دوره 10 اجلاسیه 3
تعداد نمایندگان حاضر 205 جلسه 244
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

مسعود پزشکیان
بسم الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 205 نفر رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه دویست و چهل و چهارم روز چهارشنبه چهارم مهرماه 1397 هجری‌شمسی مطابق با شانزدهم محرم‌الحرام 1440 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز. 2 ـ انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی به عنوان ناظر در هیأت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی و بخش غیردولتی. 3 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست درمورد عدم اجرای حکم قانونی بند «خ» ماده (33) قانون برنامه ششم توسعه کشور. 4 ـ انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد کمیسیون مذکور به عنوان ناظر در شورای مرکزی زکات. 5 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در همکاری‌های تأیید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا ـ اقیانوسیه. 6 ـ بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درمورد رسیدگی به طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران طبق اصل (85) قانون اساسی. 7 ـ گزارش شور دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح. 8 ـ گزارش کمیسیون عمران درمورد بررسی بخشنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان. (در این هنگام آقای فردین فرمند در اعتراض به مشکلات اقتصادی مردم مقابل جایگاه قیام و درخواست برگزاری جلسه غیرعلنی نمود)
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

مسعود پزشکیان
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

امیر هوشنگ محمدیون
(آیات 173 ـ 169 سوره مبارکه «آل عمران» توسط قاری محترم آقای امیرمحمدیون تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ * فَرِحِینَ بِما آتاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَ یَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلاَّ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ * یَسْتَبْشِرُونَ بِنِعْمَةٍ مِنَ اللَّهِ وَ فَضْلٍ وَ أَنَّ اللَّهَ لا یُضِیعُ أَجْرَ الْمُؤْمِنِینَ * الَّذِینَ اسْتَجابُوا لِلَّهِ وَ الرَّسُولِ مِنْ بَعْدِ ما أَصابَهُمُ الْقَرْحُ لِلَّذِینَ أَحْسَنُوا مِنْهُمْ وَ اتَّقَوْا أَجْرٌ عَظِیمٌ * الَّذِینَ قالَ لَهُمُ النَّاسُ إِنَّ النَّاسَ قَدْ جَمَعُوا لَکُمْ فَاخْشَوْهُمْ فَزادَهُمْ إِیماناً وَ قالُوا حَسْبُنَا اللَّهُ وَ نِعْمَ الْوَکِیلُ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

مسعود پزشکیان
از برادر، امیر محمدیون قاری محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
به نام خداوند بخشنده مهربان «و کسانی را که در راه خدا کشته‌ شده‌اند مرده نپندارید، بلکه اینان زنده‌اند و در نزد پروردگارشان روزی دارند. از آنچه خداوند از لطف خویش به آنان بخشیده شادمانند و از احوال کسانی که به دنبالند و هنوز به آنان نپیوسته‌اند خوشوقتند چرا که نه بیمی بر آنها است و نه اندوهگین می‌شوند و به نعمت و بخشش الهی شادمانند و به اینکه خداوند پاداش مؤمنان را فرو نمی‌گذارد. کسانی که پس از آنکه به آنان رنج و آسیب رسید به حکم خداوند و پیامبر گردن نهادند برای نیکوکاران و پرهیزگارانشان پاداشی بزرگ مقرر گردیده است. آن مؤمنانی که چون منافقین به آنان گفتند مشرکان مکه در برابر شما گرد آمده‌اند از آنان بترسید، به جای ترس و بددلی این تبلیغات بر ایمان آنها افزود و گفتند خداوند ما را بس و چه نیکو کارسازی است». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. تأخیرکنندگان جلسه امروز آقایان: ابراهیمی (رامیان و آزادشهر)، باستانی، حسن‌نژاد و گیلانی.
3 ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

مسعود پزشکیان
دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. دستور اول ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است. ما پنج ماده را مورد بررسی قرار داده بودیم، اگر اجازه بفرمایید من ماده (6) را جهت ادامه رسیدگی قرائت کنم. «ماده 6 ـ در بند «ژ» ماده (1) قانون بعد از عبارت «اصل»، عبارت «و یا تأییدیه الکترونیکی» و همچنین بعد از عبارت «پروانه کران‌بری (کابوتاژ)»، عبارت «کارنه تیر و کارنه دو پاساژ» اضافه می‌شود». آقای کاتب شما اینجا پیشنهاد دارید می‌خواهید مطرح کنید؟ بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر همکاران عزیز و عرض تسلیت ایام سیدالشهدا، آقای رئیس! من خواهشم این است که اگر کمیسیون یا دولت یک توضیحی بدهند. من پیشنهاد را مطرح نمی‌کنم، فقط سؤالم این است که ما در اینجا وقتی که تأییدیه الکترونیکی را مطرح کردیم کاملاً می‌خواهیم سند پروانه را حذف بکنیم یا نمی‌خواهیم حذف بکنیم؟ اگر بحث روی این است که کلاً دیگر سند پروانه حذف بشود، آقای دکتر اگر دقت می¬کرد بد نبود (نایب‌رئیس ـ بفرمایید) آقای دکتر! در اینجا کلمه‌ای که آمده بعد از اصل اینجا بحث «تأییدیه الکترونیکی» و یا تأییدیه الکترونیکی است. یعنی عملاً دیگر موضوع سند پروانه، افرادی که سند پروانه داشتند اینجا حذف می‌شود. اگر بنا است که این سند پروانه کاملاً جایگزین تأییدیه الکترونیکی باشد بنده دیگر پیشنهادم را مطرح نمی‌کنم، مگر اینکه هر دو بخواهد با همدیگر باشد که این را مطرح کنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
نماینده دولت بفرمایید.

مصطفی پورکاظم شایسته
بسم الله الرحمن الرحیم اولاً اصل سند الکترونیکی که به هیچ‌عنوان حذف نمی‌شود. الان مشکل بند «ژ» فعلی این است که ما با توجه به اینکه سامانه جامع گمرکی را اجرایی کردیم و اسناد را از طریق سامانه منتقل می‌کنیم تأییدیه الکترونیکی سند را هم به اصل سند اضافه می‌کنیم. اگر اصل سند را دارد که ارائه می‌دهد و اگر تأییدیه الکترونیکی را دارد ارائه می‌دهد، هرکدام را که داشته باشد ارائه می‌دهد، به تعبیر دیگر یک کمک به صاحبان کالا است که معطل اصل سند نمانند، ولی اگر اصل سند را داشته باشند آن را ارائه می‌دهند. به تعبیری اصل حذف نمی‌شود، اصل سند موجود است، با توجه به اجرایی شدن سامانه جامع گمرکی برای تسهیل تجارت و رفع مشکلات صاحبان کالا تأییدیه الکترونیکی که از سامانه جامع گمرکی هم گرفته می‌شود را مبنا گذاشتیم و این اصلاح انجام شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای کاتب! از پیشنهادتان منصرف شدید؟

غلامرضا کاتب
من خواهش می‌کنم نماینده دولت یک لحظه همان‌جا بایستد. ببینید! اینجا کلاً دیگر تأییدیه الکترونیکی جایگزین سند پروانه می‌شود یا نمی‌شود؟

مصطفی پورکاظم شایسته
خیر، گفتیم بعد از عبارت اصل، یعنی اصل سند الکترونیکی یا تأییدیه الکترونیکی سند. بنابراین اصل سند هم همینطور باقی است. هرکدام را که داشته باشد و زودتر بتواند ارائه بدهد آن را مبنا قرار می‌دهیم.

غلامرضا کاتب
آقای رئیس! با این وضعیت الان این متن شفاف نیست.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پس شما پیشنهادتان را مطرح بکنید.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر ببینید! نظر دولت این است که این تأییدیه الکترونیکی که می‌آورد، سند پروانه هم می‌تواند باز عملکرد داشته باشد. می‌گوییم اگر بنا است که سند پروانه هم باشد و تأییدیه الکترونیکی هم باشد اینجا شفاف نیست، فقط اینجا متن الان به این صورت می‌شود که عملاً دیگر تأییدیه الکترونیکی می‌آید، یعنی سند کاغذی پروانه در این قانون دیگر وجود ندارد. در صورتی که دوستان می‌گویند که باز هم ما می‌خواهیم سند پروانه را هم داشته باشیم. در این واقعاً یک مقداری ابهام وجود دارد. من خواهش می‌کنم حداقل این ابهام را به یک شکلی حل بکنید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! موافق و مخالف باید صحبت کنند.

مسعود پزشکیان
مخالف صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای محجوب مخالف هستند، بفرمایید.

علیرضا محجوب
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم سلام می‌کنم به همه همکاران عزیز و محترم. درگذشت و شهادت همه جانباختگان حادثه اهواز را تسلیت عرض می‌کنم. آرزوی توفیق می‌کنم برای همه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران. آنچه که در ماده (6) باید دقت کنیم این است که ما در چه مرحله‌ای از رسیدگی هستیم. یک موقعی است که ما سندی برای پیشبرد امور اداری می‌خواهیم تحویل بگیریم، یک موقع ما راجع به امکان قاچاق و سوء‌استفاده صحبت می‌کنیم. وقتی اینطور است، اسناد هم خصوصاً اگر جنبه‌های دیگر آن که می‌تواند طرف سوء‌استفاده یا تقلب قرار بگیرد مورد توجه ما نباشد، همان‌ها می‌توانند اسباب بزرگترین جرایم در عرصه قاچاق باشد. اصولاً یکی از موذیانه‌ترین اقدامات اقتصادی اقداماتی است که قاچاقچیان در عرصه کالا و ارز در این سال‌ها انجام دادند. بیشترین صدمات را صنعت ما، کارگران ما، تولیدگران ما، کشاورزان ما در این مسیر متقبل شدند و به آنها وارد شده. بنابراین ما آنچه که در ماده (6) مشاهده می‌کنیم و آنچه که از پیشنهاد همکار محترم و عزیزمان استفاده می‌کنیم آن است که ما در ماده (6) نمی‌توانیم برای اینکه مزاحمت و به تعبیر خودمان حرکت واردکنندگان را تسریع بکنیم باعث بشویم که امکان قاچاق و سرعت قاچاق را بالا ببریم. اینجا در اصل ماده متأسفانه اصلاحاتی که انجام شده این اشکال وجود دارد. ما این اشکال را نمی‌توانیم بزرگتر و وسیع‌تر بکنیم. لذا به همه دوستان و همکاران عزیز توصیه می‌کنم که عنایت و دقت کافی به هنگام رأی دادن در این مورد را داشته باشند، متشکرم.

علیرضا رحیمی
بنده موافق هستم.

اکبر رنجبرزاده
موافق بفرمایید.

علیرضا رحیمی
موافق
آقای دکتر! آقای کاتب بیشتر پیشنهادشان ناظر به یک رفع ابهام بود، توضیحاتی هم که دادند اشاره فرمودند که اگر نماینده دولت رفع ابهام بکند و توضیحات بیشتری بدهد که در متن، در اجرا با مشکل مواجه نشوند مخالفتی ندارند. لذا ماهیت پیشنهاد آقای کاتب ماهیت رفع ابهامی بود، حالا سخنگوی محترم کمیسیون هم اعلام آمادگی برای توضیح دارند، منتها من در موافقت می‌خواهم عرض بکنم که این سند کاغذی را که در متن ماده (6) آمده که یا الکترونیکی باشد، این «یا» قاعدتاً مشکل ایجاد می‌کند، به این معنا که اگر بنا است اصل سیستم بر مبنای تجارت الکترونیک اتفاق بیفتد و سند کاغذی را معتبر ندادند اینجا تصریح بکنند و اگر سند کاغذی معتبر است و هم‌زمان می‌خواهند تجارت الکترونیک را هم به جریان بیندازند، باز نیاز به تصریح دارد. وقتی راجع به سند کاغذی تصریح ندارد و اینجا فقط سند الکترونیکی را اشاره می‌کند قاعدتاً هم برای مجریان یک مشکلی ایجاد می‌کند، هم اگر موارد حل اختلاف پیش بیاید در مرجع قضائی بخواهد به این موضوع رسیدگی بشود مرجع قضائی را هم با ابهام مواجه می‌کند. لذا پیشنهادی که دارم بیشتر رفع ابهام هست. من ضمن اینکه موافقت با پیشنهاد دارم ماهیت پیشنهادشان بیشتر رفع ابهامی است. باز اگر صلاح می‌دانید سخنگوی محترم کمیسیون توضیحاتی را بدهند. در خدمت هستیم.

مسعود پزشکیان
دولت توضیحاتی دارد؟ اول دولت بفرمایید بعد کمیسیون. نمایندگان محترم! درخواستی که یکسری از عزیزان راجع به جلسه غیرعلنی داشتند، برادرمان آقای فرمند هم اینجا اصرار دارند، ما قبول کردیم و نمایندگان استان خوزستان و تعداد زیادی هم راجع به بحث خوزستان، هم وضعیت اقتصادی قرار شد که ما این بحث را در هیأت‌رئیسه هماهنگ کنیم که هم از دولت، وزارت اطلاعات، ارگان‌ها و مراجع مربوطه دعوت بکنیم یک جلسه مفصلی بگذاریم و جمع‌بندی بشود. ان‌شاء‌الله سعی می‌کنیم برای روز یکشنبه آماده بکنیم، مسئولین هم دعوت بکنیم بیایند که چنین کاری را بکنند، بفرمایید.

مصطفی پورکاظم شایسته
ابهامی که آقای دکتر کاتب مطرح فرمودند این هست که بعد از «اصل» عبارت «سند» بیاید که واضح و روشن بشود که منظورمان این است که ارائه آن سند کاغذی هم اعتبار دارد. با این توصیف همین اصلاحی که انجام شده اسناد مثبته گمرکی عبارت است از اصل سند یا تأییدیه الکترونیکی سند. مفهومش این است که هم سند کاغذی گرفته می‌شود و هم اگر سند کاغذی آن موجود و در دسترس نباشد بتواند از سامانه تأییدیه الکترونیکی بگیرد، بعد از تأییدیه آن را ارائه بدهد که معطل نشود و کالای آن خدای‌ناکرده مشمول خسارت نشود.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، کمیسیون بفرمایید.

زهرا سعیدی مبارکه
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت هیأت‌رئیسه محترم، همکاران بزرگوار و ملت شریف ایران. آنچه که همکار بزرگوارمان اعلام می‌کنند، چون اضافه‌شده ما از نظر ویرایش ادبی و قانونی این است که هم اصل را داشته باشیم، هم تأییدیه الکترونیکی که صراحتاً مشخص است. (نایب‌رئیس ـ اگر اینطور است اصلاح می‌کنیم، آقای کاتب! نظر شما تأمین است) آقای دکتر! ایشان یک مشکلی دارد، ایشان می‌فرمایند که وقتی می‌فرمایید اصل، اگر رئیس محترم جلسه در شرح مذاکرات بیاورند اصل سند پروانه یا تأییدیه الکترونیکی سند پروانه مشکل ایشان سر تکرار این سند پروانه است.

مسعود پزشکیان
این را هماهنگ می‌کنیم اصلاح می‌کنیم، چشم، خیلی ممنون، آقای دکتر بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! اصل ماده را با «اصل سند پروانه» به رأی بگذارید. بعد از کلمه «اصل»،‌«سند پروانه» اضافه می‌شود.

مسعود پزشکیان
حضار 229 نفر، نمایندگان نظر خودتان را راجع به این موضوع اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«ماده (7) بند «ش» ماده (1) قانون به شرح زیر اصلاح می‌شود: ش ـ قاچاقچی حرفه‌ای: شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود، اعم از اینکه در هر مرتبه تعقیب شده یا نشده باشد و ارزش کالا یا ارز قاچاق در هر مرتبه بیش ‌از (100) میلیون ریال باشد». آقای دکتر! اینجا آقای لاهوتی پیشنهاد حذف کل دادند. آقای لاهوتی بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم عنایت بفرمایند. ببینید! در اصلاحی که صورت گرفته قاچاقچی حرفه‌ای را آمدند در همین اصلاح تعریف کردند. من عبارت را خدمت همکاران محترم قرائت می‌کنم، بعد ان‌شاء‌الله خودتان اظهارنظر بفرمایید. ببینید! آمده گفته «قاچاقچی حرفه‌ای: شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود،‌ اعم از اینکه در هر مرتبه تعقیب شده یا نشده باشد و ارزش کالا یا ارز قاچاق در هر مرتبه بیش ‌از (100) میلیون ریال باشد». یعنی چه؟ به قول آقای دکتر محبی‌نیا تعقیب شده باشد یا نشده باشد اصلاً ابهام دارد. نکته بعد این است که اگر کسی سه بار سه تا (10) میلیون تومان مرتکب شده باشد قاچاقچی حرفه‌ای می‌شود، اما اگر طرف یک‌بار (100) میلیارد تومان مرتکب قاچاق شده باشد آن قاچاقچی حرفه‌ای محسوب نمی‌شود. دوستان عنایت بفرمایید! این واقعاً جای وهن است. من تعجب می‌کنم کمیسیون مربوطه چرا این دقت لازم را نداشتند. یک کسی اگر (100) میلیارد تومان مرتکب قاچاق شده باشد، چون بار اول هست قاچاقچی حرفه‌ای محسوب نمی‌شود، اما یک کسی اگر سه بار سه تا (10) میلیون تومان مرتکب قاچاق شده باشد آن قاچاقچی حرفه‌ای می‌شود. این متن اشکال دارد. جناب آقای دکتر پزشکیان! من نمی‌دانم نماینده دولت، نماینده کمیسیون ما را قانع بکنند. به قول آقای دکتر محبی‌نیا درست می‌فرمایند، می‌گویند این تعقیب شده باشند یا نشده باشند اصلاً معنی ندارد. این متن اشکال دارد، من خواهش می‌کنم دوستان رأی ندهند،‌ یا آقای دکتر پزشکیان محبت بکنند این را مجدداً به کمیسیون ارجاع بکنند اصلاح بکنیم. اصلاح ضرورت دارد، ما می‌گوییم قاچاقچی حرفه‌ای یعنی باید یک تعریف درستی از قاچاقچی حرفه‌ای داشته باشیم، نه اینکه طرف باید الزاماً سه بار مرتکب خلاف شده باشد. حالا عدد پایین باشد، یعنی اگر یک کسی آمد یک عدد بسیار بالایی قاچاق کرد این اصلاً قاچاقچی است؟ الزاماً باید سه بار مرتکب خلاف شده باشد. من خواهش می‌کنم دوستان اجازه بدهند، رأی ندهند. استدعای من این است که دقت بفرمایید به این رأی ندهید، یا به کمیسیون ارجاع بدهیم یا همین‌جا اصلاح بکنیم، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف را بفرمایید. اخطار را هم گوش می‌دهیم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای حسینی‌کیا مخالف هستند، بفرمایید.

سیدجواد حسینی کیا
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام خدمت ملت عزیز ایران و همکاران گرانقدر. نکته‌ای که اینجا وجود دارد اصلاً تعقیب نشده قابل اثبات نیست. از نظر حقوقی اگر کسی با الفبای حقوق آشنا باشد می‌داند تعقیبی که نشده از کجا معلوم است؟ همه مردم تعقیب نشدند. یکی هم میزانی است که در واقع برای این به کار بردند. عدد (10) میلیون تومان وهن است و ارزش آن بسیار پایین است، لذا جا دارد ارزش این بالاتر برود که کسانی که دانه‌درشت‌ هستند واژه حرفه‌ای بر آنها صدق بکند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! شما مخالف هستید یا موافق؟ ایشان پیشنهاد حذف دادند، الان شما درمورد حذف باید صحبت کنید. اگر مخالف هستید یعنی مخالف حذف هستید، موافق اصل هستید.

سیدجواد حسینی کیا
ما عملاً موافق حذف هستیم. به نوعی داریم به ایشان کمک می‌کنیم که این عبارات خوب نیامده.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
حاج‌آقای حسینی‌کیا! الان شما می‌خواهید حذف بشود؟ (حسینی‌کیا ـ بله) پس شما موافق حذف هستید، مخالف باید صحبت کنید.

علیرضا رحیمی
حاج‌آقای سالک بفرمایید.

احمد سالک کاشانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس! من اخطار قانون اساسی دارم. اصل (4) قانون اساسی، این ماده (7) که بحث تعقیب شده یا نشده است قابل توجه است. از آن طرف سه بار مرتکب بشوند. موازین اسلامی این موضوع را مطرح می‌کنند که کسی که علم غیب ندارد که چه اتفاقی برای فرد می‌افتد، اما براساس ضوابط اگر یک کسی قاچاق کرد ممکن است همان مرحله اول میلیاردها تومان و دلار را به جیب بزند و موارد و کالاها را قاچاق کند و یک ملتی را بیچاره کند، کمااینکه الان احتکارها همین مسأله را نشان می‌دهند، همین بحث قاچاق موجب شده بیکاری رشد پیدا کند و این‌همه مردم دغدغه معیشتی دارند. لذا من خواهش می‌کنم این ماده را به کمیسیون برگردانید اصلاحاتی صورت بگیرد. اینطور نمی‌شود که برخورد کرد. من نمی‌دانم کمیسیون توجه نداشته که تعقیب‌شده یا نشده و مسائل مربوطه به چه معنا است. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ حاج آقا سالک! شما هم ظاهراً موافق هستید) من خواهش می‌کنم این ماده به کمیسیون برگردد و قانون اساسی رعایت بشود.

مسعود پزشکیان
صحبت مخالف تمام شد؟ موافق صحبت کند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! البته ایشان مخالفت نکردند، موافقت کردند.

مسعود پزشکیان
موافق را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای کامران بفرمایید.

حسن کامران دستجردی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم این پیشنهاد حذف پیشنهاد درستی هست، چون‌که ما وقتی سقف می‌گذاریم و تازه اینجا گفته سه بار بیشتر. عین یک بار یادم هست در همین مجلس بحث مشروب بود گفتند یک مرتبه، گفتیم مرتبه، یک وقت می‌گوید بشکه است، یک کشتی است، یک بطری است، باید فرق داشته باشد. اینکه اینجا هم می‌گوید بیش از سه بار، حالا اصلاً یک بار، شما می‌بینید که طرف هزاران تن قاچاق همان یک بار می‌آورد، بعد میزان تنبیه هم نادرست است. این خودش تشویق‌کننده قاچاق هست، یعنی فردی که دست به قاچاق می‌زند وقتی می‌بیند میزان تنبیه بسیار کم هست تازه این اقدامش هم یک اقدام مضاعف می‌شود. این است که خواهرها و برادرها! حتماً این را حذف بفرمایید، نیاز به ارجاع به کمیسیون هم نیست،‌ چون اظهرمن‌الشمس است. ما بایستی که بر مبنای میزان قاچاق تنبیه بگذاریم، مرتبه معنی ندارد. چون یک وقت هست که حتی طرف سه مرتبه قاچاق می‌کند، میزانش هم خیلی کم است یا بیشتر است، یک وقت یک مرتبه انجام می‌دهد بسیار هم قابل توجه است.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای کامران! شما در موافقت با حذف دارید صحبت می‌فرمایید؟

حسن کامران دستجردی
پیشنهاد حذف است، مثل اینکه شما هم حضور قلب ندارید. جناب آقای پزشکیان! من یک تذکر ماده (214) هم دارم، بارها هم خدمت شما گفتم. ما در مجلس، تفحص گذاشتیم مانع کار هستند، این خیلی بد است. بارها هم گفتم یک سوزن به خودمان، یک جوالدوز به دیگران. من روی این قراردادهای ساخت و ساز اشکال دارم، چرا نمی‌گذارند؟‌ وقتی ما دست‌پاک هستیم از محاسبه چه باک؟ تذکر من هم لحاظ بفرمایید، خیلی ممنون.

مسعود پزشکیان
ممنون، دولت بفرمایید.

حسن کامران دستجردی
آقای دکتر! پاسخ تذکر را ندادید.

علیرضا رحیمی
آقای رئیس! اخطار هم داریم.

مصطفی پورکاظم شایسته
نمایندگان محترم! به این اصلاح عنایت داشته باشند. نکته بسیار مهمی هست، اتفاقاً جزء مطالبات همیشگی خود نمایندگان نسبت به اصلاح قانون فعلی هست. قانون فعلی چندتا عبارت را تعریف کرده، من خواهش می‌کنم عنایت بفرمایید! ما الان در تعریف قاچاقچی حرفه‌ای هستیم، نه در حکم و صدور حکم که در مواد بعدی به آن پرداخته می‌شود. در قانون فعلی تعریف قاچاقچی حرفه‌ای شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق بشود و ارزش کالای او در هر مرتبه یک میلیون تومان باشد. یعنی اگر این پیشنهاد هم رأی بیاورد به قانون سال 92 برمی‌گردد که موجود است و با یک میلیون تومان اتفاقاً قاچاق حرفه‌ای تلقی می‌شود. با یک میلیون تومان، ببینید! قانون فعلی قاچاقچی حرفه‌ای شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود و ارزش کالا یا قاچاق در هر مرحله بیش از یک میلیون تومان باشد. این قانون سال 92 است که الان محاکم به آن عمل می‌کنند. ما به خاطر رفع این دغدغه و اینکه همواره شما سؤال می‌فرمایید که این قاچاقچی حرفه‌ای که مرتب قاچاق مرتکب می‌شود چرا مورد تعقیب جدی قرار نمی‌گیرد، بحث ارتکاب و احراز قضائی را در این پیشنهاد منتفی کردیم و گفتیم براساس شواهد، مدارک و مستندات و مجموعه اقداماتی که ضابطین و کاشفین در رابطه با قاچاق انجام می‌دهند پرونده افراد قاچاقچی تعقیب می‌شود و بعد اگر حتی محکومیت هم پیدا نکرده باشد، سه تا پرونده قاچاق داشته باشد ما به عنوان قاچاقچی حرفه‌ای به محاکم قضائی معرفی می‌کنیم، محاکم قضائی بررسی می‌کنند، اگر حرفه‌ای تشخیص دادند به همه رأی می‌‌دهند، اگر حرفه‌ای تشخیص ندادند به صورت عادی به آن رسیدگی و اقدام می‌شود. بنابراین این بند از پیشنهاد در مقام تعریف است، من قبول دارم، چون ما وقتی که پیشنهاد (10) میلیون تومان دادیم، (10) میلیون تومان در مقابل یک میلیون تومان (10) برابر بود، ولی الآن می‌توانیم عدد را افزایش بدهیم و این اصلاح را به نفع مبارزه و پیگیری پرونده‌های قاچاقچی‌های حرفه‌ای که هیچ‌وقت هم در محاکم قضائی اصلاً پرونده آنها مطرح نمی‌شود یا پرونده‌های مختلفی در گمرک، وزارت اطلاعات (واجا) و سایر سازمان‌های عمل‌کننده دارند که می‌توانند به عنوان قاچاقچی حرفه‌ای معرفی کنند و پرونده آنها تشکیل بشود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
سخنگوی کمیسیون بفرمایید.

زهرا سعیدی مبارکه
از همکاران بزرگوار تشکر می‌کنم. من یک توضیحی بدهم، یک قضیه‌ای که شفاف بشود همکاران محترم متوجه خواهند شد که حذف این چه مشکلاتی ایجاد می‌کند. اگر این حذف بشود به قانون قبلی برمی‌گردیم، قانون قبلی یک مشکلی دارد؛ قاچاقچی‌های حرفه‌ای معمولاً دیگران را هدایت می‌کنند، این هدایت ممکن است کسی (10) سال لیدر قاچاقچی‌ها باشد، ولی کسی این را نگرفته باشد و بازداشت نکرده باشد. ما می‌خواهیم به دستگاه‌ قضاء این اجازه را بدهیم که اگر دستگاه‌های امنیتی متوجه این قضیه شدند که در (10) سال گذشته و در چند سال گذشته شخصی مرتکب قاچاق بوده، ولی آن را نتوانستند بازداشت بکنند، اجازه صدور حکم قاچاقچی حرفه‌ای را برای او داشته باشند. ضمن اینکه در قانون قبلی یک میلیون تومان قاچاقچی محسوب می‌شده. همکاران عزیز! اصلاً همه قاچاقچی می‌شوند، ببخشید این توضیح را می‌دهم، به خاطر اینکه در این درصد خطاها، در این موارد قانونی کلاً هرکس برود یک سرویس قاشق‌ و چنگال هم بردارد بیاورد برای جهیزیه دخترش تا بیایند پرونده تشکیل بدهند و اتفاقی بیفتد قاچاقچی تلقی می‌شود. من از همکاران بزرگوار می‌خواهم اجازه بدهند، چون جلسات متعددی، الان نماینده مرکز پژوهش‌ها هستند، خود آقای دلخوش رئیس این کارگروه، آقای پورابراهیمی تأیید می‌کنند و اعضای محترم کمیسیون اقتصادی خیلی سر این قضایا بحث کردند. خواهش می‌کنم که نظر کمیسیون را تأمین بفرمایید که ان‌شاء‌الله بتوانیم هدایت و ساماندهی در بحث قاچاق در این مورد داشته باشیم، سپاسگزارم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! پیشنهاد حذف کل را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
بگذارید آقای قاضی‌پور اخطار بدهند، بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای سلیمی هم اخطار دارند، بفرمایید.

مسعود پزشکیان
حاج‌آقای سلیمی! پیشنهاد حذف مطرح است. به حذف اخطار دارید؟ بفرمایید.

علیرضا سلیمی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! قبل از بیان اخطار،‌ آقای دکتر! نظم و انضباط این جلسه با هیأت محترم رئیسه است، الان از صبح تا به حال ما تمرکز نداریم. خواهش می‌کنم به یک نحوی این جلوی تریبون را حضرت‌عالی محبت بفرمایید و مدیریت کنید. آقای رئیس می‌تواند تذکر بدهد و بعد اخطار بدهد و براساس آیین‌نامه مجلس من خواهش می‌کنم به هر کیفیت انضباط صحن را دوستان رعایت کنند. اما اخطار؛ آقای رئیس! اخطار بنده بند «ج» اصل (2) و همچنین بند (12) اصل (3) و اصل (22) است. (نایب‌رئیس ـ به این بند چه ربطی دارد؟) اجازه بدهید اخطار را توضیح بدهم. آقای دکتر ببینید! حذف این قاچاقچی حرفه‌ای با این سه نکته‌ای که خدمتتان عرض کردم مغایرت دارد،‌ اما در رابطه با پی‌ریزی اقتصاد صحیح حذف قاچاقچی حرفه‌ای با این مغایرت دارد، کمااینکه با اصول (2) و (22) هم مغایرت دارد. (نایب‌رئیس ـ شما مخالفت می‌کنید) حذف این موجب تعرض به حیثیت، جان و مال مردم می‌شود. آقای رئیس! این اخطار اول. اما اخطار دوم.

مسعود پزشکیان
اخطار شما وارد نیست، اصلاً اخطار شما مربوط به موضوع نیست، حذف است. حضار 227 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را نسبت به حذف این پیشنهادی که برادرمان آقای لاهوتی دادند اعلام بفرمایید. این قبلاً قانون بوده یک اصلاحی آمده،‌ وگرنه این قانون وجود داشته. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای قاضی‌‌پور! پیشنهاد حذف جزء‌ را می‌دهید؟ بفرمایید. پیشنهاد آقای قاضی‌پور این هست که در سطر دوم «یا نشده» را حذف بکنند.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر فرمند! لطفاً بیایید اینجا با هم صحبت کنیم. آقای دکتر! لطف کن بیا بالا.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم «الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا» همکاران عزیز! این ماده که اینجا می‌خواهیم تصویب کنیم از لحاظ اصل (37) قانون اساسی اصل برائت است. آقای پزشکیان! اخطار قانون اساسی است، «اصل برائت است و هیچ‌کس از نظر قانون مجرم شناخته نمی‌شود،‌ مگر اینکه جرم آن در دادگاه صالح ثابت گردد». آقای پزشکیان، نمایندگان محترم خوزستان! اصول (37) و (38) «حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد». همکاران! قانون اساسی خون‌بهای شهدا اساس قانونگذاری ما است. این ماده با دو بند اصلی اصول (36) و (37) قانون اساسی مغایرت دارد. حقیر اینجا پیشنهاد حذف «نشده» را اعلام کردم. همکاران زیادی مراجعه کردند، از همه آنها عذرخواهی می‌کنم، چونکه پیشنهاددهنده باید صحبت می‌کرد نتوانستم وقتم را به برادران و خواهران عزیز بدهم. اینجا نوشته «قاچاقچی حرفه‌ای: شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود، اعم از اینکه در هر مرتبه تعقیب شده یا نشده باشد» کلمه «نشده» کلمه ابهام است. خیلی‌ها اتهام می‌زنند، تعدادی از نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی حضور دارند که دارای اتهامات کذایی از سوی جریانات، شبکه‌های فاسد خارجی هستند، مثل شبکه‌هایی که از اسرائیل، عربستان و آمریکا پول می‌گیرند تا نیروهای خدوم نظام را لکه‌دار کنند. تعدادی از ارکان نظام را این شبکه‌های فاسد تباه می‌کنند. همکاران! ما باید به اصول قانون اساسی، کسی که در دادگاه و محکمه،‌ در دادیاری، بازپرسی، دادگاه اول، دادگاه ثانویه توسط قضات محترم و پاکدست محکوم شده باشد را مجرم بشناسیم، نه براساس یک گزارش مخبر خودفروخته بنویسد فلانی هم قاچاقچی است این بشود محکومیت. از همکاران عزیزمان، قضات محترم ما در مجلس، کسانی که سالیان قضاوت کردند الان نماینده مجلس هستند آنها باید توضیح بدهند. از رئیس جلسه می‌خواهم یکی از قضات را دعوت کند، هرکدام از قضات بیاید توضیح بدهد آیا این با اصول قانون اساسی و قوانین موجود همخوانی دارد؟ اصلاً ندارد، این اتهامات باعث می‌شود خیلی از نیروهای عزیز خادم مسأله‌دار بشوند. با یک گزارش واهی یک مأمور یا یک مخبر خودفروخته. همکاران عزیز! به این پیشنهاد حقیر و خیلی از همکاران عزیز، به خصوص قضات محترم آمده‌اند گفته‌اند این پیشنهاد را مطرح کن، به حذف رأی بدهید تا فقط ملاک قانون اساسی، جزائی و مدنی باشد. هرکسی محکوم است باید در دادگاه صالحه محکوم بشود. با این حساب کلیه افراد کاری مملکت، کسانی که با قاچاق، مواد مخدر برخورد می‌کنند به وسیله تبانی با مخبرین لکه‌دار خواهند شد، آبروی خدوم‌ها از بین خواهد رفت. خواهشمند است برای حفظ آبروی کارمندان عزیز از آقای ملکشاهی هم می‌خواهیم و از این پیشنهاد شما تشکر می‌کنم. همکاران عزیز! به عشق امام حسین، یا حسین مظلوم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای دهقانی مخالف هستند، بفرمایید.

محمد دهقانی نقندر
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان عزیز یک عنایتی داشته باشند. این قاچاقچی حرفه‌ای اولین بار نیست که در قانون می‌آید. در قانون موجود که الان حاکم بر کشور است قاچاقچی حرفه‌ای تعریف شده. نوشته شده شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود و ارزش کالا یا ارز قاچاق در هر مرتبه بیش از (10) میلیون ریال باشد. این متنی که الان کمیسیون اقتصادی آورده چیست؟ این می‌گوید «قاچاقچی حرفه‌ای: شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود، اعم از اینکه در هر مرتبه تعقیب شده یا نشده باشد و ارزش کالا یا ارز قاچاق در هر مرتبه بیش از (100) میلیون ریال باشد». دوتا اصلاح انجام شده، یعنی قانون موجود است دوتا اصلاح انجام شده. یک اصلاح این است که یک میلیون تومان را به (10) میلیون تومان افزایش داده، اصلاح دیگر یک اختلافی بین محاکم قضائی بوده که این اختلاف را برطرف کرده. اختلاف چیست؟ حالا آقای قاضی‌پور برادر عزیزمان توجه کنند! فرض کنید یک نفری قاچاقچی حرفه‌ای است، (10) بار تا حالا هم قاچاق کرده، حالا خلاصه پرونده او پیش قاضی افتاده، اینکه فرمودید اصل بر برائت است درست است که اصل بر برائت است، ولی همین قاضی که الان دارد حکم می‌دهد برایش احراز می‌شود که این آقای قاچاقچی که الان قاچاقش این‌دفعه لو رفته و دست قاضی رسیده (10) بار دیگر هم قاچاق کرده، قاضی تشخیص می‌دهد. خارج از کار قضائی که صورت نمی‌گیرد. به نظر یک مأمور عمل نمی‌شود. بالاخره این قاضی هم الان تشخیص می‌دهد که این آقای قاچاقچی که الان پرونده او در محضر دادگاه هست قبلاً سه، چهار بار یا بیشتر قاچاقچی بوده و این قاضی تشخیص می‌دهد که این دیگر قاچاقچی حرفه‌ای است. لذا ما نباید چشم‌مان را روی قاچاق ببنیدیم. وقتی یک قاچاقچی حرفه‌ای در محضر دادگاه حاضر می‌شود و دادگاه هم برایش اثبات می‌شود که این قاچاقچی حرفه‌ای است و قبلاً قاچاق کرده و قاچاق او هم برای قاضی الان محرز است طبیعتاً باید حکم قاچاقچی حرفه‌ای را بر آن بار کند. لذا این کاملاً برای رفع اختلاف و ابهام در بین محاکم این متن آمده. به نظر من دقیق هم آمده، من از کمیسیون اقتصادی هم تشکر می‌کنم که این موضوع را اصلاح کردند، چون در بین قضات رأی‌های متفاوتی در این خصوص دارد صادر می‌شود و این برای قانونگذار بد است که یک موضوعی که الان دارد اصلاح می‌شود، ابهامش دارد برطرف می‌شود ما نگذاریم ابهام آن برطرف بشود. جناب آقای قاضی‌پور! من تأکید می‌کنم این با اصل برائت منافات ندارد، قاضی تشخیص می‌دهد که این قبلاً (10) بار دیگر هم قاچاق کرده و قاچاقچی بوده. یک موضوع دیگر هم که به نظر من خیلی مهم هست این است، آقای دکتر پزشکیان! من خواهش می‌کنم جناب‌عالی هم به این موضوع توجه کنید. ما در قانون سال 94 در تبصره (4) ماده (18) آوردیم که حمل یا نگهداری کالاهایی که موضوع قاچاق قرار می‌گیرند به صورت تجاری، مانند فرآورده‌های نفتی و دارویی خارج از ضوابط تعیینی دولت اینها تخلف است و مرتکب باید مجازات بشود. این را ما در سال 94 آوردیم، متأسفانه دولت رفت یک دستورالعملی نوشت که این دستورالعمل این قانون را نقض کرد، نه دیوان عدالت اداری که باید آن دستورالعمل را ابطال می‌کرد ابطال کرد، نه مجلس شورای اسلامی براساس اصل (138) قانون اساسی که باید آن دستورالعمل را ابطال می‌کرد ابطال کرد،‌ نه خود دولت علی‌رغم قول‌هایی که دادند ابطال کردند. جناب آقایان رحیمی و پزشکیان! قانون قبلی که ما درخصوص قاچاق کالا نوشتیم زیر پا رفته، الان هم که می‌دانید متأسفانه قاچاق خروجی شده، یعنی نفت ما، بنزین ما، داروی ما و مواد غذایی ما که دولت برایش ضابطه تعیین می‌کند دارد قاچاق می‌شود و این قانون سال 94 دوای این درد بوده. متأسفانه دولت آمده یک دستورالعملی را نوشته که این قانون را نقض کرده و تا الان هم آن دستورالعمل خودش را اصلاح نکرده. من خواهش می‌کنم آقای پزشکیان تذکر به دولت بدهند. این دستورالعمل را ببرند اصلاح کنند،‌ دیوان عدالت اداری برود این دستورالعمل را ابطال کند و هیأت تطبیق مصوبات مجلس آن دستورالعمل را ابطال کند تا اینکه این‌‌همه قاچاق الان روزانه میلیاردها دلار دارد قاچاق از کشور خارج می‌شود، مواد اولیه ما دارد خارج می‌شود. من خواهش می‌کنم به این پیشنهاد آقای قاضی‌پور هم رأی ندهید و خواهش می‌کنم به این تذکر هم توجه کنید. به این دستورالعملی که دولت خلاف قانون نوشته برود اصلاح کند. والسلام علیکم و رحمه الله

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید. البته قبل از موافق اعلام کنیم که ما جلسه غیرعلنی‌مان ان‌شاء‌الله روز یکشنبه به درخواست نمایندگان محترم خوزستان و بسیاری از نماینده‌ها با دعوت از مسئولین خواهیم داشت. ان‌شاء‌الله راجع به مسائل مهم کشور روز یکشنبه جلسه می‌گذاریم و پیگیری می‌کنیم. ان‌شاء‌الله به مشکلات رسیدگی بشود، بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای ادیانی موافق هستند، بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران بنده عنایت کنند، حتی دوستانی که مخالفت کردند یا سخنگوی محترم کمیسیون و نماینده دولت. ادبیات مخالفان و استخدام کلمات بعضاً طوری بود که گویا پیشنهاددهنده یک عبارت در درون ماده (7) لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به نوعی تلویحاً تأیید قاچاق است. نه، اینطور نیست. دوستان و نمایندگان محترم عنایت کنند! بند «ش» ماده (7) نوشته که «قاچاقچی‌ حرفه‌ای»، من این عبارت را با حذف عبارت پیشنهادی می‌خوانم. «قاچاقچی‌ حرفه‌ای: شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود و ارزش کالا یا ارز قاچاق در هر مرتبه بیش از (100) میلیون ریال باشد». پیشنهاد بسیار پیشنهاد خوبی است که حذف داد. شما الان این عبارت را نگاه کنید!‌ گفته: «بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود، اعم از اینکه در هر مرتبه تعقیب شده یا نشده». مسأله، اصلاً این عبارت «در هر مرتبه تعقیب شده یا نشده باشد» آیا مناط قضاوت قاضی است؟ قطعاً نه، معیار تشخیص قاچاقچی با توجه به ضوابط قضائی و قوانین موضوعه موارد دیگری است. این عبارت، عبارت اضافه است، کمکی هم به قاضی نمی‌کند. اگر هم ما این را مناط قرار بدهیم در کجای فقه اسلام و در کجای قضاء اسلام ما می‌آییم به فرد می‌گوییم تو قاچاقچی هستی به این دلیل که چند بار تعقیب نشدی. این چه استدلالی است؟ پیشنهاددهنده حکیمانه پیشنهاد داد، برای اینکه متن حقوقی که این ماده و این اصل ماده، ماده درست و پیشنهاد درستی است از حالت مغلق و حاشیه‌دار بودن و ابهام‌آفرین بودن و دردسرآفرین بودن و ایجاد اتهام و مشکلات حقوقی برای افراد که دست فرد را مبسوط‌الید قرار داده و هرنوع اعمال نظری را بخواهد عمل کند، می‌بندد. شما متن را اینطور بخوانید؛ در واقع متن با این حالت به رأی گذاشته می‌شود؛ «قاچاقچی‌ حرفه‌ای: شخصی است که بیش از سه بار مرتکب قاچاق شود» آن عبارت پیشنهادی حذف، دنباله‌اش این است؛ «و ارزش کالا یا ارز قاچاق در هر مرتبه بیش از (100) میلیون باشد». این درست است، اگر شما این عبارت را بیاورید یک آدم حقوقی، یک آدمی که می‌خواهد قضاوت کند، یک قاضی از این چه می‌فهمد؟ این عبارت هیچ کمکی به قاضی نمی‌کند که هیچ، بلای جان آن متهم خواهد شد، در صورتی که ما به حکم و اصول حقوقی همیشه باید حکم و تفسیر و نوع بیان را به نفع متهم ببینیم، نه اینکه متهم را مضیق کنیم. این عبارت یعنی مضیق و متهم کردن و اعمال و پیدا کردن راهکارهای بیشتر برای ایجاد اتهام و بستن جرم برای متهم. کسی در این عبارت و آن کسی که پیشنهاد داده یا موافق یا برادران و خواهرانی که رأی می‌دهند به این معنا نیست که بخواهند قاچاقچی را تأیید کنند یا اصلاً به اعتقاد من عبارت خوبی نیست. عبارت اینجا است که ما این متنی که بار حقوقی ندارد، یک. ایجاد مزاحمت می‌کند، دو. تفسیربردار و کش‌بردار است، سه و اساساً خلاف اصل برائت هم هست. شما همین را در نظر بگیرید. آیا اصل تعقیب کردن جرم است؟ اصلاً کسی مورد تعقیب واقع شد، آیا این جرم است؟ تا چه رسد به اینکه اصلاً‌ تعقیب نشده باشد. لذا استدعا می‌کنم برادران و خواهران! این عبارت کوتاه است، اما اگر حذف نشود دردسرهای زیادی برای مردم و بعضاً آدم‌های بی‌گناه درست می‌کند، قاچاقچی که قطعاً باید مجازات بشود، این به تشخیص قاضی و در چهارچوب موازین حقوقی عمل خواهد شد. پیشنهاد می‌کنم به این پیشنهاد حذف رأی بدهید، متشکرم.

علیرضا رحیمی
آقای دکتر ادیانی از رعایت وقت متشکرم.

مسعود پزشکیان
دولت بفرمایید.

اسماعیل علیمرادی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمتتان عرض کنم درخصوص بحث قاچاقچی حرفه‌ای قانون فعلی اطلاق دارد که این قاچاقچی حرفه‌ای آیا مشمول تعدد می‌شود یا نمی‌شود. با توجه به اینکه بسیاری از پرونده‌ها وجود دارد که طرف دستگیر می‌شود، ده سال سابقه دارد، یعنی ده سال است مرتکب قاچاق شده، اما به قدری حرفه‌ای بوده که دستگیر نشده، در بار آخر است که دستگیر می‌شود و همه آن سوابقش در بار آخر اثبات می‌شود. با این فرد باید به عنوان قاچاقچی حرفه‌ای برخورد شود و آن نکته راجع به (10) میلیون تومان هم که گفتند یک عدد ثابتی است، با توجه به ماده (28) قانون مجازات اسلامی، این عدد با توجه به نرخ تورم باید تعدیل شود. طبیعتاً هر سه سال یک بار این عدد تعدیل می‌شود. فقط باید این نکته را توجه داشته باشیم که اگر قانون فعلی بخواهد بماند و اصلاح کمیسیون تصویب نشود همان عدد (1) میلیون تومان باقی خواهد ماند، در حالی که ما باید با افرادی که به صورت حرفه‌ای مرتکب قاچاق می‌شوند بتوانیم بیشتر و با مجازات متناسب با اینها برخورد کنیم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، کمیسیون بفرمایید.

زهرا سعیدی مبارکه
خدمت همکاران محترم عرض خداقوت دارم. این پیشنهادی که همکار بزرگوارمان برای این حذف دادند مجدداً همان قانون قبلی را تأیید می‌‌کند. همکاران بزرگوار! الان که شما به کل مصوبه کمیسیون رأی دادید، اگر این «یا نشده» حذف شود اتفاقی که می‌افتد مجدداً‌ به همان قانونی قبلی برمی‌گردیم. البته همکاران دغدغه‌شان را گفتند، اعلام می‌فرمایند که اصلاً (10) میلیون تومان هم کم است. شما باید پیشنهاد مکتوب این‌را بنویسید و زحمت بکشید، مبلغش را بالا ببرید، ضمن اینکه سه بار بیشتر است، یعنی چهار بار که شود می‌شود (40) میلیون. حالا شما یک لطفی کنید، عنایت بفرمایید، آنچه که هست به ماندگاری مصوبه کمیسیون احترام بگذارید این همان (10) میلیون تومان بماند که این انجام بشود. اما اینکه می‌فرمایید تعقیب شده یا نشده، توضیح بدهم. احراز در مرجع قضائی انجام می‌شود، عزیزمان که مخالفت فرمودند و پیشنهاد دادند این است که گزارش و اتهامات که مهم نیست، نهایت این است که این برای مرجع قضائی صورت می‌پذیرد، نه برای حکمی که بخواهد انجام شود. آنچه که هست طبق قانون آیین‌نامه دادرسی کیفری و ماده (44) همین قانون، مرجع قضائی در دادگاه احراز می‌کند که آن گزارش صحیح است یا صحیح نیست. از همکاران بزرگوارم انتظار دارم با توجه به اینکه چند تا از حقوقدانان مجلس هم آمدند تکدر خاطرشان را به جناب آقای دکتر پزشکیان گفتند، نظرشان تأمین شد، جناب آقای فتحی و همکاران دیگر. انتظار داریم که اجازه بفرمایید و رأی بدهید که نظر کمیسیون تأمین شود و به صورت قانون در بیاید. با تشکر از همه توجهات شما بزرگواران، سپاسگزارم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاد حذف مطرح است.

مسعود پزشکیان
متشکرم. حضار 220 نفر، نمایندگان محترم نظرتان را راجع پیشنهاد حذف اعلام بفرمایید. لطفاً در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای ابطحی! شما اجازه می‌فرمایید از پیشنهادتان بگذریم؟ چون دو تا حذف دادیم رأی نیاورد. آقای دکتر! اصل ماده را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
اصل ماده را به رأی می‌گذاریم. حضار 219 نفر، نمایندگان محترم لطفاً نظرتان را نسبت به اصل ماده اعلام بفرمایید. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ ماده 7 لایحه مطرح است) پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. به کمیسیون ارجاع می‌دهیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 8 ـ در صدر ماده (2) قانون بعد از عبارت «قانون امور گمرکی مصوب 22/8/1390»، عبارت «و اصلاحات بعدی آن» اضافه می‌شود. آقای دکتر! چون پیشنهادی نداریم به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 220 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را نسبت به ماده (8) اعلام بفرمایید. لطفاً در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 9 ـ در بند «الف» ماده (2) قانون عبارت «به ترتیب مقرر در قانون امور گمرکی»، جایگزین عبارت «در مهلت مقرر در صورت ممنوع و یا مشروط بودن صادرات قطعی آن کالا» می‌شود و یک تبصره به شرح زیر به آن الحاق می‌شود: تبصره ـ مصادیق موارد قوه قهریه (فورس ماژور) و مواردی که عدم ورود کالا عمدی نیست، با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. آقای کاتب! اجازه می‌دهید عبور کنیم؟ آقای دکتر رأی بگیرید، از پیشنهادشان منصرف شدند.

سیدعلی ادیانی
آقای دکتر اخطار دارم.

مسعود پزشکیان
اخطار را هم گوش می‌کنیم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای ادیانی بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
اخطار
جناب آقای دکتر! تبصره ماده (9) به نظرم مغایر اصل (85) قانون اساسی است و نوعی قانونگذاری است. برابر اصل (85) دوستان عنایت کنند، این از مصادیق قانونگذاری است. قانونگذاری شأن مجلس است، نه هیأت وزیران با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی. دو تا مورد را به نوعی قانونگذاری خواهد کرد، یکی مصادیق موارد قوه قهریه (فورس ماژور) است. تعیین مصادیق در ادبیات شورای محترم نگهبان به عنوان یک ضابط قضائی تلقی می‌شود، به انضمام اینکه مواردی که عدم ورود کالا عمدی نیست، هر دو مسأله چه تعیین موارد قوه قهریه و چه تشخیص مصادیق و موارد عدم ورود کالای عمدی شأنیت تقنینی دارد. به نظرم می‌آید این در تغایر با اصل (85) است. ممنون می‌شوم اظهارنظر بفرمایید.

مسعود پزشکیان
چون مصداقی است و موضوعی نیست، کالا را می‌خواهند تشخیص بدهند، من فکر نمی‌کنم با آن ضدیتی داشته باشد، متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده (9) به رأی گذاشته می‌شود.

مسعود پزشکیان
حضار 217 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را نسبت به این ماده اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! این «فورس ماژور» یا موارد قوه قهریه را هم بررسی کنید ببینید عبارت درستش چیست به ما بگویید. ماده 10 ـ در بند «ب» ماده (2) قانون، بعد از عبارت «محموله‌های عبوری»، عبارت «اعم از رویه عبور داخلی و خارجی» اضافه می‌شود. آقای رئیس! پیشنهادی نداریم، به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 219 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را راجع به ماده (10) اعلام بفرمایید. نمایندگان محترم در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 11 ـ بند «پ» ماده (2) قانون به شرح زیر اصلاح و یک تبصره به آن الحاق می‌شود: پ ـ اظهار کالا به گمرک و یا ترخیص یا خروج کالا از اماکن گمرکی با ارائه مجوزها یا اسناد جعلی. تبصره ـ مصادیق موضوع این بند توسط ستاد با همکاری وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت و اطلاعات تهیه می‌شود و ظرف مدت یک‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. آقای دکتر! اینجا هم چون پیشنهادی نداریم به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 215 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را راجع به ماده (11) اعلام بفرمایید. نمایندگان محترم لطفاً در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 12 ـ به انتهای بند «ث» ماده (2) قانون، عبارت «به داخل کشور» اضافه می‌شود. آقای دکتر! پیشنهاد نداریم، به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 216 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را نسبت به ماده (12) اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در ماده قبلی در تبصره «اسناد موضوع» درست است، نه «مصادیق». ماده 13 ـ بند «ج» ماده (2) قانون به شرح زیر اصلاح و یک تبصره به آن الحاق می‌شود: ج ـ اظهار کالای وارداتی با نام یا علامت تجاری ایرانی بدون أخذ مجوز قانونی از وزارت صنعت، معدن و تجارت. تبصره ـ شرایط و نحوه اعطای مجوز درخصوص ورود این کالاها به کشور با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه می‌شود و ظرف مدت سه ‌ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. اینجا هم پیشنهادی نداریم، آقای دکتر به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 216 نفر، نمایندگان محترم لطفاً نظر خودتان را نسبت به ماده (13) اعلام بفرمایید. نمایندگان محترم لطفاً در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 14 ـ بند «ح» ماده (2) قانون به شرح زیر اصلاح می‌شود: ح ـ خروج کالاهای وارداتی تجمیع‌شده مشمول تسهیلات قانون ساماندهی مبادلات مرزی از استان‌ مرزی بدون رعایت تشریفات قانونی یا تجمیع تجاری این کالاها یا تجمیع تجاری کالاهای مسافری. آقای دکتر! اینجا هم پیشنهادی نداریم،‌ به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 216 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را راجع به این ماده اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 15 ـ بند «خ» ماده (2) قانون حذف می‌شود. همین الان آقای ابطحی پیشنهاد حذفِ حذف را دادند، آقای ابطحی بفرمایید.

سیدمحمدجواد ابطحی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض تسلیت شهادت جمعی از هموطنان‌مان به دست تروریست‌های اجیرشده اجانب. دوستان دقت کنید! بند «خ» این است، عدم رعایت ضوابط تعیین‌شده از سوی دولت یا نداشتن مجوزهای لازم از بانک مرکزی برای ورود، خروج، خرید، فروش یا حواله ارز. فلسفه بند «خ» بحث ارز است، مسأله روز ما هم بحث ارز است. در قانون قبلی که چیزی هم از عمر آن نمی‌گذرد و سال 92 آخرین اصلاحاتش شده و متأسفانه باید بگویم این چه وضع قانونگذاری است که ما دائم می‌آییم قوانین را نسخ می‌کنیم، لغو می‌کنیم، تبصره می‌زنیم، این معلوم است که ما درست قانونگذاری نمی‌کنیم، کمیسیون قضائی که باید نظرش را به عنوان کمیسیون فرعی می‌داد و نداده بماند. اگر شما این بند را حذف کنید یعنی ارز به هر صورت دیگر قاچاق نیست. عزیزان دقت کنید! اگر الان این بند «خ» حذف شود یعنی ما به دلالان، صرافان و همه افراد اجازه می‌دهیم که ورود و خروج و خرید و فروش ارز داشته باشند. مشکل کشور ما این است، شما به اروپا بروید، ایتالیا، فرانسه، اصلاً‌ فروش و خرید ارز در خارج از شبکه بانکی جرم است. کسی را نمی‌بینید که سر چهارراه ارز بفروشد، جرم تلقی می‌شود. حتی میزان گرفتن ارز و پول از بانک حساب و کتاب دارد. مثلاً اگر شما بخواهید (15) هزار دلار بیشتر بگیرید پلیس امنیت باخبر می‌شود می‌گوید این پول را برای کجا می‌خواهی، چرا این پول را می‌خواهی بیرون بکشی؟ قاعده‌هایشان این‌طور است. آن وقت ما می‌آییم بند «خ» که بند خوبی هم بوده، متأسفانه عمل هم نشده، اگر نظارت ما مجلسی‌ها، سازمان بازرسی، اطلاعات و حفاظت اطلاعات سپاه بود ما به این بلاها دچار نمی‌شدیم، این را هم بیایید حذفش کنید؟ به همین راحتی؟ ان‌شا‌ءالله سخنگوی کمیسیون اقتصادی توضیح می‌دهند، حتماً‌ رشته‌شان هم است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر ابطحی! عذر می‌خواهم، شما بند «پ» ماده (17) را یک ملاحظه‌ای بفرمایید، فکر کنم ایرادتان مرتفع شود.

سیدمحمدجواد ابطحی
نه، آنجا هم نیست، آنجا هم گفته از بعد خروج ارز از کشور بدون رعایت تشریفات قانونی.

محمد دهقانی نقندر
ماده (17) مربوط به ارز است، بگذارید اگر خواستید تذکر بدهید آنجا تذکر بدهید.

سیدمحمدجواد ابطحی
بسیار خوب.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهادتان را پس گرفتید؟

سیدمحمدجواد ابطحی
بله.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ممنونم. آقای دکتر! لطف کنید به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 218 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را راجع به این ماده اعلام بفرمایید. اصل ماده (15) را به رأی گذاشتیم. نمایندگان محترم لطفاً در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
«ماده 16 ـ یک تبصره به شرح زیر به انتهای ماده (2) قانون الحاق می‌شود: تبصره ـ اظهار کالای مجاز مشروط تحت عنوان کالای مجاز و یا کالای مجاز مشروط دیگری با مجوز‌هایی غیر از مجوزهای لازم برای کالای اظهارشده به تشخیص گمرک، تخلف گمرکی محسوب و جریمه‌ای معادل (20) درصد تا (100) درصد ارزش کالای موضوع این بند»، خانم سعیدی! احتمالاً «تبصره» درست است، چون «بند» نیست، شما تبصره اضافه کرده‌اید، «این تبصره توسط گمرک أخذ می‌گردد. رسیدگی به اعتراض صاحب کالا یا نماینده قانونی وی برابر تشریفات مقرر در قانون امور گمرکی خواهد بود. مغایرت موضوع این تبصره صرفاً درخصوص کشف مغایرت قبل از ترخیص است و هرگونه مغایرت به هر نحو درخصوص کالای ترخیص یا خارج‌شده قاچاق محسوب می‌شود». آقای حاجی‌! پیشنهاد اصلاح کل داشتید، نمی‌خواهید مطرح کنید؟ آقای کاتب! اصلاح جزء دارید، بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! می‌خواستم یک خواهشی از محضر حضرت‌عالی کنم، به خاطر اینکه قبل از این پیشنهادم ما یک تکلیفی داریم، انضباط مجلس است، آقای دکتر! اگر هم هیأت‌رئیسه و هم همکاران ما در موضوعات مربوط به بحث اداره مجلس دقت بیشتری در آیین‌نامه داشته باشند بهتر در روند می‌توانیم کمک کنیم، از جمله همین ماده (106) که اگر همکاران تقاضای جلسه غیر علنی دارند.

مسعود پزشکیان
آقای کاتب! پیشنهادتان را مطرح کنید، شما می‌خواهید تذکر بدهید، اصلاً این تذکر ربطی ندارد، خودت مراعات کن بعد به ما توصیه کن.

غلامرضا کاتب
این را می‌توانند تقاضا کنند. تذکر نوبت من بود، بعد در نوبت تذکر می‌دهم.

مسعود پزشکیان
شما الان دارید تذکر بجای پیشنهاد مطرح می‌کنید.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! عرضم این بود که اجازه بدهید قبل از پیشنهاد مطرح کنم، اما موقع تذکر مطرح می‌کنم. بحثم این است که در تبصره (16) می‌توانیم اشکالش را عبارتی هم اصلاح کنیم، اصلاح عبارتی هم شود،‌ هم می‌توانید رأی‌گیری کنید، هر حالتی که خودتان صلاح می‌دانید. در سطر سوم «تخلف گمرکی محسوب و مشمول جریمه معادل (20) درصد می‌شود»، اگر این یک کلمه «مشمول» را اینجا بگذاریم کاملاً حل می‌شود. (نایب‌رئیس ـ مشکلتان همین است؟) یک پیشنهاد این است، یک پیشنهاد هم خود آقای قاضی‌زاده اشاره کردند، آنجا در سطر پنجم «این بند» غلط است، آنجا تبصره است. اگر ما «بند» را به «تبصره» تبدیل کنیم و آنجا هم «تخلف گمرکی محسوب و مشمول جریمه» از نظر قانونگذاری، قانونگذاری جامع خواهد بود.

مسعود پزشکیان
اشکالی ندارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! چون اصلاح عبارتی است فکر می‌کنم «مشمول» را مشکلی نداشته باشند.

مسعود پزشکیان
کمیسیون که مشکلی ندارید؟ حضار 219 نفر، نمایندگان محترم نظرتان را نسبت به این ماده با اصلاحاتی که انجام گرفت اعلام بفرمایید. نمایندگان محترم لطفاً‌ در رأی‌گیری شرکت بفرمایید، اصل ماده را به رأی گذاشتیم. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ ماده 16 است) پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 17 ـ یک ماده به عنوان ماده (2) مکرر به قانون به شرح زیر الحاق می‌شود: ماده 2 مکرر ـ موارد زیر قاچاق ارز محسوب می‌شود: الف ـ ورود یا خروج ارز از کشور بدون رعایت تشریفات قانونی یا از مسیرهای غیرمجاز. ب ـ هرگونه اقدام به خروج ارز از کشور بدون رعایت تشریفات قانونی یا از مسیرهای غیرمجاز به شرط احراز در مراجع ذی‌صلاح با استناد به قرائن و امارات موجود. پ ـ انجام هر عملی که در کشور عرفاً معامله ارز محسوب می‌شود از قبیل خرید، فروش و حواله توسط اشخاصی غیر از صرافی، بانک یا مؤسسه‌ مالی ـ اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی در صورتی که طرف معامله صرافی، بانک یا مؤسسه‌ مالی ـ اعتباری داخلی دارای مجوز مذکور نباشد. معاملاتی که با مجوز بانک مرکزی و در حدود ضوابط تعیین‌شده این بانک توسط اشخاصی نظیر واردکنندگان و صادرکنندگان و معامله‌گران در بورس‌های کالایی صورت می‌گیرد، از شمول این بند و بند «ت» خارج است. ت ـ معامله فردایی ارز اعم از آن که توسط صرافی یا غیر آن انجام شود. معامله فردایی، معامله‌ای است که تحویل ارز و ریال به روز یا روزهای آینده موکول شده ولی منجر به تحویل ارز نمی‌شود یا از ابتدا قصد تحویل ارز وجود نداشته است و قصد طرفین تنها تسویه تفاوت قیمت ارز است. ث ـ انجام کارگزاری خدمات ارزی در داخل کشور برای اشخاص خارج از کشور، بدون داشتن مجوز انجام عملیات صرافی از بانک مرکزی. کارگزار شخصی است که مابه‌ازای ارز معامله‌شده را در کشور دریافت می‌نماید. ج ـ عدم ثبت معاملات ارزی در سامانه ارزی یا ثبت ناقص یا خلاف واقع اطلاعات مربوط به معاملات مذکور در این سامانه توسط صرافی، بانک یا مؤسسه‌ مالی ـ اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی. چ ـ عدم ارائه صورت‌حساب خرید معتبر یا ارائه صورت‌حساب خرید خلاف واقع یا دارای اطلاعات ناقص به مشتری توسط صرافی، بانک یا مؤسسه مالی ـ اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی. ح ـ عرضه، حمل یا نگهداری ارز فاقد صورت‌حساب خرید معتبر یا فاقد مجوز ورود توسط اشخاصی غیر از صرافی، بانک یا مؤسسه مالی ـ اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی. موارد کمتر از سقف تعیینی توسط بانک مرکزی برای ورود ارز به کشور از شمول این بند خارج است. تبصره 1 ـ صرافی شخص حقوقی است که از بانک مرکزی مجوز انجام عملیات صرافی أخذ نموده است. مجوز صرافی قائم به شخص حقوقی صرافی است و به هیچ طریقی قابل واگذاری یا توکیل به غیر نیست. تبصره 2 ـ منظور از صورت‌حساب خرید معتبر، رسید سامانه ارزی حاوی اطلاعاتی نظیر کد پیگیری، طرفین معامله، میزان و زمان انجام معامله است که شماره مسلسل ارزهای موضوع معامله نیز ضمیمه آن می‌باشد. تبصره 3 ـ بانک مرکزی مکلف است دسترسی مستمر و برخط صرافی‌ها، بانک‌ها و مؤسسات مالی ـ اعتباری به سامانه ارزی را جهت ثبت معاملات با قابلیت واردکردن اطلاعات مندرج در تبصره (2) این ماده فراهم نماید. تبصره 4 ـ بانک مرکزی مکلف است ظرف مدت سه ‌ماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون، نسبت به انتشار فهرست صرافی‌های مجاز و تشریفات قانونی و مسیرهای مجاز ورود و خروج ارز در روزنامه رسمی کشور و درگاه اینترنتی بانک مرکزی اقدام نماید. هرگونه تغییرات بعدی نیز باید توسط بانک مرکزی از طرق مزبور فوراً به اطلاع عموم برسد. تبصره 5 ـ متخلفان از سایر ضوابط ارزی تعیینی توسط بانک مرکزی به جریمه نقدی معادل یک‌چهارم موضوع تخلف و دو یا چند مورد از محرومیت‌های موضوع ماده (69) این قانون محکوم می‌شوند. این ضمانت اجرا مانع از اعمال ضمانت اجراهای مقرر در سایر قوانین و مقررات نیست. رسیدگی به تخلف موضوع این تبصره در صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی است. آقای محجوب و آقای قاضی‌پور! سر پیشنهاد حذفتان هستید؟ آقای قاضی‌پور بفرمایید. آقای دکتر! آقای قاضی‌پور پیشنهاد حذف ماده را داده‌اند.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر دوستان و عرض خسته‌نباشید و تقدیر و تشکر از آقای پزشکیان که روز یکشنبه جلسه غیرعلنی را بر مسائل اقتصادی کشور تشکیل می‌دهند تا مردم بدانند مجلس دغدغه مردم را دارد. اما موضوع ماده (17) یک سه‌صفحه‌ای است، خودش بندهای مستقلی است و آقای قاضی‌زاده عزیز! هر کدام برای خودش باید یک بند قانونی شود. حذف ما این است که این تجمیع چند ماده است که پشت سر هم آوردید و هیچ‌گونه هم ارتباطی با همدیگر ندارد. شما مسائل ارزی را باید مستقل نگاه کنید. آقای پزشکیان! یکی از مشکلات حاد جامعه امروز مسائل ارزی است که توسط گمرک در ورود و خروج کنترل می‌شود. در اینجا هیچ اشاره‌ای خاصی ننموده و در داخل ماده بند «ج» آورده است، ما انتظار داشتیم با توجه به حساسیت موضوع، تحریم‌های جدیدی که پیش‌رو داریم. آقای پزشکیان! متأسفانه قبل از تحریم‌ها خودی‌ها دود آتش را بیشتر کردند و به چشم مردم خورد، مردم متضرر شدند. خواهشم این است که این ماده را به کمیسیون برگردانید تا دقیقاً منفک شود، هر موضوعی خودش به عنوان یک ماده مستقل بیاید، به خصوص بحث مسائل ارزی آن بسیار مهم است. نگهداری و حمل و نقل یک بندی است، ارز یک بند دیگر است، خروج یک بند دیگر است، کارگزاران ارزی هم یک بند دیگر است. شما حساب کنید تجمیع (20)، (30) تا بند را با تبصره آورده‌اند و در ماده (17) مطرح می‌کنند که هر کدام‌شان برای مجریان امر مشکل ایجاد خواهد کرد. همکاران عزیز! به هیچ عنوان به این ماده رأی ندهید تا ماده دقیقاً بیاید موشکافی کند و از نظرات کمیسیون قضائی و کمیسیون محاسبات و مجلس هم استفاده شود. برای اینکه ارز یک مشکل حاد جامعه امروزی است، کمیسیون اقتصادی به تنهایی نمی‌تواند این مشکل را حل کند، باید نقطه‌نظرات کمیسیون‌های دیگر مثل کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون قضائی را بگیریم که یک قانون شفاف برای مقابله با قانون پولشویی و قاچاق ارز داشته باشیم. همکاران! در کشورهای همسایه مزدوران کشورها پول آورده‌اند، ارز ما را خارج می‌کنند، ارزش پول ملی ما افت می¬کند، ارزش پول ملی ما ناموس ماست، باید از ناموس‌مان به نحو احسن دفاع کنیم. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) لذا آقای پزشکیان! پیشنهاد بنده این است، اگر حضرت‌عالی قبول کنید به رأی بگذارید و به کمیسیون برگردد منفک شود، نظر دو کمیسیون دیگر برنامه و بودجه و قضائی أخذ و قانون شفاف شود، به خصوص برای تحریم مرحله دوم شیطان بزرگ آماده باشیم، همکاران! وگرنه پیشنهاد حذف دارم. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
متشکرم، مخالف صحبت کند.

علیرضا رحیمی
مخالف جناب آقای ذوالقدر هستند که وقت‌شان را به سرکار خانم ذوالقدر داده‌اند، بفرمایید.

سیده فاطمه ذوالقدر
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام خدمت همکاران گرامی و ملت شریف ایران و به امید اینکه ان‌شا‌ءالله بتوانیم در این جلسات غیرعلنی که برای آن وقت گذاشته می‌شود باری از دوش مردم برداریم، مشکلات اقتصادی را حل کنیم که واقعاً الان شرایط بسیار نامطلوبی در کشور شده و هیچ‌کس راضی نیست و ما واقعاً به عنوان نماینده مردم شرمنده هستیم. اما راجع به این ماده (17) درمورد حذف این ماده که آقای قاضی‌پور محترم تقاضای حذف آن را داشتند من ماده را نگاه کردم، همراه با تبصره و بندهایی داشته که بسیاری از این بندها واقعاً مفید و برای قاچاق کالا و ارز بسیار ضروری هستند، از جمله همین بند «الف»، ورود یا خروج ارز از کشور بدون رعایت تشریفات قانونی از مرزهای غیرمجاز که اینها قاچاق ارز محسوب می‌شود و همین‌طور نگهداری و انتقال، اینها مواد و مسائل بسیار مهمی هستند که اینجا ذکر شده و حتی در بند «ت» معامله فردایی ارز اعم از آنکه توسط صرافی یا غیر از آن که معضل اساسی ما که متأسفانه الان خرید و فروش ارز مثل یک قمار شده که نرخ امروز، نرخ فردا، پس‌فردا، همه اینها قاچاق است، با اینها برخورد می‌شود. مواد خوبی است که در ماده (17) ذکر شده و می‌شود اینجا اصلاح کرد. اگر همکاران محترم مواردی را نیاز ببینند که برای یک ماده تکراری باشد که من باز اینجا ندیدم، حتی تبصره‌هایش، تبصره‌هایی که اینجا ذکر شده، تبصره‌های (1)، (2)، (3)، (4) و (5) همه ضروری هستند و در زمان حال که ما این معضل اساسی را داریم، در عدم ثبات نرخ ارز، در نقش دلال‌ها که دارند اینجا بی‌ثباتی ایجاد می‌کنند، تک‌تک این تبصره‌ها مفید هستند، مخصوصاً تبصره (1) که توضیح می‌دهد صرافی یک شخص حقوقی است که از بانک مرکزی مجوز انجام عملیات صرافی را أخذ نموده و آنکه غیررسمی است و این مجوز را ندارد نمی‌تواند مبادله و اقدام به خرید و فروش کند، اینها همه قاچاق است. لذا من از همکاران محترم می‌خواهم به این ماده‌ای که واقعاً از بهترین مواد این لایحه که در این شرایط حاضر باید تصویب شود که ان‌شا‌ءالله ما بتوانیم از طریق این لایحه ثباتی در بازار ارز ایجاد کنیم و به نفع مردم باشد، لذا من با حذف این ماده مخالف هستم و از همکاران محترم هم می‌خواهم که به حذفش رأی منفی بدهند، ممنون.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای محجوب موافق هستند، بفرمایید.

علیرضا محجوب
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم من از کمیسیون اقتصادی که اینها را می‌نویسد، تعجب می¬کنم. آقای رئیس، اعضای محترم مجلس توجه کنید! شما در قانون برنامه نوشتید ارز به شکل شناور و مدیریت‌شده عرضه و خرید و فروش می‌شود. در قانون بودجه امسال‌تان همه ارز را از این طریق به میدان می‌آورید. چطور آن قوانین مادر را اصلاح نکردید و اینجا تشریفات قانونی می‌نویسد، تشریفات قانونی یعنی چه؟ اول کمیسیون یا نماینده دولت توضیح بدهد که تشریفات قانونی این است، شما می‌گویید در بازار هر کسی هرچه خرید برای آن است چون به نرخ شناور می‌خرد و عرضه می‌شود. اگر امروز به غیر نرخ شناور و بازار ثانویه کسی ارز عرضه می‌کند که از دلایل اصلی نابسامانی در بازار است، خود آنها باید پاسخ بدهند. اگر مجلس تصمیم گرفتند آنها باید پاسخگو باشند، اگر دولت خلاف می‌کند باید پاسخ بدهد. ما خلاف را تشریفات نمی‌نامیم که بگوییم تشریفات. اول قانون بنویسید بگویید تشریفات چیست، بعد بگویید اگر کسی این تشریفات را انجام نداد اتهامش این است. شما جایی گفتید اگر (100) دلار باشد، یا (10) دلار باشد، یا تک دلاری باشد خلاف است یا خلاف نیست؟ اگر یکی یک تک دلار در جیبش بگذارد برابر اینکه شما نوشتید یعنی مجرم است. در گذشته هم که ما جنگ داشتیم تا (300) دلار برای مسافر مجاز می‌دانستیم. این را کجا نوشتید؟ الان یک دلار نوشتید گفتید شناور، هر چه عرضه کرد، هر کسی هر چه خرید مال او است، نه راجع به خروج و نه راجع به ورودش حرفی نزدید. بنابراین نمی‌شود به قانون نداشته مجهول چیزی را استناد داد. جناب آقای دهقانی! به عنوان آدم حقوقی توجه بفرمایید، عنایت بفرمایید که نمی‌شود با قانونی که ما نداریم مردم را مجازات کنیم، بابت چه؟ بابت چیزهایی که هنوز ننوشتیم، بعداً‌ می‌خواهیم بنویسیم یا در ذهن‌مان می‌گذرد. ما موافق همه نوع سخت‌گیری هستیم، ما موافق این هستیم که یک دلار از این کشور خارج نشود، ولی اول بنویسید خارج نشود، اول بنویسید چطور معامله شود، بعد دنبال متهم بگردید. اول می‌خواهید متهم پیدا کنید بعد می‌خواهید قانون بنویسید؟ این چه طرز قانون‌نویسی است؟ این توهین به شعور مردم است، این تحرکات بیجا درست کردن در بازار ارز است، نگرانی درست کردن است. ما که طرفدار بازار آزاد نیستیم، مخالف بازار آزاد هستیم، ما که موافق خصوصی‌سازی نیستیم، مخالف خصوصی‌سازی هستید، شما که موافقید چرا اینها را می‌نویسید؟ شما که خط‌مشی‌تان خصوصی‌سازی و دفاع از اقتصاد بازار است چرا اینها را می‌نویسید که فقط بازار را متلاطم می‌کنید و به هم می‌ریزد؟ ما دشمن نمی‌خواهیم، شما هستید. همین‌هایی که الان تصویب می‌کنید تأثیرش را همین الان در بازار ببینید، اندازه بگیرید. آقایان محترم! در رأی دادن دقت بفرمایید، ما به هر جمله زیبایی که نباید رأی بدهیم. ما می‌گوییم این قوانین کجاست؟ راجع به ارز چه نوشته‌اید؟ چه صادر کرده‌اید؟ یک دفعه می‌خواهید از ماوراء به مادون بیایید؟ شما می‌نویسید همه نوع خرید و فروش آزاد است، قانون هم هنوز این است، (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون‌) هیچ تشریفاتی هم برای این قانون ندارید، می‌گویید تشریفات. بعد هم مواردی می‌نویسید که همه بدون اینکه خطوط و متونش معلوم باشد در اینجا (16)، (17) بند آورده‌اید که هر یک می‌تواند مجرمان زیادی برای این کشور درست کند. آقای رئیس! به این جهت من خواهش می‌کنم این را به کمیسیون برگردانید، این را خارج کنند، یک کلیتی بنویسند، (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) یا وعده بدهند قوانینی که فردا تصویب می‌کنند بر آن اساس موضوع را بنویسند، متشکرم.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، دولت بفرمایید.

مصطفی پورکاظم شایسته
بسم الله الرحمن الرحیم ما در ماده قبلی تنها حکمی که در رابطه با قاچاق ارز بود را حذف کردیم، یعنی مصوب شد و حذف کردیم با این استدلال که در ماده (2) به طور مشروع مسائل مربوط به قاچاق ارز را بند به بند پیش‌بینی کردیم و پیشنهاد دادیم. من در رابطه با همین نکته اخیر که نماینده محترم بحث تشریفات قانونی را مطرح کردند فارغ از اینکه عرض می‌کنم ماده (2) یکی از مهمترین موادی است که باید به قانون سال 92 اضافه شود و از مجموع تجربیات دستگاه‌های مختلف اقتصادی و نیروهای عمل‌کننده در مبارزه با قاچاق ارز از تجربیات حاصل از این دو تا این مواد پیش‌بینی شده و همه این مصادیق پیش‌بینی شده، این را عرض می‌کنم اتفاقاً تشریفات قانونی کاملاً در قانون امور گمرکی، قانون توسعه صادرات و کمیسیون‌های مختلف که برای صادرات کالاهای مختلف تصمیم می‌گیرند و همین‌طور مسائل ارزی پیش‌بینی شده است. این ماده یکی از مهمترین موادی است که همه شقوق مربوط به مبارزه با قاچاق از ورود و خروج حتی اقدام به خروج ارز از کشور در بند «ب» یا اعمالی که عرفاً معامله ارز محسوب می‌شود، حتی معاملات فردایی و سایر ضوابط را پیش‌بینی کرده و همین‌طور بسیاری از آیین‌نامه‌ها و سیاست‌هایی که دولت در رابطه با ارز داشتند که خودش مصوب و اجرا می‌کرد، امروز در این ماده به صورت قانون آمده که دارای قوام و دوام باشد و بتواند ضمانت اجرا پیدا کند و ان‌شا‌ءالله با رأی بالای شما تأمین کند.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون. اخطار را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای ادیانی اخطار دارند،‌ بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! بند «الف» ماده (2 مکرر) را عنایت بفرمایید. عبارت این است، اولاً من عبارت بند «الف» را مغایر اصل (40) قانون اساسی می‌دانم. اگر این اتفاق بیفتد اعتقادم این است که اعمال قانونگذاری از سوی ما موجب اضرار به مردم خواهد شد با این توضیح. ورود یا خروج ارز از کشور، بقیه‌اش را کاری نداریم، اولاً این اطلاق دارد. از نظر نگارشی من فکر می‌کنم نیاز به اصلاح دارد، باید این‌طور شود: «ورود ارز به کشور یا خروج از آن»، چون باید این عبارت را بگویید ورود یا خروج ارز از کشور، باید این‌طور هم بخوانیم: «ورود ارز از کشور». لذا من فکر می‌کنم نیاز به ویراستاری اصلاح عبارتی دارد. اما مفهومی؛ فردی ایرانی وارد یک کشور خارجی می‌شود، موقع برگشت فرزندانش که در آنجا هستند حق مؤونه ارز به او می‌دهند، به پدر، مادر و برادر، می‌گویند این (1000) دلار، این (2000) دلار، این (500) دلار، شما که دارید برمی‌گردید در جیبش می‌گذارد، چون این عبارت اطلاق دارد اگر ما آن مؤونه و کمک را، به عنوان مصداق و مثال عرض کردم، به عنوان وارد کردن ارز به کشور تلقی کنیم چون عبارت اطلاق دارد مشمول آن هم خواهد شد. من متن مابعد و ماقبل را هم نگاه کردم استثنایی در این مورد ندیدم. ممنون می‌شوم اگر اظهارنظر بفرمایید.

مسعود پزشکیان
اینکه اخطار نیست، شما می‌خواهید اصلاح عبارتی کنید.

سیدعلی ادیانی
نه، اخطار از این جهت است که اگر این اصلاح نشود اضرار به غیر است، طرف را به عنوان قاچاقچی می‌گیرند.

مسعود پزشکیان
در تشریفات قانونی‌اش می‌توانند طوری تنظیم کنند که این‌طور دیده شود.

سیدعلی ادیانی
نه، آقای دکتر! همین‌طور باید در قانون بیاید.

مسعود پزشکیان
این را احتمالاً‌ در قانون می‌نویسند. کمیسیون نظرش را بدهد، متشکرم.

زهرا سعیدی مبارکه
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض خداقوت درخصوص پاسخ اخطار همکار عزیزمان، بگویم که از (1) میلیون تا (1) میلیارد هر چه می‌خواهند بیاورند، اشکالی ندارد، فقط گفتیم بانک مرکزی بداند، شفافیت، این اطلاع را داشته باشند. اما درخصوص این پیشنهاد ارائه‌شده؛ همکاران عزیز! ما بند «خ» ماده (2) قانون را همین الان حذف کردیم و تنها ماده‌ای که برای بحث ساماندهی بازار ارز الان است که متأسفانه اگر این فعالیت و این پیش‌بینی کمیسیون اقتصادی زودتر به صحن آمده بود و رأی‌گیری شده بود شاید این وضعیت نامطلوب بازار ارز را نداشتیم. آنچه که هست این است که حدود استفاده ارز براساس ضوابط بانک مرکزی بود که به ضوابط دولت و آنچه که می‌گوید هم موکول نکردیم، خود قانونگذار و مجلس در این ماده ضوابط را مشخص کرده است. این اطمینان را به شما می‌دهیم که کارشناسان از مرکز پژوهش‌های مجلس، خود ستاد قاچاق کالا و ارز، وزارت اطلاعات، دهها جلسه کارشناسی تشکیل شد، ولی شما که فرمودید مصداق نداریم که عدم ثبت معامله، من می‌خواهم بدانم این چیست، شما دو، سه تا پیشنهادش را مصداقی به ما بدهید که آن در نظر گرفته نشده است. خواهشی که من از همکاران بزرگوار دارم این است که یک ساماندهی برای بازار ارز طبق این ماده قانونی دارد انجام می‌شود. اگر این ماده خدای‌ناکرده حذف شود، خیلی از همکارانم بحث تشریفات قانونی را آوردند، کمیسیون اقتصادی را خیلی زیر سؤال بردند، ضمن تشکر از آن همکاران بزرگوار، در بند «ت» ماده (1) تشریفات قانونی کامل توضیح دارد، اقداماتی از قبیل تشریفات گمرکی و بانکی، یک بخش تشریفات قانونی همان ارز است، أخذ مجوزهای لازم و ارائه به مراجع ذی‌ربط است که مجوز هم آورده اشخاص موظف هستند طبق قوانین و مقررات به منظور وارد یا خارج کردن کالا یا ارز انجام دهند. در هر صورت آنچه که هست اینکه مصداق بیاورند، همکاران بزرگوار، آن عزیزمان جناب آقای قاضی‌پور هم فرمودند که باید به صورت مستقل بیاید که این یک ماده مستقل است، ماده (2) مکرر است و من فکر کنم ابهامات همکاران عزیزمان در این خصوص با توضیحات حقیر برطرف شده باشد، از همکاران بزرگوارم خواهش دارم کمک کنند مبادا این ماده حذف شود که دیگر ما درمورد قاچاق ارز (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون خانم سعیدی) ماده دیگری در بحث و پیشنهاد لایحه نخواهیم داشت. پس ان‌شا‌ءالله همکاران رأی مخالف بدهند، سپاسگزارم.

مسعود پزشکیان
حضار 208 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را راجع به پیشنهاد حذف ماده (17) اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! آقای کاتب پیشنهاد اصلاح جزء دارند.

مسعود پزشکیان
آقای ادیانی! اگر رأی آورد از نظر قانونی می‌گوییم بررسی و اصلاح کنند.

احمد امیر آبادی فراهانی
آقای رئیس! یک گروه میهمان داریم، اجازه بدهید بخوانیم بعد آقای کاتب بفرمایند.

مسعود پزشکیان
بفرمایید میهمانان را بخوانید.

احمد امیر آبادی فراهانی
میهمانان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ جمعی از بسیجیان، فرهیختگان و نخبگان علمی حوزه مقاومت بسیج حضرت سیدالشهدا (علیه‌السلام) استان قزوین میهمانان جناب آقای محمدی نماینده محترم قزوین، آبیک و البرز هستند. خیلی خوش‌آمدید، خواهش می‌کنم بفرمایید. آقای کاتب بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر پزشکیان! اگر حضرت‌عالی دقت کنید شاید نیاز به رأی‌گیری نباشد. ما در قانون‌نویسی یک اصلی داریم که قانون باید هم جامع، هم مانع و هم کامل باشد. ما معمولاً در قانون‌نویسی تعاریف را ابتدای قانون می‌آوریم، در خود قانون اصلی که الان دارد اصلاح می‌شود و وجود دارد تعاریف را در قالب فصل اول، اگر اصل قانون را که مصوبه سال 1392 است یک فصلی به نام فصل تعاریف داریم. اینجا بحث تعریف معامله فردایی در ذیل تبصره (2) ماده (17) آوردیم که داریم ماده (2) را اصلاح می‌کنیم. البته دوستان اذعان دارند یا قبول دارند که تعاریف باید در فصل خودش بیاید، اما می‌گویند که اگر ما در این فصل بیاوریم شامل حال قوانین دیگر می‌شود، در صورتی که این‌طور نیست. این تعریف مصداقاً برای همین قانون است، باید در قانون‌نویسی هم این تعریف را اجازه بدهید در فصل اول قانون بیاید، در ذیل ماده (2) تبصره (17) نیاید. اگر این اتفاق بیفتد رعایت قانون‌نویسی شده (نایب‌رئیس ـ اشکالی ندارد) و قانون درستی است، اما اگر این مدل شود واقعاً از نظر انشای قانون‌نویسی درست نیست، فقط جابجا شود.

مسعود پزشکیان
اگر تصویب شد می‌گوییم اصلاح کنند، متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
اصل ماده را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 216 نفر، اصل ماده را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظر خودتان را نسبت به این ماده اعلام بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
دوستانی که اطراف آقای جلیلی نماینده محترم وزارت اقتصاد هستند همکاران محترم!

احمد امیر آبادی فراهانی
مثل اینکه نمایندگان خوزستان جلسه دارند. رأی بدهید بعد جلسه برگزار کنید.

مسعود پزشکیان
نمایندگان محترم لطفاً‌ در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. یک رأی کم آورد. برود کمیسیون که اصلاح کنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 18 ـ ماده (3) قانون به شرح زیر اصلاح و تبصره آن به ‌عنوان تبصره (1) ابقا و سه تبصره به عنوان تبصره‌های (2)، (3) و (4) به آن الحاق می‌شود: ماده 3 ـ به ‌منظور سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت در حوزه امور اجرایی، پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز متشکل از وزیران دادگستری، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، کشور، امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، جهادکشاورزی، نفت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ارتباطات و فناوری اطلاعات یا معاونان ذی‌ربط آنان و دو نفر از نمایندگان عضو کمیسیون‌های اقتصادی و قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس (البته اینجا احتمالاً به عنوان ناظر مد نظر دوستان است که از قلم انداخته‌اند) و رؤسای سازمان‌های تعزیرات حکومتی، جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، بازرسی کل کشور، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، رؤسای کل بانک مرکزی، بیمه مرکزی و گمرک جمهوری اسلامی ایران، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، رئیس مرکز آمار ایران، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی ایران، رئیس اتاق اصناف ایران، رئیس اتاق تعاون مرکزی ایران، دادستان کل کشور و نماینده تام‌الاختیار رئیس قوه قضائیه با ریاست رئیس‌جمهور یا نماینده ویژه وی تشکیل می‏گردد. تصمیمات این ستاد پس از امضای رئیس‌جمهور و یا نماینده ویژه وی با رعایت اصل (127) قانون اساسی در موضوعات مرتبط با قاچاق کالا و ارز برای تمامی دستگاه‌های اجرایی و نیروی انتظامی لازم‌الاجرا است. سایر دستگاه‌های مرتبط با امر پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله قوه ‌قضائیه، نیروهای نظامی و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران جز در موارد نیاز به إذن رهبری نیز موظف به رعایت و اجرای مصوبات ستاد می‌باشند. تبصره 2 ـ آیین‌نامه مربوط به نصاب رسمیت و اتخاذ تصمیم در جلسات ستاد و نحوه تشکیل و اداره جلسات و نیز ساختار سازمانی و تشکیلات اداری و مالی و شرح وظایف تفصیلی دبیرخانه ستاد، توسط ستاد تهیه می‌شود و ظرف مدت سه‌ ماه از تاریخ لازم‌الاجراشدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. تبصره 3 ـ تخلف از مصوبات ستاد و زمان‌بندی اجرای آن با اعلام ستاد پس از تصویب دوسوم اعضای آن و نیز تخلف از وظایف مقرر در این قانون یا آیین‌نامه‌های اجرایی آن در صورتی که در این قانون یا سایر قوانین برای آن مجازات شدیدتری تعیین نشده باشد، مستوجب مجازات مقرر در ماده (576) قانون مجازات اسلامی (کتاب پنجم ـ تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده). جلسات ستاد با حضور رئیس‌جمهور و یا نماینده ویژه وی به عنوان رئیس جلسه و رعایت ترتیبات مقرر در تبصره (2) این ماده رسمیت می‌یابد. در ضمن من به دوستان عرض بکنم، آقای لاهوتی و دوستان دیگر! پیشنهاد حذف قبل از ورود به ماده پذیرفته می‌شود، نه در حین قرائت. (لاهوتی ـ من پیشنهاد حذف کل دادم) (کاتب ـ پیشنهاد حذف مقدم بر پیشنهادهای دیگر است، من پیشنهاد حذف جزء داده‌ام) آقای لاهوتی! حذف کل را بعد دادید، قرائت شروع شده بود، شرمنده‌ام، آقای کاتب! پیشنهادتان را شما مطرح می‌کنید؟ آقای رحیمی پیشنهاد حذف تبصره (4) را دارند. بفرمایید.

علیرضا رحیمی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و عرض ادب محضر همکاران ارجمند. عزیزان عنایت بفرمایند تبصره (4) این ماده دو اشکال اساسی دارد. اشکال اول آن اخطار قانون اساسی دارد که مغایر اصل (127) هست. جناب آقای دکتر پزشکیان! اصل (127) قانون اساسی تعیین نماینده ویژه را از اختیارات رئیس‌جمهور گذاشته، در صورتی که این تبصره دارد به رئیس‌جمهور تکلیف می‌کند که نماینده ویژه تعیین بکند. این ایراد اولی که مربوط به این تبصره هست. ایراد دوم زمانبندی برای تشکیل جلسات ستاد را گذاشته که در تبصره (2) اگر عزیزان دقت بفرمایند آیین‌نامه ستاد را اعلام کرده که دبیرخانه مشخص، تدوین و تهیه بکند و به تصویب هیأت وزیران بگذارد. قاعدتاً زمانبندی تشکیل جلسات ستاد هم ذیل همین آیین‌نامه هست، در صورتی که این تبصره (4) مغایر تبصره (2) است. اگر قرار است آیین‌نامه‌ای قاعدتاً تهیه بشود این آیین‌نامه زمانبندی تشکیل جلسات را هم آنجا پیش‌بینی خواهد کرد و لذا پیش‌بینی زمانبندی تشکیل جلسات ذیل یک تبصره جداگانه باز خلاف قانون‌نویسی و همین تبصره (2) هست که در آیین‌نامه پیش‌بینی شده. لذا مخصوصاً همکاران حقوقی مجلس عنایت بفرمایند و این موارد را مورد توجه قرار بدهند و اگر حذف بشود حتماً بهتر است. آقای دکتر پزشکیان! اگر اخطار بنده را هم وارد می‌دانید.

مسعود پزشکیان
از نظر قانون اساسی که باز رئیس‌جمهور نماینده خودش را تعیین می‌کند. می‌گوید یا نماینده‌اش، خودش اگر باشد که نمی‌خواهد نماینده باشد، ولی اگر نباشد بالاخره یک نماینده بگذارد. مخالف را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر رحیمی از پیشنهادشان منصرف شدند. آقای کاتب! شما پیشنهاد اصلاح جزء خود را می‌خواهید بدهید یا ان‌شاء‌الله شما هم منصرف هستید؟ بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر! اگر حضرت‌عالی دقت بکنید یک بخشی از آن اصلاح عبارتی است، یک بخشی هم تکلیفی است. اگر کمک بکنید شاید هم دولت قبول داشته باشد و هم کمیسیون. در سطر پاراگراف دوم که می‌گوید «سایر دستگاه‌های مرتبط با امر پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز» از جمله قوه قضائیه و نیروهای نظامی را آوردیم، اینجا نیروی انتظامی را نیاوردیم. اگر اینجا ما این را بیاوریم سایر دستگاه‌های مرتبط با امر پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز، البته «از جمله» را می‌توانیم «حسب مورد» بنویسیم که هرکدام را که خواست دعوت بکند، قوه قضائیه، نیروی نظامی، نیروی انتظامی و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران جز در موارد اذن رهبری نیز موظف به رعایت و اجرای مصوبات ستاد می‌باشند. آقای دکتر! چون نیروی انتظامی بیشترین نقش را در اینجا دارد اگر نیروی انتظامی را اضافه بکنیم بسیار شفاف است و کمک می‌کند.

مسعود پزشکیان
حالا مشکل شما با نیروی انتظامی حل می‌شود که مشکلی نیست.

غلامرضا کاتب
نظر ما این است که علاوه بر نیروی نظامی،‌ نیروی انتظامی را هم اضافه بکنیم.

زهرا ساعی
در پاراگراف قبلی نیروی انتظامی آمده.

مسعود پزشکیان
حالا اشکال ندارد اینجا هم بیاید، جمله را که گفتید نیروی انتظامی را هم اضافه بکنید.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! من یک نکته دیگر را هم می‌‌خواهم ببینم کمیسیون نظرش چیست. اگر نظر کمیسیون این است که در این زمان همه را دعوت کند باید کلمه «از جمله» باشد، اگر نه، باید «حسب مورد» باشد، یعنی در یک زمانی شاید نیروی نظامی باشد، یک زمانی نیروی انتظامی باشد کلمه «حسب مورد» شاید جالب‌تر باشد، اگر نه، نظرش این است که همه را دعوت بکنند «از جمله» درست است.

مسعود پزشکیان
حالا حسب مورد را دست بردارید، آن یکی را هم اضافه می‌کنیم، خیلی ممنون. اصل را به رأی می‌گذاریم. حضار 216 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را نسبت به این ماده اعلام بفرمایید. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ پیشنهاد آقای کاتب نسبت به ماده (18) را به رأی بگذارید، اتاق فرمان اصلاح کنید) اصل ماده است. ماده قبل (40) نفر از نمایندگان در رأی‌گیری شرکت نکردند، ما یک رأی کم داشتیم. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. از آن (40) نفر حداقل دو نفر رأی می‌داد مسأله حل بود، دیگر لازم به تکرار و وقت گرفتن نبود. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
4 اعلام وصول طرح اصلاح ماده (1041) قانون مدنی اصلاحی مصوب 1/4/1381 با قید یک‌فوریت و تصویب فوریت آن

مسعود پزشکیان
آقای دکتر! آن طرح یک‌فوریتی را مطرح کنید. دیگر این برای بعد بماند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
یک درخواست یک‌فوریت داریم که خانم‌ها دنبال آن هستند. درخواست یک‌فوریت اصلاح ماده (1041) قانون مدنی اصلاحی مصوب 1/4/1381 است. خانم سیاوشی مطرح می‌کنند، بفرمایید.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام، ادب و احترام خدمت خانم‌ها و آقایان حاضر در مجلس شورای اسلامی دارم و از هیأت‌رئیسه محترم تشکر می‌‌کنم. یکی از مباحث بسیار مهم و پایه‌ای در جامعه که ان‌شاء‌الله اگر این بحث اصلاح شود، ما به تحکیم و تثبیت خانواده کمک بیشتری خواهیم نمود بحث ازدواج و مسأله و مشکلی است که به ویژه در سال‌های اخیر شاهد آمار و ارقام فراوانی در این زمینه هستیم. بحثی که به ویژه اخیراً درمورد ازدواج یک دختر‌بچه (9) ساله با یک مرد (35) ساله را شنیدیم که خوشبختانه معاون دادستان مشهد ورود پیدا کرد و مانع این ازدواج شد و دختر (9) ساله را به بهزیستی سپردند. یکی از مباحث مهم این است که با افزایش نرخ فقر ما شاهد افزایش مسأله کودک‌همسری در جامعه خواهیم بود. همچنان که تا الان هم شاهد بودیم این ازدواج‌ها بیشتر در بین طبقات فقیر جامعه عمدتاً صورت گرفته که خانواده به دلیل نداشتن بضاعت مالی یا حالا مسائل و آسیب‌هایی مثل اعتیاد که پدر یا مادر خانواده دچار هست این بچه‌ها به ویژه کودکانی که حتی (9) و (10) ساله بودند وادار به ازدواج شدند. ما شاهد آمار و ارقام متفاوت و بین‌بخشی هستیم و از دستگاهی به دستگاه دیگر متأسفانه این آمار و ارقام تغییر می‌کند، ولی یک آماری که به آن استناد کردیم آماری هست که طی چند سال اخیر حتی ازدواج‌های زیر (9) سالی را که ثبت کردند در سال این آمار بیش از (300)، (400) نفر و زیر (13)، (14) سال حدوداً بین (30) تا (40) هزار اعلام شده. یکی از مسائل و مشکلات و تبعات منفی این ازدواج‌ها این هست که به دلیل شکل نگرفتن فیزیولوژی مادر متأسفانه زن در هنگام بارداری دچار آسیب می‌شود. اینکه تأیید شده طی جلسات کارشناسی متعددی که ما در فراکسیون زنان داشتیم و همچنین پزشکان محترمی که در مجلس هستند که متأسفانه این مادران دچار سقط جنین‌‌های مکرر می‌شوند یا حتی تولد نوزادان نارس و یا در برخی موارد منجر به مرگ مادران شده. از تبعات منفی دیگر این ازدواج‌ها این هست که چون اینها در سنین کودکی هستند و کودکی و نوجوانی را اینها به پایان نرسانده متوجه یکسری از مسئولیت‌های اجتماعی شدند خودشان یا دچار اختلالات روحی و روانی می‌شوند که حتی گزارشاتی درمورد خودکشی اینها هم گزارش شده و یا اینکه اینها به نوعی دچار کودک‌آزاری هم می‌شوند. اولین بحث مهم در حوزه تبعات منفی برای این ازدواج‌ها محرومیت از تحصیل این مادران و پدران هست که منجر می‌شود اینها از مهارت‌آموزی و سیکل آموزشی خارج می‌شوند و هم توانایی اداره خانواده را به نوعی ندارند و هم اینکه متأسفانه توانایی اینکه والدین خوبی برای فرزندان خود باشند را هم ندارند و اگر این ازدواج منجر به طلاق بشود این مادر توانایی سرپرستی خانواده را ندارد و در واقع یک بار مالی به دولت و نظام اضافه می‌کند. از مسائل و مشکلات دیگری که یکی از تبعات منفی این ازدواج‌ها در سنین پایین هست، به ویژه زیر (13) سال این بحث هست که این دختران و پسران، چون اکثراً این ازدواج‌ها عمدتاً ازدواج اجباری است، اینها وادار به ازدواج می‌شوند در سنینی که اینها عقلشان می‌رسد و یکسری از مسائل را تشخیص می‌دهند متأسفانه این ازدواج‌ها منجر به طلاق می‌شود و این یکی از بدترین آسیب‌هایی است که به حریم خانواده وارد می‌شود و ما شاهد افزایش طلاق‌ها هستیم که آمار و ارقام این را هم در ابتدا اعلام کردم و به دلیل همین آمارهای طلاق این بچه‌ها بوده که در واقع ما ورود به این مسأله پیدا کردیم. یکی از مسائلی که هست (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ وقتتان تمام شد) این ازدواج‌های بچه‌های ایرانی به ویژه (9) و (10) ساله با اتباع خارجی اتفاق می‌افتد و بعد بی‌هویت بودن این بچه‌ها و بدون شناسنامه بودن هم یکی از تبعات منفی این مسأله است. ما در این قانون تأکید داریم زیر (13) سال را ممنوع کنیم که امیدواریم همراهی نمایندگان محترم مجلس را در این زمینه داشته باشیم، متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
مخالف را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
مخالف وقتشان را به جناب آقای امیرآبادی واگذار کردند، بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم سرکار خانم سیاوشی! نکته‌ای که هست الان بحث یک‌فوریت است، بحث محتوای طرح نیست. شما درخصوص ضرورت یک‌فوریت صحبت نفرمودید چه ضرورتی دارد که یک‌فوریت این موضوع الان باید در مجلس مطرح بشود. مشکلات و مسائل عمومی جامعه و مشکلات اساسی مردم الان تغییر این ماده قانونی نیست. امروز مردم مشکلات اقتصادی دارند، امروز مسائل ارز و مسائل گوناگونی که مردم در کوچه و بازار دست به گریبان با آن هستند و همیشه شما می‌بینید مراجعاتی که به ما نمایندگان دارند الان مسأله معیشت مردم است. الان کالا چندبرابر بالا رفته، توزیع نامناسبی که متأسفانه وجود دارد و مشکلاتی که مردم دارند به نظر می‌رسد که اینها الان فوریت کار نمایندگان مجلس باید باشد. نکته بعدی در رابطه با خود محتوای ماده (1041) که فرمودید، خود این بحث (13) سال و پایین‌تر را ممنوع کرده و پسران هم قبل از (16) سال را ممنوع کرده، یعنی چیز دیگری اضافه نمی‌شود، بعد هم به قول شما یک مورد در کشور اتفاق افتاده، آن هم یک دخترخانم (9) ساله‌ای بوده که آن هم دادستان محترم مشهد اقدام کرده و جلوی آن را گرفته، به نظر من الان این موضوع در کشور فوریتی برای مجلس ندارد که وقت مجلس را برای تغییر یک ماده قانون مدنی بگیرد. و مسأله بعدی اینکه این مصوبه، مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است، جناب آقای رئیس! اصلاً مصوباتی که براساس تفسیر شورای محترم نگهبان مصوبات تشخیص مصلحت نظام را مجلس نمی‌تواند ورود پیدا کند. به همین جهت این نکته هم باید مورد توجه قرار بگیرد که یک کار عبثی مجلس نکند که ما وقت مجلس را بگیریم، برود کمیسیون وقت کمیسیون گرفته بشود، بعد تصویب هم بشود، بعد شورای نگهبان ایراد بگیرد که این مصوبه مجمع بوده و خود مجمع باید نظر بدهد. نکته بعدی هم اصل مسأله هم این است که در شرع مقدس اسلام مسأله بلوغ و رشد مطرح است که در حقیقت خود قانونگذار این را پیش‌بینی کرده و نیازی نیست که ما در این موضوع الان ورود پیدا کنیم و بحث را دوباره تغییر بدهیم، چون قطعاً اگر غیر از آن چیزی که تشخیص شرع مقدس اسلام است برود آن را هم شورای نگهبان خلاف شرع می‌گیرد و رد می‌کند، اما اصل موضوع فعلاً مسأله فوریت است. همکاران عزیز! امروز مردم گرفتاری‌های عجیبی در مسائل بازار و اقتصاد دارند. من از همکارانم در هیأت‌رئیسه و جناب آقای دکتر پزشکیان تشکر می‌کنم که پذیرفتند، روز یکشنبه هم جلسه غیرعلنی در این موضوعات باشد، به همین جهت فکر می‌کنم که امروز اولویت کشور چیز دیگری است. نه اولویت کشور مسائلی مثل روز کوروش است، نه مسائلی مثل تغییر این ماده قانونی است، امروز مردم گرفتار مسائل اقتصادی هستند، مردم امروز مشکلات دارند، امروز حقوق کارگر افزایش پیدا نکرده، اما متأسفانه جنس‌ها و شما می‌دانید که انواع و اقسام اجحافی که توسط بعضی از زالوصفت‌ها در این کشور دارد برای مردم می‌رود و در توزیعی که دارد انجام می‌شود نظارت مناسبی که متأسفانه وجود ندارد. به نظر من اینها الان اولویت کشور هست، من خواهش می‌کنم، همکاران عزیز! امروز ارز از (17) هزار تومان در بازار آزاد گذشت و باید به این فکر کنیم، نه به اینکه حالا یک دخترخانم (9) ساله‌ای در مشهد ولی‌اش به هر دلیلی یک ازدواجی را آنجا اجازه داده دادستان هم وارد شده و ما به خاطر یک موضوع در کشور بیاییم. آن هم که آقای قوامی می‌فرمایند از اتباع ایرانی هم نبوده. من خواهش می‌کنم، فرقی نمی‌کند، آنها هم که داخل کشور اتباع هستند ما باید از حقوق آنها دفاع کنیم، ولی بحث من اولویت است. الان این مسأله در کشور اولویت ندارد. اولویت کشور چیز دیگری است. امیدوارم که ان‌شاء‌الله همکاران به فوریت این طرح رأی ندهند و به صورت عادی رسیدگی بشود و طرح‌های اولویت‌دار دیگری که مسائل اقتصادی و معیشت مردم هست در مجلس مورد بررسی قرار بگیرد.

علی مطهری
متشکریم، موافق صحبت کنند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای هاشمی موافق هستند، بفرمایید.

همایون هاشمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم «اللهم ادر الحق علی لسانی» آقای امیرآبادی! واقعاً من متأسف هستم برای شما که این فرمایشات را کردید و حق مطلب را خراب کردید. در مباحث اجتماعی یک فرد مساوی با کل ملت است، چطور قضیه‌ای به این بزرگی را اینقدر مصغرش کردید و آیا شمای عزیز اجازه می‌دهی حتی خدای‌ناکرده آن فرزند نه، یکی از اقوام درجه سوم شما در این سن ازدواج کند؟ اینطور مشکل ایجاد می‌کنید؟ بنده به عنوان یک کنشگر و یک خادم اجتماعی واقعاً دلم از این صحبت‌های شما سوخت. این چه فرمایشاتی است؟ شما لیست کارهای امروز مجلس را ببین! آیا اولویت‌دار بودند؟ آیا این اولویت نبود؟ من باید از این خواهران عزیز تشکر کنم که اینقدر درایت به خرج دادند یک کار عقب‌افتاده (20) ساله را آوردند، از علمای عظام هم باید تشکر کرد اینقدر فهم اجتماعی بالایی در کشور هست که همه به این قشنگی اعلام نظر می‌کنند.

علی مطهری
آقای هاشمی! شما لطف کنید راجع به فوریت صحبت کنید.

همایون هاشمی
آقای دکتر! شما چطور اجازه دادید سه، چهار دقیقه ایشان در مسیری این طرح را بردند که آدم فکر کند می‌گوید این کار غیرواجب است؟ اتفاقاً از اوجب واجبات است. (نمایندگان ـ احسنت) حالا من از اولویت آن بگویم. در مباحث و نظامات اجتماعی یک فرد برابر با کل ملت است، اگر امروز به یک دخترخانمی ظلم مضاعف می‌شود، اختیار از دست او خارج است ما باید بیاییم به عنوان سکانداران این مملکت اظهارنظر کنیم. چرا ظلم می‌کنیم؟ این اولویت است، دوستان عزیز! بنده از شما تقاضا می‌کنم، دست‌بوس شما هستم، به این مباحث اهمیت بدهید. این یک مبحث اجتماعی است، یک مبحث اخلاقی است، چرا بهداشت روانی ما الان پایین است؟ چرا آسیب‌های اجتماعی در کشور الان در اوج خودش است؟ به جهت اینکه ما به این مسائل نپرداختیم. من از شما اجازه می‌خواهم این را بگویم، بنده (10)، (20) سال در بهزیستی خدمت کردم، عمده طلاق‌ها در این حوزه ناشی از همین ازدواج‌های زودهنگام بود، چه در حوزه دختران، چه در حوزه پسران. (ساداتی‌نژاد ـ آثار اقتصادی هم دارد) آثار روانی، اقتصادی و جنایی، همه مشکلات را شما نادیده می‌گیرید، چه اولویتی در کشور از این بااولویت‌تر هست؟ من اجازه می‌خواهم، از شما خواهش می‌کنم با حداکثر آراء ما اولویت و فوریت این را تصویب کنیم و امروز به این جوانان، این دخترانی که در مبحث هستند با این اقدامات ناجور و نابخردانه و غیردانشی یک پیغام و انعکاس خوب بدهیم، خیلی ممنون.

علی مطهری
متشکریم، خیلی ممنون، (امیرآباد‌ی‌فراهانی ـ آقای رئیس! من 79 دارم) صحبت‌های آقای هاشمی در حد (79) نبود، در واقع جواب دادند. حضار 209 نفر، دوستان رأی خودشان را درباره یک‌فوریت اصلاح ماده (1041) قانون مدنی اصلاحی مصوب 1/4/1381 اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. پس به کمیسیون ارجاع می‌شود. دستور بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! اگر اجازه بفرمایید یک اعلام انتخابات داریم. انتخاب دو نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی به عنوان ناظر در هیأت واگذاری فعالیت‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش غیردولتی هست که از طرف کمیسیون اقتصادی به عنوان کاندیدا آقایان: سیدحسن حسینی‌شاهرودی، علی اسماعیلی، شهاب نادری و سیدتقی کبیری را معرفی کردند که باید دو نفر انتخاب بشوند.

علی مطهری
متشکریم، (سبحانی‌فر ـ تذکر) راجع به همین انتخابات است؟ بفرمایید.

رمضانعلی سبحانی فر
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم، هیأت‌رئیسه عزیز! ما قسم خوردیم که آیین‌نامه را رعایت بکنیم. آقای دکتر مطهری عزیز ریاست محترم ببینید! طبق ماده (218) «نحوه انتخاب نمایندگان ناظر برای عضویت و شرکت در جلسات مجامع، هیأت‌ها و شوراهای مذکور در قوانین و چگونگی اجرای وظایف نظارتی آنها به شرح زیر» اعلام می‌گردد: بند (1) گفته که «برای انتخاب ناظران کمیسیون‌های تخصصی و یا مجلس شورای اسلامی، کمیسیون ذی‌ربط موظف است حداقل به تعداد دوبرابر»، آقای دکتر! قید کرده «حداقل به تعداد دوبرابر مورد نیاز از نمایندگان داوطلب واجد شرایط را به مجلس معرفی نماید تا مجلس نسبت به انتخاب تعداد مورد نیاز اقدام کند». آقای دکتر! در مرحله گذشته دو سال قبل هم این اتفاق افتاد. تذکر آیین‌نامه‌ای دادند هیأت‌رئیسه پذیرفتند افراد معرفی‌شده را برگرداندند اصلاح کردند. گفته حداقل دو نفر، نگفته حداکثر دوبرابر، آقای دکتر! چرا رعایت نمی‌شود؟ در بعضی از کمیسیون‌ها یک روالی شده بیشتر متقاضی هستند ولی اعلام نمی‌کنند، کمیسیون‌ها فقط افرادی که خودشان آنجا هستند و کاندیدا می‌شوند رأی می‌دهند و دوبرابر بیشتر را هم اعلام نمی‌کنند، دفعه گذشته هم پذیرفته شد، ولی باز مجدد همان روال را کمیسیون‌ها بعضاً اعلام می‌کنند. من خواهشی که دارم این تذکر را وارد بدانید.

علی مطهری
بله، آقای سبحانی‌فر ببینید! در موارد قبلی هم رویه مجلس همین بوده، اگر در این معرفی‌ها معترضی وجود داشته، یعنی داوطلب بوده و امکان اینکه بیش از دوبرابر مورد نیاز را معرفی بکنند وجود داشته و معرفی نشده به کمیسیون برمی‌گشت. هم در مجلس قبلی این کار شد، هم در مجلس فعلی هم در ابتدای مجلس این کار انجام شده. بنابراین ما هم این را به کمیسیون ارجاع می‌دهیم که لطفاً گزارش دومی بدهید.
5 ناطقان جلسه آقایان: الهیار ملک‌شاهی، سیدحسن حسینی‌شاهرودی، سیدعلاءالدین خادم، محمد حسینی و جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی

علی مطهری
ناطقان را اعلام بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای الهیار ملک‌شاهی نماینده محترم کوهدشت و رومشکان. ـ آقای سیدحسین حسینی‌شاهرودی نماینده محترم شاهرود و میامی. ـ آقای سیدعلاءالدین خادم نماینده محترم سپیدان. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای محمد حسینی نماینده محترم تفرش، آشتیان و فراهان. ـ آقای جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی نماینده محترم تربت‌جام، تایباد و باخرز. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از برادر عزیزمان جناب آقای الهیار ملک‌شاهی نماینده محترم کوهدشت و رومشکان دعوت می‌کنیم برای مدت هفت دقیقه در خدمتشان باشیم، بفرمایید.

الهیار ملکشاهی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر حسین و اولاد و اصحاب حسین و سلام بر پیام‌رسان نهضت عاشورا حضرت زینب کبری و سلام بر شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و شهیدان اقدام تروریستی اهواز و سلام بر امام شهیدان و رهبر معظم انقلاب. نمایندگان عزیز ملت و مردم شریف ایران! هر چند به وظیفه ملی و بین‌المللی نمایندگی کاملاً واقفم و در جای خود به نحو میسور به این وظیفه عمل می‌نمایم، هم وظیفه مهم قانونگذاری و هم وظیفه مهم نظارتی، اما چون حوزه انتخابیه‌ام شهرستان کوهدشت و بخش‌های آن کوهنانی و طرحان و درب گنبد امامزاده محمد و بخش مرکزی و مناطق عشایرنشین کوهدشت شمالی شامل اولاد قباد، ضرون و سرکوه‌هومیان و چم‌آستان و همچنین شهرستان رومشکان و بخش‌های مرکزی سوری و بازوند با مشکلات فراوان روبرو هستند، ترجیح می‌دهم این چند دقیقه وقت را به بیان مشکلات و تذکر به مسئولین مربوطه اختصاص دهم،‌ شاید گوش شنوایی باشد و گرهی از مشکلات مردم باز گردد. در استان لرستان در زمان دفاع مقدس هشت‌ساله به لحاظ استان پشتیبان جنگ بودن و دسترسی دشمن به آن امکان سرمایه‌گذاری به وجود نیامد و پس از جنگ هم با این استدلال که مستقیماً‌ به دلیل نداشتن مرز مشترک با عراق در زمان بازسازی علی‌رغم خسارات فراوان و از بین رفتن زیرساخت‌های ناشی از بمباران‌ها و موشکباران‌ها مورد توجه قرار نگرفت، پس از آن هم با توجه به قانون اجرای سیاست‌های اصل (44) قانون اساسی و خصوصی‌سازی امکان سرمایه‌گذاری در لرستان تقریباً غیرممکن بود، چون زیرساخت‌های لازم را نداشت. بنابراین از قافله حرکت توسعه‌ای کشور به شدت عقب ماند و امروز هر حرکتی صورت می‌گیرد با توجه به محاسبه سرمایه‌گذاران و ضعف زیرساخت‌ها با شکست مواجه می‌گردد. در چند سال قبل با تلاش نمایندگان مجلس ایده بودجه توازن مطرح شد و در بودجه سالیانه هم مستقر گردید، اما با توجه به عدم رغبت دولت این هم به صورت ناقص عملیاتی می‌شود، به نحوی که در بعضی از سالهای بودجه‌ای این ردیف هیچ عملیاتی نشد و عملاً کارکرد آن صفر بود و از طرفی با نگاه تبعیض‌آمیز بعضی مسئولین و وزرا، لرستان حتی از بهره‌مندی از مواهب الهی محروم شده است و مهمترین آنها تخصیص آب است و علی‌رغم اینکه لرستان دارای رودخانه‌های بسیار پرآبی است و مقدار فراوانی تولید آب در کشور دارد و قریب (800) هزار هکتار زمین مرغوب و نگهداری و تولید در آن بسیار کم‌هزینه می‌باشد، اما متأسفانه به طور متوسط به اندازه نصف معدل کشور به استان لرستان تخصیص آب داده‌اند و موضوع بسیار مهمتر اینکه وزیر محترم نیرو حتی به تخصیص بسیار پایین این استان دست‌اندازی می‌کند و تخصیص‌های مصوب و تصویب‌شده را هم کاهش می‌دهد و این ظلم مضاعف وزارت نیرو موجب عقب‌افتادگی تاریخی استان لرستان شده است و در آینده مشکلات استان را بسیار بیشتر می‌کند و دقیقاً سیاست وزارت نیرو در مقابله با سیاست اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید مؤکد دارد می‌باشد و این موضوع بسیار مهم و سؤال‌‌برانگیز است. در اینجا به وزیر محترم نیرو تذکر می‌دهم چنانچه درخصوص حق استان لرستان در تخصیص آب اقدامی عادلانه صورت نگیرد به همراه دیگر نمایندگان محترم استان وظیفه قانونی خود را عملی می‌کنیم. آقای وزیر نیرو، جناب آقای اردکانیان! شما تا کی با احساسات مردم شریف کوهدشت بازی می‌کنید؟ چرا عملیات اجرایی سد معشوره را پیگیری نمی‌کنید و تمام مشکلات و موانع قانونی این سد که وزارتخانه شما ایجاد کرده بود برطرف شد و دارای ردیف بودجه فعال می‌باشد، مردم این شهرستان تا چه زمانی باید انتظار این سد را بکشند؟ آیا اطلاع دارید که تنها راه نجات کوهدشت تسریع در اجرای این سد است؟ آیا اطلاع دارید حدود (200) هزار هکتار زمین کشاورزی کوهدشت و رومشکان کمتر از (10) درصد آبی هستند، یعنی حدود یک‌چهارم معدل کشور؟ آیا اطلاع دارید آب سفره‌های زیرزمینی کوهدشت و رومشکان رو به اتمام است؟ چرا وزارت نیرو با رهبری جناب‌عالی نگاه تبعیض‌آمیز را تشدید نموده است؟ شما در پیشگاه ملت و خداوند مسئولیت دارید. جناب آقای دکتر آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی! تاکنون دهها بار با شما و معاونین جلسه داشته‌ام، اما متأسفانه در جاده اصلی و پرتردد پل سیمره به سه‌راهی بابازید که روزانه چندهزار خودرو سبک و سنگین از جمله نفتکش‌های عراقی از آن عبور می‌کنند به دلیل غیراستاندارد بودن و باریکی و کم‌عرضی به طور مرتب حوادث ناگواری رخ می‌دهد و به‌حق جاده مرگ نام گرفته است. اما اقدام مؤثری صورت نگرفته است. از شما می‌خواهم که ردیف جداگانه‌ای برای چهارخطه نمودن این جاده در بودجه سال 1397 طراحی شود. البته استاندار محترم لرستان نیاز است مدیرکل راه و شهرسازی که چند سال گذشته غیرفعال بوده است را فعال و تحرک بیشتری داشته باشند و مقدمات این موضوع را فراهم نمایند. موضوع بعدی چهارخطه و تعریض کمتر از (20) کیلومتر جاده کوهدشت به سه‌راهی زانوگه است که عملیات اجرایی آن شروع شده است. لکن این پروژه مهم و مؤثر برای مردم که روزانه از آن استفاده می‌کنند به دلیل نداشتن اعتبار متوقف شده است. لازم است هرچه سریعتر فعال شود و همچنین تکمیل جاده درب گنبد به کشماهور، جاده سیاه پله از سرطرهان به درب گنبد، تعریض جاده کوهنانی به جاده اصلی و تسریع در پروژه جاده طرهان و اصلاح گردنه پای‌آستان و جاده خوشناموند به معمولان و چهارقلعه به زیودار و همچنین تسریع تکمیل جاده چهارخطه رومشکان ـ چغاول به سوری و همچنین تکمیل جاده سوری به زیرتنگ‌سیاب. از وزیر محترم نفت و مدیرعامل شرکت گاز تقاضا می‌کنم در شروع گازرسانی به منطقه محروم کوهدشت‌شمالی شامل روستاهای اولادقباد (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ جناب آقای ملک‌شاهی متشکریم، وقت شما تمام شد) سرکوه هومیان، ضرون و کشماهور تسریع شود و تکمیل پروژه گازرسانی به منطقه گراوند و روستاهای بلوران و ابوالوفا تسریع شود. ضمن تبریک شروع به کار سال آموزش و پرورش به معلمان و اساتید محترم، به وزیر محترم آموزش و پرورش متذکر می‌شوم فرهنگیان عزیز از نظر معیشتی در مضیقه هستند. عنایت فرمایید در طراحی در دولت و همکاری با مجلس توجه ویژه‌ای به معیشت معلمین عزیز صورت گیرد. والسلام علیکم و رحمه الله

علی مطهری
تشکر.

علی مطهری
ناطق بعدی را دعوت بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای سیدحسن حسینی‌شاهرودی نماینده محترم شاهرود و میامی برای ارائه نطق خودشان به مدت هفت دقیقه دعوت می‌کنیم، در خدمت شما هستیم.

سیدحسن حسینی شاهرودی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم من قبل از شروع نطقم چون ت

علی مطهری
نخیر، آقای حسینی اجازه بدهید. ببینید! در ماده (218) آمده که کمیسیون می‌تواند حداقل دو برابر مورد نیاز را معرفی کند، یعنی بیشتر هم می‌تواند معرفی کند، اگر معترضی نباشد همین حداقل دو برابر. (حسینی‌شاهرودی ـ معترض کجاست؟) ولی اگر معترضی باشد باید بیش از آن معرفی شود. (حسینی‌شاهرودی ـ آیین‌نامه نگفته) چرا، از دل این ماده این بر می‌آید. در گذشته هم این موضوع دو، سه بار تکرار شده، عیناً همین‌طور رفتار شده است. آقای حسینی بفرمایید.

سیدحسن حسینی شاهرودی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «الصلاه و السلام علی رسول الله و علی آله الطیبین الطاهرین و علی الامام الراحل و الامام الحاضر و الشهداء و الصدیقین». در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (علیه‌السلام) و هفته دفاع مقدس به روان پاک شهدای کربلا، شهیدان انقلاب اسلامی، شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم و شهدای ترور درود می‌فرستم. اول سخنم با ملتی است بصیر، هوشیار، باوفا که (40) سال بار سنگین انقلاب را به دوش کشیدند، مقابل هجمه‌های دشمنان داخلی و خارجی ایستادگی کردند و علی‌رغم ناملایمات و سختی‌های بسیار پای آرمان خود ایستادند. این مردم در محرم امسال نشان دادند که علی‌رغم تبلیغات سوء و پرحجم دشمنان و بدخواهان و شرایط سخت اقتصادی و گرانی افسارگسیخته کماکان بر اعتقادات خود استوارند و بیش از گذشته در اطعام عزاداران و خصوصاً محرومین کوشیدند. اما آیا ما مسئولین وظیفه خود را در قبال این ولی‌نعمتان ادا نمودیم؟ به فرموده رهبری معظم انقلاب مسئولین اقتصادی کشور باید اهل کار جهادی باشند و شب و روز نشناسند و پرحجم و باکیفیت کار کنند. ما در اداره اقتصاد کشور بن‌بست نداریم و برای برون‌رفت از هر بحرانی راه‌حلی وجود دارد. مطابق برنامه‌های اعلامی ریاست محترم جمهور در معرفی وزرای محترم دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی قرار بود از کاهش تورم صیانت شود، نظام بانکی اصلاح شود، با اصلاح محیط کسب و کار، بخش خصوصی توسعه یابد، طرحهای عدالت درآمدی محقق گردد و چهره فقر از جامعه زدوده گردد. روستاییان توانمند گردند و با طرحهای کارورزی و تأمین مالی تولید اشتغال‌محور نرخ بیکاری که بزرگترین معضل جوانان ماست کاهش یابد. با تقویت دیپلماسی اقتصادی و فراهم آوردن شرایط حضور تجار در بازارهای جهانی به خصوص کشورهای همسایه و حمایت از تولید صادرات‌محور تراز صادرات غیرنفتی کشور ارتقا یابد و در نهایت رشد اقتصادی (8) درصد را برای اقتصاد کشور به ارمغان آورد. این برنامه‌ها نه یک شعار بلکه واقعیتی انکارناپذیر و دست‌یافتنی بود که عناصر متخصص و توانمند موجود در دولت می‌توانستند با مدیریت جهادی و انسجام و همگرایی و در تعامل سازنده با دیگر قوا آن را محقق سازند. ما شرایط بسیار سخت و شکننده‌تری را در دوران انقلاب تجربه کردیم که با درایت امام راحل و رهبری معظم انقلاب و همت جهادی مسئولین و حمایت جانانه مردم آن را با موفقیت پشت سر گذاشتیم. اکنون کشور ما از جهات بنیه دفاعی، اقتصادی، دیپلماسی سیاسی و حضور در عرصه جهانی به خصوص کشورهای منطقه و دیگر فعالیت‌های بیشمار بالنده‌تر از گذشته گردیده و دشمن دیرینه ما با به‌کارگیری تمام ابزارهایی که یک ابرقدرت در اختیار دارد ضعیف‌تر و زبون‌تر از گذشته گردیده، به طوری که در شب گذشته جهانیان پوزخند نمایندگان حاضر در سازمان ملل را در مقابل سخنان هجو و مضحکه‌آمیز ترامپ مشاهده کردند. در حالی کشور عزیز ما در شش‌ماهه گذشته دچار چالش‌های اقتصادی گردیده که برای همه مشکلات حادث‌شده راه‌حلی وجود داشته و اداره اقتصادی کشور بن‌بستی ندارد. همه کشور باید شرایط جنگ اقتصادی و جنگ روانی را درک نموده و آرایش جنگی به خود بگیرند. مقام معظم رهبری با دستور تشکیل شورای سران قوا بالاترین اختیارات خود را جهت حل مشکلات اقتصادی به ارکان کشور تفویض نموده است. مجلس شورای اسلامی و کمیسیون‌های تخصصی آن از جمله کمیسیون اقتصادی راهکارهای خود را برای برون‌رفت از چالش موجود اعلام نموده و با در دستور قرار دادن و تصویب طرح‌ها و لوایح محوری چون اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، صندوق‌ مکانیزه فروش، اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، طرح جامع بانکداری جمهوری اسلامی، اصلاح قانون مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی و نیز طرح دوفوریتی ثبات ارزی و ایجاد بازار متشکل ارزی در کشور در خدمت اقتصاد کشور قرار گرفته و از هیچ کمکی به دولت محترم دریغ ننموده است. دستگاه محترم و معظم قضا با تمام اختیاری که از سوی رهبر معظم انقلاب دریافت نموده می‌بایست اقدام ضربتی را در تشکیل دادگاه‌های جنگی و برخورد قاطع با رانتخواران، ویژه‌خواران و دزدان بیت‌المال که اعتبار و حیثیت مدیران پاکدامن را نزد ملت خدشه‌دار نموده به عمل آورند. دولت محترم باید فریاد مردم را بشنود و نگذارد فقر و فساد و تبعیض بر جامعه سایه افکند و اعتماد (40) ساله مردم صبور و قدرشناس‌مان که ذخایر و پشتوانه‌های کشور هستند آسیب ببیند. هر چه سریعتر تیم اقتصادی را ترمیم نموده، انسجام و وحدت فرماندهی را مستقر سازد. اقتصاد مقاومتی را درک کرده و جدی بگیرد، از ظرفیت‌های موجود داخلی و خارجی بهره گیرد. تصمیمات متناقض و معارض در حوزه اقتصادی را حذف و برنامه جامع اقتصادی را تدوین و جایگزین نماید. همه جریانات سیاسی به این فهم مشترک رسیده‌اند که آمریکا قابل اعتماد نیست، لذا چالش‌ها و مشکلات اقتصادی را درون‌زا ببینیم، به دنبال راه‌حل داخلی باشیم و همان‌گونه که در برجام تجربه کردیم حل آن را به مذاکره با شیطان بزرگ گره نزنیم. در نهایت منافع کشور، نظام و ملت اولویت اول‌مان باشد، با کنار گذاشتن تمام اختلافات که غالباً ریشه نفسانی دارد به ملت عزیز نشان دهیم که ما فرزندان انقلابیم، تا پای جان از کیان ایران اسلامی و آرمانهایمان دفاع خواهیم کرد. چند کلامی درخصوص حوزه انتخابیه؛ مردم خوب و باصفای شهرستانهای شاهرود و میامی از رئیس‌جمهور خود انتظار دارند در سفر قریب‌الوقوع به استان دیداری از این دیار داشته، چرا که این حضور راهگشای بسیاری از معضلات و عقب‌ماندگی‌های شرق استان از جمله رفع موانع توسعه صنعتی، معدنی، کشاورزی و نیز ابلاغ مرز هوایی برای صادرات محصولات کشاورزی خواهد بود. از همکاران محترم در مجلس شورای اسلامی بابت تصویب، مطالعه و احداث راه‌آهن اینچه‌برون ـ شاهرود ـ طبس که اجرای آن تحولی عظیم در صنعت حمل و نقل و ترانزیت بار در منطقه به وجود خواهد آورد و نیز تصویب دو منطقه ویژه اقتصادی شاهرود و میامی تشکر وافر دارم. از مدیرعامل محترم شرکت فرودگاه‌ها و همکاران‌شان در حمایت از کمیته مردمی فرودگاه شاهرود و تکمیل نواقص فرودگاهی که طی (20) سال گذشته با همت مردم ساخته شده تشکر می‌کنم. از وزرای سابق و لاحق وزارتین کار و اقتصاد در حل معضل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی و شهرداری شاهرود سپاسگزارم. از توجه و اهتمام وزیر بهداشت و درمان به واسطه توسعه مراکز بهداشتی و درمانی قدردانی نموده و انتظار دارم در استقرار دانشکده دندانپزشکی بسطام، تکمیل مرکز اورژانس شاهرود و بیمارستان میامی و تکمیل دیگر مراکز درمانی به منصه ظهور ان‌شا‌ءالله برسد. پیرو مطالبات مردمی از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت می‌خواهم ضمن حمایت و رفع موانع موجود در توسعه و فرآوری معدنی منطقه برابر گزارش رسمی که حضوراً ارائه گردید به تخلفات عدیده شرکت آلومینای جاجرم در بهره‌برداری بی‌رویه معدن بوکسیت تاش رسیدگی نموده، دستور جبران خسارت وارده به منابع آب، محیط زیست و حیات‌وحش را صادر نمایند. از وزیر محترم نیرو می‌خواهم (رنجبرزاده ـ تشکر) قبل از اینکه کمبود آب شرب استان و خصوصاً در شرق استان به مرز بحران برسد برنامه جامع آب شرب شهرستانهای استان و خصوصاً شاهرود و میامی را تدوین و عملیاتی نماید. والسلام علیکم و رحمه الله

اکبر رنجبرزاده
تشکر از جناب آقای حسینی‌شاهرودی نماینده محترم شاهرود و میامی. از جناب آقای سیدعلاءالدین خادم نماینده محترم سپیدان دعوت می‌کنیم، تشریف بیاورید، برای مدت هفت دقیقه در خدمت شما هستیم.

سیدعلاءالدین خادم
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک». سلام به شهدا و امام شهدا، امام راحل، آرزوی عزت و سربلندی برای مقام معظم رهبری و تبریک هفته دفاع مقدس. سلام به ملت بزرگ ایران و همچنین سلام و عرض ادب خاص به مردم شریف و شهیدپرور حوزه انتخابیه‌ام شهرستان سپیدان، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، آزادگان، دانشگاهیان، فرهنگیان، کشاورزان، کسبه و دیگر اقشار گرانقدر. داغدار شهادت جمعی از عزیزان‌مان در واقعه تلخ تروریستی اهواز هستیم. عرض تسلیت و ابراز همدردی می‌کنیم با خانواده‌های این عزیزان و مردم بزرگوار خوزستان قهرمان و ملت شریف ایران. اما خداوند را شاکریم که به فضل و منت او در آستانه برگزاری چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار گرفته‌ایم. (40) عدد معنادار و (40) سالگی نشانه کمال و پختگی است. تجربه این چهار دهه انقلاب نیز نشان می‌دهد که نظام اسلامی ما به آن حد از کمال و پختگی رسیده که نه تنها توان هر گونه مقابله و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان را دارد، بلکه در فرصت‌سازی از تهدیدها نیز می‌تواند دقیق و سنجیده عمل کند. ما از این تهدیدها به حول و قوه الهی گذر خواهیم کرد. در واقع آنچه که مایه نگرانی است تهدیدهای داخلی است. همان‌گونه که هر باغ پرثمری در معرض هجوم آفت‌ها است، درخت تنومند و بارور انقلاب را نیز آفت‌هایی از درون تهدید می‌کند. مهمترین این آفت‌ها بی‌عدالتی، فقر و فساد سیاسی و اقتصادی و نفوذ است. همه می‌دانیم که فقر و محرومیت مشکلی ریشه‌دار و درد تاریخی در جامعه است. مشکلات اقتصادی از ابتدای انقلاب اسلامی تا به امروز وجود داشته است، اما چگونه است که در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس و فضای جنگ نه تنها این مشکلات تحمل می‌شد، بلکه مردم از عمق جان و با گشاده‌رویی دار و ندارشان را در طبق اخلاص تقدیم نظام و انقلاب می‌کردند. ولی امروزه این فشارها و مشکلات از تهدیدهای داخلی نظام محسوب می‌شود. پاسخ این پرسش در بی‌عدالتی و فسادها است. در آستانه (40) سالگی انقلاب ضرورت دارد هر چه زودتر رویه‌ها را بازنگری و با ارزش‌ها و آرمانهای اولیه انقلاب بسنجیم. باید ببینیم چه جاهایی از مسیر اشتباه کرده‌ایم، باید به خودمان بازگردیم، این درسی است که از مولایمان آقا امیرالمؤمنین آموخته‌ایم که اگر نمی‌توانیم رفاه و آسایشی را در حد مطلوب برای مردم فراهم کنیم باید بتوانیم حداقل زندگی خود را با زندگی مردم هم‌سطح نموده، چراکه همرنگی حاکمان و مسئولان با مردم تحمل فقر و سختی را برای آنها آسان‌تر می‌کند و به قول حافظ: ساقی به جام عدل بده باده تا گداه غیرت نیاورد که جهان پربلا کند هیچ راهی برای مقابله با تهدیدهای داخلی نداریم، جز آفت‌زدایی از آن. اکنون که در شرایط فعلی مسئولیت و اختیارات تام و تمامی را مقام معظم رهبری به سران سه قوه داده‌اند، ایجاب می‌کند که ضمن هماهنگی و حمایت لازم از دولت نتیجه تصمیمات و اقدامات را مردم حس کنند که واضح است احساس خوشایندی در حال حاضر در بین مردم نیست. از قوه محترم قضائیه درخواست دارم همچنان که اخیراً مقابله با مفسدان اقتصادی و نفوذی‌ها را شدت بخشیده، دانه‌درشت‌ها را نیز به پای میز محاکمه بکشاند و این تنها راه اعتمادسازی در حامیان و صاحبان انقلاب و نظام است و یکی از راهکارهای مقابله با تهدیدهای داخلی است. اما تذکر چند نکته؛ آموزش و پرورش سازمانی بزرگ و تأثیرگذار بر سرنوشت کشور و نظام است. توجه واقعی به کیفیت‌بخشی و بهبود نظام آموزشی و تأمین معیشت فرهنگیان عزیز امری واجب و نه لازم، بلکه امری واجب و جزء تعهدات دولت و مجلس است که هم نظارت کنند و هم حمایت همه‌جانبه، زیرا که رشدیافتگی هر کشور به قدر رشد تعلیم و تربیت آن کشور خواهد بود. همه کسانی که دل به نظام و انقلاب دارند باید در بهبود شرایط آموزش و پرورش تلاش نمایند. دو؛ شهرستان سپیدان قطب کشاورزی است و موجبات خودکفایی کشاورزی و دامی را فراهم می‌کند. توجه به زیرساخت‌های این بخش به خصوص در زمینه تأمین آب که از ارکان اساسی کشاورزی محسوب می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است. وزارت جهادکشاورزی ملزم به فعالیت‌هایی از قبیل آبخیزداری، پوشش انهار، آبیاری نوین به صورت کاربردی است و نتیجه آن را مردم باید ببینند و همچنین بایستی نسبت به ایجاد و راه‌اندازی زنجیره‌های تولید، مکانیزه کردن، ارائه الگوی کشت به صورت عملی اقدام و از گزارش و گفتارهای غیراجرایی و غیرعملی خودداری نموده و هر گونه غفلت و نبود برنامه اجرایی موجب کاهش تولید و از دست دادن سرمایه و اشتغال مردم خواهد شد و جامعه از دستیابی به نیازمندی‌های اساسی محروم می‌شود. مسئولین مرتبط را تذکر می‌دهم تا در این راه تلاشی جهادی نموده و درمورد پرداخت قیمت تضمینی گندم متأسفانه در سال جاری نیز علی‌رغم تأکید قانونی با تأخیر پرداخت انجام شده و بعضی از مطالبات مردم هنوز پرداخت نگردیده که این امر در کاهش انگیزه کشاورزان عزیز و میل به خودکفایی تأثیر بسزایی دارد (رنجبرزاده ـ تشکر جناب آقای خادم، وقت شما تمام شد) و جا دارد که آن به صورت جدی مورد بررسی و جبران قرار گیرد. در پایان خودم و همگان را به پایداری در راه حفظ ارزشهای نظام و پاسداشت خون شهدا و تأسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری یادآوری می‌کنم. امید است خداوند به همه ما توفیق عنایت کند، ان‌شا‌ءالله.

علی مطهری
متشکریم، نتیجه آرای انتخاب ناظر در شورای مرکزی زکات، آرای أخذشده (114) رأی، جناب آقای عین‌اله شریف‌پور با (97) رأی به عنوان ناظر در شورای مرکزی زکات انتخاب شدند. برای ایشان آرزوی توفیق می‌کنیم. دوستان صحن مجلس را ترک نفرمایید، دو، سه تا رأی‌گیری داریم.

غلامرضا کاتب
تذکر آیین‌نامه‌ای دارم.

علی مطهری
آقای کاتب تذکر دارید؟ باشد بعد ناطقها.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای محمد حسینی نماینده محترم تفرش، آشتیان و فراهان دعوت می‌کنیم به مدت پنج دقیقه در خدمتشان باشیم، بفرمایید.

محمد حسینی
نطق 5دقیقه ای
سلام علیکم بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام به پیشگاه امام عصر (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) و مقام عظمای ولایت و همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی و شما همکاران محترم. با نام و یاد شهدای کربلا، شهدای انقلاب، شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و همچنین شهدای حمله تروریستی خوزستان. عرض تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و خانواده شهدای حمله تروریستی و عرض سلام به مردم شریف شهرستانهای تفرش، آشتیان و فراهان. با توجه به مشکلات اقتصادی موجود ابتدا جا دارد از سخنان سنجیده و انقلابی رئیس محترم جمهوری که نشان عزت و سربلندی نظام جمهوری اسلامی ایران بود در مقابل سخنان سخیف رئیس‌جمهور آمریکا که مورد تمسخر همه جهانیان قرار گرفت تقدیر و تشکر نمایم و جهانیان امروز گواهی دادند که شأن ملت ایران که مردمی ولایت‌مدار، انقلابی، صلح‌دوست و قدرتمند هستند به جهانیان مشخص شد. با توجه به بحران‌های اقتصادی در کشور که نگرانی‌های فراوانی را در ملت عزیزمان ایجاد کرده، متأسفانه در دولت اقدامات مهمی را مبنی بر رفع این مشکلات کمتر مشاهده می‌کنیم. امروز که دشمن تحریم‌هایی را بر اقتصاد کشور وارد آورده، به خصوص حوزه معیشت و اشتغال را نشانه گرفته و اتاق ضد ایرانی را تشکیل داده و به خزانه‌داری آمریکا این مأموریت را داده که با تک‌تک شرکت‌های طرف قرارداد با ایران مذاکره کند، ولی مشاهده می‌کنیم در نظام جمهوری اسلامی به خصوص در دولت هیچ اقدام مؤثری برای رفع و دفع آنها تشکیل نشده و اتفاق جدیدی نیفتاده است. جناب آقای دکتر روحانی! در طول این مدت نمایندگان مجلس تذکرات زیادی را مبنی بر ترمیم تیم اقتصادی به حضرت‌عالی داده‌اند. حدود دو ماه است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر اقتصاد شما استیضاح شده‌اند، ولی فردی را معرفی نکرده‌اید. اینها نشان از این است که دولت یقیناً برای برون‌رفت از آنها برنامه خاصی را ندارد که امیدواریم در این روزها با توجه به نگرانی‌هایی که مردم دارند نسبت به ترمیم تیم اقتصادی اقدام مؤثر انجام بدهید. امروز در موضوع ارز که یکی از چالش‌های مهم در حوزه تولید، توزیع و تأمین کالا و ایجاد اشتغال در کشور است متأسفانه اقدام خوبی را از طرف دولت مشاهده نمی‌کنیم و بازار ارز بسیار متلاطم بوده و قابل قبول نمی‌باشد. در صورتی که تراز ارزی ما در شش‌ماهه اول امسال نسبت به سنوات گذشته وضعیت بهتری را داشته است، این نشان از عدم مدیریت و تصمیم‌های غیرکارشناسی و صدور بخشنامه‌های متعدد، متضاد و کوتاه‌مدت توسط دولت و بانک مرکزی است که موجب مرگ واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ در کشور شده، بایستی به سرعت چاره‌اندیشی شود. مجلس این آمادگی را دارد که براساس منویات مقام معظم رهبری در یک فضای همدلی و انسجام سناریوها و برنامه‌های دولت را عملیاتی و حمایت نماید. در صورتی که در این مدت برنامه‌ای را از دولت ندیده‌ایم، تنها بسنده به صحبت‌ها شده که در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست. بلکه بایستی این برنامه‌ها به شفافیت به مردم اعلام شود، در کمیسیون‌های تخصصی مطرح شود تا ما هم بتوانیم راهی را برای برون‌رفت از این مشکلات داشته باشیم. امروز مبارزه با فساد، اختلاس، قاچاق کالا باید در سرلوحه کار هر سه قوه قرار بگیرد، ولی متأسفانه هر روز متوجه خواهیم شد که این نابسامانی‌های ارزی درآمدهای فراوانی را به جیب رانتخواران برده و هر روز سفره‌های مردم کوچک‌تر می‌شود که این نشان از این است که ما عزم ملی برای رفع این مشکلات را کمتر مشاهده می‌کنیم. مباحثی در حوزه انتخابیه؛ امروز مشکلات آب در حوزه انتخابیه به خصوص شهرستانهای تفرش، آشتیان و فراهان در بخش روستایی ما بسیار شدید است. از وزیر محترم نیرو تقاضا دارم که نسبت به اجرای طرحهای نیمه‌تمام این شهرستان‌ها اقدام عاجل انجام شود، زیرا ما امروز روستاهای فراوانی را داریم که از طریق توزیع آب معدنی و تانکر آب شرب آنها تأمین می‌شود. از وزیر محترم جهادکشاورزی تقاضا می‌کنم درخصوص تأمین کود شیمیایی اقدام مؤثری را انجام بدهد، زیرا واقعیت این است که الان موقع کاشت گندم است، ولی کود شیمیایی در اختیار کشاورزان عزیز ما نیست. با توجه به اینکه وعده‌های دولت درخصوص پرداخت پول گندم عملیاتی خواهد شد، ولی امروز هنوز کشاورزان پول گندم خود را دریافت نکرده‌اند که توان کاشت داشته باشند. از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت می‌خواهم که مشکلات ثبت سفارش را حل کند و هر روز از این مباحثی که هک شدن سایت‌ها و غیره و ذلک و رانت‌های زیاد و نابسامانی‌هایی که در تولید مشاهده می‌کنیم متأسفانه در این وزارتخانه است که باید سر و سامان بگیرد. درخصوص بحث بانک‌ها از سرپرست محترم وزارت امور اقتصادی و دارایی می‌خواهم به مشکلات بانک‌ها رسیدگی کنند و نسبت به اجرای قانون تحکیم ببخشند. امروز قانون بند «خ» ماده (33)، بند «ت» و «و» ماده (16) تبصره‌های قانون بودجه 97 درخصوص وام‌های زیر (100) میلیون تومان که انتظار بخش کشاورزی این است که سریعتر عملیاتی شود، متأسفانه توسط بانک‌ها اجرا نشده است. از وزیر محترم راه و شهرسازی تقاضا دارم که نسبت به تکمیل طرحهای نیمه‌تمام راه‌های روستایی و برون‌شهری اقدام کند. از وزیر علوم درخواست می‌کنم درخصوص ساماندهی و رفع مشکلات دانشگاه تفرش به صورت خاصه اقدام کند و این شایعاتی که در این خصوص است برطرف نماید. از وزیر محترم کشور درخواست می‌کنم به وعده‌های خود و دولت عمل کند، درخصوص بحث شهر شدن تلخاب که ماه‌های زیادی است که در دولت مانده ولی عملیاتی نشده است. از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌خواهم به وضعیت فرهنگ این سه شهرستان که دارای سابقه کهن هستند رسیدگی نماید و مشکلات آن را کمتر کند. درخصوص بحث مشکلات متخصصین در بیمارستان‌های شهرهای کوچک از وزیر بهداشت و درمان می‌خواهم که به این امر توجه خاصه داشته باشد، ضمن اینکه تقدیر و تشکر از ایشان داشته‌‌ایم که در رابطه با مباحث و مشکلاتی که در این حوزه بوده اقدامات مؤثری را انجام داده‌اند. در پایان از همه دوستان تقدیر و تشکر می‌کنم. امیدوارم که بتوانیم بر مشکلات کشور فائق آییم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی مطهری
متشکریم، آقای رنجبرزاده بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای دکتر جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی نماینده محترم تربت‌جام، تایباد و باخرز برای ارائه نطق‌شان برای مدت پنج دقیقه دعوت می‌کنیم، در خدمت شما هستیم.

جلیل رحیمی جهان آبادی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سرآغاز هر نامه نام خداست که بی‌نام او نامه یک‌سر خطاست به محضر ملت شریف ایران و نمایندگان زحمتکش و مردمی مجلس دهم عرض سلام دارم. ایام شهادت خاندان رسالت و جگرگوشگان پیامبر خصوصاً حضرت حسین‌ بن علی سرور آزادگان، امام و سپه‌سالار کربلا و امیر حق‌طلبان و آزادی‌خواهان را به محضر همه مسلمانان جهان و همه حق‌طلبان و آزادی‌خواهان تسلیت عرض می‌کنم. شهادت هموطنان خودمان در حادثه تلخ تروریستی اهواز را تسلیت عرض می‌کنم و توجه دولت را به محرومیت‌زدایی،‌ فقرزدایی و برقراری عدالت در خوزستان، بلوچستان، خراسان، هرمزگان، آذربایجان و همه مناطق مرزی جلب می‌کنم تا فقر، بی‌عدالتی و تبعیض زمینه اغفال افراد ناآگاه و جذب آنها به باندهای تروریستی نشود. هموطنان عزیز! ما دیشب شاهد طنز تلخ تاریخی بودیم. ترامپ رئیس‌جمهوری که کشورش اولین دارنده سلاح‌های اتمی است، کشورش اولین استفاده‌کننده از سلاح اتمی است، کشورش بالاترین میزان مداخله، سرنگونی، ترور و خشونت را در کارنامه خودش دارد و کشورش اصلی‌ترین حامی رژیم ضدبشری صهیونیستی در منطقه خاورمیانه است، ملت شریف ایران را به دموکراسی و حقوق بشر دعوت کرد و ما را ناقض حقوق بشر و دموکراسی دانست. آقای ترامپ! ما دوست داشتیم حرف شما را باور کنیم، اما فراموش نکردیم تکه‌های بدن فرزندان ایران در هواپیمای مسافربری که ناو هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس آن را مورد هجوم قرار داد. آقای ترامپ! ما دوست داشتیم حرف شما را باور کنیم، اما دستان بسته رزمندگان ما که بعد از (30) سال و اندی از زیر خاک جنازه‌های مطهر آنها خارج می‌شود و صدام حسین با حمایت مطلق شما هشت سال جنگ نابرابر را به ما تحمیل کرد را نمی‌توانیم فراموش کنیم. آقای ترامپ! ما دوست داشتیم حرف شما را باور کنیم، اما کودتا علیه دولت ملی دکتر محمد مصدق را نمی‌توانیم در تاریخ فراموش کنیم. آقای ترامپ! تاریخ جنایت‌های سراسر ضدانسانی آمریکا را بخوان، بعد ما را به دموکراسی و حقوق بشر دعوت کن. ما در برقراری عدالت مشکل داریم، درست است، ما در مسأله حقوق بشر شاید مشکل داشته باشیم، درست است، ما مشکلات اقتصادی داریم درست است، اما آقای ترامپ! نه لیاقت داری، نه وجاهت داری، نه شایستگی داری که ملت ایران و نظام اسلامی ما را دعوت به دموکراسی و حقوق بشر کنی. سروران عزیز! اولویت اصلی امروز کشور مسائل اقتصادی است. باور بنده به عنوان نماینده ملت ایران این است که ما نیاز به نقشه راه ملی داریم. نقشه‌ای که در آن گفتگوی ملی و اجماع در داخل و گفتگوی بین‌المللی و تنش‌زدایی در سیاست خارجی اولویت اول ما باشد. با فساد مبارزه کند، با تجمیع درآمد کشور و حذف نهادهای زائد به بهبود وضعیت کشور کمک کند و نقشه‌ای که باید مشکلات مردم را اولویت اول و نهایی دستور کار تمام نهادها بداند. دوستان و عزیزان! به عنوان عضوی از جامعه ایرانی، به عنوان نماینده ملت ایران و به عنوان عضو فراکسیون اهل سنت یک هشدار به مقامات امنیتی و قضائی دارم. یک توطئه کثیف توسط بعضی از افراد که به نام شیعه هستند اما هیچ بویی از مکتب اهل‌بیت نبرده‌اند برای بر هم زدن وحدت این کشور در حال انجام است. یک فردی که یک بازیکن درجه سه و نیمکت‌نشین فوتبال است به خودش اجازه می‌دهد به نام مداحی بیاید علیه اعتقادات اسلامی، علیه ام‌المؤمنین حضرت عایشه صدیقه (رضی‌الله عنها)، علیه خلفای راشدین، علیه حضرت ابابکر صدیق، علیه حضرت فاروق اعظم عمر بن خطاب، علیه حضرت عثمان ذی‌النورین، علیه تمام صحابه‌ای که در قرآن خداوند خطاب کرده (رضی‌الله عنهم و رضواعنه) و خطاب قرآن این است، «النبی اولی بالمؤمنین من انفسهم و ازواجه امهاتهم»، مادر مؤمنان را مورد هتک و حرمت قرار می‌دهد. خطاب اول من به هموطنان خودم اهل سنت ایران است، این فرد نه نماد اهل‌بیت است، نه نماد شیعه ایران. نماد شیعه ایران رزمندگانی هستند که به خاطر دفاع از ناموس و شرف این ملت هنوز تکه‌پاره‌های بدن آنها از زیر خاک بیرون می‌آید. نماد شیعه کسانی هستند که برای محرومیت‌زدایی و فقرزدایی در مجلس دهم از هر طرحی که ما دادیم حمایت کردند. این فرد گمراه، این فرد بدبخت، این شیعه انگلیسی سرانجامی نخواهد داشت، مثل کسانی که در این کشور برای وحدت و امنیت این کشور دارند تلاش می‌کنند. من می‌خواهم پیام جامعه اهل سنت را عرض کنم، جامعه مظلومی که (40) سال است در پایتخت کشور اسلامی در خیابان‌ها نماز می‌خوانند، در‌ آپارتمان‌های اجاره‌ای نماز می‌خوانند، یک مسجد به آنها داده نشده، اما حاضر نشدند علیه امنیت، وحدت و انسجام ملی صحبت کنند. اهل سنتی که زمزمه آنها در گوش فرزندان‌شان این است: اگر سر به سر تن به کشتن دهیم از آن به که کشور به دشمن دهیم کسانی که زمزمه آنها این است: چون ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مباد برادران و خواهران عزیز! از شما خواهش می‌کنم، از مقامات امنیتی و انتظامی خواهش می‌کنم اتحاد و انسجام ملت ایران را پاس بداریم و ما یک روح واحد، تن واحد و ملت واحد هستیم و ما جان خودمان را برای دفاع از هموطنان شیعه، دفاع از ایران و دفاع از وحدت این آب و خاک آماده تقدیم هستیم. والسلام علیکم و رحمه الله

علی مطهری
خیلی ممنون و تشکر می‌کنیم. آقای کاتب! شما تذکرتان را بفرمایید.

غلامرضا کاتب
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر! از اینکه فرصت دادید یک نکته‌ای را عرض کنم تشکر می‌کنم. حضرت‌عالی می‌دانید که یکی از رسالت‌های اصلی هیأت‌رئیسه و خود نمایندگان مجلس حفظ نظم و انضباط و اقتدار مجلس است. راه اینکه ما به انضباط و اقتدار مجلس بیندیشیم این است که همه ما به آیین‌نامه دقت کنیم. من خواهش می‌کنم حضرت‌عالی اگر ماده (106) آیین‌نامه را قرائت کنید یا نگاه کنید، اگر تعداد (10) نفر، نه 50 نفر از همکاران ما تقاضای غیرعلنی کنند نیاز نیست که همکار ما بیاید آنجا یک ساعت و نیم، دو ساعت بایستد. همان زمان رئیس جلسه موظف است طبق آیین‌نامه بیاید اجازه بدهد که تقاضای غیرعلنی‌اش مطرح شود، یک ربع هم در جلسه غیرعلنی وقت دارد دلایل خودش را چه در بحث مسائل اقتصادی، چه در بحث مسائل امنیتی مطرح کند و یک نفر هم به مدت (15) دقیقه مخالفت صحبت می‌کند یا نمایندگان قانع می‌شوند که دوسوم رأی می‌دهند که غیرعلنی ادامه پیدا می‌کند، یا نمایندگان قانع نمی‌شوند که جلسه غیرعلنی باز به علنی تبدیل می‌شود. من از حضرت‌عالی که به آیین‌نامه دقت می‌کنید، خواهشم این است این نکته را حضرت‌عالی منت بگذارید. نکته دوم از حضرت‌عالی یک خواهشی دارم، در بحث رأی‌گیری دوم اصل (44) اگر شما تذکری را وارد بدانید که به تعداد افراد چه چهار نفر و چه بالای چهار نفر، آن بحث اختیار شماست، اما ما در آیین‌نامه صراحت داریم وقتی که رأی‌گیری شروع شد، آقای دکتر! آیین‌نامه صراحت دارد وقتی رأی‌گیری شروع شد دیگر تذکر وارد نیست. این زمان را هم اگر حضرت‌عالی مراعات می‌کردید شاید نیاز نبود ما دیگر انتخابات را متوقف کنیم. از محبت شما متشکرم.

علی مطهری
راجع به مطلب اولتان عرض کنم، همان‌طور که در ماده (106) آیین‌نامه آمده می‌شد عین آیین‌نامه عمل شود. منتها رئیس وقت جلسه جناب آقای دکتر پزشکیان تشخیص‌شان این بود که بدون حضور کسانی که بخواهند اینجا پاسخ بدهند این جلسه غیرعلنی ما فایده زیادی نخواهد داشت. لذا به هر حال ایشان جناب آقای فرمند را قانع کردند و بدان شکل عمل شد. ولی به آن شکل اول هم هیچ مانعی نداشت، می‌شد به آن شکل هم عمل شود. ولی مطلب‌ دوم‌تان را من درست متوجه نشدم، البته بعد از رأی‌گیری درست است، ما دیگر اخطار و تذکر دیگر نداریم، ولی شما کجا را می‌گویید من نفهمیدم.

غلامرضا کاتب
ببینید! در آیین‌نامه صراحت دارد وقتی رأی‌گیری شروع شد، چه سیستمی و چه کاغذی فرقی نمی‌کند، در آیین‌نامه کلمه «رأی‌گیری» دارد. وقتی که شما رأی‌گیری الکترونیکی را دقت کنید، خودتان دارید مراعات می‌کنید، به محض اینکه تکمه رأی‌گیری الکترونیکی را می‌زنید آیا اجازه اخطار و تذکر می‌دهید؟ آقای دکتر نمی‌دهید. یعنی به هیچ وجه طبق آیین‌نامه اجازه نمی‌دهید، نه اینکه از خودتان، چون فرصت صرف می‌کنید که این انجام شود. اینجا چون نگفته که رأی‌گیری کاغذی و رأی‌گیری الکترونیکی، (نایب‌رئیس ـ بله) اگر هم لازم است من دقیق بخوانم.

علی مطهری
متوجه شدیم. ببینید! البته تا حالا آنچه که به ذهن‌مان متبادر می‌شود رأی‌گیری الکترونیک است.

غلامرضا کاتب
نه آقای دکتر، اجازه بدهید من یک لحظه بخوانم.

علی مطهری
اجازه بدهید! پریروز هم همین اتفاق افتاد، سر اسم خانم حسینی رأی‌گیری شروع شده بود، ولی دوباره متوقف شد.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! آنجا هم اشتباه کردید، ببینید! من عذرخواهی می‌کنم، ماده (198) را به خاطر اینکه ما بعداً‌ باز دچار اشتباه نشویم می‌خوانم، می‌گوید «اخطار و تذکر پس از رأی‌گیری»، یعنی اعلام رأی‌گیری، آقای دکتر! این رأی‌گیری عام است، نگفته که مثلاً‌ الکترونیکی یا کاغذی، «در مجلس در موضوع رأی‌گیری شده پذیرفته نمی‌شود». یعنی رئیس جلسه به هیچ عنوان نباید بعد از اعلام رأی‌گیری که می‌گوید رأی‌گیری شروع می‌شود، نباید اجازه تذکر و اخطار بدهد. همکاران ما می‌توانند قبل از شروع دستور رئیس اخطار و تذکرشان را بدهند. آیین‌نامه صراحت دارد. استدعای من از حضرت‌عالی این است که دوباره تکرار نشود، حداقل این اتفاقی که چه دیروز انجام شد و چه امروز، هر دو تا خلاف آیین‌نامه است.

علی مطهری
حالا اینکه آیا شامل رأی‌گیری با ورقه هم می‌شود یا نه به نظر من قابل تأمل و بحث است، ما باید این را در هیأت‌رئیسه بحث کنیم، خیلی ممنون.

احمد امیر آبادی فراهانی
تذکر (79) دارم.

علی مطهری
آقای امیرآبادی ببینید! من دوباره باز دقت کردم، از آن نظر که حرف جناب آقای امیرآبادی خلاف جلوه داده شد، ایشان حق ماده (79) را دارند، ولی بنده هم قبول دارم که ادبیات جناب آقای هاشمی خوب و مناسب نبود. حالا اگر آقای امیرآبادی بگذرند دیگر منتفی شود.

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! اصرار دارند.

علی مطهری
خلاصه بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم عزیزان! بحثی که مطرح شد این بود که آقای هاشمی همکار عزیزمان فرمودند که شما اجازه می‌دهید که فرزندت نه، یکی از اقوام درجه سه را اجازه می‌دهید در این سن ازدواج کنند؟ عرض من این است که آقای هاشمی! بحث من اصلاً‌ روی محتوای طرح نبود، من داشتم فوریت را مطرح می‌کردم که الان در مجلس یک‌سری طرحهای فوریتی مثل رسیدگی به معیشت مردم، مبارزه با فساد، بحث‌های اصلاح قوانین و مالیاتی، الان اینها را در نوبت داریم. عرض کردم این در اولویت اول مشکلات اساسی مردم نیست. ایشان مباحثی را مطرح فرمودند که حالا گفتند من متأسفم که این فرمایشات را مطرح می‌کنید. اینجا مجلس است، یک‌سری از همکاران مخالف صحبت می‌کنند، یک‌سری از همکاران موافق، من این را هم عرض کنم، اینکه یک دختر یا پسری با بلوغ فکری و عقلی ازدواج کند هیچ اشکالی ندارد، ولی طرحی بود که می‌خواستند به کمیسیون بفرستند من هم اتفاقاً در صحبت‌هایم گفتم که عادی برود، من بیشتر بحثم فوریت بود. در حالی که همان‌طور که ایشان اینجا سؤال کرد من عرض کنم، هر دو فرزند خود من در سن شرعی به بلوغ فکری و عقلی هم رسیده بودند ازدواج کردند و این اقدام را هم می‌توانم اینجا عرض کنم که از الگوگیری از حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) بوده است. آقای هاشمی! ولی همان‌طور که شما فرمودید شما رئیس سازمان بهزیستی کشور بودید، من از شما سؤال می‌کنم که الان سن ازدواج در کشور بالا رفته یا پایین آمده است؟ الان سن ازدواج بالا رفته و روز به روز هم دارد بالا می‌رود. مشکل اساسی این نیست، مهریه‌های سنگین، همین مشکل طلاقی که فرمودید، مهریه‌ای که بعضی‌ها با سکه (5/4) میلیون تومانی دارند زندان می‌روند، الان مشکل ما اینها است. سکه‌های (5/4) میلیون که به عنوان مهریه پرداخت می‌شود، (نایب‌رئیس ـ متشکریم) یا آقای دکتر ببخشید! من پنج دقیقه فرصت دارم، عذرخواهی می‌کنم. آقای دکتر! امروز مشکل خانواده‌ها بیکاری و فقر است، گرانی جهیزیه‌ها است (نایب‌رئیس ـ خارج از موضوع صحبت نکنید) که پدر و مادرها خجالت‌زده فرزندان‌شان می‌شوند، نه اینکه بیاییم یک موضوعی که فوریت بحث می‌شود را همکارمان آن‌طور جلوه بدهد که انگار ما می‌خواهیم یک دختر نه‌ساله‌ای آن‌طور که ایشان هم فرمودند ازدواج کنند،‌ بعد هم ما بیاییم مطرح کنیم که ما موافق این مسائل هستیم. نه، عرض کردم که بحث مسأله فوریت است، برخی از همکاران هم متأسفانه آمدند اینجا به ما اعتراض کردند که من هم عرض کردم علی‌رغم شعارهای سیاسی که شما علاقمندان به بعضی از مسائل سیاسی می‌دهید، مطالب فرعی و حاشیه‌ای را دارید جای مسائل اصلی می‌گذارید. (نایب‌رئیس ـ متشکریم) آقای دکتر ببخشید! عزیزان هر روز می‌آیند هیأت‌رئیسه را مورد سؤال قرار می‌دهند که چرا دستور هفتگی خودتان را این‌طور تنظیم می‌کنید. وقتی همین فوریت‌ها در مجلس رأی می‌آورد هیأت‌رئیسه مکلف است این مسائل را در دستور بگذارد. بعد هم مردم اعتراض می‌کنند که الان مسائل ارزی و سکه و مسائل دیگر است، چرا مشکلات این‌چنینی را مجلس نمی‌پردازد.

علیرضا رحیمی
آقای صباغیان نوبت اخطار و تذکر دارند.

علی مطهری
تشکر می‌کنیم. آقای صباغیان! شما هم بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای مطهری! من می‌خواهم یک تذکری عرض کنم، هفته گذشته آقای وزیر بهداشت به حوزه انتخابیه ما آمدند و من بعد دیدم در شبکه‌های اجتماعی از جمله برنامه (20:30) شبکه دو مطالبی را پخش کردند که خلاف واقع بود، چون من همراهشان بودم و در حوزه انتخابیه ما بودند. من احساس می‌کنم که وظیفه‌ام است یک نکته‌ای را عرض کنم. منطقه‌ای که ایشان آمده بودند شهرستان خاتم (40)‌ سال است هیچ وزیر بهداشتی به آنجا نیامده، ایشان آنجا آمدند، من همراهشان بودم، بهترین برخورد را با مردم داشتند، حرف‌های مردم را شنیدند، پاسخ خوب دادند، یک مزاحی هم انجام شده، متأسفانه آمدند یک مزاح را انتخاب کردند و چهره ایشان و زحمات‌شان را در منطقه من احساس می‌کنم که پایمال کردند که خدا را خوش نمی‌آید. من این را عرض می‌کنم، دوستان بنده! همین جا آقای وزیر بهداشت با یکی از نمایندگان برخورد خوبی نداشت که من به ایشان اعتراض کردم، آن را اعتراض کردم حق بود، اینجا هم احساس می‌کنم که واقعاً‌ در منطقه ما برخورد خیلی خوبی داشتند، با مردم مهربانانه‌ برخورد کردند، مشکلات‌شان را حل کردند، دستورات خوبی دادند که اینجا به ایشان ظلم شد. این بود که من دفعه قبل گفتم تذکر بدهم و وظیفه‌ام را انجام بدهم. عذرخواهی می‌کنم.

علی مطهری
خیلی ممنون، از اینکه از حق آقای وزیر بهداشت دفاع کردید تشکر می‌کنیم. البته این خاصیت فضای مجازی است، خودتان می‌دانید، از این اتفاق‌ها زیاد می‌افتد.
6 انتخاب آقای عین‌اله شریف‌پور به عنوان عضو ناظر در شورای مرکزی زکات

علی مطهری
آقای قاضی‌زاده انتخابات را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! یک انتخابات دیگر داریم، انتخاب یک نفر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به پیشنهاد کمیسیون مذکور به عنوان عضو ناظر در شورای مرکزی زکات است که از طرف کمیسیون آقایان عین‌اله شریف‌پور و سیدتقی کبیری معرفی شده‌اند. آقای کبیری انصراف دادند، فقط آقای شریف‌پور هستند، یک کاندیدا برای یک انتخاب برای شورای مرکزی زکات داریم.

علی مطهری
متشکریم، کارت‌ها را توزیع بفرمایید. (أخذ رأی با ورقه به عمل آمد و نتیجه پس از شمارش آراء اعلام گردید)
7 اعلام وصول (2) فقره طرح

احمد امیر آبادی فراهانی
آقای رئیس! اعلام وصول داریم، اجازه می‌فرمایید؟

علی مطهری
اعلام وصول را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
طرح الحاق یک تبصره به ماده (2) قانون مقررات صادرات و واردات اعلام وصول می‌شود. ـ طرح افزایش ظرفیت پالایشگاه‌های میعانات گازی و نفت خام با استفاده از سرمایه‌گذاری‌های مردمی به صورت عادی اعلام وصول می‌شود.
8 اعلام وصول (1) فقره سؤال

احمد امیر آبادی فراهانی
سؤال ملی جناب آقای ولی ملکی نماینده محترم مشکین‌شهر از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت درخصوص عدم ارائه طرح جامع خودروسازی و عدم توجه به شایسته‌سالاری اعلام وصول می‌شود.

علی مطهری
متشکریم.
9 تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

علی مطهری
آقای یوسف‌نژاد! تذکرات کتبی را قرائت بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور: ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا مطالبات و بدهی‌های شرکت‌های انجمن صنفی تولیدکنندگان بذر اصلاح‌شده پرداخت نمی‌شود و بلاتکلیف مانده است. ـ آقای سیدجواد ساداتی‌نژاد (کاشان و آران و بیدگل) به وزیر کشور درخصوص رسیدگی به معوقات حقوق پرسنل زحمتکش شهرداری‌های سراسر کشور. ـ آقای محسن کوهکن‌ریزی (لنجان) به اتفاق (40) نفر از همکاران به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم برخورد قانونی با استفاده‌کنندگان از تصویب‌نامه شماره (172556/206) 26/12/93 و جذب افراد از یک جریان خاص به عنوان فرماندار و بخشدار در قالب قرارداد کار معین با توجه به اینکه برای لزوم قانونی این روش بعضی از کارکنان رسمی استفاده شده است. ـ آقای حسن سلیمانی (کنگاور، صحنه، هرسین) به وزرای جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص تسریع در پرداخت سهام گندم خریداری‌شده سال 96 و طلب چغندرکاران در سال 1396 سال زراعی قبل حوزه انتخابیه کشاورزان طلبکار. به وزیر نیرو درخصوص تسریع در تأمین اعتبار لازم برای تأمین آب شرب روستاهای حوزه‌های انتخابیه که از بی‌آبی رنج می‌برند. ـ آقای ابوالفضل سروش (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص عدم رعایت ضوابط و استانداردها در انتقال دانشجویان ایرانی در رشته‌ دندانپزشکی در دانشگاه‌های خارج به داخل. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر نفت درخصوص اینکه بهتر است از لجاجت در اجرای زیرپوستی طرح برندینگ علی‌رغم مخالفت مجلس با این طرح با توجه به نتیجه سؤال از جناب‌عالی در آذر سال 96 و عدم توجه به حقوق تانکرداران زحمتکش و اعطای امتیاز و ایجاد رانت به شرکت¬های نورچشمی حمل و نقل دست بردارید. ـ آقای شهباز حسن‌پوربیگلری (سیرجان و بردسیر) و خانم سمیه محمودی (شهرضا و دهاقان) به وزرای راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص اعزام هیأت فوری جهت رسیدگی به وضعیت فعالان صنعت حمل و نقل شهرستانهای شهرضا و سیرجان. ـ آقای حسین نیازآذری (بابل) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در اجرای پروژه‌های مصوب در حوزه‌ اداره کل راه و شهرسازی و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در شهرستان بابل. ـ آقای محمد قمی (پاکدشت) به سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی درخصوص اینکه بانک‌ها با تولیدکنندگان و استمهال برای وام آنها همراهی لازم را بنمایند. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در تکمیل کمربندی پاکدشت. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص تأمین سویا، ذرت و خوراک دام برای دامداران و مرغداران. ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص واگذاری بدون توجیه پالایشگاه کرمانشاه آن هم بدون کارشناسی و عدم واگذاری آن به تعاونی‌های منطقه بر چه اساس و توجیهی انجام می‌شود. به وزیر کشور درخصوص اینکه چرا فرودگاه بین‌المللی امام خمینی که بر روی اراضی رباط‌کریم بنا شده است و داخل شهر رباط‌کریم است به این شهر ملحق نمی‌شود؟ به وزرای کشور و اطلاعات درخصوص اینکه باید با قید فوریت عوامل حادثه تروریستی اهواز شناسایی و مجازات شوند. ـ خانم سیده‌فاطمه ذوالقدر (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به اتفاق (10) نفر از همکاران به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اقدام عاجل برای اجرای تبصره (10) ماده (17) قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی. ـ آقای حمید بنائی (گناباد و بجستان) به وزیر نفت درخصوص عدم اجرایی شدن گازرسانی به روستاهای گیسور گناباد. ـ آقای علی وقفچی (زنجان و طارم) به اتفاق (20) نفر از همکاران به رئیس‌جمهور محترم درخصوص ارائه لایحه همسان‌سازی حقوق کلیه کارکنان قوای سه‌گانه و تمام کسانی که از بیت‌المال حقوق دریافت می‌کنند و حداکثر اختلاف بین استخدام و زمان بازنشستگی سه برابر بیشتر نباشد. ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه با توجه به افزایش قیمت‌ها، ضرورت تصمیم‌گیری جدید برای افزایش دستمزدهای کارگران و کارمندان و بازنشستگان. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص تسریع در پرداخت پول گندم‌کاران زحمتکش. به وزیر آموزش و پرورش درخصوص جابه‌جایی مدارس کانکسی و مخروبه به مدارس اجاره‌ای.
10 تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات خارج از دستور شفاهی، جناب آقای محمودی‌شاه‌نشین نماینده محترم شهریار، قدس و ملارد بفرمایید.

محمد محمودی شاه نشین
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران محترم عرض سلام و ادب و احترام و همچنین خداقوت دارم. در ابتدای عرایضم از حسن اعتماد نمایندگان محترم در صحن مجلس و چه در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها که مجدداً اینجانب را به عنوان نماینده و ناظر مجلس در هیأت مرکزی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات شوراهای کشور انتخاب کردند تشکر می‌کنم. تذکر اول من مربوط به دولت است، در این شرایط اقتصادی رئیس محترم برنامه و بودجه و سرپرست محترم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که چند بار قول دادند بسته‌های حمایتی را برای اقشار کم‌درآمد ارائه بدهند، ولی متأسفانه با اینکه مدارس هم شروع شد از این بسته‌های حمایتی خبری نیست. نمی‌دانم دغدغه سازمان برنامه و بودجه چیست؟ آیا حمایت از اقشار کم‌درآمد در این مقطع ضروری نیست؟ همه از درد مشترک مردم و اقشار متوسط و کم‌درآمد حرف می‌زنیم، اما از تصمیمات عملیاتی خبری نیست. قیمت ارز از روز سفر رئیس‌جمهور همان‌طور که هواپیمای ایشان اوج می‌گرفت اوج گرفت و هر لحظه اوج می‌گیرد و اثرش را در زندگی مردم و همچنین کاهش قدرت خرید مردم نشان می‌دهد و متأسفانه از این بسته‌ها که می‌تواند یک بخشی از آلام را نجات بدهد خبری نیست و انتظار داریم که تسریع بفرمایند. تذکر بعدی من به وزارت نیرو است. این چندمین بار است که تذکر می‌دهم و متأسفانه گوش شنوایی وجود ندارد. آقایان محترم! در این شرایط بی‌آبی همچنان پساب‌های تصفیه‌خانه‌های احداثی شرکت‌های آب و فاضلاب به هدر می‌رود. در شهرستان قدس ما، در ملارد،‌ شهریار، پروژه مهر، هنور هم این پساب‌ها که حجم زیادی هم دارند هدر می‌رود و همچنین در این بی‌آبی حجم زیادی آب رودخانه شور که در مسیر شهرهای کرج (نایب‌رئیس ـ متشکریم) و ماهدشت است آلوده می‌شود و به هدر می‌رود. آلودگی آن هم باعث تلف شدن تعداد زیادی احشام شده است. خواهش می‌کنم که برای آن برنامه داشته باشید و این همه سهل‌انگاری در این خصوص ریشه‌کن شود. خیلی ممنون و متشکرم.

علی مطهری
آقای یوسف‌نژاد اجازه بدهید! نوبت آقای ترکی از دیروز ظاهراً مانده، توصیه شده که ما نوبت ایشان را رعایت کنیم. آقای ترکی! لطف کنید کوتاه بفرمایید.

اکبر ترکی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم از جناب آقای دکتر مطهری تشکر می‌کنیم که این وقت را در اختیار ما قرار دادند. من اخطار می‌دهم، عرض دارم بند (9) اصل سوم قانون اساسی «رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه» در تمام زمینه‌های مادی و معنوی و همچنین بند (10) ایجاد نظام اداری صحیح. استاندار محترم اصفهان درخواستی از رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور داشتند که (15) نفر را مجوز بگیرند و به عنوان بخشدار، فرماندار و معاون فرماندار جایگزین کنند و رئیس محترم سازمان امور اداری و استخدامی کشور براساس بخشنامه اجرایی ماده (5) که در سال 96 ابلاغ کردند گفتند براساس قرارداد کار معین آنها را معرفی کنید تا بگیریم. قرارداد کار معینی را که در آنجا ذکر شده گفتند این نیروها باید موقتی باشند. حداکثر زمانی که می‌توانیم آنها را به کار بگیریم یک سال است، بدون تعهد استخدامی باشند، جنبه موقتی داشته باشند و باز در بند سومش ذکر شده که رعایت اصول شایسته‌گزینی برای انتخاب افراد در فضای رقابتی برای انجام آن شغل در نظر گرفته شود. چهارم عدم درج و ارسال مشخصات فردی مورد نیاز به افراد به‌کارگیری. ولی برخلاف این (15) اسم را ارسال کردند و در این قالب می‌خواهند این نیروها را به هر صورت بگیرند که این تضییع حقوق مردم است، با توجه به خانواده محترم شهدا و ایثارگران که فرزندان‌شان دارای مدارک عالی لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری هستند، همه بیکار هستند. جوان‌های ما بیکار هستند، این کاملاً کار خلافی است. از ریاست محترم جمهوری براساس آن تذکری که امروز هم دوستان دادند می‌خواهیم از این کار جلوگیری شود که ان‌شا‌ءالله تضییع حقوق مردم انجام نشود.

علی مطهری
خیلی ممنون، ادامه تذکرات را بدهید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای علی‌اکبر کریمی نماینده محترم اراک، کمیجان و خنداب بفرمایید.

علی اکبر کریمی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم از بیانات ریاست محترم جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل تشکر می‌کنم. تذکر اول بنده به وزیر محترم بهداشت درمورد کم بودن سهم استان مرکزی در توزیع داروی کشور است. متأسفانه علی‌رغم میزان جمعیت و موقعیت این استان ما از سهم به مراتب کمتری برخورداریم و قسمت اعظم بیماران این استان مشکل دارند و مجبور هستند برای تأمین دارویشان به استانهای مجاور و تهران مراجعه کنند که استدعا داریم ان‌شا‌ءالله وزارت بهداشت این مشکل را حل کند. تذکر بعدی من درخصوص لزوم جبران هزینه‌های نانوایی‌ها است. عزیزان! استحضار دارید سال گذشته و امسال افزایش قیمتی در نان نداشتیم و این موضوع مشکلات جدی برای نانوایی‌های کشور ایجاد کرده است. انتظار داریم ان‌شا‌ءالله با حفظ حقوق مصرف‌کنندگان یا از طریق اختصاص یارانه به نانوایی‌ها و یا افزایش منطقی نان این مشکل هم حل شود. بحث ضرورت تأمین کالاهای ضروری مردم که برای معیشت‌شان مهم است، در مجلس مورد توجه قرار گرفت. متأسفانه دولت با این موضوع مخالفت کرد و جلوی تصویب این طرح را گرفت. ولی آنچه که جناب آقای نوبخت در مجلس فرمودند که ما به زودی بسته‌های حمایتی را برای تأمین کالاهای اساسی مردم تصویب و عرضه خواهیم کرد، این کار صورت نگرفته است. ما امروز شاهدیم که هم مردم با تورم افسارگسیخته مواجهند و اقشار ضعیف، حقوق‌‌بگیران، کارگران و روستاییان برای تأمین معیشت‌شان با مشکل مواجه هستند و درمورد برخی کالاها هم با کمبود مصنوعی در بازار مواجهیم، احتکارها و مسائل دیگر که اینها مردم را واقعاً رنج می‌دهد. علی‌رغم اینکه همه اعتقاد داریم کمبود واقعی جدی در کشور نداریم (یوسف‌نژاد ـ متشکر) و لذا بایستی این بسته‌هایی که جناب آقای نوبخت گفتند ان‌شا‌ءالله انجام شود. مورد آخر هم بحث لزوم مراعات حال مردم و تولیدکنندگان، کسبه و بازاریان در بحث امور مالیات است که در این شرایط سخت اقتصادی فشار مضاعفی نیاید. ما واقعاً دچار خودتحریمی در کشور از طرف دستگاه‌های دولتی هستیم و مردم در این شرایط نباید از طرف این دستگاه‌ها تحت فشار قرار بگیرند. ان‌شا‌ءالله ریاست محترم جمهوری هم وزرای کار و اقتصاد را هر چه سریعتر به مجلس معرفی کنند، متشکریم.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای کورش کرم‌پور نماینده محترم فیروزآباد بفرمایید.

علیرضا رحیمی
حضور ندارند.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای میرزائی‌نیکو نماینده محترم فیروزکوه و دماوند بفرمایید.

قاسم میرزائی نیکو
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم به نام خداوند ـ «السلام علیک یا صاحب الزمان» گواهی می‌دهم تو بهار سرسبز، نگهبان و حافظ مردم و مایه عزت و سربلندی اسلام هستی. کجایید ای شهیدان خدایی؟ با یاد و خاطره شهیدان به ویژه شهدای حادثه تروریستی جانسوز اهواز. زمان تذکر است. تریبون مجلس و فریادهای بی‌ثمر، حضرات محترم هیأت‌ دولت! روی سخنم با شماست. در این زمان، شرایط خاص را چگونه دارید می‌گذرانید؟ فکر نمی‌کنید شما هم مانند جناب روحانی منفعل شده‌اید و نمی‌خواهید یا نمی‌توانید تا کاری از دستتان بر بیاید؟ در این پیچ تاریخی عدم توجه به مسائل مردم و صحبت نکردن و در بین مردم نبودن و موتور متحرکه دولت راه نینداختن، ورق تاریخ نوشتار بد و نامفهومی را از شما ترسیم خواهد کرد، لذا «قم». اما چند تذکر؛ جناب آقای دکتر اردکانیان! بحث و مسائل آب از اولویت‌های شماست، به ویژه مدیریت آب آشامیدنی آن هم آب آشامیدنی روستاها که گرفتاری‌های زیادی را در منطقه ما به وجود آورده است. یک نمونه همین روستای وادان است که خیلی تلاش کردیم با مدیریت‌های منطقه‌ای فعالیت‌هایی را پیگیری کردیم، اما بروکراسی اداری قدرت تحرک را کند کرده و نیاز دارد شما بزرگوار دست آنها را باز کنید، اختیارات لازم را به شهرستان‌ها و مدیران شهرستانی بدهید و اعتبار مربوطه را تنظیم کنید. جناب آقای دکتر قاضی‌زاده‌هاشمی وزیر محترم بهداشت! واقعاً دستورات متعدد شما را درمورد بیمارستان فیروزکوه و دماوند، آبسرد و رودهن نگاه می‌کنم خودم تأسف می‌خورم. اما متأسفانه این همه دستورات دچار وقفه و در پیچ و خم‌های اداری باقی مانده است. لذا لازم است که در این خصوص مواردی را مد نظر قرار بدهید.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای محسن کوهکن نماینده محترم لنجان بفرمایید.

محسن کوهکن ریزی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ما به مردم حق می‌دهیم وقتی در زمان انتخابات ریاست جمهوری داوطلبین به نوعی صحبت می‌کنند که مردم فکر می‌کنند هر یک از گزینه‌های مطلوب خودشان را اگر انتخاب کنند آنها توانمند خواهند بود همه مشکلات کشور را حل کنند و وقتی بر این باور هستند و مشکلات اقتصادی پیش می‌آید بدون اینکه به ریشه‌های آن توجه کنند تمام انتظارات از مسئولین اجرایی است. همین مشکل کاهش ارزش پول ملی در کشور همسایه ما هم به وجود می‌آید، اما مسئولین در آنجا از مردم خواسته دارند و درخواست می‌کنند که طلاها و ارزهای خارجی‌تان را به بانک ببرید و پول ملی خودتان را تقاضا کنید. در چنین شرایطی باید با مردم حرف زد، واقعیت‌ها را به آنها گفت، نباید هراسید. این مملکت در سالهای جنگ مواردی را پشت سر گذاشته که شاید برای (10)، (15) روز خود ذخیره گندم داشته، اما با قدرت و قوت طی کرده، دشمن را به عقب رانده و اقتدار امروز ناشی از همین روحیه است. پذیرفته شده نیست که در چنین شرایطی به شدت بازار روانی، شایعات و بعضاً درست مطالبی که هست به مسائل اقتصادی دامن زده شود و بعد مسئولین مربوطه توضیحاتی برای مردم ندهند. تبلیغات کاذب بد، دفاع غیرکارشناسی بد، حمله ناجوانمردانه بد، سیاه‌نمایی بسیار بد، انتقاد سازنده همراه با ارائه پیشنهادات، بسیار خوب. زیبنده نمایندگی مردم نیست که از تریبون مجلس از وقتی که در اختیار داریم صرفاً به انتقاد کردن بدون اینکه پیشنهاد بدهیم. مردم ما بدانند مقام معظم رهبری برای مجلس این جایگاه را قائل بودند که فرمودند مجلس ریل‌گذاری می‌کند، مجلسی که برای دولت ریل‌گذاری می‌کند باید نظارت هم کند که از آن ریل خارج نشود. (نایب‌رئیس ـ متشکریم آقای کوهکن) بخش عمده‌ای از این مشکلات به مجلس برمی‌گردد، باید برگردیم و برای آن ریل‌گذاری انجام بدهیم. عرض آخرم این است که مسئولین محترم استان هر اقدامی در شهرستان بخواهند انجام بدهند مسئولین شهرستانی را در جریان امر قرار بدهند.

علی مطهری
خیلی ممنون. آقای کبیری! کوتاه بفرمایید که اذان دارد شروع می‌شود.

سیدتقی کبیری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تشکر می‌کنم. جناب آقای دکتر! بنده تذکر بند (2) اصل (160) را دارم. پنج ماه قبل یک طرح دوفوریتی دادیم، به دلیل مشکلاتی که ما در مرزهای کشور داریم در این ماده هم عنوان می‌کند که دوفوریت به دلیل وقوع خسارت احتمالی و فوت فرصت است. ما یک طرحی تحت عنوان أخذ عوارض خروجی مرزنشینان مطابق با قانون برنامه بودجه سال 96 دادیم. آقای دکتر! ما الان در مرزهایمان واقعاً مشکلات داریم، درآمد مرزنشینان ما از مبادلات و رفت و آمدهای مرزی بوده، الان پنج ماه است این دوفوریت به داخل صحن نیامده است. من به دلیل نیاز شدید مرزنشینان ما و مشکلات اقتصادی که امروز گریبانگیر این عزیزان شده، درخواست می‌کنم برای هفته آینده ان‌شا‌ءالله این دوفوریت به صحن مجلس بیاید و نمایندگان عزیز هم کمک کنند بلکه یک کاری برای معیشت مرزنشینان انجام بدهیم. ممنون و تشکر.

علی مطهری
خیلی ممنون، آقای پژمانفر بفرمایید.

نصراله پژمان فر
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! یک لحظه به عرض کوتاه بنده توجه بفرمایید. در کمتر از (20) روز قبل در مشهد یک طلبه جوانی که از محل کتابخانه به سمت منزل‌شان برمی‌گشتند در یک حادثه تروریستی مورد ضرب و جرح قرار گرفتند و با توجه به نحوه قتلی که نسبت به این طلبه جوان صورت گرفته این موضوع را من خواستم اینجا متذکر شوم. این مسأله مسأله‌ای نیست که اولین بار در کشور و در مشهد اتفاق افتاده باشد، ما هفت، هشت ماه قبل هم یک طلبه جوانی را در یکی از خیابان‌های شلوغ در ساعت (2) بعدازظهر داشتیم که با چاقو به آن حمله کردند و جراحت‌های زیادی به آن وارد کردند. من می‌خواهم دو تا نکته خدمت جناب‌عالی عرض کنم و اظهارنظر جناب‌عالی را داشته باشم. یکی در ارتباط با مسائل درمانی‌اش است که خواهش می‌کنم این موضوع رسیدگی شود، چون وقتی ایشان را به بیمارستان بردند اعلام کردند که جراحتی به قلب‌شان وارد نشده، اما بعد از سه روز و شاید چند روز بیشتر ایشان به حالت کما رفتند و معلوم شد سه سانت قلب‌شان پارگی داشته است. این مسأله‌ای است که حتماً باید تیم بهداشت و درمان رسیدگی کنند و ببینند اگر در اینجا کوتاهی صورت گرفته برخورد شود. نکته دوم در ارتباط با مسائل امنیتی است. امام باقر فرمود: «نعمتان مجهولتان الصحه و الأمان». امروز مهمترین مسأله امنیت جامعه است، امروز به امنیت جامعه ما به راحتی به واسطه بعضی از افراد دارد لطمه وارد می‌شود. دستگاه‌های امنیتی کجا هستند؟ امروز در مشهد یک خانمی می‌آید یک پیامکی می‌دهد، دستگاه‌های امنیتی می‌آیند او را احضار می‌کنند، مورد خطاب قرار می‌دهند، توبیخ می‌کنند و صورت‌جلسه می‌کنند. اما روز روشن می‌آیند طلبه‌ای را چاقو می‌زنند، بعد از (11) روز و الان (20) روز هیچ دستگاه امنیتی اظهارنظر نمی‌کند. چه خبر است؟ دستگاه‌های امنیتی واقعاً کوتاهی‌هایی که نسبت به این موضوع ‌دارند می‌کنند نتیجه آن این می‌شود که امنیت گرفته می‌شود و در جامعه ما نگرانی ایجاد می‌شود، خواهش می‌کنم دستور بفرمایید رسیدگی ویژه‌ای شود.

علی مطهری
خیلی ممنون جناب آقای پژمانفر. البته مظلومیت آن طلبه که مطلب بسیار روشنی است و آن مقدار که بنده هم اطلاع دارم ظاهراً در بیمارستان عمل‌هایی که انجام شده دقیق نبوده و این باید بررسی شود. ظاهراً ایشان رفتنی نبوده، آن مقداری که بنده تحقیق کردم، بعد هم هیچ توضیحی راجع به اینکه قاتل چه کسی بوده، فرار کرده ما چیزی نشنیدیم. ان‌شا‌ءالله باید مسئولان مربوط توضیح بدهند. آقای امینی شما هم بفرمایید.

سلام امینی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و خسته‌نباشید خدمت هیأت‌رئیسه و همکاران محترم. به مناسبت شهادت عزیزان‌مان در خوزستان عرض تسلیت دارم، از سخنان ارزشمند دیشب آقای رئیس‌جمهور هم تشکر می‌کنم. اخطار اینجانب بر مبنای اصل بیستم قانون اساسی که اشاره به حمایت قانونی از افراد و ملت از نظر انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است. در همین راستا بند «خ» ماده (33) قانون برنامه ششم درخصوص بخشودگی سود و کارمزد و جریمه وام‌های دریافتی کشاورزی و دامداری خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه صراحت دارد. در سنوات گذشته و به ویژه زلزله سال گذشته غرب کشور با مرکزیت کرمانشاه، شهرهای مختلف استان ایلام را هم لرزاند و خسارت زیادی به ویژه از نظر مالی به کشاورزان، باغداران و دامداران استان ایلام وارد کرد. اما از سال قبل و تاکنون هرچه دستورالعمل‌ها به مناطق آسیب‌دیده به ویژه استان ایلام ارسال می‌گردد، بخشی از آن ناقص است و به نوعی شانه از زیر بار پرداخت خسارت به خسارت‌دیدگان خارج می‌گردد. مردم خسارت‌دیده انتظار دارند دستورالعمل‌ها صریح باشند و خسارت واقعاً پرداخت شود، نه اینکه در حد گفتار و بر روی کاغذ باقی بماند. اصناف مختلف، کشاورزان، دامداران و باغداران به کرات مراجعات داشته‌اند و خواستار حل این مشکل هستند، چون واقعاً در مضیقه هستند. گرانی، تورم و بی‌پولی بر آنها فشار وارد می‌آورد، اسناد بانکی آنها از طریق دادگا‌ه‌ها در مراحل اجرایی شدن می‌باشد و در نهایت ممکن است خدای‌ناخواسته روانه زندان هم بشوند. این است که از مسئولین محترم انتظار داریم که ان‌شا‌ءالله هر چه سریعتر به این موضوع رسیدگی کنند، متشکرم.

علی مطهری
خیلی ممنون. حالا دوستان دیگری هم درخواست تذکر دارند، ولی واقعاً نمی‌رسیم، ما به اذان رسیدیم، عذرخواهی می‌کنم.
11 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

علی مطهری
جلسه بعدی ما ساعت (8) صبح روز یکشنبه هشتم مهرماه 1397 و دستور جلسه دستور هفتگی است که اعلام خواهد شد. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا