دوره 10 اجلاسیه 4
تعداد نمایندگان حاضر 190 جلسه 426
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

مسعود پزشکیان
بسم الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 190 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه چهارصد و بیست و ششم روز ‌یکشنبه بیست و یکم اردیبهشت‌ماه 1399 هجری‌شمسی مطابق با شانزدهم رمضان‌المبارک 1441 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی (اعاده شده از شورای نگهبان 1). 2 ـ ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز. 3 ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی در مورد لایحه اصلاح مواد (20) الی (23) قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران تنفیذی در ماده (30) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی (اعاده شده از شورای نگهبان 1). 4 ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی در مورد طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک‌‌های تجاری غیردولتی (اعاده شده از شورای نگهبان 2). 5 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه حمایت از اطفال و نوجوانان (اعاده شده از شورای نگهبان 3). 6 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان (اعاده شده از شورای نگهبان 2). 7 ـ گزارش کمیسیون آیین‌نامه داخلی در مورد طرح اصلاح قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. 8 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح حمایت از مالکیت صنعتی (ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری). 9 ـ گزارش کمیسیون اصل (90) قانون اساسی در مورد بررسی اجمالی مشکلات، آسیب‌ها و چالش‌های مرتبط با صنعت خودرو (اعم از تولید و واردات) و طرز کار وزارت صنعت، معدن و تجارت و شرکت‌های خودروساز داخلی. 14 ـ گزارش نهایی کمیسیون اقتصادی در مورد تحقیق و تفحص از بررسی سیاست‌‌های دولت در مقابله با قاچاق و دلایل ناکارآمدی آن در دولت‌های مختلف. 15 ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی در مورد درآمدزایی و خصوصی‌سازی باشگاه‌های ورزشی. 16 ـ گزارش نهایی کمیسیون فرهنگی در مورد تحقیق و تفحص از منابع و مصارف نظام مدیریت شرکت‌های فرهنگی ـ‌ ورزشی وابسته به وزارت ورزش و جوانان در (10) سال اخیر.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

مسعود پزشکیان
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

حمیدرضا احمدی وفا
(آیات 193 ـ 190 از سوره مبارکه «آل‌عمران» توسط قاری محترم آقای حمیدرضا احمدی‌وفا تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم ‌الله الرحمن الرحیم إِنَّ فِی خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اخْتِلافِ اللَّیْلِ وَ النَّهارِ لَآیاتٍ لِأُولِی الْأَلْبابِ * الَّذِینَ یَذْکُرُونَ اللَّهَ قِیاماً وَ قُعُوداً وَ عَلى‏ جُنُوبِهِمْ وَ یَتَفَکَّرُونَ فِی خَلْقِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ رَبَّنا ما خَلَقْتَ هذا باطِلاً سُبْحانَکَ فَقِنا عَذابَ النَّارِ * رَبَّنا إِنَّکَ مَنْ تُدْخِلِ النَّارَ فَقَدْ أَخْزَیْتَهُ وَ ما لِلظَّالِمِینَ مِنْ أَنْصارٍ * رَبَّنا إِنَّنا سَمِعْنا مُنادِیاً یُنادِی لِلْإِیمانِ أَنْ آمِنُوا بِرَبِّکُمْ فَآمَنَّا رَبَّنا فَاغْفِرْ لَنا ذُنُوبَنا وَ کَفِّرْ عَنَّا سَیِّئاتِنا وَ تَوَفَّنا مَعَ الْأَبْرارِ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

مسعود پزشکیان
از قاری محترم برادرمان حمیدرضا احمدی‌وفا تشکر می‌کنیم،‌ ترجمه آیات را بفرمایید.

محمد علی وکیلی
به نام خداوند بخشنده مهربان «مسلماً در آفرینش آسمان‌ها و زمین و در پى یکدیگر آمدن شب و روز براى خردمندان نشانه‏هایى قانع‌کننده است. همانان که خدا را در همه احوال ایستاده و نشسته و به‌پهلوآرمیده یاد مى‏کنند و در آفرینش آسمان‌ها و زمین مى‏اندیشند که پروردگارا! اینها را بیهوده نیافریده‏اى، منزهى تو، پس ما را از عذاب آتش دوزخ در امان بدار. پروردگارا! هر که را تو در آتش درآورى یقیناً رسوایش کرده‏اى و براى ستمکاران یاورانى نیست. پروردگارا! ما شنیدیم که دعوت‌گرى به ایمان فرا مى‏خواند که به پروردگار خود ایمان آورید، پس ایمان آوردیم. پروردگارا! گناهان ما را بیامرز و بدی‌هاى ما را بزداى و ما را در زمره نیکان بمیران» راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی غائبین و متأخرین جلسه علنی امروز عبارتند از آقایان: رضا انصاری، سیدقاسم جاسمی، عبدالحمید خدری، ولی داداشی، محمد دامادی، غلام‌محمد زارعی، عبدالله سامری، ناصر شریفی، یعقوب شیویاری، محمدقسیم عثمانی، شادمهر کاظم‌زاده، حمدالله کریمی، علی‌اکبر کریمی، جبار کوچکی‌نژادارم‌ساداتی، جلیل مختار، علی نجفی‌خوشرودی، رامین نورقلی‌پور و علی وقفچی و سرکار خانم‌ها: سهیلا جلودارزاده و زهرا ساعی.
3 تسلیت نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی به‌مناسبت درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدصادق طباطبایی نماینده ادوار استان سیستان و بلوچستان

مسعود پزشکیان
درگذشت حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی نماینده خدوم و صادق سیستان در چهار دوره مجلس و برادر شهید را به امت شهیدپرور سیستان و بلوچستان، مخصوصاً مردم ولایتمدار سیستان تسلیت گفته و صبر جمیل برای خانواده آن مرحوم و همکارمان آقای دکتر کامران را از درگاه ایزد منان خواستاریم. این متن را مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان هم نوشتند و اعلام کردند.
4 خارج شدن طرح تشکیل وزارت بازرگانی از دستور

مسعود پزشکیان
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور اول گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی است که اعاده‌شده از شورای نگهبان است و در جلسه گذشته چندین بار پیشنهادات مختلف به رأی گذاشته شد و رأی نیاورد، به کمیسیون ارجاع شد و کمیسیون مجدداً گزارش داده است.

مسعود پزشکیان
اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان باشد دیگر گزارش کمیسیون ندارد، قرائت بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
تبصره (1) به ‌شرح زیر اصلاح می‌شود: تبصره 1 ـ از تاریخ تصویب این قانون کلیه وظایف و اختیارات هر یک از وزارتخانه‌های بازرگانی و صنایع و معادن مطابق وظایف، اختیارات و دستگاه‌های تابعه آنها در قبل از قانون تشکیل دو وزارتخانه «تعاون، کار و رفاه اجتماعی» و «صنعت، معدن و تجارت» مصوب 8/4/1390 مجلس شورای اسلامی می‌باشد. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 218 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. اصلاح بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! اگر اجازه بدهید از این دستور بگذریم، چون ما چندین بار در دستور گذاشتیم.
5 تصویب لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز

مسعود پزشکیان
دستور بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
دستور بعد گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که ارجاع از صحن علنی است و ما قبلاً (23) ماده را رسیدگی کردیم. اگر اجازه بفرمایید از ماده (24) من جهت رسیدگی قرائت کنم. ماده 24 ـ بند «ت» ماده (18) قانون به‌ شرح زیر اصلاح می‌شود: ت ـ ارز: جریمه نقدی ارز ورودی، یک تا دو برابر بهای ریالی آن و جریمه نقدی ارز خروجی یا اقدام به خروج ارز، دو تا چهار برابر بهای ریالی آن و در سایر موارد ضبط ارز انجام نشده و تنها معادل بهای ریالی ارز به ‌عنوان جریمه نقدی أخذ می‌گردد. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 220 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. هنوز نزدیک به (50) نفر نظر خودشان را اعلام نفرمودند پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 25 ـ تبصره (1) ماده (18) قانون به شرح زیر اصلاح می‌شود: تبصره 1 ـ عرضه یا فروش کالا یا قاچاق موضوع این ماده ممنوع و مرتکب علاوه بر ضبط کالا به حداقل مجازات‌های مقرر در این ماده محکوم می‌شود. چنانچه عرضه یا فروش کالای قاچاق ارز از طریق رسانه‌ها یا فضای مجازی از قبیل شبکه‌ اجتماعی، تارنما یا پیامک و یا تلفن صورت پذیرد، مرتکب علاوه بر ضبط کالا به دو برابر ارزش کالای قاچاق محکوم می‌شود.

مسعود پزشکیان
حضار 221 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 26 ـ ماده (20) قانون و تبصره‌های آن به شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 20 ـ وسایل نقلیه مورد استفاده در حمل کالا یا ارز قاچاق موضوع ماده (18) این قانون اعم از آبی، زمینی و هوایی توقیف و علاوه بر مجازات‌های مقرر در ماده مذکور، معادل ارزش وسیله نقلیه به جریمه نقدی حامل اضافه می‌شود. اگر ارزش وسیله نقلیه بیش از ارزش کالا یا ارز قاچاق باشد، به جای معادل ارزش وسیله نقلیه، معادل ارزش کالا یا ارز قاچاق به جریمه نقدی حامل اضافه می‌شود. تبصره 1 ـ در صورتی که محکوم‌علیه ظرف (10) روز از تاریخ ابلاغ احضاریه اجرای احکام، جریمه نقدی مورد حکم موضوع این قانون را نپردازد، وسیله نقلیه ضبط و جریمه نقدی از محل فروش وسیله نقلیه برداشت و مابقی به مالک مسترد می‌شود. تبصره 2 ـ چنانچه متهم پس از توقیف خودروی موضوع این ماده، وثیقه نقدی معادل حداکثر جزای نقدی این قانون را تودیع نماید، از وسیله نقلیه رفع توقیف می‌شود. تبصره 3 ـ در صورتی که وسیله نقلیه، متعلق به اشخاصی غیر از مرتکب حمل کالا یا ارز قاچاق باشد و از قرائنی از قبیل سابقه مرتکب یا جاسازی ثابت شود با علم و اطلاع مالک وسیله نقلیه برای ارتکاب حمل کالا یا ارز قاچاق در اختیار حامل قرار گرفته است یا مالک پس از علم و اطلاع اقدام بازدارنده به عمل نیاورده باشد، مالک به عنوان معاون در حمل محسوب و جریمه نقدی موضوع این ماده به جریمه نقدی مالک نیز اضافه می‌شود. تبصره 4 ـ درصورتی ‌که وسیله نقلیه بلاصاحب یا صاحب متواری و یا مجهول‌المالک باشد، عین وسیله نقلیه به نهاد مأذون از سوی ولی فقیه تحویل می‏شود و یا با هماهنگی و أخذ مجوز فروش از نهاد مأذون توسط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی به فروش می‌رسد و وجوه حاصل از آن به حساب نهاد مأذون از سوی ولی فقیه واریز می‏شود. تبصره 5 ـ بارگنج (کانتینر) جزء وسیله نقلیه محسوب نمی‌شود. تبصره 6 ـ به وسایل نقلیه عمومی حامل مسافر که برای حمل کالا یا ارز قاچاق مورد استفاده قرار گرفته‌اند، پس از تنظیم صورتجلسه مبتنی بر کشف قاچاق، توقیف کالا و یا ارز قاچاق و أخذ مدارک وسیله نقلیه و راننده، اجازه ادامه مسیر داده می‌شود و وسیله نقلیه پس از رسیدن به مقصد توقیف می‌شود. دستورالعمل مربوط به این تبصره ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون، توسط ستاد تهیه و ابلاغ می‌شود. تبصره 7 ـ تغییر وسیله نقلیه به صورت نامتعارف جهت قاچاق کالا یا حمل کالای قاچاق مانند افزایش ارتفاع یا تعبیه جاساز و همچنین استفاده و یا نگهداری وسایل نقلیه مذکور به هر نحو، صرف ‌نظر از اینکه در زمان استفاده و یا نگهداری، محتوی کالای قاچاق باشد یا نباشد، مستوجب جزای نقدی درجه پنج خواهد بود. علاوه بر آن، مرتکب در مرتبه اول به اصلاح وسیله نقلیه و در صورت تکرار، به ضبط وسیله نقلیه محکوم خواهد شد. در صورتی که وسیله نقلیه متعلق به شخصی غیر از مرتکب بوده و عدم علم و اطلاع مالک و یا اقدام بازدارنده وی پس از علم و اطلاع احراز شود، وسیله پس از اصلاح توسط مرتکب به مالک مسترد و در موارد تکرار، علاوه بر محکومیت مرتکب به اصلاح وسیله نقلیه و استرداد به مالک، معادل قیمت آن به جزای نقدی مرتکب اضافه می‌شود. مجازات‎‌های موضوع این تبصره با مجازات‌های مقرر در این قانون یا سایر قوانین جمع‌شده و مانع از اجرای آنها نیست. مرتکب علاوه بر ضبط کالا به دو برابر ارزش کالای قاچاق محکوم می‌شود. آقای رئیس! ماده و تبصره‌های آن را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 220 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را نسبت به ماده (26) اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 27 ـ صدر ماده (21) قانون به‌ شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده ۲۱ ـ در صورتی که ارزش کالای قاچاق و یا ارز مکشوفه موضوع ماده (۱۸) این قانون، برابر تشخیص اولیه دستگاه کاشف معادل (50) میلیون ریال یا کمتر باشد با قید در صورتجلسه کشف به امضای متهم می‌رسد و در صورت استنکاف، مراتب در صورتجلسه کشف قید و حسب مورد، کالا ضبط و به همراه صورتجلسه به سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تحویل می‌شود و ارز مکشوفه به حساب مشخص‌شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واریز و رونوشتی از اوراق به متهم ابلاغ می‌گردد.

مسعود پزشکیان
حضار 217 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 28 ـ یک ماده به ‌عنوان ماده (25 مکرر) به قانون به‌شرح زیر الحاق می‌شود: ماده 25 مکرر ـ حمل، عرضه، خرید، فروش، نگهداری، اقدام برای خروج و یا خارج کردن چوب، هیزم یا زغال حاصل از درختان جنگلی مطلقاً و ارتکاب این اعمال در مورد سایر محصولات و فرآورده‌ها یا مصنوعات منابع طبیعی اعم از جانوری و گیاهی به ‌قصد تجاری، بدون تحصیل پروانه از مرجع ذی‌صلاح ممنوع است و مرتکب علاوه بر ضبط کالاهای مزبور و آلات و ادوات مورد استفاده، جز در موارد مذکور در مواد (25) و (26) این قانون و سایر مواردی که مجازات بیشتری به‌موجب قوانین پیش‌بینی شده است مشمول مجازات‌ها و احکام مقرر برای قاچاق کالای مجاز مشروط می‌شود. تبصره 1 ـ انتقال به نقطه دیگر یا عرضه یا خرید یا فروش و یا نگهداری کالاهای موضوع این ماده که طبق قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع مصوب 25/5/1346 با اصلاحات و الحاقات بعدی یا سایر قوانین مرتبط با مصرف مجاز روستایی جنگل‌نشینان یا دهکده‌های مجاور جنگل و یا جهت مصارف مجاز دیگر توسط سازمان جنگل‌ها و مراتع یا سایر مراجع قانونی دیگر اختصاص داده شده قاچاق محسوب شده، علاوه بر ضبط این کالاها و آلات و ادوات مورد استفاده، مرتکب حسب مورد به حداقل مجازات مقرر در این ماده محکوم می‌شود. تبصره 2 ـ درخصوص وسایل نقلیه حامل اقلام فوق، مطابق ماده (20) این قانون رفتار می‌شود. تبصره 3 ـ فهرست مصادیق منابع طبیعی و محصولات، فرآورده‌ها یا مصنوعات منابع طبیعی اعم از جنگلی و مرتعی و نوع مجوزها و نحوه دریافت آن، ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراءشدن این قانون توسط وزارت جهادکشاورزی و سازمان حفاظت محیط‌زیست تهیه و اعلام می‌شود. تبصره 4 ـ مرجع پاسخ به استعلامات موضوع ماده (47) این قانون درخصوص کالاهای موضوع این ماده و اعلام فهرست ارزش اولیه این کالاها، حسب مورد وزارت جهادکشاورزی یا سازمان حفاظت محیط‌زیست است. تبصره 5 ـ درخصوص تخلفات موضوع این ماده و ماده (27) این قانون، مفاد ماده (21) این قانون اعمال نمی‌شود. آقای رئیس! ماده (28) و تبصره‌‌های آن را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 218 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 29 ـ متن ماده (27) قانون به شرح زیر اصلاح و در تبصره (1) این ماده، واژه «ساخت» حذف می‌شود: ماده 27 ـ هرشخص که اقدام به واردات یا صادرات دارو، مکمل‌ها، ملزومات و تجهیزات پزشکی و قطعات آنها، مواد و فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و یا مواد اولیه کلیه اقلام مذکور بدون انجام تشریفات قانونی نماید و یا مبادرت به ساخت کالاهای مذکور بدون رعایت تشریفات یا مقررات مربوطه نماید به مجازات کالاهای قاچاق به ‌شرح زیر محکوم می‌شود‌. این مجازات مانع از پرداخت دیه و خسارت‌های وارده نیست: الف ـ در صورتی که کالای مکشوفه شامل اقلام دارویی، فرآورده‌های زیستی (بیولوژیک)، مکمل‌ها، ملزومات و تجهیزات پزشکی و قطعات آنها و یا مواد اولیه این اقلام باشد، عمل مرتکب مشمول مجازات قاچاق کالاهای ممنوع موضوع ماده (22) این قانون می‌باشد. ب ـ در صورتی‌که کالای مکشوفه شامل مواد و فرآورده‌های خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و یا مواد اولیه اقلام مذکور باشد، مرجع رسیدگی‌کننده مکلف است نسبت به استعلام مجوز مصرف انسانی کالاهای مذکور اقدام کند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است ظرف (10) روز به این استعلام پاسخ دهد. هرگاه کالای مکشوفه مذکور موفق به أخذ مجوزهای بهداشتی و درمانی درخصوص مصرف انسانی گردد، عمل مرتکب مشمول مجازات مندرج در بند «ب» ماده (18) این قانون می‌شود و در غیر این‌صورت کالای مکشوفه، کالای تقلبی، فاسد، تاریخ مصرف‌گذشته و یا مضر به سلامت مردم شناخته شده و مشمول مجازات قاچاق کالاهای ممنوع می‌باشد. آقای رئیس! ماده (29) و بند‌های آن را لطفاً به رأی بگذارید.

حسینعلی حاجی
اخطار دارم.

مسعود پزشکیان
اخطار برای همین موضوع است؟ بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس ببینید! بنده اخطار اصل (28) قانون اساسی را دارم، می‌گوید «هرکس حق دارد هر شغلی که بدان مایل است و مخالف اسلام و مصالح عمومی و حقوق دیگران نیست را برگزیند». اینجا در ذیل ماده (29) و در سطر سوم ماده (27) که واردات کالاهای قاچاق را اعلام کرده درست است، اما اینکه «و یا مبادرت به ساخت کالاهای مذکور» یعنی اگر یک کسی فردا فنس مربوط به دندانپزشکی هم تولید کرد این مجازات می‌شود. به نظر می‌رسد که این باید به کمیسیون برگردد و اصلاح شود، واردات کالای قاچاق درست ولی ساخت این کالاها در داخل کشور نباید این طوری باشد.

مسعود پزشکیان
به اصل قانون اساسی ربطی ندارد، آقای حاجی! وارد نیست. حضار 218 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 30‌ ـ یک ماده به عنوان ماده (33 مکرر1) به قانون به شرح زیر الحاق می‌شود: ماده 33 مکرر 1 ـ چنانچه شخصی اقدام به ارائه یا بهره‌برداری از اسنادی کند که دلالت بر صادرات صوری نماید، علاوه بر مجازات‌ جرائم و تخلفاتی که در راستای انجام صادرات صوری مرتکب شده به جریمه نقدی معادل دو برابر ارزش کالاهای مذکور محکوم می‌گردد. آقای رئیس! لطفاً به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 219 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. هنوز (70) نفر نظرشان را اعلام نکردند، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 31 ـ یک ماده به عنوان ماده (33 مکرر2) به قانون به شرح زیر الحاق می‌شود: ماده 33 مکرر 2 ـ هرگونه معامله راجع به کارت بازرگانی که عرفاً اجاره، خرید، فروش یا واگذاری آن محسوب شود و نیز هرگونه بهره‌برداری از منافع کارت بازرگانی دیگری تحت هر عنوان ممنوع است و مرتکب یا مرتکبین به شرح زیر مجازات می‌شوند: الف ـ انتقال‌گیرنده یا بهره‌بردار: پرداخت جریمه نقدی معادل نصف ارزش کالا علاوه بر ضبط کالا و پرداخت تضامنی خسارت وارده به دولت. ب ـ انتقال‌دهنده: پرداخت جریمه نقدی معادل یک تا دو برابر منافع تحصیل شده علاوه بر ابطال کارت بازرگانی و پرداخت تضامنی خسارت وارده به دولت. پ ـ در صورتی که اعمال فوق منتهی به اقدام برای ورود یا صدور کالا نگردد، علاوه بر ابطال کارت بازرگانی و جریمه نقدی از (200) میلیون ریال تا (500) میلیون ریال، هر یک از مرتکبین به دو یا چند مورد از محرومیت‌های موضوع ماده (69) این قانون محکوم می‌شوند. تبصره ـ اعمال مقررات این ماده مانع از اجرای مجازات‌های مقرر در سایر قوانین نیست. آقای رئیس! ماده (31)، بندها و تبصره‌هایش را به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 218 نفر، ماده (31)، بندها و تبصره‌هایش را به رأی می‌گذاریم، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 32‌ ـ در صدر ماده (37) قانون و تبصره (1) آن، واژه «یگان» قبل از عبارت «حفاظت گمرک‌های کشور» اضافه می‌شود و عبارت «ضابط خاص قضائی» به «ضابط خاص دادگستری» تبدیل می‌شود. آقای رئیس! لطفاً به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 220 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 33 ـ تبصره (2) ماده (37) قانون به شرح زیر اصلاح می‌گردد: تبصره 2 ـ نحوه تسلیح نیروی یگان حفاظت گمرک‌های کشور و سازمان بنادر و دریانوردی به موجب دستورالعملی است که توسط نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تهیه می‌شود و به تصویب ستاد کل نیروهای مسلح می‌رسد. نحوه حمل و به‌کارگیری سلاح توسط آنان تابع قانون به‌کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری، مصوب 28/10/1373 است. آقای رئیس! لطفاً به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 218 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 34 ـ متن زیر به ‌عنوان تبصره (3) به ماده (37) قانون به شرح زیر الحاق می‌شود: تبصره 3 ـ نیروهای گارد سازمان بنادر و دریانوردی ایران برای حفاظت از بنادر و محوطه‌های بندری به غیر از امور اجرایی مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در حیطه وظایف یگان حفاظت گمرک‌های کشور می‌باشد با رعایت شرایط مقرر در قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 4/12/1392 با اصلاحات و الحاقات بعدی، ضابط خاص دادگستری محسوب می‌شوند. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 219 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، مشارکت پایین است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 35 ـ در تبصره (1) ماده (41) قانون عبارت «مراجع ذی‌صلاح» جایگزین عبارت «مراجع قضائی» می‌شود. آقای رئیس! لطفاً به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 220 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، مشارکت پایین است، (75) نفر از عزیزان هنوز رأی خودشان را اعلام نفرمودند، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 36 ـ در ماده (42) قانون، عبارت «مرجع صالح رسیدگی‌کننده» جایگزین عبارت «مرجع قضائی» می‌شود. آقای رئیس! لطفاً به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 220 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 37 ـ یک ماده به عنوان ماده (42 مکرر) به قانون به شرح زیر الحاق می‌شود: ماده 42 مکرر ـ متوقف نمودن و بازرسی وسایل نقلیه‌ای که ظن قوی به حمل کالا یا ارز قاچاق یا ارتکاب قاچاق کالا یا ارز در مورد آنها وجود دارد، از سوی ضابطین نیاز به إذن موردی مقام رسیدگی‌کننده ندارد. تبصره‌ ـ مصادیق و شرایط تشخیص ظن قوی موضوع این ماده از جمله عبور از مبادی غیررسمی، دستکاری مهروموم (پلمب) گمرکی بارگنج، خروج یا انحراف غیرمتعارف از مسیر تعیین‌شده، اطلاعات ارسالی از سوی سامانه‌های هوشمند، ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم‏الاجراء شدن این قانون توسط ستاد تهیه می‌شود و پس از تأیید توسط رئیس قوه قضائیه به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 223 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 38 ـ متن ماده (44) قانون و تبصره آن به شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 44 ـ رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز سازمان‌یافته و حرفه‏ای، قاچاق کالاهای ممنوع و قاچاق کالا و ارز مستلزم حبس و یا انفصال از خدمات دولتی در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب است. سایر پرونده‏‌های قاچاق کالا و ارز تخلف محسوب گردیده و رسیدگی به آنها در صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی است. سایر جرائم و تخلفات موضوع این قانون نظیر حمل، نگهداری، عرضه و فروش کالا یا ارز قاچاق در صورتی که مستلزم حبس یا انفصال از خدمات دولتی یا مربوط به کالای ممنوع باشد، در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب و در غیر این صورت در صلاحیت شعب ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی است. درخصوص تمامی موارد موضوع این قانون، چنانچه پرونده‌ای، متهمان متعدد داشته و رسیدگی به اتهام یکی از آنان در صلاحیت دادسرا و دادگاه انقلاب باشد، به تمامی اتهامات در این مراجع رسیدگی می‌شود‌. همچنین، در صورتی که در راستای ارتکاب جرائم و تخلفات موضوع این قانون جرائم رشاء، ارتشاء، جعل، استفاده از سند مجعول، اعمال نفوذ بر خلاف حق و مقررات قانونی و یا تمرد مسلحانه نیز ارتکاب یافته باشد، به تمامی جرائم و تخلفات ارتکابی موضوع این قانون به همراه جرائم مرتبط فوق در دادسرا و دادگاه انقلاب رسیدگی می‌شود. تبصره‌ ـ در صورتی که پس از ارجاع پرونده به سازمان تعزیرات حکومتی و انجام تحقیقات محرز شود رسیدگی به جرم ارتکابی در صلاحیت مرجع قضائی است، شعبه مرجوع‏‌الیه مکلف است بلافاصله قرار عدم صلاحیت خود را صادر کند. این قرار پس از تأیید مقام مافوق شعبه در سازمان تعزیرات حکومتی و یا در صورت عدم اعلام نظر آن مقام ظرف مدت یک هفته، قطعی است و پرونده مستقیماً به مرجع قضائی ذی‌صلاح ارسال می‌شود. همچنین در مواردی که پرونده به تشخیص مرجع قضائی در صلاحیت تعزیرات حکومتی است، پرونده مستقیماً به مرجع مذکور ارسال می‌گردد و شعب سازمان تعزیرات حکومتی مکلف به رسیدگی می‌باشند و تنها در صورتی که موجبات صلاحیت مرجع قضائی پس از ارسال پرونده به سازمان تعزیرات حکومتی با دلایلی جدید که از قبل مطرح نبوده کشف گردد و یا اینکه تمام یا قسمتی از پرونده درخصوص کالای ممنوع باشد صرفاً برای یک‌مرتبه، شعبه مرجوع‏‌الیه مکلف است با صدور قرار عدم صلاحیت، پرونده را نزد رئیس سازمان تعزیرات حکومتی ارسال نماید و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی مکلف است ظرف (10) روز اظهارنظر نماید و قرار مذکور پس از تأیید وی قطعی است. ارجاع مقررات این تبصره از شمول ماده (۲۸) قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب (در امور مدنی) مصوب 29/1/1379 مستثنی است.

مسعود پزشکیان
حضار 223 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 39 ـ ماده (47) قانون به شرح زیر اصلاح و سه تبصره به آن الحاق می‌شوند: ماده 47 ـ شعبه رسیدگی‌کننده مکلف است جهت اتخاذ تصمیم درباره احراز قاچاق و یا حمل، نگهداری، عرضه یا فروش کالا یا ارز قاچاق نسبت به استعلام نظر کارشناسی مشورتی حسب مورد از سازمان‌های مأمور وصول درآمدهای دولت نظیر گمرک و بانک مرکزی در مورد تعیین ارزش کالا یا ارز مکشوفه و بررسی اسناد ابرازی جهت انطباق و تعلق به کالای مکشوفه اقدام نماید. وقت رسیدگی به سازمان‌های مذکور و متهم ابلاغ می‌شود. سازمان مأمور وصول درآمدهای دولت موظف است ظرف (10) روز از تاریخ دریافت استعلام، پاسخ آن را ارسال و نماینده حقوقی خود را نیز برای حضور در جلسه رسیدگی معرفی نماید. درهر صورت تشکیل جلسه رسیدگی منوط به حضور نماینده مذکور نیست. تبصره 1 ـ ارزش کالاهای ممنوع به‌موجب فهرست‌های قیمت‌گذاری سالانه ستاد تصویب و ابتدای هر سال ابلاغ می‌گردد. تبصره 2 ـ مرجع تشخیص ایرانی یا خارجی بودن کالای مکشوفه حسب مورد یکی از وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا سازمان ملی استاندارد ایران می‌باشد. این مراجع با درخواست شعبه رسیدگی‌کننده و بررسی مشخصات کالا مانند محل تولید و واحد تولیدکننده، نسبت به اظهار نظر مستدل اقدام می‌نماید. دستورالعمل مربوط به اجرای این تبصره و تعیین مصادیق کالای مربوط به دستگاه‌های فوق و نحوه پذیرش و اعتراض به نظرات موضوع این تبصره، ظرف مدت یک‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون توسط ستاد تدوین و ابلاغ می‌گردد. تبصره3 ـ کارشناسی موضوع این ماده و تبصره‌های آن قابل ارجاع به «کارشناس رسمی دادگستری» نیست. آقای رئیس! لطفاً به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 222 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 40 ـ در ماده (48) قانون، عبارت «کالا و یا ارز قاچاق»، جایگزین عبارت «کالای قاچاق» می‌شود. آقای رئیس! لطفاً به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 221 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 41 ـ به انتهای ماده (49) قانون، عبارت «این قضات موظفند در طول مدت مأموریت به صورت تمام وقت در شعبه حضور داشته باشند» اضافه و یک تبصره به شرح زیر به عنوان تبصره (2) به آن الحاق و تبصره آن به تبصره (1) تغییر می‌یابد: تبصره2‌ ـ شعب تجدید نظر ویژه رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا و ارز موظفند در پرونده‌های با ارزش بیش از (1) میلیارد ریال به طور مطلق و در پرونده‌های با ارزش (1) میلیارد ریال و کمتر در صورت اقتضاء، با صدور دستور تعیین وقت رسیدگی، متهم، نماینده دستگاه کاشف و ضابط و نیز سایر اشخاصی که حضورشان ضروری است را احضار ‌کنند. متهم می‌تواند شخصاً حاضر شود یا وکیل یا نماینده قانونی معرفی کند. در هر حال عدم حضور یا عدم معرفی وکیل یا نماینده قانونی مانع از رسیدگی نیست. آقای رئیس! لطفاً به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 220 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 42‌ ـ تبصره (3) ماده (50) قانون حذف و شماره تبصره (4) به تبصره (3) اصلاح می‌شود. آقای رئیس! لطفاً به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 219 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 43 ـ یک ماده به عنوان ماده (50 مکرر1) به شرح زیر به قانون الحاق می‌شود: ماده 50 مکرر 1‌ ـ آرای صادره از شعب بدوی تعزیرات حکومتی، دادسرا و دادگاه انقلاب در صورتی که مبنی بر برائت، منع یا موقوفی تعقیب باشد یا در مواردی که نسبت به برخی از متهمین یا بخشی از ارزش پرونده یا عنوان یا عناوین اتهامی متهم یا متهمین پرونده، آرای مذکور صادر گردد و همچنین آرای محکومیت در مواردی که مجازات تعیینی کمتر از مجازات مقرر قانونی باشد، رأی صادره به دبیرخانه ستاد، وزارت اطلاعات و حسب مورد دادستان، ابلاغ می¬شود و ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ، وفق تبصره‌های این ماده قابل اعتراض یا تجدیدنظر‌خواهی است. پرونده حسب مورد از سوی رئیس سازمان تعزیرات حکومتی یا رئیس کل دادگستری استان برای رسیدگی مجدد به یکی از شعب مربوطه ارجاع می¬شود و رأی این شعبه قطعی و لازم‌الاجراء است. تبصره 1 ـ آرای برائت صادره درخصوص پرونده‌های با ارزش کمتر از (1) میلیارد ریال به استثنای پرونده‌های سازمان‌یافته، حرفه‌ای، کالای ممنوع، مستلزم حبس یا انفصال از خدمات دولتی یا موارد موضوع تبصره (4) ماده (50) این قانون قابل تجدیدنظر‌خواهی یا اعتراض نیست. تبصره 2 ـ درخصوص پرونده‌های قابل تجدیدنظر‌خواهی یا اعتراض، به‌شرح زیر اقدام می‌شود: 1 ـ در پرونده‌هایی که کاشف و یا ضابط آن وزارت اطلاعات است، تجدیدنظرخواهی یا اعتراض از آن رأساً توسط این وزارتخانه صورت می‌گیرد. 2 ـ در غیر از پرونده‌های موضوع بند (1)، کارگروهی با مسئولیت دبیرخانه ستاد با حضور نماینده مطلع و تام‌الاختیار دستگاه کاشف هر پرونده، مأمور وصول درآمدهای دولت و وزارت اطلاعات تشکیل و به تشخیص این کارگروه تجدیدنظرخواهی یا اعتراض صورت می‌گیرد. دستورالعمل مربوط به نحوه برگزاری، حد نصاب رسمیت و اتخاذ تصمیم و تنظیم لوایح تجدیدنظر خواهی ظرف مدت شش‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون به‌تصویب ستاد می‌رسد. 3 ـ دادستان در تمامی آراء صادره از مراجع قضائی، حق تجدیدنظرخواهی دارد. آقای رئیس! لطفاً به رأی بگذارید.

حسینعلی حاجی
اخطار دارم.

مسعود پزشکیان
اخطارتان در مورد همین بند است؟ بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای پزشکیان! من خواهشم این است دقت بیشتری صورت بگیرد، در ماده (43)، اخطار اصل (3) بند (9) رفع تبعیض. ببینید! در جزء (1) تبصره (2) گفته است پرونده‌هایی که کاشف یا ضابط آن وزارت اطلاعات است تجدیدنظرخواهی یا اعتراض از آن توسط این وزارتخانه صورت می‌گیرد. بحث درستی است، اما در ماده (36) قانون فعلی ضابطین یعنی سپاه، نیروی انتظامی، اطلاعات، جهادکشاورزی، گمرک، نفت و بهداشت و درمان را به عنوان ضابط تعیین کرده ولی اینجا حق اعتراض‌ را از آنها گرفته است، این یک نکته. نکته دوم، آقای رئیس! صفحه (13) سطر دوم و سومش را دقت بکنید گفته «رأی صادره به دبیرخانه ستاد وزارت اطلاعات و حسب مورد به دادستان» این گفته در برخی از موارد به دادستان.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، (حاجی‌دلیگانی ـ آقای رئیس! اجازه دهید کلام منعقد شود) وارد نیست.

حسینعلی حاجی
بگذارید کلام منعقد شود بعد بگویید وارد نیست.

مسعود پزشکیان
چند تا کلام منعقد شود؟ حضار 219 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 44 ـ یک ماده به‌عنوان ماده (50 مکرر 2) به شرح زیر به قانون الحاق می‌شود: ماده 50 مکرر 2 ـ در آرای صادره از شعب تجدیدنظر ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی، ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ رأی، هرگاه به تشخیص رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در پرونده‌های با ارزش کالا و ارز کمتر از (1) میلیارد ریال و به تشخیص هیأتی به ریاست رئیس سازمان تعزیرات حکومتی یا نماینده وی و حضور نمایندگان ستاد و وزارت اطلاعات با رأی اکثریت در پرونده‌های با ارزش (1) میلیارد ریال و بیشتر، دلیلی مبنی بر عدم انطباق صریح رأی با قانون وجود داشته باشد، پرونده به یکی از شعب هم‌عرض صادرکننده رأی قطعی ارجاع می‌شود تا در صورت تشخیص این شعبه، ضمن نقض رأی مزبور، اقدام به صدور رأی مقتضی نماید. رأی صادره نهائی بوده و امکان هیچ گونه اعتراض یا اعاده دادرسی نسبت به آن وجود ندارد. تبصره 1 ـ مفاد این ماده درخصوص آرائی که قبل از لازم‌الاجراء شدن این قانون صادر گردیده، اعمال نمی‌شود. تبصره 2 ـ چنانچه متقاضی رسیدگی موضوع این ماده محکوم‌علیه باشد، هنگام ارائه درخواست معادل (1) ‌درصد مبلغ محکومیت را به‌صورت سپرده به حساب ویژه‌ای نزد سازمان تعزیرات حکومتی پرداخت می‌نماید. در صورتی که حسب مورد به تشخیص رئیس سازمان یا هیأت مذکور دلیلی مبنی بر عدم انطباق صریح رأی با قانون وجود نداشته باشد و یا پس از ارجاع پرونده به شعبه هم عرض، رأی صادره در تأیید تمام یا بخشی از درخواست متقاضی باشد، مبلغ سپرده مسترد می‌گردد و در صورتی که رأی صادره مبنی بر رد اعتراض باشد، مبلغ مذکور به‌عنوان درآمد قطعی دولت محسوب و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود.

مسعود پزشکیان
حضار 216 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 45 ـ در ماده (52) قانون، عبارت «جرایم یا تخلفات موضوع این قانون»، جایگزین واژه «قاچاق» و عبارت «ابلاغ احضاریه یا جلب»، جایگزین عبارت «طرح پرونده» می‌شود و عبارت «چنانچه اسناد مثبته گمرکی به‌ صورت الکترونیکی صادر شود، اطلاعات موجود در سامانه مربوطه ملاک عمل خواهد بود» به انتهای این ماده اضافه می‌شود.

مسعود پزشکیان
حضار 215 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 46 ـ ماده (53) قانون و تبصره (2) آن به ‌شرح زیر اصلاح می‌شود و یک تبصره به عنوان تبصره (5) به ‌شرح زیر به آن الحاق می‌شود: ماده 53 ـ دستگاه‌های کاشف و ضابطین موظفند کالاهای قاچاق مکشوفه و کلیه اموال منقول و غیرمنقول و وسایل نقلیه اعم از زمینی، آبی و هوایی را که در اجرای این قانون، توقیف می‌شوند، به استثنای کالای ممنوع، همراه با رونوشت صورتجلسه کشف و توقیف و تشخیص اولیه ارزش کالا، بلافاصله پس از کشف، تحویل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی نمایند. این سازمان اقدام به نگهداری کالا نموده و فروش، امحاء یا واگذاری اموال فوق‌الذکر منوط به صدور رأی قطعی است. هزینه‌های مربوطه اعم از انبارداری، بارگیری، انتقال و تخلیه بر عهده این سازمان می‌باشد. دولت مکلف است هر ساله بودجه مستقلی درخصوص تأمین هزینه مدیریت تعیین تکلیف کالا برای این سازمان پیش‌بینی نماید. تبصره ۲ ـ کلیه کالاهای موضوع مواد (25)، (25 مکرر) و (26) این قانون و دام به ترتیب در اختیار سازمان حفاظت محیط‌زیست، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، سازمان شیلات ایران و وزارت جهادکشاورزی قرار می‌گیرد. دستورالعمل نحوه تحویل و تحول، نگهداری و تعیین تکلیف این کالاها ظرف مدت سه‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراءشدن این قانون توسط ستاد با همکاری نهادهای مذکور تصویب می‌شود. کلیه سازمان‌ها، نهادها و دستگاه‌های موضوع این ماده و تبصره‌های آن موظفند در مورد کالاهای سریع‌الفساد، سریع‌الاشتعال، احشام و طیور و یا کالاهایی که مرور زمان سبب ایجاد تغییرات کمی و کیفی در آنها می‌شود، پس از أخذ مجوز فروش از مرجع رسیدگی‌کننده،‌ بلافاصله کالا را براساس مقررات مربوط به فروش برسانند. تبصره 5 ـ کالاهایی که قابلیت هیچ‌گونه مصرفی ندارند، از قبیل مشروبات الکلی، آلات و وسایل قمار، آثار سمعی و بصری مبتذل و مستهجن، کالاهای فاسد یا تاریخ مصرف گذشته پس از أخذ مجوز امحاء از مرجع رسیدگی‌کننده، بلافاصله براساس مقررات مربوط امحاء می‌شوند، مگر اینکه تمام یا قسمتی از آن به تشخیص مقام رسیدگی‌کننده برای رسیدگی و اثبات جرم ضرورت داشته باشد.

مسعود پزشکیان
حضار 216 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 47 ـ در ماده (55) این قانون، عبارت «با در نظر گرفتن شرایط ماده (56)» به قبل از عبارت «توسط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی» اضافه و جمله «آیین‌نامه اجرایی این ماده توسط ستاد تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد» حذف و ماده (56) قانون به‌ شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 56 ـ نهاد مأذون از سوی ولی فقیه و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی حسب مورد موظفند درخصوص کالاهای قاچاق پس از قطعیت رأی صادره به‌جز در مورد کالاهای سریع‌الفساد، سریع‌الاشتعال، احشام و طیور و یا کالاهایی که مرور زمان سبب ایجاد تغییرات کمّی و کیفی در آن‌ها می‌شود، به ترتیب زیر عمل کنند: 1 ـ ظرف دوماه از تاریخ صدور رأی قطعی با برگزاری مزایده کالاهای قاچاق را به شرط خروج از کشور تحت رویه گذر (ترانزیت) خارجی یا صادرات بفروشند. در صورت وجود شرایط تجدید یا لغو مزایده، مزایده مذکور صرفاً یک مرتبه دیگر و تا قبل از انقضای مدت دوماه برگزار می‌شود. تبصره 1 ـ صادرات کالاهای موضوع این بند مشمول امتیازات، تخفیف‌ها، معافیت‌ها، مشوق‌ها و جوایز صادراتی نمی‌باشد. تبصره 2 ـ خروج کالاهای غیر داخلی موضوع این بند، از کشور تحت رویه گذر (ترانزیت) خارجی یا صادرات نیازمند ارائه اسناد منشأ کالا و سایر مجوزهای مربوط به گذر (ترانزیت) یا صادرات کالا نمی‌باشد. تبصره 3 ـ در صورتی که کالاهای مذکور از نوع «کالای مشابه» قابل معامله در بورس کالا باشد، واگذاری این کالاها از طریق ساز و کارهای بورس کالا انجام می‌شود. در مورد کالاهای غیرمشابه، استفاده از سازوکار مذکور اختیاری است و کالاهای موضوع این بند تنها از طریق رینگ صادراتی بورس کالای ایران به فروش می‌رسد». این رینگ صادراتی «عرضه صادراتی» است، چون رینگ کلمه خارجی است، «رینگ (عرضه)» یا «عرضه (رینگ)» بشود. در صورت عدم موافقت هیأت پذیرش یا کمیته عرضه با پذیرش کالا جهت عرضه در بازار بورس کالا یا به فروش نرفتن کالا پس از سه بار عرضه در بورس با رعایت ضوابط بورس از جمله تغییر نرخ پایه، نوبت به برگزاری مزایده به شرط خروج از کشور تحت رویه گذر (ترانزیت) خارجی یا صادرات می‌رسد که در این صورت مهلت برگزاری مزایده دوماه از تاریخ اعلام قطعی عدم پذیرش کالا در بورس یا اتمام فرآیند معامله یک‌جا است. تبصره 4 ـ در صورتی که کالاهای فروخته‌شده موضوع این بند در مهلت مقرر به‌صورت قطعی از کشور خارج نشود، مرتکب مشمول مجازات مقرر در ماده (33 مکرر 1) این قانون می‌شود. 2 ـ در صورت عدم فروش کالاها از طریق بورس کالا و مزایده موضوع بند (1) این ماده توسط دستگاه متولی به شرط صادرات یا گذر (ترانزیت) خارجی، کالاهایی که در بازار داخلی نیاز جدی درخصوص آنها وجود دارد و به تولید داخلی و تجارت خارجی لطمه وارد نمی‌سازد، ظرف دو ماه از تاریخ اتمام فرآیند مزایده به شرط خروج از کشور، از طریق رینگ داخلی بورس کالا با حفظ شرایط مندرج در تبصره (3) بند (1) این ماده به فروش می‌رسد. در صورت عدم ‌فروش در بورس با رعایت کلیه شرایط تبصره (3) بند (1) این ماده صرفاً از طریق حراج عمومی به ‌صورت خرده فروشی برخط به فروش گذاشته می‌شود و در صورت به فروش نرفتن کالا ظرف سه ماه در حراج عمومی، با درخواست رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و «تأیید مراتب به فروش نرفتن کالا» از سوی سازمان بازرسی کل کشور، قیمت عرضه کالا در حراج عمومی هر ماه (20) ‌درصد کاهش می‌یابد. قیمت پایه در بورس براساس مقررات بورس و قیمت پایه اولیه در مزایده خارج از بورس براساس قیمت بازار عمده فروشی اعلامی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت که کمتر از قیمت سیف به علاوه حقوق ورودی نباشد، تعیین می‌شود. تبصره 1 ـ دستور‌العمل نحوه فروش از طریق حراج عمومی توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی تهیه می‌شود و ظرف مدت سه ‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراءشدن این قانون به تصویب هیأت وزیران می‌رسد. تبصره 2 ـ در فروش کالای موضوع تبصره (2) ماده (53) این قانون نیز استفاده از روش حراج عمومی به‌ صورت خرده‌فروشی برخط این بند بدون برگزاری مزایده امکان‌پذیر است. تبصره 3 ـ فهرست کالاهایی که در بازار داخلی نیاز جدی به آنها وجود دارد و به تولید داخلی و تجارت خارجی لطمه وارد نمی‌سازد، حسب مورد به پیشنهاد وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تصویب ستاد می‌رسد. تبصره 4 ـ چنانچه کالاهای موضوع تبصره (3) این بند، در چهارچوب وظایف و یا اختیارات قانونی، مورد تقاضای کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی کشور، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور قرار گیرد، کالا به نهادهای مزبور تحویل و معادل ارزش آن از محل تخصیص بودجه پیش‌بینی‌شده در قانون بودجه کسر می‌شود. تبصره 5 ـ کالاهای با مصرف خاص که قابلیت فروش و استفاده عمومی ندارد و فهرست و اولویت واگذاری آن به تصویب هیأت وزیران می‌رسد، به دستگاهها یا نهادهایی که از بودجه عمومی استفاده می‌کنند، تحویل و معادل ارزش آن از محل تخصیص بودجه پیش‌بینی‌شده در قانون بودجه کسر می‌شود. 3 ـ سایر کالاها از جمله کالاهای ممنوع طبق دستورالعمل ستاد امحاء می‌شود. نحوه نگهداری و امحاء کالاهای موضوع این بند براساس دستورالعمل مصوب ستاد که ظرف مدت سه ‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون تهیه می‌شود، انجام می‌گیرد. 4 ـ تجهیزات دریافت از ماهواره، فرآورده‌های نفتی، مسکوکات طلا و نقره و شمش طلا و جواهرات مکشوفه و اموال تاریخی ـ فرهنگی براساس مصوبه ستاد که ظرف مدت سه ‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون تهیه می‌گردد، تعیین تکلیف می‌شود. تبصره 1 ـ مقررات مندرج در این ماده درخصوص کالاهای موضوع تبصره‌های (5) و (6) ماده (53) این قانون اعمال نمی‌شود. تبصره 2 ـ دستورالعمل اجرای مواد (55) و (56) این قانون ظرف مدت سه ‌ماه از تاریخ لازم‌الاجراء شدن این قانون با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تهیه و به ‌تصویب ستاد می‌رسد.

نادر قاضی پور
اخطار داریم.

مسعود پزشکیان
اخطار دارند، بفرمایید.

علیرضا رحیمی
جناب آقای قاضی‌پور اخطار دارند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر ملت و رهبر فرزانه عزیز. آقای پزشکیان! اخطار من اصل (110) قانون اساسی (درمورد) وظایف و اختیارات رهبری است، نوشته «تعیین سیاست‌‌های نظام جمهوری اسلامی». حضرت‌عالی مستحضر هستید، رهبر معظم فرزانه در رابطه با قاچاق چندین بار فرمایش فرمودند و حکم دادند. آتش زدن کالاهای قاچاق متأسفانه در این لایحه در هیچ بندی اشاره نشده. در بند (2) این ماده آورده کالاها در بورس عرضه بشود، یعنی کالاهای قاچاق رسمیت پیدا کند. بعد در چند بند دیگر آورده است. حضرت‌عالی می‌دانید که این ماده (47)، (12) و (13) تا موضوع دارد که با هم فرق دارند. یعنی (12)، (13) مورد ماده مستقلی می‌شدند و فرمایشات رهبری را هم مد نظر قرار می‌دادند. چطور می‌شود؟ ننوشته است تشخیص ما چیست؟ کالاهایی که مشابه داخلی دارد نباید امحاء بشود، به فروش برسد. این بند خلاف مصلحت نظام است، تولید داخلی را فلج می‌کند. امسال سال جهش تولید است، ما باید برای کالاهای ایرانی و کارگران عزیز ارزش قائل بشویم. من از حضرت‌عالی می‌خواهم هم نماینده دولت و هم کمیسیون بیایند توضیح بدهند. در بند اول این ماده (47) نوشته آیین‌نامه که توسط هیأت وزیران تصویب شده لغو می‌شود، یعنی ستاد همه‌کاره می‌شود. حضرت‌عالی مستحضر هستید مصوبات هیأت وزیران در مجلس می‌آید و رئیس مجلس به تنقیح می‌دهند یا رد و یا تأیید می‌شود، ولی مصوبات ستاد به مجلس نمی‌آید و اینجا جایی است که رانت شروع می‌شود. ما قانون را باید شفاف بنویسیم. اگر این بند با این وضعیت تصویب بشود قاچاقچیان شبکه‌یافته می‌توانند از طریق این بند کالاهای خود را قاچاق اعلام کنند و خودشان در بورس بخرند و توزیع کنند. به عشق امام حسین، یا حسین.

مسعود پزشکیان
متشکرم، حکم مقام معظم رهبری که سر جایش است و این نمی‌تواند آن حکم را نقض بکند و این آیین‌نامه‌هایی هم که نوشته می‌شود اصولاً جهش تطبیق قانون باید به مجلس ارجاع بشود، این را هم حتماً در نظر داشته باشید.

علیرضا رحیمی
آقای سلیمی بفرمایید.

علیرضا سلیمی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! تذکر ماده (110) آیین‌نامه را دارم. ماده (110) می‌گوید قطع کلام ناطق مشکل دارد، چه کسی مسئول است؟ خود رئیس محترم جلسه.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، آخر وقت تذکر شما را گوش می‌دهیم، چشم. حضار 215 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 48 ـ ماده (59) قانون به ‌شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 59 ـ درصورتی‌که کشف کالا و یا ارز قاچاق، همراه با درگیری مسلحانه مرتکبان قاچاق یا حمل کالا یا ارز قاچاق با انواع سلاح گرم و آتش‌زا با مأموران کاشف باشد و یا مرتکبان با استفاده از موانع فیزیکی و یا استفاده از وسایل دودزا مشکلاتی برای کشف قاچاق توسط مأمورین ایجاد نمایند، پس از احراز قاچاق یا حمل کالا یا ارز قاچاق با حکم مرجع رسیدگی‌کننده، درصورتی‌که وسیله نقلیه متعلق به مرتکبان باشد و یا با استناد به قرائنی از قبیل سابقه مرتکب معلوم شود که مالک عامداً آن را جهت ارتکاب قاچاق در اختیار مرتکب قرار داده است، وسیله نقلیه به نفع دستگاه کاشف جهت استفاده در امر مبارزه با قاچاق ضبط می‌شود. در غیر این‌صورت وسیله‌نقلیه به مالک مسترد و معادل ارزش آن به جزای نقدی مرتکب یا مرتکبان افزوده می‌شود که بعد از وصول در اختیار دستگاه کاشف جهت استفاده در امر مبارزه با قاچاق قرار گیرد. تبصره ـ مصادیق این ماده به پیشنهاد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ظرف مدت سه ‌ماه پس از لازم‌الاجراء شدن این قانون تهیه می‌شود و به‌ تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

مسعود پزشکیان
حضار 211 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 49 ـ ماده (60) قانون و تبصره (1) آن به ‌شرح زیر اصلاح می‌شوند و یک تبصره به ‌عنوان تبصره (3) به ‌شرح زیر به این ماده الحاق می‌گردد: ماده 60 ـ در صورتی که محکومان به جزا یا جریمه‌های نقدی مقرر در این قانون ظرف بیست روز از تاریخ ابلاغ احضاریه اجرای احکام به پرداخت جزا یا جریمه‌های مقرر اقدام ننمایند، جزا یا جریمه نقدی از محل فروش اموال شناسایی‌شده محکوم‌علیه و یا وثیقه‌های سپرده‌شده از طرف وی یا هر شخص دیگری أخذ و مابقی به مالک مسترد می‌شود و چنانچه اموالی شناسایی نشود و یا کمتر از میزان جریمه باشد و جریمه مورد حکم، وصول نشود؛ جزا یا جریمه‌های نقدی مذکور مطابق قانون آیین دادرسی کیفری حسب مورد با دستور قاضی اجرای احکام دادسرای مربوطه یا قاضی اجرای احکام تعزیرات حکومتی که از بین قضات دارای پایه پنج قضائی به روش مندرج در ماده (49) این قانون انتخاب می‌شوند؛ به حبس تبدیل می‌شود. در هر صورت حبس بدل از جزای نقدی نباید از پانزده سال بیشتر باشد. تبصره 1 ـ در مورد احکام صادره از شعب تعزیرات حکومتی پرونده جهت صدور حکم مبنی بر تبدیل جریمه نقدی به حبس به شعبه یا شعبی از دادگاه‌های حوزه قضائی مربوطه که توسط رئیس قوه قضائیه تعیین می‌شود‌ ارجاع می‌گردد تا ظرف ده روز، بدون اظهارنظر ماهوی و صرفاً با احراز وجود شرایط شکلی تبدیل جریمه نقدی به حبس، نسبت به مورد، اقدام مقتضی معمول نمایند. تبصره 3 ـ در رسیدگی به جرائم و یا تخلفات موضوع این قانون، رفع مسئولیت وثیقه‌گذار و آزادی وثیقه تنها با تودیع وثیقه نقدی یا ملکی جایگزین و صدور قرار قبولی تأمین برای آن یا با اجرای کامل حکم امکان‌پذیر است و این موضوع و همچنین، امکان برداشت جزا یا جریمه نقدی از محل وثیقه تودیع‌شده توسط متهم یا دیگری، هنگام أخذ وثیقه به ‌صورت کتبی به وثیقه‌گذار تفهیم و در پرونده درج می‌شود.

مسعود پزشکیان
حضار 209 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. هنوز (80) نفر از عزیزان رأی خودشان را اعلام نکردند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 50 ـ ماده (61) قانون به ‌شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 61 ـ ستاد می¬تواند درخصوص پرونده‌های موضوع این قانون و یا جرائم مرتبط حسب مورد از طریق رئیس سازمان تعزیرات حکومتی یا دادستان، تعقیب و رسیدگی به پرونده را از بدو تشکیل تا مرحله اجرای احکام، از مراجع رسیدگی‌کننده تقاضا نماید. قوه قضائیه مکلف است عملکرد خود در اجرای این قانون را هر سه ‌ماه یک‌بار به کمیسیون‌های اقتصادی و قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی و ستاد گزارش کند.

مسعود پزشکیان
حضار 207 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 51 ـ ماده (63) قانون به ‌شرح زیر اصلاح و پنج تبصره به آن الحاق می‌شود: ماده 63 ـ تمامی احکام و قواعد عمومی مربوط به جرائم و تخلفات موضوع این قانون به‌غیر از موارد پیش‌بینی‌شده، مطابق قانون مجازات اسلامی است. مقررات مربوط به تعلیق تعقیب، تعویق صدور حکم، معافیت از کیفر، تعلیق اجرای مجازات، مرور زمان، توبه و بایگانی کردن پرونده در مورد جرائم و تخلفات موضوع این قانون اعمال نمی‌گردد. درخصوص پرونده‌های با ارزش بیشتر از (10) میلیارد ریال، سازمان‌یافته، حرفه‌ای، بند «ت» ماده (22) و یا ماده (35) این قانون و تبصره‌های آن، اعمال احکام مواد (180) و (237) قانون آیین دادرسی کیفری جایز است. تبصره 1 ـ در تخلفات و جرائم موضوع این قانون ملاک تعیین میزان جریمه یا جزای نقدی یا ضبط کالا یا ارز یا وسیله حمل یا محل نگهداری یا أخذ معادل آنها، مجموع ارزش مربوط به دفعات متعدد ارتکاب جرم یا تخلف ارتکابی است که منتج به صدور رأی محکومیت قطعی نشده است. تبصره 2 ـ مجازات معاونت در جرائم و یا تخلفات موضوع این قانون، حسب مورد حداقل مجازات جرم و یا جریمه تخلف ارتکابی است. تبصره 3 ـ چنانچه شخصی بدون دخالت در عملیات مادی، دستور یا سفارش ارتکاب جرائم یا تخلفات موضوع این قانون را داده باشد یا کالا یا ارز قاچاق یا عواید و سود حاصل از آن متعلق به وی باشد، به مجازات مباشر جرم یا تخلف ارتکابی محکوم می‌گردد. این مجازات مانع از اعمال مجازات مباشر نیست. تبصره 4 ـ چنانچه جرائم یا تخلفات موضوع این قانون به تنهایی و یا با در نظرگرفتن دیگر جرائم یا تخلفات این قانون به نحو ساز‌مان‌یافته ارتکاب یافته باشد، هر یک از اعضای گروه‌ سازمان‌یافته به حداکثر مجازات مقرر برای رفتار ارتکابی خود محکوم می‌شوند. در هر مورد که مجازات فاقد حداقل و حداکثر باشد، نصف مجازات مقرر قانونی به اصل آن اضافه می‌گردد. در صورتی که قاچاق به تنهایی به نحو سازمان‌یافته ارتکاب یافته باشد، وفق مواد (28) و (29) این قانون عمل خواهد شد. تبصره 5 ـ احکام، آثار و مجازات‌های قاچاق مذکور در مواد (3)، (5)، (6)، (6 مکرر2)، (8) الی (12)، (16)، (19)، (20)، (30) الی (32)، (34) الی (36)، (38) الی (50)، (53) الی (60)، (65) الی (68)، (70)، (71)، (73)، (74) و (77) این قانون و تبصره‌های این مواد، در مورد همه جرائم و تخلفات موضوع این قانون به‌جز تبصره (5) ماده (2 مکرر) جاری است.

مسعود پزشکیان
حضار 206 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 52 ـ ماده (65) قانون به ‌شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 65 ـ چنانچه قرائنی از قبیل جاسازی و نظائر آن حاکی از اطلاع مالک وسیله نقلیه یا محل نگهداری، از استفاده آن‌ها در قاچاق کالا یا ارز و یا حمل یا نگهداری کالا یا ارز قاچاق باشد و مالک وسیله نقلیه یا محل نگهداری نیز اقدام بازدارنده به عمل نیاورده باشد و یا وقوع جرم یا تخلف را اطلاع نداده باشد، علاوه بر محکومیت وی به حداقل مجازات مقرر قاچاق برای مرتکب، درخصوص وسیله نقلیه به‌شرح مندرج در ماده (۲۰) این قانون و تبصره‌های آن عمل می‌شود و در مورد ضبط محل نگهداری کالای ممنوع، ماده (24) و تبصره (5) ماده (22) این قانون اعمال می‌گردد.

مسعود پزشکیان
حضار 206 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. هنوز (70) نفر از عزیزان شرکت نکرده‌اند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 53 ـ ماده (66) قانون به‌ شرح زیر اصلاح و تبصره آن حذف می‌شود: ماده 66 ـ چنانچه دو یا چند نفر در ارتکاب قاچاق و یا سایر جرائم و تخلفات مرتبط شرکت نمایند، مجازات هر یک از شرکاء، مجازات فاعل مستقل است.

مسعود پزشکیان
حضار 207 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 54 ـ فراز اول ماده (67) قانون به‌ شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 67 ـ در صورتی که نماینده قانونی شخص حقوقی به نام یا در راستای منافع شخص حقوقی مرتکب جرم یا تخلفی شود مرجع صدور حکم علاوه بر مجازات شخص حقیقی نسبت به ضبط کالا و یا ارز قاچاق مکشوفه اقدام می‌کند و شخص حقوقی، علاوه بر محکومیت به جزای نقدی، حسب مورد به دو تا چهار برابر حداکثر جریمه مقرر برای شخص حقیقی، به ترتیب زیر محکوم می‌شود: الف ـ ...

مسعود پزشکیان
حضار 205 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعد را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 55 ـ تبصره ماده (68) قانون به ‌شرح زیر اصلاح می‌شود: تبصره ـ چنانچه وسایل نقلیه حامل کالای ممنوع، به آبهای تحت نظارت جمهوری اسلامی ایران داخل و از طریق قرائن و اماراتی حرکت به مقصد ایران از مسیر غیرمجاز احراز شود، حامل ولو اینکه دو یا چند مانیفست (فهرست کل بار) داشته باشد به مجازات شروع به جرم موضوع این ماده محکوم میشود. همین حکم در مواردی که کالای قاچاق ممنوع در آبهای تحت نظارت ایران از وسایل نقلیه مزبور به شناورهای ایرانی منتقل شود نیز جاری است.

مسعود پزشکیان
حضار 203 نفر، نمایندگان محترم لطفاً رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 56 ـ در بند (6) ماده (69) قانون، واژه «آبی» جایگزین واژه «دریایی» می‌شود. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 203 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 57 ـ عبارت «کارت پیله‌وری» به ‌عنوان جزء (7) به بند «الف» ماده (69) قانون الحاق می‌شود. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 204 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. نمایندگان محترم لطفاً در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 58 ـ متن ماده (70) قانون به شرح زیر اصلاح می‌شود: ماده 70 ـ مسئولیت کیفری و مجازات‌های مربوط به شرکت‌ها و مؤسسات حمل ‌و نقل داخلی و بین‌المللی حسب مورد مشمول ماده (67) این قانون و احکام عام مربوط به اشخاص حقوقی مذکور در قانون مجازات اسلامی است. آقای رئیس! به رأی بگذارید.

مسعود پزشکیان
حضار 203 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آخرین ماده: ماده 59 ـ تبصره ماده (77) قانون به ‌شرح زیر به ‌عنوان ماده (77) اصلاح و شماره متن ماده (77) به شماره (78) تغییر می‌یابد: ماده 77 ـ کلیه مبالغ حاصل از اجرای این قانون از قبیل وجوه ناشی از فروش کالا و ارز قاچاق، وسایل ضبطی و جریمه‌های وصولی به حساب ویژه‌ای نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می‌شود. سالانه مبلغ (1500)‌ میلیارد ریال از وجوه فوق متناسب با پیشرفت و اثر بخشی برنامه‌های موضوع ماده (12) این قانون و میزان و کیفیت کارایی دستگاه‌های ذی‌ربط و مراجع رسیدگی‌کننده و تأثیر در امر پیشگیری و مبارزه با قاچاق به مدت سه ‌سال به ‌شرح ذیل پرداخت می‌شود. پس از سه ‌سال مبلغ فوق سالانه (20) ‌درصد کاهش می‌یابد به نحوی که پس از شش ‌سال از تصویب این قانون، مبلغ ثابت (768) میلیارد ریال جهت تأمین هزینه‌های اجرای قانون پرداخت شود. مبلغ موضوع این ماده به شرح ذیل در سرفصل‌های تعیین‌شده هزینه می‌شود: 1 ـ معادل (75) ‌درصد جهت تجهیز امکانات مورد نیاز برای پیشگیری و مبارزه با قاچاق، هزینه‌های اجرای قانون نظیر حمل‌ونقل، آزمایش و امحای کالای ممنوعه؛ 2 ـ معادل (25) ‌درصد جهت مسایل آموزشی و پژوهشی در امر پیشگیری و مبارزه با قاچاق و صیانت، معاضدت، پاداش و مسائل رفاهی کارکنان دستگاه‌های مؤثر در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز. تبصره 1 ـ نحوه پرداخت وجوه موضوع این ماده مطابق دستورالعملی است که با پیشنهاد دبیرخانه ستاد به تصویب اعضای ستاد می‌رسد. تبصره 2 ـ مصرف و اختصاص وجوه فوق در غیر از موارد موضوع این ماده، تصرف غیرقانونی در اموال دولتی محسوب و مرتکب به مجازات مقرر در قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود. تبصره 3 ـ کارمزد فروش کالاهای قاچاق مطابق ماده (9) قانون تأسیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی و اساسنامه آن مصوب 24/10/1370 تعیین و وجوه حاصل از فروش پس از کسر کارمزد فروش و هزینه‌های مربوط به حساب تمرکز وجوه حاصل از فروش و جریمه‌ها نزد خزانه‌داری کل کشور واریز و در مواردی که کالاهای قاچاق مطابق قانون مزبور منهدم، مسترد و یا واگذار می‌شوند، هزینه‌های قانونی مترتب براساس قیمت تمام‌شده از محل حساب مذکور تأمین می‌شود. تبصره 4 ـ دولت مکلف است هزینه‌های مربوط به برنامه‌های پیشگیری و مبارزه با قاچاق دستگاه‌های متکفل را که از محل این ماده تأمین نمی‌شوند در بودجه‌های سنواتی پیش‌بینی و تخصیص دهد. تبصره 5 ـ ستاد موظف است عملکرد این ماده را هر شش‌ ماه یک‌بار به کمیسیون‌های اقتصادی و قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گزارش نماید.

مسعود پزشکیان
اخطار و تذکر را گوش می‌دهیم.

علیرضا رحیمی
جناب آقای حاجی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس ببینید! در ماده (59) به درستی گفته تمامی (نایب‌رئیس ـ اخطار چیست؟) اخطار اصول (52) و (53). گفته تمامی درآمدها به حساب متمرکز نزد خزانه‌داری کل کشور واریز شود. اما هیچ اشاره‌ای به اینکه در بودجه سنواتی اینها برای تخصیص اعتبار درج شود نکرده است. لذا این مشکل درست می‌کند. یعنی یک‌ طرف آن که ورودی است درست است، ولی خروجی و نحوه هزینه بایستی در بودجه سنواتی بیاید.

مسعود پزشکیان
خیلی ممنون، مشکل قانون اساسی ندارد، این هزینه‌ها را مشخص کرده و اینها را در برنامه می‌آورند. اخطار بعدی را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
آقای محجوب بفرمایید.

علیرضا محجوب
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم تشکر می‌کنم. جناب آقای رئیس! اصل (54)، یعنی در واقع مهمترین فصلی که در این موضوع باید دقت کنیم بحثی است که دیوان محاسبات از طرف مجلس بایستی در اصول (54) و (55) نظارت کند. اگر این حساب‌ها شفاف و روشن نباشد که اینجا گره‌هایی از ابهام در آن وجود دارد، قاعدتاً دیوان محاسبات نخواهد توانست وظایفش را به خوبی انجام بدهد. همکار محترم جناب آقای حاجی اشاره کردند، خواهش می‌کنم دقت بفرمایید، متشکرم.

علیرضا رحیمی
آقای قاضی‌پور تذکر دارند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام مجدد. آقای پزشکیان! چند سال طول خواهد کشید تا این پول‌ها را بردارند؟ آقای پزشکیان! هزینه مادام‌العمر است؟ شما سقف و کف را تعیین کردید، زمان را تعیین نکردید. همه‌ساله باید (100) درصد این درآمد به ستاد برود، برای خزانه کی خواهد رفت؟ مازادشان، آقای پزشکیان! عذرخواهی می‌کنم، ما باید دقیقاً شفاف و روشن کنیم، اینجا برای (80) میلیون مردم است، پول است، عذرخواهی می‌کنم، الان برای چاپ اسکناس و ضرب سکه (80)‌ هزار میلیارد از مال مردم برمی‌دارند، ولی اگر جلوی قاچاق ارز گرفته شود فقط باید ستاد هزینه کند؟ از حضرت‌عالی می‌خواهم یک زمان بگیرید، دو سال، سه سال، نه اینکه شش سال بعد این را انجام بدهند. آقای پزشکیان! خواهش من این است که این را...

مسعود پزشکیان
آقای قاضی‌پور!‌ در ماده (77) سه سال زمان تعیین کرده‌اند.

نادر قاضی پور
یعنی بعد از سه سال ستاد پول برنخواهد داشت؟

مسعود پزشکیان
آن را با قانون مشخص می‌کنیم.

نادر قاضی پور
الان باید قانون مشخص کند. آقای پزشکیان! اینجا خلأ است، شما می‌خواهید مادام‌العمر قاچاق پول مردم را بگیرند، بعد برایشان کارمزد بردارند.

مسعود پزشکیان
نه، سه سال مشخص کرده‌اند، آقای قاضی‌پور متشکرم.

مسعود پزشکیان
حضار 205 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
6 تصویب کلیات طرح اصلاح قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی

مسعود پزشکیان
دستور بعدی را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای رئیس! در جلسه گذشته یک درخواست تغییر دستور به رأی گذاشته شد و رأی آورد، چون الان آخر وقت هستیم الزامات آیین‌نامه است که باید وارد شویم.

مسعود پزشکیان
بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
دستور بعد گزارش کمیسیون آیین‌نامه داخلی در مورد طرح اصلاح قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است. از سخنگوی کمیسیون آیین‌نامه دعوت می‌کنم گزارش را ارائه کنند. اسامی مخالفین و موافقین در کلیات را بفرمایید.

علیرضا رحیمی
مخالفین: آقایان محجوب و قاضی‌پور. موافقین: آقایان صباغیان‌بافقی و کواکبیان. بعد از گزارش کمیسیون آمادگی داشته باشند. آقای لاهوتی بفرمایید.

مهرداد لاهوتی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم گزارش کمیسیون آیین‌نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به شماره چاپ (1540) که به این کمیسیون‌ به ‌عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود، با حضور یا أخذ نظر از کارشناسان مراکز مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اصلاحاتی در متن به ‌تصویب رسید. اینک گزارش آن در اجرای ماده (143) قانون آیین‌نامه داخلی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود. رئیس کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس ـ‌ غلامرضا کاتب ببینید دوستان! خلاصه مطلب را که من خدمت دوستان عرض کنم، در ماده (201 مکرر)‌ به رئیس قوه قضائیه اجازه داده شده که برای معرفی حقوقدانان شورای نگهبان، از میان حقوقدانان مسلمان تحصیلکرده در رشته‌های حقوقی با مشخصات کامل سوابق علمی و تجربی به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. این روال طبیعی بود که رئیس محترم قوه قضائیه این کار را می‌کرد. اما نکته مهمی که در اینجا اتفاق افتاده و در این تغییر لازم است همکاران محترم به آن عنایت داشته باشند این است، تبصره‌ای که به آن اضافه شده، در این تبصره آمده که «پس از معرفی حقوقدانان به مجلس شورای اسلامی، انصراف هر یک از آنان قبل از اینکه موضوع در دستور هفتگی مجلس قرار گیرد، امکان‌پذیر است» یعنی رئیس قوه قضائیه فردی را معرفی کرده، مجلس شورای اسلامی هم هنوز این را در دستور هفتگی خودش قرار نداده، آن فرد حق دارد انصراف دهد و رئیس قوه قضائیه فرد دیگری را به جای ایشان معرفی می‌کند. اتفاق آخری که در همین مجلس شورای اسلامی افتاد خیلی زیبنده نبود، رئیس محترم قوه قضائیه دو نفر را معرفی کردند، یک نفر از اینها انصراف داد. یعنی عملاً مجلس شورای اسلامی و شما نمایندگان محترم مجبور شدید اجباراً به یک نفر معرفی‌شده رأی بدهید. این عدالت و انصاف نیست. باید رئیس محترم قوه قضائیه دو نفر را معرفی کند، شما از بین دو نفر یک نفر را انتخاب کنید، این دو نفر بیایند از خودشان دفاع کنند، اینجا رقابت کنند، شما بین دو نفر معرفی‌شده یک نفر را انتخاب کنید. ولی عملاً اتفاقی که در مجلس شورای اسلامی می‌افتد چیست؟ عملاً رئیس قوه قضائیه دو نفر خودش را معرفی می‌کند، آن لحظات آخر و پایانی یک نفر انصراف می‌دهد، یک نفر باقی می‌ماند، ما نمایندگان مجلس مجبوریم به یک نفر رأی بدهیم، نمونه‌اش هم همین اتفاق آخر بود. دوستان! اصلاحاتی که صورت گرفته اصلاحات این است، من یک بار دیگر تکرار می‌کنم، عنایت داشته باشید. پس آن حق رئیس قوه قضائیه که در ماده (201 مکرر‌) ایشان حق دارد با همان شرایطی که قبلاً هم وجود داشت دو نفر را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. حق انصراف را هم ما سلب نکرده‌ایم، حق انصراف را هم گفته‌ایم تا زمانی که هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی این را در دستور کار مجلس قرار نداده فرد معرفی‌شده حق انصراف دارد. انصراف بدهد، رئیس محترم قوه قضائیه فرد دیگر را معرفی کند تا ما از بین دو نفر معرفی‌شده یک نفر را انتخاب کنیم. من خواهش می‌کنم دوستان حتماً به این موضوع و این نقصی که در آیین‌نامه داخلی مجلس وجود داشت، با عنایتی که شما همکاران محترم کردید، طرحی را دادید و در کمیسیون روی آن بحث و کار کارشناسی شد و این رفع نقصی که صورت گرفته ان‌شا‌ءالله انتظار داریم دوستان یک رأی مثبت بدهند تا این نقیصه ان‌شا‌ءالله برطرف شود، متشکرم.

علیرضا رحیمی
تشکر از رعایت وقت.

عبدالرضا مصری
مخالف صحبت کند.

علیرضا رحیمی
اولین مخالف جناب آقای محجوب هستند، بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
اخطار دارم که مقدم است.

علیرضا محجوب
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم جا دارد از همه کسانی که در ارائه و عرضه این طرح و تدوین آن کمک و همراهی کردند تشکر کنیم. اما به آنچه بایستی اول توجه همکاران محترم را جلب کنم، ضرورت این اقدامات در چنین شرایطی است که مجلس آخرین روزها و هفته‌های خود را پشت سر می‌گذارد، قاعدتاً مناسب این است که مجلس یادگاری‌های مهمتری از خودش در عرصه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی و اجتماعی باقی بگذارد. من نمی‌گویم این موضوع کم‌اهمیت است، اما آنچه که حاصل نهایی است، ما چیز خاصی در این عرضه جز معرفی کتبی نمی‌بینیم. قاعدتاً این شاید با تذکر هم قابل حل بود و قانون اساسی بقیه مواردی را که در ماده (201 مکرر) همکاران ما نوشته‌اند را عیناً آورده است. یعنی اگر ما در قانون اساسی نگاه کنیم، در قانون اساسی در بند (2) اصل (91) می‌گوید: «شش نفر حقوقدان در رشته‌های مختلف حقوقی از میان حقوقدانان مسلمانی که به وسیله رئیس قوه قضائیه به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شوند و با رأی مجلس انتخاب می‌گردند». در واقع اگر دقت کنیم عیناً همین موضوع اینجا آورده شده، فقط بحث کتبی کردن موضوع و شیوه معرفی افراد جایگزین که باز به صورت مکتوب اینجا ارائه شده، چون قانون اساسی قید دیگری ندارد. بنابراین آنچه که اینجا نوشته شده حلاّل موضوع یا موضع جدیدی نیست و فقط و فقط تفاوت آن مکتوب کردن موضوع است که قاعدتاً آن هم همان‌طور که مخبر محترم کمیسیون در گزارش آوردند توسط رئیس قوه متداولاً انجام می‌شده و این بار انجام نشده است. این نمی‌تواند سند کافی باشد برای اینکه ما بیاییم و وقت مجلس را برای مصوبه‌ای فقط با این جهت و سو عرضه کنیم. من امیدوارم هستم که همکاران ما دقت کنند. من بیشتر از این تصدیع نمی‌کنم، ان‌شا‌ءالله امیدوار هستم که با دقت به این موضوع رأی بدهید و من مخالف این طرح اصلاحی هستم، امیدوارم که همکاران به مخالفت ما عنایت کرده باشند که این اقدامی که انجام شده جنبه فنی ندارد، متشکرم.

احمد امیر آبادی فراهانی
جناب آقای صباغیان‌بافقی موافق هستند، بفرمایید. آقای رئیس! اخطار هم دارند.

عبدالرضا مصری
موافق را بفرمایید.

محمدرضا صباغیان بافقی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم. در موضوع معرفی حقوقدانان قوه قضائیه به مجلس، تا به حال دو برابر را اعلام می‌کردند و مشکل خاصی هم نبود. الان بحثی که مطرح شده این است فردی که معرفی می‌شود می‌تواند حتی بعد از دستور کار قرار گرفتن این موضوع استعفا بدهد. اصلاً این نقض هدف اصلی و اولیه این قانون است. به نظر من اینجا این دو برابر بودن یعنی هر کسی را که قوه قضائیه معرفی کرد مجلس باید تأیید کند، مجلس اینجا دیگر نقشی ندارد. ای کاش دوستان پیشنهاد می‌کردند به جای دو برابر، چهار برابر حقوقدان معرفی می‌شد که نقش مجلس پررنگ‌تر می‌شد. اینکه ما همین‌ اختیار را هم طبیعتاً از خودمان سلب می‌کنیم، اختیار داشته باشند که یکی از آنها استعفا بدهد. طبیعی هم هست که این قضات زیرمجموعه قوه قضائیه هستند، اگر رئیس قوه قضائیه به فرض نظرش این است که فرد خاصی باشد و اشاره کند که شما باید استعفا بدهید طبیعتاً اینجا این مشکل ایجاد خواهد شد. بنابراین این پیشنهاد و طرح، طرح خیلی خوبی است و می‌تواند نقش و اقتدار به مجلس بدهد. نمایندگان محترم! ما هر چه بتوانیم به مجلس اقتدار بدهیم داریم نقش مردم را پررنگ می‌کنیم، در صورتی که همه شاهدیم این مجلس آن‌قدر ضعیف و نحیف شده که اصلاً دیگر خیلی در مسائل کشور نقش چندانی ندارد. همه این روزها داریم مشاهده می‌کنیم. خواهش من این است برای حفظ اقتدار مجلس باید این قانونی که هست اجرا شود و حتی این اختیار هم هست تا قبل از اینکه در دستور کار قرار بگیرد می‌توانند تغییر بدهند، استعفا بدهند و یک نفر دیگر را جایگزین کنند، ولی اینکه دو نفر معرفی شوند و اینجا در دستور کار بیاید، اینجا یک نفر استعفا بدهد پس مجلس چکاره است؟ رئیس قوه قضائیه خودش به شورای نگهبان معرفی کند. فکر می‌کنم طرح بسیار خوبی است که حداقل مجلس از این نقشی که الان دارد کمتر نشود و من از نمایندگان محترم خواهش می‌کنم به این رأی مثبت بدهند. آقای مصری‌! من یک نکته را هم عرض کنم، اوضاع مشکلات اقتصادی کشور خراب است. اصلاً مجلس توجه نمی‌کند. من می‌خواهم به نمایندگان عرض کنم که نمایندگان، مجلس عزیز! ما و شما به اندازه برنامه (20:30) شبکه دو برای مردم در بحث گرانی‌ها نقش نداریم و کاری نکردیم. عذرخواهی می‌کنم.

علیرضا رحیمی
آقای ادیانی اخطار دارند.

عبدالرضا مصری
آقای ادیانی بفرمایید.

سیدعلی ادیانی
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم طاعات و عبادات همه بندگان خوب خدا در ماه صیام مبارک باشد. جناب آقای دکتر مصری عزیز! این طرح قابل طرح و رسیدگی در مجلس نیست. به دلیل اینکه مغایر اصل (98) و بند (2) اصل (91) قانون اساسی است. من نظریه تفسیری شورای نگهبان را خدمتتان تقدیم کردم. دوستان عنایت کنند! در 7/4/1380 مرحوم آیت‌الله شاهرودی که رئیس قوه قضائیه بود عیناً‌ همین مسأله را از شورای محترم نگهبان برابر اصل (98) قانون اساسی سؤال می‌کند. همکاران عنایت دارند، اولاً ما مقیدیم در چارچوب قانون اساسی و موازین شرع قانون را وضع کنیم. اینکه بعضاً به خبط بیان می‌شود ما تصویب می‌کنیم، شورای نگهبان (رد می‌کند)، مثل این می‌ماند که ما بگوییم راننده تخلف کند و پلیس جریمه کند. اصل (98)‌ تفسیر قانون اساسی را به عهده شورای نگهبان گذاشت. مرحوم آیت‌الله شاهرودی رئیس وقت قوه قضائیه استفساریه می‌کند، در 7/4/80، دقیقاً همین موضوع را که آیا رئیس قوه باید صرفاً همان عدد شش را معرفی کند، به تعبیر حقوقی تصریح است یا نه؟ برابر تفسیری که شورای نگهبان در تایخ 10/4/1380 این را جواب داده، تفسیریه خدمت جناب‌عالی است، در سطر اول این را می‌گوید: «مطابق بند (2) اصل (91) قانون اساسی اختیار معرفی حقوقدانان شورای نگهبان به تعداد بیش از افراد مورد نیاز به عهده رئیس قوه قضائیه است». یعنی اختیارش را دارد، یعنی رئیس قوه مخیر است، می‌تواند. در صورتی که ما در طرح این را آوردیم، عین متن ماده این است: رئیس قوه قضائیه حقوقدانان شورای نگهبان را به تعدادی که مجلس از بین آنان امکان انتخاب داشته باشد، به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌کند. یعنی ما داریم رئیس قوه قضائیه را خلاف این نظریه تفسیری شورای نگهبان مکلف می‌کنیم. شورای نگهبان به قوه قضائیه گفته شما مخیر هستید، ما در مجلس در قالب این طرح داریم به رئیس قوه قضائیه می‌گوییم شما مکلفی. لذا من اخطار اصل (98) را دارم که مغایر قانون اساسی است و ما نمی‌توانیم با توجه به نظر تصریحی و نظریه تفسیری شورای نگهبان خلاف تفسیر شورای نگهبان قانون وضع کنیم، متشکرم.

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنم. من اخطار حضرت‌عالی را وارد می‌دانم. چون در اصل (91) عدد شش نفر بارز است و روشن است که شش نفر. در تفسیر هم که تفسیر با شورای محترم نگهبان است. لذا این اخطار حضرت‌عالی وارد است. حضار 196 نفر، اخطار جناب آقای ادیانی را به رأی می‌گذاریم، دوستان عنایت داشته باشند. دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. ادامه دستور را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
مخالف بعدی جناب آقای قاضی‌پور هستند، در خدمتشان هستیم.

نادر قاضی پور
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب مجدد محضر ملت بزرگ ایران اسلامی به خصوص کادر درمانی کلیه ارگانهای نظامی و انتظامی و وزارت بهداشت و درمان. آقای مصری ریاست محترم جلسه! (9) اصل از (177) اصل قانون اساسی مربوط به شورای نگهبان است. حضرت‌عالی دقیقاً فرمودید رئیس شش نفر حقوقدان را می‌تواند معرفی کند. لازم نیست دو برابر باشد. به فرض اینکه آقای رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه که فردی لایق و مجتهدی عالم است (12) نفر حقوقدان باوجدان و ولایت‌مدار و بدون دوتابعیتی را به مجلس معرفی کند، اولاً من از آقای رئیسی می‌خواهم در معرفی حقوقدانان عزیز به مجلس شورای اسلامی افرادی را معرفی کنند که کینه‌ورز نباشند، افرادی را معرفی کنند که حداقل فارغ‌التحصیل دانشگا‌ه‌های ایران باشند، خارجی نباشند، انگلیس روباه پیر نباشند. از آقای رئیسی می‌خواهیم در معرفی دو برابر هم که معرفی می‌کنند حق دارند، (12) نفر را معرفی می‌کنند، در وسط جلسه یکی از آقایان حقوقدان می‌گوید من نمی‌خواهم، آزاد است، نباید مجلس را معطل کنیم، وقت دیگر و آدم دیگری بیاید. قانون اساسی می‌گوید نظام مقدس جمهوری اسلامی نمی‌تواند بدون مجلس باشد. رسمیت مجلس هم با حضور شورای نگهبان است. اگر مجلس حقوقدانان را رد کرد، شورای نگهبان حقوقدان نداشته باشد این خلاف قانون اساسی است. آقای رئیسی می‌تواند شش نفر را معرفی کند، مجلس می‌تواند رأی بدهد یا ندهد. الزامی نیست دو برابر باشد. اگر (9) نفر را معرفی کرد، آقای لاهوتی همکار زحمتکش بنده، جناب آقای کاتب عزیز از کمیسیون! دو نفر یا یک نفر از آقایان وسط جلسه انصراف دادند،‌ می‌گویند ما نمی‌خواهیم حقوقدان شویم، نباید سلب آزادی کنیم. شما خودتان را مجاز می‌دانید هر وقت خواستید استعفا بدهید، نمایندگان اصفهان استعفا دادند، آقای مطهری استعفا داد، آقای قسیم عثمانی استعفا داد، ولی رئیس مجلس نگذاشت. ولی اگر آقای رئیس محترم قوه قضائیه با استعفای حقوقدان موافقت نکرد و مجلس رأی داد، او حقوقدان است. لذا خواهش من این است بگذاریم هم دست رئیس قوه قضائیه باز باشد و هم حقوقدانانی که اینجا می‌آیند استقلال رأی داشته باشند، تحمیل عقیده نکنیم که باید تا آخر بمانند. حقوقدان است، استاد دانشگاه است، قاضی‌القضات است، رئیس شعبه دیوان عالی کشور است، به مجلس می‌آید، بعضی رفتارهای نمایندگان را می‌بیند زده می‌شود، وسط جلسه می‌گوید من نمی‌خواهم، خداحافظ. شما که با زور نمی‌توانید نگه دارید، اینجا که بازداشتگاه نیست، اینجا مجلس شورای اسلامی است. نظام مقدس جمهوری اسلامی بر دو پایه اصلی استقلال و آزادی پایه‌ریزی شده است. لذا وقتی که شما اینجا می‌آیید تحمیل عقیده می‌کنید، می‌گویید باید تا آخر بمانید، نماند و رفت، این آزادی را نباید از حقوقدان سلب کرد. رئیس قوه قضائیه آیت‌الله رئیسی شش نفر معرفی می‌کند، مجلس به شش نفر رأی می‌دهد یا نمی‌دهد، یا (9) نفر، اجباری نیست حتماً دو برابر معرفی کند. نمایندگان در دوره مجلس یازدهم به تعداد حقوقدانان رأی خواهند داد، ممکن است رئیس قوه قضائیه به جای سه نفر، چهار نفر معرفی کند و سه نفرشان رأی بیاورد. یا شش نفر معرفی کند، در وسط کار یک نفر استعفا بدهد. باید همان روزی که برنامه مجلس است رأی‌گیری به عمل آید. شما می‌خواهید آن روز را تعطیل کنید و برای هفته دیگر بگذارید. اولاً مجلس هزینه دارد، هر دقیقه مجلس میلیون‌ها تومان هزینه دارد. لذا ما باید اجازه بدهیم هم دست رئیس قوه قضائیه باز باشد، هم حقوقدانان عزیز، در وسط صحبت یک دفعه آیت‌الله رئیسی تصمیم می‌گیرد یکی از این حقوقدانان را در منصب دیگری به کار بگیرد، معاون قوه پیام می‌دهد می‌گوید مثلاً آقای فلانی حضرت‌عالی انصراف بده، می‌خواهم در معاونت قضائی، معاونت دادستان، دادستان کل یا رئیس فلان دادگستری یا رئیس دیوان عالی کشور از وجود تو استفاده کنم. آیا می‌خواهید دست رئیس قوه قضائیه را ببندید؟ شما باید اختیارات رؤسای قوا را بیشتر کنید تا به موقع تصمیم بگیرند، به موقع قانون برای حقوقدانان بگذارید. لذا بنده ضمن احترام به آقای کاتب و آقای لاهوتی عزیزم مخالفت می‌کنم، به این رأی ندهید، بگذارید رئیس قوه محترم قضائیه و حقوقدانان آزاد باشند، آزادانه عمل کنند، ما برای آنها تکلیف مشخص نکنیم. به عشق امام حسین، یا حسین.

احمد امیر آبادی فراهانی
خیلی ممنون، موافق بعدی جناب آقای مصطفی کواکبیان هستند، بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم «قال الحسن ابن اباالحسن: إن أحسن الحسن الخلق الحسن» سالروز ولادت کریم اهل بیت را تبریک می‌گویم که به ما سفارش فرمودند که بهترین بهترین‌ها همان اخلاق برتر و بهتر است. عزیزان! من از نمایندگان محترم تشکر می‌کنم که در بحث اولویت بالاخره با رأی بالایی این موضوع را تصویب کردند که این بحث اولویت دارد و امروز هم تشکر می‌کنم که اخطار را وارد ندانستید و بحثی که بنده در این زمینه دارم، من سه تا نکته را عرض کنم. دوستان! یک نکته، عزیز ما آقای قاضی‌پور می‌گوید که این اختیار را به رئیس قوه قضائیه بدهید که دستش بازتر باشد. عجیب است، شما نماینده مجلس هستید، چرا مجلس دستش بازتر نباشد؟ فعلاً بحث آقای رئیسی هم نیست، ما داریم برای همیشه قانون وضع می‌کنیم که همه رؤسای قوای قوه قضائیه و نمایندگان مجلس براساس این قانون عمل کنند. حق انتخاب، حق طبیعی است، سرنوشت همه انسان‌ها اگر قرار است که واقعاً براساس این حق خدادادی انتخاب صورت بگیرد، انتخاب باید صورت بگیرد، نه اینکه شما بگویید سه نفر را مطرح کنند و شما هم یک صلوات بفرستید، ما به هر سه نفر رأی می‌دهیم. کجای این انتخاب است؟ انتخاب یعنی حداقل دو برابر یا نزدیک دو برابر افراد معرفی شوند، از بین حقوقدانان مسلمان تحصیلکرده رشته‌های مختلف حقوقی با مشخصات کامل و به همراه سوابق علمی و تجربی نمایندگان بتوانند از بین خودشان انتخاب کنند. این بسیار بسیار روشن است، یعنی ما حق انتخاب را از مجلس نگیریم و امکان انتخاب بوده باشد. من در همین جا به نکته دوم، ماجرایی که در همین مجلس دهم پیش آمد. رئیس قوه قضائیه پنج نفر را معرفی کرد. وسط راه یک‌دفعه برادر عزیزمان آقای غلامی گفتند انصراف داده، البته من بعداً از ایشان شنیدم که خودش هم گفت من خیلی راضی به این انصراف نبودم. به هر حال بحث ما این است، چهار نفر ماندند، سه نفر می‌خواستیم، خداوکیلی اگر ما به هر شکلی می‌خواستیم سه نفر را انتخاب کنیم از بین چهار نفر خیلی وجاهت انتخاب، معنا ندارد. اولاً ما گفتیم باید به تعدادی باشد که بشود انتخاب کرد. ثانیاً گفتیم قبل از اینکه در دستور جلسه هفتگی مجلس قرار بگیرد اگر قرار است کسی انصراف بدهد یا او را از انصراف باز بدارند و به هر شکلی است جابه‌جا شود، به این مسأله دوستان توجه داشته باشند، ما می‌گوییم همه اینها را رئیس قوه امکان دارد، ولی قبل از اینکه در دستور هفتگی قرار بگیرد، نه اینکه در دستور قرار گرفت، بعد یک دفعه وسط راه عده‌ای بگویند انصراف داده‌اند که کاملاً مشخص است. نکته سوم؛ دوستان توجه داشته باشند! شاید این نکته خیلی مطرح نشد، ماده (2) این طرح بیان می‌کند که جزء (2) بند «ز» ماده (117) به بند «د» این ماده منتقل شود. دوستان! می‌دانید یعنی چه؟ یعنی ما گفتیم نمایندگان مجلس با اکثریت نسبی هم انتخاب‌شان معنا نداشته باشد، با اکثریت مطلق امکان‌پذیر باشد. یعنی واقعاً مجلس جایگاه واقعی خودش را پیدا کند. حالا بعضی از دوستان شورای نگهبان به ما می‌فرمایند که اظهارنظر هیجانی نداشته باشید. به حضرت عباس ما هیچ هیجانی نداشتیم، ما خیلی طبیعی داریم صحبت می‌کنیم که حق انتخاب برای نمایندگان محفوظ باشد، اگر این جابه‌جایی می‌خواهد صورت بگیرد قبل از دستور هفتگی باشد، مثل مجلس دهم نشود که خیلی بد شد و بعد هم با اکثریت مطلق این حقوقدانان شورای نگهبان انتخاب شوند. من باز هم تشکر دارم از اینکه ان‌شا‌ءالله با رأی بالایی این را تصویب می‌کنید، خیلی ممنون. والسلام

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم.

احمد امیر آبادی فراهانی
مخالف بعدی جناب آقای سلیمی نماینده محترم دلیجان و محلات هستند، بفرمایید.

علیرضا سلیمی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم میلاد سبط اکبر امام مجتبی (علیه‌الصلواه‌والسلام) را تبریک عرض می‌کنم. اما در مورد موضوع چند نکته را عرض می‌کنم. نکته اول اصل اولویت است که اینجا دوستان مطرح کردند. معنای اولویت روشن است، یعنی نسبت به سایر موضوعات مطرح در جامعه، حتماً از هر کسی بپرسید ارتکازاً‌ می‌گوید اهمیت این مسأله بیشتر است. عزیزان من! سه سال دیگر انتخابات حقوقدانان شورای نگهبان است. آیا این اولویت داشت یا الان قیمت ماشین سرسام‌آور دارد بالا می‌رود و مجلس هم الحمدلله والمنه نشسته نظاره می‌کند، نه نظارت، تماشا می‌کند. کدام‌ها اولویت داشت؟ آیا این اولویت دارد یا اینکه قیمت ارزاق مردم دارد روز به روز افزایش پیدا می‌کند؟ کدام‌ها اولویت دارد؟ آیا این اولویت دارد یا قیمت مسکن که سرسام‌آور است. الان مستأجرین به خاک سیاه نشسته‌اند. این اولویت دارد یا راه‌ انداختن کارخانجاتی که امروز یکی پس از دیگری به دلیل مشکلات کرونا و پساکرونا در حال تعطیلی هستند این اولویت دارد؟ آقای رئیس! امسال توسط مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده، ای کاش مجلس حتی یک جلسه در مورد جهش تولید می‌گذاشت. کدام‌ها اولویت دارد؟ واقعاً مردم چه قضاوتی در مورد این مجلس خواهند کرد؟ این نکته اول. نکته دوم؛ آقای رئیس، نمایندگان محترم! این بحث یک جواب نقضی دارد و یک جواب حلی دارد. خواهش من این است چون آقای کاظمی حقوقدان هستند بعداً جواب مطالبی که بنده می‌گویم را به عنوان موافق عرض کنند. جواب نقضی آن این است، عزیزان من! شما در همین مجلس در کمیسیون اصل (90) یک نفر را معرفی می‌کردید، چرا آن موقع کسی یقه پاره نکرد که چرا یک نفر به صحن معرفی می‌شود و به او رأی می‌دهیم؟ این جواب نقضی است. جواب نقضی دوم؛ برای رئیس مجلس در سالهای گذشته گاه فقط یک نفر کاندیدا می‌شد، آقای لاریجانی. چرا نیاوردید یک طرحی در اینجا بدهید که باید حتماً دو نفر باشند؟ آنجا حق انتخاب یادمان رفت؟ آنجا فراموش کردیم، حالا یادمان افتاد؟ این جواب نقضی دوم. جواب نقضی سوم؛ بعضی از کمیسیون‌ها در همین مجلس دهم یک نفر کاندیدا می‌شد، هیچ‌کس نیامد اینجا گریه و زاری کند و یقه پاره کند که چرا یک نفر، حتماً باید دو نفر کاندیدا شوند. عجیب است، در مجلس خبرگان گاهی از اوقات در بعضی از استان‌ها یک نفر کاندیدا بود، کسی اینجا نیامد طرحی بیاورد. بعد این مسائل و این بلوایی که الان داریم می‌بینیم، آقایان چرا آنجا فراموش کردند؟ یکی از دوستان موافق فرمود که به نظر من رئیس محترم قوه باید چهار نفر مورد نیاز معرفی کند. چرا در مورد مجلس شورای اسلامی یعنی انتخاب خودمان نمی‌گویید که حداقل باید در هر حوزه انتخابیه چهار برابر کاندیدا شوند؟ چرا آنجا این بحث‌ها نیست؟ یعنی چهار برابر در نهایت تأیید صلاحیت شوند. این بحث‌ها چرا آنجا مطرح نیست؟ اگر یک حوزه انتخابیه‌ای مثلاً‌ پنج تا نماینده دارد، هشت نفر کاندیدا بود آیا انتخابات برگزار می‌شود یا نه؟ اینها جواب‌های نقضی است. اما جواب حلی؛ جواب حلی این است، دوستان عزیز، برادران ارجمند! این عین رأی اعتماد به وزرا است، در انتخاب وزرا شما قانون اساسی را بخوانید، عیناً همین است. یعنی در مورد اختیار آقای رئیس‌جمهور برای معرفی هیأت وزرا و این طرف هم اختیار رئیس قوه قضائیه. اتفاقاً اینجا به دموکراسی نزدیک‌تر است که آقایان می‌فرمایند. چرا در مورد آقای رئیس‌جمهور اینجا نیامدید بگویید که آقای رئیس‌جمهور برای هر کدام از وزارتخانه‌ها دو نفر وزیر معرفی کند؟ «باعک تجر باعی لا تجر» این چه استدلال‌هایی است که دوستان عزیز اینجا می‌فرمایند. مضافاً به همه اینها، آقای کواکبیان عزیز! ای کاش اینها را می‌فرمودید. بحث‌های احساسی اینجا جواب نمی‌دهد، اینجا جای استدلال است، اینجا مجلس است. ای کاش جواب این شبهات را می‌دادید. آقای رئیس! مضافاً به همه اینها اخطار اصل (91) از یک زاویه دیگر وارد است، زاویه‌اش این است، ببینید! (نایب‌رئیس ـ خلاصه بفرمایید، وقت تمام شد) غیر از آن بحثی که جناب آقای ادیانی فرمودند، اگر اجازه بفرمایید من این را هم عرض کنم، آخرین جمله‌ام است و جناب‌عالی «والامر الیکم»، اختیار با شماست. در بند (2) اصل (91) می‌گوید: «شش نفر حقوقدان در رشته‌های مختلف حقوقی از میان حقوقدانان مسلمانی که به وسیله رئیس قوه قضائیه به مجلس معرفی می‌شوند و با رأی مجلس». اینجا نگفته دو برابر یا سه برابر. این پیشنهاد و این طرح مخالف نص بند (2) اصل (91) قانون اساسی است. متشکرم.

احمد امیر آبادی فراهانی
آقای سلیمی متشکریم. موافق بعدی جناب آقای کاظمی هستند، بفرمایید.

محمد کاظمی
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض تبریک به‌مناسبت ولادت باسعادت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام). من فکر می‌کنم شاید بعضی از همکاران محترم ما در جریان این موضوع و اصلاحیه قرار نگرفته‌اند و چه موافق و چه مخالف مطالبی که خیلی مرتبط با موضوع نیست را مطرح کردند. دوستان و همکاران عزیز! موضوع خیلی روشن است. بحث این است، قطعاً همان‌طور که آقای سلیمی هم فرمودند اصل (91) قانون اساسی این اختیار را به ریاست محترم قوه قضائیه داده که حقوقدانان شورای نگهبان را معرفی کند و نمایندگان محترم از بین معرفی‌شدگان رئیس محترم قوه دست به انتخاب بزنند و به تعداد مورد نیاز رأی بدهند و انتخاب کنند. بحث این است که وقتی ریاست محترم قوه قضائیه به فرض برای سه نفر، شش نفر را به مجلس معرفی کرد. نمایندگان محترم سوابق این شش نفر را بررسی می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که به سه نفر رأی بدهند. یک دفعه در زمان رأی‌گیری یکی از این افراد به دلایل مختلف و به بهانه‌های مختلف منصرف می‌شود. اینجا واقعاً اختیار از نمایندگان محترمی که تصمیم گرفتند به آن یک نفر رأی بدهند سلب می‌شود. بحث ما این است که قطعاً ریاست محترم قوه قضائیه همه بررسی‌ها را کرده و آن شش نفری را که به مجلس معرفی کرده هر شش نفر را واجد شرایط می‌دانسته است. معنا ندارد که در لحظه رأی‌گیری با تشبثات و فضاسازی‌ها و مشکلاتی که همین دوره دوستان ما در جریان بودند در چند ماه پیش که انتخابات حقوقدانان شورای نگهبان انجام شد، دیدید که در لحظات آخر علی‌رغم اینکه خیلی از نماینده‌ها تصمیم گرفته‌ بودند که به آقای غلامی رأی بدهند، یک فعل و انفعالاتی رخ داد و آقای غلامی مجبور به انصراف شد و اختیار انتخاب از نمایندگان أخذ شد. بحث ما این است وقتی رئیس محترم قوه این افراد را معرفی کرد، دیگر امکان برگشت و انصراف آنها بعد از اینکه موضوع در دستور کار هفتگی مجلس قرار گرفت کأن‌لم‌یکن باشد. بله،‌ قبل از اینکه موضوع در دستور کار مجلس قرار بگیرد حقوقدانانی که معرفی شدند می‌توانند براساس تشخیص و تصمیم خودشان منصرف شوند، اما وقتی که معرفی شدند قطعاً‌ دیگر اینکه ما بخواهیم در لحظه تصمیم‌گیری با یک مسأله غیرقابل پیش‌بینی مواجه شویم و در تصمیم‌گیری‌مان اختلال ایجاد شود، این برخلاف اقتدار مجلس است و برخلاف حق انتخاب نمایندگان است. بحث ما این است که ریاست محترم قوه به تعدادی که معرفی می‌کند، این تعداد قبل از اینکه موضوع در دستور کار هفتگی مجلس قرار بگیرد بررسی‌ها انجام شود، اگر کسی بنا است منصرف شود منصرف شود، ما انصراف در زمان تصمیم‌گیری را قبول نداریم و این ضعف اختیارات و قدرت انتخاب مجلس را می‌رساند. بحث این است و این نیست که حالا ریاست محترم قوه مجبور باشد دو برابر، سه برابر، چند برابر معرفی کند. صرفاً‌ این بحث بود که امیدواریم ان‌شا‌ءالله با توضیحاتی که داده شد دوستان و همکاران عزیز در جهت تقویت حق انتخاب نمایندگان به این اصلاحیه کمیسیون آیین‌نامه ان‌شا‌ءالله رأی مثبت بدهند. والسلام

عبدالرضا مصری
تشکر می‌کنیم. یک ابهامی را هم جناب آقای دکتر فرهنگی و هم جناب آقای دکتر مطهری مرحمت کردند. کدام‌یک از دوستان صحبت می‌کند؟

غلامرضا کاتب
ابهام در جزئیات است. الان نباید مطرح کنند.

عبدالرضا مصری
درست است. تشکر می‌کنیم، بعد از کلیات ابهام‌تان را مطرح کنید. کمیسیون بفرمایید.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز! من خواهش می‌کنم دقت کنید. اولاً از این اولویتی که رأی دادید تشکر می‌کنم و به مطالبه ملت بزرگ ایران که احقاق حقوق ملت و آزادی انتخاب را تقاضا دارند، به این حق و حقوق آنها رأی دادید، ممنونم. همواره در طول انقلاب جایگاه شورای نگهبان در تصویب قوانین و صلاحیت نمایندگان، چون سرنوشت ملت و کشور را رقم می‌زنند از یک جایگاه بسیار بالایی برخوردار بوده، به همین خاطر ما باید این جایگاه را امروز تقویت کنیم. در این برهه از زمان بعضاً با سلایق شخصی این مورد آسیب می‌بیند. اگر ما در جهت تقویت این نهاد مقدس بر بیاییم، این نه سیاسی است، نه جریان حزبی است. ما آن چیزی را که داریم مطالبه می‌کنیم برای حفظ جایگاه و شأن شورای نگهبانی است که افرادی انتخاب شوند که فقط به فکر منافع ملی کشور باشند. آیا این خلاف اصول قانون اساسی است؟‌ عزیز من اخطار قانون اساسی دادند. در بند (2) اصل (91)، من عین آن را می‌خوانم، نوشته شده: از میان حقوقدانان مجلس انتخاب می‌کند، وقتی که می‌گوییم از میان حقوقدانان، این می‌تواند پنج نفر باشد، می‌تواند ده نفر باشد، می‌تواند شش نفر باشد. جناب آقای ادیانی! اتفاقاً این موضوع شما را من چند بار با حقوقدانان سابق شورای نگهبان و همه آنهایی که تجربه حقوقدانی در شورای نگهبان داشتند مشورت گرفتم. این استفساریه شما را هم مشورت گرفتیم، به خاطر اینکه این مخالفت قانون اساسی نشود ما کلمه «دو برابر» را نیاوردیم و آوردیم «تعدادی». (ادیانی ـ اینکه حقوقدانان مسلمان از بین حقوقدانانی که رئیس قوه قضائیه معرفی می‌کند) اجازه بدهید، ما حرف‌های شما را گوش کردیم، وسط حرف شما نیامدیم، اجازه بدهید ما حرف‌هایمان را بزنیم، شما گوش کنید. آقای ادیانی! من دارم پاسخ می‌دهم.

عبدالرضا مصری
آقای کاتب!‌ شما صحبت خودتان را انجام بدهید.

غلامرضا کاتب
چشم، نکته دوم؛‌ دقت کنید! حاج‌آقای سلیمی فرمودند در انتخاب وزرا چرا دو برابر نیست؟ اصلاً در قانون اساسی ما وزرا را انتخاب نمی‌کنیم، ما به وزرا رأی اعتماد می‌دهیم. آنجا رأی اعتماد است، اینجا انتخاب است. در واقع خلط مبحث نکنیم. (ادیانی ـ کلمه خَلط درست است خِلط درست نیست، تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است و این را مغایر می‌داند لذا با حرف شما مخالف است) آقای ادیانی! خواهش می‌کنم بفرمایید بنشینید. نکته دومی که می‌خواهم عرض کنم، بنده و اعضای کمیسیون آیین‌نامه برای این موضوع مدت‌ها با همه حقوقدانانی که سابقه داشتند مشورت کردم. البته قبل از اینکه ما این را تصویب کنیم آقای کدخدایی خودش به من پیغام داد ما این را رد می‌کنیم. عیبی ندارد، کسی نیست بر شورای نگهبان نظارت کند که به چه دلیلی رد می‌کنید، رد می‌کنند. ما تکلیف شرعی و تکلیف قانونی خودمان است، برای اقتدار و عزت نظام، برای عزت مجلس و ارکان نظام کار خودمان را کنیم. عزیزان من! اگر امروز می‌گوییم انضباط در مجلس ایجاد شود، این اقتدار مجلس را می‌رساند. ما اصلاً نگفتیم اگر رئیس قوه قضائیه کسی را معرفی کرده انصراف ندهد، (نایب‌رئیس ـ تشکر می‌کنیم) همان‌طور که وقتی ما در مجلس استیضاح را امضا می‌کنیم، همین نمایندگان به محض اینکه استیضاح اعلام وصول شد دیگر حق پس گرفتن ندارد. این به خاطر چیست؟ به خاطر اقتدار و عزت مجلس است. (نایب‌رئیس ـ آقای کاتب! وقت شما تمام شد) ما چطور حق خودمان را می‌توانیم سلب کنیم، حق دیگران را نمی‌توانیم سلب کنیم؟ (نایب‌رئیس ـ تشکر می‌کنیم) چشم آقای دکتر، من یک لحظه پاسخ اینها را بدهم. ببینید عزیزان من! خود مقام معظم رهبری در درس قرآن خود فرمود حتی حق افراد را نباید تضعیف کنید و انصاف نیست حقوق‌شان را تضعیف کنید. اینجا حقوق ملت است، حقوق ما نیست. ما داریم از حقوق ملت صحبت می‌کنیم. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ آقای کاتب! سه دقیقه بیشتر صحبت کردید) همکاران عزیز! استدعا می‌کنم اینکه گفته شد تفسیر شورای نگهبان این است، من با همه حقوقدانانی که در سنوات گذشته حضور داشتند برای این موضوع مشورت کردم، هیچ‌کدام مخالف نیستند. استدعا می‌کنم برای عزت مجلس و عزت شورای نگهبان به این رأی بدهید.

عبدالرضا مصری
آقای کواکبیان تذکر ماده (79) را داشتند. من خواهش می‌کنم اجازه بدهید. کلیات طرح اصلاح قانون آیین‌نامه داخلی مجلس مطرح است. حضار 193 نفر، دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید، چون اصلاح قانون آیین‌نامه است باید دوسوم رأی بیاورد. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
7 ناطقان جلسه آقایان: حمیدرضا حاجی‌بابایی، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، عباس پاپی‌زاده‌بالنگان، یحیی کمالی‌پور و صدیف بدری

عبدالرضا مصری
ناطقین محترم را دعوت بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده محترم همدان و فامنین. ـ آقای علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده محترم ساری و میاندورود. ـ آقای عباس پاپی‌زاده‌بالنگان نماینده محترم دزفول. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای یحیی کمالی‌پور نماینده محترم جیرفت و عنبرآباد. ـ آقای صدیف بدری نماینده محترم اردبیل، نمین، نیر و سرعین. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از جناب آقای حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده محترم همدان و فامنین برای ارائه نطق‌شان به مدت هفت دقیقه دعوت می‌کنم، بفرمایید.

حمیدرضا حاجی بابائی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و درود به پیشگاه شهیدان انقلاب اسلامی و امام شهیدان و به پیشگاه مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران. تبریک عرض می‌کنم ایام ولادت امام مجتبی (علیه‌السلام) را و آرزوی قبولی طاعات به ویژه در شب‌های قدر برای شما عزیزان و ملت بزرگ ایران دارم. از تلاش‌های چهارساله نمایندگان مجلس دهم تشکر می‌کنم، از شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و زحماتی که برای تشکیل مجلس یازدهم داشتند تشکر می‌کنم. مجلس دهم ما مثل همه مجالس دیگر دارای نکات مثبت و منفی بود که باید به موقع بررسی و تبیین شود، اما مجلس یازدهم، یعنی اولین مجلس از گام دوم انقلاب اسلامی با بررسی‌هایی که انجام پذیرفته است و سخنان مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب که علم، پژوهش، معنویت، اخلاق، اقتصاد، عدالت، مبارزه با فساد، استقلال، آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی را به عنوان ویژ‌گی‌های گام دوم انقلاب دانستند. ملت بزرگ ایران با تشکیل مجلس یازدهم مسئولیتی به مجلس یازدهم دادند که باید گفت مجلس یازدهم محکوم به موفقیت است، هیچ راهی جز موفقیت برای آن وجود ندارد، پیروزی و موفقیت در مجلس یازدهم انتخاب نیست، اضطرار است به دلیل اینکه مردم با تمام اخلاص آمدند رأی دادند. نظام جمهوری اسلامی شرایط را آماده کرده است، وضعیت اقتصادی مناسبی نداریم، وضعیت ویروس کرونا و اشکالاتی که به وجود آورده است، بحث جهش تولید، افزایش سرمایه اجتماعی که در سال 1399 باید شکل بگیرد همه و همه شرایطی است که مجلس یازدهم را محکوم به موفقیت می‌کند، اما برای موفقیت مجلس یازدهم باید آسیب‌های مجالس قبل را در نظر گرفت و برای مجلس یازدهم شرایط و مؤلفه‌هایی را تعریف کرد: 1 ـ هرگونه دخالت از بیرون در مجلسی که می‌خواهد رأس امور باشد مغایر با رأس امور بودن مجلس است. نگاه از بالا به پایین به نمایندگان، نماینده‌تر و نماینده بودن را تلقین می‌کند و محکوم به شکست است. نمایندگان از هر نقطه‌ کشور و هر جایی که آمده‌اند نماینده هستند و نماینده‌تری در مجلس وجود ندارد. باید همه نمایندگان در قدرت مجلس شریک باشند،‌ مجلس در رأس امور باشد. مجلس باید در رأس امور باشد، نه رئیس مجلس. اقتدار مجلس باید همراه با همه نمایندگان در دورترین نقاط کشور و در تمام شهرستان‌ها نفوذ بکند، یعنی هر نماینده‌ای در هر جای کشور حس بکند که رئیس مجلس است و قدرت مجلس همراه با او است. باید همه نمایندگان در سراسر کشور احساس در رأس امور بودن را بکنند، نه فقط یک عده‌ خاص یا هیأت‌رئیسه یا رئیس. مجلس نباید قربانی حزب‌گرایی، تفوق‌طلبی و محفل‌گرایی گردد، مجلس باید مظهر پاکی و مبارزه با فساد باشد. مجلس باید کارآمد، اخلاق‌گرا، مردمی و ولایتمدار باشد. مجلس باید عدالت اجتماعی را پیشانی کار خود قرار دهد، همه شعارهایی که در انتخابات داده شده، وضعیت نابهنجار کارمندان دولت، بازنشستگان، فرهنگیان و ایثارگرانی که قانون در مورد آنها اجرا نشده است همه و همه بیانگر آن است که مجلس آینده باید با تمام قدرت آنچه را که گفته است و بیان کرده است جامه عمل بپوشاند. مجلس باید مقتدر و انقلابی همراه با عقلانیت چرخ اقتصادی را به گردش درآورد و سال جهش تولید را محقق گرداند. مجلس باید از هرگونه تفرقه، اختلافی که مضر به حال مردم است و دورکننده وحدت می‌باشد دوری بکند. مجلس باید عقلانیت را محور خدمات‌رسانی به مردم و بهبود معیشت و اشتغال قرار دهد. باید بدانیم که مجلس شورای اسلامی، مجلس انقلاب است، هیچ پیرایه‌ای به مجلس انقلاب نباید بچسبد. هیچ نامی در کنار انقلاب نباید قرار بگیرد. مجلس، مجلس انقلاب، ولایت و مردم است. مجلسی که می‌خواهد با فساد مبارزه کند و عدالت اجتماعی را در کشور ایجاد بکند، مجلسی که باید با این پیام بیاید. ما در طول چهل‌ساله گذشته هرآنچه که داشتیم فدا کردیم تا نظام و انقلاب بماند، نه انقلاب را خرج کنیم تا خودمان بمانیم. ما آمده‌‌ایم تا بگوییم باز هم می‌خواهیم هرآنچه که از ما باقی مانده است را فدایی کنیم تا این انقلاب و این نظام بماند و این مردم سرفراز زندگی کنند. ما خجالت می‌کشیم در این کشور وقتی جوانان بیکار را می‌بینیم. ما خجالت می‌کشیم وقتی وضعیت معیشتی عده‌ای از مردم را می‌بینیم. ما خجالت می‌کشیم وقتی که فاصله‌های طبقاتی را می‌بینیم. ما خجالت می‌کشیم وقتی اشرافی‌گری را می‌بینیم. ما خجالت می‌کشیم وقتی کسانی که اشرافی هستند توجه به اقشار کم‌درآمد جامعه ندارند. مجلس یازدهم باید به شکلی تشکیل شود که یک نفر در این کشور حتی فکر اشرافی‌گری را در مجلس نکند، اما مجلس باید با تمام نمایندگان خوب خودش کنار بیاید و بر قلب‌های نمایندگان خود حکومت بکند. باید هرکس نماینده شده و وارد مجلس شده و از فیلتر شورای نگهبان عبور کرده است و در مسیر ولایت حرکت می‌کند نماینده مردم و نمایندگان با هم مساوی باشند. باید مناطق محروم را در سراسر کشور مجلس یازدهم به عدالت نزدیک بکند. باید قدرت در اختیار همه نمایندگان قرار بگیرد تا آنچه در یک استان انجام می‌پذیرد در استان دیگر هم انجام بپذیرد. یکبار هم که شده باید توزیع قدرت در کشور انجام بپذیرد. یکبار همه که شده باید توزیع ثروت در کشور انجام بپذیرد. یکبار هم که شده حزب‌گرایی و گروه‌گرایی را باید کنار بگذاریم یکپارچه فقط به این فکر بکنیم که ما می‌خواهیم در طول یکسال، یعنی سال 1399 سرمایه اجتماعی کشور را از (42) درصد حضور مردم به بالای (50) درصد افزایش بدهیم، چه کارهایی را باید انجام بدهیم؟ مجلس یازدهم باید از حاشیه دور باشد، مجلس یازدهم باید در متن مردم و بطن بیان کارهای مردم (رنجبرزاده ـ آقای دکتر! وقتتان تمام شد) قرار بگیرد. ما یک نفر را در این کشور بیشتر نمی‌شناسیم، رهبر عزیز انقلاب و ملت بزرگ ایران. هیچکس دیگری برای ما تحت هیچ عنوانی به عنوان محور و ریل نه جایگاه و نه شأنیت دارد. هرآنچه که داریم برای رهبری و مردم و در مسیر رهبری و مردم خواهد بود و برای این مردم باوفا حاضریم که همه وجودمان را فدا بکنیم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

عبدالرضا مصری
متشکرم، ناطق بعدی را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای حاجی‌بابایی نماینده محترم همدان و فامنین تشکر می‌کنیم،‌ از جناب آقای علی‌اصغر یوسف‌نژاد نماینده محترم ساری و میاندورود برای ارائه نطق‌شان دعوت می‌کنیم. جناب آقای یوسف‌نژاد بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با آرزوی قبولی طاعات و عبادات و صحت و سلامتی برای همه مردم عزیز، خصوصاً مجاهدین جبهه سلامت و بهداشت و درمان. حمد و ثنا خاص خدایی است که بخشنده و مهربان است و بعد برای انبیاء، مخصوصاً نبی مکرم اسلام حضرت محمد (صلی‌الله علیه و آله و سلم) و سپس خاص ائمه به ویژه حضرت علی (علیه‌السلام) امیر مؤمنان و امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) و نایب برحق ایشان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای که با تدبیر و هوشمندی کشتی انقلاب را در شرایط سخت و دشوار به سمت ساحل نجات و معنویت به پیش می‌برد. لازم می‌دانم از مردم شهید‌پرور شهرستان‌های ساری و میاندورود که در چندین دوره انتخابات با رأی خود زمینه خدمت را برای اینجانب فراهم کردند تقدیر و تشکر نمایم و برای دو برادر دیگر آقایان زارعی و بابایی که با رأی مردم به عنوان منتخب شرایط حضور آنها در مجلس شورای اسلامی فراهم شده آرزوی توفیق و سربلندی نمایم. از مدیران و مسئولان استان، ائمه جمعه و جماعات، شوراهای اسلامی شهر و روستا، فرمانداران و بخشداران و مدیران اجرایی شهرستان‌های حوزه انتخابیه و همچنین همکاران گرامی در مجلس شورای اسلامی، مجمع نمایندگان مازندران و نهادها و دستگاه‌های ملی، ‌وزرای محترم، اعضای محترم هیأت‌رئیسه،‌ کارکنان امور اداری مجلس خصوصاً همکاران محترم دفتر هیأت‌رئیسه تقدیر و تشکر دارم. به خاطر عضویت اینجانب در فراکسیون‌ها و کمیسیون‌ها و هیأت‌رئیسه لازم می‌دانم از جناب آقای دکتر محمدرضا عارف ریاست اخلاقمدار و فضیلت‌گرای فراکسیون امید، دکتر علی لاریجانی رئیس باتدبیر و هوشمند مجلس شورای اسلامی، دکتر غلامرضا تاج‌گردون رئیس خبره و کاربلد کمیسیون تلفیق بودجه، جناب آقای دکتر حمیدرضا حاجی‌بابایی ریاست ارزشی و فعال کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه، دکتر محمدجواد کولیوند رئیس فرهیخته و صالح کمیسیون امور داخلی و شوراها،‌ دکتر حمیدرضا فولادگر ریاست محترم و متدین و مطلع کمیسیون ویژه اصل (44)، دکتر عزت‌اله یوسفیان و دکتر غلامرضا کاتب رؤسای فعال و تلاشگر کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس، سرکار خانم دکتر سیده‌فاطمه حسینی ریاست آگاه و ساعی هیأت اجرایی بین‌المجالس که مدت‌ چهار سال نزد آنها شاگردی کرده و با همفکری و تلاش برای تحقق اهداف مجلس شورای اسلامی پیگیر بوده‌ایم تقدیر و تشکر وافر داشته باشم. از رأی نمایندگان محترم مجلس در تصویب منطقه آزاد مازندران از جانب مردم تقدیر و تشکر دارم. اسلام، انقلاب، امام و رهبری چهار رکن اساسی تفکرات ما است، کسانی که در سایه این چهار رکن قرار دارند خودی محسوب می‌شوند، اگرچه ممکن است در زیرگفتمان اصلی انقلاب تفاوت فکری و نظری داشته باشند، ولی متحد و متفق و منسجم در مقابل استکبار، ظلم و ستم مبارزه می‌کنند و سربازان وطن هستند. اعتقاد به اصل مترقی ولایت فقیه ضامن انقلاب اسلامی و باعث پیشرفت و توسعه فرهنگی و فکری است. نهادهایی مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مولود انقلاب هستند، مرزبانان غیور عرصه فرهنگی و باورهای انقلابی هستند. متأسفانه امروز عده‌ای آگاهانه حمله به ولایت فقیه و سپاه پاسداران را در دستور کار قرار داده تا خوراک تبلیغاتی بیگانگان را فراهم کنند و حتی مغرضانه به دولت و مجلس شورای اسلامی که نهادی برآمده از رأی مردم و دموکراسی هستند حمله می‌کنند. این حرکت ضربه به دموکراسی و بی‌توجهی به رأی مردم و نادیده گرفتن مردم‌سالاری دینی است، البته همه این حملات به عنوان انتقاد مطرح می‌شود، ولی انتقاد با تخریب و سیاه‌نمایی متفاوت است. انتقاد باید همراه با انصاف، عدل و پیشنهاد منطقی و دارای حد و مرز باشد، ولی عده‌ای آگاهانه و به خاطر منافع فردی و گروهی و حزبی با سیاه‌نمایی عملکردها و تلاش‌های قوه مجریه و قوه مقننه همان حرفی را می‌زنند که رسانه‌های خارجی و ضد انقلاب و استکبار جهانی می‌گوید و این جفا در حق انقلاب و مردم شهیدپرور است. ما منکر ضعف، نارسایی‌ها و کاستی‌ها نیستیم، ولی تلاش و عملکردها در چنین شرایطی که تحریم و فشارهای خارجی و زورگویی جهانی که اقتصاد کشور را نشانه گرفته است باید مورد ارزیابی قرار گیرد. تلاش‌های مجلس شورای اسلامی در حد بضاعت، شرایط و ظرفیت خود قابل سنجش و ارزشیابی است، البته قطعاً‌ مجلس می‌توانست با همت و تلاش بیشتر نتایج بهتری را رقم بزند. باید از منویات فکری مقام معظم رهبری و سیاست‌های ابلاغی و شرایط اقتصاد مقاومتی بیشتر استفاده می‌کردیم. در تداوم نامگذاری سال‌های اخیر در موضوع اقتصادی، موضوع جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال نامگذاری شد، اقتصاد اولویت اول کشور و مسئولین قرار گرفت. در این شرایط رکود تورمی و محدودیت‌های درآمدی وظیفه سنگین جهش تولید نیاز به همکاری دولت، مجلس و بخش خصوصی دارد. تضاد دولت و مجلس به مصلحت و منفعت مردم نیست، برنامه‌ریزی‌ها و سیاست‌های صحیح مالیاتی، پولی، بیمه‌ای، بانکی و حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان می‌تواند زمینه همکاری دولت و مجلس را فراهم کند. امروز بزرگ‌ترین مشکل، اقتصادی است، جهش تولید به درستی از سوی مقام معظم رهبری عنوان شده است. برای تحقق آن هم نیاز به مکتب سلیمانی، یعنی سرباز وطن بودن، توجه به ظرفیت‌های داخلی، رعایت اقتصاد مقاومتی، خصوصی‌سازی درست، سازنده و هدفمند، توجه به بخش خصوصی و استفاده از مزیت‌های نسبی، توجه به عدالت اجتماعی و تولید و صنایع محرک، همچنین ایجاد ساختار مناسب برای سرمایه‌گذاری مد نظر باشد. در پایان، امیدوار هستم در سایه وحدت قوای سه‌گانه مردم شاهد رفاه، آسایش، آرامش، سربلندی بین‌المللی، معیشت مناسب، اقتدار جهانی و عاقبت‌ به خیری باشند. من لازم می‌‌دانم از اقداماتی که وزرای محترم مخصوصاً وزیر محترم اقتصاد و دارایی جناب آقای دکتر دژپسند بابت اهتمام در تصویب منطقه آزاد مازندران، وزیر محترم راه و شهرسازی جناب آقای دکتر اسلامی به خاطر تلاش‌ها برای تأمین اعتبار پروژه‌های استان مخصوصاً کمربندی شمالی در ساری و فرودگاه و جاده ساری ـ کیاسر انجام دادند، از جناب آقای دکتر نمکی بابت مساعدت در بهبود شرایط بهداشتی و درمانی در استان مازندران تقدیر و تشکر داشته باشم. اکنون که در پایان دوره مسئولیت به عنوان خادم ملت در مجلس شورای اسلامی هستم و این بار سنگین را به دو برادر دیگر می‌سپارم، لازم می‌دانم ضمن قدردانی از همکاری، همدلی و حمایت دستگاه‌های اجرایی و همکاران عزیز مخصوصاً‌ مجمع نمایندگان مازندران و همکاران در کمیسیون‌های مختلف از قصور و کاستی‌های اینجانب در انجام وظیفه طلب بخشش نمایم. امیدوار هستم که همه ما عاقبت‌ به خیر باشیم و در راه خدمت به مردم از هیچ‌گونه کوششی دریغ نکنیم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای یوسف‌نژاد به خاطر رعایت وقت متشکرم. از جناب آقای عباس پاپی‌زاده نماینده محترم دزفول دعوت می‌کنم برای ارائه نطق خود به مدت هفت دقیقه، بفرمایید.

عباس پاپی زاده پالنگان
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «و من یتوکل علی الله فهو حسبه» با سلام و درود به روح ملکوتی حضرت امام خمینی (رضوان‌الله تعالی‌علیه)، شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع حرم و آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری. واکنش‌های غرب در مقابل رفتارهای بیولوژیک ویروس کرونا به خوبی معلوم نمود که انسان مدح‌شده جغرافیای غرب‌گرایان با رفتارهای خشونت‌طلبانه، غارت‌گرانه و منطبق با اندیشه‌های غربی هابز که می‌گوید «انسان گرگ انسان است» چقدر به بیراهه رفته است. اما ایرانیان با تأسی از مکتب اهل بیت (علیه‌السلام) کرامت انسانی را در پذیرش بیمار و بیمار‌یابی حفظ نمودند و برخلاف بسیاری از کشورهای غربی شهادت‌طلبانه جان همه هموطنان را از فقیر تا غنی و جوان تا کهنسال را عزیز شمرده و در جهت نجات جان آنان تلاش مثال‌زدنی نمودند و الگوی عینی تمدن ایرانی ـ اسلامی را در شرایط بحرانی به جهان عرضه نمودند که لازم است صمیمانه از آحاد ملت شریف ایران به خصوص جامعه زحمتکش پزشکان، پرستاران، بسیجیان عزیز، نهادهای انقلابی، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (رضوان‌الله تعالی‌علیه)،‌ آستان قدس رضوی، سپاه و ارتش مقتدر تشکر و قدردانی نمایم. حال مردم و جویندگان حقیقت می‌پرسند با توجه به شکست آمریکا و اروپا در مواجهه علمی، سیاسی و اخلاقی با کرونا و پیروزی ایران در این مواجهه آیا غرب‌گرایان حاضرند از توصیه و تجویز پیشین خود دایر بر آمریکاگرایی و اروپامداری دست بردارند؟ و به راستی خسارات وارده ناشی از این‌همه دلبستگی و سال‌ها مذاکره بدون نتیجه با غرب را چگونه جبران خواهند نمود؟ جناب آقای نمکی وزیر محترم بهداشت و درمان! اقدام فوری و ارزشمند سپاه و ارتش در ایجاد بیمارستان‌های صحرایی مقابله با کرونا را قدر بدانید. متأسفانه زیرمجموعه جناب‌عالی به دلایل سیاسی اجازه بهره‌برداری از بیمارستان‌های تکمیل‌شده دزفول را نمی‌دهند و این سیاسی‌کاری و تعلل موجب گردیده علاه بر وارد گردیدن زیان فراوان به سلامت مردم دزفول متأسفانه دزفول در صدر کانون‌های بحران کرونا قرار گرفته و قطعاً‌ مسئولیت تأخیر در راه‌اندازی بیمارستان‌های مذکور به عهده جناب‌عالی است. وزیر محترم بهداشت و درمان باید پاسخ دهند چرا احداث بیمارستان مهم بخش مرکزی که با کمک وزارت نفت تأمین اعتبار شده و زمین محل احداث آن نیز توسط وزارت کشور تعیین گردیده، متأسفانه بدون هیچ دلیل منطقی و فقط به دلیل سیاسی‌کاری به تأخیر افتاده است که این امر ظلم بزرگی به مردم مظلوم بخش مرکزی است. به جناب آقای رحمانی‌فضلی وزیر محترم کشور تذکر می‌دهم علی‌رغم جلسات مکرر اینجانب با جناب‌عالی و معاونین سیاسی و امنیتی وزارت کشور و مصوبه 28/6/1398 شورای تأمین خوزستان مبنی بر لزوم نصب تابلوی ورودی شهر دزفول در پاییز سال گذشته به وعده‌تان عمل نکردید و به دلایل سیاسی زمان نصب تابلو را به بعد از انتخابات موکول نمودید. حال پس از حدود سه ماه از انتخابات و در شرایط آرام فعلی خواست بحق مردم دزفول نصب تابلوی ورودی شهرشان است. مردم بزرگوار دزفول قهرمان! با عنایت الهی و حمایت شما بزرگواران در هشت سال خدمتگزاری صادقانه اقدامات اساسی به شرح ذیل صورت گرفته است: در حوزه قانونگذاری برای اولین بار پس از (100) سال از کشف نفت، تصویب پیشنهاد نماینده دزفول به عنوان قانون دائمی و الزام وزارت نفت به پرداخت عوارض زیست‌محیطی که سالانه حدود (1200) میلیارد تومان به بودجه استان خوزستان اضافه می‌نماید، جلوگیری از انتقال آب بین‌حوزه‌ای که موجب تحمیل هزینه‌های زیاد انتقال آب بر دوش دولت و مردم و اتلاف منابع آب کشور می‌شد، تصویب بودجه حدود (100) میلیون دلار برای مقابله با کانون‌های ریزگرد استان خوزستان در کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، تصویب قانون تبدیل وضعیت معلمین پیش‌دبستانی، نهضتی و حق‌التدریس، تصویب برداشت (5/1) میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری برای پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به روستاییان و کشاورزان زحمتکش، تصویب قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی که موجب کاهش شدید واردات محصولات کشاورزی شد، اصلاح قانون استخدام (10) هزار نفر از مهندسین کشاورزی در قالب مهندسین ناظر گندم. در حوزه راه نیز رتبه توسعه راه‌های دزفول در سال 1390 در دوران اوج بودجه‌های عمرانی کشور قبل از اینجانب در رتبه‌های آخر استان خوزستان بود، ولی اکنون با اجرای پروژه‌های مهم راه، انقلاب عظیمی در حوزه‌ راه‌های ارتباطی و جاده‌های دزفول اتفاق افتاده است. دریافت مجوز، تعیین مسیر و میخکوبی مسیر اتصال دزفول به شبکه راه‌آهن سراسری و آغاز عملیات اجرایی آن در سال جدید، افزایش پروازهای فرودگاه دزفول از هفت پرواز در هفته در سال 91 به (24) پرواز در هفته در سال 98، شروع عملیات اجرایی جاده استراتژیک پاشنه‌زاگرس و افتتاح فاز اول آن، احداث فاز اول بزرگراه دزفول به اهواز و آغاز بزرگراه صفی‌آباد به میانرود، آغاز احداث بزرگراه دزفول به شوشتر با اعتبار بیش از (80) میلیارد تومان، آغاز احداث جاده چهاربانده دزفول به محمد‌بن‌جعفر، احداث و ارتقای جاده‌های روستایی شامل جاده‌های بخش شهیون، جاده‌های چغامیش، سبزآب، سربیشه، ماهوربرنجی، احمد‌فداله و زاویه‌ها. در حوزه بهداشت و درمان قبل از اینجانب در دوران اوج بودجه‌های عمرانی در (100) سال اخیر مردم دزفول خاطره تلخ تعطیلی بیمارستان افشار و یازهرا (سلام‌الله علیها) را در ذهن دارند، ولی در هشت سال اخیر با احداث هشت بیمارستان جدید و ایجاد دانشگاه علوم‌پزشکی تحول تاریخی و بی‌نظیری در بخش بهداشت و درمان دزفول ایجاد شده است. تأسیس دانشگاه علوم‌پزشکی و دو دانشکده جدید در سال 92، دریافت مجوز و احداث بیمارستان تأمین‌اجتماعی به عنوان آخرین بیمارستان تأمین‌اجتماعی در کشور که شهروندان عزیز دزفولی می‌توانند تمام خدمات درمانی را رایگان دریافت نمایند، دریافت مجوز و احداث و تکمیل بیمارستان فوق‌تخصصی زنان دزفول به عنوان تنها بیمارستان زنان جنوب غرب کشور با پیشرفته‌ترین تکنولوژی روز، دریافت مجوز، احداث و تکمیل مجتمع بزرگ بیمارستانی سوانح و سوختگی و غربالگری و بهره‌برداری تا پایان امسال، دریافت مجوز و آغاز احداث بیمارستان بزرگ دزفول با ظرفیت نهایی (550) تخت به عنوان بزرگ‌ترین بیمارستان استان خوزستان با پیشرفت (50) درصد، دریافت مجوز و احداث دو درمانگاه مجهز شبانه‌روزی جدید حضرت زهرا (سلام‌الله علیها) در جنوب شهر و امام رضا (علیه‌السلام) در مرکز شهر دزفول، دریافت مجوز و احداث بیمارستان‌های خیبر، سردشت، شهیون و اخیراً بیمارستان بخش مرکزی. در حوزه صنایع بزرگ تلاش مستمر برای بازگرداندن (600) هکتار از اراضی پادگان قائمی دزفول که در دوران قبل به صورت ناعادلانه به شرکت غیربومی فجر ساری واگذار شد و در نهایت تخصیص این اراضی برای احداث کارخانه عظیم فولاد دزفول و همچنین احداث دو کارخانه بزرگ چغندرقند جدید در دزفول برای اشتغال جوانان دزفولی. در حوزه فرهنگ و میراث ملی و طبیعی پیگیری ثبت جهانی دانشگاه جندی‌شاپور به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه جهان، تأمین اعتبار جهت بازسازی نمادهای هویتی دزفول مانند پل قدیم ساسانی، بازار قدیم، بازآفرینی محلات قدیم مانند محلات سیاه‌پوشان، کرناسیون، صحرابدر، لوریان، سیدصبور، قلعه و کلانتریان. ثبت ملی آبشار شوی در شورای عالی محیط‌زیست کشور و بازگرداندن عنوان بزرگ‌ترین و زیباترین آبشار خاورمیانه از استان همجوار به دزفول قهرمان، پیگیری ثبت ملی رودخانه دز به عنوان رودخانه حفاظت‌شده جهت جلوگیری از انتقال آب. و در پایان مجدداً از یکایک حامیان و اعضای ستاد خودجوش و مردمی اینجانب که آراء (92) هزار رأیی را رقم زدند کمال تقدیر و تشکر را دارم و از تمام افرادی که از رقیب محترم حمایت نمودند تشکر می‌‌نمایم و برای آنان که به هر دلیل در انتخابات شرکت ننموده‌اند نیز آرزوی توفیق دارم. و بگو پروردگارا! مرا در هر کار و شغلی به نیکی وارد کن و به نیکی بیرون آور و برایم از نزد خود نیرویی یاری‌دهنده قرار بده. در حوزه کشاورزی آغاز احداث بزرگ‌ترین کارخانه چغندرقند کشور، راه‌اندازی کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی به ظرفیت (600) تن در روز، احداث بزرگ‌ترین سردخانه جنوب غرب کشور در دزفول جهت ذخیره‌سازی محصولات کشاورزی، استقرار اداره مستقل گمرک در دزفول جهت صادرات محصولات کشاورزی، دریافت مجوز مرز هوایی فرودگاه دزفول و تصویب قوانین راه‌گشای صادرات جهت افزایش (300) درصدی صادرات محصولات کشاورزی (نایب‌رئیس ـ خیلی وقت است وقت شما تمام شده است) آغاز احداث تنها پایانه گل و گیاه جنوب غرب کشور در دزفول، تبدیل دزفول به بزرگ‌ترین قطب صنایع تبدیلی و صادراتی محصولات کشاورزی ایران. در پایان در حوزه ورزش بازسازی کامل ورزشگاه شهید مجدیان دزفول پس از (18) سال و افزایش ظرفیت آن از (5000) نفر به (15) هزار نفر با اعتبار بیش از (20) میلیارد تومان، دریافت مجوز، تأمین اعتبار و آغاز احداث بزرگ‌ترین سالن سرپوشیده ورزشی شمال خوزستان با ظرفیت (2500) نفر برای برگزاری مسابقات ملی در دزفول و احداث حدود (30) زمین چمن ورزشی شهری و روستایی و تحول در زیرساخت‌های ورزشی دزفول. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

عبدالرضا مصری
متشکرم، ناطق بعدی را بفرمایید.

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای پاپی‌زاده نماینده محترم دزفول تشکر می‌کنم، از ناطق اضطراری جناب آقای یحیی کمالی‌پور نماینده محترم جیرفت و عنبرآباد دعوت می‌کنم به مدت پنج دقیقه در خدمت ایشان باشیم، بفرمایید.

یحیی کمالی پور
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم ریاست، هیأت‌رئیسه و همکاران عزیز و ارزشمند! سلام علیکم. از اینکه چهار سال در کنار شما عزیزان در خانه ملت بوده ضمن سعی در انجام وظیفه از حضور همه شما عزیزان تلمذ و شاگردی نموده و درس‌های گران‌سنگی را آموختم و خوشحالم و اگر کوتاهی در ارادت اینجانب مشاهده کردید بر من ببخشایید. و اما بعد، مردم شریف و نجیب شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد! از (7) اسفند 1394 که به اینجانب افتخار خدمتگزاری به عنوان نماینده شما در مجلس شورای اسلامی اعطا گردید چهار سال گذشت. اینجانب تمام مساعی خود را مصروف آن نمودم که در کنار خدمات لازم اتحاد، وحدت و همدلی را برای ساکنان دو شهرستان فراهم نمایم و عقب‌افتادگی‌های ساختاری و زیربنایی را جبران نمایم و خدا را بر اعمال خویش شاهد و ناظر دانسته و بر توفیقاتی که حاصل شده است سر بر آستان مقدسش می‌سایم. گرچه نیت و اراده خدایی و انسانی این خدمتگزار کوچک رفع مظالم بر موکلینم و توسعه همه‌جانبه و فراگیر دیارم بوده، لیکن در این مسیر با مشکلات و موانع فراوانی مواجه بودم که به فضل الهی و تمسک به ائمه اطهار و همراهی شما مردم از آن عبور کردم. گرچه احساس و قلبم گواهی می‌دهد که اگر تدبیری نیندیشید افراط‌گری‌ها فرصت برگشت خواهند داشت و گریبان‌گیر مردم مظلوم و نجیب آن منطقه خواهند شد. در این مسیر به صراحت اعلام می‌نمایم من فرزند انقلاب و مقلد رهبری و پیرو ولایت بوده و خواهم بود و در اثبات ادعایم (2700) روز اسارت، (50) درصد جانبازی و ده‌ها تیر و ترکش در بدن و (24) سال خدمت صادقانه در مباحث و مسائل قضائی در مناطق محروم کشور، اسناد محکم و خدشه‌ناپذیری بر این ادعا است و اگر از جایگاهی حقیقی و حقوقی ظلم و ستمی بر ما روا داشته شد که از ادامه خدمت باز بمانیم این خیال خام و خواب بی‌تعبیر آرزومندان غلط‌انداز خواهد بود که از خط انقلاب، نظام و رهبری لحظه‌ای عقب‌نشینی کنیم. من بر آن عهدی که بسته‌ام تا زنده هستم پایدار و استوار خواهم ماند. از همه مردمی که برای نیامدنم اشک ریختند و برای آمدنم نذر و نذورات کردند و دعا خواندند صمیمانه تشکر می‌کنم و اگر وجود ناقابلم باعث نگرانی آنان شد پوزش خواسته و در این جایگاه رسمی دست یکایک آنان را به عنوان فرزندی کوچک و برادری دلسوز می‌بوسم و اگرچه در نیمه راه از آنچه که قرار بود با هم انجام بدهیم باز مانده‌ام فقط همین را می‌گویم که «دلم می‌سوزد و کاری ز دستم بر نمی‌آید». اما سخنی از سر دلسوزی با بعضی خودی‌ها؛ انقلاب برای اینکه فرزندانش را به این مرحله از اعتماد عمومی برساند، تاوان سنگینی پس داده است. به راحتی فرزندان انقلاب را کنار نگذارید و گوشه‌نشین نکنید که خدای‌ناکرده خواسته یا ناخواسته آب در آسیاب دشمن بریزید و همراه آنان شوید. به مصداق فرمایش معصوم «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» مراتب قدردانی و سپاس خود را از معاونین محترم رئیس‌جمهور خصوصاً جناب آقای امیری و همه وزرای کابینه که به شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد سفر کردند و منشأ تحولات عظیمی برای منطقه و مردم شده‌اند که مجال بیان آنان در این مقوله نیست تشکر و قدردانی می‌نمایم. از مسئولین اجرایی استان کرمان، شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد که در همه‌حال با دلسوزی در کنار این خدمتگزار در کسوت نمایندگی مردم از هیچ کوششی دریغ نکردند تشکر می‌کنم. از ائمه جمعه عنبرآباد، بلوک، مردهک، محمدآباد و درب‌بهشت و همه اقشار و صنوف و خانواده معظم شهدا،‌ اسراء، ایثارگران،‌ پیشکسوتان جهاد و شهادت، اصحاب رسانه و مطبوعات، سپاه، نیروی انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی که در این چهار سال پر فراز و نشیب اینجانب را یاری نموده‌اند، تشکر می‌کنم. و اما در این آخرین روزهای خدمت از مسئولین کشور، ریاست محترم جمهور، وزیر محترم جهادکشاورزی، وزیر صنعت و معدن می‌خواهم به داد کشاورزان مظلوم جنوب استان کرمان برسید که روزهای سختی را پشت سر می‌گذارند و از وزیر صنعت می‌خواهم دست واسطه‌ها را از بازار خودرو قطع کنند و همچنین هیأتی را به شهرستان جیرفت اعزام کنند و عملکرد سه‌ساله شورای شهر و شهرداری جیرفت را ارزیابی و اقدامات قانونی لازم را انجام و جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز مصلی شهر جیرفت را بگیرند که این خیانتی در حق مردم آن منطقه است. از همه زحمتکشان در عرصه مبارزه با ویروس کرونا (رنجبرزاده ـ متشکرم، وقتتان تمام شد) و زحمات وزیر محترم بهداشت و دست‌اندرکاران در شهرستان‌های جیرفت و عنبرآباد صمیمانه قدردانی می‌کنم. «و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین» والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقای کمالی‌پور متشکرم، از جناب آقای صدیف بدری نماینده محترم اردبیل، نمین، نیر و سرعین دعوت می‌کنم برای مدت پنج دقیقه در خدمت ایشان باشیم، بفرمایید. (قاضی‌پور ـ اول بگویید یاشاسین آذربایجان)

صدیف بدری
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم یاشاسین آذربایجان. با سلام و درود خدمت ملت بزرگ ایران، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و شما همکاران عزیز. در آستانه لیالی پرخیر و برکت قدر آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه شما بزرگواران را دارم. جناب آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم! در روزهایی که کرونا آرامش را از جامعه ربوده و در کنار تهدید سلامت جسمانی مردم اقتصاد خانوارهای ایرانی را هم مختل کرده و کسب و کارشان را از رونق انداخته، دولت در کنترل قیمت کالاهای اساسی و تنظیم بازار مسکن و خودرو منفعلانه عمل کرده و به نوعی بازار را به حال خود رها کرده است. درخصوص بازار مسکن هشدارهای لازم به دولت داده شده بود، ولی متأسفانه گوشی بدهکار نبوده و امروز نتیجه این بی‌توجهی را درو می‌کنیم. به علت کمبود تولید مسکن افزایش افسارگسیخته قیمت زمین و مصالح ساختمانی و به تبع آن افزایش هزینه تمام‌شده مسکن عافیت‌طلبی بانک‌ها و هزار و یک عامل دیگر مسکن به افزایش تصاعدی قیمت خود ادامه می‌‌دهد. خانه‌دار شدن برای بسیاری از خانوارهای ایرانی از رؤیا هم فراتر رفته است و با افزایش نجومی قیمت مسکن سیاست‌های سال‌های قبل همچون پرداخت وام مسکن یکم عملاً کارایی خود را از دست داده است. انفعال دولت در برنامه‌ریزی برای ساخت مسکن کشور را با عقب‌ماندگی (3) میلیون واحد در مسکن مواجه کرده که قطعاً جبران این کسری بسیار دشوار است. افزایش قیمت مسکن نتیجه طبیعی روند موجود در کشور است. تقاضایی که هر روز تشدید و عرضه‌ای که روز به روز تضعیف می‌شود نمی‌توان انتظار داشت که در عرصه تولید مسکن دست روی دست بگذاریم، اما قیمت‌ها افزایش نیابد. همچون بازار مسکن ناتوانی دولت در ایجاد توازن بین عرضه و تقاضا در بازار خودرو هم مشهود است. در شرایطی که صنعت خودروسازی در ایران انحصاری بوده و بازار تمام و کمال در اختیار ایران‌خودرو و سایپا است و امکان رقابت داخلی از همه رقبای موجود و فرضی سلب شده است، دولت از حباب قیمت‌ها و صحنه‌گردانی دلالان صحبت می‌کند. آقای روحانی رئیس‌جمهور محترم، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت! درصد قابل توجهی از التهاب کنونی بازار خودرو ناشی از بی‌برنامگی شما است. دست دلالان را شما با سیاست‌های نادرست خود باز گذاشته‌اید و آنها هم ناجوانمردانه بازار را اسیر طمع‌ورزی خود کرده‌اند. چندین و چند ماه است خبری از عرضه خودرو با قیمت کارخانه نیست. ثبت‌نام خودرو‌های پیش‌فروشی که فاقد قیمت نهایی هستند و قریب به یک سال باید در انتظار نشست هم قطعاً راهگشا نیستند و فقط بر ابهام بازار افزودند. در این شرایط که از یکسو تحت تأثیر سیاست‌‌های نادرست تقاضای موجود در بازار روی هم تلنبار شده و از سوی دیگر خودروسازان رغبتی به عرضه محصولات خود با نرخ مصوب ندارند سخن به میان آوردن از حباب و دلال‌بازی چیزی جز پاک کردن صورت‌مسأله نیست. آقای روحانی! قیمت پراید در آستانه (100) میلیون تومان قرار گرفته، نمی‌خواهید کاری کنید؟ مگر نزدیک به (90) درصد قطعات پراید تولید داخل نبود، چرا به بهانه تبدیل ارز (4200) تومانی به نیمایی به افزایش چندین و چند برابری قیمت آن چراغ سبز نشان می‌دهید؟ دولت همینطور دست روی دست خواهد گذاشت تا یک ملت تاوان بلندپروازی‌های شرکت‌های خودروسازی کشور را در یک بازار کاملاً انحصاری بدهد؟ فروش خودرو توسط شرکت‌های خودروسازی با قیمت (5) درصد زیر قیمت بازار هم کلاه گشادی است که می‌خواهید بر سر مردم بگذارید. این چه منطقی است، بازار را به حال خود رها می‌کنید و بعد از چند وقت دست در دست دلال‌ها قیمت تعیین می‌کنید؟ آقای رئیس‌جمهور و وزیر محترم جهادکشاورزی! گرانی کمر مردم را شکسته و دورنمای خوشایندی هم در پیش نیست. قیمت یک کیلو گوجه‌فرنگی در طول سال از زیر (1000) تومان تا بالای (15) هزار تومان نوسان می‌کند، این نوسانات به زیان کشاورزان زحمتکش و به نفع دلالان بوده و هست. این معادله ناجوانمردانه باید به نفع کشاورزان عزیز و مصرف‌کنندگان برهم بخورد. هرج و مرج مدیریتی در عرصه کشاورزی داستان امروز و فردا نیست، سازمان‌های برنامه‌ریز باید نیاز مصرف محصولات کشاورزی را اعلام و براساس این گزارش وزارت جهادکشاورزی به تولیدکنندگان برنامه کشت ارائه کند. از وزیر محترم جهادکشاورزی می‌خواهم این هشدارها را جدی بگیرند. جناب آقای روحانی! به داد مردم برسید، گرانی و تورم واقعی بیداد می‌کند، بیش از این تعلل در کنترل بازار و وادادگی در مدیریت جایز نیست. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

عبدالرضا مصری
جناب آقای بدری عزیز! از اینکه وقت را رعایت فرمودید خیلی تشکر می‌کنیم.
8 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

عبدالرضا مصری
تذکرات را بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور: ـ آقای قاسم احمدی‌لاشکی (نوشهر، چالوس و کلاردشت) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه علت عدم افتتاح طرح نیروگاه زباله‌سوز نوشهر با توجه به اتمام آن. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم اتخاذ تمهیدات لازم برای ثبت‌نام در سهام عدالت از افراد واجد شرایط که تابحال نتوانسته‌اند ثبت‌نام کنند. همچنین لزوم توجه به معیشت کارکنان شوراهای حل اختلاف که به صورت افتخاری فعالیت می‌کنند. به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص لزوم بررسی هسته معاملات سازمان بورس و اوراق بهادار تهران و ارتقاء زیرساخت‌های آن به منزله جلوگیری از بروز اخلال در روند معاملات با عنایت به گذشت دو دهه از عمر سیستم و همچنین علت افزایش کارمزد دریافتی در معاملات بورس در سال‌های اخیر که مورد اعتراض بسیاری از فعالین بازار سرمایه در ماه‌های اخیر گردیده است. به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم رسیدگی به اختلاف ناشی از تعطیلات کرونا در بین مدارس غیرانتفاعی معلمانی که به بهانه تعطیلی مدارس حقوق کامل دریافت نکردند و خانواده‌های دانش‌آموزانی که شهریه کامل را پرداخت کردند و از امکانات این مدارس منتفع نشدند. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم توجه به مشکلات یک دامدار سنتی که برای خرید (20) لیتر نفت سفید برای گرم نمودن محل نگهداری باید حداقل ده‌خوان اداری را طی کند. ـ آقای داود محمدی (قزوین، آبیک و البرز) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص تسریع در تعیین تکلیف و تخصیص سهام عدالت در مورد جاماندگان و دهک‌های پایین جامعه، بازنشستگان، طلاب، کارگران و کشاورزان. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص ضرورت تسریع در پرداخت پاداش پایان‌خدمت سال 98 فرهنگیان با توجه به تورم افسارگسیخته و کاهش ارزش مبلغ تعیین‌شده با تأخیر در پرداخت. ـ آقای جبار کوچکی‌نژاد‌ارم‌ساداتی (رشت) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اینکه چرا سازمان اوقاف و امور خیریه درآمد حاصل از محل نذورات مردم را در جهت عمران و آبادانی همان منطقه هزینه نمی‌کند و در انتخاب هیأت امنا به نیروهای بومی توجه ندارد؟ ـ آقای سیدجواد ساداتی‌نژاد (کاشان و آران و بیدگل) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا افزایش حقوق (50) درصدی کتابداران در سال 99 اجرایی نشده است؟ ـ آقای حبیب‌اله دهمرده (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) به وزیر کشور درخصوص اینکه همانطور که مستحضر هستید مرزنشینان سیستان در طول تاریخ یک فرصت بوده و بارها و بارها مطرح و مورد بازدید جناب‌عالی نیز واقع گردیده است، ولی متأسفانه در اثر سوء‌مدیریت به یک تهدید تبدیل و تأسف‌بار از اینکه با احداث دیوار غیرکارشناسی هزاران هکتار از مرغوب‌ترین زمین‌های کشاورزی توسط دیوار عملاً از ایران جدا شده و مالکین عملاً نمی‌توانند از ملک خود استفاده کنند و از دسترسی آنها خارج شده است. به عبارت دیگر مسئولان ایران همین دیوار را به عنوان مرز رسمی ایران پذیرفتند. آقای وزیر! آیا این است معنی و مفهوم حفاظت از مرز و تمامیت ارضی جمهوری اسلامی ایران. ـ آقای جلال محمودزاده (مهاباد) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه به چه دلیل بر عملکرد نامطلوب بانک‌های خصوصی توسط بانک مرکزی نظارتی صورت نمی‌گیرد؟ به وزیر نفت درخصوص دلیل وضعیت بسیار نامطلوب توزیع سوخت به بخش کشاورزی و روستایی در استان آذربایجان‌غربی و وجود رانت در واگذاری‌های جایگاه‌های جدید. ـ آقای علیم یارمحمدی (زاهدان) به وزیر کشور درخصوص اینکه حق مردم عزیز زاهدان، کریم‌آباد، دیزآباد، قاسم‌آباد، بابائیان و همت‌آباد این نیست که به دلیل نداشتن اسناد هویتی زیر خط فقر زندگی کنند. ـ آقای احمد سالک‌کاشانی (اصفهان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا دستور شما با موضوع درخواست کسری حقوق و مزایای کارکنان مشاغل و بازنشسته‌های دولت به شماره (160889) در مورخ 19/12/98 اجرا نمی‌شود؟ ـ آقای سیدمحمدجواد ابطحی (خمینی‌شهر) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص ضرورت تأمین و تخصیص اعتبار لازم جهت تکمیل در دو آموزشگاه اعظم درچه و بانو صغرای داورپناه در شهر درچه که در شرف افتتاح و بهره‌برداری قرار می‌گیرند. ـ آقای حبیب‌اله دهمرده (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص اینکه بارها و بارها مطرح شده که برای رودخانه نیاتک پلی طراحی شده و چند شهرستان را به هم وصل می‌کند، همیشه قول داده می‌شود ولی عملاً اجرایی و عملیاتی نمی‌شود. جناب آقای وزیر! ظاهراً تعدادی از مدیران برای ناامید کردن مردم و تخلیه مرز و پیوستن به حاشیه‌نشینی تلاش می‌کنند. ـ خانم ناهید تاج‌الدین (اصفهان) به اتفاق چهار نفر از همکاران به وزیر میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درخصوص اینکه عدم مرمت قلعه‌ تاریخی روستای بارده در راستای حفظ هویت تاریخی. ـ آقایان: علیرضا سلیمی (محلات و دلیجان) و علی‌اکبر کریمی (اراک، کمیجان و خنداب) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص رهاسازی قیمت‌ها است، چرا متأسفانه شاهد بی‌ثباتی در قیمت اجناس مثل اتومبیل، آهن‌آلات، مسکن، اغذیه و نهاده‌ها هستیم، چرا بازارها را رها کردید؟ ـ همچنین علت عدم اجرای رتبه‌بندی معلمان علی‌رغم چند نوبت قول رئیس سازمان برنامه و بودجه چیست؟ همچنین علت نابسامانی بازار خودرو، افزایش شدید و بی‌سابقه قیمت‌‌های خودروهای تولید داخل و عدم رسیدگی به آنها چیست؟ ـ آقای علی بختیار (گلپایگان و خوانسار) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت عدم اجرای رتبه‌بندی معلمان علی‌رغم چند نوبت قول رئیس سازمان برنامه و بودجه چیست؟ ـ خانم هاجر چنارانی (نیشابور و فیروزه) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص اینکه به سامانه بازار توزیع نهاده‌های دامی نظارت کنید، متأسفانه عرصه تاخت و تاز دلال‌ها فراهم شده، تدبیری بیاندیشید. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه آخرین سال دوران ریاست‌ جمهوری جناب‌عالی است. مردم منتظر عدالت در تقسیمات کشوری هستند.
9 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

عبدالرضا مصری
دوستان! فقط چون وقت کم است مقداری رعایت بفرمایید.

علی اصغر یوسف نژاد
در تذکرات شفاهی جناب آقای محمود صادقی بفرمایید.

محمود صادقی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم به ریاست محترم جمهوری و وزیر محترم صمت تذکر می‌دهم در شرایطی که ملت فهیم و فداکار ما با جدیت فراوان و همکاری و همبستگی ملی و کمک مؤمنانه سعی در کاهش آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا دارند با تدابیر مناسب جلوی تورم و گرانی لجام‌گسیخته در ارزاق و کالاهای اساسی مورد نیاز به ویژه مسکن و خودرو را که کمر مردم مخصوصاً قشر مستضعف را شکسته و خم کرده بگیرند. اخیراً معاون محترم قوه قضائیه مبادرت به تدوین پیش‌نویس آیین‌‌نامه اجرایی ماده (22) لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری نموده که محتوای آن علاوه بر اینکه مغایر با استقلال کانون وکلای دادگستری است با اصل تفکیک قوا و صلاحیت انحصاری مجلس شورای اسلامی در وضع قانون مغایرت دارد. به وزیر محترم دادگستری تذکر می‌دهم، وفق ماده (4) قانون وظایف و اختیارات وزیر دادگستری جهت مذاکره و رایزنی با قوه قضائیه و انصراف از این بدعت خطرناک اقدام لازم به عمل بیاورند.

علی اصغر یوسف نژاد
متشکرم، جناب آقای کولیوند بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من چون با برادرمان جناب آقای مطهری هم صحبت کردم، سه‌شنبه برادر عزیزمان جناب آقای مطهری در نطق خود گفتند در واقعه آبان همه تقصیر به گردن وزیر کشور است، بررسی‌هایی که انجام شده در هیچ گزارش رسمی وزارت کشور مقصر شناخته نشده، نکته‌هایی که گفته شد فاقد مبنا است. من می‌خواهم عرض کنم که بنده و جناب آقای ذوالنوری عضو شورای امنیت کشور هستیم، در آنجا یک جلسه مشترک گذاشتیم، جلسه مشترک در کمیسیون تلفیق مجموعه وزارت کشور و دستگاه‌های دیگر، وزارت اطلاعات، عزیزان سپاه و همه آنجا آمدند توضیحات را دادند. استیضاح وزیر کشور هم که تحویل کمیسیون ما شد 19/9/ یک جلسه بود، 25/9/ یک جلسه گذاشته شد. در 25/9/ بعد از رسیدگی تعداد امضاها از تعداد افتاد و ما هم استیضاح را از نصاب خارج کردیم، یک جلسه هم اصل (90) مجلس گذاشت و توضیحات لازم را دادند. لذا خواهش من این است که در این جریان چون دستگاه‌های دیگری هم در این قضیه هستند، هم وزارت نفت، هم وزارت صمت مبنای امنیت داخلی و کارهایی که وزارت اطلاعات باید انجام می‌داد به نظر من می‌رسد که ما در این فضا که همه مسئولیت را بگویید به دوش وزیر کشور است این دیگر دور از انصاف است، امیدواریم که ان‌شا‌ءالله به این مسیر برویم که در مجلس و به هر شکل در فضای کار اتفاق افتاده بررسی‌هایی که انجام شده نشان می‌دهد که وزارت کشور هیچ‌گاه مقصر اصلی نبوده، خیلی ممنون.

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای کامران بفرمایید.

حسن کامران دستجردی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای مصری! خواستم درگذشت حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین حاج‌آقاصادق طباطبایی را خدمت مقام معظم رهبری و ملت شهیدپرور استان سیستان و بلوچستان به ویژه سیستان و مردم شهیدپرور سیستان تسلیت عرض بکنم. خانواده محترم حسینی در زابل از مبارزین قبل از انقلاب و کل مبارزینی که می‌رفتند منزل آنها خانه امن بود و آنها را از مرز خارج می‌کردند و حاج‌آقای حسینی همیشه یار محرومین بودند و چهار دوره که ما در مجلس خدمت ایشان بودیم فردی قاطع، شجاع، پاکدست و یار حضرت امام (رحمه‌الله‌علیه) و مقام معظم رهبری بودند و سر مسائل دینی، ولایی و مجلس هیچ‌گاه معامله نکردند. ایشان در اوضاعی که نسبت به محرومین در دیار سیستان و استان بود همیشه دغدغه‌های زیادی داشتند. واقعاً جای ایشان خالی است و ایشان در آن منطقه در مسائل آب آنجا، اشتغال آنجا و مسائل فرهنگی آنجا دغدغه داشتند. واقعاً همیشه نظر ایشان این بود که قطب سیستان از نظر فرهنگی ویژه برخورداری به آنها بدهید. من به خانواده معظم ایشان هم تسلیت می‌گویم و امیدوار هستیم که راه ایشان را ان‌شا‌ءالله در منطقه ادامه بدهند، خیلی متشکرم.

عبدالرضا مصری
متشکرم،‌ جناب آقای سلیمی! خواهش می‌کنم یک دقیقه بفرمایید چون تعداد زیاد است.

علیرضا سلیمی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! در مورد افرادی که ارز (4200) تومانی گرفتند من با دیوان محاسبات تماس داشتم، آقایان فرمودند لیست افرادی که این ارز را گرفتند به هیأت‌رئیسه و آقای رئیس دادند. براساس اصل (84) همه نمایندگان در همه امور کشور می‌توانند ورود پیدا کنند. آقای رئیس! این لیست را در اختیار ما قرار بدهید، این نکته اول. نکته دوم در مورد خودرو است. آقای روحانی! «الخودرو و ما ادارک ماالخودرو»، می‌‌دانید قیمت ماشین به کجا رسیده؟ شما پراید تولید می‌کنید نه هواپیما و هلیکوپتر. قیمت یک پراید مثل قیمت یک هلیکوپتر دائم در حال پرواز است، جلوی این را بگیرید. شما متوجه نبودید، حالا به وزیر صمت دستور بدهید. آقای وزیر صمت حالا می‌خواهند ورود پیدا کنند؟ آقای رحمانی! حضرت‌عالی مسئولیت دارید، اجازه ندهید قیمت‌ها اینطور بشود. البته علاوه بر خودرو سایر قیمت‌ها هم بالا می‌رود، هر روز بلند می‌شویم قیمت یک چیزی بالا می‌رود. آقای روحانی! شما یادتان رفته در انتخابات آقای جهانگیری می‌گفت مردم! یادتان هست صبح پا می‌شدید قیمت‌ها چه و چه؟ آقایان جهانگیری و روحانی! صحبت‌های خودتان را یکبار دیگر مرور کنید، متشکرم.

عبدالرضا مصری
از رعایت وقت متشکرم، چون تعداد دوستان زیاد است خواهش می‌کنم یک دقیقه بفرمایید. جناب آقای مازنی بفرمایید.

احمد مازنی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر من به جناب آقای دکتر ظریف وزیر محترم امور خارجه است. در آذرماه سال 1391 افراد خودسر سفارت بریتانیا در تهران را تسخیر کردند و در این اتفاقی که افتاده چند اثر هنری که جزء اموال دولت انگلیس بود را تخریب کردند. اخیراً در اخبار و رسانه‌ها آمده که این آثار پس از ترمیم به تهران و به سفارت بریتانیا برگشت داده شده و مبلغ (1) میلیون و (300) هزار پوند، معادل (27) میلیارد تومان هزینه خودسری عوامل خودسر از جیب ملت پرداخت شد. جناب آقای ظریف! ضمن احترام به شخصیت و توانمندی جناب‌عالی و قدردانی از تلاش‌های شما در عرصه دیپلماسی و ضمن اینکه ما ملت ایران خاطره خوشی از انگلیس نداریم، در عین حال انتظار ما این است که در مورد این خبر روشنگری کنید، اساساً آیا این خبر صحت دارد و اگر صحیح است پاسخ بدهید که این اقدام انجام‌شده از چه منطقی برخوردار است؟

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای خضری بفرمایید.

رسول خضری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده به رئیس‌جمهور محترم و وزیر محترم راه و شهرسازی است. اتوبان تمرچین ـ پیرانشهر ـ نقده جزء مصوبات دو بار سفر رئیس‌جمهور به استان است. امیدواریم امسال ان‌شا‌ءالله سریع‌تر به اتمام برسد، علی‌الخصوص دو کیلومتر جلوی پادگان که خوشبختانه اردیبهشت‌ماه انتظار داشتیم در هفته‌های آخر شروع بشود و به امید خدا به مناقصه گذاشته شده. باجه مسافری مرز رسمی کیله سردشت آماده است که ان‌شا‌ءالله سریع‌تر بهره‌برداری برسد. بحث جاده رورَد ـ بوکان و جاده‌های آلواتان به ساوان که جزء جاده‌های مهم هستند و جاده اندیزه و پسوه به مهاباد جزء پروژه‌هایی است که خوشبختانه اعتبارات آن را عزیزان در بودجه تلفیق امسال در کمیسیون تلفیق دیدند که من تشکر می‌کنم، چون تا پایان 1399 بودجه‌هایش را همین مجلس در کمیسیون تلفیق دیده است. همچنین بحث بیمارستان پیرانشهر و درمانگاه تأمین‌اجتماعی سردشت و آغاز کلنگ‌زنی درمانگاه تأمین‌اجتماعی پیرانشهر هم جزء اولویت‌ها است که امیدواریم به توجه به نیاز مردم سریع‌تر تکمیل بشود. (نایب‌رئیس ـ متشکرم) تبدیل پسوه به شهر و رورَد به بخش جزء اولویت‌هایی است که خوشبختانه ما انتظار داریم هرچه زودتر به نتیجه برسد. طرح سه‌فوریتی که نمایندگان تأکید دارند اعلام وصول بشود... (قطع میکروفن)

عبدالرضا مصری
متشکرم، آقای دکتر! فرصت نداریم. جناب آقای قاضی‌پور نفر بعد هستند، بفرمایید.

نادر قاضی پور
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر به ریاست جمهوری و وزرای مربوطه به خصوص وزیر امور خارجه؛ برای بازگشایی گمرکات کشور به خصوص گمرک بازرگان و عبور خودروهای ایرانی به خارج از کشور تلاش نمایند. تذکر به وزیر جهاد برای جلوگیری از فروپاشی زنجیره‌‌های تولید طیور به خصوص گروه به‌پروری ارومیه که (10) درصد جوجه یک‌روزه کشور را تولید می‌کنند. اکثریت مرغداران کشور با کمبود شدید نهاده‌های دامی مواجه هستند. تذکر به وزیر تعاون درخصوص حل مشکلات کارگران عزیز به خصوص کارگران ساختمانی دارم. تذکر به وزیر صنعت و معدن برای جلوگیری از تعطیلی تولید خودروهای ارزان‌قیمت پراید و پژو که مورد استفاده اقشار آسیب‌پذیر جامعه است دارم. کارگران و کشاورزان با تعطیلی خط تولید آنها دیگر این قشرهای زحمتکش چه وقتی می‌توانند صاحب خودروی شخصی بشوند؟ اصلاح نحوه فروش خودروها بشود. به عشق امام حسین، یا حسین.

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای مقدسی بفرمایید.

سیدمهدی مقدسی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم بحث اصلی درخصوص بازنشستگان عزیز چه لشکری و کشوری و تأمین‌اجتماعی و به ویژه فرهنگیان عزیز است. متأسفانه با افزایش تورم حقوق این عزیزان افزایش پیدا نکرده در برنامه ششم توسعه موضوع همسان‌سازی مصوب شده و در بودجه‌های سنواتی باید می‌آمده، با توجه به شرایطی که الان در جامعه حاکم است هم از دولت این انتظار را داریم و از همکاران عزیز هم می‌‌خواهیم با این پیشنهادی که یکی از همکاران تنظیم کردند ان‌شا‌ءالله هرچه زودتر در مجلس مطرح بشود و از شأن بازنشستگان باشرافت دفاع بشود و متأسفانه حقوق این عزیزان کم است و همیشه دچار مشکل هستند و تقاضاهایی از سراسر کشور دارند، امیدوار هستیم که ان‌شا‌ءالله مورد توجه جدی قرار بگیرد.

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای گلمرادی بفرمایید.

علی گلمرادی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای مصری! می‌گویم این آقای رئیس‌جمهور خبر ندارد که اخیراً پراید ترمز بریده، البته ترمز قیمت؟ آقای مصری! این دولت تا چه زمانی باید با احساسات و روح و روان مردم بازی بکند؟ چرا می‌گویند افزایش قیمت به ما ربطی ندارد، پس به چه کسی ربط دارد اگر به دولت ربط ندارد؟ پس حذف صفر برای اینکه خوش‌خدمتی به یورو بکنیم به ما ربط دارد، اما خودرویی که برای طبقه کارگر، مستضعف و کشاورز بدبخت است به ما ربط ندارد؟ یا اینکه می‌گویند چون قرار است خط تولید تعطیل بشود. آقایان بی‌سواد! تعطیلی و توقف خط تولید یعنی کاهش قیمت را باید به دنبال داشته باشد. چرا فکر می‌کنید مردم نادان هستند و شما دانا هستید که هر روز یک داستان برای این مردم درست می‌کنید؟ بگویید دیگر کلاه دولت پشم ندارد، بگویید که دلالان مسلط هستند، بگویید که می‌خواهیم خاطرات حکومت ساسانی که دنبال اشرافی‌گری بودند را حاکم کنیم و مستضعفان را نابود کنیم. خط تولید را تعطیل می‌کنید جایگزین آن برای اقشار ضعیف چه خودرویی است که مردم بتوانند آن را تأمین بکنند؟ (نایب‌رئیس ـ متشکرم) مردم همین را با قیمت (20)، (30) میلیون نمی‌توانند تهیه کنند، بعد شما می‌خواهید خط تولید این را تعطیل کنید و جایگزینی هم برای آن ندارید... (قطع میکروفن)

عبدالرضا مصری
متشکرم، (گلمرادی ـ چرا قطع می‌کنید؟) آقای گلمرادی! دست ما نیست، شما مطمئن باشید اینجا کلیدی در اختیار رئیس مجلس نیست، در اختیار اتاق فرمان است. جناب آقای حاجی‌دلیگانی بفرمایید.

حسینعلی حاجی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای مصری! من یک نکته را می‌گویم می‌خواهم جناب‌عالی توجه بیشتری داشته باشید. با توجه به اینکه جناب‌عالی هم وزیر تعاون و رفاه بودید (49) میلیون نفر در سهام عدالت ثبت‌نام کردند، از این (49) میلیون نفر، (43) میلیون نفر آنها (50) درصد سهامشان از محل سود داده شد، (50) درصد دیگر را دولت آمد سودش را به آنها داد و در واقع آن سهام را به نام آنها نکرد. یعنی چه؟‌ یعنی در حالی که (23) هزار میلیارد تومان دولت باید برمی‌داشت و این سهام را به مردم می‌داد این کار را نکرد، الان ارزش آن سهام (10) تا (12) برابر شده، یعنی چه؟‌ یعنی به جای (23) هزار میلیارد تومانی که آن زمان دولت برنداشت و سهم نداد، الان (230) هزار میلیارد تومان سهام از بابت آن (43) میلیون نفر گیر دولت آمده. آقای مصری! الان حتماً در استان شما در کرمانشاه شما هم مردم مراجعه می‌کنند. آن کسانی که واجد شرایط هستند و آن زمان جا افتادند و اسم آنها ثبت‌نام نشده دولت بیاید از همین محل (50) درصد سهام خودش به اینها واگذار بکند. آقای مصری! الان یک استاد دانشگاه سهام عدالت گرفته، ولی یک کارگر ضعیف نگرفته، این را حتماً دلم می‌خواهد که شما پیگیری بکنید.

عبدالرضا مصری
متشکرم، ان‌شا‌ءالله آقای پورابراهیمی زحمت بکشند یک کمیته‌ای برای این مسأله تشکیل بدهند که یک عده سهام عدالت نگرفته‌اند و حق آنها پایمال شده. آقای دکتر پورابراهیمی! اگر مقدور شد ان‌شا‌ءالله حضرت‌عالی هم که در این رابطه خیلی زحمت کشیدید یک فرجی در این مورد بشود. جناب آقای طاهرخانی بفرمایید.

بهمن طاهرخانی
تذکرات شفاهی
به نام خدا عرض سلام و احترام دارم. دو، سه مطلب کوتاه باید عرض کنم؛ اولاً باز به وزیر محترم جهادکشاورزی تذکر می‌دهم برای سروسامان دادن به وضع آشفته جهادکشاورزی استان قزوین که بسیار وضع نامطلوبی دارد. دوم بحث بازنشستگان است که این مشکل باید حل بشود، سوم بحث خودروها و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها است. داستان ما آن داستانی است که در قدیم می‌گفتند یک مسئولی دستور داده بود مالیات‌ها را افزایش بدهید، کسی چون حرفی نمی‌زد روز به روز افزایش می‌دادند، چه کسی مسئول این افزایش قیمت‌ها است، چه کسی مسئول جلوگیری افسارگسیختگی وضع موجود است؟ بالاخره مردم توان ندارند، بازنشسته‌ها، کارمندان، کارگران روزمزد و همه اینها مشکل دارند. چرا دولت فکری نمی‌کند؟ آقای رئیس‌جمهور، مجموعه دولت، مجموعه سیاستمداران و سیاستگذاران به حال مردم فکری بکنند. این مردم گرفتار هستند و ندارند که زندگی‌شان را بگذرانند. در برابر خانواده، پدر و مادر و فرزندان خود شرمنده هستند. خواهش می‌کنم به داد این مردم برسید.

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای دهمرده بفرمایید.

حبیب‌ الله دهمرده
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین رحلت جناب آقای حسینی‌طباطبایی نماینده محترم ادوار سیستان را تسلیت عرض می‌کنم. از مردم بسیار شریف و بزرگوار در رابطه با فرمایش رهبری یعنی کمک‌های مؤمنانه و درود بر شرف و بزرگواری شما که عزت، شرف و بزرگی را بار دیگر در تاریخ ثبت فرمودید. جناب آقای وزیر کشور! مرز سیستان در طول تاریخ یک فرصت بوده، متأسفانه امروز به یک تهدید تبدیل شده. گرانی کمرشکن، کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان، حاشیه‌نشینی و فاضلاب سیستان، حق و حقوق پرستاران سیستان و زاهدان با احداث دیوار مرزی سیستان مشکلات عدیده‌ای برای مردم ایجاد شده. تأخیر در ایجاد پل نیاتک که چندین شهرستان را به هم وصل می‌کند و از جناب آقای دکتر امیری معاون محترم پارلمانی رئیس‌جمهور متشکرم که حقیقتاً همیشه در صحن حضور دارند، آقای رئیس! از شما ممنونم.

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای کواکبیان بفرمایید.

مصطفی کواکبیان
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با تشکر از شما، البته عزیزان در مورد افزایش قیمت خودرو به خصوص پراید و اینها تذکر دادند، من هم امیدوارم که وزیر صمت این موضوعات را جدی بگیرند که واقعاً برای مردم هم اسف‌برانگیز است که این وضعیت است. من سه تذکر کوتاه دارم؛ یکی اینکه از رئیس‌جمهور محترم می‌خواهم هرچه سریع‌تر به وزیر راه و شهرسازی دستور بدهند شورای ساماندهی امور پایتخت را با توجه به این زلزله پریشب که آمد جدی بگیرند. بالاخره (1/5) ریشتر زلزله آمد و اگر یک مقدار بالاتر باشد و به تهران نزدیک باشد می‌گویند بالای (4) میلیون نفر از بین می‌روند. من قبلاً هم بارها گفتم و از عمر ما و از این مجلس گذشت، لااقل آن طرح‌هایی که برای ساماندهی تهران یا برای انتقال پایتخت قانون است، براساس قانون جدی بگیرند. تذکر دوم ما، آقای رئیس! ظاهراً یک طرح سه‌فوریتی در مورد بازنشستگان داده شده که خواهش می‌کنم پیگیری بشود. از وزیر محترم بهداشت هم می‌خواهم در رابطه با پرستارها حق و حقوق پرستارها هم خوب پرداخت بشود، خیلی ممنون.

عبدالرضا مصری
متشکرم، رعایت بکنید که مشتری بشوید. آقای عباس گودرزی بفرمایید.

عباس گودرزی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده که قبلاً‌ هم عرض کردم خطاب به رئیس‌جمهور محترم در مورد افرادی است که سهام عدالت شامل آنها نشده، در حالی که استحقاق دارند. آقای دکتر مصری! ممنونم که آقای پورابراهیمی برادر عزیزمان را مأمور رسیدگی به مسأله کردید. من خواهشم این است که آقای پورابراهیمی این قضیه را جدی دنبال بکنند و این حق از بین‌رفته این عزیزان احیاء بشود. تذکر دوم باز به رئیس‌جمهور محترم این است که کارگران ساختمانی و روزمزد را شناسایی بکنند با یک برنامه‌ریزی دقیق مورد حمایت قرار بدهند. مطلب بعد آشفتگی بازار مسکن و خودرو است. جناب آقای دکتر روحانی برادر عزیز! با این وضعیتی که پیش آوردید کدام جوان فاقد مسکن و خودرو از قشر متوسط به پایین جامعه می‌تواند مالک مسکن و خودرو بشود. این ضرورت دارد که دولت رسیدگی بکند. ما دولت مستقر داریم، هیچ‌گونه نظارتی در بازار مسکن نیست. هرکسی هر قیمتی که دوست دارد می‌گذارد. مستأجرین ما چه گناهی کردند؟ در این شرایط متأثر از وضعیت کرونا افزایش قیمت مسکن برایشان واقعاً ایجاد مشکل کرده است. تقاضایم این است که آقای رئیس‌جمهور جدی ورود بکند و البته ما مجلس یازدهم دانه به دانه اینها را متفاوت از مجلس دهم باید مجدانه ان‌شا‌ءالله پیگیری بکنیم، خیلی ممنون.

عبدالرضا مصری
متشکرم، رعایت وقت را بکنید تا به دوستان برسد چون به اذان نزدیک می‌شویم. جناب آقای آزادی‌خواه بفرمایید.

احد آزادی خواه
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم میلاد امام حسن مجتبی را خدمت هموطنان عزیز تبریک عرض می‌کنم. تذکر اول حقیر به شخص آقای رئیس‌جمهور است. آقای رئیس! انصافاً مردم از وضعیت قیمت‌ها گلایه‌مند هستند و گلایه آنها هم به حق است. حالا پراید البته نمونه و یک مشت از این خروار است، اقلام بسیار زیادی واقعاً قیمت‌هایشان امروز تصاعدی دارد بالا می‌رود و این جهش تولیدی که رهبر عظیم‌الشأن انقلاب فرمودند بعضی‌ از دست‌ها در کار است که این جهش تولید را تبدیل به «جهش قیمت» بکنند و این ظلم به مردم قشر آسیب‌پذیر است، آقای رئیس‌جمهور در شورای اقتصادی تدبیری داشته باشند. سبدهای معیشتی که بعد از شرایط کرونا به خانواده‌ها اختصاص داده شد واقعاً به ما دارند مراجعه می‌کنند. به خیلی از نیازمندها چیزی نرسیده، این را توجه بکنند. آقای رئیس دیوان محاسبات موضوع ارز (4200) تومانی را پشت همین تریبون اعلام کرد، چقدر رانت اتفاق افتاده، شرکت‌های بافتینه و بافتسان ملایر، کل اسپان باند همین پارچه ماسک کشور را تأمین کردند یک سنت از این ارز به اینها تعلق نگرفت، واقعاً این تبعیض است. ان‌شا‌ءالله این را ترمیم و مدیریت بکنید.

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای خجسته بفرمایید.

امیر خجسته
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر بنده به دولت محترم مخصوصاً آقای رئیس‌جمهور در رابطه با تعیین تکلیف کردن وضع بنیاد شهید است. با توجه به اینکه شرایط ایثارگران ما یک شرایط خاص است و توجه ویژه‌ای را می‌طلبد الان ما در بین ایثارگران داریم می‌بینیم وضعیت معیشتی بسیار سخت و بغرنج است، وضع بیکاری خانواده و فرزندان شهدا، جانبازان و آزادگان در بیکاری دارد غوغا می‌کند و دارند آزار و اذیت می‌شوند. وضع بهداشت و درمان رهاشده است و وضع حقوق ایثارگران مورد توجه واقع نشده، حقوق پایینی است و لذا من از دولت محترم می‌خواهم که وضعیت مدیریت بنیاد شهید را تعیین تکلیف کنند و واقعاً از نظر بودجه هم در دولت یک بودجه خاص و ویژه در نظر بگیرند. با توجه به اینکه کسی در دولت نیست که از حقوق ایثارگران و بودجه‌ای که باید برای ایثارگران تخصیص بشود دفاع کنند از دولت محترم می‌خواهم هرچه زودتر وضعیت مدیریت بنیاد شهید را ان‌شا‌ءالله تعیین تکلیف کنند، متشکرم.

عبدالرضا مصری
متشکرم، آقای کریمی بفرمایید.

علی اکبر کریمی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول من به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی و رئیس محترم بانک مرکزی در مورد حل مشکل ضامن برای وام‌های ازدواج در بانک‌ها است. طبق مفاد بند «الف» تبصره (16) قانون بودجه سال 99 وام ازدواج باید با یک ضامن داده بشود، ولی متأسفانه خیلی از بانک‌ها این را رعایت نکردند و ضامن بیشتر از یکی را مطالبه می‌کند که این خلاف قانون است و این حلاوتی که مجلس این وام را افزایش داد اجازه بدهید ان‌شا‌ءالله در ذائقه جوان‌های ما باقی بماند و استفاده کنند. تذکر بعدی هم به وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در مورد وضعیت نامناسب زیرساخت‌های موجود در بازار بورس و سرمایه است. واقعاً سامانه معاملات با ورود جمعیت میلیونی دارای کد بورسی به بازار سرمایه پاسخگوی مراجعات مردم و معاملات آنها نیست، شرکت‌های کارگزاری تعدادشان قطعاً کفایت این مراجعات را در حال حاضر نمی‌کند. انتظار داریم ان‌شا‌ءالله هم درخصوص افزایش تعداد شرکت‌های کارگزاری بورس و هم در مورد اصلاح و توسعه سامانه معاملات در اسرع وقت انجام بدهند. حالا که مردم به بازار سرمایه اقبال کردند ان‌شا‌ءالله زیرساخت‌ها فراهم بشود و این مشکلات موجود رفع بشود.

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای پورابراهیمی بفرمایید.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده به وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص وضعیت صندوق فولاد کشور هم به واسطه مشکلاتی که حدود (90) هزار نفر بازنشستگان مظلوم و محروم صندوق فولاد دارند به دلیل تغییرات پی در پی مدیریتی این صندوق و عمل به مصوباتی که ما در طول این سال‌ها از این صندوق انتظار داشتیم، متأسفانه اینها اجرایی نشده. نکته بعدی هم وضعیت شرکت‌های زیرمجموعه صندوق مثل شرکت ذغال‌سنگ کرمان است که الان مدتی است دچار مشکل شده. از آقای وزیر خواستیم ورود پیدا بکند و جمع‌بندی و شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی بکند، نه خود آقای وزیر به این موضوع ورود پیدا می‌کند و نه مدیرعامل صندوق فولاد کشور. آقای دکتر مصری! درخواست من این است که با توجه به سوابق شما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به دلیل اهمیت موضوع دستور بدهید یک کارگروهی برای این بحث تشکیل بشود و ما شرایط صندوق فولاد که یکی از مهم‌ترین موضوعات آن هست را در دستور کار قرار بدهیم. نکته بعدی هم بحث وضعیت عدم ابلاغ مصوبات ستاد کرونا برای حمایت از فعالیت‌های اقتصادی است. وضعیت بیمه بیکاری تا الان تعیین تکلیف نشده، اطلاعی که ما داریم بیش از (800) هزار نفر درخواست بیمه بیکاری کردند. تا امروز یک نفر از بیمه بیکاری برخوردار نشدند، مصوبات مربوط به حمایت‌ها در بخش تسهیلات به واحد‌های صنفی، به مجموعه اقداماتی که دولت باید انجام بدهد تا الان به استان‌ها ابلاغ نشده. خواهش می‌کنیم حضرت‌عالی دستور بدهید ریاست‌جمهوری و مجموعه وزرای مربوطه نسبت به ابلاغ مصوبات اقتصادی برای حمایت از فعالان اقتصادی هرچه سریع‌تر در بحث کرونا اقدام کنند.

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای دکتر امیری معاون محترم رئیس‌جمهور! اینها را عنایت بفرمایید. آقای دکتر امیری! نسبت به این مواردی که دوستان تذکر دادند، خصوصاً رسیدگی به اقشار آسیب‌پذیر و در مورد بیمه بیکاران اقدام بشود. الان تذکرات زیادی در مورد ایثارگران مخصوصاً در مورد رزمندگان معسر و بیمه بیکاری را ان‌شا‌ءالله در دولت پیگیری بفرمایید، متشکرم. جناب آقای ابطحی بفرمایید.

سیدمحمدجواد ابطحی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم، تذکر به وزیر آموزش و پرورش درخصوص ضرورت پرداخت سریع حقوق معلمین خریدخدماتی. تا امسال یک ریال به اینها داده نشده. تذکر به آقای ظریف درخصوص اینکه تا کی می‌خواهیم دیپلماسی ذلیلانه را ادامه بدهیم؟ نامه به دبیرکل سازمان ملل دادید که او حواسش جمع ما باشد؟ به قول صائب‌تبریزی که حالا درستش کردم می‌گوید: اظهار عجز پیش ستمگر روا مدار اشک کباب باعث طغیان آتش است اینها با ما دشمن هستند، شما به دشمن رو می‌زنید و التماس می‌کنید؟ نزده است، این التماس کردن چه فایده‌ای داشته است جز تحقیر ملت ایران؟ آقای مصری! به شما و هیأت‌رئیسه تذکر می‌دهم. امروز من چند بار اخطار قانون اساسی در همین بحث لایحه اصلاح مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ارز داشتم، اصلاً توجهی که نمی‌کنید، یکی اصل (15) را اخطار دارم که بعضی از اصطلاحات اصلاً انگلیسی بود «رینگ» و «سیف» و اینها هم که هیچ. بحث بعد اخطار اصل (110) بود. آقای پزشکیان می‌گویند که سیاست‌های مقام معظم رهبری در قانون بیاید، جایش همین‌جا است. این قانونی که نوشتید، خلاف اهداف مبارزه با قاچاق است، یعنی نهادینه‌ کردن قاچاق، یعنی مطلوب کردن قاچاق. آقا فرمودند «آتش بزنید». این را ما در قانون باید بیاوریم، نه اینکه مدام راه باز کنیم. والسلام

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای نوروزی بفرمایید.

حسن نوروزی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تبریک ولادت باسعادت امام حسن مجتبی، تذکر به وزرای محترم کشاورزی و دادگستری درخصوص اینکه (700) هکتار از منابع طبیعی شهرستان رباط‌کریم که متری (4) میلیون تومان ارزش دارد در حال به تاراج رفتن است. انتظار داریم جلوی تصرف عدوانی را بگیرند. تذکر به وزیر کشور درخصوص اینکه به وضعیت اسفبار سیاسی ـ اداری شهرستان رباط‌کریم و پرند که بدون سرپرست رها شده است عنایت ویژه‌ای بفرمایید. تذکر به وزیر محترم راه و شهرسازی درخصوص اینکه جلوی اجحاف‌های بخش آفتاب به اراضی شهرستان‌های رباط‌کریم و بهارستان را بگیرید و ان‌شا‌ءالله در آن شورای عالی مطرح شود که اراضی شهرستان‌های رباط‌کریم و بهارستان با توجه به کوچک بودن دو شهرستان به خود این دو شهرستان برگردد، متشکرم.

عبدالرضا مصری
متشکرم، جناب آقای بهرام‌نیا آخرین تذکر را بفرمایید.

حسن بهرام نیا
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم به سهم خودم میلاد باسعادت امام حسن مجتبی (علیه‌السلام) را خدمت همه مردم عزیز و بزرگوار ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. جناب آقای دکتر! بنده افتخار داشتم در طول دوره خدمت نمایندگی پنج پروژه ملی را برای شهرستان نهاوند با ردیف ملی رقم بزند. یکی از این پروژه‌ها پروژه سد گرین نهاوند بود که این پروژه علاوه بر ردیف ملی دارای ماده (56) هم می‌باشد که این یک ویژگی برجسته‌ای برای این پروژه است. متأسفانه این پروژه اعتبار ملی سال گذشته‌اش و سال جاری‌اش (18) میلیارد تومان است که تاکنون (4) میلیارد تومان از این (18) میلیارد پرداخت شده. ما یک نامه‌ای خدمت جناب آقای دکتر نوبخت نوشتیم برای اینکه برای جلوگیری از استمرار ادامه فعالیت این پروژه مابقی اعتبار را به صورت صد درصدی تخصیص دهند. تاکنون متأسفانه این میسر نشده. از جناب‌عالی خواهش می‌کنیم به عنوان نایب‌رئیس مجلس یک تأکیدی بفرمایید که این اعتبار برای استمرار کار این پروژه تزریق شود که ان‌شا‌ءالله این پروژه در وقت معین به بهره‌برداری برسد و کام مردم شهرستان نهاوند و کشاورزان را شیرین بکند، ممنون و متشکرم.
10 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

عبدالرضا مصری
جلسه بعدی مجلس ساعت (9) صبح فردا دوشنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه است. دستور جلسه ادامه دستور هفتگی است. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا