دوره 11 اجلاسیه 2
تعداد نمایندگان حاضر 201 جلسه 100
1 اعلام رسمیت جلسه و قرائت دستور

محمدباقر قاليباف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و صبح‌بخیر خدمت مردم شریف و عزیز ایران اسلامی و همچنین همکاران خودم، برادران و خواهران گرامی. جلسه با حضور 201 نفر رسمی است، دستور جلسه را قرائت بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
بسم الله الرحمن الرحیم دستور جلسه صدم روز دوشنبه دهم خرداد ماه 1400 هجری‌شمسی ‌مطابق با نوزدهم شوال 1442 هجری‌قمری: 1 ـ ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون عمران در مورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی افغانستان درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن. 2 ـ گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مورد طرح اصلاح موادی از قانون تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی. 3 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست درخصوص طرح الحاق یک تبصره به قانون بیمه محصولات کشاورزی. 4 ـ گزارش کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست درخصوص لایحه پروتکل حفاظت از تنوع زیستی الحاقی به کنوانسیون چارچوب حفاظت از محیط‌زیست دریایی دریای خزر. 5 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه اصلاح ماده (8) قانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه. 6 ـ سؤالات آقایان فرهاد بشیری نماینده محترم پاکدشت (یک فقره) و دهقانی نماینده محترم ورزقان (یک فقره) از وزیر محترم راه و شهرسازی. 7 ـ گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان‌روا و مبادلات داخلی آن در کشور. 8 ـ گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان ملی استاندارد ایران. 9 ـ گزارش کمیسیون قضائی و حقوقی درخصوص موارد اعلامی نقض اصول (77) و (125) قانون اساسی در موضوع سند (2030). 10 ـ گزارش کمیسیون صنایع و معادن مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از نحوه احداث پتروشیمی الوند. 11 ـ انتخاب دو نفر از اعضای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه و محاسبات جهت عضویت در کمیته نظارت بر نحوه انتشار اوراق مالی اسلامی.
2 تلاوت آیاتی از قرآن مجید

محمدباقر قاليباف
تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید.


(آیات 33 ـ 31 از سوره مبارکه «ابراهیم» توسط قاری محترم آقای حمید قاسمی تلاوت گردید) اعوذ بالله من الشیطان الرجیم ـ بسم الله الرحمن الرحیم قُلْ لِعِبادِی الَّذِینَ آمَنُوا یقِیمُوا الصَّلاةَ وَ ینْفِقُوا مِمَّا رَزَقْناهُمْ سِرًّا وَ عَلانِیةً مِنْ قَبْلِ أَنْ یأْتِی یوْمٌ لا بَیعٌ فِیهِ وَ لا خِلالٌ * اللَّهُ الَّذِی خَلَقَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ وَ أَنْزَلَ مِنَ السَّماءِ ماءً فَأَخْرَجَ بِهِ مِنَ الثَّمَراتِ رِزْقاً لَکمْ وَ سَخَّرَ لَکمُ الْفُلْک لِتَجْرِی فِی الْبَحْرِ بِأَمْرِهِ وَ سَخَّرَ لَکمُ الْأَنْهارَ * وَ سَخَّرَ لَکمُ الشَّمْسَ وَ الْقَمَرَ دائِبَینِ وَ سَخَّرَ لَکمُ اللَّیلَ وَ النَّهارَ * (صدق الله العلی العظیم ـ حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
از قاری محترم و عزیزمان جناب آقای حمید قاسمی تقدیر و تشکر می‌کنم، ترجمه آیات را بفرمایید.

سيدمحسن دهنوي
به نام خداوند بخشنده مهربان «به آن بندگانم که ایمان آورده‌اند بگو که نماز را برپا دارند و از آنچه به ایشان روزی داده‌ایم پنهان و آشکارا انفاق کنند پیش از آنکه روزی فرا رسد که در آن نه داد و ستدی باشد و نه دوستی‌ای. خداست که آسمان‌ها و زمین را آفرید و از آسمان آبی فرستاد و به وسیله آن از میوه‌ها برای شما روزی بیرون آورد و کشتی را برای شما رام گردانید تا به فرمان او در دریا روان شود و رودها را برای شما مسخر کرد و خورشید و ماه را که پیوسته روانند برای شما رام گردانید و شب و روز را مسخر شما ساخت». راست گفت خداوند بلندمرتبه بزرگ. آقای رئیس! با اجازه اسامی غایبین و متأخرین را قرائت می‌کنم. (رئیس ـ بفرمایید) آقایان: سیدمحمد پاک‌مهر، احمد جباری، حسین حسین‌زاده، محمد صفائی، محمد کعب‌عمیر، محمدرضا مبلغی، پرویز محمدنژاد و عادل نجف‌زاده و خانم معصومه پاشائی. آقای رئیس خیلی ممنون.
3 طرح سؤال آقای فرهاد بشیری نماینده پاکدشت و تعداد دیگری از نمایندگان مجلس از آقای محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی

محمدباقر قاليباف
سؤال اول را بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
آقای رئیس! دستور اول سؤال از وزیر محترم راه و شهرسازی است که از آقای سیدالبرز حسینی سخنگوی محترم کمیسیون عمران درخواست می‌کنیم ابتدائاً سؤال برادر عزیزمان آقای فرهاد بشیری نماینده محترم پاکدشت را مطرح بفرمایند.

سيدالبرز حسيني
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام خدمت ملت شریف ایران و همکاران گرامی. بسمه تعالی هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی سلام علیکم، با احترام بازگشت به نامه شماره (841432) مورخه 5/9/1399 گزارش کمیسیون عمران درخصوص سؤال ملی آقای فرهاد بشیری و (18) نفر از نمایندگان از وزیر محترم راه و شهرسازی به شرح ذیل ارسال می‌گردد. رئیس کمیسیون عمران ـ محمدرضا رضائی‌کوچی گزارش کمیسیون: خلاصه سؤال: علی‌رغم برگزاری جلسات متعدد با جناب‌عالی و سایر مسئولان، چرا اجرای طرح ملی کمربندی جنوبی پاکدشت در جاده امام رضا (علیه‌السلام) ناتمام مانده است؟ نتیجه بررسی: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی سؤال فوق در جلسه رسمی مورخ 10/9/1399 کمیسیون با حضور (17) نفر از نمایندگان عضو، نماینده محترم سؤال‌کنندگان و وزیر محترم مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال‌کنندگان از پاسخ‌های ارائه‌شده وزیر محترم راه و شهرسازی، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (3) ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می‌گردد.

حسينعلي حاجي دليگاني
آقای رشیدی بفرمایید.

محمد رشيدي
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام خدمت همکاران محترم و ملت عزیز ایران. جناب آقای وزیر! (15) دقیقه برای پاسخگویی به سؤال جناب آقای فرهاد بشیری نماینده محترم پاکدشت فرصت دارید، جناب آقای وزیر! می‌توانید این (15) دقیقه را در دو نوبت استفاده کنید، بفرمایید.

محمد اسلامی
سلام علیکم بسم الله الرحمن الرحیم با عرض تبریک به هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی برای انتخاب در دوره دوم و خداقوت به شما عزیزان و نمایندگان محترم. کمربندی پاکدشت یکی از پروژه‌هایی است که در سفر استانی در دولت دهم به تصویب رسیده است و با توجه به فرآیندی که طی کرده و فاقد ردیف بودجه بود، به طور طبیعی از یک ردیف برخوردار متناسب با حجم موردنیاز خود بهره‌مند نبود. در طی این سال‌ها موضوع حائز اهمیتی که برای کمربندی پاکدشت مطرح بوده بحث آزادسازی و تملک اراضی بود. به طور مشخص به دلیل عدم تأمین اعتبار در دوره‌ای که بنده در وزارت راه و شهرسازی مسئولیت بر عهده گرفتم، سعی کردیم برای این پروژه با یک ساز و کار مشخصی تعیین تکلیف کنیم که این پروژه از رکود و توقف خارج شود و بتوانیم آن را تکمیل کنیم. کار بسیار زیادی به لحاظ پیگیری برای ردیف اعتباری داشتیم که ردیف اعتباری آن به هر صورت محقق شود و تلاش کردیم که از محل بند (6) تبصره (19) سرمایه‌گذار جذب کنیم که این مسیر (33) کیلومتری که البته (10) کیلومتر آن بدون تقاطع‌های غیرهمسطح کار شده، بتوانیم حداقل با استفاده از فرصت قانونی که در بند (6) تبصره (19) است این پروژه را تأمین مالی کنیم و عملیات آن را بتوانیم ادامه بدهیم. مذاکرات مفصلی را با بنیاد مستضعفان، قرارگاه خاتم و وزارت دفاع و همه ظرفیت‌هایی که می‌توانستند برای این پروژه مشارکت کنند داشتیم و متأسفانه استقبال نشد. من جلسات را خودم در سال گذشته برگزار کردم و متعدد پیگیری کردیم و به نتیجه نرسیدیم. راهکار دوم این بود که ما از محل تبصره (56) استفاده و اقدام کنیم و با تأمین مالی از محل تبصره (56) حداقل آن قطعه‌ای که عبور از پاکدشت را میسر می‌کند بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم که این در دستور کار ما بود و هست و همین امسال هم چندین اقدام و پیگیری ویژه برای این داشتیم. متأسفانه ردیف بودجه این پروژه که اعتبار مورد نیاز آن (2000) میلیارد تومان است، من خواهش می‌کنم عزیزان نماینده این توجه را داشته باشند که این پروژه (2000) میلیارد تومان براساس برآورد سال 98 اعتبار نیاز دارد. ردیف مصوب آن در قانون بودجه امسال که شما مستحضر هستید (6) میلیارد و (100) میلیون تومان است. پروژه‌ای که (2000) میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد با (6) میلیارد و (100) میلیون تومان و بدهی که ما الان به پیمانکار داریم که چندین سال بدهی انباشته مانده، طبیعی است که هیچ راهکاری جز این فرصتی که در بند (6) تبصره (19) بود که ما بتوانیم کار را در قالب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی انجام بدهیم نبوده و یا اینکه در یک اقدام فوری‌تر بتوانیم منابعی را از محل فرصت ماده (56) تأمین کنیم و اعتبار این پروژه را تقویت کنیم که آن بخش داخلی انجام شود. اگرچه با تلاش گسترده‌ای که صورت گرفت به لطف الهی آزادراه غدیر افتتاح شد. آزادراه غدیر سهم بزرگی از ترافیک سنگین آن مسیر را به خودش منتقل می‌کند و عملاً بخش قابل ملاحظه‌ای از ترافیک کریدور شرقی و غربی ما می‌تواند به طور طبیعی به آن سمت هدایت شود. ولیکن این کافی به مقصود نیست و ما همچنان باید برای تأمین مالی از محل ماده (56) اقدام کنیم و بخشی که مربوط به شهر پاکدشت است را ان‌شاءالله با تکمیل این اقداماتی که تاکنون شده، آن را به بهره‌برداری خواهیم رساند. به برکت صلوات بر محمد و آل محمد (حضار صلوات فرستادند)

محمد رشيدي
جناب آقای بشیری! (15) دقیقه فرصت دارید که می‌توانید در دو نوبت استفاده کنید.

فرهاد بشيري
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم خدمت همه مردم عزیزمان صبح‌بخیر داریم، سرافرازان و افتخارآفرینان دوران دفاع مقدس، خصوصاً مردم قهرمان شرق کشور ایران اسلامی که امروز به دلیل بی‌تدبیری‌ها و سوءمدیریت آقای وزیر جناب آقای اسلامی سالیان سال است که گرفتار بغرنج‌ترین مسأله یعنی تردد و حمل و نقل هستند که روزانه گرفتاری‌ها و شداید زیادی را بر آنها ایجاد می‌کند. جا دارد که من اولاً از همکاران‌مان در مجلس شورای اسلامی تشکر کنم که در قالب تذکر و سؤال از وزیر محترم قریب (70) نفر از آنها این مسأله‌ای که مردم شرق کشور با آن مواجه هستند را امضا کردند و همین‌طور از نمایندگان استان‌های سمنان و خراسان‌رضوی تشکر کنم که جناب آقای مطهری رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان هم تقاضا داشتند که مسائلی را مطرح کنند، همین‌طور جناب آقای ارکانی رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان‌رضوی هم می‌خواستند بیایند و مواردی را مطرح کنند. با هیأت‌رئیسه محترم مجلس صحبت کردیم برای اجازه اینکه دیگران هم بیایند صحبت کنند، گفتند از نظر آیین‌نامه این امکان نیست، به همین خاطر از حضور و وجود این دوستان هم نمی‌توانیم بهره‌مند شویم، به دلیل اینکه خود جناب آقای ارکانی هم وقتی صحبت می‌کردیم از این مشکلاتی که مردم استان خراسان‌رضوی هم که از شریف‌آباد وارد پاکدشت می‌شوند، با این گرفتار‌ی‌ها مواجه می‌شوند، خود ایشان هم به دفعات مسائلی را ملاحظه کرده بودند، از تصادفات و حوادثی که پیش می‌آید، مرگ و میرهایی که صورت می‌گیرد و یک فجایعی که رخ می‌دهد ایشان هم به دفعات شاهد بودند. حتماً سایر نمایندگان همکار ما هم مواجه هستند. همچنین جناب آقای مالکی هم اشاره فرمودند، در حوزه راه (50) نفر از نمایندگان محترم در رابطه با راه‌های کشور از جناب آقای وزیر سؤال دارند که آن هم در دستور کار است. آقای وزیر! شما مستحضر هستید که (20) درصد تردد کشور در استان تهران انجام می‌شود. از دوستان تصویر می‌خواهم آن مواردی که در اختیارشان قرار داده شده را در معرض و مرئای همکاران عزیز قرار بدهند تا من توضیحاتم را بدهم. این پروژه‌ای که صحبت می‌شود پروژه‌ای تحت عنوان کمربندی پاکدشت است، ولیکن یک مسیری است که جناب آقای دکتر قالیباف رئیس محترم مجلس شورای اسلامی هم زحمت کشیدند از این پروژه بازدید داشتند، جناب آقای نوبخت معاون محترم رئیس‌جمهور و همچنین جناب آقای دکتر امیری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور هم که در جلسه حضور دارند و سایر مسئولین هم بازدید داشتند. بیش از (12) سال است که این پروژه شروع شده، ولیکن هنوز راه به جایی نبرده، گرفتاری‌ها و مشکلات زیادی هنوز وجود دارد. مزید استحضار همه اعزه و بزرگواران عرض کنم که (20) درصد تردد کشور در استان تهران انجام می‌شود. دو کریدور بزرگ حمل و نقل شرق به غرب و شمال به جنوب از استان تهران عبور می‌کند که الان یکی از پروژه‌هایی که عرض می‌کنیم، پروژه‌ای که از تهران به سمت شرق کشور و خارج از کشور روی آن بحث می‌کنیم که باید از نظر فنی برای آن فکری شود. هر گونه اختلال در سیستم حمل و نقل و ترافیک این استان موجب بحران منطقه‌ای و ملی می‌شود که به دفعات و کرات هم در استانداری تهران، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان برنامه و بودجه استان تهران، اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، وزارت راه و شهرسازی کشور جلسات بسیار متعددی برگزار شده و در این رابطه جناب آقای وزیر خودشان هم حضور داشتند. اما تعجب می‌کنم استانی که مادر تمام استان‌های کشور است، آقای وزیر، همکاران ما، نمایندگان عزیز! استان تهران هم‌اکنون طرح جامع حمل و نقل استان ندارد. این واقعاً یک فاجعه بزرگی است که همه ما مستحضر هستیم که یکی از مسائل توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای بحث راه است. به هر حال باید در این سرمایه‌‌های دقیقی صورت بگیرد، طرح و برنامه باشد، نقشه راهی باشد. آقایان می‌خواهند چکار کنند؟ ولی متأسفانه ما در استان تهران هم‌اکنون از طرح جامع حمل و نقل بی‌بهره هستیم. دوران وزارت آقای وزیر رو به اتمام است، من نمی‌دانم ایشان چه زمانی می‌خواهد این مسائل و مشکلات را حل کند. (8) درصد شبکه و معابر موجود و تقاضای سفر موجود در استان تهران در شرایط بحرانی است. اگر دوستان تصویر را برگردانند این را عنایت بفرمایید. شبکه معابر موجود، (8) درصد شبکه در شرایط بحرانی است. آنچه که ما الان عرض می‌کنیم بحرانی‌ بودن محور پاکدشت به تهران است که در بررسی‌هایی که کارشناسان محترم کردند خود عزیزان‌مان در وزارت راه و شهرسازی به این اذعان دارند. ولی مشکل چرا حل نمی‌شود ما نمی‌دانیم. شبکه معابر موجود تقاضای سفر افق بلندمدت، اگر دوستان تصاویر بعدی را زحمت بکشند، گفته که (59) درصد شبکه در شرایط بحرانی قرار دارد. این است که اگر ما از الان اقدام و فکری نکنیم، راه‌های استان تهران هم‌اکنون که با (8) درصد بحران مواجه هستند، در آینده با (59) درصد مشکل مواجه می‌شوند. اما به خاطر مشکلات شرق کشور با توجه به پیگیری‌هایی که صورت گرفت، کمربندی ملی شرق کشور در پاکدشت اجرا شده است. این پروژه (11) درصد پیشرفت داشته، اما پیشرفت آن بسیار لاک‌پشت‌وار بوده و هم‌اکنون هم کاملاً متوقف شده است. جناب آقای نیکزاد هم زحمت کشیدند در پاکدشت حضور پیدا کردند، ایشان هم از نزدیک شاهد مسائل بودند. کاهش بار ترافیکی داخل شهرستان پاکدشت و انتقال ترافیک باید از آنجا صورت بگیرد. اگر این مسأله صورت نگیرد مردم شرق کشور که با مشکلات مواجه هستند، بیشتر مواجه و گرفتار می‌شوند. حجم تردد روزانه در محورهای مواصلاتی شهر تهران را در تصویری که الان مشاهده می‌فرمایید آنجا ملاحظه می‌کنید. یعنی در محور پاکدشت به تهران و همین‌طور گرمسار و مشهد یا از جنوب آن ورامین، ملاحظه می‌کنید که روزانه (189) هزار خودرو در شرایط موجود است. یعنی هرچه جلوتر برویم قطعاً ترافیک و تردد بیشتر می‌شود، اشاره‌ای هم که کردند از این میزان روزی (14) درصد بر این اضافه می‌شود. بنابراین شما ملاحظه می‌کنید که حجم ترافیکی چقدر سنگین است و وقت مردم در آن محورها چقدر گرفته می‌شود. آلام و دردها، تصادفات، حادثه‌ها، عزیزانی که از خانواده‌ها از دست می‌روند و موجب نارضایتی مردم می‌شود را شما ملاحظه می‌کنید. ترافیک پیش‌بینی‌شده در طول بهره‌برداری کنارگذر اگر این اتفاق بیفتد شما ملاحظه می‌کنید (70) هزار خودرو از این مسیر خارج خواهند شد، شما ملاحظه می‌کنید که رقم قابل توجهی است. یعنی (40) درصد ترافیک موجود جابجا می‌شود و ضرورت هم دارد. نماینده محترم نمی‌دانم آقای وزیر کجا را دارند مدیریت می‌کنند، به چه مسائلی دارند توجه می‌کنند. پلن کلی مسیر شامل تقاطع‌های غیرهمسطح و پل‌های رودخانه‌ای یا محور امام رضا به طول (32) کیلومتر را شما در تصویر ملاحظه می‌فرمایید که این پروژه از تهران که خارج می‌شوید به سمت مشهد در حدود (32) کیلومتر است که هم شهرستان‌های قرچک و پیشوا و ورامین و شرق کشور را هم پوشش می‌دهد. آنچه مسلم است باید مسئولین جدی‌تر موارد را دنبال کنند. یقیناً ما هر آنچه در ارتباط با راهسازی کوتاهی و قصور کنیم مشکلات فراوانی ایجاد می‌شود. یکی از مسائلی که ما الان با آن مواجه هستیم مصرف بنزین و گازوئیل و تولید آلاینده‌هایی است که در مسیر صورت می‌گیرد و حوادث بسیار دردناکی است که مردم همیشه در آنجا شاهد آن هستند و خانواده‌هایی را عزادار و سوگوار می‌کند. میزان تولید و انتشار گازهای گلخانه‌ای، صرفه‌جویی هزینه، زمان سفر در مسیر موجود و کنارگذر می‌تواند مشکلات مردم را حل کند. صرفه‌جویی هزینه‌های وسیله نقلیه، بنزین، گازوئیل، روغن، لاستیک، تعمیر و نگهداری. در زمان مطالعه‌ای که انجام گرفته گفتند سال بازدهی پروژه یعنی مدل هزینه ـ منفعت مورد نظر اجرای طرح 1411 کل سرمایه‌گذاری و هزینه‌ای که انجام می‌گیرد را برمی‌گرداند. من نمی‌دانم آقای وزیر دارند به چه مسأله‌ای تأمل و توجه می‌کنند، از بدنه کارشناسی کشور استفاده نمی‌کنند (کریمی‌فیروزجائی ـ آقای بشیری! چهار دقیقه از وقت شما مانده است) که مسائل و مشکلات را حل کنند. تشکر می‌کنم، از صحبت‌ها و توضیح‌های آقای وزیر هم استفاده کنیم، ببخشید.

محمد رشيدي
متشکر. جناب آقای بشیری! (11) دقیقه و (14) ثانیه صحبت فرمودید و (3) دقیقه و (46) ثانیه برای شما باقی مانده است. جناب آقای وزیر بفرمایید، در نوبت اول (5) دقیقه و (18) ثانیه صحبت فرمودید، (9) دقیقه و (42) ثانیه باقی مانده است.

محمد اسلامی
سلام علیکم ببینید! یکی از نکات مهم که مورد توجه است این است که ما توانستیم در این دوره وزارت طرح جامع حمل و نقل را با مطالعات مبدأ و مقصد و برای جابجایی بار و مسافر با توجه به نرخ رشد توسعه، برای کل کشور تدوین کنیم و براساس آن اطلسی که طرح جامع حمل و نقل و طرح جامع لجستیک دارد، اولویت‌هایی را که بایستی به آنها بپردازیم و توجه کنیم، در برنامه و در لایحه 1399 و 1400 به آن توجه کردیم و آن مواردی که امروز شما در قالب پیوست لایحه بودجه 1400 برای وزارت راه و شهرسازی مشاهده می‌کنید، خروجی و نتایج آن مطالعات هماهنگی و یکپارچه‌سازی طرح جامع لجستیک و طرح جامع حمل و نقل است. من افتخار می‌کنم که ما در این دوره به یاری خدای متعال توانستیم آزادراه غدیر را که یکی از بزرگترین و پرافتخارترین پروژه‌های کشور که برای استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان تأثیر ترافیکی ژرف دارد به افتتاح برسانیم. راندمان اجرای آزادراه‌ها در کشور حدود (5) درصد بوده، راندمان اجرای این آزادراه سالانه (20) درصد بوده، ما (60) درصد از عملیات این پروژه را توانستیم در یک زمان فشرده به یاری خدا انجام بدهیم، بار اصلی ترافیکی کریدور شرق به غرب را که محور آزادراهی راه ابریشم است، این آزادراه به عهده خواهد گرفت. ادامه آن که این به آزادراه حرم تا حرم متصل می‌شود که به یاری حق‌تعالی از مشهد مقدس به سمت سمنان و گرمسار، از گرمسار به قم و از قم به سمت مرز عراق که از مرز چیلات است ما بتوانیم این آزادراه را به صورت یک کریدور بین‌المللی فعال کنیم، قطعه‌ای را که امروز در دست اجرا داریم اتصال گرمسار به سمنان است که حدود (33) کیلومتر آن به یاری خدا در همین سال به بهره‌برداری می‌رسد و عملاً آن بار ترافیکی که عزیزان از استان خراسان‌رضوی و خراسان‌شمالی از این مسیر و یا سایر نقاط از شرق کشور از مسیر شرقی به سمت تهران تردد می‌کنند، از طریق این آزادراه این بار ترافیکی هدایت می‌شود و عملاً دیگر جنوب تهران و کمربندی آزادگان که ترافیک بسیار حجیمی را شبانه‌روز دارد تحمل می‌کند را دریافت نخواهد کرد. این بار از همین مقطع الان به آزادراه غدیر منتقل شده و ما در اتصال این آزادراه غدیر به جاجرود که یک قطعه آزادراهی است، مطالعات آن را هم در دستور کار قرار دادیم، فراخوان آن در جریان است که ما بتوانیم این قطعه آزادراهی (را ایجاد کنیم). برای ناحیه شمالی ـ جنوبی که این آزادراه غدیر را به جاجرود متصل می‌کند و پاکدشت هم تقریباً از (40) درصد آن مسیر بهره‌مند می‌‌شود، اینها برنامه شبکه آزادراهی است که دیده شده و ما در این ارتباط برای آن قطاع و مقطعی که برای پاکدشت است، هیچ چاره‌ای نداریم جز اینکه از ماده (56) استفاده کنیم و الان داریم استفاده می‌کنیم، یعنی داریم مذاکره می‌کنیم و من امیدوار هستم که بتوانیم این (11) کیلومتر را که ترافیک را از جنوب پاکدشت عبور می‌دهد و بار آن را از محور اصلی شهر پاکدشت برداشت می‌کند، این را بتوانیم منتقل کنیم و از این طریق بتوانیم گشایشی برای زندگی مردم و عبور و مرور مردم داشته باشیم. خود آقای بشیری عزیز مستحضر است، تقریباً از دو دهه پیش که ایشان پیگیری می‌کرد و من در مشاغل قبلی هم که بودم با ضرورت و اهمیت این موضوع آشنا هستم و برای آن ان‌شاءالله به یاری حق‌تعالی کنارگذر آزادراه شرقی را کار خواهیم کرد که از بین شریف‌آباد و پاکدشت عبور می‌کند و نقطه اتصالی آن به آزادراه غدیر و جاجرود است، برای آن امسال در ردیف اعتباری (125) میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده و به دنبال این هستیم که با یک الگوی «بیست ـ هشتاد» بتوانیم سرمایه‌گذاری کنیم که (20) درصد آن سهم دولت باشد و (80) درصد آن ازآنِ بخش خصوصی که امیدوار هستم به زودی ما در همین ایام آن را به امضا برسانیم و فرآیند اجرایی آن را آغاز کنیم. بنابراین با دو اقدام همزمان و موازی، یک؛ آزادراه شرقی که کریدور شرقی ـ غربی ما را به شمالی متصل می‌کند و دو؛ ماده (56) برای مقطعی که از شهر پاکدشت عبور می‌کند، این بحث پاکدشت را ان‌شاءالله به یاری حق‌تعالی حل خواهیم کرد. به برکت صلوات بر محمد و آل محمد.

محمد رشيدي
متشکر جناب آقای وزیر. جناب آقای بشیری! چهار دقیقه از زمان شما باقی ماند، بفرمایید.

فرهاد بشيري
آقای رئیس! من خدمت شما عرض کنم که جناب‌عالی هم از درد و رنج و گرفتاری‌های مردم شرق کشور در حوزه پاکدشت آشنایی دارید. خدمت شما عرض کنم توضیحاتی که آقای وزیر می‌فرمایند از گذشته هم منتج به نتیجه نشده، ایشان هم با رئیس بنیاد مستضعفان کشور جلسه داشته‌اند که البته انتظار می‌رفت جناب آقای فتاح هم پای کار بیاید کمک کند، چون منطقه بسیار وزین است، مردم انقلابی، مردم پای‌کار، مردمی که سختی‌ها و شداید کشور را هر موقع که لازم بوده تحمل کردند، اما ایشان یک مقداری کوتاهی کردند، قرارگاه خاتم‌الانبیاء کارهایی کردند، اما باز هم کارشان را متوقف کردند. انتظار می‌رفت که آنها هم جدی پای‌کار بیایند، اما آنچه که مهم است جناب آقای اسلامی مسئولیت این کار را به عهده دارند. وزیر محترم بضاعت و توانایی‌های خودشان را بر حل این مسأله نشان ندادند. اشاره فرمودند که ما باید برای آزادراه‌ها در کل کشور فکر کنیم. یک مقطعی میزان تلفات جاده‌ای ما (28) هزار، (27) هزار نفر در سال بود، آقای وزیر وقت آمد در صحن مجلس توضیحاتی داد و این کم شد. ولی باز هم دارد برمی‌گردد، یعنی اگر جدی نباشیم و بحث جاده‌هایمان را خیلی پیگیر نباشیم، من آمار مرگ و میر را هم دارم، بسیار رقم قابل توجهی است، همه باید به آن توجه کنیم، مصدومانی که طی سال دارند دچار حادثه می‌شوند چیزی نزدیک به (300) هزار نفر در سال در راه‌های کشور حادثه می‌بینند. الان یک یادداشتی هم جناب آقای احمدی‌بیغش همکار ما داده که از وزیر محترم در رابطه با عدم مدیریت درست ایشان سؤال داشتند که اشاره کردند با تلفات انسانی مواجه هستیم. بنابراین یک کسی باید معضل راه‌ها را جدی دنبال کند. وزیر محترم تا به حال این جربزه را از خودشان نشان ندادند. جناب‌عالی رئیس محترم مجلس اگر صلاح می‌دانید، ایشان بالاخره چه راهکاری را می‌آیند انتخاب کنند. می‌خواهیم مشکل مردم حل شود. یقیناً مردمی که در جنوب، شرق، غرب و شمال کشور هستند، همه مورد توجه ما هستند و باید برای همه خدمت کنیم. الان اینجا در پاکدشت مردم گرفتار هستند. به داد مردم پاکدشت برسید، به داد مردم شرق کشور برسید. بالاخره یک راهکاری که وزیر محترم جدی با همکاران‌شان پای آن بایستند و همین‌طور همکاران محترم‌شان هم در وزارت راه و شهرسازی با نهایت اهتمام و تلاش بیایند و مشکل مردم را حل کنند. تقاضای من و همه همکاران از جناب‌عالی این است که با یک پشتوانه قوی که تاکنون انجام گرفته، ان‌شاءالله برای مسأله راه‌ها به ویژه این مسیری که در پاکدشت برای مردم شرق کشور مشکل درست می‌کند یک راه صحیح و مناسبی انتخاب شود و بتواند مشکلات مردم را حل کند. از هیأت‌رئیسه محترم تشکر می‌کنم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون و متشکر. جناب آقای وزیر! اگر دوستان اجازه بدهند. جناب آقای بشیری! به هر حال من از صحبت انتهایی شما این‌طور برداشت کردم، اگر درست است شما بفرمایید. آقای بشیری دنبال این هستند که واقعاً این بحث کمربندی آنجا که حدود سی و خرده‌ای کیلومتر است حل و فصل شود. از این جهت هم که من سال قبل آن پروژه را در آنجا بازدید کردم و الان قریب به دو دهه است که آنجا مانده است. هیچ راهی هم جز این نیست که حتماً از طریق سرمایه‌گذاری یا عوارض حل و فصل شود. حرف ایشان به طور روشن این است که اگر آقای وزیر قول می‌دهند، البته من بحث امکان‌سنجی جناب‌عالی را هم دیدم، ولی واقعاً این قول در صحن داده شود که حداقل قبل از پایان این دوره این کار قرارداد اینجا پیگیری شود، چون حتماً الان با ردیف‌های دولتی قابل انجام نیست، من بررسی کردم. دوستان در حوزه برنامه‌ریزی آنجا و جناب‌عالی، اگر این کار حل شود احساس من از صحبت ایشان این است، وگرنه ما به رأی بگذاریم. اگر در یک دقیقه زحمت‌تان نباشد بفرمایید، البته این صحبت بعدی جناب‌عالی خلاف آیین‌نامه است، ولی چون می‌خواهیم از موضوع نتیجه بگیریم بفرمایید.

محمد اسلامی
ببخشید! من چون صدایم برسد اینجا آمدم، عذرخواهی می‌کنم. آقای دکتر قالیباف! همین‌طور است که فرمودید من به یاری حق‌تعالی این دو تا پروژه را که عرض کردم ان‌شاءالله در این مقطع به قرارداد می‌رسانیم. آقای بشیری می‌داند، خودش هم پیگیری نکند ما مصمم، داریم پیگیری می‌کنیم. همین امروز هم برای این پروژه جلسه داریم، ما انجامش می‌دهیم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون و متشکر. آقای بشیری بفرمایید.

فرهاد بشيري
آقای رئیس محترم، جناب آقای دکتر قالیباف! ایشان طی مدت خدمت (10)، (12) ساله با وزرای قبلی مشکل منطقه را حل نکردند. چطور می‌خواهند طی (10)، (20) روزه مشکلات را حل کند؟

محمدباقر قاليباف
بالاخره اختیار جناب‌عالی است.

فرهاد بشيري
شما ملاحظه می‌کنید، آنجا درد و رنج و له‌شدن مردم، آتش‌سوزی خودروها، کامیون‌ها روی مردم می‌افتند، اتوبوس‌ها، بالاخره برای مردم مشکل درست می‌کند. آقای وزیر بالاخره می‌خواهد چکار کند؟ واقعاً مردم گرفتار هستند، مردم آنجا مصیبت‌وار هستند. مجلس باید تصمیم بگیرد.

محمدباقر قاليباف
اختیار با شماست، اگر از توضیحات آقای وزیر قانع شدید که قانع شدید، وگرنه من به رأی بگذارم.

فرهاد بشيري
ما قانع نمی‌شویم، ولی شما هر طور که صلاح می‌دانید در خدمت شما هستیم. بالاخره چه کسی می‌خواهد جواب مردم را بدهد؟ این مردم همه گرفتار هستند. این‌قدر کوتاهی شده، مردم آنجا نسبت به همه بی‌اعتماد شدند. مردم که از این محور رد می‌شوند می‌گویند این مسئولین کجا هستند، چرا کار نمی‌شود؟

محمدباقر قاليباف
بالاخره آقای وزیر صریح در صحن قول دادند که قبل از پایان همین دوره کار قرارداد را انجام بدهند.

فرهاد بشيري
اگر با ضمانت جناب‌عالی آقای وزیر قبول می‌کنند مشکل مردم را حل کنند.

محمدباقر قاليباف
من که نمی‌توانم ضمانت کنم، من حتماً پیگیری می‌کنم که ان‌شاءالله این کار حل شود.

فرهاد بشيري
چون مشکل مردم حل شود.

محمدباقر قاليباف
چشم، حالا آقای وزیر قول دادند، من هم کمک می‌کنم.

فرهاد بشيري
اتفاقاً ما با آقای وزیر سابقه دوستی هم داریم، ولی چون مشکل مردم حل نشده اینجا آمدیم دنبال می‌کنیم.

محمدباقر قاليباف
ان‌شاءالله پیگیری می‌کنند، من هم پیگیری می‌کنم، خیلی ممنون و متشکر.

مجتبي يوسفي
آقای رئیس! اگر اجازه بدهید تذکرات مطرح شود.

محمدباقر قاليباف
اگر تذکرات در دستور روز است بفرمایید. من از دوستان خواهش می‌کنم تذکرات در دستور باشد.

مجتبي يوسفي
بسم الله الرحمن الرحیم تعدادی از همکاران تذکر قانون اساسی و آیین‌نامه‌ای دارند. سرکار خانم دکتر فاطمه محمدبیگی تذکر آیین‌نامه‌ای دارند، بفرمایید.

فاطمه محمدبيگي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام و تشکر از جناب آقای وزیر که به عنوان یک وزیر توانمند و پرکار هستند. هرچند که ما در حوزه راه‌های کشور مشکلات بسیاری داریم. تذکر بنده بند (9) اصل (3) است، (رئیس ـ این اخطار است) اهداف جمهوری اسلامی ایران باید در زمینه امکانات، رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای همه مردم انجام شود. من از آقای قالیباف می‌خواهم، آقای دکتر! با توجه به اینکه حداقل در استان ما (49) درصد راه‌های روستایی شهرستان قزوین ما خاکی است و نیاز به زیرساخت و آسفالت دارد. راهدارخانه‌های ما مشکل دارد. محورهای اصلی و شریانی استان قزوین که (33) میلیون نفر از آن تردد دارند الان بعضی‌هایشان به معضل برخورده، از جمله محور رحیم‌آباد ـ کلاچای که علی‌رغم چهار ماه دوندگی ما و نمایندگان استان گیلان، همچنان بدون اعتبار و بودجه مانده و کار متوقف شده و فقط (4) میلیارد آن هم توانستیم ماشین‌آلات را نگه داریم. آقای دکتر! خواهشم این است که حضرت‌عالی جلسه‌ای بگذارید، جناب آقای وزیر اینجا حضور پیدا کنند، ما بیاییم مشکلات راه‌های استانی را در هیأت‌رئیسه با حضور شما و آقای وزیر به طور ویژه حل کنیم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. خانم محمدبیگی! به هر حال تذکر برای این است که به بنده یا هیأت‌رئیسه تذکری در آیین‌نامه باشد، این یک مشکل از حوزه انتخابیه شد. چشم، من پیگیری می‌کنم، خیلی ممنون.

مجتبي يوسفي
آقای دکتر! جناب آقای محمدرضا صباغیان‌بافقی تذکر آیین‌نامه‌ای دارند.

محمدباقر قاليباف
آقای صباغیان! تذکر در موضوع باشد.

محمدرضا صباغيان بافقي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام و ادب خدمت همه سروران عزیز و خیرمقدم خدمت جناب آقای وزیر. اخطار اصل (31) است. جناب آقای وزیر، جناب آقای قالیباف، نمایندگان محترم! (رئیس ـ تذکر است یا اخطار؟) هم اخطار است و هم تذکر، هر دو تا را ثبت‌نام کردم. آقای وزیر! اگر لحظاتی عنایت بفرمایید. دوستان! همه می‌دانیم گرانی‌ها امروز دارد بر مردم فشار می‌آورد و واقعاً نفس مردم خصوصاً اقشار ضعیف را گرفته است. منتها از همه اینها بدتر افزایش قیمت اجاره‌های منازل است، خرید که دیگر هیچ. افزایش هزینه‌های اجاره است. آقای وزیر! من نمی‌دانم شما چقدر خبر دارید. آقای وزیر! سال گذشته یک منزل مسکونی برای اجازه (270) میلیون پول پیش می‌خواست. آقای وزیر! امروز همان مالک می‌گوید (550) میلیون تومان. شما به همین تناسب خانه‌های اجاره کمتر و بیشتر را حساب کنید. نمایندگان محترم! یعنی یک فردی که سال گذشته (270) میلیون برای اجاره خانه پول پیش داده، باید (12) ماه گذشته (20) میلیون حقوقش بیشتر شده باشد، (240) میلیون، (250) میلیون شده باشد تا بتواند فقط پول پیش پرداخت کند. دوستان! من می‌خواهم فقط یک لحظه توجه کنید، این فقط گرانی منزل است. والله مردم دارند له می‌شوند. آقای وزیر! شما چکار دارید می‌کنید؟ من از زحمات جناب‌عالی و برخورد خوب شما تشکر می‌کنم، از سعه‌صدر شما تشکر می‌کنم، ولی واقعاً شما چه نظارتی دارید؟ آقای وزیر! اگر مردم هیچ نخرند، هیچ نخورند، هیچ نپوشند، فقط اجاره منزلشان را نمی‌توانند بدهند. دوستان بزرگوار! خیلی از افراد دارند بعضی جاها را ترک می‌کنند، مجبورند به یک گوشه شهر یا حاشیه شهر بروند یا برگردند زندگی‌شان را تغییر بدهند. فساد، اختلاف طبقاتی، خودکشی، طلاق، اینها نتیجه این وضعیت است. آقای وزیر! شما برای نظارت چه کردید؟ من خواهش می‌کنم، این از یک سؤال کمتر نیست، جواب بدهید. واقعاً مردم مشکل دارند. دوستان! ما یک قانون مالیات بر خانه‌های خالی تصویب می‌کنیم، خیلی هم خوب، ولی این چه دردی را دوا کرده است؟ امروز مردم تحت فشار هستند. بالله، والله باید پاسخ بدهیم، مردم گناه دارند. ما نماینده‌ها که تذکر می‌دهیم چقدر پیش می‌رود، تا اینکه یک شهروند، یک کارگر، یک بدبخت حرف بزند؟ آقای وزیر! من خواهش می‌کنم در این زمینه پاسخ بدهید چکار کردید، شما می‌خواهید چکار کنید؟ مردم تحت... (قطع میکروفن)

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون.
4 طرح سؤال آقای الهویردی دهقانی نماینده ورزقان از آقای محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و نظر مجلس مبنی بر قانع‌کننده بودن پاسخ وزیر

محمدباقر قاليباف
سؤال بعدی را بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
سؤال بعدی مربوط به برادر گرامی‌مان آقای الهویردی دهقانی نماینده محترم ورزقان از وزیر محترم راه و شهرسازی است. جناب آقای رشیدی بفرمایید.

محمد رشيدي
بسم الله الرحمن الرحیم سؤال دوم، جناب آقای حسینی! گزارش کمیسیون را ارائه بفرمایید.

سيدالبرز حسيني
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام و ادب و احترام خدمت ملت شریف ایران اسلامی و همکاران گرامی. هیأت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی سلام علیکم، با احترام بازگشت به نامه شماره (656334) مورخه 25/6/1399 گزارش کمیسیون عمران درخصوص سؤال ملی آقای الهویردی دهقانی از وزیر محترم راه و شهرسازی به شرح ذیل ارسال می‌گردد. رئیس کمیسیون عمران ـ محمدرضا رضائی‌کوچی خلاصه سؤال: 1 ـ علت اجرای تبعیض‌آمیز طرح‌های بزرگ زیرساختی در کشور چیست؟ 2 ـ علت تغییر مرکز ورزقان از شهر ورزقان به یک روستا در این شهرستان چیست؟ 3 ـ علت تغییر مسیر بزرگراهی که قرار بود از مرکز شهرستان ورزقان عبور کرده و موجب توسعه شهر، رونق مشاغل و محرومیت‌زدایی از این شهرستان شود چیست؟ 4 ـ عملکرد نامطلوب مدیران وزارت راه و شهرسازی در مدیریت اجرای طرح‌های بزرگ کشور و ایجاد هزینه‌های اضافی و غیرمعمول برای بیت‌المال. نتیجه بررسی: در اجرای ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی سؤال فوق در جلسه رسمی مورخه 10/9/1399 کمیسیون با حضور (19) نفر از نمایندگان عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال‌کننده و وزیر محترم مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال‌کننده از پاسخ‌های ارائه‌شده وزیر محترم راه و شهرسازی، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (3) ماده (207) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می‌گردد. والسلام علیکم

محمد رشيدي
متشکر. جناب آقای مهندس اسلامی، وزیر محترم راه و شهرسازی! حضرت‌عالی حداکثر در دو نوبت به مدت (15) دقیقه فرصت دارید پاسخگوی سؤال جناب آقای الهویردی دهقانی نماینده محترم ورزقان باشید. به سخنگاه بفرمایید.

محمد اسلامی
سلام علیکم بسم الله الرحمن الرحیم موضوع کنارگذر ورزقان ترکیبی از پروژه مسیر بین‌المللی نوردوز ـ ورزقان ـ خواجه ـ تبریز است. این پروژه که از خواجه تا نوردوز به طول (120) کیلومتر است طرحی براساس یک طرح بزرگراهی است، یعنی احداث چهارباند. مطالعات آن سال 86 آغاز شده، طرح مطالعه‌شده کریدور آن سال 1387 تصویب شده، فرآیندی را که برای تأمین اعتبارات طی کرده و بودجه‌ای که متناسب با حجم عملیات و برآورد مورد نیاز باشد به گونه‌ای پیش رفته که کلاً تا سال 97 خیلی کمتر از (20) درصد پیشرفت داشته است. در این دوره وزارت با رایزنی‌ها و هماهنگی‌هایی که صورت گرفته بود که مس سونگون که یکی از مراکز بزرگ صنعتی ـ معدنی منطقه است، جلب مشارکت شود. مذاکرات در سال 96 انجام شده بود، توافقات صورت گرفته بود، به نحوی که آنها در احداث بزرگراه مشارکت کنند، هم بزرگراه دسترسی به مس سونگون را که اجرا می‌کنند، هم برای تأثیرات ترافیکی که به وجود می‌آورند منابع مالی بدهند که این پروژه تأمین اعتبار شود و از محل پشتیبانی آن وجوهی که آنها تأمین می‌کنند این بزرگراه بتواند احداث شود. امروز ما در شرایطی هستیم که از این (120) کیلومتر (60) کیلومتر آن در قالب پنج قطعه، قطعات (1) تا (4) حدوداً (90) درصد پیشرفت به دست آورده است. قطعه (5) آن که کنارگذر ورزقان محسوب می‌شود الان حدود (30) درصد پیشرفت دارد. اما امیدوار هستیم که ان‌شاءالله با تمهیداتی که اتخاذ شده و مسیری که طی شده هرچه سریعتر قطعات (1) تا (4) به آسفالت برسد و بتواند بهره‌برداری شود و قطعه (5) هم با موانع آن که رفع شده تکمیل شود و با توجه به اینکه ما در روزهای آینده بزرگراه تبریز ـ اهر را به یاری حق‌تعالی افتتاح خواهیم کرد، یک بزرگراه (90) کیلومتری است، این سهم خودش را در این قطعات ناحیه جنوبی این کریدور به وجود بیاورد. موضوع مهمی که وجود دارد و ابهامی که وجود داشته و نماینده محترم مراجعه کردند که این مسیر، مسیری است که در آن دخالت‌هایی شده است. ما مجدد تیم کارشناسی گذاشتیم، با مهندس مشاور مستقلی قرارداد بستیم، ایشان رفتند مطالعه کردند و مطالعات تکمیلی آنها که براساس مفروضات بار ترافیکی و جمعیتی برای این محور است، آن مطالعات انجام شد و مشخصاً جمع‌بندی و ارائه گزارش تهیه‌شده توسط مشاور محترم منتخب این بود که مسیر انتخاب‌شده یک مسیر کاملاً درست، دقیق و کارشناسی است و حداقل احجام هزینه را به نسبت گزینه‌های دیگر خواهد داشت و از این بابت این اطمینان حاصل شد که مسیر براساس مفروضات مهندسی انتخاب شده است. بنابراین ما امیدوار هستیم که ان‌شاءالله با تعاملی که با ایمیدرو برای مس سونگون خواهیم داشت، برای (60) کیلومتر باقیمانده و تکمیل کارهای نیمه‌تمام این پنج قطعه هم بتوانیم ان‌شاءالله تأمین اعتبار کنیم و هر چه سریعتر این مسیر نوردوز تا خواجه که از مسیر ورزقان عبور می‌کند را بتوانیم تکمیل کنیم و یکی از گذرگاه‌های بین‌المللی را که به سمت کشور ارمنستان تسهیل آمد و شد را برقرار خواهد کرد به بهره‌برداری برسانیم. به برکت صلوات بر محمد و آل محمد.

محمد رشيدي
متشکر. جناب آقای وزیر! پنج دقیقه صحبت فرمودید، در نوبت بعدی ده دقیقه فرصت دارید. جناب آقای دهقانی نماینده محترم ورزقان! شما در دو نوبت به مدت (15) دقیقه فرصت دارید سؤال خودتان را مطرح کنید، بفرمایید.

الهويردي دهقاني
سلام علیکم جمیعاً و رحمه الله اعوذ بالله من الشیطان العین الرجیم ـ الحمدلله رب العالمین محضر مردم بزرگ ایران و همکاران محترم در مجلس شورای اسلامی عرض سلام و ادب و احترام دارم. عزیزان و مردم بزرگ ایران! قرآن کریم در رابطه با دروغگویان تا آنجایی که ذهن من کمک می‌کند دو تا آیه شریفه دارد. یک جایی می‌فرماید: «قتل الخراصون» و جای دیگر می‌فرماید: «ویل لکل افاک اثیم». عزیزان! با توجه به اهمیت پروژه، موضوع کنارگذر شهر ورزقان محور اصلی صحبت‌های من هستند. با توجه به مسائل پیچیده سیاسی و مدیریتی که در شهرستان ورزقان مخصوصاً در دو سال گذشته وجود داشت، این پروژه با سه، چهار تا وزارتخانه از وزارت راه و شهرسازی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت کشور و برخی عناصر از وزارت اطلاعات کلید خورده است. عزیزان! بزرگراه مذکور برخلاف قوانین و مقررات مطالعات فاز صفر، (1) و (2) که اهل فن و خود وزیر هم احتمال می‌دهم که می‌دانند مفهوم اینها چیست و نقشه‌های اجرایی مصوب تغییر مسیر یافته است، نه اینکه کنارگذر ایجاد شده است. با تأمین مالی شرکت ملی مس قرار شد ایجاد شود و برخلاف گفته‌های جناب آقای وزیر این در سال 96 مورد توافق با مس قرار نگرفته است. آن زمان بنده نماینده بودم، در سال 91 این اتفاق افتاده است و قرار شده است شرکت ملی مس این پروژه را تأمین مالی کند. من متأسفم از اینکه وزیر محترم علی‌رغم اینکه برای ایشان احترام قائل هستم، دو تا پروژه‌ای که یک سال است با آن درگیر است، نتوانسته است اسم آن را دقیقاً اینجا مطرح کند. ما آنجا دو تا پروژه داریم، یکی پروژه بزرگراه تبریز ـ اسپیران ـ آقابابا فرامرزی ـ خاروانا ـ نوردوز. طول آن (120) کیلومتر است و حدود (30) کیلومتر از طرف تبریز به طرف اسپیران در حال کار است و یک قطعه (10) کیلومتری از سه‌راهی آقابابا به طرف خاروانا در سال 94 با پیگیری‌های بنده شروع به کار کرده است. سؤال من از وزیر این است، جناب آقای وزیر! چرا این را تعطیل کردید؟ شما که این‌قدر دلتان برای مردم ما می‌سوزد، شما این را تعطیل کردید. ما رفتیم پیگیری کردیم، ورزقان یک راه و جاده‌ اصلی در حال حاضر ندارد، همه جاده‌های آن جاده‌های روستایی است. ما رفتیم با مس صحبت کردیم، گفتیم تردد شما از مسیر فعلی است، بیایید این را بسازید. آنها اعلام آمادگی کردند و آمدند از مسیر مشترک تبریز ـ اهر، از خواجه تا ورزقان و نهایتاً اتصال به سه‌راهی آقابابا را تقبل کردند. این یک پروژه محدود (60) کیلومتر است. جناب آقای وزیر! اسم آن روی آن هست، شماره طبقه‌بندی این پروژه (1303016067) است و پروژه قبلی که عرض کردم ردیف طبقه‌بندی آن (1303016065) است. آن سال 86 به تصویب رسیده، ولی این یکی در سال 91 در ردیف‌های ملی آمده است. این پروژه که یک پروژه محلی است، صرفاً برای این مصوب شد که شرکت مس بتواند از آنجا راحت عبور و مرور کند، مردم شهرستان از آن منتفع شوند نه اینکه پروژه اصلی شما باشد. نه، این پروژه اگر از تبریز تا مرز شروع کنیم، (160) کیلومتر است. جناب آقای وزیر! یادداشت کنید لااقل اینها را درست بگویید. این پروژه را (120) کیلومتر نگویید، پروژه اصلی ما که قرار است در آن محور احداث شود تبریز ـ اسپیران ـ آقابابا ـ خاروانا ـ مرز نوردوز می‌باشد که (120) کیلومتر است و ترافیک اصلی روی این محور است و این پروژه صرفاً برای توسعه شهرستان ورزقان در نظر گرفته شده است. لذا من خدمت جناب‌عالی عرض می‌کنم در این پروژه این وزارتخانه‌ها هم شریک هستند. من اینجا استفاده می‌کنم، با توجه به متنی که یادداشت کردم از روی آن می‌خوانم. با توجه به تأمین مالی شرکت ملی مس که این پروژه اجرا می‌شود، با توجه به تحولات سیاسی ـ اجتماعی شهرستان و استان و نقش نماینده قبلی و وزارت کشور لازم است با عذرخواهی از همکاران محترم و مردم پاک و شریف ایران و شهرستان پرده از یک فساد بزرگ اجرایی و اختلاس (35) هزا میلیارد تومانی در وزارت صنعت، معدن و تجارت با عاملیت شرکت ملی مس ایران پرده بردارم و همچنین برخی همراهان و معاونان از برخی دستگاه‌های کشور که در این پروژه دست دارند. در سال 1398 با توافق نماینده وقت شهرستان، استانداری آذربایجان‌شرقی، شرکت ملی مس و وزارت راه و شهرسازی، پروژه تغییر مسیر بزرگراه از شهر ورزقان ـ آقابابا که مسیر (10) کیلومتری است، به مسیر (20) کیلومتری و عبور عملی این پروژه به جای شهر ورزقان مرکز شهرستان از روستای کاسین زادگاه و روستای نماینده قبلی شهرستان است و راست می‌گویید این پروژه در سال 96 و 97 و 98 کلید خورده است و جناب‌عالی متولی این تغییر مسیر بوده‌اید و الان دارید دفاع می‌کنید. لذا سه تا پروژه بودند، دو پروژه دیگر هم در کنار این بود. قرار بود به آن روستا تغییر پیدا کند. یکی جابجایی شهرک اقامتی و گردشگری که باز متولی آن خود شما هستید که قرار بود به آن روستا برود و دیگری شهرک صنعتی مس ورزقان بود که آن را هم از شهر ورزقان برداشته بودند و قرار بود به آنجا ببرند. چون آن روستا در بن‌بست بود، محرک و موتور پیشران این تغییر و تغییرات بزرگراه و جاده دسترسی است که باید به آن روستا کشیده می‌شد و شما متولی آن هستید. عزیزان! با توجه به مطالبی که عرض کردم، اتفاقاتی که در اسفند 98 رخ داد، متأسفانه این معادلات به هم خورد و مجتمع مس سونگون با شتاب و عجله اجرای احداث کارخانه تولید کنسانتره فاز (3) و ذوب را در مس سونگون کلنگ‌زنی کردند، بدون اینکه مطالعات آن را انجام داده باشند و قانون را رعایت کرده باشند. متأسفانه در این پروژه که من از روی درخواست شرکت برنده می‌خوانم، شرکت‌ها در مناقصه فاز (3) کنسانتره مس سونگون فرخوان می‌شوند، بعد از اتمام مناقصه یک شرکتی به نام کیسون به شرکت ملی مس درخواست می‌دهد و می‌خواهد در جمع آن شرکت‌ها قرار بگیرد و من از روی نوشته و درخواست آن شرکت می‌خوانم، می‌نویسد: «فعلاً امکان ارائه گواهینامه طرح و ساخت پروژه برای آن شرکت مقدور نیست، ولی در شرف أخذ گواهینامه از سازمان برنامه و بودجه هستیم. در همین راستا این شرکت با استفاده از مشاور همکار از جمله شرکت مهندسی مبینا می‌تواند قبول کار کند و مسئولیت پروژه را بر عهده بگیرد». در اینجا سه، چهار تا تخلف اتفاق افتاده است. این شرکت خارج از محدوده و زمان وارد پروژه شده است. این شرکتی که در بین شرکت‌های شرکت‌کننده در مناقصه وجود نداشت، متأسفانه برنده هم اعلام شده است. خواهش می‌کنم دستگاه‌ها نظارتی به این وارد شوند، جهت بازدارندگی از تخلفات گسترده در این دولت در روزهای باقیمانده تا تشکیل دولت انقلابی. من مجبور هستم که این سند را در اختیار رسانه‌ها قرار بدهم.

علي کريمي فيروزجائي
آقای دهقانی! شما پنج دقیقه بیشتر فرصت ندارید، اگر خواستید برای قسمت دوم نگه دارید.

الهويردي دهقاني
بله، من خدمت‌تان عرض کنم، من از بسیاری از مواردی که اینجا یادداشت کرده بودم با توجه به ضیق وقت عبور می‌کنم. چندین مطلب را به آقای وزیر در رابطه با این بزرگراه عرض می‌کنم. جناب آقای وزیر! مطالعه فازهای صفر، (1) و (2) و نقشه‌های ارائه‌شده از طرف وزارت راه و شهرسازی همه مؤید این است که بزرگراه از جنوب شهر ورزقان عبور می‌کند. جناب آقای وزیر خواهش می‌کنم ببینید! این مطالعات شما است، این مطالعات فاز صفر و اجرایی شما است. از همکاران محترم در اتاق کنترل خواهش می‌کنم نقشه کلی را که من آنجا ارائه کردم در مانیتور نشان بدهند. اگر من این نقشه را ببینم، نقشه نهایی فاز (2) و نهایی وزارتخانه شما آنجا مشخص است. اگر نشان بدهند همکاران محترم این را ملاحظه می‌فرمایند. جناب آقای وزیر! همکار شما جناب آقای دکتر خاوازی اشاره کرده‌اند که این بزرگراه از آنجا اجرا شود، به دلایل مختلف مقرون به صرفه نیست و برخلاف مصالح ملی و مصالح کشور است. معاونت محترم مجلس، معاونت محترم نظارت مجلس زحمت کشیدند، یک ماه وقت گذاشتند و مطالعه کردند، مدارک را از شما خواستند، هیچ‌گونه مدارکی نتوانستید ارائه بدهید. این مسیر را تغییر دادید، بدون مطالعات اولیه، بدون مطالعات بعدی و نهایی، این کار را به صورت دستوری انجام دادید. شما این نقشه را می‌بینید، آن نقشه‌ای که در آنجا دیده می‌شود و جناب آقای وزیر ادعا می‌کند، آن‌که قرمزرنگ است مسیر تغییریافته از کلیه مطالعات است، این مسیر به صورت دستوری تغییر یافته است و به دروغ می‌گویند این (30) درصد پیشرفت دارد. به خدا می‌بینید، اینجا هیچ مسائل فنی رعایت نشده، حتی شعاع قوس‌ها را هم شما آنجا ببینید که زیر (400) متر است که در بزرگراه‌ها باید بیش از (580) متر باشد. مسیر اصلی آن مسیر آبی (رنگ) است که از جنوب شهر ورزقان عبور می‌کند و کوتاه‌ترین مسیر و باصرفه‌ترین مسیر می‌باشد و تمامی عبور و مرور و ترافیک در آنجا اتفاق می‌افتد. اگر این مسیر قرمز اجرا شود شهر ورزقان در بن‌بست کامل قرار می‌گیرد. تمامی عبور و مرور از شهر ورزقان قطع می‌شود، شرق، جنوب، شمال، غرب، همه در آن بزرگراه قرمزرنگ می‌افتد و آن از یک روستایی به نام روستای کاسین عبور می‌کند و بدین شکل شهر ورزقان که یک شهر (50) هزار نفری است از بین خواهد رفت. هزاران میلیارد تومان هزینه‌ای که توسط بیت‌المال و بخش خصوصی در آنجا هزینه شده از بین خواهد رفت، بلااستفاده خواهد ماند. در آن مرکز جدید باید هزاران میلیارد تومان هزینه شود تا مرکز و زیرساخت‌های شهری ایجاد شود تا اینکه آنجا هم تبدیل به مرکز شهر شود. با این کاری که شما انجام می‌دهید نه آنجا شهر است که مردم به آنجا مراجعه می‌کنند، هزینه می‌کنند و سرمایه‌گذاری می‌کنند و در روستای کاسین، مردم ورزقان و شهر ورزقان آواره می‌شوند. من خواهش می‌کنم توهین جناب آقای وزیر به بنده که هیچ، بنده خاک پای این مردم هستم، به نماینده مردم توهین کرده، از اتاق فرمان خواهش می‌کنم آن دست‌خط وزیر را در مانیتور بگذارند تا همکاران من ملاحظه بفرمایند. ببینم کار من نوبرانه است که از شما سؤال می‌کنم، یا کار شما نوبرانه است. از نوبرانه‌های کشور این است که شما بیایید یک پروژه را به نام کنارگذر جابجا کنید، یا کار بنده که خادم و خاک پای این مردم هستم. این مطالعات شما است، دستور وزیر را آنجا نوشته‌ام، توهین به نماینده در فایلش است. اگر آن را بگذارید، همکاران محترم! دست‌خط وزیر محترم را ملاحظه بفرمایید که بنده خاک پای این مردم هستم، خادم این مردم هستم، خودم چیزی نیستم. ولی نباید نماینده مردم چنین خطاب وزیر محترم قرار بگیرد. کمتر از یک دقیقه از وقت من باقی ماند که ان‌شاءالله بعد از فرمایش وزیر صحبت می‌کنم.

محمد رشيدي
متشکر. تقریباً (30) ثانیه از فرصت حضرت‌عالی در نوبت دوم باقیمانده است. جناب آقای وزیر! حضرت‌عالی (10) دقیقه فرصت دارید در نوبت دوم پاسخگوی جناب آقای دهقانی نماینده محترم ورزقان باشید، بفرمایید.

محمد اسلامی
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام مجدد. عزیزان، جناب آقای دهقانی! این دو تا پروژه است. آن‌که شما اشاره می‌کنید (13) سال پیش قرار بود، یک راه فرعی ـ روستایی ارتقای محور پیدا کند. این موضوع مهم است که ما این دو تا را از هم تفکیک کنیم. ارتقای محور یعنی روی وضع موجود شما اصلاح قوس می‌کنید، تعریض می‌کنید، این عملیات را انجام می‌دهید، ارتقای محور است. بزرگراهی که می‌خواهد بزرگراه بین‌المللی باشد و با خودش حل مسأله کند، بار ترافیکی که بار و مسافر است را بخواهد در درون خودش جا بدهد، مسیری که به عنوان بزرگراه بین‌المللی طراحی شده (97) درصد بار را در آن نقطه به خودش تخصیص می‌دهد. من الان یک نسخه از گزارش را خدمت آقای دکتر قالیباف تقدیم کردم، آن مسیر بین‌المللی قلمداد می‌شود. باری که می‌خواهد روی آن گذاشته شود، هم برای مس سونگون است، هم برای مراکز جمعیتی آن ناحیه شمالی است که برای آن در نظر گرفته شده است. آن چیزی را که ما امروز براساس خواسته جناب‌عالی دنبال کردیم، همین فرمایشات شما بود. شما به همه مراجعه کردید، شما دستور توقف گرفتید، پروژه (10) ماه تعطیل شد. من نمی‌خواهم بگویم ما نفع مردم را دنبال می‌کنیم که یک پروژه ملی را (10) ماه بخوابانیم، بعد هزینه‌ها و قیمت تمام‌شده آن را چه کسی می‌خواهد جبران کند؟ ما با این وضع مواجه شدیم. شما دیدید ما همه مسیر را طی کردیم. این خط سبزرنگ آن خط مسیر فرعی است. من عذرخواهی می‌کنم آن اسلاید را با خودم همراه ندارم و آن خط آبی و قرمز، خط آبی بخشی است که کار شده که من در بخش اول عرایضم تقدیم کردم و بخش قرمز ادامه این مسیر است. اینها دو تا کار بسیار متفاوت و با کارکرد بسیار متفاوت است. یکی برای ترافیک محلی است، یکی برای ترافیک عبوری و بین‌المللی است و باری که از منطقه صنعتی ـ معدنی به آن اضافه خواهد شد. این را شما فرمودید، این هم دستور دادستان. دادستان هم حکم خودش را لغو کرد. دلیلی نداشته ما این پروژه را بیش از این با بیان مطالبی که واقعاً یک نوع تصور ناصواب از یک موضوع، تاریخچه و واقعه است. برای ما مهم است که این مسیر بین‌المللی را اجرا کنیم، البته که برای ما شهر ورزقان و مردم عزیز ورزقان مهم هستند. من هرگز کوتاهی نمی‌کنم که مردم ورزقان عزیز از لحاظ راه در مضیقه باشند. شرافت ما در گرو خدمتگزاری‌مان است، مگر می‌شود؟ من هرگز چنین چیزی را نه می‌پسندم، نه می‌پذیرم، نه اجازه می‌دهم که کسی بخواهد در حقوق مردم تصرف کند. قطع و یقین ما به این رسیدگی خواهیم کرد و همین الان هم در دستور کار ما است. منتهای مراتب ما اینها را با هم مخلوط نکنیم. این هم رأی دادستان، باز شما تأکید کردید. ما در کشور سلسله‌مراتبی برای مباحث فنی داریم، ما این را به شورای فنی استان ارجاع دادیم. شورای فنی استان هم موضوع را بررسی کرد. شورای فنی هم رأی داد. مجدد من یک مشاور مستقل گرفتم، مشاور مستقل هم رفت بررسی کرد و رأی داد. ببینید! اینها مواردی است که من از جناب آقای دهقانی خواهش می‌کنم، آن چیزی که امروز برای ما مهم است آبادانی و پیشرفت است. مسأله و دغدغه و مشکلی که مردم عزیز داشته باشند، وظیفه ما است که در حوزه راه آنها را برطرف کنیم. ما صورت‌مسأله‌پاک‌کن نیستیم، مسأله‌آفرین هم نیستیم. ما راه‌حل مهندسی برای رفع مشکلات می‌دهیم. جناب آقای دکتر قالیباف، هیأت‌رئیسه محترم! من افتخار می‌کنم که با لطف الهی تقریباً اکثر پروژه‌های تاریخی سنواتی را در این دوره مدیریت تکمیل کردیم و به افتتاح رساندیم. پروژه‌ای را که ما دیروز در استان البرز افتتاح کردیم (80) درصد پروژه در عرض دو سال انجام شد، (20) درصد پروژه در عرض (19) سال. ما با چنین رویکردی پروژه‌ها و رسیدگی به محرومیت‌زدایی و توسعه و آبادانی و پیشرفت را داریم دنبال می‌کنیم. آن هم در چارچوب همین منابع، منابعی که پول نقد نیست، اسناد خزانه است. وقتی که شما منابع را می‌برید و بخواهید به یک پروژه بدهید، نه به شما مصالح می‌دهند، نه تجهیزات می‌دهند، نه لوازم می‌دهند، نه مردم عزیزی که شما می‌خواهید زمین‌شان را تملک کنید با اسناد خزانه می‌توانید زمین تملک کنید. ما با چنین شرایطی داریم کار می‌کنیم، افتخار هم می‌کنیم، سرباز هستیم، افتخار هم می‌کنیم که بایستی جان بکنیم و خدمتگزار باشیم. داعیه و ادعایی هم نداریم. اما این دو تا پروژه است، یکی ارتقای محور وضع موجود بوده، یکی احداث بزرگراه بوده است. هر دو تا در جای خود با مشخصات و هندسه خودش و با مفروضات خودش بوده است. ورزقان هم هر مشکلی داشته باشد به روی چشم ما، حتماً ما رسیدگی می‌کنیم و دغدغه شما را برطرف می‌کنیم. ما با هم تقابلی نداریم، حرف ما مردم و خواسته‌های مردم است، حرف ما رفع نیازهای توسعه است، حرف ما برداشتن موانع توسعه است، حرف ما تسهیل‌گری و تسهیل در روند توسعه و پیشرفت ملی است و ما برای آن جانفشانی کردیم و می‌کنیم و از خدای متعال هم می‌خواهیم توفیق بدهد که به اینهایی که می‌گوییم و بیان می‌کنیم بپردازیم و انجام بدهیم. من امیدوار هستم که این موضوع اگر سوءتفاهمی دارد برطرف شود. تمام اینها با معادلات مهندسی محاسبه شده، مشخص است که کدام چه احجامی دارد، کدام بر دیگری برتری دارد، اینها را مهندسین مشاور خبره مطالعات چندین‌باره کردند. ما حاضر نیستیم دنیایمان را به آخرت خودمان بفروشیم. مگر این موضوع شوخی است که من بیایم آبروی خودم، اعتبار نظام، اعتبار وزارتخانه را برای دیگران هزینه کنم؟ من هرگز چنین کاری نمی‌کنم. چیزی که دارد انجام می‌شود دقیق و مهندسی است، همه ارکانی که باید بررسی می‌کردند بررسی کردند و من استدعا دارم، همراه شوید، اجازه بدهید تا در این پروژه بیش از این توقف تحمیل نشود و ما بتوانیم کار را به یاری حق‌تعالی به ثمر برسانیم. به برکت صلوات بر محمد و آل محمد (حضار صلوات فرستادند)

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. آقای دهقانی! شما یک دقیقه وقت دارید.

الهويردي دهقاني
مکاران محترم، رئیس محترم! من خدا را گواه می‌گیرم آنچه را که جناب آقای وزیر گفته همه دروغ است. مدارک و مطالعات آن را بیاورد اینجا ارائه بدهد. مطالعات فازهای (1)، (2) و نهایی را اینجا بیاورد به شما و حضرت‌عالی نشان بدهد. حضرت‌عالی به ایشان به صورت فوری نامه نوشتید، معاون محترم شما نامه نوشته، گفته که هیچ مطالعاتی ندارند و باید توقف فوری شود. من خواهش می‌کنم دستور بفرمایید جلوی این بزرگراه را که شهر ورزقان و شهرستان را ویران می‌کند بگیرید. من خوف ندارم، من با هیچ‌کس مخالف نیستم، اینکه روستای من تبدیل به شهر شود من مخالف نیستم. بزرگراه را از محلی که مصوب شده ببرید، از جنوب شهر ورزقان ببرید، تا هر روستایی که شما قول دادید به قول‌تان عمل کنید، به آنجا هم ببرید. من مخالف آن نیستم. ولی نباید شما اینجا مسائل غیرواقعی و دروغ را تحویل ما بدهید. جناب آقای رئیس! من خواهش می‌کنم دستور بفرمایید مدارک‌شان را بیاورند ارائه بدهند. آنچه را که گفتند هیچ‌کدام از اینها مطالعه نشده است. شورای عالی فنی، شورای تأمین تصمیم گرفته است، شورای عالی... (قطع میکروفن)

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. جناب آقای دهقانی! با توجه به اینکه صحبت‌های آقای وزیر را هم شنیدید و توضیح داده شد، اگر از پاسخ آقای وزیر قانع هستید بفرمایید. (دهقانی ـ قانع نیستم) قانع نیستید. حضار 213 نفر، این سؤال را به رأی می‌گذاریم. دوستانی که از توضیحات آقای وزیر قانع شدند رأی موافق و آنهایی که از توضیحات آقای وزیر قانع نشدند رأی منفی بدهند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم. مجلس از توضیحات وزیر با (129) رأی قانع شدند.

مجتبي يوسفي
آقای دکتر! تعدادی از همکاران اخطار و تذکر دارند.

محمدباقر قاليباف
اگر تذکر هست بفرمایید.

مجتبي يوسفي
جناب آقای احمد دنیامالی اخطار قانون اساسی دارند، بفرمایید.

احمد دنيامالي
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم جناب آقای رئیس! براساس اصل (67) قانون اساسی همه نمایندگان محترم قسم یاد کردند که در انجام وظایف خودشان امانت و تقوا را رعایت کنند. من می‌خواهم به فرمایشات مقام معظم رهبری در چند روز قبل برگردم که ایشان چهار بحث را به عنوان آسیب‌های مجلس مورد توجه قرار دادند. مهمترین آن سوءاستفاده نمایندگان از توانایی‌های قانونی است که من به جهت اینکه یک وقتی این بحث تفسیر به رأی نشود این فرمایش ایشان را می‌خوانم: «یکی از این آسیب‌ها این است که نماینده از توانایی‌هایی که قانون برایش فراهم آورده به نفع مسائل شخصی خود یا مسائل گروهی یا مسائل قومی خود استفاده کند. این توانایی‌ها چیست؟ استیضاح، سؤال، تحقیق و تفحص، اینها توانایی‌های شماست. اینها به نماینده مجلس قدرت می‌دهد. از اینها فقط و فقط در جهت مرّ قانون و حقیقت باید استفاده کرد. یکی از آسیب‌ها این است که نماینده مجلس خدای‌ناکرده وسوسه‌ شود از این توانایی‌ها برای مسائل دیگر استفاده کند». ایشان سه تا بحث دیگر که ورود نمایندگان به مسائل اجرایی را در عزل و نصب‌ها تأکید کردند که وارد نشود، بی‌احتیاطی در استفاده از تریبون‌ها برای بیان نظرات و تأکید ایشان در به اصطلاح بحث تقوا و همین که تلاش برای رسیدن به مسئولیت‌های اجرایی. من خواهشم از جناب‌عالی و همه‌ نمایندگان این است با توجه به اینکه ایشان در واقع به ما توصیه‌های بسیار ارزشمندی را به هر حال رهنمود فرمودند، حالا می‌خواهید این را در بحث رؤسای کمیسیون‌ها مطرح کنید، روی منویات ایشان ما وقت ‌بگذاریم و اینها را تبیین کنیم و تکالیفی که ایشان مقرر کردند به هر حال ما یک‌سال وقتمان گذشته و برای حداقل این دو، سه سال آینده بتوانیم این بحث‌ها را با تعدد بیشتری، حالا کمیسیون مربوطه آن را شما تشخیص می‌دهید که کدام کمیسیون هست. خواهشم این است که به این موضوع پرداخته بشود و ما به آن اهمیت قائل بشویم، اگر ما الان وارد بحث‌های طرح‌ها و لوایح شدیم شاید فراموش کنیم و زمان بگذرد. لذا من خواهش می‌کنم که جناب‌عالی این بحث را در دستور کار به هر شکلی که صلاح می‌دانید قرار بدهید. والسلام

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، البته من دیروز پیش از شروع بحث در نطقم به این موضوع اشاره کردم، حتماً نمایندگان محترم به این امر توجه داشته‌اند. ان‌شاءالله با تذکرات حضرت آقا، در فرمایشاتی که در صحن برای همکاران داشته‌اند به‌طور جد ان‌شاءالله مورد توجه هست و همه ما آن را به کار خواهیم بست. آقای یوسفی تذکر را بفرمایید.

مجتبي يوسفي
در خدمت آقای اردشیر مطهری هستیم جهت تذکر آیین‌نامه‌ای، بفرمایید.

اردشير مطهري
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم توفیق داشتیم که در اجلاسیه دوم در مجلس خدمت مقام معظم رهبری باشیم و از رهنمودها و حمایت‌های ایشان در عملکرد مجلس هم تقدیر و تشکر می‌کنیم. هم به ملت عزیز هم مقام معظم رهبری (رئیس ـ آقای مطهری! ماده آن را بفرمایید) چشم، چشم. خدمت شما عرض شود، آقای وزیر تشریف بردند، آقای قالیباف! در رابطه با بحث دولت ما یک بحثی داریم، دولت در طول (8) سال متأسفانه اقداماتش را دیدیم چطور در (52) روز این مجموعه وزارت راه و یا خیلی از آقایان در وزارتخانه در این پنجاه و چند روز باقی مانده می‌خواهد به وعده‌هایش عمل بکند؟ ما که از اول هرچه دیدیم جز بالاخره مواردی که در کشور مردم را ناامید می‌کند حرکت دیگری ندیدیم، امروز هم همین‌طور است. جاده‌های ما و محورهای مواصلاتی ما همه دارای مشکل هستند. الان یک راه مواصلاتی در گرمسار به فیروزکوه داریم، آقای رئیس‌! حدود 10 سال است متأسفانه میلیاردها هزینه شده است هنوز هیچ خروجی نداشته است و در بستر رودخانه آمدند این جاده را زدند مطالب و موارد را به دیوان محاسبات اعلام کردیم، کارشناسان دیوان محاسبات تشریف آوردند حدود (5) مورد از این مسیر را ایراد و نقص گرفتند. اصلاً این بحث در مسیر رودخانه کارشناسی نشده است. این موارد متأسفانه پیگیری نمی‌شود و خدمت شما عرض شود براساس اصل (3) بند (9) تبعیض ناروا در کشور در خدمات و سرویس‌دهی مشاهده می‌شود. من خواستم این را به عنوان تذکر آیین‌نامه‌ای خدمت جناب‌عالی و دوستانی که به هر جهت مسئول هستند داده باشم، اصل (3) بند (9) تبعیض ناروا است. والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون و متشکرم.
5 تصویب لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران‌ و دولت جمهوری اسلامی افغانستان درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن (ثبت 138)

محمدباقر قاليباف
دستور بعدی را قرائت بفرمایید. حاج‌آقا دلیگانی! دستور بعدی را بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
آقای رئیس‌! دستور بعدی درخصوص لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران‌ و دولت جمهوری اسلامی افغانستان درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن بود که ما دیروز گزارش سخنگوی کمیسیون را استماع کردیم. جناب آقای یوسفی مخالفین و موافقین را بفرمایید که مطالب‌شان را بیان بکنند.

مجتبي يوسفي
بسم الله الرحمن الرحیم مخالف اول جناب آقای محمدرضا صباغیان‌بافقی هستند، از همکاران عزیز خواهش می‌کنم به جهت رعایت وقت اگر عنایت بفرمایند با اختصار مطالب را بفرمایند، از آنها ممنون می‌شوم.

محمدرضا صباغيان بافقي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین موافقتنامه موجود که برای راه‌آهن است و بین ایران و افغانستان مطرح است، خوب این موافقتنامه‌ها در کل خوب است. هم باعث توسعه می‌شود، هم باعث تفاهم و دوستی، همکاری‌های متقابل را افزایش می‌دهد و طبیعتاً همکاری‌ها در سطح بین‌المللی افزایش پیدا می‌کند. خصوصاً در زمینه مسافر، حمل کالا و عبور و مرور بین کشورهای مختلف به ویژه کشورهای ایران و افغانستان. منتها یک نکته‌ای که هست ما از این تیپ موافقتنامه‌ها خیلی امضا می‌کنیم. آیا کسی هست روی این نظارت بکند؟ آیا گزارشی به مجلس داده می‌شود که این موافقتنامه‌ها چند درصد آن اجرا شده است؟ چطور اجرا می‌شود؟ این مجلس در این مصوبه چه نقشی دارد؟ این را حداقل اگر نماینده دولت توضیح بدهند ممنون می‌شویم. و اما ایراد اصلی من به این اخطار اصل (77) است. دوستان! شما ماده (11) این موافقتنامه را بخوانید، می‌گوید این موافقتنامه با توافق طرف‌ها قابل اصلاح و تغییر می‌باشد. این موافقتنامه با توافق طرف‌ها قابل اصلاح و تغییر می‌باشد، پس چرا هر نوع موافقتنامه و قراردادی باید در مجلس مصوب بشود؟ اگر بنا به ضرورت بعداً تغییری هم حاصل می‌شود باز مجلس باید آنها را تصویب بکند و این مهم‌ترین ایرادی است که اخطار اصل قانون اساسی بر آن وارد است و به نظر من این باید رفع ایراد بشود والاّ مصوبه‌ای که ما داریم الان می‌نویسیم و مصوب می‌کنیم طبیعتاً خلاف قانون اساسی و اصل (77) است و الاّ مجموعه این قراردادها خیلی خوب است، برای توسعه و پیشرفت هم لازم است. عرض کردم که فقط نظارت هم لازم است، حداقل به کمیسیون‌ها گزارشی داده بشود. این را اگر کمیسیون محترم یا دولت توضیح بدهند ممنون می‌شوم. اینجا جا دارد من از زحمات مدیرعامل محترم راه‌آهن هم تقدیر و تشکر بکنم. واقعاً از زمانی که آمدند در حوزه راه‌آهن برنامه‌ریزی خیلی خوبی بوده است و جا دارد از زحمات‌شان تقدیر و تشکر کنیم. والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

مجتبي يوسفي
موافق محترم وقتشان را به جناب آقای سیدسلمان ذاکر داده‌اند بفرمایید. همکاران مجدداً خواهش می‌کنم به اختصار مطالب را بفرمایند که بتوانیم بحث را سریع‌تر پیش ببریم.

سيدسلمان ذاکر
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم موضوع موافقت بین‌المللی دو کشور افغانستان و جمهوری اسلامی ایران خیلی مهم است، به لحاظ شرایط خاصی که این دو کشور دارند، کشور افغانستان یک چهارراه حیاتی برای کشور ایران دارد، از جهت اهمیت توسعه، علی‌الخصوص توسعه در بعد راه‌آهن خیلی مهم است. در این توافقنامه مواردی قید شده است که برادران! ما می‌توانیم به کشورهای دیگر هم راه پیدا بکنیم. از جهت اقتصادی این کشور، کشور همجواری است که ما می‌توانیم از طریق این کشور به کشورهایی مثل ازبکستان راه پیدا بکنیم، کشورهایی مثل پاکستان و تاجیکستان به همه‌ این کشورها دست پیدا بکنیم. امروز ما نمی‌توانیم از غرب کشور واقعاً صادراتی از طریق ترانزیت و کشنده‌ها داشته باشیم، واقعاً به لحاظ هزینه‌های سنگین و زمان‌بر نمی‌توانیم این حمل و نقل و این صادرات را داشته باشیم. اما اگر واقعاً بتوانیم این ریل و این بار اقتصادی را انجام بدهیم و یک توافقنامه‌ای صورت بگیرد هم از جهت صادرات سهل‌‌الوصول خواهد بود هم از جهت رفاه اقتصادی و رفاه مردمی و مسافرتی. شما مستحضرید در این توافقنامه حقیقتاً آمده است که ما باید مکان‌های تخلیه‌بار و بارگیری بسترهای آنها را فراهم بکنیم، هم برای مسافر، هم ایجاد فضا برای پایانه‌ها و ترمینال‌ها. ببینید! با این توافقنامه‌ها است که ما بازارچه‌ها را هم اصلاح می‌کنیم، پایانه‌های مرزی را اصلاح می‌کنیم، زیرساخت‌ها را اصلاح می‌کنیم. وقتی که موافقتنامه نباشد هم در بعد رفت و آمد مسافری مشکل داریم، هم در مورد تجارت. بنابراین همکار ما جناب آقای صباغیان که به عنوان مخالف صحبت کردند ابتدائاً گفتند که این توافقنامه باعث توسعه می‌شود، همکاری در سطح بین‌المللی می‌شود، حمل کالا می‌شود، مسافر تردد پیدا می‌کند. هیچ موقع با اصل قضیه مخالفت نکرد، فقط یک ایراد جزئی بوده است که به نظر من آن هم براساس این توافقنامه باید صورت بگیرد. هر اصلاحی، هر شیوه‌نامه‌ای، هر بخشنامه‌ای در چارچوب قانون باید انجام بشود. والاّ دیوان عدالت اداری می‌آید آن را باطل می‌کند. برادران! آخرین عرضم باشد، ما امروز اگر از ارومیه بخواهیم یک سنگ گرانیت تزئینی وارد بازار افغانستان بکنیم باید (2) هزار کیلومتر حمل بکند. آیا شما متحمل هزینه کشنده این خواهید بود؟ ما اگر بیاییم مرزها را آباد بکنیم از طریق ریل، قطار، راه‌آهن هزینه خیلی پایین می‌آید. درخواست می‌کنم کمک کنید این اتفاق بیفتد. ممنون هستم.

مجتبي يوسفي
از حاج‌آقای ذاکر موافق محترم تشکر می‌کنم، مخالف دوم جناب آقای حسن نوروزی بفرمایید.

حسن نوروزي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام و ادب و روزبخیر محضر همکاران عزیز و ملت شریف ایران، عرض می‌کنم بحث این لایحه‌ موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری افغانستان. درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی افغانستان، همه ما با چنین توافقنامه‌هایی درواقع مشکلی نداریم، بحث این است که باید ارتباط ریلی بین ما و همسایگان‌مان به ویژه ارتباطات ریلی که خط ابریشم ما را احیا می‌کند و خطی که می‌تواند سالانه میلیون‌ها مسافر را جابه‌جا بکند و میلیون‌ها تن کالا را جابه‌جا بکند خوب است ولی بحث من این است که ما در این موافقتنامه باید جوانب دیگر، یکی بحث تأمین امنیت این خط را در داخل افغانستان حتماً لحاظ بکنیم. من فکر می‌کنم در این موافقتنامه تأمین امنیت نیامده است، یعنی الان خطی که هنوز به طور رسمی افتتاح نشده است و هنوز مسافر و کالایی از افغانستان به ایران نیامده است چندین‌بار مورد حمله طالبان قرار گرفته است و چندین نفر از کارگران مورد تهدید و کشتار قرار گرفتند. بنابراین باید در این موافقتنامه‌ها همه جوانب امنیتی به ویژه در کشور همسایه و دوست ما افغانستان لحاظ بشود و در اینجا آورده بشود. این نباشد که بله، ما اعتقاد داریم این خط احیای جاده ابریشم است، چین و هند را از طریق افغانستان به ایران وصل می‌کند و از ایران به چابهار. این خط برای افغانستان خیلی مهم است، چون او را به آب‌های آزاد و آب‌های بین‌المللی از طریق بندر چابهار وصل می‌کند و این آرزوی دیرینه‌ کشور برادر ما افغانستان است و از طرفی ما هم آرزوی دیرینه‌مان احیای جاده ابریشم است. لیکن امنیت در ایران تأمین شده، بحث اینکه امنیت این خط در افغانستان تأمین بشود و مورد تهاجم قرار نگیرد این بسیار مهم است. ضمن اینکه من خواهش می‌کنم دولت همچنین در رابطه با خط راه‌آهن مرزی اینچه‌برون ـ ترکمنستان هم فکری بکنند، آن تقویت بشود. به هر حال هر چه خط‌های ترانزیتی راه‌آهنی در داخل ایران تقویت بشود و اتصال ما به کشورهای هند و چین تقویت بشود مشکلات تحریم برداشته می‌شود. شرط آن این است که در این خطوط امنیت تأمین بشود. من خواهش می‌کنم در ضمن این مواد یک ماده هم اینکه حتماً افغانستان تعهد بدهد برای ایجاد امنیت قطعی برای حفظ این خط و عدم حمله به آن حتماً باید لحاظ بشود و الاّ اگر خدای ناکرده ما هزاران میلیارد هزینه بکنیم خطی را به چابهار بکشانیم و این خط به راه‌آهن بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران وصل بشود اما از آن طرف تهدیدهای طالبان‌ها یا داعش‌هایی که در افغانستان حضور دارند بخواهند این خط را عملاً از رده خارج بکنند در واقع سرمایه‌گذاری‌های ما بلااثر خواهد بود. من خواهش می‌کنم نسبت به این مسئله هم همکاران محترم توجه بفرمایند.

مجتبي يوسفي
تشکر از مخالف محترم به جهت رعایت وقت، موافق دوم وقتشان را دادند به جناب آقای کمال علی‌پورخنکداری، بفرمایید.

کمال علي پورخنکداري
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین عرض سلام دارم خدمت همکاران محترم، مردم شریف ایران و هیأت‌رئیسه محترم. خدا را شکر می‌کنیم که در شروع اجلاسیه‌ دوم مجلس یازدهم از رهنمودهای مقام معظم رهبری استفاده کردیم. به نظر می‌رسد توجه به رهنمودهای حضرت آقا می‌تواند راه برون‌رفت در کشور باشد، خصوصاً در مسئله انتخابات آتی، حضرت آقا مسیر درست را در این رهنمودها نشان دادند. هم مجلس باید توجه بکند و هم مردم و هم ان‌شاءالله دولت آینده. عرض کنم در رابطه با این توافقنامه‌ای که امروز در صحن علنی مطرح است همکاران عزیز توجه داشته باشند! هم جناب آقای صباغیان، هم جناب آقای نوروزی در واقع مخالفت نداشتند و اصل قضیه این است که مگر می‌شود ما با کشور همسایه خودمان که حدوداً در سال تقریباً (3) میلیارد دلار صادرات داریم مخالفت داشته باشیم؟ همکاران عزیز توجه داشته باشند! کشور افغانستان تقریباً وارداتش حدود (7) میلیارد دلار است. از این (7) میلیارد دلار تقریباً (3) میلیارد دلار سهم ایران ما است. با همین وضعیت نابسامان پایانه‌های مرزی دارم عرض می‌کنم که (3) میلیارد دلار است، پایانه‌های مرزی را حتماً همکاران رفته‌اند بازدید داشته‌اند، بعضاً با این وضعیت نابسامان پایانه‌ها ما حدوداً (7) ساعت، (6) ساعت بعضی از کامیون‌ها حدود (24) ساعت در صف‌های طولانی و ترافیک مرزهای ما می‌مانند تا بتوانند کالاهای ما را صادر بکنند. با همین وضعیت نابسامان الان ما (3) میلیارد دلار صادرات به کشور افغانستان داریم. در بند (25) برنامه ششم توسعه، دوستان عزیز توجه دارند، در بند (25) آنجا در برنامه کلان کشور آمده است که ما باید حمل و نقل ریلی و اتصال ترانزیتی بین‌المللی و شبکه ریلی را وصل بکنیم و به آن توجه داشته باشیم و حضرت آقا و معظم له روی این موضوع تأکید داشتند، تأکید بر ترانزیتی بودن حمل و نقل ما، چه در جنوب کشور چه در شمال کشور که الحمدلله اینچه‌برون به ترکمنستان و همچنین به روسیه و کشورهای CIS وصل شده، در جنوب کشور به کشور عراق، اینجا درکریدور شمال ـ جنوب و همچنین شرقی ـ غربی که در واقع بحث ترکیه و کشورهای دیگر باشد یکی از موضوعات مهم ما است. اصلاً دوستان نگران نباشند که مثلاً داعش و غیره یک کار خبطی کردند یا آمدند یک عملیات کردند، همین کارها را می‌کنند که ما دست از کار بکشیم. مگر قرار است ما کوتاه بیاییم؟ اگر یک جایی را منفجر کردند، یک نارنجکی و یک سر و صدایی کردند ما بیاییم اصل کار را زمین بگذاریم؟ بازار را بسپاریم به پاکستان و کشورهای دیگر و بازار را از دست بدهیم؟ ما کشوری هستیم که تولید داریم، اصلاً قرار است یک کشور توسعه‌یافته باشیم. قرار است از خط اتصال راه‌آهن ما به کشورهای دیگر وصل بشویم، اصلاً قرار است با این توافقنامه خط اتصال جاده ابریشم را زنده بکنیم. مگر غیر از این است؟ اگر فقط قرار باشد شعار بدهیم، جاده ابریشم داشتیم و تمام شد و تعطیل شد، نه، حالا داریم زنده‌اش می‌کنیم، خصوصاً خدا را شکر در راه‌آهن جمهوری اسلامی کارهای خیلی خوبی دارد انجام می‌شود. یک موضوعی که در این توافقنامه دارد انجام می‌شود بحث اشتغال است، حمل مسافر و کالا است، الان در کشور به واسطه این مبادله موافقتنامه‌ها و اتصال ریلی الحمدلله ما داریم لکوموتیو می‌سازیم، داریم مسیر ریلی را و همه چیزهایی که در کشور نیاز است در کشور خودمان داریم تولید می‌کنیم. یعنی این توافقنامه و مبادله موافقتنامه‌ها ما را به مسیر اشتغال و تولید سوق می‌دهد. مگر غیر از این است که در کشور مشکل اشتغال داریم، مشکل تولید داریم؟ اگر بیاییم شعار بدهیم. خلاصه اینکه دوستان عزیز! کار، کاری است که انجام شده است، کارهای زیرساختی انجام شده است، راه‌آهن جمهوری اسلامی کارهایش را در بحث پروژه‌ها و عملیات عمرانی انجام داده است. حالا این بحث در واقع مبادله‌ موافقتنامه‌ تجاری است، به این باید توجه داشته باشید. ان‌شاءالله دوستان با رأی بالا به این توافقنامه رأی بدهند، متشکرم.

مجتبي يوسفي
تشکر از موافق محترم که رعایت وقت را داشتند.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون. نظر کمیسیون، جناب آقای حسینی بفرمایید. موافق هستید؟ خیلی ممنون. دولت بفرمایید. موافق هستید؟ بفرمایید.

سعید رسولی
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین انه خیر ناصر و معین سلام و خداقوت عرض می‌کنم خدمت همه‌ عزیزان، با اجازه از رئیس‌ محترم مجلس و اعضای محترم هیأت‌رئیسه، تشکر می‌کنم از حساسیت نمایندگان محترم در مورد این لایحه و همان‌طور که در صحبت موافقین و مخالفین عزیز و محترم بود این موافقتنامه واجد نکات بسیار بااهمیتی است. در راستای منویات مقام معظم رهبری که در بندهای (24) و (25) سیاست‌های کلی برنامه ششم به آن اشاره شده است مبنی بر ارجحیت دادن و اولویت دادن به حمل و نقل ریلی و اتصال مراکز عمده‌ بار به شبکه ریلی و توسعه کریدورهای ترانزیتی با تأکید بر کریدور شمال ـ جنوب. خوشبختانه ما امروز با کشورهای همسایه به طور فعال (7) مرز ریلی زمینی داریم و (2) مرز ریلی ان‌شاءالله به زودی ایجاد و به این مرزها اضافه خواهد شد. در حوزه اتصال دریایی الان ما (4) مرز دریایی به (4) بندر شمالی و جنوبی داریم و الحمدلله عملیات جابه‌جایی بار از طریق راه‌آهن از این مرزها در حال انجام است. همان‌طور که مستحضر هستید در آذرماه سال گذشته اتصال ریلی ایران به کشور برادر همسایه افغانستان، کشور فارسی‌زبان، برقرار شد و اولین محموله ترانزیتی از افغانستان به ترکیه و به امارات از طریق این شبکه ریلی توسط ناوگان ریلی ایران جابه‌جا شد و همین‌طور کالاهای صادراتی تولیدکنندگان عزیز ایرانی حامل سیمان به افغانستان ارسال شد. ان‌شاءالله با تصویب این لایحه موافقتنامه، عملیات مبادله کالا بین ایران و افغانستان و در صورت تکمیل راه‌آهن از مرز هرات به شمال افغانستان به سمت مزارشریف در حال انجام است. یک کریدور دیگری از چین به ایران و از طریق ترکیه به اروپا در این مسیر شکل خواهد گرفت. ما در سال گذشته نیروهای عملیاتی راه‌آهن افغانستان را در راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران آموزش دادیم، کادرشان را آموزش دادیم، قرارداد بهره‌برداری متعاقب تصویب این لایحه ان‌شاءالله انجام خواهد شد و طی آن قرارداد بهره‌برداری از راه‌آهن افغانستان را راه‌آهن ایران به عهده خواهد داشت و ان‌شاءالله از این طریق گشایشی است برای هر دو کشور و خدمت به مردم. خواهش می‌کنم به این لایحه رأی مثبت بفرمایید، مجدداً سپاسگزارم.

محمدباقر قاليباف
خیلی ممنون، بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی افغانستان درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن. ماده واحده ـ موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی افغانستان درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن مشتمل بر یک مقدمه و (12) ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود. تبصره ـ در اجرای این موافقتنامه و اصلاحات بعدی آن رعایت اصول (77)، (125) و (139) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران الزامی است. آقای رئیس‌! به رأی بگذارید.

محمدباقر قاليباف
حضار 208 نفر، کلیات و جزئیات را با هم به رأی می‌گذاریم. (حاجی‌دلیگانی ـ کلیات و جزئیات لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اسلامی افغانستان درخصوص ارتباط بین‌المللی راه‌آهن به رأی گذاشته شده، همکاران شرکت بفرمایید) پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، با (178) رأی تصویب شد. خوب اجازه بدهید تنفس می‌دهیم تا ساعت (10:45) دقیقه، ان‌شاءالله ادامه جلسه را شروع خواهیم کرد. (در ساعت 10:12 دقیقه جلسه با اعلام تنفس موقتاً پایان و سپس در ساعت 10:50 دقیقه به ریاست آقای علی نیکزادثمرین «نایب‌رئیس اول» رسمیت یافت)
6 تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور

علي نيک زادثمرين
برادر دکتر متفکرآزاد! عنایت بفرمایید تذکرات کتبی نمایندگان محترم مردم شریف ایران در مجلس شورای اسلامی به مسئولین محترم دستگاه اجرایی را قرائت بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
تذکرات کتبی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکرات کتبی نمایندگان محترم به وزرا و جناب آقای رئیس‌جمهور: ـ آقای محمد کعب‌عمیر (شوش) به وزیر نیرو درخصوص لزوم صدور مجوز خرید تضمینی جهت حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های تولید برق با توجه به نیاز مبرم کشور به توسعه طرح‌های تولید برق. ـ آقای محمدرضا احمدی (رشت) به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تسریع در تکمیل طرح عمرانی و راهسازی جاده پرخطر لشت‌نشا ـ خشکبیجار به شهرستان خمام. ـ آقای سیدسلمان ذاکر (ارومیه) به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص لزوم حمایت پارک علم و فناوری ارومیه از مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه صنعتی ارومیه برای حل مشکل بیکاری جوانان. ـ آقای محمدرضا احمدی (رشت) به وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و کشور درخصوص اینکه چرا برای امنیت خطوط تلفن و برق در روستاها و شهرها اقدام اساسی صورت نمی‌گیرد و کابل‌ها به سرقت می‌رود؟ ـ آقای یعقوب رضازاده (سلماس) به وزیر نیرو درخصوص لزوم رسیدگی به قطعی مکرر برق در سطح کشور به ویژه استان آذربایجان‌غربی و شهرستان سلماس که باعث قطعی آب شرب و مصرفی روستاییان شده است. ـ آقای عبدالجلال ایری (کردکوی، ترکمن، بندرگز و گمیشان) به وزیر نیرو درخصوص لزوم تسریع در تأمین برق موردنیاز مردم و رفع مشکل قطعی برق در کل کشور. ـ آقای علیرضا زندیان (بیجار) به اتفاق (31) نفر از نمایندگان به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص ضرورت افزایش تعداد مجلات علمی ـ پژوهشی جهت چاپ مقاله تحصیلات تکمیلی متناسب با افزایش دانشجویان. ـ آقای علی‌اکبر بسطامی (ایلام، ایوان، چرداول، سیروان، ملکشاهی و مهران) به اتفاق (41) نفر از نمایندگان به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص ضرورت پرداخت به‌موقع مستمری افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی. ـ آقای فرهاد بشیری (پاکدشت) به اتفاق (51) نفر از نمایندگان به رئیس‌جمهور محترم و وزیر نیرو درخصوص ضرورت جلوگیری از قطع مکرر بدون برنامه برق و رعایت عدالت در بهره‌مندی اقشار مختلف مردم. ـ آقای جلال محمودزاده (مهاباد) به اتفاق (34) نفر از نمایندگان به وزیر نیرو درخصوص ضرورت جلوگیری از قطع مکرر برق در صنایع و کشاورزی در زمان فعالیت این بخش‌ها. ـ آقای سیدسلمان ذاکر (ارومیه) به وزیر نیرو درخصوص لزوم رسیدگی به قطعی برق و گلایه‌مندی مردم و کارخانه‌داران ارومیه از خراب شدن تولیدات. ـ آقای جعفر راستی (شبستر) به اتفاق (21) نفر از نمایندگان به وزرای امور اقتصادی و دارایی و نیرو درخصوص لزوم تسریع در تکمیل آبرسانی از ارس به شهرستان‌های مرند، شبستر و تبریز. ـ آقای جعفر راستی (شبستر) به اتفاق (22) نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم نظارت و بازرسی گرانی غیرمعمول شن، ماسه و سیمان در شهرستان شبستر. ـ آقای مجید نصیرائی (فردوس، سرایان،‌ طبس و بشرویه) به اتفاق (41) نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص علت ناکارآمدی وزارت صمت در نظارت و کنترل بازار. ـ آقای محمدمهدی فروردین (فیروزآباد، فراشبند، قیر و کارزین) به اتفاق (18) نفر از نمایندگان به وزیر راه و شهرسازی درخصوص لزوم تسریع در تکمیل باند دوم جاده شهرستان کوار ـ فیروزآباد ـ جم. ـ آقای علیرضا نظری (خمین) به اتفاق (46) نفر از نمایندگان به وزیر دادگستری درخصوص اینکه چرا مردم برای رفع مسدوی حساب‌های ناشی از دستورات قضائی باید در بانک‌ها سرگردان باشند؟ ـ آقای علیرضا پاک‌فطرت (شیراز و زرقان) به وزیر نیرو درخصوص علت خاموشی‌های اخیر برق که مردم را کلافه کرده است. ـ آقای حسین نوش‌آبادی (ورامین، پیشوا و قرچک) به وزیر نیرو درخصوص علت قطع بی‌رویه برق در سطح کشور و اینکه چه کسی پاسخگوی خسارت‌های فراوانی است که به مردم وارد شده است؟ ـ آقای مهدی عسگری (کرج، اشتهارد و فردیس) به اتفاق (23) نفر از نمایندگان به وزیر نیرو درخصوص ضرورت تسریع در رسیدگی به مشکلات موجود درخصوص تأمین آب شرب شهرستان‌های کرج، فردیس و اشتهارد. ـ آقای جعفر راستی (شبستر) به اتفاق (21) نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص لزوم افزایش نظارت بر معادن و به خصوص معدن مس هفت‌چشمه شهرستان شبستر. ـ آقای کیومرث سرمدی‌واله (اسدآباد) به اتفاق (20) نفر از نمایندگان به وزیر جهادکشاورزی درخصوص لزوم رسیدگی به خسارت سرمازدگی کشاورزان و باغداران شهرستان اسدآباد. ـ آقای عباس مقتدایی (اصفهان) به وزرای صنعت، معدن و تجارت، نیرو و کشور درخصوص لزوم همراهی با مشاغل غیردولتی و اصناف آسیب‌دیده از کرونا در امهال پرداخت قبوض انرژی و تلفن. ـ آقای حسن نوروزی (رباط‌کریم و بهارستان) به اتفاق (25) نفر از نمایندگان به وزیر کشور درخصوص لزوم ارتقای شهر پرند به بخش. ـ آقای رسول فرخی‌میکال (لاهیجان و سیاهکل) به اتفاق (37) نفر از نمایندگان به وزیر آموزش و پرورش درخصوص لزوم تهیه تبلت و تلفن همراه هوشمند برای دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و خانواده‌های بی‌بضاعت.
7 تذکرات شفاهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی

روح اله متفکرآزاد
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید من چند تا از تذکرات شفاهی را هم قرائت کنم و از تذکرات همکاران استفاده کنیم.

علي نيک زادثمرين
بفرمایید.

روح اله متفکرآزاد
برای انجام تذکرات شفاهی بعد از قرعه‌کشی در خدمت پنج نفر از همکاران خواهیم بود. نفر اول را خدمتشان هستیم، جناب آقای سیدحمزه امینی نماینده محترم مردم شریف هشترود و چاراویماق بفرمایید.

سيدحمزه اميني
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن عرض سلام و خسته‌نباشید. تذکرم به دولت محترم و وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی؛ جمله‌ای از امام راحل عزیزمان که سالگرد ارتحال‌شان نزدیک است. یادشان را گرامی می‌داریم. می‌فرمایند: «من آمده‌ام که بزرگواری شما را حفظ کنم». یک جوان باشخصیت و مؤمن با هزار و یک امید ازدواج می‌کند، جهت أخذ وام به بانک‌ها مراجعه می‌کند. اولین شرط بانک این است که باید ضامن کارمند بیاوری. مگر چند نفر کارمند در شهرستان‌های محروم و کوچکی مثل چاراویماق و شهرستان هشترود هست؟ مگر مجلس تصویب نکرده که بانک‌ها حق ندارند ضامن کارمند بگیرند؟ فقط با یک شخص معتبر با چک و سفته بانکی می‌توانند وام آنها را بدهند؟ کجا این حفظ بزرگواری و کرامت جوانان عزیزمان است؟ یک‌دفعه دولت بگوید که وام ازدواج نمی‌دهیم، وام قرض‌الحسنه نمی‌دهیم. تذکر دوم من به وزیر محترم راه و شهرسازی است. اتوبان هشترود ـ مراغه چندین سال است که کلنگ‌زنی شده است. زمین‌های مردم و کشاورزان را زدند و کوبیده‌اند، پول آنها را نمی‌دهند. در حالی که تنها محل درآمد مردم عزیز شهرستان هشترود کشاورزی است. زمین‌های کشاورزی مردم را تخریب کرده‌اند، متأسفانه پول آنها را نمی‌دهند. از دولت محترم استدعا داریم در اولین فرصت پول زمین‌های مردم را بدهد. تذکر بعدی‌ام به وزیر محترم رفاه و کار است که چرا تأمین‌اجتماعی هشترود افتتاح رسمی نمی‌شود؟ والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر از رعایت وقت. در خدمت جناب آقای علی‌اصغر باقرزاده نماینده محترم مردم شریف بابلسر و فریدون‌کنار هستیم، بفرمایید.

علي اصغر باقرزاده
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن تشکر از رهبر معظم انقلاب به علت لطف و محبتی که به مجلس انقلابی در بیانات اخیرشان در دیدار با نمایندگان مجلس داشتند، همگان را توصیه به اتحاد و همدلی و یکپارچگی برای حضور پرشور در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا دارم. عزیزان! یکی از وظایف اصلی مسئولان کشور رعایت اولویت‌ها و مسائل اساسی کشور و اقتصاد مقاومتی است و امسال هم رفع موانع تولید و پشتیبانی از تولید نامگذاری شده است. حال سؤال و تذکر به وزیر نیرو و وزیر جهادکشاورزی است. سال‌ها است که کشاورزان ما آباء و اجدادی از آب‌های سطحی و رودخانه‌ها برای کشاورزی استفاده کرده‌اند. الان چه اتفاقی افتاده است که باید مبلغی حدود دو الی دو و نیم برابر نسبت به سال گذشته پول آب بدهند؟ آیا لایروبی انجام دادند؟ آیا لاینینگ انجام دادند؟ آیا تسطیح اراضی را انجام دادند؟ آیا چاه‌های کشاورزی را برقرار نمودند؟ از سهم گازوئیل و نفت برای موتورها چه خبر؟ جای تعجب است، به چه دلیلی باید امسال افزایش بیش از (100) درصدی نسبت به سال گذشته پرداخت کنند؟ آیا قیمت برنج نسبت به سال گذشته دو برابر شده است؟ به چه دلیل؟ شما را به خدا دست و پای کشاورزان را نبندیم و بیشتر از این اذیت نکنید. شما خود مانع هستید و ضدپشتیبانی عمل می‌کنید. تذکر به وزارت نیرو به علت قطع مکرر برق در کشور و به ویژه در حوزه انتخابیه؛ به شما هشدار می‌دهم و می‌گویم وضع زیرساخت‌های برق در حوزه انتخابیه اینجانب در شهرستان‌های بابلسر و فریدون‌کنار خوب نیست. با ورود گردشگران... (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر، از فرمایشات آقای دکتر باقرزاده استفاده کردیم. در خدمت برادر ارجمند جناب آقای مصطفی طاهری نماینده محترم مردم شریف زنجان و طارم هستیم، بفرمایید.

مصطفي طاهري
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم ضمن خسته‌نباشید خدمت همکاران عزیز. امروز به خاطر کمبود بارندگی مشکلی برای دامداران عزیز به وجود آمده که در نهاده‌های دامی که اینها به صورت طبیعی به چرا می‌بردند نیست، هم محصولات کمی هست، به ناچار به فروش دام روی آورده‌اند. منتها در فروش دام کشش بازار این‌قدر نیست و چون ممنوعیت صادرات هم هست اینها امروز بجد با مشکل مواجه هستند و امکان نگهداری اینها را هم ندارند. به شدت دارند متضرر می‌شوند، قیمت علوفه خیلی زیاد است. پیشنهادی که بنده به وزرای جهاد و صمت دارم این است که چون با این وضعی که هست ممکن است کمبود دام چند ماه دیگر احساس شود، چون اینها نمی‌توانند نگه دارند، حتی دام‌های مولدشان را هم دارند می‌فروشند، پیشنهاد بنده این است که عزیزان وقت بگذارند، مسئولین اینها را خرید کنند و اگر لازم است به صورت یخ‌زده نگهداری کنند، در موقعی که کمبود گوشت خواهد بود دیگر سراغ خرید از کشورهای خارجی نرویم. حداقل هم به این ترتیب مشکل این دامداران تا حدی می‌تواند مرتفع شود و چند مدت بعد که کمبود خواهد بود، این می‌تواند جبران شود. مطلب بعدی؛ متأسفانه شاهد فرمولی برای افزایش قیمت‌ها هستیم، از جمله مرغ. ما زمان بودجه وقتی که می‌گفتیم ارز (4200) تومان تخصیص داده نشود، دوستان دولت آن موقع می‌گفتند که قیمت مرغ می‌شود (30) هزار تومان. امسال الان داریم ارز (4200) تومانی هم می‌دهیم، مرغ (30) هزار تومانی هم پیدا نمی‌شود، دوباره در صف می‌ایستند. یک فرمولی را دارند در سیمان و مرغ و جاهای مختلف استفاده می‌کنند، تولیدکننده‌ها به بازار کم عرضه می‌کنند، نهایت مردم و مسئولین حاضر و راضی می‌شوند به قیمتی که آنها می‌خواهند، یعنی قیمت گران‌تر، مرحله به مرحله بالاتر می‌برند. یعنی اگر ما نگاه کنیم قیمت‌های دولتی مرغ (19) هزار تومان، (24) هزار و (500)، الان دوباره اکثر جاها قیمت مرغ (29) هزار تومان است، ولی (24) هزار تومان نیست. یک روشی شده که آن قیمتی که دولت تنظیم می‌کند به بازار عرضه نمی‌کنند، یا خیلی کم و قطره‌چکانی. در نهایت با کلافه کردن مردم و مسئولین دوباره همه به قیمت بالاتر حاضر می‌شوند و این حد و نهایتی ندارد، همین‌طور دارد ادامه پیدا می‌کند و متأسفانه پیش می‌رود که بایستی برای این قضیه چاره‌ای شود و جلوی این کار گرفته شود. مطلب بعدی بنده که دیگر وقت نیست، درخصوص آب استان زنجان است که حوزه سفیدرود... (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر از آقای دکتر طاهری. از صحبت‌های جناب آقای مهدی عیسی‌زاده نماینده محترم مردم شریف میاندوآب استفاده می‌کنیم، بفرمایید.

مهدي عيسي زاده
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم از مقام معظم رهبری تشکر و قدردانی ویژه داریم که نسبت به فرزندان خود در مجلس شورای اسلامی داشته‌اند. تذکرات من مربوط به وزارت نیرو است. ما در میان دو آب متأسفانه هم برای کشاورز، هم برای دام و هم برای آب شرب با مشکل مواجه هستیم. من فکر می‌کنم از دور هشتم مجلس شورای اسلامی اگر نطق‌های بنده را گوش کنند، همه این موارد را ما ناله کردیم ولی گوش شنوایی نبوده است. ای دوستان عزیز، ای نمایندگان عزیز، مخصوصاً نمایندگان آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، اردبیل! ما (90) هزار هکتار زمین داریم، قبلاً (700) میلیون مترمکعب آب می‌دادند، امسال شده (166) میلیون مترمکعب. من این را محضر آقای رئیسی عرض کردم، بلافاصله آقایانی که نمی‌توانند تحمل کنند کلیپی تهیه کردند. اشکالی ندارد، ما فدایی مردم هستیم، ما به خاطر مردم حاضریم خودمان را فدا کنیم. ولی شما را به وجدان‌تان قسم می‌دهم، شما حساب کنید آیا می‌توان (90) هزار هکتار زمین را با این (166) میلیون مترمکعب آبیاری کرد؟ اگر می‌خواهید این مردم شهیدپرور میاندوآب را کوچ بدهید، چرا به این شکل شکنجه می‌کنید؟ بفرمایید ما کوچ کنیم. ما کجا برویم؟ آدرس بدهید. آقای کلانتری، آقای اردکانی! تا چه زمانی باید بخوابید؟ بشنوید و عمل کنید. جناب آقای وزیر راه و شهرسازی! بیمارستان عباسی (350) تخت‌خوابی است، هنوز یک کلنگ هم نزدی، الان پنجمین سال آن شده است. ما چقدر سؤال کنیم، چقدر تذکر بدهیم؟ جاده... (قطع میکروفن)

روح اله متفکرآزاد
خیلی متشکر از سردار بزرگوار آقای عیسی‌زاده. در خدمت نفر آخر تذکرات دو دقیقه‌ای هستیم. برادر ارجمندمان جناب آقای سیدغنی نظری‌خانقاه نماینده محترم مردم شریف خلخال و کوثر بفرمایید.

سيدغني نظري خانقاه
تذکرات شفاهی
بسم الله الرحمن الرحیم تذکر اول بنده به رئیس محترم مجلس جناب آقای دکتر قالیباف است. در اجازه به تذکرات آیین‌نامه‌ای متأسفانه ایشان عدالت را رعایت نکردند. من علی‌رغم اینکه درخصوص سؤال از وزیر راه تذکر داشتم، نوبت گرفته بودم، با بی‌توجهی ایشان مواجه شدم و احساس می‌کنم در مجلس هر کسی به نحوی از انحاء ایراداتی از هیأت‌رئیسه بگیرد هیأت‌رئیسه به او به نحوی از انحاء وقت می‌دهد و قابل قبول نیست. من در دوره گذشته (12) مورد خطای محرز از هیأت‌رئیسه داشتم و ارائه نکردم که اگر اینها ادامه پیدا کند قطعاً ما از حق خودمان عدول نخواهیم کرد. تذکر بعدی بنده، ما نمایندگان مردم هستیم و باید انعکاس خواسته‌های آنها باشیم. وزیر اقتصاد درخصوص بند (8) و بند (12) اصل سوم قانون اساسی عملکرد مناسبی نداشته است. وضع بورس روز به روز نامناسب می‌شود. افت شاخص باعث ذوب سرمایه‌های مردم می‌شود. آقای رئیس‌جمهور! مردم با دعوت شما به بورس آمدند، ولی شما هیچ‌گونه احساس مسئولیتی در این خصوص نداشتید. گفته می‌شود دولت از محل بورس درآمد عظیمی کسب کرده است، حقوقی‌ها باید پاسخگوی عملکردشان در برهم زدن بازار بورس باشند. نمی‌شود مردم را با حسن نیت وارد بورس کرد و با سوءنیت دولت مواجه شد و ضرر کنند. اقدام وزیر درخصوص انتصاب رئیس جدید بورس خلاف قانون بود و توسط کمیسیون اقتصادی در ماده (234) اعمال شده است. اقدام صریح مجلس در حل معضل سهامداران بسیار ضروری است که اگر در این دولت حل نشود، دولت بعدی با چالش بزرگی روبه‌رو خواهد شد. تذکر بعدی بنده به وزیر محترم نیرو جناب آقای اردکانیان درخصوص عدم انجام وظیفه و ترک فعل در بحث مواد (44) و (48) قانون برنامه ششم بود که دولت مکلف بود (25) هزار مگاوات ظرفیت... (قطع میکروفن)

علي نيک زادثمرين
بسیار متشکر از برادر ارجمند جناب آقای نظری. از فرمایشات و تذکرات همکاران عزیزمان استفاده کردیم. من فقط جهت استحضار برادر عزیزم آقای امینی نماینده محترم هشترود و چاراویماق که تذکر داشتند، ضمانت وام ازدواج در قانون بودجه 1400 در تبصره (16) که شما رأی دادید و زحمت کشیدید، خواهش من این است که عنایت داشته باشید و حتماً سیستم بانکی باید این رعایت کند. یکی، اعتبارسنجی است، اگر اعتبار او را بانک قبول کند تمام است. دومی، یک ضامن است و یک سفته. این ضامن هم باز لازم نیست کارمند باشد. سومی، سهم فرد از حساب هدفمندی یارانه است. هر کدام از اینها باشد برای سن (25) برای پسران و (23) برای دختران (100) میلیون تومان است و اگر سن‌شان بیش از این باشد (70) میلیون تومان است. بنابراین جهت استحضار حضرت‌عالی عرض می‌کنم که این قانون است و لازم‌الاجرا است و باید رعایت شود. خواهش من این است اگر لازم است کمیسیون برنامه و بودجه، این موضوع را برادر عزیزم آقای حاجی‌بابائی هم می‌تواند پیگیر باشد و بانک‌ها و بانک مرکزی باید عمل کنند.

احد آزادي خواه
اخطار
بسم الله الرحمن الرحیم خدا قوت عرض می‌کنم خدمت همکاران عزیز و عرض سلام به محضر ملت همیشه سرافراز ایران اسلامی. آقای رئیس! من اخطار قانون اساسی اصول (93) و (121) را دارم. در زمانی که شما رئیس مجلس بودید و مسئولیت اداره مجلس به عهده شما بود جناب آقای دکتر نیکزاد همکار عزیز خودم که من ارادت دارم خدمت جناب آقای دکتر پزشکیان و سابقه همکاری با ایشان برای من یک توفیقی بود هم در مجلس دهم یادم نمی‌رود خیلی وقت‌ها فریاد می‌زدیم برای یک اخطار اجازه نمی‌دادند و ما به هر حال این خاطره را فراموش نمی‌کنیم. در رابطه با شورای نگهبان مطالبی فرمودند، آقای رئیس! برابر با اصل (93) قانون اساسی من انتظارم این بود حداقل یکی از اعضای محترم هیأت‌رئیسه این را گوشزد بکنند، مجلس شورای اسلامی که همه ما مدیون این مجلس هستیم که برای ملت است و هویتش بدون شورای نگهبان صفر است. آقای نیکزاد عزیز ببینید! مجلس شورای اسلامی بدون وجود شورای نگهبان اعتبار قانونی ندارد. اگر ما امروز حق سخن گفتن داریم، اگر می‌توانیم هر سخنی را چه حق باشد چه باطل گاهی بر زبان بیاوریم، اگر می‌توانیم از حقوق ملت دفاع بکنیم یا هر کار دیگری بکنیم مرتبط با شورای نگهبان است، خدا نکند مسئولین یک مملکت قانون آن مملکت را قبول نداشته باشند. این نکته اول من. نکته دومی که من عرض می‌کنم آقای رئیس! من حساب کردم چهارتا هشت سال اگر ما بخواهیم حزبی نگاه بکنیم که خدا نکند کسی بخواهد این کار را انجام بدهد دولت و تمام ظرفیت این کشور هشت سال در اختیار دولت سازندگی، هشت سال اصلاحات، هشت سال تدبیر و امید، هشت سال قبلش جای دیگری (32) سال فرصت بود برای آب سیستان و بلوچستان یادمان نبود حالا به یاد ما افتاده است؟ نکته سومی که من عرض می‌کنم همکاران محترم امروز مردم از این ناراحت نیستند که کاندیداهای نهایی اصلاح‌طلب هستند یا اصولگرا به خدا اینها برای مردم مهم نیست. نگرانی مردم از سفره خالی‌شان است. مردم از صفوف مرغ ناراضی و ناراحت هستند. مردم از محصولات کشاورزی که در بیابان‌های شهرهای مختلف آقای دکتر نیکزاد! گندید و کشاورزان بیچاره چیزی گیرشان نیامد ناراحت هستند. مردم از جوجه‌های یک روزه که ظالمانه معدوم شد ناراحت هستند ظلم و نگرانی مردم آنجا بود، چرا آنجا حرفی نزدید؟ همکاران عزیز! بعضی از ما و شما در این کشور وکیل بودیم، وزیر بودیم، نایب‌رئیس بودیم چرا آن وقت به یاد سیستان و بلوچستان و کردستان نیفتادیم؟ من تقاضا دارم آشوب و در واقع نگرانی برای مردم ایجاد نکنیم و از حقوق ملت... (قطع میکروفن)

علي نيک زادثمرين
از برادرمان جناب آقای آزادی‌خواه متشکریم. آقای یوسفی نفر بعدی را اعلام بفرمایید.

مجتبي يوسفي
آقای دکتر! جناب آقای محمدحسن آصفری تذکر آیین‌نامه‌ای دارند، بفرمایید.

محمدحسن آصفري
تذکر آیین نامه
بسم الله الرحمن الرحیم آقای رئیس تذکر بنده به هیأت‌رئیسه محترم به خاطر اولویت‌بندی در لوایحی که دولت برای مجلس می‌آورد است. در بحث رتبه‌بندی اولاً که حرفی نیست ولی علی‌رغم این که ایرادات زیادی در این هست و بعضی از مواردش اصلاً مخالف «اصل سوم» قانون اساسی است به دلیل تبعیض‌هایی که در آن وجود دارد اما موضوع مهم ما این است که آقای رئیس! چرا از دولت نمی‌خواهید در موضوع بحث «بورس» یک لایحه بیاورد؟ امروز مشکلات جدی و اعتراضات جدی که مردم همه سرمایه زندگی خودشان را وارد بورس کرده‌اند تکلیف بورس روشن نیست، با وعده و وعید دادن که نمی‌شود مشکل بورس را حل کرد. مردم آمدند همه زندگی خودشان را بعضی‌ها به فروش رساندند پول خودشان را بردند در بورس سرمایه‌گذاری کردند ولی هیچ اتفاقی صورت نمی‌گیرد. چرا نمی‌خواهید از دولت که در اولویت‌بندی لوایحی که می‌خواهد به مجلس بیاورد حداقل لوایحی را بیاورد که بتواند مشکل معیشت مردم را حل کند، مشکل گرانی را حل کند. کجای دنیا شما سراغ دارید که شب انتخابات بیایند کالاهای اساسی مردم را (30) تا (35) درصد گران بکنند بعد توقع داشته باشیم مشارکت انجام بدهند. البته مردم مشارکت می‌کنند مردم با نظام حرفی ندارند، گلایه‌مندی مردم از دولت و از ناکارآمدی دولت است که شب انتخابات نمی‌آید مشکل بورس را حل بکند، نمی‌آید برای بحث گرانی چاره‌اندیشی بکند روزبه‌روز شاهد بالا رفتن قیمت‌های کالاهای مردم هستیم. کجا مجلس به دولت اجازه داده است که امروز یک‌دفعه ما می‌آییم می‌بینیم که روغن و مایحتاج مردم گران می‌شود. واقعاً پشت پرده چیست که امروز مردم باید برای مرغ هم در صف بمانند؟ چندین جلسه است که مجلس دارد این تذکر را می‌دهد که مشکل کالاهای اساسی را حل کنید. چرا نیامدیم و اجازه ندادیم که نظر نمایندگان مجلس اجرایی بشود؟ این تخلف را هیأت‌رئیسه انجام داد و اگر آقای رئیس‌جمهور را (9) ماه پیش که درخواست استیضاحش را کرده بودیم، استیضاحش اجرایی و عملیاتی شده بود امروز این وضعیت بورس در کشور نبود، امروز این وضعیت کالاهای اساسی در کشور نبود. آقای رئیس! توجه کنید به این اولویت‌بندی‌ها چندین طرح تحقیق و تفحص در موضوعات مختلف در دستور کار است ولی متأسفانه به این اولویت داده نمی‌شود، چه چیزی پشت قضیه هست که بعضی از طرح‌ها و موارد در اولویت قرار می‌گیرد اما مسأله معیشت مردم، مسأله بورس که موضوع جدی هست همه می‌روند شعارش را می‌دهند که می‌خواهد اتفاقی بیفتد ولی متأسفانه اتفاق جدی صورت نمی‌گیرد. من خواهش می‌کنم آقای رئیس هیأت‌رئیسه بنشیند تدبیر بیندیشد در اولویت‌بندی برای طرح‌ها و لوایح، مردم امید پیدا کردند به این مجلس نگذاریم امید مردم تبدیل به یأس و ناامیدی بشود... (قطع میکروفن)

علي نيک زادثمرين
از برادرمان جناب آقای آصفری متشکریم. آقای یوسفی! تذکر خارج از دستور را هم بفرمایید.

مجتبي يوسفي
تذکرهای خارج از دستور جناب آقای ابراهیم رضائی بفرمایید.

ابراهيم رضائي
تذکر متفرقه
بسم الله الرحمن الرحیم «لم تقولون ما لا تفعلون» تذکر بنده راجع ‌به برخی از مباحثی هست که آقای رئیس امروز در جلسه علنی مطرح شد وهن انقلاب اسلامی وهن مردم ایران بود و باید تذکر داده می‌شد ظاهراً جای شاکی و متهم امروز عوض شده است افرادی که باید در جایگاه متهم به ملت ایران بابت ویرانی‌ها و برجام‌ها، بابت غارت اموال مردم در بورس، بابت اختلاس‌های نجومی و بی‌اعتبار کردن پاسپورت ایرانی، بابت برادرسالاری و باجناق‌سالاری و فامیل‌سالاری و تحقیر توان ایرانی، بابت بی‌برقی و بی‌آبی مردم در جای‌جای کشور از جمله در دشتستان بوشهر و تعطیلی صنایع، بابت ظلم‌های دولت ساخته به مردم و جوانانی که پارتی ندارند پاسخ بدهند امروز در جایگاه شاکی نشسته‌اند ما به این وضعیت اعتراض داریم. جای شاکی و متهم نباید عوض بشود در جایگاه شاکی نشسته‌اند و نهادهای انقلابی نظام همچون شورای نگهبان را که جلو ورود نفوذی‌ها و نااهلان را به حساس‌ترین جایگاه‌ها گرفته است مورد حمله قرار می‌دهند. دیکتاتوری یعنی همین، دیکتاتورها هم همین‌ها هستند که تقریباً همه این چهل و چند سال اخیر دولت را در اختیار داشتند و امروز باز هم طلبکار هستند. شما باید پاسخگو باشید که مردم در دوره شما روز‌به‌روز فقیرتر، گرسنه‌تر و محروم‌تر شدند. شما باید پاسخگو باشید که در دوره شما پارتی‌بازی و حیف و میل بیت‌المال بیشتر شده است. طوری صحبت می‌کنند انگار نفت و پول و ثروت کشور در این سال‌ها دست دیگران بوده است. این خوی دیکتاتوری است که اگر رأی بیاورند مردم خوب هستند اما اگر رأی نیاورند یا شورای نگهبان تأیید نکند فتنه می‌کنند و سطل زباله آتش می‌زنند. تذکر به رئیس‌جمهور و وزیر نیرو و هشدار در مورد بی‌آبی و بی‌برقی استان بوشهر به ویژه در تابستان آینده، آقایان اینجا و در کاخ‌های خود نشسته‌اند و نمی‌دانند یک ساعت قطع آب و برق در آن گرمای سوزان چه فشاری بر مردم وارد می‌کند و چقدر زجرآور است. آقای رئیس‌جمهور! به جای باندبازی و مهندسی انتخابات و تعیین‌تکلیف برای رهبری و شورای نگهبان، فکری به حال آب، برق، نان، مرغ و تخم‌مرغ مردم کنید، قیمت مرغ و تخم‌مرغ را نمی‌توانند کنترل کنند دنبال تشکیل دولت سوم خودشان هستند. بله طبیعی است فردی که از قرن گذشته تاکنون از تهران خارج نشده است نمی‌داند قطعی آب و برق در گرمای سوزان تابستان یعنی چه. به جای طراحی برای تشکیل دولت سوم روحانی جلوی رانت‌خواری‌ها و ویژه‌خواری‌ها در پارس‌جنوبی را بگیرید، جلوی تضییع حق جوانان را بگیرید خدا را شکر که مردم ماهیت کرونای انگلیسی را به خوبی شناخته‌اند، تشکر می‌کنم.

علي نيک زادثمرين
از برادرمان جناب آقای رضائی متشکرم. من استدعا می‌کنم همکاران عزیزم عنایت داشته باشند، طبق ماده (97) چهار ساعت ما تمام شد. من برای ادامه باید از شما عزیزان رأی بگیرم از طرفی، آقای دکتر پزشکیان اعمال ماده (75) می‌خواهد، آقای نجف‌آبادی نماینده کلیمیان ایران اعمال ماده (75) می‌خواهد، آقایان محفوظی و شریعتی وقت دارند تذکر آیین‌نامه دستور روز را بدهند و از طرفی نتیجه رأی‌گیری را برای انتخابات هم باید اعلام کنم. از طرفی ماده (75) نمی‌گوید: «در همان جلسه»، می‌گوید: «در همان جلسه یا در جلسه بعد». بنابراین چون وقت ما طبق ماده (97) قانون به اتمام رسیده، من بعید می‌دانم دوستان موافق باشند که برای ادامه جلسه رأی‌گیری کنم. اگر اجازه بدهید با حفظ حق آقای نجف‌آبادی برای اعمال ماده (75)، آقای پزشکیان برای اعمال ماده (75)، آقایان محفوظی و شریعتی با حفظ وقتشان، نتیجه رأی‌گیری را اعلام کنم و ما حق این دوستان را برای جلسه علنی بعد اعمال خواهیم کرد. انتخابات ناظر کمیته نظارت بر نحوه انتشار اوراق مالی از کمیسیون اقتصاد سیدکاظم موسوی با (86) رأی و از کمیسیون برنامه و بودجه برادرمان جناب آقای رضاخواه با (71) رأی، ضمن حفظ اعمال ماده (75) توسط عزیزان و برادرم جناب آقای محفوظی و شریعتی وقتشان محفوظ است.
8 ناطقان جلسه آقایان: مرتضی آقاطهرانی، مسعود پزشکیان، هادی بیگی‌نژاد، ابراهیم عزیزی و حبیب‌اله دهمرده

علي نيک زادثمرين
آقای کریمی! ناطقین محترم را اعلام بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
بسم الله الرحمن الرحیم با عرض سلام خدمت همکاران محترم. ناطقان جلسه علنی امروز عبارتند از: ـ آقای مرتضی آقاطهرانی نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس. ـ آقای مسعود پزشکیان نماینده محترم تبریز، آذرشهر و اسکو. ـ آقای هادی بیگی‌نژاد نماینده محترم ملایر. (که هر کدام هفت دقیقه وقت دارند) ـ آقای ابراهیم عزیزی نماینده محترم شیراز و زرقان. ـ آقای حبیب‌اله دهمرده نماینده محترم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون. (که هر کدام پنج دقیقه وقت دارند) از برادر گرامی جناب آقای مرتضی آقاطهرانی نماینده محترم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس دعوت می‌کنیم که نطق هفت‌دقیقه‌ای‌شان را ارائه بفرمایند. حاج‌آقای آقاطهرانی در خدمت هستیم.

مرتضي آقاطهراني
نطق 7 دقیقه ای
السلام علیکم و رحمه الله و برکاته بسم الله الرحمن الرحیم ـ الحمدلله رب العالمین «و صلی الله علی محمد و آل محمد ـ لاسیما بقیه الله فی الارضین (روحی و ارواح العالمین له الفداء)». واقعاً این فرصتی است که برای بنده پیش آمده خدمت‌تان چند کلمه‌ای صحبت کنم. یادتان است وقتی که مجلس را شروع کردیم حضرت آقا مجلس‌مان را انقلابی دانستند و انقلابی بودنش را هم فرمودند که از اول انقلاب تا حالا از همه مجالس انقلابی‌تر دیدند. روی کلمه‌ای که گفتم دقت کنید. نکته بعد بحثی بود که چند روز پیش محضر مبارک‌شان اینجا در مجلس رسیدیم، مجلس را پرتلاش، دارای همت بلند، کارآمد و عزیز، بحث عزت آن را در آخر آوردند، معرفی فرمودند و ابراز خرسندی کردند و پیدا بود که از مجلس راضی هستند. من یک چیزی را قبل از این یادداشت کرده بودم که این را آخر بگویم، اول می‌گویم. اگر دقت کنید حضرت آقا یک بیان پرمغزی را از حضرت امام ارائه دادند و گفتند امام فرموده‌اند: «روزگاری که مجلس عصاره فضایل ملت است»، این یک بحث و تکه خبری است که از امام نقل می‌کنند که حضرت امام این‌طور فرمودند. حضرت آقا طوری تفسیر فرمودند که این انشائی است، خبری نیست. یعنی این‌گونه باشید. برادران و خواهران! الان به نظر ما می‌آید که آقا این مجلس را انقلابی دانستند، این خبری است. پرتلاش، دارای همت، کارآمد، عزیز، خبری است. مبادا فردا بگویند این هم انشائی است. این‌طور باشید، چون گفتیم و نشد، پس بشوید. دوستان! این را دقت کنید. وقتی که چیزی می‌گوید توقع دارد که این بشود و ما باید در این جهت کار کنیم. من یک محاسبه کوتاهی کردم دیدم این یک‌ساله‌ای که بر ما گذشته به اندازه چهار سال دوره دهم قانون آمده است و من حتی از بچه‌ها پرسیدم، (600) تا طرح، (356) تا اعلان وصول شده، (136) تا لایحه بوده، (120) اعلان وصول شده، (16) تا از آن مورد بررسی قرار گرفته، (82) تای آن یک‌فوریتی و دوفوریتی بوده، (22) تای آن طرح عادی بوده، مابقی در دست بررسی و البته این (22) تا کارش تمام شده و قانونی شده است. ببینید! پیدا است، خیلی دارد کار می‌شود، ولی کمیت با کیفیت باید مناسبت پیدا کند. قدری باید در کیفیت کار هم بیشتر تلاش کرد. سه تا نکته را یادداشت کرده بودم که خدمت‌تان بگویم. نکته بعدی این است؛ در قرآن وقتی که مراجعه می‌کنید، مخصوصاً به دومین سوره قرآن، سوره مبارکه بقره، من این را یک نگاهی کردم، فکر می‌کنم شما هم به این نکته توجه دارید یا داشته باشید. درباره اهل ایمان چهار تا آیه است، درباره کفار دو تا آیه است، درباره منافقین (13) تا آیه است. یکی از دوستان می‌گفت منافق بدتر است یا کافر؟ «إن المنافقین فی الدرک الأسفل من النار»، «منافق در بدترین جای دوزخ است». (13) تا آیه درباره منافق است. یعنی توجه داشته باشید، ما که انقلاب را راه می‌اندازیم تا به قدرت نرسیدیم منافق خیلی پیدایش نیست، وقتی به قدرت می‌رسیم منافقین پیدایشان می‌شود. منافقین چه کسانی هستند؟ همان افراد داخل بچه مسلمان‌هایی هستند که به ظاهر مسلمان هستند، ولی در واقع کافر هستند. در واقع مسلمان نیستند و اگر دقت کنید همین‌ها نظام را به مخاطره انداخته‌اند و می‌اندازند. بیرون خیلی کاری نمی‌توانند کنند، آمریکا مگر الان کجا را توانسته نابود کند؟ افغانستان را به آن وضع انداخته، عراق را به آن وضع انداخته، سوریه و جاهای دیگر، ولی نمی‌تواند نابود کند. بدانید که منافق داخلی خطر دارد. من آیاتش را برایتان سریع می‌خوانم: ببینید، آیه دوم درباره اهل تقوا است. سوم ایمان به غیب و اقامه نماز و انفاق. آیه چهارم بحث ایمان به کتاب، کتب آسمانی و آخرت. این برای اهل ایمان است. پنجم می‌گوید اینها اهل فلاح هستند. این درباره مؤمنین بود. اما درباره کفار؛ دو تا آیه درباره کفار است. مهر به دلشان خورده، گوش و چشم‌شان مهر خورده، آیه هفتم، اینها اهل عذاب هستند، تمام شد. اما درباره منافق؛ (13) تا آیه است. ببینید! ادعای ایمان به خدا و آخرت می‌کند ولی نه، دروغ می‌گوید. می‌پندارد به خدا و اهل ایمان خدعه می‌زند، ولی بی‌شعور به خود نیرنگ می‌زند، این آیه نهم. آیه دهم؛ در دل بیمار است، خداوند بر این بیماری او می‌افزاید، به خاطر اینکه دروغگو است. یازدهم؛ ادعای این می‌کند که من اهل صلاح هستم، اهل سداد هستم، اهل اصلاح هستم، در حالی که مفسد است، ولی نه، او مفسد است. دوازده؛ شک نکنید که اینها بیشعورهای مفسد هستند. سیزده؛ اهل ایمان را اینها سفیه می‌پندارند، ولی نه این جاهلین، خود ابله هستند. چهارده؛ وقتی به ایمان می‌رسند می‌گویند ما با شما هستیم، ولی وقت با شیاطین‌شان خلوت می‌کنند به آنها می‌گویند که ما آنها را مسخره گرفته‌ایم ولی ما با شماییم. نگاه کن ببین من و شما این‌طور هستیم یا نه. نگو بیخود می‌گوید، آقا! به نمایندگان و مردم توهین کردی. این نیست، عده زیادی از ما، گفتم درباره اهل ایمان چهار تا آیه است، دو تا درباره کفار است، (13) تا درباره منافق است. درصد ببند ببین چطور می‌شود. بیشترین ما این مشکل را داریم. پانزده؛ اینها مورد تمسخر خداوند هستند و او اینها را به حال خود واگذاشته است. اینکه اینهمه می‌گوییم: «الهی لاتکلنی الی نفسی طرفه عینٍ ابداً»، «ما را به خودمان وانگذار»، اینها این مشکل را دارند. هفده؛ پنداشتند در نور هستند، ولی اینها هرگز در نور نیستند. این بحث تمام شد. برادران، خواهران! تکلیف‌مدار باشیم، انتخابات در جلو است. باید جلو رفت، ما خودمان یک پایداری را راه انداختیم، زیر نظر سه فقیه، برای اینکه می‌دانستیم اشتباه می‌کنیم، با فقها و بزرگان دین مشورت در کارها کنید تا موفق باشید. برادران! انقلاب‌تان را حراست کنید. مجلسی‌ها! توقعی که از من و شما هست خیلی است. موفق باشید. والسلام علیکم و رحمه الله

علي کريمي فيروزجائي
جناب آقای آقاطهرانی! از وقت‌شناسی و اتمام به موقع جناب‌عالی و از ارائه نطق‌تان خیلی متشکر. از برادر گرامی آقای مسعود پزشکیان نماینده محترم مردم تبریز، آذرشهر و اسکو دعوت می‌کنیم. آقای دکتر! شما هفت دقیقه برای ارائه نطق‌تان وقت دارید، بفرمایید.

مسعود پزشکيان
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم گر صید عدم شوی ز خود رسته شوی ور در صفت خویش روی بسته شوی می‌دان که وجود تو حجاب ره توست با خود منشین که هر زمان خسته شوی حضرت علی (ع) اولین خطبه‌ای که بعد از اینکه به خلافت می‌رسد می‌خواند خطبه (16) است. می‌فرماید: «ذمتی بما اقول رهینه و أنا به زعیم» می‌گوید: «گردنم را در مقابل حرف‌ها گرو می‌گذارم، اگر انجام ندادم گردنم را بزنید» من گردنم را گرو می‌گذارم. امام ما و بزرگ ما در قبال حرف‌هایی که می‌زند گردنش را گرو می‌گذارد. بنده به تبعیت آن امام بزرگ در مقابل حرف‌هایی که می‌گویم گردنم را گرو می‌گذارم، اگر یکی غلط بود گردن ما را بزنند. اما آنچه که در رابطه با این به اصطلاح جریان انتخابات رخ داد و عزیزان در قبال ما به عدم احراز دست پیدا کردند، اولاً از شورای نگهبان تشکر می‌کنم برای اینکه لطف کرد بار سنگینی را از دوش ما برداشت اما از آنها خواهش می‌کنم شفاف، آنچه که اشکال و یا نقصی در کار ماست علناً به جامعه بگویند و بگویند این عیب‌ها دارید. من به عنوان یک اصلاح‌طلب براساس اقتدا به مولا علی و وصیتی که داشت: «الا تبغیا الدنیا و ان‌ بغتکما و لا تأسفا علی شی‌ءٍ منها زوی عنکما» هیچ تأسفی بر داشتن از دنیا و یا گرفتن از دنیا ندارم. برای آنکه به دنبال دنیا نبودم، نیستم و نخواهم بود. وقتی انسان توانست دنبال دنیا نرود و از دنیا اگر چیزی از او گرفتند تأسف نخورد جسارت این را دارد که قاطعانه حرفش را بزند«قولا بالحق و اعملا للأجر و کونا للظالم خصماً و للمظلوم عوناً» حق را بگوید، یار و یاور مظلوم بشود و در مقابل ظالم و ستمکار بایستد. تا آنجایی که خودم را می‌شناسم همیشه با مظلومین بودیم و در جبهه مظلومین زندگی کردیم و هیچ وقت در جبهه قدرتمندان و ظالمان نبودیم و نخواهیم بود. زندگی ما این را شاهد است. بنده نه مطب زدم، نه سهمی دارم و هیچ وقت هم دنبال پول و قدرت و منال نبودم و نخواهم بود. ولی شورای محترم نگهبان شاخص‌ها را اعلام بکند تا مردم بفهمند که گیر کجاست. اما آنچه که اصل است. اصل بر مبنای خدا می‌گوید: «ارسلنا رسلنا بالبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط»، «لکل امه رسول اذا جاء رسلهم قضی بینهم بالقسط و هم لایظلمون»، «یملأ الارض قسطاً و عدلاً بعد ما ملئت ظلماً و جوراً» تمام پیامبران ما و امام زمان می‌آیند که عدالت را در جامعه پیاده کنند و ما برای اینکه عدالت را پیاده بکنیم مجبوریم اصلاح بکنیم. حضرت علی (علیه‌السلام) مالک را که روانه مصر می‌کند به او می‌گوید که مالک! «انی وجهتک الی بلاد قدجرت علیها دول قبلک من عدل و جور» شما را به طرف سرزمینی می‌فرستم، حاکمان ظالم و عادلی بودند پشت سر تو حرف‌هایی خواهند زد که تو پشت‌سر حاکمان، قدرتمندان و زورگویان گفتی «انما یستدل علی الصالحین بما یجری الله لهم علی السن عباده» دلیلی بر اینکه یک حاکمیت درست است، دلیل بر اینکه قوه‌ای حق است مردم هستند. اگر مردم ما را نپذیرند ما صالحین نیستیم باید بپذیریم که مردم، بزرگان ما، مشتریان ما هستند و ما نوکران مردم در عمل باشیم نه اینکه شعار بدهیم مردم نیامدند اشکال ندارد یک عده‌ای می‌آیند رأی می‌دهند. رئیس‌جمهور باید الگو و تبلور تمام ملت ایران باشد. ما برون‌دادی را که الان به وجود آورده‌ایم یک جناح، یک دسته و یک گروه هستند که می‌توانند رقابت کنند نه آنهایی که در همه‌ جامعه وجود دارد. «فاملک هواک و شح بنفسک عما لایحل لک» مالک! مواظب هوای نفست باش، کاری نکن آن چیزی که برای تو حرام است، آن را عمل کنی. حرام کدام است؟ حرام این است که «الانصاف منها فیما احببت او کرهت» انصاف را مراعات کنید در قبال آن کسانی که دوست دارید و آن کسانی که دوست ندارید. حضرت علی (علیه‌السلام) در جایی دیگر خدا و مردم را می‌گذارد یک طرف، مالک و قوم و خویش و دار و دسته‌اش را می‌گذارد طرف دیگر می‌گوید: اگر بین این دوتا انصاف نکنی، ظلم کردی و اگر ظلم کنی، خدا را با خود دشمن کرده‌ای. ما در جامعه‌ای که زندگی می‌کنیم بی‌عدالتی در سیاست، در اقتصاد، در قومیت، در فرهنگ در هر جایی که نگاه کنید وجود دارد و انکارناپذیر است. اگر می‌خواهیم اینها درست بشود باید اصلاح کنیم. نمی‌شود اگر من در کردستان به دنیا بیایم، اگر در بلوچستان به دنیا بیایم بهترین آدم باشم، نخبه‌ترین کس باشم در سیاست نخواهم توانست جایگاهی پیدا بکنم که حقم است و باید باشد، گناهم این است که برای بلوچستان هستم، گناهم این است که برای کردستان هستم. خوزستانی که با آنجا زندگی می‌کنیم، آب و نفت و گاز را از آنجا می‌گیریم آب خوردن خیلی از جاها ندارند، گرفتار هستند اینها برای اصلاح به عدالت و به انصاف نیاز دارد. اگر قرار است یک گروهی حرف بزنند طرف مقابل را هم بگذارید حرف بزنند. اگر قرار است یک عده‌ای در قدرت باشند بگذارید همه باشند. ایران مال همه است، مال یک دسته، یک جناح یا یک گروه نیست. بروید ارزیابی کنید مردم پشت سر ما حرف‌های خوبی نمی‌زنند، مقصر هستیم باید رفتار و نگاهمان را اصلاح کنیم وگرنه این مملکت در خطر است. حضرت علی (علیه‌السلام) در همانجا به مالک بعد از اینکه می‌گوید با مردم مهربانی کن، به این مردم لطف کن، از گناهشان بگذر و مثل انسان با اینها برخورد کن می‌گوید: مالک! «ولاتقولن انی مؤمر آمر فاطاع» نگو من امیر هستم، دستور می‌دهم، آنهای دیگر باید اطاعت بکنند، غلط کردند. این ادبیات (3) تا تالی فاسد دارد «ادغال ‌فی‌ القلب» قلب را سیاه می‌کند. «منهکه للدین» دین را تضعیف می‌کند «و تقرب من الغِیر» تغییر و دگرگونی را نزدیک می‌کند. وقت من تمام است، انصاف را در قبال آنچه که هست باید همه مراعات بکنند. اسلام به ذات خود ندارد عیبی آبادی میخانه ز ویرانی ماست

علي کريمي فيروزجائي
خیلی متشکرم از ارائه نطق آقای پزشکیان، آقای پزشکیان بفرمایید.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکرم.

علي کريمي فيروزجائي
از برادر گرامی آقای هادی بیگی‌نژاد نماینده محترم، ملایر دعوت می‌کنیم جهت ارائه نطقشان به جایگاه تشریف بیاورند. آقای بیگی‌نژاد تشریف بیاورید.


تذکر داریم. (32) سال است کشور دست شما بوده، چکار کردید؟

علي نيک زادثمرين
برادر بیگی‌نژاد بفرمایید.

علي کريمي فيروزجائي
آقای بیگی‌نژاد جناب‌عالی (7) دقیقه برای ارائه نطق‌تان فرصت دارید.

علي نيک زادثمرين
آقای بیگی‌نژاد بفرمایید.

رضا حاجي پور
این وضع مملکت را شما درست کردید، (32) سال کشور دست شما بود چه کاری برای مردم انجام داده‌اید؟ در این (32) سال برای خوزستان چه کردید؟

هادي بيگي نژاد
نطق 7 دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران محترم و ملت عزیز ایران سلام علیکم، آقای دکتر پزشکیان! آقا یک لحظه سکوت بفرمایید، آقای دکتر پزشکیان از امیرالمؤمنین گفتند، از هوای نفس گفتند من یک جمله راجع به تاریخچه اسلام خدمت ایشان عرض می‌کنم. آن روزی که امیرالمؤمنین رابطی را فرستاد با مخالفین خودش صحبت بکند. گفت وقتی می‌روی از سیره پیغمبر برایشان اتمام حجت کن نه از قرآن، چون قرآن تأویل‌های مختلفی دارد ولی اگر از سیره عملی پیغمبر صحبت بکنی آن ملاک است و قابل تأویل نیست. آقای دکتر پزشکیان! حرف امام و راه امام برای ما ملاک است. امام اگر امروز بود از صحبت‌های شما خوشحال می‌شد یا ناراحت می‌شد؟ امام یک جمله‌ای گفت، گفت اگر یک روزی خواستید ببینید حرفی که دارید می‌زنید حق است یا باطل است ببینید دشمن خوشحال می‌شود یا دوست؟ امروز مؤمنین از حرف شما خوشحال شدند یا دشمنان انقلاب خوشحال شدند؟ من بیشتر از این راجع به این صحبت‌ها چیزی نمی‌گویم. آقای دکتر! یک نکته را هم بگویم شما که خودتان در این کشور کلی مسئول بودید آن روزی که مسئول بودید دلتان برای بچه‌های سیستان و بلوچستان نسوخت؟ اما اجازه بدهید متنی را که آماده کردم را بخوانم. چند وقت پیش رهبر انقلاب مطلبی را گفتند، گفتند این دولت با صورت وضعیت کار را تحویل دولت بعد بدهد. من چند تا از این صورت وضعیت‌ها را خدمت شما بگویم مورد اول این است، قریب به (10) سال است که موضوع تحریم در ادبیات سیاسی مسئولان کشور ما سکه رایج شده است طوری که کم‌کاری‌های خودمان را هم گردن تحریم می‌اندازیم، گاهی از اوقات دعواهای زرگری ما تا سال‌ها طول می‌کشد، کاسبان تحریم را یادتان می‌آید؟ دیپلماسی و میدان، ادبیات آب و صابون و منقل، آیا واقعاً تحریم اینقدر در مدیریت کشور مؤثر است؟ آیا مذاکره راه‌حل رفع تحریم‌ها است؟ تاریخ نشان می‌دهد راه رفع مشکلات کشور عمل‌گرایی است نه مذاکره، به عنوان مثال صدام پس از گرفتن خرمشهر گفت بیایید مذاکره کنیم، امام گفت مذاکره با دشمن در خانه کار غلطی است. جنگید و دشمن را بیرون کرد، این عمل است. از حدود (50) سال پیش برخی سران فلسطین با اسرائیل در حال مذاکره هستند هنوز هم این مذاکره ادامه دارد. دستاورد این مذاکرات بیش از (50) ساله تقریباً هیچ است. ایران در جنگ‌ جهانی اول اشغال شد، میلیون‌ها نفر از مردم مظلوم ایران کشته شدند در جنگ جهانی دوم پس از اشغال ایران دشمن حاکم ایران شد و از هیچ ظلمی فروگذار نکرد. جمهوری اسلامی با این تجربه تاریخی به این نتیجه رسید می‌بایست در میدان عمل قوی شود تا بتواند در مقابل دشمن ایستادگی کند ما قدرت موشکی، هسته‌ای و منطقه‌ای را با عمل به دست آوردیم نه مذاکره، البته دشمن سال‌ها است تلاش می‌کند این قدرت‌ها را با مذاکره از ملت ایران بگیرد. بدبختی اینجاست عده‌ای فکر می‌کنند دشمن به ما رحم می‌کند، در طول تاریخ کدام دشمن به دشمنش رحم کرده است که ما دومی‌اش باشیم؟ البته در تاریخ فراوان است که دشمن یک ملت را فریب داده و آنها را خوار کرده است. همه ما مردم ایران دوست داریم پیشرفت کنیم یک رفاه نسبی در جامعه داشته باشیم اما راهش مذاکره نیست، میدان عمل است. هیچ کشوری در طول تاریخ با مذاکره پیشرفت نکرده است، بلکه همت، عمل و تکیه بر توان داخل باعث پیشرفت آنها شده است. آمریکایی‌ها طی (10) سال گذشته یک سیاست داشته‌اند آن هم مذاکره برای مذاکره، قرار نیست تحریمی برداشته شود اما اقتصاد ایران را با آرزوی لغو تحریم کنترل می‌کنند. (10) سال است اقتصاد ما معطل مذاکره با آمریکا است و روز‌به‌روز هم وضع اقتصادی ما بدتر می‌شود آیا آمریکا به خواسته‌اش نرسیده است؟ گفتمان مردم ما از کوچک و بزرگ، کارمند و کاسب، مدیر و غیرمدیر، مذاکره شده است. در عین‌حال آمریکا چیزی هم نداده است. سال 92، (5) میلیارد دلار را به روش تحقیرآمیزی آزاد کردند چندبرابر آن را بلوکه کردند. صورت وضعیت دولت بعد از (8) سال مذاکره تحریم بیشتر است. چون یادش رفت مسیری که می‌رود، مسیر امام نیست. مسیر یاسر عرفات است. در عرصه بین‌المللی می‌توانستیم با تدوین یک راهبرد مناسب برای هر کدام از کشورها تنوع محصولات صادراتی، همراه با تنوع کشورهای هدف داشته باشیم اما رویکرد سفرای ما امنیتی و سیاسی بود نه اقتصادی، آیا اگر یک راهبرد مناسب با کشورهای مختلف می‌داشتیم و دنیا را فقط در اروپا و آمریکا نمی‌دیدیم وضع کشاورزان و دامداران و صنعتگران ما امروز بهتر نبود؟ مسئولان ما روز مذاکره کردند و شب خواب مذاکره دیدند. روح حاکم بر دولت شد مذاکره، ورد زبان همه وزرا همچنین، هیأت دولت ما با هواپیمای وارداتی عکس یادگاری گرفتند، در این شرایط توقع دارید هپکو سرپا مانده و ماشین تولید کند؟ مجموعه مپنا جزء (5) گروه برتر دنیا بود امروز شاید جزء (15) تای اول هم به حساب نیاید. در (10) گروه کالاهای نفتی قرار بود خودکفا شویم به (30) درصد موفقیت هم نرسیده‌ایم. وقتی فکر و ذکر مدیران بشود مذاکره، طبیعی است برای تولید داخل وقت نخواهند گذاشت. من وقتم تمام شد... (قطع میکروفن)

علي نيک زادثمرين
آقای دکتر عزیزی بفرمایید.

ابراهيم عزيزي
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم همکاران عزیز اگر چند دقیقه توجه بفرمایید ممنون می‌شوم. قبل از هر چیز من از برادر عزیزم جناب آقای پزشکیان عذرخواهی می‌کنم رفتم خدمت ایشان گفتم من در پاسخ به مطالبی که شما آمدید اینجا ایراد کردید مطالبی را عرض می‌کنم امیدوارم مورد گلایه‌مندی واقع نشود. من این نطق را آماده کرده بودم ولی به لحاظ مطالبی که جناب آقای پزشکیان به آن اشاره کردند لازم دیدم آن را کنار بگذارم چندتا نکته را در ارتباط با فرمایشات ایشان، آقای پزشکیان! برادر عزیزم شما از عدالت شورای نگهبان گفتید، سؤال من از شما این است که (32) سال شورای نگهبان شما و امثال شما را تأیید کرد عدالت داشت این دفعه که برخی از شما و همکاران شما که احراز صلاحیت نشدید عدالتش برای شما جای سؤال شد؟ آقای پزشکیان! شما از ظلم در نظام اسلامی گفتید. می‌شود بفرمایید ظلمی که این دولت، دولتی برخاسته از اراده شما به این مردم کرد در طول تاریخ (42) ساله نمونه داشته است؟ می‌شود بفرمایید این همه اقشار ضعیف، این همه سفره‌های خالی، این همه جوانان بیکار، این همه مشکلات آب و برق و زیرساخت‌ها، می‌شود بفرمایید این همه تورم محصول چه کسی و چیست؟ محصول بی‌عدالتی برخی از افرادی که همین شورای نگهبان تأییدشان کرد نیست؟ آقای پزشکیان! از نهج‌البلاغه و امیرمؤمنان گفتید، آیا امیرمؤمنان نگفتند که نباید دولت به مردم ظلم کند؟ نهج‌البلاغه از حفظ و نگهداری بیت‌المال چیزی نگفته است؟ نهج‌البلاغه نگفت که ارز (4200) تومانی نگیرید مرغ (30) هزار تومانی به مردم بدهید؟ آقای پزشکیان...

علي نيک زادثمرين
آقای عزیزی! من خواهش می‌کنم مخاطب قرار ندهید چون ایشان هم ماده (75)، شما حرف خودتان را بزنید. وقت شما محفوظ است. من خواهش می‌کنم آقای عزیزی مخاطب قرار ندهید چون هرجا که مخاطب قرار بدهید من ماده (75) باید اعمال کنم شما فرمایشات خودتان را بفرمایید.

ابراهيم عزيزي
نطق 5دقیقه ای
چشم آقای رئیس، دوستان عزیز همکاران عزیز! حضرت امام علی به منصوبین خودشان نگفت که بین مردم بروید، قریب به یک سال و خرده‌ای آقای رئیس‌جمهور از کاخ گلستان بیرون نمی‌آید، بین مردم نمی‌آید به بهانه کرونا حضور بین مردم ندارد. آقایان، دوستان، همکاران! آقایانی که از نهج‌البلاغه می‌گویید حضرت امام علی خیلی به منصوبین خودشان حضور در بین مردم را تأکید کرده‌اند، چرا قریب به دوسال است کسی از مسئولین و دولت‌مردان بین مردم حاضر نمی‌شود؟ ما قبول داریم اما این هم از سؤالاتی است که باید پاسخ داده بشود. آقایان، دوستان عزیز! در رابطه با اهل‌سنت من فقط یک سؤال دارم، یک سؤال. در دولت نهم و دهم مشاور از اهل‌سنت توسط یکی از مولوی‌های صاحب نام اهل‌سنت بود حتماً می‌شناسید، «مولوی اسحاق مدنی» هیچ‌وقت شده است دولت حاضر از خودش سؤال بکند که ادعای حمایت از برادران اهل‌سنت را دارد چه شد که مولوی اسحاق مدنی را عزل کرد و آقای یونسی (وزیر اطلاعات سابق) به عنوان مشاور در امور اقلیت‌ها و اهل‌سنت منصوب شد. این چه استدلالی است؟ اگر به دنبال حمایت از برادران و اقلیت‌ها هستید که اجازه می‌دادید از خودشان اداره امور را داشته باشند. کدام یک از وعده‌هایی که برای برادران اقلیت‌ها و اهل‌سنت ما دادند عمل کردند؟ امروز ما شاهد اقداماتی هستیم که در اوج بی‌انصافی است. از انصاف گفتید، در مجلس ششم انصاف را رعایت کردند یا اسناد هسته‌ای این کشور را به بیگانگان دادند، پاسخ بدهید. چه شد در همان زمانی که همه امور دست شما بود به همه مقدسات تاختند هیچ کدام در همین مجلس جواب ندادند. ما انتظار داریم اگر از عدالت می‌گویید اگر از رفتار توأم با منطق در همه امور برای همه دولت‌ها، برای همه کسانی که منتخب مردم هستند همه را یکسان ببینیم... (قطع میکروفن)

علي کريمي فيروزجائي
از آقای عزیزی به خاطر ارائه نطق پنج دقیقه‌ای تشکر می‌کنیم. همکار بعدی ما آقای حبیب‌اله دهمرده نماینده محترم مردم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون که پنج دقیقه برای ارائه نطق اضطراری خودشان فرصت دارند، آقای دهمرده بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
همکاران عزیز قبل از این که جناب آقای دهمرده نطق خودشان را شروع بفرمایند، برخی از همکاران هنوز در رأی‌گیری ناظرین شرکت نکرده‌اند، خواهشم این است که چون می‌خواهیم نتیجه انتخاب شما عزیزان را اعلام بکنیم در آن ردیف انتخاب ناظر شرکت بکنید و رأی خودتان را اعمال بکنید.

علي نيک زادثمرين
آقای دهمرده بفرمایید.

حبيب اله دهمرده
نطق 5دقیقه ای
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین با سلام و درود به روان پاک شهدای بزرگوار، امام شهیدان بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حضرت امام (رحمه‌الله‌علیه) و آرزوی موفقیت، سلامتی و بهروزی برای مقام عظمای رهبری، ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (حضار صلوات فرستادند). سروران عزیز! در محیط آرام استعدادها شکوفا می‌شود، در محیط متشنج اگر استعدادی هم باشد از بین می‌رود. لطفاً از زنده باد و مرده بادهای بی‌حاصل جلوگیری بشود همه ما باید دست به دست هم بدهیم و کشورمان را بسازیم نه آقای آمریکا و نه انگلستان و کسی دیگری برای ما کاری انجام نخواهد داد. اما جناب آقای دکتر روحانی! گرانی کمرشکن در ابعاد مختلف از قبیل کالاهای اساسی، مسکن، خودرو و بیکاری حقیقتاً نه در شأن مردم است و نه در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران. رتبه‌بندی معلمان کار بسیار قشنگی است اعمال مدارک مجدد خرید خدمتی‌ها، نهضتی‌ها، حق‌التدریسی‌ها و تقویت دانشگاه‌های فرهنگیان و فنی کار بسیار مهم و از عزل و نصب‌های سیاسی جداً پرهیز شود. و اما در ارتباط با حرام‌خواران ضمن تشکر از قوه قضائیه، ضرورت دارد با چند دانه درشت و آقازاده برخورد جدی شبیه مرحوم خلخالی شود تا باعث عبرت دیگران گردد. مسائل فرهنگی، پیر شدن جمعیت و خانواده، سبک زندگی، حاشیه‌نشینی، مناطق محروم، تبعیض، اشرافی‌گری و توزیع نامناسب منابع از چالش‌های جدی است. و اما در ارتباط با حوزه انتخابیه؛ اجرای کامل طرح (46) هزار هکتاری سیستان، تقسیم استان سیستان و بلوچستان به عنوان یک فرصت و ضرورت، چرا این همه تأخیر؟ وزیر محترم راه، راه‌آهن زابل ـ زاهدان، بزرگراه زابل ـ زاهدان و راه‌های روستایی، پروازهای زابل متأسفانه اکثر اینها از سال (84) شروع شده است و حاشیه‌نشینی، چرا خیلی از اینها تعطیل و یا با کندی مواجه شده؟ وزیر محترم نیرو! همانطور که مستحضرید ایجاد بند کمال‌خان بر روی رودخانه هیرمند توسط افاغنه مشکل جدی برای مردم ایجاد نموده است و برای اولین بار در تاریخ آورده رودخانه هیرمند صفر و کاملاً خشک و حاصل آن که مردم ولایی و به فرموده رهبری تنگه احد ایران تخلیه می‌شود و شما متأسفانه اقدام جدی و عملی انجام نداده‌اید. جناب اردکانیان! چرا با انتقال آب از دریای عمان (آب ژرف) جلوگیری از تبخیر و رسوب‌گذاری چاه نیمه‌ها علی‌رغم داشتن ردیف بودجه و فاضلاب سیستان و آب شرب اقدام جدی صورت نمی‌گیرد؟ اسم این فرصت‌سوزی را چه می‌نامید و چه جوابی برای تاریخ دارید؟ وزیر محترم کشور! همان‌طور که مستحضرید در اثر خشکسالی مشکلات جدی برای عشایر به وجود آمده است علی‌رغم تذکرات و نطق‌ها، اقدام عملی صورت نگرفته است. جناب آقای رحمانی! گذرگاه سیستان یک فرصت است و در اثر سوءمدیریت به تهدید تبدیل شده است، جناب آقای وزیر چرا این همه فرصت‌سوزی؟ وزیر محترم ورزش! در رابطه با زیر ساخت‌های ورزشی در استان علی‌رغم قول‌های داده شده اقدام جدی صورت نگرفته است. آخرین نکته، تشکر از مصلحت نظام در رابطه با تصویب منطقه آزاد سیستان، ان‌شاء‌الله امیدواریم که زمینه اجرایی آن هر چه سریع‌تر فراهم گردد. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته. ممنون و سپاسگزار از همه عزیزان.

علي کريمي فيروزجائي
احسنت آقای دکتر دهمرده از ارائه نطق جناب‌عالی. آقای رئیس! نطق‌ها تمام شدند.

مجتبي يوسفي
آقای رئیس! تعدادی از همکاران اخطار قانون اساسی دارند.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر. همکاران عزیز عنایت داشته باشند، گزارش سه‌ماهه چهارم عملکرد مجلس قابل مشاهده در پوشه هیأت‌رئیسه در کازیه الکترونیکی مجلس‌یار است. آقای یوسفی! تذکرات آیین‌نامه‌ای و اخطار قانون اساسی همکاران عزیز آنهایی که ثبت‌نام کرده‌اند را اعلام بفرمایید.

مجتبي يوسفي
آقای رئیس با اجازه شما تعدادی از همکاران اخطار قانون اساسی و تذکر آیین‌نامه‌ای دارند. اخطار قانون اساسی جناب آقای احد آزادی‌خواه بفرمایید.

احمد اميرآبادي فراهاني
جلسه بیشتر از (4) ساعت نشود.

علي نيک زادثمرين
(4) ساعت نشده است.
9 تصویب تقاضای تغییر دستور درخصوص لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان (ثبت 441)

علي نيک زادثمرين
از برادر عزیزم جناب آقای بیگی‌نژاد متشکریم، عزیزمان جناب آقای عزیزی و آقای دکتر دهمرده خدمت‌تان خواهیم بود جناب آقای حاجی‌دلیگانی چون دستور جلسه را وارد نشدیم به دستور وارد می‌شویم.

حسينعلي حاجي دليگاني
آقای رئیس‌ و همکاران عزیز! تقاضای اولویت برای لایحه نظام رتبه‌بندی معلمان براساس تبصره (1) ماده (100) مطرح هست که از نماینده متقاضیان جناب آقای وحیدی دعوت می‌کنیم که مطالب خودشان را عنوان بفرمایند. همکاران عزیز هم در ردیف (14) سامانه می‌توانند ثبت‌نام موافق و مخالف انجام بدهند. یک نفر مخالف و یک نفر موافق هم می‌توانند در راستای این اولویت مطالب خودشان را بیان بکنند. آقای وحیدی خدمت شما هستیم.

محمد وحيدي
بسم الله الرحمن الرحیم عرض سلام دارم حضور ملت شریف ایران و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی. من قبل از اینکه دفاعیه را از این لایحه انجام بدهم به حضور نمایندگان محترم که فرمایشاتی که اینجا مطرح می‌شود گاهاً به نظر من از شأن مجلس به دور است. ما اگر راجع به احراز صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری صحبت می‌کنیم، آنچه همه ما قبول داریم و حتماً به آن باور داریم فرمایشات و فصل الخطاب آن فرمایشات حضرت آقا است. نمی‌شود ما بگوییم «یؤمنون ببعض و یکفرون ببعض» هستیم. این همان نشانه‌هایی است که حاج‌آقای آقاطهرانی فرمودند گاهاً نشانه‌های نفاق درونی است طرف مقابل چند دوره هست که از رؤسای محترم جمهور حمایت می‌کند. چند دوره وزیر بوده است همه جا مسئولیت داشته است، حالا بیاید دم از اقلیت‌ها بزند. ما همان اقلیت‌هایی هستیم که چند دوره به همان افراد رأی دادند نتیجه چه چیزی شده است؟ مردم بیکار نیستند پشت سر ما حرف بزنند، مردم پشت عملکردهای ما حرف می‌زنند. چه عملکردی از خودتان نشان دادید در این دوره‌هایی که از آقایان حمایت کردید که الان می‌آیید طلبکار هستید. به نظر می‌رسد از قرآن و نهج‌البلاغه صحبت کردن به معنای «کلمه حق یراد بها الباطل» ان‌شاءالله نباشد. حتماً در آن موضوعات مهمی است معلوم است که شما...

علي نيک زادثمرين
آقای وحیدی! وارد دستور بشوید. از وقت‌تان استفاده می‌کنید تمام می‌شود.

محمد وحيدي
عذرخواهی می‌کنم، حتماً چشم جناب آقای رئیس‌! من عرض بکنم که نظام رتبه‌بندی ویژه معلمان در همه جای دنیا براساس عدالت اجتماعی که پیشران آن عدالت آموزشی است شکل گرفته است این لایحه هم قطعاً از شاهکارهای مجلس یازدهم خواهد بود چون استمرار پیگیری شما در اینکه لایحه از طرف دولت محترم تقدیم مجلس بشود و پیگیری مصرانه اعضای محترم کمیسیون آموزش و تحقیقات، ریاست محترم کمیسیون و همه دوستان نماینده این بود که یکی از آن بخش‌های تعطیل شده سند تحول بنیادین در (6) زیرنظام توسط مجلس اجرایی بشود. توجه به معلمان به عنوان مهم‌ترین مؤلفه اثربخش در تعلیم و تربیت که همه ما از آموزش و پرورش هم اعلام نارضایتی می‌کنیم. عدم رسیدن به آموزش و پرورش مطلوب براساس شرایطی که تا الان رسیدیم یعنی آموزش و پرورش کمی و پوشش تحصیلی را ایجاد کردیم ولی کیفی بودن آموزش را نتوانستیم تضمین کنیم. یکی از آن نگاه‌ها این است که به عنصر مهمی به نام «معلم» توجه کنیم و نظام شایستگی و ارزشیابی از معلم و توجه به نظام پرداخت‌ها و مبتنی بر این نگاه، یعنی در آموزش و پرورش همه را با یک دید نگاه نکنیم اگر کسانی حتماً شایسته‌تر هستند، شایسته‌تر هم دریافت کنند. بر این اساس این نظام براساس قانون که (6) زیرنظام تحول بنیادین را طراحی کرده است یکی از آنها که وظیفه مجلس شورای اسلامی بوده (10) سال هم توسط دولت مسکوت نگه‌داشته شده است به جهت اینکه دولت باید لایحه به مجلس می‌آورده حتی در قانون برنامه ششم توسعه تصریح شده که دولت برای اجرای نظام ویژه رتبه‌بندی معلمان باید لایحه تقدیم مجلس بکند خوشبختانه این اتفاق افتاده است. گر چه ما از دولت و از وزیر آموزش و پرورش ممنون هستیم که این لایحه را دادند ولی در واقع یک ایرادی هم دارد که این لایحه برای دولت فوریت نداشته است. در قانون بودجه سال 1400 شما حداقل (15) هزار میلیارد تومان برای این مصوبه دارید ولی اگر فوریتش در مجلس تصویب نشود اجرایی نخواهد شد. تقاضای همه جامعه فرهنگی و همه مردم عزیز این است که این لایحه با فوریت در مجلس مورد بررسی و تصویب قرار بگیرد و امید به این هم داریم که ان‌شاءالله نمایندگان مجلس شورای اسلامی براساس نگاهی که به صنعت تحول دارند به این انتظار (10) ساله پایان بدهند و نظام شایستگی را که یک فرصت بسیار مهم ارتقا برای کیفی بودن آموزش و پرورش ایران هست در کنار توجه به مؤلفه‌های فضای آموزشی، تجهیزات، توجه به مدرسه به عنوان مهم‌ترین عنصر تأثیرگذار بر فرآیند آموزش، معلم را محور قرار بدهیم و ان‌شاءالله بتوانیم براساس این نظام شایستگی این قانون را به تصویب برسانیم و فرآیند اجرایی آن را در دولت تسریع ببخشیم. حتماً این لایحه که تقدیم به مجلس شده است نکات مهمی هم دارد، حتماً ایراداتی هم دارد که مورد نظر نمایندگان محترم قرار می‌گیرد که نمایندگان پس از رفع آن ایرادات ابلاغ کنند که دولت هم ان‌شاءالله اجرایی کند، متشکرم.

علي نيک زادثمرين
از برادر عزیزم جناب آقای وحیدی! تشکر می‌کنم. آقای حاجی‌دلیگانی انتخابات داریم اعلام بفرمایید.
10 انتخاب آقایان: سیدکاظم موسوی و مجتبی رضاخواه به عنوان عضو در کمیته نظارت بر نحوه انتشار اوراق اسلامی

حسينعلي حاجي دليگاني
همکاران عزیز! توجه داشته باشند انتخاب ناظر برای کمیته نظارت بر نحوه انتشار اوراق اسلامی که (2) نفر نیاز هست که (2) نفر آقایان ثبت‌نام کرده بودند از طرف کمیسیون اقتصادی آقای سیدکاظم موسوی و آقای مجتبی توانگر که آقای توانگر اعلام انصراف دادند و از کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات؛ آقایان: مجتبی رضاخواه و جعفر قادری ثبت‌نام کردند که در سامانه هست. همکاران عزیز! در آن قسمت انتخاب ناظرین خواهشم این است که وارد بشوند و رأی خودشان را اعمال بفرمایند آقای رئیس‌! خدمت‌تان هستیم.

علي نيک زادثمرين
من خواهشم از همکاران عزیزم این است که ما چون رأی‌گیری خواهیم داشت دوستان عنایت داشته باشند و عزیزان شرف حضور داشته باشند انتخاباتی را که جناب آقای حاجی‌دلیگانی مطرح کرد بزرگواری کنید. آقای حاجی‌دلیگانی! مخالف محترم را اعلام بفرمایید.

حسينعلي حاجي دليگاني
آقای یوسفی! اجازه بدهید برادر عزیزمان جناب آقای جعفر قادری تشریف آوردند می‌گویند اعلام انصراف دارند.

جعفر قادري
من اصلاً نبودم.

علي نيک زادثمرين
برادر عزیزمان آقای قادری نبوده است.

حسينعلي حاجي دليگاني
لذا یک نفر آقای مجتبی رضاخواه هستند.

مجتبي يوسفي
آقای رئیس‌! موافق و مخالف را بخوانیم؟

علي نيک زادثمرين
مخالف محترم بفرمایید.

مجتبي يوسفي
تعدادی از همکاران، هم اخطار قانون اساسی، هم تذکر آیین‌نامه‌ای دارند مخالف محترم جناب حاج‌آقای نوروزی هستند بفرمایید.

حسن نوروزي
مخالف
بسم الله الرحمن الرحیم «لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم» سروران محترم توجه بفرمایند یک نکته خدمت برادرم جناب آقای پزشکیان چون علاقه به ایشان دارم عرض بکنم جناب آقای پزشکیان! خواهش می‌کنم یک مقداری کنترل داشته باشید و عرض کنم که امام راحل فرمودند، احترام به شورای نگهبان و تصمیمات او یک امری مسلم و واجب است، ما از اول انقلاب این بحث شورای نگهبان را داشتیم و ما باید به مسلمات قانونی و اصول قانون اساسی که شورای نگهبان هست احترام بگذاریم. در رابطه با رتبه‌بندی معلمان که امروز بحث است من چندتا نکته خاص دارم خدمت همه سروران عزیز به ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات، سروران عزیز! ما رتبه‌بندی معلمان را در سال‌های 94، 98، 99 به نحوی تصویب کردیم و در بودجه سال 1400 که در سال 1399 به مجلس آمد بحث شد و (6000) میلیارد تومان هم دولت اختصاص داد که با پیگیری نمایندگان به (15) هزار میلیارد تومان افزایش یافت. من عرضم به همه همکاران محترم به ویژه به کمیسیون آموزش و تحقیقات این است که شما چرا یک کار کلی را در رابطه با آموزش و پرورش انجام نمی‌دهید؟ در این سال‌هایی که ما در مجلس هستیم شما هر از گاهی یک مسئله‌ای را در رابطه با آموزش و پرورش به عنوان طرح مطرح می‌کنید. یک‌بار بحث استخدام معلمان حق‌التدریسی، یک‌بار بحث استخدام معلمان نهضتی، مثلاً نهضتی‌های تا سال 1395، قبل آن، بعد از آن. برادران و خواهران گرامی! امروزه آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران نیاز به (190) هزار معلم دارد. در سال 1404 این نیازمندی به (600) هزار نفر ارتقا پیدا می‌کند. شما الان می‌فرمایید که چرا به یک معلم مثلاً در ماه (4)، (5) میلیون داده می‌شود چرا (6) میلیون داده نشود؟ چرا رتبه‌بندی نشود؟ دیروز معلمان غیرانتفاعی اجتماع کرده بودند درب مجلس، من رفتم معلمی با مدرک دکتری فقط با یک بیمه ماهانه دارد تدریس می‌کند. معلمی با فوق لیسانس با (400) هزار تومان، (800) هزار تومان دارد تدریس می‌کند. از سراسر ایران آمده بودند از استان تهران، از استان بوشهر زیر آفتاب که ما معلم هستیم ما هم (15) سال است که داریم تدریس می‌کنیم، ما هم دانش آموزانمان با نمرات بالا در کنکور پذیرفته شدند. چرا تبعیض؟ ما یکبار همه امکانات را به یک شخصی که استخدام شده است یک‌جا می‌دهیم و یک‌بار به معلمان حمایتی، به معلمان غیرانتفاعی با بحث مدارس غیرانتفاعی چندنفر از افراد بازنشسته مدرسه افتتاح می‌کنند و برده‌داری می‌کنند، بیمه نمی‌کنند یا در سال افراد را (8) ماه بیمه می‌کنند و با این حقوق‌های اندک (600)، (700)، (800) هزار تومانی! حرف هم که می‌زنند اخراج می‌کنند. واقعاً برای من تأسف داشت که ببینم خانمی با مدرک لیسانس ریاضی یا فیزیک کلاس ابتدایی تدریس بکند با ماهی (1) میلیون تومان آن هم برای (8) ماه. من خواهش می‌کنم از کمیسیون آموزش و تحقیقات و از فراکسیون فرهنگیان یک سال وقت بگذارند و یک قانون جامع و کامل که به درد همه معلمان و همه افرادی که در خدمت آموزش و پرورش هستند بخورد، استخدام... (قطع میکروفن)

مجتبي يوسفي
تشکر از جناب آقای نوروزی موافق محترم جناب آقای محمدحسین فرهنگی هستند، بفرمایید.

حسن نوروزي
مخالف
من (4) دقیقه صحبت کردم، وقتم تمام نشده.

علي نيک زادثمرين
جناب آقای دکتر فرهنگی یک لحظه اجازه بدهید. حضرت آقای نوروزی وقت گرفته بودیم (5) دقیقه، نه (4) دقیقه.

علي کريمي فيروزجائي
آقای نوروزی! وقت‌تان محاسبه شد (5) دقیقه شما صحبت کردید. (5) دقیقه و (15) ثانیه.

علي نيک زادثمرين
طبق تبصره ماده (100) شما باید (5) دقیقه صحبت می‌فرمودید. آقای کریمی چه مدت صحبت کردند؟

علي کريمي فيروزجائي
آقای نوروزی! عرض کردم شما (5) دقیقه، (15) ثانیه هم اضافه‌تر صحبت کردید. آقای فرهنگی من وقت شما را نگه داشتم.

علي نيک زادثمرين
جناب آقای دکتر فرهنگی بفرمایید.

محمدحسين فرهنگي
موافق
بسم الله الرحمن الرحیم مجدداً عرض ارادت دارم خدمت همکاران محترم و به همه آنها سلام عرض می‌کنم، جناب آقای نوروزی در صحبت‌های خودشان در مخالفت با اصل طرح و مخالفت با فوریت، مطلب زیادی نداشتند و عمدتاً نظرشان بر تأکید و رفع نقایص و نواقص بود که قاعدتاً اینها در جزئیات قابل مطالعه و بررسی هستند. بنابراین ایشان در واقع مطلبی نگفت که بنده بخواهم در پاسخ به فرمایشات ایشان نکته‌ای را عرض بکنم. اما در موافقت با فوریت عرض می‌کنم واقعاً مسئله‌ای فوری‌تر و مهم‌تر از این وجود ندارد یا لااقل یکی از فوری‌ترین موضوعاتی که در کشور داریم توجه و رسیدگی به نظام تعلیم و تربیت است. چقدر باید اظهار خوشحالی بکنیم از اینکه در اواخر دولت لایحه در ارتباط با رتبه‌بندی فرهنگیان به مجلس رسیده است! جناب آقای نوروزی! نکاتی که اشاره کردید در ارتباط با گذشته آنگاه غالباً در قالب طرح بودند و به این دلیل هم به جایی نمی‌رسید اینجا ما با لایحه مواجه هستیم، لایحه‌ای که سعی کرده است بخشی از مطالبات فرهنگیان را بیاورد. البته بنده هم عرض می‌کنم نواقصی هست در لایحه‌ای که در سامانه بارگذاری شده بود دیدم. همکاران از جمله خود بنده پیشنهاداتی هم ارائه کردیم که امیدواریم آن پیشنهادات هم در ضمن لایحه بررسی بشود و امیدواریم هیأت‌رئیسه محترم این را هم دوباره به کمیسیون برنگرداند. همین‌جا با همین فوریتی که اینجا مطرح است و اولویتی که وجود دارد رسیدگی و نهایی بشود و به شورای نگهبان ارسال بشود. ضمناً توجه داشته باشید اگر خیلی ما اضافات داشته باشیم شورای محترم نگهبان مطابق اصل (75) قانون اساسی مجدداً ایراد خواهد گرفت و باز خواهد گرداند. لذا این موضوع بسیار مهم، ضروری و فوری را مجلس محترم با قاطعیت همراهی بفرمایند، مسیر را برای تصویب سریع آن آماده کنند و دست‌جمعی این پیام را به جامعه تعلیم و تربیت کشور بدهیم که مجلس به طور قاطع پشتیبان شما است. مطالبه شما در این زمینه مورد حمایت مجلس است، امیدواریم تبعیضاتی که بین بخش‌های آموزشی و اداری هست این تبعیض‌ها هم از بین برود اما آنچه که در گذشته داشتیم و اجرای فصل (10) بوده بیشتر به جای رتبه‌بندی جایگزین بشود این لایحه و اصلاحات کمیسیون و مواردی هم که اشاره شد در صحبت‌های جناب آقای نوروزی آنها هم حرف‌های حقی است و لازم است در صحن و کمیسیون اگر جایی مشکل داشتیم، موردی ارجاع بشود در یک ماده آنها لحاظ بشود و این تبعیض نه بین مدارس دولتی و غیردولتی، نه بین اقشار مختلف فرهنگیان وجود نداشته باشد که ما وارد یک مؤسسه و مجموعه‌ای بشویم و مشکلاتی که در برخی از دستگاه‌های دیگر وجود دارد این مشکلات را آنجا شاهد شویم که دوباره یک تبعیض جدید و دوباره یک مشکل جدید. لذا اراده جدی مجلس محترم در رأیش آشکار خواهد شد و این فوریتی که اینجا مطرح می‌شود این فوریت را مجلس به طور قاطع حمایت خواهد کرد تا به یکی از مطالبات دیرین فرهنگیان بزرگوار پاسخ قاطع و مثبتی داده شود از حمایتی که خواهید فرمود بسیار ممنون و سپاسگزارم.

علي نيک زادثمرين
خیلی متشکر، از برادر عزیزم جناب آقای دکتر فرهنگی هم سپاسگزارم. یک موضوعی پیش آمد، برادر عزیزم جناب آقای نوروزی اعتراض داشتند طبق تبصره (1) ماده (100) ایشان باید پنج دقیقه صحبت می‌فرمودند، جناب آقای کریمی سه دقیقه را زده بودند بعد گفتیم پنج دقیقه، یک دقیقه رفته بود تنظیم کرد چهار دقیقه جناب‌عالی جمعاً پنج دقیقه و پانزده ثانیه صحبت فرمودید که حق‌الناسی گردن ما نماند مستحضر باشید.

مجتبي يوسفي
آقای رئیس تعدادی از همکاران اخطار و تذکر دارند.

علي نيک زادثمرين
اجازه بدهید من رأی‌گیری داشته باشم. اولویت گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری به مجلس شورای اسلامی طبق تبصره (1) ماده (100) به رأی گذاشته می‌شود من خواهش می‌کنم همکاران عزیزمان مشارکت داشته باشند. حضار (192) نفر آغاز رأی‌گیری را اعلام می‌کنم (حاجی‌دلیگانی ـ همکاران در رأی‌گیری مشارکت داشته باشند) من خواهش می‌کنم همکاران عزیزمان در رأی‌گیری مشارکت داشته باشند. پایان رأی‌گیری را اعلام می‌کنم، با (156) رأی موافق تصویب شد.

حسينعلي حاجي دليگاني
آقای رئیس! اگر اجازه بفرمایید براساس تبصره (1) ماده (100) در جلسه بعدی ان‌شاء‌الله در اولین دستور قرار خواهد گرفت.

علي نيک زادثمرين
موافقیم ان‌شاء‌الله.
11 اعلام ختم جلسه و تاریخ تشکیل جلسه آینده

علي نيک زادثمرين
جلسه بعدی ساعت (7:45) دقیقه صبح روز سه‌شنبه هجدهم خرداد ماه 1400 خواهد بود. دستور جلسه دستور هفتگی است که اعمال خواهد شد. پایان جلسه را براساس ماده (97) قانون آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کنم.

ناطقین
بازگشت به بالا