دوره 11 اجلاسیه 1
تعداد نمایندگان حاضر 223 جلسه 51
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام دارم خدمت همکاران عزیز و نمایندگان محترم و مردم عزیزمان. جلسه‌ با حضور 223 نفر رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه پنجاه و یکم روز چهارشنبه بیست و ششم آذر ماه 1399 هجری‌شمسی ‌مطابق با اول جمادی‌الاولی 1442 هجری‌قمری: 1 ـ گزارش شور دوم کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران. 2 ـ گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار. 3 ـ گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور. 4 ـ گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد شرکت‌های خود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روسازی درخصوص کیفیت و قیمت خودرو. 5 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست در مورد بررسی کیفیت تأمین و توزیع نهاده‌های دامی. 6 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده (14) قانون صدور چک مصوب 1355 و اصلاحات بعدی آن.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

محمدباقر قاليباف
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.


(آیات 12 ـ 9 از سوره مبارکه «اسراء» توسط قاری محترم آقای مهدی عادلی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یهْدِی لِلَّتِی هِی أَقْوَمُ وَ یبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یعْمَلُونَ الصَّالِحاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْراً کبِیراً * وَ أَنَّ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ أَعْتَدْنا لَهُمْ عَذاباً أَلِیماً * وَ یدْعُ الْإِنْسانُ بِالشَّرِّ دُعاءَهُ بِالْخَیرِ وَ کانَ الْإِنْسانُ عَجُولاً * وَ جَعَلْنَا اللَّیلَ وَ النَّهارَ آیتَینِ فَمَحَوْنا آیةَ اللَّیلِ وَ جَعَلْنا آیةَ النَّهارِ مُبْصِرَةً لِتَبْتَغُوا فَضْلاً مِنْ رَبِّکمْ وَ لِتَعْلَمُوا عَدَدَ السِّنِینَ وَ الْحِسابَ وَ کلَّ شَی‏ءٍ فَصَّلْناهُ تَفْصِیلاً‏ * (صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
از قاری محترم برادر عزیزمان جناب آقای مهدی عادلی تقدیر و تشکر می‌کنم، ترجمه آیات را بفرمایید.

سيدمحسن دهنوي
به نام خداوند بخشنده مهربان «این قرآن درست‌ترین برنامه زندگی را معرفی می‌کند و به مؤمنانی که کارهای خوب می‌کنند مژده پاداشی بزرگ می‌دهد و کسانی را هم که آخرت را باور ندارند از این می‌ترساند که برایشان عذابی زجرآور آماده کرده‌ایم. انسان دنبال بدی‌ها می‌رود همانطور که دنبال خوبی‌ها می‌رود چون انسان نوعاً عجول است. شب و روز را دو نشانه قدرت خودمان قرار دادیم شب را می‌بریم و روز را روشن می‌کنیم تا در پرتو روز دنبال رزق و روزی خدا بیفتید و این شب و روز شدن گذر ایام و برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌ریزی زندگی دست‌‌‌‌‌‌تان بیاید بله هر چیزی را کاملاً شفاف و بی‌نقص آفریدیم» راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگوار. آقای رئیس! اسامی غایبان و متأخرین را هم با اجازه قرائت می‌کنم. آقایان: یحیی ابراهیمی، احمد جباری، شهباز حسن‌پور، سیدشمس‌الدین حسینی، محمدمهدی زاهدی، مهدی عیسی‌زاده، محمدرضا مبلغی، سیدکاظم موسوی و مصطفی نخعی و خانم‌ها: زهره الهیان، معصومه پاشایی و فاطمه رحمانی.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون.
3 تسلیت رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به آقای امانقلیچ شادمهر نماینده گنبدکاووس

محمدباقر قاليباف
مطلع شدیم والده برادر گرامی جناب آقای شادمهر نماینده محترم گنبدکاووس هم به رحمت ایزدی پیوستند. مصیبت وارده را هم به ایشان و هم به خانواده محترم ایشان عرض تسلیت داریم و برای آن مرحومه طلب مغفرت و برای بازماندگان ایشان هم صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت داریم.
4 ادامه رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری (ثبت 164)

محمدباقر قاليباف
دستور جلسه را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت همکاران عزیز و مردم شریف ایران اسلامی. آقای رئیس! ما ماده (1) اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری پیشنهادات را رسیدگی می‌کردیم. در پیشنهادات جناب آقای پژمانفر پیشنهاد داشتند. آقای پژمانفر بفرمایید.

نصراله پژمان فر
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ارادت دارم خدمت یکایک سروران گرامی، اعزه بزرگوار و ملت شریف ایران اسلامی. در این پیشنهادی که بنده خدمت شما همکاران بزرگوار دارم ارائه می‌کنم یک نکته‌‌ای را مطرح کردیم که کسانی که داوطلب ریاست جمهوری باشند باید آن (30) سالی که منتهی به زمان ثبت‌نام است را به صورت پیوسته در ایران زندگی کنند و اقامت داشته باشند. مطلب به چه دلیل است؟ ببینید عزیزان! ما (40) سال پشت سر گذاشتیم و آسیب‌های زیادی در این دوران متوجه ما شد، از ناحیه کسانی که اینها وابستگی فکری، اندیشه‌‌ای و تعلق خاطر به کشور، فرهنگ و باورهای ما نداشتند. اینها در طول مدتی که دوران تحصیل‌‌‌‌‌‌شان یا به هر دلیلی دوران اقامت‌‌‌‌‌‌شان در کشورهای بیگانه قرار گرفته، اینها با آن فرهنگ خو گرفته‌اند، اندیشه‌ها، باورها و تحصیلات‌‌‌‌‌‌شان با آن فرهنگ خو گرفته است، اگرچه عزیزان بزرگوار جایتان در مجلس دهم خالی بود که در ارتباط با مدرک جناب آقای روحانی که مدرک‌‌‌‌‌‌شان به عنوان یک مدرک مورد تأیید نبود، متأسفانه در مجلس دهم دوستان همراهی نکردند و نسبت به موضوع مدرک ایشان که ما می‌خواستیم تحقیق و تفحصی کنیم و ادله فراوانی وجود داشت که ایشان اصلاً آن مدرک تحصیلی را ندارند و این مدرک‌‌‌‌‌‌شان تأیید نشده است. اما در عین حال دوستان این کار را کردند.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقای پژمانفر عذرخواهی می‌کنم! در پیشنهادی که حاج‌آقای نبویان داشت اصلاً بحث گذشته و حال را بیش از (30) سال در آنجا دیدیم، دیگر اصلاً این قابل طرح نیست، عذرخواهی می‌کنم. چون در آنجا مطلق گفتیم، شما (30) سال را گفتید، ما مطلق گفتیم، پیشنهاد آقای نبویان بود که در گذشته و حال، گذشته به معنای اینکه بیش از (30) سال. گفتیم نداشتن تابعیت و اقامت در کشورهای دیگر در گذشته و حال.

نصراله پژمان فر
پیشنهاد دهنده
ببینید! در ارتباط با آن موضوع أخذ تابعیت بود.

احمد اميرآبادي فراهاني
نه، با پیشنهاد آقای عزیزی اقامت هم اضافه شد، تابعیت و اقامت.

نصراله پژمان فر
پیشنهاد دهنده
یعنی اگر در آنجا زندگی کرده باشد به هر شکلی زندگی پیوسته داشته باشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
نمی‌تواند، در گذشته و حال. البته ما این را در مشروح مذاکرات آوردیم، سفرا، دانشجویان، آنهایی که مأموریت دولت داشتند، برای آنها مستثنی است، این را در مشروح مذاکرات آورده‌ایم. ان‌شاءالله دیگر حل است. خیلی ممنون و متشکر. پیشنهاد بعدی را جناب آقای نوری‌قزلجه دارند که گفته‌‌اند یک کمیسیون پزشکی معتمد شورای نگهبان تشکیل شود، برای برخورداری از سلامت، توانایی جسمی و روانی کافی را بررسی کند. آقای نوری بفرمایید.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ـ سلام علیکم صبح همه اعزه ان‌شاءالله به خیر و شادکامی. همکاران عزیز! پیشنهاد بنده در جزء (3) که آورده برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روحی کافی، جهت ایفای مسئولیت ریاست جمهوری، بنده یک جمله‌‌ای را به آن پیشنهاد اضافه می‌کنم که به این ترتیب؛ برخورداری از سلامت و توانایی جسمی و روانی کافی جهت ایفای مسئولیت ریاست جمهوری با تأیید کمیسیون پزشکی معتمد شورای نگهبان مرکب از سه نفر پزشک متخصص و یک نفر روانپزشک و یک نفر روانشناس. عزیزان مستحضرید آوردن این بند البته اصل موضوع خیلی ضروری و مهم است، منتها موضوع یک موضوع فنی است. نه در هیأت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری، نه در شورای نگهبان این تخصص فنی است که این موضوع به دقت در آنجا بررسی شود و دقیق باشد، خدای‌ناکرده حقی از کسی ضایع نشود، یا از آن طرف هم مطلبی و موردی درخصوص شخصی مغفول نماند. لازم است که یک کمیسیون فنی که گفتیم سه نفر پزشک متخصص، یک نفر روانپزشک و یک نفر روانشناس که اینها را شورای نگهبان تأیید می‌کند. طبیعتاً شورای محترم نگهبان افرادی را انتخاب می‌کند که تراز صنفی و جایگاه اجتماعی‌‌‌‌‌‌شان در حدی باشد که بتوانند نامزدهای ریاست جمهوری را خصوصاً از نظر بحث‌های روحی و روانی بسنجند و مصاحبه کنند و چون یک مرجعی می‌شود که ذیل شورای نگهبان تشکیل می‌شود، می‌تواند یک مرجع قابل اعتمادی باشد و آنچه که قانون در اینجا می‌خواهد بیاورد و مصوبه کمیسیون امور داخلی و شوراها به عنوان پیشنهاد قانونی است، محکم‌‌‌تر می‌شود. اصل، اصل خوبی است، ولی دیگر رها نمی‌شود. یک جای مشخصی به یک کمیسیون فنی مشخص بند می‌شود و خروجی آن می‌تواند قابل اتکا برای شورای نگهبان باشد. تجربه نشان داده که مطلب، مطلب مهمی است، حتی موضوعات بعدی که گاهاً در مردم‌سالاری و دموکراسی جوامع دچار آن می‌شوند، مثل پوپولیسم، زاییده همین بی‌توجهی به این مقوله‌های روانی است که با این قید که در این قانون می‌خواهد بیاید و با این پیشنهادی که ان‌شاءالله اگر همکاران عزیز موافقت بفرمایند، یک استحکام و قوام بهتری را پیدا می‌کند و طبیعتاً نامزدهایی که مورد تأیید قرار می‌گیرند و صلاحیت می‌گیرند از این بابت هم دیگر هیچ مشکل و ایرادی وارد نخواهد بود. از همکاران عزیزم تقاضا دارم که با این پیشنهاد موافقت بفرمایند. سپاسگزارم.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای عباس گودرزی مخالف هستند، بفرمایید.

عباس گودرزي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و صبح بخیر خدمت همکاران محترم. همکاران عنایت داشته باشید! در بحث رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری درست است ما داریم یک سری شاخص‌ها و معیارها را در قانون احصا می‌کنیم، اما آن تأیید نهایی به عهده شورای محترم نگهبان است. نباید ما واژه‌ها را اینقدر ریز شویم، اگر گفته از سلامت جسمی برخوردار است، شما بگویید یک پزشک بیاید مثلاً نظر بدهد که حالا فرض کن، مثال می‌زنم آن چیزی که شما می‌گویید اگر کسی بخشی از جسمش یا معلول بود یا مثلاً جانباز بود. از نگاه آن پزشک ممکن است رد بنویسد، بگوید این قابلیت و توانایی لازم را برای مسئولیت ندارد. شما که اینجا نیامدید تمام آن شرایط را ریز کنید و به ریز بیایید ثبت کنید. اینها را شما باید اجازه بدهید شورای محترم نگهبان خودش رسیدگی می‌کند. بعد هم بحث روانی که شما می‌گویید از نگاه یک روانپزشک ممکن است یک شاخص‌هایی برای بحث روانی باشد، اما برای صلاحیت ریاست جمهوری آن کسی که (30) سال، (40) سال کارنامه دارد روح و روانش را می‌شود اندازه‌‌گیری کرد آیا این در حد و قواره ریاست جمهوری هست یا نه. این نیست که فکر کنیم می‌خواهیم یکی را ببرد داروخانه برایش دارو تجویز کند، پزشک بنویسد این مشکل روانی دارد یا مشکل روانی ندارد. ممکن است به ظاهر مشکل روانی که آن پزشک مدنظرش است که بخواهد برای او دارو بنویسد نداشته باشد، اما آن روح و روان و شاکله شخصیتی و مختصات فکری این فرد تطابقی با مسئولیت بزرگ ریاست جمهوری در کشور ما نداشته باشد. لذا من فکر می‌کنم این پیشنهادها اگر این چنین باشد اصلاً موضوعیت ندارد بخواهد به آن پرداخته شود. تقاضای من این است همکاران محترم مخالفت کنند. خیلی ممنون و متشکرم.

روح اله متفکرآزاد
در خدمت جناب آقای جلال محمودزاده هستیم، بفرمایید.

جلال محمودزاده
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب دارم خدمت همکاران محترم. همچنان که پیشنهاددهنده محترم آقای نوری همکار عزیز فرمودند متن پیشنهادی دو مقوله دارد، یکی بحث توانایی جسمی و بحث توانایی روانی کافی کاندیدای ریاست جمهوری که جزء دغدغه‌های عزیزان هم بود که عزیزان مخالف فرمودند که این وظیفه شورای نگهبان است که پیشنهاددهنده محترم اینجا این مسأله را هم دیده‌‌اند که کمیسیون پزشکی معتمد شورای نگهبان مرکب از سه نفر پزشک متخصص و روانپزشک این مسأله را دنبال می‌کنند. اما بحث اصلی این است که دوستان و همکاران محترم! همه مستحضر هستید که وظیفه ریاست جمهوری وظیفه بسیار سنگین و سختی است و کسی که به عنوان رئیس‌جمهور کشور تعیین می‌شود باید در درجه اول از توانایی جسمی کافی برخوردار باشد. یعنی یکی از بحث‌های بسیار مهم در این پیشنهاد این است که رئیس‌جمهور منتخب یا کسی که در انتخابات ریاست جمهوری می‌خواهد شرکت کند باید دارای توانایی جسمی باشد که بتواند وظیفه بسیار سنگین ریاست جمهوری را به سرانجام برساند، در مناطق و روستاها حضور پیدا کند و حضور فیزیکی بیشتری در هیأت دولت داشته باشد و اعضای هیأت دولت را از نظر توانایی جسمی هدایت کند و این مقوله واقعاً مقوله‌ای بسیار مهم و تأثیرگذار در توسعه کشور است. بنابراین خواهش من از همکاران عزیز و ارجمند این است که به این پیشنهاد برادر ارجمند جناب آقای نوری رأی مثبت بدهند، چون ما باید قانونی بنویسیم که این قانون جامع و مانع باشد. یعنی نباید سوءتفاهمی در قانون وجود داشته باشد. بنابراین این می‌تواند به جامعیت و مانعیت قانون کمک کند، یعنی به این کمک کند که قانون انتخابات ریاست جمهوری مستحکم‌‌‌تر باشد و ان‌شاءالله بتوانیم قانونی را تصویب کنیم که دارای تفسیرهای متعددی نباشد. بنابراین خواهشم از عزیزان این است که به این پیشنهاد رأی مثبت بدهند، متشکرم.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت همه نمایندگان محترم. نمایندگان محترم دقت بفرمایید! با توجه به اینکه در بند (3) در ماده (1) این کلمه روانی کافی ابهام دارد، ولی به جهت اینکه در مواد دیگر آمده کسی که نامزد ریاست جمهوری می‌شود باید برنامه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی را ارائه بدهد. لذا اگر ما بخواهیم در قانون این کمیسیون را پیش‌بینی کنیم که توسط معتمدان شورای نگهبان باشد، ‌‌‌‌‌‌شأن مجموعه ریاست جمهوری این نیست که ما بخواهیم این را انجام بدهیم. من خواهش می‌کنم اگر آقای نوری می‌توانند پیشنهاد را پس بگیرند. به جهت اینکه در قانون اگر ما این را بیاوریم اولاً محدود کردن اختیارات شورای نگهبان است، ثانیاً در مواد آینده که می‌رسیم آنجا دارید می‌گویید این فرد باید این برنامه‌ها را ارائه بدهد. لذا کسی که این برنامه‌ها را باید ارائه بدهد باید حتماً از سلامت جسمی، روانی و ذهنی برخوردار باشد که بتواند این کار را انجام بدهد. لذا دولت با این پیشنهاد مخالف است. البته اگر آقای قزلجه پس بگیرند بهتر است.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون هم مخالف است. حضار 249 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد بعدی را جناب آقای حاجی‌دلیگانی دارند. آقای حاجی‌دلیگانی از دقت نظر شما ممنونیم، منظور از بحث قانون همان خدمت نظام وظیفه است که در بحث قبلی آمده است. حاج‌آقای سلیمی! شما مطرح می‌فرمایید؟ شما که قبلاً این را بحث کردید که «به تأیید مراجع معتبر»، مراجع معتبر مشخص است. این اصلاح عبارتی است، رد شویم، معلوم است، دیگر وقت مجلس گرفته نشود، خیلی ممنون و متشکر. آقای میرتاج‌الدینی! «و انتخاباتی» را می‌خواهید حذف کنید؟ این هم اصلاح عبارتی است. جلوتر برویم اگر رسیدیم پیشنهاد بعدی‌‌‌‌‌‌تان را مطرح بفرمایید. آقای نوری‌قزلجه! شما می‌خواهید عدم محکومیت به مفاسد اقتصادی حذف شود؟ بماند. مطرح می‌فرمایید؟ بفرمایید.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای امیرآبادی! شماره (17) می‌شود، چون رد شده بودیم، برای اینکه همکاران مستحضر باشند. همکاران عزیز! در بند (5) آمده «عدم محکومیت به جرایم اقتصادی و انتخاباتی، جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، اقدام بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران، ارتداد، خیانت در امانت و جرایم علیه عفت عمومی». بعد در تبصره می‌گوید «در صورتی که اتهامی درخصوص جرایم موضوع این بند متوجه داوطلبی باشد که واجد شرایط مقرر در این قانون است شورای نگهبان پس از استماع توضیحات داوطلب در موارد اتهامی و أخذ مدارک مربوطه و حسب لزوم دریافت گزارش یا توضیحات از مرجع ذی‌صلاح نسبت به صلاحیت داوطلب تصمیم‌گیری می‌نماید». مواردی که در این جزء (5) آمده، اگر چنانچه منجر به محکومیت شود، ما در بند (6) داریم، پیشنهاد حذف جزء (5) به خاطر وجود جزء (6) است که آنجا می‌گوید «عدم محکومیت کیفری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی». یعنی برای اینکه این دیگر از حالت تفسیری خارج شود، خصوصاً در آن بحث تبصره. همه جرایمی که بالا ذکر شده قطعاً اگر این جرایم صادر شود منجر به محکومیت کیفری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر و حتماً منجر به محرومیت از حقوق اجتماعی خواهد شد. پس در جزء (6) که آمده کامل‌‌‌تر از جزء (5) است و دیگر این را از حالت تفسیر از طریق شخصی در می‌آورد و به صورت کامل می‌بندد. در ضمن در پیشنهادی هم که جناب آقای میرتاج‌الدینی داشتند و در بند بعدی هم این پیشنهاد مشترک بود، بعضی از این جرایم مثلاً می‌گویید جرایم انتخاباتی، احتمالاً در مناظره‌‌ای یک صحبتی اتفاقی افتاده، منجر به یک شکایتی شده، یا مثلاً یک سابقه نمایندگی داشته، در بحث مثلاً تبلیغات یکی رفته پوستر را روی پوستر نامزد دیگری چسبانده، بعد منجر به شکایت، دادگاه یا حکمی شده، اینها که نمی‌تواند به عنوان یک مسائل جزئی انتخاباتی برای کسی که می‌خواهد نامزد ریاست جمهوری شود ملاک باشد. برای اینکه هم از آن جزئیاتی که غیر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر هستند بگذریم، هم مواردی که خیلی مهم هستند، مثل جرایم علیه امنیت ملی، بر ضد نظام، یا جرایم اقتصادی، خیانت در امانت و همه اینها، چون در جزء (6) آمده که «محکومیت کیفری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر و محرومیت از حقوق اجتماعی»، برای استحکام همین جز (6) ما اگر جزء (5) را حذف کنیم هم کامل‌‌‌تر، جامع‌‌‌تر و مانع‌‌‌تر است و محکم‌‌‌تر هم هست، دیگر با وجود حکمی که دادگاه صادر کرده جای هیچ تفسیر و نظر دیگری هم نخواهد بود. فلذا در جهت قوام و دوام بیشتر این قانونی که می‌خواهیم کار کنیم و اینکه جامع‌‌‌تر و کامل‌‌‌تر شود بنده پیشنهاد حذف جزء (5) را دارم و از همکاران عزیز هم درخواست دارم که با این پیشنهاد موافقت بفرمایند. البته عرض کردم با عطف به جزء (6) که داریم، عدم محکومیت کیفری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی. سپاسگزارم.

روح اله متفکرآزاد
بسیار متشکریم. به عنوان مخالف جناب آقای هادی بیگی‌نژاد بفرمایید.

هادي بيگي نژاد
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران محترم سلام علیکم. ما یک خودرویی را در نظر بگیریم که این خودرو با سرعت کمی در حال حرکت است، فرض بگیرید مثلاً سرعت (50) کیلومتر در ساعت دارد حرکت می‌کند. اگر فرمان آن یک مقداری کم شود این ماشین چپ نمی‌کند. ولی اگر فرض بگیریم سرعت این ماشین (150) کیلومتر باشد، سه برابر شود، با یک مقدار انحراف ممکن است که این خودرو چپ شود. با هم فرق می‌کند. وقتی ما کسی را از یک مسئولیت پایین به بالا می‌بریم و در سطح رئیس‌جمهور قرار می‌دهیم ممکن است در زمانی که مسئولیت کمی دارد، در حد رئیس‌جمهور نیست خطایی انجام بدهد، این خطا موجب ایجاد مشکلات شدید و زیاد نشود، خودش را نشان ندهد. ولی اگر در سطح بالا و مسئولیت رئیس‌جمهور قرار بگیرد آن وقت عین آن خودرویی می‌ماند که با سرعت خیلی بالا دارد حرکت می‌کند. کوچکترین مشکلی موجب چپ شدن می‌شود. آن وقت چپ شدن برای کشور بحران درست می‌کند، این طور نیست که بگوییم فقط برای خودش مشکل درست می‌کند. لذا ما از کوچکترین مسأله‌ای نباید بگذریم. رئیس‌جمهور خیلی خطایش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر است، خیلی اشتباهش ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر است، از کجا بفهمیم؟ گذشته‌اش. بعضی از اوقات خطاهایی که انجام می‌شود دادگاه آنها را در گذشته محکوم نمی‌کند، کمااینکه دارید می‌بینید، عده‌ای از افراد به دادگاه می‌روند، چون هیچ ردپایی از خودشان نگذاشته‌‌اند. محرومیت اجتماعی دچار نشده‌‌اند. اگر این فرد بالا بیاید و آن خطاهایش را ادامه بدهد چه باید کرد؟ لذا بنده درخواستم این است هر چقدر که ما در این قضیه سخت‌تر بگیریم و فرد سالم‌تری به مسند ریاست جمهوری برسد، خطاهای او کمتر خواهد شد، کشور هم کمتر دچار بحران خواهد شد. خیلی ممنونم.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکریم. در خدمت جناب آقای علی علیزاده هستیم، برای موافقت با پیشنهاد بفرمایید.

علي علي زاده
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران محترم عرض سلام و ادب دارم. پیشنهادی که جناب آقای نوری مطرح کردند به نظر بنده پیشنهاد خیلی خوبی است، چون همین موردی که در بند (5) مورد تأکید قرار گرفته عملاً در بند (6) به نحو اولی‌تر مطرح شده است، علاوه بر آن در چهار بند دیگر هم تمام مواردی که نیاز بوده ذکر شده و عملاً بند (5) با وجود بندهای دیگر یک بند اضافه محسوب می‌شود. مشکل اصلی بند (5) هم در تبصره‌اش است. در تبصره بند (5) اگر همکاران محترم توجه بفرمایند موردی را دوستان کمیسیون ذکر کرده‌‌اند که عملاً خارج از صلاحیت شورای محترم نگهبان می‌باشد. اگر همکاران محترم تبصره بند (5) را توجه بفرمایند آورده در صورتی که اتهامی درخصوص جرایم موضوع این بند متوجه داوطلبی باشد که واجد شرایط مقرر در این قانون است، شورای نگهبان پس از استماع توضیحات داوطلب در موارد اتهامی، یعنی ما در بند (6) به صورت واضح آوردیم که عدم محکومیت کیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی. در بند (7) نداشتن سوءسابقه امنیتی و عدم وابستگی به گروه‌های غیرقانونی. در بند (8) عدم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر بودن در تحکیم رژیم سابق و وابستگی به آن. در بند (9) عدم سابقه استعمال یا اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان. همه این موارد آورده شده است، علاوه بر اینها در تبصره بند (5) وقتی موارد اتهامی را هم اضافه می‌کنیم، این عملاً خارج از حدود صلاحیت شورای نگهبان می‌شود، شورای محترم نگهبان در مقام قاضی نیست، در مقام داور در موضع انتخابات نیست، بلکه در مقام احراز صلاحیت و نظارت بر انتخابات است. دوستان و همکاران عزیز! وقتی همه ما در عرصه انتخابات حضور و تجربه داشتیم، وقتی شخصیت یا کسی وارد عرصه انتخابات می‌شود و عرصه انتخابات به دور از عرصه رفاقت و دوستی است. یک رقابتی همراه با بداخلاقی متأسفانه شکل می‌گیرد. تقریباً انواع اتهامات به همه شخصیت‌هایی که وارد این حوزه می‌شوند از طرف بعضی از بداخلاقان اجتماعی و رقبا متوجه آن شخص می‌شود. اینکه ما بیاییم شورای نگهبان را ملزم کنیم که وارد مسائل اتهامی هم شود و در مسائل اتهامی هم بخواهد تشکیل جلسه بدهد، توضیح بخواهد، اسناد بخواهد، این کار قضائی است. در بندهای دیگر آمدیم این را مطرح کردیم و به نظر من می‌آید این علاوه بر اینکه توسعه قانون اساسی است، توسعه حدود و اختیارات شورای نگهبان است، شورای نگهبان طبق اصول متعدد قانون اساسی در مقام قضاوت نیست، بلکه ناظر بر انتخابات است. اینکه تک تک موارد اتهامی را بخواهد بنشیند در مورد افراد بررسی کند و نظر بدهد، این درست نیست. چون در بندهای دیگر هم این به صورت شفاف آمده که کسانی که محکومیت یا مشکل دیگری دارند نتوانند در انتخابات شرکت کنند. فلذا خواهش من از دوستان این است که به پیشنهاد آقای نوری رأی مثبت بدهیم تا مشکلی در آینده در زمان انتخابات نداشته باشیم. عملاً شاهد نباشیم که در انتخابات شخصیت‌هایی که در انتخابات حضور پیدا می‌کنند به واسطه این بند یک عده‌‌ای که صلاح کشور را نمی‌خواهند دنبال این باشند که به شخصیت‌های این کشور اتهاماتی بچسبانند و شورای نگهبان را وارد این موضوع کنند. فلذا از دوستان خواهش می‌کنم به پیشنهاد آقای نوری رأی مثبت بدهید تا این بند اضافه را حذف کنیم.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان محترم! من خواهش می‌کنم توجه بفرمایید، یک موضوع بسیار بااهمیتی دارد مطرح می‌شود. ببینید! در بند (5) عدم محکومیت به جرایم اقتصادی، انتخاباتی، جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، اقدام بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران، ارتداد، خیانت در امانت و جرایم علیه عفت عمومی که از محاکم قضائی حکم صادر شود، اینها در محکومیت کیفری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر دیده شده است. یعنی الان دوستانی که در دستگاه‌های قضائی کار می‌کنند یا کمیسیون محترم قضائی اگر باشند و الان هم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سؤال کردیم همین است. ما در بند (6) گفتیم عدم محکومیت کیفری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر که همه اینها را شامل می‌شود و بعد اگر شامل شود حکمی که صادر می‌شود محرومیت از مناصب اجتماعی و یا مناصب و پست‌های حساس می‌شود و در تبصره یک اشکالی وجود دارد و آن این است که در تبصره آمده اگر این فرد واجد شرایط در این قانون باشد، اگر واجد شرایط باشد دیگر یعنی بند (5) را نباید داشته باشد، اگر واجد شرایط باشد یعنی بند (5) را ندارد. لذا ما با پیشنهاد موافقیم، چرا؟ چون در بند (6) در آن عدم کیفری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر و محرومیت از حقوق اجتماعی این مستتر است و آمده و مشکل را حل می‌کند. من خواهش می‌کنم به پیشنهاد رأی مثبت بدهید.

احمد اميرآبادي فراهاني
کمیسیون بفرمایید. جناب آقای جوکار! این را هم توضیح بدهید، ببینید! در جزء (6) عدم محکومیت کیفری آمده، محکومیت حقوقی نیامده است. این را یک توضیح بدهید. در بند (5) تبصره‌اش موارد اتهامی است، یعنی خود بند (5) محکومیت است، تبصره‌اش اتهام است. یعنی اگر یکی برود از دست یک کاندیدایی یک شکایت کند و اتهامی وارد کند این هم باید رد صلاحیت شود؟ این را یک توضیح بدهید که نمایندگان عزیز در جریان قرار بگیرند.

محمدصالح جوکار
بسم الله الرحمن الرحیم صبح همه عزیزان و همکاران بخیر باشد. من یک نکته‌‌ای را توضیح بدهم که ما هیچ‌گاه استناد به ماده یا بندی نمی‌کنیم که می‌خواهیم بعداً به بند بعدی برسیم و پیشنهادات این بند هم هست. نماینده محترم دولت به بندهای بعدی استناد می‌کند. این بند که قرائت شد، ببینید! تفسیری که خود شورای نگهبان از قانون دارد این است، می‌گوید عدم محکومیت قطعی کیفری و جرایم اقتصادی از جمله کلاهبرداری، رشا، ارتشا، اختلاس، تبانی در معاملات دولتی، پولشویی و اخلال در نظام اقتصادی کشور. ببینید! بحث اقتصادی مهم است، مردم خیلی امروز نگاه‌‌‌‌‌‌شان روی این است که یک مسئول‌‌‌‌‌‌شان در این کشور آدم پاکدست و مؤمنی باشد، اجازه ندهد هر کسی که می‌رسد دست در بیت‌المال کند، اجازه ندهد با بعضی از شرایط که ایجاد می‌شود آنهایی که ژن برتر دارند بتوانند استفاده مطلوب‌‌‌تر کنند. بی‌عدالتی در جامعه رواج پیدا می‌کند. شما بروید نظرسنجی‌هایی که امروز از مردم شده را ببینید چه می‌گوید؟ اینکه اینجا آمده جرایم اقتصادی، به خاطر شرایط ویژه‌‌ای است که در کشور وجود دارد. ما باید این را رفع ابهام کنیم. نکته بعدی در رابطه با تبصره است. دوستان می‌گویند بحث تبصره اتهام است. من خدمتتان عرض کنم امروز یک پرونده‌‌ای علیه یک فردی در دادگاه مطرح شده، اتهام هم است. بازپرس رسیدگی کرده و قرار تأمین هم صادر شده است. وثیقه گذاشته آزاد شده، ولی اتهام است، حکم صادر نشده است. پس‌فردا این رئیس‌جمهور شود درست است که رئیس‌‌جمهوری اسلامی ایران امروز به زندان محکوم شده؟ چکار می‌خواهید کنید؟ می‌خواهید رئیس‌جمهور را عزل کنید؟ می‌خواهید زندان نفرستید بی‌عدالتی شود، عدالت اجرا نشود؟ فلذا این مواردی که در اینجا آورده شده تضمینی است برای سلامت این جایگاه مهم. دوستان توجه کنند، ما که دنبال این نیستیم قانون را وسیع‌‌‌تر کنیم. ولی آنچه را که حقوقدانان نشسته‌اند و بحث کرده‌اند، کارشناسان روی این بحث کرده‌‌اند که آینده را در نظر بگیرید، اگر کسی محکوم شد، به خاطر اینکه امروز اتهامی متوجه او است، فردا جوابی نداریم. فلذا ما گفتیم شورای نگهبان استعلام کند، در مذاکرات از قوه قضائیه استعلام کند وضعیت را بگیرد، اگر نهایتاً قرار است منجر به صدور حکم شود ردصلاحیت می‌شود و این فردی که به عنوان نامزدی خودش را مطرح کرده است. من خواهش می‌کنم رأی مخالفت بدهید و این حذف نشود. تضمین‌‌‌‌‌‌‌‌‌کننده این قانون از نظر سلامت اقتصادی و مباحث کیفری دیده شده است، متشکرم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. دوستان توجه کنند. من فکر می‌کنم ما هم این بند (5) و تبصره‌اش، حالا جناب آقای جوکار توضیح دادند، ولی به هر حال شورای نگهبان، اگر ما اینجا داریم قانون وضع می‌کنیم در وضع اتهامی هست و حکم صادر نشده، به هر حال قانون صراحت دارد که محکومیت، یا محکوم هست یا نیست، اتهام که محکومیت نیست، محکومیت قطعی مبنا است. این یک بحث. در بند (6) هم ما عدم محکومیت کیفری را آوردیم، حقوقی را نیاوردیم. در بند (7) نداشتن سوءسابقه امنیتی و عدم وابستگی به گروه‌های غیرقانونی ابهام دارد که خود آقای جوکار می‌دانند الان ابهامش از سیاست‌های کلان از مجمع روی این بحث الان ابهام دارند. به نظر من اجازه بدهید ما بند (5)، (6) و (7) را به کمیسیون ارجاع بدهیم، مجدداً با ابهاماتی که در بحث حقوقی است و بحث مهمی است، بررسی مجدد کنند، دومرتبه به صحن بیاورند. اگر دوستان موافق این هستند که واقعاً ابهامات حقوقی دارد، اجازه بدهیم به کمیسیون برود. این را به رأی می‌گذاریم. حضار 252 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! در جزء (10) آقای میرتاج‌الدینی پیشنهاد دارند که من از ایشان خواهش می‌کنم مطرح بفرمایند. خیلی ممنون از همکاری‌تان. (28) را هم مطرح نمی‌فرمایند، خیلی ممنونیم. (29) را مطرح بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین همکاران گرامی عنایت کنند، در این پیشنهاد یک نکته مدیریتی را خواستند یادآوری کنند. ببینید! کلاً این شرایط را برای ثبت نام این مناصب اجازه دادند، به این معنا نیست که هر کدام از اینها ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کردند حتماً شورای نگهبان هم باید تأیید کند. بلکه این اجازه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام است. یکی از فلسفه‌ها و دلایل اصلی این طرح اصلاح قانون انتخابات جلوگیری از آن ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام‌های بی‌رویه بود که همه شاهد بودیم، افرادی که هیچ شرط و مدرکی ندارند آنجا ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام می‌کردند و عامل مضحکه در فضای مجازی علیه نظام اسلامی می‌شد. این طرح خوب را که دوستان در کمیسیون شوراها و امور داخلی با همکاری بعضی از حقوقدانان محترم انجام داده‌اند، جلوی این موارد را می‌گیرد. هر کدام از شرایطی که قانون اساسی برای کاندیداهای ریاست جمهوری گفته است آن را تشریح می‌کنند و مصادیقی برای آن ذکر می‌کنند، برای رجال مذهبی و سیاسی بودن، همینطور برای مدیر و مدبر بودن. این بند برای تشخیص مدیر و مدبر بودن یک فرد است. ما آمدیم در اینجا شرط گذاشتیم که یک فرد...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای میرتاج‌الدینی عذرخواهی می‌کنم! مثل اینکه آقای نوری پیشنهاد حذف کل بند (10) را دارند. اجازه بدهید اگر حذف کل رأی نیاورد شما مطرح کنید، رأی آورد که هیچ. آقای نوری بفرمایید.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد بنده ردیف (26) است، در جزء (10) آن قسمتی که آورده و تعدادی از مقامات، «مقام سیاسی موضوع بندهای «الف» تا «ج» ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری» و بعضی از مقامات و مسئولین را آنجا اسم برده و در حقیقت نامزدهای ریاست جمهوری را فقط به این افراد محدود کرده. همکاران عزیز! من یک حساب تقریبی و سرانگشتی انجام داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ام، این تعداد به (1400) نفر در کشور ما نمی‌رسد. یعنی ما آنقدر قانون را می‌بندیم و سخت‌‌گیری می‌کنیم که در حال حاضر از نمایندگان ادواری که بیش از یک دوره نماینده باشند، سابقه وزارت‌‌‌‌‌‌شان بیش از شش سال باشد، همه اینها جمع‌‌‌‌‌‌شان به (1400) نفر در کشور نمی‌رسد. این با روح قانون اساسی ما در مغایرت است، با روح مردم‌سالاری در قانون اساسی ما در مغایرت است، با جمهوریت نظام در تضاد است. چرا ما این امکان را از (999/99) درصد جمعیت کشور داریم می‌گیریم؟ فقط افرادی که می‌توانند به این مناصب برسند در آینده می‌توانند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شوند. مگر ما الان چند درصد از فارغ‌التحصیلان‌مان را می‌توانیم استخدام کنیم که (20)، (30) سال بعد اینها بشوند جزء کارگزاران، وزرا و وکلای این کشور و بعد بتوانند رئیس‌جمهور شوند؟ ما داریم از خیل عظیمی از جامعه این امکان را برای همیشه سلب می‌کنیم. گذاشتن شرایطی که اکتساب آن برای افراد ممکن باشد ایرادی ندارد، می‌گوییم مدرک تحصیلی، می‌گوییم بازه سنی، ولی اینکه شرطی را بگذاریم که هیچ وقت الی‌الابد نتواند به آن دسترسی پیدا کند این با جمهوریت نظام و قانون اساسی در تضاد و مغایرت است. ما خیلی‌ها را داریم محروم می‌کنیم، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رؤسای دانشگاه‌ها، نخبگان، فعالین بخش خصوصی، همه را داریم از نامزد شدن در انتخابات ریاست جمهوری محروم می‌کنیم. این اثر سوئی در مشارکت مردم دارد، چه برای انتخاب‌شوندگی، چه برای انتخاب‌کنندگی. یعنی خیلی مشارکت و روحیه مشارکت و انگیزه مشارکت را در جامعه پایین می‌آورد. درخواست من این است که عزیزان ما این شرایط را حذف کنیم. ما دنبال این هستیم که یک شرایطی، صرفاً خروجی‌اش این است که می‌گوییم متقاضی کمتری داشته باشیم، شورای نگهبان کارش یک مقدار در رسیدگی سبک‌‌‌تر شود. پس آن وقت در آن طرف قضیه چقدر داشته‌های خودمان را آن طرف آب می‌گذاریم، چقدر از مردم و نخبگان و اساتید دانشگاه و بخش خصوصی را داریم از این امکان کاندیدا شدن در انتخابات ریاست جمهوری محروم می‌کنیم. فلذا عزیزان! با بند (9) اصل (3) قانون اساسی این قید و بندهایی که ما گذاشتیم مغایرت دارد، شرایط برابر را ایجاد نمی‌کنیم، ما شرایطی را می‌توانیم وضع کنیم که کسی خواست در این کشور بتواند آن را اکتساب کند، نه شرایطی که خیلی‌ها نزدیک (100) درصد جمعیت کشور نتوانند آن را اکتساب کنند. با خود اصل (115) قانون اساسی هم مغایرت دارد. عزیزان! عرض کردم، با جمهوریت نظام، با روحیه مشارکت مردم چه در انتخاب‌شوندگی و چه در انتخاب‌کنندگی، با همه اینها در تضاد است. من از همکاران عزیزم درخواست دارم برای اینکه همه آحاد این جامعه بتوانند برای ابد این امکان از این تعداد جمعیت کشور ما سلب نشود که هیچ وقت نتوانند برای ریاست جمهوری که در آن به عنوان جمهوری اسلامی دارند زندگی می‌کنند محروم شوند، خواهشمند هستم که با حذف این شرایطی که اینجا گذاشتیم موافقت بفرمایید. ممنون و متشکرم.

روح اله متفکرآزاد
آقای رئیس! آقای نقدعلی تذکر و اخطار قانون اساسی دارند.

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
آقای نقدعلی اخطار اصل (2) و ماده (2) را نوشته‌اند، بفرمایید.

محمدتقي نقدعلي
مطرح نمی‌کنم.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای موسوی‌لارگانی مخالف هستند، بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت سروران عزیز خودم و همکاران عزیز عرض کنم که شاید یکی از بندهایی که ضرورت دارد حتماً وجود داشته باشد بحث سابقه اجرایی برای کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود. شما ببینید! اگر حتی یک فردی که بخواهد در یک کارگاه یا کارخانه حسابدار شود یا مسئولیت دیگری را بپذیرد، می‌گویند پنج سال سابقه مفید و سابقه کاری که باید مورد تأیید هم باشد، یعنی رضایتمندی هم از او باشد. حالا ما می‌خواهیم برای کسی تعیین تکلیف کنیم که قرار است جایگاه اول اجرایی کشور ما را به عهده بگیرد، بدون هیچ‌‌‌‌‌‌‌گونه سابقه کار و فعالیتی، حالا اعم از نمایندگی، ریاست بانک مرکزی، وزارتخانه و مواردی که اعلام شده را من نمی‌خواهم تکرار کنم. لذا این بند جزء ضروریات است. حالا پیشنهادی که سرور ارجمند حاج‌آقای میرتاج‌الدینی دارند که به چهار سال کاهش پیدا کند، شاید پیشنهاد مقبول و خوبی باشد که ما چهار سال سابقه اجرایی را برای کسی که کاندیدای ریاست جمهوری است در نظر بگیریم. لذا عزیزان این را مدنظر داشته باشیم که بحث، بحث این است که کسی می‌خواهد در این جایگاه بنشیند. شما به عقب برگردید، یعنی رئیس‌جمهور فعلی ما پنج دوره نماینده مجلس بود، مدتی در مسئولیت دبیر شورای امنیت ملی بوده، در جایگاه‌های مختلف بوده و الان هم ما شاهد عملکرد ضعیفی هستیم که همه اعتراض دارند و ناراحت هستند. شما در مجلس شورای اسلامی یک روز هم سراغ ندارید که نمایندگان محترم مجلس تذکری به ضعیف بودن عملکرد دولت فعلی و مخصوصاً رئیس‌جمهور فعلی ندهند. حالا دولت‌های قبلی هم به همین منوال، یعنی اگر ما به دولت‌های قبلی برگردیم آنها هم مسئولیت‌های زیادی داشتند، در جایگاه‌های زیادی حتی رئیس قوه بودند، اما بعد وقتی در جایگاه ریاست جمهوری قرار گرفتند آن عملکرد مطلوبی که باید داشته باشند را نداشتند. لذا این بند که ما حداقل چهار سال سابقه اجرایی در پست‌های بالا، قرار نیست که ما یک بخشدار یا یک دهیار یا یک فردی در جایگاه پایینی از مسئولیت‌ها را در اینجا انتخاب و تعیین تکلیف کنیم. قرار است که مسئول اول اجرایی کشور، رئیس یک قوه را تعیین تکلیف کنیم و لذا همکاران عزیز این مطلب را در نظر داشته باشند. ان‌شاءالله با رأی بالا علی‌رغم ارادتی که خدمت همکار عزیزمان آقای نوری‌قزلجه داریم، به این پیشنهاد رأی ندهید و ان‌شاءالله این بحث سابقه اجرایی در قانون بماند، به نظر من یکی از بندهای ضروری است که کمیسیون شوراها اصلاح کردند که جای تشکر هم دارد، چون ما سالهای گذشته و دوره‌های گذشته شاهد بودیم، می‌دیدید که چقدر کشور ما را مورد تمسخر قرار می‌دادند. طرف با بقچه‌اش آمده بود برای ریاست جمهوری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کند. برای چه آمدی رئیس‌جمهور شوی؟ چون بیکار بودم، آمدم رئیس‌جمهور شوم، چون کار گیرم نیامده و قس‌علی‌هذا از این مسائل. لذا درخواستم این است که عزیزان رأی منفی بدهید و این پیشنهاد رأی نیاورد.

روح اله متفکرآزاد
بسیار متشکریم. در خدمت جناب آقای آزاد‌ی‌خواه به عنوان موافق پیشنهاد هستیم، بفرمایید.

احد آزادي خواه
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام خدمت هموطنان عزیز ایران اسلامی. خدا را شاکریم در این شرایطی که حاکم بر کشور است به لطف امام زمان مهماتی در مجلس دارد مطرح می‌شود که برای آینده کشور حتماً سرنوشت‌ساز خواهد بود. آقای رئیس! حقیر قبل از آنکه مخالفتم را بگویم، اولاً اخطار قانون اساسی دارم، اجازه می‌خواهم اخطار را بیان کنم. من هم اصل دوم و هم بند (9) اصل سوم را به عنوان اخطار یادآور می‌شوم که همکاران عزیز در جریان امر باشند. اگر این موضوع و موافقت بنده حقیر را شما رأی بدهید که هیچ و الا واقعاً تبعیض ناروا است. ما درباره آینده کشور امروز می‌خواهیم تصمیم بگیریم، به هر حال امر خطیر ریاست جمهوری امر بسیار مهم و حائز اهمیتی است. در اینکه همکار گرامی ما فرمودند بالاخره رئیس‌جمهور باید سابقه خدمت و مسئولیت داشته باشد، من نظر شریف شما را به صدر همین قانون که ما دیروز و امروز روی آن کار کردیم جلب می‌کنم. ببینید همکاران گرامی! عناوینی که در این قانون آمده، ما رئیس‌جمهور و کاندیدای ریاست جمهوری را گفتیم باید رجل سیاسی باشد، باید مدیر باشد، باید مدبر باشد، باید حسن سابقه داشته باشد. همکاران عزیز! معنای همه اینها این است که کاندیدا باید سابقه کار و فعالیت و مدیریت در کشور داشته باشد. مدیر برای کسی است که توان مدیریت یک مجموعه‌‌ای را اثبات کرده باشد. مدبر باشد، سابقه کارش سابقه حسنه باشد. ما اینها را آوردیم. این قسمتی که همکار عزیزم آقای نوری پیشنهاد حذف آن را دادند، این در واقع رجحان بلامرجح است. ترجیح بلامرجح است. یک اصلی ما در اصول فقه جعفری داریم، آن این است که اگر شما کسی یا عنوانی را بخواهید بر بقیه ترجیح بدهید باید یک مرجح داشته باشید. من ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سؤال می‌کنم، حالا نمی‌خواهم خیلی عناوین را بگویم که کسی ناراحت شود، اما برخی از مسئولیت‌هایی که اینجا هستند نسبت به برخی از مسئولیت‌هایی که نیاورده‌ایم، خداوکیلی همکاران گرامی! اینجا چه رجحانی است؟ مثلاً یک فردی رئیس فلان مجموعه‌‌ای بوده که ما در این ماده آوردیم، می‌تواند کاندیدا شود، ولی رئیس فلان مجموعه‌‌ای که اینجا نیاورده‌ایم می‌تواند کاندیدا شود. این تبعیض ناروا است. این ظلم به آن افرادی است که اینجا عناوینی آنها مسئولیت داشتند بیان نشده است. تقاضای من این است که همکاران عزیز دقت بفرمایند، این بند اگر حذف شود ما در صدر قانون انتخابات ماده (35)، «الف»، بند (1)، بند (3) و بند (4) آن چیزی که لازم باشد را آوردیم سابقه کار داشته باشد. اما اجازه ندهید، ما مسئولیت‌های زیادی در کشور داریم که اینجا به آن اشاره نشده، ولی می‌تواند از دل آن رئیس‌جمهور انقلابی و استکبارستیز بیرون بیاید. ما کجای کار هستیم؟ چرا می‌خواهیم در آینده دست و بال خودمان را ببندیم؟ همکاران گرامی! اخیراً حقیر در انتخابات ونزوئلا به عنوان ناظر از طرف مجلس شورای اسلامی با تدبیر شما جناب آقای رئیس‌ به آنجا رفتیم، آقای مادورو سابقه رانندگی کامیون دارد، امروز شده رئیس‌جمهوری که در آمریکای لاتین چشم مستبدین و مستکبرین و دولت آمریکا و ترامپ را کور کرده است. ببینید! شما را به خدا مراقب باشیم، من نمی‌خواهم مصداق بیان کنم که قانون در آن خلط ایجاد شود، اما خداوکیلی عناوین بسیار مهمی هست که ما اینجا نیاورده‌ایم که از دل آنجا رئیس‌جمهور انقلابی در تراز بیرون می‌آید. شهدای عزیز و سرداران رشید ما که امروز اسم‌‌‌‌‌‌شان تن مستبدین و مستکبرین را به لرزه در می‌آورد از کجا بیرون آمده‌‌اند؟ سابقه شهرداری داشتند، سابقه استانداری داشتند، سابقه دانشگاه داشتند؟ ما می‌خواهیم این را در جریان باشیم، ما تخصص، تعهد و حسن سابقه را لحاظ کنیم، اما گردونه را تنگ نکنیم. ما ضیق ایجاد نکنیم که خیلی‌ها را از این گردونه حذف کنیم و این ترجیح بلامرجح است. من از همکاران عزیز تقاضا می‌کنم با پیشنهاد آقای نوری عزیز موافقت کنند و رأی به حذف بدهند. ممنونم.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای آزادی‌خواه! تذکر شما به عنوان اخطار قانون اساسی بود، ولی شما یک بخشی را موافق صحبت کردید، یک بخشی را مخالف صحبت کردید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! موافق بودند.

محمدباقر قاليباف
با اصل آن هم موافق بودید. اجازه بدهید من این نکته را بگویم. اولاً همانطور که خود شما اشاره کردید من این اخطار را وارد نمی‌دانم. به خاطر اینکه همانطور که اشاره کردید در قانون اساسی...

احد آزادي خواه
موافق
موافق صحبت کردم.

محمدباقر قاليباف
بله، موافق صحبت کردید. عزیز من! شما هم اخطار دادید، هم موافق صحبت کردید. من جواب اخطارتان را دارم می‌دهم. می‌گویم در اخطاری که شما دادید وقتی خودتان در حوزه مدیر دارید می‌گویید و وقتی که سیاست‌های کلان ابلاغ شده، در بند (10) سیاست‌های کلان «ارتقای شایسته‌گزینی همراه با زمینه‌سازی مناسب در انتخاب داوطلبان تراز شایسته جمهوری اسلامی و دارای ویژگی‌های متناسب با جایگاه مربوط از طریق بند (10ـ1) آن دقیقاً دارد می‌گوید تعیین دقیق معیارها و شاخص‌ها و شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان در چارچوب قانون اساسی». پس اینکه ما حتماً باید برای اینها معیار و شاخص بگذاریم، از سیاست‌هایی است که به عنوان اسناد بالادستی است، براساس اصل قانون اساسی وقتی می‌گوییم مدیر و مدبر باید معلوم باشد. حالا به هر حال من این اخطار را وارد نمی‌دانم. دولت بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان محترم! خواهش می‌کنم توجه بفرمایید. ببینید! در این بند (10) و قسمت «الف» و «ب» و تبصره‌هایی که آورده مصادیق را ذکر کرده است. معیارها و شاخص‌هایی که باید برای ارزیابی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری یا نامزدهای ریاست جمهوری باشد، آن درست است، ما هم قبول داریم. در این بندها مصادیق را ذکر کرده، اولاً این مصادیق با هم هم‌تراز نیستند. در کشور مصادیق دیگری هم وجود دارد. ثانیاً اضافه کردن شروط آنچه در قانون اساسی آمده، اضافه کردن آن مغایر نظر شورای نگهبان است، حالا احتمالاً هماهنگی‌هایی انجام شده است. ذکر مصادیق موجب می‌شود یک انحصاری ایجاد شود و این موارد احصاشده محدودیتی را برای سایر نامزدهای دیگر ایجاد خواهد کرد. بحث ما این است مصادیقی که در اینجا آمده، این مصادیق همتراز نیست و در بند (9) اصل سوم قانون اساسی هم ذکر شده، آنجا نباید تبعیضات ناروا باشد. اما مصادیق که رئیس جلسه هم به درستی فرمودند در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در بند (10) و بند (10ـ1) آمده، آنجا تعیین دقیق معیارها، و شاخص و شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان در چارچوب قانون اساسی با تأکید بر کارآمدی علمی، جسمی، شایستگی و قس‌علی‌هذا آمده است. لذا خواهش من این است، دولت با پیشنهاد موافق است، ولی باز اگر رأی نیاورد باز نظر دولت این است که به کمیسیون برگردد و این مصادیق دیگری هم که احتمالاً این تبعیضات ناروا است پیش‌بینی شود و یا مجموعه مصادیق حذف شود، اجازه بدهیم شورای نگهبان نسبت به این مصادیق تصمیم بگیرد. دولت با پیشنهاددهنده موافق است.

عليرضا سليمي
اخطار دارم.

روح اله متفکرآزاد
آقای رئیس اخطار هم دارند.

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید کمیسیون صحبت کند.

محمدصالح جوکار
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت نمایندگان محترم باز عرض سلام دارم. پیشنهاددهنده عزیز به قانون اساسی استناد می‌کند، که خلاف قانون اساسی است. من می‌خواهم مصداق را بیاورید، کلی‌گویی که ارزشی ندارد. با اصلی که مرتبط است باید گفته شود. شما وقتی که در بحث تعیین سیاست‌های کلی نظام در موضوع انتخابات این را بحث دارید، تعریف و اعلام معیارها برای مدیر و مدبر بودن، معنایش چیست؟ وقتی ما می‌گوییم طرف مدیر باشد واقعاً باید چه ویژگی داشته باشد؟ در قانون اساسی آمده مدیر، مجلس شورای اسلامی و شما نمایندگان وظیفه دارید در اینجا قانون عادی را بنویسید و مدیر را تعیین معیار کنید. اگر کسی امروز در مقام ریاست جمهوری در این جایگاه می‌نشیند، اگر با نظامات اداری کشور آشنا نباشد چطور می‌خواهد این زیرمجموعه را هدایت و مدیریت کند؟ پس باید یک فردی در یک جایگاه خاص باشد، برابر ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری که خود شما مصوب کردید، در آنجا کار کرده باشد، تجربه داشته باشد و بشود مدیریت او را ارزیابی کرد. کسی که مدیریت را از سطح پایین شروع نکند و بالا بیاید، یک دفعه از کلاس دانشگاه بیاید ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کند. یکی از بحث‌هایی که ما در این قانون داشتیم این بود که ما بیاییم از این حضور هر کسی که برای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام می‌آید جلوگیری کنیم. افرادی که واقعاً می‌آیند و مورد وهن این جایگاه بالا می‌شوند. به هر صورت بایستی یک تصفیه‌هایی را هم داشته باشیم، این کار را باید قبل از ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کرد. حالا ببینید! حضرت آقا در سیاست‌های انتخاباتی می‌فرمایند، «شناسایی اولیه توانایی و شایستگی داوطلبان در مرحله ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام به شیوه‌های مناسب، قانونی و متناسب با هر انتخابات». برای انتخابات ریاست جمهوری باید چکار کرد؟ ما این شش سال که گذاشتیم حداقل‌هایی بود که می‌شد در نظر گرفت که تجربه‌‌ای را فرد کسب کند و بتواند بیاید برای این جایگاه مهم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کند. من خواهش می‌کنم دوستان با این پیشنهاد مخالفت کنید، حذف این شش سال اصلاً ناکارآمدی قانون خواهد بود. این شش سال را باید بگذاریم تا یک فردی که می‌آید تجربه لازم و کافی داشته باشد. شما رئیس‌جمهور را می‌خواهید به داخل مجلس بیاورید، از او بازخواست کنید، بگویید گزارش یکساله را بده. لایحه بودجه را باید خودت بیایی توضیح بدهی، اگر نسبت به مسائل اقتصادی، اجتماعی و علمی کشور آشنا نباشد چطور می‌خواهد رئیس‌جمهور باشد و هدایت و مدیریت کند؟ من خواهش می‌کنم با پیشنهاد برادر عزیزمان آقای نوری مخالفت کنید و اجازه ندهید این بند حذف شود، متشکرم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، اخطار را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
آقای سلیمی اخطار اصل (5) دارند، بفرمایید.

عليرضا سليمي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! اخطار اصل (110) دارم. ببینید! متن سیاست‌های کلی انتخابات که در تاریخ 24/7/95 ابلاغ شده، بند (10)، بند (10ـ1)، بند (10ـ2)، بند (10ـ3)، پیشنهادی که برادر عزیزمان جناب آقای نوری دادند مغایر با بند (10)، بند (10ـ1) و بند (10ـ2) به صورت شفاف و صریح است. ببینید! من بند (10ـ1) را می‌خوانم، «تعیین دقیق معیارها، شاخص‌ها و شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان تراز شایسته جمهوری اسلامی ایران و دارای ویژگی‌های متناسب با جایگاه مربوط از طریق» حالا از طریق را ببینید! بند (10ـ2) می‌گوید «شناسایی اولیه توانایی و شایستگی داوطلبان، بررسی دقیق و احراز شرایط لازم برای صلاحیت نامزدها». به هر کیفیت الان کمیسیون محترم شوراها در این بخش آورده و این سیاست را به صورت ریز و دقیق موبه‌مو اینجا موارد را آورده برای اجرایی کردن این سیاست. این پیشنهاد حذف مغایر بند (10)، بند (10ـ1) و بند (10ـ2) است و اصلاً قابل طرح نیست و یک چیز عجیبی را هم من الان اینجا دیدم که لازم است تذکر دهم و آن این است که نماینده محترم دولت هم گفتند بله، به سیاست‌ها اشاره کردند، بند (10ـ1) و بعد فرمودند حالا که سیاست‌ها اینطور است پس ما موافق حذفیم. این چیز عجیبی است که حالا بعضی‌ها عادت کرده‌‌اند در دولت می‌فرمایند همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند و کار خودشان را می‌کنند، حرف خودشان را می‌زنند و این راه حتماً باید اصلاح شود. بفرمایند بین این مبتدا و خبر و نهاد و گزاره چه ارتباطی بود؟ وقتی به سیاست‌ها استناد می‌کنند قاعده‌اش این است که باید با حذف مخالفت کنند، نه اینکه موافقت حذف بدهند. چون کمیسیون به صورت دقیق شاخص‌ها را بیان کرده است. متشکرم، اگر اخطار را وارد می‌دانید به رأی بگذارید.

محمدباقر قاليباف
نه، جناب آقای سلیمی! اصلاً حذف پیشنهاد اخطار ندارد، این روشن است، آقای آزادی‌خواه هم صحبت کردند. حالا اگر مغایرت با بحث سیاست‌ها دارد من قبلاً توضیح دادم، یک بحث دارد. اجازه بدهید پیشنهاد را به رأی بگذاریم. حضار 248 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس پیشنهاد بعدی را آقای میرتاج‌الدینی دارند.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین جناب آقای امیرآبادی! ردیف (29) را مطرح می‌کنم. ابتدا این ایام، سالروز ارتحال علامه امینی این عالم بزرگ که مؤلف کتاب شریف الغدیر است را تسلیت عرض می‌کنم و یاد او را گرامی می‌داریم و به روان پاک او درود می‌فرستم. عرض کنم این بحث‌هایی که در مقام موافق و مخالف نسبت به حذف این بند صحبت شد زمینه را خیلی فراهم کرد که من این پیشنهاد و چند تا پیشنهاد بعدی که دارم را مطرح کنم و اگر مجلس عنایت کند این پیشنهادها بعضی از این ایرادها و اشکالاتی که گرفتند را حل می‌کند. عنایت کنید که ما این شاخص‌ها و معیارهایی که کمیسیون برای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام نامزدهای ریاست جمهوری در نظر گرفته، اولین نکته این است، این به معنای احراز شرایط نیست که هر کسی این شرایط را دارد ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کرد حتماً فردا در آن چند صندلی کاندیدای ریاست جمهوری حضور پیدا می‌کند، نه. در تبصره (1) همین بند آمده است که این معیارها برای ورود به این عرصه است، برای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام است، اما تشخیص و احراز آن با شورای محترم نگهبان است. بنابراین ما دروازه را خیلی نبندیم که افراد کمتری بیایند. نه آن تفریطی که در گذشته بود، هیچ دری نبود و هیچ شرطی نبود، همه می‌توانستند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کنند، نه از این طرف در را به طوری ببندیم که افراد نادری بتوانند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کند، نه. بالاخره یک مقدار توسعه بدهیم، چه افرادی که اسامی‌‌‌‌‌‌شان اینجا آمده، چه افرادی که اسامی‌‌‌‌‌‌شان نیامده و در پیشنهادها آمده است. مثلاً ما راهی برای اساتید دانشگاه‌ها و حوزه‌ها در اینجا ندیدیم که من در پیشنهادهای بعدی اینها را آورده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ام. چه بسا کسی در مقامات سیاسی وزارت و یا مجلس نبوده، ولی یک شخصیت نخبه از نظر سیاسی، علمی و مدیریتی است. این بتواند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کند و اگر شورای نگهبان احراز کرد در میان نامزدها می‌آید. ما فعلاً در ورودی بحث می‌کنیم، عزیزان! این نکته را عنایت کنید، کسانی که بتوانند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کنند این شرایط را داشته باشد، با این مسأله پیشنهاد من این است که برای تشخیص مدیر و مدبر بودن این بند (10) را آورده‌اند، گفته‌‌اند شش سال سابقه مدیریت در این مناصب سیاسی اعم از معاون وزیر بودن، استاندار بودن، خود وزارت، نمایندگی مجلس و سازمان‌ها در سطح ملی و کشور. این را دیده‌اند، شش سال گفته‌‌اند. من می‌گویم چون امر برای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام است، اولاً این شش سال را چهار سال بگوییم، اگر یک فردی چهار سال وزیر بوده دیگر کافی است، توان مدیریتی او معلوم می‌شود. یک دوره در مجلس بوده جایگاه سیاسی و توانمندی‌هایش معلوم می‌شود، یعنی بتواند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کند، در این حد احراز شرایط با شورای محترم نگهبان است. در پیشنهاد من اولین نکته این است که به جای شش سال چهار سال را در نظر بگیریم. نکته دوم این است که اگر کسی دو سال وزیر صمت بود، بعد دو سال دیگر مثلاً می‌آید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌شود، یا یک وزارت دیگر، مجموعاً چهار سال است. آیا این چهار سال را دارد یا ندارد؟ دو سال نماینده بوده، دو سال در یکی از مقامات سیاسی دیگر فرض کنید بوده است، جمع اینها را در نظر بگیریم، یعنی مجموع سوابق در یکی از این مناصب، دو سال معاون وزیر بوده، دو سال هم به وزارت رسیده، مجموعاً چهار سال می‌شود. جمع اینها را در نظر بگیریم، نه اینکه به طور دقیق چهار سال در یک وزارتخانه، یا چهار سال در یک منصب. پیشنهاد من این است که نگاه در شرایط را یک مقدار توسعه بدهیم، هم در این پیشنهاد و هم در پیشنهادهای بعدی. جلوی آن ورود بی‌رویه برای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام را گرفتیم، از این طرف هم باز بگذاریم همه نخبگان جامعه بتوانند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کنند، شرایط اولیه را که دارند بتوانند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کنند، ولی احراز شرایط با شورای نگهبان است که از (1000) نفر، (500) نفر، (100) نفر، هر چند نفر شد آنها تعداد را انتخاب خواهند کرد. والسلام

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکریم. آقای صفائی مخالف هستند، بفرمایید.

محمد صفائي دلوئي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب خدمت همکاران محترم. ببینید عزیزان! ما برای دیوان محاسبات (20) سال سابقه اجرایی می‌خواستیم، حالا برای ریاست جمهوری که می‌خواهد سکان اداره کشور را در دست داشته باشد شش سال سابقه، به نظر من حداقلی است که در طرح پیش‌بینی شده است. عزیزان! یک نکته‌‌ای را با توجه به شرایط مدیریت در جامعه ما حتماً مدنظر داشته باشیم و آن این است که در ایران (60) تا (70) درصد بهره‌وری مربوط به مدیریت است. در جامعه‌ای که (70) درصد بهره‌وری به مدیریت است، آن هم در مدیریت اجرایی کشور حتماً و حتماً این تجربه حداقل تجربه‌‌ای است که نیاز است. سرور عزیزم اشاره کردند که مثلاً اساتید دانشگاه، اساتید حوزه، عزیزان من! اگر کسی تجربه مدیریت اجرایی با شرایط پیچیده مدیریت در عرصه داخلی و خارجی را نداشته باشد حتماً و حتماً نمی‌تواند درست از ظرفیت‌های کشور بهره‌برداری کند و لذا خواهشم این است که عزیزان به این پیشنهاد رأی مخالف بدهند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای غلامعلی کوهساری موافق هستند، بفرمایید.

غلامعلي کوهساري
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین در ماده (35) شرایط اختصاصی داوطلبان ریاست جمهوری، بند سوم به مدیر و مدبر بودن اشاره شد، در بند دهم هم مشخص شده افرادی که می‌خواهند کاندیدای ریاست جمهوری شوند سابقه تصدی حداقل مجموعاً شش سال را در مناصب ذیل مشخص کرده، نگفته سابقه کار (20) یا کمتر داشته باشند، گفته حداقل شش سال. در بحث مقام سیاسی هم در قانون مدیریت خدمات کشوری مقام‌های مشخصی را مشخص کرده، معاونین رئیس‌جمهور، نواب رئیس مجلس و وزرا. حالا اگر فردی بر فرض بگوییم در یک دوره‌‌ای از دولت چهار سال را به عنوان وزیر انتخاب شده و کار کرده باشد، ولی در دوره بعدی این سمت را نداشته باشد، بالاخره کسی که قبل از این وزیر بوده یا بر فرض استاندار بوده یا نایب و معاون رئیس یکی از قوا بوده، قبلاً یک سابقه‌‌ای را داشته، یک عملکرد و گذشته‌‌ای را داشته که به این سمت منصوب شده است. وقتی که ما می‌گوییم شش سال باید این سمت را داشته باشد، حالا اگر به هر دلیل نتواند این سمت‌ها و معاونت‌های سیاسی مشخص‌شده در قانون مدیریت خدمات کشوری را داشته باشد و آن چهار سال ادامه پیدا کند به شش سال نرسیده باشد، ما او را از کاندیدا شدن به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری محروم می‌کنیم. بنده با این پیشنهاد که افراد باید حتماً شش سال سابقه را در این مناصب مدیریت داشته باشند موافق نیستم و همان چهار سال به اعتقاد بنده کفایت می‌کند که اگر کسی که بر فرض وزیر بوده، معاون رئیس‌جمهور بوده، معاون قوه‌‌ای بوده، اگر چهار سال در آن سمت بوده و قبل از آن هم سمت‌های مختلفی را داشته تا رسیدن به آن سمت، همان کفایت می‌کند. به اعتقاد بنده پیشنهاد جناب آقای میرتاج‌الدینی در این زمینه، موافق این پیشنهاد هستم که با توجه به این شرایط به همان مقدار کمتر از شش سال هم بسنده کنیم. ما نباید محدودیت بیش از اندازه ایجاد کنیم. ما این قانون را داریم تصویب می‌کنیم برای اینکه شرایط را محدود کنیم برای افرادی که هر فردی نیاید به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کند، نه اینکه بیاییم باز این محدودیت را به شکلی عمل کنیم که از آن طرف بام بیفتیم و هیچ‌کس نتواند بیاید ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کند یا تعداد افرادی که ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام می‌کنند را بخواهیم در انتخابات ریاست جمهوری بسیار بسیار محدود کنیم. به اعتقاد بنده همان چهار سال در مناصبی که مشخص شده است کفایت می‌کند و انتظار داریم دوستان به پیشنهاد جناب آقای میرتاج‌الدینی در این زمینه رأی مثبت بدهند. تشکر می‌کنم. (در این هنگام آقای سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی «نایب‌رئیس اول» ریاست جلسه را بر عهده گرفتند)

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
دولت بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان محترم! خواهش می‌کنم توجه بفرمایید. ما در قانون اساسی دوره ریاست جمهوری‌مان چهار سال است، دوره مجلس شورای اسلامی چهار سال دیده شده است. اینکه ما می‌گوییم شش سال سابقه داشته باشد، ما معمولاً به صورت یک دوره و نیم خیلی به ندرت داریم. لذا من خواهش می‌کنم به این پیشنهاد رأی بدهید، چرا؟ چون ما در بند «الف» گفتیم «مقام سیاسی موضوع بندهای «الف» تا «ج» ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری». اینها چه کسانی هستند؟ اینها ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رؤسای قوا هستند، معاون اول رئیس‌جمهور، نواب مجلس، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونین رئیس‌جمهور. اینها عمدتاً برای یک دوره چهارساله انتخاب می‌شوند. لذا اگر ما بر مبنای این جلو برویم هم دامنه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام برای افراد دیگری باز می‌شود، به نوعی آن بخش قانون اساسی بند (9) اصل سوم یک مقداری رعایت می‌شود، لذا دولت با این پیشنهاد موافق است. من خواهش می‌کنم نمایندگان محترم به این پیشنهاد رأی مثبت بدهند.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
کمیسیون بفرمایید.

محمدصالح جوکار
بسم الله الرحمن الرحیم از پیشنهاددهنده محترم تشکر می‌کنم. من فقط یک نکته می‌خواهم عرض کنم. اینکه ببینید عزیزان! ما یک فردی را که می‌خواهیم در یک جایی به کار بگیریم مطمئن می‌شویم از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های او که واقعاً این فرد چقدر توانمندی دارد. شما یک آبدارچی در یک جایی می‌خواهید استخدام کنید اول می‌گویید برو آزمون بده، بعداً بیا مصاحبه شو، بعداً بیا وارد شو. یک فردی را به عنوان حسابدار می‌خواهید در یک اداره‌‌ای در یک شهرستانی استخدام کنید، می‌گویید سوابق کار تو چقدر است؟ رزومه‌ات را بده. شما یک وزیری را می‌خواهید استخدام کنید، رزومه این وزیر چیست؟ کجا کار کرده؟ برای جایگاه ریاست جمهوری آیا نباید یک رزومه قوی داشته باشد؟ یک سوابق خوبی داشته باشد؟ چندین سال در پست‌ها و مقام‌های مختلف کار کرده باشد و شما بتوانید ارزیابی کنید، نهادهای نظارتی بتوانند کار این فرد را ارزیابی کنند؟ در طول شش سال کمترین است، واقعاً حداقل است که یک فرد را بشود ارزیابی کرد، عملکرد این فرد هم در این مناصب و پست‌هایی که داشته چکار کرده است؟ این مهم است، خواهش می‌کنم این شش سال را دوستان کم نکنند. پیشنهاد آقای میرتاج‌الدینی سر جای خود، ولی مثلاً به درد وزارت می‌خورد، به درد معاون وزیر می‌خورد، ولی برای جایگاه ریاست جمهوری شش سال حداقل است برای ارزیابی میزان مدیریتی که یک فرد دارد و واجد شرایط و شایستگی‌ها برای جایگاه ریاست جمهوری باشد. عذرخواهی می‌کنم، امیدوارم دوستان با این پیشنهاد مخالفت کنند.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
حضار 237 نفر، پیشنهاد آقای میرتاج‌الدینی به رأی گذاشته می‌شود. دوستان رأی خودشان را اعلام کنند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب شد. تنفس اعلام می‌کنیم. ان‌شاءالله ساعت (10:15) ادامه جلسه است. (در ساعت 9:45 دقیقه جلسه با اعلام تنفس موقتاً پایان و سپس در ساعت 10:19 دقیقه به ریاست آقای سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی «نایب‌رئیس اول» رسمیت یافت)

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای امیرآبادی! ادامه دستور را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم آقای شجاعی! شما فرمودید که این دو سال و چهار سال، این چهار سال رأی آورد دیگر قابل طرح نیست. بنابراین رد می‌شویم. آقای نوری! پیشنهاد شما به کمیسیون‌ها ارجاع شد، در رابطه با آن بحث کلمه «غیرقانونی» به کمیسیون شوراها ارجاع شد، لطف کنید در جلسه کمیسیون تشریف ببرید پیشنهادتان را آنجا مطرح بفرمایید، آن ارجاع شد. آقای نیک‌بین پیشنهاد دارند بند «الف» تا «ج» بشود «الف» تا «ه‍» آقای نیک‌بین مطرح می‌فرمایید؟ بفرمایید.

جواد نيک بين
پیشنهاد دهنده
سلام علیکم و رحمه الله بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین من اول عرض کنم، جناب آقای رئیس! ما داریم در اوضاعی به سر می‌بریم که دوستان بزرگوار دولت.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
جناب نیک‌بین! در دستور صحبت کنید، شما پیشنهادتان را بفرمایید.

جواد نيک بين
پیشنهاد دهنده
چشم، الان مطرح می‌کنم. در اوضاعی به سر می‌بریم که می‌فرمایند ما به همه وعده‌هایمان عمل کردیم، بنده فقط عرض کنم بله، به وعده‌هایتان عمل کردید، البته در مقابل آمریکا، نه به وعده‌هایی که به مردم دادید. اما نسبت به پیشنهادی که عرض کردم، اگر ما این بند «ه‍» قانون خدمات کشوری اینجا اضافه شود همه این شرایطی که اینجا مطرح است را خواهیم داشت. البته بنده تذکر کلی هم دارم و آن اینکه ما با این طرح انتخابات ریاست جمهوری داریم دست و پای شورای نگهبان را می‌بندیم. من خواهش می‌کنم از دوستان بزرگوار و نمایندگان محترم، ما ظرفیت‌های کشور را از بین نبریم. با مقید کردن و تقیید زدن و با شرط و شروط اضافی گذاشتن، وقتی ما شرط و شروط اضافی می‌گذاریم باعث می‌شود که شورای نگهبان دستش بسته شود و از یک عده محدودی فقط کاندیدای ریاست جمهوری را بخواهد أخذ کند. بله، یکسری شرط‌ها بگذاریم، مثل اینکه باید مدرکش فوق‌لیسانس باشد که هر کسی از هر جایی نیاید ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ثبت‌نام کند. اما اینکه ما مثلاً شرط سن می‌گذاریم، یا شرط می‌گذاریم که طرف استاندار باشد، یا وزیر باشد، یا فلان باشد اینها شرط‌هایی است که دست شورای محترم نگهبان را می‌بندد. الحمدلله در این مدت گذشته شورای نگهبان عملکرد خوبی داشته، من خواهش می‌کنم، ما نمی‌خواهیم مسابقه دو برگزار کنیم که مثلاً بگوییم سن او اینقدر باشد، حداقل آن اینقدر باشد. در دنیا برای ریاست جمهوری یک شرایط خاصی گذاشته می‌شود. لذا خواهش من این است که اولاً نسبت به کل این اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری دوستان تجدیدنظر داشته باشند، نسبت به این پیشنهادی هم که بنده عرض کردم، اگر این پیشنهاد بیاید و به بند «ه‍» اضافه شود، این شرط و شروط‌ها همه کم می‌شود. عرض آخرم و مطلب تمام، جناب آقای رئیس! من به نظرم می‌رسد بحث‌های روزی که در کشور وجود دارد باید بیشتر در مجلس مطرح شود. آقایی که در سال 92 می‌گفت ملاک تورم جیب مردم و سفره مردم است، امروز می‌گوید ملاک تورم آمار بانک مرکزی است و طبق آن آمار بانک مرکزی ما بهترین دولت در (50) سال گذشته هستیم. (امیرآبادی‌فراهانی ـ حاج‌آقای نیک‌بین! الان پیشنهادتان را مطرح می‌فرمایید؟) پیشنهادم را عرض کردم، ان‌شاءالله دوستان رأی مثبت بدهند، خیلی ممنونم.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای آزادی‌خواه مخالف هستند، بفرمایید.

احد آزادي خواه
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! من از همکار عزیزم جناب آقای نیک‌بین تشکر می‌کنم که پیشنهاد دادند. منتها نظر ما این بود که اصل این ماده حذف شود که متأسفانه تشخیص همکاران عزیز ما این بود که حذف نشود و رأی ندادند و هنوز هم ما عرض می‌کنیم که این مضیّق کردن موضوع حداقل به این شکل به صلاح نیست. بله، ما باید معیار و شاخص را بیان کنیم، اما جامعیت و مانعیت لحاظ نشده است. منتها الان بند «ه‍» قانون مدیریت خدمات کشوری جلوی رویم است. آقای نیک‌بین! حالا که مانده دیگر آن چیزی را واقعاً عوض نمی‌کند. قرار ما بر این بود که اصلاً اصل موضوع حذف شود که همکاران عزیز ما تشخیص‌‌‌‌‌‌شان غیر از این بود و تشخیص همکاران من هم قابل احترام است. من این را می‌دانم که حق ندارم، نه من و نه هیچ‌کس دیگر به رأی مجلس بی‌حرمتی کند. به هر حال نظر مجلس بر این بود که رأی ندهد و رأی نداد. اگر هم جایی مجلس نظرش بر مصوبه‌‌ای باشد هیچ‌کسی نباید بی‌حرمتی کند بگوید من مصوبه مجلس را قبول ندارم یا رأی نمی‌دهم یا فلان و بیسار که متأسفانه ما اینها را داریم می‌شنویم. واقعاً سزاوار نیست و نظر من بر این است که اصل تفکیک قوا اصل (57) قانون اساسی را مراعات و مراقبت کنیم، دولت به مجلس احترام بگذارد، مجلس و نمایندگان نوکران ملت هستند، بی‌حرمتی نکند، مصوبات مجلس را وهن نشمارد. این سزاوار جایگاه مجلس نیست. نظر من مخالفت است و به نظرم حالا که اصل قصه مانده، این بند «ه‍» هم چیزی را اضافه نمی‌کند. همان موادی که همکاران کمیسیون شوراها گذاشتند را رأی بدهیم بهتر خواهد بود. سپاسگزارم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکریم، موافق صحبت کند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای مهرداد گودرزوند‌چگینی موافق هستند، بفرمایید.

مهرداد گودرزوندچگيني
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران عزیز و مردم خوب ایران اسلامی روزبخیر دارم و به همکاران عزیزم خداقوت می‌گویم ببینید همکاران عزیزم! ما آمدیم قانون را خیلی محدود کردیم، خیلی ریز وارد شدیم. به‌‌‌‌‌‌‌ گونه‌‌ای وارد شدیم که در واقع در انتخابات ریاست جمهوری خیلی از نخبه‌های این مملکت نتوانند ورود پیدا کنند. قانون خدمات کشوری واضح و روشن است و سوابق را خیلی واضح نوشته، چیزی که برادر عزیزم جناب آقای نیک‌بین به عنوان پیشنهاد داده به اعتقاد من خیلی از آن مشکلات و مسائل را حل می‌کند. ما دوباره آمدیم یک موادی را اضافه کردیم، یک محدودیت ایجاد کردیم و شورای نگهبان را اصلاً ندیدیم که در این بحث می‌تواند وارد شود. اجازه بدهید این براساس همین بند «ه‍» قانون ماده (71) کار پیش برود، بر این اساس هم اختیار می‌دهیم، هم اجازه می‌دهیم بخش وسیعی از کسانی که نخبه هستند، می‌توانند به کشور کمک کنند و توانایی سطح ریاست جمهوری را دارند به میدان ورود پیدا کنند. ما با این کار محدودیت را بیشتر می‌کنیم و آن پیشنهاد برادر عزیزم جناب آقای آزادی‌خواه اگر رأی می‌آورد بسیاری از مشکلات خودبه‌خود در اینجا هم حل می‌شد. حالا در آنجا نشد، در اینجا اگر اجازه بدهیم این ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری که مقامات سیاسی کشور را مشخص کرده، به نظر من خیلی می‌تواند کمک کند و این در واقع آن محدودیت‌هایی که ما در بندهای قبلی ایجاد کردیم را می‌تواند خودبه‌خود حل کند و اجازه بدهیم که بخش وسیعی از کسانی که می‌توانند به اداره کشور کمک کنند، اینگونه نشود که ما سطح مشخص کنیم، در کجای دنیا می‌آیند سطح مشخص می‌کنند و می‌گویند در این سن و این سن می‌توانند خدمات انجام بدهند؟ آیا کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود حتماً باید یک سنی داشته باشد یا باید یک توانایی داشته باشد و کارآمد باشد؟ ما کارآمدی و توانایی را فدای یکسری بندها کرده‌ایم. من فکر کنم در بحث انتخابات ریاست جمهوری هم قطعاً اجازه نخواهیم داد به خیلی از کسانی که می‌توانند وارد این بحث شوند، بیایند وارد شوند و کسانی وارد خواهند شد که توانایی نخواهند داشت. خیلی از این محدودیت‌ها به نظرم مانع ورود افرادی می‌شود که توانمند هستند و می‌توانند در اداره کشور نقش داشته باشند. به اعتقاد من نبایستی ما خیلی محدودیت‌ها را محدود کنیم و محدودیت‌هایی که سبب شود افرادی که می‌توانند در اداره کشور نقش داشته باشند. انتظار من این است که همکاران محترم به این قانونی که در بحث قانون انتخابات است دقت بیشتری داشته باشند، برای اینکه این موضوع سبب می‌شود افرادی که توانایی دارند را ما نادیده بگیریم و ان‌شاءالله با کمک به این قانون و رأی به این بند کمک کنیم که افراد بیشتری در صحنه انتخابات حضور پیدا کنند.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم، دولت بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان محترم! من خواهش می‌کنم توجه بفرمایید، ببینید! در بند «الف» که مقام سیاسی موضوع بندهای «الف» تا «ج»، بند «الف» ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رؤسای سه قوه است. بند «ب» معاون اول رئیس‌جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای نگهبان، بند «ج» وزرا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین رئیس‌جمهور. پیشنهادی که برادرمان داده‌‌اند گفتند تا بند «ه‍» جلو رود، یعنی بند «د» استانداران و سفرا، استانداران در بند «ج» در قانون آمده، البته اگر اینجا بند «د» مدنظر باشد سفرا هم مشمول می‌شوند. بند «ه‍» می‌شود معاونین وزرا. یعنی قانون نظام خدمات کشوری را پیشنهاد دارند تا بند «ه‍» جلو برود. یعنی سفرا هم اضافه شوند، به اضافه معاونین وزرا. دولت با این پیشنهاد موافق است.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. کمیسیون بدون بیان هم اشاره بفرمایید ما از طرف شما می‌گوییم مخالفید یا موافق اگر می‌خواهید سرعت پیدا کند خودتان هم سرعت بدهید، بفرمایید.

علي حدادي
بسم الله الرحمن الرحیم کمیسیون با این بند مخالف است، به این جهت، سرور عزیزم جناب آقای نیک‌بین عزیز که فرمودند محدودیت برای شورای نگهبان، در کمیسیون اندیشکده شورای نگهبان و نماینده شورای نگهبان هم حضور داشتند، این یک مطلب. مطلب دوم هم با همین فرضی که ما امروز گرفتیم بیش از (2400) نفر را شامل می‌شود، این محدودیت نیست. برای جایگاه ریاست جمهوری فردی که می‌خواهد به عنوان داوطلب ریاست جمهوری شود از «الف» تا «ج» که گفته شده بعد از آن هم استانداران در بندی که لحاظ شده آمده و کمیسیون با این پیشنهاد مخالفت دارد. ان‌شاءالله که همکاران عزیز با این پیشنهاد مخالفت کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد آقای نیک‌بین این است که بند «ه‍» ماده (71) هم اضافه بشود یعنی معاونین وزراء هم اضافه بشود.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. حضار 218 نفر، همکاران در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پیشنهاد آقای نیک‌بین مطرح است. آقای حدادی عزیز! این (2400) نفری که فرمودید همه آنها زنده هستند یا بعضی از آنها فوت هم کرده‌اند؟ پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب نشد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد بعدی رفع ابهامی است که آقای عباسپور دارند، ابهام را مطرح بفرمایید. گفته‌‌اند تا «ج»، شاید مشمول «ج» نشود، بفرمایید.

روح اله عباس پور
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت شما عرض شود اگر عنایت داشته باشید ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری مقامات را به چهار دسته تقسیم کرده است. بند «الف» سران قوا هستند، بند «ب» معاونین اول سران قوا هستند، بند بعدی نمایندگان، وزرا، معاونین دیگر رئیس‌جمهور، بند چهارم آن هم استانداران و سفرا. ولی شما در اینجا مطرح کردید «الف» تا «ج». یعنی کسانی می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند که در بند «الف» و «ب» قانون مدیریت خدمات کشوری باشند. یعنی سران قوا و معاونین اول سران قوا می‌توانند شرکت کنند. شامل حال دیگر وزرا و نمایندگان و دیگر معاونین رئیس‌جمهور، استانداران، سفرا و این مواردی که شما تا بند «ز» در اینجا در قسمت‌های بعدی آن مطرح کردید، شامل حال اینها نمی‌شود. وقتی می‌فرمایید بند «الف» تا «ج»، یعنی «الف» و «ب» می‌تواند شرکت کند. اینجا مطلب یک سکته دارد. با مسائل و بندهای دیگری که در پایین آورده منافات دارد و خیلی از مشکلات را می‌تواند ایجاد کند. قانون محدودیت ایجاد می‌کند. برادران عزیز، خواهران! این موضوع را دقت بفرمایید. لذا بنده یک نظر اصلاحی ضمن رفع ابهام در این زمینه دارم. به جای اینکه بنویسیم بند «الف» تا «ج»، بنویسیم مقام‌های سیاسی مندرج در قانون مدیریت خدمات کشوری مصوبه سال 8/7/86.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
جناب آقای عباسپور! اولاً که این متن ابهام ندارد، چون وقتی می‌گوید «الف» تا «ج» یعنی «الف»، «ب» و «ج»، روشن است. دوماً اینکه پیشنهاد شما عین پیشنهاد آقای نیک‌بین است الان مطرح شد.

روح اله عباس پور
پیشنهاد دهنده
نه، آقای قاضی‌زاده‌! شما دقت نفرمودید.

علي خضريان
پیشنهاد آقای عباسپور با آقای نیک‌بین متفاوت است. این متن را دارد جایگزین متن می‌کند.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
من حرفهای شما را با دقت گوش کردم، من عذرخواهم، مطلب‌‌‌‌‌‌تان قابل طرح نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای عباسپور! من خدمتتان عرض کردم اینجا منظور «الف» تا «ج» یعنی «الف»، «ب» و «ج».
5 ناطقان جلسه: خانم فاطمه رحمانی و آقایان: احمد نادری، حسین نوش‌آبادی و عبدالعلی رحیمی‌مظفری

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
بسم الله الرحمن الرحیم بخش دوم جلسه را با 176 نفر از همکاران آغاز می‌کنیم. ناطقین را دعوت بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ خانم فاطمه رحمانی نماینده محترم مشهد و کلات. ـ آقای احمد نادری نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای حسین نوش‌آبادی نماینده محترم ورامین، پیشوا و قرچک. ـ آقای عبدالعلی رحیمی‌مظفری نماینده محترم سروستان، خرامه و کوار. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) سرکار خانم رحمانی بفرمایید.

فاطمه رحماني
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر ملت عزیز ایران، مردم شریف حوزه انتخابیه مشهد مقدس و شهرستان کلات و سلام بر شهیدان و سربازان بی‌ادعای رهبری و نظام اسلامی. به صیادها، سلیمانی‌ها و فخری‌زاده‌ها که خون به ناحق‌ریخته شده آنها در رگ‌های جوانان این سرزمین جاری است. شهیدانی که نمادها و نشانگان غرور و هویت ملی ما هستند و شلیک به قلب آنان شلیک به قلب سرمایه‌های ملی ماست و التیام آن جزء با انتقام سخت ممکن نیست. امروز سودای مذاکره با قاتلان این شاهدان شهید، ترور هزارباره غرور و هویت ملی ماست. لذا اجازه نخواهیم داد دشمن جسارت سخن از مذاکره و میز ذلتی نماید که برخی بخواهند بر سر آن میز ذلت خون شجاعان سرزمین‌‌‌‌‌‌مان را پایمال سازند. فرزندان غیور این مرز و بوم پرافتخار میز مذاکره را با تمام گزینه‌های ذلت‌آورش بر سر صهیونیسم و لیبرالیسم می‌شکنند، چون باور دارند که مسیر پیشرفت ایران اسلامی از توان داخلی می‌گذرد. برادران و خواهران گرامی! در مقطع حساس کنونی مردم مقاوم ایران چشم به ما دوخته‌‌اند تا متفاوت‌‌‌ترین مجلس این سرزمین باشیم و مهمترین، فوری‌ترین و مدبرانه‌ترین تصمیم‌ها را بگیریم و فارغ از هیاهو و جنجال‌های سیاسی و عافیت‌طلبانه، انقلابی‌گری را به درستی و در راستای منافع نظام و مردم ترجمه کنیم. دست رد به سینه تعدد طرح‌ها، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سؤال‌ها و تذکرهای فاقد اولویت بزنیم، مماشات را به عنوان مهمترین آفت تدبیر و اقتدار خود بدانیم و شجاعانه حافظ منافع مردم باشیم. این مجلس زمانی متفاوت است که نظارت به موقع، اثربخش و شجاعانه پیشانی و نماد اقتدارش باشد. مردم امروز در التهاب لجام‌گسیخته بازار ارز، طلا، مسکن، خودرو، نهاده‌های دامی، مرغ، تورم و گرانی‌های سریالی که هر روز تکانه‌های روانی و اقتصادی بر آنان وارد می‌کند تب کرده‌‌اند و باعث این تب و التهاب برخی از مسئولین ناکارآمد و فراموشکاری هستند که از یاد برده‌‌اند قدرت خود را از کجا و چگونه به دست آورده‌‌اند و با اشرافی‌گری، سوءتدبیر و سوءاستفاده از بیت‌المال موجب اعتمادزدایی از مردم و تضعیف سرمایه‌های اجتماعی نظام شده‌اند. شجاعت در تصمیم‌گیری را کشته‌اند، مصلحت را به جای عقلانیت بزک کرده و حقیقت را در مسلخ مصلحت‌اندیشی‌های سیاسی قربانی کرده‌‌اند. امروز امید مردم به این انقلاب را ناکارآمدان و خائنین به بیت‌المال زائل می‌کنند. راهکار مقابله با این آفت‌های مهلک برخوردهای انقلابی است. قانون‌گریزان، فاسدان، رانتخواران و دلالان عرصه اقتصادی باید به مردم معرفی شوند و مقابل چشمان مردم مجازات شوند. اینان همان ابن‌حرمه‌های معاصر هستند که باید رفاعه‌ها به واسطه تَرک فِعل توسط آنان به دست و پایشان غل و زنجیر بسته شود. هر روز در میان بازار گردانده شوند، شلاق بخورند و عرصه بر آنان چنان تنگ شود که بیت‌المال را برگردانند و دیگر کسی جرأت قانون‌گریزی، ویژه‌خواری و دست‌اندازی به اموال مردم را نداشته باشد. آقای رئیس‌جمهور! شما رئیس‌ قوه مجریه هستید و هدایت دستگاه‌های اجرایی بر عهده شماست. تدبیر شما کجاست که جلوی این آشفته بازار را بگیرد و این بی‌سامانی‌ها را سامان ببخشد؟ این چه تدبیری است که از آن نور امیدی به جامعه ساطع نمی‌شود. در سایه مشکلات فراوان اقتصادی نظارت بر امور فرهنگی نیز تحت‌الشعاع قرار گرفته و شاهد ولنگاری‌ها و رهاشدگی در حوزه نشر، هنر، فضای مجازی و سایر حوزه‌های فرهنگ هستیم. گرچه مجلس یازدهم از ابتدای شروع به کار سعی در نهایت تعامل و هم‌افزایی با دولت را داشته، اما آشکار می‌گویم ادامه این وضع خسارت‌بار است. نکته دیگر در این مجال کوتاه موضوع مهم زنان و خانواده است. براساس اصل دهم قانون اساسی می‌بایست تمام قوانین و مقررات و سیاست‌های اجرایی کشور خانواده‌محور باشد و با کارکردهای خانواده مغایرت نداشته باشد. آیا به واقع این‌چنین است؟ به عنوان مثال متأسفم که بگویم پس از گذشت چهار سال از ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده، (14) سال از تصویب قانون تسهیل ازدواج جوانان، نه از تاک نشانی هست و نه از تاکستان. براساس قانون برنامه ششم توسعه باید طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانواده توسط معاون زنان ریاست جمهوری به مجلس ارائه می‌شد که پس از گذشت چهار سال از برنامه هنوز اقدامی صورت نگرفته است. لایحه صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان مدت‌ها است معطل مانده است و به مجلس ارائه نشده است. همکاران گرامی! زنان نیمی از جامعه هستند و براساس قاعده و منطق گفتمان اسلامی باید به موضوعات تمامی آنان توجه ویژه شود. زنان خانه‌دار و زنان شاغل که با توجه به ویژگی‌های فرهنگ اسلامی می‌بایست ضوابط متناسب برای آنان تدبیر شود، به‌‌‌‌‌‌‌ گونه‌‌ای که هم وظایف همسری، مادری و هم نقش‌آفرینی و مسئولیت‌های اجتماعی آنان مورد توجه باشد. امروز مسأله زنان سرپرست خانواده مسأله‌‌ای جدی است که باید طبق قانون برای آنان که توان کار دارند شرایط کار ایجاد کرد و اجازه نداد آنان در ناکجاآبادهای معیشتی و اقتصادی گرفتار شوند. از آنجا که مسأله زن و خانواده از مسائل درجه یک کشور است، مجلس محترم باید این رویکرد را در مسئولیت خود جاری سازد. تحول ساختاری در حوزه زنان مهم و اساسی است. لذا مرکز عالی فراقوه‌ای زنان و خانواده می‌بایست در دستور کار مجلس قرار گیرد. امروز در خلأ این مرکز شاهد تراژدی جابجایی نظام اولویت‌های زنان براساس رویکردهای سیاسی و سلایق جناحی هستیم. والسلام علیکم و رحمه الله

حسينعلي حاجي دليگاني
از خواهر گرامی فاطمه رحمانی نماینده محترم مشهد و کلات تشکر می‌کنم. از برادر گرامی احمد نادری نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس دعوت می‌کنم نطق هفت دقیقه‌‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

احمد نادري
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر ملت بزرگ و نستوه ایران و سلام بر شهیدان راه عزت و سربلندی این مرز و بوم. سلام بر همت و باکری و احمد متوسلیان، سلام بر نورعلی شوشتری، سلام بر قاسم سلیمانی و سلام بر محسن فخری‌زاده. ملت رشید ایران! در برهه‌‌ای سرنوشت‌ساز از تاریخ پرحادثه انقلاب اسلامی ایران قرار داریم. راه بیش از (40) ساله‌‌ای را طی کرده‌ایم و افتخارات زیادی را در عرصه‌های مختلف کسب کرده‌ایم. پیشرفت‌های چشمگیری که نشان از کارآمدی حکومت اسلامی و نظریه ولایت فقیه دارد. با وجود همه پیشرفت‌ها در برهه‌هایی از تاریخ انقلاب اسلامی بر اثر سوءمدیریت‌ها و ضعف‌ها دو ابربحران شکل گرفته است که اگر فکری جدی به حال آنها نشود اثرات سوئی بر ادامه مسیر خواهد داشت. ابربحران اول غربگرایی و ابربحران دوم بحران بازتولید است که به آنان می‌پردازم. ابربحران غربگرایی از دهه (70) و با روی کار آمدن دولت توسعه اقتصادی آقای رفسنجانی شکل گرفت. در این برهه با رویکرد غلط تیم دولت و شخص رئیس‌جمهور وقت کسانی بر مسند مدیریت اقتصاد ایران قرار گرفتند که نظریه نئولیبرالیسم را در دانشگاه‌های غربی خوانده و به آن ایمان آورده بودند. از این رو اعتقاد داشتند که بایستی برای توسعه در پیرامون غرب قرار گرفت و راهی جز این وجود ندارد. آنان غرب را به عنوان مرکز و قبله عالم و نقطه اول و آخر هر چیز می‌دانستند. این رویکرد به سلطه نئولیبرالیسم بر اقتصاد و بعدها بر عرصه‌های دیگر جامعه ایران انجامید و اکنون بیش از هر زمان دیگری فاجعه سلطه نئولیبرالیسم بر کشور را می‌بینیم. دولت کنونی که پیرو همان دولت بعد از جنگ و اتفاقاً با همان کارگزاران دولتی است، در این هفت سال نشان داد که نئولیبرالیسم می‌تواند چه فجایعی را برای یک جامعه به ارمغان بیاورد. گره زدن اقتصاد ایران و زندگی روزمره مردم و حتی آب خوردن آنان به مذاکرات و رابطه با آمریکا با همان نگاه مرکز پیرامونی نئولیبرال دولت کنونی اتفاق افتاد و کار را به جایی رسانده که نه چرخ سانتریفیوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم. در طول این دو دوره در اثر اعمال این سیاست‌ها آسیب‌های جدی به طبقات متوسط و محروم وارد شده است. طبقات متوسط به پایین‌دست پرتاب شده‌‌اند و شکاف طبقاتی روز به روز بیشتر شده و می‌شود. نمونه واضح آن نتایج این سیاست‌ها شورش اجتماعی در سال 98 بود که یک اعتراض تمام‌عیار به بی‌تدبیری نئولیبرال‌هایی بود که مدعی بودند خودشان صبح جمعه قضیه را فهمیده‌‌اند. در اثر این بی‌تدبیری جمعی از شهروندان کشور کشته شدند، بدون آنکه هیچ مسئولی استعفا دهد و البته دیر نخواهد بود که مسببین این فاجعه در محکمه حاضر شده و به دست عدالت سپرده شوند. هر چند پیش از این در محکمه مردم محاکمه شده‌‌اند و در محکمه عدل الهی نیز. ادامه این رویکرد در سیاست خارجی با روی کار آمدن دوباره دموکرات‌ها در آمریکا شور و شعفی دوباره در نئولیبرال‌های داخلی ایجاد کرده است تا آنجا که به دور از هر‌‌‌‌‌‌‌گونه عقلانیت در سیاست خارجی تعارف را کنار گذاشته و دم از بازگشت به ژانویه 2017 می‌زنند. آقایان! اگر خواستید به ژانویه 2017 برگردید یادتان باشد دیگر نه حاج قاسم را داریم و نه فخری‌زاده را. اگر خواستید به شرایط ژانویه 2017 برگردید یادتان باشد دلار (25) هزار تومانی را هم به (4000) تومان برگردانید. اگر خواستید به شرایط ژانویه 2017 برگردید آبروی از دست‌رفته کارگران هفت‌تپه را که پیش چشم بچه‌هایشان با هیچ امضایی بر نمی‌گردد را نیز برگردانید، با هیچ امضایی، نه با امضای بایدن و نه با امضای ظریف. به آن آقایی که می‌گوید دیگر حضور مردم در صف‌های طولانی را نمی‌بینیم حق می‌دهم، از پشت شیشه دودی ماشین آن هم در خیابان‌های شمال تهران هیچ صفی دیده نمی‌شود. صف‌های طولانی مردم عزیز سیستان و بلوچستان برای پر کردن کپسول گاز را نمی‌بینند، چون خودشان همیشه در صف دست دادن و تلفن زدن به کدخدا مشغولند. آب گل‌آلود و بدبوی هوتک‌های مردم سیستان و بلوچستان را نچشیده‌اند، مشکل آب غیزانیه اهواز را نمی‌فهمند چون بر سفره‌هایشان همیشه آب معدنی اروپایی می‌نوشند. اما ابربحران دوم ابربحران بازتولید؛ پیرمردهایی دولت و سایر پست‌ها را قبضه کرده‌‌اند و به نسل سوم و چهارم انقلاب میدان نمی‌دهند. بحران بازتولید یعنی کسانی هم‌اکنون در کابینه دولت نئولیبرال وزیرند که در طول این (40) سال همیشه در پست‌های بالای مدیریتی بوده‌‌اند. زمانی که بسیاری از ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رؤسای جمهور و نخست‌وزیران جوان کنونی دنیا کودک بودند، اینان وزیر بودند و اکنون که آنان کشورهایشان را اداره می‌کنند اینان هنوز وزیرند و جالب آنکه بر خود نام نئولیبرال و نام ژنرال نیز می‌گذارند. به نسل سوم و چهارم می‌گویند شما تجربه ندارید و نمی‌توانید، حال آنکه خودشان در سن و سال کنونی ناکارآمدترین‌ها هستند. این رویکرد البته بایستی تغییر کند تا انقلاب اسلامی ادامه داشته باشد و اولین جلوه بارز آن ان‌شاءالله در انتخابات 1400 خواهد بود و به تعبیر مقام معظم رهبری دولت جوان حزب‌الهی بر روی کار خواهد آمد و با جوان‌سازی کابینه و پست‌های مدیریتی زمینه بروز تمدن نوین اسلامی را فراهم خواهد کرد. کلام آخر آنکه آقای روحانی! مردم عملکرد هفت‌ساله شما را با تمام وجود لمس کرده‌‌اند. در این هفت ماه باقیمانده توقع ندارند برایشان کاری کنید. همین که از روی صندلی‌تان برخیزید کفایت می‌کند. به ظرفیت‌های داخلی و جوانان اعتماد کنید، نه به پیرمرد ساکن کاخ سفید. وقتی نتیجه توافقی که برای آن چهار سال وقت گذاشتید شد دلار (30) هزار تومانی، وای به حال نتیجه توافقی که هفت ماه برای مذاکرات آن وقت دارید. والسلام علیکم و رحمه الله

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقایان انتظام مجلس را رعایت بفرمایید و از ابراز احساساتتان هم سپاسگزاریم.

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی احمد نادری نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس تشکر می‌کنم. از برادر گرامی حسین نوش‌آبادی نماینده محترم ورامین، پیشوا و قرچک دعوت می‌کنم که نطق پنج دقیقه‌‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

حسين نوش آبادي
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام به محضر ملت شریف ایران و مردم عزیز، انقلابی و شهیدپرورحوزه انتخابیه خود شهرستانهای ورامین، قرچک و پیشوا و بخش‌های جوادآباد و جلیل‌آباد. مردم دیار (15) خرداد که با قیام پرشور و آگاهانه خود در سال 42 در اوج استبداد داخلی سرآغاز نهضت اسلامی و خیزش ملت بزرگ ایران در برابر نظام ستم‌شاهی شدند و سهم ویژه‌‌ای در پیروزی انقلاب اسلامی و شکل‌گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی پیدا کردند. در ابتدا درود می‌فرستم به روح پرفتوح سردار دل‌ها سرلشکر سپاه اسلام، مظهر اقتدار ایران، فرمانده سرافراز سپاه قدس، شهید حاج‌قاسم سلیمانی (اعلی‌الله‌مقامه‌الشریف) و شهید عرصه علم و پژوهش شهید فخری‌زاده که بی‌تردید خون پاکش باعث رونق و بالندگی کشور در حوزه علم و فناوری و دانش هسته‌‌ای خواهد شد و دشمن صهیونیستی بداند ترور دانشمندان هسته‌‌ای ایران خللی در عزم ملت ایران در پیمودن راهی که از آن به جهاد علمی تعبیر می‌شود به وجود نخواهد آورد. همکاران عزیز، نمایندگان ملت ایران! مجلس یازدهم نقطه امید و مظهر انتظار مردم ایران است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مجلس یازدهم یکی از قوی‌ترین و انقلابی‌‌‌ترین مجالس دوران انقلاب و سرشار از نیروهایی پرانگیزه، پرتوان و باایمان است که می‌تواند تأثیرات بسیار زیادی در حل مشکلات جامعه و پیشرفت کشور و آینده نظام داشته باشد. در میان همه مشکلات کشور مشکل اقتصادی و معیشتی مردم از مهمترین مشکلاتی است که مردم را به شدت رنج می‌دهد. مشکل تورم و گرانی بی‌منطق، کاهش ارزش پول ملی، مشکلات بنگاه‌های تولیدی و افزایش نرخ بیکاری، زندگی طبقات پایین و متوسط کشور را روز به روز سخت‌تر و نگرانی نسبت به آینده فرزندان خود را بیشتر کرده است و این در حالی است که ظرفیت‌های فراوان مادی و معنوی، منابع مالی گسترده‌ای برای رونق کسب و کار و حل مشکلات اقتصادی کشور وجود دارد. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سؤال این است که چرا با وجود ظرفیت‌های بالای کشور و تنوع اقلیمی و موقعیت ممتاز جغرافیایی و منابع و معادن سرشار و برخورداری از فرهنگ، تاریخ، تمدن و هویت ملی و سایر ظرفیت‌های مهم و اساسی، مردم همچنان با فقر و بی‌عدالتی دست و پنجه نرم می‌کنند؟ پاسخ این ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سؤال را باید در کم‌کاری، سهل‌انگاری و سوءمدیریت مسئولان کشور دانست. بی‌اعتنایی به غفلت از اقتصاد مقاومتی، بی‌توجهی به تولید و سرمایه‌‌‌‌‌گذاری داخلی، دور شدن از تفکر انقلابی و روحیه جهادی، روی آوردن به زندگی اشرافی برخی مسئولان و مدیران کشور و فراموش کردن درد طبقات پایین و ضعیف جامعه از جمله عوامل رشد مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم رنج‌کشیده ایران است. متأسفانه رشد روزافزون بیکاری و فقدان درآمد حداقلی و شکاف‌های وسیع اقتصادی، بخش وسیعی از جامعه به ویژه جوانان را با چالش‌هایی اساسی برای تأمین مسکن و تشکیل خانواده مواجه ساخته است. برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌ریزی و همکاری دولت و مجلس برای مقابله با بحران مسکن، ازدواج و اشتغال جوانان یک امر ضروری و اجتناب‌ناپذیر است. هر‌‌‌‌‌‌‌گونه غفلت آینده کشور را با چالش جدی مواجه خواهد ساخت. انتظار مردم از همه مسئولان به ویژه دولت و مجلس محترم سیاست‌‌‌‌‌گذاری و برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌ریزی برای حل مشکلات اقتصادی و اجتماعی است و در این روزها که مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه 1400 را در دستور کار دارد لازم است حداکثر توجه به تأمین بودجه‌های موردنظر در حوزه اقتصادی و معیشتی مردم خصوصاً تأمین زمین و مسکن و افزایش سقف وام ازدواج برای جوانان در نظر گرفته شود. مطلب دیگری که در این فرصت کوتاه به آن اشاره می‌کنم وضعیت نابسامان صدها هزار نیروی شرکتی و پیمانکاری در دستگاه‌های مختلف کشور است که هیچ آینده شغلی و تأمین‌اجتماعی مناسب برای آنان متصور نیست. بی‌توجهی مسئولان و مدیران کشور به اصول (27)، (28) و (29) قانون اساسی که دولت را مکلف کرده طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم خدمات و حمایت‌های مالی لازم را برای آحاد کشور فراهم و تأمین نماید. تکلیف میلیون‌ها نفر از کسانی که در این کشور نه از خدمات اجتماعی، نه از خدمات بازنشستگی، نه از خدمات ازکارافتادگی، نه از خدمات درماندگی و نه از خدمات بهداشتی و درمانی... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
ـ از برادر گرامی حسین نوش‌آبادی نماینده محترم ورامین، پیشوا و قرچک تشکر می‌کنم. از برادر گرامی عبدالعلی رحیمی‌مظفری نماینده محترم سروستان، خرامه و کوار دعوت می‌کنم که نطق پنج‌دقیقه‌‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

عبدالعلي رحيمي مظفري
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام و درود بر ارواح طیبه شهدا، امام شهدا، فرزندان امام و شهید محراب آیت‌الله دستغیب، سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و یار گمنامش شهید استوار محمودآبادی از خطه فارس و شهرستان کوار و شهید احقاق حق هسته‌‌ای شهید فخری‌زاده. سلام بر ملت ایران به خصوص شهرستان‌های کوار، سروستان و خرامه که به فرزند خود اعتماد کردند. (26) آذر روز حمل و نقل و رانندگان را به همه فعالان خصوصاً رانندگان زحمتکش که جان‌برکف و چشم بر جاده‌های بی‌انتها در گردش چرخ اقتصاد ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤثر هستند تبریک عرض نموده و از متولیان در حوزه حمل و نقل و تأمین‌اجتماعی درخصوص بیمه و سختی کار و از وزارت صمت در تأمین لاستیک و قطعات خودرو می‌خواهم رسیدگی عاجل و فوری نمایند. همکار عزیزم اشاره کرد رئیس‌جمهور ونزوئلا راننده بوده، ‌‌ای‌کاش همه مسئولین به اندازه رانندگان امانت و بار خود را به سلامت به مقصود می‌رساندند و اگر تخلفی می‌کردند جریمه می‌شدند و اگر امانت را نمی‌رساندند جبران خسارتی داشتند. در گام دوم انقلاب و تشکیل دولت اسلامی از همه قوا و نهادها که اطلاق دولت شامل آنان نیز می‌شود می‌خواهم اصلاحات لازم را مدنظر قرار دهند و زمینه‌های ایجاد فساد را ریشه‌کن و پالایش‌های لازم را انجام دهند. شفافیت باید در همه ابعاد سه قوه باشد و با شفافیت جزیره‌‌ای مشکلی حل نخواهد شد. قانون‌سالاری با شفافیت کافی باید جای مسئول و مدیرسالاری را بگیرد و رفتارهای سلیقه‌‌ای جای خود را به قانون شفاف برای محقق شدن دولت اسلامی دهد که جامعه اسلامی بدون دولت اسلامی محقق نخواهد شد و «الناس علی دین ملوکهم» و از برخی مسئولان می‌خواهم اگر چشم‌‌‌‌‌‌شان از نگاه به بیرون از کشور و غرب خسته شد نگاهی به داخل داشته باشند. از لایحه بودجه 1400 نه در درآمدها از منطق لازم برخوردار است و نه در هزینه‌کردها. از دولت محترم می‌خواهیم که اصلاحات را که وظیفه و حق قانونی خودشان است انجام دهند. به عنوان یک کشاورززاده روستایی که سرما و گرما و مشقات یک لقمه نان حلال را از کشاورزی و دامداری و مرغداری چشیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ام به همه مسئولین عرض می‌کنم حال کشاورزان، دامداران، باغداران، مرغداران و روستاییان که همه جا سپر دفاع از انقلاب اسلامی بوده‌‌اند اصلاً خوب نیست. قیمت نهاده‌ها با ارز آزاد و نایاب و قیمت تولیدات ناسازگار با بازار است و دو عامل اصلی حال این اقشار را نامساعد کرده است. یک؛ دلالان و واسطه‌ها و عدم سازگاری خرید و توزیع محصولات. دو؛ عدم حمایت در خرید تضمینی و اینکه تاوان کنترل بازار را از جیب تولیدکننده می‌دهند و برای رفاه مصرف‌کننده و عدم هزینه دولت در کنترل بازار دسترنج تولیدکننده را هزینه می‌کنند. در فصل میوه، میوه ارزان و به ثمن بخس و با احتکار چند ماه بعد بعضاً همان زمان چندین برابر به فروش می‌رسد. دام‌های شیری به دلیل گرانی خوراک با یک‌سوم تا یک‌پنجم قیمت پروار می‌شود و چند ماه دیگر فاجعه افزایش قیمت ناگهانی داریم. چرا نمی‌پذیریم بزرگترین تولیدکنندگان گمنام که امنیت غذایی و اقتصادی کشور را تضمین می‌کنند کشاورزان و دامداران هستند و فکری برایشان نمی‌کنیم؟ هر ساله در کشور بحران‌های ناشی از آب داریم، یا جایی را آب برده، یا منطقه‌‌ای آب نخورده است. سیاست‌های وزارت نیرو توان مدیریت منابع آب کشور را ندارد، به جای کنترل آب در فکر تخریب چاه کشاورزی است. در کشوری که آب و باد و مه و خورشید و فلک در اختیار تولید انرژی است، هنوز در روستاها قحطی آب و برق و شیفت‌بندی داریم. از برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی خبری نیست، سدهای نیمه‌کاره، سد کوار (30) سال، خط انتقال آب سروستان (25) سال، ما می‌خواهیم به اندازه نفتی که از سروستان به پالایشگاه شیراز می‌رود پسابی از شیراز به سروستان بیاید. این حق مردم است. آب شرب و کشاورزی و صنعت خرامه حق مردم است. بنیاد مسکن حمایت شود، به اندازه بزرگراه شمال از روستاها حمایت کنیم. حسابهای بانکی به مناطق محروم برگردد. «رنج گل بلبل کشید و بوی آن را باد برد» از توجه عزیزان سپاسگزارم. صلوات.

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی عبدالعلی رحیمی‌مظفری نماینده محترم سروستان، خرامه و کوار تشکر می‌کنم. آقای رئیس نطق‌ها تمام شد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکریم.
6 اعلام وصول (10) فقره طرح

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
حاج آقای موسوی اعلام وصول‌ها را بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
بسم الله الرحمن الرحیم چند تا طرح است که به صورت عادی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت اعلام وصول می‌شود. ـ طرح تشکیل سازمان پدافند غیرعامل کشور اعلام وصول می‌شود. ـ طرح ارتقای خدمات درمان ناباروری اعلام وصول می‌شود. ـ طرح پخش مذاکرات مجلس از سیمای جمهوری اسلامی ایران اعلام وصول می‌شود. ـ طرح استفساریه عوارض تغییر کاربری کشاورزی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح اصلاح قانون بسیج سازندگی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح انسجام مزایده ماشین‌آلات خط تولید اعلام وصول می‌شود. ـ طرح اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب سال 1395 اعلام وصول می‌شود. ـ طرح اصلاح موادی از قانون حمایت خانواده اعلام وصول می‌شود. ـ طرح اصلاح قانون استفاده بعضی از دستگاه‌ها از نماینده حقوقی در مراجع قضائی مصوب 1374 اعلام وصول می‌شود.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم.
7 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
تذکرات را قرائت بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات نمایندگان محترم به دستگاه‌های اجرایی: ـ آقای جلال محمودزاده (مهاباد) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تأمین به موقع سهمیه قیر راه‌های روستایی مناطق سردسیر کشور. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر کشور درخصوص ضرورت اهمیت و توجه بیشتر مدیران ستادی، استانی و شهرستانی به برگزاری جلسات دیدار مردمی. به وزیر آموزش و پرورش درخصوص ضرورت اهمیت و توجه بیشتر مدیران ستادی، استانی و شهرستانی به برگزاری جلسات دیدار مردمی. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص ضرورت اهمیت و توجه بیشتر مدیران ستادی، استانی و شهرستانی به برگزاری جلسات دیدار مردمی. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به اتفاق (29) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم و وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص لزوم افزایش سقف انتقال وجه به کلیه مبادی اعم از خودپرداز، اینترنت بانک، موبایل بانک به منظور جلوگیری از مراجعات مکرر به شعب بانک‌ها. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به اتفاق (14) نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص اینکه چرا بانک مرکزی طی بخشنامه‌‌ای به اجرای عادلانه طرح دورکاری و شیفت‌بندی شعب به جز کارمندان به صورت زوج و فرد در ایام کرونا اقدام نمی‌کند؟ ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به اتفاق (18) نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص لزوم تأمین و استخدام نیروی انسانی در بانک‌ها با اولویت استخدام نیروهای بانک‌های ادغامی، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤسسات اعتباری منحله و نیروی خدماتی و شرکتی خود بانک‌ها. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به اتفاق (30) نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه درخصوص لزوم دقت در روابط با چین و عدم تکرار اشتباه زمان برجام و فرصت‌سوزی در روابط دو کشور. ـ خانم شیوا قاسمی‌پور (مریوان و سروآباد) به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص دلیل نابسامانی و عدم پیگیری مشکلات مرز باشماق مریوان. به وزیر نیرو درخصوص دلیل عدم افتتاح پایاب سد گاران مریوان. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزرای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، جهادکشاورزی و ورزش و جوانان درخصوص ضرورت توجه بیشتر مدیران ستادی استانی و شهرستانی به برگزاری جلسات دیدار مردمی. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزرای نفت، نیرو و فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص ضرورت اهتمام و توجه بیشتر مدیران ستادی، استانی و شهرستانی به برگزاری جلسات مردمی. به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص ضرورت نظارت و پیگیری عدم برگزاری انتخابات انجمن‌ها و شوراهای دانشجویی در برخی دانشگاه‌ها. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (17) نفر از نمایندگان به وزرای امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص علت ارزان‌فروشی شمش فولاد به خارجی‌ها و گران‌فروشی به داخلی‌ها و قیمت بالای آن در بورس کالا بدون در نظر گرفتن ارزش افزوده. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (18) نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص لزوم رسیدگی به ضعف رسانه‌‌ای و به‌روز نبودن دیپلماسی دیجیتال در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با توجه به اهمیت این سازمان در نمایش فرهنگ و تمدن ایران اسلامی به جهانیان. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (16) نفر از نمایندگان به وزیر کشور درخصوص لزوم افزایش نصب دوربین مداربسته در بسیاری از معابر جهت بالا بردن امنیت. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (24) نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم بازنگری تنظیم عرضه و تقاضای بازار خودرو. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (22) نفر از نمایندگان به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم رسیدگی به از بین رفتن صنایع پالایشی غلات با کمبود نهاده‌های دامی و عدم تخصیص کد در سامانه بازارگاه برای این صنایع. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (28) نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم رسیدگی به شرایط کارگران ساختمانی و لزوم ارائه اطلاعات دقیق و مشخص از ماحصل کارگروه ویژه شناسایی افراد فاقد بیمه. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (28) نفر از نمایندگان به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم مدیریت توزیع برای حل نوسانات قیمت مرغ و سایر محصولات پروتئینی با تأمین و عرضه به موقع نهاده‌های دامی با نرخ مناسب.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای دکتر کریمی! یک لحظه اجازه بفرمایید. آقای حدادی عزیز! برای اینکه این باعث مناقشه نشود، «الف» تا «ج» را بنویسید «الف»، «ب» و «ج»، اصلاح عبارتی شود، «الف»، «ب» و «ج». آقای کریمی بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
تذکرات کتبی
آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کشور درخصوص لزوم نظارت جدی‌تر به صدور مجوزهای کمپ‌های ترک اعتیاد و همچنین نظارت دقیق و مستمر و برخوردهای بدون اغماض سازمان بهزیستی و مبارزه با مواد مخدر با صاحبان و کارکنان متخلف این مراکز به ویژه در بخش بانوان. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (31) نفر از نمایندگان به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم عمل به بند «ت» ماده (31) قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر فراهم نمودن امکانات مصرف بهینه سموم، دفع آفات نباتی و کودهای شیمیایی. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (33) نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص لزوم اصلاح نظام معیوب توزیع دارو با توجه به وجود لیست بیماران خاص دیابتی و غیردیابتی. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (39) نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اینکه چرا آیین‌نامه اجرایی بند «ه‍» ماده (92) قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر پوشش بیمه بیکاری اصحاب فرهنگ و هنر تدوین نشده است. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (38) نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم توجه ویژه و سریع به مشکلات قطعه‌سازان خودرو در زمینه تأمین مواد اولیه و نقدینگی. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (26) نفر از نمایندگان به وزرای آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص اینکه چرا برخی دانشگاه‌ها کارخانه تولید مدرک شده‌‌اند؟ با توجه به شرایط عدم نیاز (70) درصد مشاغل بازار کار به تحصیلات دانشگاهی، این حجم از تولید مدرک با ایجاد امید کاذب به ورود به بازار کار متناسب سطح و رشته تحصیلی برای چیست؟ ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به اتفاق (4) نفر از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان درخصوص لزوم در نظر گرفتن بودجه جهت تجهیز و راه‌اندازی اماکن و باشگاه‌های ورزشی شهرستان سیاهکل در بودجه 1400.

سيدمحسن دهنوي
آقای احمد جباری از همکاران خوب ما که خیلی هم منظم هستند صبح ایشان در سالن مشروطه تشریف داشتند، اشتباهاً اسم ایشان به عنوان غایب اعلام شد که اصلاح می‌شود.

علي کريمي فيروزجائي
آقای رئیس اگر اجازه بدهید من ادامه تذکرات کتبی را قرائت کنم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
تذکرات کتبی
آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخصوص ضرورت توجه بیشتر مدیران ستادی استانی و شهرستانی به برگزاری جلسات دیدار مردمی. به وزیر کشور درخصوص ضرورت ارتقای سطح آموزش تخصصی به پلیس راهور با تأکید بر جنبه راهنما و هدایتگر بودن. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تدبیر در مورد وصول مطالبات ایران‌ایر از دولت و کسری صندوق بازنشستگی هما. ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به اتفاق (9) نفر از نمایندگان به وزیر نیرو درخصوص لزوم رسیدگی به خروجی فاضلاب شهر لاهیجان و تأمین اعتبار انتقال آن به تصفیه‌خانه. ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تسریع در حل مشکل اراضی و باغات روستای کرف‌پشته گالشی شهرستان سیاهکل. به وزیر نفت درخصوص لزوم تسریع در گازرسانی به مناطق محروم روستاهای خوشل و کمنی. ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به اتفاق (6) نفر از نمایندگان به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم تسریع در تأمین اعتبار تکمیل ساختمان اداری جهادکشاورزی شهرستان آستانه و بندر کیاشهر. ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به اتفاق (5) نفر از نمایندگان به وزیر نیرو درخصوص لزوم تسریع در رسیدگی به ضعف برق شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر و تخصیص (42) کیلومتر کابل خودنگهدار به این دو شهرستان. ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به اتفاق (4) نفر از نمایندگان به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخصوص لزوم توجه به مناطق گردشگری دیلمان. ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به اتفاق (6) نفر از نمایندگان به وزرای راه و شهرسازی و کشور درخصوص لزوم تخصیص بودجه جهت بازگشایی خیابان اصلی شهرستان سیاهکل. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزیر ورزش و جوانان درخصوص لزوم شفافیت مالی درخصوص تفاهم‌نامه‌های منعقدشده با سمن‌ها. به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص ضرورت انجام اقدامات پیش‌دستانه توسط سازمان انتقال خون نظیر ایجاد واحدهای سیار و پایگاه‌های محلی در مناطق مختلف شهرها به منظور افزایش ذخایر خون در شرایط کرونا. به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص ضرورت اعمال نظارت جدی‌تر بر روند قیمت‌گذاری در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و جلوگیری از گران‌فروشی سیستماتیک در این فروشگاه‌ها. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص ضرورت به‌روزرسانی سامانه شفافیت. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به اتفاق (5) نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص ضرورت افزایش پرسنل و بررسی نحوه ارائه خدمات در حوزه مالیاتی بخش میمه و اصلاح روند رسیدگی و پیگیری پرونده‌های مالیاتی. ـ آقای علیرضا سلیمی (محلات و دلیجان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا علی‌رغم تجربه تلخ برجام باز کشور را شرطی کرده و سرنوشت کشور را به اتفاقات خارج از مرزها منوط فرموده‌اید؟ ـ آقای علیرضا ورناصری‌قندعلی (مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا) به اتفاق (18) نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم تسریع در شناسایی تولیدکنندگان واقعی محصولات پایین‌دستی جهت تعیین میزان سهم مواد اولیه به منظور قطع برخی اقدامات سوءاستفاده‌گرایانه در بورس کالا. ـ آقای یعقوب رضازاده (سلماس) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم نوسازی مدارس شهرستان سلماس و تأمین اعتبار پیش‌بینی شده برای تکمیل مدارس. ـ آقای یعقوب رضازاده (سلماس) به اتفاق (5) نفر از نمایندگان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص لزوم رسیدگی به علت عدم پاسخگویی مدیرکل استان به نماینده مردم شریف شهرستان درخصوص ضعف عملکرد رئیس اداره مربوطه در شهرستان و عدم مساعدت و کمک معیشتی به قاطبه هنرمندان شهرستان پس از انتشار ویروس کرونا. ـ آقای حسین میرزائی (اصفهان) به اتفاق (25) نفر از نمایندگان به وزیر کشور درخصوص لزوم شفاف‌سازی نحوه هزینه‌کرد بودجه مربوط به رفع حاشیه‌نشینی برای نمایندگان مجلس. ـ آقای حسین میرزائی (اصفهان) به اتفاق (19) نفر از نمایندگان به وزیر کشور درخصوص لزوم شفاف‌سازی بودجه‌های مربوط به اتباع خارجی و نحوه هزینه‌کرد آنها برای نمایندگان محترم مجلس. ـ آقای حسین میرزائی (اصفهان) به اتفاق (12) نفر از نمایندگان به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخصوص لزوم حفظ میراث فرهنگی اصفهان در محدوده محور تاریخی ـ فرهنگی شهر اصفهان. ـ آقای حسین میرزائی (اصفهان) به اتفاق (10) نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم اجتناب از صدور مجوز ساخت و ساز در حریم‌های میراث فرهنگی. ـ آقای حسین میرزائی (اصفهان) به اتفاق (13) نفر از نمایندگان به وزیر کشور درخصوص لزوم جلوگیری از اعمال نفوذ کارکنان وزارت کشور در واگذاری معادن. ـ آقای حسین میرزائی (اصفهان) به اتفاق (26) نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم رعایت اهلیت و شایستگی در واگذاری معادن کشور. ـ آقای حسین میرزائی (اصفهان) به اتفاق (15) نفر از نمایندگان به وزیر ورزش و جوانان درخصوص لزوم تسریع در بازپرداخت طلب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از وزارت ورزش و جوانان درخصوص شکایت آقای ویلموتس. ـ آقای حسین میرزائی (اصفهان) به اتفاق (11) نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم تسریع در مطالبه طلب وزارت کار از وزارت ورزش و جوانان درخصوص پرداخت آقای ویلموتس. ـ آقای بهروز محبی‌نجم‌آبادی (سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب و داورزن و ششتمد) به اتفاق (24) نفر از نمایندگان به وزیر دادگستری درخصوص لزوم رسیدگی به اختلاف فاحش دریافتی حقوق مبتنی بر میزان کار قضات با وکلا. ـ آقای سیدسلمان ذاکر (ارومیه) به وزیر نیرو درخصوص لزوم حل مشکل آب و فاضلاب مناطق مختلف شهر و روستاهای ارومیه. ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به وزیر کشور درخصوص لزوم به کارگیری شهرداران مناطق در ستادهای کرونا با توجه به نقش آنها در تمیز و ضدعفونی کردن شهر.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای دکتر کریمی! در خدمت شما هستیم.

علي کريمي فيروزجائي
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم ـ آقای محمدرضا احمدی (رشت) به وزیر نیرو درخصوص لزوم تأمین کابل‌های خودنگهدار جهت تقویت برق و زیرساخت‌های برق شهرستان رشت و لزوم راه‌اندازی پست فشار قوی (630) در بخش‌های سنگر و خشک‌بیجار. ـ آقای سیدسلمان ذاکر (ارومیه) به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخصوص لزوم اعلام به موقع ضوابط به اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری و شورای شهر ارومیه. به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم توجه به سرانه فضای دانش‌آموزان استان آذربایجان‌غربی و داشتن (200) کلاس در کانکس. ـ آقای یعقوب رضازاده (سلماس) به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم تخصیص اعتبار برای افتتاح و تکمیل زیرساخت‌های برق، آب، گاز و سایر امکانات برای ورزشگاه نیمه‌تمام شهرستان سلماس. ـ آقای جواد نیک‌بین (کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد) به اتفاق (17) نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص لزوم رسیدگی به افزایش بی‌رویه سی‌تی‌اسکن قفسه سینه در ایام کرونا و نگرانی کارشناسان حوزه پرتونگاری مبنی بر زمینه ایجاد سرطان در سالهای آینده. ـ آقای محمدمهدی زاهدی (کرمان و راور) به وزیر کشور درخصوص لزوم تعامل، همراهی و مشورت با نمایندگان مجلس از جمله نمایندگان استانهای کرمان و خراسان‌رضوی برای انتصاب استانداران. ـ آقای پرویز محمدنژادقاضی‌محله (لنگرود) به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخصوص لزوم ایجاد بستر لازم برای گردشگری در شهرستان لنگرود با توجه به جاذبه‌های طبیعی و تولیدات بومی. ـ آقای علیرضا ورناصری‌قندعلی (مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا) به اتفاق (33) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم رسیدگی به وضعیت نابسامان بورس. ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به اتفاق (16) نفر از نمایندگان به وزرای امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و کشور درخصوص لزوم اختصاص بخشی از ردیف‌های بودجه سال 1400 به اقتصاد مقاومتی جهت تولید اشتغال متناسب با توانمندی‌های منطقه‌‌ای و اشتغال خانگی. ـ آقای سیدمسعود خاتمی (گلپایگان و خوانسار) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم رسیدگی به ضرر و زیان دامداران و طیورداران به دلیل کمبود، افزایش قیمت و تأخیر در ارسال نهاده‌ها. به وزیر نفت درخصوص لزوم تخصیص قیر یارانه‌‌ای برای آسفالت معابر روستایی در شهرستان خوانسار. به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم رسیدگی به مشکل تأخیر در پرداخت و انجام تعهدات خود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روسازان برای قطعه‌سازان در حوزه انتخابیه. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم تسریع در تکمیل ساخت مرکز جامع توانبخشی هلال‌احمر گلپایگان. ـ آقای حسین میرزائی (اصفهان) به وزیر کشور درخصوص لزوم برخورد مدبرانه استانداران با مدیران کل ادارات. ـ آقای سیدمحمد مولوی (آبادان) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص ضرورت تقویت و توسعه شهرک‌های صنعتی با توجه به درآمد حاصل از واگذاری اراضی. به وزیر نیرو درخصوص لزوم برنامه‌ریزی جامع و عملیاتی جهت بهبود شرایط فاضلاب شهرستانهای آبادان، خرمشهر، کارون، اهواز و سوسنگرد. به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص لزوم اصلاح قوانین و مقررات مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی الوند. به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص لزوم تسریع در تأمین داروهای خاص ویژه افرادی که پیوند اعضا انجام داده‌اند. به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم پرداخت اضافه‌کاری نیروهای اداری پس از گذشت هشت ماه و لزوم پرداخت حق‌الزحمه نیروهای رسمی و نوبت دوم سرایداران. به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تکمیل جاده اروندکنار شهرستان آبادان. ـ آقای علیرضا پاک‌فطرت (شیراز و زرقان) به وزیر کشور درخصوص لزوم افزایش نظارت بر کار شهرداری‌ها. ـ آقای کمال حسین‌پور (پیرانشهر و سردشت) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص ضرورت احداث درمانگاه شبانه‌روزی در بخش لاجان شهرستان پیرانشهر با جمعیتی بالغ بر (40) هزار نفر. به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم تسریع در احداث درمانگاه تأمین‌اجتماعی شهرستان پیرانشهر. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم تسریع در تخصیص اعتبار و تکمیل پروژه آبیاری تحت فشار دشت ربط شهرستان سردشت. به وزیر نیرو درخصوص ضرورت تخصیص اعتبار برای تکمیل پروژه سد گرده‌بن شهرستان پیرانشهر و جلوگیری از توقف عملیات اجرایی این پروژه مهم. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم پرداخت مطالبات صندوق‌ها و ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤسسات بیمه‌‌ای فعال بر مبنای ارزش واقعی روز. به وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص لزوم عملیاتی کردن قانون اصلاح قانون چک مصوب 1397. ـ آقای کیوان مرادیان‌کوچکسرائی (قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی) به اتفاق (11) نفر از نمایندگان محترم به وزیر امور خارجه درخصوص علت ذوق‌زدگی و استقبال تلویحی جناب‌عالی از انتخاب رئیس‌جمهور جدید آمریکا چیست؟ ـ آقای یعقوب رضازاده (سلماس) به وزیر کشور درخصوص لزوم اجرای کامل دستورالعمل کولبری برای مرزنشینان در سراسر استانهای مرزی کشور و دستور تشکیل معبرهای کولبری در مرزهای ایران و کشورهای همسایه خصوصاً کشور ترکیه و مرز شهرستان سلماس. ـ آقای حسین امامی‌راد (چناران و بینالود) به اتفاق (53) نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش درخصوص علت تعلل وزیر محترم آموزش و پرورش با تعیین تکلیف عناصر موافق و مدافع سند 2030 نفوذیافته در بدنه این وزارتخانه چیست؟

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم.
8 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

علي کريمي فيروزجائي
آقای رئیس! اگر اجازه بدهید در ادامه من تذکرات شفاهی همکاران را فرصت بدهم که بفرمایند. همکاران محترمی که اسم‌شان در قرعه برای تذکر شفاهی انتخاب شده، آقای کمال حسین‌پور نماینده محترم مردم پیرانشهر و سردشت بفرمایید.

کمال حسين پور
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام و ارادت خدمت همکاران محترم و بزرگوار. تذکر اول اینجانب به جناب آقای دژپسند وزیر محترم اقتصاد است. جناب آقای وزیر! آیا اطلاع دارید و آمار درست در اختیار شما قرار می‌دهند که مرزهای پیرانشهر و سردشت بیشترین درآمد مرزی را در غرب کشور برای افراد نورچشمی دارند؟ اما جوانان ما یا بیکار هستند، یا از سر ناچاری کولبری می‌کنند. یا برای لقمه‌‌ای نان حلال آواره شهرها و کوره‌های آجرپزی هستند. جناب آقای وزیر! جناب‌عالی و رئیس گمرک کشور چطور از عذاب وجدان خواب‌‌‌‌‌‌تان می‌برد که یک تعداد نورچشمی را در مرز تمرچین پیرانشهر و مرز کله‌سردشت به درآمدهای کلان رسانیده و جوانان خوب و توانمند شهرستانهای پیرانشهر و سردشت باید برای این آقایان کولبری کنند؟ آیا همین مردم نجیب و جوانان انقلابی نبودند که در هشت سال دفاع مقدس با رشادت‌های خود یک وجب خاک وطن را به دشمن ندادند؟ این است جواب جوانان بیکار و نجیب سردشت و پیرانشهر؟ تذکر بعدی من به رئیس‌جمهور محترم آقای روحانی است. جناب آقای روحانی! وعده‌های انتخاباتی جناب‌عالی به مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته چه شد؟ در بودجه سال آینده برای توسعه مناطق کردنشین چکار کرده‌‌اید؟ تا کی در بودجه‌نویسی به‌جای شاخص‌های توسعه، نیاز منطقه، عدم برخورداری و میزان بیکاری، لابی‌گری، همشهری‌گری و منطقه‌ای‌نگری حاکم باشد؟ چقدر ما باید این بی‌لطفی‌ها و نامهربانی‌ها و بی‌تدبیری‌ها را از دولت تدبیر و امید تحمل کنیم؟ لازم است برای توسعه متوازن کشور و رفع محرومیت‌های نهادینه‌شده در بودجه‌نویسی، شاخص‌های عدم توسعه‌یافتگی، میزان بیکاری، میزان درآمد مردم و غیره حاکم باشد، نه لابی‌گری و همشهری‌گری. جناب آقای رحمانی‌فضلی وزیر محترم کشور! چرا علی‌رغم وجود قانون مبنی بر تأمین آب، گاز و برق مردم محروم حاشیه شهرها، شهرداری‌ها هنوز نسبت به موافقت با نصب انشعابات مردم مقاومت می‌کنند؟ آیا مردم محروم حاشیه شهرها حق ندارند از امکانات حداقلی برخوردار باشند؟ جناب آقای روحانی! مملکت‌داری از پشت شیشه‌های ماشین و میزنشینی امکانپذیر نیست. جناب‌عالی لازم است در جمع مردم حضور پیدا کنید تا ببینید که مردم از فشار گرانی، بیکاری، تورم، گرانی کالاهای اساسی، مسکن و معیشت چه فشار کمرشکنی را تحمل می‌کنند... (قطع میکروفن)

علي کريمي فيروزجائي
خیلی متشکر آقای حسین‌پور. همکار بعدی آقای قدرت‌اله حمزه‌شلمزاری نماینده محترم مردم اردل، فارسان، کیار، کوهرنگ و دهستان دستگرد هستند، بفرمایید.

قدرت الله حمزه شلمزاري
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت مردم عزیز و بزرگوار ایران و همکاران عزیزم عرض سلام دارم. ابتدا از مردم شریف و ولایتمدار بخش میان‌کوه، شهرستان اردل از استان چهارمحال و بختیاری بابت آسیب‌هایی که حادثه ترکیدگی و انفجار لوله نفت مارون که نفت را از خوزستان به استان اصفهان و تهران منتقل می‌کند عذرخواهی می‌کنم. جناب آقای رئیس! در طول (30) سال گذشته به دلیل پوسیدگی لوله، چهار بار ترکیدگی و انفجار صورت گرفته و زندگی مردم را مختل کرده است. آب آشامیدنی مردم، کشاورزی مردم، دامداری، باغات و شیلات از بین رفته است. مردم به سختی زندگی می‌کنند، این حوادث باعث مهاجرت مردم از منطقه شده است. علی‌رغم تذکرات متعدد به مسئولین متأسفانه هیچ‌‌‌‌‌‌‌گونه اقدام اساسی صورت نگرفته است. البته در روز حادثه آقای استاندار و مسئولین استانی در منطقه حضور پیدا کرده و در بخشداری تشکیل جلسه دادند و تصمیماتی را گرفتند. بنده هم با بعضی از مسئولین کشوری جلساتی داشتم و تصمیماتی در رابطه با رفع مشکلات گرفته شده است که کافی نیست. می‌طلبد که حضرت‌عالی به صورت ویژه دستور پیگیری صادر نمایید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علي کريمي فيروزجائي
آقای حمزه! خیلی متشکر از وقت‌شناسی جناب‌عالی. جناب آقای جعفر قادری نماینده محترم مردم شیراز و زرقان بفرمایید.

جعفر قادري
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم من قبل از هر تذکری درگذشت حضرت آیت‌الله یزدی و همینطور همکار دوره‌های هشتم و نهم جناب آقای دکتر زارعی را تسلیت می‌گویم. چند تا مطلب را متذکر می‌شوم. اعتقاد دارم لایحه بودجه‌‌ای که دولت به مجلس ارائه کرده کاملاً سیاسی بسته شده و مجلس نباید در زمینی که دولت تعریف کرده بازی کند و اعتقادم بر این است که باید این لایحه برگردد. با توجه به پاسخی که مقام معظم رهبری به نامه آقای روحانی دادند، حتماً دولت این لایحه را اصلاح کند و مجدداً به مجلس برگردد. مطلب بعدی که باید به آن اشاره کنیم این است که متأسفانه اوضاع وزارت نیرو اوضاع خوبی نیست. این وزارتخانه در زمینه برقی‌کردن چاه‌های کشاورزی اقدام خاصی انجام نداده، در پرداخت حقوق‌هایش در جاهایی مثل استان فارس هشت، نه ماه است که دارد نصفه و نیمه حقوق پرداخت می‌کند و در اجرای طرح‌هایش کاملاً کشتی آن به‌گل نشسته است و متأسفانه منابع مالی ندارد و این طرح‌هایی که متأسفانه وزارت نیرو دارد روی آن مانور می‌کند، اینها بیشتر حالت شوآف دارد و انتظار داریم که وزارتخانه از این شوآف‌ها جدا شوند و مشکل برق و آب را حل کند، مشکلات مردم را حل کند. نکته دیگری که در ارتباط با پزشک خانواده اشاره کنم، ما از آقای وزیر خواستیم یا پزشک خانواده را سراسری کنند، یا در استان فارس هم لغو کنند، یا در استان فارس اجازه بدهند که مردم مخیر باشند در طرح پزشک خانواده بمانند و یا خارج شوند. این انتظار معقول و به‌حقی است. اگر قانون وجود دارد برای کل کشور است. دلیلی ندارد که مردم فارس بعد از هفت، هشت سال همچنان به عنوان پایلوت بخواهند تاوان این طرح نپخته و غیرکارشناسی و غیرکامل را پرداخت کنند. وضعیت راه‌های روستایی مرکز استان فارس و شهرستانهای شیراز و شهرستانهای زرقان وضعیت خوبی نیست. بعد از گذشت (40) سال نمی‌توانیم این وضعیت را برای مردم توضیح بدهیم. انتظار داریم که وزارت راه و شهرسازی کمک کند... (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر جناب آقای قادری. جناب آقای جعفر راستی نماینده محترم مردم شبستر بفرمایید.

جعفر راستي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم درود و سلام می‌فرستم بر روح بلند حضرت امام و سلامتی حضرت آقا را از درگاه خداوند مسئلت می‌دارم. درود و سلام می‌فرستم بر تمام شهدا مخصوصاً شهدای مقاومت سردار سلیمانی و شهید هسته‌‌ای و دفاعی شهید فخری‌زاده. تقریباً یکصدمین سالگرد شهادت شیخ‌محمد خیابانی مبارز دوره مشروطه است، سلام و درود می‌فرستم و افتخار آذربایجان که همیشه پشتیبان این ولایت بودند و الان هم برای بزرگداشت یکصدمین سالگرد شهادت ایشان آمادگی پیدا می‌کنیم. تذکر اول من به ارتش جمهوری اسلامی ایران و بنیاد شهید می‌باشد. چرا حق شهید والامقام سپهبد قرنی را ادا نمی‌کنید؟ مگر امام در حق آن شهید نفرمودند پیکر مبارک ایشان در جوار بارگاه ملکوتی حضرت معصومه و در کنار قبر مقدس آیت‌الله حائری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مؤسس حوزه علمیه قم به خاک سپرده شود. مگر فراموش کردیم که ایشان توسط فرزندان معنوی لیبرال‌ها یعنی منافقین کوردل کشته شدند؟ جامعه‌‌ای که خورشیدی مثل شهید قرنی را فراموش کند به راحتی علمدارانی مثل شهید سلیمانی را فراموش خواهد کرد. لذا از ارتش جمهوری اسلامی و بنیاد شهید انقلاب اسلامی می‌خواهم یاد و خاطره شهید قرنی را در جامعه مجدداً احیا نمایند. تذکر بعدی من به وزیر راه و شهرسازی است. چرا پروژه بزرگراه صوفیان ـ سلماس هنوز که هنوز است نیمه‌کاره رها شده است که متأسفانه وضعیت نابسامان جاده فوق، موجب تصادفات و کشته‌های زیادی شده و مردم شدیداً اظهار نارضایتی می‌کنند. لذا خواهش و درخواست می‌کنم هر چه سریعتر این پروژه را به اتمام برسانند. تذکر من به وزیر... (قطع میکروفن)

علي کريمي فيروزجائي
خیلی متشکر آقای راستی. همکار بعدی‌‌‌‌‌‌مان جناب آقای حسین نوش‌آبادی نماینده محترم مردم ورامین، پیشوا و قرچک هستند. بفرمایید.

حسين نوش آبادي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم چند تذکر به مسئولان اجرایی کشور دارم. تذکر اول بنده به وزیر محترم راه و شهرسازی درخصوص ضرورت اتصال ورامین، قرچک و پیشوا به مترو تهران است که متأسفانه این پروژه با (12) سال وقفه مواجه شده و هنوز هم اجرایی نشده که ضرورت اجرای پروژه را بنده گوشزد می‌کنم. تسریع در اجرای آزادراه تهران به پیشوا که قبلاً این طرح مطالعه شده و متأسفانه اجرای آن معطل مانده است. تذکر بعدی بنده به وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، درخصوص توسعه بیمارستان قرچک از (70) تخت به (250) تخت و شروع عملیات اجرایی بیمارستان پیشوا که متأسفانه تنها شهرستانی است که فاقد بیمارستان است. تذکر بعدی به وزیر محترم نیرو برای گسترش کانال آب کشاورزی به بخش محروم جوادآباد که از محروم‌ترین مناطق استان تهران و شهرستان ورامین است. حتماً استحضار دارند که ورامین قطب کشاورزی و قطب تولید محصولات غذایی و به عنوان تأمین‌کننده محصولات غذایی پایتخت به شمار می‌رود. متأسفانه مسأله تأمین نهاده‌های کشاورزی و دامی با مشکل مواجه است و کشاورزان ما به سختی می‌توانند نهاده‌های کشاورزی و دامی خودشان را تهیه و تأمین کنند که ضرورت دارد برای انجام این امر مهم، وزیر محترم، گرچه با ایشان ملاقات داشتم، ایشان هم تأکید کردند، ولی هنوز اقدام جدی صورت نگرفته است. امیدوارم با توجه به اهمیت مسأله کشاورزی و تولید دام در این منطقه، این مسأله مورد توجه قرار بگیرد و وزیر محترم به سرعت نهاده‌های دامی و کشاورزی شهرستان‌های ورامین... (قطع میکروفن)

علي کريمي فيروزجائي
آقای نوش‌آبادی! خیلی متشکرم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای دکتر متفکر بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکرم. آقای دکتر! اگر اجازه بفرمایید من در تذکر آیین‌نامه‌‌ای و اخطار قانون اساسی دو نفر را عرض کنم. جناب آقای سیدکاظم دلخوش بفرمایید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
بسم الله الرحمن الرحیم من هم اخطار قانون اساسی و هم تذکر آیین‌نامه دارم. اخطار اصول (3)، (53)، (20)، (29) و اصول دیگر. آقای رئیس! من یک خواهشی دارم، قبلاً هم چند بار عرض کردم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
این اصولی که فرمودید را دوباره تکرار کنید، ما پیدا کنیم.

سيدکاظم دلخوش اباتري
شما اصول را رها کنید، به من نگاه کنید. اصول (3)، (53)، (20) و (29).

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
شما صرفاً اصل (57) را فرمودید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
اصل (53)، می‌خواهید مروری هم بفرمایید ما خدمت شما هستیم. الحمدلله ما اخطارها را می‌شناسیم. ببینید آقای رئیس! من قبلاً هم خدمت جناب‌عالی گفتم آقای قاضی‌زاده‌! جناب‌عالی هم محبت کردید در صحن پاسخ دادید، مشروح مذاکرات وجود دارد. ولی عملاً اتفاقی نیفتاد. ببینید! اتفاقی که در شرایط فعلی دارد برای مردم می‌افتد و متأسفانه حقوق مردم رعایت نمی‌شود این بحث گرانی‌های افسارگسیخته یکی از آنها است. شما الان باید به کمیسیون اقتصادی دستور بدهید بررسی کنند چرا در گمرکات کشور (180) هزار کانتینر رسوب شده است؟ این نماینده‌ها نباید بدانند که این کالاهایی که در گمرکات است و فاسد می‌شود، ما الان پنج، شش ماه است داریم داد می‌زنیم، الان یکی از آن کالاها مثلاً سویا و ذرت است. دو، سه تا وزارتخانه، آقای قاضی‌زاده‌! خواهش می‌کنم به این گوش بدهید، دو، سه تا وزارتخانه در این ایام تلویزیون را مرور کنید سابقه را دربیاورند، یک وزیر می‌گوید مرغ بالا نمی‌رود، یکی می‌گوید بالا می‌رود، یکی می‌گوید پایین می‌آید، معلوم نیست، یکی دارد می‌کشد بالا، یکی دارد می‌کشد پایین، هر کدام از وزرا یک کاری دارند می‌کنند. من قیمت مرغ را به شما گفتم، از (10) هزار تومان الان به (36)، (37) هزار تومان آمده است. چرا این‌طور است؟ در شهر من (220) مرغداری هست، اینها دارند تعطیل می‌کنند. این رزق مردم است، بعد از نان مردم به گوشت سفید دسترسی دارند. یک جلسه بگذارید چرا دارند اینطور می‌کنند؟ اگر نمی‌توانند وزارتخانه‌ها پاسخ بدهند، نمی‌توانند به مردم درست جواب بدهند، چرا کالاها در گمرکات رسوب شده؟ چرا پیگیری نمی‌شود؟ چرا گمرک جواب نمی‌دهد؟ چرا وزارتخانه‌ها یا بانک مرکزی جواب نمی‌دهند؟ این یک. دوم؛ بانک مرکزی برای خودش تصمیمات خلق‌الساعه می‌گیرد. اخیراً تمام انتقال پول‌ها حتی انتقال ریز مردم روستاها را دارد کارمزد می‌گیرد. یا آمدند گفتند چک ارزش‌‌‌‌‌گذاری شود، چک فلان شود، البته یک کاری بود که در مجلس هرچه ما به دوستان گفتیم گوش نکردند، دارند این کارها را انجام می‌دهند. من خواهش می‌کنم، آقای دکتر! هیأت‌رئیسه یک جلسه بگذارد، یک بخش کار ما کار نظارتی است، بنا نیست فقط ما پشت تریبون بیاییم داد بزنیم و نتیجه هم نگیریم. هر کسی هم کار خودش را انجام بدهد. یک جلسه بگذارید... (قطع میکروفن)

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
سپاسگزارم. البته من مطلع هستم که دوستان ما در کمیسیون اقتصادی در حال پیگیری موضوع هستند. امیدوارم برای صحن هم یک گزارشی تهیه کنند، از وضعیت گمرکات، رسوب کالا در گمرکات و تأثیری که بر روی گرانی‌هایی که هم در بازار گوشت و پروتئین ایجاد کرده و هم سایر کالاها. نفر بعدی صحبت کند.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر، در خدمت جناب آقای عباس گودرزی هستیم، بفرمایید.

عباس گودرزي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت ملت شریف ایران و خسته‌نباشید خدمت همکاران محترم. تذکر اول بنده به آقای رئیس‌جمهور است. (نایب‌رئیس ـ ماده تذکرتان را هم بفرمایید) آقای قاضی‌زاده! اخطار روز است، اجازه بدهید من یک تذکرم هم دارم که عرض کنم. (نایب‌رئیس ـ اصل آن را عرض کنید) از اصل (1) تا (177)، مواد آیین‌نامه هم از (1) تا (141). همه آنها هست. آقای روحانی! خداوکیلی این چه وضع بودجه‌ریزی برای کشور است؟ تو می‌خواهی هم مردم را گرفتار کنی و هم حاکمیت را به چالش بکشانی. (2) میلیون و (300) هزار بشکه نفت، می‌نوشتی (3) میلیون، (4) میلیون، هر چه دوست داری بنویس. می‌گفت پشت یک ماشین نوشته بود دو، دو تا مساوی هفت تا، زیرش هم نوشته بود کی به کی است؟ آقای روحانی عزیز! شما آمدی درآمدهای غیرواقعی تعریف کردی، بعد از آن طرف رفتی مالیات خانه‌ها و خودروی لوکس را که ما در قانون بودجه 99 تصویب کردیم را در لایحه حذف کردی. آخر این چه نحوه برنامه‌ریزی برای کشور است؟ شما چند ماه از 1400 هستی، یک کاری کن مردم از شما با نام نیک یاد کنند. من فکر می‌کنم بهتر این است که قبل از اینکه مجلس کلیات را رد کند شما درخواست برگشت لایحه‌ات را بده و ببر اصلاح کن، با توجه به این منابع غیرقابل تحققی که تعریف کرده‌اید. تذکری به وزیر محترم بهداشت و درمان، سازمان برنامه و بودجه، امور استخدامی دارم. این نیروهای طرحی چه شد؟ این قراردادی‌های کارکنان مراکز درمانی چه شد؟ واکسن کرونا دارد می‌آید، هنوز هم در اقدام و عمل کسی برای پرستارها و کارکنان مراکز درمانی کاری نکرد. روز پرستار را در پیش داریم، به داد اینها برسید. آخرین بحث من در مورد حوزه انتخابیه است، آقای وزیر محترم راه و شهرسازی! به بروجرد آمدی، ممنون و تشکر، ورزشگاه (15) هزار نفری قرار شد تا پایان دولت تکمیل شود، پول آن تمام شده، دکتر عزیز، آقای اسلامی عزیز! کسی را به آنجا بفرست تأمین اعتبار کند، در تکمیل پروژه تسریع شود. مطلب بعد راه‌آهن بروجرد، هم در سال 99 ردیف ملی داشته، هم مصوبه کمیسیون ماده (23). هیچ مانعی سر راه شما نبوده، چرا کار را انجام ندادید. بعضی از حوزه‌های انتخابیه پول‌های کلان می‌گذارید و بعضی استانهای محروم را مورد کم لطفی و بی‌توجهی قرار می‌دهید. انتظار است که توجه کنید تا این پروژه که یکی از مطالبات مردم است ان‌شاءالله به نتیجه برسد. خیلی ممنون و متشکرم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
سپاسگزارم.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای نصرالله پژمانفر تذکر دارند، بفرمایید.

نصراله پژمان فر
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! من اصل (67) قانون اساسی و ماده (3) آیین‌نامه را که قسمی است که نماینده‌ها می‌خورند که به قانون اساسی متعهد باشند، در ذیل آن مطلبی را می‌خواهم عرض کنم. آقای رئیس! ما امروز روزهای بسیار بسیار پر از آلودگی را در فضای تهران داریم. روزهای سختی را تهران دارد می‌گذراند، فضای تهران بسیار آلوده است. متأسفانه امروز همه رسانه‌هایی که یک روز داد می‌زدند فضای تهران آلوده است، اینها سکوت کرده‌‌اند و همه مرگ و میرها را دارند به عهده موضوع کرونا می‌گذارند. آقای رئیس! صحبت من این است کسانی که ادعا می‌کردند بنزینی که سابق تولید می‌شد آلوده بود و موجب سرطان می‌شد و باعث این شدند که تولید داخل کشور ما با چالش مواجه شود، امروز کجا هستند؟ چرا سکوت کرده‌‌اند؟ چرا امروز وقتی ما از فاصله دور نگاه می‌کنیم تهران اصلاً دیده نمی‌شود؟ سکوت کرده‌‌اند. این آلودگی که در کلانشهرها ایجاد شده بابت همین بنزین است. وزیر نفت باید پاسخ بدهد در قبال مدتی که به واسطه این بازی که آمدند گفتند بنزین‌های تولیدشده در زمان دولت قبل بنزین‌هایی بوده که سرطان‌زا بوده و موجب یک عقب‌افتادگی در کشور شد، کسی باید جواب بدهد. وزیر نفت باید جواب بدهد. آقای رئیس! من خواهش می‌کنم، البته ما یک پرونده‌‌ای را در کمیسیون اصل (90) نسبت به بررسی این موضوع تشکیل دادیم. اما این سکوتی که در قبال آن انحرافی وجود دارد را باید پاسخ بدهند. نکته دیگر سازمان محیط‌زیست است. سازمان محیط‌زیست باید مدافع مردم باشد. این آلودگی که دارد مردم را خفه می‌کند، امروز کسانی که مشکلات تنفسی دارند نمی‌توانند بیرون بیایند. باید به این رسیدگی شود. نکته دوم، آقای رئیس! متأسفانه در بخشنامه امور اداری و استخدامی از نیروهای شرکتی خانواده ایثارگران را حذف کرده‌‌اند. در حالی که قانون شامل حال آن است. آقای امیرآبادی و دوستان دیگر هم تذکر دارند. دوستان متعددی تذکر دادند که این موضوع را ما باید در مسیر خودش قرار بدهیم. اگر قانون نوشته می‌شود، جناب آقای رئیس! شما به این موضوع متذکر شوید، تفسیر قانون به عهده قانونگذار و مجلس است. کسی حق ندارد براساس قانونی که مجلس می‌گذارد اینها بیایند خودشان تفسیر به رأی کنند، تفسیر «بما لایرضی صاحبه» کنند. امروز این کار غلطی است. نظر ما این بوده که این نیروهای شرکتی شامل حال ایثارگران هم هست، جناب آقای امیرآبادی هم اینجا به عنوان رئیس فراکسیون نسبت به این موضوع نظر دارند و خواهش می‌کنم این تذکر را بدهید. اینقدر موجب اذیت و آزار ایثارگران نشوند. خیلی ممنون از محبت‌تان.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. بله، هر دو نکته‌‌ای که فرمودید، هم در رابطه با تعیین تکلیف نیروهای شرکتی و به خصوص ایثارگران عزیز و هم بحث محیط‌زیست و آلودگی شدید هوا و سکون هوایی که الان در شهرهای صنعتی است، حالا در تهران و اصفهان و بقیه شهرها است که منجر به تعطیلی بعضی از شهرها هم شده، موضوع مورد توجه است. متأسفانه در بحث کرونا خیلی از موضوعات عادی کشور به محاق رفته، دستگاه‌های مسئول باید توجه کنند و آن اقداماتی که لازم است در زمان بحران انجام بدهند، انجام بدهند.
9 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
جلسه بعدی ما ساعت (7:45) دقیقه صبح روز یکشنبه (30) آذر ماه سال 1399 و دستور جلسه هم مطابق دستور هفتگی است که اعلام خواهد شد. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا