دوره 11 اجلاسیه 1
تعداد نمایندگان حاضر 245 جلسه 57
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم جلسه امروز با حضور 245 نفر رسمی است. جهت اطلاع ملت عزیزمان، البته از ساعت (7:45) دقیقه جلسه شروع شده بود، امروز سردار قاآنی برای یادبود اولین سالگرد شهادت شهید سلیمانی میهمان ما بودند. دستور جلسه را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه پنجاه و هفتم روز چهارشنبه دهم دی ماه 1399 هجری‌شمسی ‌مطابق با پانزدهم جمادی‌الاولی 1442 هجری‌قمری: 1ـ ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران (ارجاع از جلسه علنی). 2 ـ گزارش کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مورد طرز کار دولت در ارائه لایحه بودجه سال 1400 کل کشور (در اجرای ماده 101 آیین‌نامه داخلی مجلس). 3 ـ گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار (در اجرای تبصره 1 ماده 45 آیین‌نامه داخلی مجلس). 4 ـ گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور. 5 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده (14) قانون صدور چک مصوب 1355 و اصلاحات بعدی آن. 6 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست در مورد بررسی کیفیت تأمین و توزیع نهادههای دامی (در اجرای تبصره 1 ماده 45 آیین‌نامه داخلی مجلس). 7 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست درخصوص نقض در اجرای قانون تمرکز اختیارات و وظایف بخش کشاورزی (در اجرای ماده 234 آیین‌نامه داخلی مجلس). 8 ـ گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد لایحه نحوه کمکهای اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفهای کشور. 9 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه موافقتنامه انتقال محکومین بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت فدراسیون روسیه.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

محمدباقر قاليباف
تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید.


(آیات 150 ـ 146 از سوره مبارکه «آلعمران» توسط قاری محترم آقای اصغر برومند تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم وَ کأَینْ مِنْ نَبِی قاتَلَ مَعَهُ رِبِّیونَ کثِیرٌ فَما وَهَنُوا لِما أَصابَهُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَ ما ضَعُفُوا وَ مَا اسْتَکانُوا وَ اللَّهُ یحِبُّ الصَّابِرِینَ * وَ ما کانَ قَوْلَهُمْ إِلاَّ أَنْ قالُوا رَبَّنَا اغْفِرْ لَنا ذُنُوبَنا وَ إِسْرافَنا فِی أَمْرِنا وَ ثَبِّتْ أَقْدامَنا وَ انْصُرْنا عَلَى الْقَوْمِ الْکافِرِینَ * فَآتاهُمُ اللَّهُ ثَوابَ الدُّنْیا وَ حُسْنَ ثَوابِ الْآخِرَةِ وَ اللَّهُ یحِبُّ الْمُحْسِنِینَ * یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تُطِیعُوا الَّذِینَ کفَرُوا یرُدُّوکمْ عَلى‏ أَعْقابِکمْ فَتَنْقَلِبُوا خاسِرِینَ * بَلِ اللَّهُ مَوْلاکمْ وَ هُوَ خَیرُ النَّاصِرِینَ * (صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
از قاری محترم برادر عزیزمان جناب آقای اصغر برومند تقدیر و تشکر می‌کنم، ترجمه آیات را بفرمایید.

سيدمحسن دهنوي
به نام خداوند بخشنده مهربان «چه پیامبران زیادی که مردان خداجوی فراوانی در کنارشان جنگیدند. پس در مقابل سختیهایی که در راه خدا کشیدند خم به ابرو نیاوردند و ضعفی از خود نشان ندادند و سر تسلیم در برابر دشمن فرود نیاوردند. خداوند چنین رزمندگان مقاومی را دوست دارد. تنها حرفشان این بود خدایا! گناهان ما و زیادهروی ما در کارهایمان را ببخش، قدمهایمان را محکم کن و بر جماعت بیدین پیروزمان فرما. خدا هم پیروزی و پایداری در این دنیا و پاداش پسندیده آخرت را به آنان داد، خدا درستکاران را دوست دارد. مسلمانان! اگر از بیدینها فرمان ببرید شما را به دوران غمبار گذشته می‌برند و از دین اسلام برمیگردانند، در نتیجه سرمایه عمرتان را می‌بازید. به آنها تکیه نکنید، بلکه خدا همهکاره شماست و او بهترین یاریدهنده است». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. آقای رئیس! اسامی غایبان و متأخرین را قرائت می‌کنم. آقایان: سیدلفته احمدنژاد، سیدسلمان ذاکر، جعفر راستی و ابراهیم عزیزی نماینده شیراز.
3 اعلام وصول لایحه شوراهای حل اختلاف با قید دوفوریت و تصویب فوریت آن (ثبت 354)

محمدباقر قاليباف
جناب آقای امیرآبادی! دستور جلسه را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! ما یک دوفوریت را دولت درخواست داشتهاند که بنا به درخواست رئیس محترم قوه قضائیه بوده است، درخصوص بحث قانون شوراهای حل اختلاف است. چون زمان این قانون سپری شده و درخواست دولت و به‌خصوص رئیس محترم قوه قضائیه این بوده به عنوان دوفوریت مطرح شود، کمیسیون حقوقی و قضائی هم مثل اینکه رسیدگیهایش را ابتدائاً انجام داده است، حاجآقای غضنفرآبادی درخواست داشتند که این در دستور قرار بگیرد. اگر اجازه بفرمایید نماینده محترم دولت دوفوریت را مطرح کنند. آقای فرهادی بفرمایید.

علی فرهادی
بسم الله الرحمن الرحیم ـ سلام علیکم و رحمه الله ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) و همچنین اولین سالگرد غمانگیز شهادت سردار دلها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را خدمت همه دوستداران انقلاب اسلامی تسلیت عرض می‌کنم. از ریاست محترم، هیأت‌رئیسه محترم و نمایندگان عزیز مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم. خدمت شما عرض کنم استحضار دارید و همه شما با موضوع شوراهای حل اختلاف در بخش، شهر، شهرستانها و کشور به¬طور کلی مواجه هستید. مشکلات و رسیدگی آنها را در جریان هستید، شورای حل اختلاف از ابتدا به منظور رسیدگی به اموری که ماهیت قضائی ندارد یا از ماهیت قضائی کمتری برخوردار است و به منظور ایجاد صلح و سازش در کشور تشکیل شد، رفته¬رفته با وضع قانون، رسیدگی به بعضی امور جزئی هم به آنها محول شد و امروز با توجه به اختیاراتی که در سنوات گذشته داده شد، به موجب دو قانونی که در سال¬های 94 و اصلاحات بعدی آن تفویض شد، رسیدگیهای قضائی و کیفری را انجام می‌دهد. به لحاظ ایرادات و اشکالاتی که در رسیدگیها و یا در ماهیت شوراها وجود دارد، حضرت آیتالله رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه با نگاه به سازشی¬بودن شوراها و ماهیت اصلی آنها که صلح و سازش در جامعه است، لایحهای را قوه قضائیه تهیه و تنظیم کرده است. من خدمت شما نمایندگان محترم درخواستم این است با توجه به اینکه ماهیت شوراها بعد از وضع قانونی که ان¬شاءالله تصویب خواهید کرد تغییر می‌کند و صرفاً به سمت صلح و سازش خواهد رفت، قاضی از مراحل رسیدگی آن کنار خواهد رفت و ماهیت قضائی ندارد، همکارانی برای صلح و سازش و تهیه گزارش اصلاحی در شوراها فعالیت خواهند کرد. استحضار دارید مشکلاتی هم در وضعیت پرسنل و کسانی که سالهاست در آنجا زحمت می‌کشند و نگاهی به تصویب قانون برای اینکه بلاتکلیف نباشند دارند. همه شما با اعضا و پرسنل شورای حل اختلاف مواجه هستید، درخواست‌های زیادی از شما برای تعیین تکلیف آنها به قوه قضائیه ارسال شده است. ان¬شاءالله این لایحه درخصوص پرسنل هم به¬تدریج تعیین تکلیف خواهد کرد، همچنان که در بودجه 1400 هم برای جذب تعدادی از آنها بحثی آمده و ان¬شاءالله مورد تصویب شما قرار خواهد گرفت، خواهشم این است که با دوفوریت این لایحه که وضع لایحه را از لحاظ قضائی و قانونی دگرگون می‌کند، به سمت صلح و سازش می‌برد، رسیدگیها را که مورد اعتراض یا نگرانی مردم است اصلاح می‌کند، وضعیت پرسنل و ساختار را اصلاح می‌کند و از طرفی هم قانون گذشته فقط تا (22) بهمن 1399 مهلت دارد و بعد از آن منقضی می‌شود، خواهش می‌کنم که با توجه و رأی قاطع نسبت به تصویب دوفوریت این لایحه همکاری بفرمایید و رأی بدهید. متشکرم.

محمدباقر قاليباف
آقای متفکر بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
آقای رحیمی مخالف هستند.

محمدباقر قاليباف
مخالف صحبت نمی‌کند، موافق هم صحبت نمی‌کند. تذکر را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
آقای آزادیخواه تذکر دارند، بفرمایید.

احد آزادي خواه
بسم الله الرحمن الرحیم شهادت غمبار حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) را تسلیت عرض می‌کنم. آقای رئیس! من تذکر ماده (161) آیین‌نامه و البته برخی از مواد بعدی آن را دارم. این طرح که از ضروریاتی است که خیلی از همکاران ما هم با اصل آن موافق هستند، مسیر پیشروی آن قاعدتاً خلاف آیین‌نامه است. شما امروز که روز پایان کار این هفته است دوفوریت این لایحه را در دستور قرار دادید، همکاران مجلس به مدت یک هفته کاری برای رسیدگی به امور حوزه انتخابیه از فردا می‌خواهند به حوزه انتخابیه بروند، حضور ندارند. اساساً این قصه می‌شود سالبه به انتفاء موضوع. معنای دوفوریت این است که در آن مدار قانونی که آیین‌نامه مشخص کرده شما بتوانید این لایحه را رسیدگی کند، به صحن بیاورید کارش را انجام بدهید و به مواد آن برسید و آن را قانون کنید. وقتی که ما امروز دوفوریت این را پیشنهاد می‌دهیم، تصویب هم می‌شود، همه همکاران هم علاقهمند هستند رأی بدهند، اما بعد از این یک هفته کاری به حوزه انتخابیه می‌رویم، این دیگر دوفوریت نیست. نظر من بر این است که اگر شما صلاح بدانید و این تذکر آیین‌نامه‌ای حقیر را وارد بدانید که قاعدتاً وارد است، البته تشخیص آن به عهده رئیس محترم است، اجازه بدهید ما یکشنبه پیشرو که بعد از یک هفته تعطیلات به سر کار خواهیم آمد و مجلس خواهیم بود، البته ما از یک هفته هم بیشتر در حوزه انتخابیه کار داریم، در آن یکشنبه دوفوریت آن در دستور قرار بگیرد که بلافاصله بتوانیم مراحل بعدی را برابر با آیین‌نامه انجام بدهیم. متشکرم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. جناب آقای آزادیخواه! در همان (161)، بند (3) نوشته حداکثر سه روز کاری. حالا اشکالی ندارد، این هفته تعطیل است، روز کاری نیست. از روزی که روز کاری شروع می‌شود سه روز فرصت دارد، الان هم فوریت آن تصویب شد روی سامانه می‌گذاریم، دوستان هم نظراتشان را می‌دهند، به اضافه اینکه بعضی از دوستان هم اینجا به من گفتند از قبل نبوده و چند ساعت قبل باشد، در شرایطی که این از 25/9/ روی سامانه بوده، توزیع شده و در اختیار دوستان بوده است. اجازه بدهید چون سه روز کاری است تذکر وارد نیست، اجازه بدهید وقت گرفته نشود و این ضرورت کاری هم دارد، نظر دولت هم این است، ما دوفوریت این طرح را به رأی می‌گذاریم که وقت جلسه هم گرفته نشود. حضار 234 نفر، دوستان! چون دوفوریت است دوسوم رأی می‌خواهد، دقت داشته باشید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
همکاران عنایت داشته باشند! از این زمان (20) ساعت فرصت دارند پیشنهاداتشان را به کمیسیون حقوقی و قضائی ارائه کنند، چون بعد از گزارش کمیسیون حقوقی و قضائی ما دیگر ثبت پیشنهاد نخواهیم داشت. پیشنهاداتی که به کمیسیون حقوقی و قضائی داده شد ثبت خواهد شد. (20) ساعت فرصت دارند پیشنهاداتشان را ارائه کنند.
4 ادامه رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست جمهوری (ثبت 164)

محمدباقر قاليباف
دستور بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! دستور بعدی ادامه رسیدگی به گزارش شور دوم کمیسیون امور داخلی کشور در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات است که از کمیسیون ارجاع شده است. من قرائت می‌کنم: «ماده 1 ـ 5 ـ عدم محکومیت قطعی مؤثر کیفری. 6 ـ عدم محکومیت به جرائم اقتصادی موضوع بندهای تبصره ماده (36) قانون مجازات اسلامی مصوب 1/2/1392 با اصلاحات و الحاقات بعدی و جرائم انتخاباتی موضوع قوانین انتخاباتی، جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، اقدام بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران، خیانت در امانت و جرائم علیه عفت عمومی. 7 ـ فقدان سابقه سوء امنیتی یا عدم وابستگی به گروه¬های غیرقانونی براساس اعلام وزارت اطلاعات و یا سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی. تبصره ـ منظور از «گروه¬های غیرقانونی»، احزاب، گروه¬ها، تشکل‌ها و یا مجموعه¬هایی هستند که تشکیل و یا فعالیت آنها منطبق بر قوانین جمهوری اسلامی ایران نبوده یا با نظر مراجع قانونی ذی¬صلاح، غیرقانونی بودن آنها اعلام شده باشد». آقای رئیس! ما در ماده (1) پیشنهاد نداریم، رأی بگیرید.

محمدحسين فرهنگي
من پیشنهاد دارم.

محمدباقر قاليباف
من در سیستم چک کردم، در بحث مربوط به بند (5) ماده (1)، عدم محکومیت قطعی مؤثر کیفری پیشنهادی ثبت نشده است. پیشنهاد شما در بند (6) است، ما داریم سر (5) بحث می‌کنیم، اجازه بدهید بند (5) را به رأی بگذاریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! کل بندهای ماده (1) را باید یکجا رأی بگیرید. آقای فرهنگی بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
پیشنهاد آقای فرهنگی حذف بند (6) ماده (1) است، بفرمایید.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عنایت داشته باشید! عبارتی در اینجا آمده که ممکن است بعداً مشکلاتی ایجاد کند. آنجا ما عبارتی داریم «جرایم انتخاباتی موضوع قوانین انتخاباتی». موارد دیگر اصلاً با این هموزن نیستند، موارد دیگر مثل چه؟ مثل جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، اقدام بر ضد نظام جمهوری اسلامی ایران، خیانت در امانت، جرایم علیه عفت عمومی. اینها چه سنخیتی با یک جرم انتخاباتی دارند که مثلاً یک پوستر یا بنری را در جای غیرقانونی کسی نصب کرده باشد؟ مستحضرید که در انتخاباتها این کارها را خود داوطلبان انجام نمی‌دهند، این موارد را معمولاً دوستان، حامیان و هواداران و اینها انجام می‌دهند و اگر کسی در آنجا اشتباهی کرد، اینجا مشخص نکرده که مهم و غیرمهم، مثل آن قبلی که جرایم مؤثر در آنجا در بحث کیفری آمده بود، آن معنای مشخص و روشنی دارد، همه جرایم را شامل نمی‌شود. اما اینجا همه موارد انتخاباتی را گفتهاند جرم است. ما در حقوق اصلی داریم که در همه بخشهای حقوق مثل کیفری و غیرکیفری درباره آن بحث می‌شود، تناسب جرم و جزا است. یک نفر را می‌خواهیم از مهمترین حقوق اجتماعیاش محروم کنیم، در مورد کاری که ممکن است اصلاً رقیب او انجام بدهد، ممکن است رقیب او برود کاری کند که مثلاً برای این کاندیدا و نامزد جرم تلقی شود. لذا عبارت «جرایم انتخاباتی موضوع قوانین انتخاباتی» تناسبی با این حکم و این بخش از ماده (1) ندارد. لذا خواهشم این است که این عبارت را حذف کنید و دولت و کمیسیون هم مخالفت نفرمایند، چون واقعاً جای آن اینجا نیست. مثلاً کسی یک عکسی برده روی تابلوهای راهنمایی و رانندگی نصب کرده، رقیبش بوده، هوادارش بوده، با اطلاع بوده، بیاطلاع بوده، این جرم انتخاباتی است. ولی اینکه ما این را مبنایی برای عدم صلاحیت قرار بدهیم به نظرم تناسبی ندارد و خواهشم این است که از اینجا حذف شود، کسانی هم که متن را می‌خوانند احساس نامناسبی به آنها دست ندهد. خیلی ممنون و متشکرم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، آقای متفکر! مخالف صحبت کند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای علیرضا سلیمی مخالف هستند، بفرمایید.

عليرضا سليمي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من خواهش می‌کنم چون مطلبی گفته شد دوستان دقت کنند. ببینید! جایگاه، جایگاه ریاست جمهوری است. بحث هم بحث محکومیت خود فرد داوطلب است، نه طرفداران او یا کسی که پوستر بزند. ببینید! نوشته عدم محکومیت چه کسی؟ خود فردی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود. گفتهاند «حسنات الابرار سیئات المقربین»، کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور شود اگر محکومیت قطعی تخلفات انتخاباتی داشته باشد، آیا این شایستگی اشغال این جایگاه را دارد؟ گاهی از اوقات ممکن است یک عملی برای عامه مکروه باشد، اما برای خواص چه؟ برای اخص¬الخواص چه؟ اتفاقاً اینجا تناسب حکم و موضوع است، تناسب جرم و جزا است. این آقا می‌خواهد رئیس‌جمهور شود. کسی که از یک تخلف انتخاباتی نگذشته، چگونه فردا می‌خواهد ایشان این جایگاه را اشغال کند؟ عزیزان من! کسی که تخریب کرده، توهین کرده، به کاندیداهای رسمی افترا زده، تخلف انتخاباتی اینها است. سیاهنمایی کرده، چهره نظام مقدس جمهوری اسلامی را تخریب کرده، اینها تخلفات انتخاباتی است که در قانون به اینها اشاره شده است، اینها از مصادیق است. کسی که در امر انتخابات دخالت کرده، افرادی را با سمت مجعول یا غیرمجعول جایی نصب¬کرده، این فردا چگونه می‌خواهد رئیس‌جمهور شود؟ اصلاً یکی از مشکلات ما در کشور، بعد هم در دادگاههای صالحه محکوم شده، بحث این است که در دادگاههای صالحه محکوم شده است. کسی که مثلاً الان رئیس‌جمهور است، از ابزار استانداران، فرمانداران، بخشداران، مدیران اجرایی استفاده کرده و سازمان رأی برای خودش جمع کرده، کسی که آمد علیه ستادهای دیگران تخریب کرد، پیامک مشکوک فرستاد، شما دارید وضع انتخابات را الان می‌بینید، خرید و فروش رأی کرد، یکی از تخلفات انتخابات خرید و فروش رأی است. اگر کسی خرید و فروش رأی کرد، تخلف انتخاباتی هست یا نه؟ آیا شایسته است که الان بیاید داوطلب ریاست جمهوری شود؟ در دادگاه هم محکوم شده است. بحث اطرافیان او نیست، خودش است. خواهش من این است، ببینید! اتفاقاً حکم و موضوع تناسب دارد. آمد وعده داد، وعدهای که در (100) روز اوضاع را درست می‌کنم، وعده افزایش یارانه داد، مثلاً وعده تأمین فلان داد، احداث چه می‌کنم و چه می‌کنم، سفره مردم و مردم را بینیاز از یارانه می‌کنم. این تخلف بود بعد رفت دادگاه محکوم شد. من خواهش می‌کنم اتفاقاً مشکل کشورمان امروز همین است، هرکس می‌آید آنجا وعده می‌دهد از ابزارهای غیرقانونی استفاده می‌کند خرید و فروش رأی، فرمانداران، استانداران، دهیاران شما دیدید که همه ما دیدیم چگونه اینها را سازماندهی کردند دهیاران را، آمدند شایعات ساختند مسائل رفاهی را قول دادند. حالا دوستان من واقعاً تشکر هم می‌کنم بحث، بحث پوستر زدن یک طرفدار نیست، بحث بالاتر از این حرف‌ها است، بحث خرید و فروش رأی است، بحث وعده‌های پوچ است دیدید بعضی‌ها گفتند، بعضی‌ها وعده هم می‌دهند، بحث این‌ها است. خواهشم این است که عاجزانه این حذف نشود جلوی این تخلفاتی که امروز (هست گرفته شود) این روند انتخابات در کشور ان¬شاءالله در کشور تصحیح شود. برای تصحیح این روند خود شخص داوطلب بحث است نه اطرافیان یا بچه‌های ستاد، نه اینکه یک نفر برود پوستر یک جایی نصب کند، بحث این نیست. فرد داوطلب اگر تخلف انتخاباتی قطعی داشت، محکوم شد بحث محکومیت هم هست. این دیگر شایستگی و لیاقت اشغال این کرسی را ندارد. مثلاً الان آقای ترامپ را ببینید گفتند ترامپ مالیات نداده است، بعداً این فرد که مالیات نداده به اطرافیان گفت که اگر بنده مالیات نداده¬ام شما را هم از مالیات معاف می‌کنم یعنی قانون را به یک نحوی از انحاء به سخره گرفت، این تخلف انتخاباتی است... (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
بسیار متشکریم. موافق محترم نفر اول جای خودشان را به نفر دوم دادند، آقای کیومرث سرمدی‌واله بفرمایید.

کيومرث سرمدي واله
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام خدمت ملت شریف ایران و همکاران عزیز، درود و سلام و صلوات می‌فرستیم به ارواح پاک شهدا و گرامی می‌داریم یاد شهید بزرگ، قهرمان ملی، سپهبد شهید قاسم سلیمانی و همه شهدای همراه این عزیز را. در بحث انتخابات و تبلیغات رقبا نکته‌ای که حتماً باید به آن توجه شود صرف تخلفات و کارهای ضدقانونی که در ایام تبلیغات و حتی قبل از آن صورت می‌گیرد نمی‌تواند حتماً منتسب به کاندیدای مربوطه باشد، فلذا در بسیاری از مواقع جرایم انتخاباتی به صورت برنامه‌ریزی‌شده توسط رقبا صورت می‌گیرد و در اتاق‌های فکر طراحی می‌شود و در عمل این تخلفات اجرایی می‌شود. فلذا من در جهت موافقت با صحبت جناب دکتر فرهنگی عرضم این است که این تخلفات انتخاباتی نمی‌تواند صرفاً کار کاندیدا باشد و ما به صرف انجام یک تخلف کوچکی که فرمودند به هر صورت نصب تابلوهای تبلیغاتی در جاهای ممنوعه و جاهایی که تخلف است، علی‌ای‌حال به نظر می‌آید که حذف این ماده به نفع باشد که ما به نوعی غیرقانونی و با توطئه رقبا نتوانیم هر کسی را متهم و محکوم کنیم، بسیار ممنون هستم.

محمدباقر قاليباف
نماینده دولت بفرمایید.

محمدجواد کولیوند
سلام علیکم و رحمه الله ـ بسم الله الرحمن الرحیم اولین سالگرد شهادت سردار سرافراز اسلام شهید قاسم سلیمانی و همرزمانش را گرامی می‌داریم و تسلیت عرض می‌کنیم. نمایندگان محترم خواهش می‌کنم توجه بفرمایید، در قانون انتخابات فعلی ریاست جمهوری ماده (33) و ماده (34) در رابطه با جرایم انتخاباتی «مستوفا» گفته و جرم‌انگاری کرده است. ماده (33) می‌گوید «ارتکاب امور ذیل جرم محسوب می‌شود: خرید و فروش رأی، تقلب، تزویر در اوراق تعرفه یا برگ رأی در صورتجلسات، تهدید یا تطمیع در امر انتخابات، رأی¬دادن با شناسنامه جعلی، رأی دادن با شناسنامه دیگری» و به همین ترتیب ماده (33) تا (17) بند را جرم‌انگاری کرده است. در ماده (34) گفته است قوه قضائیه یکی از شعب موجودش را در هر حوزه انتخاباتی به منظور رسیدگی خارج از نوبت به تخلفات و جرایم انتخاباتی اختصاص می‌دهد و در تبصره (1) می‌گوید، تخلفات و جرایمی که به وسیله نامزد در انتخابات اتفاق افتاده است در یک شعبه مستقل در تهران و تشکیلات قضائی هر شهرستان یا بخش هم به منظور پیشگیری از وقوع جرم اقداماتش را انجام می‌دهد. دقت بفرمایید اگر ما بخواهیم‌ این مطلب را در این قانون و جرایم انتخاباتی موضوع قوانین انتخاباتی بیاوریم در قانون پیش‌بینی شده است، اینجا حذف این بندی را که آقای فرهنگی پیشنهاد کرده است اشکالی به قانون وارد نمی‌کند، مواد (33) و (34) قانون ریاست جمهوری کامل این را پیش¬بینی کرده است، لذا مطالبی را که برادرمان آقای سلیمی عرض کردند دقیقاً در مواد (33) و (34) قانون محفوظ است، خیلی متشکرم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

علي حدادي
بسم الله الرحمن الرحیم سالروز شهادت شهید عزیز سیدالشهدا حاج¬قاسم سلیمانی و همین-طور نهم دی روز بصیرت را گرامی می‌داریم. جناب آقای فرهنگی عزیز اشاره‌ای کرده¬اند به این که افراد غیر از داوطلب می‌آیند پلاکاردهایی را (نصب می‌کنند) یا اقداماتی انجام می‌دهند. اینجا منظور ما خود داوطلب است نه اتهام، محکومیت است که فردی که محکوم شده به جرایم انتخاباتی چه در انتخابات خبرگان، چه در انتخابات مجلس، چه در انتخابات ریاست جمهوری، اینجا ماده (33) هم که اشاره کرده است تهدید یا تطمیع در امر انتخابات، جناب آقای سلیمی خیلی خوب اشاره کردند در ارتباط با افراد و محکومیت است، اتهام نیست. افرادی که داوطلب هستند اخلال در امر انتخابات نداشته باشند، افراد تقلب در رأی‌گیری یا بحث خرید و فروش رأی را نداشته باشند، این فردی که ممکن است بیاید ثبت‌نام بکند در گذشته سوابقی را داشته که در انتخابات گذشته چه در ریاست جمهوری، چه در مجلس و یا در انتخابات گذشته شوراهای اسلامی تخلفاتی صورت گرفته است. راجع به یک؛ فرد است، دو؛ محکومیت است، سه؛ عنوان جرم. قانون هم مشخص کرده و ما اینجا آوردیم جرایم انتخاباتی، موضوع قوانین انتخاباتی. براساس همین ما مخالف حذف هستیم نیاز است آنچه که باز اشاره شد چه نسبتی با جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی دارد. ما تقریباً روز گذشته روز نهم دی را داشتیم، در بحث مباحث فتنه و وضعیت‌های مختلف، مصادیقی است که به هر حال در این رابطه اشاره ما به جرایم انتخاباتی و محکومیت است پس بنابراین کمیسیون با حذف این مخالف است. همکاران عزیز و ارزشمند رأی به مخالفت بدهید.

محمدباقر قاليباف
حضار 234 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! اگر همکاران عزیز که پیشنهاد دارند اجازه بدهند، رأی‌گیری بفرمایید چون وقت ما خیلی کم است یک گزارش از کمیسیون اصل (90) را هم داریم جزء (5)، (6) و (7) را اگر اجازه بفرمایند رأی بگیریم، همه‌ یک موضوع است. همکاران اگر در این بند مشکل ندارند رأی بگیریم. خیلی ممنون، آقای دکتر رأی بگیرید اجازه دادند. حاج‌آقا شما الحاق دارید، مطرح می‌کنیم. آقای دکتر بند (5)، (6) و (7) را با تبصره رأی بگیرید. (ویس کرمی ـ بند 7 را پیشنهاد دارم) آقای ویس‌کرمی! کدام است؟ در این بندها ندارید که شما! بند (7) است، به بند (7) اصرار دارید؟ اعلام کردم شما چیزی نگفتید. (ویس‌کرمی ـ نوشته اطلاعات سپاه یا اطلاعات، یکی تأیید کند کافی است) آقای ویس‌کرمی! این که اصلاح عبارتی است مشکلی ندارد، درست می‌کنیم و نظر شما تأمین می‌شود.

محمدباقر قاليباف
حضار 239 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. الحاق اگر داریم قرائت کنید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس در بندهای (5)، (6) و (7) الحاق نداریم. آقای طاهری الحاق شما در کدام ماده است؟ رد شدیم. «ماده (4) ـ یک ماده به شرح ذیل به عنوان ماده (35) مکرر (3) به قانون الحاق می‌شود: ماده (35 مکرر 3) ـ احراز شروط جزء (3) بند «الف» ماده (35) این قانون از طریق بررسی معیارهای زیر توسط شورای نگهبان انجام می‌شود: الف ـ معیارهای مدیر: داوطلبی به عنوان مدیر، موضوع اصل (115) قانون اساسی شناخته می‌شود که از شایستگی‌های لازم و مهارت در زمینه مدیریت کلان کشور برخوردار بوده و با شناخت کافی از منابع انسانی و مادی کشور، توان استفاده از ظرفیت‌ها برای رسیدن به اهداف انقلاب اسلامی را داشته و از تجربه و سابقه موفق در عرصه‌های مدیریت کلان موضوع ماده (35) این قانون بهره‌مند باشد. تبصره: سوابق مربوط به مبارزه با فقر و فساد و تبعیض، شایسته‌گزینی، دارا بودن روحیه کار جهادی و گروهی، حساسیت نسبت به بیت‌المال، برخورد با تخلفات و انحرافات و روحیه نقدپذیری و پاسخ‌گویی به «تشخیص شورای نگهبان» از جمله ویژگی‌های مدیر بودن تراز جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود. معیارهای مدبر: داوطلبی به عنوان مدبر موضوع اصل (115) قانون اساسی شناخته می‌شود که از توانایی لازم جهت شناسایی به موقع مسائل و ضرورت‌های مورد نیاز کشور برخوردار بوده و با پیش‌بینی تهدیدها و فرصت‌های کشور توان اِتخاذ راهکارهای مناسب و تصمیم‌گیری‌های کلان را داشته باشد». آقای رئیس در ماده (34) من خودم اخطار دارم، اخطار اصل (110) را دارم و دوستان دیگر که اخطار دارند. آقای رئیس محترم کمیسیون! این ارجاع است، طبق آیین‌نامه هم می‌توان اخطار داد هم می‌توان پیشنهاد جدید داد. آقای رئیس من اخطار (110) دارم. اخطار ماده (4) ثبت ندارد متأسفانه چون پیشنهاد ندارد ثبت ندارد.

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم براساس اصل (110) قانون اساسی سیاست‌های کلی نظام توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ می‌شود. سیاست‌های کلی انتخابات توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است. در جزء (10 ـ 5) این سیاست‌ها تعریف و اعلام معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی، مدیر و مدبر بودن نامزدهای ریاست‌جمهوری توسط شورای نگهبان گذاشته شده است. ما اینجا داریم در حقیقت دست شورای نگهبان را می‌بندیم و اختیارات آن را می‌گیریم در حالی که در جلسه سال 1396 شورای محترم نگهبان مدبر بودن را مشخص و معلوم کرده و قطعاً اگر این مصوبه هم برود شورای نگهبان براساس این سیاست‌های کلی اصل (110) قطعاً رد می‌شود. من خواهش می‌کنم دوستان! ما کاری نکنیم برود آنجا کلی وقت مجلس گرفته و رد شود و شما در مواد (5)، (7) و (8) هم براساس همین موضوعات، اخطار را پذیرفتید و دوستان رأی دادند، این ماده (4) هم از همین نوع است. بنابراین آقای رئیس! آنچه که دارد اتفاق می‌افتد این است که عزیزان من! وقتی ما داریم مدیر و مدبر بودن را اینجا مشخص می‌کنیم مجلس دوازدهم، مجلس سیزدهم آمد یک مسائل دیگری را مطرح کرد شورای نگهبان اگر این را بپذیرد باید آن را هم بپذیرد. بنابراین ما دست شورای نگهبان را نبندیم اجازه بدهیم براساس سیاست‌های کلی جزء (10 ـ 5) که رهبر معظم انقلاب این سیاست‌ها، مدیر و مدبر بودن را بر عهده شورای محترم نگهبان گذاشته است. اجازه بدهید خود شورای محترم نگهبان این را تشخیص بدهد و کما اینکه خود شورای نگهبان در آیین‌نامه داخلی خودش در سال 96 این را مشخص کرده است. پس بنابراین این خلاف اصل (110) است و من اخطار اصل (110) را دارم، از آقای رئیس خواهش می‌کنم چنا‌نچه تشخیص به اخطار دارند، اخطار را بپذیرند و به رأی بگذارند.

محمدباقر قاليباف
دوستان توجه کنند، من خدمت آقای جوکار هم الان گفتم آن روز هم ما همین بحث را داشتیم. براساس بند (10 ـ 5) سیاست‌های کلان انتخابات در حقیقت هم تعریف معیار و هم تطبیق معیار است. آن روز هم به همین خاطر با دوستان در شورای نگهبان، این اخطار هم آن روز داده شد، الان من خدمت آقای جوکار هم گفتم این حتماً محدودیت ایجاد می‌کند برای اعمال طبق قانون برای شورای نگهبان، حالا دوستان ما در کمیسیون که رفتند اصلاح کردند آوردند نسبت به قبل تعدیل شده، ولی اینجا باز معیارها را ما اینجا تصویب می‌کنیم. این اشکال وارد است، اجازه بدهید به رأی دوستان بگذارم، اخطار را دوستان در رأی‌گیری مشارکت کنند برای اصل اخطار این هم برای مدیر هم مدبری است که باید هر دو را دنبال بکنیم. حضار 232 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس در ماده (4) پیشنهاد حذف دارند، آقای گودرزی پیشنهاد حذف دارند. آقای گودرزی بفرمایید.


آقای دکتر! این برای مجلس بد است. پریروز رأی داده اخطار رأی آورده، امروز رأی می‌دهد اخطار رأی نمی‌آورد. اصلاً رأی‌گیری خلاف است.

محمدباقر قاليباف
عزیز من! مجلس است. به رأی مجلس احترام بگذارید.

حسين گودرزي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم تسلیت می‌گویم ایام فاطمیه و گرامیداشت ایام¬الله نهم دی و همینطور اولین سالگرد سردار دل‌ها. عرض شود این معیاری که دوستان گذاشتند همینطور که دوستان در جلسه قبل هم گفتند هم با اصل (115) قانون اساسی در تغایر است و هم با سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری که شرح این‌ها در جلسه قبل گفته شد و بنده به آن نمی‌پردازم. اما آنچه مهم است اینکه این تعداد معیاری که دوستان آورده¬اند مؤلفه‌های جزئی و استقراء ناقصی هستند از معیارهای فراوانی که می‌شود برای هر کدام از این مؤلفه‌ها مثل مدیر، مدبر و غیره آورد. بنابراین اینکه بگوییم احراز صلاحیت کاندیدا‌های ریاست‌جمهوری را با این معیارها فقط می‌شود احراز کرد، این یک امر نادرست و ناکافی است، می‌توان مؤلفه‌های فراوانی را گفت که در اینجا ذکر نشده‌اند. دیگر این که اغلب مؤلفه‌ها امور بدیهی هستند که تصور آنها به خودی¬خود موجب تصدیق‌شان می‌شود. بنابراین شاخص تمیزدهنده¬ای محسوب نمی‌شوند، یعنی شاخص قابل اندازه‌گیری نیستند و ما آنجا فقها و حقوقدانانی داریم که خودشان اینها را می-توانند تشخیص بدهند و به عنوان معیار انتخاب بکنند، از طرفی اینها یک طور تحصیل حاصل هم هست ما اینها را داریم به جمعی از حکما و فقها ارائه می‌کنیم که خود در واقع جامع این هستند و خودشان آمدند معیارهایی را انتخاب کرده¬اند. در جلسه قبل هم دوستان برشمردند که معیارهای مختلفی را خود شورای نگهبان برای این ملاک‌های اصل (115) احصا کرده است. نکته پنجم این‌که این‌ها با نظارت استصوابی و تشخیص استصوابی شورای نگهبان هم سازگار نیستند، اگر ما به جای این (4)، (5) معیار (10)، (20) معیار و (100) معیار هم بشماریم سرانجام تفسیر و تشخیص آن فقیه است که قانون اساسی ملاک دانسته است. بنابراین این یک عملی است که در واقع نه لازم است و نه ضرورتی دارد و نه به کار آنها خواهد آمد و در نهایت اجتهاد و نظر آنها است که مبنای تشخیص است و نکته پذیرش¬یافته علمی در همه مجامع این که ما وقتی مؤلفه داریم، برای مؤلفه¬های کیفی دو کار داریم: یا اینکه باید برای آنها شاخص‌های قابل اندازه‌گیری احصا کنیم مثلاً بگوییم شاخص مدیر آن است که مثلاً 100 استاد دانشگاه یا فاضل حوزوی تشخیص بدهند که ایشان مدیر است، آنجا تطبیق شورای نگهبان این خواهد بود که ببیند این (100) نفر در واقع نظر داده¬اند یا نه، یا این که معیارهای کیفی را در همه مجامع علمی به گروه داوران می‌سپارند که قانون اساسی آمده این تشخیص را معیار قرار داده و در واقع برای تشخیص این ملاک‌ها و احراز صلاحیت، افراد را به گروه داوران بی‌طرف یعنی شورای نگهبان که جمعی از فقها و حقوقدانان تراز ملی کشور هستند سپرده است، بر این اساس از هر جهتی که می‌رویم این معیارها ضرورتی ندارد و بیان آنها تحصیل حاصل است، با نظارت استصوابی ناسازگار است و در واقع یک استقراء ناقصی از برخی مؤلفه‌هایی است که می‌توان نام برد و دوستان فرمودند که اعضای شورای نگهبان هم فرموده¬اند که اینها در واقع نظر ما نیست و نظر کمیسیون بوده و باید به رأی جمع گذاشته شود. در هر حال اینها معیارهایی است که خیلی لازم نیست و ضرورتی هم برای بیان آن‌ها نیست. قانون اساسی طبق اصل (115) تشخیص را به شورای نگهبان سپرده است، اگر ما معیار بدهیم تشخیص را تنزل می‌دهیم به سطح تطبیق که کار فقیه تشخیص است و نه تطبیق، خیلی ممنون.

روح اله متفکرآزاد
مخالف محترم جناب آقای عباس گودرزی هستند، بفرمایید.

عباس گودرزي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم سلام عرض می‌کنم خدمت همکاران عزیز و محترم. گرامی می‌دارم ایام نهم دی‌ماه سالروز اقتدار ملت ایران و عظمت‌شان در ایستادگی و مقاومت پای ارزش‌های انقلاب روزی که ملت ایران نشان دادند که مرز بین دوست و دشمن را درست تشخیص می‌دهند و در شرایط حساس پای انقلاب و مبانی و اصول ایستادگی می‌کنند. همچنین یاد و خاطر سردار بزرگ اسلام حاج‌قاسم سلیمانی را گرامی می‌دارم. عزیزان عنایت داشته باشید من الان با همکارانمان در کمیسیون شوراها صحبت کردم، خود بنده از جمله نمایندگانی بودم که براساس سیاست‌های کلی انتخابات، بند (10) که آقا می‌فرماید باید معیارها را شورای نگهبان تأیید بکند: «تعریف و اعلام معیارها و شرایط لازم برای تشخیص رجل سیاسی، مذهبی و مدیر و مدبر بودن نامزدهای ریاست‌جمهوری توسط شورای نگهبان»، سیاست‌های کلی انتخابات. اما یک نکته را همکاران عزیز ما نظرشان باشد خود بنده در ابتدا همین نظر را داشتم اما «نحن ابناء الدلیل»، در کمیسیون شوراها خود شورای نگهبان حضور داشته، معیارها در همان چارچوبی است که شورای نگهبان تأیید و تعریف کرده و بیان داشته است. در واقع ما داریم به شورای نگهبان کمک می‌کنیم، در واقع ما اصرار مضاعف داریم می‌کنیم بر ویژگی‌هایی که یک رئیس‌جمهور به عنوان مدیر و مدبر باید داشته باشد. دوستانی که می‌فرمایند حذف بکنیم ما چه را حذف بکنیم؟ آیا این که یک کسی می‌خواهد بشود رئیس‌جمهور در قانون مبتنی بر ویژگی‌هایی که شورای نگهبان بر آن تأکید دارد اصرار بکنیم که سوابق مربوط به مبارزه با فقر و فساد و تبعیض را بیاییم حذف بکنیم؟ کسی که می‌خواهد رئیس‌جمهور بشود همچنان که در شرایط گفتیم حتماً یک کارنامه عملکرد دارد، حتماً یک سوابقی دارد، آیا در دوره سوابق مسئولیتش نباید این ویژگی‌ها برجسته شود؟ یک کسی یک وقتی از یک نماینده‌ای از من تحقیق می‌کرد می‌گفت گودرزی! فلانی چه طور آدمی است، سال آخر نمایندگی‌اش بود در مجلس. گفتم همین که بعد از سه سال و خرده‌ای به من می‌گویی چه آدمی است، معلوم است چه‌ طور آدمی است! آدم بعد از اینکه یک عمری مسئولیت داشته باید مواضع او مشخص باشد، اگر با فقر و فساد و تبعیض مشکل دارد حتماً باید در مواضع و تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات او تجلی پیدا کرده باشد. بحث شایستهگزینی را بیاییم حذف کنیم، کسی که در دوران مسئولیت‌های گذشته براساس روابط و نسبتهای فامیلی و باندی و با مغایرت با مبانی اصول انقلاب آمده تصمیم گرفته، چطور امروز بیاید کاندیدای ریاست جمهوری شود؟ دارا بودن روحیه کار جهادی و گروهی را بیاییم حذف کنیم؟ همین تنبلیها پدر مملکت را در آورده است. کسی که در دوران مسئولیت خودش نتوانسته ظرفیتها را خوب شناسایی کند، فرصتها را بسیج کند و حتی در برابر تهدیدها از خودش انفعال نشان داده، ما بیاییم این را حذف کنیم؟ کار جهادی یعنی کار پرحجم، کار باکیفیت. ما چطور می‌توانیم در ویژگیهای رئیس‌جمهوری که قرار است ریاست جمهوری کشور بزرگ و با اقتدار ایران اسلامی را داشته باشد، این ویژگیها را بیاییم حذف کنیم؟ اتفاقاً ما داریم بر این ویژگیها تأکید می‌کنیم و دست شورای محترم نگهبان را باز می‌کند. روحیه نقدپذیری را حذف کنیم، برخورد با تخلفات و انحرافات را حذف کنیم، پاسخگویی به تشخیص شورای نگهبان را حذف کنیم؟ کسانی که وقتی بر مسند قدرت می‌نشینند مست می‌شوند و همه ارزشها را زیر پا می‌گذارند مگر می‌توانند رئیس‌جمهور شوند؟ خواهش من این است که همکاران به حذف آن رأی ندهند و این کمک به شورای محترم نگهبان است. خیلی ممنون و متشکرم.

محمدباقر قاليباف
موافق صحبت کند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای صباغیان موافق هستند، بفرمایند.

محمدرضا صباغيان بافقي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خدمت نمایندگان محترم عرض سلام و ادب دارم. آقای دکتر! اگر اجازه بفرمایید من یک تذکری را ثبت‌نام هم کردهام قبل از آن عرض کنم. ببینید! تذکر من مواد (21) و (22) است. من دغدغه‌های حضرت‌عالی را می‌دانم، نیت شما هم خیر است و می‌خواهید کار سرعت بگیرد، مشکلات و مسائل زیاد است، طرح¬ها هم زیاد است. خواهش من این است حداقل اصل (85) است، شما طرحها را بیایید هشتاد و پنجی کنید، هم سرعت می‌گیرد، هم همان چیزی که تقاضا و خواسته شما است انجام می‌شود. این پیشنهاد من است. همین امروز صبح موافق و مخالف، حالا چون آقای امیرآبادی اینجا آمدند من دیگر روی آن بحثی ندارم، اجازه داده نشد صحبت کنم. همین الان آقای امیرآبادی اخطار ثبتنام نکرده بودند اخطار دادند. اینها از جمله مواردی است که خودبه‌خود آیین‌نامه زیر سؤال می‌‌رود و بعداً خود مدیریت شما دچار مشکل خواهد شد. اول یکسری سرعت می‌گیریم، بعداً مجلس دچار مشکل می‌شود. شما الان ببینید! این مواد (38) و (37) آیین‌نامه، طرح برای برادرانی که در مرحله دوم بودند به مجلس آمد رأی نیاورد، بعداً خود شما رفتید علی‌رغم اینکه مجلس مخالفت کرده ابلاغ کردید و یک کمیسیون شده (26) نفر، یک کمیسیون شده (19) نفر یا کمتر. خواهش من این است که این موارد رعایت شود، به مرور اینها آسیبزا است. حالا من تلاش و همت شما را می‌پذیرم، ولی واقعاً ما در دور قبل به ندرت چنین مواردی را می‌دیدیم. آقای قالیباف! دیروز شما فرمودید که مشکل ما، اصل را فراموش می‌کنیم، پدیدهها را می‌بینیم، علل داخلی سوءمدیریت و تعارض منافع است. منتها یک گام عقبتر نرفتید، آقای قالیباف! عدم توجه به قانون، عدم رعایت قانون از جمله مسائلی است که خودبه‌خود مشکل ایجاد می‌شود و کشورهایی هم که پیشرفت کردند قانون را رعایت کردند. ضمن اینکه خود ما قانونگذار و متولی قانون هستیم. حرمت امامزاده را خود متولی نگه می‌دارد. اگر آیین‌نامه و قانون و مقررات رعایت شود طبیعتاً خیلی از مسائل نخواهد بود. ضمن اینکه حالا شاید الان به من تذکر بدهید که خود شما در این بحث باید با ثبتنام صحبت می‌کردید، من اول اجازه گرفتم، تذکر هم ثبتنام کردهام.

محمدباقر قاليباف
ما هم که به شما اجازه ندادیم، خلاف آیین‌نامه عمل کردید، بنا بود نوبت آقای دلخوش را به عنوان موافق صحبت کنید.

محمدرضا صباغيان بافقي
موافق
من از آقای دلخوش اجازه گرفتم، آقای دکتر! نفر دوم هستم.

محمدباقر قاليباف
نه، در تذکر شما نوبت نگرفته بودید، حالا نمیخواهم بحث کنیم.

محمدرضا صباغيان بافقي
موافق
آقای دکتر! من ثبتنام کردم، الان هم دارم صحبت می‌کنم، موافق هستم.

محمدباقر قاليباف
حالا نظرتان را بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
موافق
خواهش من این است که پاسخ ما را بدهید، شما الان رعایت ماده (38) را نکردید، شما به جای اینکه پاسخ بدهید بر من ایراد می‌گیرید. اول شما ایراد را جواب بدهید، من هم اگر ایراد هست جواب بدهم.

محمدباقر قاليباف
اشکالی ندارد، جناب‌عالی اینجا آمدید صحبت کردیم، آقای امیرآبادی با شما صحبت کرد، خود جناب‌عالی الان گفتید آقای امیرآبادی صحبت کرد. من دیگر حرفی ندارم. ولی دومرتبه به موضوع برگشتید.

محمدرضا صباغيان بافقي
موافق
آقای دکتر! آقای امیرآبادی الان بدون ثبتنام اخطار دادند.

محمدباقر قاليباف
آقای صباغیان! من دارم صحبت می‌کنم، جناب‌عالی الان وقتتان این است که در دستور صحبت کنید، نوبت تذکر هم ندارید. دستور را کنار گذاشتید، دارید تذکر می‌دهید و حاضر هم نیستید وارد دستور شوید. من خواهش می‌کنم وارد دستور شوید و نظرتان را بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
موافق
آقای قالیباف! درست می‌فرمایید، چشم من در دستور صحبت می‌کنم. ولی آیین‌نامه رعایت نمیشود و خود شما در مدیریت دچار مشکل خواهید شد. اما در ارتباط با موافقت، ببینید دوستان! این پیشنهاد بیشتر جنبه توصیهای و سفارشی دارد و از جمله اینکه حالا باید فرد تجربه داشته باشد، باید قبلاً موفق باشد. ما قبلاً قانون تصویب کردیم و مواد قبلی تعداد سال است که باید تجربه داشته باشد، سابقه فردی از جمله مواردی بود که تصویب شده و نیاز نیست که ما مدام قانون تصویب کنیم و قانونی که اصلاً داخل آن ضمانت اجرا نیست. این است که من از دوستان خواهش می‌کنم اگر عنایت بفرمایند همان قوانین و مواد قبلی کار پیشنهادی فعلی را انجام می‌دهد.

محمدباقر قاليباف
دولت، کمیسیون بفرمایید.

علي حدادي
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز! در ارتباط با معیارهایی که مرتبط با معیارهای مدیر و مدبر است، نکتهای که هست یک؛ در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری و تعریفی که شورای نگهبان انجام داده، در راستای همان تعریف است اما آیا کسی که به عنوان داوطلب ریاست جمهوری می‌خواهد ثبتنام کند اینجا ما آوردیم؟ سوابق مربوط به مبارزه با فقر، فساد، تبعیض و شایسته‌گزینی، دارا بودن روحیه کار جهادی و گروهی، حساسیت نسبت به بیت‌المال، برخورد با تخلفات و انحرافات و روحیه نقدپذیری به تشخیص شورای محترم نگهبان. از جمله ویژگیهای مدیر بودن تراز نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود. بنابراین کمیسیون با حذف این ماده مخالفت می‌کند. ان‌شاءالله همکاران عزیز با حذف آن مخالفت داشته باشید، ان‌شاءالله.

محمدباقر قاليباف
حضار 225 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب نشد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد بعدی را جناب حاجآقای میرتاج‌الدینی دارند، پیشنهاد اصلاح کل است. آقای میرتاج‌الدینی بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین سالروز شهادت سردار سلیمانی را که در آستانه آن قرار داریم و همین‌طور ایام فاطمیه را تسلیت عرض می‌کنم و این فرمایش نبی مکرم اسلام را یادآور می‌شوم که فرمودند «و اما بنتی فاطمه فهی سیده نساء العالمین من الاولین و الآخرین». پیشنهاد من، همکاران گرامی! اگر عنایت کنید این را رأی بدهید هم می‌توانیم خیلی جلو بیفتیم و هم تقریباً همه نظرات دوستان و پیشنهاددهندهها و حتی کمیسیون را در معیارهای مدیر و مدبر من در یک جا جمع کردهام و این ایرادی را هم که جناب آقای امیرآبادی در اخطار قانون اساسی دادند که دست شورای نگهبان بسته می‌شود، با این تعبیری که من نوشتهام این مشکل هم حل است که گفتهام «مدیر و مدبر بودن از راه‌های زیر توسط شورای نگهبان احراز می‌شود». در حالی که در متن کمیسیون همین جا هم اضطراب در متن است، یک جایی گفته پاسخگویی، بعد در داخل گیومه گفته شورای نگهبان، کأنه می‌گوید نامزدها پاسخگو به شورای نگهبان باشند که بعضیها هم حذف آن را دادهاند، ولی این عبارت سلیس و روشن‌تر است. نکته دوم در این پیشنهاد من این است که مدیر و مدبر را در تعریف کمیسیون از هم جدا کردهاند. در حالی که این دو واژه در قانون اساسی که آمده با هم عجین هستند، آمیخته به هم هستند. مدیر وقتی مدیر است که بتواند در مسیر مدیریت تدبیرهای خوبی کند، امروزه در تعریف مدیریت مخصوصاً مدیریتهای کلان و مدیریتهای استراتژیک می‌گویند مدیر باید اقتضایی عمل کند، یعنی در مسیر راه اگر با چالشها و موانع روبرو شود بتواند تصمیم‌ بگیرد. بنابراین مدیر و مدبر را کنار هم باید تعریف کنیم، نه اینکه از هم جدا کنیم. بنابراین من در اینجا چهار راه را گفتهام که اگر به اینها توجه شود امکان تشخیص و سنجش و حتی اندازهگذاری هم در اینها ممکن است. نه آن تعاریف کلی که ما برای مدیر بودن بیاوریم، این تعاریف کلی را در همه جا نوشتهاند، ما قانون می‌نویسیم، اینجا راه تشخیص را باید در قانون بیاوریم و این روشن است که هر کسی مدیریت خوانده حتماً این نیست که مدیر باشد، هر اقتصادخوانی اقتصاددان نیست، هر فردی که دکترای مدیریت داشته باشد مدیر نیست. تشخیص این هم بین افراد مختلف است، ممکن است یک گروهی فردی را مدیر بشناسند، گروه دیگر او را مدیر نشناسند. اما اگر معیارهای سنجش را ذکر کنیم این تشخیص آسانتر می‌شود. حالا این چهار راهی که من گفتهام را عنایت کنید: 1 ـ برخوردار از شایستگیهای لازم و مهارت و هنر مدیریت در سطح کلان. این در پیشنهاد کمیسیون هم بود. 2 ـ داشتن تجربه و سوابق مدیریتی موفق در سمتهای پیشین خود و در مدیریتهای موضوع ماده (35) این قانون. این مورد خیلی مهم است که در تعریف کمیسیون نیامده است: 3 ـ داشتن مواضع روشن در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، شناخت فتنهها و انحرافات و مبارزه با فقر و فساد و تبعیض. ما بسیاری از ضربهها و آسیبهایی که در گذشته در این حوزه و عرصه دیدیم و امروز مجلس را واداشته که بیاید اینقدر در معیارها دقت کند، همین از عدم بصیرت و عدم شناخت است که عدم بصیرت خواص است که همیشه در جامعه ضربه زده است. 4 ـ مورد چهارم گفتهام؛ «داشتن سوابقی که حاکی از بصیرت، زمان‌شناسی و اقدام به موقع، قدرت تحلیل مسائل داخلی و بین‌المللی، شناخت و پیش‌بینی تهدیدها و فرصتهای کشور و قدرت تصمیم‌گیری کلان». یعنی همه بند (4) یکجا آمده، اگر دوستان به این عنایت کنند رأی بدهند همه آن معیارها جامع هست، بعضی از پیشنهادها و معیارها مثل روحیه جهادگری و امثال اینها هم خوب است، آنها هم در داخل همین بحثها که گفتیم شایستگیهای لازم در آنجا... (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
بسیار متشکرم. جناب آقای روح الامینی مخالف هستند، بفرمایید.

عبدالحسين روح الاميني نجف آبادي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ایام فاطمیه، سالگرد شهادت سردار سلیمانی و مهندس شهید ابومهدی المهندس را تسلیت عرض می‌کنم. ببینید! ما در این قانون بنا بود که یک مقدار یک شرایط ابتدایی را برای ثبتنام بگذاریم که هر کسی نیاید ادعا کند، یک حداقلی از سواد، سابقه و شرایط لازم را داشته باشد و یک مقدار خلوتتر شود و آدمهایی که در این عرصه می‌توانند عهدهدار باشند به رقابت بیایند. اما اینکه بر خلاف قانون اساسی شما بیایید شرایطی را تعیین کنید و تکالیفی را بر شورای نگهبان بگذارید که در قانون اساسی مصرح و تصریحشده است، این کار عبثی است و این کار عبث باعث طول کشیدن این قانون می‌شود، آن موقع هم اگر اینطور بخواهیم جلو برویم به امسال که قطعاً نخواهد رسید و شورای نگهبان هم برمی‌گرداند. ببینید! هیچ کسی نمیتواند برای شورای نگهبان تعیین تکلیف کند، حتی تفسیر قانون اساسی هم به عهده او است. حالا در این مجلس چهار تا عبارات قشنگ را ردیف کنیم، یک مجلس دیگر، اگر این باب بخواهد باز شود و تأیید شود، مجالس دیگر هم همین باب شود و بنا به سلیقه و مجالس مختلف این مرتب بیاید عوض شود. یک بار که این باب باز شد دیگر بقیه هم مجوز پیدا می‌کنند. به نظرم این اتلاف وقتی که سر این مواد می‌شود را کنار بگذاریم، به کارهای اساسیتر برسیم و شورای نگهبان هم قطعاً برمیگرداند. من چند روز پیش با عزیزی از اعضای شورای نگهبان صحبت می‌کردم، گفتم بعضی موقعها نقل می‌شود که ما نظر شورای نگهبان را هم در فلان لایحه و طرح گرفتیم و ما به دوستان می‌گوییم حتی اگر تعدادی از اعضای شورای نگهبان نظر مشورتی در حین قانونگذاری بدهند، این نظر نهایی شورای نگهبان نیست. شورای نگهبان به خروجی نهایی مجلس نگاه می‌کند و آن موقع نظرش را می‌دهد و در بسیاری مواقع در این ماه‌های گذشته دیدیم که وقت بسیاری در کمیسیونها و صحن گذاشته شده و با همین ادعا که با پژوهشکده شورای نگهبان و فلان عضو شورای نگهبان مشورت شده، ولی بعد شورای نگهبان به حاصل خروجی ما ایرادهای متعدد گرفته است. این هم همان است. به نظر من دوستان به این پیشنهاد رأی ندهند، ضمن احترامی که برای جناب آقای میرتاج‌الدینی داریم و نیتشان نیت خیری است و همینطور دوستان کمیسیون. من به دوستان کمیسیون هم همین تذکرات را دادهام. این مجلس اگر بخواهد به مسأله اصلی کشور که معیشت و اقتصاد است و مسائل مهمی است برسد، باید یک مقدار سریعتر و بهینهتر وقت خودش را در کمیسیونها و صحن اداره و مدیریت کند. آزموده را آزمودن خطاست. بسیاری از رویههای قانون اساسی و مجالس قبل را تکرار نکنیم، بیاییم به سمت کار اثباتی برای اقتصاد و معیشت. آقای قالیباف! این تذکر من را هم الان که فرصت پیدا کردهام بشنوید. من چند ماه است می‌خواهم تذکر ماده (121) قانون اساسی را بدهم، (رئیس ـ در دستور صحبت بفرمایید) در همین مورد است. در شرایط رئیس‌جمهور، ماده (121) قانون اساسی رئیس‌جمهور قسم می‌خورد، در آن قسم نکاتی هست، به آن نکات متأسفانه با اینکه قسم خورده شده توجه نمیشود. مهمترین نکته‌اش هم پرهیز از خودکامگی است، پرهیز از خودکامگی مهمترین عنصر قسم رئیس‌جمهور در رأس کار است و دوستانی که از این به بعد می‌آیند و شرایط این قانون، کمیسیون باید ضمانتهایی را می‌دید که برای این پرهیز از خودکامگی از قبل بتوانیم معیارهایی را بگذاریم که اینطور نشود کسانی قسم بخورند ولی در ارتباطشان با قوای دیگر در مسائل کشور به معنی تام دچار خودکامگی و استبداد رأی شوند. والسلام علیکم و رحمه الله

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر. موافق اول وقتشان را به آقای سیدناصر موسویلارگانی دادهاند، بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم لازم می‌دانم دهه فاطمیه، شهادت صدیقه‌طاهره فاطمه‌زهرا (سلام‌الله‌علیها) را خدمت همکاران عزیز و ملت شریف ایران تسلیت عرض کنم. همچنین سالگرد شهادت سردار دلها حاج‌قاسم سلیمانی را خدمت خانواده معظم ایشان و ملت شریف ایران تسلیت عرض می‌کنم. عزیزان! اگر به پیشنهادی که برادر عزیزمان جناب آقای میرتاج‌الدینی دادند دقت کنید، یک پیشنهاد جامع و کاملی است. حالا دلیلش را هم من اینطور عرض می‌کنم که بعضی مواقع افرادی آمدند هشت سال بر مسند ریاست جمهوری تکیه زدند که جایگاههای رفیعی را هم قبل از ریاست جمهوری داشتند، اما این مواردی که در متن جایگزینی ماده (4) پیشنهاددهنده محترم پیشنهاد داده مواردی است که اگر یک مقدار روی آن دقت شود، شورای محترم نگهبان در آن مدتی که برای احراز صلاحیتها فرصت دارد، به نظر من اگر دقت شود ما شاهد بعضی از این تخلفات و بیتدبیریها و قانونشکنیها و مشکلات دیگری که ما الان شاهد آن هستیم نمی‌شویم. مثلاً موضوع اولی که بیان فرمودند، فرمودند: برخوردار از شایستگیهای لازم و مهارت و هنر مدیریت در سطح کلان. آیا الان شما شاهد چنین مدیریتی در سطح کلان هستید یا نه؟ آیا شاهد این هستید که کشور ما با توجه به ظرفیتهایی که دارد و با توجه به نکاتی که مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی که اگر به آن توجه شده بود الان هیچگونه تحریم و تهدیدی برای ما اثر نداشت، یعنی هر تحریمی با شدت خیلی بیشتری هم می‌آمد، اگر مسئولین به اقتصاد مقاومتی توجه کرده بودند الان دچار مشکل نبودیم. لذا داشتن تجربه و سوابق مدیریتی، عرض کردم بعضی از کسانی که در این جایگاه قرار گرفتند سالها در مجلس بودند، در جاهای دیگر مدیریت کردند، اما شاهد بیتدبیری و سوءمدیریت بودیم، یعنی الان بیشترین مشکلی که کشور ما دارد از آن رنج می‌برد سوءمدیریت است. ما از نظر منابع کم نداریم، از نظر امکانات کم نداریم، اما سوءمدیریت کشور ما را فلج کرده است. لذا به این دقت کنیم. مواضع روشن، شما ببینید! یک عدهای قبلاً سخنرانی‌هایشان چه بوده در رابطه با فتنهگران و فتنهها، بعد آمدند دنبال این بودند که حصر فتنهگران باید برداشته شود. به این مواضع روشن افراد باید ما دقت کنیم. داشتن سوابق حاکی از بصیرت، زمانشناسی، آیا الان زمانی هست با توجه به اینکه مقام معظم رهبری بارها در همین چندماهه اخیر فرمودند ما راه خنثی کردن تحریمها را باید پیش بگیریم. ما برای رفع تحریم رفتیم، اما جواب نداد، دشمن ما، کسانی که در مقابل ما هستند، علی‌رغم خندههای مضحکی که داشتند آمدند تعهدات خودشان را زیر پا گذاشتند، آمدند در مقابل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صفآرایی کردند، علی‌رغم اینکه ما به تمام تعهداتمان عمل کردیم. این را دقت کنیم، آیا الان زمانی هست که ما دومرتبه بیاییم با رفتن فردی و آمدن فرد دیگری بگوییم الان زمان مذاکره جدید است، ما باید مذاکره کنیم؟ پیغمبر اکرم فرموده مؤمن از یک سوراخ بیش از یک بار نیش زده نمی‌شود. ما که راه مذاکره را رفتیم، با ما چه کردند که الان دومرتبه پیشنهاد می‌دهیم؟ لذا وقتی شورای محترم نگهبان روی این موارد دقیق شود چنین افرادی نمی‌آیند در جایگاه ریاست جمهوری قرار بگیرند.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. دولت نظری ندارد. کمیسیون بفرمایید.

علي حدادي
بسم الله الرحمن الرحیم یکی از وظایف اصلی مجلس ریل گذاری و قانونگذاری است. عزیزان! من از جناب آقای میرتاج‌الدینی عزیز تشکر می‌کنم، این پیشنهادهایی که ایشان داده در مصوباتی که در رجال سیاسی بوده شما رأی دادید و مصوب شده است. داشتن مواضع روشن در موضوع تهدیدات و فتنه های بعد از انقلاب، طرفداران نظام سلطه، همه اینها لحاظ شده و همین‌طور در بحث سوابق مبارزه با فقر و فساد و تبعیض آمده است. به این جهت که تکرار موضوع است، کمیسیون مخالف این پیشنهاد است، ان‌شاءالله رأی به مخالفت بدهید، چون قبلش این مسائل و موارد طرح شده است. ممنون.

محمدباقر قاليباف
حضار 218 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب نشد. با توجه به اینکه ساعت (10:06) دقیقه است تنفس می‌دهیم، رأس ساعت (10:30) در خدمت دوستان هستیم. (در ساعت 10:06 دقیقه جلسه با اعلام تنفس موقتاً پایان و سپس در ساعت 10:40 دقیقه به ریاست آقای سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی «نایب‌رئیس اول» رسمیت یافت)
5 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
بسم الله الرحمن الرحیم جلسه را با حضور 148 نفر از همکاران مجدداً آغاز می‌کنیم. آقای دکتر کریمی! لطفاً تذکرات را قرائت بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
تذکرات شفاهی همکاران محترم به دستگاههای اجرایی، نفر اول آقای علی آذری نماینده محترم مردم قوچان و فاروج هستند، بفرمایید.

علي آذري
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم امروز مردم عزیز و قابل تکریم و تعظیم عمیق قوچان و فاروج در راستای احیای حقوق عامه و جبران خسارتهای مادی و معنوی با وحدت و اعتقاد به اصل «ما می‌توانیم» شاهد آزادسازی کارخانه بزرگ آساکدوچرخ قوچان بودند. بر خود لازم می‌دانم از زبان مردم شریف از ریاست محترم قوه قضائیه و مسئولین محترم قضائی و امنیتی استان خراسانرضوی و شهرستان قوچان، دیوان محاسبات و کمیسیون اصل (90) تقدیر و تشکر کنم. تذکر به وزیر محترم راه و شهرسازی؛ شهروندان مظلوم و فهیم قوچان و فاروج از نعمت راه آسفالته روستایی محروم هستند. حدود (400) کیلومتر در دو شهرستان فاقد راه روستایی مناسب و نیازمند آسفالت و بهسازی است. از طرفی افزایش روزافزون قیمت قیر هم به نگرانیها افزوده است. آقای وزیر! زیبنده شما نیست که شاخص برخورداری و بهره‌مندی قوچان و فاروج از راه روستایی به ویژه راه نامناسب دارای عقبماندگی اینچنینی باشد. روستاهایی مانند مشکانلو، آقمزار و زیدانلو در قوچان، تبریان، خرق و امیرآباد در فاروج. تذکر به وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ قوچان و فاروج عزیز به صورت رسمی پایتخت موسیقی مقامی کشور است و ما نوابغی چون استاد حدادیان و کوهستانی در فاروج و استاد یگانه و حاج قربان سلیمانی در قوچان از بخشی‌های پرافتخار را داریم. وزیر محترم! علل نادیده گرفتن هویت فرهنگی ما چیست؟ کار را به کاردان بسپارید و تقسیم عاقلانه در حوزه مدیریت جامع فرهنگ انجام بدهید. خبر دارید که بیش از... (قطع میکروفن)

علي کريمي فيروزجائي
آقای آذری خیلی متشکریم. همکار بعدیمان جناب آقای محمدحسن آصفری نماینده محترم مردم اراک، کمیجان و خنداب هستند، بفرمایید.

محمدحسن آصفري
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده به آقای رئیس‌جمهور است. آقای رئیس‌جمهور شش سال پیش به اراک تشریف آوردند و در حضور عموم مردم اعلام کردند من از امروز دستور می‌دهم شیر مازوت نیروگاه شازند را ببندند! اما آقای رئیس‌جمهور! متأسفانه این اتفاق شکل نگرفته و الان چند روزی است مردم اراک از هوای بسیار آلوده‌ای که بخش اعظم آن از نیروگاه شازند تولید می‌شود برخوردار هستند. آقای رئیس‌جمهور! خواهش می‌کنم جلوی این کار را بگیرید و به قول و وعده خودتان عمل کنید. تذکر دوم بنده به رئیس محترم قوه قضائیه است. جناب حضرت آقای رئیسی! توجه فرمایید در گزارش تفریغ بودجهای که دیروز دیوان محاسبات ارائه داشتند (14) میلیارد و (800) میلیون یورو توسط شرکتها و افراد حقیقی و حقوقی برای واردات کالا پول گرفته شده است، ولی متأسفانه کمتر از (6) میلیارد یوروی آن کالا وارد شده و معلوم هم نیست این کالاها، کالاهای اساسی بوده که مورد نیاز مردم هست یا نه. تکلیف نزدیک (9) میلیارد یورو از این پول روشن نیست که چه کسانی گرفتهاند، برای واردات چه کالاهایی گرفتهاند و چه اقدامی برای برگرداندن این پول بیتالمال به خزانه کشور انجام دادهاند. تذکر سوم بنده به رئیس محترم بانک مرکزی است. جناب آقای همتی! متأسفانه بانکها جان مردم را به لب آوردهاند و با این سودهای بسیار بالایی که به واسطه وامهای بسیار کم دارند از مردم می‌گیرند گلایهمندی مردم را زیاد کردهاند. مردم معترض هستند که چرا بعضیها بایستی وامهای چندده میلیاردی بگیرند، ولی یک بندهخدایی (6) میلیون، (10) میلیون وام بگیرد و متأسفانه بانکها به مردم فشار بیاورند و بتوانند اموال آنها را مصادره کنند. لذا درخواستم این است به این موضوع توجه کنید. به وزیر محترم جهادکشاورزی؛ به وعده خودتان برای خرید کشمش مردم خنداب عمل کنید. مردم خنداب... (قطع میکروفن)

علي کريمي فيروزجائي
آقای آصفری خیلی متشکر. آقای امیرقلی جعفریبروجنی نماینده محترم مردم بروجن بفرمایید.

اميرقلي جعفري بروجني
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ایام شهادت حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) را تسلیت عرض می‌کنم و سالروز شهادت سردار دلها را گرامی می‌داریم. خدمت شما عرض کنم چون لایحه بودجه در آستانه بررسی کامل در کمیسیون تلفیق است چند نکته را لازم می‌دانم عرض کنم. خطمشی تعیینشده توسط مقام معظم رهبری در آذر 97 می‌تواند به عنوان راهبر وظیفه اصلی دولت را در حوزه بودجهریزی تعیین کند. توصیه به صرفهجویی در هزینههای عمومی، اصلاح نظام درآمدی دولت، افزایش سهم صندوق توسعه ملی، کم کردن مابهالتفاوت درآمدها و هزینهها و کم کردن میزان وابستگی بودجه به نفت نکاتی است که باید در بودجه لحاظ شود. در این بودجه باید محرومین و مستضعفین مورد توجه قرار بگیرند. تذکر اولم خطاب به وزیر محترم ارتباطات؛ چرا هنوز مطالبه مقام معظم رهبری در مورد شبکه ملی اطلاعات شکل نگرفته است؟ تذکر دوم به وزیر محترم ارتباطات؛ در این شرایط سخت کرونایی و مشکل آموزش دانش‌آموزان، هنوز نقاط کوری وجود دارد، مخصوصاً در استان چهارمحال و بختیاری که باید رفع شود. شش سایت فورجی، سایت علیآباد، دوراهان، لهدراز،کردهشامی، مورچگان، بیژگرد و آقبلاغ جزء نیازهای اصلی زیرساختی ما است. تذکرم به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ آمایش وزارت علوم نباید باعث جمع کردن مراکز دانشگاهی از مناطق محروم شود که برای نظام اسلامی افتخاری در جهت برقراری عدالت آموزشی بوده است. تذکر به وزیر محترم آموزش و پرورش؛ تعیین تکلیف مربیان پیشدبستانی و نکته بعدی طبقهبندی شغلی معلمان باید انجام بگیرد. حدود (300) هزار معلم بالای (30) سال داریم... (قطع میکروفن)

علي کريمي فيروزجائي
آقای جعفری خیلی متشکریم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای کریمی! اجازه بفرمایید ما وارد دستور بعدی شویم، ان‌شاءالله ادامه تذکرات در انتهای جلسه بیان شود.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای دکتر کریمی بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات شفاهی نمایندگان محترم به دستگاههای اجرایی، آقای مرتضی محمودوند نماینده محترم مردم خرمآباد و چگنی بفرمایید.

مرتضي محمودوند
تذکرات شفاهی
«الحمدلله کما هو اهله» ایام شهادت حضرت زهرای اطهر، زیباترین نور عالم امکان و اولین سالگرد شهادت سردار شجاع، سردار سپاه اسلام حاج¬قاسم سلیمانی را خدمت همه همکاران و ملت ایران تسلیت عرض می‌کنم. جناب آقای رئیس‌جمهور محترم! بنده به عنوان عضو کمیسیون تلفیق بودجه اعلام می‌کنم، معضلات و مشکلات کشور با همین بودجه حل می‌شود. ما قبلاً هم خدمتتان عرض کردیم استان¬های محروم واقعاً تاب این همه فشار، سختی و مصیبت را ندارند. به جای اینکه شما دلجویی کنید، بیایید واقعاً همراهی کنید، می‌آیید از نمایندهها شکایت می‌کنید. این واقعاً کار درستی نیست، برادر بزرگوار! شما منابع درآمد و مصارف، هم منابع و هم مصارف را در این بحث لایحه 1400 به صورت کارشناسی و منطقی در نظر نگرفتهاید. آقای دکتر قالیباف! از سر دلسوزی و مردانگی و برادری، همه دولتها دولت ملت هستند، دولت نظام اسلامی هستند، دولت خون شهدا هستند، از شما خواهش کردند برای همراهی با مجلس. هر جا مجلس آمد یک اقدامی انجام داد شما فقط سد دفاعی و لجمن دفاعی درست کردید. آنجایی که همه بزرگان مجلس خواهش کردند، بحث طرح راهبردی، گفتند اصلاً خودتان بیایید طرح بدهید. بحث معیشتی، ماشاءالله شما هر دو تا را هوا کردید. این چه کاری است؟ شما دولتی هستید که باید خدمتگزار ملت باشید. آقای رئیس‌جمهور! بسته معیشتی را، بزرگی کن خودت طراحی کن، خودت هم تقسیم کن. با این شرایط واقعاً فشار روی مردم است. اصلاً نیاز نیست بگویند... (قطع میکروفن)

علي کريمي فيروزجائي
آقای محمودوند خیلی متشکر. جناب آقای مجتبی یوسفی نماینده محترم مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون بفرمایید. آقای رئیس! علیالظاهر آقای یوسفی تشریف ندارند و نفر آخر هم ایشان بودند، خیلی متشکرم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. آقای دکتر متفکر بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
تعدادی از دوستان تذکر آیین‌نامه ای ثبت نام داشتند، اگر تشریف داشته باشند استفاده کنید. جناب آقای دکتر مالکی بفرمایید.

فداحسين مالکي
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم محضر ملت ایران و نمایندگان محترم عرض تسلیت دارم. می‌خواستم دو، سه تا نکته را عرض کنم. با عنایت به اینکه بودجهای که دیروز توسط همکارانمان در تلفیق مصوب شد، با احترام به دوستان فقط این نکته را عرض کنم با عنایت به اینکه ماهیت این بودجه یک ماهیت سیاسی است و همه ما هم می‌دانیم، در گذشته هم اگر تغییراتی را مجالس گذشته می‌دادند حتی اگر تغییرات (10) درصد هم بود دولت مقابل قبول نمی‌کرد. اما همه ما اذعان داریم در روزی که جلسه به صورت غیرعلنی هم بود، هم ریاست محترم مجلس و هم آقایان در تلفیق گزارش دادند احساس می‌شود که بالای (80) درصد این تغییرات نیاز است. این چه بهتر بود که بالای (80) درصد را خود دولت انجام می‌داد، نه اینکه توپ را در زمین مجلس انداختند. احساس بر این است که به نوعی مجلس در رابطه با این لایحه بودجه کنترل و مدیریت می‌شود. ببینید برادران عزیز! ما یک دولتی داریم با همین حرفهایی که همه ما می‌زنیم، به هر جهت هر روز هم بحث می‌کنیم، حتی زبان تند هم به دولت گرفته می‌شود، دولت همین است. شش ماه دیگر هم باقی مانده است و شما یک دولت جدیدی خواهید داشت که آن هم تا انتخابات برگزار شود و دولت آینده مستقر شود هفت، هشت ماه طول می‌کشد. این زمان یک سال و یک سال و نیم که تا ثبات دولت آینده باشد، ما با چالشهای مختلفی روبه¬رو خواهیم بود. شما شک نکنید که دولت آینده هر دولتی که باشد خوشبینانه آن، این است که یک دولت حزباللهی و یک دولت جهادی باشد. همین دولت جهادی در مقابل مجلس حرف برای گفتن دارد، مجلس را به چالش می‌کشاند و می‌گوید این چه بودجهای است که شما اعلام کردهاید. من یک قلم سربسته خدمت شما عرض می‌کنم، در این بودجه سیستم دفاعی یعنی بودجه دفاعی کشور را بررسی کنید، چگونه به آن نگاه کردهاند. اینکه به هر حال یک نیروی نظامی و یا یک نیروی انتظامی را بگویند شما برو نفت و بنزین بفروش و بودجهات را تأمین کن، این حرف درستی است؟ آن هم در این شرایطی که ما در دنیا داریم، شرایطی که همه دوستان اذعان دارند که به هر حال صفآرایی اطلاعاتی، نرمافزاری و نظامی بر علیه ما در پیرامون ما وجود دارد. کجای اطراف ما، ما نباید نگران آن باشیم؟ از این جهت تا توانستهاند نسبت... (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای سیدکاظم موسوی بفرمایید.

سيدکاظم موسوي
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم ایام شهادت مظلومانه دخت نبوت، کفو ولایت، ام امامت حضرت زهرای اطهر را تسلیت عرض می‌کنم و سالگرد شهادت مظلومانه سیدالشهدای مقاومت جناب آقای حاج قاسم سلیمانی و همچنین اربعین روز شهادت مظلومانه دانشمند عالیقدر هستهای ما جناب آقای فخریزاده را تسلیت و تبریک و تعزیت عرض می‌کنم. جناب آقای رئیس! مشکلاتی که ما در کشور داریم یکی، دو تا نیست. این بودجهای هم که الحمدلله دیروز در کمیسیون تلفیق کلیات آن تصویب شد ان¬شاءالله قانون بهتری برای مردم و زیرساختهای کشور بشود و به ویژه استان¬های محروم و کمتر توسعهیافته در نظر گرفته شود، بعد از کمیسیون تلفیق باید در صحن علنی از نظر نمایندگان محترم و متفکرینی که اینجا جمع هستند چکشکاری بیشتری شود تا حداقل برای مردم مورد قبول باشد و فرمایشات حضرت آقا بارها در ارتباط با بودجه و تعیین بودجه، فرموده که اگر در وسط سال کم بیاورید و ما با کمبود بودجه مواجه باشیم حتماً در آن فسادی است، باید دقت کنیم. خدمت شما عرض کنم در مورد فرزندان جانبازان و ایثارگران شما مستحضرید که مجلس هم در این زمینه یک مصوباتی داشت، آن کلمه «پنجساله» اگر حذف شود مشکلات این خانوادهها حل خواهد شد. آن روز هم در خدمت حضرت آیتالله رئیسی بودیم خواهش کردیم که دیوان عدالت اداری خیلی به این موضوع زوم نکند و در حقیقت به این موضوع که خانوادههای ایثارگر در کشور هستند، (530) هزار، جمعیت کمی نیست. اما در ارتباط با اردبیل، اردبیلی که مهد تشیع است، اردبیلی که استان کمتر توسعهیافته است. جناب آقای دکتر قاضیزادههاشمی! از شخص حضرت‌عالی تشکر می‌کنم که اخیراً به استان ولایتمدار اردبیل تشریف برده بودید، مشکلات ما و صنعتگران ما را حضرت‌عالی در آنجا از نزدیک لمس فرمودید. ان¬شاءالله برای حل مشکل کارگران عزیز آن منطقه و آنهایی که با دسترنج خودشان به زحمت می‌افتند تا معیشت ابتدایی را برای خانوادههایشان تأمین کنند، بیشتر از این آنها با این مشکلات مواجه نشوند. خانوادههایی را داریم که به نان شبشان در این کشور محتاج هستند، در استان¬های محروم، در استان‌های مختلف کشور و ما به عنوان خادم این مردم در خدمت آنها هستیم... (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر حاجآقای موسوی. به عنوان آخرین فرد در خدمت جناب آقای حسینعلی حاجیدلیگانی هستیم، بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! تذکر بنده بند (11) ماده (22) است، حفظ شأن مجلس. ببینید! ما قانون تأمین کالاهای اساسی را تصویب کردیم به موقع خودش، آقای رئیس‌جمهور آن را ابلاغ نکرد، نهایتاً رئیس مجلس آن را ابلاغ کرد. الان از زمان ابلاغ گذشته، از (15) روزی هم که در روزنامه رسمی کشور بایستی منتشر شود که قانون لازم‌الاجرا شود گذشته، در آن قانون یک بندی مصوب شد که وزارت رفاه بیاید و سامانهای را ایجاد کند و اعتراضات افرادی که به هر دلیلی یارانه آنها قطع شده یا یارانه معیشتی آنها قطع شده و یا همین یارانه تأمین کالاهای اساسی به آنها داده نشده را رسیدگی کند و براساس آزمون وسع پاسخگو باشد. آقای رئیس! تا الان چنین اقدامی صورت نگرفته، برخیها را واریز کردهاند، برای برخیها که بحمدالله دارند واریز کردهاند، برخی کسانی که واقعاً ندارند برایشان واریز نکردهاند و یک مشکلاتی را در سطح جامعه به¬وجود آوردهاند. خواهش من این است که جناب‌عالی در این رابطه تصمیم‌ بگیرید. نکته بعدی، آقای رئیس! همین امروز که ما اینجا نشسته¬ایم شهرستان‌های شاهینشهر، میمه، برخوار، اصفهان، خمینیشهر و برخی از شهرستان‌های دیگر اصفهان به خاطر اینکه آلایندگی آنها از همه کلانشهرهای دیگر کشور بالاتر است رسماً تعطیل شده، هفته قبل هم یک هفته تعطیل شد. بعد با این اوصاف وزارت نفت و نیرو آمدهاند تصمیم گرفته‌اند که مازوت را به جای گاز در نیروگاه شهید منتظری که در حوزه ما است و همچنین نیروگاه اسلامآباد را به جای گاز اجازه بدهند که مصرف کند. واقعاً سلامتی مردم در معرض خطر جدی است. همین الان که هنوز گاز مصرف می‌کنند مردم نمی‌توانند درست نفس بکشند، وای به حال آن زمانی که بخواهند به جای گاز، مازوت استفاده کنند. خواهش من این است که جناب‌عالی هم از طریق این تریبون هم به سازمان محیط‌زیست، هم به آقای رئیس‌جمهور، هم به وزیر نیرو و هم به وزیر نفت متذکر شوید که دست به چنین اقدام خطرناکی نزنند. تشکر می‌کنم. والسلام علیکم و رحمه الله

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
از همه همکاران متشکرم. من ابتدائاً به نوبه خودم ایام سوگواری بیبی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) را عرض تسلیت دارم. امیدوارم همه ما ان¬شاءالله فاطمی باشیم. همچنین سالگرد حضور بابصیرت ملت بزرگ ایران در یومالله نهم دی را عرض تبریک دارم و پاس می‌دارم. ان¬شاءالله که خداوند تبارک و تعالی که نیت کرده است و خواسته است که این ملت در جایگاههای بلندی وجود داشته باشد و حاضر باشد، همچنان نصرت خودش را همراه این مردم قرار بدهد. سالگرد شهادت شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس و همچنین چهلم و اربعین شهادت شهید فخریزاده را گرامی می‌داریم. من لازم است از مردم عزیز اردبیل به خاطر پذیرایی گرم و صمیمانهشان تشکر کنم. همینطور که جناب آقای سیدکاظم موسوی نماینده فرهیخته شهرستان اردبیل فرمودند، ان¬شاءالله موضوعات را دنبال می‌کنیم. تذکرات برادر عزیزمان جناب آقای حاجیدلیگانی هم درست است، بالاخره قانون تأمین کالاهای اساسی گفته شده است، هم مصوبه خود دولت به یک نحوی از انحاء است که اخیراً در ستاد ملی کرونا اصلاح شد، هم قانون مجلس است. امیدواریم که هر چه زودتر اجرایی شدن آن تسریع شود، چون مردم منتظر هستند. الان هم فصل، فصل وارونگی هوا است، وضعیت محیط‌زیست و هوا خوب نیست، شهرهای صنعتی مشکلات جدی‌تری دارند، اصفهان، اراک، قزوین، مشهد، امیدواریم که اینها حتماً مطمح نظر دولت محترم باشد. به نظر می‌رسد که سازمان محیط‌زیست باید ان‌شاءالله جدیتر به وظایف حاکمیتی خودش عمل کند. من لازم است که عرض کنم هفته آینده، هفته حوزه انتخابیه همکاران ما است، اما برادران و خواهران عزیز ما که عضو کمیسیون تلفیق هستند سه شیفت حاضر خواهند بود. ان¬شاءالله امیدواریم مشکلاتی که در گزارش کمیسیون اصل (90) هم بود در بودجه مرتفع شود و گزارش کمیسیون تلفیق یک بودجه ان¬شاءالله ساختارمند، منضبط و عملی و شفاف را به صحن علنی مجلس ارائه کند، با همت و زحمتی که دوستان ما خواهند کشید. پیشاپیش به همه آنها خداقوت می‌گویم.
6 ناطقان جلسه آقایان: علی اکبر کریمی، اقبال شاکری، سیداحسان خاندوزی، احمد محرم زاده یخفروزان و احمدحسین فلاحی

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
ناطقین را اعلام بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای علیاکبر کریمی نماینده محترم اراک، کمیجان و خنداب. ـ آقای اقبال شاکری نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس. ـ آقای سیداحسان خاندوزی نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای احمد محرم زاده یخفروزان نماینده محترم اهر و هریس. ـ آقای احمدحسین فلاحی نماینده محترم همدان و فامنین. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) جناب آقای کریمی در خدمت شما هستیم.

علي اکبر کريمي
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام به محضر حضرت ولیعصر (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) و تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت سالگرد شهادت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و نام و یاد امام راحل و همه شهدای گلگونکفن ایران اسلامی و (6200) شهید استان مرکزی به ویژه شهید مدافع حرم سردار رشید اسلام حمیدرضا انصاری و تقدیر و تشکر از مردم انقلابی شهرستانهای اراک، خنداب و کمیجان و شهرهای جاورسیان، میلاجرد، داودآباد، کارچان، ساروق و روستاها که این خادم کوچک خود را در مجلس یازدهم هم مورد لطف مجدد قرار دادند. یومالله نهم دی را گرامی می‌داریم. روزی که نقطه عطفی در تجلی بصیرت، زمانشناسی و استقامت ملت ایران در مقابل جریان فتنه و توطئه‌های استکبار جهانی و عوامل نفوذی آن و هجمههای رسانهای داخلی و خارجی و بیعت مجدد مردم با ولایت و آرمان‌های انقلاب اسلامی بود. در شرایطی که ارزش پول ملی ما در سال جاری به شدت کاهش یافته و به طور منطقی باید صادرات رشد بسیار زیادی داشته باشد، تراز تجاری کشور در سال جاری تاکنون منفی بوده و رقم صادرات کشور طی هشت ماه اول سال جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل حدود (20) درصد کاهش داشته است. علی‌رغم اینکه در شرایط تنگناهای ارزی ناشی از تحریم نفت باید به درآمدهای ارزی حاصل از صادرات کالاهای غیرنفتی اتکا کنیم، هیچ تلاش و اقدام مؤثری در دولت برای استفاده از فرصت‌های طلایی موجود برای توسعه صادرات کشور دیده نمی‌شود. اجرای سیاستهای غلط و متناقض در زمینه صادرات و صدور انواع بخشنامههای خلقالساعه و سختگیریهای غیرمنطقی در عرصه صادرات بسیاری از صادرکنندگان پرسابقه و شریف کشور را که سربازان و سرداران عرصه جنگ اقتصادی هستند را مأیوس و از صحنه فعالیت خارج کرده است. جناب آقای روحانی! عملکرد شخص شما و دولتتان در زمینه توسعه صادرات کالاهای ایرانی در بازار (1000) میلیارد دلاری (15) کشور همسایه و منطقه اتحادیه گمرکی اوراسیا بسیار ضعیف بوده است. عملکرد مأیوسکننده شما درخصوص حضور در بازار گسترده کشور سوریه که با خون مقدس شهدای مدافع حرم به عنوان فرصتی طلایی در اختیار اقتصاد ایران قرار گرفته است، خیانتی آشکار به خون مقدس این شهدا محسوب می‌شود. کاش شما هم از برخی رؤسای جمهور کشورهای منطقه یاد می‌گرفتید که در شرایط کرونایی برای حفظ و حراست از منافع ملی خود و برای توسعه بازارهای صادراتی کشورشان سفرهای خارجی خود را نیز تعطیل نکردهاند. شما طبق اصل (121) قانون اساسی به عنوان رئیس‌جمهور در پیشگاه قرآن کریم به ملت ایران سوگند خوردهاید که همه استعدادها و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیتهایی که بر عهده دارید به کار گیرید و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور کنید، ولی متأسفانه شما حتی برای مهمترین وظایف قانونی خود در داخل کشور هم تحرک و حضوری ندارید. آیا این رفتار وقف خود برای خدمت به مردم است؟ جناب آقای روحانی! در شرایطی که همه ملت ایران اعم از کسانی که به شما رأی دادهاند و از رأی خود پشیمان هستند و آنها که رأی ندادهاند برای اتمام دوران ریاست جمهوری شما لحظهشماری می‌کنند و نمایندگان مردم در مجلس هم با توجه به مصالح کلی کشور دولت شما را به مثابه خار در چشم و استخوان در گلو تحمل می‌کنند، لااقل هر از چندی با طرح سخنان تفرقهانگیز و تنشآفرین با اعصاب و روان مردم بازی نکنید. شما که جسارت چند دقیقه حضور در بین جمعی از مردم را ندارید و تاکنون حاضر نشدهاید حتی چند دقیقه در جمعی از پزشکان و پرستاران یک مرکز درمانی کشور بروید و به آنها برای مقابله با بیماری کرونا خداقوت بگویید، چگونه به خود اجازه می‌دهید مسائلی همچون پیشنهاد برگزاری رفراندوم را مطرح کنید؟ در طی روزهای اخیر خبر اتمام فرآیند شش بانک متعلق به نیروهای مسلح در بانک سپه توسط مسئولان دولت اعلام شد. با عنایت به نامه (110) نماینده مجلس خطاب به وزیر اقتصاد درخصوص لزوم رعایت حقوق قانونی (180) هزار نفر سهامدار بانک مهر اقتصاد و صدها هزار نفر از سهامداران پنج بانک ادغامشده دیگر که غالباً از ایثارگران و کارکنان نیروهای مسلح هستند، لازم است ارزش روز داراییها، قیمت سهام شش بانک مذکور به قیمت روز ارزیابی شده و حقوق قانونی سهامداران این بانک‌ها به طور دقیق و کامل محاسبه، ارزیابی و پرداخت شود. از وزیر اقتصاد و رئیس‌ بانک مرکزی می‌خواهم که در فرآیند ادغام این بانکها از نابودی ظرفیتهای گسترده موجود در آنها به ویژه بانک مهر اقتصاد و انصار که جزء مدرنترین بانکهای کشور بوده و بسیار از بانک سپه هم پیشرفتهتر هستند، دقت لازم را داشته باشند و بانک سپه به عنوان بانکی که همواره در خدمت ارتش و نیروهای مسلح بوده باید مدیریت آن به ستاد کل نیروهای مسلح سپرده شود و در اختیار نیروهای مسلح و صنایع دفاع کشور باشد. سهام متعلق به دولت در شرکت هپکو اراک پس از چند بار دست به دست شدن در طی سالهای اخیر و بیکاری و بلاتکلیفی کارگران، در مردادماه امسال به سازمان تأمین‌اجتماعی واگذار شد. از وزرای اقتصاد، رفاه و رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه انتظار دارم در اسرع وقت با استفاده از مجوز پیش‌بینی شده در تبصره (2) قانون بودجه سال جاری، نسبت به تهاتر بدهیهای بانکی شرکت هپکو با مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی از دولت اقدام و مهمترین مانع فعال شدن این شرکت را از پیش پای آن بردارند. همچنین ضروری است مسئولان درخصوص خرید واکسن خارجی نهایت دقت و وسواس را اعمال نمایند تا واکسنهای تولیدشده توسط شرکتهای آمریکایی و اروپایی که خود در معرض اتهام تولید ویروس کرونا هستند بر روی ملت ایران آزمایش نشود. لایحه بودجه سال 1400 با کسری (317) هزار میلیارد تومانی و درآمدهای غیرواقعی، وابستگی شدید به نفت و استقراض که با سیاستهای اقتصاد مقاومتی فاصله و مغایرت زیادی داشته و از انتظارات رهبری درخصوص اعمال اصلاحات ساختاری در بودجه فاصله زیادی دارد، می‌تواند آثار تورمی گسترده و خسارات بسیار زیادی برای معیشت مردم و اقتصاد کشور در سالهای آینده داشته باشد. از همکاران عزیز انتظار می‌رود با حساسیت بیشتری لایحه بودجه 1400 را بررسی کرده و تصمیمی بگیریم که منطبق با مطالبات به‌حق مردم باشد... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی علیاکبر کریمی نماینده محترم اراک، کمیجان و خنداب تشکر می‌کنم. از برادر گرامی اقبال شاکری نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس دعوت می‌کنم که نطق هفت دقیقهای خودشان را شروع بفرمایند.

اقبال شاکري
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم، با درود به روان پاک شهدا و امام شهدا و روح مطهر سردار دلها، فرمانده نیروی مقاومت بدون مرز، شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشمند هستهای دکتر محسن فخریزاده و با عرض تسلیت ایام فاطمیه و با آرزوی طول عمر رهبر عزیزتر از جان‌مان. مردم شریف ایران، نمایندگان محترم مجلس انقلابی! در ایام دهه حماسه بصیرت هستیم، ان‌شاءالله بتوانیم با بصیرت در تمام امور بالاخص در قانونگذاری و نظارت از این امتحان سربلند بیرون بیاییم. اینک هفت ماه از عمر مجلس یازدهم می‌گذرد، اقدامات اساسی خوبی انجام شده، اما برای مجلس انقلابی کافی نیست. نظارت کماثر، فرآیندهای طولانی صحن و کمیسیونها، رسیدگی به موضوعات اصلی کشور را کند کرده است. حتی تذکرات و رسیدگی به سؤالات در کمیسیونها و صحن نیز فرسایشی شده است. مجلس باید با اصلاح ساختار و آیین‌نامه داخلی و چابک نمودن مرکز پژوهشها و دیوان محاسبات به صورت قرارگاهی به مسائل حیاتی مردم ورود کند و دولت را همراه خود بکشاند و از ابزارهای نظارتی بازدارنده مانند دیروز استفاده کند تا کارها را به سرانجام برساند. اما دولت و ما ادراک ما الدولت، آقای رئیس‌جمهور! خیلی صمیمانه نکاتی را یادآوری می‌کنم. یادتان می‌آید چه گفتید و با چه وعدههایی به سر کار آمدید؟ (100) روزه مشکلات را حل می‌کنیم، چنان رونقی ایجاد کنیم اصلاً به یارانه نیاز نداشته باشید. اما پس از گذشت هفت سال و نیم از عمر دولت می‌گویید: «همین که حقوق کارمندان را سر ماه می‌دهیم خدا را شکر کنید!» اعتراف می‌کنید که در دولت وزیر حامی مردم ندارید و در حوزه مسکن کوتاهی شده است. خسته نباشید! دولتی که می‌گفت ما زبان دنیا را بلدیم از درک مطالبات و دغدغههای مردم خودش ناتوان است و چنان سونامی ناکارآمدی در حل مشکلات مردم راه انداخته که دو تا (100) روز باقی مانده سال آخر دولت به سرنوشت هفت سال گذشته دچار خواهد شد. مجلس باید با قدرت پیگیر قانون جرم بودن ترک فعل مسئولین باشد تا مسئولین اجرایی نتوانند بدون پاسخگویی عملکردشان به استراحت بپردازند. باید کمیسیون اصل (90) و مراجع قضائی از آقای آخوندی وزیری که به گفته رئیس‌جمهور در حوزه مسکن کوتاهی کرده و خانهدار شدن را تبدیل به آرزوی دستنیافتنی برای مردم نموده، بازخواست نماید و ان‌شاءالله این شروعی برای تمام مسئولین کمکار باشد. آقای رئیس‌جمهور! از خودتحریمی و التماس خارجی دست بردارید و به ریل خدمت به مردم برگردید. حال که تا ساختمان مشروطه مجلس آمدید، به صحن مجلس هم بیایید و به نظر نمایندگان گوش دهید. آقای روحانی! قانون، مسئول سیاستهای کلان کشور را مشخص کرده و تفسیر قوانین نیز به عهده دولت نیست. بهتر است نگاهتان را به مجلس عوض کنید. به جای لجبازی و تعیین تکلیف برای مجلس که چه چیزی را رد یا تصویب کند، در این روزهای آخر، کمی به فکر دنیای مردم و آخرت خودتان باشید. آقای رئیس‌جمهور! انصاف نیست بازنشستگان، معلمین، کارکنان شرکتی و قراردادی، کارگران و ایثارگران با حقوق ناچیز دست و پا بزنند و شرکت‌های دولتی چاق و چله مشغول تاراج بودجه ملی باشند. در حالی که مدیر این شرکتها از حقوق اختصاصی، ماشین اختصاصی، راننده اختصاصی، منزل اختصاصی و حتی آسانسور اختصاصی استفاده می‌کنند، مردم در حمل و نقل عمومی در حسرت اضافه شدن یک اتوبوس و واگن از طرف دولت باشند. آقای روحانی! منطقی نیست لایحه بودجهای بدهید که بوی نفت می‌دهد و اقتصاددانان و بودجهشناسان از بیمبنایی آن حیرتزده شدهاند و مجلس مجبور است آن را شخم بزند. شما نمی‌توانید با این بودجه بادکنکی سرزمین سوخته و آینده فروختهشده را تحویل دولت بعدی بدهید. آقای رئیس‌جمهور! عاقلانه نیست که ترسوها و نفوذیها در مسند امور قرار گیرند و با بیحیایی و بیغیرتی تقاضای مردم برای انتقام خون شهید فخریزاده را افتادن در تله تنش بنامند که مبادا بایدن ناراحت شود. آقای روحانی! پذیرفته نیست قیمت ارزاق و مواد غذایی، خودرو، مسکن و نهادههای دامی در خیانت نفوذیها و پاسکاری وزارتخانهها سر به فلک بزند و مافیای قدرت و پول ظرف چند روز ثروت افسانهای به جیب بزنند و مردم در جنوب شهر در صف طویل یک کپسول گاز و دبه آب شرب باشند. آقای رئیس‌جمهور! عجیب نیست که جوانان و فرهیختگان کشور در عرصه تولیدات محصولات نانو، پزشکی، هوا و فضا، سلولهای بنیادی، صنایع هستهای، صنایع دفاعی و مدیریت بحران، جهان را حیرتزده کنند، ولی در دستگاههای اجرایی راهی نداشته باشند. آقای روحانی! دیروز مشاهده کردید ستاد اجرایی به همت همین جوانان واکسن کرونا را تولید می‌کند و آنقدر به دانش خود اطمینان دارد که فرزند مسئول ستاد داوطلب تزریق واکسن می‌شود. اما همین جوانان در پشت درها علف در زیر پایشان سبز می‌شود. آقای رئیس‌جمهور و آقای جهانگیری! درخصوص فاجعه شرکت نیشکر هفتتپه کارت زرد دیروز مجلس به وزیر اقتصاد در حقیقت به شما بود، به خود بیایید. این مجلس صادقانه با مردم سخن می‌گوید که این امور را بر نمی‌تابد و اگر هم لازم باشد از آخرین ابزار نظارتی خود برای اصلاح جریان امور استفاده می‌کند و این پایان سخن من است، مردم نجیب و انقلابی ایران! شما پایانی ندارید، پیروز هستید و ماندگار.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکریم. ناطق بعدی را دعوت بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی اقبال شاکری نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس تشکر می‌کنم. از برادر گرامی سیداحسان خاندوزی نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس دعوت می‌کنم که نطق هفت دقیقهای خودشان را شروع بفرمایند.

سيداحسان خاندوزي
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم درود خدا به روح فاطمه‌زهرا و اصحاب آخرالزمانی ایشان همچون حاج قاسم سلیمانی. بنا بود در نطق اولم به ریشههای نهادی ـ ساختاری دهه از دسترفته اقتصاد ایران بپردازم. به ریشه صعوبت تولید و سهولت سوداگری. به ریشه تورم تحمیل‌شده از سوی کسری بودجه و ناترازی بانکها. به ریشه سیاستهای رانتپراکن و نابرابریهای بنیانبرافکن. بنا داشتم به سطح نازل سیاستگذاری اشاره کنم، به چندین دهه فقدان سیاست صنعتی و راه غلط حمایت از تولید. به فقدان سند آمایش ملی، به فقدان نهادهای تنظیمگری، به بودجهریزی بی‌کیفیت و عدم پاسخگویی و شفافیت و ضمانت نداشتن حقوق مالکیت و حکمرانی دولت از همگسیخته. بنا داشتم به علل سیاسی وضع کنونی بپردازم، مانند طنز تلخ فقدان تحزب برای امور سیاسی از یک سو و سیاسی شدن همه آنچه نباید سیاسی شود از سوی دیگر. مقصودم تحزب برای اداره منسجم امور است، نه فقط شب انتخابات که اگر حزب بود به خاطر حیثیت خودش نمی‌گذاشت رئیس‌جمهور حزبش چنین کند یا نمایندگان حزبش چنان کنند و کادرسازی و شایسته‌گزینی به شب انتصاب آقایان موکول شود. قرار بود حول این دغدغههای بلندمدت سخن بگویم، اما اجازه دهید امروز به اقتصاد سیاسی فاجعه دو سال اخیر تمرکز کنم. مردم عزیز سرزمینم! پس از شش‌ماه پیگیری جزئی حل معضلات ارزی و بودجهای با نگاهی غیرجناحی، اکنون میدان را اینگونه می‌بینم. از عوارض اقتصادی کرونا که بگذریم، بخشی از نزول (9) ساله اقتصاد مربوط به نبرد خزانهداری آمریکا و متحدانش با جمهوری اسلامی ایران است. اما بخش دیگر آدرس آن تفکری در داخل است که بدش نمی‌آید این بار طبقه متوسط و جنبش تهی‌دستان مدافع عقبنشینی باشند. تفکری که می‌خواهد ایران یک کشور عادی باشد، یک جمهوری رام و وابسته. بیدلیل نیست که پس از (32) ماه از شروع تحریمها، تحریمهایی که فقط هشت سال از تجربه قبلی آن می‌گذرد، هنوز برخی بروکراتهای این کشور آرایش جنگی نگرفتهاند، چون شاید بنا نیست بگیرند. شاید بنا نیست ساختار بودجه اصلاح شود. شاید بنا نیست نقشه ارزی و تجاری ما از سیطره خزانهداری آمریکا خارج شود. شاید بنا نیست وابستگی سفره مردم به واردات نهادههای اساسی و ماده مؤثره دارو کم شود. شاید بنا نیست دیپلماسی اقتصادی آسیایی و منطقهای جایگزین فرنگ شود. شاید بنا نیست مالیات عادلانه اغنیا و ویژهخواران أخذ شود. لایحه بودجه سال 1400 را ببینید، به قول سهراب «آیهای بهتر از این می‌خواهید؟». میگویم شاید چون اولاً رأس دولت را نظریه توسعهای که درباره ایران دارد و وابستگی تئوریک ایشان به الگوی انگلوساکسون بر باد داده است. ثانیاً کف دستگاههای اجرایی را بروکراتهای غیرمعتقد به اقتصاد مقاوم و البته بروکراتهای گرفتار چرب و شیرین فساد مالی بر باد دادهاند. ما نتوانستیم انگیزه بروکراتهای کف دستگاهها و شرکتهای دولتی و صندوقها و امثالهم را به سمت مقاومسازی اقتصاد برگردانیم. اگر می‌خواهید دولت بعد آسیبپذیری و شکنندگی اقتصاد را تکرار نکند، بزرگواران! از نگاه سیستمی غیر از تغییر تفکر رئیس دولت باید برای انگیزه بروکراتها نهادسازی کنیم. جدیت که رهبری فرمود نیست، از نگاه سیستمی یعنی نهادسازی برای همسو کردن انگیزه مدیران با منافع ملت. شجاعت که رهبری فرمود نیست، از منظر سیستمی یعنی مردمسالاری به نحوی که دولت و مجلس به خاطر محبوبیت و رأی بعدی خود از جراحی دردناک شجاعانه دست نکشند. یک سوزن به خود؛ آیا مجلس یازدهم در مقابل تمایلات عوامپسندانه و فشار ذی‌نفعان خواهد ایستاد؟ امان از جاهلان متنسک. به اصل موضوع برگردم، تفکر وابستگی بقای خود را به اصلاح اقتصاد داخل منوط نمی‌بیند، بلکه فرودستان را با ترس از دوگانه جنگ و صلح حامی خود می‌کند و فرادستان را با عدم أخذ مالیات عادلانه و توزیع رانت و مجوز. البته در (15) ماه منتهی به انتخابات 1400 به شکل پوپولیستی (75) درصد بر پرداختی کارکنانش می‌افزاید، ولو به قیمت تحمیل کسری بودجه و تورم بر (85) میلیون ایرانی. به موکلانم و مردم عزیز ایران عرض می‌کنم، از منظر متخصصان اقتصاد بخش مهم معضلات چاره روشن دارد، اما سقف سیاسیکاری اجازه قد کشیدن درخت تخصص را نمی‌دهد. کارشناسان جوان دستگاهها با ما مرتبط هستند، نزد ما درددل می‌کنند، اما تفکری بدش نمی‌آید اصلاح مهمی به صورت درونزا محقق نشود تا همه بدانند برای شاخصهای اقتصاد فقط به یمن لبخند غرب روی خوش خواهیم داد و هزینه مقاومت بیش از هزینه رام بودن است. آری! صفآرایی واقعی اینجاست، اقتصاد قوی یا اقتصاد وابسته، دوگانه این مرزبندی اصلاحطلب و اصولگرا نیست، حتی دولتی و غیردولتی هم نیست. چون بسیاری از وزرای اقتصادی و رئیس بانک مرکزی و غیره دارند در اردوگاه جنگ اقتصادی می‌رزمند، اما آیا سررشته امور به دست تفکر اقتصاد قوی است؟ البته اقتصاد قوی گفتم، نه اقتصاد منزوی. در این جنگ ارادهها البته مجلس یازدهم یک بازیگر مؤثر است و تلاش ما این است که به فضل خدا موازنه را به نفع مردم و ایران قوی تغییر دهیم. تلاش تیم اقتصادی مجلس ریلگذاری امیدآفرین است که امیدوارم به تدریج ثمرات آن ظاهر شود و البته قطار قوه مجریه هم بر همین ریل حرکت کند. همه اینها مشروط است اولاً بر اصلاح فرآیندهای ناکارا و گاه ناسالم خود مجلس. همکاران عزیز! «علیکم انفسکم، علینا انفسنا». ثانیاً قانون عادلانه و نظارت عادلانه که در اسلام ناب حتی برای رسیدن به قدرت باید به جای عوامفریبی دست به دامن عدالت و اخلاص شد که به تعبیر سعدی؛ «زانکه شاهنشاه عادل را رعیت لشکر است». والسلام

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی سیداحسان خاندوزی نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس تشکر می‌کنم. از برادر گرامی احمد محرم زاده یخفروزان نماینده محترم اهر و هریس دعوت می‌کنم که نطق خودشان را شروع بفرمایند.

احمد محرم زاده يخفروزان
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «اللهم عجل الولیک الفرج» سالروز شهادت خانم فاطمه زهرا را عرض تسلیت دارم و سالگرد شهادت مرد اسوه و عمل، مرد مقاومت، سردار دلها حاج¬قاسم سلیمانی را گرامی می‌دارم. عرض سلام و ادب به محضر رهبر فرزانه انقلاب و ملت شریف ایران اسلامی مخصوصاً مردم غیرتمند شهرستان های اهر و هریس، خواجه، زرنق، کلوانق، بخشایش، آرباتان و مردم تلاشگر دهستان¬های آذغان، اوچهچای، گویجبل، بزکوش، ورگهان، مواجهخان به دو استان شرقی، غربی و دهستان خانَمرود. مردم شریف شهرستان های اهر! شما با میلیاردها تُن نعمت الهی معادن و عناصر بسیار گرانقیمت روبرو هستید. متأسفانه تا به امروز مردم زحمتکش روستاها و شهرستان¬های اهر و هریس در شرایط بسیار سخت معیشتی زندگی کردهاند و بیکاری مضاعف، جوانان منطقه را گرفتار کرده است. ولی نتوانستهاند از این نعمت الهی استفاده نمایند. از وزیر محترم صمت قویاً می‌خواهم فوراً دستور فرمایند اکتشاف و بهرهبرداری از معادن این شهرستانها به ویژه معادن مس را صادر نمایند و از ادامه خیانت به کشور جلوگیری شود. سایه سنگین بیکاری جوانان و محرومیت منطقه می‌طلبد که اگر مسئولان کشوری و منطقهای از ظرفیتها و پتانسیلهای شناخته و ناشناخته منطقه همچون کشاورزی و دامداری، معدن و گردشگری، صنعت فرش دستباف، صنایع پاییندستی و تبدیلی حمایت کنند، به راحتی این معضل حل شده و چه بسا صادرکننده هم باشیم. نحوه تنظیم بودجه کل کشور که متأسفانه تاکنون طوری تنظیم شده است که توسعه متوازن در جای جای ایران عزیز و منطقه ارسباران عزیز اتفاق نیفتاده است. بودجه تأثیرگذارترین سند توسعه و گزارش انضباط مالی دولت است. از هیأت محترم رئیسه و نمایندگان محترم عاجزانه تقاضا دارم که در اصلاح بودجه سال 1400 مناطق محروم کشور را بیشتر مورد توجه قرار دهند. تذکر به وزیر محترم ارتباطات؛ آقای وزیر! منطقه ما از امکانات اینترنتی بهره بسیار ناچیزی برده است. برنامه شاد دانش‌آموزان عزیز به برنامه غم و غصه تبدیل شده است. هرچند مدیرکل محترم استان تلاش بیشتر می‌کنند که تشکر می‌کنم، درخواست می‌کنم به طور جدی دستور ویژه صادر کنید تا این معضل برطرف شود. آقای وزیر! ضمناً به کارگزاران روستایی هم عنایت داشته باشید. نمی‌شود بر سر یک سفره یک طرفش نان و غذای گرم بخورند و طرف دیگر نان و پنیر. لطفاً این بی عدالتی را مرتفع فرمایید. تذکر به وزیر محترم آموزش و پرورش؛ آقای وزیر! لطفاً نسبت به حل رتبهبندی فرهنگیان عزیز اقدام شود و همچنین به معلمین عزیز پیش دبستانی و کودکستانی و غیرانتفاعیها هم سر و سامان بدهید. تذکر به رئیس‌ محترم جمهور! جذب رسمی ایثارگران عزیز به هر عنوانی که مشمول هستند قانون شده است. اخیراً امور استخدامی بخشنامهای صادر کرده که یک تعدادی جا مانده است. خواهش می‌کنم دستور فرمایید این بخشنامه اصلاح شود. همسانسازی حقوق بازنشستگان عزیز کشوری و لشکری و تأمین‌اجتماعی عملیاتی گردد. وزیر محترم راه و شهرسازی! اتصال اهر و هریس، منطقه زرخیز ارسباران به شبکه راهآهن سراسری کشور درخواست جدی اینجانب و مطالبه عموم مردم روستاها و شهرستان های اهر و هریس است که باعث توسعه وسیع این منطقه خواهد شد. قویاً از جناب‌عالی درخواست می‌کنم که در برنامه کاری این وزارتخانه محترم قرار گیرد. تذکر به وزیر محترم کشاورزی؛ آقای وزیر! ده¬ها هزار تن سیب مردم ارسباران در سردخانه ها مانده است. نه بازار داخلی و نه بازار صادرات داریم. قویاً درخواست می‌کنم این را حل کنید. والسلام علیکم و رحمه الله

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی احمد محرمزادهیخفروزان نماینده محترم اهر و هریس تشکر می‌کنم. از برادر گرامی احمدحسین فلاحی نماینده محترم همدان و فامنین دعوت می‌کنم که نطق پنج دقیقهای خودشان را شروع بفرمایند.

احمدحسين فلاحي
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «الحمدلله رب العالمین و صل الله علی محمد و آله الطاهرین» قال الله الحکیم فی کتابه الکریم: «و منهم من یقول ائذن لی و لا تفتنی الا فی الفتنه سقطوا و إن جهنم لمحیطه بالکافرین». عرض تسلیت ایام فاطمیه را خدمت همه عزیزان نماینده و ملت شریف ایران دارم و یاد و خاطره شهیدان عزیز شهید سلیمانی و چهلمین روز شهادت شهید فخریزاده را گرامی می‌دارم و همچنین گرامی می‌داریم یاد و خاطره حماسه نهم دیماه. در قرآن کریم هشدار می‌دهد به فتنهگرانی که همیشه فتنه‌های خود را توجیه می‌کنند که رفتار و اعمال ما برای جلوگیری از فتنه بود و تذکر می‌دهد که بدانید شما در فتنه ساقط شدید و جهنم به شما کافران تسلط دارد. مردم عزیز ایران، نمایندگان عزیز! (9) دی پیامی داشت، (9) دی دست رد بر سینه کسانی بود که با دروغپردازی و آشوبگری دنبال دنیای پست خویش بودند. آن هشداری که امروز نمایندگان عزیز، نخبگان گرامی جامعه، اساتید و دلسوزان نظام اسلامی باید به آن توجه کنند این است که عزیزان! فتنههای قبل از (9) دی رفع نشد، بلکه دفن شد. اینان هر ده سال یک بار برنامهریزی کردهاند و کشور را به آشوب کشاندند و به تعبیر مقام معظم رهبری نظام را به لب پرتگاه سقوط بردند. امروز اگر غفلت کنیم با توطئههایی که امروز دارند، دوگانگیهایی که همیشه در آستانه انتخابات به راه می‌اندازند، دوگانه مذاکره یا معیشت، دوگانه جنگ یا معیشت، دوگانه هسته‌ای یا معیشت، دوگانه آمریکا یا معیشت، فتنههایی بوده است که همیشه دنبال کردهاند. اگر مردم را آگاه نکنیم، اگر در همین ایامی که ایام فاطمیه و بصیرت زهرایی است مردم را بیدار نکنیم، همین دوگانگیها ممکن است دوباره فتنههایی را به دنبال داشته باشد. عزیزان نماینده، مردم عزیز و شریف ایران! در قرآن کریم به فتنهگران هشدار داده است که فکر نکنند فتنههایی که بر پا می‌کنند دامن مردم را خواهد گرفت. بدانند که فتنهها دامن آنان را نیز خواهد گرفت. خوش¬بینی به دشمن، دلدادگی به دشمن، آویزان شدن به دشمن نتیجهای جز سرافکندگی در پیشگاه ملت ندارد. سؤال من این است کسانی که امروز هم دم از مذاکره می‌زنند، آنانی که امروز حل مشکلات اقتصادی کشور را به مسأله مذاکره و تسلیم در مقابل آمریکا قلمداد می‌کنند، آنانی که امروز هنوز بر برجام بیفرجامشان می‌نازند، برجامی که نه تنها گلابی برجام نرسید، بلکه درخت برجام هم پوسید و خشک شد، از درخت خشکیده برجام یک تختهای هم برای تابوت طرفداران نمانده است. امروز همچنان مسأله مذاکرات را راهحل معیشت کشور قرار دادهاند. عزیزان من! مسأله مشکلات اقتصادی کشور و تورم افسارگسیخته حاصل تفکر وابسته لیبرالی است که هنوز هم آمریکا را قبله آمال خود می‌داند. آنانی که امروز کالاهای اساسی مردم را در بنادر دپو می‌کنند، منتظر انتخابات آمریکا می‌مانند تا با آمدن جو بایدن بتوانند حل مشکلات اقتصادی کنند. سؤال من این است؛ در طول این همه مذاکرهای که کردهاید، در طول چندین دوره مذاکره یکجا بگویید که در مذاکره نباخته¬اید!. کتاب خاطرات هستهای آقای روحانی شاهد بر این مطلب است، مذاکره 82 تا 84 اعتراف می‌کند که حتی البرادعی ما را گول زد. اعتراف می‌کند که رئیس‌جمهور فلان کشور در آخرین نقطه مذاکره به ما گفت ما راهحلی برای شما جز تسلیم و عقبنشینی نمی‌شناسیم. چند دوره می‌خواهید این تفکر وابستگی و مذاکره شکستخورده را تمرین کنید؟ ملت عزیز ایران! مشکلات اقتصادی کشور بیتدبیری و بی‌مدیریتی است و نتیجه ناکارآمدی مدیریتی است که به هشدارهای مقام معظم رهبری توجه نکرد که فرمودند مشکلات اقتصادی کشور راهحل بیرونی ندارد و هیچ کشوری از راه مذاکره به جایی نرسیده است... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی احمدحسین فلاحی نماینده محترم همدان و فامنین تشکر می‌کنم. آقای رئیس! نطق‌ها تمام شد.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم.
7 قرائت گزارش کمیسیون اصل (90) قانون اساسی درخصوص طرز کار دولت در ارائه لایحه بودجه سال 1400 کل کشور

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
من از کمیسیون اصل (90) دعوت می‌کنم که گزارششان را قرائت کنند، در ضمن لازم است خدمت همکاران عرض کنم که در اجرای بند (6) ماده (20) آیین‌نامه داخلی مجلس گزارش سهماهه دوم، یعنی از 7/6/99 الی 6/9/99 عملکرد، تصمیمات و اقدامات هیأت‌رئیسه از طریق سامانه قانونگذاری و نظارت، در قسمت کازیه الکترونیکی قرار داده شده است. همچنین سامانه صحن هم در قسمت پیوست‌ها قابل رؤیت است. اگر همکاران می‌خواهند گزارش عملکرد هیأت‌رئیسه را ببینند، در این دو جا بارگذاری شده است. آقای امیرآبادی بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
دستور بعدیمان همانطور که فرمودید گزارش کمیسیون اصل (90) درخصوص طرز کار دولت در ارائه لایحه بودجه 1400 است. از سخنگوی محترم کمیسیون جناب آقای خضریان دعوت می‌کنیم که گزارش را ارائه بدهند.

علي خضريان
بسم الله الرحمن الرحیم موضوع گزارش کمیسیون اصل (90) قانون اساسی درخصوص طرز کار دولت در ارائه لایحه بودجه سال 1400 مقدمه: با تشدید تحریمهای اقتصادی و کاهش معنادار درآمدهای نفتی، دولت می‌بایست در لایحه بودجه سال 1398 زمینه اصلاحات بودجهای و در رأس آن کاهش وابستگی بودجه به نفت را فراهم می‌نمود. با عنایت به عدم توجه به این مهم، در لایحه بودجه 1398 مقام معظم رهبری دستور تهیه برنامه اصلاح ساختار بودجه و تصویب آن را در آذرماه سال 1397 صادر فرمودند. همچنین تأکید کردند آنچه در سیاستهای کلی و برنامههای مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درباره اصلاح ساختار بودجه عمومی و قطع وابستگی بودجه به نفت تصویب و ابلاغ شده، لازم است اجرایی و در بودجه سال 1398 گنجانده شود. اگرچه در عمل و با استدلال اینکه فرصت کافی برای انجام این اصلاحات در سال 1398 وجود ندارد، قانون بودجه 1398 بدون در نظر گرفتن اصلاحات ساختاری به تصویب رسید، ولی انتظار می‌رفت که لایحه بودجه سال 1399 مبتنی بر این اصلاحات تهیه و به مجلس تقدیم شود. با این وجود علی‌رغم همه هشدارهایی که نسبت به عواقب عدم اقدام در جهت تأمین منابع پایدار مطرح شد، لایحه بودجه سال 1399 نیز با بیشبرآوردی واضح منابع، تقدیم مجلس شورای اسلامی شد. در زمان بررسی لایحه بودجه نیز این لایحه در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید و مخالفت صحن علنی مجلس نیز با توجه به شرایط ایجادشده در اثر شیوع کرونا به نتیجه لازم منجر نشد. در لایحه بودجه سال 1400 مشکل بیش¬برآوردی منابع بودجه تشدید شده و علاوه بر آن هزینههای جاری دولت نیز با رشد بسیار بالایی همراه شده و از منظر اقتصادی شیوه تأمین منابع بودجه و تصمیم‌گیری در مورد مصارف عمومی آن اثرات قابل توجهی بر شاخصهای تورم، رشد اقتصادی، اشتغال، رفاه عمومی و دستیابی به عدالت اقتصادی به همراه داشته و این شیوه بودجهریزی به عنوان امالخبائث بسیاری از نارساییهای اقتصادی را به بار آورده است. لایحه بودجه سال 1400 در واقع نشاندهنده طرز کار سهساله قوه مجریه در جهت پیادهسازی اقتصاد مقاومتی، اصلاح ساختار بودجه، ایجاد ثبات اقتصادی و حرکت در جهت خنثیسازی تحریمهای اقتصادی است. از این رو این موضوع در دستور کار کمیسیون اصل (90) قانون اساسی قرار گرفته است. نتایج این بررسی علاوه بر کمک به تصمیم‌گیری در مورد لایحه بودجه سال 1400، در صحن مجلس شورای اسلامی می‌تواند مبنای ارزیابی عملکرد وزارت امور اقتصادی و دارایی و دستگاههای زیرمجموعه در جهت ایجاد درآمدهای پایدار و سازمان برنامه و بودجه در بهرهگیری کارآمد، شفاف، قانونمند و منضبط از منابع در دسترس باشد. ارزیابی کلیات لایحه بودجه سال 1400: خط¬مشی تعیینشده توسط مقام معظم رهبری در آذرماه سال 1397 را می‌توان به عنوان راهبرد اصلی و وظیفه اصلی دولت در حوزه بودجهریزی در سال¬های اخیر قلمداد کرد. بر این اساس باید آنچه در سیاستهای کلی و برنامههای مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی درباره اصلاح ساختار بودجه عمومی و قطع وابستگی بودجه به نفت تصویب و ابلاغ شده، اجرایی و در قانون بودجه گنجانده شود. در بندهای (16)، (17) و (18) سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی تکالیف زیر درباره نحوه بودجهریزی مطرح شده است. بند (16) تصریح می‌کند «صرفهجویی در هزینههای عمومی کشور با تأکید بر تحول اساسی در ساختارها، منطقیسازی اندازه دولت و حذف دستگاههای موازی و غیرضرور و هزینههای زائد». بند (17) تأکید می‌کند «اصلاح نظام درآمدی دولت با افزایش سهم درآمدهای مالیاتی». در بند (18) آمده «افزایش سالانه سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز تا قطع وابستگی بودجه به نفت». افزایش قابل توجه هزینههای جاری و افزایش شدید کسری تراز عملیاتی، خلاف این را دارد نشان می‌دهد. یکی از شاخصهای مهم نشاندهنده وضعیت بودجه مابه‌التفاوت درآمدها و هزینهها است، یعنی تراز عملیاتی. این شاخص نشان می‌دهد دولت چقدر از هزینههای جاری خود را می‌تواند از محل درآمدهای سالم مثل مالیات، عوارض گمرکی و از این قبیل تأمین کند. در صورت منفی بودن این شاخص، یعنی بخشی از هزینههای جاری از محل فروش یا استقراض تأمین می‌شود. علی‌رغم اینکه کاهش کسری تراز عملیاتی به عنوان یکی از تکالیف دولت در برنامه ششم توسعه عنوان شده بود، در تمامی سالهای مورد بررسی تراز عملیاتی منفی بوده است. یعنی بودجه با کسری تراز عملیاتی همراه شده است و از سال 1395 به بعد دقیقاً در خلاف جهت تکلیف برنامه ششم توسعه این کسری روند فزاینده داشته است. در لایحه بودجه سال 1400 این کسری به حدود (41) درصد بودجه عمومی افزایش یافته که در سال¬های اخیر بیسابقه است. در واقع در لایحه بودجه سال 1400 حدود (320) هزار میلیارد تومان از مخارج هزینهای دولت شامل حقوق و مستمری از محل فروش دارایی یا استقراض تأمین شده است. این در حالی است که مطابق با حکم قانون برنامه ششم توسعه کسری تراز عملیاتی در سال 1400 باید به حدود (2500) میلیارد تومان برسد. نکته قابل توجه اینکه کسری تراز عملیاتی شاخصی است که ارتباطی با فشارهای خارجی به اقتصاد نداشته و به صورت مستقیم نشاندهنده میزان موفقیت در افزایش درآمدها و مدیریت هزینههای دولت است. رشد مخارج هزینهای دولت برخلاف سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر صرفهجویی در هزینههای عمومی کشور با رشد (60) درصدی در لایحه بودجه 1400 مواجه بوده است. متوسط رشد مخارج هزینهای دولت در شش سال گذشته در حدود (20) درصد بوده است، اما رشد مخارج در لایحه بودجه سال 1400 سه برابر متوسط شش سال گذشته است. شایان ذکر است که حتی در سال 1395 با صادرات حدود (2) میلیون بشکه نفت مخارج هزینهای دولت به این اندازه رشد نکرده بود. افزایش وابستگی بودجه به نفت و بیشبرآوردی منابع حاصل صادرات نفت، بخش دیگری از اتفاقات بودجه 1400 است. میزان وابستگی بودجه به عنوان یکی از شاخصهای اصلی بودجه همواره مورد توجه بوده است. با توجه به استفاده از ابزار تحریم نفتی برای تحمیل نوسانات اقتصادی به کشور، میزان وابستگی بودجه به نفت اهمیت بیشتری یافته، به نحوی که در اسناد بالادستی و سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی کاهش وابستگی بودجه به نفت مورد تأکید قرار گرفته است. لایحه بودجه سال 1400 به نحوی تدوین شده است که میزان وابستگی بودجه به نفت در آن نسبت به مقادیر مصوب سه سال گذشته افزایش یافته و به حدود (30) درصد رسیده است. روند میزان وابستگی بودجه به نفت در نمودار این گزارش نشان داده شده است. منابع حاصل از صادرات نفت و میعانات در لایحه بودجه 1400 با فرض صادرات (2) میلیون و (300) هزار بشکه نفت برآورد شده که با واقعیت صادرات نفت اختلافی فاحش دارد. فرمایشات رهبر معظم انقلاب خطاب به رئیس‌جمهور درخصوص بودجه 1400 بخش دیگری از اتفاقاتی است که در بودجه رعایت نشده است. گفتنی است پس از نامه مقام معظم رهبری در پاسخ به درخواست دولت درباره نحوه استفاده از منابع نفتی به خصوص سهم صندوق توسعه ملی، فروض در نظر گرفتهشده برای نحوه استفاده از منابع حاصل از صادرات نفت در بودجه سال 1400 تغییر کرده و ضروری است لایحه بر این اساس اصلاح شده و توسط دولت تقدیم مجلس گردد. در این نامه بیان شده است؛ جناب آقای رئیس‌جمهور! با کاهش سهم صندوق توسعه ملی به (20) درصد مشروط به رعایت نکات ذیل موافقت می‌گردد: 1 ـ سهم صندوق توسعه ملی برای فروش نفت خام، میعانات گازی مازاد بر (1) میلیون بشکه در روز (38) درصد منظور گردد و کلیه تسهیلات سررسیدشده دولت از صندوق توسعه ملی از محل سهم دولت از مازاد مذکور پرداخت شود. 2 ـ کلیه مصارفی که در بودجه سال 1399 از محل منابع صندوق توسعه ملی تأمین گردیدهاند (موضوع بند «هـ» تبصره (4) ماده-واحده) در بودجه سال 1400 از محل منابع بودجه عمومی تأمین مالی گردند. برداشت از منابع صندوق توسعه ملی برای مصارف سال 1400 مجاز نمی‌باشد». بر این اساس و با توجه به آمار ارائهشده توسط دیوان محاسبات کشور، به عنوان رئیس‌ دورهای هیأت نظارت بر صندوق توسعه ملی، بدهی سررسید شدهای که لازم است طبق این حکم توسط دولت بازپرداخت شود به اندازه‌ای است که کل سهم دولت از منابع حاصل از صادرات بیش از (1) میلیون بشکه نفت خام و میعانات گازی می‌بایست به این موضوع اختصاص یابد. با در نظر گرفتن این موضوع و فروض مطرحشده توسط دولت برای صادرات نفت، گاز و میعانات گازی، وضعیت منابع حاصل از صادرات نفت باید توسط دولت به صورت زیر در لایحه بودجه اصلاح گردد که در جدول گزارش نشان داده شده است. همانگونه که مشخص است متعاقب نامه مقام معظم رهبری و براساس توضیحات اعلامشده، منابع قابل استفاده دولت در لایحه بودجه از محل صادرات نفت خام، گاز و میعانات گازی، یعنی مجموع سهم دولت و استقراض از صندوق توسعه ملی مجموعاً (120) هزار میلیارد تومان خواهد بود. بر این اساس لازم است بیشبرآورد انجامشده در رابطه با منابع حاصل از صادرات نفت در لایحه بودجه 1400 به میزان (155) هزار میلیارد تومان اصلاح گردد. این اقدام رهبر معظم انقلاب به این معناست که ایشان نگران بودجه غیرواقعی، کسری جدی و تورمزا بودن بودجه فعلی هستند و تلاش کرده¬اند تا آن را تا حدودی که به مجوز ایشان برمیگردد کنترل کنند. پیش‌بینی منابع قابل توجه از محل پیشفروش نفت و ایجاد بدهی تعدیل‌شونده با نرخ ارز، هرچند جزئیات شیوه استفاده از این روش در لایحه بودجه سال 1400 مشخص نشده، اما به زبان ساده و با توجه به طرحی که پیشتر توسط دولت در شورای هماهنگی اقتصادی قوا مطرح شده بود، می‌توان گفت که پیشفروش نفت به معنای ارائه مجوز انتشار اوراقی با سررسید دو سال است که نرخ سودی معادل افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت نفت خواهد داشت و حداقل سود سپرده بلندمدت نیز برای خریداران این اوراق تضمین می‌شود. در صورت گشایش در صادرات نفت یا افزایش ظرفیت پالایشگاهی کشور در دو سال آتی، این اوراق با تحویل نفت تسویه خواهد شد و در غیر این صورت دولت متعهد خواهد بود معادل ریالی ارزش روز نفت را به دارندگان اوراق پرداخت کند. بررسیهای کارشناسی نشان می‌دهد که اوراق پیشفروش نفت نه تنها هیچ مزیتی نسبت به اوراق ریالی فعلی که توسط دولت در حال انتشار است نخواهد داشت، بلکه آثار مخرب متعددی نیز به همراه دارد. زیرا انتشار اوراق پیشفروش نفت به دلیل وابستگی به نرخ ارز و قیمت نفت در تاریخ سررسید، در صورت تداوم نوسانات نرخ ارز و روند افزایشی قیمت نفت بازدهی بسیار بالایی خواهد داشت که این امر از یک سو تعهدات دولت را افزایش داده، یعنی موجب ناپایداری بسیار زیاد بدهیهای دولت می‌شود و از سوی دیگر موجب افزایش نرخ بهره در اقتصاد خواهد شد. افزایش نرخ بهره هزینه تأمین مالی دولت را افزایش داده و بار مالی زیادی را در ابتدای دوره به دولت آتی تحمیل خواهد کرد. در جداول کلان لایحه بودجه در زیرمجموعه واگذاری داراییهای مالی، منابع حاصل از فروش و واگذاری انواع اوراق مالی اسلامی به ارزش (125) هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، این در حالی است که مجموع اوراق ریالی مجوز داده شده به دولت با سررسید بیش از یک سال در تبصره (5) ارزشی برابر (57) هزار میلیارد تومان دارد. در واقع بخشی از منابع پیش‌بینیشده در لایحه بودجه سال 1400 از محل انتشار اوراق مالی اسلامی مربوط به اوراق پیش‌فروش نفت معادل (70) هزار میلیارد تومان است که مجوز آن در جزء (2) بند «ب» تبصره (1) آمده است. اوراق انتشاریافته از محل این مجوز می‌تواند تا میزان عدم تحقق منابع حاصل از صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز افزایش یابد. با توجه به اینکه الزامات قانونی برنامه ششم توسعه درخصوص درج اموال غیرمنقول (سامانه سادا) به عنوان پشتوانه و مولدسازی داراییها تاکنون به صورت کامل محقق نگردیده است، لذا دولت نتوانسته است در امر مولدسازی گامی اساسی بردارد. شایان ذکر است که عملکرد دو ردیف منابع حاصل از مولدسازی دارایی‌های دولت و فروش اموال و داراییهای منقول و غیرمنقول مازاد دولت موضوع تبصره (12) در سال 1398 صفر و در هشتماهه اول سال 99 بالغ بر (140) میلیارد تومان بوده است که این امر منجر به کاهش پیش‌بینی دولت در لایحه 1400 گردیده است. همچنین در بند «د» تبصره (12) به وزارت امور اقتصادی و دارایی مجوز انتشار (20) هزار میلیارد ریال اوراق صکوک اجاره بر پایه داراییهای غیرمنقول دستگاههای اجرایی با هدف مولدسازی داراییهای دولت داده شده است. منابع این بند در جدول (5) ذیل درآمد حاصل از واگذاری دارایی‌های سرمایهای آورده شده است. لذا معادل (20) هزار میلیارد ریال از منابع حاصل از اوراق این بند در بودجه دولت استفاده شده است که در واقع ماهیت استقراض دارند. با احتساب تمامی مجوزهای دریافتشده برای واگذاری اوراق مالی، دولت می‌تواند تا سقف (127) هزار میلیارد تومان از منابع حاصل از واگذاری داراییهای مالی در مصارف بودجه استفاده نماید. این در حالی است که در قانون برنامه ششم توسعه تنها مجوز استفاده از (55) هزار میلیارد تومان از درآمد حاصل از واگذاری اوراق بدهی در سال 1400 به دولت داده شده است. بررسیهای کارشناسی نشان می‌دهد که اورق پیشفروش نفت نه تنها هیچ مزیتی نسبت به اوراق ریالی فعلی که توسط دولت در حال انتشار است نخواهد داشت، بلکه آثار مخرب متعددی نیز به همراه دارد، زیرا انتشار اوراق پیشفروش نفت به دلیل وابستگی به نرخ ارز و قیمت نفت در تاریخ سررسید، در صورت تداوم نوسانات نرخ ارز و روند افزایشی قیمت نفت بازدهی بسیار بالایی دارد که این امر از یک سو تعهدات دولت را افزایش داده، موجب ناپایداری گردیده و از سوی دیگر موجب کاهش جذابیت اوراق ریالی دولت و سپردههای بانکی خواهد شد که افزایش هزینههای استقراض برای دولت و نیز افزایش هزینههای تأمین مالی برای بخش خصوصی را به دنبال خواهد داشت. ضمن اینکه بار مالی زیادی را در ابتدای دولت به دولت آتی تحمیل می‌کند. انتشار این اوراق همچنین می‌تواند موجب کاهش نسبت سپرده‌های بلندمدت و کوتاهمدت در شبکه بانکی کشور و در نتیجه آن افزایش سیالیت نقدینگی شود. همچنین تأمین مالی بودجه از این محل وابستگی بودجه به منابع نفتی و نوسانات آن را افزایش می‌دهد. مرکز پژوهشهای مجلس هم در گزارشی به بررسی ابعاد مختلف انتشار اوراق پیشفروش نفت پرداخته است. نکته بسیار مهم آنکه در فرآیند اجرای بودجه این ابهام قانونی وجود دارد، آیا ارقام ذکرشده در جداول برای مجوزهای دریافت شده در این قانون به عنوان سقف محسوب می‌شوند یا صرفاً برای پیش‌بینی منابع ذکر شدهاند و تحقق بیش از (100) درصدی این ردیفها با ممانعت قانونی همراه نخواهد بود؟ بنابراین عدم ذکر سقف مشخص در متن قانون می‌تواند به مجوز قید پیشفروش نفت تا زمانی که مجموع منابع از سقف کل منابع عمومی عبور نکرده تفسیر شود. حرکت برخلاف جهت اصلاح ساختاری بودجه و کاهش وابستگی بودجه به نفت...

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای دکتر خضریان! بخش جمعبندی را بخوانید، چون وقتتان تمام شد، الان میکروفنتان قطع می‌شود.

علي خضريان
بر مبنای موضوعات بعدی همچون کسری بودجه گسترده و تبعات اقتصادی نامناسب ناشی از آن و ضعف در نظام بودجهریزی کشور، جمعبندی کمیسیون اصل (90) به این شرح است: به رغم گذشت حدود سه سال از اعمال محدودیت بر صادرات نفت کشور، لایحه بودجه همچنان بدون اجرای اصلاحات اساسی و با تشدید کسری بودجه به مجلس تقدیم شده است. با توجه به پیامدهای تورمی لایحه بودجه تقدیمشده، پیشنهاد کمیسیون اصل (90) رد کلیات می‌باشد و جهت اصلاح به دولت بازگردانده شود. با توجه به موارد فوق عملکرد وزارت اقتصاد و دستگاههای زیرمجموعه در تأمین منابع پایدار مبتنی بر عدالت اقتصادی و سازمان برنامه و بودجه در مدیریت هزینههای جاری و افزایش کارآمدی، مصارف دولت در سه سال اخیر بسیار غیرمسئولانه ارزیابی می‌شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای خضریان! عین گزارش را بخوانید.

علي خضريان
من عین گزارش را خواندم.

احمد اميرآبادي فراهاني
ببینید! گزارشی که به هیأت‌رئیسه رسیده «با توجه به پیامدهای تورمی لایحه بودجه، کلیات لایحه نیاز به اصلاح دارد»، شما گفتید رد است. نوشتهاید نیاز به اصلاحات دارد، این چیزی که بارگذاری شده است این است، رد نیست، اصلاحات است.

علي خضريان
من متنی که دارم همین است؛ با توجه به موارد فوق عملکرد وزارت اقتصاد و دستگاههای زیرمجموعه در تأمین منابع پایدار مبتنی بر عدالت اقتصادی و سازمان برنامه و بودجه در مدیریت هزینههای جاری و افزایش کارآمدی مصارف دولت در سه سال اخیر، بسیار غیرمسئولانه ارزیابی می‌شود و لایحه بودجه 1400 به عنوان تبلور عملکرد دولت در بخش مالیه عمومی به علت تبعات نامناسبی که به اقتصاد کشور وارد می‌کند قابل پذیرش نخواهد بود. با توجه به مرقومه مقام معظم رهبری درخصوص شیوه استفاده از منابع صندوق توسعه ملی، الزام دولت به بازپرداخت بدهیهای سررسید شده صندوق توسعه ملی و انتقال مصارف در نظر گرفتهشده در تبصره (4) این قانون به مصارف عمومی، لایحه بودجه سال 1400 از حیث منابع و مصارف، دچار تغییراتی شده است که لازم است این موضوع در متن لایحه در نظر گرفته شده و توسط دولت، اصلاحات لازم در بودجه اعمال شود. لذا بر این اساس به دلیل تغییر در سقف منابع و مصارف بودجه، به دولت پیشنهاد می‌شود که این اصلاحات را طی یک جدول منابع و مصارف یا به صورت اصلاح کلیتر انجام داده و این بخش را برای مجلس شورای اسلامی ارسال کند، زیرا اگر بودجه واقعی تنظیم نشود تبعات ناگواری برای معیشت مردم به همراه دارد. این گزارش به امضای حضرت حجتالاسلام والمسلمین نصراله پژمانفر رسیده است. والسلام علیکم

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم.
8 اعلام وصول (9) فقره طرح

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای موسوی لارگانی! اعلام وصولها را بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر چند طرح و چند لایحه هست که خدمت مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کنم و به صورت عادی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح اقدام متقابل بر علیه آمریکا عامل اصلی ترور سردار شهید سلیمانی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح قانون اطالهزدایی و تسریعبخشی به دادرسیهای حقوقی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح حمایت قضائی از چرخه تولید در مراجع اجرایی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح اصلاح تبصره ماده (61) قانون مدیریت خدمات کشوری اعلام وصول می‌شود. ـ طرح اصلاح قانون جرم سیاسی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح الحاق یک تبصره به ماده (690) قانون مجازات اسلامی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح الحاق یک تبصره به ماده (82) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران اعلام وصول می‌شود. ـ طرح توانمندسازی و پایداری سازمان تأمین‌اجتماعی اعلام وصول می‌شود. ـ طرح اصلاح قانون اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران و اصلاحات و الحاقات بعدی آن اعلام وصول می‌شود.
9 اعلام وصول (3) فقره لایحه

سيدناصر موسوي لارگاني
لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری غنا به منظور اجتناب از أخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیاتهای بر درآمد، سرمایه و عواید سرمایهای اعلام وصول می‌شود. ـ لایحه اصلاح قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت اعلام وصول می‌شود. ـ لایحه اصلاح ماده (4) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، مصوب 1380 اعلام وصول می‌شود.
10 اعلام وصول (6) فقره سؤال

سيدناصر موسوي لارگاني
آقای دکتر! چند تا سؤال هم هست که اعلام وصول آنها را اعلام می‌کنم. ـ سؤال ملی جناب آقای حسین گودرزی نماینده محترم دورود و ازنا و تعدادی از نمایندگان محترم از وزیر جهادکشاورزی درخصوص علت عدم توجه لازم وزارت جهادکشاورزی به عارضه فراگیر بیماری درختان بلوط زاگرس اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال ملی جناب آقای شهریار حیدری نماینده محترم قصرشیرین، سرپلذهاب و گیلانغرب از وزیر محترم راه و شهرسازی درخصوص علت عدم اختصاص منابع راه و شهرسازی به پروژههای اولویتدار اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال ملی جناب آقای روحاله عباسپور نماینده محترم بوئین‌زهرا و آوج از وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص علت عدم اجرای مواد (64)، (65) و (66) برنامه ششم توسعه مرتبط با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال ملی جناب آقای سیدسلمان ذاکر نماینده محترم ارومیه از وزیر محترم راه و شهرسازی درخصوص علت عدم توجه کافی به اتمام پروژههای عمرانی در حال ساخت در کشور و عدم توجه و نظارت جدی بر کنترل قیمت اجارهبهای مسکن، اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال ملی جناب آقای الهویردی دهقانی نماینده محترم ورزقان از وزیر محترم راه و شهرسازی درخصوص علت نگاه تبعیضآمیز به اجرای پروژه‌های بزرگ مانند راهآهن و بزرگراهها در نقاط مختلف کشور اعلام وصول می‌شود. ـ سؤال ملی جناب آقای شهریار حیدری نماینده قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از وزیر محترم راه و شهرسازی درخصوص عدم توجه وزارت راه و شهرسازی به زیرساختهای جادههای مواصلاتی بینشهری و روستایی اعلام وصول می‌شود.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم.
11 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
جلسه بعدی ما ساعت (7:45) دقیقه صبح روز یکشنبه بیست و یکم دی‌ماه 1399 خواهد بود و دستور جلسه هم مطابق دستور هفتگی است که اعلام خواهد شد. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا