دوره 11 اجلاسیه 1
تعداد نمایندگان حاضر 216 جلسه 78
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم صبح همه همکاران، برادران و خواهران گرامی بخیر. جلسه با حضور 216 نفر رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه هفتاد و هشتم روز سه‌شنبه دوازدهم اسفند ماه 1399 هجری‌شمسی ‌مطابق با هجدهم رجب‌المرجب 1442 هجری‌قمری: ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1400 کل کشور.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

محمدباقر قاليباف
تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید.


(آیات 4 ـ 1 از سوره مبارکه «فاطر» توسط قاری محترم آقای عبدالوحید جعفرزاده تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم الْحَمْدُ لِلَّهِ فاطِرِ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ جاعِلِ الْمَلائِکةِ رُسُلاً أُولِی أَجْنِحَةٍ مَثْنى‏ وَ ثُلاثَ وَ رُباعَ یزِیدُ فِی الْخَلْقِ ما یشاءُ إِنَّ اللَّهَ عَلى‏ کلِّ شَی‏ءٍ قَدِیرٌ * ما یفْتَحِ اللَّهُ لِلنَّاسِ مِنْ رَحْمَةٍ فَلا مُمْسِک لَها وَ ما یمْسِک فَلا مُرْسِلَ لَهُ مِنْ بَعْدِهِ وَ هُوَ الْعَزِیزُ الْحَکیمُ * یا أَیهَا النَّاسُ اذْکرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیکمْ هَلْ مِنْ خالِقٍ غَیرُ اللَّهِ یرْزُقُکمْ مِنَ السَّماءِ وَ الْأَرْضِ لا إِلهَ إِلاَّ هُوَ فَأَنَّى تُؤْفَکونَ * وَ إِنْ یکذِّبُوک فَقَدْ کذِّبَتْ رُسُلٌ مِنْ قَبْلِک وَ إِلَى اللَّهِ تُرْجَعُ الْأُمُورُ * (صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
از قاری محترم جناب آقای عبدالوحید جعفرزاده تقدیر و تشکر می‌کنم. ترجمه آیات را بفرمایید.

سيدمحسن دهنوي
به نام خداوند بخشنده مهربان «سپاس خدای را که پدیدآورنده آسمان و زمین است و فرشتگان را که دارای بال‌های دوگانه، سه‌گانه و چهارگانه‌اند پیام‌آورنده قرار داده است، در آفرینش هر چه بخواهد می‌افزاید زیرا خدا بر هر چیزی توانا است. هر رحمتی را که خدا برای مردم گشاید بازدارنده‌ای برای آن نیست و آنچه را که بازدارد پس از باز گرفتن گشاینده‌ای ندارد و اوست همان شکست‌ناپذیر سنجیده‌کار. ای مردم! نعمت خدا را بر خود یاد کنید، آیا غیر از خدا آفریدگاری هست که شما را از آسمان و زمین روزی دهد؟ خدایی جز او نیست، پس چگونه از حق منحرف می‌شوید؟ و اگر تو را تکذیب کنند قطعاً پیش از تو هم فرستادگانی تکذیب شده‌اند و همه کارها به سوی خدا بازگردانیده می‌شود». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. آقای رئیس! با اجازه‌ اسامی غایبین و متأخرین را قرائت ‌کنم. آقایان: احسان ارکانی، سلمان اسحاقی، ذبیح‌اله اعظمی، روح‌اله ایزدخواه، معصومه پاشائی، محمدرضا پورابراهیمی، مجتبی توانگر، حسین حاتمی، امان‌اله حسین‌پور، علی‌اصغر خانی، حسین رئیسی، جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، علیرضا زندیان، محمد سرگزی، غلامرضا شریعتی، محمدجواد عسگری، علی‌اکبر علیزده، رحمت‌اله فیروزی، کیوان مرادیان، اردشیر مطهری، سیدنظام‌الدین موسوی و مصطفی نخعی.
3 ادامه رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 کل کشور (ثبت 300)

محمدباقر قاليباف
جناب آقای امیرآبادی! دستور جلسه را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام خدمت همکاران عزیز و ملت عزیز ایران اسلامی. آقای رئیس! ما در ادامه رسیدگی به بخش هزینه‌ای بودجه سال 1400 در تبصره (6)، بند «د»، جزء (2) به پیشنهادات همکاران رسیدگی می‌کردیم. در جلسه شیفت نوبت سوم دیشب جناب آقای عزیزی نماینده محترم شیراز یک پیشنهادی داشتند، مخالف و موافق صحبت کردند، دولت و کمیسیون هم نظرشان را دادند که مخالف بودند. من پیشنهاد را برای رأی‌گیری قرائت می‌کنم. «سازمان امور مالیاتی مکلف است پرونده‌های واحدهای تولیدی و خدماتی با شخصیت حقیقی یا حقوقی دارای یک محل فعالیت را که محل استقرار واحد تولیدی یا خدماتی آنها در استان محل استقرار دفتر مرکزی آنها نیست، به اداره کل امور مالیاتی استان محل استقرار واحد تولیدی و خدماتی ارسال نماید». آقای دکتر! فقط اجازه بفرمایید من یک سؤال کنم، چون آقای قادری یک ابهامی را اینجا مطرح کردند. آقای دکتر! آقای قادری اینجا یک ابهامی مطرح کردند که بعضی از این بحث خدماتی، بعضی از این شرکت‌ها در همه استان‌ها دفاتر دارند، این را گفتند که این هم یک بحثی است، چون بحث خدماتی است، اگر اجازه بفرمایید ابهام را توضیح بدهند و بعد رأی‌گیری کنید. آقای قادری! همین‌جا توضیح بدهید که در همین‌جا رأی‌گیری شود.

جعفر قادري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم نه، البته من یک پیشنهاد الحاقی به بند «د» دارم، برای واحدهایی مثل دیجی‌کالا، علی‌بابا یا سایت‌هایی که به صورت ملی فروش دارند. چون محل فعالیت اینها در یک نقطه خاصی در کشور متمرکز نیست، عوارض ارزش افزوده اینها در سطح ملی یا در سطح استانی اگر وصول می‌شود، به نسبت جمعیت باید بین استان‌ها توزیع شود. پیشنهاد من پیشنهاد مجزایی است، اجازه بدهید به جای خودش به عنوان الحاقی به بند «د» مطرح شود. یا شرکت‌های بیمه.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، متوجه شدیم. آقای رئیس! رأی بگیرید. پیشنهاد جناب آقای عزیزی نماینده محترم شیراز مطرح است، «پرونده‌ها به محل استقرار واحدهای تولیدی و خدماتی منتقل شود».

محمدباقر قاليباف
حضار 233 نفر، پیشنهاد جناب آقای عزیزی مطرح است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! یک پیشنهادی را جناب آقای رحیمی‌مظفری داشتند، خلاف قانون برنامه است. اگر نظر شما هم این باشد عبور کنیم. بله، عبور می‌کنیم، خیلی ممنون. پیشنهادی را در صحن به عنوان رفع ابهام مطرح کردند، جناب آقای جدی پیشنهاد دارند، آقای دکتر ببینید.

محمدباقر قاليباف
این خلاف قانون برنامه است. آقای جدی! ما همین امروز صبح شاید بیش از (15) دقیقه سر همین موضوع در برنامه با دوستان‌مان در قوانین صحبت می‌کردیم. به هر حال آنجا به طور روشن بحث خزانه هست، درصد آن هم معلوم است، هر تغییری خلاف برنامه می‌شود. صبح این بحث شد، موردهای دیگری هم بود که بحث شد. آقای جدی بفرمایید.

علي جدي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم من خدمت همکاران عزیز عرض سلام و صبح‌بخیر دارم. آقای دکتر! ما اینجا اصلاً روی درصد پیشنهاد ندادیم که بخواهد خلاف برنامه باشد. لذا خواهش من بر این است، ما با معاونت قوانین هم مشورت کردیم، پیشنهاد ثبت شده، قابل طرح است. خواهش من بر این است که اجازه بدهید طرح شود.

محمدباقر قاليباف
نگاه کنید! در برنامه هم اسناد خزانه در مرکز متمرکز است و هم درصد آن شفاف در آنجا بیان شده است. هر گونه تغییر در درصد یا هر گونه تغییر در حساب، حتماً خلاف برنامه است.

علي جدي
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر ببینید! ما نه در درصد تغییر دادیم، نه در بحث حساب، باز هم اینها می‌رود در حساب متمرکز استانی واریز می‌شود، این‌طور نیست که به عبارتی فقط بیاید در مرکز بماند. لذا خواهش من بر این است، چون ما با معاونت قوانین هم صحبت کردیم، همین مسأله را تأیید کردند و ما دیروز با آقای دکتر امیرآبادی هم کلی درمورد این قضیه صحبت کردیم. اجازه بدهید مطرح شود.

محمدباقر قاليباف
ببینید! شما الان علاوه بر آنها شاخص‌ها را هم دارید تغییر می‌دهید، اینجا هم شاخص‌ها مشخص است.

علي جدي
پیشنهاد دهنده
این شاخص‌ها که درصدهای شهر و روستا را تغییر نمی‌دهد. ببینید آقای دکتر! شاخص‌ها نحوه توزیع را تغییر می‌دهد، در بحث درصدها تغییری نمی‌دهد، این درصدها سر جای خودش هست.

محمدباقر قاليباف
نمی‌شود، روشن است. اجازه بدهید، بند «ب» جزء (1) ماده (6) این را روشن کرده است. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای ایری در بند «د»، جزء (3) دارند. آقای ایری! پیشنهادتان ثبت نشده است.

عبدالجلال ایری
من که هم در سیستم ثبت کردم و هم دیروز خدمت دوستان رسیدم.

احمد اميرآبادي فراهاني
این احتمالاً خلاف برنامه بوده است و معاونت قوانین نداده است، خیلی ممنون. به بند «ه‍» می‌رویم. آقای ذاکر! پیشنهاد حذف کل در بند «ه‍» را مطرح می‌فرمایید؟ آقای لطفی! شما مطرح می‌فرمایید؟ بفرمایید.

حسن لطفي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران محترم سلام و عرض ادب و احترام دارم. همکاران محترم دقت بفرمایید! در بند «ه‍» ما آمدیم از مشترکان گاز (200) تومان داریم می‌گیریم، از مشترکان برق (100) تومان و در روستاها (50) درصد این را می‌گیریم و در واحدهای تجاری به ازای هر واحد (1000) تومان. ما اولاً از دولت محترم سؤال داریم که به مجلس گزارش بدهند این پولی که در سال گذشته گرفته شده مبلغش چقدر بوده؟ به چه کسانی داده شده؟ این برای بیمه بوده، قرار بوده که به واحدهایی که خسارت می‌بینند بیمه‌ها خسارت بپردازند. این بیمه‌ها به کدام نهاد وابسته هستند، به کدام وزارتخانه وابسته هستند؟ تا حالا به هیچ‌کدام از همکاران محترم در حوزه‌های انتخابیه‌شان گزارشی داده‌اند یا نه؟ ما بارها با این مواجه شدیم که در شهرهای کوچک و روستاها بر اثر برق یا بر اثر گاز آتش‌سوزی اتفاق افتاده، بیمه‌ها مردم را اسیر کردند. اول می‌گویند گزارش آتش‌نشانی را می‌خواهیم، بعد می‌گویند گزارش بخشداری را می‌خواهیم، بعد گزارش نیروی انتظامی و بعد از شش ماه هم می‌گویند شما مشمول این قانون نبودید. استدعایی که ما از همکاران داریم با توجه به اینکه این شرکت‌ها به هیچ‌کسی پاسخگو نیستند، پیشنهاد اول ما این بوده که به همکاران محترم در حوزه‌های انتخابیه گزارش بدهند، ولی می‌بینیم مقدور نیست. الان پیشنهاد ما این است که حداقل به وزارتخانه‌های مربوطه‌شان، یعنی به وزارت نفت و نیرو پاسخ بدهند و وزارت نفت و نیرو هم به مجلس شورای اسلامی و حداقل به کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون انرژی یک گزارش بدهند که ببینیم این پول‌ها را چکار کرده‌اند، متشکریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، روشن است. می‌فرمایند که به کمیسیون برنامه و بودجه و انرژی گزارش بدهند. آقای دکتر! مخالف ثبت‌نامی نداشتیم، دولت هم موافق است، کمیسیون هم موافق است. آقای رئیس! اعلام رأی بفرمایید، پیشنهاد آقای لطفی این است که مبالغ پرداختی شرکت‌های بیمه از محل منابع این بند را شرکت‌ها به کمیسیون برنامه و بودجه و انرژی گزارش بدهند.

محمدباقر قاليباف
حضار 233 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
در بند «و» پیشنهاد آقای ذاکر را به عنوان حذف جزء داریم که مطرح نمی‌فرمایند، خیلی ممنون حاج‌آقا خیلی بزرگوارید. در بند «ز» پیشنهاد همکاران را داریم، آقای دلخوش بفرمایید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم صبح همکاران بخیر. ما در بند «ز» در بحث هزینه‌ای فقط یک کلمه «بیماری کلیوی» را اضافه کردیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دلخوش! این «بیماری نقص» چیست؟

سيدکاظم دلخوش اباتري
پیشنهاد دهنده
این در ادامه‌اش است، «نقص ایمنی مادرزادی» است. دوستان! ما بیماری کلیوی را به این بیماری‌هایی که اشاره شده اضافه کردیم. به این دلیل که اولاً بیماری کلیوی دستگاه اجرایی خاصی ندارد که متولی آن باشد، NGOها هستند، انجمن‌ها هستند، وزارت بهداشت هم در بخش‌های مختلف دارد کمک می‌کند، در هر شهر و روستایی تعداد بیماران کلیوی این‌قدر زیاد شده و افزایش پیدا کرده است که ما هم برای بحث خون دادن به اینها و هم بحث مالی، توان مالی این عزیزان که غالباً هم از خانواده‌های فقیر و گرفتار هستند، امروز دچار این گرفتاری هستند. اگر بیماری کلیوی به این بخش اضافه شود من فکر می‌کنم بخشی از مشکل بیماران کلیوی هم در سطح کشور حل می‌شود. خواهش می‌کنم دوستان رأی بدهند.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، اگر مخالف محترم اجازه بفرمایند، دولت و کمیسیون هم مخالف هستند. آقای رئیس! رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
حضار 233 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای رضائی دارند، بفرمایید. آقای رضائی! «فیبروزیس» چیست؟

ابراهيم رضائي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران عزیز سلام عرض می‌کنم. پیشنهاد بنده اضافه کردن بیماری خطرناک و کشنده ALSبه این بند است. بیماری‌ای که بیشتر برای مردان در سن (40) تا (70) سالگی است. پیشنهاد بنده، البته انتظار می‌رفت کمیسیون مربوطه این پیشنهاد را بدهد، ناظر به مطالبات بیماران و خانواده‌های آنها است و همچنین بعد از مشورت با پزشکان متعهد و متخصص داده شده است. یک بیماری با هزینه بسیار بالا، بیماری ناشناخته، اگرچه مبتلایان به آن در کشور ما تعدادشان خیلی زیاد نیست، اما هزینه درمان و نگهداری از بیمار بسیار بالا است. بعضی از دستگاه‌هایی که برای این بیماری استفاده می‌‌شود (10) هزار دلار قیمت آن است و ناتوان هستند. می‌خواهم دو تا نتیجه بگیرم، اول اینکه فرد مبتلا به این بیماری قادر به کار و نگهداری از خود نیست. یک موردی برای اینکه همکاران عزیز ذهن‌شان درباره این بیماری بیشتر نزدیک شود، این آقای استیون هاوکینگ فیزیکدان که مبتلا شد و دو، سه سال قبل از دنیا رفت با این بیماری از دنیا رفت. یک بیماری شبیه به بیماری ام‌اس است، اما بسیار خطرناک‌تر است و سیستم عصبی و مغز را درگیر می‌کند. نکته بعدی این است که نگهداری از فرد بیمار بسیار پرهزینه است و در توان این افراد و خانواده‌هایشان واقعاً نیست. نیاز است که ما کمک کنیم، سرعت پیشرفت بیماری هم بسیار بالا است. خواهش من این است برای حمایت از این دسته از بیماران که واقعاً وسیله، ابزار، تریبون و رسانه‌ای برای دفاع از خودشان ندارند، همکاران محترم عنایت داشته باشند که ما با تصویب این پیشنهاد ان‌شاءالله خبر خوبی برای آنها داشته باشیم، متشکرم.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای سیدالبرز حسینی مخالف هستند، بفرمایید.

سيدالبرز حسيني
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت ملت شریف ایران و همکاران گرامی. جناب آقای رئیس، جناب آقای دکتر قالیباف! همکاران توجه بفرمایند. مخالفت من از این حیث است که در این بند همکاران پیشنهادهای متعددی درخصوص بیماری‌های گوناگون نادری داده‌اند که نیاز است به این جمله اضافه شود. با اصل موضوع مخالف نیستم، ولی اینکه هر عزیزی به ذهنش یک بیماری برسد و آن را اضافه کند، این شاید خیلی منطقی به نظر نرسد. لذا خواهشم این است، در این خصوص همکار عزیزی رفع ابهامی داده، آن را اجازه بدهید مطرح شود و جمله در داخل این عبارت اصلاح شود. جناب آقای دکتر قالیباف! یک عنایتی بفرمایید، همکار عزیزی درخصوص موضوع پیشنهاد رفع ابهامی داده، اگر آن مطرح شود دغدغه همکاران حل خواهد شد و شما از این بحث عبور خواهید کرد. لذا خواهشم این است اگر قرار باشد درخصوص بیماری‌های متعددی که خانواده‌های زیادی را دچار نگرانی می‌کند و آنها را متحمل هزینه می‌کند، ما باید اینجا برای آن یک فکری کنیم و عقلانی و منطقی هم نیست که اینها یک‌ به یک اینجا مطرح و اضافه شود. لذا خواهشم این است، جناب آقای دکتر محسنی پیشنهادی از حیث رفع ابهام داده است، آن را اجازه بدهید مطرح شود و مشکل این موضوع حل شود. خیلی متشکرم.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای موسوی‌لارگانی موافق هستند، بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام و صبح‌بخیر خدمت همکاران عزیز و ملت شریف ایران اسلامی. پیشنهادی که جناب آقای دکتر رضائی داده‌اند در رابطه با یک بیماری نادر است. البته همان‌طور که مخالف محترم هم توضیح دادند جناب آقای دکتر محسنی‌بندپی یک پیشنهادی دارند که همه این بیماری‌ها را در بر می‌گیرد. اما مقام معظم رهبری تأکید داشتند ما باید کاری کنیم که کسانی که بیمار دارند فقط درد و نگرانی بیمارشان را داشته باشند، نگرانی تأمین دارو، نگرانی بستری شدن، نگرانی امکانات را نداشته باشند. این یکی از بیماری‌های نادر است که جناب آقای بندپی هم یک پیشنهادی دارند که ان‌شاءالله مطرح می‌شود و اگر همکاران رأی بدهند کل این بیماری‌ها را در بر می‌گیرد. ولی در مجموع این بیماری هم که جناب آقای دکتر رضائی پیشنهاد دادند اضافه شود مشکلی ایجاد نمی‌شود و مشکلی از خانواده‌هایی که یکی از اعضایشان دچار این بیماری‌ها هستند برطرف می‌شود. لذا درخواستم این است که همکاران رأی مثبت بدهند.

محمدباقر قاليباف
آقای امیرآبادی! پیشنهاد ابهام را مطرح کنید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رضائی! اجازه بفرمایید، جناب آقای محسنی‌بندپی یک رفع ابهام دارند، احتمال دارد با این رفع ابهام مشکل بقیه هم حل شود. جناب آقای دکتر محسنی‌بندپی! بفرمایید.

محمدعلي محسني بندپي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین محضر ملت شریف ایران و همه همکاران ارجمندم در خانه ملت عرض سلام و احترام دارم. ابهام موجود در بند «ز» تبصره (6) به ذکر تعداد معدودی از بیمارانی برمی‌گردد که دقیقاً مغایر با بندهای (7) و (8) سیاست‌های کلی سلامت، ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر نیل به عدالت اجتماعی و همچنین ماده (78) قانون برنامه ششم درخصوص تحقق عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر است. اگر دقت کنید در این بند تعداد معدودی از بیماران از جمله بیماران اوتیسم، سلیاک، متابولیک، بال پروانه و بقیه را ذکر کرده که تعداد بیشتری از بیماران را از جمله ALS که پیشنهاد همکار عزیزمان جناب آقای دکتر دلخوش و بقیه دوستان بود، بیماران دیگری مثل بیماری‌های آلوپشیا، موکوپولی‌ساکاریدوز، میاستنی‌گراویس و نوروفیبروماتوزیس و بعضی از بیماران دیگری که از بیماری‌های نادر رنج می‌برند، عملاً از قلم افتاده است. از آنجایی که (85) درصد این بیماری‌ها با علت‌های ژنتیکی هستند و در کشور عزیز ما ایران به واسطه ازدواج‌های فامیلی و قومی و قبیله‌ای احتمال ابتلای به این بیماری‌ها نسبت به استانداردهای بین‌المللی بیشتر است و از طرفی این بیماری‌ها بیماری‌های لایف‌تایم هستند، یعنی بیماری‌هایی هستند که در طول مدت زمان بیشتری بیماران از آن رنج می‌برند و هزینه درمان، دارو، تجهیزات پزشکی و همینطور توانبخشی اینها بسیار سنگین است، همکاران محترم لطف کنند این اختلاف طبقاتی که دارد بین بیماران ایجاد می‌شود را ما عملاً حذف کنیم. پیشنهاد بنده این است که بعد از «جهت درمان و هزینه‌های دارویی بیماران اوتیسم» و قبل از «بیماران»، نوشته شود «جهت درمان و هزینه‌های دارویی بیماران نادر از جمله بیماران اوتیسم» و بقیه آن که این خودش دغدغه همه همکاران‌مان را که می‌خواستند یکی‌یکی بیماری‌های مختلف را به آن اضافه کنند برطرف می‌کند و کمک بسیار زیادی به بیماران به ویژه آنهایی که از طبقات و دهک‌های پایین هستند و به فرمایش مقام معظم رهبری درد بیماری خودش یک معضلی است، دیگر درد هزینه‌های آن را نخواهند داشت. خواهش من از همکاران عزیز این است که به این طبقه بسیار ضعیف جامعه که واقعاً هزینه‌های زندگی که بماند، هزینه‌های درمان آنها برایشان کمرشکن است به اضافه کردن بیماران نادر رأی بدهند که ان‌شاءالله بتوانیم کمکی کرده باشیم. متشکرم، در خدمت شما هستیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر مخالف محترم اجازه بفرمایند، عبور می‌کنیم. همکاران عزیز! پیشنهادشان این است که «بیماری‌های نادر» اضافه شود. آقای پزشکیان! مخالف صحبت می‌کنید؟ می‌گویند ثبت‌نام نکرده‌اید.

محمدباقر قاليباف
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان عزیز! سلام عرض می‌کنم، صبح‌تان بخیر و روزتان قرین توفیق. سروران عزیز عنایت بفرمایید! چون الان ساعت کاری مهم مجلس است و ممکن است این تبصره هم مثل تبصره‌هایی باشد که وقت زیادی از شما بگیرد و در انتها از آن چیزی در نیاید، یک توضیح کوچکی خدمت شما عرض می‌کنم. در یک سالی یک نماینده محترمی پیشنهاد داد که تعدادی ناشنوا داریم که اگر ما برای کشت حلزون برای گوش آنها کاری کنیم و منبعی جور کنیم، این خیلی کار خوبی خواهد بود. یک عنوان بود، «کشت حلزون». چون منبعی برای آن نبود گفتند که واردات لوازم آرایشی که به کشور می‌آید، یک درصدی تعرفه گمرکی و سود بازرگانی بگیریم و صرف این کار کنیم. در طول مدت این به تعداد بسیار زیادی عنوان بیماری رسید. حالا آیا منبعی برای این وجود دارد یا نه؟ سروران عزیز! واردات لوازم آرایشی به کشور ممنوع است. وقتی که ممنوع است یعنی سود بازرگانی نیست. یعنی تعرفه گمرکی وجود ندارد، یعنی هیچ درآمدی وجود ندارد. وقتی که درآمدی وجود ندارد و از آن طرف شما تعداد بیماری‌ها را اضافه‌تر کنید، یعنی کار لغو انجام دادیم، نباید این کار را انجام بدهیم. از ابتدا یک مطلب بود، آن هم در واقع کشت حلزون برای ناشنوایان بود و همینطور اضافه شده و بروکراسی آن به حدی شده که اصلاً دیگر قابلیت اجرا ندارد. بنابراین چه در این مورد و چه در موارد دیگری که برای اضافه کردن پیشنهاد داده می‌شود، چون عمل درستی نخواهد بود، ما با همه آنها مخالف هستیم، از جمله این موضوع.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

علي اصغر باقرزاده
سلام علیکم و رحمه الله با عرض ادب و احترام خدمت همه همکاران عزیز و گرامی. عزیزان، همکاران عزیز دقت بفرمایید! یک خواهشی داریم که در بحث‌های پزشکی قبل از اینکه طرحی یا پیشنهادی داده می‌شود با همکاران پزشک یا کمیسیون پزشکی اگر مشورتی گرفته شود، ما بسیار ممنونیم تا اینکه بتوانیم خدمات بهداشتی و درمانی را به نحو بهتری در سطح کشور ارائه کنیم. به عنوان مثال پیشنهاد آقای دلخوش در مورد بیماری‌های کلیوی، ما بیش از چندین نوع بیماری کلیوی داریم. الان ما اصلاً نمی‌دانیم، اینجا ابهام دارد. یا در همین موضوع اگر من بخواهم خدمت شما عزیزان بگویم، این است که در بند «ز» مربوط به واردات لوازم آرایشی است. بیشتر این مواد هم به صورت قاچاق وارد می‌شود، اصلاً تحقق پیدا نمی‌کند. در این بند هم اگر می‌بینید ما چند بیماری را ذکر کردیم به خاطر اهمیت آن است، مثل بیماری بال‌پروانه‌ای، سیستیک‌ فیبروزیس و بیماری‌های دیگر که شما ذکر می‌کنید. پولی نیست که ما بخواهیم بیماری‌های دیگری را اضافه کنیم. اگر پول بیشتری را اضافه کنیم، قطعاً ما به هیچ‌یک از بیماری‌ها نخواهیم رسید. در بحث دیگری که همکاران دیگر ما فرمودند برای اینکه عدالت در سلامت انجام شود، ما این را دیدیم، هم در تبصره (1) بحث همان (8) میلیارد دلاری که برای ارز ترجیحی دیدیم دیده شده، هم در تبصره (14) هدفمندی یک بندی به نام بیماری‌های صعب‌العلاج دیده شده که رقم، رقم بسیار قابل توجهی است و عمده بیماری‌های صعب‌العلاجی که همه دوستان الان اینجا دغدغه دارند و همه عزیزان اینجا دارند برای آن برنامه و پیشنهاد می‌دهند، همه اینجا در تبصره (14) در بحث بیماران صعب‌العلاج دیده شده است. ما خواهش می‌کنیم به همین مصوبه کمیسیون رأی بدهید، یا اگر خدای‌ناکرده بیماری‌های دیگری اضافه شود به بقیه موارد هم پرداخته نمی‌شود. خواهش می‌کنم به مصوبه کمیسیون رأی مثبت بدهید تا مشکلاتی در برنامه‌ریزی‌هایی که در وزارت بهداشت شده پیش نیاید. خیلی ممنون و متشکر.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! اگر اجازه بفرمایید یک نکته‌ای را دو، سه تا از همکاران اینجا آمدند به من تذکر دادند، آقای پورمحمدی! این بند در لایحه دولت بوده، اگر کار لغوی بوده برای چه شما آوردید؟ شما که می‌دانید هیچ درآمدی نداشته برای چه آوردید؟ این در لایحه بوده، الان نماینده‌ها آمدند به ما تذکر دادند، من گفتم خدمت شما عرض خواهم کرد.

سید حمید پورمحمدی
در لایحه موارد محدودی بوده، ولی الان کلی به آن اضافه شده است.

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید، جناب آقای پورمحمدی! جناب‌عالی هم اشاره کردید، شما می‌دانید در دولت اقلام بسیار محدود شد، از چندهزار قلم کالا در حوزه واردات، امروز به کمتر از (2000) قلم کالا رسیده، به خاطر بحث‌های انتقال ارز و مشکلات ارزی که وجود دارد. خواهش من از همکاران این است که دیگر وقت مجلس را روی یک موضوعی که عملاً در سیاست‌های اقتصادی ما اصلاً واردات چنین کالایی انجام نمی‌شود (نگیریم). حالا اگر ما در بازار هم می‌بینیم به صورت قاچاق به اینجا آمده است. بعد ما می‌آییم همه بیماری‌های نادر یا بیماری‌های دیگر را به آن اضافه کنیم، به نظر می‌رسد یک اشکالی در اینجا وجود دارد. ولی به هر حال این پیشنهاد را به رأی می‌گذاریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد شد بعد از «بیماری‌های زمینه‌ای» «بیماری‌های نادر از جمله» که اگر این رأی بیاورد دیگر بقیه پیشنهادات مطرح نمی‌شود.

محمدباقر قاليباف
حضار 237 نفر، پیشنهاد رفع ابهام آقای بندپی را به رأی می‌گذاریم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. تذکر را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
آقای دکتر! فکر می‌کنم بعضی از تذکرات منقضی شده، الان آقای دلخوش تذکر (75) دارد. آقای دلخوش! توهینی به شما نشد.

محمدباقر قاليباف
پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی، در بند الحاقی «ه‍» جناب آقای نوری‌ پیشنهاد دارند که مطرح نمی‌فرمایند. در بند «ی»، آقای رئیس! بخش هزینه‌ای بند «ی» را کمیسیون یک یادداشت داده، ابهام دارد، درخواست کرده برای بررسی بیشتر به کمیسیون ارجاع شود. اگر شما هم صلاح می‌دانید ارجاع شود.

محمدباقر قاليباف
بله، اشکالی ندارد، به کمیسیون برگردد.

احمد اميرآبادي فراهاني
بند «ی» به کمیسیون ارجاع می‌شود. در بند «ک»، آقای جدی! آقای پورسید گفتند پیشنهاد شما قابل طرح است، در همین بند «ک» هم می‌توانید مطرح کنید. آقای جدی بفرمایید.

علي جدي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران عزیزم عرض سلام و صبح‌بخیر دارم. دوستان و همکاران عزیز! دقت بفرمایید، در بحث عوارض ارزش افزوده، در مالیات ارزش افزوده در سال 99 در (11) ماه نزدیک به (18) هزار میلیارد تومان وصولی در کل کشور بوده است. من چند تا آمار را خدمت عزیزان عرض می‌کنم، میانگین پرداختی سرانه هر نفر در کشور (226) هزار تومان در طی (11) ماه بوده است. حالا اگر من آمارهای استان‌ها را خدمت شما عرض کنم، شش استان در کشور کمتر از یک‌چهارم میانگین کشوری است. یعنی با سرانه (55) هزار تومان کمتر، استان لرستان، گلستان، کرمانشاه، سیستان، ایلام و آذربایجان‌غربی. (9) تا استان کمتر از یک‌سوم میانگین کشوری است که شش تا استان قبلی که خواندم به اضافه همدان، کردستان و اردبیل با زیر (75) هزار تومان در سال سرانه دریافتی عوارض‌شان در شهرها و دهیاری‌ها است. (17) تا استان در کشور کمتر از یک‌دوم میانگین کشوری است، اگر در کشور (226) هزار تومان میانگین دریافتی عوارض ارزش افزوده بوده، (17) تا استان کمتر از نصف میانگین است که استان‌های قبلی به اضافه مازندران، گیلان، کهگیلویه، فارس، خراسان‌شمالی، خراسان‌رضوی، خراسان‌جنوبی و چهارمحال و بختیاری. (19) تا استان کمتر از دوسوم میانگین کشوری است که استان‌های قبلی به علاوه استان البرز و آذربایجان‌شرقی که زیر (170) هزار تومان سرانه دریافتی عوارض‌شان بوده، در حالی که میانگین کشوری (226) هزار تومان بوده است. نکته جالب این است که سه تا استان در کشور بیش از دو برابر میانگین کشوری دارند دریافت می‌کنند، یعنی شهرداری‌ها و دهیاری‌های چهار تا استان با (21) درصد جمعیت کشور (44) درصد عوارض ارزش افزوده کشور را دریافت می‌کنند. نکته جالب‌تر را خدمت عزیزان بگویم، همکاران عزیز گوش بدهند، آقای دلخوش! لطفاً بنشینید بگذارید دوستان گوش بدهند. (11) تا استان کشور مجموع عوارض دریافتی‌شان (1125) میلیارد تومان بوده، با جمعیت (14) میلیون و (522) هزار نفر. در حالی که تهران به تنهایی با جمعیت (13) میلیون نفر (5614) میلیارد تومان عوارض دریافت کرده است. یعنی پنج برابر (11) تا استان کشور با جمعیت حتی کمتر از آن (11) استان و این دور از عدالت و آن سیاست‌های نظام که تمرکززدایی است می‌باشد. بحثی که ما دنبال کردیم این است که (50) درصد از عوارض دریافتی کشور در حساب متمرکزی در خزانه ذخیره شود و براساس سه تا شاخص جمعیت با ضریب (1)، مساحت با ضریب (1) و محرومیت با ضریب (3) بین استان‌ها توزیع شود و به حساب متمرکز سازمان امور مالیاتی در هر استان واریز شود و این هم عدالت در توزیع انجام خواهد شد و هم تمرکززدایی که جزء سیاست‌های نظام است. متأسفانه تمام استان‌های مرزی کشور به نهایت زیر میانگین دریافتی کشور هستند، از شرق کشور، شمال کشور، غرب کشور و این اشکال است. بیشتر استان‌های آذری‌زبان ما زیر میانگین کشوری هستند و ما مهاجرت از مرزها را به سمت شهرهای بزرگ داریم و این خودش شهرهای بزرگ را دچار مشکل کرده و به نفع کلانشهرها هم هست که خدمات در مناطق خودشان داده شود و عملاً مهاجرت به شهرهایی مثل تهران کمتر شود و چون تهران از ترافیک و آلودگی و فشار جمعیت در حال انفجار است. لذا خواهش من این است از باب اینکه هم سیاست‌های نظام دنبال شود که بحث‌های مهاجرت به کلانشهرها است، هم اعتماد بیشتر به نظام شود و هم اینکه از مجلس انقلابی انتظار است ان‌شاءالله این را رأی بدهند، چون دوسوم رأی می‌خواهد همه عزیزان رأی بدهند که یک مقداری عدالت در این قضیه رعایت شود. از شما ممنونم.

سيدناصر موسوي لارگاني
آقای دکتر! مخالف صحبت می‌کند، مخالف وقت خودشان را به جناب آقای یوسفی واگذار کرده‌اند، بفرمایید.

مجتبي يوسفي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین خدمت همکاران عرض سلام و صبح‌خیر دارم. من دو تا نکته را...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای یوسفی! عذرخواهی می‌کنم، با دلایلی که آقای قادری برای آقای رئیس آورد خلاف برنامه شناخته شد و قابل طرح نیست.

محمدباقر قاليباف
آقای جدی! با دوستان کمیسیون و آقای قادری بحث‌هایی که اینجا با هم داشتیم، شما دومرتبه هم این را متمرکز کردید، غیر از اینکه شاخص‌ها اینجا تغییر پیدا کرده، در توزیع هم اشکال پیدا می‌شود. این واقعاً خلاف برنامه است، همه دوستان معتقدند که خلاف برنامه است. اجازه بدهید از آن بگذریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون. در الحاقی (6) آقای رحیمی‌مظفری پیشنهاد دارند، بفرمایید.

رحيم زارع
قابل طرح نیست.

عبدالعلي رحيمي مظفري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم بند «د»، ردیف (2). ضمن سلام و صبح‌بخیر خدمت همه عزیزان. همکاران محترم دقت کنند! یک موضوعی که عزیزان از دیروز خیلی در مورد آن بحث کردند، بحث مالیات‌ها و ارزش افزوده بود که تصویب شد. یکی از مشکلاتی که ما در شهرستان‌ها داریم این است که خیلی از واحدهای تولیدی و کارخانجات که می‌آیند دفاترشان را در تهران می‌زنند، حساب‌های بانکی‌شان کلاً در تهران است و اینها باعث می‌شود که سپرده‌گذاری‌هایشان در شهر تهران باشد. این دیگر بحث تقسیم و توزیع هم نیست که بخواهد در برنامه مشکلی ایجاد کند و یا در برنامه دولت باشد. این حساب‌ها اگر به شهرستان‌ها بیاید باعث می‌شود سپرده‌گذاری بانک‌های شهرستان‌ها را بالا ببرد و طبیعتاً شهرستان‌ها می‌توانند اعتباراتی مصرف کنند و از این موضوعی که غالب وام‌های کلان و اعتبارات در شهری مثل تهران است، این موضوع رفع مشکل شود و ما بتوانیم از مزایای این کارخانجات و واحدهای تولیدی استفاده کنیم. به قول معروف: «زجر گل بلبل کشید و بوی آن را باد برد». آقای دکتر قالیباف! من این موضوع را خدمت حضرت‌عالی هم مطرح کردم، شما هم اذعان داشتید که این حتماً باید در برنامه هفتم توسعه هم دقیق دیده شود، این مشکل وجود دارد. من از همکاران عزیز خواهش می‌کنم ان‌شاءالله با رأی قاطع خودتان به این موضوع کمک کنید که این حساب‌ها به شهرستان‌ها بیاید و مردم از مزایای استفاده از اعتبارات و ضمانت‌نامه‌هایی که آنجا هست استفاده کنند و مردم نفع این موضوع را ببرند، ممنونم.

احمد اميرآبادي فراهاني
متشکریم. پیشنهاد آقای رحیمی‌مظفری این است که حساب‌های کارخانجات در همان شهرستان‌ها باشد.

روح اله متفکرآزاد
مخالف صحبت نمی‌فرمایند. آقای دکتر! تذکر و اخطار هم داریم.

محمدباقر قاليباف
تذکرات را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
آقای دکتر! آقای بهروزی‌فر یک تذکر از پیشنهاد قبلی اصرار دارند، دو تذکر هم اینجا داریم.

محمدباقر قاليباف
بفرمایید، فقط خواهشاً دوستان خلاصه بفرمایند.

روح اله متفکرآزاد
آقای بهروزی‌فر بفرمایید.

خليل بهروزي فر
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم «و به نستعین و هو خیر المعین و توکل علی الله و کفی بالله وکیلاً» عرض سلام و ادب و احترام محضر ملت شریف ایران اسلامی و همکاران عزیز و عرض خداقوت محضر همه نمایندگان عزیز و همچنین هیأت‌رئیسه محترم. آقای رئیس! تذکرم ردیف (11) ماده (22) قانون آیین‌نامه داخلی است. می‌فرماید «حفظ شأن و منزلت و اقتدار مجلس و دفاع از حقوق و جایگاه قانونی نمایندگان». حذف پیشنهاداتی که همکاران عزیز ما دادند توسط هیأت‌رئیسه خلاف قانون آیین‌نامه است. حداقل کاری که هیأت‌رئیسه می‌تواند در این راستا بکند اجازه بدهد این دوستان پیشنهادات خودشان را در صحن مطرح کنند و آن زمان خود ریاست محترم مجلس می‌تواند تشخیص بدهد، با مشاوره‌ای که از طریق قوانین و معاونت قوانین مجلس انجام می‌دهد، یا بر خلاف قانون است یا اینکه آن را به کمیسیون مربوطه ارجاع بدهد. خواستم شأن و منزلت و جایگاه نمایندگان توسط هیأت‌رئیسه حتماً مدنظر قرار بگیرد و محفوظ شود. از شما سپاسگزارم.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای بهروزی‌فر! من فکر می‌کنم از چند روز قبل مرتب این تذکر داده می‌شود. همه دوستان هم حداقل با دو نوبت رأی‌گیری که جناب آقای قاضی‌زاده هم انجام دادند، آنجا هم موافقت کردند، رأی‌گیری هم شده است. به اضافه اینکه همه می‌دانیم، طرح همه این پیشنهادات امکان‌پذیر نیست. حتی دوستان‌مان هم در قوانین وقتی که وارد دانستن یا نداستن را هم در سیستم نرم‌افزاری ثبت می‌کنند، باز دوستان می‌آیند اعتراض می‌کنند. می‌گویند چرا شما تشخیص دادید؟ بگذارید به صحن بیاید تشخیص بدهند، برعکس آن هم بوده است. هر دو جهت اینها بوده است. من خواهش می‌کنم، این جز با همکاری دوستان امکان‌پذیر نیست. اگر یک جایی اصلاح کل اتفاق افتاد دیگر بقیه پیشنهادات حذف است، ولو اینکه (20)، (30) تا اصلاح جزء و کل بعد از آن باشد. اگر یک جایی ابهام بود، ابهام رأی آورد، دیگر بقیه حذف است، ولو اینکه پیشنهاد خوبی هم باشد. دیگر اینها آیین‌نامه است، خواهش می‌کنم دیگر تذکر در این زمینه هم پاسخش همیشه این است. تذکر بعدی را هم بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
آقای دکتر! جناب آقای محمد وحیدی اخطار دارند، بفرمایید.

محمد وحيدي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر قالیباف ریاست محترم مجلس! ما در این بررسی قانون بودجه سالانه اگر ریاست جلسات تغییر می‌کند الان با سه تا رویه روبه‌رو هستیم، یعنی هر کسی می‌آید رئیس جلسه می‌شود رویه قانونگذاری قانون بودجه هم تغییر می‌کند، با تغییر آدم‌هایی که در یک فاصله زمانی رئیس مجلس می‌شوند، صبح تا ظهر یک نوع قانونگذاری می‌کنیم، بعدازظهر یک نوع، شب هم یک نوع. این نشان می‌دهد که رویه در خیلی از جاها تابع آیین‌نامه نیست. مگر ما در اصل (3) قانون اساسی نمی‌گوییم که رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه مردم؟ مگر حضرت آقا نفرمودند در گام دوم انقلاب اساس کار ما باید برای ایجاد عدالت اجتماعی باشد. در مالیات بر ارزش افزوده که طبق بند «ک» مدت اجرای آزمایشی الان دارد از سال 87 هنوز انجام می‌شود، این نمودار کشوری آن است، (18) استان کشور نصف بعضی از استان‌ها دارند دریافت می‌کنند، چطور می‌خواهیم به عدالت برسیم؟ این وظیفه دولت بوده است در ایجاد عدالت، بعضی از قوانین را، خود آقای پورمحمدی می‌گوید ما یک اصلی را آورده‌ایم و هیچ بودجه‌ای برای آن نداریم، چرا در قانون آورده‌اید؟ وقت مجلس را توسط دولت می‌گیریم. مشخصاً در قوانین اگر ارزش افزوده گذاشته شد یک زمانی برای این بود که فرصت تولید ایجاد شود. الان که تولیدگر در کشور با خاک یکسان شده است، چه چیزی تولید می‌شود؟ چه حمایتی از تولید دارد در مالیات ارزش افزوده انجام می‌شود؟ همه فقط می‌خواهیم مالیات را بگیریم. بعضی از مالیات‌های ارزش افزوده در کشور سه بار از یک کالا گرفته می‌شود، هم از تولیدکننده، واسطه و کسی که مصرف‌کننده است. این نگاه در کشور در آینده کشور را نابود می‌کند. ما بعضی از قوانین را باید اصلاح می‌کردیم. اجازه ندادید یک موضوع الان توسط آقای جدی طرح بشود که (18) استان کشور دچار بلا هستند، کمتر از یک‌چهارم بعضی از استان‌ها، بعضی‌ها یک‌پنجاه‌وششم، شهر تهران مالیات ارزش افزوده‌اش نسبت به بعضی از استان‌ها (56) برابر است. خوب، این نشان می‌دهد که ما با یک رویه توأم با عدالت رفتار نمی‌کنیم، بعد می‌خواهیم قانون بودجه بنویسیم، این هم گزارش دیوان محاسبات می‌شود که وضعیت اجرای بودجه سالانه کشور می‌شود. من خواهش می‌کنم به این موضوع جدی رسیدگی بشود.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای وحیدی! حالا جناب‌عالی اخطار می‌دهید، نگاه کنید! ما به هر حال اینجا حتماً مکلف هستیم قانون را رعایت کنیم و ان‌شاء‌الله اینطوری عمل خواهیم کرد. ماده (153) در آن بخش اول جناب‌عالی، به هر حال اداره جلسه بر عهده رئیس جلسه و در ماده (53) می‌گوید به تشخیص رئیس. حالا ممکن است بنده یک تشخیص داشته باشم نایب‌رئیسان محترمی که هستند به عنوان رئیس جلسه یک تشخیص داشته باشند. قانون این اجازه را داده است اگر یک ابهامی هست ممکن است من ابهام تشخیص بدهم یکی از نواب که رئیس جلسه است ابهام تشخیص ندهد، این خلاف قانون نیست، این گناه نیست، این عین قانون است. این یک مطلب. در بحث ارزش افزوده که جناب عالی می‌فرمایید، اصل موضوع که حوزه ناعدالتی است حرف درستی است. من به آقای جدی و آقای قادری اینجا گفتم حتماً این درست است، خیلی شرکت‌ها هستند تمام فعالیت‌هایشان در جغرافیای دیگری است ولی دفتر مرکزی این شرکت‌ها ممکن است در تهران باشد، حتماً این نکته جناب‌عالی درست است. خوب دوستان همین الان وقتی یک اشکال را می‌بینند این را در برنامه هفتم که سال آینده در دست هست اصلاح کنید، آنجا به این موضوع توجه داشته باشیم. دوستان عزیز! همین دیروز که دوستان آمده بودند می‌خواستند کل آن انضباط و شفافیت مالی را حذف بکنند که من توضیح دادم دوستان دیوان محاسبات گزارش داده است سال 98 در عملکرد بودجه آن اشکالات بوده است، الحاق (2) که دیروز بنا بود حذف کنند که با توضیحی که داده شد تصویب شد یعنی دارد شفافیت را درست انجام می‌دهد. ما الان که این مشکل را می‌بینیم در برنامه هفتم این دقت را بکنیم که در ارزش افزوده وقتی می‌خواهیم شاخص بدهیم و درصد معلوم کنیم و توزیع کنیم آنجا در برنامه این دقت را انجام بدهیم. نکته دیگر که جناب‌عالی گفتید ارزش افزوده دولت عمل نکرده است، می‌دانید این آمده است در کمیسیون و صحن تصویب شده است. الان در شورای نگهبان منتظر تأیید است که بیاید و قانون ارزش افزوده در حقیقت کارش انجام بشود، یک دوره‌ای هم تمدید شده است. من خواهش می‌کنم موضوعات را اگر می‌خواهیم مطرح کنیم یک مقدار با دقت و عمق بیشتر و من می‌دانم حتماً این پیشنهاد آقای جدی و آقای قادری می‌تواند جلوی این تبعیض‌ها را بگیرد، ولی به هر حال من نمی‌توانم خلاف قانون، فعلاً باید براساس برنامه ششم انجام بدهیم. بعدی را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
آقای رئیس! آخرین تذکر را اگر اجازه بفرمایید، جناب آقای دلخوش بفرمایید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! من تبصره ماده (149) را دارم. یک خواهشی از جناب‌عالی دارم من اصلاً اعتراضی روی فرمایشات آقای باقرزاده ندارم، کلی دارم عرض می‌کنم. ببینید آقای دکتر! در تبصره (149) می‌گوید اگر سخنگو نباشد به ترتیب رئیس، نواب رئیس باید پشت تریبون بیایند، من خودم عضو تلفیق هستم، به هر حال نمایندگانی که در اینجا جمع شده‌اند نخبگان ملت هستند، همه در بخش‌های مختلف نظر دارند، نظر کارشناسی دارند، خود جناب‌عالی همین‌طور. نباید ما به نظرات کارشناسی نمایندگان بی‌احترامی بکنیم. من دیروز چندین مورد دیدم که افراد مختلف از تلفیق می‌آیند آن پشت نظر شخصی خودشان را می‌فرمایند. اجازه نباید بدهید با رئیس کمیسیون و نواب رئیس صحبت بشود، نظر کمیسیون تلفیق باید آن پشت تریبون مطرح بشود، یا آقای سخنگو آمادگی ندارد، در بعضی از موارد که نواب رئیس هستند به ترتیب باید پشت تریبون بیایند. ضمن اینکه باید نظر بگیرند، آقایان نواب رئیس و سخنگو آنجایی که به هر حال کمیسیون تلفیق مسکوت گذاشته است باید حتماً نظر کارشناسی تلفیق را بگیرند، نظر شخصی اعمال نشود. همین حرف من کلی این است که دیروز واقعاً هفت، هشت مورد همین موارد آقای رئیس! مطرح شد شما تشریف نداشتید، من احساس کردم که دوستان نظر شخصی خودشان را می‌گویند. یک مورد رئیس کمیسیون امضا کرد گفت آقا نظر کمیسیون این است، سخنگو پشت تریبون آمد برعکس نظر داد. این را خواهش می‌کنم یک تذکری بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
در اینجا بند (4) تبصره‌اش به روشنی می‌گوید «در صورت عدم آمادگی یا عدم حضور سخنگوی کمیسیون به ترتیب رئیس یا یکی از نواب رئیس یا سایر اعضای کمیسیون». حالا به هر حال ترتیب ندارد و عزیزمان هم که اشاره کردند هم مسئول در حقیقت حوزه درمان کمیسیون تلفیق بودند هم عضو کمیسیون تلفیق بودند. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را در تبصره الحاقی (6) داریم. از آقای نوری عبور می‌کنیم از ایشان ممنونم. (رحیمی‌مظفری ـ رأی‌گیری نکردید) بله، قبلی را باید رأی‌گیری می‌کردیم، آقای رحیمی‌مظفری! ببخشید. دولت حساب‌ها را توضیح بدهید، بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
نمایند‌گان عزیز آنچه که در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید این بود که مالیات بر ارزش افزوده هر واحدی در همان مکان در واقع دریافت بشود. پیشنهادی که مطرح شده است می‌گوید بخش خصوصی مکلف است حساب‌های بانکی‌اش را هم ببرد در همان منطقه، خوب این کار مناسب و صحیحی نیست، من خدمت شما علتش را توضیح بدهم؛ اولاً اینکه بخش خصوصی را شما می‌خواهید در واقع تکلیفش کنید حساب‌هایش را که هرجای عالم می‌تواند باشد، بگویید حتماً بیاید در این شهرستان. خوب، در این شهرستان برود حساب بانکی باز کند نیاز به گشایش اعتبارات اسنادی دارد، آن واحد تولیدی بزرگ نیاز به عملیات ارزی دارد، چگونه برود این کار را انجام بدهد؟ در بانکش نیاز به نیرو‌های متخصص کارشناس دارد که برود این ساز و کار را با این مشتری انجام بدهد. یعنی عملاً در دنیا الان پول و بانک، به آن می‌گویند نقدینگی، لیکوئیدیتی (Liquidity)، یک جریان سیال است، مثل آب هر جایی که جاذبه برای آن ایجاد کنند می‌رود. با زور که نمی‌شود هل داد که آقا الاّ و لابد تو باید بروی اینجا در واقع حساب باز کنی و باعث می‌شود بخش خصوصی ما که در این شرایط باید دستش را باز کنیم، بتواند حتی تحریم‌ها را با روش‌های مختلف برود دور بزند، باید بتواند پولش را در بهترین وضعیت با کمترین هزینه به جریان در بیاورد. مجبورش می‌کنیم چون واحد تولیدیت در این منطقه است الزاماً حساب‌های بانکی شما هم باید اینطوری باشد. آن وقت شما فردا قضاوت بفرمایید آیا هیچ کسی می‌تواند به یک بخش خصوصی بگوید بیا آقا! در منطقه محروم یک کارخانه‌ای بساز؟ می‌گوید شما قانونگذار به من گفته‌ای برو در منطقه محروم، کارخانه را زدم، حساب‌های بانکی‌ام را هم می‌گویید بیاورم اینجا، مالیات بر ارزش افزده‌ام را بیاورم اینجا، پس من چطوری رقابت کنم؟ من اگر نمایندگی داشته باشم، نمایندگی‌های من در سراسر کشور بلکه در دنیا باید تراکنش مالی داشته باشند، مگر امکان‌پذیر است که من در واقع بروم و بانکم را ببرم در شهرستان، بخش یا یک دهستان؟ این کار به شدت آسیب به واحدهای تولیدی ما می‌زند و اصلاً این بسط تبصره است، این در مورد مالیات است نه در مورد حساب‌های بانکی است که فردا در واقع تمام واحدهای تولیدی و بانک‌دارها همه بگویند ببینید! ما دیگر هیچ سرویسی نمی‌توانیم بدهیم. خواهش می‌کنم به این رأی ندهید، دولت با این مخالف است.

احمد اميرآبادي فراهاني
کمیسیون شما مخالف هستید؟

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز عرض سلام دارم. اتفاقاً آقای دکتر پورمحمدی! پیشنهاد خوبی است، من توضیح می‌دهم. در مناطق کوچک می‌آیند معدن را هزار میلیارد تومان سود می‌گیرند، می‌آیند در تهران حساب باز می‌کنند. نظام بانکی هم که فراگیر و جامع است، چه اشکالی دارد حسابش را در شهرستان باز کند و بانک‌های شهرستان رونق بگیرد، قدرت تسهیلات‌دهی بیشتر بشود؟ همه جای ایران هم می‌تواند کار کند. این یکی. همکاران عزیز! این مواردی که همکار عزیزمان پیشنهاد دادند در رابطه با حساب بانکی اتفاقاً این مکمل پیشنهاد آقای دکتر عزیزی شیراز است که آن مواردی که مالیات بر ارزش افزوده است، حساب‌های دفتری، حساب اصلی را می‌آیند در دفتر مرکزی در تهران باز می‌کنند هم مالیات و هم تمام بانک‌های شما که در تمام شهرستان‌ها دارد بسته می‌شود و بانک مرکزی الان برای آن دستورالعمل‌هایی دارد چون اینها سپرده‌هایشان کم است می‌آیند کل شعب بانک‌ها را در شهرستان‌ها می‌بندند. این برای رونق نظام بانکی در شهرستان‌ها بهتر است و از همه همکاران عزیز می‌خواهم که رأی موافق بدهند. فقط در رابطه با تذکر آقای دکتر دلخوش (امیرآبادی‌فراهانی ـ تذکر را آقای رئیس جواب داد) برخی موارد تخصصی است، همکاران می‌آیند و می‌گویند ما توضیح بدهیم و بنده هم چون همکاران تخصصی هستند (امیرآبادی‌فراهانی ـ شما سخنگوی خوبی هستید به همه فرصت صحبت می‌دهید) کمیسیون موافق است.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد جناب آقای رحیمی‌مظفری مطرح است، دولت مخالف و کمیسیون موافق است. آقای رئیس! رأی بگیرید، حساب‌ها برود آن شهرها. دوسوم هم می‌خواهد، خلاف قانون دائمی است.

محمدباقر قاليباف
حضار 232 نفر پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را در بند الحاقی (19) جناب آقای دهمرده دارند، آقای دهمرده! ردیف (2) را مطرح می‌فرمایید؟ (دهمرده ـ نه) مطرح نمی‌کنند خیلی ممنونم. آقای سلیمی هم که از خودمان هستند مطرح نمی‌فرمایند. جناب آقای مفتح! در بند الحاقی (20) مطرح می‌فرمایید؟ آقای مفتح پیشنهادات زیادی هم داشته‌اند ولی خوب همکاری خوبی هم با ما داشتند، ممنونیم، بفرمایید.

محمدمهدي مفتح
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم البته همکاری این است که آدم همه پیشنهاداتش را مطرح کند و شما هم اجازه بدهید همه پیشنهادات مطرح بشود، برای اینکه پخته‌تر باشد (امیرآبادی‌فراهانی ـ بله، خیلی ممنون) قانونگذار گفته است که در مجلس مطرح بشود، منظور این است که نظر همه نمایندگان گرفته بشود. عرض کنم خدمت شما که در این جزء (20) الحاقی تبصره (6)، نکته‌ای را که بنده خواهش کرده‌ام بنویسید، اینکه این آماری را که می‌خواهند بدهند به تفکیک هر حوزه انتخابیه باشد، هر حوزه مالیاتی براساس آنچه که گفته می‌شود. اینجا گفته شده است که «وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است در راستای هدفمندسازی معافیت‌های مالیاتی و گمرکی و شفاف‌سازی حمایت‌های مالی، سیاست اعتبار مالیاتی و گمرکی با نرخ صفر را جایگزین معافیت¬های قانونی مالیاتی مصرح در قانون مالیات‌های مستقیم و قانون امور گمرکی نموده» که البته این حکم‌اش قبلاً داده شده است و باید این کار را کرده باشد، با نرخ صفر این معافیت‌ها را اعمال کرده باشد. در حقیقت معنایش این است که ممیز مالیاتی وارد حساب و کتاب‌های هر مؤسسه‌ای که معافیت‌های مالیاتی دارد، بشود که ببیند آیا فعالیت‌هایش واقعاً در همان حوزه است که معافیت دارد. مثلاً یک مؤسسه خیریه، بله، کار خیریه معاف از مالیات است، اما آیا تمام اقدامات این مؤسسه خیریه بوده است که معاف از مالیات باشد؟ وقتی معافیت مالیاتی می‌گوییم دیگر ممیز نمی‌تواند وارد شود اما مالیات با نرخ صفر وارد می‌شود بررسی می‌کند آن فعالیت‌هایی که در راستای آن موضوعی که مشمول معافیت بوده است، نرخش صفر می‌شود. بنابراین معاف می‌شود و بقیه انجام می‌شود. بنابراین مالیات با نرخ صفر به این معنا است که انجام می‌شود، در پایانش گفته است «فهرست تمامی معافیت¬های مالیاتی و گمرکی و میزان معافیت آنها را مشخص و ظرف مدت سه¬ماه پس از ابلاغ این قانون به تفکیک هر حوزه مالیاتی» به اصطلاح به مجلس گزارش بدهد که ما بدانیم واقعاً این فعالیت‌هایی که معاف از مالیات هستند در کدام حوزه مالیاتی مستقر هستند که باز از اینجا بتوانیم به صحت عملکرد این سیاست مناسبی که برای برخی از موارد خصوصاً برای موارد خیریه معافیت مالیاتی دیده‌ایم اینها دقیق‌تر بررسی بشود. بنابراین نکته‌ای که بنده پیشنهاد دادم خیلی مختصر به تفکیک هر حوزه مالیاتی باشد که این حسن مطلب را به دنبال داشته باشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد جناب آقای مفتح بعد از عبارت «پس از ابلاغ این قانون مجلس»، «به تفکیک هر حوزه مالیاتی» اضافه می‌شود. مخالف اجازه می‌دهند عبور کنیم؟ وقت ما خیلی کم است. بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
آقای صباغیان بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین آقای قالیباف! قبل از اینکه من مخالفت کنم تذکری دارم خدمت شما. تذکر ماده (149) بند (6) و بند (11) ماده (22).

محمدباقر قاليباف
آقای صباغیان! یک خواهش از جناب‌عالی دارم، تقریباً این دیگر یک رویه شده است، به عنوان مخالف، قبل از مخالفت تذکر در تذکر. از شما خواهش می‌کنم جنابعالی به‌عنوان مخالف صحبت کنید.

محمدرضا صباغيان بافقي
مخالف
آقای قالیباف! بگذارید ما حرف‌مان را بزنیم. آقای قالیباف! یک‌طرفه دارید می‌روید، آیین‌نامه داخلی می‌گوید پیشنهاد بدهید، داده‌ایم. یک چیزی اضافه کرده‌اید که نمایند‌گانی که پیشنهاد دادند باید بیایند اسمشان را بنویسند، ماده را دوباره کتباً پیش ما بیاورند که این هم با یک ذلت و خواری برای نمایندگان که ما باید بیاییم آنجا التماس کنیم. این را هم گفتیم دو. دوباره آمدید اخطار کردید که اگر هرکس اخطار داده شد، بدون مبنای آیین‌نامه داخلی. آن هم عملی شد. حالا دوباره آمدید در این سیستم پیشنهادات ما را حذف کردید. بنده صبح نگاه می‌کنم (6) تا، (4) تا پیشنهاد من در بند حذف شده است. آقای قالیباف! این مجلس سال اولش نیست، دفعه اولش هم نیست که دارد بودجه تصویب می‌کند. آقای قالیباف! این ناشی از سوءمدیریت جناب‌عالی است. آقای قالیباف! اینجا مجلس است، پادگان نظامی نیست. ما نماینده مردم هستیم، شما مجری هستید، شما نماینده برتر نیستید. ما طبق آیین‌نامه داخلی می‌خواهیم عمل کنیم، مشکل مجلس همین است. آقای قالیباف! جناب‌عالی یک حزب تشکیل دادید، کسی در مجلس نمی‌تواند حرف بزند، یک فراکسیون... (اعتراض تعدادی از نمایندگان)، (رئیس ـ دوستان اجازه بدهید) آیین‌نامه داخلی حق ما است. آقایان عزیز! فردا نوبت شما است (امیرآبادی‌فراهانی ـ همکاران عزیز اجازه بفرمایید صحبتش را بکند) همین کار، همین کار، من حق ندارم حرف بزنم، اجازه ندادید من حرف بزنم (امیرآبادی‌فراهانی ـ اجازه بدهید آقای صباغیان حرفشان را بزنند) آقایان نماینده اجازه بدهید، من هم یک نماینده هستم (تعدادی از نمایندگان ـ شما دارید توهین می‌کنید)، (امیرآبادی‌فراهانی ـ همکاران! اعتراضشان به ما هیأت‌رئیسه است، اجازه بدهید صحبتش را بکند) هیچ توهینی نیست. طبق آیین‌نامه داخلی جناب آقای قالیباف! اجازه بدهید بنده پیشنهاد دارم چرا حذف کردید؟ (امیرآبادی‌فراهانی ـ آقای صباغیان! اجازه بفرمایید آقای رئیس همکاران را به آرامش دعوت کند، آقای نقدعلی! خواهش می‌کنم) ببینید چه وضعی را شما پیش آوردید که ما طبق آیین‌نامه داخلی می‌خواهیم صحبت کنیم اجازه داده نمی‌شود، بله، برای کسانی که می‌خواهند صحبت کنند، صحبت می‌کنند (امیرآبادی‌فراهانی ـ نمی‌توانیم گوشی را قطع کنیم بگذارید صحبت‌شان را بکنند) وقتی فردی می‌خواهد پیشنهاد بدهد راحت اجازه داده می‌شود منتها ما نمی‌توانیم پیشنهاد بدهیم. چرا براساس آیین‌نامه داخلی عمل نمی‌کنید؟ من خواهش می‌کنم از جناب‌عالی، ما هیچ انتظاری از شما نداریم به جز اجرای آیین‌نامه داخلی، اگر هم مشکلی هست، اگر تعداد پیشنهادات زیاد است، نه اینکه شما پیشنهاد من را حذف کنید بیایید اینجا از ما خواهش کنید یک تدبیری بیندیشیم جلسه غیرعلنی بگذارید یک فکری بکنیم. آقا! دفعه اول و سال اول هم نیست، من خواهش می‌کنم قانون را رعایت کنید.

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید، دوستان، همکاران عزیز! من خواهش می‌کنم، به هر حال همین‌طور که جناب آقای صباغیان گفتند دوستان اجازه بدهید، به هر حال ایشان صحبت‌هایی داشتند، حرف‌شان را اینجا زدند، حالا هر چند اشکالاتی بر حرف ایشان وارد است، من نمی‌خواهم توضیح بدهم و مجلس خودش عکس‌العملش را نسبت به حرف ایشان نشان داد ولی من خواهش می‌کنم همیشه اجازه بدهیم حرف مخالف شنیده بشود، هر حرفی دارد بزند ولو اینکه... البته ایشان باید رعایت بکند که به هر حال براساس قانون صحبت بکند. ایشان هم اساس صحبت‌شان در حقیقت خلاف آیین‌نامه بود حالا محتوای صحبتش چون به شخص من برمی‌گشت، من هیچ اعتراضی به حرف ایشان ندارم، (75) هم ندارم. از این بگذریم، ولی ایشان خودشان طبق آیین‌نامه به عنوان مخالف در پیشنهاد باید صحبت می‌کردند، رفتند در تذکر.


تذکر داریم... (اعتراض تعدادی از نمایندگان)

روح اله متفکرآزاد
آقایان! ما می‌دانیم خیلی از شما اعتراض دارید. در نوبت تذکر ثبت‌نام کنید صحبت بفرمایید.


تذکر داریم.

محمدباقر قاليباف
چشم، اجازه بدهید، طبق روال اجازه می‌دهیم صحبت کنید. الان ثبت‌نام کردند، به نوبت هم اجازه می‌دهیم. ایشان هنوز (22) ثانیه وقت دارند.

روح اله متفکرآزاد
آقای دکتر صباغیان! شما ادامه مخالفت خودتان را با پیشنهاد انجام می‌دهید؟

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای صباغیان! شما هنوز (32) ثانیه وقت به عنوان مخالف دارید، صحبت می‌کنید؟ صحبت نمی‌کنید، خیلی ممنونم.

روح اله متفکرآزاد
موافق محترم جناب آقای احد آزادی‌خواه بفرمایید.

احد آزادي خواه
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام خدمت ملت همیشه سرافراز ایران اسلامی، خداقوت می‌گویم به همکاران عزیزم که در این روزها انصافاً با نگاه جهادی، حداقل (10) ساعت و حداکثر (12) ساعت با سه شیفت در مجلس مشغول خدمت و نوکری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران اسلامی هستند. من تقاضا دارم اعضای محترم هیأت‌رئیسه اجازه بدهند آقای رئیس هم استماع بفرمایند. آقای رئیس! من از شما اجازه می‌خواهم قبل از بیان موافقت تذکر ماده (182) آیین‌نامه را هم خدمت همکاران عزیز عرض بکنم که تصویب بودجه سالانه کشور است. آقای رئیس، همکاران گرامی! برابر با ماده (20) آیین‌نامه رئیس مجلس یک‌سری وظایف مشخص دارد. گفت شما که عیبش را می‌گویید هنرش را نیز بگوی. بله، ما نماینده‌تر اینجا نداریم، این که همه می‌دانیم کسی حق ندارد بیاید بگوید من نماینده‌تر هستم، همه نماینده‌اند، همه یک‌سری اختیارات دارند و همه در بیان نظراتشان آزاد هستند، اما آقای رئیس! ماده (20) آیین‌نامه دارد می‌گوید رئیس مجلس یک‌سری وظایف مشخص دارد. من واقعاً تعجب می‌کنم، ضمن اینکه انصافاً به همه دوستان عزیزم احترام می‌گذارم، آقای صباغیان خیلی برای من قابل احترام است، برادر عزیز من است، پیشکسوت است، نماینده فعال و متدینی است، اما آقای قالیباف! شما به عنوان رئیس مجلس که برابر با ماده (20) موظف هستید به اینکه وظایف هفت‌گانه‌ای را انجام بدهید، این را بدانید، همکاران عزیز بهتر از حقیر هم می‌دانند، به اندازه کافی از یک جاهایی دارد به ما حمله می‌شود، با ناجوانمردی تمام. مجلسی که رهبر عزیز انقلاب نه در مقام کنایه، همکاران عزیز! نه در مقام لفافه بلکه با صراحت فرمود انقلابی‌ترین مجلس. عده‌ای می‌خواهند خلاف نظر حضرت آقا اثبات بکنند آنچه را که حق این مجلس نیست و نبود. این مجلس، مجلس انقلابی است. با این قانون اقدام راهبردی، شما دیدید قلب آمریکا را لرزاند. تزلزل در وجود استکبار و استبداد ایجاد کرد. دولت محترم هم آخر پذیرفت و البته باید می‌پذیرفت و ده‌ها طرح دیگری که من در این مقام نمی‌خواهم بند بکنم. آقای رئیس! قرآن دارد می‌فرماید، همکاران عزیز! قرآن می‌فرماید: «لا تهنوا ولا تحزنوا و انتم الاعلون إن‌ کنتم مؤمنین». ما مجالس دیگر هم دیده‌ایم، با حفظ حرمت همه آنها. این مجلس دارد جان می‌دهد برای انقلاب، برای ملت، چرا نادیده می‌گیریم؟ اینکه هر صدایی از مجلس بیرون بیاید و اینجا را تشبیه بکند به پادگان، به خدا این سزاوار نیست. دارم می‌گویم از یک جاهایی که از یک چیزهایی ناراحت‌اند، صبح تا غروب هر روز به یک بهانه به مجلس انقلابی که مدال نوکری مردم افتخار ماست، دارند حمله می‌کنند. خودمان هم به خودمان رحم نکنیم، یعنی چه مجلس شده است پادگان نظامی؟ کجا پادگان نظامی است؟ اگر این مجلس پادگان نظامی بود، امروز نه به آقای صباغیان اجازه می‌داد حرف بزند نه به من اجازه می‌داد حرف بزنم. اینکه همکاران عزیز من در هر مقامی که دلشان بخواهد دارند صحبت می‌کنند، اعلام نظر می‌کنند، تذکر می‌دهند، اخطار می‌دهند، حتی صحبت‌هایی که نباید بشود بعضاً اینجا انجام می‌شود این یعنی اینکه پادگان نظامی نیست. ما رسماً داریم سوژه درست می‌کنیم می‌دهیم به جریان ضدانقلاب و مزدوران داخلی، بعد هم می‌ایستیم غصه می‌خوریم. به خدا این تدبیر نیست، این سزاوار این مردم و وکلای این ملت نیست. من از (7) صبح آقای نیکزاد، همکاران! اگر غیر از این است بفرمایید، خدا وکیلی از (7) صبح همکاران اینجا دارند کارت می‌زنند، 10شب خانه می‌روند و افتخار می‌کنند، ذره‌ای حق نداریم منت سر مردم بگذاریم، ما نوکر مردم هستیم. اما سزاوار نیست که ما به خودمان هم یک بی‌توجهی‌هایی کنیم که سزاوار این مردم نباشد. من ممنونم و متشکرم هم از مخالف عزیزم هم از حسن مدیریت آقای دکتر قالیباف. آقای دکتر قالیباف! این مجلس به ریاست شما رأی داده است ما اگر رفتیم در یک مسیر، گفت: در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن شرط اول قدم آن است که مجنون باشی ما از رأی خودمان برنمی‌گردیم و حمایت می‌کنیم، البته انتظار‌مان هم این است که شما... (قطع میکروفن)

احمد اميرآبادي فراهاني
فرصت‌تان تمام شد، خیلی ممنون. دولت و کمیسیون مخالف هستند. آقای رئیس! پیشنهاد جناب آقای مفتح را که می‌خواهند «پس از ابلاغ این قانون به مجلس» عبارت «به تفکیک هر حوزه مالیاتی مجلس شورای اسلامی» را اضافه کنند رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
حضار 234 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
از (234) نفر، (117) تا رأی آورد، باید (118) را رأی می‌آورد، یک رأی کم داشت. آقای رئیس! بخش هزینه‌ای تبصره (6) با اصلاحات و الحاقات را رأی بگیرید، فقط چهار تا دوسومی داریم اگر این کلش دوسوم رأی نیاورد آن چهار تا را مجدداً جداگانه رأی خواهیم گرفت. اعلام رأی بفرمایید. دوسوم رأی می‌خواهد.

محمدباقر قاليباف
حضار 235 نفر، اصل تبصره (6) است. دوستان در رأی‌گیری مشارکت کنند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
دوسوم رأی آورد. آقای رئیس! ما وارد الحاقی‌های تبصره (6) می‌شویم، اولین الحاقی در تبصره (6) بند «الف» تبصره (6) را جناب آقای صباغیان پیشنهاد دارند، بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم دارم (تعدادی از نمایندگان ـ «دو»، «دو»).

محمدباقر قاليباف
از همکاران خواهش می‌کنم اجازه بدهند مطرح بفرمایند، بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای صباغیان! الحاق به بند «الف» به اسم شما نداریم، آدرس بدهید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
بنده الحاق به تبصره (6) را دارم.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر الحاق به خود تبصره (6) را دارید اجازه بفرمایید اجزاء را برویم، بعد بفرمایید. این چیزی که الان اعلام کردید بند «الف» است، ولی در بند «الف» الان به اسم شما پیشنهادی نداریم. مجدداً آدرس را بیایید اینجا اعلام کنید، من خدمت شما هستم و رد نمی‌شویم. در جزء (2) بند «د» آقای عزیزی پیشنهاد الحاق دارند، «سازمان امور مالیاتی گزارش عملکرد این بند را هر سه ماه یکبار ارائه کنند»، قابل طرح است، بفرمایید.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز توجه بفرمایید! در ادامه مصوبه قبل که تصویب کردید واحدهای تولیدی موضوعات مالیاتی‌شان را در مرکز استان و استان‌های خودشان مورد رسیدگی قرار بدهند یک الحاقی به این تبصره نیاز است و آن هم به خاطر اینکه یکی از راهبردهای مجلس یازدهم شفاف‌سازی و عدالت‌محوری است. اگر این الحاقی را همه کمک کنیم ان‌شاءالله رأی بیاورد تأثیر بسیار خوبی بر این موضوع خواهد داشت و مشخصاً پیشنهاد این است که «سازمان امور مالیاتی موظف است گزارش عملکرد این بند را در مقاطع سه‌ماهه به دیوان محاسبات کشور ارائه نماید». اگر این را به ردیف (2) بند «د» تبصره (6) الحاق بدهیم هم امر نظارت و هم امر شفافیت و هم آن خواسته قبلی را کامل محقق می‌کند. ممنون می‌شوم همه با هم رأی قاطعی به این الحاقیه بدهید، خیلی ممنون.

احمد اميرآبادي فراهاني
ممنون، اگر مخالف صحبت نمی‌کنند و اجازه بدهند.

روح اله متفکرآزاد
صحبت می‌کنند، جناب آقای صدیف بدری بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای بدری! زمان‌مان خیلی کم است، فقط خلاصه بفرمایید.

صديف بدري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام، ادب و احترام و وقت‌بخیر خدمت همکاران عزیز و ملت بزرگ ایران اسلامی دارم. ضمن تشکر از پیشنهاد همکار عزیزم با توجه به اینکه قانونی درخصوص مالیات بر ارزش افزوده و همچنین نحوه توزیع در برنامه ششم توسعه صراحت دارد و عملکرد سازمان امور مالیاتی هم توسط دیوان محاسبات استان‌ها و هم دیوان محاسبات کشور به صورت بازه زمان‌های سه‌ماهه و یک‌ماهه کنترل می‌شود، حتی سازمان بازرسی هم به صورت دوره‌ای نظارت انجام می‌دهد، لذا لازم نیست گزارش سه‌ماهه‌ای از عملکرد مالیات بر ارزش افزوده به دیوان محاسبات ارائه بشود. ضمن درخواست از همکاران عزیز، ما نباید در برنامه یکساله و بودجه یکساله تمام احکام و قوانین موجود را تحت‌الشعاع قرار بدهیم و نسبت به تغییر آنها اقدام کنیم. از همکاران عزیز خواهش می‌کنم به این پیشنهاد همکارمان رأی ندهند تا ما به قوانین محکم و دائمی که داریم پایبند باشیم. اگر نیاز هم به اصلاح نحوه توزیع وجود داشته باشد در برنامه هفتم توسعه ان‌شاءالله به آن اقدام خواهیم کرد. ضمن تشکر از هیأت‌رئیسه محترم و شخص آقای دکتر قالیباف درخصوص نحوه مدیریت مجلس، خواهش می‌کنم که همکاران عزیز نسبت به جایگاه حقوقی هیأت‌رئیسه و رئیس مجلس هم احترام قائل بشویم. همکار عزیز ما تنها به رئیس مجلس توهین نکردند، به جایگاه و شأن مجلس توهین شد. آقای قالیباف! ما در طول مدت بررسی لایحه بودجه هر زمانی که (امیرآبادی‌فراهانی ـ آقای بدری! در موضوع صحبت کنید) آقای امیرآبادی! اجازه بدهید من هم صحبت کنم. (10) دقیقه قبل از دستور جلسه قبلی کسی در موضوع صحبت نکرد، آن موقع به همکار عزیزمان آقای صباغیان می‌فرمودید در موضوع صحبت کنند. همکاران عزیز عنایت داشته باشند که احترام امامزاده را متولی آن باید نگه بدارد. برادران عزیز! چه سیستم مدیریتی بسته‌ای در مجلس شکل گرفته که خدای‌ناکرده ما بگوییم که اینجا پادگان است؟ خواهش می‌کنم همکاران عزیز اگر می‌خواهند صحبت بکنند و نظر بدهند. هر وقت به اسم من بدری قرعه‌کشی درآمد من خواستم صحبت کردم، هروقت تذکر به اسم من درآمد من خواستم صحبت کردم. برادران عزیز خودشان فرصت نمی‌کنند صحبت کنند یا مطلبی ندارند خدای‌ناکرده به هیأت‌رئیسه و یا رئیس مجلس جسارت می‌کنند. از همکاران عزیز خواهش می‌کنم حرمت مجلس را عنایت داشته باشند.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
موافق محترم جناب آقای علیرضا سلیمی بفرمایید.

عليرضا سليمي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد برادر بسیار عزیز جناب آقای عزیزی پیشنهاد بسیار خوبی است، اینکه به دیوان محاسبات به صورت فصلی گزارش بدهند چه ضرری و اشکالی متوجه کشور می‌شود؟ البته گزارش ندادن حتماً منشأ آسیب و فساد است. ما اگر این گزارش‌ها را به صورت فصلی داشتیم بعضی از اتفاقاتی که امروز در کشور افتاده را شاهد نبودیم. دوستان عزیز ببینید! این قانون برنامه است، در ماده (93) قانون برنامه به صراحت آمده بود دولت «مکلف» بود که از ابتدای اجرای قانون برنامه در قالب بودجه سنواتی سهم خودش را در تأمین بودجه سازمان صدا و سیما (7/0) درصد بودجه عمومی لحاظ کند. سؤال؛ اگر گزارش داشتیم آیا دولت به این تکلیف خودش عمل می‌کرد یا نه؟ گزارش نداشتیم دولت عمل می‌کرد؟ اگر این گزارش‌ها را داشتیم، شما می‌دانید کارت سوخت زمانی که تصویب شد و بعد هم به صورت عجیب و غریبی حذف شد (150) هزار میلیارد تومان به کشور آسیب زد. اگر گزارش داشتیم دچار این بلیه نمی‌شدیم، بعد هم شما دیدید حوادث آبان سال 98 و خسارت‌هایی که به کشور وارد شد. اگر ما گزارش داشتیم به ما می‌گفتند که اگر به صورت فصلی است، اجازه نمی‌دادند شش سال مسکن مهر متوقف بشود و بعد هم بعد از شش سال بعضی‌ها که امروز باید پاسخگو باشند، مدعی هم باشند و یقه ملت را هم بگیرند و هر روز در روزنامه‌هایشان اظهارات عجیب و غریبی را از آنها مشاهده کنیم. اگر گزارش داشتیم بودجه نزدیک (70) درصد انحراف نداشت و بعضی‌ها هم اینجا نمی‌نشستند تماشا کنند در مقابل انحراف (70) درصدی بودجه. اگر گزارش داشتیم اجازه نمی‌دادند و ما متوجه می‌شدیم که بعضی از این آقایان ارتباطات‌شان با بعضی از افراد برملا می‌شد. به نظر می‌رسد که این گزارش امر پسندیده‌ای است و پیشنهاد بسیار بسیار خوبی است و مجلس چشم و گوش ملت است. (امیرآبادی‌فراهانی ـ آقای سلیمی خیلی ممنون، وقت‌مان خیلی کم است) اجازه بدهید، یک دقیقه فرصت دارم. آقای دکتر امیرآبادی! من این نکته را هم اضافه کنم که در مجلس فعلی آزادترین اظهارات انجام می‌شود. مجلس تریبون‌اش برای همه عزیزان و اعزه که همه دانشمند هستند باز است، بینی و بین‌الله چه کسی در مجلس خواسته صحبت کند و تریبون او را قطع کردند؟ از این آزادتر و آزاده‌ترین مجلس در نظام جمهوری که باعث افتخار است، البته همه ما می‌دانیم مجلس یازدهم قبل از اینکه شروع بشود، یعنی بعد از انتخابات (2) اسفند 98، روز (3) اسفند تخریب مجلس فعلی به صورت سازماندهی‌شده شروع شد. خبرسازی‌های جعلی، دروغ‌هایی که بعضی پشت سر هم می‌گفتند. من خواهش می‌کنم دوستان دقت کنند! گاهی از اوقات ممکن است انتقاداتی وارد باشد، هیأت‌رئیسه با جان و دل انتقادات را می‌پذیرد و بسیاری از آنها هم وارد است، اما بعضی از حرف‌ها که خلاف رویه است و واقعیت ندارد را خواهش می‌کنم بیان نکنند. انتقادات را ما با جان و دل می‌پذیریم، هیأت‌رئیسه می‌پذیرد، ولی واقعیت این است که از این مجلس آزادتر ما سراغ نداشتیم، مجلسی که هرکسی اظهارنظری کرد و اراده کرد نکته‌ای بیان کند آزادانه بیان کرد و این را متهم به بعضی مباحث نکنیم، متشکرم.

روح اله متفکرآزاد
متشکرم، آقای رئیس! اجازه می‌دهید تذکر و اخطار بدهند؟

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
یک نفر از پیشنهاد دهندگان قبلی مصر هستند، آقای میرمحمدی تذکر دارند، بفرمایید.

سيدجليل ميرمحمدي ميبدي
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هرچه کرد آن آشنا کرد آقای دکتر قالیباف و نمایندگان محترم! من شخصاً از همه شما عذر می‌خواهم، هم از طرف خودم و هم از طرف آقایان جوکار و دشتی به خاطر توهین و تهمتی که هم به شخص ریاست محترم مجلس زده شد، هم به خاطر توهین و تهمتی که به نمایندگان و به مجلس شورای اسلامی شد. از روز اولی که این مجلس شکل گرفت، به فرموده حضرت آقا به عنوان یک مجلس انقلابی، زمانی که این مدال افتخار به ما داده شد تهمت‌ها و حاشیه‌ها علیه این مجلس شروع شد. به هر شکلی که توانستند استفاده کردند، اما باورمان نمی‌شد یک روزی پیش بیاید که خودمان خلاف به شکل تهمت علیه این مجلس از تریبون صحبت کنیم. من یک سؤال از شما نمایندگان محترم مجلس دارم؛ بینی و بین‌الله اگر بخواهید سه، چهار تا نماینده شاخص که بیشترین تذکرات را داشته، بیشترین طرح‌ها را ارائه کرده و بیشترین تریبون در اختیارش بوده اگر بخواهید نام ببرید آیا عزیز دل‌مان جناب آقای صباغیان را نام نمی‌برید؟ عزیزان! این بحث پادگانی که ایشان فرمود خیلی عجیب است، بیشترین تریبون در اختیار من باشد و بیشترین تذکر را بدهم و بعد این تهمت بی‌جا و بی‌ربط را هم بگویم. من صمیمانه عذرخواهی می‌کنم. اینکه می‌فرمایید نماینده‌تر نداریم، شما را به خدا جناب آقای صباغیان عزیز! که با آیین‌نامه آشنا هستید بیشترین تعداد، چقدر وظیفه برای یک رئیس مجلس گذاشتند؟ آیا اگر رئیس مجلس به وظیفه خودش عمل کند نماینده‌تر می‌شود؟ این چه حرفی است که ما داریم می‌زنیم، این‌همه وظیفه بر عهده هیأت‌رئیسه گذاشته شده. جالب است ما همان حرفی را می‌زنیم و همان صحبتی را می‌کنیم که معاندین علیه این مجلس دارند می‌گویند. شما بروید ببینید زبان بی.بی.سی پریروز چه بوده؟ غیر از همین مطلبی که مجلس پادگان است؟ آن‌وقت ما هم بیاییم همین حرف را بزنیم؟ البته به یک نگاه بله، اینجا پادگان است، ما همه سرباز نظام هستیم، افتخار می‌کنیم سرباز نظام هستیم. من باز هم از شما و آقای رئیس محترم عذرخواهی می‌کنم. ان‌شاءالله که مجلس با همین قدرت پیش برود. سعی کردیم بیشترین طرح را... (قطع میکروفن)

محمدباقر قاليباف
وقتتان تمام شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
جناب آقایان نماینده! خواهش می‌کنم جناب آقای عزیزی توجه بفرمایند! چون دیوان محاسبات در سازمان امور مالیاتی مستقر است و نظارت آن به صورت برخط و حضوری است. احتمالاً نظر جناب آقای عزیزی این بود که به مجلس سه‌ماهه گزارش بدهد، اگر منظور همین است تصحیح بفرمایید که کار به دقت پیش برود.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد اینجا را نمی‌شود تغییر داد، پیشنهاد به دیوان محاسبات است.

سید حمید پورمحمدی
چون دیوان محاسبات حضور دارد و مستقر است دیگر اینکه ما بگوییم بیا بیرون و سه ماه یکبار گزارش بکن برداشت می‌شود، بنابراین ما موافق نیستیم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، کمیسیون موافق است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! حضور داشتن با گزارش دادن هیچ منافاتی ندارد. پیشنهاد این است که «سازمان امور مالیاتی موظف است گزارش عملکرد این بند را در مقاطع سه‌ماهه به دیوان محاسبات کشور ارائه نماید».

محمدباقر قاليباف
حضار 230 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد بعدی را که جناب آقای صباغیان داشتند ما بررسی کردیم، در بند «الف» (30) درصد وجوه دریافتی تا سقف (483) هزار تا برای تأمین تجهیزات آبرسانی در مناطق به کمیته امداد، منبعش مازاد بر سرجمع بوده و قابل طرح نیست، خیلی ممنون. پیشنهاد بعدی را جناب آقای قادری دارند. آقای رئیس! ببینید این قابل طرح است و خلاف قانون برنامه نیست؟ آقای رئیس فرمودند قابل طرح نیست، آقای رئیس! اولین پیشنهاد ایشان را هم ببینید قابل طرح است؟

محمدباقر قاليباف
آقای قادری! این دو، سه تا پیشنهاد را ما قبول داریم پیشنهاد خوبی است، صبح هم خدمت شما توضیح دادم، در حقیقت اینها خلاف برنامه است، اجازه بدهید.

احمد اميرآبادي فراهاني
در الحاقیه (19) پیشنهاد الحاقی جناب آقای میرتاج‌الدینی را داریم، آقای رئیس! ببینید پیشنهاد ایشان قابل طرح است. آقای میرتاج‌الدینی بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین و هو خیر ناصر و معین همکاران گرامی عنایت کنید! من اول پیشنهاد را عرض می‌کنم و بعد یک مطلب هم درخصوص مسائل امروز عرض می‌کنم. در این پیشنهاد اصل تبصره و حکم این است که دولت موظف است (20) درصد از درآمدهای حاصل از مالیات بر واحدهای مسکونی گران‌قیمت را از محل ردیف شماره فلان بابت تأمین مسکن مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی هزینه نماید. این پیشنهاد ما تقریباً تکمله‌ای در این حکم است و تفسیر است و یک نوع رویکرد را نشان می‌دهد و اگر همکاران گرامی مجلس عنایت کنند گفتیم حداقل (50) درصد از منابع موضوع این بند بابت تأمین مسکن محرومین و مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی در اختیار بنیاد مسکن قرار بگیرد. عزیزان! خوب می‌دانید که بنیاد مسکن از آن نهادهای انقلابی و یادگار امام در این کشور است که در عرصه مسکن خصوصاً تولید مسکن برای قشر محروم انصافاً از آن نهادهای موفق است و از آن مجموعه‌هایی است که در این عرصه تجربیات بسیار ذی‌قیمتی دارد. زلزله‌هایی که در جاهای مختلف اتفاق افتاده، ما در ورزقان شاهد بودیم که اینها چند ماه آنجا مستقر شدند و هر استان را یک بخشی آوردند و توانستند در عرض شش تا (12) ماه ده‌ها هزار مسکن را در آنجا بسازند. بنابراین با این پیشنهاد موافقت کنید. اما در موضوع دوم دوستان هم به من اشاره می‌کنند که شما دیگر وارد نشوید، در واقع من هم می‌خواستم همین را بگویم که در این موضوع کفایت مذاکرات را اعلام کنید و دوستان حرف‌ها را زدند و همکار گرامی ما هم به شکل مقتضی این موضوع را جمع می‌کند. «العذر عند کرام الناس مقبول» و ما باید این تفاهم را در جمع خودمان بیش از این بکنیم و از هیأت‌رئیسه و از شخص ریاست مجلس هم از سعه‌صدر و تحمل‌ ایشان تشکر می‌کنیم، والسلام. دوستان عنایت کنند و به این پیشنهاد هم رأی بدهند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! اگر مخالف اجازه بفرمایند.

روح اله متفکرآزاد
نفر اول جای خودشان را به جناب آقای دکتر مصری دادند، بفرمایید.

عبدالرضا مصري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من از پیشنهاددهنده محترم تشکر می‌کنم، اما بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یک وظایفی دارد، کمیته امداد حضرت امام یا دستگاه‌های حمایتی وظایف دیگری دارند و این نهاد انقلابی که زیر نظر رهبر عزیز انقلاب اداره می‌شود تکالیف و وظایفی از جمله رسیدگی به امور محرومین چه مسکن، چه تحصیل، چه ازدواج و چه درمان دارد و همه اینها به عهده کمیته حضرت امام است. لذا اگر ما اعتباراتی که می‌خواهیم به محرومین بدهیم به یک دستگاهی که مسئولیت رسیدگی به امور محرومین را ندارد و کارش بیشتر ساخت و ساز است بدهیم این جفا در حق محرومین خواهد بود، ضمن اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بسیار خوب عمل کرده، اما در وظایف خودش. شما شاهد هستید کمیته امداد سال گذشته بیش از (5000) واحد مسکونی برای محرومین و آن هم در این شرایط سختی که انصافاً اجاره مسکن کمرشکن شده ساختند و تحویل دادند. بخشی را با بنیاد مسکن در حوزه روستایی می‌روند و قرارداد می‌نویسند، اما در حوزه شهری و حاشیه‌های شهر با جاهای دیگر قرارداد می‌بندند. مهم مسکنی است که تهیه می‌شود. لذا خواهش من این است آنچه که امروز در خود قانون هست و آن این است که این در اختیار نهاد کمیته امداد قرار بگیرد که ان‌شاءالله بتوانند مسکن محرومین را کما اینکه بسیار موفق بوده و تا حالا بیش از (100) هزار واحد مسکونی برای محرومین خوشبختانه توسط کمیته امداد ساخته شده، این اعتبار در اختیار کمیته امداد قرار بگیرد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای مصری! پس گرفتند، انصراف دادند.

محمدباقر قاليباف
در بند (1) آقای قادری بفرمایید. (متفکرآزاد ـ آقای رئیس! اجازه تذکرات را می‌فرمایید؟) اجازه بدهید پیشنهادها را یک‌کم جلو برویم.

جعفر قادري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان توجه کنند! بند «د» ردیف (2) پیشنهاد الحاقی (1) است. ما یک‌سری واحدها داریم که خرید و فروش در سطح ملی انجام می‌دهند. الان شما اگر بلیتی را می‌روید خریداری می‌کنید یا بیمه‌ای را خریداری می‌کنید و اگر کالایی را خریداری می‌کنید در این سایت‌هایی مثل دیجی‌کالا، علی‌بابا و مجموعه‌های مختلف، اینها فعالیت‌هایشان در سطح ملی دارد انجام می‌شود. اینجا فعالیت‌ها در یک نقطه خاصی نیست، الان عوارض بر ارزش افزوده اینها به شهرداری تهران تعلق می‌گیرد، در صورتی که سطح فعالیت آنها در سطح ملی است. پیشنهاد من این است که چون اینجا مشخص نیست نوع فعالیت‌ها در کدام استان دارد انجام می‌شود و به چه میزان انجام شده، پیشنهاد ما این است که دقیقاً اینجا به نسبت جمعیت عوارضی که از اینها وصول می‌شود در سطح کشور توزیع بشود. پیشنهاد مشخص را من می‌خوانم: «مالیات و عوارض بر ارزش افزوده واحدهای خدماتی ملی به نسبت سهم هر استان از جمعیت کشور به حساب استان ذی‌ربط واریز می‌شود». الان ما خرید بیمه، فعالیت‌های بانکی، فعالیت‌های فروش کالا، فروش بلیت هواپیما، خودرو و امثالهم و موضوعات مختلفی را داریم، حتی این سایت‌ها ممکن است در استان ما هم مستقر باشد، ولی فعالیت خود را در سطح ملی دارد انجام می‌دهد. آن اشکال ندارد و آنجا هم سازمان مالیاتی وصول بکند و عوارض شما را به نسبت جمعیت بین کل کشور توزیع بکند. برای اینکه عدالتی صورت بگیرد من فکر کنم که اینجا هیچ مغایرتی هم با قانون برنامه و قوانین مادر ندارد و کمک می‌کند که ان‌شاءالله یک بخشی از عوارض بر ارزش افزوده که توسط این مجموعه‌ها به این شکل وصول می‌شود به نسبت جمعیت توزیع بشود.

محمدباقر قاليباف
آقای قادری نگاه کنید! من خدمت جناب‌عالی هم توضیح دادم، این را حداقل یک توضیحی بدهید که نمایندگان محترم بدانند. شما می‌دانید براساس ماده (6) در برنامه همه این عوارض به حساب خزانه می‌رود. اگر منظور شما این است که به حساب خزانه نرود خودتان می‌دانید که این دقیقاً خلاف برنامه است، این یک. پس باید به حساب خزانه برود. شما در پیشنهادتان اینجا هیچ اشاره‌ای نکردید که این به حساب خزانه برود. حتی اگر می‌خواهید بگویید به استان برود اشکالی ندارد، حتماً اینها را خزانه‌داری در نزد استان باز حسابی برای خزانه باز می‌کند که در حین اینکه استانی هست، ولی در آنجا هست. شما این پیشنهاد را هم ندادید، یعنی وقتی می‌گوییم براساس جمعیت در استان بیاید در کدام حساب برود؟ این یک موضوع. موضوع در رابطه با بلیت و اینها را که در توضیحات‌تان مثال می‌زنید اینها باز ابهام را بیشتر می‌کند. حالا من نمی‌خواهم اسم ببرم، یک بلیت در شرکت‌هایی که الان دارند کار فروش الکترونیکی انجام می‌دهند ممکن است بلیت را در سیستم الکترونیکی یک جا صادر کند، اما اگر ما بخواهیم مالیات و عوارض بگیریم در حقیقت این به آن مسافری برمی‌گردد که از مبدأ و مقصد پرواز را انجام می‌دهد به آنجا باشد، نه از آن محلی که بلیت صادر شده. ببینید! هیچ‌کدام از اینها در پیشنهاد شما معلوم نیست. اگر توضیحی دارید بدهید که دوستان بدانند به چه می‌خواهند رأی بدهند.

جعفر قادري
پیشنهاد دهنده
من توضیح بدهم؛ آقای دکتر! اینها که از بدیهیات است، یعنی وقتی ما می‌گوییم این عوارض ارزش افزوده وصول بشود حتماً باید به حساب خزانه واریز بشود و وقتی می‌گوییم به استان برود طبیعی است که استان هم باید از طریق... اجازه بدهید رئیس گوش کنند، آقای دکتر قالیباف! این دو مطلبی که حضرت‌عالی اشاره فرمودید از بدیهیات است، یعنی عوارض حتماً باید به حساب خزانه واریز بشود و به استان هم که می‌خواهد منتقل بشود به حساب معین خزانه استان برود.

محمدباقر قاليباف
ما می‌خواستیم روشن باشد.

جعفر قادري
پیشنهاد دهنده
اینها که دیگر چیزهای بدیهی است که ما اینها را در پیشنهادات نمی‌آوریم، اینها روشن است.

محمدباقر قاليباف
اشکال ندارد، در متن مذاکرات باشد.

جعفر قادري
پیشنهاد دهنده
بله، نگاه کنید در خیلی از موارد بلیت را ممکن است من از یک دفتر فروش در شهر خودم بگیرم، اینجا به حساب آن شهرداری واریز می‌شود، ولی وقتی در سطح ملی است و اگر چهارچوب وجود دارد.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، روشن شد. اجازه بدهید مخالف و موافق بفرمایند.

احمد اميرآبادي فراهاني
مخالف اگر اجازه بفرمایند که صحبت نمی‌فرمایند، دولت مخالف و کمیسیون موافق هستند. آقای رئیس! من می‌خوانم: «مالیات و عوارض بر ارزش افزوده واحدهای خدماتی ملی به نسبت سهم هر استان از جمعیت کشور به حساب خزانه استان ذی‌ربط واریز می‌شود».

محمدباقر قاليباف
حضار 234 نفر، به رأی گذاشته می‌شود. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را در بند «ه‍» جناب آقای کوچکی‌نژاد دارند، الحاق به این بند است، بفرمایید.

جبار کوچکي نژادارم ساداتي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد من بند «ه‍» تبصره (6) است. آقای رئیس! ما تصویب کردیم و چندین سال هم این قانون تصویب می‌شود که هر مشترک گاز (200) تومان و برق (100) تومان و روستایی هم (50) درصد تخفیف و مناطق تجاری هم (1000) تومان، شرکت‌های برق و گاز از اینها دریافت می‌کنند. من خودم چند سال بررسی کردم اولاً اینها قراردادها را بعد از چهار، پنج ماه یا بیشتر می‌بندند، یعنی به محض اینکه پول می‌گیرند، ماه‌های اول، دوم، سوم و چهارم هم قرارداد نمی‌بندند. بعد قرارداد هم که می‌بندند و زمانی که حادثه پیش می‌آید و نوسانات برق پیش می‌آید و وسایل برقی یا امکانات گازی یا آتش‌سوزی رخ می‌دهد اینها به گزارش‌های آتش‌نشانی هم توجه نمی‌کنند. بررسی‌ها گاهی اوقات پنج، شش ماه طول می‌کشد، خانه این بنده‌خدا یا لوازمشان سوخته، پول را که ماهانه از او می‌گیریم ولی در پرداخت‌ها گاهی اوقات بیش از شش ماه طول می‌کشد. پیشنهاد ما این بوده و همه همکاران در شهرهای خودشان با این پدیده مواجه هستند. پول را از جیب مردم می‌گیریم ولی بازپرداخت از شرکت‌های بیمه‌گر و شرکت‌های خدمات، می‌خواهند قرارداد ببندند چندین ماه طول می‌دهند. پیشنهاد ما این است که اگر حوادثی پیش می‌آید در کمتر از دو ماه بررسی بکنند و حداکثر در سه ماه به اینها پرداخت بکنند. اینها یک بحثی دارند که حادثه مثلاً در کنتور یا داخل خانه پیش آمده، منبع این کار سازمان آتش‌نشانی است و آنها باید تشخیص بدهند که این حادثه آیا از اتصالات برق است یا نیست. پیشنهاد ما این است که این زمان را کوتاه بکنیم و این بندگان خدا که واقعاً آسیب می‌بینند بتوانند، آن خسارتی که به اینها وارد شده شرکت‌های بیمه‌گر از همین منابعی که از اینها دریافت کرده‌اند، پرداخت بکنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
متشکرم، اگر مخالف اجازه بفرمایند دولت و کمیسیون مخالف هستند. آقای رئیس! آقای کوچکی‌نژاد می‌خواهند در اجرای این بند الحاق کنند کمتر از دو ماه بررسی و حداکثر تا سه ماه پرداخت بشود و گویا محل حادثه در داخل منزل اتفاق افتاده باشد. الان مخالف نوبت کیست؟ قرعه‌کشی شده؟

سيدناصر موسوي لارگاني
جناب آقای بابائی‌کارنامی مخالف هستند، بفرمایید.

علي بابائي کارنامي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من از همکاران عزیز تشکر می‌کنم. من فقط در باب مخالفت بگویم که این بحث کارشناسی بوده، زمانی که در کمیسیون تلفیق و لایحه دولت بوده به نظر من بحث کارشناسی مخصوصی شده، مخصوصاً باید دید نظر پزشکی قانونی تا بیاید خودش شش، هفت ماه طول می‌کشد. جناب آقای کوچکی‌نژاد از سر دلسوزی این پیشنهاد را دادند. اما جناب آقای دکتر قالیباف! بیشتر هدف من این بود که بگویم واقعاً خدا به شما خیر دهد با بعضی از نمایندگانی که با این دیدگاه دارند این بحث‌ها را مطرح می‌کنند که شما با این سعه‌صدر و بزرگواری اداره می‌کنید و همچنین بعضی از اعضای هیأت‌رئیسه هم تحمل می‌کنید، در نتیجه امیدوارم به این بزرگواری که شما دارید ما بتوانیم واقعاً شأن مجلس را با اقتداری که حضرت‌عالی دارید در مجلس برای برنامه‌ریزی‌های آینده ان‌شاءالله پیگیری بکنیم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، موافق را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
هزینه مجلس ساعتی میلیاردها تومان است، اجازه بفرمایید. موافق را بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
جناب آقای کمال حسین‌پور موافق هستند، بفرمایید.

کمال حسين پور
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان توجه کنید! شرکت‌های خدماتی از همه خانوارها پول دریافت می‌کنند، از خانواده‌هایی که محروم هستند و خانواده‌هایی که واقعاً وضع مالی‌شان بد است و اتفاقی که می‌افتد به جای اینکه هرچه سریع‌تر خسارت این خانواده‌ها را بدهند که اینها بتوانند خانه‌ها و واحدهای خودشان را بازسازی کنند چندین سال طول می‌کشد که بعضی خانواده‌ها حتی حوصله ندارند دنبال آن بروند. واقعاً به این رأی موافق بدهید که بتوانند از خسارت‌هایی که بابت آن پول داده می‌شود سالیان سال استفاده کنند. خواهش می‌کنم رأی موافق بدهید.

احمد اميرآبادي فراهاني
ممنونم، آقای حسین‌پور هم موافق هستند. دولت مخالف و کمیسیون نظری ندارند. آقای رئیس! رأی بگیرید. آقای کوچکی‌نژاد! این محل حادثه در بیرون یا داخل منزل اتفاق افتاده باشد هم جزء پیشنهاد هست یا نیست؟ هست. دولت مخالف و کمیسیون نظری ندارد.

محمدباقر قاليباف
حضار 234 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای رحیمی‌مظفری در الحاق به (18) دارند، بفرمایید.

عبدالعلي رحيمي مظفري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران! ضمن خداقوت دقت بفرمایید، این پیشنهادی که مطرح کردیم یکی از مشکلات بزرگ خیلی از کشاورزانی که نیاز دارند ترانس‌های خود را تقویت کنند، کارگاه‌های تولیدی که توسعه دادند و می‌خواهند تقویت کنند، مرغداری‌ها، دامداری‌ها و همه کارگاه‌های کوچک است. اداره برق الان اگر یک مشترک بخواهد برق بگیرد مشترک را موظف می‌کند خودش برود ترانس بخرد. طرف باید (30)، (40) و (50) میلیون بدهد یک ترانس بخرد، اگر یک، دو سال دیگر مجدد مراجعه کرد برای اینکه برق خود را تقویت کند مشترک را وادار می‌کند می‌گوید دوباره برو یک ترانس دیگر بخر و ترانسی که طرف از جیب خودش خریده و مال شخصی خودش بوده و هیچ یارانه‌ای از دولت روی آن نبوده این را می‌آید برمی‌دارد و به نفع خودش مصادره می‌کند. این مال شخصی طرف است، این امکانات توسط خود شخص تأمین شده.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای مظفری! معاونت قوانین می‌فرمایند که اینجا بخش درآمدی حذف شده، پس بخش هزینه‌ای‌اش قابل طرح نیست، عذرخواهی می‌کنم. در الحاقی (19) جناب آقای ابراهیم رضائی پیشنهاد دارند. آقای رضائی الحاق نداریم (رضائی ـ اصلاحی است)، بگذارید الحاقی (11) آقای علی‌پور را ببینیم. آقای رضائی! مثل اینکه آدرس اشتباه داده شده، تشریف بیاورید. آقای علی‌پور! سهم شهرداری از مالیات را می‌خواهید بگویید؟ بفرمایید. (30) درصد از این مالیات سهم شهرداری است، کدام مالیات، مالیات ارزش افزوده؟ (علی‌پورخنکداری ـ آقای امیرآبادی! اجازه بدهید مطرح بشود، (11) را بیاورید) اگر این را جواب بدهید معلوم می‌شود؛ (30) درصد از کدام مالیات؟ (علی‌پورخنکداری ـ 30 درصد از این مالیات‌هایی که مشخص کردیم از (1) میلیارد به (5/1) میلیارد، از (10) میلیارد به (30) میلیارد. اجازه بدهید من مطرح بکنم) قابل طرح است، بفرمایید.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام دارم خدمت همکاران عزیز. همکاران قوانین اگر این بحث (11) را بیاورند ما پیشنهاد دادیم که بتوانیم از خانه‌های لوکس و خانه‌هایی که دارای قیمت بالایی هستند عوارض بگیریم. اگر این کار انجام بشود هم می‌توانیم قیمت خانه‌ها را تعدیل بکنیم و هم اینکه در بخش مسکن بعضی‌ها می‌آیند سوداگری می‌کنند ما بتوانیم جلوی این سوداگری‌ها را بگیریم و بتوانیم این قیمت کمرشکن مسکن را پایین بیاوریم. الحمدلله این اتفاق افتاده، همکاران عزیز اگر توجه بفرمایند، ما آمدیم قیمت واحدهای مسکونی با احتساب عرصه و اعیان را مشخص کردیم که مازاد (100) میلیارد ریال، یعنی (10) میلیارد تومان تا (50) میلیارد ریال گفتیم ما بتوانیم یک در هزار مالیات بگیریم و موضوعات بعدی که در انتها در بندهای (1) و (3) آوردیم که اگر قیمت مسکنی (25) میلیارد تا (40) میلیارد تومان باشد و بیش از آن سه در هزار بگیریم. پیشنهاد داده بودیم اگر ما بیاییم مالیات‌ها را بگیریم خیلی از شما در شهرهای کوچک و حتی کلانشهرها...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای علی‌پور! عذرخواهی می‌کنم، مشورتی که با معاون محترم قوانین داشتیم، از این واحدها مالیات گرفته می‌شود و جزء منابع عمومی است و برای آنها هزینه هم دیدیم، شما باید منبع دیگری معرفی کنید و نمی‌توانید (30) درصد آن را برای شهرداری‌ها بگذارید، عذرخواهی می‌کنم. پیشنهاد الحاق به کل تبصره (6) را داریم. آقای دلخوش یک پیشنهاد داشتند، آقای کردبچه ردیف این را دادند که «درآمد حاصل پس از گردش خزانه به ردیف (1082000) جدول (1 ـ 10) بابت غذا و پوشاک زندانیان واریز می‌شود». این هم ثبت بشود که انجام شده. فقط باید ردیف این را اعلام می‌کردند که کردند و نیاز به طرح نیست. آقای نوری‌قزلجه پیشنهادتان را در الحاق به کل بفرمایید. کدام ردیف را می‌فرمایید؟

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم تبصره (6) است، فکر کنم چاپ‌شده آن بعد از بند «ل» است.

احمد اميرآبادي فراهاني
بند «ل» چون درآمدی بوده هزینه برایش ثبت نشده.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
ثبت به کل است، چون آنجا محل ثبتش است، ثبت به کل تبصره است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر ببینید! بند «ل» جزء درآمدی‌ها است، هزینه‌ای ندارد.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
این پیشنهاد ربطی به بند «ل» ندارد، چون عین بند «م» است که حذف شده به خاطر همان آنجا ثبت شده.

احمد اميرآبادي فراهاني
بفرمایید مطرح کنید.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
همکاران عزیز! خیلی ممنون و خسته نباشید. من پیشنهادم را که به عنوان الحاق به تبصره (6) مطرح شده خدمت عزیزان می‌خوانم. (35) درصد از عوارض آلایندگی وصول‌شده از محل (1) درصد مالیات ارزش افزوده به صندوق ملی محیط‌زیست اختصاص می‌یابد تا پس از مبادله موافقتنامه با سازمان برنامه و بودجه کشور براساس ماده (5) اساسنامه صندوق مذکور صرف اعطای تسهیلات و حمایت‌های مالی برای کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی و جلوگیری از تخریب محیط زیست شود.

سيدجواد ساداتي نژاد
دولت که این (35) درصد را برای واریز به صندوق مالی محیط زیست خودش پیشنهاد داده.

محمدباقر قاليباف
آقای نوری!این خلاف برنامه است.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! در لایحه دولت بوده.

محمدباقر قاليباف
مشکل همان تبصره (6) است.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
چون در لایحه دولت بوده می‌شود مطرح کرد. در لایحه دولت بوده و عین همان متن است.

محمدباقر قاليباف
الان اینجا بحث الحاق است، بحث برگشت به لایحه که نیست. الان این پیشنهاد برای الحاق به تبصره است.

غلامرضا نوري قزلجه
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! متن دقیقاً همان است.

احمد اميرآبادي فراهاني
اجازه بدهید! ایشان برگشت به لایحه ندارند، این یک. ما اصل تبصره را رأی گرفتیم، دیگر امکان برگشت به لایحه نیست، این دو. سوماً ایشان می‌خواهند الحاق بدهند که الحاق ایشان خلاف قانون برنامه است و قابل طرح نیست، عذرخواهی می‌کنم.

محمدباقر قاليباف
پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای علی‌پور در تبصره دارند.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! بفرمایید چون از کمیسیون هست سخنگوی کمیسیون مطرح کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
عیب ندارد، فقط آدرس ردیف را به من بگویید.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
ردیف (27) است.

احمد اميرآبادي فراهاني
این قابل طرح نیست، عذرخواهی می‌کنم، شما می‌خواهید درآمدها را بالا ببرید. می‌گویید «در سال 1400 به عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات انواع قطعات خودرو و غیرتجاری مجموعاً (20) درصد اضافه و منابع حاصله» بعدش هزینه‌ای است، بخش درآمدی را هم دارید می‌گویید و قابل طرح نیست. اجازه بفرمایید، معلوم است. «در سال 1400 به عوارض گمرکی و سود بازرگانی واردات انواع قطعات خودرو و غیرتجاری مجموعاً (20) درصد اضافه و منابع حاصله» بعدش هزینه‌ای است.

غلامرضا نوري قزلجه
خودتان گفتید این باید در هزینه‌ای‌ها مطرح شود.

محمدباقر قاليباف
اگر در درآمدی هم مطرح نشده و چه اجازه دادیم و چه ندادیم دیگر درآمدی سقفش بسته شده. (نوری‌قزلجه ـ گفتید در هزینه‌ای‌ها مطرح شود) حرف ما این است که بخش هزینه‌ای آن بیاید معادلش از اینجا برای منابع حاصله برود درست است، ولی اینکه شما آمدید می‌گویید (20) درصد به اینها اضافه بشود درآمدی است. (نوری‌قزلجه ـ اجازه ندادید در درآمدی‌ها مطرح شود) اگر اجازه ندادیم ما اشتباه کردیم ولی در وقت هزینه درآمد را نمی‌شود تصویب کرد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای صباغیان دارند، آقای صباغیان ردیف (5) پیشنهاد دارند. این هم از سرجمع اعتبارات آموزش و پرورش است و قابل طرح نیست، عذرخواهی می‌کنم. آقای سیدالبزر حسینی پیشنهاد کمیسیون عمران را مطرح می‌کنند، کدام را مطرح می‌کنید؟ نیستند. آقای دهقانی کمیسیون صنایع را مطرح می‌فرمایند، بفرمایید.

الهويردي دهقاني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر امیرآبادی! بنده (24) را اول مطرح می‌کنم و بعد (23) را اگر اجازه بفرمایید. (امیرآبادی‌فراهانی ـ آقای دهقانی! فقط دوسوم می‌خواهد) چرا دوسوم می‌خواهد؟ همکاران محترم! خواهش می‌کنم یک لحظه توجه داشته باشید. ما جزء (10) کشور برتر معدنی دنیا هستیم و جزء دارندگان (10) کشور برتر معادن دنیا هستیم، ولی متأسفانه در استخراج، اکتشاف و بهره‌برداری جایگاه خودمان را به دست نیاوردیم و خیلی فاصله داریم تا به جایگاه (10) کشور برتر دنیا در اکتشاف، استخراج و بهره‌برداری از معادن برسیم و همه شما مستحضر هستید با توجه به تحریم‌هایی که بر سر منابع نفتی و محصولات آن در سال‌های گذشته و اخیر پیش آمد، اکثر بزرگان کشور به ویژه مقام معظم رهبری بر استفاده از معادن و پتانسیلی که در معادن وجود دارد تأکید فراوان داشتند و این بخش از منابع و معادن کشور واقعاً یک پتانسیل نهفته و مغفول و مهجورشده‌ای در کشور ما است که می‌تواند در نجات اقتصاد کشور ما، در ایجاد اشتغال و ثروت نقش بسیار مهمی را داشته باشد. لذا عزیزان! توجه بکنید یکی از موارد قانون‌شکنی دولت به بخش معادن ما برمی‌گردد. عزیزان و همکاران عزیز! خواهش می‌کنم به این نکته توجه بفرمایید مجلس قانون گذاشته، در قانون معادن ما آمدیم درآمدهای دولت از معادن، بهره‌ مالکانه، حقوق دولتی و حق صدور مجوز برای پروانه‌های اکتشافی و بهره‌برداری را پیش‌بینی کردیم که همه اینها به عنوان درآمد در قانون معادن آمده و به عنوان مثال در تبصره‌های (2) و (3) ماده (6) قانون معادن درآمدها پیش‌بینی شده و در تبصره (4) همین قانون محل هزینه آن هم پیش‌بینی شده و همینطور در ماده (14) قانون معادن درآمدهای حقوق مالکانه، بهره مالکانه و حقوق دولتی پیش‌بینی شده و هزینه‌های آن هم پیش‌بینی شده. متأسفانه دولت محترم در زمان بودجه درآمدها را از اینجا به دست می‌آورد و به حساب خزانه می‌آورد ولی به آن قسمت‌هایی که طبق قانون معادن باید برگردد و هزینه بشود اختصاص داده نمی‌شود. خواهش ما از همه همکاران این است که اگر می‌خواهیم بخش معادن فعال بشود، اکتشافات کشور تکمیل بشود، ما بیش از (20)، (30) درصد معادن کشور را اکتشاف نکرده‌ایم، ما اکتشاف عمیق در کشور انجام نداده‌ایم، ما منابع معدنی و مواد معدنی‌مان را به بهره‌وری کامل نرسانده‌ایم. یعنی صنایع پایین‌دستی معادن را در کشور ایجاد نکرده‌ایم، حداکثر ارزش افزوده را از بخش معادن نداریم. اگر می‌خواهیم معادن جایگاه خودش را بگیرد و به عنوان یک منبع بسیار مهم در اقتصاد کشور نقش بازی بکند از همه شما تقاضا دارم به این پیشنهاد بنده که البته پیشنهاد کمیسیون است رأی مثبت بدهید. همانطور که درآمدها در اینجا پیش‌بینی شده و استحصال می‌شود و توسط خزانه صد درصد دریافت می‌شود، هزینه‌ها هم مطابق با قانون معادن توزیع بشود و به قسمت‌هایی که پیش‌بینی شده اختصاص پیدا بکند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دهقانی! صحبتی که اینجا شد بند «د» ماده (28) می‌گوید که تخصیص باید با رعایت ماده (30) قانون برنامه و بودجه باشد و ماده (30) هم می‌گوید براساس گزارش نظر کمیته تخصیص باشد.

الهويردي دهقاني
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر امیرآبادی! اینجا قانون معادن زیر پا گذاشته می‌شود، خود دولت اینجا قانون را نقض می‌کند. ما برای این (234) را هم نوشتیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دهقانی ببینید! ما اصلاً بحث قانون معادن را نداریم، ما اینجا قانون برنامه داریم و قانون برنامه مورد توجه‌مان است.

الهويردي دهقاني
پیشنهاد دهنده
قانون برنامه اصلاً این را منع نکرده و در این مورد هیچ چیزی نگفته، حتی درآمدها از بخش معدن، بهره مالکانه و حقوق دولتی را که دولت (4000) تا پیشنهاد کرده بود در اصلاحیه به (8000) افزایش داد و در کمیسیون تلفیق به (10) هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده. من نمی‌دانم قانون برنامه با کدام... (قطع میکروفن)

محمدباقر قاليباف
جناب آقای دهقانی! این واقعاً هم براساس ماده (30) در برنامه و هم همانطور که اشاره کردند در بند «د» ماده (28)، آنجا گفته تخصیص‌ها باید بنا بر پیشرفت داده شود، نمی‌شود تخصیص (100) درصد داد، ماده (30) را باید رعایت کنیم و این خلاف برنامه است.

احمد اميرآبادي فراهاني
خلاف قانون برنامه است، قابل طرح نیست. پیشنهاد بعدی را جناب آقای حسین‌زاده‌بحرینی‌ در ردیف (18) دارند، این بخش درآمدی است، بله، درآمدی در اینجا رأی آورده بود، هزینه‌ای آن را حاج‌آقا مطرح می‌کنند، همان بحث شاخ‌های اینستاگرام است، بفرمایید.

محمدحسين حسين زاده بحريني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم یک پیشنهاد در بخش درآمدی با حمایت نمایندگان محترم مصوب مجلس شد و آن این بود که صفحات مجازی که تعداد کاربران آن بالای (500) هزار نفر است و تبلیغات می‌گیرند و تبلیغات انجام می‌دهند، تبلیغات اینها مشمول مالیات باشد که به نظر می‌رسد جزء مصوبات خیلی خوب مجلس است، یک پایه یا مأخذ مالیاتی جدیدی ایجاد شد و ان‌شاءالله اگر دولت خوب عمل کند می‌تواند یک عدالت مالیاتی را در این قسمت ان‌شاءالله تأمین کند. مشکلی که هست این است که ما نگرانیم دولت این را اجرا نکند، به خصوص وقتی مطرح شد، نماینده محترم دولت مخالفت کردند. در ادامه این پیشنهاد در بخش هزینه‌ای آن پیش‌بینی شده که ظرف دو ماه باید دستورالعمل اجرایی آن تهیه شود و وزیر محترم اقتصاد ابلاغ کند. الان تقاضای ما این است برای آنکه آن بسته تقنینی ما کامل شود، حالا که بخش درآمدی آن مورد قبول مجلس محترم بوده، این بخش دوم آن که حکم است و باید ظرف دو ماه دستورالعمل اجرایی تهیه و ابلاغ شود. یعنی عملاً این مصوبه مجلس وارد مدار اجرا شود. من خواهش می‌کنم این تکه دوم را هم رأی بدهید، برای اینکه ما بتوانیم در همین سال 1400 هم این قانون و مصوبه را اجرایی کنیم و از صفحات مجازی پرکاربر بالای (500) هزار نفر، از محل درآمد ناشی از تبلیغات آنها مالیات بگیریم و بخشی از این خلأ مالیاتی خودمان را ان‌شاءالله تکمیل کنیم. بنابراین پیشنهاد خیلی روشن است، ظرف دو ماه باید دستورالعمل اجرایی به وسیله سازمان امور مالیاتی تهیه شود و توسط وزیر امور اقتصاد و دارایی ابلاغ شود. خواهش می‌کنم همکاری کنید این بخش پیشنهاد هم ان‌شاءالله رأی خوبی داشته باشد.

محمدباقر قاليباف
مخالف صحبت کند.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، اگر مخالف محترم اجازه بدهند، فقط بخش هزینه‌ای آن است، دولت مخالف و کمیسیون موافق است. دولت مخالف است از اینها مالیات بگیریم؟ آقای رئیس! رأی بگیرید. من متن را قرائت کنم: «سازمان امور مالیاتی مکلف است ظرف دو ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این بند، دستورالعمل اجرایی مربوط به أخذ مالیات از درآمدهای کاربران حرفه‌ای رسانه‌های کاربرمحور از محل تبلیغات تهیه کند و به تأیید وزارت امور اقتصادی و دارایی برساند. سازمان امور مالیاتی مکلف است فهرست مؤدیان مالیاتی با خوداظهاری ارائه‌شده توسط آنها را تهیه و در تارنمای سازمان در منظر عموم قرار دهد».

محمدباقر قاليباف
حضار 240 نفر، (امیرآبادی‌فراهانی ـ همکاران مشارکت کنند، بخش درآمدی این رأی آورده، الان بخش هزینه‌ای آن است)، (65) نفر هنوز در رأی‌گیری مشارکت نکرده‌اند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای پورابراهیمی در ردیف (16) پیشنهاد دارند، مطرح می‌فرمایید؟ خیلی ممنون از همکاری‌تان، متشکریم. پیشنهاد بعدی، جناب آقای رحیمی ردیف (17) را می‌خواهند مطرح کنند. آقای علی‌پورخنکداری ردیف (25) را مطرح نمی‌فرمایند. (علی‌پورخنکداری ـ مطرح می‌کنم) مطرح می‌فرمایید؟ بفرمایید. گفتم با تلفن شاید دارید با جای مهمتری صحبت می‌کنید.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
نه، جای مهمتری نبود، آقای امیرآبادی! هیچ چیز مهمتر از بودجه کشور نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
احسنت، بفرمایید.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین همکاران عزیز توجه داشته باشند! هر چند که ما باز هم به صحبت‌های جناب آقای صباغیان اعتراض داریم، (امیرآبادی‌فراهانی ـ ردیف 25 را مطرح می‌فرمایید؟) ردیف (25)، الحاق به تبصره (6). همکاران عزیز توجه داشته باشند، هر چند همه ما واقعاً اعتراض داریم، هر جا کشور مشکل داشت نیروهای نظامی و سپاه آمدند کمک کردند. کجا ما ضرر کردیم که جناب آقای صباغیان نگران و ناراحتند؟

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! می‌خواهند (10) درصد درآمد بنادر و دریانوردی را به سازمان شهرداری‌ها برای مقابله‌ با آلودگی‌ها بدهند.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
همکاران عزیز توجه داشته باشند! سازمان بنادر و دریانوردی در استان‌ها از درآمدهای عملیاتی خودش پیشنهاد دادیم که (10) درصد از این درآمدهای عملیاتی‌اش را بیاورد و به استان‌های ساحلی کمک کند، به شهرداری‌ها کمک شود. شما می‌دانید که یکی از مشکلات عظیمی که ما در استان‌های ساحلی داریم، بنادر آلودگی‌های زیاد زیست‌محیطی ایجاد می‌کنند. حتی در بحث تردد و حمل و نقل کامیون‌ها و خودروهای سنگین و بزرگ می‌بینیم که شهرهای ما با مشکلات ترافیکی سنگینی مواجه هستند. نیاز است کسی که دارد درآمدهای زیادی در استان‌های ساحلی کسب می‌کند، البته نگاه ما درآمدهای عملیاتی است، حقوق و عوارض دریایی و بندری، تخلیه و بارگیری و اجاره محوطه بنادر است. دوستان توجه داشته باشند! کشتی‌های زیادی از استان‌ها و کشورهای مختلف به استان‌های ساحلی می‌آیند، آلودگی ایجاد می‌کنند، اما عواید آن برای مردم آن استان و برای شهرها دیده نمی‌شود. کدام‌یک از شما در شهرهای ساحلی و استان‌های ساحلی از درآمد بنادر برای رشد و توسعه شهرهایتان دارید استفاده می‌کنید؟ پیشنهاد ما این است که ما بیاییم (10) درصد از درآمد عملیاتی که مربوط به حقوق و عوارض دریایی و بندری است را در شهرهای بنادر ساحلی بیاوریم. واقعاً حیف است این همه درآمد را ما نیاوریم، شهرهای کوچک ما امروز درآمدی ندارند.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای علی‌پور! این (10) درصدی که جناب‌عالی دارید می‌گویید، به هر حال شما دارید از یک جا کسر می‌کنید.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! این از بودجه عمومی نیست، از سازمان‌ها است.

محمدباقر قاليباف
اشکالی ندارد، درآمدها کم می‌شود.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر قالیباف! از سازمان‌ها و شرکت‌ها است، ما سازمان و شرکت‌ها را که ورود پیدا نکردیم. بیش از (1500) هزار میلیارد تومان، ما اینجا ورود پیدا نکردیم که نیاییم از اینها نگیریم.

محمدباقر قاليباف
به هر حال اینجا باید حتماً براساس...

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! خواهش می‌کنم، این جزء خلاف برنامه نیست.

محمدباقر قاليباف
نه من نمی‌گویم، اجازه بدهید! تبصره (1) ماده (182)، اگر می‌خواهیم این را در هزینه‌ها بگوییم، حتماً باید منبع آن را مشخص کنیم.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! منبع آن را مشخص کردیم.

محمدباقر قاليباف
نه، منبع مشخصی که قبلاً برای آن هزینه پیش‌بینی نشده است.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
نه، آقای دکتر! این جزء سازمان‌ها و شرکت‌ها است.

محمدباقر قاليباف
سازمان‌ها باشد.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر قالیباف اجازه بدهید! ما منبع این را مشخص کردیم، یعنی نگاه ما این است که از درآمدهای بنادر، منبع مشخص است و همین‌جا از سازمان شرکت‌ها گفتیم (10) درصد را به سازمان‌های ساحلی بیاورند.

محمدباقر قاليباف
آنجا هزینه‌هایش هم مشخص است، شما باید یک منبع مشخصی که هزینه آن مشخص نباشد یا تصمیم نگرفته باشیم را بیاورید.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! اگر این‌طور باشد که در رابطه با جداول و بحث هزینه‌ها اصلاً چرا ما ورود پیدا می‌کنیم؟ اگر قرار است ما پیشنهاد ندهیم چرا اصلاً در بحث هزینه‌ها ورود می‌کنیم؟ همین‌جا بیاییم کلی رأی بگیریم. ما اینجا مشخص کردیم. پس چرا ما الان می‌آییم ده روز در رابطه با هزینه‌ها بحث می‌کنیم؟ اگر منابع درآمدها مشخص شده.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! اجازه هست من یک سؤال از آقای پورمحمدی کنم؟ آقای پورمحمدی! بودجه سازمان بنادر در شرکت‌ها آمده؟ (علی‌پورخنکداری ـ بله) آقای دکتر! اگر در شرکت‌ها است، ما منابع شرکت‌ها را نبستیم، می‌توانند. ما منابع عمومی کشور را بستیم.

محمدباقر قاليباف
در اختیار سازمان برنامه و متمرکز آنجاست یا در اختیار شرکت آنجا است؟

احمد اميرآبادي فراهاني
شرکت است.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! جزء سازمان‌ها و شرکت‌ها است. همکاران توجه داشته باشند! این موضوع، موضوع مهمی است، ما شهرهایمان را می‌توانیم با این وضعیت درآمدی تکان بدهیم.

محمدباقر قاليباف
آقای علی‌پور یک دقیقه اجازه بدهید.

کمال علي پورخنکداري
پیشنهاد دهنده
چشم آقای دکتر.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای پورمحمدی نگاه کنید! اگر این درآمدی است که به خزانه می‌آید، ایشان نمی‌تواند پیشنهاد بدهد، در درآمد عمومی است. اگر این درآمد ـ هزینه خود سازمان در درون آن شرکت است، این پیشنهاد قابل طرح است. بفرمایید جزء درآمد عمومی هست یا نیست.

سید حمید پورمحمدی
آقای دکتر! از منابع درآمدی دولت در سازمان بنادر و کشتیرانی، یکی سود آن و دوم مالیات آن به خزانه می‌رود. وقتی که شما می‌خواهید چیزی از اینجا کم کنید، یعنی درآمد دولت چه از باب مالیات و چه از باب سود کم می‌شود و اصلاً قابل طرح نیست.

محمدباقر قاليباف
آقای علی‌پور! با این توضیح دیگر قابل طرح نیست، چون واقعاً درآمد عمومی است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! تمام پیشنهادات را رسیدگی کردیم، وارد تبصره (7) بخش هزینه‌ای می‌شویم.


تذکر داریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
بعد از اینکه تبصره (7) را خواندم تذکر را بفرمایید، اجازه بدهید من تبصره (7) را بخوانم ورود پیدا کنیم. تبصره 7 ـ الف ـ 2 ـ کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه از جمله دستگاه‌ها و شرکت‌های مستلزم ذکر یا تصریح نام مانند شرکت‌های اصلی و تابعه وزارت نفت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) مکلفند کلیه حساب‌های ریالی خود (درآمدی و هزینه‌ای) را صرفاً از طریق خزانه‌داری کل کشور و نزد بانک مرکزی افتتاح کنند. دستگاه‌های یادشده موظفند کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌های خود را فقط از طریق حساب‌های افتتاح‌شده نزد بانک مرکزی انجام دهند. نگهداری هرگونه حساب توسط دستگاه‌های مذکور در بانکی غیر از بانک مرکزی در حکم تصرف غیرقانونی در اموال عمومی است. نهادهای عمومی غیردولتی در رابطه با آن بخش از منابع خود که از محل منابع عمومی یا کمک‌های مردمی تأمین می‌شود، مشمول حکم این جزء می¬شوند. بند الحاقی 2 ـ وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف است از طریق شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو و سایپا از محل تولید محصولات ملی خود نسبت به فروش خودرو به جانبازان بالای (25) درصد دارای محدودیت¬های جسمی و حرکتی و جانبازان (50) درصد تا (70) درصد با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران با تقسیط پنجساله اقدام کند و گزارش عملکرد را هر سه¬ماه یک¬بار به کمیسیون¬های برنامه و بودجه و محاسبات و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارائه نماید. همکاران! اگر اجازه بفرمایید ما تبصره (7) را رأی بگیریم، خیلی ممنون. آقای رئیس! تبصره (7) را رأی بگیرید.

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
ما پیشنهاد داریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! ببینید همکاران اجازه می‌دهند تبصره (7) را رأی بگیریم.

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
پیشنهاد داریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
در الحاق به تبصره انجام می‌دهیم، اصلاح جزء را عبور کنیم، آقای پورابراهیمی! وقتمان خیلی کم است. پیشنهادات الحاقی را انجام می‌دهیم، چشم. هر کسی الحاق به تبصره (7) داشت می‌پذیریم. آقای رئیس! رأی بگیرید. دوباره کل بودجه را اصل (52) می‌کنیم، آن موقع در آن می‌مانید.

محمدباقر قاليباف
اگر بخواهیم وارد اصلاحات جزء شویم، وقت‌مان از دست می‌رود.

عباس مقتداي خوراسگاني
بگذارید پیشنهادمان را مطرح کنیم. بگذارید یک اصلاح انجام دهیم.

محمدباقر قاليباف
جناب‌عالی که یک نفر نیستید، بقیه هم هستند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای مقتدایی! می‌گوییم آقای دکتر قاضی‌زاده می‌آید، همه را اخطار اصل (52) می‌کند، آن وقت دیگر کار دست‌مان می‌دهد. بگذارید سه، چهار خط است تمام کنیم.

عباس مقتداي خوراسگاني
یک اصلاح داریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
یک اصلاح خودش وقت می‌گیرد. آقای رئیس! تصمیم بگیرید.

محمدباقر قاليباف
دوستان! اجازه بدهید وارد الحاق‌ها شویم. آقای مقتدایی! از شما خواهش می‌کنم اجازه بدهید. فقط الحاقات را مطرح کنید.

احمد اميرآبادي فراهاني
تبصره (7) را رأی بگیرید تا الحاق‌ها را مطرح کنم، بخش هزینه‌ای اصل تبصره (7) به رأی گذاشته می‌شود، یک مورد آن دوسوم می‌خواهد، خلاف قانون دائمی است، همکاری کنید، در غیر این صورت باید جداگانه رأی بگیریم.

محمدباقر قاليباف
حضار 235 نفر، اصل تبصره (7) مطرح است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
در الحاق به تبصره (7)، در الحاقی (2) به تبصره (7) جناب آقای فرهنگی پیشنهاد دارند، بفرمایید ارائه کنید.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم توجه داشته باشند! یکی از تصمیمات مهمی است که اگر امروز گرفته شود قطعاً یکی از اتفاقات مهم اقتصادی در کشور رونق مناسب پیدا می‌کند. در قانون برنامه ششم اگر به ماده (2) مراجعه کنید آنجا در موضوعات خاص بخش پیش‌روی اقتصادی معادن و صنایع معدنی اولین موردی است که به عنوان اولویت این بخش آنجا قبلاً تصویب شده و اتفاقاً از موضوعاتی است که در لایحه دولت هم در برنامه ششم بوده و مجلس هم تأیید کرده است. در ماده (43) قانون برنامه ما حکمی داریم که در بند «پ» این حکم مشخصاً گفته که به چه نحوی این درآمدها باید هزینه شود و روش‌ها و مسیرهای آن را هم خودش مشخص کرده است. ما در این پیشنهاد وارد مسائل نحوه تخصیص نشدیم، این پیشنهاد عمدتاً در مقام بیان این موضوعات است که نحوه اجرایی برای آن تعریف کند و این اجرا باعث رونق درآمدهای مربوط به معدن شود. در قانون برنامه ششم و در بند «پ» ماده (43) گفته که درآمدهای حاصل از بخش معدن شامل حقوق دولتی با رعایت قانون معادن، به چه نحوی؟ در چهار محور مربوط به زیربناها و زیرساخت‌های معادن، زیرساخت‌های عمومی صنایع معدنی، اجرای تبصره (6) ماده (14) که می‌گوید مناطق و شهرستان‌هایی که درگیر هستند به اشکال مختلف باید از این حقوق بهره‌مند شوند و (15) درصد مربوط به اینها است، تشویق صادرات محصولات صنایع معدنی دارای ارزش افزوده بالا و تکمیل نقشه‌های زمین‌شناسی، پی‌جویی و اکتشاف عمومی کلیه ظرفیت‌های معدنی کشور. مجموع این اهداف را گفتیم که در اختیار استان‌های دارای ذخایر قرار بگیرد و به تناسب آن در این مصارف مخصوصاً در اکتشاف بهره‌ گرفته شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای فرهنگی اجازه بفرمایید! این اصلاح قانون برنامه است، قابل طرح است؟

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
نخیر، اصلاح نیست. آقای امیرآبادی! من خواهش می‌کنم کمک کنید، اصلاح نیست، ما هیچ‌جا را تغییر ندادیم. گفتیم «نحوه اجرا». آقای دکتر قالیباف! شما این نکته را توجه داشته باشید، در حال حاضر در هیچ‌کدام از این مصارف استفاده نمی‌شود و ما گفتیم در این مصارف استفاده شود. یعنی آنچه که الان انجام می‌گیرد مغایر برنامه است، آنچه که ما پیشنهاد کردیم انجام برنامه است. شیوه اجرا گفتیم، هیچ جزئی از اجزا را ما اینجا تغییر ندادیم. هیچ موردی از موارد را اصلاح نکردیم. عین قانون برنامه را گفتیم به این نحو اجرا کنید، مطمئن باشید که سال بعد همین روزها درآمدهای شما از این بخش به مراتب تقویت خواهد شد، مقدار آن بالا خواهد رفت، قانون برنامه ششم به انجام می‌رسد، در آخر برنامه ششم ما به جایی برسیم که درآمد معدنی ما جایگزین نفت و سایر درآمدها شود. در جریان باشید بعد از اینکه این ماده (43) در قانون تصویب و ابلاغ شد و مراحل آن طی شد، شورای معادن استانی تشکیل شد، درآمدهای معدنی هر سال (50) درصد بالاتر رفت و از (300)، (400) میلیون در سال اول برنامه الان به جایی رسیده که دولت گفته (4000) و در لایحه دومش که جدیداً آورد آن را (8000) کرد. در کمیسیون هم (2000) میلیارد به این اضافه شد. یک حرکتی است در جهت اینکه ما یک شتابی به اجرای قانون بدهیم و جلوی قانون‌شکنی‌ها را به طور جدی بگیریم و محکم بایستیم تا ان‌شاءالله این تصمیم ارزشمند در مسیر اجرایی قرار بگیرد. عرض کردم، ما هیچ تغییری در برنامه ندادیم، بلکه گفتیم باید به طور جدی اجرا شود. از همکاران درخواست جدی دارم که هم توجه داشته باشند و هم برای اینکه این اتفاق بیفتد در رأی کمک کنند و رأی موافق عنایت بفرمایند، بسیار متشکرم.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای فرهنگی! این بند «پ» که جناب‌عالی آوردید به عنوان منابع بند «پ»، اولاً براساس برنامه پنجساله دقیقاً باید به خزانه‌داری کل بریزد، بعد هم در قالب قانون بودجه سنواتی باید هزینه شود. جناب‌عالی اینها را اینجا نیاوردید و صددرصد هم تخصیص‌یافته باشد و دقیقاً هم چهار بند معلوم کرده کجا هزینه شود. ولی جناب‌عالی در پیشنهادتان اینجا آوردید استانی باشد و مدیرکل استان چگونگی هزینه را تعیین کند. این خلاف برنامه است، قابل طرح نیست.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
هیچ‌کدام از این مواردی که فرمودید در حکم پیشنهادی بنده تغییر داده نشده است. گفتیم درآمدها عین برنامه، مطابق ضوابط برنامه، اما از این مسیر اجرایی. لذا هیچ تغییری نیست، خواهش می‌کنم کمک کنید که این کار زمین‌مانده انجام شود. آن چیزی که الان دارد انجام می‌گیرد صددرصد خلاف برنامه است، آن چه ما پیشنهاد کردیم عین برنامه است، در همین مصارف و با ساز و کار تخصیص و مراحلی که در قانون پیش‌بینی شده است.

محمدباقر قاليباف
آقای فرهنگی! من خواهش می‌کنم یک دقیقه دقت کنید. جناب‌عالی نوشتید «جهت هزینه در مصارف بند مذکور با اولویت اکتشاف و متناسب با ذخایر معدنی»، اولویت معلوم کردید.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
اولویت که وظیفه مجلس است، آقای رئیس! سیاست گذاشتیم.

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید! به هر حال اولویت مشخص کردید، ولی همین‌جا در بند «پ» که جناب‌عالی اشاره کردید، می‌گوید هزینه‌ها مشمول اینها است، گفته تکمیل زیربناها، اجرای کجا، همه را مشخص کرده است.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
بند (4) اکتشاف عمومی، گفتیم یکی از اینها را اولویت بدهید. آقای رئیس! این اختیار ماست. مجلسی که برنامه را تصویب کرده می‌تواند روش اجرا تعیین کند، نگفتیم چیزی خارج از این چهار تا صورت پذیرد. خواهش من این است که اجازه بدهید مجلس تصمیم بگیرد. از شما خیلی ممنونم.

محمدباقر قاليباف
آقای فرهنگی، عزیز من! در اختیار استان‌ها و نظارت بر چگونگی هزینه‌کرد حسب مورد بر عهده اداره کل صنعت و معدن.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
آقای رئیس! روش اجرا است. ما این همه در برنامه در مورد روش‌های اجرایی تصمیم گرفتیم، این هم یک روش اجرا است. خواهش می‌کنم بگذارید مجلس تصمیم بگیرید. از شما خیلی ممنون هستم، مغایرتی نیست، می‌خواهید من لفظ جلاله بخورم که مغایرت نیست، کار من در طول سال‌های مختلف تقنین است. هیچ مغایرتی نیست، فقط روش اجرا است، خواهش من این است که بگذارید این روش اجرا مطرح شود.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، تذکر در این بند داریم؟

روح اله متفکرآزاد
آقای دکتر پورابراهیمی تذکر دارند.

محمدباقر قاليباف
آقای پورابراهیمی بفرمایید.

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! من خواهش می‌کنم این موضوعاتی که الان در مجلس مطرح می‌شود، آقای آزادی‌خواه! اجازه بدهید چون تذکر است آقای رئیس باید گوش کند.

احمد اميرآبادي فراهاني
بفرمایید.

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
تذکر متفرقه
آقای دکتر قالیباف! مواردی که در مجلس مطرح می‌شود با تفسیری که در آیین‌نامه هم به شما اختیار داده، شما در ارتباط با برنامه یا عدم مغایرت در ارتباط با آن تصمیم‌گیری کنید، این اختیار شماست. ولی مواردی به وضوح مشخص است. ما اگر برنامه ششم را تصویب کردیم، سیاست‌های برنامه ششم را تصویب کردیم. ما احکام ذیل آن را که تصویب نکردیم. ما برای چه بودجه سالانه می‌نویسیم؟ برای اینکه بتوانیم در ذیل احکام سیاست‌های کلان برنامه ششم موارد مربوط به این حوزه را تعیین تکلیف کنیم. الان برادر بزرگوارم آقای دکتر فرهنگی پیشنهادی را مطرح کردند که نه تنها مغایرت ندارد، در راستای اجرای قانون برنامه ششم توسعه است. دوستان یادشان است، آقای پورمحمدی و آقای نوبخت در مجلس قبل یادشان است وقتی که برنامه ششم می‌خواست تصویب شود یک گزارش چندصفحه‌ای آوردند. در ابتدای همین گزارش هم آوردند اولویت‌ها را مطرح کردند. اولویت‌هایی که در آنجا مدنظر قرار گرفته، در مقدمه برنامه ششم دولت حوزه عمل مباحث مربوط به حوزه صنعت و معدن در کشور است. آقای دکتر قالیباف! این گزارش هم امروز در اختیار ماست، بندهایی که در اینجا آمده دقیقاً در ماده (43) قانون برنامه ششم توضیح داده شده است. شما بحث اکتشاف را مطرح کردید، در ماده (43) برنامه نگاه کنید، ببینید در آنجا چه اتفاقی افتاده، دقیقاً آمده می‌گوید شما در حوزه اکتشاف می‌توانید این کار را انجام بدهید. مباحث مربوط به اولویت‌ها را هم من، (آقای دکتر فرهنگی! اجازه بدهید، چون آقای دکتر قالیباف باید در این بحث تصمیم بگیرند) آقای دکتر! شورای عالی معادن را شما آمدید در کشور تشکیل دادید، بخشی از آن اختیارات را آمدید به استان‌ها دادید، گفتید استان‌ها تصمیم بگیرند. بحثی که در اینجا آمده در راستای مصوبه خود مجلس برای تشکیل شورای عالی استان‌ها است و تفویض اختیاری که به استان‌ها شده، برای اینکه ما تمرکززدایی و عدم تمرکز را در کشور داشته باشیم. من خواهش می‌کنم اجازه بدهید، این موضوع را مغایر ندانید، مطرح شود، مخالف و موافق صحبت کنند، دولت و کمیسیون تلفیق هم صحبت کنند. اگر رأی نیاورد مثل همه پیشنهادات، اگر رأی آورد شما به واسطه عدم این، این درخواست بنده است، خواهش می‌کنم اجازه بدهید، این موضوع را مغایر ندانید. اگر حتی برنامه ششم، در صورتی که در راستای برنامه ششم است و قطعاً این می‌تواند به نفع کشور باشد. نمایندگانی که الان در صحن هستند می‌دانند، در همه استان‌ها اولویت اول ما موضوعات اکتشافی است. عزیزان نماینده! کل بهره‌برداری از معادن در کشور امروز معادل (10) درصد از ظرفیت اقتصادی است، هنوز (90) درصد بلاتکلیف است. من خواهش می‌کنم اجازه بدهید این مصوب و نهایی شود.

محمدباقر قاليباف
آقای پورابراهیمی! تذکری که جناب‌عالی دادید درست است، من تذکرتان را قبول دارم. ولی یک سؤال دارم، به هر حال این بند الحاقی چه فرقی با ماده (43) در ترکیب شوراها و بند «پ» دارد، چه چیزی را می‌خواهید در برنامه اصلاح کنید؟

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
تذکر متفرقه
آقای دکتر قالیباف! دو نکته دارد.

محمدباقر قاليباف
دقیقاً بگویید آن چیست؟

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
تذکر متفرقه
دو نکته دارد، یکی اینکه اولویت‌ها را مشخص می‌کند، اگر مجلس در بودجه سالانه نتواند اولویت‌ها را مشخص کند چه خاصیتی برای مجلس است؟ ما برنامه ششم را داریم، برای چه بودجه می‌نویسیم؟ این یک. دو؛ در آنجا گفته به استناد مصوباتی که در شورای عالی معادن در کشور، اختیاراتی که به استان‌ها داده بتواند با نظارت استان در ارتباط با این اکتشافات، متناسب با ذخایر معدنی تصمیم‌گیری کند. این دو موضوع کاملاً جنس تصمیم‌گیری و اولویت‌ها را تعیین کرده است.

محمدباقر قاليباف
مگر این وظایف در همان بند «الف» ماده (43) ترکیب شورا نیست که اینجا آوردید؟

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
تذکر متفرقه
آقای دکتر! در آنجا هست، من عرض کردم، یکی اولویت‌ها را تعیین کرده، دوم می‌گوید شما در شورای معادن استان‌ها با این رویکرد اختیارات تصمیم‌گیری را دارید. این هم در قانون برنامه ششم آمده است. به نظرم این هیچ مغایرتی ندارد، من از شما خواهش می‌کنم اجازه بدهید این موضوع مطرح شود.

محمدباقر قاليباف
آقای پورابراهیمی نگاه کنید! من می‌گویم اصلاً اگر منظورتان این است که شورای آنجا در قانون هست.

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
تذکر متفرقه
بله، دقیقاً هست.

محمدباقر قاليباف
پس می‌گویم در این بند الحاقی چه تغییری را می‌خواهید انجام بدهید؟

محمدرضا پورابراهيمي داوراني
تذکر متفرقه
آقای دکتر! من یک مثال بزنم، همین اخیراً در استان‌های معدنی کشور که همه تقریباً درگیر هستند، نامه‌ای را نوشته‌اند که بعضی از اختیارات شورای عالی معادن در کشور به استان‌ها تفویض شود. بخشی از اینها را وزیر تفویض کرده، بخشی را هم تفویض نکرده است. اگر ما در بودجه آمدیم این تصمیم را قانونی کردیم که دولت مکلف است به استان‌ها تفویض اختیار کند، در استان‌ها تصمیم‌گیری کنند، کجای این مغایر قانون برنامه ششم است؟

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. آقای امیرآبادی! اجازه بدهید موافق و مخالف صحبت کنند. چون تأکید بر بند «پ» کرده، حالا من که تغییر و مغایرتی با برنامه نمی‌بینم، حالا اجازه بدهید مخالف و موافق هم صحبت کنند.

روح اله متفکرآزاد
آقای محمودزاده مخالف هستند، بفرمایید.

جلال محمودزاده
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید همکاران محترم! این بند الحاقی ظاهراً از روی متن اگر بخوانیم، متن آن مناسب است. ولی براساس بررسی‌هایی که کارشناسان انجام داده‌اند اولاً این بند مخالف برنامه ششم است. همین بالا اگر دوستان نظر مشورتی کارگروه مشورتی را نگاه کنند، آنجا نوشته که موجب اصلاح قانون برنامه ششم توسعه خواهد شد. پس مخالف برنامه ششم توسعه است. از طرفی ما در برنامه ششم ذکر کردیم که همه درآمد معادن باید به خزانه کل کشور واریز شود و در بودجه سالیانه ما مصارف را ببینیم. با این بند الحاقی ما می‌گوییم که درآمد به استان‌ها برود و شورای برنامه‌ریزی یا ادارات کل صنعت، معدن و تجارت و شوراهای معادن برای هزینه‌های معادن و درآمدهای معادن در آنجا تصمیم‌گیری کنند که این کاملاً برخلاف برنامه ششم توسعه است و قابل طرح نیست و باید این اعتبارات به خزانه برگردد و مصارف آن در بودجه سالیانه هر سال دیده شود و در اختیار استان‌ها قرار بگیرد که برای توسعه زیرساخت‌های معادن استفاده شود. هم جاده‌های معادن درست شود، هم زیرساخت‌های معادن درست شود که این تصمیم‌گیری باید براساس برنامه ششم در سطح کلان کش