دوره 10 اجلاسیه 3
تعداد نمایندگان حاضر 199 جلسه 298
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 199 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه دویست و نود و هشتم روز ‌یکشنبه دوازدهم‌ اسفندماه 1397 هجری‌شمسی مطابق با بیست و پنجم جمادی‌الثانی 1440 هجری‌قمری: 1 ـ گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح یک‌فوریتی اصلاح قانون بودجه سال 1397 کل کشور. 2 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح یک‌فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی. 3 ـ گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح استفساریه جزء (6) بند (3) ماده (88) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران. 4 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست در مورد عدم اجرای تضمین خرید محصولات کشاورزی. 5 ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی در مورد طرح یک‌فوریتی الحاق جزء «ز» به بند (5) ماده (6) قانون اصلاح موادی به قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی. 6 ـ گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون ارتقاء سلامت نظام اداری و مقابله با فساد. 7 ـ انتخاب دو نماینده از کمیسیون‌های فرهنگی و آموزش و تحقیقات به انتخاب مجلس به عنوان عضو در شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

صادق بهشتی
(آیات 12 ـ 9 از سوره مبارکه «اسراء» توسط قاری محترم آقای صادق بهشتی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یَهْدِی لِلَّتِی هِیَ أَقْوَمُ وَ یُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یَعْمَلُونَ الصَّالِحاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْراً کَبِیراً * وَ أَنَّ الَّذِینَ لا یُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ أَعْتَدْنا لَهُمْ عَذاباً أَلِیماً * وَ یَدْعُ الْإِنْسانُ بِالشَّرِّ دُعاءَهُ بِالْخَیْرِ وَ کانَ الْإِنْسانُ عَجُولاً * وَ جَعَلْنَا اللَّیْلَ وَ النَّهارَ آیَتَیْنِ فَمَحَوْنا آیَةَ اللَّیْلِ وَ جَعَلْنا آیَةَ النَّهارِ مُبْصِرَةً لِتَبْتَغُوا فَضْلاً مِنْ رَبِّکُمْ وَ لِتَعْلَمُوا عَدَدَ السِّنِینَ وَ الْحِسابَ وَ کُلَّ شَیْ‏ءٍ فَصَّلْناهُ تَفْصِیلاً * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقای بهشتی قاری محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «قطعاً این قرآن به آیینی که خود پایدارتر است راه می‌نماید و به آن مؤمنانی که کارهای شایسته می‌‌کنند مژده می‌دهد که پاداشی بزرگ برایشان خواهد بود و اینکه برای کسانی که به آخرت ایمان نمی‌آورند عذابی پردرد آماده کرده‌ایم و انسان همانگونه که خیر را فرا می‌خواند پیشامد بد را می‌خواند و انسان همواره شتابزده است و روز و شب را دو نشانه قرار دادیم، نشانه شب را تیره‌گون و نشانه روز را روشنی‌بخش قرار دادیم تا در آن فضلی از پروردگارتان بجویید و تا شماره سال‌ها و حساب عمرها و رویدادها را بدانید و هر چیزی را به روشنی باز نمودیم». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه علنی امروز عبارتند از آقایان: انصاری نماینده محترم داراب، حسنی‌جوریابی نماینده محترم رشت، حمزه نماینده محترم کهنوج، کعبی نماینده محترم آبادان، کوچکی‌نژاد نماینده محترم رشت و موسوی نماینده محترم تهران.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم.
3 خارج شدن طرح اصلاح قانون بودجه سال 1397 کل کشور از دستور

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و خداقوت دارم. آقای رئیس!‌ دستور اولمان گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح یک‌فوریتی اصلاح قانون بودجه سال 1397 کل کشور است که برای دومین بار شورای محترم نگهبان ایراد گرفته و کمیسیون نظرات خودش را ارسال کرده که تقریباً بر همه مصوبات اصلاحی قبلی اصرار کرده.

علی اردشیرلاریجانی
آقای تاج‌گردون تشریف دارند؟‌ آقای مفتح! با توجه به اینکه آخر سال است، فرض کنید اصلاً امروز تصویب بشود ما هم به مجمع ارسال کنیم، تا آنها بررسی کنند و جلسه بگذارند سال تمام است. باید چکارش بکنیم؟ بعضی‌هایش تا آخر سال است، اصلاً عملی نیست، یعنی مجمع می‌رود. اصلاً امکان‌پذیر نیست، شما هرچه می‌خواستید در بودجه سال 98 آوردید. بنظرم یک کار عبثی می‌شود، چون اگر حتی امروز هم ما به مجمع بدهیم تا آنها مطالعه کنند و در دستور بگذارند آن‌طرف سال می‌افتد. (محبی‌نیا ـ آقای دکتر! اولاً سال مالی تا شهریور هست بعدش هم طبق روال باید انجام بدهند) آن چیزهایی که تا آخر سال هست که امکان‌پذیر نیست،‌ ممکن است کار عمرانی باشد که بیاید، خیلی از اینها عمرانی نیست. شما می‌گویید دستور بدهید. می‌خواهم بگویم آقای مفتح! اگر اصراری نیست از دستور خارج کنیم، چون این به نتیجه‌برس نیست. آقای محبی‌نیا! نظر شما چیست؟‌ چون شما هم دست‌اندرکار این بودید، این با توجه به اینکه به مجمع برود من بعید می‌دانم این‌طرف سال بشود، (محبی‌نیا ـ من هم بعید می‌دانم) خیلی بعید است، تا برود و بررسی بکنند، کمیسیون باید بگذارند، بعد از کمیسیون در صحن بیاید. اگر اجازه بدهید از دستور خارجش کنیم.
4 ادامه رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی

علی اردشیرلاریجانی
دستور بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! دستور دوم ما گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح یک‌فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی است. ما در جلسات گذشته کلیات را به رأی گذاشتیم، تا ماده (3) پیشنهاد حذف آقای قاضی‌پور مطرح شد و رأی نیاورد، بعد پیشنهادات اصلاحی را باید طرح کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
ماده (3) است، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
خانم زرآبادی و آقای ادیانی پیشنهاد حذف جزء دارند. آقای ادیانی مطرح می‌کنید؟ بفرمایید. آقای رحیمی! اگر ثبت‌شده داشته باشید به ترتیب می‌رسیم.

سیدعلی ادیانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم صبح‌بخیر محضر همه همکاران گرامی عرض می‌کنم. جناب آقای دکتر لاریجانی عزیز! آن متنی که قبل از این اصلاحیه (1) چاپ 2/11/ بود پیشنهاد ما مربوط به قبل از این اصلاحیه چاپ 2/11/ است. (رئیس ـ حالا که اصلاح شده) آقای دکتر! الان ملاک همین است. (رئیس ـ بله، ملاک این است) چون خوشبختانه در این اصلاحیه مربوط به اصلاحیه تاریخ چاپ 2/11/ آن پیشنهادی که من داده بودم حذف بشود خوشبختانه در اینجا اعمال شد و آن اشکال برطرف شده.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، پیشنهاد دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی‌دلیگانی! نوبت پیشنهاد شما است اگر می‌خواهید مطرح کنید. پیشنهاد حذف بخشی از تبصره (1) را دادید، بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکر آیین نامه
اجازه بدهید من تذکرم را بدهم. آقای رئیس!‌ تذکر بنده بندهای (5) و (6) ماده (22) است که در این بندها یکی نظارت بر انجام امور مربوط به گزارش‌ها و همچنین تهیه و تنظیم برنامه هفتگی مجلس است. جناب‌عالی خبر دارید که لایحه جامع انتخابات از طرف دولت چهارشنبه گذشته علی‌الظاهر در مجلس اعلام وصول شد و حداقل متن‌هایش که در رسانه‌ها و اینها آمده و نشریات هم چاپ کردند. حالا در مسیر اعلام وصول شده یا نشده آن را من شنیدم که هفته گذشته شده.

علی اردشیرلاریجانی
هنوز رسماً به دست مجلس نرسیده.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
حالا این نکته که من می‌خواهم عرض بکنم این است که بالاخره ظاهراً به جمع‌بندی رسیده و منتشر شده، اما ما الان داریم طرحی را بررسی می‌کنیم که دقیقاً با آن لایحه در یک راستا است و چه‌بسا در این طرح به مواردی مثل اصل (75) بربخوریم که هزینه‌هایی را برای دولت دارد و ما نمی‌توانیم مصوب بکنیم. لذا پیشنهاد بنده این است که این را از دستور خارج بکنید، آن لایحه جامع هم بیاید یک‌جا مورد بررسی قرار بگیرد.

علی اردشیرلاریجانی
حالا پیشنهادتان این است، پیشنهاد خودتان برای این بند را بفرمایید.

حسینعلی حاجی
آن پیشنهاد را مطرح نمی‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
آقای قاضی‌زاده! پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی! از پیشنهادات‌تان منصرف هستید؟ (رئیس ـ بله، پیشنهاد بعدی) آقای صباغیان پیشنهادتان را مطرح می‌فرمایید؟‌

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهادتان در ماده (3) را مطرح بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم، آقای لاریجانی! پیشنهاد من حذف تبصره (1) ماده (3) است که می‌گوید «تعداد نمایندگان هر حوزه انتخابیه اصلی معادل تعداد نمایندگان حوزه‌های انتخابیه موجود در استان است. مطابق قانون تعیین محدوده حوزه‌های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی تعیین گردیده است». آقای لاریجانی! با توجه به اینکه عدالت مناسبی برای تقسیم حوزه‌های انتخابیه ما نداشتیم. مثلاً در استان ما پنج تا شهرستان یک نماینده دارند، بعضاً دو تا شهرستان یک نماینده دارند. اگر امکان داشته باشد حالا که این اقدام دارد صورت می‌گیرد.

علی اردشیرلاریجانی
اگر در قانون حوزه‌ها را عوض کردند آن اضافه می‌شود، اینجا کلی‌اش را دارد می‌گوید. طرحی که الان در مجلس است اگر حوزه‌ها اضافه شد آن اضافه می‌شود.

محمدرضا صباغیان بافقی
چون سابق و گذشته را با این کار داریم تثبیت می‌کنیم، اتفاق خاصی نمی‌افتد.

علی اردشیرلاریجانی
فعلی نیست، ببینید! هرچه حوزه انتخابیه فرعی را قانون تصویب کند شامل آن حوزه انتخابیه اصلی خواهد شد.

محمدرضا صباغیان بافقی
آقای لاریجانی!‌ پیشنهاد داریم حداقل پشت سر هم این طرح اصلاح حوزه انتخابیه هم صورت بگیرد فکر کنم مناسب باشد.

علی اردشیرلاریجانی
ان‌شا‌ءالله،‌ متشکریم. آقای قاضی‌زاده! پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد بعدی را آقای حاجی هم باز در تبصره (1) می‌گذرند، آقای جلیل رحیمی بفرمایید.

جلیل رحیمی جهان آبادی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس،‌ همکاران عزیز و ارجمند! صبح شما بخیر. خواهش و درخواست من این است دوستان عنایت بفرمایند به عرایض بنده ظرف یک مدت خیلی کوتاه، چون مهم است. دوستان و بزرگواران! مجالس در همه‌جای جهان نمادی بر تنوع قومی، مذهبی، فکری و محلی است. من دغدغه دوستان را درک می‌کنم بر اینکه مجلس باید جایگاهش ارتقا پیدا کند و انتخابات استانی و حزبی یک گام به جلو است. من این را قبول دارم، اما دوستان! یک دغدغه‌ای برای ما وجود دارد. در استان‌ها ترکیبی که بین هموطنان اهل سنت و شیعه وجود دارد به گونه‌ای است که اگر انتخابات استانی بشود.

علی اردشیرلاریجانی
آقای رحیمی! اگر انتخابات حالا در بندهای بعدی تناسبی باشد دیگر این نگرانی نیست.

جلیل رحیمی جهان آبادی
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! درست است، من همین را می‌خواهم شرح بدهم و خواهش بکنم. ببینید! پیشنهادی که بنده در ماده (3) آوردم این است؛ در حوزه‌های انتخاباتی که یک دوره حداقل انتخاب نماینده اهل سنت داشتند این استثناء بشود تا در مناطقی مثل استان خراسان‌رضوی که جمعیت برادران و هموطنان شیعه ما اکثریت است، نماینده‌های اهل سنت حذف نشوند، یا بالعکس هموطنان شیعه ما در استان کردستان و سیستان و بلوچستان و بعضی استان‌هایی که اکثریت اهل سنت است آن برادران حذف نشوند. دوستان! یا انتخابات را باید تناسبی کنیم، یعنی به تناسب هر لیست همه گروه‌ها و طیف‌ها و مذاهب در نمایندگان آن استان تعداد حضور داشته باشد، یا اینکه مناطق سنی‌نشین را استثناء کنید. خواهش من این است این نکته چون اهمیت زیادی دارد، تبعات امنیتی و اجتماعی دارد و می‌تواند باعث حذف برادران شیعه در بعضی استان‌ها و برادران اهل سنت ما در بعضی استان‌ها بشود خواهش من این است که با دقت عمل بشود، خروجی کار به گونه‌ای باشد که این مشکل رفع بشود. آقای دکتر لاریجانی من با کمیسیون شوراها صحبت کردم. حرف این بزرگواران این است که با تناسبی شدن لیست مشکل حل می‌شود، اما خواهش من این است که یا مناطق سنی‌نشین را استثناء کنید یا به صورت تناسبی باشد که در هیچ‌یک از مناطق نه بچه‌های شیعه و نماینده‌های شیعه حذف بشوند، نه دوستان اهل سنت تا ما بتوانیم به انسجام و همگرایی کشور کمک کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
الان بحث تناسبی بودن برای ماده بعد است، شما الان چه می‌خواهید؟

جلیل رحیمی جهان آبادی
آقای دکتر! الان پیشنهاد من به صورت مشخص این است؛ در حوزه‌های انتخابیه‌ای که حداقل یک دوره منتخب اهل سنت در سوابق نمایندگان آن منطقه وجود دارد انتخابات به صورت شهرستانی و براساس قانون فعلی برگزار شود. سپاسگزارم، از دوستان درخواست می‌کنم به این فرآیند کمک کنند،‌ چون تناسب قومی ـ مذهبی را در خیلی از استان‌ها بهم می‌زند و حداقل در دو، سه استان بچه‌های شیعه و در دو استان بچه‌های اهل سنت حذف می‌شوند، خیلی ممنون.

علی اردشیرلاریجانی
رأی‌گیری بکنم یا فرض می‌کنید که تناسبی بشود.

جلیل رحیمی جهان آبادی
آقای دکتر! اگر رأی بگیرید امیدواریم استثناء بشود، اگر هم رأی نیاورد چاره‌ای نداریم.

علی اردشیرلاریجانی
اگر مخالف صحبت نمی‌کند، دولت بفرمایید صحبت می‌کنید؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای ابطحی مخالف هستند، بفرمایید.

سیدمحمدجواد ابطحی
مخالف
سلام‌علیکم و رحمه‌الله بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین آقای رئیس! دیروز که تشریف نداشتید ما چند تا تذکر آیین‌نامه‌ای راجع به نحوه بودجه داشتیم، متأسفانه آنطور که قانون می‌گوید عمل نشد و امیدواریم که ان‌شا‌ءالله هیأت‌رئیسه یک تدبیری برای اصلاح بودجه پیدا بکند. اما در مخالفت با پیشنهاد برادرمان آقای رحیمی، ببینید! بحث ما اصولاً این است که انتخابات باید مستقیم برگزار بشود، نماینده‌ها، نماینده‌‌های ملت باشند. طرحی که دارد انجام می‌شود و کلیاتش رأی گرفته شده اگر ما شهرهای کوچک را کلاً‌ مستثنی می‌کردیم، مثلاً زیر (200) هزار نفر را می‌گفتیم همان شهرستانی و بالاترش استانی باشد ممکن بود یک ترکیبی از تناسبی و اکثریتی را لحاظ کنیم، اما اینکه ما بیاییم و بگوییم اگر یک شهری یک نماینده‌ای در یک دوره داشته که اهل تسنن بوده، آن هم بگوید یک نماینده‌ای داشتیم که شیعه بود، اصلاً این نظام انتخابات و پارلمان را بهم می‌ریزد. غیر از اینکه اصلاً وحدت ملی را هدف قرار می‌دهد. اگر که ما خواستیم به این پیشنهادها عمل بکنیم.

علی اردشیرلاریجانی
پس گرفتند، متشکریم. پیشنهاد دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! ماده (3) را به رأی بگذارید، بعد یک الحاقی داریم.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 233 نفر، ماده (3) و تبصره‌های آن را به رأی می‌گذاریم. دولت موافق است نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. هنوز (23) نفر رأی ندادند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! در همین ماده یک پیشنهاد الحاق به کل آقایان: امیری‌خامکانی و کمالی‌پور و جمعی از دوستان دادند، ولی در اینجا می‌خواهند مطرح کنند. آقای امیری‌خامکانی بفرمایید.

حسین امیری ‌خامکانی
بسم الله الرحمن الرحیم همکارها من خواهش می‌کنم، این نکته بسیار حساس و جالبی است که در سرنوشت مجلس هم مؤثر است. همکارها دقت بفرمایند! این پیشنهاد را بنده با آقای دکتر تابش مطرح کردیم و چند تا هم از همکارهایی که چهار، پنج دوره متوالی نماینده مجلس هستند هم بسیار موافق هستند و آنها هم حمایت کردند و آن هم این است که مثل ریاست جمهوری که دو دوره...

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بحث الحاقی‌ها شماره (15) است و سامانه‌تان هم اگر نگاه بفرمایید به نام آقای کمالی‌پور ثبت شده، شماره (19) الحاق به کل است، بفرمایید.

حسین امیری ‌خامکانی
پیشنهاد دهنده
همانطورکه در ریاست جمهوری دو دوره متوالی بیشتر نمی‌شود کاندید شد و اجازه داده می‌شود که تنفس ایجاد بشود یا قدرتی جابه‌جا بشود در اینجا هم پیشنهاد ما این است که در مجلس سه دوره متوالی همکارها نتوانند کاندید بشوند و اجازه داده بشود که نیرو پرورش داده بشود. (تعدادی از نمایندگان ـ دو، دو) من خدمت همکارها عرض کنم...

علی اردشیرلاریجانی
اجازه بدهید بحث‌شان را مطرح بکنند.

حسین امیری ‌خامکانی
این عدم به‌کارگیری بازنشستگان را مجلس رأی داد و خیلی کمک داد و همکاری کرد،‌ در جامعه هم استقبال شد که بازنشستگان به کار گرفته نشوند. (تعدادی از نمایندگان ـ دو، دو) در جامعه و رسانه‌ها خیلی استقبال شد.

علی اردشیرلاریجانی
دوستان! اجازه بدهید مطلبشان را مطرح بکنند بعد مخالف و موافق صحبت کنید.

حسین امیری ‌خامکانی
پیشنهاد دهنده
از تریبون مجلس خود همکارها بسیار زیاد این بحث عدم به‌کارگیری بازنشستگان را مطرح کردند و خیلی‌ جاها استقبال شد.‌ هدف هم این بود که تجربه‌سازی و نیروسازی بشود، نیروهای جوان‌تر و تازه نفس بیایند و هم تجربه‌ای کسب بکنند، مدیران کشور تقویت بشوند. سؤالم این است که این هدف فقط برای کارمندان و شرکت‌ها نباید باشد. در این بحث تجربه‌سازی و نخبه‌پروری و نیروسازی در جاهایی مثل مجلس بیشتر باید مد نظر باشد. در مجلس بیشتر از هر جایی ما نیاز به تجربه‌سازی و نخبه‌پروری داریم. سن نمایندگان در قانون اساسی مشخص شده، باز اینکه ما کاری نمی‌توانیم بکنیم، منتها مثل ریاست جمهوری که گفتیم دو دوره متوالی جابه‌جایی کرسی و قدرت انجام بشود پیشنهاد ما این است که در مجلس هم این جابه‌جایی اجازه داده بشود که انجام و حکم بشود که کرسی‌ها بچرخد. در شهرستان‌ها، استان‌ها نیروها مطرح بشوند و بالا بیایند و تجربه کسب کنند. (تعدادی از نمایندگان ـ دو، دو) ما سه دوره متوالی برای مجلس پیشنهاد دادیم، پیشنهاد ما این است که در مجلس بیش از سه دوره متوالی افراد نتوانند ثبت‌نام کنند، بعد یک دوره بروند نفسی تازه کنند، مجدداً مثل ریاست‌جمهور بتوانند بیایند کاندید بشوند. بنابراین پیشنهاد ما این است که سه دوره متوالی در مجلس باشد.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهاد آقای امیری این است که کاندیداهایی که سه دوره متوالی بودند باید یک دوره نیایند، بعد اگر خواستند دوباره بتوانند بیایند، ولی پشت سر هم چهار دوره نمی‌توانند باشند. بحث نکنید، اگر می‌خواهید مخالف صحبت کنید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کاظم‌زاده‌ مخالف هستند، بفرمایید.

شادمهر کاظم زاده
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از پیشنهاددهنده این پیشنهاد، ببینید! بحث جابه‌جایی نخبگان بحث درستی است، منتها جنس موضوع، یعنی نظارت در مجلس مهم‌ترین اولویت است و با بحث اجرا در ریاست جمهوری دو مقوله متفاوت هستند و ای‌بسا مجلس از خیلی نیروهای توانمند در دوره‌های متفاوت و مختلف بی‌بهره می‌شود. در قانون اساسی هم ما چنین موضوعی را نداریم و از استدلال قوی این موضوع برخوردار نیست،‌ ضمن اینکه مردم انتخاب می‌کنند و اینکه ما بیاییم قبل از مردم انتخاب کنیم و بگوییم برای نمایندگی نباید سه دوره بیشتر کسی حضور داشته باشد ممکن است یک جاهایی مزایایی داشته باشد، ولی در کلیتش باعث می‌شود که آن توانمندی که افراد دارند و آن حقی که حق مردم است نادیده گرفته بشود. بر همین اساس من درخواست دارم که عزیزان به این پیشنهاد رأی ندهند.

محمد علی وکیلی
خیلی ممنون، موافق وقتشان را به جناب آقای تابش دادند، بفرمایید.

محمدرضا تابش
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همکاران عزیز و ارجمند. من جهت استحضار همکاران نماینده عرض کنم که این پیشنهاد از طرف جمع زیادی از نمایندگانی که سابقه سه یا بیش از سه دوره نمایندگی مجلس را دارند ارائه شد. آقای دکتر عثمانی اینجا هستند، آقای دکتر کامران به من مراجعه کردند، آقای دکتر امیری، خود بنده و دیگران هم که پیشنهاددهنده بودیم، آقایان: دکتر محجوب و دکتر قاضی‌زاده و بسیاری از دوستان موافق هستند و من صبح که استمزاجی از ریاست محترم مجلس کردم ایشان هم در زمره موافقین بودند، حالا اگر با ما حرف زده باشند و رودربایستی با ما نکرده باشند. در هر صورت این پیشنهاد از طرف جمعی از نمایندگانی که چند دوره سابقه نمایندگی داشتند ارائه شده. گرچه همانطور که همکار عزیزمان آقای کاظم‌زاده فرمودند تجربه به تخصص و تعهد در کار نمایندگی مجلس مؤلفه بسیار مهمی است، اما دوستان عزیز! به مثابه یک سوزن به خود و یک جوالدوز به دیگران یا «رطب‌خورده منع رطب کی کند». ما برای میدان دادن به جوانان عزیزمان در عرصه‌های اجرایی قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را تصویب کرده‌ایم تا راه را بر نیروی جوان آماده‌ به کار باز کنیم. در قوه مقننه هم چنین عزمی باید جزم بشود و راه برای میدان‌داری جوانان عزیز باز بشود که هم شایسته هستند،‌ هم تخصص‌های بالایی را دارند و هم به علم روز آگاه و آشنا هستند. بنابراین ما هیچ منعی را نمی‌بینیم ولو اینکه در مقابل قانون عادی هم که (30) تا (70)، (75) سال نباشد همینطور که ریاست محترم مجلس فرمودند کسانی که سه دوره سابقه نمایندگی مجلس دارند برای اینکه شائبه استفاده از رانت در قدرت قرار گرفتند و ماندند هم منتفی بشود این سه دوره را که به پایان رساندند یک دوره استراحت کنند، اگر مردم طالب ادامه خدمت آنها بودند بعد از طی آن دوره به آنها رأی می‌دهند. یعنی هیچ مغایرتی با قانون هم ندارد، راه را برای ورود جوانان به قوه مقننه باز می‌کند و همه دوستانی که بیش از سه دوره در مجلس بودند و امروز حضور دارند و الان هم دور و بر من هستند، آقایان: دکتر قوامی، سلیمی و همه دوستان، آقای یوسف‌نژاد را هم اشاره می‌کنم موافق هستند. ان‌شا‌ءالله با رأی بالای مجلس این موضوع که به نفع مجلس است و از حیثیت مجلس صیانت می‌کند به تصویب برسد تا پیامی به جوانان ما و نیروهای برآمده از انقلاب اسلامی باشد که بیایند در قوه مقننه میدان‌دار بشوند. ان‌شا‌ءالله رأی بالای نمایندگان عزیز را در بر خواهد داشت.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. دولت موافق است، کمیسیون بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! من خواهش می‌کنم چون پیشنهاد، پیشنهاد مهمی است توجه بفرمایید. پیشنهادی که داده شده مغایر قانون اساسی است به جهت اینکه در قانون اساسی محدودیت زمان تعریف نشده و شورای محترم نگهبان این پیشنهاد را ایراد می‌گیرد، این یک. دوم، در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بند (10) ارتقای شایسته‌گزینی را مبنا قرار داده. اگر قرار باشد ما شایسته‌گزینی را مبنا و فرمول‌های داده‌شده قرار بدهیم ممکن است در بین نمایندگان افراد با تجربه و متخصص وجود داشته باشند که با این کار آنها را از حضور در مجلس منع می‌کنیم، لذا دقت بفرمایید این پیشنهاد مغایر قانون اساسی و سیاست‌های ابلاغی است. کمیسیون مخالف است.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 243 نفر، پیشنهاد آقای امیری‌خامکانی این است که کاندیداتوری افرادی که سه دوره متوالی نماینده بوده‌اند ممنوع می‌‌باشد. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. دولت موافق و کمیسیون مخالف است. جزء موارد استثنائی است که همه دارند رأی می‌دهند، چون فقط هشت نفر ماندند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. پیشنهاد بعدی ماده (4) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 4 ـ یک ماده به شرح ذیل به عنوان ماده (7 مکرر2) به قانون الحاق می‌شود: ماده 7 مکرر 2 ـ ثبت‌نام داوطلبان از طریق فهرستی که احزاب یا گروهها و تشکلهای قانونی ارائه می‌کنند یا به‌صورت منفرد انجام می‌پذیرد. تبصره 1 ـ رأی به فهرست‌های انتخاباتی مطابق تشریفات مقرر در این قانون صورت می‌گیرد. تبصره2 ـ مقصود از احزاب و گروه‌های سیاسی در این قانون «احزاب» موضوع بند (1) ماده (1) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی مصوب 8/8/1395 مجمع تشخیص مصلحت‌ نظام و کلیه تشکلها و گروه‌های قانونی و رسمی می‌باشد. آقای رئیس! در این تبصره (4) هم مانند تبصره (3) این «حوزه انتخابیه اقلیت‌های دینی از حکم این ماده مستثنی است» اضافه بشود، چون شرایط‌شان طبق قانون اساسی شرایط خاص است، ملاحظه بفرمایید تا مخالفین و موافقین را قرائت بکنیم. (قاضی‌پور ـ پیشنهاد ثبت شده داریم) آقای قاضی‌پور! قبل از شما جناب فرهنگی پیشنهاد ثبت‌شده حذف دارند. شما هم ثبت‌شده دارید؟ آقای قاضی‌پور! بفرمایید.

نادر قاضی پور
بسم الله الرحمن الرحیم آقای فرهنگی مطرح می‌‌کنند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای فرهنگی بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از جناب آقای قاضی‌پور. آقای رئیس! بنده قبل از طرح مخالفتم و پیشنهاد حذفم شش اصل قانون اساسی را اخطار دارم. خواهش می‌کنم اگر این اخطار را وارد دانستید درباره آن اعلام نظر و تصمیم‌گیری فرمایید. چند اخطار قانون اساسی در مورد ماده (4) است. آقای رئیس توجه می‌فرمایید؟ آقای نعمتی! اول اجازه بفرمایید من اخطارم را مطرح کنم آقای رئیس باید توجه داشته باشند. مواد (4) به بعد چند ماده پشت سر هم انتخابات را.

علی اردشیرلاریجانی
دوستان! یک مقدار آرامش جلسه را حفظ کنید من صدای ایشان را بشنوم، شما هم یک قدری بلندتر صحبت کنید.

محمدحسین فرهنگی
اخطار
من اخطار شش اصل قانون اساسی درخصوص ماده (4) و چند ماده بعد از آن راجع به انتخابات را می‌گوید دارم. (رئیس ـ اصل چندم فرمودید؟) اولی اصل شصت و دوم است. در اصل شصت و دوم صراحتاً اعلام کرده است که مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به طور مستقیم انتخاب می‌شوند تشکیل می‌شود. در اصل شصت و هفتم که سوگند نمایندگان است نمایندگان سوگند یاد می‌کنند و پایبندی‌هایی را اعلام می‌کنند که ممکن است با تشخیص حزب متبوع‌شان نظر شخصی آنها تعارض داشته باشد. اینها چطور سوگند به آن موارد یاد کنند در حالی که مجبورند مطابق این مواد تابع حزب‌شان باشند، پس با این اصل هم مغایر است. اصل هشتاد و چهارم تعبیر «هر نماینده» دارد، یعنی «هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است»، در حالی که در این ماده و مواد بعدی ترتیبی تنظیم شده که عملاً احزاب تعیین‌کننده هستند و آنها را به مردم معرفی می‌کنند و احزاب مسئولیت دارند. در اصل هشتاد و پنجم صراحتاً اعلام کرده که «سمت نمایندگی قائم به شخص است»، در حالی که وقتی در لیست احزاب اسم کسی می‌آید طبیعتاً او تابع نظرات آن حزب خواهد بود و عملاً هم همین اتفاق خواهد افتاد. اصل هشتاد و ششم «نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهارنظر و رأی خود کاملاً آزادند»، در حالی که مطابق این موادی که اینجا هست اینها مجبورند تابع نظرات احزاب‌شان باشند و در بند هشتم اصل سوم که گفته حاکمیت کشور موظف است امکانات خود را برای این امور به کار ببرد در بند هشتم می‌گوید «مشارکت عامه مردم در تعیین سرنوشت سیاسی،‌ اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی خویش». لذا بنظر می‌رسد ما تنها در اصل بیست و ششم احزاب، جمعیت‌ها، انجمن‌های سیاسی و صنفی را داریم که گفته شده آزادند، آنها می‌توانند فعال باشند، لیست بدهند و حمایت کنند، اما اینکه مردم را ما به سمت این ببریم که به لیست‌ها رأی بدهند و افراد هم به تبع تابع آن لیست‌ها باشند بنظر می‌رسد با اصولی که قرائت کردم مغایرت دارد. اظهار نظر بفرمایید اگر وارد دانستید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای فرهنگی! من استدلال شما را با دقت گوش دادم. بنظر من اخطار شما وارد نیست، اما اگر پیشنهادی دارید بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
پیشنهاد دهنده
آن بحثی که حضرت‌عالی و بعضی از دوستان اشاره می‌کنند تناسبی است در هیچ‌کدام از اینها وجود ندارد. موادی که اینجا است، از جمله این ماده (4) ثبت‌نام داوطلبان را از طریق فهرست احزاب و تشکل‌ها یا منفرد اعلام می‌کند. ظاهراً آوردن «یا منفرد» اینجا یک تشریفاتی است برای اینکه کسی این مغایرت‌های با اصول مصرح قانون اساسی را که فرمودید وارد نیست و بنظر می‌رسد که مغایرت صریح با همه این اصول دارد، منفرد را تشریفاتی می‌کند. عملاً انتخابات حزبی می‌شود و رأی به فهرست را اینجا مجاز کرده، رأی‌دهندگان بدون شناخت از افراد بتوانند به آن فهرست‌ها رأی بدهند. این ماده مقدمه مواد دیگر است، مواد (5)، (6) و (7) موادی که اصل را بر حزبی بودن انتخابات قرار می‌دهد و در مواد آتی حتی می‌گوید که نام هیچ داوطلبی نباید در بیش از یک فهرست درج شود. معنی این چیست؟‌ معنی‌اش این است که اگر از ده‌ها حزب و تشکلی که در کشور وجود دارد اینها بخواهند از افرادی برای لیست خودشان استفاده بکنند در یک لیست آمد در لیست دیگر و حمایت احزاب دیگر (رئیس ـ آن برای ماده 5 است، شما الان ماده 4 هستید) این مقدمه ماده (5) است. یعنی شما از اینجا بنای انتخابات حزبی را که قانون اساسی ما بر آن اساس استوار نشده و آن را مبنا قرار نداده در همین ماده سنگ بنا را می‌گذارید، بعد در مواد بعدی هم می‌روید می‌فرمایید که در بیش از یک فهرست نباشند. من از همکاران عزیزم، حضرت‌عالی و ملت عزیز ایران سؤال می‌کنم که آیا جمعیت اعضای همه احزاب کشور به اندازه رأی یکی از شهرستان‌های متوسط در این مجلس هست یا نه؟ یعنی همه احزاب جمعیت‌ها و اعضایشان را جمع کنید به اندازه آراء یکی از شما نمایندگان محترم نیست. چرا اینها این حق را داشته باشند که به جای ملت تصمیم بگیرند، ارائه لیست بکنند و مردم هم مجبور شوند به یکی از آن لیست‌ها رأی بدهند؟ من خاطرم هست زمان حضرت امام (رضوان‌الله تعالی‌علیه) که در آن زمان تفکیکی هم نشده بود و جامعه روحانیت مبارز در کشور حاکم بود و لیست داده بود امام مخالفت کردند، فرمودند این کار را نکنید، بگذارید مردم در هر استان تصمیم بگیرند و این حرکت را به سمت این نبرید که در مرکز یک عده بنشینند و برای کل کشور نسخه بنویسند. لذا اگر اراده دوستان بر این باشد که انتخابات استانی باشد همان ماده (3) کافی است و ماده (4) به بعد فقط حزبی کردن انتخابات است. از همین‌جا اگر رأی بر حذف عنایت بفرمایید در مواد بعدی هم به طور طبیعی اینها حذف می‌شود.

محمد علی وکیلی
متشکرم، جناب آقای عثمانی مخالف هستند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای عثمانی بفرمایید.

محمدقسیم عثمانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ابتدائاً از نمایندگان محترم تشکر می‌کنم که به منع کاندیداتوری نمایندگانی که بیش از سه دوره متوالی سابقه نمایندگی داشته باشند رأی دادند، این یکی از اقداماتی است که بنظر من می‌تواند به پرستیژ مجلس و نمایندگان کمک بکند که ما قانون را برای خودمان تصویب نمی‌کنیم، بلکه برای ملت تصویب می‌کنیم. در مورد پیشنهاد جناب آقای دکتر فرهنگی که اشکالاتی را وارد کردند بنظر بنده یکی از مشکلات و تجدید ساختارهایی که باید اتفاق بیفتد در مورد خود مجلس شورای اسلامی است و اولین ایرادی که به مجلس وارد است این است که مجلس حزبی نیست و احزاب که باید به عنوان اساس پارلمان و مجلس قرار بگیرند قرار نمی‌گیرند. اتفاقاً اگر احزاب نقش خودشان را ایفا بکنند و براساس استراتژی، تفکر و اندیشه احزاب نمایندگان وارد مجلس شورای اسلامی بشوند این کمک می‌کند که نماینده در مقابل آن حزب پاسخگو باشد. الان مشکلی که وجود دارد نماینده با قبای اصلاح‌طلبی از مردم رأی می‌گیرد بعد اینجا اصولگرا در می‌آید، یا با قبای اصولگرایی می‌آید اینجا اصلاح‌طلب در می‌آید. این تنوع و تغییر رنگ را این جلویش را می‌گیرد و هر نماینده فقط در یک لیست می‌تواند قرار بگیرد و در مقابل حزبی که معرفی‌‌اش کرده پاسخگو است. اتفاقاً مکمل این ماده، ماده (5) است که بحث تناسبی را مطرح می‌کند و آن این است که فرضاً در تهرانی که (30) نماینده اصلاح‌طلب می‌آیند معنی‌اش این نیست که همه مردم این (30) نماینده اصلاح‌طلب را تأیید کردند، بخشی و درصدی از جامعه به جریان اصولگرا رأی دادند و این پیشنهاد مقدمه این است که در تهران اگر به لیست اصلاح‌طلبان (70) درصد رأی دادند، (70) درصد آنها در مجلس بیایند و (30) درصد از احزاب اصولگرا وارد مجلس بشوند تا نوعی دموکراسی و میدان دادن به همه اکثریت‌ها و اقلیت‌ها است. اگر قرار باشد اکثریت بر همه حکومت کند خود این نوعی استبداد است، ولی اگر ما احزاب و قانون تناسبی را پیش بکشیم این باعث می‌شود که همه به نسبت حمایت مردم در اداره کشور و مملکت و قانونگذاری سهم داشته باشند و حذف این بنظر من به تقویت مجلس و مشخص شدن جریان سیاسی واضح نمایندگان لطمه خواهد زد و خواهش اول من از آقای دکتر فرهنگی این است که می‌دانم از روی دلسوزی این را مطرح کردند، پس بگیرند. در غیر اینصورت نمایندگان به حذف این رأی ندهند. نکته دیگری که اینجا حائز اهمیت است؛ ممکن است در شهرستان‌های کوچک لیست و احزاب و اینها خیلی معنی پیدا نکند، به خاطر همین کمیسیون شوراها با دقت آمده این را مطرح کرده که ثبت‌نام داوطلبان از طریق فهرستی که احزاب یا گروه‌ها و تشکل‌های قانونی ارائه می‌کنند یا به صورت منفرد. اگر کسی به هیچ‌کدام از جریان‌های سیاسی وابسته نیست، یا هیچ‌کدام از جریان‌های سیاسی را راه رهایی کشور و ملت نمی‌داند می‌تواند به صورت منفرد بیاید شرکت بکند و به صورت مستقل رأی خود را از مردم بگیرد و بعداً فقط به مردم پاسخگو است، نه به احزاب و جریان‌های سیاسی. لذا پیشنهاد من این است که دوستان به حذف این بند رأی ندهند تا مجلس بتواند با خط‌کشی‌های واضح‌تر و مشخص‌تر در آینده مشکلات کشور را از طریق قانونگذاری و نظارت درست اصلاح بکند، خیلی متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای محمودزاده موافق هستند، بفرمایید.

جلال محمودزاده
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام و خسته‌نباشید خدمت همکاران محترم. اولاً می‌خواهم خدمت عزیزان عرض بکنم که اشکالات این قانون، یعنی قانون انتخابات در چند موردی که فاصله نمایندگان مردم را با مناطق محروم افزایش می‌دهد، شهرها و روستاهای کوچک فراموش می‌شوند و همچنین اعتبارات و هزینه‌های انتخابات را افزایش می‌دهد و مخالف اصل (75) قانون اساسی هم هست. اما در رابطه با پیشنهاد حذف بند مورد نظر که دوستان پیشنهاد دادند، اولاً هنوز احزاب در کشور شکل نگرفتند و احزاب نقش آن‌چنانی در کشور ندارند، مگر در کشور ما حزبی شکل گرفته که ما ادعای انتخابات حزبی داریم؟ عزیزان مستحضر هستند که بیشتر گروه‌های سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا در انتخابات، آن هم در زمان انتخابات حضور فعال دارند و بعد از انتخابات حضور آن‌چنانی در عرصه سیاسی ندارند. بنابراین ما نمی‌توانیم بگوییم که حزب سیاسی در کشور حضور حداکثری دارد. حضور دارد، اصلاً ما حزبی نداریم که در انتخابات حضور سیاسی داشته باشد، بلکه گرایش‌های سیاسی هستند، اصولگرا و اصلاح‌طلب هستند. بنابراین حذف این بند می‌تواند به انتخابات کمک مفیدی بکند، از طرفی در شهرهای کوچک هم‌چنان که مخالف محترم هم اشاره فرمودند، در شهرهای کوچک باعث می‌شود که مردم از انتخابات فاصله بگیرند و اختلافات قومی و مذهبی شکل بگیرد و گسل‌های اختلافات قومی و مذهبی افزایش پیدا بکند. بنابراین خواهشم از عزیزان این است که واقع‌بینانه به این بندها نگاه بکنند و به حذف این بند رأی مثبت بدهند که ما بتوانیم این قانون انتخابات را هرچند که دارای مشکلات عدیده ای است، من در اوایل عرایضم عرض کردم بتوانیم یک‌طوری سروسامان بدهیم، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، حضار 242 نفر، پیشنهاد آقای فرهنگی حذف ماده (4) است. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
از پیشنهادات اصلاحی جناب آقای اصغر سلیمی بفرمایید. آقای حاجی! این درصدهایی که شما ذکر کردید فکر کنم مرتبط با ماده (7) است.

علی اردشیرلاریجانی
(15) درصد به آنجا می‌خورد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! دیگر پیشنهادی نداریم.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 243 نفر، اصل ماده (4) و تبصره‌های آن را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (5) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 5 ـ یک ماده به شرح ذیل به عنوان ماده (7 مکرر3) به قانون الحاق می‌شود: ماده 7 مکرر 3 ـ احزاب و گروه‌های سیاسی می‌توانند پس از تأیید صلاحیت داوطلبان، و حداقل تا (48) ساعت قبل از شروع تبلیغات انتخاباتی نامزدها، فهرست انتخاباتی خود را تنظیم و به هیأت اجرایی مرکزی و یا هیأت اجرایی استان حسب مورد اعلام نمایند. فهرست‌ها باید به‌صورت استانی و کامل ارائه شده و برای هر حوزه انتخابیه فرعی، به تعداد کرسی‌های آن حوزه در مجلس، داوطلب معرفی گردد. تبصره 1 ـ احزاب مکلفند در هنگام ارائه فهرست، موافقت کتبی داوطلبان مبنی بر عضویت در فهرست را ارائه کنند. نام هیچ داوطلبی نباید در بیش از یک فهرست درج شود. تبصره 2 ـ چنانچه فرد یا افرادی از نامزدهای مذکور در فهرست‌ها به دلایل قهری یا به درخواست کتبی نامزد پس از ثبت‌نام و حداقل تا (24) ساعت قبل از شروع تبلیغات انتخاباتی از فهرست خارج شوند، حزب یا احزاب ارائه‌کننده فهرست می‌توانند از میان سایر داوطلبان تأیید صلاحیت‌شده در حوزه انتخابیه موجود در حوزه فرعی، با رعایت مفاد این ماده فهرست خود را تکمیل کنند. تبصره 3 ـ ارائه فهرست صرفاً توسط دبیر کل احزاب ملی و استانی که طبق قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی، مجوز فعالیت دارند و همچنین مقامات مسئول گروهها و تشکلهای قانونی صورت می‌گیرد. احزاب استانی صرفاً جهت حوزه انتخابیه استان محل فعالیت خود حق ارائه فهرست انتخاباتی دارند. تبصره 4 ـ ارائه فهرست ائتلافی توسط احزاب و گروه‌های موضوع تبصره فوق بلامانع است. ائتلاف‌های مزبور باید حسب مورد به اطلاع ستاد انتخابات کشور و ستاد انتخابات استان برسد. تبصره 5 ـ هر فهرست دارای یک عنوان است و چنانچه عنوان فهرست متفاوت از عنوان حزب یا احزاب یا گروه‌های ارائه‌کننده آن فهرست باشد، عنوان مزبور با رعایت تبصره (4) ماده (2) قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه‌های سیاسی باید به تأیید وزارت کشور برسد. تبصره 6 ـ ملاک رأی در انتخابات موضوع این قانون، فهرست نامزدها، نام نامزدها و در صورت اختلاف فی‌مابین فهرست و نام نامزدها مبنا نام نامزدها است. آقای دکتر! اینجا باز در رابطه با اقلیت‌های دینی هم فکر می‌کنم با توجه به اینکه شرایط حوزه انتخابیه‌شان شرایط خاصی است مستثنی هستند.

علی اردشیرلاریجانی
بله، آنها مستثنی هستند، پیشنهادی داریم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! پیشنهاد حذف داریم.

علی اردشیرلاریجانی
حذف کل ماده؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
حذف کل ماده را به ترتیب آقایان: قاضی‌پور، حاجی و نقوی‌حسینی دارند. آقای نقوی‌! آقای قاضی‌پور اول ثبت‌نام کردند. آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر م

علی اردشیرلاریجانی
آقای‌ قاضی‌پور! واقعاً این نیست. ایشان آمد به من هم گفت.

نادر قاضی پور
آقای تابش! این فرار مغزهایی که دیروز رأی دادید دیروز که برای حقوق‌ها رأی دادید حقوق نخبگان کم خواهد شد، چون‌که مالیات (35) درصد خواهند داد. این یعنی کوبیدن مغزها.

علی اردشیرلاریجانی
آقای قاضی‌پور! یک لحظه اجازه بدهید من یک توضیحی بدهم. این تصوری که جناب‌عالی پیدا کردید واقعاً درست نبود. یعنی آقای تابش آمد به من گفت که می‌خواهم چنین پیشنهادی بدهم، من هم مخالف نبودم. گفتم مطرح بکنید، حسنی هم دارد که افرادی که مدتی بودند بعد از مدتی نباشند. حالا عده‌ای مخالف و عده‌ای موافق هستند، می‌خواهم بگویم گمانی که داشتید درست نیست.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
آقای تابش! ما تو را روز و شب دوست داریم، ‌(75) بده. آقای لاریجانی!‌ شما مزاح می‌کنید‌ ولی من جدی عرض می‌کنم، نخبه‌کشی نکنید. مغزها را نکوبید، فعالان را نکوبید، نظام به این شیرمردان و شیرزنانی که در عرصه سیاست زحمات فراوانی کشیدند نیاز دارد. خواهش من این است که با دقت بیشتری باشد. دیروز هم یک تخلفی انجام دادید، پیشنهادی که قبلاً رأی نیاورده بود دوباره به رأی گذاشتید. آقای قاضی‌زاده یک تخلفی أکید کرد، بعد از اینکه رأی‌گیری شد گفت جداول هم در آن بود. آقای پزشکیان هم تأیید کرد. شما در مجلس به آیین‌نامه قسم خوردید تخلفات آشکار را انجام ندهید، نخبه‌کشی نکنید، این خواست اسرائیل و آمریکا است که مغزهای عزیز بروند. ما در مجالس گذشته آدم‌های شاخص داشتیم. اما موضوع، آقای لاریجانی! از این خطر بزرگ بگذریم. مجلس محل افراد شاخص است. در شهرستان‌ها افراد شاخص کاندیدا می‌شوند، ممکن است چند حزب از آن حمایت کنند. شما اینجا آمدید استبداد حزبی راه‌ انداختید. این بند یعنی استبداد حزبی، استبداد حزب علیه افراد. اگر در شهر قم (10) تا حزب است و آقای امیر‌آبادی عزیزمان کاندید می‌شود، پنج تا حزب از او حمایت می‌کنند در نتیجه باید رد صلاحیت بشود یا از لیست خارج بشود. این (طرح) نواقص بسیار زیادی دارد. امروز در کشور ما احزاب شکل نگرفته‌اند، هنوز زیرساخت‌های احزاب در جمهوری اسلامی به وجود نیامده است. بنابراین تصور کنیم انتخابات حزبی یک تصور نادرست است. اصولاً کار و فعالیت حزبی یک کار نمایشی و تبلیغاتی است که به حکم قانون و داشتن تعدادی شخصیت‌های ثبت‌شده انجام می‌یابد. از آنجایی که در جمهوری اسلامی هنوز احزاب مقتدر چندین سال نتوانستند در صحنه حضور داشته باشند، حزب جمهوری، مشارکت که منحل شد، احزاب دیگر که منحل شد (رنجبرزاده ـ خلاصه‌تر بفرمایید) چشم، به ضرر شما است؟ و منفعت است. شما می‌خواهید در یک لیست به مجلس بیایید، مناطق محروم و کمتر‌‌توسعه‌یافته از بین برود، شاخص‌های شهرستان‌ها، نخبگان شهرستان‌ها حذف بشود. نیروهایی که از بطن جامعه به وجود می‌آیند، شما نگاه کنید از شهرستان کلیبر یک نفر رأی می‌آورد با معرفی حزب رأی می‌آورد؟ نه، با عملکرد خودش رأی می‌آورد. در شهرستان‌های کوچک افراد رأی می‌آورند. در دو، سه شهر فقط لیست رأی می‌آورد، بقیه عملکرد افراد را رأی می‌‌دهند، شما می‌آورید عملکردها را صفر می‌کنید، شاخص را احزاب می‌کنید. فردا گروه‌های مذهبی، هیأتیون، برادران عزیز مداحان و روحانیت عزیز یک لیست می‌دهند می‌گویند به این رأی بدهید بقیه کافرند نخواهید‌شان یا یک لیستی از برادران اصلاحات خواهند داد بقیه را می‌گویند مرتد است. اینجا چون که همه باید بر مبنای ولایت‌فقیه بودن را مد نظر قرار بدهیم شاخص این است که شخص به خطوط قرمز وفادار باشد نه به احزاب. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
متشکرم، پیشنهاد حذف ماده (5) است. مخالف را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
مخالف وقتشان را به جناب آقای کواکبیان دادند، بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس! من یک تذکر کوتاه عرض بکنم. با توجه به اینکه واقعاً بحث انتخابات برای کل ملت، نمایندگان محترم مجلس و همه ارکان حکومت مهم است، حاج‌آقا ذوالنوری، آقای رئیس! (اللهم صل علی محمد و آل محمد) حاج‌آقا ذوالنوری! بگذارید من صحبت بکنم. من ضمن عرض تسلیت به حاج‌آقای ذوالنوری خواهش می‌کنم اجازه بدهید، تذکر من به آقای رئیس این است، با توجه به اینکه دولت لایحه جامع انتخابات هم آورده و بخش‌هایی از این لایحه مربوط به همین بحث نمایندگی است و ما هم که نمی‌خواهیم کار عبث و بیهوده بکنیم. خواهش من این است شما یک تکلیفی به کمیسیون شوراها بفرمایید که کمیسیون شوراها آن بخش‌هایی که واقعاً متناسب با این استانی شدن است و می‌شود بیاورد را بیاورد.

علی اردشیرلاریجانی
آقای کواکبیان! برای اینکه این در ذهن برخی از دوستان دیگر هم همین فرمایش شما بود و به من مراجعه کردند، این موادی که آوردند الان با هماهنگی همان لایحه است. بعضی از مواد را ما باید ارجاع بدهیم، خود کمیسیون هم پیشنهاد داده ارجاع بدهیم، وقتی ارجاع دادیم آن نظر شما را ان‌شا‌ءالله تأمین می‌کند.

مصطفی کواکبیان
ممکن است برای شرایط کاندیداتوری یک چیزهایی آنجا گفتند که مفید است، یا حتی متناسب بود این را خواهش من این است در طول بررسی این لایحه انجام بشود که ما کار دوباره نکنیم.

علی اردشیرلاریجانی
حالا شما مخالفت‌تان را بفرمایید که وقت نگذرد.

مصطفی کواکبیان
خدمتتان عرض کنم که خواهش من این است، دوستان توجه بکنند! همین‌که برخی عزیزان می‌گویند ما در کشور حزب نداریم یعنی کوبیدن بر سر احزاب. واقعاً ما تا کی می‌‌خواهیم این واژه تکراری «من وابسته به هیچ حزب و گروهی نیستم» را بگوییم. افغانستان الان با احزاب دارد می‌چرخد. انتخابات عراق و خیلی از کشورهای همسایه ما الان با احزاب می‌چرخد. تنها راه برون‌رفت از بسیاری مشکلات کشور احزاب است. حالا بعضی از این دوستان معتقدند که ممکن است یک نفر در چند فهرست باشد. اشکال ندارد، تبصره آن را حذف کنید، نیایید کل ماده را حذف بکنید. لذا من به دوستان عزیز توصیه می‌کنم که محبت بکنید، توجه داشته باشید که راه برون‌رفت از این مسائلی که واقعاً‌ داریم و بعضی از مباحثی که در عرصه‌های مختلف پیش آمده واقعاً احزاب است، چرا؟‌ چون شما توجه بکنید که اصولاً دموکراسی لازمه‌اش انتخابات است. لازمه انتخابات رقابت است. لازمه رقابت احزاب است. شما نمی‌توانید رقابت انتخاباتی داشته باشید و حزب نداشته باشید. مگر می‌شود که واقعاً‌ ما بگوییم هم دموکراسی می‌‌خواهیم، هم انتخابات و هم رقابت انتخاباتی می‌خواهیم، ولی احزاب نباشند. خواهش من این است که اتفاقاً در اینجا هم افراد می‌توانند ثبت‌نام داشته باشند و هم احزاب، این واقعاً یک فرصت و گامی به سمت دموکراسی است و دموکراسی واقعی‌تر و همان چیزی که اسمش را مردم‌سالاری دینی می‌گذاریم. لذا خواهش من این است که دوستان اگر هم با یک بندی مشکل دارند پیشنهاد حذف همان بند را بدهند که مثلاً یک نفر بتواند در چند فهرست باشد. مضافاً بر اینکه اگر شما این ماده را حذف بکنید مفهومش این است که برخلاف ماده قبلی است. شما ماده قبلی را تصویب کردید، یعنی وجود احزاب در سیستم انتخاباتی را پذیرفتید، بنده که معتقدم ما باید به یک شکلی برسیم که اساساً انتخابات ما سیستم حزبی پیدا کند، یعنی حزب اکثریت اتوماتیک‌وار بتواند دولت تشکیل بدهد. در این لایحه هنوز چند گام به این مرحله هم باقی مانده. لذا این گام‌هایی که دارد برداشته می‌شود، عزیزانی که در کمیسیون شوراها بودند، پیشنهاداتی که خود ما آنجا مطرح کردیم یک فرصتی را برای احزاب ایجاد می‌کنیم،‌ اگر هم کسی به بند خاصی ایراد دارد می‌تواند پیشنهاد حذف بدهد و اگر شما کل ماده را حذف کنید مفهومش این است که مصوبه قبلی‌تان هم روی هوا است، خیلی ممنون.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کبیری موافق هستند، بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای کبیری بفرمایید.

سیدتقی کبیری
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خداقوت خدمت همکاران عزیز. جناب آقای دکتر لاریجانی! قبل از موافقت اگر اجازه بدهید یک تذکری را بگویم. دیروز هنوز مرکب مصوبه لایحه بودجه مجلس خشک نشده بود، دولت اعلام کرد که فلان موضوع در حوزه حقوق را نمی‌تواند اجرا بکند. این جایگاه مجلس را زیر سؤال بردن است، حتی اگر این با فاصله بسیار کم اعلام می‌شود فکرکنم یک موضع‌گیری از ناحیه خود هیأت‌رئیسه یا ریاست محترم برای حفظ جایگاه مجلس خوب است. و اما موافقت بنده با حذف این ماده. عزیزان دقت بکنید! مخالف محترم هم یک مخالفت جدی نداشتند. بیان‌شان بر این بود که ما آنهایی که می‌گویند در کشور حزب وجود ندارد،‌ حزب وجود دارد، من هم موافق هستم. عزیزان! ما بالای (200) تا حزب در کشور داریم، اما کدام حزب، با چه ساختاری؟ احزابی که سر انتخابات سر در می‌آورند، در قالب لیستی حضور پیدا می‌کنند و بعد از انتخابات کلاً فراموش می‌شوند آیا واقعاً این حزب است؟‌ نکته دوم، عزیزان! ما یا به صورت لیستی کاندیداها را مطرح بکنیم یا به صورت غیرلیستی، دوگانه عمل کردن در مسأله انتخابات مردم را در یک دوراهی، سه‌راهی قرار می‌دهد. نکته سوم، در این ماده افراد وابسته به کانون قدرت و ثروت فرصت بیشتری پیدا خواهند کرد. نخبگانی که در داخل هیچ حزبی نمی‌خواهند وارد بشوند اینها طبیعتاً امکان رأی‌آوری نخواهند داشت. فقط احزاب حضور پیدا خواهند کرد و تمام مسیر قانونگذاری و نظارت را در قالب احزاب ما دنبال خواهیم کرد. نکته دیگر، عزیزان! بحث حزبی و در قالب لیست حزبی مگر الان اتفاق نمی‌افتد؟‌ در انتخابات شهرهای بزرگی مثل تهران مگر لیستی اتفاق نمی‌افتد؟‌ آیا ما نیاز داریم مجدداً برای این امر قانونگذاری بکنیم و شهرهای کوچک متضرر بشوند و احزابی در آستانه انتخابات سر برآورند، فقط و فقط و فقط برای بحث انتخابات که بتوانند حضور و نفوذ پیدا بکنند. یقین بکنید کانون‌های قدرت و ثروت، حزب ایجاد خواهند کرد برای اینکه در انتخابات مجلس تأثیرگذار باشند. عزیزان دقت و عنایت بکنید اگر یک جایی لیستی هم مطرح می‌شود اشکالی دارد، اما این را ما در ماده‌واحده و قانون آوردن خود به خود فضای انتخابات را به سمتی خواهید برد که نخبگان و دلسوزان و انقلابیون طبیعتاً از مسیر حضور در مجلس جدا خواهند شد و مجلس در دست احزاب خواهد بود. لذا من پیشنهاد می‌کنم این ماده حذف بشود و آن نکته‌ای که گفتند ادامه ماده (4) است هیچ ربطی ندارد که همان ماده (4) بتواند عملی بشود و در عین حال ماده (5) را ما حذف بکنیم، ممنون و تشکر.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت مخالف حذف است و کمیسیون توضیح دارند، بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! خواهش می‌کنم توجه بفرمایید. پیشنهادی که داده شده حذف کل ماده (5) است. وقتی ما ماده (4) را تصویب کردیم شرایط کار و قواعدی را که باید پیش‌بینی کنیم، چه برای احزاب و فهرست‌‌ها و افرادی که مستقل می‌آیند در این ماده پیش‌بینی شده. اگر این ماده حذف بشود عملاً ماده (4) بی‌خاصیت است، این یک. دوم، در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری بند (9) را من قرائت می‌کنم،‌ خواهش می‌کنم توجه بفرمایید. «تعیین چهارچوب‌ها و قواعد لازم برای فعالیت قانونمند و مسئولانه احزاب و تشکل‌های سیاسی و اشخاص حقیقی در عرصه انتخابات مبنی بر اصول و مبانی نظام جمهوری اسلامی» عزیزان من! لذا ما اینجا آمدیم آن قواعد و شرایط را پیش‌بینی کردیم. ضمن اینکه تبصره (6) را نگاه بفرمایید. اگر به تبصره (6) ملاحظه کنید در آنجا گفتیم اگر بین فهرست و نام نامزد اختلاف ایجاد بشود، ملاک نام نامزد است. لذا کمیسیون با پیشنهاد حذف کاملاً مخالف است، خواهش می‌کنم به این پیشنهاد رأی ندهید. اگر این رأی بدهید عملاً ماده (4) هم دیگر بی‌خاصیت است.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 249 نفر، پیشنهاد حذف ماده (5) است. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! آقای سلیمی که پیشنهاد اصلاح کلشان را مطرح نمی‌کنند.

مجتبی ذوالنوری
تذکر هفتاد و پنجی دارم.

علی اردشیرلاریجانی
تذکر دارید؟ بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای ذوالنوری هفتاد و پنجی دارند، بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
تذکر ماده هفتاد و پنجی دارید، مگر چه چیزی گفته‌اند؟

مجتبی ذوالنوری
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر! همکار عزیزمان جناب آقای قاضی‌پور فرمودند فردا مداح‌ها، روحانیون یک لیست می‌دهند می‌گویند به اینها رأی بدهید، بقیه کافرند. این تعبیر، تعبیر مناسبی نیست. به هر حال روحانیون مورد اعتماد گروه‌هایی از جامعه و مردم جامعه هستند، مثل بقیه شخصیت‌ها، دسته‌جات، اصناف و شخصیت‌هایی که مرجع هستند، مرجع‌های اجتماعی، روحانیون هم ممکن است اظهار نظر کنند، البته خیلی‌هایشان به خاطر سمت‌ها و جایگاه‌هایی که دارند از همین حقی که دیگران برخوردار هستند هم برخوردار نیستند، اظهار نظر نمی‌کنند. ولی مثل بقیه آحاد مردم که مجازند از کسی حمایت کنند ممکن است روحانیون هم کسانی را تأیید کنند. اینکه ما بیاییم این نسبت را بدهیم که روحانیون لیست می‌‌دهند بعد می‌گویند به اینها رأی بدهید بقیه کافرند. تا حالا روحانیت نه چنین نسبتی را به بقیه کاندیداها داده، نه چنین نسبتی را می‌دهد. معمولاً مردم به رهنمودهای شخصیت‌های روحانی نگاه می‌کنند. آنها ملاک‌ها و معیارهایی را می‌دهند، شاخص‌هایی را تعیین می‌کنند، یک مناطی را تعیین می‌کنند. لذا خواهش من این است که دوستان عزیزمان در بیانات‌شان این را رعایت کنند. (رئیس ـ مقصودشان این نبوده) من فقط همین را عرض کردم که چنین چیزی در ذهن مردم اثر منفی نگذارد، عذرخواهی می‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون از نکته‌ای که فرمودید. پیشنهاد دیگری در ماده (5) هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی‌ مطرح می‌کنید؟‌ آقای محجوب بفرمایید. آقای دکتر! آقای محجوب می‌خواهند بخشی از متن را که تبصره (1) است چند کلمه قبل از تبصره (1) و بخشی از آن را حذف کنند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

علیرضا محجوب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم در تبصره (1) آمده که احزاب مکلف شدند موقعی که لیست انتخاباتی ارائه می‌دهند موافقت کتبی داوطلبان مبنی بر عضویت در فهرست را ارائه کنند. نام هیچ داوطلبی نباید در بیش از یک فهرست درج بشود. ببینید! اینها یک نگاه سخت‌گیرانه‌ است. شما الان تصور می‌فرمایید با نوشتن قانون نظام حزبی مستقر کردید. نظام حزبی که به فرموده نیست. در قانون بفرمایید حزب می‌شود؟ حزب عقیده و ایدئولوژی است. مگر من به شما می‌توانم بگویم شما مسلمان باش یا نباش، به فرموده؟ شما باید اعتقاد و ایمان پیدا بکنید. ضمانت ایدئولوژی فرمایش قانون نیست، اعتقاد است. حالا اصلش را تصویب کردید، با پیشنهاد همکار ما موافقت نفرمودید حداقل هنوز چیزی که جا نیفتاده، این قانون انتخابات هر دوره‌ای جابه‌جا می‌شود. شما اول اصل کار حزبی را آزمایش کنید ببینید! جامعه‌تان شرایطش را دارد، اصلاً می‌شود به این ترتیب انتخابات انجام بگیرد، آیا با این ساختارها تطبیق می‌کند؟ شما درجا می‌خواهید در یک قانون هم نظام حزبی را تست کنید، هم انتخابات دیرپای حوزه‌های منطقه‌ای را بردارید، واژگون کنید و یک نظام استانی را جایش بگذارید. این همه اقدام، بعد حالا می‌گویید اگر اسم یکی، در دو فهرست آمد این یعنی اینکه حزب ندارد و بدون حزب است. این شرط مناسبی نیست، این در کشور ما باب بوده، کسانی که مرجعیت داشتند، در جامعه مرجع تلقی می‌شدند، حتی در شرایط دشوار ماه‌ها و سال‌های اول انقلاب که شرایط هم به شدت حزبی شده بود باز کسانی در لیست‌های متعدد بودند از آنها اسم برده می‌شد. اینکه شما این مجموعه را موکول به این موضوع می‌فرمایید واقعاً این جای تعجب دارد، خصوصاً از کمیسیون محترم که وظیفه، کار و فعالیتش در این حوزه است. من تصور نمی‌کنم که بودن نام افراد در دو تا فهرست و عضویت‌شان در دو تا فهرست نه فعالیت حزبی را تهدید بکند، نه علامت بدون حزب بشود و نه این باب باشد. وقتی احزاب تشکیل بشوند، قالب انتخابات حزبی بشود، احزاب واقعی باشند معنی ندارد اسم کسی را در دو تا لیست بیاورند، ولو اگر به او احترام هم بکنند، ولو مرجعیت داشته باشد. ولی این برای شرایط خیلی حزبی است. شما هنوز در ابتدای کار هم نیستید که اینها را می‌نویسید. اجازه بدهید ببینیم اصلش جا می‌افتد، بعداً اینطور موارد را بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای محجوب! این پیشنهادتان همین است که روی مانیتور هست؟ «در صورتی که تعداد نامزدهای باقی‌مانده کمتر از دو برابر باشد»؟ اینکه به اینجا مربوط نیست.

علیرضا محجوب
آقای رئیس! من این پیشنهادی که الان راجع به آن حرف زدم پیشنهاد کردم.

علی اردشیرلاریجانی
اگر شما راجع به تبصره (1) صحبت می‌کنید حذفش را مطرح می‌فرمایید.

علیرضا محجوب
من حذف تبصره (1) را مطرح کردم.

علی اردشیرلاریجانی
پس چرا این را روی مانیتور آوردید؟ در صورتی که، اصل متن این نیست. این تبصره (1) بند ماده دیگری است. تبصره (1) این نیست. (محجوب ـ من پیشنهاد حذف این قسمتی که عرض کردم را دارم) حذف تبصره (1) را دادند، روی مانیتور باید درست بیاورید. یعنی اینکه هیچ داوطلبی نباید در بیشتر از یک فهرست باشد را می‌‌خواهید حذف بکنید. آقای محجوب متشکریم، مخالف را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
سرکار خانم زرآبادی مخالف هستند، بفرمایید.

سیده حمیده زرآبادی
آقای میرزائی صحبت می‌کنند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای میرزائی‌نیکو بفرمایید.

قاسم میرزائی نیکو
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از جناب آقای محجوب به اطلاع ایشان می‌رسانیم که حتماً هم اطلاع دارند، کمیسیون ماده (10) احزاب از سال 61 و بعد هم در سال 95 قانونش توسط همین عزیزان نماینده تأیید، تصویب و به مورد اجرا گذاشته شده. دقیقاً هم در کمیسیون ماده (10) احزاب نماینده‌های شما حضور دارند و آنجا تمام این مسائلی را که می‌گویید رصد شده و اینطور نیست. نکته دوم اینکه وقتی اینجا الزام کرده فهرست تبصره (1) که می‌گوید احزاب مکلفند در ارائه فهرست، منظور فهرستی است که رسماً به وزارت کشور داده می‌شود یا آنجا اسامی ثبت می‌شود، وگرنه هر فردی در (10) لیست هم می‌تواند حضور داشته باشد. اینکه به عنوان نماینده آن حزب رسماً با امضای کتبی خودش به حزب معرفی بشود این نکته اصلی است و بنظر من توجه و کمک کنید و از یک‌جا جناب آقای محجوب و عزیزان باید شروع کرد. فعالیت حزبی عملاً در کشور سال‌های سال است که انجام می‌شود، منتها تابلو ندارد. سعی کنیم که این تابلوی قضیه را روشن کنیم و اینکه هرکسی بدون تابلو وارد مسائل و موارد حزبی می‌شود روشن کند، فعالیتش را روشن کند و اساسنامه‌‌اش مشخص باشد، مرام‌نامه‌اش را روشن بکند و این پایه کار است و بنظر من از چنین مجلسی بر می‌آید که این مسائل را کاملاً دنبال بکند و من فکر می‌کنم نکته اصلی است که احزاب نمایندگان خودشان را نمایندگی کنند و آن نماینده کار حزب را انجام بدهد. ضمناً در این قانون شمارش آرا و تعیین کرسی‌ها براساس همین تقسیم‌بندی است که بین مجموعه انجام شده. لذا من فکر می‌کنم که ته دل آقای محجوب هم همین مطلبی است که من عرض می‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، حالا ته دلشان را دیگر ما نمی‌توانیم کشف کنیم، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای ادیانی موافق هستند، بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم ببینید! این تبصره (1) دارد محدودیت ایجاد می‌کند. اگر مجلس محترم به تحزب و تشکل‌ها در کنار داوطلبی انفرادی رأی داد برای این بود که بتواند، حضرت آقای درازهی! اگر جلوس بفرمایید ممنون می‌شوم. این تناقض دارد، اگر ما فلسفه انتخاب در قالب تشکیلات و توجه به تحزب و تشکل‌های سیاسی را بر این می‌دانیم که می‌تواند به انتخاب آدم‌های اصلح و دارای صلاحیت بیشتر کمک کند نباید در جای دیگر مضیقی ایجاد کنیم. شما به این متن دقت کنید! این تبصره گفته: «احزاب مکلفند در هنگام ارائه فهرست موافقت کتبی داوطلبان مبنی بر عضویت در فهرست را ارائه کنند. نام هیچ داوطلبی نباید در بیش از یک فهرست باشد». برادران و خواهران من! برخی آدم‌ها به لحاظ اینکه دارای شخصیت جامع و مقبول هستند، مرضی‌الطرفین هستند، شخصیت جامعی دارند، قابل قبول و فراجناحی هستند ما نباید این را محدود کنیم. یک انسانی که در تراز ملی است، نه الزاماً در تراز حزبی، یک آدمی که فراجناحی است، مقبولیت دارد و مورد وثوق جناحین و تشکل‌ها است چرا ایجاد محدودیت کنیم؟ اولاً این با روح حاکم و متن و استدلال مواد (4) و (5) مغایرت دارد، ثانیاً بخش آخر تبصره را ما قطعاً باید حذف کنیم تا انسان‌ها بتوانند دامنه انتخاب هم برای منتخِبین و هم برای منتخَبین وسیع‌تر باشد. فکر می‌کنم حضرت آقای میرزائی دارد موافق می‌شود و از نظر خودش هم عدول کرده، همینطور است، عدول کرده و لهذا پیشنهاد حذف تبصره (1) را من موافق هستم چون با روح استدلال فلسفه توجه و تحزب و تشکل‌ها در تغایر است. از طرفی شخصیت‌های ملی را ما محدود نکنیم، آنها را فقط برچسب یک حزب و جناح نزنیم. این را حذف کنید ممنون می‌شوم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، دولت بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای سالک اخطار دارند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای سالک بفرمایید.

احمد سالک کاشانی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم جناب آقای دکتر! اولاً یک تذکری دارم راجع به معیشت مردم حتماً باید رسیدگی بشود. اما اخطار من اصل (62) قانون اساسی است. «مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به طور مستقیم و با رأی مخفی انتخاب می‌شوند تشکیل می‌گردد»، «به طور مستقیم» یعنی هیچ واسطه‌ای نمی‌خواهد. جریان احزاب و تشکلات و مسائل مانع از این است که شخصیت‌های حتی فراجناحی و مسائل دیگر مورد مقبول مردم باشند ولی در یک لیست نمی‌توانند بگنجند. بنابراین مغایر با این اصل (62) قانون اساسی است و من خواهش می‌کنم این را به رأی بگذارید. جناب آقای دکتر! چون اینجا می‌گوید «به طور مستقیم و با رأی مخفی مردم انتخاب می‌شوند» احزاب مانع هستند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. اخطارتان را وارد نمی‌دانم، چون الان هم مستقیم است، اگر بندهای دیگر را بخوانید لیست‌ها باید افرادی که در هر لیست هستند را بنویسند و افرادی که رأی می‌دهند می‌توانند برای هرکدام جدا جدا تیک یا علامت بزنند یا یک‌جا بنویسند. لذا این مستقیم است و غیرمستقیم نیست. حضار 244 نفر، پیشنهاد حذف تبصره (1) را به رأی می‌گذاریم. ولت و کمیسیون مخالف هستند نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. اگر پیشنهاد دیگری هست بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
یکسری پیشنهاد همکاران دادند که در همین قالب بود و رأی نیاورد. آقای حاجی یک پیشنهاد اصلاح جزء دارند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای کولیوند ببینید! در این بند یک مواردی است که بنظر می‌رسد یک اصلاحاتی لازم دارد، به نماینده دولت هم گفتم آن لایحه‌ای که هست در این بند قوی‌تر تهیه کردند. (کولیوند ـ لایحه بعد از این آمد) اگر اجازه بدهید ما این را ارجاع بدهیم، چون بعضی‌هایش واقعاً اشکال دارد. الان ممکن است در این جلسه هم نتوانیم اصلاحش بکنیم. اگر کمیسیون هم موافق باشد ماده (5) را به کمیسیون ارجاع بدهیم که با لایحه یک چیز کامل‌تری بیاورید (کولیوند ـ لایحه بعدش آمده) درست است لایحه بعدش آمد، ولی الان می‌توانیم ارجاع بدهیم که آنجا کاملش بکنید. همین مشکل در مواد (7) و (9) هم هست، آنها هم اینجا یک اشکالاتی برایشان وجود دارد،‌ هم مسأله تناسبی که آقایان پیشنهاد را دادند حل نکردند و هم در دولت لایحه را که نوشتند با این یک قدری تفاوت دارد. ارجاع مواد (5)، (7) و (8) به کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. حضار 247 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به ارجاع مواد (5)، (7) و (8) به کمیسیون را اعلام بفرمایید که با نظر لایحه تطبیق بدهند و یک چیز کامل‌تری بیاورند. (حاجی‌دلیگانی ـ لایحه را هنوز نیاوردند) لایحه را غیررسمی دادند، ولی هنوز به مجلس ندادند، (حاجی‌دلیگانی ـ از تاریخ 8/11/ لایحه جامع با فوریت آمده است و تا الان یک ماه و چند است که عمداً اعلام وصول کرده اند و این بخاطر این بود که این معطل نشود و اگر می‌آمد این طرح عقب می‌افتاد) آقای حاجی‌دلیگانی! شما خودتان فرمودید لایحه، به ما رسماً ندادند، ولی الان آقای وکیلی گفتند ندادند. (وکیلی ـ هنوز اعلام وصول نشده) من هم از رسانه‌ها شنیدم، ولی به دست ما نرسیده. اعلام وصول نشده، سریع‌تر اعلام وصول کنید، همین امروز اعلام وصول کنید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. باید زودتر اعلام وصول می‌کردند. حالا شاید مشکلی داشتند، حتماً بررسی می‌کنیم. (حاجی‌دلیگانی ـ این را بررسی کنید اگر یک لایحه دیگر هم اینطوری شده باشد حرف شما درست است. هیأت‌رئیسه اعمال سلیقه کرده‌اند) چه دخلی در این دارند. امروز ما رسیدگی می‌کنیم. حالا زود گمان نبرید. ماده (6) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 6 ـ یک ماده به شرح ذیل به عنوان ماده (7 مکرر 4) به قانون الحاق می‌شود: ماده 7 مکرر 4 ـ رأی‌دهندگان در هر استان می‌توانند به‌ «عنوان» یک فهرست رأی دهند، یا داوطلب یا داوطلبان مدنظر خویش را اعم از منفرد یا از درون یک یا چند فهرست برای هر یک از حوزه‌های انتخابیه فرعی واقع در استان از بین نامزدهای مربوط به همان حوزه فرعی، به میزان کرسی‌های آن حوزه، انتخاب نمایند. تبصره 1 ـ آرائی که صرفاً به‌ «عنوان» یک فهرست داده شده است، برای هر یک از داوطلبان آن فهرست یک رأی محسوب می‌شود. تبصره 2 ـ وزارت کشور موظف است برگه‌های رأی را به گونه‌ای طراحی و در اختیار رأی‌دهندگان قرار دهد که هر رأی‌دهنده در استان بتواند برای همه کرسی‌های نمایندگی حوزه‌های فرعی موجود در استان به صورت مجزا نماینده انتخاب کند. همچنین در برگه رأی، قسمتی جهت رأی به‌عنوان یک فهرست انتخاباتی موضوع این قانون تعیین می‌شود. تبصره 3 ـ درصورتی که بیش از یک فهرست در برگه رأی درج گردد، صرفاً عنوان نخست خوانده می‌شود. آقای دکتر! باز اینجا در مورد اقلیت‌های دینی چون شرایط خاصی دارند این حکم باید مستثنی بشود. پیشنهاد حذف داریم.

علی اردشیرلاریجانی
حذف کل دارید؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقایان: قاضی‌پور، حاجی و نقوی حذف ماده را دارند. آقای قاضی‌پور اجازه می‌دهید این را آقای نقوی مطرح کنند؟ از آقای قاضی‌پور ممنونم، جناب نقوی بفرمایید.

سیدحسین نقوی حسینی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس، آقای دکتر لاریجانی! عرض سلام و خسته‌نباشید و اینکه شما هم ان‌شا‌ءالله آخرین دوره تان است و دوره آینده ان‌شا‌ءالله استراحت می‌کنید. ما پیشاپیش تبریک می‌گوییم و متشکریم از اینکه فرصتی به نمایندگان محترم و حضرت‌عالی دادند تا در کسوت نمایندگی (رئیس ـ شما هم یک نفس راحتی می‌کشید) و از همکاران تشکر می‌کنیم که اگر ملت ما را حذف نکردند لااقل همکاران ما را حذف کردند. این هم الحمدلله نکته خیری است و توسط همکاران حذف شدیم و تشکر هم می‌کنیم. به هر حال نیروهای جوان‌تر با انگیزه قوی‌تر در عرصه نمایندگی بیایند. همکاران محترم! در ماده (6) هم همان مشکلات مواد (5)، (7) و (8) واقعاً وجود دارد. یعنی در لایحه دولت یک ترتیبات دیگری را اتخاذ کرده. من فقط از همکاران سؤال می‌کنم، یک فردی پای صندوق می‌آید، حالا یک موقعی کشوری دو، سه حزب یا یک حزب به هر حال چند تا حزب محدود وجود دارد و فهرست‌های مشخصی است، رقابت دو، سه حزبی است، مردم و موکلان می‌توانند فهرست‌ها را از قبل شناسایی بکنند پای صندوق‌ بیایند انتخاب‌ خودشان را انجام بدهند. اما در کشور ما واقعاً چند تا حزب وجود دارد؟ (200) تا، (300) تا، (350) تا حزب وجود دارد؟ ما اتفاقاً نمی‌گوییم در کشور ما حزب نیست، ما می‌گوییم حزب خیلی زیاد است. لذا به کدام فهرست‌ها؟ بررسی این فهرست‌ها چگونه باید از طرف موکل‌ها صورت بگیرد تا عنوان آن حزب و فهرست را رأی بدهد؟ بنابراین واقعاً این یک کار پیچیده و عجیب و غریبی است. اگر اجازه بدهید همان ترتیبات لایحه دولت دنبال بشود، چون تناسب بین فهرست‌ها، احزاب و تناسب و برگه آراء همه در لایحه پیش‌بینی شده. شاید بتواند سامان بهتری را بدهد. بنابراین من پیشنهاد حذف یا ارجاع به کمیسیون را دارم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، مخالف صحبت می‌کند؟

محمد علی وکیلی
جناب آقای خدری مخالف هستند، وقتشان را به جناب آقای گلمرادی دادند، بفرمایید.

علی گلمرادی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت ملت بزرگ ایران عرض سلام و احترام دارم و یک تشکر ویژه از همکاران خوبم به خاطر تصویب لایحه بودجه سال 1398 و تشکر ویژه به خاطر اصلاح شیوه انتخابات. اما عزیزان! من چندتا نکته را خدمت شما به عنوان یک فرد مستقل و عدم وابسته به هیچ‌کدام از این احزابی که مد نظر شما هست عرض می‌کنم. ببینید! (40) سال از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، وضعیت موجود در واقع عملکرد احزابی است که تحت عنوان اصلاح‌طلب و اصولگرا مطرح هست و مردم دارند می‌بینند. در لباس چپ و راست وضعیت اقتصادی امروز کشور این است که همه ما و شماها اذعان داریم که اقتصاد، معیشت و اشتغال مردم مشکل دارد. بعد هنوز هم اصرار داریم که این احزاب سکاندار اداره امور کشور باشند. بنابراین محدود کردن نظرات و تصمیمات مردم در همین لباس‌های تعریف‌شده از جانب شماها این خیانت به افکار عمومی است. در آن بخش اولی که برادران عزیز هم پیشنهاد دادند که نمایندگان سه دوره، آن هم در تضاد با قانون اساسی و محدود کردن مردم برای تصمیم‌گیری بود. مردم هر وقت تشخیص دادند اجازه نمی‌دهند که نماینده حتی دور دوم هم انتخاب بشود و اگر مردم تشخیص دادند که نماینده‌ای چند دور به خاطر شایستگی و شایسته‌سالاری بشود.

علی اردشیرلاریجانی
آقای گلمرادی! الان پیشنهاد حذف این ماده است. شما باید مخالف حذف صحبت کنید.

علی گلمرادی
آقای دکتر! من پنج دقیقه فرصت دارم.

اکبر رنجبرزاده
در مخالفت با حذف صحبت کنید.

علی اردشیرلاریجانی
پنج دقیقه فرصت دارید مخالفت کنید. نه مخالف اصل موضوع.

علی گلمرادی
آقای دکتر! الان من این را هم خدمت شما توضیح می‌دهم. به عنوان پیش‌نیاز و مقدمه برای مخالفت با همین پیشنهاد باید بدانیم که چه اتفاقی دارد می‌افتد. آقای نعمتی! اجازه بدهید، نوبت من است، اختیار هم دارم اظهار نظر کنم. یعنی چه؟ آقای دکتر! اداره بفرمایید. آقایان باید اجازه بدهند اظهار نظر من به درستی انجام بشود.

علی اردشیرلاریجانی
آقای گلمرادی! الان این پیشنهاد حذف آمده، شما مخالف حذف صحبت کنید.

علی گلمرادی
آقای دکتر! می‌خواهم این را خدمت شما عرض کنم من با حذف مخالف هستم به دلیل اینکه ما دوباره در قالب احزاب به سمت و سوی محدود کردن حق و حقوق مردم جهت‌دهی می‌دهیم. بنابراین من می‌خواهم خدمت شما این را بگویم، در همان لایحه دولت هم این محدودیت برای مردم لحاظ شده. بنابراین اجازه بدهیم متناسب با قانون اساسی که اختیارات را برای مردم تعریف کرده بر همان روال حرکت انجام بشود، تشکر می‌‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، موافق صحبت بکند.

محمد علی وکیلی
سرکار خانم الماسی موافق هستند که نیستند، جناب آقای عباس گودرزی بفرمایید.

عباس گودرزی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت ملت شریف ایران و خسته‌نباشید خدمت همکاران عزیز و ارجمند. همکاران عزیز عنایت داشته باشید ما که از همان ابتدا با اصل استانی شدن انتخابات هم اعلام مخالفت کردیم. یکی از دلایل مخالفت ما همین بحث تحزب و حزب‌گرایی در برگزاری انتخابات است. شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست که قانون اساسی به صراحت با هرگونه تبعیض مخالفت می‌کند، ما بیاییم در انتخابات تحزب را نهادینه بکنیم. تکلیف آن جوان نخبه کارآمد متدین انقلابی که مسلط است و دلش برای مملکت می‌سوزد و وابستگی به هیچ حزب و جناح و گروه و دسته‌ای ندارد در این قانونی که ما داریم تصویب می‌کنیم چیست؟ کجا مطابق اصول و مبانی انقلاب است که ما بیاییم گفتمان انقلاب را فدای تحزب بکنیم؟‌ فردا دکان و بازار راه می‌اندازند. بدون ملاحظه عرض می‌کنم، فردا برای اینکه اسم یک کاندیدایی در یک لیستی قرار بگیرد معاملات کثیف سیاسی اتفاق خواهد افتاد و این داد و ستدها و بده بستان‌ها مصالح عمومی را فدای مصالح حزب، باند، جناح، گروه و دسته خواهد کرد. ما از این حزب‌بازی، گروه‌بازی، دسته‌بندی‌ها و تحزب در کشور کم خسارت ندیده‌ایم. اگر ما بخواهیم گروه‌ها را حساب بکنیم، گروه‌های زیادی از کانون‌ها، تشکلات، مجموعه‌ها، تشکل‌های خودجوش مردمی، گروه‌های ورزشی، فرهنگی و مذهبی و اینها دیده نشده. اینجا فقط چهار تا حزب کددار دیده شده که جفا در حق آن افرادی است که وابستگی به اینها ندارند. من خودم شاهد این قضیه بودم، به یک عزیزی عرض کردم چرا به فلان فردی که شناخت، علم و اعتماد بیشتری داری رأی نمی‌دهی که اذعان هم داری و اعتراف، اما به فلان فردی می‌‌خواهی رأی بدهی که قبولش نداری؟ به صراحت به من گفت حزب به من گفته، از تهران اعلام کردند. گروهی در تهران و مراکز بنشینند برای مردم تصمیم‌گیری بکنند؟ این خلاف سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغی از سوی حضرت آقا است که می‌فرماید مردم براساس شناخت‌شان بیایند به کاندیداها رأی بدهند. این حزب‌گرایی و تحزب نه به مصلحت انقلاب و نظام است و نه به نفع منافع ملت. مردم باید به فرزند خودشان رأی بدهند، به کسی که او را می‌شناسند، فارغ از هرگونه وابستگی سیاسی و این وابستگی‌ها تا حالا خیری برای مردم ما نداشته و من این را عرض بکنم دوران چپ، راست، اصلاح‌طلب و اصولگرا تمام شد، دوران جنگ فقر و غنا است و انقلابی و انقلابی‌نما. والسلام

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون. حضار 243 نفر، پیشنهاد حذف ماده (6) است. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون مخالف حذف هستند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟ اخطار دارند، بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای موسوی‌لارگانی تذکر دارند، بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام و خسته‌نباشید خدمت همکاران عزیز. هم در تصویب بودجه و امروز هم برنامه تصویب استانی شدن را در دستور کار داشتیم، روز پرکاری بوده. آقای دکتر! من دو تا تذکر دارم، یکی در رابطه با مصوبه دیروز مجلس که لازم می‌دانم عرض بکنم اجازه بفرمایید. ببینید! ما دیروز یک بحثی را در رابطه با حقوق و مزایا تصویب کردیم، یک مبلغی برای اضافه شدن حقوق و مزایا در سال 98 در نظر گرفته شده، مجلس آمد یک راهکاری داد که با عدالت تناسب داشته باشد. یعنی یک کسی که (20) میلیون حقوق می‌گیرد (4) میلیون به حقوقش اضافه نشود و یک کسی که (1) میلیون حقوق می‌گیرد (200) هزار تومان. مجلس این را آمد مصوب کرد، متأسفانه هنوز مجلس جلسه‌اش تمام نشده دولت عنوان می‌کند من عمل نمی‌کنم و قبول ندارم.

علی اردشیرلاریجانی
نمی‌تواند عمل نکند، آقای موسوی‌لارگانی! هرکس یک حرفی زد این‌قدر رویش حساب نکنید، مگر کسی می‌تواند قانون را رعایت نکند؟ بیجا کردند این حرف را زدند. وقت مجلس را نگیرید.

سیدناصر موسوی لارکانی
ببینید! شما باید از جایگاه مجلس دفاع بکنید.

علی اردشیرلاریجانی
روشن است، وقتی قانون گفته باید اجرا کنند.

سیدناصر موسوی لارکانی
قانون لازم‌الاجرا است. اما در رابطه با این موضوعی که الان در دستور کار است، آقای دکتر! بحث احزاب را الان همکاران می‌گویند حدود (111) حزب مصوب ما داریم. آقای دکتر! یک حزبی که کلش شاید (1000) نفر هم نیستند، حزب خانوادگی است، اینها بیایند بخواهند لیست بدهند، آقای گودرزی مثال خوبی را زدند. دوره گذشته بعضی از افراد (2) میلیارد تومان دادند تا به درون لیست آمدند. یعنی ما با این حزبی شدن می‌آییم یک برنامه‌ریزی می‌کنیم و برای افراد کاسبی درست و می‌کنیم می‌گوییم اگر می‌خواهی در این گروه قرار بگیری باید این مقدار بدهی. آیا آن‌وقت مجلسی که برای رفتن در حزب و گروهش فردی آمده (1)، (2) میلیارد تومان پول داده که در لیست برود آیا می‌تواند از حق مردم دفاع بکند؟ خواهش من این است که این را یک مقدار برنامه‌ریزی کنید. ما حزبی نداریم که طبق کشورهای دیگر حزب‌های بزرگ و سرنوشت‌ساز باشند و تأثیرگذار باشند. ما نیامدیم کاری بکنیم که مجلس را زیر سؤال ببریم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، اشکال آیین‌نامه‌ای ندارد، اگر مخالف هستید مخالفت بکنید، ولی آقای موسوی‌لارگانی! این نکته را به شما عرض بکنم همین الان همین (100) تا حزبی که شما می‌گویید مگر برای انتخابات لیست نمی‌دهند؟‌ لیست می‌دهند. اینجا کار خاصی نکرده، گفته فقط می‌توانید به جای اینکه افراد را بنویسید به خود لیست هم بنویسید، کار دیگری نکرده. وگرنه افراد مستقل هم می‌توانند کاندید بشوند. همین الان (100) تا حزب حالا هرکدام‌شان که بتوانند لیست می‌دهند. حالا مردم قبول می‌کنند یا نه، مستقلین هم می‌توانند بیایند، خیلی تفاوت مهمی در این قضیه ندارد. تفاوتش در جای دیگر است،‌ متشکریم.

محمد علی وکیلی
آقای صباغیان هم اخطار دارند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای صباغیان بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای لاریجانی! اخطار اصل (62) قانون اساسی را دارم. من قبل از اخطار عرض کنم، چند دفعه هم حضوری عرض کردم، همین‌جا تذکر می‌دادیم وضعیت اقتصادی مردم مناسب نیست. تا حالا یک ماه درگیر بودجه بودیم. واقعاً مردم مشکل دارند، همه نمایندگان از حوزه انتخابیه‌شان خبر می‌آورند بررسی کنید. واقعاً مردم تحت فشار هستند، حداقل انتظار است، ما آنجا می‌رویم به مردم چه چیزی بگوییم؟ حداقل انتظارمان این است که مجلس جلسه‌ای با مسئولین مربوطه و دستگاه‌های نظارتی بگذارد واقعاً مشخص بشود مشکل کجا است. اگر مسئولین نمی‌دانند، پس اینکه بحث ما خیلی فرق می‌کند، واقعاً اگر هم می‌دانند بیایند به ما بگویند. ما حداقل بتوانیم جواب قانع‌کننده‌ای به مردم بدهیم. وقتی گوشت را می‌بینید کیلویی چند است، لوازم اساسی زندگی مردم چند است. (رئیس ـ حالا اخطارتان را بفرمایید) من خواهش می‌کنم فردا صبح شما جلسه بگذارید، از این موضوع انتخابات خیلی برای مردم مهم‌تر است. جلسه برای مردم بگذارید مسئولین بیایند پاسخ بدهند، از شما خواهش می‌‌کنم اگر صلاح می‌دانید بگذارید. و اما اخطار من، آقای لاریجانی ببینید! اصل (62) قانون اساسی که مجلس شورای اسلامی از نمایندگان ملت که به طور مستقیم و با رأی مخفی انتخاب می‌شوند، ببینید! کسی مخالف حزب نیست، همه دوستانی هم که می‌آیند مجلس یا می‌گویند ما مستقل هستیم چون عملکرد احزاب مناسب نبوده، زیرساخت‌هایش را ما نداریم. وقتی ما زیرساخت‌ لازم را نداشته باشیم می‌آییم حزب تشکیل می‌دهیم یک دفعه صحبت آقای گودرزی می‌شود که طرف با (2) میلیارد می‌آید یا صحبت آقای موسوی که می‌گویند خرید و فروش می‌کنند و فساد است می‌شود. واقعاً باید زیرساخت‌ها آماده بشود، و الا اگر ما خیال می‌کنیم مجلس بهتر می‌شود...

علی اردشیرلاریجانی
حالا اخطارتان چیست؟

محمدرضا صباغیان بافقی
اخطار من این است که الان با این مصوبه‌ای که در ماده (6) هم مطرح شد به نوعی مشکل اساسی کشور ما که امروز مجلس را ناکارآمد کرده و بیشتر ما به بحث‌‌های منطقه‌ای مان می‌پردازیم فکر می‌کنیم با استانی شدن و دادن قدرت به احزاب برطرف می‌شود، ولی چون زیرساخت لازم نیست مطمئن باشید باز ما نتیجه نمی‌گیریم.

علی اردشیرلاریجانی
این اخطار الان یک بحث نظری است، اشکال قانون اساسی چیست؟

محمدرضا صباغیان بافقی
اشکال قانون اساسی هم دارد. الان ما با این فهرست‌ گذاشتن داریم مردم را از حق خودشان محروم می‌کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
بحثی است که آقای سالک هم فرمودند و جواب دادم. عرض کردم اخطار وارد نیست به خاطر اینکه اگر قانون را ملاحظه بفرمایید هر حزبی که لیستی می‌دهد اسامی افراد را بنویسد. کسی که رأی می‌دهد به این اسامی رأی می‌‌دهد. یا خودش تک‌تک را می‌نویسد یا یک‌جا رأی می‌‌دهد. یعنی همه را قبول دارد. حالا مستقیم است، اشکالی ندارد. پیشنهادی دیگر را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! یکسری پیشنهاد اصلاح جزء داریم. آقای ادیانی که نیستند، آقای محبی‌‌نیا! می‌خواهید تبصره (1) را حذف کنید؟

جهان بخش محبی نیا
آقای دکتر! اگر این تبصره حذف بشود با صدر ماده یک مقدار تناقض پیش می‌آید، ولی ابهام و ایرادی متوجه این تبصره هست یا نه نمی‌دانم. من هم ماندم مطرح بکنم یا نکنم. یک نگاهی به این بیندازید.

علی اردشیرلاریجانی
اگر مصمم نیستید عبور کنیم.

جهان بخش محبی نیا
مصمم که نیستم، فقط می‌خواهم تناقض پیش نیاید. اگر ندارد که هیچی.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، پیشنهاد دیگری اگر هست بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! خانم زرآبادی پیشنهاد دارند، بفرمایید. البته بنظرم چون چند بار گزارش کمیسیون اصلاحیه خورده بعضی پیشنهاداتی که پیش ما هست مربوط به گزارش‌های اولیه است به همین خاطر تغییر پیدا کرده. اگر لطف کنید به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 237 نفر، اصل ماده (6) و تبصره‌های آن را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (9) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 9 ـ ماده (14) قانون به‌شرح ذیل اصلاح می‌شود: ماده ۱۴ـ سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران مکلف است به‌ منظور ترویج هنجارهای انتخاباتی و نهادینه‌کردن آنها در فرهنگ عمومی، علاوه ‏بر تبیین جایگاه مجلس و وظایف نمایندگان، قواعد و ضوابط حاکم بر فرآیند انتخابات، تبلیغات توسط نامزدهای انتخابات و طرفداران آنها و همچنین جرائم و تخلفات انتخاباتی را به نحو مناسب اطلاع‌رسانی نماید. تبصره ـ صداوسیما موظف است، برنامه‏های آموزش ‏انتخاباتی که توسط وزارت‏کشور، هیأت‏ مرکزی نظارت و یا کمیسیون بررسی تبلیغات مرکزی ضروری تشخیص داده می‌شود و همچنین کلیه‏ اعلامیه‏ها و اطلاعیه‏های‏ مربوط ‏به انتخابات را از شبکه‏ سراسری یا محلی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش نماید. آقای رئیس! به رأی بگذارید، پیشنهادی نداریم.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 237 نفر، اصل ماده (9) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. (رنجبرزاده ـ 48 نفر از نمایندگان رأی ندادند) دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (10) را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 10 ـ ماده (17) قانون به شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 17 ـ قوه‏ قضائیه به تعداد کافی شعب موجود در هر حوزه‏ قضائی را به ‏منظور رسیدگی فوری و خارج از نوبت به تخلفات و جرائم انتخاباتی اختصاص می‏دهد. تبصره ۱ ـ تخلفات و جرائمی که به‏وسیله‏ نامزدها صورت می‏گیرد، پس از برگزاری انتخابات، در شعب رسیدگی به تخلفات و جرائم انتخاباتی در مراکز استان‌ها رسیدگی می‏شود. تبصره 2 ـ رسیدگی به جرائم خاص انتخاباتی اعضای هیأتهای اجرایی و نظارت در مراجع صالح حوزه قضائی بالاتر صورت می‌پذیرد. تبصره 3 ـ جرائم اعضای هیأتهای اجرایی و نظارت مرکزی در تهران رسیدگی می‌شود. آقای حاجی! حذف تبصره (1) را مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

حسینعلی حاجی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! قبل از اینکه وارد این بحث بشویم بنده یک اخطار هم دارم. اخطار بند (1) اصل (110) را دارم و آن اینکه الان مدتی است که آن بیانیه بسیار مهم مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم اعلام شده. حالا ما در این مدت سرگرم بحث بودجه و اینها بودیم، از جناب‌عالی و مجلس انتظار است که در این خصوص هم یک برنامه‌ریزی و حرکتی در جهت...

علی اردشیرلاریجانی
من این را در مجلس اعلام کردم که به جای اینکه حمایت‌های متعارف بشود مرکز پژوهش‌ها این را مدون کند، کارهایی که کمیسیون ها باید انجام بدهند، بعد در اختیار کمیسیون‌ها بگذارند که رویش کار اجرایی درست انجام بشود.

حسینعلی حاجی
تشکر می‌کنم. اما نکته بعدی، ببینید! باز در همین راستا اخطار بند (5) اصل (156) را درخصوص همین تبصره (1) دارم.

علی اردشیرلاریجانی
ماده (156) یا اصل (156)؟ (حاجی‌دلیگانی ـ اصل) اخطار دارید؟

حسینعلی حاجی
اخطار
بله، اخطار دارم. بند (5) اصل (156) که بیان می‌کند اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم. این یعنی اینکه ما قبل از اینکه هر جرمی اتفاق بیفتد بایستی پیشگیری کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
آن وظیفه قوه قضائیه است، ربطی به ما ندارد.

حسینعلی حاجی
بله، ولی اینجا داریم چه تصویب می‌کنیم؟ می‌گوید تخلفات و جرایمی که به وسیله نامزدها صورت می‌گیرد پس از برگزاری انتخابات به آنها رسیدگی شود.

علی اردشیرلاریجانی
بله، این دو تا بحث است، یک بحث این است که قوه قضائیه برای پیشگیری از جرم وظیفه عام دارد، یک وقت این است که در بحث انتخابات تخلف می‌شود، جرمی رخ می‌دهد، باید رسیدگی شود. می‌گوید یک شعبه ویژه بگذارند.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
رسیدگی درست است، پس من حذف آن را صحبت می‌کنم. ببینید! عموماً عزیزان همه در انتخابات شرکت کرده‌اند و می‌دانند، متأسفانه خلأ قانونی که در این جهت وجود دارد این است که هر کاندیدایی که ملزم به قانون نباشد، در زمان برگزاری انتخابات چون خودش را از اینکه تحت پیگرد قرار بگیرد مصون می‌داند، هر گونه جرم یا تخلفی که در راستای رأی‌آوری‌اش باشد ممکن است انجام بدهد. چرا؟ چون می‌گوید حالا که کسی جلوی من را نمی‌گیرد، من این تخلف را هم انجام بدهم، بعداً بناست رسیدگی شود. بعد از اینکه نتایج انتخابات از صندوق‌ها در آمد و فرد مشخص شد که چه کسی رأی آورده، حالا بعد از آن چه نتیجه‌ای دارد که اگر کسانی تخلف کردند یا خود آن فرد تخلف کرده بعدش رسیدگی شود؟ آن رسیدگی که منجر به ابطال نتیجه انتخابات نمی‌شود، در حالی که آن تخلف یا جرمی که اتفاق افتاده درخصوص سرنوشت انتخابات اتفاقاً مؤثر است. لذا پیشنهادم این است که این را حذف بفرمایید، یا به کمیسیون ارجاع شود که اصلاح شود. چون این ضمانتی که ما اینجا به صراحت داریم می‌دهیم که اگر کسانی تخلف کردند و جرم مرتکب شدند تا بعد از انتخابات کسی کاری با آنها نداشته باشد، به آنها اخم هم نمی‌کند، طبیعتاً خود این رشد جرایم را افزایش می‌دهد.

محمد علی وکیلی
متشکر. جناب آقای پورمختار مخالف هستند، بفرمایید. (فولادگر ـ اخطار دارم) چشم آقای فولادگر.

محمدعلی پورمختار
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان عنایت بفرمایید! در قانون فعلی انتخابات همین موضوع ذکر و اشاره شده، این نیست که قانونگذاری جدید باشد و لذا امر جدیدی محسوب نمی‌شود. از طرف دیگر عنایت بفرمایید، انتخابات باید خیلی راحت و بدون دغدغه برگزار شود. اینکه طبیعتاً در حین برگزاری انتخابات اتفاقاتی می‌افتد، چه از طرف خود کاندیدا، چه از طرف ستاد یا هواداران‌شان که همه اینها منتسب به کاندیدا است. اگر قرار باشد که چه براساس شکایت و چه گزارشاتی که می‌رسد و ثابت ‌نشده است و یا نه، ممکن هم است که ثابت شده باشد که کاندیدا را احضار کنند، لحظه به لحظه از او سؤال کنند و ممکن هم است مسأله‌ای باشد که منجر به یک برخوردی مثل بازداشت موقت باشد. دیگر امر برای ادامه رقابت و حضور در فضای سیاسی که مدنظر است جلوگیری می‌شود و بر همین اساس به هیچ وجه این شایسته نیست که ما بگوییم کاندیدایی که مطمح نظر است از او سؤالی شده و نسبت به او اتهامی وارد شده را ما بخواهیم آنجا بماند، فکر و ذهن و گرفتاری درست شود، عنایت بفرمایید! حتی الان نه نسبت به کاندیدا، بلکه نسبت به عوامل ستاد تبلیغاتی و افرادی که هستند چنین مسائلی رخ می‌دهد باز هم بر مبنای مصلحت و نگرش به اینکه این رفتارها موجب...

علی اردشیرلاریجانی
آقای حاجی! شما منصرف هستید؟ (حاجی‌دلیگانی ـ خیر) ببینید! یک جمله‌ای در تبصره (1) است که بنظر من اشکال داشت، آقای کولیوند ببینید! نوشته: «تخلفات و جرایمی که به وسیله نامزدها صورت می‌گیرد پس از برگزاری انتخابات». ممکن است حین انتخابات باشد، پس از انتخابات را برای چه گذاشتید؟ باید بگوییم در شعب رسیدگی، «پس از برگزاری انتخابات» را بردارید. در بعضی از جرایم احتیاج به احضار نیست، بعضی از جرایم حین انتخابات است، باید مانع شود. بعضی‌هایش بعدش است. چرا نوشتید پس از؟

محمدعلی پورمختار
اصلاً در حین انتخابات مشکل دارد که بخواهند احضار شوند.

علی اردشیرلاریجانی
بعضی از تخلفات را که باید جلویش را گرفت، چطور این را می‌گویید؟ پس پیشنهاد حذف‌شان را بدهند.

محمدعلی پورمختار
آقای دکتر لاریجانی! دستگاه‌های دیگر جلویش را می‌گیرند، بالاخره هیأت نظارت است، هیأت اجرایی است، آنها هستند که اگر نسبت به موضوع انتخابات و طرز تبلیغات باشد، اینها مرتب دارد گزارش می‌دهد. ما الان کاندیداهایی داریم که در حین انتخابات حتی در زمان تبلیغات تخلف کرده و اینها به شورای نگهبان گزارش داده و در شب انتخابات رد صلاحیت شده است. لذا اینها ملازمه‌ای با برخورد قضائی ندارد. این امکان‌پذیر است که رسیدگی هم شود، گزارش هم داده شود، ولی برای اینکه امر انتخابات به سهولت پیش برود و مشکلی ایجاد نشود طبیعتاً ما باید اجازه بدهیم که روند عادی طی شود، بعد اگر معلوم شد و ثابت شد که تخلف یا جرمی واقع شده با پیگیری مرجع مربوطه اگر جرم عمومی باشد از طریق دادستان، اگر خصوصی باشد از طریق شاکی به این رسیدگی شود.

محمد علی وکیلی
متشکر، آقای رئیس! آقای فولادگر خیلی اصرار بر اخطار دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

حمیدرضا فولادگر
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای سامانی عزیز! آقای رئیس باید اخطار را استماع کنند. آقای رئیس! این آیین‌نامه داخلی مجلس اخطار یا تذکر آیین‌نامه‌ای را برای این گذاشته که در موقع خودش بیان شود. ما دیروز وقتی که احکام تنقیحی را می‌خواندند در نوبت اول تذکر داشتیم که ندادند، تا آخر انجام شد، (40) تا حکم تنقیحی را یک‌جا خواند.

علی اردشیرلاریجانی
حالا بفرمایید اخطارتان راجع به چیست؟

حمیدرضا فولادگر
اخطار
الان اخطار اصل (156) قانون اساسی را دارم. آقای رئیس! خودتان هم اشاره کردید، این نکته‌ای که می‌گوید تخلفات کاندیداها بعداً رسیدگی شود، ما چه در این چند دوره‌ای که خودمان کاندیدا بودیم و چه قبلش که در مسائل انتخاباتی فعال بودیم، اصلاً وقتی به بعد از انتخابات می‌رود دیگر هیچ فایده‌ای ندارد. تخلف را باید همان زمان رسیدگی کرد که یک وقت یک کاندیدای عزیزی با یک تخلف انتخاباتی می‌آید رأی مردم را خراب می‌کند یا می‌آید افکار عمومی را اغوا می‌کند.

علی اردشیرلاریجانی
بنظر من این اخطارشان وارد است، یعنی تخلف انتخاباتی و جرایم دو سنخ است، یک وقتی مربوط به این است که گروه یا افرادی کاری می‌کنند که دارد جرم رخ می‌دهد. قوه قضائیه باید رسیدگی کند. همه این نگرانی این است که کاندیداها را احضار کنند، آن نباید انجام شود، آن را استثنا کنید که فضا آزاد باشد. اما بعضی از کارها که خلاف و جرم است که باید رسیدگی شود. چرا ما این را می‌گوییم پس از انتخابات؟

فرهاد تجری
نباید شتابزده عمل کرد.

علی اردشیرلاریجانی
شتابزده نباید باشد، بحث در این است که مطابق ضوابط قانونی رسیدگی شود. چرا می‌گوییم نه؟ من اخطار را وارد می‌دانم. حضار 229 نفر، اخطارشان این است که این مخالف اصل (156) است. نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. بنابراین نمایندگان محترم وارد نمی‌دانستند. پیشنهادی که آقای حاجی دادند حذف ماده (10) است. موافق صحبت کنند.

محمد علی وکیلی
موافق جناب آقای موسوی‌لارگانی هستند، بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم خواهش من این است که همکاران یک مقدار روی این تبصره دقت کنند، ببینیم ما داریم چه تصویب می‌کنیم؟ «تخلفات و جرایمی که به وسیله نامزدها صورت می‌گیرد پس از برگزاری انتخابات در شعب رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی در مراکز استان‌ها رسیدگی می‌شود». ببینید! یک‌سری تخلفاتی در حین برگزاری انتخابات انجام می‌شود که اصلاً سرنوشت انتخابات را تغییر می‌دهد. شاید آن فردی که این تخلفات انتخاباتی را انجام می‌دهد خودش اصلاً رأی نمی‌آورد، رأی‌آوری ندارد. اما می‌آید یک‌سری تخلفاتی را مرتکب می‌شود که آن فردی که رأی‌آوری دارد، دچار چالش و مشکل می‌شود. لذا این تخلفات می‌تواند در سرنوشت انتخابات تأثیر جدی داشته باشد. همکاران عزیز! ما یک مقدار دقت کنیم، بعد از انتخابات خیلی از مواقع بوده، حتی مسائلی مطرح شده که بعد از تأیید شورای محترم نگهبان مدارک جدیدی حتی به دست آمده است. یک عده‌ای نمی‌دانستند باید شکایت کنند، بعداً شکایت کردند. اما به اعتبارنامه در مجلس شورای اسلامی ارجاع داده می‌شود. لذا تلاش نکنیم کاری کنیم که انتخاباتی که واقعاً مردم حاضر می‌شوند، به صحنه می‌آیند و هیچ کشوری شاید مثل جمهوری اسلامی ایران مردم اینطور عاشقانه برای انتخابات مجلس، ریاست جمهوری و شوراها به میدان نمی‌آیند، شما همین انتخابات شوراهای گذشته را بروید بررسی کنید. همکاران عزیز خودمان بودند، من از زحمات‌شان هم تشکر می‌کنم، (رئیس ـ متشکریم)‌ اما بعضی از افرادی که الان در مسند شورا هستند، مراجع چهارگانه اینها را تأیید نکردند، اما سلیقه‌ای تأیید شدند و الان مشکلاتی به وجود آورده‌اند که شما می‌بینید، «هر دم از این باغ بری می‌رسد، تازه‌تر از تازه‌تری می‌رسد». یک روز می‌گویند شورای فلان شهر تخلف کرده، حالا مجلس شورای اسلامی را نیاییم، اگر تخلفی انجام داده که باید رسیدگی شود در حین برگزاری انتخابات و زمان تبلیغات، دادگاه‌ها و شعبه‌های ویژه‌ای تشکیل شود و رسیدگی کنند. دیگر بعد از انتخابات وقتی که انتخابات برگزار شد، نمی‌آیند به این تخلفات رسیدگی کنند. خواهش من این است به این پیشنهادی که برادر عزیزمان جناب آقای حاجی‌دلیگانی دادند، رأی مثبت بدهید تا این تبصره (1) حذف شود.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت و کمیسیون مخالف حذف هستند. صحبت دارید؟ بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! خواهش می‌کنم توجه بفرمایید. ماده (67) قانون فعلی انتخابات در رابطه با تشکیلات قضائی گفته شده، تبصره این ماده می‌گوید: «از موقع ثبت‌نام تا پایان انتخابات احضار و بازداشت نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در رابطه با اتهامات قبل از نامزدی و یا تخلفات انتخاباتی ممنوع است، مگر در مواردی که بنظر رئیس قوه قضائیه عدم بازداشت آنها موجب تضییع حق گردد و یا أخذ تأمین و تضمین لازم ممکن نباشد». ببینید! این را شورای محترم نگهبان تصویب کرده، اگر ما الان اینجا حذف کنیم حرف این است که در درون انتخابات ممکن است اختلافات منجر شود که مشکلات متعددی در حوزه‌ها اتفاق بیفتد. لذا خواهش من این است که به هیچ عنوان به حذف رأی ندهید.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. حضار 229 نفر، پیشنهادشان حذف تبصره (1) ماده (10) است. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند، پیشنهاد جناب آقای حاجی را به رأی می‌گذاریم. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! دو تا تذکر (75) داریم.

علی اردشیرلاریجانی
نه، اجازه بدهید، مطلبی نبود.

محمد علی وکیلی
آقای پارسایی در ارتباط با فرمایش آقای موسوی‌لارگانی گویا تذکر دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بله، حالا ایشان نظری در رابطه با نمایندگان نفرمودند، راجع به شوراها گفتند، من به این مطلب‌شان توجه داشتم. بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! آقای حاجی در تبصره (2) می‌گویند بعد از «نظارت»، «بازرسان» را اضافه کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

حسینعلی حاجی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! پیشنهادی که آقای صباغیان همکار خوبمان هم داشتند و آن هفته هم ما عرض کردیم (رئیس ـ یعنی هیأت‌های اجرایی و نظارت) حاج‌آقا! الان عرض می‌کنم، در مقدمه‌اش یک نکته‌ای بگویم و آن اینکه از جناب‌عالی خواهش می‌کنم یک جلسه‌ای را فردا قبل از صحن بگذارید، حداقل یک ساعت خود نمایندگان دور هم راجع به مسائل معیشتی مردم یک همفکری داشته باشیم که ببینیم وقتی به حوزه انتخابیه می‌رویم چه جوابی بایستی به مردم بدهیم. آقای رئیس! با این جلسه موافق هستید؟

علی اردشیرلاریجانی
در هیأت‌رئیسه مطرح می‌کنیم.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
تشکر، اما پیشنهاد بنده این است، عزیزان! اینجا در تبصره (2) چه گفته؟ گفته: «رسیدگی به جرایم خاص انتخاباتی اعضای هیأت‌های اجرایی و نظارت در مراجع صالح حوزه قضائی بالاتر صورت می‌پذیرد». امر بسیار درستی است که اگر یک عضو ناظر یا عضو هیأت اجرایی تخلفی را انجام داد و جرم خاص انتخاباتی انجام داد در یک مرجع صالح قضائی بالاتر رسیدگی شود. اما همه عزیزان می‌دانند که ما سه جزء گردانندگان انتخابات را داریم، یکی همان افراد هیأت‌های اجرایی هستند، چه آنهایی که حقیقی و چه آنهایی که حقوقی هستند، چه معتمدین و چه مسئولینی که براساس قانون بایستی اجراکننده انتخابات باشند. یک عده‌ای هم ناظرین هستند که از طرف شورای محترم نگهبان کار نظارت بر انتخابات را انجام می‌دهند، اینجا هم درست است. اما یک عده‌ دیگری هستند که به عنوان بازرس یا بازرس ویژه هنگامی که یک انتخابات برگزار می‌شود اینها هم توسط شورای محترم نگهبان و همچنین توسط وزارت کشور به آنها ابلاغ می‌خورد که به سراسر حوزه‌هایی که انتخابات در آنها انجام می‌شود بروند و از آنها بازرسی کنند. لذا پیشنهاد بنده این است به خاطر اینکه بین گردانندگان انتخابات تبعیض قائل نشده باشیم، علاوه بر اعضای هیأت اجرایی و هیأت نظارت، بازرسینی هم که از طرف شورای نگهبان یا وزارت کشور تعیین می‌شوند هم همسان و هم‌کفو با آن دو دسته موارد جرایم انتخاباتی...

علی اردشیرلاریجانی
پس مقصودتان این است که «هیأت‌های اجرایی و نظارت و بازرسان»، حرف «و» را باید بگذارید.

حسینعلی حاجی
بله، «و بازرسین»، آقای رئیس! ضمن اینکه اخطار بند (9) اصل سوم را هم دارم، یعنی اگر ما آنها را سوا کنیم و آنها فردا جرمی مرتکب شوند و در حوزه خودشان رسیدگی شود، ولی این دو دسته در حوزه بالاتر، خود این یک تبعیض است. لذا پیشنهادم این است که بازرسین هم اضافه شود.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، آقای کولیوند! مقصود شما از تبصره (2) این است که «جرایم اعضای هیأت‌های اجرایی و نظارت در مرجع صالح حوزه قضائی بالاتر»، یعنی مقصودتان در استان است؟ درست است؟ (کولیوند ـ بله) آن وقت جرایم اعضای هیأت اجرایی و نظارت استان کجا می‌رود؟

محمدجواد کولیوند
به تهران می‌آید.

علی اردشیرلاریجانی
پس این را باید روشن بفرمایید، چون ذیل آن نوشتید جرایم اعضای هیأت اجرایی و نظارت مرکزی در تهران، نگفتید استان‌ها در تهران. پس آنجا باید استان‌ها را هم بیاورید. پس این را باید در تبصره (3) اضافه کنید. بخش برای شهر می‌آید، شهر برای استان می‌آید، استان چه؟ هیأت نظارت استان چه می‌شود؟

محمدجواد کولیوند
اعضای هیأت اجرایی استان.

علی اردشیرلاریجانی
صحیح می‌گویید، هیأت اجرایی و هیأت نظارت استان، مقصودشان از بالاتر از آن تهران است. پس باید بنویسید. عبارت «مراجع صالح حوزه قضائی»، یک وقتی ممکن است کیفری (1) و کیفری (2) بفهمند، باید بنویسید در مراجع صالح استان. عبارتش روشن نیست. باید بگویید از نظر منطقه شهری،‌ عبارت قضائی‌اش این نیست.

فرهاد تجری
منظور در خود شهرستان است.

علی اردشیرلاریجانی
این را می‌فهمم، من فهمیدم، عرض کردم. پیشنهاد آقای حاجی‌دلیگانی این است که «بازرسان» را اضافه کنند. اگر مخالف صحبت می‌کند بفرمایید.

محمد علی وکیلی
مخالف صحبت نمی‌کند، ولی اخطار دارند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رحیمی رفع ابهام داده‌اند.

علی اردشیرلاریجانی
رفع ابهام همین جا؟ الان پیشنهاد آقای حاجی‌دلیگانی مطرح است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله، آقای دکتر! همین موضوع است.

علیرضا رحیمی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر لاریجانی! ممنونم که این فرصت را در اختیار گذاشتید. تبصره (2) را عنایت بفرمایید، مرقوم داشته‌اند که «در مراجع صالح حوزه قضائی بالاتر». ما حوزه قضائی بالاتر یا پایین‌تر نداریم.

علی اردشیرلاریجانی
آقای دکتر رحیمی! یک لحظه اجازه بدهید. الان ما وسط پیشنهاد آقای حاجی‌دلیگانی هستیم، آقای حاجی‌دلیگانی می‌گوید کلمه «و بازرسان» اضافه شود، اول به حساب این برسیم. مخالف صحبت نمی‌کند؟

محمد علی وکیلی
نخیر، صحبت نمی‌کند.

علی اردشیرلاریجانی
دولت و کمیسیون مخالف هستند. حضار 231 نفر، پیشنهاد آقای حاجی‌دلیگانی این است که در تبصره (2) «و بازرسان» اضافه شود. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. حالا رفع ابهام را بفرمایید، پیشنهادتان چیست؟

علیرضا رحیمی
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! من خدمتتان عرض کردم که تبصره (2) دو تا مشکل دارد، یکی اینکه خود ماده (17) برای رسیدگی به جرایم انتخاباتی شعبه ویژه در نظر گرفته است. همین اعضای هیأت‌های اجرایی و نظارت هم همان‌جا رسیدگی می‌شود. نکته دوم اینکه در مراجع صالح حوزه قضائی بالاتر، حوزه قضائی به لحاظ صلاحیتی بالاتر و پایین‌تر نداریم. دادگاه بالاتر و پایین‌تر یا مرجع قضائی بالاتر و پایین‌تر داریم. صلاحیت یا براساس جغرافیا است و یا براساس موضوعی که در دادگاه‌ها مطرح است. لذا هم اشکال عبارتی دارد، هم هیچ دلیلی ندارد که اعضای هیأت‌های اجرایی نظارت را بیاییم دوباره علاوه بر شعب ویژه‌ای که داریم اختصاص می‌دهیم باز در یک مرجع ویژه و جداگانه ببریم رسیدگی کنیم. غالباً خود شورای نگهبان جرایم عادی‌اش را به صورت عادی، اگر جرایمی مربوط به وظایف‌شان باشد، قانون مشخص کرده، برای انتخابات هم اینجا به قوه قضائیه اعلام کردیم شعب ویژه در نظر بگیرند.

علی اردشیرلاریجانی
حالا پیشنهادتان چیست؟

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! پیشنهاد حذف تبصره است.

علی اردشیرلاریجانی
نه، پیشنهاد رفع ابهام کنید. ببینید! مقصود این بوده که اعضای هیأت اجرایی و نظارت بخش اگر تخلف کردند در شهر و شهرستان رسیدگی می‌شود، اعضای هیأت اجرایی و نظارت اگر در شهر تخلف کردند می‌آید در استان رسیدگی می‌شود.

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! مراجع قضائی بالاتر از حوزه شهرستان یا حوزه انتخابیه. حالا حوزه انتخابیه‌اش را نگوییم استان است.

علی اردشیرلاریجانی
همین خوب است، حالا یک متنی برای رفع این ابهام آورده‌اند، رفع ابهام را بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! به این ترتیب می‌شود که رسیدگی به جرایم خاص انتخاباتی اعضای هیأت‌های اجرایی و نظارت بخش، شهرستان و استان به ترتیب در مراجع صالح حوزه قضائی شهرستان، مرکز استان و تهران صورت می‌پذیرد.

علی اردشیرلاریجانی
بله، دیگر روشن می‌کند. پیشنهاد دیگری نیست؟

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! حاج‌آقای سالک اخطار دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

احمد سالک کاشانی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم باز راجع به معیشت و کالاهای اساسی مردم تکرار می‌کنم، ان‌شا‌ءالله این پیشنهاد آقای حاجی عملی شود. آقای دکتر! هم اخطار بند (9) اصل (3) قانون اساسی را دارم، هم اصل (156). قوه قضائیه قوه‌ای است مستقل که پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی و مسئولیت تحقق بخشیدن به عدالت را عهده‌دار است. ببینید آقای دکتر! تبصره (2) ابهام دارد، یک بخشش جرایم خاص انتخاباتی است. این در کجا تعریف شده؟ این یک.

علی اردشیرلاریجانی
در قانون تعریف شده، ما داریم اصلاح قانون می‌آوریم.

احمد سالک کاشانی
نکته دوم، آقای دکتر! همانطور که اشاره کردید این حوزه قضائی بالاتر اصلاً با اصل (156) مغایرت دارد. آن می‌گوید مستقل است، بالا و پایین ندارد. اگر این ابهام رفع نشود، این پیشنهاد ابهامی هم که آوردید باز مشکل دارد، اگر این رفع نشود برای قوه قضائیه و نامزدها مشکلات درست می‌کند. (رئیس ـ این را پیشنهاد رفع ابهام دادند) من خواهش می‌کنم این موضوع را رعایت کنید.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، پیشنهاد دیگری هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در این ماده خیر. آقای دکتر! آقای شکری یک نکته‌ای خدمتتان دارند.

علی اردشیرلاریجانی
مقصودشان از «جرایم خاص انتخاباتی» یعنی اینکه ماهیت انتخاباتی داشته باشد. حضار 230 نفر، اصل ماده (10) و تبصره‌هایش را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (11) را هم بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 11 ـ دو تبصره به ‌شرح ذیل به ماده (25) قانون الحاق و عنوان تبصره این ماده به تبصره (3) اصلاح می‌شود: تبصره 1 ـ بازرسان موضوع این ماده در صورت مشاهده ایراد در روند انتخابات، صرفاً مجازند گزارش‌های لازم را به مراجع ذی‌ربط ارسال نمایند و حق دخالت در فرآیند اجرای انتخابات و تصمیمات هیأت‌های اجرایی را ندارند. تبصره 2 ـ در صورت همزمانی دو انتخابات، بازرسان موضوع این ماده برای هر دو انتخابات واحد می‌باشند. آقای محجوب! ان‌شا‌ءالله حذفتان را مطرح نمی‌کنید؟ آقای حاجی! ان‌شا‌ءالله شما هم در تبصره (2) از حذف‌تان منصرف هستید؟ (حاجی‌دلیگانی ـ نخیر) منصرف شوید. آقای قاضی‌پور و آقای محجوب منصرف هستید؟ مطرح می‌فرمایند. ایشان می‌خواهند کل ماده را حذف کنند، آقای محجوب بفرمایید.

علیرضا محجوب
آقای قاضی‌پور صحبت می‌کنند.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر همکاران عزیز، ملت بزرگ ایران اسلامی. ما داریم طرحی را بررسی می‌کنیم که انتخابات استانی شود، حقیر با کلیات انتخابات استانی مخالفت کردم و ادامه می‌دهم، ولی موادی را اضافه کرده‌اند که روند انتخابات را به هم می‌زند. اکنون انتخابات، موضوع در یک زمان برگزار شده است، در انتخابات اخیر ریاست جمهوری و بعضی از حوزه‌ها خبرگان و مجلس بود. در انتخابات مجلس، خبرگان عزیز و بعضی انتخابات دیگر انجام یافته است. در این ماده آورده بازرسان موضوع ماده در صورت مشاهده ایراد در روند انتخابات صرفاً ناظر باشند، هیچ کاری نکنند، فقط گزارش بدهند. وقتی که در روز روشن در انتخابات تخلف انجام می‌شود، با شناسنامه افراد دیگر رأی می‌دهند، بازرس بنشیند نگاه کند؟ نباید بگذارد انتخابات در آنجا به این روند انجام شود. همکاران عزیز! در انتخابات در بعضی از حوزه‌ها، در یک حوزه روستایی، اکثر اعضای صندوق از یک ایل و طایفه و یک خانواده هستند. بازرس محترم باید برخورد کند. آقای پزشکیان، رئیس محترم جلسه! ضمناً در صحبت‌های قبلی احتمالاً من تعرضی به همکار بسیار زحمتکشم آقای تابش نماینده استان یزد داشتم، از ایشان عذرخواهی می‌کنم. ایشان سه دوره است یار صدیق حقیر است، در تمامی مسائل کلی همراه نظام بوده، من آقای تابش را یک آدم ولایتمدار، تابع نظام، تابع روحانیت و آدم متشخصی می‌شناسم. هر چند در یک موضوع اختلاف نظر داشتیم، چنانکه با حضرت‌عالی هم رفیق سالهای قبل از انقلاب هستیم، در چند موضوع شاید اختلاف نظر شدید داشته باشیم. (نایب‌رئیس ـ آقای قاضی‌پور! زیاد شدید نیست، بفرمایید) الحمدلله، از دیدگاه شما شدید نباشد. ما همه تابع نظام و رهبری فرزانه و ولایت مطلقه فقیه هستیم. از آقای تابش عذرخواهی می‌کنم. همکاران عزیز! پیشنهادمان این است که این حذف شود، بازرس بتواند برخورد کند. در صحنه انتخابات روز رأی اگر با تخلف برخورد نکند و تخلف انجام بیابد چطور برخورد خواهد شد؟ تا حالا به کجا رسیده‌اند؟ از هزاران شکایت یک شکایت رسیدگی شده است. خودتان انتخابات برگزار کرده‌اید، خودتان کاندیدا ‌شده‌اید، ملاحظه فرمودید انتخابات افراد خاص تخلفاتی انجام می‌دهند که نظام برخورد می‌کند. این بازرسان قوه قضائیه نیست، بازرسان شورای محترم نگهبان، بازرسان هیأت اجرایی، بازرسان هیأت نظارت، آقای رئیس محترم جلسه! باید در حین تخلف برخورد کنند، اجازه ندهند تخلف ادامه‌دار شود. این می‌گوید نه، گوش کند، نگاه کند، فقط گزارش بدهد. این خلاف است. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. اگر مخالف صحبت نمی‌کند دولت مخالف است. کمیسیون بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! خواهش می‌کنم دقت بفرمایید. ما در ماده (25)‌ قانون فعلی در رابطه با اینکه وزارت کشور مأمور اجرای قانون انتخابات مجلس بوده و مسئول حسن جریان انتخابات است، بدین منظور می‌تواند مأمورینی جهت بازرسی و کنترل جریان انتخابات به حوزه‌های انتخابیه و شعب ثبت‌نام و أخذ رأی اعزام دارد. دقت بفرمایید! اینجا که پیشنهاد حذف داده‌اند بازرسین جزء اجزای انتخابات هستند، ارکان انتخابات هیأت اجرایی و هیأت نظارت است. لذا بازرسین نمی‌توانند در دستور کاری که هیأت اجرایی تصویب کرده دخالت کنند. نکته دوم؛ در تبصره بعدی‌اش گفتیم اگر دو انتخابات همزمان باشد بازرسان واحد هستند، دقت بفرمایید! ما در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به جهت اینکه به همراه ریاست جمهوری بود (110) هزار بازرس گذاشتیم. در صورتی که می‌توانستیم با (70)، (80) هزار تا بازرسی که برای ریاست جمهوری بود بازرسی را مدیریت کنیم. آمدیم (110) هزار تا اضافه کردیم، (10) میلیارد تومان اضافه شد. لذا حتماً بازرسینی که در دو انتخابات و یا سه انتخابات بعضاً با هم می‌شود باید بازرسین واحد باشند. خواهش می‌کنیم به حذف این رأی ندهید.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. حضار 227 نفر، دولت و کمیسیون مخالف هستند، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. آقای حاجی اجازه می‌دهید رد شویم؟

علیرضا رحیمی
آقای رئیس! آقای حاجی در تبصره (2) پیشنهاد دارند، بفرمایید.

حسینعلی حاجی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! در این تبصره (2) گفته «در صورت همزمانی دو انتخابات، بازرسان موضوع این ماده برای هر دو انتخابات واحد می‌باشند». اگر که دو انتخاباتی برگزار شد که مثلاً یکی شوراهای اسلامی بود که مسئولیت نظارتش فعلاً با مجلس شورای اسلامی است، می‌خواهد بازرس تعیین کند. آیا اختیار دارد یا ندارد؟ اختیار دارد بازرس تعیین کند، از تهران، از مرکز استان بازرس بفرستد. درست است؟ اجازه بدهید، چرا نمی‌گذارید موضوع طرح شود؟ بعداً شما در مخالفت صحبت کنید.

مسعود پزشکیان
آقای حاجی! حالا شما موضوع‌تان را بفرمایید.

حسینعلی حاجی
از آن طرف ناظر بقیه انتخابات شورای محترم نگهبان است. بنابراین اینکه گفتیم این دو می‌تواند در هم جمع شود، اینجا اشکال دارد. حداقل بایستی یک جداسازی انجام می‌شد، می‌گفتیم اگر بناست بازرسینی که از طرف شورای نگهبان انتخاب می‌شوند برای نظارت بر شوراها هم انتخاب شوند،‌ اینجا به صراحت ذکر می‌کردیم که این تداخل بعداً در حین برگزاری انتخابات به وجود نیاید. بله، درخصوص بقیه انتخابات‌ها مجلس خبرگان یا ریاست جمهوری و مجلس این حرف درست است، اما درخصوص شوراها این مطلب صدق نمی‌کند. همکاران! در عین حال ما نبایستی در تصویب این قانون عجله کنیم و بدانیم که با تصویب این قانون آینده هیچ جوانی که پول هنگفت نداشته باشد دیگر نمی‌تواند به مجلس بیاید. هیچ نخبه‌ای که پول هنگفت نداشته باشد دیگر نمی‌تواند به مجلس راه پیدا کند، با این قانونگذاری که داریم انجام می‌دهیم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، اگر مخالف صحبت نمی‌کند دولت مخالف است. بفرمایید توضیح بدهید.

سيدسلمان ساماني
بسم الله الرحمن الرحیم موضوع بازرسان در قانون انتخابات صراحتاً تأکید شده که در اختیار وزارت کشور است. هیأت‌های نظارت اعم از هیأت نظارت شورای نگهبان یا هیأت نظارت منتخب مجلس شورای اسلامی برای شوراهای اسلامی شهر و روستا ساز و کار جداگانه خاص خودش را دارد. چیزی که در اینجا پیشنهاد شده در واقع واحدسازی سیستم بازرسی وزارت کشور در اجرای انتخابات مختلف است که احیاناً همزمان برگزار می‌شود. خواهش‌مان این است که نمایندگان این را رأی مثبت بدهند و با این پیشنهاد مخالفت کنند.

مسعود پزشکیان
یعنی به پیشنهاد رأی منفی بدهند، فعلاً این مطرح است. کمیسیون هم مخالف است. حضار 226 نفر، دولت و کمیسیون مخالف هستند. لطفاً نظر خودتان را اعلام بفرمایید. نمایندگان محترم لطفاً‌ در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. حضار 223 نفر، اصل ماده (11) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم رأی‌تان را به اصل ماده اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون موافق هستند. نمایندگان محترم لطفاً در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، مشارکت پایین است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
5 اعلام وصول (1) فقره طرح

علیرضا رحیمی
طرح ممنوعیت تبلیغ کلاس‌های خصوصی اعلام وصول می‌شود.
6 اعلام وصول (1) فقره لایحه

علیرضا رحیمی
لایحه جامع انتخابات اعلام وصول می‌شود.

مسعود پزشکیان
میهمانان را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ جمعی از دانشجویان پردیس بنت‌الهدی صدر استان قزوین میهمانان سرکار خانم زرآبادی نماینده محترم قزوین، آبیک و البرز هستند. ـ جمعی از فرهنگیان و معلمین شهرستان دارالمؤمنین شوشتر میهمانان جناب آقای سهراب گیلانی نماینده محترم شوشتر و گتوند هستند. ـ جمعی از شهروندان محترم شهر قم میهمانان جناب آقای ذوالنوری هستند. ـ جمعی از صیادان شهرستان بندرلنگه میهمانان جناب آقای شریفی نماینده محترم بندرلنگه، بستک، پارسیان و کیش هستند که خدمت‌شان خیرمقدم عرض می‌کنیم. خیلی خوش آمدید.

مسعود پزشکیان
تذکر (75) را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای فرهنگی بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! از وقتی که عنایت فرمودید تشکر می‌کنم. دیروز یکی از همکاران در فرمایشی که داشتند نسبتی را به کمیسیون تلفیق دادند که من لازم می‌دانم به نیابت از اعضای محترم آن را توضیح بدهم و عرض کنم که واقعاً خلاف واقع بوده و نباید می‌فرمودند. ایشان فرمودند که در جریان بررسی موضوع کالابرگ‌ها و مسائل مربوط به تأمین‌ کالاهای اساسی، گزارشی که توزیع شد مصوب کمیسیون نبوده است. در حالی که همکارانی که حضور داشتند مستحضرند، ما از ساعت (10)‌ درباره موضوع بحث کردیم، به سه سناریو رسیدیم. در جلسه‌ای که ساعت (1) با اعلام قبلی، نه اینکه تعبیر فرمودند یک عده را جمع کردند و عبارت سبکی را فرمودند، در آن جلسه رسمی که با حضور اکثریت اعضا تشکیل شد سه سناریو در آنجا مطرح شد، در نهایت در آنجا تصمیم‌گیری شد که کمیته‌ای فی‌المجلس جمع‌بندی کند. جناب آقای دکتر محبی‌نیا، حاج‌آقای حسین‌زاده‌بحرینی، آقای سلیمانی و جمعی از دوستان در آنجا حضور پیدا کردند، جمع‌بندی کردند و شخص آقای محبی‌نیا قرائت کردند و رأی‌گیری شد و اکثریت رأی دادند. لذا تعبیری که تصویب نشده و جمع کردند و عبارات سبک دیگری که عنوان شد واقعاً جفای به کمیسیون بود و خواستم این توضیح را عرض کرده باشم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون.
7 ناطقان جلسه آقایان: جبار کوچکی‌نژادارم‌ساداتی، عبداله حاتمیان، سیدمحمدباقر عبادی، عبدالحمید خدری و قاسم احمدی‌لاشکی

مسعود پزشکیان
ناطقین را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام به محضر همکاران عزیز و عرض خداقوت. ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای جبار کوچکی‌نژادارم‌ساداتی نماینده محترم رشت. ـ آقای عبداله حاتمیان نماینده محترم درگز. ـ آقای سیدمحمدباقر عبادی نماینده محترم بیرجند، درمیان و خوسف. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای عبدالحمید خدری نماینده محترم بوشهر، گناوه و دیلم. ـ آقای قاسم احمدی‌لاشکی نماینده محترم نوشهر، چالوس و کلاردشت. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از جناب آقای جبار کوچکی‌نژاد نماینده محترم رشت دعوت می‌کنیم برای مدت هفت دقیقه در خدمت‌شان باشیم، بفرمایید.

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم یاد و خاطره شهدا و امام شهیدان را گرامی می‌داریم. از مقام معظم رهبری به خاطر بیانیه‌ای که در گام دوم انقلاب به ملت بزرگ ایران دادند تشکر می‌کنم. ملتی که چهار دهه اول انقلاب را با همه فراز و نشیب با اقتدار ادامه دادند و در اوج اقتدار نظام جمهوری اسلامی، (40) سال آینده را طی می‌کنند. تأکید مقام معظم رهبری در گام دوم از بین بردن خطاهای گذشته است. مرزبندی شفاف و پررنگ با دشمنان نظام جمهوری اسلامی، تکیه روی جوانان، توجه به عدالت و علم و دانش، تأکید بر اقتصاد،‌ مبارزه با فساد سیاسی، اقتصادی و اخلاقی که غده چرکین نظام است و خارج کردن این غده چرکین انسان‌هایی باایمان، جهادگر و با دستانی پاک و دلهای نورانی می‌خواهد. عزت ملی، روابط خارجی و مرزبندی با دشمنان نظام شاخصه مهم این پیام بود. برادران و خواهران همکار، مردم عزیز ایران اسلامی! امروز حل مشکل اقتصادی کشور روحیه انقلابی و انقلابی عمل کردن را می‌خواهد. با همین روحیه انقلابی هشت سال دفاع مقدس و تمامی پیچ و خم‌های خطرناک انقلاب را پشت سر گذاشتیم. آنچه در اقتصاد ما را عقب نگه داشته منفعت‌طلبی، عافیت‌اندیشی و فساد اقتصادی می‌باشد. روحیه انقلابی نه در تنها در داخل کشور، بلکه در خارج از کشور هم برای کشور افتخار آفرید. متأسفم افرادی که به تذکرات مقام معظم رهبری توجه نکردند، دولت و مجلس به جای تکیه به مردم و توکل به خداوند بزرگ، نجات کشور را در ارتباط با استکبار جستجو می‌کنند. آنهایی که می‌گفتند برجام نجات‌دهنده کشور است، صادقانه اعتراف کنند نه تنها کشور را شش سال عقب نگه داشت، بلکه مسیر توسعه کشور را کند و تعطیل کرد. امروز شجاعانه اعلام کنید که برجام یک نقطه سیاه در تاریخ دولت است. متأسفانه از گذشته درس نمی‌گیرند و به جای جبران اشتباه، استعفا می‌دهند. هماهنگ با دشمنان نظام حل مشکل را در تصویب لوایح استعماری CFT، پالرمو و لوایح دیگر می‌دانند. با فشار و تهدید به مجمع تشخیص مصلحت نظام تلاش می‌کنند که این لوایح را تصویب کنند. یقیناً بزرگان کشور در مجمع این لوایح را رد می‌کنند تا مسیر رخنه در کشور را ببندند. چرا وقتی همکاران شما از ظرفیت قانون اساسی استفاده می‌کنند و از رئیس‌جمهور سؤال و بازخواست می‌کنند لقب اسرائیلی و آمریکایی را می‌دهید؟ هماهنگ با دشمنان نظام کسانی هستند که مردم را در تنگنا و مشکلات قرار داده‌اند. امروز باید دولتمردان جواب دهند چرا با ضعف عملکرد خود دهها میلیارد دلار از کشور خارج شد و میلیاردها دلار به جیب واسطه‌گران و سوءاستفاده‌گران ریختید و سفره مردم عزیز را کوچک کردید؟ مگر در جنگ اقتصادی نیستیم؟ همکاران! از شما سؤال می‌کنم مگر در جنگ کوچک‌ترین اشتباه جان انسان‌ها را به خطر نمی‌اندازد؟ نباید عاملین اشتباه محاکمه شوند؟ چرا با عملکرد خود به مردم ظلم می‌کنید؟ چرا قوه قضائیه در مقابل تصمیمات غلط دولت اقدام نمی‌کند؟ چرا با خیانتکاران به اموال مردم چه در دولت و چه در جاهای دیگر برخورد نمی‌کنید؟ چرا در نطق‌های شما به جای دفاع از مردم، از خیانتکاران فتنه حمایت می‌کنید؟ شما بدانید اگر حصر را بردارید مردم و خانواده‌های آسیب‌دیده از قوه قضائیه می‌خواهند محاکمه سران فتنه را شروع کنند. آن وقت آبرویی برای شما باقی نمی‌ماند. آقای رئیس‌جمهور! آیا می‌دانید در جنگ اقتصادی، سیاست‌های نفتی مهمترین اهرم اقتصاد کشور است؟ چرا کلید حل مشکل اقتصادی کشور را به کسی دادید که همه درهای ورودی کشور را قفل کرده و به جای همسایگان و کشورهای دوست دنبال دشمنان (40) ساله مردم می‌رود؟ کدام عقل سلیم چنین فتوا می‌دهد؟ آیا نباید به شما شک کنیم که دانسته کشور را به سوی پرتگاه می‌برید؟ اگر خائنین به کشور را از بدنه اجرایی کشور دور نکنید نیروهای انقلاب ناچاراً با اهرم‌های قانونی در مقابل شما خواهند ایستاد. آن وقت مشخص می‌شود چه کسی با دشمنان نظام هماهنگ عمل می‌کند. آقایان وزرای اقتصادی و خدماتی دولت! دشمنان این مردم را این‌قدر اذیت نکرده‌اند که شما دانسته یا نادانسته با عملکرد خود مردم را در تنگنای اقتصادی قرار داده‌اید؟ مگر چند ماه قبل مجلس طرحی نیاورد تا کالاهای ضروری مردم را قانونی و صحیح به دست مردم برساند؟ شما همین جا وعده دادید که خودمان لایحه می‌آوریم. چه شد، آیا لایحه آوردید یا میلیاردها دلار را در کشور حیف و میل کردید؟ آیا در جنگ اقتصادی سرعت عمل شما این است؟ به دوستان وکیل‌الدوله گفتید به این طرح رأی ندهید، (400) هزار تومان به حقوق محرومین اضافه شده، می‌گویید به قانون عمل نمی‌کنیم. شما چکاره هستید که می‌گویید قانون مجلس را قبول نداریم؟ گفتید نخبگان را فراری می‌دهند. کدام نخبگان؟ نخبگان علمی و اساتید دانشگاه که در مالیات معاف شدند، اینجا هم از (10) درصد و (400) تومان برخوردار می‌شوند. نکند نگرانی شما برای حقوق‌های نجومی، آنهایی که حقوق‌های بالای دهها میلیونی می‌گیرند است؟ چطور شد میلیون‌ها فرهنگی، (400) هزار پرستار و هزاران کارگر و کسان دیگری که باید از این منابع استفاده کنند شما را نگران نکرده‌اند، ولی برای یک تعداد اندک که رقمی از آنها کم می‌شود شما نگران می‌شوید؟ آقای وزیر جهادکشاورزی! شما می‌گویید گوسفند به صورت گله‌ای از کشور خارج می‌شود، مگر شما مسئول نیستید؟ (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وقت شما تمام شد) مگر وزیر کشور جانشین نیروی انتظامی نیست؟ چرا از نیروی انتظامی استفاده نمی‌کنید؟ جلوی قاچاق را بگیرید. بعدها می‌روید با ارز (4200) برنجی که در کشور مورد نیاز نیست را وارد می‌کنید و کشاورزان را به خاک سیاه می‌کشانید. دولت سال‌ها وعده داده که رتبه‌بندی فرهنگیان را اقدام کند، مگر ماده (63) قانون برنامه به دولت تأکید نکرده، چرا عمل نمی‌کنید؟ چرا به معلمین دروغ می‌گویید؟

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای کوچکی‌نژاد نماینده محترم رشت سپاسگزاریم. از جناب آقای مهندس عبداله حاتمیان نماینده محترم درگز دعوت می‌کنیم برای مدت هفت دقیقه در خدمتشان باشیم. بفرمایید.

عبداله حاتمیان
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام و درود بر شهدای گلگون‌کفن ایران اسلامی و امام شهدا. سلام بر مقام معظم رهبری و خادمان دلسوز مردم. سلام بر ملت شریف و بزرگ ایران‌زمین و نمایندگان ملت. سلام بر مردم فرهیخته حوزه انتخابیه‌ام شهرستان مرزی درگز، شهر بزرگمردان تاریخ به ویژه شهید صیادشیرازی. به کوری چشم بدخواهان به همراه خیل عظیم مردم و جوانان رشید و تحصیلکرده، چهلمین سالگرد انقلاب‌مان را جشن گرفتیم. در آستانه پنجمین دهه انقلاب اسلامی نیازمند برنامه‌ریزی حکیمانه و به دور از هیجانات زودگذر سیاسی، کشورمان ایران می‌بایست در تمام سطوح بر پایه تدبیر و عقل اداره گردد. معیشت مردم و نشاط جامعه به دور از برخوردهای سلیقه‌ای و عقده‌گشایی‌های فردی و خانوادگی مورد توجه دولت به معنی عام قرار گیرد. ضمن رعایت و اجرای کامل فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه تاریخی انقلاب دوم،‌ لازم است مردم، مسئولین نظام، دولت و مجلس دست در دست هم در مورد مشکلات فراوان از جمله موارد زیر تعیین تکلیف نموده و تصمیمات سخت تاریخی اتخاذ نمایند و به پای این تصمیمات بمانند. 1 ـ اصلاح نظام بانکی و ریشه‌کنی ربای خانمان‌سوز و ضد تولید. 2 ـ توجه بیشتر از پیش دولت به انضباط مالی. 3 ـ خودداری از هزینه‌کرد ارزش‌های اسلام و انقلاب در چالش‌های اجتماعی، سیاسی و جریانی و عدم همنوایی با دشمنان در هر سطحی که از نظر مردم خیانت آشکار است. 4 ـ مبارزه با انواع فساد. 5 ـ تعیین تکلیف شرکت‌های خصولتی. 6 ـ اصلاحات اساسی در سیاست‌های خارجی به ویژه در حوزه کشورهای دوست و همسایه به منظور کنترل تنش‌های بین‌المللی. 7 ـ ساختارمند کردن قواعد سیاسی و حکمرانی از جمله ایجاد احزاب و تشکل‌ها. 8 ـ متوقف کردن تخریب محیط‌زیست و طبیعت از طریق فرهنگ‌سازی عمومی و تشدید نظارت‌های قانونی. 9 ـ شفاف‌سازی قواعد فرهنگی و سبک زندگی. 10 ـ جهت‌گیری مناسب در مورد سرمایه‌گذاری خارجی و تلاش برای همراهی با ساختارهای بین‌المللی اقتصاد و ایجاد امنیت ذهنی برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی، توجه بیشتر از پیش به ظرفیت‌های توسعه‌ای و تاریخی کشور. جناب آقای دکتر اردکانیان وزیر محترم نیرو! بیش از (40)‌ درصد از روستاهای شهرستان درگز گازرسانی نشده‌اند. ساکنان مظلوم مناطق میان‌کوه و درونگر و تعدادی از روستاهای دیگر در حدود هشت ماه فصل سرد بخش زیادی از درآمد خود را صرف گرمایش می‌نمایند. گاز‌رسانی روستا‌های باقیمانده خواسته به‌حق این مردم است. جناب آقای مهندس حجتی، وزیر جهادکشاورزی و جناب آقای دکتر اردکانیان! اجرای شبکه انتقال و آبیاری اراضی پایین‌دست سد ده‌ساله درونگر و همچنین سد ابیورد را در برنامه عملیاتی آن وزارتخانه قرار دهید. جناب آقای مهندس رحمانی وزیر محترم صنعت و معدن، تجارت! تاکنون علی‌رغم قابلیت‌های شگفت‌انگیز حوزه‌ انتخابیه‌ام هیچگونه سرمایه‌گذاری دولتی برای اشتغال در زمینه صنایع، معادن و تجارت انجام نگرفته است. تشکیل کارگروه ویژه برای شناسایی و مطالعه ظرفیت‌های مربوطه خواسته مردم است. جناب آقای دکتر مونسان! ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اقدامات ارزنده سازمان تحت مدیریت شما در حمایت از فرهنگ و تاریخ این سرزمین کم‌نظیر و قابل تقدیر است، با توجه به ظرفیت‌های طبیعی، گردشگری و تاریخی موجود در شهرستان درگز تهیه طرح مطالعاتی گردشگری و همچنین ایجاد بستر‌های سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری شهرستان درگز را در برنامه آن سازمان قرار دهید. جناب آقای مهندس اسلامی! جاده فعلی درگز ـ قوچان هزینه‌های سرسام‌آور جانی، مالی و زمانی برای ساکنان شهرستان درگز و ترانزیت کشور ایجاد نموده است. سالانه بیش از (80) میلیون کیلومتر مسیر کوهستانی زاید طی می‌شود با احداث تونل الله‌اکبر (65) کیلومتر مسیر گردنه‌ای و خطرناک حذف می‌گردد. تبادلات فرهنگی و اقتصادی و سیاسی ایران با ترکمنستان و آسیای میانه چند‌برابر خواهد شد. تأکیدات ویژه در تأمین اعتبارات برای اجرای این پروژه نیمه‌تمام ملی معمول گردد. جناب آقای دکتر نمکی، وزیر محترم بهداشت و درمان! کمبود‌های شدید بهداشتی و درمانی به‌ویژه در زمینه حضور پزشکان و متخصصان در شهرستان محروم مرزی درگز مردم را خسته و رنجور نموده‌ است، سطح شاخص‌‌های بهداشتی و درمانی شهرستان درگز در حدود (50) درصد شاخص‌‌های بهداشتی کشور است، دستور ویژه‌ای صادر فرمایید تا این کمبود‌ها ریشه‌کن شود. جناب آقای دکتر روحانی با توجه به اینکه مرکز شهرستان درگز مرزی می‌باشد تخصیص حق ‌نوار مرز به کلیه شهروندان مورد انتظار است. سال 1398 را پیشاپیش به همه هموطنان ایرانی عزیز خودم در سرتاسر جهان و ملل (12) کشور دنیا که عید نوروز را پاس می‌دارند تبریک عرض می‌نمایم، اگر قابلیت‌های تاریخی از جمله عید نوروز را برای تقویت همبستگی با کشورهای همسایه و افزایش حاشیه امنیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران به کار گیریم بسیاری از مسائل امنیتی، اقتصادی و فرهنگی ما قابل حل خواهد بود. و سخنی با آقای ترامپ، آقای ترامپ ملت ایران با تاریخی درخشان همواره در طول تاریخ حامی مظلومان بوده است. اولین منشور حقوق‌بشر توسط ایرانیان نوشته و اجرایی شده است و بسیاری از اقوام و ادیان جهان بقای خود را مدیون بلنداندیشی و انسان‌دوستی ایرانیان می‌دانند، اگر امروز هم دست از سر ملت‌های مظلوم دنیا ازجمله ایران بردارید و سایه شوم استعمار و استثمارگری خود را از سر مردم کره زمین کوتاه کنید مردم راه خود را خواهند یافت. تاریخ وحشی‌گری شما را در نسل‌کشی سرخ‌پوستان، برده‌داری مخوف سیاه‌پوستان، برهم‌زنی نظم و امنیت کشور‌های خاورمیانه ازجمله سوریه، عراق، افغانستان و غیره را هرگز فراموش نخواهد کرد. دست از سر مردم ستم‌دیده جهان بردارید و حس ماجرا‌جویی خود را در هالیوود ارضاء کنید.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، آقای حاتمیان وقت شما تمام است، ناطق بعدی را دعوت کنید.

اکبر رنجبرزاده
تشکر می‌کنم از جناب آقای مهندس حاتمیان نماینده محترم درگز، دعوت می‌کنم از حجت‌السلام والمسلمین جناب آقای سید‌محمد‌باقر عبادی نماینده محترم بیرجند، درمیان و خوسف، در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

سیدمحمدباقر عبادی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم ـ‌ الحمدلله رب العالمین با عرض سلام به پیشگاه مقدس امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف)‌ و عرض سلام به امام راحل و شهدای عزیز انقلاب و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب. بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری ارائه شد که منشوری است ارزشمند و بسیار پرمحتوا که چراغ راهی را فراروی همه ما قرار داده است. بنابراین بر قوای سه‌گانه است نسبت به اجرای آن و اتخاذ راهکار‌های اجرایی آن اقدام نمایند خوب است دولت و قوه قضائیه هیأت‌هایی را برای پیگیری و اجرای آن مشخص کنند و لازم است کمیسیون‌های مجلس هم به‌طور ویژه به آن بپردازند و اقدامات لازم را انجام دهند. بودجه (98) به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. برخی مصوبات مجلس بسیار خوب بود که جا دارد از همکاران عزیز تشکر کنم، از جمله مواردی که مصوب شد و بسیار قابل توجه بود توجه خاص به حقوق کسانی که حقوق آنها پایین بود که البته جای تأسف دارد برخی مسؤلان در دولت که حقوق‌های نجومی‌ را توجیه می‌کردند و از آن دفاع می‌کردند امروز اظهار می‌کنند که دولت نمی‌تواند به مصوبه مجلس نسبت به افزایش حقوق افراد کم‌درآمد عمل کند. شما چه‌ کاره هستید که عمل می‌کنید؟ شما چه ‌کاره هستید که می‌گویید عمل نمی‌کنیم؟ شما موظف به اجرای قانون مجلس هستید. معلوم می‌شود آقایان درد مردم را درک نمی‌کنند. اگر خیری به مردم نمی‌رسانید لااقل همانگونه که با حقوق‌های نجومی برخورد کردید با حقوق‌های کارگران، کارمندانی که حقوق کم می‌گیرند برخورد کنید. همانگونه که آن را توجیه می‌کردید، این را نیز توجیه کنید. همانگونه که آن را پرداخت کردید، این را نیز پرداخت کنید. ازجمله مصوبات قابل توجه مجلس در لایحه بودجه 98 که باز جا دارد تشکر کنم از همکاران عزیزم منضبط کردن شرکت‌های دولتی و خصوصاً پرداخت‌های آنها بود که جای تقدیر و تشکر دارد. از دیگر مصوبات خوب مجلس در لایحه موظف نمودن دولت به پرداخت حقوق‌های حق‌التدریسان، شرکتی‌ها و غیره به صورت ماهیانه بود که کار بسیار ارزشمندی بود و نیز از مصوبات دیگر که عزیزان همکارمان تصویب کردید تأمین منابع بیمه قالیبافان و تأمین هزینه درمانی ایثارگران عزیز و نیز رزمندگان معسر در لایحه بودجه بود درحالتی که در دولت اینها دیده نشده بود. جای تقدیر و تشکر دارد و نیز جا دارد از مصوبه شما عزیزان در اولویت دادن به استان کم‌برخوردار خراسان جنوبی برای گاز‌کشی تشکر و تقدیر کنم. از دولت می‌خواهم تورم را مدیریت کند. بخشی از تورم مربوط به تحریم‌ها نبود بلکه مربوط به سوء‌مدیریت دولت و خصوصاً مدیریت قبلی بانک مرکزی بود. دولت به واسطه تورم باید پاسخگوی مردم باشد. امروز مردم به‌شدت از تورم و فشار اقتصادی در رنج هستند و استخوان‌های آنها در حال خرد شدن است. آقای رئیس‌جمهور می‌توانم سؤال کنم چرا کالا‌های مورد نیاز مردم مثل گوشت به صورت صحیح به دست مردم نمی‌رسد؟! در دوران جنگ که سیستم الکترونیکی نبود و این امکانات نبود مایحتاج مردم بهتر توزیع می‌شد. امروز چرا دولت اظهار عجز می‌کند؟ چرا جلوی مجلس را هم گرفته‌اند که طرح ارائه بدهد؟ اینگونه کوتاهی‌ها که موجب صف‌های طولانی و ناراحتی مردم می‌شود قابل بخشش نیست. آقای رئیس‌جمهور! این عملکرد نه همراه تدبیر است و نه به مردم امید می‌دهد، تجدید نظر نمایید. آن زمانی که مقام معظم رهبری تأکید بر اقتصاد مقاومتی داشتند چرا شعاری عمل کردید، هرچه افتتاح می‌کردید می‌گفتید در راستای اقتصاد مقاومی است. درحالیکه گاهی ربطی به اقتصاد مقاومتی نداشت. واقعیت این است که برخی آنقدر دل به غرب بسته بودند که در دل به اقتصاد مقاومتی می‌خندیدند و آن را جدی نمی‌گرفتند و امروز که نامردی غرب را دیده‌اند زمان از دست رفته است. چرا فرمایشات مقام معظم رهبری را جدی نگرفتید؟ چرا تصور می‌کردید که آمریکا و اروپا را بهتر از رهبری می‌شناسید؟ امروز طرفداران غرب باید به واسطه اعتماد به امریکا و اروپا و خوش‌بینی نسبت به آنها استغفار کنند، بنده مخالف استعفای دکتر ظریف بودم. ایشان باید بماند و کاری را که آغاز کرده به پایان برساند، اما می‌توانم از دکتر ظریف سؤال کنم، چرا دقیقاً زمان سفر بشار اسد که در واقع جشن پیروزی مقاومت محسوب می‌شد استعفاء دادید؟ به‌گونه‌ای که این سفر را تحت‌الشعاع قرار دادید. شما که چند ماه بود به واسطه اختلاف با برخی از اعضاء دولت به دنبال کناره‌گیری بودید. چگونه باور کنم به‌عنوان یک دیپلمات به اصطلاح کارکشته این مسأله بدیهی را درک نکردید؟ آقای دکتر اسلامی وزیر راه! جاده‌های استان خراسان جنوبی وضع مناسبی ندارد. در استان ما یک کیلومتر آزادراه وجود ندارد، نمایندگان عزیز! دولتی‌ها! جاده‌های مهمی مثل جاده بیرجند به قائن هنوز دو بانده نشده است. توقع از دولت و وزارت راه بیش از این بود. با توجه به معادن و جایگاه ترانزیتی استان خراسان جنوبی راه‌آهن برای ما اهمیت زیادی دارد، چرا ساخت این راه‌آهن و این پروژه مهم با کندی انجام می‌شود؟ لازم است وزیر راه از همه ظرفیت‌های موجود برای ساخت این پروژه مهم ملی و فراملی و فرامنطقه‌ای استفاده کنند. از وزیر بهداشت می‌خواهم نسبت به ساخت مرکز درمانی در شمال شهر بیرجند و نیز ساخت بیمارستان شهرستان خوسف تنها شهرستانی که در استان خراسان جنوبی بیمارستان ندارد، تسریع کنند. از وزیر رفاه و نیز رئیس تأمین‌اجتماعی کشور می‌خواهم در ساخت مرکز درمانی تأمین‌اجتماعی شمال شهر که به تصویب رسیده است، جدیت به خرج بدهند، علت تأخیر در آغاز این پروژه مهم در منطقه شمال شهر که مردم آنجا غالباً از سطح متوسط پایین‌تر هستند چیست؟ در پایان برای همه مسؤلان نظام و مردم عزیز آرزوی موفقیت دارم. والسلام‌علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
خیلی ممنونم، از رعایت وقت، ناطق بعدی بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
ناطقان اضطراری، دعوت می‌کنم از حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای عبدالحمید خدری نماینده محترم بوشهر، گناوه و دیلم بفرمایید. برای مدت پنج دقیقه در خدمت شما باشیم.

عبدالحمید خدری
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام و درود خدا بر شهدا و امام شهدا همانانی که رفتند تا ما آسوده بمانیم و در کلام رهبر معظم انقلاب مظهر قدرت ایران و چراغ راه آینده ملت توصیف شده‌اند. بر خود وظیفه‌ می‌دانم از همکارانم که با نگاه به اقشار نیازمند و کم‌برخوردار جامعه در جهت تقویت بودجه همت به خرج دادند، صمیمانه قدردان باشم و از دولت محترم تقاضا دارم در جهت اجرایی کردن آن در سال 1398 با جدیت تمام و با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های اجرایی تلاش نماید چرا که این ملت شایسته توجه از جانب مسئولین می‌باشند. حضور پرشور مردم در ایام الله دهه فجر و مخصوصاً (22) بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بدون تأثیرپذیری از شرایط سخت اقتصادی علاوه بر مأیوس کردن دشمنان قسم‌خورده این نظام تکلیف را بر مسئولین اجرایی کشور در جهت خدمات گسترده و شایسته سنگین کرده‌اند. در همین راستا لازم می‌دانم به خاطر اقدامات و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و خدماتی قابل توجه برای تأمین رفاه مردمان عزیز حوزه انتخابیه‌ام از استاندار ساعی و سختکوش و مردمی استان بوشهر جناب آقای مهندس گراوند و مجموعه مدیریتی و اجرایی تحت امر ایشان در سطح استان صمیمانه قدردانی نمایم. انقلاب باعظمت اسلامی ایران در حالی چهلمین سالگرد پیروزی خود را پشت سر گذاشت و قدم به دهه پنجم حیات خود نهاد که اگر چه دشمنان مستکبرش خیال‌های باطلی در سر داشتند اما ارادتمندان و دوستانش در سراسر جهان امیدوارانه آن را در گذر از چالش‌ها و به دست آوردن پیشرفت‌های خیره‌کننده همواره سربلند دیده‌اند. در چنین نقطه عطفی رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ گام دوم انقلاب برای ادامه این راه روشن هوشمندانه به تبیین دستاوردهای شگفت چهار دهه گذشته پرداخته و توصیه‌های اساسی به منظور جهاد بزرگ برای ساختن ایرانی اسلامی و بزرگ ارائه فرموده‌اند. بیانیه گام دوم انقلاب خطاب به ملت بزرگ ایران بویژه جوانان و مسئولین که به مثابه منشوری برای دومین مرحله خودسازی جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی خواهد بود و فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را رقم خواهد زد. امروزه مشکلات اساسی جوانان عزیز کشور که همانا مشکل بیکاری و اساس آسیب‌های اجتماعی و هدر‌رفت آنها به عنوان سرمایه‌های ملی می‌باشد بر هیچ مسئولی پوشیده نیست. و این درحالی است، که به جای ایجاد بستر اشتغال و کمک به اقتصاد جوانان متأسفانه از جانب دست‌ اندرکاران صنعت نفت در منطقه‌ عسلویه که در شرف افتتاح بخش‌های توسعه چهار فاز آن توسط ریاست محترم جمهور در روزهای آتی می‌باشد، تعداد حدود (800) نفر به رغم سوابق چند‌ساله کاری و تعریف زندگی شخصی بر این مبنا از کار بیکار و مورد بی‌مهری و بی‌توجهی مسئولین ذی‌ربط قرار گرفته‌اند و زندگی قریب به (5000) نفر را به صورت مستقیم و غیر‌مستقیم متأثر می‌سازد که ضرورت دارد وزیر محترم نفت شخصاً در این موضوع ورود کرده و در جهت حل مشکل، عنایت خاص به عمل آورد. اما عزیزان، خواهران و برادران عزیزم، ریاست محترم جمهور و هیأت محترم دولت! بپذیریم که وضعیت موجود اقتصادی و معیشتی مردم در شأن و منزلت این مردم نمی‌باشد و نیاز به یک رویکرد متفاوت است. ما کشوری هستیم سرشار از ظرفیت‌های اقتصادی، صنعتی و ثروت‌زا. امناء و وکلای ملت! ما که امروز زبان گویای مردم و فریاد رسای آنها هستیم اگر تا به امروز علی‌رغم دستاورد‌های ارزشمند و متنوع در حوزه‌های مختلف صنعتی، اقتصادی و اجتماعی متأسفانه به دلیل عدم مدیریت مطلوب و عدم توجه متوازن به مؤلفه‌های اجتماعی قریب به نیمی از موکلان ما زیر خط فقر زندگی می‌کنند. امروز باید نگرانی ما معطوف به این نکته باشد که به خط مرگ نزدیک نشویم و این راهبرد جز اتکا به منویات مقام معظم رهبری و تلاش مضاعف مجریان امر میسر نخواهد بود. در این رهگذر بسته اقتصاد مقاومتی می‌تواند به خوبی راهگشا باشد. در آستانه ماه پربرکت رجب مطالبی را در قالب دعا عرضه می‌کنم: خدایا! قوتی بخشای بر من تا که بتوانم به منزلگاه آسایش رسانم این امانت را. مرا یا رب! زبانی آتشین فرما که غیر از حق نمی‌گوید و پایی که از عذاب خار‌ها هرگز نمی‌نالد و گر خونین شود جز در مسیر حق نمی‌پوید. خداوندا! به من دستی عطا فرما که در پیمان این مردم بماند تا توان دارم، به مردم نیستم بیگانه، من خود در پس‌کوچه‌های فقر بالیدم، شکایت‌ها شنیدم، دردها دیدم و می‌دانم که سنگین است بار اعتماد مردم شهرم. حرامم باد اگر یک دم ز خاطر برده باشم فکر و یاد مردم شهرم. خداوندا! مدد فرما که فریاد رسای مردمم باشم سکوت اندیشه من نیست، می‌خواهم صدای مردمم باشم، لبان کودکانش را پر از لبخند می‌خواهم، همیشه مردمانش را سعادتمند می‌خواهم، در این شب، بارالها! مژده صبح امیدم کن، خدایا رو سفیدم کن، خدایا رو سفیدم کن. والسلام‌علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
متشکرم، ناطق بعدی را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
تشکر می‌کنم از آقای خدری. دعوت می‌کنم از جناب آقای دکتر قاسم احمدی‌لاشکی نماینده محترم نوشهر، چالوس و کلاردشت بفرمایید.

قاسم احمدی لاشکی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم درود خدا بر شهیدان و امام شهیدان و درود خدا بر شهید والامقام مسعود نداف که پیکر مطهرش همان استخوان و پلاکی در روزهای اخیر پس از حدود (32) سال به قدمگاه (21) هزار شهید یعنی چالوس، بازگشت و تشییع شد. هرچند پدر و مادر عزیزش دیگر نبودند، تا به استقبالش بیایند اما پدران و مادران فراوان ادای وظیفه کردند که قدرشناسی می‌کنم. بدواً از برادر ارزشمندم حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج‌آقای پژمانفر نماینده محترم مشهد به‌خاطر لطفشان که وقت خویش را در اختیار حقیر قرار دادند تشکر می‌نمایم. همکاران ارجمند به خاطر اتفاقات روز چهارشنبه 8/12/1397 و حواشی ایجادشده در صحن به خاطر بحث غیرفنی و غیرعقلی انتقال آب دریاچه خزر به سمنان عذرخواهی می‌کنم و همین‌جا از هیأت‌رئیسه محترم مجلس خصوصاً دکتر پزشکیان و دکتر مطهری که با دولت همراه شدند و اجازه طرح حذف ردیف را به نمایندگان محترم شمال ندادند به شدت به‌خاطر این کار گله‌مندم و همین جا بخاطر پیگیری مجمع نمایندگان شمال و همچنین شورای هماهنگی شبکه تشکل‌های محیط‌زیست و منابع طبیعی کشور و (20) شبکه استانی شامل چهارمحال و بختیاری، قزوین، خراسان‌رضوی، جنوبی، شمالی، گلستان، آذربایجان‌غربی، همدان، گیلان، البرز، ایلام، اردبیل، مازندران، یزد، قم، فارس، بوشهر، کردستان، زنجان، اصفهان و همچنین بنیاد توسعه پایدار ایران که دغدغه خویش را مکتوب اعلام کرده‌اند، من نیز اعلام می‌کنم. دوستان، ملت بزرگوار و دولت! «آب را گل نکنیم شاید این آب روان می‌رود پای سپیداری تا فرو شوید اندوه دلی». برادران وخواهران همکار بحران آب کلیدی‌ترین چالش امروز کشور است که نه از تغییرات اقلیمی و یا افزایش جمعیت که از مدیریت متمرکز دولتی و مهندسی تهاجم به طبیعت است که مدتها است از سوی دولت‌های گوناگون مطرح شده است و همواره کارشناسان و خبرگان با آن مخالفت کرده‌اند. اینک متأسفانه دولت برای این طرح اتوپیایی و تخیلی ردیف تأمین مالی آورده است تا همانند دیگر طرح‌های ناقص مردم را هر روز گرفتارتر کند. همکاران عزیز این طرح فاقد مطالعات نیازسنجی مستدل و مستند است. آبی با این همه هزینه برای کدام نقطه مشخص، کدام مصرف و کدام مصرف‌کنندگان باید تأمین شود؟ این طرح فاقد مطالعات گزینه‌‌یابی است و از همه مهمتر این طرح پیامد‌های زیست‌محیطی سنگینی دارد و اجرای آن مغایر با اصل (50) قانون اساسی، اسناد بالادستی خصوصاً نگاه ژرف و بلند مقام معظم رهبری نسبت به محیط‌زیست می‌باشد. این طرح از شور شدن و آلودگی آب در محل برداشت تا نابودی زیستگاه‌ها و کاهش تنوع گونه‌های دریاچه خزر تا آسیب شدید به جنگل‌های هیرکانی از بابت ساخت خط انتقال آب از دریا تا خط‌الرأس البرز در ارتفاع (2300) متری که نابودی ته‌مانده این جنگل ارزشمند را رقم خواهد زد. ملت عزیز و بزرگوار! دریاچه خزر متعلق به همه شما است و نباید بگذاریم بلای ارومیه و زاینده‌رود و دیگر نقاط بر آن وارد شود. حیف نیست؟ خزر با (575) نوع گیاه، (1332) گونه جانور، (850) نمونه ماهی و برخورداری از (90) درصد خاویار به این طبیعت بسته آسیب وارد کنیم؟ به نسل بعد چه پاسخی خواهیم داد؟ مردم عزیز به خدا شمال هم با کمبود آب شرب مواجه است. بپرسید چند منطقه و روستا هم‌اکنون در شما از طریق تانکر‌های آبرسانی به آنان خدمات ارائه می‌شود، ما خود نیز در کنار خزر زندگی می‌کنیم اما به خاطر مخاطرات آن اجازه ندادیم و نخواهیم داد تا این انتقال حتی برای خودمان صورت گیرد. آقای رئیس‌جمهور! با این طرح و سخنرانی احساسی شما در میان مردم شریف استان سمنان دریای خزر بی‌هوش شد تورم و گرانی و بیکاری شما هم که خیلی وقت‌ است مردم را بیهوش کرده است. قیمت نجومی کالا‌ها خودرو، گوشت، مرغ و میوه و غیر اینها که همه آنها امان مردم را بریده است. به این موضوعات مهم بپردازید و آرامش را به کشور و مردم برگردانید نه آنکه با (5) میلیارد تومان اعتبار از ردیف لرزان به مردم پروژه (13) هزار میلیارد تومانی را وعده می‌دهید که مطمئناً حبابی بیش نیست. آقای رئیس‌جمهور! آیا می‌دانید دیروز معاون شما و ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست معاون لایق دریایی سازمان را به‌خاطر مخالفت با طرح انتقال آب به سمنان برکنار کرده است؟ هرچند به این خواهر محترم اعلام می‌کنم که نگران نباشند چون مردم عزیز ایران اسلامی اجازه چنین خطایی را هرگز نخواهند داد. آری همکاران شریف اینها را گفتم تا در تاریخ نیز بماند. خزر! بمان خزر! زنده‌بمان. مردم عاشق و حافظ طبیعت اجازه نخواهند داد آنان که کمر به خشکاندن تو بسته‌اند خوابشان تعبیر شود. میلیون‌ها سال دریای مازندران با شکوه در تلاطم بوده است و امروز اجازه نخواهیم داد عده‌ای با افکار کویری آن را به کویر تبدیل کنند. (پزشکیان ـ خیلی ممنون وقت شما تمام شد) چشم، خزر زنده است، چون گلستان زنده است، خزر زنده است چون ایران زنده است، خزر زنده است چون مازندران زنده است و خزر زنده است چون ایران زنده است. «چو ایران نباشد تن من مباد». عزت زیاد، مجدداً از جناب آقای دکتر پژمانفر تشکر می‌کنم که نوبت خود را به حقیر دادند تا در جای دیگر ان‌شاء‌الله جابجا کنیم. والسلام‌علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون.
8 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

مسعود پزشکیان
تذکرات را گوش می‌دهیم. آقای یوسف‌نژاد تذکرات را قرائت بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤلان اجرایی کشور ـ آقایان: روح‌الله حضرت‌پور‌طلاتپه (ارومیه) و نادر قاضی‌پور (ارومیه) به وزیر امور خارجه درخصوص عدم موضع‌گیری قاطع و سریع وزارت امور خارجه درخصوص مواضع دولت غاصب ارمنستان در مورد منطقه اشغالی قره‌باغ. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص پرداخت نامناسب بسته‌های حمایتی بسیاری از نیازمندان را از دریافت این بسته‌ها محروم و سیستم پاسخگویی اعلامی جهت رسیدگی به اعتراض افراد اشتباه است. ـ آقای سیدحسن حسینی‌شاهرودی (شاهرود، میامی و بسطام) به اتفاق (8) نفر از همکاران به ریاست محترم ‌جمهور محترم دستور عاجل در پرداخت حقوق معوقه بازنشستگان زحمتکش صندوق فولاد. ـ آقای سیدحسن حسینی‌شاهرودی (شاهرود، میامی و بسطام) به اتفاق (9) نفر از همکاران به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریح در پرداخت معوقات حقوق کارکنان و کارگران زحمتکش شرکت تراورس راه‌آهن. ـ آقای محمدمهدی زاهدی (کرمان و راور) به ریاست محترم جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر اطلاعات درخصوص اینکه بنظر می‌رسد جریان نفوذی و یا ناکارآمد در سیستم دولت و اجرایی کشور تلاش برای خدشه‌دار کردن امنیت غذایی مردم دارند، ضروری است که برخورد لازم و عاجل صورت گیرد. ـ آقای محمدمهدی زاهدی (کرمان و راور) به ریاست محترم جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص اینکه متأسفانه روند افزایش قیمت‌های پاره‌ای اقلام خوراکی مورد نیاز روزانه مردم ادامه دارد و نظارت و برخورد مناسب وجود ندارد. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه چرا پس از دستگیری و بازداشت مدیرکل سازمان جهادکشاورزی استان خراسان‌رضوی به همراه تعدادی از معاونین و قائم‌مقام و مدیران کل ادارات وابسته و همچنین مدیر جهادکشاورزی شهرستان مشهد و تعدادی از کارشناسان ستادی به دلیل اخلال در نظام اقتصادی بخش کشاورزی توسط قوه محترم قضائیه، هنوز مدیرکل جدید که بتواند شرایط قبلی را سامان دهد از سوی وزارت جهادکشاورزی منصوب نشده است. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به اتفاق سه نفر از همکاران به وزیر کشور درخصوص اینکه چرا در مورد سوخت خودروهای سنگین و راهسازی از قبیل کامیون، لودر و بولدوزر درون‌شهری محدودیت سلیقه‌ای اعمال می‌شود و باعث کاهش فعالیت آنها شده است؟ ـ آقای سیدجواد ساداتی‌نژاد (کاشان و آران و بیدگل) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه به چه دلیل پرداخت مزایا و عیدی ایثارگران و جانبازان در سال 97 قطع شده است؟ ـ آقای بیت‌اله عبدالهی (اهر و هریس) به وزیر نیرو درخصوص تجدیدنظر درخصوص تخصیص آب سدهای شهرستان هریس. ـ آقای محمدقسیم عثمانی (بوکان) به وزیر نیرو درخصوص اختصاص حقآبه تالاب قره‌گل بوکان از محل سد شهید کاظمی بوکان. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص دستور به ستاد احیای دریاچه ارومیه درخصوص اختصاص حقآبه تالاب قره‌گل بوکان. ـ آقای سیدحسین نقوی‌حسینی (ورامین، پیشوا و قرچک) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص ضرورت حمایت از کشاورزان و تأمین نهاده‌های کشاورزی و دامپروری. ـ آقای احد آزادی‌خواه (ملایر) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص اینکه لطفاً به وضعیت قیمت‌ها در بازار نظارت جدی داشته باشید و در نوع توزیع گوشت قرمز بازنگری داشته باشید. ـ خانم سکینه الماسی (کنگان، دیر، جم و عسلویه) به اتفاق چهار نفر از نمایندگان مجلس به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص دلیل عدم اجرای قرارداد دائم کارکنان مراکز خدمات روستایی کشور علی‌رغم وجود ماده (83) بخشی از وظایف دولت و آرای دیوان عدالت اداری در حمایت شغلی ادارات کار شهرستان و عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل. ـ آقای احمد صفری (کرمانشاه) به وزیر نفت درخصوص علت بی‌توجهی به توسعه میادین نفتی در سومار و نفت‌شهر. ـ آقای حمید بنائی (گناباد و بجستان) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص تسریع در تعیین تکلیف ریاست سازمان جهادکشاورزی خراسان‌رضوی. ـ آقای اکبر رنجبرزاده (اسدآباد) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه راه‌های روستایی سیاه‌گله، چهارچشمه، چشمه‌علی، قراکند و ماشنه، سیلاوند، بهوش و خنداب و قاسم‌آباد دو سال است پیمانکار دارند ولی اجرایی نشده‌اند. هر چه سریعتر دستور فرمایید مراحل اجرایی آن شروع شود.
9 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

علی اصغر یوسف نژاد
تذکر شفاهی، جناب آقای قاسم ساعدی بفرمایید.

قاسم ساعدی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت ملت شریف ایران و مردم مجاهد و شهیدپرور استان خوزستان عرض سلام و ادب و احترام دارم. درود بر همت مردم عزیز دشت‌آزادگان و هویزه و سلام بر اهالی رفیع و بستان، مرزدارانی که همیشه حامیان مرزها هستند، اما دولت از آنها در برابر سیلاب به خوبی حمایت نکرد، مردم دیارم در تابستان به بهانه‌های خشکسالی و نبود ذخیره آب کشاورزی محروم می‌شوند و در زمستان به بهانه عدم تحمل سدها در نگهداری آب شاهد سیلاب و ویرانی می‌شوند. آیا فراتر از این محرومیت سراغ دارید؟ بسیار دردآور است که بشنویم دولت برای تأمین خسارت‌های این مردم برنامه‌ای نداشته باشد. اگر سدها نتوانند ذخیره آبی برای کشت تابستانه داشته باشند و به هنگام زمستان زندگی مردم را به مخاطره بیندازند، پس فلسفه وجود آنها چیست و گرفتن حقآبه‌ها از کشاورزان چه معنایی دارد؟ دامداران و کشاورزان دشت‌آزادگان و رفیع در اثر خشکسالی‌ها و سیلاب‌ها متضرر شده‌اند که در زمینه تأمین خسارات و از جمله بخشودگی وام‌های این عزیزان، مسئولین امر باید اقداماتی را انجام دهند. همچنین مسببان این محرومیت‌ها که ناشی از بی‌تدبیری برخی از مسئولان است باید شناسایی و محاکمه شوند و تشکیل کمیته‌ای خاص از نمایندگان محترم مجلس و کارشناسان خبره برای شناسایی مسئولان بی‌تدبیر ضروری و خواسته به‌حق مردم دشت‌آزادگان و هویزه است. جناب آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم! ضمن تقدیر از اعزام هیأتی جهت بررسی آسیب‌های سیلاب دشت‌آزادگان و هویزه، ولی آیا بعد از برگشت آنها سؤال فرمودید که چه چیزی را مورد بازدید قرار دادند؟ آیا سؤال فرمودید که حال و اوضاع مردم شریف رفیع و بستان و روستاهای سیل‌زده چگونه بوده است؟ (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) آیا از میزان خسارات واردشده به مردم سؤال نمودید؟ چرا آنها فقط نیم‌ساعت وقت غروب چهارشنبه آمدند و از سیل‌بند بسته‌شده رفیع نگاه کردند و به اهواز برگشتند؟ در صورتی که مردم محروم چشم‌انتظار آنها بودند. آیا مردم را قابل نمی‌دانند یا اینکه وقت و زمان آنها اجازه نمی‌دهد؟ لذا جناب آقای رئیس‌جمهور! شما باید از مردم شریف دشت‌آزادگان و هویزه عذرخواهی کنید که در مقابل این سیلاب بی‌تدبیری مسئولین شما واقعاً متضرر شدند. ممنون و سپاسگزارم.

مسعود پزشکیان
معاون توسعه مدیریت امور مجلس سازمان محیط‌زیست طبق ماده (74) آیین‌نامه داخلی مجلس راجع به نطق برادرمان آقای احمدی‌لاشکی که اعلام کردند معاون سازمان محیط‌زیست به دلیل مخالفت با انتقال آب خزر برکنار شده، می‌گوید این ادعا کذب است و استدعا دارد مراتب به اطلاع نمایندگان برسد. اگر برادرمان آقای لاشکی مبنایی برای این حرف دارد بدهد که پیگیری بشود.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای امیرحسنخانی بفرمایید.

محمدرضا امیرحسنخانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با تشکر از هیأت‌رئیسه محترم، من به همه همکاران عزیز خسته‌نباشید می‌گویم. تذکر من یکی در رابطه با بحث زغال‌سنگ طبس است، با توجه به این که موضوع به وزارت رفاه واگذار شده، وزارت رفاه تصمیم دارد این را به صدر تأمین بدهد. درخواست ما این است، من پریروز هم تذکر دادم، این موضوع بررسی کارشناسی شود، ما نمی‌خواهیم جلوی رشد و توسعه را بگیریم، ولی درخواست‌مان این است حداقل برای مدیران شهرستان این موضوع کاملاً کارشناسی شود، بتوانیم در مورد آن تصمیم بگیریم. مطلب دیگری که باید خدمت آقای دکتر اسلامی وزیر محترم راه بگویم، همان‌طور که جناب آقای عبادی هم در نطق‌شان ذکر کردند، ما یک کیلومتر آزادراه نداریم. الان نزدیک عید است، بسیاری از مسیرهای ما که باید دوبانده شود الان دوبانده نشده است. مثلاً (5) کیلومتر بین بجستان و فردوس باقی مانده و اغلب ما در این مسیر تلفات داریم. دیهوک به فردوس دوبانده نشده،‌ طبس به یزد مشکل دارد، بشرویه به طبس و بشرویه به فردوس مشکل دارد، سرایان به سه‌راهی روم مشکل دارد. خواهش من این است آقای دکتر اسلامی یک توجه ویژه به راه‌های خراسان‌جنوبی کنند. تشکر می‌کنم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای نانواکناری بفرمایید.

ولی الله نانواکناری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام به پیشگاه رفیع ملت قهرمان و شکست‌ناپذیر ایران اسلامی و همه خادمان راستینش. جناب آقای دکتر روحانی رئیس‌جمهور محترم! چالش اقتصادی و معیشتی روز به روز عمیق‌تر و غول تورم افسارگسیخته است و در حال بلعیدن سفره و تنگ کردن معیشت خانواده‌ها است. معضل بیکاری خصوصاً برای جوانان تحصیل‌کرده و تعطیلی کسب و کار بر انبوه بیکاران افزوده است و بی‌ثباتی در قیمت ارز، طلا، خودرو، ارزاق عمومی از جمله گوشت و مرغ و کاهش ارزش پول ملی باعث فقر جانکاه و طلاق و ناهنجاری‌های اجتماعی گردیده است. آقای رئیس‌جمهور! صدای شکستن ستون فقرات و ناله قشر ضعیف جامعه را نمی‌شنوید؟ چرا برای حل مشکلات مردم اقدامات جدی نمی‌شود؟ آقای رئیس‌جمهور! قول دادید مشکلات مؤسسات مالی را حل کنید، ولی متأسفانه هر روز مالباختگان مراجعات مکرر دارند تا بتوانند سپرده زیر (100) میلیون را تسویه کنند. بانک مرکزی هم قول حل این مشکل را داده بود. چرا کسی جوابگو نیست؟ آقای رئیس‌جمهور! یکی از راه‌های دور زدن تحریم‌ها خودکفایی است. چرا به جای دور زدن تحریم‌ها با عملکرد ناصواب دارید خودتان را دور می‌زنید؟ یکی از ضروری‌ترین اقدامات در راستای خودکفایی موضوع غذا و دارو است. اگر به این امر بی‌توجهی شود امنیت و بهداشت روانی جامعه به خطر می‌افتد. در مورد برنج اگر فقط استان‌های شمالی کشور در سال دو بار کشت کنند ضمن خودکفا شدن، صادرات هم خواهیم داشت. متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای وکیلی بفرمایید.

محمد علی وکیلی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من اجازه می‌خواهم از این فرصت درخصوص نکاتی که در سخنرانی برخی از همکاران پیرامون استعفای جناب آقای دکتر ظریف به کار رفت نکاتی را یادآور شوم. اولاً از همه کسانی که اسباب برگشت آقای ظریف را بر بام سیاست خارجی کشور فراهم آوردند تشکر می‌کنم، به خصوص از موضع کریمانه جناب آقای سردار سلیمانی تقدیر می‌کنم. اما همکاران! اگر قرار باشد آقای ظریف زبان عزت ملت ایران باشد بایست او را عزیز بشماریم. اگر انتظار دارید در مقابل دشمنان ملت او نشکند خود اسباب شکستنش را فراهم نیاوریم. این جملاتی که در سخنان برخی از همکاران نسبت به ایشان به کار گرفته شد جملات ناروایی بود. زیبنده نیست در حالی که او مسئول سیاست خارجه رسمی کشور است ما در مجلس به جای اینکه او را دلداری و دلگرمی بدهیم نسبت‌هایی که بار حقوقی دارد به او بدهیم. البته به آقای رئیس‌جمهور و نهاد ریاست جمهوری تذکر می‌دهم که حرمت امامزاده را متولی می‌بایست نگه دارد. اگر بناست سیاست خارجه متولی و سخنگوی واحد داشته باشد. ضمانت آن بر عهده آقای رئیس‌جمهور و نهاد ریاست جمهوری است. والسلام

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای حسینی بفرمایید.

محمد حسینی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ابتدا جا دارد من هم از همه همکاران خودم درخصوص تصویب لایحه بودجه سال 98 تقدیر و تشکر کنم. در مصوبه‌ای که درخصوص افزایش حقوق و دستمزد سال 98 کارکنان و بازنشستگان لشکری و کشوری مجلس شورای اسلامی مصوب کرد، تذکر من به جناب آقای نوبخت این است که مجلس قانونگذار است و بحث مغایرت با قانون اساسی به عهده شورای محترم نگهبان است. با صحبت‌ها و عرایض ایشان کام مردم را تلخ نکنید. اگر چنانچه مغایرتی هم با قانون اساسی دارد یقیناً شورای محترم نگهبان اعلام خواهد نمود. لذا امروز فصل‌الخطاب قانون است و اگر چنانچه این مصوبه مورد تأیید شورای محترم نگهبان قرار گرفت دولت مکلف به اجرای آن خواهد بود و این احتمال در رابطه با افزایش حقوق‌ها انجام‌شدنی است. تذکر من به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جناب آقای شریعتمداری است، درخصوص این سبد کالاهایی که به خیلی از اقشار جامعه هدف پرداخت نشده است. این را سریعتر انجام بدهند و باعث کمتر شدن نگرانی در مردم شوند. به وزیر جهادکشاورزی در رابطه با کود شیمیایی است، با توجه به اینکه شهرستانهای تفرش، آشتیان و فراهان بحث کشاورزی را دارند، این دغدغه را دارند که هنوز کود شیمیایی مورد نیازشان تحویل نشده است. به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت تذکر می‌دهم درخصوص شیوه توزیع کالاهای اساسی که امروز به عهده این وزارتخانه قرار گرفته، به اقشار محروم به خصوص در روستاها هیچ‌گونه گوشت و مرغی توزیع نشده، در صورتی که آنها جزء افرادی هستند که واقعاً در بحث فشارهای اقتصادی بیشترین فشار را متحمل می‌شوند. تذکر بعدی من به وزیر محترم نیرو است که از ایشان می‌خواهم پروژه‌های آبرسانی به خصوص آبرسانی از چشمه هفتیان به تفرش را در اولویت قرار بدهند و سرعت کار را بیشتر کنند، درخصوص تأمین لوله و همچنین آبرسانی به شهر فرمهین که مشکلات عدیده‌ای دارد، نسبت به حل آن اقدام کنند.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای عثمانی که تشریف ندارند، جناب آقای رنجبرزاده بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من از همکاران عزیز بابت وقتی که در بحث بررسی لایحه بودجه و تصویب قانون بودجه سال 98 گذاشتید تشکر می‌کنم و سه تا اقدام بسیار آرامش‌بخش در جامعه در موضوع حقوق‌ها بود که (5/4) هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و بازنشستگان تأمین‌اجتماعی تخصیص داده شد که اقدام بسیار ارزشمندی بود. توجه به حقوق‌های پایین توانست بسیار رضایت نسبی را ایجاد کند و در موضوع معیشت مردم، مردم هنوز تحت فشار سنگین هستند. دولت محترم بداند که باید تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌ها به صورت آنی و نظارت‌ها به صورت دقیق صورت بگیرد. ما منابع کمی نداریم، همه می‌دانیم که منابع اعتباری کافی و لازم در اختیار است، ولی در توزیع و نظارت‌ها به شدت مدیریت‌ها دچار مشکل هستند که دولت محترم ضرورت دارد یک مقدار بیشتر توجه کند، اقشار پایین جامعه تحت فشار سنگین هستند. امیدوارم که با این تدابیری که مجلس در قانون بودجه 98 داشته در سال آتی ما شاهد یک آرامش خاصی در جامعه باشیم و همین‌طور تذکری به وزیر محترم راه و شهرسازی در موضوع راه‌های روستایی اسدآباد که منابع دارد، اعتبار داشته و لذا در اینکه پیمانکار اجرا کند دچار مشکل شده و وقفه در آن ایجاد شده، امیدواریم که انجام شود. سپاسگزارم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای کمالی‌پور تشریف ندارند، جناب آقای حسن بهرام‌نیا بفرمایید.

حسن بهرام نیا
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و خسته‌نباشید خدمت همه همکاران عزیز. جناب آقای دکتر پزشکیان تذکر بنده بند (11) ماده (22) آیین‌نامه داخلی مجلس که در راستای حفظ شأن، منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان می‌باشد و همچنین بند (9) اصل سوم قانون اساسی، رفع تبعیض ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه مردم در تمام زمینه‌های مادی و معنوی را دارم. جناب آقای دکتر! خوشبختانه روز گذشته یک پدیده میمون و مبارکی که در مجلس رخ داد در ارتباط با تبصره (12) بود و آن هم افزایش حقوق (400) هزار تومانی به همه کارکنان دولت بود و واقعاً یکی از پدیده‌های میمون و مبارک که توسط برگزیدگان ملت در خانه ملت اتفاق افتاد (رنجبرزاده ـ البته ده درصد هم داشته) همین (400)‌ هزار تومان به اضافه (10)‌ درصد حقوق بود. متأسفانه بعضی از عزیزانی که خودشان برخاسته از این خانه و جایگاه خانه ملت هستند، من انتظار نداشتم که این چنین اعلام کنند که امکان اجرایی شدن این مصوبه که حکم قانونی دارد برای دولت میسور نیست. من این را یک اهانت به جایگاه نمایندگان و خانه ملت می‌دانم (یوسف‌نژاد ـ متشکر) و امیدواریم که ان‌شا‌ءالله این موضوع را حتماً در دستور کار قرار بدهند که این موردی که اهانت به نمایندگان شده رفع شود. والسلام

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای صباغیان تشریف ندارند، جناب آقای پوربافرانی هم تشریف ندارند، جناب آقای موسوی بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اولی که من دارم به وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. جناب آقای دکتر شریعتمداری! حقوق بهمن‌ماه بازنشستگان فولاد پرداخته نشده، عیدی آنها پرداخت نشده، چرا ما باید هزینه ایجاد کنیم؟ مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 97 بودجه‌ای برای حقوق بازنشستگان صنعت فولاد مشخص کرده، اما ما همواره باید برای نظام هزینه درست کنیم. الان روزها است که اینها دم استانداری‌ها تجمع می‌کنند. خواهش من این است که هر چه سریعتر حقوق بهمن‌ماه، اسفندماه و عیدی این عزیزان را پرداخت کنید. آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهور! شما قول دادید آن قدر رفاه ایجاد کنید که مردم نیاز به یارانه نداشته باشند. الان بیچارگانی که در جامعه هستند به نان شب‌شان محتاج هستند. یارانه پیشکش، اجازه بدهید حداقل مردم این نان خالی‌ شب‌شان که در سفره‌ها بوده به دست‌شان برسد. جناب آقای حجتی، جناب آقای رئیس‌جمهور محترم! کشاورزان استان اصفهان خسارت خشکسالی شدیدی را دیده‌اند. آمدند از آنها شماره حساب و شماره ملی گرفتند، (یوسف‌نژاد ـ متشکر) اما حاضر نشدند حتی یک ریال به آنها خسارت پرداخت کنند. اینها سهمآبه‌دار و حقآبه‌دار بودند، حق خودشان را می‌خواهند. آب برای آنها بوده، شما به صنعت فروختید، اما آب را به کشاورزان نمی‌دهید.

مسعود پزشکیان
اجازه بدهید وقت به دیگران هم برسد، نفر بعدی را دعوت بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای کاظم‌زاده بفرمایید.

شادمهر کاظم زاده
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر من به هیأت محترم دولت علی‌الخصوص شخص محترم وزیر جهادکشاورزی جناب آقای حجتی است. آقای رئیس! شرکت تعاونی کشاورزی خوشه‌طلایی مهر ماندگار امید استان ایلام از اقشار کشاورز، زحمتکش، مستضعف و ایثارگر (5000) نفر در این مؤسسه سپرده جذب کرده، با شماره ثبت قانونی، زیرمجموعه سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران است. هشت تا شعبه در استان ایلام بوده و (25) میلیارد تومان از این اقشار ضعیف و زحمتکش سپرده جذب کرده، این عزیزان نزدیک دو سال است که الان سرگردان هستند. من از هیأت دولت و وزیر محترم جهادکشاورزی می‌خواهم اگر واقعاً دلسوز این مردم هستند، این مردم عزیز را این‌طور بلاتکلیف نگذارند. رقم‌، رقم زیادی نیست، (25) میلیارد تومان، (5000) نفر. من استدعا دارم که این موضوع ان‌شا‌ءالله حل و فصل شود.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای حاجی‌دلیگانی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید همکاران عزیز و دولت محترم! ما دیروز مصوبه خوبی را درخصوص افزایش آن مقداری که در توان بود برای کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری دولت داشتیم، اما آنچه که غفلت شده و در بودجه هم البته بایستی به نوعی به این موضوع کمک می‌شد بحث بازنشستگان تأمین‌اجتماعی است. این عزیزانی که با حقوق و مستمری بسیار ناچیزی دارند زندگی‌شان را می‌گذرانند. چرا ما این تبعیض را قائل باشیم؟ چرا طلب سازمان تأمین‌اجتماعی از دولت پرداخت نشود؟ چرا تأمین‌اجتماعی برابر ماده (12) قانون برنامه ششم کار همسان‌سازی حقوق اینها را انجام ندهد؟ چطوری اینها با (400) هزار تومان یا (800) هزار تومان یا (1) میلیون تومان در ماه بخواهند زندگی کنند؟ واقعاً اینها در عسر و حرج هستند (نایب‌رئیس ـ متشکرم) (اجازه بدهید، هنوز من وقت دارم) و مابقی مردم آنهایی که می‌خواهند روی پای خودشان بایستند (نایب‌رئیس ـ اگر اجازه بدهید می‌خواهم جلسه را تمام کنم) حاج‌آقا یک لحظه اجازه بدهید، چون دو دقیقه پای من حساب می‌شود، من این نکته را بگویم که بحث ناتمام نماند. آنهایی که نمی‌خواهند مددجو شوند، ما بایستی فضای کسب و کار را طوری فعال کنیم که بتوانند روی پای خودشان بایستند و مشکلات‌شان را بتوانند خودشان حل کنند و از طرفی این بحث گوشت که دارد توزیع می‌شود، چرا ستاد تنظیم در تهران بگوید که هر چقدر نیاز دارد توزیع شود، ولی در شهرستانهای دیگر توزیع نشود؟

مسعود پزشکیان
متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای بدری بفرمایید.

مسعود پزشکیان
اگر اجازه بدهید هر کسی یک دقیقه صحبت کند به همه نوبت می‌رسد، ولی اگر این‌طور باشد ما مجبوریم جلسه را تمام کنیم.

صدیف بدری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم در اصل (43)‌ قانون اساسی آمده است: «برای تأمین استقلال اقتصادی جامعه و ریشه‌کن کردن فقر و محرومیت و برآوردن نیازهای انسان در جریان رشد با حفظ آزادگی او، اقتصاد جمهوری اسلامی ایران براساس ضوابط زیر استوار است: 1 ـ تأمین نیازهای اساسی مسکن، خوراک، پوشاک، بهداشت، درمان، آموزش و پرورش و امکانات لازم برای تشکیل خانواده برای همه. 2 ـ تأمین شرایط و امکانات کار برای همه به منظور رسیدن به اشتغال کامل و قرار دادن وسایل کار در اختیار همه کسانی که قادر به کار هستند». این اصل هفت بند دیگر هم دارد، اما در مورد همین دو بند دولت به عنوان مجری قانون اساسی چه کرده است؟ دولت محترم چه تمهیداتی برای تأمین مسکن مردم در نظر گرفته است؟ افزایش چند برابری قیمت مسکن ته‌مانده امید خانوارهای شهری را برای خانه‌دار شدن از بین برده است. جناب آقای روحانی! تورم و گرانی کمر مردم را شکسته است. چه کسی ترمز افزایش قیمت گوشت و مرغ را خواهد کشید؟‌ بسیاری از اقلام به دلیل گرانی دارند از سفره مردم حذف می‌شوند. چرا دولت به وظیفه نظارتی خود عمل نمی‌کند؟ (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) چه کسی باید بازار را کنترل کند؟ اقشار مختلف مردم به جز عده‌ای معدود با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند.

مسعود پزشکیان
متشکرم.
10 قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص تقدیر و تشکر از اجرای مقتدرانه رزمایش ولایت (97) نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

احمد امیر آبادی فراهانی
بسم الله الرحمن الرحیم بیانیه تقدیر و تشکر نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص اجرای مقتدرانه رزمایش دریایی ولایت (97) نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به امضای (243) نفر از نمایندگان رسیده است. رزمایش دریایی ولایت (97) نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به منظور ارتقای آمادگی رزمی و نمایش توان رزمی خود بر مبنای ارسال پیام صلح و دوستی به کشورهای منطقه در گستره‌ای به وسعت بیش از (2) میلیون کیلومتر مربع شرق تنگه هرمز، سواحل مکران و دریای عمان و شمال اقیانوس هند به مدت سه روز برگزار گردید. امروز ملت بزرگوار ایران اسلامی قدرشناس همت و تلاش فرزندان خویش در نیروهای مسلح، توفیق فرزندان خود را در ارتش در فراهم نمودن مرزهای گسترده میهن عزیز را زمینه‌ساز پیشرفت جامعه، رفاه و عدالت و سرافرازی و عزت دنیا و آخرت می‌دانند. ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نام ملت ایران اسلامی به مصداق حدیث شریف از تلاش‌های صادقانه و مجاهدت خستگی‌ناپذیر فرماندهان، افسران، درجه‌داران و سربازان دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر و تشکر می‌کنیم. (امضاءکنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: محمد آشوری‌تازیانی، علی ابراهیمی، سیدمحمدجواد ابطحی، علیرضا ابراهیمی، ابوالفضل ابوترابی، قاسم احمدی‌لاشکی، اسفندیار اختیاری‌کسنویه‌یزد، سیدعلی ادیانی، علی اسدی‌کرم، علی اسماعیلی، ضیاءاله اعزازی‌ملکی، نظر افضلی، علی اکبری (شیراز)، علی اکبری (بجنورد)، محمدرضا امیرحسنخانی، حسین امیری‌خامکانی، سلام امینی، سیدحمزه امینی، محمدنعیم امینی‌فرد، رضا انصاری، روح‌الله بابائی‌صالح، علی بختیار، علی بختیاری، صدیف بدری، محمدمهدی برومندی، حمید بنائی، بهروز بنیادی، سیدهادی بهادری، حسن بهرام‌نیا، محمود بهمنی، محمد بیرانوندی، احمد بیگدلی، محسن بیگلری، شهاب‌الدین بی‌مقدار، عباس پاپی‌زاده‌بالنگان، بهرام پارسایی، مسعود پزشکیان، نصراله پژمانفر، عباسعلی پوربافرانی، محمدعلی پورمختار، فرهاد تجری، اکبر ترکی، سیدقاسم جاسمی، کاظم جلالی، عبداله حاتمیان، حمیدرضا حاجی‌بابایی، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، ابوالفضل حسن‌بیگی، شهباز حسن‌پور‌بیگلری، محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، سیدحسن حسینی‌شاهرودی، محمد حسینی، سیدجواد حسینی‌کیا، روح‌الله حضرت‌پور‌طلاتپه، احمد حمزه، غلامرضا حیدری، سیدمرتضی خاتمی، سیدعلاءالدین خادم، هدایت‌اله خادمی، محمد خالدی‌سردشتی، امیر خجسته، محمد خدابخشی، حسن خسته‌بند، رسول خضری، ولی داداشی، محمد دامادی، سیدکاظم دلخوش‌اباتری، کمال دهقانی‌فیروز‌آبادی، محمد دهقانی‌نقندر، حبیب‌اله دهمرده، سیدمصطفی ذوالقدر، علی رستمیان‌سبزه‌خانی، محمدابراهیم رضایی، حسین رضازاده، مسعود رضایی، رحیم زارع، محمدمهدی زاهدی، سیدجواد ساداتی‌نژاد، قاسم ساعدی، احمد سالک‌کاشانی، عبدالله سامری، رمضانعلی سبحانی‌فر، ابوالفضل سروش، محمدباقر سعادت، محمداسماعیل سعیدی، حسن سلیمانی، اصغر سلیمی، علیرضا سلیمی، علی‌محمد شاعری، غلامرضا شرفی، شمس‌الله شریعت‌نژاد، عین‌اله شریف‌پور، محمود شکری، حسینعلی شهریاری، مهدی شیخ، یعقوب شیویاری، ناصر شریفی، محمود صادقی، مرتضی صفاری‌نطنزی، احمد صفری، بهمن طاهرخانی، سیدصادق طباطبایی‌‌نژاد، علی‌عسگر ظاهری‌عبده‌وند، حیدرعلی عابدی، محمدرضا عارف، عبدالرضا عزیزی، محمد عزیزی، سیداحسن علوی، سیدمحسن علوی، محسن علی‌جانی‌زمانی، احمد علی‌رضابیگی، بیت‌اله عبدالهی، فردین فرمند، محمدحسین فرهنگی، فرهاد فلاحتی، حمیدرضا فولادگر، محمد فیضی‌زنگیر، نادر قاضی‌پور، علی قربانی، هادی قوامی، جواد کاظم‌نسب، شادمهر کاظم‌زاده، سیدحمیدرضا کاظمی، محمد کاظمی، علی کاظمی‌باباحیدری، علی کرد، حمدالله کریمی، رضا کریمی، علی‌اکبر کریمی، حبیب‌اله کشت‌زر، عامر کعبی، یحیی کمالی‌پور، مصطفی کواکبیان، جبار کوچکی‌نژاد‌ارم‌ساداتی، شهرام کوسه‌غراوی، محسن کوهکن‌ریزی، مجید کیان‌پور، احمدعلی کیخا، حسن کامران‌دستجردی، علی گلمرادی، عباس گودرزی، مسعود گودرزی، سهراب گیلانی، مهرداد ‌لاهوتی، احمد مازنی، جهانبخش محبی‌نیا، علیرضا محجوب، داود محمدی (تهران)، اقبال محمدیان، محمد محمودی‌شاه‌نشین، جلیل مختار، احمد مرادی، علی‌محمد مرادی، منصور مرادی، سیامک مره‌صدق، اصغر مسعودی، محمدمهدی مفتح، حسین مقصودی، الهیار ملکشاهی، محمدرضا ملکشاهی‌راد، ولی ملکی، سیدابوالفضل موسوی‌بیوکی، سیدناصر موسوی‌لارگانی، جلال میرزائی، سیدحمایت میرزاده، قاسم میرزائی‌نیکو، شهاب نادری، مجید ناصری‌نژاد، ولی‌الله نانواکناری، سیدحسین نقوی‌حسینی، محمود نگهبان‌سلامی، حسن نوروزی، حبیب‌اله نیکزادی‌پناه، ذبیح نیک‌فر‌لیالستانی، عبدالرضا هاشم‌زائی، همایون هاشمی، حسین هاشمی‌تختی‌نژاد، نبی هزارجریبی، احمد همتی، محمد وحدتی‌هلان، علی وقفچی، همایون یوسفی، عزت‌اله یوسفیان‌ملا و خانمها: معصومه آقاپورعلیشاهی، فریده اولادقباد، ناهید تاج‌الدین، سیده‌فاطمه حسینی، خدیجه ربیعی‌فرادنبه، زهرا ساعی، زهرا سعیدی‌مبارکه، طیبه سیاوشی‌شاه‌عنایتی، پروانه مافی و سمیه محمودی).
11 قرائت نامه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اختصاص بخشی از منابع هدفمندی به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تا قبل از پایان سال

احمد امیر آبادی فراهانی
نامه نمایندگان مجلس به رئیس‌جمهور محترم که به امضای (152) رسیده را عرض می‌کنم. همان‌گونه که مستحضرید در حال حاضر (1279) شهرداری و (37) هزار دهیاری در سراسر کشور مشغول خدمت‌رسانی به شهروندان و روستاییان عزیز می‌باشند که متأسفانه کارگران زحمتکش این نهادها به دلیل رکود ساخت و ساز و حذف عوارض سهم آنان از محل فروش فرآورده‌های نفتی در سال جاری با مشکل عدم پرداخت حقوق مواجه شده‌اند. با عنایت به اینکه مجلس شورای اسلامی تمام تلاش خود را در لایحه بودجه سال 98 نمود تا مشکلات سال جاری برای شهرداری‌ها پیش نیاید، از شما تقاضا داریم با توجه به واریز (32) هزار میلیارد ریال عوارض سهم شهرداری‌ها در سال 97 به حساب هدفمندی یارانه‌ها، حداقل (15) هزار میلیارد ریال از منابع هدفمندسازی را تا قبل از پایان سال برای کمک به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به جهت جلوگیری از بحران‌ها و تنش در شهرداری‌ها اختصاص دهید. این نامه هم به امضای (152) نفر از همکاران رسیده که البته دارد اضافه می‌شود.
12 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

مسعود پزشکیان
جلسه بعدی ما ساعت (8) صبح فردا دوشنبه سیزدهم اسفندماه 1397 و دستور جلسه ادامه دستور هفتگی است. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا