دوره 10 اجلاسیه 3
تعداد نمایندگان حاضر 219 جلسه 220
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 219 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه دویست و بیستم روز سه‌شنبه پنجم تیرماه 1397 هجری‌شمسی مطابق با دوازدهم شوال 1439 هجری‌قمری: 1 ـ گزارش شور دوم کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم. 2 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد لایحه حفاظت از خاک. 3 ـ بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درمورد تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی. 4 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در همکاری‌های تأیید صلاحیت آزمایشگاهی آسیا ـ اقیانوسیه. 5 ـ بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درمورد رسیدگی به طرح جامع مدیریت شهری طبق اصل (85) قانون اساسی. 6 ـ گزارش شور دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه تشکیل سازمان صنایع دریایی نیروهای مسلح. 7 ـ گزارش کمیسیون عمران مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه ساخت و ساز و هزینه‌ها و مدیریت نمایشگاه شهر آفتاب، نحوه تغییر کاربری‌ها و واگذاری املاک شهرداری تهران به ویژه بوستان مادر.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

حسن موحدی
(آیات 26 ـ 22 سوره مبارکه «لقمان» توسط قاری محترم آقای حسن موحدی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم وَ مَنْ یُسْلِمْ وَجْهَهُ إِلَى اللَّهِ وَ هُوَ مُحْسِنٌ فَقَدِ اسْتَمْسَکَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقى‏ وَ إِلَى اللَّهِ عاقِبَةُ الْأُمُورِ * وَ مَنْ کَفَرَ فَلا یَحْزُنْکَ کُفْرُهُ إِلَیْنا مَرْجِعُهُمْ فَنُنَبِّئُهُمْ بِما عَمِلُوا إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ بِذاتِ الصُّدُورِ * نُمَتِّعُهُمْ قَلِیلاً ثُمَّ نَضْطَرُّهُمْ إِلى‏ عَذابٍ غَلِیظٍ *‌ وَ لَئِنْ سَأَلْتَهُمْ مَنْ خَلَقَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ لَیَقُولُنَّ اللَّهُ قُلِ الْحَمْدُ لِلَّهِ بَلْ أَکْثَرُهُمْ لا یَعْلَمُونَ * لِلَّهِ ما فِی السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ إِنَّ اللَّهَ هُوَ الْغَنِیُّ الْحَمِیدُ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقای موحدی قاری محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
به نام خداوند بخشنده مهربان «و هر کس سر تسلیم به درگاه خدا نهد و نیکوکار باشد بی‌گمان به محکم‌ترین ریسمان الهی چنگ آویخته است و فرجام کارها به سوی خداوند است و اما آنان که کفر می‌ورزند مبادا کفرشان تو را غمگین سازد بازگشت آنان به سوی ماست و از آنچه کرده‌اند باخبرشان خواهیم کرد که خداوند از آنچه در دلهاست آگاه است. در این جهان اندکی بهره‌مندشان می‌سازیم اما سپس به عذابی سخت دچارشان خواهیم کرد و اگر از ایشان بپرسی آسمان‌ها و زمین را چه کسی آفریده بی‌گمان گویند خدا. بگو سپاس و ستایش همه ازآنِ خداست اما بیشتر آنان نمی‌دانند. هر چه در آسمان‌ها و زمین است ازآنِ خداست خداوند بی‌نیازی ستوده است». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. متأخرین جلسه آقایان: سامری، شرفی، صادقی، عثمانی و هزارجریبی.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم.
3 ادامه رسیدگی به لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همه همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. دستور اول گزارش شور دوم کمیسیون قضائی و حقوقی درمورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم است که در جلسه 8/2/97 کلیات این لایحه به تصویب رسیده، الان گزارش شور دوم کمیسیون در دستور است. اگر اجازه بدهید برای بررسی قرائت کنم.

علی اردشیرلاریجانی
ماده (1) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 1 ـ ماده (1) قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم مصوب 13/11/1394 و بند «الف» آن به شرح زیر اصلاح و تبصره‌های (1) تا (5) ذیل، جایگزین تبصره‌های (1) و (2) آن می‌شود: ماده 1 ـ تهیه یا جمع‌آوری وجوه یا اموال به هر طریق چه دارای منشأ قانونی باشد یا نباشد و یا مصرف تمام یا بخشی از منابع مالی حاصله از قبیل قاچاق ارز، جلب کمک‌های مالی و پولی، اعانه، انتقال پول، خرید و فروش اوراق مالی و اعتباری، افتتاح مستقیم یا غیرمستقیم حساب یا تأمین اعتبار یا انجام هر گونه فعالیت اقتصادی اشخاص توسط خود یا دیگری برای انجام اعمال زیر یا جهت ارائه به افراد تروریست یا سازمانهای تروریستی، تأمین مالی تروریسم است و جرم محسوب می‌شود. علاوه بر گروه‌های تروریستی و افراد تروریست، تشخیص تروریستی بودن اعمال مندرج در بندهای ذیل بر عهده شورای عالی امنیت ملی است. الف ـ ارتکاب یا تهدید به ارتکاب هر گونه اقدام خشونت‌آمیز از قبیل قتل،‌ سوءقصد، اقدام خشونت‌آمیز منجر به آسیب جسمانی شدید، ربودن، توقیف غیرقانونی و گروگان‌گیری اشخاص و یا اقدام خشونت‌آمیز آگاهانه علیه عموم مردم و شهروندان یا به مخاطره انداختن جان یا آزادی آنها به قصد تأثیرگذاری بر خط‌مشی، تصمیمات و اقدامات دولت جمهوری اسلامی ایران، سایر کشورها و یا سازمانهای بین‌المللی. تبصره 1 ـ هر شخصی که وجوه یا اموالی را با اهداف مذکور در صدر این ماده تهیه یا جمع‌آوری نماید و قبل از مصرف یا استفاده یا ارائه به افراد یا سازمانهای تروریستی به واسطه عامل خارج از اراده وی قصدش معلق بماند، نیز تأمین‌کننده مالی تروریسم محسوب می‌گردد. تبصره 2 ـ هرگاه شخصی قصد ارتکاب جرم موضوع این ماده را داشته باشد و شروع به اجرای آن نماید، لیکن به واسطه عامل خارج از اراده وی قصدش معلق بماند، مشمول ماده (122) قانون مجازات اسلامی مصوب 1/2/1392 می‌شود. تبصره 3 ـ برای تعقیب تأمین‌کننده مالی اقدامات تروریستی علیه افراد حقیقی و حقوقی، صرف‌نظر از محل ارتکاب جرم، تابعیت و محل اقامت مجرم مفاد این قانون اجرا خواهد شد. در مواردی که بین دولت جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورها توافقنامه معاضدت قضائی و یا هر توافقنامه دیگری در زمینه مبارزه با تأمین مالی تروریسم با رعایت اصل (77) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وجود داشته باشد، همکاری طبق شرایط مندرج در توافقنامه صورت خواهد گرفت. در غیر این صورت همکاری قضائی و سایر امور مربوط به مبارزه با تأمین مالی تروریسم براساس عمل متقابل صورت می‌گیرد. تبصره 4 ـ تعیین مصادیق اعمال، افراد، گروه‌ها و سازمانهای تروریستی موضوع این قانون با لحاظ اصل (154) ‌قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با تأکید بر حق افراد، ملت‌ها، گروه‌ها و یا سازمان‌های آزادی‌بخش با هدف مقابله با سلطه و اشغال خارجی و استعمار و نژادپرستی بر عهده شورای عالی امنیت ملی است. تبصره 5 ـ نحوه بروزرسانی فهرست مندرج در تبصره (4) این ماده در آیین‌نامه اجرایی این قانون تعیین خواهد شد. چون اینجا پیشنهاد داریم باید مخالف و موافق صحبت کنند.

جهان بخش محبی نیا
رفع ابهام هم داریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
چشم، بگذارید اول مخالف و موافق صحبت کنند بعد.

علی اردشیرلاریجانی
مخالف صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای فریدون احمدی مخالف هستند که وقت‌شان را به جناب آقای پورمختار داده‌اند، بفرمایید.

محمدعلی پورمختار
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان عزیز! عنایت داشته باشید. جناب آقای دکتر لاریجانی! من اینجا اخطار اصل (110) را هم دارم. اگر عنایت بفرمایید در ملاقات با مقام معظم رهبری ایشان صراحتاً نظرشان را راجع به کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم بیان فرمودند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای پورمختار! این کنوانسیون نیست، این قانون است. این همان است که آقا فرمودند خودتان قانون بگذارید.

محمدعلی پورمختار
عنایت بفرمایید! مواردی که الان دارد اصلاح می‌شود و دولت محترم آورده مواردی است برگرفته از همان کنوانسیون، من این را می‌خواهم عرض کنم و همین مواردی که الان به عنوان اینکه شورای عالی امنیت ملی تشخیص بدهد، همین حق تحفظی است که ما در آن کنوانسیون هم می‌بینیم که ملاحظه شده است.

علی اردشیرلاریجانی
حالا می‌توانید کنوانسیون را سر جایش قبول نکنید، آن بحث دیگری است، این چیز دیگری است.

محمدعلی پورمختار
بحثم این است که در هر صورت این اصلاحات در راستای پذیرش کنوانسیون و مقدمه‌ای است که عملاً ما داریم آن کنوانسیون را می‌پذیریم. اولاً خواهش من این است که این باید از دستور کار خارج شود، به کمیسیون برگردد و مسکوت بماند و به سمت این برود که ما در آینده راجع به آن چه تصمیمی خواهیم گرفت، به این شکل رفتار کنیم. این در واقع اخطار بنده است و با نگرش به واقعیت.

علی اردشیرلاریجانی
آقای پورمختار! مقصودتان اخطار است یا مخالفت؟ اگر اخطار است اخطارتان وارد نیست، به دلیل اینکه مجلس به کلیات این رأی داده و الان جزئیات آن (مطرح) است. جزئیاتش را هم الان بحث می‌کنیم، هر جایی که فکر می‌کنید اشکال دارد مخالفت کنید، بندش را عوض کنید. اما این نکته‌ای که می‌فرمایید، این ربطی به کنوانسیون ندارد. کنوانسیون یک چیز دیگری است، این بحث قانونگذاری خودمان است. بله، آنها ممکن است شورای عالی امنیت ملی را نپذیرند، ولی شما اینجا آوردید که شورای عالی امنیت ملی باید تصمیم بگیرد،‌ بنابراین دو چیز است. حالا شما مخالفت‌تان را بفرمایید.

محمدعلی پورمختار
آقای دکتر! این زمانی در کمیسیون بررسی شده و مجلس رأی داده که تدبیر مقام معظم رهبری ابلاغ نشده بود، وقتی که ابلاغ شده و اساس این لایحه و تغییرات مبتنی بر کنوانسیون است طبیعی است که امروز شرایط فرق کرده، من بر این اساس دارم عرضم را خدمت شما عنوان می‌کنم. ولی جناب‌عالی قبول نمی‌فرمایید، این حق شماست.

علی اردشیرلاریجانی
یعنی اخطارتان وارد نیست، وگرنه مخالفت‌تان را بفرمایید.

محمدعلی پورمختار
حالا مخالفتم را عرض می‌کنم. در این خصوص آن چیزی که مسلم است در این ماده اشکالات عدیده‌ای را شاهد هستیم که از جمله آنها قبول اصل موضوع مربوط به تروریسم که مبتنی بر مقرراتی است که کنوانسیون بین‌المللی تعیین کرده است. ما عملاً داریم همان مقررات را تأیید و تصویب می‌کنیم و از طرف دیگر صرفاًً و صرفاً‌ آن چیزی را که مدنظر خودمان است در چارچوب مصوبات آتی شورای عالی امنیت ملی بردیم و می‌گوییم شورای عالی امنیت ملی مرجع تشخیص این است که چه گروهی تروریسم است و چه گروهی تروریسم نیست. بالاخره ما باید واقعیت را برای خودمان تشریح کنیم که وقتی قانونی را حتی قانون داخلی تصویب می‌کنیم، چنین کنوانسیونی وجود دارد که هم کشورهای خارجی می‌توانند به همین قانون داخلی ما استناد کنند و بعد بر مبنای استنادی که این قانون به کنوانسیون کرده آنها بعضی از گروه‌ها را که ما حتی تروریسم نمی‌دانیم به ما معرفی کنند و خواهان قطع حساب‌ها و کنترل آنها شوند و برخورد جدی با آنها (داشته) باشند. بر همین اساس این اصلاحاتی که صورت گرفته اصلاحی نیست که وافی و کافی به مقصود باشد و از این جهت اعتقاد دارم که کلاً و تماماً در راستای کنوانسیون است (نایب‌رئیس ـ متشکرم) و خواهش من این است که دوستان عزیز به هیچ‌وجه رأی ندهید، مجدداً‌ به کمیسیون برود و بر مبنای تدابیر مقام معظم رهبری بررسی شود.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای انارکی‌محمدی موافق هستند، بفرمایید.

احمد انارکی محمدی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عزیزان، همکاران محترم! ما خودمان سالهای سال با توجه به شهدایی که دادیم، (17) هزار شهید که همه قربانی تروریسم هستند، پس ما خودمان از همه نسبت به تروریسم بیشترین صدمه را خوردیم و شهدای زیادی دادیم. در جلسه‌ای که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان یکی از مطالبی که فرمودند ایجاد و تصویب قوانین داخلی برای مجلس و کشور خودمان بود. مجلس را مکلف کردند که برای خودمان قانون داشته باشیم. مگر می‌شود قانونی را نداشته باشیم؟ بالاخره ما باید یک قانون داشته باشیم یا نه؟ این قانون، قانونی است که قبلاً تصویب شده، اینجا فقط اصلاحیه قانون است. ما داریم این را اصلاح می‌کنیم وگرنه قانون را قبلاً‌ نوشتیم و از قبل داریم. به هر حال ما باید قوانین محکمی را در کشور داشته باشیم و به نظر من آنچه این تبصره‌ای که اضافه شده، من فکر می‌کنم بیشترین نگاه باید به این باشد که این تشخیص فعالیت‌های تروریستی با شورای امنیت ملی است. پس این کجای کنوانسیون بین‌المللی است؟ این را تا شورای عالی امنیت ملی نظر نداشته باشد، تصویب و همراهی نکند و آن نباشد، قطعاً این قضیه نمی‌تواند اتفاق بیفتد. پس این قانون داخلی خود ماست، قانونی که بوده را ما فقط داریم اصلاح می‌کنیم و ربطی هم به قوانین کنوانسیون بین‌المللی که همکار بسیار ارجمندم فرمودند ندارد، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای رئیس! همکاران اخطار دارند.

مسعود پزشکیان
بفرمایید، اخطار را هم گوش کنیم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای پورابراهیمی اخطار دارند که تشریف ندارند. جناب آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! اخطار من اصل (154) است. ببینید! این تبصره (2) که ما در قانون فعلی داریم، خیلی مصوبه خوبی است و مطابق با اصل (154) قانون است. ولی نمی‌دانم به چه دلیل این عقب‌نشینی صورت گرفته که من فکر می‌کنم این پنج تبصره‌ای که به جای تبصره‌های (1) تا (2) در ماده (1) آمده خودش ناقض اصل (154) است. به هر حال یک تکلیف و رسالتی را در اصل (154) قانون اساسی آورده، ولی اینجا به نوعی از آن موضع عقب‌نشینی شده و خواسته مثلاً یک مقداری از آن رسالتی که در اصل (154) بیان می‌کند، حالا اگر متنش را هم خدمتتان قرائت کنم می‌گوید: «جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ سعادت‏ انسان‏ در کل‏ جامعه‏ بشری‏ را آرمان‏ خود می‏‌داند و استقلال‏ و آزادی‏ و حکومت‏ حق‏ و عدل‏ را حق‏ همه‏ مردم‏ جهان‏ می‏‌شناسد. بنابراین‏ در عین‏ خودداری‏ کامل‏ از هر گونه‏ دخالت‏ در امور داخلی‏ ملت‌های‏ دیگر از مبارزه‏ حق‏‌طلبانه‏ مستضعفین‏ در برابر مستکبرین‏ در هر نقطه‏ از جهان‏ حمایت‏ می‏‌کند». آقای رئیس! به نظر می‌رسد این متنی که الان آمده به نوعی از تبصره (2) که فعلاً در قانون هست عدول شده است.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دارید مخالفت می‌کنید، به نظر من منعی با قانون ندارد. اگر موافق نداریم رأی می‌گیریم. دولت و کمیسیون موافق هستند.

سیدعلی ادیانی
آقای رئیس! اخطار داریم.

مسعود پزشکیان
اخطارها را گوش دادیم، غیر از این است؟ بالاخره (10) تا اخطار است، همه را که نمی‌شود گوش کرد.

سیدعلی ادیانی
آقای رئیس! خلاف آیین‌نامه است.

علیرضا رحیمی
قبل از آقای ادیانی نفرات مختلفی هستند.

مسعود پزشکیان
حضار 219 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. نمایندگان محترم لطفاً در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. دولت و کمیسیون موافق هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. بحث بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! اینجا پیشنهاد داریم.

سیدعلی ادیانی
آقای رئیس! اخطار را گوش بدهید.

مسعود پزشکیان
صد تا اخطار که گوش نمی‌دهند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای ادیانی! ده نفر قبل از شما برای اخطار هستند.

سیدعلی ادیانی
باشند، اخطار مقدم است.

مسعود پزشکیان
آقای دکتر! پیشنهادات را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پیشنهاداتی که داریم اصلاح کل نیست، اصلاح جزء است. ما می‌توانیم وارد پیشنهادات شویم، اگر حضرت‌عالی صلاح بدانید می‌توانیم برای بررسی مجدد به کمیسیون ارجاع بدهیم.

مسعود پزشکیان
به کمیسیون برگردد در کمیسیون اصلاح شود، برگردد، متشکرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! اگر صلاح می‌دانید ارجاع را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
ارجاع را به رأی می‌گذاریم. حضار 222 نفر، نمایندگان محترم در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. ارجاع به کمیسیون را به رأی گذاشتیم. (رحیمی ـ ماده 1 را به ارجاع گذاشتند) پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. بند بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 2 ـ ماده (2) قانون به شرح زیر اصلاح می‌گردد: ماده 2 ـ تأمین مالی تروریسم در صورتی که در حکم محاربه یا افساد فی‌الارض تلقی شود، مرتکب به مجازات آن محکوم می‌شود و در غیر این صورت علاوه بر مصادره وجوه و اموال و در صورت عدم وجود این اموال معادل ارزش آن به نفع دولت به مجازات دو تا پنج سال حبس و جزای نقدی معادل دو تا پنج برابر منابع مالی تأمین‌شده محکوم می‌شود. آقای دکتر! اینجا هم چون پیشنهاد داریم باید مخالف و موافق صحبت کنند.

مسعود پزشکیان
مخالف صحبت کند.

سیدعلی ادیانی
آقای دکتر اخطار دارم.

مسعود پزشکیان
آقای ادیانی! اخطار را هم گوش می‌دهیم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای کمالی‌پور مخالف هستند، بفرمایید.

یحیی کمالی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همه عزیزان عرض سلام و ادب و احترام دارم. جناب آقای رئیس و همکاران محترم! با توجه به اینکه مجموعه اقدامات بعد از ماده (1) متناسب و مرتبط با ماده (1) است و اگر ما این مجازات‌ها را تعیین کنیم در حالی که ماده (1) را نداشته باشیم و اصل موضوع در هاله‌ای از ابهام باشد، به نظر می‌رسد که رسیدگی به ماده‌های بعدی هم خالی از اشکال نباشد. استدعای من این است اگر قرار است ماده (1) به کمیسیون ارجاع شد، این موضوعات مرتبط هم ارجاع شود تا یک‌جا رسیدگی شود و مشکل حل شود و ما شاهد یک انسجام لازم در حوزه تصویب در این خصوص باشیم. متشکرم.

مسعود پزشکیان
موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای ابطحی موافق هستند، آقای رئیس! ضمن اینکه همکاران اخطار هم دارند. آقای ابطحی بفرمایید.

سیدمحمدجواد ابطحی
موافق
سلام علیکم بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز دقت بفرمایید! اصل این لایحه درخصوص تأمین اهداف گروه اقدام مالی FATF هست و راهگشایی برای تصویب کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم. اصل این قضیه که دوستان هم اشاره کردند باید دقت بشود. یعنی نمی‌شود این لایحه را ما از پیوستن به کنوانسیون مستثنی بکنیم و چون پیوستن به کنوانسیون خودش منتفی است اصل این لایحه هم باید منتفی بشود، اما حال که ماده (1) برگشت ماده (2) به مجرد خودش دارای معنای تهدیدکننده نخواهد بود. ماده (2) که تأمین مالی تروریسم است (آن تروریسم که در بحث ما است و ما معنا می‌کنیم،‌ نه آنچه که کنوانسیون بگوید). این است: «تأمین مالی تروریسم در صورتی که در حکم محاربه یا افساد فی‌الارض تلقی شود، مرتکب به مجازات آن محکوم می‌شود و در غیر این صورت علاوه بر مصادره وجوه و اموال و در صورت عدم وجود عین اموال معادل ارزش آن به نفع دولت، به مجازات دو تا پنج سال حبس و جزای نقدی معادل دو تا پنج برابر منابع مالی تأمین‌شده محکوم می‌شود». بله، این را می‌توانیم قبول بکنیم، ما هم با تروریسم مشکل داریم، گروهک وحشی خون‌آشام منافقین که (17) هزار نفر را در این آب و خاک مقدس ترور کردند مصداق بارز تروریسم است. داعش از نظر ما مصداق مبارزه با تروریسم است. اگر کسی این گروه‌هایی را که ما به عنوان تروریسم می‌شناسیم تأمین مالی کرد اینجا باید به حکم محاربه یا افساد فی‌الارض محکوم بشود. من همین‌جا از دستگاه قضا گله دارم که چگونه نیامدند برای تروریست‌های نشان‌دار که الان در اروپا و مهد حقوق بشر غرب مثل فرانسه، کانادا و آمریکا و اینها زندگی می‌کنند دادگاه تشکیل نداده و اینها را حتی غیاباً محکوم به اعدام نکرده که پلیس بین‌الملل بتواند آنها را دستگیر کند. این کوتاهی از سیستم قضائی ما است، ما باید رهبران تروریست‌هایی مثل داعش و منافقین را خودمان محاکمه کنیم و اینها مصداق بارز محارب هستند و تکلیف محارب هم روشن است. اگرچه ما در قانون مجازات اسلامی این معنا را داریم، من فکر نمی‌کنم این ماده (2) بتواند یک فضای بهتری برای ما به وجود بیاورد، ولی با این وصف چون الان در دستور کار قرار دارد دوستان این را رأی بدهند، هیچ نگرانی راجع به این ماده نیست. ان‌شاءالله قوه محترم قضائیه هم با پیگیری‌هایی که نمایندگان مجلس، مخصوصاً کمیسیون قضائی مجلس می‌کنند سران گروهک‌های تروریستی را در خاک ما غیاباً هم که شده محکوم بکنند تا دست پلیس بین‌الملل هم برای دستگیری آنها باز باشد. البته در آستانه هفتم تیر هم هستیم، ضمن قدردانی از حماسه حماسه‌سازان و با تبریک و تسلیت مجدد (72) شهید والامقام، مخصوصاً شهید مظلوم بهشتی عزیز بهترین کار این است که این را تصویب بکنیم قوه قضائیه هم الان ورود پیدا بکند و اینها را محکوم بکند. والسلام علیکم و رحمه الله

مسعود پزشکیان
متشکرم.

علیرضا رحیمی
آقای رئیس! همکاران اخطار دارند.

مسعود پزشکیان
اخطار را هم بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای ادیانی اخطارتان را بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم اولاً از نمایندگان محترم متشکرم که ماده (1) را ارجاع دادند، رأی ندادند و به کمیسیون ارجاع شد. جناب آقای دکتر پزشکیان عزیز! اخطار من ناظر بر دو اصل است؛ یک تذکر دارم، یک اخطار. تذکر من مربوط به ماده (196) است که راجع به اخطار است. آقای پزشکیان عزیز! ما دوستتان داریم،‌ اما آیین‌نامه را بیشتر. من هرچه متن ماده (196) را می‌خوانم تفهیم نمی‌شوم که اصلاً رئیس محترم جلسه این اجازه را دارد که از لیست اخطاردهنده یک نفر یا به دو نفر اجازه اخطار بدهد، من این را نمی‌فهمم. اخطار مقدم بر مذاکرات مجلس است، ممکن است اخطاردهنده نفر دهم هم باشد، یک مکانیزمی برایش پیدا کنید ما تکلیف خود را بدانیم، یا لااقل آیین‌نامه را عوض کنید بگویید اخطار برای یکی، دو نفر به لحاظ تسریع در کار است. لهذا این متن ماده (196) مغایر سوگندی است که سروران مکرم به سبک تواشیح آن را خواندند. این نقض سوگند است، این نکته اول. به اعتقاد من جناب‌عالی به ماده (196) آیین‌نامه عمل نکردید. نکته دوم؛ دو تا اخطار دارم، اخطار (110) است که داده شد، جناب آقای لاریجانی توجیه فرمودند. همکاران محترم من عنایت کنند! این لایحه بخشی از FATF است. شما را به هر کسی که باور دارید بحث را سیاسی نکنید، من دلیل دارم. آقای دکتر پزشکیان که من به شما ارادت دارم گوش کنید! آقایان هیأت‌رئیسه هم گوش کنند، نمایندگان محترم هم که می‌خواهند رأی بدهند گوش کنند. آقای لاریجانی ای‌کاش تشریف می‌داشتند، گفتند این ارتباطی به کنوانسیون ندارد (رحیمی ـ جناب آقای ادیانی زمان را هم مدیریت کنید) چشم، آقایان دقت کنند! مجلس محترم اسفند 94 همین قانون را تصویب کرد، تصویب قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم. در تیر 95 FATF درخواست حذف تبصره (2) ماده (1) را داد. یعنی همین ماده (2) که الان داریم بحث می‌کنیم. آقایان، نمایندگان محترم! شما را به هر کسی که باور دارید، مسأله را جناحی و سیاسی نکنید. این عین درخواست FATF است. من سند دارم به شما ارائه می‌کنم. در تیرماه 95 FATF تقاضا می‌کند، در آبان 96 به دولت تذکر می‌دهد، در آبان 96 دولت محترم لایحه را به مجلس می‌آورد. این در ارتباط با صحبت حضرت آقا است. (نایب‌رئیس ـ‌ آقای ادیانی متشکرم) یعنی آقا اشاره فرمودند، این نکته اول. اخطار دوم (158) است، آقای دکتر عزیز! این لایحه، لایحه قضائی است. برابر بند (2) اصل (158) دولت حق قانونی تقدیم این لایحه را نداشت، مگر اینکه این لایحه قضائی از قالب قوه قضائیه به دولت و مجلس (نایب‌رئیس ـ‌ خیلی ممنون آقای ادیانی، وقت شما تمام است) استدعا می‌کنم درمورد این دو اصل اظهارنظر کنید. مغایر اصول (110) و (158) است.

مسعود پزشکیان
قسمت اول اینکه حضرت‌عالی می‌فرمایید ما باید اخطار را تا آخر گوش بدهیم تا حالا در مجلس در هیچ جلسه‌‌ای چنین اتفاقی نیفتاده. (30) نفر ناگهان اخطار و تذکر اسم می‌نویسند. (ادیانی ـ در آیین‌نامه آمده) آیین‌نامه را قبول دارم ولی بالاخره قاعده اینطور بوده که یک نفر، دو نفر، سه نفر صحبت می‌کرد دیگر جمع‌بندی می‌کردیم. این چیزی است که تا حالا اینطور عمل کردیم و مجلس هم پذیرفته و به این شکل رفتیم. در نتیجه این بحثی که در رابطه با خلاف فرمودید، اما این ماده (2) که الان ما داریم راجع به آن بحث می‌کنیم ربطی به آن بحث FATF و اینها ندارد، آن را شما بخوانید ببینید چه ربطی به آن دارد. آن چیزی که بند اول بود ما به کمیسیون ارجاع دادیم و در ضمن این چیزی است که هم مقام معظم رهبری فرموده خود مجلس بنشیند تصمیم بگیرد. ما بالاخره با خلاف و پولشویی در این مملکت باید قانون داشته باشیم یا نه؟ این روند به آن ربطی ندارد، متشکرم وارد نیست، تذکر بعدی را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای قاضی‌پور تذکر دارند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام محضر ملت شجاع و ولایتمدار ایران اسلامی و تبریک هفته قوه قضائیه بر قضات پاکدست. آقای پزشکیان! تذکر من به آیه (191) سوره بقره قرآن کریم که نوشته فتنه بدتر از قتل است (نایب‌رئیس ـ‌ آقای قاضی‌پور! ما که تذکر را براساس آیه نمی‌گوییم) ماده (24) آیین‌نامه است، اجازه بدهید عرض من تمام بشود. در این ماده (2) باید اشد مجازات برای کسانی که بنیه مالی فتنه را انجام می‌دهند می‌آوردند، آقای پزشکیان! جزای این باید سنگین‌تر باشد،‌ فتنه را باید در نطفه خفه کرد. اینجا کسانی که برای تروریست‌ها پول جمع کردند یک پول و جریمه کمی نوشتند. حضرت‌عالی دقت بکنید! (نایب‌رئیس ـ متشکرم) آقای پزشکیان یک لحظه عرض من تمام بشود. شما دقت بکنید! اگر قرار است ما با تروریست‌هایی که (17) هزار نفر جوانمرد ایران اسلامی را شهید کردند فقط با این دو کلمه برخورد کنیم خیلی ضعیف است. خواهشمند است دستور بدهید به استناد اصول قانون اساسی به کمیسیون برگردد و طبق آیه شریفه (191) بقره برخورد بشود. آخر عرض من؛ آقای پزشکیان! اخطار اصل (136) را دارم. (نایب‌رئیس ـ آقای قاضی‌پور وارد نیست، متشکرم) آقای پزشکیان! وقت من مانده.

مسعود پزشکیان
آقای قاضی‌پور! دارید مخالفت می‌کنید.

نادر قاضی پور
قانوناً وقت من حداقل سه دقیقه و حداکثر پنج دقیقه است صحبت کنم.

مسعود پزشکیان
به شرطی که ربط داشته باشد، آقای قاضی‌پور! مخالفت می‌کنید، متشکرم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای سلیمی تذکر دارند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! بند (11) ماده (24) و اخطار اصل (158) را دارم. آقای دکتر ببینید! مقام معظم رهبری فرمودند مجلس مستقلاً تصمیم‌گیری کند، یعنی دستور FATF و برنامه اقدام را انجام ندهد. ببینید! در ماده (6) قانون اقدام یعنی همان FATF از ما خواستند همین قانون یعنی قانون مبارزه با تروریسم را تصویب کنیم. اصلاحاتی که در اینجا شده دستورات آنها است. ما علاوه بر این اخطار، اخطار اصل (4) قانون اساسی، اصل (3) قانون اساسی، اخطار اصل (2) قانون اساسی (نایب‌رئیس ـ آقای سلیمی! این ماده 2) آیه «لن یجعل الله للکافرین علی المؤمنین سبیلاً» این با نفی سبیل مغایرت دارد. آقای دکتر! مضافاً به اینکه در بند (2) اصل (158) لوایحی که ماهیت قضائی دارد باید توسط ریاست محترم قوه قضائیه به مجلس ارائه بشود. من تعجب می‌کنم از کمیسیون قضائی که دفعه اول بر همین اساس، یعنی دفعه اول درست تصمیم گرفتند. لایحه را رد کردند، یعنی اصل (158) را ایراد گرفتند، چطور بار دوم کمیسیون قضائی این را پذیرفت؟ باید این را توضیح بدهند، چه اتفاقی افتاد، چه معجزه‌ای شد؟ یک‌بار کمیسیون قضائی این را رد می‌کند، بار دوم می‌آید این را تصویب می‌کند. بالاخره اینجا سخنگوی محترم ان‌شاءالله توضیح بدهند ما علی بصیرهٍ رأی بدهیم. به هر کیفیت با اصول متعدد قانون اساسی مغایرت دارد، آقا هم فرمودند مستقلاً تصمیم بگیرید. الان به ما دستور دادند، براساس دستور آنها اینجا می‌خواهیم اجرا کنیم به قانونی که آنها برایش زمان هم مشخص کردند. این با شرافت ما سازگاری ندارد، متشکرم.

مسعود پزشکیان
تشکر، بحث‌هایی که فرمودید وارد نیست. ماده (2) تأمین مالی تروریسم را گفته در حکم محاربه است، به نظر من اصلاً ربطی به این چیزها ندارد، وارد نیست. دولت بفرمایید.

اسماعيل جليلي
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خداقوت دارم خدمت نمایندگان محترم. همانطوری که استحضار دارید قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم از قوانینی است که در سنوات گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید. در فرآیند اجرا ایراداتی بر این قانون هم توسط حوزه قانونگذار، هم توسط مجری و قوه قضائیه تشخیص داده شد. برای رفع ایراداتی که در این قانون بود دو نکته حائز اهمیت به خصوص در ماه‌های گذشته مورد توجه در جلسات مختلف بود: یک، اینکه دایره شمول و تعریف تروریسم و سازمان‌های تروریستی توسط چه کسی و حیطه این گروه‌ها برای اعمالی که انجام می‌دهند که تشخیص تروریستی بودن آن محرز بشود توسط چه نهادی بایستی تعیین گردد؟ رویکردی که به درستی هم دولت در اصلاح قانون در قالب لایحه و هم کمیسیون محترم قضائی و حقوقی با پیشنهاداتی که با نظر مرکز پژوهش‌ها، نمایندگان محترم، دستگاه امور خارجه ما و وزارت امور اقتصاد و دارایی به جمع‌بندی رسیدند که نتیجه آن جمع‌بندی در قالب این اصلاح در شور دوم تقدیم صحن علنی شد. حتماً برای تعیین تروریسم، اعمال تروریستی و تعیین این گروه‌ها نظر شورای عالی امنیت ملی کشور مبنایی است که بتواند حدود، اختیارات و احتمالاً دغدغه‌هایی را که نسبت به گروه‌های آزادی‌بخش و گروه‌هایی که مخالف سلطه بیگانگان در کشورهای دوست و همکار و متعهد با جمهوری اسلامی ایران هستند تعریف بکند. این رویکرد در ماده (1) به درستی و شفافیت تعریف شد. در ماده (2) آنجایی که تعیین جرم و مجازات آن توسط حوزه قضائی و حتی کسانی که در حوزه مبارزه با پولشویی، مبارزه با تأمین مالی تروریسم نظر داشتند بین مجازاتی که صورت می‌گرفت، جرمی که واقع می‌شد تناسبی وجود نداشت. نگاه درست کمیسیون حقوقی و قضائی ما برای تعیین و اثربخش کردن مجازات‌ها متناسب با جرمی که صورت گرفته را تعیین کرد. فکر می‌کنیم که این نگاه کمیسیون و این ماده (2) کمک جدی به حوزه قضائی ما برای رسیدگی‌ها و اثربخش کردن قانون در برخورد با جرم‌هایی که در حوزه تأمین مالی تروریسم و پولشویی صورت می‌گیرد مؤثر خواهد بود. انتظار از صحن محترم و نمایندگان محترم این هست که به ماده (2) رأی بدهند، متشکرم.

مسعود پزشکیان
کمیسیون بفرمایید.

علیرضا رحیمی
مخبر کمیسیون بفرمایید، آقای دکتر! همکاران اخطار هم دارند.

حسن نوروزی
بسم الله الرحمن الرحیم گرامی می‌داریم یاد و خاطره حضرت آیت‌الله‌ شهید دکتر بهشتی و یاران ایشان، شهدای هفت تیر در سرچشمه تهران را و برای همه قضات محترم شاغل در قوه قضائیه آرزوی صلابت و مقاومتی بیشتر در جهت کار در راه انقلاب اسلامی داریم. سروران محترم، مخالفین عزیز توجه بفرمایند! اولاً این یک کنوانسیون نیست که شما مخالفت می‌کنید می‌گویید همان کنوانسیونی است که آقا فرمود رد کنید. این لایحه مستقل هم نیست، این لایحه‌ای است که به عنوان اصلاح بخشی از قانون مصوب سال 1394 است. دو، سه تا ماده را فرمودند اصلاح بشود، ما هم نشسته‌ایم. اول رد کردیم، ولی وقتی شما اصرار فرمودید و رأی دادید ما در کمیسیون، کارشناسان وزارت اطلاعات، مرکز پژوهش‌ها، کارشناسان حتی اطلاعات سپاه و غیره را دعوت کردیم نشستیم و این اصلاحیه را نوشتیم. عرض کنم که آقا هم فرمودند خودتان بنشینید بنویسید، ما یک کتابچه تیپ ترجمه‌شده را که نمی‌خواهیم تصویب کنیم، الان کلمه به کلمه سروران محترم می‌گویند در رابطه با منافقین. ما اینجا داریم تأمین مالی تروریسم در صورتی که در حکم محاربه یا افساد فی‌الارض تلقی شود. این «الفتنه اشد من القتل» اگر محاربه است بکشیدش، ما هم گفتیم. ما چه را نگفتیم؟ شما در این ماده (2) عنایت و دقت بفرمایید چه مطلبی را بیان نکردیم؟ و حضور انور شما عرض کنم که اینجا این نیست که یک خواسته‌ای از ما سازمان مبارزه با مسائل مالی جهان داشته باشد بخواهیم آن را براساس خواسته آنها اصلاح کنیم. دولت اصلاحیه را به هر دلیلی فرستاده، ولی ما نشستیم مطالعه کردیم، بررسی کردیم. بعضی از رفقا می‌گویند چرا کمیسیون قضائی بررسی نکرده؟ ما کار کردیم، شما روی کلمه‌های این بفرمایید. ما در این ماده چه مشکلی اینجا ایجاد کردیم؟ سروران محترم! این چهار خط را یک‌بار بخوانند. (ادیانی ـ چرا شما عوض کردید؟) اجازه بدهید! عوض کردیم، در ماده (2) شما آنجا هر آنچه که در ماده (2) قبل قانون سال 94 آمده بوده ما آن را آوردیم، ولی اضافه کردیم. گفتیم اگر اموال هست اموال مصادره می‌شود، آقای دکتر ادیانی عزیز! این را اضافه کردیم. در صورت عدم وجود عین مال اگر خود مال نبود این را اضافه کردیم. اگر نبود عین اموال معادل ارزش آن به نفع دولت مصادره می‌شود. پس ما می‌آییم ارزش را از آن می‌گیریم، این نبود. ما این را آوردیم. خواهش می‌کنم عزیزان، من ماده (1) را هم احساس کردم عزیزان مطالعه کردند و صحبت نکردیم و توضیح ندادیم. حالا ما کمیسیون می‌بریم شما دستور فرمودید، رأی فرمودید اصلاح می‌کنیم، ولی علی‌ای‌حال ماده (1) را کامل نوشته بودیم. اگر FATF مشکل دارد این بحث موادی که ما داریم، عزیزان! این را بفرمایید کدام کلمه‌اش مشکل دارد. «تأمین مالی تروریسم در صورتی که در حکم محاربه یا افساد فی‌الارض تلقی شود، مرتکب به مجازات آن محکوم می‌شود». اگر کسی دارد منافقین را تأمین مالی می‌کند قاضی محترم تشخیص داد این افساد فی‌الارض است اعدام کنند، سلب‌الحیات به ایشان بدهند، ولی در غیر اینصورت قاضی تشخیص داد علاوه بر مصادره وجوه و اموال و اگر اموال نبود معادل آن به نفع دولت مصادره بشود و مجازات هم دو تا پنج سال و جزای نقدی معادل دو تا پنج برابر آن مقداری که داده دارد. اگر (10) میلیارد داده بین دو تا پنج برابر آن قاضی حق دارد آن را محکوم به جزای نقدی بکند، حبس هم به او بدهد و (نایب‌رئیس ـ تشکر، وقتتان تمام شده) اموالش را هم مصادره بکند. کجای این اصلاً مشکل دارد؟ شما این را بفرمایید. من خواهش می‌کنم این ماده (2) را مطالعه بکنید، اول تا آخر آقایان می‌فرمایند قرآن فرموده «الفتنه اشد من القتل» بله، «اشد من القتل» به او محاربه بدهید ما هم نوشتیم. والسلام

مسعود پزشکیان
حاج‌آقا خیلی ممنون، متشکریم. حضار 222 نفر، نمایندگان محترم در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. رأی خودتان را اعلام کنید. اصل ماده (2) را به رأی گذاشتیم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 3 ـ متن ذیل به عنوان تبصره به ماده (5) قانون الحاق می‌گردد: تبصره ـ اشخاص مشمول قانون مبارزه با پولشویی موظفند حسب دستور مقام قضائی نسبت به مسدود کردن وجوه و توقیف اموال و دارایی‌های افراد، گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی برابر فهرست اعلامی شورای عالی امنیت ملی اقدام نمایند. در موارد فوری و ضروری که دسترسی به مقام قضائی ممکن نیست باید برابر فهرست مذکور اقدام نموده و مراتب را ظرف مدت (24) ساعت به مراجع قضائی اعلام کنند. آقای رئیس! اینجا هم چون پیشنهاد داریم مخالف و موافق باید صحبت کنند.

مسعود پزشکیان
مخالف صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای ادیانی مخالف هستند، بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان عنایت بکنند! این ماده‌ای که اصلاح شده با اصل قانون، من علت مخالفت خود را اولاً بر مبنای سبک و سیاق قانونگذاری قرار می‌دهم. اگر مردم از ما سؤال کنند آقایان نمایندگان، خانم‌های نماینده! این قانونی که در 94 مجلس محترم تصویب کرد، شورای نگهبان تأیید کرد، رئیس‌‌جمهور محترم برای اجرا ابلاغ کرد به لحاظ ماهوی چه اشکال و چه اتفاقی جدید افتاد که نیاز به اصلاح داشت؟ اولاً این را کمیسیون محترم قضائی به افکار عمومی و به مجلس توضیح بدهد. این چه سیاقی دارد؟ اگر قرار بر این باشد من امروز مصوبه بیاورم از بیرون یا درون بدون هیچ توجیه منطقی و حقوقی بر ما بقبولانند که اصلاحاتی انجام بدهیم. این با اصل قانونگذاری و استقلال مجلس در تغایر است. (نایب‌رئیس ـ برادر آقای دکتر ادیانی! راجع به این ماده صحبت کنید، این بحث شما به این ماده چه ربطی دارد؟) خدمت شما عرض می‌کنم این ماده جزء این قانون است. بالاخره لاینفک است.

مسعود پزشکیان
الان شما اختصاصاً در این ماده مخالفت خود را بگویید.

سیدعلی ادیانی
جناب‌عالی به عنوان رئیس جلسه هم به عنوان موافق صحبت نفرمایید اظهار نظر جناب‌عالی به عنوان موافق است.

مسعود پزشکیان
من موافق صحبت نمی‌کنم. آقای ادیانی! شما دارید ما را توصیه می‌کنید آیین‌نامه را مراعات کنیم. این بحثی که شما می‌فرمایید طبق این بحث کلیات است. الان شما می‌گویید این ماده چه اشکالی دارد؟

سیدعلی ادیانی
من خدمت شما عرض می‌کنم، شما اجازه بفرمایید. آن نکته اول، نکته دوم بحث مربوط به خود این ماده است. شما در خود قانون قبلی در ماده (3) که دوستان عزیز آمدند اصلاح کردند یک حالت تطبیقی این را قرار بدهند. من توجیه نیستم ضرورت اصلاح ماده (3) چیست. به عنوان یک تبصره به آن اضافه شد، یعنی ماهیت آن را چگونه دارد تغییر می‌دهد؟ اگرچه اصل تبصره به لحاظ شرایط کلی اشکالی ندارد، من چون اصل اصلاح را در خدشه می‌دانم به اجزاء آن هم خدشه وارد می‌کنم، و الا شما به عنوان اینکه یک جزء از اجزاء بخواهید نگاه کنید این تبصره به لحاظ شکلی اشکالی ندارد. بحث من ماهوی است، ماهیت اصلاح چون ریشه در جای دیگر دارد از نظر من خلاف است. (نوروزی ـ این تبصره نیست) «متن ذیل به عنوان تبصره به ماده (5) قانون» شما می‌گویید تبصره نیست؟ سخنگوی محترم به من می‌گوید تبصره نیست. عزیز دل من اجازه بدهید! بگذارید من حرفم را بزنم. شما الان فرمودید این تبصره نیست، پس چیست؟ شما خودتان دارید می‌گویید «متن ذیل به عنوان تبصره به ماده (5) قانون الحاق می‌گردد» شما می‌فرمایید تبصره نیست، در حالی که این تبصره است. نکته دیگر اینکه چون اصل این اصلاح را ما مشکوک می‌دانیم اجزاء آن به تبع آن قابل رسیدگی نیست، متشکرم.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
موافق محترم وقتشان را به جناب آقای محبی‌نیا دادند، بفرمایید.

جهان بخش محبی نیا
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم من خاضعانه و خاشعانه از همکاران محترم درخواست می‌کنم به این عرایض برادر کوچکشان توجه بکنند. سعی می‌کنم و از حضرت باری‌تعالی کمک می‌گیرم که صحبت‌هایم برای کشور، انقلاب، جمهوری اسلامی و ملت ایران باشد. ان‌شاءالله دغدغه جناحی و سیاسی نداشته باشم. آقای دکتر پزشکیان! اولاً برادران عزیز در کلیات صحبت می‌کنند، در صورتی که تذکر هم فرمودید. ما بحث مواد را داریم، الحاق بعضی از تبصره‌ها و مسائل اینطوری، مباحث کلان را سال 94 برادران داشتند. این اصلاحیه است، یک. بعضی از برادران به فرمایشات، رهنمودها و نصایح مقام معظم رهبری اشاره می‌کنند، کسی در این مجلس سخنگوی حضرت آقا نیست، همه ما سخنگوی مقام معظم رهبری هستیم، اگر نداشته باشیم باید در خودمان شک کنیم. آقا کی فرمود شما روابط خود را با خارج محدود کنید؟ آقا کی فرمود کلام شما همیشه کلام خشن و زبری باشد؟ آقا فرموده استقلال جمهوری اسلامی را داشته باشید، (نایب‌رئیس ـ آقای محبی‌نیا! در رابطه با آن ماده صحبت کنید) چشم. آقای دکتر پزشکیان! من این تبصره را می‌خوانم. این تبصره می‌گوید «اشخاص مشمول قانون مبارزه با پولشویی موظفند، حسب دستور مقام قضائی نسبت به مسدود کردن وجوه و توقیف اموال و دارایی‌های افراد، گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی برابر فهرست اعلامی شورای عالی امنیت ملی اقدام نمایند». به شورای امنیت ملی اعتماد ندارید؟ جل‌الخالق! شورای امنیت ملی بر و بچه‌های پاک و مطمئن این کشورند، سپاه این کشور است، ارتش این کشور است، رؤسای قوای این کشور است. این قانون، قانونی است که از این خانه ملت شکل گرفته و قوام پیدا می‌کند. اگر به مجلس و نمایندگان مجلس اعتماد ندارید، به شورای عالی امنیت ملی اعتماد ندارید یعنی ما اینقدر عاجز هستیم؟ برادران عزیز، خواهران گرانقدر! خواهش می‌کنم،‌ استقلال، آزادی، (آزادی، آزادی هم به اندازه استقلال ارزش دارد) جمهوری اسلامی سه رکن این انقلابند، قوام این کشور هستند، آنها هم وابسته به حضور آن بر و بچه‌ها در شورای امنیت ملی و شماها در پارلمان و مجلس است. چرا اینقدر خودمان را می‌خواهیم عاجز قلمداد کنیم؟ چرا می‌ترسیم؟ بابا! بگذارید آمریکایی‌ها از ما بترسند. آنهایی که سلطه جهانی دارند انگشتشان را در این مراکز در چشم‌شان بکنیم. باور بفرمایید من بارها با حقوقدانان بین‌المللی صحبت کردم، گفتند بسیاری از مواقع این ستم و ظلمی که بر جمهوری اسلامی می‌شود به خاطر این است که شما حقوقدانان قوی در این مراکز ندارید، فضا را برای این عوامل سلطه جهانی خالی می‌کنید. برادران عزیز! خواهش می‌کنم فدایتان بشوم، دستتان را می‌بوسم، مخصوصاً اعاظمی مثل بعضی از دوستان، می‌ترسم اسم بیاورم پنج دقیقه وقت مجلس را بگیرم. شماها عنایت داشته باشید، یک نگاهی به بیرون، نگاهی به درون داشته باشید. والله، تالله، بالله ما راضی نیستیم مقام معظم رهبری از پارلمان برنجد، اما از این طرف هم نمی‌خواهیم در این دنیا تک و تنها بمانیم. سازمان بین‌الملل، سازمان‌هایی که با دولت‌ها و نمایندگان ملت‌ها اداره می‌شوند جایی است برای فریاد جمهوری اسلامی. مگر فریاد رجایی را در سازمان ملل نشنیدید؟ فریاد مقام معظم رهبری را مگر در سازمان ملل نشنیدید؟ فرار از این صحنه‌ها بیانگر ترس ما است، حواسمان باشد. آقای وکیلی، آقای یوسف‌نژاد‌! من استدعا می‌کنم با توجه به اینکه شورای عالی امنیت ملی، محاربه، مفسد فی‌الارض و اینها همه واژگان فقهی هستند، واژگانی است که از دل این قانون اساسی درآمده‌اند. چرا ما می‌گوییم که اینها مفاهیم صادرشده از این نهادهای کذا و کذا و کذا است؟ درود بر شرف و فضیلت‌ شما، درود بر جمهوری اسلامی، استقلال آن، آزادی آن و جمهوری اسلامی آن و مرگ بر سلطه به شرط اینکه از ترس در کنج قایم نشویم. خواهش می‌کنم رأی بدهید.

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! همکاران تذکر دارند.

مسعود پزشکیان
متشکریم، تذکر را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای کبیری در موضوع است؟ بفرمایید.

سیدتقی کبیری
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام، ادب و خداقوت دارم خدمت همکاران عزیز و همچنین سالروز شهدای هفتم تیر را گرامی می‌داریم. جناب آقای دکتر پزشکیان، همکاران محترم! به این نکته‌ای که من عرض می‌کنم توجه کنید. من تذکر بند (11) ماده (24) را دارم. البته در مواد (1) و (2) هم اخطار داشتم که گذشت. به خاطر اینکه خارج از موضوع هم صحبت نکنم این نکته را عرض می‌کنم. آقای دکتر پزشکیان! در تبصره ماده (3) اگر عنایت بکنید گفته شده که فهرست اعلامی باید از طریق شورای عالی امنیت ملی مطرح بشود. اگر عنایت بکنید ما ماده (1) را هم به کمیسیون ارجاع دادیم که در ماده (1) هم مطرح شده تشخیص تروریستی بودن اعمال مندرج در بندهای ذیل بر عهده شورای عالی امنیت ملی است. آقای دکتر! پیشنهاد من این است؛ اگر آقای دکتر رنجبرزاده اجازه بدهند آقای پزشکیان گوش کنند خوب است. اگر ما ماده (1) را ارجاع دادیم طبیعتاً این تشخیص توسط شورای عالی امنیت ملی و ارائه فهرست این تروریست‌ها هم دچار مشکل خواهد شد. آقای دکتر! پیشنهاد من این است؛ اگر ما ماده (1) را ارجاع دادیم اجازه بدهید این ماده هم برگردد (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون، وارد نیست) وقتی تشخیص ماده (1) مشخص شد ما این را هم به تبع آن مطرح بکنیم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! آقای دکتر فرهنگی یک رفع ابهام دارند، قبل از رأی‌گیری اجازه طرح آن را می‌دهید یا خیر؟

مسعود پزشکیان
رفع ابهام چیست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ایشان می‌فرمایند اینجا چون اصل ماده در رابطه با ضابطان قضائی هست عزیزان در تبصره گفتند «اشخاص مشمول قانون مبارزه با پولشویی». یعنی این تبصره را به یک قانون دیگری ارجاع دادند، در حالی که صدر آن در رابطه با ضابطان قضائی قانون مبارزه با تأمین مالی تروریسم است. الان اگر این یک حکم مجزا است شما پس به صورت ماده مجزا باید الحاق می‌کردید، اگر تبصره ذیل این ماده آوردید پس موضوع آن ماده مدنظر شما است.

مسعود پزشکیان
یک توضیح بدهید ببینیم چیست.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر فرهنگی بفرمایید.

محمدحسین فرهنگی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم اساساً عبارت «اشخاص مشمول قانون» مبهم است. یعنی آیا منظور مجریان هستند، منظور ضابطان هستند، منظور متهمان هستند که البته صدر و ذیلش آن‌وقت متناقض می‌شود. لذا این عبارت، عبارت مبهمی است. به جای آن اگر بیاید «اشخاص یا مراجع موضوع این ماده» که آن بالا گفتند ضابطان آن درست می‌شود. بگوییم اشخاص موضوع این ماده موظفند حسب دستور نسبت به فلان و فلان و فلان اقدام بکنند.

مسعود پزشکیان
کمیسیون قبول دارد؟ (محبی‌نیا ـ درست است) (نوروزی ـ قبول داریم) حضار 221 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. با این اصلاحی که برادرمان آقای دکتر فرهنگی فرمودند و کمیسیون قبول کردند رأی خودتان را اعلام بفرمایید. (پژمانفر ـ اخطار دارم) حاج‌ آقا! رأی‌گیری را اعلام کردیم، بعد از اعلام رأی‌گیری اخطار وارد نیست. (پژمانفر ـ بابا من اصلاً اخطار را نخواندم که وارد باشد یا نه) دولت و کمیسیون موافق هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 4 ـ ماده (10) قانون به شرح زیر اصلاح می‌گردد: ماده 10 ـ جرایم موضوع این قانون جرم سیاسی محسوب نمی‌شود. آقای دکتر! اینجا پیشنهاد نداریم، اگر اجازه بدهید ماده بعد را بخوانم؟

مسعود پزشکیان
ماده بعد را بخوانید. (ادیانی ـ اخطار) اخطار به این ماده دارید؟ (ادیانی ـ خیر، ماده قبلی را داشتم) قبلی که دیگر رد شد، بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 5 ـ تبصره (1) ماده (14) قانون به شرح زیر اصلاح می‌گردد: تبصره 1 ـ چنانچه هریک از اشخاص مذکور، وظایف مندرج در این قانون را انجام ندهد، به مجازات معاون جرم محکوم می‌شود و در صورتی که در انجام وظایف مرتکب تقصیر از جمله اهمال و سهل‌انگاری شود به یکی از مجازات‌های درجه هفت محکوم می‌گردد چنانچه مرتکب از اشخاص حقوقی باشد مطابق ماده (20) قانون مجازات اسلامی عمل خواهد شد. همچنین عدم رعایت فهرست اعلامی شورای عالی امنیت ملی مشمول مجازات این تبصره می‌باشد. آقای رئیس! اینجا پیشنهاد داریم، مخالف و موافق باید صحبت کنند.

مسعود پزشکیان
مخالف را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
جناب آقای قاضی‌پور مخالف هستند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام مجدد محضر رهبر فرزانه، نیروهای مقتدر، مردم ولایتمدار به خصوص بازاریان عزیز، اصناف ایران اسلامی بالاخص تهران بزرگ. همکاران عزیز! در این ماده (5) یک تبصره اضافه کرده واقعیت امر این است کسی که، کارمندی که انجام وظیفه نکرده به معاونت جرم محکوم می‌شود. این سزاوار برای کارمندان عزیز نیست. ما قانون را که می‌نویسیم شفاف نیست، روشن نیست، واضح نیست، قوانین ما کامل اجرا نمی‌شود. ما کمبود قانون نداریم، قانون اضافه داریم، مجریان دچار مشکل می‌شوند. در این بند آورده گفته که کسانی که این را انجام ندهند (به عنوان) معاون جرم محکوم می‌شوند، ولی در تبصره ماده (2) آورده در تأمین مالی تروریسم معاون جرم محکوم نمی‌شود. من تذکر دادم،‌ آقای پزشکیان دستور داد میکروفن حقیر را هم قطع کردند این بود، اینجا اشد مجازات برای کسانی که برای فتنه کمک مالی می‌کنند، الان کسانی که از خارج پول تزریق می‌کنند ضدانقلاب را ساماندهی می‌کنند ما اشد مجازات را برای آن خواستیم. عواملی که این را انجام می‌دهند شاید گمراه باشند. آقای پزشکیان! علل و عوامل را باید پیدا کرد. این کسانی که الان ارز را به این مشکل آوردند باید با آنها برخورد کرد. فتنه از کجا شروع شده؟ کدام مسئول؟ به استناد اصل (136) قانون اساسی رئیس‌جمهور می‌تواند وزراء را عزل کند، هرچند هیأت‌رئیسه محترم مصلحت‌اندیشی کردند، سؤال از رئیس‌جمهور را در رابطه با مسائل مالی نگذاشتند مطرح بشود، اخیراً هم گزارش هیأت‌رئیسه مؤید بر این است که امضا به قوت خود باقی است و باید سؤال از رئیس‌جمهور در صحن علنی مجلس بیاید و جوابگوی نمایندگان ملت بشود. آقای پزشکیان! دقیقاً ما می‌خواهیم با کسانی برخورد کنیم که جوانان ما را به شهادت رساندند، گروه منافقین (17) هزار مرد مسلمان، جوان (14) ساله تا مردم (90) ساله را به شهادت رساندند. از قوه قضائیه هم کمال تشکر را داریم که به پرونده گروه‌های تروریستی که داعش را هدایت کرده به مجلس رسیدگی سریع کردند و عوامل آن را به مجازات رساندند، ولی بحث این فتنه‌های مالی بدتر از این فتنه‌های جنگ است. اقتصاد کار بسیار مهم و حساسی است، جنگ اقتصادی خیلی خطرناک‌تر و پر پیچ‌ و خم‌تر از جنگ نظامی است. لذا در این اوضاع ما باید کسانی که اقتصاد ما را به این روز انداختند، آقای پزشکیان! ارزش پول ملی ما را عمد یا غیرعمد پایین آوردند، چه کسی این کار را کرده است؟ باید اعدام بشود، ارزش پول ملی ناموس ما است، کسانی که می‌خواهند به اقتصاد ایران اسلامی این (80) میلیون مردم متدین و مسلمان لطمه وارد کنند باید با آنان با اشد مجازات برخورد شود. لذا همکاران! انتظار داریم به این بند رأی ندهید تا برگردد و مجازاتی برای مسببین اصلی که این فاجعه را به وجود آورده اضافه شود. تبصره‌ای بیاورند که آن کسانی باعث شدند این بازار آشفته ارز و حفظ ارزش پول ملی پایین آمده با آنها برخورد شود. آقای پزشکیان! ما قانون را بعد از اقدام نوشتیم، برای پیشگیری اقدام نکردیم. ما باید یک بند هم می‌آوردیم پیش‌بینی‌ها را می‌کردند. هیچ‌وقت این کار را نکردیم، ما قریب به اتفاق قانون‌هایمان را بعد از وقوع جرم آوردیم. برای پیشگیری باید می‌آوردیم، دین مبین اسلام به خصوص تشیع عزیز دین مچ‌گیری نیست، دین پیش‌گیری است. امیدوارم همکاران به این امر مهم توجه کنند. از آقای پزشکیان که نماینده مجلس در امور و مسائل هستند می‌خواهیم محکم برخورد بشود و این هیأت‌‌رئیسه‌ای که در صورت‌جلسه اخیر رسیدند امضاها به قوت خود باقی است، رئیس‌جمهور را به مجلس احضار کنند. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
متشکرم.

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! همکاران تذکر و اخطار هم دارند.

مسعود پزشکیان
بفرمایید.

جلیل رحیمی جهان آبادی
نفر اول جناب آقای کبیری تذکر دارند، آقای کبیری در موضوع است؟ بفرمایید.

سیدتقی کبیری
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای پزشکیان! من اصل (37) را اخطار دارم. اگر عنایت بکنید در این ماده (5) مطرح شده به عبارت دیگر اصل ماده‌ای که اصلاح شده این هست که در آن تبصره آمده هریک از اشخاص مذکور از روی آگاهی و عمد یا برای کمک و تسهیل ارتکاب جرم وظایف مذکور را انجام ندهند معاون جرم محسوب می‌شوند. در اصلاحیه‌ای که آوردند، جناب آقای دکتر! بحث شرط آگاهی و عمد یا کمک برای ارتکاب جرم را برداشتند. ببینید! اصل (37) که اصل برائت هست را اینجا ناقض می‌کند. جناب آقای دکتر! با این حساب هرکس حتی اگر از روی سهو هم آن اطلاعات را ندهد به عنوان مجازات معاون جرم محسوب خواهد شد و این به نظر می‌رسد با اصل برائت منافات داشته باشد.

مسعود پزشکیان
متشکرم، دارید مخالفت می‌کنید. نفر بعدی را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
نفر بعدی جناب آقای کواکبیان هستند، بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
آقای رئیس! چند روز قبل هم این اتفاق افتاد من در دستور روز بحث دارم اگر اجازه می‌فرمایید.

مسعود پزشکیان
حالا اجازه بدهید آخر وقت خدمت شما می‌رسیم.

مصطفی کواکبیان
پس محبت کنید نوبت محفوظ باشد.

مسعود پزشکیان
متشکرم، موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای یوسفی موافق هستند، بفرمایید.

همایون یوسفی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین عرض سلام و وقت‌بخیر دارم خدمت ملت شریف ایران و همکاران محترم. به هر حال استحضار دارید که یکی از مصادیقی که دشمن درمورد کشورهای مستقلی مثل جمهوری اسلامی ایران اتخاذ می‌کند جنگ اقتصادی هست و جنگ اقتصادی با توجه به لایه‌های ناپیدایی که دارد اگر هرچه شفافیت در موضوعات اقتصادی بیشتر باشد شاید به تأمین منافع ملی ما کمک بیشتری بکند و یکی از مصادیقی که به هر حال می‌تواند با وضع قوانین پایداری بیشتری برای منافع ملی ما ایجاد بکند بحث کمک به سازمان‌های تروریستی هست و جلوگیری از موضوعات و قوانینی که در این مورد مانع هستند. خود ایران قربانی تروریسم هست و با توجه به وضع منطقه به نظر می‌رسد بحث تروریسم در منطقه غرب آسیا و خاورمیانه رو به رشد هست و وضع قوانینی که بتواند این مسائل را پیشگیری بکند می‌تواند کمک‌کننده برای آینده کشور باشد و در ماده‌ای که قرائت شد به نظر می‌رسد این ماده بتواند پایداری بیشتری به قوانین موجود در این زمینه بدهد و در این ماده هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی مدنظر قرار گرفته و در عین حال نظرات شورای عالی امنیت ملی که مصادیق را مشخص می‌کند در نظر گرفته شده و مجموع این ماده می‌تواند ان‌شاءالله در جهت حفظ منافع ملی بیشتر ما کمک‌کننده باشد و من از همکاران محترم خواهش می‌کنم که ان‌شاءالله با رأی به این ماده بتوانیم در جهت تثبیت بیشتر منافع ملی و منطقه‌ای خودمان قدم برداریم. در آخر هم من از دولت محترم تقاضا دارم که درخصوص مشکلات اقتصادی که اخیراً عارض بر ملت شریف ایران شده اقدامات عملی‌تری را ورود بکنند. به هر حال هم مجلس و هم دولت در مقابل ملت وظیفه دارند و مجلس آمادگی دارد که بتواند ان‌شاءالله در این خصوص همراهی لازم را برای حل مشکلات اقتصادی مردم داشته باشد. خیلی ممنون و متشکرم.

مسعود پزشکیان
دولت موافق است، کمیسیون بفرمایید.

حسن نوروزی
سلام علیکم سروران محترم توجه بفرمایند! تبصره (1) ماده (14) به این شرح اصلاح می‌شود: عنایت بفرمایید ماده (14) این بوده کلیه اشخاص مشمول قانون مبارزه با پولشویی موظفند گزارش عملیات مشکوک به تأمین مالی تروریسم را به شورای عالی مبارزه با پولشویی اعلان کنند. اینجا آن بحثی هم که در ماده قبل بود همین بود که باید گزارش بدهند، اگر گزارش ندهند معاون در جرم شناخته می‌شوند. ما در این تبصره آوردیم اگر «چنانچه هریک از اشخاص مذکور»، یعنی اگر این افرادی که موظفند عملیات مشکوک مالی را گزارش بدهند، اگر این افراد این وظیفه را انجام ندهند گفتیم اینها به مجازات معاون جرم محکوم می‌شوند، بعد «در صورتی که در انجام وظایف مرتکب تقصیر از جمله اهمال» اهمال کرده، سهل‌انگاری کرده. قبلاً گفته بود که مجازات او مجازات‌های مقرر اداری و انضباطی، ما اینجا گفتیم چون آن اولی معاون جرم محسوب می‌شد، اگر با عنصر روانی و معنوی بود گزارش نمی‌داد معاون در جرم محسوب می‌شد، ولی اینجا گفتیم اگر تقصیر کرده، اهمال کرده به مجازات درجه هفت محکوم می‌شود. یعنی باز در دادگاه به مجازات درجه هفت، دیگر نمی‌خواهد برود به مجازات مقرر اداری و انضباطی محکوم بشود و همچنین اگر آن فهرست اعلامی شورای عالی امنیت ملی را رعایت نکنند، مثلاً شورای عالی امنیت ملی فرموده داعش جزء گروه‌های تروریستی است، النصره، حزب دموکرات، کومله، فدائیان خلق، مجاهدین خلق و اینها را اگر اعلام کرده (لعنه الله علیهم اجمعین) اعلام کرده خیلی خوب، آن افرادی که دارند کار می‌کنند، عملیات بانکی انجام می‌دهند آنها باید گزارش بدهند. اگر گزارش ندادند، نسبت به فهرست اعلامی تخلف کرده‌اند اینها معاون در جرم محسوب شده و محکوم می‌شوند. بنابراین عرض ما این است؛ اصلاحی که در اینجا شده است این تبصره نسبت به تبصره قبل که در قانون مصوب بوده این بوده، قبلاً می‌گفت اینها اگر تقصیر و اهمال کرده‌اند اینها به مجازات‌های مقرر اداری و انضباطی محکوم می‌شوند. ما الان گفتیم به مجازات درجه هفت، قانونش مشخص است و طبق ماده (19) قانون مجازات اسلامی که درجات مجازات‌ها را شمرده اینجا به همان درجه محکوم می‌شود. بنابراین ما اینجا آمدیم کار را برای قضات و تصمیم‌گیرندگان آسان کردیم و کسانی را هم که در حوزه گردش مالی، مسئولین بانکی و مدیران بانکی و غیر آنها اگر در این زمینه که در قانون پولشویی آمده است تخلف بکنند به عنوان معاون جرم مجازات می‌شوند. سروران محترم عنایت بفرمایید به این دو ماده که کمیسیون کار کرده زحمت کشیده رأی بدهید.

مسعود پزشکیان
متشکریم. حضار 220 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را نسبت به ماده (5) اعلام بفرمایید. دولت و کمیسیون موافق هستند. لطفاً در‌ رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! ما در انتهای تبصره (3) «همچنین افراد موضوع قانون پولشویی» را هم باید اضافه کنیم، با توجه به اینکه درمورد ماده (4) رأی‌گیری نشد ما یک‌بار برای کل مواد و تغییرات مجدداً باید یک رأیی بگیریم، بجز ماده (1) که ارجاع شد.

مسعود پزشکیان
حضار 216 نفر، سایر مواد را باید به رأی بگذاریم، کل مواد را یک‌ بار دیگر بجز ماده (1) رأی‌ می‌گیریم. نمایندگان محترم یک بار دیگر رأی خودتان را اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
4 تصویب تقاضای تغییر دستور درخصوص طرح الحاق موادی به قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

مسعود پزشکیان
دستور بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
دستور بعدی جمعی از دوستان درخواست اولویت برای الحاق موادی به قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی کردند. با توجه به اینکه هشت ماه در دستور بوده و نوبت آن نمی‌رسیده جناب آقای صباغیان به عنوان نماینده متقاضیان اولویت بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب دارم خدمت همه نمایندگان محترم. طرحی که اولویت آن مطرح هست اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی می‌باشد. این طرح شور اولش تصویب شده، هشت ماه هم هست که در دستور کار مجلس چاپ می‌شود، ولی متأسفانه هر هفته‌ای طرح‌هایی با فوریت یا به شکل‌های مختلف جلوی آن گذاشته می‌شود و نوبت این طرح نمی‌شود. هشت ماه می‌گذرد که هر هفته دارد در دستور چاپ می‌‌شود. طرح هم این است، قبلاً شور اول آن هم رأی آورده، گزارش سالیانه وزرا و رئیس‌جمهور به مجلس است. همه می‌دانیم، ما سؤال هم می‌پرسیم، وزرای محترم هم می‌آیند در مجلس گزارش می‌دهند، منتها اکثر گزارش‌ها گزارش‌های کیفی است، بیشتر همان مشکلاتی که در جامعه وجود دارد را برای ما مطرح می‌کنند، گزارش به شکل نموداری و مقایسه‌ای نیست. ما نمی‌دانیم این گزارشی که دارند می‌دهند ما کجا بودیم، کجا هستیم و به کجا می‌خواهیم برسیم. این طرح اگر ان‌شا‌ءالله تصویب شود و مواد آن رأی بیاورد سالی یک بار رئیس‌جمهور و وزرا به صحن مجلس می‌آیند، براساس برنامه توسعه، بودجه سال و وعده‌هایی که زمان رأی اعتماد دادند را به شکل کمّی و مقایسه‌ای به نمایندگان و مردم گزارش می‌دهند. یعنی اگر می‌خواهند درمورد قاچاق گزارش بدهند باید بگویند که ما سه، چهار سال پیش زمانی که من وزیر شدم قاچاق کالا چطور بود، چقدر وارد می‌شد، ظرف این یکی، دو سال به کجا رسیدیم و سه سال آینده قاچاق به کجا خواهد رسید. یا در زمینه اعتیاد، یا در زمینه مسائل و مشکلات دیگر جامعه که به عهده وزرا است به شکل نمودار و کمّی گزارش داده می‌شود. این‌طور نباشد که ما برنامه توسعه را وقتی بعد از پنج سال از آن می‌گذریم می‌بینیم (30) درصد اجرا شده است. چرا؟ چون ما نمایندگان نخواستیم، آنها نیامدند به شکل مدون و منظم و کمّی گزارش بدهند. اگر ان‌شا‌ءالله این موضوع مورد تأیید شما قرار بگیرد مطمئناً بعد نظارتی مجلس که امروز خیلی هم ضعیف است و مردم هم در این زمینه بسیار ناراضی هستند حل خواهد شد. ما به دلیل حجم سنگین کار و نگاه‌های محلی و منطقه‌ای که به نمایندگی مجلس داریم، گرفتار شدیم و نمی‌توانیم خوب نظارت کنیم. وزرا و مسئولین هم خوب ما را شناخته‌اند، به شکل‌هایی ما را در مسائل منطقه‌مان سرگرم می‌کنند، حالا ولو با دادن کمک و مجوز و ما از اصل کار که نظارت عالیه است محروم شدیم. این طرح می‌تواند بگوید سالی یک بار مثلاً‌ آقای رئیس‌جمهور و آقای وزیر! به مجلس بیایید گزارش کاملی از برنامه‌ها و طرح‌هایتان را به ما بدهید و دیگر خود به خود نظارت ما نظارت منطقه‌ای نخواهد بود، نظارت عالیه و ملی خواهد بود و مسائل و مشکلات شفاف خواهد شد. خواهش من از دوستان این است در این زمینه که ما واقعاً گمشده داریم، واقعاً همه گرفتاری‌های ما در نبود نظارت است. اگر می‌بینید مسئولی، وزیری یا رئیسی می‌آید گزارش می‌دهد، وزیری بوده که ما در این دو سال پنج، شش بار به مجلس آوردیم، حالا چکار کرده؟ آمده برای ما یک مقدار روضه خوانده، مشکلات جامعه را به ما گفته و رفته، بدون اینکه بگوید خودش مسئول است، آقا! چرا من این مشکلات را حل نکردم، علت و مشکل چیست. او می‌آید همان مشکلات را برای ما می‌گوید و به خورد ما می‌دهد. طوری هم صحبت می‌کند که ما خیال می‌کنیم همه چیز گل و بلبل است، به نحوی صحبت می‌کند که ما باید برایش اشک هم بریزیم. در صورتی که آقای وزیر باید اینجا بیاید بگوید وظیفه من این است، تکالیف من این بوده، سه سال قبل جامعه در این زمینه و مرحله بوده، بنده در این دو،‌ سه سال کار کردم و به اینجا رسیدم. برنامه من این است که در دو سال آینده هم به اینجا برسم، به شکل نمودار و کمّی. ما مشکلات زیادی داریم، آلودگی هوا، طلاق، زندان، اعتیاد، کودکان خیابانی، موضوعات مالی،‌ قاچاق کالا، (رنجبرزاده ـ جمع‌بندی بفرمایید) همه اینها دردهایی است که همه ما بیرون از مجلس که می‌رویم، وقتی جامعه به ما می‌گوید لمس می‌کنیم، خوب می‌فهمیم، می‌گوییم می‌رویم در مجلس تصمیم می‌گیریم، ولی وقتی به مجلس می‌آییم می‌بینیم فضا و وضعیت طوری است که ما واقعاً نمی‌توانیم کاری کنیم. (رنجبرزاده ـ وقتتان تمام شد) اگر بتوانیم سالی یک بار خیلی آرام آقای رئیس‌جمهور به مجلس بیاید، آقای وزیر بیاید براساس شعارها و برنامه‌هایش، تا دو سال پیش کجا بودیم، الان کجا هستیم، دو سال دیگر هم خواهیم رسید. دوستان! من این نکته را عرض کنم، (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) این باعث می‌شود وقتی یک وزیر رأی آورد خود به خود دیگر محکم برود کار کند، چون نگاه‌ها دیگر نگاه‌های ملی شده، اگر وزیر بیاید بگوید من برای فلان نماینده این کار را کرده‌ام به هیچ‌وقت مورد توجه قرار نمی‌گیرد، خود به خود همه طرح‌ها طرف ملی می‌رود، نگاه‌ها ملی خواهد شد، نظارت منضبط خواهد شد، مطمئناً خیلی از مشکلات جامعه ما حل خواهد شد.

مسعود پزشکیان
مخالف صحبت کند.

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! همکاران اخطار دارند.

سیدعلی ادیانی
اخطار داریم. لوح را غیر‌فعال کنید و قرعه‌کشی کنید.

علیرضا رحیمی
ثبت‌نام مجدد شده بود و قرعه‌کشی نشده بود الان قرعه‌کشی می‌شود. از همکاران محترم عذر‌خواهی می‌کنم جناب آقای احمدی‌لاشکی بفرمایید.

قاسم احمدی لاشکی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم محضر همه عزیزان عرض سلام و ادب و خسته‌نباشید دارم. از جناب آقای صباغیان عزیز هم به جهت اینکه موضوع، موضوع مهمی برایشان بود و به همراه جمعی از نمایندگان محترم پیشنهاد داشتند تغییر دستور را بگیرند و اولویت بدهند باز هم تشکر داشته باشم. اما بزرگواران و همکاران عزیز! اینکه ما از وزرا سالانه گزارش بگیریم که وضعیت را رصد کنند، مشکلات را بگویند و پاسخگو باشند حرف بسیار خوبی است و ما هم معتقدیم یکی از بزرگترین مشکلات امروز مجلس عدم توجه جدی به حوزه نظارت است. اما الان نکته مهم اینجاست، با توجه به شرایط زمان آیا الان ضرورت دارد؟ آیا نکات آنقدر مهم است که بایستی تغییر دستور برایش بگیریم و اولویت این‌چنینی برایش قائل باشیم؟ من معتقدم زمانش نیست. امروز باید موضوعات اقتصادی برای ما مهم باشد، چه بسا برای مردم مهم است. دغدغه‌هایی که امروز بازاریان، معلمان، کشاورزان و کارگران دارند، آیا با این کار که ما امروز بیاییم این را اولویت بدهیم مشکل آنها حل می‌شود؟ من بعید می‌دانم. این همه آمدند اینجا گزارش دادند و رفتند، نتیجه گزارش چه شد؟ وضعیت موجودی که می‌بینید. آیا وضعیت موجود رضایتمندی مردم را به همراه دارد؟ من بعید می‌دانم، اگر این‌گونه باشد که نارضایتی را این‌گونه شفاف در جامعه نمی‌بینیم، پیام اینها را باید شنید. من معتقدم با این‌گونه نوشتارها که یک عده فقط بیایند اینجا گزارش بدهند و بروند، مشکل حل‌شدنی نیست. از آن طرف هم که الحمدلله ما در این مدت چه به صورت جلسات علنی و چه غیرعلنی، هیأت‌رئیسه محترم سریع اعلام می‌کند که شما می‌توانید فردا اعلام کنید، همین پریروز خیلی سریع معاون اول آقای رئیس‌جمهور را خواستیم و خیلی هم سریع شاید کمتر از یک ساعت جلسه را از علنی به غیرعلنی تبدیل کردیم. بزرگواران! ما برای قانونگذاری وقت کم داریم، به جای گفتن و شنیدن دقت کنید و نکات مهم جامعه را رصد و پیگیری کنید. آنقدر گفتیم و شنیدیم برای ما بس است، من معتقدم موضوعات مهم‌تر در دستور کار داریم که به صدای مردم ان‌شا‌ءالله توجه ویژه داشته باشد. به همین خاطر اجازه بدهید خارج از این مسائل اولویت در دستور عادی قرار بگیرد و این موضوع به صورت عادی مطرح شود، متشکرم.

مسعود پزشکیان
موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
موافق محترم وقت خودشان را به جناب آقای کواکبیان دادند، بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
بسم الله الرحمن الرحیم عزیزان توجه بفرمایید! شما همه در سطح جامعه حضور دارید و در جریان مسائلی که در زمینه مباحث اقتصادی به خصوص این روزها در بحث بازار خودرو و مسکن و یا نرخ سکه و ارز شما همه می‌دانید، همین امروز خیلی از دوستان پیش ما آمدند و گفتند ای کاش آقای رئیس‌جمهور محترم به مجلس تشریف بیاورند و ما سؤالاتی داریم که انجام شود.

مسعود پزشکیان
جناب آقای کواکبیان! لطفاً‌ در موضوع صحبت کنید.

مصطفی کواکبیان
آقای رئیس! موضوع همین است. (نایب‌رئیس ـ اولویت است) عرض بنده همین است، دوستان! شما به جای اینکه از وزرا خواهش و تمنا کنید، به جای اینکه از رئیس‌جمهور درخواست کنید و احتمالاً ایشان هم وقت ندهند، این طرح به صورت قانونی می‌گوید رئیس‌جمهور و بعد هم وزرا سالی یک بار بیایند گزارش عملکرد خودشان را ارائه بدهند و برادر عزیزم آقای صباغیان متأسفانه واقعاً حدود هفت، هشت ماه است که این بحث را در طرح مجلس قرار دادند، الان هم دوستان وقتی می‌خواهند مخالفت کنند می‌گویند مشکلات زیاد است. بخش اعظم مشکلات برای دولت است، دولت باید بیاید پاسخگو باشد. چگونه شما می‌خواهید حق نظارت خودتان را اعمال بفرمایید؟ مقام معظم رهبری هم فرمودند قانون زیاد داریم، اما قانونی که اجرا نمی‌شود را شما باید درخواست کنید، مجلسی‌ها باید درخواست کنند. عزیزان! خواهش من این است که توجه کنید، مسئول باید پاسخگو باشد، زیر سؤال باشد،‌ اما اگر شما رها کنید و بگویید صرفاً بحث استیضاح و رأی اعتماد و رأی عدم اعتماد است، شاید این اتفاق نیفتد. اما اگر رئیس‌جمهور و وزرا به خصوص در این شرایط التهابات ارزی و قیمت خودرو، سکه و مسکن، واقعاً الان حدود (20) روز است که دولت ساکت است، رئیس‌جمهور ما ساکت است، رئیس‌جمهور باید با مردم سخن بگوید، باید به مردم توضیح بدهد. بنده (10) روز پیش گفتم ما با این وضعیت افتخار نداریم که بگوییم از این دولت حمایت کردیم، بعضی‌ها به من ایراد گرفتند، حالا این مسائل را ببینند. بنده دارم می‌گویم اگر رئیس‌جمهور می‌گوید بعضی‌ها هستند چوب لای چرخ می‌گذارند بیاید به مردم توضیح بدهد، مردم عاقل هستند. ما واقعاً در شرایط جنگی به سر می‌بریم. من همین‌جا از تیم ملی فوتبال خودمان تشکر می‌کنم که تا پای جان ایستادند و دل ملت را شاد کردند و ای کاش می‌شد بهتر از اینها تیمی عمل می‌کردند. عزیزان! بحث من این است که دستگاه اجرایی و تیم اقتصادی با دستگاه قوه مقننه و دستگاه قضایی باید هماهنگ باشد. یک عده می‌گویند رئیس‌جمهور متأسفانه تحلیل‌شان اشتباه است، رئیس‌جمهور عمداً می‌خواهد کشور را به هم بریزد. واقعاً این تحلیل خیلی خنده‌دار است. از آن طرف هم یک عده مثل ما و دیگران به اشتباه می‌گویند آنها می‌خواهند به هم بزنند. من می‌گویم رئیس‌جمهور به صورت قانونی بیاید و اینجا توضیح بدهد و مشکلات را حل کند. اگر شما رأی بدهید ان‌شا‌ءالله همین راه می‌شود، تا هفته آینده هم که جلسه مجلس است عملیاتی کرد. لذا من خواهش می‌کنم به این طرح رأی بدهید، یعنی به حق نظارت خودتان احترام بگذارید، خیلی ممنون.

مسعود پزشکیان
حضار 216 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به این موضوع اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
5 استرداد (2) فقره سؤال

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! اگر اجازه بفرمایید چند تا انصراف از سؤال و اعلام وصول داریم.

مسعود پزشکیان
اعلام وصول را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
مورد اول اعلام انصراف از سؤال است: ـ جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان از طرح سؤالات خود از وزیر محترم کشور درخصوص عدم استقلال مدیریتی و عدم اجرای قانون تقسیمات کشوری انصراف دادند که اعلام وصول می‌شود.
6 اعلام وصول (1) فقره طرح

علیرضا رحیمی
تعداد یک فقره طرح نمایندگان به صورت عادی اعلام وصول می‌شود: ـ طرح سازمان نظام مددکاری اجتماعی جمهوری اسلامی ایران اعلام وصول می‌شود.
7 اعلام وصول (1) فقره سؤال

علیرضا رحیمی
سؤال ملی جناب آقای حبیب‌اله دهمرده نماینده محترم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون از وزیر محترم نیرو درخصوص عدم اقدام جدی وزارت نیرو در رابطه با انرژی‌های پاک و نو اعلام وصول می‌شود.
8 ناطقین جلسه آقایان: اسفندیار اختیاری‌کسنویه‌یزد، محمد کاظمی، مسعود گودرزی، حسین مقصودی و سیدناصر موسوی‌لارگانی

مسعود پزشکیان
ناطقین را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای اسفندیار اختیاری نماینده محترم زرتشتیان. ـ آقای محمد کاظمی نماینده محترم ملایر. ـ آقای مسعود گودرزی نماینده محترم ممسنی و رستم. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای حسین مقصودی نماینده محترم سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن. ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از جناب آقای دکتر اسفندیار اختیاری درخواست می‌کنیم برای ارائه نطق هفت دقیقه‌ای خودشان تشریف بیاورند، بفرمایید.

اسفندیار اختیاری کسنویه یزد
نطق 7 دقیقه ای
خشنه اتره اهورهه مزداو ایو پنتا، یو اشهه «به نام دانای بزرگ هستی‌بخش» «راه در جهان یکی است و آن راستی است» درود می‌فرستم به ایران، به این مرز پرگهر، از شرق تا غرب و از شمال تا خلیج همیشه پارس. درود می‌فرستم به شهدای تا ابد جاوید ایران زمین، درود می‌فرستم به فرهنگ ایران، به مردم یکپارچه ایران. در ابتدا لازم می‌دانم از تیم ملی فوتبال ایران که با تمام سختی‌ها و کاستی‌ها، ایرانیان را سرافراز کردند، سپاسگزاری کنم و آرزو دارم تیم اقتصادی ایران که این شرایط نابسامان اقتصادی را ایجاد کردند، کمی از این بزرگمردان، بیاموزند، از گفتاردرمانی دست بکشند و در بهبود شرایط اقتصادی گام بردارند. روز شنبه جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل شد. در این نشست انتظار می‌رفت که ادامه بررسی طرح تثبیت قانون شوراهای شهر و روستا که توسط کمیسیون سیاسی ـ امنیتی و کمیسیون حقوقی‌ ـ قضایی بررسی شده و یکبار نیز در مجمع با نگاه مثبت طرح شده بود، در دستور کار قرار گیرد. طرحی که پس از آن در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد که در انتخابات شوراهای شهر و روستا، در بدعتی عجیب برای کشوری که انتخابات، از اصول اساسی قانون اساسی آن است، پس از تأیید انتخابات توسط هیأت نظارت و تحلیف منتخبین، عضو زرتشتی شورای شهر یزد از حضور در شورای شهر منع می‌شود و با تمام رایزنی‌ها و تأکید مسئولین نظام، حکم موقت تعلیق ایشان، لغو نمی‌گردد. طرحی که با بیش از (200) امضاء از طیف‌های مختلف سیاسی مجلس تهیه و دوفوریت آن با آرای مثال‌زدنی به تصویب رسید و به برگشت پیروان ادیان الهی به قانون شوراها تأکید کرده است. قانونی که پس از بازگشت از شورای محترم نگهبان، مجدداً مجلس بر رأی خود تأکید کرد. طرحی که بر قانون شوراهای مصوب سال 1375 که به درستی و براساس قانون اساسی تدوین و تصویب شده است و هیچگونه تفاوتی بین پیروان ادیان الهی قائل نیست، تأکیدکرده است. در اصل یکصدم قانون اساسی اینگونه آمده است: «برای‏ پیشبرد سریع برنامه‏‌های اجتماعی‏، اقتصادی‏، عمرانی‏، بهداشتی‏، فرهنگی‏، آموزشی‏ و سایر امور رفاهی‏ از طریق‏ همکاری مردم‏ با توجه‏ به‏ مقتضیات‏ محلی‏، اداره‏ امور هر روستا، بخش‏، شهر، شهرستان‏ یا استان‏ با نظارت‏ شورایی‏ به‏ نام‏ شورای‏ ده‏، بخش‏، شهر، شهرستان‏ یا استان‏ صورت‏ می‏‌گیرد که‏ اعضای‏ آن‏ را مردم‏ همان‏ محل‏ انتخاب‏ می‌کنند. شرایط انتخاب‌کنندگان‏ و انتخاب‌شوندگان‏ و حدود وظایف‏ و اختیارات‏ و نحوه‏ انتخاب‏ و نظارت‏ شوراهای مذکور و سلسله‏مراتب‏ آنها را که‏ باید با رعایت‏ اصول‏ وحدت‏ ملی‏ و تمامیت‏ ارضی‏ و نظام‏ جمهوری‏ اسلامی‏ و تابعیت‏ حکومت‏ مرکزی باشد، قانون‏ معین‏ می‏‌کند.» این اصل هیچگونه محدودیتی برای اقوام و ادیان مختلف قائل نشده است، بلکه تأکید بر اصول وحدت ملی دارد. نکته بسیار قابل تأمل آن است که برای حذف تبصره حضور پیروان ادیان الهی در شوراهای شهر و روستا، به سخنان بنیانگذار انقلاب در مهرماه ۱۳۵۸ استناد شده است، بدون اشاره به زمان و مکان آن. امام بزرگوار سخنان اندیشمندانه‌ای برای پیروان ادیان الهی دارند که سالهاست زمینه وحدت و یکپارچگی ملی را ایجاد کرده است. ایشان در حسینیه جماران در ۲۷ آبان سال ۶۱ در ملاقات با نمایندگان همه اقلیت‌های دینی فرمودند: «ایران مال همه است و توحید، مذهب همه و ما ملت واحده هستیم». اینکه سخنان استنادی برای حذف پیروان ادیان الهی از قانون شوراها، به اقلیت‌های دینی ارتباط و اشاره ندارد، بارها توسط مسئولین محترم، حقوقدانان گرامی، بیت گرانقدر امام به طور کامل توضیح داده شده است. ولی نکته بسیار مهم دیگر بدون در نظر گرفتن موارد شرعی و قانونی، ترتیبات تاریخی این موضوع است. قانون اساسی در تاریخ ۲۴ آبان‌ ۱۳۵۸ یعنی بعد از سخنان استنادی به امام، توسط خبرگان قانون اساسی به اتمام می‌رسد و برای تأیید نهایی به بنیانگذار انقلاب تقدیم می‌شود. ایشان نیز پس از مطالعه، بررسی و تأیید، اجازه همه‌پرسی قانون اساسی را می‌دهند و در تاریخ (۱۱) آذر ماه این همه‌پرسی برگزار می‌شود و قانون اساسی با بیش از (5/99) درصد آرا به تصویب می‌رسد. اکنون سؤال اساسی این است که اگر منظور امام در این سخنان، پیروان ادیان الهی بود، حتماً از سوی ایشان در اصل شوراهای قانون اساسی، قید مسلمان بودن، لحاظ می‌شد و سپس برای همه پرسی تنفیذ می‌گردید. مانند یک سری از اصول دیگر قانون اساسی که این قید را دارد، پس باید نتیجه گرفت که آن سخنان، مربوط به پیروان ادیان الهی نبوده است. به این دلیل و دلایل بسیار دیگر، نمایندگان محترم مجلس بر حضور پیروان ادیان الهی در شوراهای شهر و روستا رأی مثبت دادند. این همبستگی و اتحاد بین نمایندگان مجلس از هر جناح سیاسی در ارائه و تصویب این طرح، علاوه بر تاکید بر یکپارچگی مردم این کشور، به این موضوع نیز اشاره می‌کند که یقیناً حل و فصل قانونی این موضوع در بستر قانون اساسی و با تعامل و همراهی و همگامی مجلس محترم، شورای محترم نگهبان و مجمع محترم تشخیص مصلحت نظام خواهد بود و اکنون باید با نگاه به مصلحت نظام و همبستگی ایرانیان این مشکل را برطرف کرد. نباید فراموش کرد که «ایران» با وجود همه اقوام، مذاهب و ادیان معنا پیدا می‌کند و همه آنان برای این مرز پرگهر، به دور از هر گونه وابستگی قومی و دینی، تلاش کرده‌اند و از جان گذشتند. افتخار ایرانیان این است که به عنوان اولین یکتاپرستان در درازنای تاریخ، همانگونه که رهبر بزرگ انقلاب فرمودند با تفاوت هر قوم، دین و مذهب، زیر نام زیبای «ایران» جمع هستند. ملت ایران، هزاران سال است، به دور از گرایش‌های مختلف، خود را هم‌‌میهن می‌دانند. افتخار ایرانیان آن است که دارای حس همبستگی‌، فرهنگ، تمدن و تاریخ مشترکند و می‌دانند که در هر لحظه با یادآوری این مفاهیم عمیق و مثال‌زدنی، باید در راستای همبستگی ملی قدم بردارند. با نگاه ویژه‌ای که اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به این موضوع دارند، همه ایرانیان منتظر آنند که این طرح هرچه (رنجبرزاده ـ جمع‌بندی بفرمایید) سریعتر در دستور کار مجمع قرار گیرد و با رأی مثبت اعضاء به حضور پیروان ادیان الهی در شوراهای شهر و روستا، این با هم بودن را معنا کرده، که در این شرایط خاص سیاسی و اجتماعی، پیام بسیار ارزشمندی خواهد داشت. در پایان آرزو دارم با اندیشه نیک، گفتار نیک و کردار نیک، کنار یکدیگر در جهت دوستی و برابری و سازندگی ایران بزرگ و عزیز کوشش نماییم. ایدون باد و ایدون ترج باد

اکبر رنجبرزاده
تشکر از جناب آقای دکتر اختیاری. از جناب آقای محمد کاظمی نماینده محترم ملایر دعوت می‌کنیم برای ارائه نطق هفت دقیقه‌ای خودشان تشریف بیاورند، بفرمایید.

محمد کاظمی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام به محضر ملت بزرگوار ایران به خصوص به مردم شریف و قدرشناس حوزه انتخابیه‌ام شهرستان ملایر و عرض تشکر و سپاس از قهرمانان سخت‌کوش و غیرتمند تیم ملی فوتبال که حقاً و انصافاً خوش درخشیده و اسباب سرافرازی ملت را فراهم آوردند. در آستانه هفتم تیر سالگرد شهادت شهید بزرگوار آیت‌الله دکتر بهشتی و (72) تن از یاران باوفای انقلاب هستیم. یاد و خاطره آن عزیزان را گرامی داشته و هفته قوه قضائیه را به قضات زحمتکش و فرهیخته کشور تبریک عرض می‌نمایم. اگرچه طی (40) سال گذشته مردم ایران با انواع خصومت‌ها و بداخلاقی‌های دولتمردان آمریکا مواجه بودند، ولی خروج ترامپ از برجام فصل جدیدی از دشمنی‌ها، عهدشکنی‌ها، قلدرمآبی‌ها و خوی استکباری این رژیم را نمایان کرد. وضعیت ویژه‌ای را برای دولت و ملت ایران و مردم جهان پدید آورد. اقدام اخیر دولت آمریکا بیش از هر زمان دیگر نشان داد که ساختار سازمان ملل به هیچ وجه بی‌طرفانه و عادلانه عمل نمی‌کند و الا هر وجدان بیداری نظام عهدشکن آمریکا را در شرایط کنونی به عنوان بزرگترین تهدید صلح و امنیت بین‌المللی محکوم و معرفی می‌کند. ما در شرایطی با اقدام یک‌جانبه و غیرقانونی این رژیم معتقد به قانون جنگل روبرو شدیم که در داخل کشور مردم به برجام امید فراوان بسته بودند و نشانه‌هایی نیز از بهبود وضعیت اقتصادی ناشی از فروش نفت، تمایل به سرمایه‌گذاری خارجی و تسهیل در مبادلات بانکی و بیمه‌ای یکی پس از دیگری در حال نمایان شدن بود و اکنون باز هم بهترین عکس‌العمل ما تلاش در جهت استفاده از توافق هسته‌ای بدون آمریکا است که اگر به نتیجه برسیم و دستگاه دیپلماسی ما در این راه با أخذ تضمین‌های لازم از اروپا موفق شود، مطلوب حاصل است و اگر اروپا نخواست یا نتوانست منافع ایران را در برجام تضمین کند باید به این پرسش تاریخی پاسخ دهند که آیا بعد از این عهدشکنی می‌توان از معاهدات و توافقات بین‌المللی صحبت کرد و از آنها دفاع نمود؟ اما در شرایط فعلی که مردم ما در همه عرصه‌های مختلف زندگی دچار دغدغه و نگرانی شده‌اند، آنچه بیش از هر چیز ضرورتش احساس می‌شود تقویت وفاق و همدلی و همبستگی و مشارکت مستقیم آنها در اداره امور کشور می‌باشد. وفاق که باشد اقوام، اقلیت‌ها، تکثرها و تفاوت‌ها با برچسب‌هایی مانند وطن‌فروش، خائن و فتنه‌گر از میدان تصمیم‌گیری طرد نمی‌شوند. حوزه‌های عمومی غیردولتی و مردم‌نهادها با نگاه‌های بدبینانه مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرند. اقتصاد کشور از طریق کثرت رانت‌ها و اعمال نفوذهای فراقانونی، به جای خصوصی شدن نظامی و خصولتی نمی‌شوند. به جای تصمیم‌گیری‌های قیم‌مآبانه از تریبون‌ها، مشارکت مستقیم مردم کارساز می‌شود و در بزنگاه‌های تاریخی مثل شرایط فعلی پا به عرصه مقاومت و دفاع از کشور می‌گذارند. مثلاً چه خوب است برای ایجاد این احساس استراتژیک ما یک بار هم که شده در مسائل بسیار مهم نظیر آنچه که در آن به سر می‌بریم قوه مقننه را به وسیله خود مردم اعمال کنیم. قطعاً خبرگان قانون اساسی اصل (59)‌ را به عبث تصویب نکرده‌اند و آن را زینت قانون اساسی قرار نداده‌اند، بلکه برای مراجعه بلاواسطه و مستقیم به مردم در مسائل مهم اقتصادی و سیاسی در این قانون تعبیه کرده‌اند. بدیهی است پاسخ مردم در هر زمینه‌ای تکلیف همه ما را روشن می‌سازد. متأسفانه امروز در شرایطی که در عرصه بین‌المللی با دشواری‌های فراوانی روبرو هستیم، در داخل کشور نیز مردم با آشفتگی‌هایی در فرآیندهای تصمیم‌گیری مواجهند و این بدان معناست که آنها برای زندگی در کشور نمی‌توانند پیش‌بینی دقیقی از وضعیت آینده براساس قوانین و مقررات جاری داشته باشند، چرا‌که این قوانین و مقررات دچار اشتباه در مقابل نص و برداشت‌های شخصی از قانون می‌شود. وظیفه همه مسئولین این است که با شفافیت و خودداری از هرگونه تفسیر به رأی کردن قوانین به حل مشکلات مردم بپردازند و اسباب تقویت اعتماد مردم به حاکمیت را فراهم آورند. همگان آگاهیم که اقتصاد امروز ما قربانی فسادها و رانت‌های ناشی از تفاسیر منفعت‌طلبانه از قانون و عدم اجرای آن است. در اینجا باید از رئیس‌جمهور محترم بپرسیم که چرا با مردم سخن نمی‌گویید و واقعیات موجود در این خصوص و سایر موارد را با آنان در میان نمی‌گذارید؟ قطعاً سکوت شما ضربه به اعتماد مردم است. دولت شما در صف مقدم حل مشکلات کشور است، گرچه از بیرون با کارشکنی‌ها و بعضاً نقدهای غیرمنصفانه‌ای روبرو است، اما از درون نیز مدیرانی که جرأت و انگیزه درگیر شدن مشکلات حادث‌شده فعلی را ندارند و خود نیز به آن معترف هستید، کارآمدی و مقبولیت کابینه شما را زیر سؤال برده است. پس چرا برای اصلاح امور تأمل می‌کنید؟ آیا تیم اقتصادی شما درمورد مسائل اقتصادی متفاوت از قبیل گرانی، واردات خودرو، وضعیت اسفبار بازار ارز و سکه، هدایت نقدینگی فراوان و سرگردان مردم، چالش تولید و اشتغال، تنظیم صادرات و واردات و سایر مسائل مرتبط به گونه‌ای عمل کرده است که تقویت اعتماد عمومی را در پی داشته باشد؟ جناب آقای روحانی! لطفاً در این شرایط خطیر فرصت‌ها را از دست ندهید، عجالتاً در مجلس حضور پیدا کرده و با نمایندگان ملت سخن بگویید و پاسخگو باشید. در این وضعیت به ریاست محترم قوه قضائیه عرض می‌کنم که محکومیت‌های طویل‌المدت بعضاً‌ تا هشت سال در نظر گرفته‌شده برای دانشجویان عزیز، فرهنگیان فرهیخته و مردم کوچه و بازار که صرفاً در اعتراضات صنفی ـ سیاسی سال گذشته مشارکت داشته و ساختارشکنی نکرده‌اند، با شرایطی که شدیداً به وفاق و همدلی و تقویت وحدت بین مردم نیازمندیم،‌ با عدالت و منصفت قضائی سازگار نیست. انتظار این است که ضمن برخورد توأم با رحمت و رأفت اسلامی با این عزیزان، به مناسبت هفته قوه قضائیه عفو مابقی محکومیت کسانی را که در حال حاضر و در همین ارتباط در زندان به سر می‌برند از محضر رهبر معظم انقلاب درخواست نموده و در جهت تعیین تکلیف هر چه سریعتر بازداشت‌شدگان مرتبط با محیط زیست نیز دستورات لازم را صادر فرمایید. به شورای عالی امنیت ملی هم عرض می‌کنم که صرف‌نظر از عدم تطبیق حصر آقایان کروبی و موسوی و خانم رهنورد و ممنوع‌التصویری سیدمحمد خاتمی با اصول (33)، (36) و (37) قانون اساسی، ادامه این وضعیت در شرایط کنونی هیچ وجهی نداشته و امید است که ان‌شا‌ءالله در جهت حل و فصل این موضوع اقدام عاجل مبذول فرمایید. امیدوارم با تغییرات مهم و اساسی در سیاست‌ها، تصمیم‌گیری‌ها و روش‌ها،‌ با استفاده از خرد جمعی و جلب مشارکت همه ایرانیانی که به تمامیت ارضی و قانون اساسی کشور معتقد هستند و با رجحان منافع ملی بر منافع شخصی و جناحی، بر مشکلات فائق آمده و مسیر رشد و توسعه و تعالی را در کشور طی نماییم. اما درمورد مسائل حوزه انتخابیه؛ به رئیس‌جمهور محترم و وزیر محترم اقتصاد و دارایی عرض می‌کنم که اگر قرار است از تولید داخلی و اشتغال حمایت کنیم،‌ این حمایت بایستی همه‌جانبه بوده و همه ارکان دولت را شامل شود. متأسفانه این حمایت لااقل در برخی اقدامات بانک مرکزی دیده نمی‌شود. قریب دو سال است که نمایندگان ملایر و استاندار محترم استان با برگزاری جلسات متعدد و مکرر با رئیس کل بانک مرکزی درخواست اجرای حکم قطعی دادگاه درخصوص خارج کردن نام سرمایه‌گذار شرکت کیان‌کرد ملایر از لیست سیاه این بانک را داشته‌اند، ولی به دلیل عدم هماهنگی ابواب جمعی این بانک با جناب آقای سیف، این تقاضای صددرصد قانونی مورد موافقت قرار نگرفت و نتیجتاً به دلیل ایجاد این مشکل برای تأمین سرمایه در گردش، هفته گذشته واحد تولیدی کیان‌کرد ملایر با (250) نفر کارگر به ناحق و بر اثر سیاست‌گذاری‌های غلط بانک مرکزی تعطیل شد. استدعا دارد واحد ویژه بازرسی ریاست جمهوری به این موضوع ورود کرده (رنجبرزاده ـ خلاصه بفرمایید) و با خاطیان و قانون‌شکنان بانک مرکزی برخورد نمایند. دو؛ ضمن تشکر از اقدامات وزیر محترم راه، از ایشان درخواست می‌کنم دستورات لازم در جهت شروع عملیات اجرایی چهاربانده شدن جاده ملایر ـ نهاوند و همچنین راه‌آهن همدان به ملایر را صادر نماید و به وزیر جهادکشاورزی عرض می‌کنم که پس از گذشت سه سال از تصویب پرداخت یارانه کشمش باغداران ملایری،‌ هنوز بخشی از این یارانه پرداخت نگردیده، لطفاً‌ در این خصوص دستور اقدام صادر فرمایید. والسلام

اکبر رنجبرزاده
تشکر از جناب آقای کاظمی، از جناب آقای دکتر مسعود گودرزی نماینده محترم ممسنی و رستم دعوت می‌کنیم برای ارائه نطق هفت دقیقه‌ای خودشان تشریف بیاورند، بفرمایید.

مسعود گودرزی
نطق 7 دقیقه ای
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم به پیشگاه ملت بزرگ ایران، نمایندگان محترم مجلس و مردم شریف و فهیم شهرستانهای ممسنی و رستم عرض سلام و ادب و احترام دارم و خاصه خدمت رهبر فرزانه انقلاب عرض سلام دارم. از تلاش تیم ملی جمهوری اسلامی ایران،‌ فوتبالیست‌های ارزشمند کشورمان با حضور ارزشمند خودشان در جام جهانی 2018 تشکر می‌کنم و همچنین از دروازه‌بان شایسته تیم ملی جناب آقای بیرانوند تشکر می‌کنم. تشکر از بیانات راهگشای رهبر معظم انقلاب در جلسه اخیر. معظم‌له فرمودند مجلس نباید نماد یأس و ناامیدی و یا نماد عدم اعتنا به مسائل کشور باشد. یعنی در ظرف عملکرد دستگاه‌های مسئول در کشور هر دو نیمه پر و خالی را باید دید و براساس شرایط عینی و واقعی زمان و مکان، تفسیر و قضاوت نمود. اگر امروز نمایندگان محترم انتقاداتی را به مجموعه عملکرد دستگاه‌ها دارند و یا مردم شریف و عزیز ما اعتراضی به عملکرد مسئولین دارند،‌ به معنای بی‌توجهی به خدمات ارزشمندی که این نظام قریب (40) سال بی‌منت و باافتخار انجام داده نیست. سیر صعودی مشارکت ملت عزیز ایران در انتخابات‌های گذشته و در انتخابات اخیر ریاست جمهوری به معنای تأیید عملکرد نظام و البته استمرار مطالبه‌گری و امید برای رفع نقایص و کاستی‌های موجود است که همین موضوع موتور محرکه نظام و انقلاب در مسیر پیشرفت و توسعه می‌باشد. هر ممیز منصفی اذعان دارد که تأمین امنیت داخلی با وجود انواع متغیرهای آشوب‌ساز منطقه‌ای تأییدی بر عملکرد مجموعه دستگاه‌های مسئول می‌باشد. مردم عزیز و ملت شریف ایران!‌ قدر این امنیت را بدانیم و با جان و دل و بدون توجه به تبلیغات دشمنانی که هنوز در حسرت ناامن کردن ایران مانده‌اند از آن حراست و مواظبت کنیم. در بستر ناامنی تمنای هیچ پیشرفتی نداشته باشیم، اما در بستر امنیت هر گونه ناکارآمدی قابل طرح، نقد و برنامه‌ریزی برای اصلاح و پیشرفت است. اما در بُعد دیگر معظم‌له فرمودند نباید مجلس نماد بی‌اعتنایی به مسائل کشور باشد. قطعاً در نیمه خالی، تقصیرها و ناکارآمدی‌هایی دارد که باید بپذیریم. متأسفانه دیروز شاهد اعتراضاتی از سوی بازاریان عزیز ما، همین قشری که انقلاب مدیون آنها است، همین قشری که حضور آنان در انقلاب از حافظه تاریخی محو نخواهد شد. متأسفانه امروز بحران ارز و سکه و همچنین اشتغال، مسائل عمده و مشکلات اساسی کشور هستند. درخصوص موضوع اشتغال در طول این (40) سال متأسفانه در دولت‌های مختلف شاهد برنامه‌ای درازمدت و اساسی برای اشتغال نبودیم. در دولت قبل طرح‌های زودبازده، وام‌های اشتغال و طرح اشتغال ضربتی و در این دولت طرحهایی که اشتغال فراگیر و بحث اشتغال عشایری و روستایی مطرح شده،‌ اما همه اینها در دولت قبل موفق نبود،‌ در این دولت هم ضمانت اجرا و نظارت در آن دیده نشده است. اینها مسائل و مشکلاتی است که ما امروز با آن گریبانگیر هستیم. درخصوص بحث فقر، ما دو راهکار را در قوانین برنامه در سالهای گذشته دیدیم. یک مورد بحث هدفمندی یارانه‌ها بود که مسائل و مشکلاتش را دیدیم و حدود (12)‌ سال است که بر ناکارآمدی آن اصرار می‌کنیم، اما نمی‌دانیم کی باید حل شود. درخصوص موضوع دیگر، در چارچوب طرح تحول سلامت بود که همین امروز شاهد هستیم این طرح نیز با مشکلاتی مواجه شده است. متأسفانه امروز شاهد این هستیم که جسم اقتصاد ما بیمار است. به دنبال آن پول، تزریقات و قرص مسکن هستیم. اینها جواب نمی‌دهد. در برهه‌ای هستیم که باید تصمیم سخت بگیریم. نیاز به جراحی دارد. با جرأت و شهامت باید این کار را انجام بدهیم. مقام معظم رهبری در بخش دیگری از فرمایشات انتظار رفتار انقلابی و پرهیز از اشرافی‌گری را داشتند. این فرمایش قابل تعمیم به همه مسئولان و خصوصاً مقامات نظام است. آیا این‌گونه عمل می‌کنیم؟ البته باید گفت هنوز هم مسئولان ساده‌زیست و پاکدست انقلابی داریم، اما متأسفانه مسئولانی هم داریم که کج‌روی داشتند. در حوزه فساد اقتصادی مسائلی مطرح شده است. همین اخیراً موضوع جدیدی که مطرح شد درخصوص واگذاری منازل مصادره‌ای به بعضی از مقامات کشور. شما به چه حقی در منازل سازمانی که مربوط به طاغوت بوده و کارگزار نظام اسلامی هستید، در آن نشسته‌اید، به چه حقی؟ این رفتار اسلامی و انقلابی است؟ اینها باید برگردانده شود و همچنین باید تحصیل اموال نامشروعی که از هر مقام و مسئولی که انجام شده است، اینها تصمیم‌های انقلابی و مردم ‌شادکن برای ما خواهد بود. مردم ما تشنه عدالت واقعی هستند. دولت محترم! بحث حقوق بازنشستگان را که در قانون هم امسال دیده است چرا رعایت نمی‌کنید؟ وزیر محترم آموزش و پرورش! ما امسال (42) هزار بازنشسته داریم، (9) ماه از بازنشستگی آنها می‌گذرد، چرا انجام نمی‌شود و حقوق آنها پرداخت نمی‌شود؟ برنامه‌هایی را در روز رأی اعتماد داشتید، چرا خارج از برنامه عمل می‌کنید؟ چرا بحث حق‌التدریسی‌ها، می‌خواهید فردا اینها هم در کف خیابان بریزند؟ چرا حق‌التدریسی‌هایی که با یک طرح جمع می‌شود، همکار عزیزم جناب آقای دکتر احمدی‌لاشکی زحمت این موضوع را کشیده‌اند، انجام بدهید. درخصوص حوزه انتخابیه؛ آقای وزیر نیرو! دیگر خجالت می‌کشم از پشت این تریبون اعلام کنم برای یک طرحی که (26) سال از آن می‌گذرد (رنجبرزاده ـ آقای گودرزی! وقتتان تمام شد) (100) میلیارد دلار هزینه شده، هنوز هم به سؤال ما پاسخ ندادید. آقای رئیس‌ کمیسیون انرژی! خدمت شما عرض کردم سؤال را به صحن بیاورید تا جواب بدهند، وزرا باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند. (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون). جناب آقای حجتی وزیر محترم جهادکشاورزی! بروید زندگی این کشاورزان را ببینید. ما اینها را به این روز رساندیم. میوه محصولات کشاورزی‌شان، طرح جایگزین‌شان به کجا رسید؟ (نایب‌رئیس ـ آقای گودرزی!‌ وقتتان تمام است) انتظار مردم این است که ان‌شا‌ءالله این مسائل عملیاتی شود و در حد شعار باقی نماند. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اکبر رنجبرزاده
ناطقان اضطراری، از جناب آقای حسین مقصودی نماینده محترم سبزوار، جغتای،‌ جوین، خوشاب و داورزن دعوت می‌کنیم، پنج دقیقه وقت دارید،‌ بفرمایید.

حسین مقصودی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خدمت مردم بزرگ و باتمدن تاریخی ایران عرض سلام دارم. خدمت مردم سرافراز و باتمدن حوزه انتخابیه‌ام شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد و شهرهای روداب، حکم‌آباد، مشکان و عبدل‌آباد‌زیباده که از آن به عنوان سبزوار بزرگ یاد می‌شود عرض سلام دارم. ابتدا از بیانات و توصیه‌های حکیمانه، روشنگرانه،‌ پدرانه و دلسوزانه مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان محترم تقدیر و تشکر می‌کنم. ان‌شا‌ءالله که نمایندگان عزیز به ویژه هیأت‌رئیسه محترم و خاص ریاست محترم مجلس این رهنمودها را سرلوحه عملی کار خود قرار دهند. ماه‌ها است دلسوزان نظام از تمام جریان‌های سیاسی از سالخوردگی و بی‌انگیزگی و به ویژه از هم‌گسیختگی و بی‌برنامگی تیم اقتصادی دولت صحبت می‌کنند. اما رئیس‌جمهور محترم شاید گوش شنوا نداشت و همه را سیاسی دید. سیاسی دید و نتیجه آن را دیروز در کف خیابان‌ها دیدیم. چشمان خود را بر حقیقت بست، صدای نمایندگان را در رأی ناپلئونی به وزیر کار ندید و امروز صدای آن را در کف خیابان‌ها می‌شنویم. در روزهای اخیر تفاوت وزرای سالخورده و بی‌انگیزه را با وزیر جوان همه دیدند. وزرای خسته و بی‌رمق کابینه هر روز از دست‌های پشت‌پرده و افشاگری قریب‌الوقوع خبر می‌دادند، اما وزیر جوان کابینه جناب آقای مهندس جهرمی وعده افشا داد و ساعتی بعد پشت‌پرده را رو کرد که از ایشان تشکر می‌کنم. از کیاست و تلاش جناب آقای دکتر قاضی‌زاده، جناب آقای دکتر سلطانی‌فر، وزیر محترم اطلاعات، وزیر محترم دفاع و وزیر محترم کشور تشکر می‌کنم. به وزیر محترم آموزش و پرورش، وزیر محترم راه و شهرسازی، وزیر محترم صنعت و وزیر محترم علوم توصیه برادرانه می‌نمایم به تعهدات کوتاه‌مدت و بلندمدت خود بیش از آنچه که هست عمل نمایند. و اما از کدام درد مردم بگویم؟ از درد کارگران و ضعف و ناکارآمدی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که نه کارگران ما امنیت شغلی دارند،‌ نه بازنشستگان ما معیشتی دارند و نه سازمان تأمین‌اجتماعی ما امنیت دارد و یا از مشکلات مددجویان بهزیستی بگویم، یا از سالخوردگی و ضعف وزارت جهادکشاورزی جناب آقای حجتی بگویم که باغداران و گندم‌کاران ما درگیر شده‌اند و منابع طبیعی همچون هیولا بر سر مردم روستاها ایستاده است؟ جناب آقای رئیس‌جمهور! پنبه را از گوش خود در آورید، از اتاق شیشه‌ای بیرون آیید و بین مردم بروید و صدای بیکاران، صدای زنان بیوه و صدای اعتیاد و صدای افسردگی جوانان و صدای بی‌ارزشی پول ایران و صدای شکسته شدن کمر کاسبان خرد و کوچک را پاسخ بدهید و فکری به حال وزارتخانه‌ها و تیم اقتصادی خود کنید. اگر وزیر کار، وزیر اقتصاد، بانک مرکزی و جهادکشاورزی را به هر دلیلی، چه رفاقتی، چه سیاستی و چه باندی نگه داشته‌اید،‌ جناب آقای رئیس‌جمهور! بدانید که خیانت شما در تاریخ ایران و در این زمان ثبت و ضبط خواهد شد. اما در اقتصاد دولت جناب آقای روحانی بیمار است، زیرا غلط‌ترین تصمیم دولت تثبیت نرخ دلار (4200) تومانی بود، همان دلاری که مشهور به دلار جهانگیری است. در این سه ماه (19) میلیارد دلار با نرخ (4200) ثبت سفارش شد، یعنی دو برابر سال گذشته و این دلیل وجود رانت در این نرخ است. چه مرجعی نظارت می‌کند که واردکنندگان کالا با ارز (4200)‌ تومان کالا را وارد کنند و در بازار بفروشند؟ از مجلس درخواست دارم کمیته ویژه‌ای جهت پیگیری این کار تشکیل دهد. دلیل حاکم شدن نرخ‌های غیررسمی و قاچاق از (6200) تومان تا (9000) تومان در تیرماه 98 چه می‌باشد؟ اگر (50) درصد نرخ تخصیص‌یافته را به نرخ دلار جهانگیری یعنی (4200) و بازار آزاد مقایسه کنیم (20) هزار میلیارد تومان در این سه ماه (رنجبرزاده ـ خلاصه بفرمایید) این پول و این رانت به جیب چه کسانی رفته است؟ اما برای حل مشکلات پیشنهاد دارم: 1 ـ توجه عملی به اندیشه‌های امام و توصیه‌های مقام معظم رهبری. 2 ـ عزل فوری وزرای اقتصاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کشاورزی و رئیس بانک مرکزی. 3 ـ آشتی با جوانان و به ویژه جوانانی که امروز افسرده شده‌اند و حذف تمام بازنشستگان از بدنه دولت. (رنجبرزاده ـ تشکر، وقتتان تمام شد). 4 ـ دست منابع طبیعی این غده سرطانی و این دیو هیولا را از سر مردم کوتاه کنیم. با معلمان به ویژه معلمان حق‌التدریس آشتی کنیم و آخرین کلام من این است (نایب‌رئیس ـ متشکریم) که حضرت‌ علی می‌فرماید: «چهار چیز است که باعث شکستن دولت‌ها می‌شود: یک؛ ضایع کردن اصول، دو؛ سرگرم شدن به فروع و موارد کم‌اهمیت، سه؛ به کار گمارده شدن آدم‌های پست و رذیل و چهار؛ کنار گذاردن انسان‌های شایسته و فاضل». ان‌شا‌ءالله که این پیام ما به رئیس‌جمهور محترم و نمایندگان عزیز برسد.

اکبر رنجبرزاده
تشکر از جناب آقای مقصودی. از حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی نماینده محترم فلاورجان برای ارائه نطق اضطراری پنج دقیقه خودشان دعوت می‌کنیم، بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم در ابتدا افتخارآفرینی جوانان غیرتمند تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران در مسابقات جام جهانی روسیه را به محضر مقام معظم رهبری و ملت عزتمند ایران تبریک عرض می‌نمایم. جوانان ایرانی ثابت کردند با توکل به خدا و تلاش و تبعیت از مربیان می‌توانند در اوج ناامیدی هم شادی‌آفرین باشند. دولت باید تقدیر از این تیم را به نحو شایسته انجام دهد. از فرمایشات دوراندیشانه رهبر معظم انقلاب و همچنین رهبر مظلوم که متأسفانه مسئولین ایشان را در جلسه با نمایندگان مجلس تنها گذاشتند، تشکر می‌کنم. ان‌شا‌ءالله خداوند به ما بصیرت اطاعت و اجرای رهنمودهای ایشان را عنایت فرماید. ورود مجلس به موضوع تصویب لوایح چهارگانه اقدامی نسنجیده بود. مجلس نباید بی‌دلیل برای نظام و رهبری هزینه‌تراشی می‌کرد. تجربه نشان داده است سازمانهای بین‌المللی همواره در تأمین منافع آمریکا گام برداشته‌اند. در کدام جلسه شورای امنیت حکومت دیکتاتور پادشاهان سعودی و یا رژیم ددمنش اسرائیل را به واسطه خوی وحشی‌گری و کودک‌کشی محکوم نموده‌اند؟ بنابراین ساده‌لوحانه است اگر دل به این سازمان‌ها بست.FATF ‌ نیز نمونه بارزی از این نهادها است. تکمیل پروژه تحریم، خودتحریمی، توطئه غربی، خدشه به استقلال و امنیت ملی و حذف گروه‌های جهادی و درز اطلاعات مالی به بیرون کشور از عواقب تصویب این لوایح و‌FATF ‌ است. ملت ایران به امید حفظ ارزش‌های دینی و کسب رفاه مناسب در زندگی مادی خود به ما در مجلس مجال سخن گفتن به نمایندگی از خود داده‌اند. اما اکنون همه نگران اقدام مجلس هستند. ترامپ نماد جامعه آمریکایی بدون رتوش است. به صراحت اعلام می‌کنم که حرف‌های ترامپ مردم را بیدارتر و متحدتر کرده است. اشتباه استراتژیک سیاست خارجی در این دوران،‌ پناه بردن به دغل‌بازی‌های طرفهای اروپایی است. در این روزگار بهترین راهبرد سیاسی کشور تأکید بر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است. دولت باید ضمن برخورد با فساد سیستمی، با آقازاده‌پروری در رده‌های میانی به شدت برخورد کند. فرزندان مسئولین هیچ ارجحیتی نسبت به فرزندان پیرمرد ساده چادرنشین ندارند. دولت باید از قابلیت‌های جوانان نخبه برای تجربه‌اندوزی و مدیرپروری استفاده کند،‌ نه اینکه به صرف قرابت فامیلی با فلان مسئول عالی‌رتبه و سپردن مسئولیت به آنها به بیت‌المال مسلمین دست‌اندازی شود. در شرایطی که در برخی نقاط شهرهای بزرگ کشور حتی در تهران، در روستاها و شهرهای کوچک مردم به سختی امرار معاش می‌کنند، در شرایطی که فشار بیکاری طاقت مردم را طاق کرده، در شرایطی که بی‌ثباتی و عدم امنیت اقتصادی برخی بازارهای تهران را تعطیل کرده، در شرایطی که تأمین معیشت اولیه مسکن ارزان‌قیمت برای جوانان تبدیل به آرزوی محال شده، در شرایطی که ارزش پول ملی در چند ماه گذشته به یک‌سوم تقلیل یافته، در شرایطی که نرخ سکه و ارز و خودرو و مسکن با سرعت نجومی در حال افزایش است، در شرایطی که جوانان نمی‌توانند از تسهیلات ازدواج هم بهره‌مند شوند، چرا باید بعضی از آقازاده‌ها و مسئولین و وابستگان بدون ترس از خدا در حال ثروت‌اندوزی باشند؟ جای تأسف است که یک عده از همکاران ما دنبال برداشته شدن حصر باشند. برداشتن حصر چه دردی از مردم دوا می‌کند؟ کشاورزانی که در دهه‌های قبل نسل در نسل زکات‌ده و خیّر بودند اکنون به دلیل سیاست‌های غلط مدیران دولت‌های مختلف مستمری‌بگیر کمیته امداد شده‌اند. آیا این شایسته نظام اسلامی است که کشاورزی با داشتن چند هکتار زمین الان برای امرار معاش و نمردن نیازمند ماهیانه چندده هزار تومان مستمری باشد؟ آیا دستبرد به حقآبه کشاورزان کار صحیحی است؟ با وجود اینکه فتوای مراجع معظم استفاده از حقآبه را حرام دانسته‌اند. خشکی زاینده‌رود خسارت متعدد و بی‌اندازه‌ای را به کشاورزان، باغداران و آثار باستانی استان اصفهان وارد کرده است. ما که روزی فریاد کم‌آبی برای کشاورزان را سر می‌دادیم، (رنجبرزاده ـ خلاصه بفرمایید) الان به دنبال قطره آبی برای آشامیدن مردم هستیم. مردم شهرستان فلاورجان در ماه مبارک رمضان به دلیل بی‌توجهی وزارت نیرو و سستی در مقابل برداشت‌های بی‌رویه آب، در روزهای متمادی آب نداشتند. (رنجبرزاده ـ تشکر) روستاهای سمسان، علی‌شاهدان، سیاه‌افشار، رارا، تمندگان، مهرگان، دارگان، چاد، سهرو، فیروزان و شهرهای پیربکران، (نایب‌رئیس ـ متشکریم) قهدریجان، کلیشاد و سودرجان چند روز متوالی آب آشامیدنی نداشته‌اند. آقای اردکانیان، آقای حجتی! قول دادید آب باغات را تأمین می‌کنید (نایب‌رئیس ـ آقای موسوی! تشکر می‌کنیم) و اجازه نمی‌دهید حتی یک درخت هم خشک شود. پس چه شد؟ باغات خمینی‌شهر، فلاورجان و نجف‌آباد همه رو به نابودی است. جناب آقای حجتی! چرا برای محصولات کشاورزان فکری نمی‌کنید؟ سیب‌زمینی کشاورزان در حال نابودی است، چرا اینها را صادر نمی‌کنید (نایب‌رئیس ـ تشکر می‌کنیم) و کشاورزان را از مشکل نجات بدهید؟ والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی مطهری
خیلی ممنون.
9 تصویب طرح الحاق موادی به قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

علی مطهری
آقای قاضی‌زاده! دستور بعدی را اعلام بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! با توجه به اینکه در این جلسه عزیزان رأی دادند و در اولویت رسیدگی طبق تبصره (1) ماده (104)، طرح الحاق موادی به قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی قرار دادند، ما طبق آیین‌نامه باید در این جلسه یا جلسه آتی وارد این دستور شویم. اگر شما اجازه بدهید با توجه به اینکه پیشنهاد زیادی هم روی مواد آن نیست من وارد بحث شوم و قرائت کنم.

علی مطهری
بله، چون دستور بعدی کمی مفصل است، این کوتاه است، مطرح بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
طرح الحاق موادی به قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که شور دوم است. قبلاً کلیات آن رأی آورده است،‌ وارد مواد می‌شویم. ماده 1 ـ مبحث پنجم از فصل سوم قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به شرح زیر اصلاح و ماده (237) به آن الحاق و شماره مواد به ترتیب تغییر می‌کند. مبحث پنجم ـ گزارش رئیس‌جمهور محترم و وزرا به مجلس: ماده 237 ـ رئیس‌جمهور و هر یک از وزرا موظف هستند که مردادماه هر سال براساس برنامه‌های ارائه‌شده در زمان تشکیل دولت و أخذ رأی اعتماد وزرا، اسناد و قوانین بالادستی و شاخص‌های عملکردی که هیأت‌رئیسه مجلس تعیین می‌کند، گزارش عملکرد سال گذشته و برنامه سال آینده خود را به صورت کمی و مقایسه‌ای به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنند. آقای دکتر! اینجا پیشنهادی نداریم. ماده 2 ـ متن زیر به ‌عنوان ماده (238) به قانون، الحاق و شماره مواد به ‌ترتیب اصلاح می‌شود: ماده 238 ـ گزارش مذکور پس از اعلام وصول، ظرف مدت (48) ساعت چاپ می‌شود و در اختیار نمایندگان قرار می‌گیرد و همزمان توسط رئیس مجلس مطابق با ماده (145) آیین‌نامه داخلی جهت بررسی به کمیسیون یا کمیسیون‌های ذی‌ربط، معاونت نظارت و مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع می‌شود. کمیسیون اصلی موظف است پس از وصول گزارش‌ها نسبت به بررسی و جمع‌بندی آن اقدام و ظرف مدت یک ‌ماه گزارش نهایی را به هیأت‌رئیسه ارائه کند، تا خارج از نوبت در دستور کار مجلس قرار گیرد. تبصره ـ کمیسیون‌های فرعی، معاونت نظارت و مرکز پژوهش‌های مجلس باید ظرف مدت (15) ‌روز گزارش خود را به کمیسیون اصلی ارسال کنند. اینجا هم پیشنهادی نداریم. ماده 3 ـ متن زیر به ‌عنوان ماده (239) به قانون، الحاق و مواد بعدی به ترتیب تغییر می‌کند: ماده 239 ـ در جلسه علنی، گزارش هر کمیسیون همراه با توضیحات لازم توسط سخنگو به مدت (20) دقیقه مطرح می‌شود و اظهارات دو مخالف و دو موافق هر کدام به مدت پنج دقیقه که در صورت ضرورت تا سه موافق و سه مخالفت با نظر رئیس مجلس قابل افزایش است استماع می‌شود و حسب مورد رئیس‌جمهور برای دفاع از عملکرد خود حداکثر (30) دقیقه و هر یک از وزرا حداکثر (20) دقیقه فرصت صحبت دارند. اینجا هم پیشنهادی نداریم.

علی مطهری
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 4 ـ متن زیر به‌عنوان ماده (240) به قانون الحاق و شماره مواد به‌ ترتیب تغییر می‌کند: ماده 240 ـ پس از ارائه گزارش، درمورد عدم اقناع نمایندگان از عملکرد هر یک از وزرا رأی‌گیری به ‌صورت مخفی با ورقه به‌ عمل می‌آید. چنانچه عملکرد هر یک از آنان مورد تأیید مجلس قرار نگرفت، طرح استیضاح با رعایت اصل (89) قانون اساسی و قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. تبصره ـ در صورت عدم اقناع نمایندگان از گزارش رئیس‌جمهور، مطابق تبصره (2) ماده (236)‌ آیین‌نامه داخلی عمل می‌شود. آقای دکتر! اینجا پیشنهاد داریم، در این ماده باید مخالف و موافق صحبت کنند.

علی مطهری
مخالف صحبت کنند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای ادیانی مخالف هستند. آقای ادیانی! اخطارتان را هم می‌توانید همزمان بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم بحث مربوط به ماده (4) است؟ (نایب‌رئیس ـ بله، راجع به آخرین ماده) بله، ماده (4) که در حقیقت ماده (240) است. دوستان متن را عنایت کنند؛ پس از ارائه گزارش هر کمیسیون درمورد اقناع نمایندگان از عملکرد وزیر مربوط رأی‌گیری به صورت مخفی با ورقه به عمل می‌آید. چنانچه عملکرد هر یک از وزرا به تأیید مجلس نرسید طرح استیضاح با رعایت اصل (89) قانون اساسی و قانون آیین‌نامه داخلی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. ببینید! ما مشابه این را در بحث مربوط به سؤال از وزرا داریم. اینجا دو تا اشکال شکلی وارد است، من به لحاظ محتوایی مجموعه این بحث را قبول دارم، به جهت اینکه اصل نظارت و تقویت نظارت بسیار مهم است. آن اشکال اینجاست که وقتی ما می‌آییم طرح استیضاح با رعایت اصل (89) قانون اساسی، من فقط این اشکال شکلی را دارم عرض می‌کنم، سؤالم از مجلس محترم این است، تا الان آیا این موضوع در بحث سؤال از وزرا که سه تا کارت زرد گرفته‌اند قابلیت اجرایی پیدا کرد؟ عملاً نه. لذا من فکر می‌کنم این بخش را حداقل حذف کنیم، چون قابلیت اجرایی ندارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای ادیانی! در گزارش شور دوم تبصره حذف شده، به اشتباه قرائت شد، تبصره وجود ندارد.

سیدعلی ادیانی
ممنون و متشکرم، خداحافظ شما.

علی مطهری
پس مخالف وجود دارد یا نه؟

علیرضا رحیمی
مخالفتشان را انجام دادند.

علی مطهری
کسی مخالفت ندارد. جناب آقای صباغیان! شما اینجا یک پیشنهادی دارید، به هر حال اگر می‌خواهد مطرح شود باید مخالفت شود. اصرار دارید یا ندارید؟ آقای صباغیان! به عنوان مخالف صحبت می‌کنید؟ بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
مخالف
سلام علیکم. آقای دکتر!‌ پیشنهاددهنده خود من بودم، مخالف نیستم.

علی مطهری
شما یک تبصره اضافه کردید که نکته مهمش همین است که گزارش رئیس‌جمهور هم باید به رأی گذاشته شود. اگر روی این اصرار دارید باید بحث کنیم، اگر نه که ما بگذریم.

محمدرضا صباغیان بافقی
ببینید! هدف از پیشنهاد این بوده که حداقل اگر رئیس‌جمهور گزارشی می‌دهد نظر نمایندگان هم گرفته شود. ما نمی‌گوییم که رأی‌گیری شده، اگر نمایندگان قانع نشدند رئیس‌جمهور استیضاح شود. نه، فقط همین‌قدر به خاطر افکار عمومی که اینکه مجلس در این قضیه از این عملکرد ناراضی است فقط رأی‌گیری شود، بعد حالا چه رأی مخالف شود یا نشود هم دیگر مجلس روی آن بحثی ندارد، پیشنهاد من این بوده است.

علی مطهری
ببینید! پیشنهاد شماست، ما حرف شما را به عنوان مخالف تلقی می‌کنیم که اگر رأی نیاورد آن وقت شما بتوانید این را مطرح کنید.

محمدحسین فرهنگی
الحاقی نمی‌تواند، رأی نیاورد.

علی مطهری
نه، این الحاقی نیست.

محمدحسین فرهنگی
تبصره الحاقی است، بعد از رأی‌گیری قابل طرح است.

علی مطهری
بله، شما یک تبصره‌ای اضافه کردید، الان تبصره ندارد. پس اگر رأی آورد می‌توانید الحاق کنید. حضار 207 نفر، ما راجع به کل مواد رأی می‌گیریم، دوستان! این دوسوم رأی می‌خواهد، لطفاً همه در رأی‌گیری شرکت کنند. کل مفاد طرح پاسخگویی رئیس‌جمهور و وزرا به مجلس است، دوستان لطفاً‌ رأی خودشان را اعلام کنند. چون تغییر آیین‌نامه است دوسوم رأی می‌خواهد. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ در اینجا «شاخص‌های عملکردی متناسب با حوزه‌ وظایف خود» را هم باید اضافه کنیم) پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. اگر الحاقی هست بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای حاجی! الحاقی‌تان را مطرح می‌کنید؟ نه، ظاهراً نمی‌توانند مطرح کنند. جناب آقای صباغیان! می‌خواهید مطرح کنید؟ بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین من از همه نمایندگان محترم که به این طرح رأی دادند که ان‌شا‌ءالله نظارت مجلس را قوی‌تر و برای همیشه نهادینه می‌کند تشکر می‌کنم. این پیشنهاد الحاقی من این است که ضمن اینکه وزرا گزارش عملکرد می‌دهند، رئیس‌جمهور هم سالی یک بار گزارش عملکرد می‌دهد. یک راه این است که رئیس‌جمهور گزارش عملکرد بدهد و تمام برود. یکی هم این است که بعد از گزارش عملکرد رئیس‌جمهور یک رأی‌گیری شود که آیا این نمایندگان مردم که قانون و برنامه تصویب کردند و رئیس‌جمهور گزارش می‌دهد، از این گزارش رضایت دارند یا ندارند. اگر رضایت داشته باشند بحثی نیست، رئیس‌جمهور کارش را ادامه می‌دهد، اگر هم رضایت نداشتند آن هم بحثی نیست، فقط هدف این است که رئیس‌جمهور و مسئولین قوه مجریه متوجه باشند که مجلس از این عملکرد یک سال راضی نبود یا راضی بود. اگر این نباشد من فکر می‌کنم دوباره خود آن بحث را کمرنگ می‌کند. خیلی وقت‌ها رئیس‌جمهوری می‌آید، چهار سالش تمام می‌شود، بعد هر روز داریم از او انتقاد می‌کنیم. یا رئیس‌جمهور فعلی و گذشته، فرقی نمی‌کند، ولی اگر مجلس بیاید همان انتقاد را به شکل قانونمند و نظام‌مند ارائه بدهد که آقای رئیس‌جمهور! ما در این یک سال راضی نبودیم، یا آقای رئیس‌جمهور! راضی بودیم، دستت درد نکند، خوب جلو برو، ما پشتیبان تو هستیم. من فکر می‌کنم این رأی می‌تواند نگاه و نظر مجلس را به نحو مطلوب به رئیس‌جمهور و قوه مجریه منتقل کند که بفهمیم مجلس از کار ایشان راضی است یا نیست. ولی با این الحاقیه هم قرار نیست که رئیس‌جمهور استیضاح شود یا بحث‌های دیگری مطرح شود. فقط نظر مجلس به طور کلی و عام به قوه مجریه منتقل می‌شود. عذرخواهی می‌کنم.

علی مطهری
متشکریم، پس در واقع پیشنهاد شما این است که همان‌طور که درباره گزارش وزرا رأی‌گیری می‌شود، برای رئیس‌جمهور هم رأی‌گیری شود. مخالف صحبت بفرمایند. (قاضی‌پور ـ اخطار دارم) اجازه بدهید مخالف صحبت کند ان‌شاءالله بعد.

علیرضا رحیمی
مخالف جناب آقای محجوب هستند، بفرمایید.

علیرضا محجوب
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من فکر می‌کنم که اولاً‌ دوستان محترم باید دقت بفرمایند آنچه که در آیین‌نامه می‌نویسند مستندات قانون اساسی یا مستنداتی که می‌تواند منبعث از قانون اساسی باشد مراد است. چون اگر دقت بفرمایید مجلس چیز مهمی که برای مصوباتش نوشته آیین‌نامه داخلی است که گفته با نصاب دوسوم به عنوان اولین و مهمترین کارش است. حالا داریم آیین‌نامه اصلاح می‌کنیم و در اصلاح آیین‌نامه چیزهایی را اضافه می‌کنیم، همان‌طور که قبلاً آمدیم در باب سؤال از وزرا مطالبی نوشتیم که حداقل انتساب آن به قانون اساسی آسان نیست. انتساب این موارد، یعنی ما در قانون اساسی آنچه که به عنوان تکلیف و وظیفه داریم این است، رئیس‌جمهور یا وزرا هر کدام وقت بخواهند برای گزارش مجلس باید به آنها وقت بدهد. اینکه الان ما تکلیف کردیم باید گزارش بدهند مستندش کجاست؟ عیبی ندارد، تصویب کردیم، به منزله قانون است، اما اینکه الان ما آثار و عواقبش را تعقیب کنیم و یا بگویم اگر این‌طور شد چنین برخورد شود، دوستان ما اینها را عنایت بفرمایند که اینها هیچ مستند و منبع قانون اساسی ندارد. هیأت‌رئیسه محترم، طراح محترم، پیشنهاددهنده محترم مشروح مذاکرات را ملاحظه کنند، ما به صرف اینکه در یک فضای احساسی تصمیمی بگیریم و رأیی را بدهیم که بعداً گفت و شنودهای مختلف را اقتضا کند از آن پرهیز کنیم. مجلس حق دارد رئیس‌جمهور را هر موقع بخواهد حسب نصاب‌هایی که در آیین‌نامه آمده هم طرف سؤال قرار بدهد، هم طرف استیضاح قرار بدهد، وزرا را همین‌طور. بنابراین آوردن این‌طور مطالب در اینجا به نظر من کاملاً باعث می‌شود که ما مجلس را به سمتی سوق بدهیم، به جای دعوت به وفاق بین قوه مجریه و قوه مقننه مرتب تنش‌ها را اضافه کنیم. وظیفه ما که تنش با مقامات اجرایی نیست. مقامات اجرایی زیرمجموعه ما هستند. ما در واقع در اجرا به دستگاه اجرایی مشرف هستیم. مشرف حقش را با طرف مقابل برابر نمی‌کند. این شیوه نگاه به اجرا معنی‌اش این است که قوانین یا آنچه که مصوب کردیم هیچ‌یک کافی و مستوفی نبوده، معمولاً تکالیف شاق وضع می‌کنیم که خودمان بعداً در ادای این تکالیف دچار مشکل خواهیم شد. بنابراین اینکه پیشنهاد فرمودید گزارش بیاید، گزارش بیاورند، سالانه گزارش بدهند یک امری، اما اینکه ما الان به پیشنهاد اضافه کنیم، شرایطی را برای مشکل‌دار کردن این مسیر در نظر بگیریم، واقعاً جزء مواردی است که مستند به هیچ چیزی نیست و شرایطی را فراهم خواهد آورد که ما مرتب قوه مقننه و قوه مجریه را در تنش با هم تعریف می‌کنیم. آقایان، برادران عزیز! شما پدر همه مجموعه هستید، مجلس از باب قانونگذاری و نظارت بالاسر همه قوا است، ولی در باب تراز، تراز را قوه گرفته، دخالت‌ها باید مجزا از نظارت‌ها دیده شود، دخالت‌ها مجزا از قانونگذاری دیده شود، این‌طور مخلوط کردن‌ها سبب می‌شود شأن و اساس یک قوه‌ای زیر سؤال برود، مرتب طرف گفتگو و تنش قرار بگیرد. به نظر من این به مصلحت مجلس نیست که وارد این مسیر شده است.

علی مطهری
متشکریم، موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای داداشی موافق هستند. جناب آقای قاضی‌پور هم اخطار دارند.

علی مطهری
اگر اخطار راجع به موضوع است بفرمایید.

علیرضا رحیمی
بله، اصرار دارند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای مطهری! عرض سلام مجدد و خسته‌نباشید. اخطار بندهای ششم و چهاردهم اصل سوم و اصل نهم قانون اساسی است. مستحضر هستید که ما الان در رابطه با وظایف حاکمیتی مجلس از رئیس‌جمهور و وزرا گزارش می‌خواهیم. این بند (6) برمی‌گردد به محو هر‌گونه استبداد، خودکامگی و انحصارطلبی. بند (14) می‌گوید تأمین حقوق همه‌جانبه افراد از زن، مرد و ایجاد امنیت قضایی عادلانه برای همه.

علی مطهری
آقای قاضی‌پور! شما باید به هیأت‌رئیسه اخطار بدهید.

نادر قاضی پور
بله، اخطارم به هیأت‌رئیسه است. من به عنوان احدی از نمایندگان ملت از حضرت‌عالی به عنوان رئیس جلسه می‌خواهم این جریاناتی که دیروز رخ داد، آقای محجوب نماینده تهران می‌گوید با چماق و میله به جان بازاریان افتاده‌اند، (نایب‌رئیس ـ این مربوط به دستور نیست) بازار را تعطیل کرده‌اند. از حضرت‌عالی می‌خواهیم دستور بدهید نیروی انتظامی و اداره اطلاعات گزارش بدهد این افراد را چه کسی اجیر کرده است. (رحیمی ـ در موضوع صحبت کنید) وزیر کشور امروز باید می‌آمد گزارش این را ارائه می‌کرد که نکرده است. از شما می‌خواهیم دستور بدهید با آنها برخورد شود.

علی مطهری
متشکریم، آقای قاضی‌پور! البته اخطار شما مربوط به دستور نبود، اما حرفتان حرف درستی است. یعنی در همان ابتدا باید این موضوع در نطفه خفه می‌شد و به نظر می‌آید که وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی باید اینجا بیایند و یک گزارش بدهند، خیلی ممنون. موافق صحبت کند.

علیرضا رحیمی
جناب آقای داداشی موافق هستند، بفرمایید.

ولی داداشی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همه همکاران عزیز و ملت شریف ایران سلام و عرض ادب و احترام دارم. همکاران عزیز! نکته بسیار اساسی که در این ماجرا وجود دارد این است که نظارت ما نمایندگان نظارت استصوابی است، نه نظارت استطلاعی. در این ماجراهایی که اخیراً اتفاق افتاده و بازار ارز به نوسان افتاده، جناب آقای رئیس، همکاران محترم، نمایندگان عزیز! رئیس‌جمهور کجاست؟ چرا اینها قایم شده‌اند؟ چرا نمی‌آیند پاسخ مردم را بدهند؟ آقای رئیس! همهمه این بود که مجلس را در این روزها تعطیل کنیم، آیا می‌شود؟

علی مطهری
آقای داداشی! شما در موضوع صحبت کنید.

ولی داداشی
من دارم در موضوع صحبت می‌کنم، آقای رئیس! دقیقاً مربوط به این است، اجازه بدهید، بگذارید کلام من منعقد شود بعد. اجازه بدهید، من وقت دارم، بگذارید از وقتم استفاده کنم.

علی مطهری
بفرمایید.

ولی داداشی
ببینید دوستان عزیز! ما نماینده مردم هستیم، در همین مجلس هم دیروز و پریروز همهمه این بود که مجلس را تعطیل کنیم، ما نماینده مردم هستیم، ما نماینده دولت نیستیم، ما نباید پشت مردم را خالی کنیم. نوسانات ارزی و نوسانات بازار، آقای رئیس‌جمهور کجاست بیاید پاسخ بدهد؟ بیاید پاسخ مردم شریف ایران را بدهد که این چه بلایی است که اینها بر سر بازار آورده‌اند. من می‌خواهم خدمت شما این را عرض کنم که رأی‌گیری بعد از گزارش آقای رئیس‌جمهور چه تنشی می‌خواهد ایجاد کند؟ نمایندگان چند روز قبل یک سؤالی را از آقای رئیس‌جمهور کردند، بعد نمایندگان دولت تک به تک استانداران و فرمانداران و همه ارکان دولت را به کار انداختند. (نایب‌رئیس ـ آقای داداشی! شما راجع به این پیشنهاد بفرمایید که این پیشنهاد را قبول دارید یا ندارید؟) آقای رئیس! اجازه بدهید حرفم را بزنم، من دقیقاً‌ دارم در موضوع حرف می‌زنم، آقای رئیس! ربط دارد، اجازه بده. (نایب‌رئیس ـ شما دارید راجع به موضوع روز صحبت می‌کنید) آقای رئیس! خواهش می‌کنم اجازه بدهید حرف‌مان را بزنیم. من وقت دارم در موضوع دارم حرف می‌زنم، دارم مثال می‌زنم، اجازه بفرمایید. من خدمت شما عرض کنم که نمایندگان یک سؤالی را از آقای رئیس‌جمهور مطرح کردند، تمام نمایندگان پارلمانی بلند شدند و این سؤال را پس گرفتند و از نمایندگان امضا را پس گرفتند، استانداران و فرمانداران، همه و همه. من می‌خواهم این را خدمت شما عرض کنم که آقای رئیس‌جمهور هم پاسخگویی نکردند. آقایان نماینده! ما امروز می‌خواهیم قانونی را تصویب کنیم که آقای رئیس‌جمهور بیاید به مردم و قشر مستضعف پاسخ بدهد، به اشخاصی پاسخ بدهد که می‌خواستند با (15) میلیون تومان برای دختران‌شان جهیزیه تهیه کنند، الان با (50) میلیون تومان هم نمی‌توانند، اشخاصی با (2)‌ میلیون تومان یا (1) میلیون و (500) تومان دارند گذران زندگی می‌کنند، الان با (5) میلیون تومان هم نمی‌توانند. ما می‌خواهیم آقای رئیس‌جمهور بیاید پاسخ مردم را بدهد. ما نماینده مردم هستیم، ما نماینده دولت نیستیم. این را دقت کنید، من از شما خواهش می‌کنم. «آفتابه و لگن هفت دست، شام و ناهار هیچی». خواهش من این است این را دقت کنید، اینها کی می‌خواهند پاسخ بدهند؟ تشکر می‌کنم.

علی مطهری
متشکریم، تشکر می‌کنیم. کمیسیون بفرمایید.

عزت اله یوسفیان ملا
بسم الله الرحمن الرحیم سروران! استدعا می‌کنم به این نکته توجه کنید. در سؤالات قرار شد بعد از اینکه نماینده محترم سؤال‌کننده قانع نشد اقناع مجلس به رأی گذاشته شود. چرا؟ برای اینکه موضوع سؤال معین و مشخص است، قبلاً هم در کمیسیون بحث شد. سروران من! اما در گزارشات رئیس‌جمهور موضوع مشخص نیست، مثلاً‌ در زمان تقدیم بودجه رئیس‌جمهور مکلف است کل برنامه پنجساله را گزارش بدهد. حالا اگر یک وقتی ندادند این اشتباه است. برنامه پنجساله همه که با دولت نیست، قوه قضائیه است، دستگاه‌های مختلف هستند. شما چه رأیی بگیرید؟ اینجا بعد از گزارش رئیس‌جمهور برای برنامه پنجساله باید رأی‌گیری شود که آیا برنامه پنجساله را رئیس‌جمهور درست اجرا کرده یا نه؟ همه که با رئیس‌جمهور نیست،‌ بسیاری از مواردی که رئیس‌جمهور گزارش می‌دهد موضوعاً به دستگاه‌های دیگر برمی‌گردد. چون موضوعاً مشخص نیست، موضوع مشخص نباشد نمی‌شود رأی گرفت و این ابهام در کمیسیون مطرح شد. برای همین در کمیسیون رد شد. گفتند ما نمی‌توانیم علی‌الاطلاق بگوییم هر گزارشی که رئیس‌جمهور داد باید رأی‌گیری شود. بله، اگر سؤال موردی باشد مثل وزرا می‌شود رأی گرفت، قانون خاص خودش را دارد، ولی اینکه پاسخ کلی رئیس‌جمهور درمورد سایر دستگاه‌ها، فرض کنید قوه قضائیه باید پنج بند را عمل می‌کرد که نکرد، شما رأی بگیرید که رئیس‌جمهور یا دستگاه دیگر خلاف کرده؟ لذا برای این مسأله کمیسیون رد کرد و کمیسیون با این پیشنهاد مخالف است. والسلام

علی مطهری
متشکریم.

محسن علی جانی زمانی
اخطار دارم.

علی مطهری
آقای علی‌جانی! نوبت‌تان در اخطار نیست.

علیرضا رحیمی
آقای علی‌جانی! نوبت‌تان نیست، نوبت آقایان داداشی و کبیری است.

علی مطهری
اگر دیگران نمی‌خواهند اخطار بدهند و نوبت شما است بفرمایید.

علیرضا رحیمی
نوبت من است و بنده هم صرف‌نظر می‌کنم. خانم زرآبادی هم مطرح نمی‌کنند. آقای سلیمی! اخطارتان را مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

علیرضا سلیمی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید آقای رئیس! بنده تذکر بند (11) ماده (24) را دارم. آقای رئیس! واقعیت این است در شرایطی که الان در آیین‌نامه داریم از یک طرف قانون اساسی وظیفه نظارت را به عهده ما گذاشته، از طرف دیگر واقعیت این است که نظارت ما کارآمد نیست. آقای رئیس ببینید! ما بحث کارت زرد را در مجلس داریم، شأن کارت زرد این بود که بعد از سه تا استیضاح به جریان بیفتد. تا به حال چنین چیزی ندیدیم. بحث نظارت ما نظارت عام و مطلق است،‌ برای همه مسئولیت‌های اجرایی است. الان آقای رئیس‌جمهور چند بار سؤالات ما را (نایب‌رئیس ـ ارتباطش با دستور چیست؟) آقای رئیس! اجازه بدهید، شأن مجلس را تذکر می‌دهم، ایشان چند بار تشریف آوردند؟ بالاخره ما سؤال داریم، پاسخ دادن به سؤال که به هر کیفیت مؤونه چندانی ندارد. هم آرامش در کشور ایجاد می‌کند، هم ما از زحمات آنها آگاه می‌شویم، از ایشان تشکر هم خواهیم کرد. آقای رئیس! ما الان مدت‌ها است بحث سؤال را مطرح کردیم، موفق نمی‌شویم. آقایان توچال می‌روند، یک جلسه هم به مجلس تشریف بیاورند ما محضر مبارک‌شان باشیم. در سال حمایت از کالای ایرانی بعضی از مسئولین برندهای خارجی را تن می‌کنند، بعضی از جاها می‌روند. ای کاش حداقل لباس ایرانی می‌پوشیدند. آقای رئیس! ایراد این است. (نایب‌رئیس ـ ارتباطی با موضوع ندارد) در رابطه با مباحث به مجلس تشریف بیاورند و توضیح بدهند، متشکرم.

علی مطهری
ببینید آقای سلیمی! آیین‌نامه که دست نمایندگان را باز گذاشته، می‌شود سؤال از رئیس‌جمهور کرد، سؤال از وزرا کرد. خود نمایندگان گاهی امضای خودشان را پس می‌گیرند، ما چکار می‌توانیم کنیم؟ موقعی که از حدنصاب می‌افتد کاری نمی‌شود کرد. شما در واقع دارید به خود مجلس انتقاد می‌کنید و الا اگر نمایندگان در سؤال از رئیس‌جمهور مستحکم باشند انجام می‌شود. ما خودمان در مجلس هشتم انجام دادیم. بنابراین نمی‌شود این را مرتبط کنیم با اینکه ایشان رفته کوهنوردی کرده، یعنی حرفی که هیچ ارتباطی با این دستور ما الان ندارد، خیلی ممنون. نوبت آقای علی‌جانی هست یا نه؟

علیرضا رحیمی
نخیر، هشت نفر قبل از آقای علی‌جانی هستند.

علی مطهری
آقای علی‌جانی! نوبت‌تان نمی‌رسد، متشکریم. حضار 207 نفر، ما پیشنهاد الحاقی آقای صباغیان را به رأی می‌گذاریم. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ آقای رئیس! چون آیین‌نامه است دوسوم رأی می‌خواهد) دوسوم رأی می‌خواهد، پیشنهادشان هم این است که بعد از توضیحات آقای رئیس‌جمهور نظر ایشان هم به رأی گذاشته شود. دوسوم رأی می‌خواهد، لطفاً رأیتان را اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! اگر اجازه بدهید چون ماده (239) شور دوم است باید مجدد قرائت می‌کردم، یک تفاوت‌هایی با آن چیزی که قرائت شد دارد.

علی مطهری
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 239 ـ در جلسه صحن علنی گزارش هر کمیسیون درمورد عملکرد رئیس‌جمهور یا وزیر مربوط همراه با توضیحات لازم توسط سخنگو به مدت (20) دقیقه و اظهارات دو مخالف هر یک به مدت (10) دقیقه استماع می‌شود، سپس حسب مورد رئیس‌جمهور برای دفاع از عملکرد خود حداکثر (30) دقیقه و هر یک از وزرا حداکثر (20) دقیقه فرصت صحبت دارد.

علی مطهری
چون قبلاً اشتباهاً گزارش قبلی خوانده شده بود الان اصلاح کردند. پس دوباره باید رأی‌ بگیریم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! تغییر ماهوی ندارد، اصلاح ویرایشی است.

علی مطهری
آقای قاضی‌زاده! به هر حال چون متن تغییر کرده، تغییر اساسی ندارد، همان چیزی که قبلاً هم رأی گرفتیم. حالا لطفاً برای اطمینان رأی بدهید. ماده (239) را به رأی گذاشتیم. (ادیانی ـ آقای دکتر مطهری اینکه فرق نکرده شاید رأی نیاورد) ان‌شاءالله رأی می‌آورد همانی هست که بوده، بالاخره آن متنی که قرائت می‌شود باید رأی گرفته بشود. حضار 207 نفر، برای اطمینان یک رأی می‌گیریم. درباره پاسخگویی وزرا است، دوسوم رأی می‌خواهد. دوستان رأی خودشان را اعلام بفرمایند. متنی است که قبلاً رأی آورده، ولی برای اینکه خدشه‌ای وارد نشود گفتیم دوباره رأی بگیریم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
10 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

علی مطهری
تذکرات را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور: ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر نفت درخصوص علت اینکه دفترچه‌‌های حمل سوخت بعضی از رانندگان را ابطال نمودید و به بعضی از نورچشمی‌ها مجوز دادید. به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص علت افزایش بی‌رویه قیمت میلگرد و آهن که از تولیدات داخلی است. ضروری است فوری به موضوع ورود نمایید و اقدام کنید. همچنین افزایش بی‌رویه و افسارگسیخته قیمت نخ، واحدهای نساجی، ریسندگی و تریکودوزان که از جمله صنایع اشتغالزا هستند در معرفی، ورشکستگی و نابودی قرار داده است، فوراً اقدام نمایید. ـ آقای صدیف بدری (اردبیل، نمین، نیر و سرعین) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص اینکه چرا چندین سال است برخلاف قانون و مقررات وضعیت استخدامی معلمین و کارکنان وزارتخانه‌ها از پیمانی به رسمی تغییر نمی‌یابد؟ به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه چرا برخلاف رویه قیمت‌های آزادراه‌های کشور قیمت تردد در آزادراه زنجان ـ تبریز در مسیر زنجان ـ سرچم (50) درصد افزایش تعرفه صورت گرفته است؟ ـ آقای حشمت‌‌اله فلاحت‌پیشه (اسلام‌آباد‌غرب و دالاهو) به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درخصوص پیگیری علت عدم تحویل سهمیه تشویقی قند و تفاله توسط کارخانجات قند به کشاورزان. ـ آقای جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی (تربت‌جام، تایباد و باخرز) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص نابسامانی شدید بازار ارز و مشکلات عدیده مردم در جهت تأمین ارز، افزایش بی‌رویه قیمت‌ها و ناتوانی مردم در تأمین مایحتاج ضروری و اولیه و عدم ارائه برنامه مشخص آن وزارتخانه برای حل مشکلات اقتصادی کشور. به وزیر نفت درخصوص گازرسانی در روستاهای شهرستان‌های تایباد و باخرز و تربت‌جام بشدت کند می‌باشد و باعث نارضایتی شدید مردم گردیده است. ـ آقای احمد صفری (کرمانشاه) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص علت تأخیر طولانی یکساله در پرداخت مطالبات چغندرکاران استان کرمانشاه ناشی از خرید تضمینی چغندرقند توسط دولت. به وزیر آموزش و پرورش درخصوص علت عدم پیش‌بینی اعتبار پاداش فرهنگیان بازنشسته سال 96. ـ آقای شمس‌الله شریعت‌نژاد (تنکابن، رامسر و عباس‌آباد) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا اعتبار سفر در کمربندی غرب استان مازندران تنها (15) درصد اختصاص یافته و در یک سال و نیم گذشته حتی یک ریال به مجریان پرداخت نشده است؟ به وزیر کشور درخصوص علت عدم برخورد با توزیع‌کنندگان انواع مواد مخدر که مورد اعتراض عموم مردم است. ـ آقای محمدعلی پورمختار (بهار و کبودرآهنگ) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص جلوگیری از افزایش بی‌رویه و غیرقانونی قیمت کالاها و خودرو. ـ آقایان: جلال محمودزاده (مهاباد) و علی‌محمد مرادی (قروه و دهگلان) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص علت اینکه چرا وزارت آموزش و پرورش نسبت به پرداخت پاداش پایان‌خدمت فرهنگیان اقدام نمی‌کند؟ ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تصویب افزایش سهمیه مناطق آزاد برای واردات کالای همراه مسافر به میزان (305) میلیون دلار با کجای سیاست‌ها و شعار حمایت از کالای ایرانی همخوانی دارد؟ ـ آقای حمدالله کریمی (بیجار) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص دلیل عدم رعایت مواد (43) قانون برنامه پنجساله ششم و (14) قانون معادن و دیگر قوانین موضوعه و همچنین عدم جبران خسارت‌های وارده به منطقه توسط شرکت معدنی صبانور چیست؟ عدم نظارت توسط وزرای محترم صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، جهادکشاورزی و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست چیست؟ ـ خانم طیبه سیاوشی‌شاه‌عنایتی (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) و (10) تن از همکاران به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص عدم امکان ثبت‌نام متقاضیان وام ازدواج (15) میلیون تومانی چیست؟ ـ آقایان: علی‌محمد شاعری (بهشهر، نکا و گلوگاه) و علی‌اصغر یوسف‌نژاد (ساری و میاندورود) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص کمبود کود شیمیایی. ـ آقای یوسف داودی (سراب) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص علت ناکارآمدی و عدم نظارت وزارت جهادکشاورزی در کنترل قیمت کالاهای ضروری غذایی و گران شدن بی‌سابقه قیمت گوشت چیست به طوری که هزاران خانواده نیازمند و آبرومند نمی‌توانند از مواد پروتئینی کافی استفاده نمایند. ـ خانم‌ها: سیده‌فاطمه حسینی (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) و هاجر چنارانی (نیشابور و فیروزه) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص ضرورت برخورد با رویکرد ورود گزینشی بانوان برای تماشای مسابقات والیبال لیگ ملت‌ها. ـ آقای شمس‌الله شریعت‌نژاد (تنکابن، رامسر و عباس‌آباد) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا اجازه می‌دهید اظهارنظرهای غیرکارشناسی و تصمیمات سلیقه‌ای در حوزه محیط زیست موجب رکود کارهای عمرانی شود؟ ـ آقای حمید بنائی (گناباد و بجستان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت عدم توجه به خسارت وارده به کشاورزان، دامداران شهرستان گناباد و بجستان. ـ آقای هدایت‌اله خادمی (ایذه و باغملک) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص اینکه چرا بیمارستان‌های شهرستان‌های باغملک و مراکز بهداشتی ـ درمانی شهرستان ایذه راه‌اندازی نشده است و توجهی نمی‌گردد؟ ـ آقای مجید کیان‌پور (دورود و ازنا) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه رسیدگی به وضعیت منابع طبیعی استان لرستان در شهرستان‌های دورود و ازنا و جلوگیری از آتش‌سوزی‌های احتمالی در مراتع و جنگل‌های منطقه و همچنین جلوگیری از تخریب منابع طبیعی. ـ آقای محمداسماعیل سعیدی (تبریز، آذرشهر و اسکو) به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات درخصوص علت کارشکنی‌های مستمر مسئول حراست وزارتخانه در حمایت از مدیران ارزشی. ـ آقای اقبال محمدیان (رامهرمز و رامشیر) به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص علت تأخیر بیش از چهار ماهه آزمون استخدامی شرکت‌ سیمان خوزستان و عدم پاسخگویی به شرکت‌کنندگان در آزمون چیست؟ ـ آقای جبار کوچکی‌نژاد‌ارم‌ساداتی (رشت) به وزیر نیرو درخصوص کاهش قیمت آب کشاورزی به علت هزینه‌های بالای کشاورزان گیلانی. ـ آقای احد آزادی‌خواه (ملایر) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم رسیدگی سریع به مشکلات بازاریان عزیز. ـ آقای قاسم احمدی‌لاشکی (نوشهر، چالوس و کلاردشت) به وزیر کشور درخصوص اینکه به بهانه حادثه کازرون اقدامات تقسیمات کشوری در سایر نقاط کشور را متوقف کردید، آیا فکر نمی‌کنید مردم پیگیر حوادث مشابه در کشور ایجاد می‌کند؟ ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه)، صدیف بدری (اردبیل، نمین، نیر و سرعین) و علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزرای کشور، اطلاعات، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امور خارجه با توجه به اینکه از داخل اقلیم شمال عراق ضدانقلاب تجهیز یا مسلح به داخل کشور هدایت می‌شوند و به نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی حمله می‌کنند، با مسئولین این اقلیم کردستان برخورد جدی شود. ـ آقای جبار کوچکی‌نژاد‌ارم‌ساداتی (رشت) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه متأسفانه به علت ناتوانی تیم اقتصادی دولت افزایش قیمت‌ها برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده است. به وزیر ورزش و جوانان درخصوص رسیدگی فوری به وضعیت تیم سپیدرود رشت. ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی. به وزرای کشور، اطلاعات، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و امور خارجه درخصوص برخورد با کشور پاکستان که ضد انقلاب از خاک پاکستان به پاسگاه‌های مرزی ایران اسلامی حمله می‌کنند. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص دستور اقدام به شرکت راه‌آهن دولتی ایران برای ایفای وظایف حاکمیتی به مردم برای تخصیص دیزل کافی به واگن‌های مسافری. ـ آقایان: جلال محمودزاده (مهاباد) و علی‌محمد مرادی (قروه و دهگلان) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه به چه دلیل به وضعیت بسیار نامطلوب مرغداران کشور رسیدگی نمی‌شود؟ به رئیس‌جمهور محترم درخصوص دلیل عدم مدیریت و مهار گرانی‌های کمرشکن اخیر چیست؟ ـ آقای ابوالفضل ابوترابی (نجف‌آباد، تیران و کرون) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص علت عدم رعایت آیین‌نامه رفاهی سال 89 جهت پرسنل بازنشسته توسط هیأت‌مدیره شرکت مخابرات ایران چیست؟ به رئیس‌جمهور محترم درخصوص تأخیر در راه‌اندازی سامانه انتشار عمومی حقوق و مزایای مدیران چیست؟ ـ آقای یعقوب شیویاری (میانه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه در جنگ اقتصادی ستون پنجم دشمن نباشید. نفرین مردم دنیا و آخرت شما را بر باد خواهد داد. ـ آقایان: جلال محمودزاده (مهاباد) و علی‌محمد مرادی (قروه و دهگلان) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص علت کمبود شدید داروهای تک‌نسخه‌ای برای بیماران صعب‌العلاج چیست؟ ـ آقای سیدمصطفی ذوالقدر (میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اقدام لازم برای ارتقای بندر تیاب به اداره بندر و دریانوردی شهرستان میناب. ـ آقای احمد سالک‌کاشانی (اصفهان) به وزیر نیرو درخصوص اینکه لطفاً اعلام نمایید در رابطه با ماده (35) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه چه کرده‌اید؟ کشاورزان اصفهان بالاخص شرق شهرستان اصفهان منتظر تأمین آب کشاورزی لحظه‌شماری می‌کنند. ـ آقای محمدمهدی زاهدی (کرمان و راور) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه به نظر می‌رسد اقلیتی از وزرا اراده جدی برای اعمال مدیریت جهادی و غلبه بر مشکلات موجود به خصوص در حوزه اقتصادی ندارند، می‌طلبد که هرچه زودتر تغییراتی در کابینه صورت گیرد. ـ آقای نظر افضلی (نهبندان و سربیشه) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص عدم رسیدگی به مشکلات مرغداران و ضرورت امهال بدهی معوقه مرغداران به بانک‌های عامل با توجه به نوسانات قیمت مرغ و نهاده‌های مورد نیاز این صنعت.

علی مطهری
آقای یوسف‌نژاد ببخشید! یک وقتی برای تذکرات شفاهی بگذارید. لطف کنید دیگر وارد تذکرات شفاهی بشوید.

علی اصغر یوسف نژاد
آقای سیدجواد ساداتی‌نژاد (کاشان و آران و بیدگل) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص رسیدگی جدی و عاجل به صنایع ریسندگی و فرش کاشان و آران و بیدگل و جلوگیری از تعطیلی این صنایع و بیکاری هزاران نفر. به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص لزوم تأمین مالی برای تهیه مواد اولیه کارخانجات ریسندگی کاشان به قید فوریت. ـ آقای شهاب نادری (پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی، روانسر و دهستانهای سرقلعه و جیگران) به وزیر نیرو درخصوص تخصیص آب به زمین‌های کشاورزی منطقه اورامانات. ـ آقای احمد انارکی‌محمدی (رفسنجان و انار) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص پرداخت مانده خسارت بیمه محصولات پسته سال 96 و همچنین پرداخت بیمه پایه برای خسارت فاجعه‌بار امسال. ـ آقای حبیب‌اله دهمرده (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) به وزیر کشور درخصوص اشرار و ناامنی در مرز سیستان و بلوچستان با کشور پاکستان چه کردید؟ ـ آقای علی نجفی‌خوشرودی (بابل) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص اهمیت و ضرورت بهره‌برداری مؤثر از ظرفیت در استان مازندران در تجارت خارجی از طریق بکارگیری مدیران کارآمد و توجه در مدیریت سازمان متبوع آن وزارت در استان. ـ آقای محمدرضا امیرحسنخانی (فردوس، سرایان،‌ طبس و بشرویه) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص ضرورت مقابله با اقدام توهین‌آمیز و غیرمنطقی شرکت چندملیتی نایک در داخل کشور و اعمال محدودیت فعالیت شعب این شرکت در ایران و جلوگیری از واردات کالاهای محصولات تولیدی نایک. ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به وزیر دادگستری درخصوص اینکه چرا به ماده (713) قانون مجازات اسلامی مربوط به جرم بودن استفاده از طفل به عنوان متکدی اقدامی به عمل نمی‌آید؟ همچنین درمورد اینکه چرا قوه قضائیه به تبصره ماده (638) قانون مجازات اسلامی مبنی بر مجازات افراد بدون حجاب شرعی در معابر عمل نمی‌کند؟ ـ آقای عدل هاشمی‌پور (کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده) به وزیر نیرو درخصوص سرعت دادن به آبرسانی به شهرهای دیشموک و سرفاریاب با توجه به اینکه مردم از شدت بی‌آبی سر در گریبان و نگران هستند. ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزیر کشور درخصوص تسریع در حفظ امنیت بازاریان کل کشور. ـ آقای مجید کیان‌پور (دورود و ازنا) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص رسیدگی به وضعیت شیلات منطقه دورود و ازنا. به وزیر نیرو درخصوص آزادسازی حقآبه زیست‌محیطی سد کمال صالح و سد مروی. ـ آقای شهاب نادری (پاوه، جوانرود، ثلاث‌باباجانی، روانسر و دهستانهای سرقلعه و جیگران) به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص وضعیت آنتن‌دهی حوزه اورامانات قابل قبول نیست. ـ آقای محسن بیگلری (سقز و بانه) به وزرای کشور و امور خارجه درخصوص علت تعطیلی بازارچه‌های مرزی و بی‌توجهی آن وزارتخانه‌ به آن مسأله مهم شهرستان که حدود (50) درصد بیکاری دارد.

علی مطهری
متشکریم آقای یوسف‌نژاد وارد تذکرات شفاهی بشوید. آقای یوسف‌نژاد ببینید! این تذکرات کتبی، آنهایی که بعد از ساعت (9) به شما تحویل داده شده طبق آیین‌نامه قابل قرائت کردن نیست. شما این را رعایت بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
ان‌شاء‌الله اعلام می‌کنیم حتماً تایپ هم بشود که برای وزرا و دستگاه‌های اجرایی قابل خواندن هم باشد.

علی مطهری
حالا امروز چون تذکرات خیلی باقی مانده بود ما از شما قبول می‌کنیم، ولی ان‌شاء‌الله رعایت بشود.
11 تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

علی مطهری
تذکرات شفاهی را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات شفاهی؛ سرکار خانم فاطمه ذوالقدر نماینده محترم تهران بفرمایید.

علی مطهری
خانم ذوالقدر اجازه بدهید، آقای رحیمی یک تذکر دارند.

علیرضا رحیمی
من یک تذکر از حوزه هیأت‌رئیسه خدمت همکاران تقدیم می‌کنم و آن این است که استحضار دارند نمایندگان محترم دولت جایگاه‌شان در مجلس برای نشستن و محل استقرار آنها طبق آیین‌نامه داخلی مشخص شده و ردیف اول ردیفی است که نمایندگان دولت در هر رده‌ای که می‌آیند ردیف اول باید مستقر بشوند. امروز متأسفانه مکرر دیدیم که نمایندگان از دستگاه‌های مختلف دولتی نه تنها در بین صندلی‌ها تردد می‌کنند، بلکه در جایگاه نمایندگان نشستند. نقض آیین‌نامه هست لطفاً همکاران محترم دولت رعایت بفرمایند.

علی مطهری
الان هم نماینده محترم وزارت علوم رعایت کنند، لطفاً در صندلی‌های جلو تشریف بیاورید، متشکریم. خانم ذوالقدر بفرمایید.

سیده فاطمه ذوالقدر
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم خداقوت بر یوزپلنگان، مربی و کادر فنی تیم ملی ایران که دل مردم ایران را شاد کردند. جناب آقای روحانی، رئیس‌جمهور! شرایط اقتصادی حاکم بر کشور در ماه‌های اخیر نشان از ورود به جنگی اقتصادی است که فشار آن را به تمامی اقشار جامعه به ویژه قشر ضعیف و آسیب‌پذیر از جمله کارگران و کارمندان و حتی کسبه و بازار تحمیل کرده است. در کنار این جنگ نابرابر متأسفانه و براساس گزارشات و شواهد موجود مسجل است که اقلیتی انگشت‌شمار در حکم ستون پنجم بیگانگان که در سر سودای نابودی ایران را دارند به تلاطمات بازار ارز، سکه و اقتصاد دامن زده و بر چالش اقتصادی کشور و آتش هرج و مرج و بی‌ثباتی به منظور سودجویی و کسب مال حرام و ناکارآمدی دولت می‌دمند. وضعیت حال حاضر کشور نشان می‌دهد که تیم اقتصادی دولت نتوانسته کارآیی لازم را داشته باشد و علی‌رغم تخصیص ارز دولتی به برخی صنایع و خدمات با اهمال در نقش نظارتی اجازه شکل‌گیری سوداگران در بازارهای مختلف از جمله بازار بورس را باعث شده به نحوی که صنعتی همانند تولید شمش آلومینیوم با اختصاص ارز دولتی، ولیکن افزایش (50) درصدی را تجربه کرده و نارضایتی در بازار ساخت و ساز مسکن و افزایش قیمت را موجب شده و همینطور بازار گوشی‌های همراه، کتمان واقعیت‌ها و سکوت، ندیدن جنگ اقتصادی صرفاً چاله را به چاه تبدیل کردن است. لذا لازم است پیش از عمیق‌تر شدن دوران جنگ اقتصادی شفاف و صریح با مردم سخن بگویید و در ترکیب تیم اقتصادی تجدیدنظر نموده و در پایان از جناب رئیس‌جمهور خواهش می‌کنیم با هماهنگی هیأت‌رئیسه در مجلس حضور داشته باشند و جوابگوی سؤالات مردم، نمایندگان مردم که هنگام رفتن به حوزه‌های خودشان در برابر گرانی‌‌ها، فشاری که بر مردم وارد می‌شود بتوانند جواب‌های مناسبی به مردم بدهند. ما جوابگوی مردم نیستیم، الان نمی‌توانیم در برابر این گرانی‌ها صحبت کنیم. در برابر افزایش قیمت دانشجویان در خارج از کشور دست به خودکشی می‌زنند، مسافران و بیماران همینطور، لذا ما از شخص رئیس‌جمهور می‌خواهیم در اسرع وقت در صحن مجلس حضور داشته باشند،‌ تشکر می‌کنم.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای بهرام پارسایی نماینده محترم شیراز بفرمایید.

بهرام پارسائی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر من به همه ارکان نظام است. در باب بازار ارز و کاهش ارزش پول ملی؛ کاهش حدود صد‌درصدی که تبعات آن کاهش قدرت خرید مردم و حقوق‌بگیران جامعه است. من نه به عنوان یک شخص، از طرف فراکسیون امید از آقای رئیس‌جمهور دعوت می‌کنم در صحن علنی مجلس به مردم شریف و نمایندگان ملت توضیح دهند که چه اندازه اختیار دارند. آیا کسانی هستند که کارشکنی می‌کنند و اگر هستند چه کسانی هستند؟ یا مسئولیت وضع موجود را بپذیرید یا اگر حقایقی هست با مردم در میان بگذارید و با مردم حرف بزنید. اما مخالفان برجام که همه کاسه و کوزه‌‌ها را سر دولت می‌شکنند یادآوری می‌کنم تا زمانی که برجام بود قیمت ارزش سکه و ارز با‌ثبات بود، عهدشکنان برجام با خروج از برجام باعث ایجاد تورم و شما با همراهی کردن آنها در پارچه‌نویسی در صحن مجلس خلاف آیین‌نامه‌های مجلس به افزایش قیمت ارز دامن زدید. شما باید در این زمینه پاسخگو باشید. مجلس، دولت و همه ارکان نظام در بی‌ثباتی پیش‌آمده مقصر هستند و باید پاسخگو باشند. از تیم غرورآفرین ملی یاد بگیرید که به خاطر منافع ملی،‌ غرور ملی و نشاط جامعه از جان مایه گذاشتند و به همین دلیل مردم شکست آنها را به چشم پیروزی دیدند. امروز این احساس در مردم وجود ندارد که ما کارگزاران نظام دغدغه منافع ملی و نان و معیشت و غرور مردم را داریم. تذکر بعدی بنده به وزیر محترم آموزش و پرورش است؛ در راستای انجام برنامه‌های پیشنهادی در زمان گرفتن رأی اعتماد از مجلس حرکت کنند. از این ریل خارج نشوند، مجلس برگ سفیدامضا به هیچ وزیری نداده است. حل مشکلات رفاهی و معیشتی (یوسف‌نژاد ـ جناب آقای پارسایی متشکر) جامعه فرهیخته فرهنگی که درآمد آنها نسبت به سال گذشته به نصف کاهش پیدا کرده در اولویت کار شما باشد. بی‌توجهی به مطالبات فرهنگیان به ویژه مطالبات استانی و عدول از قانون و عدم توجه به خواست آنها باعث نارضایتی و پشت کردن آنها به دولت می‌شود. شما به عنوان عضو دولت رضایت این جامعه را جذب کنید.

مجتبی ذوالنوری
تذکر دارم.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای محمدنعیم امینی‌فرد نماینده محترم ایرانشهر بفرمایید.

محمد نعیم امینی فرد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم سخن اول بنده خطاب به ریاست محترم جمهوری اسلامی آقای دکتر روحانی است. آقای دکتر روحانی! جناب‌عالی حدود یک سال قبل، بیش از یک سال قبل میلیون‌ها ایرانی با امید به شما رأی دادند، متأسفانه در چینش اول کابینه خود محافظه‌‌کاری مفرطی داشتید. شرایط فعلی مملکت اقتضاء می‌کند که برای پاسخ به این امید میلیون‌ها ایرانی، انقلابی تصمیم بگیرید و افرادی را در تیم اقتصادی خود بگذارید که مطابق با مقتضیات فعلی باشد و ضمن اینکه پایگاه رأی خود را هم در نظر بگیرید. جوانان، قومیت‌ها و افرادی که عموماً به جناب‌عالی رأی دادند در چینش قبلی شما جایی نداشتند. تذکر بعدی بنده خطاب به وزیر محترم دادگستری و وزیر محترم کشور درخصوص تشدید ناامنی‌های اجتماعی در استان به خصوص در حوزه انتخابیه وسیع ایرانشهر می‌باشد. الزامات این مهم بارها در قالب تذکر، طرح سؤال و ملاقات‌های متعدد بیان شده است. متأسفانه رخداد اخیر ایرانشهر در تداوم همان نگرانی‌ها بود. امید است که در این برهه بتوانید با یک رویکرد علمی حتماً به این ناامنی‌هایی که الان وسعت بیش از حدی را در مرکز و جنوب استان گرفته، نوعاً ناامنی‌های اجتماعی است، پاسخ علمی و منطقی را داشته باشید. تذکر بعدی بنده خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت است. آقای دکتر شریعتمداری! واقعاً برنامه جناب‌عالی برای توسعه صنعتی به خصوص مرکز و جنوب استان چیست؟ بافت بلوچ که روزگاری پیشانی توسعه صنعتی استانی بود و بیش از (2500) نیرو اشتغال داشتند الان حداکثر (200) نیرو در یک وضعیت نیمه‌تعطیل به سر می‌برد. علی‌رغم تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در ارتباط با بافت بلوچ که ایشان روی مسائل منطقه اشراف دارند و با توجه به اینکه مردم ایرانشهر افتخار میزبانی ایشان را در سالیان قبل از انقلاب داشتند، با این استراتژی که جناب‌عالی و همکاران‌تان دارید بعید می‌دانم که بافت بلوچ به‌سامان شود. تذکر بعدی بنده خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است. (یوسف‌نژاد ـ متشکر جناب آقای امینی‌فرد، وقتتان تمام شد) متأسفانه عدم توجه به توسعه زیربنایی فرهنگی در تمام استان به خصوص در حوزه مرکز و جنوب استان کاملاً‌ واضح است و من فکر می‌کنم جناب‌عالی حتماً‌ باید یک مطالعه و ورود جدی در این ارتباط داشته باشید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای همایون هاشمی نماینده محترم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب بفرمایید.

همایون هاشمی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر مطهری! من اول یک تذکر به خود هیأت‌رئیسه محترم بدهم. نحوه ارائه این تذکرات کتبی و خواندن آن محل اشکال است. این را باید اصلاح کنید، فرآیند درستی نیست. یک تذکری خدمت ریاست محترم جمهور دارم. واقع مطلب این است که الان وضعیت اقتصادی و رفاهی مردم به شدت نگران‌کننده است و وزرای مرتبط هم واقعاً در دسترس نیستند، الان چندین هفته است برای یک کاری که مربوط به مردم است، بارها تماس گرفتیم، اینها در دسترس نیستند. الان وقت ایثار است، وقت این است که یک کار جهادی کنند. این وزرا کجا هستند، باید پاسخگوی نمایندگان مردم باشند. تذکر بعدی من به وزارت محترم رفاه و تأمین‌اجتماعی است که درخصوص وضعیت اشتغال این آمارهای ببخشید آبکی را که می‌دهند، بیایند اینها را در صحن مجلس تحلیل کنند. متخصصین که نه، افراد عادی و عوام‌الناس هم الان اعتراض دارند، شرایط بسیار سختی است، بنگاه‌های اقتصادی در معرض از بین رفتن هستند، چرا پاسخگو نیستند؟ یک تذکری هم درخصوص معادن تکاب دارم که بالاخره یکی از ظرفیت‌های نظام است. یک بحث رسانه‌ای راه انداخته بودند که آنجا دارد واگذار می‌شود. من و نماینده محترم حوزه انتخابیه آقای دکتر محبی‌نیا پیگیری کردیم، به مردم عزیز این آرامش خاطر را بدهیم که واگذاری در کار نیست، جلسه‌ای هم عن‌قریب با وزیر محترم صنعت خواهیم گذاشت و موضوع بررسی خواهد شد. ولی من از همین تریبون اعلام کنم موضوع واگذاری در کار نیست و این از بن خطا و باطل است. (یوسف‌نژاد ـ متشکر جناب آقای هاشمی، وقتتان تمام شد) تذکر بعدی به میراث فرهنگی تکاب است که با داشتن (125) میراث فرهنگی و اثر ملی و یک اثر جهانی هنوز اداره میراث ندارد، چه کسی اینها را اداره می‌کند؟ چرا پاسخگو نیستید؟‌ من دو سال است دارم تذکر می‌دهم، خیلی ممنون.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر، جناب آقای محمدرضا تابش نماینده محترم اردکان بفرمایید.

محمدرضا تابش
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم درخشش فوتبالیست‌های عزیز در مسابقات جام جهانی فوتبال که غرور ملی را احیا کردند درخور تقدیر و شایسته است. از معجزه فوتبال در پی افکندن یک حرکت فراگیر جمعی که همه در آن احساس برد می‌کنند درس بگیریم و قدردان ملت فهیمی باشیم که برنامه‌ریزی و تلاش صادقانه و سخت‌کوشانه برای نیل به مقصود را فارغ از کسب نتیجه ملاک ارزیابی و تشویق قرار می‌دهند. امروز نیز در عرصه اجتماعی باید واقعیت‌ها را برای مردم صادقانه بیان کنیم. صدای مردم را بشنویم، به سوءتدبیرها خاتمه دهیم، برای گذر از تحریم‌ها از مردم مدد جوییم و برنامه‌ریزی کارآمد برای مبارزه با فساد، تبعیض، ناکارآمدی و تحقق خواسته‌ها و مطالبات مردم را سرلوحه اقدامات هر سه قوه قرار دهیم. اعتماد مردم به حاکمیت معجزه‌آفرین است. اتکا به توانمندی‌های ملت شریف ایران ما را از بحران‌ها عبور خواهد داد و سربلندی ایران عزیز را رقم خواهد زد. در استان یزد و شهرستان اردکان مهمترین موضوعاتی که عدم توجه به آن چالش‌آفرین و بحران‌زا خواهد بود یکی مشکل کم‌آبی است و لزوم برقراری امنیت خط انتقالی آب و افزایش ظرفیت آن و تسریع در تعیین تکلیف خط دوم و آب انتقالی از خلیج فارس. یزد قانع و صبور و مولد و مؤمن از عطش تشنگی می‌سوزد. مقامات مسئول در کشور! به دادش برسید. مسأله ساماندهی مهاجرپذیری و اتباع بیگانه در استان نیز (یوسف‌نژاد ـ متشکر جناب آقای تابش) مستلزم توجه جدی است تا جلوی تبعات سوء سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و امنیتی را در آینده بگیرد. مسأله آخر هم کاهش مالیات ارزش افزوده برای استانهای معدنی است و برای جبران آن اجرای قانون جدید که (1) درصد درآمد معادن استان را برای ترمیم خرابی‌ها اختصاص می‌دهند. (یوسف‌نژاد ـ متشکر) ان‌شا‌ءالله وزرای محترم کشور، اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت و نیرو به رفع این مشکلات اهتمام جدی داشته باشند.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای شهاب نادری بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای دکتر تذکر (79) هم همکاران دارند.

علی مطهری
بعد از تذکر آقای نادری اجازه بدهید، لطفاً کوتاه بفرمایید.

شهاب نادری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن سلام و عرض ادب خدمت نمایندگان محترم. تذکر اولم به وزیر اقتصاد جناب آقای کرباسیان است. آقای کرباسیان! بفرمایید که رئیس گمرک شما جناب آقای عسکری کجا هستند، باید سریعاً نسبت به اجرای مصوبه هیأت دولت محترم در موضوع بازارچه‌های مرزی و مرزنشینان و نقش آنان در اقتصاد مرزی اقدام کنند تا از این وضعیت بلاتکلیفی خارج شوند. خواهشم از رئیس مجلس این است با توجه به اینکه نظام مدیریتی کشور فشل است، انتظار ترمیم کابینه وجود دارد. تیم اقتصادی دولت باید عوض شود،‌ دولت این مهم را به بهانه بلاتکلیفی لایحه اصلاح ساختار رها کرده است. متأسفانه دولت از متن اقتصاد کشور خارج شده است و به حاشیه رفته است. این حاشیه‌نشینی دولت باعث نابسامانی در عرصه اقتصادی شده است و فشار این نابسامانی‌ها متوجه مردم شده است که توان تنفس را از دست داده‌اند. این فشار چنان بر مردم سنگینی می‌کند که موجی از نارضایتی و ناامیدی‌ها را به دنبال داشته است. بی‌سامانی در بازارهای مختلف از جمله طلا، ارز و خودرو به جایی رسیده است که انگار نه دولتی وجود دارد و نه نظارتی صورت گرفته است. در بحث مشکلاتی که در حوزه اقتصادی کشور است (نایب‌رئیس ـ متشکریم، خیلی ممنون) امروز انتظار می‌رود که نمایندگان محترم مجلس واقعاً به بحث تیم اقتصادی کشور ورود پیدا کنند، ممنون.

علی مطهری
متشکریم، تذکر ماده (79) را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای ذوالنوری تذکر دارند.

علی مطهری
آقای ذوالنوری ببینید! در ماده (79) می‌گوید اگر نسبت سوئی به یکی از نمایندگان داده شود، ولی چون آقای پارسایی به کسانی که اینجا طومار پهن کردند اشاره کردند، به خاطر این می‌توانیم بگوییم که مثلاً به چند نفر نسبت سوء داشت. ولی حالا شما لطف کنید‌ کوتاه بفرمایید.

مجتبی ذوالنوری
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! از لطف جناب‌عالی تشکر می‌کنم، بنده پنج دقیقه حق دارم ایجاد زحمت کنم. محضر مبارک‌تان عرض شود دو تا مقوله جدای از هم است. آن پارچه‌هایی که اینجا پهن شد ما حامل امانت مردم بودیم که اعتراض‌شان را به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم اعلام کرده بودند، این ربطی به برجام نداشت. اینکه عروس بلد نباشد برقصد بگوید زمین کج است، یک موضوعی را به چیز دیگری که ربط ندارد ربط بدهند‌. آقای بهرام پارسایی نماینده شیراز می‌فرمایند مخالفین برجام که با آمریکا و نقض‌کنندگان برجام همراه شدند. یعنی کسانی که به دولت می‌گفتند راه دشمن کج است، با کسی که شما را فریب می‌دهد نروید، اگر می‌روید سر منافع مردم بازی نکنید، تضمین بگیرید، برای آمریکا هزینه ایجاد کنید که هر وقت خواست نقض نکند و بیرون برود. دیگران این کار را نکردند، به عنوان کدخدا چسبیدند و خدا را ول کردند، مردم را ول کردند، امروز این بلا سر مردم آمده، زندگی مردم متلاشی شده، امروز دولتی که جریان و خطش معلوم است بیایند بگویند مشکل که سکه و دلار آنقدر بالا رفته، چون پلاکارد در مجلس پهن شده است. یعنی اقتدار، بنا و استحکام این دولت اگر با یک پلاکاردی که اینجا آویزان شد که مردم به کنوانسیون اعتراض دارند، دلار را این‌طور افزایش بدهد، من معتقدم از فردا باید بی‌کفایتی دولت را در مجلس رقم بزنیم. آقایانی که دولت را حمایت کردند باید پاسخگو باشند. وقتی قیمت ارز ظرف چند ماه دو برابر می‌شود مگر اینها نبودند که می‌گفتند اگر رئیسی شود قیمت ارز (7000) تومان می‌شود؟ امروز رئیسی نشد، (9000) تومان را چه کسی باید پاسخ بدهد؟

علی مطهری
آقای ذوالنوری! شما باید جواب آقای پارسایی را بدهید.

مجتبی ذوالنوری
آقای مطهری اجازه بدهید! به ما توهین شد. آقای رئیس! من دارم پاسخ می‌دهم. (نایب‌رئیس ـ شما باید جواب آقای پارسایی را بدهید) می‌گویند ما با آمریکا همراهی کردیم، اینجا پلاکارد پهن شده و این وضعیت درست شده است. داریم جواب می‌دهیم، آیا پلاکارد ما قیمت ارز و سکه را بالا برده؟ چون گفتیم کنوانسیون تأمین مالی تروریسم را نپذیرید؟ چه توهینی است که اگر ما از منافع ملت دفاع کردیم، گفتیم تضمین بگیرید که منافع ملت بر باد نرود،‌ امروز بگوییم چون شما دفاع کردید همراهی با ترامپ است. (نایب‌رئیس ـ متشکریم، خیلی ممنون) آقای مطهری! امروز این دولت خودش تصمیم‌گیرنده نیست، آقای روحانی با مردم نیست، آقایانی که این‌طور دارند حمایت می‌کنند از مردم دور هستند، سال حمایت از کالای ایرانی و این وانفسای مردم، آقای رئیس‌جمهور با لباس ورزشی برند خارجی در توچال دارد کیف می‌کند. اینها بیایند با مردم روی زمین راه بروند. امروز از مردم فاصله نگیرند. چرا بدبختی و گرفتاری مردم را گردن یک تکه پارچه می‌اندازید؟

علی مطهری
آقای ذوالنوری! اینها دیگر مربوط به بحث نیست. ببینید آقای ذوالنوری! شما باید در تذکر (79) همان نسبت سوئی که به شما داده شده را جواب بدهید. حالا اینکه شما انتقاداتی به دولت دارید به جای خود. بعد هم ببینید! مسأله پهن کردن طومار اگر بنا باشد رسم شود طرف مقابل هم ممکن است دو برابر این طومار داشته باشد، ما کل صحن را باید طومار پهن کنیم و بعد هم مثلاً بحث اینکه رئیس‌جمهور در روز جمعه به کوهنوردی رفته، ما بیاییم این را انتقاد کنیم، اینکه کار خوبی است. چه اشکالی دارد رئیس‌جمهور برود کوه؟ خیلی ممنون.

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! دو تا مورد تذکر خارج از دستور داریم.

محمد دهقانی نقندر
عدد نداریم، غیر قانونی است.

علی مطهری
الان عدد چقدر است؟ اگر ما زیر (145) باشیم عدد نداریم.

علیرضا رحیمی
عدد از نصاب افتاده و ظاهراً نصاب نداریم. (برزگر‌کلشانی ـ یک دقیقه می‌رسیم)

علی مطهری
نصاب نداریم، خیلی ممنون.

علیرضا رحیمی
نصاب نداریم،‌ رسمیت ندارد.

علی مطهری
تشکر می‌کنیم.
12 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

علی مطهری
جلسه بعدی ما ساعت (8) صبح فردا چهارشنبه ششم تیرماه 97 و دستور جلسه ادامه دستور هفتگی است. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا