دوره 10 اجلاسیه 3
تعداد نمایندگان حاضر 197 جلسه 291
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 197 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه دویست و نود و یکم روز پنجشنبه دوم‌ اسفند ماه 1397 هجری شمسی مطابق با پانزدهم جمادی‌الثانی 1440 هجری قمری: ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1398 کل کشور.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

حبیب صداقت
(آیات 30 ـ 26 از سوره مبارکه «اسراء» توسط قاری محترم آقای حبیب صداقت تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم وَ آتِ ذَا الْقُرْبى‏ حَقَّهُ وَالْمِسْکِینَ وَ ابْنَ السَّبِیلِ وَ لا تُبَذِّرْ تَبْذِیراً * إِنَّ الْمُبَذِّرِینَ کانُوا إِخْوانَ الشَّیاطِینِ وَ کانَ الشَّیْطانُ لِرَبِّهِ کَفُوراً * وَ إِمَّا تُعْرِضَنَّ عَنْهُمُ ابْتِغاءَ رَحْمَةٍ مِنْ رَبِّکَ تَرْجُوها فَقُلْ لَهُمْ قَوْلاً مَیْسُوراً * وَ لا تَجْعَلْ یَدَکَ مَغْلُولَةً إِلى‏ عُنُقِکَ وَ لا تَبْسُطْها کُلَّ الْبَسْطِ فَتَقْعُدَ مَلُوماً مَحْسُوراً * إِنَّ رَبَّکَ یَبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَنْ یَشاءُ وَ یَقْدِرُ إِنَّهُ کانَ بِعِبادِهِ خَبِیراً بَصِیراً * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقای صداقت قاری محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «و حق خویشاوند را به او بده و مستمند و در راه‌مانده را دستگیری کن و ولخرجی و اسراف نکن. چراکه اسراف‌کاران برادران شیطانند و شیطان همواره نسبت به پروردگارش ناسپاس بوده است. و اگر به امید رحمتی که از پروردگارت جویای آنی از ایشان روی می‌گردانی پس با آنان سخن نرم بگو و دستت را به گردنت زنجیر مکن و بسیار هم گشاده‌دستی منما تا ملامت‌شده و حسرت‌زده بر جای مانی. بی‌گمان پروردگار تو برای هر که بخواهد روزی را گشاده یا تنگ می‌گرداند در حقیقت او به حال بندگانش آگاه و بیناست». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه علنی امروز آقایان: حسن‌پور نماینده محترم سیرجان، حسن‌نژاد نماینده محترم مرند، داداشی نماینده محترم آستارا، دامادی نماینده محترم ساری، ساعدی نماینده محترم دشت‌آزادگان، شیخ نماینده محترم تهران، فلاحت‌پیشه نماینده محترم اسلام‌آباد، قره‌خانی نماینده محترم علی‌آباد، کاظم‌زاده نماینده محترم دهلران، گودرزی نماینده محترم ممسنی، محبی‌نیا نماینده محترم میاندوآب، مره‌صدق نماینده محترم کلیمیان، موسوی نماینده محترم یزد، ناصری‌نژاد نماینده محترم شادگان، نوبخت نماینده محترم تهران، هزارجریبی نماینده محترم گرگان، نیازآذری نماینده محترم بابل و خانم‌ها: ساعی نماینده محترم تبریز، حسینی و سیاوشی نمایندگان محترم تهران.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم.
3 ادامه رسیدگی به بخش‌‌های درآمدی لایحه بودجه سال 1398 کل کشور

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. در بخش درآمدی گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال 1398، درآمدی تبصره (7) تمام شد، جمعی از دوستان پیشنهادهای الحاقی دارند. آقای رئیس! اجازه طرح پیشنهاد الحاقی روی تبصره (7) می‌دهید؟

علی اردشیرلاریجانی
اجازه می‌دهید‌ عبور کنیم، چون ما خیلی عقب هستیم. اگر اجازه بدهید ما عبور کنیم، تشکر می‌کنیم. تبصره (8) را بخوانید. آقای اسدی اجازه نمی‌دهید؟ بفرمایید. الحاقی دارند، اگر می‌توانید به ما قدری کمک کنید که قدری عقب هستیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای اسدی! پیشنهادتان را بفرمایید.

علی اسدی کرم
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و صبح‌بخیر خدمت همکاران عزیز و گرامی. ما در ماده (43).

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای اسدی عذر می‌خواهم، پیشنهاد شما قابل طرح نیست. چون منبع را نفرمودید، فقط دارید سقف را اضافه می‌کنید، بدون ذکر منبع.

علی اسدی کرم
نه، نمی‌خواهیم سقف را اضافه کنیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
فرقی نمی‌کند، قابل طرح نیست.

علی اسدی کرم
اصلاً می‌خواهیم تصمیم خزانه‌ای برای معین استان بگیریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای اسدی! بیایید با آقای رئیس صحبت کنید، قابل طرح نیست. آقای ابطحی شما بفرمایید.

سیدمحمدجواد ابطحی
پیشنهاد دهنده
سلام علیکم و رحمه الله بسم الله الرحمن الرحیم الحاق به تبصره (7) است. آقای قاضی‌زاده بله، شماره (18)، آدرس را نمی‌دانم (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ در سامانه شماره 18 است) همکاران دقت کنند، ممکن است به نظر برسد ماهیت این غیربودجه‌ای است، ولی واقعاً ما این مشکل آبفای شهری و روستایی را با این پیشنهاد حل می‌کنیم. ببینید! مفاد ماده (1) قانون تشکیل شرکت‌های آب و فاضلاب، مسئولیت تقسیم و توزیع آب را در محدوده قانونی شهرها به عهده شرکت آبفای شهری گذاشته است. برابر مفاد ماده (4) همان قانون باید کلیه دارایی‌هایی که در این امر در روستاها ایجاد گردیده و یا در حال احداث است به شرکت‌های آبفای شهری منتقل شود. در برنامه سوم و چهارم هم مجوز این انتقال دارایی‌ها صادر شده است.

علی اردشیرلاریجانی
آقای ابطحی!‌ الان کجای این درآمدی است؟ سیاستی است.

سیدمحمدجواد ابطحی
گفتم، ولی مشکل این قانون را حل می‌کند.

علی اردشیرلاریجانی
این را آخر مطرح کنید، الحاقی‌های سیاستی را برای آخر بگذارید، ما الان درآمدی‌ها را تمام کنیم، متشکرم.

سیدمحمدجواد ابطحی
بسیار خوب.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! آقای علی‌جانی یک پیشنهادی دارند، ظاهراً پیشنهاد ایشان هم با برنامه ششم مغایر است، آقای رئیس! ملاحظه بفرمایید. آقای دکتر علی‌جانی! ظاهراً پیشنهادتان مغایر بند «الف» ماده (16) احکام دائمی است.

علی اردشیرلاریجانی
بله، چون مخالف است قابل طرح نیست.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
مخالف است، از شما عذر می‌خواهم. آقای دکتر! پیشنهاد دیگری نداریم، اگر اجازه بدهید تبصره (8) را بخوانم؟

زهرا سعیدی مبارکه
عدد نمی‌دهیم.

علی اردشیرلاریجانی
یک لحظه اجازه بدهید. اگر عدد نمی‌دهید که بنابراین سیاستی می‌شود و در آخر می‌توانید مطرح کنید. عددش را بردارید، سیاستی است در آخر جلسه مطرح کنید.

زهرا سعیدی مبارکه
آقای دکتر! حق این مناطق خیلی می‌سوزد.

علی اردشیرلاریجانی
سقف منابع مربوط به درآمدهای معدنی را می‌خواهید از (100) میلیارد به (1000) میلیارد برای آسیب‌ها اضافه کنید،‌ باید ببینیم هست یا نه، اگر وجود دارد.

علی اسدی کرم
خودشان خسارت می‌دهند.

علی اردشیرلاریجانی
در این حد که شما اضافه می‌کنید قابل تأمین هست؟ (فرهنگی ـ تشخیصش با صحن است) حالا بگذارید مطرح کنند ببینیم چیست، فقط اول باید درآمدی‌اش را بگویید، هزینه‌ای‌اش را نمی‌توانید بگویید. آقای اسدی توضیح بدهید.

علی اسدی کرم
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و خسته‌نباشید. ببینید! در ماده (43)‌ برنامه ششم، در جزء (5) بند «الف»، موضوع (1) درصد فروش و مواد و فرآورده‌های معدنی که به اهالی ساکن در منطقه خسارت زده، گفتیم علاوه بر عوارض آلایندگی با تصویب شورای معادن استان تا (1)‌ درصد فروش پس از واریز به حساب خزانه معین استان واریز شود. چون قبلاً ما این کار را در خزانه‌داری کل کردیم، در ردیف‌های بودجه ملی هم آمد، ولی پولی نتوانستیم به عنوان خسارت دریافت کنیم. تقاضایی که داریم دوستان رأی بدهند که شورای معادن استان تصمیم می‌گیرد، در شورای برنامه‌ریزی خزانه معین استان این پول را در اختیار کسانی قرار بدهد که به ایشان خسارت وارد شده است. لذا تقاضا می‌کنیم که این اتفاق بیفتد و خزانه پول به خزانه معین استان واریز شود و همان جایی که در منطقه خسارت وارد شده، آن محل خسارت جبران شود. لذا از همکاران عزیز تقاضا داریم که این کار اتفاق بیفتد تا به راحتی پول در اختیار خسارت‌دیدگان قرار بگیرد. من مثالی می‌زنم، (60) هزار دامی را که در ذوب مس خاتون‌آباد تلف شد و خسارتی که وارد شد، با اینکه پارسال مبلغی به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کردیم، در پیچ و خم اداری ماند و نتوانستیم خسارتی بپردازیم و شورای معادن استان هم طی جلساتی که تشکیل داد به نتیجه‌ای نرسید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای اسدی ببینید! این الحاق به این نحو که امکان‌پذیر نیست، نوشتید «سقف منابع درآمدی» سقف درآمدی کجا؟ یک متن کاملی باید بنویسید. سقف منابع درآمدی از (100) میلیارد ریال به (1000)‌ میلیارد افزایش می‌یابد.

علی اسدی کرم
آقای دکتر! احتیاجی به عددش نیست، هر اندازه که شورای معادن استان به عنوان خسارت تصویب کند.

علی اردشیرلاریجانی
متنش را بیاورید. ثبت کاملش را ندارید؟ باید سقف منابع درآمدی معلوم شود.

علی اسدی کرم
سقف را بردارید.

علی اردشیرلاریجانی
الان سقف را هم ننویسم، درآمدی کجا؟ اینها در ذهن شماست، این چیز مکتوبی که من می‌خواهم به رأی بگذارم چیست؟ این عبارت یعنی چه؟ سقف منابع درآمدی از (100) میلیارد به (1000) میلیارد. (سعیدی‌مبارکه ـ شورای معادن) باید عبارت منقح نوشته شود. عبارتش باید درست شود.

احمد انارکی محمدی
آقای دکتر! اصلاح کنند. چیز خوبی است.

علی اردشیرلاریجانی
پس اصلاح‌شده بیاورید، اینکه الان قابل رأی‌گیری نیست. متن اصلی را به من بدهید.

علی اسدی کرم
از محل (1)‌ درصد دیگر.

محمدرضا تابش
(1)‌ درصد فروش است.

علی اردشیرلاریجانی
می‌دانم، من می‌فهمم چیست، می‌خواهم بگویم این عبارتی که من الان می‌خواهم به رأی بگذارم آن را نشان نمی‌دهد. سقف منابع درآمدی، اصلاً کجا؟ عبارت را بیاورند، من می‌خواهم به رأی بگذارم، می‌دانم هست، چیزی که می‌خواهم رأی بگیریم چیست؟ «با توجه به جزء (5) بند «الف» سقف منابع درآمدی از (1000) میلیارد»، همین است، این چیست؟ این عبارت ناقص است، اصلاً معنی‌اش معلوم نیست. مفهوم‌شان روشن است، ولی این پیشنهاد، پیشنهاد قابل طرحی نیست. اگر خواستید بعداً در جای دیگر، الان قابل طرح نیست. تبصره (8)‌ را بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«تبصره 8 ـ 1 ـ بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران بابت اصل و سود خطوط اعتباری طرح مسکن مهر تا سقف (50) هزار میلیارد ریال به حساب بدهی دولت به بانک مرکزی منتقل و مبلغ مذکور به ‌عنوان افزایش سرمایه دولت در بانک مسکن منظور می‌شود. بدهی دولت به بانک مرکزی در اجرای این حکم مشمول تبصره بند «الف» ماده (10) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه نمی‌شود. بانک مسکن متعهد به اعطای تسهیلات برای موارد فوق‌الذکر است. 2 ـ وزارت راه و شهرسازی (از طریق شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن) مجاز است تا سقف (15) هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی و یا تهاتر اراضی و املاک متعلق به شرکتهای فوق‌الذکر را به قیمت کارشناسی مشروط به حفظ کاربری و با ساز و کار گردش خزانه صرف اجرای طرحهای فوق کند. 3 ـ در صورت درخواست مالکان اعیانی واحدهای مسکن مهر، شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن مجاز به واگذاری قطعی زمینهای اجاره‌ای (99) ساله متعلق به خود می‌باشند. 4 ـ وزارت راه و شهرسازی مجاز است زمینهای متعلق به شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن را تا سقف (30) هزار میلیارد ریال طی قراردادهایی با بانکهای عامل و صندوق‌های تأمین مالی در رهن آنان قرار داده و متناسب با آن تسهیلات لازم برای اجرای طرحهای جامع، تفصیلی و آماده‌سازی مصوب را أخذ کند ج ـ حذف شد. د ـ 1 ـ هرگونه نرخ صفر و معافیت‌های مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالا و خدمات از جمله کالاهای غیرنفتی، محصولات بخش کشاورزی و مواد خام و همچنین استرداد مالیات و عوارض موضوع ماده (13) قانون مالیات بر ارزش افزوده، در مواردی که ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور برگردانده نشود، برای عملکرد سالهای 1397 و 1398 قابل اعمال نخواهد بود. مدت زمان استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده موضوع ماده (34) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب 1394، از طرف سازمان امور مالیاتی کشور یک‌ماه از تاریخ ورود ارز به چرخه اقتصادی کشور مطابق مقررات یادشده می‌باشد. بند «و» تبصره (21) ـ پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا و خدمات به چرخه اقتصاد کشور براساس دستورالعمل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد». کمیسیون فقط اشاره کند بند «و» تبصره (21)‌ را چرا اینجا آورده‌اند؟ چرا در این جزء آورده‌اید؟ «جزء الحاقی ـ کلیه صادرکنندگان مکلفند ارز حاصل از صدور کالا و خدمات را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند. جریمه اشخاص متخلف از اجرای این جزء براساس دستورالعملی است که به تصویب شورای پول و اعتبار می‌رسد. ه‍ ـ حذف شد. و ـ مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 17/02/1387 و اصلاحات بعدی آن در سال 1398 تمدید می‌شود. ز ـ عبارت «ده برابر» در متن تبصره ماده (100) قانون مالیات‌های مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی آن برای عملکرد سالهای 1397 و 1398 به عبارت «(30) برابر» اصلاح می‌شود. بند الحاقی 1 ـ در معاملات پیمانکاری که کارفرما یکی از دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری است، کارفرما موظف است همزمان با هر پرداخت، مالیات ارزش افزوده متناسب با آن را به پیمانکار پرداخت کند. تا زمانی که کارفرما مالیات بر ارزش افزوده را به پیمانکار پرداخت نکرده باشد، سازمان امور مالیاتی کشور حق مطالبه آن را از پیمانکار یا أخذ جریمه دیرکرد از وی نخواهد داشت. در مواردی که بدهی کارفرما به پیمانکار به صورت اسناد خزانه اسلامی پرداخت می‌شود در صورت درخواست پیمانکار، کارفرما موظف است این اوراق را عیناً به سازمان امور مالیاتی کشور تحویل دهد. سازمان امور مالیاتی معادل مبلغ اسمی اوراق تحویلی را از بدهی مالیاتی پیمانکار کسر و اسناد مذکور را به خزانه‌داری کل کشور ارائه می‌کند. خزانه داری کل کشور موظف است معادل مبلغ اسمی اسناد خزانه تحویلی را به عنوان وصولی مالیات منظور کند. بندالحاقی 2 ـ وزارت راه و شهرسازی مکلف است معادل (10) هزار میلیارد ریال از املاک مسکونی متعلق به خود در محدوده شهر تهران را برای کمک به تأمین منابع مورد نیاز دانشگاه‌های تهران و علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی تهران (شهردانش) به صورت بلاعوض در اختیار این دانشگاهها قرار دهد و اسناد آن را منتقل کند». آقای دکتر! ما در بند (1) پیشنهاد حذف داریم، آقای محجوب و آقای قاضی‌پور! مطرح نمی‌کنید، بگذریم؟

علیرضا محجوب
می‌خواهم صحبت کنم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بفرمایید.

علیرضا محجوب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای برزگر! دقت بفرمایید، اگر می‌خواهید هفتادوپنجی هم بدهید همین الان زحمت بکشید اعلام بفرمایید. دقت بفرمایید! ما که در کار شما دخالت نمی‌کنیم. ببینید! اینجا بحث انتقال بدهی بانک مسکن به دولت است، بابت آنچه که در گذشته انجام شده است. برادران عزیز، خواهران عزیز! آیا دولت چنین امکانی از شما که در تبصره (5) این همه استقراض برای دولت تعریف کردید، برای اینکه بتواند بخشی از امورش را اداره کند، نزدیک (200) هزار میلیارد استقراض داخلی و ریالی و بخشی هم ارزی تعریف کردید، یعنی سراپای دولت الان بدهی است. باز شما دارید اینجا تکلیف مالایطاقی می‌کنید که بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی بابت بدهی دولت به دوش دولت بنشیند. اگر دولت می‌توانست بدهی‌هایش را به بانک مرکزی بدهد یا امکان دادن بدهی‌هایش را به بانک مرکزی داشت این همه استقراض نمی‌کردید، تبصره (5) لازم نبود که تصویب کنید. این‌طور تکالیف علیه کشور است، ظاهرش مثل یک مسکن است،‌ یک لحظه نظام و سیستم اقتصادی کشور را آسوده می‌کند، اما همیشه گرفتار می‌شویم، کشور گرفتار می‌شود، مردم گرفتار می‌شوند، این هزینه‌ها باید از جیب مردم و کسانی که مالیات می‌دهند یا متحمل هزینه‌های کشور هستند، یعنی فقرا، کارگران، کشاورزان، کارمندان و تمام کسانی که مؤدی مالیاتی هستند، از جیب اینها باید تأمین شود، این از هوا نخواهد آمد. بنابراین من خواهش می‌کنم به حذف این بند، نه از این باب که ما می‌خواهیم تکلیف این بدهی روشن نشود، این راه نیست، به کمیسیون برود. فوقش آقای رئیس به کمیسیون ارجاع بدهد که راه دیگری پیدا کنند. این راه نیست که ما از اینجا برداریم به آنجا بگذاریم. مگر اینکه یک دستوری هم به بانک‌ها بدهیم، خلق پول را مجاز کنیم، پول خلق کنیم، بانک مرکزی پول خلق کند و الا راه دیگری برای این موضوع نیست. شما از (2000) میلیارد تکلیف کردید دولت قرض بگیرد تا (10) هزار تا، (20) هزار تا و (50)‌ هزار تا. این (5000) میلیاردی که اینجا مشخص کردید که منتقل کنند کجاست؟ پس پولی منتقل نخواهد شد، فقط روی کاغذ یک بدهکاری را شما بدهکارتر خواهید کرد. لطفاً دولت بدهکار را بدهکارتر نفرمایید. متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف صحبت کند.

محمد علی وکیلی
آقای کبیری مخالف هستند، بفرمایید.

سیدتقی کبیری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و صبح‌بخیر و خداقوت و تشکر از جناب آقای دکتر لاریجانی از بیانات بسیار ارزشمند در ابتدای جلسه قبل از شروع جلسه علنی. ببینید همکاران عزیز! در تبصره (8)‌ موارد بسیار مهم و حساسی مطرح شده و همکاران متعددی هم به عنوان مخالف ثبت‌نام کرده بودند، جناب آقای دلخوش عزیز هم به عنوان مخالف جدی می‌خواست صحبت کند. در اینجا ما در مورد بحث بانک مسکن و بدهی‌هایی که این بانک در قِبَل مسائل متعدد از جمله مسکن مهر مطرح کرده است، امروز تحت فشار است. ما در موضوع مسکن مهر که معمولاً برای اقشار کم‌درآمد و محروم این مساکن مطرح شده و بانک مسکن هم با کمال جدیت ورود پیدا کرده و امروز بخش عظیمی از محرومین جامعه ما در همین مساکن ساکن هستند، علی‌رغم مشکلاتی که این مساکن دارد. لذا دولت باید کفایت سرمایه بانک‌ها از جمله بانک مسکن را تأمین کند و لذا این باری است که دولت بر دوش بانک مسکن گذاشته است. امروز مجلس باید به این بانک مسکن کمک کند که بتواند این فشاری که در قبال اعطای تسهیلات برای مساکن مهر انجام داده،‌ بتواند بخشی از آن را تأمین کند. نکته دیگری که در بندهای متعدد این تبصره وجود دارد، مسائل مربوط به بخشی از بدهی‌های پیمانکاران است که می‌تواند در قالب تهاتر انجام بدهد. بندهای متعددی وجود دارد که می‌تواند کمک کند. البته من مخالف حذف این تبصره هستم، اگر اصلاحاتی در برخی از بندها نیاز است حتماً ارائه بدهید. جناب آقای دکتر لاریجانی! یک رفع ابهام را هم اگر آقای قاضی‌زاده عنایت کنند دارم. در بند (2)‌ این تبصره در سطر سوم، آنجایی که می‌گوید «شرکت‌های فوق‌الذکر به قیمت کارشناسی» آقای قاضی‌زاده! پیدا کردید؟ یک رفع ابهام هم به ذهنم می‌رسد که آنجا هست.

محمد علی وکیلی
دکتر! این را در زمانش بفرمایید، رفع ابهام باید ثبت شود.

سیدتقی کبیری
نه، می‌خواهم بگویم اگر این را به حداقل قیمت کارشناسی، چون گفتند به قیمت کارشناسی، این باید حداقل قیمت کارشناسی باشد. من تشکر می‌کنم و از همکاران عزیز درخواست می‌کنم به این رأی منفی بدهند. اگر جناب آقای محجوب عزیز هم از حذف آن انصراف بدهند ممنون می‌شوم. والسلام

محمد علی وکیلی
جناب آقای شریف‌پور موافق هستند، بفرمایید.

عین اله شریف پور
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم به نوبه خودم خدمت همکاران محترم سلام و عرض ادب دارم و محضرشان صبح‌بخیر می‌گویم و از گزارش سفر ریاست محترم مجلس جناب آقای دکتر لاریجانی تقدیر و تشکر می‌کنم. همکاران محترم! من نمی‌دانم، واقعیتش می‌خواهیم چه تصمیماتی را بگیریم، تا کجا می‌خواهیم بدهی دولت به بانک مرکزی را بالا ببریم. مگر ما نمی‌دانیم که این بدهی‌ها موجب تورم در کشور خواهد شد؟ وقتی که تورم بالا برود در حقیقت عرصه برای تولید کاهش پیدا می‌کند. از طرف دیگر آیا کفایت نمی‌کند که تا بدین‌ جای کار ما (49) هزار میلیارد تومان خط اعتباری برای دولت از این طریق باز کردیم؟ از طرف دیگر هیأت‌رئیسه محترم پیشنهاد حذف را در ارتباط با بندهای این لایحه قبول نمی‌کند. پیشنهاد من این است که بانک مرکزی به دنبال وصول معوقات خودش باشد، به دنبال آن تسهیلاتی باشد که تا به حال به اشخاص حقیقی یا حقوقی داده و برای وصول آن اقدام قانونی نمی‌کند و الا اگر بانک مسکن بتواند میزان معوقات خودش را وصول کند و آن را در چرخه تولید مسکن قرار بدهد ما بسیار خوشحال می‌شویم، چرا که با به چرخه در آوردن این منابع هم اشتغال پویا می‌شود، هم بازار مسکن پویا می‌شود، هم قیمت مسکن پایین می‌آید، هم نیازمندان می‌توانند به این مسکن دسترسی پیدا کنند. فلذا بنده با این موضوع و بند مخالف هستم.

علی اردشیرلاریجانی
دولت کوتاه صحبت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و آرزوی روزی پر از خیر و توفیق برای مجلس محترم. دوستان عزیز! عنایت دارید مسکن در کشور ما به خصوص مسکن حمایتی، مسکن مهر و بافت‌های فرسوده نیاز جدی به سرمایه‌گذاری دارد، نیاز دارد که به آنها تسهیلات داده شود تا آنها فعال شوند. الان کل بار تسهیلات مسکن روی دوش بانک مسکن است و بانک مسکن هم سرمایه کافی ندارد، کفایت سرمایه‌اش پایین است. هر واحد سرمایه‌ای که به این بانک داده شود حدود هشت برابر آن می‌تواند تسهیلات به فعالین در حوزه مسکن بدهد. در گذشته، حدود ده سال پیش بانک مرکزی یک خط اعتباری برای مسکن مهر به بانک مسکن داد، الان می‌خواهند آن را برگردانند. اگر این را برگرداند همین فعالیت‌های معمولش هم مختل می‌شود. دولت گفت من را بدهکار کن، بگذار بانک مسکن تبدیل به افزایش سرمایه شود، مسکن را فعال کنند. حذف این کار باعث می‌شود بانک مسکن ناتوان شود و مسکن مهر، بافت فرسوده و مسکن حمایتی روی زمین بیفتد. خواهش می‌کنم به این رأی ندهید، بگذارید بانک مسکن کار را جلو ببرد.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 194 نفر کمیسیون مخالف است. پیشنهاد آقای محجوب حذف بند (1)‌ تبصره (8) است. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری نیست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در جزئیات آقای پورابراهیمی که خدمت‌شان نیستیم، آقای محجوب ان‌شا‌ءالله مطرح نمی‌کنند. آقای دکتر همتی بفرمایید. آقای دکتر همتی! دو تا پیشنهاد دارید، کدامش را مطرح می‌کنید؟

احمد همتی
بسم الله الرحمن الرحیم همین که الان با شما صحبت کردم، بند «ب»، پاراگراف اول، مربوط به حذف عبارت.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
حذف «بدهی دولت به بانک مرکزی» را می‌فرمایید؟ (همتی ـ بله) بفرمایید.

احمد همتی
بله، حذف یک عبارت است. با عرض سلام و صبح‌بخیر و خسته‌نباشد جناب آقای دکتر لاریجانی به خاطر سفر اخیرشان. ببینید! در ماده (10) برنامه پنجساله ششم در تبصره مربوط به بند «الف» ذکر شده که تا زمان پرداخت بدهی توسط دولت به بانک مرکزی از سودی معادل نرخ تورم تا حداکثر نرخ سود سپرده اعلام‌شده توسط بانک مرکزی برخوردار می‌شوند. در بند (1)‌ تبصره (8) این عبارت حذف شده،‌ یعنی عنوان شده که بدهی دولت به بانک مرکزی در اجرای این حکم مشمول تبصره بند «الف» ماده (10)‌ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه نمی‌شود. یعنی اگر دولت سال‌ها هم به بانک مرکزی بدهی داشته باشد سودی به آن تعلق نمی‌گیرد. این چه نتیجه‌ای را به دنبال خواهد داشت؟ اولاً بدهی دولت را به بانک مرکزی افزایش خواهد داد، برای اینکه یک انگیزه‌ای برای دولت خواهد شد که بدهی‌ که هیچ سودی به آن تعلق نمی‌گیرد پرداختی هم انجام ندهد و به این ترتیب فشار مضاعفی به بانک مرکزی وارد خواهد شد. ما در بودجه 98 هم مصوبات زیادی داشتیم که نتیجه آن افزایش بدهی دولت به بانک مرکزی بود. اگر ما این را هم تصویب کنیم به صورت مضاعف بدهی دولت به بانک مرکزی را افزایش خواهد داد. نتیجه آن هم گریبانگیر دولت خواهد شد و هم گریبانگیر ملت. برای اینکه هم ارزش پول ملی کاهش خواهد یافت و هم تورم را افزایش خواهد داد و این به نفع کشور نیست. به خاطر همین است که هم مجلس و هم کارشناسان دنبال این هستند که استقلال بانک مرکزی در ایران به وجود بیاید، یکی از دلایلش همین است که نهایتاً ضرر آن متوجه همه خواهد شد، به خصوص اقشار کم‌درآمد جامعه. سپاسگزارم، به این موضوع توجه بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، پیشنهاد آقای همتی حذف این عبارتی است که مطرح کردند. مخالف صحبت کند.

محمد علی وکیلی
آقای سلیمانی مخالف هستند، بفرمایید.

حسن سلیمانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عزیزان توجه کنند! آن چیزی که حکم این بند است معافیت از اعمال بند «الف» ماده (10)‌ است، بند «الف» ماده (10) این را می‌گوید. آن چیزی که برادر عزیزمان جناب آقای همتی گفتند تبصره بند «الف» بود که خواندند. حکم بند «الف» این است که معادل کل بدهکاری خود به اشخاص حقیقی و حقوقی که تا پایان سال 95 قطعی شده یا می‌شود، به ترتیب اولویت از طریق انتشار اوراق بهادار تسویه‌حساب کند. می‌گوید دولت این بدهی‌ را بپذیرد، ولی برای تسویه‌اش اوراق بهادار منتشر نکند. یعنی طریق تسویه را به شیوه‌ای غیر از انتشار اوراق بهادار مجلس به دولت تکلیف می‌کند. پس اگر این را برداریم معنایش این است که آن همه اجازاتی که در تبصر‌ه‌های قبلی و تبصره‌های بعدی برای انتشار اوراق مختلف اعم از اوراق خزانه و غیر آن داده‌ایم، این هم به آن اضافه شود. یعنی (5000) میلیارد تومان را هم به آن اضافه کنیم و بگوییم این را هم از باب اوراق تسویه کن.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای عبادی موافق هستند، بفرمایید.

سیدمحمدباقر عبادی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم من قبلش خدمتتان یک تذکر دارم. دوستانی که پیشنهاد ارائه می‌دهند و مخالف برنامه است قانوناً‌ اجازه طرح که دارند، چرا می‌گویید اجازه طرح ندارند؟ نهایت باید دوسوم آرا را بیاورد. نکته بعدی در مورد بحث موافقت با این است. خدمتتان عرض شود اینکه دولت به بانک مرکزی بدهکار باشد و سودی هم به آن تعلق نگیرد، یقیناً خود این یک انگیزه‌ای می‌شود که دولت بدهی خودش را به بانک مرکزی پرداخت نکند و نهایتاً بدهی دولت به بانک مرکزی افزایش پیدا کند، تورم هم زیاد شود و فشار به بانک مرکزی هم بیاید. نتیجه اینکه این حالت ایجاد نقدینگی می‌کند، ایجاد تورم می‌کند، ما با این کار ارزش پول ملی را پایین می‌آوریم و نهایتاً به ضرر مردم است. وقتی ارزش پول ملی پایین می‌آید در واقع مثل این می‌ماند که دولت دست در جیب مردم کرده، یک مرتبه ثروت مردم به شدت کاهش پیدا کند، مثل آن چیزی که الان می‌بینید که وقتی ارزش پول ملی کاهش پیدا می‌کند چه آثاری کلاً در زندگی مردم دارد. لذا بنده با نظر این عزیزان مخالف هستم.

علی اردشیرلاریجانی
دولت مخالف است، صحبت می‌کنید؟ بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
نمایندگان محترم عنایت بفرمایید! اگر این بندی که پیشنهاد شده را حذف کنید یعنی عملاً بی‌خاصیت کردن موضوع، یعنی قطعاً دولت آن وقت نمی‌رود این تهاتر را انجام بدهد. الان کسی به کس دیگری بدهکار است، دولت می‌گوید من حاضرم هزینه‌اش را بپردازم، این بند می‌گوید نه، یک سودی هم باید روی آن بگذاری که این کار را انجام بدهی. اگر این تصویب شود دولت امکان اجرایش را ندارد و امکان فعال شدن به مسکن مهر و حمایتی و بافت فرسوده نخواهد بود. دولت با آن مخالف است.

علی اردشیرلاریجانی
کمیسیون مخالف است. حضار 194 نفر، پیشنهاد جناب آقای همتی را به رأی می‌گذاریم، حذف عبارت «حکم مشمول تبصره بند «الف» ماده (10)»، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. ملاحظه کنید، رأی‌ها (25)، (30)، این‌طور است، اگر بشود پیشنهادها را کمتر مطرح بفرمایید. پیشنهاد دیگری نداریم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در بند (2) آقای محجوب و آقای قاضی‌پور پیشنهاد حذف داده‌اند.

علی اردشیرلاریجانی
صرف نظر بفرمایید. مطرح نمی‌کنید؟ بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
این دوسوم لازم دارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! بررسی کردند، می‌گویند خلاف برنامه نیست.

علی اردشیرلاریجانی
برنامه چیز دیگری می‌گوید، می‌گوید از طریق اوراق باشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر ملت بزرگ ایران اسلامی، رهبر فرزانه، تقدیر و تشکر از زحمات آقای دکتر لاریجانی در این دو سفر اخیرشان برای مملکت ایران اسلامی. امروز دوم اسفند روز زبان مادری است، «آنا دیلیدی». این روز را به تمام کسانی که زبان مادری را دوست دارند به خصوص (40) میلیون ترک ایران تبریک عرض می‌کنم. اما موضوع جلسه؛ همکاران! آقای پورمحمدی نماینده محترم دولت فرمود ما با تهاتر مخالفیم، به هیچ عنوان تهاتر را قبول ندارم. آقای لاریجانی! شورای محترم نگهبان هم در چند بند گذشته تهاتر را لغو کرده است. در این بند هم مزایده‌ای نگذاشته‌اند، از کدام طریق واگذار شود؟ این دو تا اشکال دارد، اولاً مزایده ندارد، با چه کسی، در کدام قانون می‌خواهند بدهند؟ دوماً تهاتر را ممنوع کرده است. آقای پورمحمدی روز دوشنبه پشت میکروفن صحن علنی گفت دولت با هرگونه تهاتر مخالف است، ولی اینجا خودشان تهاتر آوردند. نحوه واگذاری هم مشخص نیست. آقای قاضی‌زاده! شما به عنوان کسی که نگاه کارشناسی می‌کنید، چطور مزایده را نیاورده‌اند؟ به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، پیشنهاد ایشان حذف بند (2)‌ است. اگر مخالف صحبت نمی‌کند دولت و کمیسیون مخالف هستند. حضار 194 نفر، پیشنهاد آقای قاضی‌پور حذف بند (2) تبصره (8)‌ است. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. باز هم رقم رأی را ببینید، خواهش می‌کنم صرف‌نظر کنید ما سریعتر عبور کنیم. پیشنهاد دیگری داریم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! روی همین بند، هشت مورد پیشنهاد اصلاحی داریم که ظاهراً همکاران اصرار به طرح ندارند. خانم سعیدی! شما می‌خواهید طرح کنید؟ (سعیدی‌مبارکه ـ منصرف هستم) منصرف هستید. آقای رجبی! شما می‌خواهید مطرح کنید؟ بفرمایید.

فرج اله رجبی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید آقای دکتر! این جمله‌ای را که شما گفتید «مشروط به حفظ کاربری» نقض غرض است، دقت بفرمایید. می‌خواهیم به وزارت راه و شهرسازی اجازه بدهیم که املاک خودش را بفروشد و صرف پروژه‌های مصوب خودش کند. بعد می‌گوییم مشروط به حفظ کاربری، یعنی مثلاً اگر یک زمینی را ایشان دارد که کاربری ورزشی است، می‌تواند به کاربری انتفاعی مسکونی بفروشد و بعد برای یک جای دیگر آن کاربری ورزشی را تأمین کند اجازه نمی‌دهید. نقض غرض می‌شود، یعنی این بر دولت هزینه دارد. اگر می‌خواهید اجازه بدهید که املاک خودش را بفروشد و خرج پروژه‌های عمرانی‌اش کند، پس اجازه بدهید که دستش باز باشد، با یک کاربری با انتفاع بیشتر بتواند اینها را بفروشد و بعد خودش برود در طرحهای خودش جبران کند. الحمدلله کسی هم به ما توجه نمی‌کند. آقای قاضی‌زاده! ما داریم برای خودمان صحبت می‌کنیم، نه رئیس توجه می‌کند نه شما.

محمد علی وکیلی
آقای رجبی بفرمایید، مخالف و موافق و صحن می‌شنوند.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهاد آقای رجبی این است که «مشروط به حفظ کاربری» حذف شود. مخالف صحبت می‌کند؟

محمد علی وکیلی
مخالف وقت‌شان را به جناب آقای نعمتی داده‌اند، بفرمایید.

فرج اله رجبی
عبارت «مشروط به حفظ کاربری» حذف شود.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهاد شما این است که «مشروط به حفظ کاربری» حذف شود (رجبی ـ ضمناً آخرش که نوشته «طرح‌های مذکور» ضمیرش معلوم نیست (رنجبرزاده ـ طرح‌های فوق‌الذکر بنویسیم)، (رجبی ـ کدام طرح‌ها؟ مرجع ضمیر مشخص نیست) حالا اگر ابهام دارید بنویسید.

بهروز نعمتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی! من اول یک تذکر بدهم،‌ اگر توجه بفرمایید ممنون می‌شوم. همکاران محترم، جناب آقای دکتر لاریجانی! در روزهای اخیر متأسفانه قیمت بعضی خودروها به شدت افزایش یافته و مجلس هم شاید آن کاری که باید انجام بدهد انجام نداده. آقای دکتر لاریجانی! لذا خواهش من این است که حضرت‌عالی کمیسیون‌های صنایع و معادن و همچنین کمیسیون اصل (90) را مأمور کنید که نسبت به این موضوع یک ترتیب اثر بدهند که این واقعاً یک مشکل جدی برای ملت است.

علی اردشیرلاریجانی
بله، کمیسیون صنایع مسئول این کار است،‌ شاید آقای اکبریان جلسه‌ای بگذارند و این موضوع را پیگیری کنند.

بهروز نعمتی
اما درخصوص این موضوع با توجه به اینکه یکی از بحث‌هایی که ما داریم، جناب آقای مهندس رجبی عزیز!‌ با توجه به بحث‌هایی که الان وجود دارد وضعیت دولت از نظر درآمدی واقعاً وضعیت بسیار مشکلی است و خود همین تغییر کاربری‌ها می‌تواند کمک کند که یک عدد مناسبی را در اختیار دولت قرار بدهد و اینکه ما فرض کنیم همان کاربری که الان در این فضا وجود دارد، قطعاً کمکی به درآمدهای دولت نخواهد داشت. لذا من با این موضوع مخالفم و خواهشم این است که همکاران محترم رأی ندهند، خیلی متشکر.

محمد علی وکیلی
متشکر. جناب آقای بختیار موافق هستند، بفرمایید.

علی بختیار گلپایگانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم موافق محترم جناب آقای نعمتی اتفاقاً موافقت کردند، به دلیل اینکه اینجا پیشنهادی که برادرمان آقای رجبی داده این است که ما حفظ کاربری را حذف کنیم تا این امکان را برای وزارت راه و شهرسازی ایجاد کنیم که بتواند تهاتر زمین را با بدهی‌ها و با اجرای طرحهای عمرانی و توسعه‌ای که در بخش‌های مختلف چه در شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و چه آن املاکی که سازمان ملی زمین و مسکن باید این کار را انجام بدهد، بتواند تا سقف (15) هزار میلیارد ریال تهاتر کند. بنابراین حذف این کمک می‌کند که کار قابل انجام باشد. اگر ما می‌خواهیم به وزارت راه اجازه بدهیم که چنین اقدامی را انجام بدهد، دیگر نباید محدودیت‌های این‌طور برای آن نگذاریم که با حفظ کاربری و با محدودیت‌های دیگری که دیگر قابل اجرا نباشد، این محدودیت باعث می‌شود که کار را سخت کند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت و کمیسیون مخالف هستند. حضار 194 نفر، پیشنهاد آقای رجبی حذف عبارت «مشروط به حفظ کاربری» است. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. این هم (41) رأی آورد. پیشنهاد دیگری هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای مهندس نجفی اصرار دارند که «از طریق مزایده» را اضافه کنند.

علی اردشیرلاریجانی
در تهاتر که نمی‌توانیم، چون آوردید «تهاتر»، تهاتر که از طریق مزایده امکان‌پذیر نیست. شما نوشتید «از محل منابع داخلی و یا تهاتر اراضی و املاک». تهاتر که هست دیگر مزایده امکان‌پذیر نیست، با یک پایه کارشناسی تهاتر می‌کند. اگر اجازه بدهید عبور کنیم. اگر آن را بگذارید دیگر باید تهاتر را برداریم. بفرمایید.

محمدرضا نجفی
پیشنهاد دهنده
سلام علیکم و رحمه الله ـ بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! این متن به نظر من قدری هم پیچیدگی دارد و ابهاماتی دارد که باطل‌السحر این ابهامات و پیچیده‌گی‌ اتفاقاً‌ افزودن عبارت «از طریق مزایده عمومی» است. یکی از وظایفی که ما در مقام قانونگذاری داریم این است که زمینه‌های فساد و لغزش را برای کارگزاران نظام مرتفع کنیم، نه اینکه زمینه فساد و لغزش را ایجاد کنیم. قیمت‌های کارشناسی نمی‌تواند مبنای واگذاری زمین‌ها به چند طریقی که در اینجا اشاره شده قرار بگیرد. یکی از مسائلی که برای واگذاری زمین‌ها ذکر شده تهاتر است، یک بخش آن این است، بخش‌های دیگری دارد، بخش‌های دیگرش اشاره به فروش دارد، قیمت کارشناسی به چه کسی بفروشند؟ قیمت کارشناسی چگونه تعیین شده؟ چند تعیین شده؟ چقدر با قیمت واقعی روز اختلاف دارد؟ آقای دکتر! شفاف‌ترین، سالم‌ترین، عادلانه‌ترین و منطقی‌ترین روش برای فروش دارایی‌ها و اموال که مهمترین آنها زمین و اراضی است، مزایده عمومی است. اتفاقاً‌ این‌گونه است که این زمین‌ها بازده مناسب پیدا می‌کنند، بازده مناسب مالی برای بیت‌المال پیدا می‌کنند که بتوانند از محل آن منابع بروند پروژه‌هایشان را اجرا کنند. زمین در اختیار اهلش قرار می‌گیرد که بتواند یک پروژه مناسب‌تر را اجرا کند. من معتقدم که واگذاری از طریق کارشناسی مبنا و منشأ لغزش و فساد می‌شود و بخشی از سرمایه‌های مولد کشور را در این مسیر به حیف و میل و تباهی می‌کشاند. اصرار بنده بر این است که اگر دوستان عنایت بفرمایند ما این را به فروش از طریق مزایده عمومی تبدیل کنیم، خیلی ممنون.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، اگر مخالف صحبت نمی‌کند دولت و کمیسیون مخالف هستند. حضار 194 نفر، پیشنهاد آقای نجفی را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اگر این اضافه شود، دیگر تهاتر باید اصلاح شود، چون دیگر تهاتر نمی‌شود. چطور با مزایده تهاتر انجام می‌شود؟ (پورمحمدی ـ «مزایده یا تهاتر») «تهاتر یا»،‌ درست است. پیشنهاد دیگری هست بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! پیشنهاد حذف بند (3) را آقای محجوب داده‌اند. آقای محجوب! اجازه می‌دهید آقای کواکبیان مطرح کنند؟

علی اردشیرلاریجانی
این همان بحثی بود که سندها را به نام‌شان کنند.

مصطفی کواکبیان
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! چین و ژاپن کم‌الله. ما انتظار داشتیم این دلالی ترامپ نسبت به هسته‌ای شدن حکومت آل‌سعود هم یک اشاره‌ای می‌فرمودید که استانداردهای دوگانه‌ای که پدیده ترامپیسم در منطقه دارد، یک مقداری بحث شود که اگر هم هسته‌ای‌شان کنند قطعاً دودش به چشم خود قدرت‌های ظالم و مستکبر می‌رود. در مورد این بحثی که مطرح شد، حالا بحث بودجه است، یک تحقیق و تفحص در مورد مسکن مهر داده شده که حالا بعد از بحث بودجه آورده می‌شود. اما آقای رئیس! در هیچ جای دنیا دولت نمی‌آید زمین‌هایی را که برای مسکن‌دار شدن آحاد مردم داده شده واگذار کند. نیازی نیست، آنها به اصل مسکن احتیاج داشتند. شاید (30) سال بعد خود دولت بخواهد همان‌جا را کلاً تخریب کند، باز چندین طبقه اضافه کند و وسعت بدهد. لذا چه ضرورتی دارد که ما بگوییم آنهایی که گفته شده و (99) ساله اجاره داده شده، همین الان هر کسی خواست ما به او واگذار می‌کنیم. از اول چرا گفتید (99) ساله؟ تازه اینها اکثراً در مسکن مهر سند تفکیکی که نمی‌توانند بگیرند، سند مشاعی است و هزاران مشکلی که پیدا می‌شود. لذا من از عزیزان نماینده خواهش می‌کنم وزارت راه و شهرسازی از این پولی که می‌خواهد در اینجا در بیاورد بگذرد و بگذارد زمین در اختیار خود دولت و بیت‌المال بماند. بعدها اگر خواستند برای آن یک تصمیمات دیگری بگیرند. ولی ما امروز بیاییم بگوییم هر کسی که به او مسکن مهر دادیم بیاید به او زمین هم می‌دهیم، خیلی از متقاضیان ممکن است بخواهند خودشان را در این تنگناهای معیشتی بی‌مسکن کنند، فکر کنند که حالا بروند صاحب ملک شوند، یک دری به تخته بخورد و وضعیت‌شان بهتر شود. لذا من معتقدم اگر عزیزان همکاری کنند ما این را حذف کنیم و نگذاریم این زمین‌هایی که (99)‌ ساله اجاره داده شده از همین الان هر کسی خواست بگوییم آقا بفرمایید، ما به شما واگذار می‌کنیم. خیلی ممنون.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. پیشنهاد آقای کواکبیان حذف بند (3) است، اگر مخالف صحبت نمی‌کند دولت بفرمایند. صحبت می‌کنید؟‌ بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای حسنی مخالف هستند،‌ بفرمایید.

محمدصادق حسنی جوریابی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض خسته‌نباشید خدمت همکاران عزیز. همکاران عزیز! مردمی که در مسکن مهر زندگی می‌کنند با هزار امید آمدند مسکن را صاحب شدند، مالک شدند، کسانی که در مسکن مهر با این مشکلات ساکن هستند آدم‌هایی هستند که متوسط به پایین هستند، امیدشان بعد از سال‌ها مالک شدن بود، خوشحالند. ما در این مشکلات اقتصادی و گرفتاری که مردم دارند باید به مردم امید بدهیم. به نظر من با انتقال این سند به آن مالکینی که واقعاً طبقات ضعیف جامعه هستند، ما به آنها روحیه امید دادیم. این بند به این دلیل است که ما بخواهیم مردم را به زندگی امیدوار کنیم. برای چه می‌خواهیم این را حذف کنیم؟ چه ضرری برای دولت دارد؟‌ این مسکن (99) ساله داده شد مالکشان مردمی هستند که با هزار و یک امید و انتظار مالک شدن، صاحب خانه شدند و واقعاً حذف این بند روحیه آنها را به سمتی می‌برد که با این مشکلات نتوانند مقاومت کنند. خواهش می‌کنم به این بند رأی ندهید.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون،‌ جناب آقای هاشمی موافق هستند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

همایون هاشمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران محترم عرض می‌کنم که شما متن بند (3) را ملاحظه بفرمایید اینجا زمین‌های اجاره‌ای است، آنهایی که کار مهندسی و فنی انجام داده‌اند بهتر از من می‌دانند که زمین‌های اجاره‌ای با این شرایطی که مخصوصاً در شهرهای جدید مخصوصاً در جاهایی که به صورت انبوه‌سازی تولید مسکن کردند برای یک ویژگی خاصی بوده که همین محرومین عزیز را صاحب مسکن ارزان کنند و این زمین‌ها زمین‌هایی است که بعد از ساخته شدن، یعنی ملکیت آن مشاعی می‌شود و نمی‌شود آنجا به کسی سند قطعی بدهیم. ضمناً اینها یک محدوده زمانی دارند، وقتی در این زمین‌ها ساخت و ساز انجام می‌شود برای (30) سال، (40) سال بازه زمانی می‌گذارند که دولت خودش متولی است، بیاید این کار را نوسازی کند و بتواند کارهای جدیدی انجام بدهد. ما اینجا سرمایه‌های ملی را که متعلق به حکومت و دولت‌ها است، به اینها نباید چوب حراج بزنیم. عزیزان محروم در این املاک ساکن هستند، مالک مشاعات آن هستند، اما زمین‌هایش را که نمی‌توانیم واگذار کنیم و اتفاقاً این کار غیرقانونی است. به نظر من این پیشنهاد درستی است و عزیزان ما این اتفاق را میمون ببینند و این بند را حذف کنند، خیلی ممنونم.

محمد علی وکیلی
آقای دکتر کواکبیان پس گرفتید؟

مصطفی کواکبیان
بله، پس گرفتم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ممنونم. آقای مهندس رجبی هم از پیشنهاد اصلاحی‌شان منصرف هستند، از ایشان ممنونم. بفرمایید.

فرج اله رجبی
پیشنهاد دهنده
آقای رئیس! اولاً من هر چیزی در مخالفت پیشنهاد دادم حتماً مطرح می‌کنم، از من نپرسید، میکروفنم را باز کنید. من‌بعد تا آخر بودجه هر چه اسم رجبی بود میکروفنش را باز کنید، ممنون می‌شوم، دیگر نپرسید. آقای دکتر ببینید! آنچه که اینجا دارد اتفاق می‌افتد طرحهای جامع و تفصیلی، چون بعدش گفتید که تأمین عرصه و اعیان. اصلاً در طرحهای جامع و تفصیلی و آماده‌سازی اثری از اعیان نیست، یا باید این را بگوییم که طرحهای جامع، تفصیلی و آماده‌سازی مصوب.

محمد علی وکیلی
آقای رجبی بفرمایید.

فرج اله رجبی
برای چه کسی بفرمایم؟

محمد علی وکیلی
برای صحن، صحن تصمیم می‌گیرد، بفرمایید.

فرج اله رجبی
اساساً وظیفه وزارت راه و شهرسازی اجرای طرحهای جامع و تفصیلی نیست، تهیه طرحهای جامع و تفصیلی است و آماده‌سازی هم اعیان ندارد. بنابراین اگر دوستان می‌خواهند یا باید طرح جامع و تفصیلی را حذف کنند یا مؤکداً بگویند برای طرحهای جامع و تفصیلی و آماده‌سازی شهرهای جدید که ربطی به صدر جمله ندارد. یعنی الان این یک نوع تناقضی در این متن و متن اصلی هست. شما در بالا فرموده‌اید که چکار کنند، تهیه و تکمیل واحدهای مسکن مهر، طرحهای بازآفرینی و غیره. اگر می‌گویید «برای اجرای جامع و تفصیلی» غلط است، پس باید بگویید که اینها بیایند و این آماده‌سازی را انجام بدهند، که راهی برای کمک به تهیه طرح‌ها باشد،‌ ایراد دارد.

علی اردشیرلاریجانی
الان پیشنهاد آقای رجبی مطرح است، اگر مخالف صحبت نمی‌کند دولت و کمیسیون مخالف هستند.

عبدالحمید خدری
اخطار دارم.

علی اردشیرلاریجانی
اخطار دارید، بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! نوبت ایشان نیست، اسم‌شان در لوح نیست.

علی اردشیرلاریجانی
اخطار را می‌خواهید مطرح کنید، چون باید به نوبت ده تا اخطار دیگر را گوش کنیم. اخطارها را بگویید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! اخطار نوبت آقای عبادی است.

علی اردشیرلاریجانی
اگر راجع به این موضوع است بفرمایید. پیشنهاد آقای رجبی حذف این است. چون پیشنهاد حذف دارند اصلاً اخطار ندارد، اخطار در مورد حذف معنی ندارد. حضار 194 نفر، پیشنهاد آقای رجبی حذف «جامع و تفصیلی» است. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد، (31) رأی داشت. پیشنهاد دیگری داریم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! دو تا رفع ابهام داریم، اگر اجازه بدهید من همین‌جا عرض کنم.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
یکی در بند (3) آقای حاجی می‌فرمایند در چارچوب قوانین و مقررات باید اعمال شود.

علی اردشیرلاریجانی
بله، عین همین متن (3) که ما الان مطرح کردیم در ماده (68) قانون الحاق که قانون برنامه است آمده، این را بیخود در اینجا اضافه کردید. می‌توانستید بنویسید در اجرای بند (68)‌ قانون الحاق هزینه‌هایش این‌طور مصرف شود، یعنی دوباره آن متن را تکرار کردند، عین همان. اما مطابق قانون برنامه است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی! بعد هم اصلاً مزایده شد، نگرانی شما برطرف شد. آقای دکتر! در بند (4) هم آقای دکتر فرهنگی می‌فرمایند در انتها چون بعضی از این شهرهای جدید واگذار به شهرداری‌ها شده‌اند باید این تعیین تکلیف شود، آنهایی که خود سازمان عمران‌ها دارند اداره می‌کنند و آنهایی که شهرداری‌ها اداره می‌کنند. اجازه طرحش را می‌فرمایید؟

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهادشان را مطرح بفرمایند.

محمدحسین فرهنگی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم توجه داشته باشند! شهرهای جدید در یک مرحله کاملاً در اختیار شرکت شهرهای جدید است. در مرحله‌ای بخشی یا فازی یا فازهایی از شهر جدید تحویل شهرداری می‌شود، در حالی که بخش‌هایی از زیرساخت‌های آن هنوز تکمیل نیست. در برخی از موارد هم کل شهر تحویل شده، مالکیت برخی از اراضی نزد وزارت راه و شهرسازی باقی مانده، اما شهر ناقص است، طرحهای جامع و تفصیلی آن انجام نشده است. لذا اینجا که گفتیم «متناسب با آن تسهیلات لازم برای اجرای طرحهای جامع، تفصیلی و آماده‌سازی مصوب» چه کسی این کار را انجام می‌دهد؟ قاعدتاً وقتی شهرداری حضور دارد مسئولیت با شهرداری خواهد بود، اگر شرکت عمران آنجا حضور و مسئولیت دارد شرکت عمران انجام خواهد داد. آقای رجبی! حضرت‌عالی هم چون روی این موضوع تأکید داشتید عرض می‌کنم که بعد از عبارت «آماده‌سازی مصوب» عبارت «توسط خود یا شهرداری همان شهر حسب مورد» باید بیاید که در واقع معلوم شود که این را کدام‌یک از آن دو مجموعه‌ای که آنجا تحویلش هست انجام می‌دهد. «حسب مورد» هم یعنی اگر در تحویلش باشد. لذا اگر همکاران این ابهام را قبول دارند و این تداخل وظایف را می‌پذیرند کمک کنند که این ابهام رفع شود.

علی اردشیرلاریجانی
دولت و کمیسیون مخالف هستند. حضار 194 نفر، پیشنهاد رفع ابهام جناب آقای فرهنگی را به رأی می‌گذاریم که بعد از «آماده‌سازی مصوب» عبارت «توسط خود یا شهرداری‌های شهرهای جدید» اضافه شود، نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. اگر پیشنهاد دیگری نیست به بند «د» برویم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای کوچکی‌نژاد بفرمایید. آقای دکتر! آقای کوچکی‌نژاد می‌فرمایند که این (30) هزار تا بشود (40) هزار تا.

علی اردشیرلاریجانی
در بند (4)؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله، بند (4).

علی اردشیرلاریجانی
پس بند (4) را عبور نکردیم، من فکر کردم عبور کردیم، بفرمایید.

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز! بحث حاشیه‌نشینی یکی از مشکلاتی است که همه عزیزان در شهرهای کوچک و خصوصاً شهرهای بزرگ دارند. این حاشیه‌نشینی باعث مشکلات اجتماعی، آموزشی، اعتیاد، هرج و مرج در ساخت و ساز است و عوارض شهرداری را هم نمی‌دهند و کلاً جامعه‌ای که در حاشیه شهرنشینی است دچار مشکل شده است. بند (4)، دارند شهرهای جدید را می‌سازند، ولی به کندی می‌سازند. یکی از علت‌های اساسی این است که برای زیرساخت‌ این شهرهای جدید دولت هزینه نمی‌کند، بانک‌ها مشارکت نمی‌کنند، آب و برق و گاز و آسفالت و اگو را که آماده نمی‌کنند، مردم می‌روند در شهر می‌نشینند، در داخل آن شهرها خانه می‌سازند، ولی آب، برق، گاز و آسفالت ندارند و دچار مشکل شده‌اند. بارها در شهرهای جدید سؤالاتی که مردم از شما می‌کنند در این بخش زیرساخت است. برای اینکه واقعاً‌ بتوانند زیرساخت شهرهای جدیدی را برای مردم آماده کنند، پیشنهاد ما این است که (30) هزار میلیارد ریال به (40) هزار میلیارد ریال ارتقا پیدا کند.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! دولت نظری ندارد.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 194 نفر، پیشنهاد آقای کوچکی‌نژاد را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دولت نظری ندارد، کمیسیون مخالف است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. آقای مفتح تشریف دارند؟ ببینید! در بند (3) «در صورت درخواست مالکان اعیانی واحدهای مسکن مهر، شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن مجاز به واگذاری قطعی»، در قانون الحاق دولت موظف است اگر آنها تقاضا کردند بدهد، اینجا نوشتید «مجاز»، تغییر دادید. این یک مشکل بند (3) است. یکی هم در همان ماده (68)‌ قانون الحاق گفته منابع صرف چه چیزی شود؟ شما صرف منابعش را هم در بخش هزینه‌ای عوض کردید، حالا ما الان هزینه‌ای‌اش را کاری نداریم، چون بعد می‌توانیم بحث کنیم. اما چون این متن مخالف قانون برنامه است به خاطر یک کلمه که شما «مکلف» را «مجاز» کردید، اگر مقصودتان همان مکلف بوده است باید همان را اضافه کنید که متن قانون برنامه شود. (مفتح ـ مکلف باید باشد) من هم حدس زدم اینجا اشتباه شده، بنابراین اینجا باید بگوییم «در صورت درخواست مالکان اعیانی واحدهای مسکن مهر، شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن مکلف به واگذاری» است که مخالف برنامه نباشد، عین آن باشد. بقیه‌اش دیگر هزینه‌ای است، می‌شود درست کرد. (پورمحمدی ـ در قانون پایه هم اجازه است) مجاز نیاوردیم (پورمحمدی ـ اجازه است. «به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده می‌شود») اجازه بدهید! متن چه می‌گوید؟ «در صورت درخواست مالکان اعیانی» «نسبت به واگذاری» «به قیمت کارشناسی اقدام» «اقدام کند» یعنی انجام بدهد. از این عبارت اینجا چه می‌فهمید؟ آن «مجاز است» به این برمی‌گردد که اگر درخواستی شد تو مکلفی اقدام کنی. به نظرم باید بیاوریم.

علی اصغر یوسف نژاد
آنجا کارشناسی روز دارد، آن را هم نگفته‌اند.

علی اردشیرلاریجانی
بله، آنجا به کارشناسی روز هم گفته شده، یعنی باید بنویسیم مطابق ماده (68) قانون الحاق. چون آنجا گفته به قیمت کارشناسی.

علی اصغر یوسف نژاد
هزینه‌هایش را هم نگفته.

علی اردشیرلاریجانی
هزینه‌ها را بعداً بحث می‌کنیم. بند «د» را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند «د» آقای محجوب بازگشت به لایحه دولت را درخواست داده‌اند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

علیرضا محجوب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم من اولاً از همکار محترم آقای برزگر عذرخواهی می‌کنم اگر عنوانی را در صحبت قبل ذکر کردم. مباحثات مجلس بعضی وقت‌ها ضرورت‌هایی را ایجاب می‌کند، ببخشید. آنچه که در باب موضوع بازگشت به لایحه دولت در بند «د» باید خدمت شما عرض کنم، اگر همکاران محترم هر دو متن را در اختیار داشته باشند و مقایسه بفرمایند روشن می‌شود که چرا ما این پیشنهاد بازگشت را دادیم. در قسمت اول در بحث درآمدی اختلافی بین دو متن نیست الا دو خط آخر این متن. آن هم این است که در متن کمیسیون الزامی را آورده که صادرکننده ظرف یک ماه حاصل صادراتش را به بانک برگرداند. این در شرایط ارزی موجود کشور بسیار پیشنهاد خوبی است، اما باید توجه داشته باشیم که این تابع نوع معاملات است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای محجوب عزیز! شما برگشت بند «د» را به لایحه دولت درخواست کردید.

علیرضا محجوب
بله «د»، من راجع به «د» حرف می‌زنم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
درست است، بفرمایید.

علیرضا محجوب
دقت بفرمایید! در قسمت انتهایش «هر گونه نرخ صفر»، این را داریم بحث می‌کنیم. آنجا هم گفته «هر گونه نرخ صفر»، منتها تفاوتش در جمله آخر است. آقای قاضی‌زاده! شما اول جمله را عنایت نفرمودید، من راجع به آخر جمله اصرار دارم. متن در دو خط اول یکی است، بقیه‌اش با هم تفاوت می‌کند، الان آن قسمتی که تفاوت دارد دلیل پیشنهاد ماست. این تفاوت چیست؟ تفاوت این است که دولت آورده در مواردی که ارز حاصل از صادرات طبق مقررات اعلامی بانک مرکزی به چرخه اقتصادی کشور برگردانده نشود برای عملکرد سالهای 97 و 98 قابل اعمال نخواهد بود. اما کمیسیون چه نوشته؟ کمیسیون آمده الزام جدیدی تعریف کرده، بعد از اینکه به متن پرداخته، گفته صادرکننده ظرف یک ماه از تاریخ ورود ارز به چرخه اقتصادی کشور باید این ارز را به بانک مرکزی برگرداند و بیاورد. ببینید! این الزامات هم ظرافت و هم جنبه قانونگذاری دارد، خیلی‌هایش هم در آیین‌نامه‌های صادرات و واردات، یعنی همین که شما اینجا الزام کردید برای آیین‌نامه صادرات و واردات است. ما اینها را در قانون بودجه یکساله می‌آوریم، هم باعث می‌شود که الزاماتی درست کنیم،‌ به گمان خودمان به ورود چرخه ارز به اقتصاد کشور سرعت بدهیم. اما چون این ریز و جزئیات دارد و جزئیات را دستگاه تخصصی که بانک مرکزی باشد می‌داند، ورود ما سبب می‌شود نتیجه عکس بگیریم. به نظر من آنچه که دولت در بند «د» آورده برای این موضوع کافی است. ان‌شا‌ءالله اگر در سال آتی دیدیم حاصل نشد باید تدابیر تندی آن هم از طریق قانونگذاری،‌ نه از طریق قانون بودجه علیه کسانی که منابع کشور در اختیار آنها است، حالا از منابع کشور است، درست است که صادرکننده کالای خودش را صادر کرده، اما ارز برای همه مردم است،‌ ارز باید به چرخه برگردد. ما در این باب که کمیسیون دقت به این موضوع داشته هیچ تردیدی نداریم، موضوع این است که این کار هم زود است، هم ندیدن ظرافت‌ها است و هم دور زدن بعضی آیین‌نامه‌ها است. به نظر من بیش از الزامات، اشکالات درست می‌کند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. پیشنهاد ایشان برگشت به لایحه دولت است. مخالف صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای گلمرادی مخالف هستند،‌ بفرمایید.

علی گلمرادی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض ادب و احترام محضر ملت بزرگ ایران و خداقوت خدمت همکاران عزیزم. ببینید عزیزان! من تعجب می‌کنم، با توجه به اینکه امروز همه بر این باور هستیم که ما در حوزه تولید و اقتصاد مشکلات جدی داریم، بعد براساس کار غیرکارشناسی و عدم توجه به همه جوانب امور اقتصادی تصمیماتی می‌گیریم که باز باید در همین مشکلات اقتصادی درجا بزنیم. بنابراین من خدمت برادر عزیزم جناب آقای محجوب این نکته را یادآور می‌شوم که در این قانونی که دوستان عزیز در تلفیق ارائه داده‌اند کمک بزرگی به روند تولید کشور ایجاد می‌شود. ما گفتیم بعد از طی همه مراحل و وقتی که ارز ناشی از صادرات در حساب این آقایان جا گرفت وارد چرخه بانکی کشور شود و از حالت بلوکه در حساب صادرکننده‌ها خارج شود. اول اینکه وقتی در حساب آنها می‌ماند ما در یکی،‌ دو سال گذشته مشاهده کردیم که چه فسادی در آنجا شکل گرفت و چه سوءاستفاده‌هایی انجام شد و به جای اینکه در راستای عدالت و توزیع عادلانه و توجه به اولویت‌های کشور این درآمدها در اختیار دست‌اندرکاران چرخه اقتصادی و تولید کشور قرار بگیرد، عملاً تبدیل به محلی برای همین تورم و رکود و مشکلاتی که هر روز در آنها گرفتار شدیم شد. بنابراین پیشنهادی که مد نظر کمیسیون تلفیق است و جلوی دست دوستان است، با توجه به این الزامی که شده، دوستان! این را هم داشته باشیم،‌ آنچه که نجاتبخش جوامع است توجه به قوانین و الزامات است. اتفاقاً ما باید بر همین الزام تأکید داشته باشیم و با تعریف زمان حق و حقوق مردم را احصا کنیم. وقتی زمان را باز بگذاریم در حقیقت اجازه داده‌ایم تا یک گروهی که همین الان عامل بدبختی‌های کشور هستند، باز به آنها فضا بدهیم و بر مشکلات کشور اضافه کنیم. بنابراین هر تصمیمی که می‌تواند الزام‌آور باشد برای اینکه همه را مجاب کند تا تابع قوانین و ضوابطی باشند که موانع رفع تولید را مرتفع کند، جناب آقای محجوب عزیز! بالاخره تنها مشکلی که ما امروز گرفتار آن هستیم رفتار احساساتی با موضوعاتی است که قبل از آنها می‌توانیم مشکلات اساسی کشور را حل کنیم. تشکر می‌کنم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کاتب موافق هستند، بفرمایید.

غلامرضا کاتب
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز دقت کنند! برگشت به لایحه دولت چند مزیت دارد. قسمت بند «د» آن که عملاً همان است که در لایحه آمده، بند (1) را که مطالعه کنید آن چیزی که در لایحه آمده همان است. نکته ظریفی که اینجا است باید دقت کنیم،‌ وقتی که می‌گوییم در بند «و» تبصره (21) پرداخت هرگونه جایزه و مشوق صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات کالا به چرخه اقتصاد است،‌ با این منوط کردن عملاً ما مشوق‌های صادراتی را متوقف می‌کنیم. در سال‌ها و سنوات گذشته اولاً پولی نداشتیم که به مشوق‌های صادراتی کمک کنیم و هیچ‌وقت این مشوق‌های صادراتی که یکی از راهکارهای اصلی توسعه صادرات ما بود موجب افزایش تولید و رونق اقتصاد می‌شد، عملاً این را انجام نمی‌دادیم. الان می‌آییم یک گره دیگری به این شرایط سختی که داریم می‌زنیم، یک گره دیگر ایجاد می‌کنیم و این گره باعث می‌شود عملاً ما هیچ مشوق صادراتی انجام ندهیم. نکته دوم هم اگر می‌خواهیم آنهایی که ارز را به چرخه اقتصاد نیاوردند جریمه کنیم، ما نمی‌توانیم بگوییم جریمه افراد متخلف به تصویب شورای پول و اعتبار برسد. جناب آقای دکتر پزشکیان! به ذهن من می‌رسد اینجا اخطار اصل (85) هم وارد است، اگر حضرت‌عالی یک لحظه دقت کنید اینجا که گفته می‌شود «کلیه صادرکنندگان مکلفند ارز حاصل از صدور کالا و خدمات را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند. جریمه اشخاص متخلف از اجرای این جزء براساس دستورالعملی است که به تصویب شورای عالی پول و اعتبار می‌رسد». آقای دکتر! معمولاً جریمه‌ها و احکامی که حکم قضائی دارد را مجلس تصویب می‌کند، قابل واگذاری به شورای پول و اعتبار نیست. این اخطار اصل (85) هم به نظرم دارد. (نایب‌رئیس ـ آقای دکتر! وارد نیست)‌ اگر احساس می‌کنید که این اخطار اصل (85) دارد، حضرت‌عالی این را دقت کنید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، اخطار وارد نبود. دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
یک توضیح بدهم، چون کمی شفاف شود، هر چه نظر مجلس بود. این سه تا بند متوالی است، دو تا را دولت آورده،‌ یکی اینکه اگر کسی کالایی را صادر کرد و ارز آن را به کشور نیاورد این مکلف است بیاید، مالیاتش را بروند وصول کنند و او موظف به پرداخت مالیات است و دیگر از معافیت مالیاتی برخوردار نیست. بند دومش که باز دولت آورده، می‌گوید اگر کسی صادرات کرد و ما مشوق صادراتی به او دادیم و این ارز را به کشور نیاورد، آن مشوق هم قابل پرداخت نیست. بند سوم که مجلس یعنی کمیسیون تلفیق اضافه کرد و فرمایش جناب آقای محجوب ناظر بر این است، این است که می‌گوید اگر این شخص کالا را صادر کرد و ارز را نیاورد، غیر از آنکه ما باید مالیاتش را بگیریم و همچنین باید مشوق به او ندهیم باید جریمه شود. جریمه را چه کسی تعیین می‌کند؟ شورای پول و اعتبار. پیشنهادی که آقای محجوب می‌دهند این است که می‌گویند این بحث جریمه و اختیار به شورای پول و اعتبار را بگیرید، یعنی ارتباطی به لایحه دولت ندارد، نفی مصوبه کمیسیون تلفیق است. بنابراین اختیار با مجلس است و دولت در این زمینه نظری ندارد.

مسعود پزشکیان
کمیسیون بفرمایید.

محمدمهدی مفتح
بسم الله الرحمن الرحیم همان‌طور که بیان فرمودند شما در این گزارش کمیسیون آنچه را که کمیسیون اضافه کرده، همان که تحت عنوان جزء الحاقی است. چون بند «و» تبصره (21)‌ در لایحه دولت در تبصره (21) بوده که چون در اینجا ارتباط بیشتری داشته در اینجا آورده شده است. در کمیسیون بحث ما این است که ما تشویق قائل شدیم، در لایحه دولت برای کسانی که طبق ضوابط کارشان را انجام می‌دهند و ارز را برمی‌گردانند تشویق بود، حالا بحث این است که اگر کسی طبق آن ضوابط اقدام نکرد، ارز را برنگرداند، نباید تنبیه شود؟ تشویق و تنبیه نباید کنار هم باشد؟ کسی که درست کار می‌کند تشویق شود، کسی که خللی در کارش است، طبق ضوابط نمی‌خواهد کار کند، کار نکرده، به موقع برنگردانده، طبیعتاً این باید تنبیه شود. ما اینجا در جزء الحاقی از این دیدگاه نگاه کردیم، گفتیم: «کلیه صادرکنندگان مکلفند ارز حاصل از صدور کالا و خدمات را به چرخه اقتصادی کشور بازگردانند» و جوایز و مشوق‌هایی را هم در بالا برای این قرار دادیم. اما جریمه‌ اشخاص متخلف از اجرای این جزء براساس دستورالعملی است که به تصویب شورای پول و اعتبار می‌رسد. تازه کمیسیون خود مجازات را هم مشخص نکرده، شورای پول و اعتبار که یک شورای تخصصی در این حوزه است برای کسی که طبق ضوابط عمل نکرده و ارز خودش را به موقع برنگردانده برایش جریمه تعیین کند. به نظر من کاملاً منطقی است که این موضوع و حکم در ادامه تشویق‌ها وجود داشته باشد که کارایی‌ تشویق‌ها را هم بیشتر کند. کمیسیون با پیشنهاد حذف مخالف است.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. حضار 194 نفر، دولت نظری ندارد، کمیسیون مخالف است. نمایندگان محترم نظر خودتان را نسبت به این موضوع اعلام بفرمایید. نمایندگان محترم لطفاً در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، مشارکت ما پایین است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر!‌ پیشنهاد بعدی، آقای کریمی نماینده اراک پیشنهاد حذف بند (1)‌ را داده‌اند که ان‌شا‌ءالله منصرف هستند. (قاضی‌پور ـ من پیشنهاد دارم) شما پیشنهاد حذف بند الحاقی دادید؟ پیشنهادتان را بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام مجدد. رئیس جلسه! اولاً اخطار اصل (85)‌ دارم، ما اختیارات خودمان را به شورای پول می‌دهیم تا این جریمه را مشخص کند. تعیین جریمه به عهده مجلس است. اول در مورد اخطار اصل (85) اظهارنظر بفرمایید که در این بند اختیارات مجلس را شما به شورای پول و اعتبار داده‌اید. شورای پول و اعتبار با کدام مجوز؟ رئیس محترم جلسه! اخطار اصل (85)، ما اختیارات مجلس را به شورای پول و اعتبار دادیم تا جریمه کند. آیا این اخطار وارد است یا نیست؟

مسعود پزشکیان
آقای قاضی‌پور! وارد نیست، شما مخالفت‌تان را بفرمایید، ما اختیارات‌مان را واگذار نمی‌کنیم.

نادر قاضی پور
همکاران محترم! الحمدلله شورای محترم نگهبان به این شرح مذاکرات توجه خاصی دارد و ملاحظه خواهند کرد که این اخطار حتمی دارد. در اینجا ما صادرکنندگان را مکلف کردیم ارز حاصل از صدور کالا و خدمات را به چرخه اقتصادی کشور بازگرداند. با کدام ارزش ریالی؟ با کدام ارز؟ بیشتر صادرات ما در استان آذربایجان غریب به شمال عراق است،‌ اینها دینار معامله می‌کنند. اینجا ارز را نیاورده‌اند. در افغانستان هم پول افغانستان را می‌آورند، در جاهای دیگر در ترکیه هم لیر ترکیه را می‌آورند. این ارز تعریف نشده، ابهام دارد. برادران عزیز کمیسیون تلفیق! ابهام را حل کنید، بگویید تمام ارزها. در ارزهایی که در جمهوری اسلامی بیشتر مدنظر است می‌گوید دلار و یورو،‌ ولی اینجا چون که صادرات میوه به شمال عراق با دینار است، صادرات ایران به ترکیه با لیر است. آقای رئیس محترم جلسه! این رفع ابهام را بگویید آقایان توضیح بدهند، آیا اینها هر ارزی را قبول دارند؟ مبنای قیمت ارز را چه مبنا می‌کنند؟ در جمهوری اسلامی با دو تا ارز خارجی قیمت را تعیین می‌کنند، با ارز کشورهای همسایه. تعدادی از صادرکنندگان ما به روسیه است.

مسعود پزشکیان
آقای قاضی‌پور! یک لحظه اجازه بدهید. دولت! منظور هر گونه ارز است؟ آقای قاضی‌پور هر گونه ارز است.

نادر قاضی پور
من عرضی ندارم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، خیلی ممنون.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای امیری‌خامکانی! من اینجا پیشنهادی در جزء الحاقی از شما ندارم. پیشنهادتان چیست؟ من اینجا در سامانه چیزی از حضرت‌عالی ندارم،‌ مطمئنید پیشنهادتان اینجاست؟ (امیری‌خامکانی ـ چرا پیشنهادم اینجاست، باز کنید که توضیح بدهم) یک لحظه تشریف بیاورید. آقای دکتر! با اجازه‌تان ما بند «ه‍» را مطرح کنیم، برگشت به لایحه دولت درخواست آقای لاهوتی است. ایشان درخواست برگشت بند «ه‍» که کمیسیون حذف کرده را به لایحه دولت دارند. آقای لاهوتی بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عنایت بفرمایند! من آن چیزی که دولت در بند «ه‍« آورده را خدمت دوستان عرض می‌کنم، بعد ان‌شا‌ءالله محتوایش را توضیح خواهم داد. ببینید! دولت در بند «ه‍« آورده که «مفاد بند «ب» ماده (159)‌ قانون برنامه پنجم توسعه صرفاً درخصوص واحدهای تولیدی و صنعتی که در طول اجرای قانون مذکور در «سالهای 1390 تا 1395» تأسیس شده‌اند قابل اجرا است». دوستان حالا عنایت بفرمایید! قانون برنامه پنجم، همین بند «ب» که من اشاره کردم دولت آورده بود، محتوایش چیست؟ محتوایش این است که میزان معافیت مالیاتی واحدهای صنعتی و معدنی مناطق کمترتوسعه‌یافته تا سقف مالیات‌های منظورشده در مناطق آزاد‌ تجاری و صنعتی افزایش می‌یابد. هدف قانون برنامه پنجم چه بود؟ هدف این بود که مناطق کمترتوسعه‌یافته که ما همه در شهرستان‌ها داریم، در بعضی از بخش‌های شما مناطق کمترتوسعه‌یافته دارید. به خاطر عدالت سرمایه‌گذاری، در این مناطق سرمایه‌گذاری نشده بود و به خاطر عدالت سرمایه‌گذاری که جبران کنند و این مناطق محروم، کمترتوسعه‌یافته یعنی مناطق محروم، یعنی کمتربرخوردار. تعریفش براساس قانون کاملاً مشخص است. به جهت اینکه اینها هم ارتقا و رشد پیدا کنند، به یک شرایط برابر برسند. الان شما می‌دانید، واقعاً می‌بینید که سیل مهاجرت و سرمایه‌گذاری به طرف شهرهای بزرگ چقدر زیاد است. همین الان یکی از دوستان بحث مهاجرت به شهرهای بزرگ را مطرح کردند. چرا مهاجرت‌ به شهرهای بزرگ صورت می‌گیرد؟ ما سرمایه‌گذاری را بردیم در شهرهای بزرگ متمرکز کردیم. پیشنهاد دولت پیشنهاد بسیار خوبی بوده،‌ یعنی هدف دولت در پیشنهاد خودش این بود که در مناطق کمترتوسعه‌یافته و محروم شرایطی فراهم کند که امکان سرمایه‌گذاری در آنجا صورت بگیرد، فقر، بیکاری و تنگ‌دستی که باعث مهاجرت این عزیزان شده، (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون)، (جناب آقای دکتر تمام کردم) این به یک حد برابر برسد. من خواهش می‌کنم عنایت بفرمایید، دوستان برگشت به لایحه دولت را در این بند رأی مثبت بدهند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! راهنمایی بفرمایید، خود لایحه دولت چون خلاف برنامه است، ما طبق تبصره (1) ماده (182) پیشنهاداتی که خلاف برنامه است را نباید بپذیریم، حالا چون این در لایحه دولت بوده است ما باید اجازه طرح بدهیم یا خیر؟ راهنمایی بفرمایید.

مسعود پزشکیان
اشکالی ندارد، دوسوم رأی می‌گیریم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای محمودزاده مخالف هستند،‌ بفرمایید.

جلال محمودزاده
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ابتدا لازم می‌دانم روز زبان مادری را به همه اقوام و زبان‌ها تبریک عرض کنم و همچنین دوم اسفندماه سالروز درگذشت مرحوم جناب استاد ابورحمن شرفکندی یا استاد «هه‌ژار» که شاعر نویسنده، تاریخ‌نویس و مترجم زبردست کرد بود و کتاب هفت‌جلدی طب بوعلی سینا را از عربی به فارسی ترجمه نمود، گرامی می‌دارم. در رابطه با بحثی که همکاران محترم مطرح کردند و آقای لاهوتی عزیز بازگشت به لایحه دولت پیشنهاد دادند. اولاً این بند همچنان که رئیس محترم جلسه مطرح کرد مخالف برنامه است و موادی که مخالف برنامه است و باید در مجلس مطرح شود دوسوم رأی می‌خواهد. دوماً برخلاف مسائلی که همکار محترم‌مان مطرح کردند، در لایحه دولت این نیست که ما جلوی توسعه یا سرمایه‌گذاری در مناطق محروم را بگیریم،‌ برعکس این مسأله را دوستان در کمیسیون تلفیق تشخیص دادند و همه عزیزانی که در کمیسیون تلفیق بودند، از نمایندگان کمیسیون‌های مختلف در کمیسیون تلفیق حضور داشتند و بحث‌های کارشناسی کردند، ساعت‌ها این مسأله را مطرح کردند و به بحث گذاشتند و مسائلی را که موجب نگرانی همکار و پیشنهاددهنده محترم است آنجا مطرح کردند. در اصل این مسأله به نفع شهرستان‌ها و مناطق محروم است، دولت می‌تواند کارها و برنامه‌ریزی‌های دیگری کند و سرمایه‌گذاری‌های دیگری را در منطقه انجام می‌دهد. بنابراین پیشنهاد من این است که عزیزان و همکاران محترم به بازگشت به لایحه دولت رأی ندهند، متشکرم.

محمد علی وکیلی
متشکر، موافق وقت‌شان را به جناب آقای سلیمی داده‌اند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از پیشنهاددهنده محترم. همه دوستان توجه دارند که ما باید اعتبارات و ثروت کشور را به صورت عادلانه در نقاط مختلف کشور توزیع کنیم. ما برای اینکه نقاط کمترتوسعه‌یافته تا اندازه‌ای به سایر نقاط برسند پیشنهادات بسیار خوبی را قبلاً داشتیم. یکی از موارد این بود که ما برای مناطق کمترتوسعه‌یافته معافیت‌های مالیاتی در نظر گرفتیم. همین معافیت‌های مالیاتی باعث شد که سرمایه‌گذاران رغبت کنند به سمت مناطق کمترتوسعه‌یافته مهاجرت کنند. این بند «ب» ماده (159) برنامه پنجم در این رابطه بود که ما میزان معافیت مالیات واحدهای صنعتی و معدنی مناطق کمترتوسعه‌یافته را تا سقف معافیت‌های منظورشده در مناطق آزاد تجاری افزایش بدهیم. بسیار ماده قابل اعتنایی است و منطق واقعاً این را پشتیبانی می‌کرد. اینجا متأسفانه این حذف شده است. دولت محترم آورده بود، به نظر می‌رسد احیای این ماده، یعنی همان چیزی که دولت محترم در لایحه آورده می‌تواند به توسعه مناطق کمتر توسعه‌یافته کمک شایانی کند. آقای رئیس! من یک تذکری هم بدهم، حضرت‌عالی هم ان‌شا‌ءالله دستور بدهید. متأسفانه قیمت خودرو رها شده کأنه خودرو دارد قیمت خودش را به بالگرد می‌رساند. آقایان که هلی‌کوپتر نمی‌سازند، روز به روز کیفیتش پایین‌تر، قیمت خودرو دارد به قیمت هلی‌کوپتر می‌رسد. خواهشم این است به آقای وزیر صنعت دستور بدهید کمتر شعاردرمانی کنند، در مورد خودرو ورود جدی پیدا کنند، متشکرم.

مسعود پزشکیان
دولت موافق است. کمیسیون بفرمایید.

محمدمهدی مفتح
دوستان دقت بفرمایید! بند «و» را که کمیسیون حذف کرد عنایت بفرمایید. بند «و» چه گفته؟ گفته «مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده» (یکی از نمایندگان ـ بند «ه‍» است) بله، بند «ه‍» است. «مفاد بند «ب» ماده (159) قانون برنامه پنجم توسعه صرفاً‌ درخصوص واحدهای تولیدی و صنعتی که در طول دوره اجرای قانون مذکور، (سال 1390 لغایت سال 1395) تأسیس شده‌اند قابل اجرا است». ببینید! ما در برنامه پنجم یک حکمی در بند «ب» ماده (159) داریم، می‌گوییم که واحدهای صنعتی ـ معدنی که در مناطق محروم تأسیس می‌شوند معافیت‌شان معادل معافیت واحدهایی است که در مناطق آزاد احداث می‌شوند و فعالیت می‌کنند، یعنی نزدیک به (20) سال. بعد اگر این در اینجا حذف شود و ذکری از این نشود، با اختلاف نظری که بین سازمان مالیاتی و دولت وجود دارد دولت وقتی این را می‌آورد می‌گوید که فقط واحدهایی که در سال 90 تا 95 تأسیس شده‌اند از این معافیت برخوردار باشند. ولی ما می‌خواهیم بگوییم که واحدهایی که قبل از 90 و بعد از 95 هم در مناطق محروم تأسیس شده‌اند به صرف تأسیس در مناطق محروم و ایجاد اشتغال در مناطق محروم از معافیت‌های مالیاتی نزدیک به (20)‌ سال معادل مناطق آزاد برخوردار باشند. این موضوع را جناب آقای سلیمانی هم فرمودند که در دیوان عدالت، رأی وحدت رویه صادر شده است. بنابراین برای اینکه ما سرمایه‌گذاران را تشویق کنیم که در مناطق محروم سرمایه‌گذاری کنند و در مناطق محروم ایجاد اشتغال کنند، هزینه‌ای که دولت می‌خواهد برای این بدهد این است که از اینها در حدود (20)‌ سال مالیات نگیرد و ما می‌گوییم که واحدهای صنعتی و اشتغال‌زایی که در مناطق محروم ایجاد شده است، چه آنهایی که قبل از برنامه پنجم، چه آنهایی که بعد از برنامه پنجم تأسیس شده‌اند از این معافیت برخوردار باشند. اگر این متنی که دولت آورده است اینجا آورده شود که تنها محدود به دوره اجرای قانون است، در بند «ه‍« تنها آن معافیت محدود به دوره اجرای قانون مذکور یعنی سال 90 تا 95 است، این معافیت تنها محدود به آن واحدهایی می‌شود که در آن پنج سال تأسیس شده است، واحدهایی که بعد از آن تأسیس شده از این معافیت برخوردار نیستند، چون ما می‌خواهیم در مناطق محروم ایجاد اشتغال شود، کمیسیون تلفیق این را حذف کرد و فکر می‌کنم که دوستان به برگشت آن به لایحه دولت رأی ندهند که این معافیت همچنان استمرار داشته باشد.

مسعود پزشکیان
حضار 194 نفر، کمیسیون مخالف و دولت موافق است، اگر بخواهد تصویب شود دوسوم رأی می‌خواهد. نمایندگان محترم نظر خودتان را اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. حتی (50) درصد هم تصویب نشد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.


وقت کم گرفتید. خیلی‌ها رأی ندادند.

مسعود پزشکیان
چکار کنم؟ تصویب نشد. ما (45) ثانیه صبر کردیم، تکرار کردیم رأی بدهید، ما چکار کنیم. ما اصرار می‌کنیم، تکرار می‌کنیم، فرصت می‌دهیم، خواهش می‌کنیم، چکار کنیم؟ نمایندگان محترم لطفاً‌ در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! آقای قاضی‌پور در بند «و» پیشنهاد حذف دارند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام مجدد محضر رهبر فرزانه انقلاب و نیروهای مسلح به خصوص نیروی دریایی زحمتکش در آبهای خلیج فارس و دریای عمان. همکاران! این مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده شش سال است سپری شده است. همکاران! این پنج سال بود، شش سال است تمدید می‌شود. این قانون موقت (11) سال. همکاران! اگر قانون آزمایشی تمام شود فاقد اعتبار است. همه ساله این را تمدید می‌کنیم و این تمدیدها باعث شده دولت لایحه دائمی را به صحن علنی مجلس ارائه ندهد و این مشکلات عدیده‌ای برای مردم و اصناف به وجود آورده است. هم‌اکنون اصناف عزیز، تولیدکنندگان عزیز، تجار و صادرکنندگان عزیز مشکلات زیادی دارند. همکاران عزیز! آیا ما واقعاً‌ تمام قوانینی که آزمایشی است را باید سال به سال تمدید کنیم؟ اینجا جا دارد وزیر مربوطه را استیضاح کنیم. آقایان! این اخطار اصل (52) قانون اساسی را دارد، ما لایحه بودجه می‌نویسیم. آقای رئیس محترم جلسه! این بودجه‌نویسی نیست، این قانونگذاری است. آقای رئیس!‌ حاج‌آقای سلیمی هم می‌فرمایند این اخطار اصل (52) را دارد، برای اینکه ما بودجه می‌نویسیم، اینجا قانون موقت را شش سال است که تمدید می‌کنیم، هیچ ارتباطی به بودجه ندارد. همکاران! چرا تأیید می‌کنید؟ چرا اجازه می‌دهید قانون ناقص،‌ تولید، اصناف و بازاریان را فلج کند؟ این قوانین ناقص است، این قانون ما بودجه‌نویسی یکساله است. آقای رئیس محترم جلسه! آقای دکتر لاریجانی هم در سال 1395 فرمود برای آخرین بار ما این را تأیید کنیم، دولت در عرض شش ماه لایحه بیاورد. از آن دو سال گذشته است. من خواهش می‌کنم این را تأیید نکنید،‌ بگذارید دولت مجبور شود به وظیفه ذاتی و قانونی خود عمل کند، مردم را عاصی نکنید، مردم را با اجرای قوانین ناقص مورد آزار قرار ندهید. آقایان، همکاران! خود امور مالیاتی‌ها می‌گویند این قانون ارزش افزوده نقص دارد. الان طلافروشی‌ها (9)‌ درصد دستمزد دارند، همسر یکی از شما نمایندگان (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) (آقای رئیس! یک لحظه) سه بار بتواند طلاهایش را عوض کند سرمایه‌اش صفر می‌شود. این چه نوع قانونی است؟‌ ما قانون را برای حل مشکلات مردم می‌نویسیم. ارزش افزوده باید اصلاح شود،‌ دولت لایحه بیاورد. این را تصویب نکنید. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
مخالف صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای سلیمانی مخالف هستند،‌ بفرمایید.

حسن سلیمانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ما باید از آقای قاضی‌پور از باب توجهی که از اول بودجه تا الان نسبت به بندها و تبصره‌های مختلف داشته تشکر کنیم. ولی عزیزمان این توجه را هم داشته باشند، اگر این حذف شود منابع حاصل از قانون مالیات بر ارزش افزوده در قانون بودجه برای سال آینده با توجه به عدم تصویب قانون دائمی و انقضای مدت قانون آزمایشی چطور باید وصول شود؟ آیا بدون تمدید طریقی برای اجرای قانون و وصول آن هست؟ اگر قانونیتی نباشد امکان أخذ وجه از افراد براساس منع قانون اساسی که أخذ وجه حتماً باید به موجب قانون باشد، برای دولت مقدور است؟ می‌شود از کسی بدون إذن قانونگذار پول گرفت؟ و اگر این حذف شود منابع حاصل از این قانون که در ردیف‌های مختلف درآمدی دیده شده و برایش هزینه تعیین کردید که از جمله آن ورزش و بهداشت است و شهرداری‌ها و قس علی‌ هذا، شما چطور می‌خواهید تأمین کنید؟ اصلاً‌ حذف این بند مغایر نیت عادلانه‌ای است که جناب آقای قاضی‌پور دارند. چون علاقه‌مندند از منابع درآمدی در اجرای توسعه عدالت برای ورزش، مناطق محروم، شهرداری‌ها و شهرهای کوچک هزینه شود. قبول پیشنهاد ایشان یعنی خط بطلان بر آن چیزی که باید از این قانون حاصل شود کشیده‌اند. بنابراین از نظر منطق و الزامات اجرایی لامحاله باید این باقی بماند. بنابراین از این حیث اگر قانون نباشد أخذ وجه به موجب ماده (60)‌ قانون الحاق (2) تصرف غیرقانونی در وجوه اموال دولتی است. یعنی مسئولین باید مرتکب جرم شوند و وادار کردن مسئولین برای دریافت منابع درآمدی به جرم کار پسندیده و حسنه‌ای نیست. بنابراین مخالفم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کامران موافق هستند، بفرمایید.

حسن کامران دستجردی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم خدا را شکر که در توجیه باز است. آقای سلیمانی! من و شما عضو لایحه خدمات کشوری هستیم، در این مجلس خداوکیلی هر باری آزمایشی است تمدید شود، آزمایشی است تمدید شود. مجلس هم شل آمده، یعنی اگر مجلس سفت بگیرد در این کتابچه‌ها برای مردم هیچ‌وقت آزمایشی نمی‌آید. دولت هم می‌داند مجلس شوخی می‌کند می‌آورد. یعنی خروجی کار دولت و مجلس این شده که مدام فرجه بدهیم، آزمایشی. خیلی جالب است، دولت انبوهی بدنه کارشناسی دارد، مجلس هم مرکز پژوهش‌ها دارد، هر دو دستگاه هزینه هم که زیاد می‌کنند، آن وقت ما ماندگار شدیم برای اینکه این لوایح مادر و موضوعات مهم را بررسی کنیم. حتماً دولت هم می‌گوید در کمیسیون‌ها مورد بررسی است، عین مجلس که می‌گوید در کمیسیون در نوبت است. چرا ما نمی‌آییم اهم و مهم کنیم؟ در همین مجلس چندین بار لوایح تمدید شده و مدام فرجه دادیم. البته حرف آقای قاضی‌پور حرف درستی است، بعد ما می‌آییم توجیه می‌کنیم اگر که تصویب نشود اسلام در خطر می‌شود، نان این و آن بریده می‌شود، کار دستگاه‌ها می‌ماند. این خداوکیلی شد کار و زندگی؟‌ بیایید یک بار هم شده هم به دولت آموزش بدهیم که پشت گوش نیندازد، مدام نیاید تمدید کند، هم خودمان هم وقت بگذاریم. لذا اجرای مدت آزمایشی کار به این هم ندارد، موارد دیگر هم بوده، عین هشتادوپنجی که در این مجلس رسم شده این را هشتادوپنجی کنیم، آن را هشتادوپنجی کنیم، اصلاً بدون نظر کل نماینده‌ها، یک کمیسیون بنشیند، کمیسیون‌های ما هم که اغلب رسمیت ندارد، چون باید دوسوم باشد تا رسمیت پیدا کند. دوسوم که هیچ، گاهی هم زورکی می‌شود به عدد همین نصف برسد. پس دفاع من این است که به این دلیل حذف کنیم که بعد هم ما در عسر و حرج قرار می‌گیریم. اگر نرسیدیم، وقت بگذاریم، اهم و مهم کنیم. خواهش من از خواهران و برادران این است، این را حذف بفرمایید.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. آقای کامران! البته تا دولت صحبت می‌کند، اگر کمیسیون‌های ما به حد نصاب دوسوم نرسد هیچ چیزی را که به صحن نمی‌دهند. شما اغلب این را می‌گویید این‌طور نیست، اقلاً از پشت تریبون این‌طور نگویید. آقای دکتر بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
نمایندگان محترم عنایت بفرمایید! شما قانونی را در گذشته وضع کردید، قانون، قانون آزمایشی بود. بعد فرمودید که دولت باید لایحه بیاورد تا این قانون را تبدیل به یک قانون دائمی کند و دولت هم در موعد مقرر لایحه‌اش را آورد. دو سال پیش همین مطلب و همین پیشنهاد مطرح شد، گفتیم بزرگواران! شما باید تصویب کنید، لایحه به نزد شما آمده است. سال گذشته دوباره همین مطلب توسط جناب آقای کامران مطرح شد، گفتیم برادر عزیز! شما باید قانون را مصوب کنید تا ما بتوانیم اجرا کنیم. الان هم لایحه دولت نزد شماست، اگر شما می‌توانید در چند روز باقیمانده تا شب عید قانون را مصوب کنید و در اختیار دولت بدهید،‌ اشکالی ندارد دست دولت باز است. اما اگر نکنید که دولت اینجا تقصیری ندارد. شما به موقع باید قانون را تصویب کنید، چون لایحه را دولت دو،‌ سه سال پیش تقدیم کرده است. حالا اگر این را تصویب نکنید چه می‌شود؟‌ ما قانون نداریم و نمی‌توانیم مالیات بر ارزش افزوده را بگیریم، یعنی بیش از (70) هزار میلیارد تومان درآمدها را موجب قانونی نداریم. بعد هم نگیریم چه؟ یک قسمتش برای شهرداری‌ها است نمی‌توانیم بدهیم،‌ یک قسمتش برای سلامت است نمی‌توانیم بدهیم، برای حمل و نقل است نمی‌توانیم بدهیم، برای دولت و کارمندان است نمی‌توانیم بدهیم. بنابراین یک امر بدیهی است،‌ شما طلب لایحه کردید، دولت داده،‌ مصوب نکردید. حالا که مصوب نشده باید قانون قبلی را تمدید کنید که کشور با خلأ قانونی روبرو نشود. بنابراین حذف این ایجاد مشکل می‌کند. خواهش می‌کنم به حذف آن رأی ندهید.

مسعود پزشکیان
حضار 194 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را راجع به این مسأله اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. نمایندگان محترم لطفاً در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. (26) تا رأی آورد. نفر بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! یک راهنمایی بفرمایید، آقای دکتر همتی پیشنهاد دادند که این تا سال آینده‌ بشود تا شهریورماه. از این نظر مشکلی نیست، ولی چون قانون جدید ممکن است در ارقامش تغییراتی باشد بودجه یکساله ما را عملاً شش‌ماهه می‌کند، چون سقف اعتبارات بودجه در شش‌ماه دوم تغییر خواهد کرد.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر همتی! اجازه بدهید رد شویم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر همتی! بودجه یکساله است، در درآمدها ایجاد اشکال می‌کند.

مسعود پزشکیان
حالا اگر قانون مصوب شد که قانون می‌شود، اجازه بدهید رد شویم. بفرمایید.

احمد همتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام مجدد. همکاران عنایت بفرمایید! این چیزی که در لایحه دولت آورد شده تا پایان سال 98 بحث قانون مالیات بر ارزش افزوده را که به صورت آزمایشی است مجدداً‌ تمدید کرده است. یعنی الان ما شش سال است اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده را داریم تمدید می‌کنیم و این هم همه اصناف، هم خود دولت و هم مردم و هم بازرگانان و تجار عزیز را درگیر کرده است و قطعاً‌ یک مانع اساسی در اقتصاد کشور است. حالا اگر ما تا پایان سال 98 این را تمدید کنیم چه اتفاقی می‌افتد؟ ما پایان سال 98 انتخابات مجلس را داریم،‌ یعنی عملاً این طرح آزمایشی حداقل برای دو، سه سال دیگر به تعویق می‌افتد. اگر ما سقف شهریور را قرار بدهیم حداقل این مجلس دهم فرصت خواهد داشت که در سال 98 تکلیف اجرای آزمایشی این قانون را مشخص کند و در واقع تکلیف اقتصاد کشور را در این بخش روشن کند. خواهش می‌کنم عنایت بفرمایید، برای این یک سقفی تعیین کنید که تکلیف همه در این رابطه در کشور روشن شود،‌ سپاسگزارم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! با عرض معذرت پیشنهادشان قابل طرح نیست. عرض کردم، آقای رئیس فرمودند که مطرح شود، آقای دکتر همتی! با عرض معذرت چون پیشنهاد شما سقف بودجه را تا پایان سال بلاتکلیف نگه می‌دارد قابل طرح نیست. اگر اجازه بدهید از آن عبور کنیم.

غلامرضا کاتب
قابل طرح است، چون شش‌ماه فرصت دارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
اصلاحیه بودجه لازم دارد. ولی اعمال سال آینده براساس قانون فعلی خواهد بود. پیشنهاد حذف بند «ز» را داریم، آقای محجوب بفرمایید.

علیرضا محجوب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! عنایت بفرمایید که ما متوجه مأخذ این ده برابر نشدیم. ان‌شا‌ءالله اولاً‌ مأخذ عبارت «ده برابر» را توضیح بدهند که در ابتدای بند «ز» آمده است و بعد هم دقت بفرمایید، متأسفانه هر چه جلو می‌رویم انگار از رنگ و محتوای بودجه‌ای خالی‌تر می‌شویم. یعنی وقتی ما ده برابر را به (30) برابر اصلاح می‌کنیم، اینجا داریم صراحتاً قانون را اصلاح می‌کنیم، آن هم قانون مالیات‌های مستقیم را. آقایان! چنین روال‌هایی را نمی‌شود علیه مردم به جریان انداخت، درست است مالیات به موجب قانون وضع می‌شود، درست است قانون بودجه هم قانون است، اما دقت بفرمایید، این بودجه‌ریزی است، قانون وضع مالیات و وضع عوارض نیست. نحوه هزینه کردن مالیات و نحوه تحصیل مالیات اینجا می‌تواند بحث شود،‌ ولی اینکه چقدر مالیات بگیریم و چه شکلی بگیریم،‌ اینها قانون موضوعه دارد، قانون موضوعه‌اش هم قانون مالیات‌های مستقیم است. در واقع کلاً یک تبصره را به این اختصاص دادید. حالا در هر تبصره دیگری هم من مرتب دارم می‌بینم بخشی از این قانون به حل مشکل دستگاه مالیاتی اختصاص دارد. آقایان مشکل دارند فوریتی بیاورند، با عجله بیاورند، زودتر از اینکه به جریان بیفتد اگر در شهریور اقدام می‌کردند تا حالا اصلاحات‌شان را گرفته‌ بودند. اقدامات این هم که آن طرف سال است. من خواهش می‌کنم در این مورد دقت بفرمایید، فردا مراجعین‌تان می‌گویند شما این‌طور کردید، حتی ممکن است به خاطر نیاورید. من خواهش می‌کنم با دقت به اینها رأی بدهید، متشکرم.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون. آقای رئیس! ان‌شا‌ءالله مخالف و موافق صحبت نمی‌کنند، دولت هم صحبت نمی‌کند.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
نمایندگان محترم عنایت بفرمایید! برای بهبود فضای کسب و کار به خصوص برای کسبه جزء، کسبه جزء کسانی هستند که تعدادشان خیلی زیاد است، ولی میزان فروش و درآمدشان اندک است. طبق قانون باید برای تک‌تک اینها پرونده مالیاتی درست شود. اگر این میزان پرونده، یعنی ما بخواهیم حدود چند میلیون پرونده درست کنیم باید هزاران نفر را در سازمان مالیاتی استخدام کنیم که حتی یک دکه هم برود یک پرونده مالیاتی بزرگ داشته باشد. از حدود چهار، پنج سال قبل شما گفتید میزان فروشش را در نظر بگیرید، میزان فروش را نسبت به حداقل در نظر گرفتند، آنهایی که در ماه فروش‌شان کمتر از (20) میلیون تومان بود می‌گفتند با آنها توافق کنید، فروش نه درآمد، در ماه فروش‌شان کمتر از (20) میلیون تومان بود. می‌گفت توافق کنید، توافقی از آنها مالیات بگیرید، یا افزایشش را توافق کنید،‌ کسر هم نشود. الان (20) میلیون تومان فروش در ماه رقم بسیار ناچیزی است، یک بروکراسی سنگینی است و کسبه جزء آزار می‌بینند. سازمان مالیاتی گفته این را تبدیل کنید فروش در ماه حدود (70) میلیون تومان. یعنی کسی که فروشش در ماه (70) میلیون تومان است توافقی باشد که ما یک بروکراسی سنگین و آمد و شد مردم به اداره مالیات و مشکلات پیاپی آن را کم کنیم. بنابراین تسهیل امور مردم، بهبود فضای کسب و کار، رعایت حال کسبه جزء و قطعی کردن مالیات است که بتوانیم اتکا کنیم. حذف این هم برای کسبه ما ایجاد مشکل می‌کند و هم برای سازمان امور مالیاتی و فضای کسب و کار هم نامناسب می‌شود. خواهش می‌کنم به حذفش رأی ندهید.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، کمیسیون بفرمایید.

حسن سلیمانی
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید عزیزان! در رابطه با بحث‌های حقوقی، من آن بار مشکل را عرض کردم، الان هم از دوستان عزیزی که در موافقت یا مخالفت مطلبی را بیان می‌کنند خواهش می‌کنم به الفاظ موضوع مورد بحث توجه کنند، جناب آقای سلیمی هم دارند به عرایض بنده توجه می‌کنند و ممنونم. ببینید! آن متنی که ما می‌خواهیم در آن بحث کنیم، از نظر حکم، موضوع و طریق چه بحثی را مطرح می‌کند، چه می‌گوید؟ آیا واقعاً آنچه را که داریم بحث می‌کنیم به موضوع برمی‌گردد یا نه؟ برای روشن شدن جهات توجیه حذف، من مستند را می‌خوانم که ماده (84) چه می‌گوید و ما چکاری می‌خواهیم انجام بدهیم. (30)‌ برابر به نفع مستضعفین است، به نفع‌شان نیست، می‌خواهیم مالیات‌شان را اضافه کنیم، می‌خواهیم طریق را درست کنیم تا روشن شود. تبصره مقرر در ماده (100) می‌گوید: «سازمان امور مالیاتی کشور می‌تواند برخی از مشاغل یا گروه‌هایی از آنان را که میزان فروش کالا و خدمات سالانه آنها حداکثر ده برابر معافیت موضوع ماده (84) می‌باشد را از انجام بخشی از تکالیف از قبیل نگهداری اسناد و مدارک و اظهارنامه مالیاتی معاف کند». در قانون برنامه آوردید، گفته شرط برخورداری از معافیت دادن اظهارنامه است. یعنی اگر کسی اظهارنامه ندهد نمی‌تواند از معافیت برخوردار باشد. حالا ما یک گروه‌های پایینی داریم که امسال برابر تبصره (6) شما این مبلغ را به (2) میلیون و (800) هزار تومان رساندید، می‌گوید ده برابر می‌شود (28) میلیون. می‌خواهیم بگوییم کسانی که این را دارند بالا سه برابر شود، اینها نیازی به اظهارنامه نیست که از این معافیت برخوردار شوند. حالا این خدمت به مستضعفان است یا ظلم به مستضعفان است؟ در جهت تسهیل امور است، یا در جهت صعوبت امور است؟ اگر این حذف شود معنایش این است که به اصل برمی‌گردیم و آن ده برابر باقی می‌ماند و مردم با امکان استفاده از تسهیل این تبصره در رابطه با آن معافیت‌ها دچار مشکل می‌شوند. پس من خواهش می‌کنم عزیزان به حذف رأی ندهند.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. حضار 194 نفر، کمیسیون و دولت مخالف هستند. نمایندگان محترم لطفاً نظر خودتان را نسبت به این پیشنهاد اعلام بفرمایید. (13) تا رأی دادند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. موضوع بعدی را مطرح کنید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! باز آقای محجوب و آقای قاضی‌پور حذف بند الحاقی (1) را پیشنهاد داده‌اند. (قاضی‌پور ـ‌ الحاقی (1) را مطرح نمی‌کنم) الحاقی (1) را مطرح نمی‌کنید؟‌ آقای کوچکی‌نژاد و آقای یوسفی هم از اصلاحی الحاقی (1) منصرفند. حذف بند الحاقی (2) را بفرمایید.

مسعود پزشکیان
بند الحاقی (2) را اگر اجازه بفرمایید ابهامات زیادی دارد، اگر این را قبول کنید به کمیسیون برگردد. آقای دکتر تاج‌گردون! بند الحاقی (2) ابهامات زیادی دارد، به کمیسیون ارجاع بدهیم که حل کند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! پیشنهاد حذف داریم، آقای رجبی شما نفر اول پیشنهاد حذف هستید. آقای کاتب صحبت کند؟ آقای کاتب بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم من از همکاران عزیز خواهش می‌کنم دقت کنید که چه مصوبه‌ای داریم. ببینید! طرح دانشگاه تهران که الان در دستور کار است (22) سال پیش این طرح توسط همکاران دانشگاه تهران انجام شده است. تمام ساکنین اطراف دانشگاه تهران به شدت ناراضی هستند، چرا املاک و منازل‌شان بلاتکلیف است، نمی‌توانند خرید و فروش کنند و نمی‌توانند الان هیچ کاری کنند. به گفته امیرالمؤمنین که هر کس به بندگان خدا ظلم کند علاوه بر اینکه بندگان خدا با آنها مخالف می‌شوند خداوند نیز دشمن آنها خواهد شد که به آنها ظلم می‌شود. عزیزان من ببینید! اگر دانشگاه تهران به مردم ساکنین اطراف خودش (22) سال است ظلم می‌کند، ما در مجلس شریک این تصمیم نشویم. چرا؟ زمان ده سال گذشته وقتی می‌خواست این قانون تصویب شود نزدیک (12) هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته که این قانون تصویب شود. اگر حتی با قیمت امروز حساب کنیم نزدیک (20) هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که این تصویب شود. وقتی که (20)‌ هزار میلیارد تومان می‌خواهد، ما امسال هم بیاییم (1000) میلیارد تومان پول به او بدهیم، اگر (1000) میلیارد تومان هم پول به این بدهیم (20)‌ سال دیگر ساکنین اطراف دانشگاه تهران منازل‌شان باید (20)‌ سال دیگر همچنان بلاتکلیف بماند که ما می‌خواهیم طرح اجرا کنیم. همکاران عزیز! ما خودمان در مجلس شورای اسلامی برای عدالت قانون تصویب کردیم، هر طرحی که در شورای عالی معماری و شهرسازی در کشور تصویب می‌شود حداقل مدت سه سال می‌تواند آن طرح پایدار بماند. یعنی بعد از سه سال دیگر آن طرح قابل اجرا نیست. باید آن طرح را رها کنید، این قانون ماست. چطور ما الان (22)‌ سال است همچنان این طرح را داریم و می‌خواهیم (20) سال دیگر مردم را معطل کنیم، این یک نکته. نکته بعدی که می‌خواهم بگویم، ما در سیاست‌های کلان گفتیم مرکز پایتخت الان با مشکلات کلان مواجه است، مردم قدرت نفس کشیدن ندارند، آلودگی دارد مردم را اذیت می‌کند، از یک طرف می‌گوییم که تهران را کوچک کنیم، از یک طرف می‌گوییم دانشگاه تهران را بزرگ کنیم. کاری ندارد، بخش مقطع کارشناسی یا مقاطع دیگرش را به خارج از تهران ببرند. چه ایرادی دارد که این بخش را به استانهای همجوار بدهند، قم، قزوین، کرج و هر نقطه‌ای از کشور ایران اسلامی که می‌تواند این کار را انجام بدهد. همکاران! نکته بسیار مهمی که من خواهش و استدعا می‌کنم که این را دقت کنید، الان وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل و توسعه راههای روستایی و اصلی، فقط برای راههای روستایی خودش نزدیک (2000) میلیارد تومان بدهکار است و اعتبار می‌خواهد راههای روستایی خودش را انجام بدهد. برای راههای اصلی خودش پیمانکاران الان نزدیک (5000) میلیارد تومان طلب دارند. الان سیاست ما توسعه ریلی کشور است. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) وقتی که وزارت راه و شهرسازی پول دارد، برود (5000)‌ میلیارد تومان بدهی خودش را به پیمانکاری که هر روز پشت درب وزارت راه و شهرسازی ایستاده است بدهد. نکته سوم و مطلب بعدی این است که این مصوبه، مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی ندارد و اصلاً قابل اجرا نیست. نکته آخری که من از همکاران عذرخواهی می‌کنم، (40)‌ نفر از همکاران پیشنهاد حذف داده بودند، من استدعا کردم به جهت اینکه مطالعاتی داشتم اجازه بدهند من مطرح کنم، از سرور عزیزم جناب آقای رجبی هم صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم. ضمن اینکه ما می‌توانیم رشته‌های دانشگاه تهران را به خارج از کشور و دانشگاه‌های دیگر بفرستیم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. مخالف صحبت کند. (سالک‌کاشانی ـ اخطار دارم) اگر هم کسی اخطار دارد گوش می‌دهیم.

محمد علی وکیلی
جناب آقای برزگر مخالف هستند، بفرمایید.

شهروز برزگر کلشانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی و مردم شریف ایران سلام و عرض ادب دارم. دوستان دقت داشته باشید! برادر بزرگوارمان آقای کاتب فرمودند دانشگاه تهران به همسایگان خود ظلم می‌کند، ما نباید شریک این ظلم باشیم. اتفاقاً به همین دلیل است که ما باید ورود کنیم و این اختلافی که هست، بالاخره (100)، (150) واحد خانه‌ای که آنجا در اطراف دانشگاه تهران هستند، نه می‌توانند ساخت و ساز داشته باشند، نه می‌توانند توسعه بدهند، باید تعیین تکلیف شود و این یکی از وظایف مسکن و شهرسازی به اضافه شهرداری‌ها است که در توسعه و گسترش دانشگاه‌ها پای کار بیاید. همچنین این طرح توسعه برای دانشگاه شریف و امیرکبیر است. دانشگاه تهران یکی از دانشگاه‌های معتبر و مهم کشور جمهوری اسلامی ایران است که به عنوان پایگاه علمی و سیاسی در کشور مطرح است. اگر ایراداتی دارد، آقای دکتر پزشکیان! ما نمی‌گوییم ایراد ندارد، ایراد دارد، به کمیسیون برگردد، کمیسیون تلفیق ایراداتش را برطرف کند، مرتفع شود، دانشگاه‌هایی هم که مد نظر است، شریف و امیرکبیر اضافه شود. در کمیسیون تلفیق بیشتر چکش‌کاری شود و بعداً به صحن علنی مجلس برگردد. اما اینکه بخواهیم همین‌طور بی‌خیال از کنار این موضوع رد شویم، بالاخره باید تعیین تکلیف شود، آن واحدها و منازلی که در حاشیه دانشگاه تهران هستند تکلیف‌شان مشخص شود. من از دوستان خواهش می‌کنم که به حذف این بند رأی ندهند، اگر هیأت‌رئیسه محترم اجازه بدهد آقای دکتر پزشکیان این را به رأی بگذارند که به کمیسیون برگردد و بیشتر چکش‌کاری شود.

مسعود پزشکیان
اخطار را هم گوش می‌دهیم. اخطار راجع به این موضوع است بفرمایید.

محمد علی وکیلی
حاج‌آقای سالک اخطار دارند، بفرمایید.

احمد سالک کاشانی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم اولاً ما با گسترش فعالیت‌های دانشگاهی و رشد علمی و کسب قله‌های علمی دنیا مخالفتی نداریم و باید تشویق کنیم. اخطار من بند (9) اصل سوم و اصل (52)‌ قانون اساسی است. بند (9)‌ اصل سوم رفع تبعیض است، اختصاص این مسأله فقط به دانشگاه تهران تبعیض است، کشور در استانهای مختلف دانشگاه‌هایی دارد که گرفتار همین مسائل هم هستند، مثل ارومیه، تبریز، اصفهان، زنجان، شیراز و مشهد، هر کجا که بگویید همین مسأله را دارد. این یک نوع تبعیض است، خلاف عدالت است، این نکته اول. نکته دوم؛ اصل (52)، بودجه سالانه کل کشور به ترتیبی که قانون تعیین می‌کند باید بیاید و عدد و درآمد‌هایش در خزانه، این هم در اینجا مطرح نیست. کلاً در اختیار دانشگاه تهران گذاشته شده است. من روی این مسأله بحث ندارم که گفتند همسایه‌های اطراف دانشگاه ناراحت هستند، مطلبی که آقای کاتب گفتند و این یک ظلم است و این هم مسأله است. اصلاً نفس این الحاق با بند (9) اصل سوم مغایرت دارد و حتماً شورای نگهبان برخورد می‌کند و ما در مجلس نیاییم پایه‌گذار تبعیض باشیم، بلکه پایه‌گذار عدالت باشیم. اینجا برای اجرای همین مسأله نشستیم.

مسعود پزشکیان
حاج‌آقا! این به نظر من مخالف قانون اساسی نیست، چه در رابطه با اصل سوم و چه اصل (52)‌ که فرمودید به خاطر اینکه دانشگا‌ه‌ها را خود مجلس اجازه داده یک چهارچوبی داشته باشند و توسعه هم یک تناسبی دارد. حالا ما جزئیات آن را بحث نمی‌کنیم. موافق صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای سیداحسن علوی موافق هستند، بفرمایید.

سیداحسن علوی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم عرض سلام و خداقوت خدمت همکاران گرامی دارم و لازم می‌دانم از فرصت استفاده کنم و روز (2)‌ اسفند روز زبان مادری را خدمت همه اقوام و همزبانان عزیزم تبریک و تهنیت عرض کنم. این پیشنهاد نشان از یک لابی‌گری پرقدرتی دارد که توانسته‌اند این پیشنهاد را این‌طور ملحوظ کنند. من خدمت شما عزیزان عرض کنم، آقای دکتر کاتب یک اشاره به این کرد که وزارت راه و شهرسازی (5000) میلیارد تومان بدهکار است، اتفاقاً نه، (19) هزار و اندی، بلکه (20) هزار میلیارد تومان امروز وزارت راه و شهرسازی به پیمانکارانش و کسانی که مطالباتی دارند بدهکار است. بنابراین در این بخش اگر وزارت راه و شهرسازی خیلی قدرت داشته باشد باید برود تا بتواند این مطالبات را تأدیه کند. ضمن اینکه ما باید دانشگاه تهران را بیشتر برای تحصیلات تکمیلی در نظر بگیریم و بخشی از رشته‌ها را از طریق دانشگاه‌های دیگر تفویض کنیم و این تمرکز رشته‌ها را در تهران این‌قدر نداشته باشیم. خود همین تمرکز رشته باعث می‌شود که ما مهاجرت وسیعی را دوباره به تهران داشته باشیم و سرریز جمعیت و مشکلات امروز اقتصادی و اجتماعی که در تهران به وجود آمده بخش زیادی از آن ناشی و متوجه همین مسائلی است که ما امروز همه تصمیمات را آوردیم در مرکز کشور متمرکز کردیم. بنابراین من پیشنهاد آقای کاتب را بسیار پیشنهاد معقول و منطقی می‌دانم و از همکاران گرامی تقاضا دارم به این پیشنهاد رأی مثبت بدهند.

مسعود پزشکیان
دولت موافق است. کمیسیون بفرمایید.

محمدمهدی مفتح
بسم الله الرحمن الرحیم ملاحظه بفرمایید اصلاً صورت مسأله روشن شود. اینجا بحث این مطرح نیست که رشته‌ها در دانشگاه تهران متمرکز شوند یا دانشگاه تهران رشته‌های علمی‌اش را توسعه بدهد. اصلاً‌ ما در این متنی که اضافه شده و کمیسیون آورده در این مباحث وارد نشدیم. موضوع این است؛ در اطراف دانشگاه تهران یک طرحی توسط مراجع ذی‌ربط تصویب شده است که فضای قابل توجهی از اطراف دانشگاه تهران به عنوان شهر دانش در طرح توسعه دانشگاه تهران قرار گرفته‌اند و این مالکین نمی‌توانند هیچ تصرفی در منازل خودشان داشته باشند، نمی‌توانند آن را بفروشند، نمی‌توانند تخریب و بازسازی کنند. در حقیقت مالک هستند،‌ ولی حق استفاده کامل را ندارند. دانشگاه تهران هم بودجه‌ای که برای خرید این منازل بخواهد تخصیص بدهد بودجه محدودی است. نمی‌تواند بطور کامل آنها را ظرف یکی، دو سال بخرد. اینجا براساس پیشنهادی که دوستان دادند آمدیم در کمیسیون تصویب کردیم که وزارت راه و شهرسازی از املاکی که دارد، چون مجری این کار وزارت راه و شهرسازی است، از املاکی که در تهران دارد این (1000) میلیارد تومان را تأمین و به خرید این منازل کمک کند. البته دانشگاه‌هایی مثل شریف و صنعتی امیرکبیر هم همین طرح را به شکل مشابه دارند، آنها هم طرح مصوب دارند. ولی اینجا بحث دانشگاه تهران مطرح است. بودن این بندی که کمیسیون تصویب کرده این امکان را فراهم می‌کند که وزارت راه و شهرسازی این مبلغ را به این دانشگاه برای تملک آن اراضی کمک کند و در حقیقت کمکی به مردم شود برای اینکه واحد مسکونی‌شان در محدوده دانشگاه تهران تعیین تکلیف شود.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. حضار 194 نفر، دولت و کمیسیون مخالف هستند، نمایندگان محترم لطفاً نظر خودتان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. حذف می‌شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! اگر زحمت‌تان نیست بخش درآمدی کل تبصره را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
کل اصل تبصره (8) با اصلاحاتش را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظر خودتان را راجع به این تبصره اعلام بفرمایید. کل این تبصره‌ها در چارچوب قانون خواهد بود، آن بحث ارزش افزوده هم اگر تصویب شود و قانون شد اجرا می‌شود.

اکبر رنجبرزاده
هنوز (55) نفر رأی نداده‌اند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای تاج‌گردون خودتان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
عزیزانی که اینجا هستند، آقایان: تاج‌گردون، یارمحمدی، عزیزی، هاشمی.

مسعود پزشکیان
حضار 194 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. تبصره بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر!‌ جمعی از همکاران درخواست الحاق به تبصره دارند، اگر اجازه بفرمایید خدمت شما و همکاران عرض کنیم. آقای امیرخامکانی بفرمایید. آقای خامکانی! ظاهراً پیشنهاد شما هزینه‌ای است.

حسین امیری ‌خامکانی
نه، درآمدی است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
جناب آقای امیری‌خامکانی! این سیاست‌گذاری است، از شما عذر می‌خواهم. آقای لاهوتی بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم عنایت بفرمایند ببینید! برداشت رودخانه‌ها، معادنی که دارد برداشت می‌شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای لاهوتی عذر می‌خواهم! این پیشنهاد شما بخش درآمدی به شرط گردش خزانه قابل طرح است، این را می‌پذیرید؟ وگرنه خلاف اصل (53) می‌شود.

مهرداد لاهوتی
مخالف
این برداشت‌هایی که در رودخانه‌ها الان دارد صورت می‌گیرد، استحضار دارید که واقعاً خسارت سنگینی هم به معابر، پل‌ها و جاهای دیگر دارد وارد می‌کند. پیشنهاد ما این است که (20) درصد درآمد حاصله همانطور که استاد بنده جناب آقای قاضی‌زاده هم فرمودند به حساب خزانه وارد شود و در نهایت این پول جهت ساماندهی رودخانه‌ها در اختیار وزارت نیرو قرار بگیرد. واقعاً امروز همه ما در استانهای خودمان دچار حوادث مختلفی هستیم. آقای ندیمی هم الان من می‌بینم واقعاً در استان گیلان دارند سرشان را تکان می‌دهند،‌ درست هم هست. واقعاً در استانهای مختلفی همه ما دچار خسران و ضرر هستیم و حوادث مختلفی به معابر و زمین‌های مردم دارد وارد می‌شود. بنابراین پیشنهاد ما این است که وزارت صنعت و معدن مکلف شود (20) درصد درآمد حاصله را پس از واریز به خزانه در اختیار وزارت نیرو قرار بدهد، جهت ساماندهی رودخانه‌ها. الان رودخانه‌ها متولی ندارند، اصلاً معلوم نیست متولی ساماندهی رودخانه‌ها در کشور چه کسی است؟ سراغ وزارت نیرو می‌رویم، وزارت نیرو می‌گوید من منابعی در این ارتباط در اختیار ندارم. من خواهش می‌کنم دوستان به جهت پیشگیری از خسران و خسارت بیشتر این اختیار را بدهید که این (20)‌ درصد منابع را وزارت صنعت و معدن به حساب خزانه واریز کند، در نهایت هم در اختیار وزارت نیرو جهت ساماندهی رودخانه قرار بگیرد.

مسعود پزشکیان
مخالف صحبت می‌کند؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای شاعری مخالف هستند، بفرمایید.

مسعود پزشکیان
هزینه‌ای است؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای لاهوتی! اینجا یک شبهه ایجاد کردند، شما محل ایجاد درآمد جدید که تعریف نکردید، می‌خواهید (20) درصد جابه‌جا بفرمایید. پس هزینه‌ای می‌شود، از شما عذرخواهی می‌کنم. آقای عثمانی! کدام پیشنهادتان را مطرح می‌فرمایید؟‌ شماره (67)‌ در سامانه. بفرمایید.

محمدقسیم عثمانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران! یک برگه‌ای هم خدمتتان توزیع شده، همه شما در حوزه‌های انتخابیه با این مشکل مواجه هستید. کسانی که از مسکن مهر رفتند ثبت‌نام کردند و خریدار شدند، اینها تعاونی‌هایی تشکیل دادند که این تعاونی‌ها بعضاً توسط ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها و استان‌ها به بانک مسکن معرفی شدند، بعضاً به بانک ملی برای گرفتن تسهیلات. حالا، آنهایی که به بانک مسکن معرفی شده‌اند دولت آمده خط اعتباری به آنها داده و در بند (1) که در همین تبصره (8) گذشت شما (5000) میلیارد تومان در اختیار قرار دادید برای این یارانه سودی که بانک مسکن می‌گیرد به خاطر تخفیفی که به دارندگان مسکن مهر می‌دهد. اما کسانی که از بانک ملی این تسهیلات را گرفته‌اند، متأسفانه دولت نیامده این کمکی که باید می‌کرد و آن یارانه سودی را که باید پرداخت می‌کرد پرداخت کند. نتیجه‌اش چه شده؟ دو تا تعاونی که کنار همدیگر هستند، یکی از بانک مسکن وام گرفته، قسطش ماهانه حدود (200) هزار تومان است، یک تعاونی مسکن مهر که کنار و بغل دست آن است، قسط آن شده (400) هزار تومان، (450)‌ هزار تومان، چرا؟ چون دولت در قبال بانک مسکن به موجب همین بند (1) تبصره (8) تعهدش را ایفا کرده، ولی درخصوص بانک ملی این تعهد ایفا نشده است. همان‌طوری که دولت آمده برای بانک مسکن به مردم و دارندگان مسکن مهر، کمک کرده و نرخ سودشان تقلیل پیدا کرده و به تبع آن قسط‌شان پایین آمده، ما گفتیم همین تسهیلات و امکانات را برای بانک ملی هم قائل شویم که دارندگان مسکن مهر نرخ سود یکسان و قسط یکسان بدهند. اینها همزمان مراجعه کردند، همزمان مسکن‌شان ساخته شده، همه از یک طیف و یک صنف هستند، برای یک تعاونی، قسط ماهانه‌اش می‌شود (180) الی (200) هزار تومان، برای مشابه آن می‌شود (450) هزار تومان که اصلاً‌ عادلانه نیست. خواهش من این است همان تعهدی را که دولت هم به بانک مسکن و هم به بانک ملی داده، آن تعهدات را که درخصوص بانک مسکن مدیرعامل محترم تشریف دارند، تقبل کردند.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر! از کجا این پول را بدهد؟

محمدقسیم عثمانی
آقای دکتر گفتم، در بند (1) چطور گفتیم به حساب افزایش سرمایه دولت نزد بانک مسکن اضافه شود، این هم گفتیم به افزایش سرمایه دولت نزد بانک ملی اضافه شود. یعنی مکانیزمی را که در بند (1) آوردیم، آقای قاضی‌زاده! اگر یک بار قرائت بفرمایید، عین همان را برای بانک ملی هم ایفا کنیم که نرخ سود تسهیلاتی که به صاحبان مسکن مهر می‌دهند از همه بانک‌ها یکسان شود. نه اینکه بنده به بانک مسکن معرفی شده‌ام با نرخ (4) درصد سود به من تسهیلات بدهند، دیگری رفته به بانک ملی مراجعه کرده با نرخ (14) درصد به او دارند تسهیلات می‌دهند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
همکار عزیز آقای دکتر عثمانی! ماده (17)‌ قانون برنامه در بند «الف» هر گونه تکلیف به بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در راستای استفاده از منابع آنها و تسهیلات با نرخ سود کمتر را ممنوع کرده است.

محمدقسیم عثمانی
تکلیف به دولت است، ببینید! دولت مکلف است بیاید این مابه‌التفاوت را پرداخت کند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
نه، شما بند اول بانک مرکزی را دارید تکلیف می‌کنید.

محمدقسیم عثمانی
آقای دکتر! دو تا پیشنهاد است، یکی را گفتم دولت.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ما برای اینکه شما مثل آقای دکتر همتی از ما عصبانی نشوید منشأش را هم گفتیم، با عرض معذرت قابل طرح نیست.

محمدقسیم عثمانی
آقای دکتر! خواهش می‌کنم یک لحظه دقت کنید، ببینید! این مشکل تمام کشور است، مشکل یک شهرستان و دو شهرستان نیست.

مسعود پزشکیان
خلاف قانون برنامه است، قابل طرح نیست، متشکرم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای خدری اصرار بر تذکر دارد.

مسعود پزشکیان
اجازه بدهید تذکرات را گوش بدهیم و بقیه را برای روز شنبه بگذاریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
صبح چون در رابطه با بحث اصلاح ردیف درآمدی بند «الف» ماده (43) قانون برنامه ششم در یکی از مصوبات بود، اصلاح عنوان ردیف درآمدی (160187) به درآمد موضوع جزء (5) «الف» ماده (43) قانون برنامه ششم، آقای تاج‌گردون اصلاحیه داده‌اند.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون.
4 تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولین اجرایی کشور

مسعود پزشکیان
تذکرات را گوش می‌دهیم.

احمد امیر آبادی فراهانی
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات نمایندگان به مسئولین اجرایی کشور: ـ آقایان: جبار کوچکی‌نژاد‌ ارم‌ساداتی (رشت)، یعقوب شیویاری (میانه) و ذبیح نیک‌فر‌ لیالستانی (لاهیجان و سیاهکل) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص اینکه به چه مجوزی بیش از قیمت خودرو از مردم هزینه خودرو دریافت می‌کنید؟ ـ آقایان: جبار کوچکی‌نژاد‌ارم‌ساداتی (رشت) و ذبیح نیک‌فر‌لیالستانی (لاهیجان و سیاهکل) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه چرا سهمیه آرد به اندازه کافی به گیلان نمی‌دهید؟ ـ آقای علی‌محمد مرادی (قروه و دهگلان) به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص اینکه به چه دلیل دانشگاه آزاد اسلامی شأن و جایگاه ارباب رجوع را رعایت نمی‌کند؟ ـ آقایان: سیدتقی کبیری (خوی و چایپاره) و اکبر رنجبرزاده (اسدآباد) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اینکه چرا در راستای رفع مشکل بیمه قالیبافان اقدامی صورت نمی‌گیرد؟ ـ خانم ناهید تاج‌الدین (اصفهان) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص اینکه چرا علی‌رغم وجود سهمیه بیمه هنرمندان، صدور بیمه تأمین‌اجتماعی هنرمندان اصفهان انجام نمی‌پذیرد؟ ـ آقای محمود نگهبان‌سلامی (خواف و رشتخوار) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص دلیل عدم نظارت دقیق بر اجرای پروژه باند دوم خواف و سلامی که کمتر از یک سال از تحویل موقت و بهره‌برداری زیرساخت و آسفالت آن از بین رفته و پر از چاله و گودال شده است، چیست؟ ـ آقای علی اسماعیلی (نور و محمودآباد) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص مشکل تردد جاده بلده به پل زنگوله بر اثر برف و کولاک زیاد. ـ آقای جلال محمودزاده (مهاباد) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص دلیل بی‌تفاوتی مجموعه وزارتخانه جناب‌عالی به عدم ترمیم دریافت‌های کارکنان جهادکشاورزی. به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص اینکه به چه دلیل بر عملکرد بانک‌های قرض‌الحسنه خصوصی علی‌الخصوص بانک کوثر نظارت نمی‌شود. ـ آقای منصور مرادی (مریوان و سروآباد) به رئیس‌جمهور محترم و وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص عدم اجرای اصل (15)‌ قانون اساسی. ـ آقای محمدرضا رضایی‌کوچی (جهرم) و خانم سیده‌فاطمه ذوالقدر (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص عدم توجه وزارت نیرو به تأمین پایدار آب در استانهای شرقی،‌ جنوبی و مرکزی کشور. ـ آقای بهروز بنیادی (کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه امروز که شورای هماهنگی اقتصادی بنا بود به دستور مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در تمام مسائل کشور مبسوط‌الید می‌باشند چرا تاکنون مصوبات این شورا نتوانسته انتظارات مقام معظم رهبری، مردم و مجلس را در مدیریت بازار برآورده کند. ـ آقای شمس‌الله شریعت‌نژاد (تنکابن، رامسر و عباس‌آباد) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص مردمی که پس از یک سال از آماده بودن پروژه جدید حدود پنج ماه پیش برای آنها بیمارستان افتتاح فرمودید، تاکنون یک بیمار بستری نشده است. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه چرا علی‌رغم کفایت تولید شیر خام داخلی، برای تأمین نیازهای کشور کماکان واردات پودر شیر و کره حیوانی ادامه دارد؟ به وزیر اطلاعات درخصوص وقوع عملیات تروریستی اخیر در داخل کشور افزایش تدابیر امنیتی برای جلوگیری از تکرار این‌گونه حوادث را اقتضا می‌کند. ـ آقای علیم یارمحمدی (زاهدان) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص اینکه آیا فعالیت مدیران دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان در مطب‌های خصوصی دارای وجاهت قانونی است یا خیر؟ ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار)، اکبر رنجبرزاده (اسدآباد) و احمد امیرآبادی‌فراهانی (قم) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص واردات پودر شیر و کره حیوانی با توجه به امکانات تأمین داخلی آن چه توجیهی دارد؟ ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص اینکه چرا سهمیه کافی و عادلانه آرد را به شهرستانهای رباط‌کریم و بهارستان اختصاص نمی‌دهید؟ ـ آقایان: محسن علی‌جانی‌زمانی و ابوالفضل سروش (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس)، محمدرضا تابش (اردکان) و اکبر رنجبرزاده (اسدآباد) و خانم طیبه سیاوشی‌شاه‌عنایتی (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص اینکه چرا به بهانه خصوصی‌سازی فضای ورزشی از مردم و هیأت‌های ورزشی گرفته می‌شود؟ ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم نظارت دقیق بر عملکرد مالی مجتمع فولاد مبارکه و جلوگیری از ریخت و پاش‌های مالی. ـ آقای محسن بیگلری (سقز و بانه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت اینکه حق منطقه جنگی برای شهرستان سقز، بانه و مریوان و سروآباد به بهانه اینکه حق نوار مرزی در حکم کارگزینی آنان لحاظ شده است، اعمال نمی‌شود چیست؟ ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و بشیر خالقی (خلخال و کوثر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در رفع نقاط حادثه‌خیز جاده‌های آذربایجان، اردبیل و خلخال. به وزیر کشور درخصوص تسریع در جلوگیری از تصادفات جاده‌ای. ـ آقایان: محسن بیگلری (سقز و بانه) و منصور مرادی (مریوان و سروآباد) به رئیس‌جمهور محترم دلیل عدم احتساب حق مناطق جنگی برای بازنشستگان کردستان. ـ آقای شهباز حسن‌پوربیگلری (سیرجان و بردسیر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اعزام هیأت فوری به شهرستانهای سیرجان و بردسیر به منظور رسیدگی به (184) نقطه حادثه‌خیز. ـ آقایان: شهباز حسن‌پوربیگلری (سیرجان و بردسیر) و اکبر رنجبرزاده (اسدآباد) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، موافقت با (40) درصد تخفیف در کلیه خدمات دولت به ولی‌نعمتان. ـ آقای شهباز حسن‌پوربیگلری (سیرجان و بردسیر) به وزیر کشور درخصوص تخفیف (40)‌ درصدی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها. ـ آقای احمد صفری (کرمانشاه) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص علت بی‌توجهی به رفع مشکلات معادن استان کرمانشاه چیست؟ ـ آقای محمد قمی (پاکدشت) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص پیگیری و دستور رسیدگی به اردوگاه تربیتی توچال و پاکدشت. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص جلوگیری از واردات تخم‌مرغ و توجه به تولیدات داخلی. به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص تقویت و توجه لازم به شهرک‌های صنعتی. ـ آقای جبار کوچکی‌نژاد‌ارم‌ساداتی (رشت) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه چرا شهرک جهادکشاورزی در گیلان فعالیت ندارد؟ ـ آقای سیدمحمدجواد ابطحی (خمینی‌شهر) به وزرای اطلاعات و امورخارجه درخصوص ضرورت رصد ارتباطات نامتعارف و غیررسمی و غیرقانونی اعضای سفارتخانه‌های خارجی و ملاقات با سمن‌های ایرانی، اتاق‌های بازرگانی و برخی از مسئولین دولتی به ویژه در استانداری‌ها. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص ضرورت جلوگیری از اقدام ادارات غله کشور در کاهش سهمیه آرد نانوایان آزادپز کشور. ـ آقایان: حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) و اکبر رنجبرزاده (اسدآباد) به وزیر کشور درخصوص اینکه یکی از دلایل افزایش قیمت گوشت قرمز سهل‌انگاری در جلوگیری از قاچاق دام زنده مولد در گذشته است. ـ آقای علیم یارمحمدی (زاهدان) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه بعد از بروز چندین فقره حوادث تلخ منجر به فوت در مدارس اقصی‌نقاط کشور، تاکنون هیچ برنامه مدونی برای پیشگیری این قبیل حوادث از سوی آن وزارتخانه شاهد نبوده‌ایم. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر نفت درخصوص اینکه اخیراً اعلام کردید افزایش قیمت سوخت تا وقتی که مردم تحمل می‌کنند منطقی است. هر چند این مواضع کاشف از ماهیت واقعی شماست، لکن به استناد فرمایش علی (علیه‌السلام) که می‌فرمایند خوب فکر کردن و بعد حرف زدن از لغزشگاه نگاه می‌دارد، ضرورت تفکر و دقت معقولانه قبل از اظهارات ناصواب را به جناب‌عالی متذکر می‌گردم. ـ آقایان: حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) و اکبر رنجبرزاده (اسدآباد) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص نابسامانی موجود در بازار گوشت اقتضا می‌کند نسبت به تأمین و توزیع مناسب این کالای اساسی برنامه عملی و جدی داشته باشید. ـ آقای احمد صفری (کرمانشاه) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص تسریع در جلوگیری از خام‌فروشی معادن کرمانشاه. ـ آقای محمدمهدی زاهدی (کرمان و راور) به رئیس‌جمهور محترم و وزرای دادگستری و جهادکشاورزی درخصوص اینکه چرا با مافیای واردات نهاده‌های بخش طیور به ویژه مرغ برخورد نمی‌شود؟ جای نگرانی جدی وجود دارد. ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا بودجه کافی در اختیار میراث فرهنگی رباط‌کریم قرار نمی‌گیرد؟ ـ آقای عباس گودرزی (بروجرد) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه متأسفانه علی‌رغم پیگیری‌های متعدد درخصوص تأمین اعتبار احداث زیرگذر و دوربین نفررو و دوربین کنترل سرعت برای روستای همت‌آباد بروجرد، با وجود تعداد قابل توجه کشته و مجروح بر اثر تصادف‌های مکرر، هیچ‌گونه اقدامی صورت نگرفته است. آیا خون مردم آن منطقه برای شما اهمیت ندارد؟ ـ آقای علیم یارمحمدی (زاهدان) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص جذب نیروی انسانی خصوصاً جذب اعضای هیأت علمی در دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان سلیقه‌ای است. رسیدگی کنید. ـ آقای بشیر خالقی (خلخال و کوثر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص سقوط خودرو و کشته شدن پنج نفر در جاده اسالم به علت نبود خط‌کشی و حفاظ. ـ آقای محمدرضا امیرحسنخانی (فردوس، سرایان،‌ طبس و بشرویه) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص اینکه چرا علی‌رغم تأکید جناب‌عالی و پیگیری‌های مستمر اینجانب، مسئولین استان مصمم به تعطیلی مرکز مخابرات شهرستان فردوس و انتقال تأسیسات و همچنین گشت فیبر نوری به سایر شهرستان‌ها هستند. ـ آقای صدیف بدری (اردبیل، نمین، نیر و سرعین) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص نهایی کردن ابطال واگذاری شرکت غله استان اردبیل به بخش خصوصی. ـ آقای ولی‌الله نانواکناری (بابلسر و فریدون‌کنار) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه شهرستانهای بابلسر و فریدون‌کنار موقعیت جغرافیایی و تاریخی همه مزایای منطقه آزاد تجاری را دارند. در معرفی آن اقدام فرمایید. ـ خانم هاجر چنارانی (نیشابور و فیروزه) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص مجموعه‌های اقتصادی وزارت اقتصاد مثل بورس و مدیرعامل بانک‌ها زودتر تعیین تکلیف و احکام آنها قطعی گردد، با توجه به نزدیکی عید نوروز. ـ آقای جلال محمودزاده (مهاباد) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه به چه دلیل اصل (15) قانون اساسی رعایت نمی‌شود؟ ـ آقای سیدقاسم جاسمی (کرمانشاه) درخصوص عدم توجه بانک کوثر به بازنشستگان خدوم و زحمتکش و عدم رضایتمندی آنها از عملکرد بانک کوثر. ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به وزیر کشور درخصوص اینکه چرا نسبت به تحلیف عضو شورای روستای کاظم‌آباد و رباط‌کریم اقدامی صورت نمی‌گیرد؟ به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه چرا نسبت به جابه‌جایی مدیران متخلف که در دیوان عدالت محکوم هستند فکر نمی‌کنید؟ ـ آقایان: شهروز برزگرکلشانی (سلماس) و سیدفرید موسوی (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) و خانم سیده‌فاطمه حسینی (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به اتفاق چند تن از همکاران به وزیر نیرو درخصوص سوءاستفاده از ظرفیت‌های خاص و اضطراری قانون اساسی برای دور زدن قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و بی‌توجهی محض به ظرفیت‌های سرمایه‌های انسانی کشور در حوزه آب.
5 اعلام وصول (1) فقره سؤال

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! یک اعلام وصول داریم.

علیرضا رحیمی
سؤال ملی جناب آقای نصراله پژمانفر نماینده محترم مشهد و کلات از وزیر محترم امور خارجه درخصوص عدم تحرک وزارت امور خارجه در رابطه با جنایات دولت نیجریه علیه شیعیان این کشور اعلام وصول می‌شود.
6 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات شفاهی، جناب آقای امیری بفرمایید.

حسین امیری ‌خامکانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! من چند تذکر دارم که خیلی سریع خدمتتان بگویم. یکی بحث امهال وام‌ها است. الان یک سال از بهمن پارسال داریم این بحث خشکسالی را پیگیری می‌کنیم و دولت هم تا به حال دو، سه دفعه برده تصویب کرده. من از کارشناسان محترمی که این مصوبات را به دولت می‌برند و مصوبه می‌گیرند و بعد می‌آورند در بانک‌ها گیر می‌کند تعجب می‌کنم. تا به حال چند تا نامه مجلس، همکاران بیش از (150)، (160) تا نامه امضا کرده‌اند و برای آقای رئیس‌جمهور فرستاده‌اند. بارها و بارها ما نامه نوشته‌ایم، اگر دولت نمی‌توانست و نمی‌خواست ورود نمی‌کرد، حداقل کشاورزان تکلیف خودشان را می‌دانستند. من خواهش می‌کنم جناب آقای رئیس‌جمهور دستور بدهند تکلیف روشن شود. الان یک سال گذشت، این اصلاً‌ وهن دولت و کشور است که یک سال است مدام به دولت می‌رود تصویب می‌شود، به بانک‌ها می‌آید برمی‌گردانند. من خواهش می‌کنم دولت این را حتماً زودتر تصمیم بگیرد. یک بحثم بحث‌های حمایتی است، باز کارشناسان محترمی که این تصمیمات را در اختیار دولت می‌گذارند و دولت تصمیم می‌گیرد، این را به نوعی حل کنند. هنوز که هنوز است دولت نمی‌تواند تصمیم بگیرد که چه کسانی باید بسته‌ حمایتی بگیرند، چه کسانی نباید بگیرند. معلوم است یک تعداد کارگر زغال‌سنگی که حقوق‌شان معمولاً زیر (1) میلیون و (500) است،‌ مثلاً شامل اینها نشده است. این‌قدر پیگیری کردیم که اخیراً گفته‌اند می‌دهیم، این یک بحث است. یک بحث هم بحثی که همکاران من هم چند دفعه در این دو، سه روز گفته‌اند. بحث گرانی‌ها مثل خودرو، مثل گوشت. انتظار می‌رود که دولت و مجلس جلسه فوق‌العاده‌ای بگذارند، ما همچنان روال عادی خودمان را داریم طی می‌کنیم. قطعاً یکی، دو ساعت باید جلسه مشترکی بین دولت و مجلس باشد و این بحث گرانی‌ها مورد بحث قرار بگیرد. متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای انارکی بفرمایید.

احمد انارکی محمدی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من هم خدمت همکاران خودم و مردم حوزه انتخابیه و مردم ایران عرض سلام دارم. من با توجه به اینکه امهال وام‌ها، آقای رئیس! بند «خ» ماده (33) را مجلس مصوب کرده، جناب آقای دکتر پزشکیان! ما بحث امهال وام‌ها را با توجه به اینکه مجلس مصوب کرده، دولت و هیأت وزیران این را ابلاغ کرده است. الان بسیاری از بانک‌ها در بحث امهال وام‌ها شروع کرده‌اند با مبلغ (2000) میلیاردی که دولت گذاشته تا وام‌های زیر (20) میلیون تومان دارد امهال می‌شود. من دو تا تذکر دارم، یکی اینکه ما در بحث امهالی که دارد صورت می‌گیرد، آقای رئیس! ما چکار کردیم؟ کشاورزان را بلاتکلیف گذاشتیم و الان معوقات بانک‌ها مانده و کشاورزان بدهکار بانک‌ها شده‌اند. الان به هیچ وجه نمی‌توانند وام بگیرند و این هر روز دارد مردم را فشارهایی که حالا جدا از فشارهای معیشتی و اقتصادی به مردم هست. الان بانک‌ها فشار آورده‌اند به مردم، ضامن‌ها را دارند صدا می‌کنند، پرونده قضایی تشکیل داده‌اند. که این به نتیجه نمی‌رسد و بدهی بانک‌ها بلاتکلیف می‌ماند. من خواهشی دارم لااقل تکلیف بانک‌ها را مشخص کنند بیایند و پیشنهاد ما این است.

مسعود پزشکیان
کمیسیون اقتصاد برود پیگیری کند.

احمد انارکی محمدی
پیشنهاد ما این است که اصلاً باتوجه به اینکه قرار است که این امهال صورت بگیرد لااقل الان این مصوبه اجرا شود. اگر مردم هنوز ضمانت دارند.

مسعود پزشکیان
از کمیسیون اقتصاد پیگیری شود، چشم، دیگر وقتتان تمام شده.

احمد انارکی محمدی
آقای دکتر! من این را هم عرض کنم که لااقل معوقات تمام شود.

مسعود پزشکیان
بیشتر از دو دقیقه شد. الان سه دقیقه است دارید صحبت می‌کنید، متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، آقای آزادی‌خواه بفرمایید.

احد آزادی خواه
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خدا قوت، تذکر اول حقیر به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت است، وضعیت خودرو هم به لحاظ قیمت امروزه هم عدم تحویل به موقع واقعاً به یکی از معضلات اساسی کشور تبدیل شده، و این امر موجب نارضایتی شده در بین شهروندان و هموطنان عزیز ما تقاضا است که با اینکه ما خبر داریم، اقدامات خوبی را شخص آقای وزیر انجام دادند. اما کافی نبوده و مؤثر واقع نشده است حتماً ان‌شاء‌الله یک علاجی را ترتیب بدهند، بالاخره ما قدرت داریم، دولت داریم، وزارت داریم، قرار نیست دست‌های پنهان و رانت‌های غیرقابل انکار بخواهند نارضایتی را در کشور زیاد کنند. تذکر دوم به وزیر محترم جهادکشاورزی است آقای مهندس حجتی! کشت پاییزه که با بحران کود و عدم کود شیمیایی گذشت. تقاضای‌مان همین الان این است و انتظارمان از شما این است که تا دیر نشده ما کمتر از یک ماه داریم به فصل شروع کشت بهاره و فرارسیدن بهار و سال نو در این یک ماه عاجلاً اقدامی‌ بکنید برای بحث تأمین کود برای کشاورزان عزیزی که قصد کشت بهاره را دارند.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای احمدی‌لاشکی بفرمایید.

قاسم احمدی لاشکی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب محضر همه همکاران عزیز و مردم بزرگوار، تذکر من به رئیس‌جمهور محترم است. ببینید عزیزان ما در اسفند ماه هستیم و تا شب عید خیلی مدت زمانی باقی نمانده است، ما اینجا مشغول بودجه‌نویسی شدیم خیلی هم گرم و سرگرم اما از بیرون خیلی خبری نداریم یا اینکه خیلی جهت‌دهی آن از طرف مجلس اتفاق نمی‌افتد، ما اینجا نشسته‌ایم قیمت خودرو‌ها کجا می‌رود؟ پراید (47) میلیون تومان! ثبات قیمت چه می‌شود؟ قیمت گوشت، میوه اینها را نگاه کنید واقعاً وضعیت خوبی مردم ندارند و ما موظف هستیم در این حوزه تلاش کنیم. تذکر دوم بحث مربوط به دولت محترم است و من انتظار دارم قبل از پایان ‌سال در مورد الحاق کلنو از بخش مرزن‌آباد به شهرستان کلاردشت ترتیب اثر بدهند و اقدام کنند در تقسیمات کشوری و همچنین در موضوع ایجاد بخش جدید سی‌سنگان نوشهر محبت را شامل کنند و مردم منطقه را برای ایجاد این بخش جدید خوشحال کنند من بیش از این تصدیع نمی‌دهم ممنون و سپاسگزار شما هستم.

علی اصغر یوسف نژاد
آقای افتخاری بفرمایید.

محمدمهدی افتخاری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم درود خدا به مردم عزیز ایران بخصوص فومن و شفت و درود خدا بر روستاییان عزیز دو شهرستان زنان و مردان و جوانان عزیز من تذکر اولم خطاب به وزیر صنعت و جهادکشاورزی است، گلاب گیلده شفت پهلو به پهلوی گلاب قمصر کاشان در حال حرکت و عرض اندام است، روستاییان عزیز آنجا جوانان انتظار دارند که مورد حمایت ویژه قرار بگیرند وزیر ورزش و جوانان لطفاً با توجه به اینکه باشگاه فوتبال شهرداری فومن در لیگ دسته دوم کشور عرض اندام می‌کند، آن هم با نداشتن امکانات لطفاً نسبت به مجتمع‌های ورزشی دو شهرستان مخصوصاً فومن عنایت ویژه‌ای بکنید. یک تذکرم درخصوص این مشکلات منابع طبیعی و جهادکشاورزی است، واقعاً وزیر محترم جهادکشاورزی در مورد این مشکلات رسیدگی بکنند. مردم سال‌های سال گرفتار هستند. سالیان سال در زمین آباء و اجداد خودشان نشسته‌اند الان منابع طبیعی با توجه به آن برنامه‌ای که دارد در بحث مستثنیات و اجازه ساخت و ساز حتی به بعضی از فرزندان روستاییانی که صد سال در آنجا نشسته‌اند را نمی‌دهند من خواهش می‌کنم وزیر محترم رسیدگی بکند، خیلی ممنون.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون حاج آقا.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای خدری بفرمایید.

عبدالحمید خدری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت همکاران محترم، هیأت‌رئیسه و رئیس‌ محترم جلسه جناب آقای دکتر پزشکیان! تذکر من به وزیر محترم اقتصاد است، جناب آقای دکتر پزشکیان، ما در یک کشور اسلامی ‌زندگی می‌کنیم من اخیراً یکی، دو هفته قبل یک بازدیدی داشتم از انبار‌های اموال تملیکی استان بوشهر انصافاً نزدیک به ده سوله بسیار بسیار بزرگ تمام مواد غذایی، البسه، پوشاک، کیف مدرسه، نوشت‌افزار تمام مواد غذایی که از اول تا آخر از حیز انتفاع خارج شده‌اند قابل استفاده نیستند. کرم، موش، مار، در این مواد غذایی از این طرف می‌رود و از آن طرف خارج می‌شود. البسه و پتو‌هایی که تار و پودشان از هم جدا شده‌اند ما در یک کشور اسلامی و با این وضعیت اقتصادی که فقرایی داریم که نیاز به نان شب دارند کیسه‌های برنج همه متأسفانه تاریخ گذشته و از حیز انتفاع خارج شده‌اند، خواهشی که ما داریم تذکر می‌دهم به وزیر محترم اقتصاد این اموال‌ را بیایند تکلیفشان را مشخص کنند، اینها همه بلاتکلیف در انبار‌های اموال تملیکی مانده‌اند. متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای امیر‌حسنخانی بفرمایید.

محمدرضا امیرحسنخانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام و ادب خدمت هیأت‌رئیسه محترم و نمایندگان عزیز. تذکر اول من ضمن اینکه تشکر می‌کنم از آقای دکتر نوبخت بخاطر تخصیص اعتبار اتصال فردوس به ریل سراسری از وزیر محترم راه و شهرسازی درخواستم این است که حتماً این پروژه در سفری که به خراسان جنوبی دارند اقدام اجرایی آن شروع شود. مطلب دوم آقای دکتر پزشکیان! که حضوری‌ خدمتتان عرض کردم، دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کرده به پذیرش تعدادی دانشجو، این افراد مراجعه کرده‌اند و ثبت‌نام شدند و از آنها شهریه گرفته‌اند، به آنها خوابگاه داده‌اند، نهایتاً بعد گفتند آقا! شما دیگر سر کلاس نیایید. شکایات بسیاری به کمیسیون اصل (90) شده است. جلسات متعددی ما در کمیسیون گذاشتیم متأسفانه آقای دکتر طهرانچی اصلاً تشریف نیاوردند به کمیسیون اصل (90) نهایتاً کمیسیون اصل (90) پرونده را به قوه قضاییه ارجاع داده است ما درخواست‌مان از قوه قضاییه این بوده که یک شعبه ویژه بگذارید به شکایت این افراد توجه کنند، افراد رفته‌اند مراجعه کرده‌اند شهریه داده‌اند ثبت‌نام کرده‌اند الان پسرهایشان سرباز هستند. از طرفی سربازی نرفته‌اند و دارند غیبت می‌خورند، از طرفی می‌خواهند شهریه‌ای که داده‌اند را پس بگیرند به آنها برگردانده نمی‌شود، مشکل دارند هم دختران و هم پسران مراجعه می‌کنند دائم به کمیسیون اصل (90)، واقعاً کمیسیون اصل (90) را کلافه کرده‌اند عزیزان حق هم دارند، تشکر می‌کنم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای هاشمی بفرمایید.

همایون هاشمی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من هم خدا قوت عرض می‌کنم خدمت همکاران محترم از آنجایی که اهم تذکرات مربوط به شهرستان و حوزه انتخابیه است، موضوع حائز اهمیت این است که الان در شهر کوچک تکاب بیش از (50) تا معدن فعالیت دارند متأسفانه مردم آنجا زیر بار لطمات زیست‌محیطی معادن تکاب دارند خرد می‌شوند و هیچ توجهی نمی‌شود از وزیر محترم صنعت و معدن من مجدداً بارها تأکید کردم خواهش می‌کنم یک گروهی را برای بررسی شرایط معادن مخصوصاً معدن طلا زرشوران اعزام کنند و آنجا هم نیاز به توجه دارد و مردم آنجا انتظار دارند شهید داده‌اند ایثارگر هستند در جبهه و جنگ شرکت کرده‌اند من از آنها خواهش می‌کنم به این موضوع توجه کنند. موضوع دوم؛ که خیلی چکیده عرض کنم بحث معیشت نیازمندان مخصوصاً خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد است از دولت می‌خواهم در آخر سال در بحث بودجه و تأمین نیاز‌های این دو تا نهاد توجه ویژه‌ای داشته باشند، خیلی ممنون.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای نیکزادی بفرمایید.

حبیب اله نیکزادی پناه
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام‌ به پیشگاه ملت انقلابی ایران، تذکرات بنده برای توجه بیشتر دولت عزیز خواهد بود، با توجه به خشکسالی‌های مستمر در کشور مخصوصاً شرق استان کرمان و وزش طوفان‌های شدید و هجوم شن‌های روان خسارت جبران ناپذیری به زیرساخت‌های اقتصادی منطقه وارد شده است. هرچند بعد از سال‌ها مالچ‌پاشی در سطح کوچکی در منطقه شروع شده است، لذا انتظار داریم برای پیشگیری از خسارات احتمالی اعتبار لازم و کافی و عاجل را پیش‌بینی و طرح مالچ‌پاشی ادامه یابد. بیش از هفت سال از شروع طرح آب‌رسانی از سد نسا به شهر بم و بروات می‌گذرد ولی متأسفانه به لحاظ عدم نظارت کافی و کمبود اعتبار تخصیصی تاکنون حدود (50) درصد طرح پیشرفت فیزیکی داشته است این بی‌توجهی و سوء‌مدیریت خسارت بسیار فراوانی از نظر اقتصادی و بهداشتی به منطقه و مردم عزیز وارد نموده است، که جبران‌پذیر هم نخواهد بود. لازم است با توجه به اهمیت موضوع اعتبار لازم و کافی برای اتمام عملیات اجرایی طرح و بهره‌برداری هرچه سریعتر از آن پیش‌بینی تا بیش از این دولت متهم به خلف وعده نشود. باتوجه به تحریم‌های موجود و وضعیت اقتصادی کشور مجتمع خودروسازی جدید بم به لحاظ عدم تخصیص ارز کافی برای واردات قطعات یدکی جهت تولید اتومبیل کارخانجات ماشین‌سازی در حال تعطیلی و اخراج کارگران می‌باشند این موضوع سونامی جدید برای منطقه و کشور خواهد بود، لازم است دولت فکر جدی و اساسی و فوری برای پیشگیری از خسارت و خطرات احتمالی داشته باشد.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای بهرام‌نیا بفرمایید.

حسن بهرام نیا
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض تشکر از هیأت‌رئیسه محترم به ویژه جناب آقای دکتر پزشکیان. تذکر بنده به ریاست محترم جمهور و هیأت‌دولت است. جناب آقای رئیس‌جمهور! اکثر مشکلات اجتماعی، فرهنگی مانند بحران بیکاری، تزلزل بنیان خانواده، طلاق، اعتیاد، بی‌تفاوتی ‌اجتماعی، نبود اعتماد ملی، مهاجرت بی‌رویه، فرار مغز‌ها، رسیدگی نکردن به خواسته‌های جوانان، نبود فضای مشارکت، دلسردی نیرو‌های اجتماعی و نخبگان و ده‌ها مشکل و آسیب‌های اجتماعی دیگر در کشور ما ناشی از ضعف برنامه‌ریزی و اجرایی نشدن صحیح برنامه‌ها و سوء‌مدیریت‌ها است. من این را می‌خواهم عرض کنم هم‌اکنون که در آستانه تحول سال جدید قرار داریم لازم است که جناب‌عالی و هیأت‌دولت برای داشتن یک برنامه‌ای به صورت کوتاه‌مدت به منظور ساماندهی به معیشت مردم به اشتغال و درآمد مردم توجه شود و همچنین به جناب آقای حجتی این تذکر را دارم وزیر محترم جهاد‌کشاورزی جناب آقای حجتی چغندر‌کاران ما هنوز بخشی از طلب‌شان را از کارخانجات دریافت نکرده‌اند، امسال بذر گوجه نسبت به سال گذشته افزایش (9) برابری داشته، من خواهش می‌کنم نسبت به این نگرانی که واقعاً سایه انداخته بر رخسار کشاورزان و واقعاً نگرانشان کرده است یک توجه جدی شود که هم مطالباتشان را دریافت کنند و هم بذر گوجه به قیمت متعادل و به ‌دور از دست واسطه‌گران مستقیماً به دست کشاورزان برسد.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای نصراله پژمانفر بفرمایید.

نصراله پژمان فر
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تشکر می‌کنم جناب آقای رئیس یک فرصتی فراهم شد که یکی از مشکلات را امروز خدمت شما و همکاران محترم عرض کنم. آقای دکتر مستحضر هستید یک از مشکلاتی که در کشور پیش آمد که من به علت آن وارد نمی‌شوم موضوع شرکت پدیده بود که چندین هزار نفر را گرفتار کرده بود و الان بیش از چهار سال است که از این موضوع می‌گذرد و این موضوع تقریباً لاینحل مانده بود من در آستانه دهه فجر یک نامه‌ای را به سران‌ سه‌قوه نوشتم و از این سه بزرگوار تقاضا کردم که در یک نشستی که دارند به این موضوع بپردازند و در بخشی از آن نامه آورده‌‌ام، من این عبارتش را می‌خوانم «لذا شایسته است با هماهنگی و همدلی رؤسای دو قوه دیگر و سایر مراجع مرتبط با موضوع در ایام دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تدابیر مؤثری برای حل مشکل ایشان اتخاذ گردد» من تقاضا کردم این کار بشود لطفی صورت گرفت و مکاتبه‌ای به دست بنده رسید که در آن مکاتبه پی‌نوشت فرمایش خود آقای رئیس‌جمهور را که روی نامه ما وجود داشت و پی‌نوشتی در این موضوع بود را اشاره فرمودند، پی‌نوشت را من فقط آن عبارت ایشان را می‌خوانم چون نامه محرمانه است، امکان انتشار آن نیست، اما در این پی‌نوشت ایشان صراحتاً زیر نامه نوشته‌اند «تخصیص (1000) میلیارد تومان برای پرداخت به سهامداران معسر شرکت پدیده‌شاندیز». این پی‌نوشت رئیس‌جمهور است. رونوشت را هم به بنده‌ داده‌اند و مکاتبه‌ای به جناب‌ آقای نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس‌جمهور کردند برای حل این مسأله، بنده خیلی خوشحال شدم واقعاً و دعا کردیم که نظام ما آنقدر فعال است که وقتی یک مکاتبه می‌شود رئیس‌جمهور کشور نسبت به این موضوع فعال ورود پیدا می‌کند. اما دیروز جناب آقای واعظی به ‌عنوان رئیس دفتر رئیس‌جمهور متأسفانه یک موضعی را در رسانه‌ها انجام داده‌اند که واقعاً من خودم متحیر ماندم این چه نوع برخوردی است که اینها در ارتباط با این موضوع می‌کنند. ایشان آمدند در این موضوع اینطور گفتند، نه اصلاً چنین چیزی وجود نداشته است و حال اینکه خود رئیس دفتر نامه را برای من ارسال کردند، مگر ممکن است؟ بعد در ضمن آن ایشان گفتند خواهش می‌کنیم در فضای مجازی بعضی این کار‌ها را می‌کنند بعد خبرنگار اسم بنده را آورد که فلانی این حرف را زده است، ایشان گفتند شما که ایشان را می‌شناسید، ایشان حرف‌های زیادی‌ می‌زند که هیچ کدامش واقعیت ندارد یک گروهی هستند در کشور می‌خواند مشکل درست بکنند و این حرکت‌ها اینطوری است. آقای دکتر! وقتی رئیس دفتر رئیس‌جمهور می‌آید تهمتی است که رئیس دفتر به رئیس‌جمهور می‌زند و این موضوع را دارد دروغ می‌گوید آیا مردم چه برداشتی می‌کنند (نایب‌رئیس ـ متشکرم) می‌گویند وقتی یک نماینده مجلس که پیگیر مسائل مردم است من خاطرم است چقدر شما تلاش کردید. به من اجازه بدهید این را بگویم.

مسعود پزشکیان
متشکر. شما الان (5) دقیقه صحبت کردید، اجازه بدهید.

نصراله پژمان فر
ببخشید آن فقط مقدمه بود برای این مسأله. ببینید آقای دکتر! خاطرم هست که شما چقدر برای مؤسسات مالی پیگیری کردید و چقدر تلاش کردید من از شما تشکر می‌کنم اما واقعاً حق یک نماینده این است که بیایند به او دروغ ببندند بعد در رسانه‌ها و در اخبار پخش کنند و دیشب انبوهی از پیامک‌ها به من و خانواده من بیاید که چون رئیس دفتر گفته تو دروغگو هستی.

مسعود پزشکیان
دیگر (5) دقیقه صحبت کردید، آقای امیرآبادی بحثی که آقای پژمانفر فرمودند درست است و نامه‌اش هم هست آقای امیری ببخشید، می‌خواستم بگویم این نامه را در دولت مطرح کنید این نامه را داده‌اند، چرا؟ این را حتماً پیگیری کنید، (امیری ـ پیگیری می‌کنیم) متشکرم آقای پژمانفر.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای مصری بفرمایید.

عبدالرضا مصری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم از فرصتی که هیأت‌رئیسه محترم محبت کرده تشکر می‌کنم جناب آقای امیری که شرف‌حضور دارند معاون محترم رئیس‌جمهور به آقایان پیغام ما را برسانید که گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست آنچه البته به جایی نرسد فریاد است شش‌ماه است من خدمت آقای معاون، خدمت آقای وزیر‌تعاون، خدمت آقای نوبخت (4) مرحله، خدمت آقای وزیر آقای شریعتمدار! خدمت خودشان دارم می‌گویم آقا! اگر شما دارید کمک معیشت به مردم می‌دهید یک عدالتی را رعایت کنید. به کسی که (2) میلیون و (990) هزار تومان حقوق می‌گیرد دارند سبد معیشت می‌دهند، بعد به رزمندگان معسر که عسر رزمندگان به نظر من در این دو، سه ساله دارد اضافه می‌شود، آقای پزشکیان! یک ریال حقوق اینها را (3) سال است اضافه نکرده‌اند، حقوق اینها (500) هزار تومان است یعنی روزی که نظام اینها را خواست اینها رفتند سینه سپر کردند در جبهه‌ها حالا اینها احتیاج دارند. حقوق اینها (500) هزار تومان است شش ماه است داریم به آقایان می‌گویم این گروه رزمندگان معسر حداقل کمک معیشت اینها را بدهید، مدام می‌گویند آقای فلانی منظور کن، آن هم می‌گوید چشم انجام شد. بعد ما می‌بینیم دو ماه دیگر گذشت خواهش می‌کنم آقای امیری! به خدا اینها حق گردن ما دارند. قیامت جلوی من و شما را خواهند گرفت.

مسعود پزشکیان
ان‌شاء‌الله آقای امیری این را هم پیگیری بفرمایید، خیلی ممنون که حضور دارید و واقعاً تا آخر می‌نشینید.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای گودرزی بفرمایید.

عباس گودرزی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم خیلی متشکرم از وقتی که در اختیار حقیر قرار دادید. چند نکته را به اختصار عرض می‌کنم ابتدا تذکری در ارتباط با گرانی و وضعیت تورم در بازار داریم من خواهشم این است که هنوز‌ هم به این تبصره نرسیدیم جناب رئیس محترم در بحث (14) میلیارد دلاری که برای کالا‌های اساسی در نظر گرفتیم با قیمت ارز (4200) تومانی یک تصمیم جدی گرفته شود. ما راحت‌ترین راه را طی نکنیم بیاییم یک فکری جدی بخاطر وضعیت موجود مجلس به این وضعیت بکند شما ببینید کالا‌هایی که با ارز آزاد وارد شدند تورم آنها کمتر است از کالا‌هایی که با ارز (4200) وارد شده‌اند. پس ما ارز از این طرف از جیب ملت (14) میلیارد دلار با قیمت نیما (56) هزار میلیارد تومان بدهیم از آن طرف جنس و کالاهای اساسی مردم ارزان نشود که دو سر ضرر است. من درخواستم این است که مجلس این را جدی دنبال کند مسأله دیکر سبد کالا برای خانواده‌هایی که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیستند و در عسر و حرج هم زندگی می‌کنند در هیچ کجا بیمه‌ای برای اینها ثبت نشده است. دولت محترم این حلقه مفقوده را حتماً درمان کند. عذر می‌خواهم وزیر جهادکشاورزی امروز در لرستان حضور دارند آقای وزیر جهادکشاورزی برسند به داد شهرستان بروجرد آقای رئیس! (1300) رشته قنات در بروجرد وجود دارد که فقط (30) قنات در روستاهای بروجرد سالانه لایروبی می‌شود و قنات‌های شهرستان دارند خشک می‌شوند، بحث منابع طبیعی حالا که آقای وزیر حضور دارند به داد کشاورزان برسند صاحب زمین هستند یک عمر آنجا کشاورزی کردند اینها مالکیتشان دیده نمی‌شود. آقای رئیس عذرخواهی می‌کنم من فقط یک جمله بگویم وزیر محترم نیرو پست (230) کیلوولت بروجرد را که چندسال است شروع شده قرار بوده 98 به بهره‌برداری برسد دنبال کند فقط (18) درصد پیشرفت داشته است. خیلی ممنونم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای رضایی بفرمایید.

مسعود رضائی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض خسته نباشید دارم خدمت حضار محترم بالاخص هیأت‌رئیسه معظم که به هر حال تا این موقع وقت گذاشتند. تذکر بنده ابتدا به مجلس و بعد رئیس‌جمهور و هیأت‌دولت و ارکان دیگر نظام است. اکنون که بودجه 98 تحویل مجلس شده و ما مشغول تجزیه و تحلیل بودجه هستیم، لازم می‌دانم که توجه خاصی به اوضاع و احوال کشور بشود، به هر حال (40) سال از انقلاب گذشت و ما جشن (40) ساله را هم گرفتیم، اما احساس می‌کنم که باید یک مقداری شفاف‌تر سخن بگوییم و برویم به سوی خردورزی و پختگی انقلاب. ما خواستیم که نظامی برپا کنیم برمبنای متون و اخلاق اسلامی اما متأسفانه من فکر می‌کنم حتی به اسلام هم ظلم کردیم نه اقتصادمان اسلامی شد، نه سیاست‌مان اسلامی و نه اخلاق اسلامی و نه رأفت اسلامی و خشونت و تبعیض و بی‌عدالتی در کشور رواج پیدا کرده، بد اخلاقی همچنین و احساس می‌کنم که با توجه به همین موارد گسلی بین مردم و حاکمیت به وجود آمده است که حتی حرف حق ما را هم دیگر باور نمی‌کنند و اگر ما به این جهت حرکت نکنیم که این فضا و گسل را جبران کنیم با شفافیت و قانونمندی شاید روزی برسد که برای همه ما دیر باشد.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای نوروزی بفرمایید.

مسعود رضائی
تذکرات شفاهی
یک نکته‌ای را اشاره بکنم خدمتتان، این تکه‌اش را اگر اجازه بدهید من بگویم فکر کنم نتیجه کلامم این است همه ما دلسوز نظام هستیم و دوست داریم که به هر حال این نظام پا‌برجا بماند و تزلزلی در آن نمی‌بینیم اما من احساس می‌کنم اگر که این ناپختگی و به اصطلاح مسائلی که به وجود آمده اگر بیاییم یک مقدار با مردم سخن بگوییم حتی اگر نمی‌توانیم با مردم بگوییم، از مردم رأی بخواهیم چه باید کرد شاید بتوانیم از این معضل‌ها بیرون برویم، ممنونم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنونم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای نوروزی بفرمایید.

حسن نوروزی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین تشکر می‌کنم از هیأت‌رئیسه محترم از جناب آقای دکتر پزشکیان و جناب آقای دکتر یوسف‌نژاد، دو، سه تا پروژه هست که آنها متعلق به تهران، اسلامشهر، بهارستان و رباط‌کریم است و مربوط به سفر سوم ریاست محترم جمهوری است که شش سال قبل به این منطقه سفر فرمودند و این پروژه‌ها معطل مانده است. یکی کمربندی اسلامشهر، بهارستان، رباط‌کریم تا فرودگاه بین‌المللی است، که این پروژه شش سال است دارد ادامه مسیر می‌دهد ولی متأسفانه هنوز به انجام قطعی نرسیده از وزیر محترم مسکن و شهرسازی خواهش می‌کنیم کمک کنند ریل‌باس تهران یعنی راه‌آهن تهران، اسلامشهر، بهارستان و رباط‌کریم که روزی بیست و هشت خط رفت‌ و آمد می‌کند، خط دوم آن هم مربوط به سفر سوم ریاست محترم جمهوری است، امسال خط دوم بدون یک ریال تخصیص (40) درصد پیشرفت داشته است ولی متأسفانه یک ریال پرداخت نشده است. آقای امیری تشریف دارند خواهش می‌کنم اینجا به وزیر راه بفرمایند که پیگیر باشند. طرح خط انتقال آب الغدیر به اسلامشهر، بهارستان، رباط‌کریم و پرند این هم یک مقدار بودجه می‌خواهد و متعلق هست به سفر سوم که برای اتمام آن النهایه می‌رسد به پرند هم بهارستان و هم به اسلامشهر را همکاری بفرمایند.

مسعود پزشکیان
متشکر.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای مختار بفرمایید.

جلیل مختار
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض ادب و احترام به پیشگاه ملت عزیز ایران اسلامی و همشهریان آبادانی. من به دلیل عدم پرداخت آخرین قسط (800) میلیون دلاری تسهیلات صندوق توسعه ملی به ردیف ساماندهی آبهای مرزی با قیمت ثانویه به بانک مرکزی و رئیس‌جمهور تذکر می‌دهم چون این امر باعث راکد شدن پروژه‌های سد‌سازی بهمنشیر پایین دست و بالا دست شده است همه ما یادمان است که در تابستان گذشته بحران آب باعث از بین رفتن کشاورزی و نخلستان‌های شهرستان آبادان گردیده است. لذا ضرورت توجه دولت به مسأله سد‌سازی و آب‌رسانی به بهمنشیر شمالی و جنوبی واقعاً حیاتی و ضروری است موضوع را جدی بگیرید و در پرداخت اعتبارات به قیمت نیمایی یا بازار ثانویه به وزارت نیرو دستور تسریع را صادر فرمایید. ما در هفته گذشته بدلیل رکود این پروژه شاهد اخراج کارکنان سد‌سازی چوئبده بودیم لذا جناب آقای همتی، جناب آقای اردکانیان وزیر نیرو و جناب آقای حجتی وزیر جهادکشاورزی موضوع را جدی بگیرید و موضوع آب‌رسانی و بحران آب را جدی بگیرید.

مسعود پزشکیان
متشکر.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای مسعودی بفرمایید.

اصغر مسعودی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم وزیر محترم نیرو! حضرت‌عالی در سفر به استهبان قول دادید تا آخر سال مشکل آب دو روستای خانه‌کت و قشم‌قاوی را حل کنید. با حرکت کند لوله‌گذاری وفای به عهد و تعهد مقام عالی وزارت زیر سؤال خواهد رفت. جناب آقای وزیر در سد چشم‌عاشق نی‌ریز میلیون‌ها متر مکعب آب وجود دارد ولی روستا‌های پایین دست با مشکل بی‌آبی مواجه هستند. تخصیص آب صورت گرفته مشکل مردم را حل نمی‌کند عملیات اجرایی شبکه انتقال آب را چه زمانی می‌خواهید اجرایی کنید؟ وزیر محترم نیرو! تالاب‌ها خشک، کشاورزی بی‌رونق، بیماری شایع، بیکاری جولان می‌دهد در رابطه با احیای تالاب‌ها و دریاچه خشکیده بختگان اجرای قانون چه کرده‌اید؟ آقای وزیر! آب‌رسانی به شهر ایج و استهبان را از سد رودبال جدی بگیرید. وزیر محترم اقتصاد، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و وزیر محترم کار و رئیس محترم دولت به فکر معیشت مردم باشید، جلوی گرانفروشی را بگیرید، در هوای ناسالم خودرو فروشان سبقت می‌گیرند از مختارالسلطنه حکومت قجری مبارزه با گرانفروشی را بیاموزید تا ماست‌فروشان گرانفروش ماست در کیسه کنند و کیسه بهر ظلم ندوزند.

مسعود پزشکیان
متشکر.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای شاعری بفرمایید.

علی محمد شاعری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من اولین تذکرم به وزیر محترم نیرو است که مطابق اصل (50) قانون اساسی که هرگونه فعالیت اقتصادی و غیر آن که باعث آلودگی محیط‌زیست می‌شود را باید جلوگیری کند. نیروگاه شهید سلیمی نکا الان دارد سالانه حدود (1) میلیارد لیتر سوخت مازوت مصرف می‌کند و موجب آلودگی محیط‌زیست و به خطر افتادن اقتصاد منطقه می‌شود. خواهشم این است با توجه به تذکرات پی‌درپی که به ایشان دادم و قولی که به ما دادید هر چه سریعتر نسبت به تأمین سوخت گاز طبیعی به جای سوخت مازوت اقدام کنید. تذکر دیگر من به وزیر محترم جهادکشاورزی است که سهمیه آرد نانوایی‌های آزادپز را چرا کاهش دادید؟ این الان موجب طویل شدن صف‌های نانوایی و نارضایتی مردم شده است. تذکر سوم من باز به وزیر محترم جهاد است که الان کود شیمیایی اوره را به صورت فله دارند توزیع می‌کنند در شرق مازندران و بخش دیگری از استان مازندران مثل ساری. تذکر آخر من هم به وزیر محترم نیرو است که تکمیل شبکه‌های سدهایی که تکمیل شده‌اند را در دست اقدام و اولویت قرار بدهد، مخصوصاً سد گیله‌ورد که ساخته و بهره‌برداری شد و الان هم نیاز به تکمیل شبکه‌های زیر سد دارد.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای میرزاده بفرمایید.

سیدحمایت میرزاده
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم به عنوان سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد تذکر یکی از همکاران محترم در رابطه با مشکل ایجادشده برای تعدادی از داوطلبین رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد خدمت شنوندگان و هموطنان عزیز و افراد ذی‌نفع عرض می‌کنم که در کمیسیون آموزش کمیته‌ای ویژه چهار ماه پیش تشکیل شد و تک تک موارد مربوطه بررسی شد. به کمک وزارت علوم و تحقیقات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا آنجایی که قابل حل بود حل شده است. برخی افراد چون مسأله‌شان موردی بوده و باید موردی به پرونده مربوطه رسیدگی می‌شد، قرار شد مکتوب از دانشگاه آزاد بخواهند و آنها هم تا حد امکان مساعدت‌ و یا حداقل پاسخ مکتوب بدهند. فلذا اگر رسیدگی نشده می‌توانند مکتوب از طریق نماینده محترم حوزه انتخابیه یا در اختیار دانشگاه آزاد قرار بدهند و یا در اختیار کمیسیون تا رسیدگی شود و مشکل بطور موردی حل شود.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون و متشکرم. آخرین نفر خود آقای یوسف‌نژاد است، بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم اولین نکته من راجع به تورم، افزایش قیمت‌ها و گرانی‌ها است که واقعاً مردم نگران هستند. کنترل و نظارت دولت متأسفانه بسیار ضعیف است. ارزی هم که با (4200) تومان در اختیار قرار گرفته نتوانسته این گرانی افسارگسیخته و یکه‌تازی آن را کنترل کند. مردم واقعاً منتظرند که دولت اقداماتی را انجام بدهد و من هم از دولت می‌خواهم که با مردم صحبت کند و مردم را محرم بداند و راجع به آن تصمیم‌گیری کند و از مردم هم به عنوان مداخله و مشارکت کمک بخواهد. افزایش غیرمنطقی قیمت و عدم انجام تعهدات و تحویل به موقع خودرو هم یکی از مسائلی است که الان در جامعه مطرح است. الان بازار را واسطه‌ها تعیین می‌کنند، سودجویان تعیین‌کننده هستند و بخش واسطه‌ای الان دارد بر دولت مدیریت می‌کند. این را باید بخش نظارتی دولت فعال شود. ما می‌دانیم تعهداتی که دولت داده باید انجام بگیرد. آن زمانی که ارز (15)، (16) هزار تومان بود پراید کمتر از (40) تومان بود، الان ارز پایین آمده، پراید افزایش قیمت داده است. بنابراین من فکر می‌کنم الان واسطه‌ها، دلالان و آنهایی که رانت می‌گیرند و سودجو هستند، تعیین‌کننده هستند و ما می‌خواهیم که در این مورد اقداماتی انجام شود. آخرین نکته من راجع به آرد آزادپزها است، نانواهای زحمتکش، نانواهایی که از قشر ضعیف و محروم هستند، دارند به مردم خدمت می‌کنند. در سراسر کشور سهمیه آنها یک‌دوم شده، مثلاً الان در شهرستان ساری از (12)‌ هزار تن به (5000) تن رسیده است. این برای نانواها و مردم مشکلاتی ایجاد کرده و من خواهش می‌کنم بخش‌های نظارتی مخصوصاً جهادکشاورزی در این مورد اقداماتی کنند. در مورد خودرو هم ما ضمن تشکر از وزیر محترم که اقداماتی انجام داده، انتظار ما این است که راجع به این قضیه تصمیم نهایی و قطعی بگیرند.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون،‌ از همه عزیزان تشکر می‌کنیم، به خصوص از آقای امیری هم که اینجا تا آخر نشستند و تذکرات را گوش دادند و منتقل خواهند کرد، تشکر می‌کنیم.
7 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

مسعود پزشکیان
جلسه بعدی ما ساعت (8) صبح روز شنبه چهارم اسفند 1397 است و دستور جلسه ادامه بررسی لایحه بودجه سال 1398 کل کشور است. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا