دوره 10 اجلاسیه 3
تعداد نمایندگان حاضر 196 جلسه 267
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

مسعود پزشکیان
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 196 نفر رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه دویست و شصت و هفتم روز چهار‌شنبه بیست و هشتم آذرماه 1397 هجری‌شمسی مطابق با یازدهم ربیع‌الثانی 1440 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه‌های فروشگاهی (صندوق مکانیزه فروش). 2 ـ بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر تشکیل کمیسیون ویژه زنان، جوانان و خانواده. 3 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی درمورد طرح اصلاح قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات و اصلاح ماده (104) قانون مالیات‌های مستقیم. 4 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص بررسی عملکرد بنگاه‌های اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری. 5 ـ گزارش کمیسیون صنایع و معادن درمورد طرح یک‌فوریتی ساماندهی بازار خودرو. 6 ـ انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان ناظر در هیأت‌امنای مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی. 7 ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در هیأت نظارت بر مسافرت‌های خارجی کارکنان دولت.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

مسعود پزشکیان
قرائت آیاتی چند از کلام‌الله مجید.

محمدرضا پورزگری
(آیات 99 ـ 95 از سوره مبارکه «نحل» توسط قاری محترم آقای محمدرضا پورزرگری تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم وَ لا تَشْتَرُوا بِعَهْدِ اللَّهِ ثَمَناً قَلِیلاً إِنَّما عِنْدَ اللَّهِ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ إِنْ کُنْتُمْ تَعْلَمُونَ * ما عِنْدَکُمْ یَنْفَدُ وَ ما عِنْدَ اللَّهِ باقٍ وَ لَنَجْزِیَنَّ الَّذِینَ صَبَرُوا أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ ما کانُوا یَعْمَلُونَ * مَنْ عَمِلَ صالِحاً مِنْ ذَکَرٍ أَوْ أُنْثى‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیاةً طَیِّبَةً وَ لَنَجْزِیَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ ما کانُوا یَعْمَلُونَ * فَإِذا قَرَأْتَ الْقُرْآنَ فَاسْتَعِذْ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطانِ الرَّجِیمِ * إِنَّهُ لَیْسَ لَهُ سُلْطانٌ عَلَى الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَلى‏ رَبِّهِمْ یَتَوَکَّلُونَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

مسعود پزشکیان
از قاری محترم برادر آقای محمدرضا پورزرگری تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «و پیمان الهی را به بهای ناچیز مفروشید زیرا اگر بدانید آنچه در نزد خداوند است برایتان بهتراست. آنچه نزد شماست به پایان می‌رسد و آنچه نزد خداوند است پاینده است. و به کسانی که شکیبایی ورزیده‌اند و وفق بهترین کاری که کرده‌اند پاداش‌شان را می‌پردازیم. هر کس از مرد یا زن که کار نیک کند و مؤمن باشد به زندگانی پاک و پسندیده‌ای زنده‌اش می‌داریم و بهتر از آنچه کرده‌اند پاداش‌شان را می‌پردازیم. پس چون خواهی قرآن بخوانی از شر شیطان مطرود به خداوند پناه ببر، آری! او بر کسانی که ایمان آورده‌اند و بر پروردگارشان توکل می‌کنند دست ندارد». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه امروز آقایان: علی اکبری (بجنورد)، حسنی‌جوریابی، خدری، دامادی، داودی، سیدمحسن علوی و مختار. جناب آقای دکتر پزشکیان! نمایندگان محترم استان اصفهان به غیر از جناب آقای بختیار بقیه غایب هستند.

مسعود پزشکیان
نمایندگان اصفهان غایب نیستند، صبح هم جلسه داشتند. به نمایندگان اصفهان هم بگویید جلسه بیایند که مسأله‌شان حل شد، پیگیری کردند.

احمد امیر آبادی فراهانی
در مجلس حاضر هستند، داخل صحن تشریف نیاورده‌اند.

مسعود پزشکیان
الان صحن هم می‌آیند.
3 ادامه رسیدگی به لایحه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان

مسعود پزشکیان
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب دارم خدمت همکاران گرامی. دستور اول گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد گزارش لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان هست که ما (11) ماده را بررسی کردیم، اگر اجازه بدهید جهت بررسی من ماده (12) را قرائت کنم.

مسعود پزشکیان
قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«ماده 12 ـ اشخاص مشمول مکلفند در صورتی¬که امکان صدور صورتحساب الکترونیکی به دلیل بروز حادثه یا نقص فنی فراهم نباشد، مراتب را تا پایان روز اداری بعد، از طریق کارپوشه خود در سامانه مؤدیان، یا به هر طریق دیگری که سازمان اعلام می‌نماید، حسب مورد به سازمان یا شرکت معتمد ارائه‌دهنده خدمات مالیاتی اعلام نمایند و تا زمان امکان‌پذیر شدن صدور صورت‌حساب الکترونیکی، فروش‌های خود را به ترتیبی که سازمان به موجب دستورالعملی مقرر می‌کند، ثبت و صورتحساب¬های صادره را به سازمان ارسال کنند. همچنین حکم این ماده در صورتی که امکان ثبت در سامانه موضوع ماده (169) قانون مالیات‌های مستقیم فراهم نباشد نیز جاری است». آقای دکتر! اینجا چون پیشنهادی نداریم اگر لطف کنید به رأی بگذارید. حاج‌آقای بحرینی! این جمله آخر چون حکم مجزا است اگر اجازه بدهید به صورت یک تبصره ذیل ماده تنظیم بشود.

مسعود پزشکیان
حضار 202 نفر، نمایندگان محترم نسبت به اصل ماده (12) نظر خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«ماده 13 ـ در صورتی که به هر دلیل اعم از تعطیلی (موقت یا دائم) و یا انحلال واحد کسب ‌وکار، بهره‌برداری از پایانه فروشگاهی بطور موقت یا دائم متوقف شود، اشخاص مشمول مکلفند مراتب را ظرف مدت (10) روز از توقف بهره‌برداری از طریق کارپوشه خود در سامانه مؤدیان حسب مورد به سازمان یا شرکت معتمد ارائه‌دهنده خدمات مالیاتی اعلام نمایند. تبصره ـ در مواردی که تعطیلی واحد کسبی به حکم مراجع قانونی ذی‌ربط باشد و یا در موارد قوه قهریه یا بروز حوادث غیرمترقبه که مبتنی بر علل و جهاتی خارج از اراده اشخاص مشمول باشد و بر اثر آن اطلاع به سازمان ممکن نباشد، اشخاص مشمول تا رفع موانع قهریه مذکور از رعایت مهلت زمانی مقرر در این ماده مستثنی می‌باشند». آقای قاضی‌پور! حتماً می‌خواهید ارائه کنید؟ آقای قاضی‌پور پیشنهاد حذف دارند.

مسعود پزشکیان
آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر ملت بزرگ ایران اسلامی، نیروهای مسلح، رهبر فرزانه مقتدر جمهوری اسلامی و مدافعین حرم. همکاران عزیز! ماده (13) بحث تعطیلی موقت، دائم یا انحلال واحد را می‌گوید، انحلال واحد چیز مشخصی است، می‌رود پروانه کسب را لغو می‌کنند، امور مالیاتی آن را می‌بندد، ولی تعطیلی موقت هر روز حادثه تصادفی رخ می‌دهد، طرف بیمار می‌شود، مجنون می‌شود، می‌رود بیمارستان به اغماء می‌رود، آن یک مشکل، یک مشکلی هم امور مالیاتی اضافه می‌شود، پسرش فوت می‌کند، والدین او فوت می‌کنند. آقای پزشکیان! الان تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد رفتند ثبت‌نام کردند، در شهرستان‌ها درس می‌خواندند، بعد از یک ماه گفتند دانشجو نیستی! الان پدر و مادرهای آنها بغل فرزندان خود کسب و کار را تعطیل کردند تا مشکلاتی که ایجاد شده را حل کنند. ما نباید به همه به چشم بد نگاه کنیم. اصل (37) قانون اساسی صراحتاً به ما یاد می‌دهد، در اصل (37) می‌گوید «اصل، برائت‏ است‏ و هیچکس‏ از نظر قانون‏ مجرم‏ شناخته‏ نمی‏‌شود، مگر این‏ که‏ جرم‏ او در دادگاه‏ صالح‏ ثابت‏ گردد». ما بدون اینکه دادگاه داشته باشیم، بدون اینکه مرجع رسیدگی صالحه داشته باشیم با اینکه طرف بیمار شده،‌ مغازه خود را بسته یا مسافرت رفته یا مشکلات خانوادگی برایش به وجود آمده است، دچار طلاق یا چیز دیگری شده آقایان امور مالیاتی‌ها بتوانند با این برخورد کنند. این چه برخوردی با اصناف عزیز است؟ آقای پزشکیان! شاه‌بیت این لایحه تعطیلی مغازه‌های خرد‌ه‌فروشی شهرها و روستاها هست. یعنی ترویج فروشگاه‌های زنجیره‌ای است. همکاران عزیز! در فروشگاه‌های کوچه‌ها، بقالی‌ها هم می‌توانید جنس را پس بدهید، هم می‌توانید قرض بگیرید، ولی در فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای نه می‌توانید قرض بگیرید، نه می‌توانید چیزی را پس بدهید. شما می‌خواهید هر منطقه (700)، (800) تا مغازه بقالی تعطیل بشود، یک فروشگاه بزنید. شاه‌بیت این کلاً به ضرر مردم و فرهنگ مردم و مستضعفان است. لذا همکاران! از شما خواهش می‌کنم به این ماده رأی ندهید، بگذارید اعتبار اصناف حفظ بشود. در زمان هشت سال دفاع مقدس این اصناف و بازاریان کمک بسیارخوبی در جبهه بودند. ما که در جبهه بودیم از هدایای این بازاریان عزیز، به خصوص (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ متشکرم) شما وقت را می‌گیرید؟ آقای قاضی‌زاده‌! اجازه بدهید من مطلع بشوم اگر حضرت‌عالی وقت می‌گیرید. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، متشکرم، مخالف را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای گرمابی مخالف هستند، بفرمایید.

حمید گرمابی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام خدمت همکاران عزیز. جناب رئیس! من فکر می‌کنم این ماده مشکل خاصی ایجاد نکند، ما فقط باید یک قوانینی بگذاریم که اگر قرار باشد مدتی یک سامانه تعطیل بشود این به اطلاع رسانده بشود که مشخص بشود که این تعطیل هست یا نیست. اگر ما زمان نگذاریم قطعاً مشکل ایجاد می‌کند، اما از گذاشتن آن به صرف اینکه مدت (10) روز را مهلت دادیم می‌تواند از مباحث بعدی جلوگیری کند، چون اگر این گذاشته نشود ممکن است این زمان نامحدود باشد و تعداد زیادی از این موارد تکرار بشود و عملاً این قانونی که بسیار می‌تواند به شفافیت مباحث اقتصادی کشور کمک کند عملاً از حیز انتفاع خارج بشود. بنابراین از همکاران تقاضا می‌کنم به حذف رأی ندهند، این می‌تواند باشد. اگر احیاناً با (10) روز کسی مشکل دارد می‌شود (10) روز را تمدید کرد، ولی خود این ماده وجودش نیاز است که ما بتوانیم از عواقب بعدی جلوگیری کنیم و عرض کردم این قانون بسیار می‌تواند کمک کند، به شرط اینکه همه وجوه آن دیده بشود. من با حذف این مخالف هستم و تقاضا می‌کنم همکاران رأی ندهند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای محجوب موافق هستند، بفرمایید.

علیرضا محجوب
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس! من اول یک نکته‌ای را عرض کنم. متأسفانه تعداد قابل ملاحظه‌ای از کارگران گروه ملی فولاد که عین قانون اساسی اعتراض صنفی داشتند، نه اینکه موضوع سیاسی داشته باشند از پریروز در بازداشت هستند و این نقض قانون اساسی است. درست است که اینجا جای این صحبت نیست، ولی متأسفانه از دیروز تا به حال هیچ وقتی به من داده نشد که این چند جمله را عرض کنم. تقاضا می‌کنم مجلس به این موضوع رسیدگی بکند و ترتیبات آزادی این عده را که بی هیچ دلیلی در بازداشت هستند فراهم بیاورد. آنچه که در باب فرمایش برادر عزیزمان جناب آقای قاضی‌پور در باب ماده (13) باید عنایت بفرمایید؛ ببینید! ماده (13) و حتی (14) براساس مصالح وزارت اقتصاد و دارایی و ممیزهای مالیاتی نوشته شده. آقایان! نمی‌شود که از یک نظر و یک نگاه ما همه مسائل را خلاصه کنیم بگوییم این واحد فرض کنید واحد وصول مالیات است یا یک واحد اداری است. امروز فوت می‌شود، بیمار می‌شود که نمی‌تواند هیچ‌طور ابراز وجود کند، حتی در تبصره‌ای که شما گفتید قوه قهریه حتی یک موضوعی که به خود شخص برمی‌گردد، در حالی که اصل شخص و آن واحد کسبی است. در واحد کسبی یک شخصیت حقیقی کار می‌کند که گاهی اصلاً خود آن طرف نیست، خود مالک اطلاع ندارد. ممکن است روزها و هفته‌های متمادی تعطیل بشود، به هر دلیل کوچکی ممکن است واحد کسبی تعطیل بشود. شما اینجا از این به بعد سر و کار این را با یک انضباط اساسی قرار می‌دهید. آقایان! باز کردن و بستن یک واحد کسبی اختیار شخصی طرف است، شما که حق ندارید برای گرفتن مالیات اراده شخصی افراد را نقض کنید، می‌خواهید مالیات‌تان را بگیرید؟ طرف مگر کارمند شما است که به دستور شما در (10) روز به شما اطلاع بدهد؟ اینکه ما می‌خواهیم به هر قیمتی واحد را مثل یک واحد کسبی، یک چنین مغازه‌ای را در یک روستا هم توجه کنید. اینهایی که شما می‌نویسید تا آخر عمر اطلاع پیدا نمی‌کند، بعد هم خسارات، جرایم، برخوردها همه را به او منعکس می‌کنید. شما راجع به یک فروشگاه بزرگ مطلب نمی‌نویسید، راجع به یک واحد اداری مطلب نمی‌نویسید، راجع به یک واحد صنفی که از یک روستای دورافتاده تا نقاط مختلف شهر‌ها را به خودش تخصیص می‌دهد می‌نویسید. حالا شما خودتان را آنجا بردید با این گذاشتن Pos آن واحد، واحد اداری می‌شود، واحدی می‌شود که به دستور شما باید بالا و پایین و تعطیل و باز بشود؟ اینکه در سامانه اطلاع بدهند با چه ابزاری؟ اینکه ما اینجا می‌نشینیم اینها را می‌نویسیم خودتان ورود کنید،‌ فردا این سامانه اینقدر که روزهای متمادی آدم‌هایی که این‌کاره هستند نمی‌توانند پیام خود را بدهند، بعد شما به یک واحد روستایی، یک مغازه‌ای در فلان روستا حکم می‌کنید که اگر ظرف (10) روز این را اطلاع ندادید با شما چنین و چنان می‌کنیم. دقت بفرمایید! قانون باید عملیاتی باشد، قانون نباید ناظر به مالیات گرفتن و وصول مالیات از مردم باشد. قانون نباید علیه مردم باشد، قانون باید به نفع مردم باشد. اینهایی که ما می‌نویسیم به نفع واحدهای اداری است. من از کمیسیون اقتصاد و دارایی تعجب می‌کنم چرا یک‌طرفه نگاه می‌کنند، ما نماینده مردم هستیم نه نماینده دستگاه‌های اجرایی و مجری و واحد عملیاتی. خواهش می‌کنم به این حذف دقت بفرمایید. حذف بدهید که اینطور مطالب نیاید، شما که برخورد ممیزهای مالیاتی را می‌بینید، همین برخوردی که این روزها راجع به آن این‌همه حرف زده می‌شود می‌بینید. اینطور برخوردها را تشدید نکنید، اجازه ندهید با مردم اینطور برخورد بشود، متشکرم.

مسعود پزشکیان
دولت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
دولت مخالف حذف هستند.

مسعود پزشکیان
کمیسیون بفرمایید.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
سلام علیکم و رحمه الله ـ بسم الله الرحمن الرحیم خود این ماده‌ای که الان محل بحث است و برادر عزیزمان جناب آقای قاضی‌پور پیشنهاد حذف دادند شاید خیلی بحث ندارد، اما نکته‌ای را آقای محجوب فرمودند، به نظر من دقت کافی در خواندن متن نداشتند. ببینید! اصلاً این قانون دقیقاً برای این است که دست ممیز از ورود به واحدهای صنفی و تولیدی قطع بشود. آقای محجوب دقیقاً عکس این را برداشت کردند. برادرم، جناب آقای محجوب! این برداشت درست نیست. اصلاً این قانون برای این است، ببینید! ماده (4) که شما دیروز تصویب کردید می‌گوید اصل بر صحت اظهارات مؤدی است، مگر خلافش ثابت بشود، اصل بر صحت است. تا الان قضیه عکس بود، تا حالا اصل بر عدم صحت اظهارات مؤدی بود. ممیز تعیین می‌کرد که این مؤدی درست یا غلط می‌گوید و پشت آن هم فسادهای زیادی اتفاق می‌افتاد، دقیقاً عکس این است. اما راجع به این ماده؛ عزیزان ببینید! اگر یک واحد صنفی می‌خواهد به صورت موقت تعطیل بشود، شش ماه می‌خواهد تعطیل بشود، اتحادیه مربوط هم باید مطلع باشد. این است که این را تقلیل دادند، گفتند برادرش فوت می‌کند یک روز نمی‌آید، اصلاً این مربوط به او نیست، به این تعطیلی نمی‌گوییم. تعطیلی یعنی اینکه برای مدتی این واحد صنفی اصلاً بسته است، کار نمی‌کند، کارگرهایش را هم می‌فرستد خانه می‌روند. در این موارد باید اطلاع بدهد، معنا ندارد که ما یک واحد صنفی داشته باشیم‌ شش ماه تعطیل می‌شود، ما باید بدانیم از دستگاه Pos این کجا استفاده می‌شود. بانک مرکزی باید بداند این دستگاه Pos در این واحد صنفی به مدت سه ماه فعال نیست، حالا اگر یک تراکنشی اتفاق افتاد بانک مرکزی باید بداند این کجا است، این دستگاه Pos را برداشتند بردند در عراق دارند استفاده می‌کنند. اینها اولیات این کار است، من از آقایان قاضی‌پور و محجوب تعجب کردم. به هر حال من خواهش می‌کنم به این پیشنهاد حذف رأی ندهید، اجازه بدهید انسجام این طرح که ان‌شاء‌الله با کمک شما قانون خواهد شد حفظ بشود، خیلی متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
حذف ماده (13) مطرح است، دولت و کمیسیون هم مخالف هستند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، حضار 196 نفر، نمایندگان نظر خودتان را راجع به حذف اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! پیشنهاد دیگری نداریم،‌ ماده (13) را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 197 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را راجع به اصل ماده (13) اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«ماده 14 ـ اشخاص مشمولی که نسبت به تغییر شغل یا محل فعالیت، تغییر مالکیت یا اجاره واحد کسب‌وکار اقدام می‌نمایند، مکلفند ظرف مدت (10) روز تغییرات انجام‌شده را از طریق کارپوشه خود در سازمان مؤدیان حسب مورد به سازمان یا شرکت معتمد ارائه‌دهنده خدمات مالیاتی اعلام نمایند». آقایان قاضی‌پور و محجوب مطرح می‌کنید؟ آقای محجوب پیشنهاد حذف ماده را دارند، بفرمایید.

علیرضا محجوب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! بسیاری از شما حتماً در مجلس تشریف نداشتید موقعی که بحث مالیات بر ارزش افزوده را مصوب می‌کردند و امروز هم گرفتار آن هستید. دقت بفرمایید، ببینید! با حرف‌های زیبا زدن ما نمی‌توانیم مشکل را حل کنیم. آنچه که من از جناب آقای بحرینی انتظار دارم عملیاتی نگاه کردن است. روی متن قانون هیچ‌کدام اشکال ندارد، وقتی می‌خواهیم اجرا بکنیم، وقتی مردم گرفتار می‌شوند آن موقع همه شما معترض می‌شوید. الان شما (21) رأی مخالف دادید، وقتی به شما مراجعه کردند، تحت فشارتان قرار دادند بعداً نگویید همه ما مخالف بودیم. دقت بفرمایید! در ماده (14) باز یک موضوعی از این دست است، می‌گوید اشخاص مشمولی که نسبت به تعطیلی چون گفتند نخواندند من در حضور ایشان هم بخوانم ببینیم چرا ما طور دیگر می‌فهمیم آقایان طور دیگر می‌فهمند. چطور می‌شود ما یک متنی می‌خوانیم آقایان عکس ما می‌فهمند، بعد اجرا می‌شود عین چیزی است که ما می‌گوییم، عجیب این است. در همان قانون هم این حرف‌ها را زدیم، مجلس محترم عنایت نکرد و امروز هم عنایت نمی‌کنید، فردا وقتی گرفتاری درست شد همه طرف گرفتار می‌شویم، فایده ندارد، الان باید دقت کنید. جناب آقای بحرینی! شما به این صراحت مخالف را به این متهم نکنید که نخوانده و نفهمیده است. ممکن است شما هم یک ذره در این باب عکس آن را فهمیده باشید. این چطور حرفی است؟ می‌خواهید از متن خودتان دفاع کنید، دفاع کنید، مخالف را موقع دفاع کردن متهم نکنید. اینکه ما نخواندیم، سر در نیاوردیم اینها شأن مجلس نیست. جناب‌عالی شأن دارید، ما هم شأن داریم. هرکسی وقتی مخالفت می‌کند از دلایل خودش دفاع کند. کمیسیون حق دارد از متن خودش دفاع کند، حق ندارد به طرف مقابلش تعرض کند. ما می‌گوییم شما متوجه نبودید این را تصویب کردید،‌ ما می‌گوییم شما روشن نیستید، همکارانی که امروز نمی‌خوانند و دقت نمی‌کنند و متن را رأی می‌دهند بعداً متوجه اشتباه‌شان خواهند شد. ما می‌گوییم دقت کنید، حالا می‌خواهید رأی مخالف یا موافق بدهید، ببینید! اینجا می‌گوید «اشخاص مشمولی که نسبت به تغییر شغل یا محل فعالیت، تغییر مالکیت یا اجاره واحد کسب‌وکار اقدام می‌نمایند» آقایان! تا امروز باب بوده کسی می‌رود مغازه‌اش را اجاره بدهد برود به کارت‌خوان یا دارایی اطلاع بدهد؟ تا حالا باب بوده کسی می‌خواهد شغل خود را عوض کند به اینها اطلاع بدهد؟ سال‌ها طول می‌کشد کسانی اینها را بدانند. از روز اول در مخالفت با این موضوع گفتیم، باز هم تکرار می‌کنیم. قانونی نیست که شما بتوانید فوری این را جا بیندازید، شما در چیزی که تصویب کردید دقت کنید،‌ اینها را راجع به کسانی حکم می‌کنید که بسیاری از آنها هنوز سواد خواندن و نوشتن ندارند یا حداقل سواد دارند، معلومات قانونی ندارند. چرا تصور می‌کنید همه باید اندازه ما بفهمند و متوجه بشوند؟ خود شما بعداً بروید در همین واحد کسبی قرار بگیرید معلوم نیست گرفتاری‌ها اجازه بدهد شما این چیزها را به یاد بیاورید. تصور می‌کنیم همه نشستند قانون بخوانند سطر به سطر و کلمه به کلمه آنطوری هم که ما می‌نویسیم اجرا کنند. بگوییم ما که گفتیم ظرف (10) روز بیایند، ما که چیزی نگفتیم. این سراپا خطا است. لطف کنید در این مورد دقت کنید، راجع به مردم دارید قانون می‌نویسید، نه راجع به رفتار دستگاه‌ها با هم. شما احکام لایطاقی را به مردم اینجا دارید حکم می‌کنید، احکامی که در طاقت مردم نیست دارید به آنها حکم می‌کنید، فردا هم انتظار دارید قانون به خوبی اجرا بشود.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کولیوند مخالف هستند، بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
آقای لاهوتی صحبت می‌کنند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای لاهوتی بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان عنایت بفرمایند! برادر خوب ما جناب آقای محجوب به گونه‌ای فرمودند که گویا مثلاً این بحث اگر طرف نیاید این کار را نکند یک مجازات بسیار سنگینی را متوجه آن کسی که تغییر شغل یا محل کسب داده می‌شود. ببینید! اصلاً این یک اصل است. آقای محجوب! شما اینجا ماده (14) را مطالعه بفرمایید، در ماده (14) گفته «اشخاص مشمولی که نسبت به تغییر شغل یا محل فعالیت، تغییر مالکیت یا اجاره واحد کسب‌وکار اقدام می‌نمایند، مکلفند ظرف مدت (10) روز» اقدام بکنند. ببینید! الان ما مؤدیان، تجار و بازاریانی داریم، من همین هفته گذشته با یک گروهی از اصناف جلسه داشتم می‌گفت دو سال واحد کسب من تعطیل بوده. آقای محجوب عزیز! دو سال واحد کسب من تعطیل بوده، دارایی هم برای من مالیات زده، این ظلم است، چه اشکالی دارد؟ ما الان داریم می‌گوییم شما اگر واحد کسب تو تعطیل بوده به سازمان مالیاتی اطلاع بده که حداقل ظلم و اجحافی در حق شما صورت نگیرد، یا اگر تغییر شغل دادی شرایط مالیاتی شما متفاوت خواهد شد. بنابراین اگر شرایط مالیاتی شما متفاوت شد فردا آمدند می‌خواهند از شما مالیات بیشتری را مطالبه بکنند بعداً خودت بیایی مدعی بشوی بگویی من تغییر شغل داده بودم، واحد کسبی من تعطیل بوده، الان بیا اطلاع بده. این به نفع خود همان تجار هست، به نفع همان بازاری است، به نفع همان تولیدکننده است. شما این را اجحاف نبینید. دوستان! من خواهش می‌کنم این را حذفش نکنید، حذف کردن این ظلمی در حق این عزیزانی که ما درمورد آنها داریم قانون می‌نویسیم هست. آقای دکتر پزشکیان! یک کسی همین هفته گذشته آمده گفته دو سال واحد کسبی من تعطیل بوده، سازمان مالیاتی هم برای من مالیات بریده. اگر همین بند قانونی را ما بیاییم اجرا بکنیم و اطلاع بدهیم همین آقا امروز درگیر همین مسأله است. این در واقع رفع مشکل این نوع مسائل است، من خواهش می‌کنم دوستان این ماده را حذف نفرمایند.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کمالی‌پور موافق هستند، بفرمایید.

یحیی کمالی پور
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام، ادب و احترام دارم محضر همه همکاران عزیز و ارزشمند. دوستان عزیز، همکاران محترم! ما وقتی که قانونی را می‌خواهیم تصویب بکنیم ابتدا، انتها، مراد،‌ هدف و جایگاه آن قانون را باید تشخیص بدهیم و متناسب با جایگاه آن قانون تصمیم بگیریم. وقتی یک ماده‌ای را تصویب می‌کنیم باید ببینیم که دامنه شمول این ماده تا کجا را در بر می‌گیرد و نهایتاً اینکه اگر یک ماده کلی را تصویب کردیم و بر مبنای آن چیزی که نظر خودمان هست یک اطلاق به آن دادیم اینجا فرمایش برادر عزیزم جناب آقای محجوب و با نهایت احترامی که برای دیگر همکارانم قائل هستم بر این مبنا است که ما با یک اطلاق، قیدهای متعددی را برای افرادی قائل شدیم که فردا در میدان عمل و اجرا آنها را با مشکل اساسی روبه‌رو می‌کنیم. اگر صرفاً مراد از این ماده اطلاع‌رسانی باشد من با شما موافق هستم و حرف خیلی خوبی است،‌ اما از همین ماده ده‌ها برداشت می‌شود، یک برداشت آن اطلاع‌رسانی است و در سایر موارد تقییداتی است که می‌تواند مشکل ایجاد می‌کند برای تاجر، کاسب و کسانی که می‌خواهند مالیات پرداخت بکنند یا هر چیز دیگری. دوستان! من توقعی که از همه عزیزان دارم این است که در مقام قانونگذاری مسیری را طی بکنیم که آن ماده یا آن قانون بتواند گره‌گشای مشکلات باشد، نه ابهامات و ایرادات اطراف آن آنقدر زیاد بشود که اصل قانون را از کار بیندازد، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! تذکر هم دارند.

بهروز نعمتی
تذکر دارم.

مسعود پزشکیان
نسبت به همین ماده است؟ (نعمتی ـ مرتبط است) مرتبط نه، بفرمایید. بگذارید این را تصمیم بگیریم، چشم. حالا مرتبط این ماده را بعداً می‌رسیم.

نصرالله جهانگرد
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین با عرض سلام خدمت نمایندگان محترم. من توضیحی عرض بکنم، ببینید! سراسر این قانون هیچ دخالتی درمورد اینکه یک کسی کسب و کاری را چطور شروع کند، کی ختم کند، کی تعطیل کند، بیاید و نیاید هیچ ندارد. یعنی اختیار و اراده فرد در شروع کسب و کار دخالتی ندارد، بحث بر سر این است ابزاری که پایه اصلی مبادله کالا و خدمات است و پول از طریق آن تراکنش می‌کند تکلیفش روشن باشد، بدانیم این کجا است. اگر این دستگاه pos را اطلاع ندهند که کجا است، اطلاع ندهند که تعطیل کردیم، می‌تواند ابزار پولشویی، جابه‌جایی ارز یا هر کالای غیرمجاز دیگری در چرخه دیگری از اقتصاد پنهان قرار بگیرد. بنابراین مواد حاکم بر این است که اطلاع بدهند این ابزاری که می‌تواند ابزار تسریع مبادله و گردش اقتصادی باشد در این واحد کسبی که معلوم است چه رفتاری دارد نیست، خاموش است. (10)، (20) روز، شش ماه هرچه می‌خواهد باشد. اینکه آن فرد دلش بخواهد تعطیل کند، نباشد، باشد فرقی نمی‌کند. اختیار با خودش است، هیچ دخالتی در حقوق آن فرد ندارد. خواهش من این است که درمورد این مطلب این سیستمی که در مجموعه این چند ماده طراحی شده که ما بتوانیم چرخه مبادله کالا، خدمت و پول را در کشور قابلیت مدیریت و ردگیری داشته باشیم در این حفره ایجاد نشود. دغدغه‌های نمایندگان محترم درخصوص حقوق مردم در نوع کسب و کار در اینکه شروع کنند، ختم کنند هرچه که هست کاملاً درست است و اینها خللی در این کار ایجاد نمی‌کند. خواهش من این است که این ماده پابرجا بماند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، کمیسیون بفرمایید.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
من اول از همکارم جناب آقای محجوب عذرخواهی کنم اگر از عرایض من تعریض به خودشان را برداشت کردند من قصد اسائه ادب به ایشان را که حتماً نداشتم، بحث‌های طلبگی است. بالاخره مطالب باید روشن بشود، گاهی هم ممکن است برداشت اینطوری بشود. همانطور که جناب آقای دکتر جهانگرد معاون محترم فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات فرمودند این ماده برای این است که این بسته کامل بشود. ببینید! افراد بطور طبیعی، یک مغازه‌دار هم مغازه‌اش را می‌فروشد، به دیگری اجاره می‌دهد و محل آن را عوض می‌کند. امروز در این خیابان است فردا جای دیگری می‌رود. خود مغازه موضوعیت ندارد، اما ابزاری که حاکمیت در اختیار آن قرار داده مهم است. من مجدداً تأکید می‌کنم. ببینید! الان بانک مرکزی و شخص رئیس‌کل بانک مرکزی خیلی جدی آمده پای این کار که باید بدانیم این دستگاه‌های کارت‌خوان ما کجا است، دست کیست. تا وقتی ما این را ندانیم این پولشویی‌ها ادامه پیدا می‌کند، این فرار مالیاتی‌ها استمرار پیدا می‌کند. دقیقاً این ماده برای این است که ما این مسیر مبارکی که در کشور برای جلوگیری از پولشویی و فرار مالیاتی شروع شده را بتوانیم به ثمر برسانیم و ان‌شاء‌الله شما هم کمک خواهید فرمود. من از آقای محجوب تقاضا می‌کنم پیشنهاد حذف‌شان را پس بگیرند، اگر هم احیاناً پس نمی‌گیرند همکاران لطف کنند رأی مخالف به پیشنهاد حذف بدهند، همانطور که آقای جهانگرد گفتند اصل این ماده ان‌شاء‌الله ابقا بشود، خیلی متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم. حضار 194 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. (قاضی‌زاده‌‌هاشمی ـ پیشنهاد حذف ماده 14 هست، به نمایندگان محترم اصفهان هم خوش‌آمد عرض می‌کنیم) دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. خیلی‌ هم کم رأی آورد. اصل ماده را به رأی می‌گذاریم، حضار 198 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در ماده (14) هم «سامانه مؤدیان» هست ظاهراً اشتباه قرائت شده. «فصل سوم ـ تکالیف سازمان و مراجع ذی‌ربط» ماده 15 ـ اطلاعات سامانه مؤدیان، محرمانه است و سازمان مجاز به افشای آن جز به حکم قانون و یا مراجع قضائی نمی‌باشد. همچنین کارگروه راهبری سامانه مؤدیان مجاز است درخصوص استفاده از این اطلاعات برای دستگاه‌های اجرایی و نیز استفاده از اطلاعات به صورت داده‌های ناشناس مشروط به رعایت حریم خصوصی اشخاص برای سایر متقاضیان تصمیم‌گیری نماید. تبصره 1 ـ سازمان مکلف است در ایجاد و استقرار سامانه، نسبت به صیانت و حفاظت از اطلاعات اشخاص و رعایت مقررات امنیت فضای تبادل اطلاعات (افتا) اقدام نماید. تبصره ۲ ـ متخلفین از مفاد این ماده و تبصره آن ضمن جبران خسارت وارده مشمول مجازات موضوع ماده (279) قانون مالیات‌های مستقیم محکوم می‌گردند». آقای دکتر! اینجا پیشنهاد اصلاحی داریم، آقای کاتب مطرح می‌کنند، بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض ادب و سلام محضر همکاران عزیزم. جناب آقای دکتر پزشکیان! من خواهش می‌کنم حضرت‌عالی دقت بکنید. ببینید! ماده (15) دارای ابهامات و اشکالات بسیار اساسی است. همکاران دقت بکنید! در ماده (15) که الان هست قبلاً ماده (9) بوده، ماده (9) در اختیار قراردادن و دسترسی اطلاعات به دستگاه‌های اجرایی به خاطر اینکه مدیریت بهینه بازار را به عهده داشته باشند تکلیف کرده بود که این اطلاعات در اختیار وزارت صنعت،‌ معدن و تجارت قرار بگیرد. همانطور که اعضای محترم کمیسیون کشاورزی می‌‌دانند تنظیم مواد غذایی به عهده وزارت جهادکشاورزی است و سازمان تنظیم بازار بخش کشاورزی.

علیرضا رحیمی
آقای کاتب یک لحظه اجازه بفرمایید! همکاران محترم اجازه بفرمایید آقای رئیس استماع کنند، آقای کاتب بفرمایید.

غلامرضا کاتب
جناب آقای دکتر پزشکیان! من خواهش می‌کنم جلسه را آرام بکنید که ما مطالب‌مان را بگوییم. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ جناب کاتب شما بفرمایید) همکاران عزیز دقت بکنند! عرض کردم که سازمان تنظیم بازار بخشی براساس قانونی که شما همکاران عزیز تصویب کردید بخش بازرگانی آن به عهده وزارت جهادکشاورزی گذاشته شده و امروز اگر دقت بکنید قیمت شیر و لبنیات و گندم و بسیاری از محصولات کشاورزی در سازمان تنظیم بازار توسط وزارت جهادکشاورزی انجام می‌شود، البته این پیشنهاد را بهتر بود که همکاران عضو کمیسیون کشاورزی که اطلاعات جامع و کامل‌تری داشتند دقت می‌کردند که من خواهش می‌کنم همکاران، مخصوصاً همکاران عضو کمیسیون دقت بکنند. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ جناب کاتب مطلبتان تمام شد؟) آقای قاضی‌زاده! گوش نمی‌کنند، بالا گوش نمی‌کنند که هیچ، پایین هم گوش نمی‌کنند. (رحیمی ـ آقای کاتب گوش می‌دهند، بفرمایید) علی‌ای‌حال من خواهشم این است، ببینید! الان پیشنهاد ما این است که تبصره (2) ماده (9) چون ماده (15) در واقع ماده (9) سابق است، بعد این تبصره (2) آن که در واقع دسترسی دستگاه‌های اجرایی که مطابق قانون نیاز به این اطلاعات دارند و طبق مقررات ماده (169) مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن برقرار خواهد بود همچنین به منظور استفاده از اطلاعات معاملات برای مدیریت بهینه بازار در سطح کشور که وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت جهادکشاورزی مجاز است با حفظ محرمانگی به اطلاعات صندوق‌های فروش دسترسی داشته باشند امروز دولت هم خودش موافق است که این اطلاعات هم در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت و هم در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرار بگیرد. این است که اگر ما این تبصره (2) که در لایحه بوده و وزارت جهادکشاورزی هم از قلم افتاده را بتوانیم اضافه بکنیم در واقع می‌تواند در سهم مدیریت بهینه بازار بسیار مؤثر باشد. جناب آقای دکتر پزشکیان! یک جمله هم حضرت‌عالی دقت بکنید. دو تا نکته را هم حضرت‌عالی دقت بکنید، ببینید! در این ماده (15) چند ابهام اساسی هم هست. کارگروهی که گفته «کارگروه راهبردی»، حداقل باید می‌گفت کارگروه ماده (1)، بعد گفته «درخصوص استفاده از این اطلاعات برای دستگاه‌های اجرایی»، کدام دستگاه‌های اجرایی؟ یعنی یک ابهام بسیار بزرگی دارد که اینجا دستگاه‌های اجرایی مشخص نیست. نکته بعدی، در انتها اگر دقت بکنید برای «استفاده از اطلاعات به صورت داده‌های ناشناس مشروط به رعایت حریم خصوصی اشخاص برای سایر متقاضیان»، این «سایر متقاضیان» هم ابهام دارد. جناب آقای دکتر پزشکیان! علاوه بر آن پیشنهاد من، ابهامات بسیار اساسی هم در ماده (15) دارد. اگر حضرت‌عالی موافق هستید این ماده (15) را با این ابهاماتی که وجود دارد و این پیشنهاد بنده به کمیسیون ارجاع بدهید، کمیسیون این ابهامات را همراه با دسترسی اطلاعات که هم به وزارت جهادکشاورزی و هم وزارت صنعت، معدن و تجارت باشد در اختیار این بخش‌ها قرار بدهد تا این قانون، قانون کامل و جامع باشد. جناب آقای پزشکیان! نمی‌دانم حضرت‌عالی دقت کردید یا نه، آقای پزشکیان! اگر روبه‌رو را نگاه کنید ما اینجا خدمت شما هستیم. (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) اصل عرض من این است که این ماده (15) علاوه بر پیشنهاد استفاده از وزارت جهاد ابهامات بسیار اساسی دارد، ابهاماتی که وجود دارد هم دستگاه‌های اجرایی‌اش مشخص نیست چه دستگاه‌های اجرایی هست، هم برای سایر متقاضیان این ابهام وجود دارد و هم کارگروه ابهام دارد چه کارگروهی هست. استدعای من این است که حضرت‌عالی پیشنهاد بنده را هم درخصوص این ابهاماتی که وجود دارد اگر مصلحت بدانید یک‌جا به کمیسیون ارجاع بدهید کمیسیون همه این ابهامات و این پیشنهاد را بررسی کند و مجدداً به صحن علنی ارائه بدهد. اگر حضرت‌عالی موافق هستید محبت کنید این را اعلام کنید.

مسعود پزشکیان
اگر موافق باشید ما این را به کمیسیون ارجاع بدهیم، چون ابهام هم دارد. الان دو، سه تا ابهام وجود دارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر بحرینی! دو، سه نفر از دوستان درخواست رفع ابهام دارند. می‌گویند «دستگاه‌های اجرایی» و «سایر متقاضیان» باید ذکر بشود چه کسانی هستند.

مسعود پزشکیان
آقای بحرینی! یک لحظه بالا بیایید. ارجاع را ما به رأی می‌گذاریم. کمیسیون و دولت پذیرفتند. حضار 196 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را جهت ارجاع ماده (15) به کمیسیون جهت رفع ابهامات و اینها اعلام بفرمایید. حالا در کمیسیون بنشینید بحث کنید. نمایندگان محترم در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! آقای شهریاری را شما اجازه داده بودید.

مسعود پزشکیان
آقای شهریاری هم صحبت کند. نمایندگان محترم! راجع به نمایندگان اصفهان اولاً نمایندگان استان‌های دیگر همه اعتراض دارند به اینکه اگر دولت به خاطر استعفایی که اعلام کرده بودند بخواهد امتیاز بدهد بقیه استان‌ها به این شکل اعلام اعتراض خواهند کرد و دولت نباید خارج از آن چهارچوب قانونی امتیازی به جایی بدهد. آنچه که به عدالت هست براساس عدالت تصمیم بگیرد. نمایندگان محترم! این مسأله برای کل کشور هست و آنطور هم که صحبت شده نمایندگان محترم اصفهان هم استعفای خود را پس گرفتند، اما دولت در چهارچوب عدالت باید تصمیم بگیرد. اگر خارج از این بخواهد تصمیمی بگیرد کل مجلس و خود دولت را با مشکل و تنش مواجه خواهد کرد، به عدالت عمل کند، آقای شهریاری بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای شهریاری بفرمایید.

حسینعلی شهریاری
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! من از حضرت‌عالی تشکر می‌کنم. واقعاً حضرت‌عالی همیشه به فکر محرومین و مستضعفین بودید و در عمل هم این را نشان دادید. ما انتظار داشتیم امروز با توجه به اتفاق ناگواری که دیروز در زاهدان افتاد و چهار نفر از دختران مظلوم و بی‌گناه ما در آتش سوختند، قبل از دستور یک مسائلی را حضرت‌عالی مطرح می‌فرمودید. طبق بند (3) اصل (3) و اصل (30) قانون اساسی آموزش و پرورش تا سطوح متوسطه رایگان است، متأسفانه ما وظایف حاکمیتی را واگذار کردیم و نظارت هم نمی‌کنیم. من خواهش می‌کنم دستور بفرمایید حتماً کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی یک تیمی را واقعاً بفرستند اگر به بخش غیردولتی مجوز می‌دهیم نظارت داشته باشیم که به این سادگی دختران مظلوم ما در آتش بی‌مسئولیتی و بی‌نظارتی دولتمردان جانشان را از دست ندهند. واقعاً حادثه دردناکی بود و امیدواریم که ان‌شاء‌الله حضرت‌عالی هم یک تذکر جدی بفرمایید و عزیزان ما در کمیسیون آموزش هم این مسأله را پیگیری کنند که ما شین‌آباد را داشتیم، متأسفانه تعداد زیادی از دختران مظلوم آن منطقه دچار آتش‌سوزی شدند. دیروز دو نفر از این چهار نفر عزیزان ما جان خود را از دست دادند و دو نفر دیگر هم در آی‌‌سی‌یو هستند وضعیت نامناسبی دارند. خواهش می‌کنم دستور بفرمایید بطور جدی این مسائل پیگیری بشود، از حضرت‌عالی تشکر می‌کنم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، البته در روند قضیه رئیس محترم کمیسیون آموزش نسبت به این قضیه یک تیمی را تهیه و به منطقه ارجاع بدهند و این نشان می‌دهد خود مجلس هم به آموزش و پرورش و مسائل مربوط به آموزش و پرورش باید یک مقدار اهتمام بیشتری داشته باشیم. آقای دکتر بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«ماده 16 ـ مراجع ذی‌ربط مکلفند ظرف شش ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون، فرآیند مربوط به صدور، تجدید، تمدید، اصلاح یا ابطال پروانه کسب‌وکار، کارت بازرگانی و مجوز فعالیت‌های اقتصادی را به گونه‌ای اصلاح نمایند که هرگونه شروع فعالیت‌ اقتصادی جدید، تغییر نوع فعالیت، تغییر مالک یا مالکان، تغییر مکان و سایر تغییرات مرتبط با کسب و کار اشخاص، بدون ثبت یا اصلاح اطلاعات مربوط در سامانه مؤدیان امکان‌پذیر نباشد. تشخیص مراجع ذی‌ربط در هر مورد، با کارگروه راهبری سامانه مؤدیان است». جناب رحیمی پیشنهاد حذفتان را مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

مسعود پزشکیان
آقای رحیمی بفرمایید.

علیرضا رحیمی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض تسلیت به خانواده‌های عزیزی که دانش‌آموزان عزیز خود را در حادثه زاهدان از دست دادند و اعلام همدردی مجلس با این عزیزان. من از همکاران محترم خواهش می‌کنم عنایت بفرمایند ماده (16) علی‌رغم اینکه یک مکمل برای کل فصل سوم هست و عملاً دارد مکانیزم اجرایی فصل سوم را مشخص می‌کند، منتها تکلیف مالایطاقی را در یک بازه زمانی بسیار بسیار کوتاه به تمام اصناف و کسبه در سطح کشور دارد بار می‌کند. عنایت بفرمایید اعلام کرده ظرف شش ماه آیین‌نامه این تدوین می‌شود و بلافاصله بعد آن اجرایی می‌شود. چقدر از کسب و کارها و فعالیت‌های امور صنفی با کارهای کامپیوتری سر و کار دارند؟ کاش الان خود کمیسیون صنایع یا مجموعه اتاق اصناف یک گزارشی می‌دادند که چند درصد از کسبه ما در سراسر کشور کارهای خود را مکانیزه کردند. مسأله Pos الان یک مسأله‌ای است که فراگیر شده و استفاده از آن هم برای مشتری، هم برای فروشنده راحت هست، منتها اینکه اطلاعات را وارد سامانه‌ای که در این قانون دارد تعریف می‌شود (سامانه مؤدیان) اطلاعات را وارد بکنند و اگر اطلاعات را هم وارد نکنند مشمول جریمه بشوند این یک تکلیف مالایطاق است. حداقل این می‌بود که مثلاً در یک بازه شش‌ماهه، یکساله به اینها مهلت می‌دادند که بتوانند این دیتاها و اطلاعات اولیه را وارد بکنند، یا اینکه در یک بازه زمانی معقول و متعارف آموزش لازم به کسبه و اصناف سراسر کشور ارائه می‌شد. یعنی یک حلقه واسطی برای دادن دیتاهای اصناف، ‌کسبه، فروشنده‌ها به سامانه‌ای که در اینجا به سامانه مؤدیان تعریف شده این مسیر را آسان می‌کرد، ولی الان نه مسیر آموزش و راهبری را برای اصناف و کسبه پیش‌بینی کردیم و نه یک مهلت متعارفی را دادیم. به نظر می‌رسد در این مسیر حق و حقوق بسیاری از هموطنان ما ضایع می‌شود، با جریمه‌های قابل توجهی مواجه می‌شوند. من برای اصلاح این ماده، برای اینکه حقی از کسی ضایع نشود در وهله اول پیشنهادم حذف است و اگر آقای رئیس موافقت بفرمایند برای تکمیل این به کمیسیون ارجاع بشود. حالا مخالف و موافق صحبت بفرمایند. آقای رئیس! صلاحدید حضرت‌عالی برای ما ملاک است.

مسعود پزشکیان
مخالف را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! اخطار هم دارند.

مسعود پزشکیان
راجع به این ماده اخطار دارند؟ بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای پزشکیان! اخطار اصل (85) قانون اساسی است. نمایندگی قائم به شخص است. شما می‌آیید اختیارات مجلس را در این ماده به کارگروه راهبردی سامانه مؤدیان می‌دهید، کل اختیارات مجلس را به کارگروهی که نه سر دارد و نه ته دارد، به قول آقای حاج‌حسن سلیمانی نماینده محترم کرمانشاه نه فعل دارد، نه فاعل دارد. حاج‌آقای سلیمی نماینده محترم عزیزمان، روحانی گرامی هم اعتراض شدید دارند، آقای پزشکیان! خواهش می‌کنم عجله نکنید. این مواد مملکت را قفل می‌کند، آقای پزشکیان! بازار را تعطیل خواهد کرد‌، مشکلات عدیده‌ای برای نظام ایجاد می‌کنیم. آقای پزشکیان! اصل (85) می‌گوید که نمایندگی قائم به شخص است. شما این را به کارگروه می‌دهید، هیچ‌چیز آن مشخص نیست، خواهشمند است با حوصله نگاه کنید. یک تذکر هم دارم، آقای قاضی‌زاده ماده (15) را که می‌خواند در تبصره خواندند «متخلف از مفاد این ماده» «و تبصره (1)» را اضافه خواند و این نبود. آقای قاضی‌زاده باید از صحن اجازه بگیرد مفاد را اضافه کند. من عذرخواهی می‌کنم،‌ من که نمی‌فهمم، ولی شنوندگان عزیز و عاقل که اینها را می‌خوانند می‌فهمند، مجلس حساب و کتاب دارد. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
اعتراض وارد نیست، به خاطر اینکه این آیین‌نامه است و کارهای زیرمجموعه را انجام می‌‌دهد. مخالف را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! تذکر دارند. آقای ادیانی بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! بنده هم اخطار و هم تذکر دارم. آقای شکری! چون ایشان باید اظهارنظر کنند اجازه بدهید حضور قلب داشته باشند. (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) هم تذکر و هم اخطار دارم، اول اخطارم را بیان می‌کنم که حضرت‌عالی اظهارنظر بفرمایید. این ماده (16) به اعتقاد من در مغایرت با اصل (40) قانون اساسی است. متن اصل (40) را عنایت بفرمایید. «هیچکس نمی‌تواند اعمال‏ حق‏ خویش‏ را وسیله‏ اضرار به‏ غیر یا تجاوز به‏ منافع عمومی‏ قرار دهد». حق ما قانونگذاری است، به حکم این اصل ما با اعمال تقنین و قانونگذاری حق نداریم به مردم ضرر و خسارتی چه معنوی و چه مادی ایجاد کنیم. ماده (16) را عنایت بفرمایید، اگر این تکلیف رأی بیاورد، همان‌طور که پیشنهاددهنده محترم حذف و موافق حذف این نکته را بیان فرمودند، حقیقتاً عسر و حرج برای برخی از افراد مشمول این ماده (16) است. اگر استدلال بنده را می‌پذیرید فکر می‌کنم این ماده حداقل نیاز به اصلاحاتی دارد تا این مفهوم از آن استنباط شود و در اجرا مشکلی را ایجاد نکند.

مسعود پزشکیان
متشکرم، اخطار وارد نیست. مخالف صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای نوروزی مخالف هستند که وقت‌شان را به جناب آقای قوامی داده‌اند، بفرمایید.

هادی قوامی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس! من قبل از اینکه مخالفت کنم یک تذکر مواد (90) و (91) دارم، چون اتفاقاً موضوع هم مربوط به این دستوری که هست می‌شود. آقای یوسف‌نژاد عزیز! اگر اجازه بدهید آقای رئیس به عرایض بنده گوش بدهند. جناب آقای رئیس! ما امروز از حضور تعدادی از نمایندگان عزیز و فرهیخته استان اصفهان محروم هستیم که اینها باید در این بحث‌ها مشارکت کنند، مخالفت کنند، موافقت کنند، رأی آنها مهم است. این مهمترین مسأله برای اقتصاد کشور است که درآمد کسب می‌کند (نایب‌رئیس ـ حضور دارند) و می‌تواند گرفتاری‌های کشور را حل کند.

مسعود پزشکیان
شما مخالفت‌تان را کنید، وارد این بحث‌های حاشیه‌ای نشوید.

هادی قوامی
اجازه بدهید من یک نکته‌ای را عرض کنم، این نمایندگان عزیز استعفا داده‌اند.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر! مخالفتت را اعلام کن، اصلاً وارد این بحث نشو. (قوامی ـ نه، می‌خواهم عرض کنم چون موضوع) نه، اصلاً ربطی به این ندارد، اگر مخالفی مخالفت کن.

هادی قوامی
بله، مخالف که هستیم، این مربوط است، الان می‌خواهند رأی ندهند، ممکن است این عزیزان اینجا نیستند یک‌طور دیگر رأی بیاورد. خسارت به اقتصاد کشور وارد می‌شود.

اکبر رنجبرزاده
الان اینجا حضور دارند.

هادی قوامی
آقای رنجبرزاده! حضور بی‌ظهور که فایده‌ای ندارد.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر قوامی! مخالفت‌تان را کنید.

هادی قوامی
عزیزان! عرض شود سنگ‌پایه این طرح اطلاعات و دیتا است. این دیتاها یا داده‌های درست به ما اطلاعات می‌دهد. قطعاً‌ این اطلاعات می‌تواند رابطه علت و معلولی ایجاد کند و معرفت ما را نسبت به آن بخش کامل کند. لذا در ماده (16) که دستگاه‌ها را مکلف کرده، همه کسانی که به نحوی با این قانون مرتبط هستند بتوانند صدور مجوزی می‌شود، تجدید می‌شود، تمدید می‌شود، اصلاح می‌شود، یا آن کسب و کارشان، یا کارت بازرگانی‌شان یا مجوز فعالیت‌شان ابطال می‌شود، باید بتوانند این تغییرات را به اطلاع برسانند. امروز حداقل (30) درصد اقتصاد کشورمان غیررسمی است، هیچی ثبت نمی‌شود. لذا ما اینجا راجع به آن بخش‌های رسمی تصمیم می‌گیریم، بخش‌های غیررسمی که در اقتصاد وجود دارند تمام فعالیت‌های رسمی را تحت تأثیر قرار می‌دهند. چقدر فرار مالیاتی وجود دارد؟ چقدر عدم افشای اطلاعات وجود دارد؟ چقدر داده‌های غلطی وجود دارد که منتهی به تصمیم‌گیری‌های غلط می‌شود. اگر داده‌ها درست بود، اگر اطلاعات درست بود امروز این اتفاقات و گرفتاری‌هایی که ما در کشور داریم گرفتارش نمی‌شدیم. لذا اجازه بدهید این بماند و جناب آقای همکار عزیزم که پیشنهاد حذف دادند پیشنهادشان را پس بگیرند، بگذارند که این قانون به صورت جامع و مانع باعث یک تحولی شود، چون ما باید یک قانون دیگری را بیاوریم ضمیمه این کنیم. آقای پزشکیان! فصل بودجه است، باز نگوییم به دلیل فوت فرصت مالیات ارزش افزوده در سال 98 تمدید شد، این اتفاق نباید بیفتد. لذا اگر می‌خواهیم استانهای ما به فراخور استعدادشان رشد کنند، اصل (48) قانون اساسی ساری و جاری شود، تبعیض در کار نباشد و طرحهای ما درست تصمیم‌گیری شود، باید این اطلاعات و سامانه‌ها درست کار کنند و این اطلاعات درست شود. لذا خواهش می‌کنم که پس بگیرند.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، موافق صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای سلیمی موافق هستند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم من قبل از شروع صحبت یک تذکری را عرض می‌کنم. حقیقتاً کشته شدن چند دانش‌آموز به خاطر سهل‌انگاری بعضی از متولیان و مسئولان یک غم دردناکی است که متأسفانه این سریال ادامه هم دارد. آقای رئیس! براساس اصل (30) قانون اساسی همان‌طور که برادر عزیزمان هم اشاره کردند، آموزش و پرورش عمومی باید رایگان و دولتی باشد. متأسفانه بیش از (10) درصد آموزش و پرورش ما که الان غیرانتفاعی و غیردولتی است، ما در بودجه سالهای 95، 96 و 97 از گاز برای اینکه سیستم گرمایشی مدارس را اصلاح کنند بودجه و پول گذاشتیم. به مجلس هم گزارش دادند که سیستم‌های گرمایشی استاندارد است. این چه استانداردی است؟ آقای رئیس! بالاخره اگر آن گزارش غلط بوده با خاطیانی که این گزارش را دادند برخورد شود. جناب آقای پزشکیان عزیز!‌ عرض من این است ما در بودجه سالهای 95، 96 و 97 برای اصلاح سیستم گرمایشی مدارس از بخش گاز پول گذاشتیم، در گزارشی هم که به مجلس دادند گفتند دیگر همه جا استاندارد شد. بالاخره اگر آن گزارش غلط بوده جناب‌عالی دستور بفرمایید بررسی شود که آیا بجا خرج شده، آیا تخصیص پیدا کرد، آیا اعمال شد، اعمال نشد؟ این تذکر بنده.

مسعود پزشکیان
شما دارید در موافقت صحبت می‌کنید یا تذکر می‌دهید، خداوکیلی این چکاری است دارید می‌کنید؟

علیرضا سلیمی
اما درمورد موافقت چند نکته را می‌خواهم عرض کنم. آقای رئیس! اولاً به نظر می‌رسد این ماده با چند اصل قانون اساسی مغایرت دارد، اصول (22)، (85) و (40). ببینید! در اصل (22) می‌گوید حیثیت، جان، مال، حقوق، مسکن و شغل اشخاص از تعرض مصون است. در اصل (85) هم مجلس نمی‌تواند اختیار قانونگذاری را به دیگری واگذار کند. ما بارها و بارها مشابه همین ماده را داشتیم که مثلاً ارجاع داده بودیم که کارگروه‌ باید مراجع ذی‌ربط را مشخص کند. در صدر این ماده آمده، مراجع ذی‌ربط مکلفند ظرف شش ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون فرآیند مربوط به یک؛ صدور، دوم تجدید، سوم تمدید، چهارم اصلاح یا ابطال پرونده یا پروانه کسب و کار. شما می‌دانید، بعد هم در پایان می‌گوید مراجع ذی‌‌ربط را کارگروه مشخص می‌کند. این مغایر اصل (85) است، این نکته اول. نکته دوم این است، برادران عزیز، خواهران گرانقدر نماینده! ما چرا برای اصناف تضییق و تحدید ایجاد کنیم؟ چرا برای آنها در این شرایط سخت مشکل ایجاد کنیم؟ (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) آقای رئیس! عرضم تمام نشده، هنوز وقت دارم. چرا در این شرایط سخت برای کسبه محدودیت ایجاد کنیم؟ الان ما اینجا آوردید حتی تجدید، تمدید و اصلاح پروانه دوباره باید از نو بروند روز از نو، روزی از نو، هفت‌خان رستم را طی کنند. ما الان در بخش رونق کسب و کار متأسفانه رتبه‌مان خیلی پایین است. چرا محدودیت‌ها را مضاعف کنیم؟ چرا مردم را در هفت‌خان رستم بیندازیم و از این پیچ به آن پیچ، از این کوچه به آن کوچه، از این اداره به آن اداره؟ چرا به اصناف متدین ظلم کنیم؟ الان در حالت رکود تورمی هستیم، اصناف به شدت در مضیقه هستند، درآمدی ندارند. ما برای آنها یک مشکل هم اضافه کنیم؟ زخم آنها را ترمیم نمی‌کنیم، نمک روی زخم آنها هم بپاشیم؟ بگوییم از نو بروید برای صدور، برای تجدید، برای تمدید، برای اصلاح و برای ابطال پروانه آن هم در مدت شش ماه، همین طور جناب آقای دکتر رحیمی فرمودند برای یک مدت بسیار کوتاه وضع بازار را به هم نریزیم، مردم را با مشکل و عسر و حرج مواجه نکنیم. این موجب عسر و حرج برای مردم است و به دلیل عسر و حرج مغایر اصل چهارم قانون اساسی هم هست، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دولت بفرمایید.

نصرالله جهانگرد
درخصوص نکاتی که نمایندگان محترم اشاره کردند من ضمن احترام به فرمایش همه دوستان اجازه می‌خواهم که ماده را یک بار توضیح بدهم. ببینید! کل این قانون در ماده (3) نوشته (15) ماه به علاوه سه ماه زمان می‌برد تا جاری شود. بنابراین از نقطه نظر نفوذ حدود این قانون در حوزه اقتصاد بعد از تصویب و ابلاغ (18) ماه زمان است، این زمانبندی که داخل اینجا است اصلاً مخاطب آن مردم نیستند، این پیاده‌سازی دولت الکترونیک در بخش نهادهایی است که صدور مجوزها را انجام می‌دهند. نوشته شده که دستگاه‌ها و مراجع ذی‌ربط که براساس قوانین مختلف، هر کسی مسئول یک کاری است، اینکه مسئول یک کاری است این موضوع را ظرف شش ماه از نظر فنی مکانیزه کند، هیچ‌گونه فشاری برای مردم و متقاضی نیست، ما داریم اصرار می‌کنیم که دستگاه‌ها برای مردم تسهیل کنند، یعنی مردم به جای اینکه مراجعه حضوری کنند، به این دستگاه و آن دستگاه بروند، مکانیزه باشد، بتوانند از دفترش، خانه‌اش یا روی سیستم کامپیوتری یا گوشی تلفن ثبت‌نام کند، شماره مالیات بگیرد، شماره Pos را بگیرد. تکلیف به دستگاه‌ها است، نه به مردم. نوشتیم مراجع ذی‌ربط مکلفند آنهایی که مسئول این کارند، آنها کارهایی که اسم بردیم به موجب قانون یک کسی مکلف است، می‌گوییم این را مکانیزه کن. نه دخالتی در قانون دارد، نه در اختیار مردم دارد، بعد هم داریم می‌گوییم کدام دستگاه‌ها؟ می‌گوییم برای اینکه این زنجیره را بفهمیم یک کارگروه فنی است، می‌گوید بازرگانی تو این کار را کن، اتاق اصناف تو این کار را کن، بانک این کار را کن. موضوع تعیین روابط فنی بین اینها است، دخالت در قانون نداریم، نه می‌تواند قانونگذاری کند، نه می‌تواند دخالتی در توقف یا شروع قانون کند. بنابراین من خواهش می‌کنم عنایت بفرمایید، آقای دکتر رحیمی عزیز هم توجه‌شان را به این جلب کنند که ما می‌خواهیم در داخل آن (18) ماهه زمانبندی اجرای فنی کار را ساماندهی کنیم. به دستگاه بگوییم فلان دستگاه! این سیستم را پیاده کن و برای او داریم الزام می‌گذاریم، نه جلوی مردم را گرفتیم، نه دخالت در قانون می‌کنیم، در این مسأله اختیاری نداریم. خواهشم این است که این ماده را نگه دارید.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، کمیسیون بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر رحیمی! پیشنهادتان را پس می‌گیرید؟

مسعود پزشکیان
پس گرفتند. آقای بحرینی! فقط آیین‌نامه و اینها در چارچوب قوانین و مقررات است؟ این را در چارچوب قوانین و مقررات می‌نویسند. حضار 195 نفر، نمایندگان محترم نسبت به اصل ماده و اصلاحات آن که در چارچوب قوانین و مقررات شکل گرفت رأی‌تان را اعلام بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد من اضافه شدن «مراجع ذی ربط» بعد از «با رعایت قوانین و مقررات ذی‌ربط» بود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد شما را فرمودند، پیشنهاد آقای کاتب بود که «با رعایت قوانین و مقررات ذی‌ربط» بعد از «مراجع ذی‌ربط» اضافه شود.

مسعود پزشکیان
قبول کردند. نمایندگان محترم لطفاً نظر خودتان را نسبت به اصل ماده اعلام بفرمایید. کمیسیون و دولت موافق هستند، لطفا‌ً در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«فصل چهارم ـ تشویق‌ها و تسهیلات ماده 17 ـ سازمان موظف است در پنج سال اول پس از استقرار سامانه مؤدیان، بمنظور تشویق صاحبان مشاغل موضوع فصل چهارم باب سوم قانون مالیات¬های مستقیم که فروش¬های خود را با استفاده از پایانه فروشگاهی انجام داده و کالاها و خدمات موردنیاز خود را از واحدهای اقتصادی عضو سامانه مؤدیان خریداری کنند، معادل (20) درصد مالیات بر ارزش افزوده که مؤدی در هر دوره به سازمان پرداخت می‌کند، یا (1) درصد فروش وی (هر کدام کمتر باشد)، حداکثر تا (60) میلیون ریال در هر دوره مالیاتی به عنوان پاداش همکاری مؤدی، از مالیات بر ارزش افزوده دوره بعد وی (و در صورتی که بیش از مالیات آن دوره باشد، دوره‌های بعد از آن) کسر نماید. تبصره ـ پاداش مؤدیان موضوع این ماده که طبق قانون، مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیستند، از مالیات عملکرد آنها در همان سال، کسر می‌گردد. پاداشی که به این مؤدیان تعلق می‌گیرد، از (50) درصد مالیات عملکرد ابرازی آنان بیشتر نخواهد بود». آقای ادیانی! مصرانه می‌خواهید پیشنهاد حذف را مطرح کنید؟ بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم عنایت بفرمایند! ما در این ماده اصل را بر مشوق اقتصادی گذاشتیم و به نوعی خواستیم یک خدمتی را برای مؤدیان مالیاتی انجام بدهیم. من منطق اقتصادی این ماده را می‌پذیرم، اما دوستان عنایت کنند! ما در ماده (17) عملاً داریم حکم به معافیت مالیاتی می‌دهیم. آقای دکتر پزشکیان! این ماده (17) خلاف بند «الف» ماده (6) برنامه ششم است. آنجایی که در برنامه ششم آمده «برقراری هر گونه تخفیف، ترجیح یا معافیت مالیاتی جدید طی سالهای اجرای قانون برنامه ممنوع است». ما اینجا در قالب تشویق داریم به مؤدیان مالیاتی می‌دهیم که چون خوش‌حساب هستید و چون کار را در چارچوب این قانون و تکلیف دارید عمل می‌کنید، سازمان را تکلیف کردیم معادل (10) درصد مالیات بر ارزش افزوده‌ای که مؤدی در هر دوره به سازمان پرداخت می‌کند، می‌خواهد بیاید بگوید که به عنوان تشویق است. یعنی از (100) درصد شما دریافت نمی‌کنید، (10) درصد را به عنوان تشویق و یا در جای دیگر آمده حداکثر تا (60) میلیون ریال در هر دوره مالیاتی به عنوان پاداش همکاری مؤدی از مالیات بر ارزش افزوده دوره بعدی وی کسر می‌شود. ما عملاً مالیات را أخذ نمی‌کنیم، درست است واژه را به عنوان تشویق گذاشتیم، اما این با بند «الف» ماده (6) مغایرت دارد، اولاً دوسوم رأی می‌خواهد، ثانیاً ما در حقیقت داریم معافیت مالیاتی را اعمال می‌کنیم، این نکته اول. دلیل دومی که من پیشنهاد حذف دادم سطر اول این ماده است. ما در ماده (17)، در بحث مربوط به لایحه نحوه استفاده، نگهداری و نظارت بر پایانه فروشگاهی یا صندوق مکانیزه فروش می‌گوییم، در سطر اول داریم می‌گوییم در پنج سال اول اجرای این قانون این مشوق‌های معافیت مالیاتی است. سؤال اینجاست، تقریباً دو سال از برنامه ششم گذشت، ما این معافیت مالیاتی را برای دو سال اول برنامه هفتم هم داریم تکلیف می‌کنیم. شما شک نکنید در برابر مجموعه سیاست‌های کلی کشور به ویژه در حوزه اقتصاد در برنامه هفتم هم قطعاً قانونگذاران در آن مقطع إذن تخفیف، ترجیح یا معافیت مالیاتی را نخواهند داد. ما از همین الان برای دو سال اول برنامه هفتم هم داریم تعیین تکلیف می‌کنیم. این با سیاق یک قانونگذاری خوب و در چارچوب تقنین با نگاه به آینده و خلاف جامعیت لازم برای قانونگذاری است. لذا پیشنهاد حذف دارم، اگرچه این استدلال مشوق را قبول داریم، به شرطی که در تغایر با برنامه ششم نباشد، مگر اینکه مجلس محترم به این مفاد رأی دوسوم را بدهد، ممنون و متشکر.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای رضیان مخالف هستند، بفرمایید.

عبداله رضیان
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم در این ماده مشوقی که داده شده یقیناً باعث می‌شود که استقبال برای نصب این موضوعی که در قانون پیش‌بینی شده بیشتر شود و یقیناً خود مالیات افزایش پیدا خواهد کرد و این چیزی که جناب آقای دکتر ادیانی می‌گویند به هر جهت به نظر می‌رسد خود رقم مالیات را افزایش می‌دهد. چیزی هم که در اینجا پیش‌بینی شده و حالا گفته (10) درصد، سقف نهایی‌اش هم (6) میلیون تومان پیش‌بینی کرده، (60) میلیون ریال پیش‌بینی کرده، رقم خیلی قابل توجهی نیست. یقیناً باعث این می‌شود که خیلی از این مواردی که ممکن است فرار از مالیات باشد اینجا بتواند کنترل و مدیریت شود و در برنامه هفتم که آقای دکتر ادیانی فرمودند با توجه به این قانون یقیناً در برنامه هفتم لحاظ خواهد شد و چیزی است که خود کسانی که قانون را تدوین خواهند کرد و یقیناً این موضوع را مدنظر قرار خواهند داد و مخالفتی هم با برنامه ششم ندارد که جناب آقای دکتر ادیانی می‌فرمایند باید دوسوم رأی داده شود. بنابراین فکر کنم این پیشنهاد بسیار خوبی است برای تشویق کسانی که باید این سامانه را راه‌اندازی کنند و به هر جهت می‌تواند باعث افزایش درآمدهای مالیاتی شود و ظرفیت‌های مالیاتی را در کشور افزایش دهد و پیشنهاد بسیار خوبی است.

مسعود پزشکیان
متشکرم،‌ موافق صحبت کند.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کواکبیان موافق هستند، بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
آقای محجوب صحبت می‌کنند.

محمد علی وکیلی
آقای محجوب بفرمایید.

علیرضا محجوب
آقای قاضی‌پور صحبت می‌کنند.

مسعود پزشکیان
آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام مجدد محضر شما برادران عزیز و تشکر از آقای دکتر مصطفی کواکبیان نماینده تهران که اجازه دادند حقیر یا آقای محجوب صحبت کنیم. آقای پزشکیان! برنامه پنجساله ششم در بند «الف» ماده (6) می‌گوید: «برقراری هر گونه تخفیف، ترجیح یا معافیت مالیاتی جدید طی سالهای اجرای قانون برنامه ممنوع است» رأی دادیم، دوسوم رأی می‌خواهد. برادران و خواهران عزیز هم تأکید داشتند، شورای محترم نگهبان هم تأیید کرده و ابلاغ شده است. آقای پزشکیان! ما با دادن پول به کارمندان مخالف نیستیم، موافق هم هستیم، هم آقای ادیانی موافق است و هم من. به تمام کارمندان دولت به خصوص وزارت آموزش و پرورش، امور مالیاتی و بهزیستی هر چقدر پول به کارمندان دولت بدهند ما موافق هستیم، عدالت رعایت شود، بحث بنده و مخالفت حقیر (آقای قاضی‌زاده‌هاشمی!) این است که معافیت مالیاتی نداشته باشد. آقای پزشکیان! اینجا قید شده اینهایی که این پول را جایزه و هدیه می‌گیرند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند، با این مخالف هستیم. خلاف برنامه پنجساله ششم است. همکاران عزیز! لذا هنوز برنامه کامل اجرا نشده، نقض می‌کنیم. در سال جاری سه، چهار تا قانون علیه این برنامه تصویب کردیم. اجازه بدهید حکم برنامه خشک نشده سوراخ نشود. ما قسم خوردیم از قانون دفاع کنیم، بی‌قانونی را قطع کنیم و رواج ندهیم. لذا همکاران! به پیشنهاد همکار بسیار زحمتکش‌مان آقای ادیانی رأی بدهید تا قانون حاکم شود، معافیت مالیاتی نداشته باشیم. الان هزاران نفر هستند که باید، آقای پزشکیان! یک عرض دارم، شما توجه کنید ممنون می‌شوم. (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) در خارج سرمایه‌داران مالیات می‌دهند، مستضعفان استفاده می‌کنند، در ایران کارمندان عزیز و مستضعفان مالیات می‌دهند، سرمایه‌داران فرار مالیاتی دارند. من از حضرت‌عالی می‌خواهم اجازه ندهید این برنامه ششم لوث و فسخ شود. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، دولت بفرمایید.

محمدقاسم پناهی
بسم الله الرحمن الرحیم حضور نمایندگان محترم عرض سلام و ادب دارم. من فکر می‌کنم یک موضوعی را از قبل ما مشخص کنیم که ببینیم این تشویق یا پاداش در این ماده به چه کسی داده می‌شود. این تشویق و پاداش برای کارمندان نیست، بلکه این تشویق و پاداش برای کسبه‌ای است که دارند قانون اجرا می‌کنند، برای جبران بخشی از هزینه‌هایش این تشویق و پاداش به کسبه‌ای که این کار را انجام می‌دهند داده می‌شود. بنابراین این بحث کارمندان نیست، بحث کمک به کسبه است که این کار را انجام بدهند. نکته بعدی؛ در رابطه با اینکه مغایر قانون برنامه ششم هست یا نیست، قطعاً مجلس تصمیم می‌گیرد، آن یک بحث دیگری است. اما ما این موضوع و به نوعی تشویق را قبلاً در ماده (13) لایحه دولت دیده بودیم، منتها با یک نگارش و رویکرد دیگر، در این ماده (17) رویکرد تغییر پیدا کرده است. کمیسیون در این رویکرد یک مقدار بیشتر به سمت کسانی که دقیقاً اجرای قانون می‌کنند و با سامانه همکاری می‌کنند، با این رویکرد جلو آمده است. ضمن اینکه تشویق صرفاً برای صاحبان مشاغل است، بنابراین چون در لایحه ماده (13) بوده و این در ماده (17) به نوعی با یک رویکرد دیگر تغییر پیدا کرده، بنابراین دولت مخالف حذف آن است.

مسعود پزشکیان
متشکرم، کمیسیون بفرمایید.

محمدحسین حسین زاده بحرینی
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید دوستان! من الان یک توضیحی عرض می‌کنم، این توضیح برای ماده (18) هم مناسب است که آنجا دیگر مزاحم وقت عزیزان نشویم. ببینید! اگر قرار باشد کار به این مهمی که واقعاً من این را یک انقلاب در نظام مالیاتی و مالی کشور می‌دانم انجام شود، ما باید در اطراف قضیه انگیزه آنها را بالا ببریم. نظام انگیزشی که بر این طرح حاکم است در ماده (17) و ماده (18) است. در ماده (17) چه می‌گوییم؟ می‌گوییم این مغازه‌داری که ما از او خواهش کردیم شما از طریق دستگاه Pos باید به این ترتیب کار کنید، نوعاً خود شما هم می‌شنوید، گاهی می‌گویند مگر ما کارمند دولت هستیم که برویم وصول کنیم؟ دولت خودش وصول کند. در این برای مغازه‌داران، کسبه، صاحبان مشاغلی که منضبط هستند یک پاداش در نظر گرفته شده است. آقای پناهی به درستی گفتند، این اصلاً‌ به کارمند سازمان داده نمی‌شود، ربطی ندارد. متن را ملاحظه بفرمایید، گفته به منظور تشویق صاحبان مشاغل، به آنها داده می‌شود. با یک ساز و کاری که اگر اینها تکالیف قانونی خودشان را درست انجام بدهند، یک مبلغی در هر دوره مالیاتی به آنها داده خواهد شد. من الان فقط به ماده (18) هم اشاره کنم، وقت گرفته نشود. ببینید! ما در ماده (18) آمدیم این انگیزه را برای مصرف‌کننده پیش‌بینی کردیم. من از دولت محترم تشکر می‌کنم، هر دوی اینها در لایحه دولت هست، خود دولت این کار را کرده است. آقای جهانگرد شوخی می‌کردند، گفتند حالا یک جا هم دولت و سازمان مالیاتی کوتاه آمده، آقای ادیانی کوتاه نمی‌آید، ایشان می‌گوید این پول را به مردم ندهیم. ما آنجا باز برای تشویق مصرف‌کننده چکار کردیم؟ گفتیم از هر (10) مورد که افراد می‌روند مالیات می‌دهند، سیستم بطور اتوماتیک و خودکار یکی را انتخاب می‌کند، دو برابر به او برمی‌گرداند. یعنی اگر من در یک خریدم (1000) تومان مالیات دادم، به صورت قرعه‌کشی سیستمی (2000) تومان به حساب من برمی‌گردد، یک پیامک می‌آید که شما شهروند خوبی هستی، دستت درد نکند،‌ این هم جایزه‌ات. اما راجع به اینکه فرمودند این خلاف برنامه است. ببینید عزیزان! این مالیات بطور کامل از مؤدی گرفته می‌شود، به مؤدی تخفیف نمی‌دهیم، بطور کامل گرفته می‌شود و می‌رود در خزانه دولت می‌نشیند. چون می‌رود در خزانه دولت می‌نشیند پس ما تخفیف ندادیم، دولت خودش در لایحه‌اش پیش‌بینی کرده، به مجلس پیشنهاد کرده، گفته من به این کسبه می‌خواهم پاداش بدهم، یعنی خودش یک هزینه پیش‌بینی کرده. هزینه غیر از معافیت مالیاتی است. آنچه ما در قانون برنامه ششم تصویب کردیم این است که معافیت مالیاتی ندهیم، نه اینکه اگر دولت بگوید مالیات را صد درصد گرفتم، وصول شد، رسیدش هم دادم، در حساب‌های خزانه هم نشست، حالا من دولت در لایحه خودم پیش‌بینی کردم می‌خواهم پاداش بدهم. اسم این تخفیف مالیاتی نیست، در عین حال من خواهش می‌کنم برای اینکه این دغدغه برادر، همکار ارجمند و فاضلم جناب آقای ادیانی هم برطرف بشود شما که تقریباً تا اینجا همه مواد را بالای (70) درصد رأی دادید، این را هم سعی کنید رأی بالا بدهید که اگر احتمالاً خلاف برنامه هم هست دغدغه ایشان برطرف بشود.

مسعود پزشکیان
متشکرم، حضار 194 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ اصل ماده نیست، پیشنهاد حذف ماده 17 است) دولت و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. اصل ماده را به رأی می‌گذاریم. حضار 194 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را نسبت به اصل ماده اعلام بفرمایید. اصل ماده (17) است، خلاف برنامه نیست. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! یک درخواست فوریت داریم، اگر اجازه بدهید مطرح کنیم.

مسعود پزشکیان
فوریت را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! تذکر دارند.

مسعود پزشکیان
آن دو تذکر (65) را گوش بدهیم، بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای عثمانی بفرمایید.

محمدقسیم عثمانی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر پزشکیان و همکاران محترم دقت بفرمایید! وقتی یک نگهبان با یک نماینده زاهدان درگیری لفظی پیدا می‌کند به او چه عکس‌العملی نشان می‌دهیم، چقدر آن را بازتاب می‌دهیم، جلسه غیرعلنی می‌گذاریم، کمیته حقیقت‌یاب تشکیل می‌دهیم، در بوق و کرنا می‌کنیم که آی! حیثیت مجلس از بین رفت، وزیر را احضار می‌کنیم، برایش تعیین تکلیف می‌کنیم، او را استیضاح و تهدید به استیضاح می‌کنیم. یادمان می‌افتد که مجلس در رأس امور است، ولی هرگز به این نکته توجه نمی‌کنیم که اولاً اگر مجلس در رأس امور است مجلس عصاره ملت هم هست، آیا رفتار ما چقدر نشان از عصاره ملت دارد؟ ثانیاً آقای دکتر پزشکیان! رهبری فرمودند «مجلس در رأس امور است» نگفتند نماینده در رأس امور است.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، متشکرم، اصلاً مربوط نبود. اگر اجازه بدهید ما این یک‌فوریت را مطرح کنیم، آقای کوهکن! بعد بفرمایید.
4 اعلام وصول طرح الحاق موادی به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) درخصوص اهانت به ادیان و مذاهب قانونی و اقوام ایرانی با قید یک فوریت و تصویب فوریت آن

مسعود پزشکیان
یک‌فوریت را مطرح بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
درخواست یک‌فوریت داریم برای الحاق موادی به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده درخصوص اهانت به ادیان و مذاهب قانونی و اقوام ایرانی که از طرف همکاران و به نمایندگی امضاکنندگان آقای دکتر فرهنگی موضوع را مطرح می‌کنند. آقای دکتر فرهنگی بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خواهش من از همکاران عزیز و بزرگوارم این است که به اهمیت موضوع و به استدلال‌هایی که عرض می‌کنم حتماً عنایت داشته باشند. ببینید! ما در مواد مختلف قانون مجازات اسلامی مجازات‌هایی برای انواع اهانت‌ها پیش‌بینی کردیم، مثلاً در ماده (608) توهین به افراد حقیقی جرم هست و توهین‌کننده مجازات می‌شود. در ماده (698) اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی جرم هست و مرتکب مجازات می‌شود. در هجو اشخاص، ماده (700) آن را جرم می‌داند و مجازات پیش‌بینی کرده. در ماده (609) قانون مجازات اگر به مقامات توهین شود جرم دانسته شده و برایش مجازات پیش‌بینی شده. در سال 79 هم مجلس یک استفساریه‌ای را رأی داده که گفته توهین یعنی چه و معنی اهانت چیست که کسی از این نتواند استفاده‌های دیگری بکند. اما برای اهانت به میلیون‌ها نفر در سطح کشور ما هیچ ماده و حکم قانونی نداریم، وقتی هم می‌گوییم اقوام ایرانی قوم خاصی مد نظر نیست، مثلاً به فارس‌ها کسی توهین بکند، کسی به کرد‌ها، عرب‌ها، ترکمن‌ها، ترک‌ها، بلوچ‌ها، سیستانی‌ها و به هریک از اقوامی که ایرانی هستند توهین بکند قانون نداریم. این خلأ باعث می‌شود که افرادی تجرّی می‌کنند، گاهی با نوشتن یک مقاله، کتاب و انتشار یک مطلب در یک فضایی شرایط را فراهم می‌کند که بخش قابل توجهی از جامعه تحت تأثیر قرار می‌گیرند، احساسات آنها تحریک می‌شود و آنچه که قانون اساسی آنها را به رسمیت شناخته، آنچه که قوانین عادی آنها را به رسمیت شناخته مصون از انواع توهین‌ها و اتهامات نیستند. لذا ما در قانون آیین‌نامه داخلی مجلس که درمورد فوریت‌ها نیاز فوری جامعه و اولویت موضوع نسبت به بسیاری موضوعات مطروحه را ملاک فوریت می‌دانیم، حتی در دوفوریت اعلام شده که ضرورت بازدارندگی را اگر مجلس تشخیص دهد حتی فوریت بالاتری دارد، جلوگیری از وقوع خسارت‌های جبران‌ناپذیر، مجازات‌های سنگین تعیین کردن برای کسانی که این خسارت‌ها را وارد می‌کنند را جزء اولویت‌های کشور دانسته. به همین دلیل این خلأ قانونی را پیشنهاد کردیم در قالب یک طرح و امروز هم از همکاران محترم درخواست یک‌فوریت برای آن داریم که همراهی بفرمایند در جزئیات نظرات اعمال می‌شود. قاعدتاً در کمیسیون مربوطه که قطعاً کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس خواهد بود موضوع بررسی خواهد شد و اعضای کمیسیون همه مطلع هستند، برخی از آنها قاضی هستند اطلاعات کافی دارند و تصمیم خواهند گرفت. آنچه که امروز یک پیام مثبت به جامعه می‌تواند داشته باشد این هست که این خسارت‌ها را بازبداریم، جلویش را بگیریم و این بازدارندگی حتماً با تصویب قانون آن انجام می‌شود، البته ممکن است در پاسخ بعضی بفرمایند که عموماتی در قوانین مجازات هست که می‌شود از این عمومات استفاده کرد. این عمومات را قضات محترم به آنها در این قبیل موارد توجه ندارند. در گذشته موارد بسیار خسارت‌باری داشتیم که در کشور آسیب‌های زیادی را وارد کرد، اما مجرم مجازات نشد و آزاد شد و بعضاً هم به کشورهای خارجی بعضاً متخاصم پناهنده شدند و در آنجا هم آزادانه علیه ملت و کشور ما دوباره فعالیت دارند. لذا این را من خواهشم این است که همکاران با امعان نظر و توجه و دقت کافی عنایت ویژه داشته باشند و رأی موافق به یک‌فوریت عنایت کنند تا در بررسی‌های بعدی اگر ضعف، نقص و اشکالی هم هست این ضعف‌ها و اشکالات برطرف بشود. از حمایتی که خواهید فرمود پیشاپیش سپاسگزارم.

علی مطهری
مخالف را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای ادیانی مخالف هستند، بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان عنایت کنند! قبل از بیان استدلالم؛ عنوان طرح بسیار خوب و لازم است، جزء بدیهیات است. اینکه نباید اهانت به ادیان، مذاهب قانونی و اقوام ایرانی بشود این نیاز به قانونگذاری دارد؟ این حکم عقل است، در عمومات مجموعه احکام جزائی ما هم وجود دارد، همانطور که طراح و نماینده محترم طراح اشاره فرمودند و مخالفت بنده با فوریت طرح است، نه با موضوعیت طرح. گهگاهی ما این مباحث را با هم خلط می‌کنیم، این یک امر بدیهی است. هیچکس چنین حقی ندارد که به ادیان الهی و به مذاهب مورد احترام عقلانی و شرعی و به قومیت‌ها که بخشی از خرده‌فرهنگ‌های ملت بزرگ ایران هستند دهن‌کجی کند، چه به قلم، چه به زبان، چه به حقیقت و چه به مجاز. اینکه جزء بدیهیات است که چنین کاری نباید اتفاق بیفتد. ما قانون هم داریم، عمومات مربوط به حکم جزائی و حقوقی هم داریم برای کسانی که خدای‌ناکرده تسری کنند و ادبیاتی را به کار ببرند. مخالفت بحثش اینجا است، بحث فوریت است. ما قانونگذار هستیم، آقایان! مناط قانونگذاری ما آیین‌نامه ما است. اگرچه بعضاً آیین‌نامه خدای‌ناکرده حالا سهواً یا عمداً اتفاقاتی برایش می‌افتد. شما نگاه کنید! من تعریف یک‌فوریت را دارم خدمت شما عرض می‌کنم؛ ببینید! در آنجایی که در تعریف می‌آید بحث مربوط به تعریف یک‌فوریت این است؛ «نیاز فوری جامعه» این طرح لازم است، این طرح خوب است، اما جزء نیاز فوری و اساسی امروز ما است؟ ما می‌خواهیم به فوریت رأی بدهیم، نه به موضوعیت و نه به حقانیت طرح. طرح حق است، اما آیا هر امر حقی فوریت دارد؟‌ امروز مجلس محترم با چه مسائل کلیدی و فوری روبه‌رو است؟‌ کجا این بحث‌ها را در این موضوعات ما داریم؟ نیاز اساسی و کلیدی امروز کشور برابر همه نظرسنجی‌ها مباحث اقتصادی است. بزرگ‌ترین مشکل امروز کشور ما مباحث اقتصادی است. من استدعا می‌کنم دوستان این بحث را به این سوق ندهند که به جاهایی خدای‌ناکرده دارد جسارت می‌شود. ببینید! ما در بند (1) ماده (156) داریم یک‌فوریت باید مبین و حائز نیاز فوری جامعه باشد چه طرح و چه لایحه، جناب آقای مطهری! من استدعا می‌کنم، اعتقادم این است که این طرح خوب است، قابل دفاع است، اما فوریت ندارد و مضاف بر اینکه شما دقت کنید خود نظرسنجی‌های مرکز پژوهش‌ها، نظرسنجی‌های مجموعه عیون کشور، چه دولتی و چه غیردولتی چه مسائلی را به عنوان فوریت کشور قرار داده؟ حضرت آقای مطهری! ما داریم به حاشیه می‌رویم، چه در طرح‌ها و چه در لوایح، چه برخی لوایحی که دولت می‌آورد فوریت ندارد، اما یک مهر فوریت به آن می‌زنیم. فوریت را باید در محتوای آن دید، در نیازهای اساسی جامعه دید. قطعاً اگر این طرح به روال عادی بیاید من سیدعلی ادیانی هم موافق این طرح هستم، اما در قالب طرح عادی. ما مفاهیم حقوقی و ابزارهای تقنینی‌مان را کند نکنیم. هر طرحی را با یک مهر فوریت یا دوفوریت خدای‌ناکرده از حیز انتفاع ساقط نکنیم. اینها تعریف دارد، اصل بر عادی بودن طرح است، مگر به نیاز فوری در قالب طرح یک‌فوریت. من استدعا می‌کنم دوستان ذهن و توجه خود را به حقانیت طرح سوق ندهند. هر طرح حقی فوری نیست. فوریت امروز ما نیازهای اساسی اقتصادی ما است، بیکاری ما است، اشتغال ما است و بحث عدالت اجتماعی در قانونگذاری و توزیع عادلانه در قالب بودجه و دیگر مباحث اساسی ما است. ما بعضاً مواردی داشتیم واقعاً اصل محتوا را با فوریت طرح یا لایحه مساوی می‌گیریم، اینطور نیست. من باز هم عرض می‌کنم، این طرح به لحاظ مطلب حق است، به لحاظ اینکه باید برخورد بشود و حکمی برایش ساری و جاری بشود حق است، اگرچه در عمومات ما این را داریم. لذا من مخالف فوریت هستم، نه مخالف موضوعیت و محتوا، متشکرم.

علی مطهری
متشکریم، موافق را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای کواکبیان موافق هستند، بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم به سهم خودم با خانواده‌های عزادار دانش‌آموزانی که به خاطر بی‌مبالاتی در آتش سوختند همدردی می‌کنم. ان‌شاء‌الله مسئولین ذی‌ربط پیگیری جدی بکنند. عزیزان ببینید! آقای ادیانی هیچ مخالفتی نداشتند، اتفاقاً می‌گویند خیلی هم این مسأله بدیهی است و باید قانون بشود، اما بحث ایشان درمورد فوریت است. من اول در این زمینه عرض بکنم بنده به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که گاهی ما واقعاً برای بررسی مشکلات مرزی می‌رویم یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که الان واقعاً وجود دارد همین است که دشمن می‌آید و می‌خواهد ابزار بکند توهین به اقوام و ادیان را، علیه کلیت نظام، امنیت ملی و تمامیت ارضی برنامه‌ بگذارد. این مهم‌ترین فوریت است، آقای ادیانی! ما در خود آیین‌نامه هم داریم که باید کاری بکنیم که بازدارندگی و جلوگیری از وقوع خسارت‌های جبران‌ناپذیر بشود، هم در یک‌فوریتی این بحث هست، هم در دوفوریتی که نیاز فوری جامعه را می‌گوید. لذا من می‌گویم عزیزان و نمایندگان محترم توجه بکنند که این بحث فوریت دارد به خاطر جلوگیری از تفرقه‌افکنی‌هایی که دشمنان ایران و ایرانی و ملت ایران دارند انجام می‌دهند، به خصوص در مناطق مرزی. اما درمورد اصل موضوع هم عزیزان توجه بکنند! واقعیتش این است که در یک بحثی اگر ما انسجام ملی را بخواهیم این انسجام ملی در قالب اقوام، ادیان و مذاهب و اتحاد اینها واقعاً به دست می‌آید. اگر قرار باشد به قوم لر، ترک، ترکمن، بلوچ، فارس و امثال اینها توهینی بشود و دیگران هم ساکت باشند این انسجام را به هم می‌زند. انسجام زمانی است که اگر کوچک‌ترین اهانتی به هرکدام از مذاهب به رسمیت ‌شناخته شده به هرکدام از اقوام ایرانی شد همه احساس مسئولیت بکنند و اعتراض داشته باشند. ضمن اینکه این طرح ما را به اخلاق‌مداری دارد دعوت می‌کند که قرار نیست خدای‌ناکرده به خاطر بعضی کینه‌ها و مسائل ما بیاییم و واقعاً وحدت جامعه را به هم بزنیم. من یقین دارم یک ترک قبل از اینکه ترک باشد ایرانی است. یک لر حتماً ایرانی است قبل از اینکه خودش را لر حساب بکند. ترکمن خودش را یک ایرانی محسوب می‌کند، در تمام این اقوام این وضعیت هست. لذا برای اتحاد زیر چتر ایران و به خصوص کشور اسلامی که ما در زیر چتر اسلام هستیم این فوریت را عزیزان رأی بدهند و حتماً در کمیسیون هم بررسی بشود. دیگر بهانه‌ای نشود خدای ناکرده به خاطر یک مثلاً جوک در صدا و سیما کل کشور بخواهد به هم بریزد. همه بدانند قانون‌مداری شده و نباید پا را از گلیم خود درازتر بکنند و به اقوام، ادیان و مذاهب کوچک‌ترین اهانتی بکنند. لذا من از همه عزیزان تشکر می‌کنم، خواهش من این است که با یک رأی بالا انسجام خودمان را نشان بدهیم. این روزها مجلس خیلی دارد واقعاً تضعیف می‌شود. با این طرح تقویت مجلس را به رخ همگان بکشیم. والسلام علیکم و رحمه الله

علی مطهری
حضار 194 نفر، فوریت طرح الحاق موادی به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی را رأی می‌گیریم. درباره اهانت به ادیان و مذاهب قانونی و اقوام ایرانی است. دوستان رأی خودشان را اعلام بفرمایند. همکاران لطفاً از صحن مجلس خارج نشوید که انتخابات داریم و از نصاب نیفتیم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
5 انتخاب آقای اردشیر نوریان به عنوان عضو ناظر در هیأت‌امنای مؤسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی

علی مطهری
اجازه بدهید انتخابات را اعلام کنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
یک نفر از همکاران باید به عنوان عضو ناظر در هیأت‌امنای مؤسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی انتخاب بشود که از طرف کمیسیون فقط جناب آقای اردشیر نوریان معرفی شدند. یعنی یک نفر، جناب آقای اردشیر نوریان به عنوان هیأت‌امنای مؤسسه آموزشی و تحقیقات صنایع دفاعی معرفی شدند.

علی مطهری
کارتها را توزیع کنید. (أخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش آراء اعلام گردید)

علی مطهری
آقای وکیلی بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای نعمتی تذکر داشت که وقت ایشان را آقای پزشکیان فرمودند بعد از مصوبه باشد. آقای نعمتی بفرمایید. آقای کریمی‌قدوسی هم یک (75) دارند.

بهروز نعمتی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر مطهری! درخصوص این اتفاقاتی که در فضای مجازی افتاد (نایب‌رئیس ـ تذکرتان ماده چند است؟) اخطار اصل (25) قانون اساسی است. خدمت شما عرض شود جلسه غیرعلنی که تشکیل شد یک گزارشاتی را معمولاً بنده با همکاری دوستان هیأت‌رئیسه به رسانه‌ها اعلام می‌کنم، متأسفانه صدا و سیما به گونه‌ای این مصاحبه بنده را مشخص و پخش کردند که انگار ما تمام بحث‌مان این بوده که از آقای درازهی حمایت کنیم، در صورتی که این نیست. عین مصاحبه‌ای که بنده انجام دادم عرض کردم که آقای درازهی بابت نوع رفتار و کلامی که داشتند از مردم عذرخواهی کردند و همچنین آقای دژپسند هم از نماینده محترم مجلس و از مجلس شورای اسلامی عذرخواهی کردند. متأسفانه صدا و سیما یکسری کلیپ‌ها و توئیت‌هایی را از افراد مختلف که در واقع در محکومیت آقای درازهی بود صادر و پخش کرد و آنجا من عرض کردم که آقای صدا و سیمای بزرگوار! چرا شما فقط این کلمه‌ای که وزیر اقتصاد مثلاً عذرخواهی کرد را پخش کردید؟ در صورتی که مصاحبه بیش از سه دقیقه بوده و متأسفانه فقط یک جمله چندثانیه‌ای که آقای دژپسند از مجلس شورای اسلامی عذرخواهی کرد را پخش کردند. در صورتی که واقعیت این نیست. آقای دکتر مطهری عزیز ببینید! در اصل (25) قانون اساسی، آقای فلاحت‌پیشه! اجازه بدهید آقای رئیس گوش بدهند. ببینید! در اصل (25) قانون اساسی به صراحت گفته «بازرسی و نرساندن نامه‌ها، ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی، افشای مخابرات تلگرافی و تلکس» و همچنین «سانسور»، متأسفانه این موضوع را عزیزان ما به گونه‌ای رفتار کردند که انگار ما می‌خواهیم از یک نفر آدم خاطی حمایت کنیم، در صورتی که این نیست. ایشان عذرخواهی کردند و واقعیت مطلب این است که این کار، کار خوبی نیست. من خیلی تلاش کردم با آقای علی‌عسکری هم صحبت کنم که متأسفانه ایشان اصلاً پاسخگو نیست و این بد است. خواهش من این است که حالا حضرت‌عالی یا آقای دکتر لاریجانی واقعاً به این موضوع رسیدگی بکنید که بد است. چرا شما از سه دقیقه مصاحبه و مذاکره‌ای که انجام شده آن تکه مورد نظر خود را فقط پخش می‌کنی؟ این برای صدا و سیما خیلی بد است.

علی مطهری
متشکریم، آقای نعمتی! تذکر شما وارد است. ببینید! متأسفانه صدا و سیما رویکرد خوبی نسبت به مجلس ندارد، در برنامه‌های مختلف من شخصاً ملاحظه کردم، اخیراً یک مصاحبه‌ای با آقای دکتر پزشکیان داشتند، قبل از شروع برنامه گوینده هفت، هشت تا اتهام به مجلس زد، گفت که نمایندگانی که استیضاحی را امضا می‌کنند و بعد به دنبال یک معامله امضای خودشان را پس می‌گیرند، بعد چند تا از این حرف‌ها زد بدون اینکه کسی دفاع بکند. یعنی قبل از شروع برنامه آقای پزشکیان بود و انگار اصلاً یک اراده‌ای برای تحقیر مجلس وجود دارد، در حالی که مثلاً همین قضیه امضاها، یک نماینده‌ای استیضاحی را امضا می‌کند بعداً قانع می‌شود، از توضیحات قانع می‌شود و امضای خودش را پس می‌گیرد. این لزوماً به معنی معامله نیست. چرا ما ذهن مردم را خراب بکنیم. در این قضیه و برنامه دیشب هم به‌هیچ‌وجه خوب نبود و باید اصلاح بکنند. به نظر من صدا و سیما باید این را جبران و اصلاح بکند، خیلی ممنون.

محمد علی وکیلی
آقای کریمی‌قدوسی بفرمایید.

جواد کریمی قدوسی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم با تشکر از رئیس محترم جلسه. تذکر بنده تذکر (75) است که دو نفر از همکاران روز یکشنبه نسبت به مواضع من موضع منفی گرفتند و تلویحاً به بنده جسارت و توهین شد و نظرات بنده را وارونه جلوه دادند. این وظیفه من است که به عنوان پاسخ دو تا پنج دقیقه توضیحاتی عرض می‌کنم و دوستان هم دقت کنند. خواهشاً ببینند منظور بنده از این موضعی که اخیراً گرفتم چیست. این کلام حضرت امام (رضوان‌الله تعالی علیه) است «اگر من هم پایم را از اسلام کنار بگذارم همین مردم می‌ریزند و مرا از بین می‌برند. مردم شخص‌پرست نیستند، مردم اسلام را می‌خواهند» در این شرایط ضروری‌ترین فعالیت‌های ما بایستی متوجه حفظ وحدت ملی برای رفع مشکلات ملت در حوزه معیشت و اقتصاد باشد. محور صحبت من فتنه 88 و سران فتنه بود و وظیفه ما در برابر این فتنه بود. این سه کلیدواژه را خوب دقت بفرمایید. رهبر معظم انقلاب در جمع مردم قم فرمودند «برخی نادانسته وارد فتنه شدند و نفهمیدند که این یک براندازی است» این کلام صریح مقام معظم رهبری است. مجلس در رأس امور است، یعنی قانون اساسی، یعنی شرع مقدس، یعنی سوگند شرعی، یعنی دفاع از استقلال، یعنی حمایت از مردم، یعنی حمایت از شهدا، یعنی امام و رهبری، یعنی ایستادگی مقابل دشمن و فتنه. قطعاً مسئولین نظام در این ترازند. در همین مجلس بالای سر ما عکس (54) شهید نماینده را زده، یعنی مجالس ما این‌قدر برای مردم هزینه داده است و تنها کشوری هستیم که بیشترین شهید را در حوزه مقامات ارشد ایران داده است، این انقلاب است و این مسئولین. البته استثناهایی هم دارد. بنده شما و خدا را به شهادت می‌گیرم، نسبت به یک نفر از شما (وکیلی ـ خیلی ممنون،‌ متشکر) دو تا پنج دقیقه، ده دقیقه، طبق آیین‌نامه.

علی مطهری
نه، یک تذکر.

جواد کریمی قدوسی
نه، دو نفر بر علیه من صحبت کردند، بعد هم پنج دقیقه است.

علی مطهری
پنج دقیقه، بله شما بفرمایید. شما دو دقیقه دیگر وقت دارید، بفرمایید.

جواد کریمی قدوسی
من دیگر صحبت نمی‌کنم.

علی مطهری
تشکر می‌کنیم، خیلی ممنون. آقای عثمانی هم ضمن تغییر رئیس جلسه بحث‌شان ناقص ماند، آقای عثمانی مقصودتان را کوتاه بفرمایید.

محمدقسیم عثمانی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! تذکر بنده در موقع مدیریت آقای دکتر پزشکیان ناتمام ماند، اجازه ندادند. وقتی خودمان به هم احترام نگذاریم نمی‌شود از دیگران هم انتظار داشت. آقای دکتر مطهری و همکاران! عرض بنده این است، وقتی به یک همکار خوب ما که اتفاقاً زاهدانی هم هست بی‌حرمتی می‌شود ما چقدر قوی حساسیت نشان می‌دهیم، جلسه غیرعلنی می‌گذاریم، وزیر را استیضاح می‌کنیم، وزیر را تهدید به استیضاح می‌کنیم، کل کشور را درگیر این موضوع می‌کنیم که به یکی از نمایندگان زاهدانی ما بی‌احترامی شده است. اما آقای دکتر مطهری ببینید! همزمان با آن، چهار دانش‌آموز زاهدانی معصوم در آتش سوختند ولی کدام وزیر را احضار کردیم، کدام وزیر را استیضاح کردیم، کجا این مسأله را انعکاس دادیم؟ اگر ما نماینده مردم هستیم چرا نسبت به همکار خودمان این‌قدر حساس هستیم، ولی نسبت به چهار هموطن‌مان که در آتش سوختند در سکوت طی می‌کنیم؟ امروز باید وزیر آموزش و پرورش را می‌خواستیم، نه اینکه دیروز وزیر اقتصاد را بخواهیم. (نایب‌رئیس ـ متشکریم) اگر می‌خواهیم بگوییم مجلس در رأس امور است، باید امور ملت در اولویت باشد. چهار دانش‌آموز، چهار تا معصوم می‌سوزند، ولی سکوت می‌کنیم، ولی در مقابل عکس‌العمل به همکارمان این‌طور موضع می‌گیریم. آیا این‌طور می‌توانیم ادعا کنیم که مجلس در رأس امور است؟

علی مطهری
وقتتان تمام است، متشکرم. آقای عثمانی ببینید! ما که بین دو موضوع مخیر نیستیم که یا این و یا آن. ما به هر دوی آنها باید بپردازیم. دیروز به آن پرداختیم، امروز به این می‌پردازیم، این‌طور نیست که ما حتماً باید یکی از آنها را انتخاب کنیم. چه اشکالی دارد؟ ما دیروز به آن موضوع پرداختیم، درست هم بود، امروز هم خیلی از دوستان تذکر دادند و اقدام می‌کنند. لذا ما باید در این اظهارنظرها عدالت را رعایت کنیم، متشکریم.

اکبر رنجبرزاده
آقای کریمی ادامه تذکرشان را بدهند.

علی مطهری
نه، دیگر ما ادامه نداریم.

محمد علی وکیلی
آقای کوهکن و آقای ادیانی هم تذکر ماده (75) دارند.

علیرضا رحیمی
آقای رئیس! میهمان داریم.

علی مطهری
میهمانان را اعلام کنید.

علیرضا رحیمی
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ جمعی از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه علامه طباطبایی میهمانان مجمع نمایندگان تهران هستند. ـ جمعی از دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی میهمانان جناب آقای دکتر زارع نماینده محترم آباده و عضو هیأت‌علمی آن دانشگاه هستند. ـ جمعی از اعضای شوراهای اسلامی و معتمدین محلی شهرستان‌های ساوه و زرندیه میهمانان جناب آقای منصوری نماینده محترم ساوه و زرندیه هستند. ـ دانش‌آموزان آموزشگاه پسرانه ادیب از منطقه (13) تهران میهمانان مجمع نمایندگان تهران هستند. ـ دانش‌آموزان آموزشگاه پسرانه ماندگار البرز از منطقه (6) تهران میهمانان جناب آقای حضرتی نماینده محترم تهران هستند. ـ دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه توحید از شهرستان خدابنده میهمانان جناب آقای دکتر احمد بیگدلی نماینده محترم خدابنده هستند. خدمت‌شان خیرمقدم عرض می‌کنیم، خوش گلمیسیز، تشکر.

علی مطهری
متشکرم.
6 ناطقان جلسه آقایان: نظر افضلی، روح‌الله بابائی‌صالح، محمدابراهیم رضائی، شکور پورحسین‌شقلان و سیدکاظم دلخوش‌اباتری

اکبر رنجبرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای نظر افضلی نماینده محترم نهبندان و سربیشه. ـ آقای روح‌الله بابائی‌صالح نماینده محترم بوئین‌زهرا و آوج. ـ آقای محمدابراهیم رضائی نماینده محترم خمین. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای شکور پورحسین‌شقلان نماینده محترم پارس‌آباد و بیله‌سوار. ـ آقای سیدکاظم دلخوش‌اباتری نماینده محترم صومعه‌سرا. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از جناب آقای دکتر نظر افضلی نماینده محترم نهبندان و سربیشه دعوت می‌کنیم، برای مدت هفت دقیقه در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

نظر افضلی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و درود به روح ملکوتی امام راحل، شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و صحت و سلامتی مقام معظم رهبری و توفیق روزافزون برای همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی و با سلام و درود به ملت سرافراز ایران و مردم مؤمن و متعهد شهرستانهای نهبندان و سربیشه. در شرایط فعلی که دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی تمام تلاش‌شان را برای ضربه‌ زدن به اقتصاد ایران جمع نموده‌اند و سعی دارند مردم ایران را نسبت به کشور و مسئولین نظام بی‌اعتماد نمایند، بیش از هر زمان دیگری نیازمند انسجام ملی و استفاده از نخبگان در جایگاه واقعی‌شان بدون هیچ معذوریت سیاسی هستیم. در حال حاضر باید مسئولان کشور صداقت و شفافیت با مردم را پیشه کنند که این مهم قطعاً بهترین سرمایه برای مدیریت مشکلات کشور خواهد بود. توسعه‌نیافتگی استان خراسان‌جنوبی و شهرستانهای نهبندان و سربیشه که به علم، همت و ایمان مردمانش شهرت دارد دو وجه دارد. با توجه به اینکه این دو وجه آفت تمامی مناطق محروم کشور است ضرورت دارد که توجه ویژه‌ای به آن داشت. اول اینکه وجود نیروی انسانی متخصص، منابع طبیعی و معدنی سرشار، موقعیت تاریخی و گردشگری، شاهراه مواصلاتی شرق کشور و گذرگاه رسمی صادراتی و امنیت استراتژیک امنیتی و سیاسی استان و حوزه انتخابیه اینجانب پتانسیل ویژه‌ای است که می‌توانست به عنوان زیربنای توسعه، این منطقه را به عنوان پایلوت طرحهای اقتصادی و توسعه‌ای در کشور قرار دهد که متأسفانه عدم توجه دولت‌ها در ایجاد زیرساخت‌های مناسب با ظرفیت‌های منطقه‌ای، عقب‌ماندگی منطقه را در پی داشته است. از رئیس‌جمهور محترم خواهشمندم در این ایام تدوین بودجه 98 در هیأت دولت به این مهم توجه ویژه نمایند. دوم؛ عدم شناساندن این ظرفیت‌ها به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران است که به همت مدیران میانی و بالای استان نیاز دارد. در حال حاضر مهمترین نیاز کشور و بالاخص استان خراسان‌جنوبی آموزش مهارت برای تولید و استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای به مردم است که قطعاً نیازمند ورود دولت و سازمانهای مسئول است و به تعمیر و تجهیز واحدهای شهرستانی نیاز است. آقای رئیس‌جمهور! مشکل عقب‌ماندگی شرق کشور در نظام بودجه‌ریزی و برنامه‌ریزی و البته عدم توازن منطقه‌ای است. تقاضا دارم با توجه به محرومیت شدید شهرستانهای نهبندان و سربیشه به عنوان اولین اقدام در راستای توانمندسازی این مناطق با معافیت مالیاتی، مشوق‌های اقتصادی و با دادن امتیازات ویژه به نهادهای حمایتی و مؤسسات وابسته به دولت و همچنین با افزایش اختیارات استانداران و فرمانداران در مناطق کمترتوسعه‌یافته، زمینه را برای تحرک اقتصادی این مناطق فراهم کنید. به عنوان نمونه پیشنهاد می‌شود أخذ استعلامات چهارده‌گانه در طرحهای تولیدی نه توسط سرمایه‌گذار، بلکه توسط دستگاه صادرکننده مجوز انجام شود. آقای رئیس‌جمهور! اجرایی نشدن مصوبات سفر مقام معظم رهبری و طرح توسعه شهرستانهای نهبندان و سربیشه که در سال 82 به تصویب هیأت دولت رسیده، همچون بازگشایی کامل بازارچه مرزی دوکوهانه، ارتقای فرمانداری نهبندان به فرمانداری ویژه، ارتقای دهستان عربخانه به بخش سرداران عربخانه، فراهم نمودن زیرساخت‌های توسعه‌ای شهرستانهای نهبندان و سربیشه مانع اصلی پیشرفت این منطقه و البته منجر به شدیدترین مهاجرت کشور با حدود کاهش (10) درصدی جمعیت در نهبندان در پنج سال گذشته است. وزیر محترم نیرو!‌ عدم وجود زیرساخت‌های برق صنعتی در شهرستانهای نهبندان و سربیشه و بحران آب در استان خراسان‌جنوبی و حوزه انتخابیه اینجانب بسیار جدی است. با این تخصیص اعتبارات حداقل (30) سال طول خواهد کشید که بتوانیم آب شرب مردم روستاها را تأمین کنیم و از توزیع تانکری آب رهایی یابیم. عدم تدبیر برای کاهش خسارات ناشی از خشکسالی (19) ساله، عدم تلاش در بارور کردن ابرها، عدم احداث سدهای خاکی و تعلل در انتقال آب از دریای عمان به شرق کشور از دلایل کم‌کاری مسئولین مربوطه می‌باشد. وزیر محترم جهادکشاورزی! ایجاد ستاد احیای قنوات، تسریع در حل اراضی ملی‌شده مردم، تأمین علوفه یارانه‌دار، زدن بندهای خاکی و اجرای طرحهای آبخوان‌داری در حفظ روان‌آب‌ها و تغذیه بیش از (6000) قنات استان خراسان‌جنوبی و (2500) قنات سربیشه و نهبندان از اهم خواسته‌های مردم شریف این منطقه است. وزیر محترم بهداشت! با وجود دستور حضرت‌عالی و پیگیری‌های متعدد هنوز دستگاه سی‌تی‌اسکن به شهرستان نهبندان که در چهارراه مرگ کشور قرار دارد نرسیده است. وزیر محترم راه و شهرسازی! تسریع در دوبانده شدن جاده‌های اصلی به خصوص جاده اصلی بیرجند ـ سربیشه ـ نهبندان، جاده ترانزیتی ماهی‌رود ـ فراه و توجه به راه‌های روستایی و تسریع در عملیات اجرایی راه‌آهن استان خراسان‌جنوبی و فرودگاه ترابری در شهرستان نهبندان مورد انتظار است. وزیر محترم نفت!‌ از اهتمام شما نسبت به گازرسانی به شهرستان نهبندان، شهرهای شوسف و درح و روستاهای حوزه انتخابیه تشکر می‌کنم و امیدوارم که تلاش‌های شما ادامه‌دار باشد. رئیس‌جمهور محترم،‌ رئیس محترم سازمان امور عشایر ایران و همکاران گرامی! درد پرغصه عشایر تمامی ندارد. عشایر غیور کشور از دیرباز نماد ایمان و استقامت، میهن‌پرستی و شجاعت بوده‌اند و در تنگناهای کشور بدون توقع و با اخلاص نیت همیشه در مقابل مشکلات ایستاده‌اند و با دشمنان این سرزمین جنگیده‌اند. ولی گویا نجابت آنان نگذاشته است که عمق مشکلات آنان را ببینید. ایجاد فراکسیون عشایری مجلس شورای اسلامی قدمی مهم برای حمایت از عشایر کشور بود. ولی به جز با همت همه وزارتخانه‌ها برای رفع دغدغه‌های عشایر نتایج مطلوب حاصل نخواهد شد. (13) درصد استان خراسان‌جنوبی را عشایر تشکیل می‌دهند که با تولید (34) درصد فرآورده‌های دامی و (25) درصد صنایع دستی استان، دین خود را به این منطقه ادا کرده‌اند. از طرفی با توجه به (460) کیلومتر مرز مشترک استان خراسان‌جنوبی با کشور افغانستان و سکونت (80) درصدی عشایر استان در مناطق مرزی، تاکنون این دیده‌بانان امنیت جمهوری اسلامی ایران همراه با نیروهای وفادار مرزبانی امن‌ترین مرز کشور را به مردم این استان و ایران اسلامی هدیه کرده‌اند. ولی متأسفانه نبود آب آشامیدنی مناسب، گرانی علوفه، مشکلات بهداشتی، ریزگردها، وجود بادهای (120) روزه، فقر شدید مراتع به دلیل خشکسالی (19) ساله و وضعیت نامناسب راه‌های عشایر و بیکاری و نبود شغل باعث گله‌مندی عشایر عزیز و بالطبع تخلیه مناطق مرزی خواهد شد که مسئولان محترم باید به این مهم توجه کنند. عشایر همت مردانه دارند به صحرا و به کوه‌ها خانه دارند به وقت جنگ در میدان رزمند نه دل بر مال و نه بر خانه دارند در پایان ضمن تقدیر از سفر اعضای محترم کمیسیون کشاورزی به استان خراسان‌جنوبی، از آقای دکتر لاریجانی و کمیسیون‌های چندگانه مجلس برای حضور در استان خراسان‌جنوبی و مشاهده کاستی‌ها و ظرفیت‌های استان دعوت می‌کنم، با تشکر.

اکبر رنجبرزاده
تشکر از جناب آقای دکتر افضلی نماینده محترم نهبندان و سربیشه. از جناب آقای روح‌الله بابائی‌صالح نماینده محترم بوئین‌زهرا و آوج دعوت می‌کنیم، برای مدت هفت دقیقه در خدمت شما هستیم،‌ بفرمایید.

روح اله بابائی صالح
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم رئیس و همکاران و ملت شریف ایران اسلامی، مردم خوب قزوین و حوزه انتخابیه بوئین‌زهرا، آوج، آبگرم، ارداق، شال، رامند و شهر سگزآباد سلام علیکم. من قبل از هر چیزی یاد و خاطره دانش‌آموزان معصوم و جانباخته زاهدان را محضر خانواده‌های عزیز ایشان تسلیت عرض می‌کنم و همچنین به جامعه بزرگ فرهنگیان تسلیت عرض می‌کنم. اگرچه روز من و روزگار می‌گذرد دلم خوش است که با یاد یار می‌گذرد چقدر خاطره‌انگیز و شاد و رؤیایی است قطار عمر که در انتظار می‌گذرد در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می‌باشیم. دشمنان و معاندین نظام و انقلاب و ایران اسلامی این آرزویشان را به گور خواهند برد و بدانند که چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در سایه وحدت، همدلی و وفاق و تحت فرامین مقام معظم رهبری باشکوه‌تر از هر سال برگزار می‌گردد و شما شکوه و عظمت ملت ایران اسلامی را در (22) بهمن‌ماه 1397 خواهید دید و خدا را شاکرم که قبل از برگزاری کنگره ملی (3000) شهید استان قزوین توفیق زیارت و بهره‌مندی از توصیه‌ها و سفارشات مقام معظم رهبری را داشتیم و از همه عزیزان و برگزارکنندگان این کنگره تقدیر و تشکر می‌نمایم. جناب آقای دکتر روحانی و هیأت محترم دولت و همکاران عزیز! همه آگاهیم که مردم و اقشار مختلف جامعه، کارمندان، بازنشستگان، کشاورزان و کارگران در این شرایط، وضعیت نامطلوبی دارند. فکر و چاره‌ای نموده تا در بودجه سال 1398 گوشه‌ای از مشکلات این عزیزان را مرتفع نمایید. جناب آقای روحانی! با (2000) میلیارد تومان نمی‌توان حقوق بازنشستگان محترم کشوری و لشکری و تأمین‌اجتماعی را همسان‌سازی نمود. در این شرایط نیاز به اعتبار بالغ بر (30) هزار میلیارد تومان می‌باشد. اما مسائل و مشکلات استان قزوین و حوزه انتخابیه؛ جناب آقای رئیس‌جمهور! استان قزوین قطب کشاورزی،‌ صنعتی و گردشگری بوده و نیاز مبرم به حمایت‌های ملی می‌باشد. تخصیص اعتبار ملی برای پروژه‌های آبرسانی،‌ آب شرب از سد طالقان و همچنین اعتباراتی برای سد بالاخانلو و نهب و همچنین برای آبرسانی در مناطق روستایی حوزه انتخابیه بوئین‌زهرا و آوج. جناب آقای دکتر روحانی! شتابگر ملی و چشمه نور قزوین جهت تکمیل و راه‌اندازی این پروژه حساس و ملی نیازمند (20) میلیارد اعتبار می‌باشد. خواهشمند است در این خصوص اقدام نمایید. جناب آقای دکتر روحانی! چرا نباید مطالبات قطعه‌سازان خودرو در داخل کشور و علی‌الخصوص در استان قزوین در این شرایط پرداخت شود که منجر به تعطیلی شرکت‌ها و یا تعدیل نیرو می‌گردد؟ جناب آقای دکتر روحانی! درخصوص خواسته به‌حق کارکنان و کارمندان قراردادی و شرکتی جهت رفع تبعیض در پرداخت‌ها و تبدیل وضعیت این عزیزان اقدام نموده، درخصوص فرهنگیان و رفع مشکلات مالی و رفاهی و اعمال مدرک تحصیلی و ارتقای سطح علمی رسیدگی و اقدام نمایید. چرا نباید شرایطی برای نخبگان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در کشور آماده باشد و حمایت نشوند تا این عزیزان در داخل کشور سرمایه‌گذاری کنند و ثروت‌ها از کشور خارج شود؟ جناب آقای روحانی! دقت و نظارت به نحوه توزیع سبد کالای حمایتی در بین اقشار مختلف به شدت مورد اعتراض است علی‌الخصوص در مناطق محروم روستایی و افراد کم‌درآمد که به هیچ دستگاهی وابستگی ندارند. نه کارمندند، نه مددجو هستند و صرفاً‌ در مناطق روستایی زندگی می‌کنند. جناب آقای اردکانیان! چرا با توجه به مصوبه شورای اقتصاد و مهیا بودن شرایط و امکانات درخصوص نیروگاه سیکل ترکیبی بوئین‌زهرا و احداث پست (63) مگاواتی شهر آوج اقدام نمی‌نمایید؟ جناب آقای مهندس زنگنه! ضمن تقدیر و تشکر از زحمات حضرت‌عالی و شرکت گاز استان قزوین، روستاهای چلمبر، چنار راوند، حاجی‌آباد، صادق‌آباد، علی‌آباد و باقرآباد روستاهایی هستند که در حوزه انتخابیه اگر گازکشی شوند دیگر روستایی در حوزه انتخابیه فاقد گاز نمی‌باشد. جناب آقای مهندس اسلامی! بعد از گذشت (40) سال از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه بوئین‌زهرا و آوج راه‌های مواصلاتی همچنان خاکی بوده و در این خصوص هیچ‌گونه اقدامی صورت نگرفته است، هم در شهرستان بوئین‌زهرا و هم در شهرستان آوج و تخصیص اعتبار برای پروژه‌های ملی بوئین‌زهرا به ساوه و آوج به رزن که پروژه ملی تعریف شده‌اند نیازمند است. من از همه وزیران محترم تقاضای شفاف‌سازی درخصوص پرداخت حقوق و دستمزد و علی‌الخصوص جناب آقای شریعتمداری درخصوص شرکت شستا و صندوق بازنشستگی و رسیدگی به وضعیت نامطلوب شرکت آپاداناسرام را با توجه به مشکلات این شرکت خواستارم. جناب آقای شریعتمداری! چرا که اگر تمام خطوط شرکت آپاداناسرام راه‌اندازی گردد بالغ بر (3000) نفر مشغول به کار می‌شوند و معضل بیکاری در استان قزوین و شهرستان بوئین‌زهرا مرتفع می‌گردد. جناب آقای شریعتمداری! شرکت آپاداناسرام برند ملی و در خاورمیانه جزء بهترین‌ها است. اگر (25) خط این شرکت راه‌اندازی شود، اگر از فسادهای موجود در شرکت‌های زیرمجموعه جلوگیری شود، قطعاً و قطعاً می‌توانیم در زمینه رفع مشکلات و بیکاری اقدام کنیم و از همه معضلات و مشکلاتی که این جامعه عظیم کارگری دارند جلوگیری کنیم. من از حضرت‌عالی تقاضا دارم همچنین جهت مساعدت به این شرکت و راه‌اندازی خطوط این شرکتی که برند ملی و در خاورمیانه نمونه است اقدام نمایید. «اللهم ا‌حفظ‌ قائدنا امام خامنه‌ای».

اکبر رنجبرزاده
تشکر از جناب آقای بابائی‌صالح به خاطر رعایت وقت. از جناب آقای محمدابراهیم رضائی نماینده محترم خمین دعوت می‌کنیم، هفت دقیقه در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

محمدابراهیم رضائی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر امام و شهدا و سلام و درود بر رهبر عظیم‌الشأن و ملت سرافراز ایران. انقلاب اسلامی ایران میوه مکتب علوی و حسینی و زینبی است و همیشه عزیز و سربلند و پایدار است. هیچ دشمنی نمی‌تواند آن را خفیف و ذلیل کند. ممکن است در رنج و سختی بیفتد، ولی ذلت نمی‌پذیرد. این ملت معلمی دارد چون زینب (سلام‌الله‌علیها) که وقتی در مقابل ترامپ زمان یزید قرار گرفت، رو به یزد کرد و گفت تو را کوچک و حقیر می‌بینیم. در حالی که سر عزیزانش بر سر نی و خود و همراهان در اسارت شقی‌ترین انسان‌ها بود. ملت تربیت‌یافته مکتب زینب (سلام‌الله‌علیها) از همه مسئولان انتظار دارند این‌گونه باشند و هرگز نمی‌پذیرند که مسئولان مرعوب بوده یا دل در گرو غرب داشته باشند. چون میراث‌شان برای ملت خفت و ذلت و حقارت خواهد بود. این تجربه تاریخی و غیرقابل انکار روزگار ماست. حاکمان آمریکا آرزو دارند ملت ایران نتواند جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب را ببینند، اما به کوری چشم ترامپ و همه دشمنان ایران ملت با شکوه‌ترین جشن‌های خود را امسال خواهد گرفت و یک شکست و ناکامی دیگر بر لیست شکست‌های آمریکا اضافه خواهد شد. مردم ایران با سربلندی و افتخار از جنگ اقتصادی پیروز خواهد گذشت. محور آمریکایی ـ عبری ـ عربی تلاش می‌کند مسأله فلسطین به فراموشی سپرده شود، اسرائیل و ارباب پلیدش آمریکا بدانند که فلسطین روز به روز قوی‌تر و توانمند‌تر از گذشته ظهور خواهد کرد و جوانان مؤمن و انقلابی حماس و جهاد اسلامی در محور مقاومت تمامی رؤیاهای شما را برهم زده و شیشه عمر شوم صهیونیست‌ها را خواهند شکست، ان‌شا‌ءالله. همچنان که در جنگ دو روزه آثار نابودی اسرائیل نمایان گردید. نمایندگان عزیز، وزرا و سران قوا! اگر همه با هم متحد و منسجم و امیدوار به نصرت الهی باشیم همانند دوران دفاع مقدس از تهدید و تحریم و جنگ روانی و اقتصادی دشمنان سربلند عبور خواهیم نمود. خداوند نیز چراغ هدایت فراوانی را در مقابل‌مان روشن خواهد نمود. از جمله امروز شاهدیم به برکت وجود جوانان خلاق و اندیشمندان و متفکران و حرکت خودجوش آنها در تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان، علی‌رغم حمایت اندک و پشتیبانی‌های ضعیف از آنها شاهد طلوع فجر و درخشش و نوآوری و خلاقیت در عرصه‌های علمی و پژوهشی و شکوفایی صنعت و اقتصاد کشور خواهیم بود. اگر دولت و مجلس حمایت از آنها را در تقدم و اولویت‌ها قرار دهد بی‌شک به زودی کشور بیمه مجاهدت آنها خواهد شد و تهدیدهای مربوطه را به فرصت تبدیل خواهند نمود. برای استمرار این حرکت مبارک جوانان خلاق و شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت همه‌جانبه قرار گیرند. اقتصاد به مردم واگذار گردد، سایه سنگین سیستم اداری دولت از سر اقتصاد رفع گردد. راه برای تولید ثروت توسط مردم هموار گردد. این امور نیاز به تدبیر داشته و با کمترین هزینه قابل تحقق است. برای مثال صنعت خودرو که امروز نمادی از تحقیر صنعت کشور است با تدبیر وزیر محترم که اقدام به فراخوانی جوانان خلاق نموده، اگر استمرار یابد و به نحو مناسبی حمایت شود حتماً به زودی شاهد رفع مشکل خودرویی کشور خواهیم بود، که باید از این تدبیر تقدیر گردد. موضوع دیگر در لایحه بودجه گفته می‌شود منطق اداره کشور را نشان می‌دهد. سالهاست که در مجلس شاهد ناکارآمدی نظام بودجه‌ریزی هستیم، ولی در عمل هیچ تغییر و تحولی در آن صورت نمی‌گیرد و همیشه این مسیر ناموفق تکرار می‌گردد و می‌توان گفت اگر این مسیر تغییر نکند تا صد سال دیگر هم مشکلات رفع نخواهد شد. علت آن است که اولاً تدوین بودجه حول محور سیاست‌های ابلاغی شکل نمی‌گیرد، بنابراین اهداف کلی محقق نمی‌شود. ثانیاً برای ظرفیت‌های مردمی نقشی قائل نیست و متکی به نفت و درآمدهای حاشیه‌ای آن است. لذا آسیب‌پذیر و محدود است و همین عامل موجب شده دیوانه‌ای مثل ترامپ برای ایجاد اخلال در آن طمع نماید و آن را رخنه آسیب به ملت ایران ببیند. از مجلس، اقتصاددانان ملی و دولت انتظار می‌رود مدل مناسبی را طراحی و کشور را برای همیشه از این گرفتاری رها نمایند. از موضوعات مهم دیگر اینکه سال‌ها است از طرف مقام معظم رهبری سیاست‌های کلی و هدایتی برای اداره کشور تصویب و به قوای مختلف جهت اجرا ابلاغ شده، ولی در مسیر اجرا یا اجرا نشده،‌ یا ناقص اجرایی شده که این موضوع به کشور، ملت و نظام خسارات‌ جبران‌ناپذیری وارد نموده است. مثلاً در کوتاهی چند دهه دولت‌ها و مجالس در اجرای سیاست‌های اصل (44)، کوتاهی دولت در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های جمعیتی و سایر سیاست‌ها و تدابیر و دستورات قوا به ویژه کم‌کاری در توسعه مناسبات با همسایگان و کشورهای شرقی و بی‌اعتمادی به غربی‌ها که کاملاً‌ برعکس عمل شده و آسیب‌های جدی به منافع ملی وارد ساخته است. دولت و مجلس باید عبرت بگیرند و از این روند غلط و کوتاهی‌ها توبه کنند و به تکلیف الهی خود به نحو شایسته عمل نمایند. این امر نشان می‌دهد که اعمال نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های ابلاغی بسیار ضروری است، تا میزان خطرها، کم‌کاری‌ها و انحرافات احتمالی به موقع نشان داده شود و جبران گردد تا این‌گونه شاهد خسارات نباشیم و میزان اهمال و کم‌کاری دستگاه‌ها شفاف گردد. به همین دلیل از هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت حمایت نموده و همکاری دقیق مجلس را با این هیأت خواهانیم. والسلام علیکم و رحمه الله

علی مطهری
متشکریم.

اکبر رنجبرزاده
تشکر از جناب آقای رضائی نماینده محترم خمین. از ناطقان محترم اضطراری دعوت می‌کنیم، برای ارائه نطق پنج دقیقه‌ای در خدمت جناب آقای شکور پورحسین‌شقلان نماینده محترم پارس‌آباد و شقلان باشیم، بفرمایید.

شکور پورحسین شقلان
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با درود و سلام به ساحت معنوی رهبر معظم انقلاب و آرزوی طول عمر بابرکت و باعزت برای ایشان و همچنین با عرض سلام به محضر شریف ملت بزرگ ایران مخصوصاً مردم نجیب و سختکوش حوزه انتخابیه‌ام مغان و با آرزوی توفیق روزافزون برای همکاران صدیق و شریف در مجلس شورای اسلامی و طلب استمرار توفیق دولت خدمتگزار. همانطور که رهبر معظم انقلاب حسب ذکاوت الهی خویش در بیانات گوهربار اخیرشان فرمودند، به نظر می‌رسد تقدیم بودجه سال 98 با شرایط خاصی کشور که ناشی از اعمال تحریم‌های شدید ظالمانه نظام سلطه می‌باشد، همسویی کامل ندارد و نیازمند بازنگری جدی و توجه کامل به ریشه‌کنی مقوله‌هایی همچون فقر، فاصله طبقاتی،‌ بیکاری و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌باشد. مسأله دوم که متأسفانه اخیراً شاهد بی‌حرمتی به یکی از همکاران محترم مجلس بودیم و در فضای مجازی به صورت تقطیع و تحریف‌شده انتشار یافته و حملات تخریبی گسترده‌ای را علیه شأن نمایندگی و مجلس متوجه نمود، به عنوان یک عضو کوچکی از خانه بزرگ ملت اعلام می‌دارم با الهام از آموزه‌های متعالی دین مبین اسلام و مطابق آیه شریفه «و لقد کرمنا بنی‌آدم» کرامت انسانی هر فرد فارغ از جنس، رنگ، نژاد و پست و مقام و موقعیت آن فرد واجب‌الرعایه می‌باشد. اما از دولت محترم این انتظار می‌رود که نماینده به عنوان نماد و سمبل اراده جمعی ملت و ناظر تعیین‌شده از سوی ملت بر رفتار دولت هم در مقابل مردم پاسخگو باشد. احترام به یک نماینده احترام به جمیع مردم حوزه انتخابیه و توهین به وی توهین به عموم انتخاب‌کنندگان تلقی می‌شود. از هیأت‌رئیسه و همکاران محترم و حتی مقامات عالی دولت انتظار داریم نسبت به حفظ شأن و جایگاه نماینده و سمت نمایندگی بیش از این اهتمام لازم را مصروف دارند. از ریاست محترم جمهوری تقاضا دارم در سفر قریب‌الوقوع‌شان به استان اردبیل، سفر به شهرستانهای پارس‌آباد و بیله‌سوار را جهت بهره‌برداری از سرمایه‌گذاری‌های انجام‌یافته که مخصوصاً در شرایط فعلی کشور استراتژیک‌ترین طرح قابل بهره‌برداری استان به این دو شهرستان مربوط می‌باشد از یاد نبرده و در حین سفر ضمن بازدید از محرومیت‌ها و مشکلات زاید‌الوصف دیرینه شهرستان‌ها با صدور دستورات لازم نسبت به رفع نواقص از جمله صدور دستور تأمین آب پروژه (62) هزار هکتاری پایاب سد خداآفرین که به دلیل تقلیل سهم حقآبه استان به (36) هزار و (700) هکتار کاهش یافته، اقدام لازم را معمول فرمایند. از دولت محترم انتظار دارم نسبت به چگونگی واگذاری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان قبل از اینکه این واگذاری هم مثل سایر واگذاری‌ها و خصوصی‌سازی دولت تبدیل به یک بحران ملی و فراگیر شود، شفاف‌سازی نمایند. در مزایده‌ای که برگزار شده عموم مردم مغان نسبت به قیمت واگذاری و حجم مبلغ تعیین‌شده برای شرکت کشت و صنعت اعتراض داشته، ناراضی و شاکی می‌باشند. در حالی که امروز زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که علی‌رغم این همه اعتراضات با از دور خارج کردن برنده نفر اول مزایده، امروز حداقل به قیمت (100) میلیارد تومان کمتر از قیمت قبلی در حال واگذاری به نفر دوم هستند. به نمایندگی از مردم مغان اعلام می‌کنم مردم مغان خواهان واگذاری این شرکت در قالب یک شرکت تعاونی فراگیر توسعه مغان به خود مردم می‌باشند. از وزیر محترم کشور برای چندمین‌بار تقاضا دارم دستور فرمایید به صورت جدی پیوست‌های امنیتی و اجتماعی فروش کشت و صنعت مغان و نظام بهره‌برداری پایاب سد خداآفرین تدوین و ارائه گردد. متأسفانه بی‌توجهی به این امر اخیراً باعث از بین رفتن جان یک انسان بی‌گناه شد. ساماندهی عشایر و رفع تداخلات ارضی شرکت‌های دولتی و کشاورزان و دامداران محلی با یکدیگر به صورت یک استخوان لای زخم چندین سال است که لاینحل باقی مانده است. نسبت به حل این مشکل اقدام عاجل به عمل آید. سن دست‌نخوردگی جاده‌های مغان از سن کهنسال‌ترین شهروندان مغان نیز بیشتر است که قتلگاه بودن آن جاده‌ها علاوه بر نارضایتی و ناراحتی شدید اهالی محترم مغان، لقلقه زبانی شهروندان سایر کشورها من‌جمله شهروندان جمهوری آذربایجان شده، این امر زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست. بیمارستان پارس‌آباد (11) سال است که در حال احداث است. از وزیر محترم بهداشت می‌خواهیم نسبت به رفع نواقص و افتتاح آن به قید فوریت اقدام نماید. از وزیر محترم جهادکشاورزی تقاضا دارم وزیر محترم نیرو را توجیه بفرمایند که در شرایط بحرانی فعلی کشور بیش از هر چیزی به امنیت غذایی نیازمند است و برای تضمین امنیت غذایی تخصیص آب باید به زمینی صورت پذیرد که بازده آن و حاصلخیزی خاکش پنج تا ده برابر بیشتر از سایر خاک‌ها می‌باشد. در این صورت فقط مغان است که با تخصیص آب بیشتر می‌تواند امنیت غذایی کشور را تضمین نماید. بنابراین وزیر محترم نیرو باید حقآبه مغان را به مغان برگرداند. متشکرم.

اکبر رنجبرزاده
تشکر از جناب آقای پورحسین‌شقلان. از جناب آقای دکتر سیدکاظم دلخوش نماینده محترم صومعه‌سرا دعوت می‌کنیم، به مدت پنج دقیقه در خدمت شما هستیم،‌ بفرمایید.

سیدکاظم دلخوش اباتری
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «بسم رب الشهداء و الصدیقین و الصالحین». اولاً هفته معلولین را به عزیزانی که در این جرگه قرار دارند تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم که همیشه سلامت و تندرست باشند. همچنین خواهشم از همکاران این است که در ارتباط با آتش‌نشانان و رفتگران شهرداری که طرح در مجلس است، کمک کنیم که این عزیزان از بلاتکلیفی خارج شوند. نکته دیگری که لازم است خدمت همکاران عزیز عرض کنم، دوستان! امام فرمود که «مجلس عصاره فضایل ملت است». ما هم خودمان باید حرمت و شأن مجلس را حفظ کنیم و این‌طور نباشد که این تریبون مقدس را برای خودمان تریبون تبلیغاتی قرار بدهیم. ما بعضی از دوستان را می‌بینیم نطق‌هایی می‌کنند که شأن کل مجلس را زیر سؤال می‌برند. اینکه یک نماینده‌ای اگر در حوزه انتخابیه‌اش پاسخگوی مردم نیست، اینکه در حوزه انتخابیه‌اش فشاری بر دوشش نیست نباید همه نمایندگان را در مظان قرار بدهد و باعث شود این فضای مجازی ناسالم که من سه سال است دارم عرض می‌کنم فضای مجازی خوب است، ولی فضای مجازی ناسالم آقایان مسئولین، آقایانی که مقام معظم رهبری شما را برای اصلاح این بخش انتخاب کرد! چرا توجه نمی‌کنید؟ امروز همه خانواده‌های ایرانی در معرض خطر هستند. برخلاف آیات و روایات قرآن و جایگاه مؤمنین و مسلمان‌ها، متأسفانه‌ بعضی‌ها هر روز به مشکلات دامن می‌زنند. اینجا خانه ملت است، اینجا محل تصمیم‌گیری برای ملت ایجاد شده، مجلس یکی از ارکان نظام است، اگر مجلس آسیب ببیند چه از طرف ما به عنوان نماینده و چه از طرف بیرون بعضی از افرادی که شیطنت می‌کنند، قطعاً در مملکت سنگ روی سنگ بنا نمی‌شود. خواهش من این است، همه دوستان، آنهایی که پشت تریبون می‌آیند مشکلات حوزه‌شان را بگویند، مشکلات مردم را بگویند. بنده دارم به شخصه عرض می‌کنم همه شما این‌طوری هستید، قطعاً همه شما امروز بخش زیادی از مشکلات‌تان را درگیر مسائل اجرایی مردم هستید، مشکلات اقتصادی مردم، مشکلات معیشتی مردم، مشکلات درمان مردم و امثال اینها. مردم جا و مأمنی جز شما ندارند. حتی بعضی از دستگاه‌های اجرایی مشکلات مردم را به سمت شما سوق می‌دهند. دیگر ما نباید همدیگر را اینجا مورد خطاب نادرست قرار بدهیم. اگر ما خدای‌ناکرده از این تریبون درست استفاده نکنیم قطعاً در بیرون عواملی که سوءاستفاده می‌کنند خصوصاً در فضاهای مجازی این سوءاستفاده‌ها را ادامه می‌دهند. من در استان گیلان سه سال پیش به مسئولین اعلام کردم، در همین پشت تریبون به وزیر اطلاعات اعلام کردم که مگر می‌شود در کشوری مثل چین (1) میلیارد و (600) میلیون جمعیت کسی به کسی دیگر در فضای مجازی توهین نمی‌کند، ولی اینجا در فضای مجازی به مقدسات و خدمتگزاران و مجلس و قوای مختلف توهین می‌شود. ما باید این حرمت را نگه داریم. هرچند وفادار به آیینه کمند با آینه باش آینه‌ها محترمند هرگز به حریم امن ساحل نرسند آنان که خلاف راه مجلس بروند خواهش من از دوستان این است، از هیأت‌رئیسه هم می‌خواهم بی‌حالی نداشته باشند. هیأت‌رئیسه مجلس باید ساماندهی کند، جلسات بگذارید، بنشینید، اگر لازم است بنده دلخوش آموزش ببینم که چطور پشت این تریبون با مردم صحبت کنم همان روش را پیش بگیرند، حرمت نمایندگان برای این کشور لازم‌الاجرا است، اینها نماینده مردم هستند، مردم اکثریت به اینها رأی دادند، نباید نماینده‌ای بیاید بحث حقوق و مسائل دیگری که غالباً هم حرف‌های کذب و برای مسائل انتخاباتی است مطرح شود. هر کسی می‌خواهد با ما بیاید از (6)‌ صبح تا (12) شب با بخش زیادی از نمایندگان ببینید که به نمایندگان چه دارد می‌گذرد. چرا در جامعه تشویش اذهان ایجاد می‌کنید؟ خواهشم این است این نکته را، از مردم هم می‌خواهم واقعاً اگر احساس می‌کنید بنده دلخوش ارزش این جایگاه را ندارم چرا رأی می‌دهید که امروز دچار مشکلات بشوید؟ (نایب‌رئیس ـ متشکریم آقای دلخوش، خیلی ممنون) این یک نکته. نکته دیگر هم خواهشم این است که جهادکشاورزی مشکلات زمین‌های کشاورزی و منابع طبیعی را حل کند، مشکل قیر را دوستان شما رأی دادید، (9) ماه از سال گذشته، دستگاه‌های نظارتی و بازرسی بارها گفتند چه دارند می‌کنند؟ قیر امروز هنوز به شهرستان‌ها تحویل نشده است. خواهشم این است که مشکلات را ان‌شا‌ءالله پیگیری بفرمایید. ممنونم.

علی مطهری
تشکر می‌کنم. نتیجه آرای انتخاب ناظر در هیأت امنای مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی: آرای أخذشده (137) رأی، جناب آقای اردشیر نوریان با (121)‌ رأی به عنوان ناظر در هیأت امنای مؤسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی انتخاب شدند. برای ایشان آرزوی توفیق می‌کنیم. کمیسیون امنیت ملی هم در محکومیت صدور قطعنامه حقوق بشری توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد بیانیه‌ای صادر کرده‌اند که البته چون طولانی است ما نمی‌توانیم قرائت کنیم، ولی به هر حال اشاره کرده‌اند که ایران کشوری است که قربانی تروریسم بوده و حقوق بشر بیشتر از هر جا در ایران توسط مخالفان آن ضایع شده و کمیسیون صدور این قطعنامه را اقدامی مبتنی بر استانداردهای دوگانه دانسته و محکوم کرده است. تشکر می‌کنیم.

محمد علی وکیلی
آقای رئیس! اخطار و تذکر دارند.

علی مطهری
بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای کوهکن اخطار هفتادوپنجی دارد.

علی مطهری
آقای کوهکن! اسم‌تان در فهرست نیست، آن دفعه هم سر و صدا کردید، در حالی که اساساً اسم‌تان در نوبت نبود. حالا به خاطر قضیه اصفهان بفرمایید.

محسن کوهکن ریزی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر مطهری ببینید! من پنج دقیقه را صحبت می‌کنم، ماده (75) را می‌خوانم: «اگر در جلسه رسمی ضمن نطق یا مذاکره صریحاً یا تلویحاً نسبت سوئی به یکی از نمایندگان داده شود یا عقیده و اظهار او را برخلاف جلوه دهند» که اینجا عرض می‌کنم «و نماینده مذکور برای رد آن نسبت به رفع اشتباه در همان جلسه یا جلسه بعد» اختیار اینکه تذکر در آن جلسه یا جلسه بعد بدهد با تذکردهنده است، نه هیأت‌رئیسه. «اجازه نطق بخواهد بدون رعایت نوبت»، تأکید می‌کنم: «بدون رعایت نوبت تا پنج دقیقه اجازه نطق دارد». آقای مطهری! من چندین بار این لوح را زده‌ام پاک کرده‌اند. عزیزان هیأت‌رئیسه که آنجا نشسته‌اند مسئول این هستند، من جهت استحضار دوستان می‌گویم، در دو ردیف مربوط به تذکر آیین‌نامه‌ای اگر (75)‌ زد ولو لوح را پاک کنند، چون دیده‌اند باید به شما بگویند (75) است، مذاکرات را قطع کنید و او صحبت کند. کاری نکنید که من ناچار شوم یا دوستان دیگر برای احقاق حقشان فریاد بزنند، این نکته اول. نکته دوم؛ جناب آقای پزشکیان اعلام کردند که نمایندگان اصفهان استعفایشان را پس گرفته‌اند. این خلاف است، هیچ‌یک از (19) نفر از نماینده استعفایمان را پس نگرفتیم. ما بیرون بودیم، دو نفر از عزیزان هیأت‌رئیسه آمدند گفتند امروز چهارشنبه است، عدد به حدنصاب نمی‌رسد. ما براساس مسئولیت شرعی که عدم حضور ما باعث شود که مجلس تعطیل شود، تعدادی از دوستان با رأی اکثریت عزیزان آمدیم که جلسه بتواند ادامه پیدا کند. نکته بعدی این است، من خدمت برادر عزیزمان آقای پزشکیان یادداشت دادم، عزیزان و سروران من مطالبی را فرمودند، من به همان اندازه که بنده اگر قرار است نسبت به مردم اصفهان حساس باشم، به خوزستان، چهارمحال و همه جا حساس هستم. برادر عزیز من حاج‌آقای ناصری‌نژاد سرور من اینجا است، من یک ماه قبل عکسی را نشان دادم خود ایشان متأثر شد. مسئولیت ما کشوری است، ما دقیقاً آن چیزی که آقای پزشکیان می‌گوید امتیاز می‌خواهند، اصلاً استعفای ما برای این است که چرا امتیاز دادید؟ عزیزان من، برادران عزیز، خواهران گرامی! وقتی (19)‌ نفر از همکاران شما استعفا می‌دهند بدانید کارد به استخوان‌شان رسیده، این شتر امکان دارد در خانه شما هم بخوابد. ما باید بیاییم ببینیم چگونه می‌شود مشکل را حل کرد. آقای رئیس‌جمهور دیروز روی نامه ما دستور رسیدگی و تشکیل یک ستاد احیا داده، آیا اگر شما مشکلی را منعکس کنید و دولت یا رئیس‌جمهور بگوید رسیدگی کنید، امتیازخواهی است؟ آیا اگر چنانچه ما دنبال ردیفی برای ساماندهی آب شرب (5/5) میلیون، والله (5/5) میلیون جمعیت استان مشکل آب دارند. مرکز پژوهش‌ها اینجا تذکر داد، اول تنش آبی مربوط به استان اصفهان است، کشاورزان و باغداران ما دیگر اصلاً از هستی ساقط شدند. الان بحث ما بحث آب است. عزیزان چهارمحالی و خوزستانی! ما دنبال انتقال آب حوزه به حوزه نیستیم. ما هم با شما معتقدیم اولویت اول آب است، ما امروز آمدیم، ما پنج، شش نفر نمایندگان استان اصفهان به جلسه آمدیم که مردم ایران بدانند جلسه‌ای که با هزینه بالا اداره می‌شود به خاطر عدم حضور ما تعطیل نشود. استعفای ما هست، اگر این وضعیتی که پیش آمده و دستور رسیدگی که دادند رسیدگی نکنند، طبیعی است و خواهش می‌کنیم استعفای ما را در دستور بگذارید و بعد هم خواهش می‌کنم به هر (19) نفر استعفا رأی بدهند که ما برویم و دیگر مسئول نباشیم.

علی مطهری
متشکریم. آقای کوهکن! البته ماده (75) می‌گوید اگر نسبت سوئی به یکی از نمایندگان داده شود، در حالی که نسبت سوئی به شما داده نشده بود، ما حتی می‌توانستیم اجازه تذکر شما را هم ندهیم، ولی حالا به خاطر مسأله اصفهان اجازه دادیم، این یک مطلب. یکی دیگر هم اینکه صحبت آقای پزشکیان این بود که اگر کسانی بخواهند استعفا را ابزاری برای گرفتن امتیاز کنند و عدالت رعایت نشود کار بدی است. ایشان این را گفت و اینکه ممکن است دیگران هم بخواهند این کار را انجام بدهند. بنابراین ایرادی به حرف ایشان نبود. ولی اگر شما همچنان اصرار به استعفا دارید طبیعتاً باید اعلام وصول شود. منتها در آیین‌نامه است که رئیس مجلس باید اعلام وصول کند و ظرف یک هفته فرصت دارید اینجا بیایید توضیح بدهید و طبق آیین‌نامه عمل شود.

اردشیر نوریان
چرا خلاف آیین‌نامه عمل می‌کنید؟ چرا استعفایشان را مطرح نمی‌کنید؟

علی مطهری
آقای نوریان! دیگر ادامه ندهید.

اردشیر نوریان
اگر استعفا دادند بیایند استعفایشان را بدهند.

علی مطهری
آورده‌اند. من عرض کردم.

اردشیر نوریان
الان تذکر ایشان چه بود؟ هفتادوپنجی بود؟

علی مطهری
ایشان یک توضیحی داد، اشکالی ندارد. ببینید! اگر من مجاز بودم استعفایشان را اعلام وصول کنم می‌کردم، ولی چون می‌گوید رئیس مجلس اعلام وصول کند، خیلی ممنون و تشکر.
7 اعلام وصول تقاضای استیضاح آقای محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی

علی مطهری
آقای یوسف‌نژاد بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
آقای رئیس! اولاً یک اعلام وصول استیضاح داریم. ـ طرح استیضاح وزیر محترم جهادکشاورزی جناب آقای مهندس حجتی که طی گزارش شماره (81972) مورخه 27/9/1397 کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی پس از بررسی‌های لازم مطابق ماده (221) آیین‌نامه داخلی مجلس با تعداد (44) امضای نمایندگان محترم تقدیم هیأت‌رئیسه گردیده که اعلام وصول می‌شود، مطابق ماده (223) آیین‌نامه داخلی مجلس وزیر محترم حداکثر ظرف مدت ده روز موظف به حضور در مجلس و ارائه توضیحات در جلسه علنی مجلس خواهد بود.
8 تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

علی مطهری
آقای یوسف‌نژاد! تذکرات را بخوانید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور: ـ آقایان: روح‌الله حضرت‌پور‌طلاتپه (ارومیه) و جهانبخش محبی‌نیا (میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص انجام برنامه‌ریزی و اعمال مدیریت مؤثر وزارت جهادکشاورزی برای بحث صادرات و مصرف محصولات کشاورزی تولیدی سیب استان آذربایجان‌غربی. ـ آقای سیدهادی بهادری (ارومیه) به اتفاق چهار نفر از همکاران به وزیر کشور درخصوص پرداخت حقوق کارکنان شهرداری ارومیه که شش ماه عقب مانده است. ـ آقای علی‌محمد شاعری (بهشهر، نکا و گلوگاه) به وزرای نیرو و کشور درخصوص اینکه به چه علت اجرای پروژه مهم تأمین آب شرب مردم شریف شهرهای بهشهر، نکا، گلوگاه، خلیل‌شهر، رستم‌کلا و (80) روستای منطقه را متوقف نموده‌اید؟ ـ آقای حبیب‌اله دهمرده (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه متأسفانه در اثر عدم استاندارد سیستم گرمایشی یک مدرسه در زاهدان حادثه دلخراش آتش‌سوزی تعداد زیادی از خانواده‌های بزرگوار را داغدار نموده که بسیار متأثر شدیم. خواهشمند است دستور فرمایید در اسرع وقت به موضوع رسیدگی و گزارش آن به مجلس تقدیم گردد. ـ آقای امیر خجسته (همدان و فامنین) به وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و اطلاعات درخصوص توجه جدی به فعالیت سایت‌های ارائه‌دهنده خدمات و کالا و کنترل قیمت‌های ارائه‌شده در این سایت‌ها با هدف کاهش التهاب بازار. به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص لزوم توجه جدی به مقابله با مؤسسات مالی غیرمجاز و رعایت آن. ـ آقای محمدحسین قربانی (آستانه‌اشرفیه) به وزیر نیرو درخصوص فرسودگی شدید شبکه برق شهرستان آستانه اشرفیه و مشکلات عدیده مردم در تأمین برق. ـ آقای احد آزادی‌خواه (ملایر) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص علت این همه بی‌عدالتی در نظام پرداخت یارانه نقدی. ـ آقای شمس‌الله شریعت‌نژاد (تنکابن، رامسر و عباس‌آباد) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی را برای بهره‌گیری از مزیت‌ها و استعدادهای طبیعی شمال کشور تسهیل نمی‌کنید؟ به وزیر نیرو درخصوص اینکه چرا اقدام مؤثری درخصوص لایروبی رودخانه‌های پرآب و پرشیب غرب استان مازندران نمی‌کنید؟ ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص لزوم نظارت بر باشگاه‌های ورزشی و برخورد جدی با مواردی که اقدام به آموزش و تبلیغ موارد غیراخلاقی می‌کنند. به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص لزوم نظارت بر قیمت داروها و جلوگیری از افزایش قیمت آنها با توجه به تخصیص ارز دولتی (4200)‌ تومانی به دارو. ـ آقای علیم یارمحمدی (زاهدان) به اتفاق هشت نفر از همکاران به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه به چهار نفر از دانش‌آموزان مدرسه اسوه زاهدان که در اثر آتش‌سوزی دچار سوختگی شدید شده‌اند رسیدگی کنید. ـ آقای علی ساری (اهواز، باوی، حمیدیه و کارون) به وزرای اطلاعات و کشور درخصوص علت ادامه بازداشت کارگران گروه ملی فولاد. ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تسریع در معرفی ریاست سازمان تأمین‌اجتماعی کشور. ـ آقای منصور مرادی (مریوان و سروآباد) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص دلیل عدم اجرای (25) درصد مناطق جنگی برای کارکنان. به وزیر آموزش و پرورش درخصوص دلیل پایین بودن سرانه آموزش کمتر از نیم‌متر در آموزش و پرورش مریوان. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص دلیل عدم نصب گاردریل در جاده‌های مریوان و سروآباد. ـ آقای سیدمحمدباقر عبادی (بیرجند، درمیان و خوسف) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا دولت به بی‌عدالتی‌های دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه رسیدگی نمی‌کند. ـ آقای عبدالغفور ایران‌نژاد (چابهار، نیکشهر، کنارک و قصرقند) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص اینکه در راستای عدالت‌محوری سهم مردم شهرستان چابهار در بخش سرمایه‌گذاری و اشتغال در منطقه آزاد چابهار کجاست؟ ـ آقای نبی هزارجریبی (گرگان و آق‌قلا) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه پتروشیمی گلستان ده سال است که نیمه‌کاره رها شده است، آشوب کاسپینی دیگر در راه است. ـ آقای محمدنعیم امینی‌فرد (ایرانشهر، سرباز، دلگان، بخشهای بنت، فنوج، آشار، لاشار و آهوران) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه ضمن عرض تسلیت به خانواده‌های داغدار سانحه دلخراش آتش‌سوزی در زاهدان که منجر به فوت سه نوگل معصوم و بی‌گناه تاکنون شده و عدم اهتمام جدی و نظارت مؤثر آموزش و پرورش در استانداردسازی فضاهای آموزشی در سطح استان سیستان و بلوچستان، تقاضای رسیدگی دارند. ـ آقای علی بختیار (گلپایگان و خوانسار) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص توجه به حقوق و مزایای بازنشستگان کشوری و لشکری و تأمین‌اجتماعی.
9 اعلام وصول (2) فقره طرح

علی مطهری
یک اعلام وصول داریم، آقای رحیمی بفرمایید.

علیرضا رحیمی
دو فقره اعلام وصول داریم. تعداد دو فقره طرح نمایندگان به صورت عادی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح اصلاح تبصره ماده (61)‌ قانون مدیریت خدمات کشوری. ـ طرح به‌کارگیری نیرو در پست‌های بلاتصدی ادارات در استانهای مرزی.
10 تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

علی مطهری
تذکرات شفاهی را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای کمالی‌پور بفرمایید.

هادی قوامی
تذکرات روز را بخوانید.

یحیی کمالی پور
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم به محضر همه ملت شریف ایران و مردم نجیب شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد عرض سلام و ادب و احترام دارم. اولین تذکر من به وزیر محترم جهادکشاورزی است. آقای وزیر! در تهیه نهاده‌های کشاورزی که به کشاورزان کمک چندانی نکردید و کشاورزان همچنان دوران بی‌سر و سامانی خودشان را پشت سر می‌گذارند. اما در فصل برداشت محصولات جنوب استان کرمان هستیم. آقای وزیر! در همین لحظه‌ای که من صحبت می‌کنم قیمت خیار سبز دسترنج کشاورزان نجیب و مظلوم جنوب استان کرمان کیلویی (1400) تومان، اما در پایتخت بین (6000) تا (8000) تومان خرید و فروش می‌شود. این تعارض و تفاوت قیمت چه توجیهی دارد؟ شما چه کاری را انجام می‌دهید و چرا تا به امروز که (40) سال از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی گذشته برای سر و سامان دادن به بخش کشاورزی کاری انجام نمی‌دهید؟ تذکر دوم من به هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی است. مطابق ماده (24) آیین‌نامه داخلی شما وظیفه دفاع و صیانت از اقتدار مجلس و شأن نمایندگان را دارید. چرا در مقابل این همه هجمه‌ای که از تریبون‌های رسمی و غیررسمی نسبت به مجلس و نمایندگان می‌شود سکوت کرده‌اید؟ اگر نماینده‌ای مشکل دارد شما وظیفه دارید با او برخورد کنید و به مردم اعلام کنید و اگر کسی من‌غیر حق نمایندگان و جایگاه مجلس را زیر سؤال می‌برد، باز شما وظیفه دارید که از این اقتدار و شأن دفاع کنید. تذکر سوم من به رئیس‌جمهور محترم است. اخیراً مرکز آمار رشد تورم را (15) درصد اعلام کرده است. من باید این را اعلام کنم، مرکز آمار کشور این شاخص را از کجا آورده؟ قیمت‌ها دو برابر، سه برابر و چند برابر،‌ چه کسی می‌خواهد در این شرایط به داد مردم برسد؟ متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
سرکار خانم پروانه مافی بفرمایید.

پروانه مافی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض تسلیت به خانواده‌های عزادار جان‌باختگان دانش‌آموز دختر در اتفاق دلخراش مدرسه زاهدان. با تذکر به وزیر آموزش و پرورش تذکرات را شروع می‌کنم. همان‌طور که استحضار دارید در بودجه سال 97 نسبت به تأمین امکانات و تجهیز مدارس خصوصاً در موضوع سوخت، مجلس بودجه مشخصی را تعیین کرد. لذا این موضوع باید به دقت بررسی شود و مقصرین مشخص و عزل شوند. تذکر دوم من به جناب آقای رئیس‌جمهور است، درخصوص جمعیت هلال‌احمر. ظاهراً در این جمعیت بین مدیران ایجاد دودستگی شده، بخشی سکوت، بخشی استعفا. افشاگری‌هایی هم صورت گرفته. البته شورای عالی هلال تشکیل شده و مسئولیت بررسی را به عهده گرفته است. این افشاگری‌های عمدتاً رسیدگی به تخلفات را متأسفانه نشانه نگرفته‌اند، به نظرم می‌رسد اگر بحث تخلفات باشد باید از مجاری قانونی پیگیری می‌شد، یعنی همین کاری که الان شورا دارد انجام می‌دهد و ورود نهادهای قانونی برای تدارک ساز و کارهای ویژه به این منظور باید در نظر گرفته می‌شد. این دعوا بیشتر برای طرفین به نظرم از نظر سرمایه اجتماعی بی‌اهمیت است، سرمایه هلال سرمایه‌ای است که حدود یک قرن برایش تلاش شده و امدادگران و اعضای بزرگ جمعیت هلال‌احمر در سرما و گرما این ویژگی و این شرایط را ایجاد کردند. لذا نباید چوب حراج به این سرمایه اجتماعی زد. تذکر بعدی من به صدا و سیما درخصوص مسائلی در ارتباط با مجلس است. امروز البته به اندازه کافی صحبت شد، من از نمایندگان محترمی که به آنها رأی دادیم در کمیته‌ای به این منظور در صدا و سیما شرکت کنند تقاضا دارم بجد بررسی کنند و مسائل صدا و سیما و روابط و شرایط‌شان را با مجلس برای ما در طی گزارشی بیان کنند. تذکر بعدی به آبفای استان تهران است که طی قراری که در دفتر رئیس آبفای استان تهران داشتیم درخصوص بودجه انتقال آب (نایب‌رئیس ـ متشکریم، وقتتان تمام شده خانم مافی) شهر پردیس، متأسفانه این هنوز محقق نشده و امیدوارم درمورد مترو اسلامشهر هم امسال در لایحه بودجه تخصیص لازم صورت بگیرد.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای تجری بفرمایید.

فرهاد تجری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده به وزیر محترم راه و شهرسازی است که اقدام تبعیض‌آمیز مدیرعامل راه‌آهن کشور که متأسفانه علی‌رغم اینکه همدان با استان کرمانشاه تجانس فرهنگی و تاریخی زیادی دارد و مردمان این دیار برای ما عزیز هستند و یک روزی فرمانداری کل از تابع کرمانشاه بوده، امروز در یک اقدام شاید تبعیض‌آمیز آمده به عنوان مرکزیت غرب کشور ابلاغی برای راه‌آهن همدان زده که انتظار داریم این روند اصلاح شود و مرکزیت غرب کمااینکه کرمانشاه است، ابلاغ با این عنوان باید زده شود. تذکر بنده به ریاست محترم جمهوری درخصوص اعمال قانون نسبت به پرداخت حقوق بسیجیان و رزمندگان معسر و نیروهای گمجن است. به وزیر محترم نیرو درخصوص جلوگیری از جا ماندن زمین‌های حاصلخیز شهرستانهای سرپل‌ذهاب، گیلانغرب و قصرشیرین و جلوگیری از حذف منابع آب طرح گرمسیری است که از جمله سدهای امام حسن، سد کلکوش، سد پاتاق در طرح گرمسیری که انتظار داریم این حتماً‌ مدنظر آقای وزیر و مجموعه باشد. تذکر بعدی بنده به وزیر محترم کشور است، علی‌رغم وجود زیرساخت‌های مناسب، سرمایه‌گذاری‌های زیادی که مردم در شهرهای مرزی استان کرمانشاه انجام دادند و به ویژه در قصرشیرین و خسروی، با وجود اینکه امنیت پایداری الان در عراق برقرار است، متأسفانه مرز خسروی کماکان بسته است و هیچ اقدام جدی از ناحیه دولتمردان برای باز شدن این مرز ندیدیم و انتظار داریم جدیت بیشتری انجام شود. بنیاد مسکن و بانک‌ها و وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص توجه بیشتر به حقوق مردم مناطق زلزله‌زده در برآورد خسارت‌ها و پرداخت و آزاد نمودن منابع تسهیلاتی و پرداخت آن به مردم انتظار است ان‌شا‌ءالله این مد نظرشان باشد، هم وزیر اقتصاد و هم بانک‌ها مکلف هستند که اقساط مردم مناطق زلزله‌زده را بعد از تکمیل پرداخت کنند. متأسفانه در این روند تقریباً وقفه‌ای ایجاد شده و انتظار داریم ان‌شا‌ءالله این روند اصلاح شود. تشکر می‌کنم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای آزادی‌خواه بفرمایید.

احد آزادی خواه
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خداقوت خدمت همکاران عزیز، عرض ارادت خدمت هموطنان عزیز ایران اسلامی. تذکر اول حقیر خطاب به وزیر محترم آموزش و پرورش؛ علت عدم اجرای بندهای (1) و (2) قسمت «الف» ماده (63) برنامه ششم توسعه را ما باید جویا شویم. آقای بطحایی! اجرای سند تحول بنیادین و نظام رتبه‌بندی فرهنگیان واقع قضیه یکی از مسیرهای نجات‌دهنده کشور ماست. ما کمتر از (1) میلیون نفر فرهنگی داریم، اگر به نیازمندی‌های اینها رسیدگی شود که نمایندگان در قانون برنامه ششم توسعه قانون تدوین کردند، رسمیت به قانون بدهیم، قانون را اجرا کنیم، عملاً به (15) میلیون نفر دانش‌آموز خدمات ارائه کردیم که تربیت و تمشیت آنها در اختیار فرهنگیان است. اگر والدین را در این گردونه شریک بدانیم که باید شریک بدانیم، جمعیتی بالغ بر (45) میلیون نفر از یک فقره قانون برنامه ششم توسعه بهره‌مند می‌شوند. آقای بطحایی! اجرا نشدن این، می‌دانیم شما می‌گویید ما کمبود بودجه داریم، پول نداریم، قبول، اما دولت محترم باید به این جمع‌بندی برسد که یک راه گره‌گشایی از آینده کشور اجرای نظام رتبه‌بندی است. (یوسف‌نژاد ـ متشکر). آقای دکتر! من تذکر دومم را سریع بگویم. وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی!‌ اکثر ما نمایندگان مرتب در هفته حضور در حوزه انتخابیه با مراجعینی مواجه هستیم که اینها یارانه نمی‌گیرند، بیچاره همه هم از قشر محروم و نیازمند هستند. آقای وزیر! این نظام یارانه که وحی منزل نیست که بفرمایید چون اسم‌شان در سامانه نیست نمی‌شود کاری کرد. قاعده این است هر ماه این سیستم بروزرسانی شود. به خدا سزاوار نیست نیازمندان ما از نظام یارانه بهره‌مند نباشند، بعد یک عده‌ای که حق‌شان نباشد بگیرند. این را چه کسی باید درست کند؟ تقاضای رسیدگی عاجل از جناب آقای شریعتمداری دارم.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای کواکبیان در یک دقیقه بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! این روزها خیلی بحث از تضعیف مجلس و در نظر نگرفتن جایگاه مجلس است که ان‌شا‌ءالله واقعاً حرمت امامزاده را خود متولی نگه دارد و هیأت‌رئیسه محترم با این برخوردهایی که برای تضعیف مجلس صورت می‌گیرد سوگند یاد کرده‌اند که رعایت کنند. اما من یک تذکر به مسئولین محترم نظارت بر بازار داشتم. ظاهراً هر چه دلار پایین بیاید قرار نیست قیمت‌ها پایین بیاید و هیچ نظارتی هم نیست. خدا شاهد است اس‌ام‌اس‌هایی برای ما می‌آید، شب یلدا حداقل آجیلی که مردم می‌خواهند برای این شب تهیه کنند هیچ نظارتی بر قیمت‌ها نیست. من از مسئولین ذی‌ربط خواهش می‌کنم که توجه کنند. واقعاً وقتی می‌گویند دلار به کانال (10) هزار تومان آمده است، سه برابر و چهار برابر شدن قیمت سایر اجناس و خدمات را هم دقت کنند و حتماً متناسب‌سازی کنند که مردم بتوانند ان‌شا‌ءالله روزگار خوشی را سر بگیرند. خیلی ممنون.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای گودرزی بفرمایید.

عباس گودرزی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم از وقتی که دادید تشکر می‌کنم. تذکر اول من به وزیر محترم جهاد است که تکرار هم شده، محدودیت‌هایی که برای کشت کشاورزان در نظر گرفته شده است. امروز ما شاهد کم‌بارشی هستیم، اما بارها اعلام شده با توجه به شناختی که ما از شرایط اقلیمی کشور داریم باید کشت جایگزین را برای اینها تعریف کنیم. باید خسارت وارده به اینها را جبران کنیم. الان ما در کل کشور شاهد این نگرانی از ناحیه کشاورزان هستیم، در حوزه انتخابیه بنده هم بارها تجمع کرده‌اند، تذکر داده‌اند، پیگیر بودند این وضعیتی که متأسفانه برای کشاورزان برای محدودیت‌های کشت اعمال شده، هزینه‌هایی که انجام دادند و الان اینها را محدود کردند باید وزارت جهادکشاورزی پیگیری کند. نکته دوم راجع به خسارت‌هایی که به بعضی از همین کشاورزان در این ایامی که البته ما خداوند را به خاطر بارش‌ها شاکریم، اما خسارت‌هایی به این کشاورزان عزیز وارد شده، توجه نمی‌کنند. صورت‌جلسه‌هایی هم تنظیم شده، ارسال هم شده، اما متأسفانه برای تأمین خسارت‌های آن تمهیدی اندیشیده نشده است. (یوسف‌نژاد ـ متشکر). آقای دکتر یوسف‌نژاد! تذکر آخر من تکمیل صحبتی است که آقای دکتر کواکبیان کردند. واقعاً گرانی کمر مردم را شکانده، دیگر جایی نیست که ما بخواهیم بگوییم حواس‌مان باشد. آقای دکتر مطهری! اما یک کمیته‌ای تشکیل شود، در ماه‌های پایان سال این گرانی شدید‌تر خواهد شد، کنترل شود تا فشار کمتری به مردم بیاید. والسلام علیکم و رحمه الله

علی اصغر یوسف نژاد
آقای منصوری بفرمایید.

محمدرضا منصوری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم در چند روز گذشته شاهد خبری کذب در فضای مجازی منتسب به اینجانب بودیم. پس از صحبت‌های بنده در رادیو اقتصاد که فایل صوتی آن موجود می‌باشد، اولین بار خبر کذب در سایت رادیو اقتصاد پخش گردید که همه سایت‌ها به عنوان خبر اول در داخل و حتی خارج از کشور استفاده نمودند. خبر کذبی که منتشر شد این بود که منصوری عضو کمیسیون صنایع گفته با توجه به تحریم‌ها می‌توانیم خودروهای کارکرده را از افغانستان وارد کنیم. از ریاست محترم صدای جمهوری اسلامی تقاضا دارم ضمن معرفی این شخص، انگیزه وی از این خبر کذب مشخص گردد و در صورت عدم برخورد با خاطی که خوراک خوبی برای مافیای خودرو درست نمود، در مراجع صالحه شکایت خود را پیگیری خواهم نمود. البته مناظره‌های اینجانب در صدا و سیما و برخورد با فساد در بازار خودرو که در دفاع از حق مردم بوده است مافیای خودرو را آزرده‌خاطر نموده است. طرح اینجانب برای ورود خودروهای دسته‌دوم در داخل خاک ایران و بنادر بوده که پس از هشت سال و بیشتر اسقاط می‌گردند و مردمی که در انتظار خودرو می‌باشند چرا این خودروها را اسقاط می‌نمایید؟ این طرح نه تنها یک دلار هم ارزبری ندارد، بلکه برای دولت می‌تواند با تعرفه‌ای که می‌گیرد درآمدزایی داشته باشد و عرضه خودرو را به بازار زیاد کند. مشخص است جریان مافیایی خودرو دوست ندارند که عرضه خودرو در بازار زیاد شود، یک ضرب‌المثل خارجی داریم که می‌گوید «هیچ‌کس به سگ لنگ سنگ پرتاب نمی‌کند» و این نشان می‌دهد که دفاع از حق مردم جلوی سودجویی عده‌ای را خواهد گرفت که بر همه وظیفه است اصلاح ساختاری و توزیع متناسب در درآمد برای اقشار مختلف فراهم گردد تا تهیه خودرو برای یک جوان به آرزو و آمال تبدیل نگردد. العزه‌لله ـ محمدرضا منصوری نماینده مردم شریف شهرستانهای ساوه و زرندیه

علی مطهری
تشکر می‌کنیم. آقای نوریان هم تذکر ماده (75) دارند. منتها ببینید! ما داریم به اذان نزدیک می‌شویم، جناب آقای نوریان! خیلی کوتاه بفرمایید، بعد هم یکی، دو تا تذکر از دستور روز را گوش می‌کنیم. آقای نوریان بفرمایید.

اردشیر نوریان
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر مطهری! من تشکر می‌کنم فرصتی دادید که من این موضوع را مطرح کنم. ببینید آقای دکتر! نکته اول من به هیأت‌رئیسه است. مسائلی که اخیراً راجع به استعفای جمعی از همکاران عزیز ما از استان اصفهان پیش آمده، هیأت‌رئیسه اگر روز اول به وظیفه‌اش درست عمل می‌کرد اساساً این موضوعات هم نه کشدار می‌شد و نه مسأله پیش می‌آمد. برادر عزیزم آقای کوهکن هم تذکر دادند، نه معترضین به این مسائل خدای‌ناکرده توهینی به نمایندگان همکار در اصفهان کردند، نه می‌کنند و نه خواهند کرد. بحث سر این است که یک امری اتفاق افتاده،‌ جمعی از همکاران ما درمورد یک مسأله‌ای اعتراضی دارند. همه روش‌های قانونی برای احقاق این حقوق موجود است. حرف ما نمایندگان چهارمحال و بختیاری و همین‌طور عزیزان و همکاران‌مان از استان خوزستان که در این چند روز با ما همفکری و حمایت دارند، چون مسأله مشترک داریم، این است که اگر قرار باشد شما حیات، ممات، محیط زیست و امکانات توسعه در یک استان را بخواهید فدا کنید تا یک جا یک مشکلی را حل کنید اینکه هنر مدیریت نیست. آقای رئیس‌جمهور در هامش یک نامه می‌نویسند که کشاورزی، صنعت و گردشگری و اینها. آقا! انتقال آب بین‌حوزه‌ای مصوبه برنامه ششم است که ممنوع است. ما درمورد آب شرب هیچ بحثی نداریم، نه فقط اصفهان، هر جای این کشور. اما این مسائلی که دارد جلو می‌رود و این روش‌های خارج از قاعده، این عرف‌شکنی که دارد اتفاق می‌افتد، مقصر هیأت‌رئیسه است. الان آقای کوهکن برادر عزیزم هم فرمودند ما استعفای‌مان را پس نگرفتیم. چرا هیأت‌رئیسه دو هفته است این استعفا را مطرح نمی‌کنند؟ چرا تک‌تک آقایان اینجا نمی‌آیند براساس موادی که در آیین‌نامه هست توضیحات‌شان را بدهند و مجلس نظر بدهد؟ (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) از همه دوستانی که در این مسیر هم‌عقیده هستند. آقای مطهری! اگر قاعده‌شکنی رسم شود فردا یک مسأله دیگر، یک استان دیگر، یک قوم دیگر، این‌طور که شما نمی‌توانید مجلس را اداره کنید. این‌طور که نمی‌توانید کشور را اداره کنید. خود هیأت‌رئیسه باید با قاطعیت بگوید یا این مسأله در چارچوب‌ها و مصوبات قانونی برود، یا بیاورید مطرح کنید که مجلس نظر بدهد.

علی مطهری
خیلی ممنون. ببینید! در هیأت‌رئیسه هم همه اینها بحث شد و اینکه حالا هیأت‌رئیسه قبل از اعلام وصول یک صحبتی کنند که بلکه آقایان منصرف شوند را نمی‌توانیم بگوییم خلاف آیین‌نامه است. ولی امروز که این دوستان می‌گویند ما مصمم هستیم قاعدتاً باید اعلام وصول شود، عرض کردم صرفاً توسط رئیس مجلس می‌تواند اعلام شود، متشکرم. آقای صباغیان بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین جناب آقای مطهری! من بیشترین مشکلات را در حوزه انتخابیه‌ام دارم، خدا می‌داند در این وقت آنها را نمی‌خواهم بگویم، چون می‌بینم این موضوع مهمتر است. ببینید! یک برخوردی با یکی از برادرانمان از نمایندگان شده، دوستان! حمایت مجلس از حمایت فرد نیست، حتی حمایت از خود مجلس هم نیست. حمایت از جایگاه مردم است. اگر مردم ضعیف شدند و نماینده آنها ارزشی نداشته باشد، مردم ارزش نخواهند نداشت. همین الان ببینید مسئولین چقدر پاسخگو هستند. اگر مجلس نبود نظام ارباب ـ رعیتی راه می‌افتاد. دوستان! ما باید از مجلس و اقتدار آن حمایت کنیم. آقای مطهری! الان مشکل اساسی ما، جسارت است، من هم شما را فرد بسیار محترمی می‌دانم، هم به آقای لاریجانی و هم به آقای پزشکیان و هم هیأت‌رئیسه ارادت دارم، نمی‌خواهم قسم بخورم، ولی تأکید می‌کنم اینجا سر گاو در خمره است. ما مشکل داریم و خود هیأت‌رئیسه. شما همین طرحهای دوفوریتی را ببینید، طوری دارید عمل می‌کنید، طرحی هست که عادی است، قانون هم می‌گوید اولویت با طرح عادی. یک سال است در دستور می‌آید و به آن نمی‌رسد. همین نحوه برخورد با استعفا، در تذکر، صبح آقای لاریجانی آمدند، من به آقای جلالی هم ارادت دارم، بدون نوبت گفتند آقای جلالی صحبت کن. چرا ما این کار را می‌کنیم؟ همه مجلس دغدغه دارد. من خواهش می‌کنم یک رأی‌گیری بگذارید، بگویید چقدر از عملکرد هیأت‌رئیسه راضی هستید، ببینید چه جوابی می‌دهند؟ من از جناب‌عالی خواهش می‌کنم در این موضوع فکری شود، یک جلسه غیرعلنی گذاشته شود، نظرات شنیده شود، والله، بالله این روالی که ما داریم می‌رویم هر روز دارد تشنج در مجلس بیشتر می‌شود، تشنج در مجلس به مردم منتقل می‌شود. مدیریت لازم است، آقای لاریجانی خیلی خوب هستند، خیلی به ایشان ارادت داریم، ملاحظه‌کاری می‌کنند، محافظه‌کاری می‌کنند، همه را می‌خواهند راضی کنند. (نایب‌رئیس ـ متشکریم) مجلس باید مقتدر باشد، رئیس از همه مقتدرتر باشد. مقام معظم رهبری فرمودند نخست‌وزیر زمان قاجار دو دقیقه دیر آمد رئیس مجلس راهش نداد. ولی الان معاون پارلمانی، مدیرکل پارلمانی، همه در مجلس هستند، هیچ‌کسی نمی‌فهمد کی به کی است. خواهش می‌کنم در این زمینه بطور جدی برخورد کنید و الا همه مشکلات کشور ما به همین جا برمی‌گردد. عذرخواهی می‌کنم.

علی مطهری
ببینید! بالاخره تشخیص اولویت‌ها هم کار آسانی نیست. یعنی شما می‌گویید این اولویت دارد،‌ دیگری می‌گوید آن اولویت دارد، کار بسیار سنگینی است. ما باید طبق آیین‌نامه جلو برویم، بالاخره این مشکل هم هست. جناب آقای قوامی هم بفرمایند.

هادی قوامی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر آیین‌نامه‌ای من بند (11) ماده (23) است، مواد (90) و (91) و ماده (182) است و مواد دیگر آیین‌نامه. جناب آقای رئیس ببینید! ما مسائل متنوعی داریم، الان سه تا فراکسیون مجلس یک‌سری اولویت‌ها را در آورده‌اند که اتفاقاً این بحث آب یکی از نقاط مشترک سه تا فراکسیون است. لایحه بودجه که براساس ماده (182) آیین‌نامه باید تا (15) آذر می‌آمد با تأخیر آمده، به تعویق افتاده است. ما از این فرصت استفاده کنیم، هم صدای نمایندگان عزیز استان اصفهان را بشنویم، بحث آب شرب مسأله کشور است. حالا می‌خواهد لایحه بودجه کشور بیاید ما ببینیم راجع به آب شرب کشور که موضوع مهمی است، ما در خراسان‌شمالی، در اصفهان، در همه جای ایران مشکل اساسی داریم، این را به صورت ویژه در لایحه ببینیم. بحث این یک نکته مهمی است که خواهش من این است تا قبل از اینکه لایحه می‌آید این را در لایحه بگنجانند، در مجلس دوباره بحث تنش‌های بین‌استانی راه نیفتد، باید انسجام ایجاد شود، این یک نکته. نکته بعد در سیل اخیری که در اسفراین آمد، روستای کلات سنجر، واحدهای تولیدی آسیب جدی دیدند. از مسئولین وزارت کشور و استانی تقاضا می‌کنیم که مردم عزیزی که در روستای کلات سنجر خسارت دیدند، در واحدهای تولیدی خسارت دیدند، اینها را به صورت ویژه ببینند که بتوانند به این مسأله توجه کنند. (نایب‌رئیس ـ متشکریم). بحث بعدی که من می‌خواهم عرض کنم این بحث آب بحث مهمی است. مثلاً آقای رئیس‌جمهور محترم بحث انتقال آب از شمال به جنوب را مطرح می‌کنند، از جنوب به مرکز مطرح می‌شود. این را برای یک بار اساسی در لایحه بودجه بتوانید ببینید ما به این مهمترین مسأله توجه کنیم.

علی مطهری
خوب است، پیشنهاد شما هم که در بودجه سال 98 روی این موضوع متمرکز شویم پیشنهاد خوبی است، ان‌شا‌ءالله که دولت و مجلس باید با هم تلاش کنند. جناب آقای شاعری هم بفرمایید.

علی محمد شاعری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر مطهری،‌ هیأت‌رئیسه محترم، نمایندگان عزیز! شرق مازندران برعکس آن تصوری که هست الان دچار بحران آب شده و یک ردیفی را سال گذشته در لایحه دیدیم، (30) میلیارد تومان برای تأمین آب شرب شهرهای بهشهر،‌ نکا و گلوگاه و خلیل‌شهر و رستم‌کلا و (80) روستای در مسیر که آب مورد نیاز شرب مردم این شهرها از محل سد گله‌ورد که سال گذشته آن را آبگیری کردیم، این بایستی تأمین شود. اما به علت اختلافات اجتماعی این پروژه متأسفانه متوقف شد. استانداری مازندران و شرکت آب منطقه‌ای به جای اینکه این اختلافات را بین مردم شهرهای بهشهر، نکا و گلوگاه حل کنند، رفتند صورت مسأله را پاک کردند و پروژه را متوقف کرده‌اند. این پروژه اگر بیش از این متوقف شود تبعات اجتماعی بسیار عظیمی دارد. خواهش من از وزیر محترم این است که به استاندار مازندران دستور بدهند به عنوان مسئول امنیت استان و مسئول تأمین منابع حیاتی مردم استان هر چه سریعتر اجرای پروژه تأمین آب شرب شرق مازندران از محل سد گله‌ورد را به گونه‌ای عملیاتی کنند که هم نظر مردم بهشهر تأمین شود، هم نظر مردم نکا تأمین شود، هم نظر مردم گلوگاه که ان‌شا‌ءالله این مشکلات اجتماعی هر چه سریعتر حل شود تا آب شرب مردم منطقه که اساسی‌ترین نیاز مردم است تأمین شود.

محمد علی وکیلی
آقای سلیمی!‌ شما هم در یک دقیقه بفرمایید که وقت به بقیه برسد.

علی مطهری
بله،‌ در یک دقیقه خلاصه بفرمایید، ما دیگر بعد از آقای سلیمی تمام کنیم. آقای سلیمی بفرمایید.

علیرضا سلیمی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! ضمن تشکر از حضرت‌عالی. ببینید! بنده روز یکشنبه هم که دیوان محاسبات اینجا گزارش داد می‌خواستم این اخطار را بدهم که حالا اجازه ندادند. آقای رئیس! در گزارش دیوان محاسبات به نظرم چند خلأ بود، چون الان در آستانه بودجه هستیم حضرت‌عالی دستور بفرمایید ما به هر کیفیت باید علی‌علمٍ تصمیم‌گیری کنیم. دیوان محاسبات برای این مابه‌التفاوت قیمت ارز هیچ توضیحی ندادند. ما انتظار داریم در این مباحث واقعاً شفاف، وقتی می‌گویند بودجه‌ریزی شفاف، اینها مهم است. این تخلفاتی که حالا اعلام هم شد، در بحث ورود اتومبیل‌ها به هر کیفیت این مابه‌التفاوت کجا رفت؟ در بحث‌ انتصابات فامیلی، ای کاش دیوان محاسبات می‌گفت اینها از کجا آورده‌اند به این افراد حقوق داده‌اند، انتصابات فامیلی، حزبی و بعضی از نورچشمی‌ها و آقازاده‌ها؟ (وکیلی ـ حاج‌آقا خیلی ممنون) جناب آقای وکیلی! در بحث یارانه پنهان، ای کاش توضیح داده می‌شد این کجا رفته است؟ (وکیلی ـ متشکر) و من آخرین جمله را هم عرض کنم، دیگر اجازه نمی‌فرمایند، آخرین جمله را عرض کنم. الان نزدیک هشت ماه است، قرار بود اروپا در دو، سه هفته درمورد کانال مالی تعیین تکلیف کند، هنوز به ما هیچ گزارشی داده نشده، ما نمی‌دانیم واقعاً مسأله به کجا انجامیده است. متشکرم اگر توضیح لازم را عنایت بفرمایید.

محمد علی وکیلی
آقای دهمرده تذکر دارند.

علی مطهری
آقای دهمرده! اجازه بدهید ما جلسه را ختم کنیم، الان ده دقیقه از اذان گذشته، اگر شما و همین‌طور جناب آقای عبدالهی اجازه بدهید، ان‌شا‌ءالله جلسه بعدی بفرمایید، تشکر می‌کنیم.
11 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

علی مطهری
جلسه بعدی ما ساعت (8) صبح روز یکشنبه دوم دی‌ماه 1397 و دستور جلسه دستور هفتگی است که اعلام خواهد شد. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا