دوره 11 اجلاسیه 1
تعداد نمایندگان حاضر 199 جلسه 76
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم صبح همکاران، برادران و خواهران گرامی خودم بخیر باشد و عرض سلام خدمت شنوندگان عزیز دارم. جلسه با حضور 199 نفر رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
سم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه هفتاد و ششم روز یکشنبه دهم اسفند ماه 1399 هجری‌شمسی ‌مطابق با شانزدهم رجب‌المرجب 1442 هجری‌قمری: ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1400 کل کشور.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

محمدباقر قاليباف
تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید.


(آیات 39 ـ 36 از سوره مبارکه «روم» توسط قاری محترم آقای امیر محمدیون تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم وَ إِذا أَذَقْنَا النَّاسَ رَحْمَةً فَرِحُوا بِها وَ إِنْ تُصِبْهُمْ سَیئَةٌ بِما قَدَّمَتْ أَیدِیهِمْ إِذا هُمْ یقْنَطُونَ * أَ وَ لَمْ یرَوْا أَنَّ اللَّهَ یبْسُطُ الرِّزْقَ لِمَنْ یشاءُ وَ یقْدِرُ إِنَّ فِی ذلِک لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یؤْمِنُونَ * فَآتِ ذَا الْقُرْبى‏ حَقَّهُ وَ الْمِسْکینَ وَ ابْنَ السَّبِیلِ ذلِک خَیرٌ لِلَّذِینَ یرِیدُونَ وَجْهَ اللَّهِ وَ أُولئِک هُمُ الْمُفْلِحُونَ * وَ ما آتَیتُمْ مِنْ رِباً لِیرْبُوَا فِی أَمْوالِ النَّاسِ فَلا یرْبُوا عِنْدَ اللَّهِ وَ ما آتَیتُمْ مِنْ زَکاةٍ تُرِیدُونَ وَجْهَ اللَّهِ فَأُولئِک هُمُ الْمُضْعِفُونَ * (صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
از برادر عزیز و گرانقدرمان قاری محترم جناب آقای امیر محمدیون تقدیر و تشکر می‌کنم. ترجمه آیات را بفرمایید.

سيدمحسن دهنوي
به نام خداوند بخشنده مهربان «و چون مردم را رحمتی بچشانیم بدان شاد می‌گردند و چون به سزای آنچه دستاورد گذشته آنان است صدمه‌ای به ایشان برسد به ناگاه ناامید می‌شوند. آیا ندانسته‌اند که این خدا است که روزی را برای هرکس که بخواهد فراخ یا تنگ می‌گرداند؟ قطعاً در این امر برای مردمی که ایمان‌ می‌آورند عبرت‌ها است. پس حق خویشاوند تنگدست و در راه مانده را بده. این انفاق برای کسانی که خواهان خوشنودی خدایند بهتر است و اینان همان رستگارانند و آنچه به قصد ربا می‌دهید تا در اموال مردم سود و افزایش بردارد نزد خدا فزونی نمی‌گیرد، ولی آنچه را از زکات در حالی که خوشنودی خدا را خواستار هستید می‌دهید پس آنان همان فزونی‌یافتگان‌اند و مضاعف می‌شود». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. آقای رئیس! با اجازه‌ اسامی غایبین و متأخرین را قرائت می‌کنم، (رئیس ـ بفرمایید) آقایان: سیدلفته‌ احمدنژاد، محمد باقری، علی‌اکبر بسطامی، بهزاد رحیمی، رحمت‌اله فیروزی، علی‌اکبر کریمی، محمدرضا مبلغی و مهرداد ویس‌کرمی.
3 ادامه رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 کل کشور (ثبت 300)

محمدباقر قاليباف
دستور اول را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام خدمت همکاران عزیز و ملت بزرگ ایران اسلامی. همکاران عزیز! ما در جلسه گذشته درآمدی‌ها را تمام کردیم و فقط دو، سه مورد ارجاع به کمیسیون داشتیم که اگر اجازه بفرمایید من برای رسیدگی قرائت کنم. اصلاحات کمیسیون درخصوص لایحه بودجه سال 1400 در بخش درآمدی: «تبصره 2 الف ـ 2 ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است تمام یا بخشی از سهام و دارایی‌های دولتی دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه و باقی‌مانده سهام متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی در بنگاه‌های مشمول واگذاری را مطابق روشهای مندرج در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی عرضه نماید و منابع حاصله را به ردیف (310502) واریز کند. علاوه بر روش‌های فوق و با رعایت صرفه و صلاح بیت¬المال، واگذاری سهام در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) مشروط به اینکه مدیریت این صندوق‌ها بیش از سه سال دولتی نباشد و همچنین عرضه سهام به روش ثبت سفارش با شرایط زیر نیز مجاز است: 2 ـ 1 ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است سهام شرکت‌های تابعه در بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران را که در مالکیت دستگاه‌های اجرایی یا شرکت‌های تابعه آنها و یا بانک‌های دولتی قرار دارند در چهارچوب روشهای مندرج در این جزء واگذار نماید. در صورت واگذاری در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس، پس از ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری، انتقال سهام مذکور در قالب معاملات خارج از جلسه رسمی معاملات بین صندوق‌ها و عرضه واحدها و صندوق‌های یادشده به عموم امکان‌پذیر است. عرضه سهام شرکت‌ها به روش ثبت سفارش یا در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری تا سقف (30) ‌درصد مشمول تخفیف است. میزان تخفیف توسط هیأت وزیران تعیین می‌شود». بخش اول بند «و» هزینه‌ای است. اما از این عبارت به بعد درآمدی است که قرائت می‌کنم: «و ـ به دولت اجازه داده می‌شود تا سقف (1) میلیون و (500) هزار میلیارد ریال از محل ارائه حق‌الامتیاز، واگذاری سهام و حقوق مالکانه‌، واگذاری طرحهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و طرحهای سرمایه‌گذاری متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی و همچنین واگذاری اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد تأمین نماید». بقیه هزینه‌ای است. اگر دوستان اجازه بدهند ما این بخش تبصره (2) را رأی بگیریم. (پورابراهیمی‌داورانی ـ پیشنهاد داریم) اگر پیشنهاد دارید اینجا باید اعلام آمادگی می‌کردید. پیشنهاد شما در بند «الف» تبصره (2) است؟ آقایان: طغیانی، کوچکی‌نژاد و صباغیان پیشنهاد هزینه‌ای دارند. آقایان: سلیمی، میرزائی و طغیانی اینجا پیشنهاد دارند که مطرح نمی‌فرمایند. آقای صباغیان بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! این بندی را که می‌فرمایید نیامده است. بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم و صبح‌بخیر دارم. آقای امیرآبادی! چند تا پیشنهاد داریم، کدامش الان مطرح است؟ من در سیستم نمی‌بینم.

احمد اميرآبادي فراهاني
ما الان در ردیف (2) بند «الف» تبصره (2) هستیم. شما حذف جزء در ردیف (1) دادید و گفتید «یا بخشی» را می‌خواهید حذف کنید. (2) را بخوانید آنجا نوشته «وزارت اقتصادی و دارایی مکلف است تمام یا بخشی»، این را واقعاً می‌خواهید حذف کنید؟ چون اگر تمام را نتواند باید بتواند بخشی را واگذار کند، اجازه بفرمایید از این عبور کنیم.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
من اول یک نکته‌ای را عرض کنم. آقای قالیباف ببینید! تذکر ماده (149) دارم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! می‌خواهند تذکر بدهند.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
آقای قالیباف! این بارگذاری شما در سیستم نزدیک ساعت (11) بوده، شما گفتید از (7) شب تا (7) صبح بارگذاری شده. طبق بند (6) ماده (149) می‌گوید (12) ساعت نمایندگان فرصت دارند پیشنهادات خودشان را ثبت کنند. شما نزدیک (11) شب بارگذاری کردید تا (10:30)، (11) صبح نمایندگان حداقل وقت دارند. این آیین‌نامه که خیلی راحت از کنارش گذشته می‌شود، دلیلش چیست؟ ما حداقل بدانیم از نظر آیین‌نامه‌ای اشکال دارد، نمی‌خواهید انجام بدهید.

محمدباقر قاليباف
دوستان! اولاً دیشب از (11) زودتر بوده.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
آقای رئیس! چه ساعتی بوده؟ شما باید حتماً بدانید.

محمدباقر قاليباف
حالا دقیق که حداقل دیشب ساعت (10:05) بوده، (12) ساعت که شما می‌فرمایید نبوده، تا (7:30) صبح هم ثبت می‌شده.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
حداقل تا (10) صبح باید باشد.

محمدباقر قاليباف
اشکال ندارد، حق با شما است. ولی از آن طرف هم جناب‌عالی بدانید که ما تا این بحث درآمدها را قطعی نکنیم و سقف را نبندیم در حقیقت نمی‌توانیم وارد بحث هزینه‌ها بشویم. زمان ما هم زمان محدود است و تا ساعت یک ربع به (8) هم می‌توانستند ثبت کنند. حالا باز خواهش من این است که الان شروع کنیم و انجام بدهیم. حتماً ما حدود (5/1) و نزدیک (2) ساعت وقت داریم، حق با شما است. آقای امیرآبادی! ادامه بحث را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای صباغیان! آن را مطرح نمی‌کنید؟ خیلی ممنون.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
در سیستم نیست، من نمی‌بینم.

احمد اميرآبادي فراهاني
یک عبارتی است که گفته «تمام یا بخشی» عبور می‌کنیم، آقایان میرزائی، طغیانی، موسوی‌لارگانی هم اجازه دادند. آقای مصری مطرح می‌کنید؟ شما گفتید «بلندمدت» یا «یک سال» بشود که این اصلاح شده و نسبت به گزارش قبل بوده، الان «سه سال» شده. این هم حل شد. اجازه بدهید ما به تبصره (6) برویم. آقایان اجازه بفرمایند ما تبصره (2) را مراعی بگذاریم به تبصره (6) برویم تا سیستم را به روز کنند و بعد برمی‌گردیم. «تبصره 6 بند الحاقی 6 ـ حذف شد. بند الحاقی 13 ـ رده¬های بسیج (پایگاه‌ها و حوزه¬ها) و موزه‌های دفاع مقدس از پرداخت حق انشعاب آب، برق، گاز و عوارض شهرداری معاف هستند». در تبصره (6) کسی پیشنهاد دارد؟ (کوچکی‌نژادارم‌ساداتی ـ در تبصره 2 پیشنهاد داریم) (2) که نه، برمی‌گردیم، الان (6) مطرح است. (میرتاج‌الدینی ـ الحاق به 6 داریم) الحاق به (6) نه، اصلاح به (6) را بفرمایید. (سلیمی ـ در بند حذف‌شده پیشنهاد داریم) حذف که دیگر پیشنهاد ندارد. آقای میرتاج‌الدینی! شما بند الحاقی (13) پیشنهاد دارید؟ بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
در تبصره (6) اصلاح کل دارم.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقا! اصلاح کل نمی‌شود، یا باید در الحاقی (6) که حذف شده باشد.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
در تبصره (6) همان بند الحاقی (13) را اصلاح کل داریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
در بند الحاقی (13) می‌توانید پیشنهاد بدهید، فقط آن بند. آدرس را بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همین بند الحاقی (13) «رده‌های بسیج، (پایگاه‌ها و حوزه‌ها) و موزه‌های دفاع مقدس و مساجد و حوزه‌های علمیه از پرداخت حق انشعاب آب، برق، گاز و عوارض شهرداری معاف هستند».

احمد اميرآبادي فراهاني
عذرخواهی می‌کنم! شما می‌خواهید بعد از «پایگاه‌ها» چه چیز را اضافه کنیم؟

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بعد از «موزه‌های دفاع مقدس»، «مساجد» اضافه بشود.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقا! برای «مساجد» قانون دائمی داریم، نیازی نیست.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
حوزه‌های علمیه» چه؟

احمد اميرآبادي فراهاني
«حوزه‌های علمیه» هم قانون دائمی در انشعاب داریم، ولی در مصرف نداریم.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
اگر داریم که نیاز نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
حوزه‌های علمیه داریم، خیلی ممنون. آقای سلیمی می‌خواهند «دارالقرآن‌های آموزش و پرورش» را اضافه کنند، بفرمایید.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! بند الحاقی (6) این است: رده‌های بسیج و موزه‌های دفاع مقدس از پرداخت حق انشعاب آب، برق، گاز و عوارض شهرداری معاف هستند. دیروز برادر عزیزمان جناب آقای اسماعیلی یک پیشنهادی داده بودند، چون با اردوگاه‌ها بود رأی نیاورد. این «دارالقرآن‌ها» مد نظر کمیسیون آموزش و تحقیقات هم هست.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقا! عوارض شهرداری را از دارالقرآن‌ها می‌خواهید معاف کنید؟ (سلیمی ـ بله) نمی‌شود، خلاف برنامه است و قابل طرح نیست، عذرخواهی می‌کنم. آقای کوچکی‌نژاد! چه چیزی را می‌خواهید اضافه بکنید؟ (کوچکی‌نژادارم‌ساداتی ـ عوارض شهرداری) اصلاً اینجا امکان ندارد چیزی اضافه بشود، خلاف قانون برنامه است و اینجا هیچ چیزی قابل طرح نیست.

جبار کوچکي نژادارم ساداتي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای امیرآبادی! اول اینکه پیشنهادات ما در تابلو نمی‌آید. (امیرآبادی‌فراهانی ـ الان بفرمایید، اینجا آمده) بعد از «پایگاه‌ها»، «پاسگاه‌ها و کلانتری‌های نیروی انتظامی» را هم پیشنهاد دارم.

احمد اميرآبادي فراهاني
همین را گفتم قابل طرح نیست. (کوچکی‌نژادارم‌ساداتی ـ چرا؟) چون قانون برنامه معافیت را برای عوارض شهرداری ممنوع کرده و طبق آیین‌نامه داخلی اگر پیشنهاد نمایندگان در داخل صحن خلاف قانون برنامه باشد قابل طرح نیست.

جبار کوچکي نژادارم ساداتي
پیشنهاد دهنده
عوارض نیست، برادر من! «انشعاب‌ها» را من پیشنهاد کردم.

احمد اميرآبادي فراهاني
بعد از «آب» می‌توانید «انشعاب» را اضافه کنید.

جبار کوچکي نژادارم ساداتي
پیشنهاد دهنده
«پاسگاه‌ها و کلانتری‌های نیروی انتظامی» را اضافه کردم. «انشعابات» را می‌توانم اضافه بکنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
متوجه هستم، ولی عوارض شهرداری هم جزء آنها است، حکم است و نمی‌توانید جدا بکنید. رده‌های بسیج و موزه‌های دفاع مقدس از پرداخت معاف هستند.

جبار کوچکي نژادارم ساداتي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! شما اجتهاد می‌کنید.

عباس گودرزي
چقدر داد بزنیم؟ نه چاپ می‌کنید و نه در سامانه می‌آورید. صد بار داد زدیم.

جبار کوچکي نژادارم ساداتي
پیشنهاد دهنده
آقای گودرزی! آرام باش.

محمدباقر قاليباف
الان روی سامانه می‌آید، اجازه بدهید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! شما هم نظرتان را بفرمایید. در بند الحاقی (13) «رده‌های بسیج (پایگاه‌ها و حوزه‌ها) و موزه‌های دفاع مقدس از پرداخت حق انشعاب آب، برق، گاز و عوارض شهرداری معاف هستند». عوارض شهرداری در برنامه معافیتش ممنوع است و قابل طرح نیست. ایشان می‌فرمایند من فقط حق انشعاب را می‌خواهم اضافه کنم.

محمدباقر قاليباف
نمی‌شود، خلاف برنامه است، اجازه بدهید دیگر بحث نشود.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای کوچکی‌نژاد! حکم واحد است. چون هیچی به این بند نمی‌شود اضافه کرد. فقط آقای قادری ابهام دارند، آقای رئیس! آقای قادری می‌فرمایند منظور از «آب» آب و فاضلاب است؟ بفرمایید.

جعفر قادري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان! همان‌طور که استحضار دارید انشعاب آب و فاضلاب به صورت مجزا وصول می‌شود. اگر اینجا منظور انشعاب آب و فاضلاب است هر دو باید تصریح بشود. پیشنهاد من این است که کلمه «آب» و «فاضلاب» هر دو آورده بشود و مشکلی پیش نیاید.

محمدباقر قاليباف
منظور آب و فاضلاب است.

احمد اميرآبادي فراهاني
این را اضافه کنید «آب و فاضلاب» است، اصلاح عبارتی است. (جوکار ـ اینجا پیشنهاد داریم) چه می‌خواهید اضافه کنید؟ آقای رئیس! دوباره پیشنهاد هزینه‌های خدماتی اعم از شبکه، انشعاب و اشتراک را دارند. در این شبکه و انشعاب و اشتراک، شبکه به عهده آب و فاضلاب است و نیاز نیست که این را اینجا بیاوریم، معلوم است که شبکه را باید انجام بدهند. آقای جوکار پیشنهادتان را بفرمایید، آدرس پیشنهادتان را بفرمایید.

محمدصالح جوکار
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و صبح‌بخیر خدمت همکاران عزیز. در الحاق (13) تبصره (6) ردیف (8) است. (امیرآبادی‌فراهانی ـ ردیف 8 که برای آقای عباسی است) الان ردیف (8) بود دیگر، (امیرآبادی‌فراهانی ـ الحاق به 13 است؟) نه، اصلاح جزء است، بحث من این است که غیر از انشعاب برق، هزینه مصرفی سالانه این رده‌هایی که اسم برده شده هم رایگان باشد. البته رعایت الگوی مصرف بشود، ولی با توجه به اینکه رده‌ها در سراسر کشور ما پراکنده هستند از روستایی و شهری یک مبلغ کلانی می‌شود که این جزء دیون می‌شود و پرداخت هم نمی‌شود. فلذا این رده‌ها از هزینه مصرفی سالانه آب هم معاف باشند، خیلی متشکریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر مخالف صحبت نکند، دولت مخالف و کمیسیون موافق است. آقای رئیس! دوسوم می‌خواهد چون قانون برنامه را عوض می‌کند.

محمدباقر قاليباف
البته خلاف قانون الگوی مصرف و برنامه است و باید دوسوم رأی بیاورد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد آقای جوکار این است که بعد از «حق انشعاب»، «و هزینه مصرفی سالانه» هم اضافه بشود. دوسوم هم رأی می‌خواهد.

محمدباقر قاليباف
حضار 245 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای نوروزی! پیشنهادتان چیست؟ اعلام بفرمایید.

حسن نوروزي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر امیرآبادی! ما اینجا در ضمن «رده‌های بسیج (پایگاه‌ها و حوزه‌ها) و موزه‌های دفاع مقدس از پرداخت حق انشعاب و همچنین مصرف آن»، این «مصرف» را رایگان کنیم. عزیزان می‌دانند که پایگاه‌های بسیج وقتی آبی برای ایجاد امنیت و بسط فرهنگ مصرف می‌کنند، از کجا باید حق آن مصرف را بپردازند. لذا بنده از آنجایی که این عزیزان بسیجی باید کمک به آنها بشود.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای نوروزی! عذرخواهی می‌کنم، این را الان آقای جوکار مطرح کرد رأی نیاورد.

حسن نوروزي
پیشنهاد دهنده
ایشان مصرف سالانه را فرمود.

احمد اميرآبادي فراهاني
نه، مصرف، مصرف است، فرقی نمی‌کند، سالانه و ماهانه و روزانه ندارد. خیلی ممنون و متشکر. آقای صباغیان! پیشنهاد شما چیست؟ بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد ما ردیف (23) است. پیشنهاد ما این است که بعد از...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای صباغیان ببخشید! این هم قابل طرح نیست، «و انشعاب و مصرف»، «مصرف» را قبلاً آورده‌اند و رأی نیاورده است.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! اگر اجازه بفرمایید پیشنهاد من «و مصرف» است، در محدوده الگوی مصرف، یعنی حداقل در سطح الگوی مصرف معاف باشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
فرقی نمی‌کند، ‌رأی نیاورد.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
مدیر مجلس، فکر می‌کنم آقای امیرآبادی دارند جدا کار میکنند، آقای قالیباف هم جدا دارند کار می‌کنند، هر کسی برای خودش دارد کار می‌کند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای صباغیان! من با آقای رئیس هم صحبت کردم، می‌فرمایند چون عین پیشنهاد آقای جوکار است، (صباغیان‌بافقی ـ عین آن نیست) یعنی ماهیت آن عین پیشنهاد آقای جوکار است قابل طرح نیست. پیشنهاد دیگرتان را مطرح بفرمایید، من عذرخواهی می‌کنم. ردیف (25) را مطرح می‌فرمایید؟ عوارض شهرداری را می‌خواهید حذف کنید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
بله، مورد بیست و پنجم است. با توجه به اینکه ما اینجا عوارض شهرداری را می‌بینیم، شهرداری‌ها خودشان در درآمدهایشان مشکل دارند. اینجا دیگر حداقل عوارض شهرداری‌ را ما حذف نکنیم. شهرداری‌ها را همه ما و شما می‌دانیم که حتی در پرداخت حقوق هم مشکل دارند. حالا ما اینجا دوباره می‌آییم عوارض را معاف می‌کنیم، به نظر من به ضرر شهرداری‌های ماست.

احمد اميرآبادي فراهاني
دوستان! در الحاقی تبصره (13) کسی پیشنهاد دارد، می‌خواهیم عبور کنیم. (رئیس ـ آقای امیرآبادی! آقای صباغیان پیشنهاد داده است) آقایان! پیشنهاد آقای صباغیان حذف عبارت «عوارض شهرداری‌ها» است. دولت موافق و کمیسیون مخالف هستند. آقای رئیس! رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
حضار 245 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای آصفری دارند. آقای رئیس! می‌خواهند «پاسگاه‌ها و کلانتری‌های ناجا» را اضافه کنند.

محمدباقر قاليباف
من توضیح دادم، این خلاف قانون برنامه است. خلاف قانون برنامه در صحن قابل طرح نیست. ولی خلاف قانون دائمی قابل طرح است، با دوسوم آرا. خواهش می‌کنم دوستان اصرار نکنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
ببینید! چون عوارض شهرداری‌ها را قانون برنامه ممنوع کرده، خلاف قانون برنامه است. یعنی هیچ عبارتی را به جزء آن مصوبه کمیسیون نمی‌شود اضافه کرد. خلاف قانون برنامه می‌شود. الان پیشنهاد آقای جوکار این است که حوزه‌های علمیه هم اضافه شود که خلاف قانون برنامه است. اگر دوستان اجازه بفرمایند این را رأی بگیریم، چون اگر بقیه را بخواهید عبارتی اضافه شود خلاف قانون برنامه است و امکان طرح نیست. (قادری ـ پیشنهاد داریم) آقای قادری! پیشنهاد شما چیست؟ شما می‌خواهید اضافه کنید؟ اصلاح شد، «فاضلاب» اضافه شد، حل شد. آقای رئیس! اصل تبصره (6) را رأی بگیرید، ضمناً دوسوم می‌خواهد، چون خلاف قانون برنامه است. آقای رئیس! اگر دوسوم رأی نیاورد بند الحاقی (13) مجدداً برای دوسوم رأی‌گیری می‌شود.

محمدباقر قاليباف
دوستان اصل تبصره (6) را دقت کنند. حضار 245 نفر، دوستان مشارکت کنند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید ما به تبصره (2) برگردیم، چون سیستم بارگذاری شد. در تبصره (2) که قرائت شد، پیشنهادات را بررسی می‌کنیم. در بند «الف» پیشنهادی نداریم.

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
در بند «الف» پیشنهاد حذف دارم.

احمد اميرآبادي فراهاني
در بند «الف» چیزی ثبت نشده، الان سیستم ما که به روزرسانی هم کرده‌ایم خالی است. اجازه بفرمایید به ردیف (2) برویم، در ردیف (2) بند «الف» آقای میرتاج‌الدینی پیشنهاد دارند، بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و صبح‌بخیر خدمت همه همکاران گرامی. عنایت کنید! ما اینجا یک تکلیف عام دادیم، خیلی تکلیف خوبی هم است که دیروز کمیسیون تلفیق این را نهایی کردند. «وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است تمام یا بخشی از سهام و دارایی‌های دولتی دستگاه‌های اجرایی زیرمجموعه قوه مجریه» را فقط گفته است، در حالی که ما سایر قوا را هم داریم، آقای سلیمی! عنایت کنید پیشنهاد من تمام شود بعد بفرمایید. آنها هم که دارایی‌های مازاد دارند و علاوه بر آن نهادهای انقلابی هم دارایی‌های مازاد دارند. ما می‌توانیم حکم این را در این تبصره بیاوریم که آنها هم بتوانند با این شیوه‌ای که اینجا آمده دارایی‌های مازاد خودشان را واگذار کنند، منتها در هزینه‌هایشان یک حکمی اضافه کنیم که بر چه اساسی آنها هم این درآمدها را هزینه نمایند و کلاً به ردیف مذکور در اینجا واریز می‌شود که ردیف (310502) و در واقع یک درآمد قابل توجهی هم اینجا خواهیم داشت. چه ایرادی دارد قوه قضائیه هم مازاد دارایی‌های خودش را با این روش واگذار کند، یا مجلس شورای اسلامی که چندان موردی ندارد. اما نهادهای انقلابی هم از این موارد کم ندارند که می‌توانند از مزایای این حکم استفاده کنند. همکاران گرامی! عنایت کنید، پیشنهاد من این است که سایر قوا و نهادهای انقلابی هم اضافه شود.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای میرتاج‌الدینی! چون نهادهای انقلابی و سایر قوا خلاف قانون دائمی است، خلاف اصل (110) است.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
آن موقع دوسوم رأی می‌خواهد.

محمدباقر قاليباف
نه، اصلاً قابل طرح نیست، خلاف اصل (110) است.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
نهادهای انقلابی که مستقیم زیر نظر رهبری است، آنجا اصل (110) هم رعایت می‌شود.

محمدباقر قاليباف
قابل طرح نیست.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
همه آنها این‌چنین نیست، مثلاً سازمان تبلیغات اسلامی.

محمدباقر قاليباف
به هر حال شما اینها را مدام به پیشنهادتان اضافه می‌کنید. می‌گویید آن را اضافه می‌کنیم، (110) را اضافه می‌کنیم. به هر حال این سایر قوا و نهادهای انقلابی با توجه به اصل (110) امکان مطرح شدن آن نیست، امکان اصلاح پیشنهاد هم در صحن نیست. اجازه بدهید پیشنهاد بعدی مطرح شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای قادری می‌خواهند یک عبارت را بعد از «حاصله» در ردیف (3) اضافه کنند. آقای رئیس! فکر کنم این اصلاح عبارتی باشد.

جعفر قادري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان استحضار دارند که به استناد قانون سیاست‌های اصل (44)، از محل واگذاری حاصل از سهام شرکت‌های وابسته به نهادهای توسعه‌ای، باید به این شکل عمل شود. (30) درصد سهم دولت و (70) درصد سهم هلدینگ مربوطه برای مقاصدی که در قانون سیاست‌های اصل (44) و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری به آن اشاره شده است. در این مورد اصلاً اشاره‌ای نشده و معمول و مرسوم این است، دولت می‌آورد به حساب خزانه واریز می‌کند و عملاً سهم نهادهای توسعه‌ای را پرداخت نمی‌کند. الان طرح‌های مربوط به نهادهای توسعه‌ای متأسفانه به خاطر اینکه دولت به موقع به تعهدات خودش عمل نمی‌کند، هیچ‌کدام از این طرح‌ها به موقع به سرانجام نمی‌رسد. در صورتی که باید به موقع خود وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان خصوصی‌سازی به محض اینکه درآمد را به دست می‌آورد سهم دولت را جدا واریز کند و سهم هلدینگ‌ها و نهادهای توسعه‌ای را به استناد تبصره (7) ماده (3) قانون سیاست‌های اصل (44) باید به حساب این سازمان‌ها واریز کند. من اینجا آوردم که این مطلب تصریح شود که دیگر این پیچ و خم‌ها و گرفتاری‌هایی که وجود دارد پیش نیاید و دولت به بهانه اینکه منابع ندارد، اخلالی در تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های مربوط به نهادهای توسعه‌ای پیش نیاورد. الان ایدرو، ایمیدرو یا سایر هلدینگ‌های توسعه‌ای چون منابع به آنها برنمی‌گردد، طرح‌هایشان لنگ مانده است. بنابراین دوستان کمک کنند که ان‌شاءالله این اصلاح انجام شود و تصریح شود، سازمان خصوصی‌سازی و وزارت اقتصاد تکلیف خودشان را بدانند.

محمدباقر قاليباف
مخالف صحبت کند.

روح اله متفکرآزاد
آقای غضنفرآبادی مخالف هستند که صحبت نمی‌کنند.

محمدباقر قاليباف
دولت موافق است، کمیسیون نظری ندارد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد آقای قادری، بعد از عبارت «حاصله»، «سهم دولت به استناد تبصره (7) ماده (3) قانون سیاست‌های اصل (44)» اضافه می‌شود.

محمدباقر قاليباف
حضار 246 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را آقای زنگنه دارند. آقای زنگنه! ردیف (7) را مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

محسن زنگنه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب محضر همکاران محترم و مردم عزیز ایران. ببینید دوستان! ایرادی که ما به این بند (2) گرفتیم که یکی از ایراداتی که فکر می‌کنم جناب آقای پورابراهیمی هم خیلی مفصل صحبت کردند و قرار شد به کمیسیون برگردد، آن ایراد متأسفانه حل نشده است. من عرض می‌کنم چرا. ببینید دوستان! من یک آماری خدمتتان بدهم. سال گذشته در دارا یکم، صندوق دارا یکم حدود (16) هزار میلیارد تومان عرضه شد که حدود (5800)، (6000) میلیارد تومان به فروش رفت. مشکلی که ما در بند (2) مطرح کردیم این بود که اگر ما باتوجه به عملکرد صندوق‌های ETF هرچند این صندوق‌ها یک نوآوری خیلی خوبی است و یکی از ابزارهای خوب بازار سرمایه است، اما به جهت نگرانی‌هایی که وجود داشت در آن جلسه دوستان مطرح کردند که ممکن است اگر ما دست دولت را باز بگذاریم، عملاً اجرای سیاست‌های اصل (44) و واگذاری قطعی دارایی‌های دولت همه بیاید در قالب همین صندوق‌های ETF انجام شود که مدیریت آن هم در سال‌های آینده هنوز حداقل مورد سؤال است. در خود همین بند هم آمده بعد از سه سال مدیریت آن از بخش دولتی گرفته شود. پیشنهادی که ما داریم این است که برای صندوق‌های ETF یک سقف بگذاریم، یعنی بگوییم دولت از مجموع دارایی‌ها و سهامی که می‌خواهد واگذار کند، در کل قانون بودجه 1400 فقط تا (20) درصد آن را بتواند در قالب صندوق‌های ETF واگذار کند. مابقی را از سایر مسیرهایی که در قانون سیاست‌های اصل (44) قانون اساسی و همچنین سایر راه‌ها وجود دارد استفاده کند. این ایرادی بود که در جلسه قبل مطرح شد، با تشکر از کمیسیون تلفیق که خیلی از ایرادها را هم در این بند و هم در بندهای دیگر الحمدلله رفع کردند، اما فکر می‌کنم این ایراد همچنان در جای خودش باقی است که ما یک محدودیتی را برای دولت در عرضه سهام و دارایی‌های دولت از محل صندوق‌های ETF قرار بدهیم و بنده پیشنهاد دادم که سقف (20) درصد را برای مجموع واگذاری‌ها در این بند ان‌شاءالله داشته باشیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر مخالف اجازه بدهند، دولت بفرمایید.

علي بابائي کارنامي
صحبت می‌کنیم. اجازه بدهید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای بابائی وقتی مخالف صحبت نمی‌کند شما اصرار دارید صحبت کنید؟ شما که اصلاً اسمتان در لیست نیست.

محمدباقر نوبخت
بسم الله الرحمن الرحیم همان‌طور که نمایندگان محترم التفات دارند، وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شد که تمام یا بخشی از سهام مرتبط با دولت را واگذار کند. در اینجا تصریح شد که در این واگذاری‌ها می‌تواند از روش‌های دیگری مثل ETF هم استفاده کند. اینکه ما بخواهیم ETF را به (20) درصد محدود کنیم واقعاً راه را برای تسهیل در واگذاری‌ها داریم تنگ می‌کنیم، راه را داریم در پاره‌ای موارد می‌بندیم. ما باید اجازه بدهیم از همه روش‌های قانونی و همه روش‌هایی که امکان‌پذیر است سهام و دارایی‌های وابسته به دولت را واگذار کنیم، از همه آنها استفاده شود. بنابراین پیشنهاد آقای زنگنه اگر اضافه کردن از مشتقات و روش‌های دیگری بود، دولت با آن هم موافقت می‌کرد. اما از اینکه ما راه را ببندیم و فقط در حد (20) درصد این امکان را فراهم کنیم، در واقع داریم بر مسیر توسعه و واگذاری دارایی‌های دولت و سهام یک منعی قائل می‌شویم، چرا این کار را بکنیم؟ اگر توانست مثلاً (25) درصد از این روش استفاده کند، ما چرا مخالفت کنیم؟ به همین جهت دولت این را بازدارنده در راه اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی می‌داند و مخالف است.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون هم مخالف است.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد جناب آقای زنگنه، واگذاری سهام در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تا سقف (20) درصد مجموع سهام واگذار شده در این قانون، مشروط به اینکه مدت این صندوق‌ها بیش از سه سال دولتی نباشد.

محمدباقر قاليباف
حضار 247 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای موسوی‌لارگانی دارند، می‌خواهند این متن را حذف کنند، «واگذاری سهام در قالب صندوق‌های سرمایه‌گذاری تا بلندمدت نباشد». حاج‌آقا! این بلندمدت شده سه سال. در جریان باشید. بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم دلیل پیشنهاد حذف جزء این است که عزیزان و همکاران محترم! الان یکی از مشکلات بزرگ جامعه و ملت ما بحث بازار سرمایه است. هنوز سرنوشت صندوق دارا یکم و صندوق پالایشی که به مردم واگذار شده، مشخص نیست. وزارت اقتصاد آمد به مردم گفت که سهام (5) میلیون تومانی بگیرند و هنوز شما ببینید مدت زیادی از (5) میلیون تومانی که مردم دادند نگذشته، اما سرمایه آنها به نصف رسیده، یا حتی به کمتر از نصف رسیده است. نکته مهمی که در این قضیه باید دقت کنیم این است که مدیریت این صندوق‌ها دولتی است و این صندوق‌ها حیاط‌خلوت برای یک عده خاصی است و برای سوءاستفاده برای یک عده خاصی شده است. نکته مهمتری که من لازم می‌دانم خدمت عزیزان عرض کنم، روند مجوز دادن‌ها بیشتر شبیه به چک سفیدامضا است و اعتماد عمومی را لطمه‌دار کرده و الان مردم واقعاً دیگر هیچ‌گونه اعتمادی به این بازارها و این صندوق‌ها ندارند. خواهش من این است، این بحث «علاوه بر روش‌های فوق با رعایت صرفه و صلاح بیت‌المال» تا «مجاز است».

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقا! عذرخواهی می‌کنم، (2 ـ 1) هم حذف می‌شود، اگر آن چهار خط بالا، «علاوه بر» تا «مجاز است» حذف شود، (2 ـ 1) هم حذف می‌شود.

سيدناصر موسوي لارگاني
پیشنهاد دهنده
نه تا «مجاز است»، تا «کار به روش ثبت سفارش» حذف شود، مابقی آن مشکل و ایرادی ندارد و می‌تواند باقی بماند. کل بند حذف نمی‌شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقای موسوی‌لارگانی! عذرخواهی می‌کنم، «علاوه بر روش‌های فوق»، وقتی ETF حذف شود، آن (2 ـ 1) برای ETF است، آن هم حذف می‌شود، در جریان باشید. اگر مخالف اجازه بفرمایند، موافق هم صحبت نکنند، دولت بفرمایید.

محمدباقر نوبخت
بسم الله الرحمن الرحیم استدعا می‌کنم که نمایندگان محترم به ویژه خود جناب آقای موسوی‌لارگانی توجه داشته باشند. کل این تبصره می‌گوید در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) سهام دولت واگذار شود. اینکه اصلاً نیاز به تبصره ندارد. سیاست‌های کلی اصل (44) این را می‌گوید. همه منطوق و پیام این تبصره این است که در این واگذاری می‌تواند از روش دیگری که ETF است استفاده کند و پیشنهاد جناب آقای این است که این حذف شود. پس دیگر کل تبصره را شما می‌خواهید حذف کنید. اگر قرار است این تبصره بماند که شما تا الان اینکه (20) درصد هم ETF باشد را هم مخالفت فرمودید. پس ما می‌خواهیم از انواع روش‌ها برای واگذاری سهام دولت استفاده کنیم، حذف این تکه‌ای که ایشان می‌فرمایند دیگر بقیه را هم حذف می‌کند، چون بقیه که یک مقدمه است. می‌گوید سهام دولت واگذار شود، از جمله از این روش. این روش را شما حذف کنید آن قسمت مقدمه یک عبارت کلی است که اصلاً نیاز به تبصره ندارد. من استدعا می‌کنم اگر جناب آقای موسوی برای اجرای سیاست‌های کلی اصل (44) قانون اساسی مصرّ هستند، که قطعاً هستند به خاطر اینکه این سیاست‌ها از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد، بنابراین راه را فراخ کنند و انواع روش‌ها را در تبصره‌ها و احکام قانونی ممکن کنند که این کار اتفاق بیفتد. به همین جهت من استدعا می‌کنم که اگر ممکن است پیشنهادشان را پس بگیرند، در غیر این صورت دولت با این پیشنهاد مخالف است.

احمد اميرآبادي فراهاني
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران دقت کنند! با حذف این نزدیک به (6000) میلیارد تومان درآمدها هم حذف می‌شود که مصارف قطعی برای آن آمده و از همکاران می‌خواهم که به پیشنهاد حاج‌آقای موسوی رأی مخالف بدهند.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون. آقای رئیس! پیشنهاد آقای موسوی‌لارگانی را به رأی بگذارید، کمیسیون و دولت هم مخالف هستند.

محمدباقر قاليباف
حضار 249 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را آقای پورابراهیمی دارند، «سه سال» را می‌خواهید «یک سال» کنید؟ بفرمایید.

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین عرض سلام و وقت‌بخیر خدمت همکاران محترم. دوستان و بزرگواران عنایت داشته باشند! موضوعی که دولت در طی سال‌های اخیر در ارتباط با موضوع صندوق‌های قابل معامله یا همان ETF ها در دستور کار قرار داده، یک موضوعی است که اگر چه به عنوان یک ابزار مالی قابل قبول در اقتصاد محسوب می‌شود، اما نحوه استفاده از آن موجب ضرر و زیان مردم شده است. در صحبت‌های برادر بزرگوارم آقای دکتر زنگنه و برادر بزرگوارم حاج‌آقای موسوی‌لارگانی بخشی از آن ایرادات مطرح شد، من خواهش می‌کنم همکاران صحن عنایت داشته باشند! الان دولت آمده به جای اینکه واگذاری مستقیم را انجام بدهد، یعنی چه؟ یعنی فرضاً (10) درصد سهام یک شرکت فولادی یا پتروشیمی را در بورس عرضه کند و یا روش‌های دیگری عرضه کند و مالکیت آن مستقیم به افرادی که می‌خرند منتقل شود، کسی که آن سهام را خریده یا سهام ریز را خریده بتواند در مجمع حضور پیدا کند، حق رأی داشته باشد، تصمیم‌گیری کند، مالکیت هم به آن منتقل شود، این روش مستقیم کاملاً تعریف‌شده است. دولت آمده با یک ادبیات جدیدی با استفاده از یک ابزاری تحت عنوان ETF یا صندوق‌های قابل معامله، این سهام‌هایی که به صورت مستقیم می‌خواهد عرضه شود را در داخل یک سبد یا ظرف ریخته و به جای اینکه مستقیم عرضه کند و مردم مسئولیت کار را بگیرند، آمده یونیت‌های مالکیتی آن صندوق‌ها را به مردم عرضه کرده است. ته ماجرا چه شده؟ ته ماجرا این شده که دولت اداره‌اش را بر بنگاه‌های اقتصادی کماکان دارد ادامه می‌دهد و این رویکردی که دارد اتفاق می‌افتد که در جلسه قبل هم آقای دکتر مصری درست توضیح دادند و خوب صحبت کردند، فرمودند این بلندمدتی که شما می‌گویید اساساً مغایر است، ما هم اعتقاد داریم. رویکرد آن مغایر با سیاست‌های اصل (44) است، واگذاری که باید انجام شود باید مردم مالک شوند و تصمیم‌گیری کنند. من ساده خدمت شما همکاران عرض کنم، ETF که دولت الان دارد از آن استفاده می‌کند، در ظاهر قضیه انتقال مالکیت یونیت‌ها به مردم هم منتقل می‌شود، اما هیچ دارایی‌ای تحت هیچ مدیریتی تحت عنوان مالکیت مستقیم انجام نمی‌شود. دوستان در کمیسیون تلفیق محبت کردند، وقت گذاشتند، نشستند برنامه بلندمدت را اصلاح کردند که کار خیلی خوبی بود، تبدیل به یک برنامه سه‌ساله شد. من به شما عرض می‌کنم، اینجا تبدیل به حیاط‌خلوت تصمیمات اقتصادی دولت در این دوره‌های سه‌ساله شده، فرقی هم نمی‌کند دولت چه کسی است، اصلاً برای ما اهمیتی ندارد. فارغ از این، سیاست‌های اصل (44) در واگذاری‌ها می‌گوید مردم باید مالک شوند، خودشان هم اداره کنند. الان این صندوق‌هایی که در قالب دارا یکم، دارا دوم، فارغ از همه مشکلات آنها که در طول این هفته‌ها و این ایام در ساختار بازار سرمایه برای مردم ایجاد شده، الان اداره اینها توسط چه کسی است؟ مردم پول دادند، اما هیچ‌کاره هستند. همه تصمیمات در آن ساختار انجام می‌شود. بعد آمدند گفتند سه سال، این سه سال دوره طولانی است. طی آن قضیه هر هزینه‌ای که در آن شرکت‌ها با مالکیت دولت اتفاق می‌افتد هزینه آن بر دوش مردم است. دولت پول خودش را در واگذاری می‌گیرد، اما اداره آن را واگذار نمی‌کند. تمام جریان اصل (44) این است که ما انتقال مالکیتی را که انجام می‌دهیم انتقال مدیریتی را هم انجام بدهیم. این انتقال مدیریتی در قالب این انجام نمی‌شود. اگرچه سبدهای سرمایه‌گذاری ریسک را توزیع می‌کنند، متنوع می‌کنند، ابزار قابل قبولی است، اما این «کلمه حق یراد بها الباطل» شده، یعنی کلمه حقی که استفاده غیرمنطقی شده است. (امیرآبادی‌فراهانی ـ خیلی ممنون) چشم آقای امیرآبادی، جمله آخرم را عرض می‌کنم. ببینید همکاران! من خواهش می‌کنم، ما حداقل کاری که می‌توانیم کنیم این است، این پیشنهاد حذف که رأی نیاورد، اصلاح (20) درصد که رأی نیاورد، حداقل زمان اجرای این را کوتاه‌مدت کنیم که مردم بابت این بتوانند در این صندوق‌های قابل معامله از طریق یونیت‌ها اعمال مدیریت کنند. خواهش می‌کنم به پیشنهاد کاهش دوره زمانی دولت در این صندوق‌ها، یعنی حضور دولت در این صندوق‌ها که الان سه سال پیشنهاد شده، از بلندمدت گزارش اول تلفیق شده سه سال، الان تبدیل به پیشنهادی که مطرح شده شود، به یک سال برسد، خواهش می‌کنم به این پیشنهاد رأی بدهید.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر مخالف اجازه بدهد عبور کنیم. (گودرزوندچگینی ـ صحبت می‌کنم) می‌دانم، شما مخالف هستید. معلوم است. خیلی ممنون، دولت بفرمایید.

محمدباقر نوبخت
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان محترم عنایت داشته باشند که برای استفاده از روش ETF به عنوان یک روش مکمل ما اخیراً اساسنامه تهیه کردیم و در آن اساسنامه همین حدود سه سال تعیین شد، این سه سال نه برای حیاط‌خلوت است، نهادسازی و آماده شود، ما که قرار نیست افرادی که می‌آیند از یونیتی استفاده می‌کنند، ما اینها را متضرر کنیم به خاطر اینکه تسلط و مهارت کافی را ندارند. این سه سال برای این است که در یک دوره معقولی نهادسازی شود، جلسات برگزار شود، روی ریل بیفتد و بعد در اختیارشان قرار بگیرد. محرز است، از اینکه اینها دائم نیستند و در عرض سه سال هم بلافاصله باید واگذار شود. اما خیال نکنیم داریم کمک می‌کنیم از اینکه یک شخصی تازه وارد آمد، یک مقدار پولی دارد، هنوز اطلاعات کافی ندارد، ما همه چیز را به عهده خودشان واگذار کنیم. این کمک به آنها نیست، من نمی‌خواهم به بحث بورس ورود کنم. اینها بحث‌های تخصصی است، اگر نباشد و افراد خیال کنند با دانش اندک بدون آن مهارت‌های مالی می‌توانند وارد شوند و سود ببرند، ما آنها را متضرر خواهیم کرد. به همین جهت استدعا می‌کنم به همین اساسنامه‌ای که خودمان تازه این را آماده کردیم و در آنجا سه سال است، این را دوباره در بودجه یکساله‌مان به هم نزنیم، خیلی متشکرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، کمیسیون هم مخالف است. آقای رئیس! اعلام رأی بفرمایید. پیشنهاد آقای پورابراهیمی این است که دو سال را می‌خواهد یک سال کند.

محمدباقر قاليباف
حضار 250 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای صباغیان دارند، آقای رئیس! می‌خواهند «دو سال» شود و «دولتی و یا شبه‌دولتی» نباشد، آقای صباغیان! این «شبه‌دولتی» را هم تعریف کنید. بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین نمایندگان محترم! اگر برای همین بند ما سه شیفت بمانیم و کار کنیم و این یکی را اصلاح کنیم، هنوز کم است. آقای پورابراهیمی نکات خیلی خوبی را فرمودند. دوستان! من یک گذری به سابقه این داشته باشم، ببینید! دهه اول انقلاب بحث تعاونی‌ها داغ بود، نتیجه نگرفتیم، دوره سازندگی و بعد از آن بحث خصوصی مطرح شد، باز هم نتیجه نگرفتیم و خصوصی‌سازی‌هایی شد که شما در جریان هستید، دولت آقای احمدی‌نژاد بحث خصولتی‌ها را مطرح کردند، به نام خصوصی‌سازی، آن را هم شما دیدید که حیاط‌خلوت یک عده‌ای و هیأت‌مدیره‌هایی شد که چندده میلیون فقط حقوق می‌گیرند. این دولت آمده همان خصولتی را رنگش را تغییر داده، یک مقدار به آن زینت داده و اسم آن را صندوق‌های حمایتی و مالی گذاشته است. دوستان عزیز! همین‌طور که آقای پورابراهیمی گفتند همان خصولتی است، مدیریت آن با دولت است، حیاط‌خلوت است و ما کار نداریم بگوییم حیاط‌خلوت است، متأسفانه این شرکت‌ها و این کار تا به حال نتیجه نداشته، بعد از این هم نتیجه نخواهد داشت. شما دیدید همین یکی، دو سال گذشته ببینید با سرمایه‌های مردم چکار کردند. باز ما داریم در همان مسیر و همان ریل حرکت می‌کنیم. باید یک تجدیدنظری کرد، یک تغییری داد. من پیشنهاد دادم که حداقل این صندوق‌ها دوساله باشد که به سرعت واگذار شود. دوم؛ شبه‌دولتی نباشد، یعنی مدیریت آن با دولت نباشد و یکی اینکه حداقل این واگذاری‌ها به کسانی داده شود که (51) درصد بخش خصوصی باشند. اگر واقعاً (51) درصد بخش خصوصی باشد، طبیعتاً ما می‌گوییم مثالی هست که می‌گویند به خاطر بوته گندم، ما می‌گوییم علف هرز هم آب می‌خورد. طبیعتاً قشر آسیب‌پذیر هم اینجا می‌توانند سهام‌دار شوند و می‌توانند نفع ببرند، ولی اینکه الان ما داریم این کار را انجام می‌دهیم، یعنی باز روی همان ریل داریم حرکت می‌کنیم. حداقل ما اینجا پیشنهاد دادیم دوساله باشد، شبه‌دولتی نباشد و یکی هم اینکه (51) درصد آن بخش خصوصی باشد. اگر این موضوع انجام شود، حالا این بخش خصوصی مثلاً چطور (51) درصد؟ پیشنهاد من این است که ما بیاییم آن اشخاص و شرکت‌هایی که اهلیت دارند، سابقه خوب دارند، بدهی بانکی ندارند، توانمند هستند، اینها شناسایی شوند و به اینها واگذار شود، آنها بتوانند بردارند. اینکه ما بیاییم سرمایه مردم را برداریم ببریم به دست چهار، پنج نفر بدهیم که هیأت‌مدیره آن را هم می‌دانید اکثراً با سفارش در این هیأت‌مدیره‌ها می‌روند، اکثراً از نزدیکان بودند، نه از روی صلاحیت.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای صباغیان! منظور شما این است که این سهامی که می‌خواهد بفروشد این کار را کند؟ این را فروخته، ETF کرده است. دارا یکم و دارا دوم است.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! ما داریم این را اضافه می‌کنیم.

محمدباقر قاليباف
آقای صباغیان! اصلاً نگاه کنید، هم این بحث شبه‌دولتی، در قانون «شبه‌دولتی» یعنی چه؟

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
آقای قالیباف! من هنوز دو دقیقه وقت دارم.

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید! اصلاً قابل طرح نیست، شما یک موضوع را دارید می‌گویید که اصلاً قابل طرح نیست. (100) درصد سهام این صندوق‌ها برای مردم است، شرکت سهامی نیست، واقعاً قابل طرح نیست. شما از اصل موضوع برداشت اشتباه کردید، ببخشید با این صراحت می‌گویم. واقعاً قابل طرح نیست.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
آقای قالیباف! ما سه‌ساله را گفتیم دو سال باشد، ما می‌دانیم، من متوجه هستم شما چه می‌فرمایید. من می‌خواهم بگویم ما باید اصلاح کنیم، ما باید این مسیر را درست کنیم. اینکه مخالف و موافق صحبت نکند، رد شویم و برویم، واقعاً داریم برای سرنوشت و آینده خصوصی‌سازی تصمیم می‌گیریم، سرمایه‌های مردم را داریم تصمیم‌گیری می‌کنیم. ما این‌طور رد نشویم برویم، حرف من این است.

محمدباقر قاليباف
این اصلاً قابل طرح نیست، حالا دوستان به شما توضیح می‌دهند.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را آقای میرتاج‌الدینی در (1ـ2) دارند. ایشان در (1ـ2) که اصلاً پیشنهاد ندارند. آقای قادری پیشنهاد دارند. آقای قادری بفرمایید.

جعفر قادري
پیشنهاد دهنده
دوستان توجه کنند! اینجا گفته «وزارت امور اقتصادی و دارایی مجاز است سهام شرکت‌های تابعه در بورس اوراق بهادار تهران یا فرابورس ایران که در مالکیت دستگاه‌های اجرایی»، شهرداری هم دستگاه اجرایی است.

احمد اميرآبادي فراهاني
این اصلاح عبارتی است، منظور همان زیر نظر قوه مجریه است.

جعفر قادري
پیشنهاد دهنده
دستگاه‌های اجرایی زیر نظر قوه مجریه است.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، این اصلاح عبارتی است، منظور کاملاً دستگاه‌های اجرایی قوه مجریه است. پیشنهاد دیگری نیست. (میرتاج‌الدینی ـ سه سال را پیشنهاد داریم) حاج‌آقا! سه سال مطرح شد رأی نیاورد، قابل طرح نیست. حاج‌آقای میرتاج‌الدینی! می‌خواهید «سه سال» را حذف کنید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
حذف نکنیم، اجازه بدهید، من یک دقیقه بیشتر وقت نمی‌گیرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
بفرمایید، ولی این چیزی که اینجا نوشتید این است.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم برعکس پیشنهادهای دوستان بود که سه سال را می‌خواستند حذف کنند، پیشنهاد من این است که اگر شرایطی پیش آمد که دولت در همان سر سه سال بخواهد این را واگذار کند، به ضرر بیت‌المال باشد، هنوز صندوق تثبیت نشده و مواردی از این قبیل، گفتیم در شرایط خاص با تصویب هیأت‌دولت و با رعایت اصل (44) بیش از سه سال هم بتواند بماند و دولت تصویب کند که یک سال هم مدیریت صندوق در دست دولت ادامه داشته باشد. آقای امیرآبادی! عنایت کردید؟ پیشنهاد ما این است که باید یک شرط و قیدی اضافه کنیم در شرایط خاص دولت بتواند مدیریت خودش را بر صندوق که حکم می‌کند سه سال تمام شود، یک سال، یک سال و نیم، دو سال هم ادامه بدهد، با تصویب هیأت دولت.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون و متشکر، اگر مخالف اجازه بدهند، دولت و کمیسیون مخالف هستند. آقای رئیس! رأی بگیرید. پیشنهاد آقای میرتاج‌الدینی این است که بعد از «سه سال دولتی نباشد، مگر در شرایط خاص و با تصویب هیأت دولت» بیاید.

محمدباقر قاليباف
حضار 247 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. من از همکاران‌مان خواهش می‌کنم، نگاه کنید! (28) رأی آورده، واقعاً اجازه بدهید وقت جلسه گرفته نشود، ما در ادامه بحث جلو برویم. حق شما است که ما هر پیشنهادی را مطرح کنیم، ولی خواهشم این است اجازه بدهید از این پیشنهادها سریع‌تر عبور کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! اصل تبصره (2) را رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
البته ما تبصره را رأی بگیریم، الحاقات به تبصره هست. اولاً ما الان فقط داریم درآمدی را بحث می‌کنیم، بعد از تبصره رأی بگیریم الحاق‌ها هست، منظورمان اصلاحات جزء و کلی که الان هست می‌باشد، اجازه بدهید از اینها عبور کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای مقتدایی! بفرمایید مطرح کنید.

عباس مقتداي خوراسگاني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم توجه بفرمایید! در بخشی از این بند «و» موضوع سازمان تأمین‌اجتماعی و بدهی دولت و تأمین برای متناسب‌سازی حقوق را دارد مطرح می‌کند. این بازنشستگانی که هر روز به شما مراجعه می‌کنند و می‌گویند مشکل‌مان را حل کنید، همین‌جا جای آن برای حل مشکل است. یعنی اگر از این مرحله عبور کردیم و گذشتیم...

احمد اميرآبادي فراهاني
این هزینه‌ای است، (مقتدایی ـ اصلاً هم هزینه‌ای نیست) قابل طرح نیست. آقای خدابخشی بفرمایید، آدرس بدهید.

محمد خدابخشي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقا! ردیف‌های (163)، (164)، (165) پیشنهاداتی است که من ثبت کردم.

احمد اميرآبادي فراهاني
هر کدام مهم است را بفرمایید. اینها همه هزینه‌ای است، عذرخواهی می‌کنم. «هیأت علمی‌ دانشگاه‌ها»، همه اینها هزینه‌ای است، در بخش هزینه‌ای‌ها مطرح بفرمایید. آقای ذاکر بفرمایید.

سيدسلمان ذاکر
پیشنهاد دهنده
من پیشنهاد بند «و» از تبصره (2) را دادم، قسمتی از رد بدهی دولت، این کلمه «بخشی». (امیرآبادی‌فراهانی ـ «وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است تمام یا بخشی»)، نه کلمه «بخشی»، (امیرآبادی‌فراهانی ـ بله، شما «یا بخشی» را می‌خواهید حذف کنید) «به منظور کمک به صندوق‌های بازنشستگی رد بدهی دولت»، ببینید! اولاً «بخشی» ابهام دارد.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقا! این هزینه‌ای است. آقایان! من توضیح بدهم، در بند «و»، خط اول، دوم، سوم، چهارم، پنجم تا ششم هزینه‌ای است، از «به دولت اجازه داده می‌شود» به بعد درآمدی می‌شود. آنها را باید در هزینه‌ای‌ها مطرح کنید. آقای سلیمی! شما مطرح بفرمایید.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! ما (150) هزار میلیارد برای بازنشستگان گذاشتیم، درست است؟ (75) هزار تا از آن را می‌خواهیم به تأمین‌اجتماعی بدهیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
هزینه‌ای است، متشکرم. آقای خاندوزی! ردیف را بفرمایید.

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم بند «و» تبصره (2)، قسمت درآمدی (150) هزار میلیارد تومان، پیشنهاد برای بازگشت به لایحه (125) هزار میلیارد تومان ثبت شده است.

احمد اميرآبادي فراهاني
مشخص است، آقای خاندوزی می‌خواهند (150) هزار میلیارد تومان را (125) هزار میلیارد تومان کند، بفرمایید توضیح بدهید.

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
همکاران محترم! بند «و» تبصره (2) طبق تقسیم‌بندی‌های بودجه‌ریزی یک هزینه قطعی است، اما با رقمی که بیرون از سقف بودجه عمومی دولت است ما داریم این هزینه مهم را چه در مورد صندوق‌های بازنشستگی، چه در مورد همسان‌سازی‌ها و کمک‌هایی که اینجا ذکر شده انجام می‌دهیم. این در حالی است که باید هم در مورد تبصره (14) و هم در مورد بند «و» تبصره (2) طبق اصول و قاعده بودجه‌ریزی ما همه را داخل سرجمع منابع عمومی یا طرف هزینه‌ای آن را سرجمع مصارف عمومی دولت می‌آوردیم. حالا از این مسأله به جهت شکلی می‌گذریم. پیشنهادی که اینجا وجود دارد بازگشت به لایحه (125) هزار میلیارد تومان مبتنی بر این استدلال است، توجه بفرمایید پیشنهادی که ما داریم از محل فروش سهام یا فروش واگذاری طرح‌ها یا فروش اموال دولت است که این هزینه قطعی را برای صندوق‌ها، برای همسان‌سازی و برای بازنشستگی‌ها و امثالهم انجام می‌دهیم. به عبارت دیگر دولت درآمد قطعی نقدی برای این کار ندارد. این در حالی است که وقتی ما سهام یک شرکت را بابت هزینه‌ای که فلان صندوق می‌خواهد انجام بدهد واگذار می‌کنیم، در واقع آن صندوق را در مدیریت آن بخش اقتصادی که سهامش را دولت واگذار کرده در اختیار آن صندوق قرار می‌دهیم، یا طرح عمرانی را قرار می‌دهیم و همان اتفاق نامناسبی که در مورد سهامداری یا مدیریت پروژه‌ها به دست صندوق‌ها یا نهادهایی که اساساً اهلیت کار اقتصادی و درست اداره کردن بنگاه‌ها را ندارند و سرانجام چهار سال بعد برمی‌گردد این مشکل اقتصادی و ناکارآمدی آن بنگاه‌ها دوباره در دستور کار خود من و شما در مجلس قرار می‌گیرد. نکته دوم، یعنی ایراد دوم این است که دولت در لایحه اولیه خودش (90) هزار میلیارد تومان، بعد که در تلفیق و در اصلاحیه لایحه دوم، (125) هزار میلیارد تومان و الان در تلفیق دوم (150) هزار میلیارد تومان رقمی را قرار داده است که امروز که من و شما داریم با هم صحبت می‌کنیم، در (11) ماهه سال 99 شاید حول و حوش (35) هزار میلیارد تومان، (40) هزار میلیارد تومان از محل سهام و (3)، (4) هزار میلیارد تومان از محل فروش اموال مجموعاً کسب درآمد کرد. یعنی همه اینها با هم به (40) هزار میلیارد تومان نمی‌رسد، در چه شرایطی از بازار سرمایه؟ (در شرایطی که) ما نیمی از سال را در وضعیت بسیار عالی بورس و در شرایط صعودی خودش و اگر در پنج ماه اول عرضه می‌کردیم. حالا ما این رقمی را که عملکرد امسال به (40) هزار میلیارد تومان نمی‌‌رسد یا در همین حوالی است، برای سال آینده داریم به یک رقم موهوم (150) هزار میلیارد تومان با وضعیت و چشم‌اندازی که بازار سرمایه و دیگر بازارها دارند افزایش می‌دهیم، در سال انتقال و جابجایی دولت‌ها. واضح است که برگشت به رقم (125) هزار میلیارد تومان اولاً مشکلی به جهت هزینه‌ای و سرجمع ایجاد نمی‌کند، چون متأسفانه باز هم دارم عرض می‌کنم در سرجمع منابع عمومی این ارقام بزرگ درج نمی‌شود، اما باعث می‌شود با یک اطمینان بیشتری و با درجه تحقق عملکرد بالاتری نسبت به این ارقام بتوانیم سال آینده شاهد واگذاری واقعی اموال و سهام شرکت‌ها باشیم و امروز من و شما رقم (150) که هیچ، اگر واقعاً قابل تحقق است به (200) هزار میلیارد تومان برسیم. پیشنهاد بنده این است که برگردیم به آن چیزی که در تلفیق اول و لایحه دولت وجود داشته، بیش از رقم (125) هزار میلیارد تومان را برای این سرفصل که غیرقابل تحقق است در نظر نگیریم، متشکرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر مخالف اجازه بدهند، دولت بفرمایید.

محمدباقر نوبخت
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان محترم که یکی از اهداف مصرح در مجلس یازدهم را کمک به معیشت مردم و اقشار خاص بیان فرمودند، التفات داشته باشند! این یکی از مصادیقی است که می‌توانیم نسبت به تعهدات خودمان، نسبت به اقشار مختلف در این شرایطی که همه ما می‌دانیم که از نظر اقتصادی چه فشاری بر مردم و اقشار حقوق‌بگیر وارد است، نسبت به این مسأله باید تصمیم بگیریم. من فکر می‌کنم با صراحت باید با هم صحبت کنیم، ما برای سال چهارم تحریم داریم خودمان را آماده می‌کنیم، نه تحریم، سال چهارم محاصره اقتصادی. در چنین شرایطی هر قدر تلاش کنیم که آن آستانه تحملی که دشمنان ما می‌خواهند از مردم کاهش بدهند، ما این آستانه تحمل را بالا ببریم و در این فشارهایی که آنها می‌خواهند با تحریم و محاصره برای اقشار ایجاد کنند، ما اندک کمکی کنیم و تسهیل ایجاد کنیم، آن وظیفه انقلابی خودمان را به انجام رسانده‌ایم. ما با توجه به محدودیت منابع برای اینکه بتوانیم نسبت به ده گروه خاص که من این گروه‌ را خدمت شما به عنوان سازمان تأمین‌اجتماعی نیروهای مسلح، سازمان تأمین‌اجتماعی، پاداش خدمت کارکنان دستگاه‌های دولتی، رتبه‌بندی معلمان، آنچه که مطالبات ایثارگران و بیمه‌های تکمیلی آنان است، پاداش پایان خدمت است، ذخیره مرخصی شهدا و ایثارگران است، متناسب‌سازی حقوق‌شان است، همسان‌سازی حقوق اعضای هیأت‌علمی است، مطالباتی است که ما برای اجرای قانون حمایت از معلولان داریم، نظام تأمین‌اجتماعی فراگیر را داریم، با این وضعیت که می‌خواهیم برای صندوق...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! عذرخواهی می‌کنم شما که مجلسی‌آدم هستید، الان فقط بحث درآمدی است.

محمدباقر نوبخت
بله، می‌خواهم عرض کنم علت اینکه این تعداد را دارم برشماری می‌کنم این است، ما باید از این (150) هزار میلیارد تومانی که تعیین کردیم و بخشی از اینها مبالغ قابل توجهی را باید به اینها اختصاص بدهیم، تقلیل این رقم به معنی این است که شما بخشی از این تعهداتی که ما در این شرایط اقتصادی نسبت به اینها داریم، این را انجام ندهیم و از این جهت در یک حرکت هماهنگ بین دولت و مجلس این اقدام باید صورت بگیرد. کمااینکه در سال جاری (50) هزار میلیارد تومان در همین بند «و» تبصره (2) با استجازه‌ای که از مجلس محترم بود، دولت به تفکیک (32) هزار میلیارد تومان برای آن عزیزان تأمین‌اجتماعی و (18) هزار میلیارد تومان برای کشوری و لشکری کنار گذاشت و اقدام کرد. از این جهت تقلیل این رقم باعث عدم اجرا می‌شود. از این جهت استدعا می‌کنم از رقم (150) هزار میلیارد تومان اجازه نفرمایید که این منابع تقلیل پیدا کند.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، کمیسیون بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
لازم است من فقط این نکته را در رابطه با صحبت‌های جناب آقای دکتر نوبخت عرض کنم، جناب آقای نوبخت! جناب‌عالی می‌دانید هیچ موقع مجلس دنبال این نبوده که مشکل مردم را حل نکند یا صندوق‌های بازنشستگی، یا رزمندگان، یا ایثارگران، اینها همیشه دغدغه بوده است. در اینجا همیشه تازه کارهایی را که قبل از اینکه مجوز بگیرد این اقدامات را انجام داده، مجلس با نگاه مثبت به موضوع دنبال کرده است. اصلاً قصد این نیست که (150) تا به (25) تا، ما برویم حقوق بازنشسته را کم کنیم. چنین چیزی نیست، البته هر چند که دولت در صندوق‌های بازنشستگی، صندوق تأمین‌اجتماعی که متعلق به کارگران بود متأسفانه افزایش را در (18) درصد نگه داشت، بقیه را بیش از (40) تا (50) درصد افزایش داد و این ناعدالتی درست شد که الان مجلس در قانون بودجه دارد این را اصلاح می‌کند که بشود بخش تأمین‌اجتماعی برای کارگران هم حل شود. غرض این است که ما محل تأمین این را از جایی نیاوریم که دومرتبه افزایش نقدینگی و تورم داشته باشیم. یعنی از یک طرف به مردم کمک کنیم، از یک طرف دست در جیب مردم کنیم. این پیشنهاد از این باب بود، این را من لازم دانستم که توضیح بدهم، قبل از اینکه وارد بحث رأی‌گیری شویم. جناب آقای زارع از کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم من اول از آقای دکتر نوبخت تشکر می‌کنم که این بار با کمیسیون تلفیق همراه بودید. خدمت دوست عزیزم آقای دکتر خاندوزی عرض کنم، ما که در ابتدای تلفیق اینها را در سرجمع بودجه آوردیم و کلیات توسط مجلس رد شد. نظر ما هم در تلفیق همین بود. اما عزیزان! فکر کنم بدهی دولت فقط به تأمین‌اجتماعی چیزی نزدیک به (300) هزار میلیارد تومان است. فقط بخشی از این (150) هزار میلیارد تومان به تأمین‌اجتماعی باید داده شود و مواردی که دولت تعهد داده، مثل رتبه‌بندی معلمین، متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری و تأمین‌اجتماعی و متناسب‌سازی حقوق اعضای هیأت‌علمی و مواردی که در اینجا پیش‌بینی شده. من فکر کنم کمیسیون تلفیق (150) هزار میلیارد تومان را با یک دید کارشناسی آورده و مخالف حذف هستیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون. آقای رئیس! کمیسیون و دولت مخالف هستند، رأی بگیرید. در پیشنهاد جناب آقای خاندوزی عدد (150) هزار میلیارد تومان به (125) هزار میلیارد تومان کاهش می‌یابد. یعنی (25) هزار میلیارد تومان کم می‌شود.

محمدباقر قاليباف
حضار 245 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. (52) تا ‌رأی آورد. یک نکته را نمایندگان محترم توجه کنند. در رابطه با بحث جزء (4) بند «الف» تبصره (12) در رابطه با حوزه مالیات حقوق قضات و اعضای هیأت‌علمی که در حقیقت مورد بحث قرار گرفت، دیروز در آنجا که بحث شد، دیشب بررسی مجددی هم از جهت حقوقی شد، آن حدنصاب دوسوم را لازم داشت. چون هر دو جزء با هم یکی بود، قابل تفکیک از هم نبود. لذا چون دوسوم آرا می‌خواست و تأثیر نکرد، لذا تبصره به قوت خودش باقی است. من این را می‌خواستم بگویم که این نگرانی هم از قضات و هم از اعضای هیأت علمی رفع شود. نکته دوم، دیروز بعد از ظهر هم درخصوص بند الحاقی تبصره (15) که پیشنهاد کمیسیون انرژی بود، درخصوص فروش یا عرضه سوخت صرفه‌جویی‌شده در بورس انرژی بحثی بود که اصلاح قانون دوسوم رأی می‌خواهد، بررسی که شد، انطباق داده شد، طبق ماده (61) قانون اصلاح الگوی مصرف بر طبق قانون بوده است. لذا با اکثریت آرا مدنظر بوده، لذا آن هم رأی آورده است. دوستان! این را گفتم که توجه شود. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای صباغیان دارند، بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد من در مورد بازنشستگان و مستمری‌بگیران، خصوصاً تأمین‌اجتماعی است، ردیف شماره (39) است. ببینید دوستان! در همه حوزه‌های ما افراد بازنشسته و مستمری‌بگیر با پیامک و مراجعه از وضعیت حقوقی خودشان خصوصاً در این شرایط سخت اقتصادی می‌نالند و مشکلات‌شان را با ما مطرح می‌کنند. ما اینجا پیشنهاد دادیم جایی که می‌گوید قید شود که «بازنشستگی به جهت این مبلغی که می‌خواهد پرداخت شود، جهت پرداخت‌های ناشی از اجرای طرح‌های همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی».

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای صباغیان! دوستان به من می‌گویند که این هزینه‌ای است، درست است. در هزینه‌ها مطرح کنید. آقای خدابخشی، ردیف (305) را بفرمایید.

محمد خدابخشي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران عزیز و ارجمند و ملت شریف ایران عرض سلام و ادب و احترام دارم. همکاران محترم! استحضار دارید که یکی از ابعاد مهم ارزیابی بودجه بعد شفافیت است (امیرآبادی‌فراهانی ـ پیشنهاد آقای خدابخشی این است که این 150 هزار میلیارد به سرجمع بودجه عمومی اضافه شود) و بودجه عمومی که دولت اعلام کرده که رقم منابع آن (854) هزار میلیارد تومان است، اگر ملاحظه بفرمایید بند «و» تبصره (2) منابع و مصارف اینها که در اینجا هست از جنس منابع و مصارف عمومی هستند و ضرورتی ندارد که ما این (150) هزار میلیارد تومان را در اینجا پنهان کنیم و به سرجمع منابع بودجه عمومی کشور اضافه نکنیم. با توجه به جنس منابع و مصارفی که در بند «و» تبصره (2) آمده که اینها عمومی هستند، حتماً ضرورت دارد که ما این (150) هزار میلیارد تومان را به سرجمع منابع بودجه عمومی کشور اضافه کنیم که رصد و ارزیابی بودجه عمومی برای کارشناسان راحت‌تر باشد و شفاف به مردم و کارشناسان اقتصادی بگوییم که منابع بودجه عمومی کشور ما (1004) هزار میلیارد تومان است، نه (854) هزار میلیارد تومان. این پیشنهادی که من اینجا مطرح کردم برای ایجاد شفافیت است، در راستای اصلاح ساختار بودجه است و خواهش‌مان این است که همکاران محترم به این پیشنهاد رأی مثبت بدهند که ما بودجه‌ای شفاف‌تر داشته باشیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، اگر مخالف اجازه بدهند، دولت بفرمایید. پیشنهادشان این است که می‌خواهند (150) هزار میلیارد تومان بند «و» را به سرجمع بودجه عمومی اضافه کنند.

محمدباقر نوبخت
نمایندگان محترم! ابتدا من باید از این رأی بسیار مثبت و مناسبی که برای بازنشستگان تأمین‌اجتماعی و لشکری و کشوری و سایر موارد دادید تشکر کنم و ان‌شاءالله با این (150) هزار میلیارد تومانی که اجازه هست، این کار به نحو شایسته‌ای اجرا خواهد شد. من از مساعدت همیشگی مجلس قدردان هستم، به همین جهت بخشی از مسائل ریاست محترم مجلس را درخصوص اینکه دولت و مجلس همراه هم برای کمک به اقشار مختلف به ویژه بازنشستگان عزیز و تأمین‌اجتماعی هستند اذعان می‌کنم و قدردان این هستم. اما چون ریاست محترم مجلس این را تکرار فرمودند عرض می‌کنم، (50) هزار میلیارد تومانی که در بند «و» تبصره (2) قانون بودجه امسال وجود داشت، (32) هزار میلیارد تومان آن برای تأمین‌اجتماعی و (18) هزار میلیارد تومان آن برای لشکری و کشوری اختصاص یافت. برای لشکری و کشوری همین (18) هزار میلیارد تومان بین همه تقسیم شد، اما برای تأمین‌اجتماعی فقط (30) درصد انجام شد. ما برای اینکه مشکل برطرف شود الان یک لایحه دوفوریتی است که سه ماه است به مجلس دادیم به ما اجازه بدهند این (30) درصد را «حداقل (30) درصد» کنیم تا سازمان تأمین‌اجتماعی و بازنشستگان هم بتوانند... ان‌شاءالله ریاست محترم مجلس بعد از بودجه اجازه خواهند فرمود که اعلام وصول شود تا ما بتوانیم، حتی اگر یک روز باقی است این اتفاقی که برای لشکری و کشوری افتاد و آنها مقید به (30) درصد نبودند، برای این عزیزان صندوق سازمان تأمین‌اجتماعی هم دقیقاً (100) درصد آن را بتوانیم توزیع کنیم. اما اگر این رقم را بخواهیم به سقف اضافه کنیم، ما داریم یک کار تهاتری انجام می‌دهیم، ما داریم یک مقدار از سهام کارخانجات و شرکت‌های دولتی را که باید واگذار کنیم، اینها را داریم به سازمان تأمین‌اجتماعی و یا صندوق‌های کشوری و لشکری می‌دهیم که آنها بتوانند همسان‌سازی را اجرا کنند. ما در واقع داریم نوعی تهاتر انجام می‌دهیم، رد بدهی انجام می‌دهیم. افزودن این به سرجمع منابع عمومی، این اصلاً از جنس منابع عمومی نیست، نقض غرض است و نافی آن روشی است که ما داریم اقدام می‌کنیم و معتقدیم دولت در این شرایط اگر اموال مازاد یا سهامی دارد، چه کسی اولی از بازنشستگان، چه کسی اولی از ایثارگران که ما اینها را در اختیار آنها قرار بدهیم و رفع بدهی کنیم؟ از این جهت چون جنس آن متفاوت است دولت با این پیشنهاد که این (150) هزار میلیارد تومان به بودجه عمومی اضافه شود مخالف است. باید این (150) هزار میلیارد تومان را به همین ترتیب بین همه این عزیزان تقسیم کنیم.

سيدناصر موسوي لارگاني
آقای دکتر اخطار هم دارند.

محمدباقر قاليباف
چشم، اجازه بدهید من یک نکته را بگویم. جناب آقای نوبخت! حالا من نمی‌خواهم اینجا بحث دوطرفه باشد، ولی جناب‌عالی می‌دانید چرا برای کشوری لایحه دادید، چون (12) هزار میلیاردی که به کشوری دادید دولت خلاف قانون این کار را انجام داد. یعنی بعد از اینکه تخلف انجام شد تازه لایحه دادید که ما آن را اصلاح کنیم. دقیقاً بحث ما همین است که اجازه بدهید آنجایی که برای تأمین‌اجتماعی و کارگران بود، آنها را هم می‌دادید، بله، برای کشوری را هم ما موافق بودیم، می‌آمدید از مجلس اجازه می‌گرفتید که آن را می‌دادید، ولی آنها را ندادید، با توجه به اینکه می‌توانستید از اموال بدهید، برای کشوری با تخلف قانونی این کار را انجام دادید که حالا می‌خواهید آن را اصلاح کنید.

سيدناصر موسوي لارگاني
جناب آقای سلیمی اخطار دارند، بفرمایید.

عليرضا سليمي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم من تشکر می‌کنم. دو تا نکته را می‌خواهم تذکر بدهم. آقای رئیس! حفظ شأن مجلس است، این لایحه بودجه‌ای است که دولت داده است. دولت در لایحه در همین بند «و»، (90) هزار میلیارد آوردند، (150) هزار میلیارد را مجلس آورده است. این الان چاپ شده و دست همه ما هست، این نکته اول. نکته دوم این است، الان طلب تأمین‌اجتماعی از دولت (320) هزار میلیارد تومان است، بسم الله، آقای نوبخت اینجا فرمودند که ما نمی‌خواهیم کم کنیم، چرا در لایحه‌ای که به مجلس ارائه دادید (90) تا نوشتید؟ این همه کارشناس هم دارید. نکته سوم؛ دولت محترم اینجا محبت کنند بفرمایند چرا همسان‌سازی را که در قانون برنامه ششم است تا به حال اجرایی نکردند؟ نکته چهارم؛ مگر در سند تحول و برنامه ششم بحث رتبه‌بندی معلمان نیامده؟ الان اخیراً بردید در دولت می‌خواهید اجرا کنید. نکته بعد؛ قانون حمایت از معلولان، امسال مجلس، یک مقدار هم شما گذاشتید، مجلس دارد این را اجرایی می‌کند. چرا این را اجرایی نفرمودید؟ می‌دانید به کمیته‌ امدادی‌ها چقدر می‌دهید؟ می‌دانید به بهزیستی‌ها چقدر می‌دهید؟ چرا در ردیف‌ها در بودجه کمیته امداد هیچ تغییری نبود، هیچ تغییری حاصل نشد؟ من خواهش می‌کنم اینجا مباحث فنی مطرح شود، اینجا جای شعارهای سیاسی نیست، بحث بودجه است. آقایان که اینجا پشت تریبون تشریف می‌آورند مسائل فنی، بعد هم یادشان بیاید چه چیزهایی را نوشتند به مجلس دادند، فراموش نکنند، متشکرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
کمیسیون نظری ندارد، آقای رئیس! رأی بگیرید. پیشنهاد جناب آقای خدابخشی این است که (150) هزار میلیارد تومان به سرجمع بودجه عمومی کشور اضافه شود.

محمدباقر قاليباف
حضار 245 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای حاجی‌بابایی دارند، بفرمایید.

حميدرضا حاجي بابائي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای امیرآبادی، آقای رئیس! من خواهش می‌کنم یک دقتی کنید، یک موضوع خیلی مهمی اینجا پیش آمده که اگر خدای‌ناکرده غفلت کنیم شاید هم دولت و هم مجلس نتواند پاسخگو باشد. کد رهگیری پیشنهاد من (357595) است. آقای رئیس! الان در کشور یک غوغایی در بازنشستگان است، همه دنبال این هستند که بالاخره همسان‌سازی یا متناسب‌سازی‌شان چه می‌شوند، غافل از اینکه این همه دارد در مورد آن بحث می‌شود، من الان که نگاه کردم، ببینید! پیشنهادی که لایحه دولت اول داشت در صدر بند «و» نوشته «متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران». در اصلاحیه دوم این حذف شده، یعنی هیچ چیزی برای متناسب‌سازی بازنشستگان در بند «و» پیش‌بینی نشده است. این همه که داریم بحث می‌کنیم مبلغ آن بالا برود یا پایین بیاید، متأسفانه در لایحه این حذف شده است. پیشنهاد من از طریق کمیسیون این است که این اضافه شود، اگر نشود ما در ادامه کار با مشکل مواجه می‌شویم. من با مبلغ آن کاری ندارم، ادامه کار برای متناسب‌سازی (5) میلیون بازنشسته که الان دارند به بحث مجلس گوش می‌دهند، از دیروز بند «و» را دارند پیگیری می‌کنند، دو هفته است دارند پیام می‌دهند که متناسب‌سازی ما چه شد، متأسفانه در اصلاحیه حذف شده است. این را یک فکر اساسی کنید، اگر صلاح می‌دانید من برای اضافه شده آن پیشنهاد دارم، با کد رهگیری هم که دادم، چون مطالبی که دادم کامل همین است که الان هست، فقط این قسمت آن...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! این هزینه‌ای بود؟

حميدرضا حاجي بابائي
پیشنهاد دهنده
نه، این درآمدی است. آقای دکتر قالیباف! دقیقاً وقتی دولت لایحه آورده...

محمدباقر قاليباف
من متوجه شدم، می‌خواهم یک توضیحی بدهم، شاید توضیح من شما را قانع کند. نمایندگان محترم! نکته مهمی است، توجه کنید. کمیسیون وقتی بند «و» را اصلاح کرده آورده، در انتهای آن بند نگاه کنید، نوشته «حکم تبصره (3) ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران درخصوص ذی‌نفعان این بند مجری است». دقیقاً این دارد این را می‌گوید که در ماده (29) برنامه دارد برای شاغلین می‌گوید که آن متناسب‌سازی (20) درصد باشد. این موضوع دقیقاً آورده که در حوزه بازنشستگان هم اجرا می‌شود. یعنی پس متناسب‌سازی این‌طوری نیست مثل کاری که در سال 99 انجام شد، دولت هر چه خواست سقف‌ها را جابجا کرد و این ناعدالتی‌ها به وجود آمد. من فکر می‌کنم پیشنهاد کمیسیون...

حميدرضا حاجي بابائي
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر قالیباف! من از شما عذر می‌خواهم. ماده (29) خیلی مصوبه زیبایی است، برای اینکه همه کسانی که از مجلس مطالبه داشتند، مثل کارمندان دانشگاه و فلان که می‌گفتند آقا! ما را ندیدید، در اینجا برای همه دیدند. کمیسیون مصوب کرد که برای همه باید به شکلی اجرا شود که (20) درصد فاصله باشد. آقای دکتر! ولی اینکه من دارم عرض می‌کنم ماده (30) است. ماده (30) هم باید اینجا اضافه شود، یا بالا باید بنویسیم «همسان‌سازی بازنشستگان». عنایت فرمودید؟

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقا! این اگر در بالا بخواهد نوشته شود، در هزینه‌ها مطرح کنید. یعنی آن «همسان‌سازی بازنشستگان» را در هزینه‌ها بیاورید.

حميدرضا حاجي بابائي
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! فقط یک نکته، در بحث هزینه‌ها آن وقت نفرمایید که پولش را از کجا بیاوریم؟

احمد اميرآبادي فراهاني
نه، در بخش هزینه‌ها چون ثبت کردید مطرح می‌شود.

حميدرضا حاجي بابائي
پیشنهاد دهنده
پس ما متناسب‌سازی بازنشستگان را در هزینه‌ها مطرح می‌کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
ممنونم. آقای علی‌پورخنکداری! بفرمایید کدام ردیف را مطرح می‌فرمایید.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام دارم خدمت همکاران محترم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! این را هم فکر کنم هزینه‌ای است.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
جناب آقای امیرآبادی ببینید! اگر موضوع قوانین شماست، اینجا درآمدی است. یعنی روبه‌روی بند (20) نوشته درآمدی.

احمد اميرآبادي فراهاني
الان این متن شما چه درآمدی دارد؟ «کمک به پرداخت‌های ناشی». این هزینه‌ای است.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! یک حکمی است که ایراد دارد، جناب آقای دکتر حاجی‌بابایی هم فرمودند، این حکم اصلاً، ببینید! ما داریم بودجه مصوب می‌کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، به آقای حاجی‌بابایی هم عرض کردیم، از کلمه «به منظور» تا کلمه «به دولت اجازه داده می‌شود» هزینه‌ای است.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
«به منظور کمک به پرداخت‌های ناشی از هماهنگ نمودن حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق‌های بازنشستگی»، این دیده نشده است.

احمد اميرآبادي فراهاني
در هزینه‌ای مطرح کنید، خیلی ممنون.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
پس لطف کنید در هزینه‌ای ان‌شاءالله حتماً مطرح شود، متشکرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقایان! اجازه بدهید تبصره (2) را رأی بگیریم، خیلی وقت گذاشتیم. آقای رئیس! اصل تبصره (2) ارجاعی از کمیسیون به رأی گذاشته می‌شود. آقای رئیس! فقط در (1ـ2) «سهام شرکت‌های تابعه» می‌شود «سهام شرکت‌های دولتی پذیرفته‌شده».

محمدباقر قاليباف
حضار 242 نفر، دوستان لطف کنند در رأی‌گیری مشارکت بفرمایند. (امیرآبادی‌فراهانی ـ دوستان مشارکت کنند. آقای عموئی! به آن بزرگواران بفرمایید رأی بدهند) (45) نفر هنوز در رأی‌گیری مشارکت نکرده‌اند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. (199) رأی، دوسوم هم رأی آورد.

احمد اميرآبادي فراهاني
تبصره 7 بند الحاقی 1 ـ 1 ـ نرخ ارز محاسبه ارزش گمرکی کالاهای وارداتی در سال 1400 در همه موارد از جمله محاسبه حقوق ورودی، براساس برابری نرخ ارز اعلام شده بانک مرکزی نرخ سامانه مبادله الکترونیکی (ETS) در روز اظهار و مطابق ماده (14) قانون امور گمرکی می¬باشد. 2 ـ در سال 1400 نرخ (4) درصد حقوق گمرکی مذکور در صدر بند «د» ماده (1) قانون امور گمرکی برای کالاهای اساسی و دارو به (1) درصد و برای سایر کالاها به (2) درصد ارزش گمرکی کالا تقلیل می¬یابد. 3 ـ در سال 1400 مبلغ ریالی حقوق ورودی کالاهای اساسی و دارو نباید افزایش یابد. 4 ـ حقوق ورودی خودرو حداقل به میزان (86) درصد ارزش گمرکی آن تعیین می‌شود. اگر دوستان در تبصره (7) پیشنهادی ندارند رأی بگیریم. آقای فرهنگی! پیشنهاد دارید؟ (نوروزی ـ در تبصره 7 پیشنهاد داریم) چشم، فقط همکاری کنید که زودتر عبور کنیم. در تبصره (7) پیشنهاداتی که به ما اعلام کردند، آقای میرتاج‌الدینی در تبصره (7)، بند الحاقی (1) آقای نوروزی بیایید اعلام آمادگی کنید، آقای روح‌الامینی! آقای قالیباف ده بار توضیح دادند. دوستانی که می‌خواهند پیشنهاد مطرح کنند بیایند اعلام آمادگی کنند. آقای مفتح اصلاح جزء دارند. اجازه بفرمایید، بازگشت به اصل داریم، آقای نوروزی بند الحاقی (1) را پیشنهاد بازگشت به اصل دارند، بفرمایید. حاج‌آقا! عذرخواهی می‌کنم، اینجا را دقت بفرمایید، این الحاقی کمیسیون است، دولت اینجا لایحه‌ای نداشته است. باید بازگشت به کمیسیون داشته باشید.

حسن نوروزي
بازگشت به کمیسیون داریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
این را هم نمی‌توانید، حاج‌آقا! عذرخواهی می‌کنم، آن گزارش دیگر از بین رفته، کمیسیون گزارش داده است. ببینید! ما در آیین‌نامه یک بازگشت به لایحه داریم، لایحه هم که چنین موضوعی نداشت. فقط الحاقی (1) کمیسیون را داریم. بنابراین اگر موضوع دیگری را دارید مطرح کنید. ما پیشنهاد حذف داریم که آقای حاجی‌بابایی مطرح نمی‌فرمایند. آقای نوری قزلجه هم حذف الحاقی (1) را مطرح نمی‌کنند. به اصلاحیه‌ها می‌رویم، آقای مفتح بفرمایید، آقای نوروزی از شما عذرخواهی می‌کنم، ما را ببخشید.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان محترم عنایت بفرمایید! یکی از تصمیمات مهمی که ما داریم در این بودجه می‌گیریم این است که پایه نرخ را برای تعیین گمرکی و هزینه واردات کالاهای وارداتی به ارز تعیین‌شده در آن بازار معاملات روز تغییر می‌دهیم. در حقیقت پایه محاسبات نرخ گمرکی که تقریباً برای همه کالاها به استثنای مواردی که استثنا شده تا حالا (4200) بوده، یک دفعه دارد به یک رقم سنگینی افزایش پیدا می‌کند و طبیعتاً این در قیمت تمام‌شده این کالاها برای ورود یک تفاوت قابل توجهی را عرضه و ارائه خواهد داد. حالا به دلایل اقتصادی بعضاً دوستان از این سیاست دفاع می‌کنند و می‌گویند که محاسنی دارد، آن جای خود دارد. اما کالاهای اساسی و دارو، اینها مواردی است که واقعاً نمی‌توانیم در این شرایط اقتصادی یک دفعه این افزایش شدید نرخ را برای آنها قائل باشیم، می‌فرمایند که تجهیزات پزشکی را هم بگویم. هر چند این در مواردی در این تبصره و در بندهای دیگر آمده است و برای آنها حکم داده شده، اما من فکر می‌کنم وقتی که داریم وارد این تبصره می‌شویم، اگر در همان ابتدا این مستثنی بودن دارو و کالاهای اساسی را صریحاً ذکر کنیم، ممکن است از اشکالاتی که در اجرا ممکن است پیش بیاید جلوگیری کند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر مفتح! عذرخواهی می‌کنم در جزء (3) بند الحاقی (1) نوشته «در سال 1400 مبلغ ریالی حقوق ورودی کالاهای اساسی و دارو و تجهیزات پزشکی نسبت به سال 1399 نباید افزایش یابد»، این منظور شما را تأمین نمی‌کند؟

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
نه، اتفاقاً همین جمله را گفتم، همین که گفتم در بندهای دیگر این آمده است، بنده همین جمله شما را عرض کردم که یادآوری کنید، من خواندم، مطالعه کردم.

احمد اميرآبادي فراهاني
شما آن بالا هم می‌توانید اصلاح عبارتی کنید.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
بله، می‌گویم چون حکم اصلی را داریم بالا می‌آوریم، یادآوری کنیم، ذکر کنیم که دو تا حکم متناقض در آن بالا و پایین نشود. ذکر کنیم که «به استثنای دارو و کالاهای اساسی که حکم آن در پایین آمده است».

محمدباقر قاليباف
این با اصلاح عبارتی حل می‌شود.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
حالا حتماً بیاید، به هر ترتیبی که شما می‌فرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
این را آقایان اضافه کنند که «به استثنای کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی نسبت به سال 1399»، درست است، خیلی ممنون. آقای مفتح! متشکریم از توجه شما. جناب آقای صباغیان! شما می‌خواهید عبارت «وارداتی» را مطرح کنید، بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای امیرآبادی! من شماره (10) را مطرح می‌کنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر پیشنهاد شما شماره (10) باشد پس اجازه بدهید ما به ترتیب برویم. آقای سلیمی! ردیف (3) را مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! شماره (4) را مطرح می‌کنم. ببینید! ما آنجا آمدیم دارو و کالاهای اساسی را استثنا کردیم. ما یک عبارت اضافه کنیم که تجهیزات پزشکی که در داخل کشور تولید نمی‌شود استثنا شود و همچنین نهاده‌های کشاورزی. این هم استثنا شود، یعنی علاوه بر آنکه دارو استثنا می‌شود، علاوه بر آنکه کالاهای اساسی استثنا می‌شود، ما در بحث تجهیزات پزشکی که در داخل تولید نمی‌شود، همچنین در بحث نهاده‌های کشاورزی. الان واقعاً اوضاع نهاده‌های کشاورزی را داریم می‌بینیم، اگر این استثنا نشود حتماً قیمت تمام‌شده محصول در بخش کشاورزی باز افزایش پیدا خواهد کرد و در این بخش با تنش مواجه می‌شویم و در مورد تجهیزات پزشکی هم که روشن است، بحث ما این نیست که تجهیزات پزشکی به صورت عام، بحث این است که تجهیزات پزشکی که در داخل کشور تولید نمی‌شود، با اینها هم عین دارو و کالاهای اساسی برخورد شود. من خواهش می‌کنم دوستان به این پیشنهاد رأی بدهند.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون. اگر مخالف صحبت نکند دولت موافق هستند، کمیسیون هم مخالف هستند. (موسوی ـ صحبت می‌کنم) آقای موسوی صحبت می‌کنید؟ بفرمایید خواهش می‌کنم، شما خیلی وقت است صحبت نکرده‌اید، در خدمت شما هستیم، بفرمایید.

سيدعلي موسوي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام محضر همکاران محترم. علت مخالفت بنده با این بند این است که اینکه کالاهای اساسی و نهاده‌های کشاورزی را ما می‌خواهیم استثنا کنیم آن وقت ما بعضی از موارد داریم که آنها هم ضروری است مثل نهاده‌های دامی که امروز واقعاً بحث گرانی گوشت و مرغ یکی از مهمترین نیازهای اساسی مردم و اقشار کم‌درآمد است. اگر واقعاً ما می‌خواهیم استثنائاتی قائل بشویم پس اینجا ما باید نهاده‌های دامی را هم اضافه کنیم. به این جهت خواهش می‌کنم، یا اینکه ما می‌بینیم بعضی موارد خوبی آورده شده است، مثلاً تجهیزات پزشکی که تولید داخلی دارد نباید وارد بشود و یا از این استثنائات در حقیقت که قابل اجرا باشد، ولی بحث ما این است، واقعاً مواردی که نیاز اساسی مردم هست را اینجا بیاوریم، از جمله گفتم نهاده‌های دامی است و امیدواریم که دوستان با این طرح مخالفت کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون و متشکر.

سيدناصر موسوي لارگاني
موافق محترم جناب آقای دکتر ساداتی‌نژاد هستند، بفرمایید.

سيدجواد ساداتي نژاد
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت شما عرض کنم که بحث نهاده‌های کشاورزی و نهاده‌های دامی به نظر من ضرورت دارد که اضافه بشود. ممنون.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون. دولت که موافق بود، کمیسیون هم توضیح دارید بفرمایید. آقای میرمحمدی جایگاه را خالی بفرمایید برای سخنگوی محترم کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز چند لحظه‌ای توجه کنند! سود بازرگانی و حقوق گمرکی همین کالاهای اساسی که بیشتر نهاده‌های دامی، تجهیزات پزشکی مصرفی، دارو و روغن است، آن چیزی که دولت دیده است (5) درصد است، (1) درصد سود بازرگانی و (4) درصد حقوق ورودی که در تلفیق این (5) درصد شده (1) درصد و با این محاسبه‌ای که انجام دادیم و مصوبه‌ای که تلفیق دارد قیمت تمام‌شده‌اش‌ برای مردم کمتر از همین قیمت سال 99 در می‌آید. البته ما در آن قسمت سوم هم آورده‌ایم که مبلغ پرداختی نسبت به سال 99 نباید افزایش پیدا کند و این چیزی که دغدغه شما عزیزان بود، برای کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی که با قیمت ارزان‌تری به دست مردم برسد آن را تلفیق از (5) درصد مجموع سود بازرگانی و حقوق گمرکی (1) درصد مصوب کرده است و با توجه به نرخ ETS آن محاسبه را جبران می‌کند. از همکاران می‌خواهم که موافقت نکنند و مخالف رأی بدهند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! رأی بگیرید، من فقط قرائت کنم پیشنهاد آقای سلیمی را که می‌فرمایند: «جزء 2 ـ برای کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی که در داخل کشور تولید نمی‌شوند و نیز نهاده‌های کشاورزی به (1) درصد»، این می‌شود. کمیسیون مخالف، دولت هم موافق است.

محمدباقر قاليباف
حضار 245 نفر، دوستان توجه کنند که دوسوم رأی را هم می‌خواهد. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای شریعتی! پیشنهاد شما در آن اصلاح شد منظور شد، «دارو و تجهیزات پزشکی» آمد و اضافه شد، نیاز به طرح نیست. پیشنهاد بعدی را جناب آقای فرهنگی دارند، بفرمایید.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد شماره (17) است. در جزء‌های (2) و (3) عبارت «کالاهای اساسی و دارو» آمده است (امیرآبادی‌فراهانی ـ حاج‌آقا! نهاده‌های کشاورزی در جزء 2 اضافه شد، 3 را می‌خواهید اضافه بشود؟) بله (3) هم اضافه بشود چون نباید افزایش پیدا کند (امیرآبادی‌فراهانی ـ 2 هم مثل 3 باید اضافه بشود، درست است). عرض می‌کنم اگر اضافه شده است که تأمین است. (امیرآبادی‌فراهانی ـ بله، تأمین است) پس در (2) و (3) نهاده‌های کشاورزی اضافه شد، خیلی ممنون و متشکر.

احمد اميرآبادي فراهاني
چون (2) رأی آورد (3) هم پیرو (2) است، مشکلی پیش نمی‌آید، تجهیزات در هر دو اضافه شده است. (ساداتی‌نژاد ـ نهاده‌های دامی و کشاورزی هم باید بیاید) اینجا نهاده‌های کشاورزی در (2) و (3) اضافه می‌شود. آقای نوبخت! مگر نهاده‌های دامی همان کشاورزی نیست؟ باشد احتیاطاً اضافه می‌کنیم. آقای شریعتی! بروید مطرح کنید، مثل اینکه شما اصرار دارید، عرض من این است که طرح شد حالا شما اصرار دارید بفرمایید، یک مقدار با سرعت بفرمایید چون بلندگوی شما روشن است. آقای دکتر نادران! «کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات مصرفی پزشکی»، این هم اصلاح عبارتی است، مگر غیر از این است؟ مصرفی پزشکی است، چه فرقی می‌کند؟ (شریعتی‌نیاسر ـ آقای دکتر امیرآبادی! اگر قبول دارید مصرفی اضافه بشود من مطرح نمی‌کنم) بله، آقای رئیس! کمیسیون می‌فرمایند کالاهای مصرفی، پزشکی هم هست. آقای نوبخت! شما هم نظرتان همین است؟ مصرفی پزشکی هم هست، مثل سرنگ و اینها، خوب دیگر آنها هم اضافه می‌شود. ردیف (6) که برای آقای احمدی است، تقریباً همه اصلاح شد. آقای موسوی‌لارگانی شماره (7)، آقای موسوی! خوراک دام و طیور آمد، نهاده‌های دامی هم آمد.

محمدباقر قاليباف
همه اینها آمده است، عبور کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای مفتح! کدام ردیف است؟ (مفتح ـ 16) آقای رئیس! ببینید (16) چه می‌گوید. «حقوق ورودی هر کدام از اقلام کالا‌های اساسی و»، کدام جزء است؟ آدرس بدهید.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم دقت بفرمایید! در جزء (3) گفته شده است که حقوق ورودی از کالاهای اساسی در سال 1400 تغییر نکند، افزایش پیدا نکند. این جا ممکن است سرجمع را ببینیم، دوستان دقت بفرمایند! گفته شده است: در سال 1400 مبلغ ریالی حقوق ورودی کالاهای اساسی و دارو نباید افزایش بیابد. آقای امیرآبادی! این پیشنهاد من تقریباً یک نوع رفع ابهام است. یک بار شما می‌گویید که سرجمع حقوق ورودی کالاهای اساسی و دارو افزایش پیدا نکند، این ممکن است در اجزاء تغییراتی پیدا بشود، یک جزء را در عمل افزایش بدهند در جزء دیگر را نه و سرجمع این حکم محقق بشود. برای این که اینگونه اتفاقات نیفتد و در عمل ما خیالمان راحت باشد که برای این مسائل مهم مثل کالا‌های اساسی و دارو از این بابت افزایش قیمتی برای مردم ایجاد نشده است، بنده پیشنهاد کردم که بنویسیم «حقوق ورودی هر کدام از اقلام و کالاهای اساسی افزایش پیدا نکند»، یعنی برای این که تعبیر نشود که سرجمع افزایش پیدا نکند و در داخل این اقلام بتواند تغییر پیدا بکند ولی سرجمع افزایش پیدا نکند، چنین تفسیری از این حکم نشود به نظر من ضروری است که بنویسیم هر کدام از اقلام کالاهای اساسی افزایش پیدا نکند. اگر این را به عنوان...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای مفتح! این «هر کدام» را کمیسیون می‌گویند منظور ما هر واحد بوده است. مشکل حل می‌شود؟ (مفتح ـ بله) آقای زارع! کمیسیون نظرش هر واحد است؟ بیایید توضیح بدهید. دولت نظری ندارد. الان این نهاده‌های کشاورزی را هم توضیح بدهید که منظور کمیسیون بوده یا نه، این خیلی مهم است. مطرح کنید.

رحيم زارع
آقای دکتر مفتح! ما اینجا آورده‌ایم برای هر کالا قیمت در سال 1400 نسبت به سال 1399 نباید افزایش پیدا کند و آن مطلبی هم که جناب‌عالی می‌فرمایید همان منظور کمیسیون است که حقوق ورودی کالاهای اساسی در سال 1400 نباید نسبت به سال 1399 افزایش پیدا کند و در کمیسیون آن مواردی که برای بخش کشاورزی بود هم شامل بخش کشاورزی می‌شود و هم دامی.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، آقای امیرآبادی بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! حقوق ورودی کالاهای اساسی، حقوق ورودی هر کدام از اقلام کالاهای اساسی را پیشنهاد داده‌اند. اینجا الان تشخیص کمیسیون به رأی‌گیری است؟ «هر کدام» را «هر واحد» بیاوریم؟ (زارع ـ اصلاً هیچ کالایی را اسم نیاورده‌ایم) خوب، پس شما اصلاحیه را بیاورید تا من بخوانم. آقای دکتر نادران اصلاح را به ما بدهند و اعلام کنند تا دولت هم موافقت کند و ما بخوانیم. آقای رئیس! آقای صباغیان «دارو و تجهیزات پزشکی که مشابه تولید داخل ندارند» را پیشنهاد دارند، این را آقای سلیمی پیشنهاد داد و رأی نیاورد، بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد من این است که بعد از «کالاهای اساسی و دارو»، «تجهیزات پزشکی که مشابه تولید داخلی هم ندارند» اضافه شود. بسیاری از تجهیزات پزشکی هست که مردم نیاز دارند، مشکل دارند، ولی مشابه تولید داخلی هم ندارد مجبوریم ما وارد کنیم. بنابراین پیشنهاد این است که این کالاها و این تجهیزات هم شامل حال این بند بشود و با قیمت بهتری ما بتوانیم به دست مردم برسانیم، بیشتر هم منظور «همان تجهیزات مصرفی» است.

محمدباقر قاليباف
آقای صباغیان شما پیشنهادتان را دقیقاً بگویید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
عرض کردم ما بعد از «کالاهای اساسی و دارو» پیشنهاد دادیم که «تجهیزات پزشکی که مشابه تولید داخلی ندارند» را هم شامل بشود یعنی آنها هم شامل آن (1) درصد بشوند، چرا؟ چون به هر حال نیاز دارند و در داخل نیست، ما مجبوریم وارد کنیم. وقتی اینها درصدش بالا باشد هزینه‌ها هم بالا می‌رود و به مردم فشار می‌آید، ضمن اینکه عرض می‌کنم منظور ما «کالاها و تجهیزات مصرفی» است.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر مخالف اجازه بدهند، دولت بفرمایید. آقای نوبخت! مخالف می‌خواهد صحبت کند، خیلی عذرخواهی می‌کنم، آقای نظری اصرار دارند، من از شما عذرخواهی می‌کنم. آقای نظری بفرمایید. آقای موسوی! اعلام بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
در خدمت شما هستیم آقای نظری بفرمایید.

سيدغني نظري خانقاه
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض ادب و احترام. یک تذکر بابت اینکه احساس می‌کنم که مجلس یک مقدار خوب مدیریت نمی‌شود و آقای امیرآبادی تمام منویات خودشان را به نحوی از انحاء به نمایندگان دیکته می‌کنند. اینجا مجلس است آقای امیرآبادی! ما نمایندگان حق داریم اظهار نظر کنیم. اینکه رد بشویم، رد بشویم، بودجه یک‌ساله دولت در اینجا دارد نهفته می‌شود، آقای نوبخت با اطلاعات جامع و واسعی دارد می‌آید صحبت می‌کند و شما اجازه نمی‌دهید نمایندگان صحبت کنند. لذا ما باید شأن مجلس را در واقع، شأن امامزاده را متولی آن باید نگه دارد و اجازه بدهید هر مخالف و موافقی صحبت کند، ولو کان زمان زیادی هم ببرد. ما اینجا آمده‌ایم برای کار برای مردم و متأسفانه شما اجازه نمی‌دهید و بسیار از مطالب در واقع از حیّز انتفاع ساقط می‌شود که نمونه‌اش همان بحثی بود که درباره مالیات‌ها بود. بحث تجهیزات پزشکی را بنده مخالفم به دلیل اینکه تجهیزات پزشکی تفسیر موسعی می‌شود. ما قانون داریم هر تجهیزاتی که تولید داخلی دارد قطعاً ممانعت واردات دارد اما اینکه ما بیاییم هر کسی یک بندی در معافیت‌ها اضافه کند و در واقع بحث آن شیر بی‌یال و دم بشویم، لذا تجهیزات پزشکی، MRI هم شامل تجهیزات پزشکی می‌شود، تجهیزات پزشکی دامنه گسترده‌ای دارد و شاید شامل هزار قلم کالا بشود. لذا بنده مخالف این موضوع هستم، عذرخواهی می‌کنم.

سيدناصر موسوي لارگاني
موافق محترم جناب آقای آزادی‌خواه بفرمایید.

احد آزادي خواه
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم خدا قوت می‌گویم خدمت همکاران عزیز و عرض سلام خدمت ملت شریف و غیور ایران اسلامی. آقای رئیس! پیشنهاد همکار گرامی خودم جناب آقای صباغیان که به لطف خدا خیلی مطلع و اهل پیشنهاد هستند و مسلط بر آیین‌نامه، با توضیح همکار عزیز دیگرم جناب آقای دکتر نظری که از همکاران عزیز و در جریان فرآیند قانونگذاری هستند مخالفت شد. حقیر موافق این پیشنهاد هستم. اجازه می‌خواهم از آقای دکتر نظری برادر عزیز خودم یک تکمله و یک توشیح به نکات ایشان عرض کنم. ایشان فرمودند که آقای دکتر نوبخت مطلع می‌آیند با اطلاعات کافی و مثلاً همکاران عزیز فرصت این که در جریان باشند (را ندارند). عرض می‌کنم اتفاقاً همکاران گرامی ملت شریف ایران اسلامی فکر می‌کنم قریب به اتفاق نمایندگان ملت از بس که در تبصره‌ها غور کردند و پیشنهاد ارائه کردند، حک و اصلاح، جرح و تعدیل انجام شد، الان شاید خیلی از دوستان ما کل لایحه را حفظ باشند. واقعاً هم درآمدی‌ها، هزینه‌ای‌ها و هم موضوعات مختلف در واقع نفت و مالیات و موارد مشابه همه را به لطف خدا همکاران من کاملاً مسلط و در جریان هستند. یک بار لایحه رد شد متأثر از همین دقت نمایندگان، مجدداً الان در صحن بعد از تلفیق و کمیسیون تخصصی دارد طرح می‌شود، همه اینها متأخر از مطالعه نمایندگان است که حالا اخیراً هم هیأت‌رئیسه در این فضای مجازی و تبلت‌ها بارگذاری کرده‌اند، من از آقای امیرآبادی و همکاران عزیز تشکر می‌کنم. من خدمت همکاران عزیزم می‌گویم تذکر هم ثبت‌نام کرده بودم. همکاران گرامی! همه ما می‌پذیریم و قبول داریم که پیشنهاداتمان باید رسیدگی بشود اما این را هم می‌دانیم اگر پیشنهادات بخواهد رسیدگی بشود ما بودجه‌مان می‌رود برای اردیبهشت، یعنی باید دودوازدهم را بیاوریم در دستور و واقعاً کشور و پروژه‌های عمرانی عقب می‌افتند و هیچ کدام از شما سروران عزیز من هم حتماً راضی نیستید. لذا خود من به آقای امیرآبادی گفتم خیلی پیشنهاد داشتم، آقای امیرآبادی و آقای رئیس! من هم (120) تا پیشنهاد ثبتی در تبلتم دارم، از خیلی‌ها گذشتم فقط به خاطر اینکه سرعت کار بالا برود. ان‌شاء‌الله (28)، (29) اسفند که در واقع مجلس و کشور برای تعطیلات عید نوروز دنبال کارها خواهند بود ما با بودجه مصوبی که خروجی شورای نگهبان ابلاغ شده باشد به لطف خدا مواجه خواهیم بود. اما موافقت من، همکاران عزیز! دارو و تجهیزات پزشکی پیشنهاد خوبی است که آقای صباغیان ارائه داده است که مشابه تولید داخل ندارند مشمول این (1) درصد بشوند. این حکم خیلی خوبی که اینجا آمده است. یعنی برابر با این بند (2) در سال 1400 قانون امور گمرکی برای کالاهای اساسی اولاً و دارو و تجهیزات پزشکی که مشابه داخل ندارند. آقای دکتر قالیباف! این حمایت از تولید داخلی است و به نظر من پیشنهاد خوبی است، این یعنی تولیدکننده داخل که امروز به خاطر مشابه خارجی جنسش مانده، درست است ما برای عدم واردات قانون داریم ولی واقعاً واردات دارد انجام می‌شود. حالا بخشی از آن ممکن است قاچاق باشد که البته در تجهیزات پزشکی قاچاق کم است ولی به هر حال ما بیاییم یک کاری انجام بدهیم که تولید داخل نابود نشود. اگر تخفیف و مشوقی داریم در حوزه گمرکی ایجاد می‌کنیم برای آن دسته از داروها و اقلام تجهیزات پزشکی باشد که مشابه داخلی ندارد، مثل برخی از پروتزها، همکاران فرمودند، الان خیلی‌ها منتظر مانده‌اند برای واردات. آنهایی که الزاماً باید وارد بشود مشمول این قانون بشوند و الاّ مشابه داخلی را شامل نشود. همکاران، آقای دلخوش عزیز، آقای رشیدی عزیز و همکاران دیگر هم موافق هستند. همکاران حتماً به این پیشنهاد رأی مثبت بدهند، ممنون و سپاسگزارم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنونم. دولت بفرمایید.

محمدباقر نوبخت
بسم الله الرحمن الرحیم چون پیشنهادات خیلی تفصیلی شد اجازه بدهید من یک توقفی بدهم و یادآوری بکنم که مجلس محترم نظرش بر این بود که همه کالاها با یک نرخ و همین ETS به عنوان مبنا قرار بگیرد. نهایتاً توافق شد که دولت همچنان برای کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی فعلاً ادامه بدهد هر زمان که توانست مدیریت بکند این را به نرخ ETS یا نیمایی ببرد به طوری که آثار اجتماعی سوئی روی قیمت‌ها و تورم نداشته باشد به این ترتیب اجماع بکند. حتی ابتدا بحث این بود که دولت فقط شش‌ماه وقت دارد که این کار را انجام بدهد. پس من با این یادآوری می‌خواستم عرض بکنم این روشی که الان ما درخواست کردیم مشابه سال جاری برای سال 1400 ادامه پیدا بکند و دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای اساسی همچنان از ارز ترجیحی استفاده بکند، بدانید که دولت همانطوری که کالاهای اساسی یک طیف وسیعی از کالاها را شامل می‌شد و رفته‌رفته محدود شد به یک تعداد و از (25) میلیارد دلار امروز به (8) و میلیارد دلار تقلیل پیدا کرد دولت سیاستش این است که در راستای منویات مجلس بتواند رفته‌رفته زمینه اجرای حذف ارز ترجیحی را فراهم بکند. گرچه الان ما معتقد نیستیم که ارز ترجیحی حذف بشود. الان دوستان از این‌طرف توجه‌شان جلب شد که جزء به جزء اضافه بکنند به این ارز ترجیحی که ما با یک ضابطه‌ای می‌خواهیم آن را انجام بدهیم. من از مجلس محترم سؤال بکنم، بالاخره یک ستاد کرونایی هست، یک فرمانده ستاد عملیاتی برای مقابله با کرونا هست، اجازه بدهید که متناسب با آنچه که واقعیت است ما اجازه عرضه ارز ترجیحی را برای دارو و تجهیزات پزشکی بدهیم، اما کدام شامل بشود و کدام شامل نشود اینها عملیات اجرایی است. از اینجا مثلاً بگوییم که کالاهایی که مشابه داخل داشته باشد، خیلی خوب، مشابه داخل دارد ولی به اندازه کافی نیست ما مجبوریم وارد بکنیم. اینها را اجازه بدهید که ستاد کرونا، وزارت بهداشت و درمان و دوستانی که مسئول هستند که مقابله با کرونا بکنند در این سال و این بودجه 1400 هم برای سالی است که هنوز ما مشکلات بیماری و توسعه کرونا را در کشور داریم. به همین جهت من خواهشم از شما این است دیگر بیشتر از اینکه به جزئیات ورود بکنیم و بگوییم چه شامل حالش می‌شود و چه شامل حالش نمی‌شود، در چارچوب همان توافق کلی که ما فعلاً تا اطلاع ثانوی که از نظر ما فعلاً باید ادامه بدهیم ارز ترجیحی (4200) تومانی را برای کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی در همین محدود باشد، دیگر این را ما نبریم. پس اگر جناب آقای دکتر قالیباف! قرار است تصریحی بشود، بفرمایید آن کالاهایی که با ارز ترجیحی قرار است بیاوریم از این مسأله مربوط به تعرفه‌های ترجیحی استفاده بکنند، دیگر اقلام را جزء به جزء نیاوریم که در عمل مشکلی را برای وزارت بهداشت و درمان و شرکت تولید دارو ایجاد نکنیم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنونم، کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
همکاران عزیز چند لحظه‌ای توجه بفرمایید! ما در اینجا منظورمان تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای نیست، شما فرض کنید سی‌تی‌اسکنی که الان با ارز آزاد خودش دارد می‌آید در کشور و بخش خصوصی هم دارد سرمایه‌گذاری می‌کند بیاید حقوق ورودی‌اش را با ارز (4200) ببندیم و این بر خلاف مواردی که آقای دکتر نوبخت هم فرمودند، مثلاً ستاد مقابله با کرونا و بر خلاف سیاست ارز تک‌نرخی و آن هدررفتی که در منابع ارزی ما وجود دارد، ما کلاً (8) میلیارد دلار برای کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی مصرفی گذاشته‌ایم. آن چیزی که امروز با توجه به ضروریات جامعه مورد نیاز است که به مصرف آن بیماران صعب‌العلاج و کسانی که نیاز دارند، دولت وارداتش را با ارز (4200) محاسبه کند و با قیمت تمام‌شده کمتری بیاید. از همکاران می‌خواهم که به این پیشنهاد همکار محترم رأی مخالف بدهند.

محمدباقر قاليباف
پیشنهاد آقای صباغیان را به رأی بگذارید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد آقای صباغیان مطرح است، «دارو و تجهیزات پزشکی که مشابه تولید داخل ندارند» اضافه می‌شود.

محمدباقر قاليباف
حضار 245 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام‌ می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! در پیشنهاد آقای مفتح یک بحثی برای نرخ ارز محاسبه ارزش گمرکی کالای وارداتی در سال 1400 را می‌خواستند که ما گفتیم اصلاح عبارتی است، کمیسیون اصلاح عبارتی را نپذیرفت، آقای مفتح! مثل این که باید مطرح کنید، رأی بگیریم.

محمدباقر قاليباف
آقای مفتح! من یک توضیحی خدمت شما بدهم، حالا برادران کمیسیون هم اگر این توضیح را بدهند، دوستان خواهش می‌کنم به این دقت کنید! برای ما چه چیزی مهم است؟ برای ما مهم است که این حدود (8) میلیارد دلاری که ارز ترجیحی برای کالاهای اساسی، تجهیزات و داروها دیده‌ایم اینها وقتی می‌خواهد وارد کشور شوند، حقوق گمرکی و سود بازرگانی اینها نسبت به سال 99 نباید افزایش پیدا بکند. این منظور همه ما است. حالا ما این را به دو طریق می‌توانیم انجام بدهیم، یک طریق پیشنهاد آقای مفتح است که می‌فرمایند ما بیاییم برای حقوق گمرکی، چون ما الان تصویب کرده‌ایم که حقوق گمرکی مبنایش ETS باشد. اگر بیاییم در گمرک دو روش برای مبنای حقوق ورودی بگذاریم، یعنی یکی را ETS بگذاریم، یکی را بیاییم در واقع ارز ترجیحی بگذاریم، این واقعاً شفافیت ندارد. یعنی آنجا در گمرک ممکن است دقت لازم نشود و بعضی از کالاها تحت پوشش این بیاید. ولی اگر در حقوق گمرکی ما با یک قیمت همان ETS کالا وارد کنیم، ولی برای تجهیزات پزشکی و کالاهای اساسی سود بازرگانی را آنقدر کاهش بدهیم که هرگز قیمت اینها بالاتر از سال 99 نشود، ما در حوزه مجموعه گمرک دیگر آن فسادهایی که وجود دارد که یک کالا از این خط برود و یک کالا از آن خط، این واقعاً از بین می‌رود و شفافیت ایجاد می‌کند. از این جهت می‌گویم چون این در آن مستتر است و من اینها را گفتم که ضبط بشود در متن مذاکرات وگرنه اگر ما بیاییم در آن بند (1)، در سال 1400 ETS را تبدیل به دو نرخ بکنیم. یعنی بگوییم یکی ارز ترجیحی و یکی ETS ، یعنی قیمت این کالاها را در آنجا داشته باشیم. واقعاً این باعث عدم شفافیت است. لذا من فکر می‌کنم واقعاً این بحث درست است، اجازه بدهید دیگر از این بحث بگذریم. آقای مفتح! اگر نکته‌ای دارید بفرمایید.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! البته یک جمله معترضه عرض بکنم، اینکه در مذاکرات بیاید هیچ تأثیری در اجرا ندارد، مجری آنچه را که از قانون استنباط می‌کند عمل می‌کند. حالا یک موقع اگر کسی استفساریه خواست بدهد ممکن است به این مذاکرات مراجعه بکند. آنچه که در گزارش کمیسیون آمده گفته حقوق ورودی نسبت به سال 99 تغییر پیدا نکند. دو صورت می‌شود این را تعبیر کرد؛ یکی اینکه سرجمع حقوق ورودی که جمع آن دو رقمی است که در گمرک گرفته می‌شود، تغییر نکند. مثلاً یک کالا را ممکن است خیلی افزایش بدهند و یک کالا کم بکنند. عرض من این است که احتمالاً نظر دوستان در کمیسیون تلفیق این بوده و یا حداقل نظر من این است که جزء به جزء و کالا به کالا حقوق ورودی هر کالایی که وارد می‌شود، تعرفه گمرکی دارد و آنطور هم که حضرت‌عالی می‌فرمایید در عمل واقعاً اتفاق نباید بیفتد. اگر اتفاق بیفتد یک نوع تخلف و خلاف است که یک کالایی که تعرفه گمرکی آن دارو نیست جزء تعرفه گمرکی دارو وارد کنند. هر کالا برای خودش تعرفه گمرکی دارد، مشخص است که این در کدام طبقه حقوق گمرکی است. عرض من این است که همانطور که کمیسیون محترم گفته است حقوق ورودی کالای اساسی و دارو و تجهیزات پزشکی افزایش پیدا نکند، قلم به قلم تفاوت نکند. مثلاً استامینوفن تولید داخل است، زیرا نام دیگری از دارو یادم نیست این اسم را عرض کردم، همان حقوق ورودی که در سال 99 داشته این کالا در سال 1400 هم همان حقوق ورودی را داشته باشد. عرض من این است که به این ترتیب رفع ابهام بشود اگر ابهام دارد، در غیر این صورت نظر من به رأی گذاشته بشود که کالا به کالا در این‌گونه مواردی که اینجا ذکر شده تجهیزات پزشکی و کالاهای اساسی و دارو کالا به کالا حقوق گمرکی آنها تغییر نکند، همان عددی که در سال 1399 بوده، در سال 1400 هم همان باشد، عرض من این است.

محمدباقر قاليباف
من فکر می‌کنم واقعاً ابهامی وجود ندارد، چون بند (1) کالاهای ورودی را در سال 1400 در آنجا ETS را مبنا قرار داده که روشن است و در بند (3) آن گفته در سال 1400 مبلغ ریالی حقوق ورودی کالاهای اساسی و دارو و تجهیزات پزشکی نسبت به سال 99 نباید افزایش یابد. من فکر می‌‌کنم واقعاً ابهامی وجود ندارد، کار را برای گمرک هم راحت می‌کند. اگر اجازه می‌دهید عبور کنیم و اگر اصرار دارید من فکر می‌کنم ابهامی وجود ندارد، خیلی ممنون.

احمد اميرآبادي فراهاني
متشکریم، اگر دوستان اجازه بدهند ما تبصره (7) را رأی بگیریم. (کوچکی‌نژادارم‌ساداتی ـ پیشنهاد داریم) آقای رئیس! دوستان اجازه نمی‌دهند عبور کنیم، شما تصمیم بگیرید.

محمدباقر قاليباف
من از دوستان خواهش می‌کنم اجازه بدهید. دوستان! واقعاً همه پیشنهادهای جزء می‌دهید که یک کلمه کوچک را اضافه یا کم کنیم. کالاهای اساسی، نهاده‌ها و تجهیزات پزشکی معلوم هستند. من خواهش می‌کنم دیگر اجازه بدهید از این بخش عبور کنیم و بیش از این وقت گرفته نشود. تبصره را به رأی می‌گذاریم. آقای کوچکی‌نژاد! واقعاً فکر نمی‌کنید کافی است؟ اگر اصرار دارید و بحث مهمی هست، بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آدرس را بفرمایید. کدام ردیف است؟

جبار کوچکي نژادارم ساداتي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! ردیف (21) است. من انتظار دارم که به پیشنهاداتی که واقعاً مهم است توجه بکنید. همکاران عزیز! پیشنهاد من در ردیف (21)، یعنی همان بند (4) حقوق ورودی خودروها حداقل (50) درصد کاهش پیدا بکند. مردم ما واقعاً چه گناهی کردند بعد از (42) سال که از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد خودروهای ما همچنان از یک کیفیت بسیار پایینی برخوردارند؟ این‌همه معلول، تصادفات و مشکلاتی که مردم در این بخش دارند و ما هر سال هزاران میلیارد تومان یارانه به خودروها و خودروسازها می‌دهیم و واقعاً این مشکل ایجاد کرده. ما این همه دانشمند، نو‌آوری در صنایع موشکی و صنایع مختلف و نانو و علوم پزشکی و بخش‌های دیگر داریم، چطور شده که ما اینقدر در خودرو عقب هستیم و مشکلاتی برای کشور پیش آوردند؟ ما در خودروسازی هیچ نوآوری را واقعاً شاهد نیستیم، چرا؟ چون هیچ رقابتی نیست. ما کلاً خودروها را دست دولت گذاشتیم و دو خودروساز عمومی و بزرگ ما دست دولت است، هر وقت زیان می‌دهند از صندوق توسعه ملی برداشت می‌شود. همین اخیراً چندهزار میلیارد تومان به خاطر اینکه مشکلات کارگران و خودروسازان را حل بکنند از بیت‌المال برداشت کردند و به خودروسازان دادند و سالیان سال دارد می‌گذرد و هیچ تحرکی در خودرو وجود ندارد. برادران و خواهران عزیز! این پیشنهاد من به نفع مردم ما و مستضعفین و مصرف‌کنندگان است و ما باید یک‌سری تحرکی در صنعت خودرو ایجاد بکنیم، وگرنه همچنان (42) سال از انقلاب گذشته و هیچ تحرک و نوآوری در خودروها وجود ندارد و این پیشنهاد باعث می‌شود هم رقابتی در بخش خودروسازی ایجاد بکند و هم اینکه تحرک و نوآوری ایجاد بکند و اینها مجبور بشوند از نخبگان و دانشمندان و نوآوران در صنعت خودرو استفاده بکنند، وگرنه ما درب را می‌بندیم و هر چیز نامرغوبی را با قیمت‌های بسیار بالا تولید می‌کنند و مردم ما ناچار هستند استفاده بکنند و این ظلم به مردم ما است.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، مخالف را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای فرهنگی! اگر می‌شود صحبت نفرمایید، ممنون. دولت و کمیسیون مخالف هستند. پیشنهاد آقای کوچکی‌نژاد این است که حقوق ورودی خودرو از (86) درصد به (50) درصد کاهش پیدا کند.

محمدباقر قاليباف
حضار 247 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. (98) تا رأی آورد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید من قرائت کنم. جزء (2) این شد که: در سال 1400 نرخ (4) درصد حقوق گمرکی مذکور در صدر بند «د» ماده (11) قانون امور گمرکی برای کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی که در داخل کشور تولید نمی‌شوند و همچنین نهاده‌های کشاورزی و دامی به (1) درصد و برای سایر کالاها به (2) درصد ارزش گمرکی کالا تقلیل می‌یابد. در سال 1400 مبلغ ریالی حقوق ورودی کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی مصرفی و نهاده‌های کشاورزی و دامی نسبت به سال 1399 نباید افزایش یابد. آقای نادران! ما «مصرفی» را آوردیم، دیگر اگر بحثی باشد خودتان می‌دانید. کل تبصره (7) که از کمیسیون ارجاع شده را به رأی بگذارید. آقای رئیس! فقط قبل از اینکه رأی‌گیری را اعلام کنید، دولت می‌گویند حقوق ورودی خودروهای سواری است، ماشین‌های راهسازی که نیست؟ این را اصلاح کنند. آقای نادران! داریم رأی می‌گیریم، ماشین‌های راهسازی نیست؟ ماشین‌های راهسازی و اینها نیست، فقط خودروی سواری است.

محمدباقر قاليباف
حضار 250 نفر، دوستان دقت و مشارکت کنند و دوسوم رأی هم می‌خواهد. اصل تبصره است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. (197) تا رأی آورد.

احمد اميرآبادي فراهاني
تبصره 15 بند الحاقی 2 ـ وزارت نیرو مکلف است متوسط بهای انرژی برق تحویلی به صنایع فولادی، آلومینیوم، مس، فلزات اساسی و کانی‌های فلزی، واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی را با احتساب بهای انتقال انرژی برق تا محل تحویل به مصرف¬کننده، بر مبنای نرخ خرید انرژی برق از نیروگاه‌های دارای قرارداد تبدیل انرژی (ECA) محاسبه و دریافت نماید. منابع حاصل از محل افزایش بهای برق این صنایع به حساب شرکت توانیر نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می¬شود. مشترکین با قدرت کمتر از یک مگاوات و همچنین مصارف کمتر از یک مگاوات مربوط به مشترکین با قدرت بیش از یک مگاوات مشمول حکم این بند نمی¬باشند. در الحاقی (2) تبصره (15) آقای سلیمی پیشنهاد دارند.

محمدباقر قاليباف
آقای سلیمی! دیروز مطرح شد و رأی نیاورد، اجازه بدهید وارد بشویم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! گزارش جدید است، گزارش جدید باشد طبق آیین‌نامه فکر کنم می‌شود مطرح کرد، باز هم نظر شما هرچه هست. آقای طاهری اصلاح کل دارند.

مصطفي طاهري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان دقت کنید! درخصوص این پیشنهادی که دیروز به تلفیق ارجاع شده بود اصلاحاتی انجام شد، منتها بنده سه اصلاح دیگر به این اضافه کردم. یکی بحث مربوط به هزینه انتقال که اینجا یک چیز گنگی بود و گفته بهای انتقال انرژی برق از محل تحویل به مصرف‌کننده که من این را حذف کردم و فقط مبنا را متوسط نرخ انرژی برق از نیروگاه‌های دارای قرارداد نگه داشتیم. مطلب بعدی بحث این بود که برای صنایع کوچک و اینها چکار بکنیم، در کمیسیون تلفیق مرز را یک مگاوات در نظر گرفته، کاری که بنده انجام دادم و پرس و جو کردم به نظر می‌آید که (2) مگاوات بهتر باشد و بنابراین پیشنهاد دادم مشترکین با قدرت کمتر از (2) مگاوات و مصارف کمتر از (2) مگاوات مربوط به مشترکین با قدرت بیش از (2) مگاوات از این بند مستثنی بشوند. یعنی آنهایی که اشتراک و دیماند آنها کمتر از (2) مگاوات است یا آنهایی که بیشتر از (2) مگاوات است ولی میزان مصرف کمتر از (2) مگای آنها از این استثنا می‌شود. یعنی یک نفر اگر امتیازش بالای (2) مگا مثلاً (4) مگا است تا (2) مگا شامل این افزایش نمی‌شود، به ازای بیش از (2) تا آن مصرفش شامل این افزایش قیمت خواهد شد. در واقع هم یک نوع تخفیف است و هم صنایع بزرگ را شامل می‌شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
شما می‌گویید (1) مگاوات به (2) مگاوات تبدیل بشود، درست است؟

مصطفي طاهري
پیشنهاد دهنده
یکی این است و یکی هم...

احمد اميرآبادي فراهاني
یکی را مطرح کنید.

مصطفي طاهري
پیشنهاد دهنده
همه با هم است. آن چیزی که پیشنهاد دادم و نوشتم همین است. (امیرآبادی‌فراهانی ـ ردیف چند را دارید پیشنهاد می‌دهید؟) ببینید! اصلاح کل است، گفتم آن قسمتی که مربوط به انتقال است.

احمد اميرآبادي فراهاني
ردیف (1) را دارید مطرح می‌کنید؟ بفرمایید.

مصطفي طاهري
پیشنهاد دهنده
آن قسمتی که مربوط به انتقال انرژی برق از محل تحویل به مصرف‌کننده است این بخش حذف شده و آن کلمه (1) مگ به (2) تبدیل شده و یکی هم اینکه کلمه «متوسط» اضافه شده و «متوسط نرخ خرید انرژی» شده. این مهم است، چون قیمت‌های مختلف است و قابل سوء‌استفاده است، یک موقع ماکزیمم را ممکن است اعمال بکنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر مخالف اجازه بفرمایند دولت بفرمایید.

محمدباقر نوبخت
بسم الله الرحمن الرحیم علت توضیح بنده توجه مجلس محترم به این موضوع است که التفات داشته باشند در این تبصره قرار است قیمت برق را از (80) تومان به (300) تومان افزایش بدهیم. اگر این برای شرکت برق مناسب باشد، که قطعاً هست و ممکن است دنبال این هم باشند، بدانید که برای صنایع شما در سالی که به دنبال تولید هستیم و می‌خواهیم تسهیل ایجاد بکنیم (8000) میلیارد تومان این برق را داریم برای این مجموعه از عزیزان گران می‌کنیم. البته التفات داشته باشید! توان را وات و مگاوات می‌گوییم، ولی اگر مصرف باشد مگاوات‌ساعت است که آن هم اینجا لحاظ نشده، حالا من نمی‌خواهم وارد آن بحث‌های کلامی بشوم، دارم به مجلس محترم توجه می‌دهم که التفات داشته باشند، چون بعداً که مصوبه می‌شود و مراجعاتی صورت می‌گیرد که قیمت برق آنها افزایش پیدا کرده است، بعداً توجه داده می‌شود که این جزء مصوبات قانون بودجه بوده. بدانید که در این تبصره چنین حکمی دارد داده می‌شود و از اینکه (1) مگاوات را به (2) مگاوات ساعت تبدیل بکنیم باز رفع نمی‌کند، محدوده افزایش قیمت را تنگ‌تر، کوتاه‌تر و محدودتر می‌کند. به همین جهت دولت با این پیشنهاد مخالف است.

احمد اميرآبادي فراهاني
کمیسیون بفرمایید.

مالک شريعتي نياسر
خدمت همکاران محترم و ملت شریف ایران سلام عرض می‌کنم. من خواهش می‌کنم اتاق فرمان آن دو نمودار را روی مانیتور پخش بکنند تا همکاران ببینند. ببینید! در گزارشی که سال 98 مرکز پژوهش‌های مجلس گزارش شماره (16657) اعلام کرده، مجموع سهم برق از کل هزینه انرژی صنایع در کل انرژی صنایع (13) درصد است. سهم عمده را گاز طبیعی دارد که حدود (80) درصد است. از این موضوع صنایع بزرگ را که من دیروز دوباره اشاره کردم و اینجا آقای نوبخت یک بحثی را مطرح می‌کنند و می‌گویند برق گران می‌شود، حالا اصل پیشنهاد مصوبه تلفیق است و ما بر مصوبه تلفیق اصرار داریم. اما برای اینکه دوستان بدانند که این تهمت به مجلس یازدهم زده نشود نمودار را نگاه بکنید. مجموع سهم برق در هزینه انرژی صنایع بزرگی که اینجا هستند و من دیروز اشاره کردم، فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، ذوب‌آهن، شرکت ملی مس و آلومینیوم هرکدامشان کمتر از (4) درصد سهم برق در هزینه انرژی آنها است و این عددی که دوستان می‌فرمایند اصلاً کارشناسی نیست. من از دولت تعجب می‌کنم که نماینده مسلط به حوزه انرژی را باید اینجا بفرستند و توضیح بدهد. حالا خود شرکت‌های عمده و بزرگ ما چقدر سودآوری اعلام کردند؟ فولاد مبارکه در گزارش خودش اعلام کرده که نه‌ماهه سال جاری حدود (50) هزار میلیارد تومان افزایش درآمد داشته که فقط برای آذرماهش (7000) میلیارد تومان بوده. فولاد خوزستان اعلام کرده که این عدد (11) هزار و (200) میلیارد تومان در شش‌ماهه اول 99 بوده. صنایع مس خودش اعلام کرده رشد (101) درصدی داشته. ما می‌گوییم یک بخشی از این هزینه برقی که واقعاً مجموعه شرکت برق برای یک کابل‌کشی و تعویض تیر در یک روستا مشکل درآمدی و منابع دارد و عمده آن دارد در جیب شرکت‌ها و صنایع بزرگ می‌رود و دولت هم موافق اینها است. من نمی‌دانم چه رابطه‌ای برقرار است، اما حتماً باید بررسی بشود که چرا وقتی ما پیشنهاد می‌کنیم یک ذره رانت از این صنایع بزرگی که ده‌ها هزار میلیارد تومان در سال سود دارند کم بشود و حاشیه سود آنها هم (1) تا (2) درصد تغییر بکند دولت مخالفت می‌کند. این منابع را ما پیشنهاد دادیم بعداً کجا برود؟ این (8000) میلیارد تومانی که در کمیسیون تلفیق تصویب شده بعداً پیشنهاد دادیم برای رفع تنش آبی از شهرهای دارای تنش آبی از جمله استان خوزستان برود. پیشنهاد دادیم که برای آبرسانی به مناطق محروم، شهرک‌های صنعتی که اینها درآمدی ندارند که خودشان برق‌کشی انجام بدهند. بسیاری از صنایع تولیدی ما در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند و منابعی ندارند که این شهرک‌ها گفتیم با سهم (40) و (60) درصدی با دولت بیایند مشارکت بکنند. این منابع به این لحاظ پیش‌بینی شده و یک رانت بسیار کوچکی در حد (2)، (3) درصد را امسال حذف کردیم، ان‌شا‌ءالله برای سال آینده باید این ارقام بسیار واقعی بشود. ما بر مصوبه کمیسیون تلفیق اصرار داریم، البته پیشنهاد آقای طاهری پیشنهاد در اجزاء ماجرا است و رأی به عهده نمایندگان محترم است.

سيدناصر موسوي لارگاني
آقای دکتر! تذکر و اخطار هم دارند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! من متن را قرائت کنم یا به رأی می‌گذارید؟

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید تذکر را بفرمایند.

سيدناصر موسوي لارگاني
نفر اول تذکر نمی‌دهند، نفر دوم جناب آقای نیک‌بین هستند، بفرمایید.

جواد نيک بين
تذکر آیین نامه
سلام علیکم و رحمه الله ـ بسم الله الرحمن الرحیم تذکر بنده ناظر به ماده (22) آیین‌نامه داخلی است و آن هم اینکه دوستان بزرگوار در دولت محترم شأن مجلس را با حرف‌هایشان دارند پایین می‌آورند. چند روز پیش جناب آقای واعظی در اظهاری بسیار غیرکارشناسانه و البته راست فرمودند قیمت دلار را ما خودمان بالا و پایین می‌آوریم. من خطاب به آقای واعظی عرض می‌کنم؛ واعظ! سخنت خلاف عزت باشد همراهی تو در اوج ذلت باشد اظهار نظرهای تو ای واعظ‌جان! بی‌شک نه ز غفلت که خیانت باشد می‌خواهید با قیمت دلار چکار بکنید، چه بر سر مردم می‌خواهید بیاورید؟ اظهارنظرهای شما در بورس ببینید چه اتفاقی را رقم زده؟ اگر شماها فرمایش نفرمایید و سخن نگویید به خدا مردم نمی‌گویند شما لال هستید. چرا بدون مشورت حرف می‌زنید؟ شما از التهاب در بازار دلار چه به دست می‌آورید؟ دنبال چه می‌گردید؟ وقتی شما درآمدتان به دلار است و خرج‌تان به ریال است قطعاً شما با قیمت دلار بازی می‌کنید.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای نیک‌بین! تذکرتان در دستور باشد.

جواد نيک بين
تذکر آیین نامه
شماها متخصص التهاب و نابسامانی در بازار هستید، لذا بعد از این اظهار نظرهای شما جناب آقای نوبخت عزیز اینجا آمدند تکذیب کردند، آقای همتی رئیس کل بانک مرکزی تکذیب کردند و خود شما تأیید می‌کنید، اما چه کنم که لایحه دولت شما که این لایحه دولت محترم است در بند «د» تبصره (4) خودشان می‌گویند مبنای محاسبه سامانه ETS است، یعنی قیمت دلار دست خود دولت است. خواهش می‌کنم با اظهارنظرهای نابخردانه‌تان بازار را به هم نریزید، ممنونم.

محمدباقر قاليباف
آقای نیک‌بین! اجازه بدهید. در موضوع باشد. خیلی ممنون. متن را بخوانید.

احمد اميرآبادي فراهاني
وزارت نیرو مکلف است متوسط بهای انرژی برق تحویلی به صنایع فولادی، آلومینیوم، مس، فلزات اساسی و کانی¬های فلزی و واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی را بر مبنای متوسط نرخ خرید انرژی برق از نیروگاه‌های دارای قرارداد تبدیل انرژی (ECA) محاسبه و دریافت نماید. منابع حاصل از محل افزایش بهای برق این صنایع به حساب شرکت توانیر نزد خزانه‌داری کل کشور واریز می¬شود. مشترکین با قدرت کمتر از (2) مگاوات و همچنین مصارف کمتر از (2) مگاوات مربوط به مشترکین با قدرت بیش از (2) مگاوات مشمول حکم این بند نمی¬باشند. آقای رئیس! پیشنهاد آقای طاهری بود که قرائت شد، رأی بگیرید. دولت و کمیسیون موافق هستند.

محمدباقر قاليباف
حضار 249 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! با توجه به اینکه اصلاح کل بود دیگر هیچ پیشنهادی در این تبصره قابل قبول نیست. «تبصره 21 بند الحاقی 9 ـ حذف شد». آقای رئیس! رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
حضار 249 نفر، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. (175) رأی آورد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! در بحث درآمدی‌ها یکی، دو تا رفع ابهام را مطرح کردند. یکی بحث پیام‌رسان‌های داخلی بود که رأی گرفته بودیم (20) درصد، یک‌پنجم گفته بودند أخذ بشود، این را گفتند پیام‌رسان داخلی مثل شاد برای آموزش و پرورش و برخی از پیام‌رسان‌های دانشگاهی الان رایگان هستند و از آن (20) درصد هم مشمول اینها نباید بشود، بنابراین این را آقای طاهری می‌خواهند رفع ابهام بکنند. اگر اجازه بدهید ما رفع ابهام آقای طاهری را فقط به رأی بگذاریم، قطعاً دولت هم موافق است و کمیسیون هم موافق است. این رفع ابهام آقای طاهری که آن سیستم‌هایی که الان رایگان هستند الان هم رایگان باشند و مشمول آن مصوبه‌ای که گفتیم (20) درصد نسبت به خارجی‌ها بگیرند نشوند، مثل شاد، دانشگاه‌ها، مراکز دولتی که اینها برای بحث‌های خدمات دارند. این هم هست که قیمت ترافیک پیام‌رسان‌های داخلی حداکثر (20) درصد ترافیک بین‌المللی خواهد بود، تعیین مصادیق و ضوابط اجرای این بند بر عهده شورای عالی فضای مجازی می‌باشد که آن بحث‌های داخلی هم رایگان است. (پورابراهیمی‌داورانی ـ اینها براساس شرایط کرونا است) کرونا و اینها را دیگر براساس همان شورای عالی فضای مجازی تعیین می‌کنند، درست است.

محمدباقر قاليباف
حضار 249 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
ابهام بعدی را در تبصره (6) بند الحاقی (3) آقای رحیمی‌مظفری فرمودند که حق انشعاب دارای ابهام است. متن این است که «هزینه‌های برقراری اعم از شبکه و انشعاب و اشتراک». این «هزینه‌های برقراری انشعاب» می‌شود «شبکه، انشعاب و اشتراک آب و فاضلاب»، آقای رئیس اگر دولت و کمیسیون این را هم اجازه بفرمایند رأی بگیریم، مخالف و موافق هم صحبت نفرمایند. آقای رئیس! رأی بگیرید، برای رفع ابهام است. (صباغیان بافقی ـ آقای امیرآبادی در سیستم ثبت نشده است) آقای صباغیان چون رفع ابهام بود سیستم ثبت نکرد، فرمایش شما درست بود.

محمدباقر قاليباف
حضار 250 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! این عبارتی که در جزء (3) بند الحاقی تبصره (7) داشتیم که تجهیزات مشابه داخلی تولید نمی‌شوند، مثل اینکه پیشنهاد آقای سلیمی رأی نیاورده، بنابراین اینجا اصلاح می‌شود، فقط می‌شود «دارو و تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی و همچنین نهاده‌های کشاورزی و دامی به (1) درصد و برای سایر کالاها به (2) درصد ارزش گمرکی کالا تقلیل» می‌شود. یک عبارتی هم در تبصره (1)، بند الحاقی (1) را کمیسیون داده، فقط گفتند قرائت کنید. «در سال 1400 وزارت نفت مکلف است معادل ریالی (4) میلیون تن مواد اولیه قیر VB (وکیوم‌باتوم) نفت خام را به قیمت فوب خلیج فارس و براساس قیمت ارز اعلامی از سوی بانک مرکزی و به صورت ماهانه در اختیار پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها قرار داده و در حساب‌های فی‌مابین خود و خزانه‌داری کل کشور تسویه نماید». آقای رئیس! فقط کمیسیون آموزش و تحقیقات یک پیشنهاد دارند، الحاق به کل درآمدها است. بفرمایید.

جبار کوچکي نژادارم ساداتي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد ما الحاق به تبصره (12) است، ردیف (3)، دومی است. چون اولی را تلفیق تصویب کرده، دانشگاه فرهنگیان (20) درصد از دانشجویان پول بگیرد. پیشنهاد دوم ما در همان ردیف (4) است، ببخشید! ردیف (4) است. من از همکاران درخواست دارم به این پیشنهاد توجه کنند! ما در بودجه سالانه برای دانشگاه‌ها چه در حوزه وزارت علوم و چه در حوزه وزارت علوم پزشکی بودجه‌ای تعیین می‌کنیم. مثلاً (21) هزار میلیارد تومان بودجه وزارت علوم است، یعنی تعداد دانشجویی که در وزارت علوم دانشجوی روزانه است و دارد درس می‌خواند برای هر دانشجو یک رقمی در نظر گرفتیم و این (21) هزار میلیارد تومان برای دانشجویان روزانه است و یک یارانه‌ای به دانشجویان شبانه هم می‌دهیم. اتفاقی که افتاده هیأت‌امنای دانشگاه‌ها چه علوم پزشکی چه وزارت علوم مصوبه‌ای دارند که اگر یک دانشجوی روزانه در یک دانشگاهی دارد درس می‌خواند، پدرش فوت کرده، گرفتار است، پول هم ندارد، این درخواست انتقال می‌کند، می‌گوید به دانشگاه دیگر می‌خواهی بروی باید در رشته شبانه بنشینی یا در علوم پزشکی، بیش از (40) میلیون تومان پرداخت کنید. ما دو بار از وزیر علوم و وزیر علوم پزشکی در کمیسیون‌ها سؤال کردیم، قول دادند که این مصوبه را لغو کنند، ولی همچنان به مردم و دانشجویان مستضعف که گرفتار هستند و می‌خواهند منتقل شوند، شرایط انتقال دارند، چون پول ندارند نمی‌توانند منتقل شوند. دانشجوهایی هستند که رتبه‌های بسیار بالایی دارند، در بهترین دانشگاه‌های کشور قبول شده‌اند، پیشنهاد ما این است که دانشجوی روزانه که مجلس و دولت برای آن منابع دیده، هیأت‌امنا حق ندارند برای این دانشجوها یک سرانه دیگری را وضع کنند و بگویند که شما باید به زور از جیب‌تان به ما پول بدهید و این را ما گفتیم که وزارتین علوم و علوم پزشکی تحت هیچ عنوانی از دانشجویان میهمان یا انتقالی روزانه حق دریافت شهریه ندارند. این حمایت از آنهایی است که پول دارند و منتقل می‌شوند، چون پول می‌دهند و آن بدبختی که پول ندارد نمی‌تواند منتقل شود و در آن شهر هر حادثه‌ای برای خانواده‌اش پیش آمده باید در آن شهر بماند. من انتظار دارم که همکاران یک رأی بالایی به این پیشنهاد بدهند.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، اگر مخالف صحبت نمی‌کند، دولت و کمیسیون مخالف هستند. آقای رئیس! رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
حضار 248 نفر، دوسوم رأی می‌خواهد، چون خلاف قانون است (یکی از نمایندگان ـ پس قابل طرح نبوده). خلاف برنامه نیست، خلاف قانون دائمی است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. (یکی از نمایندگان ـ چه خلاف قانونی؟ خلاف کدام قانون است؟) نصف رأی را هم نیاورد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای محسن علیزاده در بند «و» تبصره (2) پیشنهاد دارند. آقای دکتر! شما پیشنهادی را به عنوان الحاق به کل پذیرفته‌اید. آقای علیزاده بفرمایید.

محسن عليزاده
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و خداقوت خدمت همه همکاران و عزیزان. همان‌طور که همه همکاران بنده مستحضر هستند و اغلب هم به عنوان نماینده شهرستان‌شان بیشتر مدافع حقوق بخش کشاورزی هستند، عزیزان مستحضرید که متأسفانه در سنوات گذشته کشاورزان ما با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدند، از جمله افزایش قیمت نهاده‌ها و خشکسالی‌های چندساله‌ای که مشکلات بسیار زیادی را برای بخش کشاورزی ایجاد کرد و به همین خاطر در تولیدات و کسب درآمد خودشان با مشکل مواجه شدند و نتوانستند تسهیلات دریافتی از بخش کشاورزی را به موقع پرداخت کنند، با مشکل مواجه شدند و مشمول جریمه و دیرکرد شدند. در بند «خ» ماده (33) برنامه ششم توسعه این بخشودگی برای بخش کشاورزی لحاظ شد، در سال‌های گذشته هم این را داشتیم، اما امسال در لایحه بودجه آن را دولت ندیده بود. به عنوان پیشنهاد این را آوردیم و از همه عزیزان خواهش می‌کنیم برای حمایت از بخش کشاورزی که عمدتاً همه عزیزان هم می‌دانند با خسارت مواجه شده‌اند، به این پیشنهاد رأی بدهید، آنجا پیشنهاد ما به این شکل است که دولت را مکلف می‌کنیم درخصوص بخشودگی سود، کارمزد و جریمه تسهیلات دریافتی از ابتدای سال 94 کشاورزی که قبلاً ابهامی هم برای تعرفه کشاورزی وجود داشت، اینجا ابهام را برطرف کرده‌ایم. منظور ما از کشاورزان دامداران، مرغداران، عشایر، کارگاه‌ها و واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی خسارت‌دیده از حوادث غیرمترقبه و آسیب‌دیده از خشکسالی و امهال اصل آنها به مدت سه سال است. از همه عزیزان خواهش می‌کنیم که به این پیشنهاد رأی مثبت بدهند و ان‌شاءالله بتوانیم کمک خوب و مؤثری را امسال به بخش کشاورزی داشته باشیم. ممنون و سپاسگزارم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، مخالف صحبت کند. (موسوی‌لارگانی ـ آقای دکتر! مخالف ندارد) دولت بفرمایید.

محمدباقر نوبخت
بسم الله الرحمن الرحیم برای اینکه به هم کمک کنیم مشکل کشاورزان محترم حل شود، همان روشی که ما از سال 96 عمل کرده‌ایم باید آن روش را انتخاب کنیم، چون که قرار نیست ما به بانک‌ها یک تکلیف مالایطاقی داشته باشیم، بگوییم که شما سودتان را نگیرید. دولت اگر موظف شد باید آن سودی را که از این بابت کشاورزان عزیزی که خسارت دیده‌اند باید پرداخت می‌کردند، باید آن را تقبل کند، وگرنه ما که نمی‌توانیم به بانک‌ها چنین تکلیفی بکنیم که شما این موارد را از محل بخش‌های خودتان که عمدتاً هم بانک کشاورزی است پرداخت کنید. مکانیزمی که ما در سال 96 انتخاب کردیم، براساس اصلاح قانون بودجه سال 95 بود این بود که یک تبصره (35) را در آنجا قرار داده بودیم، در آن تبصره این امکان برای دولت فراهم بود که از محلی که منبعی مشخص شده بود، این مابه‌التفاوت و زیانی که به بانک‌ها از بابت این امهال می‌رسید، آنها را پرداخت کند. الان از نظر ما، ما که موافق هستیم با توجه به وضعیتی که کشاورزان دارند این به تعویق بیفتد و امهال شود، اما موضوع این است، ما نمی‌توانیم این بار را به گردن بانکی بگذاریم که خودش باید سود این پول‌ها را به کسانی که سپرده‌گذاری کرده‌اند پرداخت کند. بنابراین من پیشنهاد می‌کنم این موضوع به کمیسیون محترم تلفیق مجدداً ارجاع شود، ما هم هم‌فکری کنیم، این بار مالی که از این بابت به بانک‌ها هست را تعبیه کنیم تا بتوانیم مشکل آنها را حل کنیم. دولت هم از اینکه این امهال با توجه به شرایط اقتصادی صورت بگیرد موافق است، منتها راه آن این است که بنشینیم برای این یک منبعی بتراشیم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

مجتبي رضاخواه
ببینید! کمیسیون تلفیق با این موضوع موافق است، قبلاً هم ما منابعی را در تبصره (14) پیش‌بینی کرده بودیم که