دوره 10 اجلاسیه 3
تعداد نمایندگان حاضر 235 جلسه 228
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 235 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه دویست و بیست و هشتم روز یکشنبه هفتم مردادماه 1397 هجری‌شمسی مطابق با پانزدهم ذی‌القعده 1439 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان. 2 ـ گزارش کمیسیون اصل نودم قانون اساسی درمورد بررسی و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های خدمات‌رسان و ستاد بازسازی به مردم زلزله‌زده استان کرمانشاه پس از وقوع زلزله مورخ 21/8/1396. 3 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک درمورد طرح یک‌فوریتی تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی. 4 ـ گزارش کمیسیون عمران مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه ساخت و ساز و هزینه‌ها و مدیریت نمایشگاه شهر آفتاب، نحوه تغییر کاربری‌ها و واگذاری املاک شهرداری تهران به ویژه بوستان مادر. 5 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درمورد طرح یک‌فوریتی اصلاح بند «الف» ماده (90) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران. 6 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی. 7 ـ ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری درمورد طرح یک‌فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با اصلاحات و الحاقات بعدی. 8 ـ گزارش کمیسیون عمران درمورد بررسی بخشنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه قانون نظام‌مهندسی و کنترل ساختمان.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

محمدتقی نوران
(آیات 61 ـ 55 سوره مبارکه «مؤمنون» توسط قاری محترم آقای محمدتقی نوران تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم أَ یَحْسَبُونَ أَنَّما نُمِدُّهُمْ بِهِ مِنْ مالٍ وَ بَنِینَ * نُسارِعُ لَهُمْ فِی الْخَیْراتِ بَلْ لا یَشْعُرُونَ * إِنَّ الَّذِینَ هُمْ مِنْ خَشْیَةِ رَبِّهِمْ مُشْفِقُونَ * وَ الَّذِینَ هُمْ بِآیاتِ رَبِّهِمْ یُؤْمِنُونَ * وَ الَّذِینَ هُمْ بِرَبِّهِمْ لا یُشْرِکُونَ * وَ الَّذِینَ یُؤْتُونَ ما آتَوْا وَ قُلُوبُهُمْ وَجِلَةٌ أَنَّهُمْ إِلى‏ رَبِّهِمْ راجِعُونَ * أُولئِکَ یُسارِعُونَ فِی الْخَیْراتِ وَ هُمْ لَها سابِقُونَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقای نوران قاری محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
به نام خداوند بخشنده مهربان «آیا کفار گمان می‌کنند اینکه از مال و فرزندان مددشان می‌کنیم در حقیقت می‌خواهیم در اعطای خیر و خوبی به نفع ایشان شتاب کنیم؟ نه چنین نیست بلکه برای امتحان است ولی حقیقت را در نمی‌یابند. بی‌گمان کسانی که از خشیت پروردگارشان بیمناکند. و کسانی که به آیات پروردگارشان ایمان می‌آورند و آنان که به پروردگارشان شرک نمی‌ورزند و آنان که وظیفه بندگی و ایمان به جای آورده و از اینکه روزی به خدای خود رجوع می‌کنند دلهایشان ترسان است. اینانند که به نیکوکاری می‌شتابند و هم ایشان در آن پیشتازند». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ (حضار صلوات فرستادند). تأخیرکنندگان جلسه امروز آقایان: داداشی، سامری و مقصودی.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم.
3 ادامه رسیدگی به لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. آقای رئیس! در ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان کلیات بررسی شد، جزئیات تا ابتدای ماده (8) مورد بررسی قرار گرفته، اگر اجازه بفرمایید برای بحث و بررسی ماده (8) را قرائت کنم.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده (8) ـ هر کس با تهدید، ترغیب یا تشویق موجب فرار طفل یا نوجوان از خانه یا مدرسه و یا ترک تحصیل وی شود یا اطفال یا نوجوانان را بدین منظور فریب دهد و یا موجبات آن را تسهیل یا فراهم کند، در صورت فرار یا ترک تحصیل، حسب مورد به یک یا چند مورد از مجازات‌های درجه شش قانون مجازات اسلامی محکوم میگردد و در غیر این‌صورت، برای بار اول با اخطار پلیس ویژه اطفال و نوجوانان مواجه میشود و در صورت تکرار به مجازات فوق محکوم میشود.

علی اردشیرلاریجانی
اینجا «در غیر این صورت» یعنی چه؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! این «در غیر این صورت»، شاید «در صورت عدم تحقق» یا «فرار یا ترک تحصیل» درست‌تر باشد. یعنی آن شرط بالا محقق نشود که تحقق فرار یا ترک تحصیل است.

علی اردشیرلاریجانی
اگر باعث تهدید و ترغیب یا فرار شود، «در غیر این صورت» یعنی چه؟

علی اردشیرلاریجانی
اگر باعث تهدید و ترغیب یا فرار شود، «در غیر این صورت» یعنی چه؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
اینجا «فرار یا ترک تحصیل» منظورتان است؟

حسن نوروزی
بله.

علی اردشیرلاریجانی
آقای نوروزی! می‌شود توضیح بدهید «در غیر این صورت» یعنی چه؟ یعنی فرار نکند؟ اینجا گفته هر کس تهدید، ترغیب یا تشویق به فرار کند. «در صورت فرار یا ترک تحصیل، حسب مورد» «در غیر این صورت» یعنی در صورتی که فرار نکند؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
فرار محقق نشود، ترغیب شود ولی فرار محقق نشود.

علی اردشیرلاریجانی
پس باید توضیح دقیق‌تر نوشته شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله،‌ به جای «در غیر این صورت» بگوییم «در صورت عدم تحقق فرار یا ترک تحصیل».

علی اردشیرلاریجانی
بله، باید متن روشن باشد، (نوروزی ـ یعنی اگر فرار محقق نشود) یعنی اگر فرار محقق نشود، ولی او را تشویق کرده است، ولی محقق نشود با اخطار پلیس مواجه می‌شود. پیشنهادی هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله آقای دکتر، پیشنهاد داریم.

علی اردشیرلاریجانی
مخالف صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای قاضی‌پور مخالف هستند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر رهبر فرزانه انقلاب، نیروهای مسلح، مدافعین حرم، ملت بزرگ ایران اسلامی، شما برادران و خواهران عزیز، عصاره ملت در خانه ملت. در ماده (8)‌ چندین موضوع مختلف است، بحث تهدید است،‌ در دین مبین اسلام تهدید یک امر بسیار مهمی است و جرمش هم بسیار خطرناک است. می‌گوید اگر کسی با اسلحه سرد و گرمی وارد شد یک امت یا یک فرد مسلمان ترسید جرمش اشد است. بعد در رابطه با ترغیب و تشویق، این هم قبلاً‌ تعریف داشته است. موجب فرار طفل یا نوجوان از خانه، مدرسه و یا ترک تحصیل شود. آقای لاریجانی! برای هر موضوع باید یک ماده مستقل با اشد مجازات قرار بدهیم. بعضی‌ها خیلی جزئی است، ولی بحث ترغیب و انحراف و اینها، همکاران! ما باید قانون را شفاف و روشن و واضح بنویسیم. قاضی محترم، دادیار عزیز،‌ بازپرس عزیز، قضات محترم تجدیدنظر بتوانند با این قانونی که ما می‌نویسیم دقیقاً حکم بدهند. چطور شده ما آمدیم می‌گوییم اگر این باشد به یک یا چند مجازات درجه ششم محکوم می‌شود؟ اولاً درجه ششم جرم محکومیت سنگینی نیست در مقابل تهدید. «در غیر این صورت» یعنی چه؟ یعنی قاضی این را رد کرد، تبرئه کرد، پلیس اخطار بدهد. طبق قانون اساسی مجرمیت با حکم قضائی است. وقتی قاضی محکوم کرد، محکومیتش رفت تجدیدنظر قطعی می‌شود. اگر قاضی تبرئه کرد ما نباید هیچ مجوزی برای پلیس قائل شویم. ما احکام قانون اساسی را باید رعایت کنیم. همکاران عزیز، آقای دکتر لاریجانی! اخطار قانون اساسی هم دارد، اینجا وقتی که قوه قضائیه حکم داد و قطعی شد دیگر نیازی به چیزهای دیگر نیست. همکاران عزیز! به این رأی ندهید، به کمیسیون برگردد تفکیک شود و اشد مجازات برای هر کدام به تفکیک نوشته شود تا قضات محترم بتوانند به نحو احسن از حق و حقوق طفلان، نوجوانان و بچه‌ها دفاع کنند. اگر ما این را محکم نگیریم، الان ترک تحصیلی‌ها بیشتر شده است. در جامعه ایران اسلامی اولین آیه‌ای که به پیغمبر عظیم‌الشأن اسلام وارد شد «إقرأ» بخوان، باسواد شو. الان در این جامعه ایران اسلامی (80) میلیون نفری، (10) میلیون نفر بی‌سواد داریم، در بین این (10) میلیون بی‌سواد (4)، (5) میلیون ترک تحصیل داریم. یعنی دختران و پسران عزیز جوان ما بین (6) تا (18) ساله به مدرسه نرفته‌اند. عاملین این هر کسی باشد باید برخورد اشد مجازات شود. هر چند ما الان قانون داریم، فرمانداران محترم باید پیگیری کنند و باید به آموزش و پرورش معرفی کنند، دادگستری‌های شهرستان‌ها و بخش‌ها باید حکم بدهند و برخورد کنند، ولی ما هیچ حرکتی از آموزش و پرورش در معرفی افراد بازمانده از تحصیل به دادگاه‌ها نداریم. این باعث شده که بین (4)، (5) میلیون بازمانده از تحصیل داریم. (90) درصد از معتادین از بی‌سوادان هستند، ما باید سواد را اجباری کنیم، قوانین محکمی که داریم تا افراد باسواد شوند را باید اجرا کنیم. آقای لاریجانی! من پیشنهاد دارم که این به کمیسیون برگردد، تفکیک شود، واضح و روشن شود و اشد مجازات برای این تعیین شود. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
موافق جناب آقای ساداتی‌نژاد هستند، بفرمایید.

سید جواد ساداتی نژاد
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم سالروز عملیات مرصاد هم هست، یاد شهدای این عملیات و فرمانده این عملیات شهید صیاد را گرامی می‌داریم که نماد مدیریت بسیجی و جهادی بود. همان‌طور که مستحضر هستید خانه محل تربیت فرزندان و طفل و نوجوانان ماست و مدرسه هم خانه دوم تربیت هر فرد است، به خصوص در سن نوجوانی و زمان کودکی و هر آنچه که در این دو محل آموزش داده شود عملاً ما می‌توانیم در آینده نتیجه‌اش را در جامعه و رفتارهایی که فرد نشان می‌دهد ببینیم. بنابراین تربیت کودک یا نوجوان ما در این دو بخش بسیار حائز اهمیت است و بسیاری از جرایمی که اتفاق می‌افتد اتفاقاً وقتی در افراد بررسی می‌شود کسانی هستند که اینها فرار از خانه یا مدرسه داشته‌اند. لذا برخورد با این موضوع حائز اهمیت است، به خصوص کسانی که ترغیب و تشویق کنند به اینکه کودک یا نوجوان از منزل یا از محل تحصیل فرار کند. لذا ماده (8) به خوبی به این موضوع درمورد تهدید، ترغیب یا تشویقی که موجب فرار طفل و نوجوان از خانه یا مدرسه یا ترک تحصیل شود پرداخته که عوامل بسیاری از جرایم در جامعه هم هستند و بحثی هم که درمورد «در غیر این صورت» در انتهای این ماده است، یعنی به این برمی‌گردد که اگر تهدید، ترغیب یا تشویق اتفاق افتاد، ولیکن فرار طفل از خانه یا مدرسه یا ترک تحصیل واقع نشد حکم به این گونه ارائه خواهد شد. لذا به نظر می‌رسد که از این بابت گویا است و ان‌شا‌ءالله که بتواند تمهیدی بر این باشد که فرار طفل و نوجوان از خانه، مدرسه یا ترک تحصیل کاهش پیدا کند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، دولت موافق است. این «اخطار پلیس ویژه اطفال و نوجوانان»، ما پلیس ویژه اطفال یا نوجوانان داریم یا نداریم؟ (ابتکار ـ نداریم) ما چرا این را می‌نویسیم؟ بنویسیم «پلیس»، ما نمی‌دانیم که دارند، «اخطار پلیس»، حالا اگر دارند که عمل می‌کنند. ما نمی‌دانیم، الان دولت می‌تواند بگوید ما پلیس نوجوانان و اطفال داریم؟ (امیری ـ نداریم) اگر نداریم برای چه می‌نویسیم؟ اگر نداریم باید بنویسیم «پلیس»، اگر داشتند که خودشان می‌گذارند. آقای قاضی‌زاده! این «پلیس ویژه اطفال و نوجوانان» را ما نمی‌دانیم الان موجود است یا نه، بنویسیم «پلیس»، اگر داشتند از آن طریق، اگر نداشتند که خود پلیس این کار را انجام می‌دهد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
این «می‌شود» هم فعل اضافه است.

زهرا سعیدی مبارکه
بنویسید تشکیل بدهند.

علی اردشیرلاریجانی
نه، ما نمی‌توانیم تشکیل بدهیم، اگر دولت داده در لایحه دولت نیست، ما که الان در صحن نمی‌توانیم بگوییم، مگر اینکه پلیس اینجا باشد بگوید ما تشکیل دادیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
کلمه «پلیس» اعم است.

علی اردشیرلاریجانی
اگر ما «پلیس» بنویسیم اگر داشتند که از طریق پلیس اطفال انجام می‌دهند، اگر نداشتند می‌توانند تشکیل بدهند. کمیسیون هم که موافق است. توضیح دارید بفرمایید. الان سؤال این است که پلیس اطفال موجود است؟ گفتند موجود نیست.

حسن نوروزی
بسم الله الرحمن الرحیم درست است پلیس اطفال الان موجود نیست، ولی از خصوصیات این لایحه که در کمیسیون تکمیل شده و به عنوان یک لایحه کامل دارد تقدیم می‌شود این است که ما بتوانیم دادگاه‌های اطفال و ضابط مخصوص اطفال، یعنی آن پلیسی که با قاچاقچی، سارق و قاتل سر و کار دارد.

علی اردشیرلاریجانی
آقای نوروزی! اگر این بخواهد انجام شود سلسله‌مراتب دارد، شما که در قضیه ایثارگران یادتان است، باید ستاد فرماندهی کل‌قوا تصمیم بگیرد. الان یک چیزی می‌نویسیم بعد به خاطر همین می‌ماند. ما بنویسیم به عنوان پلیس، اگر سلسله‌مراتبش را طی کردند بروند انجام بدهند، این بهتر است وگرنه کار قانون متوقف می‌شود. (نوروزی ـ متشکرم) متشکریم. حضار 234 نفر، اصل ماده (8)‌ را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (9) را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 9 ـ هرگاه در اثر بی‌توجهی و سهل‌انگاری اشخاص غیر از والدین نسبت به اطفال و نوجوانان نتایج زیر واقع شود، مقصر علاوه بر پرداخت دیه به ‌شرح زیر مجازات میشود: الف ـ فوت طفل یا نوجوان حسب مورد به مجازات حبس درجه پنج قانون مجازات اسلامی. ب ـ فقدان یکی از حواس یا منافع، قطع، نقص یا از کار افتادگی عضو، زوال عقل یا بروز بیماری صعب‌العلاج یا دائمی جسمی یا روانی و یا ایراد جراحت از نوع جائفه یا بالاتر حسب مورد به مجازات حبس درجه (6) قانون مجازات اسلامی. پ ـ نقصان یکی از حواس یا منافع، شکستگی استخوان یا دیگر اعضا و یا بروز بیماری روانی به مجازات حبس درجه (7) قانون مجازات اسلامی. ت ـ جراحت سر و صورت و یا گردن در صورت عدم شمول هر یک از بندهای «ب» و «پ» به مجازات حبس درجه (8) قانون مجازات اسلامی. ث ـ آزار جنسی یا عاطفی ناشی از بیتوجهی و سهلانگاری شدید و مستمر حسب مورد به یکی از مجازات‌های درجه (8) قانون مجازات اسلامی. تبصره ـ هرگاه بی‌توجهی یا سهل‌انگاری والدین منجر به نتایج موضوع این ماده شود، حسب مورد به مجازات تا حداقل مندرج در بندهای فوق محکوم می‌شوند. آقای دکتر! اینجا هم پیشنهاد و هم درخواست رفع ابهام داریم. مخالف و موافق صحبت کنند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای دلخوش مخالف هستند، بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای دلخوش بفرمایید.

سیدکاظم دلخوش اباتری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! اولاً من اخطار اصل (75) را دارم، اگر گوش کنید من اخطارم را بدهم، بعداً دفاع کنم. (رئیس ـ بفرمایید) آقای دکتر ببینید! من باز روی اخطار خودم تأکید می‌کنم، شما که گوش نمی‌دهید، آقای دکتر! خواهش می‌کنم توجه بفرمایید. اولاً من اخطار اصل (75) دارم، خواهش می‌کنم این چند جمله من را دقت بفرمایید، بعداً شما هر نظری جناب‌عالی دادید من در خدمتتان هستم. ببینید! اولاً این لایحه نیست، این لایحه کاملاً‌ تغییر پیدا کرده است. اصل (75) می‌گوید: طرحهای قانونی و پیشنهادات و اصلاحاتی که نمایندگان درخصوص لوایح قانونی عنوان می‌کنند و به تقلیل درآمد عمومی و یا افزایش هزینه‌های عمومی. آقای دکتر! این لایحه اصلی نیست، تمام ماده به ماده این لایحه‌ای که الان در دست رسیدگی است و از طریق کمیسیون آمده تمام آن بار مالی دارد.

علی اردشیرلاریجانی
الان ماده (9) که در لایحه آمده است.

سیدکاظم دلخوش اباتری
نه، من کل لایحه را عرض می‌کنم، چون چند بار اخطار دادم و به اخطار من توجه نشد، من می‌خواهم عرض کنم هدف شما و مجلس این است که به این اطفال و نوجوانان دقیق توجه شود. یعنی یک جایگاه ویژه‌ای در سازمان بهزیستی و دستگاه‌های اجرایی کشور از این به بعد براساس قانون دارید ایجاد می‌کنید که باید رسیدگی و توجه جدی شود، بار مالی هم دارد و نیاز به امکانات مالی دارد. احتمال دارد این دولت که الان آورده است توجه کند. حاج‌آقا! مجلس با توجه به اصل (75) باید اینها حتماً در بودجه سالانه‌شان، من در هیچ‌جا ندیدم، در بودجه سالانه حتماً‌ دولت باید پیش‌بینی کند و مجلس هم در بودجه سالانه‌شان باید نظارت کند. یعنی اگر شما این اخطار را نپذیرید مجلس از خودش سلب مسئولیت کرده است، اگر مثل بعضی از قوانین دیگری که ما نوشتیم خیلی جامع و محکم هم بود، فردا دولت هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت این پول‌ها ندارد. آقای دکتر! الان واقعاً کمیت بهزیستی لنگ است، برای همین مددجویان خودش گرفتار است.

علی اردشیرلاریجانی
حالا شما مخالفت‌تان را بفرمایید.

سیدکاظم دلخوش اباتری
دوم اینکه در ماده (9) گفته «در اثر بی‌توجهی و سهل‌انگاری»،‌ به هر حال ما در قوانین‌مان داریم، در قوانین قضائی هم هست، عمد و غیرعمد و امثال اینها برای خودشان جایگاهی دارد. اینجا گفته اگر شخصی فوت کند علاوه بر مجازات مثلاً‌ به درجه فلان محکوم می‌شود. آیا اگر در جرایم غیرعمد کسی مقصر نباشد و اتفاقی بیفتد باز اینجا اینها باید تحقق پیدا کند؟ یا درمورد آزار جنسی، یا در تبصره گفته هر موقع بی‌توجهی و یا سهل‌انگاری والدین، اصلاً این بند مربوط به والدین نیست، این گفته مال افراد غیر از والدین است. یعنی دو تا موضوع را با هم ادغام کردند، آمدند برای جرایم مختلف پیش‌بینی کردند، آن هم به صورت جزئی، یعنی به صورت کلی به هیچ عنوان در بخش‌های مختلف به بی‌توجهی و سهل‌انگاری توجه نشده،‌ ضمن اینکه برای این بی‌توجهی و سهل‌انگاری و نوع درجه این بی‌توجهی و سهل‌انگاری اصلاً به نظر من جایگاهش در تعاریف پیش‌بینی نشده است. این نقص‌های بسیار زیادی دارد که احتمال دارد بعضی‌ها را دچار مشکل کند و بعضی‌ها را هم رهایی ببخشد. خواهش من این است که دوستان دقت کنند، این مواردی که اینجا آمده ناقص است،‌ ضمن اینکه باز به اصل (75) خودم هم پافشاری دارم.

علیرضا رحیمی
تشکر می‌کنیم.

نادر قاضی پور
اخطار دارم.

علی اردشیرلاریجانی
اخطار دارند بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای قاضی‌پور در موضوع اخطار دارید؟ بفرمایید.

نادر قاضی پور
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای لاریجانی! اخطار اصل دهم قانون اساسی، از آنجایی که خانواده واحد بنیادین جامعه اسلامی است، همه قوانین و مقررات و برنامه‌ریزی‌های مربوطه باید در جهت آسان کردن تشکیل خانواده، پاسداری از قداست آن و استواری روابط خانوادگی بر پایه دین و اخلاق اسلامی باشد. با توجه به متن اول ماده (9)، ما اینجا نباید اجازه بدهیم خارج از والدین کسی با بچه سرپرستی کند، حالا بحث بهزیستی جداست،‌ اینجا کلمه «بهزیستی» را نیاورده‌اند. این ماده اجازه می‌دهد کسان دیگری سرپرست طفلان و نوجوانان باشند که با اصل دهم قانون اساسی مغایرت دارد. والسلام

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، خیلی ممنون. موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای مرادی موافق هستند، اخطار هم دارند، بفرمایید.

احمد مرادی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین ضمن عرض سلام و خداقوت خدمت همه نمایندگان عزیز، جناب آقای رئیس! محضر شما عرض کنم که اشاره کردند این لایحه از طرف خود دولت است و اهمیت و ضرورت و تأکیدی که در جهت حمایت از اطفال و نوجوانان باید صورت بگیرد. برادر عزیزمان جناب آقای دلخوش اشاره کردند که این بار مالی دارد،‌ قطعاً دولت خودش پیش‌بینی بار مالی را انجام داده است. اشاره کردند که موضوع والدین را نیاوردند،‌ باز در ذیل این ماده آمده و تأکید بر این است که هم توجه به کودکان، نوجوانان و اطفال شود و در ماده و تبصره‌هایی هم که آمده بی‌توجهی و سهل‌انگاری به اطفال و نوجوانان که منجر به اتفاقات ذیل شود. این اتفاقات چه اتفاقاتی است؟ که منجر به فوت این طفل شود، منجر به آزار جنسی و عاطفی این طفل شود، به ضرب و جرح این طفل منجر شود. اینها موضوعاتی است که اهمیت دارد و ما هم باید توجه کنیم. دولت محترم هم چون به خوبی این را دیده و در قالب لایحه آورده خواهش من از عزیزان، بزرگواران و نمایندگان این است که ان‌شا‌ءالله یک رأی خوب و قاطعی به این ماده بدهند.

علیرضا رحیمی
تشکر، آقای رئیس! آقای سلیمی اخطار دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای سلیمی بفرمایید.

علیرضا سلیمی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! ضمن تشکر، هم در ماده (8) اخطار داشتم که بعد عرض می‌کنم، در ماده (9) بند «ث»، (رئیس ـ اخطارتان اصل چندم است؟) اصل چهارم، در صدر ماده دارد که «علاوه بر پرداخت دیه»، آقای رئیس! بحث حد را ندارد. در بند «ث» دارد که «آزار جنسی یا عاطفی ناشی از بی‌توجهی و سهل‌انگاری شدید و مستمر حسب مورد به یکی از مجازات‌های درجه (8)». در این بند به بحث حد اشاره‌ای نکرده‌اند. آقای رئیس! در بند (8) هم بحث تعزیر است،‌ (رئیس ـ ما از ماده 8 عبور کردیم) تکرار تعزیر موجب حد است، آنجا هم غفلت شده است. اگر اخطار را وارد می‌دانید به یک نحوی اصلاح شود.

علی اردشیرلاریجانی
من متوجه نشدم ایرادش با اصل چهارم چیست؟

علیرضا سلیمی
آقای دکتر ببینید! من صریح عرض کنم، در صدر ماده دارد که اگر بر اثر بی‌توجهی و سهل‌انگاری این اتفاقات بیفتد مقصر علاوه بر پرداخت دیه این مجازات‌ها را دارد، نگفته علاوه بر پرداخت دیه و حد، حد را اینجا نیاورده است. بند «ث» در بعضی از موارد موجب حد می‌شود. غفلت شده و نقص دارد. خلاف شرع و مغایر اصل چهارم می‌شود. اگر ما در صدر «علاوه بر پرداخت دیه و حد» را اضافه کنیم این مشکل اینجا برطرف می‌شود، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
کمیسیون این را توضیح بدهند، چرا این را نیاوردید؟ در مجازات‌ها درجه (8) هست، این موضوع نیست. اگر نباشد ممکن است ایرادشان وارد باشد. (نوروزی ـ اشکالشان چیست؟) اشکالشان این است که ایشان گفتند علاوه بر پرداخت دیه ممکن است حد داشته باشد، حد را نیاورده‌اند.

حسن نوروزی
حداقل نسبت به کل آن است، جراحتی که به طرف وارد می

علی اردشیرلاریجانی
نیاوردید، در ماده (9) گفتید درمورد سهل‌انگاری غیر از والدین مقصر علاوه بر پرداخت دیه مثلاً باید مجازات درجه (8) داشته باشد، حالا چون نگفتید حد، ممکن است حد داشته باشد.

حسن نوروزی
جراحت ندیده،‌ چه حدی؟

علی اردشیرلاریجانی
به هر حال آزار جنسی بوده است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! بی‌توجهی و سهل‌انگاری بوده، عامدانه نبوده است.

حسن نوروزی
حد برای چه؟

علی اردشیرلاریجانی
آزار جنسی. به هر حال یک ابهامی دارد. یک ابهام دیگر هم هست.

حسن نوروزی
در ماده (25) پیش‌بینی شده است.

مسعود پزشکیان
ادامه دستور را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در ادامه دستور رسیدگی به گزارش کمیسیون قضائی درمورد لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان هستیم، ماده (16) مورد بررسی قرار گرفت، ابتدای ماده (17) هستیم. آقای دکتر! ماده (16) یک حکم تنقیحی نیاز دارد با توجه به اینکه قانون مبارزه با دخانیات را اصلاح می‌کند و این حکم بر حکم ماده (12) اصلاحی قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات حاکم می‌شود. ماده 17 ـ «هر کس از وقوع جرم یا شروع آن یا خطر شدید و قریبالوقوع علیه طفل و نوجوانی مطلع بوده یا شاهد وقوع آن باشد و با وجود توانایی اعلام و گزارش به مقامات یا مراجع صلاحیتدار و کمک طلبیدن از آنها از این امر خودداری کند یا در صورت عدم دسترسی به این مقامات و مراجع و یا عدم تأثیر دخالت آنها در رفع تجاوز و خطر، از اقدام فوری و متناسب برای جلوگیری از وقوع خطر و یا تشدید نتیجه آن امتناع نماید، مشروط بر اینکه با این اقدام، خطری مشابه یا شدیدتر متوجه خود او یا دیگران نشود، به یکی از مجازاتهای درجه شش قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود. تبصره ـ اگر مرتکب جرم مذکور در این ماده از افرادی باشد که مطابق قوانین و مقررات و یا بر حسب وظیفه شغلی مکلف به اعلام، گزارش یا کمک میباشند و یا به اقتضای حرفه خود می‌توانند کمک مؤثری نمایند، به دو یا هر سه مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی و حسب مورد به انفصال موقت از خدمات دولتی یا عمومی یا محرومیت از فعالیت در آن حرفه به مدت شش‌ماه تا دوسال محکوم می‌شود». آقای دکتر! چون پیشنهاد نداریم اگر اجازه بدهید ماده (18) را قرائت کنم.

مسعود پزشکیان
ماده (18) را قرائت کنید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 18 ـ «افشای هویت کسی که وقوع جرم یا شروع به ارتکاب آن یا خطر شدید و قریبالوقوع علیه طفل یا نوجوان را گزارش می‌دهد، جز با رضایت خود او یا به موجب قانون ممنوع است و مرتکب به مجازات درجه هشت قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود و در مواردی که افشای هویت موجب وقوع جرم علیه گزارش‌دهنده شود، افشاکننده حسب مورد به یک یا چند مجازات درجه هفت قانون مجازات اسلامی محکوم میشود». اینجا هم پیشنهاد نداریم،‌ ماده (19) را اگر اجازه بدهید قرائت کنم.

مسعود پزشکیان
قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 19 ـ «هر کس هویت یا اطلاعات و اسرار طفل و نوجوان بزهدیده یا در وضعیت مخاطره‌آمیز را افشا و یا جزئیات جرم ارتکابی توسط طفل و نوجوان یا علیه وی را از طریق رسانه‌های گروهی و یا با توزیع، تکثیر، انتشار و نمایش فیلم یا عکس و مانند آن تشریح نماید به‌گونه‌ای که موجب تجری دیگران، اشاعه جرم، آموزش شیوه ارتکاب آن یا بروز هر گونه ضرر یا آسیب به طفل و نوجوان یا خانواده وی شود به مجازات حبس درجه شش قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود. تبصره ـ هرگاه توزیع، انتشار و نمایش فیلم یا عکس و مانند آن به‌صورت محدود و به‌منظور استفاده علمی یا در جهت مصالح طفل یا کمک به او باشد و همچنین سایر موارد با تشخیص قاضی از شمول این ماده مستثنی است». آقای دکتر! اینجا پیشنهاد داریم، مخالف و موافق باید صحبت کنند.

مسعود پزشکیان
مخالف را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای قاضی‌پور مخالف هستند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام مجدد و یادآوری عملیات بسیار قشنگ و زیبای متحد مرصاد، پیروزی رزمندگان اسلام بر منافقین و صدام. متن اول ماده (19) خیلی متن بسیار خوبی است، همیشه ولی تبصره آن خطرناک است. در تبصره آن استثناء قائل شده است، مخالف این استثناء هستیم؛ علت آن است که در استثنائات فساد هست، لذا همکاران عزیز! پیشنهاد می‌کنیم به ماده رأی ندهید به کمیسیون برگردد این تبصره حذف بشود. یعنی استثناء قائل نشویم، ما با استثنائات قانون را سوراخ می‌کنیم. در قوانین مالیاتی هم آنقدر استثناء آوردیم مجریان عزیز ماندند چطور اقدام کنند و قاضی محترم به استناد این تبصره بنا به درخواست وکلای متهمین باید رأی بدهد. این باعث فرار می‌شود، محکومیت درجه شش محکومیت خوبی است. ماده (19) حفظ حیا را بر جامعه حاکم می‌کند، ماده (19) باعث می‌شود که اصل قانون اساسی اجرا بشود، اسرار فاش نشود، مگر در محاکمی که مورد نیاز است یا افراد مسئول. الان اینقدر که در شبکه‌های مجازی مشکلات عدیده‌ای برای نیروی انتظامی و دادگاه است به علت نبود این ماده (19) است، ولی تبصره آن خطرناک است. همکاران! به تبصره این رأی ندهید تا تبصره در کمیسیون حذف بشود، به اصل ماده رأی بدهیم. آقای رئیس جلسه! در قانون نباید استثنائات داشته باشیم، استثنائات همیشه فسادآور است. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
موافق را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای عبدالهی موافق هستند، بفرمایید.

بیت اله عبدالهی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم بنده با این ماده (19) موافق هستم، دلیلش این است که امروزه اگر این اطلاعات درمورد اطفال و نوجوانان هرچقدر افشا نشود و اسرار آنها گفته نشود خیلی آرامش ایجاد می‌شود، هم برای آنها و هم برای خانواده‌ها آرامش است. بنابراین فقط چیزی که اینجا ناقص است بحث شبکه‌های مجازی آورده نشده است، خوشبختانه رسانه‌های گروهی آورده شده، یا توزیع اطلاعات درمورد آنها که بعضی‌ها از این توزیع، تکثیر، انتشار و نمایش فیلم در کشور بسیار سوء‌استفاده می‌کنند، یعنی کار یک عده شده است. بنابراین قانونگذار هم کمیسیون محترم و هم دولت محترم خوب در این لایحه دیده است که اجازه نمی‌دهند و درمورد آنها از افشای فیلم، انتشار و تکثیر جلوگیری می‌کند. این اقدامات می‌تواند در جامعه باعث بشود که حتی یک عده از این سو‌ء‌استفاده کنند و همچنین خدای‌ناکرده اثرات سوء در بین اطفال و جوانان داشته باشد. بنابراین این ماده، ماده بسیار خوبی است که جلوی سوء‌استفاده گرفته می‌شود و اشاعه جرم در جامعه نمی‌شود که بسیار اثرات منفی در جامعه دارد و تبصره آن هم دوستان می‌بینند غیر از اینکه نظر و اطلاعاتی که درمورد اینها داده بشود فقط با نظر و تشخیص قاضی است که مستثنی می‌شود مگر اینکه توزیع، انتشار و نمایش فیلم یا عکس به صورت محدود و منظور استفاده علمی یا در جهت مصالح کودک، اطفال یا نوجوان است. بنابراین هرآنچه که به نوجوانان و اطفال ما ضرر برساند توزیع و تکثیر آنها منع قانونی خواهد داشت. بنابراین یک عده که از این قضیه سوء‌استفاده می‌کنند به خصوص اگر رئیس و دوستان اجازه بدهند بحث شبکه‌های مجازی هم آورده بشود که این ماده کامل بشود، خیلی ممنون.

مسعود پزشکیان
دولت موافق است، کمیسیون بفرمایید.

حسن نوروزی
بسم الله الرحمن الرحیم فقط این نکته را که فرمودند انتشار عکس؛ مثلاً یک کودکی هست روی صورت وی اسیدپاشی شده، اگر عکس آن را منتشر بکنیم، از جامعه درخواست کمک بکنیم اشکال ندارد. به هر حال ما که نمی‌خواهیم بگوییم مثلاً یک مسأله منافی عفت و غیره. فرض بفرمایید یک کسی دست یا پایش قطع شده، یک کسی مثلاً اسیدپاشی شده، آن هم به تشخیص قاضی، به منظور استفاده علمی یا مصالح خود کودک یا تشخیص قاضی. عزیزان رأی بدهند، ماده خوبی است. والسلام

مسعود پزشکیان
متشکرم. حضار 227 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. لطفاً در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. دولت و کمیسیون موافق هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 20 ـ «هرگاه کارکنان نهادهای حکومتی، دستگاه‌های اجرایی و یا نهادهای غیردولتی که مسئولیت نگهداری، مراقبت، آموزش یا تربیت طفل و نوجوان را برعهده دارند یا در امور مربوط به آنان فعالیت می‌کنند به هر نحو در ارتکاب جرائم عمدی موضوع این قانون شرکت یا معاونت داشته باشند، علاوه بر مجازات مقرر با توجه به نقش مرتکب به یک یا چند مورد از محرومیتها و ممنوعیتهای درجه شش محکوم می‌شوند». اینجا چون پیشنهاد داریم مخالف و موافق باز اگر وجود داشته باشد باید صحبت کنند.

مسعود پزشکیان
مخالف را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای ملکی مخالف هستند، بفرمایید.

ولی ملکی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن سلام و عرض ادب و احترام به همکاران ارجمند، دوستان ببینید! در اینجا اشاره به حفظ، حراست و نگهداری از کودکان هست. «هرگاه کارکنان نهادهای حکومتی، دستگاه‌های اجرایی و یا نهادهای غیردولتی که مسئولیت نگهداری، مراقبت، آموزش یا تربیت طفل و نوجوان را برعهده دارند» بنابراین اینجا آثار تربیتی و آموزش مترتب هست و اینکه در جامعه ما مشکلات و بزهکاری به وجود می‌آید ناشی از همان عدم توجه به آن مسئولیت‌ها است که چه پدر و مادر باشد، به ویژه در اینجا نهادهای حکومتی که یک وظیفه حقوقی دارند. اینها اگر چنانچه قصور بورزند در آن تعمدی وجود دارد، عمدی صورت می‌گیرد، قصور نیست. قصور زمانی هست که طرف وظایف خودش را آشنا نباشد، تشخیص ندهد که از نظر قانونی چه وظیفه‌ای به عهده وی گذاشته شده است. من بحثی را که در اینجا مطرح می‌کنم «در ارتکاب جرائم عمدی موضوع این قانون شرکت یا معاونت داشته باشند» عملاً زمینه را اینها برای ارتکاب جرم فراهم می‌کنند. یعنی کسی که وظیفه نگهداری و مراقبت و تربیت و آموزش را به عهده دارد نه تنها در این قضیه وظیفه خودش را انجام نمی‌دهد، بلکه عملاً در جرم‌هایی که قبلاً در مواد قبلی شمرده شد در اینجا مشارکت و معاونت می‌کنند. بنابراین هرچقدر ما در اینجا جرایم را تشدید بکنیم به همان میزان صیانت از طفل بیشتر صورت گرفته است. بنابراین ما به جای اینکه نوع درجه شش را مطرح بکنیم، اینها عملاً دو جرم مرتکب شده‌اند؛ یکی اینکه آنچه که قانون به عهده او گذاشته، ببینید! یک نفری که عادی هست می‌آید برای ربودن طفل، بکارگیری غیرمجاز اقدام می‌کند، اینها وظیفه حمایتی و تربیتی و آموزشی ندارند. اما کسی که در یک نهاد حکومتی برایش وظیفه خاصی تعریف شده است، نه تنها این وظیفه را انجام نمی‌دهد، بلکه می‌آید یا معاونت، یا نقش هماهنگ‌کننده را انجام می‌‌دهد. من اعتقاد دارم جرم این افراد باید نسبت به آنچه که در اینجا متصور هست و جرم درجه شش را مطرح کردیم تشدید بشود. حتی جرم‌های درجه سه، درجه دو برای اینها مترتب باشد بهتر است، چراکه اینها دو خطای عمدی انجام می‌دهند. هم حقوق و مزایا می‌گیرند، در حقیقت نوع شغل آنها ایجاب می‌کند که از اینها حمایت، مراقبت، آموزش و تربیت بکنند اینها انجام نمی‌دهند. نه تنها این را انجام نمی‌دهند بلکه برای آنها دام و تله می‌گذارند و آنها را در یک موقعیتی قرار می‌دهند که افراد دیگر سوء‌استفاده بکنند. بنابراین اعتقاد دارم نوع جرم این افراد باید خیلی بیشتر از اینها باشد و از این منظر معتقد هستم که ان‌شا‌ء‌الله اصلاحیه بزنند تا این نهادها وظیفه‌های خود را خوب انجام بدهند و آثار تربیتی درستی داشته باشند افراد مفیدی برای جامعه خواهند بود. از همکاران ارجمند تقاضا می‌کنم، به ویژه جناب آقای دکتر پزشکیان که خودشان پزشک هستند، آقای دکتر! من می‌دانم که آقای فرمند عزیز نمی‌گذارند شما توجه بکنید، ببینید! وظیفه نهاد حکومتی تعریف‌شده است. مراقبت، تربیت و آموزش اطفال، نه تنها این وظیفه را انجام نمی‌دهد، بلکه می‌آید مشارکت می‌کند اینها را در اختیار افراد خاص قرار می‌‌دهند قاچاق صورت بگیرد. اعضا و جوارح آنها یا اینکه درمورد دزدی‌ها تشویق می‌کنند. جرم این افراد باید چندین برابر افراد عادی بشود. بنابراین معتقد هستم تشدید مجازات اینها می‌تواند بازدارندگی بیشتری داشته باشد. ممنون می‌شوم این را اصلاحیه بزنند.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای رئیس! همکاران اخطار و تذکر هم دارند.

مسعود پزشکیان
راجع به این موضوع اخطار دارند، بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای کاتب تذکر دارند، بفرمایید.

غلامرضا کاتب
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر! تذکر بنده هم ماده (131)، هم ماده (157) هست. من خواهش می‌کنم حضرت‌عالی یک دقت بکنید و معاونت قوانین که البته حضور ندارند دقت بکنند. ما قانونی که بخواهیم تصویب کنیم قانون باید کاملاً جامعیت داشته باشد و روشن و شفاف باشد، نه اینکه ابهام داشته باشد. شما به من بگویید که نهادهای حکومتی یعنی چه؟ ما کجا در ساختار نظام اداری خود چیزی تحت عنوان نهادهای حکومتی داریم؟ آقای دکتر امیری معاون رئیس‌جمهور اینجا هستند، اصلاً به عنوان دولت بیایند بگویند که نهادهای حکومتی کجا وجود دارد؟ این یک نکته. نکته دوم، وقتی که شما در اینجا می‌آیید می‌گویید که نهادهای غیردولتی، پس اگر نهادهای غیردولتی گفتید نهادهای دولتی چه می‌شود؟ وقتی که نهادهای دولتی و غیردولتی و مؤسسات عمومی غیردولتی، آقای دکتر! عملاً این ماده دستگاه‌هایی را که نام برده در بخشی اصلاً دستگاهی وجود ندارد، به نام نهادهای حکومتی نداریم، آن نهادهایی هم که وجود دارد، آقای نوروزی! شما می‌توانید توضیح بدهید ما هم بشنویم، ایرادی ندارد. واقعاً اگر نهادهای غیردولتی را گفتیم دولتی را هم بگوییم، فرقی نمی‌کند. مؤسسات عمومی غیردولتی را هم باید بگویم، یا به تبصره دستگاه‌های مشمول ماده (5) استناد می‌کردیم که شامل همه (نایب‌رئیس ـ متشکریم) آنها می‌شود. اینجا دقیقاً وقتی که حکمی می‌آوریم یک حکم مبهم غیرمنطقی، غیرساختاری و غیراصولی را داریم می‌آوریم که هیچ‌گونه شفافیتی در این نیست.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، آقای کاتب! دارید مخالفت می‌کنید، حالا خدمت شما شرح می‌دهند، چشم. موافق را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای کاظمی ملایر موافق هستند، بفرمایید.

محمد کاظمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز مطلع هستند که مدت‌ها است که جامعه و به خصوص محافل حقوقی و سازمان‌هایی که وظیفه آنها حمایت از حقوق کودکان هست در پی این هستند که یک قانون جامع و مانعی که حقوق کودکان و اطفال و نوجوانان را به خوبی مورد حمایت قرار بدهد تصویب بشود. واقعاً روی این لایحه و آنچه که توسط دولت و قوه قضائیه به کمیسیون قضائی ارجاع شده کار کارشناسی طولانی‌مدتی صورت گرفته و روی کلمات و عناوین مندرج در این قانون کاملاً توجه شده و با دقت انتخاب شده. در بحث ماده (20) که مخالف محترم جناب آقای ملکی استناد ایشان این بود این مجازاتی که در اینجا پیش‌بینی شده مجازات کمی هست، اینطور نیست. اولاً که ما در جامعه شاهد آن هستیم که متأسفانه در بعضی از مراکز تربیتی و آموزشی و سازمان‌ها و مراکزی که وظیفه آنها حمایت از اطفال هست یا اطفال به جهتی برای نگهداری، تربیت و برای آموزش به آنها سپرده می‌شود گاهاً دیده شده که متأسفانه از این موقعیت‌ها سو‌ء‌استفاده کردند و اخیراً هم پرونده‌هایی در این ارتباط ما شاهد هستیم. ما در این ماده پیش‌بینی کردیم این افرادی که چنین مسئولیت‌هایی که در رابطه با مراقبت و نظارت و حفاظت و نگهداری از کودکان به عهده دارند اگر در این مسائل مداخله کردند، اولاً بابت مداخله آنها براساس قانون مجازات اسلامی مستقلاً محاکمه و مجازات بشوند. اما گاهی ممکن است در مجازاتی بحث محرومیت یا اخراج یا انفصال در آن مجازات پیش‌بینی نشده باشد. ما در اینجا آمدیم این مطلب را پیش‌بینی کردیم و گفتیم که این فرد اگر مشارکتش محرز و ثابت شد که در این موارد و جرایم مداخله داشته هم براساس قانون مجازات اسلامی و مقررات حاکم در محاکم کیفری محکوم بشود و هم از محرومیت‌های موضوع مجازات‌های مقرر در قانون مجازات اسلامی درجه شش محرومیت‌هایی در اینجا پیش‌بینی شده، هم جزای نقدی است و هم محرومیت‌های دیگر. ما گفتیم که مضاف بر مجازات قانونی جرم از کار هم منفصل بشود و ارتباط آن با کودکان و اطفال و نوجوانان بدین وسیله قطع بشود. این یک بحث قابل توجهی بوده. درمورد صحبت همکار عزیزم جناب آقای کاتب هم حالا نهادهای حکومتی ممکن است خیلی به ذهن نزدیک نباشد، ولی می‌توانیم نهادهای دولتی (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وقت شما تمام است) بگذاریم که آن مشکل را حل کند. از همکاران عزیز انتظار هست که به این ماده رأی مثبت بدهند.

مسعود پزشکیان
دولت بفرمایید.

احمد صفایی فر
بسم الله الرحمن الرحیم همانطور که استحضار دارید ما در ماده پیشنهادی مربوط به ماده (20) در واقع کارکنان دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی را به عنوان ناظر بر اجرای ماده (20) قرار دادیم. البته در کمیسیون نهادهای حکومتی را از آن جهت اضافه کردند که نهادهای عمومی را ذکر کرده باشند. بنابراین اگر ما دستگاه‌های اجرایی را ملاک قرار دادیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
خیلی عذر می‌خواهم، آقای دکتر! اگر به جای این سه عنوان ما بگوییم دستگاه‌های موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه، هم شامل حکومتی، هم نهاد عمومی غیردولتی و هم شامل دولتی است.

احمد صفایی فر
هم دستگاه‌های اجرایی، هم نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
اگر این اصلاح بشود شفاف هم می‌شود.

احمد صفایی فر
رفع ابهام می‌شود، متشکرم.

نادر قاضی پور
اخطار دارم.

علیرضا رحیمی
آقای رئیس! همکاران اخطار دارند.

مسعود پزشکیان
راجع به چه اخطار دارند؟

علیرضا رحیمی
آقای قاضی‌پور در موضوع هست‌؟ بفرمایید.

نادر قاضی پور
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام مجدد، آقای رئیس جلسه! اخطار اصول (110) و (122) قانون اساسی را دارم. در اصل (110) نهادهای حاکمیتی زیر حکومت رهبر فرزانه، ولایت مطلقه فقیه است. ما نمی‌توانیم به استناد اصل (110) قانون اساسی برای حاکمیتی‌ها بدون اذن رهبری وظایف تعیین کنیم. اصل (122) می‌گوید رئیس‌جمهور است،‌ ماده (20) با این دو اصل در مغایرت است. همه را بیاوریم، کمیسیون محترم دقیقاً مشخص کند منظور از نهادهای حاکمیتی چیست؟ سپاه است، ارتش است، نیروی انتظامی است.

مسعود پزشکیان
آقای قاضی‌پور! این را اگر گوش می‌دادید آقای دکتر قاضی‌زاده گفتند که به استناد برنامه ششم، الان آنجا هم اصلاح می‌کنند، متشکرم.

نادر قاضی پور
آقای پزشکیان! آقای قاضی‌زاده نمی‌تواند پیشنهاددهنده باشد، چون‌ که نه مخالف است و نه موافق است.

مسعود پزشکیان
حالا با کمیسیون هماهنگ می‌کنند اصلاح می‌کنند. مگر شما نمی‌خواهید نظرتان اصلاح بشود؟ (قاضی‌پور ـ بله) اینها هم اعلام کردند، حالا می‌تواند یا نمی‌تواند بحث بعدی است، متشکرم. حاج‌آقا بفرمایید. آن اصلاحیه هم که نظر ایشان است اعلام بفرمایید که آن دغدغه خاطر وجود نداشته باشد.

حسن نوروزی
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز توجه بفرمایید! روح این ماده می‌گوید که کارکنان نهادهای حکومتی، دستگاه‌های اجرایی مشخص است، نهادها بنیاد شهید، بنیاد مستضعفان، دفتر تبلیغات، سازمان تبلیغات (18)، (19) مورد است. اینها اگر آمدند اینجا به بحث کودک ورود کردند، مهدکودک زدند، مهدتربیت زدند، مدرسه ایجاد کردند و دستگاه‌های اجرایی هم مشخص است، بهزیستی، کمیته امداد و یا مثلاً نهادهای غیردولتی. اگر این نهادهای غیردولتی زیر نظر مثلاً دولت آمدند تخطی کردند مثلاً قاچاق کودک کرد، قاچاق اعضاء کرد، اضافه بر آن جرایم به ممنوعیت‌های درجه شش ماده (19) قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود. ممنوعیت‌ها ممنوعیت از یک یا چند فعالیت شغلی یا اجتماعی برای اشخاص حقوقی حداکثر تا مدت پنج سال، ممنوعیت از دعوت عمومی برای افزایش سرمایه برای اشخاص حقوقی حداکثر تا مدت پنج سال. ممنوعیت از اصدار برخی از اسناد تجاری توسط اشخاص حقوقی حداکثر تا مدت پنج سال. ما به خاطر اینکه یک مقداری تحکیم کرده باشیم، اضافه بر مجازات‌های نسبت به آن افراد، چه مربوط به آن اشخاص حقیقی، نسبت به این مراکز این مجازات حقوقی را هم در نظر گرفتیم که مربوط به ممنوعیت‌های درجه شش ماده (19) قانون مجازات اسلامی است. والسلام

مسعود پزشکیان
حضار 229 نفر،‌ نمایندگان محترم نسبت به ماده (20) نظر خودتان را اعلام بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای کاتب! دنبال یک عنوان مرتبی می‌گردیم که ان‌شا‌ء‌الله اصلاحش کنیم.

مسعود پزشکیان
آن مسأله را هم اصلاح می‌کنیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
یا قانون مدیریت خدمات کشوری را ذکر می‌کنیم درست می‌شود، آقای دکتر با اصلاح دارند رأی می‌گیرند.

مسعود پزشکیان
نمایندگان محترم لطفاً در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. دولت و کمیسیون با این اصلاحات موافق هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

اکبر رنجبرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم مجمع نمایندگان استان فارس درگذشت والده محترم همسر گرامی جناب آقای کرم‌پور نماینده محترم فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین را تسلیت گفتند.
4 اعلام وصول طرح تشکیل وزارتخانه‌های «صنعت و معدن» و «توسعه صادرات و بازرگانی» با قید دوفوریت و رد فوریت آن

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! یک درخواست دوفوریت برای طرح قانونی تشکیل وزارتخانه‌های صنعت و معدن و توسعه صادرات و بازرگانی داریم. جناب آقای سبحانی‌فر به عنوان نماینده درخواست‌کنندگان دوفوریت بفرمایید.

رمضانعلی سبحانی فر
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز و بزرگوار! بحث تفکیک وزارت «صمت» از سال 1316 تا الان چندین بار اتفاق افتاده است. اگر شما تاریخچه این تفکیک را نگاه کنید در شرایط خاص و بحرانی این وزارتخانه تفکیک‌شده بوده و در سال 90 با توجه به تکلیفی که در برنامه پنجم توسعه در نظر گرفته شد که کاهش وزارتخانه‌ها باشد با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری برای واگذاری به بخش خصوصی، آمد (17) وزارتخانه را تکلیف کرد. یک موقعی در مجلس گذشته پیشنهاد شد وزارت ارتباطات در وزارت راه، مسکن و شهرسازی ادغام شود. وقتی ما سؤال کردیم دلیلش چیست؟ گفتند به لحاظ اینکه تکلیف شده (17) تا وزارتخانه باشد. عزیزان و سروران گرامی! اگر شما امروز می‌بینید که جریان‌ها و شبکه‌های فساد در این مجموعه وزارت صمت، وزارت جهادکشاورزی و جاهای دیگر ایجاد می‌شود، به لحاظ این است که از تولید گرفته تا توزیع و مصرف‌کننده، همه در یک مجموعه است. این ساختاری که تعریف شده طوری است که خودکنترلی نیست، بلکه دستوری است، از بالا به پایین انجام می‌گیرد و به صورت شبکه‌ای ایجاد شده است. این یک نکته‌ای است که باید مورد توجه قرار بگیرد. نکته بعدی؛ امروز ما می‌گوییم بحث صنعت دچار مشکل است، بحث فساد و رانت از طرف دیگر. عزیزان! (50) درصد مشکلات بخش صنعت ما به لحاظ این است که یک وزیری که گذاشته می‌شود در تفکیک وظایفی‌اش یا به سمت صنعت و یا به سمت بازرگانی می‌رود. امروز مشکل صنعت ما این است که بازار ندارد، خیلی از تولیدکنندگان ما تولیدات‌شان در انبارها مانده، نتوانستند بازار پیدا کنند. به لحاظ اینکه وضعیت بازرگانی ما فشل است، متولی ندارد، رها شده است. عزیزان! این وزارت صنایع و معادن به شکلی بوده زمانی که اینها ادغام شدند همین‌طور ساختمان‌ها جدا و تفکیک‌شده، هیچ موقعی اینها به همدیگر نرسیدند و از طرفی متولی ندارد که چهار تا کنسرسیوم تشکیل بدهد که بحث بازاریابی را برای اینها ایجاد کند. لذا باز یک مشکل در اینجا وجود دارد که ما برای تولید بازار نداریم. عزیزان و سروران گرامی! مشکلات عدیده دیگری که هست غفلت از برخی حوزه‌های صنعتی و تجارت، اهمیت یافتن تجارت خارجی که رهاشده است، ما امروز باید متولی و رایزن اقتصادی داشته باشیم که بتواند رایزنی‌های بازاریابی را داشته باشد. در خیلی از کشورهای توسعه‌یافته مثل آمریکا، وزارت بازرگانی‌اش جداست. در آلمان و انگلیس حتی اینها تفکیک‌شده است. عزیزان! در یک جاهایی مثل ژاپن مثال زده می‌شود، اینها جایی است که کلیه کارها را به بخش خصوصی واگذار کرده‌اند و بخش خصوصی دارد انجام می‌دهد، نه اینکه در کشور ما (90) میلیارد دلار صادرات و واردات ما است و دارد یک وزارتخانه‌ای که هم می‌خواهد به صنعت برسد، هم به بازرگانی ما برسد،‌ هم به بازرگانی خارجی و هم به داخلی برسد، این امکان ندارد. (10) میلیارد دلار فقط واردات برای توزیع کالا توسط این وزارتخانه در دست دولت است. عزیزان! در این شرایط نمی‌تواند برسد، این وزارتخانه نمی‌تواند و امروز در یک شرایط ویژه و خاص قرار گرفتیم. تحریم‌ها، بحران‌های اقتصادی، ما از این طرف می‌گوییم جنگ اقتصادی، ولی از آن طرف می‌گوییم که همه وظایف به عهده یک مجموعه‌ای است که پنج تا وزارتخانه را به همدیگر چسباندیم. عزیزان ببینید! آن روز آقای رئیس‌جمهور هم اینجا از قول مقام معظم رهبری مطرح کرد که سه وزارتخانه نگویید، چهار وزارتخانه. وزارت صنایع کوچک، بزرگ، معدن، بازرگانی و تجارت، همه را آوردید به همدیگر چسباندید. آیا فقط بحث ما این است که بیاییم اینها را تحت یک وزارت قرار بدهیم بگوییم کوچک‌سازی کردیم؟ در صورتی که هیچ کوچک‌سازی در این زمینه انجام نگرفته است. عزیزان! فوریت این بحث به این دلیل است (رنجبرزاده ـ فرصتتان تمام شد، تشکر) که الان وضعیت بحرانی است، دوم اینکه ما الان این را به تصویب برسانیم که در بودجه سال 98 همین الان که در وزارتخانه‌ها دارند بودجه را تأمین می‌کنند و بودجه‌ریزی انجام می‌گیرد بودجه وزارتخانه قطعاً در موقع خودش ان‌شا‌ءالله با تفکیک وزارتخانه‌ها دیده شود. ضمن اینکه در طرح آمده بدون کاهش و افزایش پست و بدون تغییراتی که در ساختار ایجاد شود این ساختار تفکیک وزارتخانه ایجاد شود. لذا نگرانی شما بر بزرگ شدن به این معنا که افزایش نیروی انسانی و افزایش پست باشد، قطعاً‌ انجام نمی‌شود. (رئیس ـ متشکریم، وقت شما تمام شد) ان‌شا‌ءالله با رأی بالایی که داده می‌شود بتوانیم وضعیت بازرگانی که اسم وزارتخانه، وزارت توسعه صادرات و بازرگانی است. عزیزان! ما باید صادرات‌مان را افزایش بدهیم تا بتوانیم به تولید و صنعت‌مان کمک کنیم. ممنون و متشکر هستم.

علی اردشیرلاریجانی
دو مخالف و دو موافق صحبت کنند.

علیرضا رحیمی
مخالف اول جناب آقای کبیری هستند، بفرمایید.

سیدتقی کبیری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خداقوت خدمت همکاران عزیز و محترم. من درخواست می‌کنم همکاران عزیز یک عنایت کنند، از جناب آقای دکتر لاریجانی هم درخواست می‌کنم به این نکته عنایت کنند. اگر جناب آقای تابش اجازه بدهند آقای دکتر لاریجانی به عرایض بنده گوش بدهند ممنون می‌شوم. اولاً‌ من اخطاری در این راستا دارم، اخطار اصل (75) است. قبل از اینکه مخالفتم را عرض کنم، آقای دکتر! اگر اخطار را تشخیص بدهید اخطار اصل (75)‌ را در این طرح دارم، اگر نسبت به این امر این اخطار را وارد می‌دانید به رأی بگذارید، اگر نه من ادامه مخالفتم را انجام بدهم.

علی اردشیرلاریجانی
نه، مخالفت‌تان را بفرمایید، چون دولت موافق است.

سیدتقی کبیری
جناب آقای دکتر! اولاً‌ من از طراح محترم این طرح درخواست می‌کنم ای کاش درمورد فوریتش صحبت می‌کردند. اینکه ما امروز مشکلات عدیده‌ای را در وضعیت اقتصادی مردم داریم‌، مسأله نوسانات ارزی، مسائل و مشکلاتی که در خودرو ایجاد شده، در بحث طلا و سکه و مسائل مسکن و حتی کالاهای اساسی مردم. همکاران من! آیا امروز مشکل اساسی کشور ما مسأله تفکیک یا ادغام یک یا دو وزارتخانه است؟ به این عنایت کنند. مردم الان در مشکلات معیشتی گرفتار هستند. ما دنبال این هستیم که یک وزارت را جدا کنیم یا دو وزارت را تجمیع کنیم؟ نکته دیگر؛ جناب آقای دکتر لاریجانی! این طرح مخالف ماده (28) برنامه ششم است و طبیعتاً دوسوم رأی خواهد خواست. ما در برنامه ششم چابک‌سازی دولت را تصویب کردیم. این چه طرحی است که همکاران محترم آوردند برخلاف قانون برنامه ششم مجدداً مسأله جداسازی وزارتخانه‌ای را مطرح می‌کنند؟ اگر ما در وزارتخانه‌ها مشکل مدیریت داریم چرا برای حل مدیریت دست به تفکیک وزارتخانه می‌زنیم. نکته دیگر؛ همکاران عزیز! این وزارتخانه چندین بار اقدام به تفکیک و ادغام شده، این چه سیاستی است؟ آیا ما باید وقت مجلس را برای این مسائل بگیریم؟ آیا همین مسأله چند هفته قبل در لایحه رد نشد و امروز شما به عنوان یک طرح آوردید؟ آیا این مشغول کردن مردم نیست که ما در حواشی و دنبال تفکیک یا ادغام وزارتخانه‌ای باشیم؟ اینکه عزیزمان فرمودند خلاف اصل (75) نیست، چگونه این ادعا مطرح می‌شود؟ اگر شما این اقدام را کنید فردا در استان‌ها و شهرستان‌ها دو اداره کل و دو اداره شهرستان ایجاد خواهد شد، با تشکیلات عریض و طویل. اینکه اظهر من الشمس است خلاف اصل (75) قانون اساسی است. لذا ما امروز نیاز به تغییر در رویکردها و تبدیل سوءمدیریت‌ها به مدیریت داریم، نه به تفکیک وزارتخانه‌ها. نکته آخر؛ اگر استدلالی در تفکیک این دو وزارتخانه مطرح می‌شود، اولویت ما این است که بازرگانی باید در خدمت تولید باشد، نه صنعت و امروز دارد این اتفاق می‌افتد. لذا من از همکاران عزیز عاجزانه درخواست می‌کنم ما به مسائل اساسی و حیاتی کشور بپردازیم. مطالبه مردم از ما در حوزه مسائل اقتصادی، معیشتی و گرانی است، نه تفکیک یا ادغام یک یا دو وزارتخانه. لذا درخواست می‌کنم با رأی قاطع مخالفت خودتان را اعلام کنید تا فضا برای اصلاح مسائل و تغییر رویکردها در مدیریت‌ها اتفاق بیفتد. ممنون و متشکرم.

علیرضا رحیمی
آقای رئیس همکاران اخطار و تذکر دارند.

علی اردشیرلاریجانی
موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
موافق اول جناب آقای نوروزی هستند، بفرمایید.

حسن نوروزی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین همکاران محترم توجه بفرمایید! بحث در رابطه با فوریت تشکیل وزارتخانه‌های توسعه صادرات و بازرگانی، صنعت و معدن است. سروران محترم، آنهایی که دائماً‌ در رابطه با گرانی و بحث ارز، سکه و بازار اخطار می‌دهید! اگر شما واقعاً‌ عنایت بفرمایید به نظر من یکی از اوجب واجبات امروز تفکیک این دو وزارتخانه است. آقایان مخالف به من توضیح بدهند آیا امروز بر قیمت‌ها و بازار کنترلی وجود دارد یا ندارد؟ الان بازار میوه، ماشین، منزل، هر کالایی به هر نحوی که فروشندگان اراده کنند در بازار دارند به فروش می‌رسانند. شما خودتان الان نگرانید که چرا امروز قیمت یک کالا و یک یخچال یا تلویزیون با قیمت دیروز،‌ فردا و پس‌فردا فرق می‌کند؟ قیمت نان، قیمت آب که به فروش می‌رسد، این بطری‌های آب دائماً‌ در حال تغییر است، چه کسی باید این بازار را کنترل کند؟ سروران محترم! اگر به فکر مردم هستید که هستید، اگر به فکر اعتراضات و انتقادات مردمی هستید که هستید، مگر نمی‌دانید هر روز بازار دارد بر همه چیز تأثیر می‌گذارد و هیچ کنترلی بر بازار نیست؟ سروران محترم! باید بازار را کنترل کرد، شما ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستانهای خودتان چند تا نیرو دارد؟ دارند چکار می‌کنند؟ اصلاً یک مخالف به من بگوید امروز چه کسی و چه نهادی بر بازار کنترل دارد؟ اگر می‌گویید ادارات اصناف است، اصنافی که خودشان رأیشان را از اصناف می‌گیرند چطور می‌توانند همکاران خودشان را کنترل و تنبیه کنند؟ بنابراین کنترل بازار یک امر حاکمیتی است و دولت باید کنترل کند و این بدون یک وزیر مخصوص نمی‌شود. شما بفرمایید چند تا کشوری را که وزارت بازرگانی نداشته باشد و بازار خود را کنترل کرده‌اند؟ جلوگیری از واردات و افزایش صادرات،‌ سروران محترم، کمیسیون محترم اقتصادی، عزیزان من! اگر شما می‌خواهید صادرات غیرنفتی ما افزایش بیابد، باید یک وزارت متولی خاص داشته باشید. اگر می‌خواهید از واردات بی‌رویه جلوگیری شود باید یک وزارت مخصوص باشد. شما در رابطه با ارز فرمودید، همکاران عزیز! عده‌ای ارز را گرفتند،‌ بردند و در غیر جهت خودش مصرف کردند. من می‌خواهم بگویم کدام وزارتخانه است که باید کنترل کند به چه کسی ارز بدهیم، آن کالای مخصوص را چطور وارد کند، آیا در انبار بگذارد یا نگذارد، اگر با ارز (4200) تومان وارد کرد با قیمت (10) هزار تومان نفروخت، آیا کنترل شد؟ شما مدام انتقاد می‌کنید ای وای! ارز چنین شد و چنان شد، عده‌ای رفتند ارز گرفتند، اما کالایی که وارد کردند به غیر از (4200) تومان فروختند. عزیزان،‌ سروران، برادران من، خواهران گرامی! چه کسی باید کنترل کند؟ (رنجبرزاده ـ تشکر، آقای نوروزی! وقت شما تمام شد) لزوم ایجاد ارتباط تجاری با همسایگان، الان ترکیه در کشور ما جانبو دارد، مغازه‌ها و فروشگاه‌های مخصوص، آیا ما در ترکیه،‌ عراق، افغانستان،‌ مسکو و کشورهای همسایه بازار داریم؟ چه کسی باید این بازار را ایجاد کند؟ (رنجبرزاده ـ تشکر) اجازه بفرمایید! سر و سامان دادن به نظام تعرفه‌ها رهاست، چه کسی باید نظام تعرفه‌ای را کنترل کند؟ سروران محترم! من خواهش می‌کنم، اینها فوریت است، اینها بحث روز است،‌ اینها اظهر من الشمس است. من از کسانی که به قیمت دلار، واردات بی‌رویه و عدم کارکرد ما در بازارهای کشورهای همسایه اعتراض دارند،‌ همه اینها مربوط به وزارت بازرگانی است. عنایت بفرمایید! قیمت نان و حتی آب و میوه‌جات (رئیس ـ خیلی ممنون،‌ وقتتان تمام شد) همه وسایل در حال تغییر است. اینها فوریت است. والسلام

علی اردشیرلاریجانی
مخالف بعدی صحبت کند.

علیرضا رحیمی
مخالف دوم جناب آقای ابراهیمی هستند، بفرمایید.

علی ابراهیمی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی‌ عرض سلام و وقت‌بخیر دارم. من واقعاً از این تعجب می‌کنم که دوستان عزیز این وقت را برای این پیشنهاد انتخاب کرده‌اند. با وجود شرایط فعلی کشور که واقعاً ‌مردم ما با مشکلات جدی روبرو هستند این چه وقت پیشنهاد غیرضروری برای تفکیک وزارتخانه‌ها است؟! هیچ‌کجای دنیا این همه تشکیلات عریض و طویل ندارند. وجود وزارتخانه‌های متعدد مربوط به کشورهایی است که تصدی‌گری بالایی دارند. همکاران عزیز! مثل کشورهای کمونیستی، نه کشور ما که براساس اصل (44)‌ باید کاهش تصدی‌گری داشته باشیم و امورات را به دست خود مردم بسپاریم. اتفاقاً به نظر من تجربه ادغام وزارتخانه‌ها تجربه نسبتاً‌ موفقی بوده است. ما در قانون انتزاع یا تمرکز وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهادکشاورزی شاهد ثبات بازار و افزایش تولید بودیم و حتی طوری بود که به صادرات رسیدیم. این چه دلیلی دارد که الان آمدیم شرایطی که تازه داریم تجربه‌اش می‌کنیم و اثرات مثبت هم در آن هست را دوباره می‌خواهیم بر هم بزنیم؟ من فکر می‌کنم فعالیت‌های صنعتی و معدنی دقیقاً با تجارت سه حلقه مرتبط با هم هستند و مدیریت واحد لازم دارند. اصلاً ضروتی ندارد که ما وزارتی تحت عنوان وزارت بازرگانی داشته باشیم. مشکل ما مشکل نداشتن یک وزارتخانه مستقل نیست، بلکه عمل نکردن به وظایف نظارتی و سیاست‌گذاری صحیح است و اجازه ندادن به بخش غیردولتی برای ایفای نقشش است. من خواهش می‌کنم به این نکته توجه کنید، دولت تا کی می‌خواهد تسلط بی‌معنی بر حوزه اقتصاد داشته باشد و دست بر ندارد؟ ما داریم برخلاف سیاست‌های کلی نظام و مغایر با برنامه ششم می‌گوییم و این رأی بالایی می‌خواهد. همکاران گرامی! مگر ما زمانی که وزارت بازرگانی مستقل داشتیم در حوزه تجارت موفق بودیم؟ اگر موفق بودیم که شرایط مملکت الان این نبود، اگر موفق بودیم که اصلاً به ادغام نمی‌رسیدیم. به هر حال من فکر می‌کنم این پیشنهاد نه از نظر زمان، زمان مناسبی است،‌ نه اصلاً‌ استدلال محکمی دارد و از همکاران عزیز درخواست می‌کنم به دوفوریت که هیچ و اصلاً به این پیشنهاد رأی مثبت ندهند. تشکر می‌کنم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق صحبت کند. (کاتب ـ اخطار)

علیرضا رحیمی
آقای رئیس! همکاران اخطار هم دارند.

علی اردشیرلاریجانی
موافق صحبت کند، بعد اخطار را گوش می‌دهیم.

علیرضا رحیمی
موافق دوم جناب آقای نعمتی هستند، بفرمایید.

بهروز نعمتی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم من یکی، دو تا مطلب را که عزیزان مخالف صحبت کردند مطرح می‌کنم. برادران فرمودند آیا الان زمان این است که این تفویض اختیارها به دو وزارتخانه تفویض شود یا نه؟ من فکر می‌کنم اتفاقاً الان زمانش است، به دلیل اینکه تجربه ثابت کرده با ادغام وزارت بازرگانی و صنعت و معدن عملاً ما هر دو تا مجموعه را ناکارآمد کردیم. اگر یک وزیری تفکر بازرگانی داشته باشد بخش صنعت و معدن متأسفانه به بیراهه می‌رود و عملاً فراموش می‌شود. اگر وزیری هم باشد که صنعت و معدنی باشد متأسفانه بخش بازرگانی فراموش می‌شود. حداقل در سه وزیر اخیری که در این وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئولیت داشتند عملاً این اتفاق افتاده و متأسفانه موضوع و فشارها هم بیشتر به مردم می‌آید. شما ببینید الان بحث نقدینگی کشور با این همه مشکلاتی که برای کشور ایجاد کرده، ببینید چه بخش عظیمی از نقدینگی کشور حمله کرده و هجوم برده به سمت موضوع صنعتی. یعنی خودروسازهای ما متأسفانه بعضاً خودرویی که قیمتش (70) میلیون تومان بوده امروز به قیمت (170) میلیون تومان رسیده است. اینها نشان‌دهنده این است که این دو تا موضوع اصلاً با هم همخوانی ندارند. بعد چرا ما گفتیم وزارت صنعت، معدن و تجارت؟ چرا نگفتیم وزارت جهادکشاورزی و تجارت؟ چرا نگفتیم تولید و تجارت؟ بالاخره من فکر می‌کنم همه اینها نیازمند به یک موضوع و تفکر است. اینکه ما بحث توسعه صادرات و بازرگانی را به عنوان یک کل ببینیم که همه تولید را بخواهد حمایت کند و امروز متأسفانه این اتفاق نیفتاده و بازرگانی فقط و فقط در خدمت صنعت بوده،‌ آن هم اختیاری، یعنی آن وقتی که وزیر دوست داشت این اتفاق بیفتد این کار شده است. اما به عنوان ساختاری این اتفاق نیفتاده است. موضوع بعدی که من فکر می‌کنم باید به آن اشاره کرد این است که بازرگانی و توسعه صادرات باید در خدمت همه تولید باشد. امروز این‌گونه نیست. عزیزان من! شما بیایید تراز تجاری کشور را نگاه کنید،‌ ببینید تراز واردات ما چقدر است، تراز صادرات ما چقدر است. عملاً ما می‌بینیم که تراز صادرات ما منفی است و متأسفانه نتوانستیم بر آن چیزی که خودمان در مجلس تصویب کردیم،‌ برنامه ششم، برنامه پنجم و برنامه‌های مختلف که باید تراز صادراتی ما مثبت شود، عملاً این اتفاق نیفتاده، به چه دلیل؟ به دلیل اینکه ما بازرگانی را آوردیم بخشی از مجموعه صنعت کردیم و عملاً نتوانستیم این کار را انجام بدهیم. لذا خواهش من از همکاران این است، به خاطر اینکه از این درهم تنیدگی و پیچیدگی که در صنعت، معدن و تجارت پیش آمده جلوگیری کنیم و بتوانیم هم صنعت و معدن را از این مهلکه نجات بدهیم و هم اینکه بخش بازرگانی ما بتواند کار خودش را انجام بدهد و توسعه صادرات بتواند کار خودش را انجام بدهد، همکاران عزیز به این طرح ان‌شا‌ءالله رأی مثبت بدهند که ما بتوانیم ان‌شا‌ءالله یک کار خوبی را که در واقع کار کارشناسی هم است و خواهش من این است وزارتخانه‌هایی که با هم همخوانی و ارتباط کاری ندارند را از هم جدا کنیم که کشور ان‌شا‌ءالله بتواند از این قانونی که شما تصویب می‌کنید نفعش را ببرد. لذا خواهش من این است همکاران عزیز مخصوصاً‌ بعضی از برادرانی که به من مراجعه کردند، آقای اکبریان عزیز و دوستان دیگر کمک کنند که ان‌شا‌ءالله این طرح به تصویب برسد. یا رب چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار خیلی متشکر.

علیرضا رحیمی
تشکر می‌کنم. آقای رئیس! همکاران اخطار دارند.

علی اردشیرلاریجانی
اخطار را بفرمایید. البته الان فوریت مطرح است، بحث اخطار موضوعیت ندارد. چون الان بحث فوریت است، سر موقع اخطار بدهید، الان بحث فوریت است. اخطارتان را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای کاتب بفرمایید.

غلامرضا کاتب
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس! من خواهش می‌کنم حضر‌ت‌عالی محبت کنید، هم تذکر ماده (134) و هم اخطار اصل (110) و هم اخطار سیاست‌های کلی اصل (44)‌ قانون اساسی را دارم. حضرت‌عالی مستحضر هستید که در بند (10) سیاست‌های کلی نظام اداری وقتی که بحث چابک‌سازی و متناسب‌سازی و منطقی کردن نظام اداری کشور مطرح می‌‌شود، اینجا دیگر بحث توسعه و گسترش مغایر با سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است و از طرف دیگر در اصل (44) سیاست‌های ما این است که بیاییم در راستای کوچک‌سازی دولت سیاست‌های اصل (44) را اعمال کنیم. اگرچه شما در تذکر و اخطار همکار عزیزم در اصل (75)، آقای دکتر امیری! اجازه بده رئیس ما یک لحظه گوش کند، آقای دکتر لاریجانی! چون طرف صحبت ما حضرت‌عالی هستید مجبورم صحبتم را قطع کنم، ببخشید. (رئیس ـ بفرمایید) خواهش من این است، آقای دکتر ببینید! چون شما اصل (75) را فرمودید که دولت موافق است، حالا زمانی که به شورای نگهبان برود دولت می‌تواند اظهارنظر کند،‌ الان که در طرح نمی‌تواند اظهارنظر کند،‌ می‌تواند لایحه بیاورد که آن بحث دیگری است. اما سیاست‌های ابلاغی را که ما نمی‌توانیم بگوییم دولت موافق است و اینجا بیاییم از خودمان عبور کنیم. ضمن اینکه حضرت‌عالی ماده (134)‌ را هم مستحضر هستید، اگر طرح و لایحه‌ای در صحن مجلس رأی نیاورد ما تا ظرف مدت کمتر از شش ماه نمی‌توانیم دوباره مجدداً مطرح کنیم. (رئیس ـ خیلی ممنون) شاید هم شما بگویید که این قبلاً لایحه بوده،‌ این طرح است. اما محتوا یکی است، یعنی یک ساختار تغییر پیدا می‌کند. یعنی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در آن لایحه وجود داشت. خواهش من این است، در واقع این کار باعث می‌شود وقت مجلس گرفته شود. استدعای من این است که حضرت‌عالی اگر اخطار را وارد می‌دانید به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
خیلی ممنون، ماده (134) که می‌فرمایید نوشته بدون تغییر اساسی. آن سه تا بحث بود،‌ این یکی است. دو موضوع است،‌ یکی نیست. بنابراین اشکال آیین‌نامه‌ای ندارد. بحث اصل (110) هم که فرمودید و اشکال کوچک کردن دولت، بله، این وقتی به کمیسیون می‌رود اگر رأی آورد اینها را در آن ذکر کنند که مطابق قانون برنامه باید (5)‌ درصد کوچک شوند یا کاهش بدهند، اینها را باید درست کنند وگرنه اشکال قانون برنامه را ممکن است داشته باشد. الان بحث فوریت است، اشکالات محتوایی را آن موقع باید حل کنیم. حضار 245 نفر، دوفوریت این طرح را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوسوم رأی نیاز دارد. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. بنابراین دوفوریتش به رأی نرسید. حضار 247 نفر، دوستان می‌گویند یک‌فوریت را به رأی بگذاریم. نمایندگان نظرشان را راجع به یک‌فوریت اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. معلوم است مجلس با این تغییر تشکیلات در این شرایط موافق نیست، به نظرم دولت باید مسیر دیگری را طی کند. یعنی این بار دوم است که مجلس دارد اظهارنظر می‌کند، در این شرایط موافق تغییر تشکیلات نیست.
5 ناطقین جلسه آقایان: سیدتقی کبیری، حمیدرضا حاجی‌بابایی،‌ هدایت‌اله خادمی، محمد محمودی‌شاه‌نشین و عزیز اکبریان

علی اردشیرلاریجانی
سخنرانان را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای سیدتقی کبیری نماینده محترم خوی و چایپاره. ـ آقای حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده محترم همدان و فامنین. ـ آقای هدایت‌اله خادمی نماینده محترم ایذه و باغملک. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای محمد محمودی‌شاه‌نشین نماینده محترم شهریار، قدس و ملارد. ـ آقای عزیز اکبریان نماینده محترم کرج، اشتهارد و فردیس. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از جناب آقای دکتر سیدتقی کبیری نماینده محترم خوی و چایپاره برای ارائه نطق هفت دقیقه‌ای خودشان دعوت می‌کنیم، در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

سیدتقی کبیری
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «الحمدلله رب العالمین ـ و صلی‌الله علی سیدنا محمد و آله الطیبین الطاهرین» با سلام و درود به روح بلند بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (رحمه‌الله‌علیه) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و آرزوی سلامتی و طول عمر باعزت مقام معظم رهبری. با عرض سلام و ادب و احترام به ملت بزرگ ایران اسلامی به ویژه خطه آذربایجان و مردم غیور و آگاه شهرستانهای خوی و چایپاره و شهرهای قره‌ضیاءالدین،‌ فیرورق، ایواوغلی، دیزج‌دیز، قطور، زرآباد‌ و شهر تازه‌تأسیس حاجیلار. در ابتدای نطق میان‌دستور خود لازم می‌دانم به عنوان وکیل مردم با تمام خضوع و خشوع در برابر ملت ایران به دلیل اوضاع نابسامان اقتصادی و سوءمدیریت‌ها و فشارهای اقتصادی و بی‌تدبیری‌ها اعتذار و پوزش بخواهم. امیدوارم قوای سه‌گانه تدابیر لازم برای رفع مشکلات اقتصادی مردم و نابسامانی‌های اقتصادی اخیر بیندیشند. به دولت محترم متذکر می‌شوم تا کی مردم باید تاوان سیاست‌های غلط در مدیریت بازار ارز،‌ سکه، مسکن، خودرو و کالاهای دیگر را بدهند و رانتخواران از فرصت به وجود آمده برای سوداگری و کسب ثروت‌های بادآورده و نامشروع سوءاستفاده کنند؟ باید این نکته را یادآوری کنم که متأسفانه مجلس شورای اسلامی در بعد نظارتی خود نمره قابل قبولی را کسب نکرده و سؤالات، تذکرات، استیضاح‌ها و تحقیق و تفحص‌ها در فضای غبارآلود لابی‌گری‌ها گم شده و تأثیرگذاری خود را از دست داده است. امروز بنده اعلام می‌کنم که گره زدن تمام مشکلات اقتصادی کشور به تحریم‌های دشمن رد گم کردن است، هر چند که دشمن کینه‌توز مردم و نظام جمهوری اسلامی با تمام قوا وارد جنگ اقتصادی شده است و سعی در القای ناکارآمدی نظام و جدا کردن مردم از نظام و انقلاب و رهبری دارد. البته زهی خیال باطل، چراکه ناکارآمدی برخی مسئولان دلیل ناکارآمدی نظام نیست و در این (40) سال بعد از انقلاب ثابت شده که ایران اسلامی با درایت رهبری و حضور مردم از گردنه‌های خطرناک به سلامتی عبور کرده و دشمنان را مثل گذشته مأیوس خواهد کرد. به آقای ترامپ هشدار می‌دهم که دوران تهدید و قلدری به سر رسیده و مردم ایران را با تحریم و تهدید نمی‌توان به زانو درآورد، چراکه اینجا مهد دلیرمردان و شیرزنانی است که با ایمان راسخ و اتکا به خداوند و تدبیر درست و تکیه بر ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی و منابع غنی طبیعی هر مانعی را از سر راه برداشته و قله‌های رشد و پیشرفت را فتح خواهد کرد و این ندای آیه کریمه است؛ «ولا تهنوا ولا تحزنوا و انتم الاعلون ان کنتم مؤمنین». در ادامه نطق خود از فرصت استفاده کرده و نکاتی را درباره منطقه و حوزه انتخابیه شهرستانهای خوی و چایپاره متذکر می‌شوم: 1 ـ از هیأت‌رئیسه محترم مجلس درخواست می‌کنم طرح دوفوریتی مربوط به مشکل عوارض خروجی مرزنشینان را که توسط اینجانب و تعداد زیادی از نمایندگان ارائه شده، به دلیل متضرر شدن مرزنشینان هر چه سریعتر در صحن علنی مجلس به رأی نمایندگان بگذارد. 2 ـ از هیأت رسیدگی به رفتار نمایندگان درخواست می‌کنم بررسی‌ها و اقدامات لازم را درباره نمایندگانی که در دوره‌های مختلف احیاناً به ثروت‌های میلیاردی دست یافته‌اند به عمل آورده و گزارش آن را به اطلاع مردم برساند، چراکه مقام معظم رهبری نظارت مجلس بر نمایندگان را مهمتر از نظارت آنان بر دولت دانسته‌اند. 3 ـ از وزیر محترم اطلاعات درخواست می‌کنم مسئولان دوتابعیتی و مسئولانی که فرزندان‌شان در آمریکا و انگلیس ساکن هستند را هر چه سریعتر معرفی کرده و تدابیر لازم از طریق دولت را برای برکناری آنان صورت دهد. 4 ـ از وزیر محترم نفت درخواست می‌کنم دستورات لازم را جهت انتقال گاز به منطقه قطور و صفائیه و بقیه روستاهای باقیمانده شهرستانهای چایپاره و خوی صادر فرمایند. 5 ـ با توجه به مشکلات چندین‌ساله راه‌های روستایی شهرستانهای خوی و چایپاره و مطالبات جدی مردم و روستاییان از وزیر محترم راه که در حال حاضر هم در صحن مجلس حضور دارند و خوش‌آمد هم می‌گویم،‌ انتظار داریم اقدامات لازم را جهت حل مشکل راه‌های روستایی این دو شهرستان به عمل آورد. 6 ـ از وزیر محترم نیرو درخواست می‌کنم برای مشکل آب شرب و کشاورزی شهرستانهای چایپاره و خوی تمهیدات جدی و فوری را انجام دهد. 7 ـ از دولت محترم درخواست می‌کنم لایحه افزایش نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به مجلس ارائه نماید. لازم به توضیح است که کمیسیون شوراها افزایش نمایندگان حوزه انتخابیه خوی و چایپاره را از یک نفر به دو نفر پیشنهاد داده است. 8 ـ از وزیر محترم بهداشت درخواست می‌کنم نسبت به رفع مشکلات درمانی چایپاره و ساخت یک بیمارستان مستقل در این شهرستان اقدام لازم را معمول دارند. 9 ـ از وزیر محترم کشور درخواست می‌کنم به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها مأموریت داده شود تا مشکلات عدیده شهرهای کوچک به ویژه شهر تازه‌تأسیس حاجیلار، شهرستان چایپاره مرتفع گردد. آخرین تذکر؛ به وزیر محترم آموزش و پرورش اعلام می‌کنم اظهارنظرهای غیرکارشناسی و نسنجیده جناب‌عالی آن هم در رأس یک وزارتخانه حساس آموزشی و تربیتی نسبت به غیرقانونی بودن تدریس به زبان مادری مایه تأسف است و عذرخواهی حداقل انتظار افکار عمومی از وزیر می‌باشد. یاشاسین ایران، یاشاسین آذربایجان،‌ یاشاسین خوی و چایپاره. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
علیکم السلام و رحمه الله. ناطق بعدی را دعوت کنید صحبت کند.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای دکتر حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده محترم همدان و فامنین دعوت می‌کنیم، جناب آقای دکتر! به مدت هفت دقیقه در خدمت شما هستیم.

حمیدرضا حاجی بابائی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان خبرنگار! ممکن است صحبت‌های من مکتوب نباشد، اگر خواستند شفاهی ثبت کنند،‌ مکتوب ندارم خدمتشان بدهم. با یاد و نام خدای بزرگ، خدمت مردم شریف و عزیز کشور عرض می‌کنم روز پنجشنبه چهارم مردادماه حماسه‌ای بزرگ در استان همدان و در مصلای بزرگ شهر اتفاق افتاد، یادواره شهدای عملیات رمضان بعد از (36) سال برگزار شد. عملیاتی که استان همدان (150) شهید تقدیم کرد و متعاقب آن بمباران روز قدس نماز جمعه همدان (130) شهید به جای گذاشت. برای اولین بار این یادواره در همدان با حضور سرباز سرافراز ولایت حاج‌قاسم سلیمانی برگزار شد. حضور گسترده مردم به قدری بود که بعد از تشییع جنازه سردار شهید حسین همدانی تا به حال چنین جمعیتی در یادواره‌ها جمع نشده بودند. حماسه‌ای بزرگ در کنار سرداران بزرگ، سردار سلیمانی به همدان آمده بود تا در یادواره همرزمان خودش در عملیات رمضان و در محور مشترکی که داشتند سخنرانی کند. همدان در سال 1361 سه گردان رزمی به استعداد یک تیپ با فرماندهی سردار شهید علیرضا حاجی‌بابایی و جانشینی حبیب مظاهری و سه گردان فتح و نصر و خندق با این عملیات همراهی کرد. در کنار سردار سرافراز حاج‌قاسم سلیمانی و تیپ ثارالله در یک محور مشترک اقدام کردند. حجم عملیات آنقدر سنگین بود که دشمن از زمین و هوا و توسط همه امکانات خودش منطقه محدودی را بمباران می‌کرد، به شکلی که سنگر یا خاکریز (120) متری آن‌قدر مورد حمله قرار گرفت که توسط رزمندگان به رقص خاکریز مشهور شد. این عملیات، عملیات سرفرازی بود که تیپ همدان یا سه گردان همدان موفق شدند ورود لشکرهای متفاوت و سپاه سوم عراق را محدود کنند و صدام به تلافی این ایستادگی سربازان بزرگ اسلام نماز جمعه همدان را بمباران کرد و (130) شهید و بیش از (200) مجروح به جای گذاشت. یاد و خاطره شهدای گرانقدر عملیات رمضان را گرامی می‌داریم. تشکر و قدردانی ویژه از سردار سلیمانی که با حضور خودشان و مردم عزیز استان که با حضور حماسی خودشان توانستند پایگاهی را روز پنجشنبه ایجاد کنند تا سخنان نظام جمهوری اسلامی ایران و (80) میلیون جمعیت توسط سرباز سرافراز حاج‌قاسم سلیمانی به دنیا ابلاغ شود. از آن روز این اخبار محکم و مقتدرانه در رأس خبرگزاری‌های جهان وجود دارد. سردار سلیمانی خواست از قول سرداران شهید و شهدای عملیات رمضان بگوید ما هر آنچه که داشتیم در طبق اخلاص گذاشتیم. برای حفظ ایران، برای حفظ اسلام، برای ایجاد عدالت، برای ایجاد مبارزه با تبعیض، برای مبارزه با فساد، ما جنگیدیم اما هیچ‌چیز نخواستیم،‌ ما جنگیدیم اما هیچ توقعی نداشتیم، توقع ما خدمت‌رسانی به مردم بود. من از مردم خوب و عزیز استان همدان‌،‌ این شهر و استان ولایتمدار، مجمع نمایندگان، ائمه جمعه و جماعات، اقشار و اصناف گوناگون به ویژه سپاه پاسداران و ستادی که تشکیل شده بود نهایت تشکر و قدردانی را دارم. اما موضوعاتی که می‌خواهم مطرح کنم: عزیزان! آموزش و پرورش وضعیت خوبی ندارد. خدایا! تو شاهد باش آنچه که می‌گویم فقط به خاطر آموزش و پرورش است. هرگونه نگاه سیاسی به آموزش و پرورش سم مهلک است. وضع بودجه آموزش و پرورش؛ آموزش و پرورش اولین وزارتخانه و تأثیرگذارترین وزارتخانه است، اما بودجه آن ردیف سیزدهم لایحه دولت قرار دارد. در طول پنج سال گذشته بودجه آموزش و پرورش از (6/15) درصد بودجه عمومی به کمتر از (10) درصد کاهش پیدا کرده است. (14) هزار میلیارد تومان آموزش و پرورش بدهی و کسری دارد. عزیزان! در اول مهر احساس نگرانی برای ساماندهی آموزش و پرورش می‌کنیم. پنج سال قبل یک دروغ گفته شد که آموزش و پرورش (150) هزار نیروی مازاد دارد، این دروغ باعث شد که دولت از آن سال تا امروز برای نیروی انسانی و دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش مساعدت نکند. امروز آموزش و پرورش با (194) هزار کسری نیرو مواجه است. (1) میلیون و (700) هزار ساعت حق‌التدریس نیاز دارد. عزیزان! آموزش و پرورش نتوانسته رضایت عمومی فرهنگیان را به دست بیاورد، کسری سختی کار چه معنا دارد؟ بعد به مجلس نامه نوشته می‌شود که شما کمک کنید، نیاز به مصوبه مجلس ندارد، هیأت دولت باید مصوب کند تا سختی کار پرداخت بشود، تا حق سرپرستی خانم‌های سرپرست خانوار و مجرد داده شود. اما یک نکته دیگر درمورد آموزش و پرورش بگویم و جمله تمام. اگر من برای اردوگاه باهنر به رئیس‌جمهور نامه نوشتم، برای این است که رئیس‌جمهور به میدان بیاید و اردوگاه باهنر را نجات بدهد. بعضی‌ها ناشیانه دفاع نکنند، اگر کسی می‌خواهد بداند، این را به این دلیل گفتم که بعضاً می‌خواستند خبر را منحرف بکنند، اگر کسی می‌خواهد بداند که اردوگاه شهید باهنر براساس سند قطعی در کجا، با چه شماره‌ای فروخته شده است و بعداً اجاره به شرط تملیک شده است می‌تواند شماره پلاک ثبتی (1/6) قریه منظریه، با سند قطعی غیرمنقول شماره (84388) مورخ 3/12/1395 دفتر اسناد رسمی شماره (119) تهران به شرکت غیردولتی واسط مالی شهریور سوم فروخته شد. (قاضی‌زاده‌هاشمی‌ ـ تشکر) بعداً توسط این شرکت به آنها اجاره داده شده و این اجاره‌ای که در اختیار آنها قرار گرفته است یک‌سوم قیمتی است که این قیمت‌گذاری باید انجام می‌شده است. در نهایت یک جمله هم عرض می‌کنم؛ دولت محترم به داد مردم برسد، وضع مالی مردم خوب نیست. تیم اقتصادی دولت موفق نبوده است، چرا رئیس‌جمهور سکوت کرده؟ امروز مردم به شدت در سختی دارند زندگی می‌کنند، اگر امروز به داد مردم نرسید فردا دیر است. والسلام علیکم و رحمه الله

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون.

احمد امیر آبادی فراهانی
از جناب آقای مهندس هدایت‌اله خادمی نماینده محترم ایذه و باغملک دعوت می‌کنیم برای ارائه نطق هفت دقیقه‌ای در خدمت شما هستیم.

هدایت اله خادمی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم درود به روح ملکوتی حضرت امام، سلام به محضر مقام معظم رهبری، سلام بر شهیدان، جانبازان و آزادگان سلحشور که جان و جهان خود را در پاسداری از ایران و انقلاب دادند تا کشوری داشته باشیم آزاده، مستقل، توسعه‌یافته، عاری از فقر و بیکاری و فساد و اختلاس و تبعیض،‌ اما متأسفانه چنین نشد. بی‌لیاقتی، ناکارآمدی و سستی دولت‌ها در تمام این سال‌ها به رنج‌نامه‌ای می‌ماند که هر روز بر تعمیق مشکلات مردم افزوده است. وضعیتی ایجاد شده است که مردم این دوران توان تجزیه و تحلیل و چرایی آن را ندارند. هر روز شاهد بیشتر شدن مشکلات هستیم،‌ اما نه اراده‌ای برای حل آنها است و نه توانی. از کردستان زیبا با کوله‌بران پیر و معلول ‌آن، از سیستان و بلوچستان قهرمان با فقر و بیکاری عمیق آن، بوشهر، هرمزگان، کرمانشاه، ایلام،‌ لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری و خلاصه تمام ایران را ببینید. هنوز در بخش‌های زیادی از کشورمان زخم تجاوز بعثی‌ها بر پیکر شهرها به چشم می‌آید. اگر خسارت هنگفت جنگ را نخواسته یا نتوانسته‌ایم از متجاوزین بگیریم این رافع مسئولیت و وظیفه دولت‌ها در بازسازی خرمشهر، آبادان، سوسنگرد، اهواز و مسجدسلیمان نیست. شهرستان‌های مظلوم ایذه و باغملک که هیچ فریادرسی ظرف (40) سال گذشته نداشته‌اند را با فقر، بیکاری و ناامیدی و دیگر مشکلات آن رها کردید. کارون (200) کیلومتر از آن منطقه می‌گذرد، اما هنوز رنج بیکاری و بی‌آبی مردم ادامه دارد،‌ این در حالی است که با نگاه‌های بخشی‌نگرانه و سیاست‌های غلط انتقال آب بین‌ حوزه‌ای با هزینه بسیار آب را به استان‌های دیگر انتقال و حتی رودخانه درست کرده‌اید. مردم ایران را بدبخت کرده‌اید، احترام و اعتماد به نفس آنها را گرفته‌اید، از فقر و بیچارگی نمی‌دانند چه کنند، برای هزینه زندگی خود رو به فروش اعضای بدن از جمله کلیه آورده‌اند. با کشوری که (1) درصد جمعیت جهان و (8) درصد منابع دنیا را دارد ببینید چه کرده‌ایم. کشور گرفتار فساد، رشوه و اختلاس شده است. چرا در کشور‌های اروپایی، ژاپن، کره‌جنوبی و چین فساد را کنترل کرده‌اند، ولی ما نمی‌توانیم. آموزگاران و معلمین کشور در فقر و تنگدستی به سر می‌برند. چگونه انتظار دارید آینده‌ای روشن داشته باشیم وقتی آموزگاران کشور با مشکلات اساسی روبه‌رو هستند؟ فساد اقتصادی همانند موریانه به تار و پود این کشور و اکثریت مسئولین زده و پذیرفته‌ایم که کشوری فاسد و ناکارآمد هستیم. مقام معظم رهبری فرمودند: «فساد اقتصادی یک بیماری است، بیماری بسیار مسری که اگر جلوی آن را نگیریم گسترش می‌یابد» نگرفتیم و به همه زد. امیرکبیر گفت «اگر دزدی می‌کردم همه دزد می‌شدند. برای حفظ ظاهر همه به دنبال دزد می‌گشتیم و دزدی را پیدا نمی‌کردیم»، انگار برای امروز ما گفته‌ بود. مقام معظم رهبری از فساد به عنوان اژدهای هفت‌سر یاد کردند و فرمودند مبارزه کنید، چرا نکردید؟ در این سال‌ها بخش زیادی از صنایع تولیدی کشور دچار ورشکستگی و تعطیلی شدند، از نساجی‌ها گرفته تا ارج و آزمایش، حتی کارخانه آدامس‌سازی معروف خروس‌نشان را هم تعطیل کردیم. بیل، کلنگ، دسته‌بیل، زیپ، دکمه، پارچه مشکی، سیگار و حتی سنگ قبر هم وارد می‌کنیم. آیا هنوز زمان مبارزه با این مفاسد اقتصادی و هدررفت منابع مالی کشور نرسیده است؟ اکثر دولت‌مردان (30) سال گذشته به مردم و کشور ظلم کردند،‌ به اعتماد مردم خیانت کردند، جوانان ما را نابود کردند. اگر ذره‌ای وجدان، غیرت و شهامت داشتند به‌خاطر این‌همه ناکارآمدی، ظلم و فساد و خیانت به جوانان خودشان را حلق‌آویز می‌کردند. تاریخ گواهی خواهد داد. مردم می‌پرسند برخی از مسئولین کشور که هر روز شعار مرگ بر آمریکا و انگلیس می‌دهند چرا فرزندان آنها در این کشورهای آمریکا و انگلیس زندگی می‌کنند. اگر به گفته‌‌های خودشان ایمان دارند چرا عزیزان خود را از این کشورها‌ی آمریکا و انگلیس و اروپا برنمی‌گردانند. چرا آمریکا فرزندان و بستگان آنها را اجازه اقامت می‌دهد، چرا آنها را اخراج نمی‌کنند و مانند ما گروگان نمی‌گیرند؟ تاریخ گواهی خواهد داد که بعضی از دولت‌مردان شاید مأموریت داشتند که برخلاف منافع ایران اقدام کنند. در کشورهای موفق معمولاً پارلمان‌ها، دولت‌ها را تشکیل می‌دهند، اکثر دولت‌ها اگر بد عمل کردند پارلمان، دولت‌ها را برکنار می‌کند، ولی در کشور ما دولت‌ها تشکیل می‌شوند. عوامل دولت با مجموعه‌ای از رانت لیستی از کاندیداهای مجلس را به مردم ارائه می‌دهند، مردم کلان‌شهرها هم گاهاً به این لیست‌ها رأی می‌دهند و مجلس حیاط خلوت دولت می‌شود و نمایندگان لیستی خود را فدایی دولت‌ها و وزرا می‌دانند. از آن طرف بعضی از نمایندگان لیستی وارد وزارتخانه‌های ثروتمند می‌شوند و دیگر اجازه نظارت مؤثر را از مجلس می‌گیرند. حتی به عنوان مخالف ثبت‌نام می‌کنند که وقتی گیر نماینده مخالف واقعی نرسد. ای مردم! با این دولت و مجالسی که ساخته‌اید هرگز توسعه و پیشرفت را نخواهید دید. از (40) سال گذشته تاکنون فقط حدود (200) خانواده سرنوشت این کشور را به گروگان گرفته‌اند و از این وزارتخانه به آن وزارتخانه می‌روند. سفارت‌خانه‌های ایران در خارج از کشور هم داستان معیوب دیگری است، اگر آنها را تعطیل کنید بهتر است، آنها هم فقط دنبال شغل و کار و کاسبی برای بازنشستگی خود و فرزندانشان در آن کشورها هستند. اما برای برون‌رفت فوری و موقت از این معضلات اساسی کشور؛ باید از فساد اقتصادی و اختلاس‌ها به صورت شفاف پرده‌برداری کنیم، (50) نفر از اختلاس‌گران و دزدان دولتی را محاکمه و به اشد مجازات رسانده شوند. دولت‌مردانی که ظرف (30) سال گذشته کشور را به این روز رساندند برکنار، به جز حقوق و ارث احتمالی پدری که آن را هم نداشته‌اند اموال و دارایی‌های دیگر آنها را که از ملت برداشته‌اند به خزانه کشور برگردانده و محاکمه شوند. نصایح و فرمایشات مقام معظم رهبری مورد توجه عملی مسئولین قرار گیرد تا مملکت از این وضعیت نجات یابد. اما راه‌حل اساسی و درازمدت؛ از خودمان، کشور و منطقه شناخت واقعی پیدا کنیم تا متوجه شویم که از همه مردم دنیا باهوش‌تر، آگاه‌تر و شجاع‌تر نیستیم. از توهم و جوگیر شدن دست برداریم که می‌تواند سرنوشت کشور را تغییر و فاصله پیشرفت ما را با کشورهای پیشرفته کاهش دهد. مردم! اگر ما مردم از دولت‌مردان و نمایندگان بهتر و آگاه‌تر بودیم مجالس و دولت‌های (رنجبرزاده ـ جمع‌بندی بفرمایید) بهتری را ایجاد می‌کردیم. وطن‌پرست باشیم، دروغ نگوییم، سخت کار کنیم،‌ دزدی نکنیم، دزدی فقط اختلاس‌ها نیست، خوب کار نکردن دزدی است، خوب درس ندادن دزدی است، با مراجعین بد رفتار کردن دزدی است، دیر آمدن و زود رفتن دزدی است. وجدان کاری داشته باشیم. در نهایت، ای ملت شریف ایران! ظرف (40) سال گذشته تقریباً (32) سال دولت، دست چپ‌ها و (8) سال دست راستی‌ها بود، به شکلی می‌توان گفت (32) سال دست (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون‌، متشکرم) اصلاح‌طلبان و (8) سال دست اصولگرایان بود و این‌همه خرابی. بنابراین باید آگاه بشویم، کتاب بخوانیم، مطالعه کنید، تاریخ بخوانیم و مطالعه کنیم.

مسعود پزشکیان
متشکریم، ناطق بعدی را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای مهندس محمد محمودی‌شاه‌نشین نماینده محترم شهریار، قدس و ملارد دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

محمد محمودی شاه نشین
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام و درود بر ارواح طیبه شهدا و امام شهیدان. سلام و درود بر رهبر عزیز و مردم فداکار این مرز و بوم. سلام و درود بر جوانان، جوانان غیور، خوش‌فکر و صبور ایران سرافراز و سلام و درود عرض می‌کنم خدمت حضار محترم، همکاران عزیزم و اصحاب رسانه و سلام و درود و خداقوت می‌گویم بر ساکنین محترم حوزه انتخابیه‌ام مردم شریف باغستان، نصیرآباد، شهریار، اندیشه، وحیدیه، امیریه، فردوسیه، شاهد‌شهر، صباشهر،‌ قدس،‌ هفت‌جوی، ملارد، سرآسیاب، صفادشت و مردم سخت‌کوش اخترآباد که با جمعیتی بالغ بر (5/1) میلیون نفر فقط یک نماینده دارند. همکاران محترم و عزیزم، دولتمردان ساعی! اکنون که اقتصاد خط مقدم و اولویت اول کشور است باید همه تصمیمات دیگر نیز تحت شعاع وضعیت اقتصادی کشور باشد. آیا تفکیک وزارتخانه، عدم صدور حکم رئیس بزرگ در این صندوق رفاهی و اقتصادی و بیمه کارگری کشور یعنی صندوق تأمین‌اجتماعی و شش ماه سرپرستی غیرقانونی، همسویی با حل مشکل اقتصاد است؟ آیا استفاده از بازنشستگان در مجموعه اداره شرکت‌های وابسته به تأمین‌اجتماعی و تعطیلی پروژه‌های درمانی همسویی با حل اقتصاد است؟ عدم ارائه راه‌حل‌ مناسب برای تأمین ارز مورد نیاز بخش صنعت و تولید و بدتر از آن عدم ارائه و اقدام مناسب برای ورود ارز حاصل از صادرات این بخش نه تنها نیازمندان به ارز برای تأمین قطعات را مأیوس نموده، بلکه صادرکنندگان قطعات داخل را نیز به چالش کشیده است. از حضور استاندار محترم تهران آقای مهندس مقیمی در حوزه انتخابیه و بازدید از تعداد زیادی از کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی و تشکیل جلسات متعدد، جلسات رفع موانع تولید و پیگیری مشکل صنعتگران عزیز متشکرم. امیدوارم دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به تصمیمات گرفته‌شده بها دهد. چون وقت کم است مشکلات عدیده‌ای در حوزه انتخابیه خود دارم که به مطالب مرتبط به آن می‌پردازم. اما آب؛ ضروری‌ترین نیاز برای زنده‌ ماندن، بی‌آبی در روستاها و شهرهای حوزه انتخابیه من چه در آب شرب و چه در آب کشاورزی و باغداری مشهود است. هر روز در شهریار و ملارد درختی از تشنگی می‌خشکد، واقعاً جای تأسف است که وقتی می‌توان با کمی دلسوزی و درایت و اقدام به موقع این مشکلات را حل کرد چرا ما غافلیم؟ همین را بگویم که آب شرب شهرها و روستاهای غرب استان تهران از ذخایر زیرزمینی تأمین می‌شود و با استفاده از پمپ‌های برقی استخراج و از منابع نیز توزیع می‌گردد. اکنون با قطعی برق مردم من بیشتر از آنکه از بی‌برقی آسیب ببینند از بی‌آبی که حاصل بی‌تدبیری و عدم پیش‌بینی برای تهیه چند دستگاه مبدل و ژنراتور دیزلی است می‌توانستند با تهیه چند دستگاه دیزل‌ژنراتور مشکلات مردم را حل کنند و آنها را در کمبود آب در تنگنا قرار ندهند. البته من از فرماندار محترم شهریار که طی این چند روز اخیر تعدادی دستگاه دیزل و مبدل ژنراتور تهیه و به محل حمل کرده تشکر می‌کنم. جای تأسف دارد که بیش از (35) درصد آب‌های تولیدی در لوله‌ها و شبکه‌های فرسوده به هدر می‌رود و احدالناسی هم به فکر ترمیم اینها نیست. در بخش آب کشاورزی نیز همین است که باید بگویم دو سال است که هر وقت، هرجا وقتی پیدا می‌کنم فریاد می‌زنم که آب‌های حاصل از کارکرد تصفیه‌خانه‌های شهر قدس، شهریار، شاهد‌شهر، ملارد و پروژه مهر به هدر می‌رود و تاکنون شاهد هیچ اقدام عملی برای برگشت این آب‌ها به اراضی بالادست (رنجبرزاده ـ جمع‌بندی بفرمایید، وقتتان در حال اتمام است) نبودیم. متأسفانه هیچ‌کس مسئولیت این امر مهم را بر عهده نمی‌گیرد و وزارت نیرو، شرکت آبفا، سازمان آب، جهادکشاورزی همه و همه در خواب عمیقند. من وظیفه خود می‌دانم که از تلاش‌هایی که دولت برای تعریض جاده چیتگر و پل‌های شهر قدس و شهریار مبذول داشته و در احداث پروژه‌های بیمارستانی اقدام خوبی را کردند تقدیر و تشکر بکنم. امیدوارم که با همدلی و همزبانی که در مجلس هست بدون ایجاد یأس در مردم بتوانیم مشکلات مردم را روز به روز حل و فصل نماییم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای محمودی متشکرم، از جناب آقای مهندس عزیز اکبریان نماینده محترم کرج، اشتهارد و فردیس دعوت می‌کنیم، به مدت پنج دقیقه در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

عزیز اکبریان
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم از محضر ملت شریف، انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی به دلیل تحمل مشکلات و گرانی‌ها و کمبود برق به عنوان یک خادم ملت عذرخواهی می‌کنم. از اقدام انقلابی مجلس درخصوص ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان تشکر می‌کنم، امیدوارم دولت زمینه اجرای این قانون را هرچه سریعتر آماده بکند. از دولت محترم تقاضا دارم نسبت به ترمیم تیم اقتصادی کابینه اقدام کند. همکاران نماینده، ملت شریف ایران! ترمیم کابینه اقتصادی دولت فقط رفتن آقای سیف نیست، تیم اقتصادی دولت ضعیف و ناکارآمد است. بایستی در این زمینه حتماً اقدام شود، به دلیل بی‌توجهی تیم اقتصادی دولت امروز گرانی و مشکلات اقتصادی کمرشکن شده، کالایی وجود ندارد که حداکثر یا حداقل کمتر از (50) درصد گران نشده باشد. افزایش نقدینگی در جامعه همچنان ادامه دارد، ولی دولت هیچ برنامه‌ای ندارد. مردم، اقتصاددانان، بزرگان! قضاوت بکنید. من کسی را ندیدم این ارز (4200) تومانی را که دولت محترم اعلام کرد قبول بکند. هیچ اقتصاددانی،‌ هیچ فرد باسواد و بی‌سوادی اعلام نکرد که ما این را قبول داریم، بعد هم در کشور اعلام بکنیم هرکسی ارزی دارد قاچاق است، بعد هم بگوییم اشتباه کردیم. ما باید چقدر هزینه به کشور تحمیل بکنیم؟ اعلام قاچاق ارز، بستن صرافی‌ها، تخصیص ارز به کالاهای غیرضرور. آقا! امروز برای مواد اولیه کارخانه همین کالاهای اساسی به مردم ارز نمی‌دهند، برای موبایل می‌‌دهند. بعد هم می‌گوییم که موبایل رفته در بازار آزاد، بله که به بازار آزاد می‌رود. ارز را باید به کالاهای اساسی بدهیم، بقیه را بگذاریم، حالا موبایل (1) میلیون تومان است، (2) میلیون تومان است، (1000) تومان است، بازار تعیین کند، ما با این کارها چکار داریم؟ با ارز آزاد بروند انجام بدهند. متأسفانه در تخصیص ارز برای مواد اولیه بسیار قصور می‌شود، بالاخص کالاهای ضروری مردم، همین‌هایی که دولت اعلام می‌کند جزء بند (1) برنامه یک آن هست. می‌خواهند کشور را به وضعیت بحرانی ببرند. مسأله دوم راجع به فروش سکه؛ آن کسی که آمد پشت تلویزیون اعلام کرد هرچقدر سکه بخواهید می‌فروشیم، بر چه قانونی،‌ بر چه اساسی، بر چه اصولی، بر چه دینی و بر چه اقتصادی این کار را کردید؟ امروز یک نفر آمده (39) هزار تا خریده بعداً می‌بریم محاکمه‌اش می‌کنیم، بعد هم می‌خواهیم در ایران سرمایه‌گذاری بشود، سرمایه‌گذار فرار نکند. خودمان به دست خودمان مشکل درست می‌کنیم، آن که نیامد حد و مرز تعیین بکند اول آن را باید ببریم محاکمه بکنیم. آن شخص نالایقی که می‌گوید هرچقدر می‌خواهید داریم، بیایید بخرید باید به حساب او برسیم. مطلب دیگر راجع به تغییر ساختار دولت است. واقعاً ما را به بازی گرفتند، لایحه تفکیک می‌آید رأی نمی‌آورد دوباره طرح تهیه می‌کنیم. برادر من! امروز که دیگر رأی نیاورد، چه می‌خواهید که این وزارتخانه‌ها را معطل گذاشتید؟ اگر وزیر ضعیف است، مشکل در درون دولت است اینها را بروید حل کنید، با تفکیک وزارتخانه ما به جایی نمی‌رسیم. تابلو را در شهرها فقط می‌خواهیم عوض بکنیم برای یک وزارتخانه چقدر بار مالی دارد؟ ساختمان، امکانات و مسایل دیگر، واقعاً این کارها کار درستی نیست. به نظر من دولت لایحه تفکیک وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی را پس بگیرد، این مجلس رأی نمی‌دهد. مسأله دیگر برق است، قطع مکرر برق پدر صنعتگرها را درآورده. وزارت نیرو هیچ برنامه‌ای ندارد، ما چندین جلسه گذاشتیم اینها در خواب هستند، فقط یک دکمه دستشان است این طرف را قطع می‌کنند، آن طرف را قطع می‌کنند. آقای معاون پارلمانی وزارت نیرو! کارخانه‌ای که (4000) کارگر دارد، ساعت (12) برای نهار و نماز تعطیل کرده، ساعت (2) تا (5) هم شما برق آن را قطع کردید. این کارخانه چکار کند؟ این کارخانه نابود نمی‌شود، این زیان نمی‌دهد؟ برای اینها باید برنامه داشته باشید،‌ نمی‌شود که شما یک دکمه دستتان باشد هرکار دلتان خواست انجام دهید. (رنجبرزاده ـ تشکر، وقتتان تمام شده) نکته آخر که من عرض کنم؛ عزیزان! امروز کشور نیاز به هماهنگی و همدلی دارد، اینها تذکرهای برادرانه است. سه قوه باید تعامل بکنیم، دست به دست هم بدهیم، از لجاجت دست برداریم، دولت هم از لجاجت تفکیک دست بردارد، از عوض نکردن تیم اقتصادی دست بردارد، با مجلس هماهنگ بشود، ان‌شاء‌الله بتوانیم در مقابل دشمن و اجنبی با قوت بایستیم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
متشکرم، خیلی ممنون.

علیرضا رحیمی
آقای رئیس! میهمانان را بخوانیم؟

مسعود پزشکیان
میهمانان را بخوانید.

علیرضا رحیمی
جمعی از فعالین حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان میهمان مجمع نمایندگان تهران هستند به دعوت جناب آقای بادامچی که خدمت ایشان خوش‌آمد عرض می‌کنیم، بفرمایید.
6 تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

مسعود پزشکیان
تذکرات را گوش می‌‌دهیم.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم ـ آقای حیدرعلی عابدی (اصفهان) و خانم ناهید تاج‌الدین (اصفهان) به وزیر نیرو درخصوص عدم اعمال مدیریت قانونی در حوزه زاینده‌رود به منظور حفظ حقوق حقآبه کشاورزان شهرستان اصفهان. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص لزوم بازنگری وزارتخانه متبوع جناب‌عالی در صدور مجوز کتب تدوین‌شده توسط نویسندگان صهیونیستی با محوریت فرهنگ و تمدن منحط غرب. ـ خانم ناهید تاج‌الدین (اصفهان) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص کاهش برخی هزینه‌ها در سبد هزینه خانوار در راستای ماده (41) قانون کار و کاهش شکاف و دستمزد و هزینه معیشت کارگران. ـ آقای جلال محمودزاده (مهاباد) به اضافه (15) نفر از همکاران به رئیس‌جمهور محترم‌ درخصوص اینکه به چه دلیل صدای مردم مناطق مرزی را نمی‌شنوید، آیا از وضعیت معیشت و اشتغال این مناطق خبر ندارید؟ انتظار ما بازگشایی معابر و ساماندهی مبادلات مرزی و کوله‌بری برای معیشت مردم مناطق مرزی است. ـ آقای سیدحمزه امینی (هشترود و چاراویماق) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص قطعی تلفن‌های ثابت در روستاها و در بعضی از نقاط شهر موجب نارضایتی مردم شده است. ـ آقای جبار کوچکی‌نژاد‌ارم‌ساداتی (رشت) به وزیر نفت درخصوص رسیدگی به مشکلات اساسی شرکت گاز گیلان و جذب نیرو به صورت غیرقانونی در شرکت. ـ خانم پروانه مافی (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت عدم تصویب آیین‌نامه‌ها و مقررات تکلیف‌شده به دولت در قوانین راهبردی کشور، قانون برنامه ششم توسعه و بودجه سنواتی. به وزیر کشور درخصوص اینکه چرا علی‌رغم ابلاغ استاندار تهران مبنی بر صرفه‌جویی در مصرف برق، نورپردازی و روشنایی برخی ساختمان‌های دولتی در شب ادامه دارد؟ ـ آقای محمدرضا ملکشاهی‌راد (خرم‌آباد و دوره) به وزیر نیرو درخصوص اینکه بعد از مدت دو سال در پی درخواست اینجانب هنوز آب شرب شهر سپیددشت حل نشده. ـ آقای شهاب نادری (پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی، روانسر و دهستانهای سرقلعه و جیگران) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص لزوم بررسی قطع پنج سایت ایرانسل در شرایط بحران و زلزله‌زده اورامانات و قطع ارتباطات. به وزیر نیرو درخصوص بی‌مدیریتی آب منطقه در استان کرمانشاه و منطقه اورامانات باعث نارضایتی مردم و کشاورزان شده است. ـ خانم پروانه سلحشوری (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به همراه (10) نفر از همکاران به وزیر ورزش و جوانان درخصوص رسیدگی به وضعیت نابسامان باشگاه فرهنگی ـ ورزشی استقلال تهران. ـ آقای نبی هزارجریبی (گرگان و آق‌قلا) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه چرا همه پول گندم‌کاران پرداخت نمی‌شود؟ ـ آقای الهیار ملکشاهی (کوهدشت و رومشکان) به وزیر کشور درخصوص دستور بررسی و پیگیری وضعیت زلزله (1/4) ریشتری کوهدشت و برآورد خسارت وارده به مردم. ـ آقای سیدمهدی فرشادان (سنندج، دیواندره و کامیاران) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص دلیل عدم اطلاع و هماهنگی معاونین وزارت راه و شهرسازی در سفر به استان‌ها با استانداری و نمایندگان مجلس. ـ آقای علی بختیار (گلپایگان و خوانسار) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص عدم پرداخت مطالبات قطعه‌سازان گلپایگان، چرا شرکت مگاموتور مطالبات قطعه‌سازان گلپایگان را (90) روز است پرداخت نمی‌کند. چرا تعهدات خود را در مقابل آنها انجام نمی‌‌دهد؟ ـ آقای محمدحسین فرهنگی (تبریز، آذرشهر و اسکو) به وزرای راه و شهرسازی و کشور درخصوص ضرورت بهسازی و اصلاح آسفالت راه‌های مواصلاتی بخش مرکزی تبریز. ـ آقای محمدمهدی زاهدی (کرمان و راور) به وزیر نیرو درخصوص اینکه متأسفانه سد قدرونی که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمان در سال 1384بوده هنوز به اتمام نرسیده و طلب پیمانکار پرداخت نشده و پنج ماه است که کارگران آن حقوق و دستمزد دریافت ننموده‌اند.
7 تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

اکبر رنجبرزاده
تذکرات شفاهی؛ جناب آقای ذبیح نیک‌فر نماینده لاهیجان و سیاهکل بفرمایید.

ذبیح نیک فر لیالستانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول من به وزیر راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه است. راه سراوان ـ سیاهکل ـ لاهیجان به عنوان راه اصلی، ولی فاقد امنیت، خسارت‌های جانی آن منطقه را وارد فاز افسردگی کرده است. تذکر دوم من به وزیران جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی است. برای حمایت از محصولات کشاورزی، برنج و چای به عنوان کالای باکیفیت ایرانی به قانون عمل کنید. مهم‌ترین دغدغه برنج‌کاران، چای‌کاران و آنانی که در صنعت چای حضور دارند فروش محصول به قیمت مناسب است. مانع از واردات برنج و چای با تعرفه پایین و عرضه آن خصوصاً در فصل برداشت فعلی شوید. اگر دستگاه‌های دولتی کالای ایرانی از جمله برنج و چای مصرف نکنند، بازار هدف کجا است؟ تذکر سوم من به جناب آقای دکتر روحانی رئیس‌جمهور محترم می‌باشد. باتوجه به بازار لجام‌گسیخته ارز و سکه و وضعیت اقتصادی کشور انتظار مردم ادامه روند تغییرات در تیم اقتصادی با سرعت بیشتر می‌باشد. تذکر چهارم به دولت محترم و وزیر کشور است. با توجه به متزلزل بودن مدیریت در استان گیلان که بعد از ماه‌ها هنوز مجموعه مدیریت عالی استان تعیین تکلیف نگردیده در شهرستان‌ها فضای مجازی و انفعال در برابر آن تعیین‌کننده است. تذکر بعدی من به ریاست و هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای است. اولویت کار مجلس باید هماهنگ با نیازهای مردم و مشکلات آنان باشد که در حال حاضر چنین نیست.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای سیدحسین نقوی‌حسینی بفرمایید.

سیدحسین نقوی حسینی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم به وزیر محترم راه و شهرسازی درمورد تکمیل پروژه متروی تهران به ورامین، قرچک و پیشوا مجدداً تذکر می‌دهم. مطابق صورت‌جلسه‌ای که ایشان امضا کردند پای آن صورت‌جلسه را و استاندار محترم تهران هم امضایشان پای آن صورت‌جلسه است باید سال 95 این پروژه تمام می‌شد. با توجه به اینکه در شبانه‌روز (120) هزار سفر با ماشین به تهران از قرچک و ورامین و پیشوا صورت می‌گیرد این پروژه می‌‌تواند کمک زیادی به نقل و انتقال مردم، کاهش آلودگی و هزینه‌ها بشود. تذکر بعدی درخواست ما از دولت محترم این است که پول گندم‌کاران را هرچه زودتر بدهند، دوباره کار به جایی نرسد که مجلس تذکرات مکرر بدهد. گندم‌کاران گندم خود را تحویل دادند، پول گندم آنها هرچه زودتر داده بشود. این بانک‌ها باید با تولیدکنندگان داخلی همکاری بکنند. امروز بانک‌ها خودشان یک دشمن اصلی در حمایت از کالای ایرانی و تولید داخلی شدند. پای خود را روی گلوی تولیدکنندگان گذاشتند، بالاخره همراهی بکنید تا این تولیدکنندگان بتوانند تولید داخلی داشته باشند. سؤال از رئیس‌جمهور محترم با (91) امضاء تحویل هیأت‌رئیسه شده. این شگرد بدی است که می‌روند به امضاکنندگان می‌گویند که امضای سؤال از رئیس‌جمهور از حد نصاب پایین آمده، بنابراین شما هم انصراف بدهید. این شگرد خوبی نیست، امضاها از حد نصاب پایین نیامده، همکاران در جریان باشند. وزیر محترم کشور! انتصابات در وزارت کشور باید بر محور خدمت به مردم انجام بشود، اگر فرمانداری، استانداری و بخشداری جابه‌جا می‌شود باید با هدف رضایتمندی و خدمت به مردم انجام بشود (یوسف‌نژاد ـ متشکرم، آقای نقوی حسینی وقت شما تمام شده) نه محور مسائل سیاسی، جناحی و گروهی. اینها به مصالح کشور نیست.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای علی کرد نماینده خاش و میرجاوه بفرمایید.

علی کرد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ابراز ارادت خدمت ملت بزرگ و شریف ایران، مخصوصاً مردم حوزه انتخابیه‌ خاش. امروز بلوچستان بزرگ و متمدن و پیشانی ایران در آتش داغ خشکسالی می‌سوزد. آقای دکتر روحانی، رئیس‌جمهور محترم! شما و اعضای هیأت دولت و ستاد بحران کشور کجایید که بلوچستان و مردم وفادار و مرزنشین جنوب‌شرقی را کاملاً فراموش کرده‌اید و سفر وزرا، کابینه و تیم شما فقط به استان‌های برخوردار کشور است، چرا؟ آیا نمی‌دانید که گرمای شدید، فشار خشکسالی، کاهش شدید منابع آبی،‌ نبود آب شرب، خشک شدن کامل باغات و مزارع، تلف‌ شدن دام‌های سبک و سنگین، بیکاری جوانان، مهاجرت روستاییان به شهرها، افزایش حاشیه‌نشینی، بستن گذرهای مرزی و کوله‌بری، عدم فعالیت درست بازارچه‌های مرزی، نداشتن برنامه، راهکار مناسب و عملی برای مبارزه با بحران و تحریم‌ها چه فشاری را بر مردم می‌آورد که دیگر قابل تحمل نیست؟ می‌طلبد که در جلسه هیأت دولت مصوباتی را برای نجات استان سیستان و بلوچستان به صورت شفاف، عملیاتی و اجرایی و تخصیص اعتبارات ویژه و اعزام کارگروه تخصصی و تیم برآورد خسارات و ارائه راهکار مناسب را برای رفاه مردم و کمک‌های بلاعوض به کشاورزان و دامداران را مصوب نمایید. جناب آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت! چرا پروژه گازرسانی به شهرستان‌های خاش،‌ میرجاوه و بخش‌های کورین و نصرت‌آباد در هاله‌ای از معما قرار گرفته، در صورتی که مطالعه آن تمام شده (یوسف‌نژاد ـ متشکرم جناب آقای کرد وقت شما تمام شده است) و جزء مصوبات اجرایی دولت بوده است، و با تلاش شرکت ملی گاز آن را به فراموشی سپرده است؟ در سال جاری برای جاری شدن این پروژه که مورد پیگیری مستمر مردم است اقدامات لازم را مبذول فرمایند. والسلام علیکم و رحمه الله جمیعاً

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای محمدرضا بادامچی نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس بفرمایید.

محمدرضا بادامچی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام به نمایندگان محترم و مردم شریف ایران. کشور ایران از پدیده فقر و بیکاری رنج می‌برد و عوامل عمده‌ای از جمله سیستم اداری و بروکراسی موجود از موانع عمده رونق کسب و کار است و چیزی که همگان بر این مورد اشتراک نظر دارند و برخی مسئولین می‌گویند، فعالیت اقتصادی بدون توسل به روش‌های ناسالم و غیرقانونی تقریباً میسر نمی‌شود. چگونه باید این پدیده شوم رفع شود؟ بهبود فضای کسب و کار پیش از هر تصمیم دیگر نیازمند مشورت و همراهی دولت با بخش خصوصی است. تصمیمات ارزی دولت غیرکارشناسی و عدم شناخت بانک مرکزی از جریان‌های بازار عملاً تقاضای ارز خارجی را افزایش داده است و عملاً بعد از دو ماه بیش از (30) میلیارد دلار تقاضای ارزی به وجود آمد و همان کالاهایی که با ارز (4200) تومان به کشور وارد شد در بازار به قیمت‌های بالاتری فروش رفت و بعد از آن صادرات کشور کاهش یافت. از طرفی فضاسازی‌های مخرب علیه ایران افزایش یافته و در نتیجه نه تنها همکاری‌های کلان اقتصادی سایر کشورها با ایران متوقف و منافع اقتصادی ایران از برجام کاهش یافته است، دشمن توان اقتصادی کشور را هدف قرار داده. لذا حل ضعف‌ها و مشکلات سیاستی و اقتصادی ایران نیازمند ابتکارات و تصمیمات شجاعانه و واقع‌بینانه است. نخبگان و سیاسیون کشور باید در یک اجماع ملی همراه شوند تا با تعامل ملی و منطقه‌ای راهبردی طراحی و عملیاتی شود که پاسخگوی معضلات مذکور گردد، بدون اینکه استقلال و حیثیت و اسلامیت ایران کمترین لطمه‌ای ببیند. در شرایط سخت کنونی و تجمع بحران‌های اقتصادی و اجتماعی فقط و فقط با تکیه بر توانایی مردم کشورمان (یوسف‌نژاد ـ متشکرم، وقتتان تمام است) می‌توانیم از پس مشکلات موجود برآییم. با جلب اعتماد عمومی می‌توان در جامعه امید ایجاد کرد. والسلام علیکم و رحمه الله

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای شهروز برزگر نماینده سلماس بفرمایید.

شهروز برزگر کلشانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر به هیأت دولت؛ حدود (80) درصد اقتصاد ایران داخلی است و (20) درصد اقتصاد ایران در ارتباط با کشورهای خارجی است که می‌توان آن را نیز به خوبی مدیریت کرد و بیش از (70) درصد این اقتصاد دولتی و نیمه‌دولتی است. دولت سریعاً در سر و سامان دادن به اقتصاد کشور اقدام اساسی انجام دهد. اجرای اصل (44)، وارد کردن بخش خصوصی به امر تولید و واگذاری واحدهای نیمه‌تمام به بخش خصوصی را در دستور کار خود قرار دهد. به وزیر نیرو و جهادکشاورزی؛ درخصوص تکمیل پایاب سد زولا و دریک و تکمیل سد دیرعلی جهت صرفه‌جویی در امر آب کشاورزی. به وزیر نیرو؛ قطعی مکرر برق در منطقه شهرستان سلماس آسیب زیادی به مردم وارد کرده، علاوه بر تحمل گرمای طاقت‌فرسای تابستان قطعی برق در منطقه که عمدتاً چاه‌های کشاورزی با مولد برق کار می‌کنند باعث بروز آسیب و خسارت به کشاورزان و باغداران شده است. به هیأت دولت درخصوص تکمیل بیمارستان (160) تختخوابه شهرستان سلماس و تجهیز تنها بیمارستان خاتم‌الانبیاء شهرستان سلماس. به هیأت دولت درخصوص اشتغال جوانان، فراهم کردن بستر مناسب جهت اشتغال جوانان و جوانان تحصیل‌کرده. یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های یک مملکت جوانان آن کشور هستند که متأسفانه در کشور ما گاهاً هیچ توجهی به این موضوع نمی‌شود که عواقب آن در آینده نه چندان دور رؤیت خواهد شد. مجلس به طرح عدم به‌ کارگیری بازنشستگان رأی مثبت داد، دولت محترم! جوانان را دریاب، معیشت جوانان را دریاب، شرمندگی و سرخوردگی جوانان به علت بیکاری را دریاب (یوسف‌نژاد ـ متشکرم) قدردانی و تجلیل از زحمات سربازان گمنام، به خصوص سربازان گمنام آذربایجان‌غربی. به هیأت دولت؛ مرزنشینان نگهبانان اصلی مرز هستند، جهت معیشت، درآمد و شغل و رفاه آنان باید از مزایای مرزی هم برخوردار باشند یا چندین کارخانه و مراکز رفاهی را از مرکز به مرزها انتقال دهید و یا اینکه مرزنشینان باید از مزایای مرزی استفاده کنند. (پزشکیان ـ آقای برزگر وقتتان تمام شده است) مردم سلماس کماکان منتظر ایجاد مرز رسمی سلماس هستند، سپاسگزارم.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای عباس گودرزی بفرمایید.

عباس گودرزی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام، ادب و احترام خدمت ملت شریف ایران و همکاران عزیز. ابتدا یک نکته‌ای خطاب به رئیس محترم مجلس آقای لاریجانی عرض کنم. جناب آقای لاریجانی! که تریبون بنده را قطع می‌کنید می‌گویید خارج از موضوع است. اولاً شما هر وقت دوست دارید می‌گذارید یک نفر خارج از موضوع صحبت کند چون خودت می‌خواهی، هرچه هم به شما تذکر می‌دهیم فایده ندارد. دو، خارج موضوع یعنی خارج مصالح نظام، یعنی خارج منافع مردم، یعنی خارج موضوعات اولویت‌دار کشور. شما از صبح تا ظهر همه مسائلت خارج از موضوع است. مردم زیر بار مشکلات معیشتی‌اند، اجاره‌بها و رهن منزل غوغا کرده، سرسام‌آور است. بعد شما می‌آیید مسائل فرعی را در دستور کار قرار می‌دهید. من به هیأت‌رئیسه محترم مجلس تذکر می‌دهم با تمام احترامی که برای تک‌تک همکاران قائل هستم. هر هفته که از حوزه انتخابیه می‌آیم می‌گویم امروز دیگر مسأله مهم جاری کشور است. بابا! آقای سیف یا استعفا داد یا برکنار شد، چه کسی باید بیاید از او مطالبه بکند؟ من و شما یا مردم؟ چه کسی باید از آقای سیف مطالبه بکند که طرف بیاید (59) میلیون و (800) هزار دلار و (51) میلیون یورو به گفته آقای اژه‌ای بگیرد؟ چه کسی داده، کجا خرج کرده، چه جنسی وارد کرده، آیا به قیمت وارد بازار کرده؟ مجلس امروز دارد خودش را از رأس امور پایین می‌آورد. چشم مردم به مجلس است، به ریش ما می‌خندند با این مسائلی که در این شرایط حساس در مجلس مطرح می‌کنید. وزیر محترم مسکن! بیا جواب بده، چه کسی باید نظارت بکند؟ آقای رئیس مجلس! من سؤال می‌پرسم؛ آیا ما دولت مستقر نداریم؟ شما بروید یک سر در مسکن‌ها بزنید، هر کسی هر قیمتی که دوست دارد می‌گوید (یوسف‌نژاد ـ متشکرم، آقای گودرزی وقتتان تمام شده) مردم چه گناهی کردند؟‌ یک جمله؛ ببینید! خواست دشمن، اثبات دروغین ناکارآمدی نظام است که هیچ‌وقت این خواب پریشانش تعبیر نخواهد شد (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) آقای دکتر! یک جمله، مردم دست از این نظام برنخواهند داشت. چشم دشمن کور بشود مردم وفادار هستند، اما ما مسئولین حواسمان باشد به اولویت‌های کشور بپردازیم، نه مسائل جزئی.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای علی اکبری نماینده شیراز بفرمایید.

مسعود پزشکیان
یک لحظه صبر کنید، آقای گودرزی! این اعتراضی که شما راجع به صبح فرمودید، من البته نباید بگویم، ولی خداوکیلی میکروفن‌ها را رئیس قطع نمی‌کند. وقتی حالا می‌گوید وارد نیست احتمالاً از دفتر کنترل قطع می‌کنند، به خاطر همین، وگرنه بعید است آقای دکتر لاریجانی بخواهد میکروفن حضرت‌عالی را قطع بکند. نفر بعدی را بفرمایید.

علی اکبری شیراز
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر به دولت محترم؛ تأخیر طولانی در بستن موافقتنامه‌ها، طولانی شدن تأمین منابع و توزیع اوراق سهام خزانه با مهلت محدود برای نقد کردن ناظر، کارفرما‌ و پیمانکار را دچار دردسر کرده است و در این بین اختصاص سهام خزانه و اوراق برای پروژه‌های روستایی و عشایری فقط هدر دادن منابع و سمبل کردن موضوع است و نیاز به چاره‌جویی دارد. به وزارت محترم اقتصاد و دارایی؛ رفتار یکجانبه بانک‌ها در مصادره اموال، کارگاه‌ها، کارخانه‌ها و مکان تولید و ضبط وسایل وام‌گیرندگان و تهدیدات روزمره امنیت سرمایه‌گذاری را به حداقل رسانده است. در این فرآیند تولید زمین‌گیر شده و تولیدکننده و سرمایه‌گذار و کارآفرین و ضامن متواری گشته‌اند، چرا رسیدگی نمی‌شود؟ تذکر به وزارت محترم آموزش و پرورش؛ بالغ بر شش ماه است که آموزش و پرورش استان فارس بلاتکلیف است، فصل نقل و انتقالات و ثبت‌نام و تصمیم‌گیری است. علی‌رغم مذاکرات و تذکرات و تماس‌ها این‌همه بی‌توجهی و عدم احساس مسئولیت توجیه‌پذیر نیست. امیدوارم نیاز به اقدام قانونی بعدی نباشد. آقای وزیر! جمعیت دانش‌آموزی فارس بیش از جمعیت کل برخی استان‌ها است و رها کردن چندصد هزار دانش‌آموز استان و آسیبی که در این روند وارد می‌شود را چه کسی پاسخ خواهد داد؟ تذکر به وزارت محترم اطلاعات؛ در شرایط پیچیده سیاسی و اجتماعی امروزه عده‌ای منفعت‌طلب و سودجو با رفتار بی‌شرمانه و با منابع و رانتی که در اختیار دارند در جامعه اخلال ایجاد می‌کنند. عده‌ای انحصارطلب هم که مؤسسه و منابع و بنیاد و میکروفن در اختیار دارند به دنبال مانع‌تراشی و سنگ‌اندازی برای دولت هستند. خروجی اتاق فکر آنان در تضاد با منافع ملی و آحاد جامعه است. رد پای هر دو گروه فوق در خرید سکه و ارز دیده می‌شود، آنها را شناسایی و به جامعه معرفی کنید و در اختیار مقامات قضائی قرار دهید. تذکر به دولت محترم، در رویداد جام جهانی فوتبال ایرانیان از سراسر دنیا آمدند پرچم ایران را در دست گرفتند و تیم ملی را تشویق کردند. چند میلیون ایرانی خارج از کشور هستند که درصد ناچیزی ممکن است مشکل داشته باشند، ولی عموماً علاقه‌مند و وابسته به کشور هستند. از آمدن نگرانند، زمینه ورود آنان را به ایران فراهم کنید (یوسف‌نژاد ـ متشکرم آقای اکبری) ترتیبی نمایید این جماعت هم سرمایه دارند هم دانش و در شرایط فعلی می‌توانند مددکار باشند، متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای علی اسدی نماینده شهربابک بفرمایید.

علی اسدی کرم
تذکرات شفاهی
با سلام و درود بر ملت شریف ایران و حوزه انتخابیه مردم خوب شهرستان شهربابک. کشور عزیز اسلامی بایستی با نظم و انضباط مالی و اقتصادی و مدیریت بهینه و هماهنگی و همدلی، خود را در برابر توطئه‌های آمریکا و ایادی آن آماده سازد. در اینجا نکاتی را متذکر می‌شوم: به وزیر آموزش و پرورش؛ یک، توجه به وضعیت معیشتی فرهنگیان و افزایش حقوق آنان متناسب با سایر کارمندان دولت و براساس نرخ تورم سالانه. دوم، حذف آزمون ورودی برای تمامی مدارس در جهت اجرای عدالت آموزشی. سوم، با توجه به زلزله‌خیزی کشور نگاه ویژه در مقاوم‌سازی مدارس طبق یک برنامه مدون. چهارم، نظارت دقیق و جدی بر عملکرد مدارس غیردولتی که موازی‌کاری صورت نگرفته و در راستای سیاست‌های کلی آموزش و پرورش فعالیت نمایند. (یوسف‌نژاد ـ متشکرم، آقای اسدی وقتتان تمام شده) توجه ویژه به وضعیت حقوقی نیروهای حوزه ستادی ادارات آموزش و پرورش و ارتباط این صنعت با دانش‌آموزان مدارس فنی و حرفه‌ای جهت جذب در بازار کار.

مسعود پزشکیان
خیلی متشکرم، آقای اسدی.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای موسوی‌لارگانی بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من دو تا تذکر دارم؛ تذکر اول من به وزیر محترم نیرو است. آقای دکتر اردکانیان! ما چهار تا نماینده خدمتتان آمدیم، باغات غرب استان اصفهان در حال خشک و نابود شدن است. چرا دارید برای نظام هزینه ایجاد می‌کنید؟ باغداری که (40) سال زحمت کشیده ثمره عمرش دارد مقابل چشمش نابود می‌شود، در شهرستان‌های خمینی‌شهر، فلاورجان، نجف‌آباد و دولت‌آباد اینها باغاتشان دارد نابود می‌شود خواهش من این است یک فکری برای آب باغات شهرستان‌های مذکوری که عرض کردم داشته باشید. اما تذکر دوم به وزیر محترم آموزش و پرورش است. آقای دکتر بطحائی! پاداش پایان‌خدمت آموزش و پرورش به صورت اقساط دارد پرداخت می‌شود، اگر هم پرداخت بشود می‌‌آیید در صدا و سیما می‌گویید، پس چرا دیگران (یوسف‌نژاد ـ متشکرم، وقت شما تمام شده) وقتی مطالبات خود را می‌دهند نمی‌آیند در تلویزیون بگویند و این فرهنگیان را بیچاره می‌کند.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای بنیادی بفرمایید.

بهروز بنیادی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام به ملت بزرگ ایران، تذکر اول من به آقای رئیس‌جمهور است. آقای دکتر روحانی! به خداوندی خدا وضعیت معیشت مردم ما خاصه روستاییان و (19) میلیون حاشیه‌نشین کشور بسیار نامناسب است. هرچه سریع‌تر دستور اجرایی حمایتی بفرمایید. از جناب‌عالی در پیگیری برملا شدن سر سوزنی از فساد ارزی در چند وزارتخانه تشکر می‌کنم. همه شاهد بودیم که چگونه بیت‌المال و پول نفت ما به تاراج می‌رفته است. بدتر آنکه منشأ این مفسده‌ها در بدنه خود دولت و بانک مرکزی است، امیدوارم با ادامه این مسیر شفاف‌سازی مرهمی بر زخم‌های دل مردم باشید. تذکر بعدی من به وزیر محترم نیرو است. آقای دکتر اردکانیان! برنامه قطع برق در روستاهای حوزه انتخابیه اینجانب در فصل برداشت انگور و پسته خسارت جبران‌ناپذیری به کشاورزان زده است، هرچه سریع‌تر دستور لغو آن را صادر فرمایید تا بیش از این به کشاورزان و دامداران آسیبی وارد نشود. آقای دکتر حجتی! گران‌ شدن خوراک دام و طیور امنیت غذایی آحاد مردم را به طور جدی به خطر افکنده است. هرچه سریع‌تر در این زمینه تمهیدی فراهم فرمایید. آقای دکتر رحمانی‌فضلی وزیر محترم کشور! (یوسف‌نژاد ـ متشکرم) هنوز بعد از گذشت سال‌ها وضعیت سهامداران پدیده و پردیسبان نامعلوم است و سرمایه این عزیزان امروز به ثمن بخس شده است.

مسعود پزشکیان
متشکرم، آقای رحیمی! این اخطارهای دستور روز را مطرح کنید، متشکرم.

علیرضا رحیمی
اخطار دستور روز؛ نفر اول جناب آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر پزشکیان و همچنین جناب آقای رحیمی! تشکر می‌کنم. اخطار بنده بند (12) اصل سوم پی‌ریزی اقتصاد صحیح است و همچنین تذکر بند (11) ماده (24) آیین‌نامه است. آقای رئیس ببینید! از (8) اردیبهشت‌ تا الان موضوع تشکیل شورای هماهنگی امور اقتصادی در کشور ایجاد شده و جناب‌عالی به اتفاق رئیس، چند نفر از رؤسای کمیسیون‌ها و دو قوه دیگر کشور در این جلسات شرکت دارید. آقای پزشکیان! تقریباً سه ماه از این زمان دارد می‌گذرد، ما در جامعه آثار آن را کمتر دیدیم. در جلسه قبلی هم خواستار این شدیم که یک اطلاعاتی از این جلسات، تصمیماتی که گرفته می‌شود در اختیار گذاشته بشود که تا الان نشده. آقای پزشکیان، همکاران عزیز ببینید! عدم ثبات اقتصادی صرف نظر از اینکه گرانی‌ها به چه صورت هست امکان تصمیم‌گیری را از صاحبان واحدهای تولیدی و ارائه‌دهندگان خدمات سلب کرده، این یعنی تعطیلی خرید و فروش در جامعه، این یعنی تعطیلی اقتصاد، یعنی ایجاد احتکار. بالاخره یک‌جا بایستی قیمت را تعیین کرد، یک حد یقفی برای آن گذاشت. هر روز افراد و شبکه‌های اجتماعی برخی دارند تبلیغ می‌کنند که مثلاً قیمت سکه تا کجا می‌رود، قیمت ارز تا کجا می‌رود و این حالتی که به وجود آمده هیچ‌کسی نه کالایی که دارد را می‌فروشد، نه کسی کالایی را می‌تواند بخرد. هر روز ده‌ها واحد دارد تعطیل می‌شود، آنهایی که شغل و درآمد دارند نمی‌توانند و از خرید مایحتاج خود ناتوان هستند، آنهایی هم که بندگان خدا شغل‌شان را از دست می‌دهند یا شغل نداشتند آنها هم وضعیتی دارند که واقعاً برای زندگی کردن دچار مشکل شدند. آقای رئیس! همه اینها شأن مجلس را زیر سؤال می‌برد. ما بالاخره بایستی بنشینیم فکری بکنیم، ببینیم برای رفع این مسائل چکار بکنیم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، حالا آن را هم صحبت می‌کنیم، ان‌شا‌ء‌الله اگر لازم شد در مجلس گزارش می‌‌دهیم.

علیرضا رحیمی
آخرین نفر تذکر دستور روز سرکار خانم چنارانی هستند، بفرمایید.

هاجر چنارانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من هم تقدیر و تشکر می‌کنم از همه خادمان مردم در خانه ملت به خاطر این مصوبه‌ای که در همین هفته داشتیم؛ منع به‌کارگیری بازنشستگان که واقعاً قوت قلبی بود برای جوانان کشور و از دولت می‌خواهیم خود را برای اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان آماده بکند و به وزیر کشور نیز این تذکر را می‌‌دهیم و از ایشان خواهش داریم که دنبال دور زدن و فرار برای بازنشستگان نباشد و زودتر این قانون اجرایی بشود. و اما با آمدن آقای همتی ما امیدوار هستیم و همانطور که در برنامه‌های خود اعلام کردند با کسانی که باعث رانت شدند زودتر لیست این افراد را مشخص بکنند و زودتر از این رانت‌هایی که در بانک مرکزی ایجاد شده جلوگیری بشود و همینطور از مسئولان قوه قضائیه می‌خواهیم نسبت به این تشنجی که بانک مرکزی در بازار ایجاد کرده در هر سطحی ورود کنند و برخورد جدی و ارائه گزارش به مردم داشته باشند، ممنونم.

مسعود پزشکیان
از مراعات وقت خیلی ممنونم.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای بیت‌اله عبدالهی بفرمایید.

بیت اله عبدالهی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران! ما که براساس وظیفه در بین مردم بیشترین حضور را داریم، شهری و روستایی، زن و مرد سه چیز را که اولویت است از ما مرتب درخواست می‌کنند؛ اشتغال فرزندان و جوانان. خانواده‌ها نگران آینده فرزندان تحصیل‌کرده خود هستند. نگران ازدواج آنها هستند، چرا جوانان بیکار جدی گرفته نمی‌شوند؟ دو، درخواست می‌کنند مجلس و دولت، قوه قضائیه با اختلاس، دزدی، فساد در هر سه قوه به طور جدی مقابله کنند. سه، جلوگیری از گرانی کالا و خدمات و قطع برق که زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم را فلج کرده، تولید و اشتغال را با مشکل جدی مواجه نموده و کسب و کار مردم آسیب جدی دیده است، خیلی ممنون.

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! جناب آقای پژمانفر تذکر دستور روز دارند، بفرمایید.

نصراله پژمان فر
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس! من دو تا تذکر کوتاه دارم؛ یکی در ارتباط با این است که دولت چون قیمت خرید تضمینی گندم را اعلام نکردند و با تأخیر اعلام کردند امسال یک مشکل جدی در موضوع گندم داریم و با این وضعیت ما نگران قاچاق گندم از کشور هستیم. یعنی الان با این وضعیت بخشی از گندم دارد از کشور خارج می‌شود و ما این موضوع را با یک بی‌دقتی داریم مشاهده می‌کنیم که این مسیر دارد ادامه پیدا می‌کند. از آن طرف هم گندمی را که دارند می‌خرند باید پولش را به موقع پرداخت بکنند. این نگرانی وجود دارد. موضوع دوم هم در ارتباط با موضوع معلم‌ها و آموزش و پرورش است که امروز بخشی از حقوق و مزایای آنها به یک عنوانی کسر شده، به یک عنوانی اضافه شده. سرجمع امروز معلم‌های ما و آموزش و پرورش ما آن چیزی را که باید دریافت بکنند با توجه به وعده‌های داده شده، با توجه به انتظاراتی که اینها دارند صورت نمی‌گیرد، خواهش می‌کنم این دو مورد را اگر جناب‌عالی مصلحت می‌دانید، یکی درمورد خرید گندم و دادن به موقع پول آنها و یکی هم درمورد معلم‌های آموزش و پرورش تذکر بفرمایید.

مسعود پزشکیان
متشکرم، آقای کواکبیان! شما هم یک دقیقه تذکر خود را بگویید تمام بشود.

مصطفی کواکبیان
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من تشکر می‌کنم. جناب آقای دکتر پزشکیان ببینید! کاغذ به عنوان گروه اول و جزء کالاهای اساسی شناخته شده. من یک تذکری به وزیر محترم فرهنگ و ارشاد دارم. آقای رئیس! پارسال این موقع ما کاغذ را کیلویی (2220) تومان می‌خریدیم، الان در بازار (6000) تومان هم پیدا نمی‌شود. واقعاً مطبوعات قرار است که رکن چهارم دموکراسی در کشور باشند، وضعیتی است که وزارت صنعت می‌گوید که ما (230) میلیون یورو ثبت سفارش به بانک مرکزی فرستادیم، بانک مرکزی می‌گوید خودشان اقدام کردند. واقعاً سرنوشت اینکه (3800) تومان و (4200) تومان ارز تخصیص دادند معلوم نیست کجا است. خلاصه مطبوعات در همه حال مرغ عزا و عروسی هستند. خواهش من این است که مسئولین به فکر باشند نکند خدای‌ناکرده مطبوعات در این شرایط خودشان بیایند بگویند ما نمی‌توانیم کلاً تعطیل بشود، خیلی ممنون.

مسعود پزشکیان
متشکرم.
8 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

مسعود پزشکیان
جلسه بعدی ما ساعت (8) صبح روز سه‌شنبه نهم مردادماه 1397 است، دستور جلسه ادامه دستور هفتگی است. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا