دوره 11 اجلاسیه 1
تعداد نمایندگان حاضر 197 جلسه 85
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم صبح همکاران، برادران و خواهران گرامی بخیر باشد و با عرض سلام خدمت ملت عزیزمان. جلسه با حضور 197 نفر رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
ـ بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه هشتاد و پنجم روز چهار‌شنبه هجدهم فروردین ماه 1400 هجری‌شمسی ‌مطابق با بیست و چهارم شعبان‌المعظم 1442 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح جهش تولید و تأمین مسکن. 2 ـ گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد طرح برخی احکام مربوط به اصلاح ساختار بودجه کل کشور (اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان). 3 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه یک‌فوریتی الحاق یک تبصره به ماده (14) قانون صدور چک مصوب 1355 و اصلاحات بعدی آن. 4 ـ گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد لایحه نحوه کمک‌های اشخاص حقیقی و حقوقی به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور. 5 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه معاهده معاضدت حقوقی متقابل در امور مدنی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل. 6 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه معاهده استرداد مجرمین بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال برزیل. 7 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد چگونگی اجرای سامانه‌های نظارتی در حوزه امور بانکی (در اجرای تبصره 1 ماده 45 آیین‌نامه داخلی مجلس). 8 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد استنکاف از اجرای ماده (1) قانون مدنی از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور محترم دولت‌های یازدهم و دوازدهم (در اجرای ماده 234 آیین‌نامه داخلی مجلس). 9 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان‌روا و مبادلات داخلی آن در کشور (در اجرای تبصره 1 ماده 45 آیین‌نامه داخلی مجلس).
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

محمدباقر قاليباف
تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید.


(آیات 105 ـ 101 از سوره مبارکه «انبیاء» توسط قاری محترم آقای داود لاچینانی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّ الَّذِینَ سَبَقَتْ لَهُمْ مِنَّا الْحُسْنى‏ أُولئِک عَنْها مُبْعَدُونَ * لا یسْمَعُونَ حَسِیسَها وَ هُمْ فِی مَا اشْتَهَتْ أَنْفُسُهُمْ خالِدُونَ * لا یحْزُنُهُمُ الْفَزَعُ الْأَکبَرُ وَ تَتَلَقَّاهُمُ الْمَلائِکةُ هذا یوْمُکمُ الَّذِی کنْتُمْ تُوعَدُونَ * یوْمَ نَطْوِی السَّماءَ کطَی السِّجِلِّ لِلْکتُبِ کما بَدَأْنا أَوَّلَ خَلْقٍ نُعِیدُهُ وَعْداً عَلَینا إِنَّا کنَّا فاعِلِینَ * وَ لَقَدْ کتَبْنا فِی الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکرِ أَنَّ الْأَرْضَ یرِثُها عِبادِی الصَّالِحُونَ * (صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
از قاری محترم برادر عزیزمان جناب آقای داود لاچینانی تقدیر و تشکر می‌کنم. ترجمه آیات را بفرمایید.

سيدمحسن دهنوي
به نام خداوند بخشنده مهربان «البته کسانی که قبلاً از جانب ما وعده امنیت خاطر گرفته‌اند از جهنم دور هستند. به طوری که حتی صدایش را هم نمی‌شنوند، آنان برای همیشه غرق همان خوشی‌هایی خواهند بود که دلشان می‌خواهد. صدای به شدت وحشت‌انگیز شیپور قیامت حتی غصه‌دارشان نمی‌کند، فرشتگان الهی با این بشارت به استقبال‌شان می‌آیند، این همان روزی است که به شما وعده داده می‌شد. همان روزی که طومار آسمان را مثل کاغذنوشته‌ای که لوله شود لوله می‌کنیم و همان‌طور که برای بار اول موجودات را آفریدیم دوباره زنده‌شان می‌کنیم، این وعده‌ای است بر عهده ما که حتماً انجامش می‌دهیم. و در حقیقت در زبور پس از تورات نوشتیم که زمین را بندگان شایسته ما به ارث خواهند برد». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. آقای رئیس! با اجازه اسامی غایبین و متأخرین را قرائت می‌کنم. آقایان و خانم‌ها: احسان ارکانی، امان‌اله حسین‌پور، حسین حسین‌زاده، سیدمسعود خاتمی، جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، آرش زره‌تن، قاسم ساعدی، فریدون عباسی، احمد محرم‌زاده، فاطمه محمدبیگی، اردشیر مطهری و سیدکاظم موسوی. آقای رئیس خیلی ممنون.
3 تصویب طرح جهش تولید و تأمین مسکن (ثبت 173)

محمدباقر قاليباف
دستور اول را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام خدمت همکاران عزیز و ملت شریف ایران اسلامی. آقای رئیس! ما در ادامه رسیدگی به طرح جهش تولید و تأمین مسکن ماده (22) را بررسی می‌کردیم. در ماده (22) جناب آقای میرتاج‌الدینی یک پیشنهاد رفع ابهامی داشتند که رئیس محترم جلسه پذیرفتند. آقای دکتر! شما مشاهده بفرمایید. آقای میرتاج‌الدینی مطرح می‌فرمایید؟ بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خدمت همه همکاران گرامی و مردم عزیزمان سلام و عرض ادب دارم. سال جدید را سال نیکو برای همه آرزو می‌کنم، مخصوصاً اینکه این بیماری کرونا هم هر چه زودتر ریشه‌کن شود و همه برنامه‌ها در مسیر عادی قرار بگیرد. در این پیشنهاد من که همین ماده (22) است، مجموعه دستگاه‌ها گفته شده است. یکی از دستگاه‌های مهم و اساسی که باید اینها مورد توجه قرار بگیرند، یعنی نیروهای مسلح. نیروهای مسلح با اینکه هم شاغلین و هم بازنشستگان زیادی دارند و متأسفانه میانگین دارای مسکن بودن در میان آنها پایین‌تر از میانگین کشور است. سایر دستگاه‌ها، سایر مجموعه‌ها و کارمندان، مخصوصاً درخصوص شاغلین فعلی نیروهای مسلح، من اخیراً با مسئولین آنها هم صحبت می‌کردم می‌گفتند که (60) درصدشان دارای مسکن و ملکی برای خودشان نیستند و اجاره‌ای هستند. در حالی که اینها هم املاک و زمین‌هایی دارند، اراضی دارند که می‌توانند اینها را برای کارمندان، شاغلین و مجموعه نیروهای خودشان در اختیار قرار بدهند و از مزایای خوب این قانون مجلس یک جهشی در تولید مسکن را مجلس پیش می‌برد، آنها هم بهره‌مند شوند. این پیشنهادی که ما داریم جهت حمایت از مسکن نیروهای مسلح است. گفتیم که وزارت راه و شهرسازی با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امکان اجرای این قانون را در پروژه‌های مسکن کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح فراهم نمایند. دو تا هم تبصره دارد، یک تبصره این است که دستورالعمل این اجراییه را وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با هم تهیه و ابلاغ کنند. تبصره دوم هم این است که نیروهای مسلح می‌توانند از اراضی در اختیار مازاد بر نیاز خود را با رعایت مقررات مربوط برای اجرای این ماده استفاده کنند.

محمدباقر قاليباف
جناب آقای میرتاج‌الدینی! یک سؤال اینجا هست، اصلاً قانونگذار در ماده (22) دارد چه می‌گوید؟ می‌گوید در حقیقت کار ثبت املاک و مستغلات‌شان را انجام بدهند. این را می‌خواهد انجام بدهد. اصلاً پیشنهاد شما در رابطه با پروژه‌های مسکن کارکنان نیروهای مسلح چه ضرورتی دارد که در این ماده (22) بیاید؟

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
علت آن این است، آقای دکتر! ماده (29) برنامه ششم نیروهای مسلح را استثنا کرده است و در این ماده (22) قانون جاری گفته‌اند همه دستگاه‌های مشمول ماده (29) برنامه ششم. در واقع ما نیروهای مسلح که استثنا شده بود را اینجا اضافه می‌کنیم. می‌گوییم که اینها هم بتوانند از مزایای این قانون بهره‌مند شوند. چرا که آنجا استثنا شده بودند. البته صحبت آقای نیکزاد و بعضی از دوستان این است که اینها را هم شامل می‌شود. آن روز هم من با سخنگوی کمیسیون کلی صحبت کردم، دیدم که در جایی از قانون اسم نیروهای مسلح نیامده، برای این کار تصریح نشده است. در حالی که اینها مجموعه‌هایی هستند که هم زمین دارند و هم می‌توانند در چارچوب برنامه‌های خودشان در آن بخشنامه یا دستورالعمل تنظیم‌شده توسط خود وزارت دفاع و وزارت راه و شهرسازی مشکل این مجموعه حل شود. یعنی ضرری ندارد، چیزی در مسأله اضافه می‌کند. یعنی همان هدفی که کمیسیون و مجلس دارند، در راستای آن است و مجموعه نیروهای مسلح هم خیلی این پیشنهاد را پیگیری کردند تا ما به اینجا رسیدیم. فلذا من خواهش می‌کنم که این را به رأی بگذارید، اضافه می‌کند، چیزی را کم نمی‌کند.

محمدباقر قاليباف
آقای میرتاج‌الدینی! من فکر می‌کنم شما به نکته‌ای که من اشاره کردم توجه نکردید. ما اینجا در ماده (22) داریم می‌گوییم دستگاه‌های دولتی مکلفند که املاک و مستغلات خودشان را در این سامانه ثبت کنند. حتماً نیروهای مسلح و دستگاه‌های امنیتی و بحث‌های انرژی اتمی استثنا شده‌اند. آنها باید ضوابط و مقررات خودشان را انجام بدهند و ما اینجا ضرورتی بر اینکه در رابطه با آن هم مسکن کارکنان، ما یک وقتی هست حرف از خانه‌های سازمانی می‌زنیم، یک وقتی حرف از تعاونی‌های مسکن کارکنان می‌زنیم. اصلاً ما در این قانون در رابطه با تعاونی مسکن کارمندان و کارکنان و پرسنل در حوزه تعاونی‌هایشان، این قانون اصلاً ارتباطی با آنها ندارد. ما داریم در حوزه املاک و مستغلات دستگاه‌های دولتی صحبت می‌کنیم، حتماً وزارت دفاع و دستگاه‌های امنیتی ضوابط و مقررات خودشان را دارند و آن سازمان‌ها و نهادهایی هم که دولتی نیستند مقررات خودشان را دارند. اجازه بدهید، واقعاً ابهامی ندارد، روشن است، اجازه بدهید از این بگذریم و اگر پیشنهاد بعدی هست بفرمایید.

جعفر قادري
من پیشنهاد دارم.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی، آقای قادری! موضوع شما حل است، شما گفتید که آن اعلام املاک وزارت اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان مغایر است، بله، اینجا در ماده (29) وزارت اطلاعات، نیروهای مسلح و انرژی اتمی استثنا است، بنابراین اعلام نمی‌کنند. اگر شما انتهای ماده (29) قانون برنامه ششم را بخوانید، در آن خط آخر گفته که این سه تا دستگاه از ماده (29) استثنا هستند. چون استثنا هستند، بنابراین املاک‌شان را اعلام نمی‌کنند، نظر شما اینجا تأمین شده است. آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید در ماده (21) یک ارجاعی داشتیم، من قرائت کنم که ماده (21) ارجاعی را رسیدگی کنیم. آقای رئیس! پس ماده (22) را رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
رفع ابهامی را آقای قادری دارند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! نیازی نیست. لطف کنید ماده (22) را رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
بله، این در متن مذاکرات آمد. دوستان یک نکته‌ای دارند، وقتی که بحث از ماده (29) می‌شود، الان این گفته می‌شود که ثبت شود، حتماً دستگاه‌هایی که باید مستثنی باشند مثل نیروهای مسلح، مثل سازمان انرژی اتمی و دستگاه‌های امنیتی و دستگاه‌هایی که دولتی نیستند، این مستثنی است، شامل این بند هم می‌شود، با احتساب بر این موضوع ماده (22) را به رأی می‌گذاریم. حضار 215 نفر، دوستان رأیشان را اعلام کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! اصل ماده (22) را رأی بگیرید. (قادری ـ پیشنهاد ما چه شد؟) آقای قادری! وقتی می‌گوید دستگاه‌های مشمول ماده (29)، آنجا در انتها می‌گوید این سه تا دستگاه، اسامی دستگاه‌ها را می‌شمرد، می‌گوید از این ماده مستثنی هستند، پس این استثنا بر اینجا حاکم است. در ماده (29) قانون برنامه ششم دستگاه‌ها را نام می‌برد که در سامانه حقوق و مزایا بروند ثبت کنند، این سه تا دستگاه را استثنا کرده، همان حکم استثنا در شمارش دستگاه‌ها در اینجا هم حاکم است.

حسينعلي حاجي دليگاني
مشمول می‌شوند.

احمد اميرآبادي فراهاني
در ماده (29) این سه تا مشمول نمی‌شوند، اذیت‌مان نکنید، شما دیگر استاد هستید، وقتی دستگاه‌های موضوع ماده (5) قانون خدمات کشوری است، یعنی فقط دستگاه‌ها را می‌گوید.

محمدباقر قاليباف
هنوز تعداد زیادی از دوستان مشارکت نکرده‌اند، دوستانی که صدای ما را می‌شنوند و در سالن‌های دیگر هستند در تبلت‌شان در سیستم رأی‌گیری را انجام بدهند، دوستانی هم که اینجا هستند از روی سیستم اینجا در دستور جلسات رأی خودشان را بدهند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (178) رأی تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید من ماده (21) را قرائت کنم. «ماده 21 ـ وزارت راه و شهرسازی مکلف است در تهیه دستورالعمل طراحی و ساخت طرح‌ (پروژه)¬های مسکن حمایتی، تحقق هویت و فرهنگ و سبک زندگی غنی اسلامی ـ ایرانی را صیانت کند و الزامات زیست‌محیطی، بهره‌وری انرژی، پدافند غیرعامل، پایداری، ارتقای کیفیت، استحکام و ایمنی در برابر حوادث طبیعی و غیرمترقبه با استفاده از روش‌های مناسب از جمله صنعتی‌سازی مسکن را رعایت نماید. تبصره ـ وزارت راه و شهرسازی مکلف است سه ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون با همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، شاخص‌های تحقق هویت، فرهنگ و سبک زندگی غنی اسلامی ـ ایرانی را تدوین نماید». تغییرات آن همین تبصره‌ است که نسبت به ارجاع انجام شده است. اگر همکاران پیشنهادی در اینجا ندارند رأی بگیرید. آقای رئیس! پیشنهادی نیست، اعلام رأی بفرمایید.

محسن زنگنه
آقای امیرآبادی پیشنهاد هست.

احمد اميرآبادي فراهاني
من پرسیدم کسی نگفت پیشنهاد دارم. آقای زنگنه! شما خودتان پیشنهاد دارید؟

محسن زنگنه
آقای سلیمی پیشنهاد دارند.

احمد اميرآبادي فراهاني
شما پیشنهاد ندارید که، شما وکیل ملت ایران هستید، در خدمتیم.

محمدباقر قاليباف
حضار 215 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (161) رأی تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! قبلاً ما ماده (9) را ارجاع داده بودیم، من برای رسیدگی قرائت می‌کنم: «ماده 9 ـ سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور مکلف است اراضی ملی موردنیاز تأمین مسکن و خدمات عمومی پشتیبان واقع در محدوده و حریم شهرها و همچنین اراضی مورد نیاز وزارت راه و شهرسازی برای طرح‌های مصوب شهرک‌سازی در خارج از حریم شهرها را حداکثر ظرف مدت دوماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون تحویل وزارت راه و شهرسازی نماید. تبصره 1 ـ وزارتخانه‌های نیرو، نفت، راه و شهرسازی و ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلفند زیرساخت‌های لازم در حوزه وظایف ذاتی خود را در این اراضی فراهم نمایند. تبصره 2 ـ اراضی کشاورزی حاصلخیز (درجه 1 و 2)، جنگل‌های طبیعی و دست‌کاشت، بیشه‌های طبیعی، نهالستان‌ها، پارک‌ها و ذخیره‌گاه‌های جنگلی و مرتعی، عرصه‌های ذخیره ژنتیکی، ایستگاه‌های تولید بذر، حوضه‌های آبخیز زوجی، محدوده ایستگاه‌های پایش و اندازه‌گیری آبخیزداری، بستر و حریم رودخانه‌ها و انهار، چراگاه‌ها و راه‌های مسیر کوچ ایل‏نشین‌ها و مناطق چهارگانه محیط‏زیستی نمی¬توانند برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار گیرد». همکاران! در ماده (9) پیشنهاد دارید؟ آقای یوسفی! کدام پیشنهاد را مطرح می‌کنید؟ آقای یوسفی شما نمی‌توانید مطرح کنید، برای اینکه صندلی شما کرونایی است. آقای یوسفی! اصرار دارید یا رد شویم؟ خیلی ممنون، آقای دکتر رد شدند. پس دوستان دیگری غیر از آقای یوسفی پیشنهاد دارند که اصراری ندارند؟ آقای رئیس! ماده (9) را رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
آقای رضائی! شما به عنوان کمیسیون به طور روشن‌ نظرتان را اینجا بگویید چیست. به هر حال شما این را اصلاح کرده‌اید. آقای رضائی! چون شما هم ماده (12) را حذف کرده‌اید، هم اینجا در بحث حریم و زمین‌های کشاورزی و هم بحث حتی جنگل‌ها و موضوعاتی که در درون شهرها هم هست، امروز در اختیار وزارت جهادکشاورزی است، چون ماده (12) را هم حذف کرده‌اید. من فکر می‌کنم این موضوعات ماده (9) و ماده (12) موضوعاتی است که حتماً باید شفاف شود. کمیسیون که این را اصلاح کرده به طور شفاف نظرش را بدهد که همه دوستان در جریان قرار بگیرند که بدانند به چه موضوعی رأی می‌دهند که بعد بحث مرتع‌ها و چراگاه‌ها هم حل شود. بفرمایید.

سيدالبرز حسيني
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام خدمت مردم شریف ایران اسلامی و همکاران. همکاران توجه بفرمایید! بحث ماده (9)، ما در شهرهای بالای (200) هزار نفر جمعیت تقریباً مشکل داریم و در شهرهای زیر (200) هزار نفر در این مورد کمتر. طبق قانون محدوده و حریم، حریم شهرها برای توسعه آتی شهرها در نظر گرفته شده است. فقط هم برای مسکن نیست، در واقع اراضی‌ای که در حریم شهرها هست برای ذخیره است. حداقل (11) تا کاربری کلان‌مقیاس در محدوده شهرها داریم که نمی‌توانیم آنها را در محدوده شهر جایگزین کنیم و باید برویم در حریم جایگذاری کنیم. مثل فضایی که برای پایانه‌های میوه و تره‌بار می‌خواهیم، مثل گورستان‌ها، فقط موضوع مسکن نیست. لذا در ماده (9) ما نیاز داشتیم که بحث حریم و محدوده بحث شود. ضمن اینکه دغدغه‌ای را همکاران از حیث املاک و زمین‌هایی داشتند که برای موارد خاص است و باید برای ساخت مسکن مورد استفاده قرار نگیرند، مثل اراضی کشاورزی حاصلخیز درجه یک و دو، جنگل‌های طبیعی دست‌کاشت، مثل بیشه‌های طبیعی، نهالستان‌ها، برای موضوعات خاص استفاده می‌شود. الان ابهامی که اینجا هست و مورد شور است و بحث درخصوص آن است بحث چراگاه‌ها است. یک سؤال این است که چراگاه‌ها می‌تواند دست وزارت راه و شهرسازی را ببندد، از این حیث که هر جا را می‌شود به تعبیر چراگاه در نظر گرفت. (امیرآبادی‌فراهانی ـ پس کمیسیون اصرار دارد این بماند، روشن است) بله، لذا چراگاه‌ها از حیث عام بودن موضوع چون عام‌المنفعه است و جزء انفال است، یک انتفاعی به آنهایی داده شده که دامداری دارند. لذا بابت همین موضوع که بحث دامداری حفظ شود، در کمیسیون بحث شد و کمیسیون به این رأی داد که چراگاه‌ها هم جزء اراضی بماند که آنجا استثنا شود و برای استفاده مسکن قرار نگیرد. ضمن اینکه این را در نظر بگیرید، تمام بسترهایی که برای مسکن در نظر گرفته می‌شود یک پله بالاتر می‌رود، در شورای عالی معماری و شهرسازی مورد بررسی قرار می‌گیرد. آنجا هم حتماً دستگاه‌هایی که در موضوع نظر دارند می‌آید و مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر یک جایی نیاز باشد که از چراگاه‌ها استفاده شود آنجا مورد استفاده قرار می‌گیرد. لذا نظر کمیسیون این است که چراگاه‌ها و تبصره (2) با تمام مواردی که ذکر شده در اینجا باقی بماند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! ماده (9) و تبصره‌های آن را رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. من این توضیح را در مورد این نکات به دوستان بدهم، نگاه کنید! دوستان بحث چراگاه‌ها را که داشتند ما در خود ماده مشخص کردیم محدوده شهری روشن است، حریم هم روشن است، خارج از حریم هم در خود ماده روشن است که اگر آنجا براساس شورای عالی شهرسازی در مجموعه شهر یا محدوده قرار گرفتند و مصوبه‌ای شد و داخل شهر آمد، ظرف دو ماه این کار را انجام بدهد، در غیر این صورت در بند (2) دارد می‌گوید اراضی کشاورزی و اینهایی که مشخص کرده نمی‌توانند شامل حال این باشند. چراگاه‌ها هم شامل آن است، بحث درستی است. اجازه بدهید که ماده (9) و تبصره‌های (1) و (2) آن را به رأی بگذاریم. حضار 215 نفر، دوستان لطف کنند در رأی‌گیری مشارکت کنند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد. تذکر را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای زنگنه! شما در تبصره (2) ماده (9) تذکر دارید؟ بفرمایید.

محسن زنگنه
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم محضر نمایندگان محترم و مردم عزیز عرض سلام دارم. جناب آقای دکتر قالیباف ببینید! در ماده (21)، تبصره آن پیشنهاد داشت و در پیشنهاد هم چون جناب آقای سلیمی ثبت کرده بودند ما هم موافق آن بودیم و این مسأله، مسأله مهمی است. چون من به شما عرض کردم، شما هم وارد دانستید من عرض می‌کنم. ببینید دوستان! در تبصره بعد از ابهامی که جناب آقای قاضی‌زاده دیروز گرفتند، در تبصره آمده که «وزارت راه و شهرسازی مکلف است سه ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون با همکاری مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه شاخص‌های تحقق هویت و فرهنگ و سبک زندگی غنی اسلامی ـ ایرانی را تدوین نماید». اولاً از لحاظ قوانین بالادستی شورای عالی مسکن، شورای عالی انقلاب فرهنگی مکلف به این امر هستند. حضرت آقا برای بحث الگوی ایرانی ـ اسلامی متولی را معلوم کردند. در اینکه حوزه‌های علمیه ما الحمدلله به مباحث جدید ورود کردند، همچنین شهرسازی هیچ شکی نیست. اما وقتی ما اینجا داریم می‌گوییم شما سه ماه باید شاخص بدهید، شاخص دیگر نمی‌تواند حرف‌های کلی باشد. یعنی باید حوزه علمیه ظرف سه ماه یک کتابچه‌ای را در اختیار سازمان زمین و شهرسازی قرار بدهد که بر مبنای آن شاخص‌های دقیق شهرسازی اعم از ساختمان‌ها، مراکز فرهنگی، مراکز اجتماعی، خیابان‌ها، مراکز تفریحی ـ فرهنگی، حتی نمای خانه‌ها، سبک معماری داخلی، نمای خارجی، این مسائل را در یک دفترچه‌ای ارائه بدهد. وقتی ما این را اینجا می‌آوریم عملاً دو روز بعد وقتی ما به سازمان زمین‌ها و شهرسازی ایراد می‌گیریم که این چه معماری است؟ او هم یک جزوه‌ای را به ما ارائه می‌دهد، می‌گوید حوزه علمیه به ما این را داده و عملاً ما یک مجموعه‌ای را که حوزه‌های شریف علمیه هستند که در حقیقت آنها شاخص‌های کلی را ارائه می‌دهند، آنها ورود به جزئیات را اصولاً نه ما از آنها انتظار داریم و نه کار آنها است. این است که اینجا پیشنهاد آقای سلیمی مطرح بود، متأسفانه جناب آقای امیرآبادی از آن گذشتند و رأی‌گیری کردند. اگر حضرت‌عالی این ایراد را وارد می‌دانید یا برگردیم، یا اینکه این را اصلاح بفرمایید. خیلی ممنون.

محمدباقر قاليباف
این نکته و تذکری که آقای زنگنه اشاره کردند، من به ایشان هم توضیح دادم. نگاه کنید! در رابطه با مسکن و شهرسازی وقتی بحث آن است، همه این قوانین، مقررات و الگوها در شورای عالی شهرسازی مورد بحث قرار می‌گیرد. در شورای عالی اینها به تصویب می‌رسد. اینکه شورای عالی خودش از مراجع مختلف، از حوزه‌های علمیه، از دانشگاه‌ها نظرات کارشناسان را جمع‌بندی کند، اینها باید در همان شورای عالی شهرسازی بیاید. اینکه ما در قانون اینجا گفتیم، چون پیشنهاد آقای سلیمی هم این مسئولیت را به شورای عالی انقلاب فرهنگی بود، چون آنجا که ما به شورای عالی انقلاب فرهنگی هم نمی‌توانیم الزام کنیم بگوییم شما این کار را انجام بده، چون الان رأی‌گیری شده اجازه بدهید ما برنگردیم، ولی این اشکال در اینجا وجود دارد، حالا در شورای نگهبان پیگیری کنیم که چون شورای عالی انقلاب فرهنگی هم هست، آنجا هم هست، این ابهام را با صحبتی که با شورای انقلاب فرهنگی و خود کمیسیون می‌کنیم، اگر لازم شد باید آنجا اصلاح شود. اجازه بدهید از اینجا عبور کنیم، من این را توضیح دادم که در متن مذاکرات باشد که این رسیدگی را آنجا انجام بدهیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
ماده 10 ـ کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات و دستگاه‌های دولتی و همچنین شرکت‌هایی که (100) درصد سرمایه و سهام آنها متعلق به دولت می¬باشد، مکلفند نسبت به واگذاری و تحویل رایگان اراضی در اختیار خود که در چارچوب مکان¬یابی موضوع ماده (۶) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 25/2/1387 قرار می‌گیرند (به استثنای اراضی تبصره 2 ماده 9 این قانون)، ظرف مدت دوماه از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این قانون بنا به درخواست وزارت راه و شهرسازی اقدام نمایند. ادارات ثبت اسناد و املاک مکلفند پس از اعلام وزارتخانه یادشده ظرف مدت یک ¬ماه نسبت به تفکیک و ثبت انتقال ملک در دفتر املاک و صدور سند مالکیت به نام دولت با نمایندگی وزارت راه و شهرسازی اقدام نمایند. تبصره ۱ ـ چنانچه دستگاه‌های موضوع این ماده ظرف مدت دو ماه از تاریخ درخواست وزارت راه و شهرسازی نسبت به واگذاری و تحویل زمین و تسلیم اسناد و مدارک آن اقدام ننمایند، ادارات ثبت اسناد و املاک موظفند به درخواست وزارت راه و شهرسازی، ظرف مدت یک -ماه به ترتیب یادشده اقدام و سند مالکیت جدید را به نام دولت با نمایندگی وزارت راه و شهرسازی صادر نمایند. تبصره ۲ ـ زمین¬های متعلق به وزارت جهادکشاورزی واقع در محدوده و حریم شهرها که براساس ماده (۱۲) قانون تشکیل وزارت جهادکشاورزی مصوب 06/10/1379 و قوانین بودجه سنواتی با تصویب هیأت وزیران امکان فروش آنها میسر می‌گردد، لازم است قبل از ارجاع موضوع به هیأت وزیران، به تأیید وزارت راه و شهرسازی مبنی بر عدم شمول برنامه واگذاری اراضی جهت احداث و تولید مسکن برسد. دوستان و همکاران در ماده (10) پیشنهادی دارند؟ آقای حسینی! پیشنهاد شما ثبت نشده است.

محمدباقر قاليباف
مثل اینکه پیشنهاد الحاق است.

احمد اميرآبادي فراهاني
الحاق است، بعد از رأی‌گیری بفرمایید. آقای رئیس! پیشنهاد اصلاحی نداریم، اعلام رأی بفرمایید. اصل ماده (10) و تبصره‌های آن مطرح است.

محمدباقر قاليباف
حضار 214 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (185) رأی تصویب شد.

مجتبي يوسفي
پیشنهاد الحاقی داریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
دوستان به ماده (10) الحاق دارند؟ آقای یوسفی! من الحاق شما را نمی‌بینم، پنج نفر الحاق دارند، اسم شما نیست. (یوسفی ـ قبلاً ثبت کرده بودم) آن ماده (10) قبلی است، ایشان باید در ماده (10) ارجاعی ثبت‌نام می‌کرد.

محمدباقر قاليباف
الحاقی است.

احمد اميرآبادي فراهاني
نه، آقای رئیس ببینید! عذرخواهی می‌کنم، ماده (10) ارجاع شد، آن قبلی‌ها دیگر مطرح نیست، ما الان اینجا پنج تا پیشنهاد داریم. آقای یوسفی بفرمایید. «آیین‌نامه اجرایی این ماده به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه راه و شهرسازی».

مجتبي يوسفي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران عزیز و ملت شریف ایران عرض سلام و صبح‌بخیر و خداقوت دارم. ببینید! بنا شد ما در این طرح جهش تولید مسکن که دیگر ماده‌های پایانی آن را هم بررسی می‌کنیم، یکی از موضوعات جدی برای ساخت و ساز مسکن‌های حمایتی، چه اقشار محروم، چه قشر متوسط و ضعیف جامعه به صورت ویژه این بود که ما باید زمین را تأمین کنیم. ما بسیاری زمین‌ها را الان در شهرها داریم که براساس ماده (11) قانون زمین شهری که این قانون به اوایل انقلاب برمی‌گردد و مصوبه سال 87 قانون ساماندهی و حمایت از ساخت مسکن است که ماده (6) آن در آنجا می‌گوید هر وزارتخانه‌ای، هر دستگاهی و هر شرکت دولتی آمد رفت زمین را برای اهداف خاصی گرفت، در یک بازه‌ای که مشخص شده این زمین را برای کاربری استفاده نکرد. این متعلق به مردم است و باید به وزارت راه و شهرسازی برگردد و عملاً به جای اینکه ما برویم (70) کیلومتری شهرها در شهرهای جدید برای مردم، آن موقع حالا همان طرح مسکن مهر و مسکن حمایتی که خوب بود و این دولت هم تعطیلش کرد که خیلی‌ها صاحب مسکن شدند، به جای اینکه به (70) کیلومتری شهرها برویم، می‌توانستیم در همان شهر از همین زمین‌هایی که در اختیار وزارتخانه‌ها هستند و اینها اموال ملت ایران هستند. درست است بهره‌برداری آن را به یک وزارتخانه داده‌اند گفتند برو آنجا یک کاری انجام بده، وقتی این کار را نکرد یعنی مازاد است، یعنی متعلق به دولت جمهوری اسلامی است، پس باید برای اهداف حمایتی برگردد که قرار است وزارت راه و شهرسازی انجام بدهد. چرا این قانون از سال 87 اجرا نمی‌شود؟ برای اینکه هر زمینی را به هر کسی دادیم، این را ملک خودش می‌داند و عملاً وزارتخانه‌ها دارند جزیره‌ای نگاه می‌کنند. ما در این قانون گفتیم، با پیشنهادی که بدهیم چرا گفتیم برنامه و بودجه؟ برای اینکه اگر بنا است این زمین در آنجا بماند، در آن بروند تفرجگاه بسازند، استخر بسازند، مجموعه ورزشی بسازند برای آن وزارتخانه‌هایی که پول دارند، ولی برای آن وزارتخانه‌ای مثل آموزش و پرورش و مثل مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و امثالهم که صدای آنها به جایی نمی‌رسد این زمین را تحویل نمی‌دهند. ما گفتیم این‌طوری با پیشنهاد برنامه و بودجه راه اختصاص بودجه برای موضوعات غیرمسکن حمایتی بسته شود، این یک. محیط‌زیست را گفتیم اراضی که مرتبط به آیندگان است، بحث آن عشایری هم که قبلاً مطرح شد، ما با (1) میلیون و (200) هزار نفر عشایر اگر چراگاه‌ها یا منابع ملی را از بین ببریم، این خدمت خیلی مختصری به الان است و آینده را خراب کرده‌ایم. داخل این پیشنهاد گفتیم که این وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه، جهادکشاورزی به عنوان متولی اصلی اراضی کشاورزی که تغییر کاربری‌ها در زمین‌های حاصلخیز صورت نگیرد و از آن طرف وزارت نیرو و نفت، ما الان به وزارت نیرو بعضی زمین‌ها را داده‌ایم، اینها را در توسعه دستگاه‌های خدماتی مثل توسعه آب و فاضلاب برای بعد احتیاج داریم. نه اینکه آنجا مسکنی را بسازیم، ولی پیش‌بینی خدمات آن را نکرده باشیم و سازمان اسناد که اگر اینجا به این قطعیت رسیدند که این مازاد بر مصرف آنها است، ظرف سه ماهی که پیشنهاد داده‌ایم به صورت اتوماتیک توسط این دستگاه‌ برگردد، سند آن به وزارت مسکن و شهرسازی انتقال پیدا کند که نزدیک به (30) سال است بعضی‌ از این زمین‌ها برنمی‌گردد، بعضی‌ها از سال 87 این زمین‌ها برنمی‌گردد. این‌طور کمک می‌شود که ان‌شاءالله با آن هم‌افزایی که قرار است تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی شود، عملاً این زمین‌ها به وزارت راه و شهرسازی به عنوان متولی اصلی حوزه مسکن برگردند. ما الان وزیر را می‌آوریم می‌گوییم چرا وضع مسکن این‌طور است؟ این وزیر تلاش کرده، حالا آقای آخوندی که همه پروژه‌های مسکن را یک الفاظی به کار برد که در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست و همه را تعطیل کرد و الان باعث این افزایش قیمت شد. ان‌شاءالله همکاران با رأی دادن به این کمک کنند برای اجرایی شدن این قانون مشکلی به وجود نیاید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای احمد دنیامالی مخالف هستند، بفرمایید.

احمد دنيامالي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم من خدمت همه همکاران عرض سلام و ادب و احترام دارم. پیشنهاد آقای یوسفی، من این را تأکید کنم براساس تجربه‌ای که وجود دارد اگر ما بخواهیم این کار نشود بیاییم این پیشنهاد آقای یوسفی را مصوب کنیم، یعنی تجارب تاریخی مجالس مختلف درخصوص آیین‌نامه‌ها این را نشان می‌دهد، آیین‌نامه‌هایی که منظور می‌شود به دولت می‌رود و بعضاً سال‌ها طول می‌کشد، خصوصاً این پیشنهاد آقای یوسفی که جزئیات آن برای چند تا وزارتخانه می‌رود. بحث ما شفاف و روشن است، آیین‌نامه نمی‌خواهد، املاک مازاد را باید بروند در سیستم ثبت کنند، این را در اختیار وزارت راه و شهرسازی بگذارند. بنابراین ما قوانین بالادستی داریم، از این بُعد اگر این قانون تصویب شود کل این قانونی که ما برای جهش مسکن داریم تصویب می‌کنیم همه می‌رود به امان خدا رها می‌شود، سال‌ها ما باید دنبال دولت بدویم که خواهش می‌کنم شما این آیین‌نامه اجرایی را مصوب کنید، براساس قانونی هم ما نمی‌توانیم بخش نظارتی را پیگیری کنیم. لذا خواهش من این است که همکاران با این پیشنهاد مخالفت کنند. ما دیروز هم در کمیسیون مفصل سر این موضوع با اعضای محترم کمیسیون پیشنهاد آقای یوسفی را بررسی کردیم، همه دوستان متفق‌القول بودند که اگر این پیشنهاد مصوب شود کل قانون ما تحت‌الشعاع قرار می‌گیرد. لذا خواهشم از همکاران ارجمندمان این است که با این پیشنهاد مخالفت کنند.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکرم. جناب آقای محسن زنگنه موافق هستند، بفرمایید.

محسن زنگنه
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم آن چیزی که جناب آقای یوسفی پیشنهاد دادند به نظر من بحثی است که ما بارها در بررسی این طرح‌ها و لوایح انجام دادیم. به نظر من ضرورت آن اصلاً جای بحث ندارد. ما در اینجا در ماده (10) وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی را مکلف کردیم که نسبت به واگذاری و تحویل رایگان اراضی در اختیار خود اقدام کنند. این دوستان بحثی است که در آن اجتهاد زیاد می‌شود کرد، یعنی ما از این قوانین متأسفانه زیاد داریم که یک قانون و بندی را می‌آوریم، آن بند به جهت اینکه ریز آن موارد مطرح نمی‌شود و دستورالعمل‌های اجرایی آن را کاملاً شفاف نمی‌کنیم، متأسفانه باعث می‌شود که از آن برداشت‌های مختلفی می‌شود. به نظر من پیشنهاد جناب آقای یوسفی یک امری است که بارها در موردش در طرح‌های مختلف صحبت کردیم که در برابر هر تکلیفی که برای دولت می‌گذاریم، دولت را مکلف کنیم در یک فرصت زمانی مشخص آیین‌نامه آن را هم بنویسد. لذا من فکر می‌کنم نمایندگان محترم به این رأی مثبت بدهند. آقای دکتر قالیباف! فقط یک نکته‌ای دارد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای یوسفی! پس گرفتید؟ رئیس محترم کمیسیون می‌گویند پس گرفتند. خیلی ممنون و متشکر.

محمدباقر قاليباف
آقای یوسفی پس گرفتند.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، آقای زنگنه عذرخواهی می‌کنم، پس گرفتند. آقای رئیس! پیشنهاد بعدی را جناب آقای صباغیان دارند، پیشنهاد آقای صباغیان این است که در صورت اختلاف‌نظر در مورد واگذاری موضوع ماده (10)، تصمیم نهایی با شورای عالی مسکن است. در حالی که در تبصره (1) تکلیف را مشخص کرده است. به نظر من می‌رسد قابل طرح نیست، شما هم نظرتان را بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
آقای صباغیان! چون در حقیقت اینجا ما در تبصره (1) قطعی کردیم که وزارت راه و شهرسازی ظرف دو ماه تصمیم می‌گیرد. یعنی هم این پیشنهاد آقای یوسفی آنجا سه ماه بود و اشکال داشت که حالا ایشان پس گرفتند، هم بحث مربوط به اینکه چون این اینجا تصویب شده و قطعی است، قابل طرح نیست.

روح اله متفکرآزاد
آقای دکتر! تذکر را اجازه می‌دهید؟

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! دیگر الحاقی نداریم، رأی بگیرید، دو تا الحاق داشتیم که مطرح شد. آقای رئیس! ماده (12) حذف شده، من ماده (13) را قرائت می‌کنم. «ماده 13 ـ وزارت راه و شهرسازی موظف است به ¬منظور تأمین زمین مورد نیاز این قانون، استفاده از اراضی درون شهری در بافت فرسوده و سکونت¬گاه‌های غیر¬رسمی، اراضی متصل به بافت شهری و اراضی دستگاه‌ها را در اولویت قرار دهد. تبصره ـ وزارت راه و شهرسازی موظف است ضمن استفاده از ظرفیت¬های توسعه اراضی موضوع این قانون، ظرف مدت یک¬ سال نسبت به بازپس‌گیری آن دسته از اراضی واگذارشده قبلی که مطابق مفاد قرارداد احداث نشده است، اقدام نماید. آیین¬نامه¬ اجرایی این ماده ظرف مدت دو ماه پس از لازم¬الاجرا شدن این قانون توسط وزارت راه و شهرسازی تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می¬رسد». همکاران در ماده (13) اصلاح یا حذفی دارند؟ (ایری ـ الحاق داریم) الحاق نه، الحاق بعد از رأی‌گیری اصل ماده است. در سالن مشروطه و کمیسیون تلفیق کسی از همکاران اصلاحی دارد؟ نیست. آقای رئیس! اصل ماده (13) را رأی بگیرید.

روح اله متفکرآزاد
آقای صباغیان در تبصره پیشنهاد دارد، اینجا نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای متفکر نگاه کنید! حذف، اصلاحی، اصلاح به کمیسیون، هیچ‌کسی پیشنهاد ندارد. آقای رئیس! رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
ماده (13) را به رأی می‌گذاریم. حضار 219 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. (امیرآبادی‌فراهانی ـ آقای رئیس! فقط اگر اجازه بدهید ماده (13) را رأی بگیریم، چون در تبصره‌اش یک پیشنهاد داریم، آقای صباغیان پیشنهاد دارند، اگر اجازه بدهید اصل ماده را رأی می‌گیریم و تبصره را بعد از پیشنهاد آقای صباغیان رأی بگیریم) پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (176) رأی تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
میکروفن آقای صباغیان را روشن کنید، برای تبصره یک پیشنهاد دارند. آقای رئیس! می‌خواهند «متخلفین از اجرای این حکم به انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می‌گردند» را اضافه کنند. آقای صباغیان بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خدمت همه نمایندگان محترم عرض سلام و ادب دارم. در این تبصره می‌گوییم «وزارت راه و شهرسازی موظف است ضمن استفاده از ظرفیت‌های توسعه اراضی موضوع این قانون، ظرف مدت یک سال نسبت به بازپس‌گیری آن دسته از اراضی واگذارشده قبلی که مطابق مفاد قرارداد احداث نشده». همه عزیزان در حوزه‌های انتخابیه خود و شهرستان‌ها مطلع هستید که بسیاری از افراد می‌آیند زمین می‌گیرند، اول که شاید آن کاربری خودش را استفاده نکنند، بعضاً این زمین‌ها را با آن هدفی که به آنها اعلام شده استفاده نمی‌کنند یا اصلاً زمین است که سال‌ها تصرف شده، از دولت گرفته شده، ولی افتاده و کار نمی‌شود. اینجا ما برای ضمانت اجرایی پیشنهاد دادیم متخلفین از اجرای این حکم به انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می‌گردند. وقتی کسی این قانونی که ما اینجا داریم می‌نویسیم را اجرا نکند، آن مسئولین اجرایی این قانون حداقل شامل مجازاتی شوند اگر آن قانون را اجرا نکردند. پیشنهاد ما این بوده که یک ضمانت اجرایی برای این قانونی که الان داریم تصویب می‌کنیم باشد و آن هم انفصال از خدمات دولتی است. من فکر می‌کنم اگر این قانون به طور جدی اجرا شود و این ضمانت اجرایی هم برای آن باشد مطمئن باشید بسیاری از اراضی دولتی که به نوعی مورد دستبرد قرار می‌گیرد و اینجا از دولت گرفته می‌شود ولی آن اهدافی که اعلام می‌شود عملی نمی‌شود، خود به خود ما این مشکل را در کشور کمتر خواهیم داشت. اگر دوستان صلاح بدانند به این پیشنهاد رأی مثبت بدهند.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر، آقای رئیس! من با اجازه تذکر را قبل از مخالف و موافق اعلام می‌کنم. جناب آقای محمدتقی نقدعلی تذکر و اخطار دارند که در خدمتشان هستیم. فکر کنم در سالن مشروطه تشریف دارند.

محمدتقي نقدعلي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم اخطار بنده اصل (3) قانون اساسی و تذکر بند (12) ماده (22) است. یکی از برادران بزرگوار پیرامون بحث واگذاری تدوین آیین‌نامه چگونگی ساخت و ساز ساختمان براساس سبک زندگی اسلامی مطلبی را فرمود، البته مطلب ایشان بجا بود. منتها این شکل التزامی یک مقداری نسبت به حوزه‌های علمیه و جایگاه حوزه‌های علمیه (رئیس ـ آقای نقدعلی! اصل سی‌ام را اخطار دارید؟) اصل سوم قانون اساسی که تمام قوانین باید براساس اسلام باشد و این اصل بر اطلاق یا عموم یا سایر اصول قانون اساسی و قوانین عادی حاکم است. خیلی عذر می‌خواهم، اصل چهارم است. در باب فرمایش دوست عزیزمان که درخصوص تدوین آیین‌نامه با مشاوره حوزه‌های علمیه، شاید این از معدود مواردی است که ما حوزه‌های علمیه را داریم در عرصه ورود به قانونگذاری فعال می‌کنیم. شما می‌دانید قرآن کریم مستقیماً در قضیه ساختمان‌سازی در سوره نور آنجایی که کیفیت اتاق‌های ساختمان را مشخص کرده است، «لیستأذنکم الذین ملکت ایمانکم و الذین لم یبلغوا الخلم منکم ثلاث مرات». دقیقاً این آیه مختص کیفیت چینش اتاق‌های ساختمان است. یا آنجایی که بحث اصحاب کهف را دارد، کیفیت نورپردازی را بیان می‌کند که نور خورشید به چه کیفیت وارد این غار می‌شد یا چگونه غروب می‌کرد. لذا من تقاضا دارم، دوست عزیزمان که فرمودند این کار به شورای عالی انقلاب فرهنگی واگذار شود، یا بی‌مهری که اینجا انجام شد. من مطمئنم، چون عزیزان نماینده و همکاران جالب است بدانند اولین نهادی که نسبت به این قانون اعتراض کرد عزیزان حوزه علمیه قم بودند که گفتند واگذاری این کار به وزارت راه و شهرسازی غلط است و این را باید کارشناسان اسلام و اسلام‌شناسان یعنی حوزه علمیه نظر بدهد. فلذا این کار بجا بوده است و من تقاضا می‌کنم کار به همین کیفیت ادامه پیدا کند. این شاید از معدود مواردی است که ما حوزه علمیه را برای اظهارنظر و حضور فعال در عرصه قانونگذاری ورود دادیم، خیلی متشکر.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. من در رابطه با اخطار باز این توضیح را بدهم که جناب آقای زنگنه نگفتند که این را حذف کنید یا حوزه‌ها در این کار دخالت نکنند. الان هم که تصویب شده است. بحث این بود، چون اگر عزیزان سوابق و قوانین را دقت کنند، در شورای عالی شهرسازی که به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل می‌شود، اینجا هم در حوزه شورای عالی مسکن است، در حقیقت همه وزارتخانه‌ها هستند و آنجا مصوبه دارد، در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم این موضوع در زمانی که من خودم در آن جلسه بودم، آنجا بحث شده، اینها پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی دارد و حتماً از حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در این زمینه استفاده می‌شود. الان هم بنا شد که این بحث را ان‌شاءالله شفاف‌تر در حین رسیدگی شورای نگهبان هم به این بحث توجه کند. خیلی ممنون، مخالف صحبت کند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای میرتاج‌الدینی مخالف هستند، بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین من قبل از آنکه مخالفت خودم را اینجا اعلام کنم، جناب آقای رئیس! یک مطلبی را در مورد آن پیشنهاد قبلی دارم، اگر جناب آقای دکتر قالیباف یک لحظه عنایت کنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقای میرتاج‌الدینی! قرار شد شما پیشنهاد به کل بدهید، الان مخالف صحبت بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
مخالف
جناب آقای قالیباف! آقای امیرآبادی هم فرمودند، آن پیشنهاد قبلی من ملحق به کل قانون است. اینکه ما در ماده (22) مطرح کرده بودیم، چون آخرین ماده (22) بود. این را در جای خودش اجازه بدهید مطرح کنم، در مورد مسکن نیروهای مسلح. اما خیلی کوتاه؛ پیشنهاد همکاران عزیزمان جناب آقای دکتر صباغیان فی‌حد نفسه پیشنهاد بدی نیست. ولی من اساس را می‌خواهم بگویم. ما نباید این را روال کنیم که هر قانونی را اینجا تصویب می‌کنیم، یک ضمانت اجرایی قضائی هم در کنار آن قرار بدهیم. سیاست کلی این است که ما جرم‌زدایی کنیم، نه جرم‌افزایی. این‌قدر سر قوه قضائیه را شلوغ نکنیم. مگر قانونی که ما می‌نویسیم، مبنا این است که عده‌ای آن را عمل نکنند تا برای آن ما یک اهرم فشار بیاوریم که آن را عمل کنند؟ نه، اصل در جامعه اصل همکاری بین قوا این است که مجلس، قوه مقننه است، قانونگذاری می‌کند، دستگاه‌های اجرایی باید آن را عمل کنند. از این طرف هم دیوان محاسبات را داریم، اگر کسی از اجرای یک قانون تخلف کرد، دیوان محاسبات به آن رسیدگی می‌کند و احکام در چارچوب آن را مثل انفصال خدمت و موارد دیگر را صادر می‌کند. برادر عزیزم جناب آقای آزادی‌خواه هم که جزء مخالفین ثبت‌نام کردند این نکته را یادآور شدند که اصلاً ترک فعل خودش یک مصداق برای تخلف است. ما دیگر برای آن هم قانون کلی داریم که اگر کسی ترک فعل کرد، یعنی قوانین را عمل نکرد، براساس آن احکام کلی قضائی می‌توانند نسبت به آن برخورد کنند. همکاران گرامی و دوستان عزیز! این صحیح نیست که ما هر ماده‌ای را می‌نویسیم و هر حکمی را می‌خواهیم به قانون تبدیل کنیم، در ذیل آن و در تبصره آن یک حکم قضائی هم بیاوریم. این اصلاً صحیح نیست که این را سیاق و روال کنیم و در قانونگذاری‌مان همه جا یک ماده قضائی هم بیاوریم که اهرم فشار باشد. لذا با احترام به برادر عزیزمان، من با این پیشنهاد موافق نیستم و مخالفت خودم را اعلام کردم.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر، جناب آقای سلیمی موافق هستند، بفرمایید.

عليرضا سليمي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم دو، سه تا نکته هست که من در موافقت عرض می‌کنم. ببینید! اولاً قانون ضمانت اجرا می‌خواهد، این چیز روشنی است. مخالف محترم هم به آن اشاره فرمودند. نکته این است که یک عده‌ای رفتند زمین گرفتند، طبق قاعده و قانون عمل نکردند، یک سال گذشته، بناست این زمین‌ها از اینها پس گرفته شود. سؤال؛ اگر مأمور دولتی استنکاف کرد یا خدای‌ناکرده سهل‌انگاری کرد، این مأمور باید رها شود؟ یعنی ایشان در حصن حصین و امنیت کامل قرار دارد و یا نه باید با این مأمور، وزارت راه و شهرسازی یا دیگران برخورد شود؟ پیشنهاد پیشنهاددهنده محترم جناب آقای صباغیان این است که با مأمور متخلف که نرفته زمین بیت‌المالی که طرف گرفته، حالا یا دارد زمین‌خواری می‌کند، الان زمین‌خوارها دارند از همین فرصت‌ها استفاده می‌کنند. شما ببینید در لواسانات چه اتفاقات عجیبی، آن هم نورچشمی‌ها، چه اتفاقات عجیبی آنجا افتاده است؟ گاهی از اوقات یک صاحب منصب است، قدرت هم دستش است، زمین را گرفته یا به یک نحو دیگری یک تخلفی داشته است. شما الان دیدید این ساختمانی که در جماران یا آقایی که الان هم صاحب‌منصب است داشت می‌ساخت که شهرداری‌ خودشان به ایشان تذکر داد. صاحب‌منصب است، زورش می‌رسد. این صاحب‌منصب تخلف هم دارد، تخلف شهرداری. حالا این صاحب‌منصب رفت آنجا زمین گرفت و ساخت و سازی که طبق قانون و قاعده باید انجام بدهد را انجام نداد. چون زورگو است و زورش می‌رسد و الان شلاق و شمشیر او برنده است، مأمور بیچاره و زیردست جرأت نمی‌کند. ما اینجا ضمانت اجرا آوردیم که این مأمور اقدام خود را انجام بدهد. یا مواردی از این قبیل. قانوندانان قانون‌گریز را باید یک طوری زیر مهمیز قانون بیاوریم. به نظرم پیشنهاد بسیار خوبی است، مخصوصاً در بحث زمین‌خواری که شما دارید می‌بینید چه اتفاقاتی افتاده و به ویژه در مورد صاحب‌منصبانی که نمونه‌اش همین ساختمان و بنایی بود که در جماران یک آقایی که همه می‌دانیم، بالاخره ضمیر مرجع خودش را پیدا می‌کند که به شهرداری هم، بعد هم متأسفانه ایشان را در هیأت دولت راه ندادند. یک تذکری هم بدهم، الان آقایان در وین هستند. این دیپلمات عزیز ما که بیش از (1000) روز است بیهوده در آنجا دستگیر شده، امیدوارم آقایانی که می‌خواستند عزت را به پاسپورت ایرانی برگردانند، ایشان را آزاد کنند، متشکرم.

محمدباقر قاليباف
آقای سلیمی! لطف کنید خارج از دستور نکاتی نفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
دولت موافق است، کمیسیون هم موافق است. آقای رئیس! رأی بگیرید، پیشنهاد جناب آقای صباغیان به رأی گذاشته می‌شود، در تبصره بعد از عبارت «اقدام نماید»، «و متخلفین از اجرای این حکم به انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می‌گردند».

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! تبصره ماده (13) را با اصلاحی که انجام شد به رأی بگذارید.

محمدباقر قاليباف
حضار 218 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. تبصره ماده (13) را با اصلاح آن به رأی می‌گذاریم. دوستان لطف کنند در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (165) تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! در الحاق به ماده (13) جناب آقای ایری اصرار دارند. آقای ایری بفرمایید.

عبدالجلال ایری
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس ببینید! در ارتباط با طرح‌های تأمین مسکن متأسفانه گاهاً اتفاقاتی رخ می‌دهد که نمود آن می‌شود مسکن مهر با این همه مشکلاتی که گاهاً به آن انتقاد می‌کنیم. در ارتباط با بحث مکان‌یابی و موضوعاتی که ما می‌توانیم به عنوان راهکار برای این قضیه ارائه کنیم، بحثی است که در برخی از استان‌های شمالی گیلان، مازندران و گلستان و گاهاً در استان‌های مرکزی ما با تأمین زمین مشکل داریم. ببینید! این زمین‌هایی که ما در داخل محدوده‌ها و گاهاً در داخل حریم‌ها برای استفاده و تأمین زمین‌های ساخت و مسکن می‌خواهیم استفاده کنیم، بحث آن سر این است که بعضی از استان‌هایی که ما به این صورت با مشکل مواجه هستیم، دستگاه‌های دولتی در ارتباط با تأمین زمین و آن نقاطی که برایشان ارجحیت کمتری دارد واگذار می‌کنند. به همین خاطر من تأکید دارم در استان‌هایی که زمین در داخل محدوده و یا گاهاً در حریم نمی‌توانیم از طریق دستگاه‌های اجرایی تأمین کنیم، زمین در این استان‌ها خریداری شود. چرا؟ چون این اتفاق منجر به این خواهد شد که ما هم هزینه کمتری را برای تأمین زمین داشته باشیم، گاهاً بعضی از زمین‌هایی که ارائه می‌شود هم به لحاظ تسطیح، هم به لحاظ آن هزینه‌ای که صورت خواهد گرفت برای اجرا هزینه بالایی را خواهد داشت، هم اینکه این اولویت‌بندی گاهاً ممکن است دستگاه اجرایی...

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای ایری! عذرخواهی می‌کنم. آقای رئیس ببینید! پیشنهاد ایشان این است اگر زمین تأمین نشد (ایری ـ خریداری شود) از کجا؟ این بار مالی دارد.

عبدالجلال ایری
پیشنهاد دهنده
از منابع داخلی خودشان. ببینید! ما این بحث صندوق را...

محمدباقر قاليباف
به هر حال چون ما داریم طرح می‌دهیم، این هفتادوپنجی است.

عبدالجلال ایری
پیشنهاد دهنده
آقای رئیس! از منابع داخلی شدنی است، دیروز این بحث شد، در کمیسیون مطرح شد و این مشکلی است که ما در استان گلستان واقعاً در بحث اجرای طرح اقدام ملی مسکن مشکل داریم، طرح مسکن مهر را مشکل داریم. چون این مشکلات در استان‌های شمالی وجود دارد من این پیشنهاد را دادم. آقای رئیس! این اجرایی است، این مشکل وجود دارد.

احمد اميرآبادي فراهاني
دارید تکلیف می‌کنید.

عبدالجلال ایری
پیشنهاد دهنده
از این صندوق است. رفع ابهام کنید.

محمدباقر قاليباف
اشکالی ندارد، ما که در این صندوق گفتیم هر چقدر زمین و اینهاست جزء اموال این صندوق است، ولی همین الان ما می‌توانیم در اینجا محل هزینه آن را هم مشخص کنیم؟ آقای رضائی یک بابی را باز می‌کند، یعنی شما آنجا بروید یک زمین را بخرید، آزاد بخرید، وقتی دولتی نیست، بعد مثلاً متری چند، با چه هزینه‌ای؟ یک بابی باز می‌شود، بعد هر کجا می‌گویند اینجا یک قطعه زمین می‌خواهیم برای (20) نفر خانه بسازیم، این‌قدر است.

محمدرضا رضائي کوچي
در شهری هست که زمین نیست، وقتی نیست مجبور است. در کمیسیون یادمان رفته بود.

محمدباقر قاليباف
حالا اشکالی ندارد، آقای رضائی! حالا (اینکه می‌گویید) در کمیسیون یادمان رفته بود، نه، اجازه بدهید. به هر حال وقتی که ما داریم بارگذاری می‌کنیم، طرح جامع می‌نویسیم، طرح تفصیلی می‌نویسیم، جمعیت اولین موضوعی است که مورد بررسی قرار می‌گیرد. وقتی یک جایی زمین نداریم، چرا باید آنجا برویم مسکن بسازیم، تراکم بیشتری ببریم، گران‌تر بخریم و ظرفیت‌های مسکونی بیشتری ایجاد کنیم؟ این اصلاً با سیاست مسکن غلط است. حالا من اصلاً غیر از بحث اینکه بحث (75) دارد، جایی که زمین نیست چرا باید دومرتبه برویم آنجا جمعیت بیشتری را ببریم؟ یعنی زمین نیست، به هر حال یکی از موضوعات جدی ما بحث آمایش و توزیع درست جمعیت در نقاط خودش است. اینکه ما مدام در نقاط خاصی فرصت فراهم کنیم که جمعیت‌ها به سمت آنجا بیایند، این در حوزه آمایش بحث درستی نیست. اجازه بدهید! این قابل طرح نیست، از آن عبور کنیم. آقای ایری ببخشید! اجازه بدهید از این بحث عبور کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! الحاق بعدی را آقای صباغیان دارند که گفتند «وزارت راه و شهرسازی مکلف است حداقل (20) درصد»، آقای رئیس! این خلاف قانون برنامه است، اما قابل طرح است، هر طور صلاح می‌دانید. آقای رئیس! پیشنهاد آقای صباغیان خلاف قانون برنامه است، چون در بانک‌ها داریم تکلیف تسهیلات می‌کنیم دوسوم رأی می‌خواهد، ولی قابل طرح است، اگر اجازه بفرمایید طرح بفرمایند.

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای صباغیان بفرمایید.

محمدرضا صباغيان بافقي
پیشنهاد دهنده
آقای امیرآبادی! مطرح نمی‌کنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
مطرح نمی‌کنید، خیلی ممنون و متشکرم. «ماده 14 ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است به منظور پوشش خطرپذیری(ریسک) ساخت مسکن، امکان پیش خرید و سایر ابزارهای پوشش خطرپذیری(ریسک) خرید مصالح ساختمانی (صرفاً فولاد و سیمان) را در بورس کالا فراهم نماید. تبصره 1 ـ وزارتخانه¬های راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت مکلفند آیین¬نامه مربوط به نحوه تأمین مصالح ساختمانی (فولاد و سیمان) برای طرح‌های مسکن حمایتی (با حذف واسطه‌ها) را تهیه نمایند و به تصویب هیات وزیران برسانند. تبصره 2 ـ وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است امکان خرید مصالح ساختمانی را برای سازندگان مسکن حمایتی با معرفی وزارت راه و شهرسازی از بورس فراهم نماید». همکاران پیشنهاد اصلاح، حذف، اصلاح کل، اصلاح جزء دارند؟ در مشروطه و کمیسیون تلفیق چطور؟ آقای رئیس! پیشنهاد ندارند، رأی بگیرید. اصل ماده (14) با تبصره‌ها به رأی گذاشته می‌شود.

محمدباقر قاليباف
حضار 217 نفر، دوستان لطف کنید در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (171) رأی تصویب شد. ماده بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! ماده بعدی ماده (17) است، ارجاعی از صحن بود. «ماده 17 ـ وزارتخانه‌های نیرو، نفت و ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلفند برای کلیه واحدهای مسکونی برنامه‌های حمایتی مسکن، صرفاً حق انشعاب را دریافت کنند و حق دریافت هیچ مبلغ دیگری تحت هر عنوان را ندارند». همکاران در ماده (17) پیشنهاد اصلاحی، حذف کل، حذف جزء دارند؟ در مشروطه و تلفیق چطور؟ آقای یوسفی در مشروطه تشریف دارند؟ بفرمایید.

مجتبي يوسفي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ببینید! در این تبصره ما مکلف کردیم که وزارتخانه‌های نیرو، نفت، ارتباطات و فناوری، یعنی همه زیرساخت‌ها. مشکلی که ما الان در مسکن‌های حمایتی داریم، این است که زیرساخت‌های آن را پیش‌بینی نکردیم. مردم رفتند در پروژه‌های مسکن مهر که حالا یک بخشی از مشکلات مردم را حل کرد، ولی زیرساخت‌ها مثل مدرسه، مثل مشکلات آب و فاضلاب و موضوعات دیگر را که الان شاهد آن هستیم، آنجا نتوانستیم حل کنیم و اینها هم با منابع خود وزارت راه و شهرسازی قطع به یقین تا (20) سال آینده هم تمام نمی‌شود. به خاطر همین ما آمدیم اینجا اگر بناست از مسکن محرومین و اقشار متوسط حمایت شود، ببینید! ضمن تشکر از آقای اسلامی و مجموعه‌شان که الحق و الانصاف در یک سال گذشته در حوزه مسکن کار کردند، ولی طرح اقدام ملی را الان ببینید. اینجا می‌گویند که ما هر کسی را (100) تا (150) میلیون وام می‌دهیم، چیزی در حدود (400) میلیون تا (500) میلیون این واحد امروز تمام می‌شود. حالا اگر بعداً جلوتر برویم با افزایش لحظه‌ای به دلیل سوءمدیریت دولت در اقلام مصرفی و همچنین مصالح که همین اول سال جدید دوباره مصالح ساختمانی بالا رفته، هیچ خبری هم در وزارت صمت الحمدلله نیست. فقط اینجا می‌آیند گزارش می‌دهند که همه چیز خوب است. ببینید! اگر الان مجدد افزایش پیدا کند، اگر کسی دارد، (400) میلیون تومان در جیبش باشد، ما (100) میلیون به او وام بدهیم، دیگر سراغ ما نمی‌آمد، خودش خانه‌اش را می‌ساخت. الان ما آمدیم این را گفتیم، وزارتخانه‌های نیرو، نفت، ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلفند برای کلیه واحدهای مسکونی برنامه حمایتی مسکن که می‌شود اقشار متوسط به پایین، تحت پوششی‌ها، کارمندان، کارگران، همان‌هایی که الان برای رهن و اجاره هم دچار مشکل هستند، حق انشعاب را فقط دریافت کند و از این جهت حق دریافت هیچ مبلغی بابت تأمین و انتقال را ندارد. یعنی چه؟ یعنی اگر ما رفتیم در مسکن مهر در (70) کیلومتری شهر با سوءمدیریتی که در شهرهای جدید در (20) سال گذشته شد، رفتیم در بیابان‌ها برای مردم گفتیم می‌خواهیم خانه بسازیم و هیچ‌کدام از این شهرها هم عمدتاً به نتیجه نرسیدند، علت آن این بود، گفتیم اگر می‌خواهیم (70) کیلومتر برای شما آب شرب بکشیم یا فاضلاب آن را بکشیم، الان دولت پولش را ندارد. مردم! اگر حق انشعاب (1) میلیون یا (2) میلیون است، شما باید هزینه انتقال آن که شده چند میلیارد تومان هم سر همین مسکن محرومین سرشکن شود، شما بدهید. این یعنی عملاً شانه خالی کردن دولت از مسئولیتش که وظیفه‌اش است براساس قانون اساسی در موضوعات اصلی مثل تأمین مسکن برای مردم کار کند. از این جهت دولت را مکلف کردیم که جهت اجرای پروژه‌های زیرساختی این قانون از محل فروش اراضی مازاد، همین که اینجا هم در داخل این قانون آوردیم، در هر استان از طریق وزارت راه و شهرسازی و اعتبارات عمران شهری هر استان منابع مالی را تأمین کند. یعنی یک کار شسته‌ و رفته‌ای انجام دادیم، نگفتیم شما بروید در (70) کیلومتری ساکن شوید، ولی عملاً نه به فکر آب و فاضلاب‌ شما هستیم، نه به فکر مدرسه و موضوعات دیگر هستیم که الان در اکثر شهرهای جدید خانه خالی است، ولی کسی نمی‌تواند برود آنجا ساکن شود و از همه مهمتر اگر ما می‌خواهیم کسی در شهر جدید ساکن شود باید برای حمل و نقل عمومی‌اش هم کار کنیم. اگر یک کارگری دارد روزی (200) هزار تومان از شهر جدید بدهد، در مهاجرین در صدرای شیراز، در شیرین‌شهر و رامین اهواز، (70) کیلومتر بیاید، یعنی روزی (300) هزار تومان رفت و برگشت او شود که اصلاً نمی‌رفت در آن شهر جدید ساکن شود که آنجا هیچ محل اشتغال هم نداشته باشد. ما باید حتی برای حمل و نقل‌شان هم فکر کنیم. بنا بود شهرهای جدید سرریز جمعیت شهرها باشد، ولی الان چون زیرساخت ندارد، حمل و نقل عمومی ندارد و موضوعات اجتماعی و اشتغال ندارد، عملاً تبدیل به خوابگاه شده‌اند. از همکاران عزیز خواهش می‌کنم که در عین اینکه مردم منابع ساخت را می‌آورند، ما با تسهیلات کمک‌شان کنیم، ولی دولت را مکلف کنیم حداقل در حوزه زیرساخت‌ها خاصتاً در پروژه‌هایی مثل مسکن مهر اقداماتش را انجام بدهد که بتوانیم ان‌شاءالله واقعاً با این طرح یک مشکلی را از مشکلات اقشار ضعیف و محروم و متوسط برطرف کنیم.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر. آقای رئیس! اخطار را اجازه می‌فرمایید؟

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای سلیمی بفرمایید.

عليرضا سليمي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! اخطار اصل (53) را دارم. پیشنهاد برادر عزیز جناب آقای یوسفی که فرمودند زمین‌های مازاد را بفروشند و در این زمینه هزینه کنند، این مغایر اصل (53) است، چون اگر درآمدی حاصل شود این باید به خزانه واریز شود و بعد مابقی آن که «همه پرداخت‌ها در حدود اعتبارات مصوب به موجب قانون»، چون به خزانه واریز نمی‌شود مغایر اصل (53) است، یا باید عبارت را اصلاح کنند. اگر حضرت‌عالی اخطار را وارد می‌دانید به رأی بگذارید، متشکرم.

محمدباقر قاليباف
این اخطار را من وارد نمی‌دانم، چون بنا شد هر فروشی انجام می‌شود واریز به صندوق مربوط به همین قانون که در رابطه با مباحث زمین و مسکن است واگذار شود.

عليرضا سليمي
اخطار
آقای رئیس! می‌خواهد بفروشد، پول به دست می‌آورد.

محمدباقر قاليباف
اشکالی ندارد، ما گفتیم هر درآمدی اینجا ایجاد شد به حساب صندوق همین قانون ریخته می‌شود و براساس مصوبات شورای عالی مسکن همین‌جا هم هزینه می‌شود.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای متفکر! مخالف صحبت کند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای حسن نوروزی مخالف هستند، بفرمایید.

حسن نوروزي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم «لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم» عرض کنم من مطالب برادرم جناب آقای یوسفی را کاملاً گوش کردم. به هر حال الان وزارت مسکن و شهرسازی دارد چکار انجام می‌دهد؟ در شهرها زمین اختصاص می‌دهد، قبلاً برای مسکن مهر، الان برای مسکن‌های حمایتی و خود وزارت مسکن، شرکت‌های مادرتخصصی وزارت مسکن موظف هستند که سرانه‌ها را تأمین کنند، مدرسه بسازند، موظف هستند زمین به نهادها و ادارات دولتی تحویل بدهند، موظف هستند که حمل و نقل را تأمین کنند و الان به خوبی ما داریم مشاهده می‌کنیم در شهرهایی که پایتخت مسکن مهر است و یا مسکن مهر در آنجا ایجاد شده شرکت مادرتخصصی دارد این کار را انجام می‌دهد. جناب آقای یوسفی! شما می‌خواهید اجازه‌ بدهید که بخشی از زمین‌ها و سرانه‌ها را به حراج بگذارند و اینها را بفروشند و بعد هم هزینه کنند، برای جایی که شما دقیقاً مشخص نکردید. ما الان در شهر پرند که پایتخت مسکن مهر است، یکی از مسائلی که الان به دقت به عنوان وظیفه نظارتی دنبال می‌کنیم این است که دائم به مسئولین می‌گوییم که این زمین را نفروشیم، این را واگذار نکنیم. این شهر پرند برای امروز نیست، برای (100) سال آینده، برای (200) سال آینده هم شهر است و آنها در آینده نیاز به این اراضی و سرانه‌ها خواهند داشت، این اراضی که باید پارک شود، باید تفرجگاه شود، باید به بهداشت و آموزش واگذار شود. بنابراین به نظرم آن مطلبی هم که آقای سلیمی فرمودند فرمایش درستی است و این مخالف با سیاست‌های کلی نظام در این زمینه است و این اختیار دادن و این تکلیف کردن تکلیفی است که در حقیقت درست نیست. بله، یک مسئولی امروز به هر دلیل به خاطر مسائل و مشکلاتی که هست می‌آید براساس این مجوز شما زمین‌ها را می‌فروشد و هزینه می‌کند، اعلام می‌کند که من هزینه کردم و بعد ده سال دیگر مسئول بعدی که می‌آید به همین زمین نیاز دارد و نمی‌تواند تأمین کند. مجبور است که از آن شخص قبلی یا از افراد دیگر بخرد و سرانه را تأمین کند. بنابراین همکاران محترم عنایت داشته باشند، ما که در مناطق مسکن مهری مثل شهر پرند زندگی می‌کنیم، الان داریم این مشکل را می‌بینیم. اصلاً این خوش به حال مسئولین فعلی است که شما به آنها اجازه بدهید که این اراضی را بفروشند و به هر حال چون امروز مسئول هستند وظیفه خودشان را اعلام کنند که ما انجام دادیم. اما شما برای مسئول بعد برای ده سال بعد، برای آیندگان دارید ایجاد مشکل می‌کنید. سرمایه‌های ملی را بگذارید انجام شود، با فکر و درایت از آنچه که در اختیار دارند اینها بتوانند تمشیت امور کنند، ولی آنچه را که به عنوان سرمایه است، سرمایه ملی است، مربوط به نسل فعلی هم نیست، هم نسل فعلی و هم آینده. برای آیندگان حتماً باید تأمین کرد و حتماً باید نگه داشت. به نظرم می‌رسد که هم مخالف سیاست‌های کلی مسکن در این زمینه است و هم الان به خوبی جناب آقای مهندس نیکزاد اینجا هستند، خودشان در مسکن مهر مستحضر بودند چگونه سرانه‌ها تأمین شد، چگونه کار کردند، حمل و نقل، ساخت ادارات، آتش‌نشانی‌ها، پارک‌ها و همه را ساختند. شما به چه دلیل دارید این اجازه را می‌دهید که بخشی از زمین‌ها فعلاً برای امروز به حراج گذاشته شود؟ لذا ما مخالفیم، همکاران محترم رأی ندهند.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر. جناب آقای جلال محمودزاده موافق هستند، بفرمایید.

جلال محمودزاده
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام خدمت همکاران محترم. عزیزان مستحضر هستند که یکی از دغدغه‌ها و مشکلاتی که در رابطه با مسکن مهر و مسکن ملی در حال حاضر در کشور وجود دارد، قیمت تمام‌شده مسکن است. از طرفی متقاضیان مساکن مهر چه کسانی هستند؟ افراد آسیب‌پذیر، اقشار آسیب‌پذیر، تحت پوشش کمیته حضرت امام، بهزیستی و جوانانی که تازه ازدواج کرده‌اند و فاقد مسکن هستند. بنابراین یکی از دلایل پیشنهاد طراح محترم این بود که از محل فروش مازاد زمین هزینه‌های مربوط به تأمین و انتقال زمین را در مساکن تأمین کنیم، نه فروش اراضی تحت اختیار دستگاه‌های دولتی، بلکه فروش اراضی مازاد. بنابراین این پیشنهاد نه مخالف اصول قانون اساسی است، بلکه باعث می‌شود ما قیمت تمام‌شده مسکن را برای قشر آسیب‌پذیر کاهش بدهیم و جوانان این ممکلت را با هزینه‌های کمتری دارای مسکن کنیم و از محل فروش اراضی مازاد دولتی مبالغی را بابت تأمین و انتقال و هزینه‌های انشعابی که در مساکن ملی و مساکن مهر ایجاد خواهد شد تهیه کنیم. بنابراین خواهش من از همکاران محترم این است که به این پیشنهاد رأی مثبت بدهید که قیمت مساکن مهر و مساکن ملی را کاهش بدهیم که بتوانیم این مساکن را با قیمت بسیار پایین‌تری در اختیار مردم قرار بدهیم، متشکرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
دولت بفرمایید.

هادي قوامي
بسم الله الرحمن الرحیم نمایندگان محترم عنایت دارند، هدف شما از این طرح جهش تولید و عرضه مسکن است. این طرح طبیعتاً منابع محدود دارد، زمین‌ها محدود است. اگر این را به هزینه‌های انتقال خط گاز، انتقال خط برق و جاهای دیگر هم تخصیص بدهید، مخرج کسر بزرگ می‌شود، حاصلی برای این طرح نمی‌ماند. لذا آن دوفوریتی که شما بر آن توجه دارید که بر انجام این کار سرعت بدهید، این با دست‌انداز و چالش مواجه می‌شود. پیشنهاددهنده محترم دلسوزانه یک مطالبی را فرمودند، منتها یک وقتی شفای دردمان دردناک‌تر از خود درد می‌شود. لذا برای اینکه بار مالی بیشتری به این صندوق و به منابع این طرح تحمیل نشود، آن وزارتخانه‌ها موظفند، مثلاً وزارت نیرو باید بتواند خطوط انتقال را از محل منابع خودش تا محلی که حالا می‌خواهد کارخانه باشد، مسکن باشد، هر واحدی باشد، تا آنجا عرضه کند. اگر از صفر بخواهید بار را بر طرح تحمیل کنید، بار مالی بیشتری ایجاد می‌کند، انجام این کار سخت می‌شود و آن هدفی که شما می‌خواهید سالانه (1) میلیون مسکن تولید کنید، این را با چالش مواجه می‌کنید و طرح به تعویق می‌افتد و آن شیرینی که شما در تصویب این طرح می‌خواهید به کسانی که مسکن ندارند نوید بدهید، آن بشاشیت و شادابی به نارضایتی تبدیل می‌شود. لذا من خواهش می‌کنم پیشنهاددهنده پیشنهادشان را پس بگیرند، یا نمایندگان محترم به این پیشنهاد رأی ندهند، برای اینکه هر دستگاه و وزارتخانه‌ای بتواند هزینه خودش تا محل عرضه آن خدمتی که می‌خواهد انجام بدهد را انجام بدهد، از آنجا به بعد شما از محل منابع صندوق و از محل منابعی که در طرح گذاشتید فقط به تولید مسکن باکیفیت و در زمان مناسب بتوانید ارائه خدمت بدهید.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، کمیسیون هم مخالف است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد جناب آقای یوسفی جایگزین ماده (17) است، رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
حضار 212 نفر، به رأی می‌گذاریم. دوستان لطف کنند در رأی‌گیری مشارکت کنند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! اصل ماده (17) را رأی بگیرید.

محمدباقر قاليباف
اصل ماده (17) را به رأی می‌گذاریم. حضار 213 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. دوستان لطف کنند در رأی‌گیری شرکت کنند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید یک تنفسی داشته باشیم و بعد الحاقات به کل را بعد از تنفس دنبال کنیم.

محمدباقر قاليباف
نیم‌ساعت تنفس می‌دهیم، ان‌شاءالله رأس ساعت (10:30) دقیقه خدمت دوستان هستیم. من اینجا هم این نکته را اشاره کنم، با توجه به شرایط کرونایی و اینکه مجلس در سه نقطه وظایف خودش را دارد انجام می‌دهد، در هفته آینده ما روزهای یکشنبه و سه‌شنبه فقط جلسه علنی داریم، دوشنبه‌ها هم کمیسیون هستند، کمیسیون‌ها براساس همان آیین‌نامه قبلی در آن ظرفیت‌ها و در آن چارت و مکان خاص حتماً تشکیل می‌شود. خیلی ممنون، رأس ساعت (10:30) در خدمت همکاران هستیم. (در ساعت 10:00 جلسه با اعلام تنفس موقتاً پایان و سپس در ساعت 10:36 دقیقه به ریاست آقای علی نیکزادثمرین «نایب‌رئیس دوم» رسمیت یافت)

علي نيک زادثمرين
برادر عزیزم جناب آقای امیرآبادی! دستور جلسه را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم عرض خسته‌نباشید خدمت همکاران عزیز. آقای رئیس! ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون عمران در مورد طرح جهش تولید و تأمین مسکن را داریم که البته کل مواد، تبصره‌ها و اجزا رسیدگی شد، طرح کامل رسیدگی شده است. فقط چند تا الحاقی به کل داریم که جناب آقای دکتر فرهنگی الحاقی دارند. آقای دکتر مطرح بفرمایید. فقط آدرس را هم لطف کنید.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم الحاق‌ها در قسمت عنوان که در ابتدا است، تحت عنوان جهش تولید، همه الحاقی‌ها به کل آنجا آمده و اینجا هم ردیف اولش را من الان مطرح می‌کنم. آدرس مشخص است؟ با عرض خسته‌نباشید خدمت همکاران عزیز. پیشنهاد اول مربوط به زمان‌بندی‌های قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن است. در بعضی از مواد این قانونی که الان داریم بررسی می‌کنیم یعنی طرح قانونی، ما ارجاعاتی به مواد مختلف قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 25/2/1387 داریم. اگر دقت بفرمایید مادر قوانین مربوط به تولید و ساماندهی مسکن، آن قانون است. یک ایراد ساختاری که در آن قانون وجود دارد این است که مواد مختلف آن به زمان‌های معین محدود شده‌اند که همه هم از دم منقضی شده‌اند. مثلاً در ماده (3) تهیه و اجرا به برنامه چهارم مقید شده بود، در حالی که برنامه چهارم، الان برنامه ششم هم رو به انقضا و اتمام است. در ماده (14) محدود به سال‌های 85 و 86 شده است. در تبصره (3) ماده (15) گفته شده دستگاه‌ها برای تأمین زمین (6) ماه وظیفه دارند. در ماده (18) به برنامه چهارم محدود شده است. ماده (21) کارگران ساختمانی (5) سال مهلت دارند مهارت بگیرند، کارگری اصلاً امروز وارد حوزه کار ساختمانی شده و مسیر مهارت را خواسته طی کند، چرا این از حق قانونی خودش طبق قانون اساسی محروم شود؟ لذا پیشنهاد این است که بگوییم زمان‌بندی‌های قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 25/2/87 و محدودیت احکام آن به چارچوب برنامه‌های پنج‌ساله گذشته اصلاح می‌شود و محدودیت‌های زمان‌های مذکور حذف می‌گردد. در گذشته هم همین زمان‌بندی‌ها مشکلاتی را حتی برای دستگاه‌های مختلف به وجود آورده بود. الان که این قانون می‌خواهد همه این اتفاقات را به‌روزرسانی کند، این کار تنقیحی را هم پیشنهاد می‌کنم که انجام بدهید و دولت و کمیسیون هم به من فرمودند که نظرشان موافق است. خیلی متشکر و سپاسگزارم.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر از جناب آقای دکتر فرهنگی. من جهت استحضار همکاران عرض کنم و یک استدعا کنم. اگر مقدور است، چون ما فقط الحاقی‌ها را داریم برای اینکه این طرح را جهت تأیید نهایی و تبدیل شدن به قانون به شورای محترم نگهبان بفرستیم، حق دوستان است، اما ما ناطقان را داریم، تذکرات شفاهی همکاران عزیز را خواهیم داشت و اخطار قانون اساسی و تذکرات را هم خواهیم داشت، می‌خواهم یک خواهش و استدعا کنم، اگر ممکن است مخالفین از حق‌شان بگذرند صحبت نفرمایند که ما بتوانیم رأی‌گیری کنیم. آقای دکتر متفکر بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای آزادی‌خواه! اسم شما به عنوان مخالف در قرعه درآمده، صحبت می‌فرمایید؟

احمد اميرآبادي فراهاني
صحبت نمی‌کنند، خیلی ممنون. دولت و کمیسیون موافق هستند. آقای رئیس رأی بگیرید. پیشنهاد را قرائت می‌کنم: «وزارت کشور موظف است با همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک ترتیبی اتخاذ نماید تا در مراحل صدور پروانه تا صدور سند تفکیکی و کلیه مراحل کارشناسی و نظارتی مسکن چه به صورت انبوه‌سازی، چه مشارکتی و انفرادی هیچ‌گونه اقدام موازی و مکرر اعم از رأساً و یا با ارجاع به همدیگر انجام نشده و هر مرحله تنها یک بار توسط شهرداری‌ها یا سازمان نظام مهندسی یا ثبت اسناد صورت پذیرد. در این مراحل بایستی رعایت استحکام بنا و رعایت خطوط معماری و اصول زیبایی‌شناختی لحاظ شود».

مجتبي يوسفي
آقای دکتر! احکام برنامه پنجم بود، چه ربطی به این دارد؟

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای فرهنگی این را مطرح می‌فرمایند، «زمان‌بندی‌های قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن مصوب 25/2/1387 و محدودیت احکام آن به چارچوب برنامه‌های پنجساله گذشته، اصلاح می‌شود و محدودیت‌های زمان‌های مذکور حذف می‌گردد». این پیشنهاد رأی‌گیری می‌شود، کمیسیون و دولت هم موافق است، مخالف هم صحبت نفرمودند، از ایشان تشکر می‌کنیم.

علي نيک زادثمرين
دولت و کمیسیون موافق هستند. حضار 192 نفر، پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، با (103) رأی موافق تصویب شد. الحاق بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای فرهنگی! فقط بفرمایید کدام است که ما دوباره اشتباه نکنیم.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
ببینید! برنامه‌های گذشته که منقضی شدند و مغایرتی با برنامه‌ها ندارند. پیشنهاد فعلی همان متنی است که جناب آقای دکتر امیرآبادی الان قرائت کردند.

علي نيک زادثمرين
آقای دکتر فرهنگی! عذرخواهی می‌کنم، یک لحظه اجازه بدهید. آقای دکتر امیرآبادی! این پیشنهاد را بیاورید که همکاران عزیزمان ببینند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر فرهنگی! پیشنهاد را قرائت بفرمایید.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
من می‌خوانم، در این ردیف‌هایی که بنده در تبلت خودم دارم شماره (3) است، من متن آن را می‌خوانم.

رمضانعلي سنگدويني
پیشنهاد قبلی رأی نیاورد.

علي نيک زادثمرين
(192) نفر بودند، (103) نفر از همکاران عزیزمان رأی مثبت دادند.

رمضانعلي سنگدويني
آقای رئیس! در مجلس (200) نماینده هستند، با (103) رأی چطور رأی آورده است؟ تعداد قابل توجهی رأی ندادند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آنهایی که رأی ندادند مخالف حساب شد، پس باز هم مثبت آن زیاد بود رأی آورد، دیگر بحثی ندارد.

علي نيک زادثمرين
آقای فرهنگی بفرمایید.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
پیشنهاد بعدی، من متنی که خوانده شد را مجدد می‌خوانم و توضیح مختصری را هم عرض می‌کنم. «وزارت کشور موظف است با همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک ترتیبی اتخاذ نماید تا در مراحل صدور پروانه تا صدور سند تفکیکی و کلیه مراحل کارشناسی و نظارتی مسکن چه به صورت انبوه‌سازی و چه مشارکتی و انفرادی هیچ‌گونه اقدام موازی و مکرر اعم از رأساً و یا با ارجاع به همدیگر انجام نشده و هر مرحله تنها یک بار توسط شهرداری‌ و یا سازمان نظام مهندسی و یا ثبت اسناد صورت پذیرد. در این مراحل بایستی رعایت استحکام بنا و رعایت خطوط معماری و اصول زیبایی‌شناختی به عمل آید». مبنای متنی که خدمتتان توضیح داده شد این است، الان ما موضوعات مختلف را توسط این سه دستگاه جداگانه تکراری انجام می‌دهیم و همین هم باعث تأخیر و از بین رفتن زمان می‌شود. هزینه‌هایی را در بر دارد. فرض کنید یک بار می‌آیند متراژ را شهرداری در یک مرحله جدا کنترل می‌کند، در یک مرحله نظام‌مهندسی می‌آید دوباره همین را تکرار می‌کند، دوباره در زمان تکفیک ثبت می‌آید این را بعضاً رأسا و بعضاً هم با ارجاع به یکی از این دو تا انجام می‌دهد و زمان می‌گذرد. ما مگر نمی‌خواهیم جهش تولید در بخش مسکن داشته باشیم؟ وزارت کشور و وزارت راه و اسناد و املاک با هم بنشینند و مشخص کنند، بگویند که مثلاً متراژ را یکی از اینها، هر کدام که می‌خواهند تصمیم بگیرند. استحکام بنا و ضدزلزله و موضوعات دیگر را یکی از اینها و همین‌طور ادامه سایر موارد. لذا هم باعث کوتاه شدن اجرا می‌شود و هم اینکه هر کدام از اینها هزینه دارد. مثلاً می‌گویند که کارشناس می‌آید، این‌قدر به حساب واریز کنید، می‌آیند و می‌روند و دوباره تکرار می‌شود و نهایتاً آن اتفاقی که می‌افتد تأخیر است و آن بار مالی اضافه‌ای که متوجه می‌شود. این را من با دقت هم خدمتتان عرض می‌کنم، این اتفاق همین الان دارد می‌افتد، مثلاً در مورد کسری پارکینگ یک بار این نظر می‌دهد، یک بار آن نظر می‌دهد، یک بار آن یکی نظر می‌دهد. در مورد انباری یک مجموعه یک بار این نظر می‌دهد. این را تقسیم کنند، بگویند آن چیزی که مربوط به شهرداری است این خدمات است، آن که مربوط به سایرین است این یکی است، آن یکی هم مشخص. لذا پیشنهاد مشخصاً این است که این موازی‌کاری‌ها متوقف شود و هر کدام را یکی از این دستگاه‌ها انجام بدهند. خیلی ممنون و سپاسگزارم.

علي نيک زادثمرين
متشکر، جناب آقای متفکر! اگر مخالف محترم صحبت نفرمایند عبور کنیم. خیلی متشکر، دولت موافق و کمیسیون مخالف هستند. آقای امیرآبادی! برای اینکه حضرات و نمایندگان محترم مستحضر باشند این پیشنهاد را خواهش می‌کنم قرائت بفرمایید. من استدعا می‌کنم همکاران عزیز که سری قبل هم فرمودند، از (192) همکار عزیزمان، (103) نفرشان رأی داده بودند. بنابراین اگر عزیزانی که به‌حق فرمودند ما رأی ندادیم، مخالف هم رأی می‌دادند تصویب شده بود. استدعایمان این است که عنایت داشته باشید، پیشنهاد جناب آقای دکتر فرهنگی قرائت شود، از مخالف و موافق هم که صحبت نفرمودند ممنونم. دولت موافق و کمیسیون مخالف هستند. آقای دکتر بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، همین که خود آقای دکتر فرهنگی قرائت فرمودند. «وزارت کشور موظف است با همکاری وزارت راه و شهرسازی و سازمان ثبت اسناد و املاک، ترتیبی اتخاذ نماید تا در مراحل صدور پروانه تا صدور سند تفکیکی و کلیه مراحل کارشناسی و نظارتی مسکن، چه به صورت انبوه‌سازی، چه مشارکتی یا انفرادی، هیچ‌گونه اقدام موازی و مکرر اعم از رأساً و یا با ارجاع به همدیگر انجام نشده و هر مرحله تنها یک بار توسط شهرداری یا سازمان نظام مهندسی و یا سازمان ثبت اسناد صورت پذیرد. در این مراحل بایستی رعایت استحکام بنا و رعایت خطوط معماری و اصول زیبایی‌شناختی لحاظ شود». آقای رئیس! پیشنهاد آقای فرهنگی را اعلام رأی بفرمایید.

علي نيک زادثمرين
برادرم آقای کوچکی‌نژاد! اگر شما در این موضوع تذکر دارید من خواهش می‌کنم اجازه بدهید عبور کنیم. اجازه می‌فرمایید؟ در سالن مشروطه شرف حضور دارند. حضار 195 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. استدعا می‌کنم که در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پیشنهاد برادرمان جناب آقای دکتر فرهنگی مطرح است. دولت موافق و کمیسیون مخالف هستند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (132) رأی تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر فرهنگی! پیشنهاد سوم‌تان را بفرمایید. باز هم ابتدا پیشنهاد را قرائت کنید ممنون می‌شویم.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
پیشنهاد بعدی در ردیف (7) یا ردیف (8) است. در مورد مساجد است و تقریباً دائمی کردن ماده (95) قانون برنامه است، با یک اصلاحی در اول آن.

احمد اميرآبادي فراهاني
اینجا ردیف (2) داریم.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
نه، آقای رئیس! آن نیست، من قرائت می‌کنم ببینید ردیف (7) است یا ردیف (8) است.

علي نيک زادثمرين
جناب آقای فرهنگی! من باز یک لحظه از جناب‌عالی عذرخواهی می‌کنم. آقای امیرآبادی! خواهش من این است در مانیتور همکاران عزیز این پیشنهاد را بیاورید تا ببینند.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای نیکزاد! ایشان حداقل (10)، (15) تا پیشنهاد دارند، اول باید پیدا کند، آدرس به ما بدهد. اینکه «به منظور توسعه فضاهای مذهبی»، آقای دکتر! این است؟ (فرهنگی ـ بله) تا انتها که می‌شود «بالای (1000) نفر جمعیت از کانون‌های فرهنگی ـ هنری براساس بودجه سنواتی برخوردار گردند»، درست است؟ (فرهنگی ـ بله)، پس شما یک بار قرائت کنید.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
آقای دکتر امیرآبادی! اول آن با این جمله شروع می‌شود که «وزارت راه و شهرسازی و سازمان اوقاف و امور خیریه موظفند نسبت به تعیین مقیاس یا نُرم سرانه مساجد در مناطق مختلف اقدام نمایند»، این جدید است. بقیه آن عین ماده (95) قانون برنامه است. دو، سه جا ثبت شده، آن که این جمله در اول آن است که در سیستمی که دست بنده است هفتم بود، اینجایی که پرینت گرفتیم هشتم نوشته، نمی‌دانم کدام درست است.

احمد اميرآبادي فراهاني
هفتم است، شما اول پیشنهادتان را قرائت کنید.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
من اول یک توضیح مختصری عرض کنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
قرائت بفرمایید بعد توضیح بدهید، خواهش می‌کنم.

محمدحسين فرهنگي
پیشنهاد دهنده
چشم، جمله اول را دوباره می‌خوانم. «وزارت راه و شهرسازی و سازمان اوقاف و امور خیریه»، از این جهت که راه و شهرسازی مسئولیت همه موضوعاتی که در این قانون و طرح آمده را به عهده دارد، اوقاف هم یک نوع متولی مساجد و ابعاد و حدود آنها است، «موظفند نسبت به تعیین مقیاس یا نُرم سرانه مساجد در مناطق مختلف اقدام نمایند». از این به بعد آن عین ماده (95) است که الان در برنامه ششم آمده، تناسب آن با اینجا است و می‌خواهیم آن را دائمی کنیم و عبارت آن را می‌خوانم، مفصل است: «وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهرداری‌ها موظفند در طراحی و اجرای طرح‌های جامع تفصیلی شهری و هادی روستایی و شهرک‌ها وشهرهای جدیدالاحداث، اراضی مناسب برای احداث مساجد و خانه عالم در جوار مساجد جهت استفاده امام جماعت همان مسجد پیش‌بینی کنند و پس از آماده‌سازی بدون دریافت هزینه و با حفظ مالکیت عمومی در اختیار متقاضیان احداث مساجد قرار دهند. مساجد، مصلی‌ها، اماکن صرفاً مذهبی اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی و حوزه‌های علمیه شامل مراکز آموزشی، پژوهشی و اداری از پرداخت هزینه‌های حق انشعاب آب، برق، گاز و فاضلاب و عوارض ساخت‌وساز فقط برای فضای اصلی معاف می‌باشند. مالکان مجتمع‌های تجاری، اداری و خدماتی جدیدالاحداث موظفند نمازخانه مناسبی را در اماکن مذکور احداث نمایند. دستورالعمل این بند شامل تعداد واحدهای این مجتمع‌ها و مکان احداث در چارچوب نقشه‌های مصوب به‌ تصویب شورای ‌عالی شهرسازی و معماری می‌رسد. سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و شهرداری‌ها موظفند نسبت به احداث یا اختصاص فضای کافی و مناسب برای مسجد یا نمازخانه در بوستان‌های ملی و بوستان‌های شهری اقدام کنند. کلیه دستگاه‌های اجرایی، مراکز آموزشی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، مجموعه‌های ورزشی، مجتمع‌های رفاهی، تفریحی و مجتمع‌های تجاری اعم از دولتی یا غیردولتی، موظفند نسبت به احداث یا اختصاص و نگهداری فضای کافی و مناسب برای مسجد یا نمازخانه اقدام نمایند. وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و نفت موظفند تمهیدات و اقدامات لازم را جهت احداث مسجد و نمازخانه در پایانه‌های مسافربری و جایگاه‌های عرضه سوخت بین‌شهری و همچنین نگهداری و مدیریت مساجد و نمازخانه‌های مذکور از طریق بخش غیردولتی به‌ عمل آورند. وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف است به‌ منظور ارتقای کارکرد فرهنگی و هنری مساجد، برقراری عدالت فرهنگی و ترویج فرهنگ اسلامی و جذب جوانان و نوجوانان به مساجد، با رعایت موازین اسلامی ترتیبی اتخاذ نماید تا کلیه مساجد شهری و روستاهای بالای هزار نفر جمعیت از کانون‌های فرهنگی و هنری براساس بودجه سنواتی برخوردار گردند». توضیح مختصر من هم این باشد، ببینید! ما در قرآن کریم در سوره حج آیه (41) برای کسانی که به حوزه‌های مجاهدت و حتی جنگ با دشمنان ورود پیدا می‌کنند، بعد از آن این عبارت را دارد، می‌گوید اینها کسانی هستند که «الذین مکناهم فی الأرض اقاموا الصلاه»، این مؤمنین کسانی هستند که اگر تمکنی پیدا کردند، قدرت تصمیم‌گیری، تصمیم‌سازی و سرمایه‌گذاری و هر امکانی پیدا کردند، نماز برپا کنند. یکی از استوانه‌های مهم نماز همین موضوع اقامه مساجد و شکل‌گیری مساجد است. بخش عمده این در قانون برنامه آمده و چون ما اینجا یک پکیجی را داریم شکل می‌دهیم، می‌گوییم در ضمن آن، این نُرم هم همین‌جا تصریح شود که سرانه... (قطع میکروفن)

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر، برادر عزیزم آقای کریمی! اگر اجازه بفرمایید، چون وقت نداریم، اجازه می‌فرمایید؟ خیلی متشکر، از آقای کریمی تشکر می‌کنیم. دولت و کمیسیون موافق هستند. حضار 202 نفر، عزیزان عنایت داشته باشند پیشنهاد آقای دکتر فرهنگی مطرح است، دولت و کمیسیون موافق هستند. آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. از مخالف محترم و موافق محترم هم تشکر می‌کنم که همکاری فرمودند. عزیزان در رأی‌گیری مشارکت کنند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (162) رأی تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای میرتاج‌الدینی دارند، الحاق به کل است. آقای رئیس! پیشنهاد آقای میرتاج‌الدینی در آن الحاق به ماده (22) بود، دیگر آقای رئیس پذیرفتند که در الحاق به کل انجام شود، بحث نیروهای مسلح است. پیشنهاد مطرح‌شده در صحن در ماده (22) بود. آقای میرتاج‌الدینی بفرمایید.

علي نيک زادثمرين
حاج آقای میرتاج الدینی بفرمایید.

سيدمحمدرضا ميرتاج الديني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خیلی ممنون هستیم، خسته‌نباشید. الحمدلله امروز پیشنهادهای خوبی هم تصویب شد و هم این طرح جهش تولید مسکن که مساعی همه نمایندگان مخصوصاً کمیسیون عمران به خصوص جناب آقای دکتر نیکزاد در پیگیری این طرح و رئیس کمیسیون عمران جناب آقای رضائی سخنگو و دیگران، به نتایج خوبی رسیدیم و یک هدیه خوبی برای ملت ما شد که مجلس یازدهم در حوزه مسکن یک طرح بسیار خوبی را نهایی کرد و من فقط این نکته را عرض می‌کنم که ظرفیت این طرح بیش از دو برابر مسکن مهر است. ان‌شاءالله این طرح برود اجرایی شود، طرح تولید و جهش در تولید مسکن، ظرفیتی دو برابر بلکه دو و نیم برابر مسکن مهر است. چرا؟ برای اینکه مسکن مهر در دو محور بود، خانه‌ اولی‌ها و خانه‌های روستایی. این طرح علاوه بر این دو محور، حاشیه‌نشینی را مدنظر قرار داد و بافت فرسوده شهرها و مجتمعات اجاره‌ای و مسأله زمین را که در نرخ مسکن تأثیرگذاری زیادی داشت توانست مشکل این را به شکلی حل کند. بنابراین از همه نمایندگان مخصوصاً دوستان و عزیزان در کمیسیون عمران و شخص آقای دکتر نیکزاد که ریاست جلسه را هم بر عهده دارند تشکر می‌کنیم. از آقای امیرآبادی تشکر می‌کنم که زمینه این پیشنهاد ما را که مربوط به نیروهای مسلح است فراهم کردند. ببینید! مزایای این قانون می‌خواهیم شامل حال نیروهای مسلح هم شود. نیروهای مسلح از جهت دارا بودن به مسکن از میانگین دارا بودن به مسکن کشور در کل پایین‌تر هستند، هم شاغلین و هم بازنشستگان. درخصوص شاغلین من اخیراً از خود عزیزان نیروهای مسلح پرسیدم، یکی از مدیران می‌گفت که (60) درصد شاغلین در نیروهای مسلح فاقد مسکن ملکی برای خودشان هستند. ما جایگاه نیروهای مسلح را در کشورمان می‌دانیم، ارتش پرافتخار ما در همه عرصه‌ها، خشکی، دریایی، هوا واقعاً افتخارآفرین هستند. یا سپاه عزیزمان که امام فرمودند: «اگر سپاه نبود کشور هم نبود». مقام معظم رهبری عبارتی درباره سپاه دارند، می‌فرمایند: «سپاه پاسداران امروز بحمدالله فهرست بلندی از افتخارات و تجارب و نوآوری‌های نظامی و فنی و نیز مجموعه‌ای از نیروهای مخلص و متعهد و کارآمد و حزب‌اللهی را در اختیار دارند». یا نیروی انتظامی را شما در مرزهای ما و جاهای سخت و دورافتاده ببینید، اینها مشغول خدمت هستند، وقتی به وطن خودشان برمی‌گردند یا خانواده اینها باید حداقل از یک مسکنی برخوردار باشند. اینجا اجازه داده می‌شود از زمین‌های در اختیار خودشان و اراضی در اختیار مازاد بر نیاز خودشان، بتوانند با رعایت مقررات از مزایای این قانون بهره‌مند شوند. آقای امیرآبادی! اگر می‌خواهید من متن را سریع بخوانم. پیشنهاد من این است: «وزارت راه و شهرسازی مکلف است با همکاری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امکان اجرای این قانون را در پروژه‌های مسکن کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح فراهم نماید. نحوه اجرای این ماده به موجب دستورالعملی است که توسط وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تهیه و ابلاغ می‌شود. نیروهای مسلح می‌توانند از اراضی در اختیار مازاد بر نیاز خود و با رعایت مقررات مربوط، برای اجرای این ماده استفاده نمایند». جناب آقای عباسپور هم یادآوری کردند که اینها نیاز به زمین هم ندارند، چون خودشان در بعضی جاها زمین مازاد دارند که می‌توانند این را در اختیار کارکنان و نیروهای خودشان قرار بدهند. دوستان یک رأی خوب هم به این بدهند، این آخرین هدیه در این طرح برای نیروهای مسلح هم باشد. والسلام، از همه دوستان انتظار داریم که رأی مثبت بدهند. خیلی ممنون هستیم.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر. بعضی از دوستان مطلبی را فرمودند، من جهت استحضار عرض کنم. در تبصره (2) که گفته «نیروهای مسلح می‌توانند از اراضی در اختیار مازاد بر نیاز خود»، نیروهای مسلح بدون إذن فرماندهی معظم کل قوا نمی‌تواند این کار را کند. اما چون با رعایت مقررات مربوطه را آورده‌اند، یعنی نیروهای مسلح باید إذن فرماندهی معظم کل قوا را بگیرند و قبلاً هم از طریق اقدامی که برای مسکن مهر بود و با طرح حکمتی که با إذن حضرت آقا تسهیلات را در اختیار نیروهای مسلح قرار می‌دادند، این زمین‌های مازاد بر نیاز مأموریت نیروهای مسلح برای پرسنل واجد شرایط خانه‌هایی را تهیه و در اختیارشان قرار داده شده است. این هم جهت استحضار تذکر بعضی از دوستان. آقای متفکر! اگر مخالف محترم اجازه بفرمایند.

روح اله متفکرآزاد
آقای دکتر صباغیان مخالف محترم! اجازه می‌فرمایید ما عبور کنیم؟

علي نيک زادثمرين
آقای دکتر صباغیان! اگر اجازه می‌دهید ما رد شویم. دولت و کمیسیون مخالف هستند. حضار 198 نفر، از برادرمان آقای صباغیان و موافق محترم هم تشکر می‌کنیم. خواهش می‌کنم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (107) رأی تصویب شد. خیلی متشکر. من می‌خواستم یک خواهشی داشته باشم، ما ناطقین محترم را داریم، تذکرات شفاهی همکاران عزیزمان را داریم، تذکر و اخطار قانون اساسی را هم داریم. برای اینکه این موضوع طرح جهش تولید مسکن تمام شود از دو تا برادرمان خواهش می‌کنیم، البته حق‌شان است، یکی برادر عزیزم آقای ایزدخواه و یکی آقای صباغیان، اگر الحاقی را مطرح نفرمایند ما می‌توانیم وارد نطق‌ها شویم و طرح جهش تولید مسکن پایان پیدا کند. آقای ایزدخواه و جناب آقای صباغیان.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد آقای صباغیان که قابل طرح نیست، چون برخلاف خود اصل ماده است، بعد هم می‌گوید هر منطقه حتی‌الامکان آن مسکن بزرگ و به صورت ویلایی ساخته شود. این ابهام می‌آورد و با خود اصل ماده مغایرت دارد. اصلاً عبارت «بزرگ» معنایش (200) متر است، (300) متر است، (1000) متر است؟ این قابل طرح نیست. اما آقای ایزدخواه می‌خواهند مطرح کنند یا عبور کنیم؟ مطرح نمی‌کنند، خیلی ممنون.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر. اجازه بدهید من به آقای صباغیان یک موضوعی را بگویم. آقای صباغیان! اینکه در استان‌هایی مثل استان‌های کویری‌مان ما الزام نداریم آپارتمان بسازیم و می‌توانیم به صورت ویلایی زمین واگذار کنیم، این مصوبه هیأت وزیران را دارد و طبق قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن این کار انجام می‌پذیرد. چنانکه در حوزه استحفاظی حضرت‌عالی و در استان شما در یزد خانه‌های ویلایی ساخته شده است، در استان خراسان‌جنوبی در طبس ویلایی ساخته شده، بنابراین فرمایش شما تحصیل است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! آقای ایزدخواه مطرح می‌کند.

علي نيک زادثمرين
آقای دکتر ایزدخواه! مطرح می‌فرمایید؟ همه پیشنهادها را؟

احمد اميرآبادي فراهاني
گفتند یک مورد از سه مورد را مطرح می‌کنند.

علي نيک زادثمرين
یک مورد را بفرمایید، خیلی متشکرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای ایزدخواه! کدام را مطرح می‌کنید؟

روح اله ايزدخواه
پیشنهاد دهنده
ردیف (14).

احمد اميرآبادي فراهاني
(14)، «زمین‌های مسکونی موضوع این قانون و قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن قابل فروش نیست و ملکیت آن برای دولت جمهوری اسلامی»، این با ماده (21) مغایرت دارد که گفتیم برود اراضی را بفروشد و آنجا ببرد در صندوق بریزد. این قابل طرح نیست، عذرخواهی می‌کنم.

روح اله ايزدخواه
پیشنهاد دهنده
پس پیشنهاد (15) را مطرح می‌کنم. البته پیشنهاد (15) پاراگراف دومش نیست، آن یک پیشنهاد دیگر بود، اشتباهاً اینجا درج شده است، پاراگراف اول را بحث داریم.

احمد اميرآبادي فراهاني
نه، آقای ایزدخواه! پاراگراف اول و دوم نداریم، کل پیشنهادتان باید با هم مطرح شود.

روح اله ايزدخواه
پیشنهاد دهنده
این اشتباه تایپی بوده، یک پیشنهاد دوم بوده اینجا آمده است.

احمد اميرآبادي فراهاني
خلاف قانون برنامه است، دوسوم رأی می‌خواهد.

روح اله ايزدخواه
پیشنهاد دهنده
کدامش خلاف است؟

احمد اميرآبادي فراهاني
همان که شورای پول را می‌خواهید تسهیلات بگذارید.

روح اله ايزدخواه
پیشنهاد دهنده
(50) درصد تسهیلات برای نوسازی.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، قانون برنامه گفته مجلس نمی‌تواند قانونگذاری کند و به بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات تکلیف کند. خلاف قانون برنامه است. قابل طرح است، ولی شما باید کل آن را با هم طرح کنید.

روح اله ايزدخواه
پیشنهاد دهنده
آن پاراگراف دوم اصلاً یک پیشنهاد دیگر است، از آن رد شدیم، در مواد قبلی هم بحث شد. اینجا اشتباهاً هر دوی آن آمده است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آنچه که شما در سیستم ثبت کردید یک پیشنهاد یکپارچه است. آقای رئیس! شما تصمیم بگیرید.

روح اله ايزدخواه
پیشنهاد دهنده
فقط بحث پاراگراف اول است.

علي نيک زادثمرين
بفرمایید.

روح اله ايزدخواه
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد این است که حداقل (50) درصد تسهیلات موضوع این قانون برای نوسازی مسکن شهری و روستایی فرسوده و ساخت مسکن در اراضی بایر شهری و روستایی که مالک آن بخش غیردولتی است اختصاص یابد. مابقی تسهیلات باید برای ساخت مسکن در اراضی دولتی که به صورت اجاره (99) ساله واگذار می‌گردد اختصاص یابد. دوستان! موضوع این است که ما در تجربه مسکن مهر هم این را داشتیم، نوسازی بر ساخت مسکن ترجیح دارد و اولی است. چراکه ما الان (5/2) میلیون واحد فرسوده روستایی داریم که اینها در بلایای طبیعی سیل و زلزله آسیب جدی می‌بینند. حدود (10) میلیون نفر ساکن این مساکن فرسوده هستند. تجربه مسکن مهر هم نشان داد که نوسازی موفق بوده و آماری که داریم از سال 84 تا 99 (70) درصد کل واحدهای مقاوم‌سازی‌شده سهم مسکن مهر بوده است و از این جهت بحث این است که ما در این طرح جهش مسکن نوسازی را ببینیم، هم نوسازی است و هم اراضی بایر است. عزیزان این را توجه کنند، یعنی دست دولت در این قصه باز است. این (50) درصد محدود نمی‌کند، بلکه هم نوسازی است و هم اراضی بایر است. آن اشکالی هم که بعضاً به مسکن مهر وارد می‌شد که شهرها بزرگ می‌شد، اینجا رعایت می‌شود و از این جهت پیشنهاد است که ما این تسهیلات را بتوانیم به سمت نوسازی هدایت کنیم. آن پاراگراف دوم کلاً اینجا مطرح نیست و حذف می‌شود.

علي نيک زادثمرين
آقای دکتر! شما می‌خواهید پیشنهادتان را نصف کنید، اینکه نمی‌شود. پیشنهاد جدید است، اگر اجازه بدهید عبور کنیم. این جهت استحضار، شما الان پیشنهاد را دارید نصف می‌کنید. نصف پیشنهادتان را برمی‌دارید، بنابراین اگر اجازه بدهید عبور کنیم. آقای صباغیان و جناب آقای بسطامی عزیز پیام دادند که ما می‌خواهیم پیشنهاد را مطرح کنیم. اولاً من عرض کنم در استان‌های کویری مثل استان خراسان‌جنوبی، یزد، هر کجا که زمین باشد برخلاف استان‌های شمالی، (امیرآبادی‌فراهانی ـ این آمد، مطلب آقای بسطامی در پیشنهاد آقای فرهنگی تصویب شد) عرض می‌کنم، بنابراین ما آنجا مشکلی در طبس، بشرویه و جاهایی که استان‌های کویری هستند نداریم. فرمایش برادر عزیزم آقای بسطامی هم در پیشنهاد آقای دکتر فرهنگی بود. لذا این سه برادر، مجلس هم مستحضر باشد، اگر این سه برادر اجازه بدهند ما این طرح را تمام می‌کنیم و وارد نطق‌ها می‌شویم. آقای ایزدخواه! چون نصف فرمودید قابل طرح نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر! پیشنهادی آقای بسطامی و آقای صباغیان که در پیشنهاد آقای فرهنگی به تصویب رسید، همین مساجد بود. به شورای نگهبان می‌فرستیم.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر و ممنون از همه همکاران عزیز و بزرگوارمان که به این طرح عنایت داشتند و طرح جهش تولید مسکن تصویب شد و جهت طی مراحل به شورای محترم نگهبان ارسال خواهد شد.
4 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

علي نيک زادثمرين
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت مردم بزرگ ایران اسلامی و همکاران عزیزمان عرض سلام و ادب و احترام داریم. برادر عزیزم جناب آقای حاجی‌دلیگانی! تذکرات کتبی نمایندگان محترم به مسئولین محترم دستگاه‌های اجرایی را قرائت بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم ـ آقای علی‌اکبر علیزاده‌برمی (دامغان) به اتفاق (37) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا سفر به همه کشورها به جز عراق آزاد است؟ ـ آقای علی‌اکبر علیزاده‌برمی (دامغان) به اتفاق (31) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم درخصوص علت اصرار به خرید واکسن خرید کرونا از آمریکا و کشورهای غربی با توجه به تصریح امام خامنه‌ای مبنی بر منع خرید واکسن از آنها چیست. ـ آقایان: ابراهیم رضائی (دشتستان)، عبدالکریم جمیری (بوشهر، گناوه و دیلم)، غلامحسین کرمی (دشتی و تنگستان) و موسی احمدی (کنگان، دیر، جم و عسلویه) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم رسیدگی به کمبود و گرانی سیمان در استان بوشهر علی‌رغم وجود سه کارخانه سیمان در استان. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخصوص ضرورت برنامه‌ریزی جهت راه‌اندازی موزه صنایع دستی اصفهان. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به اتفاق (52) نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم رسیدگی به مشکل عدم احراز هویت (67) درصد دانش‌آموزان در سامانه آموزش مجازی و عقب ماندن آنها از تحصیل. ـ آقای شهباز حسن‌پوربیگلری (سیرجان و بردسیر) به اتفاق (45) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم تسریع درخصوص حل مشکلات شرکت سایپادیزل. ـ آقای ابوالفضل ابوترابی (نجف‌آباد و تیران و کرون) به اتفاق (56) نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص ضرورت نظارت بر پرداخت کامل و به موقع عیدی کارگران. جناب آقای رئیس، آقای نیکزاد! تذکراتی که همکاران عزیز داشتند می‌دانید که مربوط به قبل از عید است، ولی به جهت بحث بودجه و وقت کاملی که نشد برای تذکرات اختصاص داده شود، بعضاً باقی مانده که جهت استحضار شنوندگان عزیز عرض کردم. ـ آقای ابوالفضل ابوترابی (نجف‌آباد و تیران و کرون) به اتفاق (52) نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم نظارت جامع و موثر درخصوص کنترل افزایش قیمت‌ها. ـ آقای سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی (تبریز، آذرشهر و اسکو) به اتفاق (23) نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، راه و شهرسازی و کشور درخصوص لزوم تسریع در تکمیل بیمارستان (64) تخت‌خوابی شهرستان آذرشهر. ـ آقای مهدی عسگری (کرج، اشتهارد و فردیس) به اتفاق (34) نفر از نمایندگان به وزیر نیرو درخصوص علت عدم همکاری شرکت مپنا برای وصول مطالبات نیروگاه شهدای پاکدشت از کشور عراق چیست. ـ آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی (شاهین‌شهر، میمه و برخوار) به اتفاق (41) نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص ضرورت رسیدگی به امنیت شغلی، پرداخت به موقع حقوق و سخت و زیان‌آور بودن شغل میهمانداران قطارهای مسافربری شرکت رجا. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص ضرورت تسریع در حل مشکل راه‌اندازی بخش آنژیوگرافی بیمارستان شریعتی اصفهان متعلق به تأمین‌اجتماعی. ـ آقای حبیب‌اله دهمرده (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) به وزیر کشور درخصوص اینکه چرا در رابطه با مسائل و مشکلات سیستان و بلوچستان علی‌رغم تذکرات، مکاتبات، سؤالات و جلسات فراوان و قول‌های داده‌شده هنوز اقدام جدی صورت نگرفته است. به وزیر امور خارجه درخصوص اینکه چرا در رابطه با مرزهای سیستان و بلوچستان علی‌رغم تذکرات، مکاتبات، سؤالات و جلسات فراوان و قول‌های داده‌شده هنوز اقدام جدی صورت نگرفته است. ـ آقای جعفر قادری (شیراز و زرقان) به اتفاق (46) نفر از نمایندگان به وزرای امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، صنعت، معدن و تجارت درخصوص علت عدم اجرای بند «پ» ماده (19) رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در دریافت مطالبات بانک‌ها از اشخاص حقیقی و حقوقی. ـ آقای جعفر قادری (شیراز و زرقان) به اتفاق (36) نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص لزوم افزایش تعداد هیأت‌های جذب هیأت علمی در سطح ملی و استان‌ها برای جذب هیأت‌علمی در دانشگاه‌های وابسته به وزارتخانه‌های علوم و بهداشت. ـ آقای حبیب‌اله دهمرده (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) به وزیر اطلاعات درخصوص اینکه چرا در رابطه با مسائل سیستان و بلوچستان علی‌رغم تذکرات، مکاتبات، سؤالات و جلسات فراوان و قول‌های داده‌شده هنوز اقدام جدی صورت نگرفته است. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی درخصوص ضرورت رسیدگی به درخواست کادر پروازی کشور درخصوص محاسبه سختی کار. ـ آقای قاسم ساعدی (دشت‌آزادگان و هویزه) به اتفاق (43) نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کشور درخصوص لزوم تسریع در چاره‌اندیشی برای وضعیت قرمز و خطرناک خوزستان با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کرونای انگلیسی و فوتی‌ها. ـ آقای علی‌اکبر علیزاده‌برمی (دامغان) به اتفاق (36) نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه درخصوص لزوم ممانعت از اجرای سیاست خارجی نادرست در قضیه هسته‌ای با توجه به روشن بودن سیاست‌ها و فرامین مقام معظم رهبری و قانون اقدام راهبردی مجلس. ـ آقای امانقلیچ شادمهر (گنبدکاووس) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم رسیدگی به آسفالت و وضعیت نامناسب راه‌های شهرستان گنبدگاووس از جمله جاده آق‌آباد، چای‌قوشان و مسیر سلطانعلی ـ قورپلجه و جاده داشلی‌برون. ـ آقای شهباز حسن‌پوربیگلری (سیرجان و بردسیر) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تسریع در رسیدگی به وضعیت نابسامان جاده‌های روستایی و شهرهای اقماری شهرستان‌های سیرجان و بردسیر و مشکلات روستاییان منطقه دشتکار به بردسیر. به وزیر نیرو درخصوص لزوم تسریع در حل مشکلات روستاهای مناطق مرزی شهرستان سیرجان و استان فارس به خصوص در زمینه آب و برق. ـ آقای کمال حسین‌پور (پیرانشهر و سردشت) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص ضرورت تخصیص اعتبار جهت تکمیل طرح سد گرده‌بن شهرستان پیرانشهر. ـ آقای حبیب‌اله دهمرده (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا در مورد مسائل سیستان و بلوچستان به صورت ریشه‌ای و اساسی اقدام نمی‌شود؟ ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به وزیر نفت درخصوص لزوم ارائه گزارش کامل پیشرفت طرح سردار جنگل. ـ آقای فرهاد بشیری (پاکدشت) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم نظارت لازم بر قیمت مرغ توزیعی در بازار و جلوگیری از گرانفروشی آن. ـ آقای موسی احمدی (کنگان، دیر، جم و عسلویه) به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم حمایت از کشاورزان شهرستان‌های کنگان، دیر، جم و عسلویه جهت فروش و صادرات گوجه‌های خارج از فصل. ـ آقای حسن همتی (شاهین‌دژ و تکاب) به اتفاق (45) نفر از نمایندگان به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص لزوم تسریع در حل مشکل توزیع نامتوازن اعتبارات و امکانات مربوط به اینترنت. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزرای جهادکشاورزی و صنعت، معدن و تجارت درخصوص ضرورت جلوگیری از افزایش قیمت خوراک دام و برخورد با سوءمدیریت‌ها. به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص ضرورت ثبات قیمت مواد اولیه فرش دستباف. به وزیر امور خارجه درخصوص ضرورت فعال شدن دیپلماسی فرهنگی کشور در جهت استفاده از ظرفیت بالقوه تبادلات فرهنگی، هنری و اقتصادی شهرهای خواهرخوانده اصفهان. دبیر (امیرآبادی‌فراهانی) ـ آقای حاجی‌دلیگانی ببخشید! همکاران عزیز که تشریف آوردند خواهش می‌کنیم در تبلت ورودشان را بزنند، همه همکارانی که چه در مشروطه و چه در کمیسیون تلفیق و چه در صحن هستند، ورود را در سامانه تبلت وارد کنند که الان چند نفر کم داریم که جلسه رسمی شود و ان‌شاءالله ادامه پیدا کند. نایب‌رئیس (نیکزادثمرین) ـ بفرمایید. دبیر (حاجی‌دلیگانی) ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص ضرورت رسیدگی جدی به کاهش (2000) عنوان کتاب‌های کودک و نوجوان و غلبه پیدا کردن ترجمه بر تألیف. ـ آقای محمدرضا احمدی (رشت) به وزیر کشور درخصوص علت اختلاف بین شهرداران و شوراهای شهر در مناطق محروم به خصوص شهرداری بخش سنگر. ـ آقای علی‌اصغر عنابستانی (سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد) به اتفاق (28) نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم رسیدگی به رفتارهای سیاسی و برخوردهای نامناسب با موضوع فرهنگ و تربیت توسط برخی رؤسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها. ـ آقای محمدرضا دشتی‌اردکانی (اردکان) به وزیر نیرو درخصوص لزوم تسریع در رفع مشکل قطعی آب در شهر خرانق اردکان. ـ آقای حبیب‌اله دهمرده (زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون) به رئیس‌جمهور محترم درخصوص اینکه چرا در رابطه با انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان به ویژه سیستان علی‌رغم قول‌های فراوان اقدام جدی صورت نگرفته است. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص ضرورت افزایش نظارت بر قیمت‌گذاری فولادی آلیاژی. به وزیر نفت درخصوص ضرورت تخصیص سهمیه نفت سالیانه به واحدهای صنف ماشین‌ساز، فلزتراش و خدمات فنی خودروهای سنگین. به رئیس‌جمهور محترم درخصوص الزام بهره‌برداران معادن به استعلام از محیط‌زیست هنگام تمدید پروانه معادن. ـ خانم فاطمه رحمانی (مشهد و کلات) به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص لزوم تسریع در برقراری فوق‌العاده خدمات رفاهی (477) نفر از پرستاران شرکتی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به اتفاق (32) نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص منبع علمی و استاندارد برای تعیین زنان واجد شرایط دریافت مراقبت باروری ویژه، عقیم‌سازی و دلایل پوشش رایگان انجام جراحی‌ها چیست. ـ آقای نصراله پژمانفر (مشهد و کلات) به اتفاق (30) نفر از نمایندگان به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درخصوص اینکه تأمین اعتبار و ردیف بودجه جهت انجام جراحی‌های رایگان و نحوه نظارت بر فعالیت بخش‌های دولتی در چارچوب اجرای بخشنامه، تعیین ملاک برای زنان واجد شرایط دریافت خدماتی مراقبت باروری ویژه چگونه است. ـ آقای روح‌اله ایزدخواه (تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس) به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص لزوم رعایت عدالت و کارآمدی در اجرای طرح آمایش دانشگاه‌ها و پرهیز از ادغام‌های تنش‌زا در استان‌ها. ـ آقای صدیف بدری (اردبیل، نمین، نیر و سرعین) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم تسریع در تعیین حداقل حقوق کارگران برای سال 1400 با مبلغ بیش از (5/7) میلیون تومان.

علي نيک زادثمرين
بسیار متشکر از برادر عزیزمان آقای حاجی‌دلیگانی. در جهت رعایت دستورالعمل بهداشتی مربوط به کرونا، جهت استحضار مردم عزیزمان جلسه مجلس شورای اسلامی در سه مکان، در صحن، سالن مشروطه و تلفیق تشکیل می‌شود.
5 ناطقان جلسه آقایان: غلامرضا شریعتی‌اندراتی، موسی غضنفرآبادی، انور حبیب‌زاده‌بوکانی، محمد علیپور و مسلم صالحی

علي نيک زادثمرين
ناطقان را اعلام بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
بسم الله الرحمن الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای غلامرضا شریعتی‌اندراتی نماینده محترم بهشهر، نکا و گلوگاه. ـ آقای موسی غضنفرآبادی نماینده محترم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر. ـ آقای انور حبیب‌زاده‌بوکانی نماینده محترم بوکان. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای محمد علیپور نماینده محترم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت. ـ آقای مسلم صالحی نماینده محترم اقلید. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) جناب آقای شریعتی بفرمایید.

غلام رضا شريعتي اندراتي
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با درود و سلام به ارواح مطهر شهدا و روح ملکوتی بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و آرزوی طول عمر و سلامتی همراه با توفیق برای مقام معظم رهبری حضرت نایب‌الامام خامنه‌ای عزیز (حضار صلوات فرستادند). سلام و درود بر مردمان سختکوش، مؤمن و مجاهد خطه ولایت‌مدار بهشهر و درود بر مردم مجاهد و عالم‌پرور نکا و مردم عزیز و رزمنده‌پرور گلوگاه و درود خالصانه به مردم هزارجریب که با نثار جان و مال خویش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را یاری نمودند و درود به مردم شریف دهستان میانکاله که با سخت‌کوشی، استقلال کشور را حفظ می‌کنند و سلام بر مردم شریف رستم‌کلا و خلیل‌شهر که با تبعیت از علمای اعلام منطقه خود در مسیر انقلاب اسلامی جانفشانی می‌کنند. در ابتدا فرا رسیدن بهار طبیعت و آغاز سال 1400 را به هموطنان عزیز تبریک عرض نموده و سالی سرشار از توفیقات برای ملت عزیز را از خداوند متعال خواستارم. از مقام معظم رهبری به واسطه نامگذاری سال 1400 به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» تشکر و قدرشناسی می‌نمایم، چراکه اساس مشکلات کشور ناشی از عدم توجه به این شعار راهبردی حضرت ایشان است. با نگاه به فرآیند درخواست صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کار شاهدیم که کمترین زمان برای آن و ایجاد یک فعالیت اقتصادی قریب دو سال می‌باشد. این زمان طولانی هزینه‌های سرمایه‌گذاری را به شدت بالا برده و فرصت پیشرفت کشور را از بین می‌برد و چه بسا موجب پشیمانی و انصراف سرمایه‌گذار می‌گردد. لذا توجه به عمل به فرمایش مقام معظم رهبری از سوی مجلس انقلابی یک وظیفه فوری به حساب می‌آید. از ریاست محترم مجلس علی‌الخصوص کمیسیون ویژه جهش تولید انتظار می‌رود با قید فوریت ضمن شناسایی موانع در جهت رفع آن اقدام عاجل را به عمل آورند. مجلس یازدهم با تصویب قانون رفع تحریم راهبردی، آمریکای جنایتکار را وادار به انفعال در مواجه دیپلماسی با جمهوری اسلامی نمود. در اختیار قرار دادن یک توان قوی دیپلماسی برای چانه‌زنی در مذاکرات با تصویب این قانون برای مذاکرات در چارچوب برجام اگر هم با اعتماد به نفس دیپلمات‌های کشورمان باشد، می‌تواند اثرات تحریم را به شدت کاهش و آمریکایی‌ها از تصمیم اشتباه خویش و خروج از برجام پشیمان نماید. لذا انتظار می‌رود در این وضعیت انفعال و سردرگمی دشمن، دیپلمات‌های جمهوری اسلامی عجله به خرج نداده و با رصد هوشمندانه همان‌طور که در مصوبه مجلس به طور صریح آمده است، تا رفع کلیه تحریم‌ها کوچکترین نقطه‌ ضعفی از خود نشان ندهند. از مسئولین نظام به واسطه امضای قرارداد (25) ساله راهبردی و استراتژیک با کشور چین تشکر می‌کنم. البته انتظار می‌رود بخش‌های مختلف آن به صورت برنامه عملیاتی درآید و آن بخش‌هایی که نیاز به مصوبه مجلس دارد با تصویب قوانین لازم، به غنای این بیفزاید و نگرانی‌های موجود ملت عزیز ایران را از بین ببرد، چراکه دستپاچگی آمریکا، رژیم صهیونیستی و بعضاً کشورهای اروپایی در مخالفت بی‌چون و چرا از این سند نشانگر آن است که مسئولین نظام در تنظیم این سند منافع ملی را به خوبی رعایت کرده‌اند. سال 1400 برای ملت عزیز سالی سرنوشت‌ساز برای برداشتن یک قدم بزرگ در گام دوم انقلاب است. تشکیل مجلس انقلابی با تشکیل دولت انقلابی می‌تواند فرصت پیشرفت کشور را جهش‌گونه مهیا نماید. انتخابات خردادماه برای گزینش رئیس دستگاه اجرایی کشور با اختیارات موسعی که دارد می‌تواند زمینه مناسب را برای بهره‌مندی از اختیارات وسیع و گسترده در حل مشکلات اجرایی کشور مهیا نماید. تشکیل دولت انقلابی همراه با شکل‌گیری شوراهای جدید شهر و روستا، روح جدید خدمت و تحول در عرصه اقتصادی را به همراه خواهد داشت. ملت عزیز ایران! حضور شما در پای صندوق‌های أخذ رأی و انتخاب هوشمندانه به رشد و بالندگی کشور کمک خواهد کرد. هر رأی شما ملت عزیز می‌تواند تولیدکننده قدرت ملی و ناامیدی دشمنان ایران اسلامی را فراهم نماید. آنچه که مربوط به حوزه انتخابیه می‌باشد را به عرض می‌رسانم؛ جناب آقای دکتر قالیباف! شرق استان مازندران در دفاع از کشور عزیز ما در دوران دفاع مقدس و در دفاع از حریم مرزها و دفاع از حرم بعضاً جزء نقاط درجه اول کشور به حساب می‌آید. اگر نگاهی به شبکه راه‌های روستایی داشته باشیم خواهیم دید نرخ بهره‌مندی مردم عزیز این سامان از راه‌های آسفالته قریب (37) درصد می‌باشد که این نرخ در مقایسه با میانگین کشور همانند استان‌های محروم است. از جمله از وزیر محترم راه و شهرسازی و سازمان برنامه کشور انتظار داریم دستور فرمایند نسبت به این موضوع اقدام ویژه‌ای صورت گیرد. در حوزه نرخ بیکاری، شرق استان مازندران قریب (5/18) درصد نرخ بیکاری دارد. جهت حل این معضل اساسی دو اقدام بزرگ از سوی استاندار محترم انجام گرفته که اقدام اول ایجاد یک شهرک صنعتی به مساحت (1000) هکتار و دیگری پتروشیمی مازنداران می‌باشد. از رئیس‌جمهور محترم به ویژه وزارت نفت و صمت و سازمان محیط‌زیست انتظار دارد در این مسیر استان را یاری نمایند. شرق استان مازندران از کم‌آبی برخوردار است. به این منظور احداث سد گلورد برای تأمین آب شرب زراعی و آب کشاورزی پیش‌بینی شده است. از سازمان برنامه و بودجه و وزارت نیرو استدعا داریم در این مسیر سازمان آب منطقه‌ای استان را یاری نمایند. تذکر به وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت توجه جدی به مشکلات دکل‌بندان سختکوش شهرستان گلوگاه درخصوص حمایت لازم از این عزیزان که امروز درگیر مشکلات جدی معیشتی هستند. امروز روز ملی شهرستان نکا در سالروز شهادت سردار شجاع و خط‌شکن لشکر ویژه (25) کربلا، خط‌شکن عملیات والفجر (8) و کربلای (5)، سردار سرلشکر پاسدار شهید طوسی می‌باشد. ضمن گرامیداشت یاد و خاطر همه شهیدان، به روان این شهید درود خالصانه می‌فرستیم.

حسينعلي حاجي دليگاني
تشکر از نطق برادر گرامی غلامرضا شریعتی‌اندراتی نماینده محترم بهشهر، نکا و گلوگاه.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر از برادرمان جناب آقای شریعتی. رئیس محترم کمیسیون عمران یادداشتی دادند، عنوان طرح «طرح جهش تولید مسکن» است. برادرمان جناب حاج‌آقا غضنفرآبادی بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر گرامی موسی غضنفرآبادی نماینده محترم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر دعوت می‌کنم که نطق هفت‌دقیقه‌ای خودشان را ایراد بفرمایند.

موسي غضنفرآبادي
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «و صلی الله علی سیدنا محمد و آله الطاهرین» سلام و درود بر روح بلند و ملکوتی امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی. با آروزی طول عمر باعزت برای مقام معظم رهبری. امروز هجدهم فروردین 1400 فرصتی پیش آمد تا مطالبی را عرض کنم. اعیاد شعبانیه و سال جدید و پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان را تبریک عرض می‌کنم. «هو الذی ارسل رسوله بالهدی و دین الحق لیظهره علی الدین کله و لو کره المشرکون». «او خدایی است که رسول خود را با هدایت و دین حق فرستاد تا آن را بر همه ادیان پیروز کند، گرچه مشرکان خوش نداشته باشند». براساس این آیه و آیات دیگر اراده خداوند بر آن است که دین واحد در سرتاسر عالم حاکم شود و این اجتناب‌ناپذیر است. فراگیری دین واحد یعنی همان فرج که همه منتظرش هستیم و هستند و انقلاب اسلامی فجر صادق آن طلوع دل‌انگیز است. بر همین مبنا است که امام راحل حفظ نظام را از اوجب واجبات دانستند و مقام معظم رهبری فرمودند هرکس امروز با انقلاب و امام خمینی و راه امام بیعت کند به معنای بیعت با پیامبر است و اگر چنین است که هست چه شیرین است جان دادن برای آن و چه شوق‌انگیز است خدمت در راه آن و چه غرورآفرین است ایستادگی و پایمردی در مقابل دشمنان آن و افسوس و صدافسوس که برخی از درک این نعمت بزرگ عاجز و محروم هستند. به برکت این انقلاب کارهای بسیار بزرگی به رغم همه دشمنی‌ها در سرتاسر ایران انجام شده است. در حالی که قبل از انقلاب با صادرات روزانه (6) میلیون بشکه نفت می‌شد تمام شهرها و روستاها را از بهترین امکانات بهره‌مند ساخت، اما فقر و فلاکت و محرومیت و بدبختی از سر و روی این مملکت و کشور می‌بارید. اموال و سرمایه‌های این مردم را غارت کردند و چاپیدند، چپاول کردند و بردند و بر باد دادند، «لعنت‌ الله علیهم». اما امروز در کشور مشکلاتی وجود دارد که گناه انقلاب نیست. انقلاب راه‌حل مشکلات را بیان کرده است، اما برخی از صاحبان قدرت و به ظاهر انقلابی آن را در جایی دیگر جستجو می‌کنند. کدخدا را به جای خدا حلاّل مشکلات می‌دانند. وقتی با سوءمدیریت کارخانه‌ها تعطیل و جوانان بیکار شوند و کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در گمرکات باقی بماند تا فاسد شود و کالاهای ضروری مردم با این وضع اسفناک توزیع شود، انقلاب چه گناهی دارد؟ حل مشکلات را به برجام گره زدن و تولید و فعالیت‌های اقتصادی را به خواب زمستانی اجباری فرستادن، انقلاب چه تقصیری دارد؟ وقتی با یک شایعه و خبر دروغ، روغن و مرغ و پوشک و غیره از مغازه‌ها جمع شود و به انبارها یا پستوهای خانه‌ها منتقل شود و غصه و ناامیدی را در جامعه ایجاد کند، حل مشکلات را کجا باید جستجو کرد؟ تا زمانی که فکری به حال فضای مجازی پردروغ و پرخطر نشود که باورها و اعتقادات و فرهنگ جامعه مخصوصاً جوانان را هدف قرار داده و اعتماد به نفس و روحیه خودباوری مردم را سست و تضعیف نموده و می‌نماید، مشکلات چگونه حل خواهد شد و گناه انقلاب نیست. وقتی در انتخابات انتخاب افراد براساس واقعیت‌ها و پیام شهدا و نصایح امام راحل و مقام معظم رهبری و دلسوزان و راهبردهای انقلاب صورت نگیرد و فریب و مکر و دروغ و شانتاژ و شعارهای به ظاهر قشنگ و جوسازی‌های غربگرایان و غرب‌زدگان به وسیله امپراطوری رسانه‌ای در خارج و نوکران رسانه‌ای و غیررسانه‌ای آنها در داخل کارساز افتد و آنچنان رونق اقتصادی که وعده دادند محقق نشود، انقلاب چه گناهی دارد؟ نباید سوءمدیریت‌ها، کم‌کاری‌ها، تنبلی‌ها، سهل‌انگاری‌ها، بی‌برنامگی‌ها و بی‌لیاقتی‌ها و بعضاً دست‌های خائن را که وضع نابسامان امروز را رقم زده، به پای انقلاب گذاشت. به هوش، به گوش، هر ثانیه و هر دقیقه و ساعت و روز و ماه و سال از عمر دنیا که می‌گذرد، به شکست و پایان و غروب عمر سیاه و تاریک و مخوف ظلم و ستم و فساد و طلوع و پیروزی خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) نزدیک‌تر می‌شود. پس ای جوانان، انقلابیون، بسیجیان، خداجویان، منتظران و ملت بزرگ ایران! دل قوی دارید و آماده باشید، سست نگردید و خسته نشوید. یأس و ناامیدی را زیر پا بگذارید و انگیزه‌ها را قوی کنید. صدای شرَق شرَق خرد شدن آمریکا نماد استکبار و ظلم و ستم به وضوح به گوش می‌رسد و صدای پای عدالت‌گستر حس می‌شود. به فرموده مقام معظم رهبری باید کارآزموده و پرانگیزه از انقلاب حراست کنید و آن را هر چه بیشتر به آرمان بزرگش ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی (ارواحنافداه) نزدیک کنید. به خدا قسم این مشکلات، مشکلاتی نیست که قابل حل نباشد، اما مرد و اهلش را می‌خواهد. اگر با شور و شعور و شوق و شعف انتخاباتی را برگزار کنیم که از دل آن مدیرانی جهادی و انقلابی و دلسوز و پرتلاش و باکفایت و ضدفساد و مردم‌دوست بیرون آیند، خواهیم و خواهند دید که مشکلات مخصوصاً اقتصادی قابل حل است. اما حوزه انتخابیه؛ از وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت برای چندمین‌بار درخواست می‌نمایم نسبت به حل مشکل پیش‌فروش خودروهای شرکت‌های خودروسازی در بم اقدام نمایند و نسبت به وضع قیمت پایین خرما تدبیری بیندیشند. از وزیر محترم راه و شهرسازی درخواست می‌کنم نسبت به ایجاد باند دوم جاده نرماشیر ـ ریگان ـ دارزین ـ دهبکری ـ بم ـ نظام‌شهر ـ بروات ـ دولت‌آباد و نیز تکمیل پل دهبکری اقدام نمایند. والسلام علیکم و رحمه الله

حسينعلي حاجي دليگاني
از نطق برادر گرامی موسی غضنفرآبادی نماینده محترم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر تشکر داریم و از برادر گرامی انور حبیب‌زاده‌بوکانی نماینده محترم بوکان دعوت می‌کنم که نطق هفت‌دقیقه‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

انور حبيب زاده بوکاني
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم با درود و سلام به شهدای انقلاب اسلامی و درود و سلام به روح پرفتوح امام (رحمه‌الله‌علیه) و آرزوی طول عمر باعزت برای مقام معظم رهبری. ضمن تبریک سال نو خدمت مردم شریف ایران علی‌الخصوص مردم بزرگوار بوکان و حومه. نامگذاری سال نو از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به نام سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» مسیر حرکت و برنامه‌ریزی و فعالیت کشور را برای مدیران و مسئولان در سال جدید ترسیم نموده است. در کنار جنگ اقتصادی که آمریکا علیه کشورمان راه انداخته است و همچنین در کنار بحران کرونا، دولت نیز با سوءمدیریت‌های خود عدم نظارت، بی‌تدبیری، مشکلات مردم را دوچندان کرده است. سیاست‌های دولت در حوزه ارز و بورس، سرمایه‌های مردم را از بین برد. بورس که به گفته آقای روحانی نقطه امید بود به نقطه مرگ و نابودی تبدیل شده است. مردم با اعتماد به سخنان آقای روحانی وارد این سراب شدند. اما امروز که بورس به بحران اقتصادی و حتی اجتماعی تبدیل شده، آقای روحانی سکوت کرده است. دولت و شخص رئیس‌جمهور باید مسئولیت از بین رفتن سرمایه‌های مردم را در بورس قبول کنند و برای جبران خسارت وارده به مردم اقدام نمایند. سوءمدیریت دولت تنها در بورس خلاصه نمی‌شود. این سوءمدیریت‌ها دامان کالاهای اساسی مردم و حتی میوه و آرد و نان و سیمان را گرفته است. مردم برای خرید گوشت و روغن و نان و سیمان باید ساعت‌ها در صف بمانند، اما ماندن در صف مرغ و روغن و نان و سیمان پایمال کردن کرامت انسان‌ها و مردم نیست؟ به والله در هشت سال جنگ تحمیلی بازار بهتر مدیریت می‌شد. همکاران عزیز! بازنشستگان تأمین‌اجتماعی که سال‌های جوانی خود را صرف به حرکت درآوردن چرخ‌های تولید و اقتصاد کشور کردند، اما امروز حقوق و مزایای آنها برای گذراندن معیشت عادی کافی نیست. مطالبه اصلی این جمعیت بزرگ بازنشستگان کشور متناسب‌سازی حقوق است که باید در اولویت کاری دولت و همکاران عزیز در مجلس باشد. مدتی است که سفرهای انتخاباتی کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری به نقاط مختلف کشور آغاز شده است. درددل کوتاهی با این عزیزان دارم. ابتدا امیدوارم که آنها تصویری منطبق با واقعیت از شرایط کنونی کشور را داشته باشند. تشکیل شدن ایران از اقلیت‌های زبانی و مذهبی مختلف و متعدد یک واقعیت انکارناپذیر است و این اقلیت‌ها خود را ایرانی‌تر از هر ایرانی می‌دانند و برای این باور خود از جان و مال هزینه کرده‌اند. اما دارای مطالبات دقیق و شفاف هستند که سال‌ها است آنها را فریاد می‌زنند. اما فقط در زمان انتخابات این مطالبات شنیده شده است، آن هم با هدف جمع‌آوری رأی. مثلاً آقای روحانی با بیانیه اقوام خود، اقوام ایرانی را با خود همراه و همصدا کرد، اما در طول هشت سال گذشته حتی به یک بند این بیانیه عمل نکرده است. این نگاه ابزاری به اقوام آنها را بدبین کرده است. اجرای اصل (15) قانون اساسی همچنان مطالبه به‌حق اقوام ایرانی است. به‌کارگیری نیروهای شایسته اهل سنت و کرد در پست‌های بالای مدیریتی همچنان اجرایی نشده است. مرزها که فرصتی برای توسعه مناطق مرزی و صادرات کالاهای ایرانی و تبادلات فرهنگی هستند، با نگاه نادرست و غلط به موضوع اقلیت‌های زبانی و مذهبی به تهدید تبدیل شده است. داشتن نگاه تهدید به مرزها سبب فراری شدن سرمایه بخش خصوصی و عدم هزینه‌ کردن اعتبارات عمرانی در این نقاط مرزی شده است و نتیجه این وضعیت توسعه‌نیافتگی مناطق مرزی مانند مناطق کردنشین، ظهور پدیده‌های کولبری و غیره است. اما در هفته گذشته در (20) روستای شهرستان بزرگ، روستاهای کوچک و بزرگ حوزه انتخابیه‌ام بوکان حضور پیدا کردم. متأسفانه همه این روستاها فاقد اینترنت بودند. کوتاهی وزارت ارتباطات و فناوری، دانش‌آموزان این روستاها را از حق تحصیل محروم کرده است. خوشبختانه سال گذشته موفق شدیم پروژه‌های راهسازی بوکان را بعد از سال‌ها رکود فعال کنیم و وزیر راه و شهرسازی نیز از این پروژه‌ها بازدید کردند و وعده دادند پروژه بزرگراه بوکان ـ میاندوآب تا پایان دولت دوازدهم به زیر بار ترافیک برود. اما سرعت ساخت این بزرگراه کند است و جناب آقای دکتر اسلامی وزیر محترم راه و ترابری لازم است برای تسریع در ساخت و اتمام آن دستور ویژه‌ای صادر فرمایند. متأسفانه در سایه سوءمدیریت شرکت شهرک‌های صنعتی، شهرک صنعتی بوکان به یک خرابه تبدیل شده است. در جریان حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایران به بوکان، مکانی برای برگزاری جلسات در این شهرک وجود نداشت. زمین‌های این شهرک همگی واگذار شده‌اند، اما درخصوص نحوه واگذاری آنها ابهام وجود دارد. سوله‌های شرکت شهرک‌های صنعتی بوکان به انبار مواد غذایی و علوفه دام تبدیل شده‌اند. خرید زمین برای توسعه شهرک صنعتی بوکان اجرایی نشده است. سیاسی‌کاری‌های اداره بهزیستی در شهرستان بوکان از دیگر معضلات این شهرستان است که جزئیات آن را به زودی اعلام می‌کنم. لذا از وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی تقاضا دارم در موارد مطروحه اقدام و بررسی و پیگیری و اعلام نتیجه فرمایند. والسلام علیکم و رحمه الله

حسينعلي حاجي دليگاني
از ایراد نطق برادر گرامی انور حبیب‌زاده‌بوکانی نماینده محترم بوکان تشکر داریم و از برادر گرامی محمد علیپور نماینده محترم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت دعوت می‌کنم که نطق پنج‌دقیقه‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

محمد علي پور
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «افوض امری الی الله إن الله بصیر بالعباد» با درود و سلام به ارواح طیبه شهدا، درود و سلام بر روح پرفتوح حضرت امام راحل، با درود و سلام و آرزوی صحت و سلامت برای مقام معظم رهبری، درود و سلام بر مردم غیور و ولایتمدار آذربایجان‌غربی، درود و سلام بر مردم شریف شهرهای ماکو، چالدران، شوط و پلدشت، بازرگان، آواجیق، نازک و مرگنلر و مردم شریف ساکن در روستاهای حوزه انتخابیه‌ام. امروز می‌خواهم از محرومیت و مظلومیت شهرستان دورافتاده چالدران که در شمال غربی‌ترین نقطه ایران اسلامی واقع شده مواردی چند به پیشگاه ملت شریف ایران و دولتمردان بازگو نمایم. چالدران محل شهادت (27) هزار شهید در دوره صفویه در جریان جنگ چالدران با دولت عثمانی که مرحوم علامه جعفری توصیه می‌فرمود هرگاه قصد ورود به چالدران را داشته باشید به حرمت خون‌های پاک شهدا با وضو وارد شوید و عزیزی تعبیر شلمچه دوره صفویه از آن یاد می‌کرد. چالدران علی‌رغم داشتن مراتع و چراگاه‌های کم‌نظیر، مستعد برای دامداری و داشتن (144) کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکیه و ذخایر ارزشمند معدنی از لحاظ شاخص برخورداری در سطح استان و کشور جزء محروم‌ترین شهرستان‌های کشور می‌باشد. محرومیت در حدی است که از اول انقلاب تا به امروز حتی یک پروژه ملی در چالدران و آواجیق اجرا نشده است. از چند سال قبل به علت نداشتن درآمد کافی و گذران زندگی، روستاهای چالدران به ناچار به تدریج خالی از سکنه شده و مهاجرت به شدت رواج پیدا کرده است، به طوری که از (222) روستا (44) روستا خالی از سکنه شده و تعداد روستاهای شهرستان با سکنه به (178) روستا کاهش یافته است. در کنار محرومیت‌های فوق‌الذکر از کم‌لطفی و بی‌مهری مدیران استان از جمله استاندار و مدیریت بسیار ضعیف شهرستان رنج می‌برد. مدیریت شهرستان حتی قادر نیست مشکل نان مصرفی شهروندان را برطرف نماید و امروزه تهیه نان مصرفی شهروندان و روستاهای اطراف چالدران با ایستادن در صف‌های طویل به دغدغه اصلی مردم تبدیل شده است. تقریباً از سه سال قبل به دستور مقام معظم رهبری بنیاد علوی مأموریت پیدا کرده بخشی از محرومیت و عقب‌ماندگی چالدران را با اجرای طرح‌های حمایتی و توانمندسازی جبران نماید. عدم هماهنگی و همکاری و مدیریت ضعیف شهرستان و عدم اهتمام استاندار استان سبب گردید از این لطف و عنایت مقام معظم رهبری به نحو مناسب بهره‌مند نباشیم. از حدود پنج ماه قبل از وزیر کشور در رابطه با مشکل مدیریتی شهرستان سؤال کردم، لیکن با بی‌توجهی و وقت‌کشی حاضر به حضور در کمیسیون شوراها برای پاسخگویی نشده است. برای جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه مردم شهرستان و تأمین معیشت آنان دو تا بازارچه مرزی به نام‌های پیراحمدکندی و شیخ‌صله تمام مراحل مربوطه را طی کرده و در کمیسیون اقتصادی دولت منتظر تأیید نهایی می‌باشد. اگر چنانچه این دو تا بازارچه تصویب و راه‌اندازی شود، گشایش جدی در معیشت مردم چالدران و آواجیق ایجاد می‌نماید. حدود (600) هکتار در زمین‌های پایاب سد کرم‌آباد، سد بابااحمد، سیستم آبیاری تحت فشار اجرا شده، لیکن به بهره‌برداری نهایی نرسیده است. از استاندار محترم استان بجد می‌خواهم با توجه و عنایت ویژه این کار ناتمام را به اتمام برساند. در نهایت از همه عزیزان، نیروهای نظامی و انتظامی و مرزبانی به خصوص برادران سپاه و بسیج که با مجاهدت‌های شبانه‌روزی خود از حدود و ثغور میهن اسلامی با اقتدار پاسداری نموده و امنیت کامل برای ساکنین مرز و شهروندان به ارمغان می‌آورند تشکر می‌نمایم.

حسينعلي حاجي دليگاني
از نطق برادر گرامی محمد علیپور نماینده محترم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت تشکر داریم. از آخرین ناطق جلسه امروز برادر گرامی مسلم صالحی نماینده محترم اقلید دعوت می‌کنم که نطق پنج‌دقیقه‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

مسلم صالحي
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام و درود می‌فرستیم به روح پاک و پرفتوح بنیانگذار کبیر انقلاب، امام شهدا، شهدای صدر اسلام تاکنون و آرزوی طول عمر باعزت توأم با سلامتی برای مقام معظم رهبری داریم. به نوبه خودم خدمت ملت شریف ایران به ویژه مردم متعهد، انقلابی شهرستان اقلید و سرحد چهاردانگه عرض سلام و ادب و احترام دارم و همچنین خدمت همکاران عزیز عرض سلام داریم و فرا رسیدن سال 1400 شمسی را تبریک می‌گویم. ان‌شاءالله که سال پیش‌رو سالی پر از خیر و برکت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد. همانگونه که مستحضر هستید سال 1400 توسط مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده است. متأسفانه اقدامات دولت طی هشت سال گذشته بزرگترین مانع پیش روی بخش تولید بوده و خسارت‌های زیادی را در تمامی حوزه‌هایی که با تولید در ارتباط بودند وارد کرده است. یکی از این حوزه‌ها حوزه کشاورزی است. عملکرد بد و ناقص دولت باعث شده که استقلال نظام مقدس جمهوری اسلامی در تولید برخی از محصولات استراتژیک امروزه زیر سؤال برود. همکاران عزیز! یکی از این محصولات گندم است که دیروز وزیر محترم جهادکشاورزی هم در صحن حضور داشتند و شما عزیزان نکاتی را در این رابطه عرض کردید. قیمتی که دولت مصوب کرده تقریباً یک قیمت (4000) تومانی برای هر کیلو گندم است در صورتی که با توجه به هزینه‌های داشت و برداشت، قیمت تمام‌شده هر کیلو گندم برای کشاورزان ما بین (6000) تا (6500) تومان در می‌آید. این قیمت ناچیزی که دولت تعیین کرده و زیانی که کشاورزان در اثر این قیمت می‌بینند، این انگیزه را در کشاورزان ایجاد کرده از الان که تقریباً فصل برداشت گندم شروع می‌شود، گندم تولیدی خودشان را در اختیار دولت قرار ندهند. از طرفی وجود قیمت تقریباً (10) هزار تومانی گندم در کشورهای همسایه این انگیزه را در کشاورزان و دلالان و بعضاً تاجران ایجاد کرده که گندم تولیدی داخل کشور را به قیمت (4000)، (5000) و نهایتاً (6000) تومان خریداری کنند و به قیمت (10) هزار تومان در کشورهای همسایه بفروشند. می‌طلبد که دولت نسبت به اصلاح قیمت گندم اقدام کند. اصلاح قیمت گندم و پرداخت به موقع هزینه آن باعث می‌شود که کشاورز برای تولید بیشتر در سال آتی در خودش انگیزه ایجاد کند. در سالی که پیش‌رو داریم تقریباً (6) میلیون و (152) هزار هکتار اراضی کشور زیر پوشش کشت گندم بود. پیش‌بینی می‌شود بیش از (10) میلیون تن برداشت گندم داشته باشیم. اگر دولت با این قیمت‌گذاری فعلی پیش برود شک نکنید سال آینده هیچ انگیزه‌ای برای کاشت این محصول استراتژیک در کشور وجود نخواهد داشت. این جشن استقلالی را که زمانی در زمینه تولید گندم برگزار کردیم امروزه دیگر آن جشن و آن استقلال وجود نخواهد داشت و ما به یک واردکننده گندم در سال‌های آتی تبدیل خواهیم شد. از طرفی در بحث بازار مرغ، عملکرد ناقص دولت باعث شد کشوری که قدرت چهارم موشکی دنیا را دارد، امروز متأسفانه مردمانش در صف‌های چند کیلومتری بعضاً برای تحویل گرفتن دو، سه تا مرغ معطل باشند. ارز (4200) تومانی هم در اختیار این تولیدکنندگان مرغ قرار دادیم، چه شد؟ به کجا رفت؟ نظارت دستگاه‌های ذی‌ربط کجاست؟ وزیر محترم جهادکشاورزی دیروز ادله و توجیهاتی می‌آورند، ولی برای شما همکاران عزیز چقدر قانع‌کننده بود؟ آیا در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی این است که مردم در یک صف‌های چند کیلومتری قرار بگیرند، برای خرید یکی، دو تا مرغ؟ امیدواریم که دستگاه‌های ذی‌ربط در زمینه تأمین مایحتاج ضروری و اساسی مردم در این ایام تلاش کنند. از طرفی در رابطه با حوزه انتخابیه خدمتتان عرض کنم که تقریباً در (48) ساعت اخیر متأسفانه یک سرمازدگی بسیار شدیدی باغات و زمین‌های زراعی شهرستان اقلید تجربه کرده، به گونه‌ای که طبق برآوردها بیش از (120) میلیارد تومان خسارت وارد کرده است. عزیزان! صندوق بیمه محصولات کشاورزی یک ضعف عمده دارد که این منحصر به شهرستان اقلید نیست، دامن‌گیر کل کشور است. اول اینکه ارزیابی واقع‌بینانه از میزان خسارت‌ها ندارد، دوم اینکه آن خسارتی که باید به موقع به کشاورز پرداخت کند، این کار را انجام نمی‌دهند. کشاورز هم زمانی که بی‌اعتماد شد... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از ایراد نطق برادر گرامی مسلم صالحی نماینده محترم اقلید تشکر می‌کنم. آقای رئیس! ناطقین تمام شد، اگر اجازه بفرمایید تذکرات دو دقیقه‌ای را ادامه بدهیم.
6 قرائت بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخصوص حمایت از ساخت سریال گاندو 2

علي نيک زادثمرين
اگر اجازه بدهید یک بیانیه داریم، حاج‌آقای موسوی‌! بیانیه را قرائت بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
بسم الله الرحمن الرحیم بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت از ساخت سریال گاندو (2) در ایام نوروز شاهد پخش یک مجموعه تلویزیونی ساخته‌شده براساس تلاش سربازان گمنام امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف) برای شناسایی مقابله و خنثی‌سازی با پروژه نفوذ بودیم. این مجموعه تلویزیونی با نام «گاندو» مخاطبان چند میلیونی پیدا کرد. به تمام عزیزان، دست‌اندرکاران ساخت این مجموعه جذاب که فقط گوشه کوچکی از جریان نفوذ را به نمایش گذاشت، دست‌مریزاد می‌گوییم. مجموعه‌ای که به مثابه آب در لانه مورچگان عمل کرد، تا جایی که تمام هم و غم‌شان را به کار گرفتند و علاوه بر حملات تخریبی به عوامل ساخت و بازیگران، سرانجام مانع ادامه پخش شدند، علی‌رغم توقف پخش، اما همین چند قسمت هم مشتی نمونه خروار بود و البته تلنگری بر همه ما که چرا مقام معظم رهبری پیوسته از خطر نفوذ دشمن سخن به میان می‌آورند، از جمله دی‌ماه سال 1394 در دیدار ائمه‌جمعه هشداری صریح و پیشگیرانه دادند و گفتند: «یک مسأله، مسأله نفوذ است. نفوذ، ما این مسأله نفوذ را در قضیه برجام و پس از برجام مطرح کردیم این خیلی مسأله عجیب و خیلی مسأله مهمی است، کسانی که در مسائل گوناگون دسترسی به اطلاعات دارند، خوب می‌دانند که چه دامی برای کشور گسترانده‌اند یا می‌خواهند بگسترانند برای نفوذ کردن در حصن و حصار اراده و فکر و تصمیم ملت ایران با انحاء مختلف تدابیر، سیاست‌ها و توطئه‌ها. این الان در جریان است عناصر نفوذی مثل موریانه از داخل می‌جود و پایه‌ها را سست می‌کند و فرو می‌ریزد». ملت در مجموعه تلویزیونی گاندو به صراحت دیدند که پروژه نفوذ بسیار فراتر از موضوع جاسوسی به نفع دشمن و در واقع هدف نهایی‌اش دلسرد کردن مردم از انقلاب و آرمان‌هایش با بکارگیری آخرین روش‌ها و تکنولوژی‌های ساخته شده در کارگاه‌های فوق‌سری سازمان‌های جاسوسی آمریکا، رژیم صهیونیستی و سایر مراکز جاسوسی غرب است همان که مقام معظم رهبری باز هم درباره آن هشدار داده‌اند و اعلام کرده‌‌اند هدف از نفوذ جریانی که مهمتر از نفوذ موردی است تغییر باورها، تغییر آرمان‌ها و تغییر نگاه است. به گونه‌ای که مسئول مورد نفوذ همان طوری فکر کند که همان آمریکایی نگاه می‌کند. علی‌رغم این هشدارها اما متأسفانه طی چند سال اخیر شاهد تبعات و پیامدهای سنگین آثار نفوذ در کشور مخصوصاً در حوزه اقتصاد بوده‌ایم. مجموعه تلویزیونی گاندو کیفرخواستی مستند علیه همین نگاه بود، نگاهی که حتی حل مشکل آب خوردن ملت را هم خارج از کشور جستجو می‌کرد، نگاهی خودباخته که شأنی برای توانایی جوانان برومند در داخل قائل نیست و بر این تصور باطل است تا کدخدا نخواهد اتفاقی نخواهد افتاد. ملت عزیز ایران ما نمایندگان شما در خانه ملت یکبار دیگر خاضعانه همدردی و البته تشکر و تقدیر خود را از تحمل شما به واسطه مشکلات شدید اقتصادی که پیش آمد اعلام کرده و تمام تلاشمان را برای کاهش مشکلات با الگو قرار دادن نامگذاری سال 1400 از سوی مقام معظم رهبری که سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نامیدند به کار خواهیم گرفت اما بدانید ریشه این مشکلات کجاست، چه جریانی با چه انگیزه‌ای بر سر راه بالندگی این کشور مانع می‌سازد. یک بار دیگر از سربازان گمنام امام زمان «عجل الله تعالی فرجه الشریف» و سازندگان و بازیگران مجموعه تلویزیونی گاندو که به راستی سلبریتی واقعی هستند تشکر کرده و به آنان خداقوت می‌گوییم که نوری بر تاریک‌خانه جریان نفوذ تابانده و پشت‌پرده بسیاری از وقایع تلخ و ناگوار رخداده در کشور را افشا کرده‌اند. این بیانیه به امضای (160) نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است. (امضاءکنندگان بیانیه عبارتند از آقایان: رضا آریان‌پور، احد آزادی‌خواه، محمد آشوری‌تازیانی، حبیب آقاجری، سیدعلی آقازاده‌دافساری، مرتضی آقاطهرانی، سیدمصطفی آقامیرسلیم، یحیی ابراهیمی، ابوالفضل ابوترابی، اکبر احمدپور، سیدلفته احمدنژاد، محمدرضا احمدی، موسی احمدی، محمود احمدی‌بیغش، سلمان اسحاقی، مهدی اسماعیلی، ولی اسماعیلی، احمد امیرآبادی‌فراهانی، حسین امامی‌راد، پرویز اوسطی، عبداله ایزدپناه، عبدالجلال ایری، روح‌اله ایزدخواه، حسین بامیری، امیرحسین بانکی‌پورفرد، صدیف بدری، علی‌اکبر بسطامی، فرهاد بشیری، علیرضا پاک‌فطرت، نصراله پژمانفر، سیدرضا تقوی، رضا تقی‌پورانوری، مجتبی توانگر، امیرقلی جعفری‌بروجنی، وحید جلال‌زاده، حسین جلالی، عبدالکریم جمیری، محمدصالح جوکار، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، رضا حاجی‌پور، انور حبیب‌زاده‌بوکانی، علی حدادی، شهباز حسن‌پوربیگلری، امان‌اله حسین‌پور، کمال حسین‌پور، اسماعیل حسین‌زهی، سیدجواد حسینی‌کیا، قدرت‌الله حمزه‌شلمزاری، سیدمرتضی خاتمی، سیدمسعود خاتمی، محمد خدابخشی، حسین خسروی‌اسفزار، علی خضریان، یوسف داودی، عبدالناصر درخشان، سیدکاظم دلخوش‌اباتری، الهویردی دهقانی‌، سیدمحسن دهنوی، جعفر راستی، احمد راستینه‌هفشجانی، رجب رحمانی، بهزاد رحیمی، عبدالعلی رحیمی‌مظفری، حسن رزمیان‌مقدم، سیداحمد رسولی‌نژاد، علی رضائی، مصطفی رضاحسینی‌قطب‌آبادی، یعقوب رضازاده، حسین رجایی، منصورعلی زارعی‌کیاپی، محمدمهدی زاهدی، علی زنجانی‌حسنلوئی، علیرضا زندیان، سیدجواد ساداتی‌نژاد، قاسم ساعدی، محمد سرگزی، کیومرث سرمدی‌واله، مهدی سعادتی‌بیشه‌سری، معین‌الدین سعیدی، علیرضا سلیمی، اصغر سلیمی، رمضانعلی سنگدوینی، حسن شجاعی‌علی‌آبادی، غلامرضا شریعتی‌اندراتی، مهدی شریفیان، منصور شکرالهی، محمد صفائی‌دلوئی، محمد صفری‌ملک‌میان، سیدصادق طباطبائی‌نژاد، مهدی طغیانی، محمود عباس‌زاده، روح‌اله عباسپور، ابراهیم عزیزی (کرمانشاه)، مهدی عسگری، محمد علیپور، کمال علی‌پورخنکداری، احمد علی‌رضا‌بیگی، محسن علیزاده، علی‌اکبر علیزاده‌برمی، علی‌اصغر عنابستانی، بهزاد علیزاده، علیرضا عباسی، موسی غضنفرآبادی، محسن فتحی، رسول فرخی‌میکال، ولی‌اله فرزانه، محمدحسین فرهنگی، حجت‌اله فیروزی، رحمت‌اله فیروزی‌پوربادی، جعفر قادری، سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، غلامحسین کرمی، علی کریمی‌فیروزجائی، علی‌اکبر کریمی، محمد کعب‌عمیر، مهرداد گودرزوندچگینی، حسین گودرزی، فداحسین مالکی، روح‌اله متفکر‌آزاد، ابراهیم متینیان، بهروز محبی‌نجم‌آبادی، سیدمجتبی محفوظی، صمداله محمدی، مرتضی محمودوند، جلیل مختار، احمد مرادی، کیوان مرادیان‌کوچکسرائی، عبدالرضا مصری، محمدمهدی مفتح، عباس مقتدایی، علیرضا منادی‌سفیدان، غلامرضا منتظری، سیدعلی موسوی، سیدکاظم موسوی، سیدموسی موسوی، سیدنظام‌الدین موسوی، سیدناصر موسوی‌لارگانی، سیدمحمد مولوی، سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، حسین میرزائی، الیاس نادران، احمد نادری، مجید نصیرائی، علیرضا نظری، محمدتقی نقدعلی، رحمت‌اله نوروزی، حسین نوش‌آبادی، جواد نیک‌بین، حسن همتی، محمد وحیدی، علیرضا ورناصری‌قندعلی، مهرداد ویس‌کرمی، سیدعلی یزدی‌خواه و خانمها: الهام آزاد، زهره الهیان، پروین صالحی‌مبارکه، شیوا قاسمی‌پور، زهره‌سادات لاجوردی، فاطمه محمدبیگی و سمیه محمودی).

علي نيک زادثمرين
بسیار متشکر از حاج‌آقای موسوی. جناب آقای حاجی‌دلیگانی بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
آقای رئیس دو اصلاحیه داریم آقایان احمد محرم‌زاده و جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی صبح در محل کمیسیون تلفیق که در واقع به جهت بحث کرونا در آن قسمت هم بخشی از همکاران گرامی در آن جلسه مستقر هستند، حضور داشتند که نام آنها برده شد که بدین وسیله اصلاح می‌شود.
7 تذکرات شفاهی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

حسينعلي حاجي دليگاني
برادر گرامی رمضانعلی سنگدوینی نماینده محترم گرگان و آق قلا بفرمایید.

رمضانعلي سنگدويني
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم ضمن عرض سلام و تبریک عید نوروز به همه مردم شریف ایران و مردم استان گلستان. تذکر به رئیس‌جمهور درخصوص تصمیم‌گیری مسافرت‌های نوروزی که منجر به بالا رفتن مرگ و میر و همچنین ازدیاد شهرهای قرمز و نارنجی در کشور گردید. تذکر به رئیس‌جمهور و وزرای جهادکشاورزی و صمت درخصوص نابسامانی‌ها گرانی و کمبود مرغ و روغن. آقای روحانی! آیا شما در ایران زندگی می‌کنید؟ تذکر به رئیس‌جمهور و وزیر جهادکشاورزی درخصوص قیمت‌گذاری محصولات تضمینی کشاورزی از جمله گندم که قیمت آن (4000) تومان اعلام شده است و این منجر به بی‌انگیزگی کشاورزان مبنی بر عدم تحویل محصول و تبدیل آن به خوراک دام و طیور خواهد شد. تذکر به وزیر محترم نیرو درخصوص مشکلات کمبود و تنش آب در استان گلستان و شهر گرگان. مطمئناً مردم گرگان مثل سال گذشته با کمبود آب مواجه خواهند شد. تشکر از وزیر محترم نفت و مدیرعامل اکتشاف شرکت ملی نفت ایران مبنی بر استقرار دکل حفاری و آغاز عملیات اجرای حفاری نفت و گاز در سقرتپه گمیشان استان گلستان. درخواست از آقای مهندس زنگنه درخصوص رفع موانع پتروشیمی و فعال کردن عملیات اجرایی مخزن ذخیره‌سازی گاز در قزل‌تپه گنبد. درخواست از آقای سالاری مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی درخصوص توجه به درمان تأمین‌اجتماعی در گلستان و تحویل دستگاه ام‌آر‌آی برای بیمارستان حکیم جرجانی. تشکر از نمایندگان محترم مجلس درخصوص حق تسری کارکنان زندان، دامپزشکی و پزشک قانونی و درخواست از دولت و سازمان برنامه درخصوص اجرای آن. تذکر به وزیر محترم کشور درخصوص جلوگیری از دفع... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از آقای سنگدوینی تشکر می‌کنم. تذکر شفاهی دو دقیقه‌ای برادر گرامی احمد علی‌رضا‌بیگی نماینده محترم تبریز، آذرشهر و اسکو بفرمایید.

احمد علي رضابيگي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر من به هیأت‌رئیسه است پیرو تذکرات قبلی بر ضرورت استیضاح وزیر کشور پافشاری می‌کنم و اجرای ماده (221) آیین‌نامه داخلی را خواستارم. مستحضر هستید من در دوره دهم مجلس شورای اسلامی هم جزء متقاضیان استیضاح آقای رحمانی‌فضلی بودم ولی ملت ایران می‌دانند به سبب قبیله‌گرایی سیاسی اجازه طرح موضوع داده نشد. در مجلس یازدهم از ابتدای دوره، موضوع استیضاح را با رعایت تشریفات مربوطه تقدیم هیأت‌رئیسه کردیم که متأسفانه همین موضوع دارد در فراموش‌خانه هیأت‌رئیسه خاک می‌خورد، ناچار شده‌ایم با امضای بیش از (60) نفر از نمایندگان ملت ایران از ریاست محترم قوه قضائیه درخواست کنیم که در دفاع از حقوق عامه به موضوع رسیدگی بکنند، تشکر می‌کنم از دستور اکید ریاست محترم قوه قضائیه برای تشکیل کمیته خاص در این خصوص و تسریع در رسیدگی اعلام نتیجه را خواستار هستم. دبیر شورای‌عالی امنیت ملی هم اخیراً اعلام کرده‌اند خسارت‌هایی که در حوادث آبان 98 وارد شده است این حوادث می‌توانست اتفاق نیفتد و این قابل پیشگیری بود و تقصیر وزیر کشور در این خصوص محرز است. انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا هم دارد مراحل اجرایی را طی می‌کند، انتخابات ریاست جمهوری از 21 اردیبهشت ماه آغاز می‌شود با توجه به حساسیت زمانی این فراز از تاریخ انقلاب اسلامی، من اعلام می‌کنم که دست وزیر کشور آلوده به خون مردم هست و او صلاحیت این مسئولیت خطیر را ندارد، متشکرم.

حسينعلي حاجي دليگاني
از آقای علی‌رضا‌بیگی تشکر می‌کنم. برادر گرامی حسین محمدصالحی‌دارانی نماینده محترم فریدن، چادگان، فریدونشهر، بویین و میان‌دشت تذکر دو دقیقه‌ای خودتان را بفرمایید.

حسين محمدصالحي داراني
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم سالروز شهادت مردان عشق، صیاد شیرازی و مرتضی آوینی را گرامی می‌داریم. چون که صیاد از جهان پرواز کرد رتبه والای حق‌بینی گرفت راوی فتح دلیران می‌شوی گر هوایت عطر آوینی گرفت ان‌شاء‌الله در سال 1400 ملت سربلند ایران با عزمی استوار و در تجدید پیمانی ماندگار با نظام اسلامی با مشارکت جدی در انتخابات بار دیگر دشمنان را ناامید خواهند کرد. در سال‌های جهش تولید و سال پشتیبانی‌ و مانع‌زدایی باید مجلس با همتی والا در رفع موانع بکوشد چرا که پس از گذشت چند ماه از مجلس انقلابی در عمل برای رفع مانع اتفاقی نیفتاد و همچنان مردم محروم برای ایجاد اشتغال و تولید باید هفت‌خان رستم، هفت شهر عشق عطار و صد میدان خواجه عبدالله انصاری را طی کنند وناامید و مأیوس شوند. امروزه برای یک واحد کوچک تولیدی باید خون دل‌ها خورد و سپس دریافت که عده‌ای حقوق و پاداش می‌گیرند تا مانع کار شوند. نابرده رنج گنج میسر نمی‌شده دیروز مزد از کسی است جان برادر که مانع است اما تذکر جدی به وزرای جهادکشاورزی و صنعت و تجارت درخصوص انباشت محصولات سیب‌زمینی که کشاورزان محروم و زحمت‌کش را به استیصال کشانده است. امروزه که مرغ به همت والای مسئولین تا افلاک پر کشیده است ای کاش قدری هم پرواز را به سیب‌زمینی می‌آموختند. به هر تقدیر امروز در مجلس انقلابی جای آن نیست که بنشینیم و تنها مشکلات را بیان کنیم وقت ارائه راه‌کار و جای اندیشه در این کارزار است تا با تصمیمات قاطع برای معیشت و اشتغال مردم و رفع بوروکراسی شدید اداری در عرصه تولید، مشکلات را حل کنیم خیلی ممنون و سپاسگزارم.

حسينعلي حاجي دليگاني
از آقای محمدصالحی تشکر می‌کنم. دعوت می‌کنم از برادر گرامی علیرضا ورناصری‌قندعلی نماینده محترم مسجدسلیمان، لالی، هفتگل و اندیکا بفرمایید.

عليرضا ورناصري قندعلي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام به ملت بزرگ ایران و همکاران گرامی و تبریک اعیاد شعبانیه و سال نو. 1 ـ وزیر محترم نیرو مخاطب من است که هم از مصائب استان خوزستان در حوزه وزارت و عملکرد خود مطلع هستند و بنده بارها از این تریبون مشکلات را با ایشان مطرح کرده‌ام. برداشت آب از سرشاخه‌های کارون بزرگ خصوصاً در طرح بهشت‌آباد بدون کارشناسی و ظالمانه است ضمن اینکه تبعات محیط‌زیستی دارد، تنفر انزجار اجتماعی را در پی خواهد داشت، مردم و نمایندگان مردم در استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری از آن به سادگی نخواهند گذشت. 2 ـ خوزستان تولید کننده (85) درصد برق آبی کشور با بیش از (50) درصد منابع آب‌های تنظیم شده کشور موقعیت حیاتی و ممتازی در تولید انرژی کشور دارد، حجم آب مخازن سدهای حوزه انتخابیه بنده (8) میلیارد متر مکعب است و حدود (45) درصد انرژی برق آبی کشور در حوزه انتخابیه بنده تولید می‌شود. اما تابستان سال گذشته هم طبق روند تأسف‌بار سال‌های اخیر برخورداری شش ساعت در روز از آب در بسیاری از روستاها و چهار شهرستان حوزه بنده بین (60) تا (80) درصد بود. در گرمای بالای (40) درجه تابستان قطع مکرر برق و عدم پایداری آب در بسیار از مناطق حوزه انتخابیه بنده مردم را به شدت آزار داد. مجدداً یادآور می‌شوم با توجه به آغار تدریجی فصل گرما در استان خوزستان ضرورت دارد... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از آقای ورناصری تشکر می‌کنم. دعوت می‌کنم از آقای مهرداد ویس‌کرمی نماینده محترم خرم‌آباد و چگنی تذکر دو دقیقه‌ای خودشان را بیان بفرمایند.

مهرداد ويس کرمي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم چون خلق در آیند به بازار حقیقت ترسم نفروشند مطاعی که خریدند تذکر به تیم مذاکره کننده هسته‌ای بابت رعایت خط قرمز‌های نظام با توجه به بدقولی‌ها و بدعهدی‌هایی که متأسفانه قبلاً سرزده است. یک تذکر به وزارت محترم کشور و وزارت محترم دادگستری بابت حل مشکل دهکده گردشگری مخمل‌کوه خرم‌آباد که با اهمال مسئولین متأسفانه مشکل شده است و در سال تولید، رفع موانع تولید و پشتیبانی‌ها امیدواریم این کار انجام بشود. تذکر به وزیر محترم نیرو برای صدمین بار جهت حل مشکل تخصیص آب لرستان و رفع ظلم تاریخی تخصیص آب لرستان البته سؤال بنده از ایشان ان‌شاء‌الله در کمیسیون انرژی به زودی مطرح خواهد شود. تذکر به وزیر محترم ورزش و جوانان جهت تعیین تکلیف مجمع جوانان استان لرستان. درخواست از وزیر محترم مسکن و شهرسازی جهت تعیین تکلیف سریع‌تر هتل صخره‌ای خرم‌آباد. درخواست از وزیر محترم کشور اقدام جهت تشکیل شهرستان پاپی امیدواریم نامه به زودی ارسال بشود و کار تشکیل شهرستان پاپی ان‌شاء‌الله انجام بشود و وزیر محترم مسکن و شهرسازی بابت ایجاد راه دسترسی برای بیران‌شهر از آزاد‌راه خرم‌آباد به اراک که درخواست اکید مردم این منطقه است، به هر حال مردم همکاری جدی داشته‌اند در بحث آزاد‌راه و ساخت آزاد‌راه، واگذاری زمین امیدواریم که ان‌شاء‌الله لطف بکنند و یک راه دسترسی برای بیران‌شهر از آزاد‌راه خرم‌آباد به اراک ان‌شاء‌الله ایجاد بشود عذرخواهی می‌کنم که وقت دوستان را در این زمینه گرفتیم. والسلام علیکم و رحمه الله

حسينعلي حاجي دليگاني
از آقای ویس‌کرمی تشکر می‌کنم. آقای رئیس! برادر عزیز ما آقای زاهدی تذکر در دستور روز دارند.

علي نيک زادثمرين
آقای دکتر زاهدی! یک لحظه عذرخواهی می‌کنم. من استدعایم از همکاران عزیز این است که طبق اصل (86) قانون اساسی سروران عزیز و نمایندگان محترم آزادند در ایفای وظایف نماینده اظهار نظر کنند اما خواهش می‌کنم کلماتی که بر زبان رانده می‌شود جانب انصاف هم رعایت کنید چون بعضی مباحثی را دوستان به کار می‌برند این بعد ماده (75) می‌شود و قاعدتاً باید جواب افراد را هم بخوانیم، آقای زاهدی! بفرمایید.

عباس مقتداي خوراسگاني
خوب بگذارید بیاید جواب بدهد.

علي نيک زادثمرين
من کلی یک چیزی گفتم، گفتم که ما نماینده مردمیم جانب انصاف را هم رعایت بکنیم.

محمدمهدي زاهدي
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم اولاً تبریک عرض می‌کنم سال نو و اعیاد شعبانیه را به ملت عزیز ایران و همکاران عزیزم در مجلس شورای اسلامی. از همه کسانی که در انعقاد تفاهم‌نامه بین دو کشور مقتدر ایران اسلامی و چین زحمت کشیدند تشکر می‌کنم امیدوارم که برنامه‌های اجرایی آن همگی با تصویب مجلس شورای اسلامی عملیاتی گردد. ثانیاً امیدوارم که در مذاکرات (1+4) در مورد سرنوشت برجام و رفع تحریم‌ها تیم مذاکره کننده کشورمان کوچک‌ترین عقب‌نشینی از مواضع نظام در این خصوص نداشته که تاکنون این گونه بوده است و با پشتیبانی ملت و مجلس شورای اسلامی از موضع قدرت مطالبات کشور را خواستار شوند و اما تذکر جدی به رئیس‌جمهور محترم به عنوان رئیس ستاد کرونا و به عنوان رئیس دولت تدبیر و امید. جناب رئیس‌جمهور! این چه بی‌تدبیری، بی‌مدیریتی و سوء‌مدیریت، بی‌توجهی، بی‌برنامگی در جهت مقابله با ویروس کرونا بود؟ از تعطیلات نوروزی به نوعی سوء‌استفاده شد و قرنطینه‌ها صورت نگرفت، نتیجه آن آمار وحشتناک مبتلایان به کرونا و بخصوص موج چهارم آن شد. تعداد زیاد مرگ و میرها، چه کسی پاسخگو است؟ ما شما را مسئول می‌دانیم، از هیأت‌رئیسه مجلس انتظار داریم با دعوت از ایشان جهت پاسخ‌گویی حتماً به مجلس فراخوانده بشوند و وزیر بهداشت هم هفته آینده بیایند و گزارش کنند. و اما آقای رئیس‌جمهور و آقای وزیر نیرو، کرمان مشکل آب دارد، کرمان تشنه است. نمایندگان عزیز به خدا قسم در سال جاری آبی (71) درصد نسبت به پارسال کمبود آب داریم. سال قبل در تابستان هر روز قطعی آب در مناطقی از کرمان بود. شما فاجعه را نگاه کنید (71) درصد امسال کمتر است، اگر پارسال سپاهیان عزیز و ارتش ما نبود که با تانکر آب به برخی از نقاط شهر کرمان برساند تبعات اجتماعی زیادی داشت، امسال فاجعه است. آقای وزیر نیرو! چرا بی‌تدبیر هستید؟ چرا آبی که از خلیج‌فارس تا سرچشمه کرمان رسیده است حاضر نیستید بخشی از آن را به عنوان آب شرب به کرمان بدهید؟ ما نه آب کشاورزی می‌خواهیم نه آب صنعت، آب شرب می‌خواهیم. کرمان در معرض فاجعه است به داد کرمان برسید. اگر این کار را نکنید تابستان پیش‌رو هم ما مشکلات امنیتی داریم و هم مشکلات اجتماعی، آن موقع دولت باید پاسخگو باشد اول وزیر نیرو بعد آقای رئیس‌جمهور و اما از اینکه بگذریم بحث مورد مبتلای روز قیمت مرغ، آقای رئیس‌جمهور! یادتان بیاد در تبلیغات ریاست جمهوری علیه دولت قبل چه و... (قطع میکروفن)

علي نيک زادثمرين
از برادرمان جناب آقای زاهدی متشکریم. جناب آقای حاجی‌دلیگانی نفر بعدی را اعلام بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
آقای حاجی‌پور ظاهراً هماهنگی با رئیس محترم جلسه داشتید تذکر دارید، بفرمایید.

رضا حاجي پور
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب خدمت حضار گرامی و هموطنان خوبم در اقصی نقاط ایران اسلامی خصوصاً همشهریان خوبم در استان مازندران و شهرستان آمل، به جهت اتفاقی که اخیراً در شهرستان آمل افتاده است تذکری را خدمت وزیر محترم جناب آقای دکتر رحمانی‌فضلی دارم و از ایشان درخواست می‌کنم که هرچه سریع‌تر برای حفظ آبروی کسانی که در انتخابات شوراها شرکت کرده‌اند، متأسفانه به دلیل عدم مدیریت درخصوص عدم حفظ اسرار، آبرو و حیثیت داوطلبان انتخابات شوراها در شهرستان آمل کسانی که در این انتخابات شرکت کرده‌اند که از مجاری فرمانداری شهرستان آمل قبل از رسیدگی و اثبات اتهام، در سطح شهرستان آمل لیست این عزیزان منتشر شد که باعث هتک حرمت و حیثیت افراد شرکت کننده در شهرستان آمل شده است که قطعاً این کار باعث هتک حرمت هموطنان من در شهرستان آمل شده است. از شما وزیر محترم شخصاً درخواست می‌کنم که هرچه سریع‌تر نسبت به این موضوع رسیدگی کنید و این خطای نابخشودنی را هر چه سریع‌تر مورد رسیدگی و اقدام عاجل قرار بدهید. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسينعلي حاجي دليگاني
تشکر. جناب آقای رئیس! تذکر بعدی جناب آقای ذبیح‌الله اعظمی‌ساردوئی بفرمایید.

ذبيح الله اعظمي ساردوئي
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم سال جدید، نوروز باستانی و اعیاد شعبانیه را به ملت بزرگ ایران تبریک عرض می‌کنم. اما چند تذکر، رئیس‌جمهور محترم و وزیر محترم جهادکشاورزی! بی‌توجهی به ورشکستگی کشاورزان جنوب کشور از جمله جیرفت و عنبرآباد، رودبار و کهنوج، فاریاب، منوجان و قلعه‌گنج در جنوب استان کرمان، رودان و میناب در شرق هرمزگان، ایرانشهر و چابهار در استان سیستان و بلوچستان شایسته دولت تدبیر و امید نیست. جناب رئیس‌جمهور و وزیر محترم جهادکشاورزی! کشاورزان از جمله تولید کنندگان پیاز، سیب‌زمینی و گوجه‌فرنگی در جنوب کشور به‌خصوص در منطقه جیرفت و عنبرآباد در حال نابودی و ورشکستگی هستند حضرات‌عالی تاکنون برای خرید تضمینی محصولات مذکور در جنوب استان کرمان اقدام مؤثری انجام نداده‌اید لطفا دستور فرمایید به صورت ویژه پیگیری شود. از جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس‌جمهور نیز گله داریم چون شما دو دور نماینده جیرفت بودید و ظرفیت‌ها و مشکلات منطقه جیرفت را به خوبی می‌شناسید اما علی‌رغم مکاتبات تاکنون هیچگونه اقدامی برای حل مشکل کشاورزان منطقه صورت نگرفته است. از جناب آقای دکتر غلامی وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری به خاطر حسن توجه به پژوهش‌های کاربردی مورد نیاز کشور و برنامه تربیت دانشجوی مهارت‌محور و همچنین عنایت ویژه به دانشگاه‌های درحال توسعه از جمله دانشگاه جیرفت تشکر و قدردانی به عمل می‌آید. جناب آقای دکتر مونسان وزیر محترم میراث فرهنگی و گردشگری! اینکه ساخت موزه جیرفت در قلب تمدن بشری و در سرزمین اَرَته بعد از چهارده سال هنوز در همان طبقه اول باقی مانده است چه مفهومی دارد؟ در همین راستا تیم‌های حفاظت میراث فرهنگی منطقه نه خودرو دارند و نه امکانات و کارکنان اداره میراث از نظر استخدامی بلاتکلیف. لذا با این نحوه مدیریت نه میراثی می‌ماند، نه فرهنگی و نه گردشگری. لطفاً ضمن تخصیص اعتبار دستور فرمایید پیگیری لازم صورت بگیرد. از جناب آقای دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کلیه معاونان ایشان به خاطر توجه ویژه به دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و تأمین تجهیزات بیمارستان‌های تابعه و تخصیص اعتبار برای تکمیل بیمارستان عنبرآباد تشکر و قدردانی به عمل می‌آید. جناب آقای دکتر آذری‌جهرمی بابت پیگیری مشکلات مخابراتی جیرفت و عنبرآباد تشکر و قدردانی می‌کنم اما جناب وزیر هنوز بخشی از مشکلات منطقه باقی است و مساعدت و توجه بیشتری نیاز دارد. جناب آقای دکتر اردکانیان وزیر محترم نیرو! یا سد نسازید و یا اگر هم می‌سازید شبکه کانال‌های آبیاری زیر سطح را هم بسازید. این که سه دهه بعد از آبگیری سد جیرفت از مجموع (30) هزار هکتار تنها کمتر از هزار هکتار از اراضی با آب سد آبیاری می‌شوند نشانه چیست؟ این موضوع عین ترک فعل و بی‌برنامگی است. لطفاً عنایت فرموده و رسیدگی فرمایید متشکرم.

علي نيک زادثمرين
از برادر عزیزم جناب آقای اعظمی متشکریم. آقای موسوی‌لارگانی مطلبی دارید؟

سيدناصر موسوي لارگاني
آقای دکتر اگر اجازه بفرمایید تذکر یک نفر از دیروز باقی مانده است، جناب آقای محمود احمدی‌بیغش بفرمایید.

علي نيک زادثمرين
نفر آخر بفرمایید.

محمود احمدي بيغش
تذکر قانون اساسی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر من اصل (84) قانون اساسی است. همکاران گرامی همه از وضع اسفبار اقتصادی و انفعال دولت می‌گوییم نه تنها اقتصاد رها شده است بلکه سیاست‌خارجی بدتر از اقتصاد است. خجالت می‌کشیم ایران بزرگ با سیاست دولت تدبیر و امید گرفتار مشکل پیاز و سیب‌زمینی، مرغ و تخم‌مرغ است البته اگر بخواهیم واقعی به مسائل نگاه کنیم همه این مصیبت‌ها از دولت نیست بخشی از آن به دستگاه قضا مربوط می‌شود، به رئیس محترم دستگاه قضا عرض می‌کنم اگر مسئولین و وزرایی که در نیمه راه این دولت به هر دلیلی برکنار یا کنار رفته‌اند به عملکرد فاجعه بار آنها و ثروت‌های غیرقابل شمارش آنها رسیدگی می‌شد مانند وزیر بهداشت و درمان و راه و شهرسازی، امروز شاهد جری شدن رئیس‌جمهور و برخی دولت مردان نبودیم. لذا عدالت حکم می‌کند و بنده در نطق‌های پیشین هم گفته‌ام برای عده‌ای از دولتیان از جمله شخص رئیس‌جمهور تشکیل پرونده داده و در پایان دولت به وضعیت متخلفین و غارت‌گران بیت‌المال و چشمک‌زنان به بیگانه رسیدگی و مجرمان را مجازات کنید تا عبرت سایرین شود و اگر این اتفاق نیفتد قوه قضائیه به شما هم امیدی نیست. دولت مثلاً تدبیر چه کرده‌ایم که همسایگان ما از قاعده همسایگی نرمال خارج می‌شوند؟ واقعاً ضعف شما کجاست؟ آیا وزارت خارجه همسایگان را به امان خدا رها کرده است؟ همکاران! مملکت رها شده است به شکلی که حتی رئیس‌جمهور افغانستان با گستاخی ادعای باج‌خواهی می‌کند. مردم ایران! رودخانه هیرمند طبق قراردادهای رایج دوجانبه و عرف حاکم در روابط همسایگان باید همیشه آب ثابتی از آن وارد ایران شود حال با انفعال و وادادگی دستگاه دیپلماسی، رئیس‌جمهور افغانستان در چند روز گذشته طی مراسم افتتاح سد کمال‌خان اعلام باج‌خواهی کرده است و آب رود هیرمند را به اهرم فشار علیه ایران تبدیل می‌کند و اما آقای اشرف‌غنی! یا خودت را به نادانی زده‌ای یا درک درستی از خدمات گسترده ایران به افغانستان نداری یا خیلی گرفتار هیجانی. تمام آبی که از هیرمند وارد ایران می‌شود برای پر کردن شکم یک میلیون از (6) میلیون افغانی در ایران کافی نیست اگر بحث بر سر اهرم فشار باشد و هیرمند را ابزار فشار قرار بدهی که به واسطه آن روابط دیرینه دو کشور را خراب کنی ما هم از ابزارها استفاده می‌کنیم و دولت را وادار می‌کنیم ظرف سه ماه میلیون‌ها افغانی را به کشور... (قطع میکروفن)

علي نيک زادثمرين
بسیار متشکر از برادرمان جناب آقای بیغش.
8 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

علي نيک زادثمرين
جلسه بعدی ساعت (7:45) دقیقه صبح روز یکشنبه بیست و دوم فروردین ماه 1400 خواهد بود و دستور جلسه، دستور هفتگی است که اعلام خواهد شد. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا