دوره 11 اجلاسیه 1
تعداد نمایندگان حاضر 205 جلسه 53
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم صبح همکاران عزیز بخیر و عرض سلام خدمت شنوندگان عزیز. جلسه‌ با حضور 205 نفر رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه پنجاه و سوم روز سهشنبه دوم دی ماه 1399 هجری‌شمسی ‌مطابق با هفتم جمادی‌الاولی 1442 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران. 2 ـ گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار (در اجرای تبصره 1 ماده 45 آیین‌نامه داخلی مجلس). 3 ـ گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور. 4 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده (14) قانون صدور چک مصوب 1355 و اصلاحات بعدی آن. 5 ـ گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد شرکت‌های خود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌روسازی درخصوص کیفیت و قیمت خودرو (در اجرای ماده 212 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی). 6 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست در مورد بررسی کیفیت تأمین و توزیع نهاده‌های دامی (در اجرای تبصره 1ماده 45 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی). 7 ـ سؤال آقای حبیباله دهمرده نماینده محترم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون از وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات. 8 ـ سؤال آقای محمدحسن آصفری نماینده محترم اراک، کمیجان و خنداب از وزیر محترم آموزش و پرورش.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

محمدباقر قاليباف
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.


(آیات 61 ـ 55 از سوره مبارکه «مؤمنون» توسط قاری محترم آقای مصطفی یادگاری تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم أَیحْسَبُونَ أَنَّما نُمِدُّهُمْ بِهِ مِنْ مالٍ وَ بَنِینَ * نُسارِعُ لَهُمْ فِی الْخَیراتِ بَلْ لا یشْعُرُونَ * إِنَّ الَّذِینَ هُمْ مِنْ خَشْیةِ رَبِّهِمْ مُشْفِقُونَ * وَ الَّذِینَ هُمْ بِآیاتِ رَبِّهِمْ یؤْمِنُونَ * وَ الَّذِینَ هُمْ بِرَبِّهِمْ لا یشْرِکونَ * وَ الَّذِینَ یؤْتُونَ ما آتَوْا وَ قُلُوبُهُمْ وَجِلَةٌ أَنَّهُمْ إِلى‏ رَبِّهِمْ راجِعُونَ * أُولئِک یسارِعُونَ فِی الْخَیراتِ وَ هُمْ لَها سابِقُونَ * (صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
از قاری محترم برادر عزیزمان جناب آقای مصطفی یادگاری تقدیر و تشکر می‌کنم، ترجمه آیات را بفرمایید.

سيدمحسن دهنوي
به نام خداوند بخشنده مهربان «خیال میکنند اموال و اولادشان را برای این زیاد میکنیم که به آنها خیر برسانیم، نه‌‌خیر آنها نمیفهمند. کسانی هم هستند که از ترس هیبت الهی در هراسند، به آیهها و نشانههای خدا اعتقاد کامل دارند، به جای خدا چیزی را نمیپرستند و از همه داشته‌هایشان در راه خدا هزینه میکنند و در عین حال دل‌هایشان برای برگشتن به سوی خدا در تب و تاب است. این افراد با سبقت از همدیگر برای کارهای خوب سر از پا نمیشناسند». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگوار. آقای رئیس! اسامی غایبان و متأخرین را قرائت می‌کنم. آقایان: رضا آریان‌پور، مرتضی آقاطهرانی، یحیی ابراهیمی، محمدرضا پورابراهیمی (پورابراهیمی‌داورانی ـ من که هستم)، (احتمالاً دیر رسیده‌اید)، مجتبی ذوالنوری، حسین گودرزی، محمدرضا مبلغی، محمدعلی محسنی‌بندپی، علیرضا منادی، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی و خانم فاطمه رحمانی. (ذوالنوری ـ من که پیش شما هستم) آقای ذوالنوری هستند.
3 طرح سؤال آقای حبیب‌اله دهمرده نماینده زابل، زهک، هامون و هیرمند از آقای محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

محمدباقر قاليباف
دستور اول را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب دارم خدمت همکاران عزیز و ملت بزرگ ایران اسلامی. آقای رئیس! دستور اول سؤال آقای حبیب‌اله دهمره نماینده محترم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون از وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات است که از سخنگوی محترم کمیسیون صنایع دعوت میکنیم برای ارائه گزارش تشریف بیاورند.

حجت اله فيروزي
بسم الله الرحمن الرحیم هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی سلام علیکم با احترام بازگشت به نامه شماره (456284) مورخ 17/3/1399 گزارش کمیسیون صنایع و معادن درخصوص سؤال ملی آقای حبیب‌اله دهمرده از وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات به شرح ذیل ارسال می‌گردد. رئیس کمیسیون صنایع و معادن ـ عزت‌اله اکبری‌تالارپشتی گزارش کمیسیون صنایع و معادن: خلاصه سؤال: علت عدم اجرای طرح نصب فیبر نوری در استان‌های مرزی مانند سیستان و بلوچستان چیست؟ نتیجه بررسی: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی سؤال فوق در جلسه رسمی مورخ 14/5/1399 کمیسیون با حضور نمایندگان محترم عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال‌کننده و وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال‌کننده از پاسخ‌های ارائه‌شده وزیر، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستنداً به بند (3) ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه ارسال می‌گردد. رئیس کمیسیون صنایع و معادن ـ عزت‌اله اکبری‌تالارپشتی

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. دوستان محترم! دقت کنند، خواهش می‌کنم در جای خودشان قرار بگیرند. در خدمت وزیر محترم جناب آقای جهرمی هستیم.

سيدناصر موسوي لارگاني
بسم الله الرحمن الرحیم از جناب آقای وزیر دعوت می‌کنم، آقای دکتر جهرمی! (15) دقیقه فرصت دارید، میتوانید دو قسمت صحبت کنید، میتوانید هم یک قسمت صحبت کنید. در خدمت شما هستیم.

محمدجواد آذری جهرمی
سلام علیکم و رحمه الله از هیأت‌رئیسه محترم مجلس و نمایندگان تشکر میکنم که این وقت را در اختیار ما قرار دادند. در رابطه با سؤال مطرح شده توسط جناب آقای دکتر دهمرده، جلسات متعددی در کمیسیون برگزار شد، دو، سه سفر همکاران من به همراه ایشان در حوزه انتخابیه موارد را بررسی کردند، به ابتکار هیأت‌رئیسه جلسه‌ای هم در هیأت‌رئیسه برگزار شد و در آنجا مطالب مطرح و بررسی شد و گزارش کاملی هم، هم خدمت ایشان و هم در کمیسیون و هم در هیأت‌رئیسه مطرح شد و موارد هم بررسی شد و پیشرفت ارتباطات در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان گزارش شد. من تقاضا می‌کنم که آقای دهمرده فرمایشات‌شان را بفرمایند، وقت خودم را برای بخش دوم می‌گذارم و ان‌شاءالله توضیحات را در بخش دوم ارائه خواهم کرد.

سيدناصر موسوي لارگاني
در خدمت جناب آقای دهمرده هستیم، جناب آقای دهمرده! (15) دقیقه فرصت دارید، می‌توانید یک‌جا یا در دو قسمت صحبت کنید.

حبيب اله دهمرده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین با سلام و درود بر روان پاک شهدای بزرگوار، امام شهیدان، بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرزوی موفقیت، سلامتی و بهروزی برای مقام عظمای ولایت ولی‌امر مسلمین جهان حضرت آیت‌الله العظمی الامام خامنه‌ای (حضار صلوات فرستادند) و توفیق روزافزون برای همه خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران. قبل از هر چیز جا دارد من از هیأت‌رئیسه محترم، جناب آقای دکتر قالیباف و سایر سروران و نمایندگان و همکاران شریف تقدیر و تشکر کنم و خیرمقدم خدمت وزیر محترم و همکاران‌شان. عرض شود همان‌طور که سروران مستحضرند یکی از مطالب زیرساختی بحث مخابرات و مطالب فناوری و از این جنس است. امروز در دنیا اثبات شده، حتی کلاس‌هایی که دایر می‌شود، خود من خیلی از کلاس‌هایم را (10)، (15) سال قبل به صورت مجازی برگزار می‌کردم، اما یک اختلافی بین نقاط برخوردار و کم‌برخوردار وجود دارد.

محمدباقر قاليباف
آقای دهمرده عذرخواهی می‌کنم! من از همکاران محترم خواهش می‌کنم در جای خودشان قرار بگیرند. آقای دهمرده بفرمایید.

حبيب اله دهمرده
درود بر جناب آقای دکتر قالیباف که توانست صحن را یک طوری خلوت کند. آقای دکتر خیلی ممنون. بله، مخاطب من آقای وزیر است که به عرایضم گوش بدهد و البته همکاران شریف. جناب آقای وزیر! سؤالی که من مطرح کردم این است، من در استان‌های مختلف هم کار کرده‌ام، در سه تا استان استاندار بودم، با وزرای مختلف که از همه آنها تقدیر و تشکر می‌کنم. مدت‌ها است که تذکر می‌دهیم، مطالب مختلفی را خدمت جناب‌عالی عرض ارادت می‌کنیم. با توجه به بحث کرونا و کل مطالب، دانش‌آموزان مناطق محروم یا کم‌برخوردار کل کشور، سیستان و بلوچستان، کرمان، لرستان و الی آخر چه جرمی مرتکب شده‌اند که در آنجا زندگی می‌کنند؟ آیا شما به عنوان وزیر مأموریت دارید که فقط برای یک نقاط خاص کار کنید؟ این سؤال من را پاسخ بدهید تا ادامه بدهم. ممنون و سپاسگزارم.

سيدناصر موسوي لارگاني
در خدمت جناب آقای دکتر جهرمی هستیم. آقای دکتر جهرمی! شما یک دقیقه و (40) ثانیه صحبت داشتید. حدود (14) دقیقه فرصت دارید که توضیحات لازم را بدهید.

محمدجواد آذری جهرمی
از آقای دکتر دهمرده تشکر می‌کنم. دغدغه که دغدغه درستی است و رویکرد مجلس هم در قانونگذاری در این حوزه رویکرد مبتنی بر همین حوزه بوده، در برنامه ششم توسعه آورده شده که (80) درصد روستاهای بالای (20) خانوار تا پایان برنامه ششم توسعه بایستی متصل شوند. حالا دیگر شرایط کرونا ضرورت این موضوع را دوچندان کرده و بسیار حائز اهمیت کرده است. تلاش همکاران ما در مجموعه وزارت ارتباطات و اپراتورهای ارتباطی این بوده که این برنامه را سرعت بدهند. در حال حاضر در کشور از مجموع حدود (39) هزار و (500) روستای بالای (20) خانوار، (35) هزار روستا متصل هستند، حدود (4000) و خرده‌ای روستای دیگر باقی مانده‌اند که آنها هم برنامه‌ریزی شده با جدیت هر روز تعداد زیادی از روستاها در حال اتصال هستند، ما برنامه اتصال را تا پایان امسال تکمیل کنیم. اما در رابطه با استان سیستان و بلوچستان، در حال حاضر نُرم اتصال روستاهای استان سیستان و بلوچستان به شبکه ملی اطلاعات کمتر از نُرم کشوری است و این دغدغه بجایی است که آقای دهمرده و همکاران‌شان در مجلس داشتند، شاید من (10) الی (15) تا جلسه با نمایندگان محترم استان سیستان و بلوچستان در حوزه‌های انتخابیه مختلف داشتیم، آخری آن هم دیشب با رئیس مجمع نمایندگان استان داشتیم برای برنامه‌ریزی کار. دلیل آن هم مشخص است، من هم در کمیسیون عرض کردم و هم مکتوب خدمت آقای دهمرده گفتم، حالا ضرورتی ندارد اینجا توضیح بدهم، یک نظراتی وجود داشت درخصوص اینکه سرعت کار یک مقداری در سیستان و بلوچستان مدیریت‌شده‌تر پیش برود که الحمدلله آن هم برطرف شود. سؤال اصلی آقای دهمرده این است که چرا فیبر نوری در سیستان و بلوچستان اجرا نشده است؟ ما در حال حاضر در استان سیستان و بلوچستان مجموعاً (12) هزار کیلومتر شبکه فیبر نوری بین‌شهری داریم که از این مجموع تقریباً (7300) کیلومتر در مجموعه شرکت مخابرات ایران است که از قدیم بوده و (4700) کیلومتر فیبری بوده که در این دولت اجرا شده است. پس اینکه فیبر کشیده نشده و به احداث شبکه فیبر نوری در استان توجه نشده است، دقیق و کامل نیست. اما یک بحث وجود دارد، آیا سیستان و بلوچستان به ظرفیتی بیش از این نیاز دارد؟ بله، به ظرفیتی بیش از این نیاز دارد. چرا نیاز دارد؟ به دلیل اینکه سیستان و بلوچستان بیش از (7400) یا (7500) روستای دارای سکنه دارد، (3400) تا از آنها بالای (20) خانوار هستند. هدف‌گذاری قانون که متناسب با آن بودجه را به ما تخصیص میدهد و کار را پیگیری میکنیم برای روستای بالای (20) خانوار است. هیچ استانی دارای این شکاف بین روستاهای بالای (20) خانوار و زیر (20) خانوار نیست، خیلی فاصله زیادی دارد. ما بر همین اساس و با توجه به شرایط ویژه کرونا از رئیس محترم سازمان برنامه و وزیر اقتصاد درخواست کردیم، همچنین با آقای دکتر روحانی رئیس‌جمهور محترم هماهنگ کردیم دولت (1000) میلیارد تومان را اختصاص داده برای اینکه ما عقب‌ماندگی استان سیستان و بلوچستان و این شکافی که در قانون وجود دارد و در تکلیف و واقعیت در عرصه زندگی مردم وجود دارد را پوشش بدهیم. بر این اساس یک برنامه کامل تا اردیبهشت ماه ریخته شده که ان‌شاءالله من از یکشنبه همین هفته خودم به استان سفر خواهم کرد، ده روز هم در استان می‌مانم، استان را به سه منطقه عملیاتی تقسیم کرده¬ایم، منطقه نوار ساحلی، منطقه سیستان و منطقه بلوچستان، در سه منطقه تیمهای عملیاتی مستقر میشوند، کارهای اجراییشان را آغاز می‌کنند تا ما بتوانیم آن (27) درصد روستای باقیمانده بالای (20) خانوار که البته پوشش دادن استان سیستان و بلوچستان هم انصافاً کار دشواری است، به دلیل مناطق باقیمانده، چون اگر این مناطق باقیمانده که به اندازه کل مناطقی که کار انجام شده دشواری اجرا دارد، تا ما آن (27) درصد را پوشش بدهیم، بخش بزرگی از روستاهای زیر (20) خانوار هم در کنار آن تحت پوشش قرار می‌گیرند که ما بتوانیم با مردم خوب استان سیستان و بلوچستان همراهی کنیم و مشکل‌شان را حل کنیم. فکر می‌کنم ان‌شاءالله با برنامهریزی صورتگرفته و همراهی و همدلی که همهجانبه وجود دارد، هم در دولت، هم در وزارت ارتباطات به عنوان مجری، هم مسئولین اجرایی استان در استانداری، ادارات راهداری، اداره برق که وظیفه برق‌رسانی و احداث جادههای دسترسی را برای ما دارد. در بسیاری از این مناطق که ما سایت احداث میکنیم برق نرفته، همچنان یک مشکل جدی ما در آنجا احداث شبکه برق است و یکی از مطالبات آقای دهمرده هم رساندن شبکه به یک جایی است که دارند نیروگاه احداث می‌کنند. حالا ما در هر حال با شیوههای دیگری داریم برق آنجا را تأمین میکنیم تا بتوانیم شرایط را به یک جایی برسانیم که عزیزانمان در استان سیستان و بلوچستان که بالاترین جمعیت روستایی به نسبت درصد را به جمعیت شهری دارد در مناطق روستایی بتوانند از خدمات و ارتباطات بهرهمند باشند. در هر حال ما رساندن ارتباطات را وظیفه خودمان میدانیم و تمام وقت‌مان را بر این اساس گذاشته¬ایم، مدیریت و نظارت بر اجرای آن تبصرهای که در برنامه ششم توسعه آمده، متناسب با سامانههای کنترل پروژه، خیلی از همکاران آمدند در دفتر ما دیدهاند که با چه شیوهای پیگیری میشود و روزی نیست که من خودم یکی، دو تا استان را پیگیری نکنم، روستاها را یک‌به‌یک پیگیری نکنم که وضعیت اتصال آنها چیست. ان‌شاءالله با مجموعه اقداماتی که داریم دغدغه جناب آقای دهمرده که دغدغه بجایی است و دغدغه مردم آن منطقه هم هست برطرف میشود و ما بتوانیم رضایت مردم خوب استان سیستان و بلوچستان را با یک همدلی مثالزدنی در دولت و مسئولین اجرایی استان و نمایندگان محترم مجلس فراهم بیاوریم. من وقت مجلس را زیاد نمیگیرم، معمولاً وزرا صحبت میکنند، منتها فکر میکنم هر یک دقیقه مجلس خدا میلیون تومان پولش است. توضیحات بنده خدمت آقای دهمرده و مجلس همین بود. والسلام علیکم و رحمه الله

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون و متشکر، در خدمت شما هستیم.

سيدناصر موسوي لارگاني
از جناب آقای وزیر و از رعایت وقت تشکر می‌کنیم. در خدمت جناب آقای دهمرده هستیم، آقای دهمرده! شما سه دقیقه صحبت کردید، (12) دقیقه دیگر در خدمتتان هستیم. اگر شما هم کوتاه صحبت کنید ممنون می‌شویم.

حبيب اله دهمرده
بسم الله الرحمن الرحیم وقت وزیر تمام شد یا باز هم به ایشان وقت می‌دهید؟ تمام است؟ خیلی ممنون از فرمایشات ایشان. اگر آقای دکتر قالیباف چند تا نکته را گوش کنند خیلی خوشحال می‌شوم. دکتر قالیباف! شما به عنوان رئیس مجلس باید قضاوت کنید، اجازه می‌فرمایید من صحبت کنم یا نه؟

محمدباقر قاليباف
عزیزان در جاهایشان قرار بگیرند، آقای دهمرده بفرمایید.

حبيب اله دهمرده
مخاطب من رئیس است تا شما در این صحنه قضاوت کنید. آقای دکتر قالیباف! خیلی ممنون از گزارش آقای وزیر، منتها یک درصدی از فرمایشات ایشان منطقی است. فرمودند سیستان و بلوچستان و آمار و ارقامی دادند. آقای رئیس! بله، من هم عرض می‌کنم استان سیستان و بلوچستان در قد و قواره یک استان نیست، متوسط چهار، پنج استان است. ما همیشه به اندازه یک استان دیده¬ایم، به این شیوه است که عقب‌ماندگی تاریخی داریم. در بقیه مسائل عقب‌ماندگی تاریخی داریم. جناب آقای وزیر بفرمایند در کدام شاخص غیر از آموزش عالی ما از میانگین کشوری بالاتریم؟ در همه آنها از آخر شاگرد اول هستیم. چرا؟ چون همسایه سوئیس که نیستیم، افغانستان و پاکستان هزاران بدبختی و مصیبت دارند، باید بیشتر به آنجا رسیدگی شود، برعکس مطرح می‌شود. سؤالی که مطرح می‌کنم این است، دانش‌آموزان آنجا و بقیه عناصر (آقای دکتر قالیباف! وزیر که گوش نمی‌دهد، گرفتار است، لابد بقیه نمایندگان از ایشان سؤال دارند). چه گناهی مرتکب شده‌اند که اینترنتی ندارند؟ هیچ دسترسی هم ندارند. آیا اینها باید درس بخوانند؟ آیا اینها باید با دانش‌آموزان نقاط برخوردار رقابت کنند؟ آیا در کنکور به اینها پوئن داده می‌شود؟ از همان لحظه اول این عقب‌ماندگی تاریخی است و روز به روز این شکاف بیشتر می‌شود. ضرورت دارد و در اینجا عدالت ایجاب می‌کند توجه بیشتری شود. اما ایشان فرمودند که من الان این کار را می‌کنم. آقای وزیر! خود شما که ده بار فرمودید، چرا تا به حال اقدام نکرده¬اید؟ آیا شما دیروز وزیر شده¬اید؟ چرا تا به حال هیچ سفر ده‌روزه‌ای نرفته‌اید؟ وقتی سؤال من مطرح می‌شود و فشار گذاشته می‌شود شما تشریف می‌برید؟ این چه منطقی و استدلالی است؟ بنابراین مخصوص سیستان و بلوچستان نیست، نقاط محرومی در ایران وجود دارد، خیلی جاها من مجبورم الان با عدد و رقم عرض ارادت کنم. جناب آقای وزیر! من در سال 84 استاندار سیستان و بلوچستان بودم. یک سیلی پیش آمد، وزیری بود که درود بر شرفش، اسمش را نمی‌برم، در یک بازه کوتاهی خیلی از گرفتاری‌های آنجا را برطرف کرد. پس اگر اراده‌ای باشد در همان استان هم می‌شود کار کرد، این یک. استاندار کرمان بودم، جبال‌بارز، شهدادها، کلوت‌ها جمیعتی نداشت. چگونه شد در کوتاه‌ترین زمان ممکن در آنجا آنتن‌دهی برقرار شد؟ برای مسافر و بقیه. در لرستان استاندار بودم، در بیشه، امامزاده محمد افضل و جاهای دیگر چطور در زمان بسیار کوتاهی آنتن‌دهی شکل گرفت؟ آیا همه عقب‌ماندگی‌ها تاریخی، بایستی ما الان بگوییم نه، من قبول ندارم؟ خیلی از جاها اگر اراده‌ای بوده کارها انجام شده و الان کار به جایی رسیده ضدانقلاب داخلی و خارجی فیلم می‌گیرند، علیه جمهوری اسلامی ایران پیرامون این مسائل زیرساخت‌ها مخصوصاً برای دانش‌آموزان پخش می‌کنند. آقای وزیر که جای ما قرار ندارد تا مورد خطاب مردم و دانش‌آموزان واقع می‌شویم. با گریه و التماس که آقا نه کلاسی برای من دایر می‌کنند، نه من از سیستم‌های امروز ‌می‌توانم استفاده کنم. این مطالب یکی، دو تا نیست. ما نماینده همین مردم هستیم، وظیفه داریم که اینها را به یک جایی منتقل کنیم. ایشان یک نکته‌ای را اشاره فرمودند، نیروگاه بادی میل‌نادر در (50) کیلومتری شهر زابل است، نه کوهی وجود دارد و نه دشتی. مطلب بسیار ساده است، مهندسین آنجا به دلیل اینکه اسم این استان بد در رفته، چهار تا قاچاقچی و دزد و شرور داخلی با فرمان خارجی‌های ضدانقلاب در آنجا یک حرکت‌هایی انجام می‌دهند. خدا شاهد است مهندسین آنجا برای نیروگاه بادی میل‌نادر نمی‌رفتند، چون از طرف خانواده‌هایشان نگران بودند، آنتن‌دهی نداشت. (50) کیلومتری شهر زابل است، یک دشت صاف، حاصل این با یک دکل قابل حل است و از این جنس مطالب که یکی، دو تا نیست. جناب آقای دکتر قالیباف! بنابراین با این روش کار کردن، روش‌های منطقی نیست و یا سؤالی که من مطرح کردم به عنوان نمونه سیستان و بلوچستان را مطرح کردم، بحث من کل کشور است، نقاط کم‌برخوردار کل کشور. این بدان معنا نیست که فقط و فقط من بحث را در استان سیستان و بلوچستان مطرح کردم، نه، کل کشور است. من به عنوان نمونه سه تا استانی که خودم استاندار بودم را اسم بردم، چه پاسخی برای مردم داریم؟ من هیچ علاقه‌ای برای سؤال از وزیر نداشتم، دنبال این بودم ده‌ها بار که همین حرکتی که ایشان الان انجام می‌دهد امیدوارم ان‌شاءالله انجام شود، وعده‌ای نباشد، چند بار از ایشان خواهش کردم یک سری بزن، به من قول داد، ولی عمل نشد. همکاران شریف! شما جای من باشید چکار می‌کنید؟ من عرضم را در همین‌جا تمام می‌کنم، ممنون و سپاسگزارم.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای دهمرده! صحبت‌تان تمام شد؟

حبيب اله دهمرده
عرض کردم من به همین‌ اندازه بسنده می‌کنم تا ببینم قضاوت آقای رئیس حاکم وقت آقای قالیباف چه باشد؟

محمدباقر قاليباف
جناب‌عالی به عنوان نماینده سؤال‌کننده باید بفرمایید که قانع هستید یا نیستید؟

حبيب اله دهمرده
عرض کردم من به دنبال اینکه کارت زرد و سفید به آقای وزیر بدهم نیستم من به دنبال این هستم که مشکل ما حل بشود. آیا شما در اینجا وساطت می‌کنید که حل بشود یا نه؟ آقای رئیس شما باید اینجا قضاوت کنید.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای جهرمی! جناب آقای دهمرده نکته‌ای که دارند می‌فرمایند من به دنبال این که کارت زرد بدهم نیستم، به دنبال این که مشکلات مردم در حقیقت حل و فصل بشود. من در سفر اخیری که در سیستان‌ و بلوچستان بودم واقعاً این استان حالا جناب آقای وزیر آموزش‌ و پرورش هم در اینجا تشریف دارند واقعاً در حوزه سلامت، در حوزه مسأله آب، در حوزه مسأله آموزش‌ و پرورش، در حوزه مخابرات و بحث راه‌ها واقعاً در همه شاخصه‌ها طبق برنامه از همه استان‌های دیگر عقب‌تر است، وسعت استان هم زیاد است، طبیعتاً نقش ارتباطات مهم است، جناب آقای دهمرده می‌گویند اگر جناب آقای وزیر این قول را بدهند که به مناطق محروم توجه داشته باشند فقط طبق ضوابط شما این قول را بدهید. جناب آقای دهمرده! جناب وزیر این قول را می‌دهند روستاهای بالای 20 نفر را در اولویت بحث خودشان دارند.

حبيب اله دهمرده
جناب آقای قالیباف! اگر شما تضمین می‌کنید بنده حرفی ندارم. من به شما اعتماد دارم.

محمدباقر قاليباف
آقای وزیر قول دادند ان‌شاءالله حتماً این تلاش را می‌کنند، خیلی ممنون از شما متشکرم. آقای جهرمی از حضور شما خیلی ممنونم. آقای دهمرده هم از شما قول گرفت هم از ما. دستور بعدی را بفرمایید.
4 طرح سؤال آقای محمدحسن آصفری نماینده اراک، کمیجان و خنداب از آقای محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش

احمد اميرآبادي فراهاني
جناب رئیس دستور بعدی سؤال آقای محمدحسن آصفری نماینده محترم اراک، کمیجان و خنداب از وزیر محترم آموزش و پرورش است. دعوت ‌‌می‌کنیم از سخنگوی محترم کمیسیون اجتماعی جناب آقای بابائی بفرمایید. جناب آقای موسوی‌لارگانی در ادامه در خدمت شما خواهیم بود، برای اداره جلسه.

علي بابائي کارنامي
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدالله رب العالمین گزارش کمیسیون اجتماعی خلاصه سؤال علت عدم پرداخت حق‌التدریس‌ ماه‌های اسفند، فروردین، اردیبهشت و خرداد در سال‌های 1398 و 1399 از وزیر محترم آموزش و پرورش سؤال شده و نتیجه بررسی که در کمیسیون اجتماعی بحث و بررسی شده خدمت شما همکاران عزیز عرض می‌کنم. در اجرا ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی سؤال فوق در جلسه رسمی مورخه 8/7/1399 کمیسیون با حضور (20) نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال‌کننده و وزیر محترم مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال‌کننده جناب آقای آصفری از پاسخ‌های ارائه‌شده وزیر محترم آموزش و پرورش، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (3) ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه ارسال گردیده است. در نتیجه به همکاران عزیز باید عرض بکنم که با توجه به مباحثی که در کمیسیون مطرح شده، نظر به این که عزیز سؤال‌کننده جناب آقای آصفری از سؤالی که از آقای وزیر داشته در نتیجه امروز به صحن سپرده شده است تا این که هم سؤال سؤال‌کننده مطرح بشود هم خدمت عزیزان پاسخ وزیر محترم را داشته باشیم. صلواتی بر محمد و آل‌ محمد (حضار صلوات فرستادند)

سيدناصر موسوي لارگاني
در خدمت جناب آقای حاجی‌میرزایی هستیم. آقای دکتر (15) دقیقه فرصت دارید می‌توانید یکجا صحبت کنید یا در دو قسمت.

محسن حاجی میرزایی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت رئیس محترم مجلس شورای اسلامی، هیأت محترم رئیسه و نمایندگان محترم. وظیفه خودم می‌دانم که در محضر نمایندگان محترم مراتب قدرشناسی و سپاس جامعه فرهنگیان را تقدیم رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی بکنم که بیشترین حساسیت را نسبت به نهاد تعلیم ‌و ‌تربیت دارند و همواره راهگشای راه پرفراز و نشیب آموزش و پرورش بودند. وظیفه دارم از نمایندگان محترم مجلس که با جدیت، علاقه‌مندی و احساس مسئولیت پیگیر مسائل فرهنگیان هستند و حمایتی که در قالب یک بیانیه از معلمان داشتند سپاسگزاری بکنم و همچنین از جناب آقای آصفری تشکر می‌کنم که با طرح سؤال‌شان درباره یکی از مشکلات مزمن آموزش و پرورش مجالی را فراهم کردند تا در این باره روشنگری بشود. من آماده هستم که سؤال آقای آصفری را استماع کنیم و بعد در خدمت شما هستم برای پاسخگویی. خیلی متشکرم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، متشکرم.

سيدناصر موسوي لارگاني
در خدمت آقای آصفری هستیم. شما (15) دقیقه فرصت دارید می‌توانید در دو قسمت صحبت کنید و می‌توانید یکجا صحبت بفرمایید. در خدمت شما هستیم بفرمایید.

محمدحسن آصفري
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب به پیشگاه مقدس و منور آقا امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف)، روح منور و ملکوتی حضرت امام و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به ویژه شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهید عزیزمان سیدالشهدا شهید قاسم سلیمانی. تشکر می‌کنم از جناب آقای دکتر قالیباف، هیأت‌رئیسه محترم، همکاران محترم مجلسی که این وقت را گذاشتند در اختیار بنده که درخصوص مسائل حق‌التدریس معلمین آموزش و پرورش و مشکلاتی که معلمین دارند نکاتی را به سمع و نظر وزیر محترم برسانیم. هرچند در کمیسیون قولی را که آقای وزیر دادند اگر اجرایی شده بود امروز نیازی نبود که اینجا بیایند. لذا آقای رئیس‌جمهور هم متوجه این موضوع باشند که مجلس دنبال مچ‌گیری نیست، مجلس دنبال حل مشکلات مردم است. این که آقای رئیس‌جمهور صرفاً نشسته و دارد موضع‌گیری می‌کند تا مجلس را عصبانی بکند متوجه باشد که آقای رئیس‌جمهور! ما دنبال حل مشکلات مردم هستیم. اگر وزیر را می‌خواهیم به مجلس بیاید تا پاسخگو باشد تا ببینیم مطالبات مردم، مطالبات معلمین و آحاد مردم را چه کرده‌اید. ببینید آقای وزیر، همکاران محترم و جناب آقای دکتر قالیباف! بالاخره در هر نظام و کشوری توجه به مسأله آموزش و پرورش یک موضوع اساسی و مهم است. امروز با توجه به داشتن بیش از یک میلیون و ششصد، هفتصد هزار نفر فرهنگی مشغول به کار و بازنشسته‌ای که ما در کشور داریم و همچنین بیش از (12) یا (13) میلیون نفر دانش‌آموز اگر به موضوع آموزش و پرورش به درستی توجه نشود، مطمئناً نمی‌توانیم موفق بشویم. هر کشوری که می‌خواهد موفق بشود لازمه توجه به زیرساخت‌هایش توجه به آموزش و پرورش است. امروز واقعاً وضعیت آموزش و پرورش در کشور ما چگونه است؟ سؤال من این است که چرا باید امروز معلم برای گرفتن حقوق خودش مجبور بشود بیاید جلوی مجلس و خانه ملت تجمع کند یا اعتراض داشته باشد یا گلایه‌مند باشد؟ معلمی که در زمان جنگ در کنار ما در جبهه می‌جنگید در خط مقدم بود، امروز سرنوشت بچه‌هایمان را به دست معلمین سپردیم ولی معلمین درخصوص وضعیت حقوقی با مشکل جدی مواجه هستند. طرح رتبه‌بندی معلمین که قرار بود در کشور اجرایی و عملیاتی بشود امروز به صورت صددرصد اجرایی نشده که هیچ، اعتراضاتی را حتی توسط معلمین به دنبال داشته است. چرا باید معلمین یک سال دو سال از حق‌التدریس که رفتند سر کلاس می‌گذرد، ولی امروز نتوانند حقوق خودشان را دریافت بکنند؟ سؤال من این است. لذا عرض من این است که آقای وزیر در این خصوص پاسخ بدهند بعد من در قسمت دوم عرایضم را خدمت همکاران عرض می‌کنم.

سيدناصر موسوي لارگاني
در خدمت جناب آقای حاجی‌میرزایی هستیم. شما حدود (14) دقیقه فرصت دارید. در خدمت شما هستیم. بفرمایید.

محسن حاجی میرزایی
بسم الله الرحمن الرحیم مجدداً تشکر می‌کنم از جناب آقای آصفری و نکاتی که فرمودند و مجالی می‌شود تا من درباره یکی از مشکلات مزمن آموزش‌ و ‌پرورش روشنگری کنم خدمت دوستان. اما در آغاز این بخش از صحبتم فرصت را مغتنم می‌شمارم و از همه فرهنگیان عزیزی که در شرایط سخت کرونا مسئولیت تعلیم و تربیت را بر عهده دارند سپاسگزاری می‌کنم. معلمین در این شرایط سخت بسیار خوب درخشیدند و کار دشواری را به انجام رساندند. ما در آموزش ‌و ‌پرورش به دلیل این که در تمام خانواده‌ها حضور داریم نمی‌توانیم حرف گزاف بزنیم و دائماً هر روز در معرض قضاوت مردم شریف ایران هستیم و مردم گواهان خوبی هستند که معلمین در این شرایط سخت چگونه کار کردند و چه تلاشی انجام دادند. آنچه درباره موضوعی که من مورد سؤال قرار گرفتم لازم است که توضیح بدهم این است که «چرا در پرداخت حق‌التدریس معلمان رسمی و پیمانی و بازنشسته تأخیر شده است؟» در پاسخ به این سؤال من باید بگویم که ماهیت طلب چیست و اندازه او چقدر است و ما در زمینه رفع آن تاکنون چه اقداماتی را انجام دادیم، دوستان استحضار دارید، که ما دو نوع معلم در سراسر کشور داریم از این حیثی که عرض می‌کنم: معلمینی که حقوق از ما دریافت می‌کنند و معلمینی که علاوه بر حقوق موظف‌شان بابت کار اضافه‌ای که انجام می‌دهند از ما اضافه‌کار دریافت می‌کنند. من با اطمینان خدمت نمایندگان محترم مجلس و جناب آقای آصفری عرض می‌کنم که حقوق هیچ معلمی در سراسر کشور با تأخیر پرداخت نمی‌شود. همه معلمین آموزش‌ و ‌پرورش حقوقشان را سر ماه همانند سایر کارکنان دولت دریافت می‌کنند، آن میزانی که با تأخیر مواجه می‌شود اضافه‌کار معلمان رسمی است، معلمان بازنشسته است و معلمانی است که بابت ساعت مورد نیاز ما که به خدمات آن‌ها نیاز داریم وقت بیشتری اختصاص می‌دهند. از نظر عرف سازمان برنامه و بودجه و مقررات اداری کشور این حقوق تلقی نمی‌‌شود این اضافه‌کار تلقی می‌شود. البته من هم‌عقیده هستم که به‌خصوص در شرایط سخت اقتصادی این‌ها نیاز دارند به این پول و اگر ما بتوانیم این را به موقع پرداخت کنیم قطعاً دریغ نخواهیم کرد یعنی حتی اگر بتوانیم یک نیمه روز زودتر این طلب همکاران را پرداخت بکنیم با اطمینان به شما عرض می‌کنم که کوتاهی نخواهیم کرد. این که با یک چنین وضعی مواجه شدیم بخشی از آن به دلیل ماهیت این است که حقوق تلقی نمی‌شود، بخشی از آن به دلیل محدودیت منابعی است که در کشور وجود دارد و ما همه ماهه متقاضی این مبلغ بودیم و سازمان موکول کرده به پس از پرداخت حقوق کارکنان رسمی و بعد با مشکل مواجه شده است. این ماه به ما قول دادند پس از حقوق آذرماه نسبت به پرداخت این مطالبات اقدام کنند. ما هم پیگیر هستیم. اما درباره اندازه این موضوع، من خدمت نمایندگان محترم و جناب آقای آصفری توضیح بدهم که (95) درصد از پولی که ما همه‌ماهه بابت حقوق پرداخت می‌کنیم بدون یک روز تأخیر انجام می‌شود، آن چیزی که با تأخیر همراه است (5) درصد از میزان حقوقی است که پرداخت می¬شود و بابت اضافه‌کار هست. بنابراین دوستان عنایت داشته باشند که حقوق هیچ فردی در آموزش‌ و‌ پرورش با تأخیر روبه-رو نشده فقط اضافه‌کار افراد است که ما تلاش می‌کنیم ان‌شاءالله این کار را برطرف بکنیم و مشکل دوستان را حل بکنیم. نکته‌ای که من لازم است عرض بکنم این است که در سال تحصیلی گذشته و این سالی که در آن هستیم عملکرد ما در این موضوع از شش سال گذشته بهتر بوده است یعنی هیچ زمانی این اضافه‌کار ماهانه پرداخت نشده است همیشه با تأخیر پرداخت شده است. کاری که ما کردیم در سال گذشته این تأخیر را به کمترین میزان رساندیم و در پایان سال 98 تسویه کردیم مطالباتی که شکل گرفته بود. این کار که انجام شده در شش سال گذشته بی‌سابقه بوده. ما در سال 94 مطالبات معلمان در بهار و پاییز را در اسفند توانستیم پرداخت کنیم و مطالبات زمستان به اردیبهشت سال بعد موکول شده. در سال 95 در دی‌ماه بخشی پرداخت شد و بخشی در اردیبهشت سال بعد. در 96 مطالبات بهار در آذر پرداخت شد و شش¬ماهه دوم در شهریور سال بعد پرداخت شد. در سال 97 مطالبات بهار در آذر پرداخت شد و مطالبات پاییز در اردیبهشت و برخی زمستانش به سال بعد یعنی سال 98 موکول شده اما ما در سال 98 تسویه کردیم، بهار را در اسفند و نیمه دوم سال را در روز پایان سال تسویه کردیم. امسال هم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که این مشکل به سرعت حل شود و همکاران عزیز ما با تأخیر حقوق مواجه نشوند. اما بدانید که این‌ها ماهانه حقوق‌شان را دریافت کرده‌اند، فرهنگیان عزیز می‌توانند شهادت بدهند که سال تحصیلی 99 ـ 98 از درخشان‌ترین سال‌هایی بوده است که خدمت به فرهنگیان عزیز ارائه شده است. ما در فاصله مهر 98 تا خرداد 99، 64 درصد حقوق معلمان را افزایش دادیم. این کار در 10 سال گذشته بی‌سابقه بود، این کمکی بود که برای فرهنگیان انجام شد، ببینید اگر حقوق همه فرهنگیان افزایش پیدا بکند شرایط کار آنها بهتر خواهد شد. البته این که من عرض می‌کنم به این معنا نیست که حقوق فرهنگیان امروز خیلی زیاد است اما ما جبران کردیم کسری‌هایی که در سال¬های گذشته ایجاد شده بود و فاصله‌ای که بین حقوق فرهنگیان و حقوق سایر کارکنان دولت ایجاد شده بود. ما این فاصله را در سال 98 پر کردیم. شما می‌توانید از موکلین عزیز خودتان سؤال کنید و به شما گواهی خواهند داد که این اتفاق انجام شده. در همین سال 99 ما (6000) هزار میلیارد تومان برای اجرای فصل (10) اختصاص دادیم برای افزایش حقوق معلمان، (7800) میلیارد تومان برای ترمیم حقوق اختصاص دادیم و رتبه‌بندی و فوق‌العاده تخصصی مشاغل همکاران عزیز فرهنگی، (5400) میلیارد تومان در یک مرحله و در شهریورماه بابت پرداخت پاداش بازنشستگان که این کار هم در سال گذشته در دو نوبت انجام شده بود اما در سال تحصیلی جاری ما در شهریور 99 یکجا (5) هزار و (400) میلیارد تومان پرداخت کردیم. با احتساب این دو رقم (13) هزار و (200) میلیارد تومان پولی است که در طول این نه ماه گذشته خارج از بودجه مصوب وارد آموزش ‌و ‌پرورش شده است و این یک اتفاق مهم است در مورد حقوق فرهنگیان عزیز، لایحه رتبه‌بندی را به درخواست نمایندگان محترم مجلس تولید کردیم، به دولت ارائه کردیم، فردا در دستور کار کمیسیون دولت است بلافاصله پس از این که در کمیسیون به تصویب رسید در دولت مطرح می‌شود و تقدیم مجلس محترم شورای اسلامی خواهد شد و به شما اطمینان می‌دهم که ان‌شاءالله چون اعتبار آن هم در لایحه بودجه 1400 پیش‌بینی شده سال 1400 برای فرهنگیان سال بهتری خواهد بود و ان‌شاءالله می‌توانند از خدمات بهتری برخوردار بشوند. بخشی از نیروها، نیروهای خرید خدمات هستند که اینها (21) هزار و (700) نفر نیرو در ازای حدود (900) هزار نیروی ما، کسانی هستند که با تأخیر حقوقشان را دریافت می‌کنند. شما می‌دانید که به استناد مجوزی که مجلس شورای اسلامی داد در مناطقی که ما نیرو نداریم می‌توانیم از بخش خصوصی خرید خدمات کنیم. این کار پرداخت حقوق آن‌ها جزء تعهدات ما نیست جزء تعهدات شرکتی است که آن‌ها را به کار می‌گیرد و ما در چند نوبت مطالبات آن‌ها را پرداخت می‌کنیم. من از زمانی که این مسئولیت را پذیرفتم احساس کردم که اجرای این اختیار قانونی با مسائل و مشکلاتی همراه است که در نهایت به نفع معلمان فرهنگی ما نیست و ممکن است خدمات آن‌ها به نحو درستی جبران نشود، اقداماتی کردم که خدمت شما عرض می‌کنم. در درجه اول دستورالعمل را اصلاح کردیم در گذشته این‌چنین بود که معلمین خرید خدمات اگر (24) ساعت کار می‌کردند به مقیاس (44) ساعت در هفته خدمات آن‌ها را نیمه‌وقت محاسبه می‌کردند و به آن‌ها نیمه‌وقت حقوق می‌دادند. ما با اصلاحی که کردیم گفتیم کار نیروهای خرید خدمات (24) ساعت‌شان تمام وقت تلقی می‌شود و باید حقوق کامل دریافت بکنند حقوقشان را تابع قانون کار کردیم و حداقل مصوبی که برای قانون کار است باید به همه آنها پرداخت بشود، گفتیم با شرکت‌هایی قرارداد ببندند که تعهد می‌کنند حقوق معلمان را سر ماه پرداخت کنند. اقدام دیگری که کردیم اجازه ندادیم این طرح توسعه پیدا بکند از توسعه‌اش جلوگیری کردیم و الان در شرایطی هستیم که وضعیت نیروهای خرید خدمات نسبت به گذشته بهتر شده است. در مورد معلمان خارج از کشور مطالباتی داشتند. مطالباتی از سال‌های گذشته انباشته شده بود همه تلاش‌مان را کردیم. در سال گذشته بخش عظیمی از این مطالبات را تسویه کردیم یک بخش بسیار مهمش این است حکم دیوان عدالت اداری صادر شده است و باید براساس حکم دیوان عدالت اداری طلب آنها محاسبه بشود در بودجه 1400 منظور بشود ما محاسبه کردیم خدمات همه دوستان و همکاران را اندازه‌گیری کردیم و براساس آن میزانی که اندازه‌گیری شده میزان طلب هر کسی معلوم شده و چون به دیون منتقل شده الزاماً نمی‌توانیم از بودجه جاری پرداخت بکنیم. به سال آینده موکول شد و ان‌شاءالله این کار انجام خواهد شد. من می‌خواهم خدمت نمایندگان محترم و جناب آقای آصفری عزیز عرض بکنم که کار دیگری که ما برای این که معلمین حقوق‌شان را سر‌ وقت بگیرند این است که (50) هزار نفر از آن‌هایی که کار اضافه می‌کردند و حق‌التدریس محسوب می‌شدند و باید به صورت اضافه‌کار می‌گرفتند و اضافه‌کار‌شان با تأخیر همراه بود با سازمان امور اداری و استخدامی تفاهمی کردیم تحت عنوان معلم تمام¬وقت با افزودن (6) ساعت به ساعت کار آنها حقوقشان را (17) درصد افزایش دادیم و الان (50) درصد آنها حقوقشان را سر ماه دریافت می‌کنند. من در انتهای عرضم می‌خواهم این را عرض کنم که مشکل از نظر ما هم مشکل جدی است تمام تلاش‌مان را هم می‌کنیم که این کار حل بشود. بخشی از آن از حیطه اراده و اختیار ما خارج است، ظرفیت بودجه ما محدود است حقوق اولویت دارد، خود شما هم اگر در آموزش‌ و‌ پرورش باشید اول حقوق را می‌پردازید کسی که باید حقوقش را دریافت کند نباید تأخیر بشود و ما در حقوق هیچ کسی تأخیری ایجاد نکردیم. امیدوارم این تأخیری که در اضافه‌کار همکاران آموزشی و اداری اتفاق افتاده با همت سازمان برنامه برطرف شود.

سيدناصر موسوي لارگاني
در خدمت جناب آقای آصفری هستیم، جناب آصفری شما (12) دقیقه فرصت دارید که توضیح سؤال را داشته باشید.

محمدحسن آصفري
تشکر می‌کنم از توضیحات جناب آقای وزیر. ببینید جناب آقای دکتر حاجی‌میرزایی! مشکلات زندگی فرهنگیان همچون تأمین هزینه‌های اجاره مسکن و وام ازدواج برای فرزندان و مایحتاج زندگی امروز بالاخره گریبانگیر فرهنگیان که واقعاً سازندگان فرزندان آینده این کشور هستند می‌باشد. بالاخره در بحث رتبه‌بندی حقوق معلمین که قرار شد از رتبه‌های مقدماتی، ارشد، خبره و عالی باشد شما حقوق اینها را نگاه کنید یک معلم بنده خدایی که می‌خواهد برود در روستاها تدریس بکند این (2) میلیون و (800) نهایتاً، (3) میلیون تومان کسی که تازه وارد آموزش و پرورش شده می‌خواهد حقوق بگیرد بعد آن کسی که رتبه‌اش عالی است نهایتاً (5/6) نهایتاً (7) تومان حالا یکی (2) تومان وام‌ها و اقساطی که گرفته باید بپردازد نهایتاً (5) میلیون تومان دریافتی دارد. با این مبالغ چه‌طور می‌تواند امورات و زندگی خودش را بگذراند و ما از معلم توقع داشته باشیم که وقت خودش را برای مطالعه دنبال بکند تا بتواند دانش‌آموزان و فرزندان این جامعه را تربیت بکند؟ این شدنی نیست، معلم مجبور است مجدداً برود شغل دومی را برای خودش تهیه کند تا بتواند درآمدی برای خودش داشته باشد. الان همین مبالغی را که شما می‌فرمودید که حالا یک ماه دیگر نهایتاً پرداخت می‌کنید ما بنابر فرمایش خودتان با کمبود (200) هزار نفر معلم در سال در کشور مواجه هستیم، از پیش‌دبستانی‌ها گرفته، نهضتی‌ها، حق‌التدریسی‌ها، یا برون‌سپاری‌ها اینها بچه‌هایی هستند که تجربه گذاشته‌اند، وقت گذاشته¬اند کار را یاد گرفته¬اند چرا نباید از این‌‌ها استفاده بشود؟ بعد شما می‌آیید حق‌التدریس می‌گیرید به معلم می¬گویید بیاید اضافه‌کار بماند اضافه‌کارشان را هم نمی‌توانید پرداخت بکنید. چرا باید اینطوری باشد اسباب نارضایتی معلمان را در پی داشته باشد؟ سرایدار آموزش و پرورش که در یک مدرسه‌ای دارد کار می‌کند با سه فرزند (2) میلیون و (800) هزار یا (3) میلیون تومان دارد حقوق می‌گیرد بعد این چطور می‌تواند فضای مدرسه را آماده بکند؟ آقای ایزد‌پناه نماینده باغملک به من می‌گفت که مدرسه بالاخره مشکلات دارد و نمی‌تواند تأمین امنیت کند، سرایدار ندارد، مدرسه به سرقت می‌رود و این مشکل ایجاد می‌کند. اصل (30) قانون اساسی به صراحت گفته است آموزش و پرورش رایگان برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه را دولت باید فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سرحد خودکفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد امروز چرا باید معلمان علاقه‌مند باشند بروند به سمت مدارس غیرانتفاعی چون‌که حقوق خوب به آن‌ها می‌دهند و وقتی که معلمین باتجربه داخل مدارس غیرانتفاعی رفتند البته این همه‌گیر نیست تعداد زیادی از آقایان آنجا دارند می‌روند و وقتی می‌روند شما نباید توقع داشته باشید که خروجی آموزش و پرورش و دانش‌آموزان، ژن‌های خوب نباشند. بعد این پولدارها می‌آیند مدرک تحصیلی میگیرند وارد دانشگاه‌ها می‌شوند. شما امروز آمار درصد قبولی‌های رتبه‌های برتر دانشگاه‌ها در همین امسال را مقایسه کنید سال‌های دیگر را هم بگیرید. ما می‌بینیم همه سال درصد بالایی از خروجی‌های رتبه برتر آزمون‌های دانشگاه‌هایمان از این کسانی هستند که پولدار هستند و رفته¬اند در مدارس غیرانتفاعی درس خوانده¬اند مبالغ هنگفت دادند اما آن بچه‌ای که در روستا و در شهرهای دورافتاده دارد تحصیل می‌کند او به دلیل این که پول ندارد معلم هم بنده خدا به دلیل این که باید دنبال شغل دوم هم باشد سبب می‌شود ورودی دانشگاه‌هایمان از کسانی باشد که ژن‌های خوب به قول آقایان دارند و این ژن‌های خوب فردا می‌خواهند آینده‌سازان کشور ما باشند. اینها واقعاً درد است، اینها با عدالت در جامعه ما جور در نمی‌آید. اگر به معلمان مدارس دولتی توجه بشود، حقوق آنها به موقع پرداخت بشود، اضافه‌کار آن‌ها به موقع پرداخت بشود مطمئناً استقبال از مدارس دولتی بیشتر می‌شود. همین الان شما نگاه کنید اکثر نمایندگان عزیز که دارند امروز مراجعه می‌کنند دغدغه آن‌ها فقط آموزش و پرورش است و می‌گویند فلانی! باید این موضوع دنبال شود. ما خسته شدیم از این همه وعده و وعیدی که داده می‌شود باید جلوی تبعیض ساختاری در وزارت آموزش و پرورش و مدارس گرفته بشود. امروز شما خودتان بخشنامه تعارض منافع را صادر کردید و دادید و گفتید که تعارض منافع وجود نداشته باشد اما واقعاً ببینید آیا این بخشنامه اجرایی و عملیاتی شده یا نه؟ معلمی که در یک مدرسه رئیس ناحیه است، در یک شهرستانی رئیس ناحیه و رئیس مدرسه غیرانتفاعی است و مؤسسه آموزشی هم دارد از چند جا می‌خواهد حقوق بگیرد؟ بعد آن وقت یک معلمی که ما توقع داریم برود سر کلاس درس بدهد این یک حقوق بخور نمیری را باید تهیه کند بعد موقع اضافه‌کارش که باید پرداخت بشود اضافه‌کارش هم به موقع پرداخت نمی‌شود مشکل ایجاد می‌کند. شما تعارض منافع را که خودتان ابلاغ کردید اینقدر قید آقایان در آن آوردند که سالبه به ‌انتفاء موضوع شد و دیگر اجرایی و عملیاتی نشد و توجهی به آن نشد یا در بحث صندوق ذخیره فرهنگیان که سؤال خیلی از نمایندگان مجلس هم هست وزیر محترم امروز باید معلمین تأثیرات صندوق ذخیره فرهنگیان را در سفره¬های خودشان ببینند، ببینند این مبالغی که در طول 25 یا 30 سال از خدمت‌شان پول گذاشتند در صندق ذخیره فرهنگیان چه خروجی برای آنها داشته است؟ چه اقداماتی برای آنها انجام گرفته است؟ از وضعیت حقوق نیروهای قراردادی آموزش و پرورش، گاهی یک فرد با (30) سال خدمت (30) سال کار کردن در آموزش و پرورش هنوز هم قراردادی است هنوز هم رسمی نشده. وقتی امنیت شغلی وجود نداشته باشد، وقتی که پشتوانه شغلی وجود نداشته باشد، ما نباید توقع داشته باشیم که این بتواند وقت بگذارد هر چند که معلمین دارند ایثارگری می‌کنند با این حقوق هنوز پای کار مانده¬اند و دارند زحمت می‌کشند، به ویژه معلمینی که در مدارس دولتی دارند فعالیت می‌کنند و کار می‌کنند یا در بحث نیروهای سرایدار مدارس که خدمت شما عرض کردم نداشتن امنیت شغلی که برای این بچه‌ها است. شما فرمودید که تا چند ماه دیگر این موضوع حل می‌شود. آقای اللهیار ترکمن معاون حضرت‌عالی در تاریخ 19 تیرماه 98 فرمودند که حق‌التدریس معلمان به موقع پرداخت می‌شود و به¬روز می‌شود. امروز نزدیک یک سال، یک سال و نیم است که از این وعده ایشان گذشته است ولی هنوز اتفاقی صورت نگرفته، در جامعه آموزش و پرورش زیربنای اصلی کشور پیشرفت و توسعه موضوع آموزش و پرورش است و اگر واقعاً به این موضوع توجه نشود ما نمی‌توانیم تأثیرات آن را در جامعه داشته باشیم. حق‌الزحمه¬ای که برای امتحانات و حق‌التدریس و موارد دیگر هست که خودش یک قصه مفصل هست. امروز در بعضی از مناطق و شهرهای ما آقای وزیر محترم! نمی‌دانم اطلاع دارید یا نه، بعضاً گزارش می‌شود که می‌گویند ورقه امتحانی سفید را هم با خودتان بیاورید ما نداریم چاپ بکنیم تا از شما امتحان بگیریم یا در گذشته متأسفانه هزینه‌های بخشی از نیازمندی‌های مدارس هم داده می‌شد. خوب، تا این تفاوت‌ها در مدارس غیرانتفاعی و دولتی وجود داشته باشد ما نباید زیاد توقع داشته باشیم که عدالت در آموزش و پرورش رعایت و به آن توجه بشود. عرض کردم خدمت شما نزدیک به (13) میلیون نفر دانش‌آموز داریم البته ما هم توقع نداریم تنها از وزیر که این مشکلات را حل بکند باید کل دولت به بحث آموزش و پرورش توجه بکند. بالاخره آینده کشور در اختیار آن‌ها است، سهم (98) درصدی هزینه پرسنلی که از بودجه کل گرفته می‌شود، مگر دیگر برای بحث‌های مختلف آموزش و پرورش چقدر می‌ماند؟ اگر واقعاً این بحث‌ بودجه را دولت به موضوع آموزش و پرورش توجه نکند سبب می‌شود که استقبال از مدارس دولتی کم شود و برایشان مشکل ایجاد شود. ما این همه هر روز شاهد تجمع حق‌التدریسی‌ها، مربیان پیش‌دبستانی و نهضتیها، عرض کردم اینها با این همه سوابقی که دارند هر روز جلوی مجلس جمع میشوند ولی هیچ خبری نیست. معلم رزمندهای که با (28) سال سابقه از مدیریت خلع میشود نشان از این است که متأسفانه نگاه سیاسی در بعضی از مدارس و مجموعههای آموزش و پرورش ما هست. ما نمیتوانیم فقط شعار و وعده بدهیم، ولی عمل به آن نشود. مردم امروز از شعار و وعده دادن و سخنرانی¬کردن خسته شدهاند، نیاز به کار عملیاتی و اجرایی دارند. واقعاً دیگر نمیشود سر معلمین را کلاه گذاشت، بگوییم ان¬شاءالله حل میشود. با ان¬شاءالله و ماشاءالله گفتن و با ختم «أمن یجیب» خواندن مشکل معلمین حل نمیشود. بایستی دست به کمر زد، بایستی حرکت کرد، بایستی وزیر محترم در جلسه هیأت‌ دولت اعتراض کند، شما اگر آنجا پیگیر مطالبات و حقوق معلمان باشید مطمئناً معلم دیگر نیازی به تجمع و اعتراض¬کردن و گروه تشکیل دادن ندارد. وقتی که حق معلم به¬موقع پرداخت شود ما دیگر در این قضایا اعتراض نخواهیم داشت. یا در بحث صندوق معلمان برای مدارس غیرانتفاعی که اکثریت آنها در این صندوق عضو هستند، ولی حقوق کمی دریافت می¬کنند، واقعاً اینها چه نظارتهایی انجام میشود؟ آقای رئیس‌جمهور می¬فرماید مجلس نمیتواند نظارت کند. خوب، خود دولت بیاید در اعمال و رفتار خودش نظارت کند. وقتی که نظارت نداشته باشد مجلس ناچار است که ورود کند و مجلس وظیفه دارد که ورود کند. مجلسی که خودش آمده وزیر را انتخاب کرده بایستی در اعمال و رفتارش هم نظارت کند. مجلسی که آمده دولت را انتخاب کرده بایستی در اعمال و رفتارش هم نظارت داشته باشد. آقای وزیر محترم! خواهش من از شما این است که به ما بفرمایید چه موقع میخواهید این حقالزحمه حقالتدریس این معلمین عزیز را که زحمت کشیدهاند، به¬ویژه در همین امسال هم که کرونا بود، این دوستان حقالزحمهای که باید بیشتر وقت بگذارند، حالا در زندگی و خانه خودش باید آن شبکه را وصل کند تا بتواند وصل شود و دنبال کند. اینها کی می‌خواهد پرداخت شود؟ آقای دکتر قالیباف! این را شفاف برای من روشن کنند که من بگویم ما قانع شدیم یا نه. ایشان بفرمایند که تا چه زمانی می‌خواهند این حق¬الزحمه حقالتدریس معلمین عزیز را پرداخت کنند؟

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. جناب آقای آصفری! به هر حال شما از توضیحات آقای وزیر قانع شدید؟

محمدحسن آصفري
آقای دکتر قالیباف! من به ایشان و شما اعتماد دارم، هرچند که چند بار هم قول داده شده ولی عمل نشده، الان به من بفرمایند حضرت عباسی این حقالزحمه را امسال میخواهند پرداخت کنند یا نه؟ من کاری ندارم دیگران میخواهند بدهند یا نه، خود آقای وزیر محترم بفرمایند که این تا چه تاریخی میخواهد پرداخت شود.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای وزیر می‌فرمایند که حتماً تا پایان امسال این حق‌الزحمه را پرداخت میکنند. به هر حال طبیعتاً این تعهد را به مجلس و جناب‌عالی میدهند، حتماً مجلس هم پیگیری می کند.

محمدحسن آصفري
آقای قالیباف! اگر تضمین آن شما هستید که پرداخت می‌کنند من قانع میشوم.

محمدباقر قاليباف
ان شاءالله کمیسیون آموزش و تحقیقات این موضوع را پیگیری میکنند، آقای وزیر هم قول دادند که ان شاءالله این کار انجام شود. خیلی ممنون، از حضور وزیر محترم آموزش و پرورش تشکر میکنم.
5 تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد شرکتهای خودروسازی درخصوص کیفیت و قیمت خودرو

محمدباقر قاليباف
دستور بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! دستور بعدی را اگر اجازه بفرمایید ما گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد شرکتهای خودروسازی درخصوص کیفیت و قیمت خودرو را داشته باشیم. از جناب آقای سلیمی دعوت میکنیم به عنوان نماینده تحقیق و تفحص‌کنندگان درخواست¬شان را مطرح بفرمایند.

عليرضا سليمي
بسم الله الرحمن الرحیم اول من عرض کنم این تحقیق و تفحص را دو گروه تقاضای تحقیق و تفحص دادهاند، هم برادر عزیز جناب آقای دلخوش و هم بنده. دوستان دقت کنند! امروز در مورد خودرو اشکالات و ایرادات فراوانی به ما منتقل میشود. اولاً در مورد قیمت خودرو همه ما وضعیت بازار را میدانیم، حاشیه سود (80) هزار میلیارد تومانی برای یک عدهای خاص بنا بر برخی از گزارشها، این حاشیه سود به جیب چه کسی میرود و چه کسی باید این را مدیریت کند؟ چرا باید بین شرکت خودروساز و بازار این تفاوت فاحش قیمت وجود داشته باشد؟ از طرفی واگذاری خودرو به افراد ویژه و خاص، انگار بعضیها یک خط خاص دارند، البته یک مقدار اخیراً مدیریت شده، ولی به صورت کلی روند را که در نظر میگیریم واگذاری خودرو به برخی از افراد خاص واقعاً جای سؤال، شبهه و ایراد است. چند سال برخی از افراد در نوبت هستند، شما نحوه ثبتنام را ببینید، واقعاً باعث آبروریزی و شرم است. (در این لحظه آقای سیدامیرحسین قاضی¬زاده‌هاشمی «نایب‌رئیس اول» ریاست جلسه را به عهده گرفتند) تصمیم‌گیری در قیمت خودرو، چندگانگی در تصمیم‌گیری‌ها، به وضوح دارد دیده میشود. وضعیت مالی بعضی از شرکتها با اما و اگر مواجه است و شبههناک است و باید در این حوزه حتماً کنکاش جدی صورت بگیرد. عدم عدالت در ثبتنام و توزیع خودرو امری نیست که بر کسی پوشیده باشد. بحث زد و بندها و رانتها را همه ما در این حوزه، همه نمایندگان بلااستثناء با مراجعاتی در این حوزه مواجه هستند. کیفیت پایین محصول، ببینید! محصول پنج‌ستاره چند درصد است؟ (4) درصد، (3) درصد. محصول چهارستاره، چرا ما باید پول بیشتری را بپردازیم؟ یعنی مردم ما پول بیشتری بپردازند، اما خودرویی که سوار میشوند با این کیفیت عجیب؟ بعضی از انتصابات در حوزه شرکتهای خودروساز، افراد سیاسی در آنجا چکار میکنند؟ من در یک شرکت خودروساز خودم فردی را سراغ دارم که پزشک است، حتماً بناست به این خودروها تزریق داشته باشند که مشکلات‌شان حل شود! آقای پزشک آنجا چکار میکند؟ جای دیگر در یک حوزه دیگر. مثل اینکه بعضی از آقایان باید دائمالمسئولیه باشند، یک جا مسئول است، به محض اینکه اینجا با حاشیهای مواجه میشود میبینیم که سر از جای دیگر در آورد. بهترین جا هم بعضی از شرکتها از جمله شرکتهای خودروساز است. چرا نباید آقایان تقاضا را مدیریت میکردند، تقاضا واقعی باشد. بحث خودرو امری نیست که هیچکدام از ما از کنار آن به راحتی عبور کنیم، چون به من فرمودند کوتاه صحبت کنم، من به همین اندازه اکتفا میکنم. فقط این جمله را عرض کنم، آقایانی که میفرمایند ما باید بر خودمان نظارت کنیم، اتفاقاً ببینید! یکی از حوزهها همین حوزه خودروسازها است، همین جا هم نظارت درست و درمانی ندارند. به اینها میگویم این انتصابات، میگویند شرکتها دولتی نیست. اگر شرکتها دولتی نیست چرا مدیرعاملین و اعضای هیأت‌مدیره را وزارتخانه منصوب میکند؟ اگر به لبخند فلان آقا نخندد، میبینیم که فوری جابه¬جا میشود. دخالت آشکار دولت روشن است، دولتی که در اینجا دخالت میکند حتماً باید پاسخگو باشد. آقایانی که می‌فرمایند ما بر خودمان نظارت داریم، بر خودشان هم نظارت ندارند. همین 2030 از دستشان در رفته، الان آقای وزیر میفرمودند ما نفهمیدیم، در دولت که مطرح نشد، نمیدانیم چطور اینجا آمده است؟ شما که بلد نیستید بر چاپ لایحه نظارت کنید، مهمترین لایحه که لایحه بودجه است، در سایر موارد هم همین‌طور. مجلس با این تحقیق و تفحص امروز پیام دارد، مجلس حق نظارت دارد. آقایانی که میفرمایید مجلس حق نظارت ندارد، همین تحقیق و تفحص نشانگر همین است که مجلس حق نظارت دارد. ای کاش اصل (86) را بخوانند، ای کاش بعضیها اصل (88) را بخوانند، ای کاش اصل (89) قانون اساسی را بخوانند. یک بار قانون اساسی را بخوانند تا برای کسی علامت سؤال ایجاد نشود. مگر اینها اطلاعات حقوقیشان هم با مشکل مواجه است؟ مجلس حق نظارت دارد، میتواند سؤال کند، تذکر و تحقیق و تفحص بدهد. امروز تحقیق و تفحص از خودروسازها است، این وضعیتی است که ما مشاهده میکنیم. خواهش من این است با یک رأی بالا این تحقیق و تفحص را دوستان رأی بدهند، متشکرم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از بررسی عملکرد شرکتهای خودروسازی درخصوص کیفیت و قیمت خودرو را به رأی میگذاریم. حضار 251 نفر، رأی خودتان را اعلام کنید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب شد.
6 ادامه رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری (ثبت 164)

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
ادامه دستور قبلی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! در ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون امور داخلی و شوراها، طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری، ماده (1) تصویب شد. در ادامه الحاقها هستیم. جناب آقای میرتاج‌الدینی الحاق دارند. آقای رئیس! قابل طرح است، مطرح بفرمایند؟ گفتهاند اساتید دانشگاه با رتبه استادتمامی یا دانشیاری با سابقه ده سال تدریس.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای میرتاج‌الدینی عزیز! شما جلسه قبل رؤسای دانشگاهها را فرمودید و رأی نیاورد، اصرار دارید؟ بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین ابتدا قبل از آنکه پیشنهاد را مطرح کنم، از ریاست محترم مجلس تشکر دارم که ستاد بزرگداشت صدمین سالگرد شهادت شیخمحمد خیابانی را تأسیس کردند. یک قرن از شهادت این عالم بیدار و بیدارگر، روحانی آزادی‌خواه و عدالتخواه که نماینده دور دوم و چهارم آذربایجان و تبریز در مجلس مشروطه بود میگذرد. یادآوری میکنم این شهید بزرگ در مجلس دوم در کنار شهید مدرس در مقابل اولتیماتوم روس بلندقامت و راستقامت ایستاد، همینطور در مقابل قرارداد ننگین 1919 وثوقالدوله قیام کرد و سرانجام به شهادت رسید. یاد و خاطره این شهید بزرگ را گرامی میداریم. اما پیشنهاد بنده؛ در همین ردیف (4) است، عزیزان و نمایندگان محترم، خواهران و برادران گرامی عنایت کنند! ما شرایطی که برای ثبتنام برای نامزدی ریاست جمهوری گذاشتیم، به مناصب سیاسی در سه قوه محدود شده است. نخبگان مدیریتی، علمی، سیاسی و اقتصادی جامعه بیرون از این جرگه هستند. یعنی هر کسی بخواهد به کرسی ریاست جمهوری برای خدمت به مردم بیاید حتماً باید از آن سه کانال قوه مقننه، قضائیه و مجریه بیاید و این صحیح نیست. ما باید میدان را برای حضور نخبگان جامعه فراهم کنیم. این طرح هم برای این بود، افرادی که هیچ تناسبی با بحث ریاست جمهوری ندارند نتوانند ثبتنام کنند، اما آنهایی که شرایط را دارند و احتمال شرایط در آنها میرود بتوانند ثبتنام کنند. قهراً چنین افراد در محیطهای دانشگاهی و علمی است. من پیشنهاد دادهام اساتید دانشگاه با رتبه استادتمام و دانشیار با ده سال سابقه تدریس و همینطور مدرسین حوزه علمیه با ده سال سابقه تدریس در سطوح عالی حوزهها یعنی افراد علمی، سیاسی در دانشگاهها، در حوزه‌های علمیه، در مراکز علمی وجود دارد که ممکن است مدیر یک دانشکده یا دانشگاه هم باشد، مدیریت را هم در جاهای دیگر تجربه کرده باشد، اما جزء مناصب سیاسی سابقه ندارد. استاد برجسته است، استادتمام است، چرا میدان را برای حضور آنها باز نکنیم؟ شاید ایدههای خوبی برای اداره کشور داشته باشد، طرح¬هایی که بتواند مشکلات جامعه را حل کند. میدان را بسط بدهیم تا اینها هم بتوانند ثبتنام کنند. قهراً احراز شرایط کمااینکه در مناصب سیاسی با شورای نگهبان است، در مورد دانشگاهیان هم با شورای نگهبان است. اینکه رجال سیاسی و مذهبی هست یا نه، آنها تشخیص میدهند. اینکه مدیر و مدبر است را آنها تشخیص میدهند. اما در حد ثبتنام و عرضه خود که شرایط را میگوید من دارم و میتوانم این مشکلات را حل کنم، بتوانند شرکت و ثبتنام کنند. همکاران گرامی به این نکته هم عنایت کنند، یک پیام مثبتی هم به نخبگان علمی جامعه از سوی مجلس امروز خواهد بود. این پیشنهاد من است، دوستان عنایت کنند و نظر موافق بدهند. الان مجموعه کسانی که می‌توانند ثبتنام کنند خیلی محدود شده، تعداد اندکی است. یک زمانی در میان همه جامعه (80) میلیون نفر جمعیت کشور غیر از افرادی که سنشان کودک بود، بقیه میتوانستند ثبتنام کنند. الان با این طرح ما حدود (2000)، (3000) نفر امکان ثبتنام دارند. از میان آنها هم قهراً افراد کمی میآیند. با این پیشنهاد یک فضا و میدانی برای دانشگاهیان هم باز میشود. این پیشنهاد من است، دوستان و همکاران گرامی عنایت کنند.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. اگر مخالف محترم اجازه بدهند و صحبت نکنند کمی سرعت بدهیم. من لازم است به دوستان بگویم اگر شش جلسه پیاپی دستوری ادامه داشته باشد، ما برای اتمام آن دستور هر روز باید جلسه بگذاریم. پس خواهش میکنم کمی از پیشنهاداتتان منصرف شوید، چون داریم به مرز شش جلسه رسیدگی این قانون میرسیم. دولت و کمیسیون مخالف هستند. حضار 247 نفر، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب شد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را آقای ابراهیم رضائی دارند، پیشنهادشان این است که «دارندگان حکم و منصوبان رهبر معظم انقلاب اسلامی» آقای رضائی! مطرح بفرمایید.

ابراهيم رضائي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ابتدا باید از سخنان غیرحقوقی دیروز رئیس‌جمهور ابراز تأسف کنم که متأسفانه این رویه ایشان که برای فرار از پاسخگویی همیشه حاشیهسازی میکند. توصیه میکنم که ایشان یک بار قانون اساسی به ویژه اصل (137) قانون اساسی را مطالعه کنند. ببینید! پیشنهاد بنده این است که دارندگان حکم از رهبر معظم انقلاب اسلامی هم به افرادی که شرایط ریاست جمهوری را دارند اضافه شود. کسانی که از رهبر معظم انقلاب حکم دارند مسئولیتهای مهمی دارند. کسی که رهبری حکم مسئولیتش را امضا میکند بالاخره در حوزه مهمی در سطح ملی یا فراملی فعالیت میکند. به نظرم این درست نیست که حکم استاندار و شهردار را وزیر کشور امضا میکند، ما در این طرح آوردیم، اما کسی که از رهبری حکم میگیرد نیامده است. برخی از دستگاهها که منصوب رهبری و مسئول عالی آن دستگاه هستند، خودشان از یک وزارتخانه چه بسا بزرگتر هستند. مثل صدا و سیما، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی آستان قدس، شوراهای عالی مثل شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی که حقاً و انصافاً شخصیتهای جامعالشرایط و بزرگی هم در رأس آنها قرار دارند. مسئولیتهای مهم و استراتژیکی دارند. طبق طرح فعلی استاندار و شهردار میتواند رئیس‌جمهور شود، اما رئیس سازمان صدا و سیما یا رئیس بنیاد مستضعفان که شاید از یک وزارتخانه هم بزرگتر هستند نمیتوانند. به نظرم این منطقی نیست، پیشنهاد بنده این است که منصوبان و دارندگان حکم از رهبر معظم انقلاب اسلامی هم به طرح اضافه شود. متشکرم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. مخالف محترم اگر اجازه بدهند، دولت مخالف است، کمیسیون نظری ندارد. پیشنهاد جناب آقای دکتر رضائی را به رأی میگذاریم. حضار 249 نفر، رأی خودتان را اعلام بفرمایید. آقای رضائی این منصوبان که فرمودید «کسانی که مستقیماً حکم دارند» مدنظر است؟ پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب شد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد بعدی پیشنهاد جناب آقای میرتاج‌الدینی است، میخواهد «دبیران کل احزاب سیاسی» را اضافه کند. آقای میرتاج‌الدینی بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از توجه مجلس و نمایندگان محترم درخصوص پیشنهادهای قبلی. اینجا هم من نگاه توسعه سیاسی را دارم. ببینید! بحث انتخابات ریاست جمهوری یک حرکت سیاسی و پویایی در کشور است، هر چهار سال یک بار یک تحول سیاسی در چارچوب نظام اسلامی، حضور گسترده مردم که مقام معظم رهبری هم همیشه به حضور حداکثری مردم دعوت میکند. این در صورتی است که ما بتوانیم بستر رقابتهای صحیح را در چارچوب قانون اساسی و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و در مسیر رسیدن به آرمان-های انقلاب بپیماییم و این مسیر و بستر را فراهم کنیم. الان تا اینجا نخبگان مدیریتی ـ اجرایی امکان ثبتنام برای ریاست جمهوری را پیدا کردهاند، مناصب سیاسی و مقاماتی که در سه قوه حضور دارند. با پیشنهاد قبلی نخبگان علمی هم اضافه شدند. با این پیشنهاد نخبگان سیاسی هم امکان حضور پیدا میکنند. گفتهام که رؤسای احزاب، منظور همان¬طور که آقای امیرآبادی گفتند دبیران کل احزاب بزرگ و ملی که سابقه ده سال فعالیت سیاسی در چارچوب نظام اسلامی و قانون اساسی داشته باشند. چنین افرادی؛ فردی که بتواند یک تشکیلات فراگیر در کشور ایجاد کند و افراد جامعه را در مسیر سیاسی فعال کند و از نظر تشکیلاتی بتواند مدیریت کند، چنین فردی امکان ثبتنام در انتخابات را داشته باشد. در دنیا هم احزاب سیاسی است که انتخابات را مدیریت میکند و میدان از این جهت برای ورزیده شدن مدیران جامعه باز میشود، برای آماده شدن افراد جامعه در فعالیتهای سیاسی و اجرایی کشور. حزب اگر در مسیر صحیح باشد یک جایگاه و محل برای تربیت افراد است. اینجا از شهید بزرگ آیتالله دکتر بهشتی یاد میکنم که حزب را یک معبر و عبادتگاه برای فعالیتهای سیاسی ـ اجتماعی میدانست. ما با این رویکرد و نگاه در جامعه احزاب را باید تقویت کنیم و دبیران کل احزاب بتوانند فعال در جامعه شرکت کنند، در فعالیتهای سیاسی و انتخاباتها، مخصوصاً از پشتیبانی یک حزب هم برخوردار باشد، شعارهایی که برای مردم میدهد، وعدههایی که برای مردم میدهد فردا این حزبش هم باید پاسخگو باشد. از این جهت زمینه را برای حضور احزاب در چارچوب قانون اساسی و آن احزابی که توانستهاند اعتماد مردم را جلب کنند و از خط و برنامههای اصلی انقلاب و نظام اسلامی هم فاصله نگرفتهاند، در چارچوب قانون اساسی فعالیت کرده‌اند، خطوط قرمز را رعایت کردهاند، اینها هم بتوانند بیایند. قهراً همچنان احراز شرایط دیگر، اینکه رجال مذهبی و سیاسی است یا نه، مدیر و مدبر است یا نه، آن شرایط دیگری که در قانون اساسی آمده، احراز اینها هم با شورای محترم نگهبان است. عنایت کنید به این پیشنهاد هم رأی موافق بدهید. والسلام

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. اگر مخالفین محترم اجازه بدهند، دولت نظری ندارد، کمیسیون بفرمایید.

محمدصالح جوکار
بسم الله الرحمن الرحیم من خدمت دوستان و عزیزان عرض کنم، همکاران عزیز! پیشنهادی که الان مطرح شد عنوانش از این جهت که احزاب بزرگ و ملی را آورده، ابهام دارد و قطعاً شورای نگهبان این را رد خواهد کرد. یقیناً باید روشن کند احزاب که میگوییم، احزابی است که مجوز گرفتهاند، این احزاب چه کسانی هستند؟ الان ما (250) تا حزب و گروه سیاسی داریم که رفتهاند أخذ مجوز کردهاند. آیا این میتواند ملاک باشد؟ پنج نفر جمع شدهاند و رفتهاند یک مجوز درخواست کردهاند که حزب تشکیل بدهند. ما در بحث انتخابات، الان در ماده (2) داریم، اگر ما بخواهیم از ظرفیت و توانمندی احزاب استفاده کنیم، ما پیشنهاد کردیم و در آنجا گفته شده برنامههای رئیس‌جمهور توسط حزب داده شود، توسط جبهه داده شود، نه اینکه دبیرکل یک حزب (20) نفرهای بلند شود اینجا بیاید بگوید من می‌خواهم کاندیدا شوم و این را سابقه خودش قرار بدهد. مناصبی که ما تا الان آوردیم مناصب درجه یک برای تصدی جایگاه ریاست جمهوری است. فلذا یک حزب ده نفره و (20) نفره که نمیتواند بگوید من امروز به واسطه‌ای که حزب تشکیل دادهام میخواهم نامزد شوم. ما دنبال این هستیم، ما نمی‌خواهیم مردم را محدود کنیم که نتوانند انتخاب کنند. همکار عزیزمان که پیشنهاد دادند، میگویند ما محدود کردیم. ما (85) میلیون نفر در این کشور داریم، پس چرا داریم برای آنها محدودیت قائل می‌شویم؟ همه ملت این حق را دارند که بیایند نامزد شوند، چرا دارید بی‌عدالتی میکنید؟ ما برای اینکه عدالت روا داریم، اجازه بدهیم همه بیایند، چرا شما دستهبندی میکنید؟ احزاب سیاسی و جناحها باید بیایند پشت سر رئیس‌جمهور، رئیس‌جمهور را معرفی کنند، پاسخگو هم باشند. نه اینکه بیایند معرفی کنند، تبلیغ کنند، بعداً وسط کار بگویند که این دیگر از ما نیست. فلذا دوستان توجه کنید! به این پیشنهاد عزیز دل ما آقای میرتاج‌الدینی رأی مخالف بدهید که اصلاً قابل قبول نیست، ببخشید.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
دوستانی که تذکر دارند، نظرشان را در رأیشان اعمال کنند. تذکرات را بفرمایید. تذکر باید به عمل هیأت‌رئیسه باشد، تحت عنوان تذکر نمیتوانید مخالف و موافق صحبت کنید.

روح اله متفکرآزاد
آقایان مخالف و موافق صحبت نکنند، اگر اشکالی دارند بفرمایند. آقای نقدعلی اگر در دستور است بفرمایید.

محمدتقي نقدعلي
بسم الله الرحمن الرحیم اخطار بنده اصل (3) قانون اساسی است، رفع تبعیضات ناروا. در موارد قبل مثل پیشنهادی که سرور ارجمند جناب آقای میرتاج‌الدینی دادند ملاک علم است، «یرفع الله الذین آمنوا منکم والذین اوتوا العلم درجات»، یا جای دیگر قرآن فرمود: «ان الله اصطفاه علیکم و زاده بسطه فی العلم والجسم». اما این پیشنهاد اخیر ایشان که.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
شما دارید مخالف صحبت میکنید.

محمدتقي نقدعلي
بله، در مخالفت است.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
نه، نمیتوانید مخالف صحبت کنید.

محمدتقي نقدعلي
اخطار این است، رفع تبعیضات. الان این پیشنهادی که ایشان دادند اصلاً قابل طرح نیست. (نایب‌رئیس ـ چرا قابل طرح است) به خاطر اینکه در موارد قبلی ملاک است، اما در این مورد چون که تبعیض بیجا می‌شود به صرف تشکیل حزب میخواهند یک اولویتی را قائل شوند. تبعیض ناروا است... (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای سلیمی بفرمایید.

عليرضا سليمي
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! اخطار اصل (115). ببینید! یکی از شرایط رئیس‌جمهور این است که باید مدیر و مدبر باشد. رئیس یک حزب (15) نفره، حزبی که کل اعضای آن در یک فولکس جا میشوند، اصلاً قابل طرح نبود.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
حاجآقای سلیمی! باز دارید مخالفت می‌کنید. «و سایر شرایط» مدیر و مدبر را تعریف کرده است.

عليرضا سليمي
خواهشم این است که اینگونه پیشنهادات اصلاً قابل طرح نیست.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
اجازه بدهید رأی بگیریم. حضار 256 نفر، رأی خودتان را اعلام بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب نشد. متشکرم. تنفس اعلام میکنیم. (در ساعت 9:48 دقیقه جلسه با اعلام تنفس موقتاً پایان و سپس در ساعت 10:20 دقیقه به ریاست آقای علی نیکزادثمرین «نایب‌رئیس دوم» رسمیت یافت)

علي نيک زادثمرين
اگر همکاران عزیزمان آنهایی که زیر ساعت هستند بزرگواری کنند در صندلی خودشان مستقر بشوند وارد دستور بشویم. برادر امیرآبادی خدمت‌تان هستیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد الحاقی ماده (1) آقای ایزدخواه را داریم، آقای ایزدخواه مطرح می‌فرمایید؟

روح اله ايزدخواه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم شهید بهشتی فرمود: «ما شیفتگان خدمتیم، نه تشنگان قدرت». عزیزان توجه بفرمایند که یک قانون دائمی داریم می‌نویسیم و دوره‌های مختلف و سال‌های مختلف را شامل می‌شود. نکته‌ای که هست این است که طبق اصل (57) قانون اساسی، کشور دارای سه قوه است که به صورت مستقل اداره می‌شوند، جایگاه و شأنیت رؤسای این سه قوه به نوعی هم‌تراز است و باید در شأن و جایگاه خودش حفظ شود پیشنهادی که ما دادیم این است که رؤسای محترم قوه مقننه و قوه قضائیه در زمان ریاست‌شان نتوانند نامزد بشوند مگر این که شش‌ماه قبل از برگزاری انتخابات استعفا بدهند و استعفا آن‌ها پذیرفته بشود. دلایلی که برای این قضیه هست عزیزان مستحضر هستند حالا بنده اشاره می‌کنم. نکته اول و مهم این است که به احتمال بسیار زیاد زمانی که رؤسای قوه قضائیه و مجلس در جایگاه ریاست حضور دارند و بنا دارند کاندید ریاست جمهوری بشوند در آن ماه‌های منتهی به انتخابات لطمه جدی به انجام وظایفشان وارد می‌شود و از طرف دیگر احتمال بروز کشمکش‌های سیاسی بین رؤسای قوا و در اداره کلی کشور وارد می‌شود. نکته دوم این است که این عزیزان از تریبون‌های رسمی برخوردارند و فعالیت‌های آن‌ها روزانه از رسانه ملی اعلام می‌شود امکان استفاده حداکثری از رسانه را دارند و لذا ممکن است احتمال بروز تبعیض در بین نامزد‌های ریاست جمهوری رخ بدهد. نکته سوم این است که در صورتی که این عزیزان شکست بخورند در انتخابات و به عنوان رئیس‌جمهور منتخب نشوند و همچنان رئیس این قوا باشند جایگاه آنها تضعیف می‌شود هم در افکار عمومی و هم در بین قوا و باز تأثیر می‌گذارد در رابطه سران قوا. نکته چهارم بحث سرمایه اجتماعی است هر کاری که این دو عزیز بکنند چه در برخورد با مفاسد اقتصادی چه در قانونگذاری ممکن است در افکار عمومی تلقی سیاسی بشود و بگویند ایشان چون بنا دارد نامزد انتخابات ریاست جمهوری بشود دارد این کارها را می‌کند برای رأی جمع کردن این کارها را می‌کند، لذا تأثیر منفی می‌گذارد در فضای عمومی و سرمایه اجتماعی این دوستان. نکته بعدی بحث شبهه سیاسی‌کاری است و به‌خصوص و به‌ویژه در برخورد با تخلفات احتمالی رئیس‌جمهور و هرجا بخواهند با تخلفات چه این که رئیس‌جمهور قانون را اجرا نکند و اعلام هم بکند که من بنا ندارم قانون را اجرا کنم که در این روزهای اخیر هم شاهد بودیم متأسفانه و چه در فعالیت‌ها و مفاسد اقتصادی دستگاه ریاست جمهوری و منصوبان رئیس‌جمهور شبهه سیاسی‌کاری بروز می‌کند و جایگاه این دو عزیز باز تضعیف می‌شود. نکته بعدی بحث چرخش نخبگان است و این که ما فضا را باز بکنیم استفاده حداکثری از تمام نیروها در مدیریت کلان کشور بکنیم که در این تصویبات جلسه اخیر هم دیده شد و به خوبی پیش رفت. نکته آخر این است که ما اگر بخواهیم مجلس قوی داشته باشیم باید هیأت‌رئیسه قوی و رئیس قوی داشته باشیم در مجلس و رأیی که از مردم گرفتیم پای این رأی بمانیم همچنان محکم به وظیفه خودمان عمل بکنیم و جایگاه مجلس را که در رأس امور است یعنی به طوری می‌شود گفت در رأس قوا است و در اصل (57) ابتدا می‌گوید: «قوه مقننه» از این منظر بحث بنده شخصی نیست عزیزان بحث من این است که می‌خواهیم قانون دائمی بگذاریم فکر بکنیم برای دوره‌های آینده ان‌شاءالله یک ریلی بگذاریم و به خوبی این مسیر پیش برود. والسلام‌ علیکم و رحمه الله و برکاته

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر، برادر متفکر! مخالف اول اگر لطف کنند صحبت نکنند می‌توانیم زودتر کار را پیش ببریم.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای بدری بفرمایید.

علي نيک زادثمرين
جناب آقای بدری بفرمایید.

صديف بدري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام خدمت ملت بزرگ ایران اسلامی و همکاران عزیز. ضمن تشکر از پیشنهاد همکار عزیز ما، به نظر من این پیشنهاد بر خلاف قانون اساسی است ما نمی‌توانیم حق کسی را ضایع کنیم هر فرد حق دارد شرکت کند رئیس قوه قضاییه، رئیس قوه مقننه چرا این حق را از آنها بگیریم؟ بالاخره در بحث تبلیغات سوءاستفاده خدایی نکرده از امکانات شورای محترم نگهبان به همه این موارد رسیدگی می‌کند در بحث صلاحیت‌ها به همه موارد به صورت موشکافانه و خیلی ریز و منظم و خوب رسیدگی می‌کند. نباید این دلیلی باشد که این فرصت را از رؤسای قوه مقننه و قوه قضائیه بگیریم ما نمی‌توانیم پیش‌داوری کنیم اگر این فرصت برای ایشان ایجاد شود خدای ناکرده سوءاستفاده خواهد شد. لذا همانند یک شهروند اینها حق دارند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بشوند تازه در کنار تمام محاسن دیگر محاسن تجارب به¬عنوان رئیس یک قوه هم می‌تواند یک حسن موضوع باشد، لذا از همکاران محترم می‌خواهم با این پیشنهاد مخالفت کنند. تازه اگر بخواهیم در انتخابات اخیر این موضوع عملی بشود اصلاً امکان ندارد چون آن فرصت شش‌ماهه دارد تمام می‌شود نمی‌شود گفت که طبیعتاً اگر این قانون تصویب بشود برای این انتخابات 1400 جوابگو نخواهد بود. کسی اعم از رئیس قوه مقننه یا قوه قضائیه است نیاز به تبلیغات ندارد وظایف ذاتی خود را انجام می‌دهد به بهانه انتخابات ریاست جمهوری نمی‌توان گفت که رئیس مجلس یا رئیس قوه قضاییه نباید اطلاع‌رسانی کند نباید کارهایی که باید انجام بدهد به اطلاع مردم برساند نباید با مفاسد برخورد کند. به نظر من این نمی‌تواند بهانه باشد برای انجام وظایف ذاتی رئیس قوه. چطور رئیس قوه مجریه برای انتخابات دوره دوم تا ساعت آخر رئیس‌جمهور هست و کاندیدا هست برای او محدودیتی قائل نمی‌شویم ولی برای رئیس قوه مقننه یا قوه قضائیه می‌خواهیم محدودیت اجرا کنیم. لذا به نظر من این پیشنهاد منطقی نیست و مغایر قانون اساسی و شرع است. لذا از همکاران محترم می‌خواهم که به این پیشنهاد رأی منفی بدهند.

علي نيک زادثمرين
متشکریم، موافق را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
موافق محترم جناب آقای محمدرضا دشتی‌اردکانی بفرمایید.

محمدرضا دشتي اردکاني
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای متفکر! بنده صحبتی ندارم.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر، دولت بفرمایید.

محمدصالح جوکار
بسم الله الرحمن الرحیم من خدمت شما عرض کنم ببینید ما این اصلاح قوانینی که می‌کنیم و می‌نویسیم مبتنی بر کدام موضوع باشد؟ هم مطابق قانون اساسی باشد و هم سیاست‌های کلانی که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند برابر اصل (110) قانون اساسی در بند (4ـ10) سیاست‌های کلی انتخابات چه می‌گوید؟ اعلام می‌کند «ایجاد ترتیبات لازم برای به حداقل رساندن ممنوعیت حضور داوطلبان شاغل» توجه بکنیم ما الان خلاف این سیاست قانونگذاری بکنیم؟ دوستان می‌‌‌‌‌گویند بیاییم ممنوعیت ایجاد بکنیم شش‌ماه قبل آن رئیس قوه قضائیه‌، رئیس مجلس استعفا بدهند در این شش‌ماه چگونه اداره بشوند؟ بعد هم جایگاه ریاست جمهوری که بیشترین تأثیرگذاری بر عرصه سیاسی کشور و انتخابات داشته است را مستثنی کنیم؟ یک این که این موضوع ایجاد بی‌عدالتی می‌کند و دوم این است که ما اجازه بدهیم از امکاناتی که دولت و رئیس¬جمهور در اختیار دارد دیگران هم بتوانند از آن برای انتخابات استفاده بکنند ولی دیگران را بیاییم محدود کنیم و لذا من از همکاران ارجمند می‌خواهم که با این مخالفت کنند و رأی ندهند و اجازه بدهند طبق سیاستی که در حوزه قانون‌گذاری در انتخابات مقام معظم رهبری ابلاغ کردند برابر همان عمل بشود. یک نکته را هم من تذکر بدهم راجع به احزاب. بعضی از دوستان آمدند گفتند که (250) حزب نداریم. نماینده محترم دولت آقای کولیوند که اینجا حضور دارند ایشان عدد و رقم به ما دادند و ایشان مطلع هستند و از طرف وزارت کشور آمار و اطلاعات می‌‌دهند، حالا (120) تا یا (80) تا هستند من نمی‌دانم ولی در مجموع اصلاً در جایگاه یک حزبی، یک فردی که در حزب است نمی‌تواند تصدی چهار سال در مناصب عالی کشور داشته باشد و همین‌طور بیاید نامزد بشود اگر آن چهار سال را داشته باشد به راحتی چه دبیرکل حزب باشد چه نباشد می‌تواند بیاید ثبت‌نام کند. عذرخواهی می‌کنم.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر، برادر متفکرآزاد چون مخالف محترم صحبت فرمودند و موافق اول صحبت نکردند موافق صحبت کنند، بعد رأی‌گیری انجام می‌شود.

روح اله متفکرآزاد
موافق دوم جناب آقای علیرضا ورناصری‌قندعلی لطفاً صحبت بفرمایید.

عليرضا ورناصري قندعلي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ادله‌ای که برادر عزیز ما آقای ایزدخواه آورد برای طرحی که اشاره کردند به نظر بنده ادله قابل قبولی است و برادران عزیز با توجه به گذشته‌ای که در این زمینه ما تجربه داریم نیاز است که بیشتر توجه کنیم از گذشته عبرت بگیریم به هر صورت جایگاه ریاست مجلس و قوه قضائیه در کشور ما کمتر از ریاست جمهوری نیست که آقایان بخواهند اینجا را اشغال بکنند و بعد هم این مشکل ایجاد بشود و لذا بنده از همکاران عزیز خواهش می‌کنم که به پیشنهاد آقای ایزد‌خواه رأی مثبت بدهند.

علي نيک زادثمرين
از برادر ورناصری متشکریم، دولت و کمیسیون مخالف، تعداد حاضرین 235 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌نمایم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را آقای شجاعی دارند. می‌خواهند معاونین وزرا الحاق بشود. من خواهش می‌کنم از پیشنهاددهندگان عزیز اگر خلاصه هم مطرح بفرمایند ممنون می‌شویم. آقای شجاعی بفرمایید.

حسن شجاعي علي آبادي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم من قبل از پیشنهاد یک نکته‌ای را تذکر بدهم یکی از برادران همکار توصیه کردند به آقای رئیس‌جمهور که قانون اساسی را ایشان مطالعه بکنند علی‌رغم این که حقوقدان هستند. من می‌خواهم عرض بکنم که ایشان قانون اساسی را مطالعه کردند و اطلاع از همه اصول قانون اساسی دارند و این نکته‌ای که ایشان می‌گویند که مجلس حق نظارت ندارد را ایشان با علم و اطلاع به اصول قانون اساسی دارند بیان می‌کنند همین نشان می‌دهد که ایشان هدف دیگری دارند. ایشان مراقب هستند که در تله تنش با اسرائیل نیفتند از این طرف در امور داخلی کشور علی‌رغم دعوت رهبری به وحدت و علی‌رغم این که خودشان هم تأکید می‌کنند روی عنصر وحدت اما در مقام عمل، برای ما و مردم تله تنش می‌گذارند لذا من از همکاران خواهش دارم توجه بکنند ما دو موضوع اصلی داریم که آقای رئیس‌جمهور با حاشیه‌سازی می‌خواهند این دو را بپوشانند، یکی ناکارآمدی عجیب دولت در موضوع اقتصاد و معیشت در امور داخلی کشور دوم هم شکست سیاست خارجی در جهان. برای پوشاندن این دو ناکارآمدی بزرگ و برای تنفس مصنوعی دادن به جریان غربگرا تا انتخابات 1400 ما باید منتظر این قبیل حاشیه‌سازی‌ها باشیم و در دام این حاشیه‌سازی‌ها نیفتیم. آقای رئیس‌جمهور باید پاسخگو باشد بعد از 8 سال مدیریت کشور چرا ما در ابتدائیات معیشتی مشکل داریم چرا در ابتدائیات امور اقتصادی کشور مشکل داریم؟ چرا برجام نافرجام قیمت دلار را (10) برابر کرده؟ آقای رئیس‌جمهور باید پاسخ اینها را بدهد لذا ما هیچ پاسخی به آقای رئیس‌جمهور در موضوع حق نظارت مجلس نمی‌دهیم. ما خواهش می‌کنیم ایشان پاسخگو باشند در موضوع اقتصاد و سیاست خارجی کشور (نایب‌رئیس ـ برادر شجاعی ـ فرمایش شما کاملاً بحق است اما مطلبت جانماند). چشم، اما پیشنهادی که من خدمت عزیزان دارم به سرعت عرض بکنم پیشنهاد بنده این است که معاونین وزرا هم اضافه بشوند، (نایب‌رئیس ـ وقت تمام است) علت این است عزیزان من دو سه نکته سریع عرض بکنم بزرگواران توجه بفرمایند ببینید مصلحتی که در جزء (10) دارد دیده می‌شود این است که کسانی که می‌خواهند ثبت‌نام بکنند برای کاندیداتوری ریاست جمهوری تجربه مدیریت کلان داشته باشند. به نظر ما می‌رسد که معاونین وزرا اگر (4) سال معاون بوده باشند به اندازه کافی تجربه مدیریت کلان را کسب کردند. بنابراین با وجود این که ما موافقیم درب ثبت‌نام یک مقدار تنگ بشود که هر کسی نتواند ثبت‌نام بکند اما تنگ کردن این درب به نحوی که جلو ورود شایستگان را بگیرد خیلی به مصلحت نیست. به هر حال تجربه مدیریت کلان را این بزرگواران دارند و از طرف دیگر اگر ما بخواهیم این درب ورود برای ثبت‌نام را خیلی تنگ بکنیم ممکن است دشمنان ما نظام را در معرض اتهام قرار بدهند بگویند این‌ها می‌خواهند یک افراد خاصی را فقط امکان کاندیداتوری بدهند. به نظر بنده می‌رسد برای اینکه این چرخش نخبگانی و گردش نخبگانی خوب اتفاق بیفتد و کند نشود ما درب را برای ورود معاونین وزرا باید باز بگذاریم. نکته دیگری که قابل توجه است این است که عزیزان مقصود از این پیشنهاد این نیست که کسی که معاون وزیر است برود رئیس‌جمهور شود طبیعتاً شرایط دیگر را هم باید داشته باشد لذا ممکن است بسیاری از معاونین وزرا دیگر شرایط را نداشته باشند و تأیید صلاحیت نشوند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای شجاعی! عذرخواهی می‌کنم، سخنگوی کمیسیون، تذکری به هیأت‌رئیسه دادند که درست است این قبلاً طرح شد رأی نیاورده و قابل طرح نیست عذرخواهی می‌کنم. (الف) تا (هـ) را مطرح کردند آقا نیک‌بین، رأی نیاورد معاونین وزرا داخل آن بود رأی نیاورد. قابل طرح نیست من را ببخشید.

علي نيک زادثمرين
متشکریم از آقای شجاعی. دستور بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد آقای نوری قزلجه در ردیف (10) است. ایشان می‌خواهد اعضا هیأت‌رئیسه مجلس و اعضا شورای عالی قضایی شش‌ماه قبل از ثبت‌نام استعفا بدهند، بفرمایید.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و خسته نباشید خدمت همکاران عزیز به ویژه هیأت‌رئیسه عزیز این پیشنهاد جامع‌تر است نسبت به پیشنهاد قبلی و به این نکته من یادآور بشوم که ما قانون جدید می‌خواهیم وضع بکنیم و بعضاً عزیزان به رویه‌ها و قوانین قبلی استناد می‌کنند ما می‌خواهیم اینجا قانون بگذاریم قانون جدید و اینکه پیشنهادات متعددی که عملاً در این طرح مطرح است حاکی از این است که در تهیه طرح، نظرات مشورتی به آن صورت که باید و شاید گرفته نشده عزیزان خیلی جالب است مثلاً درباره احزاب که باید مورد مشورت در تهیه این طرح قرار می‌گرفتند. ما درباره انتخابات که طرح می‌نویسیم از احزاب مشورت نمی‌گیریم هیچ، حتی می¬گوییم آنها نمی‌توانند کاندیدا بشوند فقط می‌توانند کاندیدا معرفی بکنند یعنی پشتیبانی بکنند ستادها را بروند پوستر بچسبانند، کارهای دیگر بکنند در همین حد. برای بقیه خوب این نگاه‌ها نشان می‌دهد که ما در این طرح خیلی سخت‌گیری کردیم و برای اقشار عظیمی از جامعه راه را برای نامزدی بستیم و محدود کردیم حالا ببینیم یک شرط جزئی با یک فاصله شش‌ماه برای خودمان می‌توانیم وضع کنیم یا نه؟

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای نوری (10) را مطرح می‌کنید؟

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
بله (10) را مطرح می‌کنم ببینید عزیزانی که اینجا اسم آورده شده اعضای محترم هیأت‌رئیسه و اعضای محترم شورای عالی قضایی این افراد دارای اختیاراتی هستند و اعمال این اختیارات احتمال سوگیری و احتمال اختلال در امور و هماهنگی بین قوا را در ماه‌هایی که به انتخابات نزدیک می‌شویم به وجود می‌آورد. اولاً به خاطر خود این عزیزان است عزیزان هیأت‌رئیسه یا شورای‌عالی قضایی که احیاناً برنامه‌ای برای حضور در انتخابات دارند همه برنامه‌های این بزرگواران زحمات و تلاش‌هایی که می‌کشند، سفرهایی که می‌روند و اظهاراتی که دارند، خدماتی که انجام می‌دهند شائبه‌ای پیدا می‌کند که دارد کار تبلیغاتی انجام می‌گیرد و برای تبلیغات ریاست‌جمهوری است بعد داد یک عده‌ای را که می‌خواهند نامزد بشوند و چنین اختیاری دست‌شان نیست هم در می‌آید که عدالت برقرار نشده یکی هر روز تریبون در اختیار دارد اظهارنظر می‌کند صحبت می‌کند نظرات خودش را اعمال می‌کند ولی خوب ما محدود شدیم به آن چند روز آخر. دوماً اجازه بدهید هرکسی هر کجا که دلش می‌خواهد و دلش با آنجا است برود در آنجا خدمت بکند وقتش را آنجا صرف بکند برای رسیدن به آنجا صرف بکند و قوای دیگر، قوه‌ مقننه و قوه قضاییه بتوانند با قدرت تمام کارهای خود را پیش ببرند و احیاناً همین تصمیمات مثلاً داریم قانون انتخابات را اصلاح می‌کنیم این شائبه پیش نیاید که بگویند اینها دارند برای خودشان انتخابات وضع می‌کنند برای افراد خاص دارند وضع می‌کنند برای اینکه از همه شائبه‌ها هم بتوانیم خلاص بشویم. سوماً اصطکاک‌هایی که پیش می‌آید و سوءتفاهم‌هایی که پیش می‌آید بین رؤسای قوا در این نزدیک به دوره‌های انتخابات خدمت‌رسانی بخش اجرایی به مردم را احتمال اینکه دچار اختلال بکند وجود دارد و شاید مواردی را هم می‌بینیم برای اینکه از این اتهامات هم مجلس هم قوه قضاییه به دور شود و کسانی که در مجلس دارند کار می‌کنند دیگر نیت‌شان خالصانه است در عمل هم خالصانه برای جامعه دیده شود و احیاناً در خدمات‌رسانی به جامعه در بخش اجرایی کشور مشکلات و کاستی‌هایی پیش نیاید بنده این پیشنهاد را مطرح کردم که اعضای محترم هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی و اعضای محترم شورای عالی قضایی نمی‌توانند در انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد شوند مگر این‌ که شش‌ماه قبل از ثبت‌نام از سمت خود کناره‌گیری نمایند از همکاران عزیزم تقاضا دارم که با این پیشنهاد موافقت بفرمایند، ممنوم.

علي نيک زادثمرين
از برادر نوری به نوبه خودم سپاسگزارم فقط یک نکته را عرض بکنم هیأت‌رئیسه قانون نمی‌گذارد بلکه نمایندگان محترم و معزز هستند که با رأی خودشان قانون را وضع می‌کنند و بعد از تأیید شورای محترم نگهبان قانون می‌شود و مخالف محترم اگر اجازه بدهند صحبت نفرمایند عین قبل است، جناب آقای متفکرآزاد مخالف محترم.

روح اله متفکرآزاد
مخالف محترم جناب آقای ذاکر صحبت می‌فرمایید، آقای صباغیان هم بعد از ایشان برای موافقت آماده باشند. (امیرآبادی‌فراهانی ـ سیدجان! اگر کوتاه صحبت کنید ممنون می‌شویم)، (ذاکر ـ چشم).

سيدسلمان ذاکر
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاددهنده محترم درخصوص استعفای هیأت‌رئیسه مجلس پیشنهاد دادند که اگر بخواهند برای ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کنند باید شش‌ماه قبل استعفا بدهند دلیل این اتفاق و طرح این موضوع به لحاظ شائبه‌ها و چه بسا سوء‌استفاده‌ها از موقعیت‌های آنها مطرح شد. اولاً اگر قرار است استعفا بدهند افرادی که در سمت‌های خاص قرار دارند و امکانات مردم، ملت در دست آنها است باید همه آ‌نها بیایند شش‌ماه قبل استعفا بدهند من‌جمله ریاست‌جمهوری، ریاست‌ محترم جمهوری اگر در دور اول قرار بگیرد شش‌ماه مانده به انتخابات دور دوم یا دوره بعدی ریاست‌جمهوری باید ایشان هم استعفا بدهند چون تمام امکانات کشور در دست ایشان است اگر نه قرار نیست استعفا بدهند هیچ‌کدام از اینها، ما می‌خواهیم جلوی سوءاستفاده‌ها را بگیریم. بنابراین پس اگر قرار است پیشگیری کنیم در همه اینها عدالت اقتضا می‌کند که یکسان حرف بزنیم و یکسان اجرا کنیم و یکسان پیشنهاد بدهیم چرا آمدیم به هیأت‌رئیسه مجلس ثانیاً اگر قرار است این‌ها استعفا بدهند شش‌ماه قبل مشکلات کشور خوابیده می‌شود الان با این همه کاری که داریم می‌کنیم واقعاً ما نتوانستیم مشکلات مردم در امر معیشت، اشتغال، ازدواج و ده‌ها مشکل دیگر را حل کنیم بیاییم بگوییم شش‌ماه مانده کشور به تعطیلی برود و تا انتخابات بعدی و جایگزین بعدی اصلاً عملاً امکان ندارد. به نظر من اگر قرار است استعفا بدهند استاندارها هم باید استعفا بدهند وزرا هم باید استعفا بدهند هیأت‌رئیسه هم عیب ندارد استعفا بدهد. یک نکته مهم‌تر دوستان و مردم عزیز توجه کنند افرادی که در مسندهای بالا قرار گرفتند این‌ها امین و عادل‌ هستند نوعاً تقوای آنچنانی دارند که حقوق مردم را رعایت می‌کنند و دوست ندارند برای یک اهداف خاص استفاده کنند و مردم را به چالش بکشند و یا خدایی‌ناکرده سوءاستفاده خاص ببرند دستگاه‌های نظارتی است، شورای محترم نگهبان است، مسئولین امنیتی است به نظر من طرح این در این موقعیت یک نوع طرح تبعیض‌گونه است و باید همه مسئولینی که می‌خواهند ثبت‌نام کنند برای ریاست‌جمهوری بیایند استعفا بدهند. چرا باید هیأت‌رئیسه بیاید؟ آن موقع کارها لنگ می‌شود و با مشکلات آنچنانی مواجه می‌شویم که قابل حل نخواهد بود با این پیشنهاد من مخالف هستم.

علي نيک زادثمرين
از برادر ذاکر سپاسگزاریم برادر متفکرآزاد موافق محترم.

روح اله متفکرآزاد
موافق محترم جناب آقای محمدرضا صباغیان‌بافقی بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم آقای نیکزاد من یک تذکری دارم قبل از موافقت زمانی که آقای وزیر آموزش و پرورش سؤال از ایشان پرسیده می‌شد من در حقیقت تذکری داشتم حالا ایشان هم صحبت این بود که معلمانی که خرید خدمات هستند ارتباطی تقریباً با ما ندارند شرکت باید پول آنها را بدهد خوب معلمینی که الان تحت فشار هستند مشکل دارند بنده خدا دیروز زنگ زده می‌گوید من شب یلدا رفتم جلو مغازه (18) هزار تومان میوه خریدم، پول نداشتم گفته میوه را بگذار زمین و برو آقای وزیر اگر واقعاً مشکل دارید چرا آن شرکتی که پول ندارد و نمی‌تواند حقوق بدهد آنها را استخدام می‌کند. حالا من این تذکر را می‌خواستم بدهم، آقای متفکرآزاد اجازه ندادند بعداً هم آمدم آنجا صحبتی را مطرح کردم که خدمت شما عرض کردم.

علي نيک زادثمرين
من خواهشم این است که شما در موافقت در دستور صحبت کنید.

محمدرضا صباغيان بافقي
موافق
آقای نیکزاد اجازه بفرمایید من جلسه قبل صبح چهار تخلف هیأت‌رئیسه را ثبت کردم تذکر را هم دادم. هیچ تأثیری هم ندارد. می‌گویند آقا احتمالاً شما خارج از دستور میخواهید صحبت کنید، این توهین به همه نمایندگان است. خیلی از ما نمایندگان نمیتوانیم صحبت کنیم، یکی هم که میخواهد صحبت کند شما نمیگذارید. اگر نماینده نتواند پشت تریبون درد مردم را بگوید و تذکرش را بدهد دیگر ما چه چیزی داریم؟ خواهش میکنم در این زمینه رعایت شود، اگر تخلفی هم میخواهد شود دوطرفه باشد. هیأت‌رئیسه در مقابل هر نوع تخلفی مسئول هستند. اما موافقت؛ دوستان عزیز، نمایندگان محترم ببینید! (نایب‌رئیس ـ خیلی ممنون) اجازه بدهید من موافقتم را بکنم ده‌ها نفر از اعضای شورای عالی قضائی یا هیأت‌رئیسه مجلس و یا حتی وزرا داریم. چه اشکال دارد اگر دو تا از آنها خواستند رئیس‌جمهور شوند، عشق و علاقه دارند که رئیس‌جمهور شوند، توانش را دارند، استعفا بدهند؟ همه شش یا (12) نفر هیأت‌رئیسه یا اعضای شورای عالی که نباید استعفا بدهند، یکی، دو نفر میخواهند استعفا بدهند، طرف هم وقتی در هر سمتی مسئول است و نیرو در اختیارش است، تجهیزات دارد و به سفرهای مختلف میرود، همه ما آدمها چه بگوییم و چه نگوییم واقعاً وقتی یک هدفی را داریم دنبال آن هدف هستیم. کسی که می‌خواهد در جایگاه ریاست جمهوری باشد باید از شش ماه قبل استعفا بدهد، حالا یک نفر یا دو نفر. مثل اینکه طرف میخواهد برای مجلس شورای اسلامی کاندیدا شود، فرماندار است باید استعفا بدهد، بخشدار است باید استعفا بدهد. به نظر من پیشنهاد خیلی خوبی است، ما نگوییم چون قانون قبلاً نبوده پس حالا هم نباشد. نه، اتفاقاً خیلی پیشنهاد سنجیدهای است، اگر ما این کار را انجام بدهیم طبیعتاً جلوی خیلی سوءتفاهمها و سوءاستفادهها گرفته میشود و این باعث قوام انتخابات است، باعث میشود که مردم اعتماد بیشتری کنند. حالا اگر طرف یک مسئولیتی داشته باشد یک دفعه فردا برای ریاست جمهوری ثبتنام کند، مشخص است که همه سؤال میکنند و میداند هم سؤال میشود. ما جلوی اینها را بگیریم، با نوشتن این قانون من فکر میکنم جلوی بخشی از سوءتفاهمات گرفته میشود و کسانی هم که میخواهند در انتخابات شرکت کنند قبل از آن راه به کارشان میبرند و می‌روند استعفا میدهند و بعداً هم در صحنه انتخابات حضور پیدا میکنند. خواهش من از نمایندگان محترم این است که کمک کنند ما این قوانین را طوری بنویسیم که بعداً شائبه نداشته باشد و سوءاستفاده هم نشود. عذرخواهی میکنم.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر از برادر صباغیان. اما جهت استحضار جنابعالی بگویم، برادر متفکرآزاد دو بار به من فرمودند که آقای صباغیان تذکر دارد، گفتم به موقعش وقت خواهیم داد. حسن ظن به هم داشته باشیم. دولت نظری ندارد، کمیسیون بفرمایید.

محمدصالح جوکار
بسم الله الرحمن الرحیم من قبل از این یک تذکری داشته باشم که ما دلمان می‌خواهد ریاست محترم مجلس از کیان مجلس دفاع کند. سخنانی که رئیس‌جمهور محترم داشتند در بخش اینکه مجلس نمیتواند نظارت داشته باشد، قانون اساسی را مطالعه کند. قانون اساسی میگوید قانونگذار بایستی نظارت (نایب‌رئیس ـ سردار! فرمایش شما در دستور است؟) بر اجرای قانون هم داشته باشد، این نکته اول. نکته دوم بحث رفراندوم؛ من نمیدانم آقای رئیس‌جمهور محترم هر سال یک بار بایستی بحث رفراندوم را مطرح کند. آقا! چرا به مشکلات مردم پاسخ نمیدهید؟

علي نيک زادثمرين
برادر جوکار! فرمایش شما در دستور نیست.

محمدصالح جوکار
آقای دکتر اجازه بدهید! ما اصلاً میگوییم رفراندوم برگزار کنیم که واقعاً چند درصد مردم آقای رئیس‌جمهور را میخواهند، اینکه خیلی بهتر است. (نایب¬رئیس ـ برادر جوکار!) اما نکته بعدی؛ من فکر میکنم در این بحثهایی که دارد میشود و پیشنهاداتی که داده میشود و هیأت‌رئیسه اجازه طرح همه اینها را داده، بعضی از اینها خلاف سیاستهای بالادستی است که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است. من نمیدانم چرا هیأت‌رئیسه اجازه میدهد و مدیریت نمی‌شود. وقت مجلس را هم داریم میگیریم، ما میخواستیم این اصلاح قانون به انتخابات 1400 برسد، با این وضعیت جلو برویم به هیچجا نمیرسیم. نکته بعدی؛ شاید هم این باشد، چون امروز توسط بعضی از رسانهها یا بعضی از اشخاص دارد مطرح میشود که مجلس برای حضور افراد و اشخاص در انتخابات دارد محدود میکند. عزیزان! من میخواهم بگویم این محدودیت برای کسانی است که جرم انجام دادهاند، جرم اقتصادی دارند. کسی که جرم اقتصادی انجام داده میتواند بیاید در این جایگاه قرار بگیرد؟ کسی که تابعیت مضاعف دارد، کسی که رفته گفته آقای دولت آمریکا! ما از منافع آمریکا دفاع میکنیم، میتواند در جمهوری اسلامی سمت بگیرد؟ این نفوذی هست یا نیست؟ کسی که خانوادهاش اقامت کانادا یا اقامت انگلیس دارد.

علي نيک زادثمرين
برادر جوکار! من از شما خواهش میکنم در دستور صحبت بفرمایید.

محمدصالح جوکار
آقای دکتر اجازه بدهید، این در همان راستا است، کسی که خانوادهاش اقامت آمریکا دارد آیا میتواند خلاف منافع آمریکا عمل کند؟ نمیتواند. بعضی از کوتولههای سیاسی امروز در برنامه پنجم، ششم توسعه شما نگاه کنید، ببینید که خودشان در اجرای سیاستها و اجرای برنامهها عقبماندگی دارند. بعداً میگویند عقبافتاده هستند. شما خودتان عقب‌ماندهتر از همه هستید. میآیند میگویند جلوی جوانان...

علي نيک زادثمرين
برادر جوکار! وقتت تمام می‌شود، من خواهش میکنم شما در مخالفت یا موافقت دستور صحبت بفرمایید.

محمدصالح جوکار
اجازه بدهید، آقای هیأت‌رئیسه! اگر نمایندگان گفتند بس است من دیگر صحبت نمیکنم. (نایب¬رئیس ـ بله؟!) بعضی از آقایان گفتند شما میخواهید جلوی جوانان پیشرو را بگیرید. آقا جان! خودت عملکردت را برو نگاه کن در وزارتخانه‌ای که بودی این وزارتخانه چه عملکردی داشته است. ما برابر وظایف خودمان انتظار داریم ما یک لباس بدوزیم به اندازه آنها، ما لباس قانون به اندازه تراز نظام جمهوری اسلامی می‌دوزیم. هر کسی میخواهد بیاید ببیند این لباس اندازه او هست یا نیست، ما لباسمان را اندازه کسی نمیدوزیم. اینها بروند خدمت کنند، کار کنند، تجربه داشته باشند و بعداً به این جایگاه بیایند. نکتهای در رابطه با مخالفت این موضوع عرض کنم، آنچه که در قانون پیش‌بینی شده، در ماده (37) قانون اینطور میگوید: «کلیه افرادی که به طور مستقیم در امر اجرا و یا نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری مسئولیت دارند در صورتی میتوانند داوطلب انتخابات شوند که حداقل سه ماه پیش از ثبتنام از سمت خود استعفا نموده و در آن سمت مشغول نباشند». ما در قانون این را داریم، ولی اینکه بیاییم محدودیت ایجاد کنیم، هیأت‌رئیسه نیاید، فلان نفر نیاید، نمیتوانیم تبعیض قائل شویم، همان اصل (3) قانون اساسی را ببینید، میگوید ایجاد تبعیض نمیتوانیم داشته باشیم. فلذا برابر بند (4ـ10) سیاستهای کلی انتخابات هم که این پیشنهاد خلاف این سیاستها است، من خواهش میکنم دوستان و عزیزان رأی مخالفشان را بدهند، تشکر میکنم.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر، دولت نظری ندارد، کمیسیون مخالف است. حضار 243 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! من ماده (2) را بخوانم. ماده (1) تمام شد. ماده ۲ ـ یک ماده به ‌شرح ذیل به‌ عنوان ماده (۳۵) مکرر به قانون الحاق می‌شود: ماده (۳۵ مکرر ۱) ـ احراز شرایط جز (۱) بند «الف» ماده (۳۵) این قانون از طریق بررسی معیارهای زیر انجام می¬شود: الف ـ معیارهای رجال مذهبی: ۱ ـ اعتقاد و التزام عملی به ولایت مطلقه فقیه. ۲ ـ ثبات و استواری در اعتقاد و التزام به عقاید، احکام و اخلاق اسلامی از جمله ‌انجام واجبات و تقید به ترک محرمات و اشتهار به آن. ۳ ـ بهره‌مندی از اطلاعات لازم در حوزه اعتقادات و اصول دین و مذهب در حد اثبات حقانیت دین اسلام و مذهب تشیع. ۴ ـ احساس مسئولیت نسبت به امور دینی مردم و ترویج ارزش‌های دینی و انقلابی در جامعه، از جمله اعتقاد عملی به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر و بزرگداشت شعائر دینی. ۵ ـ صداقت در گفتار و عدالت در رفتار با بررسی سوابق از جمله در گزارش‌های مرتبط با سمت‌ها و مسئولیت‌ها و ارائه آمارهای مرتبط. ب) معیارهای رجال سیاسی: ۱ ـ بهره‌مندی از اطلاعات لازم و قدرت تحلیل درخصوص مبانی شکل‌گیری نهضت امام خمینی (ره) و نظام اسلامی و استمرار آن. ۲ ـ تعهد و التزام عملی به نظام جمهوری اسلامی ایران، انقلاب اسلامی و قانون اساسی و همچنین درک و آشنایی نسبت به اصول این قانون و حدود صلاحیت‌ها و جایگاه قوای سه‌گانه و سایر نهادهای اساسی نظیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس خبرگان رهبری، شوراها و نیروهای مسلح. ۳ ـ داشتن مواضع روشن و عملکرد شفاف راجع به جریان‌های غربگرا، واگرا و طرفداران نظام سلطه در کشور و تهدیدات و فتنه¬های بعد از انقلاب اسلامی. ۴ ـ شناخت و آگاهی عمیق نسبت به امور داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی و نیز قدرت تحلیل مسائل جاری و آتی مبتنی بر مبانی و معیارهای انقلابی از قبیل حفظ استقلال همه‌جانبه و تمامیت ارضی کشور، عدم تعهد و گرایش به قدرت‌های سلطه‌گر، حمایت از مبارزه حق‌طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین و دفاع از حقوق همه مسلمانان. ۵ ـ سابقه تلاش همه‌جانبه در تأمین و حفظ حقوق شهروندی و آزادی‌های قانونی و مشروع، وحدت ملی و تقویت آن، مصالح نظام اسلامی، منافع ملی و ترجیح آن بر منافع شخصی، گروهی، قومی و حزبی. تبصره ـ أخذ یا داشتن تابعیت و یا اقامت دائم از کشورهای بیگانه توسط داوطلب، والدین، همسر و فرزندان از مصادیق عدم التزام و تعهد به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود.

علي نيک زادثمرين
از برادر امیرآبادی متشکریم. آقای متفکرآزاد خواستار اعمال ماده (75) شدهاند، آقای متفکر بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
بسم الله الرحمن الرحیم برادر ارجمندم جناب آقای صباغیان که از نمایندگان پرتلاش مجلس و باسابقه هستند، ما توقع این را داریم که تسلطشان به آیین‌نامه را در اینجا هم نشان بدهند. واقعیت این است که میلیاردها تومان هزینه این جلسات مجلس میشود و موظفیم وقت ملت را صیانت کنیم و از این بابت که من هم نمیتوانم خودسرانه کاری را انجام بدهم، بایستی با اجازه رئیس جلسه این کار را انجام بدهم که فرمودند. حضرت‌عالی هم در این تذکری که دادید من از شما تشکر میکنم، پاسخ خودتان را خودتان دادید. تذکری که صبح این‌قدر اصرار داشتید که چه باشد فرمودید، تذکر به وزیر آموزش و پرورش است، در حالی که براساس آیین‌نامه که شما مستحضر هستید تذکر و اخطار به هیأت‌رئیسه است، نه وزیر آموزش و پرورش. لذا اگر سؤال یا اخطاری به وزیر آموزش و پرورش دارید لطفاً مثل بقیه نمایندگان که صندلی رنگینتر نداریم سؤالتان را ثبت بفرمایید، سؤالتان برود در روال خودش بیاید، مثل کاری که آقای دهمرده امروز انجام داد، یا آقای آصفری انجام داد، سؤال حضرتعالی هم در روال خودش انجام شود. الحمدلله شما به تعداد وافر صحبت میفرمایید و حقتان است، کسی هم حق این را ندارد. بقیه نمایندگان هم از ما میخواهند که رعایت آیین‌نامه کنیم. آقای رئیس خیلی متشکرم.
7 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

علي نيک زادثمرين
برادر کریمی تذکرات کتبی را بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان محترم به دستگاه‌های اجرایی: ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزیر صنعت، معدن، تجارت ضرورت درخصوص توقف صادرات کتیرا به صورت خام و فرآوری نشده و برنامه‌ریزی جهت فرآوری این محصول ارزشمند. ـ آقای احسان ارکانی (نیشابور و فیروزه) به وزیر کشور درخصوص علت استفاده از دو نیروی مأمور به خدمت از دیوان محاسبات به مدت 7 سال آقایان: سامانی و ناصریان در وزارت کشور با توجه به وجود ده‌ها نیروی کارآمد در وزارت کشور چیست؟ ـ آقای روح‌اله متفکر‌آزاد (تبریز، آذرشهر و اسکو) به همراه (53) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم و وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم تسریع در ترخیص کلیه تجهیزات پزشکی از گمرکات کشور. ـ آقای پرویز اوسطی (قروه و دهگلان) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص ضرورت رسیدگی فوری به گران شدن بیش از (150) درصد بدون ضابطه پوکه معدنی در در شهرستان‌های قروه و دهگلان توسط معدن‌داران منطقه. ـ آقای حسین محمدصالحی‌دارانی (فریدن، چادگان، فریدونشهر، بویین و میان‌دشت) به همراه (28) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم رعایت عدالت در تخصیص سهام عدالت. ـ آقای حسین محمدصالحی‌دارانی به همراه (22) نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم عمل به قانون و آیین‌نامه سهام عدالت. ـ آقای احسان ارکانی (نیشابور و فیروزه) به وزیر دادگستری درخصوص لزوم رسیدگی به عملکرد ضعیف اداره کل بازرسی استان خراسان رضوی. ـ آقای کمال حسین‌پور (پیرانشهر و سردشت) به وزیر نفت درخصوص علت تعطیلی طرح‌های گازرسانی در دو شهرستان مرزی پیرانشهر و سردشت چیست؟ چرا در تخصیص اعتبارات در حوزه گازرسانی به مردم این دو شهرستان اجحاف می‌شود؟ ـ خانم هاجر چنارانی (نیشابور و فیروزه) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت بلاتکلیفی بیش از (90) روزه بعضی از کالاهای اساسی در گمرکات کشور چیست؟ ـ آقای کمال حسین‌پور (پیرانشهر و سردشت) به وزیر آموزش و ‌پرورش درخصوص علت عدم تکمیل طرح احداث مدرسه شبانه‌روزی شهرستان لاجان شهرستان پیرانشهر و توقف عملیات اجرایی آن چیست؟ ـ آقای محمدتقی نقدعلی (خمینی‌شهر) به همراه (46) نفر از نمایندگان به وزیر امور اقتصاد و دارایی درخصوص لزوم رفع مشکل عدم ترخیص اجناس دپو شده در گمرک. ـ آقای کمال حسین‌پور (پیرانشهر و سردشت) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تسریع در تأمین اعتبار طرح‌های راه‌های روستایی و محورهای مواصلاتی دو شهرستان پیرانشهر و سردشت. آقای رئیس در خدمتیم.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکرم. آقای دهنوی شما فرمایشی دارید؟

سيدمحسن دهنوي
آقای رئیس! هفته گذشته دو نفر از همکاران برای ماموریت عازم شده بودند برای نشست رؤسای APA که در کشور ترکیه برگزار شد و اسامی آن‌ها به عنوان غایب اعلام شد در حالی که به مأموریت اعزام شده بودند سرکار خانم دکتر معصومه پاشائی‌بهرام و آقای دکتر محمدمهدی زاهدی بودند و الحمدالله سفر پربرکتی هم بود و جمهوری اسلامی مسئولیت کمیته فرهنگی و اجتماعی بین‌المجالس آسیایی را به دستاورد اقدام قابل تقدیری بود و نکته دوم امروز صبح هم جناب آقای آقاطهرانی تشریف داشتند که اسم ایشان به اشتباه جزء غایبین اعلام شد.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکرم.
8 ناطقان جلسه آقایان: مهدی عسگری، سیدغنی نظری‌خانقاه، امانالله حسینپور، عبدالناصر درخشان و الیاس نادران

علي نيک زادثمرين
برادر حاجی‌دلیگانی! ناطقین را اعلام بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای مهدی عسگری نماینده محترم کرج، اشتهارد و فردیس. ـ آقای سیدغنی نظریخانقاه نماینده محترم خلخال و کوثر. ـ آقای امانالله حسینپور نماینده محترم اسفراین. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای عبدالناصر درخشان نماینده محترم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج و بخشهای لاشار، بنت، آشار و آهوران. ـ آقای الیاس نادران نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) جناب آقای عسگری بفرمایید.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر، برادر عسگری بفرمایید.

مهدي عسگري
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «یا نعم المولی و یا نعم النصیر» سلام و درود به هموطنان عزیز و عرض ارادت به مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا. اینجا خانه ملت است، ملت یعنی طیف رنگینکمانی مردم از هر زبان و آیین و قومیت که مولایمان فرمود یا در دین با تو برادرند و یا در آفرینش با تو برابر. همان مردمی که در ایام انتخابات نماد حماسه و جمهوریت میشوند. همان مردمی که در زیر فشارهای اقتصادی و معیشتی هزینه ناکارآمدی مسئولین را میپردازند. سهم این مردم از معادلات زمامداری چیست؟ چه آنها که در بورس گرفتار کورس بیتدبیری متولیان میشوند، چه آنها که در مقابل مجلس عدالت را فریاد میزنند و چه آنها که در بانک‌ها و بیمهها ماهها معطل تسهیلات و بیمه بیکاری هستند. چه آنها که در بزنگاههای حساس همچون ایام ترور ناجوانمردانه شهید فخریزاده در حسرت دریافت اخبار حادثه هر چه شبکههای داخلی را جستجو میکنند کمتر نتیجه می‌گیرند و خواه ناخواه به منابع بیگانه رجوع میکنند. همان مردمی که یک سال پیش با حضور بینظیر خود در بدرقه اسطوره بین‌المللی مقاومت، نشان دادند که فرق خادم و خائن را میدانند. در طول ماه‌های گذشته بسیاری از مردم استیضاح رئیس دولت را از ما مطالبه کردند. گلایههای مردم بهحق است، اما صرفنظر از دلایل زمانی و موقعیتی، از این نکته نگذریم، آنچه راهگشا است استیضاح یک فرد نیست، بلکه استیضاح مردمی افکار حاکم بر این دولت غربگرا است. از جمله ویژگی‌های الگوی مدیریتی غربگرایان که باید از دستگاه حکمرانی زدوده شود سستی در مدیریت، خودکامگی در سیاست، وادادگی در دیپلماسی، خودتحقیری و بیخیالی در فرهنگ و رهاسازی، دلالی و سوداگری در اقتصاد است. جریان غربگرا با دلبستگی به وعدههای واهی برجامیان و سوئیفتهای ناگشوده آنان هفت سال است کشور را معطل نگاه داشته و بیتوجه به نوآوریها و استعدادهای فراوان ایرانیان سقف توان جوان ایرانی را تولید آبگوشت بزباش قلمداد میکند. اینها توان خودشان را ملاک قرار دادهاند، نه توان ایران و ایرانی را، نه توان سرزمین سلمان و سلیمانی را. در آستانه قرن جدید کار مهم مجلس تراز گام دوم انقلاب، باز کردن دست و پا و مغز دستگاه حکمرانی از غل و زنجیر این جریان فکری دلبسته به غرب و چسبیده به قدرت و ثروت است، وگرنه یک فرد میرود و فردی دیگر همان راه را ادامه خواهد داد. کاسه عوض میشود، اما آش همان آش است. از این رو تصویب بودجه، تدوین برنامه هفتم پیشرفت و رأی اعتماد به وزرای دولت بعد، نیاز به ترازیابی مبتنی بر الگوی پیشرفت اسلامی ـ ایرانی دارد. تقابل غربستایی در برابر بومی‌گرایی از ابتدای انقلاب ابرچالش جمهوری اسلامی بوده است. اما اینک دوران منازعه تئوریک پایان یافته و از یک راه طی شده و تجربه زیسته سخن میگوییم. کافی است این دو قطب را با هم مقایسه کنیم، تجربه مکتب حاج قاسم، امثال شهید فخریزاده و علیمحمدی و تهرانیمقدم را با ژنرالهای تکنوکرات و غربگرای دولت. صدا و سیما باید پیش از نزدیک شدن به ایام هیجانی انتخابات 1400 بستر مناظره و گفتگوی جریانهای فکری را فراهم کند تا به دور از سیاست‌زدگی، دوگانههایی که تبدیل به چالش برای کشور و مردم شدهاند در حضور افکار عمومی به بحث و بررسی عالمانه گذاشته شود. موضوع دیگری که فشار مشکلات اقتصادی را بر مردم دوچندان میکند بحث فساد و تبعیض و چپاول بیت‌المال است. قوه قضائیه توان قابل تقدیری را صرف مبارزه با مفسدان میکند، اما مبارزه با مفسد کافی نیست. باید با ریشههای فساد مبارزه کرد. سیستم اداری باید ضدفساد طراحی شود و راهکار آن شفافسازی فرآیندها و ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعات در کشور است. زد و بندها در پستوها منعقد میشوند، باید به جعبه سیاه دستگاه اداری نورافکن شفافیت تابیده شود و دیوارهای حائل، شیشهای گردد. اما نکته دیگر؛ این روزها مکالمه اروتیک یک نوجوان (14) ساله ذهن افکار عمومی را به خود مشغول کرده است. اما ذهن مسئولین را نمیدانم. هر چه هست سانسور چاره کار نیست، مشکل اگر کتمان شود درمان نمی‌شود. وزیری که با اشاره به مضر بودن شبکههای اجتماعی گفته بود به فرزندم اجازه حضور در این شبکهها را نمیدهم، اکنون باید پاسخ بدهد برای فرزندان میهن چه کرده است. ایشان درباره موضوع اخیر نیز گفته است باید به کمک خانواده این نوجوان برویم. جناب وزیر! چگونه سطح مباحث را تا این حد تنزل میدهید؟ بحث بر سر یک مصداق نیست، بحث بر سر یک نسل است که بیپناه در فضای بی‌پایان مجازی رها شده است. بحث بر سر وظیفه حاکمیتی وزرایی چون شما و وزیر آموزش و پرورش است که تکلیفتان با سند 2030 هنوز مشخص نیست. میلیونها دانشآموز را که سالها حمل موبایل برایشان ممنوع بود از واهمه کرونا به یک دنیای سرشار از ویروس و آسیب کشاندیم. بدون تدبیر و مراقبت و آموزش، بدون پیوست تربیتی و فرهنگی. دوباره موضوع را به دوگانه فیلترینگ و آزادی منحرف نکنید. بحث بر سر این است که سرزمین ذهن و قلب نوجوانان که از فضای مجازی تغذیه میکند نیاز به پروتکل ندارد؟ نیاز به تعریف سطح دسترسی ندارد؟ این فضا در سلطه و سیطره چه کسانی است؟ شبکه ملی اطلاعات به کجا رسید؟ مسأله اصلی این است، آیا شما مدیریت میکنید یا مدیریت میشوید؟ شد غلامی که جوی آب آرد آب جوی آمد و غلام ببرد آقای روحانی میگوید نظارت بر وزیران وظیفه رئیس‌جمهور است. یک جمله؛ شما که وقت به وزرایتان نمیدهید اگر توان نظارت بر دولت داشتید... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی مهدی عسگری نماینده محترم کرج، اشتهارد و فردیس تشکر میکنم. از برادر گرامی سیدغنی نظریخانقاه نماینده محترم خلخال و کوثر دعوت میکنم که نطق هفت دقیقهای خودشان را شروع بفرمایند.

سيدغني نظري خانقاه
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «الحمدلله الذی هدانا لهذا و ما کنا لنتهدی لولا ان هدانا الله» نسبتهای ناروا توسط عنصر فریبخورده و سادهلوح به مقام عظمای ولایت را محکوم میکنیم و نمیگذاریم جای جلاد و شهید عوض شود. ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست عرض خود میبری و زحمت ما میداری سلام و درود بر انبیا و اولیای الهی و درود خداوند بر امام و شهدا و آرزوی سلامتی مقام معظم رهبری. در مقابل عظمت و بزرگی ملت ایران سر تعظیم فرود میآوردم. عرض ارادت و احترام خود را بر مردم غیور و شریف حوزه انتخابیهام خلخال، کوثر، هشتجین و شاهرود اعلام میکنم. وکلای ملت بزرگ ایران! اینجانب به نمایندگی از مردمی غیور و بافرهنگ در اینجا با شما سخن میگویم. بارزترین مشخصه مردمان سرزمین من فرهنگ والای انسانی و بینش مثالزدنی آنها است. به گواه تاریخ، تولید اندیشه و آزادیخواهی الصاق شناسنامه آن است. در این منطقه دومین مدرسه به شکل نوین ایجاد گردیده است. نقش علما، نویسندگان و مبارزان این منطقه در نهضت مشروطه نقش پررنگی است. شهید و شهادت و دفاع از دین و وطن افتخار بزرگی برای مردمان منطقه ماست. این سرزمین تنوع قومیتها را به پشتوانه فرهنگش به فرصت بزرگی تبدیل کرده و ترک و کرد و تات در نهایت اتحاد در کنار هم زندگی میکنند. برادران اهل سنت در کنار شیعیان وحدت واقعی را به نمایش میگذارند. ظرفیتهای بالای گردشگری این منطقه با شنیدن جادههای جنگلی خلخال به سمت گیلان، همگان را به تحسین وا می‌دارد و در یک کلام اینجا سرزمین استعدادها و منابع بالقوه انسانی و طبیعی است. اما اینک سؤال من این است که کدامین دستهای پشتپرده و یا سوءتدبیرها باعث شده که بعد از (40) سال پروژه حیاتی کلور ـ درام منتظر تخصیص بودجههای پایین باشد؟ بنا بر کدام دلیل منطقی پایاب سد کوثر بعد از (20) سال شتاب لازم را ندارد؟ آیا رواست که بعد از سالها وعده و وعید غیر عملی همچنان منتظر جاده (13) کیلومتری هشجین یا سد شهید پستی باشیم؟ جاده اسالم به خلخال با همه زیباییهایش یک گردنه خطرناک دارد که زمستانها حوادثی تلخ می¬آفریند. خانوادهها را داغدار میکند و مردم منتظر اعتبارات احداث تونل در این منطقه و در این دولت هستند. چگونه است که شاخص آسفالت راه‌های روستایی خلخال به کوثر هم از استان و هم کشور پایین است؟ ناقص ماندن پروژههای فاضلاب خلخال، به بنبست رسیدن کیوی، بلاتکلیفی کارخانه سیمان، مشکلات ایجادشده برای کارکنان خدوم و زحمکتش نئوپان خلخال به ما میگوید که شیوه مدیریت صحیح در این منطقه دنبال نشده است. لذا از همین تریبون و از خانه ملت به مردم شریف و عزیز حوزه انتخابیهام اعلام میکنم که پایبند به وعدههای دادهشده هستم. در این بخش از عرایضم از تکتک نمایندگان ادوار گذشته خلخال و کوثر به دلیل زحمات کشیده شده تشکر و قدردانی میکنم. از دلسوزان شهرستان خلخال و کوثر، از تمامی جناحها با تمامی اختلاف نظرها می‌خواهم برای آبادانی منطقه، ما را یاری کنند. اما تذکر به وزرای دولتی؛ وزرای محترم! مردم منتظر اقدام هستند و گفتاردرمانی مشکلی از مردم حل نمیکند. اجرای صحیح و کامل رتبهبندی معلمان مطالبه عمومی و جدی از وزیر محترم آموزش و پرورش است. جناب آقای رئیس‌جمهور، جناب آقای روحانی! مجلس در رأس امور است و انکار وظیفه نظارتی مجلس نسبت به وزرا همانند انکار واقعیت است. آفتاب آمد دلیل آفتاب چون دلیلت آمد از وی رو متاب اصول (90)، (122)، (137) و (88) قانون اساسی را مجدداً با جدیت مرور نمایید. آب شرب مناطق شهری و روستایی شهرستان‌های خلخال و کوثر بسیاری از مردم را دچار مشکل کرده است. بلاتکلیفی سدهای مجره، زرجآباد، اندبیل، زاویه کرد، سنگآباد، نیلق، نیاخرم موجب رکود کشاورزی و افزایش مهاجرت از این منطقه شده است. از وزیر نیرو میخواهم شخصاً به این مشکلات ورود پیدا کند. از کادر بهداشت و درمان شهرستان‌های خلخال و کوثر نهایت تشکر را دارم. از وزیر بهداشت میخواهم با جدیت تمام درخصوص حل مشکلات نیروی انسانی و مطالبات آنها دستورات لازم را صادر نماید. از نمایندگان ملت میخواهم با اتحاد و همافزایی درخصوص سهام عدالت جاماندگان، تقویت بازار بورس، همچنین حل مشکل نیروهای شرکتی و قراردادی دستگاهها تلاش نموده و این تبعیض را برای همیشه در کشور حل کنند. مناسبسازی حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی نتوانست رضایت این عزیزان را جلب کند، به دلیل افزایش ناچیز حقوقی. لذا سازمان باید اقدام جدی برای افزایش متناسب با تورم را داشته باشد. دانشگاهیان، علما، تصمیم‌گیران و دلسوزان ایران! چگونه است که بعد از (40) سال همچنان اجرای کامل برخی از اصول قانون اساسی از جمله اصل (15) و (19) مغفول مانده است؟ چگونه مدیریتی کردیم که گروهی اندک روز به روز فربهتر و عموم ملت نحیفتر و فقیرتر شدهاند؟ کدام وجدان انسانی از فقر و تنگدستی یا از کولبری و زبالهگردی میتواند آسوده باشد؟ شرمنده شدن کارگر بیکار از زن و فرزند را میتوانید لحظهای تصور کنید؟ آیا میدانید که گروهی نفوذکرده بیوجدان اقتصادی با تنظیم رانتهای وحشتناک در تمامی حوزههای اقتصادی میداندار شدهاند؟ از خودروسازی تا مافیای کنکور، از واردات انحصاری تا دریافت امتیازات طلایی ردپای آنها دیده میشود و با ساختن دعواهای فیک و بیخاصیت ذهن مردم و دلسوزان را از مشکلات به دور میکنند. خطابم به شما نخبگان و مدیران این است، آیا وقت آن نرسیده است که با کنار نهادن دعواهای بیخاصیت به فکر ملت باشیم؟ فردا دیر است، اگر ملت را درنیابیم و این دریافتن همان رسالت دینی و انسانی مسئولان و نخبگان و تصمیم‌گیران می‌باشد. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی سیدغنی نظریخانقاه نماینده محترم خلخال و کوثر تشکر میکنم. از برادر گرامی اماناله حسینپور نماینده محترم اسفراین دعوت میکنم که نطق هفتدقیقهای خودشان را شروع بفرمایند.

امان اله حسين پور
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم درود و سلام میفرستیم به روح بلند و ملکوتی امام راحل و ارواح طیبه شهدا و آرزوی طول عمر باعزت و بابرکت برای مقام معظم رهبری. امروز اقتدار ایران اسلامی در منطقه و جهان مرهون تفکر مدیریت جهادی و انقلابی و دلسوز درونبخش است که اوج این تفکر در شهدا به ویژه سردار شهید قاسم سلیمانی عزیز تبلور یافته است. اما گرانیهای لجام‌گسیخته به ویژه در حوزه کالاهای اساسی، مسکن، نهادههای دامی و کشاورزی، نظام مالیاتی نادرست، بودجهریزی غیرواقعی و غیرشفاف نظیر لایحه بودجه 1400، نبود مدیریت هماهنگ و یکپارچه ریشه در خلأ مدیریت جهادی در این بخش دارد که روز به روز فشار بر اقشار مختلف مردم بیشتر و باعث فاصله طبقاتی اجتماعی شده است. حضور مجلس انقلابی و مجلس امید و انتظار مردم که در شش ماهه نخست فعالیت خود توانسته است با تصویب قاطع طرحهای اقتصادی و سیاسی مسیر حرکت را به سمت اصلاح امور و عزت ایران عزیز هدایت کند و امید واقعی را در دل مردم صبور ایران زنده کند، نوید بازگشت تفکر جهادی و انقلابی در این عرصه است که ان¬شاءالله به زودی با تشکیل دولت جوان و انقلابی مسیر پیشرفت و حل مشکلات اقتصادی هموارتر خواهد شد. لازم میدانم از مردم عزیز شهرستان دارالقرآن، اسفراین، مهد کشتی باچوخه، بام و صفیآباد، کرمانج و ترک و تات که با حضور حداکثری و قریب به (68) درصدی خود در انتخابات افتخار آفریدند تقدیر و تشکر کنم و از زحمات نمایندگان محترم ادوار گذشته این شهرستان تشکر نمایم. استان خراسانشمالی با وجود ظرفیتهای بسیار نظیر زمینه‌های توسعه باغات و دامپروری پیشینه تاریخی و فرهنگی غنی، برخورداری از جاذبههای گردشگری، استقرار کریدور ارتباطی شمال به شرق کشور و عبور سالانه بیش از (20) میلیون مسافر و ترانزیت کالا، متأسفانه مورد بیمهری مسئولان اجرایی قرار گرفته است و در اکثر شاخصها نظیر راهآهن، راه‌های بینشهری، راه‌های روستایی، سرانه درآمد خانوار و صنایع تبدیلی در رتبه‌های آخر کشوری قرار دارد. این استان با وجود (300) کیلومتر مرز تنها استانی در کشور است که هیچگونه مراوده مرزی با کشور همسایه ندارد و نبود زیرساختها و خامفروشی محصولات دامی و باغی، خامفروشی مواد معدنی، همه و همه از عوامل پایین بودن سرانه درآمد خانوار است و موجب مهاجرت مردم عزیز به استان¬های دیگر شده است. این در حالی است که مقام معظم رهبری در سفر پرخیر و برکت خود به این استان فرمودند استان خراسانشمالی ظرفیت این را دارد که جزء ده استان برتر کشور شود. اما غفلت مسئولان این فرصت را از استان خراسانشمالی گرفته است. پروژههایی در استان سالها است که شروع شده است، اما تخصیص قطره‌چکانی اعتبار، پیشرفت این پروژهها را کُند و توسعه استان را به تعویق انداخته است. راهآهن جوین ـ اسفراین ـ بجنورد ـ شیروان، استان خراسانشمالی تنها استانی است که حتی یک کیلومتر راهآهن ندارد! لکن کُندی پیشرفت این پروژه فرصت جذب سرمایهگذاری را از استان گرفته است. راه میامی ـ اسفراین ـ بام ـ قوچان که در صورت اتمام پروژه میتواند اسفراین را از این بنبست در بیاورد و هم مسیر جدید و نزدیکتری را برای مسافر و ترانزیت کالا فراهم نماید. راه اسفراین ـ شیروان، سد بیدواز که ظرفیت ذخیره (50) میلیون مترمکعب آب را دارد، ولی سالها است که علاجبخشی آن به پایان نرسیده است. عملاً (11) میلیون بیشتر ذخیره نشده است. این در حالی است که بیش از (50) هزار نفر در حوزه آب شرب کشاورزی نیازمند استفاده از ظرفیت این سد هستند. جریمه بیش از حد مصرف آب چاه¬های کشاورزی و مشکل سد اسفراین دست کشاورزان عزیز منطقه را بسته و عملاً کشاورزی را در اسفراین غیرممکن کرده است. نبود صنایع تبدیلی، باغی و کشاورزی و دامی علی‌رغم وجود محصولات قابل توجه در شهرستان باعث خامفروشی شده است. کارخانه فولاد لوله‌گستر توسعه پیدا نکرده است. اما دانشگاه فنی و مهندسی اسفراین دارای (3000) دانشجو و (48) عضو هیأت علمی است که متأسفانه در طرح آمایش وزارت علوم، پردیس دانشگاه بجنورد قرار گرفته است. این طرح آمایش دارد تمرکززدایی را به جای تمرکزگرایی توسعه میدهد و توسعه علمی و آموزشی مناطق محروم را متوقف و باعث نگرانی جوانان، دانشجویان و اساتید این شهرستان شده است. استان خراسانشمالی ظرفیتهای بسیار خوبی دارد، فاصله زیاد بخش بام و صفیآباد از مرکز شهرستان و عدم راه مناسب دسترسی و محرومیت این منطقه، توجه مسئولان به این منطقه را ضروری کرده است. اکثر روستاهای اسفراین مشکل آب شرب دارند و بیش از (70) روستا در حالت تنش آبی قرار دارند. وزارت نیرو پیگیر جدی مشکل آب شرب روستاهای اسفراین باشد. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی اماناله حسینپور نماینده محترم اسفراین تشکر میکنم. از برادر گرامی عبدالناصر درخشان نماینده محترم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج و بخش¬های لاشار، بنت، آشار و آهوران دعوت میکنم که نطق پنج دقیقهای خودشان را شروع بفرمایند.

عبدالناصر درخشان
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم صد نکته غیرحسن بباید که تا کسی مقبول طبع مردم صاحبنظر شود سلام بر نبی مکرم اسلام، سلام و درود بر شما نمایندگان ملت شریف ایران. امروز کشور عزیزمان، مام میهن مورد هجمه تبلیغاتی بیگانگان قرار گرفته و از هر فرصتی برای ضربه¬زدن به ملت ایران استفاده می¬کنند. در شرایطی که کشورهای عربی به دامان اسرائیل پناه بردهاند و اتحاد منحوس عربی ـ عبری ـ غربی موجب ناامیدی اسلام و اسلامدوستان شده است، در این برهه خاص تاریخی میطلبد که همه نیروهای نظام، دولت، مجلس، جناحهای سیاسی به¬دور از هرگونه تنش همگی برای اعتلای ارزشهای نظام اسلامی و نام پرآوازه ایران متمدن اسلامی در کنار هم باشند. جناب رئیس‌جمهور! اوضاع اقتصادی کشور در یکی از اسفناک¬ترین دوره‌های تاریخی خود قرار دارد. تورم، گرانی، وضعیت نابسامان بورس که سرمایه‌های مردم را بلعید و مهمتر از آن فسادهای خُرد و کلانی که ارزش‌های کشور را زیر سؤال برده، جملگی ناشی از مدیران ناکارآمد و غیرتخصصی و غیرمتعهدی که در مناصب حساس و کلیدی تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی قرار گرفتهاند. جناب رئیس‌جمهور، نمایندگان ملت! استان سیستان و بلوچستان تنها استانی است که (95) درصد تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان حوزه سیاسی و امنیتیاش از خود استان نیستند، گرچه مدیرانی متعهد و تلاشگر هستند که دلسوزانه برای استان تلاش مینمایند، اما برای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در مورد سرنوشت یک سرزمین و مردمانش بایستی شناخت کافی از آن مردمان داشته باشیم. ضمن تشکر از جانفشانیهای نیروهای عزیز نظامی و انتظامی، متأسفانه در ایام اخیر برخی برخوردهای نیروی انتظامی موجب رنجش مردم انقلابی شده است. از نیروی انتظامی به عنوان مظهر اقتدار و امنیت بیشتر از اینها انتظار داریم. مبادا این رفتارها باعث بدبینی نسبت به نیروی مقتدر انتظامی شود. همکاران عزیزم! کاش انتخابات ریاست جمهوری برای همه مردم ایران یکسان میبود و همه کودکان مستعد و توانمند این سرزمین آرزوی رسیدن به این مقام را داشته باشند. وزیر محترم امور خارجه، جناب دکتر ظریف! شما که استاد مذاکرات در شرایط خاص هستید، برای مردم استان سیستان و بلوچستان خاصاً مرزنشینان جنوبشرقی کشور، مرز پیشین از اهمیتی خاص برخوردار است. مرزی که ارزش مبادلات تجاری آن قابل توجه، مرزی که اشتغال، معیشت و ارتزاق صدها هزار مرزنشین را تأمین خواهد کرد. در همین گذشتههای نزدیک صحبتها از این قرار بود که طرف پاکستانی انگیزه و رغبتی برای گشایش مرز پیشین ندارد. خوشبختانه مسئولین پاکستانی در روز افتتاح گذرگاه مرزی ریمدان تلویحاً رضایتمندی خود را با توجه به رایزنیهای حضرت‌عالی در سفر اخیرتان به پاکستان اعلام کرده¬اند. با توجه به جمیع این موضوعات از شما وزیر محترم تقاضا دارم که با فعال¬کردن دیپلماسی اقتصادی این خواسته مرزنشینان جنوبشرقی کشور را محقق بنمایید. نمایندگان ملت! حوزه انتخابیه ایرانشهر به عنوان بزرگترین حوزه انتخابیه کشور با بیش از (800) هزار نفر جمعیت، با بیش از (50) هزار کیلومتر مربع مساحت، بعضاً از برخی استانهای کشور هم بزرگتر می‌باشد، میطلبد که شما نمایندگان ملت توجه ویژهای برای افزایش تعداد نمایندگان این حوزه انتخابیه براساس اصل (64) قانون اساسی داشته باشید. وزیر محترم نیرو! محرومیت و عدم دسترسی مردمان بسیاری از روستاهای حوزه انتخابیه به آب شرب و بیتوجهی مسئولین امر کمکم به یک تراژدی غمناک تبدیل میشود. شما فریاد تشنگی مردم لاشار را کی میخواهید بشنوید؟ نمایندگان همکارم در سفر به استان از نزدیک این فریاد مردم را شنیدند. وزیر محترم نفت! آیا شایسته است مردم عزیز ما در کشوری که صاحب بزرگترین منابع گازی... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی عبدالناصر درخشان نماینده محترم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج و بخشهای لاشار، بنت، آشار و آهوران تشکر میکنم. از برادر گرامی الیاس نادران نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس دعوت میکنم که نطق پنج دقیقهای خودشان را شروع بفرمایند.

الياس نادران
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم آنچه دولت به عنوان لایحه بودجه تقدیم کرده است به همه چیز شبیه است الا بودجه. اصلاح ساختار بودجه، کاهش وابستگی به نفت، شفاف¬کردن منابع و مصارف، حداقل¬کردن کسری بودجه، رسیدگی و تقویت افراد و مراکزی که متأسفانه به دلیل عدم دسترسی به نهادهای حکومتی محروم ماندهاند و رفع آسیبهای اجتماعی از طریق تأمین مالی توسط دولت و انضباط مالی دولت چارچوبی است که بررسیهای کمیسیون تلفیق بودجه را ملزم خواهد کرد. متأسفانه بودجه 99 در شرایطی تصویب شد که از حداقلهای معیارهای بودجهنویسی برخوردار نیست. در جلسه سران هم اختیاراتی داده شد که امروز هیچ‌کس زیر سقف آسمان نسبت به پرداختیها اطلاع دقیقی ندارد. ناعادلانه¬بودن پرداختیها، پولپاشیهایی که تا سالها آثار آن بر اقتصاد ملی ما باقی خواهد ماند از کارهایی است که در 99 اتفاق افتاد. به همین دلیل بنای ما بر این است که بودجه 98 که مصوبه مجلس و تأییدیه شورای نگهبان را دارد مبنای تغییرات سال 1400 ببینید. برای سهم دولت از نفت به صورت معجزهآسایی صادرات (1) میلیون به (2) میلیون و (300) هزار جهش کرد. جهش تولید قطعاً نبود، اما این جهش از کجا آمده محل بحث است. دستاندازی به صندوق توسعه ملی، انتشار اوراق سلف نفتی و برداشت از منابع ناشی از تغییر نرخ تسعیر ارز و افزایش پایه پولی که آثار تورمی آنها وحشتناک است حتماً در کمیسیون تلفیق بودجه ان-شاءالله مورد تدقیق قرار خواهد گرفت. آنچه به نظر میرسد براساس آنچه که در لایحه تنظیم شده است، لایحه بودجه کشوری که در حال جنگ اقتصادی است برای دفاع از منافع ملی نیست، این بودجه، بودجه فروپاشی است. به همین دلیل ما تکلیف داریم تمام ساختارها و آنچه که در این بودجه محل تردید، شبهه، پنهانکاری و متأسفانه غیرشفاف بودن منابع در آن وجود دارد را مورد بررسی و افشا کنیم. ولو اینکه سقف بودجه از (841) هزار میلیارد تومان به (1500) هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند. سالها است نفتیها و غیرنفتیها عادت کردهاند که گردش خزانه در منابع مالی آنها وجود نداشته باشد، این برای ما پذیرفتنی نیست. بنابراین من استدعا دارم دوستان دولت متوسل به ستاد کرونا برای تأثیرگذاری بر تصمیمات اقتصادی مجلس نشوند. شبیه آنچه که در مورد قانون حمایت معیشتی از مردم انجام دادند، شبیه آن که قانون چک را متوقف کردند به بهانه¬ای که برای ما روشن نیست. ستاد کرونا حق تصمیم‌گیری اقتصادی ندارد. بنابراین استدعا دارم دوستان دولت آنچه را که به عنوان قانون مصوب شده، چه در حوزه هستهای، چه در حوزه معیشتی و چه آنچه بعداً در بودجه خواهد آمد را به صورت دقیق انجام دهند. بودجه را به حول و قوه الهی دوسقفی خواهیم کرد. آنچنان نخواهد شد که خزانه خالی تحویل دولت بعدی شود. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی الیاس نادران نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس تشکر میکنم. آقای رئیس نطقها تمام شد.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر.
9 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

علي نيک زادثمرين
برادر کریمی! تذکرات شفاهی همکاران عزیز را اعلام بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات شفاهی همکاران عزیز به دستگاههای اجرایی، آقای محمد باقری نماینده محترم مردم بناب بفرمایید.

محمد باقري
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم دانشگاه آزاد، آزاد بود و آزادتر شده¬است. هیأت‌ علمی و کارکنان بعضی از واحدهای دانشگاه آزاد به خاطر تعلل مدیران ارشد این مجموعه نمیتوانند حقوق ماهیانه دریافت کنند. سه ماه است که حقوق پرداخت نشده و چهار سال است که حقوق حقالتدریسی¬ها و پایاننامههای اساتید پرداخت نشده است. همکاران عزیز! اگر دانشگاه آزاد را درنیابید و توجه نکنید و از هیأت علمی و کارکنان آنها دفاع نکنید، در چند روز آینده باید شاهد تجمع دانشگاهیان در مقابل مجلس باشیم. جناب آقای تهرانچی! مثل سال¬های گذشته حقوق و مزایای هیأت‌ علمی و کارکنان خودتان را از مرکز پرداخت کنید، چرا باید شما حقوق را در سر ماه دریافت کنید، ولی هیأت علمی و کارکنان برخی از واحدها هنوز حقوق آبانماه را نگرفتهاند؟ آیا اینها خانواده ندارند؟ آیا هیأت علمی دانشگاه آزاد با هیأت علمی دانشگاههای دیگر فرق دارد؟ چرا هیأت علمی و کارکنان دانشگاههای دولتی سر برج حقوق خود را دریافت میکنند، ولی دانشگاه آزاد هنوز نمیتواند بعد از سه ماه حقوق کارکنان و هیأت‌ علمی را پرداخت کند؟ پیشنهاد مشخص این است که برای حل ریشهای و اساسی مشکلات دانشگاه آزاد ادغام دانشگاه آزاد با دانشگاه پیامنور می‌باشد تا یک دانشگاه نیمهدولتی را با رویکرد جدید شروع کنند و الا دانشگاه آزاد در ماه¬های آینده با مشکلات شدیدی مواجه خواهد شد. وزیر محترم نیرو! شهرستان بناب در سال¬های آینده تنش آبی شدیدی خواهد داشت، هم آب شرب شهرستان بناب، هم آب کشاورزی و هم آب صنعتی در شهرستان بناب با تنش مواجه شده است. لذا باید با برنامه دقیق تنش آبی را در شهرستان کم کنید.

علي نيک زادثمرين
از برادر باقری متشکریم. برادر کریمی! برادر بعدی را اعلام بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
آقای سیداحمد رسولینژاد نماینده محترم مردم دماوند و فیروزکوه بفرمایید.

سيداحمد رسولي نژاد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم علی‌رغم چندین بار دعوت مقام معظم رهبری به وحدت، روز گذشته برای چندمین بار شاهد سخنپراکنی رئیس‌جمهور بودیم. برخلاف برخی همکاران اینجانب اعتقاد دارم که وی نه حقوقدان است و نه حقوقخوانده. بعید است کوچکترین اطلاعی از قانون اساسی داشته باشد. بهتر است پس از پایان دوره ریاست جمهوری وی که اعتقاد دارم خسارت وارده به کشور در این هشت سال صد¬ها برابر هشت سال جنگ تحمیلی صدام است و چه بسا بخشهایی از آن قابل جبران نباشد، اوقات فراغت وی زیاد میشود و یک دوره کلاس قانون اساسی، حدود اختیارات و وظایف سه قوه برای وی گذاشته شود و شاید هم به دلیل تلاش مضاعف در جهت حل مشکلات اقتصادی کشور و معیشت مردم و وعدههای مکرر غربیها برای باز کردن قفل برجام دچار فراموشی شده است. چند تذکر دارم. ضمن تشکر از وزیر محترم جهادکشاورزی، دستور فرمایند در تأمین خوراک دام سبک دامداران شهرستان¬های دماوند و فیروزکوه تسریع شود. تذکر به وزیر محترم راه و شهرسازی؛ تسریع در شروع عملیات اجرایی کمربندی گیلاوند، چهاربانده شدن جاده صالح‌آباد وادان ـ آبسرد به ایوانکی، فیروزکوه به سمنان، احداث پل غیرهمسطح در سهراهی مهرآباد ـ رودهن، ادامه مترو تهران ـ پردیس به دماوند. تذکر به وزیر محترم نیرو؛ تسریع در تکمیل شبکه و تصفیه‌خانه فاضلاب شهرهای رودهن ـ دماوند و فیروزکوه. تسریع در آب آشامیدنی هفت شهر و ده‌ها روستای دو شهرستان. احداث سد در شهرستان دماوند و انتقال آب سد لار به شهرستان دماوند و بخش رودهن. تذکر به وزیر محترم بهداشت و درمان؛ احداث بیمارستان در شهر رودهن، افزایش تعداد تختهای بیمارستانی سوم شعبان دماوند به (150) تخت و بیمارستان امام خمینی فیروزکوه به (64) تخت. توجه ویژه به مراکز درمانی آبسرد، کیلان، سربندان، آبعلی، ارجمند، زریندشت و حصاربن که استحضار دارید مرکز درمانی شهر آبسرد محل شهادت دانشمند ارزشمند دکتر فخری‌زاده است که نیاز ویژه به امکانات درمانی مورد نیاز دارد، ان¬شاءالله.

علي نيک زادثمرين
از برادر رسولینژاد متشکریم. برادر کریمی! نفر بعدی را اعلام بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
آقای حسن محمدیاری نماینده محترم مردم طوالش، رضوانشهر و ماسال بفرمایید.

حسن محمدياري
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم مطابق اصول تعریف شده، مدیریت عبارت است از فرآیند بهکارگیری کارا و اثر بخش منابع مادی و انسانی تحت نظام ارزشی پذیرفته شده در آن جامعه. اختصاصاً سؤالم از جناب وزیر محترم نیرو این است که آیا مدیر آبفای استانی شما براساس این شاخص به¬کار گمارده شده است؟ ایشان حتی اصول مدیریت را در اولیات رعایت نمیکند. به اوامر و توصیههای قانونی شما عمل نمیکند و با عزل و نصبهای خودسرانه و محفلی به دنبال فروکش نمودن عطش قدرت خود میباشد. برای چندمین بار تذکر میدهم جلوی عملکرد سلیقهای و باندی را در این حوزه بگیرید. بارها اینجانب بر تعامل با دولت حسب منویات مقام معظم رهبری تأکید نمودهام، متأسفانه انگار موضوع بر دولتمردان مشتبه شده است و برای خود حاشیه امنیت ایجاد نمودهاند و با این فرض که جایگاه آنان تثبیت شده است هیچ اعتقادی به تعامل و همکاری با نمایندگان ندارند و نقش نظارتی مجلس را به حاشیه کشاندهاند. جناب آقای وزیر محترم آموزش و پرورش، جناب آقای وزیر محترم کشور! جای تأسف دارد که انتصاب مدیران براساس دیدگاههای سیاسی رقم می‌خورد، صرف اصولگرا بودن مانع انتصاب است، در حالی که عناصر موردنظر شما یکشبه ردای ریاست به تن میکنند و بر کرسی مدیریت تکیه می‌زنند، ولی سایرین به بهانههای مختلف مشمول مرور زمان میشوند. این ظلمی است ناروا که با دامن¬زدن به دیدگاههای سیاسی مردم را از ظرفیت‌های انسانی متخصص و متعهد محروم نماییم. بارها متذکر شدهام ابتهاج و سرزندگی در بین جوانان ضرورتی اجتنابناپذیر است. لذا در جهت تکمیل... (قطع میکروفن)

علي نيک زادثمرين
از برادر محمدیاری متشکریم. برادر کریمی! نفر بعدی را اعلام بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
آقای سیدعلی موسوی نماینده محترم مردم ملکان بفرمایید.

سيدعلي موسوي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم محضر نمایندگان و ملت بزرگ ایران و رئیس توانمند جناب آقای دکتر نیکزاد عرض سلام و احترام دارم. ای رهبر بزرگ و فرزانه! فرمایشات گهربارتان را درباره گفتگو، تعامل و وحدت سران قوا شنیدیم و از جایگاه مجلس خواستار وحدت بین قوا هستیم. امروز از مسئولین دولتی میخواهیم جلوی گرانیهای اخیر را بگیرند و نگذارند اقشار مستضعف در زیر چرخ این گرانیها له شوند. به وزیر آموزش و پرورش تذکر جدی دارم که به حقوق اساسی نهضتیها، حقالتدریسیها، پیشدبستانیها و غیرانتفاعیها توجه ویژه شود و از همکاران محترم میخواهم که نگذاریم حقوق این عزیزان پایمال شود. به وزیر جهادکشاورزی تذکر قاطع و جدی میدهم که حقوق باغداران کشور به خصوص حقوق باغداران ملکانی که کشمش را با قیمت ارزان از چنگشان در میآورند. به وزیر راه و شهرسازی تذکرم را تکرار میکنم که به احداث بزرگراه و اتوبان هشترود ـ مراغه و ملکان ادامه بدهد و الا همان‌طور که در دفعه قبل تکرار کردم با استیضاح و سؤال به سراغشان خواهیم رفت. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

علي نيک زادثمرين
از برادر موسوی متشکریم. برادر کریمی! نفر بعدی را اعلام بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
آقای امانقلیچ شادمهر نماینده محترم مردم گنبدکاووس بفرمایید.

امانقليچ شادمهر
تذکرات شفاهی
با تشکر از جناب آقای میرتاج‌الدینی عزیز، از بذل و لطف و عنایتشان. تذکر اول من به وزیر ورزش و جوانان؛ وزارت ورزش و جوانان فقط نام جوانان را به یدک میکشد. چرا هیچ‌کس در برابر این قشر عظیم سرخورده جامعه احساس مسئولیت نمیکند؟ جوانان امروز روزگار پررنجی را دارند می‌گذرانند. تحصیل، کار، تفریح و مقبولیت اجتماعی از مسائل حلنشده جامعه ماست. بدانید جوانان امروز اخگرهای نهفته به خاکستر هستند. حضرت علی (علیه‌السلام) میفرماید: فرزند زمان خویش باش. آیا سزاست جوانان انقلابی ما اینگونه افسرده و سرخورده باشند؟ توجه به جوانان باید جزء اساسیترین و فوریترین برنامههای دولت باشد. تذکر به وزیر راه که به عنوان وزیر پرتلاش و سالم میشناسمش. می‌خواهم فکری به حال جاده نفت کنند. بعد از (20) سال هنوز هم پیشرفت چندانی ندارد. جاده بسیار مهم و حیاتی، استراتژیک و ترانزیتی اینچهبرون از نان شب هم برای مردم منطقه واجبتر است، چون جاده داشلیبرون مردم را به کام مرگ میکشاند. پیگیری درخصوص طرح شرح نوین اینچهبرون به عنوان شهر مدرن را فراموش نکنید. قولتان را از یاد نبرید. تذکر به وزیر بهداشت در حل فوری و تسریع مشکل آنژیوگرافی بیمارستان پیامبر اعظم که بیدلیل و بیجهت به تأخیر افتاده است. تهیه و تجهیز بیمارستان به لاپاراسکوپی، راهاندازی اورژانس سلطانعلی، وضعیت اسفناک بیمارستان کودکان طالقانی که چندین بار اخطار داده شده است. تسریع در راهاندازی دانشکده پزشکی و بیمارستان (400) تختخوابی. به وزیر جهادکشاورزی در پرداخت فوری غرامت خشکسالی گندمکاران بخش داشلیبرون. چرا در پرداخت غرامت اینگونه تأخیر و تعلل میکنند، اما در کاشت و برداشت محصول نقداً پرداخت میکنند؟ به وزیر اقتصاد و دارایی؛ وضعیت نابهنجار اقتصادی و مدیریت ناصحیح، فعالیت گمرک و پل عملاً نابود شده است. درددل و مصائب، سختیها و مشکلات بازاریان... (قطع میکروفن)

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر. جناب آقای متفکرآزاد! تذکر آیین‌نامه خارج از دستور را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای محمد علیپور تذکر آیین‌نامهای دستور روز دارند، بفرمایید.

محمد علي پور
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر من به وزیر محترم نفت است. در گازرسانی به روستاهای بخش آواجیق و بیجیق چالدران علی‌رغم سردسیر بودن منطقه آهنگ کار خیلی کُند بوده و لاکپشتی انجام میگیرد. همچنین گازرسانی به روستاهای بخش مرکزی ماکو، روستاهای پلدشت سرعت انجام کار خیلی کُند است. علی‌رغم پیگیریهای به عمل آمده و دستور صریح وزیر محترم، سرعت انجام کار اصلاً رضایتبخش نیست. گزارشهای متعددی از سختگیری برای رانندگان تریلیها به خصوص برای رانندگان بومی شهرهای ماکو، چالدران، شوط و پلدشت توسط ارگان‌های مستقر در بازرگان و پایانه از جمله شرکت نفت، هنگ مرزی واصل شده است. از دستگاههای مذکور میخواهم در این شرایط کرونایی به جای سختگیری، نهایت همراهی و مساعدت لازم را با رانندگان تریلیها داشته باشند و از گمرک میخواهم هرگونه محدودیت از جمله: تحت عنوان تخصصی کردن گمرک، این محدودیتها را از گمرک مرز بازرگان بردارند و اجازه بدهند حتی کشندههای تریلی از بازرگان ترخیص شوند. از مدیرعامل محترم منطقه آزاد میخواهم همه توان و امکانات منطقه آزاد را بسیج نمایند تا هرچه سریع¬تر و زودتر ایجاد گیت و انجام فنسکشی اقدام گردد تا مردم منطقه بتوانند از مزایای منطقه آزاد استفاده کنند. در ضمن از بابت دوبانده¬کردن بزرگراه سه¬راهی هندور تا گیت منطقه آزاد ماکو، از مدیرعامل محترم منطقه آزاد تقدیر و تشکر دارم و مساعدت منطقه آزاد برای تأمین دستگاه پزشکی امارآی برای بیمارستان فجر ماکو تقدیر و تشکر دارم. با تشکر.

علي نيک زادثمرين
از برادر علیپور متشکریم. برادر متفکر! نفر بعدی را اعلام بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
نفر بعدی جناب آقای مالک شریعتی نیاسر هستند، بفرمایید.

مالک شريعتي نياسر
بسم الله الرحمن الرحیم براساس اصول متعدد قانون اساسی و مواد مختلف آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی عرض میکنم: 1 ـ مجلس شورای اسلامی به چیزی جز قانون اصرار ندارد. وظایف نظارتی مجلس طبق قانون اساسی به صورت کلی و طبق قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی که به تأیید شورای نگهبان رسیده است کاملاً مشخص است و نیازی به مجادله سیاسی نیست. مگر آنکه آقای رئیس‌جمهور بفرمایند قانون را قبول ندارند که حضرت امام (رحمه‌الله‌علیه) قبلاً پاسخ این ادعا را صراحتاً بیان فرمودهاند. البته احتمال جدی می‌رود حاشیهسازیها برای انحراف افکار عمومی از ناکارآمدیها و اقدامات بعدی آینده باشد که مجلس بازی نخواهد خورد. 2 ـ کمیسیون تلفیق بودجه 1400 با ترکیبی از نمایندگان باتجربه و دانشمند و جوانان متخصص و پرکار تشکیل شد و هیأت‌رئیسه آن هم نمادی از توصیه رهبر انقلاب به مجلس مبنی بر امتزاج تجربه مجربان با شور و حرارت جوانان است. لازم است اینجا از جوان اول مجلس آقای دکتر روحاله نجابت تشکر کنم که در عین شایستگی و ذیحق بودن برای پرهیز از اختلاف از حق حضور خود در کمیسیون تلفیق گذشت و بزرگی و پرچمداری کرد. همچنین از آقایان امیرآبادی و حاجی‌دلیگانی و اعضای محترم هیأت‌رئیسه مجلس نیز تشکر میکنم که با وجود سوابق مجلس و کمیسیون تلفیق، راه را برای جوانان باز کرده، نامزد هیأت‌رئیسه کمیسیون تلفیق نشدند و به توصیه دیگر رهبر انقلاب مبنی بر عدم مسابقه برای رسیدن به این جایگاه و آن جایگاه عمل کردند. 3 ـ از هیأت‌رئیسه کمیسیون تلفیق به عنوان یکی از اعضای آن می‌خواهم از همه ظرفیتهای همه نمایندگان در کمیتههای جانبی و همچنین ظرفیت مرکز پژوهشهای مجلس و دیوان محاسبات استفاده شود تا بودجه 1400 گام اول برای اصلاح ساختار بودجه در آینده باشد. 4 ـ به عنوان یک متخصص حوزه انرژی عرض میکنم، یکی از مهمترین اولویتهای مجلس اصلاح رابطه مالی شرکتهای بزرگ دولتی به ویژه شرکت ملی نفت ایران با دولت است تا بودجه شفافتر، واقعیتر، نظارتپذیرتر و عملیاتیتر شود. بر حفظ بودجه پژوهش و فناوری در شرایط جنگ اقتصادی مصرّ هستیم و مجلس اجازه نخواهد داد بودجه توسعه فناوری قربانی سایر هزینهها شود. والسلام علیکم و رحمه الله

علي نيک زادثمرين
از برادر شریعتی متشکریم.
10 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

علي نيک زادثمرين
چون وقت اذان وارده شده، ان¬شاءالله جلسه بعدی ما ساعت (7:45) دقیقه صبح روز چهار‌شنبه سوم دی ماه سال 1399 و دستور جلسه هم ادامه دستور هفتگی خواهد بود. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا