دوره 10 اجلاسیه 2
تعداد نمایندگان حاضر 220 جلسه 163
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله الرحمن الرحیم جلسه با حضور 220 نفر از نمایندگان رسمی است. دستور جلسه را اعلام بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه یکصد و شصت و سوم روز سه‌شنبه پنجم دی‌ماه 1396 هجری‌شمسی مطابق با هفتم ربیع‌الثانی 1439 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در مورد لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت. 2 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در مورد طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. 3 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی در مورد طرح یک‌فوریتی اصلاح تبصره بند «ب» ماده (35) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه. 4 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد طرح الحاق یک تبصره به ماده (353) قانون آیین‌نامه دادرسی کیفری. (اعاده شده از شورای محترم نگهبان 1) 5 ـ بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مورد تشکیل کمیسیون ویژه گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی. 6 ـ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل (44) قانون اساسی در مورد بخش تولید با رویکرد اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور. 7 ـ گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه یک‌فوریتی اصلاح بند (2) ماده‌واحده قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کشتی‌ها در بنادر. 8 ـ گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح تعیین تکلیف کارگزاران بیمه کشاورزی. 9 ـ گزارش شور دوم کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس در مورد طرح الحاق موادی به قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. 10 ـ سؤال آقای حسن کامران نماینده محترم اصفهان از وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.

حسن حکیمی
(آیات 98 ـ 95 از سوره مبارکه «انعام» توسط قاری محترم آقای حسن حکیمی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم‌الله الرحمن الرحیم إِنَّ اللَّهَ فالِقُ الْحَبِّ وَ النَّوى‏ یُخْرِجُ الْحَیَّ مِنَ الْمَیِّتِ وَ مُخْرِجُ الْمَیِّتِ مِنَ الْحَیِّ ذلِکُمُ اللَّهُ فَأَنَّى تُؤْفَکُونَ * فالِقُ الْإِصْباحِ وَ جَعَلَ اللَّیْلَ سَکَناً وَ الشَّمْسَ وَ الْقَمَرَ حُسْباناً ذلِکَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِ الْعَلِیمِ * وَ هُوَ الَّذِی جَعَلَ لَکُمُ النُّجُومَ لِتَهْتَدُوا بِها فِی ظُلُماتِ الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ قَدْ فَصَّلْنَا الْآیاتِ لِقَوْمٍ یَعْلَمُونَ * وَ هُوَ الَّذِی أَنْشَأَکُمْ مِنْ نَفْسٍ واحِدَةٍ فَمُسْتَقَرٌّ وَ مُسْتَوْدَعٌ قَدْ فَصَّلْنَا الْآیاتِ لِقَوْمٍ یَفْقَهُونَ * (صدق الله‌ العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقای حکیمی قاری محترم تشکر می‌کنیم. ترجمه آیات را بفرمایید.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «خدا شکافنده دانه و هسته است، زنده را از مرده و مرده را از زنده بیرون می‌آورد چنین است خدای شما. پس چگونه از حق منحرف می‌شوید؟ هموست که شکافنده صبح است و شب را برای آرامش و خورشید و ماه را وسیله حساب قرار داده، این اندازه‌گیری آن توانای داناست. و اوست خدایی که ستارگان را برای شما قرار داده تا به وسیله آنها در تاریکی‌های خشکی و دریا راه یابید. به یقین ما دلایل خود را برای گروهی که می‌دانند به روشنی بیان کرده‌ایم و او همان کسی است که شما را از یک تن پدید آورد پس برای شما قرارگاه و محل امانتی مقرر کرد. بی‌تردید ما آیات خود را برای مردمی که می‌فهمند به روشنی بیان کرده‌ایم». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامی تأخیرکنندگان جلسه امروز آقایان: علیرضا ابراهیمی نماینده محترم رامیان، احمد انارکی نماینده محترم رفسنجان، بهروز بنیادی نماینده محترم کاشمر، سلمان خدادادی نماینده محترم ملکان، مرتضی صفاری نماینده محترم نطنز، قرجه طیار نماینده محترم گنبدکاووس، حیدرعلی عابدی نماینده محترم اصفهان، علی کرد نماینده محترم خاش، حمداله کریمی نماینده محترم بیجار،‌ حبیب‌اله نیکزادی نماینده محترم بم و نبی هزارجریبی نماینده محترم گرگان.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم.
3 تبریک رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (علیه‌السلام)

علی اردشیرلاریجانی
لازم است میلاد مسعود حضرت عیسی مسیح را به همه مسیحیان به خصوص هموطنان پیرو آن حضرت تبریک عرض کنم و زندگی خوب و خوشی را برایشان آرزو کنم.
4 ادامه رسیدگی به لایحه حمایت از حقوق معلولان

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران گرامی عرض سلام و ادب دارم. آقای رئیس! دستور اول ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون مشترک در مورد لایحه حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت است که ما در جزئیات اول فصل مرتبط با موضوع مسکن در ماده (17) فصل ششم هستیم. آقای دکتر! منتها بعضی از دوستان در مواد گذشته که عبور کردیم در رابطه با بعضی از بندها ابهاماتی مطرح کردند. اجازه طرح می‌دهید؟

علی اردشیرلاریجانی
بله، بفرمایید. تکلیف بند «ج» هم روشن است، «شبکه‌های ملی»؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر محسنی! در بند «ج» در ماده (1) «شبکه‌های ملی و تشکل‌های مردم‌نهاد» را ملاحظه بفرمایید. سؤال این است که الان اینها ماهیت قانونی دارند؟

علی اردشیرلاریجانی
یک ضوابط قانونی برای شکل‌گیری این شبکه‌های ملی و تشکل‌های مردم‌نهاد وجود دارد یا نه؟ اصلاً قانونی برای این دارد؟ چون اگر ندارد، بعد این را می‌خواهید عضو یک شورا کنید باید ضابطه‌مند باشد. «شبکه‌های ملی و تشکل‌های مردم‌نهاد معلولان»،‌ آن وقت ضوابطی دارد؟

غلامرضا کاتب
مجلس فقط می‌تواند صادر کند، اما نحوه اجرایش را ندارد، فقط مجوز می‌توانند صادر کنند.

محسنی بندپی انوشیروان
منطقه‌ای انجام می‌دهند، شهرستانی، استانی و بعد ملی.

علی اردشیرلاریجانی
ضوابط این را کجا تصویب کرده است؟

محسنی بندپی انوشیروان
ماده (26) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت صدور مجوز این تشکل‌ها، نحوه عملکردشان قانونی است.

علی اردشیرلاریجانی
پس کلمه «معلولان» باید به آن اضافه شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله آقای دکتر، اضافه کردیم.

علی اردشیرلاریجانی
ماده (3) نوشته «به منظور سیاستگذاری».

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
(14) و (15) رأی گرفتند.

علی اردشیرلاریجانی
در این جلسه می‌خواهیم درست کنیم، آقای پزشکیان فرمودند جلسه بعد، الان می‌خواهیم درست کنیم. ببینید! «به منظور سیاست‌گذاری»، سیاست‌گذاری شأن این شوراها نیست، سیاست‌گذاری یا شأن مجمع تشخیص است، یا قانونگذاری می‌خواهد که مجلس باید بگذارد. مهمتر این است، «به منظور سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی،‌ نظارت بر امور مناسب‌سازی و همچنین نظارت بر اجرای ماده (2) این قانون،‌ ستاد هماهنگی و پیگیری»، اگر ستاد هماهنگی و پیگیری است چرا نوشتید برای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی؟ یعنی یک تناقض در صدر و ذیل این ماده وجود دارد. حالا یک نکته دیگر هم هست، ببینید! این شوراهایی که در کشور ایجاد می‌کنیم کمتر هم تشکیل می‌شوند، بعد ایراد می‌گیریم چرا شوراها ایجاد نمی‌شوند. اصلاً نیاز داشتیم شورا تشکیل بدهیم؟ وقتی ما داریم با صراحت می‌گوییم دستگاه‌ها چه کارهایی انجام بدهند، چرا شورا تشکیل می‌دهیم؟ به هر حال این یک ابهامی هم از نظر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی دارد، با ذیل آن که نوشته‌اند «ستاد هماهنگی و پیگیری» نمی‌خواند. اگر اجازه بدهید ما ماده (3) را به کمیسیون اجاع بدهیم که درستش کند، یا اصلاً حذفش کنند، یا درستش کنند. رأی گرفتید؟ ابهامات را برای این جلسه گذاشتند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
نه،‌ آقای دکتر! در جزئیات هنوز رأی‌گیری نشده است.


به منظور سیاست‌گذاری است، ظاهراً اینجا...

علی اردشیرلاریجانی
هیأت وزیران که نمی‌تواند آیین‌نامه بنویسد سیاست‌گذاری را به یک شورا بدهد، سیاست‌گذاری یا شأن مجلس است یا مجمع تشخیص.


به خاطر همین در قانون آورده‌اند که اینجا تصویب شود.

علی اردشیرلاریجانی
ببینید! اینجا در لایحه دولت چیزی وجود ندارد، شورایی وجود ندارد.


گفته مصوبه هیأت وزیران. برای اینکه محکم شود اینجا بیاید.

علی اردشیرلاریجانی
هیأت وزیران که نمی‌تواند سیاست‌گذاری را تصویب کند. اگر می‌خواهد محکم شود چرا پس نوشتید «ستاد هماهنگی»؟ صدر و ذیل آن با هم نمی‌خواند.

محمدحسین قربانی
آقای دکتر! اگر موافق باشید «سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی» حذف شود.

علی اردشیرلاریجانی
مگر اینکه «سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی» را حذف کنیم. بنویسیم «به منظور نظارت بر امور مناسب‌سازی»، «سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی» حذف شود، بشود «به منظور نظارت و هماهنگی بر امور مناسب‌سازی و همچنین نظارت بر اجرای ماده (2) این قانون ستاد هماهنگی و پیگیری»، این درست می‌شود.

علی اصغر یوسف نژاد
آقای دکتر! ما دوباره نمی‌توانیم ورود کنیم، ما از آن گذشتیم.

علی اردشیرلاریجانی
ابهام دارد.

علی اصغر یوسف نژاد
آقای رئیس! تمام اینها رأی‌گیری شده است.

علی اردشیرلاریجانی
رأی نگرفته‌اند، من پرسیدم. رأی گرفتید؟

علی اصغر یوسف نژاد
آقای رئیس اجازه بدهید! چون پیشنهاد نبود از آن گذشتید، حالا به اینجا رسیدیم، معمول همین است.

علی اردشیرلاریجانی
الان چکار کنیم؟ صدر و ذیل آن تناقض دارد، باید رأی بگیرم.

علی اصغر یوسف نژاد
نمی‌توانیم ورود پیدا کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
نه،‌ صدر و ذیل آن تناقض دارد.

علی اصغر یوسف نژاد
آن یک بحث دیگر است.

علی اردشیرلاریجانی
باید حل کنیم. الان گفتند ابهاماتش مانده است، ابهام را می‌خواهیم حل کنیم. چیز دیگری نداریم ببینید! ماده (3) نوشته به منظور «سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی»،‌ ذیل آن نوشته «ستاد هماهنگی»، این در قانون تناقض دارد، ما که نباید قانون را متناقض بنویسیم. بنابراین «به منظور سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی» را باید برای رفع ابهام حذف کنیم. حضار 236 نفر، این کلمه «سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی» در ماده (3) را اگر حذف کنید، بقیه‌اش مشکلی ندارد، خوب و بدش را کمیسیون تصویب کرده است. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. برای رفع ابهام این کلمه «سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی» را در اینجا حذف کنیم. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. صدر و ذیل این ماده یک تناقضی داشته است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در تبصره ماده (10).

علی اردشیرلاریجانی
در تبصره ماده (10) نوشته: «بانک مرکزی مکلف است مجوزهای لازم جهت تأسیس صندوق حمایت از فرصت‏های شغلی افراد دارای معلولیت را در اختیار وزارت قرار دهد». باز اینجا ابهام دارد، طبق چه ضابطه‌ای؟ باید بنویسیم «در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه»، باز مثل این مؤسسات اعتباری که دردسر ایجاد کرده به وجود نیاید. بنویسیم «در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه» که بانک مرکزی در آن چارچوب می‌تواند به صندوق اجازه بدهد. اشکالش این است که ما نمی‌توانیم بگوییم مقررات دیگر پولی و بانکی را رعایت نکنند، هر چه وزارت کار و رفاه گفت بنویسیم، این می‌شود همین صندوق‌های موجود که مشکل ایجاد کرده است. اگر قبول دارید این‌طور شود،‌ بشود بعد از «فرصت‌های شغلی» در «چارچوب قوانین و مقررات مربوطه» تا این ابهام رفع شود که فقط با نگارش آنها آن مسأله حل می‌شود. اگر مخالف نیست رأی بگیرم. حضار 232 نفر، نمایندگان محترم در مورد تبصره ماده (10) با اضافه شدن «در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه» رفع ابهام می‌شود. نمایندگان نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان! خواهش می‌کنم در صندلی‌هایتان مستقر باشید، اینها موارد مواد حساسی است که ابهامات آن رفع شود تا مشکلی برای این لایحه‌ای که مربوط به معلولین عزیز است پیش نیاید و در کشور بتواند راحت اجرا شود. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پیشنهاد برای رفع ابهام در تبصره ماده (10) است که این صندوق‌های حمایت از فرصت‌های شغلی در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه باشد که این مشکلات نظیر مؤسسات اعتباری اخیر که پیش آمد، پیش نیاید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر!‌ بعدی ماده (11) بندهای «ت» و «ث».

علی اردشیرلاریجانی
بند «ت» نوشته: اختصاص حداقل (60) درصد از پستهای سازمانی تلفنچی دستگاهها، شرکتهای دولتی به معلولین. بند «ث» هم نوشته: اختصاص حداقل (60) درصد از پستهای سازمانی متصدی دفتری شرکت‌ها و نهادها عمومی. اگر مقصود از شرکت‌ها، شرکتهای خصوصی باشد که ما نمی‌توانیم الزام کنیم، باید بنویسیم «شرکت‌های دولتی». نهادهای عمومی خودش یک عنوان خاص است، ما به شرکت‌های خصوصی نمی‌توانیم الزام کنیم، باید بنویسیم «شرکت‌های دولتی»، این یک نکته. نکته بعدی نوشتید «حداقل» بعضی از این شرکت‌ها در جاهایی کار می‌کنند که اصلاً معلولین عزیز امکان رفتن به آنجا را ندارند. این را «حداکثر» می‌نوشتید درست بود، ولی حداقلش معضل ایجاد می‌کند. یک شرکتی مثلاً در نفت خارک می‌خواهد کار کند، آنجا ممکن است امکان رفتن برایش وجود نداشته باشد، وقتی (60) درصد می‌نویسید باید پست‌هایش را همه (60) درصد به آنها بدهد، نمی‌کنند و خلاف قانون می‌شود. اگر این کلمه «حداقل» به «حداکثر» تبدیل شود، آن «شرکت‌ها» هم بشود «شرکت‌های دولتی» مشکل حل می‌شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
اگر حداکثری بگذارید، اگر (1) درصد هم بگذارید می‌گوید انجام دادیم.

علی اردشیرلاریجانی
«حداقل (10) درصد» بنویسید، چیزی بنویسید که بشود. یک اشکال این‌طوری است، (60) درصد که می‌نویسید.

حسن کامران دستجردی
آقای دکتر! این را بنویسیم حداقل (30) تا (60) درصد.

علی اردشیرلاریجانی
چیزی بنویسیم که چون این در لایحه دولت هم نبوده، یک عبارتی بنویسیم، چون برای بعضی از شرکت‌ها امکان‌پذیر نیست، برای خود معلولین امکان‌پذیر نیست.

حسن کامران دستجردی
بنویسید تا (60) درصد.

علی اردشیرلاریجانی
بنویسیم «تا (60) درصد»؟ آقای یوسف‌نژاد چه بنویسیم؟ بنویسیم (10) تا (60) درصد؟ آقای هاشمی! شما چون در کمیسیون بودید بنویسیم (10) تا (60) درصد؟ می‌خواهم بگویم چون عام نوشتید همه، برای بعضی از شرکت‌ها امکان‌پذیر نیست. باید یک قدرت مانوری بدهید، چیزی می‌نویسیم که نمی‌شود. حالا اولین مسأله اینکه این «شرکت‌ها» را باید بنویسیم «شرکت‌های دولتی». «حداقل» را برداریم باز همان می‌شود، فرقی نمی‌کند.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
کف و سقف بگذارید.

علی اردشیرلاریجانی
بله شنیدم، کف و سقف بگذاریم. پس باید کف آن را (10) درصد بگذارید. اگر آقایان موافق باشند بنویسیم تا (60) درصد که پیشنهاد آقایان بود تا این مسأله حل شود. اگر توافق ندارید بفرستیم کمیسیون درستش کند. (یوسف‌نژاد ـ بنویسد 10 تا 60 درصد) یک پیشنهاد این است که بنویسیم (10) تا (60) درصد، اگر موافقید این‌طور می‌شود. (یکی از نمایندگان ـ درصد ولی در صورت وجود داوطلب) پس می‌خواهید ارجاع بدهم به کمیسیون؟ یا پس می‌خواهید این کار را کنیم، بنویسیم (10) تا (60) درصد و شرکت‌ها را هم بگوییم دولتی. (20) درصد؟ بنویسیم (20) درصد. بعضی از جاها امکان‌پذیر نیست، آقای جعفرزاده می‌گوید کفش را بگذارید. کف خوب است؟ کف را بنویسیم (20) درصد. حالا دو، سه تا نظر است یکی از آنها رأی می‌آورد. کف را چند درصد بگذاریم؟ آقای قاضی‌پور! برای بعضی از شرکت‌ها امکانش نیست.


(30) تا (60) درصد را پیشنهاد داریم.

علی اردشیرلاریجانی
(30) درصد را بگذاریم، آقایانی که مخالف هستند (30) درصد بگذاریم تا توافق کنیم. «اختصاص (30) درصد از پست‌های سازمانی» و آن کلمه «شرکت‌ها» هم «دولتی» شود.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! هم بند «ت» و هم بند «ث» هر دو بند (30) درصد شود؟

علی اردشیرلاریجانی
بله، «ت» و «ث» هر دو. حضار 238 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، دو تا مشکل را حل کنیم، اینجا ابهامش زیاد است. کمیسیون و دولت هم توافق دارد که (30) درصد شود، از (30) بگیریم که بعضی از شرکت‌ها مشکل پیدا نکنند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! همین‌جا تبصره‌اش را ملاحظه بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
تبصره‌اش باز یک ابهام دارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
می‌گوید: «رأساً به صورت موردی و بدون برگزاری آزمون استخدامی».

علی اردشیرلاریجانی
موردی و بدون آزمون باشد بعد می‌گویید چرا رفیق‌بازی شد، اینها هم هست. یعنی می‌خواهم بگویم باید ضابطه‌مند باشد، چون جامعه معلولین زیاد هستند، باید مطابق یک ضوابطی باشد که به خود اینها اجحاف نشود. وقتی این‌طور می‌نویسیم «موردی»، هر دستگاهی می‌رود موردی انجام می‌دهد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! بین خودشان آزمون برگزار شود.

علی اردشیرلاریجانی
یعنی یک گیری دارد، از نظر عدالت درست نیست. ما به همه دستگاه‌ها می‌گوییم بر اساس آزمون و ضوابط، اینجا می‌گوییم موردی. بعد یقیه وزیر را باید بگیریم بگوییم چرا این کار را کردی؟ می‌گوید خودتان نوشتید موردی. موردی می‌تواند فامیلش هم باشد. بنابراین اشکالی که مطرح می‌کنند وارد است. باید مثلاً بنویسیم واجد شرایط طبق ضوابط، افراد دارای آسیب نخاعی واجد شرایط را بر طبق ضوابط قانونی به کار بگیرند.

سیدمحمدجواد ابطحی
آزمون در میان خودشان.

علی اردشیرلاریجانی
بله آزمون در میان خودشان است، اینجا نوشته بدون آزمون. ما بنویسیم بر اساس ضوابط،‌ خودشان در سازمان امور استخدامی اجرا می‌کنند، ضوابطی که با سازمان امور استخدامی است، یا بنویسیم با آزمون مربوطه، مربوط به خودشان. پس «به صورت موردی» را برداریم، بگوییم «با برگزاری آزمون اختصاصی جامعه معلولین». پس این «به صورت موردی» را حذف کنیم، «بدون» هم حذف می‌شود، می‌شود «با برگزاری آزمون اختصاصی جامعه معلولین»، اگر مخالفی نیست این را هم رفع ابهام کنیم. حضار 234 نفر، نمایندگان محترم نظرشان را راجع به این رفع ابهام هم اعلام بفرمایند. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. چه فرمودید؟ دولتی که شهریه ندارد. آقای قاضی‌زاده! این ماده (9) که آمدند گفتند برای معلولینی که می‌روند در آموزش دانشگاه آزاد و آموزش‌های غیردولتی رایگان استفاده می‌کنند (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ آقای دکتر! تذکر داده شد رئیس جلسه هم...) در مراعی گذاشتید. هزینه این را چه کسی می‌دهد؟ باید مشخص کنید. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ رئیس جلسه هم به رأی گذاشت رأی نیاورد) رأی نیاورد. الان رفع ابهام می‌خواهیم بکنیم. منبع مالی آن را چه کسی می‌دهد؟ در مؤسسات غیرانتفاعی. مگر اینکه بنویسیم در چهارچوب بودجه. عبارت این را بنویسید که رفع ابهام بکنیم. ببینید! الان مؤسسات غیردولتی حضور دارند، چه چیزی را رایگان بگیرند؟ باید بنویسیم «در بودجه سنواتی». یک پیشنهاد این است که در صورت تأمین هزینه از سوی دستگاه‌های حمایتی، چون خود سازمان بهزیستی یک ردیفی برای این کار دارد. بنویسیم «از ردیف مربوطه در سازمان»، «بودجه سنواتی» (فرهنگی ـ آقای محبی‌نیا یک پیشنهادی دارند)، (چشم) مگر اینکه این را اینطور بتوانید حل بکنید. اگر در این زمینه تذکر دارید بفرمایید.

غلامرضا کاتب
جناب آقای رضیان اگر در موضوع تذکر دارید بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای بحرینی یک نکته‌ای گفتند که حضور اینها در آزمون اختصاصی مانع از این است که حضور اینها در آزمون‌های عمومی باشد نیست. این را داریم برای اینها ویژه می‌گذاریم، در آزمون‌های عمومی هم می‌توانند شرکت کنند. (قاضی‌پور ـ رأی‌گیری کردند، رأی نیاورد. شرح مذاکرات را بخوانید) آقای قاضی‌پور! نمی‌خواهیم حذف کنیم، می‌خواهیم تأمین اعتبار کنیم. آقای قاضی‌پور! می‌خواهید ولش کنیم ولی انجام نمی‌شود. الان چه کار کنیم؟ همینطور رد بشویم این تأمین مالی نمی‌شود. (قاضی‌پور ـ آقای لاریجانی! به معلولان ظلم نکنید، رسیدگی مجدد خلاف قانون است) ابهام دارد. ما از این عبور کنیم، مثل اینکه آقای قاضی‌پور می‌خواهند بگویند که قانون مبهمی باشد، خوب باشد، ما با این مشکلی نداریم، ما می‌خواهیم قانون شما تأمین اعتبار داشته باشد. آقای پزشکیان رأی گرفتند برای اینکه حذف بشود یا نه، ما نمی‌خواهیم حذف کنیم، می‌خواهیم رفع ابهام کنیم. همین دغدغه‌‌ای که شما دارید را می‌خواهیم حل کنیم، ما مشکلی نداریم. آقای قاضی‌پور نمی‌دانم چه می‌گویید، بفرمایید. حالا این چه شد؟ از ردیف مربوطه‌اش استفاده کند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! این «از محل ردیف مربوطه در بودجه سنواتی» شد. آقای دکتر! تبصره (2) ماده (12) چون ما در ماده (79) قانون برنامه گفته بودیم که (20) درصد حداقل دستمزد برای دستمزد کارکنان در نظر گرفته بشود این یک مقدار آن (20) درصد را کرده حداکثر (50) درصد تحت عنوان کمک‌هزینه ارتقای کارایی ذکر کرده، آیا معارض آن هست یا نه؟

علی اردشیرلاریجانی
مخالف برنامه که هست، چون ما آنجا در برنامه گفته بودیم «برای افراد تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی و کمیته امداد (20) درصد حداقل حقوق و دستمزد»، اینجا نوشتند «حداکثر (50) درصد». حداکثر (50) درصد مخالف قانون برنامه هست، منتها خودشان می‌دانند. دوسوم رأی می‌خواهد، رأی بگیریم.

غلامرضا کاتب
آقای کبیری تذکر دارند. آقای سلیمی! چشم الان خدمت شما می‌رسیم.

علی اردشیرلاریجانی
بفرمایید.

غلامرضا کاتب
آقای کبیری بفرمایید.

سیدتقی کبیری
اخطار
بسم‌الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر! آن مورد قبلی که گذشت من اخطار بند (9) اصل سوم را دارم. در بند «ت» و «ث» که گذشت اگر عنایت بکنید در بند «ت» پست‌های سازمانی تلفنچی را هم برای افراد نابینا و کم‌بینا مطرح شده، هم برای افراد دارای معلولیت جسمی. در بند «ث» فقط بحث افراد دارای معلولیت جسمی خواهد بود. اینجا به نظر می‌رسد برای افراد نابینا و کم‌بینا یک تبعیضی دارد اتفاق می‌افتد.

علی اردشیرلاریجانی
معلولیت جسمی شامل آنها هم می‌شود.

سیدتقی کبیری
درست است، در بند «ث» طبیعتاً برای نابیناها نمی‌تواند حاکم بشود، اینها فقط در بحث تلفنچی امکان اشتغال دارند. عملاً اینها امکان ورود به این بحث‌ را نخواهند داشت.

علی اردشیرلاریجانی
در مورد تلفنچی افراد نابینا می‌توانند، اما کارهای دفتری برای افراد نابینا مشکل است.

سیدتقی کبیری
پیشنهاد بنده این است که در بند «ت» فقط برای افراد نابینا و کم‌بینا باشد، در بند «ث» برای غیرنابینا باشد.

علی اردشیرلاریجانی
حالا آن را دیگر نمی‌توانیم درست بکنیم، مگر اینها برگردد پیشنهاد جدیدی بدهند. ما فقط الان می‌توانیم رفع ابهام بکنیم، بیشتر از این نمی‌توانیم کاری کنیم. اخطار دیگر را بفرمایید.

غلامرضا کاتب
جناب آقای سلیمی بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
اگر اخطار در این مورد هست بفرمایید، آقای سلیمی بفرمایید.

علیرضا سلیمی
اخطار
بسم‌الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! اخطار بند (9) اصل (3) را دارم. اتفاقاً در مورد این بند «ث» عکس آن چیزی که برادر عزیزم گفتند، (رئیس ـ حالا آن را پاسخ ندادیم) آقای دکتر! اجازه بفرمایید من آن را توضیح بدهم. ببینید! بحث متصدیان دفتری است، متصدی دفتری اعم از تلفنچی و سایر موارد است، بنابراین به نظر می‌رسد اینجا اتفاقاً کلمه «کم‌بینایان و نابینایان» باید ذکر بشود و ذکر نشده و این تبعیض است، این یک اخطار. یک اخطار دیگر هم اگر اجازه بفرمایید خدمت شما عرض کنم. اصل (53) را خدمت شما عرض می‌کنم. ببینید! اصل (53) می‌گوید «کلیه دریافت‌‌های دولت در حساب‌های خزانه‌داری کل متمرکز می‌شود و همه پرداخت‌ها در حدود اعتبارات مصوب به موجب قانون انجام می‌شود». آقای رئیس! الان قیمت ارز پر کشیده، افزایش چشم‌گیری داشته. این مابه‌التفاوت قیمت ارز که درآمد هنگفتی را، گفته می‌شود تا (6000)، (7000) میلیارد تومان درآمد از افزایش قیمت ارز حاصل شده، ما این را در بودجه نیاوردیم و مشخص نیست که این چه مقدار بوده، به خزانه واریز شده، به خزانه واریز نشده، کجا هزینه شده. خواهش من از جناب‌عالی این است که دستور بفرمایید دیوان محاسبات ورود پیدا کند در مورد این (600)، (700) تومانی که قیمت ارز در روزها و ماه‌های اخیر افزایش داشته و این درآمد هنگفت، بالاخره این درآمد کجا هزینه شده؟ ما به عنوان نمایندگان قانونی در این راستا مصوب نکرده بودیم، واقعاً نمی‌دانیم، برای ما ابهام دارد. بالاخره هزینه‌کرد این باید برحسب قانون انجام بشود، متشکرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشکریم،‌ جناب آقای سلیمی ببینید!‌ اولاً اخطار شما مربوط به این متن نیست، الان ما وارد قانون هستیم، اما آن نکته‌ای که شما فرمودید اینقدر کمبود منابع دارند که اینها حتماً باید به خزانه برود. همین پول‌هایی که برای بودجه‌های عمرانی می‌خواهند بدهند ندارند در همان‌جا، چون منابع تأمین نشده به آن می‌‌دهند. در این حالت، تذکر شما را دیوان محاسبات حتماً می‌گوییم رسیدگی کند. اگر اجازه می‌دهید جلو برویم.

غلامرضا کاتب
جناب آقای رئیس! جناب آقای پوربافرانی برای تذکر نوبتشان است. آقای پوربافرانی بفرمایید.

عباسعلی پوربافرانی
تذکر آیین نامه
بسم‌الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! ضمن عرض سلام و خسته‌نباشید خدمت همکاران عزیز و ارجمند و مردم شریف. جناب آقای رئیس! تذکر بنده بند اول ماده (22) است. ببینید! اداره جلسات مجلس به شرح مواد آیین‌نامه است. ما نمی‌دانیم الان مطالبی که اینجا دارد اصلاح و بررسی می‌شود نه مخالفی،‌ نه موافقی و کسی صحبت نمی‌کند. همینطور داریم یک مواردی را مطرح می‌کنیم و تصویب می‌کنیم. آقای دکتر!‌ شما اعلام می‌کنید آزمون اختصاصی معلولین، الان ما در قانون تصویب کردیم (3) درصد از سهمیه استخدام دستگاه‌ها را به معلولین اختصاص بدهند. این را اجرا نمی‌کنند، چطور می‌خواهند آزمون اختصاصی برگزار بکنند بعد در خود آزمون اختصاصی معلول درجات متفاوتی دارد. بالاخره آن کسانی که معلولیتشان شدیدتر هست تا کی باید صبر کنند که نوبت آنها بشود؟ (رئیس ـ حالا آن مورد را که الان بحث کردیم) آقای دکتر! آن (60) درصدی که می‌فرمایید ممکن است در یک دستگاه یک نفر، دو نفر اپراتور باشند یا آنجایی که شبکه ملی نهادهای مردم‌نهاد هست.

علی اردشیرلاریجانی
حالا از بحث آن گذشتیم دوباره وارد آن نشویم. ببینید! آن مطلبی که شما می‌فرمایید وقتی رفع ابهام هست که باید رفع ابهام کنیم، نمی‌توانیم از آن عبور کنیم. ماده (157) را بخوانید، رفع ابهام را که باید انجام بدهیم، اگر مخالف هم وجود داشته باشد مخالف صحبت کند مشکلی نیست. حالا از این عبور می‌کنیم خیلی چیزی ندارد. این چیست؟ (عبادی ـ چرا اجازه صحبت به مخالف و موافق و تذکر نمی‌دهید؟) اگر مخالف و موافق باشد می‌گذاریم صحبت کنند، الان می‌گوییم. خیلی خوب، حالا بگذارید فعلاً عبور کنیم. الان مغایرت این خیلی روشن نیست، حالا بگذارید ما عبور کنیم. ماده بعدی را بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! آقای جعفرزاده می‌گویند که در مواد (14) و (15) زمان تعیین نشده، خیلی اصرار دارند مطرح کنند، ابهام دارند. می‌گویند در ماده (14) زمان معلوم نیست برای تدوین نظام‌نامه، شما باید یک زمان معلوم کنید.

علی اردشیرلاریجانی
توضیح بدهید چرا اینجا زمان نیاز دارد.

محمدحسین فرهنگی
آقای جعفرزاده! زمان پیشنهادی خودتان را هم باید بفرمایید.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی
پیشنهاد دهنده
آقای لاریجانی! اجازه بفرمایید. ببینید! ما یک اشکالی را در ماده (14) می‌بینیم، من در آن جلسه درخواست کردم،‌ آقای دکتر پزشکیان فرمودند جلسه بعد توضیح بدهید. داستان آن از این قرار است (رئیس ـ بگذارید توضیح ایشان را گوش بدهیم عبور می‌کنیم، بفرمایید) که یک نظام‌نامه جامع آموزش باید مهارت‌های فنی و حرفه‌ای نوشته بشود، تدوین بشود و به مراکز ابلاغ بشود. الان کلی آیین‌نامه و اساسنامه دولت باید بنویسد، چون محدودیت زمان، بازه زمانی برای آن قائل نشدیم در دولت مانده، ما اعتراض می‌کنیم می‌گوید من خلافی را انجام ندادم‌، می‌توانستم سه ماه، می‌توانستم شش ماه، می‌توانستم یک سال، می‌توانستم چند سال این کار را انجام بدهم. خواهش من این است که یک بازه زمانی برای آن تعریف کنیم. آقای دکتر! در ماده (15) هم یک اشکالی وجود دارد،‌ ما فقط می‌گوییم رسمی، پیمانی و کارگری. شما می‌دانید دستگاه‌ها به انحای مختلف نیرو می‌گیرند بعد هم به ما می‌گویند چون شما گفتید رسمی، پیمانی و کارگری ما خلاف نکردیم. من می‌خواهم خواهش کنم شما در ماده (15) بحث شرکتی یا جذب به هر نحوی از انحاء اینها نیرو جذب می‌کنند (3) درصد از معلولین باشند. اینها بیایند از فرمول‌ها و روش‌های دیگر کارگری، دستمزد، روزمزد، ساعتی و شرکتی نیرو می‌گیرند می‌گویند ما خلافی را مرتکب نشدیم. دلیل این برای این است که ما در قوانین خود فقط می‌نویسیم رسمی، پیمانی و کارگری. پس در ماده (14) خواهش من این است (رئیس ـ حالا پیشنهاد شما برای رفع ابهام چیست؟) برای اینکه مشمول مرور زمان نکنند یک بازه زمانی به آن اختصاص بدهیم، در ماده (15) هم عبارت «به هر نحوی از انحاء» یا حداقل «نیروهای شرکتی» را اضافه کنیم، ممنون می‌شوم از شما.

علی اردشیرلاریجانی
در مورد ماده (14) رفع ابهام ایشان قابل پذیرش هست، چون می‌گویند زمان بگذارید، چون نوشتند نظام‌نامه جامع آموزش مهارت‌های فنی را ابلاغ کنند. ایشان می‌گویند زمان بگذارید که معلوم بشود. (یوسف‌نژاد ـ ما به ماده 17 رسیدیم و این کار خلاف قانون است) آقای یوسف‌نژاد توجه بفرمایید! چون اینها رفع ابهام بوده به مراعی گذاشتند. ببینید! رفع ابهام این باشد که مثلاً ظرف سه ماه یا شش ماه، آقایان این را گفتند. حالا آقایان موافق هستند مثلاً این را بگویند ظرف شش ماه بگوییم این نظام‌نامه را بنویسند بدهند که نگرانی رفع بشود. حالا ظرف شش ماه، الان می‌رویم به ماده (17) می‌رسیم دیگر مشکلی ندارد. اگر اجازه بدهید عبارت «ظرف شش ماه» بگذاریم که معلوم بشود دولت در چه دوره‌ای این کار را می‌کند که بعد نگوییم مثلاً دو سال طول دادند. این برای کمک به معلولین است، ظرف مدت شش ماه. اگر مخالفی نیست این را رأی بگیرم.

غلامرضا کاتب
آقای دکتر! مخالف وجود دارد، اجازه بدهید قرعه‌کشی بکنیم. همکارهای مخالف و موافق ثبت‌نام بکنند که می‌خواهیم قرعه‌کشی بکنیم. جناب آقای مهرداد لاهوتی مخالف هستند، بفرمایید.

علی اردشیرلاریجانی
آقای لاهوتی! این زمان شش ماه را می‌‌خواهیم بگذاریم.

مهرداد لاهوتی
مخالف
آقای دکتر! من یک مطلبی را عرض بکنم. جناب‌عالی ارائه طریق بفرمایید بنده هم مطیع هستم. آقای دکتر ببینید! آموزش اصلاً زمان ندارد.

علی اردشیرلاریجانی
آموزش نیست، نظام‌نامه جامع آموزش را گفتند تدوین کنند، می‌گویند این نظام‌نامه را ظرف شش ماه تدوین کنند (بائوج‌لاهوتی ـ بله، این درست است) اگر مخالف صحبت نمی‌کند این را رأی بگیریم. حضار 242 نفر، نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری شرکت بفرمایید. برای تدوین نظام‌نامه می‌خواهند زمان بگذارند که ابهام را رفع می‌کنند. استانداردها و نظام‌نامه جامع را ظرف شش ماه به تصویب برسانند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. آن پیشنهاد بعدی شما قابل طرح نیست، یعنی الان نمی‌توانید مطرح کنید. ماده (17) را بخوانید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! من از شما اجازه می‌خواهم در رابطه با تبصره (2) همین ماده، این خلاف سیاست‌های قضا‌زدایی است، چون این آقایان را مشمول مجازات حبس می‌کند. ماده (19) قانون مجازات اسلامی است. (رئیس ـ‌ تبصره 2 ماده؟) بله آقای دکتر، تبصره (2) همین ماده (15) است.

علی اردشیرلاریجانی
تبصره (2) می‌گوید بالاترین مسئول دستگاه، متخلفان حسب مورد؛ این با حکم مراجع قضائی مجازات مندرج در تبصره ماده (4) این قانون.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! در ماده (4) درجه پنج تا هشت را ذکر کرده، آقای دکتر! زندان دارد.

علی اردشیرلاریجانی
جزای نقدی گذاشتند. نوشتند «حسب مورد به مجازات تعزیری جزای نقدی» در آن حبس نیست. ماده (17) را بفرمایید.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 17ـ وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های مربوط مکلفند متناسب با ارائه تسهیلات ارزان قیمت و سایر اقدامات حمایتی از سازندگان واحدهای مسکونی اعم از انبوه‏سازان، تعاونی‌ها و بخش خصوصی، تعهد لازم را برای اختصاص حداقل (10) درصد واحدهای مسکونی احداثی با کیفیت و مناسب‏سازی شده به افراد دارای معلولیت فاقد مسکن (با اولویت زوجهای دارای معلولیت و خانواده‏های دارای چند معلول) به‌صورت ارزان‏قیمت با معرفی سازمان از سازندگان مذکور أخذ و بر اجرای آن نظارت نمایند. تبصره 1 ـ بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است تسهیلات اعتباری ارزان‌قیمت با نرخ (آقای دکتر! احتمالاً اینجا سود ترجیحی باید باشد) سود ترجیحی و بلندمدت مسکن موضوع این ماده را برای یک بار تأمین و به افراد دارای معلولیت تحت‌ پوشش سازمان و یا تعاونی‏ها و یا مؤسسات خیریه مورد تأیید سازمان اختصاص دهد. تبصره 2 ـ اعتبار مورد نیاز جهت پرداخت مابه‏التفاوت نرخ سود (4) درصد و نرخ سود مصوب نظام بانکی در قانون بودجه سالانه منظور می‏شود. آقای دکتر! اینجا فقط در صدر ماده (17) در لایحه بنیاد مسکن بوده، آقایان «بنیاد مسکن» را تبدیل به «سایر دستگاه‌ها» کردند، این بار مالی ایجاد نمی‌کند؟

علی اردشیرلاریجانی
صدر ماده (17) را می‌فرمایید؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن در لایحه پیشنهادی دولت بوده.

علی اردشیرلاریجانی
سایر دستگاه‌ها هست. وزارت راه و شهرسازی و سایر دستگاه‌های مربوط مکلفند متناسب با این انجام بدهند. (10) درصد هم هست، مشکلی ندارد.

غلامرضا کاتب
آقای رئیس! همکاران در این مورد اخطار دارند.

علی اردشیرلاریجانی
اخطارشان را بفرمایند.

غلامرضا کاتب
جناب آقای رحیمی در موضوع دارید؟ بفرمایید.

علیرضا رحیمی
اخطار
بسم‌الله الرحمن الرحیم آقای دکتر لاریجانی! من از حوصله و دقت نظر حضرت‌عالی تشکر می‌کنم و انتظار این بود که این مدت زمانی را که کمیسیون مشترک زمان داشت هم به لحاظ شکلی و هم به لحاظ محتوایی با یک متن محکم‌تری صحن مواجه می‌شد. نگارش این ماده به نوعی هست که هم معلولین را به زحمت و دردسر می‌اندازند و هم دستگاه‌های اجرایی را، آقای دکتر! عنایت بفرمایید نوشته که «حداقل (10) درصد واحدهای مسکونی احداثی به صورت ارزان‌قیمت» ارزان‌قیمت یک ابهام دارد که با چه میزانی و ضابطه این ارزان‌قیمت چیست و درصد تخفیف آن چیست. یا به نسبت قیمت پایه هست، یا به نسبت قیمت کارشناسی هست. اینها اصلاً مشخص نشده. نکته بعدی هم در واقع مجدداً در تبصره (1) که بانک مرکزی را مکلف کرده، باز تسهیلات اعتباری ارزان‌قیمت را با کدام درصد؟ (9) درصد؟ (14) درصد؟ حتی ممکن است (1) درصد هم ارزان‌قیمت باشد، منتهای مراتب هم برای بانک مرکزی در تبصره ارزان‌قیمت است. (رئیس ـ تعریف این ارزان‌قیمت چیست؟) بله، ابهام دارد.

علی اردشیرلاریجانی
مقصودشان از ارزان‌قیمت مسکن‌های کوچک است.

علیرضا رحیمی
آقای دکتر! هم برای مسکن، هم برای اعتباراتی که بانک مرکزی اینجا مکلف شده، برای هر دو نیاز به یک ضابطه دارد یا طبق آیین‌نامه اینجا پیش‌بینی بشود یا به کمیسیون ارجاع بشود که محکم‌تر بشود.

علی اردشیرلاریجانی
حالا آقای رئیس کمیسیون مشترک اینجا تشریف دارند؟ مقصود ایشان از ارزان‌قیمت همان مساکن کوچک هست؟ چرا نوشتید ارزان‌قیمت؟ مسکن محرومین می‌نوشتید. (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ تسهیلات اعتباری ارزان‌قیمت، نمی‌گوید خانه ارزان‌قیمت) تسهیلات ارزان‌قیمت (قاضی‌زاده‌هاشمی ـ یعنی تسهیلات آن ارزان‌قیمت باشد) یعنی همان (4) درصد را می‌دهند. ببینید! عبارتی که گفته این است؛ متناسب با ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت، نه خانه. مقصود تسهیلات این است که آن وامی که می‌دهند (4) درصد است. پایین سطر هم این را توضیح داده، اگر پیشنهاد دیگری نیست عبور کنیم. پیشنهاد ندارد؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقای دکتر! پیشنهاد ندارد. ماده 18 ـ سازمان ملی زمین و مسکن مکلف است زمین مورد نیاز احداث واحدهای مسکونی افراد دارای معلولیت فاقد مسکن را با دسترسی مناسب به صورت اجاره بلندمدت (99) ساله تأمین و برای یک‌بار در اختیار افراد مذکور و یا تعاونی‏ها و مؤسسات خیریه‏ مسکن‏ساز مورد تأیید سازمان، قرار دهد. آقای دکتر! اینجا هم پیشنهادی نداریم. اجازه می‌دهید ماده (19) را بخوانم؟

علی اردشیرلاریجانی
یک لحظه اجازه بفرمایید. این می‌گوید که انبوه‌سازان موظفند اگر می‌‌خواهند از تسهیلات ارزان‌قیمت استفاده کنند (10) درصد واحدهای مسکونی خود را به معلولینی بدهند که سازمان معرفی می‌کند. راه که دارد، شما می‌گویید مشکل است. (یکی از نمایندگان ـ ما در تعریف تسهیلات ارزان‌قیمت مانده‌ایم) آن یک پیشنهاد دیگری است. اگر اخطار دارید می‌توانید بدهید، ولی اخطار شما چیست؟ ماده (18) را قرائت کردند. (قاضی‌پور ـ اخطار دارم) آقای قاضی‌پور یک لحظه اجازه بفرمایید. ببینید! اینجا می‌گوید سازمان ملی زمین و مسکن مکلف است زمین مورد نیاز بدهد، بعد گفته افراد دارای معلولیت فاقد مسکن را با دسترسی مناسب، زمین با دسترسی مناسب، آن برای ساختمان است. اینجا می‌گوید به معلولین زمین بدهد. کلمه «با دسترسی مناسب» اینجا زائد است. ما که نمی‌خواهیم ساختمان بسازیم، گفته زمین بدهد. ساختمان آن برای ماده (17) هست، اینجا گفته به معلولین زمین بدهد، اینجا «با دسترسی مناسب» معنی ندارد. اجازه بدهید این را حل کنیم. توجه فرمودید مشکل چیست؟ ماده قبلی آن می‌گوید که ساختمان با دسترسی مناسب بدهد، اینجا می‌گوید زمین بدهد، زمین با دسترسی مناسب، یک واژه‌هایی می‌نویسیم بعد گیر می‌دهند می‌گویند دسترسی مناسب نیست نمی‌دهند. (ابطحی ـ در دسترس باشد برای اینکه در داخل شهر یا نزدیکش بدهند نه اینکه در فاصله زیاد...) آقای ابطحی! آن که مربوط به کویر لوت نیست، ممکن است یک جایی بگویند این زمین دسترسی مناسب ندارد و نمی‌‌دهیم، مشکل برای معلولین ایجاد می‌کنیم. این کلمه «دسترسی مناسب» برای معلولین مشکل ایجاد می‌‌کند. حالا آقای هاشمی! کمیسیون مربوطه این کلمه «دسترسی مناسب» زمین می‌خواهیم بدهیم یعنی چه؟ از آن طرف نمی‌دهند، یعنی می‌خواهم بگویم که می‌گویند دسترسی آن مناسب نیست، درست نیست. کلمه «دسترسی مناسب» برای ساختمان معنی دارد، کمیسیون و دولت هم موافق هستند. این کلمه «دسترسی مناسب» یک دستاویزی می‌‌شود که زمین به آنها ندهند، مشکل می‌شود. اگر موافق باشید آن کلمه «دسترسی مناسب» را حذف کنیم، دولت و کمیسیون هم موافق هستند، اگر مخالف وجود ندارد. مخالف دارد؟ مخالف صحبت کند.

غلامرضا کاتب
جناب آقای لطفی مخالف هستند، بفرمایید.

حسن لطفی
مخالف
بسم‌الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! چند مورد هم در ماده (17) و هم (18) هست. یکی اینکه واقعاً متولی مسکن محرومان چه کسی است؟ مسکن و شهرسازی می‌آید مسکن می‌سازد، کمیته امداد مسکن می‌سازد، بهزیستی مسکن می‌سازد و از طرفی هم بنیاد مسکن برای محرومین و مستضعفان و در نهایت می‌بینیم اکثر معلولین.

علی اردشیرلاریجانی
اینجا مشخص کرده، گفته متولی آن سازمان ملی زمین و مسکن مکلف است.

حسن لطفی
آقای دکتر!‌ هم (17) و هم (18)، آقای دکتر! در ثانی معلولین چند سال عمر می‌کنند که ما بیاییم به اینها (99) ساله اجاره می‌دهیم؟

علی اردشیرلاریجانی
در موضوع صحبت کنید. ببینید! الان بحث این است که زمین با «دسترسی مناسب» معنی ندارد.

حسن لطفی
آقای دکتر ببینید! هم زمین مناسب، بحث بعدی آن اجاره (99) ساله است.

علی اردشیرلاریجانی
حالا این بحث بعدی است. الان بحث این است که این دسترسی مناسب برای ساختمان معنی دارد، برای زمین معنی ندارد. دولت و کمیسیون هم موافق هستند. آقایان اگر موافق هستند رأی بگیریم. موافق صحبت کند.

غلامرضا کاتب
جناب آقای جبار کوچکی‌نژاد موافق هستند، بفرمایید.

جبار کوچکی نژاد ارم ساداتی
بسم‌الله الرحمن الرحیم آقای کاتب! مخالف که صحبت مخالفت نداشت، یعنی مخالف هم موافق بود.

علی اردشیرلاریجانی
اگر موافق است شما هم صحبت نکنید تمام کنیم، متشکریم. حضار 236 نفر، این کلمه «با دسترسی مناسب» اینجا زائد است، از آن سوء‌استفاده می‌شود، اگر موافق هستید حذف کنند، دولت و کمیسیون هم موافق هستند. نمایندگان محترم رأی خودتان را اعلام بفرمایید. دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. آقای قاضی‌پور! تذکر دارید؟ تذکرشان را گوش کنیم.

نادر قاضی پور
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام محضر شما نمایندگان عزیز ملت در خانه ملت، رهبر فرزانه و نیروهای مسلح. آقای لاریجانی! تذکر من ماده (59) است، در برنامه پنجساله ششم قید کردید، بند (1): «بهسازی و نوسازی سالانه حداقل (200) هزار واحد مسکونی روستایی با پرداخت تسهیلات ارزان با کارمزد (5) درصد». بعد در بند (2) آوردیم: «تأمین منابع مالی، تسهیلات ارزان‌قیمت، زمین مورد نیاز، کمک به ساخت با خرید سالانه حداقل (150) هزار واحد». حضرت‌عالی مستحضرید از این ابلاغی که دولت نکرد و حضرت‌عالی زحمت کشیدید این برنامه را ابلاغ کردید،‌ از زحمات حضرت‌عالی هم تشکر می‌کنیم، ولی تا امروز (10) ماه است نه یک ساختمانی را خریده‌اند و نه بازسازی کرده‌اند. آقای لاریجانی! این موادی که الان تصویب کردیم را اگر دولت انجام نداد چکار کنیم؟ یعنی اینها ناقص است. حداقل اگر یک وزیر یا رئیس سازمان در عرض شش ماه، یک سال این کار را نکرد ما چه ابزار نظارتی داریم که با او برخورد کنیم؟ حضرت‌عالی که علم دارید و مجلس را اداره می‌کنید، در غیاب شما مجلس، مجلس نیست، فقط در حضور شما مجلس محسوب می‌شود، این‌طور فکر می‌کنید به ما بگویید. (رئیس ـ از این الطاف جناب‌عالی تشکر می‌کنیم) اگر دولت این کار را نکرد، به کارگران، کشاورزان و معلولین ظلم می‌کند، یک واحد تا حالا نساخته، حضرت‌عالی اینجا یک بند (15) و (16) بیاورید، اگر وزیر این کار را نکرد عزل می‌شود، استیضاحش خواهیم کرد.

علی اردشیرلاریجانی
آقای قاضی‌پور! شما پیشنهاد رفع ابهام دارید بدهید ببینیم چیست، لطف کنید بنویسید.

نادر قاضی پور
از شما می‌خواهم، (رئیس ـ چشم، من فکر می‌کنم) شما به ما نشان بدهید ما با این وزرایی که به مستضعفان نمی‌رسند چه برخوردی کنیم.

علی اردشیرلاریجانی
آقای قاضی‌پور! اگر من فکر کنم که شما می‌گویید من محدود کردم، خودتان فکر کنید که من آن را بگویم.

نادر قاضی پور
آقاي رئيس! شما خودتان مي‌دانيد، اين را حل کنيد. (رئيس ـ در خدمتتان هستم، من هم فکر مي‌کنم) وزير بايد به معلولين برسد، ما اين را نوشتيم يک بندش اجرا نشده است. کارگران و کشاورزان آدم نيستند؟ حقشان را چه کسي مي‌خورد؟

علی اردشیرلاریجانی
همه نمايندگان دنبال اين هستند كه يك قانون منقحي شود كه براي معلولين مشكلي نباشد، هدف شما همين بود كه فرموديد، حالا من هم فكر مي‌كنم. ماده (19) را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 19 ـ افراد دارای معلولیت از پرداخت هزینه‏های صدور پروانه ساختمانی، آماده‏سازی زمین، عوارض نوسازی و همچنین حق انشعابات آب، برق، گاز و دفع فاضلاب منطبق با الگوی مسکن مصوب معاف می‏باشند. تبصره 1 ـ استفاده از تسهیلات موضوع این ماده برای هر فرد دارای معلولیت صرفاً برای یک واحد مسکونی مجاز است. تبصره 2 ـ دولت مکلف است اعتبار مورد نیاز اجرای حکم این ماده را در لوایح بودجه سالانه پیش‏بینی کند. آقاي دكتر! اينجا پيشنهاد نداريم، منتها آقاي پژمانفر يك رفع ابهام دارند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي پژمانفر! بفرماييد رفع ابهامتان چيست؟ آقاي پژمانفر مي‌گويند كه «استفاده از تسهيلات موضوع اين ماده براي هر فرد داراي معلوليت صرفاً‌ براي يك واحد مسكوني مجاز است» عدد ندارد. اينجا عدد نمي‌خورد. آقاي پژمانفر! توضيح بدهيد.

نصراله پژمان فر
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم آقاي دكتر! در ارتباط با معلولين يك كمك‌هاي بلاعوضي در ارتباط با مسكن‌شان تا الان صورت مي‌گرفت، طبق اين قانوني كه ما آورديم و داريم اين كار را انجام مي‌دهيم هيچ متذكر اين كمك‌هاي بلاعوض چه در مورد خريد مسكن و چه در ارتباط با اجاره مسكن در مورد معلولين نشده است. ما براي اينكه نسبت به اين قضيه رفع ابهام شود گفتيم كه اين كمك‌هايي كه دولت مي‌كند كه يك بخش آن بايد كمك‌هاي بلاعوض باشد يك سقفي داشته باشد، مثلاً فرض بفرماييد الان (10) ميليون تومان به آنها كمك مي‌كنند كه امروز ديگر (10) ميليون تومان براي خريد مسكن براي يك معلولي كه هيچ توانايي ندارد اصلاً هيچ عددي نيست و هيچ كارآمدي ندارد. ما گفتيم در شهرهايي كه بزرگ است براي خريد مسكن براي معلولين (50) ميليون تومان به عنوان كمك بلاعوض سقف در نظر بگيرند و (20) ميليون تومان اجاره مسكن براي معلولين در نظر بگيرند كه مشكل مسكن‌شان حل شود. آقاي دكتر! ما يا مي‌خواهيم مشكل مسكن اينها حل شود، توانايي اينكه فقط با صدور يك پروانه به صورت مجاني بخواهد مشكل مسكن اينها حل شود نيست. تا الان هم در قوانين يك حمايت‌هاي بلاعوضي شده.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي پژمانفر ببينيد! مكانيزمي كه دولت و عزيزان در كميسيون در فصل مسكن پيشنهاد كرده‌اند مكانيزم پرداخت بلاعوض نيست، مكانيزمش تسهيلات (4) درصد است. بنابراين اين پيشنهاد شما چيز جديدي غير از اين است.

نصراله پژمان فر
نه آقاي دكتر، عذرخواهي مي‌كنم، ببينيد! ما همين الان هم به آنها تسهيلات (4) درصد مي‌دهيم، هم يك كمك بلاعوض به آنها مي‌كنيم. ما الان در اين قانون آمديم شرايط را براي اينها سخت‌تر كرديم. يعني فقط مي‌گوييم ما به آنها تسهيلات (4) درصد مي‌دهيم.

علی اردشیرلاریجانی
به هر حال آن بحثي كه شما مي‌فرماييد يك موضوع جديدي است و رفع ابهام هم نيست، چون صدر و ذيل اين بخش مسكن به هم مي‌خواند. پيشنهاد جديد بار مالي دارد، اگر دولت لايحه بدهد ما حرفي نداريم. ما الان بگذاريم شوراي نگهبان اين را رد خواهد كرد، نمي‌توانيم وارد كنيم.

غلامرضا کاتب
آقاي رئيس! آقاي فرشادان چند بار تقاضا كرده اخطار بدهد.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي فرشادان بفرماييد.

سیدمهدی فرشادان
اخطار
بسم الله الرحمن الرحيم ضمن عرض تبريك و تشكر از همه همكاران به خاطر اهتمامي كه در تصويب قانون حمايت از حقوق معلولين دارند. آقاي دكتر! اخطار من بند (9) اصل (3) قانون اساسي است، «رفع تبعيضات ناروا و ايجاد امكانات عادلانه براي همه در تمام زمينه‌هاي مادي و معنوي». من از جناب‌عالي تشكر مي‌كنم كه بند (11) را اصلاح كرديد. ولي تبصره اين يك ايراد دارد، در آنجايي كه اصلاح كرديد فرموديد بر اساس آزمون برگزار شود. آقاي دكتر! با توجه به اينكه ما انواع و اقسام معلوليت‌ها داريم، در معلولين جسمي و حركتي خفيف داريم، متوسط، شديد،‌ نابينا، ناشنوا. اگر همين‌طور به امان خدا رها كنيم قطعاً ادارات و دستگاه‌هاي اجرايي علاقه‌مند هستند افرادي كه معلوليت خفيفي دارند را استخدام كنند. مضافاً اينكه بحث ديگري كه ما داريم اين است كه ما در هر حال بايد به قسمت بومي و غيربومي بودن اين قضيه هم توجه كنيم. چون خيلي شهرها هستند استخدام‌هاي شهرها كوچك هستند، شايد تعداد معدودي معلول داشته باشد. آن موقع در تمام شهرهاي ديگر سرازير مي‌شوند، به شهرهاي كوچك و غيربومي بودن آنها. اين است كه من استدعا دارم اين را به آيين‌نامه‌اي كه توسط سازمان بهزيستي و سازمان اداري استخدامي كشور در اين قضيه بيايند ورود كنند و الا قطعاً‌ بدانيد اين يكي از آسيب‌هاي اين قانون است.

علی اردشیرلاریجانی
طبعاً‌ همين‌طور است كه شما مي‌گوييد، چون اينها خيلي ريزه‌كاري دارد نمي‌شود در قانون بيايد.

سیدمهدی فرشادان
نه، آقاي دكتر! اين بحث استخدام را مي‌گوييم به آيين‌نامه منوط كنيم، در قضيه همين مورد خاص كه شما گفتيد بر اساس آزمون باشد.

علی اردشیرلاریجانی
آزمونش طبق دستورالعملي مي‌شود.

سیدمهدی فرشادان
دقيقاً همين است، بايد اشاره شود كه در اين اشاره نشده است. بايد بر اساس دستورالعملي كه توسط سازمان اداري استخدامي تدوين مي‌شود باشد.

علی اردشیرلاریجانی
دولت مي‌تواند اين دستورالعمل را خودش بنويسد، بحث شما درست است،‌ يعني اينها اين‌قدر تقسيم‌بندي‌هاي مختلف دارد كه ريزش در قانون نمي‌آيد، ولي آزمون اختصاصي‌اش هم باز ضوابط مي‌خواهد، دستورالعمل و آيين‌نامه‌اش را دولت بنويسد، آن اشكالي ندارد. ماده (20) را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 20 ـ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، شهرداری‏ها و سایر سازمان‏ها و نهادهای دارنده سالنهای نمایش فیلم، مکلفند بدون أخذ هزینه، امکان نمایش آگهي(تیزر)های آموزشی مورد تأیید سازمان درخصوص حقوق افراد دارای معلولیت و چگونگی تعامل با این افراد را فراهم آورند. آقاي دكتر! اينجا هم پيشنهاد نداريم. ماده (21) را قرائت كنم؟

علی اردشیرلاریجانی
در ماده (20) كه پيشنهادي نداشتيم؟ (قاضي‌زاده‌هاشمي ـ نخير) ‌ماده (21) را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 21 ـ سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مکلف است حداقل پنج ساعت از برنامه‌های خود را در هفته به صورت رایگان در زمان‏های مناسب به برنامه‌های سازمان و تشکلهای مردم‌نهاد حامی افراد دارای معلولیت به‌ منظور آشنایی مردم با حقوق، توانمندی‏ها و مشکلات این افراد اختصاص دهد و نسبت به زيرنويسي فیلم‏ها و برنامه‏های شبکه‏های مختلف سیما، استفاده از رابط ناشنوایان و نیز پخش توصیف شنیداری فیلم‏ها جهت افراد نابینا اقدام نماید. آقاي دكتر! اينجا هم پيشنهادي وجود ندارد.

علی اردشیرلاریجانی
اگر در اين مورد اخطار است، بفرماييد.

غلامرضا کاتب
آقاي ابطحي بفرماييد.

سیدمحمدجواد ابطحی
اخطار
سلام عليكم و رحمه الله آقاي رئيس! درخصوص صدا و سيما و الزام صدا و سيما به پخش برنامه‌ها باتوجه به اينكه سياست‌هاي صدا و سيما را شوراي نظارت تعقيب مي‌كند، من فكر مي‌كنم اين الزام مخالف اصل (175)‌ قانون اساسي هم باشد. بايد بنويسيم با كسب نظر شوراي نظارت، اين يك. دو؛ الان صدا و سيما بودجه كافي هم ندارد. ما الان (100) ميليون دلار هم از صندوق توسعه براي بودجه 97 گذاشتيم كه معلوم نيست چقدر از آن وصول و حاصل مي‌شود. بالاخره صدا و سيما هم مقدورات خودش را دارد. ما در بودجه 97 هم گفتيم كه بيشترين هزينه‌هايش را از آگهي‌هاي تبليغاتي در بياورد. حالا وقتي كه شما صدا و سيما را محدود مي‌كنيد بايد يك جايي بودجه كافي هم برايش ديد،‌ شوراي نظارت هم بايد كه در اين كار دخيل باشد. (رئيس ـ متشكريم) من فكر مي‌كنم اطلاق اين ماده خلاف اصل باشد.

علی اردشیرلاریجانی
شوراي نظارت شأن نظارتي دارد، مجلس مي‌تواند بگويد صدا و سيما اين برنامه‌ها را براي معلولين پخش كند، اشكال قانون اساسي ندارد. اينكه فرموديد هزينه‌هايش را ببينيم، پس اين پولي كه به تلويزيون مي‌دهيم براي چيست؟ مي‌دهيم كه همين كارها را كند. ما يك پولي جدا نمي‌دهيم، اين خيلي هم هزينه ندارد، به نظر من سخت نگيريد.

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر! آقاي سليمي هم اصرار به تذكر دارند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي سليمي بفرماييد.

علیرضا سلیمی
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحيم آقاي رئيس! ضمن عرض خسته‌نباشد، تذكر بر اداره جلسه مقدم است. ماده (19) دو، سه تا ابهام داشت كه گذشتيم، اگر اجازه بفرماييد چون هنوز رأي‌گيري در مورد كل ماده نشده اين را عرض كنم. ببينيد! در ماده (19) يك ابهام بحث مسكن مصوب است، اين مسكن مصوب مخصوص معلولان غير از مسكن مصوب براي مردم عادي است، منظور از اين چيست؟ اين يك.

علی اردشیرلاریجانی
مقصود اين است مسكني كه تسهيلاتي براي معلولين داشته باشد، يعني همان دسترسي‌هاي لازم.

علیرضا سلیمی
شما الان الگويي براي مسكن مصوب معلولان ندارد، اين به اين خاطر است. براي طرح مسكن مصوب قبلاً الگوي تعريف‌شده‌اي داريم، ما الان چنين چيزي نداريم. آقاي دكتر! باز اينجا در تبصره (1) اين‌طور دارد، استفاده از تسهيلات موضوع اين ماده براي هر فرد داراي معلوليت صرفاً‌ براي يك واحد، ما مواقع اضطراري را پيش‌بيني نكرديم، مثل همين كه زلزله بيايد. يك معلولي كه قبلاً از اين امتيازات استفاده كرده، حالا زلزله آمد خانه‌اش خراب شد، اينجا چه؟ بالاخره بايد نحوه‌اي قانون بنويسيم كه براي همه مواقع گره‌گشا باشد، (رئيس ـ متشكريم) اين هم نكته دوم. نكته سوم؛ آقاي دكتر! در همين ماده (19) انشعاب آب، برق، گاز و دفع فاضلاب را نوشتيم، ولي در مورد تلفن بحثي نشده است. بالاخره اگر بناست ما امتيازي قائل شويم يك مقدار عام‌تر و شامل‌تر ببينيم. تشكر مي‌كنم.

علی اردشیرلاریجانی
عرض شود در مورد مسكن مصوب همان الگويي كه براي مسكن مشخص كرده بودند كه تسهيلات بر اساس آن مي‌دهند، مقصود آن است. آقاي هاشمي!‌ مقصودتان همان است، بر اساس الگوي مصرفي كه ما داشتيم؟ تلفن هم كه بخش خصوصي است ما نمي‌توانيم به او اجبار كنيم. ماده بعدي را بخوانيد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 22 ـ‌ مراجع قضايی مکلفند چنانچه افراد دارای معلولیت، به قیم نیازمند باشند، هنگام نصب قیم، نظر سازمان را أخذ کنند. در مواردی که فرد واجد شرایطی برای پذیرش قیمومیت وجود نداشته باشد یا این سمت را نپذیرد، دادگاه سازمان را به عنوان قیم تعیین می‏کند. آقاي دكتر! اينجا هم پيشنهادي نداريم.

علی اردشیرلاریجانی
دوستان نكته‌اي ندارند عبور كنيم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 23 ـ سازمان مکلف است حسب درخواست فرد دارای معلولیت یا قیم وی (حسب مورد)، در پرونده‏هایی که حق فرد دارای معلولیت به دلیل معلولیت، مورد تعرض قرار گرفته یا چنین ادعایی مطرح است در صورتی که ادعای مزبور مورد تأیید سازمان باشد به عنوان نماینده وی، در دادگاه مربوط شرکت نماید. آقاي دكتر! اينجا هم پيشنهادي نداريم.

علی اردشیرلاریجانی
در اين ماده اخطار دارند، بفرماييد.

غلامرضا کاتب
جناب آقاي رحيمي بفرماييد.

علیرضا رحیمی
اخطار
آقاي دكتر لاريجاني! ماده (22) را خيلي سريع عبور فرموديد، هم ماده (22) و هم ماده (23) اخطار داشت. در ارتباط با اينكه اين موضوع مربوط به قوه قضائيه است و ما عملاً‌ داريم موضوع قضائي را تعيين تكليف مي‌كنيم، اين اخطار اصل (158)‌ دارد كه قاعدتاً بايد قوه قضائيه لايحه بدهد، ضمن اينكه به لحاظ مواد آيين‌نامه‌اي ماده (153)‌ آيين‌نامه اعلام مي‌كند كه لايحه و طرح بايد يك موضوع واحد داشته باشد. اين خارج از آن موضوع است. به لحاظ عبارتي هم اينجا داريم دست قاضي را مي‌بنديم، آقاي دكتر! ماده (22) را عرض مي‌كنم. عنايت بفرماييد! اعلام مي‌كند: «هنگام نصب قيم نظر سازمان را أخذ كند». قاعدتاً مرجع قضائي قبل از نصب قيم بايد نظر سازمان را أخذ كند، بعد هم نظر مشورتي سازمان را أخذ كند.

علی اردشیرلاریجانی
نظر مشورتي است.

علیرضا رحیمی
آقاي دكتر! ننوشته نظر مشورتي، بايد اصلاح شود، بايد نظر مشورتي را اعلام كنند.

علی اردشیرلاریجانی
بله، سازمان نمي‌تواند بگويد قيمش چه كسي باشد، ولي مي‌تواند بگويد در اين افرادي كه هستند كدام مناسب‌تر است. چون آن يك جهات شرعي دارد كه دادگاه بايد تشخيص بدهد. كدام سطر را مي‌فرماييد؟

علیرضا رحیمی
كلمه «مشورتي» را در ماده (22)، سطر دوم، «هنگام نصب قيم نظر مشورتي سازمان»، كلمه «مشورتي» بايد باشد. (رئيس ـ بله، اين درست است) هم اشكال شرعي و هم اشكال قانوني دارد، دست قاضي را قاعدتاً نبايد ببندند.

علی اردشیرلاریجانی
بله، درست است، يعني قاضي بايد تشخيص بدهد. اين رفع ابهام‌شان درست است. ببينيد! در ماده (22) كه من عرض كردم اگر نكته‌اي داريد بفرماييد، ايشان مي‌گويند از نظر شرعي قيم را دادگاه بايد تشخيص بدهد و ملاكاتي دارد و طبعاً گرفتن نظر سازمان مي‌تواند نظر مشورتي باشد كه كدام‌يك از اين افراد مناسب‌تر هستند، ولي دست دادگاه را نمي‌تواند ببندند، چون آن ملاك‌هاي شرعي را بايد رعايت كنند. اينجا هم كلمه «مشورتي» را اضافه كنيم، نظر مشورتي سازمان را أخذ كنند. به نظر مي‌آيد اين رفع ابهام درست باشد. اگر مخالفي نيست من اين كلمه را اضافه كنم كه بعداً مشكل شرعي پيش نيايد.

غلامرضا کاتب
آقاي رئيس! مخالف دارد، آقاي محبي‌نيا مخالف هستند.

علی اردشیرلاریجانی
صحبت نمي‌كنند. حضار 238 نفر، كلمه «مشورتي» اضافه شود اشكال شرعي‌اش رفع مي‌شود، نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. اين بحث‌شان در ماده (22) است كه نظر مشورتي سازمان را أخذ مي‌كند كه دادگاه بتواند بر اساس نظر مشورتي سازمان آن قيم مناسب را انتخاب كند. كميسيون و دولت هم موافق هستند. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب شد. در ماده (23) كه آقاي رحيمي يك تذكر دادند كه براي قوه قضائيه است، ما يك قانوني داريم، قانون آيين‌ دادرسي مصوب 21/1/79 كه ماده (32) آن مي‌گويد: «وزارتخانه‌ها، مؤسسات دولتي و وابسته به دولت،‌ شركتهاي دولتي، نهادهاي انقلابي، مؤسسات عمومي غيردولتي، شهرداري‌ها و بانك‌ها مي‌توانند علاوه بر استفاده از وكلاي دادگستري براي طرح هر گونه دعوي يا دفاع يا تعقيب دعاوي مربوط از اداره حقوقي خود يا كارمندان رسمي خود با داشتن يكي از شرايط زير به عنوان نماينده حقوقي استفاده كنند»، اين را آنجا نوشته است. اگر اينجا بنويسيم با رعايت ماده (32)‌ آيين دادرسي دادگاه‌هاي عمومي مشكل رفع ابهام مي‌شود. آقاي قاضي‌زاده! براي رفع ابهام اين بايد بنويسيم «با رعايت ماده (32) قانون آيين دادرسي مدني». آقاي رحيمي بفرماييد.

علیرضا رحیمی
آقاي دكتر! آن ماده قانوني كه اشاره فرموديد كاملاً درست است، منتها عرف اين است كه براي پرونده‌هايي كه خود آن دستگاه‌ها دارند. الان سابقه نبوده كه براي شخص حقيقي يك مجموعه حقوقي بيايد وكالتش را بگيرد و ضمن اينكه قاعدتاً براي وكالت اشخاص داراي معلوليت بايد تسهيلات ايجاد كنيم،‌ اينكه سازمان اختيار داشته باشد به عنوان نماينده شخص معلول آنجا حضور پيدا كند با همان ماده (32) كه شما فرموديد هم تنافر دارد. اگر عنايت بفرماييد سازمان‌هايي مثل بنياد شهيد، بنياد مستضعفان، حتي دستگاه‌هاي دولتي اين وزارتخانه‌ها نماينده كه به مراجع قضائي معرفي مي‌كنند براي پرونده‌هاي خودشان معرفي مي‌كنند. ولي اينكه شخص حقوقي و سازمان دولتي نمايندگي شخص حقيقي را در پرونده‌ها و وكالت داشته باشد، اين امر بديهي است.

علی اردشیرلاریجانی
الان پيشنهادتان براي رفع ابهام چيست؟ يعني ايرادتان اين است كه افراد معلول اشخاص حقيقي هستند، سازمان را داريم مكلف مي‌كنيم در همه پرونده‌هايي كه اينها در دادگاه دارند مكلفند نماينده معرفي كنند. ايشان دارد مي‌گويد اين ماده آيين دادرسي مربوط به موارد اختلافي دستگاه‌ها بوده، ايرادشان وارد است.

علیرضا رحیمی
آقاي دكتر! اگر اين‌طور باشد قاعدتاً بنياد شهيد هم براي همه ايثارگران بلا استثنا بايد به نيابت مكلف شود كه نماينده معرفي كند.

علی اردشیرلاریجانی
در لايحه دولت نوشته، ولي ايرادش قدري قوي‌تر است.

علی اصغر یوسف نژاد
در لايحه دولت هم نوشته.

علی اردشیرلاریجانی
بله، ممكن است نوشته باشد، ولي ايشان ايراد مي‌گيرد كه با آن هم حل نمي‌شود، چون ماده (32) مي‌گويد وزارتخانه‌ها و بانك‌ها علاوه بر استفاده از وكلا، براي دعاوي خودشان اشخاص حقوقي‌اند. شما اينجا مواجه با شخص حقيقي هستيد. مي‌گويد سازمان مكلف است، يعني به ازاي هر معلولي سازمان بايد يك نفر را به دادگاه بفرستد.

علی اصغر یوسف نژاد
اگر مورد تأييد سازمان باشد.

علی اردشیرلاریجانی
اين را ننوشته.

علی اصغر یوسف نژاد
چرا، نوشته در صورتي كه ادعا مورد تأييد سازمان باشد.

علی اردشیرلاریجانی
بله، ادعا هست، ولي به ازاي معلول بايد يك نفر حقوقي بفرستيد، يك اشكال دارد. مربوط به حقوقي است، مربوط به دستگاه است. بهزيستي مربوط به خودش است، يعني اصلاً ملكش را گرفته‌اند، ولي شما يك عده اشخاص حقيقي داريد. بحث آقاي ملكشاهي هم همين است، مي‌گويد وقتي شما مي‌گوييد سازمان مكلف است براي همه معلولين بايد اين را بگذاريد. اشكال منطقي دارد، ممكن است در لايحه خلاف باشد. حالا آقاي بندپي خودش در فكر فرو رفت كه اصلاً چه مي‌شود؟ اگر اجازه بدهيد اين را به كميسيون ارجاع بدهيم بررسي شود.

مصطفی کواکبیان
آقاي رئيس! به جاي «مكلف است» بنويسيم «مي‌تواند».

علی اردشیرلاریجانی
اين درست است، اگر بگوييم «سازمان مي‌تواند» اين حل مي‌شود.

علیرضا رحیمی
«مي‌تواند» هم محصولش تبعيض مي‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
نه، نوشته مواردي كه چنين ادعايي برايشان مطرح است، اشكالي ندارد، «مي‌تواند» مي‌تواند آن مشكل را حل كند. اگر مخالفي نيست من اين را رأي بگيرم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! پس با رعايت ماده (32) حذف مي‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
بله، آن ديگر نيازي نيست، اصلاً ربطي به ماده (32) ندارد، كميسيون درست مي‌گويد. مخالف ندارد رأي بگيرم. حضار 242 نفر، پيشنهادي كه مطرح شد اين است كه به جاي «سازمان مكلف است» بنويسيم «سازمان مي‌تواند»، دولت و كميسيون هم موافق هستند. نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. دوستان در رأي‌گيري مشاركت بفرماييد. اين بايد يك قدري منقح‌تر به مجلس مي‌آمد كه اين‌قدر مشكل نداشته باشد، حالا ديگر داريم به آخر آن مي‌رسيم. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب شد. ماده (24) را بخوانيد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 24 ـ کانون وکلای دادگستری و مرکز مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضائیه با رعایت بند «د» ماده (113) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران مصوب 14/12/1395 مکلفند علاوه بر الزامات مندرج در قوانین مربوط، نسبت به تأمین وکیل معاضدتی، مشاوره و خدمات حقوقی رایگان درخصوص مشکلات حقوقی و کلیه پرونده‏های مطروحه برای افراد دارای معلولیت معرفی‌شده از سوی سازمان در مراجع قضائی یا شبه‌قضائی اقدام نمایند. آقاي دكتر! اينجا هم پيشنهاد نداريم.

علی اردشیرلاریجانی
اينجا يك نكته‌اي هست، صدر و ذيل اين ماده را ببينيد،‌ نوشته‌اند «کانون وکلای دادگستری و مرکز مشاوران حقوقی، وکلا» اينها مكلفند علاوه بر الزامات، خدمات رايگان بدهند. مگر ما مي‌توانيم به وكلا چنين حكمي صادر كنيم؟ كار خصوصي است. معاضدتي درست است، اگر بنويسيم براي وكلاي معاضدتي كه قوه قضائيه مجبور است اين كار را كند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! فكر كنم منظور اين مركز مشاوران حقوقي، وكلا و كارشناسان است.

علی اردشیرلاریجانی
بعدش نوشتيد وكلا.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
اين «وكلا» به آن مركز برمي‌گردد.

علی اردشیرلاریجانی
نه، كانون وكلا را داريم مسئول مي‌كنيم، كانون وكلا خصوصي است، ما به وكلا مي‌گوييم رايگان بگيرند، مگر چنين چيزي مي‌شود؟

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر!‌ همكاران اخطار دارند.

علی اردشیرلاریجانی
اخطار دارند بگويند.

غلامرضا کاتب
آقاي پورمختار تذكر و اخطار دارند، بفرماييد.

محمدعلی پورمختار
اخطار
آقاي دكتر لاريجاني! بحث من هم همين است كه جناب‌عالي اشاره فرموديد. هم كانون وكلا و هم در حال حاضر اين مركز مشاورين كه فعلاً‌ هستند و در آينده ادغام خواهند شد، اينها هر دو بخش كاملاً خصوصي هستند و لذا ما اينجا نمي‌توانيم به موجب قانون آنها را ملزم كنيم كه آنها به طور رايگان موظف شوند كه حمايت و معاضدت حقوقي داشته باشند. امر معاضدت حقوقي يا وكيل معاضدتي يك امر شناخته‌شده است كه حق‌الزحمه وكيل معاضدتي را خود كانون پرداخت مي‌كند و از اين جهت باز اين را به درستي اشاره فرموديد، وكيل را ما نمي‌توانيم الزام كنيم كه به طور رايگان بيايد از كسي حمايت كند. بر همين مبنا آن چيزي كه مد نظر قرار مي‌گيرد اين است كه وكيل معاضدتي بنا به تقاضا و درخواست سازمان از سوي كانون وكلا معرفي مي‌شود، در همين حد است. بحث رايگان بودنش خلاف اصول مختلف قانون اساسي و همچنين قوانيني كه راجع به كيفيت أخذ پروانه و مركز مشاورين است. از اين جهت خواهش من اين است كه اين اصلاح اساسي صورت بگيرد و اين موضوع حذف شود.

علی اردشیرلاریجانی
پس يك ابهامي دارد، بايد رفع كنيم.

محمدعلی پورمختار
آقاي دكتر! «رايگان» آن بايد برداشته شود، با معرفي سازمان، كانون فقط كار معاضدتي انجام بدهد.

علی اردشیرلاریجانی
من فكر مي‌كنم اينجا يك مشكل نگارشي است. آقاي پورمختار مطلبشان را فرمودند،‌ فقط اين نكته را توجه كنيد، اينجا عبارت اين است، كانون وكلاي دادگستري يك مرجعي است و مركز مشاوران حقوقي، وكلا و كارشناس قوه قضائيه همه يك مركز مي‌شوند، وكلا ديگر جدا نيست، عبارت را بايد اينطور درست كنيم. اين دو تا جا با رعايت بند «د» ماده (113) قانون برنامه ششم، بند «د» يك جدولي داده كه آن معاضدت قضائي در يكي از بندهايش است كه آنجا برايشان تأمين اعتبار كنند. منتها بايد طوري بنويسيم نسبت به تأمين وكيل معاضدتي مثلاً در چارچوب قانون برنامه و بودجه سالانه،‌ چيزي كه بار مالي‌اش را بايد يك جايي به عهده بگيرد. تذكر ديگر دارند بفرمايند.

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر! نوبت جناب آقاي محبي‌نيا است، تذكر آيين‌نامه دارند. جناب آقاي محبي‌نيا بفرماييد.

جهان بخش محبی نیا
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحيم خدايا شكر، «الحمدلله رب العالمين» كه بعد از دو ساعت مبارزه جانانه موفق شديم اجازه بگيريم كه يك تذكري را تقديم كنيم. آقاي دكتر لاريجاني! حضرت امام فرمودند: «شهيد بهشتي به تنهايي يك ملت بود». شكر خدا امروز به ما ثابت شد كه دكتر لاريجاني به تنهايي يك مجلس است. من امروز با كسب اجازه حضرت‌عالي يك گزارشي از مجلس را به استحضار مي‌رسانم، شما خودتان قضاوت كنيد. در حكمت و دانايي حضرت‌عالي اُشهد بالله ما شك نداريم، اما آقاي دكتر! از لحظات اول بعد از قرائت قرآن كه حضرت‌عالي مجلس را اداره مي‌فرماييد، اولاً‌ بگويم براي ما فخر است رئيس مجلس ما شما هستيد،‌‌ آقاي دكتر! نزديك به (20) مورد تخلف داشتيد. حالا از ضمير جمع هم استفاده مي‌كنم، چون كه نگرانم خداي‌ناكرده وهن‌آميز صحبت كنم. آقاي دكتر! شما رفع ابهام را نزديك به (12) مورد به موادي آورديد كه آنها تصويب شده بود و به شما حق مي‌دهم، چرا ما بايد به نوعي از صفر تا صد در كميسيون، هيأت‌رئيسه و صحن برخورد كنيم كه مجبور شويم يك ماده يا (10) ماده‌اي را كه دو روز قبل تصويب كرديم اين‌طور بياييم مورد اصلاح قرار بدهيم. اصلاح شما بزرگوار با تكيه بر ماده (157) است. آقاي دكتر! در ماده (157) صراحت دارد كه ابهام بايد مكتوب باشد و طريقه رفع ابهام آنجا پيشنهاد شود، جناب‌عالي ناگزير هستيد، من اين حق را مي‌دهم، اما روال كار درست نيست، صورت كار درست نيست. آقاي دكتر! باور كنيد من اين تذكر را به نيابت از آقاي دكتر قوامي، حاج‌آقاي سالك، حاج‌آقاي عبادي، آقاي دكتر بهمني، آقاي احمدي و خيلي از دوستان تقديم مي‌كنم. آقاي دكتر! شما كه صبح آنجا مشغول بوديد جمعيتي آنجا ريخته‌ بودند، يك سر و صدايي بود. از جناب‌عالي عاجزانه خواهش مي‌كنم فيلم امروز را در هيأت‌رئيسه بررسي كنيد. براي مجلس خيلي بد است، باور بفرماييد انعكاس اين برخوردها در بيرون به نفع ما نيست. الان هم هر ماده‌اي كه پيش مي‌آيد نياز به اصلاح كاملاً متجلي و مبرهن است. يا با توسل به رفع ابهام، يا در آنجا با توجه به احساس مسئوليتي كه شما بزرگواران داريد اين كار اصلاحي را انجام مي‌دهيد، يعني ماده‌اي نبوده كه در اين طرح نياز به اصلاح نداشته باشد. آقاي دكتر! من خواهش مي‌كنم اگر واقع مطلب نياز به اصلاح دارد در چارچوب قانون باشد، اين يك. بحث بعدي؛ يك كار كارشناسي كنيد كه چرا يك طرح،‌ حالا اين طرح است يا لايحه؟ (فرهنگي ـ لايحه است) بدبختانه لايحه است، يك لايحه اين‌قدر نياز به اصلاح داشته باشد؟ جمله آخرم، اصلاحات هم درست است، آمديم براي مراكز آموزش غيردولتي گفتيم رايگان بپذيرند، وكلا رايگان بپذيرند، يعني بر اساس اصول قانون اساسي ما حق تعرض نداريم. باز در تمام موارد اينجا تعرض آشكار و مشخص است. من فكر مي‌كنم مجلس نياز به يك بازنگري دارد. آقاي دكتر! از طرفي عاجزانه و خواهشانه از حضرت‌عالي درخواست مي‌كنم صورت اداره مجلس را هيأت‌رئيسه رعايت بفرمايند، هر چند ما نياز ماهوي، عيني و استدلالي به اين اصلاحات را داشته باشيم. خيلي عذرخواهم.

علی اردشیرلاریجانی
از مراحم جناب‌عالي متشكرم. عرض شود من اين توضيح را بدهم، من صبح كه آمدم آقاي قاضي‌زاده گفتند بعضي از اين مواد براي برخي از اشكالات و ابهاماتش مراعي مانده بود، به همين دليل ما ورود كرديم، وگرنه ورود هم نمي‌كرديم. ورود ما بايد طبق آيين‌نامه باشد،‌ چون گفتند مراعي مانده اشكالش را رفع كرديم، وگرنه دليلي نداشت، هرچند كه اشكال هم وجود داشته باشد و ما مسئول اشكال نيستيم. ولي اين نكته آقاي محبي‌نيا درست است، يعني بايد هم دولت در لايحه تنقيح درست داشته باشد، هم كميسيون وقت بگذارد. الان يكي از دلايلي كه ما نمي‌توانيم با سرعت جلو برويم همين است. اگر همين ماده (24) را در نظر بگيريد الان يك ابهامي است.

محمدعلی پورمختار
حذف كنيد.

علی اردشیرلاریجانی
كميسيون مي‌گويد حذف كنيم؟ الان يك ابهام اين است،‌ شما داريد بخشهايي مثلاً كانون وكلا يا بخش مركز مشاوران حقوقي را مأمور مي‌كنيد كه وكيل معاضدتي بگيرند و رايگان باشد، درست است؟ مي‌گويند منبعش كجاست؟ اگر منبع نباشد قانون اجرا نمي‌شود. براي معلولين چيزي مي‌نويسيم و اجرا نمي‌شود. اين ابهام هست. مگر اينكه بنويسيم در چارچوب منابعي كه در بودجه مشخص مي‌شود، بنويسيم «ضوابط و منابع بودجه». شما داريد به دو جاي ديگر تكليف مي‌كنيد، به كانون وكلا هم تكليف مي‌كنيد، اشكال اين است. آقاي رضيان ببينيد! وقتي ما مي‌گوييم آنجا معافند، يعني سازمان بهزيستي و كميته امداد بايد پولش را بدهد، شما داريد به كانون وكلا تكليف مي‌كنيد، نمي‌توانيد تعيين تكليف كنيد. او نمي‌تواند رايگان بدهد، سازمان بهزيستي را مي‌توانيم بگوييم، ولي به كانون وكلا نمي‌توانيم بگوييم، ايراد اين است.

همایون هاشمی
حذف كنيد چون قانون داريم.

علی اردشیرلاریجانی
اگر قانون داريم براي چه اينجا مي‌آوريد؟ ما براي معاضدت قضائي براي افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي گفتيم كميته امداد و بهزيستي بايد پولش را بدهند و رايگان شود، شما اينجا داريد كانون وكلا را مي‌گوييد اشكال دارد، آنها بخش خصوصي هستند. اين ابهام و اشكال را قبول داريد؟ اگر قبول داريد بايد رفعش كنيم،‌ يا بايد حذفش كنيم چون قانون جدا داريم. حذف كنيم؟ كميسيون و دولت مي‌گويند حذف كنيد،‌ چون ما قانون جدا داريم. رئيس كميسيون مي‌گويد حذف كنيد، دولت هم مي‌گويد حذف كنيد، چون قانون داريم. اخطارش وارد است، واقعاً ما داريم به بخش خصوصي تكليف مي‌كنيم رايگان، اين را نمي‌توانيم،‌ به بهزيستي مي‌توانيم بگوييم. اخطار را به رأي مي‌گذارم. حضار 234 نفر، نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. دوستان در رأي‌گيري مشاركت بفرماييد. ما قدري با سرعت كم مي‌رويم به خاطر اين است كه اشكال وجود دارد، بعدها مشكل پيدا مي‌كند. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب شد. بنابراين ماده (24) را حذف مي‌كنيم. ماده (25) را بخوانيد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 25 ـ صد درصد هزینه‏های اشخاص حقیقی و حقوقی در جهت احداث و تجهیز و توسعه و مناسب‌سازی تمامی مراکز توانبخشی، نگهداری و مراقبتی، حرفه‏آموزی، آموزشی، کارآفرینی، رفاهی و مسکن مورد نیاز افراد دارای معلولیت با تأیید سازمان به‌عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی محسوب می‏شود. آقاي دكتر! پيشنهاد نداريم، اما چون با ماده (6) قانون برنامه مخالفت دارد دوسوم رأي مي‌خواهد.

علی اردشیرلاریجانی
جزء هزينه‌هاي قابل قبول مالياتي را در نظر گرفتيم، درست است، خلاف برنامه است. اگر پيشنهاد نداريم بايد رأي بگيريم.

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر! مخالف و موافق داريم.

علی اردشیرلاریجانی
نه،‌ مخالف و موافق نمي‌تواند صحبت كند، پيشنهاد ندارد. حضار 234 نفر، چون مخالف برنامه است دوسوم رأي مي‌خواهد. نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. ماده (25) را به رأي مي‌گذاريم. عزيزان در رأي‌گيري مشاركت بفرماييد، دوسوم رأي نياز داريم. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب شد. اين بحث را فعلاً اينجا خاتمه بدهيم. بحث بعدي را مطرح بفرماييد، يك موردي هست كه بايد به آن ورود كنيم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! دستور سوم ما كه گزارش كميسيون كشاورزي،‌ آب و منابع طبيعي در مورد طرح يك‌فوريتي اصلاح تبصره بند «ب» ماده (35) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه است در جلسه گذشته جمعي از دوستان طبق تبصره (1) ماده (104) درخواست اولويت داده بودند.

علی اردشیرلاریجانی
اجازه بدهيد! بايد دستور ما تمام شود، چون خودمان داريم خارج از دستور انجام مي‌دهيم، پس اين را صبر كنيد، چون دو، سه تا خارج از دستور قاطي هم شود نمي‌توانيم اينجا حلش كنيم. اين بايد بماند تا ما اين خارج از دستور را به نتيجه برسانيم، بعد وارد آن شويم. ميهمانان را بفرماييد.

محمد علی وکیلی
بسم الله الرحمن الرحيم گروه ميهمانان جلسه علني امروز عبارتند از: ـ جمعي از كاركنان نهضت سوادآموزي مناطق (19)گانه شهر تهران. ـ جمعي از دانشجويان پرديس حكيم فردوسي دانشگاه فرهنگيان استان البرز. ـ جمعي از اساتيد و دانشجويان رشته روابط عمومي و امور فرهنگي دانشگاه علمي ـ كاربردي امام خميني (رحمه‌الله‌عليه) استان تهران كه ميهمانان حضرت حجت‌الاسلام والمسلمين مازني نماينده محترم تهران، ري، شميرانات، اسلامشهر و پرديس هستند. ـ جمعي از نمايندگان اتحاديه صنف مشاوران املاك تهران كه ميهمانان سركار خانم دكتر آقاپور عليشاهي نماينده محترم شبستر هستند. ـ جمعي از فرهنگيان اداره آموزش و پرورش شهرستان سبزوار استان خراسان‌رضوي كه ميهمانان جناب آقاي دكتر سبحاني‌فر و جناب آقاي دكتر مقصودي نمايندگان محترم سبزوار، جوين، جغتاي، خوشاب، داورزن و ششتمد هستند. ـ جمعي از بانوان فعال در انجمن جامعه پوياي بخش ايوانكي شهرستان سمنان كه ميهمانان جناب آقاي دكتر كاتب نماينده محترم گرمسار و آرادان هستند. ـ دانش‌آموزان آموزشگاه دخترانه شاهد حضرت خديجه (سلام‌الله‌عليها) از منطقه (18)‌ تهران. ـ دانش‌آموزان آموزشگاه پسرانه ايثار از ناحيه (2) شهر مقدس قم. ـ همچنين مقدم اساتيد و دانشجويان ژاپني روابط بين‌الملل را در جلسه امروز گرامي مي‌داريم. به همه اين عزيزان خوش‌آمد عرض مي‌كنيم.
5 ناطقین جلسه آقایان: نظر افضلی،‌ حبیب‌اله دهمرده،‌ ابوالفضل ابوترابی، سیدجواد حسینی‌کیا و محسن علی‌جانی‌زمانی

علی اردشیرلاریجانی
سخنرانان را بفرماييد.

محمدحسین فرهنگی
ناطقان جلسه علني امروز عبارتند از: ـ آقاي نظر افضلي نماينده محترم نهبندان و سربيشه. ـ آقاي حبيب‌اله دهمرده نماينده محترم زابل، زهك، هيرمند،‌ نيمروز و هامون. ـ آقاي ابوالفضل ابوترابي نماينده محترم نجف‌آباد و تيران. (كه هر كدام هفت دقيقه وقت دارند) ـ آقاي سيدجواد حسيني‌كيا نماينده محترم سنقر. ـ آقاي محسن علي‌جاني‌زماني نماينده محترم تهران، شميرانات، ري، اسلامشهر و پرديس. (كه هر كدام پنج دقيقه وقت دارند) جناب آقاي دكتر نظر افضلي بفرماييد.

نظر افضلی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحيم به پيشگاه مقام معظم رهبري و ملت سرافراز ايران و مردم مؤمن و متعهد شهرستانهاي نهبندان و سربيشه سلام و درود مي‌فرستم و عرض تبريك ميلاد حضرت عيسي مسيح (عليه‌السلام). It is my duty to say a merry Christmas to all christions in the world. سخنان سراسر نفرت با بغض و كينه رئيس‌جمهور آمريكا نسبت به ملت ايران دوباره به همه ايرانيان نشان داد كه دشمني آمريكا با انقلاب ايران و بالطبع با ملت ايران تمامي ندارد. حال كه همه با اتحاد مثال‌زدني بيرق شهيد حججي را در دست‌هايمان گرفته‌ايم و خليج را هميشه فارس مي‌خواهيم و در زلزله كرمانشاه يكدل و يكصدا بوديم، فرصت مغتنمي است تا با تكيه بر ظرفيت‌هاي داخلي و توجه به اقتصاد مقاومتي به معيشت مردم كمك كنيم. خراسان‌جنوبي با اهداي خون فرزندان خود در جنگ تحميلي و حفظ امنيت شرق كشور دين خود را به كشور پرداخته است، از طرفي اين استان بلاشك مهد فرهنگ و ادب است، خدمات فراوان علمي و فرهنگي مردمان اين خطه به كشور انكارشدني نيست. بسياري از پدران علم و شخصيت‌هاي علمي و فرهنگي كشور از اين استان برخاسته‌اند. حال زمان آن فرا رسيده است كه مسئولان نظام نيز دين خود را به مردم مؤمن، شهيدپرور، انقلابي و فرهنگ‌مدار اين خطه از ايران ادا كنند. ولي كاهش شديد اعتبارات استاني خراسان‌جنوبي در لايحه بودجه 97 كه بيشترين درصد كاهش را در بين استانهاي كشور داشته است مهمترين سند براي اثبات عدم توجه دولتمردان به محروميت شديد اين منطقه است. همان‌طور كه در تذكر قبلي خود بيان كردم اين منطقه تمام خط و خطوط قرمز را رد كرده است. بحران آب در اين استان بسيار جدي است. در حال حاضر در استان (120) ميليون متر مكعب كسري مخزن داريم، در حالي كه حدود (460) ميليون متر مكعب روان‌آب و سيلاب در سال بدون مديريت از دسترس خارج مي‌شود. زدن بندهاي خاكي و آبخوان‌داري و مطالعات هامون صابري در حوزه سرزميني استان خراسان‌جنوبي اهميت دارد، ولي گويا مسئولان وزارت نيرو و جهاد كشاورزي هنوز عمق اين فاجعه را درك نكرده‌اند. حدود (6000) قنات در استان وجود دارد كه در حال حاضر اكثر آنها نياز به مرمت و بازسازي دارند. بارها به وزير محترم كشاورزي درخصوص ايجاد ستاد احياي قنوات در وزارت كشاورزي تذكر داده‌ام، ولي هنوز اقدام عملي صورت نپذيرفته است. در حالي كه در استانهاي كويري منبع اصلي تأمين آب شرب روستاها، عشاير، كشاورزي و دامپروري از همين قنوات است، تشنگي مردم روستاها با تانكر حل نمي‌شود و نيازمند اعتبارات ملي است. با وجود خشكسالي (18) ساله در استان خراسان‌جنوبي، متأسفانه به دليل عدم سرمايه‌گذاري در بخش صنعت، سهم اشتغال در بخش كشاورزي استان حدود (34) درصد است، در حالي كه در ميانگين كشور (19) درصد مي‌باشد. اين بيانگر اين است كه با تداوم خشكسالي جمعيت بسياري از مردم استان بيكار خواهند شد. ضروري است كه وزارت صنعت و جهاد كشاورزي و وزارت نيرو توأمان با هم با سرمايه‌گذاري در بخش صنعت، آموزش شيوه‌هاي جديد كشاورزي، توجه به محصولات استراتژيك و كم‌آب‌بر، آبخوانداري و انتقال آب از درياي عمان به استان نسبت به اين مهم ورود كنند. در حال حاضر متوسط درآمد سالانه خانوارهاي شهري و روستايي در استان خراسان‌جنوبي حدود (20) درصد از ميانگين كشوري پايين‌تر است. متأسفانه شاخص‌هاي توسعه در استان با وجود ظرفيت‌هاي بالا رشد چنداني نداشته است. در اين ميان در حوزه انتخابيه اينجانب شهرستانهاي نهبندان و سربيشه با وجود توصيه مقام معظم رهبري در سفر سال 1378 به نهبندان نسبت به توجه به توسعه اين منطقه، متأسفانه غفلت صورت پذيرفته و نسبت به شهرهاي ديگر استان از لحاظ توسعه‌يافتگي نمره پاييني داريم كه كاهش (10) درصدي جمعيت شهرستان نهبندان در پنج سال گذشته گواه اين مدعاست. از محروميت و مظلوميت مردم شهرستانهاي نهبندان و سربيشه همين بس كه هنوز (50) درصد اين منطقه از پوشش شبكه‌هاي تلويزيوني برخوردار نيست كه جا دارد رئيس‌ محترم صدا و سيماي كشور در اين خصوص اهتمام ورزد. وزير محترم راه و شهرسازي! مردم شهرستانهاي نهبندان و سربيشه هر روز در اين جاده‌ها عزادار مي‌شوند، قول مكتوب حضرت‌عالي درخصوص افزايش اعتبارات در بودجه 97 براي تسريع دوبانده شدن محور بيرجند ـ نهبندان و جاده اصلي سربيشه ـ ماهيرود عملياتي نشد. وزير محترم نيرو! مردم محروم نهبندان با وجود همجواري با كوير لوت مستحق اين نيستند كه از تعرفه برق گرمسيري برخوردار نباشند. ظرفيت بالاي حوزه انتخابيه اينجانب براي هر سرمايه‌گذاري جذاب است، ولي به دليل عدم وجود زيرساخت‌هاي لازم توسعه‌اي ورود سرمايه‌گذاران با اما و اگر همراه شده است. شهرستانهاي نهبندان و سربيشه بيشترين پتانسيل معدني در استان و يكي از قطب‌هاي معدني كشور با توجه به تعداد ذخاير غني معدني است. طلاي هيرد نهبندان، سنگ‌هاي گران‌قيمت و ذخاير فلزي بزرگ نمونه‌هايي از اين موارد قابل سرمايه‌گذاري در اين منطقه هستند. از طرفي نهبندان،‌ شوسف، سربيشه، مود و درح مي‌تواند به عنوان قطب انرژي‌هاي تجديدپذير در استان و كشور هم به دليل بادهاي (120) روزه سيستان و هم همجواري با كوير لوت باشد. بحث گردشگري در استان خراسان‌جنوبي مغفول مانده است، اما توجه به جهاني شدن كوير لوت به عنوان تنها اثر طبيعي جهاني ايران و زيباترين جاذبه‌هاي كويري، دو كوير دهسلم و حيدرآباد، كوههاي مينياتوري نهبندان، آسبادهاي تاريخي خوانشرف، قلعه مود و روستاهاي شگفت‌انگيز ماخونيك و چنشت بايد زيرساخت‌ها و زمينه گردشگري در اين منطقه مورد توجه قرار گيرد. جناب آقاي دكتر ظريف! بازارچه مرزي دوكوهانه را حل كنيد. از رئيس‌جمهور محترم تقاضا دارم به عنوان اولين اقدام عملياتي محروميت‌زدا در دولت دوازدهم با ايجاد رديف اعتباري خاص جهت ايجاد كارخانه‌ها و طرح‌هاي اقتصادي و همچنين معافيت‌هاي مالياتي و مشوق‌هاي اقتصادي در مناطق كمتر توسعه‌يافته زمينه را براي عدالت اجتماعي و به منظور برخورداري مردم اين منطقه از مزاياي شغلي آماده كنند. ايجاد مناطق ويژه اقتصادي در شهرستانهاي نهبندان و سربيشه به علت كمترين فاصله با مرز افغانستان مي‌تواند موجبات توسعه و رشد اين منطقه محروم را در پي داشته باشد و لازم است كه رئيس‌جمهور محترم و مجلس محترم به صورت جد در دستور كار قرار دهند. استان خراسان‌جنوبي با توجه به شرايط بحراني اشتغال نيازمند سرمايه‌گذاري بخش دولتي و خصوصي است. در اينجا مي‌خواهم گلايه خود را از بعضي مديران استاني بيان كنم. با وجود حضور مديران توانمند در استان كه زمينه‌هاي خدمت را فراهم كرده‌اند، ولي بعضي از مديران استاني در جذب سرمايه‌گذار ناتوانند. مديران ما بايد قبل از سياسي بودن (فرهنگي ـ خيلي متشكر) اقتصادي باشند. مسئولي كه درد مردم را مي‌بيند و پشت ميز خود مست قدرت مي‌شود و قدمي براي حل مشكلات معيشتي مردم برنمي‌دارد قطعاً مغرض است. اينجانب به عنوان نماينده حوزه انتخابيه نهبندان و سربيشه اعلام مي‌كنم از هر سرمايه‌گذاري كه با قصد اشتغال‌زايي به اين منطقه ورود كند در تمامي مراحل تمام‌قد حمايت خواهم كرد. در پايان از جناب آقاي دكتر لاريجاني براي حضور در حوزه انتخابيه دعوت مي‌نمايم (نايب‌رئيس ـ خيلي ممنون) و توجه همه دولتمردان و همكاران را به جمله ارزشمند شهيد بهشتي جلب مي‌كنم كه فرمود: «جامعه‌اي كه در آن سيرها و خيلي سيرها و گرسنه‌ها و خيلي گرسنه‌ها ديده شود اسلامي نيست». (نايب‌رئيس ـ خيلي ممنون بقيه‌اش را به رسانه‌ها بدهيد) دريابيد مردمان ديار پير كوير را. با تشكر از حوصله نمايندگان. والسلام

مسعود پزشکیان
متشكرم. ناطق بعدي را بفرماييد تشريف بياورند.

محمدحسین فرهنگی
ناطق دوم جناب آقاي دكتر حبيب‌اله دهمرده نماينده محترم زابل، زهك، هيرمند، نيمروز و هامون هستند. آقاي دكتر بفرماييد.

حبیب‌ الله دهمرده
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحيم با سلام و درود به روان پاك شهداي بزرگوار، امام شهيدان و بنيانگذار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و آرزوي موفقيت، سلامتي و بهروزي براي مقام عظماي ولايت، ولي امر مسلمين جهان حضرت آيت‌الله العظمي الامام خامنه‌اي (حضار صلوات فرستادند) و توفيق روزافزون براي همه خدمتگزاران به نظام مقدس. همه مناسبت‌ها را گرامي مي‌داريم، ميلاد مسعود حضرت عيسي (عليه‌السلام) را تبريك عرض مي‌نمايم. عزيزان و سروران!‌ رمز پيروزي ما وحدت كلمه است. از زنده‌ باد و مرده بادهاي بي‌حاصل جداً پرهيز نماييم. يأس و نوميدي سم مهلكي است. اما چند نكته در رابطه با بدخواهان بشريت، مستكبرين عالم، آقاي ترامپ،‌ صهيونيست‌هاي جعلي و مرتجعين منطقه. از تاريخ عبرت بگيريد، تاكنون هر چه از دست و فكر شيطاني‌تان برآمده عليه اين ملت شريف كم نگذاشتيد. يادتان باشد تا زماني كه به فضل الهي سه عنصر رهبري بي‌نظير و منحصر به فرد حضرت آقا، حضور در صحنه مردم شريف و بزرگوار و توكل به خداي بزرگ درميان باشد شما هيچ غلطي نمي‌توانيد بكنيد. به گفته تمام بزرگان و مورخان معروف جهان در رابطه با مردم شريف و بافرهنگ و باتمدن ايران، اين‌طور مي‌گويند، يكي از خصلت‌هاي نيكو، پسنديده و منحصر به فرد ايرانيان اين است كه وقتي پاي دشمن بيگانه به ميان آيد تمام مشكلات داخلي خود را كنار گذاشته و با يدِ واحد عليه آن متحد مي‌شوند كه اين را شما بارها و بارها تجربه كرده‌ايد. پس حيا كنيد و بيش از اين لجاجت نكنيد و بر ماست كه با وحدت كلمه از تمام ظرفيت‌هاي خدادادي استفاده نموده و كشورمان را به فضل الهي آن‌طور كه در شأن نظام مقدس و مردم شريف است بسازيم. اما چند نكته در مورد حوزه انتخابيه؛ تشكر از جناب آقاي رئيس‌جمهور به خاطر اولين سفر به استان سيستان و بلوچستان. جناب آقاي دكتر روحاني بزرگوار! همان‌طور كه مستحضريد استان داراي استعداد و ظرفيت‌هاي فراوان است، اما علي‌رغم همه كارهاي بسيار خوب نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كه بر هيچ منصفي پوشيده نيست و تشكر فراوان هم داريم ولي داراي انباشتگي و عقب‌ماندگي تاريخي است. در زمينه اشتغال و زيرساخت‌هاي استان و منطقه آزاد سيستان يك اقدام جدي و عملي مي‌طلبد. استان فوق‌العاده گسترده‌ است، فاصله بين دو شهر زابل و چابهار بيش از (900) كيلومتر است. تقسيم استان يك ضرورت و يك فرصت است. جناب آقاي دكتر آخوندي! ضمن تقدير و تشكر از قولهاي داده‌شده در زمينه راه‌آهن چابهار ـ زاهدان ـ زابل ـ بيرجند، ولي اقدام عملي مي‌طلبد. دستور فرماييد كريدور چابهار ـ ميلك زابل فعال شود. راههاي روستايي هم از ميانگين كشوري خيلي پايين‌تر است. پيوسته مورد سؤال مردم بزرگوار واقع مي‌شويم، لطفاً مشكلات فرودگاه زابل و حاشيه‌نشيني حل شود. اما جناب آقاي دكتر ظريف! در رابطه با حقآبه رودخانه هيرمند و درياچه هامون چه اقدام عملي انجام داده‌ايد؟ ديپلماسي شما تاكنون حضرت عباسي به اندازه يك متر مكعب آب براي مردم بزرگوار و صبور ثمر نداشته است. وزير محترم كشور! تشكر از جناب‌عالي و آقاي دكتر واعظي كه در يك زمينه به قولتان عمل فرموديد، در رابطه با تصويب گذرهاي مرزي هم تشكر، ولي داراي نشيب و فراز است. اما مسائل شهرداري‌هاي سيستان به ويژه شهر زابل كه داراي گرفتاري‌هاي فراوان است علي‌رغم دستورات ويژه جناب‌عالي اقدام ملموسي صورت نگرفته است. آقاي وزير! اقدام عملي مي‌طلبد. وزير محترم جهاد كشاورزي! خوشبختانه كسري بودجه طرح (46) هزار هكتاري تأمين و در لايحه 97 نيز ديده شده است كه تشكر فراوان از جناب آقاي دكتر نوبخت داريم و در مجلس هم مراقبت مي‌شود، ان‌شا‌ءالله. ولي آقاي مهندس حجتي! از برنامه زمان‌بندي عقب هستيم، در رابطه با لايروبي انهار، بيمه، مسائل ارسالي ديگر دستور جدي مي‌طلبد. اما در رابطه با تنها كارخانه آرد زابل علي‌رغم قولهاي فراوان حضرت‌عالي كه جاي تشكر فراوان دارد، متأسفانه همكاران جناب‌عالي كمال كم‌لطفي را (در راه‌اندازي آن) دارند. ميراث فرهنگي و گردشگري سيستان به اعتقاد باستان‌شناسان معروف جهان به بهشت باستان‌شناسان و لندن شرق لقب گرفته، ولي متأسفانه در اثر عدم توجه به زيرساخت‌ها اكثر بناها از بين رفته يا در حال تخريب است، براي استفاده از اين ظرفيت اقدام عملي مي‌طلبد. وزير محترم نيرو! ضمن تشكر فراوان از آقاي دكتر چيت‌چيان در رابطه با (تغيير) تعرفه برق گرمسيري به (1)، پيرامون تبخير، رسوب‌گذاري چاه نيمه‌ها، آبهاي ژرف، انرژي بادي كه خوشبختانه در سال 96 رديف بودجه‌اي دارند و انتقال آب از دريا،‌ مديريت يكپارچه آب چه اقدامي انجام شده است؟ جناب آقاي دكتر! كار شما، كار بر اساس علمي و كارشناسي بوده، متأسفانه اخيراً در رابطه با احداث كانال (2) چاه‌نيمه از رودخانه سيستان كه بسيار تا بسيار حساس است به صورت غيرعلمي و غيركارشناسي در حال انجام است. مراقب باشيد كه با زنده‌ باد و مرده بادهاي بي‌حاصل كاري صورت نگيرد. يادمان باشد كه چاه‌نيمه‌ها محصول متخصصين جهاني است كه يك تهديد به فرصت تبديل گرديد. وزير محترم نفت! گازرساني به سيستان اقدام جدي مي‌طلبد. در رابطه با قطر لوله جلسات نفس‌گير انجام شده است. جناب آقاي دكتر كلانتري عزيز! متأسفانه ريزگردها تقريباً زندگي مردم سيستان را غيرممكن ساخته و بر اساس گزارش‌ بهداشت جهاني (فرهنگي ـ خيلي ممنون آقاي دكتر) شهر زابل جزء چند شهر آلوده جهان مي‌باشد. درياچه هامون كه روزي فرصت بود، امروز به تهديد تبديل شده است. مسائل مختلفي خدمت حضرت‌عالي مطرح و ارائه گرديد،‌ (فرهنگي ـ وقت شما تمام شد) جناب‌عالي هم قول مساعد فرموديد. منتظر اقدام هستيم. وزراي محترم كار و صنعت! از نظر بيكاري ركورددار هستيم، كارخانه‌ و صنعت قابل توجهي وجود ندارد. (نايب‌رئيس ـ آقاي دكتر! خيلي ممنون و متشكرم، وقت شما تمام شده)‌ كلنگ كارخانه لاستيك زابل به زمين زده شده، اما اقدام جدي براي اشتغال و جلوگيري از مهاجرت و تخليه مرز صورت نگرفته است. وزير محترم آموزش و پرورش! ضمن تشكر فراوان در رابطه با سند بالادستي، طبق قول داده شده عمل فرماييد. وزير محترم علوم! بعضي از دوستان نماينده گلايه دارند،‌ قدري جدي‌تري به خواسته بحق آنها عمل شود. (فرهنگي ـ وقت شما تمام شده آقاي دكتر). اما وزير محترم اقتصاد و دارايي! در زمينه ماليات مطابق، (نايب‌رئيس ـ آقاي دكتر! خيلي ممنون، يك دقيقه و (20) ثانيه اضافه صحبت كرديد، بقيه را به رسانه‌ها بدهيد) دكتر يك سؤالي دارم تمام، جواب بدهيد، من ديگر مطلبي مطرح نمي‌كنم. (نايب‌رئيس ـ متشكرم آقاي دكتر) نمايندگان بزرگوار! چطور عمل كنيم كه هفت دقيقه، (10) دقيقه شود؟ چه كنيم كه هفت دقيقه، (10) دقيقه شود؟ ممنونم. آقاي دكتر! اين طوري نمي‌شود كار كرد.

مسعود پزشکیان
اشكالي ندارد، اين را تصويب كنيد (10) دقيقه مي‌كنيم، ولي فعلاً هفت دقيقه است. آقاي دكتر! ما بي‌تقصيريم، آيين‌نامه گفته هفت دقيقه، حالا شما تصويب كنيد يك ساعت، ما كه حرفي نداريم.

حبیب‌ الله دهمرده
آقاي دكتر! وحي منزل نيست، قرآن هم نيست.

مسعود پزشکیان
اشكالي ندارد، آيين‌نامه را اصلاح كنيد، خيلي ممنون.

محمدحسین فرهنگی
جناب آقاي ابوالفضل ابوترابي نماينده محترم نجف‌آباد و تيران بفرماييد.

ابوالفضل ابوترابی
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحيم با سلام و درود به روان پاك شهدا، امام شهدا و با آرزوي طول عمر همراه با موفقيت براي مقام معظم رهبري و سربلندي كشور عزيز ايران اسلامي و تبريك ميلاد حضرت مسيح به هموطنان عزيز به ويژه هموطنان مسيحي. در قسمت اول عرايضم به شرايط داخلي مي‌پردازم. متأسفانه در حال حاضر به لحاظ اينكه در جنگ اقتصادي هستيم و همچنين ضعف در مديريت، شرايط سختي براي مردم ايجاد شده است. بيكاري و تنگدستي مردم را در فشار قرار داده و شاهد هستيم كه بعضي مسائل مثل عدم تمكن مالي صندوق بازنشستگي فولاد، مؤسسات مالي مختلف مثل فرشتگان، كاسپين و غيره و ركود حاكم بر توليد و صنعت شرايط خاصي را به وجود آورده است. اما راهكاري كه به رئيس‌جمهور محترم براي برون‌رفت از اين وضعيت توصيه مي‌گردد اتحاد و همدلي پشت سر رهبري است كه اين تهديد را هم به فرصت تبديل كنيم. شرايط حال حاضر ما دشوارتر از هشت سال دفاع مقدس نيست. ما در شرايط جنگي كه تمام دنيا در حال جنگ با ما بود و ما حتي توان توليد سيم‌خاردار را نداشتيم، ولي با اتحاد و نگاه به توان داخلي جنگي كه از لحاظ عقلي براي ايران تازه انقلاب‌كرده را شكست مي‌دانستند، تبديل به برگ زرين تاريخ ايران كرديم. در حال حاضر تهديد بسيار خطرناك داعش كه بيش از (70) درصد خاك سوريه و قسمت اعظمي از خاك عراق را تصرف كردند و تا مرز ايران يعني شهر جلولاي كردستان عراق هم پيش آمده بودند كه با تدبير رهبر بادرايت و جانفشاني عزيزان‌مان اين تهديد هم تبديل به فرصت براي بشريت در تاريخ معاصر شد. آقاي رئيس‌جمهور! اگر شما نگاهتان را از كمك به بيگانه به نگاه به توان داخلي تغيير دهيد مي‌توان مثل دو موردي كه ذكر كردم و تهديدهاي بزرگي كه تبديل به فرصت‌هاي بزرگي شد مشكلات داخلي و اقتصادي را حل كرد. آقاي رئيس‌جمهور! شما بيش از چهار سال وقت و انرژي كشور را علي‌رغم تذكر چندباره رهبر صرف قمار از اول‌ باخته برجام كرديد و هنوز هم دست‌بردار نيستيد. لايحه اخير ذلت‌بار و خطرناك FATF‌ (اقدامات مبارزه مالي با تروريسيم و پولشويي) گواهي است كه شما هنوز به نيرنگ دشمن و نگاه به دست دشمن دل بسته‌ايد. ولي آقاي روحاني! اگر نگاه خود را تغيير دهيد و مشكلات داخلي مثل ماليات، تأمين اجتماعي و بروكراسي فلج‌كننده ادارات و نظام بانكي ربوي را اصلاح كنيد،‌ اگر نقدينگي داخلي كه بيش از (1400) هزار ميليارد تومان است را سمت و سو به توليد و اشتغال دهيم، اگر تنبلي بسياري از وزرا و مسئولين را كنار بگذاريم و اگر عين مردم در بين مردم باشيم مي‌توانيم شرايط حال حاضر كه تهديدي براي انقلاب است را به فرصت بزرگ تبديل كنيم. هر چند مي‌دانم گوش به حرف رهبر فرزانه‌مان نمي‌دهيد و همچنان آنچه خود داريد ز بيگانه تمنا مي‌كنيد. ولي وظيفه ما به عنوان وكيل ملت فرياد است، هر چند: گوش اگر گوش تو و‌ ناله اگر ناله من آنچه البته به جايي نرسد فرياد است حاج حسن عزيز! اين همه همايش كه بيشتر شبيه نمايش پرهزينه است را كم كنيد. نمونه اخير آن همايش حقوق شهروندي است. شما در روزي كه آلايندگي هوا تبديل به معضل شده،‌ همايش حقوق شهروندي مي‌گذاريد، بدون اينكه ذكري از اولين حقوق شهروندي كه هواي پاك است كنيد. صحبت از آزادي فضاي مجازي مي‌كنيد، اي كاش در يكي از سفرهاي خود از پوتين سؤال مي‌كرديد كه فضاي مجازي در روسيه،‌ اروپا و چين چگونه است و در اين خصوص كه چيزي به نام زندگي خصوصي براي مردم نمانده صحبت مي‌كرديد. از شما سؤال مي‌كنم چند بار رهبري در آشكار و خفا تقاضاي شبكه ملي اطلاعات كرده‌اند و اقدامات شما چه بوده است؟ قسمت دوم عرايضم را به حوزه انتخابيه شهرستانهاي نجف‌آباد،‌ تيران و كرون، بهتر بگويم پايتخت ايثار و شهادت. نجف‌آباد نه، بلكه شهيدآباد،‌ تنها شهرستاني كه يك لشكر دارد. شهرستاني كه در يكي از مدارس آن (234) شهيد تقديم انقلاب شده، شهيد احمد كاظمي، شهيد آيت، شهيد محمد منتظري و حججي‌ها را تقديم انقلاب كرده است. مشكلات اين حوزه انتخابيه بسيار زياد است، ولي به صورت تدريجي بارها بيان شده است. در مناسبت‌هاي مختلف نيز حضوراً پيگيري خواهد شد. اما مشكل عمده ما مثل تمام مشكلات كشورمان سه «بي» بي‌خاصيت است. يعني بي‌آبي، بيكاري و بي‌پولي است. اگر اين مشكلات براي كل كشور حل شود، مشكلات نجف‌آباد، تيران و كرون هم حل مي‌شود. در پايان تذكر به مجلس مي‌دهم كه لايحه بودجه تورم‌زا است و مردم را بيشتر در تنگنا قرار مي‌دهد. همت كنيم و اين لايحه را به صورت اساسي اصلاح كنيم. لازم مي‌دانم اعلام آمادگي نماييم كه براي حل مشكلات مردم، تمام نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در خدمت قوه قضائيه و دولت مي‌باشند و از مقام معظم رهبري تقاضا دارم در صورت صلاحديد مثل بسياري از وزارتخانه‌ها در مجلس نيز يك نماينده داشته باشند تا پل ارتباطي قوه مقننه با مقام عالي باشند. در پايان لازم مي‌دانم خدمت دوستان و همكاران عزيز عرض كنم مجلس شوراي اسلامي به وضعيت موجود مجلسي است در حد تفكر محلي، چرا؟ چون ما نمايندگان به صورت محلي بايد رأي بياوريم، افكار و تفكرمان در همان محل باقي مي‌ماند. امروز ما نمايندگان اقدامات ملي و اساسي براي نظام و كشور انجام نمي‌دهيم و شديم نماينده آب، برق، گاز و توپ و تشك ورزشي و چون قرار است محلي رأي بياوريم تفكرمان در حد نماينده محلي باقي مانده است. ما بايد حتماً نظام پارلماني موجود را اصلاح كنيم. تمركززدايي را جدي بگيريم. طرحي كه با كمك دانشگاه تربيت مدرس داريم تهيه مي‌كنيم، يعني بايد دو پارلمان داشته باشيم، (فرهنگي ـ خيلي ممنون‌ آقاي ابوترابي) پارلمان شوراي عالي استان‌ها به عنوان پارلمان محلي و پارلمان ملي كه مجلس شوراي اسلامي است. بر محمد و آل محمد صلوات (حضار صلوات فرستادند).

محمدحسین فرهنگی
متشكر جناب آقاي ابوترابي. سخنران اول ناطقين اضطراري جناب حجت‌الاسلام والمسلمين حاج‌آقا سيدجواد حسيني‌كيا نماينده محترم سنقر هستند، بفرماييد.

سیدجواد حسینی کیا
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحيم با سلام و درود فراوان به ارواح طيبه و تابناك شهيدان، امام شهيدان و درود و سلام به جانبازان، آزادگان، بسيجيان سرافراز و مدافعان حرم و عرض تبريك خاص به مناسبت ميلاد حضرت عيسي بن مريم (عليه‌السلام) به پيروان و هموطنان عزيز مسيحي. عرايض خود را در چند بخش تقديم مي‌كنم: 1 ـ بر كسي پوشيده نيست اعلام پايتختي قدس براي رژيم صهيونيستي و استكبار جهاني انحراف اذهان ملل به جهت شكست موضوع داعش در منطقه است كه با هدف تفرقه بين كشورهاي اسلامي طراحي گرديده كه مثل هميشه اين توطئه‌ها محكوم به شكست است. 2 ـ در آستانه روز (9) دي، روز بصيرت قرار داريم. مردم ولايت‌مدار ايران اسلامي مي‌دانند كه فتنه سال 1388 براي براندازي نظام با همكاري سرويس‌هاي جاسوسي طراحي و اجرا شد كه ضربات اين خيانت قابل جبران نيست. مردم در روز (9) دي با بصيرت و حضور خود نقشه شوم آنان را نقش بر آب كرد و امروز هم اگر فتنه‌گران در حصر و غيرحصر فرصت پيدا كنند دست از توطئه برنمي‌دارند. 3 ـ جناب آقاي دكتر روحاني! در لايحه بودجه 1397 كه تقديم مجلس شده است توجه كافي به قشر محروم و متوسط جامعه نشده است. براي ترميم بودجه دو شاه‌بيت مهم وجود دارد، يك؛ گران شدن قيمت بنزين و حامل‌هاي انرژي، دو؛ حذف يارانه قريب به (38) ميليون نفر در كل. آقاي رئيس‌جمهور! آيا مي‌دانيد قيمت مرغ، تخم‌مرغ و لوازم اوليه زندگي چقدر گران شده است؟ چرا دولت حاضر نيست مافياهاي اقتصادي را از خود دور كند تا اين‌قدر بر مردم فقير فشار وارد نشود؟ آقاي رئيس‌جمهور! نمي‌دانم هنوز بر وعده‌هاي خود مانده‌ايد يا نه، قرار بود كاري كنيد كه مردم آن‌قدر در رفاه باشند كه خود يارانه نگيرند، نه اينكه شما يارانه‌ آنها را قطع كنيد. اطلاع داريد كه نه سانتريفيوژها مي‌چرخد، نه چرخ اقتصاد؟ جناب آقاي دكتر روحاني! براي رضاي خدا به وعده‌هايي كه مي‌دهيد عمل كنيد. از سال 1394 تاكنون كشاورزان مظلوم خسارت‌ديده شهرستان سنقر منتظر دريافت خسارت‌شان هستند. آيا جرمشان اين است كه كشاورزند و رانتي براي احقاق حقشان در دولت ندارند؟ آقاي رئيس‌جمهور! خبر داريد كه مردم در فقر به سر مي‌برند؟ مگر دولت در ميان مردم زندگي نمي‌كند كه بداند مردم در عسرت و سختي زندگي مي‌كنند؟ علاوه بر معيشت و بيكاري فرزندان‌شان، اندك سرمايه‌اي هم كه داشتند توسط مؤسسات اعتباري و مالي به هدر رفت. نه رئيس‌جمهور پاسخگوست نه بانك مركزي. گناه مردم جز اعتماد به دولت و بانك مركزي بوده است؟ چرا چاره‌انديشي نمي‌كنيد؟ چرا مي‌گذاريد مسائل به مسائل امنيتي تبديل شود؟ آقاي رئيس‌جمهور!‌ قدري به اين مسائل فكر كنيد. آقاي رئيس‌جمهور!‌ به فرياد زلزله‌زدگان استان كرمانشاه برسيد كه در شرايط خوبي نيستند، از آه اين مظلومان بترسيم كه برخي از اينها در وضعيت نابساماني به سر مي‌برند. تذكرات به وزرا؛ جناب آقاي دكتر آخوندي! جاده سنقر به بيستون حقيقتاً به يك قتلگاه تبديل شده است. كي مي‌خواهيد فكري كنيد؟ قدم‌رنجه كنيد از نزديك ببينيد. اين‌قدر مردم را به عزاي عزيزان‌شان ننشانيد. آقاي دكتر آخوندي! بارها خدمت شما گفته‌ايم باز هم عرض مي‌كنيم، در اين مدت كوتاه تصادفات عديده‌اي كه منجر به فوت شده است كه هيچ‌كس به فكر اين عزيزان نبوده است. نكند لااقل فكر مي‌كنيم بيمه خسارت اينها را پرداخت مي‌كند؟ جناب آقاي دكتر آذري‌جهرمي عزيز! مردم ما از عدم آنتن‌دهي مناسب تلفن همراه، اينترنت پرسرعت و رهاشدگي تلفن همراه گلايه‌مندند هستند. دستوراتي داده‌ايد، هنوز جامع عمل پوشيده نشده است. (فرهنگي ـ خيلي ممنون حاج‌آقا) اميدوارم با دستور ويژه‌تان حل شود. وزير محترم جهاد كشاورزي! دستوراتي براي احياي مسائل كشاورزي شهرستان سنقر داده‌ايد، اما دستورات حضرت‌عالي را هيچ‌كدام از معاونت‌ها وقعي ننهاده‌اند. نيازمند يك دستور خاص و ويژه و برخورد جهادي است و برخورد با كساني كه نمي‌خواهند كشاورزي اين شهرستان رونق بگيرد. والسلام عليكم و رحمه الله

محمدحسین فرهنگی
خيلي ممنون و متشكر. ناطق بعدي جناب آقاي دكتر محسن علي‌جاني‌زماني نماينده محترم تهران، شميرانات، ري، اسلامشهر و پرديس هستند. آقاي دكتر بفرماييد.

محسن علی جانی زمانی
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحيم ميلاد حضرت مسيح (عليه‌السلام) را تبريك عرض مي‌كنم. خدمت مردم عزيز ايران اسلامي هم عرض ادب مي‌كنم. دوست داشتم كه ديدگاه‌هاي فرهنگي، سياسي و اجتماعي‌ام را خدمت مردم عزيز به خصوص جوانان عرض كنم،‌ ولي نطق اضطراري‌ام را از قبل براي بحث سلامت به خصوص طرح تحول سلامت تنظيم كرده‌ام كه خدمت مردم عزيز و شما نمايندگان ارائه مي‌دهم. بسم الله الرحمن الرحيم حضرت علي (عليه‌السلام) مي‌فرمايند: «سوء‌التدبير مفتاح الفقر و سبب التدمير». طرح تحول سلامت يك برنامه اجتماعي در دولت و از حقوق اساسي ملت و مورد تأكيد نظام و اهتمام مجلس است. چون سلامت زيربناي توسعه پايدار در ابعاد انساني و اقتصادي است. از آنجايي كه اين طرح از سال 93 در كشور در حال اجراست وقت آن رسيده است كه آسيب‌شناسي طرح انجام شود تا بتوانيم به طور كامل آن را پياده نماييم. بدون شك امنيت، سلامت و فرهنگ سه عنصر اصلي جامعه است كه بايد دولت‌ها از منابع عمومي و ماليات براي آنها هزينه نمايند كه در اين مجال بحث سلامت و طرح تحول آن مد نظر است. سلامت داراي ابعاد جسمي، رواني، اجتماعي و معنوي است كه بايد ديد طرح تحول چقدر در اين زمينه دستاورد داشته و نسبت آن با اسناد بالادستي،‌ سند چشم‌انداز، نقشه جامع علمي كشور، سياست‌هاي كلي اقتصاد مقاومتي،‌ سياست‌هاي كلي سلامت و برنامه توسعه ششم چيست. پيشنهاد مي‌گردد كه طرح تحول سلامت با همه ابعاد آن، حدود و ثغور و در نظر گرفتن منابع پايدار و هزينه‌هاي آن با بهره‌گيري از نظرات كارشناسان مستقل و در قالب يك مطالعه عميق علمي بازنگري شده و راهكارهاي برون‌رفت از بحران‌هاي پيش‌روي آن در مجلس بررسي و تصويب شود تا سرنوشتي چون مسكن مهر پيدا نكند و در آينده اين فرصت به تهديد تبديل نگردد. امروزه در كشور ما گردش مالي فقط در حوزه درمان كه قسمتي از سلامت است بالغ بر (150) هزار ميليارد تومان است، ولي با اين وجود مي‌بينيم كه فقط مشكل درمان هم به خوبي در كشور مديريت نشده است و اين عدد بدون بودجه‌هايي است كه در رفاه اجتماعي، بهزيستي و كميته امداد و در موضوع ورزش هزينه مي‌شود. بايد بررسي شود كه طرح در ساير ابعاد سلامت به ويژه مقوله مهم و بنيادي پيشگيري و بهداشت چه كرده است. در اجراي اين طرح وضع توسعه آموزش و پژوهش در زمينه ترويج شيوه‌هاي زندگي سالم و اسلامي و نيز عوامل اجتماعي مؤثر بر سلامت و بهداشت، همچنين در حوزه تغذيه و پيشگيري به منظور بهره‌مندي از مواد غذايي سالم و حفظ سلامت جامعه و توسعه و بومي‌سازي علوم و فناوري‌هاي سلامت به كجا كشيده شده است و آيا بر طبق راهبردهاي چرخه علم و فناوري در نقشه جامع علمي كشور پيش مي‌رويم؟ آيا راهبرد ساماندهي بازار محصولات و تجهيزات سلامت در كشور به منظور حمايت از توليد علم و فناوري‌هاي بومي انجام گرفته است؟ چرا طي دو سال اخير (7000) شركت دارويي و تجهيزات پزشكي فعال به (2000) رسيده است؟ آيا اين به خاطر آن نيست كه تنها هيأت‌امناي ارزي، (1000) ميليارد تومان واردات دارد و رونق اقتصادي را از فعالان اين بخش گرفته است؟ آيا نسخه‌هاي ساختاري ـ مديريتي و برنامه‌اي برنامه ششم از قبيل اولويت پيشگيري و بهداشت بر درمان، پرونده سلامت الكترونيك، نظام يكپارچه اطلاعات، نظام (ارجاع و) سطح‌بندي خدمات و پزشك خانواده، جايگزيني خريد راهبردي خدمات با نظام پرداخت درصدي كه باعث گراني و درمان القايي مي‌شود، راهنماهاي باليني، داروهاي ژنريك و تجميع منابع صندوق‌ها محقق شده است؟ به نظر مي‌رسد با مديريت هزينه‌ها و اجراي صحيح برنامه ششم هم مي‌توان سلامت را در همه ابعاد آن پياده نمود و هم گردش مالي حوزه سلامت را اصلاح نمود. از دولت محترم مي‌خواهم كه لايحه جامع نظام سلامت و رفاه اجتماعي را به مجلس تقديم نمايد. در پايان به عنوان يكي از نمايندگان مردم عزيز استان تهران از دولت مي‌خواهم كه به وضع سلامت به خصوص درمان در شهرستانهاي استان تهران رسيدگي عاجل شود. (فرهنگي ـ خيلي ممنون)‌ همچنين به احياي بافت فرسوده و مقاوم‌سازي ساختمان‌ها، معضل آلودگي هوا و اجراي قانون هواي پاك اهتمام بفرمايد. والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

مسعود پزشکیان
متشكرم.

محمد علی وکیلی
مقدم اساتيد و دانشجويان ژاپني روابط بين‌الملل را كه ميهمانان جناب آقاي دكتر عباسي رئيس گروه دوستي پارلماني ژاپن هستند و در جلسه حضور دارند گرامي مي‌داريم.
6 اعلام وصول (1) فقره سؤال

محمد علی وکیلی
سؤال ملي جناب آقاي دكتر مصطفي كواكبيان نماينده محترم تهران، شميرانات، ري، اسلامشهر و پرديس از وزير محترم راه و شهرسازي درخصوص علت برگزار نشدن شوراي ساماندهي امور پايتخت اعلام وصول مي‌شود.
7 طرح سؤال آقای حسن کامران‌دستجردی نماینده اصفهان از آقای علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نظر مجلس مبنی بر وارد نبودن سؤال

مسعود پزشکیان
ادامه دستور را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! ما هم درخواست فوريت داريم، هم سؤال از وزير داريم. كدام را صلاح مي‌دانيد وارد شويم؟

مسعود پزشکیان
سؤال از وزير را انجام بدهيم.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر وكيلي! سؤال از وزير را مطرح بفرماييد.

محمد علی وکیلی
بسم الله الرحمن الرحيم سؤال جناب آقاي دكتر حسن كامران نماينده محترم اصفهان از وزير محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعي جناب آقاي دكتر ربيعي مطرح است. از سخنگوي محترم كميسيون اجتماعي سركار خانم دكتر زهرا ساعي دعوت مي‌كنيم براي قرائت گزارش كميسيون به جايگاه تشريف بياورند. سركار خانم شما پنج دقيقه زمان داريد كه گزارش‌تان را ارائه بفرماييد.

زهرا ساعی
بسم الله الرحمن الرحيم با عرض سلام و احترام خدمت همكاران گرامي و ملت شريف ايران و مردم غيور آذربايجان. سالروز ميلاد حضرت مسيح (عليه‌السلام) را بر شما و همه پيروان اين دين آسماني تبريك و تهنيت عرض مي‌كنم. با احترام، بازگشت به نامه شماره (29605/850) مورخ 19/4/1396 گزارش كميسيون اجتماعي درخصوص سؤال ملي آقاي حسن كامران‌دستجردي نماينده محترم اصفهان از وزير محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعي به شرح زير ارسال مي‌گردد كه من خدمتتان خلاصه سؤال را قرائت مي‌كنم. علت عدم اجراي بيمه كارفرماي كشاورزان چيست و چرا مستمري همسر متوفيان سنوات قبل پرداخت نمي‌گردد و چرا در عزل و نصب‌ها باندي عمل مي‌شود؟ نتيجه بررسي به اين صورت است كه در اجراي ماده (209) آيين‌نامه داخلي مجلس و در پاسخ به نامه شماره (29605/850) مورخ 19/4/1396، هيأت‌رئيسه محترم مجلس شوراي اسلامي به استحضار مي‌رساند: سؤال مذكور در جلسه مورخ 11/7/1396 در كميسيون اجتماعي با حضور وزير محترم و نماينده سؤال‌كننده مطرح شد. جناب آقاي دكتر حسن كامران در توضيح سؤال خود اظهار داشتند: قانون الحاق برخي مواد به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت مصوب اسفند 1393 مجلس شوراي اسلامي را قانوني الزام‌آور و تكليفي دانست كه با وجود اين الزام و نيز فوايد و مصالح مترتب بر آن از قبيل دلگرمي كشاورزان و عائله آنان، سازمان تأمين اجتماعي به عنوان مجري از اداي وظيفه خود سر باز زده و اين تمرد از سوي وزارت متبوع نيز پيگيري نشده و پاسخ مناسبي دريافت نكرده است. در ادامه اين جلسه جناب آقاي دكتر ربيعي وزير محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعي با اشاره به ماده (21) قانون الحاق، از فقدان بودجه لازم به عنوان موجبي براي عدم كفايت منابع سازمان تأمين اجتماعي جهت اجراي قانون ياد كرد و ابراز اميدواري نمود كه با پيش‌بيني منابع پايدار براي اين مهم در بودجه سال آينده كشور زمينه براي تحت پوشش قرار دادن تمامي افراد جامعه هدف فراهم آيد. در پايان سؤال‌كننده محترم از پاسخ وزير قانع نشد. بنابراين كميسيون قلمرو سؤال را ملي و مراتب را جهت اعلام وصول در اولين جلسه علني تقديم مجلس شوراي اسلامي كرد كه من خدمت شما قرائت كردم، خيلي ممنون.

مسعود پزشکیان
متشكريم.

محمد علی وکیلی
جناب آقاي دكتر ربيعي! از جناب‌عالي براي ارائه پاسخ در ظرف زماني (15) دقيقه دعوت مي‌شود كه مي‌توانيد در دو نوبت ارائه بفرماييد.

علی ربیعی
بسم الله الرحمن الرحيم «الحمدلله رب العالمين» با سلام و عرض ادب خدمت نمايندگان محترم و سپاس از سؤال‌كننده محترم جناب آقاي دكتر كامران و خوشحالم در دولت دوازدهم هفتمين سؤال فرصتي را براي من فراهم كرده كه بتوانم در عين پاسخ به سؤال، بخشهايي از مشكلات و مسائل سازمان مهمي مثل تأمين اجتماعي و نيازهايي كه در قالب اين سؤال مطرح شده را خدمت نمايندگان محترم توضيح عرض كنم. كمتر از يك ماه از جلسه غيرعلني كه بنا بر نظر رئيس محترم مجلس و مركز پژوهش‌ها نگذشته كه در آن جلسه حضور پيدا كرديم و گزارشي از بحران‌ها و مشكلات سازمان تأمين اجتماعي و صندوق‌هاي بازنشستگي ارائه شد. نمايندگان محترم! امروز وقتي بحث مي‌كنيم يكي از ابرچالش‌ها نه تنها براي دولت، بلكه نظام سياسي، نه تنها اين دولت، چون مسأله بين‌نسلي است براي دولت‌هاي بعدي صندوق‌هاي بازنشستگي است،‌ سخني گزاف نگفتيم و انتظار توجه در اين زمينه را داريم. من عرض كردم كه از (18)‌ صندوق فقط يك صندوق داريم كه مي‌توانيم آن صندوق را پايدار و اصلاح كنيم تا اين صندوق بتواند به وظايف خودش ادامه بدهد. صندوق فولاد و صندوق‌هاي ديگر كه گاهي در مجلس جمع مي‌شوند، بخش بسيار كوچكي از مسأله صندوق‌هاي ما هستند و پايداري صندوق تأمين اجتماعي مسأله بسيار مهمي است. من درخواستم از نمايندگان اين است وقتي اين عرايض مطرح مي‌شود، بخشي از آن در قالب همين نوع سؤالات مسأله ما در تأمين اجتماعي شكل مي‌گيرد. من مي‌خواهم خواهش كنم در اين زمينه دقت صورت بگيرد. وقتي ما از نظام چندلايه بحث مي‌كنيم متأسفانه رويه‌اي در سالهاي گذشته در پيش گرفته شده بود، من از آقاي دكتر كامران به عنوان فرد مطلع و شما نمايندگان مجلس، از هيأت‌رئيسه مجلس خواهش مي‌كنم شفافيت را در زمينه اضافه كردن افراد و بيمه‌شدگان ايجاد كنيم. ما نمي‌توانيم به بهاي اينكه مي‌خواهيم به لايه‌هاي پايين اجتماعي برسيم اين امر را به لايه دوم منوط كنيم و آن لايه دوم را هم به سقوط بكشيم. با منابع ناپايدار، صندوق‌ تأمين اجتماعي وضع ناخوشايندي را دارد دنبال مي‌كند. صندوق بيمه‌اي و صندوق حمايتي را بايد از هم تفكيك كنيم. بنابراين اتفاقاً در پيشنهادات من در اصلاح ساختار صندوق‌ها به سمت چهار صندوقه رفتن هستيم مي‌خواهيم يك صندوق را براي لايه‌هاي حمايتي و افرادي كه مي‌خواهيم از آنها حمايت كنيم قرار بدهيم. مي‌توانيم هر كسي را با (20) سال بازنشست كنيم، تصميم نظام است، دولت است، مجلس است، هر كسي است ولي بايد در يك جايي باشد كه ما افراد را سر سفره ديگران ننشانيم. اين بدين معنا است كه امروز از مستمري ناچيز كارگران تعهدات جديدي ايجاد كنيم. كل منابع سازمان تأمين اجتماعي در سال 96 بايد (80) هزار ميليارد تومان باشد، (58) هزار ميليارد تومان از وصول است، (20) هزار ميليارد تومان همين تعهداتي است كه هيچ‌وقت دست ما نمي‌رسد. من الان دو موردي كه برادر گرانقدرم جناب آقاي دكتر كامران اشاره كردند را باز مي‌كنم، شما ببينيد كه منابع و مصارف اين به چه اندازه است و من چگونه مي‌توانستم اين منابع و مصارف را به جلو ببرم. نمايندگان محترم! من فقط چند تا از اين منابع و مصارفي كه در دولت يا مجلس ايجاد شده برايتان قرائت مي‌كنم، نگاه كنيد: رانندگان، باربران و خادمين مساجد؛ اعتبار (637) ميليارد تومان آمده، بار مالي آن سالانه بيش از (1200) ميليارد تومان است. قاليبافان؛ بار مالي‌اش (1300) تا است، اعتباري كه ديده شده حتي يك‌دوم اين هم نيست، پولي هم كه داده شده حتي تخصيص آن كه مي‌رسد صفر است، پولي وجود ندارد. الان حق بيمه دوران سربازي همين‌طور. معافيت سهم بيمه كارفرمايان؛ بار مالي‌اش (2500) ميليارد تومان است، منبعي كه ديده شده شايد به (300) ميليارد تومان هم نمي‌رسد. اقشار خاص (2)‌ ميليون نفر، بار مالي (3000) ميليارد تومان. همين كارگران ساختماني كه فكر من را روز و شب گرفته است، در همين مجلس تصويب كرديد، ما همان موقع هم گفتيم اين نمي‌تواند كفاف بدهد، (700) ميليارد تومان از آن به دست آمده، دو برابر آن براي صندوق بار مالي داشته است. اين بدين معناست كه ما به اقشار خاص مي‌خواهيم برسيم و اين اقشار خاص را مي‌آوريم تحميل مي‌كنيم به سفره‌اي كه حق ديگران در آن است. اين مورد هم كه جناب آقاي كامران گفتند من در اينكه قانون است ترديد ندارم، در اينكه بايد دنبال كنيم ترديد ندارم، به خود ايشان هم عرض كردم، اما بياييد منابعش را پايدار كنيد. من الان در مورد منابعش توضيح مي‌دهم، ما با اين منابع موظفيم صندوق تأمين اجتماعي و تمام صندوق‌هاي بازنشستگي بر اساس قانون موظفند هر تعهدي كه برايشان ايجاد مي‌شود در صورتي كه منابعش را داشتند بتوانند آن تعهد را اجرا كنند. در همين موردي كه امروز بحثش خدمت دوستان است مي‌خواهم خدمتتان توضيح عرض كنم. نمايندگان دقت كنند! ما در مورد سؤال اول (4) ميليون و (400) هزار نفر بهره‌بردار كشاورزي در كشور داريم كه (406)‌ نظام صنفي سراسر كشور اينها را معرفي كرده‌اند. فقط و فقط اگر ما بخواهيم (25) درصد اين بهره‌برداران را (اينها را با متوسط دو نفر كارگر بگيريم) بخواهيم پوشش بدهيم، بار مالي اين براي سال 97، (2461) ميليارد تومان است. حالا شما فكر مي‌كنيد ما بار مالي اين (2461) ميليارد تومان را به صادرات سبزيجات و تره‌بار منوط كرده‌ايم. فكر مي‌كنيد چقدر به دست آمده؟ (18) ميليارد تومان. من از آقاي دكتر كامران كه مدافع هستند مي‌خواهم بپرسم،‌ آقاي دكتر،‌ نمايندگان عزيز! بار مالي (2400) تايي را با چيزي كه به دست آمده، (18) ميليارد تومان است، به همين اندازه هم اجرا شد. من اجازه مي‌خواهم كه بقيه مباحثم را در قسمت دوم عرايضم به استحضار نمايندگان برسانم و به جناب آقاي دكتر كامران سؤال‌كننده محترم و نمايندگان محترم كه بايد در نهايت قضاوت كنيد عرض كنم من براساس حفظ منابع و مصارف سازمان ناچارم عمل كنم و كوتاهي در وظايف خودم صورت ندادم، از توجه‌تان سپاسگزارم، ان‌شا‌ءالله در قسمت دوم توضيح بيشتر عرض مي‌كنم.

محمدحسین فرهنگی
(6) دقيقه و چهل ثانيه باقي مانده است.

محمد علی وکیلی
خيلي متشكر. جناب آقاي دكتر كامران! جناب‌عالي هم (15) دقيقه فرصت داريد كه مي‌توانيد در دو نوبت بيانات‌تان را داشته باشيد.

حسن کامران دستجردی
بسم الله الرحمن الرحيم از وزير محترم كار و امور اجتماعي تشكر مي‌كنم. بنده هم ميلاد حضرت مسيح (عليه‌السلام) را به كليه مسيحيان به ويژه ارامنه اصفهان تبريك عرض مي‌كنم. ياد كنم از (4) دي،‌ سالگرد فرمان تاريخي حضرت امام (رحمه‌الله‌عليه) مبني بر تشكيل امنيت پرواز كه واقعاً‌ امروز امنيتي كه در هوا داريم مديون اين بچه‌ها هستيم، شهدا زيادي هم داده‌اند و در پايان هم (9) نماد وحدت ملي است كه با جريان‌شناسي و دشمن‌شناسي مردم ايران اسلامي، دشمنان ايران اسلامي بي‌اعتبار شدند. اما سؤال؛ خواهران و برادران توجه بفرمايند! از سال 90، يعني الان 96 است، در ماده (100) بودجه سال 90 گفته شد براي كارگاه‌هاي كوچك كه در سال 90 هم كارگاه‌ها از قديم در فهرست بيمه شدن كارگاه‌ها بوده كه صحرا هم مثل يك كارگاه است. در سال 89 و همين‌طور در سال 90 در ماده (30) گفته شد وقتي كه معذوريت دارند حتي جريمه‌هايشان هم بخشيده شود. يعني در ده تگرگ آمده ميوه را خراب كرده، برف، باد، باد گرم، سيل و زلزله آمده و شرايط را بر كشاورز سخت كرده است. گفتند اگر بيمه‌گر در صحرا بيايد، اينها از قبل بوده، كارگاه‌هايي كه تازه وضع مالي‌شان هم خوب بوده، چيز جديدي نيست، براي آنهايي كه بي‌بضاعت هستند و به تعبير بنده كلاه‌نمدي هستند، يعني شاخص‌‌شان دهك يك و دو است. در آنجا گفتند اگر بيمه‌گر در صحرا بيايد خط نزند، چون كارخانه نيست برود در كارخانه بماند، صحرا است، چغندر را به خانه‌اش مي‌برد يا بار مي‌برد. دوم،‌ در فصل خشكسالي و دربه‌دري كه روزگار سياه مي‌شوند اگر يك وانتي داشتند و خواستند كار كنند باز بيمه خط نزند. گفتند ما قانون نداريم، ما قانون كرديم بعد هم آمديم قانون دائم كرديم. يعني قانون دائم هم در ماده (63)، كارفرمايان و كشاورزان كارگاه‌هاي كشاورزي تحت شمول نظام صنفي. حالا چرا نظام صنفي؟ به دليل اينكه قاچاقي نيايد، صنف بگويد اين كشاورز ما، در (31) استان صنف داريم، در خوزستان، لرستان، اصفهان،‌ شيراز، ايلام، خراسان،‌ اينها صنف كشاورز دارند كه كشاورزان با هر متراژ مشمول قانون همان سهم كارفرماي پنج نفر هستند. حالا درآمدش از كجاست؟ البته آقاي وزير اشتباه فرمودند، نگفتيم (20) درصد از صادرات، گفتيم (20) درصد از واردات. يعني اگر ميوه وارد مي‌كند باز هم پدر كشاورز در مي‌آيد، سبزي وارد مي‌كند،‌ آن زمان هم خودشان گفتند،‌ من هم اتفاقاً در تلفيق بودم، اگر كم‌تان است اضافه مي‌كرديد، مي‌گفتيد (50) درصد عوارض واردات. چه كسي بهتر از كشاورز؟ اين هم قانون آن است. از سويي باز اينجا قانون است، ماده (57) گفته آنهايي كه شرايط دارند در سن (70) سالگي هم بازنشسته شوند، يعني روستاييان و عشاير، اين هم نشده است. يعني آن هم كه خاص است نشده است. حالا آقاي وزير در حاشيه به بعضي از موارد اشاره فرمودند، مثلاً بيمه قاليباف، واقعاً راجع به قاليباف‌ها نامردي مي‌شود. زن يك روز پشت دار قالي نباشد كه چشم و كمرش را مي‌گذارد، بيمه‌اش را قطع مي‌كنند. در ده وقتي كار نيست و ارتزاقش هم با همين قاليبافي است، همان هم قطع مي‌شود. به هر حال تصور من اين است كه يك كوتاهي عميق شده است، چون ما از سال 90 اين كار را كرديم. حالا مي‌فرمايند تأمين اجتماعي مشكل دارد. درست است، من هم قبول دارم. ولي چرا حياط خلوت دولت‌ها است؟ يعني شستا با انبوهي شركت‌ها، هنوز هيأت‌مديره‌هايشان حقوق‌هاي نجومي از جيب كارگرها مي‌گيرند. شما رامسر امكانات داريد، يك كارگر مي‌رود بخوابد؟ اگر ما مي‌گوييم سازمان تأمين اجتماعي، من هم هم‌قول و هم‌حرف شما هستم ولي واقعاً چرا ما حتي بابت حقوق براي تأمين اجتماعي وام مي‌گيريم؟ گاهي اوقات يك وام را هم حساب مي‌كنيم مي‌بينيم درصدش هم بالاست. درست است، ما چاله و چوله‌هاي سازمان تأمين‌ اجتماعي‌ را، اتفاقاً دوره قبل كه اوراق مشاركت براي همين بدهي تأمين اجتماعي داده بودند من دفاع كردم ولي سؤال من اين است كه اين بسته را بايد با هم ببينيم،‌ ما نبايستي وقتي قانون داريم و گفتيم از كجا، اگر درآمد نداريد اضافه كنيد. ما در بودجه امسال هم همين‌طور، گفتيم شما در بودجه 97 خداوكيلي يك ريال اضافه نكرديد، اگر همت بر اجرا است، با توجه به نبود اعتبارات بهتر است اگر حساس بوديد در بودجه 97 مي‌ديديد، از جيب كسي هم نبود. من در همين قسمت بسنده مي‌كنم كه ادامه صحبتم بعد از فرمايشات آقاي وزير باشد.

محمد علی وکیلی
خيلي متشكر. جناب آقاي دكتر ربيعي! جناب‌عالي در ظرف زمان باقيمانده، هفت دقيقه زمان ارائه بقيه دفاعيات را داريد.

علی ربیعی
بسم الله الرحمن الرحيم من خيلي واضح خدمت نمايندگان محترم عرض كردم، عرض كردم مرغ تخم‌‌طلا را نمي‌كشند بخورند. يك سازماني كه سرپا ايستاده و بين‌نسلي بايد عمل كند، اين را به زمين نمي‌كشند. من بيش از همه شما دلم مي‌خواهد هر كسي كه پاي دار قالي نشسته آينده‌اي بهتر داشته باشد. من طرح بيمه فراگير اجتماعي را خودم به دولت بردم. براي (6) ميليون ايراني كه هيچ‌گونه دفترچه بيمه تأمين اجتماعي ندارند بايد يك فكري براي آنها كنيم. آيا بايد با پولي كه كارگران بين‌نسلي داده‌اند ديگران را شريك كنيم؟ بحث من اين است. من خدمت شما عرض مي‌كنم، قاليبافان، رانندگان برون‌شهري، تاكسي يا ساير افرادي كه من نمي‌خواهم اينجا بشمارم، (24) قلم تعهدآور امسال به تقريب (20) هزار ميليارد تومان بار مالي اينها است. نمايندگان محترم! ما از اين (20) هزار ميليارد تومان، صفر پول گرفتيم. ما واقعاً با درايت، اين‌طور نفرماييد، اولاً اين ارتباطي با مجموعه اقتصادي ندارد، در آنجا هم افرادي كه الان هيأت‌مديره هستند به سلامت هستند، در گزارشات حقوق نجومي نداريم، ممكن است هر جا هم زيادي گرفتند ما پس گرفتيم،‌ به سرعت هم برخورد كردم، ارتباطي با اين مسأله ندارد. بحث من اين است، شما به من كمك كنيد، مجلس به ما كمك كند كه بار مالي كه الان نسبت به اين تعهدات دارد ايجاد مي‌شود را تأمين كنيم. من حتي خودم پيشنهاد يك صندوق حمايتي دارم، صندوق بيمه اجتماعي فراگير دارم. اين راه درست است،‌ راه درست اين نيست كه ما يك صندوق سرپا و پويا را به زمين بكشيم. جناب آقاي كامران! من خدمتتان عرض كردم، قضاوت كن از اين (4) ميليون و (400) هزار نفري كه الان آمدند در اين (406) نظام صنفي، (2461) ميليارد تومان در سال مي‌خواهند، شما به من بگو با (18) ميليارد تومان چكار كنم؟ شما راه اين را به من ياد بدهيد. من ناچارم از جيب ديگر بزنم، بياورم و صندوق را زودتر نابود كنم. ولي به من كمك كنيد برايش منابع پايدار بگذاريم. مگر فصل بودجه نيست؟ آقاي رئيس،‌ اعضاي محترم هيأت‌رئيسه، نمايندگان محترم! كمك كنيد بودجه پايدار بگذاريد، من به چشم، بيش از همه اينها را هم زير پوشش بيمه‌اي مي‌برم. ولي من موظفم الان به اندازه‌اي كه منبع مي‌گيرم بيمه كنم. آيا اگر من چيزي بيش از اين عمل كنم فردا شما به من نقد نخواهيد كرد؟ مگر همين ديروز و پريروز صندوق‌هاي بازنشستگي (منظورم كمتر از يك ماه گذشته است)، مگر شما نقد نكرديد كه چرا پاي تعهدات طرح سلامت رفتي، منابعش پيش‌بيني نشده بود؟ مگر از من سؤال نكرديد چرا چيزي را تعهد كردي ولي منابع‌اش نبود. اين هم مثل همان است. من اين را اجرا مي‌كنم، حتي بيش از منابعي كه به دست مي‌آيد. شما مطمئن باشيد كه من اينها را دارم به دنبالش مي‌روم و دارم اجرا مي‌كنم. اما متأسفانه با اين منابع موجود رفتن به دنبال اجراي كامل اين يعني اينكه به سقوط صندوق بازنشستگي تأمين اجتماعي سرعت ببخشيم. آن موقع نه چيزي گير آن كارگري كه (30) سال پول داده مي‌آيد، نه اين مستمري‌بگيري كه متأسفانه بيش از (50) درصدشان با حداقل دستمزد هستند، من مي‌خواهم اينها را افزايش بدهم، ندارم، نه مي‌توانم به اينها برسم، نه همين‌هايي كه شما الان دنبال آن هستيد، ديگر چيزي براي اينها نمي‌ماند. مجلس محترم! براي اينها دلسوزي مي‌كنيد، من امروز خواهش مي‌كنم بودجه 97 نزديك است، منابع پايدار بگذاريد. بگوييد براي اين افراد اين منبع و اين‌قدر پول و ساليانه به هر اندازه كه شما اعتبار گذاشتيد اگر من تأمين نكردم شما آن موقع بياييد استيضاح و سؤال كنيد، من بيايم اينجا توضيح بدهم. با اين رقمي كه خواندم حدود (18) ميليارد تومان، من چطور مي‌توانم (2000) ميليارد تومان را به هم متصل كنم. يا در بند ديگر صحبت‌تان در مورد زنان شوهر از دست‌ داده‌اي كه بايد حق بيمه‌شان را به آنها بدهيم، من محاسبه كردم، نمايندگان محترم!‌ قدري شما دقت كنيد، حالا من يك مقدار فراتر از اين توضيح بدهم. ما آمديم گفتيم هر كسي به ازاي يك سال يك روز هم كار كرده (10) سال كنيد و به او حق بيمه بدهيم. جناب آقاي رئيس! يعني يك فرد حداكثر (36) ميليون تومان به ما پول مي‌دهد، ما اين را بيمه مي‌كنيم. (40) سال مي‌تواند با بچه‌هايش بگيرد، يعني ما بايد (1) ميليارد و (200) ميليون تومان به اين پول پس بدهيم. ببينيد! اين محاسبات اكچوئري پيچيده است، الان آمديم گفتيم از ده‌هزارم حق‌الثبت اموال غيرمنقول، يعني ما بياييم از حق‌الثبت اموال غيرمنقول اينها را بيمه كنيم. ما محاسبه كرديم اگر بخواهيم اين كار را انجام بدهيم بار مالي اين بيش از (1218) ميليارد تومان خواهد شد. تنها و تنها (112) ميليون تومان براي ما پول به دست آمده، (112) ميليون تومان از اين محل به دست آمده است. به من حق بدهيد،‌ شما به من پاداش بدهيد،‌ بگوييد شما مراعات كنيد صندوق زمين نخورد و راهكار بياور كه فقرا را ارتقا بدهيم. همين امروز تبصره (18 ـ 14) كه دارد مي‌آيد، پول بايد براي مردم بگذاريد، آقاي كامران! كمك كنيد از همان‌جا براي ارتقاي بيمه‌هاي اجتماعي پول بگذاريد. همان‌جا رقم بگذاريد، پول بگذاريد، بهترين جا هم همان‌جا است، بياييد انجام بدهيد. منبع پايدار برايش بگذاريد، من آن موقع انجام مي‌دهم. من الان به كفايت اينكه منبع حاصل مي‌شود خدا را شاهد مي‌گيرم بياييد بررسي كنيد چند برابر اين دارم انجام مي‌دهيم. كارگر ساختماني چه گناهي كرده بخش مسكن تعطيل است؟ من (700) ميليارد تومان، آن روز هم كه در مجلس تصويب مي‌كرديد گفتيم كه اين كفاف نمي‌دهد. الان نزديك بيش از دو برابر، دو و نيم برابر آن دارم هزينه مي‌كنم، ولي باز هم داريم اينها را ادامه مي‌دهيم. ولي شما هم به ما كمك كنيد كه ما بتوانيم منابع و مصارف را ايجاد كنيم، متعادل كنيم. كمتر از يك ماه پيش بود آژير خطر را در همين‌جا ما و مركز پژوهش‌ها با هم به صدا در آورديم. ما بايد اين صندوق‌ها را كمك كنيم. ايران رو به سالمندي است. من جملات آخرم را خدمتتان بگويم، ايران رو به سالمندي است، بايد سالمند معلول نشود، (فرهنگي ـ وقت شما تمام شد) بايد سالمند به آن دوران سالم برود و سالمند بايد يك نظام بازنشستگي مناسب داشته باشد. بنابراين درخواست من اين است كه كمك كنيد. من تمام موارد را قبول دارم كه پوشش بدهيم. من الان پيشنهاد (6) ميليون غير بيمه‌شده را دارم، در اين زمينه كمك كنيد. والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

محمد علی وکیلی
جناب آقاي كامران! جناب‌عالي هشت دقيقه فرصت داريد.

حسن کامران دستجردی
خدمت خواهران و برادران عرض كنم ما از بيمه پول نمي‌خواهيم. ببينيد! كسي كه كارگر است، شوهرش مي‌ميرد، بيمه نمي‌داد، زير (10) سال بيمه مي‌خورد، اصلاً‌ ما پولي نمي‌خواهيم. كارگر مرده است، زير (10) سال را ما گفتيم بايد پنج سال، پنج روز بدهي. بيش از پول كميته امداد و بهزيستي است. ببينيد خواهران و برادران! پول كسي نيست، پول خودش است. اين كارگر كه آنجا مريض شده، سل گرفته، هر چه، مرده، زنش را بايد مراعات كنند، همان پول خودش. شش سال است شش روز، هفت سال است هفت روز. آقاي ربيعي! پول چه كسي است؟ پول خودش است. ما اين را قانون كرديم، گفتيد از سال 76 هر كسي مرده، اگر كسي 75 مرده بود چه؟ اگر 74 مرده بود چه؟ اينكه كارگر است، كشاورز نيست، من دو تا سؤال داشتم. (10)‌ سال هم كه (60)‌ سال گفتيم و بعد هم در زنان (55) سال باز پول خودش است. يك در هزار در ثبت هم ما در تلفيق پيشنهاد داديم و الا پول خودش است. تازه گفتيم اگر پر نشد اين دربه‌در به نرخ آزاد بگيرد پر كند. چه منتي مي‌گذاريد؟ شما اول پول‌ها را مي‌گيريد،‌ بعد مي‌خواهيد بيمه كنيد؟ آمار كشاورزها هم خداوكيلي (4) ميليون نيست. من چند جلسه در همين تأمين اجتماعي گذاشتم، اثبات كرديم (400) هزار نفر است. جهاد بود، بيمه بود، سازمان مديريت بود، ايهاالناس! (4) ميليون نفر نيست، (400) هزار در (31) استان است. شما مي‌ناليد مي‌گوييد كم است، يك در هزار را در دولت پنج در هزار مي‌كرديد. شما اين (20) درصد را مي‌كرديد (50) درصد، كجا بار واردات سبزي روي شماست كه داد و فرياد راه مي‌اندازيد مي‌گوييد اسلام در خطر شد؟ نخير، چون شما مباحث ديگر را گفتيد، گفتيم هزينه‌هايتان را كم كنيد. زندگي‌ها كارگري شود، مگر شما متولي كارگران نيستيد؟ مگر بيمه براي كارگران نيست؟ بازنشستگان كارگران كه صعب‌العلاج و سرطاني است بايد اشكنه بخورد، هيچ‌وقت جوجه‌خور نيست. عرض من اين است كه ما هزينه‌هايمان را كمتر كنيم. ما اين را كه اينجا گفتيم (4) ميليون نيست، (400) هزار است، از 90 است، از كسي هم برنمي‌دارد، منبعش هم روشن است. براي زنان هم كه پول خودشان است. قاليباف هم باز مي‌دهد، حتي آن مابه‌التفاوت پنج،‌ شش سال هم كه گفته بوديد مي‌دهيم نداديد، خودش بايد بدهد. قاليباف‌هاي ما هم كه معلوم است ارباب نيستند، گاهي از درد بيكاري خودش روي دار مي‌نشيند، شوهر روي دار مي‌نشيند، باري اضافه نمي‌كند. در واقع قوانين را هم كه خواندم ما در اين قانون دو تا بند داريم، حتي كشاورز را هم كه گفتم در سن (70)‌ سال، حق بيمه خودش است. سؤال از همكاران عزيز اين است، ما دو تا وظيفه داريم، يكي نظارت و يكي قانونگذاري. قانون تصويب مي‌كنيم اجرا نمي‌شود، سؤال مي‌كنيم، سؤال‌هاي ما هم بيشتر فني است، كاري به اين و آن هم نداريم، عرض من اين است كه چه زمان؟ با سخنراني مي‌شود؟ شما مي‌گوييد (18) ميليارد تومان، من گفتم يك ليست به من بدهيد از همين (31) استان بگوييد دو تا را در ايلام انجام داديم، سه تا را در كردستان انجام داديم، پنج تا را در لرستان انجام داديم،‌ همان را هم كه نداديد. حداقل با همين پول هم، تازه بعضي از اين كشاورزها بيمه‌هاي ديگر دارند كه كم كرديم شد (400) هزار. شما كه اصلاً قانون كارگاه‌هاي كوچك را داشتيد، سه نفر، پنج نفر، در تبصره (62) بودجه هر سال بوده، نام كارفرمايان كارگاه‌هاي مشمول تأمين اجتماعي در فهرست بيمه‌شدگان كارگاه‌ها قرار مي‌گيرد كه ما در صحرا هم كارگاه تعريف كرديم، چيز جديدي هم نبود، از سال‌هاي قبل بوده. پس اگر ما اينجا مي‌آييم اين را بحث مي‌كنيم، تمام اين بحث‌ها را با كارشناس‌ها انجام داديم. خوب است كه ما بياييم، حداقل امروز مي‌گفتيد كه ما در (31) استان اين چندتا را انجام داديم‌، در بودجه اين پيشنهادات را داديم قبول نكردند، شما انجام بدهيد. چند سال است دارد مي‌گذرد؟ به‌خصوص كشاورز مي‌شود كارگر، ما كشاورز زكات‌بده داشتيم كليه‌اش را براي جهيزيه مي‌فروشد،‌ چون از بين رفته شده يك كارگر. بعضي از اينها هم كه در صحرا هستند كارگر هستند، ارباب نيستند. در ملك طرف كار مي‌كند، مستأجر است. همين امسال به يكي گفتم آقا! چرا انارهاي شما كم شده؟ گفت باد آمد گل‌ها ريخت. يارو مي‌آيد با دست خود، همين گل‌هايي كه به آن كوشه مي‌گويند، اين زن‌ها در مي‌آورند، تيغ‌هاي آن دست اينها را خراب مي‌كند، تازه درست هم نمي‌خرند. در واقع يك كارگري است كه اصلاً سر و قيافه‌اش روشن است كارگر است. عرض من اين است كه ما اين را هم كه تبديل به قانون كرديم و در واقع نوعي كارگر است در اين وضعيتي كه اينها دارند قانون را اجرا كنيم و بعد حق و حقوق اينها را بدهيم. اين است كه من از همه خواهرها و برادرها كه در (31) استان درگير هستند، در (31) استان شما كشاورز داريد، عشاير داريد، خشكسالي داريد و حداقل بيمه كشاورز بايد حل بشود كه در قانون آمده، منبع درآمد آن را هم گفتيم. يكي هم زناني كه شوهر آنها مي‌ميرد، خوب پول شوهر او را بايد داد، اينكه ديگر زور است. بيش از پول كميته امداد و بهزيستي است، چرا ما بياييم سقف زماني درست كنيم بگوييم از 76؟ اينكه ممكن است از 75 مرده باشد، عرض كردم 73 مرده باشد. اين است كه خواهش من اين است كه همه همكارها، خواهران و برادران به اين مباحث توجه بفرمايند كه ما باري اضافه نمي‌كنيم، از صندوقي كم نمي‌كنيم. عرض كردم اگر ما دلسوز تأمين اجتماعي هستيم همه دولت‌ها حياط‌خلوت آنها تأمين اجتماعي بوده. هميشه از اين ديگ برداشتند، ديگر كارگرها، همين شستا تا را كه گفتم (33) هزار ميليارد تومان پول اوليه آن براي همين كارگرها است. به هر حال ما كدام اينها را ببينيم؟ قسم حضرت عباس را يا دم خروس را؟ (وكيلي ـ خيلي ممنون) از اين طرف ما نظارت نمي‌كنيم از اين طرف هم قانون را اجرا نمي‌كنيم، خيلي ممنون.

مسعود پزشکیان
متشكرم، سؤال را به رأي بگذاريم؟ (كامران‌دستجردي ـ بله) حضار 224 نفر، نمايندگان محترم در رابطه با وارد بودن سؤال نظر خودتان را بفرماييد. به وارد بودن سؤال رأي مي‌دهيد. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. سؤال رأي نياورد. نمايندگان سؤال را وارد ندانستند.
8 اعلام وصول طرح استفساریه نحوه عضویت همزمان اعضای اتحادیه‌های صنفی و اتاق اصناف کشور با عضویت در پنجمین دوره شوراهای شهر و روستای کشور با قید یک‌فوریت و رد فوریت آن

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! اگر اجازه بفرماييد دستور بعدي يك درخواست فوريت بود از جلسه گذشته هم باقي مانده كه در مورد استفساريه نحوه عضويت همزمان اعضاي اتحاديه‌هاي صنفي و اتاق اصناف كشور با عضويت در پنجمين دوره شوراهاي شهر و روستاي كشور هست كه جناب آقاي دلخوش به عنوان نماينده درخواست‌كنندگان فوريت موضوع را مطرح مي‌كنند، بفرماييد.

سیدکاظم دلخوش اباتری
پیشنهاد دهنده
بسم‌الله الرحمن الرحيم بي‌هيچ سخن صفاي ديگر دارد شوري است دو سر نواي ديگر دارد امروز دم مسيح در عالم عشق نوري دگر و جلوه ديگر دارد دوستان عزيز! ما يك استفساريه داريم در ارتباط با تعداد (200) نفر از عزيزاني كه در سراسر كشور،‌ يعني در شهرها و استان‌هاي شما عزيزان هم اينها در شوراهاي شهر و روستا شركت كردند و رأي آوردند و بعد از اينكه رأي آوردند و مورد اعتماد مردم هم بودند دچار چالش و مشكل شدند، به دليل اينكه قانونگذار يك تغييري در قانون داشت در ارتباط با بحث دو‌شغله‌ها و همين باعث شد كه اينها امروز دچار چالش هستند و اگر ما به اين استفساريه امروز رأي مثبت بدهيم مشكل اين عزيزان هم، حالت دوشغله بودن اينها هم برطرف مي‌شود. مستحضر هستيد كه انتخابات اخير شوراهاي شهر و روستا همزمان با انتخابات رياست جمهوري در تاريخ 29/2/96 برگزار شد. در صورتي كه اصلاح قانون جديد در ارتباط با دوشغله‌ها در مورد اعضاي هيأت‌مديره اتاق اصناف و اعضاي هيأت‌مديره اتحاديه‌هاي صنفي چيزي حدود دو ماه بعد از آن تاريخ، يعني 20/4/96 مجلس محترم اتحاديه‌هاي صنفي را و اعضاي هيأت‌مديره آنها را و اعضاي هيأت‌مديره اتاق‌هاي اصناف را جزء دوشغله‌ها قرار داد. حرف اينجا است كه ما هميشه مي‌گوييم، قانونگذار هم كاملاً با علم و اطلاع قانون را مي‌نويسد و قانون به هيچ عنوان عطف به‌ماسبق نمي‌كند در موارد مختلف، مگر اينكه مجلس محترم و قانونگذار صراحتاً استناد بكند و اشاره بكند. ما در اين استفساريه اين را آورديم كه آيا با توجه به اينكه قانون تشكيلات وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي در تاريخ 20/4/96 يعني بعد از برگزاري انتخابات پنجمين دوره شوراهاي شهر و روستا بر اساس ماده (32) اين قانون به تصويب نهايي رسيده و تعدادي از اعضاي اتحاديه‌هاي صنفي و اتاق بازرگاني تمام مراحل قانوني انتخابات را طي كردند، اگر بنا بود كه اين عزيزان ما به عنوان دوشغله محسوب بشوند قطعاً قانونگذار نبايد اجازه مي‌داد كه اينها در انتخابات شوراهاي شهر و روستا شركت بكنند. وقتي قانونگذار اين اجازه را داده كه اينها در انتخابات شوراي شهر و روستا شركت بكنند و رأي هم آوردند و امروز به عنوان نماينده قانوني مردم در شوراي شهر و روستا دارند فعاليت مي‌كنند ما بايد به اين استفساريه جواب مثبت بدهيم كه اينها در دوره ششم شوراهاي اسلامي شهر و روستا بتوانند فعاليت خودشان را ادامه بدهند. لذا ما پاسخ را اينطور نوشتيم كه؛ خير، عضويت همزمان در شوراهاي اسلامي شهر و روستا با تصدي مناصب اداري مذكور در ماده (28) كه اداره قوانين اين را در ماده (32) آوردند، براي دوره ششم شوراهاي اسلامي منافات ندارد و اداره قوانين هم آورده كه اصلاح مذكور از دوره ششم قابل اجرا است. خواهش مي‌كنم دوستان به اين استفساريه رأي بدهند كه اين تعداد (200) نفر از اعضاي اتحاديه‌هايي كه الان شوراي شهر و روستا هستند و مدتي هم هست كارشان را قانوناً شروع كردند (نايب‌رئیس ـ خيلي ممنون) اينها بتوانند اين دوره به فعاليت خودشان ان‌شاء‌الله ادامه بدهند و قانون فعلي كه در برج چهار توسط مجلس نوشته شده براي دوره بعد قابليت اجرايي داشته باشد. دوستان! ممنون مي‌شوم كه رأي بدهيد.

مسعود پزشکیان
خيلي ممنون، مخالف را بفرماييد.

غلامرضا کاتب
مخالف اول وقتشان را به جناب آقاي حاجي دادند، بفرماييد.

سیدعلی ادیانی
تذكر دارم.

غلامرضا کاتب
در موضوع است؟ بعد از آقاي حاجي بفرماييد.

حسینعلی حاجی
مخالف
بسم‌الله الرحمن الرحيم همكاران ببينيد! دو مطلب اينجا هست. اول درخصوص فوريت؛ ما فكر مي‌كنيم كه اين موضوع آنقدر اهميت ندارد كه فوريت آن الان بخواهد اينجا مورد بحث واقع بشود. يعني فوريتي را در اين موضوع نمي‌بينيم. از طرفي ببينيد! ما جوانان زيادي را در جامعه داريم كه الان مي‌توانند همين مسئوليت‌ها را دارا بشوند. ما كه در آن قانون دوشغله‌ها آمديم خيلي از شغل‌هاي پايين‌تر از اين، مسؤليت‌هاي ريزتر از اين را گفتيم كه نمي‌شود همزمان افراد شورا داشته باشند گفتيم نمي‌توانند كارمند يك شهرداري باشند الان چه ضرورتي دارد كه يك فردي كه عضو شورا شده، آن همه مسئوليت دارد، بايستي پاسخگوي مسئوليت‌هاي فراوان شهر يا روستاي خودش باشد تازه بخواهد يك مسئوليت ديگري هم رسماً در امور صنفي و تشكل‌هاي مربوطه داشته باشد. اين چه ضرورتي دارد؟ اجازه بدهيد كه فضا را باز كنيم، به‌جاي اينكه يك فرد چند مسئوليت داشته باشد افراد متعدد بتوانند بيايند در اين عرصه‌ها عرض اندام بكنند و مسئوليت‌ها را بپذيرند. يك مقداري فضا را باز كنيم، يك مقداري اجازه بدهيم كه ديگران هم بيايند مشاغل را بپذيرند. اين چه وضعيتي است كه ما بعضي وقت‌ها مي‌بينيم يك فرد چندين مسئوليت با هم دارد. بقيه مردم چه؟ چرا ما انحصار ايجاد بكنيم؟ لذا به نظر مي‌رسد كه اين ضرورتي ندارد و هم از لحاظ فوريت فوريتي نيست، هم از جهت ماهوي اين چنين بحثي را كه ما بياييم همه مسئوليت‌ها را بگوييم كه در انحصار تعداد نفرات خاصي باشد،‌ اين هم كار درستي نيست. لذا خواهش من از همكاران اين هست كه رأي مثبت به اين فوريت ندهند.

مسعود پزشکیان
متشكرم، آقاي ادياني تذكرتان را اگر نوبتتان هست بگوييد.

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر نوبتشان هست. جناب آقاي ادياني! اگر در موضوع هست بفرماييد.

سیدعلی ادیانی
تذکر آیین نامه
بسم‌الله الرحمن الرحيم جناب آقاي دكتر پزشكيان ممنونم. همكاران محترم عنايت بفرمايند! به اين دو تاريخ عزيزان در اين استفساريه دقت كنند. (نايب‌رئیس ـ بند چند را تذكر مي‌دهيد؟) بند (11) ماده (24) شأن مجلس. ببينيد! اگر مجلس محترم بنا را بر اين بگذارد كه در حدود يك ماه و نيم قبل قانوني را وضع كند، يك ماه و نيم بعد اين را بيايد تفسيري موسع و كشدار بكند كه با روح آن قانون قبل در تغاير است، ضمن اينكه استفساريه حق مجلس است. اگر اين باب و رويه بشود عقلاي قوم و رصدكنندگان فرآيند قانونگذاري (نايب‌رئیس ـ آقاي ادياني! شما داريد در مخالفت صحبت مي‌كنيد) نه، من در مورد شأن عرض مي‌كنم. اصلاً محتوا را نرفتم (نايب‌رئیس ـ ما كار خلافي نكرديم) عرض بنده را داشته باشيد. آقاي دكتر! شما هم داريد در موافقت صحبت مي‌كنيد. عنايت بفرماييد من كلامم منعقد بشود.

مسعود پزشکیان
من اصلاً موافق صحبت نمي‌كنم، آقاي ادياني وارد نيست، متشكرم. موافق صحبت بكند.

غلامرضا کاتب
جناب آقاي كمالي‌پور موافق هستند، بفرماييد.

یحیی کمالی پور
موافق
بسم‌الله الرحمن الرحيم عرض سلام، ادب و احترام دارم به محضر همه همكاران عزيز و ارزشمند. من صرف نظر از اين استفساريه‌اي كه ارائه شده و دوستان مي‌خواهند در مورد اين بحث و بررسي بكنند، ما مدعي هستيم كه در مقام قانونگذاري هستيم. اگر در مقام قانونگذاري هستيم بايد اصول قانونگذاري را رعايت بكنيم. استحضار داشته باشيد كه اصل عطف به‌ماسبق نشدن قوانين يكي از اصول پذيرفته شده قانون ما است و ما هم در اكثريت مواقع به اين اصل استناد مي‌كنيم. قانون شوراها در 20/4/1396 تصويب شد، در حالي كه عزيزاني كه در شوراها ثبت‌نام كردند و رأي آوردند در 29/2/96 بود. آيا به نظر شما اگر اين قانون را ما عطف به‌ماسبق بكنيم يك حق مسلمي را از آناني كه آمده‌اند هزينه ‌كردند،‌ مورد اعتماد مردم واقع شدند و رأي آوردند ضايع نكرديم؟ من به اين معتقد هستم كه اگر قانون هم مي‌خواهد لازم‌الاجرا و لازم‌الرعايه بشود بايد بعد از تصويب قانون باشد، نه اينكه ما تفسير موسعي از قانون به قول برادر عزيزمان در جهت ديگر بكنيم. قانوني را كه نبايد عطف به‌ماسبق بكنيم، عطف به‌ماسبق بكنيم و خدشه وارد بكنيم به رأيي كه مردم به بعضي از شوراها دادند. از طرفي شما مي‌دانيد كه عضويت در شوراي شهر شغل محسوب نمي‌شود كه ما به عنوان دوشغله حساب بكنيم، اينها در هفته يك‌بار، دو بار، در ماه حداكثر چهار بار جلسه مي‌گيرند و اين جلسات اينطوري هم شغل محسوب نمي‌شود كه ما بخواهيم از آنها شغل ياد بكنيم. من فكر مي‌كنم اولاً اين قانون عطف به‌ماسبق نمي‌شود. دو؛ عضويت در شورا شغل محسوب نمي‌شود. سه؛ به نظر من بلامانع هست و ما مي‌توانيم با استناد به اين اصل حتي اگر اين قانون هم لازم‌الاجرا باشد به اين خدشه وارد نمي‌كند. بعد از انتخابات بعدي ان‌شاء‌الله مورد لحاظ واقع بشود، متشكرم.

مسعود پزشکیان
متشكرم، حضار 215 نفر، نمايندگان محترم رأي خودتان را اعلام بفرماييد. نمايندگان محترم نسبت به اين استفساريه رأي خودتان را اعلام بفرماييد. درخواست فوريت در رابطه با استفساريه است، يك‌فوريتي هم هست. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد.
9 تذکر آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

مسعود پزشکیان
تذكرات را گوش مي‌دهيم.

اکبر رنجبرزاده
تذكر خارج از دستور جلسه امروز: جناب آقاي مصطفي كواكبيان نماينده محترم تهران، شميرانات، ري، اسلامشهر و پرديس بفرماييد.

مصطفی کواکبیان
تذکرات شفاهی
بسم‌الله الرحمن الرحيم با تبريك ايام ولادت حضرت مسيح مبشر صلح، آزادي و محبت به همه صلح‌دوستان جهان به‌خصوص هموطنان مسيحي، جناب آقاي رئیس! من يك نكته‌اي را عرض بكنم. بعضاً استنباط خوبي از بعضي از عرايضي كه قبلاً داشتم نشده و عده‌اي آمدند گفتند الحمدلله اصلاح‌طلب‌ها از اينكه به اين دولت رأي دادند پشيمان شدند. من مي‌خواهم عرض بكنم كه ما همچنان از اين دولت حمايت مي‌كنيم، در آن زمان هم خيرالموجودين را حتماً آقاي روحاني مي‌دانستيم، پشيمان هم نيستيم، اما مفهوم آن اين نيست كه از اين دولت انتقاد نكنيم و كساني باشيم كه در مجلس منفعل باشيم، به عنوان اينكه بالاخره يك زماني رأي داديم هيچ چيز ديگري نگوييم. ما هر بدي هر عيبي ببينيم قطعاً تذكر مي‌دهيم. خواهش من اين است كه دولت محترم توجه بكند به افكار عمومي، قطعاً مجلس در مورد گراني‌هايي كه پيش‌بيني مي‌شود در بودجه عيناً مثل دولت عمل نخواهد كرد، خيلي از نمايندگان مخالف افزايش قيمت فرآورده‌هاي نفتي و بنزين هستند و حتي در بحث يارانه‌ها بحث‌هايي داريم، اما من مي‌خواهم اين را بگويم كه در حوزه انتخابيه خودمان ما يك مشكلاتي داريم كه بارها گفتيم، امروز هم طرح سؤال اعلام وصول شد، واقعاً ما مردم مظلومي در تهران داريم پايتخت‌نشين هستند، اما علي‌رغم اين بسياري از مشكلات هست و گويا كسي فكر اينها نيست. من يك نمونه بگويم؛ در لواسانات، اوشان مثلاً اراضي شهري رفته حكمي گرفته و خانه‌هاي چندين ساله متعلق به مردم را خراب مي‌كند، در دركه خودمان يك چنين مسأله‌اي داريم، در سولقان يك چنين مسأله‌اي داريم، خواهش من اين است كه در اين زمينه حتماً توجه بشود و دقت بشود. يك نكته‌اي هم به وزارت نفت عرض بكنم كه يك توضيحي بدهند كه ما چگونه در بحث جنگ عراق عليه كويت به راحتي توانستيم بحث چاه‌ها را خاموش بكنيم، ولي الان دو ماه است كه اين چاه رگ‌سفيد (فرهنگي ـ وقتتان تمام شد) همچنان مانده، اين را توضيح بدهند كه چرا تمام نمي‌شود. ان‌شاء‌الله كه ما بتوانيم جواب قانع‌كننده‌ بگيريم، خيلي ممنون.

اکبر رنجبرزاده
تعدادي از عزيزان فرهنگي شهرستان شيروان،‌ آقايان: رمضانعلي شجاع‌ثاني، محمد رحماني و داود حسين‌نژاد كه در اثر سانحه تصادف دار فاني را وداع گفتند از طرف جناب آقاي دكتر عزيزي رئیس محترم كميسيون به خانواده‌هاي اين عزيزان تسليت عرض مي‌كنيم. مجمع نمايندگان استان كرمان ضمن دلجويي و ابراز همدردي با مردم خوب زلزله‌زده شهرستان‌هاي راور و كوهبنان و نيز مردم عزيز كرمانشاه و بازماندگان عزيز حادثه غرب كشور پنجم دي‌ماه سالروز زلزله بم و ياد و خاطره همه جانباختگان آن حادثه دلخراش را گرامي مي‌داريم و دلخوش هستيم از اينكه بعد از گذشت (14) سال از اين حادثه مردم عزيز بم استوار ايستاده‌اند و بم را ماندگار و زنده نگه داشتند. از طرف مجمع نمايندگان استان كرمان جناب آقاي عزيز اكبريان نماينده محترم كرج، اشتهارد و فرديس بفرماييد.

عزیز اکبریان
تذکرات شفاهی
بسم‌الله الرحمن الرحيم عرض تبريك دارم عيد ميلاد حضرت مسيح را محضر مردم عزيزمان و همه مسيحيان جهان. تذكر اول من به وزير محترم علوم، تحقيقات و فناوري جناب آقاي دكتر غلامي است. جناب آقاي دكتر غلامي! شما دانشگاه خوارزمي را بهتر از بنده مي‌شناسيد. قديمي‌ترين دانشگاهي است كه در كشور تأسيس شده، قبلاً دانشگاهي به نام تربيت معلم بود. مدير اين دانشگاه به دلايل مختلف باعث شده كه اين دانشگاه در ضعف و ناتواني به سر ببرد، نسبت به اساتيد بومي استان البرز و كرج بي‌توجهي زيادي مي‌شود. دانشگاه در حالت بحران هست، رئیس دانشگاه فكر مي‌كند همچنان استاندار آنجا بايد دستور بدهد. شما رئیس دانشگاه هستيد، هيأت علمي داريد، هيأت امنا داريد. حرمت هيچ‌كدام از اينها را نگه نمي‌دارد، با مسئولين استان، استاندار محترم،‌ نمايندگان محترم، نماينده ولي فقيه با هيچ كسي همكاري درستي اين رئیس دانشگاه ندارد. جناب آقاي دكتر غلامي! اميدوارم كه قبل از اينكه بحراني در اين دانشگاه به وجود بيايد زودتر نسبت به دانشگاه خوارزمي تصميم‌گيري بكنيد، وگرنه هر اتفاقي در آنجا به عهده وزارت علوم و رئیس دانشگاه خواهد بود. تذكر دوم من به وزير محترم راه و شهرسازي است. جناب آقاي دكتر آخوندي! بارها شما از فاز اول اتوبان تهران ـ شمال بازديد داشتيد، (18) سال است همچنان هر سال قول مي‌دهيد كه تا پايان سال اينجا تا دهه فجر سال آينده افتتاح مي‌شود و متأسفانه تابه‌حال انجام نشده. بزرگراه شهيد همت هست كه (10) سال است همچنان تكميل نشده، كمربند جنوبي شهرستان كرج هست كه مصوبه دولت را دارد، تا به‌حال حتي مناقصه آن هم برگزار نشده. اميدوارم كه به اين مسائل هم توجه بيشتري بكنيد. تذكر سوم من به وزير كشور و وزير محترم تعاون، كار و رفاه اجتماعي است. شركت متروي شهر كرج بزرگ بيش از يك سال هست كه همچنان تعطيل هست (رنجبرزاده ـ تشكر) نه وزارت كشور به پيگيري‌ها جواب داده و نه وزارت تعاون كه مسئوليت شركت ثاني را در اين رابطه به عهده دارد به وظيفه خود عمل كرده، تشكر مي‌كنم.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقاي احمد علي‌رضابيگي نماينده محترم تبريز، آذرشهر و اسكو بفرماييد.

احمد علی رضا بیگی
تذکرات شفاهی
بسم‌الله الرحمن الرحيم ميلاد حضرت مسيح (عليه‌السلام) و سال نو ميلادي را به همه پيروان حضرت مسيح تبريك عرض مي‌كنم. با گراميداشت حماسه نهم دي خدمت عزيزان عرض مي‌كنم دو هفته پيش سؤال در مورد طرح برندينگ سوخت از سوي مجلس محترم وارد شناخته شد و در پي كارت زرد وزير مديرعامل شركت پخش مبادرت به بركناري مديران استاني كه نمايندگان آنها در مجلس شوراي اسلامي در ارتباط با سؤال فعال بودند كرده. تذكر من به وزير محترم نفت هست كه انتظار مي‌رفت در اين خصوص برخورد جدي انجام بدهند، نه اينكه حق را به مديرعامل پخش بدهند و از او بخواهند با اغماض مديران بركنارشده را برگرداند. لازم به ذكر است كه مديران پخش استان‌هاي يزد، اصفهان، آذربايجان‌شرقي و خراسان‌رضوي در اين خصوص بركنار شدند. البته آذربايجان‌شرقي روز شنبه اعاده شد و بايد گفت كه آقاي وزير!‌ اين كار نبايد بدون بازخواست گذاشته بشود. بيش از دو ماه هست كه كارمزد جايگاه‌ها و كاركرد نفتكش‌ها پرداخت نشده و تلاش بر اين هست كه جايگاه‌ها را مهيا بكنند كه از طرح رانتي برندينگ حمايت بكنند و به اين طرح ملحق بشوند. انتظار ما اين است كه آقاي وزير به اين رفتار كودكانه كه در مقابله با مجلس اتفاق افتاده خاتمه بدهد و شرايط را براي اعمال اراده ملت مهيا بكند، متشكرم.

اکبر رنجبرزاده
تشكر، جناب آقاي عين‌اله شريف‌پور نماينده محترم ماكو، چالدران، پلدشت و شوط بفرماييد. آقاي سليماني! شما بعد از آقاي شريف‌پور هستيد.

عین اله شریف پور
تذکرات شفاهی
بسم‌الله الرحمن الرحيم (9) دي‌ماه نقطه عطفي است در تاريخ انقلاب اسلامي، پس بياييد در (9) دي‌ماه در پاسخ به تمام ياوه‌گويي‌هاي استكبار در همين روز با حضور خود جواب قاطعي به استكبار جهاني بدهيم. ولادت باسعادت حضرت مسيح را عرض تبريك دارم. اما تذكر اول بنده متوجه وزير محترم راه و شهرسازي و رياست محترم سازمان ثبت اسناد كشور است. با توجه به اينكه حوزه انتخابيه اينجانب خصوصاً شهرستان‌هاي ماكو و چالدران روي گسل قرار گرفته و سوابق تاريخي وقوع زلزله‌هاي خانمان‌سوز را در دل خود داشته، موضوع تعيين تكليف اماكن زيركوهي، همچنين توجه به بازسازي، نوسازي، مقاوم‌سازي و تسهيل در اعطاي وام‌هاي كم‌بهره بالاخص تسريع در تعيين تكليف اسناد عرصه اماكن واقع در محلات بشكوه قره‌چوقلو شهر ماكو ضرورت امر همين موضوع را طلب مي‌نمايد. تذكر دوم بنده متوجه جناب آقاي كرباسيان وزير محترم امور اقتصاد و دارايي است. ضمن تقدير و تشكر از عملكرد مديرعامل و هيأت‌مديره بانك صنعت و معدن در فعال نمودن عرصه توليد و اشتغال، پيشنهاد مي‌گردد با عنايت به چالش‌ها و مشكلات فراروي واحدهاي توليدي و صنايع تبديلي در استان آذربايجان‌غربي دستور فرماييد با هدف فعال شدن واحدهاي توليدي و صنايع تبديلي، واحدهاي راكد و نيمه‌راكد را مديرعامل محترم بانك صنعت و معدن در نشست با صاحبان اين‌گونه واحدها با محوريت استاندار محترم، اتاق بازرگاني، مديركل محترم صنعت و معدن (رنجبرزاده ـ تشكر) و جهاد كشاورزي در دستور كار خود قرار بدهند. والسلام عليكم و رحمه الله

اکبر رنجبرزاده
از جناب آقاي شريف‌پور به خاطر رعايت وقت ممنونم. جناب آقاي حسن سليماني نماينده محترم كنگاور، صحنه و هرسين بفرماييد.

حسن سلیمانی
بسم الله الرحمن الرحيم تذكر من به وزير محترم جهاد كشاورزي در رابطه با صيانت و حمايت از كشاورزان چغندركار حوزه‌هاي انتخابيه است. با وصف زحمت‌كشي و توان و قابليت اين عزيزان كه در كشت چغندر داشتند و دارند و قريب به (600) هزار تن چغندر توليد كردند، متأسفانه كارخانه‌هاي قند محل از دريافت و تحويل اينها خودداري مي‌كنند كه دچار آسيب پوسيدگي و فساد چغندر مي‌شوند. بايد صيانت شوند، كمكي به اينها نمي‌شود. چند بار تذكر دادم، اقدامي نشده، توقع دارم آقاي وزير در اين خصوص راه‌حلي براي تحويل اين چغندرها به كارخانه‌هاي قند منطقه پيدا كنند و تأمين امكاناتي براي ايجاد كانال‌هاي انتقال آب كشاورزي در حوزه‌هاي انتخابيه داشته باشند كه با كمبود كانال انتقال آب مواجهند. تذكر بعدي من به وزير محترم نيرو است. با توجه به اينكه محوريت برنامه آب است و دشت‌هاي منطقه شامل دشت كنگاور، دشت صحنه و دشت دينور نيازمند توجه هستند و سدهاي لازم برايشان طراحي شده، متأسفانه در تخصيص اعتبارات مورد نياز سد قشلاق در صحنه و سد آناهيتا در كنگاور اهتمام لازم به كار برده نمي‌شود و حتي اقدام لازم هم براي ايجاد شبكه‌هاي انتقال‌شان انجام ندادند، نگراني مردم را فراهم كردند. اگر غرب را هم خشك كنيد ريزگردها آفت بيشتري براي شما ايجاد خواهند كرد. عنايتي هم به اين مطلب داشته باشيد و اقدامي است كه هزينه ناكافي براي آن انجام گرفته، بنابراين بايد دقت كنند و تخصيص به وقت و به اندازه براي اين امر داشته باشند. تأمين آب شرب؛ هم صحنه، هم كنگاور و هم هرسين دچار تنش آب هستند. براي تأمين آب شرب عنايت كنند، براي اين سه شهرستان اقدام لازم معمول كنند و در اعتبارات بودجه 96 براي اختصاص اعتبار در تأمين اصلاح شبكه توزيع برق روستايي نظارتي هم داشته باشند. (رنجبرزاده ـ‌ تشكر آقاي سليماني). تذكر بعدي من به وزير محترم ورزش و جوانان است. متأسفانه هيچ اقدامي براي توسعه ورزش روستايي در منطقه نيست و هيأت‌هاي دچار مشكلاتي در شهر هستند. فضاهاي ورزشي كه به اجاره واگذار شده از نظر دريافت امكانات مربوط به اجاره‌بها رها شده‌اند، دچار گرفتاري مربوط به بدهي آب و برق و گاز هستند، عنايتي كنند به وضعيت مديريت اينها سر و سامان بدهند. تذكر بعدي‌ام هم به وزير محترم راه و شهرسازي است. (رنجبرزاده ـ تشكر) يك دقيقه اجازه بدهيد (رنجبرزاده ـ كلاً دو دقيقه است) به وزير محترم راه و شهرسازي براي تسريع به بهره‌برداري رساندن راه‌آهن كرمانشاه و قطعه مربوط به همدان ـ اسدآباد ـ كنگاور و قسمت مربوط به.

اکبر رنجبرزاده
سپاسگزاريم، تشكر. جناب آقاي عباس گودرزي نماينده محترم بروجرد بفرماييد.

عباس گودرزی
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحيم خدمت همكاران محترم سلام عرض مي‌كنم و عرض ادب و ارادت خدمت ملت شريف ايران مخصوصاً مردم شريف و نجيب بروجرد و اشترينان. من متأسفانه بايد بگويم يك عده‌اي متعمدانه مي‌خواهند مردم را از اين نظام ناراضي كنند. يك عده‌اي هم به بي‌خيالي زده‌اند، يك عده‌اي هم انگار اصلاً در قبال مسئوليت‌شان حتماً بايد از آنها بخواهند كه يك مسأله‌اي را پيگيري كنند. در حالي كه مسئولان موظفند رصد كنند، اجازه ندهند نارضايتي بين مردم به وجود بيايد. من به وزير محترم دادگستري و وزير محترم اطلاعات تذكر مي‌دهم، در شهرستان بروجرد برخي از تعاوني‌هاي مسكن دارند مردم را ناراضي مي‌كنند. حتماً كه نبايد اينها اعتراض كنند و بعد بفرستيم رسيدگي شود. تعاوني تاكسيراني در شهرستان بروجرد و تعاوني نساجي سالهاي سال است آمدند از بين اين خلق‌الله پول جمع كردند، اصلاً معلوم نيست چه كسي پول گرفته، اين پول كجا رفته، به حال اين ملت رسيدگي شود. من از وزير محترم اطلاعات مي‌خواهم شخصاً ورود كنند، دستور بدهند در بروجرد اين مسأله را كنكاش كنند و به مردم گزارش بدهند. تعاوني مسكن اباصالح المهدي مربوط به فرهنگيان بروجرد تا حالا (50) جلسه با حضور فرماندار برگزار كرديم، چه دستي پشت قضيه است كه مردم را ناراضي مي‌كنند و ساختمان‌ها و واحدهايي كه تمام شده است را نمي‌آيند رفع مشكل كنند و تحويل نهايي كنند؟ تعاوني مسكن ايثارگران بروجرد همين‌طور مشكل دارند، از بنياد شهيد كشور مي‌خواهيم كه قوياً ورود كند، سامان بدهد، گزارش بدهد و براي ملت تعيين تكليف كند. تعاوني مسكن توحيد (رنجبرزاده ـ‌ تشكر) و تعدادي از ديگر تعاوني‌ها در بروجرد. من تقاضا دارم اين را ورود كند قبل از اينكه به مسأله‌اي تبديل شود. (رنجبرزاده ـ ممنونم، تشكر). همچنين مؤسسه اعتباري آرمان، گفتند زير (100) ميليون تومان را پرداخت مي‌كنيم. ما برخي از مراجعات در شهرستان بروجرد را داريم كه از اين وضعيت گلايه دارند و بيان مي‌كنند وجه اينها پرداخت نشده است. تقاضا مي‌كنم رئيس محترم بانك مركزي اين مسأله را ويژه دنبال كنند. (رنجبرزاده ـ سپاسگزارم). جناب آقاي رنجبرزاده! آخرين مطلب؛ تذكر به وزير محترم بهداشت، هم در برنامه ششم آورديم كه محصولات تراريخته بايد برچسب نصب شود، هم چند ماه پيش با بيش از (100) امضا به وزير محترم نامه زديم، حق مردم است، حمايت از حقوق مصرف‌كننده است كه محصولات تراريخته را لااقل اگر به خاطر منابع عده‌اي مانع وارداتش نمي‌شوند، برچسب بزنند. تقاضاي من اين است كه به خواسته نمايندگان مردم عمل كنند، ان‌شا‌ءالله. خيلي متشكرم.

اکبر رنجبرزاده
جناب آقاي مجيد ناصري‌نژاد نماينده محترم شادگان بفرماييد.

مجید ناصری نژاد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحيم جناب آقاي رئيس، همكاران گرامي! تذكر بنده به جناب آقاي رئيس‌جمهور براي چندمين‌بار است. ما اين مسأله را اين‌قدر گفتيم كه ديگر ظاهراً گوش شنوايي هم نيست كه گوش بدهد بر سر خوزستان و خوزستاني‌ها چه مي‌گذرد. واقعاً وضعيت الان وضعيت بسيار خطرناكي است و از حد بحران هم گذشته است. همين ديروز ريزدگردها، گرد و خاك و گرد و غبار نفس خوزستاني‌ها را دو روز پشت سر هم گرفت. همه امكانات را از بين برد و واقعاً مردم گرفتاري شديدي پيدا كردند. در دولت كسي نيست كه به داد خوزستان برسد. اصلاً ديگر انگار مسئولين از اين مسأله چشم‌پوشي كرده‌اند. حتي جلسه هم برگزار نمي‌كنند ببينند چكار بايد كنند. جناب آقاي پزشكيان، اعضاي محترم هيأت‌رئيسه! شما به داد مردم خوزستان برسيد. دولت كه ديگر اصلاً ما را فراموش كرده است. ببينيد وضع گرد و غبار و ريزگرد ناشي از خشكسالي و بي‌آبي در خوزستان است. خوزستان الان در بحث تأمين آب از خط قرمز گذشته است، هم حوزه مارون و هم حوزه كارون. اين را از كارشناسان بپرسيد، اين حرف ما نيست، حرف متخصصين و مردم بدبخت خوزستان است. چرا واقعاً كسي توجه نمي‌كند؟ چرا رسيدگي نمي‌شود؟ چرا معاون محترم رئيس‌جمهور مي‌گويد خوزستان آب مازاد دارد؟ خوزستان كجا آب مازاد دارد؟ اين چه جنايتي است كه مسئولين دارند در خوزستان مرتكب مي‌شوند؟ واقعاً چرا رسيدگي نمي‌شود؟ خوزستاني‌ها بدبخت شدند، همه مهاجرت كردند، مريض شدند، نفس‌شان گرفته، ادارات‌ و مدارس‌شان تعطيل است، اقتصادشان نابود شده، (نايب‌رئيس ـ خيلي ممنون) كشاورزها هر روز راهپيمايي مي‌كنند. تجمعات كشاورزان براي تأمين آب كشاورزي مستمر شده است. اينها را دريابيد. يك آن توجه كنيد، تفكر كنيد، تأمل كنيد، واقعاً اين قضيه شوخي‌بردار نيست، (نايب‌رئيس ـ خيلي ممنون آقاي ناصري‌نژاد،‌ وقت شما تمام شد) آقاي پزشكيان! خطر جدي است، ما اعلام خطر مي‌كنيم. واقعاً بايد به خطر جدي توجه شود و الا ديگر قابل جبران نيست.

اکبر رنجبرزاده
ممنونم، فرصت اندك است، لطفاً‌ رعايت وقت را داشته باشيد كه بتوانيم تذكرات را برسيم. سركار خانم فاطمه ذوالقدر نماينده محترم تهران بفرماييد.

سیده فاطمه ذوالقدر
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحيم با عرض سلام و احترام خدمت همكاران محترم و ملت شريف ايران و تبريك ميلاد حضرت مسيح (عليه‌السلام) و همين‌طور گراميداشت سالروز زلزله بم. به استناد اصل بيست و يكم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران دولت موظف است حقوق زن را در تمام جهات با رعايت موازين اسلامي تضمين نمايد و زمينه‌هاي مساعد براي رشد شخصيت زن و احياي حقوق مادي و معنوي او را ايجاد نمايد. بر اين اساس با توجه به معضلات و مشكلات مبتلابه و دامنگير جامعه نظير اسيدپاشي، خشونت‌هاي فيزيكي و مالي كه بعضاً از طرف محارم بوده و آسيب‌هاي بسياري را به جامعه زنان وارد كرده است، از دولت محترم خواستاريم در ارائه لايحه تأمين امنيت و مقابله با خشونت عليه زنان كه خواسته به ‌حق جامعه زنان كشور محسوب مي‌گردد و در راستاي تحقق حقوق شهروندي (رنجبرزاده ـ تشكر) و اجراي اصل (20‌) قانون اساسي مي‌باشد تسريع نمايد. والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

اکبر رنجبرزاده
ممنونم. جناب آقاي كامران نماينده محترم اصفهان بفرماييد.

حسن کامران دستجردی
تذکرات شفاهی
تذكر و اخطار من به وزير محترم نيرو است. حقآبه كشاورزان شرق اصفهان كه حق‌الناس است الان كه آذرماه دارد شروع مي‌شود، آب پاييزه‌شان رها نشده است. شوراي عالي آب موظف كرده حقآبه را بايد بدهند. اينجا به جاي محاكمه وزارت نيرو، كشاورزان محاكمه و گاهي احضار مي‌شوند. كشاورزان هم گاهي با تراكتور در سالهاي قبل تا اصفهان آمده‌اند، (26) چشم كور شد، (9) تا تخليه شد. مي‌خواهيد بدتر از اين شود؟‌ اين خيلي بد است. حق‌الناس را كه نمي‌شود خورد. حقآبه است، انفال براي خود دولت، دولت نيايد انفال را خودش بفروشد، از حقآبه به ديگران بدهد. اينها خمس‌بده و زكات‌بده بودند، امروز زكات مي‌گيرند. انبوهي ايثارگر هستند. من واقعاً هشدار مي‌دهم، هر اتفاقي رخ بدهد ابتدا بايد وزارت نيرو محاكمه شود. واقعاً نمي‌شود با حق مردم شوخي كرد. من اميدوار هستم كه هم دولت محترم كه دولت يازدهم يك قطره آب نداد و هم اين دولت كه شروع شده غير از اينكه حقآبه‌ها را نداد. خيلي ممنون.

اکبر رنجبرزاده
تشكر جناب آقاي كامران، ممنونيم. جناب آقاي سيدتقي كبيري اخطار قانون اساسي دستور روز دارند. لطفاً يك دقيقه صبحت كنيد، چون وقت نداريم، چند تا تذكر كتبي بخوانيم.

سیدتقی کبیری
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحيم عرض سلام و خداقوت. من اصل بيست و نهم قانون اساسي مبني بر برخورداري از تأمين اجتماعي و بند نهم اصل (3) را اخطار دارم. استحضار داريد كه در بحث بيمه تأمين اجتماعي يك تناقض و تبعيضي بين رانندگان درون‌شهري با رانندگان بيرون‌شهري است. به نظر مي‌رسد رانندگان تاكسي‌هاي درون‌شهري كه انصافاً‌ زحمت ويژه‌اي را براي جابه‌جايي همشهريان و هموطنان ما دارند، در برخورداري از تأمين اجتماعي به طور كامل دچار مشكل هستند. لذا تأمين اجتماعي ان‌شا‌ءالله بند «ج» ماده (3) را هم در حق رانندگان درون‌شهري اجرا كند. ممنون و تشكر.

اکبر رنجبرزاده
تشكر از جناب آقاي كبيري عزيز به خاطر رعايت وقت. ما چند تا تذكر كتبي را بخوانيم، بعد اگر فرصت شد در خدمت بقيه دوستان هستيم.
10 تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور

اکبر رنجبرزاده
تذکرات کتبی
تذكرات كتبي نمايندگان به مسئولان اجرايي كشور: ـ آقاي هادي شوشتري (قوچان و فاروج) به وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي درخصوص تأمين اعتبار مجتمع فرهنگي ـ هنري قوچان و طراحي و اجراي سازه يادمان آرامگاه هنرمند قوچاني مرحوم حاج قربان سليماني. ـ آقاي سيدناصر موسوي‌لارگاني (فلاورجان) به وزراي امور خارجه و ورزش و جوانان درخصوص لزوم پيگيري علت كارشكني غيرقانوني كشور آمريكا در صدور رواديد وزنه‌برداران كشورمان جهت حضور در مسابقات جهاني كه منجر به بروز مشكلاتي براي قهرمانان كشور شده است. به وزير نيرو و رئيس‌جمهور محترم درخصوص ضرورت مخالفت با اجراي پروژه انتقال آب از ونك شهرستان سميرم به شهر رفسنجان استان كرمان كه منجر به نابودي كامل منطقه شده است. به وزير جهاد كشاورزي درخصوص ضرورت پرداخت مطالبات گندم‌كاران بابت خريد تضميني گندم. ـ آقاي جليل رحيمي‌جهان‌آبادي (تربت‌جام، تايباد و باخرز) به وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي درخصوص مشكلات عديده در حوزه بهداشت و درمان شهرستانهاي تربت‌جام، تايباد و باخرز. به وزير نيرو درخصوص مشكلات عديده مردم در شهرستان تربت‌جام خصوصاً بخشهاي صالح‌آباد، جامرود، موسي‌آباد، بوژگان و سميع‌آباد براي تأمين آب شرب. ـ آقاي بيت‌اله عبدالهي (اهر و هريس) به وزير علوم، تحقيقات و فناوري درخصوص به تعطيلي كشانده شدن دانشكده فرش شهرستان هريس. ـ آقايان: نادر قاضي‌پور (اروميه)، عليرضا محجوب (تهران، شميرانات، ري، اسلامشهر و پرديس)، محمدحسين فرهنگي (تبريز، آذرشهر و اسكو) و اكبر رنجبرزاده (اسدآباد) به وزير نفت درخصوص صدور دستور خاصي براي اينكه شركت توتال از اجناس توليد از جمله لوله‌ها در ميادين مشترك استفاده نمايد. ـ آقاي جلال محمودزاده (مهاباد) به رئيس‌جمهور محترم و وزير نيرو درخصوص عدم رعايت قوانين زيست‌محيطي در رابطه با صدور مجوزهاي پمپ بنزين و دفع زباله. ـ آقاي منوچهر جمالي‌سوسفي (رودبار) به وزير علوم، تحقيقات و فناوري درخصوص عدم اجراي دقيق قانون در موضوع درآمد ـ هزينه و پرداخت‌هاي قانوني جهاد دانشگاهي و عدم تخصيص اعتبارات در نظر گرفته‌شده براي زيرمجموعه‌هايي مانند فعاليت‌هاي پژوهشي. ـ آقاي احمد سالك‌كاشاني (اصفهان) به وزير آموزش و پرورش درخصوص اقدام هر چه سريع‌تر نسبت به تغيير مديريت آموزش و پرورش استان اصفهان، زيرا تحمل حذف نيروهاي باتجربه و انقلابي را نداريم. ـ آقاي احمد بيگدلي (خدابنده) به وزير راه و شهرسازي درخصوص شروع عمليات اجرايي تعريض جاده خدابنده به ابهر. به وزير آموزش و پرورش درخصوص وجود بالاترين درصد مدارس تخريبي در شهرستان خدابنده و عدم وجود سرويس‌هاي بهداشتي در مدارس. ـ آقاي سيداحسن علوي (سنندج، ديواندره و كامياران) به وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي درخصوص علت عدم شروع به كار ساختمان تأمين اجتماعي ديواندره علي‌رغم كلنگ‌زني و سپري شدن بيش از يك سال از كلنگ‌زني. ـ آقاي سيدقاسم جاسمي (كرمانشاه) به رئيس‌جمهور محترم درخصوص اينكه در (27) تيرماه سال گذشته در بين مردم كرمانشاه قول داديد كه تا پايان سال 95 قطار به كرمانشاه برسد و مردم سوت قطار را بشنوند. پس چرا پروژه‌هاي مهم راه‌آهن كرمانشاه هنوز در پيچ و خم سوءمديريت وزارت راه و شهرسازي قرار گرفته است؟ ـ آقاي حشمت‌‌اله فلاحت‌پيشه (اسلام‌آباد‌غرب و دالاهو) به رئيس‌جمهور محترم درخصوص جلوگيري از تضييع حقوق مردم و كاركنان مؤسسه افضل توس در استان كرمانشاه. ـ آقاي حسينعلي حاجي‌دليگاني (شاهين‌شهر، ميمه و برخوار) به وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح درخصوص رسيدگي سريع‌تر به تملكات، تصرفات و بهره‌برداري اراضي روستاي خسروآباد شهرستان شاهين‌شهر و ميمه توسط ارتش كه مورد اعتراض كشاورزان منطقه است. ـ آقايان: نادر قاضي‌پور (اروميه)، عليرضا محجوب (تهران، شميرانات، ري، اسلامشهر و پرديس) و محمدحسين فرهنگي (تبريز، آذرشهر و اسكو) به وزراي امور اقتصادي و دارايي و صنعت، معدن و تجارت درخصوص جلوگيري از واردات كالاهاي خارجي كه مشابه توليد داخلي دارند توسط هيأت‌امناي ارزي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي. ـ آقاي نادر قاضي‌پور (اروميه) به وزير امور اقتصادي و دارايي و رئيس‌جمهور محترم درخصوص تسريع در پرداخت بدهي‌هاي دولت به سازمان تأمين اجتماعي كشور. ـ آقاي محمد قمي (پاكدشت) به رئيس‌جمهور محترم درخصوص تسريع در سفر به شهرستانهاي شرق تهران و دستور پرداخت سهميه آلودگي هوا در پاكدشت.

مسعود پزشکیان
متشكرم.
11 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

مسعود پزشکیان
جلسه بعدي ما ساعت (8) صبح روز چهارشنبه ششم دي‌ماه 1396 و دستور جلسه ادامه دستور هفتگي است. پايان جلسه را اعلام مي‌‌كنم.

ناطقین
بازگشت به بالا