دوره 10 اجلاسیه 1
تعداد نمایندگان حاضر 200 جلسه 70
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم جلسه با حضور 200 نفر از نمايندگان رسمي است، دستور جلسه را قرائت بفرماييد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم دستور جلسه هفتادم روز دو‌شنبه بيستم دي‌ماه 1395 هجري‌شمسي مطابق با دهم ربيع‌الثاني 1438 هجري‌قمري: ـ ادامه رسيدگي به گزارش كميسيون تلفيق در مورد لايحه برنامه ششم توسعه.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آياتي از كلام‌الله مجيد.

مجید محسنی نیا
(آيات 157 ـ 153 از سوره مباركه «بقره» توسط قاري محترم مجيد محسني‌نيا تلاوت گرديد) اعوذ بالله من الشيطان الرجيم ـ بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَعِينُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاةِ إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ * وَ لا تَقُولُوا لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْواتٌ بَلْ أَحْياءٌ وَ لكِنْ لا تَشْعُرُونَ* وَ لَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْ‏ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرِينَ* الَّذِينَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصِيبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُونَ* أُولئِكَ عَلَيْهِمْ صَلَواتٌ مِنْ رَبِّهِمْ وَ رَحْمَةٌ وَ أُولئِكَ هُمُ الْمُهْتَدُونَ * (صدق الله العلي العظيم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از جناب آقاي محسني‌نيا قاري محترم تشكر مي‌كنيم، ترجمه آيات را بفرماييد.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «اي كساني كه ايمان آورده‌ايد از شكيبايي و نماز ياري‌ جوييد، زيرا خدا با شكيبايان است و كساني كه در راه خدا كشته مي‌شوند مرده نخوانيد، بلكه زنده‌اند، ولي شما نمي‌دانيد و قطعاً شما را به چيزي از قبيل ترس و گرسنگي و كاهشي در اموال و جان‌ها و محصولات مي‌آزماييم و مژده ده شكيبايان را. همان كساني كه چون مصيبتي به آنان برسد، مي‌گويند ما از آن خدا هستيم و به سوي او باز مي‌گرديم. بر ايشان درودها و رحمتي از پروردگارشان باد و راه‌يافتگان هم خود ايشانند». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامي تأخيركنندگان جلسه امروز آقايان: احمد اناركي‌محمدي، بهرام پارسايي، شهباز حسن‌پوربيگلري، محمدصادق حسني‌جوريابي، عبدالكريم حسين‌زاده، عبدالله سامري، احمد صفري، جواد كاظم‌نسب، محمد كاظمي و سيدفريد موسوي و سركار خانم فاطمه سعيدي درضمن آقايان: احمدي‌لاشكي و حاج‌آقاي محمدمهدي افتخاري و سركار خانم زهرا ساعي ديروز تشريف داشتند كه تأخير اعلام شد، اصلاح مي‌شود.
3 تسلیت رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت سالروز رحلت حضرت فاطمه‌معصومه (سلام‌الله‌علیها) و رحلت آیت‌الله ‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی

علی اردشیرلاریجانی
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم «و بشر الصابرين الذين اذا اصابتهم مصيبه قالو انا لله و انا اليه راجعون» سالروز رحلت حضرت معصومه (سلام‌الله‌عليها) را به نمايندگان محترم و ملت عزيز و مردم شريف استان قم تسليت عرض مي‌كنم. روز گذشته مردي بزرگ از تبار سابقون انقلاب اسلامي به ديار باقي شتافت. نام هاشمي‌رفسنجاني هميشه با نام انقلاب اسلامي همراه بوده و هست. از آغازين روزهاي مبارزه، او جزء پيشروان مجاهدت ملي عليه رژيم ستم‌شاهي بود و نهضت امام (قدس‌سره) با همت مرداني چون او فراگير شد. در تمام دوران مبارزه ملت ايران با استواري ستودني پيگير آرمان‌هاي پيشواي بزرگ انقلاب امام (قدس‌سره) بود. زندان‌ها و شكنجه‌ها را تحمل كرد تا جريان روحانيت مبارز شاخ و برگ لازم براي راهنمايي توده‌ها را بيابد. در آن دوران سياه و تلخ، او و چند شخصيت روحاني مبارز و ممتاز جلوه‌گاه مبارزه دانشجويان، روشنفكران و سياسيون مسلمان بودند. در سال‌هاي 56 و 57 به همراه شهيد مطهري، بهشتي، باهنر و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي (دامت‌بركاته) (حضار صلوات فرستادند) يكي از اركان اعتلاي جوشش خروشان نهضت اسلامي بوده و با حضور در شوراي انقلاب، با تدبير، ايران را از بسياري از مشكلات قبل از پيروزي عبور دادند. مجاهدت هاشمي در صحنه‌هاي سخت و پرفراز و نشيب ابتداي انقلاب اسلامي كمتر از قبل از انقلاب نبود. در مبارزه با گروه‌هاي منحرف عزمي راسخ داشت، مخصوصاً پس از فتنه‌گري‌هاي بني‌صدر، او به همراه ساير رهبران حزب جمهوري اسلامي نقشي اساسي در اميدوار نگه‌داشتن روحيه انقلابي ملت و عقيم نمودن جريان انحرافي بني‌صدر و منافقين بر عهده داشت. ايشان در آن سال‌ها در كسوت رياست مجلس شوراي اسلامي از يك طرف در مقابل دسائس جريان‌هاي محارب و منحرف ايستادگي شايسته داشت و از طرفي با همه وجود به حمايت از رزمندگان جبهه‌هاي دفاع مقدس شتافت و مدت‌ها جانشيني فرماندهي كل نيروهاي مسلح به وي سپرده شد. پس از پايان جنگ، تحت زعامت و رهبري حضرت‌ آيت‌الله خامنه‌اي (دامت‌بركاته) (حضار صلوات فرستادند) ملت بزرگ ايران مسئوليت رياست جمهوري را در دو دوره بر عهده وي گذاشت و هاشمي در اين دوران همت خود را مصروف آباداني و پاك ‌كردن غبار تخريب‌هاي جنگي صدام از ايران نمود و انصافاً با شجاعت در اين راه گام برداشت و سازندگي و آباداني در كشور را يك ارزش زمانه خود نمود و بعد از آن دوران نيز همواره دل در گرو اعتلاء انقلاب و ايران داشت و يكي از ويژگي‌هاي ايشان اين بود كه مسئولان و مديراني كه براي آباداني كشور تلاش مي‌نمودند هميشه مورد تشويق و حمايت جدي او قرار مي‌گرفتند. دريغا كه دستمان از اين شخصيت انقلابي و عميق و آينده‌نگر كوتاه شد. او به راستي مرد روزهاي سخت بود و هميشه با روحيه آرام خود به مديران انقلاب روحيه فعاليت و تلاش بيشتر مي‌بخشيد. روح و ريحان از گلشن رضوان الهي بر او باد. «والله يدعوا الي دار السلام» مجلس شوراي اسلامي ارتحال مجاهد نستوه آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني را به ساحت مقدس ولي الله اعظم امام زمان (عجل‌الله‌تعالي‌فرجه‌الشريف)، (حضار صلوات فرستادند) رهبر معظم انقلاب اسلامي، مراجع عظام تقليد، ملت عظيم‌الشأن ايران، خانواده محترمشان و مردم شريف كرمان تسليت و تعزيت عرض مي‌نمايد و آرزوي علو درجات براي آن سفركرده از خداوند متعال آرزومند است. «ادخلوها بسلام آمنين». والسلام عليكم و رحمه الله (حضار صلوات و فاتحه فرستادند)
4 ادامه رسیدگی به لایحه برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران

علی اردشیرلاریجانی
دستور جلسه را بفرماييد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم با عرض سلام و ادب و عرض تسليت خدمت همكاران گرامي. آقاي رئيس! در ادامه رسيدگي به برنامه ششم توسعه به ابتداي بررسي ماده (121) رسيديم. آقاي قوامي! حضرت‌عالي پيشنهاد حذف داريد، مطرح مي‌كنيد؟

علی اردشیرلاریجانی
بفرماييد.

هادی قوامی
پیشنهاد دهنده
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم بنده هم ارتحال ناگهاني و جانگداز حضرت آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني مبارز نستوه و يار ديرين حضرت امام و رهبر معظم انقلاب را خدمت ملت شريف ايران و همكاران محترم تسليت عرض مي‌كنم. عزيزان! امروز در كشور، در تنها عرصه‌اي كه ما موفقيت داريم عرصه دفاع و امنيت است و اين يك افتخار بزرگ براي جمهوري اسلامي ايران است. جناب آقاي رئيس! عرض من اين است، اگر عنايت داشته باشند، اقدامات بزرگي در ماده (121) بايد انجام بشود، ولي ما اين اقدامات و كار بزرگ را به منابع مستحكم و پايدار بايد ارتباط بدهيم. جناب آقاي دكتر لاريجاني! اين اقدام بزرگ در ماده (121) بايد به منابع مستحكم و پايدار ارتباط پيدا بكند تا ما شاهد اين باشيم كه ان‌شاء‌الله بتوانيم اين موفقيت‌هايي كه در عرصه دفاع و امنيت ملي داريم قوي‌تر ادامه بدهيم. آنچه كه پايه اين بند «الف» ماده (121) است را ارتباط دادند به اينكه «حداقل (5) درصد از منابع بودجه عمومي به استثناء (اين‌ها را هم استثناء كردند) واگذاري دارايي‌هاي مالي، درآمد هزينه دستگاه‌ها و درآمد‌هاي اختصاصي». نكته بعدي كه اينجا وجود دارد، در بودجه عمومي (92) درصد بودجه هزينه‌هاي جاري است، مثل مواد (1) و (6) كه مربوط به حقوق و دستمزد است. پس طبيعتاً‌ اينها را هم كه اصلاً نمي‌شود كاهش داد؛ يعني نمي‌شود (5) درصد از اينها را هم در نظر گرفت. مي‌ماند آنچه كه مربوط به تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي است كه اينها هم هرساله عملكردي كه ما از بودجه دولت‌ها در اين سال‌ها داريم، شايد (20) درصد اين تخصيص پيدا مي‌كند. در واقع اين اقدامات بزرگي كه در بند «ب» بايد انجام بشود و اينها افتخارآفريني‌هايي است كه در عرصه دفاع و امنيت ملي، سربازان گمنام و سرداران جبهه دفاع ملي و داخلي ايجاد مي‌كنند، با اين منابع نامستحكم نمي‌شود اينها را تأمين كرد. اگر جناب‌عالي بتوانيد اين را اصلاح بكنيد و مثلاً ما اين را هرساله اختصاص بدهيم، بالاخره اين يك سرمايه‌گذاري در عرصه دفاع ملي است. ما به اين ارتباط بدهيم كه مثلاً سالانه (2) درصد يا (5) درصد از فروش نفت خام كه دقيقاً و مستقيماً مشخص باشد و ما يك منابع نامستحكم در اين عرصه درست نكنيم. (رئيس ـ متشكريم) بند «الف» را به آن ارتباط بدهيد و اصلاح كنيد، بنده پيشنهادم را پس مي‌گيرم و دغدغه و نگراني بنده اين است كه اين منابع مستحكم نيستند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي قوامي! در بند «الف» كه يك مبلغي را طبق سياست‌هاي كلي گذاشتند، حالا اصل نيت شما اين است كه تقويت بشود در بند «الف» هست.

هادی قوامی
آقاي دكتر! اين منابع مستحكم نيست، اگر منابعي را با يك اصلاحاتي در صحن مستحكم مي‌كنيد، بنده پيشنهاد را پس بگيرم.

علی اردشیرلاریجانی
خيلي ممنون، پيشنهادشان را پس گرفتند، آقاي قاضي‌زاده پيشنهاد ديگري اگر هست، بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! در بند «الف» حذف در سطر يك دارند، آقاي دكتر رحيمي مطرح مي‌كنيد؟

علی اردشیرلاریجانی
مطرح مي‌فرماييد؟ نمي‌كنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در بند «ب» جناب آقاي حسيني‌شاهرودي بفرماييد.

علی اردشیرلاریجانی
مطرح نمي‌كنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي مهندس رجبي! پيشنهادتان را مطرح مي‌كنيد؟ ايشان مي‌فرمايند بند «ب» را حذف كنيم.

فرج اله رجبی
پیشنهاد دهنده
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم «و بشر الصابرين» از شمار دو چشم يك تن كم وز شمار خرد هزاران بيش عرض تسليت دارم خدمت ملت شريف ايران و اميدوارم كه خداوند اين ضايعه را جبران كند. در سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري در مورد برنامه ششم، ما در مورد مسائل دفاعي چند نكته را مي‌بينيم كه خدمت شما عرض مي‌كنم. يكي، (5) درصد بودجه عمومي، توسعه توان موشكي، گسترش پدافند عامل، افزايش ظرفيت قدرت نرم و پدافند و امنيت سايبري، تقويت كمي و كيفي بسيج، تقويت يگان مرزي، توسعه فعاليت اطلاعاتي و تقويت ديپلماسي مرزي و بعد در جاي ديگر هم در مورد مأموريت بسيج گفتند كه اعتلاي بسيج در عرصه‌هاي مورد نياز مثل علم، فرهنگ، دفاع و خدمات‌رساني. ببينيد! من فكر مي‌كنم كه اگر اين بند در همين حد گفته بشود، هم رويكرد آن همراه با سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري است و هم اينكه لازم نيست ما در مسائل دفاعي به جزئيات بپردازيم. ضمن اينكه ما هر چيزي در جزئيات بگوييم، اول آن بايد بگوييم «پس از اذن مقام معظم رهبري». در واقع ما در اين مسأله اختياراتمان در اين حد هست كه همراه با نگاه به اصل (110) كارمان را انجام بدهيم. بنابراين پيشنهاد مشخص من اين است كه اصلاً لازم نيست ما اين جزئيات را در مورد توان موشكي، مسائل مربوط به سيستم فرماندهي، دفاع سايبري و اينها را بگوييم، چون اولاً لازم نيست ما راه‌حل و رويكرد سياست‌هاي دفاعي‌مان را تشريح بكنيم و اين را (رئيس ـ خيلي ممنون) در معرض ديد قرار بدهيم. بنابراين پيشنهاد من اين است كه اين اصلاح بشود و محدود به حدودي در همين مواردي كه عرض كردم بشود.

علی اردشیرلاریجانی
فعلاً پيشنهادتان حذف بند «ب» است؟ اگر مخالف صحبت نمي‌كند مخالف صحبت مي‌كند، بفرماييد.

محمد علی وکیلی
جناب آقاي نوروزي بفرماييد.

حسن نوروزي
مخالف
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم «لاحول و لا قوه الا بالله العلي العظيم»، «انا لله و انا اليه راجعون» اينجانب عرض تسليت درگذشت عالم جليل‌القدر آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني به حوزات علميه و همچنين به همه ملت بزرگوار ايران و به رهبر معظم انقلاب را دارم. چندتا نكته دارم، همكاران محترم توجه بفرمايند! اولاً رفتار خصمانه برخي از كشورها بويژه آمريكا و اسرائيل را همه مستحضر هستيد و داريد مي‌بينيد.

علی اردشیرلاریجانی
يك لحظه اجازه بدهيد، مثل اينكه پس گرفتند. متشكريم، آقاي قاضي‌زاده! پيشنهاد بعدي را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! در بند (ب ـ 1) آقاي دكتر اسماعيلي مطرح نمي‌كنند، آقاي كاتب در (1 ـ 4) سيستم‌ها را پيشنهاد دارند.

علی اردشیرلاریجانی
اين (1 ـ 4) «تمامي سيستم‌ها» را بايد بنويسيد «برخي سيستم‌هاي تسليحاتي مورد نياز». در «تمامي» كه «هوشمند و متحرك‌سازي» معني ندارد. تمامي سيستم تسليحات متحرك نمي‌شود. مي‌شود «هوشمند و متحرك‌سازي برخي سيستم‌هاي تسليحاتي مورد نياز و متناسب با تهديدات». موبايل كردن همه سيستم‌هاي تسليحاتي مفهوم ندارد.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
آقاي دكتر! ما اينجا اخطار هم داريم. اخطار اصل (15)، «سيستم‌ها» كلمه لاتين است، اگر به جاي آن كلمه «نظام‌ها» بيايد اخطار اصل (15) هم حل مي‌شود و شوراي نگهبان هم ايراد نمي‌گيرد. (طلايي‌نيك ـ سامانه‌ها)

علی اردشیرلاریجانی
«سامانه‌ها».

غلامرضا کاتب
يا «سامانه‌ها»، هر كدام كه اخطار اصل (15) آن را حل بكند.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم.

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر! در (1 ـ 5) هم اگر اجازه بدهيد همين‌جا بگويم. اينجا هم اخطار اصل (15) دارد. «سايبري» دوباره لاتين است و شوراي نگهبان ايراد مي‌گيرد. بايد كلمه فارسي آن را به كار ببريم. جناب آقاي دكتر! اينجا هم اخطار اصل (15) دارد. «توسعه و تقويت جنگ الكترونيك و دفاع سايبري»، «سايبري» لاتين است.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي كاتب پيشنهادتان چيست؟ همين دوتا بود؟ اصلاح مي‌كنيم.

غلامرضا کاتب
«سايبري» حذف بشود يا يك كلمه فارسي به كار برده بشود.

علی اردشیرلاریجانی
اگر پيشنهاد ديگري هست بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! در بند (2 ـ 6) آقاي مقصودي پيشنهاد (دارند).

علی اردشیرلاریجانی
ببخشيد، بند (2 ـ 4) «جذب و به‌كارگيري (35) ميليون نفر از بسيج ده‌ها ميليوني با رويكرد فرهنگي اجتماعي» «اقتصادي» را هم بايد بگذاريد چون بعد گفتيد در زمينه‌هاي اقتصادي هم بايد فعال بشوند. سازندگي و يا اقتصادي، چون فرهنگي گفتيد (قاضي‌زاده‌هاشمي ـ آقاي رئيس چند را گفتيد؟) بند (2 ـ 4)، «فرهنگي، اجتماعي و علمي» گفتند اما اقتصادي نگفتند، بعد گفتيد كه اينها در فعاليت‌هاي اقتصادي بيايند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! آقاي دهمرده بند (2 ـ 5) را مي‌خواهند حذف كنند. آقاي دكتر مطرح مي‌كنيد؟ خير. در بند (2 ـ 6) آقاي مقصودي تشريف ندارند، (2 ـ 7) آقاي دكتر رحيمي مطرح مي‌كنيد؟

علی اردشیرلاریجانی
آقاي حاجي‌بابايي! (2 ـ 7) را ببينيد! نوشتيد «مي‌بايستي (10) تا (30) درصد». بايد يا (10) درصد بنويسيد و يا (30) درصد. مطلبي كه هست اين است كه بايد بگوييم «مي‌توانند»، «مي‌بايستي» كه مي‌گوييد يعني اجبار، آن‌وقت خيلي از دستگاه‌ها نمي‌توانند اعتبارشان را براي روستاها اختصاص بدهند. بايد بنويسيد «مي‌توانند»، مثلاً فرض كنيد بنياد مسكن يا گاز يا جاده و اينها را كه نمي‌توانند، بودجه‌شان را بدهند زمين مي‌ماند. يعني بايد يك طوري باشد بنويسيم مي‌توانند (10) درصد. مثلاً مي‌توانند حداقل (10) درصد. «مي‌بايستي» بايد بشود «مي‌توانند» كه امكان‌پذير باشد. بعضي از پروژه‌ها اصلاً امكان‌پذير نيست و كار زمين مي‌ماند. پيشنهاد ديگري هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! در همين بند پيشنهاد حذف كل بند را آقاي دكتر رحيمي دارند، بفرماييد.

علی اردشیرلاریجانی
با اين اصلاحي كه شد اجازه بدهيد عبور كنيم. پيشنهاد ديگر را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! در همين بند «و تا» را آقاي موسوي‌لارگاني مي‌گويند حذف كنيم.

علی اردشیرلاریجانی
آن را كه برداشتيم. ببينيد! حداقل (10) درصد شد. درست است، چون «تا (30) درصد» معني ندارد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! «بدين منظور» هم بايد حذف بشود.

علی اردشیرلاریجانی
بله، آن زائد است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در سطر سوم آقاي دكتر دهمرده گفتند «توسط دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌ربط» حذف شود. آقاي دكتر مطرح مي‌كنيد؟ بفرماييد.

علی اردشیرلاریجانی
بفرماييد.

حبيب اله دهمرده
پیشنهاد دهنده
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم و به نستعين آقاي دكتر! اين قسمت دست و پاگير است. آن اختيار را مي‌گيرد، پيشنهاد من اين است كه خود بسيج انجام بدهد. من خواستم همين قسمت را يك اصلاحيه بدهم، تشكر مي‌كنم.

علی اردشیرلاریجانی
پيشنهادشان چيست؟

حبيب اله دهمرده
آقاي دكتر! عرض كردم، اين قسمت دست و پاگير مي‌شود، توان و اختيار را مي‌گيرد. من اين قسمت را پيشنهاد حذف جزء دادم.

علی اردشیرلاریجانی
اگر مخالف صحبت نمي‌كند دولت بفرماييد.

محمد علی وکیلی
آقاي رئيس! اخطار دارند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! «توسط دستگا‌ه‌هاي اجرايي ذي‌ربط» را مي‌خواهند حذف كنند.

علی اردشیرلاریجانی
دولت موافق و كميسيون مخالف است. حضار 241 نفر، نمايندگان نظرشان را راجع به اين پيشنهاد اعلام بفرمايند. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد.

محمد علی وکیلی
آقاي رئيس! اخطار داريم.

علی اردشیرلاریجانی
اگر اخطار راجع به اين موضوع هست بفرماييد.

محمد علی وکیلی
آقاي تابش بفرماييد.

محمدرضا تابش
اخطار
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم مرگ چنين خواجه نه كاري است خرد. عرض تسليت درگذشت مجاهد نستوه، مبارز انقلابي و مدافع حقوق مردم و همراه امام و ياور مقام معظم رهبري حضرت آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني را دارم. اخطار من اصل (52) قانون اساسي است. آقاي دكتر! ما اينجا داريم در كار بودجه دخالت مي‌كنيم. بعد، محدود كردن به حداقل (5) درصد شايد يك سالي ما بايد (10) درصد اضافه كنيم و يك سالي (8) درصد و يك سالي وضعيت كشور مناسب نيست (2) درصد. (در بند «الف» را مي‌فرماييد؟) بله، ماده (121). كاري را كه بايد در بودجه انجام بدهيم اينجا انجام مي‌دهيم.

محمدرضا تابش
پیشنهاد دهنده
آقاي دكتر دوتا هم پيشنهاد دارم. خيلي از نمايندگان مي‌خواهند براي عرض تسليت عازم حسينيه جماران بشوند، اگر موافقت بفرماييد ساعت (10) تنفس بدهيد. مطلب دوم، اينجا خانه ملت است. يكي از افرادي كه بسيار در رأس امور بودن مجلس نقش داشته حضرت‌ آيت‌الله‌هاشمي رفسنجاني است. از خانواده ايشان استدعا كنيد فردا مراسم تشييع جنازه از خانه ملت انجام بشود، خيلي ممنون.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، اگر پيشنهاد ديگري هست بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! پيشنهاد حذف بند «ج» را داريم.

علی اردشیرلاریجانی
به منظور كاهش آسيب‌پذيري پيشنهادتان را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر رحيمي شما مطرح مي‌كنيد؟ بفرماييد.

علیرضا رحیمی
پیشنهاد دهنده
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم «انا لله و انا اليه راجعون» ضايعه ارتحال يار ديرين حضرت امام و پشتوانه مردم و يار صميمي رهبر معظم انقلاب حضرت آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني را صميمانه تسليت عرض مي‌نمايم. جناب آقاي دكتر لاريجاني! ملاحظه مي‌فرماييد كه فضاي مجلس يك فضاي غم‌زده‌اي است و علي‌رغم اينكه مطالب مختلفي را ما پيشنهاد داريم ولي واقعاً حس و حال ورود به مباحث كارشناسي وجود ندارد، (در اين هنگام آقاي رحيمي گريه كردند) اميدواريم كه به بركت خون شهداي عزيز و همتي كه شهداي عزيزمان داشتند و اين انقلاب را خداي بزرگ تا به اينجا سربلند نگه داشته با از دست دادن استوانه‌هاي انقلاب با حضور مردم همچنان شاهد سرافرازي پرچم پربركت ايران و اسلام بر فراز كشور باشيم. آقاي دكتر من عذرخواهي مي‌كنم فضاي مجلس را ملاحظه مي‌فرماييد، فضاي غم‌زده‌اي است من نمي‌دانم اين مواد و اين رأي‌گيري كه امروز داريم انجام مي‌دهيم بايد تحت چه شرايطي بايد جلو ببريم. من حداقل براي حذف قبلي كه داشتم يك صفحه مطلب آماده كرده بودم و ضمن عذرخواهي از جناب‌عالي و همكاران محترم همه مواردي كه پيشنهاد دادم و در نوبت هستم حذف كنيد، عذرخواهي مي‌كنم.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، آقاي قاضي‌زاده پيشنهاد ديگري هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! آقاي كاتب مي‌فرمايند در همين بند «ج» كليه «دستگاه‌هاي اجرايي» از «اجرايي ملزم به رعايت سياست‌هاي پدافند غيرعامل» تا اينجا حذف شود تا «و».

علی اردشیرلاریجانی
بند (1) است؟ بله صدر است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
نه صدر است.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم بنده هم محضر همكاران و ملت عزيز ايران عرض تسليت دارم. جناب آقاي دكتر اخطار اينجا را اصول (57) و (58) را دارم. اگر سياست‌ها جزء وظايف مجلس است، نمي‌تواند سياست‌ها را تشكيلات پدافند غيرعامل تنظيم كند و اگر هم اينجا ما كليه دستگاه‌هاي اجرايي را به رعايت اين ملزم كنيم، يقيناً شوراي نگهبان اصل (57) را ايراد خواهد گرفت. جناب آقاي رئيس!‌ خواهش من اين است اينجا هم اخطار اصل (57) وارد مي‌شود، هم اخطار اصل (58) به گونه‌اي تنظيم شود كه شوراي نگهبان اين را برنگرداند.

علی اردشیرلاریجانی
چرا؟ اشكال قانون اساسي‌ آن چيست؟

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر ببينيد! ما اينجا مي‌گوييم كليه دستگاه‌هاي اجرايي ملزم به چه هستند؟ رعايت سياست‌هاي پدافند غيرعامل، پدافند غيرعامل كه نمي‌تواند سياست‌گذاري كند. سياست‌گذاري از آنِ مجلس است و مجلس مي‌تواند سياست‌گذاري كلان كند و دستگاه‌هاي اجرايي همه آن را مراعات كنند و ملزم به مراعات شوند. جناب آقاي رئيس!‌ اما اگر ما اينجا اختيار را به پدافند غيرعامل واگذار كنيم صد درصد شوراي نگهبان ايراد خواهد گرفت.

علی اردشیرلاریجانی
من بعيد مي‌دانم اين ايراد قانون اساسي داشته باشد، پيشنهاد ديگري اگر هست بفرماييد. يك لحظه اجازه بفرماييد! آقايان حاجي‌بابايي و قاضي‌زاده! در بند (1) اينكه نوشته «اجراي كامل پدافند غيرعامل براي كليه مراكز حياتي و مصون‌سازي آن» تا آخر «و تصويب در مراجع قانوني» را هم بايد بياوريم. چون بعضي از اينها يك مراجعي دارند. بايد آنجا تصميم بگيريم، مثلاً شوراي عالي امنيت ملي است «و تصويب در مراجع قانوني آن» بايد اضافه شود كه اشكالي نداشته باشد. در بند (2) هم باز تصويب مراجع قانوني آن بايد در انتهايش بيايد چون اين طرح‌هاي ايمن‌سازي از مراكز مهم كشور در جاي خودش بايد تصويب شود و ضمناً «از محل منابع مربوطه» را آقاي حاجي‌بابايي گفتند كه بايد اضافه شود كه در بند (3) هم باز «از محل منابع مربوطه» را گفتند بايد اضافه شود. اگر پيشنهاد ديگري هست، بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر دو، سه تا رفع ابهام داشتيم كه اينطوري برطرف شد، (ج ـ 1) را آقاي رحيمي حذف دادند، آقاي دكتر رحيمي مطرح مي‌كنيد، آقاي كاتب مطرح مي‌كنيد؟

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر من اينجا در بند (ج ـ 1) هم اين كلمه «بر اساس طرح مصوب كميته دائمي»، اگر آن نكته‌اي كه حضرت‌عالي فرموديد اينجا اطلاق اين كلمه «مصوب» از اختيارات است، باز ضوابط و مقررات است...

علی اردشیرلاریجانی
اين را كه آورديم، «تصويب در مراجع قانوني» را آورديم.

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر! اين «كميته دائمي» نامفهوم است كه چه كسي است؟

علی اردشیرلاریجانی
كميته دائمي دارند ظاهراً در ستاد كل دارند، بله هست. متشكريم، پيشنهاد ديگري هست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر رحيمي (ج ـ 2) را مطرح مي‌كنيد؟

علی اردشیرلاریجانی
مطرح نمي‌كنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
(3) را هم همينطور؟

علی اردشیرلاریجانی
مطرح نمي‌كنند، اين تهيه بند (3) تهيه پيوست پدافند غيرعامل براي طرح‌هاي حساس جديد كشور، همه طرح‌هاي جديد كه طرح پدافند نبايد پيوست داشته باشد، طرح‌هاي حساس بايد اضافه شود. (يكي از نمايندگان ـ آقاي دكتر اين دوباره ابهام مي‌شود، از منابع دستگاه مربوطه است) آقاي حاجي‌بابايي منابع دستگاه مربوطه فرموديد؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر بله دستگاه مربوطه گفتند.

علی اردشیرلاریجانی
پيشنهاد ديگري نيست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي حاجي در بند «د» مي‌فرمايند اينجا تكليف معلوم نيست كه چه كسي بايد انجام دهد، «دولت موظف است»، مثلاً بايد اضافه شود چه كسي مسئول است؟

علی اردشیرلاریجانی
«دولت موظف است» ابتدا آمده، نيامده؟ (كاتب ـ آقاي دكتر چرا آمده) بند «الف» است درست است.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر آن بند «الف» است.

علی اردشیرلاریجانی
درست است، بند «ب».

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! اين بند «ج» است. بند «د».

علی اردشیرلاریجانی
بله نوشتند كليه دستگاه‌ها ملزم به انجام اقدامات زير هستند، بند «د» به منظور تأمين امنيت پايدار مناطق مرزي، كاهش جرم و جنايت مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها، پيشگيري و مقابله قاچاق كالا و ارز از طريق پيش‌بيني اعتبارات مورد نياز در بودجه سالانه اقدامات زير انجام شود، در هر جا كه رسيديم بايد اقدامات زير را مشخص كنيم، اين بند كلي‌اش را مي‌گويد، اينجا مي‌گويد: پيش‌بيني اعتبارات مورد نياز در بودجه سالانه، حالا انسداد الكترونيكي آنجا بايد بگويد كجا؟ آنجا آمده، هر كدام يك مسئولي دارد. در بند «د» ذيلش (1) اينجا نوشته انسداد الكترونيكي، اپتيكي، فيزيكي مرزها با اولويت مناطق مرزي مستعد به ناامني، اينجا وظيفه اصلي‌اش با نيروي انتظامي است، درست آمده، لكن شما مي‌دانيد كه الان سپاه در اين زمينه هم در شرق و هم در غرب مسئوليت دارد، بايد بنويسيد «با حمايت سپاه پاسداران». بايد اين اضافه شود. جناب آقاي حاجي‌بابايي! نكته ديگري هم كه هست، نوشتيد توسعه فعاليت‌هاي اطلاعاتي و غيراقتصادي، اين يعني چه؟ طرح‌هاي امنيتي، توسعه فعاليت‌هاي اطلاعاتي غيراقتصادي، اصلاً‌ اين معني ندارد، اطلاعاتي ديگر، غيراقتصادي يعني چه؟ تقويت ديپلماسي مرزي بر اساس طرح ارتقاء امنيت و كنترل مؤثر مرزها كه توسط وزارت كشور با همكاري سازمان برنامه به تأييد اين بحث ديپلماسي مرزي چيزي نيست كه جزء وظايف دولت باشد، جزء مصوبات بايد بنويسيم مصوبه شوراي عالي امنيت ملي، چون اين مسأله است كه با مسائل دفاعي ما مرتبط مي‌شود، من فكر مي‌كنم آقاي حاجي‌بابايي تشريف دارند؟ ببينيد! اين ارتقا امنيت و كنترل مؤثر مرزها كه در پرانتز آورديد كه توسط وزارت كشور با همكاري سازمان برنامه و ناجا ظرف مدت شش ماه پس از تصويب اين قانون بايد تهيه و به تصويب شوراي عالي امنيت ملي برسد، جايش آنجاست. بله يعني پس از تأييد ستاد كل به تصويب شوراي عالي امنيت ملي مي‌رسد. (محبي‌نيا ـ آقاي دكتر عذر مي‌خواهم اين ناجا، واجا، آجا اينها اسم‌شان بايد بيايد) بله بايد كلمات واقعي را بياوريم. بله غيراقتصادي اينجا مفهوم ندارد، متشكريم. الان مي‌رسيم. پيشنهاد ديگري اگر هست، بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! الان «تصويب شوراي عالي امنيت ملي» مقدم بر «تصويب هيأت وزيران» شد يا مؤخر شد؟

علی اردشیرلاریجانی
نه ديگر به جاي هيأت وزيران مي‌شود جايگاهش آنجاست.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي ادياني يك رفع ابهام دارند.

علی اردشیرلاریجانی
بفرماييد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
مي‌فرمايند «پس از تأييد» تا آخر اين جمله «پس از تأييد ستاد كل فرماندهي نيروهاي مسلح» با توجه به جايگاه موازي‌اش با تصويب شوراي عالي امنيت ملي يا هيأت وزيران مبهم است.

علی اردشیرلاریجانی
بفرماييد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقاي ادياني بفرماييد.

سیدعلی ادیانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم ارتحال كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه (سلام‌الله‌عليها) و همينطور ارتحال عالم مجاهد حضرت آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني يار امام و همراه مقام معظم رهبري را به همه ملت بزرگ ايران، پيشگاه حضرت ولي‌عصر و به محضر مقام معظم رهبري و همه همكاران عزيز مجلس و همه نيروهاي انقلاب تسليت عرض مي‌كنم.

علی اردشیرلاریجانی
پيشنهادتان چيست؟

سیدعلی ادیانی
آقاي دكتر دو تا مطلب است، يكي خط پنجم بعد از «ناجا» آن اصلاحي كه فرموديد طبيعتاً كلمه «سپاه پاسداران انقلاب اسلامي» هم بيايد. در سطر آخر ابهامش اين است است اين مجموعه انسداد الكترونيكي و مجموعه بحث‌هايي كه مي‌گوييد «ظرف شش‌ماه پس از تصويب قانون تهيه و پس از تأييد ستاد كل نيروهاي مسلح به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد». دو تا مسأله اينجاست.

علی اردشیرلاریجانی
نه «هيأت وزيران» شد «شوراي عالي امنيت ملي».

سیدعلی ادیانی
اگر شده اصراري نيست، ممنون و متشكرم.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، در بند (2)؟ الان مي‌رسيم اجازه دهيد. پيشنهاد حذف را بفرماييد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
بند (2) را كه آقاي رحيمي پيشنهاد حذف دادند.

علی اردشیرلاریجانی
ميكروفون‌شان را باز كنيد ببينيم چه مي‌گويند؟

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقاي قاضي‌پور بفرماييد.

نادر قاضی پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم با عرض سلام، آقاي دكتر لاريجاني! ضمن تشكر از حساسيت حضرت‌عالي در رابطه با مرزها و تقسيم مرزها به عادي و امنيتي يك بندي كه حضرت‌عالي آورديد ناقص است، در بودجه سنواتي، بودجه امنيتي و امنيتي مرز جدا بيايد (رئيس ـ آقاي قاضي‌پور الان پيشنهادتان چيست؟) حضرت‌عالي كار خوبي انجام داديد آورديد «تصويب شوراي عالي امنيت ملي»، ولي بودجه‌اش را تعيين نكرديد، آقاي لاريجاني ناقص تعيين كرديد، اين را در همه بندها آورديد، در اين اعتبارات اينجا در بودجه‌هاي جاري مشخص شود، ما دو تا بودجه داريم، يك بودجه مرز داريم، الان حضرت‌عالي امنيتي را هم اضافه كرديد. ما بايد يك رديف جديد به نام بودجه امنيتي مرز هم ايجاد كنيم. بودجه سالانه دو بودجه مشخص براي بودجه‌هاي مرزي و بودجه‌هاي امنيتي (رئيس ـ آورديم در بودجه سالانه نوشتيم) امنيتي حاج‌آقا! يك كلمه ماند، شما اين را بايد اصلاح كنيد در اجرا با مشكل مواجه مي‌شود. تمام بودجه را به وزارت كشور مي‌دهند، بودجه امنيتي را بايد به سپاه بدهيد، حضرت‌عالي سپاه را اضافه كرديد ولي بودجه نداديد، تعيين تكليف كرديد، وظيفه براي سپاه مشخص كرديد ولي بودجه مشخص نكرديد، حضرت‌عالي بايد قيد كنيد، بيايد بودجه امنيتي مرزي براي سپاه پاسداران.

علی اردشیرلاریجانی
جناب آقاي قاضي‌پور اين نيت شما تحقق پيدا كرد در بودجه سالانه‌اي كه تصويب مي‌كنيم رديف‌هايش را مشخص كرديم. الان چه بنويسيم؟

نادر قاضی پور
آقاي دكتر! در بودجه سالانه

علی اردشیرلاریجانی
چون ما اينجا نوشتيم اين طرح هم با همكاري سازمان برنامه و سپاه و ناجا ظرف شش ماه تصويب مي‌شود.

نادر قاضی پور
حالا در بودجه‌هاي سالانه، بودجه مرزي و بودجه امنيتي مرزي، «امنيتي مرزي» قيد شود، والسلام.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، بند (2) را پيشنهادي هست؟

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقاي رحيمي پيشنهاد حذف را مطرح مي‌كنيد؟

علی اردشیرلاریجانی
نمي‌كنند.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
اينجا در بند (2) آقاي اميرآبادي رفع ابهام دارند، خدمت‌تان هستيم.

علی اردشیرلاریجانی
پيشنهاد ديگري نيست؟ بند (2) اينطور مي‌شود «برنامه‌ريزي و زمينه‌سازي براي كاهش جرم و جنايت»، «زمينه‌سازي» را بايد بياوريم، چون جرم و جنايت را كه دستگاه‌ها انجام نمي‌دهند. «برنامه‌ريزي و زمينه‌سازي براي كاهش جرم و جنايت با هدف كاهش (10) درصد سالانه در مصاديق مهم آن، توسط دستگاه‌هاي ذي‌ربط»، گوش مي‌دهيد؟ مي‌شود، «برنامه‌ريزي و زمينه‌سازي براي كاهش جرم و جنايت با هدف كاهش (10) درصد سالانه در مصاديق مهم آن، توسط دستگاه‌هاي ذي‌ربط». بند (3) پيشنهادي هست؟

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقاي رئيس!‌ در بند (3) پيشنهاد حذف داريم.

علی اردشیرلاریجانی
بفرماييد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقاي دكتر ادياني بفرماييد.

سیدعلی ادیانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم جناب آقاي دكتر عزيز! اگر نظر را بپذيريد ما عبور مي‌كنيم، آقاي دكتر لاريجاني! (رئيس ـ بفرماييد) بند (3) را پيشنهاد حذف داريم نه به لحاظ محتوايي، اين بند (3) اولاً تكراري است، آقاي دكتر لاريجاني و همكاران عزيز عنايت كنند! در اين بند (3) اولاً‌ ما قانون داريم، قانون دائم و منقح و محكم و قوي‌تر از متن موجود در بند (3) و (4) و از طرفي مفهوم بند (3) و (4) دقيقاً‌ در بند «ه‍»؟ ماده (95) قانون برنامه تكرار شد. يعني شما اگر الان بند «ه‍»؟ را ملاحظه بفرماييد تحت عنوان مقابله با اعتياد است؟

علی اردشیرلاریجانی
آن مگر به كميسيون ارجاع نشد؟ (ادياني ـ ارجاع شده) خوب اگر ارجاع شده ما ديگر نمي‌توانيم به آن ارجاع بدهيم.

سیدعلی ادیانی
علي‌اي‌حال قانون دائم هم داريم، يعني مفاد اين موضوع را قانون دائم داريم، هم بند (3) و هم بند (4)، خيلي محكم و منقح است، من نمي‌دانم همكاران عزيز با چه رويكردي آوردند، حكم خاصي هم ندارد.

علی اردشیرلاریجانی
الان پيشنهادتان حذف است؟

سیدعلی ادیانی
و چون قانون دائم دارد ماده (95) هم هست.

علی اردشیرلاریجانی
اگر مخالف صحبت نمي‌كند، دولت موافق و كميسيون مخالف حذف هستند، حضار 230 نفر، پيشنهاد حذف بند (3) مطرح است، نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند، پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. بنابراين مي‌شود «برنامه‌ريزي براي مبارزه همه‌جانبه» تا آخر «توسط» باز «دستگاه‌هاي مربوطه» را بايد اضافه كنيم. در بند (4) پيشنهادي داريم؟

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقاي دكتر رحيمي حذف‌تان را مطرح مي‌كنيد؟ بفرماييد.

علیرضا رحیمی
آقاي دكتر ادياني مي‌فرمايند.

سیدعلی ادیانی
آقاي محبي‌نيا بفرماييد. محبت كنيد شما بفرماييد.

جهان بخش محبی نیا
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم آقاي دكتر! اينجا يك نگراني هست، اتفاقاً قرار بود من در موافقت صحبت كنم يك آمادگي هم پيدا كنم، في‌البداهه شد، من نگران اين بخش از كار هستم كه اين نيمه دوم متن هر چند در سياست‌ها هست و در آن سياست‌ منظور سياست‌هاي ملي را عرض مي‌كنم و در كنترل و بازار و اينها هم نمود دارد، ولي تا محل عرضه آن در بازار من نگرانم سيستم بازار را به هم بزند و درگير كردن تمام آن مظاهر قهري نظام كه اهداف بسيار بلندتري برايشان لحاظ است و در اين مواد و بندها آمده فكر مي‌كنم تقليل آن سطح‌هاي اعلاي نظامي را تا اين حد به مصلحت نمي‌بينم، يا اصلاحش بفرماييد يا كلي بنويسيد كه برنامه‌ريزي براي پيشگيري و مقابله با قاچاق كالا و ارز، ديگر از «مبادي ورودي» هم باشد عيب ندارد، تا «محل عرضه آن در بازار» ما سيستم‌هاي نظامي و سامانه‌هاي نظامي و اطلاعاتي و همه توان قهري نظام را بياوريم در اينجا اين تعاريف را برايشان بيان كنيم يك گم‌گشتگي در هدف برايشان پيش مي‌آيد. حالا ديگر آقاي دكتر هم فرصت نكرد توجه كند، نمي‌دانم نمايندگان محترم چه صلاح مي‌دانند ولي به اين بخش از كار بايد توجه بيشتري داشته باشيم.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، پيشنهادتان حذف بند (4) است؟ آقاي محبي‌نيا بفرماييد.

محمد علی وکیلی
صحبت كردند.

جهان بخش محبی نیا
آقاي دكتر يا حذف باشد يا اصلاح، اصلاح در قالب ابهام، اين مخصوصاً‌ پاي قوه قهريه نظام كه هدف‌هاي بالاتري برايش ملحوظ است، بيايد در بازار دنبال قاچاق و امثالهم، آن هم در سطح كالا (رئيس ـ الان هم دارند) بله الان هم هست، ولي اينقدر برجسته كردنش را هم صلاح نمي‌دانم، والأمر إليكم.

علی اردشیرلاریجانی
اجازه دهيد عبور كنيم. آقاي حاجي‌بابايي!‌ اينجا شما در جاي ديگر گفتيد قاچاق را سالانه (10) درصد بايد كاهش دهيم، چرا آورديد در برنامه هست، اينجا هيچ عدد و رقمي نداريم، چرا آقاي حاجي‌بابايي (10) درصد قاچاق را داريم، من ديدم، نه نمي‌خواهيم حذف كنيم آقاي حاجي‌بابايي، مي‌خواهيم بند (4) اگر مي‌شود اضافه شود، چون شما رقمي كه قبلاً جاي ديگر سالانه (10) درصد قاچاق كاهش پيدا كند، اينجا اضافه شود كه معلوم شود برنامه‌ريزي براي مبارزه با قاچاق است به نحوي كه سالانه (10) درصد قاچاق كاهش پيدا كند.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقاي دكتر ماده (95) را نگاه كنيد.

علی اردشیرلاریجانی
پيشنهاد ديگري اگر نيست بند «ه‍».

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پيشنهاد ديگري نداريم.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي حاجي‌بابايي آن مطلب اضافه شود، پس اينطور مي‌شود «به طوري كه سالانه حداقل (10) درصد ورود قاچاق كاهش يابد». متن را بخوانيد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
رايانيكي شد، درست شد آقاي دكتر، سيستم هم سامانه شد.

علی اردشیرلاریجانی
بله سامانه شد، قرائت بفرماييد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
ماده 121 ـ الف ـ دولت مكلف است در اجراي بند (52) سياست‌هاي كلي برنامه و به منظور افزايش توان دفاعي كشور در تراز قدرت منطقه‌اي و تأمين منافع و امنيت ملي، حداقل (5) درصد از منابع بودجه عمومي به ‌استثناي واگذاري دارايي‌هاي مالي، درآمدهزينه دستگاه‌ها و درآمدهاي اختصاصي را به‌ عنوان سهم تقويت بنيه دفاعي در رديف‌هاي تقويت بنيه دفاعي در بودجه سالانه كشور اختصاص دهد. ب ـ دولت موظف است، پشتيباني‌هاي لازم را به منظور افزايش توان دفاعي كشور در تراز قدرت منطقه‌اي و تأمين منافع و امنيت ملي، با انجام اقدامات اساسي زير به عمل آورد: 1 ـ تحكيم و تقويت بنيه دفاعي كشور با پشتيباني از: 1 ـ 1 ـ توسعه و افزايش توان توليدي موشكي 1 ـ 2 ـ توسعه و تقويت توان پدافند هوايي در سطوح مختلف برد كوتاه، متوسط و بلند. 1 ـ 3 ـ توسعه و بروزرساني شبكه‌هاي ارتباطي امن و پايدار و تعامل‌پذير و برخوردار از فناوري‌هاي مناسب با هدف استقرار كامل سامانه فرماندهي و كنترل. 1 ـ 4 ـ هوشمند و متحرك‌سازي برخي سامانه‌هاي تسليحاتي متناسب با تهديدات. 1 ـ 5 ـ توسعه و تقويت جنگ الكترونيك و دفاع رايانيكي (سايبري). 1 ـ 6 ـ تحقيق، طراحي و توليد اقلام مورد نياز براي مواجهه و تقابل با گروه‌هاي مسلح تروريستي. 1 ـ 7 ـ توسعه و تقويت توان ناوگان هوايي در حوزه‌هاي مختلف آفندي، پدافندي و پشتيباني ‌رزمي با اتكا به سامانه‌هاي پيشرفته هواپيمايي، بالگردي و پهپادي. 1 ـ 8 ـ توسعه و بازسازي صنايع هوايي دفاعي براي پشتيباني از ناوگان هوايي نيروهاي مسلح (اعم از هواپيما، بالگرد و تسليح آنها). 1 ـ 9 ـ توسعه و بروزرساني توانمندي توليد پهپادها و تسليح آنها. 1 ـ 10 ـ نوسازي سامانه‌هاي ناوبري و كمك‌ناوبري و نظارتي ويژه نظامي هواپيماهاي نيروهاي مسلح. 1 ـ 11 ـ توسعه ناوگان نيروي دريايي با تجهيز به شناورهاي سطحي، زيرسطحي سنگين، يگان‌هاي پروازي درياپايه و تسليح آنها به سامانه‌هاي كشف، شناسايي و ردگيري و كنترل آتش و سلاح‌هاي پيشرفته و بروز و كارآمد. 1 ـ 12 ـ توسعه و تقويت يگان‌هاي رزمي و تيپ‌هاي واكنش سريع نيروهاي مسلح. 2 ـ تقويت كمي و كيفي بسيج مستضعفان و حضور بيشتر نيروهاي مردمي درصحنه‌هاي امنيت و دفاع از كشور، دفاع از آرمان‌ها و مباني انديشه انقلاب اسلامي و توسعه فرهنگ امر به معروف و نهي از منكر از طريق: 2 ـ 1 ـ حمايت از زيرساخت‌ها براي توسعه نواحي شهرستاني و رده‌هاي مقاومت متناسب با توسعه و تغييرات تقسيمات كشوري. 2 ـ 2 ـ تعميق ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و توسعه فرهنگ و تفكر بسيجي با استفاده از هسته‌‌هاي تربيتي، غني‌سازي اوقات فراغت، توسعه فرهنگ ارزش و استفاده از نخبگان بسيجي. 2 ـ 3 ـ مقابله با جنگ نرم در حوزه‌هاي مختلف با اولويت حضور فزاينده در فضاي مجازي و رايانه‌اي با رويكرد بومي. 2 ـ 4 ـ جذب و بكارگيري بسيج ده‌ها ميليوني با رويكرد فرهنگي اجتماعي، علمي و اقتصادي. 2 ـ 5 ـ توسعه و مشاركت بسيج سازندگي در كمك به دولت در امر محروميت‌زدايي و سازندگي كشور. 2 ـ 6 ـ تأمين پوشش بيمه‌اي و جبران خسارت‌هاي ناشي از بكارگيري بسيجيان در مأموريت‌‌هاي محوله. 2 ـ 7 ـ در راستاي تحقق اصل (48) قانون اساسي به منظور كمك به پيشرفت عمران و آباداني روستاهاي كشور مي‌توانند حداقل (10) درصد از اعتبارات اختصاص‌يافته با استفاده از ظرفيت و توانمندي بسيج سازندگي توسط دستگاه‌هاي اجرايي ذي‌ربط هزينه شود. ج ـ به منظور كاهش آسيب‌پذيري زيرساخت‌ها و ارتقاء‌ پايداري ملي، كليه دستگاه‌هاي اجرايي ملزم به رعايت سياست‌هاي پدافند غيرعامل و انجام اقدامات زير مي‌باشند: 1 ـ اجراي كامل پدافند غيرعامل براي كليه مراكز حياتي و حساس كشور بر اساس طرح مصوب كميته دائمي پدافند غيرعامل مبتني بر گسترش هوشمندانه و مصون‌سازي آن و تصويب در مراجع قانوني آن. 2 ـ تهيه و تدوين طرح‌هاي ايمن‌سازي و حفاظت از مراكز مهم كشور و به اجرا درآوردن آنها پس از تصويب كميته دائمي پدافند غيرعامل از منابع دستگاه‌ مربوطه و تصويب در مراجع قانوني آن. 3 ـ تهيه پيوست پدافند غيرعامل براي طرح‌هاي حساس جديد كشور و الزام براي رعايت و اجراي آنها پس از تصويب كميته دائمي پدافند غيرعامل از منابع دستگاه‌ مربوطه آن. د ـ به منظور تأمين امنيت پايدار مناطق مرزي، كاهش جرم و جنايت، مبارزه همه‌جانبه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها، پيشگيري و مقابله با قاچاق كالا و ارز از طريق پيش‌بيني اعتبارات مورد نياز در بودجه ساليانه اقدامات زير به عمل آيد:

علی اردشیرلاریجانی
بودجه ساليانه دستگاه‌هاي مربوطه اضافه شود.

نادر قاضی پور
حاج‌آقا دستگاه‌هاي مربوطه منظور ارتش و سپاه است.

علی اردشیرلاریجانی
بله بفرماييد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
1 ـ انسداد الكتريكي، الكترونيكي، اپتيكي و فيزيكي مرزها با اولويت مناطق مرزي مستعد ناامني، بهره‌گيري از توان اطلاعاتي وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي ايران و حمايت سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران، تقويت و توسعه زير‌ساخت‌ها و توان عملياتي مرزباني نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران، مشاركت‌دهي مرزنشينان در طرح‌هاي امنيتي، توسعه فعاليت‌هاي اطلاعاتي غيراقتصادي.

علی اردشیرلاریجانی
اقتصادي ديگر اينجا معني ندارد، غيراقتصادي حذف شد، توسعه فعاليت‌هاي اطلاعاتي.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
و تقويت ديپلماسي مرزي بر اساس طرح ارتقاء امنيت و كنترل مؤثر مرزها كه توسط وزارت كشور با همكاري سازمان و نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ظرف مدت شش‌ماه پس از لازم‌الاجرا شدن اين قانون، تهيه و پس از تأييد ستاد كل نيروهاي مسلح به تصويب شوراي عالي امنيت ملي مي‌رسد. 2 ـ برنامه‌ريزي و زمينه‌سازي براي كاهش جرم و جنايت با هدف كاهش (10) درصدي سالانه در مصاديق مهم آن توسط دستگاه‌هاي ذي‌ربط. 3 ـ برنامه‌ريزي براي مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و روان‌گردان‌ها و مديريت مصرف آنها با هدف كاهش (25) درصدي اعتياد توسط دستگاه‌هاي مربوطه. 4 ـ برنامه‌ريزي براي پيشگيري و مقابله با قاچاق كالا و ارز از مبادي ورودي تا محل عرضه آن در بازار به نحوي كه سالانه حداقل (10) درصد ورود قاچاق كاهش يابد. ه‍ ـ رعايت فاصله سطح حقوقي و دستمزد كاركنان نيروهاي مسلح با كاركنان كشوري بر اساس تبصره (3) ماده (117) قانون مديريت خدمات كشوري. آقاي دكتر احتمالاً در طول برنامه بايد باشد.

سیدعلی ادیانی
آقاي دكتر لاريجاني! در بند (3)، (25) درصدي اعتياد در طول برنامه است يا در طول سال؟

علی اردشیرلاریجانی
در طول برنامه است؟

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
در طول اجراي قانون برنامه است.

علی اردشیرلاریجانی
بله «در طول برنامه» بايد اضافه شود، يكي هم در بند، (1 ـ 5) توسعه و تقويت امكانات جنگ الكترونيك، كلمه «امكانات» بايد اضافه بشود. حضار 234 نفر ماده (121) را به رأي مي‌گذاريم. نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. اصل ماده به رأي گذاشته شده است. دوستان در رأي‌گيري مشاركت بفرماييد. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب شد.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي قاضي‌زاده دستور جلسه را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحيم با عرض سلام و خداقوت خدمت همكاران گرامي. آقاي دكتر! در ادامه بررسي گزارش كميسيون تلفيق، آقاي سليماني در ماده (129)، بند «ب»، تبصره (1) پيشنهاد حذف دارند.

علی اردشیرلاریجانی
نه، ديگر پيشنهاد حذف ندهيد، اجازه بدهيد عبور كنيم، متشكريم. تبصره (2) را بفرماييد.

هادی قوامی
تذكر دارم.

اکبر رنجبرزاده
آقاي پژمانفر، آقاي قوامي و آقاي پارسايي! شما سه نفر بعداً مي‌فرماييد.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي قوامي قبول دارند، بعداً تذكرتان را گوش مي‌دهيم، چشم. در تبصره (2) پيشنهادي داريم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر نداريم، آقاي سليماني تبصره (3) را پيشنهاد حذف دارند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي سليماني مطرح مي‌فرماييد؟ بفرماييد.

حسن سلیمانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم جناب آقاي دكتر! من اين را از اين جهت عرض مي‌كنم كه ما ببينيم چه حكمي را در تبصره (2) كه (1) هم اشتباه است، در تبصره (2) مقرر كرديم كه اگر معسر شناخته شود قرار است از آن نتيجه آنها را معاف كنيم. در تبصره (2) گفته شده اگر كسي نسبت به پرداخت ديون خود كه به موجب سند رسمي متعهد به پرداخت است خودداري كند، بايد بانك‌ها به او وام ندهند، انعقاد قرارداد مالي با او انجام ندهد، پرداخت تسهيلات نداشته باشد، موافقت اصولي نداشته باشد، كارت بازرگاني نداشته باشد. يعني كسي كه متمرد مالي است مي‌خواهيم او را از يك‌سري امتيازات مالي محروم كنيم و براي او مانعيت ايجاد كنيم. در تبصره (3) مي‌گويد اگر كسي كه متعهد مالي است به دادگاه رفت، ثابت كرد معسر است، يعني قادر به پرداخت ديون خود نيست و نمي‌تواند پرداخت كند، ما او را از اين ممنوعيت‌ها معاف كنيم. يعني بگوييم آقا!‌ تو كه نداري نداشته باش، به آدم ندار كارت بازرگاني بدهيم، به آدم ندار تسهيلات بدهيم، اينها خلاف مقررات بانكي و بازرگاني است كه نوشته‌ايم. شرط تسهيلات اعتبارسنجي است، اول بايد اعتبار داشته باشد تا بتوانند به او تسهيلات بدهند. وقتي كه ما مي‌گوييم از آن معاف است، يعني ممنوعيت را برمي‌داريم. بنابراين رفع ممنوعيتي كه ناشي از تمرد مالي است، براي كسي كه فاقد توان مالي است، برقرار كردن را نمي‌توانيم به عنوان يك مستند قانوني در اينجا تكليف كنيم و به عنوان حق بشناسيم. بنابراين اين به عنوان حق شناختن براي معسر در برخورداري از آن ممنوعيت‌ها و رفع آن ممنوعيت‌ها، سياق قانوني‌اش را به هم مي‌زند و باعث مي‌شود كه ما برخلاف آنچه كه به عنوان هدف در تبصره (2) و در خود بند تعقيب كرديم، خلاف آن هدف را در تبصره (3) تعقيب كنيم و به يك نتيجه متضاد برسيم.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، پيشنهاد جناب آقاي سليماني حذف تبصره (3) است. اگر مخالف صحبت نمي‌كند،‌ قوه قضائيه توضيحي داريد بفرماييد.

ذبیح الله خداییان
بسم الله الرحمن الرحيم با تشكر از رياست محترم مجلس و اعضاي محترم هيأت‌رئيسه كه اجازه دادند من چند نكته‌اي را خدمت شما عزيزان عرض كنم. برادران عزيز و خواهران محترم توجه كنيد! حكمي كه در اين ماده آمده بود و متأسفانه صبح قسمت‌هايي از آن زده شد، اين بود كه ما در راستاي سياست‌هاي كلي نظام مبني بر قضازدايي، هدف اين بود كه مردم براي هر كار جزئي به دستگاه قضائي مراجعه نكنند و پايشان به زندان كشيده نشود. بر اين اساس در اين ماده حكمي آورده شد، حال كه كسي سند رسمي معتبر در اختيار دارد بتواند به ثبت اسناد مراجعه كند و بدون تشريفات مفاد سند را اجرا كند. نيازي به مراجعه به دستگاه قضا نداشته باشد و آنجا كه مراجعه مي‌كند هيچ هزينه‌اي براي دارنده سند در بر ندارد و در آنجا آورده شد چنانچه مايل نبود و نتوانست ظرف مدت (2) ماه اين را وصول كند، بتواند به دستگاه قضائي مراجعه كند. نكته بعدي كه در اينجا مطرح شده اين است، كساني كه محكوم مي‌شوند و يا به كسي سند رسمي دادند كه ما مي‌خواهيم مفاد آن سند را اجرا كنيم، (رئيس ـ متشكريم) سؤال اين است كه، چنانچه اين شخص پول و امكانات داشت و پرداخت نكرد، از يك‌سري حقوق محروم مي‌شود، يعني از دادن وام و مسائل اين چنين. اما بر اساس قانون ما نمي‌توانيم كسي كه معسر است را بازداشت كنيم. فلذا كسي كه تقصيري ندارد و معسر است، ما نبايد از اين حقوق محرومش كنيم و اين حكم در اين راستاست.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، كميسيون كوتاه صحبت كنيد كه برسيم.

محمد خدابخشی
بسم الله الرحمن الرحيم عرض سلام و ادب و احترام خدمت همكاران عزيز و ارجمند و عرض تسليت به مناسبت وفات كريمه اهل‌‌بيت و رحلت حضرت آيت‌الله هاشمي رئيس محترم مجمع تشخيص مصلحت نظام خدمت همه ملت ايران. اگر تبصره (3) حذف شود به همان افرادي كه معسر هستند و در تبصره (2) گفته كه از آن مزايا محروم شوند، اگر كه با تبصره (3) حذف شود آن وام‌هاي ضروري مثل وام ازدواج و وام‌هاي قرض‌الحسنه نياز است كه دريافت كند، از اينها هم محروم مي‌شود. (رئيس ـ نه، فقط اين نيست، صدور كارت بازرگاني) آقا دكتر!‌ يك رفع ابهام، اگر بعد از تبصره (1) اين متن را در خصوص دريافت تسهيلات ضروري اضافه كنيم، يعني با اين رفع ابهام با حذف اين مخالف هستيم.

علی اردشیرلاریجانی
مخالف هستند. حضار 201 نفر، پيشنهاد جناب آقاي سليماني حذف تبصره (3) است. نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. دوستان در رأي‌گيري مشاركت بفرماييد. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. اگر پيشنهاد ديگري در بند «ج»هست بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! آقاي فتحي پيشنهاد حذف جزء دارند. آقاي دكتر فتحي مي‌فرمايند، در سطر سوم «شهرها با اولويت» برداشته شود.

علی اردشیرلاریجانی
در بند «ج»؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! بند «ج»، سطر سوم. يعني فقط مي‌شود: «محدوده كلانشهرها».

علی اردشیرلاریجانی
مطرح مي‌فرماييد؟ حالا «شهرها» هم باشد، اجازه بفرماييد عبور كنيم، متشكريم. پيشنهاد ديگري داريم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي نقوي‌حسيني برعكس ايشان پيشنهاد داده‌اند، «كلانشهرها» را درخواست حذف داده‌اند.

علی اردشیرلاریجانی
شما هم اجازه بدهيد عبور كنيم، بفرماييد.

سیدحسین نقوی حسینی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم با عرض تسليت رحلت حضرت معصومه كريمه اهل‌بيت (سلام‌الله‌عليها) و رحلت رئيس محترم مجمع تشخيص مصلحت نظام. همكاران عزيز توجه بفرمايند، بند «ج» مي‌خواهد (20) تا زندان را از مناطق مزاحمت‌آميز منتقل كند. ولي اين قيد «اولويت كلانشهرها» ما را از آن هدف دور مي‌كند، چون بنا نيست كه مشكل كلانشهرها حل شود. بناست آن زندان‌هايي كه در بخشي از شهرها مزاحمت و مشكلات براي آن شهر ايجاد كردند، اين مشكل حل شود. بنابراين اولويت كلانشهرها بسياري از مزاحمت زندان‌ها را در شهرهاي ديگر بلاتكليف مي‌گذارد. پيشنهاد ما اين است كه اجازه بدهيد اولويت‌بندي را بر اساس مشكلات اين زندان‌ها انجام بدهند، نه اينكه ما قيد بگذاريم. ممكن است زنداني در كلانشهري هم باشد، ولي مشكلي براي تردد و رفت و آمد ايجاد نكند (رئيس ـ خيلي ممنون) و زنداني در بعضي شهرها مشكلات ايجاد كند. (رئيس ـ «با اولويت كلانشهرها» را مي‌گوييد حذف شود) «با اولويت كلانشهرها» حذف شود تا در همه شهرهاي كشور، آنجايي كه زندان مشكل ايجاد مي‌كند منتقل شود.

سیدحسین نقوی حسینی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم با عرض تسليت رحلت حضرت معصومه كريمه اهل‌بيت (سلام‌الله‌عليها) و رحلت رئيس محترم مجمع تشخيص مصلحت نظام. همكاران عزيز توجه بفرمايند، بند «ج» مي‌خواهد (20) تا زندان را از مناطق مزاحمت‌آميز منتقل كند. ولي اين قيد «اولويت كلانشهرها» ما را از آن هدف دور مي‌كند، چون بنا نيست كه مشكل كلانشهرها حل شود. بناست آن زندان‌هايي كه در بخشي از شهرها مزاحمت و مشكلات براي آن شهر ايجاد كردند، اين مشكل حل شود. بنابراين اولويت كلانشهرها بسياري از مزاحمت زندان‌ها را در شهرهاي ديگر بلاتكليف مي‌گذارد. پيشنهاد ما اين است كه اجازه بدهيد اولويت‌بندي را بر اساس مشكلات اين زندان‌ها انجام بدهند، نه اينكه ما قيد بگذاريم. ممكن است زنداني در كلانشهري هم باشد، ولي مشكلي براي تردد و رفت و آمد ايجاد نكند (رئيس ـ خيلي ممنون) و زنداني در بعضي شهرها مشكلات ايجاد كند. (رئيس ـ «با اولويت كلانشهرها» را مي‌گوييد حذف شود) «با اولويت كلانشهرها» حذف شود تا در همه شهرهاي كشور، آنجايي كه زندان مشكل ايجاد مي‌كند منتقل شود.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، اگر مخالف صحبت نمي‌كند دولت، قوه قضائيه و كميسيون هم با حذفش مخالف هستند. حضار 198 نفر، پيشنهاد جناب آقاي نقوي‌حسيني حذف «با اولويت كلانشهرها» است. نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. اگر پيشنهاد ديگري نيست بند (1) را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! در بند (1 ـ ج) آقاي موسوي‌لارگاني مي‌فرمايند در سطر دوم «بدون الزام به رعايت مقررات و قوانين مربوط به مزايده» حذف شود.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي لارگاني بفرماييد. بدون مقررات مزايده مربوط به اين است كه به شهرداري يا سازمان‌هاي عمومي غيردولتي مي‌خواهند بدهند، نه بخش خصوصي.

سیدناصر موسوی لارکانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم اجازه بفرماييد من توضيح بدهم. بنده هم وفات كريمه اهل‌بيت حضرت معصومه (سلام‌الله‌عليها) را خدمت امام زمان (عجل‌الله‌تعالي‌فرجه‌الشريف) (حضار صلوات فرستادند)، مقام معظم رهبري و ملت شريف ايران تسليت عرض مي‌كنم. همچنين رحلت يار امام و رهبري، رياست محترم مجمع تشخيص مصلحت نظام را خدمت مقام معظم رهبري و ملت ايران تسليت عرض مي‌كنم. آقاي دكتر‌! قرار نيست، در برنامه قانون جديد بنويسيم يا قوانين فعلي را اصلاح كنيم. اين بند ماهيت برنامه‌اي ندارد و هيچ سياست‌گذاري در آن ديده نمي‌شود. بايد در برنامه بندها و مواد كمّي (ذكر شود).

علی اردشیرلاریجانی
آقاي موسوي‌لارگاني! بحث اين است كه اگر زنداني را بخواهند خارج كنند، اگر با شهرداري تفاهم كردند، ديگر مزايده نگذارند.

سیدناصر موسوی لارکانی
آقاي دكتر ببينيد! با اين وضعيتي كه هست ايجاد رانت مي‌شود، (رئيس ـ شهرداري است) چرا ما مزايده نگذاريم همان نهاد عمومي غيردولتي هم، شهرداري باشد يا يك نهاد ديگري،‌ مزايده برگزار شود، افراد بيايند نرخ بدهند. ما اينجا قطعاً دچار مشكل مي‌شويم.

علی اردشیرلاریجانی
خيلي ممنون، پيشنهاد آقاي موسوي‌لارگاني حذف «بدون الزام به رعايت مقررات و قوانين مربوط به مزايده» در اين سطر است. دولت، كميسيون و قوه قضائيه مخالف هستند. حضار 199 نفر، پيشنهاد جناب آقاي موسوي‌لارگاني را به رأي مي‌گذاريم. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. پيشنهاد بعدي را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! در همين‌جا آقاي دكتر فتحي مي‌فرمايند «نقد يا فروش» چون بدون الزام به رعايت مقررات و قوانين مربوطه است، حداقل بنويسيم بر اساس حداقل قيمت كارشناسي است وگرنه ممكن است كه مثلاً به (1) تومان هم فروخته شود.

علی اردشیرلاریجانی
مي‌گوييد بر اساس قيمت كارشناسي نوشته شود؟ مي‌خواهند رفع ابهام كنند، نقد يا فروش با حداقل قيمت كارشناسي. پيشنهاد ديگري نيست؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! در همين بند (1 ـ ج) در سطر آخر باز آقاي دكتر فتحي گفتند «در همان استان» حذف شود.

علی اردشیرلاریجانی
يعني «صرف احداث‌ زندان‌هاي جايگزين در همان استان گردد»، براي اين است كه انگيزه پيدا كنند اين كار را كنند. حذف مي‌دهيد؟ بفرماييد.

محمد جواد فتحی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم بنده هم رحلت ملكوتي بزرگمرد همه عرصه‌هاي سخت انقلاب، حضرت آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني را عرض تسليت دارم. دوستان توجه بفرماييد! ما در ذيل بند (1) قسمت «ج» گفتيم بعد از اينكه اين زندان‌ها فروخته شدند در صورت وجود مازاد درآمد حاصل از اين بند صرف تكميل، تعميرات اساسي و تجهيز ديگر زندان‌هاي همان استان شود. چه بسا قيمت اين زنداني كه به فروش رفته بيشتر از نياز تعميرات و تكميل زندان‌هاي همان استان باشد. در اينجا ما با اين مواجه مي‌شويم كه آن استان همه پولي را كه دريافت كرده به نوعي در زندان استان خودش صرف كند و احياناً يك زندان تجملي، شيك و مجهزي را بنا كند، در حالي كه در استان‌هاي ديگر.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي فتحي! در ادامه‌اش گفته اگر آن كفايت داشت، تكميل و تعميرات زندان‌هاي ديگر استان.

محمد جواد فتحی
من همين را مي‌خواهم عرض كنم كه ما ملزم نكنيم در آن استان، چه بسا استان‌هاي ديگري واقعاً زندان‌هايي فاقد حداقل استاندارد‌ها داشته باشند. اين اجازه را بدهيم كه سازمان زندان‌ها دستشان باز باشد.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، علي‌القاعده «در همان استان» را در هر دو جا مي‌خواهيد حذف كنيد؟ پيشنهاد جناب آقاي فتحي اين است كه «در همان استان» حذف شود كه بتوانند در جاهاي ديگر هم مصرف كنند. دولت، كميسيون و قوه قضائيه مخالف هستند. حضار 201 نفر، پيشنهاد جناب آقاي فتحي حذف «در همان استان» است. يعني وقتي فروختند پولش در زندان‌هاي همان استان (صرف بشود)، ايشان مي‌گويد «در همان استان» را حذف كنيم. نمايندگان نظرشان را اعلام بفرمايند. دوستان در رأي‌گيري مشاركت بفرماييد. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. آقاي قاضي‌زاده! پيشنهاد ديگر را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي رئيس! در بند (2 ـ ج) آقاي موسوي‌لارگاني مي‌فرمايند در سطر چهارم «اجازه داده مي‌شود» را حذف كنيم.

علی اردشیرلاریجانی
اگر «اجازه داده مي‌شود» حذف شود عبارت مي‌شود: «و اجاره‌بهاي آن از مبلغ مورد تفاهم قيمت زندان كسر گردد». مقصودتان همين بوده؟ آقاي حاجي‌بابايي! به نظر مي‌آيد «اجازه داده مي‌شود» زائد است. يعني گفتيد اگر آن كار بالا را انجام دادند اجاره‌بهاي آن از مبلغ مورد تفاهم قيمت زندان كسر گردد. ظاهراً مقصودتان همين بوده، حذفش مشكلي ندارد، اين اضافه است. پيشنهاد ديگر را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! آقاي ادياني كه خدمت شما هستند در بند «ج» يك رفع ابهام دارند. مي‌فرمايند اينجا كه مي‌گوييم «واگذاری زمین رایگان» لابد با رعايت قوانين و مقررات مربوطه است.

علی اردشیرلاریجانی
بله، با رعايت قوانين مربوطه بايد اين كار انجام شود، درست است. در بند (2) تبصره را گفتيد ابهام دارد؟ ابهامش چيست؟ آقاي سليماني فرمودند، «دولت مكلف است رديفي تحت عنوان انتقال زندان‌ها از شهرها به خارج شهرها ايجاد نمايد به نحوي كه پس از احداث زندان‌هاي جديد از محل فروش زندان‌هاي قديمي مبلغ مذكور به خزانه اعاده گردد». يعني مي‌خواهند بگويند يك تنخواه مانندي بدهند كه بروند زندان را جابه‌جا كنند و بعد بازگردد. ابهامي ندارد، هم فعلش و هم فاعلش معلوم است. آقاي سليماني بفرماييد.

حسن سلیمانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم ببينيد جناب آقاي دكتر! بودجه‌ يكساله است، اگر شما الان رديف گذاشتيد، مي‌گويد برگردد، شرط اينكه برگردد بايستي در همان سال برگردد. اگر كه آمد اين را نسيه فروخت ديگر برنمي‌گردد. بنابراين سال بعد برمي‌گردد.

علی اردشیرلاریجانی
سال بعد برگردد، مهم اين است كه به خزانه برگردد. (سليماني ـ براي آن سال برنمي‌گردد) نوشته براي آن سال، نوشته به خزانه برگردد. مشكلي نيست. (سليماني ـ اگر براي امسال نباشد اشكالي ندارد) متشكريم. پيشنهاد ديگر را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي سليماني! در بند (4) پيشنهاد حذف‌تان را مطرح مي‌كنيد؟

علی اردشیرلاریجانی
نه، نمي‌خواهند مطرح كنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
در سطر يكم آقاي موسوي‌لارگاني مي‌فرمايند كه عبارت «پس از استقرار زندانيان جديد خارج از شهر» حذف شود.

علی اردشیرلاریجانی
سازمان ثبت مکلف است پس از استقرار زندانیان كه اينجا آمده‌اند با همكاري وزارت اقتصاد اسنادش را. آقاي موسوي‌‌لارگاني بفرماييد.

سیدناصر موسوی لارکانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم آقاي دكتر! اگر اين بند را كامل بخوانيد مي‌گويد: «سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور مکلف است پس از استقرار زندانیان در محل زندان جدید خارج از شهر با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و پس از اعلام رسمی وزارت دادگستری»، ببينيد! اينجايي كه وزارت دادگستري اعلام رسمي مي‌كند، قطعاً زندانيان خارج شده و به زندان جديد رفته‌اند. ديگر «پس از استقرار» نياز ندارد. يعني اگر از زندان خارج نشده باشند و هنوز در زندان قديمي باشند، قطعاً وزارت دادگستري اين اجازه را نمي‌دهد، مي‌گويد «پس از اعلام رسمي». «پس از استقرار» در اينجا نياز نيست، چون وزارت دادگستري، خواهشاً اين را توجه بفرماييد، اين زائد است، اين جمله‌اي كه عرض كردم اضافه است.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، پيشنهاد آقاي موسوي‌لارگاني حذف عبارت «پس از استقرار زندانيان» است. دولت، كميسيون و قوه قضائيه مخالف هستند. حضار 200 نفر، پيشنهاد جناب آقاي موسوي‌لارگاني را به رأي مي‌گذاريم. نمايندگان محترم نظرشان را راجع به حذف اين عبارت اعلام بفرمايند. دوستان در رأي‌گيري مشاركت بفرماييد. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. پيشنهاد بعدي را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! آقاي محبي‌نيا پيشنهاد حذف تبصره بند (5) را داده‌اند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي محبي‌نيا بفرماييد.

جهان بخش محبی نیا
پیشنهاد دهنده
آقاي دكتر! اولاً اين تبصره ابهام دارد. «شش ماه پس از لازم‌الاجرا شدن اين قانون» يعني چه؟ (رئيس ـ يعني ابلاغ قانون) تصويب قانون، ابلاغ قانون؟

علی اردشیرلاریجانی
ابلاغ قانون است، لازم‌الاجرا شدن ابلاغ.

جهان بخش محبی نیا
آقاي دكتر! اگر اجازه بفرماييد يك نكته را هم به استحضار برسانم. تا جايي كه ما اطلاع داريم در بعضي از نوشته‌ها، اين آيين‌نامه در كشورهاي ديگر خيلي به فرمي كه ما الان دنبال مي‌كنيم رسميت ندارد. (رئيس ـ ما زياد آيين‌نامه مي‌نويسيم) آقاي دكتر! خداوكيلي نقش پاركينگ قانون را بازي مي‌كند و در بعضي از مواقع اين قانون مي‌آيد در آنجا رنگ‌آميزي و صافكاري مي‌شود و چيز ديگري از دلش در مي‌آيد. اصل (138) قانون اساسي هم مي‌گويد دولت بلافاصله بعد از ابلاغ قانون توسط حضرت‌عالي به رئيس‌جمهور و توسط آقاي رئيس‌جمهور به دستگاه‌ها وظيفه دولت است كه به قانون عمل كند. ما مي‌گوييم شش ماه بعد از تصويب، اگر در حالت كلي يك فكري براي آن كنيد، آقاي دكتر‌! خداوكيلي من فكر مي‌كنم در ساحت تقنين جمهوري اسلامي يك سرعت خوبي به قانون مي‌دهيم.

علی اردشیرلاریجانی
حالا اين مشكلي كه شما مي‌گوييد عام است، اگر اجازه بدهيد فعلاً از اين عبور كنيم، يك زماني به داد همه اينها برسيم، خيلي ممنون. پيشنهاد ديگري هست بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر فتحي پيشنهاد حذف بند «د» را دارند، مطرح مي‌كنيد؟

علی اردشیرلاریجانی
«به منظور پيشگيري از وقوع جرم با هدف كاهش (10) درصدي سالانه آمار مجرمين»، آقاي فتحي مطرح مي‌فرماييد؟ بفرماييد.

محمد جواد فتحی
آقاي دكتر! من پيشنهاد بند (3) و بند «ه‍» را دارم. من پيشنهاد جزء بند «د» را دارم، كلش نيست. بايد وارد شويم.

علی اردشیرلاریجانی
قسمت چندمش را پيشنهاد داريد؟ (فتحي ـ بند 3) در بندهاي (1) و (2) پيشنهادي نداريم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
نه، آقاي دكتر! آقاي سليماني بند (3) را پيشنهاد داده‌اند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي سليماني پيشنهاد حذف بند (3) را مي‌دهند؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله، پيشنهاد حذف بند (3) است.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي سليماني تشريف ندارند. آقاي فتحي بفرماييد.

محمد جواد فتحی
پیشنهاد دهنده
دوستان توجه بفرمايند! در خصوص بند (3) يك مسأله‌اي كه مهم است توجه كنيم، اين است كه اينجا قضات را الزام كرده با توجه به ظرفيت اعلام‌شده توسط زندان‌ها مبادرت به صدور قرارهاي تأميني كه منجر به بازداشت مي‌شود كنند. آقاي دكتر! ما اينجا زندان‌ها را با پاركينگ‌ها اشتباه گرفتيم.

علی اردشیرلاریجانی
نه، گفته در آنجايي كه حكم شرعي ندارد.

محمد جواد فتحی
ببينيد آقاي دكتر! طبق قانون آيين‌ دادرسي كيفري، قاضي مكلف است در صدور قرار تأمين مناسب، اگر قرار مناسب صادر نكند موجب تعقيب دادسراي انتظامي قرار مي‌گيرد. حالا ما اينجا يك پيش‌شرط گذاشته‌ايم كه شما علاوه بر اينكه بايد تناسب قرار تأمين را لحاظ كنيد، بايد دقت كنيد ببينيد كه زندان چقدر ظرفيت خالي دارد.

علی اردشیرلاریجانی
البته نوشته جز در موارد ضروري.

محمد جواد فتحی
بله، آقاي دكتر!‌ اصلاً ضرورتي ندارد، ما نحوه صدور قرار تأمين را در قانون آيين دادرسي كيفري پيش‌بيني كرديم. اين كار مي‌تواند با بخشنامه رياست محترم قوه قضائيه مرتفع شود.

علی اردشیرلاریجانی
الان پيشنهاد شما حذف بند (3) است؟

محمد جواد فتحی
بله، خلاف قواعد دادرسي عادلانه است كه ما صدور قرار بازداشت را به اين منوط كنيم كه زندان‌ها قبلاً به ما اعلام كنند كه چقدر جاي خالي دارند.

علی اردشیرلاریجانی
پيشنهاد جناب آقاي فتحي حذف بند (3) است، دولت، كميسيون و قوه قضائيه مخالف هستند. حضار 201 نفر، پيشنهاد جناب آقاي فتحي حذف بند (3) است. نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. پيشنهاد بعدي را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! با اينكه قرار بود ديگر پيشنهادي از آقاي كاتب قبول نكنيم، در بند «ه‍» پيشنهاد حذف دارند.

علی اردشیرلاریجانی
پيشنهاد حذف بند «ه‍»؟ به شما ابراز علاقه كردند، پيشنهاد حذف بند «ه‍» را دارند، بفرماييد.

غلامرضا کاتب
پیشنهاد دهنده
آقاي دكتر! من خواهش مي‌كنم يك مقدار اخطار را بپذيريد. آقاي دكتر! قبل از پيشنهاد بند «ه‍» اخطار را مي‌دهم، يكي اخطار اصل (110) و يكي بند (16) سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي. ببينيد! در سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي دو تا بند آمده، يكي استفاده از تعدد قضات در پرونده‌هاي مهم، بند (4) آن هم تخصصي كردن رسيدگي به دعاوي.

علی اردشیرلاریجانی
البته در سياست‌هاي برنامه گفتند نيازهاي اينها در زمينه‌هاي مختلف را تأمين كند.

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر! همين عين سياست‌ها را دارم مي‌خوانم. اما در بند قسمت دوم، ببينيد! در لايحه بودجه دولت (500) تا قاضي پيشنهاد داده، در بخش كاركنان پيشنهادي نداشت. همكاران ما دقت كنند، اگر بناست ما در بخش پشتيباني نيرو بگيريم، الان مشخص شود براي غيرستادي است، ستادي است، بعد هم در تخصصي كردن در راستاي سياست‌هاي ابلاغي است. اگر حضرت‌عالي اخطار را وارد مي‌دانيد، اخطار را به رأي بگذاريد، اگر نه من مخالفتم را بگويم.

علی اردشیرلاریجانی
ايشان پيشنهاد حذف بند «ه‍» را دارند.

غلامرضا کاتب
نه، آقاي رئيس! اول اخطار را دادم.

علی اردشیرلاریجانی
نه، اخطار كه وارد نيست.

غلامرضا کاتب
پس اجازه بدهيد من مخالفتم را عرض كنم.

علی اردشیرلاریجانی
مخالفت‌تان را بفرماييد.

غلامرضا کاتب
ببينيد آقاي دكتر! آنچه كه من پيشنهاد دارم اين است كه همكاران دقت كنند، يقيناً‌ همه شما اذعان داريد ما هر قانوني را كه مي‌خواهيم تصويب كنيم، قانون بايد هدفمند باشد، در راستاي سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي باشد و در راستاي سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري باشد. آنچه كه در سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري آمده بحث تقويت قضات و تخصصي كردن بحث قوه قضائيه است. اما اگر ما اينجا بياييم وقتي كه دولت (500) تا داد، امروز دولت (500) تا را (800) تا داده كه شوراي نگهبان صددرصد ايراد مي‌گيرد، آن جاي خودش بماند. اما وقتي كه ما مي‌آييم به قوه قضائيه اجازه مي‌دهيم كه (3200) تا نيروي اداري و پشتيباني بگيرد، الان بايد تكليف مشخص شود كه اين نيرو را در ستاد استفاده مي‌كنند كه مشكل خودشان حل مي‌شود، يا مي‌برند در بحث صف كه مشكلات مردم حل مي‌شود. (رئيس ـ خيلي ممنون، متشكريم) خواهش من از همكاران عزيز اين است كه اگر بيايد در راستاي سياست‌هاي ابلاغي تا مشكل مردم حل شود و بحث تخصصي بشود (رئيس ـ بله، در راستاي سياست‌هاي ابلاغي است) يقين بدانيد كه اين به نفع نظام، مردم و كشور است. به همين خاطر من از آقاي رئيس خواهش مي‌كنم به خاطر تعجيل اجازه ندهيد كه قوانين به همين سادگي تصويب شود.

علی اردشیرلاریجانی
خيلي ممنون، اگر مخالف صحبت نمي‌كند دولت، كميسيون و قوه قضائيه مخالف هستند.

غلامرضا کاتب
دولت موافق است.

علی اردشیرلاریجانی
دولت مخالف است.

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر! موافق است.

علی اردشیرلاریجانی
نه، با هم توافق كرده‌اند.

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر! دولت موافق است، دارد اعلام مي‌كند.

علی اردشیرلاریجانی
نه، ديگر اين‌طوري تبليغ نكنيد، بنشينيد، شما پيشنهاد داده‌ايد. حضار 208 نفر، پيشنهاد آقاي كاتب حذف بند «ه‍» است. نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. در بند «و» اگر پيشنهادي هست بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! آقاي سليماني مي‌خواهند پيشنهاد حذف بند (1) بند «ز» بدهند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي سليماني مطرح مي‌فرماييد؟ بفرماييد.

حسن سلیمانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم جناب آقاي دكتر و همكاران عزيز! خواهش مي‌كنم به مفاد بندهاي (1) و (2) توجه كنيد، ببينيد دو موضوع بحث مي‌كنيم يا يك موضوع بحث مي‌كنيم. در بند (1) مي‌گويد: «قوه قضائيه مكلف است با همكاري وزارت دادگستري به منظور تبديل جرايم كم‌اهميت به تخلف» اصلاً قوه خودش مي‌تواند جرايم را به تخلف تبديل كند؟ و تدوين آیین رسیدگی به آن، حداكثر تا پايان سال اول برنامه تمهيدات پيش‌بيني كند.

علی اردشیرلاریجانی
«تمهيدات لازم قانوني»، فرمايش شما درست است، خودشان نمي‌توانند.

حسن سلیمانی
آقاي دكتر! حالا اجازه بدهيد (2) را بگويم،‌ اصلاً حكم در بند (2) هست، همه چي در بند (2) هست. بند (2) مي‌گويد: «قوه قضائيه مکلف است به ‌منظور كاهش مجازات‌هاي سالب حيات كه در شرع مقرر نشده است، کاهش عناوين مجرمانه و استفاده از ضمانت‌هاي اجرايي انتظامي، انضباطي، مدني» و فلان، يعني تخلفات، همه چي در بند (2) هست. بند (1) يك حرف غيرممكني است كه زديم، بيخود هم زديم، مورد استفاده هم ندارد. بنابراين پيشنهاد ما اين است كه اصلاً در بند (2) منظور فراهم است و تدوينش هم ممكن است و مطابق مقررات هم هست، اين با وجود بند (2) قابليت استفاده ندارد.

علی اردشیرلاریجانی
ببينيد! در بند (1) هم اگر بخواهند انجام شود بايد تمهيدات قانوني‌اش را طي كند، همين‌طور نمي‌شود. اگر هم تمهيدات قانوني را بنويسيم مثل بند (2) مي‌شود. كميسيون بر حضور بند (1) اصرار داريد؟ چون چون اگر باشد كه تمهيدات قانوني‌اش را بايد نوشت. اصراري نداريد، قوه قضائيه هم اصراري نداريد. پيشنهاد حذف بند (1) را داده‌اند، قوه قضائيه، دولت و كميسيون هم موافق حذف هستند. نمايندگان محترم نظرشان را راجع به حذف بند (1) اعلام بفرمايند. دوستان در رأي‌گيري مشاركت بفرماييد. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب شد. پس بند (1) حذف شد. آقاي حاجي‌بابايي! من يك نكته‌اي را ترديد دارم. ما دولت را نمي‌توانيم مكلف كنيم، قوه قضائيه را مي‌توانيم مكلف كنيم، چون ممكن است شوراي نگهبان ايراد بگيرد. چون نگفتيم لايحه بدهيد، گفتيم بررسي كند. شايد از اين جهت اشكالي نداشته باشد. در بند (2) پيشنهادي داريم؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر سليماني پيشنهاد حذف دارند؟

علی اردشیرلاریجانی
آقاي سليماني مطرح مي‌فرماييد؟ بند (2) را كه ديگر قبول داريد، (1) را حذف كرديم. آقاي سليماني! گفتيد بند (2) كفايت مي‌كند، متشكريم. بند بعدي را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! ديگر پيشنهاد حذف نداريم.

علی اردشیرلاریجانی
نداريم، پس بند را بخوانيد. البته جداولش براي آخر مي‌ماند. ماده را بخوانيد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده (129) ـ به منظور افزایش دقت و سرعت در ارائه خدمات قضائی، تحقق عدالت قضائي و احیای حقوق عامه، ارتقاي کیفیت و کاهش اطاله دادرسی و ایجاد فرصت برابر برای دسترسی آحاد مردم به خدمات قضائي و كاهش ورودي پرونده‌ها و پیشگیری از وقوع جرم و دعاوي و اصلاح مجرمین و كاهش جمعيت كيفري: الف ـ سازمان بهزیستی کشور مکلف است در راستای تحکیم نهاد خانواده نسبت به ارائه خدمات مشاوره‌اي رايگان برای افراد فاقد تمکن مالی با معرفي مقام قضائي که در اجرای قانون حمايت خانواده مصوب 1391 توسط مقام قضائی صلاحیت‌دار برای رفع اختلاف به آن سازمان برای مشاوره خانواده معرفی می‌شوند، اقدام لازم به عمل آورد. ب ـ مفاد اسناد رسمي لازم‌الاجرا از طريق ادارات اجراي مفاد اسناد رسمي لازم‌الاجراي سازمان ثبت اسناد و املاك كشور اجرا مي‌شوند. اجراي ثبت مكلف است بلافاصله پس از تقاضاي اجرائيه نسبت به شناسايي و توقيف اموال مديون اقدام كند. چنانچه مرجع مذكور نتواند ظرف مدت دو ماه از تقاضاي اجرا، نسبت به شناسايي و توقيف اموال متعهد سند اقدام كند يا ظرف مدت شش ماه نسبت به اجراي مفاد سند اقدام نمايد، متعهدُله سند مي‌تواند با انصراف از اجراي مفاد سند به محاكم دادگستري رجوع نمايد. تبصره 1 ـ آيين‌نامه اجرايي اين بند به پيشنهاد وزارت دادگستري و با همكاري سازمان ثبت اسناد و املاك كشور تهيه و به تصويب رئيس قوه قضائيه مي‌رسد. تبصره 2 ـ چنانچه متعهد سند لازم‌الاجرا ظرف مدت (20) روز نسبت به انجام تعهد خود يا جلب رضايت متعهدٌله سند اقدام نمايد، از پرداخت هزينه‌هاي اجرايي معاف خواهد بود. در غير اين صورت مراتب جهت درج در سامانه سجل محكوميت‌هاي مالي موضوع بند «ج» ماده (136) قانون منعكس خواهد شد. كليه دستگاه‌هاي اجرايي و بانكها و مؤسسات مالي و اعتباري از انعقاد هرگونه قراداد مالي و پرداخت تسهيلات، موافقت اصولي، صدور كارت بازرگاني و پروانه صادرات و واردات به اين شخص ممنوع هستند. تخلف از اين حكم موجب انفصال درجه شش از خدمات عمومي و دولتي خواهد بود. آقاي رئيس! اين تبصره (2) را كه خدمتتان عرض كردم، چون ثانوي به ماده‌اي است كه بعداً‌ رأي خواهد گرفت، بند «ج» ماده (36).

علی اردشیرلاریجانی
بله، متن تبصره (2) را ما تصميم مي‌گيريم، اما اگر اين بند «الف» ماده (136) كه براي آينده است تصويب نشود، ما اينجا بايد اصلاح كنيم. اين را يادداشت كنيد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
تبصره 3 ـ چنانچه متعهد سند مدعي اعسار باشد، مي‌تواند با رعايت قانون نحوه اجراي محكوميت‌هاي مالي دادخواست اعسار خود را به مرجع قضائي صالح تقديم كند و در صورت صدور حكم اعسار، متعهد سند از شمول قسمت اخير تبصره (2) معاف خواهد بود. (اين تبصره هم همچنين ثانوي به بند «ج» ماده (136) خواهد بود) ج ـ سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمينی و تربیتی کشور مکلف است در راستای اجرای سیاست‌های کلی برنامه، موضوع بهبود بخشیدن به وضعیت زندان‌ها و بازداشتگاه‌ها، اقدامات لازم برای تسریع در انتقال (20) زندان داخل محدوده شهرها با اولویت کلان‌شهرها به خارج از شهرها را از طرق زیر انجام دهد: 1 ـ فروش زندان‌های داخل شهرها و اموال مازاد بر نياز به روش مذاکره و توافق به شهرداری‌ها و ديگر سازمان‌های عمومی غیردولتی و سایر نهادهای عمومی بدون الزام به رعایت مقررات و قوانین مربوط به مزایده به ‌صورت نقد يا فروش حداقل به قيمت كارشناسي، زندان‌هاي داخل شهرها و اموال مازاد بر نياز به اشخاص حقيقي و حقوقي (به ‌استثناي اشخاص ذكر شده در صدر اين بند) با رعايت كليه قوانين و مقررات مربوط. وجوه حاصل از فروش هر کدام از زندان‌های مذکور که به تدریج و بر اساس توافق به عمل آمده به حساب ویژه نزد خزانه‌داری کل واریز می‌گردد به عنوان درآمد اختصاصی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمينی و تربیتی کشور تلقی می‌گردد و بدون الزام به رعایت محدودیت سال مالی، صرف احداث زندان‌های جایگزین در همان استان می‌گردد. در صورت وجود مازاد درآمد حاصل از بند فوق، اعتبار مذکور صرف تکمیل، تعمیرات اساسی و تجهیز دیگر زندان‌های همان استان می‌گردد. تبصره ـ دولت مكلف است رديفي تحت عنوان انتقال زندان‌ها از شهرها به خارج شهرها ايجاد نمايد به نحوي كه پس از احداث زندان‌هاي جديد از محل فروش زندان‌هاي قديمي مبلغ مذكور به خزانه اعاده گردد. 2 ـ در صورت تفاهم بین سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمينی و تربیتی کشور با خریدار یا خریداران و پس از عقد قرارداد رسمی، ساختمان زندان داخل شهر تا اتمام احداث و بهره‌برداری از زندان جدید به صورت اجاره در اختیار سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمينی و تربیتی کشور قرار می‌گیرد و اجاره‌بهای آن از مبلغ مورد تفاهم قیمت زندان کسر گردد. 3 ـ وزارت جهاد کشاورزی (سازمان جنگل‌ها و مراتع) و سازمان امور اراضی مکلفند نسبت به واگذاری زمین رایگان با رعايت قوانين و مقررات مربوطه به سازمان زندان‌ها برای احداث زندان‌های مذکور اقدام نمایند. همچنين كليه دستگاه‌هاي اجرايي مكلفند حسب مورد همكاري لازم را در صدور مجوزهاي قانوني و ايجاد و تأمين تأسيسات زيربنايي مورد نياز (اعم از آب، برق، گاز، تلفن، كابل نوري و مسيرهاي دسترسي) در اين طرح‌ها را به عمل آورند. 4 ـ سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور مکلف است پس از استقرار زندانیان در محل زندان جدید خارج از شهر با همکاری وزارت امور اقتصادی و دارایی و پس از اعلام رسمی وزارت دادگستری نسبت به انتقال کلیه اسناد و مدارک زندان مذکور به خریدار یا خریداران اقدام نماید. 5 ـ سازمان زندان‌ها و اقدامات تأميني و تربيتي كشور مجاز است مشاركت و سرمايه‌گذاري بخش غيردولتي و عمومي را در حوزه بهره‌برداري و يا توسعه زيرساخت‌هاي لازم در زمينه‌هاي حرفه‌آموزي، اشتغال حين حبس و پس از آزادي، آموزش، سلامت و درمان، طرح‌هاي حمايتي از خانواده زندانيان و كمك به خودكفايي زندان‌ها در قالب انواع مختلف قراردادهاي رسمي جلب و يا توسعه دهد. تبصره ـ آيين‌نامه اجرايي اين بند ظرف مدت شش ماه پس از لازم‌الاجرا شدن اين قانون به ‌وسيله سازمان زندان‌ها و اقدامات تأميني و تربيتي كشور و با همكاري وزارت دادگستري تهيه و به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد. د ـ به منظور پيشگيري از وقوع جرم با هدف كاهش (10) درصدي سالانه آمار مجرمين: 1- قوه قضائيه مكلف است با استفاده از ظرفيت‌هاي تمامي دستگاه‌هاي اجرايي و بهره‌گيري از مشاركت اجتماعي مردم و سازمان‌هاي مردم‌نهاد و مراكز علمي و پژوهشي كشور نسبت به تهيه و تدوين برنامه جامع پيشگيري از جرم و ارتقای سلامت اجتماعي با رعايت قوانين مربوط تا پايان سال اول برنامه اقدام نمايد. 2 ـ قوه قضائيه مكلف است حداكثر تا پايان سال دوم اجراي قانون برنامه به منظور پيش‌گيري و كاهش جرائم، دعاوي و اختلافات، نسبت به شناسايي عوامل مؤثر در بروز دعاوي و جرايم به تفكيك در حوزه‌هاي قضائي هر استان اقدام و پس از بررسي جامع پژوهشي، اقدامات لازم را انجام و لوايح مورد نياز را تهيه و به مجلس تقديم نمايد. 3 ـ سازمان زندان‌ها و اقدامات تأميني و تربیتی كشور مکلف است ضمن آگاهی دادن به مقامات قضائی در خصوص وضعیت آمار زندانیان و فضای آزاد زندان، ظرفیت پذیرش زندانیان را به‌ صورت برخط و با رعایت جهات امنیتی در اختیار مقامات قضائی صلاحیت‌دار قرار دهد. قضات با لحاظ ظرفیت اعلام‌شده و تناسب قرار تأمين، از صدور قرارهای تأمين منتهی به بازداشت و یا احکام حبس جز در موارد ضروری به موجب قوانين مربوط خودداری و با رعايت قوانين مربوط از تأسیس‌های جدید کیفری مانند تعلیق تعقیب یا مجازات، تعویق صدور حکم، آزادی‌های مشروط و مجازات‌های جایگزین حبس استفاده خواهند نمود. دادسرای انتظامی قضات بر حسن اجرای این بند نظارت می‌کند. تبصره ـ دستورالعمل اجرايي این بند توسط سازمان زندان‌ها و اقدامات تأميني و تربیتی كشور و با همكاري وزارت دادگستری تهیه و به تصویب رئیس قوه قضائیه می‌رسد. ه‍ ـ قوه قضائيه (وزارت دادگستري جمهوري اسلامي ايران) مي‌تواند سالانه حداكثر (800) قاضي جديد براي تكميل پست‌هاي قضائي بلاتصدي مصوب خود و حداكثر به تعداد (3200) نفر نيروي اداري و پشتيباني براي تكميل پست‌هاي اداري و پشتيباني بلاتصدي خود در سقف اعتبارات مصوب از طريق آزمون استخدامي و در فضاي رقابتي از ميان استعدادهاي برتر و نخبگان دانشگاهي و حوزوي جذب نمايد. و ـ سازمان پزشكي قانوني كشور مجاز است خدمات پزشكي قانوني مورد نياز دستگاه‌هاي دولتي و غيردولتي، نهادهاي عمومي، مراكز تشخيصي و درماني، بيمه‌‌‌ها، مردم و بخشي از وظايف مذكور در ماده (1) قانون تشكيل سازمان پزشكي قانوني كشور به استثناي موارد موضوع بند (1) ماده (1) قانون مذكور را با اعمال نظارت كامل به گروه پزشكي معتمد كه به اين منظور تعيين خواهند شد واگذار نمايد. تبصره ـ آيين‌نامه اجرايي اين بند به ‌وسيله سازمان پزشكي قانوني و با همكاري وزارت دادگستري تهيه و به تصويب رئيس قوه قضائيه مي‌رسد. ز ـ در اجراي سياست بازنگري در قوانين جزائي و با هدف كاهش عناوين مجرمانه: قوه قضائيه مکلف است به ‌منظور كاهش مجازات‌هاي سالب حيات كه در شرع مقرر نشده است، کاهش عناوين مجرمانه و استفاده از ضمانت اجراهاي انتظامي، انضباطي، مدني، اداري و ترميمي و متناسب‌سازي مجازات‌ها با جرايم، نسبت به تنقيح، اصلاح و رفع خلأ‌هاي قوانين جزائي با رعايت قانون تدوين و تنقيح قوانين كشور مصوب 1389 اقدام و حداكثر تا پايان سال دوم اجراي قانون برنامه اقدامات قانوني مورد نياز را به‌ عمل آورد. ح ـ به منظور استفاده از خدمات كارشناسان و مشاوران در دستگاه‌هاي اجرايي به ويژه در زمينه‌هاي بودجه‌ريزي، برنامه‌ريزي، حقوقي، اداري و استخدامي، تعرفه خدمات مذكور براي دستگاه‌هاي اجرايي كه مطابق قوانين موضوعه مجاز به استفاده از آنها هستند توسط سازمان و با همكاري معاونت حقوقي رئيس‌جمهور تهيه و به تصويب هيأت وزيران مي‌رسد. ط ـ در جهت حفاظت بهينه از بيت‌المال و حقوق و اموال دولت، دستورالعملي مشتمل بر ساز و كارهاي مختلف تشويق و ماندگاري شاغلان در پستهاي تخصصي حقوقي در دستگاه‌هاي اجرايي از جمله در مورد فوق‌العاده حمايت قضائي مشتركاً توسط معاونت حقوقي رئيس‌جمهور، وزير دادگستري و رئيس سازمان پيشنهاد و پس از تصويب هيأت وزيران در چارچوب قانون ‌ابلاغ مي‌گردد.

علی اردشیرلاریجانی
بند «ي» را بايد بگذاريم براي وقتي كه جداول را بحث مي‌كنيم، الان ديگر نمي‌توانيد بخوانيد. حضار 210 نفر، اصل ماده (129) را به رأي مي‌گذاريم. نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. دوستان در رأي‌گيري مشاركت بفرماييد. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب شد. جدول را در آخر بحث مي‌كنيم. ماده (130) را هم بفرماييد كه پيشنهادي هست.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي احمدي‌لاشكي پيشنهاد حذف داده‌اند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي احمدي مطرح مي‌فرماييد؟ مطرح نمي‌كنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي سليماني و آقاي قوامي.

علی اردشیرلاریجانی
مطرح نمي‌كنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي احمدي بفرماييد.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي احمدي مطرح مي‌فرماييد؟ بفرماييد.

فریدون احمدی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم «الحمدلله رب العالمين» همكاران محترم عنايت بفرماييد! بزرگ بودن قوه قضائيه هر كشوري موجب سرشكستگي آن كشور است. اگر ما بخواهيم اين اندازه قوه قضائيه را بزرگ كنيم ننگ است. اول انقلاب مي‌گويند آمار زندانيان (10) هزار تا بوده، امروز به (220) هزار نفر رسيده، مي‌خواهيم اجازه دهيم قوه قضائيه سالي (40) هزار متر مربع ساختمان بسازد، براي چه؟ بايد ناكارآمدي قوه قضائيه را يك جاي ديگري درست كنند. ما مدرسه‌اي داريم، من خودم هفته گذشته در حوزه انتخابيه‌ام، در كانكس و كپر درس مي‌خوانند. (40) هزار مترمربع براي چه مي‌خواهيد بسازيد؟ ساختمان و زندان بسازيد؟ چكار مي‌خواهيد كنيد؟ غلط هست، من از همه وقتم مي‌خواهم استفاده كنم. كجاي برنامه آورده كه اجازه ساخت و ساز داديم كه مي‌خواهيم به قوه قضائيه اجازه ساخت و ساز بدهيم؟ ما به همه همكاران قضات احترام قائل هستيم. در بحث بررسيهاي حوزه پزشكي هم، دوستان پزشك ما سنگ تمام گذاشتند براي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، امروز مي‌فرمايند آمار زندانيان، زندانيان روي هم مي‌خوابند، اين قدر تراكم است. اما بچه زنداني بيرون كفش ندارد به مدرسه برود. زنداني كه مي‌رود داخل زندان بايد براي زن و بچه‌اش فكر كرد، كار و نان مي‌خواهد، ده نفر ديگر هم خراب مي‌شود. مگر اين اندازه ما قوه قضائيه مي‌خواهيم؟ مگر (80) ميليون نفر را مي‌خواهيم بكنيم در زندان؟ آيا دكتر من به عنوان وكيل مردم يك نفر تا به امروز نرسيده به من بگويد از عملكرد قوه قضائيه راضي است. مگر يك كسي مي‌تواند برود در قوه قضائيه حكم بگيرد. آن وقت مي‌خواهيم اين قوه را مورد لطف قرار دهيم، قوه قضائيه بايد كوچك شود، بايد برود كارآمد شود. اجازه نداريم پول ملت برود ويلا و ساختمان بسازند. معلوم نيست خانه سازماني، مجتمع فرهنگي ـ تفريحي، سوله و ساختمان مي‌خواهند بسازند، براي چي؟ زندانها را بايد كم كنيم. اول انقلاب قرار بود زندانها را كم كنيم به جاي آن مدرسه بسازيم.

علی اردشیرلاریجانی
جناب آقاي احمدي اينجا بحث زندان نيست، بلكه ساختمان است.

فریدون احمدی
آقاي دكتر! نخير، اين بند همان است، (40) هزار متر در آن چه چيزي مي‌خواهد ساخته شود.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي احمدي! متن را بخوانيد. «به قوه قضائيه اجازه داده مي‌شود به منظور تسهيل دسترسي مردم به خدمات قضائي»

فریدون احمدی
آقاي دكتر مردم اصلاً دوست ندارند بروند دادگاه، حالا مي‌خواهيد برويد تكريمشان كنيم، به آنها آب و نان دهيم، بگوييم بنشينيد اينجا صندلي نرم، مردم مي‌ميرند بروند دادگاهها، مگر كسي دوست دارد برود دادگاه. همكاران محترم! فكر مي‌كنم (10) هزار نفر زنداني را رسانديم به (220) هزار نفر، نشان مي‌دهد كه نظام قضائي ناكارآمد است، نشان مي‌دهد كه اين نظام بايد برود خودش را بهره‌وري اصلاح كند، نه با بزرگ كردن ساختمان. آقاي دكتر! بزرگ كردن ساختمان، جاها باز مي‌شود، قاضي استخدام مي‌شود، كنارش آدم استخدام مي‌شوند، كامپيوتر و ميز مي‌گذارند، براي چي بايد اين كار را ما كنيم؟ خواهش من اين است كه به حذف اين رأي دهيد.

علی اردشیرلاریجانی
پيشنهاد جناب آقاي احمدي حذف ماده (130) است. مخالف صحبت مي‌كند؟

غلامرضا کاتب
آقاي دكتر! آقاي بختيار صحبت مي‌كند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي بختيار بفرماييد.

علی بختیار گلپایگانی
مخالف
بسم الله الرحمن الرحيم ضمن تسليت ارتحال حضرت آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني، عرض مي‌كنم، علي‌رغم اينكه برادرمان جناب آقاي احمدي خيلي پرشور هم صحبت كردند. اما، اولاً ماده (130) ناظر بر زندان نيست كه برادرمان اشاره فرمودند. اينجا صرفاً براي شأن و منزلت مردمي كه حدود (10) ميليون تا (15) ميليون نفر به محاكم و دادگستري‌ها مراجعه مي‌كنند و واقعاً اين ساختمانهايي كه مردم مراجعه در محاكم مراجعه مي‌كنند در شأن و منزلت مردم عزيزمان نيست. لذا لازم است در اينجا حكمي ديده شده كه سالانه (40) هزار متر مربع ساختمان را اجازه داده شده قوه قضائيه براي محاكم و دادگستريها بسازد نه براي زندان، آن زندان در واقع حكم ديگري دارد. از يك طرف اگر دوستان مي‌فرمايند كه زندان و زندانيان به لحاظ داشتن فضا و امكانات مناسب نيست، راهش چيست؟ راهش اين است كه ما در احداث فضا و ساختمان جديد براي زنداني‌هايمان اقدام كنيم. الان دادگستريهاي ما عمدتاً در ساختمانهاي استيجاري ساكن هستند و سالها است كه ما براي اين بودجه و اعتبار لازم براي نوسازي اينها، اينهايي كه تمليكي هستند بايد نوسازي شوند، آنهايي كه استيجاري هستند بايد فضاي جديد احداث كنيم و من خواهشم از همكاران محترم اين است كه به اين حذف رأي ندهند تا بشود ان‌شاءالله با احداث ساختمانهاي جديد منزلت مردم عزيزمان را حفظ كنيم.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم.

غلامرضا کاتب
موافق اول وقت‌شان را دادند به جناب آقاي فتحي، بفرماييد.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي فتحي بفرماييد.

محمد جواد فتحی
موافق
بسم الله الرحمن الرحيم بنده از دوستان تقاضا دارم دو دقيقه به عرايض بنده توجه بفرمايند. در تأييد فرمايش برادر عزيزمان جناب آقاي احمدي براي حذف ماده (130)، بنده اين را عرض مي‌كنم واقعاً جاي تأسف دارد كه در بلاد كفر هر ساله زندانها تعطيل مي‌شوند، ساختمانهاي دادگستري آنها كوچك مي‌شود و در اين دارالاسلام ما كاري مي‌كنيم كه تعداد پرونده‌ها در دادگستري به (15) ميليون مي‌رسد. در همين كشور هند كه جمعيت آنها چندبرابر كشور ما است، (4) ميليون پرونده دارند. ما بيش از (15) ميليون پرونده در دادگستري داريم. دوستان واقعاً ما داريم به كجا مي‌رويم؟ راه پيشگيري از جرائم و مقابله با آسيبهاي اجتماعي در دنيا معلوم و مشخص است. با بزرگ كردن تشكيلات دادگستري و توسعه زندانها ما نمي‌توانيم پيشگيري از جرم كنيم. عرض من اين است، اگر بنا است كه هر سال (40) هزار متر و در پايان برنامه (200) هزار متر ساختمان براي دادگستري بسازيم، بيايم يك طرحي را تنظيم و قانوني را تصويب كنيم بگوييم من‌بعد پلاك هر خياباني شود ساختمان دادگستري، اين واقعاً موجب ننگ است براي يك نظامي كه مدعي حكومت ديني است. ما مي‌توانيم با اين جرائم و آسيبها مقابله كنيم. پول ساخت اين ساختمانهاي دادگستري و زندانها را بدهيم به دادگستري و قوه قضائيه براي پيشگيري از جرم و مقابله با آسيبهاي اجتماعي. (رئيس ـ خيلي ممنون) آقاي دكتر! يك لحظه، ضمن اينكه آنچه كه ما در ماده (129) تصويب كرديم در تعارض آشكار با اين ماده است. (رئيس ـ ماده چند را تصويب كرديم؟) در بند «د» ماده (129) «به منظور پيشگيري از وقوع جرم با هدف كاهش (10) درصدي سالانه آمار مجرمين»، اگر بنا است كه (10) درصد در هر سال آمار مجرمين ما كم شود بايد ساختمان دادگستري ما كوچكتر شود، بايد تعداد زندانهاي‌مان كمتر شود. اينجا آمديم اجازه داديم سالي (800) قاضي (3200) كارمند و الان هم مي‌خواهيم تصويب كنيم كه (40) هزار متر به ساختمان دادگستري اضافه كنيم، اينكه با هم در تعارض آشكار است. به نظر من دوستان اگر مي‌خواهند به قوه قضائيه كمك كنند، كمك اين است كه بودجه ساخت اين كارها را بدهيم به دستگاه قضائي تكليف كنيم دستگاه را در جهت پيشگيري از جرم و كاهش آسيبهاي اجتماعي اقدام كنند.

نادر قاضی پور
تذكر دارم.

علی اردشیرلاریجانی
خيلي ممنون، تذكر، راجع به همين موضوع است؟ اگر اجازه عبور كنيم خيلي بهتر است، وقت نداريم.

غلامرضا کاتب
تذكر، نفر اول آقاي قاضي‌پور بفرماييد.

نادر قاضی پور
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحيم آقاي لاريجاني! من به هيأت‌رئيسه تذكر دارم. (رئيس ـ ماده چند؟) ماده (24) و استناد قانون اساسي اصل (156) كه مخالف قانون اساسي است. آقاي لاريجاني! از همكاران عزيزم آقاي احمدي و آقاي فتحي عذرخواهي مي‌كنم. ما قانون نوشتيم، ما گفتيم كه قوه قضائيه اين طور برخورد كند. اگر مقصر است نمايندگان هستند. ما در مجلس قبل كلي قانون عوض كرديم، ساختار عوض كرديم و مسئوليت جديد داديم و نيرو، پول و امكانات نداديم. الان هم قوه قضائيه در بعضي از شهرها مستأجر هستند و در بعضي از جاها جا ندارند. توهين به قوه قضائيه با صحبتهاي ديروز مقام عظماي ولايت، صحيح نيست. آقاي لاريجاني! شايد قاضي اشتباه كرده است ولي قوه اشتباه نكرده است، قوه قوانيني كه من و حضرتعالي و آقايان تصويب مي‌كنيم و شوراي محترم نگهبان تأييد مي‌كند آن را اجرا مي‌كند. قوه قضائيه مقصر نيست، والسلام.

فریدون احمدی
تذكر (79) دارم.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم. چيزي نگفتند. (احمدي ـ كسي به قوه توهين نكرد) توهين نكردند ما اصلاً وقتي نداريم.

فریدون احمدی
آقاي دكتر! هفتاد و نهي دارم، اجازه بدهيد صحبت كنم.

علی اردشیرلاریجانی
وقتي شما مي‌گوييد كه همان لحظه نبايد وقت داد، يا آن جلسه يا در جلسه بعد،‌ چشم به شما وقت مي‌دهيم. حضار 209 نفر، پيشنهاد حذف ماده (130) است، نمايندگان نظرشان را اعلام بفرمايند. دولت به ما نظري نداد. كميسيون و قوه قضائيه مخالف هستند. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم. تصويب شد. پس اين بند حذف شود. ماده (131) را بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
پيشنهاد حذف ماده (131) را داريم. آقاي ملكي بفرماييد.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي ملكي پيشنهاد حذف ماده (131) را داريد. بفرماييد.

ولی ملکی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم ضمن تقدير و تشكر از همكاران عزيز و هيأت‌رئيسه محترم و جناب آقاي دكتر لاريجاني. آقاي دكتر لاريجاني! تمنا مي‌كنم به عرايض بنده توجه بفرماييد. ماده (131) در بند «ج» ماده (83) كه ما آن را عودت داديم براي كميسيون تلفيق به تفسير آمده است. من بند «ج» را مي‌خوانم دوستان توجه بفرمايند. بند «ج» ماده (83) آقاي دكتر لاريجاني! همكار ارجمند اجازه دهيد آقاي رئيس توجه كنند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي ملكي شما بفرماييد من گوش مي‌دهم.

ولی ملکی
نه، آقاي دكتر ببينيد! چون اين موضوع طوري است كه در بند «ج» ماده (83) كه عودت داده شد، من بند «ج» را مي‌خوانم. «دستگاههاي اجرايي موظفند نسبت به الكترونيكي كردن كليه فرآيندها و خدمات با قابليت الكترونيكي و تكميل بانكهاي اطلاعاتي مربوط تا پايان سال سوم اجراي برنامه اقدام كنند». در اينجا دوباره گفته «دستگاههاي اجرايي مي‌توانند به منظور الكترونيكي كردن كليه فرآيندها و خدمات از مشاركت بخش خصوصي استفاده نمايند». آقاي دكتر ببينيد! در ماده (131) گفته است كه «تا پايان سال دوم برنامه سازمان ثبت و اسناد و املاك، مگر سازمان ثبت اسناد و املاك» جزء دستگاههاي اجرايي نيست؟ كه جز دولت الكترونيك است. ما نبايد اين ماده را جدا كنيم، ما تمامي دستگاههاي اجرايي را مكلف كرديم و حضرتعالي دستور داديد كه برگردد و كامل شود، اين ماده هم برگردد جزء بند «ج» اصلاح شود. هيچ دليلي ندارد كه ما يك ماده ديگر را براي برنامه اضافه كنيم. هدف در اينجا هم اين است كه راه‌اندازي و سازماندهي كنيم.

علی اردشیرلاریجانی
پس پيشنهاد شما الان حذف است؟

ولی ملکی
عرض مي‌كنم اين نبايد باشد، حذف است. آقاي دكتر! در بند «ج» دو حالت دارد، اين را مي‌توانيم با بند «ج» تلفيق كنيم براي اينكه سطر آخر نوشته «دفتر مذكور جايگزين املاك موجود مي‌شود يك جايگزيني اينجا وجود دارد. بنابراين خواهش مي‌كنم اين را هم مثل بند ماده (83) برگردانيد تا با هم تلفيق شود.

غلامرضا کاتب
مخالف آقاي پورمختار بفرماييد.

محمدعلی پورمختار
مخالف
بسم الله الرحمن الرحيم عنايت بفرماييد، اين موضوع به طور كلي متفاوت است از آن چيزي كه ما در بند «ج» ماده (83) ذكر كرده‌ايم. گرچه ممكن است روش يكي باشد و آن الكترونيكي كردن كار است، ولي اينجا موضوع مختص به دفاتر املاكي است كه شما اگر در دفترخانه‌ها رفته باشيد، دفاتر خيلي بزرگي آنها دارند. مشابه همين را ما در همين سيستم سازمان ثبت اسناد و املاك در استانها و مركز داريم، مسأله اين است كه ديگر از اين حالت خارج شود. خطرات مربوط به آتش‌سوزي و از بين رفتن به هر دليل كه ما جلوي مخدوش شدنش را بگيريم. الان اقدامي كه در طول چند سال اخير توسط سازمان ثبت اسناد صورت گرفته و بخش عمده‌اي الكترونيكي شده واقعاً جلوي خيلي از جعليات گرفته شده است و مختص شده به اينكه هر كس بر مبناي اثر انگشت خودش و امضايي كه دارد بتواند نسبت به انجام معاملات اقدام كند. اولاً اين يك تفاوت، تفاوت بعدي آن اين است كه در ماده (83) ما اجازه داديم كه برون‌سپاري كنند، بدهند به دفاتر خدمات الكترونيكي دولت، در حالي كه مسأله ثبت اسناد و املاك يك مسأله بسيار حساس و مهمي است. ما اين را نمي‌توانيم واگذار كنيم به خارج از خود سازمان، از اين جهت اين ماهيتاً متفاوت است و حتماً وجود آن ضروري است و باعث قوام اسناد رسمي خواهد شد.

علی اردشیرلاریجانی
موافق بفرماييد.

غلامرضا کاتب
موافق اول وقتشان را به جناب آقاي سليماني بفرماييد.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي سليماني بفرماييد.

حسن سلیمانی
موافق
بسم الله الرحمن الرحيم عزيزان اول توجه بفرماييد، كه ما دو تا دفتر داريم نه يكي. يك دفتري به نام دفتر اسناد رسمي، يك دفتري به نام دفتر املاك داريم. دفتر املاك در اداره ثبت است، نقل و انتقالاتي كه در دفاتر اسناد رسمي انجام مي‌گيرد در دفتر املاك منعكس مي‌شود. به خاطر اينكه قانونگذار در قانون ثبت گفته «دولت كسي را مالك مي‌شناسد كه در دفتر املاك ملك به نام او ثبت شده باشد». پس ثبت ملك در دفتر املاك در اداره ثبت اسناد و املاك كشور انجام مي‌گيرد. دفاتر اسناد رسمي كه آقاي پورمختار گفتند، آنها بخش خصوصي هستند، آنها بين افراد تبادل معاملاتي را انجام مي‌دهند و سند انتقال مي‌نويسند. در اين ماده (131) مي‌خواهد دفتر املاك دادگستري كه الان دفتر كاغذي است تبديل به دفتر الكترونيك كند. يعني بگويد به جاي اينكه دفتر كاغذي داشته باشيم يك دفتر الكترونيك داشته باشيم. آن چيزي كه من مخالف آن هستم اين است كه ما داريم به اين يك تكليف مالايطاق مي‌كنيم، مي‌گوييم ظرف دو سال دفتر خود را درست بكن، الكترونيك، آنلاين و سامانه برقرار كن، جواب استعلام بده، با چه منبعي اين كار را انجام دهد؟ بايد پولش را برقرار كنيد. اين بايد نوشته شود «در قالب اعتبارات سنواتي» در قالب بودجه، مگر مي‌تواند اين كار را انجام دهد بدون اينكه منابع مالي داشته باشد؟ از اين حيث اگر اصلاح كنيد من حرفي ندارم.

علی اردشیرلاریجانی
خيلي ممنون. دولت موافق حذف ماده (131) هستند. بگذاريد قوه قضائيه صحبت كند بعد كميسيون صحبت كنيد.

عبدالعلی میرکوهی
ببينيد در مورد اين ماده (131) الان در بعضي از قوانين مثل قانون برنامه پنجم وجود دارد و اقداماتي هم شده است. منتهي مهلت قانوني برنامه پنجم دارد تمام مي‌شود، تا آخر امسال است. اين كاري كه الان انجام شده به موجب قانون برنامه پنجم اگر ادامه پيدا نكند، اين ابتر مي‌ماند. به نظرم مي‌آيد كه كاري كه انجام شده در واقع.

علی اردشیرلاریجانی
كميسيون بفرماييد.

محمد خدابخشی
بسم الله الرحمن الرحيم اين ماده در راستاي بند (67) سياستهاي كلي برنامه ششم كه تأكيد روي استفاده از فناوريهاي نوين است. تفاوتي كه اين ماده با ماده (83) دارد اين است كه در اينجا ما يك بانك اطلاعاتي ايجاد مي‌كنيم. براي اينكه پرونده‌هايي كه كاغذي هستند اينها را الكترونيكي كنيم تا امكان ارائه خدمات به صورت الكترونيكي كه دستگاههاي اجرايي همه موظف شدند در ماده (83) بند «ج» خدمات خود را الكترونيكي ارائه دهد، امكان ارائه آن خدمات فراهم شود. به خاطر همين است كه اين دو تا ماده مكمل هم هستند. يعني اگر اين را حذف كنيد امكان اينكه آن خدمات الكترونيكي كه در ماده (83) گفتيم براي ثبت اسناد و املاك فراهم نمي‌شود. اين دوتا ماده بايد با هم باشند، بنابراين مخالف هستيم.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم. حضار 205 نفر، پيشنهاد حذف ماده (131)، نمايندگان نظر خودشان را اعلام بفرمايند. دوستان نظرشان را اعلام فرمودند؟ پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. پيشنهاد ديگري اگر نيست ماده را بخوانيد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر دو، سه تا پيشنهاد حذف جزء داريم.

علی اردشیرلاریجانی
اجازه مي‌دهيد عبور كنيم بگذاريد اين بند را بخوانيم. آقاي مفتح اجازه مي‌دهيد كه عبور كنيم؟ پيشنهاد دارند، بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي مفتح مي‌فرمايند در سطر آخر اين «دفتر مذكور جايگزين دفتر املاك موجود و در حكم آن خواهد بود» حذف شود.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي مفتح بفرماييد.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم اينجا يك حكم خيلي خوبي داده شد كه دفتر املاك الكترونيكي باشد، هم دقت و سرعت بالا مي‌رود. اما ما مي‌دانيم كاري كه هنوز به تجربه كامل نرسيده و مشكلات آن برطرف نشده، بياييم حكم كنيم حتماً دفتر املاك قبلي هم برداشته شود و از بين برود. من عرضم اين است كه اين ضرورتي ندارد،‌ اين را بگذاريم به عهده خود سازمان ثبت، هر موقع كه ديد ديگر نيازي به اين دفتر ندارد، آن سيستم تثبيت شده، مشكلات آن برطرف شده اين دفتر را از بين ببرد.

علی اردشیرلاریجانی
حالا اين واقعاً ضرورتي دارد كه اين عبارت را بياوريم؟ (ميركوهي ـ‌ ادامه دارد) راست مي‌گويند وقتي تكميل شد آن را مي‌گذارند. وقتي شما تكميل كرديد، سرويس خود را در اينجا الكترونيكي كرديد طبعاً جايگزين مي‌شود. الان كه قطع نمي‌شود، شما گفتيد «دفتر مذكور جايگزين دفتر املاك موجود» است. اين ابهام ايجاد مي‌كند كه از فردا مي‌خواهد جايگزين شود. (ميركوهي ـ پس از تكميل) پس از تكميل است. پس از تكميل كه روشن است. بنويسند «دفتر مذكور پس از تكميل جايگزين دفتر املاك موجود» مي‌شود. آن وقت مشكل آقاي مفتح هم حل مي‌شود. (يكي از نمايندگان ـ اينجا كد رهگيري نداريم، اينها را بايد بياوريم، جايي ندارد، اين را بايد كد رهگيري اضافه كنيم) اجازه بدهيد اينجا وجود دارد، شما بخوانيد يك جاي ديگر اين را آوردند، بخوانيد، بعد به شما مي‌گويم. ماده (131) را بخوانيد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
ماده 131 ـ‌ سازمان ثبت اسناد و املاك كشور موظف است تا پايان سال دوم اجراي قانون برنامه نسبت به راه‌اندازي و ساماندهي دفتر املاك كشور به صورت الكترونيك اقدام نموده و كليه معاملات راجع به املاك و اراضي را در آن به صورت آني و الكترونيكي به نحوي ثبت نمايد كه امكان ثبت معاملات به صورت لحظه‌اي و برخط در دفتر املاك و نيز پاسخ آني و برخط در همان لحظه به استعلامات فراهم باشد. دفتر مذكور پس از تكميل جايگزين دفتر املاك موجود و در حكم آن خواهد بود.

علی اردشیرلاریجانی
حضار 206 نفر، ماده (131) به نحوي كه قرائت شد به رأي‌ گذاشته شود. نمايندگان نظرشان را اعلام بفرمايند. اصل ماده را به رأي گذاشتيم. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب شد. ماده (132) را قرائت بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر قبل از اينكه وارد ماده (132) شويم كميسيون اصلاحيه داده «سازمان امور مالياتي» با توجه به اينكه قانون مالياتهاي مستقيم در تبصره (4) ماده (187) آن همين موضوع را ذكر كرده است، خود عزيزان سازمان امور مالياتي را در سطر سوم «ماليات نقل و انتقال (عين و حق واگذاري محل) و مطالبات موضوع ماده (187) قانون مالياتهاي مستقيم» و همچنين در سطر مانده به آخر «سازمان امور مالياتي» را حذف كردند و اين حكم فقط در رابطه با سازمان تأمين اجتماعي خواهد بود. (رئيس ـ پس چه مي‌شود؟ عبارت را بخوانيد) «سازمان تأمين اجتماعي مكلف است حداكثر ظرف مدت دو سال پس از لازم‌الاجرا شدن اين قانون با اتصال به سامانه ثبت الكترونيك معاملات، حسب مورد نسبت به اعلام آني و برخط ميزان موضوع ماده (37) قانون تأمين اجتماعي به منظور وصول آن از طريق دفاتر اسناد رسمي اقدام نمايد. در صورت عدم انجام تكليف مذكور ظرف مدت مقرر، سردفتر مكلف است به درخواست طرفين سند رسمي انتقال ملك را تنظيم نمايد. در اين صورت منتقل‌اليه و سردفتر هيچ مسئوليتي در قبال اين بدهيها نخواهند داشت و انتقال‌دهنده متعهد به پرداخت اين بدهي خواهد بود. مسئولان مربوط در سازمان تأمين اجتماعي كه تكليف مقرر در اين ماده را اجرا نكنند به انفصال درجه شش از خدمات عمومي و دولتي محكوم مي‌شوند».

علی اردشیرلاریجانی
پيشنهاد حذف ماده را داريد؟

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بله، آقاي سليماني پيشنهاد حذف دادند.

علی اردشیرلاریجانی
آقاي سليماني بفرماييد.

حسن سلیمانی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحيم جناب آقاي دكتر ببينيد! اصلاً ماده (37) چه مي‌گويد كه ما الان با اين حكم چه شرايطي ايجاد مي‌كنيم كه بعد تأمين اجتماعي نتواند به حقوق خودش برسد. ماده (37) مي‌گويند اگر كه يك كارفرمايي بدهي به سازمان تأمين اجتماعي داشت، اگر بخواهد كارگاه موضوع قانون را مورد معامله قرار دهد، انجام معامله منوط به پرداخت و تسويه است. بنابراين اگر الان اين را حذف كنيم و معامله انجام شود معني آن اين است كه ديگر سازمان تأمين اجتماعي چيزي در اختيار نداشته باشد براي وصول مطالباتش. يعني اگر ملك موضوع كارگاه كه امكان استيفاي حقوق تأمين اجتماعي را فراهم مي‌كند به اين ترتيب از يدش خارج شد ديگر اگر بخواهد بدهي خود را به طرف بدهد با چه بدهد؟ امكان استيفاء ساقط مي‌شود.

علی اردشیرلاریجانی
پيشنهاد حذف ماده (132) را دادند. مخالف صحبت مي‌كند؟ صحبت نمي‌كند. دولت و كميسيون مخالف هستند. دفاع كنيد، منعي نداريد. (پورمختار ـ ‌اصلاحيه مطرح نشده) اگر در اصلاحيه شبهه داريد بگذاريد كميسيون بررسي كند. چون آقاي حاج‌بابايي گفتند كه اصلاحيه را، شما توضيح خودتان را بدهيد.

محمد خدابخشی
بسم الله الرحمن الرحيم اين ماده براي نقل و انتقال املاك است. ما براي انتقال ملك مفاصاي مالياتي، تأمين اجتماعي و شهرداري بايد بگيريم. اين استعلاماتي كه بخواهيم از مراجع مختلف دريافت كنيم، چون به صورت سنتي انجام مي‌شود خود اين باعث مي‌شود كه فرآيند نقل و انتقال طولاني شود. ما براي اينكه كاهش دهيم مدت ‌زمان انتقال را كاهش بدهيم. الان همين طولاني بودن مدت‌زمان نقل و انتقال يكي از عواملي هست كه باعث شده رتبه كسب و كار در ايران رتبه مناسبي نباشد، اين پيشنهاد به خاطر اين است كه ما اين را كاهش بدهيم را. اين حكم را آورديم كه اين كارهايي كه انجام مي‌شود به صورت الكترونيكي باشد، براي اينكه مدت‌زمان را به حداقل برسانيم. اما تفاوتي كه با قانون ماليات‌هاي مستقيم دارد در اين است كه در اينجا آن قانون فقط براي سازمان مالياتي هست و نه براي تأمين اجتماعي، درثاني آنجا فقط نقل و انتقال املاكي انجام مي‌شود كه سند دارند، ولي اينجا براي سرقفلي هم اين امكان فراهم شده. علاوه بر اين، اينجا ضمانت‌اجراي حكم هم آورديم كه اگر تخلفي باشد با متخلفين برخورد بكنند (رئيس ـ متشكريم) به حبس درجه شش، ولي آنجا چنين تضميني نداديم. بنابراين با حذف آن مخالف هستيم.

علی اردشیرلاریجانی
متشكريم، ضمناً متن آن همين متن موجود است، ما نمي‌توانيم اينها را عوض بكنيم. همين متن موجود «سازمان امور مالياتي» تا آخر است. حضار 207 نفر، پيشنهاد حذف ماده (132) را آقاي سليماني ارائه كردند. دولت و كميسيون مخالف هستند. نمايندگان محترم نظرشان را اعلام بفرمايند. پايان رأي‌گيري را اعلام مي‌كنم، تصويب نشد. پيشنهاد ديگري هست؟ اگر نيست بخوانيد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي دكتر! پيشنهاد حذف در سطر اول كه آقاي شكري پيشنهاد حذف «سازمان امور مالياتي» داده بودند. نمي‌دانم حذف شده، الان نيست.

علی اردشیرلاریجانی
مطرح نمي‌كنند.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
آقاي پورابراهيمي «ظرف حداكثر (2) سال» را پيشنهاد حذف دارند.

علی اردشیرلاریجانی
«حداكثر (2) سال» حذف بشود چه مي‌شود؟ مكلفند پس از لازم‌الاجرا شدن اين قانون با اتصال فوري.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بلافاصله پس از اجرا شدن مي‌شود. بفرماييد.

علی اردشیرلاریجانی
اگر اين بشود امكان‌پذير نيست، يعني بلافاصله نمي‌توانند.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی
پیشنهاد دهنده
بسم‌ الله ‌الرحمن ‌الرحيم اجازه مي‌فرماييد؟ آقاي دكتر! من يك توضيحي خدمت حضرت‌عالي بدهم. درخصوص آن موضوع اگر اصلاحيه اعمال بشود اين موضوع براي سازمان تأمين اجتماعي لازم هست كه ما يك زماني را در نظر بگيريم، اما الان ما متوجه نشديم حضرت‌عالي اصلاحيه را قبول داريد يا مي‌خواهيد سازمان مالياتي باشد. اگر سازمان مالياتي در متن وجود داشته باشد ما توضيحاتمان را بدهيم. آقاي دكتر لاريجاني! الان با توضيح اول شما سازمان مالياتي هست يا نيست؟ (رئيس ـ سازمان امور مالياتي هست) پس من خدمت حضرت‌عالي توضيح مي‌‌دهم كه اين دو سال، الان قانوني كه ما در سال‌هاي گذشته براي اجراي تغيير نظام جامع مالياتي در كشور نوشتيم، سازمان را مكلف كرديم به تمام اين سامانه‌ها دسترسي داشته باشد. (رئيس ـ درست است، آنها انجام مي‌دهند. اينجا بحثش اين است كه اينها وصل بشوند) يعني مي‌خواهم بگويم سازمان مالياتي را كه ظرف دو سال مكلف است. (رئيس ـ ظرف دو س