دوره 11 اجلاسیه 1
تعداد نمایندگان حاضر 227 جلسه 71
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و صبح‌بخیر خدمت همه همکاران عزیز و شنوندگان عزیزمان. جلسه با حضور 227 نفر رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه هفتاد و یکم روز یکشنبه سوم اسفند ماه 1399 هجری‌شمسی ‌مطابق با نهم رجب‌المرجب 1442 هجری‌قمری: ـ گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1400 کل کشور.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

محمدباقر قاليباف
تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید.


(آیات 272 و 273 از سوره مبارکه «بقره» توسط قاری محترم آقای سیداحمد واقفی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم لَیسَ عَلَیک هُداهُمْ وَ لکنَّ اللَّهَ یهْدِی مَنْ یشاءُ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ خَیرٍ فَلِأَنْفُسِکمْ وَ ما تُنْفِقُونَ إِلاَّ ابْتِغاءَ وَجْهِ اللَّهِ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ خَیرٍ یوَفَّ إِلَیکمْ وَ أَنْتُمْ لا تُظْلَمُونَ * لِلْفُقَراءِ الَّذِینَ أُحْصِرُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ لا یسْتَطِیعُونَ ضَرْباً فِی الْأَرْضِ یحْسَبُهُمُ الْجاهِلُ أَغْنِیاءَ مِنَ التَّعَفُّفِ تَعْرِفُهُمْ بِسِیماهُمْ لا یسْئَلُونَ النَّاسَ إِلْحافاً وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ خَیرٍ فَإِنَّ اللَّهَ بِهِ عَلِیمٌ * (صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
از قاری محترم برادر عزیز و گرانقدرمان جناب آقای سیداحمد واقفی تقدیر و تشکر می‌کنم. ترجمه آیات را بفرمایید.

سيدمحسن دهنوي
به نام خداوند بخشنده مهربان «هدایت آنان بر عهده تو نیست بلکه خدا هر که را بخواهد هدایت می‌کند و هر مالی که انفاق کنید به سود خود شماست. ولی جز برای طلب خشنودی خدا انفاق نکنید و هر مالی را که انفاق کنید پاداش آن به طور کامل به شما داده خواهد شد و ستمی بر شما نخواهد رفت. این صدقات برای آن دسته از نیازمندانی است که در راه خدا فرو مانده‌اند و نمی‌توانند برای تأمین هزینه زندگی در زمین سفر کنند. از شدت خویشتنداری فرد بی‌اطلاع آنان را ثروتمند می‌پندارد، آنها را از سیمای‌شان می‌شناسی، با اصرار چیزی از مردم نمی‌خواهند و هر مالی به آنان انفاق کنید قطعاً خدا از آن آگاه است». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. آقای رئیس! با اجازه اسامی غایبین و متأخرین را هم قرائت می‌کنم. آقایان: محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، شهریار حیدری، حسین رجائی، آرا شاوردیان، محمد صفری و حسن لطفی. خیلی ممنون.
3 بیانات رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت اعیاد مبارک ماه رجب، لایحه بودجه سال 1400 و زلزله شهرستان‌های دنا و سی‌سخت

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم «من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضى‏ نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلاً». فرا رسیدن اعیاد مبارک ماه رجب و ولادت حضرت امام جواد (علیه‌السلام) را به همه مردم عزیز ایران تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. بودجه کل کشور وارث چند دهه عملکرد اقتصادی دولت‌ها است و بخش قابل توجهی از اشکالات ساختاری در اقتصاد کشور به علت در اولویت نبودن اصلاح ساختار بودجه است. لایحه بودجه سال 1400 هم طبق همین عادت دیرینه و حتی بیشتر از اشکالات ساختاری مرسوم دارای اشکالات جدی بود و معیشت مردم را در معرض آسیب قرار می‌داد. کمیسیون تلفیق اصلاحات مهمی در این لایحه اعمال کرد و راه تحول بودجه به نفع مردم را به دولت نشان داد. ولی در نهایت دولت مجری بودجه است و تجربه نشان داده است که دولت می‌تواند با اجرای بد و ناقص بهترین تصمیمات هم فرصت اصلاحات ضروری را به آسیبی علیه معیشت مردم تبدیل کند. به همین جهت نمایندگان محترم مجلس تصمیم گرفتند تا اصلاحات بودجه بر عهده دولت گذاشته شود و مسئولان اجرایی با توجه به توان و اراده فعلی دولت تغییرات لازم را در لایحه اصلاحی اعمال کنند. در نتیجه این فرآیند و رایزنی‌های صورت‌گرفته، خوشبختانه دولت محترم نیز بخشی از این اصلاحات موردنظر را اعمال کرد. دولت یک گام در تعامل با مجلس به نفع مردم برداشت و مجلس نیز چندین گام برداشت و از بخشی از راهکارها و اصلاحات مدنظر خود چشم‌پوشی کرد تا در این شرایط اختلافات مانع از شنیده‌ شدن صدای واحد ما برای حل مشکلات مردم نشود. آنچه امروز پیش‌روی ماست بودجه مطلوب مجلس نیست، ولی با توجه به ظرفیت‌های اجرایی و در تعامل با دولت حداکثر اصلاحات ممکن به نفع معیشت مردم در آن اعمال شده است. از اعضای کمیسیون تلفیق که در چند روز گذشته به صورت سه‌شیفت و حتی در روزهای تعطیل وظیفه خطیر تکمیل لایحه اصلاحی بودجه را بر عهده داشتند تشکر می‌کنیم. در جلسات بررسی بودجه در مجلس، نمایندگان محترم درخصوص اصلاحات اعمال‌شده توسط دولت و تصمیمات اتخاذ‌شده در کمیسیون تلفیق، با رأی خود تصمیم نهایی را اتخاذ خواهند کرد. در پایان لازم به ذکر است که زلزله در شهرستان‌های دنا و سی‌سخت مشکلات فراوانی برای مردم صبور این مناطق ایجاد کرده است. ضروری است دولت و دستگاه‌های اجرایی سریعاً نسبت به رفع تمامی مشکلات مردم این مناطق به خصوص بازسازی منازل آنها اقدام کنند. تلاش و پیگیری نمایندگان محترم و پرتلاش استان کهگیلویه و بویراحمد برای پیگیری مشکلات مردم قابل تقدیر است. لازم است کمیسیون عمران سریعاً با تشکیل کارگروه ویژه و با حضور در مناطق زلزله‌زده بر روند رسیدگی دستگاه‌های اجرایی به مشکلات مردم نظارت کرده و گزارش نظارت مربوطه را جهت استحضار نمایندگان محترم و قرائت در صحن مجلس ارائه کنند. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
4 ادامه رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 کل کشور (ثبت 300)

محمدباقر قاليباف
دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران عزیز و مردم شریف ایران اسلامی عرض سلام دارم. آقای رئیس! دستور ما رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1400 است. کلیات آن در جلسه قبل مجلس به تصویب رسید، وارد جزئیات می‌شویم. براساس روند و رویه‌ای که در سال‌های قبل داشتیم ماده‌واحده تا پایان رسیدگی مراعی می‌ماند، من از تبصره (1) شروع می‌کنم. در ضمن همکاران می‌توانند برای تبصره (1) و آن تبصره‌ها و بندهایی که ارجاع شده تا فردا پیشنهاد ثبت کنند. پیشنهادات باز است، در عین رسیدگی هم می‌توانید پیشنهاد را تا فردا ثبت کنید، آن (48) ساعتی که حق قانونی‌تان بوده، مشکلی نیست و ان‌شاءالله بتوانیم در طول زمانی که مشخص شده بودجه را به پایان ببریم. «تبصره 1 ـ الف ـ سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت خام و میعانات گازی تا سقف (1) میلیون بشکه در روز و خالص صادرات گاز (20) درصد و مازاد بر (1) میلیون بشکه در روز نفت خام و میعانات گازی (38) درصد تعیین می‌شود. با گزارش وزارت نفت مبنی بر فروش و با اعلام خزانه‌داری کل، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است پس از وصول منابع بلافاصله نسبت به واریز این وجوه و سهم (5/14) درصد شرکت ملی نفت ایران از کل صادرات نفت خام و میعانات گازی (معاف از تقسیم سود سهام دولت) و نیز سهم (5/14) درصد شرکت دولتی تابعه وزارت نفت از محل خالص صادرات گاز طبیعی (معاف از تقسیم سود سهام دولت و مالیات با نرخ صفر) و همچنین سهم (3) درصد موضوع ردیف درآمدی (210109) جدول شماره (5) این قانون اقدام کند. مبالغ مذکور به صورت ماهانه واریز و از ماه یازدهم سال محاسبه و تسویه می‌شود. مابه‌التفاوت سهم (20) درصد از سقف (1) میلیون بشکه صادرات مذکور تا سهم قانونی (38) درصد صندوق توسعه ملی از محل ورودی این صندوق به نسبت سهم صندوق و دیگر اجزاء در سال 1400 به عنوان بدهی دولت و وام تلقی می¬شود و بازپرداخت آن به صندوق با سازوکاری است که در بودجه سنواتی مشخص می‌شود». آقای رئیس! در بخش درآمدی تبصره (1) پیشنهاداتی را داریم. اولین پیشنهاد را جناب آقای حاجی‌دلیگانی ثبت کرده‌اند. آقای حاجی‌دلیگانی بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم بنده به خاطر اینکه وقت خیلی گرفته نشود، پیشنهادم این است: هر جایی که کلمه «گاز» در این تبصره و خصوصاً این بند آمده است، در پرانتز نوشته شود «اعم از متان، اتان، پروپان و بوتان» که از لحاظ درآمدی مشکلی ایجاد نکند و این نباشد که بخشی از این گاز محاسبه شود و بخشی محاسبه نشود.

احمد اميرآبادي فراهاني
مخالف صحبت کند.

سيدناصر موسوي لارگاني
آقای صدیف بدری مخالف هستند، بفرمایید.

صديف بدري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت مردم عزیز ایران اسلامی و همکاران محترم عرض سلام و ادب و احترام و وقت‌بخیر دارم. ضمن تشکر از زحمات دولت محترم در اصلاحیه لایحه بودجه و همچنین همکاران خودم در کمیسیون تلفیق و رسیدگی شبانه‌روزی به اصلاحیه انجام‌گرفته توسط دولت، ضمن تشکر از پیشنهاد جناب آقای حاجی، همکار محترم، به نظر من قید «اعم» و ذکر کلماتی از میعانات گازی لازم نیست. عبارت «گاز» عام است و تمام میعانات و مشتقات گاز را شامل می‌شود. لذا ذکر عبارت‌هایی اعم از متان، اتان، پروپان و بوتان لازم نیست و عبارت عام «گاز» مشمول تمام میعانات و مشتقات گازی می‌شود و لازم نیست این عبارت‌ها ذکر شود. لذا در جامعیت قانون ذکر عبارت عام «گاز» کفایت می‌کند و از همکاران محترم می‌خواهم که به پیشنهاد همکار عزیزمان آقای حاجی رأی منفی بدهند.

محمدباقر قاليباف
موافق صحبت کند.

سيدناصر موسوي لارگاني
جناب آقای دکتر سلیمی موافق هستند، بفرمایید.

عليرضا سليمي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! ما می‌خواهیم بودجه را شفاف بنویسیم. من هم به تبع برادر عزیز جناب آقای حاجی کوتاه صحبت می‌کنم. در اینجا دارد که «سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت خام»، بعد دارد «میعانات گازی»، این را ما شفاف بنویسیم. میعانات گازی شامل متان و بوتان هم بشود، شامل همه این موارد شود تا بودجه شفاف باشد و امکان مخفی‌کاری در بودجه وجود نداشته باشد. یکی از مشکلات این است. آقای رئیس! من یک نکته‌ای را هم عرض کنم، چون بعضی از دوستان تذکر دادند. این بند «الف» از موارد اصلاحی بوده، حالا ما وارد هم شدیم، ماده (144) را که دوستان (48) ساعت فرصت دارند، متشکرم.

محمدباقر قاليباف
آقای امیرآبادی قبل از بحث توضیح دادند، وقت گرفته نشود.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای سلیمی! شما بالا آمدید من خدمت شما توضیح دادم، واقعاً تعجب می‌کنم، شما هیأت‌رئیسه هستید.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
بسم الله الرحمن الرحیم من قبل از هر کلامی لازم می‌دانم از کمیسیون محترم تلفیق، آحاد کمیسیون، هیأت‌رئیسه محترم و شخص رئیس ارجمند آن جناب آقای نادران سپاسگزاری ویژه کنم. حدود دو ماه کار شبانه‌روزی حتی در روزهای تعطیل انجام دادند. ان‌شاءالله این بودجه باعث باقیات الصالحات آنها شود. بعد از آن ما با پیشنهادی که مطرح شده مخالفیم. قانون‌نویسی باید دقیق باشد. وقتی که ما می‌گوییم این نوع و این نوع و این نوع، یعنی چهار نوع را هم در داخل باید مصرف کنیم و هم باید به خارج صادر کنیم. یعنی حکم برای همه می‌دهیم. این کار دقیقی نیست، چون ما فقط متان را صادر می‌کنیم، بقیه آنها مصرف داخلی است. وقتی که جناب آقای حاجی می‌فرمایند ما این چهار نوع را باید بنویسیم، یعنی هر چه که در کشور هم داریم مصرف می‌کنیم باید صادر کنیم. این نحوه دقیق قانون‌نویسی نخواهد بود، بنابراین ما با آن مخالف هستیم، همان چیزی که مصوب کمیسیون تلفیق است مورد تأیید ما است. بنابراین با پیشنهاد مطروحه مخالفیم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران محترم عرض سلام دارم و در ابتدا از رئیس محترم مجلس و همه همکارانم در مجلس شورای اسلامی و همکارانم در کمیسیون تلفیق که خیلی زحمت کشیدند تقدیر و تشکر می‌کنم و همچنین تشکر بعدی‌ام از جناب آقای دکتر نوبخت، آقای پورمحمدی و همکاران‌شان و مجموعه دولت به ویژه آقای امیری است. آقای رئیس! چون هر سال عرف بر این بود که گاز را در مفهوم عام می‌آوردیم و تمام مشتقاتی که صادر می‌شد شامل این می‌شد، الان هم دوستان می‌گویند در قانون نفت مشخص کرده و کمیسیون نظر خاصی ندارد و این اجازه را می‌دهیم که صحن علنی هر چه تصمیم گرفت.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. آقای امیرآبادی! متن را بخوانید که به ‌رأی بگذاریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
متن پیشنهاد به جای «خالص صادرات گاز»، می‌شود «خالص صادرات گاز (اعم از متان، اتان، پروپان و بوتان)».

محمدباقر قاليباف
حضار 242 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. من این نکته را عرض کنم، چون این اولین رأی‌گیری‌مان در بودجه بود، من به سهم خودم از آقای دلیگانی و موافقین و مخالفین و همین‌طور دولت و کمیسیون تشکر کنم. به هر حال در کمترین زمان ممکن نظرات‌شان را دادند. من از همه عزیزان استدعا دارم که همین روش را دنبال کنیم، بسیار مختصر. اگر هر کسی بخواهد از سه دقیقه وقت خودش استفاده کند واقعاً وقت جلسه و وقت کشور گرفته می‌شود. یعنی کاری را که می‌شود در کمتر از یک دقیقه یا (30) ثانیه انجام داد، من هم رأی‌گیری را براساس آیین‌نامه رأس (30) ثانیه انجام می‌دهم. دوستان! خواهش می‌کنم به خاطر فشردگی کار هم دقت و هم سرعت لازم را داشته باشیم. تشکر می‌کنم، آقای امیرآبادی بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد بعدی را آقای شریعتی دارند. آقای شریعتی! پیشنهاد شما عین پیشنهاد آقای دلیگانی است. پیشنهاد بعدی را آقای نیک‌بین دارند، بفرمایید.

جواد نيک بين
پیشنهاد دهنده
سلام علیکم و رحمه الله بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد بنده افزایش درصد برداشت ارز به خاطر فروش نفت از (20) درصد به (5/22) درصد است. علت آن هم این است که متأسفانه در این سال‌های گذشته به خاطر برداشت‌های بی‌رویه از صندوق توسعه ملی و پایین آمدن سهم این صندوق از (38) درصد قانونی به (20) درصد، نمی‌توانیم این اختلاف تخصیصی را به صورت دفعی جبران کنیم. اختلاف بین (20) درصد تا (38) درصد در (5/0) میلیون بشکه بسیار زیاد است. لذا با تولید (1) میلیون و (100) هزار بشکه باید (18) درصد بیشتر از صندوق واریز شود. با توجه به کسری بودجه سالانه که در این مدتی که به وجود آمده اگر این تخصیص به صورت پلکانی انجام شود می‌توانیم به توازن درآمدهای نفتی و سهم صندوق دست بیابیم. حرف بنده یک کلام است، اگر ما به جای (20) درصد (5/22) درصد برداشت کنیم، کم‌کم به صورت پلکانی می‌توانیم این کسری یا این برداشت‌های زیاد و بی‌رویه‌ای که از صندوق ذخیره برداشت شده را جبران کنیم.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای نیک‌بین! اجازه بدهید این نکته را بگویم تا وقت گرفته نشود. با توجه به اینکه این در اصلاحیه بودجه آمده و خلاف اصل (110) می‌شود، این پیشنهاد شما وارد نیست. اجازه بدهید از آن عبور کنیم تا وقت گرفته نشود، چون با صراحت (20) درصد آمده است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد بعدی را جناب آقای سلیمی دارند. آقای سلیمی بفرمایید.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم من کوتاه و مختصر عرض کنم. ببینید! این سهم (20) درصد یا (38) درصد را به گزارش وزارت نفت منوط کرده است. ما نیاز به آن نداریم، همین اعلام خزانه به نظر می‌رسد کفایت می‌کند. چون گاهی از اوقات گزارش‌های وزارت نفت یا با تأخیر است، یا ابهاماتی دارد، یا مخفی‌کاری می‌شود. به نظرم اعلام خزانه کفایت می‌کند، متشکرم.

سيدناصر موسوي لارگاني
مخالف جناب آقای مهرداد گودرزوندچگینی هستند که صحبت نمی‌کنند، موافق هم صحبت نمی‌کند.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
جناب آقای سلیمی عزیز! وقتی که نفت را صادر می‌کنیم، کسی که از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران با خریدار خارجی در ارتباط است وزارت نفت است. آن قرارداد می‌بندد، آن پول را وصول می‌کند. اگر آن گزارش به بانک مرکزی و خزانه ندهد، خزانه که سرخود و بدون اطلاع نمی‌تواند کاری کند. بنابراین به محض اینکه ایشان نفت را صادر کرد باید گزارش را به بانک مرکزی و خزانه بدهد، بعد این کار بشود. این پیشنهادی که جناب‌عالی دارید عملاً شدنی نیست. یعنی اصلاً خزانه اطلاعی از موضوع ندارد. بنابراین ما با این موضوع مخالف هستیم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم اتفاقاً مخالف هستیم، چون در این فرآیند اگر ما بخواهیم وزارت نفت که صادرکننده است را از این فرآیند حذف کنیم، چه کسی می‌خواهد آمار بدهد و بدون آمار هم نمی‌شود برنامه‌ریزی کرد و کمیسیون کاملاً مخالف است.

محمدباقر قاليباف
آقای امیرآبادی! متن را بخوانید.

احمد اميرآبادي فراهاني
می‌خواهند «گزارش وزارت نفت مبنی بر فروش» را حذف کنند.

محمدباقر قاليباف
حضار 247 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را آقای سرگزی دارند. جناب آقای سرگزی مطرح می‌فرمایید؟ مطرح نمی‌فرمایند، خیلی ممنون. پیشنهاد بعدی را جناب آقای حاجی‌دلیگانی دارند که مطرح نمی‌کنند. حاج‌آقای سلیمی مطرح می‌فرمایند، بفرمایید.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم من خواهش می‌کنم دوستان دقت کنند، من مسأله قبلی را توضیح ندادم و این‌طور شد. اینجا را خوب دقت کنید.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقا! این «مالیات با نرخ صفر» اگر حذف شود دوسوم رأی می‌خواهد.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
می‌دانم، اتفاقاً ثبت آن دوسوم رأی می‌خواهد، ببینید! ما اینجا سهم شرکت نفت را گفتیم که هم معاف از تقسیم سود سهام دولت و هم مالیات با نرخ صفر. یعنی مالیات‌شان باید با نرخ صفر ملاحظه شود. ببینید! اگر سرمایه‌گذاری باشد ما بحثی نداریم، ولی واقعیت این است که الان این حقوق‌های نجومی و سایر موارد در شرکت ملی نفت اینجا نشان می‌دهد که بسیاری از این وجوه صرف سرمایه‌گذاری نمی‌شود. اگر بحث سرمایه‌گذاری بود بحثی نبود. خواهش من این است که دوستان دقت کنند چه اتفاقی دارد می‌افتد. مضافاً اینکه مغایر قانون برنامه هم هست، اگر بنا باشد این مالیات با نرخ صفر اینجا لحاظ شود مغایر است و دوسوم رأی می‌خواهد. جناب آقای امیرآبادی! ایراد اساسی ما اینجا این است که همه اینها صرف سرمایه‌گذاری نمی‌شود، گزارش‌هایی که ما داریم این مطلب را دارد نشان می‌دهد. حالا آن بحث بالایی را هم که من داشتم برخلاف نظر دوستان، توضیح هم ندادم، چون گفتند سریع باشد و این مشکل ایجاد شد. من خواهش می‌کنم دقت کنید، هم مغایر برنامه است، هم اینکه اگر مالیات با نرخ صفر در حوزه‌ای است که سرمایه‌گذاری در آنجا انجام نمی‌شود، ابهامات ما هم زیاد است، دوستان هم همین‌طور. من خواهش می‌کنم دقت شود تا حقی از بیت‌المال تضییع نشود، متشکرم.

محمدباقر قاليباف
موافقین و مخالفین صحبت کنند.

روح اله متفکرآزاد
بسم الله الرحمن الرحیم مخالف محترم جناب آقای محمدرضا احمدی هستند، بفرمایید.

محمدرضا احمدي
مخالف
بیان نمی‌کنم.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
ببینید دوستان! نفت متعلق به عموم مردم است که از همان ابتدا باید بین صندوق توسعه ملی و نفت و بودجه دولت تقسیم شود و اتفاقاً برای اینکه چنین سوءبرداشتی نشود، هم در قوانین پایه و هم در اینجا تکرار می‌شود. چون یک فعالیت تجاری در داخل نیست که ما بخواهیم از آن مالیات بگیریم. از همان ابتدا انفال است و بین همه دارد توزیع می‌شود و موضوعیت ندارد و حذف عدم پرداخت مالیات آن هم دوسوم می‌خواهد. ما هم با این موضوع مخالف هستیم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
همکاران عزیز! چون بودجه، بودجه عمومی است و هم در قوانین پایه و هم دائمی آمده، قبلاً حذف مالیات بود، جدیداً قانونی هم که کمیسیون اقتصادی مصوب کرد به عنوان مالیات‌های مستقیم، مالیات با نرخ صفر آمده و در قوانین پایه هم معاف است، کمیسیون هم مخالف حذف است.

محمدباقر قاليباف
حضار 249 نفر، به رأی گذاشته می‌شود. (امیرآبادی‌فراهانی ـ چشم آقای دلخوش، توصیه شما را گوش می‌کنیم. می‌گویند نماینده دولت و نماینده کمیسیون همین که بگویند «مخالفیم» کافی است) پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای خضریان دارند. آقای خضریان! پیشنهاد شما با توجه به اینکه قبلی به عنوان پروپان و بوتان بود و رأی نیاورد، آقای رئیس! قابل طرح است؟ آقای خضریان بفرمایید.

علي خضريان
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! چون در این درصد و همه چیز شفاف تعیین شده، اصلاً ارتباطی با پیشنهاد قبلی ندارد. ببینید همکاران گرامی! من می‌خواستم یک نکته‌ای را عرض کنم، همه بزرگواران توجه داشته باشند. این پیشنهاد در صورتی که با رأی شما عزیزان ثبت شود حدود (1) میلیارد دلار را به منابع صندوق توسعه ملی اضافه می‌کند. ضمن اینکه مجموع صادرات LPG و LNG ما در حدود (5/2) میلیارد دلار در سال است. در یک شرایط غیرشفاف این اتفاق دارد در بودجه رقم می‌خورد و دست وزارت نفت باز مانده است. لذا خواهش من این است با تصویب این، ضمن اینکه (5/0) میلیارد دلار آن هم برای وزارت نفت باقی می‌ماند، به نظر می‌رسد که تأمین منابع ارزی برای صندوق توسعه ملی با توجه به شرایط درآمدی و هزینه‌ای که در بودجه در ادامه خواهیم دید، با رأی موافق خودتان کمک می‌کنید که این شرایط بودجه برای این بحث بتواند شفاف‌تر شود و با گنجاندن LPG و LNG ما بتوانیم چیزی در حدود (1) میلیارد دلار حداقل به صندوق توسعه ملی اضافه کنیم، خیلی ممنون.

روح اله متفکرآزاد
آقای کوچکی‌نژاد مخالف هستند که صحبت نمی‌کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد این است که نرخ صفر سهم (5/14) درصد شرکت ملی نفت و شرکت تابعه وزارت نفت از صادرات پروپان، بوتان و میعانات گازی هم به صندوق توسعه برود، یعنی اینها هم سهم‌شان را از آنجا بگیرند. نماینده دولت صحبت کند.

سید حمید پورمحمدی
ببینید دوستان! بحث نفت و میعانات گازی و گاز یک ترمی است که هم در سیاست‌های حاکم بر برنامه ششم آمده، هم در خود برنامه ششم آمده، بر همین اساس هم توزیع می‌شود. شما نمی‌توانید بگویید یک جزء از این را سهم این انجام می‌دهم، یک جزئی را سهم آن یکی. این سیاست‌ها براساس تدبیر مقام معظم رهبری است، در سیاست‌های کلی آمده و از آنجا هم در قانون برنامه است. قابل انفکاک نیست که شما سهم یکی را بالا ببرید و سهم یکی را پایین بیاورید. اساساً کار بودجه این نیست، بلکه این در قوانین میان‌مدت مثل قانون برنامه است که سهم صندوق تعیین می‌شود، یا سهم نفت تعیین می‌شود، یا سهم دولت. بنابراین ما مخالف با این هستیم و کل سیاست‌ها و برنامه‌های پایه را بر هم می‌زند، دوسوم هم رأی می‌خواهد.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
عزیزان! ما که نمی‌خواهیم قانونگذاری کنیم. در قانون نفت هم نفت تعریف شده، هم میعانات تعریف شده و هم گاز طبیعی تعریف شده. ما اینجا داریم بودجه می‌نویسیم، نمی‌خواهیم قانون‌نویسی کنیم و در قانون دائمی هم تعریف این مشخص است و کمیسیون مخالف است.

محمدباقر قاليباف
متن را بخوانید تا به رأی گذاشته شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر متن آن این است، گفته آن (5/14) درصد شرکت ملی نفت ایران و شرکت دولتی تابع وزارت نفت از صادرات پروپان و بوتان و میعانات گازی. آقای رئیس! فکر می‌کنم این دوسوم رأی می‌خواهد، حالا آقای پورسید نظرشان را بگویند، خلاف برنامه است؟

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید. آقای خضریان! ما الان این را نگاه کردیم، این خلاف برنامه است. طبق آیین‌نامه خلاف برنامه در داخل صحن قابل طرح نیست، خیلی ممنون.

علي خضريان
پیشنهاد دهنده
با دوسوم رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
آقای خضریان! دوسوم رأی فقط در کمیسیون است، آیین‌نامه صراحت دارد. پیشنهاد بعدی را بخوانید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را آقای لطفی دارند. آقای لطفی بفرمایید.

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران محترم سلام و عرض ادب و احترام دارم و از زحمات شبانه‌روزی اعضای محترم کمیسیون تلفیق و همچنین زحمات آقای دکتر نوبخت و همکاران محترم‌شان تشکر می‌کنم. ببینید آقای قالیباف! دهیاری‌ها در این سال‌های گذشته به شدت با کاهش بودجه مواجه بوده‌اند. الان هم حتی هزینه جاری آنها را هم تغییری نمی‌دهد، یعنی قادر به تأمین هزینه‌های جاری خودشان نیستند. شهرداری‌های کوچک قادر به پرداخت حقوق کارمندان خودشان نمی‌باشند. قیمت قیر فوق‌العاده افزایش پیدا کرده، یعنی الان قیمت قیر به (7) میلیون تومان رسیده، میزان قیری که در بودجه پیش‌بینی شده...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای لطفی عذرخواهی می‌کنم! این موضوع قیر در بند الحاقی آمده است.

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! حالا شما اجازه بدهید ما مطرح کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آنجا باید مطرح کنید، موارد مربوط به قیر آنجا است.

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! آنجا (2) میلیون تن آمده، ما اینجا پیشنهاد (3) میلیون تن را داده‌ایم.

احمد اميرآبادي فراهاني
شما آنجا پیشنهاد (3) میلیون تن را بدهید، یعنی به جای (2) میلیون برای آنجا پیشنهاد اصلاحیه بدهید، آنجا قابل طرح است.

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! شما الان سیستم را بسته‌اید، ما اصلاً دسترسی نداریم که آنجا پیشنهاد بدهیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
نه، شما می‌توانید پیشنهاد بدهید، مشکلی ندارد. تا فردا صبح باز است.

محمدباقر قاليباف
آقای لطفی! تا فردا صبح ساعت (8) باز است. آقای خضریان! تبصره (1) ماده (182) می‌گوید عدم مغایرت با قانون برنامه، یعنی نباید با برنامه مغایرت داشته باشد. مغایرت با برنامه قابل طرح نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای میرزائی دارند. آقای میرزائی! این «وام» بشود «وام قرض‌الحسنه بدون سود»؟ آقای میرزائی! این قابل طرح نیست، این برای وامی است که دولت از صندوق توسعه گرفته است.

محمدباقر قاليباف
آقای میرزائی صحبت کنند.

حسين ميرزائي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم و رحمه الله و برکاته محضر شریف همکاران گرامی عرض شود در اینجا آمده «مابه‌التفاوت سهم (20) درصد تا (38) درصد صندوق توسعه ملی به عنوان بدهی دولت و وام تلقی می‌گردد»، اما مشخص نشده این وام چه مدل وامی است. آیا سود (4) درصد دارد، (8) درصد، (12) درصد، (18) درصد، چند درصد سود یا بدون سود است؟ با توجه به ماهیتی که این وام و بدهی دارد علی‌القاعده این وام باید وام قرض‌الحسنه باشد و اگر وام قرض‌الحسنه شد به خاطر اینکه مشکلات فقهی و حقوقی پیدا نکند باید ما اینجا بنویسیم وام قرض‌الحسنه بدون سود که دو اشکال را برطرف کرده باشیم. یکی اینکه مشکل فقهی و حقوقی پیدا نکند، دوم اینکه در موقع بازپرداخت آن سر این اختلاف نشود که بالاخره دولت چند درصد باید بپردازد. عذرخواهی می‌کنم.

محمدباقر قاليباف
آقای میرزائی! این قابل طرح نیست، این خلاف اصل (110) است، آیین‌نامه مشخص است. اجازه بدهید از این عبور کنیم. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای صباغیان دارند، آقای رئیس! پیشنهاد را ببینید، نوشته‌اند «وام با نرخ بهره بین بانکی». آقای صباغیان! این هم قابل طرح نیست، عذرخواهی می‌کنم، چون خلاف سیاست‌های کلی صندوق توسعه است. پیشنهاد بعدی را جناب آقای نیکزاد دارند، ایشان گفته‌اند «دولت مکلف است با همکاری هیأت‌امنای صندوق سازوکار آن را به تصویب مجلس برساند». این در بودجه سنواتی آمده، در بودجه سنواتی نوشتیم، این تحصیل حاصل است. آقای نیکزاد بفرمایید.

علي نيک زادثمرين
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت ملت بزرگ و همکاران عزیز عرض سلام و احترام دارم. این موضوع، موضوع مهمی بود، نحوه تسویه بدهی دولت به صندوق توسعه ملی که من از کمیسیون تلفیق تشکر می‌کنم. آقای رئیس! این اصلاح شده و در چاپ جدید توسط مجلس در بودجه سنواتی تسویه خواهد شد، بنابراین منتفی است.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. آقای امیرآبادی! پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای سلیمی دارند. آقای سلیمی! این در بودجه سنواتی آمده است.

محمدباقر قاليباف
آقای سلیمی! این هم اصلاح شده است، اجازه بدهید از این هم عبور کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، این هم مثل قبلی است. جناب آقای مفتح پیشنهاد بعدی را دارند. «سازوکاری است که هیأت‌امنای صندوق»، این هم در بودجه سنواتی آمده است. آقای مفتح! مطلب‌تان را بفرمایید.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر قالیباف! لطفاً عنایت بفرمایید، چون میکروفن ما به سختی باز می‌شود، من از روز قبل که بحث کلیات بود هم خیلی درخواست کردم که تذکر بدهم. آقای دکتر! این نحوه رسیدگی، نه کلیاتی که مطرح شد طبق آیین‌نامه بود و نه الان که داریم بررسی می‌کنیم. شما می‌فرمایید که دوستان می‌توانند تا (8) صبح فردا پیشنهاد بدهند، الان داریم رسیدگی می‌کنیم. من هر چه داخل آیین‌نامه گشتم، با برخی از دوستان هیأت‌رئیسه هم مشورت کردم، ماده‌ای را که این روش ما مبتنی بر آن ماده باشد پیدا نکردم. خواستم از این فرصت استفاده کنم این مطلب را عرض کنم که خلاف آیین‌نامه است، در تصویب کلیات هم اصلاً آیین‌نامه رعایت نشد.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای مفتح! من آن جلسه هم این را توضیح دادم، آیین‌نامه رعایت شده است.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
حالا توضیح حضرت‌عالی بود.

محمدباقر قاليباف
تبصره (2) ماده (182) به ما اجازه می‌دهد هر جا در آیین‌نامه بودجه اشکالی وجود دارد می‌توانیم به آیین‌نامه عمومی رجوع کنیم، در مواد (145) و (144).

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
این نظر حضرت‌عالی بود، اجازه ندادید ما صحبت کنیم و نظرمان را بیان کنیم.

محمدباقر قاليباف
به هر حال بحث و صحبت شد، دوستان قوانین هم بودند. اجازه بدهید وقت گرفته نشود. امروز هم تا (48) ساعت آینده باز است، تا ساعت (8) صبح فردا دوستان می‌توانند ثبت پیشنهاد داشته باشند و آن (48) ساعتی که براساس آیین‌نامه دوستان می‌توانند پیشنهادشان را بدهند.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر دقت بفرمایید! همین که می‌فرمایید فرصت ارائه پیشنهاد هست، ولی ما داریم رسیدگی می‌کنیم.

محمدباقر قاليباف
نه، هر جا لازم باشد مراعی می‌ماند. پیشنهادتان را بفرمایید.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! پیشنهاد من در این قسمت است، اینجا نوشته «بازپرداخت آن به صندوق با سازوکاری است که در بودجه سنواتی مشخص می‌شود». پیشنهاد من این است که «با سازوکاری است که هیأت‌امنای صندوق توسعه ملی پیشنهاد و در بودجه سنواتی تصویب می‌شود». دقت بفرمایید! بودجه شامل چند قسمت است، هم تبصره‌ها است، هم جداول است، هم ردیف‌ها است. ما در مجلس فقط تبصره‌ها را رسیدگی می‌کنیم. برخی از مصوبات ما داخل ردیف‌ها و اعدادی است که در مجلس رسیدگی نمی‌شود. اگر به این ترتیب بنویسیم که در بودجه سنواتی مشخص می‌شود، ممکن است در جداول و ردیف‌های ما به روشی باشد که ما نحوه آن را متوجه نشویم. حالا کمیسیون تلفیق ممکن است متوجه شود، ممکن است متوجه نشود. چون همه جداول را فرصت رسیدگی ندارند. پیشنهاد من این است، برای اینکه این واقعاً مطلب بسیار مهمی است، پول‌هایی که به صندوق توسعه ملی می‌رود در حقیقت وام داده می‌شود. چون اینها طبق نظری که مقام معظم رهبری در ابتدای تأسیس و تشکیل صندوق توسعه ملی بیان فرمودند برای صندوق توسعه ملی است. برای اینکه بدانیم و ملت بدانند و نمایندگان ملت بدانند که این پول‌ها چگونه برمی‌گردد، من پیشنهاد کردم که سازوکار را هیأت‌امنای صندوق توسعه ملی پیشنهاد بدهند که آنها هم که مسئولیت اداره صندوق را دارند بتوانند در این فرآیند تصمیم‌گیری دخالت کنند و در بودجه سنواتی تصویب شود. تفاوت این شیوه با آن این خواهد شد که ما نمایندگان در جریان نحوه بازپرداخت این قرض‌ها از صندوق توسعه ملی به بودجه کل کشور واقع می‌شویم و می‌توانیم به خوبی نظارت‌مان را بر صندوق توسعه ملی داشته باشیم و الا با این جمله‌ای که در اینجا آمده ممکن است این تصمیمات خیلی مبهم و غیرشفاف گرفته شود. عذرخواهی می‌کنم.

محمدباقر قاليباف
آقای مفتح! به طور روشن یعنی پیشنهادتان این است که صندوق توسعه ملی هر وامی هم که می‌خواهد به بخش خصوصی بدهد، برنامه سالیانه آن هم بیاید به تصویب مجلس برسد، روشن می‌خواهید این را بگویید؟

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
نه، اینجا نوشته آنچه که از صندوق به دولت وام تلقی می‌شود.

محمدباقر قاليباف
شما گفتید صندوق توسعه ملی جهت تصویب در بودجه سالیانه پیشنهاد می‌کند.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! در کجا؟ «جایی که بازپرداخت آن»، کدام «آن»؟ آن مواردی که دولت برداشته است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای مفتح! اگر منظور شما اصلاح اساسنامه صندوق است قابل طرح نیست.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
شما چطور از عرض من این برداشت را کردید؟ از نظر من شما خیلی برداشت دوری را دارید.

احمد اميرآبادي فراهاني
عذرخواهی می‌کنم. الان ابهام اضافه نشود. ببینید! مجلس گفته سازوکاری که در بودجه سنواتی مشخص می‌شود، شما می‌گویید به جای «مشخص» بشود «تصویب می‌شود»، منظورتان این است؟

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
آن سازوکار با پیشنهاد صندوق توسعه ملی تصویب شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
چه زمانی پیشنهاد بدهد؟ الان دارد بودجه تصویب می‌شود، ما که هر روز بودجه تصویب نمی‌کنیم، سالی یک بار است.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! اینکه اصلاً به طور کلی اشکال اساسی بودجه ما است. آن اصلاح ساختار اینها است که ما برداشته‌ایم یک حکمی می‌دهیم، این بودجه فقط برای امسال است، برای سال 1400 است. با این ترتیب ما داریم برای سال 1401، 1402، 1403 و 1404 حکم می‌دهیم. این اشکال که اصلاً به طور کلی و اساسی در بودجه ما هست. این جمله هیچ ارتباطی به بودجه سال 1400 ندارد، چون ما می‌توانیم بدون این هم مطلب را بنویسیم. به هر حال عرض من این است، حالا طبق نظر شما قابل طرح هست یا نیست، دوستان می‌خواهند رأی بدهند یا رأی ندهند، هر طور که صلاح می‌دانند. به نظر من با این پیشنهادی که داده‌ام این کار شفاف خواهد شد.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای مفتح نگاه کنید! ما از این جهت این را وارد نمی‌دانیم که به هر حال سازوکار صندوق توسعه مشخص است، اساسنامه آن مشخص است، تصویب شده است، هیأت‌امنا و افرادی که نظارت می‌کنند، مجلس هم در هیأت‌امنای آن هست، هم دیوان محاسبات به عنوان گزارشات محاسباتی‌اش انجام می‌دهد. یعنی آن نکته‌ای که مدنظر شما است که باید در نظارت قرار بگیرد، صندوق امروز به طور قطع در نظارت مجلس و دیوان محاسبات است و اینکه ما الان بگوییم بیاید در مجلس تصویب شود حداقل برای 1400 بحث قابل قبولی نیست و قابل طرح نیست. اجازه بدهید از این بگذریم و اگر بحثی باشد در اصلاح ساختار ممکن است در برنامه هفتم ما به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم، البته اگر با اساسنامه هم مغایرت داشته باشد باید آن را اصلاح کنیم. اجازه بدهید، پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای میرتاج‌الدینی دارند، بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین همکاران گرامی عنایت کنند، ما در این پیشنهاد سایر بدهی‌های سال‌های قبل را هم گفته‌ایم. یکی از کارهایی که این دولت انجام داده و بیشترین بدهی دولت‌ها به صندوق توسعه است، همین برداشت از سهم صندوق توسعه در بودجه است. روال صندوق این بود که همه‌ساله (2)، (3) درصد اضافه شود، از درآمدهای نفتی به صندوق برود که امسال به (38) درصد رسیده است. شما ببینید! سال گذشته و سال‌های قبل از درآمدهای نفتی کلاً (20) درصد را به صندوق داده‌اند، بنابراین از (20) درصد تا (36) درصد که برای سال جاری بود، (34) درصد برای سال قبل بود، این طلب صندوق از دولت است. به عبارت دیگر بدهی‌های دولت به صندوق است و ما در این حکمی که اینجا نوشته‌ایم فقط بدهی‌های فی‌الحال را گفته‌ایم. برای اینکه این شفافیت بیشتر شود، ما می‌گوییم هیأت‌امنا هم بازپرداخت این مابه‌التفاوت (20) درصد تا (38) درصد و هم سایر بدهی‌های سال‌های گذشته را هم مشخص کند و شفافیت را بیشتر می‌کند. مشکل خاصی را هم ایجاد نمی‌کند. در واقع ما اینجا یک سیاستی را اعلام می‌کنیم که هیأت‌امنا بیاید دقیقاً بگوید این همه بدهی که دولت به صندوق دارد، چگونه بازپرداخت خواهد کرد. پیشنهاد من این است، دوستان عنایت کنند و به این پیشنهاد رأی موافق بدهند. والسلام

روح اله متفکرآزاد
مخالف صحبت نمی‌کنند.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
به نظر من فرمایش حاج‌آقای میرتاج‌الدینی محقق‌شده است. آنچه که در ابلاغیه مقام معظم رهبری آمد، هم توسط دولت و هم توسط کمیسیون تلفیق بررسی شد، میزانی که سررسید شده و در سال 1400 باید بازپرداخت شود در جدول بودجه گذاشته شد و دیده شد. بنابراین نیاز به موضوع مجددی نیست، چون فرمان مقام معظم رهبری مطاع بود و ما و تلفیق هم محاسبه کردیم و این را در جدول گذاشتیم. بنابراین شما خیال‌تان راحت باشد و فکر می‌کنم دیگر نیازی هم به رأی‌گیری نباشد. وقتی که موضوع را دیده‌ایم، اینکه دوباره تأکید کنیم نیاز نیست.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
همکاران عزیز! بدهی دولت هر سال در بودجه‌های سنواتی آمده و چون اختیار صندوق، هم اجازه برداشت و استقراض آن توسط دولت و همچنین تصویب در صحن علنی با مقام معظم رهبری است، امسال هم ما در بودجه آن چیزی که بعد از اصلاحیه دولت آمد، میزان بدهی صندوق را مشخص کردیم، کمیسیون مخالف پیشنهاد حاج‌آقا است.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقای میرتاج‌الدینی! ما در قسمت هزینه‌ها این را آورده‌ایم؛ دولت موظف است کلیه تسهیلات سررسیدشده دریافتی خود از صندوق توسعه ملی را براساس گزارش هیأت نظارت از محل سهم دولت از مازاد (1) میلیون بشکه صادرات مذکور در این بند از محل ردیف فلان جدول این قانون پرداخت کند. این تحصیل حاصل است، یعنی نظر شما در بخش هزینه‌ای لحاظ شده، فکر می‌کنم دیگر نیازی به رأی‌گیری نباشد.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
ببینید! حالا آقای دکتر پورمحمدی هم توضیح دادند، من می‌خواهم یک مقدار شفافیت بیشتر شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
این الان شفاف است.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
ببینید! من از مجلس می‌پرسم، دوستان، همکاران گرامی! شما می‌دانید میزان بدهی دولت به صندوق چقدر است؟ سررسید اینها چه زمانی است؟

احمد اميرآبادي فراهاني
این هم آمده است.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
کلی آمده است.

احمد اميرآبادي فراهاني
«هیأت نظارت صندوق مکلف است میزان مطالبات این صندوق از دولت را به تفکیک تسهیلات ریالی و ارزی و زمان سررسید آنها رسیدگی و تا پایان فروردین ماه 1400 و هر شش ماه یک بار پس از آن به کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گزارش بدهد».

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
این شامل بدهی‌های قبلی هم می‌شود؟

احمد اميرآبادي فراهاني
حالا اگر اصرار دارید رأی‌گیری شود، اصرار دارید؟

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
فقط این را جواب بدهید من نظرم را می‌گویم. شامل بدهی‌های قبلی هم می‌شود؟

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، آورده‌ایم.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
اگر شامل شود تمام است.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، عبور می‌کنیم، متشکرم. پیشنهاد بعدی را حاج‌آقای سلیمی دارند. حاج‌آقا بفرمایید.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم یکی از مشکلاتی که ما داشتیم این است.

احمد اميرآبادي فراهاني
این‌که همان پیشنهاد آقای مفتح است.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
با پیشنهاد آقای مفتح فرق می‌کند، آنجا بحث بودجه سنواتی بود، اینجا تصویب سازوکار است، تفاوت می‌کند، دقت بفرمایید. ببینید! یکی از مشکلاتی که ما داشتیم رئیس هیأت‌امنای صندوق آقای رئیس‌جمهور است. گاهی شخص آقای رئیس‌جمهور، خودشان می‌بخشند. ما می‌گوییم این سازوکاری که صندوق برای بازپرداخت تعیین می‌کند، این سازوکار به تصویب مجلس برسد تا این اتفاقی که الان افتاده نیفتد. الان شما می‌دانید مطالبات صندوق از دولت مدام استمهال شده، یک بدهی سنگین گفته می‌شود تا (30) الی (35) میلیارد دلار به عهده دولت‌های بعدی است. این بیاید به تصویب مجلس برسد، یعنی مجلس اختیار خودش را به دیگران تفویض نکند. من خواهش می‌کنم دوستان دقت کنند، مطالب بسیار مهمی است، ما با سرعت هم داریم می‌رویم. به هر کیفیت «الأمر إلیکم»، ولی بنده آنچه شرط بلاغ است با تو می‌گویم. این اتفاقی که الان افتاده، آقای رئیس‌جمهور خودش رئیس صندوق است، خودش هم برای خودش دارد استمهال می‌کند.

محمدباقر قاليباف
آقای سلیمی نگاه کنید! این پیشنهاد شما اگر که اشکال هم باشد، حداقل در حوزه بودجه قابل طرح نیست. آن نکته‌ای که جناب‌عالی می‌گویید و آن اشکالی که وجود داشت، بله ممکن است این‌طور باشد که ما بگوییم مثلاً ترکیب هیأت‌امنا و دبیر آنجا، اینها بحث مربوط به اساسنامه صندوق است. اگر در اساسنامه صندوق بحثی هست ما در بودجه سنواتی که نباید اساسنامه صندوق را اصلاح کنیم. اجازه بدهید، این بحث هم قابل طرح نیست، آن بحث آنجا قابل پیگیری است. به هر حال هیأت‌امنای آنجا مصوباتی دارد، مصوبات آن هم براساس اساسنامه است و هیأت نظارتی که آنجا هست، هم دیوان محاسبات و هم سازمان بازرسی هست. لذا ما اینجا برای اصلاح آیین‌نامه قانونی در بودجه نیاوریم. آقای امیرآبادی! مورد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی جناب آقای مفتح مثل پیشنهاد قبلی است.

محمدباقر قاليباف
بله، آقای مفتح! این همان پیشنهاد قبلی است، اجازه بدهید. آقای مفتح بفرمایید.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! عذرخواهی می‌کنم. اینجا گفتیم که اگر خواست پرداخت کند اصل را پرداخت کند. البته طبق آنچه که اینجا تایپ شده، از قدیم معنای آن این بود وقتی که پررنگ تایپ می‌شود یعنی درآمدی، وقتی کمرنگ و نازک‌تر تایپ می‌شود یعنی هزینه‌ای. اگر اینها هزینه‌ای و سیاستگذاری است که الان قابل طرح نیست، ما باید طبق آیین‌نامه اول درآمدهای‌ها را تا آخر برویم، بعد به هزینه‌ای و سیاستگذاری برگردیم. اگر همچنان این تغییر فونت‌ها همین معنا را دارد، یعنی طبق نظر هیأت‌رئیسه معنای این فونت‌های کمرنگ و نازک، معنایش هزینه‌ای یا سیاستگذاری است که الان قابل طرح نیست. اما اگر قابل طرح باشد به نظر بنده می‌رسد که ما در وهله اول اصل را از دولت بگیریم. یعنی بگوییم که اگر درآمد نفتی دولت بالا رفت در وهله اول اصل بدهی‌ها را پرداخت کند تا به سود و کل تسویه برسیم. اینجا من پیشنهاد کردم برای اینکه بودجه عملیاتی شود و نتیجه عمل داشته باشد، فعلاً امسال که وضعیت ارزی سال آینده ما خیلی مشخص نیست، کلمه «اصل» را اضافه کنیم.

محمدباقر قاليباف
به هر حال اینجا به طور روشن در حوزه درآمدی آمده، همان‌طور که اشاره کردید هم فونت آن درشت است، هم هایلایت‌شده است، مشخص است، در رابطه با اینجا و درآمدی است.

روح اله متفکرآزاد
مخالف صحبت نمی‌کند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر گفتند اصل پیشنهاد قابل طرح نیست. آقای دکتر! بقیه پیشنهاداتی که دوستان داده‌اند هزینه‌ای است، ما دیگر در این بخش پیشنهاد درآمدی نداریم. آقای ویس‌کرمی هم پیشنهادشان از یک ماه به سه ماه برای بخش هزینه‌ای است، آقای صباغیان هم همین‌طور. آقای رئیس! دیگر ما در این بخش پیشنهاد نداریم اگر اجازه بفرمایید من «ب» را قرائت کنم. اگر دوستان پیشنهاد داشتند باز هم می‌توانند کتباً بیاورند بالا ارائه بدهند، قابل طرح است (مفتح ـ ما در اینها پیشنهاد داشتیم، اگر تصویب شود حق پیشنهاد ما چه می‌شود؟) نه حاج‌آقا! پیشنهاد شما در بخش درآمد نیست، داخل بخش هزینه‌ای است، هزینه‌ها بعداً خوانده می‌شود. «ب ـ 1 ـ سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفت مندرج در ردیف (210101)، میعانات گازی و خالص صادرات گاز مندرج در ردیف (210102) و منابع مربوط به (3) درصد مندرج در ردیف (210109) جدول شماره (5) این قانون معادل (1) میلیون و (992) هزار و (720) میلیارد ریال تعیین می‌شود. 2 ـ حذف شد. 3 ـ در صورت افزایش عواید حاصل از جزء (1) این بند نسبت به ردیف‌های مصوب فوق¬الذکر، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است منابع حاصله را به ردیف (210112) جدول شماره (5) این قانون واریز نماید. 4 ـ دولت و دستگاه‌های موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری برای واردات کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی مجاز به تخصیص، فروش یا مبادله منابع ارزی حاصل از صادرات نفت، میعانات گازی، فرآورده‌های نفتی و سایر منابع به غیر از نرخ سامانه معاملات الکترونیکی (ETS) نیستند. به دولت اجازه داده می¬شود براساس ارزیابی شرایط اقتصادی، اجتماعی و بین¬المللی کشور نسبت به تغییر تمام یا بخشی از نرخ ترجیحی کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی به نرخ سامانه معاملات الکترونیکی (ETS) اقدام و مابه¬التفاوت منابع وصولی را به ردیف درآمدی شماره (۱۶۰۱۳۶) جدول شماره (۵) این قانون واریز نماید». بله، دوستان معاونت قوانین گفتند کل تبصره (1) را بخوانیم، درآمدی‌هایش را بعد برگردیم یکی‌یکی پیشنهادات را بررسی کنیم. «ج ـ چنانچه منابع دولت از محل صادرات نفت، میعانات گازی و خالص صادرات گاز در سال 1400 کمتر از سقف مقرر در بند «ب» این تبصره گردد، به دولت اجازه داده می‌شود با رعایت بند «پ» ماده (17) و جزء (4) بند «ح» ماده (16) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب 10/11/1395 با اصلاحات و الحاقات بعدی نسبت به تأمین مابه‌التفاوت حاصل‌ از منابع حساب ذخیره ارزی اقدام کند. ه‍ ـ سهم بند «ب» ماده (65) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مصوب 4/12/1393با اصلاحات و الحاقات بعدی، از (20) درصد به (50) درصد افزایش یافته. بند الحاقی 1 ـ در سال 1400 وزارت نفت مکلف است معادل ریالی دو میلیون تن مواد اولیه قیر، نفت خام را به قیمت فوب خلیج فارس با قیمت ارز اعلامی از سوی بانک مرکزی به صورت ماهانه به حساب اعلامی خزانه‌داری کل کشور نزد بانک مرکزی واریز نماید تا به شرح ذیل اقدام گردد. بند الحاقی 2 ـ وزارت نفت از طریق شرکت‌های تابعه ذی¬ربط مجاز به خرید گاز مایع از کشورهای دیگر و یا تهاتر آن با بنزین و گازوییل از شرکت ملی نفت ایران و یا سایر شرکت‌های تابعه وزارت نفت می-باشد و معادل وزنی گاز مایع خریداری یا تهاتر شده، نفت، گاز یا بنزین صادر می¬نماید. تمام عواید حاصل، به حساب شرکت تابعه ذی-ربط آن وزارتخانه واریز می¬گردد. در اجرای این بند رعایت شرایط ذیل الزامی است: 1 ـ قیمت هرکیلوگرم گاز مایع تحویلی به شرکت‌های توزیع‌کننده برابر دوسوم قیمت یک لیتر بنزین سهمیه¬ای تعیین می¬گردد. بند الحاقی 3 ـ به منظور اجرای ماده (1) قانون هدفمندکردن یارانه¬ها مصوب 15/10/1388، نرخ سوخت واحدهای پالایشگاهی، پتروشیمی، فولادی و سایر واحدهای تولید فلزات و کانی¬های فلزی برابر (50) درصد و واحدهای سیمانی برابر (15) درصد و سایر صنایع (به غیر از نیروگاه) برابر (10) درصد نرخ متوسط خوراک گاز تحویلی به شرکت‌های پتروشیمی که براساس جزء (4) بند «الف» ماده (1) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) تعیین می¬شود، خواهد بود. منابع حاصل از افزایش این بند ردیف (3) منابع دریافتی جدول شماره ... این قانون اضافه می¬شود. بند الحاقی 4 ـ دولت مکلف است از طریق شرکت ملی نفت ایران درصورت درخواست دستگاه‌های اجرایی ذی¬ربط تا مبلغ (900) هزار میلیارد ریال از خالص بدهی قطعی خود به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی که در چارچوب قوانین تا پایان سال 1399 ایجاد شده و همچنین اجرای تکالیف این قانون از جمله پرداخت تعهدات مربوط به طرح‌های عمرانی و دفاعی از محل تحویل نفت خام و میعانات گازی صادراتی به این اشخاص براساس قیمت روز صادراتی شرکت ملی نفت ایران تسویه و از طریق منابع و مصارف عمومی دولت و براساس جدول شماره (21) این قانون با خزانه¬داری کل کشور اعمال حساب کند. اجرای این حکم منوط به اجرایی شدن سقف تعیین شده در بند «ب» این تبصره نیست و مازاد بر سقف مندرج در بند مذکور است. همچنین در صورت تقاضای اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی دارای انواع اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خردادماه سال 1400، تا سقف (150) هزار میلیارد ریال از طریق تحویل نفت خام صادراتی به این اشخاص به میزان ارزش اسمی اوراق با قیمت روز صادرات تسویه نماید. متناسب با میزان استفاده از سازوکار این بند معادل (38) درصد جهت پرداخت سهم صندوق توسعه ملی و (5/14) درصد به عنوان سهم شرکت ملی نفت ایران، حواله تحویل نفت قابل انتقال به غیر در اختیار آنها قرار می¬گیرد. آیین¬نامه اجرایی این بند به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارتخانه¬های نفت، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت به تصویب هیأت وزیران می¬رسد». خوب آقای رئیس! تبصره (1) کامل قرائت شد. بند «الف» تبصره (1) را رسیدگی کردیم، بند «ب» را رسیدگی می‌کنیم. (مفتح ـ تذکر داریم) آقای رئیس! بند «ب» پیشنهادی نداریم، دوستان مهلت ثبت‌نام دارند تا فردا مراعی می‌ماند اگر ثبت‌نامی انجام شد باز هم خدمت‌شان باشیم. در ردیف (1) بند «ب» جناب آقای قادری پیشنهاد دارند، آقای قادری مطرح می‌فرمایید؟ بفرمایید.

جعفر قادري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم من فکر می‌کنم که اصلاحی که در کمیسیون تلفیق انجام شده نظر من را تأمین می‌کند چون به هر حال اصلاحی که کمیسیون انجام داده بود عدد را از (199) هزار میلیارد تومان به (215) هزار میلیارد تومان افزایش داده بود که من پیشنهاد دادم که دقیقاً عدد پیشنهادی دولت ملاک عمل قرار بگیرد، بنابراین فکر می‌کنم که جایی برای طرحش وجود نداشته باشد.

سيداحسان خاندوزي
اصلاح کل را پیشنهاد دارم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، اصلاح کل در کجا؟ خوب مطرح بفرمایید. آقای خاندوزی اصلاح کل را ثبت کردید؟ صبر کنید آقای ابراهیم رضائی حذف کل دارند. آقا رضائی برای قبل است یا با این اصلاح کمیسیون حل شد؟ (رضایی ـ حل شد) بازگشت به اصل را آقای قادری و آقای علیپور مطرح کردند، احتمالاً برای قبل از اصلاح است، مربوط به (199) است که برگشت و نظر دوستان هم تأمین شد. آقای خاندوزی در ردیف (1) کجا پیشنهاد را ثبت فرمودید؟ الان باید یک جا ثبت می‌کردید، بروید پیشنهاد را ثبت کنید تا مخالف و موافق ثبت‌نام کنند.

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام خدمت مردم شریف ایران و همکاران محترم. پیشنهاد بنده اصلاح کل ردیف (1) بند «ب» تبصره (1) لایحه بودجه 1400 درباره درآمدهای نفتی است. توجه همکاران محترم را می‌خواهم جلب بکنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آدرس بدهید آقای خاندوزی! ما پیشنهاد شما را در سیستم پیدا نمی‌کنیم، چون می‌خواهیم موافق و مخالف ثبت‌نام کنند، کجا شما ثبت کردید؟

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی در سامانه جامع قانون‌گذاری و نظارت، پیشنهاد اول قبل از پیشنهاد آقای قادری پیشنهاد بنده ثبت است.

احمد اميرآبادي فراهاني
می‌دانم، در کدام بازگشت به اصل؟ خوب مطرح بفرمایید تا ما پیدا کنیم. الان ما دستگاه را رفرش می‌کنیم شاید تازه ثبت کردید برگردد.

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
اصلاح کل ردیف (1) بنده «ب» تبصره (1) قبل از پیشنهاد آقای دکتر قادری پیشنهاد بنده داخل سامانه مشاهده می‌شود. اصلاح به کمیسیون اصلی اولین بند همین است، پس مراعی بماند تا دوستان ببینند، آقای امیرآبادی تازه امروز صبح ثبت شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
در بند «ب» ردیف (1) نیست.

محمدباقر قاليباف
در ثبت قبلی نیست مگر این که تازه ثبت کرده باشید. اجازه بدهید از این بگذریم مراعی بماند بعد برگردیم. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
در ردیف (3) پیشنهادات زیادی داریم. جناب آقای میرتاج‌الدینی مطرح می‌فرمایید؟ بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
مطرح می‌کنید جناب آقای میرتاج‌الدینی؟ بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین همکاران گرامی عنایت کنند! این خیلی پیشنهاد مهمی است و خیلی از همکارانم در این بند پیشنهاد طرح کردند. شاید این پیشنهاد که من داده‌ام جامع همه پیشنهادهای همکاران باشد. اگر عنایت کنید و این را تصویب کنید شاید (30) الی (40) تا پیشنهاد جلو می‌افتیم، چون نظرات همه اینجا جمع شده است و اداره قوانین هم نوشته است قابل طرح است. در اصل این تبصره (1)، بند «ب» ردیف (3) مطلب این است، عزیزان عنایت کنند! پیشنهاد من هزینه‌ای است. آقای امیرآبادی اینجا مطرح کنم؟ چون گفتند مطرح کنم.

محمدباقر قاليباف
نه، اینجا فقط پیشنهادهای درآمدی است.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد شما درآمد ـ هزینه‌ای است ولی خوب آن بخش درآمدش را می‌توانید مطرح کنید و بخش هزینه‌اش بماند.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
من آمده‌ام در اینجا اصلاح کل داده‌ام، گفته‌ام که «این در صورت افزایش عواید حاصله از جزء (1) این بند نسبت به ردیف‌های مصوب فوق‌الذکر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است منابع حاصله را بعد از واریز در این ردیف‌ها»، در این مجموعه‌ طرح‌هایی که اسم آورده‌ایم «هزینه کند که تکمیل طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای این قانون به ویژه طرح‌های توسعه‌ای».

محمدباقر قاليباف
شما بحث هزینه‌ای دارید؟ من سؤال کردم شما گفتید که هزینه‌ای است، برمی‌گردیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون. پیشنهاد بعدی را جناب آقای خانی دارند، آقای رئیس این را هم ببینید! فکر کنم این هم مثل آن است.

محمدباقر قاليباف
هزینه‌ای است. آقای مفتح تذکرتان را بفرمایید.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم چون مخاطب من آقای دکتر قالیباف هستند باید دقت داشته باشند. آقای دکتر! من آمدم بالا و خدمت شما عرض کردم به هیأت‌رئیسه تا فردا (8) صبح فرصت دادند که دوستان در ارتباط با گزارش جدید کمیسیون تلفیق پیشنهاد بدهند. حالا مبنای آیین‌نامه‌ را کاری ندارم، فرض می‌کنم آیین‌نامه‌ای است و حالا ممکن است قابل بحث باشد، وقتی تا فردا (8) صبح فرصت پیشنهاد دادن هست رسیدگی الان چه معنایی دارد؟ ما الان داریم رسیدگی می‌کنیم، در صورتی که می‌توانیم پیشنهاد بدهیم. اگر مجلس موضوعی را تصویب کرد قبل از آن که من بتوانم نظرم را بگویم دیگر بعد از آن من نمی‌توانم نظرم را بدهم. اگر محتوائاً هم تفاوتی نکند، که حتماً تفاوت می‌کند، من خواهش می‌کنم شکل را رعایت کنیم. رعایت شکل آیین‌نامه هم خودش موضوعیت دارد. شما از یک طرف فرصت دادید تا (8) صبح فردا پیشنهاد داده بشود، از این طرف الان داریم رسیدگی می‌کنیم. خوب، اینکه با هم تناقض دارد. من خواهش می‌کنم! یک روز به جایی لطمه نمی‌زند یا از آن مواردی که کمیسیون تلفیق اخیراً تصویب کرده بگذرید، بقیه را تصویب کنیم و به بقیه بپردازیم یا این که یک روز فرصت بدهید. خوب، حداقل شکل کار قابل دفاع باشد. واقعاً به این ترتیب نه تنها این مورد، بقیه موارد هم من در بررسی آیین‌نامه واقعاً ایرادهای اساسی آیین‌نامه‌ای دارم به نحوه کار مجلس ولی در این موضوع خواهشم این است که اگر صلاح می‌دانید، البته وظیفه من فقط گفتن است، گفتن و دادن پیشنهاد و از آن طرف هم وظیفه هیأت‌رئیسه این بوده است که اگر کسی تذکر می‌خواهد بدهد مذاکرات را قطع کنند، صریح آیین‌نامه است و به تذکر توجه کنند، حالا آقایان که قطع نمی‌کنند. هرچه ما داد می‌زنیم که شأن مجلس هم بلند صحبت کردن در صحن مجلس نیست، مجبوریم به خاطر این که آیین‌نامه رعایت بشود کمی بلند صحبت کنیم. من عذرخواهی می‌کنم و خواهشم این است که واقعاً به این مطلب توجه و عنایت بشود. وقتی خود هیأت‌رئیسه فرصت ارائه پیشنهاد داده است قبل از این که فرصت تمام بشود، دارد رسیدگی می‌کند، به نظرم این خیلی با شکل آیین‌نامه تطبیق ندارد. خیلی هم عذرخواهی می‌کنم.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای مفتح! بقیه دوستان هم خواهش می‌کنم به این بحث توجه بکنند، چون ممکن است که این سؤال برای بقیه دوستان هم باشد، جناب آقای مفتح! اولاً اول صبح در شروع جلسه آقای امیرآبادی اشاره کردند که در موضوعاتی که تا (8) صبح فردا در تبصره‌های مربوط به حوزه درآمدی و بخش‌های مختلف و بندهای مختلفش هست اگر دوستان پیشنهاد دارند، الان هم می‌توانند ثبت کنند و اگر الان امکان ثبت کردن ندارند تا فردا (8) صبح می‌توانند ثبت کنند. الان هم اینجا می‌توانند اعلام بکنند، ما حتماً فردا به این پیشنهادات رسیدگی می‌کنیم، این یک. جناب‌عالی در رابطه با بحث بند (4) تبصره «ب» که در رابطه با ETS و بحث‌های مربوط به ارز بود، نکته‌ای را اینجا به من گفتید، من هم به شما عرض کردم که اگر الان می‌توانید مطرح کنید ثبت و مطرح کنید. جناب‌عالی گفتید ممکن است الان من تمرکز فکری نداشته باشم، گفتم چه جناب‌عالی و چه هر کدام از برادران که در تبصره‌های درآمدی مطلبی داشته باشند همین بند (4) را که جناب‌عالی گفتید حتماً مراعی می‌گذاریم، امروز به آن رسیدگی نمی‌کنیم و فردا در دستور بحث ما در تبصره (1) می‌گذاریم. من از این باب چون به جناب‌عالی توضیح داده بودم و شما هم این را از من قبول کردید ولی چون مجدداً مطرح کردید، من گفتم توضیح بدهم که بقیه دوستان هم مطلع باشند. خیلی ممنون، بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون. پیشنهاد بعدی را جناب آقای طغیانی دارند، آقای دکتر خاندوزی پیشنهاد شما در ردیف (1) ثبت شد، مطرح میفرمایید یا عبور کنیم؟ بفرمایید.

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم مجدداً عرض سلام خدمت همکاران بزرگوار. عزیزان توجه بفرمایید یکی از مهمترین فاکتورهای ارزیابی لایحه بودجه براساس قواعد سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی که رهبری ابلاغ فرمودند، کاهش وابستگی کشور و بودجه به نفت است. متأسفانه اتفاقی که در لایحه بودجه 1400 افتاده این است که به شکل عجیبی و با ارقام تقریباً غیرواقعی وابستگی بودجه به نفت افزایش پیدا کرده است. توجه بزرگواران را به این دو تا عدد جلب می‌کنم. امسال در قانون بودجه (56) هزار میلیارد تومان از محل صادرات نفت و گاز درآمد برای دولت پیش‌بینی شده بود، برآوردها از عملکرد امسال نصف این عدد بلکه پایین‌تر است، یعنی شاید حوالی (20) هزار میلیارد تومان برآورد خوش‌بینانه‌ای باشد که تا آخر اسفند محقق خواهد شد. ما داریم با مصوبه لایحه بودجه 1400 این عدد عملکردی حدود (20) هزار میلیارد تومان را به (200) هزار میلیارد تومان یعنی (199) دقیقاً، افزایش می‌دهیم یعنی (10) برابر افزایش درآمد. بخشی از این پیش‌بینی، پیش‌بینی واقعی است. با توجه به تلاش‌هایی که دوستان در داخل کشور انجام دادند و احتمال گشایش‌هایی که وجود دارد افزایش درآمد تا حدی مقبول است اما فروض آن کاملاً زیر سؤال است. من درخواست می‌کنم دوستان فناوری آن جدول را برای نمایندگان محترم (نشان بدهند) در این جدول محاسباتی (که البته ارقام خیلی ریز است باید درواقع زوم بشود و درشت‌نمایی آن افزایش پیدا کند) این محاسبات نشان می‌دهد که ما اگر روزانه (5/1) میلیون بشکه نفت و میعانات صادر بکنیم با قیمت (50) دلار و درست است امروز در بازارهای جهانی قیمت بالاتر از این عدد است اما به جهت این که قیمت نفت ایران کمی پایین‌تر از سبد نفتی اوپک است و هم به جهت هزینه‌های تحریم معقول است که ما حدود (10) دلار کمتر از عدد بازار نفت برای درآمدهای واصل‌شده خودمان حساب بکنیم. اگر بنابراین قیمت (60) دلار هم باشد که آن هم در واقع پیش‌بینی خوش‌بینانه‌ای است، (50) میلیون دلار برای بودجه دولت ایران پیش‌بینی احتیاط‌‌آمیز و قابل اتکا و معقول است. با فرض (5/1) میلیون بشکه (50) میلیون دلار درآمدی که واصل بشود حدود (145) هزار میلیارد تومان میزان درآمد واقعی دولت، البته سهم دولت آن (5/65) درصد از محل درآمدهای نفتی خواهد بود. البته چون سهم صندوق توسعه ملی هم از (30) به (60) در واقع از (36) به (66) درصد افزایش پیدا می‌کند. به این نکته توجه بفرمایید بزرگواران! دولت در لایحه بودجه (236) هزار میلیارد تومان مستقیماً درآمدهای نفتی پیش‌بینی کرده است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر خاندوزی عذرخواهی می‌کنم! شما می‌خواهید سهم صندوق را از (38) درصد به (66) درصد برسانید؟ اگر اینطور باشد قابل طرح نیست.

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
نه نه، هیچ تغییری نمی‌کند، سهم صندوق همان است که در فرمایشات آقا است، میزان درآمدی که دولت از صندوق استقراض می‌کند را عرض کردم (66) هزار میلیارد تومان می‌شود، بنابراین (236) هزار میلیارد تومان مندرج در لایحه بودجه با این پیشنهاد بنده و جمعی دیگر از دوستان و کارشناسانی که در حوزه نفتی مرکز پژوهش‌های مجلس و بزرگوارانی که کمک کردند، (236) به (211) کاهش پیدا می‌کند. چون بزرگواران باید رأی مثبت بدهند من خواستم تبیینم کافی باشد یعنی (145) هزار میلیارد تومان درآمد نفت مستقیماً آن (199) دولت می‌شود (145) که مجلس شورای اسلامی یک علامت جدی برای کاهش وابستگی بودجه به نفت در راستای فرمایشات آقا حتماً باید صادر بکند که این یکی از محورهای مورد افتخار مجلس خواهد بود. ان‌شاءالله با رأی شما و از آن طرف به جهت این که سهم صندوق هم افزایش پیدا می‌کند مجموع درآمد دولت دچار اختلال خیلی بزرگی نمی‌شود یعنی عدد (236) مجموعاً به (211) کاهش پیدا می‌کند. (211) چه چیزی است بزرگواران؟ جمع (145) نفت و (66) مربوط به استقراض از صندوق توسعه ملی. درخواست می‌کنم که با این پیشنهاد که کاهش سهم درآمدهای نفتی را انجام می‌دهد و به خاطر تلاشی که در کمیسیون تلفیق برای سایر درآمدهای مالیاتی شده کل بودجه دچار هیچ اختلالی نخواهد شد اما حتماً شاخص وابستگی بودجه به نفت را کاهش خواهد داد و البته واقعی‌تر خواهد کرد که ما بدانیم در امسال اگر (20) هزار میلیارد تومان درآمد نفتی داشته باشیم با جهش یک‌ساله (10) برابری آن را به (200) هزار میلیارد تومان برسانیم نه به لحاظ برآورد اقتصادی، نه به لحاظ پالس داخلی و سیگنال خارجی تصمیم عاقلانه‌ای محسوب نمی‌شود، خیلی متشکرم.

محمدباقر قاليباف
دوستان به این سؤال توجه کنند، آقای خاندوزی آن (36) هزاری که سهمیه (38) درصد است شما می‌خواهید از صندوق بردارید با (145) خودتان جمع کنید (211) بکنید؟ شما به چه حقی می‌خواهید از سهم (38) درصد پیشنهاد بدهید کم کنید؟

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
(38) درصد دیگر نمی‌شود آقای دکتر! چون بالای یک میلیون است می‌شود سهم...

محمدباقر قاليباف
دقیقاً چون بالای یک میلیون است می‌شود (38) درصد و این (38) درصد طبق برنامه و سیاست‌های کلان است، ما در مجلس حق نداریم (38) درصد را کاهش بدهیم، یعنی شما به این (66) نباید اضافه کنید یعنی در حقیقت شما آن (236) به (211) که دارید می‌گویید این اتفاق نمی‌افتد این می‌شود خارج از برنامه. شما الان در پیشنهادتان...

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! فقط (145) هزار میلیارد تومان نفت قابل طرح است. آقای دکتر در پیشنهاد ما فقط (150) نیست، (199) هزار میلیارد تومان لایحه بودجه، به (145) هزار میلیارد تومان کاهش پیدا می‌کند.

محمدباقر قاليباف
پس روشن بشود، الان پیشنهاد شما این است که ما در (66) هیچگونه دخل و تصرفی نداریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد روشن آقای خاندوزی این است که (199) هزار میلیارد تومان درآمد نفت به (145) هزار میلیارد تومان تقلیل پیدا کند. پیشنهاد روشن این است.

محمدباقر قاليباف
خیلی خوب، مخالف و موافق بفرمایند.

روح اله متفکرآزاد
مخالف محترم جای خودشان را دادند به آقای دلخوش، در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از آقای خاندوزی عزیز، من یک جمله‌ای را عرض بکنم، یک بچه‌ای به باباش گفت که دیشب خواب دیدم که بابا جان! (200) تومان به من دادی. باباش گفت حالا که خواب دیدی (20) تومان را امروز خرج کن بقیه را بگذار هفته دیگر. من فکر می‌کنم این پیشنهاد همین حکم را دارد. آقای خاندوزی! اگر شما بخواهید کم بکنید، آقایان نمایندگان و همکاران حواس‌تان جمع باشد! به چه چیزی می‌خواهید رأی بدهید. باید همین اندازه از تمام طرح‌های عمرانی کم بکنید یعنی آن چیزی که تلفیق، هم از حقوق هم از طرح‌های عمرانی‌تان، از کجا می‌خواهید کم بکنید؟ پیوست (1) هم عمده آن وصل به همین موضوع است. من خواهش می‌کنم آقای خاندوزی! پس بگیرید، به دلیل این که مصوبات تلفیق، مصوبات درستی بوده است. این که شما الان دارید کم می‌کنید، اصلاً خود شما می‌دانید بودجه پیش‌بینی درآمد و هزینه است، همین پیش‌بینی را هم شما دارید به هم می‌ریزید. به نظر من دوستان! این پیشنهاد، پیشنهادی نیست که ما رأی بدهیم و تمام طرح‌های عمرانی شهرستان‌ها و مناطق محروم همه را به هم می‌ریزد تشکر می‌کنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، موافق را اعلام بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای پورابراهیمی بفرمایید.

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمد لله رب العالمین عرض سلام و وقت بخیر دارم خدمت همکاران محترم و تبریک عرض می‌کنم اعیاد ماه رجب را خدمت همه عزیزان و بزرگواران. مطلبی که پیشنهاددهنده محترم، همکار محترم ما ارائه کردند درخصوص واقعی‌سازی عدد ناشی از درآمد نفت است، آقای دکتر داودی! اگر شما یک لحظه، آقای داودی.

محمدباقر قاليباف
آقای داودی! اگر اجازه بدهید آقای پورابراهیمی صحبت کنند.

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
موافق
آقای دکتر قالیباف! پیشنهادی که همکار محترم آقای دکتر خاندوزی مطرح کرده‌اند درخصوص واقعی‌سازی عدد درآمد نفت است، طبیعتاً موضوع ارتباطی هم به بحث صندوق توسعه ملی ندارد. اگر در اینجا عددها را ما واقعی‌تر در نظر بگیریم طبیعتاً بهتر می‌توانیم روی محاسبات کسری بودجه، وضعیت استقراض و سایر روش‌های مرتبط با آن تصمیم‌گیری کنیم. آن چیزی که در محاسبات مدنظر قرار گرفته است با توضیحاتی که ارائه شد در جدولی هم که در مانیتورها نشان داده شد بیانگر این است که واقعاً عددی که می‌خواهیم در سال آینده به آن برسیم عددی نیست که در محاسبات واقعی بیان می‌شود. لذا اگر ما براساس عدد محاسباتی پیش‌بینی درآمد نفت براساس میزان فروش انجام بدهیم البته ما دوسطحی هم دیده‌ایم. برای اولین بار است که در لایحه بودجه ما عددها را در دو سطح دیدیم، با یک عدد مشخصی میزان فروش بیش از آن را هم گفته‌ایم، روش توزیع منابعش هم تغییر پیدا می‌کند. الان صحبت سر این است که اگر با این رویکرد می‌خواهیم اقدام کنیم میزان درآمدهای ناشی از فروش نفت طبیعتاً تحت تأثیر تصمیمات عوامل بیرونی است که ما نمی‌توانیم عددهای غیرمنطقی برایش در نظر بگیریم. آن چیزی که در گزارش بودجه آمده است طبیعتاً اگر واقعی‌تر باشد کمک می‌کند. من نمی‌خواهم آن چیزی که زحمات دوستان در کمیسیون تلفیق بوده را تغییر بدهیم. صحبت ما این است که اگر شما محاسبات نفت را می‌خواهید بر مبنای بودجه (1400) قرار بدهید، انتظار این است که این عدد‌ها، عددهای واقعی باشد. عدد واقعی در محاسبات مربوط به درآمد‌های نفت با محاسبات دقیق‌تری که انجام شده بیانگر این است که عدد (199) هزار میلیارد و (200) هزار میلیارد تومان ما عدد کمتری خواهد بود، در گزارش هم به آن اشاره شده است. اگر این مبنای تصمیم باشد کمک می‌کند که ما دقیق‌تر بتوانیم سرجمع درآمدی‌مان را تا انتها برویم. یا در مصارف بحث بودجه باید مدیریت بکنیم یا در سر‌فصل‌های جایگزین درآمدها. نکته‌ای که شما مطرح فرمودید در ارتباط با صندوق توسعه ملی طبیعتاً کاهش درآمد نفت هم همانطور که در امکان واقعی هم این وجود دارد اگر واقعاً درآمد نفت کاهش پیدا بکند که ما نمی‌خواهیم موضوع تسری داده را به صندوق توسعه ملی ربط بدهیم، عدد صندوق توسعه ملی براساس همان چیزی است که مدنظر بوده و در دستور‌العملی که حضرت آقا بیان فرمودند مدنظر است. لذا، درخواستم از همکاران این است که برای واقعی‌سازی عدد‌های درآمد در حوزه بخش نفت آن چیزی که پیشنهاد شده است منطقی‌تر است خواهش می‌کنم به پیشنهاد رأی بدهید.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنونم، دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
بسم الله الرحمن الرحیم سروران عزیز سه موضوع را در مورد پیشنهاد واصله دقت بکنید! یکی اینکه علی‌رغم اینکه در سخت‌ترین شرایط تحریمی بودیم و بیگانگان تصور می‌کردند از زمانی که تحریم‌ها را وضع می‌کنند، دو ماه بیشتر کشور جمهوری اسلامی ایران امکان دوام و بقا نخواهد داشت، نه تنها از سال 97 تا الان را پشت سر گذاشتیم بلکه از اول سال تا الان میزان صادرات نفتی‌مان 350 درصد رشد داشته است. بنابراین، به برکت تمام کار‌گزاران نظام جمهوری اسلامی ایران، نشان‌دهنده شکست تحریم‌ها بود و این نکته اول. اگر این روند را طی کنیم ما به لطف الهی به سهمیه خودمان در بازارها در سال 1400 خواهیم رسید. اولین مطلب این است که مجلس محترم و دولت محترم نباید به بازارها یک علامتی بدهند که سهم ما را عربستان یا سایر کشورهای دیگر تصاحب کنند. ما باید به دنیا بگوییم سهم‌مان را در بازار مطالبه می‌کنیم و به آن هم خواهیم رسید. شرط نکته سوم اینکه دقت بفرمایید! پیشنهاد شده است به اندازه (50) هزار میلیارد تومان درآمد‌های نفتی را کاهش بدهیم. فرض بفرمایید کاهش دادیم، یا باید درآمد جایگزین کنید یا باید هزینه‌ها را کم کنید. حقوق را که نمی‌توانید کم کنید، ناگزیرید (50) هزار میلیارد تومان طرح‌های عمرانی را کم کنید. الان چندین ماه در تلفیق نمایندگان محترم برای یک راه برای یک میلیارد تومان، برای یک بحث آب و فاضلاب برای (2) میلیارد تومان چانه‌زنی بود، تا بتوانیم در واقع حداقل‌‌های خدمات عمومی را به مردم بدهیم. یک دفعه (50) هزار میلیارد تومان درآمد را کم کنیم و یک دفعه (50) هزار میلیارد تومان در واقع ما بیاییم طرح‌های عمرانی را کم بکنیم. ببینید دوستان! یکی از موضوعات چالشی جدی این بود، کار کارشناسی بسیار زیادی برد، هم دولت و هم کمیسیون تلفیق به اتفاق به این رسیدند که (199) هزار میلیارد تومان حداقلی هست که ما باید هدف‌گذاری کنیم و به آن برسیم و از کارگزاران نظام هم بخواهیم تحریم‌‌ها را بشکنند و به این رقم برسند. خواهش می‌کنم در این هیچ تزلزل و خدشه‌ای وارد نکنید و به این پیشنهاد رأی ندهید تا ما بتوانیم به این هدفی که گذاشته شده است برسیم و در عین حال منابع عمرانی و طرح‌های عمرانی هم آسیبی نبینند. ما با این پیشنهاد مخالفیم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون! کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز دقت کنند! بودجه یا از نفت است یا از مالیات است و یا از اوراق. همکاران عزیزم که پیشنهاد دادند با اوراق که مخالفید، سهم مالیات تولید هم که ما در تلفیق کم کردیم، با این وضعیت کرونایی و درخصوص نفت (70) هزار میلیارد تومان، اوراق سلف نفتی هم که حذف کردیم و همکاران این را هم دقت کنید! اگر این (54) هزار میلیارد تومان کم بشود، پروژه‌های عمرانی شما در سال آینده به ویژه در مناطق محروم، در روستا‌ها در شهرستان‌های کوچک کلاً باید پروژه‌‌‌‌‌های عمرانی را حذف کنیم، حقوق را که حتماً باید بپردازیم و درست است، مطلب بسیار زیبایی است و باید سهم نفت را کاهش بدهیم که همکارانم در کمیسیون تلفیق هم تلاش کردند که سهم نفت را کاهش بدهند و واقعی‌‌سازی بشود. اما شرایط کشور به این‌گونه نیست و الان نفتی که دولت با احتیاط (40) دلار بسته است در بازارها هر بشکه (60) دلار به فروش می‌رسد ما (20) دلار هم کمتر آورده‌ایم که ان‌شاء‌الله این قیمت هم بالاتر برود و همکاران مراقب باشید که این (54) هزار میلیارد تومان اگر کسر بشود شما حقوق بازنشستگان را که نمی‌توانید ندهید، حقوق معلمین، رتبه‌بندی و هزینه‌های جاری را نمی‌توانید کاهش بدهید، مگر این که پیوست (1) بودجه آن طرح‌های عمرانی‌تان را بگویید برای سال آینده نیاز نیست، این حذف بشود که کمیسیون با توجه به زحمتی که همکارانم کشیده‌اند و بحث‌‌های کارشناسی زیادی که شد کاملاً مخالف است.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون! آقای امیر‌آبادی متن را بخوانید که به رأی بگذاریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! عرض کردم خلاصه‌ بر این است که می‌خواهند (199) هزار میلیارد تومان را به (145) هزار میلیارد تومان تقلیل بدهند.

محمدباقر قاليباف
حضار 243 نفر، پایان رأی‌‌گیری را اعلام می‌‌‌کنیم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس پیشنهاد بعدی را جناب آقای طغیانی دارند، آقای طغیانی بیشتر این پیشنهاد شما اصلاح عبارتی است، اگر اجازه بفرمایید دوستان معاونت قوانین بررسی کنند و نظر شما را تأمین کنند، این نیاز به رأی‌گیری نیست چون خود شما نوشته‌اید برای اینکه حکم دقت داشته باشد. پیشنهاد بعدی آقای صباغیان که هزینه‌ای است. پیشنهاد آقای ایزدخواه، آقای خانی و دوستان دیگر هم هزینه‌ای است. پیشنهاد درآمدی دیگر نداریم، بیشتر پیشنهادات در اینجا هزینه‌ای است (زنگنه ـ پیشنهاد داریم). آقای زنگنه! ردیف چندم است ردیف را بگویید؟ اینجا کل پیشنهادها هزینه‌ای است. آقای زنگنه، ما پیشنهاد درآمدی دیگر نداریم، ردیف (3) را عرض می‌کنم، اگر ردیف دیگری است؟ (ایزد‌خواه ـ برای ما در مورد کاهش درآمد است) دولت موظف است معادل، آقای ایزدخواه می‌فرمایند درآمدی است. «دولت موظف است معادل آن از فروش دارایی یا فروش اوراق بکاهد و برای مبالغ مازاد»، بله کاهش درآمد است، آقای رئیس! پیشنهاد آقای ایزدخواه کاهش درآمد است. در ادامه‌اش که هزینه است، قابل طرح نیست. آقای رئیس! در ردیف (5) است اینجا آورده‌ام. آقای ایزدخواه! ردیف (5) را مطرح بکنید.

محمدباقر قاليباف
آقای ایزدخواه بفرمایید.

روح اله ايزدخواه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین صبح عزیزان بخیر، پیشنهاد این است که اگر افزایش عواید ایجاد شد، ابتدا ما سهم فروش دارایی و اوراق را کم بکنیم و بعد مازاد آن را به حساب مذکور واریز بکنیم. پیشنهاد مشخصی است برای اینکه ساختار بودجه هم ان‌شاءالله اصلاح بشود.

روح اله متفکرآزاد
آقای قادری مخالف هستند که صحبت نمی‌کنند.

محمدباقر قاليباف
خیلی خوب! دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
بسم الله الرحمن الرحیم این پیشنهاد را به نظرم ما تمشیت کردیم و موضوعیتی ندارد. ببینید وقتی که می‌گوییم در سقف اعتبارات بودجه عمومی یعنی امکان بیش از بودجه عمومی نیست. ناگزیر اگر رفت بالاتر از آن اوراق باید کم بشود. بنابر‌این نیاز نیست، فقط طرح مطلب ممکن است درواقع یک تشویشی در مطالب ایجاد بکند. در تلفیق با هم توافق کردیم، سقف بودجه مشخص است. وقتی که سقف بودجه مشخص است اگر درآمد نفت رفت بالا الزاماً باید میزان اوراق کم بشود، تا بودجه تراز بشود. چون مجلس به دولت اجازه نداد که از سقف بالاتر برود بنابراین نیازی نیست، در قانون سقف دیده شده است ولی وقتی آن را بنویسیم ممکن است از همان ابتدا دستگاه‌ها، منابع نفتی را کمتر بدهند، بیشتر بدهند و نظم بودجه‌ای به هم بخورد. به نظرم نیازی نیست و در موضوع دیده شده است و ما با این پیشنهاد مخالفیم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
همکاران عزیز! همان‌طور که در بند بعدی آمده در سقف اعتبارات بودجه عمومی، خوب اگر جایی درآمد مالیاتی کاهش پیدا‌ کرد یا اینکه خواستیم اوراق را کمتر بفروشیم و محل آن بالاتر از‌ سقف هم مشخص است که باید به تکمیل طرح‌های تملک دارایی برود و همچنین جاهایی که درآمد بالا برود حتی دولت می‌تواند آن بحث بدهی‌اش به صندوق توسعه ملی را هم همین سال جاری پرداخت کند و مخالف هستیم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون! آقای امیر‌آبادی متن را بخوانید و به رأی بگذارید.

احمد اميرآبادي فراهاني
متن پیشنهادی این است که «دولت موظف است معادل آن از فروش دارایی‌ها و فروش اوراق بکاهد برای مبالغ مازاد».

محمدباقر قاليباف
حضار 243 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای زنگنه! پیشنهاد شما الان وارد سیستم نشده، اجازه بفرمایید بعداً مطرح بشود، وارد بشود چشم. خوب! ما در اینجا دیگر پیشنهاد درآمدی نداریم. پیشنهاد آقای زنگنه مراعی بماند تا ثبت بشود بر‌گردیم خدمتشان باشیم. آقای رئیس ردیف (4) ما پیشنهاد عزیزان را داریم. پیشنهاد همکاران‌‌مان بازگشت به اصل داریم، مطرح می‌شود؟ آقای زنگنه! ردیف (4) بازگشت به اصل را مطرح بفرمایید. شما بازگشت به لایحه را پیشنهاد دارید (زنگنه ـ به اصلاحیه است) به اصلاحیه پیشنهاد دارید، بفرمایید.

محسن زنگنه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم سلام عرض می‌کنم محضر نمایندگان عزیز، ‌مردم عزیز ایران اسلامی و عرض تبریک ایام. نمایندگان لطفاً توجه بفرمایید، ببینید! در بحث ارز (4200) ما دچار افراط و تفریط شدیم. ابتدا در کمیسیون تلفیق کل ارز (4200) حذف شد و به ارز ETS تبدیل شد. بعد که کلیات لایحه رد شد و ارز (4200) یکی از نکاتی بود که بین دولت و مجلس اتفاقاً محل اختلاف بود، بعد که لایحه به دولت بر‌گشت، دوستان دقت کنند! دولت دو تا کار انجام داد که این دو تا کار دولت قابل تقدیر بود. اقدام اول دولت این بود که برای خودش این الزام را ایجاد کرد که ظرف شش ماه نسبت به تبدیل تمام یا بخشی از ارز (4200) به ETS اقدام بکند و اقدام خوب دولت در این بند این بود که در مورد حقوق گمر‌کی و حقوق ورودی هم اعلام کرده بود که باید تعدیل بشود. بعد که این لایحه اصلاحی به کمیسیون تلفیق دوم رفت، جالب است، دوستان کلاً شش ماه را حذف کردند، آن تکلیف حقوق ورودی را هم برداشتند یعنی اینکه یا ما از این طرف بام می‌افتیم یا از آن طرف بام. ما در مورد ارز (4200) چه جوابی برای مردم داریم؟ این همه دوستان مصاحبه کردند، صحبت کردند، این را مخالف سیاست‌های اقتصادی کشور دانستند، بعد خود دولت در آنجا اعلام کر‌ده که بنده ظرف شش‌ماه نسبت به این اقدام می‌کنم. ما آمدیم شش ماهش را برداشتیم حقوق ورودی را هم حذف کردیم.

محمدباقر قاليباف
آقای زنگنه یک دقیقه اجازه بدهید، این بند (4) که شما وارد شدید بازگشت به لایحه، چون این بند در تلفیق هم تغییراتی کرده است در ثبت دوستان دیگر اگر در بند (4) پیشنهاد دارند تا فردا صبح وقت دارند. خدمت آقای امیرآبادی هم گفتم اجازه بدهید کلاً این بحث را مراعی بگذاریم برای فردا که پیشنهاد‌های دیگر هم بیاید یکجا مطرح بشود، عذر‌خواهی می‌کنم. اگر پیشنهاد دیگری داریم بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! در بند «ج» پیشنهاد حذف داریم، آقای سلیمی! حذف را مطرح می‌کنید‌؟ بله! قبلاً مطرح نمی‌فرمودید الان می‌خواهید مطرح کنید؟ بفرمایید.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید دوستان! یکی از مشکلاتی که ما متأسفانه امروز با آن مواجه هستیم این سبک بودجه‌نویسی است. بودجه‌ای که براساس اما و اگر نوشته بشود روشن است که چه مصیبتی را برای کشور ایجاد می‌کند. ما تصورمان این بود که در بودجه امسال احکام قطعی داریم که قدرت بر تصمیم‌گیری در خود مجلس باقی می‌ماند، این تفویض اختیارات به جای دیگر که آنها به نحوی که خودشان اراده کردند تصمیم بگیرند، این یکی از امور پیچیده‌ای است که در بودجه‌نویسی ما رایج و متدوال شده است. اینکه «چنانچه، اگر، در صورتی که»، این چه سبک بودجه‌نویسی است؟ کشور را براساس اما و اگر ما می‌خواهیم اداره کنیم؟ این به نحوی از انحاء مغایر اصل (85) می‌شود. ببینید! در اینجا اینطور است «چنانچه منابع دولت از محل صادارات نفت کمتر از سقف مقرر در بند «ب» باشد» حالا چکار کنیم؟ اینجا می‌گوید باید مابه‌التفاوت را از منابع حساب و ذخیره دولت بردارد. الان جناب آقای پورمحمدی فرمودند که ما (350) درصد افزایش صادرات داریم. خودشان آمدند فرمودند. از یک طرف قیمت نفت افزایش پیدا کرده است، (40) دلار شده (50) دلار، این دولت محترم از یک طرف یعنی واقعاً ما نمی‌دانیم چگونه باید تصمیم بگیریم، هر لحظه یک شعر گفتن، هر لحظه یک تصمیم گرفتن، همین امروز تشریف آوردند پشت تریبون مجلس فرمودند فروش نفت ما (350) درصد افرایش پیدا کرده است و با پیشنهاد آقای خاندوزی مخالفت کردند، پیشنهاد خوبی هم بود گفتند (50) هزار میلیارد به اصطلاح اگر کم بشود، گفتند آقا حقوق بازنشستگان و طرح‌های عمرانی شما می‌رود روی هوا، آن موقع یادشان نبود که اگر کم بشود به اصطلاح مابه‌التفاوت را از منابع حساب ذخیره ارزی برداریم. شما همین الان این را می‌فرمودید، به محض اینکه پیشنهاد دقیق برادر عزیز جناب آقای خاندوزی مطرح شد بعد هم یک موجی ایجاد کردند و همه را ترساندند. بار اول هم هست که در این مجلس دارد بودجه می‌آید، فرمودند اگر اتفاق بیفتد، آقا! از بودجه عمرانی‌تان (50) هزار کم می‌شود، دیگری فرمود بله! حقوق بازنشستگان را چگونه بدهیم؟ یک قدم رفتیم جلوتر چند دقیقه بعد فرمودند بله! اگر کم آمد ما از حساب ذخیره ارزی خوب، همان موقع این را می‌فرمودید، ما این را حذف کنیم این نحوه بودجه‌نویسی نیست. این که ما بیاییم از حساب ذخیره و از صندوق توسعه دائم دستبرد بزنیم و سرمایه‌های کشور برای بودجه سنواتی و دولت کم‌کار بشود. متأسفانه دولت را ما تنبل بار آورده‌ایم، اگر یک جا نفت را هم نفروشیم می‌گوید برو از حساب ذخیره ارزی. نرفته سراغ مالیات و مسائل دیگر. رفته سراغ حساب ذخیره ارزی. دوستان! من خواهش می‌کنم دقت بشود. اینها مسائل اساسی بودجه است، ما همین روز اول از مباحث اساسی با سرعت داریم می‌گذریم. اجازه هم نمی‌دهند، یک موجی ایجاد می‌کنند اجازه نمی‌دهند حرف‌ها زده بشود. من خواهش می‌کنم دقت بشود! اینجا باز این کلاهی که سال‌های قبل سر مجلس رفت امسال نرود، چرا از صندوق ذخیره ببرد؟ خوب دولت برود جای دیگر کار کند. دولت‌ها را ما تنبل بار آورده‌ایم و اجازه نداده‌ایم دولت‌ها حرکت کنند، تلاش کنند، کوشش بکنند خودشان درآمد ایجاد بکنند و خودشان هزینه بکنند. پیوسته یا از نفت یا از حساب ذخیره یا از صندوق توسعه برداشت کرده‌اند. من با توجه به این نکاتی که عرض کردم خواهشم این است که اولاً این عبارات واقعاً شایسته بودجه‌نویسی نیست، بودجه‌ای که باید شفاف باشد، اگر این طور بشود این عبارت مغایر اصل (53) قانون اساسی هم هست. اینطور با اگر و ‌مگر می‌خواهیم کشور را اداره بکنیم؟ متشکرم.

روح اله متفکرآزاد
مخالف محترم صحبت بفرمایند، جناب آقای گودرزوندچگینی بفرمایید.

مهرداد گودرزوندچگيني
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم عنایت بفرمایید، ببینید! بودجه کشور نقشه راه کشور است، ما همه گزینه‌ها را باید ببینیم. من فکر می‌کنم نباید فراموش کنیم کشور در شرایط تحریم قرار دارد. قرار نیست اگر ما صادراتمان به هر دلیل ممکن جلوی آن گرفته شد در واقع بقیه گزینه‌ها را هم تعطیل کنیم و در واقع پرداخت حقوق را تعطیل کنیم، پرداخت کارهای عمرانی را تعطیل کنیم. اتفاقاً یکی از مزایای خوب این بودجه این است که به همه راه‌ها پرداخته شده است. بتوانیم از طریق راه‌های مختلف، بحث بودجه کشور را که در واقع برنامه یک‌ساله کشور است ببینیم و مبادا در مقاطعی از کشور، کشور تعطیل بشود. بنابراین آن چیزی که در این پیشنهاد در واقع داده شده است به اعتقاد من حذف این می‌تواند کشور را با تعطیلی مواجه کند و بسیاری از کارهایی که در کشور باید اتفاق بیفتد هم بحث بودجه جاری کشور است و هم بحث بودجه عمرانی کشور تعطیل بشود، من فکر کنم هیچ مغایرتی با اصولی که در واقع اسم برده شد ندارد. در بودجه کشور نمی‌آیند در واقع یک بودجه (100) درصد ثابت بدون تغییر‌پذیری و بدون انعطاف‌پذیری ببینند. شرایط کشور ما در یک شرایطی است که نیازمند به دیدن همه موقعیت‌ها با انعطاف‌های لازم است، بنابراین به این نکاتی که در بودجه به آن پرداخته شده است و راه‌های مختلفی و پنجره‌های مختلفی که برای این بودجه گذاشته شده است کمک می‌کند که ما هیچ وقت به بن‌بست نرسیم و اگر شرایط تحریمی ما ادامه پیدا کند بتوانیم از شرایط دیگری که کشور دارد استفاده بکنیم و بتوانیم کشور را اداره بکنیم.

روح اله متفکرآزاد
موافق محترم جناب آقای محمدرضا احمدی بفرمایید.

محمدرضا احمدي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام وخدا‌قوت به همه همکاران و ملت شریف ایران. به نظر من در شرایط تحریم است که بیشتر می‌توانیم به خودمان توجه کنیم، بیشتر به اقتصاد مقاومتی روی بیاوریم، بیشتر به جنبه‌های دیگری بپردازیم که می‌تواند ما را از وابستگی به نفت رهایی ببخشد، لذا اگر ما بخواهیم در همین شرایط و آن مشکلاتی که قبلاً داشتیم را برطرف بکنیم از جمله برداشت از منابع حساب ذخیره ارزی. ‌خوب، این‌گونه که نمی‌شود تا کوچکترین مشکلی داشته باشیم دولت این اجازه را داشته باشد از منابع حساب ذخیره ارزی برداشت بکند. لذا این یعنی باید منابع ذخیره ارزی خودمان را روز به روز بتوانیم تقویت و بیشتر بکنیم و این یعنی این طرحی که دوستان دارند باید همه برای کاهش وابستگی به نفت خودمان تلاش بکنیم. به نظر من این تهدیدی که در تحریم به دست آوردیم اگر تلاش بکنیم از نخبگان اقتصادی، نخبگان فرهنگی و نخبگان مالی کشور در این فرصت استفاده بکنیم، می‌توانیم وابستگی به نفت را بسیار کاهش بدهیم و سروران عزیز، همکاران عزیز! ما ناگزیریم از وابستگی به نفت رهایی پیدا بکنیم. به نظر من این یک طرح خوبی است، من موافق هستم. امیدوارم که رأی هم بیاورد، ممنون و سپاسگزارم.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
بسم الله الرحمن الرحیم قبل از اینکه توضیح بدهم بعضی از سروران عزیز بیان کردند صندوق توسعه ملی، نه! این صندوق توسعه ملی نیست. حساب ذخیره ارزی است که (50) درصد آن متعلق به دولت و (50) درصد آن مربوط به بخش خصوصی است. اما هدف چه بوده است؟ ببینید دوستان! وقتی که مجلس قانون یک بودجه را تصویب می‌کند چون درآمدها همیشه تخمینی است و هزینه‌ها قطعی، یک ثبات‌‌سازی برای بودجه درست می‌کند می‌گوید که مبادا روز سی‌ام که شد حقوق کارمند داده نشود، حقوق بازنشسته داده نشود یا پول عمرانی داده نشود. یک ثبات‌سازی درست می‌کنند می‌گویند این پول نفت اگر از (199) هزار میلیارد تومان بیشتر شد این می‌رود در حساب ذخیره ارزی، اگر بنا به دلایل مختلفی کمتر شد دولت اجازه دارد به اندازه کم بودن از آنجا بردارد. اصل قضیه این است. بعد قانون احکام دائمی این‌ را تصریح کرده است. مطلبی که پیشنهاد شده در بودجه آمده است وفق قانون برنامه است. پیشنهادی که الان نماینده محترم داده است لغو قانون برنامه است. ببینید! در ماده (17) بند «‌پ» تأمین کسری بودجه عمومی دولت ناشی از کاهش منابع ارزی حاصل از صادرات نفت خام، گاز و میعانات گازی نسبت به ارقام پیش‌بینی‌شده در قوانین بودجه سنواتی است. اگر خدای‌نکرده حادثه‌ای برای کشور پیش بیاید و در آن لحظه دیگر امکان صادرات نفت وجود نداشته باشد، خوب، این قانونگذار حکیمانه و با درایت دارد پیش‌بینی می‌کند، هم در قانون برنامه و هم در قانون بودجه سنواتی، چون نمی‌تواند کشور را همین‌طور فی‌امان‌الله رها کند. بنابراین، طبیعتاً بنا به آیین‌نامه داخلی جناب آقای دکتر قالیباف بیان کردند این قابل طرح نبود، مغایر با قانون برنامه است، اگر هم بخواهد رأی بیاورد نیاز به دو‌سوم دارد، درصورتی که به هیچ وجه مصلحت نیست که مجلس بودجه‌ای را تنظیم بکند و متزلزل تحویل دولت بدهد. بنابراین ما با این مخالف هستیم.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای پور‌محمدی! من فقط این نکته را اصلاح بکنم، ایشان پیشنهاد تغییر در این نداده‌اند که خلاف برنامه باشد، حذف کل داد، یعنی ایشان حذف بند «ج» را دارند. چون حذف بند است، نه احکام دائمی، بند «پ» ماده (7) را در واقع رفع قانون کند، نمی‌شود. ما در برنامه و بودجه که نمی‌توانیم احکام دائمی بودجه را رفع بکنیم. لذا، مخالف برنامه نیست، کلاً اصلاً این بند را ایشان پیشنهاد حذف داده‌اند نه اصلاح، به این دقت کنید. بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم من فکر می‌کنم این بند «ج» یک سناریو‌نویسی برای بودجه است و باید سناریوهای مختلف در مقابل حوادث مختلف برای سال آینده پیش‌بینی کنیم و یک ثبات و یک ملاحظاتی در بودجه وجود داشته که این بند را آورده‌ایم و به موقع هم بوده و خدمت آقای سلیمی هم عرض کنم ما هیچ جو‌سازی نکرده‌ایم. در رابطه با موضوع قبل، حرفها منطقی بود. قطعاً اگر بحث نفت پایین‌تر برود، حقوق را که نمی‌شود پرداخت نکرد، باید طرح‌های عمرانی باشد. همکاران عزیز! در شرایط حساسی که هستیم، شرایط محدودیت، مضایق و تحریم‌ها، ما باید یک بودجه جامع، کامل و مانع و با سناریوهای مختلف بنویسیم که اگر در شرایط حساس، منابعی از ما کسر شد یا امکان صادرات نفت وجود نداشت، بیاییم از حساب ذخیره ارزی استفاده کنیم و کمیسیون هم مخالف است.

محمدباقر قاليباف
آقای امیرآبادی! متن را بخوانید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد آقای سلیمی حذف بند «ج» تبصره (1) است.

محمدباقر قاليباف
حضار 243 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای موسوی‌لارگانی دارند. آقای موسوی‌لارگانی! مطرح نمی‌فرمایید؟ از همکاری‌تان تشکر می‌کنم. پیشنهاد بعدی را هم آقای موسوی‌لارگانی دارند که حذف متن حساب ذخیره است، مطرح نمی‌فرمایند، آقای موسوی‌لارگانی! خیلی ممنون و متشکر از همکاری‌تان. بند «د» هزینه‌ای است، در بند «ه‍» هم آقای علیزاده پیشنهاد دارند که این هم هزینه‌ای است. در بند الحاقی (1) جناب آقای لطفی پیشنهاد دارند. آقای لطفی! مطرح بفرمایید، درخواست داشتند که (2) میلیون تن به (3) میلیون تن افزایش پیدا کند. توضیح بدهید.

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض خسته نباشید خدمت همکاران محترم، استدعا دارم که همکاران محترم توجه بفرمایند. افزایش بی‌رویه حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن نشان می‌دهد که به وضعیت عمرانی و اشتغال روستاها و شهرهای کوچک توجه نشده است. در حال حاضر بیش از (21) میلیون نفر حاشیه‌نشین داریم، هفته گذشته استاندار محترم تهران مصاحبه کردند و گفتند که هر سال (200) هزار نفر به جمعیت تهران اضافه می‌شود. این یعنی نبود امکانات عمرانی در روستاها و شهرها، یعنی نبود امکانات آموزشی، بهداشتی و سایر مسائل. اگر ما به وضعیت نابسامان عمرانی روستاها و شهرهای کوچک توجه نکنیم، حاشیه‌نشینی همچنان اضافه خواهد شد، این یک نکته. نکته دوم؛ دهیاری‌ها فاقد درآمد هستند و اکثر آنها به دلیل کاهش بودجه بدهکار هستند و توان فعالیت‌های عمرانی را ندارند. نکته سوم؛ شهرداری‌های کوچک به دلیل نداشتن درآمد پایدار قادر به پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود نمی‌باشند. نکته چهارم؛ اکثر راه‌های روستایی تخریب شده و قابل تردد نمی‌باشند و سازمان راهداری قادر به ترمیم آنها نمی‌باشد و از طرفی افزایش بی‌رویه قیمت قیر باعث شده که حتی پیمانکاران در مناقصه‌ها شرکت نکنند. برادران و خواهران دقت بفرمایید! ما پنج سال است در مجلس هستیم، دولت هر سال (2) میلیون تن را پیشنهاد می‌دهد. الان قیمت قیر امسال در اول سال (1) میلیون و (600) هزار تومان بوده، الان شده (7) میلیون تومان. یعنی اگر سازمان راهداری‌ها اول سال می‌توانست (7) کیلومتر را آسفالت کند، بایستی (1) کیلومتر را آسفالت کند. استدعایی که من از همکاران محترم دارم، آقای قالیباف! این سیستم فعال نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای لطفی! آن پیشنهادتان در بند «الف» را ثبت‌نام کرده بودید؟

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
بله، آقای امیرآبادی! پیشنهاد من این است که (2) میلیون تن قیر...

احمد اميرآبادي فراهاني
ردیف پیشنهادتان را بگویید.

محمدباقر قاليباف
در بند «الف» است، دوستان! پیشنهاد آقای لطفی در بند «الف» است.

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! پیشنهاد ما در تبصره بود که شما فرمودید در الحاقی مطرح کنید. خواهشی که ما از همکاران محترم داریم، پیشنهاد ما این است که (2) میلیون تن قیر به (3) میلیون تن افزایش پیدا کند تا سازمان راهداری، شهرداری‌ها و دهیاری‌های کوچک بتوانند به مشکلات معابر روستایی رسیدگی کنند و آنها را آسفالت کنند. خواهشی که داریم رأی بدهید، متشکریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای لطفی! ردیف پیشنهاد را دقیق بگویید، چون ما به آن پیشنهاد برگشتیم.

محمدباقر قاليباف
بند «الف»، ردیف (11).

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! ردیف (11) آقای سلیمی است.

محمدباقر قاليباف
نه، آقای لطفی است، در اصلاح جزء.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای لطفی قبلاً مطرح کرد، ما گفتیم در الحاق (1) مطرح کنند، چون می‌خواهد قیر را از (2) میلیون تن به (3) میلیون تن افزایش بدهد. آقای لطفی! خودتان ردیف آن را به ما بگویید، چون مخالف و موافق باید ثبت‌نام می‌کردند.

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! خواهشی که من دارم ما در اصل تبصره در ردیف (11) پیشنهاد داده بودیم، شما فرمودید در الحاقی مطرح کنید. شما اگر خود تبصره را بیاورید آنجا هست.

احمد اميرآبادي فراهاني
ردیف (11) در اصل تبصره پیشنهاد آقای سیدجواد ساداتی‌نژاد است.

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
نه، آقای امیرآبادی! اصل تبصره.

احمد اميرآبادي فراهاني
اصل تبصره را آورده‌ام.

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
حالا ردیفش را نگاه کنید ببینید کدامش است، ما اینجا نداریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! اجازه بدهید من پیشنهاد بعدی را مطرح کنم تا این را پیدا کنیم، این یک مورد را مراعی بگذارید تا بعداً مخالف و موافق ثبت‌نام کنند. در الحاقی (1) جناب آقای فرهنگی یک پیشنهاد دارند، درآمد ـ هزینه‌ای است، بفرمایید.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با همان توضیحی که جناب آقای لطفی داشتند می‌دادند، استدلال بنده این است که ما در ارتباط با قیر یکی از مشکلات اساسی‌مان این است که امکاناتی که برای عموم مردم است، از ذخایر زیرزمینی حاصل شده و ما در وانفسای عمران قرار داریم، مشکلات بودجه‌ای داریم، تأمین قیر برای عمران چه در شهر، چه در روستا و چه در جاده و همه اموراتی که نیاز به آسفالت و قیر دارند، با یک عده‌ای مواجه هستیم که می‌گویند اینها برای ما است، این برای من است، پالایشگاه برای من است، تولیدکننده VB است، برای پتروشیمی است و اینجا ما می‌خواهیم صادر کنیم، از این درآمد کسب کنیم، این درآمدها پاداش‌های ما را زیاد می‌کند، این درآمدها ما را سودآور نشان می‌دهد، در حالی که در کشور ما گرفتار شرایط خاصی هستیم که حتماً مستحضرید چه وضعیتی برای همین تولیدکنندگان محترم ایجاد می‌کند. لذا پیشنهاد این است که ما همان‌طور که در سال‌های قبل داشتیم، اینجا هم ما (4) میلیون را تصویب کنیم و بعد از اینکه این را تصویب کردیم در هزینه‌ها و جزئیات هم انواع و اقسام مسائل مربوط به حوزه مربوط به هزینه‌ها را در آنجا داشته باشیم. لذا پیشنهاد مشخص ما این است که این (2) میلیون بشود (4) میلیون، سقف را هم تا (50) هزار میلیارد ریال گذاشتیم و نسبت‌ها را هم با یک تغییرات جزئی تغییر دادیم، همان مصوبه تلفیق است، شهرک‌های صنعتی را که باید در بخش هزینه‌ای مطرح کنیم. لذا خواهش من از عموم همکاران این است که با همه توانی که دارند مساعدت بفرمایند و این نظر مساعد را عنایت بفرمایند. این مال عموم است، مال مردم است، اموال و انفال است، مال اشخاص و تولیدکنندگان خاص نیست. دولت اینها را مکلف باشد که در اختیار دستگاه‌های مختلف قرار بدهد، مدارس ما بعضاً سقف‌شان قیرگونی و ایزوگام ندارد، گاهی محوطه‌شان ناقص است، گاهی در جاده‌ها و مسیرهای مختلفی که مورد نیازمان است اینها را نداریم و شما شاهد هستید که فرض کنید یک روستایی یک معبر درستی برای تردد مردم و فرزندانش در اختیار ندارد. حق آنها است که آنچه که مربوط به انفال است برگردد، به جای اینکه برای بعضی‌ها صادر شود، درآمد تولید کنند و پاداش ایجاد کند و سایر مسیرها، تبدیل به عمران و آبادانی و رفاه و آسایش شود. لذا خواهشم این است که همکاران با (4) میلیون تن موافقت کنند، در بخش هزینه‌ای یک تغییرات جزئی که عرض کردم در مورد درصدها داده شده، اگر صلاح دیدند به آن هم در آنجا رأی می‌دهند. لذا پیشنهاد مشخص تبدیل (2) میلیون به (4) میلیون است، البته با سقف ریالی (50) هزار میلیارد ریال. خیلی متشکرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس ببخشید! جناب آقای بیگی‌نژاد! شما حذف کل را اصرار داشتید؟ نداشتید، خیلی ممنون. مخالف و موافقی وجود دارد؟

روح اله متفکرآزاد
آقای دکتر قادری مخالف هستند، بفرمایید.

جعفر قادري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان به چند تا نکته توجه کنند! اول اینکه پیشنهاد آقای دکتر فرهنگی اگر فقط عدد را اضافه کرده بودید راجع به توزیع آن اشاره‌ای نکرده بود قابل قبول بود، می‌گفتیم عدد را تغییر می‌دهیم، ولی آن توزیعی که دوستان در کمیسیون تلفیق به جمع‌بندی رسیدند ملاک عمل قرار می‌گیرد و بر همان مبنا توزیع می‌شود. اینجا سؤال این است که آقای دکتر بر چه مبنایی این (4) میلیون را توزیع کردند؟ چرا سهم بعضی از دستگاه‌ها اضافه شده، چرا سهم بعضی از دستگاه‌ها کاهش پیدا کرده و بر چه مبنایی و با چه منطقی این تغییرات صورت گرفته است؟ نکته بعدی که باید به آن اشاره کنیم این است که شما الان در بین پالایشگاه‌هایتان فقط پالایشگاه اراک و پالایشگاه آبادان را دارید که دولتی است، بقیه پالایشگاه‌هایتان غیردولتی است و این طبیعی است که شما می‌توانید فقط برای پالایشگاه آبادان و پالایشگاه اراک تعیین تکلیف کنید و برای بقیه پالایشگاه‌ها فقط باید شرایطی را پیش بیاورید که برای آن مقرون به صرفه باشد. نکته بعدی که باید به آن اشاره کنیم، من فکر کنم در طول سال‌های گذشته ما حداکثر (2) میلیون تن قیر را توزیع کردیم که آن هم گزارش‌های مختلفی از نهادها و دستگاه‌های نظارتی که در آن تخلف وجود دارد و معمولاً در جاهایی که حتی منابعی برای یک طرح عمرانی پیش‌بینی نشده، از محل قیر اضافی که می‌گیرند برای اجرای طرح عمرانی استفاده می‌کنند. این نگرانی و دغدغه‌ها به گونه‌ای عملاً اضافه شده بود و مشکلاتی را ایجاد کرده بود که بسیاری از دستگاه‌های نظارتی اصل قضیه را زیر سؤال بردند. حالا با توجه به این نگرانی‌ها من فکر کنم که نماینده دولت توضیح بدهد و حالا آقای دکتر هم اشاره کردند که فقط اینجا بحث درآمدی مطرح است، بخش هزینه‌ای آن مطرح نیست. طبعاً فرصتی برای ارائه پیشنهاد برای بخش هزینه‌ای وجود ندارد و من فکر کنم که اگر فقط آمده بودند آن بخش هزینه‌ای‌اش را متناسب با پیشنهاد کمیسیون تلفیق اصلاح کرده بودند آن مشکل برطرف می‌شد. حتی آقای دکتر احمدی می‌گویند پالایشگاه شازند است، پالایشگاه اراک هم نیست، ببخشید پالایشگاه شازند، درست است، ممنون و متشکرم.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای معین‌الدین سعیدی موافق هستند، بفرمایید.

معين الدين سعيدي
موافق
بسم رب الشهداء و الصدیقین خدمت عصاره فضائل ملت خسته‌نباشید عرض می‌کنم. پیشنهاد جناب آقای دکتر فرهنگی بسیار پیشنهاد کارشناسی است. الان علت‌العلل مشکلات ما بحث‌های حوزه‌ عمرانی است، مخصوصاً در مناطق محروم. عدم توجه به روستاها و مباحث زیرساختی‌ روستاها باعث شده که ما دامنه‌های عجیب حاشیه‌نشینی را داشته باشیم. افزایش میزان قیر الان با توجه به قیمت بالای قیر فکر می‌کنم از (2) میلیون تن به (4) میلیون کاملاً کارشناسی است. نحوه توزیع و پراکنشی هم که جناب آقای فرهنگی پیشنهاد دادند، من فکر می‌کنم کاملاً جامع و مانع و کامل است. عزیزان هم عنایت بفرمایند. ایشان هم در حوزه کشاورزی عنایت کردند پیشنهاد دادند، هم در حوزه راه‌های روستایی، بحث‌های آسفالت معابر، دهیاری‌ها، مضاف بر اینکه سقف هم تعیین کردند، یعنی سقف (50) هزار میلیارد ریال کاملاً کارشناسی بوده، لذا از عصاره فضائل ملت می‌خواهم که حتماً به این پیشنهاد کارشناسی جناب آقای دکتر فرهنگی رأی مثبت بدهند. سپاسگزارم. البته حتماً هم عنایت بفرمایید اصل قیر تحویل داده شود و اوراق نشود، ما یک تجربه بسیار بسیار منفی و تلخ را از واگذاری اوراق داریم که ان‌شاءالله اصل قیر به صورت رایگان تحویل این مراجعی که عرض کردم داده شود. سپاسگزارم.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
یکی از خواسته‌های همیشگی نمایندگان در ادوار مختلف این بود که وقتی به مناطق می‌روند موکلین آنها درخواست می‌کنند این بهسازی معابر و راه‌های روستایی و موارد اینگونه انجام شود، همه اینها هم قیر می‌خواهد. ولی وقتی که احکام را تنظیم می‌کنند حجم وسیعی زحمت برای خود مجلس و برای شورای محترم نگهبان ایجاد می‌شود، بعد در عمل اجرا شدن آن هم بسیار سخت خواهد بود. این حکم هم ایرادات فراوانی دارد که من مطمئنم حداقل چهار، پنج بار بین شما و شورای نگهبان رفت و آمد خواهد شد و بعد اجرا کردن آن هم بسیار سخت خواهد بود که من به چند تا از ایرادات اشاره می‌کنم، اگر می‌توانید لااقل اصلاحش کنید. مطلب اول اینکه نوشتند این میزان تن، حالا چه (2) میلیون تن، چه (4) میلیون تن، بودجه را با ریال می‌نویسند، نه اینکه ما بنویسیم چه میزان تن. در بودجه هیچ رقمی برای این میزان تن دیده نشده است. وقتی رقمی نوشته نیست ما هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم. یعنی باید محل آن مشخص باشد. باید بگوییم از این ردیف این میزان را به قیر اختصاص بدهد. شما می‌نویسید تن، در جداول چیزی نمی‌آورید، شورای نگهبان می‌گوید این مبهم است، رقم آن را مشخص کنید، حتی اگر تأیید هم کند دولت نمی‌تواند اجرایش کند. نکته دوم؛ گفته‌اند خزانه‌ این کار را بکند. ببینید! خزانه فقط وظیفه پرداخت دارد، بدون تخصیص بودجه، خزانه ریالی را طی هیچ حکمی نمی‌تواند انجام بدهد. بنابراین این دوباره دچار مشکل می‌شود. مطلب سوم؛ نوشتند «حواله»، ما در نظام بودجه‌ای‌مان چیزی به نام حواله نداریم، یک زمان در یک سالی انجام شد، صدها مفسده از این گزارش شد و بسیاری از افراد خوب کشور هم آسیب دیدند، چون حواله‌ها خرید و فروش می‌شد، هیچ چیز هم عاید روستایی یا راه روستایی یا جای دیگری نشد. بنابراین این شیوه هم ایراد دارد و مطلب بعدی در صدر مطلب نوشتند از محل نفت خام. شما نمی‌توانید در مورد نفت خام حکم بگذارید، قوانین پایه دارد، سهم صندوق توسعه ملی باید مشخص شود، سهم شرکت نفت باید مشخص شود، نمی‌توانیم بگوییم از آن سقف. بعد هم شما سقف را بستید، وضعیت آن را مشخص کردید. بنابراین خلاف قانون برنامه هم است و دوسوم می‌خواهد. اگر می‌خواهید یک حکم به عنوان یک مشورت کارشناسی بنویسید، همین (5000) میلیارد تومانی که جناب آقای فرهنگی فرمودند، یک ردیف بودجه‌ای بگذارید، الان شما درآمدی برایتان پیش آمده، بگویید از محل درآمدها (5000) میلیارد تومان یا هر رقمی که نظر شما است، صرف خرید قیر و تحویل به پروژه‌ها شود. از داخل این چیزی در می‌آید و شورای نگهبان هم ایرادی نمی‌گیرد. ولی این شیوه واقعاً دچار مشکل است، اجرا کردن آن ممکن نیست، تأیید آن ممکن نیست، ایرادات پایه‌ای دارد، خلاف قانون برنامه هم است، طبیعتاً ما هم مخالف با آن هستیم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز استحضار دارید در ابتدای همین مجلس (1) میلیون تن قیر را مصوب کردیم، بعد از چندین بار که شورای محترم نگهبان هم ایراد گرفت و این (1) میلیون تن هم آمده شده برای سال‌های 1401، 1402 و 1403 و سال‌های آینده اوراق داده شده و تقریباً عملی نشده و این (2) میلیون تن هم با توجه به آن کارهای کارشناسی که در کمیسیون تلفیق انجام شد که این (2) میلیون تن موافقت شد و اگر سقف (5000) میلیارد تومان را الان بگذاریم، هر (1) میلیون تن آن تقریباً (6500) میلیارد تومان است. یعنی تقریباً (13) هزار میلیارد تومان قیمت فعلی این (2) میلیون تن قیر است و این سقف (5000) میلیارد تومانی که گذاشته شاید کمتر از (1) میلیون تن شود و منابعی که برای همین (1) میلیون تن فعلی به صورت اوراق دیده شده هم تقریباً عملی نشده و کمیسیون با همین (2) میلیون تنی که در تلفیق آمده موافق است و مخالف نظر همکار محترم‌مان است.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون. آقای رئیس! آقای دکتر فرهنگی می‌فرمایند پیشنهاد من فقط همان است که (2) میلیون بشود (4) میلیون. آن عدد را هم گفتند چون قبلاً ثبت شده بود و گزارش کمیسیون دیگر عدد ندارد، همان براساس گزارش کمیسیون است. آقای رئیس! رأی بگیرید، دولت و کمیسیون هم مخالف هستند.

سيدکاظم دلخوش اباتري
تذکر دارم.

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید تذکر را بدهند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای سلیمی تذکر دارند که وقت خودشان را به جناب آقای دلخوش دادند. جناب آقای دلخوش بفرمایید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران! خواهش می‌کنم توجه بفرمایید. آقای رئیس! توجه بفرمایید. این پیشنهادی که آمده اصلاً قابلیت اجرایی ندارد. دقت کنید، یک کاری نشود دوباره ما شش، هفت ماه سرگردان شویم. ما در تلفیق پیشنهاد آوردیم، باید آن را پافشاری کنید، آن پول نیست، قیر است. در مقابل قیر هم وزارت نفت موظف است (2) میلیون تن نفت خام در اختیار بگذارد. (2) میلیون تن تا پایان سال کفاف می‌کند.

محمدباقر قاليباف
آقای دلخوش! تذکر که مخالفت ندارد.

سيدکاظم دلخوش اباتري
تذکر متفرقه
تذکر است. الان مصوبه تلفیق دارد به هم می‌خورد، به چند دلیل. (5000) میلیارد گذاشته‌اند، آقای دکتر! قیر الان تنی (8) میلیون تومان است.

محمدباقر قاليباف
شما باید به هیأت‌رئیسه تذکر بدهید، موضوع بند را بگویید. شما مخالف یا موافق صحبت نکنید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
آقای قالیباف! اگر می‌خواهید مشکل حل شود حرف ما را گوش بدهید، اگر نه می‌خواهید فرمایش خودتان را انجام دهید اشکالی ندارد.

محمدباقر قاليباف
نه، من می‌گویم شما تذکر دارید، به هیأت‌رئیسه تذکرتان را بفرمایید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
تذکر متفرقه
من تذکر می‌دهم، با سؤال خوب است بپرسم؟ آقای رئیس! اگر این پیشنهاد بیاید آیا مشکل شما حل می‌شود؟ هیأت‌رئیسه دچار چالش می‌شود. اینطور خوب است؟

روح اله متفکرآزاد
آقای دلخوش! ماده (22) ارتباطش چیست؟

سيدکاظم دلخوش اباتري
تذکر آیین نامه
بند (11) ماده (22) را تذکر دارم، تذکر به هیأت‌رئیسه. اگر نمی‌خواهید حل کنیم من حرف نمی‌زنم، کار خودتان را بکنید.

محمدباقر قاليباف
شما تذکرتان را بفرمایید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
تذکر آیین نامه
ببینید! این همه از دیگران سؤال می‌کنید، لااقل این بحث‌های تخصصی را دقت کنید. آقایان ببینید! با این شرایط که (5000) میلیارد تومان گذاشته شده، (5000) میلیارد یعنی (500) هزار تن قیر. به شما هم می‌نویسیم، همین امشب آن شرکت‌ها و پالایشگاه‌هایی که قیر را یک‌شبه از (4) میلیون تومان کردند (8) میلیون تومان، همین امشب این وضعیت را می‌برند (12) میلیون تومان می‌کنند. خواهش می‌کنم اجازه بدهید قیر را به صورت تهاتری با مواد خام نفت نه پول.

روح اله متفکرآزاد
سرور ارجمند جناب آقای دکتر دلخوش ببینید! وقت تذکر دارید، مخالف صحبت کرده، موافق هم صحبت کرده، جسارتاً این اخلاقاً درست نیست، عذرخواهی می‌کنم.

سيدکاظم دلخوش اباتري
تذکر آیین نامه
جناب‌عالی اینطور نفرمایید. آقای رئیس در مسائل تخصصی از آدم‌های مختلف دعوت می‌کند حرف می‌زنند، یک ساعت هم حرف می‌زنند چیزی نمی‌گویید، حالا هر کاری دلتان می‌خواهد بکنید.

روح اله متفکرآزاد
حالا خلاف آیین‌نامه انجام بدهیم؟

سيدکاظم دلخوش اباتري
تذکر آیین نامه
خلاف آیین‌نامه عمل نمی‌کنم، هیأت‌رئیسه محترم همین (1) میلیون تن سال 99 را چکار کرد؟ یک کیلو به دست آقایان نرسید. اول بیایید آن را توضیح بدهید. هم شد اوراق و درب و داغون شد، هم قیمت آن دو برابر شد.

روح اله متفکرآزاد
آقاجان! چه ربطی به هیأت‌رئیسه دارد؟

سيدکاظم دلخوش اباتري
تذکر آیین نامه
همه به هیأت‌رئیسه مربوط است. همه مصوبات را باید هیأت‌رئیسه پیگیری کند.

محمدباقر قاليباف
آقای دلخوش! تذکر شما وارد نیست، اجازه بدهید ما ادامه بحث را داشته باشیم. مخالف و موافق صحبت کردند، دولت و کمیسیون هم نظرات‌شان را دادند که مخالف بودند. این را به رأی می‌گذاریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد آقای فرهنگی به رأی گذاشته می‌شود، (2) میلیون تن به (4) میلیون تن افزایش پیدا می‌کند. ایشان اعلام کردند آن مبلغ را هم چون در گزارش کمیسیون نیست، از پیشنهادشان حذف کردند.

محمدباقر قاليباف
حضار 247 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای لطفی! با این مصوبه نظر شما تحصیل حاصل است، پیشنهاد شما (3) میلیون بود، به نفع شما هم شد، (4) میلیون. آقای پاک‌مهر با این وضع پیشنهاد شما هم تأمین شد. آقای موسوی‌لارگانی! آن معادل ریالی حذف شده، دیگر رد شویم.

سيدکاظم دلخوش اباتري
آقایان هیأت‌رئیسه! خلاف رأی گرفتید، آنجا نوشتید (5000) میلیارد تومان، این را حذف کردید، حذف پیشنهاد را رأی نگرفتید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دلخوش! پیشنهاد آقای فرهنگی نسبت به گزارش قبلی بود، کمیسیون چون عدد را در گزارش اصلاحی حذف کرد، ایشان هم نظرش این بود که عدد حذف شود. من هم موقع رأی‌گیری دو، سه بار اعلام کردم که ایشان عدد را حذف کرد. فقط عبارت (2) می‌شود (4). چون گزارش قبلی کمیسیون بود. آقای رئیس! پیشنهاد آقای سلیمی هم (2) میلیون تن بود. آقای سلیمی! شما می‌خواهید سقف عددی بگذارید، دیگر پیشنهاد نمی‌دهید؟ ممنونیم. پیشنهاد آقای صباغیان هم همین عدد (2) به (3) بود که اصلاح شد، آقای بدری هم همین‌طور، آقای کوچکی‌نژاد هم (2) به (3)، همه این دوستانی که اینجا پیشنهاد دادند. آقای میرزائی! این داستان ارز و طلا چیست؟ می‌خواهید ارز به طلا را مطرح کنید؟ بفرمایید. آقای رئیس! ببینید قابل طرح است، می‌خواهند به جای «ارز»، «طلا» بیاورند. «با قیمت ارز اعلامی از سوی بانک مرکزی» بشود «با قیمت طلای اعلامی از سوی بانک مرکزی».

محمدباقر قاليباف
آقای میرزائی! این قابل طرح نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای میرزائی! امکان طرح آن نیست.

محمدباقر قاليباف
آقای میرزائی بفرمایید مطرح کنید. من قبلاً توضیح آقای میرزائی را شنیده‌ام، اگر این یک بحث درستی هم باشد محل طرح آن اینجا نیست.

حسين ميرزائي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام خدمت همکاران بزرگوار. فرمودید که قیمت نفت خام را به قیمت فوب خلیج‌فارس با قیمت ارز اعلامی از سوی بانک مرکزی به صورت ماهانه تا آخر کار. سؤالم این است، این ارزی که شما اینجا نوشته‌اید کدام ارز است؟ دلار است؟ یورو است؟ پوند است؟ مارک است؟ چیست؟ علی‌القاعده باید بگویید منظور ما از ارز دلار است. سؤالم این است، چرا برای شکستن سروری و آقایی دلار کمک نمی‌کنید؟ خط‌کش سنجش ارزش و قیمت را از دلار به طلا مبدل کنید. هیچ اتفاق خاصی هم نمی‌خواهد بیفتد، فقط به جای اینکه بگویید «قیمت ارز اعلامی از سوی بانک مرکزی»، بگویید «قیمت طلای اعلامی از سوی بانک مرکزی». قیمت طلا جهانی است و از پایداری نسبی بهتری به نسبت دلار و سایر ارزها برخوردار است. خواهشم این است که دوستان بزرگوار به یک جمله‌ای از جناب آقای رئیس‌جمهور توجه بفرمایید، دقت بفرمایید، صوت و تصویر است. (در این هنگام آقای میرزائی صوت ضبط‌شده رئیس‌جمهور را در صحن علنی پخش کردند) می‌فرمایند که فتوای صریح حضرت امام این است که ارز مال دولت است و قیمت ارز هم در اختیار دولت است. یعنی ارز مال من است، هر قیمتی که دلم خواست برای آن می‌گذارم. اما برای طلا نمی‌تواند این کار را کند، منابع طلا و ارزی ما خیلی واضح نیست، در اختیار دولت است، این قیمت ارز را به جای اینکه بگویید قیمتش را براساس ارز مشخص کند، بگویید براساس طلا مشخص کند. والسلام علیکم و رحمه الله

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای سرمدی مخالف هستند که وقت خودشان را به آقای زنگنه داده‌اند، بفرمایید.

محسن زنگنه
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من از جناب آقای دکتر میرزائی تشکر می‌کنم که به یک بحث خیلی مهم اشاره کردند، اینکه ما وابستگی کشور را به ارز و دلار کم کنیم حرف درستی است، اما عزیزان! جای این حرف اینجا نیست. جناب آقای میرزائی می‌فرمایند قیمت طلا در دنیا ثابت است، بله قیمت انس طلا در دنیا ثابت است، اما نه براساس ریال، براساس دلار ثابت است. یعنی اگر ما می‌گوییم قیمت یک انس طلا در دنیا تغییر نمی‌کند یا تغییرات آن کم است، مثلاً (1200) است، (1300) است یا هر چه، این براساس دلار تعیین می‌شود. یعنی قیمت طلا براساس ریال که ثابت نیست، براساس دلار ثابت است. لذا فرمایش جناب آقای میرزائی کاملاً نکته عمیقی است، ولی در اینجا در هر صورت منظور نظر ایشان محقق نمی‌شود. ضمن اینکه کلاً بحث قیر متصل به نفت است، ما براساس ارز داریم می‌فروشیم و این دغدغه‌ای که جناب آقای میرزائی دارند اینجا به هیچ عنوان حادث نمی‌شود و لطفاً دوستان با این مسأله مخالفت کنند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای آصفری موافق هستند، بفرمایید.

محمدحسن آصفري
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم به نظر من یکی از اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی که می‌شود در اصلاح بودجه کشور صورت بگیرد همین پیشنهاد است. ما چرا بایستی تمام معاملات و مسائل اقتصادی‌مان را به دلاری گره بزنیم که در اختیار آمریکا است، در زمین بازی‌ای بازی کنیم که سناریو و کارگردان آن و همه چیز آن دست آمریکا است. مبارزه با استکبار و آمریکا با شعار محقق نمی‌شود، بهترین کاری که ما می‌توانیم انجام بدهیم این است که دلار را تا آن اندازه‌ای که می‌توانیم از مسائل اقتصادی کشورمان دور کنیم. دلار در همه مسائل اقتصادی قابل کنترل و ردیابی است، اما اینها که طلا را نمی‌توانند. اتفاقاً من فراتر از پیشنهاد جناب آقای میرزائی می‌گویم حالا که این پیشنهاد قرار است به رأی گذاشته شود، ولی در آینده ما بیاییم یک کاری کنیم که اصلاً معاملات اقتصادی‌مان با کشورها به جای اینکه دلار باشد و قابل ردیابی باشد و به دلایل مختلف بتوانند ما را تحریم کنند و اجازه ورود ارز با فروش کالا به کشور ما ندهند، مبادلات‌مان در راستای طلا با این بازار صورت بگیرد. این پیشنهاد یکی از پیشنهادات بسیار ارزشمند و خوب است. آقای دکتر قالیباف! خود من نامه‌ای را برای آقای رئیس‌جمهور نوشتم و از آقای رئیس‌جمهور خواستم که اتفاقاً شما بیایید در معاملات اقتصادی‌تان به جای ارز، طلا را جایگزین کنید. آقای رئیس‌جمهور محبت کردند این نامه را هم به رئیس‌ کل بانک مرکزی و هم وزارت اقتصاد ارجاع دادند و اتفاقاً ایشان این را رد نکردند، گفتند این موضوع را بروید بررسی کنید. به نظر من برای شروع کار این پیشنهاد جناب آقای میرزائی یک پیشنهاد بسیار ارزشمند و خوبی است، هم می‌توانیم در راستای دور زدن تحریم‌ها در آینده و هم در پیشبرد مسائل و مبادلات اقتصادی‌مان یک گام بسیار مهم و ارزشمندی را برداریم. لذا خواهشم از دوستان این است کمک کنید این پیشنهاد رأی بیاورد و یک گام بسیار بزرگی هم در راستای کنار گذاشتن ارز از بازار اقتصادی است و هم اینکه می‌توانیم توسعه و پیشرفت در برنامه‌ها و مبادلات اقتصادی کشورمان داشته باشیم و در راستای دور زدن تحریم‌ها بهترین جایگزین طلا به جای ارز است.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس عذرخواهی می‌کنم! قبل از اینکه دولت نظرش را اعلام کند، ماده (1) قانون الحاق (2) کل فروش را با مبالغ ارزی آورده، برابر این براساس آیین‌نامه اصلاً قابل طرح نیست. اگر اجازه بفرمایید پیشنهاد بعدی را مطرح کنیم. ماده (1) قانون الحاق (2) جزء قانون برنامه است، آنجا کلاً گفته است ارزی، طلا قابل قبول نیست. پیشنهاد بعدی آقای صباغیان هزینه‌ای است. (میرزائی ـ چرا قابل طرح نیست؟ دو سوم رأی بگیرید) حاج‌آقا! عرض کردم، در ماده (1) قانون الحاق (2) که جزء قانون برنامه است گفته کل مبالغ فروش ارزی است، طلا نمی‌شود. چون آنجا در قانون برنامه، ارزی را صراحتاً آورده قابل طرح نیست، خلاف آیین‌نامه است، قابل طرح نیست. دو سوم جایش اینجا نیست. در بند الحاقی (1) دیگر پیشنهادی نداریم. در بند الحاقی (2)، آقای علیپور! شما پیشنهاد حذف کل را دارید؟ هزینه‌ای است؟ خیلی ممنون. یک بخشی از الحاق (2) درآمدی است، ما آن بخش درآمدی را کار داریم. آقای سرگزی! در بخش درآمدی پیشنهاد حذف جزء داده‌اید، نوشته‌اید تهاتر آن با بنزین را می‌خواهید حذف کنید. آقای سرگزی مطرح نمی‌فرمایید؟ خیلی ممنون. آقای الهویردی دهقانی مطرح نمی‌فرمایند. پیشنهادات بعدی را هم آقای سرگزی دارند که مطرح نمی‌فرمایند، بقیه دیگر هزینه‌ای است. می‌رویم به الحاقی (3). دوستان! در الحاقی (3) فقط مستحضر باشید که آن بحث کانی‌های فلزی برابر (50) درصد، شده (30) درصد، بقیه‌اش هم (10) درصد. آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید این هم بماند تا فردا ساعت (8) صبح که وقت پیشنهاد است، چون درصدها تغییر پیدا کرده، شاید دوستان پیشنهاد جدید برای درصدها داشته باشند، بتوانند پیشنهاد جدیدی را ارائه بدهند که برویم الحاقی (4) را داشته باشیم که تغییری نداشته است. پس دوستان قوانین الحاقی (3) را هم یادداشت کنند که مراعی مانده است. در الحاقی (4) پیشنهاد درآمدی را سرکار خانم فلاحی دارند. خانم فلاحی بفرمایید.

سارا فلاحي
آقای امیرآبادی! مطرح نمی‌کنم، عبور کنید.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، از همکاری‌تان متشکریم. پیشنهاد بعدی را آقای بیگی‌نژاد دارند که مطرح نمی‌کنند، خیلی ممنون. پیشنهاد بعدی را هم آقای صباغیان دارند که مطرح نمی‌فرمایند، ممنونم. آقای بیگی‌نژاد و صباغیان باز هم مطرح نمی‌کنند، ممنونم. آقای سرگزی هم همکاری داشتند مطرح نمی‌کنند، ممنونیم. آقای دلخوش هم مطرح نمی‌کنند، از آقای دلخوش خیلی ممنون و متشکریم. رفتیم به الحاقی (5)، آقای دلخوش همکاری‌شان خیلی خوب بود، متشکریم، عالی. در الحاقی (5) که کلاً هزینه‌ای است عبور می‌کنیم. آقای رئیس! الحاقی‌های تبصره (1) تمام شد، ولی مراعی است، ما رأی‌گیری نمی‌کنیم، چون امکان دارد دوستان تا فردا هم پیشنهاد داشته باشند، اگر اجازه بفرمایید من تبصره (2) را قرائت کنم.

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
تبصره 2 الف ـ 1 ـ به دولت اجازه داده می‌شود، بنگاه‌های دولتی مشمول گروه (1) و (2) موضوع ماده (2) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی مصوب 25/3/1387 با اصلاحات و الحاقات بعدی را پس از احراز صلاحیت حرفه‌ای و اهلیت فنی و مالی و همچنین عدم بدهی معوق متقاضی به نظام بانکی، سازمان خصوصی¬سازی و صندوق¬های بازنشستگی، واگذار نماید و پس از واریز منابع حاصله به ردیف (310501) بقیه‌اش هزینه‌ای است. 2 ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است تمام یا بخشی از سهام و دارایی‌های دولتی دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه و باقیمانده سهام متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی در بنگاه‌های مشمول واگذاری را مطابق روش‌های مندرج در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی عرضه نماید و منابع حاصله را به ردیف (310502) واریز کند. علاوه بر روش‌های فوق و صلاح و صرفه بیت¬المال واگذاری سهام در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) مشروط به اینکه تشکیل این صندوق‌ها با مدیریت دولتی برای بلندمدت نباشد و یا عرضه سهام به روش ثبت سفارش با شرایط زیر نیز مجاز است: 1 ـ 2 ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است سهام شرکت‌های تابعه در بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران را که در مالکیت دستگاه‌های اجرایی یا شرکت‌های تابعه آنها و یا بانک‌های دولتی قرار دارند در چارچوب روش‌های مندرج در این جزء واگذار نماید. در صورت واگذاری در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس، پس از ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری، انتقال سهام مذکور در قالب معاملات خارج از جلسه رسمی معاملات بین صندوق‌ها و عرضه واحدها و صندوق‌های یادشده به عموم امکان‌پذیر است. عرضه سهام شرکت‌ها به روش ثبت سفارش یا در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری تا سقف (30)‌ درصد مشمول تخفیف است. میزان تخفیف توسط هیأت وزیران تعیین می‌شود. 3 ـ بدهی دولت به بخش‌های خصوصی و تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی از محل واگذاری اموال و دارایی‌های متعلق به دولت و مؤسسات و شرکت‌های دولتی به استثنای موارد مصادیق مندرج در اصل (83) قانون اساسی و مشمول واگذاری موضوع قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی از طریق جدول شماره (18) این قانون قابل پرداخت است. ب ـ شرکت‌های در فهرست واگذاری در سال 1400 مشمول حکم ماده (4) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) می‌باشند. ج ـ وزراء و رؤسای ذی‌ربط دستگاه‌های موضوع ماده (29) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب 14/12/1395 با اصلاحات و الحاقات بعدی مکلفند تا پایان خردادماه سال 1400 فهرست شرکت‌های زیرمجموعه خود که مجموع سهام دولت و شرکت‌های دولتی در آنها کمتر از‌‌ (50) درصد است ‌را به همراه میزان سهام تحت تملک دولت در هر شرکت، به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال کنند. وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه‌داری کل‌ کشور) با همکاری دستگاه‌های اجرایی فوق‌الذکر موظف است پرداخت سود سهم دولت در شرکت‌های فوق‌الذکر را از طریق شرکت‌های مادر در چارچوب قوانین و در مواعد مقرر قانونی به صورت مؤثر، پیگیری کند. دولت (خزانه‌داری کل‌ کشور) مکلف است سود و زیان، سود دریافتی و میزان سهام دولت در این شرکت‌ها را به تفکیک هر شرکت، در گزارش‌های عملکرد مالی دولت منعکس و به‌روزرسانی کند. د ـ به دولت اجازه داده می‌شود مبلغ (10) هزار میلیارد ریال از بدهی ناشی از عدم اجرای بند (2) ماده (29) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی از سال 1387 تاکنون را از طریق فروش سهام و دارایی‌های مالی تأمین کند. و ـ به منظور کمک به صندوق‌های بازنشستگی، رد بخشی از بدهی دولت به سازمان تأمین‌اجتماعی، تأمین بخشی از پاداش پایان خدمت کارکنان دستگاه‌های اجرایی‌، رتبه‌بندی معلمان‌، تأمین بخشی از مطالبات ایثارگران و بیمه‌های تکمیلی، تأمین پاداش پایان‌خدمت و ذخیره مرخصی شهدا و ایثارگران بازنشسته مشمول قانون حالت اشتغال و متناسب¬سازی حقوق شهدای بازنشسته و همسان¬سازی حقوق اعضای هیأت علمی، مطالبات قانون حمایت از حقوق معلولان، تأمین نظام اجتماعی فراگیر، تأمین مطالبات سهم قانونی حق عضویت اعضای صندوق ذخیره بسیجیان و اجرای سیاست‌های جمعیت و تعالی خانواده به دولت اجازه داده می‌شود تا سقف (1) میلیون و (500) هزار میلیارد ریال از محل ارائه حق‌الامتیاز، واگذاری سهام و حقوق مالکانه‌، واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و طرح‌های سرمایه‌گذاری متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی و همچنین واگذاری اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد تأمین نماید. واگذاری¬ها در چارچوب قوانین و مقررات به تأیید هیأت وزیران می‌رسد. واگذاری¬ها از محل این بند به صندوق¬های بازنشستگی، پس از کسر مطالبات صندوق¬ها از دولت و نیز تعهدات دولت به آنها به عنوان مطالبه دولت از این صندوق¬ها قلمداد می¬شود. آقای دکتر! ادامه تبصره (2) بقیه دیگر هزینه‌ای است، وارد رسیدگی به تبصره (2) می‌شویم. در تبصره (2) در ردیف (1) بند «ب» پیشنهاداتی را داریم، آقای نوری‌قزلجه بفرمایید. آقای نوری! اجازه بدهید در بند «و» کمیسیون چند خط را اصلاح کرده بود، من این را قرائت کنم.

محمدباقر قاليباف
ساز و کار اجرایی آن را هم بخوانید.

احمد اميرآبادي فراهاني
«سازوکار اجرایی تعیین و تخصیص موارد فوق با اولویت مطالبات و نیازها، براساس آیین¬نامه پیشنهادی سازمان برنامه و بودجه کشور و با تصویب هیأت وزیران برعهده کارگروهی متشکل از رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور (به عنوان مسؤول)، وزیر امور اقتصادی و دارایی و بالاترین مقام دستگاه اجرایی ذی¬نفع حسب مورد خواهد بود. دیون حسب مورد براساس گزارشات سازمان حسابرسی و سازمان برنامه و بودجه به تایید کارگروه می¬رسد. سازمان برنامه و بودجه مکلف است هر سه ¬ماه یک¬بار گزارش عملکرد این بند را به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و کمیسیون¬های تخصصی مربوط ارائه نماید». در ردیف (1) بند «الف» پیشنهادات همکاران را داریم. جناب آقای نوری بفرمایید. آقای رئیس! همکارمان آقای نوری پیشنهاد اصلاح جزء را دارند.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
مطرح نمی‌کنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای نوری! خیلی ممنون و متشکر از همکاری‌تان. آقای میرزائی پیشنهاد دارند که مطرح نمی‌کنند. آقای ذاکر! شما می‌خواهید بعد از کلمه «تعاونی»، «مؤثر» را بیاورید؟ اصرار دارید؟ بفرمایید. آقای رئیس! آقای ذاکر می‌خواهند بعد از عبارت «تعاونی» کلمه «مؤثر» را اضافه کنند. آقای ذاکر! عذرخواهی می‌کنم، این هزینه‌ای است، درآمدی نیست، در هزینه‌ای مطرح بفرمایید. دیگر پیشنهادی نداریم، بقیه همه هزینه‌ای است، آقای میرزائی هم که مطرح نکردند، از ایشان تشکر می‌کنیم. در ردیف (2) ما چند تا پیشنهاد داریم، آقای میرزائی یک پیشنهاد دارند که اصلاح جزء است، این را هم مطرح نمی‌فرمایند، چون اینجا پیش ما تشریف دارند، ممنونیم. آقای طغیانی مطرح می‌فرمایید؟ آقای طغیانی! از همکاری شما ممنونیم. آقای موسوی‌لارگانی هم که از خودمان هستند، حتماً مطرح نمی‌فرمایند، از ایشان هم تشکر می‌کنیم، آقای میرزائی هم همچنین، اینجا تشریف دارند. جناب آقای دکتر مصری می‌خواهند «در بلندمدت» را «یک سال» بکنند، بفرمایید.

عبدالرضا مصري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ما در قانون بلندمدت و کوتاه‌مدت تصدی دولتی را تعریفی نه در قانون مدیریت خدمات کشوری، نه در بقیه قوانین نداریم. اینجا از ما مجوز کوتاه‌مدت می‌گیرند، اما چون معلوم نیست این مدت چه مدتی است، بعد آرام‌آرام می‌شود یک دستگاه دولتی جدید، چون برابر قانون نمی‌توانند دستگاه دولتی جدید ایجاد کنند، اینجا با این عنوان یک دستگاه دولتی جدید ایجاد می‌شود و بعد دیگر ماندگار خواهد شد. در این بند می‌گویند که طولانی نباشد، این «طولانی نباشد» را تعریف کنند. بنده پیشنهاد یک سال دارم، حتی اگر بگویند «غیرطولانی» دو سال هم است ما حرفی نداریم، اما اگر مجوز «طولانی نباشد» بدهیم، یکی ممکن است بگوید «طولانی» (100) سال است، یکی بگوید «طولانی» (500) سال است، یکی بگوید «طولانی» (10) روز است. تفهیم این موضوع بعداً سخت است. لذا چون قانون باید جامع و مانع بر تفسیر باشد، ما یک عددی را در اینجا مشخص کنیم و قید شود که این مؤسسات فردا دوباره یک دستگاه دولتی نشوند، دوباره من و شما اینجا بنشینیم برای آن بودجه تعریف کنیم. لذا من خواهش می‌کنم این ابهام را رفع کنیم و ما به عدد یک سال رأی بدهیم که بعد از یک سال به متصدیان بخش خصوصی واگذار شود، تشکر.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکرم. جناب آقای دکتر قادری مخالف هستند، بفرمایید.

جعفر قادري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من استدلال آقای دکتر مصری را کاملاً قبول دارم، ولی به این شکل که ما مکلف کنیم که دولت ظرف مدت یک سال مدیریت ETF ها را واگذار کند، شاید به هر حال در این یک سال امکان‌پذیر نباشد. من فکر کنم اگر آقای دکتر مصری یک مقدار افق را طولانی‌تر می‌دیدند، دو یا سه سال می‌دیدند شاید این کار امکان‌پذیر بود، چون ظرف مدت یک سال فرصت کوتاهی است، در عین حال اینکه همه استدلال‌های آقای دکتر مصری کاملاً قبول است و نباید ما یک ساختار دیگری را اجازه بدهیم که ایجاد شود و مدیریت ETF ها در اختیار دولت باشد. بنابراین اگر پیشنهادی بود که دو، سه سال بود شاید منطقی‌تر بود و من فکر کنم این پیشنهاد به راحتی رأی می‌آورد.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای رحیمی‌جهان‌آبادی موافق هستند، بفرمایید.

جليل رحيمي جهان آبادي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم من خدمت ملت عزیز و بزرگوار ایران و همکاران خودم در مجلس شورای اسلامی عرض سلام و صبح‌بخیر دارم. آقای رئیس! من اجازه می‌خواهم چون سالگرد انتخابات مجلس شورای اسلامی است، از حماسه، همدلی، اتحاد و لطف مردم ایران در حق تمام ارکان نظام از جمله قوه مقننه و خانه ملت و نمایندگان مجلس یاد کنیم و همچنین از مردمی یاد کنیم که در همه سختی‌ها و تگناها پای‌کار این کشور و آب و خاک هستند. ببینید دوستان! پیشنهادی که جناب آقای دکتر مصری دارند، به نظر من در سایر بخش‌های بودجه و آنچه که تصویب شده هم صادق است. وقتی که ما به صورت کمی یا کیفی داریم صحبت می‌کنیم، آثار آن در اجرای قانون خیلی متفاوت است. اینکه شما بگویید زمان بلندمدت یا کوتاه‌مدت، به جای آن ما بیاییم یک سال یا دو سال یا میزان مشخصی را ذکر کنیم، این به نفع بخش اجرایی است و به نفع بخش نظارتی است که ما می‌توانیم نظارت کنیم آیا ظرف این یک سال یا دو سالی که در قانون مشخص شده، این بخش از قانون اجرا شده است یا نه. پیشنهاد آقای مصری به صورت مشخص این است ما به جای عبارت «بلندمدت»، مسأله «یک سال» را بیاوریم. حالا ایشان اصراری هم بر یک سال ندارد، می‌تواند بشود دو سال، ولی فرمایش آقای مصری کمّیت‌گذاری در بحث قانونگذاری و در بحث تعیین مدت اجرای قانون است. من فکر می‌کنم همکاران عزیز و ارجمند کمک کنند پیشنهاد آقای مصری رأی بیاورد تا ما بتوانیم هم نظارت دقیق‌تری داشته باشیم، هم بخش اجرایی تکلیفش مشخص است در چه دوره زمانی باید این بخش از قانون اجرایی شود. از هیأت‌رئیسه محترم خیلی متشکر و ممنونم.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
ببینید نمایندگان محترم! چون این کلمه ETF ممکن است جاهای دیگر هم بیاید، یک نوع سهام کارخانجاتی است که درست است کشور می‌خواهد اینها را واگذار کند، ولی بنا به ملاحظاتی مثلاً به عنوان مثال بنزین خاص کشور را دارد می‌دهد، یا یک تولیدی را دارد انجام می‌دهد به خصوص در شرایط تحریم که برای کشور بسیار حساس است، آمدند ETF درست کردند، گفتند سهام آن متعلق به شما، تا زمانی که ما در این ضرورت قرار داریم دولت مدیریت آن را کماکان دارد، بعد کنار می‌رود. این را در اساسنامه پیش‌بینی می‌کنند یک سال، دو سال یا سه سال، اینکه شما اینجا بنویسید یعنی آن ساز و کاری که این همه راجع به آن قانون نوشتیم ناکارآمدش می‌کنید. اینکه کار پرداخت بودجه نیست بگوییم یکساله. اصلاً طرح این چه به صورت بلندمدت که دوستان عزیزمان در تلفیق پیشنهاد کردند و چه به صورت یکساله، کلاً نیاز نیست. این در اساسنامه‌ وقتی این صندوق تشکیل می‌شود، بین دولت و سهامداران توافق می‌شود و بعد در بورس عرضه‌اش می‌کنند مشخص می‌شود، نه اینکه یکساله. حالا یکساله شود، تعداد زیادی از مردم آمدند ETF خریدند، ما پایان سال بگوییم خداحافظ شما، تمام سازوکارها به هم بریزد؟ بنابراین این یک مقدار ایجاد بی‌نظمی می‌کند، چه عنوان بلندمدت و چه یکساله آن. بنابراین ما با این پیشنهاد یکساله که بدتر محدود می‌کند و آسیب می‌زند مخالف هستیم.

محمدباقر قاليباف
ببخشید! چون این موضوع مهمی است دوستان دقت کنند. نگاه کنید! وقتی ما این متن را نگاه می‌کنیم یکساله حتماً یک اشکالاتی دارد، قبول. ولی اینکه بلندمدت هم (پورمحمدی ـ تلفیق اضافه کرد، ما اصلاً با این مخالفیم) اشکالی ندارد، شما نظر کارشناسی‌تان را بگویید. دوستان نگاه کنید! بلندمدت هم اینجا نمی‌تواند با مدیریت دولتی باشد، همین‌طور که یک سال نمی‌شود، بلندمدت هم نمی‌شود. این ابهام دارد، دولت شفاف نظرش را بگوید چیست.

سید حمید پورمحمدی
آقای دکتر! اگر این کار را انجام بدهیم، بگوییم زمان آن «به نحوی که بیش از سه سال نشود»، در اساسنامه‌ها قید می‌شود. این شدنی است، این می‌شود یک قانون منقح و مرتب. یعنی رابطه بین ذی‌نفعان و هر دستگاه اجرایی براساس مکانیزم‌های بورسی باید انجام شود. ولی به جای بلند مدت که کاملاً درست است و الان قیدی ندارد و معلوم نیست که یک قرن (50) سال است (10) سال است یا از این سمت باز معلوم نیست بنویسید به نحوی که در اساسنامه...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای پورمحمدی عذرخواهی می‌کنم آقای مصری انصراف دادند از یک سال گفتند آقای میرزائی دوسال را مطرح کنند آقای میرزائی دوسال را پیشنهاد دادند مسأله روشن است اگر آقای میرزائی اجازه بفرمایند که مال دوسال را رأی بگیریم پیشنهاد آقای میرزائی را رأی بگیریم به عنوان دوسال.

سید حمید پورمحمدی
عرض می‌کنم بعضی از این ETF ها عرضه شد اجازه مدیریت سه ساله است و حقوق از بین می‌رود، شما بنویسید به نحوی که از سه سال بیشتر نشود، در اساسنامه قید می‌شود

محمدباقر قاليباف
خلاف آیین‌نامه است، چون ما در آیین‌نامه یعنی در پیشنهاد‌ها بیش از دوسال داریم بیش از سه سال نداریم. این هم بحث آیین‌نامه است، خیلی ممنون.

احمد اميرآبادي فراهاني
البته آقای رئیس! عذر‌خواهی می‌کنم قبل از آن آقای طغیانی مطرح نکردند بعد آمدند گفتند که من می‌خواهم حذفش را مطرح کنم قبلاً پرسیدیم منصرف شدند، الان می‌گویند منصرف نشدند. آقای حسینی پیشنهاد آقای طغیانی ردیف (2) حذف صندوق‌های ETF است.

محمدباقر قاليباف
آقای طغیانی بفرمایید.

مهدي طغياني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عنایت بفرمایند یکی از تجربیاتی که ما در سال‌های اخیر در بحث واگذاری دارایی‌های دولت آزمودیم بحث استفاده از روش صندوق‌های ETF بوده امسال سال 99 چند مورد واگذاری اتفاق افتاد در بحث صندوق مالی، بحث پالایشی‌ها و متأسفانه مشکلات عدیده‌ای به وجود آمد در بحث قیمت‌گذاری این دارایی ارزش آن در بورس که بعداً کسانی که آنها را خریدند دچار مشکل شدند فارغ از اینکه چقدر اختیار به دولت بدهیم که قطعاً در مورد این باید تصمیم‌گیری کرد و اینکه یک عبارت مبهم بنویسیم مسأله را حل نمی‌کند اصل اینکه آیا این روش را ما باید در قانون بودجه توصیه بکنیم یا نه، محل تأمل است. پیشنهاد این است که ما این روش را در قانون بودجه پیشنهاد نکنیم و به عنوان یک روش مشخص برجسته‌اش نکنیم و اجازه بدهیم دولت خود دارایی را واگذار بکند به جای اینکه آن را در قالب ETF همان مدیریت دولت وجود داشته باشد ولی در پوشش دیگری تا یک آینده نامعلومی. خود دوستان شاهد بودند سر بحث واگذاری صندوق‌های پالایشی یکم چه مشکلی در ماه‌های اخیر به وجود آمد که بحث برگرداندن بخشی از پول که مردم دادند و غیره مطرح شد. لذا پیشنهاد ما این است که این قسمتی که این روش را برجسته کرده است حذف بشود و سپرده بشود به نهاد‌های تصمیم‌گیری مثلاً هیأت عالی واگذاری، آنجا در مورد این که چه شکلی این واگذاری‌ها انجام بشود تصمیم‌گیری کنند و ما توصیه متمایزی در قانون بودجه نداشته باشیم.

روح اله متفکرآزاد
مخالف محترم آقای امیر‌آبادی صحبت می‌فرمایند؟

احمد اميرآبادي فراهاني
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من فقط کوتاه و مختصر عرض کنم چون وقتمان هم کم است می‌خواهیم بقیه بودجه را رسیدگی کنیم، ببینید عزیزان! بالاخره تعداد زیادی از مردم عضو این صندوق‌های ETF شدند در بورس و تأکید ما هم در این حکم بودجه این است که این صندوق‌ها با مدیریت دولت نماند، واگذار بشود تا بتواند وضعیت حقیقی خودش را که یک شرکت بورسی است پیدا بکند، این یک نکته. نکته دوم پیشنهاد آقای میرزائی و آقای مصری توافق کردند که تا دوسال دولت دست از سر اینها بردارد این بهترین پیشنهاد است این خسارت حذفش زیاد است. من خواهش می‌کنم دوستان با حذف این دو بند مخالفت کنند تا ان‌شاءالله پیشنهادی که آقای میرزائی دارند را رأی‌گیری کنیم چون اگر این حذف بشود آن پیشنهاد قابل رأی‌گیری نیست لذا من از دوستان خواهش می‌کنم به حذف این رأی ندهید.

روح اله متفکرآزاد
موافق محترم جناب آقای پور‌ابراهیمی بفرمایید.

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم خداقوت می‌گویم خدمت هیأت‌رئیسه محترم، ریاست محترم مجلس و همکاران خودم در اولین جلسه بررسی لایحه بودجه (1400). آقای دکتر قالیباف! چون موضوع خیلی مهم است من خواهش می‌کنم جناب‌عالی هم عنایت بکنید همکاران هم عنایت بکنند. دولت در طی سال‌های اخیر یک روش غیر‌مستقیم واگذاری مالکیت دارایی خودش را به مردم در عمل انجام نداده است یعنی ما قبلاً سیاست‌های اصل (44) را مبنا قرار می‌دادیم می‌گفتیم شما مکلف هستید سهام شرکت‌ها را واگذار کنید. واگذاری به شکل مستقیم در قالب بورس و به روش‌های غیر‌بورسی انجام می‌شد، یعنی دولت می‌آمد سهام شرکت (الف) شرکت (ب) مجموعه مختلفی را عرضه می‌کرد اتفاقی که در طول ایام اخیر افتاد، اگر چه جایگاه صندوق‌های قابل معامله در بورس یا همان ETF ها یک جایگاه مهم است ما هم در حوزه اقتصادی به‌عنوان یک ابزار مهم به آن نگاه می‌کنیم، اما استفاده دولت از این ابزار برای عدم واگذاری‌های قطعی عملاً شده آسیب نظام اقتصادی کشور. شما همین وضعیتی که در بحث صندوق‌های قابل معامله که اخیراً واگذار شد در حوزه بازار سرمایه نگاه بکنید ببینید دارایی اول، دارایی دوم، چه وضعیتی را در حوزه اقتصادی کشور فراهم کردند. امروز مشکلات متعددی برای مردم ایجاد شده است، چرا؟ من خواهش می‌کنم آقای امیر‌آبادی و سایر همکاران بنده، روی این موضوع عنایت بکنند دقت بکنند امروز دولت به شکل غیر‌مستقیم با ابزار ETF مجموعه سهام تحت مالکیتی که قرار است واگذار بکند را دوباره بعد از واگذاری اداره می‌کند هزینه آن هم به عهده مردم است به دوش مردم است. عزیزان نماینده همکاران بنده! عنایت بکنید سهام شرکت‌هایی که مکلف بوده دولت مستقیم اینها را واگذار بکند در قالب یک صندوقی تعریف می‌کند می‌آید در ارتباط با آن یونیت‌های صندوق‌ها را واگذار می‌کند اما عملاً مدیریت کل این مجموعه مجدد در اختیار دولت است این چه واگذاری است؟ اساساً با سیاست‌های اصل (44) مغایرت دارد. بله اگر دولت بگوید من در یک چارچوبی آن را واگذار می‌کنم مالکیت را اعمال می‌کنم در اختیار مردم قرار می‌دهم گرچه در این گزارش هم اشاره شده، دوستان، جناب آقای دکتر مصری و سایرین هم مطرح فرمودند هیچ ضابطه مشخص و تعریف‌شده و شفافی علی‌رغم اینکه در گزارش آمده آنجایی که دولت تکالیفی دارد اما در حوزه میدانی و عملیاتی عملاً امکان این واگذاری‌ها وجود ندارد و اساساً دولت اراده‌ای برای این کار ندارد. وقتی شرکت‌های بزرگ در اختیارش هستند به چه دلیل بیاید مالکیت مدیریتی آن را انتقال بدهد؟ من خواهش می‌کنم برای این قضیه یا حذف کامل هم اگرچه آقای امیرآبادی اشاره کردند موضوع بحث است و الان هم این موضوع در حال بحث است اگر شما اصلاح در این خصوص به عمل نیاورید و در این خصوص تصمیم‌گیری را به این نحو که الان مجلس به دولت یک چک سفید‌امضاء می‌دهد، برای واگذاری‌های خودش به جای واگذاری مستقیم از روش غیر‌مستقیم در قالب ETF استفاده کند، همکاران بنده مفهوم ساده ETF این است که واگذاری‌ها، منابع آن از مردم أخذ بشود اما اداره آن به مردم داده نشود. چیزی که الان در حوزه بازار سرمایه و بورس ما را گرفتار کرده است، چیزی که مشخصاً مردم به شما هرروز دارند پیامک می‌دهند می‌گویند این وضعیت پالایشگاهی‌ها چه شده است؟ صندوق‌هایی که واگذار شده به کجا رسیده است؟ دولت هم مسؤولیتی قبول نمی‌کند. ببینید یا واگذاری آنجا باید قطعی بشود، هر کسی که می‌خواهد مالک بشود، منابعش را بدهد پولش را بدهد سهامش را هم بخرد، منابعش هم بیاید، خزانه از طریق واگذاری انجام بشود. من خواهش می‌کنم همکاران به این موضوع عنایت بکنند ببینید الان پیشنهاد حذف است خواهش من از آقای دکتر قالیباف و هیأت‌رئیسه محترم این است، هیأت‌رئیسه کمیسیون تلفیق این است که حتی پیشنهاد حذف کل هم اگر رأی نیاورد اجازه بدهند ما اصلاحات را انجام بدهیم، تکالیف دولت را ببینیم. به این روش نمی‌شود درخصوص ETF ها تصمیم‌گیری کرد. خلاصه کلام این است که ادبیات جدید دولت در استفاده از ظرفیت ETF یعنی دور زدن واقعی واگذاری‌هایی که باید انجام بشود به صورت حقیقی باید انجام بشود گرچه این ظرفیت در اقتصاد می‌تواند مبنای تصمیم‌گیری باشد اما لازم است اصلاحاتی در آن انجام بشود یا اصلاحات را بپذیریم در صحن علنی و اعمال کنیم یا پیشنهاد حذف را. خواهش می‌کنم همکاران به این نکات عنایت داشته باشند.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
بسم الله الرحمن الرحیم دولت با حذف این مخالف است. ببینید دوستان! دو ملاحظه جدی در بحث سهام کارخانجات در دولت وجود دارد؛ 1 ـ سیاست‌های کلی اصل (44) باید اجرایی بشود یعنی بخش خصوصی باید مالک این کارخانه‌ها باشد نه دولت. باید این‌ها را واگذار کنید. 2 ـ وقتی می‌گوییم بخش خصوصی همه می‌گویید آقا در بورس بفروشید و یک نفر می‌آید می‌خرد، یک نفر می‌آید می‌خرد! نکته دوم مکرر مورد تأکید مقام معظم رهبری بود بحث مردمی‌سازی اقتصاد بود. به جای اینکه یک نفر بیاید یک کارخانه را بخرد این تبدیل به واحدها و یک سهامی می‌شود جمعیت کثیری از مردم این را خریداری می‌کنند. پس این ETF ها برای این شکل گرفته است که یک، سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی محقق بشود. دو، به جای اینکه یک سرمایه‌دار صاحب یک کارخانه باشد آحاد ملت واحدهای آن کارخانه را بخرند که از تمام این مشکلاتی که الان دارد عارض می‌شود مصون باشیم. این یک روش درستی است. وقتی چنین خواسته‌ای شد در بحث اصلاحات ساختاری روش ETF را انتخاب کردند گفتند به جای اینکه ما یک کارخانه را بدهیم به یک نفر و بحران پشت آن باشد دو، سه تا کارخانه و اموال را یک سبد می‌کنیم، یک صندوق می‌کنیم می‌گوییم مردم! هر کدام از شما یک واحدی از آن را بخرید دیگر اینکه ثروت دست یک نفر بیفتد دیگر اینکه مشکل باشد که آقا این فرار کرد، اینکه سود را آن یک نفر ببرد این نیست هر چه که هست برای مردم است، این شد ETF. تنها بحثی که هست می‌گویند این مدیریتش چرا دست دولت باید باشد؟ اساساً مدیریت نباید دست دولت باشد گفتم بعضی از واحد‌هایی که کشور به آنها نیاز دارد به هر طریق ممکن، حداکثر تا سه سال مدیریتش را حفظ می‌کند کم‌کم سهامداران آماده می‌شوند تمرین مدیریت می‌کنند به آنها واگذار می‌کنند. اگر شما در واقع یک ساختاری که دو سال، سه سال تمرین کردید با آن و جزء اصول اصلاحات ساختاری بود آن وقت مجلس به جای اینکه کمک بکند به اصلاحات ساختاری، همین هم که درست شده است را هوا می‌کنیم. بنابراین خواهش می‌کنم به حذف این رأی ندهید بگذارید یک شیوه بسیار مترقی که متضمن منافع عموم مردم است را تمرین بکند، برود جلو هرجا که ایراد هم دارد ایراد را رفع بکنیم. بحث بر این بود که آقا باید سقف بگذاریم، ما هم موافق هستیم در اساسنامه‌ها الان (3) سال است شما می‌توانید بگویید که (3) سال بیشتر نشود، بنابراین ما با حذف این مخالفیم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

محمد رشيدي
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام خدمت همکاران محترم و ملت شریف ایران. ببینید ETF از نظر ما یک روشی است برای اجرای سیاست‌های اصل (44)، ما با حذف این متن مخالفیم و موافقیم که ETF باشد ممکن است تخلفاتی باشد و اتفاقاتی افتاده، اما آن دلیلی بر حذف ETF نیست، بله باید ساماندهی بشود. در آن پیشنهاد قبلی ما با دو و سه سال موافقیم ولی یک‌سال، کمیسیون مخالف است چون ممکن است در اساسنامه‌ها متفاوت باشد، ولی با دو و سه سال موافقیم، ولی با حذف این متن مخالف هستیم.

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید! من یک توضیحی اینجا بدهم این موضوع چون یک ابهام دارد. نگاه کنید! ما در اینجا بحث ETF اگر بخواهیم بحث در حوزه بحث‌های ماهوی آن بکنیم به هر حال آقای پور‌محمدی توضیح دادند ما اگر سهامی داریم که دولت می‌خواهد عرضه بکند خوب آن بخشش که بورس می‌تواند عرضه بکند کارش را انجام بدهد و درست هم هست آن کار انجام بشود. این بحث مربوط به ETF ها همه می‌د‌انند مال آن سهام‌‌های قبلی بود که در شهرستان‌ها و در استان‌ها یک تعاونی‌هایی شکل گرفته بود بعد که واگذار شد بحث‌های مدیریتی آن آمد در سبدی و در حقیقت به عنوان ETF دنبال شد. حالا ما در اینجا اصلاً بحثی نداریم در درستی یا غلط بودنش، موضوع بحث ما الان نیست ولی در این همه اتفاق نظر داریم که این مدیریت ETF ها دست دولت نقض غرض است و نباید دست دولت باقی بماند این روشن است. الان در اینجا نوشته چون مشروط بر اینکه تشکیل این صندوق‌ها با مدیریت دولتی است برای بلند‌مدت نباشد این بلند‌مدت یعنی چه؟ این ابهام دارد دو سال، سه سال، پنج سال، ده سال، یک سال، یک سال که نمی‌شود دوسال هم ممکن است نشود اجازه بدهید من براساس تبصره (153) این واقعاً ابهام دارد این را به کمیسیون بر‌می‌گردانیم در کمیسیون بررسی مجدد بکنند با همین سیاستی که گفته شد مجدد بیاورند در صحن. پیشنهاد بعدی را لطف کنید، بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
خوب! آقای رئیس جزء دوم رفت کمیسیون. آقای رئیس (1 ـ 2) هم اگر اجازه بفرمایید ارجاع بشود.

محمدباقر قاليباف
بله! چون (1 ـ 2) هم تأثیرگذار از بند دو است. البته دوستان در کمیسیون، جناب آقای نادران این را بررسی کنند اگر اینها یک وقتی در بندهای هزینه‌ها هم بخواهد اثر بگذارد آن را هم مد نظر داشته باشند که ما در بند هزینه‌ای دو مرتبه برنگردیم چون در واقع این بند (2 ـ الف) در حقیقت (1 ـ 2)، و (2 ـ 2) تا (4 ـ 2) چون آن دوتای دیگر هم هزینه‌ای است حداقل یک بررسی بکنند در اینجا.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس در بند (‌3) جزء سه البته پیشنهاد داریم، جناب آقای کوچکی‌نژاد مطرح می‌فرمایید؟ آقای کوچکی‌نژاد مطرح نمی‌فرمایید؟ خیلی ممنون آقای کوچکی‌نژاد. آقای میرزائی شما مطرح می‌فرمایید؟ نمی‌فرمایید. خیلی ممنون، آقای ویس‌کرمی شما مطرح می‌فرمایید؟ در جزء سه آن ردیف سوم پیشنهادتان را مطرح می‌فرمایید؟ «از محل تهاتر بدهی‌ها یا» پیشنهادتان این است. (ویس‌کرمی ـ بنظرم عبارتی بود) آقای موسوی‌لارگانی! پیشنهاد را مطرح بفرمایید. شماره ردیف (4) را «قانون و یا از طریق تهاتر با بدهی‌ها» بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت ملت شریف ایران. اینجا یک بحثی را مطرح می‌کنند که به دولت اجازه داده می‌شود، براساس ارزیابی اقتصادی واگذاری‌ها را براساس اصل (44) قانون اساسی داشته باشد، این واگذاری‌هایی که خدمتتان عرض می‌کنم عنوان می‌کنم گفتند اگر مصادیق مندرج در اصل (83) به استثنای آن باشد مشمول واگذاری است و این واگذاری را فرمودند از طریق جدول شماره (18) این قانون که حالا دولت معمولاً با خیلی از افراد بده‌بستان‌‌هایی دارد که ما اینجا این پیشنهاد را داریم که تهاتر بدهی‌هایی که دولت دارد می‌تواند تهاتر بکند و این واگذاری را انجام بدهد، به جز جدول شماره (18) که اینجا پیشنهاد داده شده که این قانون باید ادامه‌اش و یا از طریق تهاتر با بدهی‌ها، اگر این تهاتر بدهی انجام بشود شاید این واگذاری‌ها خدمتتان عرض کنم راحت‌تر انجام بشود، از بدهی‌های دولت که الان بدهی سنگینی هم دولت دارد، اینجا کاسته می‌شود و این واگذاری به نظر من می‌تواند تأثیر‌گذار باشد.

روح اله متفکرآزاد
مخالف محترم جناب آقای دکتر قادری صحبت بفرمایید.

جعفر قادري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم نگاه کنید! دولت الان بدهی‌های بسیار زیادی دارد. اگر بنا باشد هر نوع بدهی دولت را ما بیاییم اینجا اجازه بدهیم پرداخت بشود، اعداد و ارقامی که برای بدهی دولت ذکر می‌کنند، اعداد بسیار بالایی است، طبیعی است در طول یک سال نمی‌توانیم این بدهی‌ها را پرداخت بکنیم من نظرم این است که یک جدول هدفمندی را برایش مشخص کردند، آن بخش از بدهی‌ها که ضروری‌تر است یا تقسیم بندی‌هایی که ایجاد شده در جدول (18) آمده است برای اینکه ما بخواهیم کاملاً مخیر بگذاریم و در اختیار دستگاه‌های اجرایی باشد هرکسی که زودتر مراجعه کرد و یا هر کسی که امکان ارتباط بیشتری با مجموعه دولت داشت بتواند این مطالباتش را نقد بکند، این نقض غرض می‌شود. من فکر کنم به هر حال همان چیزی که در مصوبه آمده همان ملاک عمل قرار بگیرد و بر مبنای جدول (18) در حقیقت بدهی‌های دولت پرداخت شود تا نظم و نسق داشته باشد و عملاً زرنگی نشود و زمینه را برای سوء‌استفاده و فسادهای بعدی فراهم نکند.

روح اله متفکرآزاد
متشکرم. موافق محترم جناب آقای احمد مرادی بفرمایید.

احمد مرادي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و انه خیر ناصر و معین عرض سلام و ادب و احترام دارم محضر ملت شریف ایران اسلامی، خداقوت می‌گویم خدمت همه همکاران و تشکر از اعضای محترم کمیسیون تلفیق که مدت‌ها وقت گذاشتند و این موضوع لایحه بودجه (1400) را به دقت رسیدگی کردند و ان‌شاءالله از این به بعد هم در صحن علنی مجلس، مردم عزیزمان شاهد تلاش و دلسوزی و نتایج خوب همه همکاران ما در صحن علنی و مجلس باشند. خوب، پیشنهادی که داده شده، به هر جهت همه ما می‌دانیم که دولت بدهی‌های خیلی زیاد و فراوانی را دارد هم به بخش‌های خصوصی و هم به تعاونی‌ها و هم نهادهای عمومی. در هر سال در بودجه سنواتی ما باید تلاش بکنیم که این بدهی دولت را کاهش بدهیم، چرا؟ چون که اگر این توجه نشود این قطعاً پشتش می‌تواند فسادی باشد و این پیشنهادی که برادر عزیزمان دادند و به نوعی یک پیشنهاد منطقی است که ما در طول سال و در هر سنواتی از بودجه بتوانیم یک بخش از این کار را انجام بدهیم و آن پیشنهاد هم پیشنهاد تهاتری است که باید انجام بشود از محل تهاتر بدهی‌هایی است که در ادامه این تبصره (2) و بند «الف» که در ردیف (3) است. من خواهشم از محضر همه همکاران است، این پیشنهاد خدشه‌ای به ماهیت این لایحه و بودجه و تبصره‌‌های ما به وجود نمی‌آورد بلکه می‌تواند بخش اعظمی از ابهامات را برطرف بکند به این لحاظ که اگر ان‌شاءالله رأی مثبت بدهید مطمئن باشید که بخش خصوصی با قدرت بیشتری می‌تواند کار بکند از آن‌سو دولت هم بخش اعظمی از بدهی‌هایش را تعیین تکلیف کرده است و به این پیشنهاد ان‌شاءالله عزیزان و بزرگواران همه رأی مثبت بدهند، والسلام.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان محترم! در این تبصره (2) دو تا بند داریم یکی بند «الف» است یکی بند «و» آنچه از جنس تهاتر است در بند «و» آوردیم. اینجا اصلاً جنسش تهاتر نیست می‌گویند اموال، ماشین‌آلات، دارایی‌ها از این جنس موارد را ببرید بفروشید در خزانه در جدول (18) به چه کسی بدهید؟ بدهید به مطالبات خانواده شهداء، به بیمه عمر خانواده شهداء، به رزمندگان معسر، هزینه تحصیلی آموزش و مصادیق ایثارگری. من که ماشین‌آلات نمی‌توانم دست این افراد بدهم، اینها اساساً باید به فروش برود و برود در خزانه، اینها از جنس پرداخت نقدی است بله فرمایش شما درست است. یک نوع مواردی داریم از جنس تهاتر که در بند «و» دیدم (150) هزار میلیارد تومان از آنجا می‌شود ولی من که نمی‌توانم به یک فرزند شهید بگویم آقا بیا من فلان ماشین را به تو می‌دهم یا فلان زمین را در بیابان، اصلاً شدنی نیست این، جزء قوانین پایه هست. گفته باید این را واگذار کنید پولش را بریزید جدول (18) و صرف این موارد بشود. بنابراین ما با پیشنهاد مطروحه مخالف هستیم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

محمد رشيدي
بسم الله الرحمن الرحیم مخالفیم به خاطر اینکه خیلی از آن قابلیت تهاتر ندارد و تبصره (18) برای ما برای همه نمایندگان مهم است بحث خانواده شهدا، ایثارگران، رزمندگان معسر، همه اینها تهاتر در بند «و» دیده شده است ضمن اینکه به اصطلاح محل تهاتر بدهی‌های دولت خودش هزینه‌ای می‌شود یعنی از درآمدی خارج می‌شود کمیسیون مخالف است با این پیشنهاد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس رأی بگیرید. دولت و کمیسیون مخالف هستند.

محمدباقر قاليباف
حضار 249 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد آقای موسوی‌لارگانی بعد از عبارت قانون که نوشته از طریق جدول شماره (18) این قانون، عبارت «یا از طریق تهاتر با بدهی‌ها قابل پرداخت است». همکاران مشارکت بفرمایید، پیشنهاد آقای موسوی‌لارگانی مطرح است. همکاران که در انتها ایستاده‌اند مشارکت بفرمایید، خیلی ممنون.

محمدباقر قاليباف
من یک نکته اینجا خدمت دوستان و مردم عزیزمان عرض می‌کنم، این بحثی که ما در تبصره (2) در بند (2) در رابطه با صندوق‌های ETF صحبت کردیم، یک زمانی مردم عزیزمان برداشتشان این نباشد که ما در رابطه با بودن و نبودن صندوق‌ها داریم بحث می‌کنیم. قطعاً این صندوق‌ها در بورس هستند و کارش انجام می‌شود هیچ خدشه‌ای نه دولت نه مجلس نسبت به صندوق‌های ETF ها ‌نظر مثبت است. بحث چگونگی مدیریت دولت در حقیقت این ETF هاست یعنی آن چیزی که می‌خواهد اصلاح بشود این است تا کی مدیریت دولت بر صندوق‌های ETFها باقی بماند؟ یک وقتی برداشت نشود که اساس ETF مثلاً مورد نظر دولت یا مجلس نبوده، نه! ETF ها حتماً ماندگار هستند حتماً در بحث بورس هست و حتماً در آینده تقویت خواهد شد بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس ما در جزء (3) خود جزء (3) پیشنهاد نداریم، بند «ب» پیشنهاد نداریم در بند «ج» پیشنهاد داریم جناب آقای میرزائی. مطرح می‌فرمایید؟ مجموع سهام، فرمودید «مجموع سهام مدیریتی و مالکیتی». مطرح می‌فرمایید؟

حسين ميرزائي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران بزرگوار دقت بفرمایند! امروز ما یک مشکلی داریم برای تعیین تکلیف شرکت‌ها از جهت خصوصی، دولتی یا خصولتی بودنشان، و آن اینکه، آیا مبنای قضاوت درباره اینکه این شرکت مثلاً دولتی است تنها سهام مالکیتی این شرکت است یا لحاظ بخش مدیریتی آن را هم باید بکنیم؟ مثلاً شرکتی وجود دارد یک شرکت فولادی که بیش از (50) درصد مالکیت آن در اختیار بخش خصوصی است. ولی صددرصد مدیریت او در اختیار دولت است بالاخره این شرکت خصوصی است؟ دولتی است؟ چه وضعیتی دارد؟ مبنای اینکار را ما باید مشخص بکینم ما پیشنهادمان این است که مجموع سهام مدیریتی و مالکیتی را لحاظ بکنند براساس آن داوری بکنند که این شرکت چه وضعیتی دارد، عرضم تمام.

احمد اميرآبادي فراهاني
مخالف صحبت می‌کند؟

روح اله متفکرآزاد
مخالف محترم جناب آقای سلیمی هستند، بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
مخالف صحبت نمی‌کند، موافق هم صحبت نمی‌کند، دولت آقای پورمحمدی صحبت می‌کنید؟ بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
ببینید! وقتی که می‌گوییم سهام، یک بخشی از سهام حقوق مدیریتی‌اش است، یک بخشی از سهام حقوق مالکیتی است، شما نمی‌توانید امر مالکیت و مدیریت را از هم جدا کنید، هر کدام هم مصادیقی دارد. بنابراین اگر شما بگویید برو فقط مجموعه سهام مدیریتی را واگذار کن، مالکیتی‌اش را چکار کنم؟ بنابراین این موضوع ایراد دارد، اگر مطلب خاصی در ذهن است با هم هم‌فکری کنیم تا شائبه را رفع کند، وگرنه این فقط ایجاد مشکل می‌کند. سهام یک شرکت، یک مجموعه‌ای است که صاحب حقوق مدیریتی و حقوق مالی است و چه دولت و چه بخش خصوصی از جزء به جزء این سهام بهره‌مند هستند، اساساً قابل انفکاک نیست و ما مخالفیم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

محمد رشيدي
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! قسمت دولتی مجموعه سهام گاهی زیر (50) درصد است، حالا (2) درصد، (5) درصد، مثل بانک ملت، بانک تجارت، بیمه البرز و اینها که واگذار شده است. از این جهت ما مخالفیم و اگر این اتفاق بیفتد دیگر قابل مدیریت نیست. کمیسیون با این پیشنهاد مخالف است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! رأی بگیرید. پیشنهاد جناب آقای میرزائی «مجموع سهام مدیریتی و مالکیتی» است. دولت و کمیسیون مخالف هستند. همکاران مشارکت بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
حضار 246 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی آقای میرزائی هم مثل قبلی است، دیگر قابل طرح نیست. پیشنهاد آقای رضائی «به عموم مردم اطلاع‌رسانی کنیم»، می‌خواهید به اطلاع عموم برسد بعد از «به‌روزرسانی کند» را مطرح می‌کنید؟ مطرح نمی‌فرمایند، خیلی ممنون و متشکر از همکاری‌تان. آقای رئیس! بحث بعدی‌مان در بند «د» است.

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید با توجه به اینکه وقت‌مان یک ربع دیگر مانده، تذکرات هم هست، تذکرات را گوش کنیم. قبل از اینکه وارد تذکرات شویم من دو تا نکته را خدمت عزیزان بگویم بعد وارد تذکرات شویم. چون دوستان ما هم امروز از صبح و هم در طول رسیدگی به بودجه نکاتی در رابطه با این (48) ساعتی که فرصت بر اصلاح بودجه‌ای که آمده بود داشتند، بعد از گزارش کمیسیون که بارگذاری شده بود برای پیشنهادهایشان، تصمیم هیأت‌رئیسه این شد که ما جلسه بعدازظهر را برگزار نکنیم که دوستان فرصت داشته باشند پیشنهادات‌شان را ثبت کنند و ما جلسه را فردا صبح ساعت (8) برگزار می‌کنیم، این یک نکته که دوستان توجه کنند. نکته دومی که می‌خواهم عرض کنم در رابطه با بحث کرونا، دوستان دقت کنند، چون در مدتی که در صحن هستیم و جلسات ما سه‌شیفته است، خواهشم این است که مسافرت به هر دلیلی به استان‌ها برای پیشگیری از بحث‌های مربوط به کرونا را هم عزیزان دقت داشته باشند، مخصوصاً استان‌هایی که شرایط مناسبی ندارند، دوستان عزیزمان در تردد به شهرستان‌ها و بعد حضور در صحن را حتماً رعایت کنند که آسیب‌پذیری حداقلی داشته باشیم.
5 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

محمدباقر قاليباف
آقای کریمی! تذکرات را بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات شفاهی همکاران محترم، نفر اول آقای محسن زنگنه نماینده محترم مردم تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه هستند، بفرمایید.

محسن زنگنه
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده به وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت درخصوص وضعیت فولاد است. جناب آقای وزیر در بدو آغاز وزارت‌شان به ما قول دادند که با مافیای فولاد مقابله کنند و حداقل در حوزه توزیع خوراک در کشور، توزیع عادلانه را پیگیری کنند. متأسفانه یکی از کارخانه‌های فولاد که متعلق به بانک ملی بوده و در سال 96 به فولاد خوزستان منتقل می‌شود، علی‌رغم اینکه (5/2) میلیون تن از پهنه خواف خوراک داشته، اما متأسفانه الان این خوراک دارد از استان خارج می‌شود و با اینکه جناب آقای وزیر قبل از وزارت‌شان نسبت به خروج خوراک از استان نامه رسمی با امضای همه نمایندگان استان دادند، اما متأسفانه علی‌رغم نامه ما به سازمان بازرسی کل کشور این قضیه پیگیری نشده و این تضییع حقوق مردم شهرستان تربت‌حیدریه و شهرستان‌های همجوار است. تذکر دوم بنده به وزیر محترم اقتصاد و رئیس محترم بانک مرکزی است، متأسفانه در سال جهش تولید بزرگترین پروژه صنعتی شرق کشور به جهت عدم بازگشایی ال‌سی در بانک صنعت الان بیش از چند ماه است که این پروژه تعطیل شده است. ما نمی‌دانیم ما از دولت محترم اشتغال جدید نمی‌خواهیم، فقط خواهش‌مان این است که همین موارد جاری را تعطیل نکنند و متأسفانه هر روز با بخشنامه‌های جدید و مشکلات جدید داریم مواجه می‌شویم، همچنین نیروگاه برق راشد که متأسفانه این نیروگاه هم به عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ به جهت عدم بازگشایی ال‌سی آن تعطیل است که واقعاً جای تأسف دارد. امیدواریم وزرای محترم پیگیری بفرمایند. والسلام علیکم و رحمه الله

روح اله متفکرآزاد
آقای زنگنه خیلی متشکریم. همکار بعدی‌مان آقای محمدجواد عسکری نماینده محترم مردم داراب و زرین‌دشت هستند، بفرمایید.

محمدجواد عسکري
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ابتدا از وزارت محترم جهادکشاورزی و وزارت کشور بابت اعزام مدیران کل بحران به شهرستان‌های استان فارس به ویژه داراب و زرین‌دشت بابت سرمازدگی باغات مرکبات تشکر می‌کنم، اما باغداران آسیب‌دیده منتظر غرامت هستند. از دولت محترم تقاضا می‌کنیم در پرداخت خسارات واردشده تسریع بفرمایند، چراکه باغداران عزیز منتظر این کمک هستند و در راستای کشت جایگزین تا قبل از موعد مقرر باید اقدام کنند. نکته دوم تذکر به وزیر محترم راه و شهرسازی؛ جناب آقای وزیر! راه‌های مواصلاتی داراب و زرین‌دشت قتلگاه مردم شده، چند شب قبل تکه‌های بدن سه جوان را در بخش فورگ در بین پاره‌های آهن خودرو بیرون آوردند. دو هفته قبل هم همکاران شما در بازدید از مسیر شیراز ـ بندرعباس دچار سانحه شدند که در آن تصادف هم سه نفر از یک خانواده از بین رفتند. روا نیست در راستای حل مشکل راه‌های مواصلاتی کوتاهی صورت بگیرد. تذکر بعدی به وزیر نیرو است. متأسفانه علی‌رغم جلسات متعددی که در حوزه مشکلات آبرسانی گرفته شده، هنوز تعدادی از روستاهای شهرستان‌های داراب و زرین‌دشت با مشکل کمبود آب مواجه هستند. قطعاً در این راستا باید چاره‌اندیشی شود. تذکر به دولت محترم؛ با توجه به پایان سال تقاضا می‌کنیم با جدیت روی ارزاق عمومی نظارت شود تا سال جدید به کام مردم تلخ نگردد. ممنون و متشکر.

علي کريمي فيروزجائي
آقای عسکری خیلی متشکریم. همکار بعدی‌مان آقای علی‌اکبر کریمی نماینده محترم مردم اراک، کمیجان و خنداب هستند، بفرمایید.

علي اکبر کريمي
تذکرات شفاهی
ـ بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده به وزیر محترم راه و شهرسازی در مورد تکمیل جاده آهنگران به ساروق و کمیجان است که راه اصلی شهرستان کمیجان است و سال‌های طولانی متأسفانه تعریض و بهسازی آن به طول انجامیده است. تذکر دیگر من درخصوص رسیدگی به وضعیت شرکت هپکو اراک است. استحضار دارید که از مردادماه امسال سهام این شرکت از دولت به سازمان تأمین‌اجتماعی واگذار شد و موضوع تهاتر بدهی‌های بانکی شرکت هپکو به عنوان اصلی‌ترین مانع فعالیت این شرکت از همان موقع در دست پیگیری بوده، ولی متأسفانه این کار هنوز به سامان نرسیده، علی‌رغم اینکه وزرای محترم اقتصاد و رفاه تلاش‌هایی کرده‌اند، این موضوع نیازمند تسریع در تصویب در هیأت دولت است. انتظار داریم ان‌شاءالله هر چه سریع‌تر این کار صورت بگیرد و حقوق عقب‌افتاده کارگران شریف این شرکت هم در آستانه عید ان‌شاءالله با حمایت سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت شود. تذکر بعدی من هم به وزیر صنعت درخصوص افزایش بی‌رویه قیمت میوه در این روزها است، به ویژه در شب عید که در پیش داریم و بسیاری از کالاهای دیگری که بدون هیچ دلیل منطقی روزانه قیمت آنها افزایش پیدا می‌کند و بازار ناپایدار و بی‌ثبات است. در شرایطی که متغیرهای اقتصادی تغییر آنچنانی ندارند، چرا باید ما هر روز شاهد افزایش بسیار زیاد در خیلی از کالاها باشیم و این نظارت لازم است که در بازار اعمال شود، به ویژه عرض کردم درخصوص قیمت میوه که این روزها مورد نظر است. در پایان بحث پیگیری درخواست کارکنان دانشگاه‌های دولتی برای ساماندهی وضعیت حقوق‌شان و رسیدگی به آنها با توجه به انتظاراتی که هم کارکنان و کارمندان دانشگاه‌ها دارند و اعضای محترم هیأت‌علمی دانشگاه‌های دولتی در این خصوص دارند و انتظار داریم وزیر محترم علوم ان‌شاءالله... (قطع میکروفن)

علي کريمي فيروزجائي
خیلی متشکر از آقای کریمی. همکار بعدی‌مان آقای عباس گودرزی نماینده محترم مردم بروجرد هستند، بفرمایید.

عباس گودرزي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام خدمت ملت شریف ایران و خداقوت خدمت همکاران محترم. ابتدا من از این تبدیل (2) میلیون تن به (4) میلیون تن معادل ریالی برای آن تقسیماتی که در بخش هزینه‌های بودجه 1400 دیده شده تشکر می‌کنم. اما خواهش من این است تدابیری اندیشیده شود که مثل سال جاری دهیاران ما مشکل نداشته باشند به خاطر اینکه باید مبالغی را بابت پخت و زیرسازی و حمل و نقل پرداخت کنند. بنیاد مسکن ضمن اینکه این اقدام را برای آن انجام دادیم تا دست آن برای خدمات‌رسانی به روستاها بازتر باشد، حتماً در این حوزه تدابیری داشته باشند. تذکر به مجموعه وزارت بهداشت و درمان و شخص رئیس‌جمهور محترم، بحث نظام تعرفه‌گذاری پرستاران با وجود اینکه سال 86 مصوبه دارد و ابلاغ شده و تأکید مقام معظم رهبری هم است، باید حتماً اجرا شود. در قبل و بعد از جراحی این پرستاران هستند که اصل زحمت را متحمل می‌شوند، باید این موضوع با قید فوریت دنبال شود. همچنین نیروها و کارکنان مراکز درمانی، وزیر محترم، سازمان محترم برنامه و بودجه فراموش نکنند آن شرایط سختی را که پشت سر گذاشته‌ایم و البته این پیک‌ها در حال تکرار است. خواهش من این است که از باب «لئن شکرتم لازیدنکم» حتماً این جامعه پرستاری، نیروهای طرحی و کارکنان مراکز درمانی مورد غفلت قرار نگیرند. بحث بعدی، تقدیر و تشکر از وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه به خاطر اختصاص (20) میلیارد تومان به ورزشگاه ولایت بروجرد، فاز اول استادیوم (15) هزار نفری. درخواست ما این است که به نحوی در اقدام و عمل حرکت کنند که این پروژه ارزشمند تا پایان دولت دوازدهم ان‌شاءالله تکمیل و بهره‌برداری شود. خیلی ممنون و متشکرم.

علي کريمي فيروزجائي
آقای گودرزی خیلی متشکریم. نفر آخر خانم فاطمه محمدبیگی نماینده محترم مردم قزوین، آبیک و البرز هستند، بفرمایید.

فاطمه محمدبيگي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از سفر وزیر محترم بهداشت برای کنترل کرونای جهش‌یافته به استان قزوین و ابراز امیدواری برای تحقق قول‌های وزیر محترم برای پیگیری اختصاص بودجه برای ساخت بیمارستان (700) تخت‌خوابی در قزوین و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی سلامت در بیمارستان‌ها، من می‌خواهم اعتراضی به روند ستاد کرونا داشته باشم. ضعف در حمایت از تولید داروهای ضدکرونای ایرانی و اطاله وقت در برگزاری جلسات کمیته علمی ستاد ملی کرونا برای بررسی ورود داروهای ضدکرونای جدید ایرانی در چرخه تولید انبوه و توزیع آن در سراسر کشور برای ما سؤال شده است، چرا وقتی دانشمند جوان قزوینی موفق به ثبت داروی ضدکرونا می‌شود که (100) سال پیش هم داروی ضدانگل بوده و سابقه دارویی دارد و الان به همت ستاد اجرایی فرمان امام و البرزدارو تولید انبوه گردیده، دارو دپو می‌شود و اجازه توزیع به آن داده نمی‌شود؟ چرا در ناصرخسرو دیروز چهار عدد از همین دارو به قیمت (3) میلیون و (200) هزار تومان فروخته می‌شود، در حالی که داروی تولیدی ما امروز با قیمت (30) هزار تومان برای مردم قابل دسترسی است؟ آیا امکان نفوذ برای ادامه واردات نوع خارجی آن مانع برگزاری جلسات ملی ستاد کرونا در کمیته علمی می‌شود؟ ما خواهان برگزاری این جلسه و بررسی صدور مجوز پخش و توزیع این داروی ضدکرونا هستیم تا تعلل را برای مقابله با کرونای جهش‌یافته بررسی کنیم. کرونای جهش‌یافته انگلیسی امروز با سرعت سه برابر بسیار کشنده است و ما باید با آن مقابله کنیم. همچنین در مورد ادامه طرح شهید سلیمانی خواهشم این است که دولت محترم... (قطع میکروفن)
6 قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص الزام دولت به اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران

سيدمحسن دهنوي
آقای رئیس! با اجازه بیانیه را قرائت می‌کنم. بیانیه‌ای با امضای (226) نفر از همکاران در مورد مصوبه مجلس آماده شده که بنده قرائت می‌کنم. بسم الله الرحمن الرحیم بعد از توافق برجام در سال 94 امید می‌رفت طرف‌های غربی از جمله آمریکا و سه کشور اروپایی، آلمان، انگلیس و فرانسه با صداقت با ملت بزرگ ایران برخورد کرده و به تعهدات خود عمل نمایند. علی‌رغم اینکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در فواصل مختلف (15) بار تأیید کرده است که ایران به تعهدات برجامی خود به صورت کامل عمل کرده است، اما متأسفانه شاهد بوده‌ایم که دشمنان ملت عزیز ایران به هیچ‌یک از تعهدات اساسی و مهم خود عمل نکرده و با اینکه قرار بوده است در روز اجرا یعنی (27) دی 1394 تحریم‌های بانکی و نفتی برداشته شود، متأسفانه بر مقدار این تحریم‌ها افزوده شده است. روند آسیب به منافع ملت ایران و افزایش تحریم‌ها به بهانه‌های مختلف که از زمان اوبامای دموکرات آغاز شده بود منجر به خروج ترامپ جمهوری‌خواه از برجام در اردیبهشت ماه 1397 شد. متأسفانه روند اجرای تعهدات یک‌طرفه از سوی مسئولین دولتی ایران به مدت پنج‌سال ادامه یافت تا اینکه مجلس انقلابی در دفاع از منافع ملت ایران تصمیم گرفت طرح مهم اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را با (251) رأی مثبت در یازدهم آذرماه 1399 به تصویب برساند. در راستای دفاع از حقوق هسته‌ای و وادار کردن دشمنان ملت به برداشتن تحریم‌های ظالمانه و به تبع آن گشایش اقتصادی، مقرر شده است که غنی‌سازی (20) درصدی آغاز و نیز با اعطای مهلت دوماهه به آمریکا و سه کشور اروپایی برای برداشتن تحریم‌های ظالمانه، در صورت عدم صداقت و عدم انجام تعهدات ملت ایران نیز اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی در راستای اجرای بندهای (26) و (36) برجام و بند (13) قطعنامه (2231) را متوقف کند. از این رو همه مسئولین نظام از جمله مدیران دولتی موظف هستند که در صورت عدم رفع تحریم‌ها اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را به صورت کامل از (5) اسفند 99 متوقف و بازرسی‌های آژانس را صرفاً محدود به نظارت‌های پادمان نمایند. ما نمایندگان مجلس به مردم عزیز ایران اطمینان می‌دهیم که در دفاع از حقوق آنها به هیچ‌وجه کوتاه نیامده و به دشمنان ملت ایران نیز اعلام می‌کنیم همچنان که مقام معظم رهبری فرموده‌اند، رفع عملی و کامل تحریم‌های بانکی و نفتی از شرایط اساسی ملت ایران برای برگشت آمریکا به برجام بوده و بدون رفع تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی‌آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خود را متوقف نخواهد کرد، خیلی ممنون. این بیانیه با امضای (226) نفر از همکاران به تصویب رسید. (امضاءکنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: منصور آرامی، احد آزادی¬خواه، محمد آشوری‌تازیانی، محمدحسن آصفری، حبیب آقاجری، سیدعلی آقازاده‌دافساری، مرتضی آقاطهرانی، سیدمصطفی آقامیرسلیم، سیداحمد آوائی، یحیی ابراهیمی، ابوالفضل ابوترابی، اکبر احمدپور، محمدرضا احمدی، موسی احمدی، محمود احمدی‌بیغش، اسفندیار اختیاری‌کسنویه‌یزد، احسان ارکانی، سلمان اسحاقی، ولی اسماعیلی، ذبیح‌الله اعظمی‌ساردوئی، عزت‌اله اکبری‌تالارپشتی، احمد امیرآبادی‌فراهانی، حسین امامی‌راد، مجید انصاری، شارلی انویه‌تکیه، پرویز اوسطی، عبداله ایزدپناه، روح‌اله ایزدخواه، علی‌اصغر باقرزاده، مهدی باقری، حسین بامیری، امیرحسین بانکی‌پورفرد، علی‌اکبر بسطامی، فرهاد بشیری، خلیل بهروزی‌فر، هادی بیگی‌نژاد، علیرضا پاک‌فطرت، سیدمحمد پاک‌مهر، نصراله پژمانفر، محمدرضا پورابراهیمی‌داورانی، محسن پیرهادی، مجتبی توانگر، وحید جلال‌زاده، حسین جلالی، عبدالکریم جمیری، عباس جهانگیرزاده، محمدصالح جوکار، شبیب جویجری، حسین حاتمی، حمیدرضا حاجی‌بابایی، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، رضا حاجی‌پور، انور حبیب‌زاده‌بوکانی، علی حدادی، شهباز حسن‌پوربیگلری، محمدحسین حسین‌زاده‌بحرینی، امان‌اله حسین‌پور، کمال حسین‌پور، اسماعیل حسین‌زهی، سیدالبرز حسینی، سیدشمس‌الدین حسینی، سیدکریم حسینی، سیدجواد حسینی‌کیا، روح‌الله حضرت‌پورطلاتپه، قدرت‌الله حمزه‌شلمزاری، سیدمرتضی خاتمی، سیدمسعود خاتمی، سیداحسان خاندوزی، محمد خدابخشی، حسین خسروی‌اسفزار، علی خضریان، یوسف داودی، محمدرضا دشتی‌اردکانی، سیدکاظم دلخوش‌اباتری، الهویردی دهقانی‌، حبیب‌اله دهمرده، سیدسلمان ذاکر، مجتبی ذوالنوری، حسین رئیسی، احمد راستینه‌هفشجانی، رجب رحمانی، جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، حسن رزمیان‌مقدم، سیداحمد رسولی‌نژاد، جلال رشیدی‌کوچی، محمد رشیدی، ابراهیم رضائی، علی رضائی، محمدرضا رضائی‌کوچی، مجتبی رضاخواه، یعقوب رضازاده، غلامحسین رضوانی، عبدالحسین روح‌الامینی‌نجف‌آبادی، مهدی روشنفکر، حسین رجایی، منصورعلی زارعی‌کیاپی، علیرضا زاکانی، محمدمهدی زاهدی، علی زنجانی‌حسنلوئی، محسن زنگنه، علیرضا زندیان، سیدجواد ساداتی‌نژاد، قاسم ساعدی، محمد سبزی، کیومرث سرمدی‌واله، مهدی سعادتی‌بیشه‌سری، علیرضا سلیمی، رمضانعلی سنگدوینی، لطف‌اله سیاه‌کلی، اقبال شاکری، حسن شجاعی‌علی‌آبادی، غلامرضا شریعتی‌اندراتی، مالک شریعتی‌نیاسر، مهدی شریفیان، منصور شکرالهی، علیرضا شهبازی، حسینعلی شهریاری، محمد صفائی‌دلوئی، محمد صفری‌ملک‌میان، مصطفی طاهری، سیدصادق طباطبائی‌نژاد، مهدی طغیانی، فرهاد طهماسبی، محمود عباس‌زاده، روح‌اله عباسپور، فریدون عباسی‌دوانی، ابراهیم عزیزی، محمدجواد عسکری، مهدی عسگری، محمد علیپور، کمال علی‌پورخنکداری، احمد علی‌رضا‌بیگی، علی علیزاده، محسن علیزاده، علی‌اکبر علیزاده‌برمی، ابوالفضل عموئی، علی‌اصغر عنابستانی، بهزاد علیزاده، علیرضا عباسی، موسی غضنفرآبادی، محسن فتحی، رسول فرخی‌میکال، ولی‌اله فرزانه، محمدحسین فرهنگی، محمدمهدی فروردین، احمدحسین فلاحی، رحمت‌اله فیروزی‌پوربادی، جعفر قادری، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی، سیدحمیدرضا کاظمی، غلامحسین کرمی، علی کریمی‌فیروزجائی، جواد کریمی‌قدوسی، علی‌اکبر کریمی، محمد کعب‌عمیر، جبار کوچکی‌نژاد‌ارم‌ساداتی، عباس گلرو، مهرداد گودرزوندچگینی، حسین گودرزی، عباس گودرزی، سهراب گیلانی، حسن لطفی، روح‌اله متفکر‌آزاد، ابراهیم متینیان، بهروز محبی‌نجم‌آبادی، احمد محرم‌زاده‌یخفروزان، سیدمجتبی محفوظی، حسین محمدصالحی‌دارانی، پرویز محمدنژادقاضی‌محله، صمداله محمدی، حسن محمدیاری، مرتضی محمودوند، احمد مرادی، غلامرضا مرحباء، عبدالرضا مصری، محمدطلا مظلومی‌آبرزگه، علیرضا منادی‌سفیدان، غلامرضا منتظری، سیدمحمد موحد، سیدموسی موسوی، سیدنظام‌الدین موسوی، سیدناصر موسوی‌لارگانی، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، حسین میرزائی، سیدجلیل میرمحمدی‌میبدی، الیاس نادران، احمد نادری، مجید ناصری‌نژاد، سیدمحمود نبویان، عادل نجف‌زاده، علیرضا نظری، محمدتقی نقدعلی، بیژن نوباوه‌وطن، حسن نوروزی، رحمت‌اله نوروزی، غلامرضا نوری‌قزلجه، حسین نوش‌آبادی، جواد نیک‌بین، علی نیکزادثمرین، حسن همتی، محمد وحیدی، علیرضا ورناصری‌قندعلی، مهرداد ویس‌کرمی، سیدعلی یزدی‌خواه و خانم‌ها: الهام آزاد، زهره الهیان، معصومه پاشائی‌بهرام، فاطمه رحمانی، سمیه رفیعی، زهرا شیخی‌مبارکه، پروین صالحی‌مبارکه، سارا فلاحی، فاطمه قاسم‌پور، شیوا قاسمی‌پور، زهره‌سادات لاجوردی، فاطمه محمدبیگی، سمیه محمودی و فاطمه مقصودی).

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای محمدحسن آصفری تذکر دارند، بفرمایید.

محمدحسن آصفري
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای قالیباف! متأسفانه شما در آن اوایل فرمودید ما کاری می‌کنیم به جای اینکه ما بخواهیم به درب اتاق وزرا برویم و پیگیر مشکلات باشیم، خود وزرا را می‌آوریم. وزرا به مجلس تشریف آوردند، ولی متأسفانه به تعهدات خودشان عمل نمی‌کنند. الان چند روز است که کارگران کارخانه هپکو نسبت به اینکه دو ماه است حقوق آنها را پرداخت نکرده‌اند اعتراض کرده‌اند، همیشه دارد جلسه برگزار می‌شود، وعده و وعید داده می‌شود. ما داریم سرمان را جلوی وزرا به خاطر کارگران کج می‌کنیم، ولی متأسفانه ظاهراً هیچ اراده‌ای در دولت برای حل مشکل کارخانه هپکو وجود ندارد. همین امروز کارگران کارخانه هپکو به خاطر اینکه شب عید است و دو ماه است حقوق‌شان را نداده‌اند تجمع کرده‌اند، با کفن روی ریل راه‌آهن آمده‌اند، ولی دارند اعتراض خودشان را به صورت آرام به مسئولین اعلام می‌کنند. آقای قالیباف! من خواهش می‌کنم، وزرا که متأسفانه به ما گوش نمی‌دهند، شما حداقل در شورای هماهنگی سران قوا آنجا موضوع هپکو را پیگیر باشید و حل کنید. چرا بایستی وقتی که به شب عید رسیده دو ماه حقوق کارگران کارخانه هپکو داده نشود؟ سه بار سران قوا در کارخانه هپکو آمدند قول دادند، وعده و وعید دادند، هفته گذشته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس سازمان تأمین‌اجتماعی به کمیسیون اجتماعی آمد به ما قول داد که حقوق کارگران را پرداخت می‌کند. الان یک هفته است که گذشته، هیچ اتفاقی نیفتاده است. من از شما می‌خواهم، آقای قالیباف! شما حداقل ورود کنید و این مشکل کارگران کارخانه هپکو را حل کنید. ما از روز اول گفتیم که تأمین‌اجتماعی اراده‌ای برای حل مشکل کارکنان کارخانه هپکو ندارد، ولی کسی گوش نداد. امروز تأمین‌اجتماعی دارد گروکشی می‌کند، می‌گوید اول فلان موضوع را دنبال کنند تا من حقوق کارگر را بدهم. کارگر چه گناهی کرده است؟ موضوع دوم بحث تبصره چهاری‌های وزارت بهداشت است. در خط اصلی خدمت‌رسانی برای مبارزه با کرونا، این نیروهای خدماتی متأسفانه فراموش شده‌اند. بخش اعظمی از مسائل بیماران به عهده این تبصره چهاری‌ها است. خواهش ما این است که وزارت بهداشت با توجه به تأکیداتی که مقام معظم رهبری داشتند مبنی بر اینکه اینها را تبصره (3) کنند، مشکل اینها حل شود. مسأله گرانی گلایه‌مندی مردم را بلند کرده است. اینجا آقای جوکار هم دارند می‌گویند، مردم شهرهای مختلف نسبت به گرانی اعتراض دارند. چرا بایستی یک‌شبه تخم‌مرغ چند برابر قیمت افزایش پیدا کند؟ مرغ چند برابر قیمت افزایش پیدا کند، در حالی که ما داریم سوبسید می‌دهیم؟ چه دست‌هایی در کار است؟ چه وقت می‌خواهد با اینها برخورد شود؟ چه زمانی می‌خواهد با این معضلات و دلال‌بازی‌های مسأله اقتصادی و گرانی مبارزه شود؟ با حقوق (2) میلیون تومانی چطور می‌‌توانیم سفره معیشت مردم را حل کنیم؟ (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکرم، جناب آقای مجتبی یوسفی بفرمایید.

مجتبي يوسفي
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خدمت ملت شریف ایران و همکاران عزیز عرض سلام و وقت‌بخیر دارم. در ابتدا نکته‌ای را عرض می‌کنم، با توجه به اینکه مجلس یازدهم عهدی را که با مردم بسته بود این بود که عزت و اقتدار این کشور را فریاد بزند، این مجلس به جای عکس یادگاری با نماینده پارلمان اروپا و عکس سلفی گرفتن، با افتخار آن طرح اقدام راهبردی در مقابل تحریم‌ها را مصوب کرد که امروز دست دولت برای مذاکره بین‌المللی و جلوگیری از زیاده‌خواهی آمریکا‌یی‌ها و اروپایی‌ها که دو سال بدعهدی کردند، هفت سال کشور را در حوزه‌های اقتصادی معطل کردند و باعث مشکلات اقتصادی شدند که هر از چندگاهی می‌بینیم مرغ و تخم‌مرغ و سیمان و امثالهم دارد گران می‌شود، اینجا این پیام مجلس بود. از دولت هم می‌خواهیم که یک صدای واحد از حاکمیت صادر شود و آن هم پیام عزت‌مدارانه مقام معظم رهبری است. مذاکرات ما فقط به شرط برداشتن همه تحریم‌ها است. آن تحریم دارویی که با سلامت مردم است، این یک. دوم؛ در تصویب بودجه مجلس ثابت کرد ارز (4200) تومانی را با همه اشکالاتی که به آن داشت، ارز (4200) تومانی که دولت در سه سال گذشته (51) میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه پول توزیع کرد، نه گیر تولیدکننده آمد و آخرش هم در بحث محصولات می‌بینیم سیمان شده (40) هزار تومان، میلگرد (14) هزار تومان، تخم‌مرغ و میوه‌ و همه اینها که سفره مردم کوچک شده است. الان این اتمام حجت آخر مجلس بوده، با تأیید سال آینده ارز (4200) تومانی برای کالاهای اساسی، مواد اولیه و دارو، دیگر این آخرین فرصت این مجلس به دولت برای سال آینده است و الان هیچ توجیهی برای گرانی کالاهای اساسی ندارد. سوءمدیریت و تصمیم‌های سیاسی که دارد به بعضی از نهادهای غیردولتی می‌رسد که آنجا هم حیاط خلوت افراد شده است را کنار بگذاریم، به حوزه معیشت بیاییم. در پرداخت حقوق و دستمزد چه برای بازنشستگان شریف و چه برای پرسنل شریف زندان‌ها که واقعاً در این وضعیت کرونا دارند از خودگذشتگی می‌کنند، چه مجموعه‌های دیگر و بازنشستگان تأمین‌اجتماعی و امثالهم، آنجا حواس‌مان باشد که فقط نرویم در بعضی از وزارتخانه‌ها برای بعضی از افراد که صدای‌شان شنیده می‌شود، حقوق (40) میلیون تومانی و (50) میلیون تومانی و متأسفانه ما در مجلس هم بر معافیت مالیاتی آنها صحه می‌گذاریم، بعد به آن کارمند در آن وزارتخانه با (2) میلیون تومان حقوق می‌گوییم که شما اینجا صبر کنید و هیچ گله‌ای نکنید. ان‌شاءالله در مصوبات‌مان این تبعیض‌ها را هم برداریم و برای حل... (قطع میکروفن)

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، از همکاران عزیز تشکر می‌کنم. ان‌شاءالله که مسئولین محترم به تذکرات نمایندگان محترم مخصوصاً در بخش مسائل اقتصادی و کارگری توجه و عنایت بیشتری داشته باشند.
7 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

محمدباقر قاليباف
جلسه بعدی ما ساعت (7:45) دقیقه صبح فردا دو‌شنبه چهارم بهمن ماه 1399 بحث ادامه بررسی لایحه بودجه سال 1400 کل کشور است. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا