دوره 10 اجلاسیه 4
تعداد نمایندگان حاضر 194 جلسه 390
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 194 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه سیصد و نودم روز یکشنبه سوم آذر ماه‌ 1398 هجری‌شمسی (نوبت عصر) مطابق با بیست و ششم ربیع‌الاول 1441 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در مورد لایحه تجارت (کتاب دوم ـ اسناد تجارتی)، (اعاده شده از شورای محترم نگهبان 2). 2 ـ گزارش کمیسیون عمران در مورد مغایرت آیین‌نامه‌های قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان. 3 ـ ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده. 4 ـ گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی (اعاده شده از شورای محترم نگهبان 2). 5 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی،‌ آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست در مورد خسارات و پیامدهای سیلاب‌های اخیر کشور. 6 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در شرکت بین‌المللی نقدینگی اسلامی. 7 ـ انتخاب یک نفر از اعضای هر یک از کمیسیون‌های بهداشت و درمان، اجتماعی و برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

سید حسن توحیدی
(آیات 22 ـ 21 از سوره مبارکه «مجادله» توسط قاری محترم آقای سید‌حسن توحیدی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم کَتَبَ اللَّهُ لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَ رُسُلِی إِنَّ اللَّهَ قَوِیٌّ عَزِیزٌ * لا تَجِدُ قَوْماً یُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ یُوادُّونَ مَنْ حَادَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ لَوْ کانُوا آباءَهُمْ أَوْ أَبْناءَهُمْ أَوْ إِخْوانَهُمْ أَوْ عَشِیرَتَهُمْ أُولئِکَ کَتَبَ فِی قُلُوبِهِمُ الْإِیمانَ وَ أَیَّدَهُمْ بِرُوحٍ مِنْهُ وَ یُدْخِلُهُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِینَ فِیها رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَ رَضُوا عَنْهُ أُولئِکَ حِزْبُ اللَّهِ أَلا إِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْمُفْلِحُونَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقای توحیدی قاری محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آیات را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
به نام خداوند بخشنده مهربان «خدا مقرر کرده است که حتماً من و فرستادگانم بر دشمنان غالب خواهیم گردید. آری خدا نیرومند شکست‌ناپذیر است. هرگز مردمی را که ایمان به خدا و روز قیامت آورده‌اند چنین نخواهی یافت که دوستی با دشمنان خدا و رسول او کنند هرچند آن دشمنان پدران یا فرزندان یا برادران یا خویشان آنها باشند. این مردم پایدارند که خدا بر دلهایشان نور ایمان نگاشته و به روح قدسی خود آنها را مؤید و منصور گردانیده و آنها را به بهشتی داخل کند که نهرها زیر درختانش جاری است و جاودان در آنجا متنعمند خدا از آنها خشنود و آنها هم از خدا خشنودند. اینان به حقیقت حزب خدا هستند. الا ای اهل ایمان! بدانید که حزب خدا رستگاران عالمند» راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان نوبت عصر جلسه علنی امروز عبارتند از خانم‌ها: معصومه آقاپورعلیشاهی و سهیلا جلودارزاده و آقایان: محمدرضا امیرحسنخانی، محمدنعیم امینی‌فرد، عباس پاپی‌زاده، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی،‌ سلمان خدادادی، محمدقسیم عثمانی، بهمن طاهرخانی، نبی هزارجریبی و احمد همتی. آقایان امیرحسنخانی و طاهرخانی هستند.
3 ادامه رسیدگی به لایحه تجارت (جهت تأمین نظر شورای نگهبان)

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. دستور اول در ادامه رسیدگی به لایحه تجارت است، آقای رئیس! من باید ماده (375)‌ را جهت رسیدگی قرائت کنم. «ماده 375 ـ ارزش ارز خارجی براساس» ظاهراً اینجا کمیسیون فرموده‌اند «روز» اضافه شود «نرخ روز تسعیر ارزهای خارجی در محل پرداخت تعیین می‌شود. با وجود این، صادر‌کننده می‌تواند شرط کند که مبلغ قابل ‌پرداخت باید به نرخ مصرح در برات مورد محاسبه قرار گیرد».

علی اردشیرلاریجانی
حالا این عبارت آخر یعنی چه؟ یعنی می‌تواند نرخ ارز را بالاتر بگذارد؟ ‌اینکه خودش یک مسأله‌ای ایجاد می‌کند. آقای سخنگو! منطقش چیست آن هم با این اوضاع؟ یعنی صادرکننده می‌تواند شرط کند که مبلغ قابل ‌پرداخت باید به نرخ مصرح در برات، یعنی بیشتر از نرخ روز باشد؟ توجیه آن چیست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! پیشنهاد حذف داریم.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهاد حذف را مطرح کنید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله، آقای قاضی‌پور! پیشنهاد حذف را شما مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام محضر ملت بزرگ ایران اسلامی، نیروهای مقتدر مسلح، مدافعین حرم و بسیجیان دلاور، روز و هفته بسیج را بر امت بسیجی ایران اسلامی، کل امت با گویش‌ها و مذاهب مختلف تبریک عرض می‌کنم. آقای لاریجانی! حضرت‌عالی صبح رفتید، این مبحث پنجم که پیش آمده بحث بسیار خطرناکی است، ما پیشنهاد حذف داده‌ایم، بحث پرداخت. در مواد (373)، (374)، (375) و (376)، اینها می‌گویند معامله را به ارز انجام بدهید. ارزش پول ملی را از بین می‌برند. آقای لاریجانی! هنوز مقررات ارزی کشور ما اجازه این کار را نمی‌دهد، ما قانون می‌نویسیم. ما بر چه مبنایی می‌خواهیم قانون بنویسیم؟ ارزش پول ملی را کاهش بدهیم، بعد اینجا به دلخواه هر که بخواهد با ارز درخواست طلب کند. یعنی در مواد بالا هم قید آمده، اگر ما هم قرارداد ریالی داشته باشیم طرف بتواند طلبش را ارزی بخواهد. آقای لاریجانی! من صبح عرض کردم، ملت باشعور مجلس را تعقیب می‌کند. حقوقدانان و تجار تعقیب می‌کنند. این برای ما سرافکندگی است ما چنین قانون بدی را انجام بدهیم. آقای نوروزی فرمود قراردادهای خارجی و داخلی، آقای لاریجانی! اینجا کجا نوشته قرارداد در خارج است یا ایران است؟ قید نکرده، قراردادها تفکیک نشده به چه شکل است. اگر می‌نوشت این برات در خارج کشیده، به نام و ارز آن کشور، حرفی نداشتیم، ولی کلی آورده است. یعنی در داخل ایران برات با ارز خارجی. ارز خارجی را هم تعریف نکرده‌اند. مستحضر هستید ما حقوق‌مان را ریالی می‌گیریم، کشاورزان و کارگران ما با ریال کار می‌کنند، نه اینکه با ارز کار کنند، آن هم ارز نامشخص. همکاران! حقیر و تعداد زیادی از دوستان‌مان در مجلس، خواهران و برادران پیشنهاد حذف این را داده‌ایم، برای اینکه ما احساس می‌کنیم این به ضرر ملت، ارزش پول ملی و (80) میلیون مردم است. احتمالاً افراد سودجو که در معاملات متخصص هستند سر تجار ما هم کلاه بگذارند. آقایان! این در دانشگاه‌ تدریس نمی‌شود، آقای امیرآبادی! این قانون تجارت توسط تجار و اتاق بازرگانی عملیاتی می‌شود. اگر این را برای کلاس دانشگاه نوشته‌اند، آقای نوروزی! مرکز پژوهش‌ها این را نوشته، در اختیار ‌شما قرار داده، اینها که تاجر نیستند، اینها از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند، در مرکز پژوهش‌ها جمع شده‌اند. اگر به بازار بزرگ تهران و بین تجار می‌رفت اینها می‌گفتند. آقای نوروزی به من توضیح بدهد امسال در 1398 چندین برات کشیده شده؟ این هیأت داوری برات کجاست؟ دادگاه به کدام حکم برات رأی داده است؟ مشخص نیست. آقای قاضی‌زاده! شما هم از نماینده دولت، هم از مرکز پژوهش‌ها، آقای لاریجانی! از کمیسیون‌ها هم سؤال بفرمایید امسال چند تا پرونده برات بوده است. مگر مقررات فعلی و سران سه قوه تصمیماتی در رابطه با مقررات ارزی گرفته‌اند؟ با این قانون که نمی‌شود. ما قانون را باید بر مقدورات موجود بنویسیم، شفاف و روشن بنویسیم.

علی اردشیرلاریجانی
پیشنهاد شما حذف کل ماده است؟

نادر قاضی پور
بله آقای دکتر، به خاطر اینکه ننوشته این معاملات در ایران یا خارج از کشور است. رقم‌ را هم نگفته، آقای لاریجانی! سقف و کف را هم نگفته،‌ تا چه مقدار؟ بانک مرکزی مقدار گذاشته است. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
مخالف صحبت کند.

احمد امیر آبادی فراهانی
سرکار خانم ذوالقدر بفرمایید.

سیده فاطمه ذوالقدر
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام خدمت ملت شریف ایران و همین‌طور همکاران گرامی. این ماده که اینجا قرار است ما تصویبش کنیم کاملاً با مواد قبل خودش مرتبط است و تصویب شده‌اند. اینجا چگونگی تعیین ارزش برات براساس نرخ رسمی تسعیر ارزهای خارجی را باید مشخص کنیم و اینجا کاملاً شفاف و روشن این کار را مشخص کرده و باز هم این را اضافه کرده که صادرکننده هم می‌تواند شرط کند که مبلغ قابل پرداخت باید به نرخ مصوب در برات مورد محاسبه قرار بگیرد. یعنی باز هم دست صادرکننده را باز کرده و هیچ الزامی را نیاورده است. اینجا این ماده برای سهولت معاملات با تعیین ارز خارجی آمده و با مواد قبلی‌اش هم که تصویب شده کاملاً در ارتباط است و با نظر کارشناسی هم مرکز پژوهش‌ها و هم خود دولت و کمیسیون هم اینجا آمده و اضافه شده است، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق صحبت کند.

احمد امیر آبادی فراهانی
جناب آقای حاجی موافق هستند، بفرمایید.

حسینعلی حاجی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید همکاران عزیز! برات یک سند مالی است که دارای یک عدد مشخصی است، مثل یک قطعه چک. بنابراین چند تا اشکال در اینجا است، یکی اینکه گفته نرخ رسمی باید نرخ روز شود. این عدد در این سند درج می‌شود. دوم در برات ما نمی‌توانیم نرخ تبدیل را تعیین کنیم، یک سندی است که یک عددی در آن مشخص است. همچنین اینکه ذکر کرده که «نرخ مصرح»، منظور چه عددی است؟ از این بابت با حذف آن موافق هستم. آقای رئیس! خیلی مراجعات زیادی صبح تا حالا راجع به واریز مبالغی داشتیم که آقای رئیس‌جمهور و دولت قول داده در ازای گران شدن بنزین واریز کند که اینها واریز نشده است. یعنی براساس آنچه که دولت گفته سه‌چهارم جمعیت بایستی واریز می‌شده، ولی برآوردها این‌طور نیست.

علی اردشیرلاریجانی
حالا فردا صبح جلسه داریم، مطرح کنید. متشکریم. دولت و اتاق بازرگانی موافق حذف هستند. مرکز پژوهش‌ها مخالف است. کمیسیون بفرمایید.

حسن نوروزی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای قاضی‌پور و همچنین جناب آقای دلیگانی توجه بفرمایید. من خواهش می‌کنم ماده (375) را نگاه کنید، همکاران محترم! ما می‌توانیم مواد (354) و (355)‌ را بگوییم تبصره‌های ماده (373) به فرمایش جناب آقای دکتر بحرینی، اگر شما اینها را تبصره بپندارید اصلاً مشکل حل می‌شود. حالا ما اینها را به عنوان ماده آورده‌ایم. ببینید! ارزش ارز خارجی اگر در برات نوشته باشیم مثلاً دلار یا یوآن، ارزش ارز خارجی براساس نرخ رسمی یا نرخ روز تسعیر ارزهای خارجی در محل پرداخت تعیین می‌شود. اینکه مشخص است. یعنی امروز قیمت ارز خارجی در بازار ایران چیست، همان است. یک ماه دیگر هر چه هست همان است.

علی اردشیرلاریجانی
الان شما یک قیدی هم گذاشتید که خودشان می‌توانند تفاهم کنند.

حسن نوروزی
عرض می‌کنم. این قیدی که ما آوردیم و آقای دکتر الان فرمودند و سؤال کردند، این است که با وجود این صادرکننده می‌تواند شرط نماید که مبلغ قابل پرداخت باید بر نرخ مصرح در برات مورد محاسبه قرار بگیرد. ممکن است بگوییم این ارز براساس ارز نیمایی، براساس ارز بودجه‌ای که ما در بودجه هر سال داریم تعیین می‌کنیم، براساس نرخ روز بازار. پس ما این را تصریح می‌کنیم، می‌گوییم ما معامله انجام می‌دهیم.

علی اردشیرلاریجانی
سؤال این است که می‌تواند بالاتر از قیمت روز هم بگذارد؟

حسن نوروزی
آن را نه.

علی اردشیرلاریجانی
کجا گفتید نه؟

حسن نوروزی
معلوم است، یا نرخ رسمی، یا بر مبنای توافق، ارزی که یا نیمایی است، در بازار مالی مصطلح است.

علی اردشیرلاریجانی
می‌دانم، اینها را شما پشت تریبون می‌فرمایید، نص که این را نمی‌گوید.

جهان بخش محبی نیا
نمی‌تواند بالاتر از ارز خارجی باشد.

حسن نوروزی
به هر حال ما غیر از این نداریم. یکی از این سه تا است. منطقی هم نیست.

علی اردشیرلاریجانی
حالا اگر یک عده‌ای خواستند این کار را کنند، نظام ارزی کشور مختل می‌شود. (نوروزی ـ اصلاً غیر از این نداریم) پس بنویسید بالاتر نیست.

حسن نوروزی
در مشروح مذاکرات هم آمد، غیر از این اصلاً نمی‌شود که بشود. بنابراین سروران محترم! ما با این پیشنهاد حذف مخالفیم، چون این ماده (375) مکمل مواد (373)‌ و (374) است. صددرصد مخالفیم، عزیزان توجه داشته باشند.

غلامرضا کاتب
ابهامش را حداقل بیاورند حل کنند.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
تذکر داریم.

علی اردشیرلاریجانی
نظر آقایان در کمیسیون ظاهراً این است که بالاتر از قیمت روز نخواهد بود. پس باید این عبارت به آن اضافه شود. حضار 202 نفر، پیشنهاد حذف ماده (375) مطرح است. پیشنهاد آقای قاضی‌پور را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دولت و اتاق بازرگانی با حذف موافق و کمیسیون مخالف است. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. پیشنهاد دیگری هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
خیر آقای رئیس، اصل ماده را رأی بگیرید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای نوروزی! این مطلب را باید به آن اضافه کنیم که از قیمت روز نباید بالاتر باشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! به این ترتیب که نرخ مورد محاسبه از قیمت روز بالاتر نباشد. آقای دکتر! پیشنهادی نداریم،‌ به رأی بگذارید.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
تذکر داریم.

علی اردشیرلاریجانی
در این زمینه تذکر دارید بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
آقای پورابراهیمی بفرمایید.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی! من خواهش می‌کنم این نکته را عنایت بفرمایید. با توجه به اینکه ما در صدر ماده، شما صبح تشریف نداشتید، وقتی رفتید آن مواد قبلی تصویب شد. در صدر ماده یک نکته اشاره شده که در آنجا باید همه اینها در رابطه با موضوع تابع مقررات پولی و ارزی در کشور ما باشد. یعنی شما انتهای ماده (373) را اگر ملاحظه کنید، در انتهای بند این است، نوشته «در هر حال، امکان، نحوه و میزان پرداخت به پول خارجی تابع مقررات ارزی در محل پرداخت است». اگر تمام این مواد را که مواد بعدی را هم شامل می‌شود تابع مقررات و سیاست‌های بانک‌ مرکزی نکنید، اشکالی که الان حضرت‌عالی گرفتید وارد است. این قانون در شرایط عادی دارد نوشته می‌شود. همه دوستان مرکز پژوهش‌ها و مسئولین، بخش دولت و سایر عزیزان به کنوانسیون‌های خارجی اشاره می‌کنند، به قانون فرانسه اشاره می‌کنند. من از شما خواهش می‌کنم به دلیل اینکه ابهام در بندهای دیگر هم هست، الان همکاران محترم پیشنهاد حذف بندهای بعدی را هم دارند. اگر شما برای این موادی که جریان تصمیم‌گیری در اقتصاد ایران با حوزه ارز ارتباط دارد، این را براساس قانون عادی بنویسید حتماً مشکلات عدیده اقتصادی شکل خواهد گرفت. (رئیس ـ بله، به نظر من هم مشکل ایجاد می‌کند) اگر این را موافقید یا کمیسیون الان بپذیرد با این نظر حضرت‌عالی کلیه بندهای مربوط به حوزه ارزی تابع سیاست‌های بانک مرکزی خواهد بود.

علی اردشیرلاریجانی
همین هم که الان در اصلش گفتید ارزش ارز خارجی براساس نرخ روز، در انتهای ماده (373) گفتید مطابق مقررات ارزی در محل. مقررات ارزی ممکن است به نرخ روز نباشد، مثل امروز که نیمایی را حساب می‌کنند. به هر حال ایراد مهمی است.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
آقای دکتر! عرض من این است، چون این بحث مهم بود، صبح هم حضرت‌عالی تشریف نداشتید سریع از آن گذشتیم، هر چه هم دوستان صحبت کردند کسی خیلی اهمیتی نداد. (رئیس ـ پیشنهادتان چیست؟) پیشنهاد ما این است، کلیه بندهایی که در این موضوع دارد می‌آید، تک‌تک اینها براساس...

علی اردشیرلاریجانی
کلیه بندها که الان فقط بند (375) و (376) است.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
ببینید! (373)، (374)، (375) تمام اینها مبتنی بر سیاست‌های ارزی در کشور است. اگر اینها در شرایطی که اقتصاد ما شرایط عادی ندارد، متأثر از سیاست‌های بانک مرکزی نباشد حتماً ایجاد اخلال در نظام اقتصادی خواهد کرد.

علی اردشیرلاریجانی
مقصودتان این است که به کمیسیون ارجاع بدهیم؟

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
این بندها را به کمیسیون ارجاع بدهید و ما یک متن بیاوریم که این نگرانی جدی همکاران ما در صحن را ایجاد نکند. این مواد را به کمیسیون ارجاع بدهید.

علی اردشیرلاریجانی
اینجا یک نکته‌ای است، چون این مسأله طوری نوشته شده که متناسب با شرایط امروز نیست.

حسن نوروزی
ما عرض کردیم، آقای دکتر! اینها برای ماده (373)‌ تبصره می‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
نه، تبصره که باید شکلش را هم درست کنید، اشکالی ندارد تبصره شود، ولی یک جایی باید ببرید اینها را درست کنید. ببینید! سؤال این است اگر ما مقررات ارزی کشور را حاکم می‌کنیم، اینجا صریح نمی‌توانید بگویید به قیمت روز، یا دو طرف با هم توافق کنند، باید بگویید مقررات حاکم بر کشور. اگر این را بنویسید بعضی از این بندها را باید حذف کنید یا اصلاح کنید. اشکالی ندارد، معنی‌اش این است که باید مواد (375) و (376) را حداقل به صورت تبصره بیاورید، ذیل مواد (373) و (374) توضیح بدهید که مقصودمان از مقررات حاکم ارزی این است که این‌طور شود. نه اینکه نرخ روز مشخص بکنند، مخالف سیاست‌های کلی ارزی است. شرایط ما هم که الان فرق می‌کند. (373)، (374)، (375) و (376) را می‌گویید، البته (373) و (374) رأی آورده، فقط از نظر شکلی ممکن است اینها تبصره آنها بشود. پس اگر موافقید این چند تا ماده را به کمیسیون ارجاع بدهیم که شکلش را مدون کنند و بیاورند، یک اشکال مهمی مطرح شده است. حضار 206 نفر، ارجاع به کمیسیون را به رأی می‌گذاریم. دوستان نظرشان را اعلام بفرمایند. ماده (377) را هم ارجاع بدهیم که یک‌جا بیاورند پنج ماده شود. (حاجی‌دلیگانی ـ موضوع 377 جداست) بله، موضوع (377) جداست، ربطی به ارز ندارد، درست است، همان چهار ماده می‌شود. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (377) را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 377 ـ چنانچه برات ظرف مهلت مقرر در ماده (367) این قانون برای پرداخت ارائه نشده باشد، هریک از مسئولان سند می‌تواند، به هزینه و مسئولیت دارنده برات، مبلغ قابل پرداخت را در صندوق دادگستری به امانت بگذارد. آقای فولادگر! پیشنهادتان را بفرمایید.

حمیدرضا فولادگر
پیشنهاد دهنده
سلام علیکم و رحمه الله با گرامیداشت هفته بسیج و تشکر از آقای رئیس که این مواد قبلی را به کمیسیون ارجاع دادند، تذکر آقای پورابراهیمی و پیشنهاد حذفی که دوستان داشتند و آقای قاضی‌پور مطرح کردند بحث مهمی بود. آقای رئیس! این ماده (377) یک نکته‌ای دارد، می‌گوید چنانچه برات ظرف مهلت مقرر در ماده (367)‌ این قانون برای پرداخت ارائه نشده باشد، که در ماده (367) می‌گوید «دارنده براتی که سررسید آن به تاریخ معین است، باید سند را در روز سررسید برای پرداخت مبلغ به برات‌گیر ارائه نماید. تسلیم برات به بانک به منزله ارائه آن برای پرداخت است». حالا می‌گوید اگر در ظرف مهلت مقرر در ماده (367) ارائه نشده باشد، هریک از مسئولان سند می‌تواند، به هزینه و مسئولیت دارنده برات مبلغ قابل پرداخت را در صندوق دادگستری به امانت بگذارد. ما بحثمان این است که برای چه هزینه آن را دارنده برات بدهد؟ چرا این هزینه را بر دوش دارنده برات می‌گذاریم؟

علی اردشیرلاریجانی
آن تخلف کرده و باید هزینه‌اش را خودش بدهد، آن باید سر موقع بپردازد، نپرداخته اینها اعتراض دارند.

حمیدرضا فولادگر
اینطور که من تحقیق کردم هزینه‌ای هم ندارد، پیشنهاد ما حذف این عبارت «به هزینه و مسئولیت دارنده برات» چون هزینه‌ای ندارد. آن «به امانت بگذارد» هم مفهوم نیست، باید بشود «سپرده می‌گردد»، این عنوان بشود «سپرده می‌گردد»، به جای «به امانت بگذارد»، «سپرده نماید». بنابراین پیشنهاد دو بخش دارد، یکی این که «به هزینه و مسئولیت دارنده برات» حذف شود، یکی هم «به امانت بگذارد» بشود «سپرده نماید»، خیلی متشکر.

علی اردشیرلاریجانی
اصل پیشنهاد آقای فولادگر حذف آن بخش است، «به هزینه و مسئولیت دارنده برات»، مخالف صحبت کند.

نادر قاضی پور
مخالف هستم.

احمد امیر آبادی فراهانی
جناب آقای بهمنی مخالف هستند، بفرمایید.

محمود بهمنی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت شما عرض کنم ما بایستی برات را همیشه تا زمانی که برات‌گیر امضاء نکرده یک نوشته فرض کنیم، سند تلقی نمی‌شود. زمانی که برات‌گیر امضاء کرد، این برات سندیت پیدا می‌کند. اصلاً تفاوت برات با سفته این است که ما می‌گوییم سفته سندی است که به موجب آن صادرکننده مبلغی را تعهد می‌کند در سررسید معین بپردازد. ولی می‌گوییم تعریف برات نوشته‌ای است که به موجب آن برات‌کش به برات‌گیر دستور می‌دهد در سررسید معین یا عندالمطالبه آن را بپردازد. ظهر‌نویسان طبق قانون مسئولیت تضامنی دارند و هر یک از ظهر‌نویسان در مقابل دارنده برات باید وجه را بپردازند. اگر یکی از ظهر‌نویس‌ها پرداخت حق مراجعه به ظهر‌نویسان دیگر و امضاء‌کننده برات خواهد داشت. بنابراین ما اینجا بایستی هزینه را از یک فرد می‌خواهیم بگیریم، خود امضاء‌کننده برات نیست، نمی‌تواند هزینه را بپردازد، این می‌خواهد بپردازد که به دیگران مراجعه کند. آقای دکتر! این اینجا هزینه معنا پیدا نمی‌کند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، موافق را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای احد آزادی‌خواه موافق هستند، بفرمایید.

احد آزادی خواه
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خدا قوت. آقای رئیس! از اینکه همکاران عزیز در دو‌شیفت دارند امر قانونگذاری را مدیریت می‌کنند خداقوت عرض می‌کنیم و تشکر می‌کنیم. انصافاً خیلی از همکاران عزیز و وکلای ملت در همین فرآیند قانونگذاری، مجلس اتفاقاتی برای آینده کشور ایجاد می‌کند که بسیار ارزشمند است. همین قانونی که خیلی از هموطنان عزیزمان شاید بیشتر نیاز باشد کار برایشان تبیین شود، اما اقدامات مجلس در حوزه همین قانون تجارت، روز‌های قبل مالیات بر‌ ارزش افزوده، اینها اقداماتی است که برای همیشه ماندگار است و اهمیت کار مجلس را می‌رساند. از این باب من از همکاران عزیز خودم تشکر می‌کنم. اگر اشتباه نکنم ما در ماده (364) گفتیم سر موعد مقرر این اسناد باید توسط فردی که برات در اختیارش است در اختیار قرار بگیرد. منتها نظر آقای فولادگر بر این است که کلمه عنوان «به هزینه و مسئولیت دارنده برات» حذف شود، علت هم این است که درست است که اینجا قصوری انجام شده، اما همکاران گرامی! اولاً این هزینه‌ای ندارد که ما بخواهیم امر ارجاع و قضاء مافات را به عهده دارنده برات بگذاریم و این قید یک مقدار کار را سخت ‌می‌کند که کار در آن روانی خودش انجام نشود. اگر عنوان «به هزینه و مسئولیت دارنده برات» حذف بشود، طبیعتاً این جمله مقید اطلاق دارد و شامل هم دارنده برات می‌شود، هم یک وقتی صاحب خدمت و گیرنده برات ممکن است این فرآیند برایش اینقدر مهم باشد که حاضر باشد خودش هزینه را بپردازد و اگر یک وقتی دارنده برات هم حاضر نشد این کار را انجام بدهد یا اما و اگر در آن بود، گیرنده برات به خاطر تسهیل و تسریع امر حاضر باشد خودش این اقدام را انجام دهد. از آنجایی که بار مالی آنچنانی ندارد، نظر من بر این است که پیشنهاد آقای فولادگر پیشنهاد خوبی است، همکاران عزیز رأی بدهند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، آقای فولادگر رأی بگیریم؟ پس گرفتند. پیشنهاد دیگری نداریم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس اصل ماده را به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 207 نفر، ماده (377) را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
مبحث ششم ـ مسئولیت ناشی از نکول یا عدم پرداخت ماده 378 ـ دارنده برات در صورت عدم پرداخت وجه سند پس از سررسید حق رجوع به کلیه مسئولان سند را دارد. دارنده برات در موارد زیر پیش از سررسید نیز دارای حق مذکور است: 1 ـ نکول برات یا قبول جزئی آن. 2 ـ ورشکستگی یا فوت برات‌گیر، خواه برات را قبول کرده یا نکرده باشد. 3 ـ توقف در پرداخت‌های برات‌گیر، گرچه توسط دادگاه اعلام نشده باشد. 4 ـ بی‌نتیجه‌ ماندن عملیات اجرایی علیه اموال برات‌گیر. 5 ـ ورشکستگی یا فوت برات‌دهنده، اگر برات قبول نشده باشد. آقای رئیس! پیشنهاد داریم. آقای قاضی‌پور بفرمایید.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای لاریجانی! من از توجه حضرت‌عالی تشکر می‌کنم. ولی حقیر مواد (373)، (374) و (375) را پیشنهاد حذف داده‌ بودم، ولی مجلس رأی داد. ارجاع‌ شما به کمیسیون برخلاف آیین‌نامه است. مگر اینکه شورای محترم نگهبان...

علی اردشیرلاریجانی
عرض کردیم، آن مواد را نمی‌توانند دست بزنند، ولی ممکن است بقیه را تبصره آن قرار بدهد، شکلش را درست می‌کند.

نادر قاضی پور
یک تذکر هم به حضرت‌عالی؛ آقای فولادگر و ما در ماده (370) پیشنهاد داده بودیم، اگر آقای فولادگر هم عدول کرده ما عدول نکردیم. مرتب تذکر دادم، حضرت‌عالی توجه نکردید. اما موضوع ماده (378)؛ آقای لاریجانی! ما قانون اساسی را داریم، در قانون اساسی اصل (100) می‌گوید، «مگر اینکه جرم او در دادگاه صالح ثابت گردد». آقای لاریجانی! در چند مواد قانون اساسی این است که دادگاه باید حکم بدهد. شما نمی‌توانید بدون حکم قطعی دادگاه اعلام ورشکستگی کنید. همکاران! ما پیشنهاد کردیم در ماده (378) در بند (2) بعد از کلمه ورشکستگی، «براساس حکم قطعی در دادگاه» نه اولیه، ثانویه. یعنی وقتی که ایشان اعلام می‌کند، به دادگاه بدوی می‌رود، اعلام ورشکستگی می‌کند، طرف مخالف و شاکی‌اش اعتراض می‌کند. باید در تجدیدنظر قطعی بشود، در زیر حکم صادره دادگاه باید قید شود که این قطعاً ورشکسته شده و حکم بدهد. در بند سوم هم نوشتیم «توقف در پرداخت‌ها باید براساس حکم قطعی دادگاه باشد». آقای لاریجانی! هم بند (2) و هم بند (3) بحث حقوقی است، باید حکم دادگاه قطعی داشته باشد، نه اینکه «گرچه توسط دادگاهی اعلام نشده باشد». این را حذف می‌کنیم، می‌نویسیم «توقف در پرداخت‌های برات‌گیر براساس حکم قطعی دادگاه». بند (3)، (4) را کاری ندارم، من از همکاران خواهش می‌کنم به این پیشنهاد تعداد کثیری از همکارانتان که زحمت کشیدند، مطالعه کردند، پیشنهاد را امضاء کردند و اینجا مطرح می‌کنند، رأی بدهید. بگذارید دادگاه صالح رأی بدهد. حتماً شورای محترم نگهبان ایراد خواهد گرفت. شما تا الان چند مورد از این قانون‌نویسی را تصویب کردید، شورای محترم نگهبان اصل (156) قانون اساسی را اشکال گرفته است و گفته که این حق قانونی قوه قضائیه است، قوه قضائیه باید رأی بدهد. ما اگر می‌خواهیم اختیارات قوه قضائیه را به یکی، دو نفر در جا‌های تجارتی بدهیم. اعلام ورشکستگی قانون خودش را دارد، آقایان اشاره نکرده‌اند، چون اشاره نکرده‌اند ما اشاره می‌کنیم «براساس احکام قطعی دادگاه‌ها»، تا فردا پول چند نفر از فقیر و فقرا را تعدادی سرمایه‌دار خبیث لیبرال غرب‌زده نخورند. شما در جلوی مجلس دیده‌اید این سپرده‌گذاران بانکی آمدند جمع شدند. حالا مجلس و دولت از بیت‌المال پول (80) میلیون را به تعدادی از سپرده‌گذاران کاسپین پرداخت کردند، ما باید این بدعت را جمع کنیم، قانون بنویسیم. اگر با احکام دادگاه باشد خیلی بهتر است، روشن است، شفاف است، دیگر نمی‌توانند در بیت‌المال دخل و تصرف کنند. بیت‌المال نزد شما امانت است، شما باید امانت‌دار واقعی باشید. اجازه ندهید پول مردم مظلوم را کلاهبرداران حرفه‌ای بردارند، با یک کلمه «ورشکستگی» پول مستضعفان را بخورند. (رئیس ـ متشکریم) آقای لاریجانی! عرضم را دقت فرمودید؟ حکم قطعی دادگاه می‌خواهد. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
مخالف صحبت می‌کند؟

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای سلیمی مخالف هستند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید دوستان! ما یک ادعای ورشکستگی داریم، یک ورشکستگی. ورشکستگی یک حقیقت است. نیاز به اثبات دارد. اینجا نگفته ادعای ورشکستگی یا فوت برات‌گیر، می‌گوید «ورشکستگی». در ورشکستگی طبع قصه این است باید به وسیله یک مرجع اثبات شود، این خیلی روشن است. بحث ادعای ورشکستگی نیست که برادر بسیار عزیزم جناب آقای قاضی‌پور فرمودند، بحث خود ورشکستگی است، نه ادعا. ادعای ورشکستگی بود درست، می‌گفتیم ادعا باید برود دادگاه اثبات شود. اما وقتی ما اینجا حقیقت یک مفهوم را آوردیم، دیگر قطعاً نیاز به مسأله بعد نیست. آقای رئیس! در مورد مطلبی که جناب آقای حاجی فرمودند، من عرض کنم اصل (52) قانون اساسی است، باید حتماً درآمد‌ها واریز شود. در مورد مابه‌التفاوت قیمت ارز هم قیمت تسعیر در بودجه نزدیک (4000) تومان است، الان دلار دارد (12) هزار تومان به فروش می‌رود، هزاران میلیارد تومان پول بیت‌المال کجا برود؟ دولت چه کار می‌کند؟ قطعاً مجلس هم در جریان نیست. این باید حتماً به خزانه ریخته شود، بعد در مجلس تصویب شود، ریال به ریال آن. متأسفانه این اقدام انجام نمی‌شود، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
موافق صحبت کند.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای بهمنی موافق هستند.

علی اردشیرلاریجانی
آقای بهمنی بفرمایید.

محمود بهمنی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم برادران، آقای سلیمی ببینید! اصلاً فلسفه وجودی این ماده این است، چون حتماً برات دارای سررسید آتی است، یا عندالمطالبه برای بعد است. وقتی می‌گوید نکول می‌شود یا ورشکسته می‌شود، برات‌کش یا ذی‌نفع نمی‌تواند صبر کند تا سررسیدش برسد. ممکن است ورثه یا اتفاقات دیگری بیفتد، اینها حتماً اجازه می‌دهند قبل از سررسید بتواند اقدامات قانونی کند. اگر به ظهر‌نویسان سررسید‌ هم گذشت، حتماً می‌تواند مراجعه کند و در تمام این‌ها توقف در پرداخت، گرچه توسط دادگاه اعلام نشده باشد باز می‌تواند.

علی اردشیرلاریجانی
شما در تأیید اصل ماده دارید صحبت می‌کنید، پیشنهاد آقای قاضی‌پور این است که به جای بدون اعلام دادگاه بنویسد، حتماً باید دادگاه حکم بدهد.

محمود بهمنی
نه آقای دکتر، دادگاه، قانون تعیین می‌کند.

علی اردشیرلاریجانی
پس شما موافق صحبت آقای قاضی‌پور نیستید، شما موافق اصل متن هستید.

محمود بهمنی
بله، موافق اصل متن هستم.

علی اردشیرلاریجانی
نه، الان پیشنهاد آقای قاضی‌پور مطرح است که می‌خواهند تغییر بدهند، موافق آن باید صحبت کنند. آقای بهمنی متشکریم.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای محمد کاظمی موافق هستند، بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
ببینید دوستان آقای قاضی‌پور یک پیشنهادی داد که در بند (3) آنجایی که نوشته «گرچه توسط دادگاه اعلام نشده باشد» بگوید نخیر، حتماً باید دادگاه حکم داده باشد. الان موافق این نظر باید صحبت کند. آقای کاظمی بفرمایید. تشریف ندارند.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی بفرمایید.

سیدناصر موسوی لارکانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر ورشکستگی قانون مشخص خودش را دارد. این پیشنهادی که آقای قاضی‌پور دادند که به‌حق هم هست، اینکه یک فردی می‌آید ادعای ورشکستگی می‌کند، دادگاه بدوی می‌آید حکم می‌دهد ایشان ورشکسته هستند. اما این باز هم با وجود اینکه دادگاه بدوی حکم داده، این ورشکستگی مورد تأیید نیست. حتماً باید دادگاه تجدیدنظر تأیید کند، چون بحث مشکلات اقتصادی است. یعنی یک فردی آمده یک کار اقتصادی را انجام داده، بدهی‌های سنگینی را به بانک‌ها و افراد و اشخاص حقیقی و حقوقی به جا گذاشته، ادعای ورشکستگی هم دارد، حالا دادگاه بدوی آمده حکم داده، نظر آقای قاضی‌پور این است که باید حتماً دادگاه تجدیدنظر هم این حکم را تأیید کند تا این شخص به عنوان ورشکسته شناخته شود. لذا درخواست حذف این مورد را کردند که به نظر من به‌حق است و همکاران عزیز به حذفی که آقای قاضی‌پور پیشنهاد دادند رأی بدهند.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. همیشه ورشکستگی براساس حکم قطعی دادگاه است؟

مهدی عبدالمالکی
بله، حکم بدوی که می‌آید، بعد باید برود قطعی شود.

علی اردشیرلاریجانی
بند (3) چی می‌شود؟ می‌شود «عدم پرداخت یک یا چند».

مهدی عبدالمالکی
«سند تجارتی دیگر که از تاریخ واخواست یا گواهی عدم پرداخت احراز شده باشد».

حسن نوروزی
این مفهوم توقف است، درست می‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
حالا پیشنهاد حذف آقای قاضی‌پور مطرح است. دولت و کمیسیون و اتاق بازرگانی مخالف هستند. حضار 205 نفر، پیشنهاد آقای قاضی‌پور را به رأی‌ می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. کمیسیون گفته که مقصودمان در بند (2) که «ورشکستگی» گفتیم، مقصودمان ورشکستگی براساس حکم قطعی دادگاه است، آن نگرانی آقای قاضی‌پور هم مرتفع می‌شود. یعنی در بند (2) مقصودشان این است که ورشکستگی براساس حکم قطعی دادگاه است. اگر این شود بند (3) می‌شود: «‌توقف در پرداخت‌های برات‌گیر گرچه توسط دادگاه اعلام نشده باشد».

نادر قاضی پور
آن حذف می‌شود، می‌نویسیم بر حکم دادگاه قطعی رأی دهد.

علی اردشیرلاریجانی
نه، می‌گویم عبارتی را جای «عدم پرداخت یک یا چند سند دیگر از طریق واخواست یا گواهی عدم پرداخت احراز شده باشد»، بیاورند. یعنی به جای توقف؟

مهدی عبدالمالکی
جایگزین شود بهتر است.

علی اردشیرلاریجانی
بله، این ماده (3) را کلاً دارد عوض می‌کند.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر ارجاع بدهید بگذارید اطلاق بخورد.

علی اردشیرلاریجانی
ارجاع بدهیم؟

غلامرضا کاتب
بله، همه‌اش ایراد دارد.

علی اردشیرلاریجانی
به هر حال مثل اینکه کمیسیون می‌خواهد بند (3) و (4) را هم تغییر بدهد. اگر موافقید این را هم به کمیسیون ارجاع بدهیم، خودشان درست کنند، الان نمی‌رسیم درستش کنیم. حضار 204 نفر، ارجاع ماده (378) به کمیسیون را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایید. چون یک تغییری خود کمیسیون می‌خواهد بدهد، چون هم در بند (2) و هم در بند (3) می‌خواهند تغییر بدهند، یک فرصتی باشد. دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (379) را بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 379 ـ نکول یا عدم پرداخت باید از طریق واخواست نکول یا عدم پرداخت محرز شود. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 205 نفر، اصل ماده (379) را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایید. دوستان مشارکت بیشتری داشته باشند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 380 ـ واخواست نکول، باید ظرف مهلت مقرر انجام شود. اگر درخصوص مورد مذکور در ماده (342) این قانون نخستین ارائه در آخرین روز مهلت واقع شده باشد، واخواست می‌تواند روز بعد هم به‌ عمل آید. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 204 نفر، ماده (380) را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 381 ـ واخواست نکول، دارنده برات را از ارائه برای پرداخت و واخواست عدم پرداخت معاف می‌کند. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 202 نفر، ماده (381) را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 382 ـ واخواست عدم پرداخت براتی که در روز معین قابل پرداخت است، باید ظرف مدت دو روز از سررسید انجام شود.

علی اردشیرلاریجانی
آقای بهمنی می‌گویند (10) روز است. کمیسیون (10) روز است یا (2) روز است؟ (ابطحی ـ 10 روز است) ایشان می‌گویند (10) روز است. فاصله (2) تا (10) خیلی است. به نظر من دو روز فاصله زمانی خیلی کوتاهی است. اگر به تعطیلی هم بخورد که قیامت است، (نوروزی ـ دو روز کاری است)‌ دو روز کاری را ننوشتید.

مهدی عبدالمالکی
به خاطر سرعت است، اشتباه چاپی نیست، مطابق کنوانسیون‌های بین‌المللی بوده است.

علی اردشیرلاریجانی
می‌دانم، پس چرا دو روز نوشته‌اید؟

مهدی عبدالمالکی
برای اینکه مهلت واخواست دو روز می‌شود. حالا محاسبه این دو روز چیست؟

علی اردشیرلاریجانی
مقصود کمیسیون همین دو روز است؟ حالا باید مخالفت کنید. پیشنهاد نداریم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس پیشنهاد نداریم.

علی اردشیرلاریجانی
پس آقای بهمنی یک توضیحی بدهند این چیست؟ خود کمیسیون هم آماده شود توضیح بدهد که ما می‌خواهیم رأی بگیریم روشن باشد. رفع ابهام است، آقای بهمنی بفرمایید.

محمود بهمنی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! خدمت شما عرض کنم قانون قبلی ما (9) روز بعد از سررسید و با سررسید ظرف (10) روز بانک این را می‌تواند واخواست کند. اگر بعد از (10) روز واخواست نکرد دیگر آن شرایط خاصش را از دست می‌دهد. اگر هم به روز تعطیلی بخورد روز بعد از تعطیلی روز سررسید تلقی می‌شود، یعنی گاهی اوقات (11) روز می‌شود. این قطعاً (10) روز است، من مطمئنم، برای اینکه چهل سال است.

علی اردشیرلاریجانی
نه، قبلاً (10) روز بوده، آقایان می‌خواهند دو روز کنند، اینکه ابهامی ندارد.

محمود بهمنی
این اشتباه چاپی است. (رئیس ـ اشتباه کردند؟) کمیسیون نمی‌تواند دو روزش کند. ببینید آقای دکتر! بعضی اوقات برای رؤیت است.

علی اردشیرلاریجانی
دو روز زمان خیلی کوتاهی است، ممکن است نتوانند. کمیسیون توضیح بدهید چرا دو روز کردید؟

حسن نوروزی
بسم‌ الله‌ الرحمن الرحیم سروران محترم توجه بفرمایید! اینجا قانون بانک مرکزی زمان آقای دکتر بهمنی چه چیزی بوده، ولی آنچه را که ما براساس موافقتنامه‌ها با قانون تجارت جهانی و قانون تجارت بین‌الملل محاسبه کردیم دو روز کاری است. چرا (10) روز؟ چرا آنقدر زمان‌های گسترده که باعث خلاف می‌شود؟ ما طبق قوانین تجارت جهانی و کنوانسیون‌های بین‌المللی زمان را براساس...

علی اردشیرلاریجانی
حالا کنوانسیون‌های بین‌المللی یک چیزی است، وضع ما یک جور است. ظرف دو روز می‌شود این کار را کنند؟

حسن نوروزی
آقای دکتر! دو روز کاری.

علی اردشیرلاریجانی
با اوضاع کشور نمی‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
ما دو روز کاری عرض کردیم، حالا بعد هم در ماده (441) آوردیم که «نحوه محاسبه کلیه مهلت‌های مقرر طبق قانون آیین‌ دادرسی است».

علی اردشیرلاریجانی
آن که بحث دیگر است.

نادر قاضی پور
آقای لاریجانی! ما پیشنهاد رفع ابهام داریم.

علی اردشیرلاریجانی
نه ابهام ندارد، اشکال دارد. من فکر می‌کنم اگر کمیسیون همان (10) روز مدنظرش است اینجا درست کنیم، اگر نه به کمیسیون ارجاع بدهیم یک بار دیگر بررسی کند. نظرتان همان دو روز است؟ من فکر می‌کنم این از آن مسائل مهمی است، دو روز اصلاً در کشور ما به این سادگی نمی‌شود. به کمیسیون ارجاع می‌دهیم. ماده (382) را به کمیسیون ارجاع می‌دهیم که زمان را متناسب با شرایط خودمان در نظر بگیرند، کنوانسیون‌های بین‌المللی اینجا خیلی معلوم نیست با شرایط ما وفق بدهد.

حسن نوروزی
آقای دکتر! ماده (383) را هم اعمال کردیم، برای قبلی‌ها است.

علی اردشیرلاریجانی
آن چرا؟

حسن نوروزی
بندهای (3) و (4) ماده....

علی اردشیرلاریجانی
حالا بگذارید این را رأی بگیریم. حضار 200 نفر، دوستان رأیشان را درمورد ارجاع ماده (382) به کمیسیون اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. از کمیسیون آقای نوروزی می‌گویند (383) را هم به کمیسیون ارجاع بدهید، اشکالی دارد که باید رفع کنیم. حضار 201 نفر، ماده (383) را به کمیسیون ارجاع می‌دهیم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده (384) را بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 384 ـ دارنده باید، ظرف مدت چهار روز از تاریخ واخواست یا در مورد شرط معافیت از واخواست از روز ارائه برات، نکول یا عدم پرداخت را به ظهرنویس پیش از خود یا برات‌دهنده و ضامن آنها، در صورت وجود، اخطار کند. هر ظهرنویس نیز باید، ظرف مدت دو روز از دریافت اخطار مذکور، ظهرنویس پیش از خود و ضامن وی را با ذکر نام و نشانی آنهایی‌که اخطارهای پیشین را به وی ارسال کرده‌اند، از نکول یا عدم پرداخت مطلع کند و این عمل به همین ترتیب ادامه یابد تا به شخص برات‌دهنده و ضامن وی برسد. مدت‌های مذکور برای هر شخص از تاریخ دریافت اخطار پیشین شروع می‌شود. در مورد شخصی که نشانی خود را ذکر نکرده یا به اشتباه ذکر نموده است، ارسال اخطار به اولین ظهرنویس پیش از او که دارای نشانی صحیح است، کفایت می‌کند. اخطارکننده باید ثابت کند که اخطار را ظرف مهلت مقرر ارسال کرده است. شخصی که در این مهلت اخطار مذکور را ارسال نکرده باشد، حقوق خود را از دست نمی‌دهد، اما اگر بر اثر تقصیر او زیانی وارد شود، این شخص حداکثر تا میزان مبلغ برات، مسئول جبران خسارات واردشده است. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
اینجا زمان را چهار روز نوشته‌اند، بعد هم ظرف دو روز از دریافت اخطار ظهرنویس، اگر ظهرنویس شهرستان باشد چطور می‌خواهد حل کند؟ دو روز خیلی کار سختی است. اگر اجازه بدهید این را هم ارجاع بدهیم با شرایط خودمان رسیدگی شود. زمان‌هایی که در ماده (384) گفته به نظر نمی‌رسد با شرایط ما بخواند. (عبدالمالکی ـ بحث سرعت است، چون اگر 10 روز شد خیلی طولانی می‌شود). ماده (384) را به کمیسیون ارجاع بدهیم یک بار دیگر زمان‌ها را بررسی کنند. نظر اتاق بازرگانی را بگیرید، کار مردم را مختل نکند. حضار 197 نفر، ارجاع به کمیسیون ماده (384) را به رأی گذاشتیم. اتاق بازرگانی هم با افراد بررسی کنید یک وقت مشکلی برای تجارت پیش نیاید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 385 ـ برات‌دهنده، ظهرنویس یا ضامن آنها می‌تواند به موجب شرط «بدون واخواست» یا هر اصطلاح معادل دیگری که در برات قید و امضاء می‌شود، دارنده را از انجام واخواست نکول یا عدم پرداخت برای اعمال حق رجوع معاف کند. این شرط دارنده را از وظیفه ارائه برات ظرف مهلت مقرر یا ارسال اخطار معاف نمی‌کند. اثبات عدم رعایت این مهلت به عهده شخصی است که می‌خواهد به این ایراد در مقابل دارنده استناد کند. اگر این شرط به وسیله برات‌دهنده نوشته شده‌باشد، آثار آن متوجه کلیه اشخاصی است که برات را امضاء کرده‌اند، اما اگر این شرط به وسیله یکی از ظهرنویس‌ها یا ضامنان درج شده باشد، آثار آن فقط در مورد همان ظهرنویس یا ضامن جاری است. اگر علی‌رغم درج شرط مذکور به وسیله برات‌دهنده، دارنده برات واخواست کند، باید هزینه‌های مربوط را نیز متحمل شود. چنانچه این شرط از جانب ظهرنویس یا ضامن درج شده باشد، در صورت انجام واخواست هزینه‌های مربوط را می‌توان از تمام امضاءکنندگان برات وصول کرد. پیشنهاد داریم، آقای فولادگر! پیشنهادتان را بفرمایید.

حمیدرضا فولادگر
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس و حضار محترم! سطر اول ماده (385) را عنایت بفرمایید. همکاران گرامی، خواهران و برادران! «برات‌دهنده، ظهرنویس یا ضامن آنها می‌تواند»، البته «می‌توانند» باید باشد، «می‌توانند به موجب شرط «بدون واخواست» یا هر اصطلاح معادل دیگری». ما پیشنهاد حذف این عبارت را دادیم، «یا هر اصطلاح معادل دیگری که در برات قید و امضاء می‌شود، دارنده را از انجام واخواست نکول یا عدم پرداخت برای اعمال حق رجوع معاف کند»، اینجا یک «از» هم می‌خواهد. ببینید! اگر قانون صراحت نداشته باشد فردا هر سوءاستفاده‌ای ممکن است از قانون شود. یعنی چه وقتی می‌گوییم یا هر اصطلاح معادل دیگری؟ چه کسی اصلاً تعیین می‌کند که این اصطلاح معادل هست یا نه؟ یعنی چه اصطلاحی معادل «بدون واخواست» است؟ این یک بحث حقوقی است. حاج‌آقای نوروزی! چه اشکالی دارد شما هر اصطلاح دیگری که فکر می‌کنید معادلش است را اینجا بیاورید؟ ولی وقتی مبهم می‌گویید «یا هر اصطلاح معادل دیگر»، این راه را باز می‌گذارید. احکام بعدی‌اش را هم دقت کنید، حالا چه ظهرنویس، چه آن مسئول، دوباره مدام به همین عبارت «انجام واخواست» استناد کردید. بنابراین اینکه عبارت می‌آوریم بدون واخواست، اگر معادل هم دارد به لحاظ حقوقی پیدا کنیم و معادل آن را بیاوریم. هر اصطلاح معادل دیگر در قانون‌نویسی درست نیست، قانون‌نویس باید حکیم باشد. روشن و صریح باشد. بنابراین پیشنهاد حذف این عبارت «یا هر اصطلاح معادل دیگری» را داریم، خیلی متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
آقای لاهوتی مخالف هستند، بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم برادر خوبمان جناب آقای فولادگر هم عنایت بفرمایند. ببینید! ما اینجا داریم قانون می‌نویسیم، اگر با هم تفاهم داشتند مشکلی نیست، اینها در صورت بروز اختلاف است. فرمودند چه کسی باید تشخیص بدهد؟‌ اینجا مشخص است، اگر در صورتی که بروز اختلاف شد، اینجا عنوان شده «به موجب شرط «بدون واخواست» یا به هر اصطلاح دیگری» که به تشخیص قاضی مربوطه است. یعنی اگر اختلاف نظری ایجاد شد آن موقع در یک مرجع قضائی مورد قضاوت قرار گرفت، به تشخیص قاضی است که این اصطلاح معادل را می‌تواند تشخیص بدهد. به نظر من عبارت زائدی نیست، دوستان اجازه بدهند، چون ما از این نوع اتفاقات داریم. دوستان ببینید! این نوع اتفاقات را داریم که درج می‌شود، بعد اگر ما اینجا نیاوریم ممکن است تشخیص آن برای مرجع قضائی و قاضی مربوطه سخت باشد، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
موافق صحبت کند.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای قاضی‌پور موافق هستند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام مجدد. همکاران عزیز! آقای فولادگر یک پیشنهادی کردند، اینکه کلمه «یا هر اصطلاح معادل دیگر»، یعنی ما می‌خواهیم قانون را شفاف بنویسیم. ما در ایران از قومیت‌ها و گویش‌ها و مذاهب مختلف تشکیل یافته‌ایم. هر منطقه برای خودشان یک اصطلاح دارند، ما فردا می‌خواهیم اصطلاحات محلی را قانون کنیم؟ شفاف نیست؟ این به ضرر تجار است. ما می‌خواهیم تجارت ما روشن و روان باشد. کلمه «یا هر اصطلاح معادل دیگر» یک چیز گنگ است، یک چیزی است که قابل بیان نیست، تعریف نشده است. همکاران عزیز! چیزی که تعریف نشده چطور می‌خواهید قانونمند و قانونی کنید؟ من عرض کردم، اصطلاحاتی در آذربایجان‌غربی مطرح می‌شود با اصطلاحاتی که در گیلان یا استان فارس مطرح می‌شود فرق دارد. ما یک اصطلاح داریم، آن هم قانون مادر و قانون تجارت ماست. آقای لاریجانی! عرض من این است «یا هر اصطلاح معادل دیگر» تعریف‌شده نیست، شما در سیستان و بلوچستان، اصطلاحی که در چابهار، زاهدان یا زابل قهرمان مطرح می‌شود با هم، آقای لاریجانی! در یک استان چندین اصطلاح است. ما باید دقیقاً تعریف کنیم، چون که تعریف ندارد این را حذف می‌کنیم تا تجار در اجرا با مشکل مواجه نشوند. برای اینکه مستحضر هستید در ایران اسلامی و کشورهای همسایه همه معامله می‌کنند. بعضی از اصطلاحات با شمال عراق است، بعضی اصطلاحات با کشور ترکیه است، بعضی اصطلاحات در خراسان‌رضوی با افغانستان اصطلاح خود را دارد، جنوبی‌ها هم با کشورهای حاشیه خلیج فارس اصطلاحات خاص تجاری خود را دارند. لذا به نظر حقیر این واژه حذف شود شفاف می‌شود. برات‌دهنده، ظهرنویس یا ضامن آن می‌توانند به موجب شرط بدون واخواست که در برات قید و امضا می‌شود، شفاف و روشن می‌شود. به عشق امام حسین، یا حسین.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. دولت مخالف و اتاق بازرگانی موافق هستند. کمیسیون بفرمایید.

حسن نوروزی
یا اباالفضل کمک کن! همکاران محترم توجه بفرمایید! این ماده (385) عین لایحه دولت است. ماده (409) لایحه دولت: «برات‌دهنده، ظهرنویس‌ها و ضامن می‌توانند با قید شرط «بدون اعتراض» یا هر اصطلاح معادل دیگری». (قاضی‌پور ـ هر اصطلاح معادل دیگری یعنی چه؟) یک لحظه اجازه بدهید، الان تعریف می‌کنم. آقا! بنده قاضی هستم، حالا به جای «بدون واخواست» اگر آقای قاضی‌پور نوشت واخواست لازم نیست، بگویم قبول نیست؟ آقای قاضی‌پور! صبر کنید، سخنرانی کردید، برو بنشین تا من حرف بزنم. (قاضی‌پور ـ تو کارت را انجام بده) نمی‌شود، گولاخ آسن.

علی اردشیرلاریجانی
حالا شما با مجلس صحبت کنید.

حسن نوروزی
آقا! من قاضی هم بودم و هستم، اگر مثلاً در برات نوشت «واخواست لازم نیست» غلط است؟ بدون نیاز به واخواست، اصلاً نوشت بدون برگشت، اصلاً نوشت بازگشت بدون مخارج، بازگشت بدون اعتراض، چه اشکالی دارد؟ آقا بنویسد بدون واخواست یا هر اصطلاح معادل دیگری. بنابراین سروران محترم! شفافیت، گاهی اوقات وقتی شما یک کلمه می‌نویسید این برای قاضی تصمیم‌گیر اشکال ایجاد می‌کند. یک «به» یا «بدون اعتراض» می‌آورد می‌گوید این واخواست نیست، پس رد می‌شود. حال آنکه منظور این است که بدون بازگشت، بدون نیاز به واخواست، بدون واخواست، واخواست لازم نیست، همه اینها یکی است. چه آن کلمه، یا هر واژه دیگری که آن معنا را برساند، منظور این است. خود آقای قاضی‌پور هم می‌گفت، می‌گفت همه مردم ایران که فارس نیستند، ممکن است کسی بگوید «واخواست لازم دییر»، این غلط است؟ بنابراین ما مخالف هستیم.

نادر قاضی پور
اخطار دارم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم. اخطار دارند، بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای قاضی‌پور اخطار دارند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
اخطار
آقای لاریجانی! اخطار اصل (15) قانون اساسی. در قانون اساسی قید شده است یک زبان عامه برای عموم است، بعد هر قومیت خودش. ولی ما در قانون تجارت باید از زبان رسمی مشترک مردم ایران استفاده کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
حالا کجایش غیرمرسوم است؟

نادر قاضی پور
این «یا اصطلاح معادل»، آقای لاریجانی! حضرت‌عالی صحبت کردید و به فرمایشات ما گوش نکردید.

علی اردشیرلاریجانی
فرمایشات شما را که مرتب گوش می‌دهیم، بفرمایید.

نادر قاضی پور
من که فرمایش نمی‌کنم، من عرض می‌کنم، شما رئیس هستید فرمایش می‌کنید. عرض بنده را گوش کنید. آقای لاریجانی! اخطار من این است که اصطلاح در ایران چون که قومیت‌های مختلف است، هر کدام برای خودشان، این اصل است، والسلام.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم، اخطار بعدی را بفرمایید. ما همین‌طور متوقف هستیم می‌خواهیم رأی بگیریم، اخطار ضروری را بگویید.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای کاتب اخطار بعدی را دارند، بفرمایید.

غلامرضا کاتب
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر! من بند (9) رعایت اصول قانونگذاری، (رئیس ـ اصل چندم) اصل (110) که در سیاست‌های کلی نظام قانونگذاری ابلاغ کردند در رابطه با رعایت اصول قانونگذاری، آقای دکتر! من اتفاقاً از نمایندگان دولت هم پرسیدم، لایحه را هم پرسیدم. اینجا در داخل پرانتز که نمی‌شود قانون بنویسیم، یعنی بیاوریم به موجب شرط، «بدون واخواست» را داخل پرانتز بگذاریم. در صورتی که خود لایحه، همکاران دولت هم می‌گویند که اینجا بوده، شرطی که عدم نیاز به واخواست را تجویز نماید، نه اینکه بدون واخواست. (رئیس ـ سطر چندم را می‌فرمایید؟) همین سطر اول در (385)، برات دهنده به موجب شرط در پرانتز چه نوشته؟

علی اردشیرلاریجانی
پرانتز نیست، اینجا می‌خواهد تمرکز پیدا کنید، می‌شود «بدون واخواست»، گیومه است.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! اگر گیومه هم هست اینجا صراحت بحث عدم نیاز بوده، نه اینکه بدون واخواست.

علی اردشیرلاریجانی
می‌دانم، سیاست‌های کلی ربطی به گیومه ندارد، می‌خواهد بگوید توجه بیشتری کند در گیومه می‌گذارد.

غلامرضا کاتب
بحث این است که اینجا در لایحه شرطی که عدم نیاز به واخواست را تجویز نماید، بوده است. این کلمه «شرط بدون واخواست» واقعاً ابهام دارد.

علی اردشیرلاریجانی
حالا ابهام بحث دیگری است، اخطار ندارد. حضار 194 نفر، پیشنهاد آقای فولادگر در ماده (385) را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دولت و کمیسیون مخالف و اتاق بازرگانی موافق هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اصل ماده را به رأی بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 193 اصل ماده (385)‌ را به رأی می‌گذاریم. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. کسی از مجلس خارج نشود که رأی‌گیری داریم. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
4 اعلام وصول طرح الزام دولت به پرداخت تمامی درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم با قید دوفوریت و تصویب یک‌فوریت آن

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید یک درخواست دوفوریت داریم.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
جمعی از همکاران درخواست اعمال دوفوریت برای رسیدگی به طرح قانونی الزام دولت به پرداخت تمامی درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به مردم را دارند. البته جمع دیگری از همکاران هم هستند که یک طرح دوفوریتی نزدیک به همین تهیه کرده‌اند با چند ماده دیگر که حالا اگر ان‌شا‌ءالله آن آماده شود، آن هم مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. حالا چون این الان آماده رسیدگی است، آقای پژمانفر به عنوان نماینده درخواست‌کنندگان فوریت موضوع را طرح بفرمایند. در دستور روز هم اگر دقت بفرمایید در شماره (9) به این اشاره شده، عزیزانی که می‌خواهند در کلیات صحبت کنند موافقت یا مخالفت را ثبت‌نام بفرمایند.

نصراله پژمان فر
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت یکایک همکاران بزرگوار و ملت شریف ایران عرض سلام و ارادت دارم. من ابتدائاً وظیفه می‌دانم از همه بزرگوارانی که فرصت نشد به دلیل اینکه می‌خواستیم به این کار سرعت بدهیم ما بتوانیم از عزیزان امضا بگیریم عذرخواهی می‌کنم، این تعداد هشتاد و چند نفر قطعاً بیشتر از این بوده و خیلی از دوستان آمدند موضوع را مطرح کردند که اگر می‌آوردید ما هم امضا می‌کردیم، من عذرخواهی می‌کنم. اما این طرح در ارتباط با موضوع شفاف‌سازی است. ما تمام تلاش‌مان باید در ارتباط با این موضوع افزایش قیمت بنزین این باشد که بتوانیم شفاف‌سازی کنیم و نگرانی که امروز برای مردم ایجاد شده، این نگرانی‌ها را برطرف کنیم. یکی از نگرانی‌ها این است که این درآمدها با هزینه‌های پیش‌بینی‌شده و یا هزینه‌هایی که خود شخص بزرگوار رئیس‌جمهور فرمودند که در جلسه سران سه قوه تصمیم گرفته شده همه درآمدهای حاصله را در اختیار مردم قرار بدهند، آیا این انجام می‌شود یا نمی‌شود؟ راه قضیه هم این است که ما کاملاً کار شفاف‌سازی را انجام بدهیم. در این پیشنهاد تمام مسأله این است که منابع حاصلی که در ارتباط با افزایش قیمت بنزین ایجاد شده، بخشی از بنزین به صورت (1500) تومانی عرضه می‌شود که سهمیه‌بندی است، (500) تومان افزایش داشته است. بخشی از بنزین (3000) تومانی است که (2000) تومان افزایش داشته است. بخشی از بنزین به صورت بنزین سوپر عرضه می‌شود که اینها به صورت (3500) تومانی عرضه می‌شود و طبیعتاً بخشی از این مسیر موجب صرفه‌جویی می‌شود که حدود (10) میلیون لیتر در روز است. اینها باید درآمدهای روشن و مشخصی داشته باشد، در این طرح ما گفتیم همه عوایدی که در ارتباط با این موضوع است، مابه‌التفاوت درآمدهایی که ایجاد می‌شود در یک حسابی که در خزانه‌داری کل پیش‌بینی می‌شود و صددرصد اینها در مسیر ارائه یارانه به مردم بیاید، مازاد بر آن یارانه قبلی پرداخت شود. سازمان بازرسی، دیوان محاسبات، سازمان حسابرسی را هم به صورت مستقل گفتیم مکلف باشند که اینها به صورت علنی هر هفته برای شفافیت به مردم گزارش بدهند. ببینید عزیزان و همکاران بزرگوار! نسبت به این موضوع همه تلاش ما باید این باشد که این اتفاق صورت‌گرفته را برای مردم شفاف کنیم که روشن باشد که درآمدهایی که اینجا براساس این افزایش قیمت ایجاد می‌شود چقدر است، هزینه‌هایی هم که در ارتباط با این موضوع ایجاد می‌شود چقدر است و باید ما کمک کنیم که این درآمدها در همان مسیر تعیین‌شده تا دینار آخرش هزینه شود. این وظیفه‌ای است که مجلس عهده‌دار است. حالا که ما نتوانستیم به علل مختلف در قیمت بنزین تأثیری بگذاریم، در سهمیه بنزین تأثیری بگذاریم،‌ بیاییم شفاف کنیم که درآمدها چقدر است و عین این درآمدها را مراقب و مواظبت کنیم که به دست مردم برسد. من یک آمار کوتاهی عرض می‌کنم و عرضم تمام. ببینید! ما سال 95 (35) میلیارد لیتر مصرف سالیانه‌مان بود، با توجه به افزایش قیمت اگر ما بخواهیم در نظر بگیریم اینجا یک درآمد قابل توجهی برای ما ایجاد می‌شود، با توجه به افزایشی که در بنزین (1500)‌ تومانی، (3000) تومانی و بنزین سوپر ایجاد می‌شود و بخشی که صرفه‌جویی می‌شود و دولت می‌تواند آن را صادرات کند. بخش قابل توجهی از این درآمد ایجاد می‌شود. ما باید مراقبت کنیم این وعده داده‌شده محقق شود. نگرانی مردم ما که نگران هستند، این درآمد بین خودشان تقسیم شود، براساس سیاست‌های تعیین‌شده بین مردم تقسیم شود، این صورت بگیرد. لذا من اطاله کلام نمی‌کنم، این موضوع را قبل از اینکه من طرح کنم با یکایک عزیزان بزرگوار در فراکسیون‌های مختلف طرح موضوع کردم. همه دوستان هم نسبت به این موضوع نظر موافق داشتند و به نظر من این یک اقدام بسیار بزرگی است. در امروزی که انگشت اشاره به سمت مجلس است که مجلس در ارتباط با افزایش قیمت بنزین آیا کار و اقدامی انجام داده یا نه، ما بیاییم بگوییم ما این اقدام را انجام دادیم. مردم! ما مراقبت می‌کنیم، تمامی درآمدها بتواند به سمت شما بیاید و دیناری در این موضوع در مسیر دیگری قرار نگیرد و بتواند منابع موجود صرف مصارف تعیین‌شده باشد. صددرصد این منابع باید صرف پرداخت به مردم باشد. خیلی تشکر می‌کنم، امیدواریم همه دوستان چه آنهایی که ثبت‌نام کردند و چه آنهایی که ثبت‌نام نکردند و عرض کردم به دلیل کوتاهی بنده بوده و فرصت نکردیم این کار را کنیم، ان‌شا‌ءالله با یک رأی قاطع به این موضوع رأی بدهند. خیلی متشکرم.

مسعود پزشکیان
مخالف صحبت کند.

علی اصغر یوسف نژاد
مخالفین جناب آقای پورابراهیمی و جناب آقای میرزایی‌نکو هستند، موافقین هم جناب آقای کولیوند و جناب آقای سالک هستند. جناب آقای پورابراهیمی! در خدمت شما هستیم.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین هفته بسیج را به دلاورمردان عرصه صیانت از انقلاب اسلامی تبریک عرض می‌کنم. یاد شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم، بسیجیانی که در طول تاریخ انقلاب جان خودشان را فدا کردند تا امروز عزت، آزادی و افتخار برای نظام جمهوری اسلامی بماند. من خواهش می‌کنم چند نکته عرض می‌کنم، عزیزان و بزرگواران عنایت داشته باشند. موضوعی که برادر بزرگوار و همکار محترم ما در ارتباط با طرح دوفوریتی مطرح کردند، الان دوفوریت بحث است، نه محتوای طرح. به اینکه مجلس به این موضوع مهم و اساسی ورود کند هیچ شکی نیست، حتماً همه عزیزان به این عنایت داشتند. هفته گذشته با حساسیت تمام نمایندگان مجلس این موضوع را پیگیری کردند و بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری فصل‌الخطاب نظام مقدس جمهوری اسلامی همه نمایندگان با تمام وجود به فرمایش رهبر معظم انقلاب تمکین کردند. لذا این موضوع الان در حوزه اجرا حتماً نیازمند اصلاحی است. در فرمایشات رهبر معظم انقلاب هم دقیقاً‌ به این موضوع اشاره شد که اگر اشکالاتی در این حوزه وجود دارد باید بررسی شود. عزیزان و بزرگواران! اشکالاتی که ما مطرح کردیم این بود که دولت عجله کرد، دولت تصمیم کارشناسی و منطقی که لازم بود در موقعیت زمانی و مکانی متناسب با شرایط کشور بگیرد، أخذ نکرده است. الان امروز خود برادر بزرگوارمان و طراح محترم مطرح کردند که ما قبول داریم، قرار بود یک کار جامع‌تری انجام بدهیم و دوستان دیگر هم همه بیایند امضا کنند و این را ارائه کنیم. الان که دولت تصمیم خودش را گرفته، چه عجله‌ای بر این است که ما دوفوریتی بیاوریم؟ دوفوریتی یعنی اینکه امروز باید به کمیسیون برود،‌ فردا شما تصمیم‌گیری کنید. کار به این مهمی با دوفوریت انجام می‌شود؟‌ اینکه باید مشکلات مردم را حل کنیم حتماً‌ قابل قبول است، اما اینکه دوفوریتی باشد و ظرف (24) ساعت بخواهیم برای این کار مهم کشور تصمیم بگیریم، آیا امکان‌پذیر است؟ ما خودمان به دولت ایراد گرفتیم که دولت کار نپخته‌ای را انجام داده، حوزه زمانی و تصمیم را در نظر نگرفته است. الان خود ما داریم یک عبارت را به کار می‌بریم، می‌گوییم ما این تصمیم را می‌خواهیم دوفوریتی انجام بدهیم. چه اشکالی دارد یک طرح یک‌فوریتی بیاوریم، یک طرح عادی بیاوریم، با اولویت در دستور کار بیاوریم. اول از آن در این طرح آمده که ما می‌خواهیم شفاف کنیم. الان دولت تعیین تکلیف کرده، ماده (39) قانون برنامه مشخص کرده، خود دولت هم اشاره کرده، کلیه این منابع به در حساب می‌آید. کار حسابرسی به عهده دیوان است، اگر ما می‌خواهیم کاری انجام بدهیم باید با دقت محورهای مهم این موضوع را بررسی کنیم. سیاست‌های جبرانی مهمترین اولویت امروز ما در اقتصاد کشور است، مردم در حوزه‌های مختلف معیشتی به شدت نگران هستند. اگر این سیاست‌های جبرانی بخواهد تعریف شود با یک ماده دوفوریتی مشکل حل نخواهد شد. طبیعتاً باید تصمیم جدی بگیریم، الان همه نمایندگان در این موضوع ورود پیدا کرده‌اند، دغدغه دارند، مشکلات معیشتی مردم را در تمامی نقاط کشور می‌دانند، لذا این موضوع بسیار مهم است. نکته بعدی؛ ما الان داریم به فصل بودجه نزدیک می‌شویم، قرار است در (15) آذرماه لایحه بودجه ارائه شود. عزیزان و بزرگواران! ما در لایحه بودجه‌ای که به سال آینده متعلق است می‌توانیم با تصویب یک چارچوب مشخص مسیر آینده تصمیم‌گیری را در این حوزه تعریف کنیم. الان نیازی به طرح دوفوریتی نیست. بله، اینکه موضوع مهم است، اینکه ما باید نظارت کنیم، اینکه مردم باید حتماً این عدد و رقمی که بابت تغییر قیمت حامل‌های انرژی بنزین بوده به دست‌شان برسد و حتماً هم ما تأکید می‌کنیم و حتماً هم باید اتفاق بیفتد که دولت بخشی از آن را مشخصاً گفته و بخشی را هم مطرح نکرده است. ما برآورد می‌کنیم حدود (10) درصد از میزان مصرف بنزین به واسطه این سیاست کاهش پیدا کند. (20) میلیون لیتر در روز میزان صرفه‌جویی خواهد بود که اگر دولت بخواهد با نرخ ارز ثنائی صادرات انجام بدهد درآمد چند برابر نسبت به آن میزانی که مابه‌التفاوت (1500)‌ تومانی تا (3000) تومانی از مردم أخذ می‌گردد منابع است. بله، ما موافق هستیم، حتماً باید این کار انجام شود. اجزای تمام اینها باید بررسی شود. همکاران! ظرف (24) ساعت امکان تصمیم‌گیری برای این موضوع مهم و اساسی نیست. من خواهش می‌کنم به موضوع رأی بدهید، اما به فوریت اجازه بدهید رأی‌گیری دوفوریتی در این خصوص کار را برای ما سخت می‌کند، تصمیم‌گیری مهم را برای ما سخت می‌کند. لذا من به استناد آن چیزی که مطرح کردم و نکاتی که در اینجا آمده و متن بسیار اولیه‌ای که در اینجا مطرح شده که لازم است چندین ساعت کار شود. من به شما عرض کنم هفته گذشته که این اتفاقات رقم خورد ما با مرکز پژوهش‌های مجلس سریعاً در جریان و در ارتباط و جلسات بودیم. الان مرکز پژوهش‌های مجلس در هر دو بخش،‌ یعنی اصلاحاتی که ما در حوزه کلان در بحث مصوبه سران قوا می‌توانیم اتخاذ کنیم ورود کردیم، (نایب‌رئیس ـ متشکرم) نکته بعدی هم در ارتباط با موضوع حوزه سیستم بازتوزیع منابع است. اجازه بدهید کار تخصصی مرکز پژوهش‌ها هم تمام شود، همکاران! اجازه بدهید دوفوریت به یک‌فوریت یا به عادی تبدیل شود، کار کارشناسی بیشتری انجام شود بتوانیم تصمیم جامع و کاملی را أخذ کنیم.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای سیدمهدی مقدسی به عنوان موافق بفرمایید.

سیدمهدی مقدسی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض تبریک هفته بسیج و تشکر از برادر ارجمند جناب آقای دکتر کولیوند نماینده محترم کرج. همکاران عزیز توجه کنید! الان ده روز است قیمت بنزین افزایش پیدا کرده، مجلس هم در این تصمیم نقشی نداشت و الان یکی از وظایف اصلی‌مان بررسی و تصویب بودجه است، یا تغییراتی در بحث بودجه است. وقتی که شما افزایش قیمت بنزین دارید، یعنی یک طرف ترازو بحث بودجه‌ای است، افزایش درآمد دارید. ما که در افزایش این نقشی نداشتیم، حداقل در شفاف‌سازی هزینه‌هایش مجلس بیاید وظیفه اصلی خودش را انجام بدهد. بعد هم ما چه فوریتی بالاتر از این داریم که دغدغه اساسی برای مردم ایجاد شده و حتی اگر لازم است تعطیلات هفته آینده را هم ملغی کنیم. الان مردم ما دغدغه دارند و ما بایستی بدانیم چقدر عایدات و درآمدی از این محل حاصل می‌شود و کجاها باید هزینه شود و هدایتی صورت بگیرد که مردم عزیز و اقشار آسیب‌پذیر دچار چالش نشوند. مردم از مجلس انتظار دارند، مجلس باید جایگاه واقعی خودش را داشته باشد. این طرح می‌تواند یک بخشی از آن آسیبی که به مجلس رسید را جبران کند. حالا ما در افزایش آن نقش نداشتیم،‌ حداقل باید در کنترل هزینه‌ها و اینکه بدانیم این درآمد کجا می‌خواهد هزینه شود، هدایت منطقی صورت بگیرد. ده روز از افزایش قیمت گذشته، یک مقام دولتی تا حالا در مجلس نیامده است. این گلایه را هم از هیأت‌رئیسه مجلس داریم. مهمتر از این موضوع چیست که کشور دچار چالش شده؟ یک مقام دولتی پاسخگو بیاید، اولاً توجیهش چه بوده؟ چقدر درآمد عاید می‌شود؟ چه برنامه‌ای دارد؟ وقتی که نمی‌دهند همکاران به فکر ارائه دوفوریتی می‌افتد. همکاران عزیز! امروز با رأی دادن به این دوفوریت بیایید از جایگاه و حیثیت مجلس هم دفاع کنید. یکی از وظایف اصلی ما بحث بررسی و تصویب بودجه است. حالا اگر در اولی نقش و جایگاه مجلس را نادیده گرفتند، در موضوع دوم ما حتماً باید ورود پیدا کنیم، یک ریال آن باید مشخص شود و بعد مردم بدانند که موکلین و نمایندگان‌شان در مسائل ملی نقش دارند. اگر از ما بودجه را بگیرند، قانون را بگیرند، دیگر نقش ما در کشور چیست، مجلس جایگاهش چیست؟ بنابراین خواهش من این است که به این طرح پیشنهادی و فوریت آن رأی بدهید. ان‌شا‌ءالله کمیسیون اقتصادی با توجه به اهمیت موضوع جلسه فوق‌العاده بگذارد و ما تکلیف درآمدهای این موضوع را مشخص کنیم. یک بار دیگر هم از برادر ارجمند جناب آقای دکتر کولیوند تشکر و قدردانی می‌کنم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر. مخالف بعدی جناب آقای جهانبخش محبی‌نیا هستند، بفرمایید.

جهان بخش محبی نیا
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با توکل بر حضرت الوهیت و طلب استعانت و مدد از حضرت ایشان، برای تصمیم‌گیری بهتر نکاتی به ذهنم می‌آید که حاصل مشورتی است که جمع دادند، اعاظمی از پارلمان، نصایحی فرمودند. برادر عزیزم حاج قاسم توصیه‌ای کردند. اول از همه اینکه طراح و موافقین محترم در فوریت صحبت نکردند و این خلاف عهدی است که ما در قالب قانون آن را احیا کرده‌ایم. مخالف می‌تواند در رابطه با نفی کلیات صحبت کند، چون که کلیات را قبول ندارد. ولی موافق باید در زمینه ضرورت صحبت کند که اگر این لایحه یا طرح تصویب نشد چه بلایی سراغ مملکت خواهد آمد. برادر و خواهران! من از یک تمثیل استفاده می‌کنم، کسی خواست به زیارت حضرت امام رضا عازم شود، یک همسایه‌ای داشت که آمد گفت حواست باشد. آقای ادیانی، نمایندگان محترم! گفت حواست هست برای پابوسی امام رضا می‌روی؟ گفت بله، حواسم هست. آقای ادیانی! بعد از یک مدتی برگشت گفت حواست باشد، داری برای زیارت کسی می‌روی که در مشهد مقدس مدفون است؟ گفت بله، حواسم هست. رفت و برگشت، آمد گفت حواست باشد، داری به یک منطقه‌ای می‌روی که مرکز آن مشهد است. گفت حواسم هست. بعد آمد گفت حواست باشد، داری به جایی می‌روی که در شمال‌شرقی ایران خیلی استان بزرگی است. گفت حواسم هست. ماحصل و شهد این دوفوریت که برادر عزیزم آقای پژمانفر از شخصیت‌های علمی در حوزه هستند، این را می‌رساند که درآمد حاصل از ازدیاد افزایش قیمت بنزین به مردم برگردد. این را که دولت گُر و گُر در بوق و کرنا کرده است، در تلویزیون گفته، در جلسه سران گفته‌اند. مرحله اول و دوم آن را واریز کردند. برادران عزیز! مجلس وقتی جایگاه خودش را پیدا می‌کند یعنی اینکه دور از جان طراحان و عزیزانی که امضا فرموده‌اند به مسأله‌ای که ضرورت ندارد توجه نکند، به مسأله‌ای که ضرورت ندارد در جایی که ضریب پیدا می‌کند این امضا و تصمیم شما ورود پیدا نکند. الان در سایه فهم ملت بزرگ ایران و هدایت مقام معظم رهبری به عنوان شخصیتی نادر، مردم فرمان ایشان را با جان و دل خریدند و شهرهای انقلابی ما و ایران بزرگ به یک آرامشی رسیده است. ضمن اینکه نسبت به اجرا مسأله‌دار بودند، به نحوه پنهان‌کاری در امر مسأله ناراحت بودند. اما گفتند: «به می سجاده رنگین کن گرت پیر مغان گوید». وقتی امروز مقام معظم رهبری در این میدان آمدند جانفشانی کردند، نمایندگانی بودند که طرح سه‌فوریتی می‌آوردند، طرح دوفوریتی برای اینکه به قیمت اولیه برگردد. اما مصلحت را از زبان پیر و مراد و مقتدای خودشان شنیدند، گفتند سمعاً و طاعتاً. با فرمان ولی بازی نکن برادر. خدای‌ناکرده منظور من این نیست، باور کنید من آقای پژمانفر را خیلی قبول دارم. اما اینکه الان کشور به آرامش رسیده، همان‌طور که تعجیل در اجرا مصیبت‌آفرین است، تعجیل در اصلاح هم مصیبت‌آفرین است. این دولت آمده، وزرا و رئیس‌جمهور شما در جلسه سران، کمیسیون اقتصادی، تمام کمیسیون‌های ناظر بر امر، دغدغه رهبری، دغدغه سپاه عزیز، بسیج، ارتش، نیروهای نظامی و انتظامی که واقعاً جانفشانی کرده‌اند این است که این مسأله به نحوی جمع شده است. به جای اینکه بیاییم یک تصمیم بهتر و بالاتری را بگیریم، یک فرمان می‌دهیم که به اصل (153) یک مقدار تنه می‌زند، با قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تغایر دارد. باید در بودجه سالانه اصلاحات انجام پذیرد که آن را دور می‌زند و آورده هر هفته. عزیزان توجه بفرمایید! بعضی از مواقع عجله همین است، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات کشور و سازمان حسابرسی باید به صورت جداگانه گزارش علنی به صورت هفته‌ای بدهد، برادر! مقدور نیست. ضمن اینکه من می‌گویم تبصره را می‌توانیم حذفش کنیم. برادرمان جناب آقای پورابراهیمی به‌حق، با فضیلت و با نگاه سعادت‌مندانه به سرنوشت ملت مطرح کردند که آقاجان! در حالت عادی بررسی کنیم، نقاط ضعف و قوت، ایرادهایی که هست و بخش اعظمی از این مردم معترض که حق با آنان بود. هر چند عوامل بس بدبویی از خارج که لیاقت این را ندارند اسم‌شان بیاید، بخش کوچکی از این اراذل و اوباش را آوردند و مصیبت‌ها خلق کردند، آن سر جای خودش. ما نسبت به این اعتراض قانع نشدیم، نسبت به این انتقاد خود ما منتقدیم، اما استدعا می‌کنم نگاه کارشناسی خودتان، نگاهی که مأخوذ و معهود بررسی‌های اقتصادی است را فدای یک دوفوریتی‌ نکنید که من کمی نگرانم خدای‌ناکرده اساعه ادب نشود، یک مقدار مثلاً به بیرون بگوییم که ما برای شما کار کردیم، ما در این اوضاع و احوال برایتان تصمیم گرفتیم. «ثم ماذا»، این تصمیم چه می‌گوید؟ تصمیم یعنی این پولی که از قبل افزایش قیمت نفت است به مردم برگردد. مسیری است که دارد می‌رود. عاجزانه خواهش می‌کنم،‌ از پژمانفر بزرگ و کسانی که این طرح را امضا کردند اجازه می‌گیرم تا از نمایندگان خواهش کنم به این طرح رأی ندهید که خیر و صلاح کشور در این است.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر. جناب آقای احمد سالک‌کاشانی موافق هستند، بفرمایید.

احمد سالک کاشانی
موافق
سلام علکیم بسم الله الرحمن الرحیم اولاً هفته بسیج را تبریک عرض می‌کنم و ان‌شا‌ءالله مجلس امروز بسیجی‌وار به این دوفوریتی رأی بدهد. اما نکات؛ جناب آقای محبی‌نیا! مقام معظم رهبری گران نکردند، سران سه قوه نشستند. بعد آقا، مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) فرمودند: «من کارشناس نیستم، نظرات مختلف بود. بعضی موافق و بعضی مخالف بودند، کارشناسی شود». شما می‌خواهید مجلس را از یک کار کارشناسی حقوقی و قانونی جدا کنید؟ اینکه مصلحت نیست. علاوه بر این در قانون اساسی تمام درآمدها باید به خزانه‌داری کل کشور برود. طبق برنامه و بودجه عمل شود. مگر این طرح غیر از این مسأله را خواستار است. می‌گوید که باید یک صندوقی نزد خزانه‌داری کل تنظیم شود و مابه‌التفاوت از (500) تومان و (2000) تومان اضافه و سوپر و صرفه‌جویی به صندوق معینی نزد خزانه‌داری کل کشور برود و از آنجا براساس همین عنوانی که کرده‌اند به همه مردم برسد، عملیاتی شود. من نکته دیگری را بگویم، ما اصلاً به اصل این مسأله اعتراض داریم، زمانش ناجور بود، فتنه‌ای را رقم زدند و این کار صحیح نبود در چنین زمانی، مجلس و مردم را غافلگیر کنند و نه توضیح بدهند و نه مسأله دیگری. به این شکل عمل کنند. شاید جریان نفوذی پشت این پرده‌ها باشد. اما نکته‌ای که اینجا است، گام اول هدفمندی یارانه‌ها (42) هزار میلیارد بود، الان به (100) هزار میلیارد رسیده است. علاوه بر این نکته‌ای که قابل توجه است این است که ما در برنامه و بودجه 98 بیش از (100) هزار میلیارد در اختیار دولت قرار دادیم، آقای نوبخت اعلام می‌کنند منابع در این قضیه تأمین نیست. این‌گونه نیست. نکته اصلی اینجاست؛ برای شفافیت و اینکه مردم به این مسأله یارانه‌ای که دولت اعلام کرده برسند بایستی در یک صندوقی نزد خزانه‌داری کل واریز شود، زیرا ما نگرانیم برای کسری بودجه‌شان استفاده کنند و یا برای چالش‌های دیگر. باید مستقیماً‌ این از طریق قانونی پیش برود و عمل شود و این مطلب، مطلب بسیار مهمی است که باید به آن دقت کرد و این مطلب قابل توجه است. نکته بعد؛ چه اشکالی دارد که ما برای یک حرکت آزمایشی قانون تصویب کنیم. آقای محبی‌نیا! ما خلاف قانون نکردیم، این به معنای این نیست که آرامش را به هم بزنند، بلکه کار را محکم‌تر می‌کند، بلکه نظر دولت را تقویت می‌کند و باید از این استقبال کرد. مخالفین محترم مطلبی نداشتند، دوفوریت آن ضروری است. شما چه تضمینی می‌دهید که روی کالاهای دیگر قیمت‌ها بالا نرود؟ همین الان گرفتار آن هستیم. برخی از این مطالب شعار است که ما کنترل می‌کنیم. چه برخوردی می‌توانند کنند؟ اساس قضیه اشکال دارد و کار کارشناسی روی آن نشده است. بنابراین در این قضیه باید دقت کافی کرد. بنابراین مابه‌التفاوت پولی که دولت از این طریق اعلام کرده حدود (31) هزار میلیارد تومان است، در این صندوق ریخته می‌شود، عین این به دیگران و مردم رسیده می‌شود. اگر چه تا حالا عده‌ زیادی به ما می‌گویند در این دو فقره‌ای که واریز شده به خیلی‌ها نرسیده، باید دولت کنترل و نظارتش را بیشتر کند. نکته بعد؛ در ماده‌واحده «نظارت» آمده است. بله، جناب آقای محبی‌نیای بزرگوار و عزیز! شما می‌گویید یک هفته زود است، چه اشکالی دارد؟ شما دوفوریت آن را رأی بدهید، بعد پیشنهاد بدهید دو هفته بشود یک ماه، بشود دو ماه، ولی اصل قضیه را زیر سؤال نبرید. کشور قانون دارد، اگر قانون نباشد هرج و مرج می‌شود. (نایب‌رئیس ـ متشکرم) نمی‌شود هر کسی نقطه‌نظری را بگوید و اعلام کند. لذا من از همه می‌خواهم که ان‌شا‌ءالله به این دوفوریت رأی بدهند.

مسعود پزشکیان
حضار 192 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را راجع به این دوفوریت اعلام بفرمایید. نمایندگان محترم لطفاً‌ در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. یک‌فوریت را به رأی می‌گذاریم. حضار 192 نفر، نمایندگان محترم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! چون یک درخواست دوفوریتی دیگر هم آقای دکتر بیگدلی و جمعی از دوستان دارند، اگر اجازه بدهید آن مطرح شود، شاید نظر همکاران را تأمین کند.

مسعود پزشکیان
مطرح شود، من حرفی ندارم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. یک‌فوریت رأی آورد. در ضمن آن بحثی که حاج‌آقا سالک گفتند که آقای محبی‌نیا فرمودند، آقای محبی‌نیا نگفتند که مقام معظم رهبری گران کرده، به هیچ‌وجه چنین حرفی نزدند. در نتیجه بحث‌هایی که آقای محبی‌نیا می‌گفتند غیر از این بحث‌ها بود.
5 اعلام وصول طرح ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت با قید دوفوریت و تصویب یک‌فوریت آن

مسعود پزشکیان
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله، یک درخواست اعمال دوفوریت دیگر هم داریم، به عنوان ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات ناشی از طرح مدیریت مصرف سوخت. آقای دکتر بیگدلی به عنوان نماینده متقاضیان دوفوریت موضوع را مطرح بفرمایید.

احمد بیگدلی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم خدمت نمایندگان عزیز و بزرگوار عرض سلام و ادب و احترام و وقت‌بخیر دارم. بنده هم هفته بسیج را خدمت تمامی مردم ایران اسلامی عزیز تبریک عرض می‌کنم. همکاران محترم! بالاخره این طرح مدیریت مصرف سوخت در جلسات سران قوا مطرح و تأیید شده، مورد حمایت مقام معظم رهبری قرار گرفته است. ولی دغدغه مردم یک چیز دیگری است. شاید خیلی از کارشناسان و اقتصاددانان و مردم هم به افزایش قیمت بنزین آنچنان اعتراضی نکنند، ولی دغدغه و نگرانی مردم و نگرانی نماینده‌ها و کارشناسان اقتصادی و مسائل اجتماعی عوارض و عواقب بعد از طرح مدیریت مصرف سوخت است که الان در جامعه می‌بینیم متأسفانه یک عده که همیشه منتظر یک‌سری اتفاقاتی بودند که سوءاستفاده کنند یا قیمت‌ها را بالا ببرند و یا مسائل دیگر، بر قشر ضعیف، متوسط، کارمندان، فرهنگیان عزیز و بسیاری از هموطنان‌مان فشار اقتصادی وارد شود و مشکلاتی را ایجاد کند. من از حاج‌آقای پژمانفر تقدیر و تشکر می‌کنم، من خدمتشان عرض کردم، طرح ایشان هم ماده (3) همین طرح جامع است. حالا ما این طرح را دادیم که قیمت کالا و خدمات ناشی از مدیریت مصرف سوخت افزایش قیمت پیدا نکند،‌ نه اینکه به هیچ‌وجه قیمت افزایش پیدا نکند. اولاً گفتیم در هیأت وزیران میزان افزایش بهای خدمات و کالاهایی که تحت تأثیر افزایش قیمت سوخت و بنزین قرار می‌گیرد با تصویب هیأت وزیران مجاز می‌باشد. بالاخره ناچاریم وقتی یک راننده تاکسی عزیز، راننده یک وانت‌بار مسافر یا بار جابه‌جا می‌کند و حداقل بنزین (500) تومان در لیتر افزایش پیدا کرده، این بنده خدا آسیب می‌بیند. هیأت وزیران مجاز است با توجه به نیازی که وجود دارد اینجا بهای خدمات و کالا را افزایش بدهد. ولی نه اینکه هر کسی دلش بخواهد هر چقدر دلش خواست قیمت کالا و خدمات افزایش پیدا کند که متأسفانه در جامعه این هست، نماینده‌ها اکثراً می‌بینند که معضلاتی را برای مردم ایجاد کرده است. نمایندگان عزیز! از آن طرف ما گفتیم که هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات بدون تصویب هیأت وزیران مشمول جریمه سه تا پنج برابر مقدار قیمت افزایش‌یافته نسبت به قیمت‌های قبل از طرح مدیریت مصرف سوخت شود و صددرصد منابع و درآمدهای حاصل از مدیریت منابع سوخت به حساب خانوارهای مشمول قانون هدفمندی یارانه‌ها شود. بالاخره یک قانونی در سال 89 قانون هدفمندی یارانه‌ها تصویب شده و آن قانون، قانون مرجع است و افرادی که مشمول این قانون می‌شوند باید از صددرصد منابع برخوردار شوند. یکی از دغدغه‌های نمایندگان محترم و مردم این است که بدانند دولت از این طرح چقدر درآمد دارد و اینجا وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه را مکلف کردیم ماهانه به همه نماینده‌ها گزارش بدهد. حق نماینده است که بداند ماهانه از محل این طرح مدیریت مصرف سوخت، حق مردم است که بدانند چقدر منابع و درآمد ایجاد شده و از آن طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مکلف کردیم که میزان واریزی به حساب خانواده‌های مشمول قانون هدفمندی یارانه‌ها را به مجلس گزارش بدهد. خودتان می‌دانید، الان مردم به شما مراجعه می‌کنند، بعضی از خانواده‌ها هستند که زیر خط فقر هستند. متأسفانه یارانه‌هایشان قطع شده، حالا یا دسترسی به سامانه نداشتند، یا سامانه مشکل داشته، یا حساب بانکی‌شان مشکل داشته، وقتی گزارشی به دست ما نمی‌رسد ما نمی‌توانیم جوابگوی مردم باشیم. خدمت شما عرض کنم یک ماده بعدی که آوردیم مسئولان اجرایی و قضائی را مکلف به نظارت حداکثری کردیم. چون ممکن است از این وسط خدای‌ناکرده سوءاستفاده‌هایی شود، اگر مشکلی برای جامعه پیش می‌آید مشکل در نظارت‌ها است. هر موقع در نظارت کوتاهی شده و نظارت ضعیف بوده مشکلات در جامعه ایجاد شده است. اینجا در ماده (6) آورده که تمامی مسئولان اجرایی و قضائی مکلف به نظارت حداکثر و برخورد قانونی با متخلفان هستند. اگر مسئولی چه مسئولان اجرایی و چه مسئولان قضائی عدم نظارت در برخورد با متخلفان کوتاهی کردند مشمول مجازات درجه هفت تعزیری شود. حالا یک موضوع دیگری که دغدغه بسیاری از نمایندگان عزیز بود که صبح من فقط وقت کردم خدمت (130)‌ نماینده برسم که اکثر نماینده‌ها بعد از این می‌خواستند این طرح را امضا کنند، میزان افزایش بهای خدمات و کالاها (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون آقای دکتر) آقای دکتر! یک نکته دیگر عرض کنم، که دولت را مکلف کردیم سالیانه (100) لیتر بنزین به مردم هدیه بدهد. هر شش ماه یک بار هر دفعه سر هر شش ماه (50) لیتر بنزین به مردم به عنوان هدیه سفر نوروزی یا تابستانی بدهد و وزارت اقتصاد نیز در کنار این وزارتخانه‌ها مکلف شود به مردم توضیح بدهد. حالا از نمایندگان عزیز و بزرگوار و هیأت‌رئیسه محترم تشکر می‌کنم. خواهشم این است که با رأی بالا این طرح دوفوریتی را تصویب کنید، پیشنهاداتی داشتید ان‌شا‌ءالله در کمیسیون در اینجا گنجانده شود تا دغدغه و نگرانی مردم از افزایش بی‌حد و حساب قیمت کالا و خدمات رفع شود.

علی اصغر یوسف نژاد
سرکار خانم سلحشوری و جناب آقای دلخوش مخالف هستند، موافقین هم جناب آقای حسینی‌کیا و جناب آقای قوامی هستند. سرکار خانم سلحشوری بفرمایید.

پروانه سلحشوری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم طرح ممنوعیت افزایش قیمت کالا و خدمات، در این طرح در ماده (2) گفته شده که قیمت کالا و خدمات بدون تصویب هیأت وزیران مشمول جریمه سه تا پنج برابر قیمت افزایش‌یافته می‌شود. اساساً خود این دارد مطرح می‌کند که می‌شود قیمت‌ها را افزایش داد. یعنی طرحی که داده شده در خودش تناقض وجود دارد.

مسعود پزشکیان
خانم سلحشوری! یک مقدار راجع به فوریت آن صحبت کنید. حالا اگر به بندها رسیدیم، می‌شود راجع به بندها صحبت کرد. آیا فوریت دارد ما الان با دوفوریت تصویب کنیم؟

پروانه سلحشوری
ببینید! در مورد فوریتش هم این طرح به خاطر اینکه در خود طرح تناقضاتی وجود دارد و نیاز به کار کارشناسی دارد،‌ اساساً و در حال حاضر قابلیت مطرح شدن به عنوان یک طرح دوفوریتی را ندارد. در یک نگاه کارشناسی مختصر شما می‌توانید به راحتی تشخیص بدهید که در تمام دوران‌هایی که بنزین افزایش پیدا کرده، ما گرانی قیمت کالاها را داشتیم و باید این را بدانیم که اقتصاد دستوری نیست، اقتصاد یک علم است، با یک علم با کار کارشناسی می‌توانند برخورد کنند، نه با حکم و دستور. همان‌طور که ما دیدیم برنامه‌های ششم توسعه هم به همین بلا دچار شدند. به نظر من این طرح قابلیت دوفوریتی بودن را به هیچ عنوان ندارد، نیاز دارد به جایی مثل مرکز پژوهش‌ها برود تا در مورد آن تصمیم‌گیری شود. ممنونم.

علی اصغر یوسف نژاد
جناب آقای حسینی‌کیا موافق هستند،‌ بفرمایید.

سیدجواد حسینی کیا
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم سروران عزیز! یکی از کارهایی که در بحث سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن انجام شد، برای این بود که آن مابه‌التفاوتش را بیاوریم هزینه نیازمندان کنیم. در حالی که با این کار یک جهشی در قیمت‌ها صورت گرفته است. اگر نتوانیم در این موضوع یک کار جهادی و انقلابی صورت دهیم، یقیناً الان افزایش قیمت بسیار بالا رفته است، چه کسی پاسخگو است؟ الان دولت که پاسخگو نیست، از آن سمت بنزین هم که گران شده است، ما بگوییم پایین بیاید، مگر با این کار پایین می‌آید؟ ناچاریم قانونی مصوب کنیم،‌ از دو حیث، یکی اینکه ممنوعیت این افزایش را در پی داشته باشد. نکته دوم؛ اگر وقتی جریمه‌ای شد دوباره همان جریمه هم بیاید هزینه همین نیازمندان جامعه شود. این طرح در راستای کمک به نیازمندان و گرفتاران و افراد کف جامعه‌ای است، کسانی که به خیابان‌ها آمدند، ما در واقع برای اینها باید طرحی بنویسیم. امروز اینها نیاز به این دارند، برادران عزیز! دولت مدعی است این همه واریز کرده، برخی اخبار هم این نیست که به حساب همه واریز شده باشد. امروز تماس‌های فراوانی بوده، البته سازمان هدفمندی قطعاً کارش را درست انجام داده، اما برادران! نیاز به این داریم که این طرح فوریت روز جامعه است، ما باید کاری کنیم که کمکی کنیم و مجلس یک التیام و آرامشی به جامعه بدهد و این پیام خوبی برای جامعه است، ان‌شا‌ءالله.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکر. جناب آقای دلخوش به عنوان مخالف بفرمایید.

سیدکاظم دلخوش اباتری
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم اولاً بنده هفته بسیج را به بسیجیان عزیز و ارزشمند تبریک عرض می‌کنم. ببینید دوستان!‌ تمام دغدغه شما عزیزان در طی این چند روز بعد از آن مصوبه نادرست این است که به مردم ظلم شده است. مقام معظم رهبری در فرمایشات‌شان در دو بخش موضوع را مطرح فرمودند. یکی اینکه به سران قوا اطمینان کردند و دوم اینکه بحث تخصص و تخصصی کردن کار را مطرح کردند. اگر ما با دستپاچگی بخواهیم طرح بیاوریم قطعاً‌ دچار آسیب می‌شویم. در این طرح بعضی از موارد هست که قابل توجه است، ولی در مجموع ما در این طرح اشکالاتی را می‌بینیم. اولاً اینکه در شرایط فعلی به جای اینکه ما بیاییم بحث قیمت‌گذاری را از این به بعد پیش‌بینی کنیم، دوستان! بنزین با این شرایط اثر خودش را در کالا و خدمات در جامعه گذاشته، شما الان چطور می‌خواهید برگردانید؟ به نظر من در این بخش بیایید بررسی کنید، یک راننده بیچاره‌ای که مثلاً از اینجا به رشت یک بار رفت و برگشت می‌رود، (60)‌ لیتر باید بنزین استفاده کند، آمده‌اند به آن ماهی (750) لیتر داده‌اند. یعنی محاسبه بفرمایید می‌شود (11) روز این راننده. یا نزدیک (3) میلیون آدم، شما همین اسنپ‌ها را نگاه کنید، در تهران (1) میلیون و (300) هزار اسنپ داریم که به مردم کمک می‌کردند. سهمیه‌های اینها کم شده، سهمیه‌های عادی شما کم شده، شما با این شرایط می‌گویید اولاً ببینیم این پول را دولت چه می‌کند، به هدفمندی یارانه‌ها بدهد. آمار هدفمندی یارانه‌ها بالای (75) میلیون است، دولت الان دارد به (60)‌ میلیون می‌دهد. ما ماده (10)‌ قانون هدفمندی یارانه‌ها را همان زمان پیش‌بینی کردیم که افرادی که متمکن هستند نگیرند. شما الان دوباره دارید به اینهایی برمی‌گردید که هدفمندی یارانه‌ها را می‌گیرند، این یک. دوم؛ گفتید افزایش قیمت از این به بعد ممنوع است. معذرت می‌خواهم، روغن سوخته نذر امامزاده. اصلاً این باطل می‌کند. الان رؤسای قوا را بخواهید، می‌خواهید به مردم خدمت کنید، اگر اجازه می‌دادند، اگر در فرصت مناسب، یعنی در زمانی که مجلس تعطیل نبود با مجلس می‌آمدند وارد مذاکره می‌شدند. متأسفانه از این تعطیلات، نادرست استفاده شد و از طرف دیگر مجلس دوبار استمزاجی در جلسات محرمانه رأی مخالف داد. الان بیایید سران قوا را بیاورید، به نظرم قبل از اینکه بروید روی قیمت بحث کنید،‌ شما چطور می‌توانید به راننده بیچاره‌ای که سوخت نمی‌گیرد برای جابه‌جایی مردم، در کالا و خدمات، معذرت می‌خواهم شما همین میوه را هفته گذشته مثلاً‌ انگور را می‌خریدید (8000) تومان، الان شده (14) هزار تومان. چطور می‌خواهید برگردانید؟ خواهشم از دوستان این است، بیایید طوری برنامه‌ریزی کنید، مرکز پژوهش‌های مجلس بیاید، کارشناسان بیایند، کارشناسان دولت بیایند بنشینیم، ببینیم چه راهکاری را باید اتخاذ کنیم. در انتها گفتید که ماهی (8) لیتر به سوخت مردم اضافه کنیم. سالی (100)‌ لیتر می‌شود ماهی (8) لیتر. شما خودتان در روز دارید دو لیتر بنزین می‌گیرید، یا بستگان و همسایگان‌تان یا مردم، بعد طرف صبح می‌خواهد بچه‌اش را جابه‌جا کند، برای مدرسه ببرد، با همین دو لیتر؟ بیایید این را تغییر بدهید؟‌ خواهشم از دوستان این است بیایید روی این بخش‌ها، اینها چاره‌گشا نیست، مشکل را حل نمی‌کند، دست و پای اقتصاد را با رها کردن قیمت‌ها و دخالت‌های افراطی نمی‌توانیم ببندیم. باید به دنبال حیات این بخش از اقتصاد در شرایط فعلی باشیم. اعتقاد من این است که این طرح جوابگو نیست.

مسعود پزشکیان
موافق آخر صحبت کند.

علی اصغر یوسف نژاد
موافق آخر جناب آقای هادی قوامی هستند، بفرمایید.

هادی قوامی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عنایت داشته باشند که با این اتفاقی که در هفته قبل افتاد و با استفاده از اصل غافلگیری همه غافلگیر شدند، از ملت بزرگ ایران تا مجلس شورای اسلامی، چه اتفاقی افتاده است؟ اگر عزیزان نگاه کنند من یک نموداری را در همین فاصله سعی کردم روی کاغذ بکشم، اگر دوربین را بیاورند نزدیک‌تر کنند من نشان بدهم چه اتفاقی افتاده و چرا این دوفوریت اهمیت دارد و فوت فرصت باعث خسارت احتمالی خواهد شد. عزیزان دقت کنند! اتفاقی که افتاده در میان دو گروه فقرا و ثروتمندان، اگر دوربین را نزدیک‌تر بیاورید ممنون می‌شوم، این است که با این شوک قیمتی و افزایش قیمت هم فقرا که هفت دهک جامعه هستند درآمدشان کاهش پیدا کرده است، پس رفاه عمومی را کاهش دادیم و هم ثروتمندان یک بخش کمی از درآمدشان کم شده و یک بخش کمی از رفاه اینها را هم تحت تأثیر قرار داده است. با این اتفاق که دارای دو اثر است، یک؛ کاهش خالص در رفاه همه ملت ایران. دولت چه کار کرده؟ بخشی از منابع را که حدود (30) هزار میلیارد تومان است می‌خواهد به آن هفت دهک و (60) میلیون برگرداند. یعنی به نصف آن رفاهی که از فقرا گرفته است می‌خواهد اثر جبرانی بدهد و برگرداند. پس نصف رفاه ملت همچنان کاهش یافته است. اهمیت این طرح که رهبری هم بر آن تأکید کردند که جلوی افزایش قیمت را بگیرد، این افزایش قیمت از طرف دیگر این رفاه را بیشتر از اثرات افزایش قیمت کاهش خواهد داد. عزیزان!‌ آنچه که داد ملت را در این هفته گذشته در آورد، این بود. اگر شما نگاه کنید اکثر ناآرامی‌ها و اعتراضات از نقاط محروم، از حاشیه شهرها و از شهرهای ضعیف کشور بوده، نه از نقاطی که افراد دارای درآمد بالا هستند و ثروتمند هستند. پس نشان می‌دهد این طرح کارشناسی نبوده است. این طرح وقتی می‌توانست کارشناسی باشد که اثر خالص آن افزایش رفاه می‌بود که من اثبات می‌کنم این‌گونه نبوده است. لذا ضرورت کنترل قیمت‌ها به بهانه افزایش قیمت یک کار جهادی و شبانه‌روزی است. همه دستگاه‌ها باید دست به دست همدیگر بدهند جلوی افزایش قیمت‌ها را بگیرند، چون فشار را بر طبقات ضعیف جامعه مضاعف خواهد کرد. دولت محترم هم که الان شروع کرده و می‌خواهد این را به (60) میلیون پرداخت کند، این شفاف نیست. الان اگر شما همکاران عزیز از صبح، حتماً تلفن‌هایتان را پاسخ دادید، از روستاها و نقاط مختلف به شما زنگ می‌زنند می‌گویند این یارانه جبرانی بنزین به ما داده نشده است. پس نشان می‌دهد وزارت رفاه برای این مهم متأسفانه ناکارآمد است. لذا اگر هر روز از این بگذرد این خسارت احتمالی بیشتر و بیشتر می‌شود و اثرات این طرح توزیع نابرابر بیشتر درآمدها خواهد بود. مجلس هم به دلیل اینکه رهبری فرمودند سکوت کرد، مجلسی که سر تا به قدم همه همکاران گرم‌زبان بودند، از حقوق ملت ایران دفاع می‌کردند، الان ناچارند، زبان در کام گرفته‌اند، هیچ نمی‌گویند و سوزش ملت ایران و فشار این شوک را بر ملت ایران نظاره‌گر هستند. عزیزان! این طرح مهم است، به دوفوریت آن رأی بدهید، جلوی خسارت احتمالی را می‌گیرد، اثر افزایش قیمت‌ها بر ملت ایران را خواهد گرفت و کاهش می‌دهد و آلامی بر دردهای ملت ایران است. دشت‌ها تشنه یک جرعه، ولی می‌بینم این یارانه بنزین را ریخته در دامن گرگانی چند عزیزان این فشار بر طبقات ضعیف جامعه است،‌ کمک کنید که ان‌شا‌ءالله رأی بیاورد.

مسعود پزشکیان
حضار 192 نفر، نظر خودتان را راجع به دوفوریت اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. یک‌فوریتش را به رأی می‌گذاریم. حضار 192 نفر، نمایندگان محترم نظر خودتان را راجع به یک‌فوریت اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید با توجه به مشابهتی که این دو طرح داشت و یک‌فوریت هر دو هم مصوب شد، حالا کمیسیون مربوطه در هم ادغام کند،‌ یک گزارش بدهد.

مسعود پزشکیان
یک موضوع است، کمیسیون آنجا ادغام کند، هر دو یک‌فوریت است.
6 ناطقان جلسه آقایان: اسداله عباسی، علیرضا سلیمی، الهیار ملک‌شاهی، محمدرضا صباغیان‌بافقی و مسعود گودرزی

مسعود پزشکیان
ناطقان را دعوت بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای اسداله عباسی نماینده محترم رودسر و املش. ـ آقای علیرضا سلیمی نماینده محترم محلات و دلیجان. ـ آقای الهیار ملکشاهی نماینده محترم کوهدشت و رومشکان. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای محمدرضا صباغیان‌بافقی نماینده محترم مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد. ـ آقای مسعود گودرزی نماینده محترم ممسنی و رستم. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از جناب آقای اسداله عباسی نماینده محترم رودسر و املش دعوت می‌کنم که برای مدت هفت دقیقه در خدمتشان باشیم، بفرمایید.

اسداله عباسی
نطق 7 دقیقه ای
سلام علیکم اعوذ بالله من الشیطان‌ الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم «قل رب ادخلی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق واجعل لی من لدنک سلطان نصیرا» در آستانه چهلمین سال تشکیل بسیج، نام و یاد بسیجیان عزیز را در هفته بزرگداشت مقام بسیج گرامی‌ داشته و همچنین یاد و خاطره شهدای بسیجی و امام شهدا را گرامی می‌داریم و به روان پاکشان درود می‌فرستیم. ایران اسلامی عزت و اقتدار خود را مدیون بصیرت و جانفشانی بسیجیان عزیز در طول سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است. فتنه‌هایی که هر کدام می‌توانست موجب فروپاشی نظام‌های قدرتمند جهان شود با پایمردی غیورمردان و شیرزنان بسیجی ناکام مانده است و در فتنه اخیر نیز بسیجیان دلاور در کنار نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی دشمن و ایادی داخلی‌شان را به خاک مذلت نشاندند. جا دارد از قافله‌سالار بسیج مقام معظم رهبری تشکر کنم که با تشخیص دقیق نقشه دشمن و ابعاد گسترده فتنه هوشمندانه و فداکارانه وارد میدان شدند و اجازه ندادند که دشمن در ایجاد اختلاف در ارکان نظام به بهانه افزایش قیمت بنزین آتش‌افروزی کند. اما همکاران گرامی! با این همه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین با تدبیر مناسب همراه نبود. متأسفانه با بی‌تدبیری دولت در شرایط نامناسب از نظر زمان و قیمت بهانه به دست دشمن داد تا با حمایت مالی و سیاسی سرویس‌های جاسوسی و عوامل مرتجع منطقه با سوءاستفاده از اعتراضات و نارضایتی به‌حق مردم از اوضاع موجود به تخریب بیت‌المال و اغتشاش و ناآرامی و آسیب رساندن به جان و مال مردم دست بزنند و هزینه‌های هنگفتی را از نظر مادی و معنوی به کشور عزیزمان تحمیل نمایند. در حالی که دولت می‌توانست از ظرفیت‌های مردمی، مجلس و رسانه‌ها برای تبیین و توجیه طرح و ضرورت اجرای آن استفاده کند و مردم و نمایندگان مردم را در جریان کم و کیف آن قرار می‌داد. مردم فهیم ما که برای دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن تا پای جان ایستادگی کردند، بی‌تردید در این مورد هم به کمک مسئولان می‌آمدند و بهانه از دشمن گرفته می‌شد. گرچه مردم عزیز آگاه و با بصیرت ایران اسلامی راه خودشان را از اغتشاش‌گران و اخلالگران در نظم و امنیت کشور جدا کردند و وارد صحنه شدند و توطئه دشمنان را نقش بر آب کردند. ولی آقای رئیس‌جمهور و دولتمردان! قدر این مردم ولایتمدار و انقلابی را بدانید که علی‌رغم تنگناهای اقتصادی و معیشتی وارد صحنه شدند و حالا نوبت شماست که این فرصت را غنیمت شمرده و جهت اعتماد‌سازی مردم با نظام و مسئولین از هیچ تلاشی دریغ نکنید. نگذارید مردم عزیزمان بیشتر از این آسیب ببینند، نگذارید اصلاح قیمت بنزین و افزایش آن به سایر کالاها و خدمات ضروری مردم تسری پیدا کند. آقای رئیس و همکاران ارجمند! امروز وظیفه ماست که به منظور جلوگیری از فشار اقتصادی بیشتر بر مردم، نظارت دقیق،‌ مستمر و اثرگذار بر اجرای سیاست‌های جبرانی ناشی از اصلاح قیمت بنزین داشته باشیم و همچنین از ریاست محترم قوه قضائیه درخواست دارم تا با نظارت دقیق و مستمر بر تنظیم بازار و قیمت‌ها از سوءاستفاده‌های احتمالی جلوگیری نمایند و با مفسدین و اخلالگران اقتصادی با قاطعیت برخورد نمایند. همکاران گرامی! اینجانب نماینده مردم متدین، ولایت‌مدار، محجوب و مظلومم که همچون اکثر مردم کشورمان زیر بار مشکلات عدیده حاصل از بی‌تدبیری‌ها و سیاست‌های نادرست به ویژه اقتصادی و عمرانی دولت رنج می‌برند، کاهش سرانه اشتغال و ایجاد حس ناامیدی در جوانان منطقه‌ام با شعار تدبیر و امید بسیار متفاوت است. درد من درد جوانان بی‌شمار تحصیلکرده‌ای است که با ناامیدی به آینده می‌نگرند و درد پدر و مادری است که با نگرانی و غصه به حاصل عمرشان که همان جوان تحصیلکرده و بیکارشان است می‌نگرند. همکاران محترم! بنده صدای کشاورز زحمتکشی هستم که فقیر، ولی عزتمند زندگی می‌کند. صدای برنجکاری که به دلیل عدم حمایت دولت از برنج مرغوب تولید داخل با واردات بی‌موقع و بی‌رویه برنج نامرغوب خارجی با ارز دولتی کمرش را شکسته است. صدای کشاورز چای‌کاری که به دلیل برنامه‌ریزی و سیاست‌های نادرست دولت در پرداخت به‌موقع مطالبات‌شان و همچنین عدم تناسب نرخ خرید برگ سبز چای با تورم افسارگسیخته و قیمت واقعی به شدت در سختی امرار معاش می‌کنند. صدای کشاورزان عزیز اشکورات رحیم‌آباد و رانکوه که تولیدات فندق امسال‌شان با کاهش (50) درصدی قیمت تنها راه امرار معاش خود را از دست رفته می‌بینند. صدای صیادانی که از نبود امنیت شغلی شرایط سخت و پرخطر، عدم برخورداری از بیمه مناسب و عدم حمایت دولت در رنج هستند. صدای مردمی که ناچارند برای درمان دردهای جسمانی به مرکز درمانی بیمارستان‌های سایر شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها مراجعه کنند. صدای بازنشستگانی که به دلیل عدم اجرای طرح یکسان‌سازی حقوق، نزد فرزندان و نوه‌هایشان شرمسار هستند. صدای معلمان حق‌التدریس و پیش‌دبستانی‌ها و آموزش‌دهنده‌های نهضت که سال‌ها با وعده‌های مسئولین در اجرای مصوبه قانونی استخدام‌شان به انتظار نشستند و فرهنگیان فرهیخته زحمتکش که بار عظیم تعلیم و تربیت فرزندان عزیز کشورمان را به دوش می‌کشند، به حق بگویم که هنوز جایگاه شایسته خود را پیدا نکرده‌اند. از مسئولین اجرایی می‌خواهم دریافتی این عزیزان را با دقت بررسی کنند، از حقوق که بگذریم اینها تقریباً از همه مزایا محروم هستند. همکاران گرامی! از دوره نمایندگی‌مان سه سال و شش ماه گذشته است، همه ما با حجم انبوهی از این قبیل مطالباتی که ذکر شد مواجهیم. علت این همه مشکلات و ناملایمات را چه کسی باید پاسخگو باشد. اجرای پروژه‌های عمرانی، اجرای مصوبات قانونی مجلس را چه کسانی باید پاسخگو باشند؟ براساس مواد (206) تا (238) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی تاکنون سؤالات، تذکرات، استیضاح‌ها، تحقیق و تفحص چه نتیجه‌ای داشته است؟ آیا توانسته‌ایم با قدرت اقتداری که مجلس در رأس امور است از همه اهرم‌های نظارتی‌مان به موقع و درست استفاده کنیم؟ در مورد پروژه‌های عمرانی حوزه انتخابیه‌ام هرچند قدم‌هایی برداشته شده است، ولی هرگز متناسب با شأن مردم و ظرفیت منطقه نبوده است. اینجانب به عنوان کشاورززاده‌ای که ردای معلمی را به تن کرده‌ام هیچ‌گاه در استیفای حقوق حقه مردم عزیزم کوتاه نیامده و نخواهم آمد. شاید ناکارآمدی و عدم همراهی برخی دولتمردان سدی در برابر اهداف بزرگم برای مردم لایق، شایسته‌ و مظلوم منطقه بوده، ولی هیچگاه انگیزه خود را در خدمت و تلاش از دست نداده‌ام و همواره به عشق خدمت صادقانه به مردم عزیزم با جان و دل حرکت کرده‌ام. خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
ناطق بعدی را دعوت بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای عباسی تشکر می‌کنیم. از جناب آقای علیرضا سلیمی نماینده محترم محلات و دلیجان دعوت می‌کنم، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین» در آغاز هفته مبارک بسیج را خدمت تمام دریادلان بی‌ادعا، راهیان کوی طریقت، همانان که دشمن از نام پرآوازه آنها هراسناک و جریان نفاق از صیت آنان بیمناک است تبریک عرض می‌کنم. از ملت عزیز و رشید که این روزها علی‌رغم نگرانی‌هایی که داشتند با حضور خود اجازه میدان‌داری را از معاندین و اجانب گرفتند تشکر می‌کنم. چند نکته در مورد فتنه «بنزینیه»؛ 1 ـ بدون شک شیوه اجرای این طرح و شیب آن مورد ابهام و سؤال بوده و هست. دولت محترم قطعاً در این عرصه کمال بی‌تدبیری را از خود نشان داد. لذا از قوه قضائیه انتظار است کسانی که با قصور یا تقصیر غیر قابل اغماض برای کشور هزینه آفریدند را مورد مؤاخذه و محاکمه قرار دهد. این دولت خود را دولت گفتگو می‌نامید، عجبا! حاضر نبود حتی با مجلس و نخبگان، تا چه رسد با مردم گفتگو کند. فقط گفتگو سهم آقای جان کری و خانم موگرینی بود؟ 2 ـ درآمد دولت از صادرات بنزین مازاد حدود (5) میلیارد دلار است، چرا که ظرفیت روزانه تولید بنزین (115) میلیون لیتر است و بعد از سهمیه‌بندی روزانه (60) میلیون لیتر بنزین سهمیه‌بندی و حدود (20) تا (25) میلیون لیتر بنزین آزاد مصرف می‌شود. آیا دولت برای این (5) میلیارد به مجلس لایحه آورده است؟ مضافاً اینکه در مورد بازتوزیع درآمد فروش داخلی بنزین آن هم بین (60) میلیون نفر با اما و اگر مواجهیم. گزارش‌های فراوانی داریم که به بسیاری از خانواده‌ها این کمک معیشتی یا همان یارانه تعلق نگرفته است. همین‌جا عرض می‌کنم آن‌قدر این دولت بنای لجبازی با دولت قبل را دارد که اسم یارانه را هم کمک معیشتی گذاشته است. 3 ـ آقای رئیس‌جمهور! شما موظف به کنترل قیمت اجناس هستید. می‌دانید (80)‌ درصد اقتصاد کشور دست حضرت‌عالی است؟ آیا از افزایش قیمت خودرو خبر دارید؟ آیا می‌دانید قیمت فولاد، مواد غذایی و برخی امور دیگر در این روزها چقدر افزایش داشته است؟ لطفاً به تعهد خود عمل کنید. 4 ـ آقای رئیس‌جمهور! شش سال لجبازی کردید، کارت سوخت را حذف کردید. هزاران میلیارد به بیت‌المال و ملت خسارت وارد کردید. شما بودید که چهار سال قبل در سال 94 گفتید بنزین دونرخی ایجاد فساد می‌کرد و به همین دلیل آن را حذف کردید. چطور شد برای جناب‌عالی بداء حاصل شد؟ آیا قوه قضائیه به مسأله حذف کارت سوخت و شش سال تعلل دولت رسیدگی می‌کند؟ 5 ـ آقای رئیس‌جمهور! شما می‌گفتید به حساب مردم سرک نمی‌کشید. حالا چطور (60) میلیون را گزینش کردید؟ چرا در سابق خلاف گفتید؟ آیا این رسم جوانمردی است؟ 6 ـ آقای رئیس‌جمهور! براساس آمار مرکز ایران رشد سال 97 منهای (9/4) بوده است. رشد بخش صنعت در این سال منهای (10) بوده است. امسال صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد منفی (5/9) را انجام داده است. آیا این بود آن گلابی و سیب درخت برجام؟ شما که می‌گفتید از روز اجرای برجام تمام تحریم‌ها بالمره برداشته می‌شود. عجیب است، خوب است چشم باز کنید و واقعیت‌ها را ببینید. 7 ـ آقای رئیس‌جمهور! یادتان هست تعبیر یار شفیق و کاندیدای ضربه‌گیرتان را؟ حضرت‌ آقای معاون اول محترم می‌فرمودند دختر مظلوم وزیر، حالا ما فهمیدیم مظلومیت یعنی چه. دختر مظلوم یعنی همان که پرونده (1850) میلیاردی در مورد تخلف دارو دارد. داماد مظلوم یعنی همان که دهها میلیارد تومان از پول معلمان به جیب خود ریخته است. واقعاً‌ چقدر مظلوم است. برادر مظلوم رئیس‌جمهور یعنی همان که فقط (38) میلیارد تومان گرفته مقام‌فروشی کرده است. امروز هم خبر رسید پسر مظلوم آن وزیری که مسئول مسکن مهر بود و می‌گفت افتخارم این است حتی یک واحد مسکن مهر افتتاح نکردند، آن را هم به عنوان متخلف دستگیر کردند، این است مظلومیت شما. 8 ـ آقای رئیس‌جمهور شما می‌گفتید زبان دنیا را بلد هستید، شما می‌فرمودید «و الله العلی العظیم» قسم که اگر مشکلات کشور راه حل نداشت کاندیدا نمی‌شدم، جناب‌عالی می‌گفتید آنچنان رونقی ایجاد کنم که مردم به یارانه نیاز نداشته باشند، شما می‌گفتید یارانه صدقه است و با شخصیت ملت ایران منافات دارد، چقدر زود فراموش کردید؟ 9 ـ برخی این روز‌ها بحث رأس امور بودن مجلس را پیش کشیده‌اند، به عزیزان عرض می‌کنم آن روز که پالرمو و FATF را آقای وزیر در خارج از کشور امضاء کرد و به ملت تحمیل کرد، آن روز مجلس در رأس امور بود یا نه؟ آن زمان که با توتال قرارداد بستند و بعد از آن که اسرار نفتی کشور را به یغما بردند و فرار کردند و هیچ خسارتی ندادند، کجا بحث از در رأس امور بودن مجلس بود؟ آن زمان که قرارداد‌های نفتی IPC را امضاء می‌کردند مجلس کجا بود؟ آن زمان که قانون اقدام متقابل در قضیه برجام را زیر پا گذاشتند و لب فرو بستیم مجلس در رأس امور نبود؟ آیا می‌دانید، بیش از (60) درصد بودجه انحراف دارد؟ آیا می‌دانید، بیش از (60) درصد قوانینی که اینجا ما تصویب می‌کنیم آیین‌نامه اجراییش را دولت مصوب نکرده؟ آیا مجلس در رأس امور هست یا نه؟ خطاب به کسانی که نامه (77) نفر را امضاء کردند، متأسفیم که شما جای جلاد و شهید را عوض کردید. ایستگاه راه‌آهن سریع‌السیر دلیجان مورد درخواست مردم است، امیدوار هستم توجه شود. آقای وزیر کشور خبرهایی درمورد ورود پول‌های کثیف به انتخابات وجود دارد، دولت در انتخابات دخالت نکند.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، حاج‌آقا وقت شما تمام شده‌ است.

اکبر رنجبرزاده
باتشکر از جناب آقای سلیمی نماینده محترم محلات و دلیجان، دعوت می‌کنم از جناب آقای الهیار ملک‌شاهی نماینده محترم کوهدشت و رومشکان در خدمتشان هستیم، به مدت هفت دقیقه بفرمایید.

الهیار ملکشاهی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم در طلیعه سخن با تبریک هفته بسیج به شهدای والامقام اسلام، انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای مقاومت در اقصی نقاط عالم و امام شهیدان ادای احترام می‌کنم و در مقابل عظمت آن عزیزان سر تعظیم فرود می‌آورم. برای مقام معظم رهبری طول عمر باعزت و توفیق در سکانداری جهان اسلام از خداوند قادر متعال خواستارم. چند موضوع درخصوص حوزه انتخابیه‌ام شهرستان کوهدشت و رومشکان و بخش‌های کوهنانی، طرهان، درب‌گنبد و سوری را به طور مختصر عرضه می‌دارم: 1 ـ صمیمانه از مردم استان لرستان به خصوص شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان و بخش‌های تابعه تقدیر و تشکر می‌کنم که در مقابل توطئه دشمنان ملت و نظام اسلامی پس از گران شدن بنزین بسیار هوشمندانه عمل کردند و بار دیگر دشمن زبون را مأیوس‌تر از همیشه به عقب راندند. لازم می‌دانم از امامان جمعه کوهدشت، رومشکان و کوهنانی و فرمانداران، بخشداران، نیروهای اطلاعاتی، انتظامی، نظامی و قضایی که با حضور به موقع و اقدامات پیشگیرانه برگ زرین دیگری بر کارنامه خود افزودند سپاسگزاری کنم. اما در این خصوص چند نکته ضروری است. هرچند در اطلاع‌رسانی و تفهیم و توجیه موضوع گرانی بنزین کوتاهی شد و هزینه‌های سنگینی برای کشور ایجاد گردید که موضوع قابل تأمل و بررسی است، لازم است دولت به قول خود مبنی ‌بر هزینه درآمد حاصله از افزایش قیمت بنزین برای رفاه محرومین دقیقاً عمل نماید و به طور مرتب به مردم و مجلس گزارش نماید، همچنین با تشدید نظارت‌ها از طریق وزارتخانه‌ها و نهاد‌های نظارتی مانع افزایش تصنعی قیمت‌ها در کالا و در خدمات شود که خوشبختانه امروز هر دو طرحی که در مجلس با فوریت تصویب شدند، حکایت از این موضوع دارد. 2 ـ از وزیر محترم نفت تشکر می‌کنم که با پیگیری‌های لازم شهرستان رومشکان و همه روستاهای آن کاملاً گازکشی انجام شده است. در شهرستان کوهدشت بخش طرهان از جمله شهر و روستا همه گازکشی انجام شد و همچنین در بخش کوهنانی که شهر و اکثر روستا‌ها گازرسانی صورت گرفته است و همچنین روستا‌های بخش مرکزی کوهدشت، لیکن چند نکته ضروری است که باید به فوریت انجام شود: الف ـ تسریع در انجام تست و آزمایش‌های لازم در روستا‌های منطقه گراوند و افتتاح آن در چند روز اخیر با توجه به سرما و برودت هوا. ب ـ سرعت بخشیدن به عملیات گازرسانی منطقه محروم اولادقباد و کشماهور که هر دو با مساعدت وزیر محترم نفت به لحاظ پراکندگی جمعیت در حال اجراء هستند و زمینه افتتاح آنها در دهه فجر فراهم می‌گردد. ج ـ همکاری و مساعدت در طراحی گازرسانی منطقه محروم وزکور و رودبار در بخش کوهنانی و مناطق عشایری همیان و سرکوه ضرون و چم‌آستان و سایر روستا‌های عشایری. لازم می‌دانم از مدیرعامل برق استان لرستان و مدیرعامل آب روستایی و آب شهری استان تقدیر و تشکر کنم که با تلاش و پیگیری زایدالوصف مشکل برق و آب شهر و روستا در شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان و بخش‌های تابعه مرتفع گردید، ایجاد ایستگاه‌های برق و حفر چاه‌های متعدد امروز برق و آب را در وضعیت پایدار و مناسبی قرار داده است. همچنین از مدیرعامل امور آب استان که در جهت احقاق حق لرستان برای تخصیص حقآبه تلاش می‌کنند صمیمانه تشکر نمایم. با پایدار شدن تخصیص حقآبه سد خسروآباد زمینه اجرایی آن فراهم می‌گردد. اما چند تذکری به وزیر محترم نیرو جناب اردکانیان ضروری است: الف ـ علی‌رغم جلسات متعدد و صورتجلسه و قول وزیر محترم نیرو تاکنون سهم عادلانه آب لرستان به خصوص حداقل (273) میلیون متر مکعب حقآبه سد معشوره و همچنین پمپاژ سرطرهان به صورت رسمی ابلاغ نگردیده است. بنا بود که روز چهارشنبه هفته گذشته این موارد به صورت رسمی ابلاغ گردد، ولی متأسفانه تاکنون انجام نشده است. جناب آقای اردکانیان تعداد (11) روستای منطقه رودبار بخش کوهنانی کوهدشت در دریاچه سد سیمره غرق شدند و جناب‌عالی هم بازدید کردید. قرار بود ظرف سه ماه خسارت جبران شود، تا‌کنون اقدامی صورت نگرفته است. مسئولین سد سیمره به طور مستمر به مردم آن منطقه ظلم می‌کنند و اخیراً علی‌رغم اینکه کارشناسی صورت گرفت لیکن هزینه دیگری بر مردم تحمیل کردند که مجدداً باید کارشناسی بشود و از طرفی درخصوص ساختمان‌های مردم متأسفانه من‌غیر‌الحق به دنبال عدم پرداخت قیمت و خسارت آنها هستند. در این خصوص لازم است حضرت‌عالی شخصاً مداخله نمایید. تذکر دیگر به وزیر راه و شهرسازی است. متأسفانه پس از انتخاب و انتصاب وزیر محترم راه و شهرسازی تعداد زیادی از پروژه‌های راه و شهرسازی استان لرستان متوقف شده‌اند، با حرکت لاک‌پشتی در پروژه‌های راه و شهرسازی کوهدشت و رومشکان علاوه بر کشته شدن تعدادی از مردم در اثر تصادف جاده‌ای غیر‌استاندارد موجب آسیب روانی به مردم شده است. در آخر هم لازم می‌دانم از اقدامات مؤثر قوه قضائیه در برخورد با فساد چه در درون قوه قضائیه و چه در سایر قوا که موجب امیدواری مردم و خوش‌بینی آنان نسبت به نظام شده است تقدیر و تشکر کنم انتظار مردم از ریاست محترم قوه قضائیه تداوم مبارزه با فساد است. والسلام

مسعود پزشکیان
متشکرم، ناطق بعدی را دعوت کنید.

اکبر رنجبرزاده
تشکر از جناب آقای ملک‌شاهی، از بین ناطقان اضطراری دعوت می‌کنم از جناب آقای محمدرضا صباغیان‌بافقی نماینده محترم مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد، بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم و ملت شریف ایران در این فرصت محدود چند نکته را خدمت عزیزان عرض می‌کنم. نکته اول همانطوری که همه می‌دانیم وضعیت اقتصادی مردم مناسب نیست. گران کردن بنزین توسط شورای عالی اقتصادی و سران قوا هزینه‌های سنگینی را به دلیل نبودن کار کارشناسی در این زمینه بر مردم تحمیل کرد گرچه با تدبیر مقام معظم رهبری موضوع از مسیر خطرناک خارج و اوضاع آرام شد. امروز اعتراضات و تخریب‌ها تمام شده ولی باید به نکاتی توجه کرد: اولاً شکی نیست در جریان این اعتراضات دشمنان قسم‌خورده خارجی و دست‌نشانده‌های داخلی قصد داشتند از نارضایتی‌های مردم در جریان گران شدن بنزین به نظام اسلامی ضربه بزنند، ولی مردم خوب تشخیص دادند و دشمنان را نا‌کام گذاشتند و مرز‌های نارضایتی اقتصادی و دشمنی با نظام را به خوبی تشخیص دادند. و اما نکته قابل توجه این است که نباید همه اعتراضات و نارضایتی‌ها را از دشمنی دشمنان بدانیم و سهم بی‌تدبیری‌ها را فراموش کنیم که اگر این نگاه به اعتراضات باشد دیگر به دنبال حل مشکلات نخواهیم رفت و سختی‌های زندگی اقتصادی مردم در زیر تخریب‌ها و دشمنی با دشمنان مدفون خواهد شد. همه می‌دانیم مردم در سختی و تنگی معیشت اقتصادی زندگی می‌کنند باید راهکاری اندیشید، من از ریاست محترم مجلس می‌خواهم از دولت و دستگاه‌های مربوطه بخواهند آماری ارائه دهند که وضعیت اقتصادی کشور چگونه است که با اندک اتفاقی اینطور جامعه دچار التهاب می‌شود؟ امروز باید بدانیم آمار دقیق بیکاران چقدر است؟ تعداد افراد زیر خط فقر چقدر می‌باشد؟ واحد‌های تولیدی که تعطیل و نیمه‌تعطیل هستند چه تعداد است؟ حجم پرونده‌های دادگاه چه وضعیتی دارد؟ آمار طلاق، سرقت‌ها و نزاع‌ها چگونه است؟ اگر این آمار‌ها را ندانیم نخواهیم توانست تصمیم درستی بگیریم. باید این آمارها بررسی شود، این آمارها پشت پرده معیشت و زندگی مردم را بهتر خواهد گفت، نباید سرسری رد شویم بگوییم اوضاع آرام شده است. تمام دولت و مسئولین گفتند چیزی گران نمی‌شود. آیا اجناس درحال گران شدن نیست؟ مردم از گران شدن بنزین چندان نگران نبوده‌اند، مردم براساس تجربه‌های گذشته گران شدن بنزین را گران شدن خانه خود، اجاره‌خانه خود، سرویس دانش‌آموزان، گران شدن کالاهای مورد نیاز، اقلام معیشتی، کرایه ماشین، هزینه خودرو و ماشین و غیره می‌دانند که نارضایتی خود را اعلام می‌کنند. نمایندگان محترم و مسئولین محترم! اقشار ضعیف تحت فشار هستند. آیا می‌دانید که یک مربی مهدکودک یک ماه کلاس می‌رود (600) هزار تومان پول می‌گیرد و (530) هزار تومان باید برای بیمه پرداخت کند. نمایندگان محترم! تکرار می‌کنم آیا می‌دانید که یک مربی مهدکودک یک ماه کلاس می‌رود (600) هزار تومان پول به او می‌دهند. (530) هزار تومان آن را فقط برای بیمه پرداخت می‌کند‌؟ (70) هزار تومان و دو فرزند. آیا می‌دانید آنقدر نظارت ضعیف است که شرکت‌ها و واحد‌های تولیدی به راحتی ایرانی را اخراج می‌کنند و برای ندادن بیمه کارگر خارجی و افغانی استخدام می‌کنند؟ اگر کارگر حرف بزند اخراج می‌شود. همین راه‌آهن جمهوری اسلامی کارگری را بعد از (5/19) سال به خاطر اجرای طرح طبقه‌بندی که کارش هم سخت و زیان‌آور بود شش ماه دیگر بازنشسته می‌شد اخراج کرد. آیا می‌دانید یک خانم حداقل شش ساعت منشی دفتری است (500) هزار تومان پول می‌گیرد، آیا می‌دانید هیچ نظارتی بر قیمت‌ها نیست؟ آیا می‌دانید بانک‌ها سود‌های (20)، (25) درصد می‌گیرند؟ اگر هم (18) درصد می‌گویند مقداری از این پول را نگه می‌دارند که (25) درصد می‌شود. نارضایتی مردم از این‌ها است، مردم از این وضعیت ناراضی هستند، راه را اشتباه نرویم. مشکلات مردم در این زمینه‌ها فراوان است و اندک مسأله اعتراض خود را نشان می‌دهند همه این اعتراضات دشمنی دشمنان نیست. خود را فریب ندهیم. آقایان وکلا، آقایان نمایندگان، آقایان دولتمردان! مسائل حاشیه‌ای و متهم کردن همدیگر را کنار بگذاریم. مجلس باید مقتدرانه ورود کند و به جای اینکه تماشاگر تصمیمات شورای عالی اقتصادی باشد و تبعات آن را در بین مردم پاسخگو باشد، ورود کند و مسائل مشکلات مردم را حل کند. امروز متأسفانه ما خودمان را کنار کشیدیم، ما را کنار گذاشتند و این مجلسی که تبلور اقتدار مردم است، داخلش تصمیمات غیرکارشناسی گرفته می‌شود و تمام گرانی آن بر مردم است. والسلام‌علیکم و رحمه الله

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، ناطق بعدی را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
تشکر از جناب آقای صباغیان، دعوت می‌کنم از جناب آقای مسعود گودرزی نماینده محترم ممسنی و رستم بفرمایید.

مسعود گودرزی
نطق 5دقیقه ای
اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم گرامی می‌داریم هفته بسیج را و تبریک عرض می‌کنم به بسیجیان دریا‌دل و بصیر که در همه صحنه‌های انقلاب حضور دارند، آرزوی صحت و سلامتی برای رهبر عزیز انقلاب و طول عمر باعزت و برکت برای معظم‌له دارم. در این وقت مختصر چند نکته را به استحضار همکاران و ملت شریف ایران می‌رسانم: یک، تصمیم سران قوا در افزایش قیمت بنزین در شرایط فعلی منجر به کاهش سفره مردم شده است. اگر سری به خیابان‌ها بزنید مصرف‌کننده اصلی بنزین همین اقشار کم‌درآمد هستند. مسافران و رانندگان وسایل نقلیه سبک (70) درصد جمعیت مسافری و بیش از (80) درصد ناوگان حمل و نقل را تشکیل می‌دهند افزایش بنزین باعث گرانی کالا می‌شود و شده است و همین صدمه به اقشاری می‌زند که از درآمد پایینی برخوردارند همچنان همکاران من هم فرمودند امروز شاهد هستیم که دانش‌آموزان عزیزمان با هزینه سرسام‌آور ایاب و ذهاب مواجه هستند. بحث دوم بیکاری است، معضلی که مغفول شده است و مورد توجه قرار نمی‌گیرد. امروز مادر تمام مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بیکاری است، خصوصاً بیکاری جوانان. چرا بی‌توجه به بحث اشتغال هستیم؟ براساس سالنامه آماری تأمین‌اجتماعی چه تعداد شغل ایجاد کرده‌ایم؟ وزیر محترم کار! چرا تکالیف قانونی خود را درخصوص اشتغال انجام نمی‌دهید؟ مگر نماینده مجلس ظرفیت ایجاد شغل دارد؟ اکثر مسئولین الحمدلله قدرت سیاسی دارند. فرزندان و منسوبین آنها هم از رانت‌های اقتصادی استفاده می‌کنند بیکاری که برای آنها نیست برای فرزندان فرهنگیان، کارگران، کارکنان و اقشار عادی است. شماها مستحضرید که درخواست‌ها و مطالبات شما (70) تا (80) درصد مربوط به درخواست‌های اشتغال است. مورد سوم فساد؛ افسوس بزرگ کشور ما کشوری که اگر متأثر از ارزش‌های اسلامی می‌بود باید همه مسئولین پاک‌دست و مبرا از هرگونه فسادی باشند. اخیراً شاهد هستیم در گذشته هم بودیم مسئولین کشوری پرده از بعضی از مفاسد بر می‌داشتند، رئیس‌جمهور قبل، کاندیداهای ریاست‌جمهوری در مناظرات تلویزیونی و اخیراً هم رئیس‌جمهور محترم اشاره به اقلام (2) میلیارد و (700) میلیون دلار، (950) میلیون دلار و (700) میلیون دلار اشاره می‌کند این خوداظهاری مسئولین باعث بی‌اعتمادی شده است. حضرت آقای رئیسی! اگر کمر همت در مبارزه جدی بنیادی و عمیق با فساد بسته‌اید به شما خدا قوت می‌گوییم، اما نظر بنده این است که مفسدان اصلی دانه‌درشت‌ها هستند که همیشه از چنگال عدالت گریخته‌اند. با آنها بدون ملاحظه برخورد کنید تا ترنم نوای مبارزه با فساد بهتر شنیده شود. در این قسمت چند تذکر به وزرای مربوط دارم، وزیر محترم آموزش و پرورش! بحث رتبه‌بندی فرهنگیان باید همیشه در این تریبون‌ها اعلام شود. قول آذر ‌ماه را دادید ان‌شاء‌الله که در آذر ماه عملی شود اما آنچه که ما می‌دانیم متأسفانه اعتبار آن دیده نشده است، شما می‌گویید ان‌شاء‌الله که اجرا شود. کارانه معلمان ابتدائی، فرهنگی عزیزی که در تمام هفته فعالیت آموزشی دارند قطع شده است، ان‌شاء‌الله کارانه‌های اینها برقرار بشود. سری به مشکلات بازنشستگان فرهنگی معیشت آنها، بیماری آنها، بیمه آنها و درمان آنها بزنید و وزیر محترم آموزش و پرورش! مدافع باشید. وزیر محترم راه و شهرسازی! متأسفانه در مدیریت در وزارت تحت مسئولیت جناب‌عالی روز به روز شاهد ناکار‌آمدی هستیم. علت را بررسی بکنید ببینید چه چیزی است در حوزه انتخابیه خودم در ممسنی و رستم بزرگراهی که خودت قول دادی قریب به یک سال گذشته هنوز تمام نشده است. توزیع قیر عادلانه نیست، پروژه‌هایی آماده است برای آسفالت ولی متأسفانه قیر تخصیص داده نشده. وزیر محترم نفت جناب آقای مهندس زنگنه! پتروشیمی‌ها را تبدیل به پتروشر کردید. شر اینها را برای مردم مشخص بکنید یا تمامش بکنید یا اجرا بکنید، در همین پتروشیمی ممسنی چند جلسه من با جناب‌عالی و ابواب جمعی جناب‌عالی گرفتیم، نتیجه آن چه شد؟ قول و قرار شما چه شد؟ صورتجلسه را اجرا بکنید. وزیر محترم اقتصاد، بانک‌ها از حقوق ضامنین بدون توجه به حق‌ عائله تمام موجودی را مسدود می‌کنند، تذکر بدهید حداقل ضامن از همان سهم قانونی برداشته بشود توجه به حق ‌عائله آن بشود. «اللهم وفقنا لما تحب و ترضی» والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مسعود پزشکیان
متشکرم.
7 اعلام وصول (1) فقره سؤال

مسعود پزشکیان
اعلام وصول را بفرمایید، بعد تذکرات را گوش می‌دهیم.

اکبر رنجبرزاده
سؤال ملی جناب آقای علی‌اکبر کریمی نماینده محترم اراک، کمیجان و خنداب از وزیر محترم نفت درخصوص علت کوتاهی وزارت نفت در برنامه‌ریزی برای تولید سوخت کم‌سولفور برای شناور‌ها اعلام وصول می‌شود.
8 تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

مسعود پزشکیان
تذکرات را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
بسم‌ الله‌ الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور: ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه با توجه به قیمت‌گذاری نامناسب گندم، فروش محصول استراتژیک در سال جاری به نهادهای دولتی کاهش قابل ملاحظه‌ای را داشته است. چرا وزارت جهادکشاورزی درخصوص قیمت‌گذاری گندم اقدامی پایدار و مبنایی که هرساله شاهد اینگونه اِعمال سلیقه‌ها نباشیم را انجام نمی‌دهند؟ ـ آقای سیدناصر موسوی‌لارگانی (فلاورجان) به رئیس‌جمهور محترم، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزیر کشور درخصوص لزوم مقابله با تکدی‌گری در سطح شهر‌ها و اقدام کارشناسی با مشورت جامعه‌شناسان برای کاهش این معضل. به وزیر اقتصاد و دارایی درخصوص لزوم اصلاح سیستم سپرده‌گذاری بانکی که منجربه افزایش شدید نقدینگی و تورم در کشور می‌شود. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص تسریع در اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان مبنی بر تسهیل جهت دریافت تسهیلات و ودیعه مسکن با اجاره سه ساله و موافقت جوانان که (15) سال از تصویب آن می‌گذرد. به وزیر محترم راه و شهرسازی درخصوص علت عدم انجام تعهد سازمان هواپیمایی کشوری در قبال حقوق مسافران. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا علی‌رغم گذشت بیش از سه سال از اصلاح تبصره (4) ماده (7) قانون جامع ایثارگران مبنی ‌بر بهرمندی فرزندان جانبازان متوفی از یک فقره تسهیلات ممکن آن را اجرایی نمی‌کنید؟ ـ آقای جبار کوچکی‌نژاد‌ارم‌ساداتی (رشت) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم توزیع عادلانه قیر تخصیص‌یافته در شهرستانها. ـ آقای صدیف بدری (اردبیل، نمین، نیر و سرعین) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در بازار به بهانه افزایش قیمت بنزین. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا نظارت مناسبی برای کنترل قیمت‌ها در بازار توسط دولت صورت نمی‌گیرد و به بهانه افزایش قیمت بنزین افزایش محسوسی در قیمت‌ها در بازار را شاهد هستیم؟ ـ آقای سیدمحمدجواد ابطحی (خمینی‌شهر) به وزیر کشور درخصوص اینکه حقوق کارکنان و کارگران شهرداری‌های شهرستان خمینی‌شهر به دلیل رکود صنعت ساخت و ساز و عدم تحقق منابع درآمدی شهرداری‌ها پرداخت نشده، لازم است مساعدت ویژه‌ای جهت پرداخت حقوق کارمندان شهرداری‌های شهرستان خمینی‌شهر داشته باشید. به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ جناب آقای وزیر! به مردم وعده دادید قیمت‌ها افزایش نمی‌یابد، چگونه توقع دارید وقتی دو صنعت خودروساز تحت مدیریت شما از فروش محصولات خود خودداری می‌کنند و به تعهدات خود عمل نمی‌کنند قیمت آن در بازار افزایش پیدا نکند؟ به وزیر اقتصاد و دارایی درخصوص اینکه چگونه بانک‌ها برای پرداخت (10) میلیون تومان وام آن هم با سود (18) درصد به مردم درخواست ضامن کارمند، گواهی کسر از حقوق و چک می‌کنند ولی برای صد‌ها میلیارد تومان به مفسدان اقتصادی و ابر‌بدهکاران بانکی هیچ تعهد و وثیقه‌ای مناسبی نمی‌گیرند؟ اعتباری برای حیثیت مردم در نظر بگیرید. ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و محمدحسین فرهنگی (تبریز، آذرشهر و اسکو) به وزیر کشور درخصوص تسریع در اختصاص ماشین‌های جدید آتش‌نشانی به سازمان آتش‌نشانی ارومیه. ـ آقایان: نادر قاضی‌پور (ارومیه) و علیرضا محجوب (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اقدامات اجرایی لازم برای ایجاد بازار هنر برای همه هنرمندان خصوصاً پیشکسوت‌ها و نخبگان هنر. به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص دستور لازم جهت ایجاد بازار هنر است که به درخواست پیشکسوتان هنر کشور. ـ خانم سیده‌حمیده زرآبادی (قزوین، آبیک و البرز) به وزیر نیرو درخصوص صدور پروانه بهره‌برداری چاه آب دارای تخصیص روستاهای قوهچی و مرتضاتک از توابع بخش طارم سفلی جهت تأمین آب باغ‌های قدیمی زیتون. ـ آقای سیدقاسم جاسمی (کرمانشاه) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص عدم هماهنگی و پاسخگویی معاونین وزارت راه و شهرسازی. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص تسهیل در اجرایی ماده (124) قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی.

مسعود پزشکیان
متشکرم.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا مطابق بند «الف» ماده (57) قانون برنامه ششم توسعه در ارتباط با دو خطه کردن ریل‌باس شهرستان اسلامشهر، رباط‌کریم و بهارستان که مصوبه سفر بوده عمل نمی‌شود؟

مسعود پزشکیان
متشکرم.
9 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

مسعود پزشکیان
پایان جلسه را اعلام می‌کنم، جلسه بعدی ما روز دوشنبه (4) آذر سال 98 خواهد بود. دستور جلسه ادامه دستور هفتگی است.

ناطقین
بازگشت به بالا