1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

علی اردشیرلاریجانی
بسم الله الرحمن الرحيم جلسه با حضور 206 نفر از نمايندگان رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرماييد.

سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی
بسم الله الرحمن الرحيم دستور جلسه شصت و ششم روز سه‌شنبه چهاردهم دي‌ماه 1395 هجري‌شمسي مطابق با چهارم ربيع‌الثاني 1438 هجري‌قمري: ـ ادامه رسيدگي به گزارش كميسيون تلفيق در مورد لايحه برنامه ششم توسعه.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

علی اردشیرلاریجانی
تلاوت آياتی از کلام‌الله مجید. (آيات 66 ـ 61 از سوره مبارکه «فرقان» توسط قاری محترم آقای علي عبداللهي تلاوت گرديد)

بهمن عبداللهی
اللهم صل علي محمد و آل محمد اعوذ بالله من الشيطان الرجيم ـ بسم‌‌ الله الرحمن الرحيم تَبارَكَ الَّذِي جَعَلَ فِي السَّماءِ بُرُوجاً وَ جَعَلَ فِيها سِراجاً وَ قَمَراً مُنِيراً * وَ هُوَ الَّذِي جَعَلَ اللَّيْلَ وَ النَّهارَ خِلْفَةً لِمَنْ أَرادَ أَنْ يَذَّكَّرَ أَوْ أَرادَ شُكُوراً * وَ عِبادُ الرَّحْمنِ الَّذِينَ يَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْناً وَ إِذا خاطَبَهُمُ الْجاهِلُونَ قالُوا سَلاماً * وَ الَّذِينَ يَبِيتُونَ لِرَبِّهِمْ سُجَّداً وَ قِياماً * وَ الَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا اصْرِفْ عَنَّا عَذابَ جَهَنَّمَ إِنَّ عَذابَها كانَ غَراماً * إِنَّها ساءَتْ مُسْتَقَرًّا وَ مُقاماً * (صدق الله‌ العلی العظيم ـ حضار صلوات فرستادند)

علی اردشیرلاریجانی
از برادر ارجمند جناب آقای عبداللهي قاري محترم تشکر می‌کنیم، ترجمه آيات را قرائت بفرماييد.

احمد امیر آبادی فراهانی
به نام خداوند بخشنده مهربان «فرخنده و بزرگوار است آن كسي كه در آسمان برج‌هايي نهاد و در آن چراغ و ماهي نوربخش قرارداد و او است کسی که براي هر كس که بخواهد عبرت گيرد يا بخواهد سپاسگزاري نمايد. شب و روز را جانشين يكديگر گردانيد و بندگان خداوند رحمان، کسانی هستند که روي زمین به نرمي گام برمي‌دارند و چون نادانان ايشان را طرف خطاب قرار دهند به ملايمت پاسخ مي‌دهند و آنا‌نند كه در حال سجده يا ايستاده شب و روز را مي‌آورند و کسانی هستند که می‌گویند پروردگارا! عذاب جهنم را از ما باز گردان، که عذابش سخت و دائمي است و در حقيقت آن بد قرارگاه و جایگاهي نيست». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. اسامي تأخيركنندگان جلسه امروز آقايان: فرهاد فلاحتي، احمدعلي كيخا و علي نوبخت‌حقيقي.
3 تبریک ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت میلاد حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه‌السلام) و تسلیت به‌مناسبت رحلت آیت‌الله شرعی

علی اردشیرلاریجانی
بسم الله الرحمن الرحيم ميلاد مبارك حضرت عبدالعظيم حسني را به همه مؤمنين ملت ايران و نمايندگان محترم تبريك و تهنيت عرض مي‌كنيم و همچنين رحلت عالم مجاهد حضرت آيت‌الله شرعي را كه هم سابقه نمايندگي داشتند در مجلس و يكي از افراد فعال در جامعه مدرسين بودند و خدمات شاياني در تربيت نيروهاي كارآمد در حوزه علميه داشتند به خانواده محترم ايشان و حوزه‌‌هاي علميه تسليت عرض مي‌كنيم.
4 قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مناسب سالگرد شهادت آیت‌الله شیخ نمر

مسعود پزشکیان
بيانيه را بخوانيد.

احمد امیر آبادی فراهانی
بسم الله الرحمن الرحيم بيانيه به مناسب سالگرد شهادت آيت‌الله شيخ نمر كه به امضاء (191) نفر از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ايران رسيده است . دوازدهم دي‌ماه سال گذشته دولت عربستان در اقدامي غيرانساني و مغاير با موازين بين‌‌المللي آيت‌الله شيخ نمر روحاني برجسته و عالي‌قدر جهان اسلام را به شهادت رسانيد. اعدام و شهادت آيت‌الله شيخ‌ نمر در شرايطي كه تروريست‌هاي افراطي و تكفيري امنيت و آسايش منطقه و جهان را سلب نموده و ثبات و آرامش در منطقه را تهديد كرده‌اند حاكي از عمق بي‌تدبيري و بي‌مسئوليتي حاكمان دولت عربستان بود. عربستان سعودي كه در سال‌هاي اخير با حمايت پيدا و پنهان از تروريست در منطقه و حمله و تجاوز به خاك يمن و كشتار مردم بي‌گناه آن و حمايت از سركوب شهروندان ديگر كشورها نقش غيرسازنده‌اي در ثبات و امنيت منطقه پيش گرفته عملاً در جهت تشديد تفرقه بين امت اسلامي گام بر مي‌دارد. بار ديگر ضمن محكوميت اعدام آيت‌الله نمر توسط دولت عربستان از سازمان‌ها و نهادهاي حقوق بشر مي‌خواهيم از رفتارهاي دوگانه و متناقض در قبال اين گونه جنايت ضد بشري دولت عربستان خودداري نموده با محكوميت اين اقدامات به وظيفه قانوني و اخلاقي خود عمل نمايند. والسلام عليكم و رحمه الله تعدادي زيادي عزيزان هم مراجعه كردند امضاءها بيشتر مي‌شود.

مسعود پزشکیان
خيلي ممنون، جلسه را براي نماز و ناهار تعطيل مي‌كنيم، شروع جلسه ساعت يك و نيم بعد از ظهر خواهد بود. پايان جلسه صبح را اعلام مي‌كنم.
5 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

علی اردشیرلاریجانی
خيلي تشكر مي‌كنيم از همه همكاران عزيز كه هم به موقع تشريف مي‌آورند و هم تا اين موقع شب زحمت مي‌كشند. ما صميمانه از همه شما تشكر مي‌كنيم. جلسه بعدي ما فردا چهارشنبه، پانزدهم دي‌ماه، ساعت (8) صبح خواهد بود و دستور جلسه هم ادامه بررسي برنامه ششم. از عزيزان سازمان برنامه و بودجه و كميسيون تلفيق هم تشكر مي‌كنيم خيلي زحمت كشيدند. ان‌شاء‌الله مي‌رسيم. پايان جلسه را اعلام مي‌كنم.

ناطقین
بازگشت به بالا