دوره 11 اجلاسیه 1
تعداد نمایندگان حاضر 210 جلسه 95
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام محضر ملت شریف و عزیز ایران و همکاران، برادران و خواهران گرامی خودم. جلسه با حضور 210 نفر رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه نود و پنجم روز یکشنبه دوم خرداد ماه 1400 هجری‌شمسی ‌مطابق با یازدهم شوال 1442 هجری‌قمری: 1 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده (اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان). 2 ـ گزارش کمیسیون انرژی در مورد لایحه نحوه واگذاری اموال، تأسیسات، ماشین‌آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب. 3 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی در مورد لایحه پروتکل همکاری در زمینه مبارزه با جرایم سازمان‌یافته در دریای خزر، الحاقی به موافقتنامه همکاری در زمینه امنیت در دریای خزر. 4 ـ گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه تصویب اصلاحات کنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، صدور گواهینامه و نگهبانی برای دریانوردان. 5 ـ گزارش کمیسیون انرژی در مورد طرح الحاق (9) تبصره به قانون حمایت از توسعه صنایع پایین‌دستی نفت خام و میعانات گازی با استفاده از سرمایه‌گذاری مردمی. 6 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح مالیات بر عایدی سرمایه. 7 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد طرح اصلاح قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه‌ای حسابداران. 8 ـ گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی افغانستان درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن. 9 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان‌روا و مبادلات داخلی آن در کشور. 10 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی مغایرت‌های قانونی در نحوه انتخاب و انتصاب رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار. 11 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درخصوص موارد اعلامی نقض اصول (77) و (125) قانون اساسی در موضوع سند (2030) (در اجرای ماده 234 آیین‌نامه داخلی).
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

محمدباقر قاليباف
تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید.


(آیات 5 ـ 1 از سوره مبارکه «فتح» توسط قاری محترم آقای حمیدرضا احمدی‌وفا تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم إِنَّا فَتَحْنا لَک فَتْحاً مُبِیناً * لِیغْفِرَ لَک اللَّهُ ما تَقَدَّمَ مِنْ ذَنْبِک وَ ما تَأَخَّرَ وَ یتِمَّ نِعْمَتَهُ عَلَیک وَ یهْدِیک صِراطاً مُسْتَقِیماً * وَ ینْصُرَک اللَّهُ نَصْراً عَزِیزاً * هُوَ الَّذِی أَنْزَلَ السَّکینَةَ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ لِیزْدادُوا إِیماناً مَعَ إِیمانِهِمْ وَ لِلَّهِ جُنُودُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ کانَ اللَّهُ عَلِیماً حَکیماً * لِیدْخِلَ الْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِناتِ جَنَّاتٍ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدِینَ فِیها وَ یکفِّرَ عَنْهُمْ سَیئاتِهِمْ وَ کانَ ذلِک عِنْدَ اللَّهِ فَوْزاً عَظِیماً * (صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
از قاری محترم برادر عزیز و گرانقدرمان جناب آقای حمیدرضا احمدی‌وفا تقدیر و تشکر می‌کنم، ترجمه آیات را بفرمایید.

سيدمحسن دهنوي
به نام خداوند بخشنده مهربان «ما تو را پیروزی بخشیدیم چه پیروزی درخشانی. تا خداوند از گناه گذشته و آینده تو درگذرد و نعمت خود را بر تو تمام گرداند و تو را به راهی راست هدایت کند و تو را به نصرتی ارجمند یاری نماید. اوست آن‌کس که در دل‌های مؤمنان آرامش را فرو فرستاد تا ایمانی بر ایمان خود بیافزایند. و سپاهیان آسمان‌ها و زمین ازآنِ خداست و خدا همواره دانای سنجیده‌کار است. تا مردان و زنانی را که ایمان آورده‌اند در باغ‌هایی که از زیر درختان آن جویبارها روان است درآورد و در آن جاویدان بدارد و بدی‌هایشان را از آنان بزداید و این فرجام نیک در پیشگاه خدا کامیابی بزرگی است». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. آقای رئیس! با اجازه اسامی غایبین و متأخرین را قرائت می‌کنم. (رئیس ـ بفرمایید) آقایان: عبداله ایزدپناه، حسین حسین‌زاده، جعفر راستی، آرش زره‌تن، سیدمجتبی محفوظی، سیدعلی موسوی و خانم فاطمه محمدبیگی.
3 بیانات رئیس محترم مجلس شورای اسلامی به مناسبت پیروزی مقاومت اسلامی در سرزمین‌های اشغالی

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم من در آغاز جلسه امروز لازم می‌دانم پیروزی مقاومت اسلامی را در سرزمین اشغالی در غزه و مناطق اشغال‌شده به امت اسلامی و همه آزادگان جهان تبریک بگویم. این مقاومت نشان داد که اگر امت اسلامی در سایه وحدت و یگانگی و همبستگی و مبتنی بر سنت‌های الهی گام بردارند و تکیه بر مردم داشته باشند، در مقابل یک رژیم اشغالگر نسل‌کش جنایتکار با همه تجهیزات و امکانات و حمایت غرب و در رأس آن آمریکا، در یک منطقه‌ای که در محاصره کامل هستند، آنها را سر جایشان می‌نشانند و چنین پیروزی عظیمی پیدا می‌شود. امیدوارم که ان‌شاءالله این درس را که تکیه بر سنت‌های الهی و تکیه بر مردم که رمز موفقیت امت اسلامی است، همیشه داشته باشیم. چرا که ما نمونه دهه 60 میلادی را هم دیدیم که کشورهای عربی آن زمان پنج روز هم نتوانستند در مقابل رژیم صهیونیستی مقاومت کنند و امروز دیدیم که چگونه مردم غزه مقاومت کردند و به پیروزی رسیدند. این پیروزی را به همه آنها تبریک و تهنیت می‌گوییم و از خداوند بزرگ هم می‌خواهیم که صبر و اجر جزیل به همه خانواده‌های شهدای این مقاومت ده‌روزه عطا بفرماید.
4 تصویب اصلاحات کمیسیون درخصوص لایحه مالیات بر ارزش افزوده (جهت تأمین نظر شورای نگهبان)، (ثبت 20)

محمدباقر قاليباف
دستور اول را بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
آقای رئیس! دستور اول گزارش کمیسیون اقتصادی مربوط به لایحه مالیات بر ارزش افزوده اعاده‌شده از شورای محترم نگهبان است که با اجازه جناب‌عالی قرائت می‌کنم و جناب‌عالی اعلام رأی بفرمایید. مصوبه کمیسیون: «ماده (57) به شرح زیر اصلاح می¬شود: ماده 57 ـ این قانون شش ماه پس از ابلاغ به رئیس‌جمهور لازم‌الاجرا است». آقای رئیس! به رأی بگذارید.

عليرضا سليمي
اخطار دارم.

محمدباقر قاليباف
اگر در رابطه با همین موضوع است بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای سلیمی بفرمایید.

عليرضا سليمي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! اخطار اصل (57) را دارم، همچنین اصل (84) و در ادامه اصول (77) و (85). آقای رئیس ببینید! مشکلی که این قانون داشته این بود که 12/2/ که این مصوبه نهایی شده، ما گفتیم از ابتدای سال 1400. آقایان در کمیسیون وقتی خواستند اصلاح کنند گفتند شش ماه پس از ابلاغ قانون به رئیس‌جمهور. نکته‌ای که هست این است که ما الان ایراد را داریم برطرف می‌کنیم، ایراد هم فقط بحث تاریخ بوده، چیز دیگری نبوده است. چرا شش ماه؟ یعنی ما از الان چهار ماه کشور را معطل کنیم، در مورد قانونی که نهایی شده و فقط صرفاً و صرفاً بحث تاریخ مطرح بوده است؟ آقای رئیس! به همین مناسبت برای اصل (57) یک اخطار دیگری هم عرض می‌کنم و آن این است که براساس اصل (57) ما قائل به تفکیک قوا هستیم. مجلس قانونگذاری می‌کند و دولت باید اجرا کند. آقای رئیس! آژانس در مورد قانون راهبردی سه ماه فرصت داشت، فرصت آژانس دیروز تمام شده است. براساس قانون باید کلیه مواردی که فیلم‌هایی را ضبط کردند، اینها باید پاک شود. آقایان امروز دیگر نمی‌توانند بیایند. آقای صالحی اینجا باید خبر بدهد که به دلیل اینکه فرجه‌ای که به آژانس داده بودند به نهایت رسیده، اینجا فقط باید خبر بدهند که فیلم‌ها را پاک کرده‌اند، ذخیره فیلم‌ها باید پاک شود. این عین قانون است. اجازه ندهید این قانون راهبردی مثل قانون اقدام متقابل شود. در قانون اقدام متقابل هرچه ما می‌گفتیم آقا! گزارش شش‌ماهه، گزارش می‌دادند، تخلف بود، آقایان عمل نمی‌کردند. اصول (57)، (84)، (77) و همچنین اصل (85)، همه این اصولی که عرض می‌کنم در این رابطه اخطار است. خواهشم این است جناب‌عالی به آقای دکتر صالحی دستور بدهید که چرا تأخیر کردند؟ یعنی دیشب بایست اعلام می‌کردند که ذخایر فیلم‌ها را محو کرده‌اند. این عین قانون است، نص قانون است. اتفاقاً حفظ شأن مجلس این موارد است. یعنی ما بر قانونی که در مجلس تصویب کردیم باید پافشاری کنیم. آقایان باید به قانون عمل کنند. نکند خودشان مسیر دیگری را بروند و مجلس هم مسیر دیگری. البته این مجلس یازدهم مجلس قبلی نیست، خواهش من عاجزانه این است که هم اخطار اول را که در مورد تاریخ عرض کردم، هم دومی را اگر حضرت‌عالی دستور بفرمایید ممنون می‌شوم، متشکرم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. این اخطار دومی که جناب‌عالی گفتید در دستور نبود، ولی چون این موضوع مهمی است من این توضیح را بدهم که هم ملت عزیزمان بدانند، هم نمایندگان محترم مجلس بدانند. حتماً همه مصمم هستیم قانون راهبردی در زمان‌های خودش براساس مصوبات اجرا شود. مقام معظم رهبری هم بر این موضوع بارها تأکید داشتند و ان‌شاءالله براساس همان تاریخ اول خردادی که مبنای سه‌ ماه بوده، از بعد از سه ماه حتماً سازمان انرژی اتمی حق دسترسی به تصاویر آنجا و انتقال آنها را ندارد. این روشن است. دیروز هم این موضوع بحث شد و تصمیم‌گیری شد. این را مطمئن باشید، من جهت اطلاع نمایندگان محترم عرض کردم. در رابطه با موضوعی هم که اشاره کردید، اگر خاطر دوستان باشد خود من در صحن سر همین موضوع اصرار کردم که از اول سال 1400 باشد. استدلال خود من هم این بود که درست است ما داریم اول سال ابلاغ می‌کنیم، ولی دریافت مالیات که همان ماه نمی‌خواهد اتفاق بیفتد، اینها سه ماه بعد می‌آیند، سه ماه بعد هم این فرصت را دارند که این کار انجام شود. ظاهراً دوستان در شورای نگهبان در این، مطلبی را داشتند که کمیسیون با صحبتی که با آنها کرده، دوستان‌مان در مالیات اصرار داشتند چون ما هر سه ماه یک‌بار اینها را رسیدگی می‌کنیم، ما به این زمان شش‌ماهه نیازمندیم که این کار درست انجام شود. لذا از این جهت در کمیسیون پیشنهاد شش ماه را دادند. اجازه بدهید این را به رأی بگذاریم، دیگر تصمیم نهایی را همکاران من خواهند گرفت. حضار 236 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. دوستان! لایحه مالیات بر ارزش افزوده اعاده‌شده از شورای نگهبان است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (179) رأی تصویب شد. بند بعدی را بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
در ماده (60) مصوبه با موضوع اصلاح ماده (244) قانون مالیات‌های مستقیم، در بند (2) ماده (244) عبارت «با شرط وثاقت و امانت» بعد از عبارت «حقوق¬دانان مطلع در امور مالیاتی» اضافه می¬شود. آقای رئیس! رأی‌گیری بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
حضار 238 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (195) رأی تصویب شد.
5 تصویب لایحه واگذاری مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب (ثبت 110)

حسينعلي حاجي دليگاني
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید دستور بعدی را وارد شویم.

محمدباقر قاليباف
بله، دستور بعدی را بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
دستور بعدی گزارش کمیسیون انرژی درخصوص لایحه نحوه واگذاری اموال، تأسیسات، ماشین‌آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب است که به صحن علنی ارائه‌ شده است. ابتدائاً از سخنگوی کمیسیون انرژی برادر عزیزمان آقای شریعتی دعوت می‌کنم که گزارش را اعلام بفرمایند. حاج‌آقای موسوی‌لارگانی! مخالفین و موافقین را هم اعلام بفرمایید.

مالک شريعتي نياسر
بسم الله الرحمن الرحیم خدمت همکاران محترم و ملت شریف ایران سلام عرض می‌کنم. گزارش کمیسیون انرژی درخصوص لایحه نحوه واگذاری اموال، تأسیسات، ماشین‌آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب خدمت صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود. بسم الله الرحمن الرحیم گزارش کمیسیون انرژی به مجلس شورای اسلامی لایحه نحوه واگذاری اموال، تأسیسات، ماشین‌آلات و هرگونه مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب که جهت بررسی به این کمیسیون به عنوان کمیسیون اصلی ارجاع شده بود با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی ذی¬ربط و کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت و در جلسه مورخ 11/8/1399 با اصلاحاتی در عنوان و متن به شرح زیر به تصویب رسید. اینک گزارش آن در اجرای ماده (۱۴۳) قانون آیین¬نامه داخلی تقدیم مجلس شورای اسلامی می¬گردد. رئیس کمیسیون انرژی ـ فریدون عباسی¬دوانی آنچه که من به عنوان یک توضیح مختصر خدمت همکاران محترم عرض می‌کنم این است که این لایحه که متن کوتاهی هم دارد و خواهش می‌کنم عزیزان توجه کنند، به جهت تعیین تکلیف مالکیت اموال، تأسیسات و ماشین‌آلات مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب بوده که به مدت حدود ده سال بلاتکلیف بوده و یک گره‌ای در کار مجموعه وزارت نیرو درخصوص این وجود داشته و با این لایحه‌ای که دولت محترم تقدیم مجلس کرده، تعیین تکلیف این اموال و دارایی‌ها مشخص می‌شود و از بلاتکلیفی خارج می‌شود. آنچه که در کمیسیون انرژی به عنوان یک تغییر اساسی در متن این ماده‌واحده مدنظر قرار گرفت، عمده آن مربوط به این بود که در متن اولیه‌ای که دولت محترم تقدیم مجلس کرده بود، بحث معافیت مالیاتی مطرح شده بود. از آن جهت که هرگونه معافیت مالیاتی با شفافیت مغایرت دارد و اگر نیاز باشد جایی به ضرورت مالیات پرداخت نکند، بهتر است که ما آنجا محاسبه نرخ مالیاتی را داشته باشیم، اما به ضرورت آن را صفر در نظر بگیریم. در متن لایحه مهمترین تغییری که در کمیسیون انرژی ایجاد شد این بحث بود که مالیات آنها به نرخ صفر محاسبه شود و عنوان معافیت مالیاتی را ما اینجا حذف کنیم و در انتها هم بحث این بود، در صورتی که بخشی از اموال و تأسیسات مذکور رفع نیاز گردد و توسط شرکت مربوطه به فروش رسد، معادل ارزش فروش باشد صرف ایجاد تأسیسات جدید شود و جای دیگری هزینه نشود. این هم تغییر جدیدی بود که در کمیسیون انرژی به تصویب رسید و تعیین تکلیف کرد که اگر اینها بخواهد به فروش برسد، در همان محل صرف خرید تجهیزات جدید شود و هزینه‌کرد دیگری نداشته باشند و آیین‌نامه آن هم حتماً لازم است بعد از سه ماه با نظر وزارت نیرو به تصویب هیأت وزیران برسد. خواهش من از همکاران محترم این است که به این لایحه با تغییراتی که کمیسیون انرژی پیشنهاد داده رأی مثبت بدهند که ان‌شاءالله یک کمکی از این ناحیه در یک کار تخصصی به مجموعه دولت و وزارت نیرو ان‌شاءالله انجام شود. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسينعلي حاجي دليگاني
تشکر، حاج‌آقای موسوی بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام و صبح‌بخیر خدمت همکاران و ملت شریف ایران اسلامی. مخالفینی که ثبت‌نام کردند و قرعه به نامشان درآمده جناب حاج‌آقای سلیمی و جناب آقای آصفری هستند. موافقین جناب آقای صباغیان‌بافقی و جناب آقای آزادی‌خواه هستند. در خدمت حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر سلیمی هستیم، بفرمایید.

عليرضا سليمي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم به نوبه خودم پیروزی غرورآفرین مردم عزیز فلسطین را تبریک عرض می‌کنم. این پیروزی نشان داد برخلاف گفته برخی که می‌گفتند عصر دیگر عصر موشک نیست، امروز هم عصر، عصر موشک است و با موشک می‌توان حق خود را از ظالم، خونریز و کودک‌کش گرفت. اما در رابطه با موضوع؛ ببینید! لایحه، لایحه واگذاری مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب است. من خواهش می‌کنم، سه تا نکته را کوتاه عرض می‌کنم. نکته اول این است که اینجا در این ماده‌واحده آمده که «مالکیت اموال، تأسیسات، ماشین‌آلات» بعد دقت کنید! «هرگونه مایملک» که مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب است و از متولیان قبلی گرفته شده، همه اینها به شرکت‌های آب و فاضلاب استانی داده شود. دوستان می‌دانند در بعضی از شهرها بحث آب و فاضلاب سابق مربوط به شهرداری‌ها بود. سؤال این است؛ واقعاً آیا ما می‌توانیم چیزی را که مالک خاص دارد، آن هم شهرداری‌ها، آیا این مالکیت را می‌توانیم با یک قیام و قعود به یک شرکت انتقال بدهیم یا نه؟ این سؤال اول است که جای شبهه دارد و اینجا توضیح داده نشده است. مضافاً به اینکه برخی از تأسیساتی که مربوط به آب و فاضلاب بوده موقوفه است. آیا این موقوفه‌ها را می‌توانیم به این شرکت عمومی یا دولتی انتقال بدهیم یا نه؟ یعنی اینجا بحث شبهه شرعی هم هست، این نکته اول. نکته دوم این است که واقعاً در خود این ماده یک تهافت است. از یک طرف می‌گوید مالکیت اینها به شرکت‌های آب و فاضلاب انتقال پیدا کند، از طرف دیگر در این عبارت نوشته‌اند که این شرکت‌ها دستگاه‌های بهره‌بردار تلقی می‌شوند. اینها با هم کاملاً متناقض است. دوستان اینها را توضیح بدهند. چطور می‌شود مالکیت منتقل شود و صرفاً حق بهره‌برداری داشته باشد؟ اگر مالکیت منتقل شود دیگر همه لوازم مالکیت به تبع آن به اصطلاح اینجا جاری و ساری است، صرفاً حق بهره‌برداری برای چیست؟ نکته سوم، آقای دکتر شریعتی به درستی اشاره کردند، من اینجا باز تأکید می‌کنم اینکه شما آورده‌اید در این عبارت «مالیات با نرخ صفر» این مغایر ماده (6) برنامه است. دوستان ببینند ماده (6) برنامه را، بند «الف» ماده (6) برنامه ششم بخش (2) بودجه و مالی، بند «الف» این است: «برقراری هرگونه تخفیف، ترجیح یا معافیت مالیاتی جدید طی سال‌های اجرای قانون برنامه ممنوع است». اینجا در این عبارت به صراحت آمده است: «مالیات آنها با نرخ صفر محاسبه می‌شود». دوسوم رأی می‌خواهد، بنابراین به هر کیفیت رأی آوردنش در مجلس هم با سختی است مگر اینکه این عبارت را بعداً عزیزان ما اصلاح کنند. این هم یک نکته. و آخرین جمله‌ای که می‌خواهم عرض کنم این است که اعزه توجه دارند دولت محترم در توجیه مقدماتی این لایحه آورده است که ما می‌خواهیم براساس ماده (133) قانون برنامه سوم، ببینید! برنامه سوم. باز می‌گوید برای اجرا کردن بند «ن» ماده (7) قانون برنامه چهارم، ما برنامه ششم را هم تمام کرده‌ایم آقایان حالا یادشان افتاده است که برنامه سوم و برنامه چهارم را اجرا کنند و این چیز عجیب و غریبی است. به همین دلیل است که به هر کیفیت این مشکلات را در کشور داریم. آقایان وقتی عقب هستند ما با این معضلات و مشکلات و عوایص مواجه می‌شویم. الان در بحث برق ما سالانه (12) درصد رشد مصرف داریم سرمایه‌گذاری نکردند، با خاموشی‌های گسترده آن هم بدون اعلام قبلی، (5) ساعت، (6) ساعت کارخانجات و مردم. این چه سبک برنامه‌ریزی است که وزارت نیرو دارد؟ این «الف» و «ب» پنجشنبه‌های وزارت نیرو واقعاً این بود؟ آقایان در بوق و کرنا هم می‌کردند. شما کشور را می‌خواستید به (وضع) افغانستان و عراق برگردانید که مشخص نیست چه زمانی برق است و چه زمانی برق نیست؟ وقتی شما از اجرای قانون برنامه عقب هستید، بند (3) ماده (133) برنامه سوم و بند «ن» ماده (7) قانون برنامه چهارم دولت... (قطع میکروفن)

سيدناصر موسوي لارگاني
در خدمت آقای صباغیان‌بافقی هستیم، بفرمایید.

محمدباقر قاليباف
بعد از موافق اول لطف کنید یک اخطار و یک تذکر را که دوستان اصرار دارند، حتماً به آنها (وقت) بدهید.

محمدرضا صباغيان بافقي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت نمایندگان محترم. آقای قالیباف! من قبل از موافقت، تذکر ماده (199) را دارم، در دستور قبلی موفق نشدم. ببینید! ایراداتی که شورای نگهبان می‌گیرد بر مصوبات مجلس، بر می‌گردد به مجلس و کمیسیون. متأسفانه ما تا قبل از اینکه این ایراد به کمیسیون برود و کمیسیون مصوب کند و به مجلس برگردد را نمی‌بینیم. حداقل پیشنهاد ما این است قانون هم همین است که این ایرادات شورای نگهبان از زمانی که به مجلس اعلام می‌شود در سیستم قرار داده بشود که ما آنها را ببینیم بتوانیم بررسی کنیم. به هر حال این حق نمایندگان است ببینند چه ایرادی گرفته است، مطالعه کنند، می‌خواستند پیشنهاد بدهند، این یک نکته‌ای است که به هر حال هست. بعضی وقت‌ها می‌شود که گزارش کمیسیون هم در دستور جلسه آمده است ولی هنوز در سیستم قرار گرفته نشده است. من خواهش می‌کنم این را اگر یک توضیح بفرمایید ممنون می‌شوم. آقای قالیباف من خواهش می‌کنم حداقل بعد از موافقت من توضیح بفرمایید که برای ما روشن بشود. و اما در ارتباط با موافقت با این طرح، به هر حال دولت یک کار اساسی دارد انجام می‌دهد که اجازه می‌دهد مالکیت اموال، تأسیسات و ماشین‌‌آلات که از متولیان قبلی بوده است در اختیار شرکت‌های آب و فاضلاب استان قرار بگیرد. خوب، این هم لازم است و هم اینکه بعضاً امکان سوء‌استفاده‌ها را بعداً از بین می‌برد. اینجا اعلام کرده است که با سه محور: اول، ارزش این انتقال جابه‌جایی به نرخ صفر باشد و معادل این ارزش اندوخته سرمایه‌ای شرکت محسوب بشود و اگر این تجهیزات و املاک را می‌خواهند به فروش برسانند باید صرف ایجاد تأسیسات جدید بشود. من فکر می‌کنم این یک کار اساسی است، لازم است که مالکیت اموال، تأسیسات و تجهیزات تعیین تکلیف بشود. مخالفتی هم که برادر بزرگوار جناب آقای سلیمی داشتند، آب و فاضلاب زمانی متعلق به شهرداری بوده، درست هم هست ولی این به آب و فاضلاب واگذار شده بوده و سال‌ها است که این مالکیت در اختیار آب و فاضلاب بوده است اگر موقوفه‌ای هم هست در اختیار آب و فاضلاب بوده است و در این زمینه هم مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند. بنابراین این لایحه یک لایحه‌ای است که به هر حال مالکیت اموال، تأسیسات و تجهیزات را برای آب و فاضلاب تعیین تکلیف می‌کند. از بزرگواران تقاضا دارم که به این لایحه رأی مثبت بدهند اگر صلاح می‌دانند. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

روح اله متفکرآزاد
آقای رئیس اجازه می‌فرمایید که اخطار و تذکر داده شود؟

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
برای ارائه اخطار در خدمت آقای مجتبی یوسفی هستیم، بفرمایید.

مجتبي يوسفي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و وقت‌بخیر دارم خدمت ملت بزرگ ایران و همکاران عزیز. آقای رئیس! اخطار من اصل (3) قانون اساسی ردیف (10) است که آنجا می‌گوید «ایجاد نظام اداری صحیح و حذف تشکیلات غیرضرور»، ببینید! در روزهای اول برای حل مشکلات آب و فاضلاب و بیشتر با نگاه پروژه‌محوری (31) شرکت آب منطقه‌ای تشکیل شد، حالا برخی‌ها برمی‌گردد به اوایل انقلاب، یعنی اینها تشکیلاتی بودند آن روز لازم بود برای کشور الان خیلی از این‌ها انتقال پیدا کرده است به وزارت نیرو و از آنجا اینها بنا است که در خود شهرها استفاده بشوند، برای اینکه مشکلات (1000) و حدود (400) شهرمان و (40) هزارتا روستا را که از این (1400) تا شهر فقط (300) تا از آنها فاضلاب دارد، آقای رئیس! یعنی بقیه‌اش، خیلی از این شهرها که الان عمده مشکلات شهرهای ما خاصتاً در استان‌های جنوبی و شمالی است که به خاطر پدیده‌ای که همه به صورت (زمین) پست هستند ما الان آنجا هم با یک بارندگی ناچیز می‌بینیم مثل خوزستان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و بندرعباس آنجا هم ما مشکلات فاضلاب داریم. الان ما می‌خواهیم چه تصمیمی بگیریم؟ (20) هزار میلیارد تومان، همکاران عزیز توجه بفرمایند، سرمایه‌های این آب منطقه‌ای است که الان بلاتکلیف مانده است ما می‌توانیم این سرمایه‌ها را با برگرداندن به دولت برای اینکه اینها بشوند وثیقه ماده (56) که ما الان (100) هزار میلیارد تومان در صنعت آب و فاضلاب پول می‌خواهیم برای اینکه پروژه‌های آب و فاضلابمان به نتیجه برسد. خوب، الان دولت پول ندارد. کل پروژه‌های عمرانی که ما امسال پیش‌بینی کرده‌ایم، اگر دولت هم با این وضع اقتصادی که دارد کار می‌کند و با عدم توجه به مشکلات اصلی مردم فقط به حواشی دارد می‌پردازد، (104) هزار میلیارد تومان بود. این‌ طور کمک می‌شود که عملاً ما بتوانیم اینها را برگردانیم و با ادغامی که در آب و فاضلاب صورت گرفت یک بخشی خوب بود که مشکلات آب روستایی که الان با این تنشی که به وجود آمد این مشکلات برای مردم جدی است ولی الان (2000) نفر پرسنل رسمی آب و فاضلاب روستایی و یک چیزی نزدیک به (20) هزار نفر پرسنل آبدار و پروژه‌های طرحی که الان پرسنل طرحی هستند همه اینها در حقوق و دستمزدشان در یک سال گذشته مانده‌اند. اینها کمک می‌کند که عملاً ما منابع دولت را مدیریت کنیم اینها برگردد حقوق و دستمزد این پرسنل شریف، آبدار، پروژه‌ای و طرحی همه اینها که مانده است و پروژه‌هایی که در حوزه آب روستایی و بحث فاضلاب داریم را با مدیریت منابعی که الان مانده است استفاده کنیم. از همکاران عزیز خواهش می‌کنم این طرح این است براساس بند «الف» ماده (133) برنامه سوم توسعه و همچنین بند «ن» ماده (7) برنامه چهارم توسعه، همکار عزیز گفت چرا انجام نشد؟ یک بخشی از آن انجام شده است، الان اگر ما ببینیم منابع دولت مانده است در خیلی از این شهرها بلااستفاده است بگوییم این را تبدیل کنیم به منابع مالی برای پرداخت حقوق و دستمزد برای پروژه‌های آب و فاضلاب، به نظر من کار درستی است. رأی مثبت بدهند که ان‌شاء‌الله بتوانیم یک بخشی از مشکلات را حل کنیم. از وزارت نیرو هم می‌خواهم سوء‌مدیریتی که تا به الان در حوزه برق داشت را اصلاح بکنند.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. حاج‌آقا یوسفی شما قرار بود اخطار بدهید و بعد خلاصه، در حقیقت این لایحه برای حل همین مشکل است. به نظر من جای اخطار نیست. بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
آقای دکتر اجازه می‌دهید که تذکر هم داده بشود؟

محمدباقر قاليباف
تذکر را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای حسن محمدیاری بفرمایید. من از عزیزان خواهش می‌کنم در قالب اخطار و تذکر موافقت و مخالفت نفرمایید.

حسن محمدياري
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس، آقای قالیباف! عرض کنم خدمت شما اینکه این روزها ما مراجعات خیلی زیادی داشتیم. به لحاظ اینکه مطابق ماده (23) آیین‌نامه داخلی مجلس هیأت‌رئیسه و شخص حضرت‌عالی در انجام وظایف محوله در برابر مجلس و نمایندگان مسئولیت دارید من لازم می‌دانم چون مراجعات خیلی زیادی در این خصوص هست را خدمت شما در بحث نظارت بر انتخابات شوراها عرض بکنم. ببینید! متأسفانه علی‌رغم اینکه قانون صراحت دارد و منطوق قانون هم پیش‌بینی کرده است ما شاهد این هستیم که بخش اعظمی از کاندیداهایی که خودشان را مطرح کردند و در هیأت اجرایی و نظارت تأیید گرفته‌اند بر خلاف قانون متأسفانه در هیأت نظارت مرکزی پرونده‌های اینها مجدداً در حال رسیدگی هست، در حالی که ما اگر به نص و منطوق بند «ج» ماده (63) مراجعه بکنیم نوشته است: که «اقدامات هیأت نظارت شهرستان و هیأت نظارت استان جز در مورد تأیید صلاحیت کاندیداها و تأیید صحت انتخابات نافی اختیارات هیأت مرکزی نظارت نیست». خوب ببینید! با توجه به اینکه نص صریح قانون پیش‌بینی کرده است ما بخواهیم مجدداً حقوق مکتسبه افرادی را که صلاحیت گرفته‌اند زیر سؤال ببریم این برداشت غیرقانونی از منطوق قانون است و محل ایراد است. من خواهشم این است که با توجه به اینکه نظارت استصوابی مطابق مواد اصول (98) و (99) قانون اساسی صرفاً متعلق و مختص به شورای نگهبان است و قابل تعمیم به سایر مراجع نظارتی نیست شما ورود بکنید و این موضوعی را که دچار ابهام شده است و متأسفانه مواجه با یک اعوجاج و بی‌نظمی شده‌ایم توضیح بدهید و این مشکل حل و فصل بشود.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. جناب آقای محمدیاری! اولاً من خواهشم از دوستان این است که تذکراتی که در دستور است واقعاً در دستور و در موضوع باشد و همکاران این را مراعات کنند. من همین امروز صبح هم با جناب آقای کاظمی رئیس محترم هیأت نظارت مرکزی جلسه داشتم و همان جا هم مثل تذکری که در جلسه قبل در صحن داده شد حتماً همکاران ما در هیأت نظارت مرکزی چون دیگر الان هیأت نظارت مرکزی است که تصمیم‌گیری می‌کند حتماً براساس قانون دنبال می‌کند و حتماً هرگونه رد صلاحیتی باید براساس همان اسناد و مدارک قطعی که قانون مشخص کرده است و دستگاه‌های ذی‌ربط هم هستند براساس آن این کار را انجام می‌دهند و بنده هم در همین یک هفته‌ای که وقت هست مرتب جلسه با دوستان داریم ان‌شاء‌الله این بحث را دنبال می‌کنیم. من این نکته را هم بگویم یک فضاسازی که الان شده است که عده زیادی را رد کردند همین امروز صبح که من کنترل کردم نسبت به ثبت‌نام‌کنندگان و کسانی که از طریق مراجع ذی‌صلاح رد صلاحیت شده‌اند، در کل کشور کمتر از (15) درصد است. هیچ فضاسازی هم نشود که واقعاً اینطور شده است ولی یک مورد هم نباید خلاف قانون باشد، اگر هست حتماً هیأت مرکزی ان‌شاء‌الله رسیدگی می‌کند.


فارس را هم بگویید.

محمدباقر قاليباف
اجازه بدهید من فارس را هم امروز صبح که جناب‌عالی گفتید امروز صبح دستور جلسه فارس را هم با دوستان داشتیم، به دوستان هیأت نظارت مرکزی و استان هم این نکته را گفتم.

سيدناصر موسوي لارگاني
در خدمت جناب آقای آصفری هستیم، بفرمایید.

محمدحسن آصفري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم تبریک عرض می‌کنیم به جبهه مقاومت و ملت عزیز فلسطین و مردم مسلمان دنیا پیروزی غرورآفرین مردم فلسطین را در مقابل رژیم سفاک و دولت غیرقانونی صهیونیستی، «انا فتحنا لک فتحاً مبینا». موضوع بسیار مهم آقای دکتر و همکاران عزیز! این بحث لایحه‌ای است که دولت آورده است درخصوص بحث واگذاری اموالی که در اختیار مجموعه‌هایی مثل آب‌های منطقه‌ای، شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و یا مجموعه‌های مختلف است به شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی. این در راستای شفاف‌سازی است، همه ما قبول داریم که این اموال تکلیف‌شان روشن می‌‌شود و کار شفاف‌سازی انجام می‌شود کار درستی است، ما از این جهت مخالفش نیستیم، اما دوستان و همکاران عزیز! مسأله اصلی این است که این اموال متعلق به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در روستاها است که برای اینها زمانی هزینه‌هایی داده شده است. در یک بخشی از این لایحه که ماده واحده است دولت آورده است که اینها را در صورت لزوم می‌تواند بفروشد و پول آن را دریافت بکند. اولاً طبق اصل (75) قانون اساسی این موضوع که بایستی تمام پول‌ها و درآمدها در صندوق خزانه دولت واریز بشود این یک ایراد جدی است که خود آب و فاضلاب اگر این موضوع هم امروز تصویب شد که حالا ما خیلی هم مخالف جدی آن نیستیم بایستی این پول‌ها به خزانه دولت واریز بشود و هزینه‌کرد اینها بسیار اهمیت دارد که اینها در کجا هزینه بشود. امروز خیلی از روستاهای ما و خیلی از شهرهای ما با جمعیت زیر (200) هزار نفر با مشکل جدی و کم‌آبی مواجه هستند، طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌کاره‌ای که با عنوان آب و فاضلاب در شهرها و روستاهای ما وجود دارد، اینها نیاز به تأمین اعتبار دارد. بعضی از روستاها شبکه‌های آب و فاضلابش در زمانی که اینها در حیطه و مسئولیت جهاد سازندگی بوده است، شبکه‌های آبرسانی ایجاد شده است، بعد از گذشت (30)، (40) سال هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است و نسبت به اصلاح این شبکه‌ها کار خاصی انجام نگرفته است. لذا بر فرض اگر این موضوع هم تصویب شد وزارت نیرو و شرکت‌های آب و فاضلاب ملزم باید باشند که پول و درآمد از این بخش را در جهت حل مشکل آب شهرها و روستاهای ما که الان بعضاً مردم واقعاً مشکل دارند، در بعضی از روستاها وقتی آزمایش می‌کنند در بحث نیترات و سختی آب واقعاً مشکل جدی دارند. حتی روستاهایی که در حاشیه شهرها هستند، روستاهایی که در اطرف شهرهای ما هستند یا در بعضی از شهرهای بزرگ ما، سدهای بزرگی ایجاد شده است ولی هنوز مشکل آب مردم حل نشده است و مردم مشکل جدی در بحث تأمین آب دارند. لذا وزارت نیرو واقعاً بایستی نسبت به حل مشکل آب شرب مردم اقدام بکند. ما امروز در بحث دیپلماسی آبی هم مشکل داریم، امروز در ترکیه دارند بر روی دجله و فرات در بخش‌های داخلی کشور خودشان حق‌های بهره‌برداری یا سدهایی برای خودشان ایجاد می‌کنند، وزارت نیروی ما اقدامی انجام نمی‌دهد و خاموش است، اعتراضی نسبت به این بحث انجام نمی‌دهد. نمی‌شود ما نسبت به دیپلماسی آبی‌مان بی‌تفاوت باشیم و فردا در کشورمان مشکل جدی تأمین آب داشته باشیم. لذا در عین حالی که این لایحه هم اشکالی ندارد تصویب بشود ولی وزارت نیرو اقدام لازم در جهت حقآبه ملت ایران و اتفاقاتی که در کشورهای همسایه در جهت بهره‌برداری از آبی که متعلق به ایران هم هست بایستی تلاش بکنند، بایستی رایزنی‌های لازم انجام بگیرد. در بحث دیپلماسی نباید همچنان که در دیپلماسی برجام ما متأسفانه... (قطع میکروفن)

سيدناصر موسوي لارگاني
در خدمت سرور ارجمند حضرت حجت‌السلام والمسلمین حاج‌آقای آزادی‌خواه هستیم، بفرمایید.

احد آزادي خواه
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و وقت بخیر خدمت همکاران عزیز آرزوی موفقیت برای ملت سرافراز ایران اسلامی، پیروزی ظفرمندانه و افتخارآفرین جبهه مقاومت را بر رژیم غاصب اشغالگر قدس تبریک عرض می‌کنیم. «و کان حقا علینا نصر المؤمنین». همکاران گرامی! اگر استماع بفرمایید من اصل مسأله را از باب در واقع تدقیق موضوع خدمت شما عرض می‌کنم کما اینکه خود حضرات و همکاران عزیز به نیکی در جریان امر هستید. یک‌سری طرح‌های آبرسانی که از قبل متولیان دیگری غیر از شرکت‌های آب و فاضلاب داشتند امکاناتی یا اموال، تأسیسات یا ماشین‌آلات در اختیار داشتند که این امکانات الان مالکیتش در اختیار شرکت‌های آب و فاضلاب نیست. در حالی که آن طرح‌هایی که اجرا شده است بهره‌بردارش شرکت‌های آب و فاضلاب هستند. خوب توجه بفرمایند همکاران! شرکت الان بهره‌بردار آن پروژه‌ها است، اما برای اموال و تأسیسات مالکیت ندارد. این یک تضاد است. اگر ما می‌خواهیم به شرکت‌های آب و فاضلاب شهرستان‌ها و استان‌ها کمک بکنیم و آنها را بهره‌بردار در برابر با قانون قرار دادیم، خوب است که الزامات این بهره‌برداری را هم در اختیارشان قرار بدهیم. الزامات این است که هرگونه تأسیسات، اموال و ماشین‌آلات که ازآنِ هرجایی غیر از شرکت‌های آب و فاضلاب بوده است و یک‌سری تأسیسات و زیرساخت ایجاد شده است که الان بهره‌بردار شرکت‌های آب و فاضلاب هستند آنها هم در اختیار شرکت‌های آب و فاضلاب قرار بگیرد. نکته دیگری که من خدمت شما عرض بکنم همکار ارجمند خودم جناب حاج‌آقای سلیمی که با دقت هم اشاره فرمودند، اشاره کردند که چرا دولت محترم آمده است و ارجاع داده است به قانون برنامه سوم و برنامه چهارم، همکاران عزیز! این اشاره شاهد مثال است، ما در بند «الف» ماده (133) قانون برنامه سوم این مجوز را داده‌ایم، در بند «ن» ماده (7) قانون برنامه چهارم هم باز هم این مجوز را داده‌ایم. این لایحه می‌گوید آقایان نماینده و خواهران نماینده! همانگونه که در آن دو جا شما مجوز دادید اینجا هم مجوز بدهید که بهره‌بردار آب و فاضلاب است، این اموال، تأسیسات و ماشین‌آلات هم در واقع در اختیار شرکت‌های آب و فاضلاب قرار بگیرد. نکته پایانی که من خدمت شما عرض بکنم آقایان محترم، خانم‌های محترم و همکاران گرامی! بهای این اموال به اندوخته سرمایه‌ای منتقل می‌شود و حق ندارد شرکت بین سهام‌داران تقسیم کند یا سوء‌استفاده کند. چیز خوبی است، یعنی بدون اینکه به عنوان رانت سوء‌استفاده بشود صرفاً به سرمایه شرکت منتقل می‌شود و در واقع شرکت‌های آب و فاضلاب یک جان تازه می‌گیرند. خیلی از شماها خبر دارید در برخی از حوزه‌های انتخابیه گاهی برای پمپ آب شما باید یک روستا را بگذارید بدون آب شرب بماند، یک روز، دو روز، کمتر یا بیشتر، گاهی تا ده روز، چرا؟ چون در شرکت‌ها امکانات واقعاً وجود ندارد. خوب، این یک بستری است که ما امکانات شرکت‌ها را اضافه کنیم، به آنها کمک بکنیم، دست‌شان را باز بگذاریم بتوانند خدمات مضاعف ارائه بکنند. چرا مخالفت کنیم؟ من تقاضا دارم، همکاران! انصافاً این کار، کار ارزشمندی است، کمک به مردم است در این بلبشو و گرفتاری آب مخصوصاً امسال که سال خشکسالی است ما حتماً در ماه‌های پیش‌رو مشکلات آب شرب خواهیم داشت مخصوصاً در روستاهای محروم. یک امکانی است اجازه بدهید در اختیار شرکت‌ها قرار بگیرد اموالشان، ماشین‌آلات و امکاناتشان اضافه بشود، بتوانند خدمت ارائه کنند به مردم. اگر هم اموال به فروش برسد برابر این قانون همکاران! صرفاً باید برای توسعه تأسیسات هزینه بشود. یعنی ممکن است، یک‌سری از این ماشین‌آلات لازم بشود به مزایده گذاشته بشود به فروش برسد، درآمد حاصله‌اش باز باید در همین زمینه خرج بشود. شرکت حق ندارد خرج اضافه‌کار و پاداش پایان خدمت بکند و نهایتاً همکاران عزیز من جناب آقای دکتر زاکانی و همکارانشان در مرکز پژوهش‌ها هم موافقت با این طرح را اعلام کردند، یعنی برابر با استانداردهای پژوهشی هم این طرح انجام بشود. همکار عزیز خودم جناب آقای آصفری، افتخار ما، به نیکی مخالفت خودشان را با ظرافت‌هایی فرمودند، ملاحظه داشتند و اما اصل طرح را ایشان هم برای خدمت بیشتر به مردم موافق بودند. همکاران عزیز حتماً به این طرح رأی موافق بدهند.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر. آقای دکتر! اجازه تذکر آخر را هم می‌فرمایید؟

محمدباقر قاليباف
بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای هادی بیگی‌نژاد بفرمایید.

هادي بيگي نژاد
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم بنده مطلبی را خدمت آقای دکتر قالیباف می‌خواهم عرض بکنم، در سال گذشته حضرت‌عالی بیان کردید ورودتان به عرصه مدیریت ورود مسأله‌محور است. طی یک سال گذشته هم چند بار این موضوع بیان شده است. یکی از مسائلی که کمیسیون انرژی طی یک سال گذشته وارد شده است مسأله برق است. کمبود برق در کشور نگران‌کننده است و اگر این اصطلاح را به کار ببریم که یک بمب ساعتی است که سال‌های آینده انفجار خواهد داشت این را اغراق نکرده‌ایم. ما سال به سال مصرف برق‌مان آقای دکتر! دارد بیشتر می‌شود، مثلاً امسال که 1400 است از سال گذشته مصرف برق ما بیشتر است ولی تولید برق ما کمتر است، پارسال (58) هزار، امسال (57) هزار مگاوات. واقعاً لازم است که ورود جدی‌تری داشته باشیم. کمیسیون انرژی در این مسأله ورود کرد، با مسئولین مختلف صحبت کرده منتها مجموعه وزارت نیرو بیان می‌کند می‌گوید من اعتبار این کار را ندارم. درخواست بنده از شما این است که مجموعه سران سه قوه، مجموعه شورای عالی امنیت ملی جدی‌تر ورود کنند، آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌های اقتصادی این بحث واقعاً نگران‌کننده است. من خواهشم از شما مشخصاً این است هم سران سه قوه و هم شورای عالی امنیت ملی بر این مسأله ورود کنند. اگر ما تا سال 1415 به (100) هزار مگاوات نرسیم مشکل جدی خواهیم داشت. وزارت نیرو برای این قضیه برنامه جدی ندارد، پولش را هم ندارد ورود کند. خواهشم این است که شما در این قضیه همین‌طور که بیان کردید که مسأله‌محور وارد می‌شوید این مورد را جدی وارد بشوید و پیگیری کنید در مسأله مالی و مدیریتی‌اش، ممنونم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنونم و متشکر. من درباره این تذکر خوب است که یک توضیح بدهم. همکاران و مردم عزیز ما به این بحث عنایت داشته باشند! به خاطر اهمیت بحث انرژی در بودجه سال 1400 تصمیمی مجلس برای سرمایه‌گذاری در حوزه تولید برق کرد که در (40) سال گذشته چنین تصمیمی گرفته نشده بود، این از همین دوراندیشی و توجه نمایندگان محترم است. وزیر محترم نیرو اخیراً در صحبت‌های خودشان هم اشاره کردند، از مجلس هم تشکر کردند که مجلس چنین تصمیمی گرفته است. لذا ما به وظیفه خودمان در مجلس عمل کردیم و به این اولویت توجه داریم و حتماً در برنامه پنجساله هفتم هم ان‌شاء‌الله اولویت ما خواهد بود. منتها نکته‌ای که الان هست بعضی از مصارف غیرقانونی وجود دارد که حتماً باید وزارت نیرو برای آنها تدبیر کند و من از رئیس محترم کمیسیون انرژی جناب آقای دکتر عباسی می‌خواهم حتماً در کمیسیون جلسه‌ای با حضور وزیر محترم برقرار بشود که این مسائل خاموشی و جداول خاموشی، به هر حال کمبود برق یک بحث است، مصارف غیرقانونی یک بحث است. اینکه یک بی‌نظمی در قطع شدن برق هست این دیگر غیرقابل پذیرش است. ان‌شاء‌الله به این هم رسیدگی کنند.

حسينعلي حاجي دليگاني
نماینده دولت صحبت می‌کنند، بفرمایید.

رضا انجم شعاع
بسم‌الله الرحمن الرحیم ـ الحمدالله رب العالمین عرض سلام، ادب و احترام دارم محضر نمایندگان محترم. این لایحه و ماده‌واحده‌ای که امروز قرار است ان‌شاء‌الله با رأی بالای شما عزیزان تصویب بشود با هدف شفاف‌سازی اموال مربوط به تأسیسات انتقال آب شرکت‌های آب و فاضلاب است. مستحضرید که وظیفه تأمین آب بر عهده شرکت‌های آب منطقه‌ای است و وظیفه توزیع بر عهده شرکت‌های آب و فاضلاب است. ما در برنامه سوم توسعه و برنامه چهارم توسعه تکلیف داشته‌ایم که این اموال را واگذار بکنیم به شرکت‌های آب و فاضلاب و این کار هم انجام شده است، اما در برنامه پنجم توسعه و ششم توسعه این موضوع مراعی ماند و پیشنهاد شد که در قالب قانون دائمی کار دنبال بشود که امروز در قالب این لایحه به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است. با شفاف‌سازی باعث می‌شود شرکت‌های آب و فاضلاب اولاً بتوانند روی این تأسیسات هزینه بکنند و جاهایی که نیاز است را تعمیر بکنند. الان چون اموال منتقل نشده است تعمیرات را نمی‌توانند انجام بدهند، مورد واخواهی حسابرس قرار می‌گیرد و دوم اینکه نمی‌توانند در برآورد و ارزیابی قیمت تمام‌شده آب آن را لحاظ کنند. لذا به شدت نیاز است که ان‌شاءالله امروز این تصویب شود و شرکت‌ها بتوانند در حساب‌هایشان شفافیت‌سازی کنند. مرکز پژوهش‌های مجلس هم بررسی و تصویب کرده، اعضای محترم کمیسیون انرژی به عنوان کمیسیون اصلی، کمیسیون برنامه و بودجه به عنوان کمیسیون فرعی تصویب کردند و به لحاظ بحث مانعی که ما در برنامه ششم داریم و تکلیفی که راجع به ممنوعیت مالیات داریم، لذا ما رأی دوسوم را نیاز داریم، به لحاظ اینکه شرکت‌های ما همین الان براساس قیمت‌های تکلیفی زیان‌ده هستند و زیان انباشته بالایی را دارند و قادر به پرداخت مالیات نیستند، لذا نیاز است رأی دوسوم نمایندگان محترم را ما حتماً داشته باشیم. من جا دارد از همه نمایندگان عزیز و محترم که در قانون بودجه توجه ویژه به صنعت آب و برق کشور داشتند، همان‌طور که جناب آقای دکتر قالیباف ریاست محترم مجلس فرمودند، صمیمانه تقدیر و تشکر کنم، ما موانع جدی داشتیم که با تصویب نمایندگان محترم این موانع برطرف شده و ان‌شاءالله آثار آن را مردم عزیزمان در سراسر کشور شاهد خواهند بود. لذا از همه نمایندگان محترم تقاضا می‌کنم با رأی بالای خودشان ان‌شاءالله این ماده‌واحده را تصویب بفرمایند تا شرکت‌های آب و فاضلاب بتوانند به وظایف خودشان به بهترین شکل عمل کنند. تشکر می‌کنم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمدباقر قاليباف
کمیسیون هم موافق است. پس ماده‌واحده را به رأی می‌گذاریم. حضار 240 نفر، کلیات ماده‌واحده را به رأی می‌گذاریم. (امیرآبادی‌فراهانی ـ کلیات لایحه واگذاری مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب به رأی گذاشته شده است) پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (178) رأی تصویب شد. وارد جزئیات شویم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! من برای اینکه جزئیات را رسیدگی کنیم قرائت می‌کنم: «ماده‌واحده ـ به دولت اجازه داده می‌شود مالکیت اموال، تأسیسات، ماشین‌آلات و هرگونه مایملک مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب را که از متولیان قبلی تأمین و توزیع آب در اختیار و تصرف شرکت‌های آب و فاضلاب استانی قرار گرفته یا خواهد گرفت، به این شرکت‌ها واگذار کند. در این موارد شرکت‌های آب و فاضلاب استانی به‌عنوان دستگاه بهره‌بردار تلقی می‌شوند و مواد (۳۲) و (۳۳) قانون برنامه و بودجه مصوب 10/12/1351 با اصلاحات و الحاقات بعدی آن در مورد آنها قابل اجرا است. ارزش اموال و دارایی‌های انتقال‌یافته به شرکت‌های آب و فاضلاب استانی از متولیان قبلی و همچنین از محل طرح‌های عمرانی غیرانتفاعی و نیز مبلغ حاصل از اجرای ماده (۳۳) قانون مذکور در مورد طرح‌های عمرانی انتفاعی که به شرکت‌های آب و فاضلاب استانی منتقل شده یا می‌شود، مالیات آنها با نرخ صفر محاسبه می‌شود و معادل ارزش آنها به حساب اندوخته سرمایه‌ای شرکت مربوط منظور می‌شود و قابل تقسیم بین صاحبان سهام نیست. در صورتی که بخشی از اموال و تأسیسات مذکور رفع نیاز گردد و توسط شرکت مربوط به فروش رسد معادل ارزش فروش باید صرف ایجاد تأسیسات جدید شود. آیین¬نامه اجرایی این قانون حداکثر ظرف سه‌ماه پس از لازم‌الاجرا شدن آن با پیشنهاد وزارت نیرو به تصویب هیأت وزیران می‌رسد». آقای رئیس! اگر همکاران در جزئیات پیشنهادات‌شان را مطرح نفرمایند، ما ماده‌واحده را یک‌جا رأی بگیریم و برای دستور بعدی برویم. همکاران مطرح می‌کنند؟ آقای سلیمی! شما تذکر دارید؟ می‌خواهید بگویید دوسوم می‌خواهد؟ بله، خودمان متوجهیم دوسوم می‌خواهد، از شما ممنونم، خلاف قانون برنامه است. از تذکر بجای شما تشکر می‌کنم، ممنون. همکاران عزیز پیشنهادات را مطرح می‌کنند یا جزئیات ماده‌واحده را یکجا رأی بگیریم؟ آقای چگینی بفرمایید، پیشنهادتان کجاست؟ (در این هنگام آقای علی نیکزادثمرین «نایب‌رئیس دوم» ریاست جلسه را به عهده گرفتند)

مهرداد گودرزوندچگيني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهاد من ردیف (6) است. خدمت مردم عزیز ایران اسلامی عرض سلام دارم. همین‌طور پیروزی ظفرآمیز و مهم حزب‌الله لبنان و فلسطین را به مردم و مسلمانان جهان تبریک عرض می‌کنم و در آستانه سوم خرداد روز فتح خرمشهر را به همه کسانی که در دوران هشت سال دفاع مقدس خصوصاً در این ظفر بزرگ شرکت داشتند تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. پیشنهادی که من دارم روی این موضوع است، الان که قرار است این تأسیسات و تجهیزات به آب و فاضلاب منتقل شود، از آنجایی که بخش زیادی از روستاهای ما در حوزه‌های مختلف کشور مشکلات زیادی درخصوص آبرسانی، تأسیسات و همچنین قطعی آب دارند، من پیشنهاد دارم اینکه همین تأسیسات منتقل شود، با اولویت مناطق روستایی سرمایه‌گذاری شود. بالاخره بخش زیادی از جمعیت ما در روستاهای ماست، شاید بیش از (50) درصد در روستاهای ما است، اگر شما با شهرهای کوچک در نظر بگیرید شاید بیش از (60) درصد جمعیت کشور ما در روستاها شکل می‌گیرد و روستاهای ما از این جهت که اگر آب سالم داشته باشند مردم در آن روستاها ماندگار می‌شوند. بخشی از مشکلات اشتغال ما هم در همان روستاها حل خواهد شد. متأسفانه به دلیل نبودن زیرساخت‌های لازم در روستاها بسیاری از روستاهای ما متأسفانه به دلیل همین نداشتن آب مصرفی سالم مجبورند به شهرها کوچ کنند و روستاها را خالی بگذارند. روند رو به کوچ روستاهای ما نشان می‌دهد که به دلیل نبودن زیرساخت‌ها، مردم روستاها را خالی می‌کنند. وقتی روستا خالی شود کار و اشتغال در کشور خالی خواهد شد. بنابراین آن چیزی که اولویت کار ماست، این است که ما بایستی توجه کنیم. اگر به روستاهای ما پرداخته شود و توجه جدی به روستاها شود، بخش زیادی از مشکلات ما حل خواهد شد. بنابراین، این سرمایه‌گذاری جدید نیست. این را در جریان هستم. اما آن تأسیسات و تجهیزاتی که وجود دارد، من می‌خواهم به اولویت این تأسیسات و تجهیزات در روستاها پرداخته شود. من از همکاران خوبم می‌خواهم به این پیشنهاد رأی بدهند و اولویت این سرمایه‌گذاری که در شرکت آب و فاضلاب وجود دارد، آن بخش‌هایی که قابل نقدینگی هستند و قابل تبدیل به سرمایه جدید هستند، در روستاها سرمایه‌گذاری شود. بسیار ممنون هستم.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر، مخالف صحبت کند.

روح اله متفکرآزاد
آقای کمال علی‌پورخنکداری مخالف هستند، بفرمایید.

کمال علي پورخنکداري
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین خدمت نمایندگان محترم و هیأت‌رئیسه محترم عرض سلام دارم و پیروزی جبهه مقاومت را تبریک عرض می‌کنم. همکاران عزیز توجه داشته باشند، ببینید! ما لایحه واگذاری مالکیت مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب را در اینجا داریم بررسی می‌کنیم. قرار است که اموال در اختیار آب منطقه‌ای که سال‌های سال در اختیار بوده و از آن استفاده مفید نمی‌شد، در اختیار شرکت آب و فاضلاب استان‌ها قرار بگیرد که الحمدلله با رأی بالا، با (187) رأی تصویب شد. ببینید! قرار است این اموال و تأسیسات در اختیار آب و فاضلاب قرار بگیرد. مسئولیت آب و فاضلاب هم مشخص است. هم مسئولیت شهرها را به عهده دارد و هم مسئولیت روستاها را به عهده دارد. اگر ما اینجا بیاییم تفکیک کنیم که این اموال را غلفتی یا کامل یا با اولویت به سمت روستاها ببریم، در واقع یعنی دست مدیریت آب و فاضلاب استان‌ها را بستیم. خیلی جاها هست که شما می‌بینید تأسیسات در شهرها نصب می‌شود، چاه‌ها در شهرها فعالیت دارد، اما در خیلی از روستاها از همین چاه‌ها و تأسیسات دارد برای روستاها استفاده می‌کند. به علاوه اینکه ممکن است ما یک جاهایی امروز بیاییم اولویت را به روستاها بدهیم، ولی می‌بینیم که خیلی از شهرهای ما هم با مشکل کمبود آب، یا مسائل بهداشتی و یا کمبود تأسیسات مواجه هستند. اینجا نیاییم جدا کنیم. من از آقای گودرزوندچگینی خواهش می‌کنم پس بگیرند، چون ما همه موارد و تأسیسات و اموال را داریم به یک اداره‌ای می‌دهیم که هم متولی روستا است و هم شهر. چرا آن را جدا کنیم؟ چرا اینجا بیاییم یک تبصره به آن اضافه کنیم که بیایید اولویت این تأسیسات و اموال را به روستاها بدهید؟ خواهش می‌کنم همکاران توجه داشته باشند. قانونی که داریم وضع می‌کنیم باید جامع، مانع و کامل باشد. اگر بیاییم یک خدشه‌ای بر آن وارد کنید فردا مشکل و ایرادات آن به من و شما برمی‌گردد. اگر بخواهیم برویم به یک شهری کمک کنیم، آنجا مدیرعامل آب و فاضلاب استان می‌گوید که شما خودتان اولویت را به روستاها دادید، من نمی‌توانم اینجا کار کنم. ما اینجا دست‌مان باز است، خود مدیران آب و فاضلاب استان‌ها هم دست‌شان باز است که آنجایی که ایراد و مشکل دارد، تأسیسات و اموال را ببرند همان‌جا هزینه کنند. ممنون و متشکریم که ان‌شاءالله به پیشنهاد برادر عزیزم جناب آقای گودرزوند رأی ندهند.

علي نيک زادثمرين
از برادر علی‌پور متشکرم. موافق صحبت کند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای دکتر ویس‌کرمی موافق هستند، بفرمایید.

مهرداد ويس کرمي
موافق
سلام علیکم و رحمه‌الله بسم الله الرحمن الرحیم خواهشی از محضر همکاران عزیز دارم که به این عرض بنده توجه کنید، چون به پروژه‌های همه استان‌ها مربوط می‌شود. همان‌طور که مستحضر هستید من قبل از اینکه نظرم را بدهم از این وقت یک استفاده کوتاهی کنم که بعد دیگر مزاحم‌تان نشوم. همان‌طور که مستحضر هستید تبصره (19) قانون بودجه قبلاً به صورت سنواتی تصویب می‌شد و در بودجه سال 1400 هم تکرار شد که در مرحله اول رسیدگی شد، بودجه را هم تلفیق و هم صحن تصویب کرد، بعد ابهام ایجاد شد و کمیسیون تلفیق و صحن رأی به حذف تبصره دادند، شورای نگهبان ابهام اعلام کرد و بعد تبصره را حذف کردند. برادر بزرگوارمان جناب آقای دکتر حسینی یک پیشنهادی دادند که با رأی قاطع مجلس هم تصویب شد، چون ابهام راجع به جداول بود، گفتند جداول حفظ شود و اجرای پروژه‌ها براساس تبصره بودجه 1399 انجام پذیرد. دوستان! من خواهش می‌کنم به اینجا دقت کنید، آنچه که به دولت ابلاغ شده مغایر با آن چیزی است که مجلس تصویب کرده و این خلاف آیین‌نامه است، این تخلفی است که هیأت‌رئیسه محترم انجام دادند. الان باعث شده، ما پروژه‌هایی داریم سرمایه‌گذار آماده است، ماده (27) می‌خواهد واگذار شود و متأسفانه به خاطر تخلف هیأت‌رئیسه، اگر آقای امیرآبادی گوش کنند، به خاطر تخلف هیأت‌رئیسه محترم و دست بردن سر خود هیأت‌رئیسه در مصوبه مجلس پس از تعطیلی مجلس، متأسفانه الان پروژه‌های ما نمی‌تواند واگذار شود. جواب آن (1000) اشتغالی که در شیلات لرستان می‌تواند به واسطه این واگذاری انجام شود و سرمایه‌گذار آن الان آماده است بر عهده هیأت‌رئیسه است. من خواهش می‌کنم برای افکار عمومی روشن کنند به چه حقی در بودجه دست بردند و به چه حقی به جای مجلس تصمیم گرفتند؟ اما در مورد این پیشنهاد برادرمان، ببینید عزیزان! ایشان می‌فرمایند آنهایی که موارد اضافی است، یعنی اضافه بر سازمان است و مورد نیاز نیست تعیین تکلیف شود. ناظر به همه اموال آب و فاضلاب نیست. نکته بعدی هم «انحصار» نگفتند، نگفتند صرفاً صرف روستاها شود. گفتند با اولویت روستاها است. نیمی از جمعیت ما روستایی هستند و به طور طبیعی اولویت هم باید با روستاها و مناطق محروم باشد. عدالت اجتماعی هدف ذاتی و اصیل حکومت اسلامی است و ما باید به این توجه داشته باشیم. هر چه ما روستاها را تقویت کنیم، اشتغال و تولید را تقویت کردیم و جلوی حاشیه‌نشینی را هم گرفتیم. من خواهش می‌کنم حتماً هیأت‌رئیسه نسبت به این تخلف آشکاری که در بودجه انجام دادند و (800) پروژه کشور را معطل کردند یک توضیحی به افکار عمومی بدهند، متشکرم.

علي نيک زادثمرين
از برادرمان آقای دکتر ویس‌کرمی سپاسگزارم. من فکر می‌کنم منظور برادرم آقای دکتر ویس‌کرمی از «هیأت‌رئیسه»، هیأت‌رئیسه محترم تلفیق است. چون اینکه شما فرمودید رئیس محترم تلفیق چندین‌بار این مسأله را توضیح داده و اگر خاطر مبارک‌تان باشد بعد از اینکه از سرکشی حوزه‌های انتخابیه هم برگشتیم یکی از موضوعات همین فرمایش شما بود که رئیس محترم تلفیق هم توضیح دادند. لذا منظور از «هیأت‌رئیسه»، هیأت‌رئیسه مجلس نیست. شما موضوعی را در مورد جدول‌ها از کمیسیون تلفیق نظر داشتید، این را هم دوستان چندین و چند بار توضیح دادند. دولت بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
دولت نظرش را بگوید.

رضا انجم شعاع
من خدمت شما عرض کنم، موضوعی که جناب آقای دکتر گودرزوند فرمودند به طور طبیعی این الان در شرکت‌های یکپارچه‌سازی‌شده آب و فاضلاب کشور مدنظر است. یعنی روستاها به عنوان قطب‌های تولید و اشتغال مولد در اولویت هستند. ضمن اینکه این تأسیسات سرمایه‌گذاری جدید نیست، اینها از قبل سرمایه‌گذاری شده، فقط الان مالکیت آن منتقل می‌شود. دوستان! لذا خواهشم این است اگر بخواهید اضافه کنید ما موافقیم، مشکلی ندارد، با اولویت روستاها باشد.

علي نيک زادثمرين
کمیسیون بفرمایید.

مالک شريعتي نياسر
بسم الله الرحمن الرحیم من کوتاه عرض کنم. با توجه به اینکه رویکرد مجلس یازدهم بحث توجه به مناطق محروم و روستاها و تقویت تجهیزات و تأسیسات زیرساختی در روستاهای کشور است و در بودجه 1400 هم رقم بی‌سابقه (18) هزار میلیارد تومان برای بحث محرومیت‌زدایی برای اولین‌بار در نظر گرفته شد، با این پیشنهاد که اولویت را برای تأسیسات جدید به مناطق روستایی بدهیم، کمیسیون هم موافق است.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس! پیشنهاد جناب آقای گودرزوند را به رأی بگذارید.

علي نيک زادثمرين
اجازه بدهید! آقای عزیزی بفرمایید.

ابراهيم عزيزي
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس! من یک ابهام داشتم، بعد از این رأی‌گیری مطرح کنم، یا الان مطرح کنم؟

علي نيک زادثمرين
آقای عزیزی! ابهام‌تان در پیشنهاد است؟

ابراهيم عزيزي
نه.

علي نيک زادثمرين
پس اجازه بدهید من رأی‌گیری کنم، بعد بفرمایید. حضار 235 نفر، دولت و کمیسیون موافق هستند، پیشنهاد را به رأی می‌گذاریم. لطفاً در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. با (141) ‌رأی تصویب شد. پیشنهاد بعدی را بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
پیشنهاد بعدی را جناب آقای سلیمی دارند، در ردیف (3) است، می‌خواهند مالیات با نرخ صفر را حذف کنند. آقای سلیمی بفرمایید.

عليرضا سليمي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم دوستان توجه دارند، ماده (6) برنامه هرگونه تخفیف مالیاتی را ممنوع کرده، این روشن است. اگر این عبارتی که در این ماده (1) است که مالیات این شرکت‌ها با نرخ صفر باشد، اگر این عبارت اینجا درج شود مغایر قانون برنامه می‌شود و دوسوم رأی می‌خواهد. پیشنهاد ما این است که این عبارت حذف شود و دوسوم رأی نخواهد. علت آن هم روشن است، ببینید! الان آقایان برای آستان قدس چه سر و صدایی در کشور ایجاد کردند که چرا آستان قدس مالیات نمی‌دهد؟ آقایان گفتند ما مالیات می‌دهیم. ستاد اجرایی فرمان امام را گفتند که چرا مالیات نمی‌دهد؟ آمدند فرمودند ما مالیات می‌دهیم. بنیاد مستضعفان را وحشتناک در کشور غوغا به پا کردند که اینها مالیات نمی‌دهند. آمدیم گفتیم شما روشن کنید، صورت‌هایشان را آوردند، گفتند ما مالیات می‌دهیم. چرا این شرکت‌ها معاف از مالیات باشند و مالیات‌شان با نرخ صفر باشد؟ مگر قرار نیست ما شفافیت را در کشور کلید بزنیم؟ مگر بنا نیست بودجه بدون نفت را بنویسیم؟ بودجه بدون نفت که با شعار محقق نمی‌شود. این آقا مالیات ندهد، آن هم مالیات ندهد، آن هم مالیات ندهد، پس چه کسی مالیات بدهد؟ شما می‌دانید درآمد این شرکت‌ها از جیب مردم است. چرا مالیات ندهد؟ چرا مالیات اینها با نرخ صفر باشد؟ آستان قدس بدهد، اینها ندهند؟ ستاد اجرایی بدهد، اینها ندهند؟ بنیاد مستضعفان بدهد، اینها ندهند؟ کارمندان دولت مالیات پرداخت کنند، این عزیزان مالیات پرداخت نکنند؟ دوستان! من خواهش می‌کنم با توجه به اینکه رویکرد این مجلس این است که بودجه بدون نفت بنویسد، بودجه بدون نفت هم با شعار و حرف محقق نمی‌شود. باید کشور را با مالیات اداره کرد. این عبارتی که «مالیات آنها با نرخ صفر محاسبه شود»، این عبارت حذف شود، هم بازتاب بیرونی مناسبی دارد، بالاخره فردا نمی‌گویند مجلس بخشی از شرکت‌های دولتی و چه و چه را معاف از مالیات کرد، هم اینکه به سمت شفافیت حرکت می‌کنیم، هم اینکه ان‌شاءالله اگر حذف در اینجا رأی بیاورد مسیر برای أخذ مالیات از سایر شرکت‌هایی که فرار مالیاتی دارند باز می‌شود، متشکرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
خیلی ممنون.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای هادی بیگی‌نژاد مخالف هستند، بفرمایید.

هادي بيگي نژاد
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم درخواست من این است که حاج‌آقای سلیمی به این صحبت توجه بفرمایند، اگر صلاح دیدند پیشنهادشان را پس بگیرند. موضوع در کمیسیون انرژی مطرح و بحث شد. وقتی که مجموعه آب منطقه‌ای می‌آید سدی را احداث می‌کند و بعد برای آن سد تصفیه‌خانه احداث می‌کند و خط لوله‌ای که آب شرب را به شهر انتقال دهد، بعد از اتمام اینها بهره‌بردار شرکت آب و فاضلاب می‌شود و هر دوی اینها زیرمجموعه وزارت نیرو هستند. پیشنهاد دولت این بود که معاف از مالیات باشد، چون خلاف برنامه بود، راهکار مالیات صفر قرار گرفت تا اینکه آن مسأله حل شود. نکته‌ای که در اینجا وجود دارد، کار، کار اقتصادی نیست که ما بخواهیم مالیات بگیریم، فقط به این دلیل این موضوع مطرح شده تا املاکی که در اختیار آب و فاضلاب قرار می‌گیرد با دلسوزی بیشتر و با مدیریت بهتری کار را جلو ببرد، وگرنه موضوع اصلاً موضوع اقتصادی نیست. لذا خواهش من از حاج‌آقای سلیمی این است که پیشنهادشان را پس بگیرند. ممنونم.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر. جناب آقای احد آزادی‌خواه موافق هستند، بفرمایید.

احد آزادي خواه
موافق
به نام خدا عرض سلام مجدد خدمت همکاران عزیز. آقای رئیس، آقای دکتر نیکزاد! جالب است که در جریان باشید مخالف آقای دکتر بیگی‌نژاد از نمایندگان عزیز ملایر است، موافق هم حقیر هستم، باز هم نماینده ملایر هستم. خلاصه خدا هم به موافق و هم مخالف رحم کند. من خدمت همکاران عزیز عرض می‌کنم، ضمن حرمت به فرمایشات دقیق مخالف محترم جناب آقای دکتر بیگی‌نژاد، عرضم بر این است که فرمایش آقای سلیمی عزیز که پیشنهاددهنده است فرمایش دقیقی است. با اصل لایحه که همه ما موافق بودیم و رأی خوبی هم آورد و واقعاً کار منطقی هم هست و باید دفاع کنیم. این لایحه باید پخت و پز شود، کارهایش انجام شود، تبدیل به قانون شود. برابر با سابقه‌ای که در برنامه سوم توسعه و برنامه چهارم توسعه دارد، شرکت‌های آب و فاضلاب استان‌ها باید تقویت شوند، مشکل بی‌آبی را بتوانند حل کنند، به روستاهایی که مشکل آب شرب دارند کمک کنند، به موقع کمک کنند، نگذارند یک هفته آب شرب قطع بماند، بعد یک پمپ آب آنجا ببرند، یا یک چاه حفاری کنند یا خط انتقال ایجاد کنند. همکاران عزیز! اما جناب حاج‌آقای سلیمی که این پیشنهاد را دادند، در موافقت این پیشنهاد را دادند، به این معنا که اگر ما بخواهیم این عنوان «مالیات آنها با نرخ صفر محاسبه شود» رأی بیاورد، باید دوسوم رأی بیاورد و چون خیلی از شما همکاران عزیز قائل بر این نیستید که ما تخفیف مالیاتی داشته باشیم و ممکن است رأی ندهید، اصل صورت‌مسأله پاک نشود. واقعاً درست هم هست، ما به قانون کمک می‌کنیم، رأی هم می‌دهیم، تلاش هم می‌کنیم، پخت و پز هم می‌کنیم، اما مالیات را بگذارید، طلبه‌ها می‌گویند تخصیص اکثر محال است، عقلاً محال است. ما بگوییم آقا! مالیات پرداخت کنید، الاّ اینجا و اینجا و اینجا و اینجا، اینکه نمی‌شود. از این طرف منابع درآمدی دولت از محل مالیات‌ها است، از آن طرف وقتی به یک واحد صنفی می‌رسیم می‌گوییم باید تا آن ریال آخر مالیات را بپردازی. به یک مغازه‌دار، به یک کسبه، به یک شرکت کوچک واحد تولیدی می‌رسیم، با ضرب و زور مالیات را از او می‌گیریم، اما اینجا می‌گوییم مالیات صفر، این نمی‌شود. ما مالیات را بگیریم، چه اشکالی دارد، برابر با قانون مالیات را بگیریم. بالاخره این شرکت‌ها هم شرکت‌هایی هستند که درآمد و هزینه دارند، برابر با استانداردهای روز درآمد ـ هزینه‌ای کشور مالیات را پرداخت کنند. اما قانون با قوام خودش سر جای خودش باشد. من به نظرم اگر ما این پیشنهاد حاج‌آقای سلیمی را رأی بدهیم کار خوبی است و اصل صورت‌مسأله پاک نمی‌شود و می‌توانیم به اصل لایحه دولت کمک کنیم.

علي نيک زادثمرين
از برادر جناب آقای آزادی‌خواه متشکرم. من یک عرضی خدمت همکاران عزیز دارم. طبق آیین‌نامه داخلی غیر از نماینده کسی نمی‌تواند در صندلی نماینده بنشیند. من از مسئولین دولتی و کسانی که الان در صندلی نمایندگان نشسته‌اند خواهش می‌کنم، چند تا از همکاران عزیزم هم بالا آمدند و به من تذکر دادند، قبل از اینکه اسم ببرم صندلی نمایندگان محترم را ترک کنند. اینها حق ندارند، مسئولین محترم دولتی و کسانی که عنوانی در مجلس دارند حق ندارند در صندلی نمایندگان محترم بنشینند. من خواهش می‌کنم این صندلی را ترک بفرمایند، دولت بفرمایید.

رضا انجم شعاع
من یک توضیح خدمت نمایندگان محترم بدهم، پیشنهادی که جناب آقای آزادی‌خواه و جناب آقای دکتر سلیمی مطرح فرمودند اصلاً، اصل این لایحه را زیر سؤال می‌برد. شرکت‌های آب و فاضلاب الان جزء شرکت‌های زیان‌ده هستند، چون براساس قیمت تکلیفی آب را می‌فروشند، حدود (40) درصد قیمت تمام‌شده. لذا این مالیات چیزی حدود (3) هزار میلیارد تومان است. یعنی معادل کل درآمد شرکت‌ها در یک سال است. من خواهشم این است که حتماً به این موضوع توجه بکنید، برای اینکه شرکت‌های آب و فاضلاب در ارائه خدمات‌شان به مردم عزیز دچار تنگنا نشوند این مالیات صفر حتماً در متن لایحه بیاید و رأی دوسوم نیاز دارد. متشکر و ممنونم. لذا ما با حذف این مخالف هستیم.

علي نيک زادثمرين
آقای انجم‌شعاع شما مخالف هستید؟ (انجم‌شعاع ـ بله) کمیسیون بفرمایید.

مالک شريعتي نياسر
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم توجه بفرمایید! من خلاصه عرض می‌کنم که وقت مجلس گرفته نشود، توضیحات اصلی را برادر خوبم جناب آقای بیگی‌نژاد اشاره کردند و توجه بکنید بحثی که اینجا مطرح است یک فعالیت اقتصادی درآمدزا نیست که ما بگوییم باید مالیات پرداخت بشود. بحثی که ما در کمیسیون داشتیم این بود که به جهت شفاف شدن این نقل و انتقال، عبارت «معافیت مالیاتی» در لایحه که غیرشفاف است و محاسبه نمی‌شود به «مالیات با نرخ صفر» تبدیل بشود یعنی محاسبه بشود، شفاف بشود اما عددش صفر باشد به جهت اینکه مشکلی برای دولت در خدمات‌رسانی ایجاد نشود. این شفافیتی که آقای دکتر سلیمی اشاره کردند و به درستی هم اشاره کردند اینجا لحاظ شده است، وقتی مالیات محاسبه بشود این شفافیت است. اما عزیزان توجه بکنید! اگر ما در اینجا بخواهیم مالیات نرخ صفر را حذف بکنیم یعنی در یک فعالیتی که نقل و انتقال از جیب‌به‌جیب در دولت اتفاق می‌افتد، برای خدمات‌رسانی بهتر ما آن شرکت‌ها را موظف بکنیم که یک مالیاتی را پرداخت بکنند که عددش را گفتند و این نقض غرض خواهد بود. چرا؟ چون ما از یک طرف می‌گوییم شرکت‌های آب و فاضلاب استانی چرا خدمات ارائه نمی‌دهند؟ چرا خدمات‌شان کم است؟ چرا وزارت نیرو خدمات درست به مردم ارائه نمی‌دهد؟ از یک طرف می‌گوییم در یک فعالیت غیراقتصادی، یک مالیاتی را تأمین بکنیم که در نتیجه آن یا باید برای اینکه مالیاتی را بدهند همین اموال را بفروشند یا از خدمات دیگری که به مردم می‌دهند کم بکنند. آب و فاضلاب منابع دیگری ندارد. بنابراین اگر ما این مالیات را تحمیل بکنیم عملاً حکم کردیم که خدمات کمتری به مردم ارائه بشود و این نقض غرض است. با رویکردی که مجلس دارد و کمک به انجام تعهدات برای خدمت‌رسانی به مردم عزیز بدانیم و می‌دانید که مجموعه وزارت نیرو بالغ بر (40) هزار میلیارد تومان بدهی دارد و این اگر اتفاق بیفتد در یک فعالیت غیراقتصادی اتفاق افتاده است. حتماً اگر کار اقتصادی انجام بشود ما موافق هستیم که مالیات کامل گرفته بشود. بله، آنچه که می‌فرمایند ما از شرکت‌های سودده دولتی باید حتماً مالیات بگیریم، بر آن نظارت بکنیم مالیات‌های صفر آن را حذف بکنیم، ولی اینجا اصلاً موضوعیت ندارد و هیچ انطباقی بر این موضوع نیست. کمیسیون انرژی با پیشنهاد برادر بزرگوارمان آقای سلیمی قاطعانه مخالف است و من خواهش می‌کنم از عزیزان که به این رأی ندهند، متشکرم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس‌! اعلام رأی بفرمایید. در پیشنهاد جناب آقای سلیمی «مالیات آنها با نرخ صفر محاسبه می‌شود» حذف می‌شود. همکاران مشارکت بفرمایید.

علي نيک زادثمرين
حضار 233 نفر، دولت و کمیسیون مخالف هستند. آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، خواهش می‌کنم در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم، تصویب نشد. پیشنهاد بعدی را مطرح بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
همکاران اگر پیشنهادات‌شان را مطرح نمی‌کنند، حاج‌آقا! یک رفع ابهام هست. آقای نقدعلی! رفع ابهام را مطرح بفرمایید. مطرح‌شده در صحن است. حاج‌آقای نقدعلی رفع ابهام را بفرمایید.

محمدتقي نقدعلي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم «وینزل علیکم من السماء ماء لیطهرکم به» بنده هم رفع ابهام دارم، هم اخطار اصل (4) قانون اساسی، اگر متن این لایحه قانونی را ملاحظه بکنید اطلاق این واگذاری که مطلقاً همه اموالی که مربوط به تأسیسات آب و فاضلاب بوده است و در اختیار استان‌ها بوده است را الزام می‌کند که به این شرکت‌ها واگذار بشود، قطعاً در بین این اموال، اموال موقوفه هست، در بین این اموال، اموالی است که خیّرین در روستاها و شهرها آنها را اهدا کردند. متأسفانه این مسئله در جا‌های دیگری هم وجود دارد. فی‌المثل امروز براساس قانون شرکت‌های آب و فاضلاب و توزیع آب، اگر کسی به خاطر بعضی از محدودیت‌های قانونی لوله‌گذاری بعضی از کوچه‌ها و مناطق را خودش با هزینه شخصی انجام بدهد و الزام این مطلب است اگر فی‌المثل در یک منطقه‌ای تعداد واحدهای مسکونی محدود بود بعد از آنی که آن منطقه مسکونی شد، هیچکس حق این شخص را بر نمی‌گرداند. در مورد برق هم همین‌طور است. بعضی از واحدهای اقتصادی مجبورند ترانس مربوطه را با هزینه شخصی در آنجا احداث بکنند.

احمد اميرآبادي فراهاني
حاج‌آقا! پیشنهادتان را بفرمایید.

محمدتقي نقدعلي
پیشنهاد دهنده
پیشنهاد این است، با توجه به اینکه اطلاق قانون برای اموال موقوفه و اموالی که خیّرین برای این کار در اختیار گذاشته‌اند هیچ قیدی نخورده است قطعاً شورای نگهبان ایراد خواهد گرفت و باز خواهد گشت. لذا من پیشنهادم این است برود به کمیسیون یا همین‌جا اضافه بشود درخصوص اموال موقوفه و اموال اهدایی اشخاص همچنان بر مالکیت باقی‌ می‌ماند یا آنهایی که قابل خرید است هزینه را به خیّرین یا به کسانی که اهدا کرده‌اند پرداخت بکنند.

علي نيک زادثمرين
حاج‌آقا نقدعلی! تشکر می‌کنم، حاج‌آقا نقدعلی! عزیز این مربوط به شرکت دولتی آب و فاضلاب است و مباحث اموال دولتی است. لذا اگر وقفی صورت بپذیرد یا اموال وقفی باشد عنوان خودش را دارد. لذا جهت استحضارتان من الان هم پرسیدم، آن دغدغه شما در درون مصوبه جاری و ساری است.

احمد اميرآبادي فراهاني
بله، با آقای دکتر نیکزاد مشورت داشتیم. اگر اینجا اضافه بکنیم که «با رعایت اموال موقوفه» شورای نگهبان بر نمی‌گرداند. این نظر شما را تأمین می‌کند؟ خوب آقای دکتر این را به رأی بگذارید که بحث با رعایت نیت واقف در اموال موقوفه را اضافه بکنیم، نظر شورای نگهبان هم قطعاً تأمین خواهد شد. (انجم شعاع ـ این ایراد دارد) ببینید آقای انجم‌شعاع! بالاخره یک‌سری اموال موقوفه را ما در آب و فاضلاب داریم، افرادی در روستاها از قدیم وقف کردند حتماً این باید در قانون تعیین تکلیف بشود. (انجم شعاع ـ در مصوبه نیست) بله، در مصوبه نیست اما حتماً ما از این موضوعات داشتیم که شورای نگهبان ایراد گرفته است.

علي نيک زادثمرين
حاج‌آقای نقدعلی! ما الان در مذاکره‌مان آورده‌ایم شما فرمودید، آقای امیرآبادی هم فرمودند، نماینده دولت هم می‌گویند. ما می‌گوییم تصمیم ما مربوط به اموال دولتی است و اموالی که وقفی باشد و واقف وقف کرده باشد استثنا است. بنابراین ما در مذاکراتمان این را آورده‌ایم، اگر اجازه بدهید عبور بکنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
میکروفن آقای نقدعلی را روشن بکنید.

محمدتقي نقدعلي
پیشنهاد دهنده
اگر همین یک قید بیاید «با رعایت موازین شرعی درخصوص وقف» همین قید را بزنید مطلب بی‌غبار و بی‌اشکال خواهد بود.

احمد اميرآبادي فراهاني
و به استثنای اموال موقوفه است.

محمدتقي نقدعلي
پیشنهاد دهنده
بله، همین قید را بخورد که «با رعایت موازین شرعی درخصوص اموال وقفی» همین باشد کفایت می‌کند. یا به استثنای موقوفات، یا استثنای موقوفات را بزنید یا بزنید «با رعایت»، حالا آقای عزیزی هم می‌فرمایند، چون بالاخره ایشان هم سال‌ها جزء حقوقدانان شورای نگهبان بوده‌اند، خیلی متشکرم.

علي نيک زادثمرين
نتیجه حاصل است، اما آقای نقدعلی! چون شما می‌فرمایید، تأکید می‌فرمایید ما این «استثنای وقف با رعایت» را الان می‌گویم بخوانند که رأی بگیریم. آقای امیرآبادی بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
متن می‌شود: «با رعایت نیت واقفین درخصوص اموالی که وقف شده‌اند». این اضافه می‌شود که هم ایراد شرعی گرفته نشود هم اینکه نظر آقای نقدعلی تأمین بشود. آقای رئیس‌! این را به رأی بگذارید.

علي نيک زادثمرين
حضار 230 نفر، پیشنهاد برادرمان جناب‌ نقدعلی را به رأی می‌گذاریم، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم.

احمد اميرآبادي فراهاني
همکاران مشارکت بفرمایید، با رعایت نیت واقفین اگر وقفی که معمولاً انجام شده است در بحث آب و فاضلاب کشور آن هم مورد نظر قرار بگیرد که مورد ایراد شورای محترم نگهبان هم قرار نگیرد. پیشنهاد رفع ابهامی بود که جناب آقای نقدعلی داشتند: «با رعایت موازین وقف در مورد اموال موقوفه».

علي نيک زادثمرين
پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
اگر اجازه می‌فرمایید ما جزئیات را رأی بگیریم؟ آقای عزیزی پیشنهادشان را ثبت نکردند، آقای عزیزی باید ثبت می‌کردید. بله، آقای عزیزی! باید یک یاداشتی می‌نوشتید. رفع ابهام را مطرح بفرمایید، ولی باید ثبت می‌شد موافق و مخالف ثبت‌نام می‌کردند، بفرمایید.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم سروران عزیز! یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم ایران اسلامی مسئله آب است. مقام معظم رهبری در 30/12/1379 در (5) بند سیاست‌های کلی منابع آب را ابلاغ فرمودند. به این سیاست‌ها باید عمل بشود. دولت چه کاری کرده است؟ چرا سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری را که صراحتاً موضوع بند (1) اصل (110) قانون اساسی است به نحو کامل اجرا نکرده است؟

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای دکتر ابهام را بفرمایید.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
اینجا باید پاسخگو باشد، این متنی که اینجا مطرح است سر تا پایش ابهام است. اول نوشته مالکیت واگذار می‌شود، بعد نوشته ماده (32) قانون برنامه و بودجه اجرا می‌شود، ماده (32) وام است، وام، یعنی اعتبارات عمرانی که به دستگاه داده می‌شود برای طرح‌های عمرانی، انتفاعی به صورت وام است و باید به خزانه مسترد شود. (نایب‌رئیس ـ آقای دکتر عزیزی، بنده عذرخواهی می‌کنم) آقای دکتر الان توضیح می‌دهم، در ماده (33)، (50) درصد اعتبارات می‌تواند با رعایت شرایطی با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه و شورای اقتصاد بلاعوض تلقی بشود. پس بنابراین ابهامات فراوانی وجود دارد. اگر اجازه بدهید یکی‌یکی مطرح بکنم، یک ابهام آن را الان عرض می‌کنم.

علي نيک زادثمرين
آقای دکتر عزیزی! من خواهش می‌کنم اجازه بدهید، شما فرمودید یک ابهامی هست، برای من هم آوردید و من هم قبول کردم. یک لحظه به بنده اجازه بدهید. شما فرمودید به‌حق هم فرمودید، فرمودید که اگر تأسیسات جدید نوشته شده، موجود اضافه نکنیم، مشکل اساسی پیش می‌آید. حرفتان هم درست است. آقای انجم‌‌شعاع نماینده دولت هم پذیرفت. من خواهشم این است اگر شما صلاح می‌دانید ابهام را بفرمایید که ما آن ابهام را بحث بکنیم.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
سروران عزیز! ابهام جدی که در این متن وجود دارد علاوه بر آن ابهاماتی که عرض کردم این است که در ذیل این متن نوشته شده است اگر منابعی حاصل شد صرف ایجاد تأسیسات جدید شود. الان در استان‌های مختلف، در شهرهای مختلف مشکل اساسی مشکل آب است، مشکل فاضلاب است. برای طرح‌های جدید کفایت نمی‌کند، در طرح‌های موجود هم باید استفاده بشود. الان طرح‌هایی که وجود دارد، تأسیساتی که وجود دارد، مستهلک است، مشکل دارد، کفایت نمی‌کند. پس بنابراین بنده خواهشم این است که به این صورت رفع ابهام شود: «باید صرف ایجاد تأسیسات موجود و جدید شهری و روستایی شود». چرا شهری و روستایی؟ چون مستحضر هستید بحث آب و فاضلاب شهری و روستایی با هم ادغام شده است. یعنی فردا تصور نشود این فقط برای شهرها است، فردا تصور نشود این فقط برای روستاها است. هم برای شهر و هم برای روستاها است. پس رفع ابهام اینگونه می‌شود: «معادل ارزش فروش، باید صرف ایجاد تأسیسات موجود و جدید شهری و روستایی شود». والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

علي نيک زادثمرين
علیکم السلام، متشکر.

محمدحسين فرهنگي
تأسیسات موجود، وجود دارند، بهسازی در تأسیسات موجود است یا چیز دیگری؟

احمد اميرآبادي فراهاني
از نظر من ابهام نداشت. آقای دکتر فرمودند ابهام دارد.

علي نيک زادثمرين
بسیار خوب، آقای عزیزی! برای این موضوعی که شما فرمودید «وضع موجود» یک کلمه «بهسازی» هم اضافه بکنیم رأی بگیریم، یعنی: «بهسازی تأسیسات موجود و جدید».

احمد اميرآبادي فراهاني
«ایجاد تأسیسات جدید و بهسازی تأسیسات موجود»، این درست می‌شود. اگر اجازه می‌فرمایید این را رأی بگیریم. آقای رئیس! لطفاً این را به رأی بگذارید، دولت و کمیسیون موافق هستند.

علي نيک زادثمرين
دولت و کمیسیون موافق هستند. حضار 230 نفر، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنیم.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای انجم‌شعاع! این تکمیل تأسیسات نیمه‌تمام مشمول می‌شود؟ (انجم‌شعاع ـ بله) پس می‌شود بهسازی و تکمیل تأسیسات موجود.

ابراهيم عزيزي
پیشنهاد دهنده
شهری و روستایی.

علي نيک زادثمرين
آقای عزیزی! شهری و روستایی را گفتیم در دل آن هست. «بهسازی و تکمیل تأسیسات موجود و ایجاد تأسیسات جدید در شهر و روستا». پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس‌! دیگر پیشنهادی نداریم لطف کنید جزئیات ماده‌واحده را به رأی بگذارید.

علي نيک زادثمرين
حضار 233 نفر، بنده خواهش می‌کنم همکاران عزیزمان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایند.

احمد اميرآبادي فراهاني
همکاران در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید، جناب سلیمی چون عبارت به نرخ صفر آورده دو سوم نمی‌خواهد، اگر معافیت بود دو سوم می‌خواست.

علي نيک زادثمرين
آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. چند نفر از همکاران عزیز آمدند بالا به بنده تذکر دادند من برای آخرین‌بار عرض می‌کنم، کسانی که نماینده نیستند حق ندارند در صندلی نمایندگان بنشینند. بنده خواهش می‌کنم از مسئولینی که در مجلس مسئولیت دارند و مسئولین محترم دولتی رعایت آیین‌نامه داخلی مجلس را داشته باشند، بنده مجبور نشوم نام ببرم. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، با (173) رأی تصویب شد. (یکی از نمایندگان ـ اسم ببرید) بنده اگر صلاح بدانم اسم می‌برم، لازم نیست.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس‌! الحاق داریم، یک مورد الحاق داریم. جناب آقای حاجی‌دلیگانی الحاقشان را مطرح بفرمایند.

علي نيک زادثمرين
برادرمان آقای حاجی‌دلیگانی بفرمایند.

حسينعلي حاجي دليگاني
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم ابتدائاً پیروزی جبهه مقاومت در دفاع از مردم فلسطین در مقابل رژیم جعلی اشغالگر را به رهبر معظم انقلاب و همه ملت‌های مسلمان و ملت بزرگ ایران تبریک عرض می‌کنم. همکاران عزیز! حدود (14) هزار میلیارد تومان، اموالی را داریم از بخشی به بخش دیگری واگذار می‌کنیم، هر چند که در اختیار آنها بوده است اما الان داریم مالکیت آن را منتقل می‌کنیم. بخشی از این اموال متعلق به دولت بوده و بخشی از آن هم در گذشته مربوط به نهادهای عمومی، خیّرین و اوقاف بود که الحمدلله مورد توجه بود. عزیزان! یکی از ضروریات قانونگذاری این است که ما به نحوی قانونگذاری بکنیم که در آینده مشکلی برای اجرای درست این قانون پیش نیاید. در واقع یک ضمانت اجرایی برای این قانونی که داریم مصوب می‌کنیم بگذاریم. این ضمانت اجرایی چه چیزی می‌تواند باشد؟ این متنی که بنده اینجا پیشنهاد دارم خدمت شما که یک تبصره الحاق بشود. گفتیم چه چیزی؟ گفتیم: «در صورت تعدی و تفریط در نگهداری و بهره‌برداری از تأسیسات، اموال و دارایی‌های موضوع این قانون، مرتکب علاوه بر جبران خسارت وارده به مجازات نقدی درجه (6) موضوع ماده (19) قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود». این برای این است که این اموالی که در اختیار شرکت آبفا قرار می‌گیرد و شرکت‌های استانی اعم از روستایی و شهری که ادغام شده است از این اموال درست استفاده بکنند خدای ناکرده فسادی رخ ندهد و افراطی صورت نگیرد، تفریطی صورت نگیرد، حیف و میلی اتفاق نیفتد. این را پیشنهاد دارم به عنوان ضمانت ذیل این کار بزرگی که امروز دارد اتفاق می‌افتد، عزیزان ده‌ها سال است این بنا بوده تعیین تکلیف بشود، امروز که در حال تعیین تکلیف شدن است یک ضمانت این‌چنینی برایش بگذاریم فکر می‌کنم خالی از اشکال که نیست، بلکه به صواب نزدیک است. ان‌شاءالله اگر همکاران صلاح دانستند کمک بکنند و رأی بدهند.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکرم.

علي نيک زادثمرين
آقای متفکر! مخالف محترم هست؟

روح اله متفکرآزاد
صحبت می‌فرمایید؟ بله، آقای رئیس‌! صحبت می‌‌فرمایند.

علي نيک زادثمرين
بفرمایند.

روح اله متفکرآزاد
جناب آقای محمدحسین فرهنگی بفرمایید.

علي نيک زادثمرين
برادر دکتر فرهنگی بفرمایید.

محمدحسين فرهنگي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس‌! اولاً نیازی به حکم قانونی در اینجا نیست. تعدی و تفریط مجازات دارد. در قوانین به طور روشن درباره آنها احکام قانونی وجود دارد و جرم‌انگاری و ایجاد مجازات آن هم با شرایطی که با تعدی و تفریط در سایر موارد گاهی ممکن است متفاوت باشد نیاز نیست. اینجا ما قانونی را داریم می‌نویسیم برای اینکه بخشی از اموال عمومی از یک‌ جایی در جای دیگر استفاده بشود. این که بگوییم برای نگهداری آن و برای تعدی و تفریط هم مجازات می‌گذاریم این عموماتی که در قوانین هست کافی است و نیاز به جرم‌انگاری جدید، نیاز به بهانه‌‌هایی برای زندانی کردن افراد غیرمستحق مجازات وجود ندارد. لذا نیازی به چنین حکمی نیست و معتقدم دوستان از آوردن احکام جزائی در ضمن قوانین عادی و متعارف، اجتناب بکنند. احساس می‌کنم با سیاست‌های ابلاغی رهبری در امور قانونگذاری هم مغایرت دارد، چون در آنجا گفته است در ضمن قوانین مختلف وارد موضوعات قوانین دیگر نشوید، این در واقع یک حکم قانون مجازات است. در ضمن قانونی که یک تغییر و تبدیل عادی اجرایی است و نیاز به چنین حکم سخت‌گیرانه‌ای در اینجا وجود ندارد، خیلی متشکرم.

علي نيک زادثمرين
خیلی ممنون جناب آقای فرهنگی، برادر متفکرآزاد! موافق محترم بفرمایند.

روح اله متفکرآزاد
موافق محترم جناب آقای حسن لطفی بفرمایید.

حسن لطفي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم دقت بفرمایید! یکی از دلایل اینکه قوانین در کشور اجرا نمی‌شود و ما با تعدد قوانین مواجه هستیم دلیل آن این است که ضمانت اجرایی ندارد و همین که برای قوانین ضمانت اجرایی پیش‌بینی نمی‌شود، هیچ‌کدام از مسئولین خودشان را مکلف به اجرای قانون نمی‌دانند و از طرفی پیشنهادی که برادر عزیزمان جناب آقای حاجی‌دلیگانی دادند مبنی بر اینکه ما داریم اموال را واگذار می‌کنیم چه اشکال دارد که مسئول را مکلف بکنیم که افراط نکند، بیت‌المال را حیف و میل نکند، جا‌به‌جا نکند، طبق قوانین پیش برود و ما با ضمانت اجرایی که در این قانون داریم پیش‌بینی می‌کنیم، مسئولین را مکلف می‌کنیم که افراط نکنند، تعدی نکنند، بیت‌المال را حیف و میل نکنند و منابع را در جایی که قانون برای آن پیش‌بینی کرده است صرف بکنند. بنابراین استدعایی که از همکاران محترم داریم این ضمانت اجرایی برای قانون است و باعث می‌شود که تخلف در دستگاه اجرایی کمتر صورت بگیرد. استدعایی که از همکاران محترم دارم رأی بالایی بدهند، متشکرم.

علي نيک زادثمرين
از برادر لطفی متشکرم، دولت بفرمایید.

رضا انجم شعاع
بسم الله الرحمن الرحیم پیشنهادی که جناب آقای حاجی‌دلیگانی مطرح فرمودند این یعنی جرم‌انگاری و کیفرگذاری. برای جرم‌انگاری و کیفرگذاری ده‌ها برابر وقت بیشتر نیاز است که ما روی این لایحه و روی این ماده‌واحده گذاشتیم، بنشینیم و جوانب آن را بسنجیم. بعداً ده‌ها تفسیر از افراط و تفریط می‌شود. می‌بینید پرونده صد‌ها مدیرعامل باید در دادگاه و زندان بیاید که این بحث جرم‌انگاری و کیفرگذاری مخالف سیاست‌های کلی است، لذا ما به شدت مخالف هستیم، خواهشم این است که رأی ندهید و اساس این لایحه دچار مشکل خواهد شد. عذرخواهی می‌کنم.

علي نيک زادثمرين
حضار 239 نفر، کمیسیون نظر ندارد و دولت مخالف است، آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. عنایت فرمایید در رأی‌گیری مشارکت داشته باشید.

احمد اميرآبادي فراهاني
همکاران مشارکت بفرمایید، پیشنهاد جناب آقای حاجی‌دلیگانی است که پیشنهاد به عنوان یک تبصره الحاقی است: «در صورت تعدی و تفریط در نگهداری و بهره‌برداری از تأسیسات و اموال و دارایی‌های موضوع این قانون مرتکب علاوه بر جبران خسارت وارده به مجازات نقدی درجه (6) موضوع ماده (19) قانون مجازات اسلامی محکوم می‌شود».

علي نيک زادثمرين
پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب نشد. ما تا ساعت (10:45) دقیقه برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اعلام تنفس می‌کنیم، استدعایم از همکاران عزیزم این است که رأس ساعت 10:45 دقیقه در صحن حضور به هم رسانید.

احمد اميرآبادي فراهاني
آقای رئیس‌ عرض کنم که در این لایحه پیشنهاد دیگر نداریم و به شورای نگهبان ارسال می‌شود. (در ساعت 10:14 دقیقه جلسه با اعلام تنفس موقتاً پایان و سپس در ساعت 10:53 دقیقه به ریاست آقای سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی «نایب‌رئیس اول» رسمیت یافت)
6 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
بسم الله الرحمن الرحیم 146 نفر از همکاران در جلسه حاضر هستند. تذکرات را قرائت بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات دو دقیقه‌ای، جناب آقای نصراله پژمانفر نماینده محترم مشهد و کلات بفرمایید.

نصراله پژمان فر
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم در آستانه سوم خرداد، یاد شهدا و رزمندگانی که خالصانه تلاش کردند و تلاش آنها تجلی اراده الهی بود را گرامی می‌داریم و عظمت فرمایش امام در این موضوع که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد» را یادآور می‌شویم. آقای رئیس! من چند تا نکته را تذکر دارم، تذکراتی به سازمان انرژی اتمی، دولت و تیم مذاکره‌کننده که براساس مصوبه مجلس در «قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران»، باید به آن توجه شود. یک؛ اینکه طبق مصوبه از اول خرداد باید اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی متوقف شود. دوم؛ نظارت‌های فراتر از پروتکل باید متوقف شود. سوم؛ نظارت‌ها فقط باید منحصر در پادمان باشد و نه بیشتر. چهارم؛ ذخیره‌سازی اطلاعات هم باید کاملاً متوقف شود. پنجم؛ آژانس باید به صورت رسمی از طریق سازمان انرژی اتمی این مواردی را که عرض کردیم به صورت رسمی اعلام کند که این توقف‌ها باید صورت بگیرد و ما اقدامات را داشته باشیم. این اطلاعاتی هم که ذخیره‌سازی شده همه باید از بین برود. مسأله بعدی در مورد این است که تیم مذاکره‌کننده باید به این مسأله توجه داشته باشد که کلیه مباحثی که در وین مطرح است، همه اینها در صورتی که به تأیید مجلس برسد ارزش دارد. مذاکراتی که در وین دارد صورت می‌گیرد اگر به تأیید مجلس نرسد هیچ‌کدام رسمیت ندارد و قابل ارزش نیست. باید به این موضوع توجه شود، ما باید به این فرصت توجه کنیم. «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، من جمله را جابجا عرض کردم... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
جناب آقای پژمانفر تشکر می‌کنیم. از جناب آقای عباس مقتدایی نماینده محترم اصفهان دعوت می‌کنیم تذکر دو دقیقه‌ای‌شان را بفرمایند. تشریف ندارند. جناب آقای علی‌اصغر خانی نماینده محترم شاهرود و میامی بفرمایید.

علي اصغر خاني
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر به وزیر جهادکشاورزی؛ گویا آقایان خبر ندارند سیل اخیر در روستاهای قدس و ارمیان از شهرستان میامی، این روستاییان مظلوم را به شدت تحت تأثیر قرار داده است. ستاد بحران وزارت کشور هم که متأسفانه ناکارآمد است و ناکارآمدی آن اظهر من الشمس است. آقای نجار! برای شما متأسفم، هم‌استانی ما هستید و دو تا از روستاهای شهرستان میامی بیشترین آسیب را در سیل دیدند، هم کشاورزی‌شان، هم احشام‌شان به طور جدی مشکل پیدا کرده است. متأسفانه هیچ خبری از شما نیست. نکته بعدی تذکر به وزیر ورزش و جوانان است. آقای وزیر! ورزشگاه (15) هزار نفری شهرستان شاهرود چندین سال است که افتاده، آهن‌هایش دارد زنگ می‌زند و جزء پروژه‌های ملی آنجا هم هست. خواستار تخصیص اعتبار هستیم، اعتبار ویژه داده شود. در استان هم دو تا شروع شده، شهرستان سمنان افتتاح شده، از شما ممنونیم. شهرستان شاهرود را هم اعتبار بگذارید و این ورزشگاهی که مردم نیاز دارند و تنها ورزشگاه مفید آنجا است که متأسفانه (10) درصد، (20) درصد پیشرفت دارد، کار را به طور جدی ادامه بدهید که ما آنجا را بتوانیم ان‌شاءالله در سال 1400 افتتاح کنیم. به وزیر نیرو هم تذکر می‌دهیم، جلوی این برق‌ رفتن‌ها را بگیرد. مدت زیادی است که الان در سراسر کشور متأسفانه مردم قطعی برق دارند. جلوی این قطعی برق را بگیرید.

حسينعلي حاجي دليگاني
تشکر از آقای خانی. از برادر گرامی حسین خسروی‌اسفزار نماینده محترم بیرجند، درمیان و خوسف دعوت می‌کنم که تذکر دو دقیقه‌‌ای‌شان را بفرمایند.

حسين خسروي اسفزار
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم با گرامیداشت سوم خرداد روز مقاومت و فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس و پیروزی جبهه مقاومت در فلسطین. تذکر من به آقای رئیس‌جمهور است. آقای رئیس‌جمهور! قبلاً گفتید چون تمام گرانی‌ها تا پایان سال 99 انجام گرفته، تا پایان دولت گرانی صورت نخواهد گرفت. در جلسه اخیر هفته دولت هم گفتید که نامزدهای ریاست جمهوری به مردم دروغ نگویند. آقای رئیس‌جمهور! سؤال من این است که این گرانی‌های چند هفته اخیر در نان، آرد، روغن و لبنیات و سایر اقلام دروغ است یا راست؟ اگر راست است که راست است، چرا کار و اقدامی را انجام نمی‌دهید؟ در آستانه انتخابات، گرانی و مشکلات مردم را افزودن، تشویق مردم به حضور در انتخابات است یا ناامیدی از حضور؟ آقای رئیس‌جمهور! من شما را به آن قسمی که در اول ریاست جمهوری‌تان خوردید و گفتید «والله العلی العظیم» اگر مشکلات قابل حل نبود کاندیدا نمی‌شدم، شما را به خدا قسم می‌دهم این پیش‌بینی امام امت (رضواناللهتعالیعلیه) را جدی بگیرید که امام فرمود: «اگر دولت کاری کند که این مردم در صحنه ناراضی شوند، آن روز برای ما مصیبت است، آن روز جنگ پیروز نمی‌شود، مجلس موفق نیست، دولت موفق نیست، آن روز باید فاتحه را بخوانیم» آقای رئیس‌جمهور. والسلام

حسينعلي حاجي دليگاني
از برادر عزیزمان آقای خسروی تشکر می‌کنم. از برادر عزیزمان سیدمحمد موحد کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده دعوت می‌کنم که تذکر دو دقیقه‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

سيدمحمد موحد
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ابتدا سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان را تبریک می‌گویم، یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس را گرامی می‌دارم. از همه کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری می‌خواهم گفتار و رفتارهایی داشته باشند که مشارکت حداکثری را خلق نمایند. ضمن تشکر از مجموعه وزارتخانه‌های رفاه، بهداشت و سازمان تأمین‌اجتماعی جهت احداث بیمارستان‌ (100) تختخوابی دهدشت، لازم است تفاهمنامه امضا شده بین این سازمان و وزارت بهداشت هرچه زودتر اجرایی و کلنگ احداث و عملیات اجرایی آن آغاز گردد. ضمن تشکر از عملکرد وزیر محترم نیرو در شروع فصل گرما و با توجه به گرمسیر بودن حوزه انتخابیه اینجانب، متذکر می‌شوم باز هم قطعی آب و برق و نوسانات آن مشکلات متعددی را برای مردم به وجود آورده است. وزارت نیرو به داد مردم در فصل گرما برسد. با تشکر از وزیر محترم صمت، سرعت‌بخشی در عملیات اجرایی پروژه‌های معدنی حوزه انتخابیه مانند فسفات، آهک، سلستین و نیترات شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسينعلي حاجي دليگاني
تشکر از برادر عزیزمان سیدمحمد موحد. از برادر گرامی عباس مقتدایی نماینده محترم اصفهان دعوت می‌کنم تذکر دو دقیقه‌ای‌شان را بفرمایند.

عباس مقتداي خوراسگاني
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران گرامی! الان که داریم با همدیگر صحبت می‌کنیم، فرزندان این ملت و برخی از معلمان پشت در مجلس دارند به این اعتراض می‌کنند که چرا آموزش و پرورش به آنها رسیدگی نمی‌کند. واقعاً سؤال ما از آقای رئیس‌جمهور این است، اگر وزیر آموزش و پرورش شما درست عمل می‌کرد، هر روز نمایندگان مجلس باید پاسخگوی ناکارآمدی‌های یک وزارتخانه باشند؟ امروز که داریم با همدیگر صحبت می‌کنیم، کشاورزان اصفهان تجمع کردند و گلایه دارند که چرا قانون توزیع عادلانه آب اجرا نمی‌شود؟ چرا مواد (159) و (158) قانون مدنی اجرا نمی‌شود؟ چرا مصوبات شورای عالی آب اجرا نمی‌شود؟ اگر وزارت نیرو کارآمدی داشت، اگر متولیان دولتی توانمندی داشتند و مشکلات مردم را حل می‌کردند، آیا واقعاً شایسته بود که کشاورزان به جای کشت و کار بیایند کاری را انجام بدهند که وزیر نیرو و مدیران استانی باید انجام بدهند؟ واقعاً این نمایندگان تا چه زمانی باید تاوان بی‌کفایتی مدیران دولتی را بدهند؟ مردم عزیز! الان فصل انتخابات است، شما را به حضرت عباس همه ما دقت کنیم، کسانی را انتخاب کنیم که دل‌شان برای حل مشکلات کشور بتپد. برادران عزیز، خواهران محترم! ما در مجلس دلسوزانه به دنبال حل مشکلات مردم هستیم، به دنبال این هستیم که بازنشستگان، کارگران، طبقات و اقشار مختلف مردم موانع و مشکلات‌شان حل شود. مشکل فرهنگیان حل شود، مشکل کشاورزان همین‌طور، پرستاران و کادر درمان‌ همین‌طور. به دنبال این هستیم. مسئولان دولتی کار را رها کرده‌اند و ما از این موضوع به دولت و شخص آقای رئیس‌جمهور منتقد... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از آقای مقتدایی تشکر می‌کنم. از آقای کمال علیپورخنکداری نماینده محترم قائمشهر، سوادکوه و جویبار دعوت می‌کنم که تذکر دو دقیقه‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

کمال علي پورخنکداري
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عزیزان توجه داشته باشند! چند هفته بین دو تیم باشگاه فوتبال پیکان و سایپا، دو خودروساز، احساس می‌کنیم بوی تبانی ایجاد شده و (30) ثانیه مانده به پایان بازی تعویض ششم انجام شده است. آقای عزیزی خادم! طبق قانون باید از پیکان امتیاز کم کنید، نه به سایپا امتیاز اضافه کنید. (3) میلیون عاشق فوتبال استان، همه مردم فوتبال‌دوست شهرستان‌های قائمشهر و سوادکوه منتظر عدالت هستند، نه رفیق‌بازی. بخش خصوصی به قائمشهر آمده نشاط ایجاد کرده است. نیاییم با بی‌قانونی و بی‌عدالتی به سرمایه‌گذار و مردم فوتبال‌دوست قائمشهر دهن‌کجی کنیم. نساجی، ملوان، صنعت نفت، تراکتورسازی، اینها ظرفیت‌های فوتبال ایران هستند. نیاییم به اینها دهن‌کجی کنیم. حق ندارید و به شما اجازه نمی‌دهیم که به نساجی قائمشهر ظلم وارد شود و به تیم سایپا امتیاز بدهید. اینجا کشور قانون است. مردم قائمشهر و من به عنوان خادم مردم اجازه نمی‌دهم. آقای وزیر! بیا وسط و جلوی این بی‌عدالتی را بگیر. مردم قائمشهر منتظر عدالت هستند، منتظر قانون هستند، منتظر این هستند که نساجی قائمشهر، این تیم خسته که نشاط و شادابی برای مردم شهر است، بیایید عدالت را ایجاد کنید. از وزیر خواهش می‌کنم، آقای عزیزی‌خادم! رعایت عدالت داشته باشید. ممنون و متشکرم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکریم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
تذکرات خارج از دستور را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر آقای رئیس! دو نفر از عزیزان به قید قرعه تذکر آیین‌نامه‌ای دستور روز دارند، یک نفر هم از جلسه پیش داریم. اجازه می‌خواهم که ابتدا در خدمت جناب آقای حسین حاتمی باشیم، بفرمایید. بعد آقای حق‌وردی و آقای نیک‌بین آماده باشند.

حسين حاتمي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم «بسم الله و بالله و فی سبیل‌ الله و علی مله رسول الله» عالیجنابان، وکلای ملت، ملت شریف ایران اسلامی! عرض تبریک سوم خرداد سالروز عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس و تبریک پیروزی ملت مظلوم و مقاوم فلسطین بر مشت‌های سست‌آهنین صهیونیست‌ها و رژیم غاصب قدس به محضر ملت‌های مستضعف، آزاده و مسلمانان جهان و رهبر معظم و والامقام انقلاب اسلامی. سخنی با فعالان و کنشگران عرصه سیاست؛ مصاحبه‌ها، توئیت‌ها، لبخندها و گریه‌هایتان دیگر کافی است. شما نه انتظام پادگان را دارید و نه دادخواهی دادگاه را. سوار بر مرکب اشراف و غرور این‌گونه از موضع قدرت سخن نگویید. وزیر محترم کشور؛ خانه‌ها و اموال و احشام تخریب‌شده در جنگ قره‌باغ در شهرستان خداآفرین هنوز جبران خسارت نشده است. گذرگاه مرزی خداآفرین هنوز فعال نشده است. در حالی که کشورهای فرامنطقه‌ای و بیگانه با اوضاع و احوال منطقه گوی سبقت را در بازسازی قره‌باغ از ما ربوده‌اند، چرا توجهی نمی‌کنید و اقدامی موثر انجام نمی‌دهید؟ جنگل‌های ارسباران که همتراز با جنگل‌های هیرکانی و زاگرس می‌باشد، چند سالی است که در معرض تخریب آفت پروانه‌ای دم‌قهوه‌ای و ابریشم‌باف ناجور قرار دارد. اختصاص اعتبار ویژه برای مبارزه با این آفت و راه‌اندازی مرکز تحقیقات جنگل‌ها و مراتع ارسباران به مرکزیت شهرستان کلیبر و پایگاه امداد و اطفاء هوایی اولویت صددرصدی می‌باشد. البته لازم است به خاطر اقدام مؤثر در ارسال بالگرد محلول‌پاش از ستاد بحران استان و کشور، مدیریت عالی استان آذربایجان‌شرقی، منابع طبیعی و دست‌اندرکاران امر در این خصوص تشکر و قدردانی ویژه بنمایم. وزیر محترم راه و شهرسازی! پرواضح است که زبان شیرین فارسی بلد است، اما نمی‌دانم علت چیست که ده‌ها بار گفتیم و نوشتیم که سه شهرستان کلیبر، خداآفرین و هوراند از (2150) کیلومتر، یک متر راه اصلی ندارد و بیش از (1500) کیلومتر خاکی و غیرآسفالته است. اگر توجه نکنند که تا به حال هم نکرده‌اند، این مطلب را باید به زبان‌های زنده دنیا ترجمه و تقدیم آقای وزیر کنم. آقای وزیر! منیم قارداشیم، کلیبر، خداآفرین و هوراندین بیر مترد اصلی یولو یوخدی. باشادوشمریم قارداشیم. جناب آقای وزیر! این متن را داده‌ام به زبان‌های زنده دنیا ترجمه کنند تا محضرتان تقدیم شود، تو را به خدا توجه کن تا بیشتر از این دچار هزینه و دردسر نشوم. وزیر نیرو! سد پیغام‌چایی، سدهای خداآفرین و قیزقلعه‌سی، سد عمارت... (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر و سپاسگزارم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. لازم است من با توجه به سالگرد سوم خرداد، ضمن اینکه از جناب آقای حاتمی تشکر کنم که اشاره فرمودند، از طرف مجمع نمایندگان استان خوزستان هم گرامیداشت سوم خرداد و سالروز آزادی خرمشهر را به عموم مردم به خصوص مردم خرمشهر تبریک بگوییم.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر، در خدمت برادر ارجمند جناب آقای حسین حق‌وردی هستیم، بفرمایید.

حسين حق وردي
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان را تبریک عرض می‌کنم و همچنین پیروزی قهرمانانه مردم مظلوم فلسطین را هم تبریک عرض می‌کنم. همان‌گونه که همکاران ارجمندم استحضار دارند در چند روز گذشته قطع مکرر برق در قسمت‌های وسیعی از کشور به خصوص در استان تهران و به ویژه در شهرستان‌های غرب استان تهران در شهریار، ملارد و قدس و همچنین برادر عزیزم جناب آقای بشیری فرمودند در شهرستان پاکدشت مشکلات بسیار متعددی را ایجاد کرده است. یک نفر نیست به مردم جواب بدهد علت این مشکل کجاست و چیست؟ علت عدم مدیریت صحیح برق مصرفی کشور چیست؟ دولت محترم و وزارت نیرو دستاورد هشت‌ساله خود درخصوص انرژی و به خصوص برق را چگونه ارزیابی می‌کنند؟ آیا اصلاً دستاوردی برای ارائه وجود دارد؟ آیا حاصل مدیریت دولت تدبیر و امید بعد از هشت سال اتلاف سرمایه ملی، قطع مکرر برق و آب در مناطق وسیعی از کشور و به خصوص در غرب استان تهران است؟ چرا برای توجیه نادرست مدیریت ناکارآمد دولت در مدیریت منابع انرژی و پیش‌بینی دقیق افزایش مصرف و برنامه‌ریزی برای تأمین انرژی موردنیاز مردم، به فعل و انفعالات اجرام سماوی و حرکت ستارگان و کم و زیاد بودن بارش و از این قبیل امور متوسل می‌شوید؟ در زمستان برای اولین بار در چند ماه گذشته ما شاهد قطعی مکرر برق بودیم، گفتند سوخت نداریم. در تابستان‌ها برق قطع می‌شود می‌گویند بارش کم بوده است. پس وزارت نیرو چکاره است؟ آقایان چکار می‌کنند؟ در سال گذشته اگر بار برق مصرفی ما به (56) هزار مگاوات می‌رسید برق قطع می‌شد. الان مصرف ما به (44) هزار مگاوات نرسیده، ما شاهد قطعی مکرر برق هستیم. کل تولید برق ما از سدهای ما (10) هزار مگاوات بیشتر نیست که اگر (30) درصد هم کاهش تولید برق ناشی از کمبود بارش‌ها داشته باشیم، یعنی (3000) مگاوات کاهش تولید داریم. در حالی که طبق گزارش‌ها افت تولید ما نسبت به سال قبل (12) هزار مگاوات می‌باشد. آقایان! سوءمدیریت مصرف انرژی در غرب استان تهران و قطع مکرر آب و برق دارد به یک مسأله حاد امنیتی تبدیل می‌شود و قطعاً مسئولین‌دولتی و شخص وزیر نیرو مسئول... (قطع میکروفن)

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکریم. نفر آخر را اعلام بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
خیلی سپاسگزاریم. نفر آخر جناب آقای جواد نیک‌بین هستند، بفرمایید.

جواد نيک بين
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم چند تذکر به مجلس محترم، هیأت‌رئیسه محترم و دولت محترم دارم. تذکر اولم نسبت به قطعی برق در شهرستان‌های ترشیز و بلکه کل کشور است. اگر جلوی ماینرها و مراکز پرمصرف و کولر گازی‌های مسئولین را بگیریم، حتماً می‌شود برق را مدیریت کرد. وزیر محترم نیرو تأمین برق منطقه و برق چاه‌موتورهای کشاورزی را به صورت جدی پیگیری کند. گفت می‌خواست وسایل خانه‌اش را به طبقه هشتم ببرد تا طبقه هفتم و خرده‌ای بالا رفته بود، رفیقش گفت بگذار من بروم ببینم چند تا پله تا بالا مانده است. رفت و برگشت، گفت فلانی من یک خبر خوب برای تو دارم، یک خبر بد. گفت اول خبر خوب را بگو. گفت سه، چهار تا پله تا بالا مانده است. گفت خبر بدت چیست؟ گفت ساختمان را اشتباه آمدیم. رفقا، مردم! ما هشت سال پیش ساختمان را اشتباه انتخاب کردیم. به زودی ان‌شاءالله در انتخابات 1400 کسانی که مسببان وضع موجود هستند، باید درست انتخاب شوند و درست کنار گذاشته شوند. بحران نرخ ارز و موضوع بورس و مشکلاتی از این جنس حادث از اقتدا کردن به سیاست‌های غلط IMF است و تذکر می‌دهم این طرح اخیری که در مجلس در حال پیگیری است، اشکالات اساسی دارد و نوعی ادامه دادن همان سیاست‌های غلط است. برادران و خواهران عزیز! تا وقتی حلقه مفقوده‌ای به نام حکمرانی اقتصادی با دیده اغماض نگریسته شود همین است. مگر دیده‌بان انقلاب (روحی‌له‌الفداء) بارها نفرمود حکمرانی جزء مسائل اساسی کشور است؟ تا چه زمانی می‌خواهیم ضریب جینی را با نگاه سیاسی بنگریم؟ دوستان بزرگوار! پیشرفت کشور از دریچه نگاه قائم بر عقلانیت اقتصادی و حکمرانی اسلامی می‌گذرد، نه سیاست‌های غلط IMF. خواهش می‌کنم و به بانک‌ها تذکر می‌دهم موضوع وام ازدواج مردم روستا را جدی بگیرند. مردم روستایی یک ضامن هم به زور دارند، طبق قانون باید فقط یک ضامن از آنها أخذ شود. بانک‌ها که دارند مردم را برای موضوع ضمانت اذیت می‌کنند، باید علیه‌شان اعلام جرم شود. نکته آخرم؛ وزیر محترم آموزش و پرورش! این موضوع مقرری ماه اول با چه قانونی دارد از حقوق معلم‌ها کسر می‌شود؟ یک کاری نکنیم که معلم‌ها همیشه معترض باشند. عرضم تمام؛ اگر قرار باشد دانشجویان موتور پیشران انتخابات باشند، باید امتحانات‌شان جابه‌جا شود. آقای رئیس! امتحانات دانشجویان از هجدهم تا سی‌ام خرداد ماه گذاشته شده است، باید برای این... (قطع میکروفن)
7 اعلام وصول (5) فقره طرح

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
حاج‌آقای موسوی! اعلام وصول‌ها را بفرمایید.

سيدناصر موسوي لارگاني
بسم الله الرحمن الرحیم بنده هم لازم می‌دانم آزادسازی خرمشهر را به ملت شریف ایران به ویژه مردم غیور خوزستان و خرمشهر تبریک عرض کنم. آقای دکتر! پنج تا اعلام وصول داریم که با اجازه‌تان عرض کنم. ـ طرح استفساریه ماده (60) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) اعلام وصول می‌شود. ـ طرح الزام دولت به تعیین سرفصل جنایات استکبار جهانی در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها. ـ طرح انجام پروژه‌های ریلی با تهاتر نفت خام. ـ طرح اصلاح مواد (182) و (184) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی. ـ طرح اصلاح مواد (368) و (435) قانون آیین دادرسی دادگاه‌های عمومی و انقلاب در امور مدنی اعلام وصول می‌شود. این پنج تا طرح به صورت عادی اعلام وصول می‌شود.
8 ناطقان جلسه آقایان: غلامحسین رضوانی، جواد نیک‌بین، سیدکاظم دلخوش‌اباتری، احمد راستینه‌هفشجانی و خانم الهام آزاد

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
ناطقین را اعلام بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
بسم‌الله الرحمن‌الرحیم ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای غلامحسین رضوانی نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس. ـ خانم الهام آزاد نماینده محترم نائین، خور و بیابانک. ـ آقای جواد نیک‌بین نماینده محترم کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد و کوهسرخ. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای سیدکاظم دلخوش‌اباتری نماینده محترم صومعه‌سرا. ـ آقای احمد راستینه‌هفشجانی نماینده محترم شهرکرد، بن و سامان. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) جناب آقای رضوانی! خدمت شما هستیم، بفرمایید.

غلامحسين رضواني
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر امام منتظر مهدی موعود، منجی عالم بشریت. سلام و درود بر ملت شریف ایران. سلام بر ارواح مطهر شهدای انقلاب اسلامی. درود بر امامین انقلاب اسلامی ایران. سلام بر همکاران عزیز. ابتدائاً از ابراز اعتماد مردم شریف تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس به این خدمتگزار تشکر و قدردانی می‌نمایم و از خداوند متعال توفیق ادای وظیفه و خدمت به آنان را خواهانم. انقلاب اسلامی ایران در تداوم حرکت انبیا و رهبران الهی و علی‌رغم دشمنی‌های کفتار پیر استعمار و شیطان بزرگ و سایر زورگویان عالم به رهبری امام کبیرمان به پیروزی رسید و همچنان الهام‌بخش و بالنده به پیش می‌رود. اکنون قهرمانان جبهه مقاومت از حزب‌الله لبنان تا انصارالله یمن و از جهاد و حماس فلسطین تا مقاومت عراق و دیگران که به تدریج مطرح و به زودی آنها را خواهیم و خواهند شناخت، عرصه را بر زورگویان عالم تنگ کرده‌اند، به خصوص این روزها که مقاومت قهرمان فلسطین رژیم کودک‌کش را به زانو درآورده است. ضمن تبریک پیروزی بزرگ به این عزیزان، توصیه می‌کنیم مراقب نیرنگ‌های شیطان بزرگ باشند تا به همراه شرکایش در نبرد نهایی سرنوشت‌ساز آنان خللی وارد نکند. فراموش نکرده‌ایم قرار بود یمن ظرف یک تا سه هفته به زانو در بیاید. اما امروز شیر گاو شیرده خشکیده و شاهزاده عیاش شکم‌باره سعودی (برادر بعضی‌ها)، به دنبال خروج آبرومندانه از گرداب یمن است. البته آنچه در کنار مقاومت مظلومانه و قهرمانه انصارالله ستودنی است، هوشیاری آنان در برابر دسیسه‌های ائتلاف متجاوز سعودی شامل انگلیس و آمریکا است. امروز باید توجه داشت اگر استکبار جهانی ضرباتی را به پیکر امت اسلام وارد کرده و می‌کند، اما ضربات متعدد فلج‌کننده جانانه‌ای هم دریافت کرده است که هرگز نمی‌تواند جبران کند. «إن تکونوا تألمون فإنهم یألمون کما تألمون و ترجون من الله ما لا یرجون». این ضربات منجر به افول و اضمحلال مستکبران شده و می‌شود. امت اسلام باید به خدا توکل نماید و مبارزه‌ سرنوشت‌ساز را با هوشیاری کامل ادامه دهد. «و ما لنا ألا نتوکل على الله و قد هدانا سبلنا». پیروزی نهایی از آنِ جبهه حق است که «للحق دوله و دوله الحق الی الساعه». در انتخابات پیش‌‌روی ریاست جمهوری علی‌رغم کمبودها و گلایه‌های برحقی که مردم خوب ما دارند که آن هم ثمره مدیریت اشرافی غرب‌باور در بعضی از عرصه‌ها است و جا دارد مقصرین این امر که به مردم بدهکار هستند، ژست طلبکاری نگیرند، اما مردم عزیز با همت همیشگی در انتخابات مشارکت جدی خواهند داشت، زیرا نظام و کشور را از آن خود می‌دانند. باید توجه داشت عده‌ای اصرار دارند علاوه بر گروگانگیری معیشت مردم، مناصب مهم را هم به گروگان بگیرند تا با کم‌کاری و تنبلی و بی‌عرضگی و ندانم‌کاری و یا خدای‌ناکرده چیزی بیشتر از آنها، به خیال خود قانون اساسی مترقی و ساختارهای اساسی ما را زیر سؤال ببرند. وظیفه همه ما به خصوص شورای نگهبان در این شرایط سنگین‌تر می‌شود، اگر فردی که مجسمه رانت‌های تحصیلی، مدیریتی، سیاسی و اقتصادی است با سابقه دو بار محکومیت قضائی و اثبات بزه ارتکابی کاندیدای ریاست جمهوری می‌شود و مورد حمایت مدعیان اصلاح امور قرار می‌گیرد، بیانگر چیست؟ یا فردی به صرف آقازادگی وارد این عرصه می‌شود، ما چه توصیه‌ای به شورای محترم نگهبان جز رعایت مرّ قانون و شرع مقدس باید داشته باشیم؟ آیا قبلاً مسامحه یا مجامله‌ای وجود داشته که اکنون سیل کاندیداها سرازیر می‌شود؟ به خصوص که ما در مورد چهار سال دوم بعضی‌ها هیچ دفاع و توجیهی نداریم. ان‌شاءالله شورای محترم نگهبان با قاطعیت به وظیفه عمل نماید. گفتمان خداباور اسلامی و انقلابی و گفتمان جاهلیت مدرن غرب‌باور دین‌ستیز در انتخابات پیش‌رو در تقابل با هم صف‌آرایی می‌کنند. ضروری است در این مصاف سرنوشت‌ساز که مقطعی از مبارزه همیشگی حق و باطل و فقر و غنا به تعبیر امام راحل عظیم‌الشأن است، بیش از پیش هوشیار باشیم و از ساده‌اندیشی و ساده‌گزینی برای حل مشکلات پرهیز نماییم. اکنون انقلاب اسلامی در اوج اقتدار است، نباید اقتدار خود را مجدداً همچنان که پنج سال پیش به ثمن بخس فروختیم، به ثمن بخس بفروشیم. امروز باید حق مردم مظلوم و ستمدیده ایران اسلامی را از ستمگران بگیریم و به مشکلات اقتصادی آنان خاتمه بدهیم. مراقبت کنیم که در وین چه می‌گذرد. در حالی که آمریکایی‌های ظالم به صراحت تمام حرف از تداوم ساختار‌های تحریم‌ها می‌زنند و می‌گویند هیچ تحریمی را برنمی‌داریم، مرتباً از پیشرفت در مذاکرات سخن به میان می‌آید. این امر بیانگر چیست؟ آیا فریبی دیگر در راه است؟ هدف شیطان بزرگ از مذاکرات فرسایشی چاره‌جویی برای جلوگیری از بی‌اثرکردن تحریم‌ها است که کارایی خود را به تدریج از دست داده و می‌دهد. هدف ما از مذاکرات از ابتدا حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم بوده است، اگر ظریفی پیدا نشود و بگوید هدف اقتصادی نبوده و امنیتی بوده است. ما وظیفه داریم اعلام کنیم معیشت و اقتصاد و عزت و استقلال جدایی‌ناپذیر هستند، همچنان که تسلیم و ذلت و فقر و نداری و شکاف طبقاتی تفکیک‌ناپذیر هستند. پنهان‌کاری در مذاکرات برجامی هیچ‌گاه مورد پیگیری قرار نگرفت، کمااینکه هنوز هم از ریز مذکرات برجامی ملت ایران را آگاه نمی‌کنند، در حالی که محرمانه بودن چیزی که آمریکا و انگلیس خبیث و رژیم اشغالگر می‌دانند بی‌معنی است. آیا پنهان‌کاری مذاکرات وین در راستای پنهان‌کاری‌های قبلی است؟ باید بدانیم گفتمان جاهلیت مدرن اشراف‌زده غرب‌باور دین‌ستیز اگر مجال یابد هویت کامل ما را بر باد می‌دهد و روزی متوجه می‌شویم که همه چیز از دست رفته است. باید مجلس شورای اسلامی بر اجرای قانون مصوب برای رفع تحریم‌ها اصرار بورزد و به هیچ وجه زیر بار مذاکرات... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از نطق برادر گرامی غلامحسین رضوانی نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس تشکر دارم. از خواهر گرامی الهام آزاد نماینده محترم نائین، خور و بیابانک دعوت می‌کنم که نطق هفت‌دقیقه‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

الهام آزاد
نطق 7 دقیقه ای
بسم رب زهرا (سلام‌الله‌علیها) «رب ادخلنی مدخل صدق و اخرجنی مخرج صدق و اجعل لی من لدنک سلطان نصیراً» درود خداوند بر ولی‌عصر حضرت حجت بن الحسن (ارواحنافداء) و سلام و صلوات به روح ملکوتی معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (رضواناللهتعالیعلیه)، اوصیا و شهدای اسلام از صدر تاکنون و سلام خاضعانه به محضر مبارک ولی‌ امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای (مدظل‌العالی) و مردم عزیز ایران اسلامی به خصوص مردم عزیزم در استان اصفهان و شهرستان‌های نایین، خور و بیابانک. بر خود فرض می‌دانم از مردم فهیم، انقلابی و سختکوش شهرستان‌های نایین، خور و بیابانک که با رأی خود، فرزندشان را مفتخر به حضور در این سنگر نمودند تقدیر و تشکر نمایم. نایین، خور و بیابانک در فرهنگ و هنر فاخر، در حوزه معدن و کانی‌های فلزی شاخص، در گردشگری، معماری و تاریخ خاستگاه هزاره‌های تاریخی و در حوزه دیانت و سیاست مفتخر به شخصیت‌های دینی آزادی‌خواه و پرچمدار ملی شدن صنعت نفت و مبارزه با استبداد است. از جمله این شخصیت‌ها، بزرگمردانی چون شهید شمس‌الدین حسینی که افتخار اینجانب است که هم‌مسیر او باشم و آیت‌الله محمدحسین نائینی آزادمرد خطه کویر که ده‌ها سال پیش از لزوم نظارت مردم و نمایندگانش بر قوای اجرایی سخن رانده بود. هم او که همراهی با میرزای شیرازی در نهضت تنباکو، همکاری با آخوند خراسانی در نهضت مشروطه و اعلام جهاد علیه انگلیس در عراق را به غایت قدرت پیش برد و بر حرف حقش پایداری کرد. اما متأسفانه این دیار غنی و مفتخر، علی‌رغم پتانسیل‌های فراوان بالقوه و بالفعل، منابع فیزیکی و انسانی، در سایه تخصیص ناعادلانه منابع و امکانات در حوزه‌های بسیاری از جمله بهداشت و درمان، عمران، آب شرب، گاز، اقتصاد و اشتغال، آموزش و فرهنگ و ورزش، میراث فرهنگی و جاده‌های مواصلاتی با مشکلات عدیده و معضلات فراوانی دست و پنجه نرم می‌کند. شهرستان‌های نایین و خور و بیابانک به عنوان پهناورترین شهرستان‌های کشور در حوزه بهداشت و درمان چه در بخش تجهیزات و چه در زمینه بهره‌مندی از نیروی انسانی متخصص با نقصان مواجه است. این در حالی است که برخی از خدمات محدود آن نیز به ناچار با دیگر شهرستان حوزه انتخابیه یعنی خور و بیابانک مشترک است، تا آنجا که بانوی غیور کویرنشین که تنها حضورش در کویر، امنیت فلات مرکزی کشور را تأمین می‌کند، برای درمان و حتی زایمان به جبر بی‌عدالتی در توزیع منابع و امکانات باید حداقل (300) کیلومتر در جاده‌های نابسامان کویرنوردی کند تا پزشک متخصص او را معاینه نماید. آنچه عرض کردم گوشه‌ای از مشکلات مردمی است که در انتظار تخصیص عادلانه امکانات و خدمات و اعمال همه‌جانبه عدالت هستند و به علت بی‌توجهی و سهل‌انگاری یا بی‌کفایتی بعضی از تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران و مدیران ناکارآمد و یا بدون دغدغه، مشکلات و سختی‌های محرومان و مستضعفان همچنان باقی است. مردم ما با فلسفه انقلاب به استقلال رسیدند و با همان نگاه انقلابی شاهد پیشرفت‌های شگرف در طول (40) سال گذشته بودند و امروز خواستار تحولی در حوزه عدالت هستند. عدالتی که مهمترین آرمان انقلاب اسلامی است. انقلابی که انقلاب آرمان‌ها است، نه انقلاب تسلیم به واقعیت‌ها. برادران و خواهرانم! مراقب تنگه احد باشیم، نکند گرفتار دوقطبی تحریم و رفاه یا جنگ و صلح شویم و نکند معیشت، فرهنگ و عدالت را دوباره معطل بازی نظام سلطه کنیم و نکند سیاست اعلامی دشمن که همان فریب است را سیاست اعمالی بدانیم و اسیر مهندسی رفتار آنان شویم و امضای آن سوی مرز را شرط بازگشت به تعهدات خود نماییم. آثار تحریم و فشار اقتصادی ناشی از آن قابل کتمان نیست. ولی از پا نشستن و خسته و فرتوت گام برداشتن و بی‌توجهی به تلاش عمومی، سازمان‌یافته و برنامه‌ریزی‌شده برای رونق تولید داخلی مورد تأکید مقام معظم رهبری را که نمی‌شود از اثرات تحریم‌ها دانست. تلاش برای رفع تحریم شایسته است، اما باید دانست تحریم رفتنی نیست، تحریم در دکترین اقتصاد دیپلماسی جهان تبدیل به یک قاعده شده است و راه مقابله با تحریم تنها غلبه بر تحریم است. دولتمردان، ملت بزرگ و قدرتمند ایران و جمعیت عظیم و باانگیزه و جوان! تنها راه برون‌رفت از مشکلات و معضلات و مقابله با تحریم‌ها و تهدیدها نقشه راه ترسیمی مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب که همان نگاه به داخل، اقتصاد مقاومتی و روحیه جهادی و نگاه انقلابی، همچنین میدان‌داری جوانان و شعار همیشه جاوید «ما می‌توانیم» است. مردم عزیز ایران! روزهای حساسی در پیش است، روزهایی که ثابت خواهیم کرد با حضور پرشور انتخاب انقلابی خود واقعیت مشکلات معیشتی و اقتصادی و بیکاری و تورم را برای رسیدن به آرمان عدالت تغییر خواهیم داد و قطعاً حضور پرشور مردم آگاه و همیشه در صحنه در انتخابات به فرمایش مقام معظم رهبری تأثیر زیادی در قوت و توانایی‌های دولت منتخب دارد و موجب افزایش آبرو، امنیت و قدرت بازدارندگی کشور می‌شود. در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، روز مقاومت، ایثار و پیروزی در برابر رژیم جنایتکار صهیونیسم هستیم، چه شیرین است شهد شیرین پیروزی که فلسطینیان غیور در مکتب امام روح‌اله و امام خامنه‌ای و سردار مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی درس ایستادگی و مقاومت را فرا گرفتند. اما برخی‌ها در داخل هنوز فهم درستی از دروس این مکتب حکمت و عزت ندارند و چشم‌شان به بیرون از مرزهای این مملکت و غاصبان حقوق ملت‌ها است. سخن ما خطاب به استکبار... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از نطق خواهر گرامی الهام آزاد نماینده محترم نایین، خور و بیابانک تشکر داریم و از برادر گرامی جواد نیک‌بین نماینده محترم کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد و کوه‌سرخ دعوت می‌کنم که نطق هفت‌دقیقه‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

جواد نيک بين
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم «افوض امری الی الله أن الله بصیرٌ بالعباد» وزیر محترم نیرو! شما باید نیرودهنده به مردم باشید، نه اینکه جلوی نیروی مردم را بگیرید. تمام نیروی خود را در راه خدمت و اعمال قانون به نفع ملت باید صرف کنید، ولی در موضوع ادغام آب روستایی و شهری تمام روستایی‌ها متضرر شدند. وزارت نیرو باید همه همّ و غمش دفاع از مردم باشد. شما اگر مخالف برداشت آب از سفره‌های زیرزمینی هستید، چرا جلوی چاه‌‌موتورهای غیرمجاز را نمی‌گیرید؟ این چاه‌موتورهای غیرمجاز توسط چه کسانی حفر می‌شود؟ پولدارها، آقازاده‌ها، آشناهای مسئولین بلندبالا. جلوی اینها را بگیرید. در یک جابجایی چاه‌موتور چندین لیتر از لیتراژ چاه‌موتورها را کم‌ می‌کنید. با کدام قانون؟ بنده تمام قوانین مصوب مجلس را خواندم، این خلاف قانون مصوب مجلس است. پول جرایمی که از چاه‌موتورها أخذ می‌کنید کجا هزینه می‌کنید؟ چرا شما به کشاورزان فشار می‌آورید؟ از جمله سیاست‌های غلط این دولت درخصوص نان و دام است. چرا نانوایی‌دار آردش را به دام می‌دهد؟ چون به دامدار خوراک دام نمی‌دهیم. چون برای نانوایی‌دار پخت نان صرف نمی‌کند. چون شما کشاورزی را از بین بردید. چون با سیاست‌های شما کشاورز و دامدار باید در کشور بمیرند، راهی ندارند. جالب‌تر اینکه خوراک دام نمی‌دهیم، اما ذبح دام را ممنوع کرده‌ایم. وزیر محترم ارتباطات! در منطقه ترشیز غالب روستایی‌ها از اینترنت مطلوب برخوردار نیستند. نه روستای خور اینترنتش درخور شأن است، نه روستای سنگ‌پیر که جوانانش در امید اینترنت پیر شدند، بچه‌ها برای اینترنت باید به قله‌های مرتفع بروند. آقای آذری‌جهرمی! شما مسئول رسانه مردم هستید، نه مسئول رسانه آدم‌هایی که برجام‌های (20) دقیقه‌ای را در مجلس مصوب کردند. وضع کشور، وضع خوبی است. اما نظارت بسیار ضعیف است. دوستان امنیتی، دوستان نظارتی یک سری به شرکت‌های دخانیاتی بزنند، همچون GAT و BAT از شرکت‌های بزرگ و غول‌پیکر در این کشور هستند. چه خان‌هایی که در این شرکت‌ها معروف شدند. فساد در این شرکت‌ها از اساس و پایه و بنیان وجود دارد. تحقیق و تفحص در این شرکت‌های BAT و GAT به صورت جدی پیگیری شود. جاده‌های منطقه ترشیز جزء مسائل خجالت‌آور برای منطقه است. (42) سال است از انقلاب می‌گذرد، در چند سال اخیر بیش از (800) نفر در (200) کیلومتر جاده فقط کشته شدند. در همین چند شب پیش دو تا جوان کوه‌سرخی بر اثر سقوط سنگ‌های غول‌پیکر جان خودشان را از دست دادند. وزیر محترم راه! من به شما عرض می‌کنم اینها روحشان را به خدا و اعضا و جوارح‌شان را به مردم اهدا کردند. من از شما چه می‌خواهم؟ یک؛ بین مردم بیایید. بیایید در این مسیر رفت و آمد کنید، از اوضاع مردم آگاه شوید، بدانید مردم چه می‌کشند. آتش بگیر تا که بدانی چه می‌کشم احساس سوختن به تماشا نمی‌شود دوم؛ هر چه زودتر ماده (23) یا مطالعات مسیر کوه‌سرخ به نیشابور انجام شود. عرضم را تمام کنم، طرح تفصیلی شهرها باید براساس منافع مردم باشد. وقتی که قشر مستضعف و محروم در حاشیه شهرها اسکان دارند، هر چقدر می‌توانیم قانون را به نفع مردم تفسیر کنیم. خیلی از سازمان‌ها و نهادها در اراضی ملی تصرف می‌کنند، اما هیچ‌کس نیست از اینها سؤال کند. مردم محرومی که در حاشیه شهرها دارند خانه می‌سازند را حمایت کنید. در مجموعه شهری مشهد، مجموعه شهرداری کوه‌پارکی بسیار زیبا برای تنفسگاه شهر مشهد احداث کرده، اما من نمی‌دانم چرا ارتش ده‌ها هکتار اراضی را بدون برنامه مشخص تصرف کرده، نه خودش استفاده می‌کند، نه می‌دهد مردم استفاده کنند. در همین کاشمر در اراضی شمال‌غربی شهر هیچ‌گونه زیرساختی وجود ندارد، اما شهر به آن سمت دارد پیشرفت می‌کند. چرا؟ چون اراضی ملی در آنجا است، چون منافع وزارتخانه‌ها در آنجا است. خواهش می‌کنم با دقت منافع مردم را پیگیری کنید. عرضم تمام؛ عده‌ای هشت سال، بهتر بگویم، (32) سال در متن اجرایی کشور بودند و مسببین وضع موجود هستند. همین آشناها و ناآشناها می‌گفتند ریاست جمهوری کاره‌ای نیست و جالب است برای هیچ‌کاره شدن به زعم غلط خودشان امروز صف کشیدند. ما در ماه‌های اخیر این دولت به سر می‌بریم. از قوه قضائیه می‌خواهم بعد از اتمام این دولت رئیس دولت را ممنوع‌الخروج و در دادگاه نسبت به قول‌ها و نسبت به وضع موجود محاکمه کند. خناسان از اول انقلاب تا به امروز برنامه‌های مفصلی برای انقلاب داشتند. هر روز می‌گفتند هفته آینده کار انقلاب تمام است. هر روز می‌گفتند امسال کار این انقلاب تمام است. نمایندگان محترم! خطابم به شما و همه مردم ایران از زبان شما و از زبان مردم می‌گویم، در این (40) سال هیچ‌ لطمه‌ای به انقلاب وارد نشده است. اگر خدشه‌ای به انقلاب وارد شده از سمت خود مسئولین داخلی کشور بوده است. ما دشمنی غیر از دشمن داخلی نداریم، دشمن‌های خارجی تأثیری ندارند. اما خطابم به دشمن داخلی و خارجی یک چیز است، دشمن بداند: هفت آسمان و اوج فلک را که رد کند قدش نمی‌رسد سیدعلی را رصد کند والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

حسينعلي حاجي دليگاني
از نطق برادر گرامی جواد نیک‌بین نماینده محترم کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد و کوه‌سرخ تشکر دارم. از برادر گرامی سیدکاظم دلخوش‌اباتری نماینده محترم صومعه‌سرا دعوت می‌کنم که نطق پنج‌دقیقه‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

سيدکاظم دلخوش اباتري
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم قال الله تبارک و تعالی فی قرآن الکریم: «و أنزلنا الیک الکتاب بالحق». آیه (48) سوره مائده. من چند نکته را عرض می‌کنم، خواهش می‌کنم همکاران عزیز توجه بفرمایید! تذکر اول من به رئیس محترم مجلس شورای اسلامی است. ما نمایندگان مجلس قانونگذار هستیم. در ابتدای امر باید خودمان موظف به اجرای درست قوانین باشیم. قانون شوراها و انتخابات شوراها که الان در حال اجرا است نقایصی دارد و متأسفانه به جای برخورد قانونی با این نقایص، بیشتر بحث‌های سلیقه‌ای باعث شده که الان دارد حق و ناحق می‌شود و باید بگویم که علی (علیه‌السلام) فرمود: «الحق سیفٌ قاطع». خواهش من از آقای رئیس مجلس به عنوان رئیس نظارت کل کشور، هیأت‌ نظارت محترم مرکزی دقت بفرمایند، ما می‌خواهیم فقط قانون اجرا شود که متأسفانه قانون الان تکه‌پاره شده است. ما نمی‌خواهیم غیرقانونی انجام شود. در مورد همه شهرها و روستاها قانون به درستی عمل شود. در بررسی صلاحیت‌ها ماده (30) و (33) را داریم که کاملاً شفاف مشخص کرده است. یک اشکال قانونی در تبصره «ج» ماده (3) که می‌گوید بررسی صلاحیت و شکایت در هیأت مرکزی در هر زمانی تا (24) ساعت قبل از برگزاری انتخابات، در این تبصره ماده (63) دو مورد را مشخص کرده، یکی تأیید انتخابات و یکی تأیید صلاحیت افراد. نگفته رد صلاحیت. آقایان از قوانین تفسیر به رأی نداشته باشند. الان برداشتی که دارد می‌شود این است، آقایان در روستاها مسائل و مشکلات محلی، اختلافات محلی و بعضی از مستندسازی‌ها باعث شده شما دارید حق‌الناس را زیر پا می‌گذارید، ما عملاً داریم می‌بینیم، کسی که چهار بند دارد تأیید می‌شود، کسی که بندی دارد که مستند نیست راحت رد می‌شود. ما می‌خواهیم اینها نباشد، ما می‌خواهیم پاسخ‌هایی که به استعلام‌ها رسمی جواب داده می‌شود، اینها را عمل کنید. در مورد بند «ج» تبصره ماده (63) کلی گفته، ولی در هیأت مرکزی ما تفسیر به رأی شده است. آقایان هیأت مرکزی تشریف دارند، این را باید جواب بدهند. ما به مردم چه جوابی بدهیم؟ بنده نماینده مردم ساکت نشسته‌ام که قانون اجرا شود، قانون هم این (20)، (22) ماده را می‌دانم، همه اشکالات را هم دقیق می‌دانم، ولی حق مردم که نباید ضایع شود، همه به جان نماینده‌های مجلس در شهرستان‌ها بیفتند و نماینده‌های مجلس را هم گرفتار کنند. خواهش می‌کنم اگر روستاها مستند داده نشده و شفاهاً گفته‌اند، اگر کاندیداهایی را که شفاهی رد کردید، بینی و بین‌الله در قانون و بین خدا در پیشگاه خداوند شما مسئول هستید. اگر مستندی ندارید حق شکایت بر کاندیدایی که شما غیرمستند آمدید رد کردید هست، حواس‌تان جمع باشد. در مورد روستاها اگر سخت‌گیری زیاد کنید، چطور می‌خواهید مردم را پای صندوق‌های رأی بیاورید. من بارها و بارها گفتم، این‌طور نکنیم که آدم‌ها را وسط گود بیاوریم، آخر دوره بگوییم رد صلاحیت به خاطر مشکلات مالی و اخلاقی. آقایان دستگاه‌های نظارتی، آقای وزارت اطلاعات، آقای وزارت کشور! بعد از اینکه شوراها انتخاب شدند، کلاس آموزشی بگذارید، ماهانه کنترل کنید. امروز یک تعدادی را بسته‌بندی می‌کنیم کنار می‌گذاریم، اینها به ضرر نظام است و فردا یک گروه دیگر را با این شرایط می‌آوریم رها می‌کنیم، می‌آیند و از جایگاه خودشان خبر ندارند، این یک نکته که خواهش می‌کنم. نکته دیگری که باید عرض کنم در مورد قیر است. آقای رئیس مجلس! شما مسئولیت دارید، سه، چهار ماه از فصل سال گذشت. هر چه دولت خواست ما عملی کردیم. متأسفانه آقایان هنوز هم که هنوز است وضعیت قیر را مشخص نکردند، راه‌های کشور، راه‌های اصلی، راه‌های فرعی، راه‌های روستایی، چهار، پنج سال دیگر با این شرایط مملکت ما دچار مشکل شدید می‌شود. چرا هیأت‌رئیسه توجه نمی‌کند؟ ما مدام باید به این مورد اشاره کنیم و تذکر بدهیم. نکته آخر هم در مورد هیأت‌رئیسه است... (قطع میکروفن)

حسينعلي حاجي دليگاني
از نطق برادر گرامی سیدکاظم دلخوش‌اباتری نماینده محترم صومعه‌سرا تشکر داریم. از برادر گرامی احمد راستینه‌هفشجانی نماینده محترم شهرکرد، بن و سامان دعوت می‌کنم که نطق پنج‌دقیقه‌ای خودشان را شروع بفرمایند.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
من ضمن تشکر از آقای دکتر دلخوش، تازه آقای دکتر می‌خواستند از هیأت‌رئیسه تعریف و تشکر کنند، متأسفانه زمان‌شان تمام شده بود. فقط در مورد داستان قیر هم کمیسیون برنامه و بودجه و هم کمیسیون عمران ان‌شاءالله پیگیری کنند، چند ماه از ابتدای سال گذشته و این هنوز بلاتکلیف است. ان‌شاءالله از بلاتکلیفی خارج شود و نماینده محترم دولت هم با رئیس محترم سازمان برنامه و بودجه این کار را جلو ببرند. جناب آقای راستینه! در خدمت‌تان هستیم.

احمد راستينه هفشجاني
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان بر ارواح طیبه همه شهدا و امام شهدا صلوات می‌فرستیم. جوانان عزیز! خرمشهرها در پیش است. خرمشهر امروز ما آزادی مردم مظلومی است که تفکر خسته و واداده غربگرا و رسانه‌های زنجیره‌ای آنها از داخل و خارج معیشت مردم را به گروگان گرفته‌اند تا مردم از انقلاب درخشان 57 خودشان ناامید شوند. خرمشهر امروز ما شکست تفکر ظریفی است که بسیار آشناست. تفکری که میدان دیپلماسی را در قدم آهسته با وزیر خارجه آمریکا تعریف می‌کند و میدان مجاهدت حاج قاسم را بغض‌آلود نفی می‌کند. میدان مجاهدتی که امروز فرزندان جبهه مقاومت فلسطین با تأسی بر مکتب حاج قاسم در انتخابی سخت رژیم اسرائیل را خوار و ضعیف می‌کنند. مردم عزیز ایران! در آستانه انتخابات مهمی قرار گرفته‌ایم، ما می‌دانیم که چه بلایی بر سر معیشت شما آمده است. گوشت و مرغ از سفره مردم حذف شده و رئیس‌جمهور با ریشخند شما را حواله به مصرف ماهی می‌دهد. رئیس‌جمهور عادت کرده که حقیقت‌های تلخ را طنزآلود وهن کند و با بیل تدبیرش کمر ملت را بشکند و بعد می‌گوید باید از پیروزی‌های دولتش فیلم بسازند. بله، این فیلم سکانس‌های تکان‌دهنده‌ای دارد، سکانس پایانی این فیلم را با هم مرور می‌کنیم؛ صف‌های طولانی و متعدد زن و مرد ماسک بر صورت‌زده در صف مرغ دونرخی، آبرویشان را برای معیشت‌شان به میدان آورده‌اند. سکانس پنج؛ فاجعه ارز، تلاطم بازار ارز، طلا، سکه، مسکن و خودرو. سرمایه‌هایی که یک‌شبه در بورس نصف می‌شود و پولدارانی که یک‌شبه ثروت‌شان چند برابر شده، توزیع رانتی هزاران میلیارد دلار ارز جهانگیری که معلوم نشد چه وارد کشور شده است. سکانس چهارم بسیار تراژدی است. آیا یادتان هست که روحانی در تبلیغات سال 92 چه گفت؟ آقای روحانی! مگر شما نگفتید مشکل چند برابر شدن دلار در عدم مشورت، خودشیفتگی، عدم استفاده از ابزارهای علمی برای اداره کشور است و دولت نخواهد گذاشت که ارزش پول ملی ظرف شش ماه به یک‌سوم برسد؟ آقای روحانی! الان ارزش پول ملی در چه وضعیتی است؟ سکانس سوم؛ فاجعه بنزین و موسیقی زجرآور این سکانس. آقای روحانی با ریشخند بیان می‌کند من هم اطلاعی نداشتم، صبح جمعه مطلع شدم. سکانس دوم؛ وعده‌های برجامی و موسیقی این سکانس بسیار وهن‌آلود است. «عیدانه فراوان شد، تا باد چنین بادا». جمله آقای روحانی را یادتان هست؟ طبق این توافق دی‌ماه سال 94 تمامی تحریم‌ها لغو خواهد شد. ملت عزیز! آماده باشید، همین روزها روحانی باز هم از عیدانه سخن خواهد گفت. (6) میلیون تن کالای اساسی دپوشده در گمرکات را روانه بازار می‌کند تا شاهد از غیب برسد. سکانس دوم؛ خصوصی‌سازی‌های غلط، تجمعات کارگری و رانت‌های آقازادگی خصولتی‌ها. سکانس اول؛ دولتی معطل اروپا و آمریکا، شرطی‌سازی اقتصاد، حتی با خروج آمریکا از برجام. طرح اینستکس و دروغ‌های اروپایی‌ها و معطل ماندن روابط ایران با سایر کشورهای دنیا تا مبادا دوستان غربی‌ آقای روحانی ناراحت شوند. موسیقی این سکانس جالب است؛ ملت عزیز! جمله روحانی یادتان هست؟ «مذاکره با آمریکا راحت‌تر از مذاکره با اروپا است. آمریکای کدخدای ده است و با کدخدا بستن راحت‌تر است». اما سکانس پیش‌درآمد؛ استودیوی سال 1392 را به یاد بیاورید. «دولت تدبیر و امید به دنبال این است که آنچنان رونق اقتصادی ایجاد کند و آنچنان مردم از درآمد سرشار برخوردار شوند که مردم اصلاً به یارانه (45) هزار تومان نیاز نداشته باشند، زندگی خوبی داشته باشند، اشتغال فراوان باشد». اکنون ملت عزیز ایران! ما هستیم با شما، در یک انتخاب سرنوشت‌ساز، یک طرف جریان فساد رانتخوار و طرف دیگر جریان مبارز بر علیه فاسد، چه برادر رئیس‌جمهور باشد، چه برادر معاون اول باشد، چه آقازاده‌ها و دامادهای وزرا باشند. این تصمیم با شماست، ما و شما در یک انتخاب انقلابی. والسلام علیکم و رحمه الله

حسينعلي حاجي دليگاني
از نطق برادر گرامی احمد راستینه‌هفشجانی نماینده محترم شهرکرد، بن و سامان تشکر داریم. آقای رئیس! نطق‌ها تمام شد.
9 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
تذکرات را قرائت بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی همکاران عزیز؛ ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به اتفاق (26) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم و وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم تدارک کالاهای اساسی مردم. ـ آقای امانقلیچ شادمهر (گنبدکاووس) به اتفاق (33) نفر از نمایندگان به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم رسیدگی به وضعیت آشفته و نابسامان عشایر استان گلستان. ـ آقای علی‌اکبر علیزاده‌برمی (دامغان) به اتفاق (59) نفر از نمایندگان به وزیر دادگستری درخصوص لزوم تسریع در صدور سند مالکیت واحدهای مسکن مهر. ـ آقای علی‌اکبر علیزاده‌برمی (دامغان) به اتفاق (54) نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص لزوم رسیدگی به نارضایتی شدید کارگران واحدهای تولیدی در آستانه سال و انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی. ـ آقای علی‌اکبر علیزاده‌برمی (دامغان) به اتفاق (48) نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تسریع در تکمیل واحدهای مسکونی مسکن مهر استان سمنان. ـ آقای سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی (تبریز، آذرشهر و اسکو) به اتفاق (15) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم بازگشایی پارک‌ها و مجموعه‌های آبی و تفریحی در شهرهای غیرقرمز.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. ادامه قرائت تذکرات کتبی را بفرمایید، وقت کم است.

حسينعلي حاجي دليگاني
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم ـ آقای علی‌اکبر علیزاده‌برمی (دامغان) به اتفاق (25) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم و وزرای جهادکشاورزی و کشور درخصوص لزوم تسریع در پیگیری و جبران خسارت سرمازدگی باغداران کشور به خصوص باغداران شهرستان دامغان. ـ آقای شهباز حسن‌پوربیگلری (سیرجان و بردسیر) به اتفاق (32) نفر از نمایندگان به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم پرداخت خسارت به کشاورزان زیان‌دیده سرمازدگی شهرستان‌های سیرجان و بردسیر. ـ آقای انور حبیب‌زاده‌بوکانی (بوکان) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تسریع در اتمام طرح بزرگراه میاندوآب به بوکان، بوکان به سقز و کنارگذر بوکان. به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص ضرورت پیگیری وضعیت اسفناک شهرک صنعتی شهرستان بوکان. به وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی درخصوص ضرورت رسیدگی به مشکلات اداره بهزیستی بوکان و عدم پاسخگویی به مراجعین و افراد تحت پوشش این سازمان. به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص لزوم نصب تجهیزات زیرساخت و برقراری خطوط اینترنت برای دانش‌آموزان در روستاهای شهرستان بوکان. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص ضرورت اقدام فوری درخصوص بازبینی و متناسب‌سازی احکام جدید حقوق بازنشستگان تأمین‌اجتماعی. ـ آقای احسان ارکانی (نیشابور و فیروزه) به اتفاق (53) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم و وزرای امور اقتصادی و دارایی و جهادکشاورزی درخصوص لزوم بازنگری در نرخ‌گذاری بسیار پایین خرید تضمینی گندم در شورای قیمت‌گذاری محصولات اساسی کشاورزی. ـ آقای بهروز محبی‌نجم‌آبادی (سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد) به اتفاق (43) نفر از نمایندگان به وزرای اطلاعات و جهادکشاورزی درخصوص علت کمیاب و گران‌شدن جوجه یک‌روزه و اعلام نارضایتی مرغداران. ـ آقای علیرضا زندیان (بیجار) به اتفاق (23) نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی درخصوص ضرورت تسریع در اتمام طرح تقاطع غیرهمسطح پل چنگیزقلعه بیجار. ـ آقای سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی (تبریز، آذرشهر و اسکو) به اتفاق (51) نفر از نمایندگان به وزیر امور خارجه درخصوص ضرورت هوشیاری و راستی‌آزمایی کامل نسبت به تعهدات در مذاکره با آمریکا. ـ آقای صدیف بدری (اردبیل، نمین، نیر و سرعین) به رئیس‌جمهور محترم و وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم تجدیدنظر در قیمت خرید تضمینی گندم و تعیین حداقل (7000) تومان برای هر کیلو. ـ آقای علی‌اصغر عنابستانی (سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد) به اتفاق (15) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم و وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تکمیل طرح حساس و حیاتی اتصال سبزوار به راه‌آهن سراسری. ـ آقای علی‌اصغر عنابستانی (سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد) به اتفاق (34) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم درخصوص لزوم متوقف کردن برگزاری مراسم افتتاحیه برای طرح‌های نیمه‌تمام و افتتاح‌شده قبلی. ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به اتفاق (15) نفر از نمایندگان به وزیر نیرو درخصوص لزوم تأمین اعتبار فوری برای تأمین آب کشاورزی در سطح استان گیلان و خارج از شبکه سد سفیدرود. ـ آقای جلال محمودزاده (مهاباد) به وزیر نیرو درخصوص لزوم دقت بیشتر در حفظ ذخایر آبی پشت سدها با توجه به کاهش بارندگی در سال زراعی جاری. به وزیر جهادکشاورزی درخصوص دلیل عدم تأمین به‌موقع و عادلانه کود موردنیاز کشاورزان توسط شرکت خدمات حمایتی و تعاون روستایی کشور. ـ آقای سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی (تبریز، آذرشهر و اسکو) به اتفاق (18) نفر از نمایندگان به وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان و کشور درخصوص لزوم بازگشایی پارک‌ها و مجموعه‌های آبی و تفریحی به صورت کنترل‌شده با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با توجه به فضای باز و وسیع آنها در مناطق غیرقرمز.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم.
10 تصویب تقاضای تغییر دستور درخصوص طرح اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی (ثبت 239)

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
چون یک درخواست اولویت داریم، اگر اجازه بدهید این درخواست اولویت مطرح شود. آقای دلخوش! به عنوان نماینده متقاضیان در اولویت قرار گرفتن بفرمایید. دوستان! توجه کنند، در دستور شماره (12) است، در کلیات مخالفین و موافقین می‌توانند ثبت‌نام کنند، یک مخالف و یک موافق می‌توانند صحبت کنند. جناب آقای دلخوش بفرمایید.

سيدکاظم دلخوش اباتري
پیشنهاد دهنده
بسم الله الرحمن الرحیم می‌خواهی اگر که خواب راحتی بکنی با عشق بیایی و تجارت بکنی یا نزد خدا عزیز باشی همه‌وقت باید که به خلق خویش خدمت بکنی دوستان! این موضوعی که ما آن را ماده (100) آیین‌نامه‌ای کردیم بسیار مهم است. این دو بیت را هم خواندم که توجهات همه شما جلب شود. بحث، بحث کارگران ساختمانی است. طرح کارگران ساختمانی در کمیسیون اجتماعی مطرح شد، عزیزان کمیسیون اجتماعی محبت کردند در سال 99 کار کردند. من هم از رئیس کمیسیون اجتماعی و هم از همکاران بسیار خوب‌مان در کمیسیون اجتماعی تشکر می‌کنم. اولاً طرح کارگران ساختمانی که در مجلس نهم تصویب شده باعث شد که تا الان (9000) میلیارد تومان کسری بیمه داشته باشیم و الان تأمین‌اجتماعی مجبور شده برای تأمین این مبلغ از جیب بقیه بیمه‌ها برداشت کند و این به سایر بیمه‌هایی که شما در تلاش هستید مشکل بیمه‌های کشور را در بخش‌های دیگر حل کنید آسیب می‌رساند و باعث شده که بیمه کارگران ساختمانی در شهرها سهمیه‌بندی شود. این را اگر دوستان از تأمین‌اجتماعی هم بپرسند قطعاً دوستان ما مطلع هستند و علم به این موضوع را کامل دارند و در هر شهری در کشور تعداد زیادی کارگر ساختمانی داریم که واجد شرایط هستند. به خاطر همین کسری منابع و کسری بودجه و اینکه در بودجه این مبلغ ناقص دیده شده، این عزیزان کارگر نمی‌توانند از حق خودشان در بیمه‌ها برخوردار شوند. طرحی را که ما (50) نفر امضا کردیم و در کمیسیون اجتماعی هم به آن رسیدگی شد، کارشناسان هم با هماهنگی تأمین‌اجتماعی و دستگاه‌ها و انجمن‌های کارگری و بخش خصوصی همراهی کردند، ما این درخواست را داریم که به عنوان اولویت مطرح شود و الان هم بحث اولویت آن است، براساس ماده (100). اصلاح قانون هم که کمیسیون محترم اجتماعی داده، در مورد مصوبه 9/8/86 سازمان تأمین‌اجتماعی مکلف شده که با دریافت (7) درصد حق بیمه بیمه‌شده از مأخذ، کسر حق بیمه از کارگران شاغل مستقیم در امر ایجاد و توسعه ساختمان، تجدید بنا، تعمیرات اساسی یا تخریب حق بیمه سهم کارفرمایی مربوطه از محل متراژ اقدام کند و برای (2) درصد تا (40) درصد حداقل دستمزد ماهیانه همان سال را نسبت به پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی کارگران ساختمانی به شرحی که در مصوبه کمیسیون اجتماعی آمده اقدام کند. خواهشم این است که دوستان یک رأی قاطعی بدهند که مشکل کارگران ساختمانی حل شود، البته این در اولویت در دستور کار بیاید که بعداً نظر تخصصی و کارشناسی همکاران عزیز و محترم أخذ شود. من ممنون می‌شوم اگر دوستان توجه کنند. ان‌شاءالله که همیشه سلامت باشید. همت بکنیم که رفع مشکل بشود اقدام و عمل دوباره احیا بشود وقت است که همصدا و همدل باشیم تا چرخه کار و اشتغال پویا بشود ممنونم، والسلام علیکم و رحمه الله

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
تشکر، مخالف صحبت کند.

محسن زنگنه
تذکر دارم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای زنگنه عزیز! درخواست اولویت است، تذکر ندارد. درخواست اولویت است، نمی‌خواهیم وارد محتوا شویم، داشتن یا نداشتن اولویت است.

سيدناصر موسوي لارگاني
جناب آقای دکتر مهدی طغیانی مخالف هستند، بفرمایید.

مهدي طغياني
آقای زنگنه صحبت می‌کنند.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای زنگنه بفرمایید.

محسن زنگنه
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم آقای دکتر! اگر اجازه بدهید من ابتدا تذکرم را خدمت شما عرض کنم و از این وقت استفاده کنم. ببینید! واقعاً طرح‌هایی مثل این یا آن طرح بانک مرکزی، طرح‌هایی به این مهمی یک‌مرتبه می‌آید در دستور قرار می‌گیرد، در حالی که بنده الان خدمت جناب آقای آصفری هستم، ایشان هم این تذکر را داشتند. واقعاً طرح‌های متعددی خدمت هیأت‌رئیسه محترم داده شده، حتی ماده صدی، بفرمایید این فرمولی که یک‌مرتبه یک طرح در دستور کار می‌آید و یک طرح ماه‌ها می‌ماند، فرمول این واقعاً چیست؟ ما در مجلس متوجه نمی‌شویم. بالاخره هیأت‌رئیسه محترم سوگند خورده‌اند آیین‌نامه را رعایت کنند، در ذیل آیین‌نامه عدالت را رعایت کنند. آن روز دوستان عزیز آمدند در عرض چند دقیقه طرح بانک مرکزی را آوردند، یک‌مرتبه فوریت آن را رأی‌گیری کردند، بعد به ما گفتند کلیات را ما دو روز دیگر رأی‌گیری می‌کنیم. بعد از استراحت بلافاصله در یک عرفی که اصلاً تا الان وجود نداشته، خلاف عرف یک‌مرتبه کلیات از نمایندگان محترم رأی‌گیری می‌شود و آن مسائل و آسیب‌ها را دارد. جناب آقای دکتر! الان هم این طرح به همین ترتیب است. همه ما نمایندگان مجلس با اینکه از کارگران حمایت کنند مخالف نیستیم، با اینکه ما بحث بیمه‌ کارگران را تعیین تکلیف کنیم هیچ‌کس مخالف نیست، اما باید بنشینیم این طرح را بخوانیم. دوستان دقت کنید! اگر ما الان بیاییم کارفرمایان را به امری الزام کنیم، شاید این الزام حتی باعث بیکاری کارگران شود. ما در این کشور یک قوانینی را با هدف حمایت از کارگر می‌آوریم، مثل قانون کار، اما در نهایت می‌بینیم هم تولیدکننده و هم کارفرما ناراضی است و هم متأسفانه هر روز میزان بیکاری در کشور افزایش پیدا می‌کند. ما واقعاً باید بدانیم یک طرحی که با هدف صیانت از کارگر می‌آید، صرف اینکه ما بیایم اعلام کنیم برای یک کارفرما بیمه کارگر ساختمانی را تکلیف ایجاد کنیم، ما داریم به کارگر لطف می‌کنیم، این‌طور نیست. اما بنده عرض می‌کنم، آقای دکتر! الان نه بنده وقت کردم، تا جایی که این طرح را خواندم برداشتم را عرض کردم، چون شما همین الان این را بارگذاری کردید، الان هم دارید از ما می‌خواهید که مخالف و موافق صحبت کنیم. من واقعاً این روند را خلاف شأن قانونگذاری در کشور می‌دانم و تبعاتی که طرح‌های این‌طوری در کشور ایجاد می‌کند، فردا ما باید جوابگو باشیم. لذا خواهش من از جناب آقای دلخوش و عزیزان این است که اگر این را بارگذاری کردند، حداقل اجازه بدهند که دوستان طرح را مطالعه کنند و بعد نکات‌شان را بگویند. اما نکته آخر من؛ ببینید! دوستان می‌گویند به کلیات رأی بدهید. ما دیگر تجربه کردیم، وقتی به فوریت رأی می‌دهیم، ده دقیقه بعد هم کلیات رأی‌گیری می‌شود. فوریت است آقای دکتر قاضی‌زاده! لذا بنده عرضم این است، واقعاً این را حضرت‌عالی تدبیر کنید، این واقعاً شیوه اداره مجلس نیست. برای ما هم در مورد بانک مرکزی هنوز ابهام است که دوستان با چه عجله‌ای آمدند فوریت را مصوب کردند، بعد هم گفتند آیین‌نامه به ما اجازه می‌دهد، ده دقیقه بعد کلیات را به رأی گذاشتند. این قانون هم مثل آن قانون. پس من جمع‌بندی کنم؛ ما با کارگران و حمایت از کارگران موافقیم، با اینکه باید بیمه آنها تعیین تکلیف شود موافقیم، اما با اینکه طرحی بیاید که در نهایت بیکاری بیشتر این قشر ضعیف جامعه و فشار بیشتر بر اینها را بخواهد ایجاد کند مخالفیم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. چون بخشی از مطالب شما تذکر به هیأت‌رئیسه بود، آقای دکتر زنگنه عزیز، برادر گلم! تبصره (1) ماده (100) روشن است. ما یک دستور هفتگی داریم، یک دستور روز داریم که این چاپ می‌شود و به عرض دوستان رسانده می‌شود. حالا اگر (50) نفر از نمایندگان محترم از دستوراتی که پشت نوبت هستند، یعنی کارشان تمام شده، در دستور صحن هستند، اما نوبت رسیدگی‌شان در دستور هفتگی یا در دستور روز نرسیده است، تشخیص بدهند که باید به این اولویت بدهند، (50) نفر امضا می‌کنند، طبق تبصره (1) مجلس تصمیم می‌گیرد. پس بالاصاله اینها داخل دستور نیستند که شما از قبل آنها را دیده باشید و موضوعی هم که مورد بحث قرار می‌گیرد محتوا نیست. اینکه آیا این دارای اولویت است یا نه، مثل کاری که ما در فوریت می‌کنیم، منتها آنجا در رابطه با پیش‌طرح است، اینجا رسیدگی‌اش در کمیسیون تمام شده، بعد از رسیدگی در کمیسیون و قرار گرفتن در صحن ما از ماده (100) استفاده می‌کنیم. اینکه ما بگوییم چیزی که قرار است اصلاً به دستور بیاید، قبلاً ما بارگذاری کنیم، این اصلاً بنا نبوده در دستور روز باشد، مکانیزمی که دیده شده این است. اگر با ماده (100) مخالفتی وجود دارد، باید از کمیسیون محترم آیین‌نامه بخواهید این تبصره (1) را حذف کنند. اما منطقاً چون ما تعداد زیادی درخواست تبصره یکی داریم، سابقاً این‌گونه بود، الان هم این‌گونه است الان هم این‌گونه است که باید براساس نوبت درخواست در نوبت قرار بگیرد و مورد رسیدگی قرار بگیرد، مگر اینکه خود متقاضیان با همدیگر توافق کنند. حالا اسماً دارم روش آن را می‌گویم، چون آقای امیرآبادی نیست باید در رابطه با این طرح بپرسم. همان‌طور که آقای دلخوش آمدند به من توضیح دادند این نوبتش بوده و طبق زمان‌بندی در صدر قرار گرفته است، به اضافه اینکه باز متن و محتوا از صبح بارگذاری شده بود و الان که ساعت (12) است و ما در خدمت شما هستیم داریم رسیدگی می‌کنیم. یعنی دوستان از صبح فرصت مطالعه داشته‌اند. باز هم تذکری داریم؟

روح اله متفکرآزاد
آقای رئیس! (15) نفر تذکر داریم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
(15) نفر تذکر داریم؟ یک نفر تذکر بدهد.

روح اله متفکرآزاد
نوبت آقای صباغیان در اخطار و نوبت آقای آصفری در تذکر است.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای صباغیان! شما وقت‌تان را به آقای بابائی می‌دهید که اصرار دارند؟ بله، وقت دادند. آقای بابائی‌کارنامی بفرمایید. آقای بابائی! تذکر باشد، مخالف و موافق نباشد.

علي بابائي کارنامي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم من تشکر می‌کنم. البته من اخطار بند (9) اصل (3) قانون اساسی دارم. ضمن تشکر از بیانات جناب آقای زنگنه و تشکر از جناب آقای دلخوش و زحماتی که کمیسیون اجتماعی کشیدند، عزیزان ما در کمیسیون بحث کارشناسی کردند. خود مجلس هم باید بحث عدالت اجتماعی را در قوانین رعایت کند. هرچند حضرت‌عالی توضیح دادید. جناب آقای رئیس و همکاران عزیز! اخطار من این است، ما در فضایی که امروز ضرورت دارد یک بخش اعظمی از کارگران این کشور که جمعیت آماری آن بیش از (2)، (3) میلیون نفر در نوبت هستند، اگر مجلس شورای اسلامی در این مسیر قدم برندارد کدام اولویت بالاخره سزا است؟ فلذا تأکید من این است، با استفاده از اخطارهای قانون اساسی حضرت‌عالی تأکید بفرمایید که همه عزیزان هم به اولویت رسیدگی به طرح‌ها مخصوصاً برای رسیدگی به امورات کارگران مخصوصاً بیمه کارگران ساختمانی که در نوبت‌دهی در فضای بسیار سختی قرار دارند، در کار بسیار سختی هم قرار دارند، همه همکاران رعایت کنند و ان‌شاءالله رأی بدهند و رأی قاطع هم بدهند که ان‌شاءالله بتوانیم (نایب‌رئیس ـ دیگر موافقت شد) بخشی از مشکلات مردم و کارگران را حل و فصل کنیم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. از این تذکر معکوس تذکر آقای زنگنه شما هم متشکریم. موافق صحبت کند.

سيدناصر موسوي لارگاني
جناب آقای فرخی‌میکال موافق هستند، بفرمایید.

محمدحسن آصفري
تذکر دارم.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
آقای آصفری! اصرار دارید؟ فعلا اجازه بدهید موافق صحبت کند.

رسول فرخي ميکال
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر ملت شریف ایران. یکی از طرح‌های بسیار خوب مجلس انقلابی است. این در مجلس نهم مصوب شده، نه بار مالی برای دولت دارد، بار مالی آن تأمین شود. امروز کارگران ساختمانی بیشترین بحث مسائل ساخت و ساز کشور را بر عهده دارند و واقعاً نیازمند است که تأمین‌اجتماعی به این کار کمک کند و این کار ان‌شاءالله باید انجام بگیرد. به هر حال انتظار دارند که مجلس با یک رأی قاطع به این طرح که اولویت آن با (50) امضا به دست هیأت‌رئیسه آمده انجام شود و این کارگران امروز با رأی مجلس بزرگوار، برادران عزیز و خواهران بزرگوار این مصوبه تأیید شود. به برکت صلوات بر محمد و آل محمد (حضار صلوات فرستادند)

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
دست شما درد نکند به دلیل اختصار در صحبت. تذکر را بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر از رعایت وقت. جناب آقای آصفری تذکر آیین‌نامه‌ای دارند، بفرمایید.

محمدحسن آصفري
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از رئیس محترم. آقای دکتر قاضی‌زاده! اتفاقاً تذکر من همان ماده (100) است که حضرت‌عالی اشاره فرمودید. خواهش من این است یک بررسی کنید، آقای امیرآبادی دبیر جلسه هم آنجا تشریف دارند. نزدیک به پنج ماه است چندین مورد تحقیق و تفحص که اتفاقاً مسائل مهمی است، یکی از آنها مثلاً درخصوص نهاد ریاست جمهوری است، با (8) سؤال و (40) امضای نمایندگان. بینی و بین‌الله ما به شما اعتماد داریم، بروید تاریخ آن تحقیق و تفحص را نگاه کنید، ببینید تاریخ اعلام وصول آن و تاریخ ارجاع آن به کمیسیون که درخصوص مجموعه نهاد ریاست جمهوری است که اتفاقاً مرتبط با این مذاکراتی هم که الان دارد انجام می‌گیرد است. یا تحقیق و تفحص از سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور، یا تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد. مجموعه امضاهایی که برای این سه، چهار تا تحقیق و تفحص است بیش از (150) نفر از نمایندگان محترم است. اتفاقاً ما مخالف این نیستیم که باید بالاخره برای کارگران مجموعه ساختمانی تعیین تکلیف شود. علی‌رغم این موضوعی که شما امروز اولویت قرار دادید، قانون دارد، مصوبه دارد، برای سال 1386 است. اما موضوعاتی مثل تحقیق و تفحص که می‌تواند بعد نظارتی مجلس را تقویت کند و بفهمیم در این مجموعه‌ها و دستگاه‌ها چه دارد می‌گذرد، این نیست. بیش از (12) هزار قانون است. اتفاقاً یکی از این (12) هزار تا قوانین برای همین کارگران ساختمانی است. چه اولویتی واجب‌تر از این است که ما ببینیم در مجموعه‌های مثلاً اتاق صنایع و معادن چه دارد می‌گذرد؟ دولت دارد تمام می‌شود، این تحقیق و تفحص‌ها مانده است. شما تاریخ همین‌ها را به یک نفر از اعضای هیأت‌رئیسه مأموریت بدهید، بروید ببینید تاریخ این تحقیق و تفحص مربوط به چه زمانی است. هر کدام از اینها را دیدید که جلوتر است ما فرمایش شما را قبول داریم. آقای دکتر قاضی‌زاده! لذا عرض من این است، اجازه بدهید عدالت و انصاف حداقل که جزء مواد (20) و (21) آیین‌نامه است و در اختیار رئیس محترم است، این به درستی رعایت شود. مثلاً اتاق صنایع و معادن با آن ریخت و پاشی که در آن است، یا در حوزه نهاد ریاست جمهوری، اینها چرا در دستور کار قرار نمی‌گیرد؟ مردم منتظرند ببینند در این مجموعه‌ها چه می‌گذرد؟ اتفاقاً اگر پول‌های حیف و میلی که در همین اتاق‌هایی به نام اتاق صنایع و معادن، یا در اختیار نهاد ریاست جمهوری است، تکلیف اینها روشن شود، نیازی نیست که ما بخواهیم از جای دیگری برای کارگران ساختمانی اعتبار بگیریم. جلوی همین‌ حیف و میل‌ها گرفته شود، مشکل کارگران ساختمانی هم حل می‌شود.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. اصل مطلب شما در رابطه با تحقیق و تفحص‌ها درست است. حالا آقای امیرآبادی یک توضیحی دارند، بعد من خدمت‌تان عرضی دارم.

احمد اميرآبادي فراهاني
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز عنایت داشته باشند، ببینید! وقتی تحقیق و تفحص توسط همکاران ارائه می‌شود، توسط مسئول محترم مربوطه در هیأت‌رئیسه که جناب آقای حاجی‌دلیگانی هستند به کمیسیون می‌رود، کمیسیون هم بررسی می‌کند به معاونت نظارت می‌دهند، معاونت نظارت هم به ما می‌دهد و ما در دستور قرار می‌دهیم. الان هر چه تحقیق و تفحص بوده ما در دستور قرار دادیم. ماده (234) هم همین‌طور، حالا در دستور هفتگی می‌آید، سه‌شنبه‌ها روزهای نظارتی است. در سه‌شنبه که روزهای نظارت است معمولاً تحقیق و تفحص‌ها، ماده (234) و سؤال همکاران عزیز مطرح می‌شود که خود شما مشاهده کردید. کمیسیون‌ها باید به هیأت‌رئیسه بدهند. حالا همکارمان آقای حاجی‌دلیگانی ان‌شاءالله از کمیسیون‌ها پیگیری می‌کنند که زودتر به هیأت‌رئیسه ارائه بدهند که ان‌شاءالله ما در دستور قرار بدهیم. جناب آقای دکتر قاضی‌زاده! درخصوص تبصره (1) ماده (100)، ما دو تا در نوبت داشتیم، یکی 26/11/99 به ما ارائه شده بود که همین «اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی» است، یکی هم «تغییر ساعت رسمی کشور» است که 31/1/ به ما داده‌اند که این را هم ما طبق نوبت در دستور قرار می‌دهیم. براساس تبصره (1) ماده (100) تشخیص اینکه این اولویت دارد یا ندارد با مجلس و همکاران عزیز است. ما فقط مکلفیم وقتی (50) تا امضا اینجا ارائه می‌شود، اینها را در دستور قرار بدهیم و دستورش هم به این صورت است که هیچ‌وقت یک‌فوریتی‌ها، دوفوریتی‌ها و تبصره (1) ماده (100) در دستور روزانه نمی‌آید. آیین‌نامه‌ها تصریح نکرده که باید در دستور روزانه ثبت شود. هیأت‌رئیسه و رئیس جلسه همین‌جا تصمیم می‌گیرند، می‌گویند ارائه کنید که ارائه می‌شود.

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
متشکرم. حضار 203 نفر، دوستان در رأی‌گیری مشارکت بفرمایید. موضوع درخواست اولویت است. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، تصویب شد.
11 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

سيداميرحسين قاضي زاده هاشمي
لسه بعدی ما ساعت (7:45) دقیقه صبح روز سه‌شنبه چهارم خرداد ماه 1400 خواهد بود، دستور جلسه هم ادامه دستور هفتگی است. پایان جلسه را اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا