دوره 11 اجلاسیه 1
تعداد نمایندگان حاضر 204 جلسه 79
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم صبح همه همکاران، برادران و خواهران گرامی بخیر باشد. جلسه با حضور 204 نفر رسمی است. دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه هفتاد و نهم روز چهار‌شنبه سیزدهم اسفند‌ماه 1399 هجری‌شمسی ‌مطابق با نوزدهم رجب‌المرجب 1442 هجری‌قمری: ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه سال 1400 کل کشور.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

محمدباقر قاليباف
تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید.


(آیات 12 ـ 9 از سوره مبارکه «اسراء» توسط قاری محترم آقای مجتبی محمدبیگی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یهْدِی لِلَّتِی هِی أَقْوَمُ وَ یبَشِّرُ الْمُؤْمِنِینَ الَّذِینَ یعْمَلُونَ الصَّالِحاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْراً کبِیراً * وَ أَنَّ الَّذِینَ لا یؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ أَعْتَدْنا لَهُمْ عَذاباً أَلِیماً * وَ یدْعُ الْإِنْسانُ بِالشَّرِّ دُعاءَهُ بِالْخَیرِ وَ کانَ الْإِنْسانُ عَجُولاً * وَ جَعَلْنَا اللَّیلَ وَ النَّهارَ آیتَینِ فَمَحَوْنا آیةَ اللَّیلِ وَ جَعَلْنا آیةَ النَّهارِ مُبْصِرَةً لِتَبْتَغُوا فَضْلاً مِنْ رَبِّکمْ وَ لِتَعْلَمُوا عَدَدَ السِّنِینَ وَ الْحِسابَ وَ کلَّ شَی‏ءٍ فَصَّلْناهُ تَفْصِیلاً * (صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
از قاری محترم برادر عزیزمان جناب آقای مجتبی محمدبیگی تقدیر و تشکر می‌کنم. ترجمه آیات را بفرمایید.

سيدمحسن دهنوي
به نام خداوند بخشنده مهربان «این قرآن درست‌ترین برنامه زندگی را معرفی می‌کند و به مؤمنانی که کارهای خوب می‌کنند مژده پاداشی بزرگ می‌دهد و کسانی را هم که آخرت را باور ندارند از این می‌ترساند که برایشان عذابی زجرآور آماده کرده‌ایم. انسان دنبال بدی‌ها می‌رود همان‌طور که دنبال خوبی‌ها می‌رود، چون او نوعاً عجله‌کار است. شب و روز را دو نشانه قدرت خودمان قرار دادیم، شب را می‌بریم و روز را روشن می‌کنیم تا در پرتو روز دنبال رزق و روزی خدا بیفتید و با این شب و روز شدن گذر ایام و برنامه‌ریزی زندگی دستتان بیاید، بله هر چیزی را کاملاً شفاف و بی‌نقص آفریدیم». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. آقای رئیس! با اجازه‌ اسامی غایبین و متأخرین را قرائت ‌کنم، (رئیس ـ بفرمایید) آقایان: سلمان اسحاقی، عزت‌اله اکبری، روح‌اله ایزدخواه، علی جدی، حسین حاتمی، اسماعیل حسین‌زهی، سیداحسان خاندوزی، مجتبی رضاخواه، آرش زره‌تن، فریدون عباسی، محسن علیزاده، ملک فاضلی، محمد کعب‌عمیر، اردشیر مطهری، سیدموسی موسوی، سیدنظام‌الدین موسوی، مصطفی نخعی، حسن همتی و محمد وحیدی. آقای رئیس خیلی ممنون.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون.
3 ادامه رسیدگی به لایحه بودجه سال 1400 کل کشور (ثبت 300)

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت همکاران عزیز و ملت عزیز ایران اسلامی. آقای رئیس! ما تبصره (12) را بررسی کردیم، در آخرین لحظات نوبت سوم جلسه قبل می‌خواستیم تبصره (12) را رأی بگیریم، اگر دوستان اجازه بفرمایند تبصره (12) را رأی بگیریم. آقای رئیس! تبصره (12) را رأی بگیرید تا به الحاقات بپردازیم.

مالک شريعتي نياسر
آقای رئیس پیشنهاد داریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد دارید؟ در کجا؟ اعلام نکردید. آقای مالک شریعتی بفرمایید.

مالک شريعتي نياسر
پیشنهاد دهنده
خدمت هیأت‌رئیسه محترم و همکاران گرامی سلام عرض می‌کنم. آقای امیرآبادی! ما دیروز اعلام کردیم، آنجا هم یادداشت کرده‌اند.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، شما می‌خواهید الحاق (2) را حذف کنید.

مالک شريعتي نياسر
پیشنهاد دهنده
بله، پیشنهاد بنده حذف بند الحاقی تبصره (12) است، بند الحاقی (2). عزیزان عنایت بفرمایید! این در لایحه دولت هم نبود، در کمیسیون تلفیق که مطرح شد با فاصله خیلی کمی رأی آورد و نماینده دولت هم آنجا مخالفت کرد و مخالفتش هم درست بود. حالا ان‌شاءالله که آقای پورمحمدی اینجا هم بر همان عقیده‌شان پابرجا باشند. این بند الحاقی چه دارد می‌گوید؟ دارد می‌گوید در شرکت‌های خصوصی آب و فاضلاب استانی یا شرکت‌های خصوصی توزیع برق استانی افرادی مجاز شوند، وقتی که در شرکت‌های دولتی مهندسی آب و فاضلاب کشور یا توانیر مأمور می‌شوند، اینها حقوق و مزایای‌شان را همان شرکت‌ها بدهند، مدیریت‌شان را بیایند در شرکت‌های دولتی انجام بدهند. این یک رانت بسیار بزرگ برای افرادی است که در بخش خصوصی حقوق می‌گیرند، بیایند امضای طلایی را در بخش دولتی انجام بدهند، به نفع آن بخش خصوصی. دقت کنید! فرد در بخش خصوصی فعال است، اجازه پیدا کند حقوق و مزایایش را از بخش خصوصی بگیرد، در بخش دولتی بیاید مدیر شود و عملاً با مدیر شدنش در آن بخش دولتی به نفع بخش خصوصی می‌تواند امضا بزند. یعنی ما عملاً با این مجوز...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای شریعتی! عذرخواهی می‌کنم، منظور این الحاقی این نیست. این می‌گوید آنهایی که در شرکت آب و فاضلاب...

مالک شريعتي نياسر
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! منظور را که باید موافق و مخالف صحبت کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
ببخشید، من عذرخواهی می‌کنم، این مشخص شود حرفی نیست.

مالک شريعتي نياسر
پیشنهاد دهنده
الان اگر طرح آن اشکال آیین‌نامه‌ای دارد شما بفرمایید، وگرنه موافق و مخالف باید صحبت کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای شریعتی! اشکالی ندارد، متن را اشتباه نگیرید، متنی که اینجا هست این است.

مالک شريعتي نياسر
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! شما نباید از طرف موافق و مخالف صحبت کنید، عذرخواهی می‌کنم.

محمدباقر قاليباف
آقای امیرآبادی! اجازه بدهید ایشان در پنج دقیقه خودش وقت‌شان را صحبت کند.

مالک شريعتي نياسر
پیشنهاد دهنده
اگر این پیشنهاد قابل طرح نیست بفرمایید، اگر قابل طرح است مخالف و موافق صحبت کند.

محمدباقر قاليباف
آقای شریعتی بفرمایید.

مالک شريعتي نياسر
پیشنهاد دهنده
ببینید! اینجا من پرس‌وجو هم کرده‌ام، متقاضی‌های کل این ماجرا در کشور (10)، (20) نفر هستند. یعنی ما داریم برای شرایط خاص (10)، (20) نفر در بودجه قانون می‌گذاریم و پای یک رانت را امضا می‌کنیم. به نظرم بحث روشن است و خواهش می‌کنم عزیزان به حذف این بند الحاقی رأی بدهند. من خاطرم هست نماینده دولت در کمیسیون تلفیق مخالف این بند الحاقی بود، ان‌شاءالله که اینجا هم مخالفت‌شان را اعلام کنند، متشکرم.

محمدباقر قاليباف
مخالف صحبت کند.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر مخالف اجازه بدهند، دولت موافق و کمیسیون مخالف هستند. پیشنهاد حذف بند الحاقی (2) مطرح است، در بند الحاقی (2) آنهایی که از شرکت‌های آب و فاضلاب استانی و توزیع برق استانی به تهران برای شرکت‌های مرکزی‌شان مأمور می‌شوند، می‌گوید از منابع داخلی آن شرکت‌های استانی حقوق‌شان داده شود.

محمدباقر قاليباف
حضار 222 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! اصل بخش هزینه‌ای تبصره (12) غیر از بند «الف» که به کمیسیون ارجاع شده را رأی بگیرید. به دوسوم رأی نیاز داریم، آقای دکتر! البته فقط بند «الف» دوسوم می‌خواست، چون به کمیسیون ارجاع شده نیاز به دوسوم ندارد.

محمدباقر قاليباف
حضار 222 نفر، اصل تبصره (12) را رأی می‌گیریم که وارد الحاقی‌ها شویم. (امیرآبادی‌فراهانی ـ بند «ه‍» هم به کمیسیون ارجاع شده است) دوستان مشارکت کنند، چون اصل تبصره است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (196) رأی تصویب شد. الحاقات را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقایان! الحاقی‌ها را می‌خواهید مطرح کنید؟ بله، مطرح می‌کنند. جناب آقای غضنفرآبادی بفرمایید.

موسي غضنفرآبادي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و صبح‌بخیر خدمت همکاران عزیز و بزرگوار و ملت شریف و عزیز ایران اسلامی. پیشنهاد من الحاقی به تبصره (12)، ردیف (41) است. همکاران عزیز! وضعیت شوراهای حل اختلاف را مستحضر هستید، بعضی از افراد سال‌ها آنجا کار کردند، زحمت کشیدند، ما یک بحثی را در درآمدی¬ها داشتیم که درآمدی شوراهای حل اختلاف اختصاصی شد. از همان بند به اصطلاح اختصاصی، از همان قسمت درآمدهای اختصاصی فقط منظورمان این است که سنوات سوابق فعالیت‌های اعضای شورای حل اختلاف به عنوان سنوات بیمه‌ای آنها براساس قوانین و مقررات انجام شود، همین.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقا! منابع این از کجا است؟ حق بیمه آن را چه کسی پرداخت می‌کند؟

موسي غضنفرآبادي
پیشنهاد دهنده
عرض کردم که این درآمد اختصاصی دارد، در درآمدهای اختصاصی خودش انجام می‌شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! نظر بدهید، فکر کنم قابل طرح نیست.

محمدباقر قاليباف
بله، آقای غضنفرآبادی! تشخیص این است که چون منبع ندارد، قابل طرح نیست.

موسي غضنفرآبادي
پیشنهاد دهنده
آقای رئیس! منبعش را عرض کردیم، از درآمدهای اختصاصی خودش.

محمدباقر قاليباف
اگر کسی بیمه‌اش را نداده است.

موسي غضنفرآبادي
پیشنهاد دهنده
این جزء سنوات بیمه‌ای‌شان حساب شود، یعنی اینکه خیلی حتی هزینه هم ندارد.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، جناب آقای خضریان بفرمایید. (غضنفرآبادی ـ قابل طرح است. اجازه دهید بحث شود) حاج‌آقا! آقای رئیس فرمودند قابل طرح نیست، زمان خیلی کم است، وقت نداریم.

علي خضريان
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم توجه بفرمایید! من این الحاقیه را برای شما بزرگواران می‌خوانم. (امیرآبادی‌فراهانی ـ ردیف 7، الحاقی به تبصره 12) اگر این الحاقیه توسط شما بزرگواران تصویب شود وزارت آموزش و پرورش مکلف است سه ماه بعد از تصویب این قانون اساسنامه مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان را در راستای تقویت بنیه مالی فرهنگیان، رفع مشکلات معیشتی آنها، نقش‌پذیری فرهنگیان در هیأت‌امنا و مدیریت صندوق، ایجاد شفافیت مالی و محاسباتی، رفع تعارض منافع و تعیین وضعیت حقوقی آن مورد بازنگری و به تصویب مجلس برساند. ببینید! صندوق ذخیره فرهنگیان براساس تبصره (63) قانون برنامه ششم توسعه در سال 1374 تأسیس شده، بر پایه همین تبصره مهمترین منابع مالی این صندوق از طریق واریزی ماهیانه حداکثر معادل (5) درصد حقوق و مزایای مستمر فرهنگیان و کمک دولت معادل واریزی فرهنگیان به این صندوق است. صندوق ذخیره فرهنگیان با حدود بیش از (770) هزار نفر عضو در سال مالی 98 ـ 97 در حال فعالیت بوده است. با توجه به چالش‌های عدیده این صندوق، طرح تحقیق و تفحص از این صندوق در سال 95 توسط مجلس شورای اسلامی انجام شد و با تصویب مجلس به قوه قضائیه نیز ارسال شد. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ریشه بسیاری از این چالش‌ها و مشکلات صندوق ذخیره در اساسنامه آن است که می‌تواند با اصلاح آن بسیاری از آنها را رفع و مدیریت کند. اما متأسفانه از سال 95 اگرچه یکی از مطالبات مجلس برنامه تأمین منابع مالی وزارت آموزش و پرورش مصوب شورای عالی آموزش و پرورش و برنامه پیشنهادی وزرای آموزش و پرورش به مجلس بوده است، اما اصلاح اساسنامه تاکنون رخ نداده و وزارت آموزش و پرورش نیز همتی بر انجام این کار را نداشته است. جایگاه سپرده‌گذاری فرهنگیان و نه سهام‌داری آنها، نداشتن نقش در هیأت‌امنا و مدیریت صندوق، منجر به اختلاس‌های مالی پیرامون صندوق ماهیت خصوصی آن از جمله مهمترین این چالش‌ها شده است. خواهش من از شما بزرگواران این است که این پیشنهاد به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد تا ان‌شاءالله نقش فرهنگیان در صندوق ذخیره‌ای که با پول خود آنها و با اعتباراتی که شما بزرگواران تعیین کردید، پس از تصویب ان‌شاءالله کمکی کند تا مشکلات این قشر از جامعه حل شود. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

احمد اميرآبادي فراهاني
ممنونیم. اگر مخالف محترم اجازه بفرمایند، دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان محترم سلام عرض می‌کنم، صبح شما ان‌شاءالله بخیر و تلاش‌تان قرین توفیق. نمایندگان محترم! این صندوق ذخیره فرهنگیان الان هیچ ارتباطی با بودجه ندارد. یا دولت نیاز دارد که لایحه می‌دهد، یا شما نیاز به این کار دارید، طرح می‌دهید و بعد هم باید مطلبی که در بودجه می‌آید ارتباطی با بودجه داشته باشد. اینها از جمله مواردی است که به ضرس قاطع شورای محترم نگهبان هم رد می‌کند، چون در سال‌های قبل هم تجربه فراوان این مورد را داشتیم، چون ارتباطی با بودجه ندارد آن را رد می‌کند. بنابراین دوباره باید روی مطلبی که اثری بر آن نخواهد بود بنشینیم و جلسه بگذاریم. دولت با آن مخالف است.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون هم مخالف است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد آقای خضریان را رأی بگیرید، «وزارت آموزش و پرورش مکلف است سه ماه پس از تصویب این قانون اساسنامه مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان را در راستای تقویت بنیه مالی فرهنگیان، رفع مشکلات معیشتی آنها، نقش‌پذیری فرهنگیان در هیأت‌امنا و مدیریت صندوق ایجاد شفافیت مالی و محاسباتی، رفع تعارض منابع و تعیین وضعیت حقوقی آن مورد بازنگری قرار داده و به تصویب مجلس برساند». همکاران عزیز! مشارکت بفرمایید، پیشنهاد آقای خضریان برای ایجاد تغییرات در اساسنامه مؤسسه صندوق ذخیره فرهنگیان است.

محمدباقر قاليباف
حضار 221 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای یوسفی در ردیف (8) دارند. بفرمایید، قابل طرح است.

مجتبي يوسفي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و صبح‌بخیر دارم و آرزوی توفیق برای ملت شریف ایران و همکاران عزیزمان. همان‌طور که همکاران عزیز مستحضر هستند، ما (1300) تا شهر در کشور داریم که همه اینها توسط شهرداری‌ها دارند اداره می‌شوند. شهرداری‌ها عملاً الان خط مقدم خدمت‌رسانی به مردم در همه ایام هستند، چه زمانی که الان بارندگی و سیلی باشد، چه مثل الان زلزله‌ای که اخیراً در سی‌سخت اتفاق افتاده و امثالهم، اولین نهادی که به کمک مردم می‌روند شهرداری‌ها هستند. از این جهت یک جمعیت حدود (300) تا (400) هزار نفری، چرا می‌گویم حدوداً؟ به این دلیل که ما الان تنوع قراردادی در شهرداری‌ها داریم، افرادی هستند که دارند زحمت زیادی می‌کشند، ولی به دلیل اینکه نظام پرداخت و نظام حقوق و دستمزد و قراردادهای خیلی‌هایشان به قوانین (40) سال پیش برمی‌گردد، یعنی الان یک نهادی که صف مقدم خدمت به مردم است، الان شما بین کسی که دارد به عنوان پیمانکاری یا شرکتی حقوق می‌گیرد، تا کسی که قراردادی است، شاید (6) میلیون، (7) میلیون تومان اختلاف باشد. از آن جهت کسی هم که حتی در یکی از مناطق شهردار می‌شود، یا شهردار ناحیه می‌شود، اگر با پستی هم‌رده خودش متناسبش کنید که شبانه‌روزی دارد کار می‌کند، شاید نصف آن هم حقوق نگیرد. به همین خاطر این حرفی هم که قطعاً بعضی وقت‌ها شاید شبهه‌ای باشد که بگویند نیروهای شریف شهرداری خدای‌ناکرده، بالاخره موارد حاشیه‌ای دارند، این‌طور نیست. خیلی از اینها با حداقل دستمزد دارند کار می‌کنند و متأسفانه این اشکال جدی است که به مجموعه وزارت کشور و نهادهای حاکمیتی به دلیل اینکه اینها را به یک نهاد عمومی غیردولتی ملحق کرده‌اند، شورایی هم بالای سرشان گذاشته‌اند، ولی عملاً کسی نمی‌رود این قانون شهرداری‌ها را خاصتاً در بحث پرداخت حقوق و دستمزد و سنوات، خیلی از اینها در معیشت‌شان هم دچار مشکل هستند. ما یک پیشنهاد دادیم، «مقررات استخدامی کارکنان شهرداری‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به آن به جز شهرداری‌ تهران»، چون شهرداری تهران قانون خاص دارد، نمی‌خواهیم قانون آن را به هم بزنیم، به این آیین‌نامه که به پیشنهاد وزارت کشور برسد، ظرف سه ماه این آیین‌نامه بعد از حدود (40) سال بعد از انقلاب و قبل از آن توسط وزارت کشور تهیه شود و در هیأت وزیران به تصویب برسد. از همکاران عزیز خواهش می‌کنم با توجه به مشکلی که الان در شهرداری‌ها شاهد هستیم که در پرداخت حقوق و دستمزد در این شرایط بد اقتصادی دچار مشکل هستند، شهرداری¬ای داریم که یک سال است بیمه پرسنلش را نداده، عمدتاً هم در مناطق محروم هستند. این را کمک کنیم که یک کمکی هم به پرسنل شریف شهرداری‌ها باشد که هم ان‌شاءالله تعیین تکلیف شوند و هم یک بخشی از مشکلات مالی آنها برطرف شود. این بار مالی هم ندارد، تا به الان دارند از منابع داخلی خودشان تأمین می‌کنند. از این جهت هم‌راستای با برنامه‌ها است که براساس قانون خدمات کشوری باید ما بحث ادارات و پرسنل را سازماندهی کنیم. ان‌شاءالله این را همکاران عنایت بفرمایند رأی مثبت بدهند.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون و متشکر. اگر مخالف محترم آقای بدری اجازه بدهند...

روح اله متفکرآزاد
صحبت می‌کنند، جناب آقای صدیف بدری بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
اجازه بفرمایید، آقای بدری بفرمایید.

صديف بدري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام و وقت‌بخیر و صبح‌بخیر خدمت ملت بزرگ ایران اسلامی و همکاران عزیز. از حساسیت و درک مشکلات شهرداری‌ها توسط همکار عزیزمان جناب آقای یوسفی تشکر می‌کنم. همکاران عزیز مستحضر باشند شهرداری‌ها دارای قانون خاصی هستند و از قانون خاصی تبعیت می‌کنند. درست است ما به این اذعان داریم که موضوع استخدامی و اداری شهرداری‌ها الان جای بحث دارد و قانونی که به روز باشد و مشکلات عزیزان، کارگران، کارمندان و پرسنل زحمتکش شهرداری‌ها را حل کند و به روز باشد، در این خصوص ما مشکل داریم. این موضوع تهیه آیین‌نامه استخدامی در بودجه سال 1400 مشکل شهرداری‌ها را حل نمی‌کند، مشکل اداری و استخدامی شهرداری‌ها را حل نمی‌کند. عزیزان نیاز به قانون اصلاح‌شده و به روز است. در مجلس دهم دولت محترم یک لایحه‌ای به مجلس ارائه کرد که متأسفانه فرصت نشد. کمیسیون شوراها اصلاحات لازم را در این لایحه انجام داد و گزارش لازم را ارائه کرد، ولی فرصت طرح در صحن مجلس نشد. به جای این موضوع که در لایحه بودجه 1400 بیاوریم، یک آیین‌نامه خاصی دولت تدوین کند، حتماً باید دولت را مکلف کنیم لایحه را مجدداً به مجلس یازدهم ارائه کند، ما بنشینیم تمام بررسی‌های لازم را انجام بدهیم و مشکلات این عزیزان را حل کنیم. حقوق و مزایای پرسنل زحمتکش شهرداری‌ها هنوز از قانون منسوخ هماهنگی‌ پرداخت حقوق‌ها تبعیت می‌کند. لازم است که حقوق و مزایای این عزیزان هم تابع قانون مدیریت خدمات کشوری باشد. لذا از همکاران عزیز می‌خواهم که به این پیشنهاد رأی منفی بدهند تا دولت لایحه جامعی در این خصوص بیاورد و ما هم بررسی‌های لازم و کارشناسی را انجام بدهیم تا مشکل پرسنلی و حقوقی عزیزان شهرداری‌های کشور و همچنین جذب و استخدام پرسنل در شهرداری‌های کشور مرتفع شود. ممنون و سپاسگزارم که به این پیشنهاد رأی نخواهید داد.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای علیرضا ورناصری‌قندعلی موافق هستند، بفرمایید.

عليرضا ورناصري قندعلي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام به ملت بزرگ ایران و همکاران گرامی. برادران و خواهران عزیز همکار! اطلاع دارید که شهرداری‌ها تابع قانون هماهنگ حقوق هستند، ولی متأسفانه سال‌ها است که اجرا نمی‌شود و دولت در این زمینه تعیین تکلیف نکرده است. نیروهای شهرداری که عموماً از کارکنان خدوم دولت هستند، اگر حقوق و مزایای درستی داشته باشند می‌توانند درصد رضایتمندی مردم را بالا بیاورند و در نتیجه خود اینها که بیشترین درگیری را با مردم دارند، در بحث خدمات‌رسانی هم از رضایتمندی شغلی بالایی برخودار خواهند شد. فلذا بنده از شما خواهش می‌کنم و تمنا دارم، این طرح که بار مالی هم برای دولت ندارد و جای رضایتمندی و امیدواری برای کارکنان خدوم شهرداری دارد رأی بدهند و البته در همین زمینه برادران خوبی چون آقای پژمانفر هم که درگیر با موضوع است و دوستان دیگر و همکاران عزیز در این زمینه حمایت خودشان را اعلام کرده‌اند. من خواهش می‌کنم رأی مثبت بدهید و این عزیزان را از این دغدغه‌ای که دارند نجات بدهید، خیلی متشکرم.

محمدباقر قاليباف
دولت مخالف است. کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز! هم قانون دائمی دارد، هم لایحه دولت الان در کمیسیون اجتماعی دارد بررسی می‌شود و من فکر می‌کنم یک حکم سیاست‌گذاری است که نیاز به قانون دائمی دارد و کمیسیون مخالف است.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون. آقای رئیس! رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
متن را قرائت کنید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد جناب آقای یوسفی؛ «مقررات استخدامی کارکنان شهرداری‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته به آن (به جز شهرداری تهران)» چون شهرداری تهران خودش قانون خاص دارد، «به موجب آیین‌نامه‌ای خواهد بود که به پیشنهاد وزارت کشور ظرف مدت سه ماه تدوین و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید».

محمدباقر قاليباف
حضار 225 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد بعدی را مثل اینکه آقای غضنفرآبادی مطرح کردند، مثل اینکه نظری است که معاونت قوانین در بحث درآمد اختصاصی داد اگر تکلیف نباشد که براساس آن قانونی که اشاره کردم، بررسی شد و قابل طرح است. آقای غضنفرآبادی! فقط خواهشاً خیلی کوتاه بفرمایید.

موسي غضنفرآبادي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز توجه داشته باشید! براساس بند «پ» ماده (23) قانون شوراهای حل اختلاف و قانون تأمین‌اجتماعی، گفته که: نیروهای افتخاری شوراهای حل اختلاف از پوشش بیمه تأمین‌اجتماعی باید برخودار باشند. یک تعدادی از این نیروها هستند که (10)، (15) سال کار کرده‌اند، تلاش کرده‌اند، سنوات اینها جزء سنوات بیمه‌ای محسوب و حساب نشده است. با توجه به اینکه بعضی‌هایشان بیمه هستند، بیمه‌هایشان پرداخت شده است. در سال‌های اخیر یک کمک‌هایی به آنها شده است، اما یک تعدادی از اینها مشکل بیمه‌ای دارند. با توجه به اینکه درآمد اختصاصی اینها مصوب شده، از همان درآمد اختصاصی خودشان ما گفتیم که قوه قضائیه می‌تواند بیمه اینها را جزء سنوات بیمه‌ای اینها محسوب کند، فقط همین. یک خواهشی که از همکاران عزیز و بزرگوار داریم، به این رأی مثبت بدهیم. البته عرض کردم که از درآمدهای اختصاصی خودشان برای اینها هزینه خواهد شد و به اصطلاح به جایی برنمی‌خورد. خیلی تشکر می‌کنم، ان‌شاءالله که به این عزیزان کمک شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، اگر مخالف اجازه بفرمایند رأی بگیریم.

روح اله متفکرآزاد
آقای رئیس! مخالف صحبت می‌کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای گودرزوند مخالفند، اصرار ندارند، خیلی ممنون. دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
نمایندگان محترم! همان‌طور که جناب آقای غضنفرآبادی متن را خواندند، نیروهایی که در هیأت‌های حل اختلاف فعالیت می‌کنند نیروهای افتخاری هستند. آنجا می‌آیند ساعاتی کمک می‌کنند، از محل درآمدهای اختصاصی هم یک کمکی به آنها می‌شود. وقتی که شما نیروی افتخاری را در قانون بودجه برای یک سال دولت و مجلس را متعهد می‌کنید که باید بروی این را بیمه کنی ولو از هر جایی، علی‌الأبد باید این هزینه را پرداخت کند. یعنی مثل تأمین‌اجتماعی می‌شود، بدهی به صندوق‌های مختلف می‌شود، هر روز اعتراضاتی می‌شود که چرا نکول کردی و من را بیمه نکردی. اینها نیروی افتخاری هستند، پولی هم که به آنها داده می‌شود بابت کمک به آنها است، نه از باب رابطه استخدامی که این کار انجام شود. دولت با این پیشنهاد مخالف است.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
بسم الله الرحمن الرحیم

الياس نادران
باید سخنگو صحبت کند.

سيدکاظم دلخوش اباتري
اجازه گرفتم. آقای رئیس! دیروز کجا بودید؟

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای نادران! تعیین تکلیف بفرمایید

الياس نادران
سخنگو صحبت کند.

احمد اميرآبادي فراهاني
فقط سخنگو صحبت می‌کند.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون مخالف است، اخطار داریم، بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای نقدعلی اخطار دارند.

روح اله متفکرآزاد
آقای نقدعلی اخطار و تذکر دارند.

محمدباقر قاليباف
آقای نقدعلی بفرمایید.

محمدتقي نقدعلي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم پیرامون پیشنهاد الحاقی برادر عزیز جناب آقای غضنفرآبادی، بنده اخطار اصل (53) قانون اساسی را دارم که کلیه دریافت‌ها و پرداخت‌ها باید در قالب بودجه عمومی باشد. اینکه ما اصلاً اینجا بیاییم یک‌سری درآمدی اختصاصی تعریف کنیم چه معنا می‌دهد؟ یک نهادی که بنا بوده بیاید کار را با کدخدامنشی حل کند، تازه بیاییم به آن وجهه درآمدزایی، آن هم یک درآمد اختصاصی که هیچ شفافیتی ندارد به آن بدهیم. لذا اگر رئیس بزرگوار اخطار بنده را وارد می‌دانند، اخطار بنده اصل (53) است و این پیشنهاد علی‌القاعده در صورت تأیید ریاست محترم غیرقابل طرح است.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای نقدعلی! به هر حال طبق قانون مجموعه اجازه درآمد ـ هزینه و ردیف اختصاصی دارند، درآمدشان را هم به خزانه می‌ریزند، به اختصاص خودشان برمی‌گردد. لذا این اخطار جناب‌عالی وارد نیست. دولت و کمیسیون هم مخالف هستند. حضار 224 نفر، به رأی می‌گذاریم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای مصری دارند، آقای مصری! ردیف (9) را مطرح می‌کنید یا (10)؟

عبدالرضا مصري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای امیرآبادی عزیز! من تا اینجا پیشنهادی نداشتم، الحمدلله از پیشنهادات نمایندگان محترم استفاده کردم. (امیرآبادی‌فراهانی ـ آقای دکتر! شما بزرگوارید، در خدمتیم) اما این دو تا را اجازه می‌خواهم، چون مبنای هر دو تبعیضی است که در کشور هست. اول ردیف (9) را مطرح می‌کنم. نمایندگان عزیز! برابر ماده (112) قانون برنامه مصوبه مجلس این است که فوق‌العاده‌ای برای مناطق عملیاتی و مناطق جنگی از سال دوم برنامه لحاظ شود. ما تشکر می‌کنیم، دو سال پیش با بخشنامه آقای نوبخت این فوق‌العاده برای همه دستگاه‌های اجرایی از بالاترین مقام تا پایین‌ترین مقام اجرا شده است. اما متأسفانه علی‌رغم اینکه ماده (29) قانون برنامه صراحت دارد، در مورد محق‌ترین قشری که باید از این برخوردار باشند، یعنی نیروهای مسلح انجام نشده و نیروهای مسلح متأسفانه از فوق‌العاده مناطق جنگی محروم شدند. در صورتی که آرامش و امنیت ما به نیروهای مسلح بستگی دارد و خدا را شکر به خاطر همه اینها، چه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، چه ارتش جمهوری اسلامی ایران و چه نیروی انتظامی که امنیت داخلی و خارجی را دارند برای ما برقرار می‌کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر مصری! عذرخواهی می‌کنم، از کجا، از کدام منبع؟

عبدالرضا مصري
پیشنهاد دهنده
محضر شما عرض می‌کنم. ما از همان ردیفی که بخشنامه آقای نوبخت در مورد هزینه‌های جاری برای بقیه دستگاه‌های اجرایی اجازه داده و ما در هیچ قانون بودجه‌ای، جناب آقای دکتر قالیباف! در هیچ قانون بودجه‌ای ما دولت را ملزم نکرده بودیم، قانون برنامه بوده، از دولت تشکر می‌کنیم که قانون برنامه را اجرا کرد، به همان استنادی که قانون برنامه اجرا شده، تبعیض بین گروه‌های مختلف شغلی نباید در کشور ما باشد. خوشبختانه من با جناب آقای پورمحمدی صحبت کردم، ایشان هم رضایت دارد برای اینکه این تبعیض برداشته شود، چندین جلسه هم همین امسال در سازمان برنامه خدمتشان رسیدیم، ستاد کل نیروهای مسلح هم شرکت داشتند، لذا چون سازمان برنامه و بودجه هم موافق است، من امیدوارم شما دوستان عزیز کمک کنید ما این‌گونه تبعیض‌ها را برداریم که نیروهای مسلح نه پیامک می‌فرستند، نه اعتراضی به جایی می‌توانند بکنند، چون دیسیپلین نظامی به اینها اجازه نمی‌دهد. اما دو تا همسایه هستند، یکی کارمند فلان دستگاه اجرایی است، دارد آن فوق‌العاده را می‌گیرد، یکی دارد در مرز خدمت می‌کند و این فوق‌العاده را به او نمی‌دهند. این تبعیض را بردارید، از شما تشکر می‌کنم.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای مصری! جناب‌عالی با توجه به آشنایی¬ای که دارید و پیشکسوت این موضوع هستید، به هر حال در برنامه هست، ولی ما در ردیف‌های بودجه، چون جناب‌عالی الان دارید الحاق می‌آورید، حقیقتاً این الحاق یک بار اضافی به اعتبار امسال دارد اضافه می‌کند. (مصری ـ آقای دکتر فرمایش حضرت‌عالی درست است) ما درآمدها را تصویب کردیم، این الحاق چون دارد اضافه می‌شود طبیعتاً باید یک منبع تخصیصی باشد.

عبدالرضا مصري
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! با عرض معذرت، ما عناوین را در مجلس تثبیت و تصویب نکردیم. ما بودجه را تصویب کردیم، در زیرمجموعه بودجه فوق‌العاده‌های مختلفی وجود دارد. شما هم خبر دارید پارسال (50) درصدی که به حقوق‌ها افزایش پیدا کرد، کجای مصوبه مجلس بود؟ اما افزایش دادند. چون این در اختیار دستگاه‌ها گلوبال است، من قبلش با دولت محترم هم صحبت کردم، موافقت دارد و شخص آقای رئیس‌جمهور هم دستورش را داده، لذا این حکم اینجا بیاید سازمان محترم مدیریت و برنامه و بودجه، خود آنها می‌روند اصلاح می‌کنند. این فقط مجوز پرداخت از منابع داخلی خود دستگاه را می‌خواهد.

محمدباقر قاليباف
به هر حال باز من می‌گویم همان پرداختی هم که دولت در سال گذشته کرد همه معترض بودیم، چون قانون را رعایت نکرد. الان هم در اینکه مناطق عملیاتی چنین حقی دارند، بنده هم اصل موضوع را قبول دارم، ولی ای کاش که با پیشنهاد دولت یا در کمیسیون این کار را پیش‌بینی می‌کردید که در همان جا پیش‌بینی ردیف می‌شد. به هر حال میزان اعتبارات ما با میزان وظایف ما روشن است. اگر یک قشر دیگری را اینجا اضافه کنیم، باید از یک جای دیگر کم کنیم. به نظر من اجازه بدهید که عبور کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر مصری! ردیف (10) را مطرح بفرمایید.

عبدالرضا مصري
پیشنهاد دهنده
با عرض معذرت از ریاست محترم مجلس، چون دولت هم موافق است، حتی در جاهایی که ما طرحی داریم.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای مصری! از دولت الان آقای پورمحمدی اینجاست، می‌گوید ما مخالفیم. ایشان می‌گوید اعتبار بگذارید. من هم موافقم، من که می‌گویم حتماً اگر حق عملیاتی وجود دارد اولویت اول با نیروهای مسلح است.

عبدالرضا مصري
پیشنهاد دهنده
پس من کلام آخر را می‌گویم. آقای رئیس عزیز! با تبعیض‌هایی که دارد در کشور ایجاد می‌شود، اگر صدها میلیارد هزینه کنیم، ما جبران این نارضایتی اجتماعی را نمی‌کنیم. چرا وقتی که بالاترین مقام استان یعنی استاندار دارد برخوردار می‌شود، مگر نیروهای مسلح جزء این کشور نیستند؟ چرا دولت نباید حق نیروهای مسلح را بدهد؟ چرا دو سال است بیچاره‌ها از این حق محروم هستند؟ اگر مجلس بگوید نه، فرمایش شما در این پیشنهاد من درست است، در کمیسیون تلفیق ثبت شده بود، اما به خاطر عدم رعایت مسائل کرونا بنده گرفتار شدم و (15) روز بیمارستان بستری بودم، وگرنه همان‌جا مطرح می‌شد و تصویب می‌شد. آن هم به علت عدم رعایت پروتکل‌ها بود. این با شما، اگر شما به رأی بگذارید من تشکر می‌کنم، اگر نه اختیار با شماست.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! عذرخواهی می‌کنم، می‌فرمایند پیشنهاد بعدی را مطرح کنید.


آقا! به رأی بگذارید.

احمد اميرآبادي فراهاني
دوستان! عذرخواهی می‌کنم، براساس آیین‌نامه تشخیص اینکه آیا می‌شود طرح کرد یا نمی‌شود با رئیس جلسه است. آقای رئیس تشخیص دادند قابل طرح نیست. ردیف (10) را مطرح بفرمایید.

عبدالرضا مصري
پیشنهاد دهنده
من تشکر می‌کنم، هیچ اعتراضی هم به پیشنهادی که قبل از بنده مطرح شد (ندارم)، برادر عزیزم جناب آقای دکتر یوسفی مطرح کردند و ما رأی دادیم، هیچ ارتباط بودجه‌ای هم با قانون بودجه نداشت، اما چون یک دغدغه ملی بود ما رأی دادیم. ولی اختیار با شماست.


آقای دکتر! رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
دوستان نگاه کنید! به هر حال ما باید آیین‌نامه را رعایت کنیم، در آیین‌نامه الحاق یا پیشنهادی که منبع مشخصی نداشته باشد قابل طرح نیست. اگر ما خلاف آیین‌نامه بخواهیم عمل کنیم فردا ممکن است یک پیشنهاد دیگری هم داده شود و من هم جزء کسانی هستم که حتماً موافق حرف آقای مصری هستم. ما در بخش‌های غیر نیروهای مسلح در مناطق عملیاتی، حتی مناطق عملیاتی که در دوران دفاع مقدس منطقه عملیاتی بوده یک امتیازی گذاشتیم. من خودم با اصل موضوع موافقم، ولی من اینجا مکلفم آیین‌نامه را رعایت کنم. وقتی چنین متنی پیشنهاد نشده، اجازه بدهید آیین‌نامه را رعایت کنیم. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای مصری! پیشنهاد (10) را مطرح کنید.

عبدالرضا مصري
پیشنهاد دهنده
جناب آقای رئیس! من تشکر می‌کنم و امیدوارم ان‌شاءالله در بند «و» تبصره (2) که به کمیسیون محترم ارجاع شده، این مسأله در آنجا ان‌شاءالله حل شود. اما در مسأله دوم، باز هم از باب تبعیض است، وگرنه من مزاحمتی برای مجلس محترم ایجاد نمی‌کردم. ما آمدیم برای بازنشسته‌های کشوری و لشکری که حق آنها هم هست یک ترمیم حقوقی انجام دادیم. بالاخره تورم‌های (40) درصدی و (45) درصدی فشار زیادی بر مردم ما وارد کرده است. اما متأسفانه با وجود این که هیأت‌امنای تأمین‌اجتماعی، وزرا و معاونین عزیز رئیس‌جمهور محترم هستند و این را به یدک می‌کشند، در مورد بازنشسته‌های تأمین‌اجتماعی که کارگران زحمتکش این مملکت هستند و خیلی از اینها کارمندان دستگاه‌های اجرایی بودند. دو تا کارمند در راه و شهرسازی، یکی بیمه‌اش تأمین‌اجتماعی بوده، یکی بیمه‌اش بازنشستگی کشوری بوده است، آن کسی که کشوری بوده ترمیم شده، آن کسی که تأمین‌اجتماعی بوده همچنان دارد حقوقش لگدمال می‌شود. قانون نباید تبعیض‌آمیز شود، نباید ایجاد تبعیض و تفرقه بین جامعه بیندازد. آن بازنشسته تأمین‌اجتماعی چه فرقی می‌کند؟ او یک شهروند ایرانی است، بازنشسته عزیز کشوری و لشکری هم یک شهروندی ایرانی هستند. مگر کالاهایی که در بازار عرضه می‌شود می‌گویند برای بازنشسته‌های کشوری یک قیمت دارد و برای بازنشسته‌های کارگری یک قیمت دیگری دارد؟ مگر استامینوفن جامعه کارگری با استامینوفن جامعه کارمندی تفاوت می‌کند؟ تازه ما به کشوری و لشکری از بیت‌المال و از بودجه می‌دهیم که حق‌شان هم هست. تأمین‌اجتماعی پول خودش است، حق بیمه‌ای است که خود کارگر پرداخت کرده است. دولت آنها را مصادره کرده، بدهی کارگرها را نمی‌دهد که اینها نتوانند حقوق بازنشسته‌ها را بدهند. من اگر بخواهم خوشبینانه حرف بزنم، این است که دولت نسبت به این قشر بی‌تفاوت است. (3) میلیون بازنشسته تأمین‌اجتماعی. اما اگر بخواهم بدبینانه حرف بزنم می‌گویم این تبعیض‌ها در یک جاهایی دارد عمدی انجام می‌گیرد که بین جامعه ما تفرقه بیندازد. پیشنهاد مشخص بنده این است که دولت را مکلف کنیم همان‌طور که همسان‌سازی حقوق بازنشسته‌های کشوری و لشکری را انجام داده، به همان شیوه در 1400 تأمین‌اجتماعی را انجام بدهد. این تبعیض را از این کشور برداریم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمدباقر قاليباف
جناب آقای مصری اجازه بدهید، دوستان! بند «و» تبصره (2) که بحث مربوط به بازنشستگان و حقوق بود، جمع‌بندی مجلس این شد که به کمیسیون ارجاع دادیم. اجازه بدهید این بحث مربوط به صندوق تأمین‌اجتماعی که به‌حق هم است و واقعاً اینها رشد و افزایش پیدا نکردند و ما هم داریم طلب‌های آنها را به صندوق می‌دهیم که این کار را انجام بدهد، به خاطر اینکه هماهنگی بین صندوق‌ها باشد، این و همان بحثی که در رابطه با نیروهای مسلح است، در بند «و» با هم آنجا بررسی شوند. الحمدلله سلامتی هم به آقای مصری برگشته، عضو کمیسیون تلفیق هم هستند، آنجا بحث‌های تخصصی‌اش را بفرمایند و با بند «و» به صحن بیاید. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب حاج‌آقای ذوالنوری دارند. جناب آقای ذوالنوری! ردیف (1) را مطرح می‌کنید یا (2)؟ نفر بعدی مطرح کند تا حاج‌آقا تشریف بیاورند. نفر بعدی آقای طغیانی هستند که (11) را مطرح می‌کنند.

مهدي طغياني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عنایت بفرمایید! ما یکی از مشکلاتی که امسال به ویژه در سال 99 داشتیم این بود که بعضی از دستگاه‌ها...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای طغیانی! این تخصیص به «الف» است، «الف» به کمیسیون ارجاع شده، اجازه بدهید برگردد و بعد مطرح کنید.

مهدي طغياني
پیشنهاد دهنده
نه، اصلاً تخصیص نیست، یک چیز کلی است. بگذارید مطرح کنم، اگر آقای رئیس تشخیص دادند برگردانید، اشکالی ندارد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای طغیانی! عذرخواهی می‌کنم، حکم را نگاه کن، «در سال 1400 هرگونه افزایش حقوق، امتیازات، فوق‌العاده مستمر، غیرمستمر، کمک‌های رفاهی، مزایای مستمر»، همه اینها «الف» است، همه اینها به «الف» تخصیص است. شما می‌خواهید این را ممنوع کنید. اجازه بدهید به کمیسیون برود، آنجا بحث شده، بعد مطرح کنید، ببخشید. نفر بعدی آقای متفکرآزاد در ردیف (15) هستند.

روح اله متفکرآزاد
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم! عرض سلام و ادب و احترام دارم. خیلی سریع عرض می‌کنم، موضوع سیاستی است. به نظرم موضوع مهمی هم هست. چون عموماً سیاست‌گذاری است، خیلی کار طولانی هم برای بیان موضوع ندارد. ما در این پیشنهاد که الحاقی به تبصره (12) است، همکاران محترم بتوانند روی نمایشگر هم نشان بدهند تا دوستان ببینند، اینجا داریم اشاره می‌کنیم که «سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است در سال 1400 نسبت به به‌روزرسانی شاخص‌ها و مناطق محروم و همچنین ارزیابی عملکرد بند «ت» ماده (32) قانون احکام دائمی در مدت اجرای قانون اقدام کند». می‌دانید که اگر این به‌روزرسانی انجام نشود ممکن است شاخص‌های مناطق محروم با تحولات سال‌های اخیر تغییر هم بکند. لذا این پیشنهاد، پیشنهادی است که می‌تواند کمک کند برای اینکه در این حوزه خیلی به‌روزتر شویم و «مناطق»، به «مناطق احصاشده» درست شود. چون خیلی از تبصره‌ها و احکامی که شما در داخل بودجه دارید و اشاره شده، دارد به موضوع «مناطق محروم» رفرنس و منبع داده می‌شود. لذا شاخص این باید به‌روز باشد که ان‌شاءالله با مشکل مواجه نشویم. من از همکاران محترم تقاضا دارم که به این رأی بدهند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! در جزء (1) بند «د» تبصره (6) عیناً آمده، اگر اجازه بفرمایید عبور کنیم.

روح اله متفکرآزاد
پیشنهاد دهنده
اگر هست که من اصراری ندارم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون و متشکر. پیشنهاد بعدی را جناب آقای شریعتی دارند که مطرح نمی‌فرمایند. بعدی را جناب آقای بحرینی دارند.

محمدحسين حسين زاده بحريني
پیشنهاد دهنده
سلام علیکم و رحمه الله ـ بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام خدمت همکاران ارجمند. یکی از مشکلاتی که ما در بودجه کشورمان داریم و اگر بخواهیم ضعف‌های ساختاری بودجه‌مان را احصا کنیم، در رأس آن این مسأله است که ما به عنوان حاکمیت نمی‌توانیم حقوق حقه دولت را بگیریم. در واقع آن بحث‌هایی که مکرر مطرح شد، منشأ کسری تراز عملیاتی بودجه این است که افرادی که باید مالیاتی را بگیرند و به دولت بدهند، این وظیفه را درست انجام نمی‌دهند. اگر خاطر شریف‌تان باشد یک وقتی در جلسه غیرعلنی من چند تا عدد عرض کردم، گفتم همین الان شبکه شاپرک، همین دستگاه‌های پوزی که در همه مغازه‌ها به وفور پیدا می‌شود که کشور ما جزء کشورهایی است که عجیب در این دستگاه‌های پوز افراط داریم، یعنی به ازای هر (18) نفر یک دستگاه کارتخوان یا پوز در کشور هست، من آنجا توضیح دادم، همین الان آمارهای رسمی شاپرک که همین دستگاه‌های پوز را مدیریت می‌کند، می‌گوید مردم در سال 98 بالغ بر (5000) میلیارد تومان کارت کشیده‌اند. کارت که می‌کشند یعنی خرید کردند، باز به استناد خود مدیرعامل شاپرک (86) درصد اینها هم خرید در مغازه است. ما بخشی از این را معاف کردیم، قانون است و الان هم متعرض به آن نیستیم. آن بخش غیرمعاف آن، اگر واقعاً همان مالیاتش را می‌گرفتیم اصولاً چیزی به نام کسری عملیاتی نمی‌داشتیم. عزیزان! اگر قرار است ما ساختار بودجه‌مان را اصلاح کنیم باید وارد این‌طور مقولات شویم. حالا مشکل کجاست؟ چرا ما نمی‌توانیم؟ الان خوشبختانه شبکه بانکی و نظاماتی که حاکم بر شبکه بانکی ماست، خیلی دقیق و منظم است. یعنی شما شبکه شتاب دارید، شبکه شاپرک دارید، ساتنا می‌کنید، پایا می‌کنید، همه اینها از یک سوئیچ‌هایی رد می‌شود که حاکمیت اینها را کاملاً می‌بیند. اما به دلیل اینکه حساب‌های افراد و اشخاص حساب‌های ساماندهی‌شده نیست ما نمی‌توانیم اینها را تشخیص بدهیم که این فروش است. یعنی فروش بودن آن را متوجه نمی‌شویم. در کمیسیون تلفیق هم این مطرح شد، با استقبال دوستان هم مواجه شد. حالا توضیح خواهم داد، البته ما آنجا یک بندی هم داشتیم که چون آن بند خلاف برنامه بود دوسوم رأی می‌خواست، دوسوم ‌رأی نیاورد، اما بالای (50) درصد، حدود (60) درصد رأی آورد. الان در این بند الحاقی ما فقط یک حکم می‌خواهیم. خواهش می‌کنم خوب عنایت کنید. سامانه مؤدیان و پایانه‌های فروشگاهی که دولت زحمت بسیار زیادی را هم کشیده، از اردیبهشت‌ماه 1400 عملیاتی می‌شود. برای اینکه این سامانه درست بتواند کار کند باید حساب‌های فروش معلوم باشد. ما در این بند الحاقی فقط یک چیز به دولت تکلیف کردیم، گفتیم دولت محترم! شما در اردیبهشت مشخص کن هر صاحب کسب و کاری حساب فروش خود را به تو معرفی کند. الان حدود (9) میلیون دستگاه پوز هست، اینها پیش‌فرض حساب فروش است، دیگر لازم نیست مراجعه کنند. ببینید! آدم معمولی، یک کارمند یا یک خانم خانه‌دار که دستگاه پوز ندارد. اگر دستگاه پوز و کارتخوان دارد معلوم است دارد یک کسب و کاری انجام می‌دهد. الان ما این همه ابزار و امکانات داریم، اما متأسفانه نمی‌دانیم چه کسی دارد معامله می‌کند. چه می‌فروشد، این پول کجا می‌رود، هنوز رصد نمی‌کنیم. لازمه اینکه این رصد شود این است که این کار انجام شود. من همین الان قبل از اینکه میکروفن باز شود داشتم با آقای پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی صحبت می‌کردم، ایشان گفت بله، این نیاز است. ایشان قبل از آن با همکاران دیگری صحبت می‌کردند. بنابراین برای اینکه سامانه مؤدیان ما ان‌شاءالله از اردیبهشت فعال شود و بتوانیم واقعاً یک نظم و نسقی به نظام بودجه‌ریزی کشور بدهیم، شرط اول قدم این است که حساب‌های بانکی لیبل بخورد، حساب فروش معلوم شود. کل این بند الحاقی همین است. من خواهش می‌کنم حتماً همراهی کنید، بگذارید این اصلاح ساختاری نه فقط در بودجه، در اقتصاد ایران ان‌شاءالله کلید بخورد.

احمد اميرآبادي فراهاني
مخالف صحبت می‌کند؟

روح اله متفکرآزاد
آقای بابائی‌کارنامی مخالف هستند، بفرمایید.

علي بابائي کارنامي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من اول یک تذکری خدمت جناب‌عالی و دولت محترم بدهم در بحث تعیین تکلیف حقوق کارگران کشور.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای بابائی! تذکر باید به هیأت‌رئیسه باشد.

علي بابائي کارنامي
مخالف
آقای امیرآبادی! من سه دقیقه وقت دارم، باید صحبت کنم. اجازه بدهید حرف بزنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
تذکر باید به هیأت‌رئیسه باشد. بفرمایید.

علي بابائي کارنامي
مخالف
پس من صحبت نمی‌کنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
ما خوشحال می‌شویم صحبت نکنید، چون وقت‌مان کم است.

محمدباقر قاليباف
آقای بابائی! به هر حال بفرمایید، وقت شماست.

علي بابائي کارنامي
مخالف
خواهش می‌کنم. بسم الله الرحمن الرحیم من یک تذکر دارم که خدمت شما عرض کنم. به موازات اینکه مجلس نگران افزایش حقوق و دستمزد کارمندان دولت است، کارگران هم در این سرزمین مهم هستند، خواهش‌مان این است دولت محترم زودتر تعیین تکلیف کند، حداقل حقوق کارگران شریف این کشور را تعیین تکلیف کند. اما دلیل مخالفت ما با پیشنهاد، جناب آقای رئیس! این بحث در حقیقت قانون دائمی می‌خواهد و سیاست‌گذاری است. ما می‌خواهیم در بودجه یکساله تعیین تکلیف کنیم و از مردم أخذ مالیات کنیم. اگر قرار شد این کار را انجام بدهیم راه‌حل‌های دیگری هم وجود دارد. مثلاً ما در پزشکان موفق نبودیم، در بحث پزشکان هیچ مجلسی جرأت نداشت ورود پیدا کند که دستگاه پوز را حتی به سمت یک پزشک ببرد. حتی سراغ کوچک‌ترین صنفی که در کوچه و بازار روستا هم بوده رفته است. حالا مالیات می‌خواهد بیاید به اینجا نظم بدهد اشکالی ندارد، یک لایحه دوفوریتی به مجلس بیاورد، بگوید که من می‌خواهم بحث أخذ مالیات‌ را توسط سیستم‌هایی که حاکم است نظم و نسق بدهم. ما موافقیم، بالاخره أخذ مالیات یکی از شاخص‌هایی است که در بودجه‌ریزی‌های کشور باید انجام شود. نه امسال به بهانه اینکه ما می‌خواهیم بودجه سال 1400 را تصویب کنیم و بیاییم به این بهانه این قانون و این حکم را بیاوریم. بنابراین چون سیاست‌گذاری است به نظر من اینجا نباید بیاید و این به منزله فشار آوردن به مردم مخصوصاً به اصناف است و نظم و نسق‌هایی را در کشور ایجاد نخواهد کرد. خواهش می‌کنم دولت به جای این کار لایحه بیاورد، لایحه دائمی بیاورد، ما در خدمت هستیم. در نتیجه من مخالفم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. آقای بابائی! این سامانه مؤدیان قبلاً اینجا قانون شده، ابلاغ شده، باید اجرا می‌شد. یعنی قانون دارد، این را می‌خواستم به شما بگویم. موافق صحبت کند.

روح اله متفکرآزاد
موافق محترم جای خودشان را به جناب آقای مهدی طغیانی داده‌اند، بفرمایید.

مهدي طغياني
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عنایت بفرمایید! پیشنهاد بسیار خوبی را آقای دکتر بحرینی مطرح کردند که به شفاف شدن و روشن شدن اطلاعات مربوط به فروش در کشور بسیار کمک می‌کند و روشن می‌شود واقعاً چه کسانی مشغول فعالیت اقتصادی هستند. امروز ما داریم مشاغل و کسب و کارهایی را می‌بینیم که فعالیت اقتصادی دارند، ولی به سیستم اقتصادی کشور معرفی نشده‌اند و لذا از نواقصی که در قوانین‌ و سامانه‌هایمان هست دارند استفاده می‌کنند، مالیات هم پرداخت نمی‌کنند. این پیش‌بینی که اینجا شده، براساس قانون سامانه مؤدیان و پایانه‌های فروشگاهی به زبان ساده این کمک را می‌کند کسانی که حساب فروش دارند این حساب فروش‌شان روشن شود، به آن دستگاه پایانه فروشگاهی‌شان هم متصل است و طبق قانون به آن رسیدگی می‌شود و مالیات آن أخذ می‌شود. کسانی که تراکنش‌های بالای فروش دارند، یعنی مرتب دارد طبق آن دستورالعملی که بعداً تهیه می‌شود و در قانون پیش‌بینی شده و در این پیشنهاد آمده، کسانی که تراکنش‌های متعدد فروش دارند، این افراد در مورد اینکه آیا شما دارید کار اقتصادی یا فعالیت اقتصادی می‌کنید، فراخوان می‌شوند و این حساب‌شان را باید روشن کنند آیا این حساب یک حساب فروش است یا نیست. این شفافیت در نهایت به این منجر می‌شود که افراد اگر دارند کار اقتصادی می‌کنند حقوق مردم و بیت‌المال را هم از جهت پرداخت مالیات بدهند. ضمناً در بند (4) هم آمده اعتبار مالیاتی که به اشخاص حقوقی یا واحدهای صنفی و غیره تعلق می‌گیرد تنها زمانی مطرح می‌شود و این اعتبار به آنها (تعلق) می‌گیرد که این حسابی که دارند با آن کار می‌کنند و به دستگاه پایانه‌شان وصل است، حساب فروش باشد. الان متأسفانه ما یک حساب، مثلاً فرض کنید در سازمان امور مالیاتی فعال اقتصادی ما یک حساب معرفی کرده، با انواع و اقسام حساب‌های دیگری که بعضاً شخصی هستند و رصد نمی‌شوند کار می‌کند و ما هم خبر نداریم، یعنی برای سازمان امور مالیاتی هم دشوار است تمام حساب‌های او را رصد کند. این شکلی ما داریم یک نظم‌بخشی می‌کنیم، یک انتظامی به فعالیت‌های اقتصادی می‌دهیم و واقعاً حقوق حقه بیت‌المال که مالیات باشد از آنها أخذ می‌شود. لذا خواهش من این است دوستان کمک کنند و به این پیشنهاد خوب رأی موافق بدهند.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
ببینید نمایندگان محترم! همان‌طور که ریاست محترم مجلس هم فرمودند، شما الان قانون سامانه مؤدیان مالیاتی را مصوب و ابلاغ کردید و باید بر آن اساس جلو بروید. سازمان امور مالیاتی اعتقاد دارد که این تبصره منافاتی با آن دارد. بنابراین این دو با هم تلاقی و تضاد پیدا می‌کنند، باید یک راهی برای این پیدا کنیم. نکته دوم در مورد حساب‌های فروش، بعضی از این کالاها معاف از مالیات هستند، بعضی‌هایشان معاف نیستند. در اینجا یک‌جا دیده شده و دچار مشکل می‌کند. مطلب سوم هم زمان‌بندی که برای آن تنظیم شده باعث می‌شود امور جاری سازمان امور مالیاتی دچار اختلال شود. اگر ریاست محترم مجلس موافقت دارند و جناب آقای بحرینی هم موافقت دارند، برای اینکه یک تبصره‌ای منقح و منظم بیرون بیاید و بعد کمکی کند، این به کمیسیون تلفیق ارجاع شود، آنجا سازمان مالیاتی هم بیاید این را ویرایش کنند، یک مطلب مناسبی بیاید. اگر نه، چون اثر منفی روی کار جاری سازمان امور مالیاتی می‌گذارد و باعث می‌شود که روند کاری‌شان هم مختل شود ما با آن مخالف هستیم.

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز و محترم! این پیشنهاد دکتر بحرینی در کمیسیون مطرح شد، اما چون یک اصلاح جزئی کوچکی از مفاد مواد مالیات بر ارزش افزوده بود و مخالف برنامه ششم توسعه بود، در کمیسیون تلفیق تقریباً (60) درصد هم رأی آورد. اما قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مؤدیان در مجلس قبل مصوب شد و تاکنون سامانه مؤدیان اجرایی نشده است. این پیشنهاد می‌تواند مکملی برای آن قانون باشد، از چند جهت. اول که یک حکم انضباطی است، دوم زیرساخت‌های اجرای قانون فعلی را تکمیل می‌کند و ضمانت اجرای قانون را بالا می‌برد و یکی از دغدغه‌های مهمی هم که عزیزان دارند جلوگیری از پولشویی است و می‌تواند یک شفافیتی در نظام اقتصادی به وجود بیاورد. چون در کمیسیون رأی آن تقریباً (60) درصد بود، آن بندی که مخالف برنامه ششم بود، الان آقای دکتر بحرینی آن را حذف کرده، اختیار را به شما عزیزان می‌گذاریم، هر چه که شما عزیزان تصمیم بگیرید در خدمتتان هستیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد جناب آقای حسین‌زاده‌بحرینی به رأی گذاشته می‌شود، دولت مخالف بودند، کمیسیون نظری نداشتند.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. حضار 231 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پس اجازه بفرمایید من متن را قرائت کنم. «به منظور اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و قانون سامانه مؤدیان مصوب اول آبان‌ماه 1398، اشخاص حقوقی و مالکان واحدهای صنفی موظفند تا پایان اردیبهشت 1400 حداقل یکی از حساب‌های بانکی خود را به عنوان حساب فروش معرفی کنند. بانک مرکزی موظف است تا پایان فروردین 1400 سامانه‌ای را برای این منظور معرفی کند. کلیه حساب‌های متصل به شبکه شاپرک به صورت پیش‌فرض حساب فروش هستند و نیازی به ثبت آنها در سامانه مذکور نیست. 2 ـ حساب‌هایی که به شبکه شاپرک متصل نیستند در صورتی که مبلغ یا دفعات واریز به حساب در هر ماه بیشتر از مبلغ و تعدادی باشد که توسط شورای پول و اعتبار تعیین می‌شود، از نظر این قانون حساب فروش تلقی شده و مشمول حکم مذکور در بند (3) خواهند بود. سازمان امور مالیاتی موظف است در صورت درخواست صاحب حساب به تقاضای وی مبنی بر اینکه حساب مزبور حساب فروش نیست، رسیدگی کند. 3 ـ کلیه وجوهی که به حساب فروش واریز می‌شود به عنوان فروش صاحب حساب تلقی می‌گردد. 4 ـ اعتبار مالیاتی موضوع بند «ب» ماده (5) قانون فوق‌الذکر (یعنی قانون پایانه‌های فروشگاهی) صرفاً در صورتی به اشخاص حقوقی یا واحدهای صنفی تعلق می‌گیرد که مبلغ خرید به حساب فروش فروشنده واریز شده باشد».

محمدباقر قاليباف
الحاق بعدی را مطرح بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
الحاق بعدی را کمیسیون امنیت ملی دارند که آقای عزیزی مطرح می‌فرمایند، ردیف (1) الحاق به تبصره (12).

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز توجه بفرمایید، ببینید! کشور ایران عزیز از نظر حوادث غیرطبیعی مستعد برخی آسیب‌پذیری‌ها است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای عزیزی! عذرخواهی می‌کنم، قابل طرح نیست، از سرجمع است، دارید (2) درصد از سرجمع می‌دهید، نمی‌شود. آقای عزیزی! پیشنهاد بعدی‌تان را مطرح کنید.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی ببینید! این در سامانه ثبت شده، کد گرفته، من فکر می‌کنم این اشکال از هیأت‌رئیسه باشد که الان که می‌خواهد مطرح شود شما می‌گویید قابل طرح نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
حالا با کمال تأسف می‌خواهم بگویم دومی هم همین‌طور است، این هم از سرجمع است. آیین‌نامه داخلی مجلس می‌گوید پیشنهادات از سرجمع باشد قابل طرح نیست.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! من مخالفتی با آیین‌نامه ندارم، اشکالی هم ندارد، الان هم اصراری بر طرح ندارم.

احمد اميرآبادي فراهاني
تشخیص با رئیس است.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
من دارم چیز دیگری را خدمت شما می‌گویم، شما می‌گویید تشخیص با رئیس است.

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
عرضم این است که ثبت شده، کد گرفتیم، بعد این موقع بگویید که قابل طرح نیست. آقای رئیس! اگر اجازه می‌دهید مطرح می‌کنم، اگر خلاف آیین‌نامه هم هست جلو برویم.

محمدباقر قاليباف
اینکه واقعاً خلاف آیین‌نامه است. یعنی تبصره (1) ماده (182)، اگر منبع درآمد مشخصی نداشته باشد یا پیشنهادهایی که می‌آید مازاد بر سرجمع باشد نمی‌شود. این نکته شما هم نکته درستی است، ولی متقابلاً هم دوستان به ما اعتراض می‌کنند که چرا معاونت قوانین به جای ما نمایندگان تصمیم می‌گیرد و اجازه ثبت نمی‌دهد؟ اجازه بدهید ما ثبت کنیم، بعد ما می‌آییم پیگیری می‌کنیم، صحبت می‌کنیم. این حق هم هست. لذا معاونت قوانین در ثبت کردن نمی‌توانند مانع پیشنهاد دوستان شوند. ولی بعد بررسی می‌شود، روشن است. اجازه بدهید چون از سرجمع امکان استفاده نیست، در تبصره (1) امکان طرح آن نیست.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
آقای رئیس! من فقط این نکته را یادآور شوم، اینجا عددی را نمی‌خواهیم از سرجمع کم کنیم.

محمدباقر قاليباف
نه، عدد نمی‌خواهد، (2) درصد است، (2) درصد خودش یک عدد خیلی بزرگی است که می‌خواهید از سرجمع بردارید.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
نه آقای رئیس، اجازه می‌دهید؟

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای عزیزی! مشکل حل شد، اجازه بفرمایید. من بند الحاقی (7) تبصره (21) را می‌خوانم. «به دستگاه‌های اجرایی اجازه داده می¬شود تا (2) درصد از اعتبارات خود را در زمینه پدافند غیرعامل هزینه نمایند»، حل است؟

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
آقای رئیس! ما این را قبلاً در تلفیق هم بحث کردیم.

محمدباقر قاليباف
اگر هست دیگر چه اصراری است؟

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
اجازه بدهید! تفاوتش در این است که آنجا گفته‌اند «اجازه دارند»، سال‌ها است به واسطه همین ادبیات: یک؛ «اجازه دارند»، دو؛ اینکه دستگاه‌های اجرایی موظف شوند که به پدافند غیرعامل توجه کنند. آقای رئیس! اینجا عددی از دستگاه‌های اجرایی گرفته نمی‌شود، گفته شده (2) درصد از تملک دارایی‌شان را در دستگاه‌ خودشان برای پروژه‌های خودشان در حوزه پدافند غیرعامل هزینه کنند وگرنه هیچ عددی از دستگاه اجرایی، از وزارتخانه‌ها، از هیچ دستگاهی کسر نمی‌شود.

محمدباقر قاليباف
این اجازه که هست.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
من می‌گویم این را بگوییم «مکلفند».

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای عزیزی! در اینجا اجازه در بودجه داده شده، در ماده (23) الحاق (2) ما دستگاه‌ها را مکلف کردیم که در آن طرح‌هایی که اجرا می‌کنند پدافند غیرعامل را حتماً باید رعایت کنند.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
این را مستند کنیم به همان ماده‌ای که مکلف هستند.

احمد اميرآبادي فراهاني
در ماده (23) مکلف کردیم. آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید پیشنهاد بعدی را مطرح کنیم. پیشنهاد بعدی را کمیسیون عمران دارند که آقای حسینی مطرح می‌کنند. آقای حسینی! کدام ردیف است، (37)، (38) یا (39)؟

سيدالبرز حسيني
پیشنهاد دهنده
ردیف (40).

احمد اميرآبادي فراهاني
(40) را مطرح می‌فرمایید؟

محمدباقر قاليباف
آقای حسینی بفرمایید.

سيدالبرز حسيني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام خدمت همکاران و ملت شریف ایران. همکاران و جناب آقای رئیس! پیشنهاد ما در این خصوص است که در جریان هستید، کشور از حیث شرایط جغرافیایی در شرایطی قرار دارد که هر ساله شاهد وقوع حوادث متنوعی از حیث حوادث غیرمترقبه اعم از سیل، زلزله، آتش‌سوزی و موارد دیگر هستیم. بیشتر تمرکز جمعیتی هم در شهرها است و از حیث آسیب‌پذیری درصد بالایی را به خودشان تخصیص می‌دهند. پیشنهاد ما اینجا این است که در شرایط عادی هم در شهرهای پرجمعیت مراکز استان‌ها از حیث بحث ترافیک همیشه مشکلات عمده‌ای هست. ما اینجا پیشنهاد دادیم که (2) درصد از عوارض حاصل از صدور پروانه‌های ساختمانی را کلیه شهرداری‌های مراکز استان‌ها بردارند و ببرند پارکینگ‌های طبقاتی چندمنظور‌ه‌ای را احداث کنند که هم از حیث مسائل مربوط به پدافند غیرعامل کاربری داشته باشد، هم در مواقع عادی بتواند ترافیک را از حیث مسائل شهری کنترل کند. لذا خواهش می‌کنم که همکاران کمک کنند که این موضوع اتفاق بیفتد، خیلی متشکرم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، آقای حسینی! فقط دقت کنید که چون این خلاف قانون دائمی است دوسوم رأی می‌خواهد. مخالف و موافق صحبت کنند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای جبار کوچکی‌نژاد مخالف هستند، بفرمایید.

جبار کوچکي نژادارم ساداتي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران به این پیشنهادی که همکار ما داده است توجه کنند. (2) درصد از عوارض پروانه، آیا این (2) درصد را افزایش بدهند یا نه، همان مبلغی که برای صدور پروانه تعیین شده، از همان مبلغ می‌خواهند اختصاص بدهند؟ دوم این‌که آقای رئیس! در بخش شهری بحث پارکینگ باید توسط بخش خصوصی باشد. شهرداری‌ها می‌توانند در زمانی که پروانه می‌دهند بخش خصوصی را اجبار کنند که ساختمان‌های بلندمرتبه، ساختمان‌های بزرگ و مجتمع‌هایی که می‌سازند، خودشان پارکینگ بسازند. ما چرا داریم شهرداری‌ها را اجبار می‌کنیم که از منابع عمومی که این منابع عمومی را باید در بخش‌های دیگر زیرساختی هزینه کنند، بیایند در پارکینگ هزینه کنند. پارکینگ‌ها، حفظ و نگهداری و بخش‌های دیگر واقعاً هزینه سنگینی دارد. چرا ما داریم این هزینه سنگین را به شهرداری‌ها و مردم تحمیل می‌کنیم؟ خود بخش خصوصی راحت می‌تواند پارکینگ درست کند، حفظ و نگهداری کند و درآمد هم کسب کند. آقای رئیس! دوم اینکه اصلاً این پیشنهاد درآمدی است و معتقد به این هستم که اینجا قابل طرح نیست و باید این پیشنهاد را در درآمدها مطرح می‌کردند و به خاطر همین معتقدم که از دستور خارج کنید.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکرم. جناب آقای محمدرضا صباغیان موافق هستند، بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم. یکی از نیازهای اساسی که امروز است با توجه به تهدیدات و آسیب‌هایی که وجود دارد، حالا سیل و زلزله و حوادث مختلفی که پیش می‌آید، طبیعتاً مردم یک سرپناه و جان‌پناهی می‌خواهند. خیلی از جاها، نه فقط مرکز استان، بلکه شهرستان‌ها و بعضی از روستاهایی که جمعیت زیادی هم دارند این‌گونه امکانات و فضاها را لازم دارند. بنابراین پیشنهادی که مطرح شده می‌تواند در زمینه‌های مختلف هم استفاده شود. حتی در زمانی که مشکل و تهدید نیست، بحران نیست، برای فضاهای آموزش، فضاهای فرهنگی و حتی فضاهای ورزشی. بنابراین پیشنهاد خیلی خوبی است، خود شهرداری‌ها بعضی وقت‌ها بیشتر به این فضاها نیاز دارند و اینجا لازم است که ما این را ببینیم. خصوصاً در زمینه بحث پدافند غیرعامل که به هر حال شهرها به این امکانات نیاز دارند. بنابراین پیشنهاد خوبی است، اگر عزیزان بزرگوار صلاح بدانند رأی موافق بدهند، کمکی به آینده‌نگری برای شهرهای ما است، خصوصاً شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، دولت و کمیسیون هم مخالف هستند. آقای رئیس! پیشنهاد را رأی بگیرید. آقای رئیس! این تغییر قانون شهرداری‌ها است، دوسوم می‌خواهد.

محمدباقر قاليباف
حضار 231 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب نشد.

روح اله متفکرآزاد
آقای رئیس! اجازه تذکر می‌فرمایید؟

محمدباقر قاليباف
تذکر را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای میرمحمدی بفرمایید.

سيدجليل ميرمحمدي ميبدي
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای دکتر قالیباف! اگر به تذکری که می‌گویم توجه بفرمایید ممنون می‌شوم. جناب آقای دکتر! همان‌طور که ریاست محترم کمیسیون بهداشت و درمان هم دیروز تذکر دادند، آقای دکتر! ما متأسفانه شاهد شیوع کرونا از نوع انگلیسی آن هستیم. حتماً می‌دانید که این ویروس جهش‌یافته هم شیوع بیشتری دارد، هم شدت بیماری که ایجاد می‌کند بیشتر است، هم سنین پایین‌تری را درگیر می‌کند. متأسفانه اخیراً هم ما شاهد بودیم که دوباره میزان مرگ و میر ناشی از این بیماری سه‌رقمی شد. هر شب و هر روز در برنامه‌های خبری متعدد صحنه‌هایی از مجلس به عنوان خبر در صدا و سیما پخش می‌شود و عدم رعایت این مطلب، هم به شخص خودم دارم تذکر می‌دهم، هم به سایر همکاران عزیز. اینکه ما مرتب از مردم می‌خواهیم که پروتکل‌ها را رعایت کنند و خودمان به این مطلب کمتر توجه کنیم خطرناک است، حتی برای خود مجموعه دوستان هم خطرناک است. خواهشی که من از حضرت‌عالی دارم این است که حتماً از طریق نماینده مجلس که در ستاد ملی مقابله با کرونا حضور دارد، یک تمهید و یک تذکر جدی هم داده شود که برای پیشگیری از شیوع این بیماری که حقیقتاً خطرناک هم هست، تذکر و اقدام و مصوبه‌ای ان‌شاءالله داشته باشند. آقای دکتر! ممنونم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. این تذکر، تذکر بجایی است. من هم واقعاً از همکاران خواهش می‌کنم با توجه به شرایط و تداوم جلسات ما، ما در روز قریب به بیش از (12)، (13) ساعت اینجا هستیم، ان‌شاءالله دقت و توجه لازم را داشته‌اند، ولی می‌خواهم بیشتر تأکید کنم که ان‌شاءالله همه سلامت باشند و مشکلی پیش نیاید. بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! آقای متفکر یک پیشنهادی را مطرح فرمودند، بعد ما گفتیم در تبصره (6) آمده، ولی یک بند آن آمده، بند دوم نیامده، می‌توانند دوباره با هم مطرح کنند. آقای متفکر! بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
پیشنهاد دهنده
آقای رئیس! پیشنهاد من در مورد شاخص‌های محرومیت بود، خوشبختانه جزء اول آن در بند (6) آمده، اهمیت جزء دوم آن کمتر است. به خاطر اختصار در زمان عبور می‌کنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون از همکاری‌تان. پیشنهاد بعدی را در بند «د» جناب آقای عباس‌زاده‌مشکینی دارند، بفرمایید.

محمود عباس زاده مشکینی
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ابراز احترام و ادب به مردم نجیب و اصیل و صبور ایران اسلامی.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای عباس‌زاده! عذرخواهی می‌کنم، قابل طرح نیست. قانون برنامه می‌گوید (30) درصد، شما می‌گویید «تا (30) درصد»، اگر ما به دولت اجازه بدهیم تا (30) درصد تملک دارایی‌ها را استانی کند، می‌رود (15) درصد می‌کند، به ضرر استان‌ها تمام می‌شود، خلاف قانون برنامه است.

محمود عباس زاده مشکینی
پیشنهاد دهنده
ببخشید! این علاوه بر جدول (10) است، این منطق با ماده (7) قانون برنامه پنجساله است.

احمد اميرآبادي فراهاني
متوجهم، قانون برنامه می‌گوید (30) درصد باید بدهد، ولی شما می‌کنید تا (30) درصد، اگر «تا» بیاید دولت می‌تواند (10) درصد به استان‌ها بدهد.

محمود عباس زاده مشکینی
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! ببخشید، ما (30) درصد را خواستیم. من توضیح می‌دهم.

احمد اميرآبادي فراهاني
من پیشنهاد شما را می‌گویم: دولت مکلف است تا (30) درصد از بودجه تملک دارایی‌های سرمایه‌ای به صورت استانی مورد عمل قرار گیرد، نوشتید «تا (30) درصد»، ولی قانون برنامه می‌گوید: «(30) درصد».

محمود عباس زاده مشکینی
پیشنهاد دهنده
ببخشید! من هم همین را می‌گویم، می‌گویم طبق ماده (7) قانون برنامه (30) درصد را می‌توانست بدهد، ولی تا به حال نداده است. در آخرین سال برنامه ششم اگر داده‌اند، نماینده دولت بیاید گزارش بدهد. این را نداده است. اجازه بدهید آقایان رأی بدهند.

احمد اميرآبادي فراهاني
حالا اگر نداده‌ا‌ند یک مطلب دیگر است، باید ما نمایندگان نظارت کنیم که بدهد. ولی اگر شما این «تا» را نمی‌آوردید قابل طرح بود.

محمود عباس زاده مشکینی
پیشنهاد دهنده
اشکالی ندارد، این «تا» را حذف می‌کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
ما در اینجا نمی‌توانیم به پیشنهادها دست بزنیم.

محمود عباس زاده مشکینی
پیشنهاد دهنده
ببخشید آقای دکتر! من دیروز خدمت شما عرض کردم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! نظر بدهید.

محمدباقر قاليباف
روشن است، چون «تا (30) درصد» است، می‌توانند تغییر بدهند.

محمود عباس زاده مشکینی
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! «(30) درصد» عین تصریح برنامه است، در پنج سال گذشته عمل نشده است. امسال می‌خواهیم به دولت تکلیف کنیم. شما لطف بفرمایید، «تا» را حذف می‌کنیم. «چون که صد آمد، نود هم پیش ماست».

محمدباقر قاليباف
آیین‌نامه اجازه نمی‌دهد من اینجا اصلاحش کنم، وگرنه اصلاحش می‌کردیم. حرف شما درست است، (30) درصد اجرا نشده، شما می‌خواستید تأکید کنید که تا (30) درصد اجرا شود. الحاقی بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
دیگر الحاقی نداریم، آقای رئیس! به تبصره (13) برویم. دوستان! اجازه بدهید وارد تبصره (13) شویم.

محمدباقر قاليباف
عبور کنید.

احمد اميرآبادي فراهاني
عبور می‌کنیم. تبصره 13 ـ اجازه داده می‌شود از محل منابع تنخواه‌گردان موضوع بند «م» ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) اقدامات زیر صورت پذیرد: 1 ـ پرداخت تا مبلغ (5000) میلیارد ریال به جمعیت هلال ‌احمر جمهوری اسلامی ایران و تا مبلغ (1700) میلیارد ریال به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای. 2 ـ در اجرای جزء (1) بند «ب» ماده (32) و همچنین بند «ث» ماده (33) قانون برنامه ششم توسعه به ترتیب تا مبلغ (20) هزار میلیارد ریال و تا مبلغ (1200) میلیارد ریال جهت پرداخت سهم دولت به صندوق بیمه محصولات کشاورزی به صورت نقدی و یا اسناد خزانه اسلامی. 3 ـ به منظور پیشگیری از خسارات ناشی از جاری شدن سیلاب در شهرهای دارای مطالعات جمع¬آوری آب‌های سطحی به نسبت (50) درصد آورده شهرداری و (50) درصد سهم دولت تا سقف (5000) میلیارد ریال از طریق وزارت کشور پرداخت می‌گردد. اعتبار مذکور با پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور و تصویب هیأت وزیران قابل هزینه است. آیین¬نامه اجرایی و موارد هزینه¬کرد این جزء با پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور و تصویب هیأت وزیران خواهد بود. 4 ـ تا مبلغ (1720) میلیارد ریال به مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی برای تولید و ارتقای کیفیت انواع واکسن¬های مورد نیاز انسان، دام، طیور و تا مبلغ (1000) میلیارد ریال به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور جهت پیشگیری و اطفای حریق جنگل¬ها و مراتع کشور در قالب اعتبارات هزینه¬ای و تملک دارایی¬های سرمایه¬ای و تا مبلغ (1000) میلیارد ریال به سازمان دامپزشکی کشور بابت مهار و کنترل بیماری‌های واگیر دامی و بیماری¬های مشترک بین انسان و دام و پایش باقیمانده‌های دارو، سموم، فلزات سنگین در فرآورده¬های خام دامی. 5 ـ تا مبلغ (3000) میلیارد ریال جهت بیمه منازل مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (رحمه‌الله‌علیه) و سازمان بهزیستی کشور. آقای رئیس! ما وارد تبصره (13) شدیم، اگر همکاران عزیز اجازه بدهند ما بخش هزینه‌ای تبصره (13) را رأی بگیریم.

عليرضا منادي سفيدان
پیشنهاد من در تبصره (12) را چرا مطرح نکردید؟

احمد اميرآبادي فراهاني
از آقای رئیس بپرسید، آقای رئیس دستور دادند تبصره (13) را بخوانید، من هم قرائت کردم. فقط سه نفر پیشنهاد دارند، آقای ساداتی، آقای نوری و آقای سلیمی. آقای مفتح اصلاح کل دارند که مطرح نمی‌فرمایند، خیلی ممنون. آقای سلیمی اصلاح جزء در بند (1) تبصره (13) دارند، بفرمایید.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! در بند (2) برای اینکه مشکلی ایجاد نشود من عرض می‌کنم، یعنی مغایر اصل (52) نشود. اولاً ما این دو تا «تا» را حذف کنیم، چون وقتی کلمه «تا» اینجا باشد مجلس بعد قدرت نظارت ندارد، این نکته اول. در انتهای بند (2) آمده «یا اسناد خزانه اسلامی». این مشخص نیست، یکساله است، دوساله است، سه‌ساله است. حتماً اینجا اضافه شود «یا اسناد خزانه اسلامی یکساله»، برای اینکه مغایر اصل (52) و (53) قانون اساسی نباشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
اسناد خزانه یکساله؟

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
بله، آن «تا» هم حذف شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
باید ببینیم نظر کمیسیون چیست.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! اجازه بدهید من پیشنهادم را مطرح کنم، این برای اصلاح بود. پیشنهاد اصلی بنده بند (4) است. ببینید! در بند (1 ـ 4) آورده‌ایم «تا مبلغ (1720) میلیارد ریال به مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی».

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای سلیمی! اگر اجازه بفرمایید، شما گفتید من در جزء (1) پیشنهاد دارم.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
آن اصلاح بود.

احمد اميرآبادي فراهاني
نه، عبور می‌کنیم.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر! آن اصلاح یکساله است، عبارت «یکساله» اصلاح شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
نوبت‌تان نیست، عضو هیأت‌رئیسه هستید، همکاری بفرمایید، خواهش می‌کنم. آقای ساداتی‌نژاد بفرمایید.

سيدجواد ساداتي نژاد
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم در مورد ردیف (2) تبصره (13) است. نمایندگان محترم، رئیس محترم مجلس، آقای دکتر قالیباف! اگر دوستان یک دقیقه به حرف بنده عنایت کنند، یکی از دلایلی که حوزه کشاورزی در کشور ما ضعیف است و کشاورز فقیر است، همین جایی است که الان در مورد آن داریم صحبت می‌کنیم. شما می‌دانید، همه شما در حوزه‌هایتان کشاورز دارید، کشاورز در محیط طبیعی کشت می‌کند، طبیعتاً سرمازدگی و هزاران مشکل، آفت، حمله ملخ و سیل، بیمه کشاورزی برای کشاورز بسیار مهم است. متأسفانه در حوزه صنعت بیمه کامل است، ولی در حوزه کشاورزی نه. کسی که قشر ضعیف جامعه ماست. لذا امروز حمایت شما حمایت مهمی از کشاورزان حوزه‌های انتخابیه‌تان است. به گزارش وزارت کشور هر سال (20) هزار میلیارد تومان خسارت به کشاورزان کشور ما وارد می‌شود، اما متأسفانه امروز دولت حق بیمه‌ای که می‌دهد درصد کمی از این خسارت را پوشش می‌دهد. ما برای اینکه بتوانیم از کشاورز حمایت کنیم باید سطح بیمه محصولات کشاورزی را افزایش بدهیم. در محصولات استراتژیک به دلیل اینکه ریسک مخاطرات پایین بیاید، کشور ما هم کشوری است که در آن ریسک اقلیمی بالا است. چرا ما همیشه گرفتاریم؟ نماینده تا بحث خسارت پیش می‌آید، امروز در داراب، فردا در جیرفت، فردا در میناب، در مشهد، در حوزه‌های مختلف می‌گویند برو مدیریت بحران. چرا مدیریت بحران؟ به دلیل اینکه اینجا سقف پایین است. دائماً شما باید به دولت بروی، آخر سر هم تطویل زمان و هیچ چیز هم عاید کشاورز نمی‌شود. عزیزان! الان بدانید حتی در WTO که می‌گویند نباید در تجارت آزاد کمک کرد، کمک به بیمه محصول کشاورزی را می‌گویند جزء جعبه سبز است، کمک کنید. در هیچ کشوری در جهان حداقل در (120) کشوری که ما می‌دانیم و مطالعه کرده‌ایم، کمتر از (65) درصد سهم دولت در بیمه محصولات کشاورزی نیست، اما در کشور ما پایین است. در برنامه ششم توسعه کشور سطح بیمه محصولات کشاورزی باید به (100) درصد می‌رسید، یعنی امسال. اما ما چقدر هستیم؟ (25) درصد. با این کاری که امروز شما (اگر) در این بند انجام بدهید، این عدد تازه از (25) به (35) درصد می‌رسد، یعنی (65) درصد از برنامه عقب هستیم. (65) درصد از دنیا عقب هستیم. پس چرا کشاورز ما بیچاره است؟ به خاطر اینکه کشت می‌کند، سرمازدگی ایجاد می‌شود هیچ‌کس از او حمایت نمی‌کند. در شمال کشور، در خوزستان، در تمام اقالیم ما کشاورزان ما این گرفتاری را دارند. امروز برای اولین‌بار در (40) سال گذشته اگر شما نمایندگان به این بند رأی مثبت بدهید، سطح بیمه محصولات کشاورزی را از (25) درصد به (35) درصد ارتقا می‌دهید. انتظار ما این است همه عزیزان از کشاورزان حمایت کنند. کشاورزان ایران اسلامی! بدانید مجلس یازدهم از روز اول تا به امروز در تمامی پیشنهادات کمیسیون کشاورزی با رأی بالای (70) درصد حمایت کرده و به‌حق بدانید پشتوانه بسیار محکمی برای کشاورزان کشور ما هستند. من از تلفیق هم تشکر می‌کنم، انصافاً در طول چهار دوره مجلس گذشته هیچ‌وقت تلفیق این‌گونه حامی کشاورزی ایران نبوده است. ممنون و متشکرم.

روح اله متفکرآزاد
مخالف محترم صحبت می‌کنند؟ جناب آقای محمدحسن آصفری بفرمایید.

محمدحسن آصفري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! اینکه دغدغه کشاورزان ما بحث بیمه است، این واقعیت است و همه ما هم قبول داریم. اما (ساداتی‌نژاد ـ بحث بیمه کشاورزی مهم است) چشم، آقای ساداتی! من هم واقعاً با شما همدرد هستم، ولی عرضم این است که امروز مشکل جدی ما در کنار بحث بیمه کشاورزی، بحث خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی است. در اینکه بایستی محصولات کشاورزی بیمه شود هیچ‌کسی حرفی ندارد، خود ما هم جزء موافقین آن هستیم. اما چرا امروز متأسفانه در بحث خرید تضمینی و توافقی محصولات کشاورزی، کشاورزان بنده‌های خدا با هزار امید می‌آیند یک محصولی را می‌کارند تا بتوانند به نتیجه برسانند و به بازار برسانند، ولی متأسفانه هیچ تضمینی برای خرید محصولات کشاورزی نیست. امروز در اقصی‌نقاط کشور در استان‌های مختلف کشور ما تولیدات کشاورزی روی دست‌شان می‌ماند، به دلیل واسطه‌گری و دلال‌بازی. چرا دولت نمی‌آید برای بحث خرید توافقی محصولات کشاورزی برنامه داشته باشد؟ امروز کشمش‌کاران و صیفی‌کاران ما همه محصولات کشاورزی روی دست‌شان مانده است و متأسفانه دلال‌ها دارند اینها را مفت‌خری می‌کنند و به جای اینکه دولت بخواهد بیاید این محصولات کشاورزی را حمایت کند، دچار دلال‌بازی می‌شود، از اینها مفت‌خری تهیه می‌کنند و به دست دلال‌ها سپرده می‌شود، بدون اینکه دولت تصمیمی برای این داشته باشد که این محصولات کشاورزی را خریداری کند. بله، موضوع بیمه کشاورزی بسیار مهم و بااهمیت است و ما هم موافق آن هستیم. اما چرا دولت نمی‌آید خودش برنامه داشته باشد؟ همین بحث بیمه کشاورزی که تا الان وجود داشته، متأسفانه می‌آید بیمه‌گذار به صورت هکتاری همین‌طور محصولات را بیمه می‌کند، اما به محض اینکه خسارت به کشاورز وارد می‌کند سانت به سانت حساب می‌کند، خوشه خوشه حساب می‌کند. این نظارت را بایستی بالا برد. البته در موضوع بحث بیمه کشاورزی همه ما باید رأی بدهیم، قبول داریم، اما چرا دولت نمی‌آید محصولات کشاورزی را خریداری کند تا روی دست کشاورزان ما نماند؟ امروز کشاورزان ما دارند کشاورزی خودشان را ترک می‌کنند، متأسفانه ناامید شده‌اند، به جهت اینکه محصول‌شان دارد از بین می‌رود. چندین بار ما وزیر کشاورزی را خواستیم به مجلس بیاید، چندین بار از آقای نوبخت درخواست شده، چقدر از شما همکاران عزیز برای بحث خرید توافقی محصولات کشاورزی نامه تهیه کردید؟ چقدر برای حمایت از محصولات کشاورزی نامه تهیه شده است؟ چرا اقدامی در این قضیه صورت نمی‌گیرد؟ ما دنبال این هستیم که کشاورز بیمه شود، بله امروز متأسفانه در بحث بیمه کشاورزی ضعف بسیاری زیادی داریم و بایستی دولت نسبت به این موضوع توجه کند. هرچند که ما هر سال هم یک بودجه‌ای را برای بحث بیمه کشاورزان گذاشته‌ایم، اما وقتی که نظارتی صورت نمی‌گیرد، وقتی دولت نمی‌آید تعهد خودش را پرداخت کند، یک امیدی در کشاورزان ایجاد می‌شود، ولی عملی هیچ خبری نیست. لذا من خواهشم این است که کمک کنیم، هم بحث بیمه کشاورزی را حل کنیم، هم بحث خرید توافقی محصولات کشاورزی را حل کنیم.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر، جناب آقای علی بابائی‌کارنامی موافق هستند، بفرمایید.

علي بابائي کارنامي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم من از ریاست محترم کمیسیون کشاورزی تشکر می‌کنم که حقیقتاً یک کار بسیار مهم را در مجلس شورای اسلامی دارد پیگیری می‌کند و همه عزیزان می‌دانند یکی از شاخص‌هایی که در بحث حمایت از کشاورز مطرح است، کاهش ریسک کشاورزان است. کشاورزان مظلوم کشور در همه حوزه‌ها، در همه استان‌ها، در همه جاهایی که به اقتصاد مقاومتی و خودکفایی می‌خواهد منجر شود، باید حمایت شوند. حمایت هم شعار نیست، حمایت باید در عمل در بودجه سنواتی و اسناد بالادستی بیاید. مخصوصاً بیمه کشاورزان که چندین سال جزء دغدغه‌های کشاورزان بوده است. در سرمازدگی، در موقعی که در حوادث غیرمترقبه‌ای مثل سیل و زلزله همیشه کشاورز قربانی بی‌تدبیری‌های بعضی از دولتمردان بوده، هست و خواهد بود. فلذا این پیشنهاد می‌تواند بخشی از گره کور را از پیش‌ روی کشاورز بردارد. واقعاً اگر امروز می‌خواهد این بودجه به بودجه واقعی و اشتغال کمک کند، به سبد درآمد هزینه خانوار روستاییان در باب کشاورزی کمک کند، ما حتماً باید با قدرت و رأی بالا به این پیشنهاد رأی بدهیم. فلذا حمایت از کشاورز باید واقعی و منطقی باشد. اگر منطق پیش روی مجلس شورای اسلامی است که هست، حتماً نماینده دولت هم پیشنهاد می‌دهد و حمایت می‌کند، همه و همه باید کمک کنیم که این بخش واقعی باید رأی بیاورد. کشاورزان شمال ما، کشاورزان جنوب ما، کشاورزان مرودشت، دارابی و کشاورزان شهرهای مختلف حوزه‌های انتخابیه ما دغدغه دارند. عزیزان! اعضای کمیسیون کشاورزی بسیار لطف کردند و زحمت کشیدند، این کار بسیار بسیار منطقی و اصولی بوده و لذا باید ما رأی منطقی و قطعی بدهیم. البته من باز هم تأکید می‌کنم، مخالف محترم جناب آقای آصفری هم عملاً مخالفت نکردند. آقای آصفری دقیقاً به این نکته بسیار مهم اشاره کردند که دولت باید بیشتر حمایت کند، نظارت بیشتری هم باید بکند، فقط (3200) میلیارد تومان عددی نیست، عدد باید برای حمایت از کشاورز خیلی واقع‌بینانه‌تر از این می‌شد، کشاورزی که امروز می‌خواهد سر سفره من و شما را پررنگ کند. ما می‌خواهیم اتکا به نفت نداشته باشیم، با چه فرمول و منطقی؟ تنها راه آن حمایت از کشاورز و کشاورزان عزیز است. عزیزان! اگر می‌خواهیم مجلس انقلابی، مجلس قدرتمند، مجلسی که می‌خواهد به اقتصاد درون‌زا فکر کند، حتماً باید از این پیشنهاد بسیار خوب جناب آقای ساداتی‌نژاد حمایت کند و همه ما رأی بدهیم، بگوییم که کشاورز! شما تنها نیستید، نماینده مجلس در کنار کشاورز هست، مجلس به طور کلی در کنار شما هست، اتفاقاً مقابله با رانتخواران یعنی حمایت از کشاورز. اتفاقاً مقابله با فساد یعنی حمایت از کشاورز. اتفاقاً مقابله با بسیاری از بزهکاری‌ها و رانتخوارانی که متأسفانه با ارز (4200) تومانی در مقابل کشاورز ایستاده‌اند، این پیشنهاد یعنی حمایت از کشاورز. فلذا بنده با قدرت می‌گویم باید به این پیشنهاد رأی بدهید و رأی قاطع و قدرتمند باید بدهید. در نتیجه من موافقم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون که موافقید، دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
ببینید دوستان، نمایندگان عزیز! شما این پیشنهاد را که می‌دهید به من در سازمان برنامه و بودجه دارید کمک می‌کنید. ولی اجازه بدهید یک راهنمایی بکنم، شاید بتوانیم روش بهتری پیدا کنیم. ببینید! اگر دوستان محترم پیشنهاد می‌دهند که ما (5000) میلیارد تومان برای کمک به صندوق بیمه و حمایت از محصولات کشاورزی بگذاریم، واقعاً من از شعف اینجا می‌آمدم و بال می‌زدم، اما روشی که دارید پیشنهاد می‌دهید را ببینید چیست. خواهش می‌کنم به روش توجه بفرمایید، بعد تصمیم بگیرید، هر تصمیمی هم گرفتید قطعاً دولت روی چشم می‌گذارد و اجرا می‌کند. یک؛ محلی که پیشنهاد داده‌اید از محل تنخواه است. تنخواه را ما باید از پول پرقدرت، از پایه پولی، از بانک مرکزی بگیریم و ما همواره این را مثل اکل‌میته می‌دانیم، چون هر واحد پول از بانک مرکزی یعنی یک واحد تورم. تنها جایی که قانونگذار اجازه می‌دهد از پایه پولی استفاده شود تنخواه است، به صورت اضطرار وقتی که حادثه‌ای پیش می‌آید، سریع هم باید تسویه شود. پس این محلی که ما برویم از تنخواه بگیریم یک طرف آن زیبا و خوب است، ولی یک طرف پایه پولی بالا می‌رود و تورم‌زا است. دولت از این محل بسیار سختگیرانه استفاده می‌کند، مگر حادثه خاصی پیش بیاید. این نکته اول که به آن توجه کنید. نکته دوم؛ وقتی که شما از محل تنخواه این را دارید انجام می‌دهید و یکجا می‌گویید این میزان هزینه شود، کشور را می‌آورید در مقابل حوادث طبیعی بدون سپر و بلادفاع می‌کنید. یعنی چه؟ یعنی اینکه کل این پول برای مقابله با حوادث طبیعی است. از این جهت گفتم این اکل‌میته است که خرج نمی‌شود، مثل زلزله سی‌سخت باشد، مثل خوزستان باشد. بنابراین شما از این روشی که استفاده می‌کنید دولت را برای حوادث غیرمترقبه‌ای که کشور ما از (40) نوع حادثه طبیعی، (31) نوع آن را دارد بی‌دفاع می‌کنید. مطلب سومی که مشکل دارد و اصل قضیه این است، وقتی که شما می‌گویید تنخواه، من تنخواه را باید در پایان سال به بانک مرکزی برگردانم. از کجا برمی‌گردانم؟ از سرجمع تمام بودجه‌های عمرانی شما. بنابراین اثر منفی آن این‌گونه است. شما اگر همین الان بگویید (10) هزار میلیارد تومان پول در بودجه می‌گذارم، ما دستتان را می‌بوسیم، ولی وقتی که از تک‌تک طرح‌هایی که شما ساعت‌ها برای آن چانه زدید تا یک طرح عمرانی جلو برود، یک دفعه می‌آیید می‌گویید (3000) میلیارد تومان آن را بردار و برو تنخواه بانک مرکزی را تسویه کن، این نقض غرض می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهد پیشنهادی شود، دوستان و سروران‌مان در کمیسیون تلفیق در جایی درآمد را بالا آوردند، بگویید از محل طرح‌های عمرانی (2000) میلیارد تومان، (3000) میلیارد تومان، (10) هزار میلیارد تومان، یک پول علی‌الدوام محکمی برای خدمت به کشاورزی و برای خدمت به بیمه محصول کشاورزی بگذاریم، وگرنه این یک امری است که در ظاهر بسیار زیبا است، ولی مثل یک شکلات که اطراف آن شکلات است، ولی در درون آن بسیار آسیب است. دولت مخالف است.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، کمیسیون بفرمایید.

محمد رشيدي
بسم الله الرحمن الرحیم ـ سلام علیکم و رحمه الله و برکاته برادران عزیز و خواهران گرامی! کشاورزی مهمترین مزیت کشور جمهوری اسلامی ایران است. منشأ قدرت و ثروت ملی است. باید همه‌جانبه حمایت می‌شد. در جزء (1) بند «ب» ماده (32) قانون برنامه ششم تصریح دارد: «ایجاد ردیف مستقل به صورت (100) درصد تخصیص‌یافته، آیا دولت این کار را کرد؟ چرا انجام ندادید؟ چرا (10) هزار میلیارد نگذاشتید؟ چرا (5000) میلیارد نگذاشتید؟ در جزء (3) ماده (33) قانون برنامه برای پوشش بیمه اجباری دام‌ها در بودجه سنواتی تصریح دارد، چرا به این تکلیف قانون برنامه ششم عمل نشده است؟ چرا باید کشاورزی ضعیف باشد؟ چرا کشاورزان ما باید گرفتار باشند؟ چرا محصولات کشاورزی باید به قیمت خریدای نشود؟ برادران عزیز! عدد بند «م» ماده (28) حدود (45) هزار میلیارد تومان است. کمتر از (10) درصد آن در این تبصره پیش‌بینی شده است. پس جا دارد. بله، اگر دولت به تکلیفش عمل می‌کرد، از آن پول اعتباری می‌گذاشت مجلس استقبال می‌کرد. حالا که این کار را نکرده است بهترین جا و اولویت اول این است که از این (45) هزاری که در بند «م» است استفاده شود. حتی در بند «م» به محصولات کشاورزی تصریح شده است، بحث‌های دامی، در همین بند «م» که می‌خواهد از منبع آن استفاده شود. این است که من از مجلس عزیز خواهش می‌کنم یک پیام اساسی به اقتصاد مقاومتی، به سربازی مقام معظم رهبری بدهیم که حامی کشاورز و کشاورزان هستیم، با رأی قاطع یکپارچه موافق، ان‌شاءالله حمایت کنید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رشیدی! الان شما از پیشنهاد دفاع کردید یا از مصوبه کمیسیون؟

محمد رشيدي
بله، ما موافق این پیشنهادی که مطرح شده است هستیم و موافق رأی بدهید.

احمد اميرآبادي فراهاني
شما به عنوان نماینده کمیسیون مخالف کمیسیون صحبت کردید، بفرمایید.

محمد رشيدي
عزیز من! چرا اشتباه می‌گویی؟ کجا در کمیسیون مطرح شده است؟

احمد اميرآبادي فراهاني
رأی کمیسیون است.

محمد رشيدي
عزیز من! کمیسیون موافق است، یکپارچه رأی «چهار».

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد جناب آقای ساداتی‌نژاد، عدد کمیسیون (2000) میلیارد بوده، اینجا می‌شود (3000) میلیارد، عدد کمیسیون در دومی (1200) بوده، اینجا می‌شود (3200).

محمدباقر قاليباف
حضار 235 نفر، به رأی می‌گذاریم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای نوری‌قزلجه دارند. آقای نوری! اصلاح کل بود، دیگر پیشنهاد شما قابل طرح نیست.

روح اله متفکرآزاد
آقای رئیس! اجازه تذکر می‌دهید؟

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای جواد نیک‌بین اصرار به تذکر آیین‌نامه‌ای دارند، بفرمایید.

جواد نيک بين
تذکر آیین نامه
سلام علیکم و رحمه الله ـ بسم الله الرحمن الرحیم تذکر بنده هم ناظر به آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی است و هم اخطار قانون اساسی که در هر دو مورد بنده ثبت کرده‌ام. قبل از اینکه بخواهم مواد تذکر و اصول را عرض کنم، یادآوری می‌کنم امروز سالروز قرارداد ننگین (1919) وثوق‌الدوله با بریتانیا است و از مجلس محترم تشکر می‌کنم که دیروز با یک بیانیه بسیار محکم از مجمع خواستند یک تصمیم مقتدرانه بگیرند که تصمیم درستی در مقابل پیوستن یا نپیوستن به FATF ان‌شاءالله گرفته شود. نکته دوم، رفقا! امنیت این روزها را مدیون جانفشانی‌های مدافعان حرم هستیم. جا دارد من از عوامل فیلم زیبای دادِستان، برادر گرامی جناب آقای محمد خزائی، جناب آقای ده‌نمکی که فیلم زیبایی را ساختند... البته هر فیلم و سریالی نقدهایی به آن وارد است، اما باید چند قسمتی از این سریال بگذرد، بعد نقدهای آن شروع شود. (امیرآبادی‌فراهانی ـ حاج‌آقا! سریال تمام شد، قسمت آخر را هم نشان دادند) اما تذکر بنده ناظر به ماده (182) آیین‌نامه داخلی و به اصل (52) و اصل (69) قانون اساسی است. جناب آقای رئیس! بنده دیروز هم عرض کردم در ماده (182)، تبصره (1) بیان شده که کسانی که می‌خواهند پیشنهاد بدهند باید مخالف با قانون و مخالف با برنامه نباشد. لذا برخی از دوستان به خاطر مماشات و آسان‌گیری شما نسبت به پیشنهادات دوستان، باعث شده با آنکه میکروفن‌هایشان همیشه باز است، به مجلس اشکال بگیرند. بنده دیروز عرض کردم جناب آقای قالیباف! چقدر خوب است شما یک تیم ده نفره بگذارید، وقتی یک نفر یک نظری می‌دهد که آن نظر مخالف برنامه، قانون و اسناد بالادستی است جلوی آن پیشنهاد نوشته شود. الان بیش از (8) تا از تبصره‌ها مانده و بیش از (30)، (40) هزار پیشنهاد دیگر. خواهش می‌کنم معاونت محترم قوانین جلوی پیشنهادات نمایندگان محترم بنویسند این پیشنهاد به این دلیل قابل طرح نیست تا دوستانی که دائماً از اول مجلس تا الان میکروفن‌شان باز است، مجلس را متهم به ناسزاها و تهمت‌ها نکنند و خوراک برای رسانه‌های غربی و خارجی درست نکنند. خیلی ممنون از اینکه گوش فرا دادید.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. البته اینهایی که وارد نیست را دوستان قوانین حتماً عمل می‌کنند، تیک می‌زنند و اینجا قابل رؤیت نیست، حالا بعضاً دوستان پیشنهاد داشتند که آنها هم قابل رؤیت باشد که بدانند کدام‌ها رد شده است، آنهایی که وارد نیست، خیلی ممنون.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را در بند (3) جزء (3) تبصره (13) جناب آقای سلیمی دارند، آقای سلیمی! بگذارید کل تبصره (13) را رأی بگیریم و برود، خداوکیلی! اجازه بدهید رأی بگیریم و عبور بکنیم. الان اکثر دوستان می‌گویند عبور بکنیم، آقا! عبور کنیم، آقای سلیمی از خودمان است اجازه می‌دهد عبور بکنیم، آقای رئیس! تبصره (13) را رأی بگیرید. آقای ویس‌کرمی! اجازه بدهید رأی بگیرند. تبصره (13) را رأی می‌گیریم می‌رود، الحاق‌های تبصره (13) را مطرح می‌کنیم ولی اصل تبصره (13) به رأی گذاشته می‌شود.

محمدصالح جوکار
یشنهاد داریم.

محمدباقر قاليباف
آقای جوکار! خواهشاً امروز را شما اجازه بدهید، الحاق‌ها را چشم. حضار 232 نفر، تبصره (13) را به رأی می‌گذاریم. اصل تبصره (13) است. دوستان چون دوسوم است لطف کنند مشارکت کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
همکارانی که در آن انتها ایستاده‌اند، لطف کنید به آن دو بزرگوار هم بفرمایید رأی بدهید خیلی ممنون که شما رأی دادید. آقای عسگری به آن دو عزیز بفرمایید رأی بدهند اصل است.

محمدباقر قاليباف
دوستان نگاه کنید از (37) ثانیه گذشته است (53) نفر مشارکت نکرده‌اند، تذکری که دیروز دوستان دادند گفتند (37) ثانیه ما ایستادیم. خواهش می‌کنم دوستان مشارکت بکنند. دوستان لطف کنند! پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، آقای رئیس! الحاق به (13) نداریم، (14) را من می‌خوانم. تبصره (14) ـ بخش هزینه‌ای ـ سازمان هدفمندسازی یارانه¬ها موظف است بدون نیاز به ابلاغ و تخصیص از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور نسبت به پرداخت مصارف مربوط مطابق جدول مذکور و بند «الف» تبصره (۱۸) و ردیف محرومیت‌زدایی مندرج در جدول (10 ـ 3) رأساً اقدام نماید. ۳ ـ عوارض شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از فروش حامل‌های انرژی موضوع ماده (۳۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده و جداول پرداختی‌ها (مصارف این تبصره) پس از وصول، ظرف مدت یک‌ماه به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور واریز می‌شود تا به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت شود. ب ـ سازمان هدفمندسازی یارانه¬ها و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حسب مورد مکلفند نسبت به ثبت‌نام و پرداخت یارانه هدفمندی و نیز معیشتی و سایر یارانه¬ها به کلیه افراد از جمله افراد جدید، افرادی که تاکنون ثبت‌نام ننموده¬اند و افرادی که منصرف شده-اند اقدام نمایند. عدم ثبت¬نام یا تأخیر در ثبت¬نام و عدم پرداخت یارانه هدفمندی و نیز یارانه معیشتی و سایر یارانه¬ها تخلف محسوب و مسئولیت آن بر عهده کلیه مدیران ذی¬ربط است. این تخلف قابل رسیدگی در مراجع ذی¬صلاح است. د ـ 1 ـ منابع جدول این تبصره پس از تأمین به صورت کامل به مصارف آن می¬رسد و هزینه¬کرد آن در غیر مصارف جدول تخلف محسوب می¬شود. سازمان هدفمندسازی یارانه¬ها مکلف است گزارش اقدامات را هر سه¬ماه یک¬بار به کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات ارائه نماید. 3 ـ تأمین منابع مورد نیاز این تبصره در اولویت است و اجرای مفاد سایر تبصره¬های این قانون نباید منجر به کاهش منابع آن شود. ردیف‌های (1)، (2)، (3)، (4) و (5) حذف شده‌اند. تبصره (15) را برای من بیاورید. ببخشید تبصره (14) است. تبصره (14) پیشنهاد نداریم، رد بشویم. تبصره (14) چیزی نداریم. آقای رئیس! کسی چیزی به ما اعلام نکرده است. آقای رئیس! رأی بگیرید، کسی چیزی اعلام نکرده است. کل تبصره (14) را به رأی بگذارید.

محمدباقر قاليباف
خیر، در بند (1) تبصره (14) پیشنهاد هست.

احمد اميرآبادي فراهاني
الان به من تحویل داد، من خواهش می‌کنم دوستان قبل از ورود به تبصره بیایید بگویید که ما اینجا نظم‌بندی بکنیم، به ترتیب باشد. آقای خاندوزی اصلاح کل را در خود تبصره دارید؟ روشن کنید. آدرس بدهید. آقای خاندوزی ان‌شاءالله مطرح کند عبور بکنیم. (حسینی ـ الحاق داریم) الحاقیه بعد از رأی است. الحاقیه بعد از این که رأی کامل گرفتیم چشم، آقای خاندوزی آدرس بدهید.

محمدباقر قاليباف
آقای خاندوزی بفرمایید.

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای امیرآبادی! اصلاح کل تبصره (14) است، البته بندهای درآمدی که قبلاً رأی‌گیری شده است فقط بند هزینه‌ای. همکاران محترم اگر ملاحظه بفرمایند، اصلاحی به کمیسیون اصلی، ردیف (4).

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد شما در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها.

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

سيداحسان خاندوزي
پیشنهاد دهنده
خوب! همکاران محترم اصلاحیه تبصره (14) که بنده به همراه تعداد دیگری از نمایندگان مشترکاً تهیه کردیم، با مصوبه کمیسیون تلفیق فقط در یک مورد اختلاف دارد وگرنه عیناً همان مصوبه کمیسیون تلفیق است و آن برمی‌گردد به طرف مصارف تبصره (14) که در ماده (39) قانون برنامه ششم تصریح شده است که مصارف تبصره (14) باید براساس این (4) محور صورت بگیرد: اول مسأله مالیات بر ارزش افزوده است و سهم شرکت‌هایی که در تبصره (14) هستند. دوم، یارانه‌های نقدی و غیرنقدی به خانوارها. سوم، مسأله حمایت از تولید و اشتغال. چهارم هم بخش سلامت است. مصوبه کمیسیون تلفیق از آن جهت که بندهای دیگری را هم که مغایر با ماده (39) قانون برنامه ششم است اضافه کرده بود، ما سعی کردیم برگردیم به ریل برنامه ششم در تبصره (14) یعنی عیناً آن ردیف‌های مصارف را مراعات بکنیم به این ترتیبی که خدمتتان عرض می‌کنم. از مجموع ارقام تبصره، (76) هزار میلیارد تومان مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و سهم شرکت‌ها در مورد فروش داخلی فرآوردهای نفتی، گاز طبیعی و مواردی است که باید لحاظ بشود برای اینکه شرکت‌های تولیدکننده‌ فرآورده‌های نفتی به مشکل بر نخورند. اما رقم (149) هزار میلیارد تومان برای مجموع یارانه‌ها در نظر گرفته شده است، با این تفکیکی که خدمتتان عرض می‌کنم. یارانه نقدی که امروز دارد در دو قالب (42) هزار میلیارد تومان و (31) هزار میلیارد تومان، مجموعاً (73) هزار میلیارد تومان پرداخت می‌شود در پیشنهاد ما یارانه‌های نقدی به (120) هزار میلیارد تومان افزایش پیدا می‌کند و آن نقطه ضعفی که در مصوبه تلفیق بود که برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم مشخصاً در نظر گرفته نشده بود، (22) هزار میلیارد تومان برای یارانه نان و خرید تضمینی گندم که در سال 1400 مشکلی برای تأمین مایحتاج اصلی کشور ایجاد نکند. (40) هزار میلیارد تومان هم در حوزه حمایت از تولید و اشتغال در نظر گرفته شده است، جدا از سرفصل یارانه‌های نقدی که خدمتتان عرض کردم، افزایش پیدا کرده است. برای حوزه حمایت از اشتغال و تولید یعنی بند «الف» تبصره (18) با آقای عزیزی هم صحبت کردیم دوستان زحمت کشیده بودند در تبصره (18)، (25) هزار میلیارد تومان تولید و اشتغال و (15) هزار میلیارد تومان رفع محرومیت از مناطق کم‌برخوردار که این هم قرار بود جزء نقاط تأکیدی مجلس یازدهم باشد. هم درخصوص کمک به تولید هم درخصوص مناطق محروم و کم‌برخوردار، سهم‌شان باید تضمین بشود و دقیقاً نوشته بشود در جدول تبصره (14). برای بخش سلامت (32) هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، چه کاهش هزینه‌های مستقیم چه بیمه سلامت و یارانه‌های شیرخشک و واکسن کرونا و بیماران صعب‌العلاج که ملاحظه می‌فرمایید و (27) هزار میلیارد تومان هم در مصارف برای مستمری خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده است. بنابراین تلاش ما در این پیشنهاد با دوستان این بوده است که برخلاف مصوبه تلفیق نباشد بلکه فقط مغایرت‌های برنامه ششم را به نحوی اصلاح بکنیم که هم یارانه‌های نقدی پرداختی افزایش پیدا بکند نسبت به وضع موجود، هم کمکی به تولید و اشتغال و مناطق محروم و کم‌برخوردار عددش تصریح بشود و هم آن مواردی که مغفول واقع شده بود مثل یارانه نان و خرید تضمینی گندم در اینجا به عنوان یک ردیف مستقل در مصارف تبصره (14) درج بشود. از همکاران محترم تقاضا داریم که با توجه به اینکه این پیشنهاد به جزئیات و تفصیل نوشته شده است و با خود دوستان کمیسیون تلفیق هم صحبت شده است که حداکثر انطباق و تشابه را با مصوبه تلفیق... (قطع میکروفن)

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! این موضوع را تعیین تکلیف بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
دوستان! اجازه بدهند، نگاه کنید در تبصره (14)، دو تا مشکل الان اینجا وجود دارد. خواهش می‌کنم دقت بفرمایید. یکی اینکه استثنائاً نمی‌دانم دوستانمان در حوزه قوانین و مجموعه کمیسیون چگونه این تصمیم را گرفته بودند، که در بارگذاری اینجا اگر دقت بکنید درآمدها و هزینه‌ها با هم در این تبصره بارگذاری شده است. یعنی مثل قبل شما تفکیک در هزینه جدا، درآمد جدا نمی‌توانستید بدهید. اگر نگاه کنید الان در حقیقت در همین پیشنهادی که شما اول نگاه می‌کنید در دل آن هم درآمد هست، هم هزینه. در شرایطی که ما درآمدها را قبلاً تصویب کردیم و وارد آن هم نمی‌توانیم بشویم، ولی اینجا هست. این یک اشکال. اشکال دوم این است الان که جناب آقای خاندوزی که توضیح دادند، اشاره ایشان به جدول‌ها بود. خوب یک جدول، که جدولی هم اینجا نیست، البته همانطور که آقای خاندوزی اشاره کردند، ما یک جدول داریم برای برنامه که اگر اشتباه نکنم ماده (39) است که روی قانون هدفمندی آمده است، مشخص کرده است که در حقیقت کلیه‌ درآمدهای تبصره (14) در آن جدول شش‌ تا موضوع سرفصلی، که باید آنجا هزینه بشود آمده است. یعنی آن قانون برنامه ششم است، یکی آن جدول است، یکی هم جدول منطبق بر آن. من پیشنهادم این است واقعاً ما اگر بخواهیم الان وارد این بشویم، به درستی نمی‌توانیم مورد بحث و بررسی دقیق قرار بدهیم. من خواهشم این است که اگر دوستان موافقند این برود در کمیسیون هم تفکیک این موضوع بشود و هم جدول آن که این کار را در حقیقت بتوانیم انجام بدهیم. چون الان من هر چقدر نگاه می‌کنم دوستان حتماً دچار مشکل می‌شوند و به اضافه اینکه تبصره مهمی هم هست. دوستان اگر موافق هستند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! الان اشکالی که وجود دارد این است که ما منابع را بسته‌ایم، پیشنهاد ‌ایشان هم منابع است هم مصارف، جدول هم در جداول باید رسیدگی بشود. بنابراین از نظر من قابل طرح نیست، باز هم تشخیص با شماست. خانم قاسم‌پور! شما فرمایشتان درست است.

محمدباقر قاليباف
آقا اجازه بدهید، من اصلاً روی پیشنهاد آقای خاندوزی که نظر مخالف و موافق ندارم. الان به نحوی که داریم بحث می‌کنیم، در ثبت آمده یک اشکالی وجود دارد. اگر دوستان احساس‌شان این است که می‌توانیم در نبود همین جدول‌ها بحث کنیم، خوب ادامه می‌دهیم، اجازه بدهید اگر دوستان موافق هستند ما می‌توانیم ادامه بدهیم، خیلی خوب، (سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی ـ پیشنهاد آقای خاندوزی قابل طرح است) اصلاً آن قابل طرح هست یا نیست اصلاً آن یک بحث دیگری است. خیلی خوب، دوستان اینجا نگاه کنید! دوستان موافق هستید ادامه بدهیم یا خیر؟ اجازه بدهید یک رأی استمزاجی از دوستان بگیریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر ببینید! ما درآمدی‌ها را رأی گرفتیم، کمیسیون تصمیم گرفته است جدول هزینه‌ای¬ها را از داخل حکم تبصره در بیاورد بفرستد در جداول. یعنی به کمیسیون هم برود مشکلی را حل نمی‌کند، حالا باز هر طوری که رئیس صلاح بدانند، کمیسیون جدول را به جدول ارجاع داده است. (رشیدی ـ جدول همین است) ببینید! کمیسیون، ردیف‌ها و جداول را می‌خواهد ارائه بدهد به صحن، صحن اگر وقت داشته باشد رسیدگی خواهد کرد. در حکم تبصره نیست، خارج کرده است.

محمدباقر قاليباف
آقای امیر‌آبادی، دوستان! اجازه بدهید. دوستان نگاه کنید این جداول اینجا هست، درست است، ولی چون جداول اینجا بارگذاری نشده است ما از این جهت داریم می‌گوییم.

احد آزادي خواه
جدولش که این نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای آزادی‌خواه! کمیسیون جدول (14) را مثل بقیه جداول می‌خواهد ارائه بکند، در حکم تبصره ارائه نکرده است. فقط تنها ایرادی که هست انفورماتیک باید درست کند.

محمدباقر قاليباف
ببینید! جدول تبصره (14) جدا از بقیه جداول بودجه است. این یک نکته را دوستان بدانند، جدول هم در حقیقت در کمیسیون بحث شده و روشن شده است ما درآمدهای آن را هم در اینجا تصویب کرده‌ایم. (330) هزار میلیارد تومان درآمد اینجا تصویب شده است، این قابل تغییر نیست. الان مشکلی که ما داریم این است که این احکامی که در اینجا آورده‌اند در این احکام هم هزینه هم درآمد با هم یکجا مخلوط آمده است، ترکیبی آمده است. اجازه بدهید اینها با هم آمده است. در بقیه تبصره‌ها هزینه‌ها و درآمدها جدا بود. دوستان کاملاً مسلط بودند وقتی بحث درآمد بود همه می‌گفتند بحث درآمد هزینه‌ای نباشد. شما دقت بکنید توضیحی که آقای خاندوزی می‌داد یک بخشش درآمد می‌شد یک بخشش هزینه. من خواهشم این است که اجازه بدهید، (سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی ـ جدید هم قابل قبول نیست) من اصلاً وارد قانونی‌اش که قبول طرح است یا نیست نمی‌شوم. (خضریان ـ به کمیسیون ارجاع دهید) خیلی خوب! اجازه بدهید دوستان من می‌گویم ارجاع به کمیسیون هم ندهیم. من می‌گویم الان مراعی بگذاریم، حوزه فناوری ما با قوانین این بخش مربوط به هزینه‌ها و درآمدها را از هم تفکیک کنند، هیچ پیشنهاد جدید و تغییری هم نیست به کمیسیون برود فقط تفکیک انجام می‌شود. الان برویم تبصره (15) را ادامه بدهیم، این تفکیک انجام می‌شود. اجازه بدهید این را پیش ببریم، تبصره (15) را وارد بشویم. برادرها تلاش کنند فردا این کار انجام بشود که ما بتوانیم ان‌شاءالله وارد تبصره (14) بشویم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون آقای دکتر! پس دوستان معاونت قوانین و انفورماتیک...

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید، من تأکید می‌کنم، دوستان! ما تبصره (14) را به تلفیق ندادیم. باز فردا نگویید، آقا تبصره را مراعی گذاشته‌ایم فقط فردا صبح می‌خواهیم بحث کنیم، فقط انفورماتیک و حوزه‌ قوانین، درآمدها و هزینه‌ها را در متن بارگذاری شده از هم تفکیک کنند، هیچ کار دیگری نمی‌خواهیم انجام بدهیم. جدول که در کمیسیون تصویب شده است، (عزیزی ـ همین جا بحث کنید) آقا من توضیح دادم آقای عزیزی! ما درآمد را تصویب کرده‌ایم اصلاً نمی‌توانیم برگردیم تغییر بدهیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
فقط دوستان معاونت قوانین و انفورماتیک بخش‌های هزینه‌ای پیشنهادها را تفکیک کنند در اجزای خودش قرار بدهند که رسیدگی کردیم، ان‌شاءالله برای نماینده‌ها مشکلی پیش نیاید. بله، پیشنهاد جدید هم قابل قبول نیست، بله مراعی است. تبصره (15) «الف»، آقای حاجی‌دلیگانی تبصره (15) را قرائت بفرمایید. یکی از دوستان به من کمک بکند تبصره (15) را قرائت کنند.

سيدناصر موسوي لارگاني
ـ بسم الله الرحمن الرحیم تبصره 15 ـ الف ـ شرکت‌های تولید نیروی برق حرارتی دولتی و شرکت‌های برق منطقه‌ای مکلفند، منابع تعیین‌شده در بودجه مصوب سالانه خود را پس از گردش خزانه به ترتیب شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و شرکت توانیر بابت رد دیون و یا سرمایه‌گذاری (احداث) در توسعه نیروگاه حرارتی و توسعه شبکه انتقال کشور پرداخت کنند. ب ـ به شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران اجازه داده می¬شود معادل منابع پیش¬بینی‌شده در بودجه مصوب سالانه خود را بابت هزینه‌های بهره‌برداری به شرکت بهره¬برداری نیروگاه اتمی بوشهر پرداخت کند. ج ـ و درآمد حاصله را مطابق بودجه سالانه آن شرکت جهت سرمایه‌گذاری در طرح‌ها و ردیف‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت خرید کیک زرد با منشأ داخلی یا خارجی و یا تملک سهام معادن پرتوزا و شرکت‌های مرتبط با چرخه سوخت براساس موافقتنامه‌های مبادله‌شده با سازمان برنامه و بودجه کشور هزینه نماید. ه‍ ـ خرید برق از نیروگاه اتمی بوشهر براساس هزینه تمام¬شده حسابرسی‌شده نیروگاه مذکور صورت می¬گیرد. بند الحاقی 1 ـ برای تسریع و تسهیل در اجرای طرح تأمین برق چاه‌های کشاورزی از محل ظرفیت ماده (12) قانون رفع موانع تولید رقابت¬پذیر و ارتقای نظام مالی کشور بانک مرکزی مکلف است مبلغ (20) هزار میلیارد ریال تسهیلات تکلیفی از طریق بانک‌های عامل با تضمین وزارت نفت به شرکت توانیر و شرکت‌های زیرمجموعه آن جهت تأمین برق چاه‌های کشاورزی پرداخت نماید. بند الحاقی 2 ـ شرکت توانیر مکلف است منابع حاصله تا سقف (80) هزار میلیارد ریال را به¬صورت ماهانه و متناسب با وصول درآمد فوق¬الذکر به صورت کامل تا سقف (30) هزار میلیارد ریال صرف توسعه و نوسازی شبکه فرسوده برق کشور و با تصویب شورای اقتصاد صرف اعطای یارانه سود تسهیلات جهت افزایش توان تولید برق از طریق سرمایه‌گذاری (ایجاد، توسعه و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام) نیروگاه‌های برق، تا سقف (5) ¬هزار میلیارد ریال در قالب مشارکت توانیر به میزان (40) درصد در برق‌رسانی به شهرک‌های صنعتی با آورده (60) درصد آن شهرک‌ها، تا سقف (2000) میلیارد ریال صرف تأسیس و تکمیل آزمایشگاه‌های مرجع تجدیدپذیر، تا سقف (20) هزار میلیارد ریال صرف رفع تنش آبی شهرهای دارای تنش و اصلاح و بازسازی شبکه آب شرب روستایی و مناطق محروم، تا سقف (13) هزار میلیارد ریال صرف اعطای تسهیلات خطرپذیر به شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه اصلاح الگوی مصرف انرژی و تا سقف (10) هزار میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت شبکه ملی اطلاعات کشور هزینه کند.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون. آقای رئیس! اگر اجازه بدهید به تبصره (15) رسیدگی بکنیم. اجازه می‌فرمایید؟ (رئیس ـ بفرمایید) در تبصره (15) در بند «الف» و «ب» پیشنهادی نداریم، در بند «ه‍» آقای بیگی‌نژاد پیشنهاد دارند (میرتاج‌الدینی ـ پیشنهاد داریم) حاج‌آقا! پیشنهاد شما در قبلی‌های آن نیست بعدی‌های آن است. الحاقی (2) است صبر کنید. آقای بیگی‌نژاد! مطرح می‌فرمایید؟ بفرمایید در خدمت هستیم.

هادي بيگي نژاد
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم خدمت همکاران محترم. ما در مسأله هسته‌ای بعضی اوقات رفتارهایمان، رفتارهای تناقض‌داری است، همه این شعار را می‌دهیم که انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست، رهبری عزیز فرمودند که (20) یا (30) هزار مگاوات برق هسته‌ای را در آینده نه چندان دوری ما باید در کشور داشته باشیم ولی تمام تلاشی که این همه سال در کشور شده، حدود (1000) وات برق به نتیجه رسیده است. چرا این طوری است؟ چون یکی از مواردی که امروز راجع به آن می‌خواهم صحبت بکنم، همان تناقضی است که خدمت شما گفتم. ما نیروگاه‌های برقی در کشور را عمدتاً با سوخت گاز داریم و گاز در کشورمان تقریباً برای نیروگاه‌ها حالت رایگان دارد، به همین دلیل وقتی محاسبه‌ای انجام می‌دهند، بیان می‌شود، هزینه‌ گاز را در قیمت تمام‌شده برق لحاظ نمی‌کنیم. به نیروگاه انرژی اتمی می‌رسیم، می‌گوییم خوب چون برای نیروگاه‌های دیگر هم قیمت سوخت را لحاظ نمی‌کنیم برای تو هم لحاظ نمی‌کنیم. ولی واقعیت این است که ما سوخت را از روسیه داریم وارد می‌کنیم، به همین دلیل قیمت زیادی را برای سوخت باید لحاظ کنیم و نمی‌کنیم. نتیجه چه می‌شود؟ نتیجه این می‌شود که نیروگاه اتمی بوشهر هزار مگاواتش راه می‌افتد، ولی توسعه نمی‌تواند داشته باشد، راه می‌افتد ولی خیلی بدهکار است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای بیگی‌نژاد عذرخواهی می‌کنم، حالا دولت هم نظر بدهد این ابهام رفع بشود بعد ادامه می‌دهیم، وقت زیاد گرفته نشود. آقای پورمحمدی! ببینید! پیشنهاد آقای بیگی‌نژاد این است که اگر می‌خواهد نیروگاه اتمی برق را بفروشد با احتساب هزینه سوخت اتمی باشد. اینجا بنابراین شرکت توانیر برق را گران می‌خرد.

هادي بيگي نژاد
پیشنهاد دهنده
من جمله‌ام تمام بشود، چند ثانیه دیگر بیشتر نمانده، بنده درخواستم این است که قیمت سوخت را ما در قیمت تمام‌شده حساب بکنیم. یا شعار انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست را ندهیم یا شعار (20) هزار یا (30) هزار مگاوات برق هسته‌ای را ندهیم یا کمک بدهیم. والسلام علیکم و رحمه‌الله.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر مخالف اجازه بفرمایند دولت یک توضیحی بدهد. آقای پورمحمدی! بفرمایید. آقای نوروزی! می‌خواهید مخالف صحبت بکنید؟ خیلی وقتمان کم است، (نوروزی ـ صحبت می‌کنیم) باشد، بفرمایید حق‌تان است، آخر باید موافق هم صحبت بکند، بفرمایید. آقای پورمحمدی! ببخشید. صبر کنید، پس مخالف را اعلام بکنید.

سيدناصر موسوي لارگاني
آقای موسوی! صحبت می‌کنید؟ آقای سیدعلی موسوی مخالف هستند، بفرمایید.

سيدعلي موسوي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و احترام محضر نمایندگان محترم ملت بزرگ ایران. ببینید! بحث انرژی هسته‌ای یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مباحث ما است و در مجلس یازدهم جا دارد که به این بحث کمک بشود و فکر کنم مجلس هم آمادگی دارد که حتماً کمک کند و بحث انرژی هسته‌ای مخصوصاً نیروگاه اتمی بوشهر توسعه پیدا کند، اما اینکه ما با این شرایط که پیشنهاد‌کننده محترم مطرح کرده بخواهیم واقعاً کمک کنیم فکر کنم این راهش نیست و آن هدفی که ما در این پیشنهاد دنبال می‌کنیم با این روش آن هدف تحقق پیدا نمی‌کند. به این جهت ما پیشنهاد می‌کنیم که با این پیشنهاد مخالفت بشود و از جای دیگری یک بودجه‌ای برای این امر تخصیص داده بشود تا ان‌شا‌ءالله این نیروگاه اتمی بوشهر توسعه پیدا کند. والسلام علیکم و رحمه‌الله

سيدناصر موسوي لارگاني
جناب آقای ابراهیم رضائی موافق هستند، بفرمایید.

ابراهيم رضائي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز! موضوع نیروگاه اتمی بوشهر یک موضوع ملی است و نیاز به کمک همه نمایندگان دارد، به خصوص در وضعیت فعلی نیروگاه که دچار مشکلات زیادی است. ما هم اینجا داریم برای آینده کل کشور تصمیم می‌گیریم، یک نگاهی به اطراف خودمان بیندازیم بیشتر متوجه اهمیت ایستادگی این نیروگاه می‌شویم. عربستان سعودی رژیم ناامن‌کننده و تروریست سعودی (16) تا نیروگاه اتمی مثل نیروگاه اتمی بوشهر به ارزش بیش از (88) میلیارد دلار در حال ساخت دارد، آن‌وقت ما برای تأمین ابتدایی‌ترین مسائل در حوزه هسته‌ای‌مان بعضاً دچار مسأله می‌شویم. پیشنهاد برادرمان جناب آقای بیگی‌نژاد که هزینه سوخت اتمی نیروگاه بوشهر حسابرسی بشود، با احتساب این هزینه صورت بگیرد پیشنهادی بسیار منطقی است و خواهش من این است که برای پایداری صنعت هسته‌ای کشور که بابت آن هزینه بسیار زیادی پرداخت شده همکاران رأی مثبت بدهند.

محمدباقر قاليباف
آقای بیگی‌نژاد! ببخشید، من الان دقت کردم، اصلاً بند «ه‍» در رابطه با چه دارد صحبت می‌کند؟ می‌گوید خرید برق از نیروگاه اتمی بوشهر، یعنی اختصاص دارد. همین را گفته براساس هزینه تمام‌شده، دیگر ضرورتی به اینکه ما دومرتبه هزینه سوخت اتمی اضافه کنیم نیست. وقتی به طور خاص خود نیروگاه اتمی بوشهر هست طبیعتاً هزینه تمام‌شده آن هم براساس آن احتساب می‌شود. اگر اجازه می‌دهید و پس می‌گیرید، چون موافق و مخالف صحبت کردند بلندگو را روشن کنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای بیگی! نظر آقای رئیس این است که هزینه ‌تمام‌شده در دل این هست و محاسبه می‌شود.

محمدباقر قاليباف
اگر پس نمی‌گیرید دولت صحبت کند، بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
دوستان عزیز! یک توضیح خدمت شما عرض بکنم چون یک‌کم پیچیده است، به موضوع اشراف پیدا بکنید و هر تصمیمی نظرتان بود بگیرید. الان پول سوخت نیروگاه‌های اتمی را دولت در بودجه می‌گذارد و می‌دهد، چون سوخت اینها گاز نیست، بلکه همان میله‌هایی است که باید از جاهای مختلف تهیه بکنند و پولی هم برای این کار می‌خواهد. از طرفی پیشنهادی که جناب آقای ابوترابی داده می‌گویند این را جزء هزینه نیروگاه اتمی بوشهر در بیاوریم، معنی‌اش این است که قیمت (170) تومان در هر کیلووات به (400) تومان در هر کیلووات می‌رسد، آن‌وقت اثرش چه می‌شود؟ اثرش این است که چون توانیر برق را تضمینی می‌خرد تا الان (170) تومان می‌خرید، از فردا باید (400) تومان بخرد. معنی‌اش این خواهد بود که درآمدهای توانیر چیزی نزدیک (1000) میلیارد تومان کم خواهد شد. به عبارتی ما از نیروگاه‌های برقی در حوزه توانیر چیزی حدود (1000) میلیارد تومان به نیروگاه اتمی بوشهر می‌دهیم، خلاصه کار این خواهد بود. روش مناسب این است که اگر دولت حدود (350) میلیارد تومان در بودجه برای سوخت نیروگاه‌ اتمی بوشهر پیش‌بینی کرده اگر کم است باید آن را اضافه بکنیم، ولی اینکه ما دست در جیب توانیر کنیم که الان عموم نمایندگان هم نگرانی نیروگاه‌ها را دارند و بعد بگوییم توانیر به اندازه (1000) میلیارد تومان پول به نیروگاه اتمی بوشهر بدهد این صنعت برق را تحت تأثیر قرار می‌دهد و آنها دچار مشکل می‌شوند. بر این اساس ما با پیشنهاد مخالف هستیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! دولت و کمیسیون مخالف هستند. پیشنهاد جناب آقای بیگی‌نژاد «حسابرسی‌شده با احتساب هزینه سوخت اتمی» است.

محمدباقر قاليباف
حضار 224 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
در الحاق (2) ما یک پیشنهاد اصلاح کل داریم که جناب آقای مالک شریعتی می‌خواهند مطرح کنند، آقای دکتر! اصلاح کل اولویت دارد، بفرمایید.

مالک شريعتي نياسر
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران محترم سلام و خداقوت عرض می‌کنم. اصلاح کلی که اینجا مطرح شده در اجزای هزینه‌ای این بند الحاقی است و تقریباً جامع پیشنهادات همه دوستانی است که اصلاح جزء داده‌اند. بحث جابه‌جایی تیرهای برق را همکاران محترم آقایان دکتر عباسی، آزادی‌خواه، محمدنژاد و یوسفی پیشنهاد دادند که من اینجا اضافه کردم. مطالبات تولیدکنندگان خصوصی و نیروگاه‌های برق‌آبی را همکاران محترم آقایان یوسفی و دلخوش پیشنهاد داده بودند که اضافه شده. بحث نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی پیشنهاد برادرمان آقای قادری بوده که اینجا اضافه شده و آبرسانی به مناطق محروم هم همین‌طور آقای یوسفی پیشنهاد داده بودند که اینجا مطرح و اضافه شده و مجموع پیشنهاداتی که دوستان داشتند اینجا با هم تجمیع شده و به عنوان اصلاح کل اگر رأی بیاورد نظرات همه دوستان پیشنهاد‌دهنده ان‌شا‌ءالله تأمین می‌شود و کمک می‌کند به اینکه کار سریع‌تر جلو برود. هدف هم این بوده که آن برق در صنایع بزرگ که دوستان کمک کردند در بخش درآمدی و باقی ماند اینجا صرف کارهای خدمات‌رسانی برای شهرک‌های صنعتی، مطالبات بخش خصوصی و بحث برق‌رسانی به مناطق محروم، اصلاح شبکه فرسوده برق و رفع تنش آبی و آبرسانی به مناطق محروم بشود که دوستان کمک کنند و به خصوص اصلاح الگوی مصرف انرژی حمایت بشود که این ماجرای شدت انرژی کشور ان‌شا‌ءالله یک سامانی پیدا بکند. از همکاران محترم خواهش می‌کنم به این پیشنهاد رأی بدهند که جامع نظرات همه دوستان هست، متشکرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، اگر مخالف اجازه بدهند دولت بفرمایید.

سید حمید پورمحمدی
من موضوع را یادآوری کنم، نمایندگان محترم! این بحثی بود که پیشنهادی مطرح شد که به اندازه (8000) میلیارد تومان ما برق کارخانجات را بالا ببریم، از کارخانه‌های پالایشگاهی و پتروشیمی گرفته تا فولادی و تا به آلومینیوم برسد و بقیه کارخانه‌ها، یعنی کل کارخانجات وقتی که اینجا مطرح شد چون نمایندگان نظری داشتند ریاست محترم مجلس گفت این را به کمیسیون تلفیق ارجاع بدهیم که آیا کمیسیون تلفیق کماکان مصرّ است که ما قیمت برق را برای کارخانجات (8000) میلیارد تومان بالا ببریم یا نه. الان درآمدی آن در صحن مطرح نشده که آیا نمایندگان کماکان با افزایش قیمت برق برای کارخانجات موافق هستند یا نه. چون این هنوز برایش تصمیم‌گیری نشده و از کمیسیون نیامده، اجازه بفرمایید، پیشنهاد داده‌اید، چون موضوع مهمی است اول باید در درآمدی آن‌که کمیسیون تغییراتی داد لااقل هم ما بفهمیم و هم نمایندگان که میزان افزایش قیمت برق برای واحدهای تولیدی چقدر است، مشخص بشود. اگر مجلس تصمیم‌ گرفت بعد هزینه‌هایش را مطرح بکنید. وقتی آن طرف قطعی نشد و نمی‌دانیم آثار و تبعات آن چیست به نظرم طرح هزینه‌هایش الان زودهنگام است، یعنی اول اصل قضیه را که آیا مجلس موافق است ببینیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
درآمدی‌اش رأی آورده. کمیسیون نظری ندارد.

سید حمید پورمحمدی
آقای دکتر! یک لحظه اجازه بدهید. حداقل نمایندگان متوجه بشوند چه شد. دوستان عزیز ببینید! این همان موضوعی بود که به بنده هم تذکر دادند گفتند چرا می‌گویید گرانی، چرا بیان می‌کنید قیمت بالا می‌رود. ریاست محترم جلسه گفتند چون تبعات دارد و روی تولید و اشتغال اثر می‌گذارد و گرانی را به مردم تحمیل می‌کند نپذیرفتند. گفتند به کمیسیون تلفیق بدهید دوباره بررسی بشود و آثارش را بیایند بگویند و بعد مجلس تصمیم بگیرد. من که یک لحظه از صحن خارج نشدم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای پورمحمدی! آن موقع آقای نوبخت بود، آن گرانی و اینها را می‌گفتید برای جای دیگر بود. این را آقای نوبخت دفاع کرد، از شما عذرخواهی می‌کنم، چون شما هم آن روز کسالت داشتید و تشریف نیاوردید آقای نوبخت دفاع می‌کرد.

سید حمید پورمحمدی
پس ما هم با درآمدی‌اش و هم با هزینه‌ای آن هر دو مخالف هستیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون، کمیسیون هم نظری ندارد؟

محمدباقر قاليباف
کمیسیون بفرمایید.

رحيم زارع
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز! درآمدی‌اش در کمیسیون مصوب شد، پیشنهاد حذف هم داده شد و رأی نیاورد، اما اینجا چون توزیع درآمد است ما نظری نداریم.

سيدناصر موسوي لارگاني
آقای رئیس! دوستان تذکر و اخطار هم دارند.

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید این رأی‌گیری بشود، آقای امیرآبادی! متن را بخوانید.

احمد اميرآبادي فراهاني
اصلاح کل جناب آقای شریعتی بخش هزینه‌ای است.

محمدباقر قاليباف
حضار 219 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! آقای رضائی یک اصلاحیه داشتند. آقای رضائی! شما آدرس را بفرمایید. بند (1)، «الف» آقای ابراهیم رضائی یک اصلاحیه دارند، بفرمایید.

ابراهيم رضائي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خود «الف» است. پیشنهاد بنده این است که «بهسازی، تقویت و اصلاح شبکه توزیع برق» هم به بند «الف» تبصره (15) اضافه بشود و علتش هم مشخص است، اینجا بحث احداث، سرمایه‌گذاری و توسعه را آورده، از تقویت و اصلاح شبکه برق کشور صحبتی نکرده، در صورتی که همه می‌دانیم ما یک هدررفت بسیار بالای انرژی و برق را داریم. طبق آمارها (20) درصد برق تولیدی کشور در شبکه انتقال و توزیع دارد هدر می‌رود و مشخص است که نیاز به نوسازی و اصلاح دارد و اگر این کار صورت بگیرد ما این‌همه خاموشی‌ها و گرفتاری‌ها و مشکلات بسیار زیاد را به خصوص در تیر، مرداد و شهریورماه هر سال نداریم. ناچار هستیم به این خاطر که شبکه توزیع و انتقال برق فرسوده است و بخشی از انرژی دارد هدر می‌رود برق کارخانجات، برق شهرک‌های صنعتی را قطع کنیم و برق صنایع بزرگ و کوچک کشور را حذف کنیم، که این در ادامه ضربه به تولید کشور می‌زند و تولید کشورمان را دچار مشکلات بزرگ می‌کند و همین‌طور نارضایتی‌هایی که در جامعه به وجود می‌آید و یک وقت‌هایی مجبور هستیم مردم ما خاموشی را تحمل بکنند و بسیاری از این مشکلات هست که با نوسازی و اصلاح شبکه همه این مشکلات جمع می‌شود. ما در اینجا از احداث، سرمایه‌گذاری و توسعه حرف زدیم، اما راجع به اصلاح شبکه چیزی آورده نشده و تقاضای بنده از همکاران عزیز این است که رأی بدهند تا ان‌شا‌ءالله روند اصلاح و نوسازی شبکه برق کشور تقویت بشود، متشکرم.

روح اله متفکرآزاد