197 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را نسبت به پیشنهاد آقای امیر‌آبادی برای حذف عبارت داخل پرانتز اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. یک رفع ابهامی جناب آقای دهقانی دادند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اجازه می‌فرمایید پیشنهادات تمام بشود؟ چون ممکن است که تغییر پیدا بکند، بعد در انتها رفع ابهام را بپذیریم.

علی مطهری
باز هم پیشنهاد اصلاحی داریم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله، پیشنهاد زیاد داریم.

علی مطهری
پیشنهاد جایگزین داریم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد جایگزین و اصلاحی داریم. آقای دهقانی پیشنهاد اصلاح کل دارند. آقای حسینی پیشنهاد برگشت به لایحه داده بودند که در موقع بررسی دیگر از برگشت به لایحه عبور کردیم.

علی مطهری
آقای دهقانی! می‌خواهید شما همان رفع ابهام‌تان را بفرمایید.

محمد دهقانی نقندر
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از آقای دکتر مطهری که پیشنهاد رفع ابهام را پذیرفتند. به نظر من اگر آن رفع ابهام رأی بیاورد شاید به آن پیشنهادی که بنده و دوستان دیگر دادیم دیگر نیاز نباشد، یعنی مقصود حاصل می‌شود. موضوع چیست؟ حالا آقای امیرآبادی بخشی از مسئله را گفتند. ببینید! صدر ماده با آنچه که در پرانتز آورده یک تناقضی پیدا کرده، می‌خواهیم آن تناقض برطرف بشود. هدف دوستان مجلس در سال گذشته این بود که هیأت‌علمی را استثناء کنند. گفتند هیأت‌علمی استثناء بشود. اما هدف این نبود که اگر یک عضو هیأت‌علمی (200) میلیون تومان هم کارانه می‌گیرد او هم (10) درصد بیاید مالیات بدهد. هیچ‌کدام از این نماینده‌ها حتی خود پزشکان قبول ندارند که وقتی یک نفر (50)، (200) میلیون تومان کارانه می‌گیرد او بیاید (10) درصد مالیات بدهد. یک نفری که (4) میلیون (500) تومان الان در این کشور حقوق می‌گیرد باید (15) درصد مالیات بدهد، ولی یک پزشک محترم که برای همه ملت ایران پزشکان بسیار محترم هستند و سرور ما هستند، ما در این مجلس چقدر به پزشکان احترام داریم، اما قرار نیست اگر یک کارمندی (4) میلیون و (500) تومان می‌گیرد (15) درصد مالیات بدهد، اما یک پزشک (50)، (40)، (200) میلیون تومان یا کمتر و بیشتر کارانه می‌گیرد این بیاید (10) درصد مالیات بدهد. آنچه که در پرانتز آمده برای هیأت‌علمی است، برای تحقیقات است. هدف کارانه نبوده. به این خاطر با آقای دکتر مطهری هم مشورت کردیم، آن کلمه «کارانه» از قبل از پرانتز به بعد از پرانتز انتقال پیدا بکند که استثناء فقط مخصوص هیأت‌علمی‌ها باشد، نه برای پزشکانی که کارانه‌های بالا می‌گیرند. لذا دوستان چه در علوم‌پزشکی، چه در خارج علوم‌پزشکی آنهایی که حقوق هیأت‌علمی می‌گیرند حالا مجلس به هر دلیلی تشخیص داده که آن حقوق مشمول همان (10) درصد مالیات باشد، اما کارانه متفاوت است. خود پزشکان هم حتماً قبول نمی‌کنند که این اندازه از تبعیض در قانونگذاری صورت بگیرد. متأسفانه سال گذشته با اینکه این‌همه آقای امیرآبادی گفتند، من هم تحقیق کردم، با اینکه در کمیسیون تصویب نشد، در صحن علنی هم تصویب نشد در گزارشی که داده شد متأسفانه این عبارت را آوردند و کار بدی کردند. به نظر من آنهایی که اینطور حقوق ملت را ضایع کردند آنها الان باید پیش خدا پاسخ بدهند. اما در عین حال الان که کار دست خودمان هست و می‌توانیم با این اصلاح جزئی مشکل را حل کنیم دوستان به اتفاق رأی بدهند اینجا پزشک و غیر پزشک ندارد، ما به همه احترام می‌گذاریم. این تبعیض ناروا را که خلاف اصل سوم قانون اساسی است را برطرف کنید، کلمه «کارانه» را بعد از پرانتز بیاورید و دوستان مالیاتی هم اینجا هستند، آنها هم قبول دارند. می‌گویند اگر این اتفاق بیفتد و ما از کارانه‌ها طبق قاعده همانطور که از حقوق‌ها و کاسب‌ها شما مالیات می‌گیرید، طرف اگر ماهی بیشتر از دو میلیون و خرده‌ای درآمد داشته باشد مالیات می‌گیرید. از حقوق‌های بالا، درآمدهای کارانه که دست پزشکان هست، هرچند عضو هیأت‌علمی هم باشند از آنها مالیات بگیرید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی مطهری
ببینید اینجا ابهام وجود دارد. این استثنائی که داخل پرانتز است شامل کارانه نمی‌شود، شما اگر به آن قانون مراجعه کنید فقط شامل حقوق و پژوهش‌های اعضای هیأت‌علمی می‌شود. بنابراین این کارانه قبل از پرانتز اصلاً معنی ندارد. یعنی من ابهام را وارد می‌دانم، مخالف اگر هست بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای بنیادی مخالف هستند، بفرمایید.

بهروز بنیادی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم سلام عرض می‌کنم خدمت همه همکاران محترم. از آقای دکتر دهقانی تشکر می‌کنم که دقت نظر به خرج دادند. من خواهش می‌کنم به چند تا عدد که خدمتتان ارائه می‌کنم توجه بکنید. این آماری هست که سازمان امور مالیاتی مستقیم داده و کاملاً مستند هست. من اول از هیأت‌رئیسه این خواهش را دارم که بعضی از برگه‌هایی که در داخل صحن مجلس شورای اسلامی توزیع می‌شود قبل از آن حتماً کارشناسی‌شده باشد،‌ یک گروهی باشند صحت و سقم این مطالب را بررسی کنند. الان برگه‌ای در اختیار همکاران قرار گرفته که تمام موارد اشتباه و خلاف است. اینها مثلاً آمدند کل هزینه‌های سلامت سال 95 را گفتند، این مربوط به داروسازی، تجهیزات چیزهای مختلف می‌شود. این تنها مربوط به پزشکان نیست. اما کل مالیات پرداختی در مشاغل آزاد کشور در سال 96 حدود (4500) میلیارد تومان بوده. بنابراین مالیات عزیزانی که در حوزه سلامت هستند، آن ارقام نجومی که می‌گویند و فرار مالیاتی که مطرح می‌شود به هیچ‌عنوان نیست. کل مالیات پرداختی حقوق و دستمزد در بخش دولتی و خصوصی در سال 96 حدود (10) هزار میلیارد تومان بوده که (25) درصد آن را باز هم جامعه پزشکی پرداخت کرده. عزیزان توجه داشته باشند در حال حاضر (80) درصد خدمات در بخش دولتی ارائه می‌شود و اگر ما خواسته باشیم چنین فشارهایی را به جامعه پزشکی وارد کنیم مطمئن باشید که صف بیماران و صف خدمات طولانی به ماه‌ها و سال‌ها خواهد رسید. از طرفی بحث کارانه در تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی براساس سیستم قاصدک هست، یعنی سقف‌بندی شده، اگر پزشکی امروز نهایت تا (60) میلیون تومان کارانه داشته باشد بیش از (50) درصد آن به عنوان مالیات کسر می‌شود و اعداد بالاتر تا (70)، (80) درصد بر حسب میزان عملکرد و این را هم همکاران توجه داشته باشند در خیلی از شهرستان‌های ما یک پزشک متخصص داریم. بنابراین اگر ما این محدودیت را ایجاد بکنیم خدمات به بیماران‌مان قطعاً دچار مشکل خواهد شد. در بندهای الحاقی بعدی هم که در همین تبصره هست عزیزان توجه داشته باشند آن چیزی که در مورد پزشکان مطرح شده واقعاً یک فرافکنی هست و همه جامعه پزشکی در کنار مردم ایران تاکنون گروهی بودند که تعرفه‌هایشان اصلاً در سال‌های اخیر اضافه نشده و حتی شایسته این است که ما از آنها قدردانی بکنیم. من از همه همکاران خواهش می‌کنم که خواهران و برادران توجه داشته باشند. اگر که این اتفاقات و جوسازی‌هایی که بالاخره نامناسب هست و شأن جامعه پزشکی بالاتر از این حرف‌ها است که ما در این مسائل ورود پیدا بکنیم به هر حال بیماران دچار مشکل خواهند شد. امیدوارم که با دقت نظر و روشن‌فکری که خود بزرگواران دارند با این مسأله مخالفت بکنند.

علی مطهری
متشکرم، اما راجع به این برگه‌ای که می‌فرمایید در مجلس پخش شده امضای هیچ‌کدام از اعضای هیأت‌رئیسه را ندارد. حالا ما باید تحقیق کنیم که این برای چه پخش شده، مسئولش آقای رحیمی هستند. امضایی نداشته، شما باید امضا بکنید. (رحیمی ـ روی فرمش امضا دادیم اینها تکثیر شده آوردند) مثل اینکه با مجوز آقای رحیمی بوده، حالا به هرحال انجام شده. بعضی دوستان مخالف هستند می‌گویند واقعیت ندارد، به هر حال خیلی ممنون.

محمد علی وکیلی
جناب آقای ابطحی موافق هستند، بفرمایید.

سیدمحمدجواد ابطحی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین موافق پیشنهاد هستم. سالروز رحلت حضرت ام‌البنین را تسلیت عرض می‌کنم و تبریک و تسلیت می‌گویم به خانواده معظم شهدای واقعه زاهدان مخصوصاً شهدای شهرستان خمینی‌شهر به‌ویژه شهر درچه. آقای دکتر بنیادی عزیز و دیگر همکاران محترمی که اصرار دارند بر اینکه شفافیت انجام بشود اتفاقاً ما دنبال شفافیت هستیم. شما می‌فرمایید که الان براساس سیستم قاصدک (50) درصد دارند مالیات می‌گیرند، چه اشکالی دارد؟ ما داریم (35) درصدش می‌کنیم، اینکه به نفع شما است. شما می‌گویید (50) درصد را دارند می‌دهند، این